hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.11.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 11 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Samochód Audi RS 5 Racing S1580 (Siku), na drugim Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens. Odpowiedź na wyzwania współczesności (C. Stephen Evans). Kolejny produkt to Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei (Jacek Moskwa) oraz Pamiętnik (Nicholas Sparks).
1
Samochód Audi RS 5 Racing S1580 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Samochód Audi RS 5 Racing S1580
Siku
Dostępny
4 szt.

Model samochodu Audi RS 5 Racing. Wykonany jest z metalu i plastiku. Zabawa nim z pewnością dostarczy dziecku mnóstwa emocjonującej zabawy.

23,99 zł
14,39 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 9,60 zł

10 osób kupiło
2
Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens. Odpowiedź na wyzwania współczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens. Odpowiedź na wyzwania wsp...
Dostępny
22 szt.

Niniejsza książka powstała na podstawie wykładów wygłoszonych przez C. Stephena Evansa w ramach cyklu „Wiara chrześcijańska w XXI wieku. Odpowiedź na nowy ateizm”. Autor odpowiada na krytykę płynącą ze strony nowych ateistów, zwłaszcza na podstawowy zarzut mówiący, że wiara nie ma intelektualnych podstaw. Uzasadnia, że wiara wcale nie wymaga rezygnacji z rozumu, wręcz przeciwnie. Evans jednak nie tyle odpiera poszczególne twierdzenia nowych ateistów, ile pokazuje, jak myślący chrześcijanin może uzasadnić nadzieję, którą niesie ze sobą wiara.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
3
Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei
Dostępny
308 szt.

Gdy chodzi o dobro bliźniego, nie ma miejsca na kompromisy. Ksiądz Jan Zieja – świadek XX wieku, który całym życiem służył Bogu i człowiekowi. Podczas doświadczeń kampanii w 1920 roku z przykazania „Nie zabijaj!” uczynił swoje credo. W ciężkich czasach był zawsze blisko tych, którzy go potrzebowali – w trakcie drugiej wojny światowej pełnił funkcję naczelnego kapelana Szarych Szeregów, Batalionów Chłopskich oraz Batalionu „Baszta” w Powstaniu Warszawskim. Natchniony prorok i charyzmatyczny kaznodzieja, który asystował przy pierwszych zakonnych ślubach świętej Faustyny Kowalskiej i przyjął konspiracyjną przysięgę Witolda Pileckiego, a także prowadził rekolekcje, w których uczestniczył biskup Karol Wojtyła. Choć przyjaźnił się ze Stefanem Wyszyńskim, w zasadniczych sprawach potrafił przeciwstawić się nawet jemu. Zawsze w wirze zmian, został jednym z pierwszych członków Komitetu Obrony Robotników. Duszpasterz napędzany ewangelicznym przykazaniem miłości. Apostoł Kościoła ubogiego, który nigdy nie przyjmował pieniędzy za posługi religijne. Książka Niewygodny prorok powstała w oparciu o szerokie badania archiwalne, świadectwa współczesnych, a także rozmowy z samym bohaterem. To lektura krzepiąca, po raz pierwszy w sposób pełny prezentująca życie ks. Jana Ziei. Jacek Moskwa – dziennikarz, pisarz, wieloletni korespondent polskich mediów w Watykanie. Autor m.in. wielokrotnie wznawianego wywiadu rzeki z ks. Janem Zieją Życie Ewangelią, Tajemnice konklawe 1978 oraz czterotomowej biografii Droga Karola Wojtyły.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
4
Pamiętnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik
Dostępny
1 szt.

Jedna z najpiękniejszych ponadczasowych powieści o miłości, zekranizowana z Ryanem Goslingiem i Rachel McAdams w rolach głównych. Karty starego notatnika kryją historię romantycznego uczucia, które rozkwitło po zakończeniu II wojny światowej gdzieś w Karolinie Północnej. Starszy pan codziennie odczytuje ją mieszkającej w domu opieki kobiecie chorej na alzheimera. To dzieje miłości dziewczyny z dobrego domu i ubogiego robotnika, którzy jako nastolatkowie spędzili razem jedno lato, a potem zostali rozdzieleni. Losy każdego z nich potoczyły się zupełnie innymi torami. Czy uda im się spotkać ponownie? Jeśli chodzi o opowieści o miłości, Nicholas Sparks jest ich niekwestionowanym królem. "Heat" Nicholas Sparks to marka sama w sobie. Wystarczy wspomnieć nazwisko i wszystko staje się jasne. koominek.blogspot.com Książki Nicholasa Sparksa przywracają wiarę w miłość. Niewątpliwie tylko Sparks potrafi w tak ujmujących słowach opowiadać o miłości... recenzjeami.blogspot.com

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

3 osoby kupiły
5
Taktyka. Plan gry, czyli jak rozmawiać o wierze chrześcijańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taktyka. Plan gry, czyli jak rozmawiać o wierze chrześcijańskiej
Dostępny
44 szt.

W świecie obojętnym, a nawet przeciwnym prawdzie chrześcijańskiej, chrześcijanie powinni być przygotowani do przekazywania ponadczasowej wiary chrześcijańskiej. Ale jak rozmawiać z kimś, kto chce udowodnić, że się mylisz i nie akceptuje Biblii jako źródła autorytetu? Taktyka uczy, jak z łatwością, a przy tym zgodnie z zasadami grzeczności manewrować w trakcie rozmów o wierze. Pokazuje, jak omijać pola minowe, powstrzymać natarcie, przejść z pozycji obronnych do ofensywy, a co najważniejsze – skierować myśli rozmówcy na Jezusa. Greg Koukl pokazuje, jak: • zręcznie kontrolować przebieg rozmowy, • stosować zasady racjonalnego rozumowania i jasnego myślenia, • odpierać poszczególne rodzaje ataków na wiarę, • przyjąć ujmujący, rozbrajający styl rozmowy wobec podnoszonych zastrzeżeń. Taktyka przedstawia plan gry, który pozwala przekazywać fascynującą prawdę chrześcijaństwa z pewnością siebie i w eleganckim stylu. Gregory Koukl – magister apologetyki i magister filozofii. Wykłada apologetykę chrześcijańską na Uniwersytecie Biola. Prowadzi też spotkania ze studentami na innych uczelniach. Od niemal 30 lat jest gospodarzem audycji radiowej. Założył organizację Stand to Reason (www.str.org), której przewodniczy. Na wszystkich polach działalności stara się przekonać słuchaczy, że „chrześcijaństwo jest warte uwagi”.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

2 osoby kupiły
6
Siku 15 - McLaren Senna S1537 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Siku 15 - McLaren Senna S1537
Siku
Dostępny
5 szt.

Model Siku - McLaren Senna, wykonany z metalu i plastiku.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
7
Eucharystia - święto wspólnoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eucharystia - święto wspólnoty
Dostępny
8 szt.

Książka dla:każdego, kto chciałby pogłębić rozumienie obrzędów Mszy Świętej,przygotowujących katechezę wprowadzającą w przeżywanie Eucharystii.Nietrudno popaść w rutynę w przeżywaniu Mszy Świętej. Tym bardziej że liturgia Eucharystii wydaje się wielu ludziom przypadkowym zestawem bardziej lub mniej pobożnych czynności.Ks. Berger otwiera drogę do rozumienia Eucharystii jako święta wspólnoty zgromadzonej wokół zmartwychwstałego Pana. Odsłania to, co w niej najistotniejsze, i pomaga w odnalezieniu tego, czym ona naprawdę jest. Prowadząc poprzez dzieje kształtowania się liturgii Mszy św., przybliża znaczenie i sposób przeżywania jej obrzędów.Książka powstała z radości czerpanej z Eucharystii, która towarzyszy mi przez całe życie. Stoi za tym wielu braci i sióstr, którzy wymagali ode mnie Eucharystii sięgającej w ich codzienność. To im właśnie chciałbym dać odpowiedź na przynajmniej niektóre ich pytania.ks. Rupert Berger

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
8
Boży piekarz. Św. Klemens Maria Hofbauer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boży piekarz. Św. Klemens Maria Hofbauer
Dostępny
12 szt.

