hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.11.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 4 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Maus. Opowieść ocalałego (Art Spiegelman), na drugim Odyseja (Homer). Kolejny produkt to Odrodzone królestwo. Tom 5. Odrodzone królestwo (Elżbieta Cherezińska) oraz Piłka kauczukowa, mix wzorów (M&Z).
1
Maus. Opowieść ocalałego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maus. Opowieść ocalałego
Dostępny
135 szt.

Ten tytuł powszechnie jest uważany za najważniejszy komiks w historii. Art Spiegelman w formie powieści graficznej opowiedział historię życia swojego ojca, więźnia Auschwitz, Władka Szpigelmana. Równolegle z nią sportretował w Mausie trudy życia z ojcem - ocalałym z Holokaustu. Maus to jedna z najważniejszych opowieści o Holokauście, stawiająca trudne pytania, na które autor próbuje znaleźć odpowiedź w nowatorski sposób. Umiejscawiając realistyczną opowieść w komiksowym medium, stosując przerysowanie i karykaturę, Art Spiegelman zbliżył się, jak nikt inny przed nim, do ukazania swoistej niewyrażalności, monstrualności Holokaustu, a poprzez autobiograficzne odniesienia wytworzył napięcie cechujące najwybitniejsze dzieła literackie. Żaden komiks w historii tego medium nie doczekał się tylu recenzji – również negatywnych i polemicznych - a przyznanie Spiegelmanowi nagród do tej pory zarezerwowanych dla literatury poważnej (m.in.: National Book Critics Circle Award, Pulitzer Prize), ułatwiło wielu twórcom powieści graficznych dotarcie do czytelników do tej pory unikających komiksów. Jednocześnie Maus stał się komiksem wzorem, pierwszym komiksowym arcydziełem („The New Yorker”), z którym krytycy i czytelnicy zestawiają inne dzieła komiksowe, zwłaszcza biograficzne i historyczne. „Maus jest książką, od której nie można się oderwać. Kiedy dwie myszy mówią o miłości, jesteś poruszony, kiedy cierpią – płaczesz. (...) kiedy kończysz Mausa, jesteś nieszczęśliwy, że porzuciłeś ten magiczny świat”. – Umberto Eco „Wielki epos w małych obrazkach”. – „The New York Times”

59,99 zł
38,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 21,00 zł

22 osoby kupiły
2
Odyseja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyseja
Dostępny
50 szt.

Tom zawiera nowy przekład Odysei Homera dokonany przez Roberta R. Chodkowskiego, emerytowanego profesora zwyczajnego KUL, znawcę literatury starożytnych Greków oraz tłumacza tragedii attyckich wielkiej trójcy: Ajschylosa, Sofoklesa i Eurypidesa. Rekomendując go czytelnikom, warto przypomnieć, że jest to pierwsza od ponad półwiecza nowa translacja arcydzieła Homera na język polski. „Od ostatniego przekładu Odysei, dokonanego i wydanego przez Jana Parandowskiego po raz pierwszy w 1953 roku, upłynęło 67 lat i chyba jest to wystarczający czas, by podjąć ten trud na nowo. Tłumaczenie prof. Roberta R. Chodkowskiego różni się od tamtego pod wieloma względami. Między innymi Jan Parandowski przełożył dzieło Homera prozą, jego zaś następca wraca do formy polskiego heksametru, idąc za przykładem innych polskich filologów, którzy tego metrum używają powszechnie w swoich przekładach tak epików greckich, jak i łacińskich. (...) Wersja prof. Roberta R. Chodkowskiego jest dziełem oryginalnym, tłumaczeniem z tekstu greckiego, znacznie różniącym się od dotychczas istniejących zarówno w aspekcie językowym, jak i w interpretacji wielu partii poematu, eliminującym wcześniejsze błędy w rozumieniu i w przekładzie poematu Homera. Jest to przekład kompletny, bez opuszczeń (...), a jednocześnie zachowuje on zgodność przełożonych wersów wobec oryginału, co razem z ich zaznaczaniem ułatwia konfrontowanie z tekstem greckim, jak też ewentualne cytowanie w pracach naukowych (i nie tylko). Monotonię i schematyzm polskiego heksametru prof. Robert Chodkowski przełamuje umiejętnym stosowaniem trochejów i daktylów oraz przedziałów wewnątrzwersowych, które poszczególnym wierszom nadają zróżnicowaną intonację” – z recenzji prof. dra hab. Krzysztofa Nareckiego.

107,00 zł
72,76 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 34,24 zł

11 osób kupiło
3
Odrodzone królestwo. Tom 5. Odrodzone królestwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrodzone królestwo. Tom 5. Odrodzone królestwo
Dostępny
105 szt.

Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu. Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony. Stary król rusza na swą największą wojnę... Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych. W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki mistrz zostaje zamordowany, a jego następca kończy politykę ugody. Wystawia przeciw Polakom wielką armię. Król Jan Luksemburski hołduje Śląsk, z rozmachem zdobywa północną Italię i wzmocniony sukcesami zwraca wzrok na Królestwo Polskie. Nowy mistrz proponuje mu coś więcej niż sojusz – rozbiór Królestwa. Rikissa decyduje się na ryzykowną grę. Płoną miasta, wsie i katedry. Wojownicy Trzygłowa tańczą na ołtarzach kościołów. W wielkiej wojnie każdy dzień jest nieprzewidywalny, nawet ostateczna bitwa do której pod Płowcami stają Zakon i Królestwo. Odrodzone Królestwo to finałowa część pięciotomowego cyklu pod tym samym tytułem. Powieść przeprowadza nas przez świat średniowiecznych intryg od północnej Italii przez litewską Wielką Puszczę, krzyżackie zamki i wawelskie zbrojownie. Świat chrześcijański i pogański splatają się ze sobą jeszcze silniej, niż wcześniej. Walka z Zakonem wchodzi w decydującą fazę, a Elżbieta Cherezińska po raz kolejny udowadnia, że na polu bitwy czuje się równie dobrze, co w zamkowych komnatach. Wracają wątki i bohaterowie, znani z poprzednich tomów. Wszystkie tajemnice zostaną rozwikłane, misterne intrygi ujrzą światło dzienne, a nawet przypadkowe zdarzenia sprzed lat odegrają zaskakująco ważną rolę w wielkim finale cyklu.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

9 osób kupiło
4
Piłka kauczukowa, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka kauczukowa, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Mała piłeczka z kauczuku dostarczy wiele radości każdemu maluszkowi. Jest bardzo prężna, wysoko się odbija i turla się daleko - taka piłeczka to idealny towarzysz każdej zabawy. Średnica piłki: ok. 3.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
Powiadomienie
6 osób kupiło
5
A Kartka Składana - Wszystko mogę w Tym ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka Składana - Wszystko mogę w Tym ST
Szaron
Dostępny
18 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Wszystko mogę w tym, kóry mnie umacnia. Filipian 4,13W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

6 osób kupiło
6
Pompony dekoracyjne - wełniane kłębuszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony dekoracyjne - wełniane kłębuszki
Astra
Dostępny
27 szt.

Piękne, kolorowe pompony doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności rękodzielniczej. Wspaniale sprawdzą się przy tworzeniu prac kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne czy albumy. Można ozdabiać nimi prezenty, ubrania oraz używać jako element wystroju wnętrz. Rozmiar: ok. 3.0 cm

12,15 zł
11,99 zł

Rabat 1,3%
oszczędzasz 0,16 zł

6 osób kupiło
7
Polskie baśnie i legendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie baśnie i legendy
Dostępny
2937 szt.

Pięknie wydany zbiór najpiękniejszych polskich baśni i legend. Znajdują się tu baśnie o zaczarowanej księżniczce i dwunastu miesiącach, a także legendy o warszawskim bazyliszku, krakowskim smoku, niezwykłych braciach bliźniakach oraz toruńskich piernikach. Treść uzupełniają ślicznie wykonane rysunki. Idealny pomysł na wartościowy podarunek dla dziecka.

24,90 zł
20,17 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 4,73 zł

6 osób kupiło
8
Świat Schrodingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

4 osoby kupiły
9
61 godzin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61 godzin
Dostępny
197 szt.

Jack Reacher ma 61 godzin – i ani minuty dłużej – aby uratować bardzo cenną starszą panią. W Bolton, miasteczku w Dakocie Południowej, mieszka miła starsza pani, która ma być świadkiem koronnym w procesie przeciwko przywódcy gangu motocyklowego handlującego amfetaminą. Jeśli ma zeznawać przed sądem, musi przeżyć. A do tego będzie potrzebowała pomocy. Tymczasem policja nie wie, w co włożyć ręce. Pilnować pobliskiego więzienia, gdzie przetrzymywany jest oskarżony, czy świadka, którego ktoś na pewno będzie próbował uciszyć. Ktoś z miejscowych albo ktoś z zewnątrz. Jak Jack Reacher jadący autobusem, który trzydzieści kilometrów od Bolton wpada w poślizg…. Tylko że on nie jest płatnym zabójcą, jak początkowo podejrzewają miejscowi stróże prawa. Reacher, ostatni sprawiedliwy, po prostu nie lubi ludzi czyhających na życie starszych pań. Ale żeby uratować właśnie tę, musi się dowiedzieć kilku rzeczy. Na przykład, jaką tajemnicę skrywa pobliska opuszczona baza wojskowa. Ma na to 61 godzin. I ani minuty do stracenia.

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

4 osoby kupiły
10
Wind-Up Busy Car - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wind-Up Busy Car
Dostępny
11 szt.

Little children will love to wind-up the little red car and watch as it whizzes through busy towns and beautiful countryside on its way to the seaside. With four different tracks for the car to drive around, bright and lively illustrations and lots to spot and talk about on every page.

