hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.10.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 30 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Operacja. Bałwan (Jorn Lier Horst, Hans Jorgen Sandnes), na drugim Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych na każde stanowisko (Didier Willery). Kolejny produkt to Mądra mysz. Zuzi rusza się ząb (Liane Schneider, Anette Steinhauer) oraz Psychowzroczność. Jak dzięki nowej wiedzy o umyśle i empatii wprowadzać pozytywne zmiany w życiu (Daniel J. Siegel).
1
Operacja. Bałwan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja. Bałwan
Dostępny
59 szt.

Operacja. Bałwan – zimowa, świąteczna opowieść o kolejnym zadaniu Biura Detektywistycznego nr 2, której towarzyszy zbiór zadań i zagadek. Zeszytowe wydanie jest dodatkiem do serii książek dla dzieci o Tiril i Olivierze – dwójce bystrych dzieciaków z norweskiego nadmorskiego miasteczka. Zbliżają się święta. Jedną ze świątecznych dekoracji miasteczka jest bałwan, który na pewno wygrałby w kategorii najbrzydszych. Tym większe więc zdziwienie, gdy nagle znika. Do poszukiwania przystępują Tiril, Oliver i nieodlączny Otto. Jaki cel miał złodziej? Czy jest kolekcjonerem brzydkich dekoracji? A może za tą kradzieżą kryje się poważniejsza sprawa? Biuro Detektywistyczne nr 2 potrafi rozwiązać każde zadanie. Tym razem i ty możesz się stać detektywem. Wystarczy tylko czytać uważnie książkę, oglądać ilustracje i odpowiedzieć na pytania zawarte u dołu strony. Wspaniała zimowa przygoda. Dobrej zabawy! Operacja. Bałwan – zimowy, przedświąteczny zeszyt w dużym formacie, z mnóstwem zadań i zagadek zapewni dzieciom rozrywkę na długie wieczory. Idealny pomysł na sympatyczny prezent pod choinkę dla dociekliwych czytelników. Seria „Operacja” to: akcja pełna przygód, kolorowe ilustracje, mapy i łamigłówki oraz duże litery – do nauki samodzielnego czytania.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

13 osób kupiło
2
Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych na każde stanowisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co gdzie rośnie. 1900 roślin ogrodowych na każde stanowisko
Dostępny
254 szt.

Książka prezentuje zestawienia gatunków oraz odmian kwiatów, krzewów i drzew ułożonych według różnych kluczy: • czasu kwitnienia (np. rośliny kwitnące w maju-czerwcu), • koloru kwiatów (np. rośliny kwitnące na niebiesko), • barw owoców (np. rośliny owocujące na czerwono), • wielkości liści (np. rośliny o dużych liściach), • pokroju (np. rośliny kolumnowe lub płożące) , • stanowiska (rośliny na gleby kwaśne, na wietrzne stanowiska itp.). Książka jest świetną alternatywą dla alfabetycznych katalogów; nie trzeba znać nazw gatunkowych, by z niej korzystać. Każda roślina została sfotografowana i szczegółowo opisana pod względem wymogów. Poradnik zawiera propozycje gotowych kompozycji odpowiadających określonym warunkom siedliskowym i gustom ogrodników. Dzięki niemu z łatwością zaplanujemy urzekające rabaty kwiatowe oraz urocze ogrodowe zakątki.

99,00 zł
68,31 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 30,69 zł

10 osób kupiło
3
Mądra mysz. Zuzi rusza się ząb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzi rusza się ząb
Dostępny
66 szt.

Kolejna książka o małej Zuzi w serii „Mądra mysz”. Dziewczynka czuje, że rusza się jej ząb. Jest przestraszona, bo przecież dokładnie szczotkuje zęby. Mama uspokaja Zuzię. Oczekiwaniu na wypadnięcie zęba towarzyszy wiele dobrych rad i emocji.

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

7 osób kupiło
4
Psychowzroczność. Jak dzięki nowej wiedzy o umyśle i empatii wprowadzać pozytywne zmiany w życiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychowzroczność. Jak dzięki nowej wiedzy o umyśle i empatii wprowadza...
Dostępny
170 szt.

Daniel J. Siegel, profesor psychiatrii i autor ceniony przez czytelników na całym świecie, na bazie swoich doświadczeń zawodowych stworzył pojęcie „psychowzroczności” do opisania innowacyjnej metody połączenia neurologii z praktyką psychoterapeutyczną. Psychowzroczność jest formą skoncentrowanej uwagi, która umożliwia dostrzeżenie wewnętrznego sposobu funkcjonowania naszego umysłu. Jest jak siódmy zmysł, który pozwala nam zajrzeć w głąb siebie. W jaki sposób psychowzroczność przydaje się w codziennym funkcjonowaniu? • Pomaga nie wpaść w pułapki procesów mentalnych • Umożliwia nazwanie i poskromienie trudnych uczuć • Ułatwia przekształcanie wewnętrznych doświadczeń Psychowzroczność jest formą wiedzy, którą każdy może pogłębiać, bez względu na przeszłość. Wykorzystując m.in. historię konkretnych przypadków ze swojej praktyki klinicznej, autor demonstruje, jak stosować psychowzroczność do rozwiązywania wielu problemów psychologicznych i międzyludzkich, począwszy od zaburzeń o charakterze lękowym, a skończywszy na utrwalonych schematach zachowań.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
5
Klimat. To, o czym dorośli Ci nie mówią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klimat. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Dostępny
1 szt.

Książka Bogusia Janiszewskiego z ilustracjami Maxa Skorwidera z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią” porusza zagadnienia związane z kryzysem klimatycznym. Opowieść rozpoczyna się od objaśnienia, skąd się wzięło życie i czego życie potrzebuje do życia. Dowiadujemy się, skąd się bierze tlen, a skąd dwutlenek węgla; co to jest atmosfera, co się aktualnie z nią dzieje oraz czy człowiek zawsze tak mieszał w naturze. Poznajemy sposoby, w jaki pozyskuje się energię (węgiel, ropa), oraz skutki zwiększenia poziomu dwutlenku węgla w atmosferze. Przeczytamy o nowych pomysłach na produkcję energii i o tym, które z nich dają efekty. Sprawdzimy także, co z kryzysem robią państwa i organizacje międzynarodowe, a co może zrobić każdy z nas.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

6 osób kupiło
6
Zawód fotograf, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawód fotograf, wydanie 2
Dostępny
191 szt.

Jego zdjęcia zna cały świat. „Czołg pod kinem Moskwa” z „Czasem apokalipsy” to fotograficzna ikona stanu wojennego. Zdjęcie zrobione z dystansem i sercem przez chłopaka z aparatem i brytyjskim paszportem, który przyjechał tu w 1973 roku... przez zauroczonego Polską dziennikarza, relacjonującego dla świata wydarzenia zza żelaznej kurtyny. „Obserwowałem rewolucje w Pradze, Berlinie i na Węgrzech. Ale moje serce pozostało w Gdańsku” – wspomina udział w sierpniowym strajku w stoczni. Dla „Newsweeka”, „Time’a”, „Spiegla” fotografował powstanie „Solidarności”, pierwszą wizytę papieża, stan wojenny i upadek komuny. Wszystko z zawodowym dystansem, ale coraz większym uczuciem. W jego wspomnieniach tamtych wydarzeń jest tylko to drugie. Przyprawione ogromną dawką angielskiego sarkazmu z nutką polskiej nostalgii. Nowe wydanie bestsellerowej książki z 2012 roku zostało poszerzone o teksty sięgające czasów współczesnych oraz wzbogacone o kilkadziesiąt nowych, do tej pory niepublikowanych fotografii. Autobiografia fotografa i fotoreportera, którego zdjęcia stały się ikoniczne – utrwaliły obraz przełomowych wydarzeń historycznych, który trafił do masowej świadomości. Książka szczera, zadziorna, dowcipna, ale i pełna czułości dla kraju i ludzi, których poznał i których – ze wzajemnością – pokochał.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

4 osoby kupiły
7
Życie i śmierć. Zmierzch opowiedziany na nowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie i śmierć. Zmierzch opowiedziany na nowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.06

Od dnia, w którym Beaufort Swan przeprowadza się do miasteczka Forks i spotyka tajemniczą Edythe Cullen, jego życie przybiera niesamowity obrót. Chłopak nie potrafi oprzeć się fascynującej Edythe, obdarzonej alabastrową cerą, złocistymi oczami i nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Nie wie, że im bardziej się do niej zbliża, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Być może jest za późno, by się wycofać… Z okazji 10. rocznicy wydania Zmierzchu Stephenie Meyer stworzyła Życie i śmierć – zupełnie nową, zdumiewająco śmiałą wersję legendarnej już powieści, wersję, która z pewnością zaskoczy i zachwyci czytelników.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
8
Operacja Królowa Dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Królowa Dżungli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Młodzi detektywi Tiril i Oliver dostają zagadkową wiadomość od dziadka Franza – podróżnika i odkrywcy, który pojechał do Afryki na poszukiwanie Królowej Dżungli. Dziadek prosi o pomoc! Bohaterowie nie wahają się ani przez chwilę – wyruszają na gorączkową wyprawę przez dżunglę, tym bardziej niebezpieczną, że po piętach depcze im tajemnicza banda Toffena. Czytelnicy mogą towarzyszyć parze detektywów w tej przygodzie, znajdując ślady, podążając za wskazówkami, łamiąc szyfry i rozwiązując zadania.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
9
Filipek i dojrzewanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filipek i dojrzewanie
Dostępny
83 szt.

Najświeższy tom przygód Filipka, który zauważa u siebie i kumpli coraz więcej zmian w ciele oraz galerię podejrzanych zachowań. Na szczęście to paczka bystrzaków, więc szybko orientują się, że to zwyczajne dojrzewanie. Bywa kłopotliwe, ale w sumie jest zabawnym procesem, czasem nawet megaśmiesznym. Każdy rozdział z dziwnymi przypadkami dotykającymi Filipka Zaskrońca kończy się dowcipnym instruktażem, z wykresami, tabelami oraz komiksowym objaśnieniem, o co chodzi z tym dojrzewaniem. Doskonała lektura dla początkujących nastolatków.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

3 osoby kupiły
10
Mądra mysz. Maksowi wypada ząb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Maksowi wypada ząb
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Do znanej już serii książeczek o zawodach i o Zuzi dochodzą teraz książeczki o przygodach Maksa. Aby stać się prawdziwym Szczerbaczem, trzeba mieć w zębach więcej niż jedną szczerbę. Szkoda, że Maksowi rusza się tylko jeden ząb, który wyraźnie nie chce wypaść! Nie pomagają ani dobre rady Feliksa, ani wizyta u dentysty. Maks musi po prostu poczekać... aż ząb sam mu wypadnie!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
11
Jagodowy dziadek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagodowy dziadek
Dostępny
111 szt.

„Na czas przeprowadzki dobrze znaleźć spokojne miejsce. Gdy rodzice pakują w kartony całe mieszkanie, mała Łucja spędza u dziadka wyjątkowe chwile. Drewniany domek w środku lasu skrzypi uroczo i roztacza cudowne zapachy. Przydomowy ogród daje wspaniałe wytchnienie, a zagajniki pełne jagód są obietnicą zdrowych zimowych zapasów. Dziadek Łucji doskonale o tym wie. Jego pojemne serce pełne czułości, podaruje wnuczce beztroskie chwile, a i kotka Księżna może liczyć na życzliwe gesty - spodeczek mleka. Żyjąc w harmonii z przyrodą wszystko jest łatwiejsze. A z jagodowym dziadkiem każdy smutek znajdzie szczęśliwy finał” – Agnieszka Hałubiec. „Dokąd prowadzą tajemnicze leśne ścieżki, które dziadek pokazuje Łucji? Wyruszcie na nie razem z bohaterami tej historii. Być może – tak jak oni – oprócz dorodnych jagód znajdziecie wzruszenia i radości, których się nie spodziewaliście? Jednego jestem pewien – kiedy książka dobiegnie końca, natychmiast otworzycie ją ponownie!” – Rafał Witek, pisarz dla dzieci.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
12
Our World Second Edition 6. Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our World Second Edition 6. Student's Book
Dostępny
16 szt.

Learn your world.Achieve more with Our World, Second Edition, a best-selling, seven-level series for young learners of English.Experience more of the real world with content that motivates learners to use English, including surprising photography, meaningful stories and readings, immersive video, and incredible National Geographic Explorers.Learn more about the world through cross-curricular topics that challenge learners and deepen their understanding of the world in English.Help learners achieve more through collaborative projects, extensive critical thinking and visual literacy work, and activities that inspire meaningful thinking and sharing.Our World truly brings the world into the classroom and improves learning outcomes, motivating learners to use English to show the world what they can do and achieve more.