Fascynująca powieść o życiu człowieka, który był piekarzem, pustelnikiem, kapłanem, opiekunem ubogich i przyjacielem wielkich swojej epoki; wreszcie został świętym. Niezwykła historia św. Klemensa Hofbauera, napisana żywym i prostym językiem przekonuje, że każdy z nas w codzienności swego życia jest powołany do świętości.

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
9
Rewitalizacja miast we współpracy z podmiotem prywatnym w formule  partnerstwa publiczno-prywatnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewitalizacja miast we współpracy z podmiotem prywatnym w formule par...
Dostępny
120 szt.

Ciągle postępująca degradacja tkanki miejskiej, permanentny brak środków pieniężnych będących w dyspozycji samorządu terytorialnego powoduje, że jednostki samorządowe coraz częściej poszukują alternatywnych form finansowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych, sięgając po dotychczas niewykorzystywane w tym procesie narzędzia. Treścią publikacji jest wykorzystanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego w realizacji projektów rewitalizacyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jest to pierwsza publikacja łącząca dwa ważne, z punktu widzenia władz lokalnych, zagadnienia przywracania zdegradowanych obszarów tkanki miejskiej do prawidłowych funkcji społeczno-gospodarczych przy wykorzystaniu prywatnego kapitału w ramach długookresowej współpracy z podmiotem prywatnym. Użyteczność informacji zawartych w tej publikacji sprawi, że książka powinna trafić do większego grona odbiorców. Adresatami publikacji mogą być: środowisko akademickie, w tym studenci (kierunków ekonomicznych czy technicznych) przygotowujący prace licencjackie, magisterskie, doktoranci, pracownicy administracji samorządowej ale także szeroko pojęte grono interesariuszy, inwestorów i osób zainteresowanych zagadnieniami związanymi z rewitalizacją

59,00 zł
47,79 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,21 zł

10
Jiu-Jitsu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jiu-Jitsu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Japońska metoda walki zapaśniczej znaną, jest pod nazwą JIU JITSU, dosłownie ?uprzejma sztuka?. Oszczędność, cechująca Japończyków, stała się główną zasadą tej sztuki. Polega ona na zużytkowaniu siły przeciwnika na jego niekorzyść - siły, która zazwyczaj jest czynnikiem, ogromnie utrudniającym zwycięstwo. Niniejsza książka zawiera cały szereg łatwych i skutecznych sposobów obrony lub napadu; stosując się do nich można bez wielkiego natężenia siły pokonać najniebezpieczniejszego przeciwnika. Im większy wysiłek z jego strony, tym łatwiejsze zwycięstwo. W sztuce tej siła fizyczna odgrywa drugorzędna rolę, najważniejszą jest znajomość budowy ciała ludzkiego. Słusznie można powiedzieć w tym wypadku, iż ?wiedza to potęga.? Prezydent Roosewelt, gorący wielbiciel atletycznych sportów, zainteresowawszy się bardzo tą metodą, brał jej lekcje od znanego japońskiego nauczyciela, profesora Yamashita.

32,90 zł
25,00 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,90 zł

11
Męska siatkówka w Rzeszowie okiem kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męska siatkówka w Rzeszowie okiem kobiety
Dostępny
80 szt.

Debiutancka książka Asi Szwedo nie mogła być o niczym innym, jak o jej największej - życiowej pasji. Choć dzisiaj mieszka ponad 350 km od swojego rodzinnego miasta, nadal pozostaje wierna rzeszowskiej siatkówce. Dzisiaj dzieli się z Wami swoją największą miłością.

32,90 zł
25,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,90 zł

12
50 praw marketingu Kotarbińskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 praw marketingu Kotarbińskiego
Dostępny
8 szt.

?50 praw marketingu Kotarbińskiego? to wyjątkowo praktyczna publikacja dedykowana przedsiębiorcom, właścicielom firm, zarządom, zespołom marketingu i każdemu, kto uważa, że marketing jest ważny w jego pracy. Jacek Kotarbiński zebrał w niej 30 lat swojego doświadczenia zawodowego w marketingu. W żartobliwej formie przedstawia nieformalne prawa rządzące działaniami marketingowymi. To zbiór bardzo konkretnych i cennych wskazówek dla przedsiębiorców małych, dużych i średnich oraz marketerów. Wszystkie inspirowane praktyką zawodową autora, wzbogacone anegdotami i przykładami z życia. "Ostatnie trzy dekady to feeria zmian sposobów zarządzania firmami, wyzwań technologicznych, całkowitego przeobrażenia zachowań i priorytetów klienta. Dla wielu przedsiębiorców ten okres jest szokujący, ponieważ nigdy nie byli przygotowani do tak szalonego tempa zmian. Dziś proces zmiany jest kluczowym wyznacznikiem rozwoju każdej organizacji. Ta z kolei jest paliwem napędowym marketingu, który skupia w sobie wszystkie nitki informacji, a na ich podstawie może rozwijać firmę. Niestety, nadal na przeszkodzie przedsiębiorcom stoi typowa mentalność, która ogranicza myślenie o marketingu do narzędzi wspierających sprzedaż, reklamy czy najróżniejszych wymyślnych technik manipulacji i propagandy. (?)Chciałbym, by ta książka dostarczyła odrobiny inspiracji i refleksji każdemu, kto buduje i rozwija swoją firmę." Ze wstępu autora

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

13
Pierwotne i wtórne nowotwory otrzewnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwotne i wtórne nowotwory otrzewnej
Dostępny
60 szt.

Podręcznik, który trzymacie Państwo w ręku, został napisany przez doświadczonych chirurgów i lekarzy innych specjalności, wykonujących zabiegi cytoredukcyjne w nowotworach otrzewnej w jednym z najlepszych ośrodków na świecie ? Peritoneal Malignancy Institute w Basingstoke w Wielkiej Brytanii. Ich wiedza i doświadczenie w leczeniu chorych z pierwotnymi i wtórnymi nowotworami otrzewnej zaowocowała wypracowaniem standardów postępowania i techniką operacyjną godnymi naśladowania. Polskie wydanie książki przygotowali wybitni polscy chirurdzy oraz specjaliści radiologii i patomorfologii, od wielu lat wykonujący zabiegi cytoredukcyjne i badający nowotwory otrzewnej, mający nie tylko wiedzę, lecz także osobiste doświadczenie, co potwierdza wysoką wartość merytoryczną publikacji. Książka jest adresowana do chirurgów i onkologów zainteresowanych poprawą wyników leczenia u chorych z nowotworami otrzewnej. Zawiera wskazówki, jak postępować w przypadku stwierdzenia tych nowotworów, ramy ich rozpatrywania w obrębie zespołu wielodyscyplinarnego i na sali operacyjnej, jak również dotyka problemu rzadszych nowotworów powierzchni otrzewnej.

399,00 zł
371,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 27,93 zł

14
Interpretacja EKG. Kurs zaawansowany. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interpretacja EKG. Kurs zaawansowany. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
100 szt.

Interpretacja EKG. Kurs zaawansowany. Zeszyt ćwiczeń to nasza kolejna propozycja wydawnicza pomocna w utrwaleniu i pogłębieniu wiedzy z zakresu elektrokardiologii. Publikacja zawiera rzeczywiste zapisy EKG wraz z pytaniami do ich interpretacji i komentarze do odpowiedzi. Książka wydana jest pod patronatem Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i jest skierowana przede wszystkim do kardiologów, lekarzy w trakcie specjalizacji z kardiologii oraz wszystkich miłośników EKG.

109,00 zł
101,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,63 zł

15
Współzależności finansowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współzależności finansowe
Dostępny
60 szt.

