hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.11.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 20 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dziewiąty dom (Leigh Bardugo), na drugim Anatomia Melancholii (Robert Burton). Kolejny produkt to Kwestia czasu (Małgorzata Starosta) oraz Wiersze prawie wszystkie. Tom I (Agnieszka Osiecka).
1
Dziewiąty dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewiąty dom
Dostępny
176 szt.

Hipnotyzujący debiut w powieściach dla dorosłych Leigh Bardugo. Opowieść o władzy, przywilejach, mrocznej magii i morderstwie pośród elity z Ivy League. Alex Stern to ostatnia dziewczyna, jaka mogłaby znaleźć się na pierwszym roku w Yale. Rzuciła szkołę i jako jedyna przeżyła potworną, niewyjaśnioną zbrodnię. Ostatnie, czego chce, to sprawiać kłopoty, zwłaszcza kiedy Yale może być dla niej nowym początkiem. Jednak darmowa nauka na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów wiąże się z pewnym haczykiem. Alex ma za zadanie monitorować tajemnicze poczynania tajnych stowarzyszeń w Yale, stowarzyszeń, z których wywodzi się wielu najsłynniejszych i najbardziej wpływowych ludzi świata. Teraz na kampusie znaleziono martwą dziewczynę i wydaje się, że tylko Alex nie akceptuje sposobu, w jaki policja i uniwersytecka administracja wyjaśniły jej śmierć. Alex wie, że tajne stowarzyszenia są o wiele bardziej złowieszcze i nadzwyczajne, niż ktokolwiek sobie wyobraża. Tajne stowarzyszenia parają się zakazaną magią. Wskrzeszają umarłych. A czasem żerują na żywych

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

10 osób kupiło
2
Anatomia Melancholii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia Melancholii
Dostępny
29 szt.

Pierwszy w polszczyźnie wybór z całości dzieła tego potwora słów, giganta barokowej prozy, mistrza paradoksów, jednego z największych ironistów w historii literatury, modelowego melancholika oraz pozbawionego złudzeń utopisty. Anatomia melancholii to książka legenda, księga wszystkich ksiąg, tekst wzorcowo bezkompromisowy, który chciał zmieścić w sobie całą dostępną wówczas bibliotekę, opisać melancholijną przypadłość, ale i zdiagnozować depresyjną cywilizację. Co najciekawsze (i zarazem niezwykle bolesne) ta diagnoza ze zdumiewającą aktualnością przystaje wciąż do naszego świata. „Wszyscy jesteśmy pomyleni” – mówi Burton i z całą bezwzględnością wylicza za pomocą tych swoich gargantuicznych, meandrujących zdań wszystkie powody ludzkiego szaleństwa: opresję polityki, religię, miłość, nadmiar wiedzy i niedostatek uczciwości, biedę, głód, zarazy, gnuśność i tyranię konwenansu, głupotę władców i społeczną agresję.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

9 osób kupiło
3
Kwestia czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwestia czasu
Dostępny
101 szt.

Po powrocie do Augustowa Edyta porządkuje swoje sprawy, Pruskowie szykują się na powiększenie rodziny i życie, jak się wydaje, zaczyna biec spokojnym rytmem. Jednak spokój nie jest pisany rodowi Prusków,a norma ma w odniesieniu do nich zupełnie inna definicje. Spokojny obiad w Starej Stanicy niespodziewanie przerywa tajemniczy gość, a komisarz Lewczyński musi zająć się sprawa makabrycznej zbrodni. Gdzie podział się siostrzeniec Wilczyńskiego? Czy Edyta rozwiedzie się z Rafałem? Kim jest Bioderko? Wszystko się wyjaśni, to jedynie kwestia czasu... Ostatnia część perypetii rodziny Prusków zaskakuje, bawi i wzrusza, pozwalając delektować się poszukiwaniem rozwiązania kilku zagadek.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6 osób kupiło
4
Wiersze prawie wszystkie. Tom I - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze prawie wszystkie. Tom I
Dostępny
82 szt.

Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe! Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla maturzystów, studentów, początkujących i zaawansowanych koneserów polszczyzny. W zbiorze zgromadzone są zarówno teksty, które ukazywały się w niewielkich tomikach redagowanych przez Osiecką w latach 60., 70. i 80., jak i wiersze nigdy dotąd niepublikowane, a odkryte podczas pracy Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej nad katalogowaniem archiwum Autorki. Czytelnik znajdzie tu też teksty piosenek, których Osiecka była mistrzynią. W wielu tekstach słychać typowe dla Osieckiej poczucie humoru, gry językowe, elementy zabawy, ale i nuty sentymentalne. Konsultantami przy wyborze wierszy byli: Magda Umer, Jan Borkowski oraz rodzina Poetki. Agnieszka Osiecka – (1936-1997) poetka, pisarka, dziennikarka, autorka tekstów piosenek, reżyser teatralny i telewizyjny.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

6 osób kupiło
5
Wszystko zawierzam Panu. Ksiądz Dolindo na trudne czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko zawierzam Panu. Ksiądz Dolindo na trudne czasy
Dostępny
32 szt.

„W Chrystusie wszystkie grzechy świata zostaną przemienione w miłość. To będzie ostateczne pokonanie Szatana” – ks. Dolindo. Obserwując współczesny świat, wiele osób przeżywa lęki i zwątpienia, gdyż obecne czasy wydają się szczególnie trudnym momentem próby dla ludzkości i Kościoła. Szerzące się choroby, trudna sytuacja ekonomiczna, przemiany społeczne wydające się zmierzać w złym kierunku, kolejne kryzysy powodujące odejścia ludzi z Kościoła… Czy są to znaki nowych czasów? Co czeka nas jutro? Jaka będzie nowa rzeczywistość? Chrześcijanin – tłumaczy ksiądz Dolindo – nie jest kimś, kto lęka się przyszłości, gdyż całe nasze życie jest w rękach Boga. Chrześcijanin nie deprecjonuje obecnego życia. Przeciwnie – tłumaczy kapłan z Neapolu – „jako mieszkańcy tego świata musimy, zgodnie z naszymi zdolnościami, przyczyniać się do budowania porządku i ładu życia”. Nie możemy przy tym jednak zapomnieć, że naszą ojczyzną jest niebo, a my w każdej chwili życia jesteśmy narzędziami Bożej Opatrzności. Czytając duchowe rady księdza Dolindo i dołączone do nich rozważania, dowiesz się: • jak – mimo chwilowych zwątpień – ożywiać w sercu ufność w to, że Jezus zawsze jest z nami i troszczy się o nas niezależnie od tego, co nas w życiu spotyka, • jaki sens mają trudności i cierpienia, • dlaczego w trudnych chwilach szczególnie należy dbać o modlitwę i życie sakramentalne, zwłaszcza o sakrament pojednania. Jezu, Panie mój, Ty jesteś moim Królem. Ty mnie prowadzisz, Ty mi pomagasz, Ty mnie dotykasz. Z Tobą o nic nie muszę się troszczyć. Jestem jak małe dziecko. Będę podążał za Tobą, bo mój Ojciec jest piękny i kochany, a ja mogę przy Nim czuć się bezpiecznie. Gdy niespodziewanie pojawią się niepokój, lęk, smutek czy troski dnia codziennego, zamknę oczy i wyznam Ci z głębi serca: „O Jezu, Ty się tym zajmij” – fragment książki.

10,90 zł
7,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 2,91 zł

5 osób kupiło
6
Prywatne życie mrówek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prywatne życie mrówek
Dostępny
39 szt.

Zadziwiające konstrukcje i szlaki wędrówek. Tajemnice komunikacji i współpracy. Kasty i niewolnictwo. Pałacowe przewroty i porwania. Inwazje i superkolonie. Brzmi jak opis przełomowych momentów w dziejach supermocarstwa. Okazuje się jednak, że to hasła przybliżające fascynujący i nieznany nam świat mrówek. Mrówki należą do drobnych i niepozornych owadów. Ich niewielkie rozmiary i skryty tryb życia sprawiają, że często niesłusznie lekceważymy ich rolę w otaczającej nas przyrodzie. Tymczasem mrówki objęły we władanie niemal cały świat. Podbijają oceaniczne wyspy i mroźną Arktykę, występują w Himalajach i na największych pustyniach świata. Wpływają na żyzność gleby, potrafią rozsiewać nasiona roślin, polują na ptaki i ssaki, a także wdzierają się do ludzkich mieszkań. Odpowiadają nawet za emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Bliższe przyjrzenie się ich niezwykłemu życiu prowadzi do wniosku, że są niekwestionowanymi władcami naszej planety. W książce czytelnik znajdzie blisko 300 fotografii mrówek w różnych sytuacjach życiowych, mnóstwo ciekawostek dotyczących tych fascynujących stworzeń oraz tabele z podstawowymi danymi wielu gatunków, od dobrze znanej z naszych lasów mrówki ćmawej do boleśnie żądlącej amazońskiej mrówki pocisk.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

5 osób kupiło
7
Kolekcja: Opowieści z Narnii, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kolekcja: Opowieści z Narnii, 3 DVD
Andrew Adamson, Michael Apted
Dostępny
73 szt.

Kompletna kolekcja trzech filmów, ekranizacji ponadczasowych powieści C.S. Lewisa. Wejdź do świata pełnego magii i niezwykłych sekretów z Łucją, Edmundem, Zuzanną oraz Piotrem. W filmie „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” uchyl drzwi zaczarowanej szafy i odwiedź tajemnicze, pogrążone w wiecznej zimie królestwo Narnii. Poznaj mówiące zwierzęta, karły, fauny, centaury, olbrzymy i inne fantastyczne stwory. Stań u boku wspaniałego lwa Aslana i poprowadź mieszkańców magicznej krainy do wielkiej bitwy przeciw Białej Czarownicy! W filmie „Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”, drugiej części serii, dołącz do dzieciaków, Aslana, nowych przyjacielskich stworzeń oraz do Księcia Kaspiana w niesamowitej podróży, której celem jest przywrócenie pokoju w zaczarowanej krainie Narnii oraz odzyskanie jej chwały. W części trzeciej „Opowieści z Narnii” Łucja i Edmund Pevensie oraz ich kuzyn Eustachy trafiają na pokład statku Wędrowiec do Świtu i wraz z królem Kaspianem i szlachetną myszą o imieniu Ryczypisk wyruszają w rejs na tajemnicze wyspy. Od powodzenia misji zależy los całej Narnii! Obsada: Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Ben Barnes, Tilda Swinton. Materiały dodatkowe: • wpadki narnijskie, • ciekawostki o Narnii, • sceny niewykorzystane, • komentarz audio.

58,90 zł
51,24 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,66 zł

5 osób kupiło
8
LEGO ICONS Drzewko bonsai 10281 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO ICONS Drzewko bonsai 10281
LEGO
Dostępny
410 szt.