83,00 zł
2 osoby kupiły
13
Our World Second Edition 6. Workbook with Online Practice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our World Second Edition 6. Workbook with Online Practice
Dostępny
16 szt.

Kurs Our World bazując na wspaniałych filmach, zdjęciach i prawdziwych opowieściach National Geographic, bardzo angażuje uczniów w naukę i językową zabawę. Dzięki temu efekty nauczania są niezwykłe. Ucząc się angielskiego z materiałów National Geographic, dzieci jednocześnie poznają świat i zdobywają dodatkowe kompetencje z kanonu umiejętności XXI wieku. Te elementy stają się coraz ważniejsze dla rodziców wysyłających dzieci na kursy językowe.

73,00 zł
2 osoby kupiły
14
Rosnące kryształy. Czarodziejskie drzewko zielone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosnące kryształy. Czarodziejskie drzewko zielone
Ranok-Creative
Dostępny
20 szt.

"Rosnące kryształy" to interesująca seria zestawów do eksperymentowania. W naturze kryształy powstają w ciągu setek lat. Dzięki naszej serii Ty masz możliwość stworzenia barwnych choinek i drzewek w zaledwie 1-2 dni! Wystarczy odrobina Twojej cierpliwości i trochę pracy by stworzyć wspaniałą ozdobą Waszych świątecznych stołów lub choinek.

27,05 zł
24,35 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

2 osoby kupiły
15
Payoff. Ukryta logika kształtująca naszą motywację - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Payoff. Ukryta logika kształtująca naszą motywację
Dostępny
48 szt.

Czy premia przyznana pracownikowi może zaszkodzić jego produktywności? Co ma wspólnego zaufanie z motywacją? Jakie pokutują błędne przekonania o wartości pracy? Bestsellerowy autor Dan Ariely ujawnia fascynujące spojrzenie na motywację i pokazuje, jak bardzo złożony jest to temat. Zajmujemy się nim i we własnym domu, i w sali konferencyjnej, a im bardziej staramy się motywować partnerów i dzieci, przyjaciół i współpracowników, tym wyraźniej widać, że historia motywacji jest o wiele bardziej skomplikowana i fascynująca, niż zakładaliśmy. Ariely sprawdza, jak można wykorzystać wiedzę o motywacji do podejmowania ważnych decyzji w życiu i spróbować odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: dlaczego w ogóle cokolwiek robimy?

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
16
Matematyka 6-9 lat. Zagadki obrazkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 6-9 lat. Zagadki obrazkowe
Dostępny
9 szt.

Zagadki obrazkowe to ilustrowana książeczka dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki zagadkom rozwiązywanie działań matematycznych i zadań tekstowych zamieni się w dobrą zabawę połączoną z rozwojem myślenia logicznego i ćwiczeniem pamięci. Matematyka towarzyszy nam każdego dnia, dlatego też zadania dotyczą codziennych sytuacji, w których szybkie i poprawne liczenie jest niezbędne np. zakupy, gotowanie, oszczędzanie. W zagadkach pojawia się polecenia: zakupu książki z oszczędności, podziału rzeczy między rodzeństwo czy przygotowania prostej potrawy na podstawie proporcji w przepisie. Każda karta to 2 zadania matematyczne z poprawnymi rozwiązaniami na odwrocie. Dzięki nim dziecko samo zweryfikuje poprawność rozwiązań i w razie wątpliwości zrozumie, gdzie jest błąd. Zabawa z barwnie ilustrowanymi zagadkami to wprowadzenie do nauki matematyki i obalenie mitu o jej trudności. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, określanie czasu i kierunków, rozpoznawanie figur geometrycznych oraz porównywanie przedmiotów – wszystko wśród blisko 100 wciągających zabaw.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
17
Hotel zimowych snów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel zimowych snów
Dostępny
168 szt.

W niezwykle przytulnym hotelu znajdzie się miejsce dla wszystkich mieszkańców lasu. Lis z miłością troszczy się o swoich gości. Dba, by zasnęli i słodko śnili. Rozgrzewająca serce historia dla najmłodszych miłośników zwierząt, przepięknie napisana i czarodziejsko zilustrowana.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
18
Niespokojna krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespokojna krew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Gdy prywatny detektyw Cormoran Strike odwiedza w Kornwalii ciężko chorą ciotkę, kontaktuje się z nim kobieta, której matka w 1974 roku zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Strike jest zaintrygowany – nigdy nie pracował nad sprawą sprzed kilkudziesięciu lat. Mimo nikłych szans na powodzenie dopisuje zlecenie do długiej listy dochodzeń, które prowadzi ze swoją wspólniczką Robin Ellacott. Tymczasem Robin boryka się z trudnościami w życiu prywatnym. Na dodatek zarówno ona, jak i Strike zmagają się z uczuciami, których doświadczają w łączącej ich relacji. Badając okoliczności zaginięcia kobiety, para detektywów staje w obliczu piekielnie skomplikowanych tropów, wśród których są psychopatyczny morderca, nie zawsze godni zaufania świadkowie, a także karty tarota. Okazuje się, że nawet sprawy sprzed dekad mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
19
Hybrydowa inżynieria słoneczna - Pojazd solarny 4M - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hybrydowa inżynieria słoneczna - Pojazd solarny 4M
4M Industrial Development Inc.
Dostępny
46 szt.

98,38 zł
88,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,84 zł

1 osoba kupiła
20
Puzzle 200 - Polska Młodego Odkrywcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 - Polska Młodego Odkrywcy
ArtGlob
Dostępny
23 szt.

Puzzle z mapą Polski dla dzieci, mogą pełnić rolę zarówno edukacyjną, jak i zabawową. Na obrazku zaznaczono barwnie poszczególne regiony wraz z ukształtowaniem terenu, jak też za pomocą kolorowych piktogramów najbardziej znane budowle, zwierzęta, pomniki przyrody, wydarzenia. Dzięki temu mapa jest fascynującym źródłem wiedzy o historii i teraźniejszości. Przekazuje w ciekawy sposób informacje z zakresu geografii, przyrody i kultury. Pobudza wyobraźnię, zachęca do zdobywania wiedzy i inspiruje. Jest również świetnym pretekstem do spędzania w twórczy sposób wspólnego czasu rodziców z dziećmi. Jakość i estetyka wykonania sprawiają, że stanowi idealny pomysł na prezent.

44,99 zł
39,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,40 zł

1 osoba kupiła
21
Angielski 5-7 lat. Zagadki obrazkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski 5-7 lat. Zagadki obrazkowe
Dostępny
61 szt.

Zagadki obrazkowe to książeczka do nauki języka angielskiego dla starszych przedszkolaków i uczniów rozpoczynających edukację wczesnoszkolną. Dzięki połączeniu aktywnej i skutecznej formy łamigłówek z zainteresowaniami dzieci, nauka angielskiego przyniesie szybkie efekty. Zagadki obrazkowe pobudzą ciekawość i zwiększą chęci do nauki języka obcego. Podczas rozwiązywania łamigłówek dzieci poćwiczą także liczenie, czytanie, myślenie logiczne i poszerzą wiedzę o świecie. Wśród zagadek jest blisko 100 wciągających poleceń o różnym stopniu trudności. Zadaniem dziecka będzie m.in. wyszukiwanie elementów, łączenie rysunków z podpisami oraz wskazywanie przeciwieństw. Każda karta to 2 zadania wraz z odpowiedziami na odwrocie. Polecenia są zapisane po polsku i po angielsku, a ich poziom dopasowany do wieku i umiejętności dzieci. Zagadki obrazkowe to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu samodzielnie, z rodziną lub rówieśnikami, nie tylko w domu lub podczas podróży, ale także w szkole.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
22
Ciocia Jadzia. Tom 1. Początek. Tęcza. Szkoła. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciocia Jadzia. Tom 1. Początek. Tęcza. Szkoła. Audiobook
Eliza Piotrowska, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Początek Kto ceni dobrą zabawę, powinien poznać ciocię Jadzię. Ciocia Jadzia niczego się nie boi i na wszystko ma sposób. Potrafi zamienić się w dziadka lub morskiego lwa, ale najbardziej lubi być sobą. Niepoprawna, energiczna i wielka jak deszczowa chmura, cieszy się życiem i dzieli się tą radością z innymi. Tęcza Czy można zrobić ciasto z siedmiu kolorów tęczy? Z ciocią Jadzią tak! To ciasto nazywa się Carambello Pipiakuku! Czy można śmiać się, oglądając horror? Z ciocią Jadzią tak! Bo ciocia Jadzia nawet duchy traktuje z przymrużeniem oka. Czy można nie posprzeczać się na zebraniu, na którym każdy chce mieć rację? Jeśli jest tam ciocia Jadzia, to tak! Bo ciocia Jadzia woli się bawić niż kłócić. Szkoła Nikt nie był gotowy na pojawienie się cioci Jadzi w szkole. Ani nieśmiały dyrektor Fryderyk Zajączek, ani groźna pani Scholastyka, ani same dzieci. Ciocia Jadzia jest woźną i urzęduje w kotłowni pełnej tajemniczych rur. Wkrótce odkrywa, że w rurach bije serce szkoły...

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
23
Pistolet na kulki z laserem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na kulki z laserem
M&Z
Dostępny
90 szt.

Ten pistolet z pewnością przypadnie do gustu wszystkim dzieciom, które lubią bawić się w policjantów lub w wojnę. Świetnie nada się również jako element stroju karnawałowego. Zabawka wykonana z dbałością o szczegóły.

9,90 zł
8,99 zł

Rabat 9,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
24
Snajper. Encyklopedia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snajper. Encyklopedia
Dostępny
17 szt.

O strzelcach wyborowych i snajperstwie napisano miliony słów, żadna jednak książka (ani Wikipedia!) nie mogą odpowiedzieć na każde pytanie z taką samą dokładnością. Jedne dokumenty historyczne są bardziej wiarygodne od innych, a źródła biograficzne notoryczne traktują problemy wybiórczo. Często łatwiej jest prześledzić koleje losu brytyjskiego czy amerykańskiego strzelca wyborowego – zakładając, że nazwisko Brytyjczyka w ogóle zostało odnotowane – niż niemieckiego czy rosyjskiego. Snajper. Encyklopedia stanowi obszerną pracę obejmującą praktycznie każdy aspekt rzemiosła snajpera. Książka zawiera opisy dokonań setek snajperów – tych najbardziej znanych, światowej sławy mistrzów, jak choćby Wasilij Zajcew czy Chris Kyle, ale także tych doskonałych żołnierzy, których dokonania zostały przeoczone przez historię. Wśród nich znajduje się wielu z ponad tysiąca snajperów walczących w szeregach Armii Czerwonej – mężczyzn i zaskakująco dużą liczbę kobiet – którzy mogli pochwalić się odpowiednią skutecznością, by otrzymać Order Sławy trzeciej klasy. Książka podejmuje również trud identyfikacji najbardziej znaczących ofiar snajperów oraz obala najczęściej powtarzane mity. Każdy pasjonat zauważy, jak wielką uwagę autor poświęcił historii i rozwojowi wielu specjalistycznych karabinów snajperskich, służących armiom świata od czasów wojen amerykańskich XIX wieku do czasów obecnych, przesiąkniętych technologią konfliktów, oraz postępu w produkcji amunicji, bez której, co oczywiste, precyzyjne strzelanie nie byłoby niemożliwe. W Snajper. Encyklopedia znaleźć również można informacje na temat rozwoju wszelkich akcesoriów, od odzieży maskującej po dalmierze laserowe, oraz opisy ważnych lokalizacji i konkretnych kampanii.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

1 osoba kupiła
25
Ciocia Jadzia. Tom 2. Rzym. Rio. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciocia Jadzia. Tom 2. Rzym. Rio. Audiobook
Eliza Piotrowska, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Rzym Każdy chciałby polecieć z ciocią Jadzią do Rzymu. Ale ciocia Jadzia wybrała się tam ze swoją bratanicą i jej najlepszą przyjaciółką. Dzięki temu dziewczynki nauczyły się pisać dzienniki z podróży, dowiedziały się, jak je się spaghetti, przekonały się, że w katakumbach łatwo się zgubić, zrozumiały że Forum Romanum to nie jest forum internetowe oraz odkryły, kto ukradł „Damę z łasiczką”. Rio To, że Zenek Pieluszka poprosił ciocię Jadzie o rękę, nikogo nie zdziwiło, ale że ślub miał się odbyć w Rio – bardzo. Gdy para stawiła się przed ołtarzem, brazylijski ksiądz nie wierzył własnym oczom. Zenek Pieluszka ubrany był w fartuch lekarski, a ciocia Jadzia miała na sobie sportowy strój... Ślub jednak się odbył, a chwilę potem wręczono cioci Jadzi... olimpijski medal.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
26
Gustaw na lodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gustaw na lodzie
Dostępny
17 szt.

