hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.10.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 19 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Prawo przyciągania (Jerry Hicks, Esther Hicks), na drugim Zbliżenia. Szkice o polskich artystach współczesnych (Anda Rottenberg). Kolejny produkt to Autobus (Katarzyna Campbell) oraz O ważnych Rzeczach. Część najważniejsza. O Eucharystii (Patrycja Hurlak).
1
Prawo przyciągania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo przyciągania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego życie jednych przypomina pasmo niekończących się nieszczęść, podczas gdy drudzy cieszą się zdrowiem i dostatnim życiem? Czy kiedykolwiek miałeś poczucie, że to przez negatywne myślenie nie możesz odnieść sukcesu, czy spełnić swojego marzenia? Za wszystko odpowiedzialne Prawo Przyciągania. Na pewno o nim słyszałeś! To jedna z jedna z najbardziej fundamentalnych reguł rządzących Wszechświatem. Teraz i ty – jak miliony ludzi na całym świecie – możesz nauczyć się, jak wykorzystać Prawo Przyciągania w praktyce. Autorzy, odkrywcy tego prawa – Esther i Jerry Hicks, pokażą ci, jak! Potencjał twojej świadomości kluczem do kreowania rzeczywistości.

44,40 zł
28,42 zł
Powiadomienie

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,98 zł

10 osób kupiło
2
Zbliżenia. Szkice o polskich artystach współczesnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbliżenia. Szkice o polskich artystach współczesnych
Dostępny
36 szt.

Zbliżenia. Szkice o polskich artystach to zbiór komentarzy do sztuki blisko pięćdziesięciu polskich artystów, których autorka spotkała w swoim zawodowym życiu. Krótkie eseistyczne formy mają na celu dotrzeć do osób spoza wąskiego kręgu profesjonalistów. To bardzo osobisty, choć niekompletny pamiętnik spotkań ze sztuką. Ten kameralny subiektywizm sprawia, że zetknięcie z dziełami, które przeciętnemu odbiorcy nie zawsze wydają się zrozumiałe, jest prostsze i – co ważne – pomaga zrozumieć artystyczne credo ich twórców. „Od wielu dekad pracuję z artystami. Nie zawsze efektem tej współpracy są wystawy, często kończy się na wstępach do katalogów lub niewielkich artykułach, w których próbuję nazwać to, co robią. W większości są to krótkie formy, pisane możliwie prostym językiem; chciałam, by trafiły do osób spoza wąskiego kręgu profesjonalistów. Liczę na przypadkowego czytelnika, mając nadzieję, że zainteresuje się sztuką, o której piszę, i zrozumie artystę, który tę sztukę tworzy”. Anda Rottenberg przybliża prace zarówno klasyków nowoczesności – Stanisława Fijałkowskiego, Jerzego Nowosielskiego czy Aliny Szapocznikow, jak i mniej znanych, młodszych twórców – Martyny Ścibior, Bogny Burskiej, Dominika Lejmana. Wybór nazwisk – jak pisze we wstępie – jest wynikiem „przypadkowych splotów okoliczności”. Nie odzwierciedla w pełni jej fascynacji, jest ich bowiem znacznie więcej… Anda Rottenberg – historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka wystaw. Pracowała m.in. w Instytucie Sztuki PAN, kierowała Departamentem Sztuki w MKiS (1990-1991), była dyrektorką Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki (1993-2001), dyrektorką do spraw artystycznych Muzeum Sztuki Nowoczesnej (2006-2008). W latach 1988-1993 przewodniczyła Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA, później została wiceprzewodniczącą Zarządu Głównego Stowarzyszenia (1994-2000). Zainicjowała powstanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, którego Radzie Programowej następnie przewodniczyła. O kilku lat kieruje działem kultury miesięcznika „Vogue” i prowadzi cykliczną audycję Andymateria w Radiu TOK FM. Jest autorką wielu publikacji o sztuce oraz książek, m.in. Sztuka w Polsce 1945-2005 (2005, 2020), Przeciąg. Teksty o sztuce polskiej lat 80.(2009), Proszę bardzo (2009), wywiad rzeka Rottenberg. Już trudno (2014), dzienniki: Berlińska depresja (2017) i Lista (2019).

89,00 zł
58,74 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 30,26 zł

9 osób kupiło
3
Autobus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobus
Dostępny
40 szt.

Piękna bajeczka o Radku, który chciał zostać kierowcą autobusu.

11,06 zł
7,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 3,07 zł

6 osób kupiło
4
O ważnych Rzeczach. Część najważniejsza. O Eucharystii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O ważnych Rzeczach. Część najważniejsza. O Eucharystii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

W Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, sam Chrystus, nasza Pascha. W Eucharystii doświadczamy zbawczej miłości, czyli miłosierdzia. Nie zawsze jednak rozumiemy liturgię eucharystyczną. Co więcej potrzebujemy odkrywać Mszę Świętą wciąż na nowo. Ta książka właśnie w tym ci pomoże. To wręcz niezbędnik chrześcijanina zakochanego z Eucharystii. A jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania, oto kilka na które znajdziesz w tej książce odpowiedź: • dlaczego stoimy, klęczymy albo siedzimy podczas Mszy Świętej, • jakie znaczenie mają gesty nasze gesty w liturgii, • co zawierają modlitwy eucharystyczne, • co wyrażają kolory w liturgii. ...i wiele więcej. Poznaj Mszę Świętą na nowo!

13,91 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,92 zł

5 osób kupiło
5
Wóz strażacki. Świat na kółkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wóz strażacki. Świat na kółkach
Dostępny
115 szt.

Książeczka z kółkami to doskonała zabawka dla każdego chłopca. Książeczka spięta rzepem to wspaniała zabawka, otwarta – opowiada ciekawą historyjkę i zawiera wiele informacji o pojazdach. Do czytania, do oglądania, do zabawy!

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
6
Ósmy dzień tygodnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ósmy dzień tygodnia
Dostępny
978 szt.

Dwie doskonałe mikropowieści stworzone przez dojrzałego, choć przecież bardzo młodego pisarza. Wykorzystując własne doświadczenia, Hłasko zobrazował tragizm dwóch pokoleń: wojennej młodzieży poszukującej swojego miejsca w socjalistycznym mieście gruzów i boleśnie doświadczonych przez życie degeneratów, szukających schronienia w zatrważająco malowniczej dziczy Kotliny Kłodzkiej.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
7
Koczownik Boga. Abraham - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koczownik Boga. Abraham
Dostępny
22 szt.

Historia Abrahama, koczownika Boga, to konkretny ludzki żywot, w którym wypełnia się głębokie doświadczenie Boga, żywot domagający się kontynuacji. Zbliżmy się do serca i duszy Abrahama – koczownika Boga, by poznać z bliska naszego ojca w wierze. Mamy w sobie coś z jego natury. Należymy do tego samego szczepu wierzących, co nasz duchowy protoplasta. Będziemy uczyli się od niego „koczowania” w wierze. Abraham to konkretny ludzki żywot domagający się kontynuacji. Zdecydujmy się na wspólne „koczowanie” z Abrahamem po wersetach Biblii – śladach Boga. Czytając te rozważania, szybko się przekonamy, że przeżywamy walki i kryzysy, i choć nie w takiej samej mierze, co on, to jednak są one bliźniaczo podobne do jego zmagań. Przez swoje doświadczenie Abram pomaga nam rodzić się na nowo do wiary w Boga obietnicy.

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

4 osoby kupiły
8
Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korporacyjni Rebelianci. Niech praca będzie frajdą
Dostępny
91 szt.