Sztuka bonsai już od wielu wieków pobudza wyobraźnię miłośników drzew. Teraz i Ty możesz ją poznać, a wszystko dzięki zestawowi konstrukcyjnemu LEGO® Drzewko bonsai. Ciesz się spokojem podczas budowania starannego modelu drzewka, które możesz ozdobić zielonymi liśćmi lub różowymi kwiatami wiśni. Kiedy najdzie Cię ochota na coś innego, zmień kolor korony drzewka i nadaj mu zupełnie nowy wygląd. Przyjrzyj się dokładnie różowym kwiatkom — widzisz malutkie żabki, które tworzą każdy z nich? Piękna ozdoba Model drzewka bonsai LEGO jest wyposażony w prostokątną doniczkę i podstawkę LEGO o konstrukcji imitującej drewniane listwy. To ozdoba, która będzie się pięknie prezentować w każdym domu lub biurze. Ten cudowny zestaw z pewnością rozpali wyobraźnię każdego konstruktora. Doskonale nadaje się na prezent urodzinowy dla bliskiej osoby lub miłośnika budowania takiego jak Ty. Ten zestaw jest częścią botanicznej kolekcji LEGO i zawiera elementy liści wykonane z plastiku pochodzenia roślinnego, pozyskanego z trzciny cukrowej ze zrównoważonego źródła. Zawartość i cechy zestawu: • Zestaw konstrukcyjny LEGO® 10281 Drzewko bonsai to wyjątkowy prezent i wciągający projekt dla każdego miłośnika drzewek bonsai, roślin oraz kreatywnego budowania z elementów LEGO. • Zawiera wymienne elementy, dzięki którym przystroisz swoje drzewko klasycznymi zielonymi liśćmi albo różowymi kwiatami wiśni. • Dokładnie przyjrzyj się kwiatom, a zobaczysz, że tworzą je urocze żabki. Dzięki prostokątnej doniczce i podstawce LEGO® o konstrukcji imitującej drewniane listwy elegancki model można łatwo postawić na półce. • Zestaw LEGO® Drzewko bonsai to pozycja idealna dla dorosłych, którzy lubią ciekawe projekty konstrukcyjne LEGO. Nadaje się także na prezent urodzinowy lub upominek bez okazji dla miłośników drzewek bonsai i fanów kreatywnych projektów. • Wymiary: ok. 18 cm wysokości, 21 cm długości i 20 cm szerokości. • Z liści i kwiatów można tworzyć dowolne aranżacje, by nadać modelowi wyjątkowość. Dostosuj kolory drzewka do pór roku i spraw, by ozdoba Twojego domu lub biura przyciągała wzrok. • Fani LEGO® mogą czerpać radość podczas budowania na zupełnie nowe sposoby oraz odkrywać niespodziewane kształty i kolory dzięki zestawowi z drzewkiem bonsai. • Zestaw LEGO® Drzewko bonsai jest częścią botanicznej kolekcji LEGO. Modele wchodzące w jej skład zawierają elementy wykonane z plastiku pochodzenia roślinnego, pozyskanego z trzciny cukrowej ze zrównoważonego źródła. • Elementy LEGO® spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu zawsze do siebie pasują i można je z łatwością połączyć i rozdzielić – i tak jest niezmiennie od 1958 roku. • Elementy LEGO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i badane na wiele innych sposobów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa.

269,99 zł
232,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 37,80 zł

4 osoby kupiły
9
Siedem praktyk szczęścia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem praktyk szczęścia
Dostępny
1200 szt.

Nowa książka autora bestsellera Szczęśliwy mózg. Człowiek od zawsze poszukiwał sposobu na osiągnięcie szczęścia i realizację pełni swojego potencjału. Ta przełomowa, a zarazem niezwykle praktyczna i życiowa książka przypomina, że szczęście wcale nie zależy od zewnętrznych okoliczności – to stan umysłu, który możemy osiągnąć, i wybór, którego możemy dokonać. Jak to zrobić? Rick Hanson krok po kroku prowadzi nas przez siedem uniwersalnych praktyk, które pomagają osiągnąć głębokie i trwałe poczucie szczęścia. Opiera się przy tym na wynikach najnowszych badań z zakresu neuronauki i sięga po ponadczasowe idee starożytnej mądrości Wschodu – to połączenie określił mianem neurodharmy. Hanson zaleca, byśmy trenowali umysł i koncentrowali się na dobrych wydarzeniach, gdyż to pozwala trwale zmienić struktury neuronalne mózgu. W wyniku ewolucji nasz mózg jest nastawiony na skanowanie otoczenia w poszukiwaniu złych wiadomości, bolesnych przeżyć i zagrożeń. Nadmiernie się na nich skupia, przesadnie na nie reaguje, a co więcej – przechowuje je w pamięci niezwykle długo. Kiedyś pozwalało to ludziom przewidywać niebezpieczeństwa i przetrwać, dziś głównie szkodzi, jest źródłem cierpienia i konfliktów. Jak przerwać takie błędne koło? Negatywne nastawienie mózgu możemy kompensować, otwierając się na to, co pozytywne i korzystne oraz to chłonąc. W tym pomagają bardzo proste praktyki i ćwiczenia. Trenując umysł w ten sposób, budujemy równowagę emocjonalną, rezyliencję, uważność, życzliwość, wdzięczność i wewnętrzne zadowolenie. Czego więcej potrzeba do szczęścia? Co znajdziesz w książce • Dawkę solidnej wiedzy na temat mózgu i jego pozytywnej plastyczności. • Ćwiczenia i medytacje o potwierdzonej naukowo skuteczności, służące budowaniu konkretnych kompetencji. • Praktyczne wskazówki dotyczące rozwijania podstawowych zasobów umysłowych w codziennym życiu. • Przystępne metody służące pokonaniu negatywnego nastawienia i natrętnych myśli. • Jasny język i łatwą w odbiorze treść. Rick Hanson napisał wyczerpujący przewodnik, w którym łączy teorię z ćwiczeniami i medytacjami, osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Ta cechująca się przejrzystym stylem, pełna życzliwości książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy nad poczuciem szczęścia. Co ci da jej lektura: • Uwolnisz się od tego, co bolesne i krzywdzące. • Osiągniesz równowagę emocjonalną i spokój umysłu. • Nauczysz się koncentrować na tym, co ważne i potrzebne. • Staniesz się życzliwy i serdeczny wobec innych. • Zaczniesz akceptować to, czego doświadczasz. • Osiągniesz wyżyny swojego potencjału. • Zwiększysz swoją rezyliencję. Siedem praktyk najwyższego szczęścia: • uspokajanie umysłu, • ogrzewanie serca, • pozostawanie w pełni, • bycie całościowością, • przyjmowanie teraźniejszości, • otwieranie się na wszystkość, • odnajdowanie bezczasu.

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

4 osoby kupiły
10
Wiersze prawie wszystkie. Tom II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze prawie wszystkie. Tom II
Dostępny
114 szt.

Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe! Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla maturzystów, studentów, początkujących i zaawansowanych koneserów polszczyzny. W zbiorze zgromadzone są zarówno teksty, które ukazywały się w niewielkich tomikach redagowanych przez Osiecką w latach 60., 70. i 80., jak i wiersze nigdy dotąd niepublikowane, a odkryte podczas pracy Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej nad katalogowaniem archiwum Autorki. Czytelnik znajdzie tu też teksty piosenek, których Osiecka była mistrzynią. W wielu tekstach słychać typowe dla Osieckiej poczucie humoru, gry językowe, elementy zabawy, ale i nuty sentymentalne. Konsultantami przy wyborze wierszy byli: Magda Umer, Jan Borkowski oraz rodzina Poetki. Agnieszka Osiecka (1936-1997) – poetka, pisarka, dziennikarka, autorka tekstów piosenek, reżyser teatralny i telewizyjny.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

3 osoby kupiły
11
Puzzle maxi 24 elementy. Radosny dzień Muminków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 24 elementy. Radosny dzień Muminków
Trefl, 24
Dostępny
52 szt.

„Radosny dzień Muminków” to puzzle 24 maxi składające się z bardzo dużych elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach przygód Muminków. Po ułożeniu układanki powstanie duży obrazek, o wymiarach 60.0 x 40.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
12
Krzyk wiatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyk wiatru
Dostępny
69 szt.

Literacki powrót autorki Dymów nad Birkenau do obozowej rzeczywistości. W naszym transporcie było jedno młode małżeństwo żydowskie; jak się dowiedzieli, że jedziemy do Oświęcimia, to zrozumieli, co to znaczy. Może rozpaczali? Nic podobnego! Żegnali się, on ją kochał przez całą drogę, przy wszystkich, jakby byli sami. To właśnie jest piękne. Żyć do końca pełnią siebie. Miejsce, które jest urzeczywistnieniem najgorszych cech ludzkich, może nie odebrać ofiarom godności i pragnienia miłości. Zalew gliniastego błota, gnijących odpadów, zmieszanych ekskrementów, krwi może nie przykryć czułości i stawiania losu drugiego człowieka ponad swoim własnym. W końcu nawet obozowe druty, karabiny maszynowe i komory gazowe mogą nie podołać, aby zgładzić w człowieku pragnienie dobra. Szmaglewska pokazuje, jak nadzieja pozwala, ale też zobowiązuje, by pozostać człowiekiem, niezależnie od tego, czy mamy ku temu warunki. Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji o książce oraz osobiste wspomnienie syna Seweryny Szmaglewskiej – profesora Jacka Wiśniewskiego. „Krzyk wiatru to przejmujący w swym wyrazie artystyczny dokument czasów pogardy, który dziś można odczytywać nie tylko jako akt oskarżenia przeciw hitlerowskim zbrodniarzom, lecz protest przeciw obojętności świata usiłującego owe zbrodnie puścić w niepamięć. – „Życie Warszawy” Seweryna Szmaglewska (1916–1992) – pisarka, jedyna Polka zaproszona do złożenia zeznań w procesie norymberskim. Przyszła na świat w Przygłowie, niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Łódzkim. Po wybuchu wojny wróciła do Piotrkowa, gdzie pracowała jako ratowniczka w szpitalu i uczyła na tajnych kompletach. Osiemnastego lipca 1942 roku została aresztowana przez gestapo i przewieziona do obozu Auschwitz-Birkenau. Osiemnastego stycznia 1945 roku udało jej się uciec z marszu śmierci. Debiutowała w 1945 roku książką Dymy nad Birkenau, w której opisała swoje obozowe przeżycia. W lutym 1946 książka została włączona jako materiał dowodowy przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Seweryna Szmaglewska przez lata była wiceprezeską Rady Naczelnej ZBoWiD. Opublikowała między innymi: Zapowiada się piękny dzień (1960), Czarne stopy (1960), Niewinni w Norymberdze (1972), Dwoje smutnych ludzi (1986). Odznaczona została Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki I stopnia.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
13
Kobiety z odzysku. Ryzykowne decyzje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z odzysku. Ryzykowne decyzje
Dostępny
98 szt.

Od ostatnich perypetii Zuzki, Felicji i Gośki minęły 3 lata. Codzienne życie trzech sąsiadujących ze sobą rodzin płynie względnie spokojnym, utartym rytmem, ale jedynie do czasu, gdy jednej z przyjaciółek przytrafia się gorący romans. Zauroczona ognistym kochankiem kobieta całkowicie traci głowę, czym komplikuje życie zarówno sobie, jak i wszystkim wokół. Musi minąć wiele dni okupionych stresem i łzami, zanim sprawy jako tako się wyjaśnią. Niestety, na horyzoncie pojawi się wróg, który skomplikuje sytuację jeszcze bardziej. Kontynuacja bestsellerowej serii „Kobiety z odzysku”. Ponowne spotkanie z przyjaciółkami przyniesie wiele niespodzianek, zwłaszcza że w ich szeregi wkroczy sympatyczna Agata. Dziewczyna, która uciekła sprzed ołtarza. Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi trylogię „Stajnia w Pieńkach”, serie „Śnieżna Grań” i „Kobiety z odzysku” oraz dwutomowy cykl „Wszystko nie tak”. Wszystkie pozycje spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
14
Opowieści z Narnii. Podróż wędrowca do świtu, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Opowieści z Narnii. Podróż wędrowca do świtu, DVD
Michael Apted
Dostępny
101 szt.

Wróć do pełnego cudownej magii, epickiego świata stworzonego przez C.S. Lewisa w trzeciej części ukochanych przez widzów fantastycznych przygód „Opowieści z Narnii”. Łucja i Edmund Pevensie zostają wraz ze swoim kuzynem Eustachym wciągnięci do wnętrza obrazu i przeniesieni do Narnii. Tam trafiają na pokład wspaniałego statku, o dumnej nazwie Wędrowiec do Świtu, gdzie przyłączają się do króla Kaspiana i szlachetnej myszy o imieniu Ryczypisk. Odważni podróżnicy wyruszają w rejs na tajemnicze wyspy, gdzie muszą stawić czoła mitycznym potworom. Celem misji jest odnalezienie potężnego lwa Aslana, a od jej powodzenia zależny jest los całej Narnii! Obsada: Will Poulter, Georgie Henley, Skandar Keynes, Ben Barnes, Tilda Swinton. Materiały dodatkowe: • sceny niewykorzystane, • komentarz audio.

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
15
Puzzle 1000 Plaże Globetrotter 6000-0761 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Puzzle 1000 Plaże Globetrotter 6000-0761
Eurographics
Dostępny
2 szt.