Gustaw na lodzie to historia poruszająca problem topniejących lodowców, będących domem dla wielu zagrożonych wyginięciem gatunków.Dzięki przygodom bajkowego bohatera dzieci mogą zrozumieć, jakie konsekwencje niesie za sobą ocieplenie klimatu i jak ważna jest ochrona środowiska.

23,99 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
27
To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii
Dostępny
37 szt.

Czy w gwiazdach zostało zapisane nasze życiowe powołanie, predyspozycje, drogi rozwoju? Amerykańska astrolożka, Chani Nicholas, twierdzi, że tak. Przekonuje, że moment, w którym zaczerpnęliśmy pierwszego tchu, ma wpływ na nasze unikalne talenty. A astrologia pomaga nam je rozpoznać. Jest narzędziem samorozwoju, dzięki któremu odkryjemy i zrozumiemy swój wrodzony potencjał oraz czekające nas wyzwania. Wzbogaceni tą wiedzą, będziemy mogli żyć życiem, które jest nam pisane. W książce znajdziemy podstawowe zasady interpretacji horoskopu urodzeniowego oraz bardziej szczegółowe przedstawienie jego głównych elementów – Słońca, Księżyca, Ascendentu i jego władcy. Każdemu ze znaków zostały przyporządkowane afirmacje i pytania rozwojowe, które można wykorzystać do medytacji lub innej metody duchowej pracy nad sobą. Chani Nicholas – astrolożka, która od ponad 20 lat pomaga ludziom odkrywać i realizować życiowe cele poprzez zrozumienie indywidualnego horoskopu urodzeniowego. Jest laureatką Webbys Award, nagrody nazywanej internetowym Oscarem, przyznawanej za działania

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
28
Ostatnia Imperoks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia Imperoks
Dostępny
16 szt.

Trzeci, finalny tom gwiezdnej sagi w konwencji space opery! Ludzkość traci dostęp do Nurtu. Systemy gwiezdne, a wraz z nimi miliardy ludzi zostają odcięte od cywilizacji. To było do przewidzenia, ale wciąż są tacy, którzy nie przyjmują tego do wiadomości i próbują żerować na upadającym imperium. Imperoks Grayland II w końcu odzyskała kontrolę i udało jej się uwolnić od wpływów osób zaprzeczających temu, co nadchodzi, tyle że uzyskany nadzór może być bardzo kruchy. Grayland próbuje ocalić swoich ludzi przed niszczącą izolacją, jednak wciąż czyhają na nią wrogowie, którzy za wszelką cenę chcą ją zrzucić z tronu. Teraz ona i jej mała grupka sojuszników muszą nie tylko chronić ludzkość, ale również walczyć o własne życie. Czy Grayland uratuje wszystkich, czy może będzie ostatnią Imperoks?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
29
Niewidoczni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidoczni
Dostępny
35 szt.

Komisarz Arkadiusz Lubosz nie może pogodzić się ze stratą córki. Stopniowo pogrąża się w marazmie pogłębianym przez alkohol. W końcu dostaje ostatnią szansę na powrót do służby i uporanie się z własnymi problemami. W sprawie zaginięcia Sylwii pojawiają się nowe okoliczności. Lubosz odkrywa, że oprawca zgotował horror nie tylko jego córce, lecz także innym ofiarom. Nieoczekiwane zwroty akcji i tajemnice z przeszłości doprowadzają do finału, którego nikt się nie spodziewa. Niektórzy ludzie po prostu znikają. Stają się tajemnicą, której nikt nie potrafi odkryć…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
30
Paprocany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paprocany
Dostępny
892 szt.

W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach wybucha afera: kilku policjantów miało rzekomo zgwałcić prostytutkę. Pokrzywdzona jako głównego sprawcę wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego – wzorowego funkcjonariusza i w ogóle człowieka „do rany przyłóż”. Strzelecki stanowczo twierdzi, że jest niewinny, ale zostaje odesłany na przymusowy urlop. Jedyną osobą, która bez zastrzeżeń wierzy w jego niewinność, jest jego szef. Niestety, on sam też ma kłopoty, a właściwie nie tyle on, co jego przybrana córka, która mocno niepokoi się losem swojej 18-letniej bratanicy. Dziewczyna była zawsze tzw. „trudnym dzieckiem” – wielokrotnie na długo znikała z domu; teraz też przepadła bez śladu, ale jej ciotka jest przekonana, że tym razem chodzi o coś poważnego, konkretnie o porwanie. Urlopowany Strzelecki chwilowo dysponuje nadmiarem wolnego czasu, więc przełożony prosi go o pomoc w prywatnym śledztwie. Tropy prowadzą nad Paprocany – jezioro w Tychach, popularne na Śląsku miejsce wypoczynku.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
31
Karnawał w zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnawał w zoo
Dostępny
176 szt.

A cóż to takiego: świniorożec, słotrzmiel czy żyrosłoń? Pewnego dnia w zoo dyrektora Alfreda Niecierpliwca aż zaroiło się od dziwacznych stworzeń. Co się stało? Okazało się, że małpy, hipopotamy, zebry, słonie oraz pozostali dwu- i czworonożni mieszkańcy ogrodu zoologicznego urządzili sobie prawdziwy karnawałowy bal przebierańców. Problem w tym, że wszyscy poprzebierali się tak sprytnie, że nie można ich było rozpoznać. Dyrektor zoo nie miał pojęcia, kto jest kim. Nie wiedział też, jak szybko zaprowadzić porządek. W tej sytuacji nie pozostało mu nic innego, jak poprosić o pomoc sprytnego i bardzo mądrego jeża Ignacego Miętusa. Urocza, pobudzająca wyobraźnię historyjka-zgadywanka, z mnóstwem zabawnych ilustracji i najśmieszniejszych na świecie zwierzęcych przebierańców.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
32
Polityka. To, o czym dorośli ci nie mówią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka. To, o czym dorośli ci nie mówią
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Oto nowe, zaktualizowane wydanie popularnej książki Nie ma zbyt skomplikowanych tematów dla młodego czytelnika. Prosty język, humor i wyjątkowe ilustracje sprawiają, że z pozoru trudne polityczne sprawy stają się zrozumiałe dla wszystkich (od 9 do 113 lat). Po co jest władza i jak ją zdobyć? Czy demokracja to najlepszy sposób na rządzenie? Do czego potrzebne jest państwo? Skąd państwo bierze pieniądze, czemu zawsze ode mnie i dlaczego aż tyle? Dlaczego politycy przepadają za kiełbasą wyborczą i czy można się nią przejeść? Przed czym chroni Konstytucja i dlaczego jest taka ważna? Jak zorganizować demonstrację albo zrobić małą rewolucję? Lektura obowiązkowa dla każdego młodego obywatela!

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
33
Polski kryzys konstytucyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski kryzys konstytucyjny
Dostępny
73 szt.

Książka stanowi zaktualizowane i przygotowane dla polskiego czytelnika wydanie Poland's Constitutional Breakdown (Oxford University Press, 2018), pierwszej na świecie przekrojowej analizy procesu demontażu konstytucyjnego państwa prawa w Polsce po 2015 roku przez rząd Zjednoczonej Prawicy. W dziewięciu rozdziałach autor, profesor na Uniwersytecie w Sydney oraz Uniwersytecie Warszawskim, przedstawia przebieg tego procesu w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów powszechnych i prokuratury, innych instytucji demokracji liberalnej, takich jak media i organizacje społeczne, a także praw i wolności jednostek, zwłaszcza wolności słowa, zgromadzeń i prawa do prywatności oraz praw mniejszości. Osobny rozdział poświęca europejskiemu wymiarowi polskich problemów z praworządnością oraz reakcji na nie instytucji Unii Europejskiej i Rady Europy, w tym zwłaszcza Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Do zanalizowania tych zjawisk i procesów wykorzystuje instrumentarium i aktualny dorobek nauk prawnych i politycznych. Stawia tezę i przekonująco argumentuje, że w Polsce mamy do czynienia z populistyczną, przeciw-konstytucyjną erozją demokracji liberalnej. Oprócz analitycznego rygoru, zaletą książki jest wartka narracja i żwawy język. Zainteresuje nie tylko prawniczki, politologów, polityczki, dyplomatów, analityków i dziennikarki. To pozycja obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej współczesnymi przeobrażeniami demokracji i życia politycznego w Polsce, Europie, na świecie. I dla wszystkich konstytucyjnych patriotek i patriotów.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
34
Cicha mantra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cicha mantra
Dostępny
47 szt.

Jakub Śliwa od lat specjalizuje się w fotografowaniu świata „nie zachodniego”: subkontynentu Indyjskiego, północnej i środkowej Afryki. W Indiach był kilkadziesiąt razy. Tam zrealizował reportaże m.in. o trędowatych z Puri, zanikającej tradycji zapasów Kushti czy spektakularnych obrzędach ku czci bogini Kali. Interesują go zanikające tradycje, rytuały i ceremonie, a tematy te publikował m.in. w National Geographic. Do wiosek w Ladakhu wracał przez sześć lat, by w końcu w tym mało jeszcze znanym miejscu odnaleźć opowieść do swojej pierwszej autorskiej publikacji. Jakub Śliwa w Cichej mantrze pokazuje mnichów podczas buddyjskich praktyk obok występów objazdowej trupy cyrkowej zabawiającej turystów. Widzimy piękne krajobrazy i zabytkowe klasztory, ale i wioski pełne szyldów dla turystów. Bohaterowie raz ubrani są w tradycyjną odzież, raz w buty i koszulki adidasa. W skromnie urządzonej kuchni jedynym elementem wystroju są plakaty filmowe, a w salonie - plastikowe krzesło. Orient miesza się z komercją, tradycja z nowoczesnością. Nic nie jest proste w ocenie. Śliwa fotografował w czerni i bieli, ale projekt wydrukował na niepowlekanym, matowym papierze - „Chciałem w ten sposób oddać atmosferę tego miejsca - pokrytego pyłem, szorstkiego, suchego klimatu, ale i nieoczywistych zestawień”. Horyzontalny układ wydania odnosi się do rozpościerających się z każdej strony górskich przestrzeni. Fotografie wchodzą ze sobą w dialog zgodnie z zamysłem autora: by nie przekłamywać rzeczywistości i pokazać świat zastany, ale jednocześnie okiem artysty oddać ulotną atmosferę buddyjskiej filozofii, unikalnej kultury i odosobnienia, które wciąż wybrzmiewają w tym miejscu i w autorze Cichej Mantry.

83,00 zł
1 osoba kupiła
35
Schizofrenia u mężczyzn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schizofrenia u mężczyzn
Dostępny
4 szt.

() Obserwowany dymorfizm płciowy w schorzeniach psychicznych często nie znajduje odzwierciedlenia w stosowanych skalach diagnostycznych oraz kryteriach klinicznych ujętych w DSM czy ICD, nie jest też uwzględniany w większości podręczników psychiatrii. Lukę tę znakomicie wypełnia monografia Schizofrenia u mężczyzn. Autorzy bardzo rzetelnie, wyczerpująco i klarownie opisali wszelkie aspekty specyfiki psychozy schizofrenicznej u mężczyzn: od etiologii i patofizjologii, poprzez epidemiologię, objawy i przebieg choroby, po leczenie zarówno farmakologiczne, jak i psychologiczne. Ta znakomita książka powinna stanowić lekturę obowiązkową dla każdego psychiatry.

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

1 osoba kupiła
36
Warszawa szlakiem "Gościńca" Adama Jarzębskiego. Rekonstrukcja miasta z roku 1643 w 25 obrazach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa szlakiem "Gościńca" Adama Jarzębskiego. Rekonstrukcja miasta ...
Dostępny
50 szt.

Architekt Tomasz Kuls zabiera czytelników w niezwykłą wędrówkę po Warszawie z czasów Adama Jarzębskiego – nadwornego muzyka i kronikarza, który pozostawił najbardziej znany opis Syreniego Grodu. Dzięki przygotowanym przez autora wizualizacjom czytelnicy mogą się na własne oczy przekonać, jak wyglądała stolica, zanim od 1655 roku zaczęli pustoszyć ją Szwedzi. Album przygotowany przez specjalistę od XVII-wiecznej architektury zawiera cenne obserwacje i odkrycia, które w istotny sposób uzupełniają stan badań nad Warszawą sprzed potopu szwedzkiego.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
37
Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921 z warszawskiej perspektywy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921 z warszawskiej perspektywy
Dostępny
78 szt.