Joost and Pim, znani jako Korporacyjni Rebelianci, realizują swą misję sprawiania, by praca była frajdą. Porzucili frustrujące zajęcia w korporacjach, aby odwiedzić najbardziej inspirujące firmy świata. Prezentując kolejne miejsca i ludzi, których już spotkali, dzielą się z czytelnikami tym, czego się do tej pory nauczyli i dowiedzieli. Oto książka dla ludzi, którzy wiedzą, że miejsca pracy mogłyby i powinny być lepsze. Niezależnie od tego, czy wchodzisz w skład zespołu zarządzającego, czy jesteś rebeliantem zdławionym przez korporacyjne dogmaty czy też menadżerem, który utknął w niesprawnym systemie, ta książka z pewnością jest dla ciebie! Blog Korporacyjnych Rebeliantów czytany jest w ponad 100 krajach. Ich blogowe wpisy były wykorzystywane przez takie media, jak „The New York Times”, „Forbes”, „HuffPost”, „The Guardian” czy BBC. Obaj autorzy znaleźli się na liście Top 30 Emergent Management Thinkers (Najlepszych 30 Myślicieli Wyłaniającego się Nowego Zarządzania) i zdobyli w 2019 roku nagrodę Thinkers50 Radar Award. „Od dawna jestem fanem Korporacyjnych Rebeliantów, a niniejsza książka ujmuje istotę ich mądrości. Autorzy prezentują rzeczową, praktyczną i dającą do myślenia perspektywę patrzenia na świat pracy” – Daniel Pink, autor książek Kiedy i Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację. „Rzucaj wyzwanie przyjętym prawdom – to moje powracające motto i to jest właśnie to, co robią Korporacyjni Rebelianci! Mądra lektura dla wszystkich pracowników, specjalistów działów kadr i przywódców biznesów, którzy chcą tworzyć radykalnie inspirujące miejsca pracy” – Katarina Berg, dyrektor ds. personalnych w Spotify. „Toczy się cicha rewolucja zarządzania. Aby ludzie zauważyli rewolucję i przyłączyli się do niej, musimy udzielać jej głosu, a raczej wielu, wielu głosów. Korporacyjni Rebelianci postawili sobie za zadanie przekazywanie nam takich głosów oraz związanych z nimi historii” – Frederic Laloux, autor książki Pracować inaczej. Współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów Joost Minnar zostawił korporacyjną pracę w Barcelonie, gdzie mieszkał po ukończeniu studiów magisterskich (w dziedzinie nanonauki i nanotechnologii) na Uniwersytecie Barcelońskim. Podróżuje po świecie, badając organizacje progresywne i pisząc o swoich odkryciach na blogu. Doradza w kwestiach i problemach występujących w miejscach pracy. Joost jest doktorantem w Amsterdam Business Research Institute (VU University, Amsterdam). Pim de Morree, współzałożyciel Korporacyjnych Rebeliantów, również pożegnał się ze swoją korporacyjną pracą. Wydarzyło się to zaledwie trzy lata po ukończeniu studiów z inżynierii przemysłowej, nauk o zarządzaniu oraz zarządzania innowacją na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven. Poza podróżowaniem i prowadzeniem badań w świecie Pim pisze na blogu Korporacyjnych Rebeliantów, doradza firmom i występuje jako główny prelegent na konferencjach, inspirując organizacje do radykalnych zmian w sposobie ich pracy. Razem z pozostałą częścią zespołu Korporacyjnych Rebeliantów wspiera rozwój globalnego ruchu na rzecz czynienia pracy frajdą.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
9
Baw się i dotknij. Książeczka sensoryczna. W dżungli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się i dotknij. Książeczka sensoryczna. W dżungli
Dostępny
395 szt.

Proszę państwa – oto słoń. Dłoń wyciągnąć możesz doń. Tak już w tej książeczce jest – dotknij zwierząt, jeśli chcesz! Książeczka Baw się i dotknij to: • doskonała zabawa z dzieckiem, • sposób na stymulowanie zmysłów malucha, • do czytania, oglądania i dotykania.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
10
Świeczka urodzinowa liczba 18, złota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka urodzinowa liczba 18, złota
Godan, 1 sztuka
Dostępny
68 szt.

Złota świeczka na tort 18, na osiemnaste urodziny, rozpali urodzinowe emocje! Olśniewająco piękna, jak wszystkie produkty z kolekcji Beauty&Charm, z pewnością będzie wisienką na Twoim osiemnastkowym torcie. • Wysokość: 8 cm • Kolor: złoty • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Producent: Godan S.A. • Kolekcja: Beauty&Charm

9,30 zł
8,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

4 osoby kupiły
11
Kendama. Drewniana zabawka zręcznościowa, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kendama. Drewniana zabawka zręcznościowa, mix kolorów
Norimpex
Dostępny
40 szt.

„Kendama” to japońska zabawka, która ćwiczy refleks, pomaga rozwijać koordynację wzrokowo ruchową. „Kendama” jest zbudowana z patyka (młotka) z długim szpikulcem (spike) i z filiżanek z wgłębieniami (cups). Do uchwytu przymocowana jest kulka z dziurą w spodzie (tama). Zabawa polega na tym, aby nabić tamę na spike'a. Można ją podbijać i łapać w wgłębienia próbując swoich sił wykonując różne tricki. Trudniejsza zabawa polega na nadzianiu kuli na szpikulec. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

40,99 zł
38,94 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,05 zł

4 osoby kupiły
12
Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie
Dostępny
740 szt.

Hejt i krytyka to zjawiska, z którymi musimy się mierzyć w dzisiejszym życiu. Jednak zdarza się, że najsurowszym krytykiem jest wewnętrzny głos, który ukrywa się w naszej głowie i mówi nam znowu dałaś plamę, to ci się nie uda, siedź cicho, są mądrzejsi od ciebie itd. Najczęściej te oskarżenia nie mają nic wspólnego z faktami, ale sprawiają, że rezygnujemy z wyzwań, przejmujemy się nadmiernie porażkami i czujemy się gorsi od innych. W książce autorki proponują różne strategie, które pomogą zmierzyć się z tym wewnętrznym głosem i sprawić, aby w końcu zamilkł lub – co więcej – zaczął wspierać i zachęcać do działania. Zaprosiły do rozmów na te tematy: Katarzynę Cichopek, Darię Ładochę, Odetę Moro, Honoratę Skarbek, Dorotę Welman, Zofię Zborowską-Wronę. Alina Adamowicz, blogerka, i Joanna Godecka, psychoterapeutka i life coach, autorka: Bądź pewna siebie, Nie odkładaj życia na później, Przestań się zamartwiać, Szczęście w miłości.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
13
Traktor. Świat na kółkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor. Świat na kółkach
Dostępny
106 szt.

Książeczka z kółkami to doskonała zabawka dla każdego chłopca. Książeczka spięta rzepem to wspaniała zabawka, otwarta – opowiada ciekawą historyjkę i zawiera wiele informacji o pojazdach. Do czytania, do oglądania, do zabawy!

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
14
1000 dzieł architektury. Najciekawsze budowle i konstrukcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 dzieł architektury. Najciekawsze budowle i konstrukcje
Dostępny
46 szt.

Publikacja prezentuje najpiękniejsze i najważniejsze przykłady sztuki architektonicznej, od starożytności po czasy współczesne. Budowle są odzwierciedleniem czasu i miejsca, w których powstały, a wpływ na nie mają m.in. warunki ekonomiczne i socjologiczne, myśl filozoficzna czy rozwój prądów estetycznych. Na kartach prezentowanej książki czytelnik znajdzie warowne zamki, wypoczynkowe rezydencje, urokliwe starówki, strzeliste katedry, zabytki dawnych kultur czy budynki użytkowe. Wszystkie te dzieła architektury na trwale odcisnęły się w świecie, wiele z nich jest wciąż rozpoznawalne, będąc niejako symbolami miejsc, w których powstały, inne z kolei wymagają przypomnienia. Oddając w ręce czytelników 1000 dzieł architektury, chcemy przybliżyć fascynujący świat jednej ze sztuk.

114,95 zł
82,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 32,19 zł

3 osoby kupiły
15
Kontemplacja Serca Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontemplacja Serca Jezusa
Dostępny
5 szt.

Jezus zaprasza nas do tego, by stanąć przed Nim w prawdzie. On zna nasze radości i sukcesy, nasze porażki, zmęczenie i trud, naszą siłę i słabość. Mówi nam: `Przyjdźcie wy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię`. Chce, byśmy stawali przed Nim bez fałszu i udawania. Czy pamiętamy o tym? A może traktujemy spotkanie z Jezusem jak wizytę w gabinecie, który nazywa się Kościół? I przychodzimy do Niego tylko wtedy, gdy jesteśmy chorzy. Jezus jest kimś więcej. On jest przyjacielem. Kontemplacja Serca Jezusa jest kontemplacją miłości, jest spoglądaniem, patrzeniem, nasycaniem się po to, by wejść w głębię, by przez kontemplację odnaleźć swoje miejsce w Sercu Jezusa.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
16
Wóz policyjny. Świat na kółkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
17
Zakon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakon
Dostępny
45 szt.

