hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.10.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 27 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Co robisz z szansą? (Kobi Yamada, Mae Besom), na drugim Segregator A4/75K biały (Interdruk). Kolejny produkt to Wielki Atlas Świata Feliksa (Annette Langen, Constanza Droop) oraz Porzekadła (Jerzy Bralczyk).
1
Co robisz z szansą? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robisz z szansą?
Dostępny
151 szt.

Obsypani nagrodami twórcy bestsellerów „New York Times” Co robisz z pomysłem? i Co robisz z problemem? powracają z urzekającą historią o nieśmiałym marzycielu i tajemniczej szansie – złotym motylu w kształcie origami. Otwierają jeszcze szerzej wrota wyobraźni i wręczają (małym i dużym) dzieciom bilet do świata nowych przyjaźni, pięknych wspomnień, nowych odkryć i niezapomnianych przygód. Pełna ciepła i fantazji opowieść, na kartach której ożywione to, co niewidzialne, ale najważniejsze: obawy, rozterki duszy i całą mieszankę silnych emocji. Literatura dziecięca z najwyższej półki! Zapada w pamięć, by rozpalić iskrę odwagi w przełomowych momentach dorosłego życia. Poczuj magię inspiracji, która płynie z tej książki. Dreszczyk emocji gwarantowany!

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

9 osób kupiło
2
Segregator A4/75K biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/75K biały
Interdruk
Dostępny
18 szt.

Segregator - A4/75K. Kolor biały..

10,99 zł
7 osób kupiło
3
Wielki Atlas Świata Feliksa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Atlas Świata Feliksa
Dostępny
393 szt.

Olbrzymia skarbnica wiedzy o świecie. Doskonałe uzupełnienie serii „Listy od Feliksa”. Atlas Feliksa to dużo więcej niż po prostu mapy. To opowieść o świecie i zasadach jego działania. Dzieci poznają Układ Słoneczny, dowiedzą się, z jakiego powodu księżyc zmienia kształt, dlaczego mamy pory roku, albo dzień i noc. Feliks zachęci do sporządzenia własnego zegara słonecznego, wskaźnika pogodowego czy mapy. Zabierze w podróż po wszystkich kontynentach, obsypując ciekawostkami, zagadkami i rekordami. Podzieli się także listami od dzieci z całego świata napisanymi ty razem do Feliksa (każdy napisany na innej papeterii i innym charakterem pisma). Listy są bardzo poruszające i mówią o problemach związanych z życiem w różnych krajach na świecie. Atlas to książka odpowiedzialna społecznie, ponieważ opowiada o pięknych, ale także trudnych różnicach w poziomie i sposobie życia ludzi na świecie, uwrażliwia na kwestie pomocy charytatywnej i ochrony środowiska, zachęca do wspierania, pomagania i życzliwości, podając przykłady konkretnych akcji i fundacji, daje dziecku nieocenioną dawkę świadomości i wiedzy o świecie. A wszystko w ciepły, przystępny sposób, językiem Feliksa. Dodatkowo książka zawiera dużą mapę ścienną o wymiarach: 83.0 x 70.0 cm. Polecają: Emka Kowalska (Obibooki) i Beata Sadowska, Radio dla Ciebie, Guliwer, Miasto Dzieci, Maluszkowe inspiracje, Qlturka.p, Bliskie czytanie, E-Gaga Książka zalecana od 5 roku życia.

110,00 zł
73,70 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 36,30 zł

6 osób kupiło
4
Porzekadła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porzekadła
Dostępny
101 szt.

Porzekadła, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to bogate kompendium zawierające omówienie ponad 300 najpopularniejszych powiedzeń. Autor w kilkunastu tematycznych rozdziałach precyzyjnie, acz z dużą dozą humoru, rozkłada poszczególne porzekadła na czynniki pierwsze. Dzięki lekturze dowiemy się między innymi, dlaczego „Dobremu wszędzie dobrze”, „Śmiałym szczęście sprzyja”, a „Kto śpi, nie grzeszy”. Czytając książkę, zastanowimy się też, czy lepiej mieć pusty lub pełny żołądek, poznamy sekret nocnych transformacji kotów oraz ulubioną siedzibę wilków. Na przykładzie kilkunastu haseł prześledzimy także funkcję baby, głupca i diabła w języku, i być może spojrzymy na nich przychylnym okiem. Część porzekadeł, zilustrowana łatwo rozpoznawalną kreską Henryka Sawki, obrazuje sytuacje dobrze znane z życia codziennego, które niejednokrotnie można byłoby podsumować „Mądry Polak po szkodzie” lub „Historia lubi się powtarzać”.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

4 osoby kupiły
5
Piasek, zestaw 6 tub - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piasek, zestaw 6 tub
Play-Doh
Dostępny
2 szt.

Ten zestaw zapewni godziny niesamowitej zabawy Wypróbuj różne piaski - o elastycznym i błyszczącym wyglądzie! Baw się nimi dzięki narzędziom o tematyce syrenki.

69,90 zł
62,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

4 osoby kupiły
6
Zestaw ubranek dla lalek, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw ubranek dla lalek, mix wzorów
Smily Play
Dostępny
6 szt.

Ubranka dla lalek pozwolą dziewczynce na modowe przebieranki wspólnie z ulubioną lalką! Małe dziewczynki uwielbiają się stroić. Uwielbiają też stroić swoje lalki, a z tym zestawem będzie to możliwe. Ubranka zostały wykonane z przyjemnego w dotyku i trwałego materiału. Zestaw zawiera 2 sukienki oraz dodatki. Uwaga. Mix wzorów – towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
7
Bączek Krecik 13 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bączek Krecik 13 cm
Lena
Dostępny
30 szt.

Wymiary: Średnica: 13 cm

26,90 zł
24,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

4 osoby kupiły
8
Pokój wewnętrzny w 9 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokój wewnętrzny w 9 dni
Dostępny
15 szt.

Czy współczesny człowiek może odnaleźć wewnętrzny pokój niezależnie od tego, co dzieje się w jego życiu? Czy możemy spoglądać w przyszłość z nadzieją, zdystansowani wobec trosk codzienności? Łaską, o którą będziemy prosić podczas tych rekolekcji, jest przyjęcie pokoju Bożego do naszych serc w sposób najgłębszy, najpełniejszy, i zdolność przekazywania tego pokoju wokół nas. W Liście do Kolosan św. Paweł pisze: „A w sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele” (Kol 3, 15). Dzisiaj w świecie naznaczonym tyloma lękami, niepokojami, troskami wezwanie to nabiera szczególnej wagi. Przyjęcie i przekazywanie Bożego pokoju jest rzeczywistą duchową koniecznością. Pierwszym obowiązkiem chrześcijanina nie jest doskonałość ani rozwiązanie wszystkich problemów, ani też powodzenie we wszystkim, lecz zachowanie pokoju.

13,91 zł
10,99 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,92 zł

4 osoby kupiły
9
Ozdoba dekoracyjna Piórka Mix Op50szt 396537 Pbh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
3 osoby kupiły
10
Segregator A4/50K fioletowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/50K fioletowy
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.28

Segregator - A4/50K. Kolor fioletowy.

10,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
11
Miłość czyni dobrym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość czyni dobrym
Dostępny
1235 szt.

Zło, którego się dopuszczają, niewiele różni się od krwawych zbrodni. Wywołuje cierpienie, bezpowrotnie łamie ludzkie życie. Jednak w oszustach jest też coś, co nas intryguje, przyciąga jak magnes. To właśnie bezwzględnego, ale i doskonałego w swoim fachu oszusta – Daniela Skalskiego – zdecydowała się opisać Katarzyna Bonda w swojej najnowszej powieści Miłość czyni dobrym. Mężczyzna bez najmniejszych skrupułów manipuluje każdym, kto stanie na jego drodze. Począwszy od zakochanych w nim kobiet, po specjalistów od finansów. Daniel Skalski marzy o zdobyciu naprawdę dużych pieniędzy i życiu w luksusie. W poszukiwaniu łatwego zarobku schodzi na drogę przestępczą, zostaje bezwzględnym oszustem. Odtąd jego codzienność to nakręcająca się spirala kłamstw i intryg, które zniszczą niejedno życie… Pierwszą ofiarą oszusta jest zauroczona nim Gabrysia – pracownica banku. To ona zdradza Skalskiemu, że czeki są weryfikowane tylko raz na pół roku. Dzięki niej Daniel poznaje także słabe elementy zabezpieczania papierów wartościowych. Skalski najpierw okrada przedstawicieli firm handlowych w Polsce, a potem rozpoczyna działania na skalę międzynarodową, obracając milionami dolarów. Przenosi się do Londynu, gdzie konsekwentnie buduje swoją markę finansisty i maklera od funduszy hedgingowych. W otoczeniu Skalskiego, który zaczyna przedstawiać się jako spadkobierca rodziny Hochbergów, pojawiają się liczni oszuści i fałszerze. Wraz z nimi i przeciwko nim Daniel konstruuje kilka przemyślnych intryg, które jeszcze pomnażają jego zasoby… „Akta sądowe jednego z największych oszustów III RP liczą ponad sto dwadzieścia tomów. Zapoznałam się z każdą włączoną do tego materiału kartą. To, co Państwu przedstawiam w postaci fabularnej opowieści, jest ledwie kroplą w morzu niegodziwości i krętactw, które miały miejsce w rzeczywistości. Praca ze zgromadzonym materiałem była tak dotkliwa, jakby to było obcowanie z diabłem. I taki też archetyp obrałam dla bohatera”. – Katarzyna Bonda

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
12
Slime metaliczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slime metaliczny
Play-Doh
Dostępny
49 szt.

Ten zestaw zapewni niesamowitą zabawę i rozwinie kreatywność dziecka Zestaw metalicznych slimów w kolorze różowego złota, klasycznego złota i srebra zagwarantuje udaną zabawę i pozwoli na tworzenie oryginalnych arcydzieł. Zestaw obowiązkowy dla małych artystów

49,89 zł
44,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

3 osoby kupiły
13
Zadania maturalne na dowodzenie z matematyki. Poziom podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania maturalne na dowodzenie z matematyki. Poziom podstawowy i rozs...
Dostępny
48 szt.

Niniejszy opracowanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli, którzy chcą się przygotować do poprawnego dowodzenia zadań maturalnych, które jakże często występują na egzaminie podstawowym i rozszerzonym. Zbiór składa się z trzech części: • Ponad 300 przykładowych zadań poświęconych dowodzeniu, pogrupowanych w 11 działach zgodnie z podstawą programową na poziomie podstawowym i rozszerzonym. • Prawie 100 zadań, które w latach 2010-2020 wystąpiły na maturze. • Dowody wszystkich 400 zadań prezentowanych w zbiorze. Jak ważne jest dowodzenie niech świadczy zapis z podstawy programowej z roku 2018: „Samodzielne przeprowadzanie dowodów przez uczniów rozwija takie umiejętności jak: logiczne myślenie, precyzyjne wyrażanie myśli i zdolność rozwiązywania złożonych problemów. Dowodzenie pozwala doskonalić umiejętność dobierania trafnych argumentów i konstruowania poprawnych rozumowań. Umiejętność formułowania poprawnych rozumowań i uzasadnień jest ważna również poza matematyką.” Poniższy zbiór mogą wykorzystać nauczyciele na lekcjach matematyki, a uczniowie do samodzielnej nauki do matury, jak i przygotowania się do konkursów matematycznych.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

3 osoby kupiły
14
Segregator A4/75K jasnoniebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/75K jasnoniebieski
Interdruk
Dostępny
2 szt.