83,00 zł
79,68 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,32 zł

4 osoby kupiły
11
Tatuaże zmywalne Tattoo Palooza - Słodkie bazgroły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne Tattoo Palooza - Słodkie bazgroły
Kolorowe Baloniki
Dostępny
46 szt.

Ooly Tattoo Palooza to ponad 50 kolorowych, wesołych tatuaży dla dzieci zebranych na 3 arkuszach 13x21cm każdy. Łatwe w użyciu i całkowicie zmywalne.Tęczowe, energetyczne a momentami bardzo magiczne, pełne pozytywnej energii tatuaże w wersji całkowicie zmywalnej, dla najmłodszych zwolenników "obrazków na ciele". To prosty sposób na świetną zabawę. Idealne na wakacje. Zmywalne tatuaże Ooly Tattoo Palooza: w zestawie 3 arkusze pełne tatuaży - w sumie ponad 50 sztuk; wymiary jednego arkusza: 13x21cm; tatuaże są kolorowe i mają różne wzory i rozmiary; nie są trwałe, można je łatwo zmyć.

25,36 zł
4 osoby kupiły
12
A Kartka składana - O nic się już zbytnio ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - O nic się już zbytnio ST
Szaron
Dostępny
2 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:O nic sie już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej waszej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusue. Filipian 4,6-7W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
13
Sfora. Tom 4. Przerwana wędrówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfora. Tom 4. Przerwana wędrówka
Dostępny
219 szt.

Fuks i Alfa zawarli niepewny rozejm, ale w na nowo zjednoczonej sforze nadal nie zapanował spokój. Po ucieczce od Sfory Psów Bojowych, psy poszukują nowego domu. Odkrywają jednak, że żadne terytorium nie jest w pełni bezpieczne. Spotykają też kolejną sforę, która przetrwała Wielkie Warczenie. Fuks i spółka mają nadzieję, że znaleźli sprzymierzeńców, jednak prawda może okazać się zupełnie inna

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
14
Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu
Dostępny
27 szt.

Książka Komunikacja międzykulturowa albo lepiej nie wychodź z domu ma służyć nie tylko poznaniu różnic kulturowych czy kulturowego kontekstu komunikacji, lecz również kształtowaniu umiejętności porozumiewania się oraz budowania więzi między ludźmi i społeczeństwami różnych krajów niezbędnych w obecnym wielokulturowym świecie. Publikacja ma charakter interdyscyplinarny, łącząc ze sobą niezależne sfery nauki, takie jak kulturoznawstwo, antropologia, nauki o zarządzaniu oraz teoria komunikacji, ale zasadniczo – łącząc teorię z praktyką. Komunikacja międzykulturowa jest obszarem teorii i umiejętnością, której można i aktualnie trzeba się nauczyć, gdyż może być znakomicie wykorzystywana przy wszelkiego rodzaju kontaktach międzykulturowych i międzynarodowych nie tylko przez środowiska gospodarcze czy dyplomatyczne, lecz także przez każdego z nas. Nasze codzienne życie, praca, spotkania z sąsiadami, sposób spędzania wolnego czasu, marzenia i plany wykraczają poza granice jednej kultury. Przyjęcie założenia, że to, co obce lub inne, może być korzystne dla nas, przychodzi nam bez trudu w momencie wyborów konsumenckich w galeriach handlowych. Gorzej niestety jest w stosunkach międzyludzkich. Ta książka powstała po to, aby to zmienić. Danuta Glondys – anglistka, politolog i doktor kulturoznawstwa. Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa (1993-1999) i Stowarzyszenia Willa Decjusza (2001-2016), wieloletnia ekspertka Komisji Europejskiej, wykładowca polskich i zagranicznych uczelni. Pasjonatka wypraw i odkrywania świata; podróżowała po ponad 35 krajach w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Małgorzata Bednarczyk – naukowiec i praktyk zarządzania przedsiębiorstwami oraz organizacjami międzynarodowymi. Profesor zarządzania uczelni polskich i zagranicznych. Inicjator porozumień między zagranicznymi uczelniami i firmami. Prywatnie podróżnik – zainteresowana zwłaszcza wyprawami po Azji i Ameryce oraz Europie.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

3 osoby kupiły
15
A Kartka składana - Jeśli Bóg z Tobą ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Jeśli Bóg z Tobą ST
Szaron
Dostępny
10 szt.

Kartka składana z kopertą. Kartka zawiera tekst: Jeśli Bóg z Tobą, którz przeciwko Tobie? Rz 8,31 W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
16
144 zadania dla Polaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
144 zadania dla Polaków
Dostępny
1 szt.

Przesłanie polskiego Papieża do rodaków. Do codziennej osobistej pracy nad sobą. Tak mamy żyć! Z olbrzymi nadziejami oddajemy w ręce Polaków niniejszy wybór. Jego klucz jest prosty. Wczytując się we wszystkie homilie, przemówienia i wystąpienia Jana Pawła II, które wygłosił podczas wszystkich pielgrzymek do Polski, wybieraliśmy te fragmenty, które są odpowiedzią na pytania: Czego od nas chciał? Czego żądał? O co nas prosił? O co apelował? Powstał w ten sposób swoisty duchowy testament, program zadań Jana Pawła II dla Polaków. Nie wystarczy go przeczytać. Trzeba te zadania wypełnić! Ta książka ma wyjątkowy i nietypowy zarazem charakter, podzieliliśmy ją na ponad sto części, które jednocześnie są zadaniami do wypełnienia. Apelujemy, by nie czytać jej w całości lecz fragmentami. Jeden dziennie, może nawet jeden na tydzień i powracać do niego co dzień. Najważniejsze, by otworzyć serce na przesłanie w nim zawarte, dać pozytywną odpowiedź, przyjąć jako swoje, odrobić lekcję, wypełnić zadanie... Papież zostawił nam absolutnie uniwersalny i ponadczasowy Program (przez duże p). To autentyczny duchowy testament dla nas. Piłeczka jest po naszej stronie. Czy przyjmiemy spadek, którym Jan Paweł II w owym testamencie nas obdarowuje, czy też go odrzucimy?

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
17
A Kartka składana - Dusza moja odpoczywa ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Dusza moja odpoczywa ST
Szaron
Dostępny
7 szt.

Kartka składana z kopertą. Kartka zawiera tekst: Dusza moja odpoczywa tylko w Bogu. Psalm 62,2 W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
18
Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku
Dostępny
19 szt.

Wydarzenia z XX i XXI w., zwłaszcza na odległych od Europy kontynentach, rzadziej goszczą w różnych ogólnych historycznych opracowaniach. Tę lukę wypełniamy w naszej najnowszej publikacji Atlas historyczny XX i XXI w. Pokazujemy skutki „Wielkiej wojny”, dekolonizację, problemy nowo powstałych państw oraz tendencje separatystyczne we współczesnym świecie. Dużo uwagi poświęcamy rozpadowi bloku socjalistycznego, konfliktom na Bliskim Wschodzie, na Kaukazie, w państwach islamskich i ich skutki dla Europy. Eksponujemy rolę Polski i jej problemy po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. oraz w czasie i po II wojnie światowej.

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

2 osoby kupiły
19
Chcę psa! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcę psa!
Dostępny
27 szt.

Doskonały poradnik dla dorosłych i dzieci. Zawarta w książce wiedza może pomóc dzieciom przekonać dorosłych do kupna lub adopcji psa. Z kolei dorośli zrozumieją jak najlepiej przygotować dziecko do opieki nad psem i pozwoli uświadomić, że nie musi to być tylko ich ciężar i obowiązek.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

2 osoby kupiły
20
Jutro Niedziela. Rok B. Rozpoznaj w nim Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro Niedziela. Rok B. Rozpoznaj w nim Boga
Dostępny
46 szt.

Jutro Niedziela to analiza niedzielnego Słowa, tego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa. To przygotowanie do świętowania najważniejszego spotkania w każdym tygodniu. Dzięki tej książce możemy odkryć geniusz Słowa Bożego, ukryty w Liturgii. Drugi tom, wydany na liturgiczny Rok B, stwarza okazję do wnikliwego przeczytania niemal całej Ewangelii Marka - zdaniem biblistów - najstarszej istniejącej Ewangelii, opartej według Tradycji na świadectwie Piotra i adresowanej do wspólnoty chrześcijańskiej w Rzymie. Jutro Niedziela Rok B przybliża też 2 List do Koryntian, List do Efezjan, List Jakuba oraz List do Hebrajczyków - każdy z nich fascynujący w praktycznym podejściu do życia chrześcijańskiego oraz w sposobie wnikliwego ukazania obrazu Chrystusa i Kościoła. Jutro Niedziela. Rok B przybliża też „Drugi List do Koryntian”, „List do Efezjan”, „List Jakuba” oraz „List do Hebrajczyków” - każdy z nich fascynujący w praktycznym podejściu do życia chrześcijańskiego oraz w sposobie wnikliwego ukazania obrazu Chrystusa i Kościoła. Dodatkowo w Jutro Niedziela. Rok B znajdziesz: Precyzyjniejszy Insider, wchodzący głębiej w teksty czytań, psalmów i Ewangelii, wiążący je tematycznie i ukazujący jeszcze więcej nawiązań do kontekstu kulturowego i historycznego Słowa Bożego. Dokładniejsze Translatory, pomagające lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie, w ich oryginalnym kontekście biblijnym i pozwalające odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

2 osoby kupiły
21
Mini Boos Ty. Brelok leniwiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Boos Ty. Brelok leniwiec
Meteor
Dostępny
8 szt.