Bitwa Warszawska była symbolem wielkiej integracji ogólnonarodowej i ponadregionalnej. Na przedpolach Warszawy krwawiły pułki wielkopolskie, grodzieńskie, litewsko-biatoruskie z Wileńszczyzny, a także ochotnicze kompanie z Bytomia, których żołnierze mieli serca polskie, a rozmawiali po niemiecku. Zwycięstwo i postawa ludu Warszawy latem 1920 roku budowały prestiż naszego miasta we wszystkich regionach Rzeczpospolitej. Stąd nieprzypadkowo prezydent Warszawy był zwyczajowo prezesem Związku Miast Polskich. Warszawa latem 1920 r. cieszyła się wysokim uznaniem takich stolic Europy, jak Paryż, Bruksela, Rzym, Budapeszt, Bukareszt, a więc tych państw, które zdecydowanie poparły wysiłki rządu i armii Rzeczpospolitej przeciwko agresji bolszewickiej. Niestety, w wielu stolicach, pod wpływem wrogiej antypolskiej propagandy, nie rozumiano ogólnoeuropejskiego wymiaru Bitwy Warszawskiej – ze wstępu. Marian Marek Drozdowski ur. 01.02.1932 r. polski historyk, biografista i warsawianista, profesor nauk humanistycznych, autor wielu opracowań, w tym dokumentów z zakresu dziejów II Rzeczpospolitej. W 2020 roku obchodzi 60-lecie pracy naukowej. Warszawie poświęcił większość swoich prac naukowych, w tym m.in. 6 wydań, stale poprawianych, Historii Warszawy. Od 1967 r. kierował etatowo, a po 2003 r. społecznie Komisją Badania Dziejów Warszawy Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. W Pracowni powstało 10 rozpraw doktorskich i 4 habilitacyjne na temat historii Warszawy. Jest również autorem szeregu biografii (m.in. Ignacego Paderewskiego, Stefana Starzyńskiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Marcelego Porowskiego) i redaktorem opracowań szeregu edycji źródeł dotyczących dziejów Warszawy. Do najważniejszych prac z zakresu niniejszej publikacji należą: Zwycięstwo 1920. Warszawa wobec agresji bolszewickiej (1990), Kościół w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920 (1995), Międzynarodowe aspekty wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920 (1996), Kronika narodzin II Rzeczypospolitej 1918-1923 (2018), Archiwum polityczne Generała Józefa Hallera (2020), Józef Piłsudski (1867-1935) – myśl i działalność polityczna (2020), Rząd Obrony Narodowej Wincentego Witosa i Ignacego Daszyńskiego (2020). Za swoje dokonania naukowe i popularyzatorskie został uhonorowany m.in.: Nagroda m.st. Warszawy (1964, 2016), Nagrodą w plebiscycie telewidzów „Wiktor" (1990), Nagrodą im. Brata Alberta (2007), Medalem Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (2008), Nagrodą im. Witolda Hulewicza (2014).

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

1 osoba kupiła
38
Superfani. Proste sposoby jak się wyróżnić, wyhodować swoje plemię i odnieść sukces w biznesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superfani. Proste sposoby jak się wyróżnić, wyhodować swoje plemię i o...
Dostępny
61 szt.

Nie musisz zmieniać całego świata, aby zbudować udany biznes – po prostu zmień czyjś świat. Łatwo jest tylko patrzeć na liczby. Ile polubień? Ile zakupów? Ile subskrypcji? Ale jako przedsiębiorcy musimy pamiętać, że za wszystkimi tymi danymi stoją ludzie. Ludzie, którzy oczekują od nas przywództwa i troski. Ludzie, którzy szukają kogoś, komu mogą zaufać i o kim wiedzą, że ma na względzie ich najlepszy interes. To właśnie oni mogą stać się twoimi superfanami. Obserwujący mogą „polubić” post na Instagramie. Klienci mogą kupić produkt. Jednak twoimi największymi zwolennikami będą superfani. Będą promować ciebie i twoje produkty, ponieważ wiedzą, że zmieniasz ich życie. Powiedzą swoim znajomym. Wyślą ci wspierające e-maile. Niezależnie od tego, czy jesteś nieśmiałym youtuberem, który dopiero zaczyna, czy liderem firmy z listy Fortune 500, twoi superfani czekają, aż do nich dotrzesz. I staną się nimi dzięki magicznym chwilom, które spędzą właśnie z tobą. Pat Flynn – autor popularnego na całym świecie bloga Smart Passive Income, poprzez którego pomaga czytelnikom budować i rozwijać firmy. Sam mówi o sobie: „Manekin biznesowych testów zderzeniowych”, ponieważ uwielbia stawiać czoła wyzwaniom i badać różne strategie biznesowe. Prowadzi również podcast i pisze książki o tym, jak osiągać sukces w biznesie. Po polsku ukazały się: Gotowi na start i Sztuka odpuszczania.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

39
Oblicza śmierci. Niewiarygodna historia death metalu i grindcore’u - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza śmierci. Niewiarygodna historia death metalu i grindcore’u
Dostępny
32 szt.

To książka, która powszechnie uznana została za ostateczną i pełną historię metalu w jego ekstremalnej odmianie. W prezentowanym poprawionym i rozszerzonym wydaniu autor, Albert Mudrian, redaktor naczelny magazynu „Decibel”, pokazuje, ile odcieni i niuansów kryje się w szeroko pojętym gatunku muzycznym określanym wspólną nazwą „extreme metal”. Obecne wydanie wzbogacone zostało o ponad 100 stron składających się na trzy nowe rozdziały. Do książki trafiło również 50 dodatkowych wywiadów; wspaniała 16-stronicowa wkładka z kolorowymi zdjęciami, przybliżająca lata kształtowania się metalu, oraz opisy dodatkowych scen muzycznych, których zabrakło w oryginalnej publikacji. Okładkę do książki przygotował legendarny deathmetalowy artysta Dan Seagrave, znany chociażby z okładek albumów zespołów Entombed, Morbid Angel czy Suffocation. Poza oryginalnymi tekstami Johna Peela i Scotta Carlsona z Repulsion wstęp oraz dodatkowy rozdział przygotował w polskim wydaniu powszechnie ceniony w środowisku Kamil Staniszek (znany jako Maria Konopnicka).

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

40
Słońce w mroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słońce w mroku
Dostępny
69 szt.

Opowieść o wiecznej miłości śmiertelniczki i wampira narodziła się, gdy Isabella Swan i Edward Cullen spotkali się w pierwszym tomie sagi Zmierzch. Dotychczas znaliśmy tę historię z perspektywy Belli. Jednak autorka uznała, że Edward także zasługuje na to, by móc opowiedzieć swoją wersję. Jego relacja jest zdecydowanie bardziej mroczna. W miarę poznawania myśli i uczuć wampira oraz odkrywania fascynujących wydarzeń z przeszłości zaczynamy rozumieć z pozoru nieracjonalne zachowania i wybory młodego Cullena. Edward musi w ostateczności zmierzyć się z życiowym dylematem: czy ma prawo podążać za głosem serca, skoro tym samym naraża Bellę na śmiertelne niebezpieczeństwo?

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

41
Gamification - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gamification
Dostępny
60 szt.

Bitwa współczesnego marketingu toczy się przede wszystkim o uwagę konsumenta. Do opisu nowej rzeczywistości stworzono pojęcie ?attention economy?, zakładające, że uwaga jest zasobem rzadkim i to o nią należy przede wszystkim rywalizować. A jest to zadanie coraz trudniejsze (?) W jaki sposób my ? badacze marketingowi ? nadążamy za zmianami? Czy używane przez nas narzędzia są dobrze dopasowane do wyzwań współczesnego świata i błyskawicznie zmieniającego się respondenta? Czy potrafimy modyfikować swoje podejście i instrumenty badawcze, którymi się na co dzień posługujemy? Ze wstępu autorów Tytułowa gamifikacja (grywalizacja) to wykorzystywanie schematów i mechanizmów znanych z gier poza kontekstem gier, zwłaszcza w różnych działaniach grupowych, w celu zwiększenia zaangażowania osób wykonujących określone zadania. Należy potraktować tę książkę jako zaproszenie do dyskusji i dalszych prac nad rozwojem gamification w praktyce badawczej. To nowatorska publikacja na naszym rynku wydawniczym. prof. dr hab. Małgorzata Bombol Należy bardzo docenić wiedzę autorów w temacie, liczne przykłady z literatury i praktyki zagranicznej oraz opisy własnych eksperymentów. Książkę wzbogacają również komentarze i przykłady starań praktyków z polskiego rynku badań marketingowych. To praktyczny przewodnik po tym, jak dobrze zaprojektować angażujące badanie ilościowe i jakościowe. dr Michał Jan Lutostański

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

42
John Wesley Harding (2010 Mono Version). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
43
In A Silent Way (winyl w kolorze białym), Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In A Silent Way (winyl w kolorze białym), Winyl
Davis Miles, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Wydany oryginalnie w 1969 album „In A Silent Way” znanego już wówczas Miles Davisa był zapowiedzią przełomu – zarówno pod względem brzmienia jak i formy. Trębacz zerwał z prostymi melodiami na rzecz skomplikowanych solówek i improwizacji, „piosenkowa” forma utworu także wydłużona została do kilkudziesięciu minut. Płyta oceniana jest jako jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki lat 60-tych.

124,90 zł
Powiadomienie
44
Coney Island Baby (winyl w kolorze białym). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
45
Greatest Hits (winyl w kolorze białym). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits (winyl w kolorze białym). Winyl
Simon & Garfunkel, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

124,90 zł
Powiadomienie
46
Tough LP CRYSTAL CLEAR, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tough LP CRYSTAL CLEAR, Winyl
Dostępny
11 szt.

LP 1 1. Nothing to Do With Love 2. Just What You re Looking For 3. Playing With a Losing Hand 4. An Eye for an Eye 5. How Far Down 6. Train to My Heart LP 2 1. Slow Train to Nowhere 2. Numbers Down 3. That Good Old Rockin Blues 4. Tough Times Ahead 5. The Sum of Something

97,90 zł
47
Johnny Cash and The Royal Philharmonic Orchestra, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Johnny Cash and The Royal Philharmonic Orchestra, LP
Johnny Cash, Royal Philharmonic Orchestra, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Man In Black 2. Galway Bay 3. Girl From The North Country (Bob Dylan With Johnny Cash) 4. I Came To Believe 5. A Thing Called Love 6. The Loving Gift (With June Carter Cash) 7. I Walk The Line 8. Farther Along (Featuring Duane Eddy) 9. Flesh And Blood 10. The Gambler 11. Ring Of Fire 12. Highwayman (The Highwaymen: Willie Nelson, Waylon Jennings, Kris Kristofferson, Johnny Cash)

117,90 zł
Powiadomienie
48
Synchronicity. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
Powiadomienie
49
De monadibus Leibniz i Kant o monadach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,50 zł
46,56 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,94 zł

50
Zaginiona kronika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona kronika
Dostępny
69 szt.

Niektóre tajemnice nigdy nie powinny zostać odkryte. Dziennikarz Jacek Krawczyk wchodzi w posiadanie tajemniczego sztyletu, co uruchamia nieoczekiwaną machinę wydarzeń. Tymczasem w Watykanie kardynałowie wpadają w panikę. Przeprowadzają dochodzenie i okazuje się, że zaginione dawno temu dokumenty są tak ważne, że w razie ich ujawnienia mogą zachwiać pozycją Kościoła. Jaki związek z poszukiwanymi dokumentami ma sztylet? Z kim przyjdzie zmierzyć się Jackowi w walce o prawdę oraz własne życie? Jacek Ostrowski udowadnia, że każda jego kolejna książka jest jeszcze lepsza!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

51
Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe
Dostępny
68 szt.

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii „Opowiem ci o zbrodni”. Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat. Dziewięciu czołowych autorów kryminałów w siedmiu unikatowych odsłonach, w tym: Bogdan Lach, Igor Brejdygant, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Bonda, Małgorzata Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

52
Pakiet: Fantastyczne zwierzęta, 2 Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Fantastyczne zwierzęta, 2 Blu-ray
Yates David, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pakiet 2 filmów „Fantastyczne zwierzęta”! Odkryj nową erę świata czarodziejów! Poznaj filmy, których akcja rozgrywa się w magicznym uniwersum Wizarding World znanym wszystkim wielbicielom serii „Harry Potter”. Przenieś się w świat czarodziei i mugoli i poznaj ich niezwykłe przygody.