- wysoka jakość nadruku i precyzja wykonania - idealne dopasowanie elementów - odporne na zginanie - puzzle eliminują odbijanie światła - rozwijają zdolności manualne u dziecka - kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie - ilość elementów: 1000 Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat

59,99 zł
43,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
16
Bezpieczeństwo międzynarodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo międzynarodowe
Dostępny
140 szt.

Od pierwszego wydania tego podręcznika upłynęło niewiele ponad osiem lat. Natomiast w obszarze, którego dotyczy, wydaje się, że minęła epoka. Wówczas liberalny porządek międzynarodowy, z dominacją Zachodu w sferze bezpieczeństwa, mocno ? przynajmniej było takie wrażenie ? się trzymał. Zachód dyktował warunki gry i narzucał narrację. Obecnie znajdujemy się w odmiennej sytuacji. Choć to dopiero początek nowej fazy ewolucji porządku międzynarodowego i związanej z nim kwestii bezpieczeństwa, te nowe zjawiska są już silnie widoczne. Po pierwsze, w płaszczyźnie geopolitycznej mamy do czynienia z potężnym awansem Chin (nowy bipolaryzm) oraz wzrostem znaczenia ?reszty świata?. Nawet słaba gospodarczo Rosja stała się militarnie asertywna. Zachód definitywnie stracił swobodę strategiczną w skali globalnej. Po drugie, choć nadal dochodzi do klasycznych konfliktów, zmagania między największymi przeniosły się do sfery informatycznej, do cyberprzestrzeni. Tam także masowo sączy się się fake news i uprawia dywersję informacyjną. Jak skutecznie ? wystarczy wskazać wpływ Rosji na wybory prezydenckie w USA czy brexit. Wyrafinowane technologie, za chwilę także sztuczna inteligencja, zaczynają zastępować bezpośrednie użycie siły. Dlatego nowe, zmienione i poszerzone wydanie Bezpieczeństwa międzynarodowego jest z jednej strony klasyczne, pełni bowiem rolę standardowego akademickiego podręcznika przedmiotu. Zarazem jednak dobitnie uwzględnia te nowe zjawiska. Za taką wersją podręcznika stoi niemal ten sam, doświadczony empirycznie i teoretycznie zespół najstarszej uniwersyteckiej Katedry Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa Międzynarodowego, która jest częścią Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2 osoby kupiły
17
LEGO Creator Expert Bukiet kwiatów 10280 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Creator Expert Bukiet kwiatów 10280
LEGO
Dostępny
356 szt.

Dawanie i dostawanie kwiatów zawsze sprawia przyjemność. Jeśli szukasz jakiegoś nieszablonowego prezentu dla miłośnika kwiatów, zestaw LEGO 10280 Bukiet kwiatów będzie strzałem w dziesiątkę. Odpręż się i stwórz ten piękny, kreatywny model konstrukcyjny bukietu kwiatów, który możesz podarować ukochanej osobie. Gdy skończysz, imponujący bukiet ożywi każde pomieszczenie w Twoim domu. Możliwość regulowania długości łodyg sprawia, że kwiaty zmieszczą się w każdym wazonie czy innym pojemniku. Bukiet jak z prawdziwej kwiaciarni Wszystkie detale bukietu są wykonane z elementów LEGO i można je modyfikować, by nadać modelowi wyjątkowość. Większość kwiatów ma ruchome płatki, które pozwalają zmieniać aranżacje bukietu. Łodygi można rozłożyć na części i złożyć ponownie w inny sposób, zmieniając długość i kształt kwiatów. Ten zestaw jest częścią botanicznej kolekcji LEGO dla dorosłych i zawiera elementy wykonane z plastiku pochodzenia roślinnego, pozyskanego z trzciny cukrowej ze zrównoważonego źródła. Wymiary opakowania: 26.2 x 38.2 x 7.5 cm • Zestaw konstrukcyjny LEGO® 10280 Bukiet kwiatów to doskonały prezent i wciągający projekt. Pozwala zbudować piękną ozdobę wykonaną całkowicie z klocków LEGO. Uwaga: zestaw nie zawiera wazonu. • Bukiet zachwyca mnogością żywych kolorów i ciekawych kształtów inspirowanych różnymi rodzajami traw oraz prawdziwymi kwiatami takimi jak róże, lwie paszcze, maki, astry, stokrotki. • Twoja wyobraźnia rozkwitnie dzięki modyfikowalnym elementom. Ustaw płatki i liście w dowolnej pozycji i dostosuj długość łodyg, by stworzyć piękny bukiet, którym ozdobisz dom. • Szukasz najlepszych prezentów na urodziny, rocznice i inne okazje? Zestaw LEGO Bukiet kwiatów będzie doskonałym, nieszablonowym prezentem dla znajomych, bliskich i konstruktorów takich jak Ty – o każdej porze roku. • Kwiaty wchodzące w skład zestawu mają łodygi o różnych długościach. Przykładowo prosta łodyga lwiej paszczy ma ok. 36.0 cm wysokości. • To pierwszy bukiet kwiatów LEGO, jaki kiedykolwiek powstał. Zawiera kwiaty o różnych kolorach i kształtach, które na pewno spodobają się dorosłym fanom LEGO. • Kwiaty wykonano z co najmniej 17 wyjątkowych elementów LEGO takich jak realistyczne różnokolorowe płatki o wielu kształtach. Dzięki nim ta niezwykła ozdoba z pewnością będzie przyciągać uwagę. • Zestaw Bukiet kwiatów LEGO jest częścią botanicznej kolekcji LEGO. Modele wchodzące w jej skład zawierają elementy wykonane z plastiku pochodzenia roślinnego, pozyskanego z trzciny cukrowej ze zrównoważonego źródła. • Elementy LEGO spełniają rygorystyczne standardy branżowe, dzięki czemu zawsze do siebie pasują i można je z łatwością połączyć i rozdzielić – i tak jest niezmiennie od 1958 roku.

269,99 zł
232,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 37,80 zł

2 osoby kupiły
18
LEGO Harry Potter™. Herby Hogwartu™ 31201 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Harry Potter™. Herby Hogwartu™ 31201
LEGO
Dostępny
7 szt.

• Uwielbiasz wszystko, co wiąże się z Hogwartem™? Sięgnij po cudowny zestaw LEGO® Art Harry Potter™ Herby Hogwartu (31201), który pozwala zbudować ozdobę z jednym z czterech herbów domów. • Sięgnij po zestaw LEGO® z ponad 4249 elementami, by oderwać się od nużącej codzienności. Jest tu dziewięć dekoracyjnych płytek „płótna”, płytka z logo Harry'ego Pottera™, ramka z klocków LEGO, element do zawieszania i narzędzie do płytek. • Jeśli uwielbiasz rękodzieło i Harry'ego Pottera™, to nadarza się świetna okazja, by połączyć pasję z relaksem i podładowaniem baterii. Podczas budowania możesz dowiedzieć się więcej o domach dzięki dołączonej ścieżce dźwiękowej. • Daj wyraz swej pasji do magii i przygody, budując tę unikalną mozaikę do powieszenia na ścianie. Możesz też zgromadzić cztery zestawy i połączyć je w jeden fantastyczny herb Hogwartu™ – to się nazywa relaks! • Każda z czterech wersji mozaiki jest kwadratem o boku 40.0 cm, a jej budowanie będzie świetnym relaksem dla każdego fana prac ręcznych i Harry’ego Pottera™ – takiego jak Ty. • Wydane jak album instrukcje zmienią budowanie tego artystycznego modelu LEGO® w aktywny wypoczynek i pomogą zapomnieć o stresie. • Modele LEGO® Art są przeznaczone dla dorosłych i doskonale nadają się na ozdoby ścian. Wymiary opakowania: 40.4 x 37.8 x 5.0 cm

569,99 zł
427,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 142,50 zł

1 osoba kupiła
19
Współczesne bezpieczeństwo regionu Azji i Pacyfiku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne bezpieczeństwo regionu Azji i Pacyfiku
Dostępny
3 szt.

Seria wydawnicza Biblioteki Azji i Pacyfiku to niepowtarzalne przedsięwzięcie, które propaguje najważniejsze prace polskich i zagranicznych naukowców poświęcone studiom azjatyckim. O sukcesie serii świadczy liczba książek, które co roku ukazują się pod charakterystycznym szyldem Biblioteki Azji i Pacyfiku. Kolekcja przyciąga doświadczonych i cenionych autorów, lecz również młodych naukowców, dla których jest ona formą upowszechnienia wyników swoich badań. To unikalny zbiór książek, które pozwalają Czytelnikom poznać i zrozumieć Azję, odkrywając jej historię i kulturę oraz uczyć się, w jaki sposób tworzyć nowe projekty z azjatyckimi partnerami.

37,40 zł
35,90 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,50 zł

1 osoba kupiła
20
Boston Underworld. Tom 1. Crow - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boston Underworld. Tom 1. Crow
Dostępny
11 szt.

Pierwszy tom legendarnej zagranicznej serii o irlandzkich i rosyjskich mafiosach! Myślała, że był zwykłym żołnierzem w szeregach mafii. A on wkrótce mógł rządzić irlandzkim podziemiem. Mackenzie Wilder jest zdesperowana. Jej przyjaciółka zaginęła, a policja nie robi nic, żeby ją odnaleźć. Talia była dla niej jak siostra, jak rodzina, której Mack nigdy nie miała. Kobieta postanawia, że zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się, co się stało z przyjaciółką, nawet jeśli będzie musiała zapłacić za to najwyższą cenę. Mackenzie ma pewne podejrzenia, gdzie może znaleźć odpowiedzi, których szuka. Musi wniknąć w szeregi jednej z najniebezpieczniejszych organizacji przestępczych w mieście i uzyskać informacje na temat tego, co się stało z Talią. Jednak już pierwsza próba zdobycia uwagi mafiosów kończy się katastrofą i – co gorsza – kobietą zaczyna się interesować Lachlan Crow – drugi w kolejce do tronu mafijnego królestwa.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
21
Rozważania o Wcieleniu Syna Bożego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,30 zł
9,99 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 3,31 zł

1 osoba kupiła
22
Polska Marynarka Wojenna II Rzeczypospolitej Tom 4. Dywizjon Kontrtorpedowców 1932-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska Marynarka Wojenna II Rzeczypospolitej Tom 4. Dywizjon Kontrtorp...
Dostępny
16 szt.

Nowa seria Wydawnictwa Napoleon V poświęcona jest historii Polskiej Marynarki Wojennej w latach 1918-1946. W tym unikalnym wydawnictwie, w 27 tomach, zostaną przedstawione najważniejsze wydarzenia z dziejów biało-czerwonej bandery na wodach Wisły, Piny, Prypeci oraz Bałtyku w okresie dwudziestolecia międzywojennego, jak również wojenne losy polskich marynarzy w czasie II wojny światowej.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
23
The Silent Enigma, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Silent Enigma, CD
Anathema, Mystic Production
Dostępny
6 szt.

Lista utworów: 1. Restless Oblivion 2. Shoud Of Frost 3. ...Alone 4. Sunset Of Age 5. Nocturnal Emission 6. Cerulean Twilight 7. The Silent Enigma 8. A Dying Wish 9. Black Orchid 10. The Silent Enigma Orchestral 11. Sleepless 96

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

1 osoba kupiła
24
Zestaw sztućców metalowych, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw sztućców metalowych, szary
Akuku
Dostępny
19 szt.

Sztućce dla dzieci ze stali szlachetnej Praktyczne i wygodne. Idealne do nauki samodzielnego jedzenia. Kształty dostosowane do małych rączek. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, z bezpiecznych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Nie zawierają bisfenolu A. W zestawie: • łyżeczka • widelec

17,70 zł
14,99 zł

Rabat 15,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
25
Abba, powiedz mi słowo. Wybór apoftegmatów, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abba, powiedz mi słowo. Wybór apoftegmatów, wydanie 2
Dostępny
9 szt.