Brelok leniwiec na łańcuszku. Dzięki lśniącym i ufnym oczom brelok będzie ulubieńcem od pierwszej chwili. Ta seria to ręcznie malowane figurki z małym chwostem i klipsem do zawieszenia na torebce, plecaku lub kluczach. Wymiary: ok. 6.0 cm

17,90 zł
16,99 zł

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
22
A Kartka składana - Moja Dusza ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Moja Dusza ST
Szaron
Dostępny
10 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Moja dusza będzie się radować w Panu. Psalm 35,9W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
23
Penguin Readers Starter Level Robin Hood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Starter Level Robin Hood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text, new illustrations and language learning exercises, the print edition also includes instructions to access supporting material online. Titles include popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction, introducing language learners to bestselling authors and compelling content. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework of Reference for language learning (CEFR). Exercises at the back of each Reader help language learners to practise grammar, vocabulary, and key exam skills. Before, during and after-reading questions test readers' story comprehension and develop vocabulary. Visit the Penguin Readers website Exclusively with the print edition, readers can unlock online resources including a digital book, audio edition, lesson plans and answer keys. Robin Hood lives in the forest with his Merry Men. He takes from rich people and gives to poor people. The Sheriff doesn't like Robin Hood but can he catch him?

22,95 zł
21,34 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,61 zł

2 osoby kupiły
24
A Kartka składana - Ufaj Bogu ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Ufaj Bogu ST
Szaron
Dostępny
1 szt.

Kartka składana z kopertą. Kartka zawiera tekst: Ufaj Bogu z całego serca. Psalm 37 W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
25
Święta Rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Rodzina
Dostępny
15 szt.

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu. Dzieje Maryi, Józefa i Jezusa przedstawia na kartach tej wspaniałej księgi światowej sławy biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski; czyni to nie tylko z wielkim znawstwem i erudycją, ale także z wielką pasją pisarską. Już od pierwszej linijki chcemy za nim podążać śladami zawartych w Piśmie Świętym oraz w apokryfach opowieści, a także śladami materialnymi, które pozostały w Ziemi Świętej po życiu każdego z Członków Świętej Rodziny. Pochylamy się nad prawdą ewangelicznego przesłania, którego nikt i nic nie jest w stanie zdezaktualizować. Dla kultury i sztuki nie było w historii ludzkości większej inspiracji niż chrześcijaństwo. W sposób szczególny odnosi się to do wizerunku Świętej Rodziny. Dlatego w książce tej znalazły się m.in. piękne obrazy i rzeźby przedstawiające epizody z Ich życia. Szczególny nacisk położony został na polskie dzieła, prawdziwe skarby, jednak często zapomniane; odkrywa je i utrwala mistrz fotografii sakralnej Adam Bujak. Wśród bogactwa motywów odnajdujemy rodzinę Maryi, Jej przyjście na świat oraz ofiarowanie w świątyni, zaręczyny z Józefem, Zwiastowanie, narodziny Jezusa, ucieczkę do Egiptu, dzieciństwo Jezusa czy śmierć św. Józefa. Podziwiamy dzieła zarówno z najważniejszych polskich ośrodków kultury – Krakowa, Warszawy, Poznania, Gdańska czy Torunia, jak i te z mniej znanych miejsc, jak choćby z Brzozowa, Czchowa, Libiąża, Łapczycy, Bolesławca, Chorzelowa, Nowego Korczyna, Tarnobrzega czy Skrzatusza. Krótki, ale jakże ważny wstęp do opowieści o Świętej Rodzinie stanowi fragment homilii Jana Pawła II nt. kluczowego znaczenia rodziny dla porządku moralnego. Są to słowa w dzisiejszych czasach wyjątkowo aktualne, znać je powinien każdy chrześcijanin – wziąć je sobie do serca i iść za nimi.

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

2 osoby kupiły
26
Fit przepisy od baletnicy. Sezonowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fit przepisy od baletnicy. Sezonowo
Dostępny
160 szt.

Svetlana Ovsyankina, tancerka Polskiego Baletu Narodowego i autorka bestsellerowej książki Fit przepisy od baletnicy, powraca z porcją nowych przepisów! Dieta baletnicy musi być odżywcza, dawać energię do treningów, a przy tym pozwalać na zachowanie smukłej sylwetki. Okazuje się, że żeby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie, prawidłową wagę i siłę fizyczną, wystarczy wprowadzić kilka prostych zasad. Poznaj jedną z najważniejszych z nich: jedz sezonowo! To właśnie świeże owoce i warzywa z lokalnych upraw są najlepszym źródłem witamin i minerałów, a przy tym są tanie i łatwo dostępne. Korzystając z sezonowych produktów, przygotujesz zdrowe i urozmaicone potrawy o każdej porze roku i dnia. W środku znajdziesz: • 100 pomysłów na fit śniadania, obiady, kolacje i desery przygotowane z sezonowych i łatwo dostępnych produktów, w tym dania mięsne i wegetariańskie, • potrawy, które są odpowiednie dla całej rodziny, a większość możesz zapakować i zabrać ze sobą do pracy lub szkoły, • kaloryczność i wartości odżywcze wszystkich dań, • praktyczne kuchenne porady oraz wskazówki, jak się odżywiać, by utrzymać talię baletnicy!

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
27
Droga miłosierdzia i integracji w adhortacji Amoris laetitia. Perspektywa dogmatyczna, moralna i pastoralna. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga miłosierdzia i integracji w adhortacji Amoris laetitia. Perspekt...
Dostępny
9 szt.

Monografia wpisuje się w refleksję nad sakramentem małżeństwa, moralnością małżeńską oraz duszpasterstwem osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Autorzy bazują na źródłach teologicznych, a w szczególności przywołują teorię cnót św. Tomasza z Akwinu i zasady duszpasterstwa św. Alfonsa M. Liguoriego. Refleksję osadzili także na postulatach II Soboru Watykańskiego oraz nauczaniu św. Jana Pawła II. Analiza teologiczno-pastoralna opiera się na fundamencie sakramentologii i nie ogranicza się do ogólnych rozważań, ale próbuje wskazać szczegółowe rozwiązania.Publikacja przyczyni się do zrozumienia przesłania o miłości w rodzinie oraz będzie pomocą dla teologów, duszpasterzy i wszystkich zatroskanych o małżeństwo i rodzinę.

54,00 zł
41,04 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,96 zł

1 osoba kupiła
28
A Kartka składana - Radość Pana ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Radość Pana ST
Szaron
Dostępny
1 szt.

Kartka składana z kopertą. Kartka zawiera tekst: Radość Pana jest twoją siłą. W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
29
Niezwykłe losy słowników. Historia leksykografii hiszpańskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe losy słowników. Historia leksykografii hiszpańskiej
Dostępny
3 szt.

Książka pisana była z myślą o wszystkich tych, których ciekawi historia hiszpańskich słowników, a nie mogą skorzystać ze źródeł hiszpańskojęzycznych, ale też dla studentów hispanistów, którym te informacje mogą się przydać w wypracowaniu swojego warsztatu leksykograficznego. Jednocześnie jest to podróż w czasie: od momentu, gdy hiszpański staje się odrębnym językiem, do chwili obecnej, kiedy publikacje o leksykografii hiszpańskiej obejmują tysiące artykułów i dziesiątki monografii. To pierwszy na polskim rynku, uporządkowany chronologicznie przegląd najważniejszych osiągnięć leksykograficznych języka hiszpańskiego, wzbogacony o dwa rozdziały, które rzadko pojawiają się w dotychczasowych opracowaniach: historię leksykografii hispanoamerykańskiej oraz historię słowników polsko-hiszpańskich.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

1 osoba kupiła
30
A Kartka składana - Bóg jest dobry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Bóg jest dobry
Szaron
Dostępny
5 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Bóg jest dobry cały czasW kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

10,41 zł
8,99 zł

Rabat 13,6%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
31
Olejki eteryczne w diecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olejki eteryczne w diecie
Dostępny
30 szt.

Wykorzystaj olejki eteryczne w swojej diecie, ciesz się szczupłą sylwetką i zdrowiem! Jeśli do tej pory olejki eteryczne kojarzyłeś tylko z aromaterapią, pięknym zapachem i ich właściwościami pielęgnacyjnymi, to już najwyższy czas, abyś sięgnął po tę wyjątkową książkę! Dr Eric Zielinski i Sabrina Ann Zielinski, autorytety medycyny naturalnej, przedstawiają całkiem nowe zastosowanie olejków eterycznych. Dzięki informacjom zawartym w tej książce dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić je do swojej diety i wspomagać odchudzanie. Tak, nie przesłyszałeś się. Dieta olejków eterycznych jest pierwszym programem, który łączy olejki eteryczne z żywnością bogatą w składniki bioaktywne. Pokazuje, jak mogą działać razem, by pomóc Ci uzyskać odpowiednią wagę, wzmocnić odporność i uchronić przed chorobami. Pożegnaj cukrzycę typu 2 i choroby autoimmunologiczne dzięki żywności bioaktywnej Odkryj, w jaki sposób bioaktywne związki roślinne czyli te występujące w olejkach eterycznych i żywności, np. zielonej herbacie matcha, nasionach chia, migdałach i awokado pomogą Ci w szybkiej utracie wagi, zwiększeniu poziomu energii i wyzwoleniu naturalnej obrony immunologicznej organizmu. Dzięki temu będziesz w stanie zwalczyć przewlekłe choroby i dolegliwości, takie jak stany zapalne, cukrzyca typu 2 czy choroby autoimmunologiczne. Rewolucyjny program odnowy Twojego organizmu! Ta książka obejmuje oparty na dowodach, dwufazowy program naprawczy Twojego organizmu. 30-dniowy „Niezbędny Szybki Tor”, który pomoże Ci szybko zrzucić zbędne kilogramy. Podstawowy styl życia, czyli delikatny i praktyczny sposób na utrzymanie zdrowia. Dzięki łatwym przepisom, planom posiłków i strategiom, które pomogą Ci utrzymać się na właściwej drodze, nauczysz się, jak wykorzystać naturalne olejki eteryczne i żywność bioaktywną, aby pomóc organizmowi osiągnąć homeostazę niezbędną do uzyskania i utrzymania zdrowej wagi i dobrego zdrowia.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
32
Zegarek analogowy Psi Patrol PW16558 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegarek analogowy Psi Patrol PW16558 Kids Euroswan
KIDS EUROSWAN, Psi Patrol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.31

58,16 zł
52,34 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,82 zł

1 osoba kupiła
33
A Kartka składana - Radość w Panu ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Radość w Panu ST
Szaron
Dostępny
6 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Radośc w Panu jest waszą siłą. Ks. Nehemiasza 8,10W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

10,41 zł
8,99 zł

Rabat 13,6%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
34
Dobre maniery przejmują stery - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery przejmują stery
Dostępny
358 szt.