95,90 zł
91,11 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,79 zł

53
Rozmowy drzew liściastych albo metafizyka dla opornych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy drzew liściastych albo metafizyka dla opornych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Kilka słów o tekstach i ich autorze Ponoć drzewa rozmawiają: te liściaste i te iglaste. Czy to prawda? Nie wiem. Ale szelest liści przypomina szept rozmowy na nasze ważne tematy: miłości, samotności, zwątpienia, śmierci. Więc kto wie? Na co dzień jesteśmy racjonalni, lecz jak pisała Agnieszka Osiecka: ?świat realny jest poznawalny ? ale w kominie coś czasem załka?. Tu daję Metafizykę przez małe ?m?, tą poważną niech się zajmują filozofowie. Zatem przeczytajcie po prostu te moje krótkie teksty, gdy macie odpowiedni nastrój i kilka wolnych chwil. Adam Stawowy

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

54
W stronę pułapki. Motyw podróży jako wyróżnik kompozycyjny w wybranych utworach 2. połowy XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stronę pułapki. Motyw podróży jako wyróżnik kompozycyjny w wybranych...
Dostępny
81 szt.

Rozważania Autora dotyczą sposobu realizacji i semantycznych konotacji jednego z najczęściej wykorzystywanych motywów literackich ? motywu podróży (także drogi). Można zaryzykować twierdzenie, że ? również za sprawą kultury masowej ? motyw ów stał się wręcz dominujący w całej współczesnej mediosferze, specjalnie zaś w jej warstwie narracyjnej czy fabularnej. W tym kontekście książka Macieja Pabiska podejmuje jeden z najaktualniejszych wątków w dzisiejszej refleksji kulturoznawczej. Na korzyść publikacji trzeba dodać, iż refleksja ta dotyczy jednak głównie pozaliterackich tekstów kultury (powstaje np. wiele rozpraw o tzw. kinie drogi), przy pewnym niedostatku opracowań na temat współczesnych realizacji motywu podróży (drogi) w beletrystyce (poza tą, skierowaną do młodego odbiorcy). W tym sensie propozycja wypełnia istotna lukę w refleksji literaturoznawczej. Książka nie jest ani podręcznikiem, ani kompendium wiedzy o literaturze danego okresu, lecz zapisem osobistego doświadczenia lektury wrażliwego Czytelnika, a zatem ? jak wszystkie książki krytycznoliterackie ? wykorzystuje autorską perspektywę, korzysta z prawa do wyboru. Z pewnością brakuje dziś na rynku wydawniczym podobnych mówieni [?]. dr prof. Witold Bobiński, prof. UJ (z recenzji) Tytuły rozdziałów nawiązujące do kolejnych etapów podróży, starannie dobrane motta, które nie są tylko erudycyjnymi ozdobnikami, lecz ujawniają istotne aspekty podróżowania lub perspektywy, z których należy dokonać ich oglądu, podkreślanie ciągłości tekstu-opowieści przez płynne przechodzenie od tekstu głównego do tytułu kolejnego podrozdziału [?], wszystko to czyni tekst atrakcyjnym dla potencjalnego Czytelnika. dr hab. Magdalena Bąk, prof. US (z recenzji)

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

55
Britten A Ceremony Of Carols, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Britten A Ceremony Of Carols, CD
Dostępny
12 szt.

1.Venite exultemus Domino by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Ashley Chow 2.Te Deum in C by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Eleanor Carter 3.Jubilate Deo in C by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Ashley Chow 4.Deus in adjutorium meum intende by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 5.A Hymn to the Virgin by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 6.A Hymn of St Columba by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Eleanor Carter 7.Hymn to St Peter, Op. 56a by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Eleanor Carter 8.The Holy Boy by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 9.Music, when soft voices die, H. 37 by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 10.This have I done for my true love, Op. 34 No. 1, H. 128 by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 11.The Sycamore Tree by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 12.The Holly and the Ivy by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 13.Christ's Nativity: 2. Sweet was the song by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 14.A Ceremony of Carols, Op. 28: 1. Procession by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 15.A Ceremony of Carols, Op. 28: 2. Wolcum Yole! by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 16.A Ceremony of Carols, Op. 28: 3. There is no rose by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 17.A Ceremony of Carols, Op. 28: 4a. That yongë child by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 18.A Ceremony of Carols, Op. 28: 4b. Balulalow by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 19.A Ceremony of Carols, Op. 28: 5. As dew in Aprille by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 20.A Ceremony of Carols, Op. 28: 6. This little babe by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 21.A Ceremony of Carols, Op. 28: 7. Interlude by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 22.A Ceremony of Carols, Op. 28: 8. In freezing winter night by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 23.A Ceremony of Carols, Op. 28: 9. Spring Carol by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 24.A Ceremony of Carols, Op. 28: 10. Deo gracias by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 25.A Ceremony of Carols, Op. 28: 11. Recession by Choir of Clare College, Cambridge and Graham Ross 26.Friday Afternoons, Op. 7: 5. A New Year Carol by Choir of Clare College, Cambridge, Graham Ross and Tanya Houghton 27.Digital Booklet: Britten: A Ceremony of Carols by Graham Ross and Choir of Clare College, Cambridge

58,90 zł
56
Mazurkas & Sonate No 3 Geniusas, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazurkas & Sonate No 3 Geniusas, CD
Dostępny
12 szt.

1.Mazurka in E Major, Op. 6, No. 3 2.Mazurka in F Minor, Op. 7, No. 3 3.Mazurka in B-flat Major, Op. 17, No. 1 4.Mazurka in C-sharp Minor, Op. 30, No. 4 5.Mazurka in G-sharp Minor, Op. 33, No. 1 6.Mazurka in D Major, Op. 33, No. 2 7.Mazurka in C Major, Op. 33, No. 3 8.Mazurka in B Major, Op. 63, No. 1 9.Mazurka in F Minor, Op. 63, No. 2 10.Mazurka in C-sharp Minor, Op. 63, No. 3 11.Mazurka in a Minor, Op. 68, No. 2 12.I. Allegro Maestoso 13.II. Scherzo. Molto Vivace

58,90 zł
57
Symphony No 5 Les Siecles Roth, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symphony No 5 Les Siecles Roth, CD
Niedostępny
Brak

1.I. Allegro Con Brio 2.II. Andante Con Moto - Piu Moto - Tempo I 3.III. Allegro 4.IV. Allegro - Tempo I (Scherzo) - Allegro - Sempre Piu Allegro - Presto 5.I. Maestoso - Allegro Molto 6.II. Larghetto 7.III. Menuet 8.IV. Allegro Molto

58,90 zł
Powiadomienie
58
Fur Elise Bagatelles Opp Lewis, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fur Elise Bagatelles Opp Lewis, CD
Niedostępny
Brak

Seven Bagatelles op.33 1 Nr. 1 Andante grazioso quasi allegretto Es-Dur 2 Nr. 2 Scherzo: Allegro - Trio C-Dur 3 Nr. 3 Allegretto F-Dur 4 Nr. 4 Andante A-Dur 5 Nr. 5 Allegro ma non troppo C-Dur 6 Nr. 6 Allegretto quasi andante, con una certa espressione parlante 7 Nr. 7 Presto As-Dur Eleven Bagatelles op.119 8 Nr. 1 Allegretto g-moll 9 Nr. 2 Andante con moto C-Dur 10 Nr. 3 A l'Allemande D-Dur 11 Nr. 4 Andante cantabile A-Dur 12 Nr. 5 Risoluto c-moll 13 Nr. 6 Andante - Allegretto leggiermente G-Dur 14 Nr. 7 Allegro ma non troppo C-Dur 15 Nr. 8 Moderato cantabile, molto legato C-Dur 16 Nr. 9 Vivace moderato a-moll 17 Nr. 10 Allegramente A-Dur 18 Nr. 11 Andante ma non troppo, innocentemente e cantabile B-Dur Six Bagatelles op.126 19 Nr. 1 Andante con moto, cantabile e con piacevole G-Dur 20 Nr. 2 Allegro g-moll 21 Nr. 3 Andante cantabile e grazioso Es-Dur 22 Nr. 4 Presto h-moll/H-Dur 23 Nr. 5 Quasi allegretto G-Dur 24 Nr. 6 Presto - Andante amabile e con moto Es-Dur 25 Albumblatt für Elise (Bagatelle für Klavier a-moll WoO 59) 26 Stück für Klavier B-Dur WoO 60 (Ziemlich lebhaft) 27 Stück für Klavier h-moll WoO 61 (Allegretto) 28 Stück für Klavier g-moll WoO 61a (Allegretto quasi andante) 29 Fantasie für Klavier g-moll (H-Dur) op. 77

58,90 zł
Powiadomienie
59
Concerti Grossi Op 6, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Concerti Grossi Op 6, CD
Dostępny
11 szt.

1. Concerto Grosso No. 1 in G Major, HWV 319: I. A tempo giusto 2. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 1 in G Major, HWV 319: II. Allegro 3. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 1 in G Major, HWV 319: III. Adagio 4. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 1 in G Major, HWV 319: IV. Allegro 5. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 1 in G Major, HWV 319: V. Allegro 6. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 2 in F Major, HWV 320: I. Andante larghetto 7. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 2 in F Major, HWV 320: II. Allegro 8. Concerto Grosso No. 2 in F Major, HWV 320: III. Largo, larghetto andante e piano 9. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 2 in F Major, HWV 320: IV. Allegro, ma non troppo 1 10. Concerti Grossi, Op. 6, No. 0 11. Concerto Grosso in G Minor, HWV 324: I. Largo e Affettuoso 1 12. Concerto Grosso No. 6 in G Minor, HWV 324: II. A tempo giusto - Allegro, ma non troppo 1 13. Concerti Grossi, Op. 6, No. 0 14. Concerto Grosso in G Minor, HWV 324: III. Musette - Larghetto 1 15. Concerti Grossi, Op. 6, No. 0 16. Concerto Grosso in G Minor, HWV 324: IV. Allegro 1 17. Concerti Grossi, Op. 6, No. 0 18. Concerto Grosso in G Minor, HWV 324: V. Allegro 1 19. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 7 in B-Flat Major, HWV 325: I. Largo, e Piano 1 20. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 7 in B-Flat Major, HWV 325: II. Allegro 1 21. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 7 in B-Flat Major, HWV 325: III. Largo 1 22. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 7 in B-Flat Major, HWV 325: IV. Andante 1 23. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 7 in B-Flat Major, HWV 325: V. Hornpipe 2 24. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 10 in D Minor, HWV 328: I. Ouverture 2 25. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 10 in D Minor, HWV 328: II. Allegro 2 26. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 10 in D Minor, HWV 328: III. Allegro 2 27. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 10 in D Minor, HWV 328: IV. Allegro 2 28. Concerti Grossi, Op. 6, Concerto Grosso No. 10 in D Minor, HWV 328: V. Allegro Moderato

49,90 zł
60
Airs De Cour, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
61
Piano Quintet & Seven Trio Wanderer Semenchukc, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano Quintet & Seven Trio Wanderer Semenchukc, CD
Dostępny
7 szt.

