hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.10.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 15 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu (Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, Natalia Baranowska), na drugim Fungarium. Muzeum grzybów (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Minecraft. Tom 2 (Sfé R. Monster, Sarah Graley) oraz Basia i biwak (Marianna Oklejak, Zofia Stanecka).
1
Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu
Dostępny
209 szt.

Skąd pochodzi kukurydza, skąd pszenica, a skąd ziemniaki? Co jada się od wieków w Turcji, a co we Włoszech czy w Nigerii? Jak własnoręcznie przygotować wietnamski naleśnik, brazylijskie pralinki albo węgierskie leczo? Ta apetyczna książka zabierze was w wielką podróż śladami smaków, potraw i składników, z których się je przyrządza. Odwiedzicie w niej 26 krajów ze wszystkich kontynentów, a na efektownych ilustracjach Aleksandry i Daniela Mizielińskich zobaczycie marokańską ucztę, pływający wietnamski targ czy argentyńskich gauczów. Poznacie najróżniejsze przysmaki i przeczytacie o ich barwnych losach. Przekonacie się, jak mocno jedzenie związane jest z historią, kulturą i przyrodą kraju, w którym powstało. I dowiecie się, jak przyrządzić proste i pyszne dania ze wszystkich stron świata. Każdy rozdział poświęcony jest jednemu krajowi. Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawostek o charakterystycznych składnikach, potrawach i zwyczajach, a także dwa łatwe do wykonania przepisy. Wyszukiwanie ciekawych informacji ułatwi spis treści, indeks oraz oś czasu, przedstawiająca najważniejsze wydarzenia i odkrycia kulinarne.

69,90 zł
43,34 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,56 zł

35 osób kupiło
2
Fungarium. Muzeum grzybów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fungarium. Muzeum grzybów
Dostępny
126 szt.

Od pieczarek z supermarketu po penicylinę. Wielkoformatowy album o grzybach z efektownymi rycinami ilustratorki Animalium i Botanicum. Grzyby nie są ani roślinami, ani zwierzętami. Występują w najróżniejszych kształtach, kolorach i rozmiarach. Stanowią niezwykle istotną część ziemskich ekosystemów. Są wszędzie i wpływają na każdy aspekt naszego życia. Wiele im zawdzięczamy – bez nich nie mielibyśmy nie tylko antybiotyków, lecz także kawy, herbaty, czekolady czy alkoholu. Ale też psują nasze jedzenie, niszczą nasze domy i wywołują choroby. A niektóre z nich potrafią nawet zabić. Wejdźcie do Muzeum Grzybów, żeby odkryć ich tajemnice! Autorami tekstów towarzyszących zjawiskowym rycinom Katie Scott są wybitni mykolodzy z Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew – Ester Gaya, David L. Hawksworth, Laura M. Suz, Pepijn W. Kooij, Kare Liimatainen, Tom Prescott i Lee Davies. Dla dzieci od 7 roku życia.

64,90 zł
40,24 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 24,66 zł

26 osób kupiło
3
Minecraft. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Tom 2
Dostępny
111 szt.

Kolejna emocjonująca przygoda w świecie Minecrafta! Witajcie ponownie w EverRealm – w świecie gry, w którym zgrana paczka przyjaciół zamierza zdobyć podwodną świątynię! Gdy ich plany krzyżują rówieśnicy lubiący znęcać się nad innymi (zarówno w grze, jak i w świecie rzeczywistym), Evan, Tyler, Tobi, Candace i Grace są zmuszeni znaleźć sposób, by poradzić sobie w trudnej sytuacji. Zaatakowani przez piratów nieoczekiwanie stają w obliczu jeszcze poważniejszego zagrożenia, wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że aby osiągnąć swój cel, muszą sobie zaufać i nauczyć się współpracować. Scenariusz wyszedł spod pióra Sfé R. Monster (Eth’s Skin), a rysunki przygotowała Sarah Graley (Glitch, Donut the Destroyer).

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

23 osoby kupiły
4
Basia i biwak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i biwak
Dostępny
52 szt.

Zbliża się lato. Dzieci w przedszkolu rozmawiają o wakacjach. Basia jest zła, bo tylko ona nie wie jeszcze, gdzie pojedzie.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

13 osób kupiło
5
Wańka wstańka sówka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wańka wstańka sówka
BAM BAM, Bam Bam
Dostępny
44 szt.

Wańka – Wstańka sówka zachwyci malucha słodkim spojrzeniem i opływowym kształtem, zachęcając go do interaktywnej zabawy. Jak przystało na wańkę – wstańkę zabawka chwieje się na boki, lecz nigdy nie przewraca. Po wychyleniu samoistnie odzyskuje równowagę i powraca do pionowej pozycji wyjściowej. Bujając i kołysząc się na boki, wydaje przy tym stłumione odgłosy uderzających się o siebie dzwoneczków, poruszając przy tym oczami. Jednostajne chwianie się sówki zachęca dziecko do aktywności, rozwoju zdolności manualnych, stymulując także jego wyobraźnię. Zabawka usprawnia rozwój słuchu, wzroku oraz zdolności motorycznych. Przeznaczona od 3 m-ca.

22,04 zł
18,51 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,53 zł

11 osób kupiło
6
Basia. Wielka ksiega przygód. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia. Wielka ksiega przygód. Tom 3
Dostępny
88 szt.

Wielka księga przygód to wielka przygoda. Basia zastanawia się, skąd Mama bierze pieniądze. Bada problem słodyczy: czy zawsze można je jeść i czy wszyscy je lubią. Bawi się z Dziadkiem. Sprawdza, co można zrobić, kiedy zepsuje się telewizor. Basia ma pięć lat. Tylko? Na pewno w sam raz, żeby szukać odpowiedzi na ważne pytania!

40,00 zł
27,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

11 osób kupiło
7
Czarolina. Tom 2. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarolina. Tom 2. Dziewczynka, która kochała zwierzołaki
Dostępny
41 szt.

Drugi tom opowieści rozgrywającej się w miejscu, gdzie nadal żyją potwory z mitów, legend i baśni! Na wyspie Vorn trwa kurs na temat stworzeń fantastycznych, jednak dobrą zabawę i rywalizację między uczniami profesora Balzara zakłócają przerażające wydarzenia – ktoś zmienia istoty żywe w szklane posągi! Nastoletnia Czarolina, mająca moc rozpoznawania nadnaturalnych gatunków, podejrzewa, że sama nieświadomie uruchamia zaklęcie przemiany... Na szczęście w rozwiązaniu zagadki może liczyć na pomoc przyjaciół i profesora. Atmosfera na wyspie staje się coraz mroczniejsza, szczególnie że bohaterowie natykają się na nowe tajemnice dotyczące magicznych mieszkańców Vorn. Czarolina będzie musiała sprostać niebezpiecznym wyzwaniom, a przede wszystkim poznać prawdę o samej sobie! Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży („Marie-Lune”, „Girlz”) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty („Chats!”, „Alix et Arsenou”).

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

10 osób kupiło
8
Kaczogród. Zagubieni w Andach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczogród. Zagubieni w Andach
Dostępny
16 szt.

Carl Barks (1901–2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata – miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa. Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców – za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go „Andersenem komiksów”. „Kaczogród” Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

69,99 zł
48,29 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 21,70 zł

7 osób kupiło
9
Basia. Wielka księga Basi i Franka. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia. Wielka księga Basi i Franka. Tom 2
Dostępny
70 szt.

Czytamy dzieciom, kiedy są małe. Wspieramy je, gdy uczą się czytać. A kiedy już czytać umieją, każde spotkanie z książką staje się dla nich niepowtarzalną przygodą. Wielka księga Basi i Franka. Tom 2 to zbiór opowiadań autorstwa Zofii Staneckiej publikowanych w miesięczniku „Mamo, to ja” i dwanaście zupełnie nowych historii o Basi i Franku. Jak zwykle przygody ulubionego rodzeństwa przedszkolaków są pełne humoru ale także powagi. Wielka księga Basi i Franka. Tom 2 to aż 24 opowieści zilustrowane przez Mariannę Oklejak i wzbogacone graficznymi zabawami na spostrzegawczość.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

6 osób kupiło
10
Mistrzowie komiksu. Szninkiel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie komiksu. Szninkiel
Dostępny
175 szt.

Szninkie – arcydzieło i legenda światowej sztuki komisowej. Opowieść, która od wielu lat niezmiennie zachwyca czytelników oraz recenzentów. Historia czerpiąca pełnymi garściami zarówno z prastarej tradycji religijnej, jak i XX-wiecznej popkultury: od mitów germańskich, przez świat Tolkiena po „2001: Odyseję kosmiczną” Kubricka, z kluczową rolą zreinterpretowanego chrześcijańskiego motywu zbawiciela. Album znany najpierw w formie czarno-białej, a później kolorowej – i w obu tych postaciach znakomity graficznie! Miał powstać jako miły przerywnik dla autorów w tworzeniu kolejnych tomów serii Thorgal, a okazał się kamieniem milowym w kulturze popularnej naszych czasów. Słynny belgijski scenarzysta Jean Van Hamme, współtwórca dziesiątków serii przygodowych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych (m.in. „Largo Winch”, „XIII”), i znakomity polski rysownik Grzegorz Rosiński (Skarga Utraconych Ziem, Zemsta hrabiego Skarbka, Western) stworzyli w latach 1986–1987 album wybitny, choć planowany tylko jako forma odpoczynku od równie znanych w całej Europie przygód czarnowłosego wikinga... Na planecie Daar od niepamiętnych czasów trwa wojna między trzema potęgami, w której najbardziej cierpią masy niewinnych stworzeń, w tym lud niewysokich, pokojowo nastawionych Szninkieli. Ale to właśnie spośród nich O’n, jedyny Bóg, Stworzyciel Światów, wybiera młodzieńca, który dostaje zadanie doprowadzenia do zakończenia wiecznej wojny i ocalenia świata. J’on przemierzy pół planety i zobaczy cuda oraz okropności, jakich istnienia nawet nie podejrzewał. Czy jednak będzie w stanie unieść ciężar roli zbawiciela? I co jeden mały Szninkiel, nawet wspierany przez przyjaciół wierzących w jego daną od Boga misję, może zdziałać przeciw największym potęgom świata? Scenarzysta stawia przed czytelnikiem mnóstwo trudnych, podstawowych wręcz, pytań dotyczących religii, cywilizacji czy pragnień istot śmiertelnych – lecz nie daje na nie jednoznacznych ani nacechowanych ideologicznie odpowiedzi. Każdy musi je znaleźć samodzielnie. A że album został zilustrowany w sposób mistrzowski, plastycznie obrazujący każdy aspekt ukazanego świata, czujemy, że ta historia dzieje się naprawdę i dotyczy nie tylko wymyślonych na potrzeby komiksu postaci, ale nas samych – dzisiejszych ludzi. Czy waga przedstawionych w Szninkielu treści sprawia, że historia ta opowiedziana jest smutno i ponuro? Absolutnie nie! Obok fragmentów wymagających użycia patosu czy ukazania tragicznych aspektów życia, autorzy komiksu nie skąpią elementów humorystycznych czy parodystycznych, tak w warstwie dialogu i wydarzeń, jak i rysunku. Nie brakuje też zróżnicowanych estetycznie scen erotycznych. Przede wszystkim jednak mamy do czynienia z czystą, emocjonującą przygodą, trzymającą w napięciu do ostatniej planszy – aż po sam kres historii J’ona, gdy jesteśmy świadkami spełnienia woli Boga. Tej opowieści nie można zapomnieć. Takie opowieści na dekady kształtują obraz współczesnej sztuki.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

5 osób kupiło
11
Klej wikol premium. Butelka 250 g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej wikol premium. Butelka 250 g
HAPPY COLOR, 250 g
Dostępny
32 szt.

Cechy produktu: • profesjonalny klej do drewna oraz materiałów drewnopodobnych, • klei także papier, karton, filc, korek, styropian, folie aluminiową, ceramikę, skórę, • gęsta konsystencja kleju zapewnia wytrzymałą, elastyczną spoinę odporną na kruszenie oraz odrywanie, • po wyschnięciu całkowicie przezroczysty, • nakładać pędzlem, wałkiem, patyczkiem na czyste i suche powierzchnie, • do klejenia na zimno.

24,23 zł
20,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,63 zł

5 osób kupiło
12
Celina Stefańska. Niezbity dowód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celina Stefańska. Niezbity dowód
Dostępny
277 szt.

