hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.11.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 17 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO Minecraft™. Pasieka 21165 (LEGO), na drugim Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests II (Ken Lackman, Catherine Dobb, Jenny Dooley). Kolejny produkt to Mądra mysz. Zuzia idzie do fryzjera (Liane Schneider, Annette Steinhauer) oraz LEGO Minecraft™. Punkt handlowy 21167 (LEGO).
1
LEGO Minecraft™. Pasieka 21165 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™. Pasieka 21165
LEGO
Dostępny
100 szt.

• W zestawie LEGO® Minecraft™ 21165 Pasieka, który zawiera postacie i stworzenia znane z gry, aż roi się od możliwości praktycznej zabawy w odgrywanie ról, więc zarówno gracze, jak i dzieci niegrające w Minecrafta będą się dobrze bawić. • W zestawie znajdują się pszczelarka z elytrami, osadnik, mała owca, cztery przyjazne pszczoły i cztery wściekłe pszczoły. Oprócz tego zestaw zawiera także obrotowy element, dzięki któremu pszczoły mogą latać i siać zamęt! • Dzieci mogą dołączyć do czterech przyjaznych pszczół i razem z nimi pomóc urosnąć kwiatom i roślinom, a także udzielić wsparcia pszczelarce, która próbuje przepędzić cztery wściekłe pszczoły latające w kółko po całym gospodarstwie oraz straszące owcę i osadnika. • Dzięki tej zabawce z pszczołami zarówno na graczy, jak i na dzieci niegrające w Minecrafta™ w wieku od 8 lat będzie czekać mnóstwo frajdy. Zestaw świetnie sprawdzi się jako prezent urodzinowy lub świąteczny dla dzieci, które szukają nowych sposobów zabawy swoją ulubioną grą. • Ten wszechstronny zestaw LEGO® Minecraft™ ma ok. 19.0 cm wysokości, 16.0 cm szerokości i 13.0 cm głębokości. Po zbudowaniu zestawu gracze mogą go bez końca przebudowywać i bawić się nim, a także łączyć go z innymi zestawami LEGO Minecraft, by zabawa była jeszcze lepsza. Wymiary opakowania: 26.2 x 19.1 x 6.1 cm Liczba elementów: 238

99,99 zł
81,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 18,00 zł

39 osób kupiło
2
Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests II
Dostępny
161 szt.

"Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests II" to kontynuacja bestsellerowej publikacji "Egzamin ósmoklasisty. Practice Tests". Zawiera nowy, niepublikowany wcześniej materiał. Jej główną część stanowi zbiór przykładowych zestawów egzaminacyjnych. Zostały one przygotowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w Informatorze o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego od roku szkolnego 2018/2019. Publikacja zawiera również sekcję Extra Practice Material, dzięki której uczniowie mogą dodatkowo rozwijać znajomość środków językowych. Książka może służyć jako uzupełniający materiał ćwiczeniowy, jak też jako materiał testowy do sprawdzania stopnia przygotowania do egzaminu.

55,00 zł
47,85 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,15 zł

21 osób kupiło
3
Mądra mysz. Zuzia idzie do fryzjera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia idzie do fryzjera
Dostępny
42 szt.

Zuzia bawi się z koleżanką we fryzjera. Niestety, samodzielnie wykonany wałek do włosów, wzmocniony gumą do żucia, na trwałe się z nimi skleja. Pomóc mogą jedynie nożyczki fryzjera. Ale czy ścianie włosów boli? Serię książeczek o Zuzi polecamy dzieciom od 3 roku życia.

10,40 zł
6,99 zł

Rabat 32,8%
oszczędzasz 3,41 zł

16 osób kupiło
4
LEGO Minecraft™. Punkt handlowy 21167 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™. Punkt handlowy 21167
LEGO
Dostępny
155 szt.

• Wszechstronny i praktyczny zestaw LEGO® Minecraft™ 21167 Punkt handlowy zawiera mnóstwo kultowych postaci i elementów znanych z gry: wydobywanie, eksplozje, tajemniczego handlarza, wrogi szkielet i dwie lamy biegające na wolności! • W zestawie znajdują się popularne postacie i stworzenia z gry Minecraft™: Steve, handlarz, szkielet i dwie lamy. Dzieci znajdą w nim również ciekawe funkcje, np. eksplodującą kopalnię i punkt handlowy. • Razem ze Steve'em dzieci mogą przeżywać ekscytujące przygody w stylu Minecrafta™. W kopalni dochodzi do wybuchu, szkielet szykuje się do ataku, lamy biegają na wolności, a handlarz nie ma żadnych towarów — odsłania ukryte przedmioty dopiero wtedy, gdy dzieci przełączą dźwignię. • Ten pełen zabawy zestaw to doskonały prezent urodzinowy lub świąteczny dla dzieci w wieku od 8 lat, które chcą przenieść świat Minecrafta™ do innego wymiaru. • Ten model z gry Minecraft™ ma ok. 14.0 cm wysokości, 14.0 cm szerokości oraz 9.0 cm głębokości i zachęca do nieograniczonej zabawy w kreatywne odgrywanie ról. Można go również z łatwością połączyć z innymi zestawami LEGO Minecraft — frajda będzie wtedy jeszcze większa. • Nie wymaga baterii – wystarczy dziecięca wyobraźnia! Wymiary opakowania: 26.2 x 19.1 x 6.1 cm

99,99 zł
81,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 18,00 zł

15 osób kupiło
5
Komiksowe wprowadzenie do filozofii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksowe wprowadzenie do filozofii
Dostępny
31 szt.

Są to najzabawniejsze i najciekawsze zajęcia z filozofii, w jakich kiedykolwiek braliście udział! „Jeżeli ten komiks nie jest platońskim ideałem obrazkowej powieści filozoficznej, to nie wiem, czym miałby być. Komiksowe wprowadzenie do filozofii zostało przez Michaela F. Pattona i Kevina Cannona opracowane znakomicie – i to jest przypuszczalnie jedyny wniosek, z którym zgodziliby się wszyscy filozofowie występujący w tej książce” – Jim Ottaviani, autor komiksów poświęconych historii nauki. W Komiksowym wprowadzeniu do filozofii Michael F. Patton i Kevin Cannon prezentują nam wielką tradycję życia poddanego refleksji. Razem z dowcipnym Heraklitem, pełniącym funkcję przewodnika, wypływamy na krętą rzekę filozofii, aby poznawać najważniejszych współtwórców zachodniej myśli liczącej sobie blisko trzy tysiące lat, oraz przysłuchiwać się wielkim dyskusjom na każdy temat – od etyki przez koncepcję jaźni po naturę rzeczywistości. Łącząc kunsztowne, żartobliwe rysunki Cannona z humorystycznym i pouczającym tekstem Pattona, Komiksowe wprowadzenie do filozofii przywraca nam radość z poszukiwania prawd fundamentalnych i zaszczepia umiłowanie mądrości w każdym, kto ma ochotę chwycić wiosło i przyłączyć się do wycieczki.

36,80 zł
23,55 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,25 zł

9 osób kupiło
6
Żniwa zła (wydanie specjalne) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żniwa zła (wydanie specjalne)
Dostępny
20 szt.

Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa. Policyjne śledztwo skupia się na mężczyźnie, w którego winę Strike wątpi. Detektyw i jego asystentka biorą sprawy w swoje ręce i zagłębiają się w zdegenerowaną psychikę pozostałych podejrzanych. Czas nagli, gdyż dochodzi do kolejnych zatrważających aktów przemocy...

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

6 osób kupiło
7
Wstążka do ćwiczeń Goki-15353 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstążka do ćwiczeń Goki-15353
Goki
Dostępny
40 szt.

Tęczowa wstążka gimnastyczna jest idealnym dopełnieniem zadań akrobatycznych. Wstążka zamocowana została na drewnianym patyku ułatwiającym jej trzymanie. Długość wstążki: 200 cm Produkt dopuszczony do obrotu w UE zgodnie z posiadanym certyfikatem CE oraz zgodnością z normą EN-71.

15,49 zł
13,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,50 zł

4 osoby kupiły
8
PLAYMOBIL ® City Life 70284. Mama z dziećmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Life 70284. Mama z dziećmi
Playmobil ®
Dostępny
6 szt.

Zestaw oferuje nowe przygody w mieście. Mama z dziećmi 70284 w drodze do przedszkola i żłobka. Figurka chłopca posiada kask rowerowy i plecak, które są zdejmowane. Zestaw stanowi wspaniałe uzupełnienie serii, ale świetnie nadaje się również do zabawy z pominięciem innych zestawów. W zestawie: • 3 postacie Playmobil (mama i dwoje dzieci), • 1 wózek, • 1 rower, • kask wymienny. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

56,99 zł
50,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,84 zł

4 osoby kupiły
9
Planer rozszerzania diety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planer rozszerzania diety
Dostępny
107 szt.

Praktyczny i przepięknie ilustrowany Planer rozszerzania diety niemowlaka. Z tym Planerem wprowadzisz posiłki pozamleczne do diety maluszka w bezpieczny sposób. Planer poprowadzi Cię krok po kroku przez kolejne tygodnie rozszerzania diety. Podpowie Ci co, kiedy i w jakiej ilości podać maluszkowi, aby rozwijał się prawidłowo. Planer zawiera szczegółową rozpiskę wprowadzania do diety niemowlaka warzyw, mięsa, ryb, owoców, jajek oraz produktów mlecznych i kaszek. W Planerze zanotujesz swoje obserwacje dotyczące wprowadzania nowych produktów do diety dziecka, dzięki czemuniezapomnisz ożadnym istotnym składniku odżywczym. Twojedziecko będzie sięwspaniale rozwijać, aTy będziesz spać spokojnie! Przejrzysty układ oraz dokładny schemat podawania posiłków pomogą Ci zaplanować posiłki dziecka. Planer jest w formie segregatora z wymiennymi kartami, dzięki czemu będziesz mogła wygodnie notować swoje obserwacje i łatwo do niech wrócić. Z tym planerem rozszerzanie diety niemowlaka stanie się przyjemnością! Planer stanowi uzupełnienie książki Co jedzą szczęśliwe bobasy? Książka przygotuje Cię teoretycznie do rozpoczęcia przygody z podawaniem nowych pokarmów maluszkowi, a Planer posłuży na co dzień do robienia notatek.

124,00 zł
89,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 34,72 zł

6 osób kupiło
10
Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radzieckim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radz...
Dostępny
5 szt.

Koszmarne zbrodnie z sierpem i młotem w tle Związek Radziecki miał być rajem na ziemi – równość, dobrobyt i bezpieczeństwo dla każdego obywatela. Jednak próby całkowitego wyeliminowania przestępczości szybko okazały się mrzonką. W ZSRR zdarzały się historie przestępstw tak wielkie lub tak nietypowe, że zapisały się one w annałach tego państwa. Uprowadzenie samolotu przez 11-osobową rodzinę muzyków, zbrodniarka wojenna ukrywająca się przez 35 lat, działający przez wiele lat seryjni mordercy, złodzieje obrazów oraz sprawcy zadziwiającego napadu na bank… Autor książki opisuje w esejach dziesięć frapujących historii, od których trudno się oderwać. Barwne losy ludzi, napięcie niczym w bestsellerowym kryminale, przekonująco ukazane motywy zbrodni i profile psychologiczne zabójców, a także szczegółowo zarysowane tło dziejowe. To opowieści fascynujące i wstrząsające, które pozwalają wejść w skórę zarówno ofiar, jak i ich katów. „Za metalowymi drzwiami znajdował się ciemny pokoik z bezpiecznikami. W pomieszczeniu znaleźli: zapleśniałe skrzynki z amunicją, stary, niedziałający niemiecki karabin maszynowy oraz dziesiątki noży, siekiery, czekany, sznury, stos aparatów fotograficznych. Następnie kilka szkolnych mundurków, czerwone chusty pionierskie, szereg niewielkich czarnych lśniących butów. Miały one odpiłowane noski, z których każdy znajdował się dokładnie przed odpowiadającą mu pozostałą częścią buta. Niektóre z nich zawierały ślady ognia. Obok nich, jeden na drugim, stały taborety oraz drewniane pnie. Natomiast na samym końcu pokoju, w ciemności, na podłodze znajdowała się mała metalowa szafa. A tam…”

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

3 osoby kupiły
11
Pakiet: Kształt nocy / Umrzeć po raz drugi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Kształt nocy / Umrzeć po raz drugi
Dostępny
32 szt.