Powieść o przyjaźni i wierze w niebezpiecznym i niepewnym świecie. Gabriel Allon spędza w Wenecji rodzinne wakacje, kiedy dowiaduje się o śmierci przyjaciela – papieża Pawła VII. Jako oficjalną przyczynę zgonu podano atak serca, lecz sekretarz osobisty Ojca Świętego nie wierzy w tę wersję. Wtajemnicza Allona w swoje podejrzenia i powiadamia go o niepokojących okolicznościach, jakie towarzyszyły śmierci Pawła VII. Przekazuje mu również zaadresowany do Gabriela list, w którym papież pisze o księdze, na jaką natrafił, zgłębiając watykańskie archiwa, a która może stać się niebezpiecznym narzędziem w rękach przeciwników Kościoła katolickiego. Czy zatem ktoś przyczynił się do śmierci papieża? Spośród podejrzanych na pierwszy plan wysuwa się Zakon Świętej Heleny – mroczna społeczność katolicka, powiązana z europejską skrajną prawicą. Jak się okazuje, Zakon planuje przejąć kontrolę nad papiestwem. Czy tak silnego wroga można pokonać?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
18
Układanka magnetyczna Modna dama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka magnetyczna Modna dama
Smily Play
Dostępny
7 szt.

Układanki magnetyczne to idealne rozwiązanie dla dzieci, które uczą się układpuzzle i sprawia im kłopot łączenie małych elementów. Puzzle magnetyczne rozwijają wyobraźnię, kolorowe elementy skupiają uwagę dziecka. Magnesy układamy na tablicy w dowolnej kolejności. Zestaw zawiera karty ułatwiające ułożenie obrazka. Kolorowa plansza pomieści kilka układanych obrazów. Dziecko samo decyduje w którym miejscu ułoży obrazek. Całość zapakowana w kartonowe pudełko zamykane magnetycznie. Po otwarciu można przechowywać w nim puzzle i karty. Zabawka w takiej formie mogą posłużyć nawet podczas podróży. Układanka magnetyczna „Modna dama” wprowadzi dziecko do świata mody i błyskotek. To wspaniała zabawka dla dziewczynek lubiących modne stroje i błyszczące akcesoria. Dowolnie ubierając modelkę możemy za każdym razem tworzyć nową scenkę i od nowa zaczynać zabawę. Wymiary opakowania: 26.0 x 19.0 x 4.0 cm

38,90 zł
35,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

2 osoby kupiły
19
Urodzinowy sekret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urodzinowy sekret
Dostępny
110 szt.

Nadchodzą urodziny Tomka. Ale tym razem czeka na niego nie prezent, tylko list... W liście jest ukryta informacja, gdzie znajduje się jego prezent. Spróbuj wraz z Tomkiem wyjaśnić sekret... W książce dzieci i rodzice będą mogli wspólnie zgadywać, rozpoznawać kształty a nawet czytać. Eric Carle jak zwykle ma dla czytelnika masę niespodzianek!

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

2 osoby kupiły
20
Koralikowy jednorożec, zabawka edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koralikowy jednorożec, zabawka edukacyjna
Dumel Discovery
Dostępny
5 szt.

Urocza grzechotka w formie jednorożca z pewnością skradnie serce niejednej młodej damy. Słodkie kolory i wesoły dźwięk grzechotania wprawią malucha w dobry nastrój. Jednorożec posiada przycisk, który uruchamia kolorowe światełka. Cechy zabawki: • przesypujące się koraliki • przycisk uruchamiający światełka (należy go przytrzymywać, aby paliły się światełka) Wysokość zabawki: ok. 19.5 cm Wymiary opakowania: 9.0 x 7.5 x 23.0 cm Zasilanie: 3 x LR44 1.5 V

30,04 zł
26,44 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

2 osoby kupiły
21
1000 wynalazków, czyli historia ludzkiej pomysłowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 wynalazków, czyli historia ludzkiej pomysłowości
Dostępny
29 szt.

Historia przełomowych innowacji, które pchnęły ludzkość na nowe tory. Wynalazki są zapisem ludzkiego geniuszu, nieskrępowanej niczym pomysłowości i stawiania czoła wyzwaniom w poprawianiu bezpieczeństwa i jakości życia na poziomie ogólnoludzkim. W historii ludzkiej wynalazczości nie brakuje rewelatorów, do których idee przylgnęły przypadkiem – albo w postaci nieszczęśliwego zrządzenia losu (wyjątkowego pecha miał twórca klocków Lego® Ole Christiansen, który zaczął wytwarzać drewniane zabawki po tym, jak spłonął jego warsztat, a z drewna przerzucił się na plastik po kolejnym pożarze, który strawił jedną z jego fabryk), albo w wyniku znalezienia się we właściwym miejscu w odpowiednim czasie i – na przykład – przypadkowemu podsłuchaniu rozmowy, czego doświadczył pomysłodawca systemu kodów kreskowych. Inne pomysły nasunęły się twórcom na skutek pełnego fascynacji obserwowania świata przyrody. W książce starano się zaprezentować również wkład polskich naukowców, odkrywców i badaczy.

99,95 zł
71,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,99 zł

2 osoby kupiły
22
Rysuję prezenty dla babci i dziadka. Laurki, kartki, naklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysuję prezenty dla babci i dziadka. Laurki, kartki, naklejki
Dostępny
48 szt.

Każde dziecko to mały artysta, który uwielbia obdarowywać swoimi rysunkami najbliższych. Dlatego właśnie od maluchów otrzymujemy najpiękniejsze artystyczne upominki. Ta pełna kolorów książeczka pomoże dziecku przygotować prezenty na różne okazje, wiele tu inspirujących pomysłów na stworzenie własnej, niepowtarzalnej laurki czy kartki z życzeniami, podziękowaniem czy wyznaniem dziadkom najgłębszych wzruszających uczuć. Pokoloruj, narysuj, ozdób naklejkami i podaruj!

8,99 zł
7,99 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
23
Nawlekanka drewniana. Cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawlekanka drewniana. Cyferki
Artyk
Dostępny
11 szt.

Zabawka wspomaga naukę cyferek oraz rozwój koordynacji manualnej u dziecka. Zestaw zawiera cyferki i patyczki do nawlekania oraz 2 sznureczki. Rozmiar opakowania: 21.5 x 15.3 x 2.0 cm

49,90 zł
43,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,49 zł

2 osoby kupiły
24
Elegia dla bidoków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Elegia dla bidoków
Dostępny
4 szt.

Dlaczego Amerykanie stracili wiarę w amerykański sen i dlaczego Donald Trump wygrał wybory? Najważniejsza książka ostatnich lat teraz jako gwiazdorski film Rona Howarda z Glenn Close i Amy Adams. Historia Vance’ów zaczyna się w pełnych nadziei latach powojennych. Dziadkom autora, bidokom z Kentucky, udało się awansować do klasy średniej, a ukoronowaniem sukcesu stał się J.D., który jako pierwszy zdobył dyplom wyższej uczelni. Czy zdołał uciec od spuścizny przemocy, alkoholizmu i traum tak typowych dla rejonu, z którego się wywodzi? Szczera i bezpretensjonalna opowieść Vance’a o dorastaniu w Pasie Rdzy, to również niezwykle aktualna analiza kultury pogrążonej w kryzysie – kultury białych Amerykanów z klasy robotniczej. O zmierzchu tej grupy społecznej, od czterdziestu lat ulegającej powolnej degradacji, powiedziano już niejedno. Nigdy dotąd jednak nie opisano jej z takim żarem, a zwłaszcza – od środka. Znaczna część USA straciła wiarę w amerykański sen, co odbiło się na wynikach ostatnich wyborów prezydenckich. Elegia dla bidoków pokazała Amerykanom z dużych miast, jak mało wiedzą o swoich rodakach. A ciepła, wyrozumiała narracja Vance’a stała się ważnym głosem w dyskusji o rozwarstwieniu społecznym. O tej książce mówi cała Ameryka. • 3 miliony sprzedanych egzemplarzy • najważniejsza amerykańska książka ubiegłych lat • film w gwiazdorskiej obsadzie: Glenn Close, Amy Adams i Haley Bennett • film Rona Howarda inspirowany prawdziwą historią. Walka trzech pokoleń o lepszą przyszłość J.D. Vance – amerykański pisarz, publicysta i przedsiębiorca. Dorastał w małym miasteczku w „pasie rdzy” w południowym Ohio, gdzie miał styczność z wieloma przykładami niesprawiedliwości społecznej prześladującej Amerykę, m.in. upadającymi szkołami, rozdartymi rodzinami, epidemią heroiny. Ukończył Yale Law School, służył w US Marines.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

2 osoby kupiły
25
Świnka Peppa. Maskotka George - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Maskotka George
Simba Toys
Dostępny
38 szt.

Ta maskotka zachwyci każde dziecko Mięciutki George – brat Peppy – jest ubrany w swój ulubiony, niebieski strój. Maskotka została wykonana z delikatnego pluszu i jest idealna do przytulania. Jej kompaktowe rozmiary sprawiają, że dziecko może zabrać ją ze sobą wszędzie. Wysokość maskotki: 31.0 cm

89,31 zł
80,38 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,93 zł

2 osoby kupiły
26
Koralikowy dino, zabawka edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koralikowy dino, zabawka edukacyjna
Dumel Discovery
Dostępny
8 szt.