Ci ludzie, którzy oddzielili się od innych przez życie surowe i prowadzone na uboczu, wyróżnili się także wśród podobnych sobie wyjątkowymi zaletami i cnotami. Uznani zaś za zdolnych do pouczania i prowadzenia innych, otrzymali tytuł starców, i to niezależnie od ich wieku. Zgodnie ze zwyczajem, który istniał także i w innych środowiskach (na przykład w tradycji żydowskiej wśród uczniów proroków) – ich uczniowie uważali się za ich duchowych synów i nazywali ich ojcami. Słowo jednak, którego normalnie używali, by się do ojców zwrócić albo o nich mówić, jest obce: było to aramejskie słowo abba. Już samo to słowo wystarczyłoby, żeby zasugerować całkowicie wyjątkowy i oryginalny charakter relacji między mistrzem i uczniem. U ludzi, których mową ojczystą był język koptyjski lub grecki, zdumiewa przyjęcie semickiego słowa na wyrażenie synowskiej zależności od mistrzów duchowych. Pozostawiając na uboczu późniejszy rozwój znaczenia tego słowa (w tym fakt, że w dzisiejszym języku francuskim ‘abbé’ oznacza księdza) zajmijmy się pełnią jego sensu pierwotnego. Mnisi egipscy znaleźli go w Nowym Testamencie, gdzie zjawia się on trzy razy. W przekładzie koptyjskim tak samo jak w tekście greckim słowo to zawsze poprzedza swój przekład, podobnie jak i w łacinie czytamy: ‘Abba – Pater’. W tych trzech miejscach, w których go użyto, słowo to zjawia się zawsze w wołaczu i zwracane jest do Boga bądź przez Jezusa (Mk 14,36), bądź przez Ducha obecnego w naszych sercach (Ga 4,6; Rz 8,15). Z tego pierwotnego kontekstu słowo to musiało zachować skojarzenie ze zwrotem skierowanym do Ojca przez Chrystusa w Duchu Świętym. Można więc niewątpliwie przypuszczać, że uczniowie, którzy ten tytuł nadawali starcom, chcieli przez to wyrazić duchowy charakter ojcostwa, które im przypisywali, i jego głęboki związek z ojcostwem Bożym. Użycie tego tak niezwykłego terminu pozwalało więc w jakiś sposób nie sprzeciwiać się zakazowi Chrystusa: Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie (Mt 23, 9). Z chwilą gdy obecność Ducha Bożego ujawniała się w którymś z mieszkańców pustyni, można było szanować go ze względu na Boga i nazywać go abba. Ta obecność okazywała się przede wszystkim przez dar słowa. Ostatecznie więc abba nie znaczy nic innego niż: ojciec duchowy, przez którego Bóg mówi. Św. Hieronim pisał o mnichach egipskich: „Makary, Pambo, Izydor i wszyscy inni, których tam nazywają ojcami, ponieważ Duch Święty mówi przez nich”. Pojmen nazwał Agatona „abba”, chociaż Agaton był jeszcze całkiem młody, gdyż twierdził: „Mowa jego każe go nazywać ‘abba’”. Abba Mojżesz któregoś dnia zobaczył Ducha Świętego zstępującego na jego ucznia Zachariasza; odtąd zaczął zwracać się do niego, jak do swego ojca duchowego: „Powiedz mi, co mam robić... bo widziałem Ducha zstępującego na ciebie i od tej chwili czuję konieczną potrzebę, by się ciebie radzić”.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
26
Chłopak z suchą głową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopak z suchą głową
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Książka Laury Łącz Chłopak z suchą głową, nawiązująca tytułem do Panny z mokrą głową K. Makuszyńskiego, jest zbiorem zabawnych historii o codziennym życiu wesołego Jacka, jego kolegów i koleżanek. Każdy kolejny rozdział stanowi zamknięte opowiadanie, pełne zaskakujących przygód i zwrotów akcji. Książka napisana została w wesołej formie, a żywa narracja powoduje, że przez to nie jest nudna, chociaż poszczególne opowieści zawsze zawierają szlachetne przesłanie, wartościowy przekaz i myśl do zastanowienia, zarówno przez dzieci jak i rodziców. Wszystkie opisane wydarzenia z życia codziennego gwarantują zarówno uśmiech jak i sporo prawdziwych wzruszeń. Każdy uczeń znajdzie tam swoje własne przeżycia i może utożsamiać się z różnorodnymi młodymi bohaterami.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
27
Monika. Matka św. Augustyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monika. Matka św. Augustyna
Dostępny
31 szt.

Barwna i poruszająca opowieść o jednej z najsłynniejszych chrześcijańskich świętych matek, dzięki której Kościół do dziś może czerpać z mądrości św. Augustyna. Urodzona w 331 roku w skromnej wiosce w Numidii niezbyt urodziwa dziewczyna ze średnio zamożnego domu podobnie jak jej rówieśnice mogłaby popaść w zapomnienie. Tak się jednak nie stało. O Świętej Monice wiemy znacznie więcej niż to, że mając męża poganina i syna hulakę, wymodliła nawrócenie obu. Dzięki Wyznaniom jej syna – jednego z najznamienitszych teologów w historii i doktora Kościoła, możemy poznać kobietę, która mimo że nie była wzorową chrześcijanką, została uznana za świętą. Jej wielkość polegała nie na tym, że pozbawiona była wątpliwości i namiętności, lecz na tym, że umiała je wszystkie skierować ku Bogu, walcząc tylko o jeden cel – o zbawienie duszy swojej i swoich najbliższych. Pewnie dlatego do dziś czczona jest jako patronka zrozpaczonych matek, wdów i trudnych małżeństw. Książka Anne Bernet to nie typowa hagiografia, lecz porywająca, literacka opowieść o kobiecie, której życie stanowi znakomite tło do przedstawienia zarówno heroizmu i gorliwości chrześcijan pierwszych wieków, jak i sporów oraz herezji trapiących Kościół IV wieku. Na polskim rynku wydawniczym brak biografii św. Moniki, pokazującej szerszy kontekst historyczny miejsc i czasów, w których żyła. Książka Anne Bernet stanowi udane wypełnienie tej luki, warto więc po nią sięgnąć, by zobaczyć nie tylko świętą, ale i jej świat – Elżbieta Wiater, doktor teologii, dziennikarka, pisarka. Anne Bernet – uznana francuska autorka około czterdziestu książek historycznych, przetłumaczonych na kilkanaście języków; specjalizuje się w dziejach pierwszych wieków chrześcijaństwa oraz nauczaniu doktorów Kościoła, w tym św. Augustyna. Od 2013 roku postulatorka procesu beatyfikacyjnego o. Michela Guérina.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
28
Anioł radości. O zakochaniu i miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

1 osoba kupiła
29
I Wonder Starter. Activity Book + kod DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
58,00 zł
50,46 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,54 zł

1 osoba kupiła
30
Zestaw sztućców metalowych, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw sztućców metalowych, różowy
Akuku
Dostępny
11 szt.

Sztućce dla dzieci ze stali szlachetnej Praktyczne i wygodne. Idealne do nauki samodzielnego jedzenia. Kształty dostosowane do małych rączek. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, z bezpiecznych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Nie zawierają bisfenolu A. W zestawie: • łyżeczka • widelec

17,70 zł
14,99 zł

Rabat 15,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
31
Cobi 5803. Armed Forces. F-15 Eagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 5803. Armed Forces. F-15 Eagle
Cobi
Dostępny
16 szt.

F-15 Eagle™ to amerykański ciężki myśliwiec przewagi powietrznej, przeznaczony do działań w każdych warunkach atmosferycznych. Został zaprojektowany jako szybka odpowiedź na rozwój radzieckich samolotów typu MIG-25. Produkowany jest od wczesnych lat siedemdziesiątych. Dotąd powstało przeszło 1200 egzemplarzy. W skład uzbrojenia wchodzi wielolufowe działko M61A1/A2 Vulcan 20 mm oraz bogaty arsenał podwieszanych pocisków kierowanych powietrze-powietrze, oraz powiertrze-ziemia. Samolot doskonale sprawdza się również podczas precyzyjnego bombardowania celów. Może przenosić bomby swobodnie spadające, kierowane laserowo, telewizyjnie, poprzez GPS oraz kasetowe. Wielokrotnie udowodnił swoją wysoką skuteczność bojową w walkach na Bliskim Wschodzie. W USA jest wypierany przez nowsze maszyny. Wciąż pozostaje na uzbrojeniu tradycyjnych sojuszników Stanów Zjednoczonych, do których zaliczamy m.in. Izrael, Arabię Saudyjską, Koreę Południową i Japonię. Model samolotu F-15 Eagle™ został w całości zaprojektowany z klocków konstrukcyjnych COBI. Zastosowanie aż 590 elementów umożliwiło wierne odtworzenie charakterystycznej bryły samolotu w modelarskiej skali 1:48. Model został pokryty wysokiej jakości nadrukami, które nie ścierają się nawet w trakcie intensywnego użytkowania. Samolot został wyposażony w otwieraną kabinę, ruchome stery i lotki. Dzięki eleganckiej podstawce ekspozycyjnej z tabliczką zawierającą podpis model wygląda jeszcze lepiej. Ten licencyjny zestaw z pewnością jest świetnym pomysłem na prezent dla każdego niezależnie od wieku fana, lotnictwa i militariów. Prezentuje się równie wspaniale w eleganckim gabinecie, jak i w pokoju nastolatka. Ilość klocków: 590 Skala: 1:48 Rozpiętość skrzydeł: 41.0 cm Wymiary: 27.5 x 12.0 cm

233,90 zł
210,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,39 zł

1 osoba kupiła
32
Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosierny. O Bogu, który nas ratuje i uzdrawia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Przeczytaj niezwykłe świadectwo księdza Michała i doświadcz przemieniającej mocy Bożego miłosierdzia! W swojej książce ksiądz Michał Olszewski SCJ, powołany przez papieża do grona misjonarzy miłosierdzia, dzieli się z czytelnikami doświadczeniem swej posługi i przywołuje liczne historie konkretnych osób, które w zaskakujących niekiedy okolicznościach życia poznały miłosierne oblicze Boga. Daje nam przy tym konkretne wskazania, o co zadbać w życiu duchowym i w relacjach z ludźmi, by na co dzień móc żyć duchowością miłosierdzia. Z ogromną i nieskrywaną pasją ks. Michał pisze między innymi: • o pontyfikacie papieża Franciszka – na czym polega prorocki geniusz obecnego papieża i dlaczego jego pontyfikat stał się prawdziwą wiosną Kościoła? • o misjonarzach miłosierdzia – na czym polega misja grupy duchownych z całego świata powołanych przez papieża Franciszka do zadań specjalnych? • o uczynkach miłosierdzia – jak praktykować je na co dzień, by nasze życie stało się pieśnią dziękczynną śpiewaną Ojcu? Mógłbym już nic więcej w życiu nie napisać! Dlaczego? Gdyż ta książka jest książką życia. Książką o moim Bogu, o Bogu miłości i miłosierdzia. Napisana w hołdzie ukochanemu papieżowi Franciszkowi, który tego Boga mi ukazał – fragment książki. „Łagodny misjonarz miłosierdzia, a przy tym góral z krwi i kości, który nie raz brał diabła za rogi, w kolejnej swojej książce zabiera nas w niezwykłą i praktyczną podróż w poszukiwaniu tajemnic Bożego miłosierdzia. Wspólna droga, którą nam podpowiada ksiądz Michał, jest pełnym humoru świadectwem łaski Przenajświętszego, który przez swoje słowo, sakramenty, katechizm oraz nauczanie papieża Franciszka skleja nasze pogruchotane przez grzech serca. Nigdy dosyć takiego pokrzepienia. A w obecnym czasie jest ono bezcenne” – ks. dr hab. Tomasz Szałanda, teolog, autor książki HARYzMATY. Ks. Michał Olszewski SCJ jest dyrektorem Grupy Medialnej Profeto, twórcą Radia Profeto.pl i autorem wielu książek, m.in.: Ogarnij się! Twoja droga do Damaszku, Kerygmat, Wyznanie wiary. Credo w naszym życiu, Jezus działa w mocy Ducha, Dekalog. Proste słowa o miłości.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
33
Tenet, 4K UHD + 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tenet, 4K UHD + 2 Blu-ray
Christopher Nolan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.15

Hit kinowy w reżyserii Christophera Nolana, twórcy m.in. trylogii „Mroczny Rycerz”, „Dunkierki” i „Incepcji”. Uzbrojony tylko w jedno słowo: Tenet bohater, znany jako Protagonista, przenika do mrocznego środowiska międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Podczas swojej misji będzie musiał skorzystać ze zjawiska wykraczającego poza czas realny. Obsada: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Michael Caine. Dodatki: • patrzenie na świat w nowy sposób: jak powstawał „Tenet”, • materiały o castingu, fabule, scenografii, zdjęciach, plenerach, kostiumach, muzyce, kręceniu najbardziej spektakularnych scen i wiele więcej. Steelbook

205,99 zł
195,69 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 10,30 zł

34
Tenet, 4K UHD + 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tenet, 4K UHD + 2 Blu-ray
Christopher Nolan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Hit kinowy w reżyserii Christophera Nolana, twórcy m.in. trylogii „Mroczny Rycerz”, „Dunkierki” i „Incepcji”. Uzbrojony tylko w jedno słowo: Tenet bohater, znany jako Protagonista, przenika do mrocznego środowiska międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Podczas swojej misji będzie musiał skorzystać ze zjawiska wykraczającego poza czas realny. Obsada: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Michael Caine. Dodatki: • patrzenie na świat w nowy sposób: jak powstawał „Tenet”, • materiały o castingu, fabule, scenografii, zdjęciach, plenerach, kostiumach, muzyce, kręceniu najbardziej spektakularnych scen i wiele więcej.