Porywająca powieść mistrzyni kryminału psychologicznego! Adela Naczyńska, pracownica sklepu z antykami, zostaje zamordowana. Tuż przed śmiercią dowiaduje się, że część jej rodzinnego majątku, drogocenna lampa Tiffany’ego, która podobno spłonęła w pożarze dwadzieścia lat temu, jednak przetrwała. Syn i mąż Adeli zwracają się w tej sprawie do Celiny Stefańskiej. Tropy prowadzą ją aż do Bazylei. Prywatna detektyw staje przed wielkim wyzwaniem, podążając śladem drogocennego antyku, który może stanowić niezbity dowód w sprawie zabójstwa…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
13
Halny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Halny
Dostępny
271 szt.

Góry nie zaznały krwi przez niemal trzy lata. Panujący w nich spokój trwał, od kiedy Wiktor Forst ujął mordercę nazywanego Bestią z Giewontu – i nic nie wskazywało na to, by sytuacja miała się zmienić. Koszmar nadszedł wraz z halnym. Dominika Wadryś-Hansen została wezwana do Zakopanego, gdy tuż przed wejściem do kaplicy na Wiktorówkach odnaleziono makabrycznie zamordowaną kobietę. Ciało rozcięto, wnętrzności wywleczono, a w ustach ofiary umieszczono monetę łudząco przypominającą te, którymi posługiwał się seryjny zabójca lata temu. Poszlaki prowadzą donikąd, odpowiedzi jednak zdaje się mieć osadzony w więzieniu Iwo Eliasz. Deklaruje, że zamierza się nimi podzielić – ale tylko z jednym człowiekiem. Człowiekiem, który zniknął.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

4 osoby kupiły
14
To już nie ma znaczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To już nie ma znaczenia
Dostępny
12 szt.

„Jeżeli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się, idź dalej. Wszystko się kiedyś kończy”. – Winston Churchill Świetnie napisana powieść Joanny Jagiełło o czterech przyjaciółkach. Każda z nich jest zupełnie inna, każda ma swoją smutną historię, swoje problemy i słabości, z którymi co dzień próbuje walczyć. Łączy ich balet, wspólne próby i przygotowania do wielkiego finałowego występu. Niedługo przed występem, w czasie obozu treningowego, jedna z przyjaciółek znika w tajemniczych okolicznościach… Nikt nie wie, co się z nią stało, czy uciekła, czy została uprowadzona, a może popełniła samobójstwo… Jej zniknięcie prowokuje i wymusza to, że przyjaciółki zaczynają szukać, analizować, rozmawiać, zastanawiać się nad sensem jej słów… To już nie ma znaczenia… Ta śliczna, z pozoru szczęśliwa dziewczyna okazała się bardzo samotna, zrozpaczona i okrutnie krzywdzona przez najbliższych. Dlaczego nikt nie zauważył wcześniej, co tak naprawdę się dzieje. Przyjaciółki wstydzą się teraz, że czasem nawet jej zazdrościły ¬ nie były świadome, jak bardzo była krzywdzona. Teraz muszą wyjaśnić i zrozumieć jej zniknięcie. Prawda jest bolesna, dotyczy ich wszystkich, a jest bliżej niż myślą… a niektóre chwile zmieniają wszystko. Są jak granica między przed i po.

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

3 osoby kupiły
15
Comedy Queen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comedy Queen
Dostępny
12 szt.

Najlepsza szwedzka powieść dla młodzieży ostatnich lat! Nagroda dla najlepszej książki dla dzieci. Nagroda Szwedzkiego Radia dla najlepszej książki dla dzieci. Nominacja dla najlepszej książki dla dzieci i młodzieży. Sasha ma dwanaście lat. Marzy o tym, by zostać królową śmiechu. By zostać comedy queen. Jej mama często mawiała, że niektórzy ludzie mają funny bones, czyli zabawne kości. Dzięki temu rozśmieszanie innych przychodzi im z łatwością. Tyle że mama Sashy już nie żyje. Comedy Queen to cudowna opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie i śmiechu. Wzruszająca, zabawna i doskonała. Jenni Jägerfeld jest w Szwecji uważana za współczesną Astrid Lindgren i nie ma w tym porównaniu ani odrobiny przesady. Przekonajcie się sami! Jenny Jägerfeld zadebiutowała w 2006 roku. Wydała dziewięć książek i zdobyła wiele nagród literackich, wśród których najważniejsze to Nagroda im. Astrid Lindgren, Nagroda Broocmana i Nagroda Szwedzkiego Radia. Jenny Jägerfeld jest psychologiem. Pracowała z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Cechą charakterystyczną jej powieści są niezapomniane historie łączące poważne tematy z doskonałym poczuciem humoru. Jej książki zostały przetłumaczone na szesnaście języków.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

3 osoby kupiły
16
Masyw Ślęży, Sobótka. Mapa turystyczna, 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masyw Ślęży, Sobótka. Mapa turystyczna, 1:25 000
Dostępny
22 szt.

Składana, laminowana, cieniowana mapa turystyczna Masywu Ślęży w skali 1:25 000 Na mapie zaznaczono aktualny przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz najważniejsze atrakcje. Dodatkowo mapa zawiera aktualny plan Sobótki w skali 1:10 000 oraz informator turystyczny z licznymi fotografiami. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 10 m. Mapa posiada siatkę kartograficzną co 1 minutę. Układ współrzędnych (PUWG 1992) oparto na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

17,60 zł
12,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 4,61 zł

3 osoby kupiły
17
Cars. GNW33 Auta. Transportowa ciężarówka, Maniek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. GNW33 Auta. Transportowa ciężarówka, Maniek
Cars, Mattel
Dostępny
22 szt.

Ten pojazd zachwyci fanów bajki „Auta”! Transporter pomieści nawet 18 metalowych mikroaut i jest wyposażony w otwieraną rampę, która umożliwia wjeżdżanie i wyjeżdżanie samochodami. Transportery mają kultowe detale i wygląd, który przypadnie do gustu każdemu fanowi „Aut”. W zestawie z każdym transporterem jest też jedno mikroautko. W zestawie z transporterem Mańkiem znajduje się minipojazd Zygzak McQueen. Dzieci mogą zebrać oba zestawy i ścigać się swoimi ulubieńcami do woli! Uwaga. W opakowaniu oprócz transportera znajduje się1 autko. Reszta sprzedawana jest oddzielnie.

109,00 zł
98,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,90 zł

2 osoby kupiły
18
Walezjusze. Królowie Francji 1328-1589 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walezjusze. Królowie Francji 1328-1589
Dostępny
46 szt.

W zamyśle autora niniejsza książka to opowieść o przetrwaniu, sukcesie i katastrofie, i o tym, jaki wkład w ten proces mieli sami monarchowie. Walezjusze rządzili Francją przez 250 lat. Gdy w 1328 roku tron objął Filip VI, Francja nie zaliczała się do europejskich potęg, a znaczna część jej ziem znajdowała się pod panowaniem Anglików. Zwycięstwo w wojnie stuletniej, opanowanie Bretanii oraz Burgundii sprawiały, że za czasów Franciszka I Francja stała się mocarstwem zdolnym rywalizować z imperium Karola V o wpływy we Włoszech. Franciszek I zasłynął także jako mecenas sztuki, na którego dworze przebywał między innymi Leonardo da Vinci i władca prowadzący wiele kampanii wojennych. Po tragicznej śmierci Henryka II podczas turnieju rycerskiego władza Walezjuszy we Francji zaczęła podupadać, do czego w znacznym stopniu przyczyniły się trawiące kraj wojny religijne. Zasztyletowanie Henryka III w 1589 roku położyło kres jednej z najważniejszych dynastii francuskich.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
19
LEGO DOTS. Mój dziennik i... kropka! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DOTS. Mój dziennik i... kropka!
Dostępny
44 szt.

Wyraź siebie za pomocą niesamowitych naklejek LEGO® DOTS™ w tym odlotowym dzienniku. Daj upust wyobraźni – dekoruj, projektuj, wymyślaj i twórz własny świat z… niezliczonej ilości kropek. Przyklejaj je i ozdabiaj strony tej książki jak tylko chcesz!

21,99 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
20
Superman - Kubek do mikrofali 350 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman - Kubek do mikrofali 350 ml
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Materiał główny: Tworzywo sztuczneTyp: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWaga tworzyw w Gram: 10Waga papieru w Gram: 15Elektronika: NIE

12,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
21
Pakiet Moto Retro. Samochody, samoloty, okręty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Moto Retro. Samochody, samoloty, okręty
Dostępny
9 szt.

Przedstawiamy zestaw trzech albumów z serii „FotoRetro”: Pierwszy album z serii „Moto Retro” poświęcony jest samochodom i motocyklom obecnym na ulicach i drogach przedwojennej Rzeczpospolitej. Motoryzacja, rozwijająca się szybko po pierwszej wojnie światowej, budziła w Polsce powszechne zainteresowanie i wielkie emocje nie tylko wśród mężczyzn, ale – w nie mniejszym stopniu – także wśród kobiet. Właściciele pojazdów już od początku lat 20. organizowali się w automobilklubach, urządzali liczne rajdy, wyścigi i pokazy, a także niezwykle chętnie... fotografowali się w swoich „automobilach”. Wszystkie zdjęcia prezentowane w albumie pochodzą ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Album opatrzył wstępem wybitny znawca motoryzacji – Sobiesław Zasada. Drugi album z serii „Moto Retro” poświęcony jest lotnictwu II Rzeczypospolitej. Na ponad 120 fotografiach, pochodzących z Narodowego Archiwum Cyfrowego, pokazujemy fascynujący świat samolotów, szybowców i balonów, który w przedwojennej Polsce budził powszechne zainteresowanie i dumę z osiągnięć. Już wówczas polscy piloci zasłynęli w świecie, wygrywając najważniejsze zawody lotnicze świata, a swoje sukcesy odnosili na znakomitych maszynach polskiej konstrukcji i produkcji. Najwybitniejsi lotnicy – Żwirko, Skarżyński, Bajan – byli wówczas w kraju równie popularni, jak dziś najlepsi nasi sportowcy. Album opatrzony słowem wstępnym polskiego pilota szybowcowego, wielokrotnego mistrza świata – Jerzego Makuli. Trzeci album prezentuje flotę II Rzeczypospolitej. Polska, uzyskawszy po pierwszej wojnie światowej 140-kilometrowy odcinek wybrzeża Bałtyku, od razu postawiła na rozwój gospodarki morskiej. Szybko podjęto decyzję o budowie pełnomorskiego portu w Gdyni, kupowano statki handlowe, a wkrótce, w latach 30., także pasażerskie transatlantyki, w tym nowoczesne m/s „Piłsudski” i m/s „Batory”, które przeznaczono do obsługi reprezentacyjnej linii Gdynia–Nowy York. Na żaglowcach „Lwów” i „Dar Pomorza” szkoliły się kadry wykwalifikowanych marynarzy i nawigatorów. To właśnie w międzywojennej Polsce ustanowiono Święto Morza i niezwykle uroczyście obchodzono je w całym kraju – od Gdyni aż po Kraków. Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego, a wstęp napisał Grzegorz Rogowski, autor książki „Pod polską banderą przez Atlantyk”.

69,80 zł
50,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,85 zł

2 osoby kupiły
22
Małe Wielkie Sprawy. Lepiej mówić prawdę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Małe Wielkie Sprawy. Lepiej mówić prawdę
Dostępny
2 szt.

Mordek jest w niezłych tarapatach – zniszczył książkę z biblioteki! Jak tu się do tego przyznać? A może lepiej udawać, że zginęła…? Miki i przyjaciele chętnie pomogą w poszukiwaniach. Czy Mordkowi się upiecze? Małe Wielkie Sprawy to seria opowiadań, które pomogą rodzicowi oswoić dziecko z nowymi, niełatwymi sytuacjami. Wesołe ilustracje i ulubieni bohaterowie szybko przekonają malucha, że to, czego się obawia, może być świetną przygodą!

10,70 zł
5,89 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 4,81 zł

2 osoby kupiły
23
Chyłka. Tom 3. Rewizja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chyłka. Tom 3. Rewizja
Dostępny
274 szt.

Szary człowiek kontra wielka korporacja. Dyskryminacja kontra tolerancja. Chyłka kontra Oryński. Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy… Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
24
Pusheen - Planner dzieny z kolekcji Foodie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pusheen - Planner dzieny z kolekcji Foodie
Pusheen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.23

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

10,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
25
Barbie Dreamtopia. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Dreamtopia. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
3 szt.