Segregator - A4/75K. Kolor jasnoniebieski.

10,99 zł
3 osoby kupiły
15
Segregator A4/50K różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/50K różowy
Interdruk
Dostępny
6 szt.

Segregator - A4/50K. Kolor różowy.

10,99 zł
2 osoby kupiły
16
Zabić Pattona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabić Pattona
Dostępny
11 szt.

Wielotygodniowy numer 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”! 1,5 miliona egzemplarzy sprzedanych w USA! Kto stał za śmiercią generała Pattona w grudniu 1945 roku? George S. Patton junior, agresywny, zdeterminowany, jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Wieczny wojownik, błyskotliwy strateg, bezwzględnie szczery, często obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków, gdy 8 maja 1945 roku, w dniu zakończenia wojny w Europie, zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej, ogłaszając, że: „Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego, jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami (...). Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, ale umocniliśmy drugiego, znacznie gorszego”. Kilka miesięcy później, tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych, Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego. Przez ponad 70 lat podejrzewano, że jego śmierć nie była przypadkowa. Na kartach Zabić Pattona autorzy opisują potężnych wrogów, którzy mogli usunąć niewygodnego generała. Bill O’Reilly, wielka gwiazda telewizji Fox News, i historyk Martin Dugard opisują wkład generała George’a S. Pattona juniora w zwycięstwo aliantów i rolę, jaką jego 3. Armia odegrała w pokonaniu III Rzeszy. Pokazują też, że na polu polityki Patton musiał stawić czoło przeciwnikom znacznie groźniejszym i bezwzględnym niż na polach bitew. Śmierć Pattona, zaciekłego wroga komunizmu i imperialnych ambicji Rosji, zyskuje obecnie niebezpiecznie aktualne znaczenie. Słowa z maja 1945 roku: „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom, że mają iść w cholerę, zamiast ich słuchać, kiedy nam mówią, że mamy się cofnąć”, są niestety znów na czasie. Tym bardziej warto poznać kulisy tajemniczej śmierci generała Pattona.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
17
Balibazoo. Zawieszka sensoryczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balibazoo. Zawieszka sensoryczna
Dumel Discovery
Dostępny
2 szt.

Zabawka, która wspiera rozwój malucha na wczesnym etapie jego rozwoju. Wykonana została z materiałów o zróżnicowanych fakturach, które stymulują zmysły wzroku i dotyku dziecka, rozwijając jego zdolności poznawcze. Poszczególne elementy zawieszki zdobią kolorowe, materiałowe metki. Znajdziemy tu także grzechotkę oraz piłeczkę z podobiznami zwierzątek, która zabawnie popiskuje przy potrząsaniu. Wygodny uchwyt w postaci klamry, pozwoli w łatwy i szybki sposób przymocować zawieszkę do wózeczka lub łózka malca, aby mogła mu towarzyszyć w każdej chwili. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od dnia narodzin. Cechy produktu: • 2 miękkie kształty oraz przezroczysty krążek z koralikami (grzechotka), • wygodna klamerka, umożliwiająca zawieszenie zabawki w dowolnym miejscu, • materiały o zróżnicowanej fakturze, • materiałowe metki stymulujące zmysł dotyku malucha.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2 osoby kupiły
18
Powstanie i upadek Starożytnego Egiptu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie i upadek Starożytnego Egiptu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Znakomita, bogato ilustrowana historia starożytnego Egiptu napisana przez wybitnego znawcę tematu Toby'ego Wilkinsona. W tej znakomitej, bogato ilustrowanej historii starożytnego Egiptu wybitny znawca tematu Toby Wilkinson opowiada o jednej z największych i najbardziej długowiecznych cywilizacji, zdejmując złote maski z twarzy władców, życie zwykłych ludzi zaś odtwarzając na podstawie papirusów wydobytych z piasków pustyni. Choć na przestrzeni trzech tysięcy lat znaleźć można wszystkie elementy epickiej powieści – olśniewające dwory, intrygi dynastyczne, mroczne skrytobójstwa i heroiczne bitwy – prawda historyczna okazuje się jeszcze bardziej intrygująca. Dzieje tego pierwszego państwa narodowego to nie tylko budowa piramid, Kamień z Rosetty, religia, z której całymi garściami czerpało chrześcijaństwo – to przede wszystkim ciągłe próby zjednoczenia niejednorodnego kraju. Łącząc gawędziarski rozmach z dogłębną znajomością hieroglifów oraz ikonografii władzy, uwzględniając przy tym najnowsze wyniki badań (lub z nimi polemizując), autor odsłania ukrytą pod pozorami niezmiennej monarchii nachalną propagandę, bezpardonowe rozgrywki polityczne, ale także wyjątkowe osiągnięcia architektoniczne i kulturowe. Na tym wątku osnuwa losy nie tylko wielkich – potężnej tajemniczej Hatszepsut, zjawiskowej Nefertiti bądź religijnego rewolucjonisty Echnatona – ale też równie autentycznych: dworskiego skryby, z chłopa urzędnika albo dowódcy faraońskiej armii..

79,00 zł
59,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,75 zł

2 osoby kupiły
19
Farby do malowania twarzy YNJ 6 kolorów NOSTER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby do malowania twarzy YNJ 6 kolorów NOSTER
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Krepina premium w kolorze zielonym o rozmiarze 200x50 cm.

15,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
20
Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z wypiekami na 4 pory roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

„La dolce vita" – słodkie życie, pełne wyrafinowanych smaków, chce mieć każdy z nas. Kolejna odsłona cukierniczych cudów autorstwa Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat otwiera nam ich świat. Mamy tu inspirowane włoską radością życia panna cottę i „Ferrero Rocher”, mamy lekkie, rozpływające się w ustach, przenoszące nas do Hiszpanii serniczki o smaku pinacolady, i wreszcie – mamy też przepisy dzięki którym znowu, jak w dzieciństwie, trafiamy do babcinej kuchni – polskie pączki, szarlotkę czy faworki. Autorki – Agata prowadząca popularny kanał Sugarlady oraz Małgorzata właścicielka pracowni cukierniczej „Candy Gold” – żonglują pomysłami i recepturami, które poznały podczas licznych podróży po świecie. Każdy z przepisów, jakie nam prezentują, to mieszanka bogatego doświadczenia pasjonatki cukiernictwa, autorskiej fantazji i profesjonalnych zasad pieczenia.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

2 osoby kupiły
21
Slime. Snotty Scotty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Slime. Snotty Scotty
Play-Doh
Dostępny
6 szt.

Scotty jest chory i z jego nosa wydobywa się ciągnący slime Naciśnij jego nos, a zobaczysz jak wydobywa się z niego elastyczny slime. W zestawie oprócz tubek z masą znajdują się szczypce oraz małe wiaderko. Świetna zabawa gwarantowana! Wymiary opakowania: 27.9 x 21.3 x 23.5 cm

75,90 zł
54,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,25 zł

2 osoby kupiły
22
Piana w sprayu, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piana w sprayu, mix wzorów
Hestia
Dostępny
21 szt.

Piana w sprayu sprawdzi się podczas zabawy, a także jako dekoracja. Piana jest łatwa w usuwaniu. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

4,99 zł
2 osoby kupiły
23
Segregator A4/50K biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/50K biały
Interdruk
Dostępny
20 szt.

Segregator - A4/50K. Kolor biały

10,99 zł
2 osoby kupiły
24
Ubik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Ubik, książka inna niż wszystkie, używana zgodnie z instrukcją zapewni pełnię doznań estetycznych i metafizycznych, będąc przy tym źródłem dobrej zabawy” – zapewnia w przedmowie Łukasz Orbitowski. Nudzą cię standardowe powieści science fiction? Masz dość inwazji kosmitów, wykoncypowanych światów i żołnierzy kosmosu? Oto Ubik, książka inna niż wszystkie, używana zgodnie z instrukcją zapewni pełnię doznań estetycznych i metafizycznych, będąc przy tym źródłem dobrej zabawy” – z przedmowy Łukasza Orbitowskiego. Wewnątrz świata rażonego obłędem... normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone... Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich – jawa... Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna... Rzecz w tym, że świat ów... stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę... – z posłowia Stanisława Lema, do pierwszego polskiego wydania Ubika,

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
25
Zacznij myśleć jak mnich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacznij myśleć jak mnich
Dostępny
119 szt.

Jay Shetty, vlogger, mówca motywacyjny, prowadzący bijący rekordy popularności „On Purpose”, a także były mnich, dzieli się ponadczasową mądrością, której nauczył się jako mnich. Poznaj praktyczne kroki, które możesz podjąć każdego dnia, aby prowadzić spokojniejsze, pełniejsze życie.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
26
Wielkie gały babci - gra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie gały babci - gra
Tomy, od 5 lat
Dostępny
119 szt.

To psotna gra idealna dla całej rodziny! Babcia uwielbia ciastka. Tak bardzo, że zasnęła z całą tacą z nimi na kolanach - co za chciwa babcia! Twoim zadaniem jest jak najstaranniej i najciszej wyjmować ciastka każdego rodzaju z tacy babci. Jeden zły ruch obudzi ją i wyrzuci jej zęby w powietrze. Czy zaryzykujesz dla ciastka? A może twój ruch obudzi babcię?

81,90 zł
77,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,09 zł

2 osoby kupiły
27
Trump w Białym Domu. Tajemnice Gabinetu Owalnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trump w Białym Domu. Tajemnice Gabinetu Owalnego
Dostępny
3594 szt.

Książka, którą Donald Trump chciał objąć sądowym zakazem publikacji Były doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego ujawnia szokujące kulisy polityki prezydenta USA. Mając prawie codzienny dostęp do prezydenta, John Bolton stworzył dokładną wizję swoich dni w Gabinecie Owalnym. To, co zobaczył Bolton, było szokujące: dla Trumpa reelekcja była jedyną rzeczą, która się liczyła, nawet jeśli oznaczało to zagrożenie lub osłabienie narodu. „Trudno mi zidentyfikować jakąkolwiek znaczącą decyzję Trumpa podczas mojej kadencji, która nie była spowodowana kalkulacjami dotyczącymi reelekcji” - pisze. „Wstrząsająca” – Jake Tapper, CNN „Bomba, która pokazuje, że prezydentura Trumpa wciąż jest w stanie nas czymś zszokować” – „The Guardian” „Nie wierzę, że to mówię: jest gorzej, niż sobie kiedykolwiek wyobrażałem” - Stephen Colbert

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

1 osoba kupiła
28
Poznaję i rozumiem świat. Przewodnik dla nauczyciela + 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję i rozumiem świat. Przewodnik dla nauczyciela + 2 CD
Dostępny
61 szt.

Przewodnik stanowi część serii „Poznaję i rozumiem świat”. Jest przeznaczony dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami w przedszkolach specjalnych i integracyjnych oraz zespołach rewalidacyjno-wychowawczych. Materiał może być także wykorzystywany w pracy z dziećmi wymagającymi wczesnego wspomagania rozwoju. Przewodnik zawiera tematy zajęć, cele oraz sposoby opracowania danej karty. W zestawie znajdują się również dwie płyty CD. Pierwsza zawiera dźwięki, które mogą być wykorzystane w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami w przedszkolach specjalnych i integracyjnych oraz zespołach rewalidacyjno-wychowawczych, a druga płyta – popularne piosenki i wyliczanki, które sprawdzą się między innymi podczas zabaw ruchowych.

33,30 zł
26,31 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,99 zł

1 osoba kupiła
29
Segregator A4/75K niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/75K niebieski
Interdruk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Segregator - A4/75K. Kolor niebieski.

10,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
30
Tablice. Chemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice. Chemia
Dostępny
15 szt.

Niniejsze publikacje są szczególnie polecane młodzieży uczęszczającej do szkół średnich, ale i z powodzeniem mogą po nie sięgnąć uczniowie starszych klas szkół podstawowych. W Tablicach szeroki zakres materiału z poszczególnych dziedzin został ujęty w sposób skondensowany, ale tak, by nie pominąć żadnych najważniejszych kwestii. Wierzymy, że te książki okażą się nieocenioną pomocą w nauce i przy powtórkach do egzaminów. Dodatkowym walorem książek jest przejrzysty układ tekstu oraz tabele, ułatwiające zapamiętanie najważniejszych informacji.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
31
BaliBazoo. Zawieszka/gryzak Twister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BaliBazoo. Zawieszka/gryzak Twister
Dumel Discovery
Dostępny
10 szt.

Kontrastowa zabawka, której kształt pasuje idealnie do rączki malucha. Kryje się tu mnóstwo niespodzianek, a wśród nich kolorowe gryzaczki w soczystych kolorach, piszczałka, grzechotka i tasiemka do przeciągania zabawki w dwie strony. Zróżnicowane faktury materiałów pobudzają zmysły dotyku i wzroku dziecka, zachęcając je do odkrywania świata. Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin. Cechy produktu: • zróżnicowane faktury materiału, • materiałowe metki, • kolorowe gryzaki, • piszczałka, • grzechotka. Dla dzieci od pierwszych dni życia.

51,06 zł
44,93 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,13 zł

1 osoba kupiła
32
Hello Kitty. Wiaderko plażowe z akcesoriami, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello Kitty. Wiaderko plażowe z akcesoriami, mix kolorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Wiaderko plażowe z akcesoriami przypadnie do gustu każdej małej fance Hello Kitty. Dołączone do wiaderka akcesoria do piasku zapewnią dziecku wielogodzinną zabawę na świeżym powietrzu. Zabawka wykonana została z tworzywa odpornego na słońce i wodę. Uwaga. Produkt dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – wysyłany losowo. Podana cena dotyczy jednej sztuki.

17,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,1%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
33
Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie bać się żyć. Sztuka panowania nad lękiem
Dostępny
1164 szt.

Niepewność jutra, tempo życia i ciągłe zmianypowodują, że trudno nam się odnaleźć w pełnym niewiadomych świecie. Kiedy przyszłość jest coraz bardziej nieprzewidywalna, to właśnie sztuka panowania nad lękiem staje się jedynym sposobem na przetrwanie. Lęk towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Sieje spustoszenie w życiu i zdrowiu. Związek między lękiem a chorobami serca, udarami, zaburzeniami pracy jelit, stanami zapalnymi i niektórymi nowotworami jest dobrze znany. Nauka potwierdza, że zmniejszenie napięcia i lęku poprawia zdrowie nie mniej niż ćwiczenia fizyczne i dobra dieta. Pozwala lepiej działać. Dobra wiadomość jest taka, że możemy szybko poradzić sobie ze stresem i niepokojem. Ta książka opisuje wzorce myślenia w stanie lęku, takie jak przewidywania, katastroficzne myślenie i czynienie założeń. Przede wszystkim jednak pokazuje sposoby radzenia sobie z lękiem.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
34
Złączeni miłością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złączeni miłością
Dostępny
36 szt.

Szósty tom serii okrzykniętej najlepszą zagraniczną serią mafijną! Kontynuacja historii Arii i Luki ze Złączonych honorem. Nikt nie przypuszczał, że się w sobie zakochają. Kiedy Aria została oddana Luce, wszyscy byli pewni, że przyszły capo ją złamie. Aria spodziewała się najgorszego po mężczyźnie takim jak on. Nieznającym litości, nieczującym niczego prócz nienawiści. Jednak zdarzyło się to, co było niemożliwe – zakochali się w sobie. Ale Luca zawsze wiedział, że miłość w jego świecie jest ogromnym ryzykiem. Kiedy Aria, próbując chronić swoją rodzinę, zdradza Lucę, szybko się orientuje, że może stracić coś, o co tak długo walczyła zaufanie mężczyzny, któremu oddała serce. Zaufanie kogoś, kto nigdy nie ufał nikomu bezgranicznie. Czy teraz Luca zrozumie, że nie powinien był tego robić?

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
35
Believe PL. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Believe PL. CD
Andrea Bocelli, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

1 osoba kupiła
36
Segregator A4/75K czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/75K czarny
Interdruk
Dostępny
35 szt.

Segregator - A4/75K. Kolor czarny.

10,99 zł
1 osoba kupiła
37
Miasto ze złotym sercem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto ze złotym sercem
Dostępny
25 szt.

Bohaterem książki Agnieszki Suchowierskiej jest miasto-Białystok. Miasto niezwykłe. Miejsce zciekawą historią. Historią wielu kultur, wielu religii, wielu narodowości. Miasto, w którym urodził sięLudwik Zamenhof twórca uniwersalnego język esperanto, którym do dziś posługuje się kilkasettysięcy ludzi na całym świecie. Książka przedstawia Białystok jako miasto różnorodne iwielokulturowe. Opowiedziana w publikacji historia pokazuje i uświadamia, że wielokulturowośćjest bogactwem i że można żyć w zgodzie i harmonii jednocześnie różniąc się od siebie. AgnieszkaSuchowierska zbudowała mity, które powinniśmy propagować od lekcji w szkole po inicjatywyspołeczne. \"Miasto ze złotym sercem\"\"to opowieść o tym, jak dzieje miasta mogą inspirowaćmłodych ludzi do patrzenia na siebie i świat. Uważamy, że taka książka powinna ukazać się w wielumiastach w Polsce, ponieważ uczy otwartości na innych, wzajemnego szacunku i akceptacji\"inności\". Pokazuje, że można żyć ze sobą w zgodzie pomimo różnego, często odmiennego,patrzenia na świat. Ta publikacja to doskonały materiał dla nauczycieli. Książka niezwykła, która wbardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawia dzieje miasta, ukazuje jego rozwój przez wieki doczasów współczesnych, ale przede wszystkim uczy tolerancji.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
38
Spowiedź doktora Mengele. Szczera rozmowa z więźniarką Auschwitz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź doktora Mengele. Szczera rozmowa z więźniarką Auschwitz
Dostępny
168 szt.

Gdy na rampę kolejową niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau wjeżdżał pociąg z nowymi więźniami, wśród esesmanów bijących i popychających, kogo popadnie, oraz towarzyszących im agresywnych wilczurów przechadzał się on – oficer SS w eleganckim, odprasowanym mundurze, w lśniących butach i siodłatej czapce z trupią główką. Decydował o dalszym losie przywiezionych. Jego kciuk zwrócony w lewo oznaczał odesłanie do obozowego baraku, a więc życie – przynajmniej na jakiś czas. Kciuk w prawo – straszliwą śmierć w komorze gazowej. Wybierał też ofiary do swoich okrutnych eksperymentów medycznych, zwłaszcza kobiety i dzieci, najchętniej bliźnięta. To był doktor Josef Mengele, prawdziwy Anioł śmierci.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
39
BaliBazoo. Piłka, czarno-biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BaliBazoo. Piłka, czarno-biała
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Miękka piłeczka od BaliBazoo o kontrastowych barwach, która będzie stymulowała zmysły maluszka. Wykonana została z materiałów miękkich i przyjaznych w dotyku, więc nie będzie powodowała podrażnień. Dodatkowo ma ukrytą piszczałką, która pobudzi zmysł słuchu do działania. Pomocna w tym będzie również grzechotka. Cechy piłeczki: • piszczałka, • grzechotka, • miękkie materiały, • przyjemna w dotyku. Rozmiar opakowania: 26.0 x 16.0 x 14.0 cm

23,99 zł
21,11 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,88 zł

1 osoba kupiła
40
Węzły w praktyce żeglarskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węzły w praktyce żeglarskiej
Dostępny
180 szt.

Książka stanowi kompendium wiedzy praktycznej o linach i o sposobach ich wykorzystania. Opisane węzły i sploty mają realne zastosowane we współczesnym żeglarstwie, a ich znajomość przydaje się w żegludze każdego typu. Atuty książki ułatwiające korzystanie z niej na co dzień to: - przejrzysty rozkład - zwięzłe opisy - rysunkowe objaśnienia pokazujące etapy wiązania - dobrej jakości zdjęcia obrazujące zastosowanie węzłów w praktyce. Dzięki Węzłom w praktyce żeglarskiej adepci żeglarstwa opanują błyskawicznie zasady użycia lin i wiązania węzłów, a wytrawni żeglarze odświeżą swoją wiedzęTłumaczenie: Czarnomska Małgorzata

52,90 zł
44,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,93 zł

1 osoba kupiła
41
Szufelka do piasku, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szufelka do piasku, mix kolorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Z taką łopatką świetna zabawa w piaskownicy czy na plaży gwarantowana. Budowanie zamków z piasku czy wykopywanie skarbów stanie się prawdziwą frajdą dla Twojego dziecka. Długość produktu: ok. 24.0 cm Uwaga/! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
42
Segregator A4/50K bordowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/50K bordowy
Interdruk
Dostępny
6 szt.

Segregator - A4/50K. Kolor bordowy

11,41 zł
10,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,42 zł

1 osoba kupiła
43
Beata Tyszkiewicz. Portret damy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beata Tyszkiewicz. Portret damy
Dostępny
1 szt.

Jaka ona jest? Pamiętam, jak pytałam o to przypadkowe osoby. Zawsze pojawiał się zachwyt – że piękna, że z klasą i że ma cudowne poczucie humoru. Zdumiewało mnie, jak żywe reakcje i jaką czułość wywołuje w innych kobietach. Ale prawdziwie zaskakujące okazały się rozmowy z jej znajomymi. Powszechnie znany portret wielkiej damy nabrał dodatkowego kolorytu. Postać z niego okazała się nadspodziewanie barwna. Nieszablonowa. A do tego jej fascynujące życie samo mogłoby być kanwą dla filmowego scenariusza. Ta książka to nie jest typowy, biograficzny zapis faktów z życia słynnej aktorki. To opowieść rozpisana na głosy. Nieznane dotąd fakty przytaczają między innymi Daniel Olbrychski, Juliusz Machulski, Hanna Bakuła czy Iwona Pavlovič. Przypominają zdarzenia, obrazy i słowa, które rzucają nowe światło na tę niezwykłą osobę. Kobietę, która dostała od losu urodę i talent. Ale – proszę mi wierzyć – nie tylko to.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
44
Elita. Współczesne oddziały specjalne od A do Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elita. Współczesne oddziały specjalne od A do Z
Dostępny
1 szt.