Wesoły Dino wyczaruje koralikowy deszcz i zabawi kolorowymi światełkami. Dźwięk deszczu w zasięgu rączki Twojego Malucha! Ten zabawny dinozaur, kryje w swym brzuszku kolorowe koraliki, które przy potrząsaniu zabawką wesoło grzechoczą. Umieszczony w podstawie guziczek uruchamia kolorowe światełka, które uatrakcyjnią zabawę. Wysokość zabawki: ok. 19.5 cm Wymiary opakowania: 9.0 x 7.5 x 23.0 cm Zasilanie: 3 x LR44 1.5 V

30,04 zł
26,44 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

1 osoba kupiła
27
1000 filmów, które tworzą historię kina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 filmów, które tworzą historię kina
Dostępny
2 szt.

Książka 1000 filmów, które tworzą historię kina przybliża filmy, jakie odcisnęły wpływ na dziesiątą muzę, oraz rzuca na nie świeże spojrzenie. Zaprezentowane zostały tu nie tylko arcydzieła, ale również filmy kontrowersyjne, skandaliczne, nowatorskie czy przeboje box office’u. Po książkę mogą sięgnąć nie tylko miłośnicy kina, ale także rozpoczynający z nim przygodę czy szukający filmowych inspiracji. Książka jest efektem pracy zespołu 26 autorów pod redakcją naukową dr hab. Piotra Kletowskiego. dr hab. Piotr Kletowski – filmoznawca, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i SWPS, krytyk filmowy, współtwórca i wykładowca Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, autor książek, m.in.: Kino Dalekiego Wschodu, Żuławski. Wywiad rzeka (współtwórca dr hab. Piotr Marecki), Śmierć jest moim zwycięstwem. Kino Takeshi Kitano, Filmowa odyseja Stanleya Kubricka, Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa, a także redaktor książek Europejskie kino gatunków, Europejskie kino gatunków 2.

99,95 zł
71,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,99 zł

1 osoba kupiła
28
Manet (Basic Art Series 2.0) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manet (Basic Art Series 2.0)
Dostępny
3 szt.

Lampooned during his lifetime for his style as much as his subject matter, French painter Edouard Manet (1832-1883) is now considered a crucial figure in the history of art, bridging the transition from Realism to Impressionism. Manet`s work combined a painterly technique with strikingly modern images of contemporary life, centered on the urban Paris experience. He recorded the city`s parks, bars, and cabarets, often delighting in the frisson of underground or provocative content. The Paris salon rejected his Dejeuner sur l`herbe with its juxtaposition of fully dressed men and a nude woman, while the steady gaze and unabashed pose of the prostitute Olympia, a very modern reworking of Titian`s Venus of Urbino, caused a society scandal. This richly illustrated book introduces Manet`s work and his uniquely influential combination of Realism, Impressionism, and reworked Old Masters that would become paradigms of a brave new world for generations of modernists to come.

71,00 zł
1 osoba kupiła
29
Bosch (Basic Art Series 2.0) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bosch (Basic Art Series 2.0)
Dostępny
3 szt.

As cryptic as they are compelling, the masterpieces of Hieronymus Bosch (c. 1450-1516) remain some of the most enduring enigmas of the art world. Their intricate, allegorical, and often startling content has captivated not only art historians, but also fashion designers, rock stars, writers, and punk rockers, as well as countless modern and contemporary artist successors. Although rooted in the Old Netherlandish tradition, Bosch developed a highly subjective, richly suggestive style to render both the celestial bliss of heaven and the grotesque tortures of hell, most famously and meticulously excecuted in The Garden of Earthly Delights. Here, as in his other known works, his artistic language combined religious humility with a razor-sharp wit, often playing off pictorial versions of contemporary proverbs or figures of speech. This book ties together the elusive threads of Bosch`s oeuvre to provide a concise introduction to an at once haunting and enthralling pictorial world.

72,00 zł
1 osoba kupiła
30
Świnka Peppa. Maskotka tata Peppy i George'a - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Maskotka tata Peppy i George'a
Simba Toys
Dostępny
16 szt.

Ta maskotka zachwyci każde dziecko! Mięciutki tata Peppy i George'a jest ubrany w swój ulubiony, turkusowy strój. Maskotka została wykonana z delikatnego pluszu i jest idealna do przytulania. Jej kompaktowe rozmiary sprawiają, że dziecko może zabrać ją ze sobą wszędzie. Wysokość maskotki: 37.0 cm

87,90 zł
79,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,79 zł

1 osoba kupiła
31
św. Jan Paweł II. Dojrzewanie do kapłaństwa (książka audio) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
św. Jan Paweł II. Dojrzewanie do kapłaństwa (książka audio)
Ks. Stefan Misiniec, Petrus
Dostępny
5 szt.

Książka przybliża wspominane przez Jana Pawła II postacie, które spotkał na swej drodze do kapłaństwa, nie wszystkich znał osobiście, bo odeszli przed jego urodzeniem. Wywodzili się z różnych środowisk, mieli różne upodobania i wykształcenie, jednak wszyscy prowadzili głębokie życie religijne i miłowali żarliwie swoją ojczyznę. Dla niej pracowali, a w razie potrzeby ponosili wiele ofiar na miarę potrzeb czasów w których przyszło im żyć. Rozwijali właściwe sobie charyzmaty w burzliwych okolicznościach powstań narodowych, wojen i trudnych lat odbudowy Polski. św. Rafał Józef Kalinowski, św. Albert Adam Chmielowski, św. Faustyna Maria Kowalska, Karol Józef Wojtyła - ojciec, Jan Leopold Tyranowski, Mieczysław Kotlarczyk, Robotnicy Kamieniołomu i Solvayu, Jerzy Ciesielski. Niektórzy byli w pewnym sensie wzorem, budzili w młodym człowieku podziw, fascynowali osobowością, inni przychodzili do niego ze swoimi zainteresowaniami, które nie tylko umiał dzielić, ale i ubogacał o nowe wartości. Byli też ludzie prości, od których student Karol doznał wiele życzliwości i zrozumienia w okresie okupacji niemieckiej, a także w czasie późniejszym. Ta różnorodność kontaktów sprawiła, że jako kapłan, następnie wysoki dostojnik Kościoła katolickiego, potrafił zrozumieć każdego człowieka i jego życiowe problemy. Z czasem stawał się oparciem dla coraz większej liczby ludzi, którzy korzystali z jego doświadczeń i przemyśleń, a wreszcie - jako następca świętego Piotra - najwyższym światowym autorytetem moralnym. Czyta: Jerzy Trela

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
32
Pistolet na wodę, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na wodę, mix wzorów
M&Z
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Pistolet na wodę sprawdzi się jako wspaniała zabawka nie tylko na śmigus-dyngus, ale także do zabaw w ogrodzie w letnie dni. Cechy produtku: • wykonany z wysokiej jakości tworzywa, • posiada zbiornik na wodę. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

5,50 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
33
Wiersze naszego dzieciństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze naszego dzieciństwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Wyjątkowy zbiór utworów napisanych z myślą o najmłodszych - klasyka poezji dziecięcej i rymowane polskie legendy opatrzone ślicznymi ilustracjami.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
34
Kochane wierszyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochane wierszyki
Dostępny
27 szt.

Urocza książeczka z pełnymi humoru i ciepła wierszykami o łakomym kotku, niesfornym kaczorku, lisku liczykrupce i wielu innych zwierzątkach. Wszystkie wierszyki zostały wybrane przez córkę autorki, również poetkę, Dorotę Gellner. Mali czytelnicy zachwycą się też pięknymi ilustracjami, które uatrakcyjnią lekturę i rozbudzą dziecięcą wyobraźnię.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
35
Skarby Podlasia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby Podlasia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Publikacja opisuje przygody grupy znajomych, którzy postanowili odnaleźć ukryty przed wiekami skarb. Ich perypetie okraszone zostały mnóstwem kunsztownych opisów wyjątkowej przyrody tego regionu. Autor nie pozwala nam nawet na chwilę złapać oddechu i prowadzi w szaleńczym tempie przez przygody mające miejsce w Tykocinie, Choroszczy, Białymstoku, Supraślu i innych urokliwych miejscach ukazujących wyjątkowość północno-wschodniej Polski. Tym samym prezentuje unikalne połączenie powieści przygodowej z przewodnikiem krajoznawczym.

29,20 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 31,5%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
36
Na kłopoty Bednarski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na kłopoty Bednarski
Dostępny
16 szt.