Ta książeczka zapewni dziecku świetną zabawę, a przy okazji pomoże doskonalić kluczowe dla wieku przedszkolnego umiejętności. Załączone do książeczki barwne naklejki stanowią wzór do pokolorowania czarno-białych rysunków – jest to doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości oraz zdolności manualnych.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
26
Góry Rumunii. Tom II. Karpaty Wschodnie, monastery Bukowiny i Mołdawii, góry Apuseni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Rumunii. Tom II. Karpaty Wschodnie, monastery Bukowiny i Mołdawii...
Dostępny
8 szt.

Drugi tom obejmuje: Karpaty Wschodnie, góry Apuseni oraz Bukowinę i Mołdawię. Trasy piesze w Karpatach Wschodnich i górach Apuseni, zarówno te najbardziej popularne, jak irzadziej uczęszczane. Wędrówki szlakami malowanych cerkwi wBukowinie iMołdawi Informacje o podróżowaniu po Rumunii: miejsca noclegowe, transport, fauna iflora regionu. Słowniczek polsko-rumuński. Informacje owspinaczce, kolarstwie górskim iszosowym oraz narciarstwie.

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

1 osoba kupiła
27
Historia brudu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia brudu
Dostępny
64 szt.

Skąd się wzięło mydło? Co naprawdę działo się w łaźniach rzymskich? Która narodowość czyściła zęby uryną? Jak wyglądała poranna toaleta Ludwika XIV, Króla-Słońce? Na te i inne pytania odpowiada w swej książce Katherine Ashenburg, tworząc jednocześnie wyjątkowy obraz ewolucji pojęcia higieny od czasów najdawniejszych po wiek XX. Na przestrzeni epok zmieniały się poglądy na brud jako taki, co ściśle łączyło się z koncepcjami prywatności, zdrowia i choroby, śmierci, z poglądami na religię i seksualność, z koncepcjami dotyczącymi sensu życia. Instytucje państwowe, kościelne, lekarze, pisarze, autorytety moralne różnie podchodzili do dbania o czystość, raz gloryfikując, raz przeklinając ideę mycia się. Dzieje brudu – a także jego zwalczania – stanowią niezmiernie ciekawą i fascynującą część naszej kultury i obyczajów.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
28
Hellblazer. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellblazer. Tom 6
Dostępny
18 szt.

Kolejny tom opowieści o cynicznym „magu z klasy robotniczej” – Johnie Constantinie, tym razem w interpretacji Warrena Ellisa. Kiedy John dowiaduje się, że jego była dziewczyna została brutalnie zamordowana, postanawia odnaleźć sprawcę tego czynu. W czasie poszukiwań, wiodących w niebezpieczne zakątki magicznego świata Londynu, ponownie wykorzystuje swoich przyjaciół i bezwzględnie tępi wrogów, przy okazji wspominając swoje dawne miłości. „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. Autorem scenariusza do tego tomu jest brytyjski twórca Warren Ellis, znany z takich dzieł, jak „Transmetropolitan”, „Planetary” czy „Authority”, rysunki stworzyli natomiast m.in. John Higgins („Strażnicy”), Timothy Bradstreet („Star Wars”, „Punisher”) i Marcelo Frusin („X-Men Unlimited”, „Loveless”).

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
29
Thorgal. Tom 38. Selkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 38. Selkie
Dostępny
34 szt.

Trzydziesty ósmy tom legendarnej sagi fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme’a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Tytułowy bohater wraca wreszcie z niebezpiecznej podróży do Suthreyjaru, ale nie jest mu pisane cieszyć się domowym spokojem. Jego córeczka Louve zostaje porwana przez dzikich przybyszy z odległych wysp! Thorgal wraz z synem Jolanem ruszają jej na pomoc. Będą świadkami krwawego wyspiarskiego obyczaju, poznają starą opowieść o pięknej kobiecie z morskiego ludu, zmierzą się z pradawną klątwą, znów wezmą udział w rywalizacji między boskimi siłami. Spotkają też nowych przyjaciół, którzy – być może – na dłużej zagoszczą w opowieści o ciemnowłosym wikingu. Najnowsza historia o Thorgalu nie zawiedzie czytelników ani pod względem przygód, ani niezwykłych wydarzeń! Scenariusze „Thorgala” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Thorgal – Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
30
Kubek termiczny ze stali nierdzewnej. Myszka Minnie, 425 ml - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek termiczny ze stali nierdzewnej. Myszka Minnie, 425 ml
Mickey Mouse
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Kubek podróżny z Myszką Miki zachwyci wszystkich fanów bajki. Jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, na licencji producenta. Pojemność: 425 ml

77,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
31
Garfield. Tom 8. Tłusty koci trójpak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garfield. Tom 8. Tłusty koci trójpak
Dostępny
20 szt.

Garfield uwielbia jedzenie. Niezależnie od tego, czy dusi stek bitą śmietaną, czy ściga uciekającego pączka, wielki łasuch jest zawsze w swojej żarłokowej chwale! Jeśli Garfield kocha jedzenie, to czego nienawidzi najbardziej? Diety! Pręgowany kot musi cierpieć, gdy usłyszy zniewagę od dietetycznej karmy dla kotów: „Hej, grubasie! Zjedz to!”. Ale nie obawiaj się, Garfield zawsze umie sobie to odbić, wykrecając się dowcipem lub uderzeniem w tył głowy Jona. Z przyjemnością pochłaniaj ten pikantny wybór kocich komiksów! Garfieldowy cykl Tłustych kocich trójpaków stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, bo nigdy dosyć zabawy!

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

1 osoba kupiła
32
Puszcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puszcza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Witajcie w puszczy! W prastarym, niezwykłym lesie, gdzie przyroda wiedzie prawdziwie dzikie życie, niezmącone ludzką ręką. Tu spotkasz zachwycające rośliny i zwierzęta, których nierzadko próżno już wypatrywać w innych kompleksach leśnych. Posłuchaj, o czym szumią drzewa w puszczy, poznaj codzienne sprawy jej małych i dużych mieszkańców, odkryj ich tajemnice. Puszcza to połączenie wciągającej opowieści zapalonego przyrodnika, zaskakujących faktów o życiu wyjątkowych roślin i zwierząt oraz mnóstwa ciekawostek dotyczących tego unikatowego miejsca. W książce znajdują się również przepiękne, realistyczne ilustracje autorstwa Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak.

32,99 zł
23,75 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

1 osoba kupiła
33
Zakreślacz Staedtler Textsurfer classic 6 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Staedtler Textsurfer classic 6 kolorów
Staedtler
Dostępny
14 szt.

- nieblaknący atrament pigmentowy na bazie wody, szybkoschnący - nie rozmazuje wydruków atramentowych - grubość linii zakreślenia: 1-5 mm - 6 kolorów

50,22 zł
1 osoba kupiła
34
Klej All Craft butelka Happy Color 250g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej All Craft butelka Happy Color 250g
HAPPY COLOR
Dostępny
6 szt.

- Klej na bazie octanu winylu oraz kopolimeru etylenu - bardzo mocny klej do wymagających powierzchni tj.: papiery z lakierem UV, lakiery dyspersyjne, PVC, folia aluminiowa, kamienie oraz do papieru, brystolu, kartonu, drewna, filcu, korka, styropianu, folii aluminiowej, ceramiki, kaszerowania oraz ciężkich kartonów - idealny do scrapbookingu i tworzenia biżuterii - odporny na działanie niskich i wysokich temperatur - wysoka penetracja kleju zapewnia wytrzymałą, elastyczną spoinę odporną na kruszenie - po wyschnięciu całkowicie przezroczysty - do klejenia na zimno

29,50 zł
25,08 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,42 zł

1 osoba kupiła
35
Batman Metal. Tom 2. Batman, Który się Śmieje: Zarażeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Metal. Tom 2. Batman, Który się Śmieje: Zarażeni
Dostępny
37 szt.

Batman, Który się Śmieje po starciu Ligi Sprawiedliwości z Mrocznymi Rycerzami opracował kolejny makiaweliczny plan podbicia nowej rzeczywistości. Wykorzystał moce pochodzące z mrocznego wszechświata, aby zarazić sześcioro ziemskich bohaterów, którzy wkrótce stawią czoło dwóm największym obrońcom tego świata – Supermanowi i Batmanowi. Batman, Który Się Śmieje: Zarażeni to kompletna opowieść, stanowiąca pomost pomiędzy wydarzeniami z serii „Batman Metal” oraz Batman, Który Się Śmieje a kolejnym wielkim wydarzeniem w świecie DC Comics, jakim jest seria „Batman: Death Metal”. Za główny wątek opowieści odpowiadają scenarzysta Joshua Williamson („Flash”, „Palcojad”, „Birthright”) i rysownik David Marquez („Invincible Iron Man”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach: Batman/Superman #1-5, Black Adam: Year Of The Villain #1, The Infected: King Shazam #1, The Infected: Scarab #1, The Infected: Deathbringer #1, The Infected: The Commissioner #1, Supergirl Annual.

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
36
Seria reporterska. Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seria reporterska. Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej ...
Dostępny
17 szt.

„– Naprawdę napiszesz, dlaczego popieramy Erdoğana? W Europie publikujecie tylko głosy szkalujące naszego prezydenta. To będzie twoja ostatnia książka – ostrzega Recep Tayyip”. Zbieżność imion z prezydentem nie jest przypadkowa, nadali mu je rodzice, by pamiętał, kogo ma popierać. Po drugiej stronie tureckiej barykady stoi Cem. Za demonstrowanie w obronie parku oskarżono go o próbę obalenia rządu. Mówi, że po Turcji niesie się wiatr, który jeszcze zawieje rządzącym w twarz. On i jemu podobni czekają na ten dzień z utęsknieniem. Agnieszka Rostkowska, korespondentka polskich mediów w Turcji, rusza w drogę, by opisać zmiany zachodzące nad Bosforem. Portretuje mieszkańców Nowej Turcji, zarówno tych, którzy oddychają w niej pełną piersią, jak i tych, którzy duszą się od gazu łzawiącego. Wyjaśnia, co kryje się za spektakularną przebudową Stambułu, i docieka, dlaczego na południowy wschód kraju wciąż powracają czołgi. Tak powstał uniwersalny reportaż o tym, że nadzieja i wolność nigdy nie giną – tylko zmieniają miejsce zamieszkania.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
37
Strażnicy Galaktyki. Tom 2. Jeźdźcy na niebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnicy Galaktyki. Tom 2. Jeźdźcy na niebie
Dostępny
14 szt.

Drugi tom przygód Strażników Galaktyki z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Koniec z sekretami, które niemal zniszczyły drużynę Strażników Galaktyki! Czas wyjawić, co ukrywa Gamora, z jakiego powodu Drax Niszczyciel wyrzekł się przemocy i dlaczego Groot przestał rosnąć, a Rocket upiera się, że to jego wina. Tymczasem we wszechświecie szykują się problemy – odrodzony Korpus Nova popada w konflikt z tajemniczym i złowrogim Bractwem Raptorów… Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan, autor znany z takich serii jak „Deadpool” i „Conan: Miecz barbarzyńcy”. Rysunki stworzyli Roland Boschi, Mike Hawthorne („Deadpool”), Frazer Irving („Uncanny X-Men”), Terry Pallot, Rod Reis („Tajne imperium”), Chris Samnee („Daredevil”, „Czarna Wdowa”) oraz Greg Smallwood („Moon Knight”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
38
Pusheen - Teczka do przechowywania dokumentów z kolekcji Foodie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pusheen - Teczka do przechowywania dokumentów z kolekcji Foodie
Pusheen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

1 osoba kupiła
39
Pusheen - Rose Collection teczka gumowa (24,5 x 34,5 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pusheen - Rose Collection teczka gumowa (24,5 x 34,5 cm)
Pusheen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

9,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
40
Escape Quest. Świat wirtualny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Quest. Świat wirtualny
Dostępny
21 szt.