W monografii autorzy przedstawiają wahania cen aktywów, fluktuacje wolumenu kredytu, zmiany skali i kierunku międzynarodowych przepływów kapitału, które wywierają silny wpływ na sytuację gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i państw. Tego rodzaju zmiany w sferze finansowej jednego kraju, zwłaszcza jeżeli jest on zlokalizowany w centrum światowego systemu finansowego, rozprzestrzeniają się na inne kraje. Dzięki lekturze książki Czytelnik może poznać współzależności finansowe między krajami i powiązania w literaturze ekonomicznej z występowaniem światowego cyklu finansowego. Celem podjętych rozważań stała się próba udzielenia odpowiedzi na następujące pytania: jakie są przyczyny zwiększonych międzynarodowych przepływów kapitału; czy zasadne jest opisywanie zmian w sferze finansowej różnych krajów za pomocą koncepcji światowego cyklu finansowego? I jeżeli tak, to jak tego rodzaju cykl oddziałuje na krajową politykę makroekonomiczną; jak silne są zależności między długoterminowymi stopami procentowymi w różnych krajach i jak zmieniają się w czasie; w jakich warunkach liberalizacja finansowa przyczynia się do silniejszego wzrostu gospodarczego, nie stwarzając zagrożenia dla stabilności finansowej i makroekonomicznej. dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz, prof. UEP (z recenzji) Praca zawiera nie tylko przystępny przegląd niezwykle obszernej literatury przedmiotu, dzięki któremu Czytelnik w łatwy sposób może zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki światowej, lecz także autorskie badania empiryczne dające wgląd w stosowane narzędzia analityczne. Jednocześnie Autorzy koncentrują swoją uwagę na krajach o średnim poziomie rozwoju, co jest ważne w kontekście Polski. Choć jest to monografia wieloautorska, na uwagę zasługuje jej wyjątkowa spójność, zarówno tematyczna, jak i językowa. [?] Pracę warto polecić nie tylko naukowcom prowadzącym badania międzynarodowych rynków finansowych i makroekonomiczne, lecz także decydentom w zakresie polityki gospodarczej, doktorantom oraz studentom. dr hab. Jan Acedański (z recenzji)

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

16
Tajemnica odchudzania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica odchudzania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Kiedy zastosowano już wszystko, a waga nie drgnęła, opadasz z sił. Dosłownie ? masz dość. Robisz tak dużo i nadal nic. Dieta, wysiłek fizyczny, systematyczność. Walczysz. Budzisz się i widzisz w lustrze tę samą osobę, bez zmian. Poddajesz się i twierdzisz, że już nie da się nic z tym zrobić. Zmęczenie zatacza koło i znowu jest tak, jak było wcześniej. W końcu ? czy odchudzasz się z wysiłkiem, czy nie robisz nic ? wyglądasz tak samo. Zadajesz sobie pytanie: w zasadzie po co? Potem widzisz osoby, które nie mają problemu z otyłością, jedzą, co chcą, nie ćwiczą, a mają sylwetkę, o której można tylko pomarzyć. To niesprawiedliwe. To czas na to, aby przeczytać tę książkę. Ona jest właśnie dla Ciebie.

30,00 zł
26,70 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

17
Dalej niż do kresu sił. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dalej niż do kresu sił.
Dostępny
6 szt.

Właśnie o tym jest ta książka ? o przekraczaniu granic i barier, o drodze do najgłębszego własnego ?ja? i harmonii ze światem, o wolności, dla której nie ma horyzontu. Jeśli przeczytamy, że tu chodzi o podróż, w której ważna jest droga, a cel znajduje się na dalszym planie, że ważniejsze jest poszukiwanie niż znalezienie, że cud życia nie jest skończony, lecz wymaga ciągłej pracy, w której nie ma gotowych recept i nikt nas w niej nie wyręczy, to też będzie dobrze. To rzecz o dostępności sportu oraz podróżowania dla każdego, bez względu na wiek oraz status materialny czy społeczny. O tym, jak tej dostępności nie rozmienić na drobne, lecz nadać jej inny sens niż ten zapisany w reklamie ofert turystycznych oraz menu rozmaitych ?targowisk próżności? z ich koszykiem "all inclusive". Jak na współczesny kult młodości, na dyktat globalizacji i komercji, Internetu, przemysłu audiowizualnego, gier komputerowych oraz mediów pochłaniających ludzi jak "blob" ? galaretowate monstrum z kosmosu przerabiające ich na pożywną papkę, mogą odpowiedzieć pokolenia mające Conradowską ?smugę cienia? za sobą, żeby nie zostać na boku, nie dać się pominąć, zmarginalizować, lecz zachować własne, niepowtarzalne indywiduum? Do tego naprawdę nie trzeba wiele. Trochę zdrowego egoizmu, T-shirt, trampki, a jeśli się chce, to także zwykły "fly ticket", na który w dobie tanich linii lotniczych stać praktycznie każdego. Roman Żelazny ? dziennikarz, publicysta, wydawca prasy lokalnej, działacz społeczny. Redaktor RP RWE w Monachium oraz RWE Inc. w Warszawie. W latach 1984?2004 publicysta ?Nowego Dziennika? i ?Przeglądu Polskiego? w Nowym Jorku. Autor licznych publikacji i komentarzy w prasie w kraju i za granicą, m.in. eseju "Z piwnicy na Katzbachstrasse do Ogrodu Angielskiego" (w: "Autoportret zbiorowy. Wspomnienia dziennikarzy polskich na emigracji w latach 1945?2002", pod red. prof. Wiesławy Piątkowskiej-Stepaniak) oraz książek ? "Rok cudownej katastrofy", zbioru wywiadów z przywódcami niemieckich elit politycznych, biznesowych oraz świata mediów na temat zjednoczenia Niemiec i stosunków polsko-niemieckich po upadku żelaznej kurtyny, a także monografii "Faun i kanibale. SB, IPN, Sąd III RP ? anatomia lustracyjnej psychozy", poruszającej temat rozliczeń z PRL-owską przeszłością w Polsce po 1989 roku, polskich kompleksów, mitów i uprzedzeń.

52,90 zł
38,62 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,28 zł

18
Kaj my to som i kaj idymy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaj my to som i kaj idymy?
Dostępny
162 szt.

Ten niezwykły zbiór wierszy jest stworzony przez człowieka z pasją. Pasją do gwary śląskiej, sztuki wysokiej i zawiłości ludzkiego życia. ?Wszystko mijo? i zachwyt i tabaczny dym i? kucanie? ? pisze Tadeusz Jamnicki, przywołując Heraklitowe ?Panta rhei?. Wejdź do świata tej poezji. Przystań. Pomyśl.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

19
Niekończąca się historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niekończąca się historia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Barbara Maria Sykutowska - urodziła się w Krakowie, gdzie mieszka z rodziną. Pasjonatka psychotroniki, wszechstronny doradca parapsycholog, specjalista w dziedzinie ezoteryki. Już od lat na Fiverze doradza ludziom z całego świata w trudnych dla nich problemach życiowych. Ukończyła akademię psychotroniczną. Specjalizuje się w numerologii, astrologii i tarocie. Swoją przygodę z pisarstwem zaczynała od tworzenia opowiadań do tygodników. Książka ?Niekończąca się historia? to debiut literacki, ale myśli już o napisaniu następnej części. "Niekończąca się historia" to powieść obyczajowa o splatających się (a nawet plączących) losach kilku kobiet. Niby zwykłe, szare życia, a jednak pełne zakrętów, osobistych dramatów, trudnych wyborów i porażek. Także wydarzeń, które wydają się nieprawdopodobne, jednak prawdziwe życie potrafi też być zaskakujące i pisać bardzo skomplikowane scenariusze. Główną bohaterką i narratorką "Niekończącej się historii" jest Alicja, która swoją historię opowiada od początku ? czyli znalezienia jej jako małego dziecka na ulicy. Zaczyna się niesamowicie, po czym Alicja wiedzie zwykłe, dość smutne życie. Są chwile, gdy dzieje się lepiej, ale całość jest dość przygnębiająca. Gdy umiera mąż Alicji, Henryk, wychodzi na jaw tajemnica. Okazuje się, że miał córkę z romansu z inną kobietą. Ta wiadomość i dalsze wydarzenia zmieniają życie Alicji. W dalszej części powieści rolę narratora od Alicji przejmuje Asia, która opowiada o swoich losach. Pod koniec książki głos zostaje oddany jeszcze innym kobietom. Jest to bardzo dobry zabieg literacki, który wprowadza świeżość do powieści, jednocześnie nawiązując do klasycznej sagi rodzinnej, w której kolejne pokolenia przejmują głos. (?) Zaletą "Niekończącej się historii" jest oddanie głosu kobietom i pozwolenie im na opisanie nie zawsze chlubnych czynów i rozmaitych tajemnic, które często są skrywane w rodzinach. Wiele czytelniczek może się z tym identyfikować ? także z moralnie wątpliwymi postępowaniami, ponieważ nikt nie jest kryształowy. Tak jak napisała autorka we wstępie: ,,Można je i pochwalić, i potępić, ale nie wiadomo, jak należałoby postąpić, aby być szczęśliwym?. To zdanie jest dobrym mottem dla całego tekstu, a może nawet serii.