1. Piano Quintet in G Minor, Op. 57: I. Prelude (Lento) 2. Piano Quintet in G Minor, Op. 57: II. Fugue (Adagio) 3. Piano Quintet in G Minor, Op. 57: III. Scherzo (Allegretto) 4. Piano Quintet in G Minor, Op. 57: IV. Intermezzo (Lento) 5. Piano Quintet in G Minor, Op. 57: V. Finale (Allegretto) 6. Seven Romances on Poems by Alexander Blok, Op. 127: I. Ophelia's Song 7. Seven Romances on Poems by Alexander Blok, Op. 127: II. Gamayun, the Prophet Bird 8. Seven Romances on Poems by Alexander Blok, Op. 127: III. We were together 9. Seven Romances on Poems by Alexander Blok, Op. 127: IV. The town sleeps 1 10. Seven Romances on Poems by Alexander Blok, Op. 127: V. The storm 1 11. Seven Romances on Poems by Alexander Blok, Op. 127: VI. Secret signs 1 12. Seven Romances on Poems by Alexander Blok, Op. 127: VII. Music

58,90 zł
62
London Circa 1720 Corellis Legacy, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
London Circa 1720 Corellis Legacy, CD
Niedostępny
Brak

1. Babell: Concerto No. II for Sixth Flute in D Major, Op. 3 - I. Adagio - Allegro 2. Babell: Concerto No. II for Sixth Flute in D Major, Op. 3 - II. Adagio 3. Babell: Concerto No. II for Sixth Flute in D Major, Op. 3 - III. Allegro 4. Geminiani: Sonata No. IV in D Major, Op. 1, H. 4 - I. Adagio 5. Geminiani: Sonata No. IV in D Major, Op. 1, H. 4 - II. Allegro 6. Geminiani: Sonata No. IV in D Major, Op. 1, H. 4 - III. Grave 7. Geminiani: Sonata No. IV in D Major, Op. 1, H. 4 - IV. Allegro 8. Corelli: Sonata No. IV in F Major, Op. 6 - I. Largo 9. Corelli: Sonata No. IV in F Major, Op. 6 - II. Allegro 1 10. Corelli: Sonata No. IV in F Major, Op. 6 - III. Grave - Andante Largo 1 11. Corelli: Sonata No. IV in F Major, Op. 6 - IV. Allegro 1 12. Handel: Concerto a Quattro in D minor - I. Adagio 1 13. Handel: Concerto a Quattro in D minor - II. Allegro 1 14. Handel: Concerto a Quattro in D minor - III. Largo 1 15. Handel: Concerto a Quattro in D minor - IV. Allegro 1 16. Schickhardt: Concerto No. II, Op. 19 - I. Allegro 1 17. Schickhardt: Concerto No. II, Op. 19 - II. Adagio 1 18. Schickhardt: Concerto No. II, Op. 19 - III. Vivace 1 19. Schickhardt: Concerto No. II, Op. 19 - IV. Allegro 2 20. Handel: Sonata Per la Viola Da Gamba in G minor, HWV 364B - I. Andante Larghetto 2 21. Handel: Sonata Per la Viola Da Gamba in G minor, HWV 364B - II. Allegro 2 22. Handel: Sonata Per la Viola Da Gamba in G minor, HWV 364B - III. Adagio 2 23. Handel: Sonata Per la Viola Da Gamba in G minor, HWV 364B - IV. Allegro 2 24. Handel: Admeto, HWV 22 -No. 5B. Aria "Spera Si Mio Caro Bene" (Arr. for Flute and Basso Continuo) 2 25. Haym: Pyrrhus and Demetrius -Aria " Thus with Thirst My Souls Expiring" (Arr. for Flute and Basso Continuo)

44,90 zł
Powiadomienie
63
Motets Pichon Pygmalion, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motets Pichon Pygmalion, CD
Dostępny
8 szt.

1. Lobet Den Herrn, Alle Heiden, BWV230 2. Osculetur Me Osculo Oris Sui 3. Komm, Jesu, Komm, BWV229 4. Der Geist Hilft Unser Schwachheit Auf, BWV226 5. Furchte Dich Nicht, Ich Bin Bei Dir, BWV228 6. Ecce Quomodo Moritur Justus 7. Jesu, Meine Freude 8. Unter Deinen Schirmen 9. Denn Das Gesetz Des Geistes 1 10. Trotz Dem Alten Drachen 1 11. Ihr Aber Seid Nicht Fleischlich 1 12. Weg Mit Allen Schatzen 1 13. So Aber Christus in Euch Ist 1 14. Gute Nacht, O Wesen 1 15. So Nun Der Geist 1 16. Weicht, Ihr Trauergeister 1 17. Jubilate Deo 1 18. Singet Dem Herrn Ein Neues Lied 1 19. Wie Sich Sein Vater Erbarmet - Gott, Nimm Dich Ferner Unser An 2 20. Lobet Den Herrn in Seinen Taten

58,90 zł
64
Te Deum Motets, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Te Deum Motets, CD
Dostępny
10 szt.

1. Ecce festivitas amoris 2. Ecce homo 3. Unus ex vobis 4. In pace in idipsum 5. Ha! Plange 6. Vulnerasti cor meum 7. Alleluia, venite amici 8. Flos in flores 9. O Mors, ero mors tua 1 10. Clamant clavi 1 11. Ecce Aurora 1 12. Dum silentium 1 13. Jubilate Deo 1

49,90 zł
65
Lesprit De Noel, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lesprit De Noel, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.05

CD 1 1.Joy to the world! 2.The cheery tree carol 3.The shepherd's star 4.Fulget nicolaus 5.Lullay, lullow: i saw a swete semely sight 6.Noël, noël, noël 7.Messe du jour de noël 8.The reel of tullochgorum 9.Ave maria 10.O magnum mysterium 11.Histoire de la nativité 12.Heute ist christus geboren, svw439 13.Grandes antiennes ô de l'avent 14.Pastorale de noël 15.Concerto grosso n°8 en sol majeur "pour la nuit de noël" 16.Cantates de leipzig, bwv121 17.Cantates de noël, bwv122 18.Magnificat, bwv243 19.Oratorio de noël, bwv248 20.Le messie CD 2 1.Stille nacht! 2.L'enfance du christ, opus 25 3.Motets 4.Sechs sprüche, opus 79 n°5 5.In der christnacht, opus 60 n°1 6.Unser lieben frauen traum, opus 138 n°4 7.Ave maris stella 8.Quatre motets pour le temps de noël 9.A new year carol 10.Magnificat 11.Glorie... / fils unique 12.Hymne des chérubins, opus 7 n°1 13.Bergers de bethléem 14.Que notre bouche soit remplie 15.La légende 16.Le christ est né 17.Une naissance merveilleuse, n°7 18.Carillon du château des ducs de savoie

58,90 zł
Powiadomienie
66
Stille Liebe Hasselhorn Middleton, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stille Liebe Hasselhorn Middleton, CD
Niedostępny
Brak

Tragödie, op. 64 no. 3 1 1. Entflieh mit mir und sei mein Weib 2 2. Es fiel ein Reif in der Frühlingsnacht Romanzen und Balladen, IV, op. 64 (Heinrich Heine) 3 Belsatzar, op. 57 (Heinrich Heine) Zwölf Gedichte von Justinus Kerner, op. 35 4 1. Lust der Sturmnacht 5 2. Stirb, Lieb' und Freud'! 6 3. Wanderlied 7 4. Erstes Grün 8 5. Sehnsucht nach der Waldgegend 9 6. Auf das Trinkglas eines verstorbenen Freundes 10 7. Wanderung 11 8. Stille Liebe 12 9. Frage 13 10. Stille Tränen 14 11. Wer machte dich so krank? 15 12. Alte Laute 16 Die Löwenbraut Romanzen und Balladen, II, op. 49 (Heinrich Heine) 17 Die beiden Grenadiere, op. 49 no. 1 18 Die feindlichen Brüder, op. 49 no. 2 2'12 Fünf Lieder, op. 40 (1-4: Hans Christian Andersen; 5: Greek popular song transl. by Chamisso after Claude Fauriel) 19 1. Märzveilchen 20 2. Muttertraum 21 3. Der Soldat 22 4. Der Spielmann 23 5. Verratene Liebe

58,90 zł
Powiadomienie
67
Piano Concerto No 4 Bezuidenhout Heras Casado, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piano Concerto No 4 Bezuidenhout Heras Casado, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

1. Corolian Op.62 2. Piano Concerto No. 4 in G Major Op.58 3. Piano Concerto No. 4 in G Major Op.58 4. Piano Concerto No. 4 in G Major Op.58 5. The Creatures of Prometheus Op.43

58,90 zł
Powiadomienie
68
Wolcum Yule, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolcum Yule, CD
Dostępny
8 szt.

1 Awake, and join the cheerful choir 2 Good people all 3 The seven rejoices of Mary 4 The Lamb (Carol) (1982) 5 A scots lilt 6 Balulalow 7 Balulalow 8 The holly and the ivy 9 The reel of Tullochgorum 10 I saw three ships 11 A calendar of kings 12 On a cold winter's day 13 Flight into Egypt 14 A god, and yet a man? 15 Green growith the holy 16 Behold, here is the best morning 17 The cherry tree carol 18 Can wassel 19 A new year's carol

51,90 zł
69
Owczarek niemiecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owczarek niemiecki
Dostępny
273 szt.

Książka poświęcona jednej z najbardziej lubianych w Polsce i na świecie rasie psów – owczarkom niemieckim. Walory psychiczne owczarka, czyniące zeń psa wszechstronnie użytkowego – pasterskiego, obrończego, ratowniczego, stróżującego, tropiącego, przewodnika ociemniałych – zyskują mu stale nowych zwolenników. Celem książki było zebranie odpowiedzi na najważniejsze i najczęściej powtarzające się pytania i wątpliwości.

25,20 zł
18,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 6,21 zł

70
Terapia zajęciowa w rehabilitacji medycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia zajęciowa w rehabilitacji medycznej
Niedostępny
Brak

Książka przeznaczona jest dla studentów i terapeutów zainteresowanych problematyką terapii zajęciowej jako składowej rehabilitacji medycznej.

36,00 zł
Powiadomienie
71
Centrum - Peryferia - Naród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Centrum - Peryferia - Naród
Dostępny
93 szt.

Monografia prezentuje strategię i wskazuje uwarunkowania budowania świadomości narodowej w Polsce i w Niemczech w odniesieniu do postrzegania regionu peryferyjnego przez środowiska zewnętrzne i przyjmowania elementów nowego obrazu skonstruowanego na obszarach centralnych przez społeczność terenów peryferyjnych. Przyjmuje hipotezę, że wizerunek regionów peryferyjnych tworzony w regionach centralnych w dyskursie kulturowo-społecznym nabierał cech narodowych, budując spójny i jednolity obraz państwa, zarówno z perspektywy ogólnopolskiej, jak i ogólnoniemieckiej. The Centre ? Peripheries ? Nation. Determinants in Poland and Germany in the 19th and at the beginning of the 20th century The monograph presents the strategy and the determinants of building national awareness in Poland and Germany concerning peripheries with regard to their perception by outer environments, which, in turn, adopt a new view constructed in central regions by periphery communities. It formulates a hypothesis that the image of peripheries, created in the socio-cultural discourse in central regions, displays national traits, which create a coherent and consistent image of the state, both from the Polish and German perspective.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

72
Pakiet: Wietrzne Katedry. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Wietrzne Katedry. Audiobook
Alice Rosalie Reystone, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Ponad dwieście lat temu, kiedy natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a całej cywilizacji groził upadek, nieoczekiwanie pojawiły się elfy. Zaoferowały ludziom przyjaźń i pomoc w zamian za możliwość osiedlenia się. Wspólnie odbudowali świat ze zgliszcz. Jednak radość trwała krótko. Straszliwa zaraza doprowadziła do wymarcia wszystkich elfów... Zawartość pakietu: Tom 1 – Czas trwania: 14 godz. 33 min Tom 2 – Czas trwania: 13 godz. 26 min Tom 3 – Czas trwania: 16 godz. 29 min

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

73
Pakiet: Zanim nadejdzie jutro. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Zanim nadejdzie jutro. Audiobook
Joanna Jax, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Historia o zwykłych ludziach, których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut… Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Bohaterowie trylogii Joanny Jax zmagają się z trudami rzeczywistości zesłańców. Czy wyjdą z tej walki zwycięsko? Zawartość pakietu: Tom 1. Podróż do krainy umarłych – czas trwania: 14 godz. 13 min Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych – czas trwania: 13 godz. 54 min Tom 3. Druga strona nocy – czas trwania: 17 godz. 36 min

49,95 zł
39,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,99 zł

74
Ciocia Jadzia. Tom 3. Wieś. Transylwania. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciocia Jadzia. Tom 3. Wieś. Transylwania. Audiobook
Eliza Piotrowska, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Wieś Przeprowadzka cioci Jadzi na wieś przyniosła sporo korzyści. Ciocia Jadzia przygarnęła wiele niechcianych zwierząt, między innymi kózkę Fetorkę, koguta Pavarottiego, czy świnkę Mortadelę, odkryła tajemnicę Czarnego Dziada i znikającej peruki Parysa Zawiasa, pomagała przy żniwach, brała udział w dożynkach, a nawet uratowała wieś przed pożarem. Dlatego, gdy sołtys zrezygnował ze swojej funkcji, było jasne, kto zajmie jego miejsce... Transylwania Gdy ciocia Jadzia dowiedziała się, że odziedziczyła zamek po prababce Brunhildzie, wsiadła na motor i razem ze swoją bratanicą pojechała do Transylwanii. Okazało się, że w zamku harcują wyjątkowo złośliwe duchy. Cioci Jadzi nie tylko udało się z nimi porozumieć, ale również zatrudnić je w Muzeum Drakuli.