169,90 zł
161,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,49 zł

35
Tenet. Steelbook, 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tenet. Steelbook, 2 Blu-ray
Christopher Nolan
Dostępny
52 szt.

Hit kinowy w reżyserii Christophera Nolana, twórcy m.in. trylogii „Mroczny Rycerz”, „Dunkierki” i „Incepcji”. Uzbrojony tylko w jedno słowo: Tenet bohater, znany jako Protagonista, przenika do mrocznego środowiska międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Podczas swojej misji będzie musiał skorzystać ze zjawiska wykraczającego poza czas realny. Obsada: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Michael Caine. Dodatki: • patrzenie na świat w nowy sposób: jak powstawał „Tenet”, • materiały o castingu, fabule, scenografii, zdjęciach, plenerach, kostiumach, muzyce, kręceniu najbardziej spektakularnych scen i wiele więcej.

95,90 zł
91,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,79 zł

36
Tenet, 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tenet, 2 Blu-ray
Christopher Nolan, 2020
Dostępny
201 szt.

Hit kinowy w reżyserii Christophera Nolana, twórcy m.in. trylogii „Mroczny Rycerz”, „Dunkierki” i „Incepcji”. Uzbrojony tylko w jedno słowo: Tenet bohater, znany jako Protagonista, przenika do mrocznego środowiska międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Podczas swojej misji będzie musiał skorzystać ze zjawiska wykraczającego poza czas realny. Obsada: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Michael Caine. Dodatki: • patrzenie na świat w nowy sposób: jak powstawał „Tenet”, • materiały o castingu, fabule, scenografii, zdjęciach, plenerach, kostiumach, muzyce, kręceniu najbardziej spektakularnych scen i wiele więcej.

88,90 zł
84,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,44 zł

37
Tenet, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tenet, DVD
Christopher Nolan
Dostępny
303 szt.

Hit kinowy w reżyserii Christophera Nolana, twórcy m.in. „Trylogii Mroczny Rycerz”, „Dunkierki” i „Incepcji”. Uzbrojony tylko w jedno słowo: Tent bohater, znany jako Protagonista, przenika do mrocznego środowiska międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Podczas swojej misji będzie musiał skorzystać ze zjawiska wykraczającego poza czas realny. Obsada: Robert Pattinson, Michael Caine, Kenneth Branagh, Elizabeth Debicki, John David Washington. Dodatki: • bezpośredni dostęp do scen, • menu interaktywne.

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

38
Złote cywilizacje Ameryki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złote cywilizacje Ameryki
Dostępny
43 szt.

?Złote cywilizacje Ameryki? to ekscytująca podróż w czasie oraz sposobność poznania kulturowego i materialnego bogactwa prekolumbijskiej Ameryki. Choć złoto fascynowało ludzkość od zawsze, różne kultury traktowały je w różny sposób. Wśród ludów tubylczych prekolumbijskiej Ameryki spotykamy się z niezwykłym stosunkiem do złota i szlachetnych kruszców, których znaczenie materialne było stosunkowo niewielkie w porównaniu do ich wartości sakralnej, symbolicznej i duchowej. Pierwsza część książki przybliża czytelnikowi te niesamowite cywilizacje, ich kulturę i materialne artefakty, gdzie za oś narracji służą dzieje złota, jego rodzime użytkowanie i kulturowe znaczenie oraz technologie jego wydobycia i obróbki. Jednak dopiero gdy pierwsze ładunki kruszcu przybyły do Europy przełomie XV i XVI wieku, złoto nie tylko w kluczowy sposób rozstrzygnęło o losie rdzennych mieszkańców Ameryki, ale też nieodwracalnie zmieniło ekonomię i kulturę całego świata. O tym traktuje druga część książki, gdzie jako najważniejsze konsekwencje pogoni za złotem w Ameryce autorka wskazuje między innymi szybki podbój kontynentu i daleko idące wyniszczenie miejscowej ludności, zachwianie ekonomii europejskiej nadmiarem szlachetnych metali na rynku, rozwój dalekosiężnego handlu (rozpoczynający na dobre proces globalizacji), a także powstanie i długoletnie utrzymanie się niewolnictwa na wielką skalę. Kolejne ?gorączki złota? wstrząsające Ameryką od początku XIX wieku były następnie przyczyną licznych masowych migracji ludności z całego świata, w wieloraki sposób kształtując demograficzne i ekonomiczne realia współczesności. A choć dzisiejsze ?gorączki złota? mają nieco inny wymiar od tych historycznych, ich przyczyny są podobne, a konsekwencje równie tragiczne.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

39
Stairway To Valhalla Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stairway To Valhalla Limited Edition, CD
Nanowar of Steel, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

1.Declination 2.Barbie, MILF Princess of the Twilight 3.Call of Cthulhu 4.Heavy Metal Kibbles 5.Il Maestro Myagi Di Pino 6.L'opelatole Ecoligico 7.Images and Swords 8.In the Sky 9....And Then I Noticed That She Was a Gargoyle 10.Tooth Fairy 11.Vegan Velociraptor 12.Another Drill in the Wall 13.Ironmonger (The Copier of the Seven Keys) 14.Bum Voyage 15.Uranus 16.The Crown and the Onion Ring 17.The Quest for the Carrefour 18.Hail to Liechtenstein 19.Uranus (Feat. Michael Starr) 1.Valhalleluja 2.Sottosegretari Alla Presidenza Della Repubblica Del True Metal 3.Norwegian Reggaeton 4.Bestie Di Seitan 5.Sneeztem of a Yawn 6.A Cena Da Gianni 7.Kurograd 8.Esce Ma Non Mi Rosica 9.Deep Throat Revolution 10.Norwegian Reggaeton (Remix)

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

40
Stairway To Valhalla LPCD, CD  +  winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stairway To Valhalla LPCD, CD + winyl
Nanowar of Steel, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.13

1.Declination 2.Barbie, MILF Princess of the Twilight 3.Call of Cthulhu 4.Heavy Metal Kibbles 5.Il Maestro Myagi Di Pino 6.L'opelatole Ecoligico 7.Images and Swords 8.In the Sky 9....And Then I Noticed That She Was a Gargoyle 1.Tooth Fairy 2.Vegan Velociraptor 3.Another Drill in the Wall 4.Ironmonger (The Copier of the Seven Keys) 5.Bum Voyage 6.Uranus 7.The Crown and the Onion Ring 8.The Quest for the Carrefour 9.Hail to Liechtenstein 10.Uranus (Feat. Michael Starr) [CD] 1.Valhalleluja 2.Sottosegretari Alla Presidenza Della Repubblica Del True Metal 3.Norwegian Reggaeton 4.Bestie Di Seitan 5.Sneeztem of a Yawn 6.A Cena Da Gianni 7.Kurograd 8.Esce Ma Non Mi Rosica 9.Deep Throat Revolution 10.Norwegian Reggaeton (Remix)

157,90 zł
145,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

41
Here We Come A-Caroling, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Here We Come A-Caroling, CD
Dostępny
9 szt.

1. Here We Come A-Caroling 2. It Came Upon A Midnight Clear 3. O Little Town Of Bethlehem 4. Silent Night

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

42
Dreamcatcher, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreamcatcher, CD
RITENOUR, LEE, Mascot
Dostępny
13 szt.

1.Dreamcatcher 2.Charleston 3.The Lighthouse 4.Morning Glory Jam 5.Starlight 6.Abbot Kinney 7.Couldn't Help Myself 8.For DG 9.Via Verde 10.Low & Slow 11.Storyteller 12.2020, Pt. 1 13.2020, Pt. 2 14.2020, Pt. 3

62,90 zł
43
Kobiety w ponadpaństwowej przestrzeni publicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,50 zł
46,56 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,94 zł

44
Paradoksy Isaiaha Berlina. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoksy Isaiaha Berlina.
Dostępny
62 szt.

Jest to pierwsza w polskiej literaturze dogłębna analiza filozofii Isaiaha Berlina. Autor w ciekawy i przemyślany sposób przedstawia myśl Berlina i stanowiska, które żywo przypominają współczesne tematy najzacieklejszych debat politycznych.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

45
O pułapkach poznania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pułapkach poznania
Dostępny
100 szt.

Pogłębiamy nasze rozumienie świata przez sumienność i metodyczność, lecz na tej drodze często spotyka nas rozczarowanie. Im mocniej wyostrzamy spojrzenie, tym bardziej widzimy samo doświadczenie, a nie rzeczywistość, która się za nim kryje. Dostrzegamy niepewność zmysłów, umowność pojęć i chwiejność sądów. Podstawy naszych silnych przekonań okazują się słabe. Świat bezpośredni, rozciągający się przed naszymi oczami, wydaje się zanikać, a samo pojęcie rzeczywistości staje się zagadkowe. Im bardziej dążymy do wiedzy, tym więcej napotykamy pułapek. Czy współczesna nauka i filozofia pozwalają nam jeszcze na indywidualną rozumność? Czy prawda jest czymś uchwytnym dla każdego? Czy zdrowy rozsądek potrafi nas obronić przed łatwością przesądów i zakusami ideologii? Eseje zawarte w tym tomie są poszukiwaniem pozytywnej, optymistycznej odpowiedzi na te pytania. Bowiem gdy zamiast odwracać wzrok od paradoksów wiedzy uświadomimy je sobie w pełni, zobaczymy też, że mamy już wszystko, co konieczne, by sobie z nimi poradzić.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

46
Phraseologie des Deutschen für polnische Deutschlernende - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Phraseologie des Deutschen für polnische Deutschlernende
Dostępny
32 szt.

Książka kompleksowo przedstawia najważniejsze zagadnienia niemieckiej frazeologii. Część teoretyczną uzupełniono ćwiczeniami rozwijającymi kompetencje językowe o: znajomość frazeologizmów często występujących w języku, poznanie ich znaczenia, umiejętność praktycznego zastosowania w niemieckich tekstach użytkowych. Podręcznik jest przeznaczony w szczególności dla studentów, nauczycieli, lektorów i wykładowców języka niemieckiego, zarówno specjalizujących się we frazeologii, jak i prowadzących zajęcia praktyczne, mające na celu wzbogacenie słownictwa. Językiem książki jest niemiecki, zatem z opracowania będą mogli skorzystać także nauczyciele i studenci tego języka spoza granic Polski. Książka będzie pomocą również dla uczniów chcących samodzielnie poszerzyć znajomość niemieckich związków frazeologicznych i przybliżyć sobie ich funkcjonowanie we współczesnym języku. Poszczególne rozdziały mogą być ponadto cennym źródłem wiedzy dla tłumaczy oraz leksykografów.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

47
Profesor Józef Pieter i jego czasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor Józef Pieter i jego czasy
Dostępny
22 szt.