Dobre maniery przejmują stery to książka napisana z myślą o małych, ale więksi lub bardzo duzi też mogą brać udział w jej czytaniu, bo treść i bohaterowie zachęcają do rozmów i refleksji. Nie znajdziemy tu sztywnych regułek i nakazów, raczej wskazówki i podpowiedzi – czasem szczegółowo omówione, a czasem pozostawione do dyskusji. Książka jest adresowana do najbardziej wymagającej grupy najmłodszych czytelniczek i czytelników. Mam nadzieję, że okaże się dla nich interesującą lekturą, a jeżeli ktoś przy niej zaśnie, to jest to również jej cel – kosmiczne sny.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
35
Penguin Readers Starter Level Loki and the Giants - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Starter Level Loki and the Giants
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text, new illustrations and language learning exercises, the print edition also includes instructions to access supporting material online. Titles include popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction, introducing language learners to bestselling authors and compelling content. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework of Reference for language learning (CEFR). Exercises at the back of each Reader help language learners to practise grammar, vocabulary, and key exam skills. Before, during and after-reading questions test readers' story comprehension and develop vocabulary. Visit the Penguin Readers website Exclusively with the print edition, readers can unlock online resources including a digital book, audio edition, lesson plans and answer keys. Come into the world of the vikings. The gods and giants are enemies. Loki's mother is a goddess but his father is a giant. Is he the gods' friend or is he their enemy? They don't know...

22,95 zł
21,34 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,61 zł

1 osoba kupiła
36
Pompony dekoracyjne 20 mm, Błękitna laguna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony dekoracyjne 20 mm, Błękitna laguna
Astra
Dostępny
34 szt.

Piękne, kolorowe pompony doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności rękodzielniczej. Wspaniale sprawdzą się przy tworzeniu prac kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne czy albumy. Można ozdabiać nimi prezenty, ubrania oraz używać jako element wystroju wnętrz.

8,99 zł
1 osoba kupiła
37
Farba szkolna 1000 ml, różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farba szkolna 1000 ml, różowa
Astra
Dostępny
2 szt.

Farby szkolne są to farby wodne o konsystencji półpłynnej. Konsystencja farb pozwala na wygodne i szybkie użycie, bez konieczności rozcieńczania ich wodą (malowanie bezpośrednio z pojemnika). Farbami szkolnymi można malować na takich podłożach jak papier, karton, drewno. Pojemność: 1000 ml

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

2 osoby kupiły
38
Pompony dekoracyjne 20 mm Słodkie wisienki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony dekoracyjne 20 mm Słodkie wisienki
Astra
Dostępny
60 szt.

Czerwone i zielone pompony z listkami i łodyżkami doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności rękodzielniczej. Wspaniale sprawdzą się przy tworzeniu tematycznych prac kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne czy albumy. Można ozdabiać nimi prezenty, ubrania oraz używać jako element wystroju wnętrz.

12,15 zł
11,99 zł

Rabat 1,3%
oszczędzasz 0,16 zł

1 osoba kupiła
39
Sprawy drobne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawy drobne
Dostępny
3 szt.

Trzecie wydanie znanej książki Marii Braun-Gałkowskiej, profesor psychologii KUL, psychoterapeutki, popularyzatorki wiedzy psychologicznej. Zbiór refleksji o sprawach pozornie drobnych, ale wnoszących ogrom sensu i zadowolenia w nasze życie. Nie tylko duchowe.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
40
A Kartka składana - Ufaj wierz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Ufaj wierz
Szaron
Dostępny
10 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Ufaj Wierz. Nie bój się i nie lękaj, ponieważ Pan, Bóg Twój jest z Tobą wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz. Jozuego 1,9W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

10,41 zł
8,99 zł

Rabat 13,6%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
41
Penguin Readers Level 1 Silverfin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Level 1 Silverfin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text, new illustrations and language learning exercises, the print edition also includes instructions to access supporting material online. Titles include popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction, introducing language learners to bestselling authors and compelling content. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework of Reference for language learning (CEFR). Exercises at the back of each Reader help language learners to practise grammar, vocabulary, and key exam skills. Before, during and after-reading questions test readers' story comprehension and develop vocabulary. Visit the Penguin Readers website Exclusively with the print edition, readers can unlock online resources including a digital book, audio edition, lesson plans and answer keys. On Loch SilverFin in Scotland, a bad man lives in a castle with his son. James Bond and his new friend Red Kelly go to the castle. They must find Red's missing cousin, Alfie. But what do they find in the castle? Do they find Alfie, or is it too late?

22,45 zł
20,88 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,57 zł

1 osoba kupiła
42
Szewc z Lichtenrade - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szewc z Lichtenrade
Dostępny
2444 szt.

Andrzej Pilipiuk kolejny raz rozkłada przed nami wachlarz opowieści z różnych miejsc, czasów i rzeczywistości alternatywnych. Kolejny raz bohaterowie zmierzą się z nienazwanym... W przededniu I wojny światowej doktor Skórzewski zostaje wplatany w kuriozalną aferę szpiegowsko-ornitologiczną. Antykwariusz Robert Storm otrzymuje dziwaczne zlecenie odnalezienia narzędzi zrabowanych w czasie okupacji przez szewca-nazistę. A archeolog Tomasz Olszakowski użerając się z nieuczciwymi inwestorami, przyjmie pomoc lapońskich szamanów. W zbiorze nie zabraknie też rozważań, co by było gdyby. Wyobraźcie sobie świat gdzie Hitler i Goering zamiast niewolić narody Europy zmagają się z wysokością czynszu i administratorem przytułku, a dilera morfiny doktora Mengele tropi konkurencja – żydowska mafia. W antologii: 1. Wunderwaffe 2. Traktat o higienie 3. ślady stóp w wykopie 4. Parowóz 5. Ludzie, którzy wiedzą 6. W okularze stereoskopu 7. Sekret wyspy Niedźwiedziej 8. Yeti ciągną na zachód 9. świątynia 10. Szewc z Lichtenrade

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
43
Zegarek cyfrowy z dwoma paskami do kolorowania Psi Patrol PW16686 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,68 zł
49,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,47 zł

2 osoby kupiły
44
Kartka składana - Bóg Cię kocha!, misie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka składana - Bóg Cię kocha!, misie
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Kartka składana z kopertą. Kartka zawiera tekst: „Bóg cię kocha”. W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
45
Ekstremalna strzelnica Navala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekstremalna strzelnica Navala
Dostępny
2188 szt.

• Bezpieczeństwo • Wybór broni • Technika strzelania • Trening personalny • Amunicja • Przechowywanie broni • Szkolenie medyczne Postanowiliśmy skupić się na najbardziej istotnych, według nas, elementach szkoleniowych, żebyście mogli wspomóc się naszym poradnikiem przed treningiem na strzelnicy, najlepiej pod okiem doświadczonych instruktorów. Wszystkie techniki i ćwiczenia są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, które zdobyliśmy w trakcie szkolenia oraz działań bojowych w GROM-ie. Chcemy edukować i podzielić się wiedzą o bezpiecznym posługiwaniu się bronią i strzelaniu na gruncie cywilnym. Strzelaj z byłymi operatorami Grom-u. Kiedyś usłyszałem takie zdanie: „Strzelcy dzielą się na tych, którzy mają respekt do broni i na tych, którzy będą mieli respekt do broni – po wypadku”. Do której grupy chcesz należeć? Zdecyduj sam. Będąc na strzelnicy, świat i wszystkie codzienne sprawy, pozostają za wałem ochronnym, kulochwytem, strzelając odpoczywasz, bo strzelając nie masz możliwości, by myśleć o czymś innym.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
46
Puzzle 4w1. Dobranoc, Trefliki na noc. Urocze Bobaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Dobranoc, Trefliki na noc. Urocze Bobaski
Trefl, 3, 4, 5, 6
Dostępny
138 szt.

Puzzle baby z serii „Dobranoc, Trefliki na noc” to duże układanki z grubego kartonu przeznaczone dla najmniejszych dzieci, są idealne do rozpoczęcia przygody z układaniem puzzli. Żywe kolory i przyjazne kształty zachęcają maluchy do zabawy. Piękne, kolorowe ilustracje z bohaterami animacji "Bobaski i Miś" przyciągają wzrok dzieci i sprawiają, że zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Puzzle składają się z 4 niezależnych układanek, a zróżnicowana liczba elementów w każdej z nich pozwala na zabawę progresywną. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte naturalne materiały. Układanka przeznaczona jest dla dzieci od 2 roku życia.