Pakiet dwóch thrillerów o drapieżnikach, które polują nocą Ofiary, które próbują uciec przed światem. Przeszłość, która je ściga. Ciemność, w której nie można się ukryć Poznajcie dwa doskonałe thrillery ulubionej pisarki Stephena Kinga! Kształt nocy Każda kobieta, która znalazła się w tym domu, umarła w nim... Próbując uciec od swojej przeszłości, Ava przeprowadza się do miasteczka na wybrzeżu Maine. Zamierza napisać książkę, której nie może skończyć od miesięcy. Jeśli jednak potrzebowała spokoju, to nie wybrała najlepszego miejsca do życia. Atmosfera w wynajętym starym domu nie sprzyja pracy - regularnie pojawia się w nim tajemniczy gość A mieszkańcy miasteczka, w którym doszło do szeregu niewyjaśnionych morderstw, skrywają wiele mrocznych sekretów. Coraz bardziej zaniepokojona Ava dochodzi do wniosku, że jeśli sama nie podejmie śledztwa w sprawie zabójstw - i to szybko - może się stać kolejną ofiarą. Umrzeć po raz drugi Ta zbrodnia nie wygląda na jedną z serii A jednak! Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu. Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował? Rizzoli i Isles muszą wywabić go z cienia i schwytać.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
12
Niewczesne rozważania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewczesne rozważania
Dostępny
57 szt.

Fryderyk Nietzsche (1844-1900) – jeden z najważniejszych filozofów niemieckich, także filolog, poeta. Człowiek, którego poglądy znacząco wpłynęły na całą późniejszą filozofię, myślenie o człowieku, kulturze, religii. Głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na myśli greckiej, sokratejskiej i etyce chrześcijańskiej. Tej apollińskiej postawie przeciwstawiał dionizyjską, witalną (połączoną z ideą woli mocy i pojęciem nadczłowieka). Krytykował chrześcijaństwo, ale jednocześnie podziwiał Chrystusa. Jego myśl doczekała się setek interpretacji i omówień. Nie sposób sobie wyobrazić współczesną filozofię bez przemyślenia jego wpływu, wpływu intelektualnego jego idei. Niewczesne rozważania jedna z wcześniejszych prac (z 1873-74 roku) Nietzschego składają się z 3 rozpraw, w których autor omawia twórczość swoich mistrzów – historyka Jacoba Burckhardta, geniusza nie tylko muzyki Richarda Wagnera oraz szczególnie przezeń cenionego filozofa Arthura Schopenhauera (Schopenhauer jako wychowawca) – i zmierza się z ich myślą, a zarazem dokonuje radykalnej krytyki ówczesnej, zwłaszcza niemieckiej kultury. Można – oczywiście w dużym uproszczeniu – stwierdzić, że w Niewczesnych rozważaniach mamy już zalążek wszelkich zasadniczych poglądów autora Tako rzecze Zaratustra.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

3 osoby kupiły
13
Gumka do mazania, biała, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do mazania, biała, cena za 1 szt
Starpak
Dostępny
28 szt.

Gumka do mazania od Starpak w kolorze białym sprawdzi się w szkole i w biurze. Wymiary: ok. 2.0 x 6.0 x 1.0 cm Wymiary opakowania: 12.5 x 2.5 x 12.0 cm

2,99 zł
3 osoby kupiły
14
Piasek brokatowy, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek brokatowy, różowy
Play-Doh, Hasbro
Dostępny
11 szt.

Play-Doh Sand przygotuj się na zupełnie inne doświadczenie Play-Doh. Z Play-Doh Sand możesz modelować dziwaczne kształty i dać się ponieść wyobraźni. Ściskaj, zgniataj, rozciągaj i przesypuj jak prawdziwy piasek. Kształtuj i formuj, jak tylko chcesz! Play-Doh Sand pobudza dziecięcą kreatywność, pozwala kształtować zdolności manualne. Ten miękki i plastyczny piasek daje wiele radości i nie sprawia żadnych kłopotów, jeśli chodzi o sprzątanie. Zabawa wciągnie każdego! Ciesz się połyskującą, błyszczącą zabawą dzięki nowemu asortymentowi brokatowego piasku – zabawne i kolorowe wrażenia podczas zabawy. Koniecznie sprawdź Play-Doh Sand Schimmer Stretch! Cechy produktu: • 1 tuba Play-Doh Sand Shimmer Stretch w kolorze różowym (170.0 g).

23,80 zł
21,42 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,38 zł

2 osoby kupiły
15
Daisy. Błękitna tożsamość. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daisy. Błękitna tożsamość. Tom 2
Dostępny
15 szt.

Przerwany gwałtownie romans, wyprawa do Indii i trudne wybory natury emocjonalnej to tylko niektóre z wątków drugiej części powieści pt. Daisy. Błękitna tożsamość. Czy księżna usłucha wewnętrznego głosu i zerwie z fałszywą przyzwoitością, czy raczej ulegnie presji klasy społecznej, do której należy? Po odpowiedzi na te i wiele innych pytań, warto sięgnąć do kolejnego tomu książki. Druga część powieści, podobnie jak pierwsza, oparta jest na pamiętnikach bohaterki oraz źródłach historycznych dotyczących arystokracji europejskiej przełomu XIX i XX wieku. To historia ubrana w szaty literatury pięknej. Przygotuj się więc na fascynującą przygodę i niezwykłą podróż w książęcym towarzystwie!

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

2 osoby kupiły
16
LEGO Minecraft™. Opuszczona kopalnia 21166 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO Minecraft™. Opuszczona kopalnia 21166
LEGO
Dostępny
212 szt.

• Zestaw LEGO® Minecraft™ 21166 Opuszczona kopalnia przenosi Minecrafta do prawdziwego świata — dzieci mogą pomóc głównemu bohaterowi gry wydobywać surowce, budować konstrukcje i zwiedzać świat, a także odpierać ataki różnych wrogo nastawionych stworzeń. • W zestawie znajdują się postacie i stworzenia znane z Minecrafta™: Steve, zombie, pająk i żywy śluz. Dzieci znajdą w nim również węgiel, żelazo i diament oraz żwir, który może spaść na wrogów. • Gracze muszą pomóc Steve'owi wydobyć niezbędne surowce, ale żeby to zrobić, najpierw trzeba zwabić zombie, pająka i żywy śluz do wejścia do jaskini — tam dzieci mogą użyć ręcznie obsługiwanego urządzenia i zrzucić stworzeniom na głowę żwir. • Doskonały prezent urodzinowy lub świąteczny dla dzieci w wieku od 7 lat, które chcą przenieść świat Minecrafta™ do rzeczywistości. • Ten wszechstronny, zachęcający do nieograniczonej i kreatywnej zabawy zestaw LEGO® Minecraft™ ma ok. 14.0 cm wysokości, 19.0 cm szerokości i 12.0 cm głębokości. Można go również z łatwością połączyć z innymi zestawami LEGO Minecraft. • Nie wymaga baterii. Zestaw LEGO® Minecraft™ jest napędzany dziecięcą wyobraźnią, więc zabawa nigdy się nie kończy. Wymiary opakowania: 26.2 x 19.1 x 6.1 cm

129,99 zł
109,19 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 20,80 zł

2 osoby kupiły
17
Owoce Ducha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce Ducha
Dostępny
5 szt.

„Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5, 2223). Słowa św. Pawła z Listu do Galatów to nie tylko katalog cnót chrześcijańskich, ale i wezwanie do ich praktykowania. Apostoł nie uważa ich zresztą za dzieło ludzkie, ale za owoc życia w Duchu Świętym. Nie oznacza to jednak braku starań z naszej strony, by je osiągać i doskonalić; przeciwnie, tylko współpraca z Duchem, który ożywia nasze dobre pragnienia i wysiłki, pozwala owocować miłością, radością, pokojem, dobrocią i w efekcie prowadzić wzorowe życie chrześcijanina we wspólnocie z braćmi. Opracowanie ks. Andrzeja Zwolińskiego na temat owoców Ducha Świętego jest lekturą przydatną dla każdego, kto pragnie mocniej odczuwać Jego łagodny powiew w swoim życiu. Można je polecić zwłaszcza osobom przygotowującym się do bierzmowania czy katechumenom oraz ich rodzinom. Spis treści: • Chrześcijańskie owocowanie • Miłość • Radość • Pokój • Cierpliwość • Uprzejmość • Dobroć • Wierność • Łagodność • Opanowanie • Potrzebujemy Ducha • Modlitwy

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
18
Nocni Wędrowcy, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocni Wędrowcy, wydanie 3
Dostępny
1150 szt.

U źródeł każdego fanatyzmu leżą dobre intencje. Historia, która powtarza się na naszych oczach, niewiarygodna, choć prawdziwa. Wstrząsająca opowieść o dzieciach – nawet pięcioletnich – wcielonych siłą do Armii Bożego Oporu i zmuszanych do zabijania swoich braci i najbliższych. Jagielski – naoczny świadek jednego z najbardziej krwawych konfliktów Afryki – tworzy uniwersalną opowieść o tym, do czego każdego człowieka może popchnąć fanatyzm. „Wojciech Jagielski bada to nieszczęście w sposób najbardziej gruntowny z możliwych. Nawiązuje przyjaźń z małym Samuelem, który mordował, a teraz próbuje – przy pomocy wrażliwej opiekunki – wrócić do normalnego życia. Stopniowo poznajemy historię jego porwania, wojennego treningu, strasznych czynów i rehabilitacji. Pozostaje pytanie: co w nim jeszcze można ocalić? Jagielski tropi także metafizykę i czary. Zwraca uwagę na wiarę żołnierzy nawiedzonej Alicji Aumy, twórczyni Armii Ducha Świętego, w cudowną moc wody (w latach 80. XX w.). Pokropione nią kule miały trafiać we wroga. A kule wroga miały zamieniać się w wodę. Może to nie powinno dziwić na kontynencie tak w wodę ubogim (…) Nietrudno sprawdzić, jak ta wiara zaszkodziła wierzącym”. – Małgorzata Szejnert Nowe wydanie jednej z najważniejszych książek w dorobku mistrza reportażu wojennego.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
19
PLAYMOBIL ® 1.2.3 70401. Powóz  jednorożca z wróżką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® 1.2.3 70401. Powóz jednorożca z wróżką
Playmobil ®
Dostępny
2 szt.

Zestawy Playmobil z serii „1.2.3” podzielone są na trzy etapy rozwoju dziecka w pierwszych latach jego życia. Nowe możliwości łączenia zestawów oraz wiele zawartych w nich akcesoriów sprawiają, że z każdym kolejnym etapem zabawki stają się coraz bardziej interesujące. Poziomy „Łatwy start”, „Pierwsze wyzwanie” i „Mały ekspert” następują po sobie i umożliwiają rodzicom obserwację ważnych faz rozwoju ich dzieci. W magicznym lesie mała wróżka podróżuje powozem zaprzężonym w jednorożca. Zawartość zestawu: • figurki: 1 wróżka, • zwierzęta: 1 jednorożec, 1 gołąb, • akcesoria: 1 dorożka jednorożca. Ilość elementów: 5 Wymiary: ok. 7.0 cm (wysokość figurki) Wymiary opakowania: 14.0 x 14.0 x 7.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

38,90 zł
34,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,67 zł

1 osoba kupiła
20
Benefity Jak budować atrakcyjną ofertę dla pracowników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Benefity Jak budować atrakcyjną ofertę dla pracowników
Dostępny
11 szt.

Publikacja prezentuje wszystkie najistotniejsze zagadnienia związane ze świadczeniami pozapłacowymi oferowanymi przez pracodawców. Niezwykle dynamiczna sytuacja na rynku wymaga od organizacji elastycznego podejścia do wypracowanych przez ostatnie lata schematów działania. Jednocześnie może być szansą dla HR na stworzenie nowoczesnych, profesjonalnych polityk w zakresie wynagradzania i motywowania pracowników. W książce przedstawiono m.in.: - plan budowy i wdrożenia spójnej strategii świadczeń pozapłacowych w organizacji (m.in. określenie odbiorców, zasad współpracy z dostawcami, komunikacji, procedury utrzymania systemu oraz monitorowania efektywność pakietu), - opis dobrych praktyk tworzenia polityk benefitowych w organizacjach, - wyniki badań, które prezentują najnowsze trendy rynkowe oraz atrakcyjność i dostępność świadczeń dla pracowników, - politykę benefitów w sytuacji kryzysowej. Autorami poszczególnych rozdziałów są praktycy, wykładowcy i studenci studiów podyplomowych Zarządzania Wynagrodzeniami i Wynikami Pracy Uczelni Łazarskiego oraz członkowie Klubu Compensation & Benefits. Wiedza i doświadczenia, którymi dzielą się z czytelnikami, tworzą niezwykły obraz różnorodności praktyk benefitowych stosowanych w polskich organizacjach.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
21
James Bond. Żyje się tylko dwa razy, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Żyje się tylko dwa razy, Blu-ray
Lewis Gilbert
Dostępny
4 szt.