Rok 2101. Demostenes, Sztuczna Inteligencja zarządzająca największą platformą VR, wyrwała się spod kontroli i pogrążyła miliony użytkowników w śpiączce. Jesteś jedyną osobą, która może naprawić sytuację. Pora włożyć kask i zanurzyć się w cyberprzestrzeń. Czeka cię niezwykła wędrówka przez różne wirtualne światy. Czy uda ci się wyjść cało z pułapek zastawionych przez SI? A może zapadniesz w śpiączkę jak reszta ofiar systemu? Twoje decyzje wpłyną na zakończenie gry! „Escape Quest” to seria niezwykłych książko-gier. Łączą w sobie elementy paragrafowej przygody z zadaniami typu „escape room”. Przeżyj niesamowitą przygodę, w której to ty jesteś głównym bohaterem. Podejmujesz decyzje, rozwiązujesz zadania i starasz się wydostać z różnych zastawionych na ciebie pułapek.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
41
Zabawka do kąpieli Hipcio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zabawka do kąpieli Hipcio
BAM BAM, Bam Bam
Dostępny
42 szt.

Hipcio zachwyci malucha podczas wieczornego rytuału kąpieli. Wirujący, a przy tym kolorowy kwiatuszek na brzuszku Hipcia, rozpryskujący wokół siebie wodę dostarcza wiele frajdy i radości dziecku. Podczas zabawy dziecko ma sposobność rozwijać zdolności motoryczne małe i duże. Dodatkowym atrybutem są efekty wizualne przelewających się strumieni wodnych. Dopasowując kwiatuszki do odpowiadających im otworów na brzuchu Hipcia, maluch rozwija zdolności poznawcze oraz umiejętności manualne. Cechy: - Hipcio unosi się na wodzie, - 2 zróżnicowane kształty kwiatuszków z otworami, - Każda z figur pozwala na zróżnicowanie strumienia wody. Wymiary: 10x8x17 cm, wymiary opakowania: 21x21x10 cm, wymaga zasilania bateriami 3 x AALR06 - załączono do zestawu.

50,90 zł
42,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,14 zł

1 osoba kupiła
42
Usagi Yojimbo Saga. Księga 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usagi Yojimbo Saga. Księga 6
Dostępny
11 szt.

Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”. Szósta księga zbiera historie wydane w tomach: Most łez, Powrót Czarnej Duszy i Polowanie na lisa. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie. Tym razem podczas jednej z podróży Usagi pozna Mayumi – dziewczynę, która przekona go, by pomógł jej się wyrwać z prowincjonalnego miasteczka. W miarę jak między obojgiem kiełkuje uczucie, ich wyprawa robi się coraz bardziej niebezpieczna. Długouchy ronin ponownie spotka się z łowcą nagród Genem, wskutek czego Usagi zostanie wplątany w samobójczą misję pewnego klanu, Gen zaś podąży tropem mordercy, który okaże się kimś innym, niż się z pozoru wydawało. Tymczasem liczni łowcy nagród wyruszają w pościg za Inazumą opanowaną przez złowrogiego demona Jeia, zwanego Czarną Duszą. Zamieszanie z tym związane nie ominie także Usagiego… Seria „Usagi Yojimbo: Saga” to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
43
Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie. Tom 1. Wyd. 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo i ryzyko w skale i lodzie. Tom 1. Wyd. 2
Dostępny
18 szt.

Poradnik Pita Schuberta to lektura obowiązkowa dla każdego wspinacza. Autor porusza wiele tematów ? między innym wiązanie się liną, pękanie karabinków, zjazdy na linie, noszenie kasku, skok wahadłowy. Również turysta górski znajdzie w nim coś dla siebie, choćby w rozdziałach poświęconych załamaniom pogody czy niebezpieczeństwom związanym z porażeniem piorunem.Autor przez długie lata był przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Niemieckiego Towarzystwa Alpejskiego i osobiście brał udział w dochodzeniach związanych zwieloma opisanymi wksiążce wypadkami. W pierwszym tomie poradnika Pit Schubert stara się odpowiedzieć na te ina inne pytania, przedstawiając poruszane zagadnienia na tle rzeczywistych wypadków. Książka jest miejscami szokująca, autor nie stroni od drastycznych zdjęć. Pokazuje nam, że jeżeli istnieje możliwość popełnienia jakiegoś błędu, to prędzej czy później zostanie on popełniony. Wychodząc w góry, podejmujemy ryzyko. Ważne jest, żebyśmy byli go świadomi i umieli unikać największych zagrożeń.

59,00 zł
41,89 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,11 zł

1 osoba kupiła
44
Polesie 83654 Samochód Jeep wojskowy Legionista-mini Nr1 w siatce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
45
Niepokorni. Tom 2. W paszczy lwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorni. Tom 2. W paszczy lwa
Dostępny
49 szt.

Namiętność, niefortunne zdarzenia, humor sytuacyjny. Barwni bohaterowie W paszczy Lwa sprawią, że nie zdołasz oderwać się od tej książki! Catherine od dziecka żyje w cieniu olśniewającej siostry, do której nieustannie porównuje ją matka. Dziewczyna pokornie znosi jej reprymendy i z godną podziwu determinacją pielęgnuje w sobie marzenie o dobrym mężu. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze dużo starszego, przystojnego oficera, lorda Nicolasa Devona, dla którego zupełnie traci głowę. Wkrótce jednak odkrywa, że mężczyzna to rozchwytywany przez kobiety lew salonowy i dla szarej myszki, takiej jak ona jest nieosiągalny. Gdy młoda dama doświadcza publicznego upokorzenia, decyduje się na drastyczną metamorfozę. Nowy wizerunek i większa pewność siebie mają pomóc jej w zdobyciu upragnionego mężczyzny i utwierdzeniu swojej wartości. Nicolas, któremu zawsze skrycie podobała się młodziutka Catherine, nie jest przygotowany na czekającą go uwodzicielską grę. Dodatkowo skłonność Cat do popadania w kłopoty sprawi, że losy tych dwojga splotą się, a silna wola Nicolasa zostanie wystawiona na ogromną próbę…

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
46
Skorpion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skorpion
Dostępny
6 szt.

Pierwsza kompletna monografia sprawy zabójcy seryjnego Pawła Tuchlina ?Skorpiona?, który w roku 1985 r. za zabójstwo 9 kobiet oraz usiłowanie dalszych 10 zabójstw został w 1985 r. skazany na przedostatnią wykonaną w Polsce karę śmierci. Liczba jego ofiar śmiertelnych ? niestety nieudowodnionych ? jest jednak wyższa. Łącznie w ciągu swojego 37-letniego życia dopuścił się, usiłował się dopuścić oraz przygotowywał się do 38 ataków na kobiety, zaboru m.in. 19 pojazdów, niezliczonej kradzieży mniejszego mienia, kradzieży z włamaniem, przestępstw pomówienia czy posłużeniem się sfałszowanym dokumentem. Bez wątpienia można go zatem uznać za najniebezpieczniejszego przestępcę we współczesnej polskiej historii i drugiego co do ilości ofiar śmiertelnych, zabójcę seryjnego (po ?Wampirze z Zagłębia? ? Zdzisławie Marchwickim). Publikacja ? oparta na dogłębnej analizie całości istniejącego materiału aktowego, a nadto uzupełniona wspomnieniami członków specjalnej grupy MO powołanej do wykrycia Skorpiona ? omawia szczegółowo prowadzone śledztwa od jego pierwszej zbrodni, przez całe kolejne 8 lat działalności zabójcy aż do jego ujęcia, udowodnienia mu winy i wykonania wyroku śmierci. Obala również wiele narosłych przez ponad 35 lat w świadomości społecznej, mitów, przekłamań i sensacji. Przedstawiona historia nie ogranicza się jedynie do Skorpiona, gdyż prezentuje po raz pierwszy nieznaną opinii publicznej postać innego seryjnego przestępcy seksualnego Włodzimierza S., który rozpoczął swoją ?działalność? w tym samym czasie co Tuchlin, wspólnie terroryzując kobiety w Gdańsku, na przełomie 1975/1976 roku. Wiele z istotnych materiałów z akt sprawy, w tym opinii biegłych jak i uzasadnień wyroków, które dotychczas w wielu publikacjach były przytaczane fragmentarycznie, tym razem zostało przestawionych w całości, aby Czytelnik sam mógł wypracować swoje własne zdanie. Przytoczono również w oryginale wiele listów Skorpiona w tym jego osobistą rewizję, aby lepiej przybliżyć jego osobę, a także dać mu nawet po śmierci, możliwość zabrania głosu we własnej sprawie.

112,00 zł
107,52 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 4,48 zł

1 osoba kupiła
47
Phoenix: Zmartwychwstanie. Powrót Jean Grey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Phoenix: Zmartwychwstanie. Powrót Jean Grey
Dostępny
8 szt.

Po odejściu Jean Grey członkowie X-Men długo byli pogrążeni w żałobie. Teraz jednak w różnych częściach świata dochodzi do zdarzeń, które mogą świadczyć tylko o jednym: Jean Grey wróciła! Superbohaterowie dzielą się na mniejsze drużyny i wyruszają na poszukiwanie Phoenix. Tymczasem w prowincjonalnym miasteczku młoda kobieta o imieniu Jean zaczyna śnić koszmary i doświadczać coraz dziwniejszych rzeczy na jawie… Autorem scenariusza jest Matthew Rosenberg, a rysunki przygotowali Leinil Francis Yu („Wolverine”, „Tajna inwazja”), Carlos Pacheco („Green Lantern”), Joe Bennett („The Immortal Hulk”) i Ramon Rosanas („Ant-Man”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
48
Gołymi rękami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gołymi rękami
Dostępny
75 szt.

Poruszająca opowieść o chłopięcym wybryku, który nieoczekiwanie wymyka się spod kontroli, o zmaganiu się z poczuciem winy i o dziecięcych uprzedzeniach. Ward i Bernie są przyjaciółmi. Zawsze razem, jak jedna para butów. Jest ostatni dzień roku, chłopcy spacerują po łąkach z psem Warda, Elmerem. Niby przypadkiem trafiają do zagrody Betjemana, mężczyzny ze sztuczną ręką. Ward wyjmuje z kojca jego starą kaczkę, żeby się z nią pobawić – i niechcący ją zabija. Tak zaczyna się nieubłagany splot zdarzeń i konsekwencji, który sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Bart Moeyaert z bezkompromisową szczerością oddaje przeżycia młodego bohatera i po mistrzowsku buduje opresyjną atmosferę, która sprawia, że wszystko czuje się na własnej skórze. I choć książka ta została napisana z myślą o młodzieży, jej literacką jakość i siłę wyrazu docenią nawet najbardziej wymagający dorośli czytelnicy. Gołymi rękami zostało wyróżnione wieloma nagrodami, w tym Deutscher Jugendliteraturpreis i prestiżowym niderlandzkim Srebrnym Rysikiem.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
49
Polesie 70746 Grzechotka Chaber, blister - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,40 zł
5,99 zł

Rabat 6,4%
oszczędzasz 0,41 zł

1 osoba kupiła
50
Escape Quest. Sam w Salem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Quest. Sam w Salem
Dostępny
24 szt.

Czarownice? Ktoś tu wspomniał o czarownicach? Zapraszamy na wycieczkę śladami czarownic! Na przygodę, w której historia miesza się z okultyzmem. Odwiedź miasto Salem, w którym miały miejsce słynne procesy z 1692 r. Poznaj jego tajemnice i rozwiąż napotkane po drodze zagadki. Uważaj jednak, by ciekawość nie zaprowadziła cię na manowce… „Escape Quest” to seria niezwykłych książko-gier. Łączą w sobie elementy paragrafowej przygody z zadaniami typu „escape room”. Przeżyj niesamowitą przygodę, w której to ty jesteś głównym bohaterem. Podejmujesz decyzje, rozwiązujesz zadania i starasz się wydostać z różnych zastawionych na ciebie pułapek.

39,99 zł
32,79 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
51
LEGO Ninjago. Ruszaj do akcji! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Ruszaj do akcji!
Dostępny
46 szt.

Przygotuj się na pełne akcji misje z użyciem niezwykłych gadżetów w najnowszej książce z zadaniami godnymi prawdziwego ninja! Użyj swojej wiedzy o słynnym uzbrojeniu ze świata Ninjago, oceniaj ulubione bronie i poznaj sprzęt zasilany mocą żywiołów. Rozwiąż łamigłówki i przeczytaj zabawne komiksy, by pomóc Mistrzom Spinjitzu w walce ze złoczyńcami!

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
52
Skrzeciuchy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzeciuchy
Dostępny
55 szt.