Wybitny polski humanista, psycholog, pedagog i filozof profesor Józef Pieter. Zasadniczą część swojego życia oddał szkolnictwu Śląska, był aktywnym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podczas wojny brał czynny udział w tajnym nauczaniu. Był kierownikiem katedry psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po II wojnie światowej zorganizował na nowo Instytut Pedagogiczny w Katowicach, a także Wyższą Szkołę Pedagogiczną, otworzył oddział Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, wznowił działalność czasopisma pedagogicznego Chowanna. W latach 1956?1968 był rektorem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach aż do włączenia jej do powstałego w 1968 r. Uniwersytetu Śląskiego, na którym został kierownikiem Katedry Psychologii.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

48
Space For The Earth LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Space For The Earth LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

1. Stripey Clouds 2. Blooperdome 3. Humboldt Currant (Radio Edit) 4. Popscape 5. Climbing Plants 6. Space for the Earth 7. Harmonic Steps

104,90 zł
96,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

49
The Affair Of The Poisons LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Affair Of The Poisons LP, Winyl
Hellripper, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.28

1.The Affair of the Poisons 2.Spectres of the Blood Moon Sabbath 3.Vampire's Grave 4.Beyond the Convent Walls 5.Savage Blasphemy [Explicit] 6.Hexennacht 7.Blood Orgy of the She-Devils 8.The Hanging Tree [Explicit]

104,90 zł
96,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

50
The Faintest Idea LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Faintest Idea LP, Winyl
GOMM, JON, Kscope
Dostępny
6 szt.

1.Deep Sea Fishes 2.Cocoon 3.Dream Factories 4.Tempest 5.The Ghost Inside You 6.Universal Biology 7.Song for a Rainy Day 8.Check You're Still Breathing 9.Butterfly Hurricane 10.Swallow You Whole 11.Until the Sun Destroys the Earth

121,90 zł
112,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

51
Live in Chicago, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live in Chicago, 2 LP
Autopsy, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.30

Lista utworów: LP 1 Strona A: 1. Severed Survival (Live) 2. Twisted Mass Of Burnt Decay (Live) 3. Disembowel (Live) 4. Ridden With Disease (Live) Strona B: 1. In The Grip Of Winter (Live) 2. Arch Cadaver (Live) 3. Fleshcrawl (Live) 4. Torn From The Womb (Live) LP 2 Strona C: 1. Embalmed (Live) 2. Gasping For Air (Live) 3. Voices (Live) 4. Maggots In The Mirror (Live) 5. Burial (Live) Strona D: 1. Critical Madness (Live) 2. Service For A Vacant Coffin (Live) 3. Pagan Saviour (Live) 4. Charred Remains (Live) 5. Fuck You!!! (Live)

146,90 zł
135,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

52
The Blackcrow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Blackcrow, CD
Hypnos, Mystic Production
Dostępny
14 szt.

1. Vox Irae 2. The Blackcrow 3. Afterlife Disillusion / The End of Idolatry 4. Dawn of their Halcyon Age 5. Plunged into Cacophony / Procession to Babylon 6. Vae Victis 7. Culte de la Raison 8. Liquid Sands 9. In Grief / Too Old to Cry 10. In Blood we Trust (Bonus Track)

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

53
Allt betta Helvitis Myrkur, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
68,90 zł
60,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

54
Death Cult, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Death Cult, CD
Volur, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.08

1. Inviolate Grove 2. Dead Moon 3. Freyjan Death Cult 4. Reverend Queen

68,90 zł
60,63 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,27 zł

55
Best of Black Sabbath Redux LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Best of Black Sabbath Redux LP, Winyl
V/A, ProMedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

1. Earthless - Never Say Die 2. Caustic Casanova - Wicked World 3. Summoner - a National Acrobat 4. Black Electric - Sweet Leaf 5. Rwake - the Rwrit 6. Ginsburg / Margera / Reeder / Rota - Nib 7. Year of the Cobra - Planet Caravan 8. Hippie Death Cult - Fairies Wear Boots 9. Leather Lung - Hole in the Sky 10. Mooner - the Wizard 11. Solace - Electric Funeral 12. Howling Giant - Lord of This World 13. Elephant Tree - Paranoid 14. Brume - Solitude 15. Saint Karloff - Sleeping Village

195,90 zł
172,39 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 23,51 zł

56
Vol 4. Redux, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vol 4. Redux, LP
Black Sabbath, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Lista utworów: 1. Thou - Wheels of Confusion 2. The Obsessed - Tomorrow's Dream 3. High Reeper - Changes 4. Matt Pike - Fx 5. Spirit Adrift - Supernaut 6. Green Lung - Snowblind 7. Whores - Cornucopia 8. Tony Reed - Laguna Sunrise 9. Haunt - St. Vitus Dance 10. Zakk Sabbath - Under the Sun

164,90 zł
151,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,19 zł

57
Black Sabbath Vol 4 Redux, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Sabbath Vol 4 Redux, CD
V/A, ProMedia
Dostępny
15 szt.

1. THOU - Wheels of Confusion 2. THE OBSESSED - Tomorrow's Dream 3. HIGH REEPER - Changes 4. MATT PIKE - FX 5. SPIRIT ADRIFT - Supernaut 6. GREEN LUNG - Snowblind 7. WHORES - Cornucopia 8. TONY REED - Laguna Sunrise 9. HAUNT - St. Vitus Dance 10. ZAKK SABBATH - Under the Sun

55,90 zł
49,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,71 zł

58
A Wonderful Life LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Wonderful Life LP, Winyl
Mushroomhead, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

1.A Reqiuem for Tomorrow 2.Madness Within [Explicit] 3.Seen It All 4.The Heresy 5.What a Shame 6.Pulse 7.Carry On 8.The Time Has Come 9.11th Hour 10.I Am the One [Explicit] 11.The Flood 12.Where the End Begins 13.Confutatis 14.To the Front 15.Sound of Destruction 16.Another Ghost [Explicit] 17.Lacrimosa

157,90 zł
145,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,63 zł

59
Best of Black Sabbath Redux, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Best of Black Sabbath Redux, CD
V/A, ProMedia
Dostępny
10 szt.

1. Earthless - Never Say Die 2. Caustic Casanova - Wicked World 3. Summoner - A National Acrobat 4. Black Electric - Sweet Leaf 5. Rwake - The Rwrit 6. Ginsburg/Margera/Reeder/Rota - NIB 7. Year of the Cobra - Planet Caravan 8. Hippie Death Cult - Fairies Wear Boots 9. Leather Lung - Hole In The Sky 10. Mooner - The Wizard 11. Solace - Electric Funeral 12. Howling Giant - Lord of this World 13. Elephant Tree - Paranoid 14. Brume - Solitude 15. Saint Karloff - Sleeping Village

73,90 zł
65,03 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,87 zł

60
Vol 4. Redux, żółty, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vol 4. Redux, żółty, LP
Black Sabbath, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Lista utworów: 1. Thou - Wheels of Confusion 2. The Obsessed - Tomorrow's Dream 3. High Reeper - Changes 4. Matt Pike - Fx 5. Spirit Adrift - Supernaut 6. Green Lung - Snowblind 7. Whores - Cornucopia 8. Tony Reed - Laguna Sunrise 9. Haunt - St. Vitus Dance 10. Zakk Sabbath - Under the Sun

180,90 zł
166,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,47 zł

61
Nothing Is Easy - Live At The Isle Of Wight 1970 LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nothing Is Easy - Live At The Isle Of Wight 1970 LP, Winyl
Dostępny
13 szt.

1.My Sunday Feeling 2.My God 3.With You There To Help Me 4.To Cry You A Song 5.Bouree 6.Dharma For One 7.Nothing Is Easy 8.We Used To Know / For A Thousand Mothers

97,90 zł
88,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,79 zł

62
Can't Slow Down Deluxe Edition LP ORANGE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Can't Slow Down Deluxe Edition LP ORANGE, Winyl
Foreigner, Edel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

1. In Pieces (Radio Edit) 2. Cold As Ice (Live) 3. Say You Will (Live) 4. Urgent (Live) (Live) 5. At War With The World (Live) (Live) 6. Headknocker (Live) (Live) 7. Feels Like The First Time (Live) (L (Ive) 8. Starrider (Live) (Live) 9. Hot Blooded (Live At The Kkl Luzern (, Switzerland) 10. The Flame Still Burns (Live At The (Kkl Luzern, Switzerland) 11. Head Games (Live At The Kkl Luzern, (Switzerland) 12. I Want To Know What Love Is (Live 2 (009)

106,90 zł
96,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,69 zł

63
Hot Foot Powder, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Foot Powder, CD
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1.I'm A Steady Rollin' Man 2.From 4 Till Late (Studio) 3.Dead Shrimp Blues 4.Little Queen Of Spades 5.They're Red Hot 6.Preachin' Blues 7.Hell Hound On My Tail 8.Travelling Riverside Blues 9.Malted Milk 10.Milkcow's Calf Blues 11.Drunken Hearted Man 12.Cross Road Blues ) 13.Come On In My Kitchen

36,90 zł
33,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,95 zł

64
Live In Chicago, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In Chicago, CD
Autopsy, Mystic Production
Dostępny
8 szt.

01. Severed Survival 02. Twisted Mass Of Burnt Decay 03. Disembowel 04. Ridden With Disease 05. In The Grip Of Winter 06. Arch Cadaver 07. Fleshcrawl 08. Torn From The Womb 09. Embalmed 10. Gasping For Air 11. Voices 12. Maggots In The Mirror 13. Burial 14. Critical Madness 15. Service For A Vacant Coffin 16. Pagan Saviour 17. Charred Remains 18. Fuck You!!!

47,90 zł
44,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,83 zł

65
Ravishing Grimness, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ravishing Grimness, CD
Darkthrone, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.27

1.Lifeless 2.The Beast 3.The Claws of Time 4.Across the Vacuum [Explicit] 5.Ravishing Grimness 6.To the Death (Under the King)

39,90 zł
36,71 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

66
The Affair Of The Poisons, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Affair Of The Poisons, CD
Hellripper, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

1.The Affair of the Poisons 2.Spectres of the Blood Moon Sabbath 3.Vampire's Grave 4.Beyond the Convent Walls 5.Savage Blasphemy [Explicit] 6.Hexennacht 7.Blood Orgy of the She-Devils 8.The Hanging Tree [Explicit]

47,90 zł
44,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,83 zł

67
Space For The Earth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Space For The Earth, CD
Dostępny
14 szt.

1.Stripey Clouds 2.Blooperdome 3.Humboldt Currant 4.Popscape 5.Climbing Plants 6.Space For The Earth 7.Harmonic Steps

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

68
The Faintest Idea, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Faintest Idea, CD
GOMM, JON, Kscope
Dostępny
20 szt.

1.Deep Sea Fishes 2.Cocoon 3.Dream Factories 4.Tempest 5.The Ghost Inside You 6.Universal Biology 7.Song for a Rainy Day 8.Check You're Still Breathing 9.Butterfly Hurricane 10.Swallow You Whole 11.Until the Sun Destroys the Earth

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

69
I See You - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I See You
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Idealna pozycja dla fanów serii „Laleczki”! Devon i Noah są braćmi, których dzieciństwo zostało naznaczone przez okrucieństwo ojca. Noah bezpośrednio uczestniczył w wydarzeniach, które miały miejsce w ciemnej piwnicy. Jego brat robił zdjęcia przyszłych ofiar. Mogłoby się wydawać, że Devon był na lepszej pozycji, ponieważ nie brał udziału w przestępczych działaniach swoich bliskich. Był tylko fotografem. Tylko że jego umysł, podobnie jak Noaha, został zatruty. Po latach obaj prowadzą intratny biznes. Mają klientów, którzy powierzają im zadania. Jednak jedno zlecenie jest inne niż wszystkie. Tym razem Devon nie chce tylko obserwować. Ta dziewczyna, Nina, sprawia, że po raz pierwszy w życiu mężczyzna pragnie postąpić inaczej. Pierwszy raz to On chce zostać klientem.