Amerykańska misja kosmiczna zostaje brutalnie przerwana, gdy jedna z kapsuł zostaje pochłonięta przez, jak wszyscy myślą, radziecki statek kosmiczny. Amerykanie grożą zastosowaniem środków odwetowych, jednak Brytyjczycy mają inne podejrzenia. Wszystko zależy od Bonda (Sean Connery), który podczas śledztwa w Japonii odkrywa, że za tajemnicze zniknięcie rakiety odpowiedzialny jest Ernst Stavro Blofeld (Donald Pleasance). Agentowi 007 udaje się po raz kolejny zapobiec ogólnoświatowemu kryzysowi i zniweczyć plany Widma. Obsada: Sean Connery, Akiko Wakabayashi, Mie Hama Dodatki: • komentarze: reżyser Lewis Gilbert oraz członkowie obsady i ekipy, • odtajniony skarbiec MI6 – materiały dokumentalne, • dossier misji – reportaże z planu, • ministerstwo propagandy – zwiastuny i reklamy, • galeria fotosów.

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

1 osoba kupiła
22
Kalendarz życia i twórczości Ignacego Krasickiego. Tom 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
84,00 zł
64,68 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,32 zł

1 osoba kupiła
23
Dwanaście batów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwanaście batów
Dostępny
108 szt.

Dwanaście batów to odważna i kontrowersyjna powieść erotyczna napisana na podstawie prawdziwych wydarzeń. Główną bohaterką jest Adriana, dziewczyna, która po studiach przyjeżdża z małej miejscowości do Łodzi w poszukiwaniu lepszego życia. Wkrótce zostaje barmanką w klubie nocnym, a obiektem jej zainteresowania staje się tajemniczy Robert – jej szef. Mężczyzna od pierwszych chwil wywołuje w Adzie mieszane uczucia, od ekscytacji po lęk. Jego tajemniczość i dominacja wyzwala w niej pożądanie i fascynację karami cielesnymi.

39,90 zł
1 osoba kupiła
24
Wydrążona iglica (Arsene Lupin) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydrążona iglica (Arsene Lupin)
Dostępny
75 szt.

Tym razem Arsene Lupin zmierzy się z Izydorem Beautrelet, młodym, ale utalentowanym detektywem amatorem, uczniem liceum, sprawiającym jednak znaczne kłopoty słynnemu złodziejowi. Historia zaczyna się od tajemniczej kradzieży obrazów Rubensa, należących do hrabiego Gesvres. Jedynie młody licealista jest w stanie dociec, jak to się stało, że obrazy skradziono, chociaż są na miejscu. Prawdziwa gra toczy się jednak o legendarną Wydrążoną Iglicę, miejsce ukrytej fortuny królów Francji, do której dobrał się Arsene Lupin. A także o młodą pannę Saint-Veran, ukochaną Lupina. Czy porzuci on dla niej dotychczasowe rzemiosło i zgromadzone skarby?

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

1 osoba kupiła
25
Kto przytuli Misia Tulisia?, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto przytuli Misia Tulisia?, wydanie 3
Dostępny
152 szt.

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! Miś Tuliśto współczesna klasyka! –„Guardian”. Kto przytuli Misia Tulisia? to pierwszy tom kultowej, przepięknie ilustrowanej, pełnej humoru iciepła serii, sprzedanej w2 milionach egzemplarzy! Miś Tuliś budzi się iczuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nieto! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół idzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie wnajwiększych, najcieplejszych ramionach mamy. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie.Ma do podarowania tyle dobroci iczułości, i„tyle przytuleń-że-aż”.Rozczula, wzrusza, bawi irozśmiesza. Łagodnie iz humorem wkipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych znowymi doświadczeniami iprzeżyciami osilnym ładunku emocjonalnym.Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg imagia Gwiazdki, pierwszy dzień wprzedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy niemoże sobie zczymś poradzić igdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nieudaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości iszuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą izachęcą, by nigdy się niezniechęcał. Seria oMisiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości iwzajemnej akceptacji umiejętność bycia wgrupie daje radość, poczucie własnej wartości ipomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym.W AMBERKU ukazało się już 9 tomów wtwardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i– jak pisze „Times” –idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa jewspółczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej. David Mellingto jeden znajbardziej znanych ilubianych na świecie brytyjskich autorów iilustratorów książek dladzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami ipełnym ciepła iczułości przesłaniem.Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii odzielnym rycerzu:Umykający całusek,Śpij dobrze, dobry rycerzu,Trzy życzenia. David Melling serię oMisiu Tulisiu napisał dlaswoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” itak powstała zabawa wprzytulenia. Wtedy miał już wszkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami iprzeżyciami zżycia Mellinga ijego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość iuniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się zTulisiem ijego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

28,80 zł
20,16 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
26
James Bond. Diamenty są wieczne, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Diamenty są wieczne, Blu-ray
Guy Hamilton
Dostępny
67 szt.

Sean Connery powraca, by raz jeszcze wcielić się w postać niepokonanego brytyjskiego agenta 007. Tym razem jego zadaniem jest wykrycie kto przetrzymuje i dlaczego ogromną ilość skradzionych diamentów. Super agent, razem z piękną Tiffany Case (Jill St. John), odkrywa, że Ernst Blofeld (Charles Gray) skonstruował gigantyczny laserowy generator krążący po orbicie okołoziemskiej a diamenty wzmacniają jego moc umożliwiając detonację głowic nuklearnych, rakiet i okrętów podwodnych. Tylko Bond może pokonać swego zaciekłego wroga i zniweczyć jego plany panowania nad światem. Obsada: Sean Connery, Jill St. John, Charles Gray. Dodatki: • komentarze: reżyser Guy Hamilton oraz członkowie obsady i ekipy, • odtajniony skarbiec MI6 – materiały dokumentalne – wywiad z Seanem Connery dla BBC, 1971; sceny niewykorzystane; ujęcia rozszerzone lub alternatywne i więcej, • dossier misji – reportaże z planu, • ministerstwo propagandy – zwiastuny i reklamy.

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

1 osoba kupiła
27
Rezyliencja. Siła psychiczna lidera/liderki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rezyliencja. Siła psychiczna lidera/liderki
Dostępny
21 szt.

Książka – wyzwanie dla każdego świadomego lidera To wyjątkowa, interaktywna publikacja. Jej trzon składa się z 21 tekstów – sesji inspiracji, pobudzających do refleksji na temat tego, co stanowi o sile psychicznej, rezyliencji, człowieka, ułożonych w format 21 Dni Treningu Rezyliencji. Do każdego dnia przypisany został specjalny kod QR przenoszący czytelnika w przestrzeń interaktywnych ćwiczeń outdoor, których bazą jest slow jogging wraz z 21 medytacjami. Skierowana do świadomych liderów, aktywizuje ich do odpowiedzialności za własne zdrowie psychiczne i fizyczne i prowokuje do tworzenia kultury organizacyjnej gotowej na wyzwania i zmiany. Zaprasza do udziału w programie rozwojowym (ze wsparciem specjalnej grupy w mediach społecznościowych), który: • podnosi poziom energii własnej i zespołu, wzmacniając sprawczość działania, • ułatwia radzenie sobie ze stresem i nieprzyjemnymi emocjami, • rozwija odporność i pojemność psychiczną lidera i organizacji, • wzmacnia poczucie sensu, szczęścia oraz spokoju wewnętrznego. Projekt publikacji i całego projektu powstał w czasie pandemii, w odpowiedzi na rosnące problemy ludzi, którym przyszło zmagać się nie tylko z problemami bytowymi, materialnymi, ale także, lub przede wszystkim, mentalnymi i emocjonalnymi. Autorka książki jest jedną z pierwszych w Polsce i nielicznych psychologów międzykulturowych, po studiach kierunkowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pracuje w zawodzie od ponad piętnastu lat, działając w środowiskach biznesowych. Autorka książki 5 przebudzonych talentów – kompetencje liderów przyszłości (2018), członkini Rady Ekspertów ośrodka ThinkTank, współzałożycielka Leadership Festival, członkini GLEN – Global Learning & Exchange Network w Kalifornii w USA, Executive Partner w Progressive Partners.Zaufana powierniczka, mocna sparing partnerka, mentor i PCM coach oraz przewodniczka transformacji najwyższej kadry zarządzającej w międzynarodowych organizacjach w Polsce i Europie. Projektuje i wdraża autorskie rozwiązania w obszarach rozwoju przywództwa i kultury organizacyjnej, zarządzania zmianą i interesariuszami oraz wzmacniania rezyliencji – siły i odporności psychicznej człowieka.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

1 osoba kupiła
28
Piasek brokatowy, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek brokatowy, pomarańczowy
Play-Doh, Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Play-Doh Sand przygotuj się na zupełnie inne doświadczenie Play-Doh. Z Play-Doh Sand możesz modelować dziwaczne kształty i dać się ponieść wyobraźni. Ściskaj, zgniataj, rozciągaj i przesypuj jak prawdziwy piasek. Kształtuj i formuj, jak tylko chcesz! Play-Doh Sand pobudza dziecięcą kreatywność, pozwala kształtować zdolności manualne. Ten miękki i plastyczny piasek daje wiele radości i nie sprawia żadnych kłopotów, jeśli chodzi o sprzątanie. Zabawa wciągnie każdego! Ciesz się połyskującą, błyszczącą zabawą dzięki nowemu asortymentowi brokatowego piasku – zabawne i kolorowe wrażenia podczas zabawy. Koniecznie sprawdź Play-Doh Sand Schimmer Stretch! Cechy produktu: • 1 tuba Play-Doh Sand Shimmer Stretch w kolorze pomarańczowym (170.0 g).

11,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
29
Tajemniczy korespondent, mix wzorów okładek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemniczy korespondent, mix wzorów okładek
Dostępny
23 szt.

Nieznane opowiadania homoerotyczne młodego Prousta, rok po pierwszym wydaniu francuskim. Sięgając do szuflady młodego Prousta, otrzymujemy niepowtarzalny wgląd w osobowość wielkiego twórcy. O istnieniu tych krótkich tekstów mało kto wiedział. Napisane przez Prousta w ostatnim dziesięcioleciu XIX stulecia, przeleżały w archiwach aż do 2019 roku, kiedy po raz pierwszy mogli je poznać czytelnicy francuscy. Te częstokroć niedokończone, niedopracowane opowiadania są wciąż tworem początkującego pisarza. Proust jednak – dlatego właśnie, że pisze w sekrecie, a teksty zostawia w szufladzie – pozwala w nich sobie na coś, czego nie powtórzy nigdy w swych publicznych dziełach: o relacji homoseksualnej, zamiast opisywać ją zdystansowanym okiem zewnętrznego, przypadkowego obserwatora, pisze wprost, umieszczając ją w pełnym świetle dnia. Nie widzę już zbyt wyraźnie jego twarzy, lecz był bardzo wysoki, raczej szczupły, zaś w oczach i ustach miał coś rozkosznie delikatnego i miłego. Rzucił na mnie jakiś tajemniczy urok, zacząłem więc baczyć na własne słowa i gesty i, starając się mu spodobać, mówiłem rzeczy, które miały zachwycać, pełne subtelnych znaczeń, świadczące o mojej dobroci lub dumie. (...) Czułem, że mnie słucha, podnosił na nas cudowne łagodne oczy, lecz gdy ja zerkałem na niego, spuszczał wzrok na gazetę. Namiętnie pragnąc (dlaczego?), żeby znów na mnie spojrzał, włożyłem monokl i udawałem, że rozglądam się dookoła, unikając tylko patrzenia w jego stronę. Robiło się coraz później, powinienem był już wracać. Nie dało się zresztą przedłużać spotkania w nieskończoność. Pożegnałem mojego dawnego ordynansa serdecznie, lecz rozmyślnie z pewną rezerwą. A potem spojrzałem przez sekundę na sierżanta siedzącego na swoim słupku, spojrzałem w jego cudowne, łagodne, wzniesione ku mnie oczy, pozdrowiłem go zdjęciem kapelusza i skinieniem głowy, lekko się przy tym uśmiechając. Marcel Proust (1871-1922) – francuski pisarz, krytyk literacki, esteta, dandys i bon vivant podupadającego świata burżuazji z przełomu XIX-XX wieku. Autor znany przede wszystkim dzięki powieści W poszukiwaniu utraconego czasu. Uwaga. Mix wzorów okładek. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
30
Daisy. Błękitna tożsamość. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daisy. Błękitna tożsamość. Tom 1
Dostępny
43 szt.