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

20
Pejzaż z Kobietą. Okolice Kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pejzaż z Kobietą. Okolice Kobiety
Dostępny
4 szt.

Drogi potencjalny Czytelniku, chcesz się czegoś więcej dowiedzieć o autorze, może o treści, albo przeczytać jakiś komentarz? Pewnie tak, bo po to zagląda się na ostatnią stronę okładki. Ale nic z tego. Tu nie znajdziesz podpowiedzi. Autor wystarczającą ilość pracy wykonał, opatrując teksty wstępami i odnośnikami, by przybliżyć i ułatwić lekturę. Teraz pora Tobie wyruszyć w drogę, a im więcej swojego zaangażowania włożysz w zwiedzanie, tym więcej odnajdziesz tropów i przyjemności. Decyzja należy do Ciebie. Zaglądnij do środka, nie przerażaj się pierwszym sonetem, że forma taka nadęta i stara, przecież miłość i seksualność są równie stare co ludzkość, a nie tylko jakaś forma poetyckiego wyrazu. Objaśnienia do niego pomogą zrozumieć ?co poeta miał na myśli?. Pojawia się w nich fraza dotycząca głównej bohaterki, nie tylko sonetu, ale całego tomiku: „godząc się być Pierwszą, ale nie Jedyną”. Jeśli zrażą Cię jakieś słowa, wyobrażenia, zastanów się, może jeszcze nie jest za późno, może warto poznać odmienne pejzaże, zapuścić się w krajobrazy nieuświadomione, bo przecież je znasz, bywałeś na wyżynach rozkoszy albo chociaż pożądania. Jeśli jednak nie, tym bardziej warto wyruszyć w dalekie podróże. Aha, jeszcze tylko jedna istotna informacja. Tu wszystko jest niezwykle prawdziwe, nawet wiersz Pejzaż nadrzeczny jest do bólu autentyczny i opisuje sytuację, która przytrafiła się autorowi na onkologii, a Pejzaż z Thanatos to zaproszenie na wyprawę w te kręgi po drodze z Malczewskim. Ale co ja Ci tu będę ględził. W drogę!

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

21
Nosidełko Infantino 4w1 z kapturkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nosidełko Infantino 4w1 z kapturkiem
B-Kids
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.29

287,90 zł
273,51 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 14,39 zł

22
Zasilacz Green Cell PRO 15.6V 8A CF-AA1683A do Panasonic ToughBook CF-19 CF-29 CF-30 CF-31 CF-50 CF-51 CF-52 CF-53 CF-73 CF-74 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasilacz Green Cell PRO 15.6V 8A CF-AA1683A do Panasonic ToughBook CF-...
Green Cell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Parametry techniczne: Gwarancja: 36 miesięcyMoc: 125WKolor: CzarnyZabezpieczenie przed przegrzaniem: TakMożliwość zwrotu: Do 30 dniKod produktu: AD119PProducent: Green CellZabezpieczenie przeciwprzepięciowe: TakNatężenie: 8ANapięcie: 15.6VRodzaj wtyku: okrągły (5.5-2.5mm)

120,00 zł
Powiadomienie
23
Schowek
133,90 zł
127,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,69 zł

24
Schowek
133,90 zł
127,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,69 zł

25
Schowek
133,90 zł
127,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,69 zł

26
Schowek
133,90 zł
127,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,69 zł

27
Schowek
133,90 zł
127,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,69 zł

28
Schowek
133,90 zł
127,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,69 zł

29
Podstawy apologetyki chrześcijańskiej. Setki pytań, setki odpowiedzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy apologetyki chrześcijańskiej. Setki pytań, setki odpowiedzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Podstawy apologetyki chrześcijańskiej zbierają i porządkują główne argumenty na rzecz chrześcijańskiego nauczania, nierzadko dzisiaj kwestionowanego przez niewierzących. Autorzy omawiają między innymi takie zagadnienia, jak: istnienie Boga, nieśmiertelność duszy, wiarygodność Pisma Świętego, boskość i zmartwychwstanie Chrystusa, problem zła, istnienie nieba i piekła. Starają się też odpowiedzieć na powszechne zarzuty stawiane nauczaniu chrześcijan. Struktura książki nawiązuje do średniowiecznej formy – gatunku piśmiennictwa, jakim były summy. Dzięki temu książka zyskała przejrzysty układ, porządek i klarowność, a czytelnik może korzystać z niej niemal jak z leksykonu, wybierając interesujący go temat.

44,00 zł
35,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,80 zł

30
Poduszki/siedziska Emocje (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poduszki/siedziska Emocje (6 sztuk)
Centrum Akson
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.17

Zestaw poduszek „Emocje” to ważny element wyposażenia każdego animatora, przedszkola i szkoły. Poduszki mają szerokie zastosowanie w pracy z grupą. Idealnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju zajęciach edukacyjnych i integracyjnych. To doskonałe narzędzie do gier zespołowych w pomieszczeniach jak i w plenerze, umożliwia czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie. Poduszki wypełnione są wkładem z gąbki, co sprawia że są wygodne a zarazem lekkie i bezpieczne, dzięki czemu mogą nawet spełnić rolę dysku do rzucania! Szczegóły: • materiał: barwny, wytrzymały, • kolory pokrowców: fioletowy, błękitny, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, • średnica: 30.0 cm, • wysokość: 3.0 cm. Zestaw zawiera 6 poduszek ze zdejmowanymi pokrowcami z nadrukiem. Produkt zalecany dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

199,00 zł
189,05 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,95 zł

31
Reports On Mathematical Physics 86/2 - Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reports On Mathematical Physics 86/2 - Polska
Dostępny
80 szt.

Reports on Mathematical Physics publishes papers in theoretical physics which present a rigorous mathematical approach to problems of quantum and classical mechanics and field theories, relativity and gravitation, statistical physics and mathematical foundations of physical theories. Papers using modern methods of functional analysis, probability theory, differential geometry, algebra and mathematical logic are preferred.

45,00 zł
39,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,40 zł

32
Spawalnicze metody napraw warstw powierzchniowych elementów maszyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spawalnicze metody napraw warstw powierzchniowych elementów maszyn
Dostępny
3 szt.

Książka stanowi obszerne źródło informacji o metodach regeneracji i napraw warstw powierzchniowych części maszyn i konstrukcji. Może ona być pomocą dla spawaczy, instruktorów spawania, inżynierów spawalników, uczniów techników oraz studiujących na wyższych uczelniach technicznych, gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu ogólnie pojętego spawalnictwa.

62,00 zł
33
Nić (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nić (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.19

Victoria ponownie zabiera czytelników do Grecji, miejsca, któremu zawdzięcza sukces swojego debiutu literackiego – Wyspy. Tym razem akcja powieści toczy się w Salonikach, mieście z wielu względów wyjątkowym. Nić to przepiękna, zapadająca w pamięć opowieść o miłości, przyjaźni i lojalności, saga rodzinna, która rozpoczyna się podczas wielkiego pożaru w 1917 r. i rozgrywa się na tle wydarzeń II wojny światowej, w okresie junty czarnych pułkowników, aż do czasów współczesnych, gdy młody Anglik greckiego pochodzenia poznaje przeszłość swoich dziadków i sekretną nić łączącą teraźniejszość z przeszłością. Największym źródłem kłopotów papieża – ale i obiektem szczerej miłości – są jego dzieci: intrygująca i snująca mordercze plany Lukrecja, odznaczający się słabością Juan i wreszcie Cezar, kardynał, który woli być żołnierzem niż duchownym.