38,90 zł
29,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

70
Powstanie i upadek III Rzeszy. Tom 3. Hitler i koniec III Rzeszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie i upadek III Rzeszy. Tom 3. Hitler i koniec III Rzeszy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Ta wyczerpująca kronika drogi Hitlera do władzy, nagrodzona National Book Award, jest nazywana „jednym z najważniejszych dzieł historycznych naszych czasów” (The New York Times). Hitler chełpił się, że III Rzesza przetrwa tysiąc lat. Upadła po zaledwie dwunastu. Lecz w tym krótkim okresie doszło do najbardziej katastrofalnych wydarzeń znanych zachodniej cywilizacji. Żadne inne imperium nie zostawiło po sobie takiego morza dokumentów, opisujących jego narodziny i zagładę. Gdy zaciekła wojna dobiegała końca, lecz zanim naziści zdążyli zniszczyć swoje akta, domagający się bezwarunkowej kapitulacji Alianci weszli w posiadanie wyczerpującej historii imperium koszmaru stworzonego przez Adolfa Hitlera. Zdobycz obejmowała świadectwa nazistowskich przywódców, ale także więźniów obozów koncentracyjnych, dzienniki urzędników, transkrypcje tajnych narad, rozkazy wojskowe, prywatne listy – kolosalną dokumentację, opisującą dążenie Hitlera do podboju świata. William L. Shirer, słynny korespondent zagraniczny i historyk, który od 1925 r. obserwował i opisywał nazistów, przesiewał te góry dokumentów przez pięć i pół roku. Owocem jego tytanicznej pracy jest monumentalne dzieło, powszechnie uznawane za wyczerpujący opis najstraszniejszych rozdziałów w dziejach ludzkości. Ten światowy bestseller został uznany za podstawową, klasyczną pracę na temat nazistowskich Niemiec.

89,99 zł
69,29 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

71
Czas pracy 2021 r. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas pracy 2021 r.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Komentarz do przepisów kodeksowych "Czas pracy" to publikacja, polecana osobom zajmującym się prawem pracy w praktyce. W książce są szczegółowo omówione następujące zagadnienia: wliczanie różnych aktywności do czasu pracy; czas pracy a delegacje, szkolenia, dyżur; okresy odpoczynku; systemy i rozkłady czasu pracy; godziny nadliczbowe; dni wolne; niepełny etat.

74,90 zł
62,92 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,98 zł

72
Pakiet Pracownicze plany kapitałowe w JSFP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Pracownicze plany kapitałowe w JSFP
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Pakiet składa się z trzech książek: - Pracownicze plany kapitałowe ? kompendium dla skarbników jednostek sektora finansów publicznych, - Pracownicze plany kapitałowe w jednostce sektora finansów publicznych ? przewodnik dla samorządowców - Pracownicze plany kapitałowe w jednostce sektora finansów publicznych ? poradnik dla kadr. W których autorzy odpowiadają na nurtujące Czytelników pytania oraz podają liczne przykłady, jak wdrożyć PPK, aby uniknąć sankcji.

89,00 zł
74,76 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,24 zł

73
Zamknięcie roku 2020 w jfsp - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamknięcie roku 2020 w jfsp
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

W publikacji znajduje się opis czynności przygotowawczych niezbędnych do zamknięcia ksiąg rachunkowych 2020 roku w jednostkach sektora publicznego, a także wskazówki, jak poprawnie wypełnić obowiązujące jednostki sprawozdania budżetowe i w zakresie operacji finansowych po zakończeniu roku (roczne i za IV kwartał 2020 roku). Podano konkretne przykłady księgowań, wzory dokumentów koniecznych do zamknięcia roku, jak również przykładowo wypełnione sprawozdania, z uwzględnieniem aktualnych przepisów w tym zakresie.

149,00 zł
125,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 23,84 zł

74
Media Varia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Media Varia
Dostępny
11 szt.

Monografia pod redakcją Tomasza Gackowskiego i Mateusza Patery to interesujące spojrzenie na ekosystem medialny, a decyzje redaktorów w zakresie doboru treści sprawiają, że zawartość publikacji jest w istocie ucieleśnieniem tytułowych Variów. Książka zaskakuje interdyscyplinarnością i właśnie zróżnicowaniem, nie tylko tematycznym, ale i metodologicznym, empirycznym, a nawet językowym czy gatunkowym. Obok tekstów badawczych, wykorzystujących np. analizę zawartości, analizę źródeł zastanych czy CAWI, pojawiają się opracowania bliższe esejom naukowym, gdzie dominuje autorski styl twórców, wyrażający się niekiedy osobistym podejściem do analizowanego tematu. Z całą pewnością wspólnym mianownikiem tematycznym publikacji są współczesne media ? Autorzy udowadniają, jak bogate, złożone, wręcz skomplikowane jest dzisiaj to zagadnienie. Można je analizować z perspektywy dziennikarskiej, politologicznej, językowej, marketingowo-ekonomicznej, technologicznej, a nawet filozoficznej. Można wybrać podejście mediocentryczne (i skupić się na badaniu ich tradycyjnej/cyfrowej odsłony) lub humanocentryczne (i poszukiwać odpowiedzi na pytanie o miejsce, rolę i przyszłość człowieka w coraz bardziej zdigitalizowanym/zmediatyzowanym świecie). dr hab. Anna Jupowicz-Ginalska, Uniwersytet Warszawski Czytelnik otrzymuje interesujący zestaw teoretycznych i empirycznych artykułów, prezentujących ciekawe poznawczo, a nade wszystko aktualne tematy, skupione wokół tradycyjnych i nowych mediów. Publikacja w pewnym stopniu odzwierciedla współczesne trendy w badaniach medioznawczych, większą część publikacji stanowią bowiem rozważania na temat skutków tworzenia, wykorzystywania i konsumpcji przekazów w nowych mediach. Dostrzegalna jest wyraźna orientacja Autorów na badania w obrębie komunikowania politycznego i wpływu, jaki na ten podsystem komunikacyjny mają media społecznościowe. Na podkreślenie zasługuje klarowny język zebranych publikacji, poprawne osadzenie rozważań w literaturze oraz właściwe wykorzystanie aparatu pojęciowego przez Autorów. Jestem przekonany, że praca spotka się z zainteresowaniem zarówno środowiska medioznawców, jak i politologów oraz kulturoznawców ? zarówno badaczy, jak i studentów tych dziedzin. dr hab. Sławomir Gawroński, prof. Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

75
Postkolonialne historiografie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postkolonialne historiografie
Dostępny
10 szt.

Praca Antona Saifullayeu`a jest wyrazem tendencji interdyscyplinarnej, przenikającej nie tylko i nie przede wszystkim polską humanistykę. Praca ta wykazuje, że współcześnie o statusie humanistyki decydują nie tyle odrębności poszczególnych dyscyplin i podejmowane w ich obrębie ustalenia, a chęć zmierzenia się badaczy ze wspólnymi dla różnych dziedzin problemami. z recenzji prof. Rafała Stobieckiego Książka ta jest ambitną i idealistyczną próbą ukazania dróg wyjścia z postkolonialnego uwikłania współczesnej białoruskiej historiografii. Jak dowodzi autor, historycy wpisują się w jedną z dwóch narracji: albo kontynuują "kolonialną" opowieść imperialną, starając się zawrzeć w niej swojskie elementy, albo też odrzucając ją werbalnie, stają się przykładem postkolonialnej mimikry, czyli wbrew swoim deklaracjom pozostają w zależności od narracji kolonialnych. Te obserwacje mają znaczenie nie tylko dla białoruskich badaczy, lecz także dla historyków Europy Środkowo-Wschodniej, podejmujących próby zmierzenia się z którąś z najnowszych metodologii. Anton Saifullayeu bardzo klarownie pokazuje, jak powierzchowna, czasem wręcz sprzeczna z duchem teorii postkolonialnej, bywa jej recepcja w naszej części świata. z recenzji prof. Macieja Górnego

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

76
Turcy w Niemczech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turcy w Niemczech
Dostępny
11 szt.

Przedłożona do oceny monografia autorska p. prof. Anny Warakomskiej to cenne kompendium wiedzy o miejscu przedstawicieli społeczności tureckiej w ruchu kulturalnym Republiki Federalnej Niemiec. Kolejna praca naukowa wybitnej literaturoznawczyni utrwala jej czołową pozycję wśród badaczy piśmiennictwa niemieckojęzycznego tworzonego przez pisarki i pisarzy z (i)migracyjnymi życiorysami. Swoim dotychczasowym dorobkiem naukowym Autorka zapewniła sobie powszechne uznanie w europejskiej germanistyce (?). Interdyscyplinarny wymiar wysiłków badawczych pozwala traktować przedstawioną do oceny rozprawę jako zaczątek nowego etapu w naukowo zobiektywizowanym przybliżaniu jakże skomplikowanych, a przy tym obciążonych politycznymi implikacjami faktów składających się na specyfikę owej niezwykłej kulturowej enklawy, jaką stanowi literatura imigrantów (?). Dzięki benedyktyńskiej wręcz pracy obejmującej lekturę i naukową analizę bogatej literatury podmiotu, a także starannie dobranych opracowań, udało się Autorce stworzyć podwaliny historii niemieckojęzycznej literatury Turków. Autorka formułuje interesujące wnioski dotyczące recepcji twórczości imigrantów i ich wpływu na rozwój świadomości narodowej mieszkańców Niemiec pochodzenia tureckiego ? tym samym zjawiskom kulturowym przypisywana jest funkcja stricte pozaestetyczna: literatura jawi się tu jako instrument sprzyjający generowaniu postaw i zachowań promujących tolerancję i zgodne współistnienie różnych grup narodowych i etnicznych. Prof. dr hab. Edward Białek, Uniwersytet Wrocławski Autorka plastycznie i z wielkim wyczuciem kreśli wielobarwny obraz środowiska tureckich imigrantów w Niemczech XX i XXI w., dekonstruując powszechne stereotypy oraz przekonująco opisując rzeczywisty wkład Turków w życie kulturalne, społeczne i gospodarcze współczesnych Niemiec. Praca ma przemyślaną, logiczną strukturę, charakteryzuje się bogatą bazą źródłową, obejmującą zarówno literaturę, jak i wydarzenia kulturalne, sceniczne, filmy oraz publicystykę, których autorami są przybysze z Turcji ? reprezentanci wszystkich pokoleń imigrantów. Interdyscyplinarne ujęcie zagadnienia: na styku badań historycznych, literaturoznawstwa i socjologii oraz szeroka perspektywa badawcza, polegająca m.in. na włączeniu do narracji autentycznych relacji osób (tzw. oral history), imponują rozmachem i erudycją. Turcy w Niemczech to ważna pozycja naukowa, która powinna znaleźć czytelników nie tylko wśród badaczy zagadnień migracji, lecz także ? z uwagi na niezwykle przystępny i wartki styl narracji ? wszystkich tych, którym zagadnienia tożsamości, granic kultury oraz relacji między ?swoim? a ?obcym? we współczesnej Europie są szczególnie bliskie. Dr hab. Magdalena Latkowska, Uniwersytet Warszawski

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

77
Polki ? bieg przez historię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polki ? bieg przez historię
Dostępny
4 szt.

Ruch emancypacyjny Polek rozwijał się w XIX stuleciu w kręgach inteligenckich, które wzięły na siebie misję mozolnego torowania drogi postępowym ideom i przemianom społecznym. Z natury rzeczy oddźwięk znajdowały w szczególności w środowiskach wielkich miast (w Warszawie, Wilnie, Krakowie, Lwowie, w dużo mniejszym stopniu w Poznaniu). W miastach tych, dzięki łatwiejszemu dostępowi do książek, ówczesnej prasy i międzyludzkich kontaktów, łatwiej było też krzewić ?nieobyczajne? (a czasem ?gorszące?) poglądy na równouprawnienie kobiet w społeczeństwie. Organizacje kobiece na ziemiach polskich różniły się, co oczywiste, charakterem działalności, począwszy od prezentujących różne odcienie polityczne, przez oświatowe i zawodowe, do charytatywnych i przykościelnych włącznie. Nie wszystkie wszakże swą działalność motywowały względami patriotycznymi czy kwestiami emancypacyjnymi. W literaturze polskiej panuje jednak opinia, że nawet te, które programowo odżegnywały się od nurtów emancypacyjnych, przez sam fakt, że organizowały się i jednoczyły ?wokół jakiegoś celu, to już była nowość, ponieważ tworzyły pewną formę kobiecej wspólnotowości?.