Daisy. Błękitna tożsamość to powieść o księżnej von Pless ostatniej pani na zamku Książ i w Pszczynie. Książka powstała w oparciu o pamiętniki bohaterki oraz źródła historyczne dotyczące arystokracji europejskiej przełomu XIX i XX wieku. Oprócz walorów literackich powieść zawiera sporą dawkę wiedzy na temat jednej z najbardziej znanych postaci okresu belle epoque. Chociaż świat książąt pszczyńskich zniknął już za symboliczną linią horyzontu, to jednak wciąż nie przestaje nas fascynować swoim blaskiem. Łatwo się o tym przekonać na podstawie lektury książki.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
31
Ukrytość i Wcielenie. Teistyczna odpowiedź na argument Johna L. Schellenberga za nieistnieniem Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukrytość i Wcielenie. Teistyczna odpowiedź na argument Johna L. Schell...
Dostępny
9 szt.

Deus absconditus – Deus revelatus W religiach monoteistycznych Bóg jest nie tylko Bogiem objawiającym się (Deus revelatus), lecz także Bogiem ukrytym (Deus absconditus). Bez pierwszego z tych przymiotów religijna relacja z Bogiem nie byłaby w ogóle możliwa, bez drugiego – trudno mówić o podstawowej właściwości Boga, jaką jest transcendencja, czyli radykalne przekraczanie świata i ludzkiego poznania. Autorzy serii poruszają problemy związane z poznawczą niedostępnością Boga, szukając jednocześnie ich rozwiązania. „Książka ks. Marka Dobrzenieckiego stanowi jedyną w literaturze polskiej – i unikalną w literaturze światowej – pełną i szczegółową monografię na temat aktualnych dyskusji toczących się wokół powyższego argumentu. Praca dostarcza bogatego materiału erudycyjnego, przede wszystkim z zakresu współczesnej analitycznej filozofii religii i teologii chrześcijańskiej, a także proponuje oryginalne rozwiązanie problemu. Napisana została typowym dla filozofii anglosaskiej jasnym i precyzyjnym stylem, z dużą dbałością o ścisłość argumentowania, a zarazem bezpośrednim i żywym językiem, co sprawia, że może być czytana nie tylko przez specjalistów, ale także przez wszystkich – przygotowanych intelektualnie – ludzi wierzących, wątpiących i poszukujących”. – prof. dr hab. Jacek Wojtysiak (KUL) „Rozprawa została doskonale skomponowana, ujęta w eleganckim stylu, z maestrią myślową i precyzją pojęciową. Nieobce są jej autorowi emocje polemiczne. Tego rodzaju krytycyzm nie jest cechą często spotykaną w polskich środowiskach naukowych”. – ks. prof. dr hab. Jan Sochoń (UKSW)

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
32
Piasek kinetyczny, zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek kinetyczny, zielony
Play-Doh, Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Z Play-Doh możesz modelować dziwaczne kształty i dać się ponieść wyobraźni. Ściskaj, zgniataj, rozciągaj i przesypuj jak prawdziwy piasek. Kształtuj i formuj, jak tylko chcesz! Play-Doh Sand pobudza dziecięcą kreatywność, pozwala kształtować zdolności manualne. Ten miękki i plastyczny piasek daje wiele radości i nie sprawia żadnych kłopotów, jeśli chodzi o sprzątanie. Zabawa wciągnie każdego! Koniecznie sprawdź Play-Doh Sand! Pozostałe kolory sprzedawane oddzielnie. Pojemność: 170 g

22,90 zł
20,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,29 zł

1 osoba kupiła
33
The Ascension, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Ascension, LP
Sufja, Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Lista utworów: 1. Make Me An Offer I Cannot Refuse 2. Run Away With Me 3. Video Game 4. Lamentations 5. Tell Me You Love Me 6. Die Happy 7. Ativan 8. Ursa Major 9. Landslide 10. Gilgamesh 11. Death Star 12. Goodbye To All That 13. Sugar 14. The Ascension 15. America

106,90 zł
Powiadomienie
34
PLAYMOBIL ®. Family Fun 70439. Urlopowicze przy bankomacie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ®. Family Fun 70439. Urlopowicze przy bankomacie
Playmobil ®
Dostępny
1 szt.

W odległych krajach wycieczka do bankomatu jest szczególnie ekscytująca, ponieważ do odkrycia są zupełnie inne i ciekawe banknoty. Po przybyciu na miejsce matka i syn idą najpierw do bankomatu po gotówkę. To bardzo proste: włóż kartę bankową do otworu, wprowadź swój PIN i pieniądze wyjdą z otworu. Mały chłopiec przygląda się uważnie tym dziwnym notatkom. Jest wiele interesujących szczegółów do odkrycia. W zestawie: • figurki (kobieta i chłopiec), • chihuahua, • bankomat, • banknoty, • klucz, • inne dodatki (karta płatnicza, zestaw banknotów (6 sztuk), torebka, walizka, plecak, torba na sok, smycz dla psa, para klapek kąpielowych). Aby ponownie napełnić bankomat, maszynę można otworzyć za pomocą klucza. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

43,00 zł
37,84 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,16 zł

35
The New OK, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The New OK, LP
Drive-By Truckers, Ato / Pias
Dostępny
8 szt.

Lista utworów: 1. The New Ok [Explicit] 2. Tough To Let Go 3. The Unraveling 4. The Perilous Night 5. Sarah's Flame 6. Sea Island Lonely 7. The Distance 8. Watching The Orange Clouds 9. The Kkk Took My Baby Away

86,90 zł
82,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,34 zł

36
Dark Cycle 3, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dark Cycle 3, CD
Ben Frost, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Lista utworów: 1. Origin 2. Bevor alles wieder passiert 3. Ein Tropfen- Ein Ozean 4. Die Welt geht Heute unter 5. Nicht deine Martha 6. Du lebst 7. Anderer Mensch- Anderer Schmetterling 8. Wenn alles gelingt, wird sie leben 9. Eva 10. Franziska & Magnus 11. Anderes Winden 2052 12. Leben und Tod 13. Higgs field 14. Ob irgendwas von uns bleibt 15. Der letzte Zyklus

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

37
Dark Cycle 3 OST LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dark Cycle 3 OST LP, Winyl
Ben Frost, Invada Records
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

1.Origin 2.Bevor Alles Wieder Passiert 3.Ein Tropfen / Ein Ozean 4.Die Welt Geht Heute Unter 5.Nich Deine Martha 6.Du Lebst 7.Andere Mensch / Anderer Schmetterling 8.Wenn Alles Gelingt, Wird Sie Leben 9.Eva 1.Franziska & Magnus 2.Anderes Widen 2052 3.Leben Und Tod 4.Higgs Field 5.Ob Irgenwas Von Uns Bleibt 6.Der Letzte Zyklus

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

38
W kolorze morza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kolorze morza
Dostępny
2 szt.

Ucieczka od teraźniejszości w przeszłość nie sprawi, że którakolwiek z nich stanie się łatwiejsza do zniesienia John, młody pisarz, w poszukiwaniu natchnienia przyjeżdża na niewielką wyspę Berry Ledges. Gościny udziela mu David, niegdyś muzyk zespołu rockowego. John próbuje odnaleźć spokój po traumatycznych wydarzeniach, które dotknęły go rok wcześniej. Jednak dręczące go sny nie pozwalają na odcięcie się od przeszłości, a dodatkowo zaczyna ulegać coraz silniejszej fascynacji Davidem, swoim dawnym muzycznym idolem. Wplątany w sieć sprzecznych emocji, odkrywający tajemnicę śmierci żony muzyka i pełen bolesnych wspomnień, które powracają do niego każdego dnia, John nieustannie ucieka od samego siebie. Przyjdzie jednak dzień, w którym będzie musiał poskładać fragmenty swojej mrocznej przeszłości w jedną całość... „Wszystkie domy, które opisał w swojej ostatniej książce, miały coś z tych należących do wujka, do Ethana, do rodziców Annabel. A także przypominały dom na wyspie Berry Ledges i ten znany tylko z opowieści, w którym David dorastał. Nie było to całkowicie jego intencją, ale obrazy tych miejsc kryły się w jego pamięci i wypływały na powierzchnię, by prowadził przez ich tajemnicze, mroczne pokoje oraz zakamarki stworzone przez siebie postacie”.

31,99 zł
23,35 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

39
U i, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
86,90 zł
40
Ordinary Boy The Remixes LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ordinary Boy The Remixes LP, Winyl
Ultraista, Partisan / Pias
Dostępny
8 szt.

1.Ordinary Boy (Floating Points Remix) 2.Ordinary Boy (The Cinematic Orchestra Remix) 3.Ordinary Boy (FaltyDL Remix) 4.Ordinary Boy (Zero 7 Remix) 5.Ordinary Boy (Crate Classics Remix) 6.Ordinary Boy (Leifur James Remix)

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

41
Twelfth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twelfth, CD
Old 97's, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.05

Lista utowrów: 1.The Dropouts 2.This House Got Ghosts 3.Turn Off The TV 4.I Like You Better 5.Happy Hour 6.Belmont Hotel 7.Confessional Boxing 8.Diamonds On Neptune 9.Our Year 10.Bottle Rocket Baby 11.Absence (What We've Got) 12.Why Don't We Ever Say We're Sorry

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

42
Ponad sobą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad sobą
Dostępny
19 szt.

To, co prawdziwe, często jest niewidoczne dla oczu W małym amerykańskim miasteczku zniewolona przez zasady obowiązujące w lokalnej społeczności młoda Avery Vandenbour zmaga się z problemami wieku dojrzewania oraz pochłaniającą ją w coraz większym stopniu anoreksją i zaburzeniami lękowymi. Znana jest swoim rówieśnikom jako uśmiechnięta perfekcjonistka z licznym gronem znajomych, jednak nikt nie podejrzewa, kim jest naprawdę i z jakimi problemami zmaga się na co dzień. Kiedy pewnego dnia dziewczyna mdleje podczas jednego z wykańczających treningów, odkrywa nieznany dotąd wymiar, w którym staje twarzą w twarz z prawdą o sobie. Książka opisuje dążenie bohaterki do samopoznania poprzez podróż po zakamarkach swojej podświadomości. Jednak czy sama świadomość popełnianych przez nią błędów wystarczy, by odważyła się stawić im czoła? „Zdecydowanie bardziej wolę noce od dni. Może dlatego, że kiedy zapada zmierzch, czuję jakby grafitowa, bezkresna perspektywa nieba otulała mnie niczym ciepły, wełniany koc, w którym mogę się zapaść i uwolnić wszystkie gnębiące mnie obawy. Kiedy wydostają się na zewnątrz, stają się bardziej uciążliwe i realne. Po prostu staję się świadoma wszystkiego, co robię. Chociaż nie. Skłamałam. Zawsze jestem tego świadoma, ale tylko w nocy potrafię się do tego przyznać. W nocy nie mam na sobie żadnej maski, nie muszę nikogo udawać. Jestem sama ze sobą i czasami mnie to przeraża. Nie wiem, co bardziej: to, że za dnia zachowuję się jak skończona jędza, czy to, że potrafiłabym być lepsza, a tego nie robię”.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

43
James Bond. Operacja Piorun, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Operacja Piorun, DVD
Terence Young
Dostępny
202 szt.

Emocjom nie ma końca, gdy agent 007 wkracza do akcji. Sean Connery już po raz czwarty w roli Jamesa Bonda, który tym razem stawia czoła Emilio Largo, potężnemu złoczyńcy, grożącemu zrównaniem z ziemią całego Miami, w razie nie otrzymania ogromnego okupu. Zagrożone są miliony istnień, a ich przyszłość spoczywa na barkach jednego człowieka – Jamesa Bonda. Obsada: Sean Connery, Claudine Auger, Adolfo Celi, Luciana Paluzzi

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

44
James Bond. Dr. No, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Dr. No, DVD
Terence Young
Dostępny
201 szt.

Nazywa się Bond, James Bond. W filmie, który rozpoczyna serię przygód super agenta 007 James Bond (Sean Connery) wyjaśnia sprawę podwójnego morderstwa na Jamajce. Trafia do siedziby tajemniczego Dr. No, naukowego geniusza, który zamierza zniszczyć program kosmiczny Stanów Zjednoczonych. Poznaje piękną Honey Ryder (Ursula Andress) i toczy zaciekłą walkę z bezwzględnym terrorystą. Obsada: Sean Connery, Ursula Andress, Bernard Lee.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

45
James Bond. Dr. No, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Dr. No, Blu-ray
Terence Young
Dostępny
201 szt.