Prywatny detektyw działający na terenie Wolnego Miasta Gdańska rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne. Podąża tropem przestępców, ujawnia kombinację zorganizowanych szajek, udaremnia Niemcom ich plany i bierze udział w akcji polskiego wywiadu. Dowcipny i czarujący dżentelmen niekiedy zaplątuje się w niepotrzebne romanse i popada w kolizję z prawem. Nie ma tajemniczej sprawy, której nie sprostałby Bednarski, nie obywa się jednak bez kłopotów. Płyta zawiera odcinki: Kurier z Ankary Bursztynowe serce Złote runo Statek nadziei Znak węża Ostatnie lato Nasz człowiek

19,99 zł
16,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
37
Mężczyźni w potrzasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężczyźni w potrzasku
Dostępny
43 szt.

Bednarski awansuje na nadkomisarza, ale jego radość trwa krótko. W uznaniu zasług zostaje szefem krakowskiego Archiwum X. Wspierany przez niezbyt według niego rozgarniętych policjantów musi teraz zająć się wyjaśnianiem nierozwiązanych, zadawnionych spraw. Jedną z nich, z pozoru błahą, jest samobójstwo młodego chłopaka, którego rodzice nie wierzą, by zginął z własnej ręki. Dokonane przez Bednarskiego i jego ludzi ustalenia nikogo jednak nie uszczęśliwią. Prawda i fałsz jak zwykle przenikają się w różnych aspektach codzienności.

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
38
Nocny gość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
39
Wywrotka. Świat na kółkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,00 zł
11,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
40
Świnka Peppa. Maskotka Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Maskotka Peppa
Simba Toys
Dostępny
96 szt.

Ta maskotka zachwyci każde dziecko! Mięciutka Świnka Peppa jest ubrana w swój ulubiony strój: czerwoną sukienkę. Maskotka została wykonana z delikatnego pluszu i jest idealna do przytulania. Jej kompaktowe rozmiary sprawiają, że dziecko może zabrać ją ze sobą wszędzie. Wysokość maskotki: 33.0 cm

81,05 zł
72,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
41
Szopa, która nakarmiła milion dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szopa, która nakarmiła milion dzieci
Dostępny
5 szt.

Zacząłem rozmawiać z Edwardem, najstarszym z dzieci. Jego czarna koszulka była o kilka rozmiarów za duża, lecz w przeciwieństwie do brudnych i podartych łachmanów rodzeństwa wyglądała na czystą. Powiedział mi, że ma czternaście lat i większość czasu spędził, pomagając matce w polu lub domu. Zapytałem o jego nadzieje i ambicje. Z pewnością nie szukałem odpowiedzi, która zmieni życie moje i setek tysięcy innych ludzi. „Chciałbym mieć wystarczająco dużo jedzenia, a pewnego dnia chciałbym pójść do szkoły – odpowiedział poważnym głosem.” Te proste słowa wypowiedziane jako śmiałe marzenie nastolatka zapisały się głęboko w moim sercu. To krzyk, płacz, a jednocześnie potwierdzenie pomysłu, który już zaczął się kształtować, wezwanie do działania, którego nie da się zignorować. Słowa czternastoletniego chłopca stały się jednym z impulsów dla nieśmiałego hodowcy ryb, aby założyć „Mary's Meals” organizację opartą na małych darowiznach tysięcy ludzi i wolontariacie. Ta niezwykle wciągająca historia o tym, jak początkowy entuzjazm garstki wolontariuszy przerodził się w dzieło o wymiarze międzynarodowym, opowiada o poświęceniu i zaradności ludzi, którzy nie są obojętni na los głodnych i cierpiących. Mary’s Meals każdego dnia dożywia w 1 667 067 dzieci w 18 różnych krajach w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej oraz na Karaibach.

27,90 zł
20,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,97 zł

1 osoba kupiła
42
Drzewo herbaciane dla zdrowia i urody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo herbaciane dla zdrowia i urody
Dostępny
16 szt.

Od tysięcy lat herbaciane drzewo (łac. Melaleuca alternifolia) o białych kwiatach rozsiewa swój zapach na wybrzeżu Nowej Południowej Walii i od tysięcy lat australijscy Aborygeni czerpią z niego leczniczy nektar o barwie stopionego kryształu. Choć roślina ma niewiele wspólnego z herbatą, z języka angielskiego to tea tree. Pozyskiwany z niej olejek eteryczny jest obecnie znany na całym świecie, a jego właściwości antyseptyczne, przeciwbólowe i antywirusowe nie są już tajemnicą dla medycyny. Wspólnie zatem odkryjmy sposoby używania tej esencji, by krok po kroku, kropla po kropli, poprawić nasze życie. Książka zawiera przepisy na specyfiki stosowane w artretyzmie, zapaleniu pęcherza moczowego czy bólach mięśni i uszu. To świetny środek w przypadku przeziębień. Jest idealny również na skaleczenia i otarcia. Jego właściwości docenią też osoby cierpiące z powodu żylaków, kurzajek czy trądziku. Opracowanie zawiera pełen zestaw informacji o właściwościach drzewa herbacianego a także receptury jak przygotować poszczególne medykamenty.

19,01 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,02 zł

1 osoba kupiła
43
Torba prezentowa, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba prezentowa, mix wzorów
M&Z
Dostępny
33 szt.

Torba prezentowa ozdobiona motywem kolorowych kropek. Doskonale sprawdzi się jako opakowanie dla prezentu. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

4,40 zł
3,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
44
Jak zaprojektować doskonałe logo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zaprojektować doskonałe logo
Dostępny
494 szt.

Strzałki, zawijasy, wstęgi, kule, promienie słoneczne, równoległe poziome i pionowe linie, słowa, litery, kształty i obrazy. Logotypy to wszechobecne projekty graficzne symbolizujące idee, przekonania, oraz – rzecz oczywista – rzeczy. Przede wszystkim służą identyfikacji produktów, firm i instytucji, ale są też związane – oby zawsze pozytywnie – z etosem i filozofią tych podmiotów. 50 logotypów zaprezentowanych w tej książce to przykłady znakomitych pomysłów służących reprezentacji, reputacji i identyfikacji. Steven Heller jest prorektorem Wydziału Wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych w Nowym Jorku. Napisał ponad 170 książek na temat designu i kultury popularnej, a w 2011 roku został laureatem nagrody Smithsonian National Design. Gail Anderson jest dyrektorem kreatywnym pracowni Visual Arts Press w Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych w Nowym Jorku. Jest graficzką, pisarką i edukatorką, wygłaszającą wykłady w licznych organizacjach i na międzynarodowych konferencjach.

44,90 zł
36,37 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,53 zł

1 osoba kupiła
45
Sztuka świata. Tom 15. Atlas zabytków. Europa A-K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka świata. Tom 15. Atlas zabytków. Europa A-K
Dostępny
7 szt.

Drugi z trzech tomów składających się na ATLAS ZABYTKÓW. Obejmuje ponad tysiąc haseł, poświęcony został sztuce Europy A-K. W doborze tematów obowiązywało kryterium uniwersalnego znaczenia obiektu, jego rangi artystycznej i typowości dla danego kręgu kulturowego. Chodziło przy tym o zabytki istniejące do dziś w ich naturalnym otoczeniu. Trzeba było natomiast pominąć dzieła niegdyś słynne, ale znane obecnie tylko z przekazów historycznych, a także to wszystko, co przechowują muzea. Zrozumiałe więc, iż wyraźną przewagę mają w ATLASIE zabytki architektury oraz zespoły urbanistyczne, choć wyodrębniono również niektóre rzeźby o charakterze monumentalnym, zwłaszcza zachowane na miejscu pomniki, a także najsłynniejsze malowidła ścienne.

99,00 zł
73,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,74 zł

1 osoba kupiła
46
Oświęcim +3. Plan miasta skali 1:15 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oświęcim +3. Plan miasta skali 1:15 000
Dostępny
8 szt.

Plan Oświęcimia w skali 1:15 000 plus centrum w skali 1:7 500, wzbogacony o plany najważniejszych miast w okolicy. - Ulice jednokierunkowe - Sygnalizacja świetlna - Linie komunikacyjne - Spisy ulic i informacje teleadresowe.

10,62 zł
7,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,63 zł

1 osoba kupiła
47
To jest cymes... (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest cymes... (Digipack)
MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny
6 szt.

29,10 zł
27,65 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,45 zł

1 osoba kupiła
48
Figo Fago - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figo Fago
Dostępny
5 szt.

Zobacz Pawła Małaszyńskiego i Jana Peszka jako poruczników Figo i Fago w hicie programu `Szymon Majewski show`. Ryszard Gaj i Damian Pałocion są chlubą stołecznej komendy. Połączyła ich trudna praca i trudna miłość. Nikt nie wchodzi do akcji tak jak oni. Nikt tak nie zabezpiecza tyłu partnera. Stosują własne metody dochodzeniowe śledcze i ostro walczą z bezprawiem i nietolerancją.