55,00 zł
45,65 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,35 zł

78
Gra językowa. Hiszpański. Ej Reloj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa. Hiszpański. Ej Reloj
Eli, od 5 lat
Dostępny
3 szt.

El Reloj – doskonały sposób na poznanie słownictwa i wyrażeń hiszpańskich używanych do określania godzin, dni tygodnia, nazw miesięcy oraz opisywania rodzajów pogody. El Reloj to rozkładany kartonowy zegar z kalendarzem wyposażony w ruchome wskazówki, obrotową tarczę z symbolami pogody oraz karty z nazwami dni i miesięcy. Cele językowe: • nauka słownictwa i wyrażeń hiszpańskich związanych z konstruowaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi na temat: czasu zegarowego, jednostek pomiaru czasu, dni tygodnia i miesiąca, rodzajów pogody • nauka liczebników hiszpańskich w przedziale od 1 do 59. Dodatkowe cele edukacyjne: El Reloj poza funkcją związaną z nauką języka hiszpańskiego daje dzieciom możliwość ćwiczenia prawidłowego odczytywania godzin na zegarze. Zastosowanie: El Reloj znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole, jak i w kontekście indywidualnej nauki w warunkach domowych. Wymiary: 42.0 x 29.0 cm

52,90 zł
79
LA Juanita and her Alpaca Discover my Peru książka + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LA Juanita and her Alpaca Discover my Peru książka + CD
Niedostępny
Brak

Poziom zaawansowania 4: A2 Flyers Mała Peruwianka Juanita mieszka w Inkaskiej wiosce w Andach a jej rodzina zajmuje się rolnictwem i hodowlą alpak. Opowie nam o swoim kraju, swojej wiosce, przyjaciołach, a także o swoich marzeniach.

23,90 zł
Powiadomienie
80
PONS Księga wielkiej gramatyki angielskiej z ćwiczeniami i idiomami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
47,32 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

81
Tatsachen über Deutschland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
35,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

82
LF Temps et meteo Cycle 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LF Temps et meteo Cycle 2
Niedostępny
Brak

Tous lecteurs!: Temps et meteo

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

83
Express Picture Dictionary for Young Learners Pack (SB + AB) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Express Picture Dictionary for Young Learners Pack (SB + AB)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

Słownik zawiera około 1500 słów przydatnych przedszkolakom oraz uczniom szkoły podstawowej. Rozwija wszystkie sprawności językowe. Na końcu książki można znaleźć listę słów wraz z transkrypcją fonetyczną. Podzielony jest na bloki tematyczne i wprowadza słówka za pomocą atrakcyjnych ilustracji oraz łatwego do zrozumienia materiału językowego. Używając The Express Picture Dictionary for Young Learners, uczniowie wzbogacają swoje słownictwo przez ćwiczenia, zagadki, gry językowe i zadania, których celem jest zainteresowanie dzieci nauką i pobudzenie ich wyobraźni.

73,00 zł
63,51 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,49 zł

84
Flash Klasa 6. Teacher's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
43,50 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

85
OFF. Your Digital Detox for a Better Life - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OFF. Your Digital Detox for a Better Life
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.21

Lost without your phone? Exhausted? Unable to relax or focus? We tap, swipe and click on our devices 2,617 times per day. We spend more time online than we do asleep. With so many ways to stay connected, procrastinate and distract yourself, it's not easy to let go. This canny little bible will help you log off and wake up to less stress and more time. Enjoy real experiences, real connections and real happiness. Reset your boundaries with carefully crafted exercises, new outlooks and wise words from Tanya Goodin, digital detox specialist and founder of Time To Log Off.

29,00 zł
27,26 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,74 zł

86
Smiles 5. Activity Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smiles 5. Activity Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Zeszyt ćwiczeń (Activity Book) to w pełni kolorowa publikacja zawierająca ćwiczenia, które umożliwiają konsolidację materiału językowego zawartego w poszczególnych modułach podręcznika. Dodakowo zamieszczono także nasteujące działy: The World Around Us, Presentation Skills, Speaking Activities, Study Skills, Let's Play!, The Words I Know. Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystywany zarówno podczas lekcji w szkole, jak i w domu - do indywidualnej pracy ucznia.

49,00 zł
42,63 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,37 zł

87
Career Paths. Plant Production. Student's Book + kod DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Plant Production. Student's Book + kod DigiBook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.12

Plant Production z serii Career Paths to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w zawodach związanych z produkcją roślinną, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową.Książka ucznia (Student's Book) składa się z trzech części (Books 1-3). W skład poszczególnych części wchodzi 15 rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu tematycznemu i zawiera osadzone w realistycznym kontekście teksty pozwalające na poznawanie specjalistycznego słownictwa. Obejmuje także różnorodne ćwiczenia umożliwiające zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych: czytania, słuchania, mówienia i pisania. Po każdej z trzech części znajduje się słowniczek angielsko-angielski zawierający łącznie ponad 400 haseł i zwrotów. Przykładowe tematy to: popularne rośliny uprawne, metody upraw, zwalczanie szkodników, zbiory.Do podręcznika dołączono kod umożliwiający pobranie cyfrowej wersji książki - DigiBooka. DigiBook to interaktywny odpowiednik publikacji drukowanej. Zawiera pełny materiał z drukowanej wersji podręcznika. Ponadto uczeń może wykonywać zadania w interaktywny sposób i otrzymywać natychmiastową informację zwrotną o poprawnych i błędnych odpowiedziach. DigiBook oferuje także dostęp do nagrań audio, filmów i słowniczka.Poziom biegłości językowej wg CEF: A1-B1Opis serii Career Paths: Career Paths to seria publikacji dla osób pragnących poznać język angielski lub pogłębić jego znajomość w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Każdy tytuł jest poświęcony innej specjalności zawodowej. Książki są nieocenioną pomocą zarówno dla uczniów, studentów i początkujących adeptów, jak i doświadczonych praktyków danego zawodu. Mogą być wykorzystane w liceach, technikach, szkołach zawodowych, na uczelniach wyższych i specjalistycznych kursach językowych. Publikacje z serii Career Paths pozwalają na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa związanego z daną specjalnością zawodową.

66,00 zł
57,42 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,58 zł

88
Smiles 6 Activity Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smiles 6 Activity Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.26

Poziom biegłości językowej wg CEF: Smiles 6 - A2. Zeszyt ćwiczeń (Activity Book) to w pełni kolorowa publikacja zawierająca ćwiczenia, które umożliwiają konsolidację materiału językowego zawartego w poszczególnych modułach podręcznika. Dodatkowo zamieszczono także następujące działy: The World Around Us, Presentation Skills, Speaking Activities, Study Skills, Let's Play!, The Words I Know. Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystywany zarówno podczas lekcji w szkole, jak i w domu - do indywidualnej pracy ucznia. Smiles to złożony z sześciu części kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku od 6/7 lat. Celem serii jest skuteczne nauczanie języka przy zachowaniu ogromnej dbałości o to, aby nauka dawała uczniom radość.

48,00 zł
41,76 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,24 zł

89
Career Paths. Business English. Teacher's Guide - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,00 zł
41,76 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,24 zł

90
Pocket Burmese Dictionary: Burmese-English English-Burmese (Periplus Pocket Dictionaries) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocket Burmese Dictionary: Burmese-English English-Burmese (Periplus P...
Niedostępny
Brak

It's never a good idea to be overly-relient on technology while traveling! Look up words quickly and easily with this great little Burmese dictionary. Intended for use by tourists, students, and business people traveling to Myanmar Pocket Burmese Dictionary is an essential tool for communicating in Burmese. A great way to learn Burmese, it features all the essential Burmese vocabulary appropriate for beginning to intermediate students. It's handy pocket format, and easy-to-read type will make any future trip to Myanmar much easier. In addition to being an excellent English to Burmese dictionary and Burmese to English dictionary, Pocket Burmese Dictionary contains important notes on the Burmese language, Burmese grammar, and Burmese pronunciation. All Burmese word are written in Romanized form as well as authentic Burmese script (mranma akkha.ra) so that in the case of difficulties the book can simply be shown to the person the user is trying to communicate with. This dictionary contains: The 3,000 most commonly used words in the Burmese language. Burmese-English and English-Burmese sections. An introduction to the Burmese language. Romanized Burmese and Burmese script (mranma akkha.ra). Information on Burmese grammar. Information on pronouncing Burmese. Other books from this bestselling series you might enjoy include: Pocket Vietnamese Dictionary, Pocket Cambodian Dictionary, Pocket Thai Dictionary, and Pocket Malay Dictionary.

39,00 zł
35,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

91
DK Pocket Visual Dictionary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DK Pocket Visual Dictionary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.15

Discover the definitions you need with the Pocket Visual Dictionary.With over 33,000 terms across 14 sections from all aspects of life including the universe, sea and air, music, the human body, and animals, the Pocket Visual Dictionary gives you easy access to the vocabulary you need. This unique and handy reference tool will have the whole family revisiting its pages again and again.In this new edition, pictures, annotations, and labels take you straight to what you need to know. Now fully updated and packed with dazzling photos and artwork, the Pocket Visual Dictionary links pictures and words like never before.See what other dictionaries only tell you with the Pocket Visual Dictionary.

39,00 zł
36,66 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,34 zł

92
Oxford Repetytorium Matura Podstawowa z CD stara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
49,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

93
Italia mi piace! MAGAZYN nr 26/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Italia mi piace! MAGAZYN nr 26/2020
Niedostępny
Brak

Kwartalnik dla lektorów oraz osób zainteresowanych nauką języka włoskiego. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka włoskiego na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa.

12,99 zł
Powiadomienie
94
Ostanowka: Rosija! MAGAZYN nr 34/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostanowka: Rosija! MAGAZYN nr 34/2020
Niedostępny
Brak

Magazyn dla osób uczących się języka rosyjskiego. Znajdziemy w nim informacje o krajach i regionach rosyjskojęzycznych, ich mieszkańcach i kulturze, ciekawostki i aktualności, a wszystko to w języku rosyjskim wraz z opracowanym słownictwem. Oprócz bieżących tematów czytelnicy znajdą też tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń.

14,99 zł
Powiadomienie
95
Get Ready for IELTS: Reading. PB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Get Ready for IELTS: Reading. PB
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

64,90 zł
Powiadomienie
96
Deutsch Aktuell MAGAZYN nr 102/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deutsch Aktuell MAGAZYN nr 102/2020
Niedostępny
Brak

Magazyn o nauce języka niemieckiego. Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Jest ciekawym urozmaiceniem na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa.

12,99 zł
Powiadomienie
97
English Matters MAGAZYN nr 84/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Matters MAGAZYN nr 84/2020
Niedostępny
Brak

Dwumiesięcznik tworzony przez brytyjsko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią artykuły w języku angielskim, do których opracowane zostały słowniczki. Stanowi ciekawe urozmaicenie nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa.

12,99 zł
Powiadomienie
98
Zabawka z tektury Wagon Osobowy. Leolandia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka z tektury Wagon Osobowy. Leolandia
Dostępny
2 szt.

Leolandia to najwyższej jakości, doskonale uproszczone modele istniejących obiektów, wykonane z mocnej, ekologicznej tektury. Krawędzie w zabawkach są bezpieczne dla dzieci, dzięki zastosowaniu na etapie produkcji specjalnych, falistych noży. Każda zabawka jest zapakowana w tekturowe pudełko z nadrukiem, zawierające również instrukcję montażu zabawki.W opakowaniu: 1 wagon + instrukcja składaniaWiek: 5+

36,90 zł
31,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,90 zł

99
On Screen A2+/B1. Class CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On Screen A2+/B1. Class CD
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera 3 płyty audio CD z nagraniami do podręcznia (Student's Book) i zeszytu ćwiczeń (Workbook). On Screen to nowoczesny, sześcioczęściowy kurs języka angielskiego dla młodzieży i dorosłych. Celem kursu jest przygotowanie do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie, w którym język angielski jest niezbędnym narzędziem komunikacji.

90,00 zł
78,30 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,70 zł

100
I Wonder Starter. Pupil's Book + Interactive eBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
53,94 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,06 zł

Wróć do góry