15,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

34
Akademia pomysłów. Klasy 4-8. Jestem za rozmową. Komiks społeczny 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia pomysłów. Klasy 4-8. Jestem za rozmową. Komiks społeczny 1
Dostępny
17 szt.

Czy inne funkcjonowanie w zakresie życia społecznego oznacza, że autystyczny uczeń nie chce nawiązywać kontaktów z rówieśnikami? Zdecydowanie nie. Wiemy dziś, że wzajemne zrozumienie i akceptacja pozwalają uczniom neurotypowym oraz autystycznym z sukcesem wchodzić w interakcje. Jak zacząć rozmowę? Kiedy zadać pytanie nauczycielowi? W jaki sposób zakończyć dialog? Jak poradzić sobie z napięciem? Jak i kiedy powiedzieć drugiej osobie coś miłego? Kiedy przyznać się do błędu? W jaki sposób poprosić o pomoc? Szereg podobnych pytań z zakresu komunikacji interpersonalnej zadaje sobie większość uczniów w spektrum autyzmu. Niepisane normy społeczne są dla tej grupy uczniów szczególnie trudne do zrozumienia. Tym, co może zapobiec wycofaniu się osoby w spektrum autyzmu z życia społecznego z powodu lęku przed niepowodzeniem, niezrozumieniem, kolejną porażką, oraz tym, co zachęci ją do kontaktów z innymi, jest prowadzenie przykładowych rozmów, nauka stosowania odpowiednich zwrotów, ćwiczenie sposobów poradzenia sobie z różnymi emocjami. Takie przygotowanie do sytuacji życiowych może odbywać się w trakcie zajęć rewalidacji, treningów umiejętności społecznych, innych zajęć w szkole lub w domu.

76,00 zł
68,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,60 zł

35
Menschen A2 Intensitrainer + Audio CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menschen A2 Intensitrainer + Audio CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.26

Menschen to kurs o podejściu komunikacyjno-zadaniowym, korzysta z osiągnięć neurodydaktyki, zawiera ćwiczenia i aktywności dla słuchowców, wzrokowców, oraz kinestetyków. Materiał dla nauczyciela Medienpaket wzbogacono o płytę DVD zawierającą filmy do wykorzystania na każdej lekcji.

46,00 zł
43,70 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,30 zł

36
Kodeks karny, postępowania karnego 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny, postępowania karnego 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.27

Stan prawny 20 wrzesień 2020 r. Pozycja obowiązkowa dla studenta, a także wykładowcy. Niezwykle przydatna dla osób przygotowujących się do egzaminów prawniczych. Zawiera tekst ustaw z dnia 6 czerwca 1997 r.: Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego oraz Kodeks karny wykonawczy, a także ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń, z dnia 24 sierpnia 2001 Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz akty wykonawcze. Ustawy zawarte w zbiorze regulują m. in. sprawy dotyczące odpowiedzialności karnej, form popełnienia przestępstwa, kar i środków karnych oraz poszczególnych rodzajów przestępstw np. przeciwko życiu i zdrowiu i przeciwko środowisku, postępowanie przygotowawcze, postępowanie przed sądem pierwszej i drugiej instancji w sprawach karnych, postępowania po uprawomocnieniu się wyroku, postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych, postępowanie w sprawie podlegających orzecznictwu sądów wojskowych, zasady odpowiedzialności za wykroczenia, katalog kar i środków karnych, zasady wymiaru kar i środków karnych, przedawnienie orzekania, zatarcie ukarania, katalog przestępstw i wykroczeń. Ostatnie uwzględnione nowelizacje: - ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw z dnia 31 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 568) - ustawa o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 z dnia 14 maja 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 875) - ustawa o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 z dnia 19 czerwca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1086) - ustawa o zmianie ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług oraz niektórych innych ustaw z dnia 24 lipca 2020 r. ( Dz.U. z 2020 r. poz. 1423) - ustawa o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw z dnia 14 sierpnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1517)

49,90 zł
35,43 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

37
Planer językowy. Czas na hiszpański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planer językowy. Czas na hiszpański
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Planer to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć naukę języka hiszpańskiego z codziennym planowaniem. Planuj, a do tego ucz się hiszpańskiego i powtarzaj materiał. Rozpocznij w dowolnym momencie! Nie szukaj wymówek i zacznij od dzisiaj. Nie musisz już czekać na nowy rok, miesiąc, czy specjalną okazję. Planer sprawi, że nauka wejdzie w nawyk i szybko zauważysz efekty, a motywacja nie osłabnie. Materiał na poziomie A1–B1 zawiera słownictwo i gramatykę oraz specjalnie opracowany system regularnych powtórek, ponad 200 różnorodnych ćwiczeń i testy sprawdzające wiedzę. Codzienna kilkunastominutowa praca z planerem to gwarancja sukcesu w nauce języka hiszpańskiego! Zaglądaj do planera codziennie, korzystaj z kalendarza rocznego, miesięcznego i tygodniowego, zapisuj najważniejsze informacje, zadania, cele. Korzystaj ze strefy inspiracji, wolnej twórczości oraz geograficzno-kulturowej. Planer językowy. Czas na hiszpański to: • połączenie codziennego planowania z nauką hiszpańskiego, • kalendarz miesięczny i tygodniowy, • słownictwo i gramatyka na poziomie A1–B1, • system powtórek, • ponad 200 różnorodnych ćwiczeń, • testy sprawdzające, • strefa wolnej twórczości (pisz pamiętnik, opowiadania, rysuj mapy myśli), • strefa geograficzno-kulturowa (zapisuj ciekawostki, zbieraj inspiracje), • pomoc w określeniu celów językowych i ich realizacji, • motywacja do regularnej nauki.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

38
Imago Family - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imago Family
Rebel, od 8 lat
Dostępny
13 szt.

Nietypowe kalambury dla całej rodziny! Wspieraj kreatywność i rozwój wyobraźni dzięki zupełnie nowej odsłonie popularnej gry kalamburowej. „Imago Family” to wyjątkowa rozrywka dla całej rodziny. Podczas zabawy naszym zadaniem jest pokazywanie oraz odgadywanie wylosowanych haseł. Jednak informacje będziemy przekazywali bez mówienia, gestów i rysowania! Na czym to polega? 1. Gracz, który będzie przekazywał informację pozostałym, wybiera jedną z dostępnych kart Enigm. Na początku czyta głośno wskazówkę znajdującą się na jej grzbiecie, a następnie wybiera jedno z haseł znajdujących się na drugiej stronie. 2. Aby przekazać wybrane słowo, będziemy korzystali z przezroczystych kart z grafikami. Zawierają one proste, kolorowe symbole, które musimy połączyć w taki sposób, by pozostali gracze domyślili się, o co nam chodzi. Karty możemy dowolnie łączyć nakładając jedne na drugie, a także poruszając nimi. 3. Gdy na stole pojawi się druga karta podpowiedzi, gracze mogą odgadywać. Osoba, która jako pierwsza poda poprawne hasło, a także pokazujący, otrzymują po jednym punkcie. Dlaczego pokochasz tę grę? • Kreatywność to jedna z najbardziej cenionych cech – jej rozwijanie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Kalambury oparte o wykorzystanie nietypowych elementów i znalezienie dla nich nowego zastosowania, doskonale rozwijają nieszablonowe myślenie. • Kategorie i hasła w tej wersji „Imago” zostały tak wybrane, by być zrozumiałe dla najmłodszych. Dodatkowo w każdej kategorii znajdują się hasła oznaczone gwiazdką – są one szczególnie proste. Dzięki temu dziecko już od początku może samo sprawdzić się w roli podpowiadającego. Zawartość opakowania: • 60 przezroczystych kart, • 120 dwustronnych kart Enigm, • 24 znaczniki, • plansza, • instrukcja.

109,95 zł
96,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,19 zł

39
Zarys postępowania korekcyjnego w praktyce szkolnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys postępowania korekcyjnego w praktyce szkolnej
Dostępny
36 szt.

Podręcznik Stanisława Żołyńskiego pt. Zarys postępowania korekcyjnego w praktyce szkolnej to poradnik będący zbiorem niezbędnych informacji i zaleceń dla nauczycieli prowadzących gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną oraz nauczycieli wychowania fizycznego na temat tego, jak dbać o zdrowie oraz prawidłową postawę dzieci, w której szczególną rolę odgrywa kręgosłup. Autor podkreśla, jak ważna w szkole jest rola wychowania fizycznego czy gimnastyki korekcyjnej, w czasie których uczeń może zadbać o swoje zdrowie. Istotna jest też rola nauczyciela, od którego zależy umiejętne i fachowe sterowanie rozwojem dziecka już od najmłodszych lat. Wiedza, którą Autor dzieli się z Czytelnikiem, jest podana w sposób rzetelny, uporządkowany, a przy tym poparta licznymi publikacjami, ujętymi w wykazie literatury na końcu podręcznika. Niewątpliwą wartością prezentowanej książki jest autorski program z rocznym planem pracy szkolnej gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz profilaktykę zdrowych pleców. Dodatkowo zamieszczono w niej dziesięć przykładowych konspektów zajęć dla wybranych wad postawy ciała. Mamy nadzieję, że książka ta nie tylko pogłębi wiedzę w zakresie postępowania korekcyjnego w praktyce szkolnej, ale również przyczyni się do poprawy zdrowia oraz postawy dzieci w wieku szkolnym.

38,85 zł
32,25 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,60 zł

40
Skuteczni święci. Święta Hildegarda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczni święci. Święta Hildegarda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

Święta Hildegarda, zakonnica, założycielka i przełożona klasztoru benedyktynek w Bingen nad Renem, w Niemczech, przyszła na świat 16 września 1098 r., zmarła 17 września 1179 r. Od najmłodszych lat była chorowita, ale miała opinię niezwykłego dziecka. Wyróżniała się mądrością, wrażliwością, inteligencją, a także posiadała dar przepowiadania przyszłości. W wieku 8 lat została oddana na wychowanie do sióstr benedyktynek, wśród których upłynęło jej życie. Co zadziwiające, działalność Hildegardy nie ograniczała się tylko do murów klasztornych. Jako wybitna kaznodziejka doradzała ówczesnym władcom w sprawach duchowych, korespondowała z papieżami, organizowała misje ewangelizacyjne, aby ugruntować wiarę w ludziach. Święta po dziś dzień budzi podziw swą mądrością, wiedzą, wszechstronnością, zdolnościami muzycznymi i medycznymi. Czczona jako patronka uczonych, dzielnych kobiet, orędowniczka chorych, zwłaszcza tych, którzy stosują metodę łączenia chrześcijańskiej duchowości z medycyną naturalną.W modlitewniku tradycyjnie znajdziemy szczegółową historię życia św. Hildegardy. Co warte odnotowania, ma on wymiar wyjątkowy, gdyż św. Hildegarda nie jest przedstawiona jedynie jako cudowna uzdrowicielka, ale przede wszystkim jako orędowniczka u Boga, którą możemy prosić o łaski na drodze do naszego zbawienia.Bardzo ważną częścią serii Skuteczni Święci są modlitwy za przyczyną konkretnego świętego, ułatwiające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga. Tak jest również w prezentowanej pozycji Znajdziemy tu zarówno modlitwy św. Hildegardy, jak i przez jej wstawiennictwo.Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

8,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,81 zł

41
Angielski. Mów śmiało! Poziom A2-B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Mów śmiało! Poziom A2-B2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.22

Znasz podstawy języka angielskiego, ale brakuje ci biegłości, aby płynnie prowadzić rozmowę? Starasz się mówić, ale bariera językowa wciąż daje o sobie znać? Uczysz się do egzaminu i zależy ci na szybkich postępach? Ten kurs jest dla ciebie! Znajdziesz tu gotowe zwroty, które pozwolą ci szybko i swobodnie zareagować w każdej sytuacji: w towarzystwie, w pracy, na zakupach czy w podróży. Praktyczne zestawy pytań i odpowiedzi pomogą ci rozwinąć językowe skrzydła i przygotować się na różne scenariusze. Mapy myśli, różnorodne ćwiczenia aktywizujące, niezbędniki gramatyczne i ciekawostki ułatwią przyswojenie poznanego materiału! Szybko zrobisz zauważalne postępy! Mów śmiało, to: • nagrania native speakera, • zwroty i wyrażenia na każdą okazję, • ćwiczenia automatyzujące wzorce komunikacyjne, • zadania aktywizujące, • nauka swobodnego reagowania, • naturalny język, jaki słyszysz w serialach i na ulicy.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

42
Paranormalni Detektywi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paranormalni Detektywi
Lucky Duck Games Polska
Dostępny
10 szt.

Paranormalni Detektywi to gra imprezowa z elementami dedukcji. Jeden z graczy odgrywa rolę Ducha niedawno zmarłej osoby, podczas gdy pozostali gracze wcielają się w Paranormalnych Detektywów, którzy starają się odkryć, w jaki sposób ofiara zmarła. Używając swych zdolności medium, Detektywi będą komunikować się z Duchem, zadając pytania dotyczące szczegółów zbrodni. Duch odpowiada na różne dostępne dla zjawy sposoby, między innymi układając Sznury Wisielca, zagrywając Karty Tarota, układając na Tabliczce słowne zagadki czy też kierując ręką rysującego Detektywa! Dostępna jest darmowa aplikacja (IOS, Android), która oferuje nowe Karty Historii. Jeszcze więcej tajemniczych spraw do rozwiązania!    o Gra imprezowa.     o Dużo czarnego humoru.     o Dedukcja i kalambury.Otwierasz oczy i doznajesz największego szoku w swoim życiu - ono właśnie dobiegło końca, a Ty jesteś zawieszonym w powietrzu duchem! Przerażony patrzysz w dół na własne ciało i dostrzegasz, że dziwna grupa nieznajomych zgromadziła się wokół Twoich doczesnych szczątków, przyglądając się im z fascynacją. To... detektywi! To dobrze, teraz musisz jedynie znaleźć sposób na nawiązanie z nimi kontaktu! Naprowadź ich na trop mordercy, by sprawiedliwości mogło stać się zadość! ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: 1 Planszę Główną 35 Kart Interakcji 17 Kart Tarota 3 Karty Interakcji Ducha 28 Kart Historii 5 Zasłonek Detektywów 5 Arkuszy Detektywów 1 Arkusz Ducha 1 Pergamin 6 Markerów 2 Sznury Wisielca 5 Wskaźników Rozmów 10 Wskaźników Obrażeń 3 Wskaźniki Duchomierza Wiek: 12+ Liczba graczy: 2-6 Czas gry: 45 minut

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

43
Młodzi do młodych. Homilie na rok A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Młodzi do młodych. Homilie na rok A
Dostępny
2 szt.

Młodzi do młodych to homilie dopasowane do czytań w niedziele i święta roku A. Mogą być nie tylko znakomitą pomocą dla homiletów występujących przed tak wymagającym odbiorcą jak młodzież szkolna i akademicka, ale też inspirującą lekturą dla samych młodych pragnących nie narzucanych odgórnie schematów myślenia i postępowania, lecz autentycznych wzorców i drogowskazów do pełni życia.

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

44
Rok ze świętymi. Medytacje na wspomnienia liturg. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok ze świętymi. Medytacje na wspomnienia liturg.
Dostępny
3 szt.

Książka zawiera podstawowe informacje oraz ciekawostki o wybranych świętych i błogosławionych na każdy dzień roku, opatrzone dodatkowo bogactwem cytatów z ich myśli. Przeznaczona jest zarówno dla księży jako pomoc homiletyczna, jak i dla wiernych chcących dowiedzieć się czegoś o swoim patronie. Z uwagi na tych ostatnich zawartość i jej układ podporządkowane są przede wszystkim polskiej tradycji, tak w kwestii wyboru danego wspomnienia liturgicznego spośród kilku przypadających na dzień, jak i przypisania ich do konkretnych dat. Orientację w treści ułatwia alfabetyczny wykaz postaci świętych.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

45
Rok liturgiczny. To sam Chrystus, który trwa... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok liturgiczny. To sam Chrystus, który trwa...
Dostępny
2 szt.

W rytmie i wydarzeniach czasu wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia(z formularza mszalnego na uroczystość Objawienia Pańskiego).Celebrowana w ciągu całego roku tajemnica Chrystusa stanowi dla wspólnoty Kościoła źródło życia. Wybitny włoski liturgista podkreśla teologiczny i duchowy, chrystologiczny i i kościelny wymiar roku liturgicznego, aby zanurzonym w codzienności uświadomić wielką głębię tego, co nam zazwyczaj umyka. Refleksja nad wartością "wspominania" i "przeżywania" wydarzeń zbawczych pomoże w dostrzeżeniu piękna liturgii, która łączy wymiar duchowy z naturalnym porządkiem upływającego czasu. Wieloaspektowa analiza powstania i rozwoju wszystkich okresów liturgicznych oraz świąt, a także roli Maryi i świętych w obchodach jednego misterium Chrystusa składają się na wyczerpującą i dogłębną monografię roku liturgicznego.

65,00 zł
48,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,25 zł

46
Człowiek drogą Kościoła. Jan Paweł II w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek drogą Kościoła. Jan Paweł II w Polsce
Dostępny
6 szt.

Książka jest jedną z pierwszych w Polsce wydanych drukiem prac podejmującą próbę syntezy nauczania Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Zamysłem autora było ukazanie tematycznie uporządkowanego wyboru wypowiedzi papieskich wzbogaconego o myśli zaczerpniete z papieskich encyklik, adhortacji i listów apostolskich. Wydanie to może służyć pomocą studentom teologii, wspólnotom parafialnym, a także kapłanom, duszpasterzom i rekolekcjonistom. Lektura ksiązki O. Wojciecha ułatwi współczesnemu czytelnikowi odnajdowanie swej chrześcijańskiej tożsamości pośród zmieniających się okoliczności zewnętrznych.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

47
Zryw ku miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zryw ku miłości
Dostępny
7 szt.

Książka jest zaproszeniem i wezwaniem skierowanym do młodych ludzi, aby rozważyli cel i sens swojego życia w perspektywie wolności i odpowiedzialności. Zawiera refleksje na temat współczesnego świata i poszukiwania dróg wyjścia z kryzysu zagrażającego nie tylko tradycyjnie pojmowanemu systemowi wartości, lecz także samym podstawom egzystencji człowieka. Chodzi o ciebie i twoje życie, o twoją wolność i twoje życie - o szczęście, które przychodzi, kiedy poznajesz i wypełniasz sens swojego życia.GABRIELE KUBY jest socjologiem, pisarką i matką trójki dzieci. Studiowała socjologię na uniwersytetach w Berlinie i Koblencji. W roku 1997, po ponad dwudziestoletnich poszukiwaniach w dziedzinie ezoteryki i psychologii oraz fascynacji ideologią New Age, nawróciła się na katolicyzm.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

48
Jak zadbać o swoją wiarę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zadbać o swoją wiarę
Dostępny
4 szt.

Żyjemy w kulturze, którą cechują tymczasowość i zmienność. Zarówno produkowane rzeczy, jak i podejmowane inicjatywy mają zwykle krótki termin ważności. Ta książka stanowi próbę odpowiedzi na pytanie: gdzie i jak odnaleźć coś stałego w świecie naznaczonym nieustannymi zmianami? Czy istnieje fundament, który gwarantuje życie w pokoju i poczucie bezpieczeństwa większe niż to oparte na kruchych i chwiejnych systemach społecznych i ekonomicznych?Jaka relacja przetrwa największe burze emocjonalne, odejście, a nawet śmierć bliskiej osoby? To swego rodzaju przewodnik dla wszystkich, którzy chcą wyruszyć w drogę odkrywania wiary. Jest skierowany zarówno do tych, którzy uważają się za wierzących, jak i do tych, którzy mają trudności z wiarą i doświadczeniem obecności Boga w swoim życiu. Dla pierwszych będzie pomocą w odnowieniu osobistej zażyłości z Nim, dla drugich wskazówką w poszukiwaniu Go.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

49
Modlitwa kapłańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa kapłańska
Dostępny
5 szt.

Modlitwa kapłańska jest nie tylko ciekawą i udaną przygodą literacko-poznawczą, ale nade wszystko niezwykłą okazją do diagnozy oraz pogłębienia osobistej relacji z Bogiem (), stanowi swoiste antidotum na współczesną kulturę odejścia od Boga, cywilizację śmierci, której św. Jan Paweł II przeciwstawiał cywilizację miłości. Człowiek odczuwa dzisiaj głód prawdy i sprawiedliwości, ponieważ odczuwa głód Boga. Zaspokojenie tego głodu jest najszczytniejszym powołaniem kapłana. Musi on więc najpierw jak słusznie przekonuje Autor w Modlitwie kapłańskiej starać się zadbać o dojrzałość duchową we własnym życiu oraz o silną i klarowną wiarę, która potrafi oprzeć się różnym atakom. Życie kapłana może zatem rozwijać się i wzrastać tylko w klimacie żywej wiary, czego wyrazem jest autentyczna modlitwa kapłańska. Modlitwa jest źródłem, ale i środkiem do wytrwania w miłości Mistrza z Nazaretu.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

50
Anielskie single - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anielskie single
Dostępny
6 szt.

Dorothy Cummings pisze: Kiedy w listopadzie 2006 roku zasiadłam do komputera, aby stworzyć blog na temat życia w pojedynkę, nie miałam pojęcia, dokąd zmierzam.Trzydziestopięcioletnia katoliczka zrozumiała, że musi rozeznać, jak służyć Bogu i ludziom jako anielski singiel, i chciała podzielić się swoim doświadczeniem z innymi wierzącymi dziewczynami. Postanowiła pozostać wierna zasadom moralnym swojej wiary bez względu na wszystko. Wkrótce samotni katolicy z całego świata zaczęli codziennie czytać jej blog.Nawigując po burzliwym morzu ludzkich emocji, dotykając tematów takich jak: Żadnego seksu w wielkim mieście, Samotność chodzi po ludziach czy Randki po dacie ważności, Cummings opowiada, w jaki sposób osoba wierząca może poradzić sobie w wielu konkretnych sytuacjach codziennego życia singla oraz nie zagubić się w relacjach damsko-męskich.Mądra, zabawna, a czasami wzruszająca książka Anielskie single przynosi zaskakująco świeże spojrzenie na rzeczywistość samotnych-poszukujących, pragnących wytrwać przy wyznawanych wartościach w społeczeństwie, w którym wszystko jest dozwolone.

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

51
Ludzie ducha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie ducha
Dostępny
5 szt.

Prezentowana książka Ludzie Ducha stanowi drugą część książki Ludzi Słowa i jest refleksją na temat proroków. Publikacje zawierają uzupełniające się wzajemnie rozważania na temat powołania, misji i charyzmatu proroków biblijnych oraz prorockich i apostolskich apekstów życia konsekrowanego. Przeznaczone są do indywidualnej medytacji lub jako pomoc w przygotowaniu rekolekcji.

13,50 zł
10,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 2,51 zł

52
Między egoizmem a dobrem wspólnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Między egoizmem a dobrem wspólnym
Dostępny
1 szt.

Książka ks. Zbigniewa Waleszczuka traktuje o globalizacji jako procesie pogłębionej międzynarodowej integracji w sferze nie tylko ekonomicznej, opisując istotę suwerenności narodowej i podkreślając potrzebę odpowiedzialności moralnej jednostek oraz grup społecznych za kształt i formę demokratycznego państwa, w czym niemałą rolę ma do odegrania Kościół. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania związane ze społeczno-kulturowymi i politycznymi konsekwencjami tego procesu, wskazując zarówno na pojawiające się zagrożenia dla tożsamości państw i narodów, jak i szanse na owocny dialog międzykulturowy.

14,40 zł
7,06 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 7,34 zł

53
Ewangelia na forum świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ewangelia na forum świata
Dostępny
2 szt.

Ewangelia jest zawsze nową, bo zaskakującą i zmieniającą spojrzenie na życie proklamacją Chrystusa. Wraz z nią pojawia się nowa odpowiedź na ludzkie potrzeby i pragnienia taka, jakiej zajęty doczesnymi sprawami człowiek się nie spodziewał. Dlatego oprócz nowych metod, nowych środków i nowego zapału potrzeba ewangelizatorom misjonarzom wędrownym, kaznodziejom, katechetom, dziennikarzom katolickim pewności, że głoszą zawsze zadziwiające swoją nowością słowo Boże, które nigdy się nie starzeje i nie wyczerpuje (Verbum Domini, nr 46). To ono przekazuje światu niezgłębione bogactwo Chrystusa (Ef 3, 8). Nowość życia w Nim jest Dobrą Nowiną dla człowieka wszech czasów: do niej wszyscy ludzie zostali powołani i przeznaczeni (Redemptoris Missio, nr 11).

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

54
Tęsknota za duchowością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tęsknota za duchowością
Dostępny
5 szt.

Christoph Benke przekonuje, że tęsknota za życiem duchowym nie jest tylko psychiczną potrzebądobrego samopoczucia, ale jest żywo obecna w każdym człowieku. Jest przekraczaniem samego siebie w poszukiwaniu czegoś więcej. Dla człowieka wierzącego jest to głód Boga, który jedynie w Nim może zostać zaspokojony. Prawdziwa tęsknota jest wymagająca domaga się naszego czasu i miłości, konkretnego wyrażania, przeżywania i świętowania poprzez modlitwę, czytanie Pisma Świętego i liturgię. W tych poszukiwaniach wspomaga czytelnika duchowość św. Augustyna i św. Ignacego Loyoli.

19,00 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

55
Rodzina gatunek ginący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina gatunek ginący
Dostępny
7 szt.

Książka ukazuje panoramę przemian zachodzących w życiu współczesnej rodziny, czyhające na nią zagrożenia, oraz działania podejmowane w celu uzdrowienia życia małżeńskiego i rodzinnego. Autorzy podkreślają, że samotność i zagubienie w świecie współczesnego człowieka, wynikające najczęściej z braku głębokich relacji rodzinnych, mogą prowadzić do utraty sensu życia, a w skrajnych przypadkach nawet do samobójstwa. Omawiają również problemy rodzinne spowodowane czynnikami kulturowymi i ekonomicznymi w różnych krajach na całym świecie.

14,00 zł
10,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

56
Rok z Maryją. Kazania na święta maryjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok z Maryją. Kazania na święta maryjne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Zbiór kazań znanego kaznodziei na najważniejsze święta maryjne oraz nabożeństwa fatimskie rysuje rozległą panoramę religijności maryjnej w Polsce i na świecie, z licznymi odniesieniami do osobistych losów Maryi i Jej roli w rozwoju chrześcijaństwa oraz w życiu współczesnego Kościoła. Historie objawień, cudów, nawróceń, przykłady gorliwości i pobożności maryjnej, słynące łaskami wizerunki i wspaniałe sanktuaria opisane są z niezwykłym bogactwem szczegółów i znawstwem tematu, czyniąc z książki nie tylko wspaniałą pomoc do medytacji czy homiletyczną, ale także znakomitą lekturę dla wszystkich, którzy chcą nazywać Matkę Syna Bożego własną Matką. Ponieważ każde nabożeństwo maryjne obliguje wyznawcę do naśladowania Maryi w Jej wolności od zła i poddaniu się woli Boga.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

57
Apostoł Polski. Rzecz o Słudze Bożym B. Łubieńskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apostoł Polski. Rzecz o Słudze Bożym B. Łubieńskim
Dostępny
5 szt.

Pasjonująca opowieść o historii życia sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, któremu kardynał Aleksander Kakowski nadał przydomek Apostoła Polski. Autor przedstawia biografię tego misjonarza, jednego z najwybitniejszych w swojej epoce mistrza ambony i kandydata na ołtarze.

14,00 zł
10,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

58
Sakramenty. Obecność łaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sakramenty. Obecność łaski
Dostępny
1 szt.

Przedstawiona przez wybitnego teologa XX wieku wizja sakramentów odbiega od ujęcia typowego dla teologii sprzed Soboru Watykańskiego II. Sakramenty nie są traktowane przede wszystkim jako środki łaski dla osoby. Są wezwaniem do przekazania Bożej łaski dalej, do świata, który może nawet Boga nie zna, ale zawsze Go potrzebuje. Hring na każdym kroku podkreśla to misyjne wezwanie sakramentów. Chodzi mu o usunięcie rozdźwięku między religią a życiem, a w tym względzie sakramenty mogą odegrać istotną rolę.

14,40 zł
7,06 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 7,34 zł

59
Czy Bóg działa, kiedy Go proszę? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy Bóg działa, kiedy Go proszę?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Czy Bóg działa, kiedy Go proszę?Czy nasza modlitwa może Boga do czegoś nakłonić?Jeżeli Bóg może czynić cuda, to dlaczego robi to tak rzadko?Czy Bóg może zrobić wszystko, o co Go proszę?Jak to możliwe, że Bóg jest dobry, skoro chce, aby Go prosić?Jaka jest różnica między losami tych, którzy się modlą, a tych, którzy tego nie czynią?Autor poszukuje wiarygodnych odpowiedzi na te i inne pytania i ukazuje modlitwę jako sposób upodabniania się do Jezusa Chrystusa. Rezygnuje ze specjalistycznego języka teologii, by jego rozważania były dostępne dla szerokiego kręgu czytelników. Nie rezygnuje jednak z aspiracji do krytycznej refleksji nad treścią i praktyką wiary. Chodzi mu o zbudowanie mostu między teologią a wiarą przeżywaną na co dzień.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

60
W obliczu śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W obliczu śmierci
Dostępny
8 szt.

Niemiecki jezuita Alfred Delp, zapowiadający się na wybitnego myśliciela XX wieku, za sprzeciw wobec ideologii nazistowskiej został skazany na śmierć przez władze Trzeciej Rzeszy. W celi śmierci, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku, powstają jego rozważania, w których refleksje nad czasem adwentu i Bożego Narodzenia łączą się z zamyśleniami nad życiem, śmiercią i wiecznością, a także nad problemami tamtych czasów; pozostają one aktualne i dzisiaj. Myślą swoją obejmuje Drelp również poszukiwanie przyczyn nazistowskiego szaleństwa. Rozważania Alfreda Delpa znany trapista Tomasz Merton uznał za być może najbardziej przenikliwe medytacje chrześcijańskie naszej epoki. To już jest klasyka duchowości chrześcijańskiej.

14,00 zł
10,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 3,01 zł

61
Rada egipska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rada egipska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Palermo. Koniec XVIII wieku. Wśród towarzystwa arystokratów, strzegących zazdrośnie swoich lenn i przywilejów, i pięknych dam, strzegących mniej zazdrośnie swojej cnoty, pojawiają się osoby, które wyróżnia krytyczne, pełne ironii spojrzenie na otaczający świat. To oni odpowiadają za genialne oszustwo, księgę zagrażającą feudalnym przywilejom palermitańskich książąt i baronów, i za jakobiński spisek, którego celem jest przekształcenie Sycylii w republikę. Dwa wydarzenia, które mogły zmienić oblicze Wyspy. Pasjonująca karta historii Sycylii.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

Wróć do góry