28,61 zł
1 osoba kupiła
49
Bezpieczna przystań. Kanada i Polonia wobec Polski i Polaków w latach 1939 - 1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczna przystań. Kanada i Polonia wobec Polski i Polaków w latach ...
Dostępny
5 szt.

Autor opisał szczegółowo stanowisko Kanady wobec działalności rządu RP i udziału Polskich Sił Zbrojnych w operacjach wojennych. Szeroko omówił opinię władz Kanady o wydarzeniach w okupowanej przez Niemców i Sowietów Polsce. Cenne fragmenty pracy dotyczą również werbunku Polaków z Kanady do formacji wojskowych walczących w Europie. Oddzielne rozważania Autor poświęcił takim zagadnieniom, jak przyjęcie uchodźców, pomoc humanitarna, ewakuacja polskiego złota i skarbów wawelskich do Kana Koedycja z Polskim Towarzystwem Historycznym

53,00 zł
37,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,90 zł

1 osoba kupiła
50
Musashi. Tom V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musashi. Tom V
Dostępny
23 szt.

W warstwie fabularnej Miyamoto Musashi jest interesującą powieścią przygodową nawet dla czytelnika, który nie interesuje się Japonią, sztukami walki czy drogami osiągania sukcesu. Jednak gdy sięgnąć głębiej, będzie to opowieść o nadawaniu swojemu życiu wartości, niezależnie od tego, jakie by ono nie było.To opowieść o zwykłym człowieku, który tym różni się od innych, że potrafi całkowicie poświęcić się realizacji swojego marzenia o byciu największym z szermierzy.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
51
Poznajemy. Atlas Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy. Atlas Polski
Dostępny
193 szt.

Atlas ukazuje na mapach i w komentarzach Polskę na tle świata i Europy, obraz środowiska, charakterystykę ludności i społeczeństwa, analizy gospodarcze, dzieje naszego kraju na osi czasu, informacje o regionach Polski. Unikatowe na rynku połączenie współczesnego atlasu geograficznego z najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski. Dodatkowym atutem tej publikacji jest bogata i zróżnicowana szata graficzna, na którą składa się prawie 600 barwnych i czarno-białych ilustracji, map, planów, zdjęć obrazów, rysunków, fotografii regionów, elementów przyrody, postaci, wydarzeń oraz dokumentów historycznych.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
52
Straight To You Live, CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straight To You Live, CD + DVD
Kenny Wayne Shepherd, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Lista utworów: CD 1. Woman Like You 2. Long Time Running 3. I Want You 4. Diamonds & Gold 5. Talk to Me Baby 6. Heat of the Sun 7. Down for Love 8. Shame, Shame, Shame 9. Turn to Stone 10. Blue on Black 11. I'm a King Bee 12. Voodoo Child (Slight Return) DVD 1. Woman Like You 2. Mr. Soul 3. Long Time Running 4. I Want You 5. Diamonds & Gold 6. Talk to Me Baby 7. Heat of the Sun 8. Down for Love 9. Shame, Shame, Shame 10. Turn to Stone 11. Blue on Black 12. I'm a King Bee 13. Voodoo Child (Slight Return)

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

53
Straight To You Live, CD + Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straight To You Live, CD + Blu-ray
Kenny Wayne Shepherd, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Lista utworów: CD 1. Woman Like You 2. Long Time Running 3. I Want You 4. Diamonds & Gold 5. Talk to Me Baby 6. Heat of the Sun 7. Down for Love 8. Shame, Shame, Shame 9. Turn to Stone 10. Blue on Black 11. I'm a King Bee 12. Voodoo Child (Slight Return) Blu-ray 1. Woman Like You 2. Mr. Soul 3. Long Time Running 4. I Want You 5. Diamonds & Gold 6. Talk to Me Baby 7. Heat of the Sun 8. Down for Love 9. Shame, Shame, Shame 10. Turn to Stone 11. Blue on Black 12. I'm a King Bee 13. Voodoo Child (Slight Return)

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

54
Weekend In London, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weekend In London, CD
Dostępny
16 szt.

1.Give Me the Night 2.Turn Your Love Around 3.Love X Love 4.In Your Eyes 5.I Hear You Knocking 6.Nothing's Gonna Change My Love for You 7.Feel Like Makin' Love 8.Don't Let Me Be Lonely Tonight 9.The Ghetto 10.Moody's Mood 11.Love Ballad 12.Never Give Up On a Good Thing 13.Affirmation 14.Cruise Control

62,90 zł
55
The World Is In Your Way, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The World Is In Your Way, CD
Dostępny
13 szt.

1.The Real You 2.Hypochondria 3.Roots [Explicit] 4.Here For War 5.Instability [Explicit] 6.Chelsea 7.Covered In Sin 8.Riot 9.The Hardest Drug

62,90 zł
56
Weekend In London, pomarańczowy, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weekend In London, pomarańczowy, 2 LP
George Benson, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.17

Lista utworów: • Strona A 1.Give Me The Night 2.Turn Your Love Around 3.Love X Love • Strona B 1.In Your Eyes 2.I Hear You Knocking 3.Nothing's Gonna Change My Love For You 4.Feel Like Makin' Love • Strona C 1.Don't Let Me Be Lonely Tonight 2.The Ghetto 3.Moody's Mood 4.Love Ballad • Strona D 1.Never Give Up On A Good Thing 2.Affirmation 3.Cruise Control

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

57
The World Is In Your Way, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The World Is In Your Way, LP
Dragged Under, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Lista utworów: 1.The Real You 2.Hypochondria 3.Roots 4.Here For War 5.Instability 6.Chelsea 7.Covered In Sin 8.Riot 9.The Hardest Drug

104,90 zł
96,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

58
Pozory mylą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozory mylą
Dostępny
43 szt.

Cort Grier nie jest zwyczajnym ranczerem. Mimo pokaźnej fortuny nadal pracuje fizycznie na farmie, czego nie można powiedzieć o jego świeżo upieczonej nieznośnej sąsiadce, Minie Michales. Zapalczywa, śliczna Mina budzi w nim mieszane uczucia – drażni go, lecz zarazem zachwyca, rozbudzając w nim emocje, które jak sądził dawno już pogrzebał. Cort wie jednak, że zakochując się w dziewczynie z miasta, może się sparzyć... Mina, autorka bestsellerowych powieści, nie spodziewała się, że los postawi na jej drodze mężczyznę w rodzaju tych, o których sama pisze. Zabójczo przystojny i męski Cort wydaje się postacią rodem z książki – jest uparty i mrukliwy jak typowy kowboj, i zawzięcie broni dostępu do swojego serca...

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

59
Durch Den Monsun 2020. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Durch Den Monsun 2020. Winyl
Hotel Tokio, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

52,90 zł
60
Live At Canterbury House, 1967. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Canterbury House, 1967. Winyl
Mitchell Joni, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

257,90 zł
237,27 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 20,63 zł

61
Joni Mitchell Archives: The Early Years (1963-1967). Volume 1. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
309,90 zł
285,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 24,79 zł

62
American Beauty (50th Anniversary Deluxe Edition) (in o-card). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
63
American Beauty (50th Anniversary Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,90 zł
64
Black Science. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Science. Winyl
Butler Geezer, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

65
Apart. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apart. Winyl
Leon, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

95,90 zł
88,23 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

66
Transmissions From The Satellite Heart (kolorowy winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
153,90 zł
141,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

67
Live In Concert The 24 Karat Gold Tour. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

68
Music... The Air That I Breath. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

69
The Royal Affair Tour. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Royal Affair Tour. Winyl
Yes, Warner Music Polska
Dostępny
44 szt.

133,90 zł
123,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

70
Early Joni - 1963. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Early Joni - 1963. Winyl
Mitchell Joni, Warner Music Polska
Dostępny
18 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

71
Underneath. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Underneath. Winyl
Orange Code, Roadrunner Records
Dostępny
6 szt.

182,90 zł
160,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,95 zł

72
The Human Condition LP RED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Human Condition LP RED, Winyl
Dostępny
7 szt.

1.Ringin' In My Head 2.Again 3.Push Down & Turn 4.When Angels Learn To Fly 5.Live This Way 6.In Love With The Pain 7.The Chain 8.Ride 9.If My Heart Had Wings 10.Don't Bring Me Down 11.Some Stories 12.The Devil In Your Eyes 13.Keep On Keepin' On

104,90 zł
73
The Royal Affair Tour. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Royal Affair Tour. CD
Yes, Warner Music Polska
Dostępny
43 szt.