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
47
Look Inside Jobs - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Look Inside Jobs
Dostępny
4 szt.

What do grown-ups do all day? Lift the flaps to open up a world of possibilities and discover over 100 things you can be from a nurse to a musician or an astronaut. Includes Usborne Quicklinks to specially selected websites with activities and fun facts about jobs people do.

59,00 zł
56,64 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

2 osoby kupiły
48
Ciastolina zestaw do robienia lodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
49
Tablica 3d Led Akc Derform Kidea niebieski pudełko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,09 zł
1 osoba kupiła
50
Zaopiekuj się mną. Na ratunek śnieżnym panterom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną. Na ratunek śnieżnym panterom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Iza niecierpliwie odlicza dni do świąt. Tuż przed świętami dziewczynka i jej rodzina wybierają się na wycieczkę do zoo. Siostra Izy zachwyca się wesołymi pingwinami, tymczasem ona z ogromną uwagą i podziwem obserwuje dostojne pantery śnieżne o wspaniałej cętkowanej srebrno-szarej sierści i długich puszystych ogonach. Zachwycona i zafascynowana tymi zwierzętami, postanawia dowiedzieć, się, czy istnieje sposób, by jakoś ochronić i uratować ten zagrożony gatunek. Iza będzie miała szansę spełnić swe marzenie… W magiczny sposób trafi do śnieżniej krainy, gdzie spróbuje pomóc dwóm małym śnieżnym panterom i ich mamie.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
51
Miriam Cahn: I as Human - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

1 osoba kupiła
52
Creativo. Pompony dekoracyjne 20 mm, lawendowe pole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Creativo. Pompony dekoracyjne 20 mm, lawendowe pole
Astra
Dostępny
26 szt.

Piękne, kolorowe pompony doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności rękodzielniczej. Wspaniale sprawdzą się przy tworzeniu prac kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne czy albumy. Można ozdabiać nimi prezenty, ubrania oraz używać jako element wystroju wnętrz.

8,99 zł
1 osoba kupiła
53
Parasolka 46cm Spiderman MV15873 Kids Euroswan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka 46cm Spiderman MV15873 Kids Euroswan
KIDS EUROSWAN, Spiderman
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

32,73 zł
29,46 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,27 zł

1 osoba kupiła
54
Sinatra with Matt Dusk. Deluxe Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sinatra with Matt Dusk. Deluxe Edition, CD
Matt Dusk, Agora - multimedia
Dostępny
10 szt.

Doskonale znany w Polsce kanadyjski wokalista Matt Dusk od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi przebojami pochodzącymi z kilkunastu złotych i platynowych albumów. Płyta „Sinatra with Matt Dusk” to podróż w czasy, w których u szczytu popularności był jego idol – Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości z zadymionych klubów Las Vegas z lat 60., gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy – „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”. Umieszczony na płycie „Sinatra” zestaw hitów zabiera nas na wycieczkę przez całą karierę Mistrza – jej wzloty, upadki, radości i problemy sercowe. „Piosenki Franka są z nami od dekad i wykonywaniu im towarzyszy im wiele zabawnych historii. Niektóre śpiewałem swojej córce, gdy się urodziła, inne wykonywałem na imprezach z okazji rozwodu” – śmieje się. Ale jedno jest pewne – z piosenkami Franka Sinatry łączy się wiele wspomnień, nie tylko ludzi, którzy mieli okazję poznać je wtedy, kiedy powstawały. Album promują wspaniale przyjęte polsko-angielskie duety: My Way/Szczęście jest we mnie – z wokalami Zbigniewa Wodeckiego i Learnin' the Blues/Już wiesz co to blues – z Kubą Badachem, do którego tekst polski napisała Aleksanda Kwaśniewska. Lista utworów: 1. Fly Me To The Moon 2. I've Got You Under My Skin 3. Too Marvelous For Words 4. I Only Have Eyesfor You 5. Summer Wind 6. Luck Be A Lady 7. Learnin' The Blues/Już Wiesz, Co To Blues with Kuba Badach 8. Come Fly With Me 9. The Lady Is A Tramp 10. You Make Me Feel So Young 11. My Way/Szczęście Jest We Mnie With Zbigniew Wodecki – Bonus Deluxe Edition Bonus: 12. Besame Mucho 13. On The Street Where You Live

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

1 osoba kupiła
55
100 Things to Know About Planet Earth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 Things to Know About Planet Earth
Dostępny
10 szt.

Did you know that rain sometimes falls red? Or that the equivalent of one truckload of plastic is dumped in our oceans every minute? This visually stunning book is filled with 100 fascinating facts, bright, infographic illustrations, information on ways we can help our planet and links to specially selected websites to find out more.

55,00 zł
52,80 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,20 zł

1 osoba kupiła
56
Początek końca (reedycja 2020) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Początek końca (reedycja 2020)
The Bill, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
6 szt.

Reedycja prawdopodobnie najważniejszej płyty w dyskografii zespołu The Bill. Oryginalnie album ukazał się w 1994 roku. Po latach powraca jako odświeżone i wypieszczone wznowienie. Na wydawnictwie znalazły się takie hiciory grupy jak Nie potrafię kochać, Wiara, nadzieja, miłość, Dziwny świat, Idą ludzie oraz Babiloński system.

31,83 zł
30,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

1 osoba kupiła
57
Barbie. Zestaw książeczek + kredki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Zestaw książeczek + kredki
Dostępny
15 szt.

Zestaw książeczek dla dzieci składa się z 4 książeczek do kolorowania z zadaniami oraz kompletu kredek. Doskonały na prezent!

15,90 zł
12,99 zł

Rabat 18,3%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
58
Peep Inside the Castle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peep Inside the Castle
Dostępny
4 szt.

Young children can explore a bustling medieval castle in this charming, lift-the-flap non-fiction book. Flaps and peep-through holes in the pages reveal a knight putting on his armour, castle guards counting the king?s treasure and a grand feast with the royal family. A lovely introduction to a popular historical subject for little children.

51,00 zł
48,96 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,04 zł

1 osoba kupiła
59
Ty Puffies - Świąteczny renifer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Puffies - Świąteczny renifer
Meteor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka Renifer

17,77 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,78 zł

1 osoba kupiła
60
Penguin Readers Level 2 The Little Prince - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Level 2 The Little Prince
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text, new illustrations and language learning exercises, the print edition also includes instructions to access supporting material online. Titles include popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction, introducing language learners to bestselling authors and compelling content. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework of Reference for language learning (CEFR). Exercises at the back of each Reader help language learners to practise grammar, vocabulary, and key exam skills. Before, during and after-reading questions test readers' story comprehension and develop vocabulary. Visit the Penguin Readers website Exclusively with the print edition, readers can unlock online resources including a digital book, audio edition, lesson plans and answer keys. A man crashes in the desert and meets the little prince. Through his pictures and stories, the man learns about the important things in life - like love and friends.

31,00 zł
28,83 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,17 zł

1 osoba kupiła
61
A Kartka składana - Bóg tworzy najpiękniejsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Bóg tworzy najpiękniejsze
Szaron
Dostępny
7 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Bóg tworzy najpiękniejsze historie miłosneW kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
62
With Love - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
With Love
Tre Voci, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
38 szt.

Płyta With Love to podsumowanie pięciu ostatnich lat z życia zespołu Tre Voci i jednocześnie prezent urodzinowy dla nich samych. Przede wszystkim jednak, ten albumto podziękowanie dla wszystkich wspierających fanów. Na wydawnictwie znalazła się m.in. Esistera, która jest pierwszą autorską kompozycją grupy. Tym utworem trewojsi otwierają nowy rozdział w swojej historii i zapraszają wszystkich słuchaczy do kontynuowania wraz z zespołem tej przepięknej muzycznej podróży.

40,70 zł
38,67 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,03 zł

2 osoby kupiły
63
A Kartka składana - Jestem bowiem świadomy ST - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Jestem bowiem świadomy ST
Szaron
Dostępny
8 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Jestem bowiem świadomy zamiarów jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłośc jakiej oczekujecie. Ks. Jeremiasza 29,11W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

10,41 zł
8,99 zł

Rabat 13,6%
oszczędzasz 1,42 zł

1 osoba kupiła
64
Ludzkie ciało HEADU - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzkie ciało HEADU
Headu
Dostępny
44 szt.

Ułóż wielką łamigłówkę, obserwuj obrazy i odkryj, jak fascynujące jest ludzkie ciało: jego ważne narządy, układy, układ kostny oraz wiele innych.Ponadto za pomocą magicznej latarki wykonuj misje i obserwuj to, czego nie widać gołym okiem!Ta gra pomaga dzieciom zrozumieć, że ludzkie ciało jest złożoną strukturą złożoną z różnych układów, narządów i części, które umożliwiają naszemu ciału wykonywanie określonych funkcji.

48,90 zł
44,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
65
Węgiel Grand w drewnie szary śr-tw Maries 12 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węgiel Grand w drewnie szary śr-tw Maries 12 szt.
Grand
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

20,36 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
66
Lift-the-flap How Your Body Works - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lift-the-flap How Your Body Works
Dostępny
10 szt.

Lift the flaps to uncover the amazing inner workings of your very own body ? from your bones, blood and brain to the bacteria in your belly button. Discover what happens when you eat, how your senses work, what your heart and lungs do and lots more fascinating facts. With links to specially selected websites for activities and videos about the human body.

49,00 zł
47,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,96 zł

1 osoba kupiła
67
Naklejkowe przebieranki. Lamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe przebieranki. Lamy
Dostępny
60 szt.