Mało kto wie, że Václav Havel był nie tylko prezydentem, dramaturgiem i filozofem, ale także... bajkopisarzem! Bohaterami swoich bajek uczynił skrzeciuchy. Kim są skrzeciuchy? To bardzo niezwykłe istoty. Knują, majstrują, kombinują, przesuwają, a czasem po prostu niszczą. Kiedy mówią, warto zatkać sobie uszy, a gdy pukają do naszych drzwi, lepiej im nie otwierać, bo skrzeciuch to taki stworek, który potrafi wślizgnąć się wszędzie, a kiedy już się gdzieś wślizgnie - oj, biada nam! W swoich bajkach, żartobliwych i uniwersalnych, Václav Havel krytykuje ludzkie przywary, z którymi często się spotykał i dawały mu się one we znaki. Dziś my, mali i duzi, możemy wyciągać z tych bajek wnioski, by uniknąć wielkiego niebezpieczeństwa: nie stać się skrzeciuchem. Bajki Václava Havla ozdobił pięknymi ilustracjami wrocławski grafik Radek Bączkowski.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
53
Anna In w grobowcach świata, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anna In w grobowcach świata, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Jeden z najstarszych mitów w historii ludzkości we współczesnej odsłonie. Ponadczasowa, metafizyczna i zarazem głęboko ludzka powieść, którą Olga Tokarczuk uważa za bodaj najważniejszą w swojej twórczości. „Tokarczuk, ożywiając mit, projektuje wizję współczesnego umierającego świata, zagubionego w mirażach autofikcji, który może ocalić jedynie moc autentycznej opowieści” – „Le Soir”. „Olga Tokarczuk wraca do czasów, kiedy opowieści snuli wizjonerzy i szamani, kiedy nie generowali ich scenarzyści z Hollywood czy twórcy gier komputerowych, a prawdziwi mistrzowie sztuki gawędy. Dlatego tak fascynuje i dlatego tak wgryza się w pamięć ostatnich czytelników w posttekstowym świecie” – „SME”. „Gdyby w naszych czasach książki mogły wywoływać rewolucje, nazwałbym powieść Olgi Tokarczuk książką rewolucyjną. Olga Tokarczuk na tę jedną książkę wymyśliła gatunek, język i zupełnie nowy sposób mówienia. I osiągnęła niebywały rezultat. W języku polskim zadźwięczała nuta tak czysta, że dech w piersiach zapiera. Tak brzmi wielka literatura” – Przemysław Czapliński.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
54
Quokka Solid -  Butelka termiczna ze stali nierdzewnej 510 ml (Cool Gray)(Powder Coating) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quokka Solid - Butelka termiczna ze stali nierdzewnej 510 ml (Cool Gr...
Quokka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Kolor bazowy: szaryMateriał główny: Stal nierdzewnaTyp: Bidon / butelka na wodęRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWaga papieru w Gram: 12Elektronika: NIE

62,99 zł
56,69 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
55
Zeszyt ćwiczeń do analizy i interpretacji literatury dla szkół ponadpodstawowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt ćwiczeń do analizy i interpretacji literatury dla szkół ponadpo...
Dostępny
2 szt.

Proponowane ćwiczenia są zgodne z nową podstawą programową. Ćwiczenia zostały przygotowane na drodze konsultacji i weryfikacji ich skuteczności. Opracowanie ich przez zespół polonistek gwarantuje wielostronne spojrzenie na utwory oraz umożliwia uczniowi samodzielne zrozumienie dzieł. Ćwiczenia mają zróżnicowany poziom, są skierowane do wszystkich uczniów, i tych zdających egzamin podstawowy, i tych myślących o rozszerzeniu. Nauczyciel nie musi korzystać z wszystkich propozycji tematycznych ani z wszystkich poleceń. Ćwiczenia wymagające pracy z obrazem lub filmem są fakultatywne, poszerzają interpretację tekstu literackiego. Ich obecność ma uwrażliwić ucznia na możliwości interpretacyjne tekstów kultury, uświadomić mu intertekstualność dzieł oraz przekonać, że interpretowanie może być ciekawą przygodą z tekstem. Uczeń, który będzie wykonywał proponowane ćwiczenia, wykształci także umiejętności przydatne podczas egzaminu maturalnego.

47,00 zł
37,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,40 zł

1 osoba kupiła
56
Historia starego mieszkania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia starego mieszkania
Dostępny
29 szt.

Fascynująca podróż po XX-wiecznej Rosji Stary dom w cichej rosyjskiej uliczce, trzecie piętro, drzwi po lewej - i już jesteśmy u Muromcewów. Do starego moskiewskiego mieszkania weszliśmy październikowym wieczorem 1902 roku i zostaliśmy w nim na całe sto lat. Poznaliśmy kilka pokoleń żyjącej tam rodziny, ich sąsiadów i przyjaciół. Staliśmy się świadkami spotkań i rozstań, biedy i szczęścia, strat i nadziei, jakie przeżyło wiele rodzin w Rosji. W historii zwyczajnych mieszkańców odbiła się historia ich kraju w XX wieku. Opowiedzieli nam ją nie tylko sami bohaterowie, lecz także przedmioty: meble i ubrania, naczynia i książki, gry i sprzęty codziennego użytku. Przecież rzeczy noszą na sobie pieczęć czasu, przechowują pamięć i ślady epoki, w której powstały i służyły ludziom. Stają się świadkami historii - nie tej z podręczników, ale niezwykle ważnej dla każdego z nas, dla historii naszych rodzin, naszych przyjaciół, dla historii nas samych. Historia starego mieszkania w 2017 roku została uznana przez rosyjskie środowisko wydawnicze za najlepszy innowacyjny książkowy projekt roku, stała się laureatem konkursu „Rewizor”. Ilustratorka, Anna Diesnicka, za pracę nad książką otrzymała jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie literatury dla dzieci - Bratislava Golden Apple Award oraz dyplom rosyjskiego konkursu dla ilustratorów „Obraz knigi”. Alexandra Litvina studiowała na Uniwersytecie Moskiewskim oraz Instytucie Literackim im. A.M. Gorkiego. Jest autorką wielu książek historycznych dla dzieci. Mieszka w Rosji. Anna Desnitskaya jest autorką i ilustratorką, która była nominowana do wielu nagród, w tym Nagrody im. Astrid Lindgren, jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie literatury dziecięcej. Mieszka w Rosji.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

57
Jim Cutlass. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jim Cutlass. Tom 2
Dostępny
5 szt.

Drugi album zbiorczy rozgrywającej się na gorącym amerykańskim Południu serii Jeana Girauda, współtwórcy legendarnego „Blueberry’ego”! Tom zawiera cztery epizody: „Piorun na Południu”, „Aż po szyję”, „Kolty, duchy i zombi” oraz „Czarna noc”. Luizjana, niedługo po zakończeniu wojny secesyjnej. Młody kapitan Jim Cutlass jest ścigany przez skorumpowane lokalne władze, na szczęście ma wsparcie dowódcy garnizonu armii Unii, na którego zlecenie prowadzi tajne śledztwo. W trakcie dochodzenia odkrywa dwa zakonspirowane spiski: jeden zawiązany przez członków organizacji Ku Klux Klan, a drugi przez ludzi murzyńskiego czarownika zwanego Białym Aligatorem. Czy działający na pograniczu prawa Jim zdoła cokolwiek zdziałać przeciwko potężnym wrogom? Czekają go nie tylko pościgi i strzelaniny, ale także walki z zastępami zombi i magiczne pojedynki w świecie snu... Żadne niebezpieczeństwo nie zdoła jednak powstrzymać kapitana, gdyż jego najważniejszym celem jest uratowanie ukochanej kobiety z rąk straszliwego Aligatora! Cykl wymyśliły dwie legendy komiksu francuskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier i rysownik Jean Giraud, czyli Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Po śmierci Charliera Giraud ograniczył się do pisania scenariuszy przygód Cutlassa, a rysunkami zajął się Christian Rossi, autor ilustracji do licznych serii, m.in. „W.E.S.T”.

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

58
Lucky Luke. Tom 70. Legenda Zachodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 70. Legenda Zachodu
Dostępny
8 szt.

Nieśmiertelny bohater Dzikiego Zachodu powraca w kolejnym starciu z bandycką rodzinką Daltonów! Lucky Luke dostaje propozycję występów w słynnym przedstawieniu westernowym Buffalo Billa. Ale czy Samotnemu Kowbojowi zależy na sławie? Chyba raczej woli łapanie przestępców i swobodne wędrówki po bezkresnej prerii. Tymczasem Daltonowie godzą się na podobną ofertę, ponieważ zostaje połączona z możliwością ucieczki z więzienia! Co wyniknie z nagłej kariery bandytów? Jak sobie poradzą z ogromną popularnością? Obserwując poczynania czterech braci, Lucky Luke będzie miał niezły ubaw! Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

59
Trolle z Troy. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle z Troy. Tom 3
Dostępny
7 szt.

Trzeci album zbiorczy pełnej humoru i szalonych przygód serii fantasy Christophe’a Arlestona, twórcy wielu opowieści o świecie Troy, w tym „Lanfeusta z Troy”! W starożytnym Darshanie czci się wielu bogów, a jednym z nich jest potężny Niemythy. Wyznawcy postanawiają sprowadzić go na ziemię, ale do rytuału przywołania potrzebny jest magiczny płaszcz uszyty ze skórek młodych trolli różnych gatunków. Także trolli rudych, te zaś mieszkają w leżącej na drugim krańcu świata osadzie Falomp. Czy Darshańczykom uda się szalony zamiar porwania trollików z wioski walecznego Tetrama? Zaraz potem znów da o sobie znać czcigodny Risto Furiatu, który wpadnie na karkołomny pomysł, jak ostatecznie rozprawić się z włochatymi potworami. W końcu zaś dwoje małych trolli zagubi się w ludzkim mieście i trafi do piekielnego sierocińca prowadzonego przez pewną damę mającą hopla na punkcie edukacji młodego pokolenia! Album zawiera oryginalne tomy: Uwięzieni w Darshanie, Rozwścieczeni w Darshanie, Trollimpiada i Trolle w szkole. Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. „Odyseja Lanfeusta”, „Zdobywcy Troy”) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do „Trolli” jest Jean-Louis Mourier, twórca ilustracji także do innych opowieści napisanych przez Arlestona: „Ognie Askellu” i „Wojowniczki z Troy”."

119,99 zł
92,39 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

60
Sherlock Holmes Society. Tom 5. Grzechy syna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes Society. Tom 5. Grzechy syna
Dostępny
10 szt.

Piąta część opowieści o Sherlocku, otwierająca zupełnie nowy rozdział w życiu słynnego detektywa. Do tej pory Holmes prowadził samotne śledztwa, w których wspierali go tylko doktor Watson i nieliczni przyjaciele. Teraz, dysponując funduszami przejętymi od zbrodniczej organizacji Taylora oraz ciesząc się poparciem premiera i królowej, zakłada fundację mającą chronić Koronę przed nadnaturalnymi zagrożeniami. Wśród najbliższych współpracowników detektywa są znane z poprzednich albumów postaci, których nie można określić „zwykłymi ludźmi”... Nowo upieczeni agenci fundacji od razu stają przed wielkim wyzwaniem: ich umiejętności i wybory zdecydują o losach nie tylko Anglii, ale całego świata. Rozpoczyna się niebezpieczna rozgrywka, w której ważną rolę odegrają przybysze z przyszłości i wrogowie z teraźniejszości. Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego tomu cyklu jest Włoch Fabio Detullio, który najpierw zdobył doświadczenie pracą przy publikowanych w Internecie i na rynku włoskim seriach „Davvero” i „Lukas”, dzięki czemu został dostrzeżony przez wydawców francuskich, czego efektem są rysunki do niniejszego albumu.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

61
Powrót Mrocznego Rycerza. Złote dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót Mrocznego Rycerza. Złote dziecko
Dostępny
3 szt.

Powrót do stworzonego przez Franka Millera uniwersum Mrocznego Rycerza! Od wydarzeń opisanych w albumie Batman – Mroczny Rycerz: Rasa Panów minęły trzy lata. Lara spędziła czas na nauce bycia bardziej ludzką, a Carrie Kelley dorastała do roli Batwoman. Kiedy przerażające zło powróciło do Gotham, Lara i Carrie muszą połączyć siły, aby powstrzymać rosnące zagrożenie. Ich tajną bronią będzie młody Jonathan Kent, „złote dziecko” dysponujące niespotykaną dotychczas mocą – mocą, która wkrótce zostanie uwolniona... Powrót Mrocznego Rycerza – Złote Dziecko to triumfalny powrót Franka Millera do świata Mrocznego Rycerza. Dołącza do niego rysownik Rafael Grampá, twórca niezwykłego komiksu Mesmo Delivery. Artysta pracował w reklamie i przy produkcji filmowej. Ten niesamowity album jest jego pierwszym komiksem od sześciu lat. Dzięki niezwykle szczegółowym ilustracjom oraz sprawnemu operowaniu obrazem ta opowieść ze świata Mrocznego Rycerza jest naprawdę wyjątkowa.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

62
Hitman. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hitman. Tom 3
Dostępny
6 szt.

Trzeci tom przygód płatnego mordercy Tommy`ego Monaghana. W swoim życiu Tommy popełnił wiele błędów – znacznie więcej niż inni. Przeciwnicy, z którymi miał do czynienia dotychczas nie należeli do najgroźniejszych, więc bez trudu dawał sobie z nimi radę. Teraz jednak przeszłość upomina się o swoje i Tommy oraz jego przyjaciel Natt Czapa muszą stawić czoło specjalistom z SAS. Do tego dochodzi ciążąca nad nimi zemsta mafii. W tej sytuacji cóż może być lepszego niż zaciągnięcie się do najemnej armii małego afrykańskiego państewka? Czy to jednak na pewno najlepszy pomysł? Postać Hitmana stworzyli dwaj irlandzcy twórcy – laureat Nagrody Eisnera, scenarzysta Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hellblazer”) i rysownik John McCrea („Kaznodzieja”, „Spider-Man”). W 1999 r. Hitman został uhonorowany Nagrodą Eisnera dla najlepszego pojedynczego zeszytu.

109,99 zł
84,69 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 25,30 zł

63
Kajtek i Koko w Kosmosie. Tom 7. Bogini moczarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajtek i Koko w Kosmosie. Tom 7. Bogini moczarów
Dostępny
18 szt.

Pierwsza pełna kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972 i składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka. Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona. W trakcie ekspedycji przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi. Bogini moczarów to siódmy i zarazem ostatni, zamykający kosmiczne przygody Kajtka i Koka, album nowej, kolorowej edycji.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

64
Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Tom 9. Czerwony alarm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Tom 9. Czerwony alarm
Dostępny
9 szt.

Mija rok, od kiedy Spider-Man musiał się mierzyć z niebezpieczną organizacją Zodiak. Jej przywódca miał więc dość czasu, aby zaplanować swój powrót i zemstę. Pająk odwiedza Doktora Strange’a, żeby lepiej przygotować się na to wydarzenie, jednak w jego domu spotyka kogoś, kogo wcale nie spodziewał się tam zastać. Tymczasem Peter Parker razem z redakcyjną koleżanką Betty Brant zaczyna się interesować pomnikiem upamiętniającym bitwę, która… nigdy się nie odbyła. To może być materiał na sensacyjny reportaż! Autorami scenariusza są Dan Slott („She-Hulk”, „Mighty Avengers”) i Christos Gage („The Superior Spider-Man”, „X-Men: Legacy”), a rysunki przygotowali Cory Smith („Weapon H”), Stuart Immonen („Ultimate Spider-Man”, „All-New X-Men”) i Mike Hawthorne („G.I. Joe”).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

65
Kapitan Ameryka. Tom 4. Człowiek, który kupił Amerykę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Ameryka. Tom 4. Człowiek, który kupił Amerykę
Dostępny
6 szt.

Kapitan Ameryka nie żyje. Bucky Barnes, jego partner z czasów II wojny światowej, przysiągł pomścić tę śmierć, ale wpadł w ręce psychiatry i arcyłotra Doktora Faustusa, zdolnego kontrolować ludzkie umysły. Czy Bucky zdoła oprzeć się jego manipulacji? Czy wróci do roli Zimowego Żołnierza, bezwzględnego sowieckiego zabójcy, czy jednak znajdzie w sobie dość siły, by przejąć dziedzictwo Kapitana Ameryki i powstrzymać swoich wrogów przed zdobyciem władzy w Stanach Zjednoczonych? Oto czwarty tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Steve Epting („Avengers”, „Velvet”), Butch Guice, Mike Perkins („Avengers”) i Roberto de la Torre („Daredevil”).

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

66
Flash. Tom 11. Mistrzowska sztuczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flash. Tom 11. Mistrzowska sztuczka
Dostępny
7 szt.

Jedenasta odsłona przygód Flasha z ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Nikt nie potrafi robić takich numerów jak James Jesse, pierwszy Trickster. Jesse nie cieszył się szacunkiem jako jeden z Łotrów, aż w końcu zastąpił go inny, bardziej ekstrawagancki Trickster. Jednak nikt nie dorówna oryginałowi... a kolejna sztuczka Jessego na zawsze zmieni świat Flasha! Dotychczasowe życie Barry’ego Allena legło w gruzach z powodu śmierci bliskiego mu sprintera i zakończenia związku z Iris West. Teraz powraca do Central City i staje się świadkiem czegoś niespotykanego: wszyscy mieszkańcy są szczęśliwi. Niepokojąco szczęśliwi. Nienaturalnie szczęśliwi. Jednak Barry nie potrafi cieszyć się razem z nimi, gdy musi rozwikłać otaczające go tajemnice. Na dodatek zniknął Pułkownik Chłód, sprzymierzeniec Allena z przyszłości. Wszystkie tropy prowadzą do więzienia Iron Heights i to tam Barry rozpocznie swoje śledztwo. Ale jak to mówią, w dobrej sztuczce kluczowe jest zmylenie tropów. I gdy Flash sądzi, że rozwiązuje kolejną zagadkę, Trickster szykuje się, by tuż pod nosem Allena wyciąć numer wszech czasów... i stać się najsłynniejszym z Łotrów! Scenarzysta Joshua Williamson („Batman/Flash: Przypinka”) i rysownik Scott Kolins („Blue Beetle”) kontynuują opowieść o Najszybszym Człowieku na Ziemi!

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

67
Superman. Amerykański Obcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Amerykański Obcy
Dostępny
6 szt.

Najpotężniejszy superbohater na świecie w nowej odsłonie. Album składa się z siedmiu historii ukazujących kluczowe momenty z życia Clarka Kenta i kariery Supermana – od chłopca, który orientuje się, że jest inny niż rówieśnicy, przez dziennikarza z Metropolis, po obdarzonego supermocami bohatera walczącego u boku Batmana z zagrażającymi Ziemi niebezpieczeństwami. Czy obcy z dalekiego kosmosu znajdzie miejsce w świecie ludzi? Ten album niesztampowo odpowiada na to pytanie! Autorem scenariusza jest amerykański twórca Max Landis, znany także jako scenarzysta i reżyser filmowy (scenariusze komiksów: SCP-2137, Green Valley; reżyseria filmów: „Dlaczego mi nie powiedziałeś?”, „Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego”), a rysunki są dziełem siedmiu znanych grafików, w tym Brytyjczyka Jocka („Sędzia Dredd”, „Wolverine”, „Batman”).

94,99 zł
73,14 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 21,85 zł

68
Animal Man. Omnibus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Animal Man. Omnibus
Dostępny
11 szt.

Pierwsze polskie wydanie wszystkich przygód Animal Mana ze scenariuszami Granta Morrisona. Słynny dziś Szkot na początku swojej amerykańskiej kariery w latach 80. XX wieku całkowicie odmienił wizerunek nieco zapomnianego bohatera DC, którego wymyślili Dave Wood i Carmine Infantino. Animal Man to pseudonim Buddy’ego Bakera, przykładnego męża i ojca, który w sprzyjających okolicznościach potrafi przejmować moce zwierząt – siłę tygrysa, węch psa, zdolność latania ptaka. Niestety nie może się przebić do pierwszej ligi herosów i pozostaje na utrzymaniu żony. Nie rezygnuje jednak z marzeń, a przy okazji angażuje się w nie do końca legalną walkę o prawa zwierząt. Przed nami pełna humoru i refleksji seria opowieści o człowieku z przedmieścia, który nawet nie wie, jak i dlaczego został obdarzony mocą, a kiedy nagle ją traci, nie ma pojęcia, co ze sobą zrobić. Grant Morrison jest autorem między innymi takich komiksów jak „Multiwersum” i seria „Doom Patrol” oraz opowieści o Batmanie i Supermanie. Większa część rysunków w albumie jest dziełem Chaza Truoga („Coyote”, „Doctor Fate”, „Green Lantern”).

200,00 zł
154,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 46,00 zł

69
Thorgal. Tom 38. Selkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 38. Selkie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.10

Trzydziesty ósmy tom legendarnej sagi fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme’a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Tytułowy bohater wraca wreszcie z niebezpiecznej podróży do Suthreyjaru, ale nie jest mu pisane cieszyć się domowym spokojem. Jego córeczka Louve zostaje porwana przez dzikich przybyszy z odległych wysp! Thorgal wraz z synem Jolanem ruszają jej na pomoc. Będą świadkami krwawego wyspiarskiego obyczaju, poznają starą opowieść o pięknej kobiecie z morskiego ludu, zmierzą się z pradawną klątwą, znów wezmą udział w rywalizacji między boskimi siłami. Spotkają też nowych przyjaciół, którzy – być może – na dłużej zagoszczą w opowieści o ciemnowłosym wikingu. Najnowsza historia o Thorgalu nie zawiedzie czytelników ani pod względem przygód, ani niezwykłych wydarzeń! Scenariusze „Thorgala” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Thorgal – Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.

34,99 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

70
Penderecki's Sinfonietta(s), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penderecki's Sinfonietta(s), CD
Sinfonietta Cracovia, Sony Music Entertainment
Dostępny
50 szt.

47,90 zł
71
Penderecki's Sinfonietta(s), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penderecki's Sinfonietta(s), LP
Sinfonietta Cracovia, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Lista utworów: Strona A 1. „Agnus Dei” from the „Polish Requiem” 2. Sinfonietta No. 2 „per clarinetto ed archi” Strona B 3. Aria from „Three Pieces in Old Style” 4. Sinfonietta No. 3 „Leaves of an Unwritten Diary”

100,90 zł
72
Czytamy sylabami. To moje! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. To moje!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Historyjka, która pomoże dzieciom nauczyć się trudnej sztuki dzielenia się z innymi. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

73
Czytamy sylabami. Prawda czy fałsz? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Prawda czy fałsz?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Historyjka, która uczy, że zawsze warto mówić prawdę. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
74
Yakari. Tom 9. Więźniowie wyspy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yakari. Tom 9. Więźniowie wyspy
Dostępny
17 szt.

Dziewiąta część opowieści o małym Indianinie, który zawsze pomaga swoim zwierzęcym przyjaciołom. Yakari, Tęcza i Mały Piorun wyruszają na wycieczkę. Gdy docierają na malowniczy półwysep, zaskakuje ich długotrwała ulewa, po której przychodzi powódź. Uwięzieni na małym skrawku suchego lądu bohaterowie nie wiedzą, jak wrócić do domu... Wtedy poznają rodzinę miłych zwierząt uciekających przed krwiożerczym wrogiem. Trójka przyjaciół postanawia im pomóc i stanąć do walki z podstępnym nieprzyjacielem. Czy Yakariemu i jego towarzyszom uda się pokonać nieznającego litości prześladowcę, a potem bezpiecznie wrócić do wioski? Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

75
Pięć Stawów. Dom bez adresu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć Stawów. Dom bez adresu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list – tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: „Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!”. „A gdzie adres?!”, zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy. „To dom bez adresu!”, tłumaczyli oczywistą oczywistość miłośnicy Tatr, rwąc włosy z głowy, że można nie wiedzieć, o jakie miejsce chodzi. Do Pięciu Stawów nie dojedziesz. I nie zawsze dojdziesz! Tu wciąż warunki dyktuje natura. To najwyżej położone schronisko PTTK w polskich Tatrach, a jednak rezerwacje robi się z rocznym wyprzedzeniem… bo przecież to legendarna „Piątka”. Tu szarlotka od zawsze smakuje tak samo, czyli wyśmienicie; niedźwiedź co rusz zagląda do spiżarni, a Biała Dama ponoć nadal strąca taterników z Zamarłej Turni. I obowiązkowo zima na kilka tygodni odcina niekiedy dolinę od świata. Od blisko stu lat schronisko prowadzi jedna rodzina - słynny ród Krzeptowskich. Z czym się mierzą, jak żyją, jak wychowują dzieci i jak tworzą miejsce, które stali bywalcy nazywają domem? Czy każdy znajdzie w nim miejsce? O codzienności, tej zwykłej i niezwykłej, opowiadają szefowe schroniska: Marychna i Marta (a w swoim pamiętniku ich babcia - Maria Krzeptowska) oraz ludzie przez lata z nim związani. To nie tylko historia domu gdzieś na końcu świata z własnym duchem i tożsamością. To także opowieści o tym, co wszyscy kochamy w górach: o pasji, braterstwie i pokorze. I punkcie, gdzie krzyżują się szlaki górskie i ludzkie. Beata Sabała-Zielińska – rodowita góralka, publicystka i dziennikarka radiowa, przez lata związana z Radiem ZET. Autorka i współautorka książek o Zakopanem. Zajmuje się głównie tematyką górską. Jej ostatnia książka TOPR. Żeby inni mogli przeżyć, opisująca misję i pracę ratowników TOPR-u, szybko stała się bestsellerem. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi studencką rozgłośnię UJOT FM.