Nazywa się Bond, James Bond. W filmie, który rozpoczyna serię przygód superagenta 007, James Bond (Sean Connery) wyjaśnia sprawę podwójnego morderstwa na Jamajce. Trafia do siedziby tajemniczego Dr. No, naukowego geniusza, który zamierza zniszczyć program kosmiczny Stanów Zjednoczonych. Poznaje piękną Honey Ryder (Ursula Andress) i toczy zaciekłą walkę z bezwzględnym terrorystą. Obsada: Sean Connery, Ursula Andress, Bernard Lee

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

46
James Bond. Pozdrowienia z Rosji, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Pozdrowienia z Rosji, DVD
Terence Young
Dostępny
201 szt.

Sean Connery powraca jako James Bond, tym razem w konfrontacji z groźną organizacją WIDMO. Śmiertelna rywalizacja dotyczy przejęcia kontroli nad Lektorem - radziecką maszyną dekodującą wszelkie szyfry. Misja Bonda jak zwykle obfituje w mrożące krew w żyłach pościgi i walki ze słynną sceną bójki w Orient Expressie. James Bond kolejny raz daje dowód, że agenta 007 nie da się powstrzymać! Obsada: Sean Connery, Robert Shaw, Bernard Lee.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

47
James Bond. Pozdrowienia z Rosji, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Pozdrowienia z Rosji, Blu-ray
Terence Young
Dostępny
201 szt.

Sean Connery powraca jako James Bond, tym razem w konfrontacji z groźną organizacją Widmo. Śmiertelna rywalizacja dotyczy przejęcia kontroli nad Lektorem – radziecką maszyną dekodującą wszelkie szyfry. Misja Bonda jak zwykle obfituje w mrożące krew w żyłach pościgi i walki ze słynną sceną bójki w Orient Expressie. James Bond kolejny raz daje dowód, że agenta 007 nie da się powstrzymać! Obsada: Sean Connery, Robert Shaw, Bernard Lee

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

48
James Bond. Goldfinger, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Goldfinger, DVD
Guy Hamilton
Dostępny
101 szt.

W trzecim swoim filmie agent specjalny 007 (Sean Connery) stawia czoła jednemu z najbardziej przebiegłych przestępców. Goldfinger (Gert Frobe) planuje ograbić słynny skarbiec USA – Fort Knox. James Bond musi użyć wszystkich swoich niezwykłych umiejętności, by go powstrzymać i zapobiec załamaniu światowej gospodarki. Obsada: Sean Connery, Gert Frobe, Honor Blackman, Shirley Eaton, Tania Mallet.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

49
James Bond. Goldfinger, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Goldfinger, Blu-ray
Guy Hamilton
Dostępny
22 szt.

W trzecim swoim filmie agent specjalny 007 (Sean Connery) stawia czoła jednemu z najbardziej przebiegłych przestępców. Goldfinger (Gert Frobe) planuje ograbić słynny skarbiec USA – Fort Knox. James Bond musi użyć wszystkich swoich niezwykłych umiejętności, by go powstrzymać i zapobiec załamaniu światowej gospodarki. Obsada: Sean Connery, Gert Frobe, Honor Blackman, Shirley Eaton, Tania Mallet. Dodatki: • bezpośredni dostęp do scen, • komentarze, • sceny usunięte i wiele innych.

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

50
James Bond. Operacja piorun, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Operacja piorun, DVD
Terence Young
Niedostępny
Brak

Emocjom nie ma końca, gdy agent 007 wkracza do akcji. Sean Connery już po raz czwarty w roli Jamesa Bonda, który tym razem stawia czoła Emilio Largo, potężnemu złoczyńcy, grożącemu zrównaniem z ziemią całego Miami, w razie nie otrzymania ogromnego okupu. Zagrożone są miliony istnień, a ich przyszłość spoczywa na barkach jednego człowieka – Jamesa Bonda. Obsada: Sean Connery, Claudine Auger, Adolfo Celi, Luciana Paluzzi.

27,99 zł
26,59 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,40 zł

51
James Bond. Operacja Piorun, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Operacja Piorun, Blu-ray
Terence Young
Dostępny
22 szt.

Emocjom nie ma końca, gdy agent 007 wkracza do akcji. Sean Connery już po raz czwarty w roli Jamesa Bonda, który tym razem stawia czoła Emilio Largo, potężnemu złoczyńcy, grożącemu zrównaniem z ziemią całego Miami, w razie nie otrzymania ogromnego okupu. Zagrożone są miliony istnień, a ich przyszłość spoczywa na barkach jednego człowieka – Jamesa Bonda. Obsada: Sean Connery, Claudine Auger, Adolfo Celi, Luciana Paluzzi

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

52
James Bond. Żyje się tylko dwa razy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Żyje się tylko dwa razy, DVD
Lewis Gilbert
Dostępny
201 szt.

Amerykańska misja kosmiczna zostaje brutalnie przerwana, gdy jedna z kapsuł zostaje pochłonięta przez, jak wszyscy myślą, radziecki statek kosmiczny. Amerykanie grożą zastosowaniem środków odwetowych, jednak Brytyjczycy mają inne podejrzenia. Wszystko zależy od Bonda (Sean Connery), który podczas śledztwa w Japonii odkrywa, że za tajemnicze zniknięcie rakiety odpowiedzialny jest Ernst Stavro Blofeld (Donald Pleasance). Agentowi 007 udaje się po raz kolejny zapobiec ogólnoświatowemu kryzysowi i zniweczyć plany WIDMA. Obsada: Sean Connery, Akiko Wakabayashi, Mie Hama.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

53
James Bond. W tajnej służbie jej królewskiej mości, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. W tajnej służbie jej królewskiej mości, DVD
Peter R. Hunt
Dostępny
201 szt.

Agent 007 (George Lazenby) i szukająca przygód Tracy Di Vicenzo (Diana Rigg) łączą swe siły, by zniszczyć zagrażającą ludzkości organizację WIDMO. Ernst Stavro Blofeld (Telly Savalas) stworzył bowiem w swoim tajnym laboratorium w Alpach Szwajcarskich śmiertelnego wirusa, który powoduje bezpłodność wszystkich żywych organizmów. Przyszłość całej cywilizacji leży teraz w rękach agenta 007. Czy uda mu się zapobiec katastrofie i pokonać demonicznego Bloefelda? Obsada: George Lazenby, Diana Rigg, Telly. Savalas.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

54
James Bond. W tajnej służbie jej królewskiej mości, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. W tajnej służbie jej królewskiej mości, Blu-ray
Peter R. Hunt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Agent 007 (George Lazenby) i szukająca przygód Tracy Di Vicenzo (Diana Rigg) łączą swe siły, by zniszczyć zagrażającą ludzkości organizację WIDMO. Ernst Stavro Blofeld (Telly Savalas) stworzył bowiem w swoim tajnym laboratorium w Alpach Szwajcarskich śmiertelnego wirusa, który powoduje bezpłodność wszystkich żywych organizmów. Przyszłość całej cywilizacji leży teraz w rękach agenta 007. Czy uda mu się zapobiec katastrofie i pokonać demonicznego Bloefelda? Obsada: George Lazenby, Diana Rigg, Telly. Savalas. Dodatki: • komentarze: reżyser Peter Hunt oraz członkowie obsady i ekipy, • odtajniony skarbiec MI6 – casting do filmu; Dzień prasowy w Portugalii; George Lazenby: We własnych słowach; materiały o realizacji i więcej, • dossier misji – oryginalny materiał dokumentalny o filmie; w labolatorium Q; egzotyczne lokacje.

51,90 zł
49,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

55
James Bond. Diamenty są wieczne, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
James Bond. Diamenty są wieczne, DVD
Guy Hamilton
Dostępny
201 szt.

Sean Connery powraca, by raz jeszcze wcielić się w postać niepokonanego brytyjskiego agenta 007. Tym razem jego zadaniem jest wykrycie kto przetrzymuje i dlaczego ogromną ilość skradzionych diamentów. Super agent, razem z piękną Tiffany Case (Jill St. John), odkrywa, że Ernst Blofeld (Charles Gray) skonstruował gigantyczny laserowy generator krążący po orbicie okołoziemskiej a diamenty wzmacniają jego moc umożliwiając detonację głowic nuklearnych, rakiet i okrętów podwodnych. Tylko Bond może pokonać swego zaciekłego wroga i zniweczyć jego plany panowania nad światem. Obsada: Sean Connery, Jill St. John, Charles Gray.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

56
W kręgu U-bootów 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu U-bootów 3
Dostępny
120 szt.

Zbeleteryzowana historia trzech dowódców U-bootów: E.F.Kentrata, A.Brandiego i G.Lassena, których łączą trzy rzeczy: byli wybitnymi dowódcami, osiągającymi niewiarygodne sukcesy, zostali odznaczeni Krzyżem Rycerskim i udało im się przeżyć wojnę. Kentrat i Brandi nie dali się zabić na 10 patrolach, co było ewenementem, bo działali w latach 1942?1944, a więc wtedy, gdy przewaga aliantów w wojnie przeciw U-bootom była już znaczna, a warunki do przeżycia znacznie trudniejsze niż na początku wojny. Brandiemu udało się uciec śmierci, topiąc 2 brytyjskie i jeden amerykański niszczyciel. Lassen podczas jedynie 4 patroli osiągnął niebywałe sukcesy, torpedując podczas nich aż 31 statków aliantów, z których 25 posłał na dno, osiągając wynik zatopień ponad 150000 ton!

54,90 zł
44,47 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,43 zł

57
Językowy obraz rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Językowy obraz rodziny
Dostępny
5 szt.

Czym dla dzisiejszych Polaków jest rodzina? To, jakich słów używamy do opisywania otaczającego nas świata, jest odbiciem tego, w jaki sposób go postrzegamy. W swojej rozprawie doktorskiej Anna Mazurkiewicz podjęła się zadania tyleż frapującego, co ryzykownego: postanowiła sprawdzić i przeanalizować, jakim językiem posługują się współczesne media w kontekście zagadnień związanych z rodziną. Opierając się na artykułach z czasopism świeckich, takich jak „Wysokie Obcasy”, „Twój Styl” i „Zadra”, oraz tych zaczerpniętych z czasopism katolickich, autorka uważnie przygląda się zawartemu w nich obrazowi tej najmniejszej, a zarazem niezwykle ważnej komórki społecznej. W efekcie powstała fascynująca, pełna celnych obserwacji publikacja, która uświadamia, jak różne znaczenie dla dzisiejszych Polaków ma rodzina i w jaki sposób język może przyczynić się do określania jej wartości. „W ostatnich latach zagadnienie dotyczące zdefiniowania znaczenia leksemu rodzina było dosyć często poruszane w mediach, głównie ze względu na postulaty – wysuwane przez środowiska LGBT, grupy lewicowe i feministyczne – o prawną regulację związków homoseksualnych oraz o prawo par homoseksualnych do adopcji dzieci. Żądano zmiany dotychczas istniejącej definicji rodziny, jednoznacznie wskazującej na odmienność płci małżonków, regulację prawną związku oraz możliwość posiadania potomstwa. Dyskusja na temat praw homoseksualistów do zawierania małżeństw oraz adopcji dzieci w dyskursie medialnym pojawia się regularnie, podobnie jak połączenie 'rodzina homoseksualna' czy zestawienie 'homorodzina'. Nasuwa się zatem pytanie: czy jest możliwa zmiana dotychczas istniejącej eksplikacji rodziny na tę proponowaną przez środowiska homoseksualne? Czy zmiany w rozumieniu definicji leksemu rodzina, zachodzące na przestrzeni wieków, wskazują, iż możliwe jest tak radykalne przedefiniowanie słowa, stanowiącego jedną z najważniejszych wartości dla społeczeństwa polskiego?”