Ile kosztuje najnowszy zestaw noktowizyjny? Czy siły specjalne nadal wykonują skoki HALO? Jakie są najsłynniejsze operacje, w których brała udział Jednostka Wojskowa GROM? Jakie jednostki specjalne działają w poszczególnych krajach? Siły specjalne od tragicznych wydarzeń 11 września 2001 roku znajdują na całym świecie na pierwszej linii walki. Chociaż ich rodowód wiąże się z komandosami z czasu II wojny światowej, prowadzone przez nie współcześnie operacje znajdują się w szarej strefie „działań innych niż wojna”. Współczesne siły specjalne znalazły swoje miejsce w wyobraźni społecznej z chwilą pojawienia się w Wietnamie Zielonych Beretów. W dżunglach Azji Południowo-Wschodniej zapoczątkowały także swoją historię zespoły SEAL Marynarki Wojennej USA. W innej części świata, na pustyni irańskiej, operacja przeprowadzona przez amerykański odpowiednik SAS zakończyła się tragedią, kiedy awarie mechaniczne wymusiły przerwanie akcji, a na domiar złego w czasie ewakuacji z odległego lotniska jeden ze śmigłowców zderzył się z samolotem transportowym. Operacja Eagle Claw była upokarzającą klęską dla niedawno powołanej jednostki Delta Force, ale taką, z której wyciągnięto istotne wnioski. Od lat osiemdziesiątych XX wieku siły specjalne państw zachodnich działają w licznych punktach zapalnych rozsianych po całym świecie, zwalczając terroryzm, handel narkotykami, wspierając bezpieczeństwo wewnętrzne państw sojuszniczych i prowadząc rozpoznanie specjalne. Siły specjalne stały się ulubionym rodzajem wojsk dzięki swoim wysokim umiejętnościom, pozwalającym zredukować straty, a także ponieważ odpowiadają one społecznemu postrzeganiu ich roli. Elita to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po tajemniczym świecie współczesnych sił specjalnych. Przybliża najważniejsze operacje, a także główne systemy uzbrojenia i środki transportu używane w operacjach specjalnych na całym świecie.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
45
Kurs na ulicę Szczęśliwą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs na ulicę Szczęśliwą
Dostępny
225 szt.

Bartosz Gardocki po pięciu latach rzucił pracę w agencji public relations, żeby spełnić swoje marzenie – zostać taksówkarzem. Jego pasażerami są między innymi: Hanna Krall, Tomasz Stańko, Zbigniew Wodecki, Rafał Trzaskowski, ale i sprzedawca skarpet spod Dworca Centralnego, powstaniec warszawski, lewicowy baron, pan Marek, który odwiedza prostytutki, niewidomy o nazwisku Drakula, sfrustrowana matka... W książce Kurs na ulicę Szczęśliwą taksówka jest jak konfesjonał, a jej kierowca jak spowiednik. „Tych kilkanaście minut intymności przypomina jazdę windą z obcym człowiekiem. Kierowca i pasażer są skazani na swoje towarzystwo, czują nawzajem swój zapach. Niektórzy nie patrzą taksówkarzowi w oczy, traktują go jak maszynę, do której wrzucili monetę, nic nie mówią. Inni mówią bez przerwy. Wiem dużo. Czasami wiem rzeczy, których wolałbym nie wiedzieć. Wiem kto z kim, kiedy, za ile, kto kogo, kto komu, czy było dobrze, czy źle, czy będzie jeszcze raz. Słucham ludzi. Jezu, tylu ludzi... Przez tych pięć lat w najlepszym zawodzie świata w mojej taksówce siedziało z piętnaście tysięcy osób.” Taylor z Wielkiej Brytanii wsiadł do taksówki bez majtek, informatyk z Gdyni uwierzył w duchy, emerytka w zielonym kapeluszu poleca masaże, a żona komunistycznego ministra zwierza się z samotności... Kiedy Bartosz Gardocki usiadł za kierownicą, poczuł się szczęśliwy. Szybko się okazało, że jego pasażerowie też szukają szczęścia. „Pamiętam swój pierwszy raz. Piątek, godzina dwudziesta trzecia. Siedziałem w piętnastoletniej mazdzie na pustym parkingu przed centrum handlowym na Sadybie i próbowałem opanować aplikację do obsługi zleceń. Ale przede wszystkim zastanawiałem się, kto to będzie. Mój pierwszy klient. Z kim rozpocznę ten nowy rozdział w życiu? Nagle ktoś zapukał w szybę. Chłopak poprosił o kurs do całodobowej apteki, bo stacja była chwilowo nieczynna przez rozliczenie dobowe. Miał w domu gościa, wyskoczył w nagłej potrzebie zakupu prezerwatyw. Jasne, wsiadaj. Jedziemy” – fragment książki.

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

1 osoba kupiła
46
Szatańskie wersety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szatańskie wersety
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.07

Szatańskie wersety, jako pełna literackich aluzji i cytatów, misternie skonstruowana opowieść o tym – cytując samego autora – „w jaki sposób nowe wkracza do świata”, pozostają jednym z kluczowych dzieł naszych czasów. Porwany przez terrorystów samolot Bostan, lot AI-420 z Bombaju do Londynu, zostaje wysadzony w powietrze nad kanałem La Manche, a jedynymi pasażerami, którzy cudem wychodzą z katastrofy cało, są dwaj indyjscy aktorzy, wcielający się w role bogów Dżibril Fariśta i człowiek o tysiącu i jednym głosie Saladyn Ćamća. To cudowne miękkie lądowanie rodzi jednak pewne nieoczekiwane konsekwencje... W ten oto sposób rozpoczyna się jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XX wieku, książka przez wrogów uważana za bluźnierstwo, przez wielbicieli zaś za arcydzieło współczesnej literatury. Rushdie po swojemu splata w niej liczne historie, rozsnuwa je między teraźniejszością a przeszłością, światem rzeczywistym i wyśnionym, Zachodem a Wschodem, dobrem a złem, tworząc monumentalny, erudycyjny pean na cześć wielokulturowości, hybrydowości, swobodnego mieszania się ras i idei. Część książki, zainspirowana historią powstania islamu, studium zjawiska objawienia z punktu widzenia niewiernego, w której fikcyjny Prorok ukazany jest jako człowiek z krwi i kości, wywołała w świecie muzułmańskim falę protestów, a ich kulminacją było ogłoszenie przez ajatollaha Chomejniego fatwy równoznacznej ze skazaniem autora na śmierć. Był luty 1989 roku, dla autora początek batalii o życie i wolność słowa.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

47
Open The Otherness, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Open The Otherness, CD
Voodus, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Open The Otherness 2. Pillars Of Fire

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

48
Post Human. Survival Horror, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Post Human. Survival Horror, CD
Bring Me The Horizon, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

„Post Human. Survival Horror” to nowe EP zespołu Bring Me The Horizon. Bring Me The Horizon jak zawsze korzystają z okazji, by tworzyć i pisać najmocniej przekraczającą gatunki, pełną energii muzykę, jak to tylko możliwe. Wydawnictwo promują utwory „Parasite Ever” oraz „Obey” (z Yungblud), które spotkały się z uznaniem prasy oraz zostały odsłuchane ponad 115 milionów razy. Gościnnie na albumie wystąpili Bymetal, Nova Twins oraz Amy Lee z Evanescence. Lista utworów: 1. Dear Diary, 2. Parasite Eve 3. Teardrops 4. Obey with Yungblud 5. Itch For The Cure (When Will We Be Free?) 6. Kingslayer ft. Babymetal 7. 1x1 feat. Nova Twins 8. Ludens 9. One Day The Only Butterflies Left Will Be In Your Chest As You March Towards Your Death

46,90 zł
Powiadomienie
49
Pakiet piernikowy: Słuchaj głosu serca / Uwierz w miłość, Calineczko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet piernikowy: Słuchaj głosu serca / Uwierz w miłość, Calineczko
Dostępny
7 szt.

Najbardziej znana autorka świątecznych opowieści, Natalia Sońska, zaprasza do piernikowego zakątka ? usiądź wygodnie, zrelaksuj się i weź do ręki książkę, która przeniesie Cię w sam środek śnieżnej scenerii polskich gór. ?Słuchaj głosu serca? Jagna od zawsze kochała góry ? tę miłość ma we krwi, bo z Zakopanego pochodzą jej mama i babcia. Choć rodzina wypytuje o potencjalnego narzeczonego, Jagna jest samotna. Ma tylko pracę i codzienne obowiązki w oddalonym od przepięknego południa Polski dużym mieście. Gdy wreszcie poznaje wymarzonego mężczyznę, zaprasza go na święta do rodzinnego domu, by poznał jej bliskich. Jednak mama Jagny, rodowita góralka z charakterem, niechętnie patrzy na jej nowego wybranka. Czy kobieca intuicja dobrze jej podpowiada? Jagna jest przecież tak szczęśliwie zakochana? Kto w tej pięknej bajce okaże się złym wilkiem, a kto uratuje niewinne serce? Przekonajcie się same! ?Uwierz w miłość, Calineczko? To niezwykła opowieść o Mai, która pozostaje wierna swoim marzeniom niczym baśniowa Calineczka? Nie ma nic wspanialszego niż dwie bratnie dusze, które spotykają się po latach. Chciałoby się wykrzyknąć, że miłość zawsze znajdzie właściwą drogę. Jednak rzeczywistość może nas zaskoczyć, a pozory potrafią mylić? Los pisze dla Mai swój własny scenariusz. Nadopiekuńcza ciotka usiłuje po swojemu ułożyć życie dziewczyny, lecz nie tylko ona? Czy świąteczny czas okaże się dla Mai łaskawy? Przekonaj się, że małe cuda są możliwe ? wystarczy w nie tylko uwierzyć.

54,90 zł
27,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 27,45 zł

50
Pakiet imbirowy Siedem cudów / Bądź moim światłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet imbirowy Siedem cudów / Bądź moim światłem
Dostępny
16 szt.

Jaki jest przepis na idealne święta? Ciepły koc, napar imbirowy i pakiet dwóch świątecznych książek Agaty Przybyłek! ?Siedem cudów? Zostało siedem dni do świąt, lecz Monice daleko do świątecznego nastroju. Ciągle wpada na byłego chłopaka, dlatego marzy, by już pojechać do rodzinnego domu. Jednak tam, mimo aromatu pieczonych już przez mamę pierników, nikomu nie udziela się radosna atmosfera. Tata Moniki stracił pracę, ale nie chce nikomu o tym powiedzieć. A brat niefortunnie myli datę urodzin swojej ukochanej z urodzinami dawnej partnerki, co stawia pod znakiem zapytania skrzętnie planowane zaręczyny. Co jeszcze może pójść nie tak? Czy bohaterowie mogą liczyć na to, że ich problemy znikną wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Zapach świerku, lampki na choince i przyjemne trzaski w kominku to nie wszystko, co gwarantuje spokój w sercu. Grudzień staje się czasem radości i miłości, tylko gdy wyciągnie się rękę do drugiej osoby. Niech ta niezwykła atmosfera stanie się też częścią twojego świata. ?Bądź moim światłem? Gdy Magda wraca do mieszkania w pewien listopadowy wieczór, miasto niespodziewanie pogrąża się w mroku. Dziewczyna ma wyjątkowego pecha ? nie dość, że w całej dzielnicy nie ma prądu, to jeszcze rozładował jej się telefon. Na szczęście przechodzący akurat z latarką mężczyzna oferuje jej pomoc. Rozmowa i wspólny spacer sprawiają, że między dwojgiem nieznajomych rodzi się nić porozumienia. W domu na Magdę czeka mąż, z którym od lat kobieta dzieli los ? przysięgali przecież, że to na dobre i na złe. Wydaje się jednak, że łączące ich uczucie dawno wygasło. Czy aby na pewno? Ponowne spotkanie z poznanym tamtego pechowego wieczoru mężczyzną sprawia, że Magda ma coraz więcej dylematów. Co wybierze, lojalność czy własne szczęście?

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

51
Pakiet Mróz SF: Chór zapomnianych głosów / Echo z otchłani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Mróz SF: Chór zapomnianych głosów / Echo z otchłani
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Bestsellerowa space opera pióra najpopularniejszego polskiego autora, polecana przez największe światowe gwiazdy fantastyki - Blake'a Croucha, Dmitriego Glukhovskiego i Roberta J. Sawyera Chór zapomnianych głosów Okręt badawczy ?Accipiter? przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi są dramatu, który rozgrywa się na pokładzie. Astrochemik Hakon Lindberg budzi się przedwcześnie z kriogenicznego snu i widzi, jak ginie jeden z ostatnich członków załogi. Prócz niego rzeź przetrwał tylko nawigator, Dija Udin Alhassan. Czy to on jest odpowiedzialny za fiasko misji? A może stoi za tym jakaś niewypowiedziana siła? Obca cywilizacja? Nieokreślony byt? Ludzkość podróżuje między gwiazdami, odkrywa miriady światów, ale nigdy nie napotkała żadnych oznak życia. Chór zapomnianych głosów to SF z tempem właściwym powieściom sensacyjnym, intrygą iście kryminalną i klimatem rodem z horrorów. Zakończenie powinno zaskoczyć nawet najbardziej przewidującego czytelnika. ?Niesamowita podróż przez czas i przestrzeń! Mróz wnikliwie przygląda się ludzkiemu pragnieniu, by zrozumieć to, co nieznane?. Blake Crouch ?Zapierający dech w piersiach debiut w bardzo ryzykownym gatunku. Czekam na więcej!? Dmitry Glukhovsky ?Remigiusz Mróz zna się na rzeczy ? wciąga czytelników na pokład czasoprzestrzennego rollercoastera, którego trasa wiedzie przez oszałamiające zwroty akcji. Trzymajcie się mocno!? Michael Cobley ?Fantastyczna powieść mistrza polskiego kryminału, w której autor śmiało mierzy się z dylematami godnymi Stanisława Lema?. Robert J. Szmidt Echo z otchłani ISS Kennedy powrócił na Ziemię, która w niczym nie przypomina planety sprzed kilkuset lat. Po globalnym kataklizmie stała się jałowym pustkowiem, a na jej powierzchni przetrwali tylko nieliczni. Ocalałe statki Ara Maxima są bezpieczne na orbicie, czekając na dalsze instrukcje tych, którzy podejmą się odbudowy ludzkości. Co zdarzyło się na Ziemi? I czy okrętom naprawdę nic nie grozi? Wróg wygrał proelium i czeka gdzieś pośród gwiazd, świadomy istnienia gatunku ludzkiego. Jeden z nich nadal znajduje się w kriokomorze Kennedy?ego. I będzie miał szansę, by odkupić swoje winy? ?Ta przygoda jest tak ekscytująca, że przerzucałem kolejne strony z prędkością warp! Książka po prostu niesamowita - inteligentna, płynąca prosto z serca i wciągająca?. Robert J. Sawyer

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

52
Pakiet cynamonowy Szczęście przy kominku/ Magia grudniowej nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet cynamonowy Szczęście przy kominku/ Magia grudniowej nocy
Dostępny
29 szt.

Przeżyj niezapomniane chwile razem z bohaterami świątecznych powieści Gabrieli Gargaś, czarodziejki kobiecych uczuć. Magia grudniowej nocy Michalina już niedługo zostanie mamą. Radość oczekiwania na maleństwo zakłóca jednak obawa, że będzie musiała je wychowywać sama. Czy Przemek, na którym wciąż jej zależy, zapewni jej czułość i bezpieczeństwo? I jaka niespodzianka czeka ukochaną babcię Zosię? W te święta każdy odkryje coś wyjątkowego. Bo przecież najpiękniejsze podarunki od losu dostajemy wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Szczęście przy kominku Wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem ulic kryje się ?Antykwariat z książką i kawą?. To tu, przy kubku gorącej herbaty z sokiem malinowym, czeka na ciebie Bunia, troskliwa gospodyni gotowa wesprzeć radą i dobrym słowem. W przerwie między świątecznymi przygotowaniami antykwariat odwiedzają okoliczni mieszkańcy, którzy szukają recepty na codzienne troski. Cuda naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko uwierzyć w magię świąt!

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

53
Skaza / Wada / Zadra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skaza / Wada / Zadra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.01

Skaza Są ciała, nie ma zbrodni. Tylko krzyk z przeszłości domaga się prawdy. Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora obok Chełmży zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Oba zgony łączy tylko mroźna noc. To jednak za mało, by rozpocząć śledztwo. Zdaniem komisarza Bernarda Grossa pytań w obu sprawach jest zdecydowanie więcej niż odpowiedzi. Kiedy zaczyna je zadawać, mieszkańcy niewielkiego miasteczka nabierają wody w usta. Gross wie, że ich milczenie to mur, za którym czają się duchy przeszłości. Jeśli zdoła go przeskoczyć, dowie się, że kluczem do odkrycia prawdy jest wyjaśnienie starej sprawy tajemniczego zaginięcia małżeństwa niejakich Tarasewiczów? Wada Są sprawy pogrzebane dawno temu i świeże ślady świadczące o zbrodni. Tylko ciała brak. Groźne burze nad Chełmżą i nieznośne sierpniowe upały. Na leśnej polanie w pobliżu jeziora komisarz Bernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot. Stopniowo odkrywa wokół niego znacznie więcej śladów krwi. Wszystko wskazuje na brutalną zbrodnię, której ofiarą mogła paść młoda kobieta. Kłopot w tym, że Gross nie ma żadnego punktu zaczepienia. Brak ciała ofiary, narzędzia zbrodni i sprawcy. Zbyt wiele niewiadomych i zbyt wiele mylnych tropów, którymi musi podążyć, by w gęstniejącym mroku odnaleźć przerażającą prawdę. Zadra Są kości i ślady, które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat. Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu laty. Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał, z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca.

74,90 zł
56,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,72 zł

54
Pakiet: Chyłka Kasacja / Chyłka Zaginięcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Chyłka Kasacja / Chyłka Zaginięcie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

Pakiet dwóch pierwszych tomów najpopularniejszej polskiej serii kryminalnej wszech czasów Kasacja Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału? Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą. Zaginięcie Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był wyłączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje. Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców- wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie,musi być prawdą...

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

55
Czas próby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas próby
Dostępny
6 szt.

„Mimo upływu czasu dawne sekrety i zapomniane proroctwa ponownie dają o sobie znać. Wojna pomiędzy małym, lecz potężnym Królestwem Charisu a radykalnym Kościołem Boga Oczekiwanego dobiegła wreszcie końca. Zwolennicy postępu technologicznego zatriumfowali nad przeciwnikami. Spokój nie trwał jednak długo. Uprzemysłowienie świata nie wszystkim się podoba i trudno liczyć na to, iż dzieło zmian będzie przebiegać bez przeszkód. Złożona opowieść o przemyślanej i wielowątkowej intrydze. Najciekawsza seria SF od czasu Fundacji Isaaca Asimova” – Dave Duncan, autor m.in. cykli Człowiek ze słowem i Siódmy miecz.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

56
Koronawirus SARS-CoV-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koronawirus SARS-CoV-2
Dostępny
162 szt.

Koronawirus SARS-CoV-2 - zagrożenie dla współczesnego świata to pierwsza w Polsce książka opisująca aktualny stan wiedzy na temat koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19. Publikacja opisująca diagnostykę, epidemiologię zakażeń i leczenie chorób współistniejących u pacjentów w związku z zachorowaniem na Covid-19. Rozdziały poświęcone chorobom z danej dziedziny zostały omówione przez największych ekspertów w kraju. Ta jest niezwykle ważna i jakże aktualna w obecnym czasie problematyka dotyczy nie tylko lekarzy i pozostałego personelu medycznego, lecz także wszystkich obywateli krajów dotkniętych pandemią.

119,00 zł
110,67 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,33 zł

57
Plastic Hearts, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic Hearts, CD
Miley Cyrus, Sony Music Entertainment
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. WTF Do I Know 2. Plastic Hearts 3. Angels Like You 4. Prisoner 5. Gimme What I Want 6. Night Crawling 7. Midnight Sky 8. High 9. Hate Me 10. Bad Karma 11. Never Be Me 12. Golden G String

52,90 zł
58
Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej. Pierwsza pełna biografia położnej z Auschwitz-Birk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej. Pierwsza pełna biogr...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Pierwsza pełna biografia położnej z Auschwitz-Birkenau, Stanisławy Leszczyńskiej. „Czy można być bohaterem bezwiednie? Być bohaterem za sam fakt, że w okrucieństwie otaczającego świata zachowało się przyzwoitość i szacunek do drugiego człowieka, a swoje bohaterstwo upchnąć w niepamięci historii i żyć dalej? Jakby nie widziało się tego ogromu cierpienia, dramatu odczłowieczenia? Otóż można. Taka była moja Ciocia, Stanisława Leszczyńska. „Mama”, „Święta”, „Anioł”. Tak do dziś opisywana jest w publikacjach, w książkach i wspomnieniach. Tymczasem w piekle Auschwitz - Birkenau była przede wszystkim sobą – kochającą ludzi, dzieci, a nade wszystko Boga, skromną kobietą z łódzkich Bałut. Nie chciała pomników. Jej nagrodą był krzyk zdrowego noworodka w momencie przyjścia na świat i szczęście na twarzy matki. Położnictwu poświęciła połowę życia, drugą połowę oddając rodzinie i czwórce dzieci. Miałam 16 lat kiedy odeszła. Pamiętam wiele, ale moje wspomnienia były zbyt ubogie, by mogła powstać z nich książka. Kiedy po śmierci jej synów zostałam zasypana dokumentami, wspomnieniami i zapiskami o cioci Stasi – poczułam, że jest to swoistego rodzaju Testament, który należy wypełnić , że to moja powinność. Powinnam pokazać światu, kim naprawdę była słynna położna z Auschwitz-Birkenau. Nie opisywać kolejnych krwawych historii z Mengelem w tle. Przynajmniej nie tylko. Napisać nie o ikonie tylko o prostej kobiecie, bo taka była. Prosta, pełna ciepła i zrozumienia dla drugiego człowieka, nawet tego najbardziej odczłowieczonego. Potrafiła się bawić, śmiać, kiedy trzeba karcić dzieci, mieć wątpliwości a nawet złościć. Mam nadzieję, że udało mi się wiernie odtworzyć jej portret, że w tej biografii pokazałam kobietę z krwi i kości. I że ten obraz zwykłego człowieka, na który składają się drobne i większe sprawy dnia codziennego, jeszcze bardziej uczyni z niej Bohaterkę”. - Maria Stachurska

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

59
Naturalnie dla zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalnie dla zdrowia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Droga do zdrowia – przejdź ją z Agnieszką Cegielską i z jej rozmówcami. Wielu z nas myśli, że droga do zdrowia jest długa i niełatwa. Jednak często okazuje się, że może być zdecydowanie krótsza i prostsza. W książce Naturalnie dla zdrowia Agnieszka Cegielska postanowiła porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. Jak bardzo mogą pomóc nam odpowiednia dieta, osteopatia, terapia krzyżowo-czaszkowa, chiropraktyka, hirudoterapia i wiele innych terapii? Co możemy zrobić, aby w naturalny sposób wesprzeć naszą odporność i jak robią to ci, którzy na co dzień pomagają innym? Co zrobić, aby uwolnić z organizmu nagromadzony latami stres i pokochać niedoskonałości swojego ciała? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce znanej i cenionej propagatorki zdrowego stylu życia, Agnieszki Cegielskiej. Naturalnie dla zdrowia to twoja recepta na zdrowe życie.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

60
Motyle na betonie. Kobieta w dobie koronawirusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motyle na betonie. Kobieta w dobie koronawirusa
Dostępny
8 szt.

Żona dyplomaty, nigdy z własnego wyboru nie zdecydowałaby się na izolację i samotność. Zmusił ją do tego wirus. Zabrał dużą część normalności, pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa. Wzbudził lęk o siebie i bliskich. Wywołał tęsknotę za najbliższymi, których często nie doceniała, wątpiła w ich miłość. Powrót do pierwszej miłości, przyjaźni, ukochanych miejsc i tych, którzy już odeszli pozostawiając na zawsze ślad w jej życiu.

23,73 zł
16,99 zł

Rabat 28,4%
oszczędzasz 6,74 zł

61
Zdrowi z natury. Lecznicza moc ziół i kuchni roślinnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowi z natury. Lecznicza moc ziół i kuchni roślinnej
Dostępny
56 szt.

Bogato ilustrowane kompendium zawierające informacje o tym, jak odpowiedni sposób odżywiania i lecznicza siła ziół wpływają na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Nina i Damian Bojarscy, autorzy książki, dzielą się w niej swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem z zakresu ziołolecznictwa, dietoterapii i zdrowego stylu życia. Publikacja zawiera opisy 40 ziół wraz z przykładami ich zastosowania zarówno w kuchni, jak i w domowej apteczce. Dodatkowo czytelnicy poznają przepisy m.in. na zdrowe ciasta, jak choćby czekoladowy tort z fiołkami i sernik z orzechów nerkowca, oraz sycące zupy z krwawnika, komosy czy stokrotek. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby urozmaicić swoją dietę i nauczyć się wykorzystywać dary natury.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

62
Tamara Łempicka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamara Łempicka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Album poświęcony życiu i twórczości Tamary Łempickiej, nazywanej „królową art déco”. Od najmłodszych lat obracała się w towarzystwie światowych elit i brylowała na salonach. Była błyskotliwą skandalistką, która kochała nowoczesne przedmioty i czerpała z życia pełnymi garściami. Paryż okazał się dla niej miejscem, które nie tylko ukształtowało jej talent, ale również pozwoliło osiągnąć zawrotny sukces i zyskać klientów w postaci arystokratów, bankierów czy gwiazd filmowych. Łempicka nie ograniczała się jednak do malowania portretów osobistości z bogatych sfer, portretowała również swoją córkę Kizette, pozowały dla niej największe skandalistki, czego efektem są zmysłowe akty, w tym arcydzieło art déco – Piękna Rafaëla. Przez lata zapomniana, dziś twórczość Łempickiej na nowo wraca do łask, a jej obrazy osiągają na aukcjach zawrotne ceny.

119,90 zł
87,53 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

63
Renegades, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
73,90 zł
64
Conquered Lands, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conquered Lands, CD
Dostępny
11 szt.

1 Sorcerer Supreme 2 Every Nation (World of Metal) 3 Beauty and the Blood 4 Running with the Wolves 5 The Heretic Has Returned 6 Conquered Lands 7 Hail to the King 8 Slay or Be Slain 9 Faith Under Fire 10 22 Gone Today 11 Born to Bear the Crown

62,90 zł
65
No Need To Argue, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Need To Argue, CD
The Cranberries, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Lista utworów: 1. Ode To My Family 2. I Can't Be With You 3. Twenty One 4. Zombie 5. Empty 6. Everything I Said 7. The Icicle Melts 8. Disappointment 9. Ridiculous Thoughts 10. Yeats' Grave 11. Daffodil Lament 12. No Need To Argue

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

66
Rozdzieleni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozdzieleni
Dostępny
14 szt.

W 1905 roku siedemnastoletnia Aniela decyduje się pozostać w rodzinnej miejscowości, podczas gdy jej dwaj bracia emigrują za Ocean. Mimo zapewnień, że po nią wrócą, rodzeństwo już nigdy się nie spotyka. Co jednak stałoby się, gdyby po stu piętnastu latach rodziny się odnalazły? Czasy współczesne, Polska, Tarnowskie Góry. Anna mieszka na Śląsku. Jest architektką, która całą swoją uwagę i czas poświęca malarstwu. Jej największym marzeniem jest wernisaż w jednej z europejskich stolic. Namówiona przez babcię, udaje się do Londynu, by poznać zaginioną przed laty rodzinę. Pretekstem do spotkania są urodziny Johna Huntera, nestora rodu. Anna nie zdaje sobie sprawy, że podróż marzeń stanie się jednym z największych wyzwań w jej życiu. Czasy współczesne, UK, Londyn James to wzięty prawnik. Jest wnukiem Johna i jednocześnie zarządcą rodzinnej firmy. Wieść o pojawieniu się rodziny z Polski budzi w nim podejrzenia. James jest sceptycznie nastawiony, żywi przekonanie, że ci ludzie chcą zwyczajnie wyłudzić pieniądze. Robi wszystko, aby ich zdemaskować. Nie waha się wynająć w tym celu detektywów. Nie zamierza spotykać się ze swoją nową rodziną. Nie ma tylko pojęcia, że poznana przez niego kobieta o zdumiewająco niebieskich oczach sprawi, że jego świat stanie na głowie. James będzie miał okazję do zemsty, jednak? Czy wciąż będzie jej pragnął? Czy warto walczyć o marzenia wbrew przeciwnościom losu oraz ludzkim opiniom? Oczywiście! Pełna emocji historia o zjednoczeniu rodzin, a przede wszystkim elektryzujący romans, który na długo zapada w pamięć! "Poruszająca, trzymająca w niepewności do ostatnich stron. Historia Jamesa i Anny ma w sobie ogromny ładunek emocjonalny i na długo zapada w pamięć. Polecam." - K.C. Hiddenstorm, pisarka ?Elektryzująca namiętność oraz porywy silnego pożądania, przeplatane nienawiścią i historią rozdzielonej rodziny, której potomkowie spotykają się po ponad stu latach, sprawiły, że zakochałam się w tej książce. Szczerze polecam!? - Anett Lievre ? pisarka ?Ponadczasowa miłość i szalejąca namiętność, która wciąga od pierwszych stron. Rodzinne tajemnice i intrygi to najlepszy sposób, by uwieść czytelnika. Polecam z całego serca. Dajcie się ponieść emocjom.? - AT.Michalak, pisarka

37,90 zł
32,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

67
Przy jednym stole. 100 przepisów z mięsem i wege - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przy jednym stole. 100 przepisów z mięsem i wege
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.13

Smaczna oraz mądra kuchnia Anety i Jaśka Kuroniów to kuchnia dla każdego. Wydawać by się mogło, że decydując się na napisanie tej książki, autorzy postawili przed sobą niełatwe zadanie. Co zrobić, gdy przy jednym stole spotykają się osoby o całkowicie odmiennych preferencjach kulinarnych? W przypadku Anety i Jaśka - żona weganka i uwielbiający mięso mąż. Jak się jednak okazuje, w kuchni nie ma rzeczy niemożliwych! Dzięki kulinarnemu doświadczeniu oraz wiedzy, którą wynieśli nie tylko z najlepszych szkół, ale też z rodzinnych domów, Aneta i Jasiek udowadniają, że można prowadzić kuchnię, w której każdy znajdzie swoje ulubione potrawy. Przy jednym stole to 100 autorskich przepisów na przepyszne dania, w tym wiele w dwóch odsłonach – wege i z mięsem, np. frittata z wędzonym boczkiem lub w wersji wegańskiej ze szpinakiem, pomidorkami koktajlowymi i boczniakiem; smalec na słoninie z dodatkiem jabłka lub w roślinnej wersji z fasoli; burger w klasycznej odsłonie z wołowiny albo w nowoczesnej wersji – z grzybów i brązowego ryżu. Ponadto w książce znajdziesz pomysły na dania, które pozwolą wykorzystać każdy składnik, bo kuchnia w duchu „zero waste” to konik Jaśka, a także wiele kulinarnych, praktycznych tipów. Dla każdego coś smacznego!

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

68
Mesjasz Diuny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mesjasz Diuny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Mesjasz Diuny F. Herberta z rysunkami i obrazem Wojciecha Siudmaka, w nowym tłumaczeniu Marka Marszała. Nie ulega wątpliwości, że powieści o Diunie stanowią jedno z największych osiągnięć amerykańskiej i światowej SF i na zawsze pozostaną w historii tej literatury. - Lech Jęczmyk. „Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad'Diba pokonali połączone siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata, a Imperator Paul Atryda wydaje z niej poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy - Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax - zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi. Czczony niczym bóg, Paul Muad’Dib wpada w pułapkę, jaką zastawiła na niego prorocza moc: zna dokładnie każdą chwilę swojej przyszłości, każdy swój ruch, każdą decyzję i — przede wszystkim — swój straszliwy finał... - Zamierzacie wykraść sekret przyprawy - syknęła Mohiam. - Z planety Imperatora strzeżonej przez jego szalonych Fremenów! - Fremeni są dobrze wychowani, wyszkoleni i ciemni - odparł maskaradnik. - Nie są natomiast szaleni. Uczy się ich wierzyć, nie polegać na wiedzy. Wiarą można manipulować. Jedynie wiedza jest groźna. - A czy dla mnie zostanie coś na założenie królewskiej dynastii? - spytała Irulana. Wszyscy usłyszeli zgodę w jej głosie, ale jeden Edryk przyjął to z uśmiechem. - Coś - odparł Scytale. - Coś. - To oznacza kres panowania tego Atrydy - powiedział Edryk. - Mam wrażenie, że już ludzie o mniejszym darze jasnowidzenia to przepowiedzieli. Dla nich mektub al mellah, jak mawiają Fremeni. - „Rzecz była wypisana solą” - przetłumaczyła Irulana. Słuchając jej, Scytale zrozumiał, co przygotowały dlań Bene Gesserit: piękną i inteligentną kobietę, która nigdy nie będzie jego. „No cóż - pomyślał, może zreprodukuję ją w innej”.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

69
Władysław książę kozielsko-bytomski (1277/1283 - ok. 1352) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władysław książę kozielsko-bytomski (1277/1283 - ok. 1352)
Niedostępny
Brak

Praca poświęcona nieco zapomnianej postaci - księcia kozielsko-bytomskiego, drugiego władcy tego księstwa czyli Władysława.

36,00 zł
Powiadomienie
70
Lotnictwo w wojnie polsko-ukraińskiej 1918-1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotnictwo w wojnie polsko-ukraińskiej 1918-1919
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

Książka pokazuje wojnę polsko-ukraińską w l. 1918-1919 od strony działań powietrznych młodego polskiego lotnictwa, które tworzyła odważna kadra wnosząc swój wielki wkład w zwycięstwo w kampanii polsko-ukraińskiej. Napisana z wielką pasją i znawstwem, bogato ilustrowana fachowa publikacja, zawiera dodatkowo bibliografię oraz indeks nazwisk i miejscowości.

53,00 zł
47,17 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,83 zł

71
Artyleria lwowska 1918-1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyleria lwowska 1918-1919
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.16

Książka składa się z dwunastu rozdziałów, w których to autor w sposób spójny omawia poszczególne etapy rozwoju jednostek artylerii podczas wojny polsko-ukraińskiej.

55,00 zł
48,95 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,05 zł

72
III Dywizjon Lotniczy w obronie Lwowa w sierpniu 1920 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
III Dywizjon Lotniczy w obronie Lwowa w sierpniu 1920 roku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Podczas wojny polsko-bolszewickiej znaczone biało-czerwonymi szachownicami samoloty wielokrotnie zwracały na siebie uwagę wyższych dowódców frontowych. Świadectwem tego są liczne rozkazy pochwalne kierowane pod adresem poszczególnych formacji lotniczych, a także ich dowódców i niektórych oficerów. Zgrupowaniem lotniczym, które doczekało się szczególnie wielu ciepłych słów ze strony sztabów polskich związków operacyjnych był III. Dywizjon Lotniczy. Zwrócił on na siebie uwagę co najmniej dwukrotnie - po raz pierwszy na przełomie maja i czerwca 1920 roku, podczas walk z bolszewickimi pociągami pancernymi na Podolu, a po raz drugi w sierpniu 1920 roku, gdy zmagał się z 1. Armią Konną na przedpolach Lwowa. (Fragment Wstępu)

79,90 zł
71,11 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,79 zł

73
Go. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Go. CD
Wulker Nils, Warner Music Polska
Dostępny
14 szt.

80,90 zł
74,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,47 zł

74
This Place Sucks Ass. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This Place Sucks Ass. CD
Pup, Warner Music Polska
Dostępny
53 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

75
Summerteeth. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
353,90 zł
Powiadomienie
76
It's Christmas All Over. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,90 zł
79,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

77
Realign, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Realign, CD
Niedostępny
Brak

1. Female fronted 2. Breathing fire 3. A pain all mine 4. Maybe 5. Adrian 6. Children of chaos 7. Rise up 8. We're the heroes (A Song For Us) 9. Vertigo 10. Higher than love

73,90 zł
Powiadomienie
78
Save Your Soul. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Save Your Soul. CD
Binzer Jesper, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

79
Return To Greendale. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
80
Return To Greendale. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
418,90 zł
81
Save Your Soul. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Save Your Soul. Winyl
Binzer Jesper, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

82
Rak Jelita Grubego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rak Jelita Grubego
Dostępny
122 szt.

Kolejny numer z serii ?W gabinecie lekarza specjalisty. Onkologia?, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Piotra Potemskiego, został poświęcony leczeniu wielodyscyplinarnemu raka jelita grubego. W bieżącym wydaniu opisano m.in.: profilaktykę pierwotną i wtórną raka jelita grubego, rolę radioterapii w leczeniu raka odbytnicy, leczenie uzupełniające i chemioterapię raka okrężnicy, immunoterapię jako nową jakość leczenia systemowego osób z uogólnionym rakiem jelita grubego, biologię molekularną RJG oraz rolę obserwacji po leczeniu radykalnym. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom klinicznym, ale poruszane tematy zainteresują także chirurgów i lekarzy POZ.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

83
Komisja Edukacji Narodowej 1773-1794 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisja Edukacji Narodowej 1773-1794
Dostępny
4 szt.

Przekazujemy Czytelnikom czternastotomową serię publikacji będących rezultatem badań zespołu historyków wychowania z kilku polskich ośrodków akademickich, prowadzonych w ramach grantu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, na temat Komisji Edukacji Narodowej model szkoły i obywatela ? koncepcje, doświadczenia i inspiracje. TOM I: Kalina Bartnicka, Katarzyna Dormus, Agnieszka Wałęga: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Cz. I O Komisji ? wprowadzenie. Cz. II Wybór tekstów źródłowych TOM II: Andrzej Meissner, Agnieszka Wałęga: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Słownik biograficzny TOM III Cz. 1: Jan Ryś: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Akademia Krakowska. Szkoła Główna Koronna TOM III Cz. 2: Janina Kamińska: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Akademia Wileńska. Szkoła Główna Wielkiego Księstwa Litewskiego TOM IV: Dorota Żołądź-Strzelczyk, Michał Nowicki, Krzysztof Ratajczak, Justyna Gulczyńska: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Wielkopolskim TOM V: Kalina Bartnicka, Katarzyna Dormus: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Mazowieckim TOM VI: Andrzej Meissner, Ryszard Ślęczka, Marzena Pękowska: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Małopolskim TOM VII i VIII: Adam Massalski, Ewa Kula: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Wołyńskim i Ukraińskim TOM IX: Mariusz Ausz, Kazimierz Puchowski: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Pijarskim TOM X: Irena Szybiak, Katarzyna Buczek: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Żmudzkim TOM XI: Janina Kamińska: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Litewskim TOM XII: Wiesław Jamrożek, Jolanta Szablicka-Żak: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Nowogródzkim TOM XIII: Stefania Walasek: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Szkoły w Wydziale Poleskim TOM XIV: Krzysztof Ratajczak, Michał Nowicki: Komisja Edukacji Narodowej 1773?1794. Bibliografia

69,00 zł
57,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

84
Jedenaste Nie zapomnij - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedenaste Nie zapomnij
Dostępny
5 szt.

Krzysztof Jasiewicz ? z urodzenia gdańszczanin, wychował się w Suwałkach, studiował w Krakowie, gdzie rozpoczął karierę akademicką. Ukończył studia managerskie w Akademii Ekonomicznej (dziś Uniwersytet Ekonomiczny), równocześnie studiując na Wydziale Prawa i Administracji UJ, absolwent Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Pracował w AE jako asystent i starszy asystent, tamże zdobył stopień doktora ekonomii politycznej. Od 1 października 1981 r. zatrudniony w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (dziś Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), od 1 maja 1991 r. do chwili obecnej pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Posiada habilitację z politologii, a profesurę zwyczajną (belwederską) otrzymał z nauk humanistycznych (2005). Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych oraz trzech książek literackich. Pod pseudonimem Christopher Jasiewitz opublikował powieść "Egzekucja" (2001, emitowana w odcinkach w ?Radiu dla Ciebie?), a pod pseudonimem Chuck Andy Norton ? "Siódmy sen" (2004) i "Zapach Afrodyty. Thriller szpiegowski" (2007). Jest członkiem Polskiego PEN-Clubu. W najbliższym czasie ukaże się jego monografia naukowa pt. "Tajemnice Katynia. Druga operacja polska NKWD 1940?1941". Powieść "Jedenaste. Nie zapomnij" traktuje o miłości, która niszczy i zabija wszystko wokół. Dlaczego? Przeczytaj ? może komuś uratujesz życie! To wierna rekonstrukcja jednostki chorobowej i traumy, która znaczy całe życie krwią. Po tej lekturze być może uda ci się samemu zidentyfikować takie osoby. Wyciągnij do Nich rękę. Wytłumacz Im, że są Ofiarą, a nie sprawcą, że to Im należy się empatia, szacunek, pomoc i prawdziwa Miłość.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

85
Niepożegnana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepożegnana
Dostępny
4 szt.

Krzysztof Jasiewicz ? z urodzenia gdańszczanin, wychował się w Suwałkach, studiował w Krakowie, gdzie rozpoczął karierę akademicką. Ukończył studia managerskie w Akademii Ekonomicznej (dziś Uniwersytet Ekonomiczny), równocześnie studiując na Wydziale Prawa i Administracji UJ, absolwent Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Pracował w AE jako asystent i starszy asystent, tamże zdobył stopień doktora ekonomii politycznej. Od 1 października 1981 r. zatrudniony w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (dziś Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), od 1 maja 1991 r. do chwili obecnej pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Posiada habilitację z politologii, a profesurę zwyczajną (belwederską) otrzymał z nauk humanistycznych (2005). Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych oraz trzech książek literackich. Pod pseudonimem Christopher Jasiewitz opublikował powieść "Egzekucja" (2001, emitowana w odcinkach w ?Radiu dla Ciebie?), a pod pseudonimem Chuck Andy Norton ? "Siódmy sen" (2004) i "Zapach Afrodyty. Thriller szpiegowski" (2007). Jest członkiem Polskiego PEN-Clubu. W najbliższym czasie ukaże się jego monografia naukowa pt. "Tajemnice Katynia. Druga operacja polska NKWD 1940?1941". Wiersze i proza poetycka "Niepożegnana" pochylają się nad wszechobecną tęsknotą za miłością absolutną, nad przyrodzoną człowiekowi samotnością i poszukiwaniem bytów wyższego rzędu. Szukając sensu życia, znajdujemy czasami jedynie jego bezsens.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

86
Pierwszy dzień wieczności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy dzień wieczności
Dostępny
5 szt.

Krzysztof Jasiewicz ? z urodzenia gdańszczanin, wychował się w Suwałkach, studiował w Krakowie, gdzie rozpoczął karierę akademicką. Ukończył studia managerskie w Akademii Ekonomicznej (dziś Uniwersytet Ekonomiczny), równocześnie studiując na Wydziale Prawa i Administracji UJ, absolwent Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Pracował w AE jako asystent i starszy asystent, tamże zdobył stopień doktora ekonomii politycznej. Od 1 października 1981 r. zatrudniony w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (dziś Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), od 1 maja 1991 r. do chwili obecnej pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Posiada habilitację z politologii, a profesurę zwyczajną (belwederską) otrzymał z nauk humanistycznych (2005). Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych oraz trzech książek literackich. Pod pseudonimem Christopher Jasiewitz opublikował powieść "Egzekucja" (2001, emitowana w odcinkach w ?Radiu dla Ciebie?), a pod pseudonimem Chuck Andy Norton ? "Siódmy sen" (2004) i "Zapach Afrodyty. Thriller szpiegowski" (2007). Jest członkiem Polskiego PEN-Clubu. W najbliższym czasie ukaże się jego monografia naukowa pt. "Tajemnice Katynia. Druga operacja polska NKWD 1940?1941". Opowiadania "Pierwszy dzień wieczności" opisują nieistniejący świat małego powiatowego miasteczka Polski B. Zawierają niekiedy dość drastyczne wywody z zakresu swoiście pojmowanej teologii wyzwolenia, a także pokazują sceny z życia elit. Klamrą spinającą są rozważania o śmierci ludzi, zwierząt i miejsc, o czasie przeszłym, który już nie wróci.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

87
RMF na imprezę 2020, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RMF na imprezę 2020, 2 CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

„RMF Na Imprezę 2020” to podwójna kompilacja poświęcona największym popowym hitom, które rozgrywane są przez Radio RMF FM i RMF On. Album znakomicie sprawdzi się na każdej imprezie tanecznej. Wszystkie najnowsze i największe przeboje, które nie pozwolą wam się nudzić. Lista utworów: CD 1: 1. Sanah – Szampan 2. The Weeknd v Blinding Lights 3. Viki Gabor – Getaway 4. Vize & Tom Gregory – Never Let Me Down 5. Twocolors – Lovefool 6. Michael Patrick Kelly – Beautiful Madness 7. Purple Disco Machine & Sophie And The Giants – Hypnotized 8. Lanberry – Plan Awaryjny 9. Surf Mesa Feat. Emilee – Ily (I Love You Baby) 10. La Vision & Gigi D'agostino – Hollywood 11. Lizot – Weekend 12. Shanguy – Back To Life 13. Audiosoulz – Missing 14. Meduza, Becky Hill, Goodboys – Lose Control 15. Shaun Baker Feat. Jessica Jean – Run Away 16. J Balvin, Dua Lipa, Bad Bunny Feat. Tainy – Un Dia (One Day) 17. Burak Yeter – Teenage Runaway 18. Felix Jaehn, Vize Feat. Miss Li – Close Your Eyes 19. Topic, A7s Feat. Lil Baby – Why Do You Lie To Me 20. Tiësto Feat. Stevie Appleton – Blue CD 2: 1. Felix Jaehn Feat. Nea, Bryn Christopher – No Therapy 2. Vize, Imanbek & Dieter Bohlen Feat. Leony – Brother Louie 3. Bastard! – F**K That 4. Don Diablo Feat. Zak Abel – Bad 5. Topic, A7s – Breaking Me 6. Olivia Addams – Dumb 7. Drenchill Feat. Indiiana – Forever Summer 8. Younotus & Janieck & Senex – Narcotic 9. Kygo, Zara Larsson, Tyga – Like It Is 10. Carla Fernandes, Matt Hunter – Entera 11. Natalia Zastępa – Rudy 12. Imanbek, Afrojack Feat. Gia Koka – Hey Baby 13. The Underdog Project – Summer Jam 14. Ray Dalton – In My Bones 15. Tom Gregory – Rather Be You 16. Michał Szczygieł – Spontan 17. R.I.O. – Hey Mama 18. Jerome – Jupiter 19. Kshmr X Sak Noel Feat. Txtheway – Bruk It Down 20. R3hab X Timmy Trumpet – 911

45,90 zł
44,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

88
With Eyes Wide Open, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
With Eyes Wide Open, CD
Dostępny
7 szt.

1. Pull Me Out 2. Give It Away 3. Whatever You Wante (To Do) 5. Mama Said 6.The Hideaway 7. The Love We´ve Waited For 8.The Roots 9. In My Room 10. All Of My Life

62,90 zł
89
In The End, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In The End, CD
Dostępny
5 szt.

1 Universal Metal 2 In The End 3 Unconscious Suicide 4 Guaranteed Death 5 With This Needle I Thee Wed 6 Ship of Illusion 7 Epitaph 8 Scattered Wits

62,90 zł
90
2020, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2020, CD
Dostępny
9 szt.

1 Devils train 2 Black sun rising 3 Rest when you're dead 4 Nowhereland 5 Hellcome to the badland 6 Raise your fist 7 Hell adrenaline 8 Common man 9 Bad motorbreath 10 Nitro woman

73,90 zł
91
White Feather Deluxe Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
White Feather Deluxe Edition, CD
Dostępny
7 szt.

1 White Feather 2 Do Something Today 3 Don't Wait Up 4 Broken Wing 5 Sweet Gentle Love 6 Oh Son 7 Song That Lives 8 Forever 9 Look Down on Me 10 Artefact 11 Home to Me 12 Everywhere But Here (Bonus Track) 13 What You Do to Me (Bonus) 14 Whole Again (Bonus)

79,90 zł
92
Clepsydra Time Against Infinity, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clepsydra Time Against Infinity, CD
Dostępny
7 szt.

1. Time Against Infinity 2. Graceful Ignorance 3. Slipwalk 4. Shades of Tomorrow 5. Hostile Design 6. Clepsydra 7. Autumn Scars 8. The Road to Salvation 9. Crimson Farewell 10. Into Oblivion 11. Cage of Hopes

73,90 zł
93
Inherent Brutality, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inherent Brutality, CD
Dostępny
6 szt.

1 A.T.R. 2 Beyond Humanity 3 The Beast 4 Holycaust 5 Inherent Brutality 6 Wrecked 7 Global Assassin Grid 8 Colonia Dignidad 9 Graving For Flesh 10 Masscontamination 11 Raped And Impaled

62,90 zł
94
The Last Horizon, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last Horizon, CD
Dostępny
8 szt.

1 Run For Your Life 2 Our Times 3 Heroes Ride 4 Devour The World 5 End Of An Era 6 Keep The Flame Alive 7 I Am Eternal 8 No Turning Back 9 The Last Horizon 10 Perfect Moment

62,90 zł
95
Just For Fun, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Just For Fun, CD
Dostępny
9 szt.

1. Crossearth 2. Werewolf 3. W.D.W. (We Drink Water) 4. Mind Control 5. Song for a Traitor 6. Interference 7. Inside 8. Preludio (Intro) 9. So What

62,90 zł
96
All That You Can?t Leave Behind (Deluxe Edition) (20th Anniversary Multi-Format Reissue). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,90 zł
97
All That You Can?t Leave Behind (20th Anniversary Multi-Format Reissue). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,90 zł
98
Ziemia - duch - Reduta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia - duch - Reduta
Dostępny
58 szt.

Mieczysław Limanowski (1876?1948) ? wybitny geolog, człowiek teatru, za życia wzbudzał skrajne emocje. Jedni uważali go za człowieka twórczego i inspirującego, inni ? za oryginała, a nawet niebezpiecznego dziwaka. Bez Limanowskiego nie byłby Reduty ? przyznawał to Juliusz Osterwa. Stanisław Ignacy Witkiewicz pisał w 1920 roku: ?W ostatnich czasach rozpoczęło się odrodzenie sztuki aktorskiej w Warszawie, prowadzone przez Mieczysława Limanowskiego, znanego w całej Europie geologa?. Zarazem bywał Limanowski obiektem krytyki, a nawet szyderstw ? najbardziej agresywna napaść wyszła spod pióra Słonimskiego. Nie doceniał go nawet własny ojciec ? współtwórca PPS-u Bolesław Limanowski. Barwna postać Limana, jak nazywali go przyjaciele, została po wojnie zapomniana. Teatrowi przywrócił go Zbigniew Osiński (1939?2018), w którego badaniach Limanowski zajął miejsce równie ważne, co Jerzy Grotowski czy Tadeusz Kantor. Dzięki poszukiwaniom archiwalnym i kwerendom międzywojennej prasy Osiński w kolejnych publikacjach książkowych zebrał i przypomniał rozproszoną spuściznę Limanowskiego. Trzon niniejszego tomu stanowi Opowieść biograficzna o Limanowskim, doprowadzona do 1930 roku. I choć nie została ona ukończona z powodu śmierci badacza, to czytelnicy znajdą w niej pasjonującą relację o niezwykłym człowieku, jego czasach, ludziach, z którymi stykał się w wielu miejscach Europy: we Lwowie, gdzie się urodził i gdzie potem studiował, w Szwajcarii, gdzie uczęszczał do szkół i gdzie alpejskie wycieczki obudziły w nim zainteresowanie geologią, w Zakopanem, gdzie spędził czternaście lat i stał się częścią zakopiańskiej legendy, we Włoszech, gdzie badał wulkany, w Moskwie, dokąd zagnały go wydarzenia I wojny światowej i gdzie poznał między innymi Konstantina Stanisławskiego, w Warszawie i Wilnie, gdzie wraz z Juliuszem Osterwą założył i prowadził teatr Reduta, najważniejsze ? obok odkryć geologicznych ? dzieło życia?

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

99
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?
Dostępny
1572 szt.

W zjawisku podróżowania przegląda się kawał PRL-owskiej rzeczywistości: społecznej, obyczajowej, gospodarczej, a nawet politycznej. Ta książka to opowieść o sposobach i celach podróżowania Polaków przez 5 pierwszych powojennych dekad. Jak pospiesznie zaadaptowane do przewozu pasażerów ciężarówki zamieniano na autobusy i dlaczego rekordy popularności bił przez lata ogórek? W jaki sposób międzynarodową karierę zrobiły polskie rowery, i jak fiat 126p, zwany pieszczotliwie maluchem, uczynił przysłowiowego Kowalskiego królem krajowych szos? Czym kusiły sanatoria i jakie warunki panowały na szkolnych koloniach, w domach wczasowych FWP czy na kampingach. I w końcu - w jaki sposób podróżowało się za granicę, co oznaczała delegacja dyrektorska i co przywożono z wycieczek do Turcji czy Nepalu?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

100
Reaper's Legacy. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reaper's Legacy. Tom 2
Dostępny
25 szt.

Drugi tom jednej z najbardziej znanych zagranicznych serii motocyklowych! Osiem lat temu Sophie oddała swoje serce i dziewictwo Zachowi Barrettowi. Jednak tamta noc nie była ani romantyczna, ani przepełniona miłością. W ogóle była czymś, czego Sophie nawet nie mogła sobie wyobrazić, ponieważ nakrył ich Ruger – przybrany brat Zacha. Dziewczyna nigdy wcześniej nie czuła się tak upokorzona. Jakby tego było mało, Sophie zaszła wtedy w ciążę. Urodziła ślicznego chłopczyka – Noaha. Zach nie stanął na wysokości zadania i kobieta została z synem sama. Jej codzienna walka o godne życie stała się prawdziwą mordęgą. Jednak w jej życiu jest jeszcze ktoś. Kiedy Ruger odkrywa, że Sophie z Noahem mieszkają w jakiejś dziurze i skrajnej biedzie, postanawia zabrać ich do bezpiecznego miejsca. Sophie ma bujną wyobraźnię, lecz z pewnością nie przyszłoby jej do głowy, że znajdzie się wśród niebezpiecznych motocyklistów. Ale najgorsze jest to, co kobieta czuje do aroganckiego i wiecznie wkurzonego na nią Rugera. To, co zawsze do niego czuła…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

Wróć do góry