42,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

76
Salvation. Beloved. Tom 2. Beholden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Salvation. Beloved. Tom 2. Beholden
Dostępny
17 szt.

Bestsellerowa autorka Corinne Michaels powraca z nową powieścią z jej bestsellerowej serii Salvation. Beloved, pierwsza część duetu, zostawiła czytelniczki w emocjonalnym rozdarciu. Czy druga część pozwoli uleczyć zranione serca? Niezapomniana historia dla tych czytelniczek, które cenią sobie książki wyjątkowo przesiąknięte emocjami, z czego słynie Corinne Michaels. „Próbowałam mu się opierać. Robiłam co w mojej mocy, by historia znów się nie powtórzyła. Jackson i ja wiedzieliśmy, że ostatecznie on i tak wygra. Zburzył moje mury obronne, zlekceważył wszystkie wymówki i sprawił, że pokochałam go na przekór wszystkiemu. A potem roztrzaskał moje serce na tysiąc drobnych kawałków. Nie pozwolę mu na to ponownie. Oddanie mu serca po raz pierwszy było wystarczająco trudne. Jeśli znowu mnie zrani, nigdy tego nie przeboleję. Bez względu na to, co myśli sobie Jackson, nie uciekniemy przed własną przeszłością...” „Michaels wznosi czytelnika na szczyty emocji, sprawiając, że tej książki nie zapomnisz”. – Laurelin Paige, autorka bestsellerów New York Times i USA Today

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

77
Statystyka dla menedżerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statystyka dla menedżerów
Dostępny
17 szt.

Opis Wychodząc od definicji statystyki jako nauki o metodach zbierania, analizy i interpretacji danych liczbowych oraz od przedstawienia podstawowych pojęć, autorka omawia najważniejsze zagadnienia związane z zastosowaniem metod statystycznych w biznesie i ekonomii: etapy badań statystycznych, formułowanie celu praktycznego i diagnostycznego, określanie podmiotu, przedmiotu, zakresu i czasu badania oraz możliwych do zastosowania metod badawczych, postępowanie ze zbiorem danych będących efektem przeprowadzonego badania, wybór właściwych narzędzi do porządkowania danych, miary statystyczne jako najważniejsze narzędzia analizy rozkładu cechy w populacji oraz ich zastosowanie do oceny przedsięwzięć inwestycyjnych, metody analizy współzależności zjawisk ? pojęcia regresji i korelacji, narzędzia do analizy dynamiki zjawisk ekonomicznych. Zaprezentowana tu teoretyczna wiedza uzupełniona jest praktycznymi przykładami wykorzystania omawianych narzędzi, a testy kontrolne i zadania wraz z rozwiązaniami dają możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności. Adresaci Książka jest przeznaczona dla studentów i praktyków zarządzania. O autorce Dr Anna Bielecka jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Metod Matematyczno-Statystycznych i Zastosowań Informatyki Akademii Leona Koźmińskiego. Obszar jej zainteresowań naukowych to metody ilościowe w zarządzaniu. Prowadzi zajęcia ze statystyki opisowej i matematycznej, statystyki w finansach i bankowości, ekonometrii, analizy ilościowej w badaniach marketingowych. Wykłada na studiach podyplomowych EMBA, dla kadry medycznej ? ocena technologii medycznych, monitorowanie badań klinicznych ? na studiach doktoranckich oraz kursach przygotowujących do egzaminu państwowego na doradców inwestycyjnych.

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

78
Konektom. Cudowny ukryty świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,85 zł
28,66 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,19 zł

79
Lokowanie idei w reklamie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokowanie idei w reklamie
Dostępny
2 szt.

Książka ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich trafnie wybrany temat, logiczna konstrukcja problemowa czy narracja Autorki, która wykorzystuje obszerny materiał źródłowy oraz literaturę z wielu dyscyplin naukowych. Na uwagę zasługują też rzetelne analizy i przemyślana koncepcja badań, które przesądzają o oryginalności i istotności pracy. Prezentowane wyniki badań ilościowych udokumentowane zostały bogatym materiałem ilustracyjnym. (?) Praca jest cennym źródłem nie tylko dla badaczy i studentów komunikacji społecznej i mediów, ale także innych dyscyplin o profilu społecznym czy humanistycznym. Pomoże także praktykom w lepszym zrozumieniu problematyki lokowania idei i wartości w komunikacji perswazyjnej. dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG Dzieło jest efektem wielomiesięcznej, benedyktyńskiej wręcz pracy, którą Autorka włożyła w przeprowadzenie znakomicie przygotowanych badań (w tym eyetrackingowych i encefalograficznych) oraz rzetelne kwerendy literaturowe. Autorka wykazuje znakomitą orientację w szerokim spektrum problematyki ? od komunikologii po neuromarketing, wprowadzając kolejne definicje, w tym idea placement, i wyjaśniając je językiem zrozumiałym, odnosząc się przy tym do światowej literatury przedmiotu. (?) Projekt kategoryzacji medialności perswazyjnej idei z pewnością zainspiruje innych badaczy i będzie dla nich metodologiczną podpowiedzią, w jaki sposób takie badanie ? od strony logistycznej i naukowej ? zaplanować i zorganizować. Książka Klaudii Cymanow-Sosin to oryginalna, dopracowana w detalach, wyjątkowo ciekawa i aktualna pozycja, która z pewnością zostanie dostrzeżona i wysoko oceniona przez czytelników. dr hab. Krzysztof Gajdka, prof. UPJPII

63,45 zł
60,91 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,54 zł

80
Otwórz się na miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otwórz się na miłość
Dostępny
243 szt.

Gdybyś mogła mieć jedno życzenie, które na pewno się spełni, czego byś sobie życzyła? Pozornie Anna jest zwyczajną trzydziestolatką. Ma dobrą pracę, którą lubi, i własne mieszkanko, które - choć niewielkie - jest przytulne i całkowicie jej odpowiada. Dlaczego więc większość wieczorów spędza samotnie, a jedyną osobą, z którą może porozmawiać, jest jej przyjaciółka i sąsiadka, Ula? Ania nigdy by się nie spodziewała, że wyprawa do galerii handlowej w poszukiwaniu prezentu może odmienić jej życie? Nie tylko osobiste, ale i zawodowe. Przed nią wielkie zmiany, którym będzie musiała stawić czoło. Czy młoda kobieta da się namówić na wspólny wyjazd ze znajomymi w góry, by nabrać dystansu do tego, co dzieje się wokół niej? W końcu w święta najcenniejszym prezentem może być czas na spokojne rozmowy z bliskimi, cieszenie się swoim towarzystwem, wybaczenie sobie i innym. Otwórz się na miłość to baśniowa historia dziejąca się w prawdziwym świecie - o księżniczce zamkniętej w wysokiej wieży. Niekiedy grube mury, które chronią nas przed światem, budujemy wokół siebie sami. Miłość pomaga nam je zburzyć.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

81
Anastazja Kamieńska. Śmiech bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anastazja Kamieńska. Śmiech bogów
Dostępny
261 szt.

Anastazja Kamieńska powraca! Nastia Kamieńska prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstw dwóch młodych mężczyzn. Szybko odkrywa, że w przeddzień śmierci obaj byli na koncercie zespołu rockowego Bi-Bi-Es i zginęli, ponieważ krytykowali solistkę Swietłanę Miedwiediewą. Zabójca zwany Fanem rzuca mroczny cień na Moskwę. W tym samym czasie biznesmen Rubcow zwraca się z prośbą do komisariatu na Pietrowce o wyjaśnienie, kto pisze do jego córki Żeni dziwne listy. Detektywi wyjaśniają, że dziewczyna otrzymuje je przez pomyłkę – jej niezwykłe podobieństwo do Miedwiediewej sprawia, że zabójca bierze ją za piosenkarkę. Kamieńska podejmuje trudną decyzję. Postanawia filmować kolejne występy zespołu, mając nadzieję, że pośród słuchaczy wypatrzy groźnego zabójcę.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

82
Najstarsze klątwy. Zaginiona Księga Bieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najstarsze klątwy. Zaginiona Księga Bieli
Dostępny
236 szt.

Poznaj nową ekscytującą powieść z uniwersum Nocnych Łowców! Dla Magnusa Bane’a, Najwyższego Czarownika Brooklynu, i Aleca Lightwooda, Nocnego Łowcy, śmiertelnie niebezpieczna wyprawa będzie doskonałą okazją do kolejnej niezwykle romantycznej podróży! Magnusowi Bane’owi i Alecowi Lightwoodowi wszystko układa się świetnie. Nareszcie mieszkają razem we wspaniałym domu, a ich syn, mały czarnoksiężnik o imieniu Max, właśnie uczy się chodzić. Na ulicach Nowego Jorku panuje cisza i spokój – przynajmniej jak na nowojorskie standardy – ale to tylko pozory. Pewnej nocy dwóch starych znajomych Magnusa włamuje się do niego i kradnie potężną Księgę Bieli. Magnus i Alec muszą podążać za złodziejami aż do Szanghaju i zwołać wiernych sojuszników, a przecież ktoś powinien zaopiekować się ich dzieckiem. Sprawy nie ułatwia im także dziwna, świecąca rana na ciele Magnusa. Czarnoksiężnik i Nocny Łowca dowiadują się, że czeka na nich znacznie poważniejsze zagrożenie, niż spodziewali się na początku. Magia Magnusa staje się niestabilna, a jeśli nie powstrzymają demonów przed zniszczeniem miasta, być może będą musieli podążać za nimi aż do wielkiego źródła zła – do królestwa umarłych. Czy uda im się uratować świat przed zagładą?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

83
If You're Going To The City CDDVD, CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
If You're Going To The City CDDVD, CD + DVD
Dostępny
9 szt.

1.Your Mind is on Vacation 2.My Brain 3.If You Live 4.Your Molecular Structure 5.Nightclub 6.Stop This World 7.If You're Going to the City 8.Everybody's Crying Mercy 9.Ever Since the World Ended 10.Parchman Farm 11.I Don't Worry About a Thing 12.Wild Man on the Loose 13.The Way of the World 14.Numbers on Paper 15.Monsters of the Id

97,90 zł
84
Blue Notes, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Notes, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.05

1.Hard Life 2.Billie Jean Blues 3.Don't Lie to Me 4.Between the Hard Place and the Ground 5.Boogie Thing (Live) 6.Help Me (Live) 7.Going Back Home 8.Shining Moon 9.Drinking Blues 10.Hey Bartender #2 (Instrumental) 11.Three O'clock in the Morning Blues ((Live from San Francisco)) 12.Two Years of Torture ((Live from San Francisco))

75,90 zł
Powiadomienie
85
Aleah, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleah, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

1.Vapour (Acoustic) 2.Sacrifice (Acoustic) 3.Open Sky (Acoustic) 4.My Will (Acoustic) 5.Breathe (Acoustic) 6.Closing Under Pressure (Acoustic) 7.Water and Wine (Acoustic) 8.Terrestrial Torrents (Acoustic) 9.Touch My Face (Acoustic) 10.My Will 11.Sacrifice 12.Inverted Enlightenment 13.Vapour 14.The Tower 15.Breathe

39,90 zł
Powiadomienie
86
The Anthology: A Musical Journey. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Anthology: A Musical Journey. Winyl
Greg Lake, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.26

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

87
Ekonomia krwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia krwi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

Zaczęło się od rekonstrukcji śladów krwi w Pałacu Staszica. Krok po kroku powstawał portret wojennego pokolenia, marzącego o katolickiej Wielkiej Polsce, lecz ostatecznie broniącego heroicznie ruin Warszawy, wyniszczanego przez reżim komunistyczny, próbującego ułożyć sobie jakoś życie w PRL. O pokoleniu tym przebywający na emigracji Wojciech Wasiutyński napisał w 1982 r.: "Urodzone w niepodległej Polsce, dziecinnymi oczami widziało klęskę, w wieku, gdzie w innych krajach gra się w piłkę na boisku szkolnym, brało udział w szczególnie okrutnej walce. A potem przez trzydzieści lat mogło tylko pamiętać, opierać się, bronić własnej polskości, własnego człowieczeństwa, uczciwości". Łączą się tu historia idei z historią społeczną, polityką z geopolityką. Pytania o sens polskiej historii przeplatają się z biografiami ludzi zwykłych i niezwykłych. Poza wszystkim chodzi o to, by przywrócić pamięć skazanym na niepamięć.