53,00 zł
38,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,31 zł

58
Pytania bez odpowiedzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pytania bez odpowiedzi
Dostępny
3 szt.

Nie poznasz prawdy, dopóki nie zmierzysz się ze swoją przeszłością Hania Śliwińska jest nastolatką, która bardzo mocno przeżyła rozwód rodziców. Samotnie wychowywana przez zmagającą się z uzależnieniem matkę, dziewczyna znajduje ukojenie w spotkaniach z panią Stasią, starszą kobietą, którą się opiekuje. Ciężkie chwile i nieustannie pojawiające się problemy sprawiają, że Hania jest bardziej dojrzała emocjonalnie i samodzielna niż jej rówieśnicy. Ale najgorsze dopiero przed nią – wkrótce dwie najbliższe jej osoby trafią do szpitala, a ich losy zostaną powierzone Bogu i lekarzom... Trudne życiowe decyzje, splątane rodzinne losy, tajemnice sprzed lat i pytania, na które nie zawsze można znaleźć odpowiedzi… Czy mimo piętrzących się przeciwności losu bohaterom uda się w końcu odnaleźć spokój ducha? „– Powiedziała mi, że do gwałtu doszło, kiedy wracała z mszy pierwszopiątkowej. Ktoś napadł ją i zaciągnął do starego pustostanu. Zdecydowała się urodzić. Pamiętam, jak zgłosiła się do mnie, kiedy dziecko pojawiło się na świecie. Chciała ochrzcić niemowlę – niepełnosprawnego chłopca z zanikiem mięśni. Do dnia dzisiejszego pamiętam tamtą rozmowę. Nie potrafiłem spojrzeć tej kobiecie w oczy, a ona wręcz przeciwnie, zachowywała się, jakby nie doświadczyła żadnej życiowej tragedii. – Gdzie był wtedy Bóg? – zapytała na głos Dorota. – Wtedy poczułem złość na Boga. Nie rozumiałem, dlaczego po traumie gwałtu kobieta musiała wziąć na barki kolejny krzyż. Zrozumiałem, że na niektóre pytania nie znajdę odpowiedzi”.

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

59
Wspomnienia Prezydenta Szczecina. Lata 1946-1947 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia Prezydenta Szczecina. Lata 1946-1947
Dostępny
20 szt.

Przed Państwem drugi tom wspomnień pierwszego prezydenta polskiego Szczecina Piotra Zaremby. Tym razem Autor przywołuje wydarzenia z lat 1946?1947. Powojenny Szczecin był miastem, którym Zaremba nie tylko administrował i rządził, ale któremu oddał wszystkie swoje umiejętności, wiedzę i talent organizacyjny. Na co dzień mógł zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawiała przed nim tak nietypowa aglomeracja jak Szczecin. Miasto należało od początku zorganizować i nadać mu nowy charakter. Pojawiły się plany Arterii Nadodrzańskiej, wyburzenia części Starego Miasta, odsłonięcia widoku na Odrę. Te zmiany widoczne są do dziś. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu wizja nowego polskiego Szczecina powoli zaczęła się urzeczywistniać.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

60
Bokser i śmierć. Opowiadania zebrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bokser i śmierć. Opowiadania zebrane
Dostępny
28 szt.

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy. W czasach, gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają każdego – także nas, czytelników. Czego będziemy oczekiwać od polskiego boksera, kiedy zmierzy się z komendantem obozu koncentracyjnego? „– Hitlera mam! – krzyknął. – Hitlera złapałem! – O rany, Hitler! – wrzasnęliśmy. Zbiegło się nas sporo, żeby popatrzeć na drania. Patrzymy; naprawdę Hitler, tylko mina już inna, dziadowska, całkiem na psy zjechał. Stoimy, gapimy się na Hitlera, on na nas.” „Nie trzeba wielkiej przenikliwości, żeby stwierdzić, że jego proza ma coś z siły Hemingwaya. Wolę Hena. Jest prawdziwszy”. – Aleksander Jackiewicz (tygodnik „Film”) Józef Hen (ur. 1923 w Warszawie) – autor kilkudziesięciu książek prozatorskich i scenariuszy, a także tomów wspomnień i dzienników. Wiele z jego dzieł zostało zekranizowanych, jak umieszczone w tym tomie opowiadania: Bokser i śmierć, Krzyż walecznych czy Wdowa po Joczysie, a także powieści: Prawo i pięść czy Nikt nie woła. Tłumaczony na wiele języków. Ułożył ten zbiór opowiadań.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

61
Przyczynki historyczne do okresu 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczynki historyczne do okresu 1939-1945
Dostępny
38 szt.

Polskie piekło w Londynie, czyli kulisy działania polskiego rządu emigracyjnego podczas drugiej wojny światowej. Bezwzględna walka o władzę partii i koterii politycznych. Kto wydał rozkaz do wybuchu Powstania Warszawskiego? Churchill i Roosevelt marionetkami Stalina. Obłuda Stalina i naiwność Mikołajczyka. Witold Babiński ? adiutant generała Sosnkowskiego, w pasjonującej relacji świadka historii rządu polskiego w Londynie.

44,90 zł
36,37 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,53 zł

62
Rycerze głębin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerze głębin
Dostępny
80 szt.

Oburzenie światowej opinii na działalność U-bootów w pierwszej wojnie światowej było powszechne. Ich załogi nazywano ?Hunami?, przypisując im morderstwa z zimną krwią. I oto o tych znienawidzonych ?Hunach? nagle napisał ich wróg ? Amerykanin. Gdyby tę książkę napisał Niemiec, pewnie na Zachodzie okrzyknięto by go kłamcą... Porywający styl, niewiarygodne zdarzenia z walk U-bootów, spisane na podstawie relacji uczestników zdarzeń. Cóż więcej trzeba, aby zachęcić czytelnika do sięgnięcia po tę książkę?... Lowell Thomas (1892-1981) - Jeden z najwybitniejszych amerykańskich dziennikarzy. Obieżyświat, autor licznych książek, z których najsłynniejszą wydaje się być ?Z Lawrencem w Arabii?, na której kanwie powstał film ?Indiana Jones?. Nie bał się podejmować kontrowersyjnych tematów, czego przykładem jest ta książka.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

63
Pochodnie nad Atlantykiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochodnie nad Atlantykiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.22

Legenda Ericha Toppa została utrwalona w wielu publikacjach, filmach i grach wojennych. Jego wspomnienia to swoista spowiedź asa U-bootwaffe. Kanwą tej opowieści jest dziennik wojenny autora. Ale pisząc Topp sięga także do innych historycznych źródeł, zarówno niemieckich jak i angielskich. To uwiarygadnia jego wspomnienia i sprawia, że jest to jedna z najważniejszych książek dotyczących Bitwy o Atlantyk.

39,90 zł
32,32 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

64
W pościgu za Bismarckiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pościgu za Bismarckiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.27

Eryk Sopoćko - znakomity reporter wojenny. Jak mało kto potrafił oddać atmosferę wojny i cały ładunek emocjonalny z nią związany. Jako oficer-stażysta na brytyjskim pancerniku "Rodney" brał czynny udział w zatopieniu "Bismarcka". Autor wielu opowiadań - zarówno literatury faktu (w tym tytułowego "W pościgu za "Bismarckiem"), jak i literatury pięknej ("U-427"), które stanowią treść tej książki.

34,90 zł
28,27 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

65
Kierunek: Lwów. Ostatni bastion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierunek: Lwów. Ostatni bastion
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Wojna z niemieckiego punktu widzenia. Dwie opowieści, z początku i końca drugiej wojny światowej. Zbeletyryzowane historie, wojna postrzegana oczami prostych żołnierzy, walczących na pierwszej linii frontu. Kierunek: Lwów to opowieść o działaniach niemieckiej 1 Dywizji Górskiej nacierającej od strony Popradu w kierunku Lwowa, z celem zdobycia miasta. Ostatni batalion to opis walk jednego z ostatnich niemieckich oddziałów na Słowacji, walczącego w beznadziejnej sytuacji aż do kapitulacji Niemiec.

34,90 zł
28,27 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

66
Zapiski oficera z niewoli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski oficera z niewoli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Wspomnienia majora Piotra Nikołajewicza Palija mają w sobie ten specyficzny klimat, który porywa nas w Sołżenicynie czy Herlingu-Grudzińskim. Czytelnik zagłębia się wraz z Palijem w meandry życia obozowego i obserwuje walkę o przetrwanie niemal trzymając autora za rękę. Tak sugestywny bowiem jest język Palija. Palij był więźniem obozów jenieckich w Podnieśnie i Zamościu, potem trafił w morderczym marszu do klasztoru na Łysej Górze, aby wreszcie wylądować w słynnym Peenemunde, gdzie został skierowany do pracy jako inżynier. To także opowieść o okresie przedwojennym i samej wojnie, w której Palij, pojmany przez Niemców, zostaje jednym z setek tysięcy czerwonoarmistów skazanych na gehennę życia za drutami. Przede wszystkim jest to jednak książka rozliczeniowa ze zbrodniczym systemem Stalina. Autor, podobnie jak każdy oficer radziecki wzięty do niewoli, staje przed tragicznym dylematem: wracać po wojnie do Rosji i tam trafić do łagru lub dać się zabić w wyniku procesu o zdradę (bo przecież żołnierz radziecki się nie poddaje) czy też wybrać armię Własowa i walczyć z Rosją Stalina u boku Hitlera. Palij to nazwisko, według wszelkiego prawdopodobieństwa, przybrane. Prawdziwe nazwisko autora to prawdopodobnie Drozdow. Przed wojną inżynier, więziony przez NKWD za ?ukraiński nacjonalizm?, wypuszczony i zmobilizowany tuż przed jej wybuchem. W 1941 roku bierze udział w budowie Linii Mołotowa, doświadcza panicznej ucieczki na wschód i broni linii Dniepru, gdzie zostaje wzięty do niewoli. W Peenemunde decyduje się wstąpić do Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej walczącej przy boku Hitlera. Odtąd jego dzieje są mgliste. Uniknął repatriacji, trafił do USA i pracował w koncernie Lockheed. Prawdopodobnie przerzucony do USA w ramach amerykańskiej operacji ?Paperclip?, być może w związku tym, iż pracował w zakładach wynalazcy niemieckich rakiet V-1 i V-2, Wernera von Brauna.

34,90 zł
28,27 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

67
U-booty znów atakują - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U-booty znów atakują
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.22

Wydane w czasie wojny wspomnienia dwóch asów U-bootwaffe to kontrowersyjna książka, nie stroniąca od hitlerowskiej propagandy. To jednak także skarbnica wiedzy o życiu codziennym na U-boocie, pokazująca niemal każdy aspekt służby na okręcie podwodnym. Książka podważa modną dzisiaj tezę, że U-bootwaffe stanowiło państwo w państwie, że dowódcy U-bootów wykonywali po prostu swoją robotę i nie byli zaangażowani w faszyzm. Publikowane wspomnienia obalają ten mit i pokazują, że i tam, jak w każdą dziedzinę życia w hitlerowskich Niemczech, dotarł faszyzm, i to w tej najgorszej formie - nienawiści do innych ludzi tylko dlatego, że stanowili inną nację.

39,90 zł
32,32 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

68
Śmiejąca się krowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiejąca się krowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Jeden znajwybitniejszych dowódców U-bootów, Jost Metzler, dokonał jednego znajbardziej śmiałych czynów wwojnie podwodnej, wdzierając się swoim 500-tonowym U-bootem przez 100-metrowe wejście doportu Tokardi naZłotym Wybrzeżu... Później powtórzył ten wyczyn wLagos iznów uciekł bez szwanku... (Western Morning News) ?Śmiejąca się krowa? tonazwa słynnego U-boota, którego dokonania opisał jego dowódca. Książka jeszcze raz potwierdza regułę, żeopowieści ookrętach podwodnych stanowią pasjonującą lekturę. (Evening News) Wielość zdarzeń, dramatyzm sytuacji iświetne pióro autora sprawiają, żeksiążkę czyta się jednym tchem. Napewno stanie się klasyką gatunku, obok takich książek jak ?Żelazne trumny? Wernera czy ?Wilk naAtlantyku? Robertsona.

34,90 zł
28,27 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,63 zł

69
Pedagogika a etnologia i antropologia kulturowa. Wspólne obszary badań. Poznawanie kultur: ku edukacji antropologicznej i międzykulturowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pedagogika a etnologia i antropologia kulturowa. Wspólne obszary badań...
Dostępny
9 szt.

„W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się kontekst społeczno-kulturowy i ekonomiczno-polityczny oraz ze względu na wielowymiarowość procesów rozwoju człowieka autorzy wysuwają propozycje nowych rozwiązań i inicjatyw zarówno w sposobie myślenia, jak i w sferze działalności edukacyjnej. Odsłaniając nowe przestrzenie edukacyjne, akcentują potrzebę wzmocnienia kompetencji międzykulturowych jako fundamentalnych umiejętności życiowych. Przywołane w niniejszym tomie doświadczenia społeczne niewątpliwie stanowią inspirujące źródło dla działań edukacyjnych i poczynań badawczych. Mamy nadzieję, że przedstawiony w szerokiej perspektywie teoretycznej materiał empiryczny zachęci Czytelników do ewaluacji własnych działań podejmowanych na polu edukacji międzykulturowej oraz pobudzi do podejmowania nowych wyzwań upowszechniających jej idee”. Fragment wprowadzenia

48,50 zł
46,56 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,94 zł

70
Słownik terminów z zakresu bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik terminów z zakresu bezpieczeństwa
Dostępny
4 szt.

Wydawnictwo Adam Marszałek oddaje do rąk czytelników zaktualizowany, wydatnie poszerzony, gruntownie przepracowany i w swej strukturze bardziej przystępny Słownik terminów z zakresu bezpieczeństwa, który zdaniem autorów winien stać się publikacją bardzo pożyteczną dla szerokiego grona użytkowników. W Słowniku ujęto nową terminologię zastosowaną przy opracowywaniu Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP, a także Strategicznej Koncepcji Bezpieczeństwa Morskiego RP. W konsekwencji całość przygotowano w ramach pracy naukowej, w której autorzy – pracownicy naukowo-dydaktyczni Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oraz eksperci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Biura Bezpieczeństwa Narodowego – zaproponowali definicje terminów z zakresu bezpieczeństwa, wzbogacając je o liczne uwagi czytelników, angielskie terminy haseł, oraz poszerzyli ich listę o zupełnie nowe zagadnienia. W pracach nad Słownikiem wykorzystano najnowszy dorobek naukowy i najlepszą wiedzę, by przygotować nowe objaśnienia haseł, niekoniecznie powielające dotychczasowe. Adresatem publikacji jest szeroko rozumiane środowisko nauk o bezpieczeństwie, również studenci i doktoranci (stąd w miarę zrozumiałe ujęcia językowe), a także pracownicy wielu wyspecjalizowanych instytucji. Autorzy traktują to wydanie Słownika jako początek konsultacji ze środowiskiem w procesie tworzenia języka tej dyscypliny naukowej.

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

71
Za dużo zimowych zabaw, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za dużo zimowych zabaw, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.22

Drugi, zimowy tom bestsellerowej serii Za dużo marchewek. Ciepła i urocza książka o sile przyjaźni daje radość i pomaga przezwyciężać wszelkie przeciwności. Niepowtarzalny, kolorowy i radosny – wykreowany przez Katy Hudson – świat, w którym przyjaźń, umiejętność dzielenia się i współdziałania są najważniejsze, powraca w Amberku! Po Króliku, który gromadził marchewki (Za dużo marchewek), Wiewiórce, która sama chciała wygrać wyścig (Wyścig po Złotego Żołędzia), Bobrze, który chciał być perfekcyjny (Za doskonały tort urodzinowy), teraz kolej na Żółwia. Żółw NIE LUBI zimy! Dlaczego? – No bo nie – odpowiada. Ale tak naprawdę to dlatego, że jej nie zna, bo wtedy zapada w zimowy sen. Królik, Wiewiórka i Bóbr cieszą się zimą i hałasują tak bardzo, że ciągle go budzą. Czy przyjaciołom uda się zachęcić Żółwia do wspólnych zimowych zabaw? A może Żółw polubi zimę? Katy Hudson to jedna z ulubionych autorek i ilustratorek polskich dzieci. Jej światowy bestseller Za dużo marchewek bawi i uczy przyjaźni i dzielenia się z innymi kolejne roczniki maluchów. Następne tomy serii: Za dużo zimowych zabaw, Wyścig po Złotego Żołędzia i Za doskonały tort urodzinowy – ugruntowały jej popularność. Skąd tak wielka popularność serii Za dużo marchewek Katy Hudson? Bo Królik i jego przyjaciele to przesympatyczne, oryginalne, pełne wdzięku, a przede wszystkim prawdziwe postacie, które mają też swoje słabości do przezwyciężania. Bo kipiąca przygodami akcja rozśmiesza i wzrusza do łez. Bo kolorowy, radosny świat, który Katy Hudson wykreowała przepięknymi ilustracjami, jest niepowtarzalny. Seria niesie przesłanie o najwyższej wartości przyjaźni, która pomaga w najtrudniejszych momentach, o umiejętności dzielenia się, współdziałania, wspólnej zabawy i wzajemnej pomocy. Panna Śpieszka i Pan Leniwiec – pierwszy tom nowej serii – wprowadza temat uważności. Katy Hudson rozpoczęła swoją karierę jako mała dziewczynka, rysując na ścianach w całym domu. Rodzice szybko zachęcili ją do przerzucenia się na kredki i kartkę. Potem kredki zastąpił pędzel, farby i pióro. Ukończyła Art College, mieszka z mężem i dwójką dzieci w Londynie.

34,80 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

72
Wyścig po złotego żołędzia, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyścig po złotego żołędzia, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.13

Jesienny tom bestsellerowej, zabawnej, przepięknie ilustrowanej serii Za dużo marchewek pokazuje, że umiejętność bycia we wspierającej się grupie jest ważniejsza niż zwyciężanie. Daje siłę do znoszenia niepowodzeń i zachęca do wspólnej zabawy. Niepowtarzalny, kolorowy i radosny – wykreowany przez Katy Hudson – świat, w którym przyjaźń, umiejętność dzielenia się i współdziałania są najważniejsze, powraca w Amberku! Po Króliku, który gromadził marchewki (Za dużo marchewek), Żółwiu, który chciał przespać zimę (Za dużo zimowych zabaw), Bobrze, który chciał być perfekcyjny (Za doskonały tort urodzinowy), teraz kolej na Wiewiórkę. Wiewiórka UWIELBIA zwyciężać! Jest najszybsza w całym lesie i zawsze wygrywała Wyścig po Złotego Żołędzia. Ale teraz to będą zawody drużynowe. Królik, Żółw i Bóbr chcą być w jej drużynie. Wiewiórka nie jest zadowolona... a będzie jeszcze mniej zadowolona, kiedy zacznie się wyścig... Czy po wielu zabawnych przygodach Wiewiórka nauczy się działać w zespole? Czy zrozumie, że wspólna zabawa z przyjaciółmi jest ważniejsza niż własne zwycięstwo? Katy Hudson to jedna z ulubionych autorek i ilustratorek polskich dzieci. Jej światowy bestseller Za dużo marchewek bawi i uczy przyjaźni i dzielenia się z innymi kolejne roczniki maluchów. Następne tomy serii: Za dużo zimowych zabaw, Wyścig po Złotego Żołędzia i Za doskonały tort urodzinowy – ugruntowały jej popularność. Skąd tak wielka popularność serii Za dużo marchewek Katy Hudson? Bo Królik i jego przyjaciele to przesympatyczne, oryginalne, pełne wdzięku, a przede wszystkim prawdziwe postacie, które mają też swoje słabości do przezwyciężania. Bo kipiąca przygodami akcja rozśmiesza i wzrusza do łez. Bo kolorowy, radosny świat, który Katy Hudson wykreowała przepięknymi ilustracjami, jest niepowtarzalny. Seria niesie przesłanie o najwyższej wartości przyjaźni, która pomaga w najtrudniejszych momentach, o umiejętności dzielenia się, współdziałania, wspólnej zabawy i wzajemnej pomocy. Panna Śpieszka i Pan Leniwiec – pierwszy tom nowej serii – wprowadza temat uważności. Katy Hudson rozpoczęła swoją karierę jako mała dziewczynka, rysując na ścianach w całym domu. Rodzice szybko zachęcili ją do przerzucenia się na kredki i kartkę. Potem kredki zastąpił pędzel, farby i pióro. Ukończyła Art College, mieszka z mężem i dwójką dzieci w Londynie.

34,80 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

73
Rhythm And Soul, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rhythm And Soul, LP
Makin Time, Mystic Production
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: 1.Take What You Can Get 2.Feels Like It's Love 3.Here Is My Number 4.Only Time Will Tell 5.Did I Tell You 6.Honey 7.I Gotta Move 8.Where the Rhythm Takes You 9.Every Single Day 10.The Girl That Touched My Soul 11.I Know What You're Thinking 12.Stop This Cryin' Inside 13.Pump It Up 14.Walk A Thin Line 15.Boom Boom 16.I Get a Love from You 17.Nothing Else 18.I Take What I Want 19.Eating Up the Cold 20.Once Again 21.Here Is My Number (Extended Version) 22.Feels Like It's Love (Extended Version) 23.Honey (Fast Version)

106,90 zł
98,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

74
Segla LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segla LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Mi Kple Mi De 2.Dodji Lo 3.Segla

97,90 zł
Powiadomienie
75
Live In San Francisco 16 LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In San Francisco 16 LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

2xLP Pressed on Recycled Eco-Wax 1. Robot Stop 2. Hot Water 3. Big Fig Wasp 4. Gamma Knife 5. People-vultures 6. Trapdoor 7. I'm in Your Mind 8. I'm Not in Your Mind 9. Cellophane 10. I'm in Your Mind Fuzz 11. The River 12. Evil Death Roll 13. Head On/pill

97,90 zł
93,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,89 zł

76
Infest The Rats' Nest, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infest The Rats' Nest, CD
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Planet B 2. Mars For The Rich 3. Organ Farmer 4. Superbug 5. Venusian 1 6. Perihelion 7. Venusian 2 8. Self-Immolate 9. Hell

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

77
Live in Amsterdam, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live in Amsterdam, 2 LP
Bombino, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

Lista utworów: LP1 Strona A 1. Iyat Na Hay 2. Azamane Tiliade 3. Amidinine Strona B 1. Midiwane 2.Tar Hani Strona c 1. Chatahat 2. Ahoulaguine Akaline 3. Takamba Strona D 1. Timtar 2. Imajghane 3. Chet Boughassa

97,90 zł
90,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

78
Live in Amsterdam, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live in Amsterdam, CD
Bombino, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1.Iyat Na Hay 2.Azamane Tiliade 3.Amidinine 4.Midiwane 5.Tar Hani 6.Chatahat 7.Ahoulaguine Akaline 8.Takamba 9.Timtar 10.Imajghane 11.Chet Boughassa

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

79
Plan 9 Records July 13 2006 LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,90 zł
Powiadomienie
80
Ipa-Boogie LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ipa-Boogie LP, Winyl
IPA-BOOGIE, Acid Jazz / Pias
Dostępny
7 szt.

1.Get The Music Now 2.Africa 3.Jesus Kese Me 4.Alo Dangereux 5.Giving Yourself To Me 6.Sunga Mba

106,90 zł
81
Smutek ryb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smutek ryb
Dostępny
136 szt.

„Ta strona nie jest dla wędkarza. Wędkarz wędkuje i nie ma czasu na czytanie żadnych stron. Ta strona jest dla żony. Mąż wędkuje, a żona sobie czyta” – tak Hanna Krall zainaugurowała rubrykę Smutek ryb w miesięczniku „Wiadomości Wędkarskie”. Był rok 1983, a pismo dla wędkarzy postanowiło pomóc uznanej reporterce – bezrobotnej w stanie wojennym. Tam Krall mogła publikować bez weryfikacji, bo w końcu trudno pisać wywrotowe treści, pisząc o rybach. A jednak… W cyklu rozmów Hanny Krall o rybach nie przeczytamy ani o przynętach, ani o wędkach, ani o podbierakach. Dowiemy się za to z rozmowy z profesorem Henrykiem Samsonowiczem o rybach w Średniowieczu („Szczuka, czyli szczupak, okoń, karp, to były w dwunastym, trzynastym wieku najpopularniejsze przezwiska i wyzwiska”). Historyczka sztuki Agnieszka Morawińska opowiedziała o rybach w sztuce („Rybacy musieli po prostu być »na wyposażeniu« rokokowego ogrodu jak łabędzie albo bażanty”). Profesor Jerzy Szacki – o rybach w myśli społecznej („W historii ryby spotkanie ryby z człowiekiem jest epizodem niespecjalnie długim”). Doktor Hanna Kirchner – o rybach u Nałkowskiej („Pisarka pokazuje rybę zawsze na granicy między uprzedmiotowieniem i życiem”). Pisarz Jerzy Putrament wyjawił, że wędkując, doświadczył spotkania z diabłem („Widziała pani kiedy oczy węgorza? A oczy diabła? A chce pani oczy diabła zobaczyć? To niech się pani przyjrzy oczom starego węgorza”), astrolog Marek Burski opisał ludzi spod znaku Ryb („Rzadko awansują, dyrektorów-Ryb jest niewielu”), a o samym łowieniu opowiedziała harcmistrzyni Jolanta Chełstowska („Mówią nawet, że mam fart. Być może ryby są mi wdzięczne za mój pozbawiony pychy stosunek do nich i pozwalają w nagrodę się łapać”). Między wersami tych, zdawałoby się, niepozornych rozmów o rybach możemy dostrzec odniesienia do sytuacji w Polsce lat osiemdziesiątych. I albo tak wiele żon czytało Smutek ryb, albo jednak i wędkarze skusili się na lekturę tej rubryki, w każdym razie Hanna Krall została wyróżniona w plebiscycie czytelników na ulubionego autora „Wiadomości Wędkarskich”. Teksty te nigdy nie były wydane razem w formie książkowej. Cztery z nich ukazały się w jubileuszowej książce Krall Dowody na Istnienie, 2015.