Zapraszamy do kolorowego i puchatego świata lam i alpak, które żyją w Ameryce Południowej. Każda z nich ma niezwykłą moc, dzięki której może używać magicznych zaklęć. Ty też wypowiedz tajemnicze zaklęcie i za pomocą naklejek odmień każdą lamę i przyjazną alpakę. Możesz dowolnie zmieniać im ozdoby, dekoracje zgodnie z własnymi upodobaniami. Poczuj się, jak stylistka i baw się strojami, dodatkami i wspaniałymi naklejkami.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
68
Chanel Catwalk: The Complete Collections - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chanel Catwalk: The Complete Collections
Dostępny
5 szt.

The best-selling Chanel Catwalk was the first book to gather every Chanel collection ever created by Karl Lagerfeld in a single volume. Now fully updated to include Lagerfeld?s final collections for the house and those of his right-hand and successor, Virginie Viard, this revised edition includes twenty-eight new collections. This definitive publication features a concise history of Karl Lagerfeld and Virginie Viard?s time at Chanel as well as brief biographical profiles of each designer. The collections (from Haute Couture and Ready-to-Wear to Cruise and Métier d?arts) are organized chronologically. Each one is introduced by a short text unveiling its influences and highlights and illustrated with carefully curated catwalk images, showcasing hundreds of spectacular clothes, details, accessories, beauty looks and set designs ? and of course the top fashion models who wore them on the runway. A rich reference section, including an extensive index, concludes the book.

319,00 zł
1 osoba kupiła
69
Jak ratowaliśmy wigilię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ratowaliśmy wigilię
Dostępny
10 szt.

Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia! Plus epilog w rozdziale styczniowym. W zerówce u Tima aż do ferii świątecznych codziennie ktoś inny będzie zrywał kartkę z kalendarza. Ten, komu przypadnie wigilia, powinien dobrze jej pilnować, bo jak powiedziała pani, jeśli coś się stanie z kartką, to świąt nie będzie. Timowi bardzo zależy, żeby kartka z dwudziestym czwartym grudnia trafiła w jego ręce, ponieważ jest przekonany, że tylko on odpowiednio się nią zaopiekuje. Nagle wydarza się coś nieprzewidzianego. Święta są zagrożone! Tim i jego koleżanka Esme muszą stanąć na głowie, by uratować wigilię.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
70
Inspektor Parma i afera środowiskowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspektor Parma i afera środowiskowa
Dostępny
23 szt.

Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo? Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi. Kolejny tom przygód dzielnej detektyw Parmy i jej wiernego asystenta Szperka. „Świetna książka, która w formie powieści detektywistycznej tłumaczy dzieciom najważniejsze problemy i wyzwania dla naszego środowiska. Dodatkowym smaczkiem są nawiązania do klasyki gatunku, które z pewnością wyłapią i docenią rodzice”. – Anna Czartoryska-Niemczycka

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

71
Musique 20th Anniversary Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musique 20th Anniversary Edition, CD
Dostępny
7 szt.

CD1: 01 Machine 02 City Of Light 03 Fragment 04 Musique 05 Commute 06 Radio 07 Image 08 Crash/Concrete 09 Retrospect 10 Reverie 11 Space Age 12 Image (French Version) - Bonus Track CD2: Bonus-CD 01 Fragment 02 Machine 03 City Of Light 04 Reverie 05 Radio 06 Commute 07 Retrospect 08 Quirk 09 Crash/Concrete 10 The New Man

62,90 zł
57,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

72
Słoń południowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń południowy
Dostępny
28 szt.

Szczęśliwe Tbilisi, które ma Słonia południowego. Powieść Arczila Kikodze ofiaruje kaukaskiej metropolii potęgę mitu. Przez jeden dzień towarzyszymy peregrynacjom gruzińskiego flaneura. Od podszewki poznajemy życie miasta, ciągnie się za nami cień Berii, zaglądamy za kulisy historii miłosnych, chodzimy po kręgach traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, oddajemy się nostalgii, dopada nas postsowiecka chandra i kac nieodrobionych lekcji z historii, śmiejemy się przez łzy, nasze marzenia stają się zakładnikami cynicznych nuworyszy, rozglądamy się za lekarstwem na samotność, szybko się starzejemy, za późno odkrywamy, co prawdziwie ważne w życiu, aż odzywają się w nas człowiek i miasto, warci miłości – Krzysztof Czyżewski.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

73
Czarna matka ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna matka ziemia
Dostępny
26 szt.

Czarna matka ziemia to przejmujące studium dziecka, kruchego, naznaczonego okrucieństwem i dojmującą samotnością, obsesyjnym poczuciem winy i straty, rozpaczliwym pragnieniem przynależności i powtarzającym się wciąż na nowo odrzuceniem. Powieść Kristiana Novaka przebyła drogę od odrzuconego maszynopisu do jednej z najbardziej poczytnych i nagradzanych chorwackich powieści ostatniej dekady. Losy młodego pisarza w momencie kryzysu tożsamości i rozpadu związku z ukochaną osobą zanurzone są w realiach współczesnego Zagrzebia oraz chorwacko-słoweńskiego pogranicza u schyłku Jugosławii i na progu wojny. Po latach patologicznych kłamstw i ucieczek w wyobraźnię powracają wspomnienia traumatycznego dzieciństwa. Novak splata intymną (w sporej mierze autobiograficzną) opowieść z miejscowymi legendami i wierzeniami. Tworzy wciągający „wiejski noir” i „medimurskie Twin Peaks”, melancholijną antybajkę z elementami fantastyki i horroru – Magdalena Połczyńska.

40,01 zł
28,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

74
Stand Your Ground Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stand Your Ground Limited Edition, CD
Heart Jaded, Massacre Records
Dostępny
9 szt.

1. Inception 2. Stand Your Ground 3. One Last Time 4. Reap What You Sow 5. Break Free 6. Hero to Zero 7. Kill Your Masters 8. Embrace a Demon 9. Hopelessly Addicted 10. Self Destruction 11. Stay 12. Lost in Confusion 13. Inside a Hurricane

68,90 zł
58,57 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,33 zł

75
Santa Monica, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Santa Monica, CD
Ocean Hills, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. A Separate Peace 2. Death or Liberty 3. Like a Lady 4. Santa Monica 5. Budapest My Love 6. Hold Me 7. Angels Wings 8. Vampire 9. Christina 1 10. Dead Dog 1 11. There Is a Light That Never Goes Out

41,90 zł
38,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,35 zł

76
Safe Journey Home, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Safe Journey Home, CD
James Bourne, Mystic Production
Dostępny
52 szt.

Lista utworów: 1. Everyone Is My Friend 2. Drive 3. Unknown 4. These Streets Know Me Well 5. Language 6. The Beatles 7. Batman’s House 8. Time Kills Us All 9. Somebody Else’s Problem 10. Safe Journey Home

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

77
8 + 2 i Anton z Ameryki, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8 + 2 i Anton z Ameryki, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Czwarty dom uwielbianej przez dzieci serii o przygodach najliczniejszej i najsympatyczniejszej książkowej rodziny. Zbliża się wielkie święto: orkiestra kierowców ciężarówek obchodzi swoje 25-lecie! Na tak ważnej imprezie nie może zabraknąć taty i mamy, więc tego wieczoru ośmioro dzieci i Rurek zostają pod opieką babci. I właśnie wtedy przed domem zatrzymuje się taksówka, z której wysiada nieznajomy z mnóstwem walizek. Kto to? Po co przyjechał? Czego szuka nocą w lesie? Zbliżające się Boże Narodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej, niż wszyscy sobie wyobrażali... Wcześniejsze przygody bohaterów tej książki znajdziecie w tomach 8 + 2 i ciężarówka, 8 + 2 i domek w lesie oraz 8 + 2 i pierwsze święta. Dla dzieci od 5 roku życia.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

78
Gorąca gwiazdka. Niegrzeczne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorąca gwiazdka. Niegrzeczne opowieści
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.19

Co może bardziej rozgrzać atmosferę świąt niż kilka opowieści z pieprzykiem? Zwłaszcza autorstwa popularnych autorek polskich powieści erotycznych. Świetnie znane czytelnikom i początkujące autorki piszą własną wersję wymarzonych gwiazdek. Będzie wzruszająco, namiętnie, niebo zadrży od przeżywanych orgazmów, a i łza się w oku zakręci od wymarzonych kochanków, których los zsyła w prezencie od Mikołaja.