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

75
Tru. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tru. Audiobook
Barbara Kosmowska, StoryBox
Dostępny
10 szt.

Najlepsza książka dziecięca w konkursie „Przecinek i Kropka” w 2016 roku. Tru to niezwykły młody zajączek. Mieszka z mamą i rodzeństwem w ubogiej dzielnicy w Koniczynach Dolnych. Nie ma tych wszystkich wspaniałych rzeczy, które mają jego bogaci koledzy Kolorowi. Jednak ma coś znacznie wspanialszego – wyjątkowy talent wynalazcy! Jak niezwykłe umiejętności i pomysłowość zajączka wpłyną na życie w Koniczynach Dolnych? Posłuchajcie! „(…) bo wynalazki wtedy są ważne, gdy dają szczęście.”

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

76
Merde w Europie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Merde w Europie. Audiobook
Stephen Clarke, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Jeden Brytyjczyk w Brukseli. Dwie przebiegłe Francuzki. I całe mnóstwo „merde”! Czy Bruksela naprawdę chce zdelegalizować dudy, bingo i wędzony boczek? Czy eurokraci próbują regulować rozmiar i krzywiznę europejskich ogórków? I czy naprawdę wierzą, że ślimak to ryba? No i czy atrament w banknotach euro rzeczywiście powoduje u mężczyzn impotencję? Nie. To znaczy, niezupełnie. Ale prawdą jest, że Unia Europejska to poważnie spaczona instytucja. Na własnej skórze doświadcza tego Anglik Paul West. Właśnie przyjechał do Brukseli, aby pracować dla francuskiej eurodeputowanej, i może na własne oczy zobaczyć, co naprawdę dzieje się w imponującym rozmachem domu wariatów, szerzej znanym jako Parlament Europejski.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

77
Mroczna seria. Tom 2. Krew. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna seria. Tom 2. Krew. Audiobook
Bartosz Szczygielski, StoryBox
Dostępny
10 szt.

Krew jest równie emocjonująca i okrutna jak pierwsza część powieści Bartosza Szczygielskiego – Aorta. Ten utalentowany autor z doskonałą precyzją wciąga czytelników w brutalny i skomplikowany świat swoich bohaterów, w którym nic nie jest oczywiste. Życie w szpitalu psychiatrycznym płynie inaczej niż poza jego murami. Na własnej skórze przekonuje się o tym komisarz Gabriel Byś. Snujący się między niszczejącymi budynkami pacjenci obserwują każdą nową twarz. W Tworkach dochodzi do makabrycznego zdarzenia, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić. Sprawy komplikują się, gdy na miejscu zbrodni zaczynają pojawiać się ludzie wierzący w to, że wydarzył się cud. Ile z tego, co Gabriel widzi, jest prawdą, a ile to tylko wymysł jego otumanionej lekami głowy? Kiedy zostaje popełniona kolejna zbrodnia, Gabriel czuje, że traci grunt pod nogami i popada w obłęd. Do czego będzie zdolny się posunąć, by poznać prawdę?

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

78
Inna kobieta. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Inna kobieta. Audiobook
Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Wciągająca od pierwszej strony opowieść, w której każda kobieta odnajdzie echa własnego życia. Ada jest samotną matką czteroletniej Tosi. Jakiś czas temu rozwiodła się z mężem alkoholikiem. Nowa szefowa wykorzystuje Adę do pisania sprzecznych z etyką dziennikarską artykułów, a były mąż z radością wytyka jej każde potknięcie. Codzienną rutynę kobiety przerywa w końcu namiętny romans z przystojnym kolegą z pracy. Joanna jest przeciwieństwem Ady. To zmęczona psycholożka, tworząca wraz z kochającym mężem i dwójką dzieci szczęśliwą rodzinę. Jedynie jej pacjenci i rozwiedzeni od lat rodzice przyprawiają ją o ból głowy. Kobieta jest przekonana, że żyje w idealnym związku, a jak jest naprawdę? Niespodziewanie losy tych dwóch różnych kobiet skrzyżują się w najmniej oczekiwanym momencie.

29,90 zł
16,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,45 zł

79
...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek... Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
...bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek... Audiobook
Jan Tomasz Gross, Aleksandra Pawlicka, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Wywiad rzeka z jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych historyków i socjologów. Jan Tomasz Gross wzbudza często silne negatywne emocje, wykazuje bowiem, że Polacy w czasie drugiej wojny światowej mieli też udział w mordowaniu Żydów. W rozmowie z Aleksandrą Pawlicką Gross po raz pierwszy porusza wątki osobiste i opowiada m.in. o historii rodziny.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

80
Eri i smok. Tom 1. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eri i smok. Tom 1. Audiobook
Jacek Inglot, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Eri jest inna niż wszyscy. Nie tylko dlatego, że jako jedyna we wsi ma rude włosy. Przyjaźni się z dobrą szeptuchą Maruszą, a zwierzęta okazują jej zdumiewające posłuszeństwo. Pewnego dnia Marusza powierza dziewczynce szczególne zadanie: ochronić ostatnie smocze jajo przed złym Widukindem. To bardzo ważne, bo ten, kto będzie przy narodzinach smoka i nada mu imię, zdobędzie nad nim władzę. A nikt nie chce, by taka potężna broń trafiła w ręce bezlitosnego czarnoksiężnika... Eri wyrusza w pełną przygód podróż w towarzystwie gnomka Kołatka, kochającego poezję byłego zbója Wergiliusza oraz skrzata Bajazego.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

81
Halo. Historia komunikowania się. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Halo. Historia komunikowania się. Audiobook
Liliana Fabisińska, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Znaki dymne, tam-tamy, tajemnicze symbole wyryte w kamieniach, supełki wiązane na sznurku, a wreszcie zalakowane koperty wystrzeliwane z armaty czy wysyłane gołębiem lub... wielbłądem pocztowym. Ludzie próbują komunikować się z innymi – będącymi w sąsiednim pomieszczeniu, na drugiej półkuli albo na innej planecie – od tysięcy lat. A historia komunikacji jest fascynująca, zabawna i pełna przypadków, dzięki którym powstały przełomowe wynalazki. Halo? Odebraliście naszą wiadomość bez zakłóceń? Zatem wskakujcie do kapsuły czasu i ruszajcie z nami w tę szaloną podróż!

24,95 zł
19,99 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,96 zł

82
Trzecia strona medalu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia strona medalu. Audiobook
Dariusz Grochal, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Dziennikarz śledczy na tropie tajnego stowarzyszenia z czasów PRL-u! Olaf Limba za książkę będącą zapisem dziennikarskiego śledztwa ujawniającego wiele tajemnic i zbrodni komunistycznej Polski otrzymuje Nagrodę Nobla. Zgłasza się do niego milioner Bernard, człowiek z przeszłością w Służbach Bezpieczeństwa PRL-u, obecnie zajmujący się biznesem oraz prowadzeniem badań nad zjawiskami paranormalnymi. Namawia Olafa do współpracy. Spotkanie to uruchamia całą lawinę zdarzeń, która wciąga Limbę w niebezpieczną grę. Bohater wikła się w prywatne dochodzenie, w którym niemałe znaczenie mają zjawiska nadprzyrodzone i pewien hipnotyzer. Dokąd zaprowadzi go to śledztwo? Co dzieje się naprawdę, a co jest tylko mistyfikacją? Hipnoza, reinkarnacja, historia alternatywna… W najnowszej powieści sensacyjnej Dariusza Grochala kluczową rolę odgrywa prawda, która może mieć wiele wymiarów, tak jak symboliczne tytułowe trzy strony medalu.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

83
Rausz. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rausz. Audiobook
Tomasz Białkowski, StoryBox
Dostępny
11 szt.

Berlin, lato 1939 roku. Młody esesman Egon von Rausch zostaje przyjęty do realizacji tajnego projektu „T4”. To plan zamordowania tysięcy chorych psychicznie i wykluczonych ze społeczeństwa ludzi. Rausch ma zorganizować transport śmierci z Prus Wschodnich do komór gazowych w Saksonii. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec, którego przed laty uznano za zmarłego, żyje i ukrywa się w jednym ze szpitali. Rausch wyrusza w mroczną podróż, podczas której będzie dokonywał okrutnej selekcji ludzi do pociągu śmierci, a równolegle rozpocznie prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia ojca. „Książka przerażająca, wbijająca w fotel, niedająca zasnąć, ale znakomita”. – Magda Mikołajczuk, Polskie Radio Program 1 „Rausz ma wymiar psychologicznego traktatu o naturze zła”. – Sławomir Buryła, „Nowe Książki” „Rausz to przede wszystkim nie tyle powieść wojenna, ile kolejna inkarnacja dekadenckiego toposu upadłego arystokraty”. – Krzysztof Cieślik, „Rzeczpospolita”

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

84
Pamiętaj o mnie. Tom 2. Postscriptum. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętaj o mnie. Tom 2. Postscriptum. Audiobook
Anna Karpińska, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Drugi tom cyklu Pamiętaj o mnie, który skradł serca czytelniczkom. Małgorzacie udaje się spotkać z tajemniczym nadawcą listów, ale odkrycie, kim on jest, bardzo ją zaskakuje. Musi ponownie zajrzeć w przeszłość, by przeanalizować wydarzenia sprzed dwudziestu lat, a życie płynie. Bohaterka boryka się z wydarzeniami dnia codziennego. Oprócz własnych, dopadają ją kłopoty najbliższych, które często przesłaniają walkę o własne szczęście. A to może czekać za progiem, bo jej serce mocniej zabiło do nadawcy listów... Czy tajemniczy mężczyzna okaże się idealnym partnerem dla Małgorzaty? Czy bohaterce uda się wydobyć z dotychczasowego toksycznego związku? Uratować rodzinę, pomóc siostrze? A wreszcie osiągnąć szczęście, które dla niej jest tak ważne? Na odpowiedzi musimy czekać do ostatniego rozdziału, jak to zwykle bywa w historiach pisanych przez życie. „Anna Karpińska pisze o kobiecej duszy i skrywanych uczuciach. Gra na emocjach, które drzemią w sercu każdej kobiety. W tej historii wiele z nas odnajdzie cząstkę siebie”. – Wioletta Sawicka, pisarka „Każdy z nas popełnia błędy. Niektóre rzutują także na życie bliskich nam osób. Między innymi dlatego ta historia tak angażuje. Małgorzata przez lata tkwiła w potrzasku własnej decyzji. Jesteśmy ciekawi, jak bohaterka wybrnie z trudnej sytuacji i czy odnajdzie upragnione szczęście. Anna Karpińska pisze o relacjach rodzinnych w sposób autentyczny, niemal intymny. Czujemy, że podobna historia miałaby szansę przydarzyć się każdej z nas. Gorąco polecam!” – Agata Kołakowska, pisarka

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

85
Lista obecności. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista obecności. Audiobook
Agata Kołakowska, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Iga Stelmach jest czterdziestoletnią rzeźbiarką, która otrzymała zaproszenie do zamieszkania w Kunicach. W tej wsi stawia się na więzi międzyludzkie, a wspólnota jest jak rodzina. Ze szczególną estymą traktowani są artyści, których obecność jest chlubą miejscowości. Iga kupuje dom, w którym chce zacząć nowy rozdział swojego życia. Ma. nadzieję, że tu będzie mogła powrócić do rzeźbienia. Przestanie się go bać... A ma powody, by do swojej ukochanej gliny podchodzić z dystansem i niepokojem. Po śmierci pięcioletniej córeczki zorientowała się, że kolejna bolesna strata, której doświadczyła, nie jest przypadkowa. Wszyscy bliscy, których utrwaliła w swoim najsłynniejszym cyklu „Oblicza”, odeszli – dokładnie w takiej kolejności, w jakiej ich wyrzeźbiła. Świadomość tego była dla niej wstrząsem.

33,00 zł
18,15 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 14,85 zł

86
Komisarz Lena Rudnicka. Poryw. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisarz Lena Rudnicka. Poryw. Audiobook
Kinga Wójcik, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Klemens Chmielny, sumienny księgowy, wzorowy syn i mąż, zostaje zamordowany. Żona, przyjaciel, pracownicy hotelu, w którym pracował, oraz zagadkowa kobieta ze zdjęcia, a nawet matka i ojciec ofiary – każde z nich mogło mieć motyw, aby pozbyć się Klemensa. Wszystko wskazuje na to, że ten niepozorny mężczyzna wiódł podwójne życie... Śledztwo prowadzi nowy tandem śledczy łódzkiej komendy – bezkompromisowa i ekscentryczna komisarz Lena Rudnicka wraz z nieśmiałym nowicjuszem, sierżantem Marcelem Wolskim. Znajomość tej pary, za sprawą zaskakującego i nieco pikantnego początku, zapowiada się interesująco i burzliwe. Temperatura śledztwa wrośnie jeszcze bardziej, gdy dołączy do nich prokurator Krzysztof Nawrocki, którego relacje z komisarz Rudnicką są nader skomplikowane.

34,95 zł
27,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,99 zł

87
Himalaistka. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Himalaistka. Audiobook
Wojciech Wójcik, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Tajemnicze morderstwo pod wierzchołkiem K2. Wyprawa, która staje się walką o przetrwanie. Trwa narodowa wyprawa zimowa na K2. W decydującej fazie niespodziewanie zmienia się pogoda. Łukasz Lewicki, zmuszony do dramatycznego odwrotu spod samego wierzchołka, spada na dno lodowej szczeliny. Tam natyka się na zamarznięte ciało Iwetty Miller, znanej himalaistki, która zaginęła pół roku wcześniej. Z jej głowy sterczy czekan. Tymczasem w Polsce wszystkie media z zainteresowaniem śledzą losy wyprawy. Majka dostaje swój pierwszy poważny dziennikarski temat i od razu trafia na bombę. Przed laty w tej samej części zbocza znaleziono ciało ojca Iwetty, który z niewiadomych przyczyn skoczył w przepaść. Czy to tylko zbieg okoliczności? Łukasz ostatkiem sił dociera do obozu, przynosząc ze sobą telefon Iwetty. Nie wie, że to dopiero początek walki o życie. Morderca nie może dopuścić, by wskazał miejsce, gdzie znalazł ciało himalaistki. Na dzikich pustkowiach Karakorum rozpoczyna się polowanie...

37,95 zł
30,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,59 zł

88
Spotkajmy się po wojnie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkajmy się po wojnie. Audiobook
Agnieszka Jeż, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Trzy pokolenia, dwie historie, jeden wspólny los. Piękna opowieść o miłości i wojnie. Anna Matkowska i Marcin Zieliński zaczynają nowe życie. Razem będą zapisywać czystą kartę ich przyszłości. Podczas przyjęcia zaręczynowego okazuje się jednak, że ta historia zaczęła się wiele lat wcześniej, podczas wojny, kiedy los połączył ich dziadków. W tej opowieści jest wszystko: szaleńcza miłość, zazdrość, tajemnice, kłamstwa, przemilczenia, lęki i nadzieje. I najtrudniejsze – przebaczenie.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

89
Tamta kobieta. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamta kobieta. Audiobook
Anna H. Niemczynow, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Ta powieść na długo pozostaje w pamięci. Do gabinetu dr Romy Jasińskiej przychodzi mężczyzna z małą dziewczynką. W pięknej pani doktor rozpoznaje kobietę, której szukał przez wiele lat. Dlaczego lekarce tak bardzo zależało na tym, aby nie zostać odnalezioną? Co ukrywa i co łączy ją z przybyłym? Jaką rolę w tej tajemniczej historii odegrała „tamta kobieta”? Anna H. Niemczynow ponownie udowadnia, że nie wszystko musi być takie, na jakie wygląda, a pozory potrafią mylić. Z wyczuciem kreśli obraz współczesnej kobiety podążającej za marzeniami. Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię ich realizacji i czy to, co zwiemy sukcesem, daje gwarancję szczęścia?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

90
Hotel 69. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Hotel 69. Audiobook
Sonia Rosa, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Jakie tajemnice skrywają hotelowe apartamenty? Goście, którzy opłacili pokój, nie zawsze grzecznie idą spać... W Hotelu 69 spotkasz miłość, nienawiść, zazdrość, mroczne sekrety i małe codzienne grzeszki zameldowanych tam gości. W tle świat olbrzymich pieniędzy, sopockich milionerów, trójmiejskiego półświatka i codzienność „szarych” pracowników, dla których ekskluzywne wnętrza pięciogwiazdkowego hotelu nie mają żadnych tajemnic.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

91
Mam na imię Ania. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam na imię Ania. Audiobook
Anita Scharmach, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Anna Mikołajska jest zdolną, odnoszącą sukcesy dziennikarką. Jej życie wydaje się idealne: przy kochającym mężu, w przepięknym mieszkaniu. Nikt nie wie, że to tylko pozory, kobieta opanowała swoją rolę do perfekcji, zaś za zamkniętymi drzwiami domu przeżywa piekło. Pewnego dnia dostaje zadanie napisania reportażu z ośrodka leczenia uzależnień. Wyjazd tam okazuje się nie tylko wyzwaniem zawodowym, lecz także iskrą, która rozpali w niej ogień buntu i da jej siłę na odmianę życia. Czy Ani uda się pokonać demony przeszłości? Czy pozna prawdziwą miłość? Co jeszcze czeka na nią za zakrętem życiowej drogi?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

92
Wiedźmy na wakacjach. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźmy na wakacjach. Audiobook
Małgorzata J. Kursa, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Personel Agencji Literackiej „TERCET” ma dość upału i gastronomicznej działalności Manueli. Majka postanawia zabrać wiedźmy na tygodniowe wakacje. Warszawski zgiełk mają zamienić na wypoczynek pośród urokliwych plenerów Podlasia z dala od ludzi i kłopotów. Nieoczekiwani goście niweczą te plany, a dodatkowe atrakcje zapewniają dwie nieboszczki, jeden literacki niedobitek, czający się w ciemnościach intruz, obfitujące w niespodzianki noce oraz czworonożne bachory, czyli Muza i Czort. Zamiast wypoczywać, wiedźmy zostają zmuszone do obrony swojej wakacyjnej siedziby. Czy jedynemu sekretarkowi na świecie uda się odkryć, komu zawdzięczają te niezapomniane wakacje?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

93
Ciężki bagaż. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciężki bagaż. Audiobook
Bruno Kadyna, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Adam, bohater tej powieści, to twardziel, człowiek związany ze środowiskiem przestępczym Wybrzeża, który okradł swoich kolegów, tym samym wydając na siebie wyrok śmierci. Pod presją zdarzeń Adam chce zerwać z przeszłością i rozpocząć nowe życie – nie wszystko jednak przebiega po jego myśli. W niewielkim Wązicku, gdzie zamieszkał, dzieją się dziwne rzeczy.Ich katalizatorem jest, jak się wydaje, nastoletnia Kamila. Dziewczyna, która sprawia wrażenie opętanej, informuje Adama, że trafił w to miejsce nieprzypadkowo, gdyż ma do wykonania ważną misję... Czy „ciężki bagaż”, jaki eks-bandyta dźwiga od lat, pozwoli sprostać temu zadaniu? „Bruno Kadyna, znany z wcześniejszej, brawurowej powieści Wpływ, w nowej książce z powodzeniem robi to, co umie najlepiej: rzetelnie straszy. Gorąco polecam tę opowieść, w której wątki kryminalne zgrabnie przeplatają się z obyczajowymi, a pełnokrwiści bohaterowie zaglądają w przepastną otchłań lęku...” – Wojciech Chudziński, z-ca redaktora naczelnego miesięcznika „Nieznany Świat”.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

94
Chapel Springs. Tom 3. Sezon życzeń. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chapel Springs. Tom 3. Sezon życzeń. Audiobook
Denise Hunter, StoryBox
Dostępny
13 szt.

W tej rywalizacji nie chodzi tylko o dom... PJ McKinley ma smykałkę do gotowania, ale do spełnienia marzenia o własnej restauracji brakuje jej jeszcze lokalu. Kiedy jedna z mieszkanek Chapel Springs postanawia oddać swoją rodzinną posiadłość osobie, która przedstawi najlepszy plan zagospodarowania budynku, PJ wierzy, że to jej pisana jest wygrana. Cole Evans jest pewnym siebie, profesjonalnym i godnym zaufania robotnikiem, ale po dzieciństwie spędzonym w pieczy zastępczej ma świadomość, że życie układa się różnie. Kiedy dowiaduje się o konkursie, wie, że jego pomysł na dom przejściowy może być jedyną szansą dla młodzieży opuszczającej rodziny zastępcze. Musi tylko przekonać właścicielkę, że jego nierentowne przedsięwzięcie przysłuży się lokalnej społeczności. Po rozważeniu ich kandydatur, aby sprawdzić, czyj pomysł jest lepszy, ekscentryczna filantropka proponuje nieoczekiwane rozwiązanie. Codzienne życie PJ i Cole’a zmienia się w zaciekłą rywalizację. Czy siła, z jaką na siebie oddziałują, zniszczy wszystko, czego tak bardzo pragnęli?

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

95
Nad zatoką. Tom 3. Zmierzch nad jagodowymi polami. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nad zatoką. Tom 3. Zmierzch nad jagodowymi polami. Audiobook
Colleen Coble, StoryBox
Dostępny
8 szt.

„Chciałbym, żeby dziewczynki były bezpieczne…” Kate Mason poświęciła życie, by troszczyć się o rodzinne uprawy jagód. Kiedy jednak jej pola przestają przynosić plony, zmuszona jest wymyślić jakiś inny sposób zarabiania na życie. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie małego domku leżącego na terenie jej posiadłości, jednak to i tak za mało. Gdy w jej życiu pojawia się bostoński przedsiębiorca, Drake Newham, poszukujący nie tylko miejsca do zamieszkania, ale również niani dla swoich dwóch bratanic, to wszystko wydaje się jej zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Nowego lokatora natomiast nie odstępuje budzące niepokój pytanie o to, kto mógł zamordować jego rodzinę. Im więcej czasu Kate spędza w towarzystwie Drake'a i dziewczynek, tym trudniej jej ukryć zainteresowanie jego osobą. Ale kryzys w rodzinie nie jest najlepszym czasem na rozwijanie miłosnych uczuć. W międzyczasie Kate dowiaduje się także, że jej wujek, odbywający karę za morderstwo, uciekł z więzienia. Na dodatek pojawia się jeszcze jakiś lokalny stalker. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a ona nie wie, czy jej pola jagodowe jeszcze kiedyś wydadzą owoc… i czy ten zmierzch nie okaże się jej ostatnim…

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

96
Figurka pieska, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurka pieska, mix wzorów
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Pies to przyjaciel domu, dlatego warto, aby dzieci oswajały się z tym zwierzakiem z pomocą Mega Creative. Wielkość figurki: ok 24.0 cm Uwaga. Mix wzorów – towar wysyłany losowo. Podana cena dotyczy jednej sztuki.

21,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,4%
oszczędzasz 4,91 zł

97
Cicha noc. Książeczka dźwiękowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cicha noc. Książeczka dźwiękowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Książeczka śpiewająca kolędę o Bożym Narodzeniu. Z tą ślicznie ilustrowaną książką możesz zaśpiewać najpiękniejszą kolędę. śpiewaj, czytając tekst i odtwarzaj odpowiedni fragment melodii.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

98
Na wsi. Obrazki dla najmłodszych. Naklejanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wsi. Obrazki dla najmłodszych. Naklejanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.26

Dzięki zabawie z naklejkami najmłodsze dzieci poznają wiejskie zwierzęta. Na każdej stronie dzieci mogą umieszczać naklejki z wizerunkami zwierzątek, które rozpoznały i dopasowały. W serii `Obrazki dla najmłodszych. Naklejanki` ukazały się tytuły: Robimy zakupy, Boże Narodzenie, Szopka, święty Mikołaj, Dinozaury, Małe stworzonka, Cyfry, Kolory, Zwierzęta, Klub jeździecki, Domowe zwierzątka, W górach, Na wsi, Pojazdy.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

99
Mądra Mysz. Zuzia idzie na bal przebierańców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia idzie na bal przebierańców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Kolejna książka w serii „Mądra Mysz”. Tym razem Zuzia dostaje zaproszenie na przyjęcie urodzinowe pod hasłem: kolorowy podwodny świat. Zuzia bardzo się cieszy. Niestety, kostium syreny ze sklepu jest na nią o wiele za duży. Czy znajdzie się szybko jakieś przebranie?

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

100
Poznaj mieszkańców zagrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj mieszkańców zagrody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.13

Dzięki tej niezwykłej książce poznasz nie tylko mieszkańców wiejskiej zagrody. Znajdziesz tu mnóstwo informacji i ciekawostek o zwierzętach żyjących na wsi. Dowiesz się, co jedzą, w jaki sposób opiekują się swoimi młodymi i jaką rolę odgrywają w życiu ludzi. 50 wyjątkowych dźwięków przybliży ci obraz tętniącej życiem wsi. Przeczytaj informacje, przyjrzyj się obrazkowi i naciśnij odpowiedni przycisk. Książka sztywnostronicowa z panelem dźwiękowym.

60,00 zł
47,40 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,60 zł

Wróć do góry