119,00 zł
105,91 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,09 zł

88
Wizja Tnudgala - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizja Tnudgala
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Visio Tnugdali - popularny w średniowieczu utwór wizyjny opowiadający o wizji zaświatów, której dostąpić miał irlandzki rycerz Tyndal (łac. Tbugdalus, irl. Tnuthgal). Został napisany w XI wieku przez mnicha z iroszkockiego konwentu w Ratyzbonie. Utwór powstał około 1149 roku. O jego autorze nie wiadomo nic bliższego poza tym, iż znany jest jako brat Marek. Fabuła wpisuje się w popularny w wiekach średnich motyw wędrówki po zaświatach. Osią fabuły rozpoczynającej się w Cork w Irlandii jest wizja, której dostąpił młody rycerz Tundal, gdy leżał nieprzytomny trzy dni i noce po upadku z konia. Podczas gdy jego ciało leży bez oznak życia, dusza jest oprowadzana przez anioła po kolejnych kręgach piekła, czyśćca i raju.

68,00 zł
54,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,60 zł

89
O budowlach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O budowlach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

" (...) Tak właśnie wygląda ta zatoka. Cesarz Justynian otoczył ją wspaniałymi budowlami i podniósł przez to jej świetność. Po lewej stronie zatoki kazał zbudować martyrium Świętego Wawrzyńca, przekształcić ciemną, ponurą budowlę i nadać jej obecny blask. Przed nim, na tak zwanym Placu Blachernai, postawił kościół ku czci Matki Boskiej budując go w opisany powyżej sposób. Na przeciwnym brzegu postawił kościół Świętego Priscusa i Mikołaja. Była to nowa budowla, w której mieszkańcu Bizancjum chętnie się zatrzymywali, częściowo po to, aby nacieszyć się pięknem poświęconego miejsca..." (fragment Budowle przy Złotym Rogu. Kościół Świętego Wawrzyńca. Kościół Matki Boskiej w Blachernai. Kościoły Świętego Piscusa i Mikołaja. Kościół Świętego Kosmy i Damiana. Kościół Świętego Antymusa Męczennika )

45,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

90
Kronika wyprawy krzyżowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika wyprawy krzyżowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

" (...) Po tym jak dostojny książę stawił się jako zakładnik i król wrócił z nim na Węgry, cała armia pielgrzymów, za namową i zgodą króla, wkroczyła mostem przez bagna na teren węgierskiego państwa i rozbiła obóz nad rzeką Hansag. Po rozbiciu obozu i zakwaterowaniu wszystkich ludzi, książę Gotfryd kazał ogłosić za pośrednictwem herolda, który wchodził do każdej budy i każdego namiotu, aby nikt nie odważył się dopuścić czegoś niewłaściwego na terenie całych Węgier. Jest to zakazane pod karą śmierci. Nie wolno niczego zabierać siłą i wywoływać jakichkolwiek niepokojów..." (fragment Wydanie zakładników i przemarsz przez Węgry )

125,00 zł
100,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 25,00 zł

91
Biała Maria. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biała Maria. Audiobook
Hanna Krall, Wydawnictwo Literackie
Dostępny
14 szt.

„Reporterka podąża za historiami jak internauta za wyświetlającymi się na ekranie linkami. Dotknięcie jednej opowieści sprawia, że podąża za nią i ją rozwija. Dopóki na tej dróżce nie pojawi się nowy link szczegół, za którym warto pójść. W rezultacie okazuje się, że wszystko jest całością. Wszystko samo się podpowiada” – MARIUSZ SZCZYGIEŁ, ze wstępu do tomu reportaży Hanny Krall Fantom bólu. Druga wojna światowa, polskie małżeństwo zobowiązuje się zostać rodzicami chrzestnymi pewnej żydowskiej dziewczynki. Obietnicy nie dotrzymują, powołując się na przykazanie: Nie mów fałszywego świadectwa... Co faktycznie stoi za ich decyzją? Czy prawda jest więcej warta niż ludzkie życie? Ponad trzydzieści lat po premierze ósmej części „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego Hanna Krall przypomina tę wstrząsającą historię, umieszczając ją pośród innych dramatycznych opowieści o ocalaniu zdradzonych. Narracja rwie się, odmieniana przez rozmaite czasy, miejsca, przedmioty i zdjęcia. Tym, co łączy te skrawki opowieści, jest dotkliwa nieobecność: giną ci, którzy zostali wydani, stłamszeni, oskarżeni. Czy dotknie ich również zagłada niepamięci? Człowiek jest kruchy jak porcelana zwana Białą Marią – mówi nam Hanna Krall, próbując z reporterską dociekliwością i empatią przeniknąć tajemnice swoich bohaterów. Ta proza to doskonała lekcja wrażliwości, do której współczesność dopisuje coraz to nowe rozdziały. Lektura coraz bardziej obowiązkowa.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

92
Synapsy Marii H. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Synapsy Marii H. Audiobook
Hanna Krall, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Nowa książka najwybitniejszej polskiej reporterki. Nikt nie umie zgłębić tajemnic ludzkiego istnienia lepiej niż Hanna Krall. Co łączy przedwojenny żydowski Muranów, stan wojenny i World Trade Center? Synapsy – mosty w mózgu między przeszłością i dniem dzisiejszym. Maria Twardokęs-Hrabowska, polska opozycjonistka więziona w 1981 roku za wspieranie strajku, zmaga się z trudną teraźniejszością. W społeczeństwie nieczułym na inność i nieprzygotowanym na to, co odbiega od przyjętej normy, wychowuje cierpiącego na autyzm syna. W jej historii pojawia się także Maria Hrabowska, „matka jej męża”, która przeżyła piekło II wojny światowej i współczesnego terroryzmu – atak na wieże WTC. Czy da się zapomnieć o przeszłości? Jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie, w którym liczy się tylko to, co tu i teraz? W Synapsach Marii H. Hanna Krall zadaje wiele trudnych pytań i unika odpowiedzi.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

93
Dość. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dość. Audiobook
Dorota Sumińska, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Dość! – krzyczy Dorota Sumińska, bo jak nikt inny rozumie zwierzęta i z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzi ludzkości, która uważa się za ważniejszą od wszystkiego, co człowiekiem nie jest. Zasiada na tronie świata i chce być jego panem. Panem życia i śmierci. Dąży do podporządkowywania sobie innych żywych istot, stanowienia o ich wolności i przestrzeni do życia, godzinach snu, posiłku, wypróżniania się i zażywania cielesnych przyjemności; do zabierania im dzieci; do zmieniania ich życia w piekło. Gdy takie traktowanie dotyczy samego człowieka, bez ogródek nazywamy je zbrodnią, bestialstwem, mordem. A jednocześnie ze zniewolenia i zabijania zwierząt uczyniliśmy dochodowy interes. To książka protest. Książka manifest. Krzyk „suki w ludzkiej skórze” – jak pisze o sobie Sumińska. Do bólu prawdziwy, gorzki i bolesny głos w sprawie zwierząt i ludzi, dobitny niczym Głód Caparrósa. Dorota Sumińska – pisarka oraz lekarka weterynarii z wieloletnią praktyką, psycholog zwierzęcy z zamiłowania, wegetarianka z przekonania. Od przeszło dwudziestu lat prowadzi popularny radiowy program „Wierzę w zwierzę”. Przez lata prowadziła też telewizyjny „Zwierzowiec”. Autorka książek dla dorosłych i dla dzieci o zwierzętach, ludziach, podróżach i życiu, w tym bestsellerów: Autobiografia na czterech łapach, Dalej na czterech łapach, Zwierz w łóżku, Świat według psa, Zwykłe niezwykłe życie, Dlaczego oczy kota świecą w nocy?, Dlaczego hipopotam jest gruby? i Dlaczego ziewamy?. W swoim podwarszawskim domu opiekuje się ponad dwudziestoma, pokiereszowanymi przez życie i porzuconymi przez człowieka psami i kotami.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

94
Ostatnie historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie historie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Trzy historie, trzy sposoby oswajania śmierci w jednej z najbardziej poruszających powieści Olgi Tokarczuk. „Tokarczuk ożywia zapomniane, porzucone miejsca, opowiadając historie trzech życiowych wojowniczek samotnie kreujących własne losy” – „Frankfurter Rundschau”. „Pisarka wpuszcza nieco światła do świata wypełnionego ciemnością. W mistrzowski sposób buduje wielowarstwowe opowieści, w których przywraca sens temu, co pozornie beznadziejne, na zawsze stracone”– „The Guardian”. „Mimo że to najbardziej mroczna, gorzka i przejmująca książka Tokarczuk, a zdania bohaterów opowiadających o śmierci łamią się, kawałkują, osuwają w milczenie, to jednak czytelnik wie, o czym mówią i co się za tą pustką kryje” – Ryszard Koziołek.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

95
Mów do mnie marzeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mów do mnie marzeniami
Dostępny
26 szt.

Tomik Gai Hajdarowicz to wyjątkowo intrygujący debiut ? wielowymiarowa a spójna całość utkana z wierszy, prozy poetyckiej i artystycznych fotografii, intymny dziennik podróży przez ?kolaż z rzeczywistości?, ?to co najbliżej i najdalej?, ?istniejące Wszystko?, dialog z własną świadomością i wrażeniami.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

96
Zanim zapomnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zanim zapomnę
Dostępny
2 szt.

Jak być reporterem lokalnej rozgłośni, wypożyczanym niekiedy przez warszawską centralę do „zadań specjalnych”, twórcą „krakowskiej szkoły reportażu radiowego”, redaktorem „Przekroju” i „Życia Literackiego”, krytykiem sztuki radiowej, eseistą, kontynuatorem tradycji kabaretu „Jama Michalika”, aktorem, autorem tekstów i piosenek kabaretowych, sztuk teatralnych, książek, urzędnikiem, redaktorem naczelnym gazety samorządowej, zwykłym obywatelem i… nie stać się celebrytą? O swojej młodości, o tym kto i co go kształtowało, o swoich zawodowych spotkaniach z wielkimi ludźmi tego świata, z osobami, które historia wpisała na stałe do swoich annałów: z papieżem, prezydentami, premierami, naukowcami i artystami, a z drugiej strony ze zwykłymi ludźmi, z którymi zetknął go los, a których wybrał on potem na bohaterów swoich reportaży, opowiada – jak sam mówi: zanim zapomni. Ani jednego słowa konfabulacji. Nie pisały o tym gazety, nie podało radio, nie pokazała telewizja ani do tej pory o tym nie plotkowano… Ale wszystko zdarzyło się naprawdę.

39,90 zł
18,35 zł

Rabat 54,0%
oszczędzasz 21,55 zł

97
S16. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
154,90 zł
Powiadomienie
98
S16. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
99
Live At The Forum. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At The Forum. CD
The Eagles, Warner Music Polska
Dostępny
101 szt.

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

100
Pasta do zębów bez fluoru 50 ml, smak truskawkowy, od 12 miesięcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasta do zębów bez fluoru 50 ml, smak truskawkowy, od 12 miesięcy
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Cechy produktu: • nie zawiera konserwantów, • zawiera ksylitol (Xylitol) – cukier brzozowy, który pozwala zapobiegać próchnicy, • zawiera biowapń – biologicznie dostępny wapń, który jest minerałem odgrywającym szczególną rolę w końcowej fazie ząbkowania, dla wzmocnienia mlecznych ząbków. Dzięki niskiej ścieralności delikatnie czyści płytkę nazębną, nie naruszając kruchego szkliwa dziecięcych ząbków i nie podrażniając dziąseł, • smak truskawkowy zachęca do codziennej higieny jamy ustnej starsze dzieci.

21,20 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,7%
oszczędzasz 1,21 zł

Wróć do góry