57,90 zł
53,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

74
Ohmwork. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ohmwork. Winyl
Butler Geezer, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

75
Plastic Planet. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic Planet. Winyl
Butler Geezer, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

76
The Grateful Dead. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
77
1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 obrazów. Podróż przez historię malarstwa
Dostępny
1 szt.

Książka przybliża najważniejsze i najpiękniejsze arcydzieła malarstwa, sylwetki twórców oraz przyświecających im celów. Staraliśmy się zaprezentować dzieła znane i ważne, obecne w popkulturze, ale także i takie, które są dziś zapomniane, choć niegdyś inspirowały i prowokowały, a ich twórcy cieszyli się uznaniem sobie współczesnych. Ufamy, że czytelnicy potraktują lekturę jako zaproszenie do inspirującego dialogu i wyzwalającego poszukiwania własnych interpretacji – sztuka wszak odwołuje się do wrażeń oraz emocji i jest przestrzenią dla nieograniczonej wyobraźni.

99,95 zł
71,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,99 zł

78
Król, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król, wydanie 2
Dostępny
46 szt.

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937. Serial na podstawie bestsellerowej powieści na antenie Canal + Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą. Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii — znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica — stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka. Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z Kumem Kaplicą… Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

79
Moje pierwsze 100 słów. Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów. Polska
Dostępny
106 szt.

Kolejna książeczka z bestsellerowej serii „Moje pierwsze 100” do nauki podstawowych słów i poznawania świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Teraz czas na odkrywanie Polski! 24 strony książeczki podzielone są na grupy tematyczne, pozwalając dziecku na poznanie ponad 100 słów i pojęć związanych z naszym krajem: polskie regiony, przyroda i zwierzęta, symbole narodowe, polskie tradycje i zwyczaje, sławni Polacy, potrawy i dary ziemi polskiej, wydarzenia historyczne, baśnie i legendy… oraz wiele innych. Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Przeznaczona dla najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, pięknie i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

80
Fragile Immortality, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fragile Immortality, CD
Dostępny
17 szt.

1.Inception 2.Defector DCXVI 3.Granted 4.Eye Of The Thylacine 5.Unguided Entity 6.Carnal Genesis 7.Enforce 8.Blodbad 9.Only Human 10.Singularity 11.Oblivion 12.Deathwalker (feat. Hansi Kürsch) 13.Unguided Entity (Zardonic Remix) 14.Deathwalker (Zardonic Remix) 15.When All the Seraphim Cry 16.Digital Booklet: Fragile Immortality

44,90 zł
81
Chaos - No One Is Safe, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,90 zł
82
Dealing With Demons Vol 1 PLP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dealing With Demons Vol 1 PLP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Keep Away from Me 2.Vengeance Is Clear [Explicit] 3.Nest of Vipers 4.Iona [Explicit] 5.Wishing 6.You Give Me a Reason to Drink (feat. Simon Blade Fafara) 7.Witches 8.Dealing with Demons [Explicit] 9.The Damned Don't Cry [Explicit] 10.Scars Me Forever

128,90 zł
Powiadomienie
83
Premonition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premonition, CD
Dostępny
5 szt.

1.A Pale Wanderer 2.Sepulchre 3.Passage 4.Trost 5.Hiraeth 6.Premonition 7.Lion's Blood

62,90 zł
84
Grim LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grim LP, Winyl
Dostępny
5 szt.

1.My Name is Luna 2.The Chosen One 3.Illuminate 4.Melancholia 5.Iceheart 6.La Folie Verte 7.The Wolf and the Maiden (feat. JP Leppäluoto) 8.The Hex 9.All Ears! 10.The Devil's Peak 11.Mörk (feat. Jasse Jatala) 12.The Dark Throne

157,90 zł
85
Tatrzańskie dwutysięczniki. Przewodnik po najwyższych szczytach i przełęczach w Tatrach polskich i słowackich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatrzańskie dwutysięczniki. Przewodnik po najwyższych szczytach i prze...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Tatry od lat przyciągają rzesze turystów, którzy przemierzają ekscytujące szlaki, by zdobywać szczyty i podziwiać przepiękne panoramy. Ta książka to przewodnik po wszystkich szczytach i przełęczach położonych powyżej 2000 m n.p.m., na które prowadzą znakowane szlaki, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie Tatr. Jest to więc pozycja, dla każdego miłośnika górskich wędrówek, który chce podejmować w Tatrach ambitne wyzwania zdobywania najwyższych szczytów i przełęczy. W przewodniku: • opisy szczytów i przełęczy, • ciekawostki, • panoramy, • propozycje wycieczek, • profile wysokości, • szczegółowe mapy.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

86
Jedyny i Niepowtarzalny Bob - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyny i Niepowtarzalny Bob
Dostępny
61 szt.

Bob to pies, który chadza własnymi ścieżkami. Wie, że – gdyby musiał – dałby sobie radę sam. Ale teraz ma dom, a w tym domu regularne posiłki, własne łóżeczko, dziewczynkę o imieniu Julia, która go kocha, i tyle drapania po brzuszku, ile dusza zapragnie. Najważniejsze jest jednak to, że wciąż może odwiedzać swoich przyjaciół, którzy również znaleźli nowy dom. Goryl Ivan i słoniczka Ruby mieszkają niedaleko, w rezerwacie dzikiej przyrody. Jednak w głębi duszy Bob czuje, że ciągle czegoś mu brak. Gdy nadciąga trąba powietrzna, piesek naraża życie, by ratować Ivana, Ruby i inne zwierzęta z rezerwatu, które ucierpiały podczas nawałnicy. Ale w pobliżu jest jeszcze ktoś, kto także woła o pomoc. Nie, to niemożliwe! Ona jednak żyje? Bob doskonale zna to szczekanie. Mimo niebezpieczeństwa rusza na poszukiwanie siostry, której nie widział od dzieciństwa. Może przy tym, rzecz jasna, liczyć na pomoc Ivana i Ruby. W tej pełnej przygód książce, która jest kontynuacją powieści Jedyny i Niepowtarzalny Ivan, Katherine Applegate wraca do znanych nam bohaterów: Boba, Ivana i Ruby. Tym razem Bob odnajduje w sobie pokłady odwagi, o jakie do tej pory nawet się nie podejrzewał. A przy okazji przekonuje się, czym naprawdę są przyjaźń i rodzina.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

87
Miłosna gra Tom 1. Miłosny blef - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

88
Jedyny i Niepowtarzalny Bob - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyny i Niepowtarzalny Bob
Dostępny
57 szt.

Bob to pies, który chadza własnymi ścieżkami. Wie, że – gdyby musiał – dałby sobie radę sam. Ale teraz ma dom, a w tym domu regularne posiłki, własne łóżeczko, dziewczynkę o imieniu Julia, która go kocha, i tyle drapania po brzuszku, ile dusza zapragnie. Najważniejsze jest jednak to, że wciąż może odwiedzać swoich przyjaciół, którzy również znaleźli nowy dom. Goryl Ivan i słoniczka Ruby mieszkają niedaleko, w rezerwacie dzikiej przyrody. Jednak w głębi duszy Bob czuje, że ciągle czegoś mu brak. Gdy nadciąga trąba powietrzna, piesek naraża życie, by ratować Ivana, Ruby i inne zwierzęta z rezerwatu, które ucierpiały podczas nawałnicy. Ale w pobliżu jest jeszcze ktoś, kto także woła o pomoc. Nie, to niemożliwe! Ona jednak żyje? Bob doskonale zna to szczekanie. Mimo niebezpieczeństwa rusza na poszukiwanie siostry, której nie widział od dzieciństwa. Może przy tym, rzecz jasna, liczyć na pomoc Ivana i Ruby. W tej pełnej przygód książce, która jest kontynuacją powieści Jedyny i Niepowtarzalny Ivan, Katherine Applegate wraca do znanych nam bohaterów: Boba, Ivana i Ruby. Tym razem Bob odnajduje w sobie pokłady odwagi, o jakie do tej pory nawet się nie podejrzewał. A przy okazji przekonuje się, czym naprawdę są przyjaźń i rodzina.

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

89
Pakiet Era pięciorga. Kapłanka w bieli / Ostatnia z dzikich / Głos bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Era pięciorga. Kapłanka w bieli / Ostatnia z dzikich / Głos bog...
Dostępny
109 szt.

Kapłanka w bieli Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, miała niewiele czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłej mocy, jaką bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają nieznani czarownicy z południa odziani w czarne szaty, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i pozostali Wybrani pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i zjednoczyć pod swoim sztandarem cały północny kontynent. Czas jednak ucieka. Wojna przybywa do krain Białych i jeśli Auraya nie nauczy się wykorzystywać swoich nowych umiejętności, nawet łaska bogów może nie wystarczyć, by uratować sprzymierzone krainy. Ostatnia z dzikich Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki koszmary te nie odejdą, ale jedyny człowiek, któremu ufa i którego mogłaby prosić o pomoc, zniknął. Tkacz Snów Leiard, wciąż usiłując jakoś uporządkować coraz wyraźniejsze wspomnienia dawno zmarłego Mirara, ucieka w góry w towarzystwie Emerahl, być może ostaniej z Dzikich. Choć sama nie jest Tkaczem Snów, Emerahl dysponuje wielką mocą i pomaga Leiardowi w zrozumieniu tej niezwykłej plątaniny pamięci. To, co odkryją, zmieni jego życie na zawsze. A daleko na południu Pentadrianie liżą rany i próbują wybrać nowego przywódcę. Wydaje się, że pokój musi jeszcze zaczekać. Głos bogów Auraya, jako opiekunka Siyee, musi sprawdzić, kim jest obcy przybysz, który pojawił się w ich krainie. Spotyka tajemniczą kobietę, która twierdzi, że jest przyjaciółką Mirara, i składa kapłance pewną propozycję. Auraya nie potrafi odmówić, jednak musi to ukrywać albo narazić się na gniew bogów. Na południu Mirar cieszy się szacunkiem i akceptacją, odzyskując dawną pozycję wśród swego ludu, jednak ta wolność ma swoją cenę. Tymczasem Emerahl może wreszcie przyłączyć się do Myślicieli w poszukiwaniach Zwoju Bogów, prawda jednak może przybrać inną formę, niż tego oczekiwała. Pentadrianie, rozczarowani przegraną z Cyrklianami, knują i układają plany pokonania wrogów sposobami innymi niż bezpośrednia walka. Kiedy umiera nadzieja na pokój, a wojna między zwaśnionymi ludami wydaje się nieunikniona, Auraya wbrew swej woli zostaje wciągnięta w konflikt. Rozwiązanie może jednak kryć się wśród Dzikich, którzy wyruszają na poszukiwanie pogrzebanych dawno temu sekretów. Sekretów, które mogą zmienić świat...

119,90 zł
88,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 31,17 zł

90
Jada, pojazd kolekcjonerski Fast&Furious FF8 1972 Plymouth GTX 1:24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
114,90 zł
91
English Idioms. Collins Webster's Easy Learning. Practice Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Idioms. Collins Webster's Easy Learning. Practice Book
Niedostępny
Brak

Collins Webster's Easy Learning English Idioms leaves no stone unturned in this accessible guide to common English idioms. An indispensable dictionary of common idioms that will help you make heads or tails of contemporary English usage and become the cat's whiskers at communication. Collins Webster's Easy Learning Idioms is the helpful, and often fun, guide to key English idioms, providing explanations of use, real-world examples, usage guidance and notes on where the idioms come from.

29,00 zł
Powiadomienie
92
Idioms. Collins Easy Learning. PB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idioms. Collins Easy Learning. PB
Dostępny
3 szt.

Collins Easy Learning English Idioms leaves no stone unturned in its detailed exploration of common English idioms. Comprehensive and indispensable, this guide will help you make head or tail of contemporary English usage and become the cat's whiskers at communication. Providing a helpful and often fun guide to key English idioms, this reference also features explanations of use, real-world examples, usage guidance, and notes on where the idioms come from.

42,00 zł
93
Momente A1.1. Ćwiczenia + kod online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Momente A1.1. Ćwiczenia + kod online
Dostępny
32 szt.

Momente to najnowsza propozycja wydawnictwa Hueber. Innowacyjny kurs jest odpowiedzią na wyzwania dydaktyczne, jakie niesie ze sobą era cyfrowej transformacji. Umożliwia naukę zarówno z wykorzystaniem drukowanego podręcznika, jak i urządzeń mobilnych, stacjonarnie i zdalnie, a także pozwala dopasować materiał do indywidualnych potrzeb uczniów. Został przygotowany według najnowszych wytycznych CEFR, ze szczególnym uzwględnieniem takich aspektów jak wielokulturowość, wielojęzyczność oraz kompetencje w obszarze mediacji językowej. Książka ucznia oraz zeszyt ćwiczeń zawierają bezpłatny kod do wydania interaktywnego, które jest dostępne na platformie Hueber interaktiv. Materiał można także odtwarzać offline na urządzeniach mobilnych dzięki aplikacji Hueber interaktiv. Umożliwia to elastyczną naukę w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, zgodnie z potrzebami ucznia. Materiał kursu został w całości przygotowany także w wersji interaktywnej, wzbogaconej o animacje, a gramatyka i środki językowe zilustrowane są krótkimi nagraniami video. Kurs obejmuje także dodatkowe ćwiczenia interaktywne, które umożliwiają pogłębienie i utrwalenie materiału w sposób indywidualnie dopasowany do postępów i potrzeb ucznia. Treści nawiązujace do kontekstu zawodowego dodatkowo motywują kursantów.

53,40 zł
50,73 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,67 zł

94
Momente A1.1. Podręcznik + kod online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Momente A1.1. Podręcznik + kod online
Dostępny
30 szt.

„Momente” to najnowsza propozycja wydawnictwa Hueber. Innowacyjny kurs, który jest odpowiedzią na wyzwania dydaktyczne, jakie niesie ze sobą era cyfrowej transformacji. Umożliwia naukę zarówno z wykorzystaniem drukowanego podręcznika, jak i urządzeń mobilnych, stacjonarnie i zdalnie, a także pozwala dopasować materiał do indywidualnych potrzeb uczniów. Został przygotowany według najnowszych wytycznych CEFR, ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów jak wielokulturowość, wielojęzyczność oraz kompetencje w obszarze mediacji językowej. Książka ucznia oraz zeszyt ćwiczeń zawierają bezpłatny kod do wydania interaktywnego, które jest dostępne na platformie Hueber interaktiv. Materiał można także odtwarzać offline na urządzeniach mobilnych dzięki aplikacji Hueber interaktiv. Umożliwia to elastyczną naukę w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, zgodnie z potrzebami ucznia. Materiał kursu został w całości przygotowany także w wersji interaktywnej, wzbogaconej o animacje, a gramatyka i środki językowe zilustrowane są krótkimi nagraniami video. Kurs obejmuje także dodatkowe ćwiczenia interaktywne, które umożliwiają pogłębienie i utrwalenie materiału w sposób indywidualnie dopasowany do postępów i potrzeb ucznia. Treści nawiązujące do kontekstu zawodowego dodatkowo motywują kursantów.

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

95
Wojsko w worku GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojsko w worku GAZELO
GAZELO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

10,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,91 zł

96
Ciastolina zestaw GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina zestaw GAZELO
GAZELO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.09

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

97
Czajnik na baterie GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czajnik na baterie GAZELO
GAZELO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.09

20,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

98
Bbj Gondola City Mini Single 2/gt2 Ember 2086570 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bbj Gondola City Mini Single 2/gt2 Ember 2086570
Baby Jogger, Baby Jogger
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

Gondola City Mini 2 przeznaczona do w oacute zk oacute w z linii Baby Jogger City Mini 2 / City Mini 2 4W/ GT 2. Pikowane i miękko wyściełane wnętrze wraz z osłoną na n oacute żki. Obszerna budka z daszkiem powleczonym materiałem z ochroną przeciwsłoneczną UV 50 chroni przed słońcem, jak i wiatrem czy deszczem. Odpowiednia dla noworodk oacute w i niemowląt do wagi ok 9,07 kg. W komplecie z gondolą dostępne adaptery do montażu gondoli na stelażu. Możliwość złożenia na płasko ułatwia transport i przechowywanie. Zintegrowany uchwyt do przenoszenia zapewniający łatwy transport jedną ręką. Panel siatkowy z ochroną UV50 zapewnia cień i odpowiednią wentylację w gorące dni. Wymiary wewnętrzne 72 cm L x 31 cm S x 21 cm H

555,90 zł
500,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 55,59 zł

99
W Bbj Gondola City Select Quartz 02257 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Bbj Gondola City Select Quartz 02257
Baby Jogger, Baby Jogger
Dostępny
18 szt.

Praktyczna gondola City Select powstała z obecnego siedziska do City Select. Dodatkowy atut- Łatwa i szybka konwersja siedziska w gondolę. Gondola przeznaczona dla dziecka do wagi ok. 10 kg, lub zanim nabędzie umiejętności samodzielnego siadania.

342,90 zł
308,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 34,29 zł

100
Schowek
531,90 zł
452,12 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 79,78 zł

Wróć do góry