40,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

79
Wielki kuglarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki kuglarz
Dostępny
1355 szt.

Wielki Kuglarz – oto historia gadającej lalki skonstruowanej podobno przez „księcia niemieckich matematyków”, Carla Friedricha Gaussa. Marionetki potrafiącej posługiwać się słowami, nieskromnymi gestami i cyrkowymi sztuczkami. Lalki, którą na strychu starego domu dawnego właściciela, barona Berlichingena, znalazł Siwy, bohater opowieści. Hexenmeister – czarodziej-gadająca lalka, zawładnął wyobraźnią małego chłopca, młodzieńca i mężczyzny. Wielki Kuglarz to także tragikomiczna opowieść o życiu pięciu chłopaków, potem młodzieńców i mężczyzn, opowiedziana przez jednego z nich. Opowieść o przyjaźni na śmierć i życie rozpoczynająca się w miasteczku na Ziemiach Odzyskanych nad rzeką nazywaną przez jednych Gniewną, przez innych Wasserbose. O radości huncwotów, wykpiszy i elegantów. Ich smutkach, miłościach, dobroci i słabościach. O pięknie życia i nieustannym poszukiwaniu legendarnej krainy szczęścia. A także o ludziach nazywanych sukinsynami i kreaturami, którzy objawili się naszemu bohaterowi w snach i rzeczywistości. Tadeusz Kijański – reżyser, malarz, scenarzysta, scenograf, autor książek, m.in.: Dzikie serca, Dom koni, Dziesięć kobiet, Czterech pór roku opisanie, Diabeł Pat, Opowieści znad stołu i kniei. Autor sztuk teatralnych, słuchowisk, filmów fabularnych i telewizyjnych. Selekcja według prozy Waldemara Łysiaka przyniosła mu wiele nagród. Swoje malarskie projekty i kompozycje dekoracyjne wystawia w wielu galeriach, m.in.: w Niemczech, Danii, USA. W Teatrze Polskiego Radia realizuje cykl słuchowisk pt. „Dotyk głosu”.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

80
Teściowe w tarapatach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teściowe w tarapatach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Kontynuacja hitu Teściowe muszą zniknąć Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się współpracować. „Autor ma śmiech na rękach! Maja i Kazimiera, czyli wytrawny duet pań w kwiecie wieku, czyli matka syna, którego żoną jest córka tej drugiej matki, której córka wyszła za syna tej pierwszej… Totalny galimatias. Teściowe w tarapatach to uroczy kryminał z intrygującym wątkiem historycznym, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, humorystycznymi dialogami, soczyście komentującymi rzeczywistość. Ambaras, pierepałki i kabała, a także smakowita sceneria. Od piętnastowiecznej Madery po opatowskie podziemia i kielecką restaurację Si Senor. Kto zna Alka Rogozińskiego, to pasjami go uwielbia. Kto pasjami uwielbia, to i tak przeczyta”. – Katarzyna Pakosińska, aktorka, satyryczka, pisarka

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

81
Vegvesir, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vegvesir, CD
Thrudvangar, Soulfood
Dostępny
5 szt.

1. Vegvisir 2. Wachter Der Brucke 3. Jormungandr 4. Ran 5. Hravnagud 6. Fenrirs Brut 7. Siegvaters Maid 8. Sturm Aus Eisen 9. Fur Die Ewigkeit 10. Fardrengir 11. Alles Was Bleibt

73,90 zł
82
Wrecking Ball, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrecking Ball, LP
Emmylou Harris, Nonesuch Records
Dostępny
3 szt.

Lista utworów: 1. Where Will I Be (4.16) 2. Goodbye (4.53) 3. All My Tears (3.42) 4. Wrecking Ball (4.49) 5. Goin Back To Harlan (4.53) 6. Deeper Well (4.18) 7. Every Grain Of Sand (3.56) 8. Sweet Old World (5.06) 9. May This Be Love (4.45) 10. Orphan Girl (3.15) 11. Blackhawk (4.28) 12. Waltz Across Texas Tonight (4.45)

116,90 zł
83
Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bomb...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.17

Wyjątkowa edycja w jednym tomie dwóch magicznych opowieści Tolkiena oraz baśniowego cyklu wierszy, nawiązującego do jednej z najbardziej tajemniczych postaci z Władcy Pierścieni – Toma Bombadila. Zawarte w książce opowieści stanowią dowód niezwykłego poczucia humoru Tolkiena, który musiał „odreagować” wieloletnią pracę nad epopeją Władca Pierścieni. Pisarz w żartobliwy sposób wykorzystuje tu motywy heroiczne i rycerskie, robiąc sobie wakacje od „spraw wyższych, głębszych lub bardziej tajemniczych”, o których traktuje trylogia. W Gospodarzu Gilesie Tolkien śmieje się serdecznie z tego, co wcześniej traktował z największą powagą jako pisarz, uczony i krytyk, a przedstawia się nam jako wydawca i tłumacz dawnego rękopisu, opisującego powstanie pewnego królestwa w przedarturiańskiej Brytanii. Z kolei Kowal z Podlesia Większego stanowi próbę wytłumaczenia słowa „faerie” za pomocą krótkiej historyjki o kucharzu i jego cieście. Wreszcie Przygody Toma Bombadila to oryginalne, zabawne wiersze związane z anegdotami z Hobbita i Władcy Pierścieni. Książka jest idealną okazją dla fanów Śródziemia do zapoznania się z mniej znanymi utworami Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów, i zachwyci czytelników w każdym wieku.

39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

84
Mam psa! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam psa!
Dostępny
37 szt.

Druga część poradnika dla dzieci i dorosłych. Dzięki niemu zarówno dorośli jak i dzieci zostaną ekspertami od psiego języka oraz nauczą się troszczyć o psie szczęście. Dzięki naszym poradom spacery z psem zamienią się w fascynujące przygody, a pies zacznie nas motywować i uprawiać z nami różne ciekawe sporty. Doskonała recepta na szczęśliwe ludzkie i psie życie.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

85
Nieskończone Boże Miłosierdzie i koniec czasów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieskończone Boże Miłosierdzie i koniec czasów
Dostępny
3 szt.

„Nie lękaj się ani walk duchowych, ani żadnych pokus, bo ja cię wspieram, byleś ty chciała walczyć; wiedz, że zawsze zwycięstwo jest po twojej stronie” - św. Faustyna Kowalska, Dzienniczek. Ksiądz Grzegorz Bliźniak, który wypełnił testament błogosławionego księdza Michała Sopoćki i założył męskie zgromadzenie Misjonarzy Jezusa Miłosiernego, każdego dnia zgłębia znaczenie misji, jaką siostrze Faustynie powierzył Pan Jezus. W rozmowie z Tomaszem P. Terlikowskim przypomina o prawdziwym znaczeniu miłosierdzia Bożego, dalekim od tego, jakim zwodzi nas wielu współczesnych teologów. Odpowiada także na najważniejsze pytania o rolę Polski w zbawczym planie. Czy faktycznie pozostaliśmy wierni Bogu? Czy przygotujemy świat na przyjście Chrystusa? Co każdy z nas powinien zrobić, by wypełnić misję powierzoną nam przez Pana Jezusa?

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

86
Bóg i wieczność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg i wieczność
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.31

Jeśli każda sekunda jest furtką, przez którą może wejść Mesjasz, diabeł zrobi wszystko, żeby tę furtkę przed nami zatrzasnąć. Jedno w naszym życiu jest pewne: każdy z nas dąży ku śmierci. W dzisiejszym świecie człowiek, nawet wierzący, zapomina o tej niezaprzeczalnej prawdzie. Jesteśmy zanurzeni w kulturze chwili. Tracimy przez to ostrość widzenia. Zapominamy o perspektywie wieczności... Ojciec Wojciech Surówka OP pragnie przypomnieć nam, że chrześcijaństwo rozpięte jest pomiędzy tym co „już” i „jeszcze”. Nasze serca powinno przepełniać, tak jak pierwotny Kościół, radosne wołanie Maranatha: „Przyjdź, Panie”. Jak jednak wzbudzić w sobie to oczekiwanie? Co zrobić, by przestać mówić, że się wiecznie nie ma czasu? I czy w Kościele pochłoniętym zamętem oraz kryzysem możemy odnaleźć prawdziwy pokój duszy? Wojciech Surówka OP - duszpasterz „Ruchu Lednica 2000”. Wcześniej pracował w Rosji i na Ukrainie. W latach 2011-2019 był dyrektorem Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie.

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

87
Poziom życia a wzrost gospodarczy w Afryce Subsaharyjskiej w dobie globalizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poziom życia a wzrost gospodarczy w Afryce Subsaharyjskiej w dobie glo...
Dostępny
13 szt.

Afryka Subsaharyjska stanowi jedno z najbardziej perspektywicznych miejsc do inwestowania na świecie. Wiele z najszybciej rozwijających się krajów leży właśnie w tym regionie. W latach 2000-2019 średnioroczny wzrost PKB w skali całego regionu wyniósł 4,36%, co nie przełożyło się jednak na redukcję ubóstwa i wzrost poziomu życia społeczeństwa. Afryka Subsaharyjska nadal pozostaje jednym z najbiedniejszych obszarów świata. Co zatem decyduje o wzroście poziomu życia w krajach afrykańskich? Celem monografii jest określenie czynników determinujących poziom życia ludzi w 22 krajach Afryki Subsaharyjskiej na podstawie ponad 40 zmiennych o zróżnicowanym charakterze, od ekonomicznych po demograficzne i środowiskowe. Z badań przeprowadzonych przez autorkę wynika, że w ogólnym poziomie życia ludzi dominują zmienne o charakterze ekonomicznym, chociaż nie bezpośrednio wzrost gospodarczy. Istotnymi determinantami poziomu życia są czynniki wpływające na zdrowie, poziom edukacji, warunki mieszkaniowe i żywieniowe oraz poziom komunikacji i infrastruktury. Publikacja stanowi wnikliwą diagnozę obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej w Afryce Subsaharyjskiej oraz naświetla problemy ekonomiczne nękające ten region świata. W swojej pracy autorka uwzględnia uwarunkowania historyczne, wpływ procesu globalizacji, bezpośrednich inwestycji zagranicznych i korporacji transnarodowych oraz międzynarodowej pomocy rozwojowej. Dokonana analiza, a także sformułowane na jej podstawie wnioski mogą być cenną rekomendacją dla decydentów kreujących politykę gospodarczą badanych krajów oraz innych państw na niskim poziomie rozwoju. „Publikacja stanowi oryginalne rozwiązanie problemu naukowego oraz wskazuje na odpowiednio wysoki poziom wiedzy autorki, a także umiejętności posługiwania się aparatem pojęciowym oraz metodami właściwymi dla dyscypliny ekonomii. Na wyróżnienie zasługuje także fakt, że autorka podjęła się trudnego zadania, jakim jest kwantyfikowanie zjawisk społeczno-gospodarczych w Afryce. Rozprawa charakteryzuje się wnikliwością i kompleksowością, a także dużą konsekwencją, jeśli chodzi o przyjętą procedurę badawczą”. - z recenzji dr. hab. Dominika Kopińskiego, Instytut Nauk Ekonomicznych, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Uniwersytet Wrocławski „Dysertacja odpowiada na potrzeby badawcze i jednocześnie wychodzi naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu tą tematyką. Stanowi udaną próbę określenia ważnych determinant wzrostu poziomu życia w państwach o niskim poziomie rozwoju na przykładzie krajów regionu subsaharyjskiego. Autorka z powodzeniem wykorzystała metody modelowania ekonometrycznego do określenia czynników determinujących zmiany poziomu życia, co pozwoliło uzyskać odpowiedzi na postawione pytania badawcze”. - z recenzji prof. dr. hab. Alojzego Z. Nowaka, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski Agnieszka Witoń - doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Ekonomii oraz Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim i studiów trzeciego stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od 2015 roku związana zawodowo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, aktualnie adiunkt w Katedrze Teorii Ekonomii UEK i starszy wykładowca w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach dotyczących wzrostu gospodarczego, rozwoju społeczno-gospodarczego, poziomu życia, nierówności społecznych, wykluczenia społecznego, krajów rozwijających się oraz gospodarki opartej na wiedzy. Prowadzi zajęcia z przedmiotów makroekonomicznych i finansowych. Autorka lub współautorka kilkunastu publikacji naukowych. Koordynatorka projektu NCBR pt. „Młodzieżowy Uniwersytet Ekonomiczny”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest krzewienie wiedzy z zakresu aktualnych wyzwań rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa wśród uczniów szkół podstawowych i średnich z wybranych powiatów Małopolski. Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

88
The BBC Sessions 1984-1986. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The BBC Sessions 1984-1986. CD
The Pogues, Warner Music Polska
Dostępny
65 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

89
Volume 1 & 2, 2 Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Volume 1 & 2, 2 Winyl
Smith & Myers, Atlantic Records
Dostępny
6 szt.

Smith & Myers to duet złożony z Brenta Smitha i Zacha Myersa, którzy na co dzień występują razem w zespole Shinedown. Wspólny album pod nowym szyldem prezentuje bardzo odmienną, ale równie intrygującą muzyczną stronę tych dwóch wszechstronnych artystów. „Volume 1 & 2”, wyprodukowany przez zdobywcę nagrody Grammy i wieloletniego współpracownika Dave'a Bassetta, jest pierwszym pełnometrażowym albumem duetu. Winyl 1: 1. Not Mad Enough 2. Rockin’ In The Free World 3. The Weight of It All 4. Better Now 5. Panic 6. Never Tear Us Apart 7. Coast To Coast 8. Valerie 9. Since You Were Mine 10. Unchained Melody Winyl 2: 11. Bad At Love 12. Bad Guy 13. New School Shiver 14. Sledgehammer 15. GBL GBD 16. Rebel Yell 17. Like You Never Left

220,90 zł
90
Jolly Holiday. CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jolly Holiday. CD + DVD
Andre Rieu, Universal Music Polska
Dostępny
302 szt.

77,90 zł
76,34 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,56 zł

91
Alive, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alive, CD
LAZARUS DREAM, Soulfood
Dostępny
5 szt.

1. Dawn of time 2. House of cards 3. Wings of an eagle 4. Can't take my soul away 5. Listen 6. Fleshburn 7. The healing echoes 8. Desert mind 9. Visions and sins 10. Steam 11. Don't blame me 12. Hotel overload 13. Days of darkness and rain

62,90 zł
92
Reality Unveiled, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reality Unveiled, CD
SHADOW TRIBE, Soulfood
Dostępny
13 szt.

1 Splinters of a hologram 2 Chrystaromancy 3 Headstrong 4 Speck of Sawdust 5 Connection 6 A world taken hostage 7 Many tears to go 8 We weren't there 9 Stolen fate 10 Instant heaven

62,90 zł
93
The Tribes Of Witching Souls, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Tribes Of Witching Souls, CD
Niedostępny
Brak

1. The Tribes Of Witching Souls 2. Turn 3. Warrior Queen 4. Your Wall Shall Fall 5. Conjura 6. Outcry 7. Tan Pinga Ra Tan

62,90 zł
Powiadomienie
94
Arise, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arise, CD
Volster, Soulfood
Dostępny
5 szt.

1. Revolution 2. Arise 3. Hanging On 4. Come Undone 5. Turn the Tide 6. End of the World 7. Gravity 8. I Wish 9. Follow You 10. Sign of the Times 11. Highroad to Nowhere 12. Till the End of Time

62,90 zł
95
Hiding From The World Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiding From The World Limited Edition, CD
Dostępny
10 szt.

1. Plunder Of Thoughts 2. Hiding From The World 3. My Temple Of Pride 4. Face In The Crowd 5. Born Without A Heart 6. Scavengers Await 7. Soon To Be 8. Forgotten

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

96
All Blessed. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All Blessed. Winyl
Faithless, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.08

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

97
Picture Book. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Picture Book. Winyl
Red Simply, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

98
Folklor polski. Sztuka ludowa, tradycje, obrzędy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folklor polski. Sztuka ludowa, tradycje, obrzędy
Dostępny
37 szt.

Bogato ilustrowany album prezentuje dziedzictwo materialne i duchowe wsi najważniejszych regionów etnograficznych Polski (Wielkopolska, region krakowski, Lubelszczyzna, Podhale, Wielkopolska, Górny i Dolny Śląsk, Kaszuby, Kujawy, Kurpie, region łowicki). Autorzy poszczególnych rozdziałów opowiadają barwnie o życiu dawnej polskiej wsi, o codziennych zajęciach mieszkańców, pokazują, jak mieszkali, jakich używali sprzętów, jak zdobili wnętrza chat. Prezentują także wieś odświętną, mieniącą się bajecznymi barwami paradnych strojów, ozdobami, wycinankami, papierowymi kwiatami itp. Sporo uwagi poświęcają dawnym wierzeniom i obyczajom i obrzędom związanym ze świętami kościelnymi, pracą na roli i życiem rodzinnym. Udowadniają, że kultura ludowa jest wciąż żywa, czego odzwierciedleniem jest m.in. działalność licznych skansenów, imprezy regionalne, festiwale sztuki ludowej, a także moda na motywy i wzory nawiązujące do oryginalnego ludowego wzornictwa.

99,95 zł
72,96 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,99 zł

99
Droga do rzeczywistości. Wyczerpujący przewodnik po prawach rządzących Wszechświatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do rzeczywistości. Wyczerpujący przewodnik po prawach rządzących...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Książka R. Penrose'a Droga do rzeczywistości. Wyczerpujący przewodnik po prawach rządzących Wszechświatem to fascynująca podróż po bezkresnych obszarach zarówno współczesnej nauki, jak i całego niezwykle bogatego dorobku ludzkości w dziedzinie nauk ścisłych. W swym przewodniku, będącym jednocześnie klarownym i prostym podręcznikowym wykładem matematyki, fizyki i kosmologii, który opatrzony jest wieloma zadaniami i odręcznymi rysunkami autora, wielki uczony stara się zbudować pomost pomiędzy światem idei matematycznych a światem fizycznym i przedstawić oraz opisać fundament naszych obecnych wyobrażeń o strukturze i ewolucji Wszechświata. Penrose przybliża nam m.in. fizyczne znaczenie różnego rodzaju liczb, ideę - i magię - rachunku różniczkowego i całkowego, a także współczesną geometrię, rodzaje nieskończoności, teorię względności, fundamenty i kontrowersje mechaniki kwantowej, model standardowy fizyki cząstek elementarnych, kosmologię, wielki wybuch, czarne dziury, struny i teorię M, zmienne pętlowe kwantowej grawitacji, mody pojawiające się w nauce i nowe kierunki poszukiwań. W swym humanistycznym przesłaniu tworzy katalog pytań, na które nauka nie zna jeszcze odpowiedzi, jest jednak przekonany, że odpowiedzi będą możliwe po radykalnej zmianie paradygmatów obowiązujących obecnie w fizyce, do czego mogą się przyczynić nowe dane obserwacyjne lub nowe koncepcje teoretyczne. „...Droga do rzeczywistości to książka-biblia nie tylko z racji grubości (1112 stron!). Jak na biblię przystało, można - a nawet trzeba! - czytać ją całymi latami, wielokrotnie powracając do wybranych fragmentów, by za każdym razem odkryć jakąś głębszą, wcześniej niezauważoną warstwę”. – Jarosław Chrostowski, „Wiedza i Życie”, marzec 2007 Sir Roger Penrose jest emerytowanym profesorem matematyki w katedrze im. Rouse’a Balla Uniwersytetu Oksfordzkiego, fizykiem teoretykiem, filozofem nauki. Wykładał w Wadham College Uniwersytetu Oksfordzkiego, ma również honorowy tytuł wykładowcy St John’s College Uniwersytetu w Cambridge i University College London. W 2020 r. otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, jest również laureatem wielu innych nagród, w tym Nagrody Wolfa z fizyki w 1988 r., razem ze Stephenem Hawkingiem - za ich wspólny wkład w wyjaśnianie Wszechświata, oraz medalu De Morgana przyznanego mu w 2004 r. przez Londyńskie Towarzystwo Matematyczne.

150,00 zł
112,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,50 zł

100
Cyberpunk Girls - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberpunk Girls
Dostępny
71 szt.

Polska literatura science fiction cyberpunkiem stoi. Osiem premierowych opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych, i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.

39,99 zł
34,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,60 zł

Wróć do góry