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

82
Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys
Dostępny
4 szt.

Mamy głos! My również jesteśmy Kościołem i jesteśmy za niego odpowiedzialni! Coraz więcej osób ma wrażenie pogłębiającego się kryzysu w Kościele. Skandale związane w ukrywaniem przypadków pedofilii, zadziwiające wypowiedzi części hierarchów i niezrozumiałe polityczne sojusze sprawiają, że wielu świeckich nie czuje się dobrze w Kościele. Jednocześnie – w momencie przyznania się do bycia katolikiem przed niewierzącymi – coraz częściej słyszą słowa współczucia lub szyderstwa. Głos Kościoła został sprowadzony do głosu biskupów i księży, z którym to głosem, czy też samym jego tonem, coraz trudniej się utożsamić. A przecież Kościół to nie tylko duchowni, to również świeccy, którzy robią w nim rzeczy zupełnie niezwykłe. Ważne, by ich głos był słyszalny, by mieli możliwość głośnego zakomunikowania, co ich boli i co chcieliby zmienić. Wśród autorów tej książki są dziennikarze i teologowie, działacze i ewangelizatorzy. Kobiety i mężczyźni. Przedstawiciele tzw. lewej i prawej strony – po prostu Kościół. Usłyszcie ich głos: Ewa Kiedio, Maria Miduch, Zuzanna Radzik, Marta Titaniec, Dawid Gospodarek, Marcin Kędzierski, Tomasz Krzyżak, Tomasz Terlikowski, Marcin Zieliński, Piotr Żyłka

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

83
Żyrafy nie umieją tańczyć, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyrafy nie umieją tańczyć, wydanie 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.18

Światowy fenomen: 10 milionów sprzedanych egzemplarzy! Kultowa, pięknie ilustrowana i rymowana książka nie schodzi z pierwszych miejsc list bestsellerów od ponad 23 lat, a czytają ją kolejne roczniki dzieci w 36 językach. Gerard marzy, by zatańczyć, tak jak inne zwierzęta, w konkursie TANIEC DŻUNGLI. Ale przecież każdy wie, że żyrafy nie umieją tańczyć... a może jednak umieją? Ta cudownie zabawna i wzruszająca książka o zwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami i stereotypami myślenia pomaga wszystkim, którzy czują się inni – słabsi, więksi, mniejsi… Została uznana za współczesną klasykę. Kochają ją dzieci i rodzice na całym świecie! Giles Andreae – poeta i Guy Parker-Rees – ilustrator są twórcami światowego fenomenu wydawniczego Żyrafy nie umieją tańczyć. Od 23 lat książka ta nie schodzi z czołówki list bestsellerów, wydawana jest w 36 językach, sprzedana w ponad 10 milionach egzemplarzy. Zachwyca wyjątkowymi, energetyzującymi ilustracjami, pięknymi rymami i inspirującym przesłaniem, podanym w metaforyczny, wzruszający sposób. Dodaje otuchy dzieciom, które różnią się od innych. Kolejne dzieła tych wybitnych brytyjskich twórców: Bądź dzielny, pingwinku, Słonik, który polubił być sobą, Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały! też pomagają dzieciom nabrać poczucia własnej wartości i walczyć z uprzedzeniami i stereotypami myślenia. Uczą spełniać marzenia, przełamywać lęk przed nieznanym. Pokazują, że każdy jest ważny, tylko musi po prostu być sobą, a wtedy pozostali go zaakceptują. Te książki inspirują i podnoszą na duchu każde dziecko. Uczą odwagi i pokazują, że nikt nie musi czuć się gorszy.

28,80 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,64 zł

84
Live Drugs LP PURPLE, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live Drugs LP PURPLE, Winyl
The WAR ON DRUGS, Secretly Canadian / Pias
Niedostępny
Brak

SIDE A 1. An Ocean in Between the Waves 2. Pain 3. Strangest Thing SIDE B 4. Red Eyes 5. Thinking of a Place SIDE C 6. Buenos Aires Beach 7. Accidentally Like a Martyr 8. Eyes to the Wind SIDE D 9. Under the Pressure 10. In Reverse

106,90 zł
Powiadomienie
85
Gyrate LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gyrate LP BLACK, Winyl
Pylon, New West / Pias
Dostępny
14 szt.

1. Volume 2. Feast On My Heart 3. Precaution 4. Weather Radio 5. The Human Body 6. Read A Book 7. Driving School 8. Gravity 9. Danger 10. Working Is No Problem 11.Stop It

134,90 zł
86
Chomp LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chomp LP BLACK, Winyl
Pylon, New West / Pias
Niedostępny
Brak

1. K 2. Yo-Yo 3. Beep 4. Italian Movie Theme 5. Crazy 6. M-TrainSide B - 7. Buzz 8. No Clocks 9. Reptiles 10. Spider 11. Gyrate 12. Altitude

86,90 zł
Powiadomienie
87
Raw And Disfigured, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raw And Disfigured, CD
HOLY SONS, Thrill Jockey / Pias
Niedostępny
Brak

53,90 zł
Powiadomienie
88
Shall We Go On Sinning So That That Grace May Increase, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shall We Go On Sinning So That That Grace May Increase, CD
The SOLF PINK TRUTH, Thrill Jockey / Pias
Niedostępny
Brak

1. Shall 2. We 3. Go 4. On 5. Sinning 6. So 7. That 8. Grace 9. May Increase

53,90 zł
Powiadomienie
89
Visions Of Bodies Being Burned LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Visions Of Bodies Being Burned LP BLACK, Winyl
Clipping, Sub Pop / Pias
Niedostępny
Brak

1. Intro 2. Say The Name 3. Wytchboard (Interlude)* 4. '96 Neve Campbell (feat. Cam & China) 5. Something Underneath 6. Make Them Dead 7. She Bad 8. Invocation (Interlude) (with Greg Stuart)* 9. Pain Everyday (with Michael Esposito) 10. Check The Lock 11. Looking Like Meat (feat. Ho99o9) 12. Drove (Interlude)* 13. Eaten Alive (with Jeff Parker & Ted Byrnes) 14. Body For The Pile (with Sickness) 15. Enlacing 16. Secret Piece

106,90 zł
Powiadomienie
90
Chomp, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chomp, CD
Pylon, New West / Pias
Dostępny
20 szt.

1. K 2. Yo-Yo 3. Beep 4. Italian Movie Theme 5. Crazy 6. M-TrainSide B - 7. Buzz 8. No Clocks 9. Reptiles 10. Spider 11. Gyrate 12. Altitude

79,90 zł
91
Speed Kills LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speed Kills LP, Winyl
Chubby And The Gang, Partisan / Pias
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.01

1.Chubby and the Gang Rule OK? 2.Pariah Radio 3.All Along The Uxbridge Road 4.Speed Kills 5.Can't Tell Me Nothing 6.Trouble (You Were Always On My Mind) 7.The Rise and Fall of the Gang 8.Hold Your Breath 9.Moscow 10.Bruce Grove Bullies 11.Blue Ain't My Colour 12.Grenfell Forever 13.Union Dues

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

92
Crossing Muddy Waters LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crossing Muddy Waters LP, Winyl
John Hiatt, New West / Pias
Niedostępny
Brak

1.Lincoln Town 2.Crossing Muddy Waters 3.What Do We Do Now 4.Only The Song Survives 5.Lift Up Every Stone 6.Take It Down 7.Gone 8.Take It Back 9.Mr. Stanley 10.God's Golden Eyes 11.Before I Go

86,90 zł
Powiadomienie
93
Night Network, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Night Network, CD
The CRIBS, Pias
Dostępny
19 szt.

1. Goodbye 2. Running Into You 3. Screaming In Suburbia 4. Never Thought I'd Feel Again 5. Deep Infatuation 6. I Don't Know Who I Am 7. She's My Style 8. Under The Bus Station Clock 9. The Weather Speaks Your Name 10. Siren Sing-Along 11. Earl ; Duke 12. In The Neon Night

53,90 zł
94
Horse LP CLEAR, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse LP CLEAR, Winyl
Holy Motors, Wharf Cat / Pias
Dostępny
9 szt.

1. Country Church 2. Endless Night 3. Midnight Cowboy 4. Road Stars 5. Matador 6. Come On, Slowly 7. Trouble 8. Life Valley (So Many Miles Away)

146,90 zł
95
Live In San Francisco 16 LP COLORED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live In San Francisco 16 LP COLORED, Winyl
Dostępny
12 szt.

deluxe rainbow foil jacket - 2xLP - golden gate sunbusrst - colored wax 1.Robot Stop (Live In San Francisco / 2016) 2.Hot Water (Live In San Francisco / 2016) 3.Big Fig Wasp (Live In San Francisco / 2016) 4.Gamma Knife (Live In San Francisco / 2016) 5.People-Vultures (Live In San Francisco / 2016) 6.Trapdoor (Live In San Francisco / 2016) 7.I'm In Your Mind (Live In San Francisco / 2016) 8.I'm Not In Your Mind (Live In San Francisco / 2016) 9.Cellophane (Live In San Francisco / 2016) 10.I'm In Your Mind Fuzz (Live In San Francisco / 2016) 11.The River (Live In San Francisco / 2016) 12.Evil Death Roll (Live In San Francisco / 2016) 13.Head On/Pill (Live In San Francisco / 2016)

106,90 zł
101,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,34 zł

96
The Tiki Bar Is Open LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Tiki Bar Is Open LP, Winyl
John Hiatt, New West / Pias
Niedostępny
Brak

1. Everybody Went Low 2. Hangin' Round Here 3. All The Lilacs In Ohio 4. My Old Friend 5. I Know A Place 6. Something Broken 7. Rock Of Your Love 8. I'll Never Get Over You 9. The Tiki Bar Is Open 10. Come Home To You 11. Farther Stars

86,90 zł
Powiadomienie
97
Visions Of Bodies Being Burned LP GOLD, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Visions Of Bodies Being Burned LP GOLD, Winyl
Clipping, Sub Pop / Pias
Niedostępny
Brak

1. Intro 2. Say The Name 3. Wytchboard (Interlude)* 4. '96 Neve Campbell (feat. Cam & China) 5. Something Underneath 6. Make Them Dead 7. She Bad 8. Invocation (Interlude) (with Greg Stuart)* 9. Pain Everyday (with Michael Esposito) 10. Check The Lock 11. Looking Like Meat (feat. Ho99o9) 12. Drove (Interlude)* 13. Eaten Alive (with Jeff Parker & Ted Byrnes) 14. Body For The Pile (with Sickness) 15. Enlacing 16. Secret Piece

106,90 zł
Powiadomienie
98
Gyrate, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gyrate, CD
Pylon, New West / Pias
Dostępny
20 szt.

1. Volume 2. Feast On My Heart 3. Precaution 4. Weather Radio 5. The Human Body 6. Read A Book 7. Driving School 8. Gravity 9. Danger 10. Working Is No Problem 11.Stop It

79,90 zł
99
Versions Remixed, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Versions Remixed, CD
Archive, Pias
Dostępny
20 szt.

1.Lights (Version) [Dark Star Remix] 2.Kid Corner (Version) [Glok Remix] 3.Bright Lights (Version) [Vessels Remix] 4.Fuck U (Version) [Taroug Remix] 5.Erase (Version) [Hope Remix] 6.Again (Version) [Mount Alaska Remix] 7.Pills (Version) [Richard Norris Pills in Space Remix] 8.Nothing Else (Version) [Russian Linesman Remix] 9.Remains of Nothing (Version) [Bokka Remix] 10.End of Our Days (Version) [Mount Alaska Remix] 11.The Empty Bottle (Version) [Archive Remix]

53,90 zł
100
Love, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love, CD
BENCE, JOHN, Thrill Jockey / Pias
Niedostępny
Brak

1. Intermittent Moon 2. Dawn 3. Sleeping Under The Sky 4. Dark Wind 5. Thekla Kiss 6. Virginity 7. Walk 8. Church Doors 9. Love 10. Surrender

53,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry