hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 21 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rysowanie dla przyjemności. Krok po kroku dla dorosłych i dzieci (Lise Herzog), na drugim Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam (Karolina Prewęcka, Stanisława Celińska). Kolejny produkt to Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej 1920 r. (Michał Konarski, Hubert Ronek) oraz Sylvanian Families. Dziecko wiewiórek (Epoch).
1
Rysowanie dla przyjemności. Krok po kroku dla dorosłych i dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Rysowanie dla przyjemności. Krok po kroku dla dorosłych i dzieci
Dostępny184 szt.

W każdym z nas jest artysta. Wystarczy go obudzić... Dzięki skutecznej i łatwej do zastosowania metodzie przedstawionej w tej książce narysujesz wszystko, o czym marzysz. Wystarczy, że rozłożysz to na podstawowe kształty, a potem zestawisz je ze sobą. Chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić? W książce znajdziesz około stu projektów oraz ćwiczenia krok po kroku i praktyczne porady, które ożywią w tobie artystycznego ducha. Rysowanie zwierząt, roślin i postaci przestanie sprawiać ci trudność. Duża przyjemność i zaskakujące rezultaty gwarantowane!

42,90 zł
26,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,30 zł

95 osób kupiło
2
Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam
Dostępny63 szt.

Stanisława Celińska ze swadą opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju Książka jest złożona z dwóch głównych warstw: pierwszej – pełnej faktów, oraz drugiej – refleksyjnej, z osobistym przesłaniem. Równolegle barwny portret Stanisławy Celińskiej tworzą jej przyjaciele i znajomi, m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Maciej Stuhr... „Stanisława Celińska jest jedna i nigdzie nie ma osoby podobnej do niej – i w talencie, i w człowieczeństwie. W życiu jest heroiczna, w uzdolnieniach nie do ogarnięcia. Ma energię silnika odrzutowego, głos niebotyczny, muzykalność kompletną i odwagę zawodową jak mało kto. Po prostu – Stasia jest wspaniałą aktorką i niezwykłą osobą. To dla niej Bertolt Brecht napisał Mutter Courage…” – Kazimierz Kutz

39,99 zł
25,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

10 osób kupiło
3
Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej 1920 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej 1920 r.
Dostępny31 szt.

Komiks Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej 1920 r. jest kontynuacją publikacji Srebrni na szlakach niepodległej ukazującej losy trzech kuzynów z rodziny Srebrnych – Mikołaja, Jana i Kacpra. Teraz wspólnie w szeregach odrodzonego Wojska Polskiego biorą udział w jednej z 18 najważniejszych bitew w dziejach świata, czyli Bitwie Warszawskiej. Każdy z nich służy w innym rodzaju broni, dzięki czemu spotykają oni na szlakach bitewnych amerykańskich pilotów z Eskadry Kościuszkowskiej, biorą udział w rajdzie kawaleryjskim na Ciechanów i zdobyciu tam radiostacji 4 Armii sowieckiej, a także walkach pododdziałów pancernych w rejonie Mińska Mazowieckiego. Publikacji towarzyszy wkładka dokumentacyjna ukazująca kulisy punktów zwrotnych Bitwy Warszawskiej oraz jej głównych aktorów.

29,00 zł
17,99 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,01 zł

7 osób kupiło
4
Sylvanian Families. Dziecko wiewiórek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Dziecko wiewiórek
Epoch
Dostępny11 szt.

„Sylvanian Families” to wyjątkowy i urzekający wybór unikalnych figur zwierzęcych z uroczymi i pięknymi domami, wyposażeniem i dodatkami. Mieszkają, pracują i bawią się w idyllicznej i wspaniałej Sylvanian Village. Figurki te są przeznaczone do zabawy dla dzieci od 3 lat. Dziecko wiewiórki orzechowej ma żółty kapelusz i różową torbę i jest gotowe na nowe przygody. Zawartość zestawu: • figurka: dziecko wiewórek, • kapelusz, • torba. Wymiary opakowania: 7.5 x 3.5 x 10.0 cm Wysokość figurki: ok. 6.0 cm

28,90 zł
27,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

6 osób kupiło
5
Droga do finansowej wolności. Twój pierwszy milion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do finansowej wolności. Twój pierwszy milion
Dostępny210 szt.

Numer 1 na listach niemieckich bestsellerów non-fiction (Spiegel) przez 110 tygodni z rzędu! Opublikowany w 30 językach, sprzedany na całym świecie w prawie 10 milionowym nakładzie.Życie w bogactwie to Twoje prawo od momentu narodzin! Ta książka okaże się najlepszą inwestycją Twojego życia; 10 milionów kupujących nie może się mylić! Wiodący w Europie trener finansowy Bodo Schfer ujawnia sprawdzone sekrety osiągania bogactwa. Daje Ci niezwykle proste, ale skuteczne techniki, dzięki którym możesz efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi.1. Jak zarobić pierwszy milion w ciągu siedmiu lat.2. 11 zaskakujących metod natychmiastowego zwiększenia dochodów.3. Jak żyć jedynie z odsetek w niewiarygodnie krótkim czasie.4. Jak szybko spłacić długi i jednocześnie stać się bogatym.5. Sprawdzona wiedza na temat inwestycji, której banki nigdy nie ujawnią.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

7 osób kupiło
6
Nowe bajki, które uczą, jak być szczęśliwym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe bajki, które uczą, jak być szczęśliwym
Dostępny103 szt.

Kontynuacja przygód bohaterów bestselleru Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym. Szczęście to stan harmonii i wewnętrznego spełnienia. To osobisty stosunek do życia, sposób jego przeżywania i odczuwania. Różni ludzie, sytuacje, miejsca i rzeczy ułatwiają nam lub utrudniają osiągnąć szczęście, ale nikt nie może nam go podarować ani odebrać. Jako rodzice i dorośli możecie wybrać sposób wychowania, który promuje rozwój zdrowy, szczęśliwy i zrównoważony. Taki, którego efektem będą dzieci szczęśliwe, dobrze rozwinięte intelektualnie, inteligentne emocjonalnie, otwarte na innych i zintegrowane ze społeczeństwem. Jeśli chcecie pomóc swoim dzieciom osiągnąć ten cel, w tej książce znajdziecie liczne wskazówki, jak wykonać to satysfakcjonujące zadanie. Begona Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

5 osób kupiło
7
Upadek gigantów, wydanie specjalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadek gigantów, wydanie specjalne
Dostępny2492 szt.

Wielka historia potrzebuje wielkiego wydania! Specjalne wydanie w dużym, wygodnym do czytania formacie, idealnie nadającym się na prezent. Wszystkie książki z trylogii „Stulecie” (Upadek gigantów, Zima świata, Krawędź wieczności) posiadają takie wydania. Panoramiczny obraz Europy i Ameryki w okresie, w którym oblicze świata zmieniło się bardziej, niż zdajemy sobie z tego sprawę. Rok 1911. W Europie wprawdzie panuje pokój, ale na scenie politycznej wyczuwa się rosnące napięcie. Najmniejsza iskra może wywołać pożar i ta atmosfera rzuca cień na losy rodzin pochodzących z różnych krajów. Angielski hrabia, dla którego wojna jest kwestią honoru i warunkiem przetrwania brytyjskiego imperium. Walijski młody górnik walczący we Francji i Belgii oraz jego siostra wychowująca nieślubne dziecko. Dwaj rosyjscy bracia, z których jeden zostaje rewolucjonistą, a drugi emigruje do Stanów Zjednoczonych. Niemiecki oficer utrzymujący w tajemnicy przed ojcem – zatwardziałym obrońcą pruskich wartości – swój związek z angielską arystokratką walczącą o prawa kobiet. Amerykański student prawa, przed którym otwiera się droga do kariery politycznej... To na ich losach Follett opiera opowieść pozwalającą mu prowadzić czytelnika od walijskiej górniczej osady do salonów Londynu, Białego Domu, okopów pierwszej wojny, do gabinetów Wersalu, gdzie rozstrzygały się jej losy, aż po ogarnięty rewolucją Petersburg.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

5 osób kupiło
8
W poszukiwaniu własnych korzeni. Sztambuch rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu własnych korzeni. Sztambuch rodziny
Dostępny50 szt.

Gotowa do wypełniania książka z tablicami, które ułatwią nam poruszanie się po zakamarkach genealo­gii, tajemnicach i archiwach rodzinnych. Uzupełniając rubryki sztambucha zbudowanego na bazie prawie 25 lat doświadczeń autora, możemy poznać historię swojego rodu. Odpowiemy sobie na wiele szczegółowych pytań: • jakie są korzenie mojej rodziny? • skąd i kiedy przybyli moi przodkowie? • kiedy pojawiło się w dokumentach nazwisko mojej rodziny? • jakie cechy fizyczne i talenty mam po kądzieli (czyli po matce), a jakie po mieczu (czyli po ojcu)? Przy pomocy sztambucha docieramy do świata prawdziwego, aczkolwiek trochę zakurzone­go, nie zawsze wygodnego dla własnego sumienia, ale za to dalekiego od zafałszowań. Odkry­jemy tajemnicze historie bliskich, tragedie i romanse przodków. Przekonamy się, że warto zbierać pamiątki nie tylko po rodzicach i dziadkach. Ponadto, poszukiwanie prawdy o rodzinie, fascynujące i romantyczne zajęcie na wiele lat, da nam poczucie zakorzenienia. Wypełniony sztambuch pozwoli zbudować drzewo genealogiczne (jego schemat znajdzie­my wewnątrz). Będzie stanowić również relikwię rodzinną, którą można przekazać swoim dorosłym dzieciom, wnukom, aby kontynuowali poszukiwania. To wspaniały podarunek na urodziny, ślub czy złote gody.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
9
Antypoślizgowy podest dwustopniowy, zielona farma - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antypoślizgowy podest dwustopniowy, zielona farma
Keeeper
Dostępny1 szt.

Antypoślizgowy podest dwustopniowy doskonale sprawdzi się jako pomoc dla malucha w łazience. Mycie zębów czy rąk stanie się dużo wygodniejsze dla dziecka. Podest ozdobiony wesołą grafiką ze zwierzątkami.

55,40 zł
49,86 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,54 zł

4 osoby kupiły
10
Pakiet: Złota klatka / Srebrne skrzydła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Złota klatka / Srebrne skrzydła
Dostępny69 szt.

Złota klatka Trzymający w napięciu thriller o determinacji, sile charakteru i brutalnej zemście. Inteligentna i piękna Faye ma wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić... Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez mroczne wspomnienia z Fjällbacki, Faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w złotej klatce. Nie może pozbyć się wrażenia, że poświęciła swoje ambicje na rzecz mężczyzny, który coraz bardziej się od niej oddala. Kiedy Jack i ich córka Julienne nie wracają z rejsu łodzią, a policja dostrzega w mieszkaniu kałużę krwi, podejrzenie szybko spada na męża Faye. Co przed nią ukrywa? Czy zabił własną córkę? Nic w życiu Faye nie będzie już takie, jak do tej pory. Srebrne skrzydła Kobieca zemsta jest piękna i brutalna. Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą, były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański. Kobieta już myślała, że najgorsze ma za sobą, tymczasem jej egzystencja zostaje ponownie zagrożona. Ktoś usiłuje przejąć jej firmę i Faye musi wrócić do Sztokholmu. Z pomocą kilku innych kobiet walczy o uratowanie swego majątku, siebie i swoich najbliższych. Camilla Läckberg należy do najbardziej poczytnych pisarek w Szwecji. Składająca się z dziesięciu pozycji seria powieści kryminalnych z Fjällbacki sprzedała się w dwudziestu dwóch milionach egzemplarzy w sześćdziesięciu krajach. Camilla Läckberg odnosi również sukcesy jako bizneswoman, jest współzałożycielką spółki inwestycyjnej Invest In Her, działającej na rzecz kobiecej przedsiębiorczości i równości płci.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
11
Glenn Gould czyli sztuka fugi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glenn Gould czyli sztuka fugi
Dostępny150 szt.

Trzecie, zaktualizowane wydanie pierwszej polskiej monografii poświęconej Glennowi Gouldowi. Książka jest próbą spojrzenia na Goulda - pianistę, kompozytora i myśliciela - przez pryzmat muzycznej konstrukcji fugi. Zdaniem autora, nieprzypadkowo Gould był genialnym wykonawcą fug Bacha, sam pozostając nowym wcieleniem polifonii. Fuga, po włosku "ucieczka", wydaje się formą najodpowiedniejszą dla artysty-outsidera, pragnącego uciec od narzuconej z góry formy i wykreować formę własną, stworzyć ją mocą własnej woli. Gould, pustelnik stroniący od wszelkiej rywalizacji, wierzył w "miłosierdzie technologii", która ludzi oddziela od siebie buforem, eliminując konflikty, a zarazem zbliża ich, rozpinając nić bezpośredniej czystej łączności w nieskażonych agresją rejonach abstrakcji.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

4 osoby kupiły
12
Noc listopadowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc listopadowa
Dostępny114 szt.

Noc listopadowa to dramat Stanisława Wyspiańskiego z 1904 roku. Jest to trzeci utwór poety poruszający tematykę powstania listopadowego. Akcja rozgrywa się w czasie pierwszych godzin powstania. W utworze przedstawione są między innymi losy powstańców, napotkane przeszkody czy opór społeczeństwa. Równocześnie autor przedstawia wątek mitologiczny, który stanowi komentarz bądź uzupełnienie do wydarzeń mających miejsce podczas powstania.

28,44 zł
20,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,96 zł

4 osoby kupiły
13
Zaginiona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona
Dostępny764 szt.

Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety. Każda z nich pragnie tylko jednego – kreślonej na pergaminie XIX-wiecznej kopii starej mapy północnego Atlantyku. Do czego może prowadzić znajdujący sią na koziej skórze plan Friesland? Nikt tak naprawdę nie wie, czy wyśniona wyspa istnieje naprawdę, a jeśli tak – jakie kryje w sobie niebezpieczeństwa.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

4 osoby kupiły
14
Skarb w glinianym naczyniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarb w glinianym naczyniu
Dostępny52 szt.

Arcybiskup Fulton J. Sheen to jeden z najbardziej znanych hierarchów XX wieku. Jego niezwykła charyzma każdego tygodnia gromadziła przed odbiornikami radiowymi i te­lewizyjnymi trzydzieści milionów ludzi. Był pierwszym biskupem, który otrzymał nagrodę Emmy, autorem po­ nad sześćdziesięciu książek, cenionym kapłanem i wy­bitnym intelektualistą. Mówiono o nim, że swoje liczne talenty w całości poświęcił głoszeniu Ewangelii, a świadec­twem swojej wiary poruszył serca wielu ludzi, poczynając od prezydentów, a kończąc na zwyczajnych rodzinach. Skarb w glinianym naczyniu to autobiograficzna opo­wieść, w której znajdziemy zabawne i poruszające anegdo­ty z długiego życia abp. Sheena: z dzieciństwa spędzone­ go na farmie, powołania do kapłaństwa oraz wieloletniej posługi duszpasterskiej. Wszystkie wspomnienia opatrzo­ne są osobistymi refleksjami ukazującymi prawdę o by­ciu prawdziwym świadkiem Chrystusa. Nie jest to jednak tylko opowieść o życiowej drodze współczesnego aposto­ła, lecz także ważna interpretacja historii Kościoła kato­lickiego w XX wieku.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
15
Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach
Dostępny175 szt.

Interesująca, ciekawa, ilustrowana pięknymi zdjęciami książka doktora Andrzeja Kruszewicza. Tym razem przygotowana z myślą o najmłodszych. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o popularnych gatunkach ptaków zajrzyj do książki "Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach"!Barwne historie ptaków, które przedstawia ich znawca dr Andrzej Kruszewicz."Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach" to wspaniała książka dla całej rodziny!

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3 osoby kupiły
16
Krawędź wieczności, wydanie specjalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krawędź wieczności, wydanie specjalne
Dostępny2658 szt.

Wielka historia potrzebuje wielkiego wydania! Specjalne wydanie w dużym, wygodnym do czytania formacie, idealnie nadającym się na prezent. Wszystkie książki z trylogii „Stulecie” (Upadek gigantów, Zima świata, Krawędź wieczności) posiadają takie wydania. Rock’n’roll i komunizm, czyli pół wieku w literackiej retrospekcji. Od rewolucyjnej Hawany, przez gorące południe Stanów Zjednoczonych, waszyngtońskie salony władzy i Londyn lat 60., aż po bezkresną Syberię. W świecie, w którym z niespotykaną dotąd determinacją w dążeniu do władzy ścierają się mocarstwa, bohaterowie powieści – każdy na swój sposób – próbują znaleźć dla siebie miejsce. Realizują marzenia, knują spiski, cierpią, tęsknią, zdradzają i kochają, podczas gdy świat wkracza w erę zimnej wojny, ofiarami zamachów padają Martin Luther King i J.F. Kennedy, rock and roll przeżywa swój złoty wiek i próbuje nie ugiąć się pod naporem Beatlesów, dzieci kwiaty protestują przeciwko wojnie w Wietnamie, w Związku Radzieckim następuje odwilż, a na ulicach Pragi i Warszawy ludzie domagają się wolności – i wreszcie ją uzyskują. Pełna napięcia, nieoczekiwanych zwrotów akcji, intryg i przygód opowieść o wzajemnie splątanych losach pięciu rodzin – amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. Fikcyjni bohaterowie zostali umieszczeni wśród postaci historycznych, co czyni ich uczestnikami i świadkami najważniejszych wydarzeń decydujących o losach ówczesnego świata.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

3 osoby kupiły
17
Mówię i śpiewam świadomie. Podręcznik do nauki emisji głosu (wydanie 2020) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówię i śpiewam świadomie. Podręcznik do nauki emisji głosu (wydanie 2...
Dostępny78 szt.

Problem zdrowego głosu dotyczy wszystkich, dla których ten delikatny instrument jest narzędziem pracy lub środkiem wyrazu: nauczycieli i piosenkarzy, śpiewaków i polityków, sprzedawców i prawników. Do nich jest adresowana książka Bogumiły Tarasiewicz, zawierająca autorską metodę pracy nad głosem wykorzystywanym zarówno w mowie, jak i w śpiewie. Narzędziem profilaktyki bądź rehabilitacji jest bowiem świadome kształcenie głosu pozwalające zdobyć umiejętność poprawnego mówienia i śpiewania wolnego od niedociągnięć i manieryzmów, a zarazem umożliwiające pełne rozwinięcie i swobodne wykorzystanie naturalnych możliwości tego instrumentu. Autorka zwraca uwagę na pozornie proste problemy (postawa, uelastycznienie aparatu artykulacji i kontrola napięcia mięśniowego) wpływające jednak znacząco na fonację. Uczy prawidłowego oddechu i uzyskiwania rezonansu. O istotnej wartości książki decyduje dołączony do niej obszerny zestaw praktycznych ćwiczeń opatrzony precyzyjnymi wskazówkami, co czyni ją atrakcyjną również dla logopedów. Książka napisana jest w przystępny sposób, zawiera liczne ilustracje. Prezentowana pozycja funkcjonuje jako podręcznik emisji głosu skierowany do studentów wydziałów pedagogicznych.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

3 osoby kupiły
18
Realny świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Realny świat
Dostępny2080 szt.

Pewnego lata dwoje dzieci odkrywa pośrodku miejskiego zgiełku zaczarowaną krainę. Ware nie może się doczekać wakacji: będzie wreszcie mógł do woli bujać w obłokach i rozmyślać o rycerzach. Niestety rodzice znowu zapisują go na znienawidzone półkolonie, gdzie czeka go udręka wartościowych interakcji i zajęć dla normalnych dzieci. Jednak pierwszego dnia poznaje Jolene, szorstką dziewczynkę, która zawzięcie uprawia ogród na gruzach opuszczonego kościoła. Ware, zamiast chodzić do domu kultury, zaczyna budować na zagraconej działce średniowieczny zamek. Jolene drwi z Ware'a i uważa go za fantastę, który w odróżnieniu od niej nie zna realnego świata. Łączy ich jedno: ogrodzony murem skrawek ziemi, ich azyl. Gdy jego istnienie jest zagrożone, Ware stosując się do kodeksu rycerskiego ślubuje bohatersko uratować ich teren. Tylko na czym polega bohaterstwo w realnym świecie? I co może w nim zdziałać dwoje dziwnych dzieciaków?

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

2 osoby kupiły
19
Toaletka z pianinem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toaletka z pianinem
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Toaletka z pianinem to wspaniała zabawka, która dostarczy mnóstwa radości każdej małej dziewczynce. Zabawka może służyć jako toaletka dla małej damy, a także jako instrument muzyczny.

78,90 zł
71,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,89 zł

2 osoby kupiły
20
Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indie. Podróże egzotyczne dla kobiet (i mężczyzn)
Dostępny21 szt.

Tym razem autor książki Tajlandia. Dwa spełnione marzenia wybrał się wraz z narzeczoną i jej koleżanką do Indii. Przekonani, że po wizytach w innych azjatyckich krajach są odpowiednio zahartowani, ze zdumieniem odkryli, że – jak zauważył sam autor – „Indie to zupełnie inny poziom azjatyckości. Miejsce, w którym brud miesza się z elegancją, bieda z bogactwem, piękno z kiczem, smród zgnilizny z zapachem kadzideł…”. Na szczęście przy odrobinie dobrych chęci i pozytywnym nastawieniu do wszystkiego dało się przywyknąć – i do nocnych pociągów bez miejscówek, i do braku higieny, do chaosu na drogach czy do wszechobecnych naciągaczy – a Indie okazały się wspaniałym krajem z życzliwymi, otwartymi ludźmi. Anna, Kasia i Paweł odwiedzili, rzecz jasna, atrakcje i miejsca opisywane w przewodnikach i znane ze zdjęć czy literatury – a więc Tadż Mahal i Kadźiurajo, ghaty w Waranasi i „różowe miasto” Dżajpur, zabytkowe forty i świątynie. W ich planach znalazły się też wypady z przewodnikiem do dżungli (w nocy i w dzień), podglądanie słonia i skiritów (nie, skirit to nie jest gatunek tygrysa), spektakl kathakali (zdaniem autora, dla koneserów), udział w hinduskim weselu i wizyta w lokalnej Dolinie Krzemowej. Nie zabrakło przeróżnych doświadczeń kulinarnych (w końcu nie samym kurczakiem curry człowiek żyje), zwiedzania pachnącego ogrodu przypraw i degustacji herbaty (teraz wiemy, dlaczego w Indiach warto nosić ze sobą własną łyżkę), jak również przygody z masażem ajurwedyjskim (hmmm… też dla koneserów) i oczywiście lekcji jogi. A pomiędzy tym wszystkim było to, co najcenniejsze, czyli spotkania i rozmowy z mieszkańcami, zaproszenia do hinduskich domów, wspólne posiłki i wycieczki, czyli poznawanie zwyczajnego, codziennego życia, któremu przewodniki raczej nie poświęcają wiele miejsca. Podobno „każdy, kto był w Indiach, patrzył na to samo, lecz widział coś zupełnie innego”. Autor doszedł do wniosku, że patrzył na Indie oczami, natomiast jego towarzyszki podróży odbierały je… sercem. Czy rzeczywiście tak było? Wystarczy sięgnąć po tę książkę i sprawdzić samemu – Wojciech Cejrowski. Paweł Skiba (1988) – bioinformatyk, przedsiębiorca. Amator gry na saksofonie, były hodowca egzotycznych zwierząt, entuzjasta sztuk walki i triathlonów. Nie boi się robactwa, a kulturę nowego kraju najchętniej poznaje przez żołądek. W azjatyckiej knajpie potrafi zjeść wszystko (nawet jeśli to się rusza), a potem może zagrać na saksofonie oraz zorganizować i przetrwać bijatykę.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

2 osoby kupiły
21
O zjawisku ducha w sztuce i nauce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O zjawisku ducha w sztuce i nauce
Dostępny21 szt.

Słowo staje się w człowieku. Ulegamy mu, ponieważ jesteśmy zdani na głęboką niepewność... Mit jest lub może być dwuznaczny, jak pytia delficka albo jak sen. Nie możemy ani nie powinniśmy zrezygnować z posługiwania się rozumem, nie powinniśmy się też wyrzec nadziei, że instynkt pospieszy nam na pomoc... Wszystko bowiem, w czym wyraża się "inna wola", jest uformowane przez człowieka, to jego myślenie, jego słowa, jego obrazy i wszystkie ograniczenia, którym podlega. Toteż gdy człowiek zaczyna, nie najzręczniej, myśleć w kategoriach psychologicznych, wtedy wszystko odnosi do siebie, sądzi bowiem, że wszystko dzieje się wedle tego, co postanowił, że wynika "z niego samego". Nie pojmuje jednak, że tym, co przeszkadza mu odróżnić to, co istotnie sam wymyślił mając określone zamiary, od tego, co przyszło doń z innego źródła - i to zupełnie spontanicznie - jest słabość świadomości i związany z nią lęk przed nieświadomością. Człowiek nie może zdobyć się na obiektywizm wobec samego siebie i nie umie jeszcze spojrzeć na siebie jak na coś danego, z czym jest tożsamy for better od worse. Zrazu wszystko spada na niego, przytrafia się mu i napiera nań, toteż z najwyższym trudem udaje mi się w końcu zdobyć dla siebie i utrzymać jakąś sferę względnej wolności. Carl Gustav Jung: Wspomnienia, sny, myśli

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

2 osoby kupiły
22
Listy do nieznajomej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do nieznajomej
Dostępny7 szt.

Książka stanowi zbiór listów do kobiety, której autor nigdy nie spodziewał się poznać osobiście. Chociaż składają się one na jedną z liczniejszych korespondencji C.S.Lewisa, to może on poszczycić się także innymi, liczącymi ponad sto listów. Wydaje się, że autor nigdy nie pomyślał o tym, że mogłyby zostać opublikowane. Dziś Listy do nieznajomej zajmują poczytne miejsce obok innych jego książek o tematyce chrześcijańskiej, dlatego odważyliśmy się je opublikować.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2 osoby kupiły
23
Instagram. Bez filtra. Historia od środka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instagram. Bez filtra. Historia od środka
Dostępny37 szt.

Przeczytaj niepublikowaną dotąd historię powstania Instagrama i starcia jej idealistycznych twórców z agresywną polityką giganta – Facebooka. W 2010 roku Kevin Systrom i Mike Krieger uruchomili fotograficzny serwis społecznościowy połączony z prostą aplikacją mobilną. W krótkim czasie Instagram stał się niezwykle popularny, również za sprawą celebrytów udostępniających na tej platformie mniej lub bardziej prywatne zdjęcia i filmy. Po niecałych dwóch latach firmę, w której zatrudniano wówczas zaledwie trzynaście osób, kupił Facebook, płacąc legendarną sumę miliarda dolarów. Sarah Frier, reporterka agencji prasowej Bloomsberg News, ekspertka od mediów społecznościowych, odsłania przed nami tajemnice funkcjonowania Instagrama, prezentuje sylwetki jego założycieli oraz zdradza szczegóły dotyczące aktywności celebrytów i influencerów. Z jej książki dowiesz się ponadto, jak wygląda kultura startupowa w Dolinie Krzemowej i na czym polegała ingerencja Instagrama w wybory, a także poznasz kuluary rywalizacji mediów społecznościowych. Autorka przekonuje, że Instagram zmienił nasze spojrzenie na rzeczywistość, funkcjonowanie handlu, usług, rozrywki czy turystyki. Przewartościował podejście do rodzicielstwa, chirurgii plastycznej i urody, a co najbardziej zaskakujące, wpłynął na nasze zdrowie psychiczne. Czy tego chcemy, czy nie, świat wygląda teraz inaczej... Fascynująca lektura dla każdego użytkownika aplikacji Instagrama, a także każdego influencera czy specjalisty od mediów społecznościowych.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
24
Sylvanian Families. Bliźniaki wiewiórek pręgowanych - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Bliźniaki wiewiórek pręgowanych
Epoch
Dostępny15 szt.

Urocze wiewióreczki z krainy Sylvanian Village pokryte są mięciutkim futerkiem i mają cudowne oczka. Tomek to mały rozrabiaka. Patrzy, jak jego tata Aleksander buduje różne rzeczy i czeka na okazję do spłatania mu figla. Aleksander myśli, że Tomek przygląda się jego pracy, bo lubi stolarstwo i chciałby pójść w jego ślady. Tomek uwielbia jeździć na swoim nowym pchaczu-lokomotywie. Dominika lubi rysować. Często robi to na planach stolarskich mebli swojego taty. Aleksander początkowo się złościł na jej figle, ale potem powiedział „Wygląda na to, że rośnie nam mała artystka!”, po czym dał Dominice jej własne pudełko kredek. Główki bliźniaków są ruchome, więc mogą rozglądać się na wszystkie strony. Figurki mają około 4.0 cm i są przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia. Zawartość zestawu: • figurki: dzieci wiewiórek Tomek i Dominika, • jeździk - lokomotywa.

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

2 osoby kupiły
25
Bajeczki świąteczne. Śnieżynka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki świąteczne. Śnieżynka
Dostępny172 szt.

Książki z serii „Bajeczki świąteczne” wprowadzą najmłodszych w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Wesołe wierszyki, niezwykli bohaterowie oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu. Bezpieczeństwo podczas czytania zapewniają zaokrąglone rogi książki, a trwałość – tekturowe strony. Seria „Bajeczki świąteczne” składa się z pięciu części: • Bałwanek, • Mała gwiazdka, • Mikołaj, • Renifer, • Śnieżynka.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
26
Maluję wodą. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluję wodą. Zwierzęta
Dostępny5 szt.

Piękne, nasycone barwy bez użycia farb – do malowania wystarczą pędzelek i woda! 21 obrazków sympatycznych zwierząt. Malowanka wodna to świetny pomysł na zabawę dla najmłodszych dzieci, które dopiero ćwiczą sprawność manualną. Poszczególne części ilustracji składają się z barwnych kropek. Po zwilżeniu ich wodą, dziecko maluje fragment w danym kolorze. Po ukończeniu całego rysunku należy poczekać, aż papier dobrze wyschnie i dopiero wtedy przewrócić kartkę.

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
27
Z całą prostotą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z całą prostotą
Dostępny3 szt.

Dom Forgeot opowiada o swojej drodze powołania i o drodze Kościoła ostatnich dziesięcioleci. O codziennym życiu benedyktynów, ale i o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II, Matką Teresą z Kalkuty, Benedyktem XVI i wieloma innymi postaciami. Rozmowę ilustrują zdjęcia autorstwa Pawła Kuli Dom Antoine Forgeot to urodzony w 1933 benedyktyn, mnich klasztoru Matki Bożej w Fontgombault (Francja) i jego opat przez z górą jedną trzecią burzliwego stulecia (1977-2011). W ciągu jego przełożeństwa Opactwo zachowało i rozwinęło renomę jednego z najsolidniejszych ośrodków życia duchowego, znanego zarówno z wiernego przestrzegania Reguły i posłuszeństwa Stolicy Apostolskiej, jak i z odważnego sięgania do łacińskiej tradycji liturgicznej. Wychowawca pokoleń mnichów. W klasztorze nie jest się odciętym od tego, co dzieje się w Kościele i świecie. W takich trudnych okresach modlimy się i cierpimy w ciszy, chyba że jest konieczność mówienia. A wtedy to ojciec opat musi działać tak, jak uzna to za wskazane i mówić to, co uzna za dobre, ostatecznie po to, by bronić prawdy. (...) Z ludzkiego punktu widzenia poszczególne dni mnicha są do siebie bardzo podobne i już sam ten fakt, owa zewnętrzna monotonia jest dla jego duszy zaproszeniem do tego, by wpatrywała się w coś innego, w coś wyższego, bez zatrzymywania się na tutejszym życiu, które odmawia mu wszelkiego rozproszenia. Monotonia, będąca zaproszeniem do patrzenia na Boga i wychowująca mnicha, przygotowuje jego duszę do kontemplacji. Albowiem sam Bóg się nie zmienia, a jeśli decydujemy się patrzeć na Niego i tylko na Niego, trzeba wyrzec się rozproszenia, do którego nieustannie zaprasza życie światowe." Dom Antoine Forgeot Głos dzwonu nie rozprasza narosłych pytań. Z tymi pytaniami przyglądamy się mnichom, którzy w przewidzianym porządku klękają przed Najświętszym Sakramentem, wchodzą do chóru, kłaniają się opatowi, zajmują swoje miejsca. Jeszcze raz stopnie pokory: w twarzy, spojrzeniu, geście. Po co to wszystko? Po co tu jesteście, mnisi Opactwa Matki Bożej w Fontgombault? Nie prowadzicie duszpasterstwa, ani drukarni. Nie prowadzicie akcji charytatywnej, ani szpitala. Nawet rekolekcji nie organizujecie. Nie słychać, byście się specjalizowali w jakichś studiach naukowych. Po co więc to wszystko?" Paweł Milcarek (Z wprowadzenia)

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
28
Bajeczki świąteczne. Mała gwiazdka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki świąteczne. Mała gwiazdka
Dostępny206 szt.

Polecamy książki z serii „Bajeczki świąteczne”, które wprowadzą najmłodszych w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Wesołe wierszyki, niezwykli bohaterowie oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu. Bezpieczeństwo podczas czytania zapewniają zaokrąglone rogi książki, a trwałość tekturowe strony.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
29
Gorzko, gorzko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzko, gorzko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się tak dobrze rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła wek Pandory i co w nim było? Czy Kalinie uda się poznać prawdę? Historię Berty, Barbary i Violetty opowiada Kalina, która w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku odnajduje brakujące fragmenty rodzinnej historii i zszywa je w całość. Mozolnie rekonstruując pamięć swej naznaczonej traumą rodziny, mierzy się zarazem z własną miłosną utratą. Realizm i magiczność Gorzko, gorzko nadają tej wciągającej sadze niepowtarzalny styl i niepokojący urok, dzięki czemu na długo zostaje ona w czytelniku. Gorzko, gorzko to nowatorsko i odważnie opowiedziana historia miłosna i nienawistna, okrutna i czuła, która budzi litość i trwogę, niosąc ostatecznie nadzieję na katharsis. Joanna Bator – Laureatka Nagrody Literackiej Nike, Nagrody im. Beaty Pawlak, Nagrody Literackiej im. Hermana Hessego, Nagrody Literackiej im. Stefana Heima, Nagrody Literackiej Usdomer, szwajcarskiej Spycher Literaturpreis. Autorka bestsellerów tłumaczonych na wiele języków, w tym zekranizowanego niedawno Ciemno, prawie noc. W swojej szóstej powieści wraca na Dolny Śląsk zainspirowana prawdziwą historią, którą usłyszała na cmentarzu w Unisławiu Śląskim.

55,00 zł
42,35 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

1 osoba kupiła
30
Pióro + długopis Winner Pastel w etui 34 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pióro + długopis Winner Pastel w etui 34
Cresco
Dostępny3 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.Klasyczny model znanego już zestawu piśmiennego Winner w kolorystyce pastelowej. Kolekcja obejmuje pióro wieczne z stalówką irydową oraz długopis z wkładem wielko pojemnościowym, niebieski 1mm. Zarówno pióro wiecznie jak i długopis pakowane są osobno w dpy 12szt natomiast jako zestawy w etui 28, 32, 34, 38, ES oraz ES/37

39,80 zł
25,87 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,93 zł

1 osoba kupiła
31
Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach
Dostępny3 szt.

Po fascynującej książce opowiadającej o planetach naszego Układu Słonecznego tym razem autor - znany popularyzator astronomii - zabiera nas znacznie dalej, do krainy gwiazd i odkrywa wiele tajemnic kosmosu. Dowiemy się więc, jakie są etapy życia gwiazd, w tym naszego Słońca, czy wszystkie gwiazdy świecą, dlaczego jedne emitują światło jasne, a inne są czerwonawe, co to są niebieskie olbrzymy, a co czerwone karły, jakie gwiazdy i ich konstelacje widzimy na niebie o różnych porach roku, poznamy gwiazdy pulsujące, nowe i supernowe, pulsary, czarne dziury i galaktyki. Ta bogato ilustrowana książka wciągnie każdego, kto lubi spoglądać nocą na rozgwieżdżone niebo i zgłębiać tajemnice Wszechświata.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
32
Pocałunki w Londynie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunki w Londynie
Dostępny7 szt.

Czy istnieje coś bardziej magicznego niż rozświetlony bożonarodzeniowymi lampkami Londyn? Jason i Cassie spotykają się w tym mieście przypadkiem. Łączy ich wyjątkowa wrażliwość na sztukę i piękno, a także na niezwykłą aurę Bożego Narodzenia. On, Amerykanin, marzy o karierze aktorskiej, ona, Brytyjka, ma przykre doświadczenia związane ze światem teatru. Nastolatkowie poznają się na pokazie „Nędzników” i tego samego wieczoru postanawiają wspólnie odkrywać tajemnicze zakątki Londynu... Czy magia świąt będzie sprzyjała również magii serc? Poruszająca opowieść o dwójce zagubionych w wielkim mieście ludzi, którzy dowiadują się, że mimo rozczarowań i złamanych serc szczęście jest wciąż tuż obok.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
33
Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoholowe dzieje Polski. Dwie okupacje 1939-1945
Dostępny41 szt.

Alkoholowe dzieje Polski w czasach wojny totalnej i okupacji. W tysiącletniej historii Rzeczypospolitej czasy II wojny światowej oraz okupacji niemieckiej i sowieckiej to najcięższe chwile. Naród polski po raptem dwudziestu latach niepodległości znów utracił wolność. Tym razem został postawiony w sytuacji krańcowej: miał zostać wyniszczony przez hitlerowskie Niemcy lub roztopiony w sowieckiej rzeczywistości łagrów i przesiedleń. Jednak Polacy dalecy byli od biernej rezygnacji. Po okresie chaosu wojennego września 1939 roku następowały procesy przystosowawcze. Alkohol zaczął pełnić funkcję środka uspokajającego i znieczulającego, ale też środka wzmacniającego chęć odwetu na okupantach. Służył też jako łapówka. W książce omówiono również los Żydów oraz mniejszości narodowych oraz kwestie spożywania alkoholu przez gnębicieli Polaków: siepaczy SS i ich pomocników oraz w ZSSR, gdzie znaleźli się Polacy. W obu przypadkach wódka i samogon odegrały znaczącą, złowrogą rolę, pozwalając na przeprowadzenie zbrodniczych planów na skalę przemysłową, jakich nie znał dotąd świat.

64,90 zł
51,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,63 zł

1 osoba kupiła
34
Kot leżący czarny 30cm 13735 BEPPE - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
46,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

1 osoba kupiła
35
Ogrzewacz do rąk w Pluszowy koala - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,80 zł
15,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,81 zł

1 osoba kupiła
36
Jak oddychać. 25 prostych technik oddechowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak oddychać. 25 prostych technik oddechowych
Dostępny24 szt.

Zmagasz się z nerwicą lub depresją? Brakuje Ci energii, a Twoje relacje z bliskimi osobami pozostawiają wiele do życzenia? Dzięki lekturze tej książki odkryjesz proste narzędzie terapeutyczne, które pomoże Ci w rozwiązaniu tego typu problemów. To... oddech. Brzmi niewiarygodnie? Otóż nie. Skuteczność ćwiczeń oddechowych potwierdzają sprawdzone, istniejące od tysiącleci, praktyki uzdrawiające, takie jak medytacje, joga czy medycyna energetyczna. Dzięki nim zyskasz szansę na uzdrowienie swojego ciała i umysłu. Terapię tego typu możesz bez większego problemu stosować samodzielnie, bez ograniczeń wiekowych i specjalistycznego przygotowania. Jak oddychać, by być zdrowym i szczęśliwym!

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

1 osoba kupiła
37
Bajeczki świąteczne. Mikołaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki świąteczne. Mikołaj
Dostępny209 szt.

Polecamy książki z serii „Bajeczki świąteczne”, które wprowadzą najmłodszych w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Wesołe wierszyki, niezwykli bohaterowie oraz piękne ilustracje rozwiną wyobraźnię dzieci i pomogą utulić je do snu. Bezpieczeństwo podczas czytania zapewniają zaokrąglone rogi książki, a trwałość tekturowe strony.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
38
Biblioteka szaleńca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka szaleńca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Książki śmiercionośne. Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę. Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat. Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania. Znajdziemy tu istną bibliotekę szaleńca, zbiór ekscentrycznych woluminów, często kompletnie zapomnianych. Książki pisane krwią; oprawne w ludzką skórę; dzieła zwariowane; pozycje, które zwiodły cały świat; wydania niewidoczne gołym okiem i większe od człowieka; drukowane na wzburzonych morzach i lodowych pustkowiach Antarktyki; księgi kodów i szyfrów, których tajemnic do dzisiaj nie odkryto. Autor wytropił wiele przejawów dziwności wyobrażalnej (jak i tej niepojętej) – jak choćby wspaniale iluminowany XV-wieczny opis procesu wytoczonego Jezusowi przez szatana bądź zaginione dramaty Szekspira i księgi Biblii – i powiązał je w jedyną w swoim rodzaju kolekcję, ucztę duchową dla każdego miłośnika literatury.

79,00 zł
59,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,75 zł

1 osoba kupiła
39
Tamten świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamten świat
Dostępny8 szt.

Najnowsza książka jednej z najbardziej znanych i docenianych polskich krytyków i badaczy literackich Eseje Marty Wyki są próbą spojrzenia na świat idei, osobowości i tekstów, które kształtowały się w rzeczywistości powojennej, obciążonej traumą niedawnych przeżyć oraz koniecznością dokonywania wyborów i poszukiwania własnych dróg rozwoju pokolenia wchodzącego w życie tuż przed wojną i po wojnie. Opisem świata, który choć pod wieloma względami różnorodny, wyrastał z tradycji kulturowej i czerpał ze wspólnego kanonu literackiego. W szkicach pojawiają się m.in. takie nazwiska jak: Aleksander i Ola Watowie, Janina Katz, Olga Scherer, Czesław Miłosz, Witold Gombrowicz, Jan Błoński, Sławomir Mrożek, Leopold Tyrmand, Tadeusz Konwicki, Paweł Taranczewski, Jerzy Pilch. Marta Wyka jest historykiem literatury, krytykiem literackim, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmowała się literaturą Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i współczesną. Pisała m.in. o Stanisławie Brzozowskim, Leopoldzie Staffie, Czesławie Miłoszu. W Wydawnictwie Literackim opublikowała następujące książki: Brzozowski i jego powieści (1981), Krakowskie dziecko (1998), Punkty widzenia (2000), Przypisy do życia (2007), Przypomniałam sobie (2015), Napisane niedawno (2018).

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
40
Bateria alkaiczna LR1, 1,5 V , 2 szt. - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bateria alkaiczna LR1, 1,5 V , 2 szt.
GP
Dostępny23 szt.

Baterie alkaiczne. • Rozmiar akumulatora - LR1 • Napięcie - 1.5 V • Ilość w opakowaniu - 2 szt.

11,99 zł
1 osoba kupiła
41
Bateria DURACELL MN27 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,99 zł
1 osoba kupiła
42
Pakiet: Sekretne życie pisarzy / Zjazd absolwentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Sekretne życie pisarzy / Zjazd absolwentów
Dostępny496 szt.

Najnowsze powieści autora, który ze snucia tajemnicy uczynił sztukę… Sekrety, które przez lata pozostawały ukryte. Intrygi, w których prawda mierzy się z kłamstwem. Fabularne labirynty, które nie wypuszczą was ze swoich sideł – aż do ostatniej strony. Fascynująca literacka łamigłówka stworzona przez najpopularniejszego pisarza we Francji. Sekretne życie pisarzy W 1999 roku Nathan Fawles, sławny autor trzech kultowych powieści, ogłosił koniec pisarskiej kariery i zaszył się w Beaumont, na dzikiej wyspie na Morzu Śródziemnym. Jesień 2018 roku. Od 20 lat Fawles nie udzielił żadnego wywiadu. Jako że jego książki wciąż przykuwają uwagę czytelników, Mathilde Monney, młoda szwajcarska dziennikarka, zjawia się na wyspie, zdeterminowana, by poznać sekrety pisarza. Tego samego dnia na plaży zostaje znalezione ciało martwej kobiety, a władze otaczają wyspę kordonem. Tak zaczyna się niebezpieczne starcie pomiędzy Mathilde i Nathanem, w którym namiętność mierzy się ze strachem, a zawoalowana prawda z wyrachowanym kłamstwem… Zjazd absolwentów Dziewczyna, która znika w nocy. Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą. Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło… Kiedyś nierozłączni Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim jeden z budynków szkoły ma zostać wyburzony. Thomas i Maxime wiedzą, że są w nim ukryte zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw. Najpopularniejszy autor we Francji tym razem połączył swój niepowtarzalny styl z elementami sensacji.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

1 osoba kupiła
43
Karnet B6 Bukiet Lato - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Bukiet Lato
Henry
Dostępny24 szt.

Karnet w formacie B6 cm, złocony. W zestawie z kolorową kopertą.

7,99 zł
1 osoba kupiła
44
Puzzle 500 elementów. Stranger Things - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Stranger Things
Clementoni, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Puzzle 500 elementów z kolekcji Netflix. Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje Puzzle Clementoni: ciekawą linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie.

25,70 zł
22,62 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,08 zł

1 osoba kupiła
45
Bańki mydlane. Płomień, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bańki mydlane. Płomień, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.15

Zestaw do robienia baniek mydlanych w kolorowym plastikowym opakowaniu, ozdobionym barwnym płomieniem. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
46
Dzieła zebrane. Tom 9. Dziennik pisany nocą. Vol. 3. 1993-2000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła zebrane. Tom 9. Dziennik pisany nocą. Vol. 3. 1993-2000
Dostępny7 szt.

Unikatowe na skalę światową dzieła życia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. „Czy urwę pisanie dziennika i zrośniętych z nim opowiadań w końcu roku 1996? Jeśli los nie wytrąci mi pióra z ręki, to oczywiście mój dziennik, typowa work in progress, będzie miał ciąg dalszy. Ale impreza taka jak Pisma zebrane musi się w pewnej chwili skończyć, aby zachować dostatecznie wyraźnie swój kształt kompozycyjny” – pisał w styczniu 1997 roku autor Innego świata. Nie miał być to jednak koniec dzieła pisarza. W 2000 roku drukiem ukazał się jeszcze jeden tom Dziennika pisanego nocą z lat 1997-1999, a dwa lata później książka Biała noc miłości, zbierająca zapiski z pierwszych miesięcy 2000 roku, wraz ze streszczeniem odnalezionego nieco później opowiadania Wędrowiec cmentarny. Wszystkie one złożyły się na trzeci i ostatni tom tego wydania. „Rozmawia się w dzienniku z sobą samym, ze światem, z innymi, z Bogiem (od różnic w nacisku zależą rozmaite dzienniki). I tworzy się często rozmówców, jak tworzy się w rozmowach z nimi samego siebie” – Gustaw Herling-Grudziński, Dziennik pisany nocą, 14 listopada 1985. Tom uzupełnia kolekcję Dzieł zebranych Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

89,90 zł
67,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 22,47 zł

2 osoby kupiły
47
Śródziemnomorze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śródziemnomorze
Dostępny35 szt.

Ta książka to zapis wędrówki przez czasy i miejsca składające się na wspólne dziedzictwo regionu Morza Śródziemnego jako jednego ze źródeł europejskiej tożsamości. Wiąże odmienne porządki architektoniczne, wątki kultury oraz epoki z różnymi tradycjami literackimi, w tym z twórczością poetów polskich: Adama Zagajewskiego, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, jak również w sposób niewypowiedziany wprost, choć wyraźny Wisławy Szymborskiej. Południe ukazane jest we wszystkim, co śródziemnomorze oznacza w naszej kulturze, a grecko-łacińska starożytność zostaje przeniesiona do współczesności i zestawiona z matrycą judeochrześcijańską. Wiersze składające się na ten zbiór odsłaniają nasze korzenie jako żywe cząstki codzienności, ponieważ region Morza Śródziemnego, kolebka zachodniej kultury, stanowi granicę osobistą, wewnętrzną, a nie tylko geograficzną od zawsze zamieszkiwaną i poszerzaną przez europejską poezję. Joo Lus Barreto Guimares – urodzony w 1967 roku w Porto, portugalski poeta, tłumacz i lekarz. Zadebiutował w 1989 roku. Autor kilkunastu zbiorów poezji, w tym Nómada (Nomada, 2018), wyróżnionego nagrodą dla najlepszej książki poetyckiej Bertrand w 2018 roku. Za opublikowany w 2016 roku zbiór Śródziemnomorze, przełożony na język hiszpański, francuski i włoski, otrzymał w Portugalii Narodową Nagrodę Poetycką im. António Ramos Rosy. Jego utwory przełożono na kilkanaście języków. Gabriel Borowski – urodzony w 1988 roku tłumacz literatur portugalskojęzycznych na język polski oraz literatury polskiej na język portugalski, badacz literatury i przekładu. Absolwent filologii portugalskiej i podyplomowych studiów dla tłumaczy literatury na UJ, doktor literaturoznawstwa. Stypendysta programu Connecting Emerging Literary Artists 2019-2023 finansowanego w ramach projektu Kreatywna Europa.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

1 osoba kupiła
48
Kredki Gimboo świecowe 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Gimboo świecowe 12 kolorów
GIMBOO
Dostępny29 szt.

- wysokiej jakości kredki świecowe - łatwe do temperowania - 12 żywych, intensywnych kolorów - doskonałe właściwości kryjące - kolejne warstwy pokrywają poprzednie - każda kredka owinięta papierową owijką - długość: 8,6 cm - średnica kredki: 8 mm - produkt bezpieczny dla dzieci - nieklejące - niepylące - niekruszące - zgodne z wymaganiami UE - posiadają certyfikat EN71 - pakowane w kartonowe, kolorowe pudełko z eurozawieszką

5,50 zł
4,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
49
Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

Kolejna książka z serii „Kruszewicz opowiada”, tym razem o zwierzętach krajowych. Autor znany z poczucia humoru, niezwykłej swady i rozległej wiedzy opowiada w typowy dla siebie sposób o 25 gatunkach naszej rodzimej fauny. Opowieści o sarnie, króliku czy niedźwiedziu wciągają Czytelnika dzięki lekkości stylu, nieprzebranym pokładom dowcipnych skojarzeń i zaskakująco zestawionym faktom. Niemal każdy z nas wie coś o zwierzętach, lecz dopiero po zapoznaniu się z opowieścią Andrzeja Kruszewicza czujemy się bliskimi przyjaciółmi nieznośnej fretki, sprytnego świstaka czy bezczelnej wydry. Dla miłośników ptaków dodatek specjalny, czyli „ptasi zegar” – co śpiewa od wieczora do rana i od rana do wieczora – według obserwacji spisanych przez najlepszego propagatora pasji ornitologicznej – dra Andrzeja Kruszewicza.

45,00 zł
32,85 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
50
Chorwacka przystań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chorwacka przystań
Dostępny28 szt.

Romantyczna opowieść o niezrealizowanych planach, tęsknocie i o tym, że wieczna miłość istnieje naprawdę Anna, jako korespondentka ogólnopolskiej gazety, wyjeżdża do Chorwacji, by relacjonować wojnę bałkańską. Jest mężatką, ale nie potrafi okiełznać rodzącego się uczucia i zakochuje się w Blażu - chorwackim fotoreporterze wojennym. Czeka ją trudna decyzja. Postanawia porzucić Jerzego, ale po powrocie do Polski miłość do Blaża staje w szranki z oczekiwaniami rodziny, ze zwykłą codziennością i… pewną niespodziewaną nowiną. Anna podejmuje trudną decyzję o pozostaniu w Polsce. Dwadzieścia lat później jej córka Weronika stanie przed podobnym wyborem. Zrządzenie losu sprawi, że Anna jeszcze raz wybierze się do Chorwacji - do miejsca, z którym wiążą się najpiękniejsze wspomnienia z jej młodości… Anna Karpińska – autorka poczytnych książek obyczajowych, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Osiem lat temu porzuciła dotychczasowe życie zawodowe, całkowicie oddając się pisaniu powieści. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci i troje wnucząt. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry