hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 13 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Księga magii praktycznej. Rytuały i zaklęcia z Księgi Ceni do skutecznej ochrony i osiągania swoich celów (Brittany Nightshade), na drugim Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach (Agnieszka Maciąg). Kolejny produkt to Samolot styropianowy, mix kolorów (M&Z) oraz Psi Patrol Magiczne obrazki Przygoda wzywa! (praca zbiorowa).
1
Księga magii praktycznej. Rytuały i zaklęcia z Księgi Ceni do skutecznej ochrony i osiągania swoich celów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga magii praktycznej. Rytuały i zaklęcia z Księgi Ceni do skuteczn...
Dostępny122 szt.

Współczesna magia praktyczna może być tak prosta jak zapalenie świecy. Kiedy myślisz o magii, pierwszym słowem, które przychodzi ci do głowy, jest czarownica. Z pewnością wyobrażasz sobie starszą kobietę w blasku księżyca, która miesza eliksir gotujący się w kotle. Obok różdżka i czarny kot. Myślisz, że magię mogą praktykować tylko wybrane, wtajemniczone osoby. Nic bardziej mylnego! Magia praktyczna jest dostępna na wyciągnięcie ręki także dla ciebie! Współczesne czarownice uważają, że magia w dużej mierze opiera się na rytuale. Odprawianie rytuałów i rzucanie zaklęć nie musi być skomplikowane. Często już zapalenie świecy lub kadzidła czy użycie magicznego symbolu rozpoczyna proces rzucania zaklęć. Dziś czarownice używają magii do wykonywania wielu zadań. Ich magiczne praktyki mogą chronić, oczarowywać, kształtować wolę, wzmacniać pewność siebie, odczyniać uroki, tworzyć talizmany oraz tchnąć magię w zwyczajne przedmioty. Ty również możesz wejść do tego magicznego, pełnego zaklęć i rytuałów, świata! Wykorzystaj magię z Księgi Cieni doświadczonej czarownicy. Autorka, która praktykowaniem magii zajmuje się od wielu lat, dzieli się z tobą swoją osobistą Księgą Cieni. Co to takiego? W Księdze Cieni każda czarownica może spisywać i gromadzić swoje zaklęcia oraz rytuały tak, aby ocalić je od zapomnienia. Wiedźmy prowadzą takie księgi przez lata. W miarę jak czarownica doskonali swoje magiczne umiejętności, jej Księga Cieni rozrasta się. Zbiór może być również przekazywany z pokolenia na pokolenie i uzupełniany o nowe praktyki i zaklęcia. Autorka pokaże ci, jak stworzyć własną Księgę Cieni. Jej książka wyjaśnia naturę magicznych rytuałów i sposoby, jak możesz wykorzystać te pradawne tradycje. Magiczne zaklęcia są tak skomponowane, że z łatwością mogą je rzucać osoby początkujące, jak również te, które już magię praktykują. Już teraz przekonaj się, jak działa magia praktyczna. Jeśli czasem brakuje ci pewności siebie i martwisz się o to, czy twoje cele zostaną pomyślnie zrealizowane, wypróbuj przygotowany przez autorkę „Rytuał herbaciany przywracający pewność siebie”. Ten wykonywany rano prosty rytuał picia herbaty napełnia energią i ustanawia intencję, którą będziesz się kierował przez cały dzień. Magia praktyczna do wykorzystania każdego dnia.

39,30 zł
23,97 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,33 zł

2
Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach
Dostępny2 szt.

Życie nieustannie się zmienia i przynosi mnóstwo nieoczekiwanych wydarzeń. We współczesnym świecie wszystko jest niepewne i nie zawsze idzie zgodnie z Twoim planem. To, że pada deszcz, nie oznacza, że musisz zmoknąć! Pragnę wyposażyć Cię w parasol Twojej własnej mocy, która będzie chroniła Cię przed wszelkimi nawałnicami zewnętrznego świata. Pragnę, byś zrozumiała i uwierzyła, że jesteś wielką twórczynią swojego życia. Pragnę, byś była zdrowa, spokojna, silna i szczęśliwa – niezależnie od tego, co przyniesie los. Teraz bardziej niż kiedykolwiek przedtem potrzebna Ci jest Twoja wewnętrzna moc. W tej książce opowiem Ci o sztuce odkrywania skarbów ukrytych pod maską wyzwań, lęków, strat, trudów, cierpienia, a czasem bólu. Pokażę Ci, jak możesz to wszystko przemienić w bezcenne dary. Nic na tym świecie nie dzieje się bez powodu. Wszystko ma przyczynę, cel i głębszy sens. Przechodzimy teraz czas globalnych przemian. Wierzę, że mimo iż są dla nas trudne, dzieją się po to, aby nam pomóc. Pokażę Ci, jak wykorzystać te zmiany, by spełnić swoje marzenia o lepszym, piękniejszym i bardziej sprawiedliwym życiu. Z mojej książki dowiesz się: • jak podejmować ryzyko i odkrywać ukryte w sobie skarby, • jak zarządzać swoim lękiem lub dbać o osobę, która jest w trudnej sytuacji, • jak zmieniać wyzwania na wezwania do rozwoju. Chociaż nieustannie się rozwijamy, jestem przekonana, że nie odkryliśmy jeszcze pełni naszego potencjału. Przeczuwam, że możliwości każdej z nas wykraczają daleko poza nasze wyobrażenia. Otwierajmy się więc na nowe – codziennie. Przemieniajmy się, aby odkryć naszą wewnętrzną moc. Z radością i bez lęku ruszajmy w nową podróż! Z miłością Agnieszka

60,00 zł
45,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,40 zł

3
Samolot styropianowy, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot styropianowy, mix kolorów
M&Z
Dostępny39 szt.

Ten samolot spodoba się dzieciom. Został wykonany z dbałością o detale. Jest miękki i bezpieczny. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,90 zł
7,03 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,87 zł

4
Psi Patrol Magiczne obrazki Przygoda wzywa! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol Magiczne obrazki Przygoda wzywa!
Dostępny114 szt.

Książka twardostronicowa w twardej oprawie z chromowanymi kartkami z kartonową latarką imitującą latarkę. Chromowane przyciemnione strony przy poruszaniu białą lupką dają wrażenie podświetlenia.

24,99 zł
18,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

5
Listy Nikodema - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy Nikodema
Dostępny19 szt.

Listy Nikodema to niezwykle ważna książka. Ważna dla wierzących, i dla niewierzących. Dla ufnych i wątpiących. Dla szczęśliwych i cierpiących. Dla zakochanych w Jezusie i odrzucających Go. To przepiękne studium ludzkiej natury przeplatane historią życia Jezusa, jego Matki i uczniów. Wszystko opisane przez rabina Nikodema, członka Sanhedrynu, człowieka wątpiącego, bojaźliwego i przygniecionego cierpieniem, którego życie po spotkaniu ze Zbawicielem nie było już takie samo. Jan Dobraczyński (20 kwietnia 1910 r. - 5 marca 1994 r. w Warszawie) debiutował w 1933 r. artykułami i opowiadaniami, drukowanymi w czasopismach. W 1937 r. ukazała się jego pierwsza książka, a rok później powstała pierwsza powieść. W ciągu pięćdziesięciu lat pracy twórczej spod jego pióra wyszło ponad osiemdziesiąt książek. Był także tłumaczem, współscenarzystą i działaczem politycznym. Brał udział w kampanii wrześniowej jako ułan 2. Pułku Strzelców Konnych. Podczas wojny należał do Armii Krajowej i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Jako pracownik Opieki Społecznej, przyczynił się do uratowania ok. sześciuset dzieci żydowskich. W 1956 roku jako jeden z dwóch posłów na Sejm stanął w obronie życia nienarodzonych. Swoją twórczością Dobraczyński ukształtował wiarę kilku pokoleń katolików. Posiadł rzadką umiejętność wyjaśniania w prosty, a zarazem trafny i głęboki sposób prawd wiary, skomplikowanych stronic Pisma Świętego i paradoksów ludzkiej egzystencji. Listy Nikodema przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków są najwybitniejszą pozycją w dorobku autora. Doczekały się ponad stu wydań na świecie.

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

6
Przygody Koziołka Matołka 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Koziołka Matołka 3
Dostępny166 szt.

Ta książeczka spodoba się każdemu dziecku Koziołek idzie do wojska. Koziołek w warszawskim zoo, u smoka wawelskiego, na wulkanie i wśród delfinów, aż w końcu w upragnionym Pacanowie – poznaj przygody sympatycznego zwierzątka.

9,90 zł
5,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,96 zł

7
Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju, wydanie 2
NiedostępnyBrak

Książka ta zawiera przemyślenia, powiedzenia i przypowieści zaczerpnięte z nauk jednego z największych nauczycieli duchowych świata. Dalajlama Tenzin Gyatso, uznawany za inkarnację Awalokiteśwary, to przebywający od 1959 roku na emigracji przywódca Tybetańczyków, niekwestionowany autorytet moralny i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Uważany jest za wielkiego mistrza duchowej ścieżki i stawiany w jednym rzędzie z tak poważanymi postaciami, jak choćby Jan Paweł II.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

8
Przygody Koziołka Matołka. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Koziołka Matołka. Część 2
Dostępny129 szt.

Koziołek szuka Pacanowa. W tej części opisane są przygody w polskich górach i nad morzem, rejs do Afryki, podróż do Ameryki, do Nowego Jorku, pobyt wśród Indian, potem wśród poszukiwaczy złota i z powrotem w Polsce.

9,90 zł
5,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,96 zł

9
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 7. Śmierć w światłach rampy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 7. Śmierć w światłach rampy
Dostępny83 szt.

Tuż po przygodzie w Hongkongu Hazel Wong i Daisy Wells udają się do Rue Theatre w Londynie, aby zmierzyć się z zupełnie nowym wyzwaniem: aktorstwem. Nasze Towarzystwie Detektywistyczne ma pechowy zwyczaj pakowania się w niebezpieczne i nieprzyjemne przygody i wkrótce staje się jasne, że pojawią się kłopoty, tym razem na deskach teatru. Zazdrość, groźby i paskudne żarty szybko wymykają się spod kontroli – i właśnie wtedy ktoś znajduje… ciało. Teraz Hazel i Daisy muszą rozwiązać zagadkę przestępstwa... zanim morderca uderzy ponownie.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

10
Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce
Dostępny31 szt.

Zapomniane tragedie i katastrofy, których nie dało się przemilczeć. Dramatyczne wypadki, które wstrząsnęły powojenną Polską. Z labiryntu płonących wyrobisk kopalni Barbara-Wyzwolenie nie mieli dokąd uciec. Zabijał ich tlenek węgla. Pożar ten, w pierwszy dzień wiosny 1954 roku, jest największą tragedią w polskim górnictwie po drugiej wojnie światowej. W tym samym czasie w USA powstał tajny raport CIA na temat wielkiej katastrofy kolejowej pod Wałbrzychem. Tyle że nikt ze starszych wałbrzyszan takiej katastrofy nie pamięta… Leszek Adamczewski dalej tropi największe katastrofy w powojennej Polsce – już nie tylko lądowe. Czas zatarł szczegóły zatonięcia promu Jan Heweliusz, a wiedza o upadku na Poznań bombowca Pe-2FT została ukryta celowo. Informacje o pożarach szczecińskiej Kaskady i zabytkowych spichrzy w Bydgoszczy oraz o wybuchu w warszawskiej Rotundzie PKO i utajnionych przez władze komunistyczne katastrofach kolejowych z licznymi ofiarami, uzupełniają reportaże z tragicznych wypadków samolotów pasażerskich PLL LOT Kopernik i Kościuszko. Autor próbuje wyjaśnić także zagadkę katastrofy samolotu AN-24, który w 1969 roku uderzył w górę Policę w Beskidach. Leszek Adamczewski – poznański pisarz i dziennikarz. Autor blisko trzydziestu książek. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Replika. Począwszy od debiutanckich Złowieszczych gór, aż do tej pory pozostawał wierny tematyce zagadkowych i tajemniczych wydarzeń z lat drugiej wojny światowej, w tym nieznanych losów skarbów kultury. Pracując wiele lat w prasie poznańskiej, wielokrotnie pisał o tragediach i wypadkach w Polsce. Dlatego postanowił poświęcić także dwa opracowania powojennym już katastrofom – największym, a w czasach PRL często utajnianym. Niniejsza książka jest jednym z nich.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

11
Multiprzewodnik - Gdańsk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Multiprzewodnik - Gdańsk
Dostępny50 szt.

Gdańsk przewonik - Główne miasto. Plan miasta

12,86 zł
9,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,60 zł

12
Naklejanki niespodzianki. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejanki niespodzianki. Zwierzęta
Dostępny56 szt.

Naklejanka niespodzianka ze zwierzętami! Na kartach tej książeczki czeka na ciebie wspaniała zabawa.Przyklej nalepki zgodnie z instrukcją, a zobaczysz, jak gruszka zamienia się w kota, liść w papużkę, a pączek w świnkę. Dorysuj brakujące elementy. Udekoruj obrazek flamastrami lub kredkami.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

13
Łowcy nazistów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowcy nazistów
Dostępny21 szt.

Na tropie zbrodniarzy wojennych. Ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej umierają ostatni nazistowscy zbrodniarze. Dobiega końca ich czas, a także czas tych, którzy przez kilkadziesiąt lat bez wytchnienia na nich polowali. Mocarstwa, które zwyciężyły w drugiej wojnie światowej szybko straciły zainteresowanie ściganiem niemieckich zbrodniarzy wojennych. Zimna wojna dała wielu z nich szansę wtopienia się w wielomilionowy tłum tych, którzy starali się rozpocząć życie od nowa, a najwięksi zbrodniarze pospiesznie opuścili Europę. Andrew Nagorski znakomitym dziennikarskim piórem opisuje losy niewielkiego grona niezłomnych ludzi, którzy nie zamierzali dopuścić do tego, by zbrodnie Trzeciej Rzeszy uległy zapomnieniu. Autor pokazuje, jak z determinacją i nieustępliwością, a czasem brawurą, tropili zbrodniarzy wojennych, zarówno tych słynnych, jak Rudolf Höss, Adolf Eichmann czy Klaus Barbie, ukrywających wojenną przeszłość, jak były sekretarz generalny ONZ Kurt Waldheim, czy nieznanych szerzej obozowych strażników. Poznajemy amerykańskich, polskich i niemieckich prawników, agentów Mosadu, ofiary nazizmu i idealistów poświęcających całe życie na ściganie zbrodniarzy i walczących o to, by sprawiedliwości stało się zadość.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

14
Pink Tattoo. Tom 3. Jaśmina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pink Tattoo. Tom 3. Jaśmina
Dostępny55 szt.

Trzeci tom chwytającej za serce serii „Pink Tattoo”! Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było. Jaśmina znalazła swój azyl w PInk Tattoo - w miejscu, gdzie słowa rodzina i przyjaźń nabrały nowego znaczenia. Po rozwodzie pozornie poukładała swój świat, żyjąc dla innych ludzi, nie dla siebie. Tylko nieliczni poznali jej tajemnicę, która zaważyła na przyszłości, w której nie było miejsca na miłość. Tymon wie, czym jest odpowiedzialność za błędy i jaki jest świat rządzący się zupełnie innymi prawami. Aby w nim przetrwać, trzeba się przystosować. Zbyt często odwracał wzrok, stał się podejrzliwy, a pięści służyły mu do obrony. Oboje nie wierzyli, że można obrócić przeszłość w pył, by raz na zawsze stała się nicością. Nigdy nawet nie marzyli, że będą mogli odrodzić się z własnych popiołów.

38,90 zł
29,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

15
Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus
NiedostępnyBrak

Książka, która zapoczątkowała wielką popularność J. Graya. J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację. Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

16
Peppa Pig. Świnka Peppa poznaje sztukę. Magiczne obrazki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Świnka Peppa poznaje sztukę. Magiczne obrazki
Dostępny91 szt.

Książka twardostronicowa w twardej oprawie z chromowanymi kartkami z kartonową latarką imitującą latarkę. Chromowane przyciemnione strony przy poruszaniu białą lupką dają wrażenie podświetlenia.

24,99 zł
18,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

17
Nadchodzą czasy nowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadchodzą czasy nowe
Dostępny4 szt.

Siła kobiecej przyjaźni i matka walcząca o syna, w niespokojnych, wojennych czasach W roku 1794 trwa Insurekcja Kościuszkowska. Do wyzwolonej z rąk okupantów Warszawy przyjeżdża Balbina Leśniowska. Razem z księdzem Bonawenturą, przyjacielem i spowiednikiem rodziny, szuka syna. Włodek, dwudziestoletni student, dał się porwać powstańczej euforii, poszedł walczyć o Polskę - i słuch po nim zaginął. Balbina jest zdeterminowana, by za wszelką cenę odszukać swoje jedyne dziecko. Trop prowadzi do tajemniczej tatarskiej wróżki Tekli, pomocna też może okazać się nieokrzesana dziewczyna z gminu, która zostaje nową służącą Leśniowskiej, a także były żołnierz, którego właśnie spotkała rodzinna tragedia. Trzy bardzo różne kobiety połączą siły i zmierzą się z przeciwnościami i swoją przeszłością, która komplikuje całą sytuację. Weronika Wierzchowska – z urodzenia mieszczka, przez długie lata zatrudniona w wielkiej korporacji jako chemiczka. Niedawno przerwała karierę, zrzuciła 30 kilogramów i wyprowadziła się na wieś. Obecnie zawodowo związana z malutką firmą kosmetyczną. Chwile niezajęte wymyślaniem i wytwarzaniem kremów, żeli i serum odmładzających poświęca córce, domowemu kucharzeniu oraz grzebaniu w starych książkach, które bardzo kocha. Zamiłowanie do dawnych historii i do wymyślania własnych próbuje połączyć, tworząc opowieści o życiu kobiet: tych współczesnych i tych żyjących w dawnych czasach.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

18
Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę
Dostępny9 szt.

Przyrodnicza książka roku 2019 według „Sunday Times”. Nocne żuki wpatrzone w Drogę Mleczną toczą kulkę nawozu po linii prostej. Żółwie morskie, langusty i ćmy odnajdują drogę, kierując się polem magnetycznym Ziemi. Wieloryby zachowują niezmienny kurs, pokonując tysiące mil, a ptaki po przemierzeniu całego oceanu trafiają do swojego gniazda na maleńkiej wysepce.  David Barrie zaprasza nas do zgłębienia tajników nawigacji zwierząt i wyjaśnia, w jaki sposób stworzenia duże i małe – a wśród nich i człowiek ‒ orientują się w przestrzeni.    Autor rozmawia z naukowcami z różnych stron świata i odwołuje się do przełomowych odkryć noblistów w dziedzinie neuronauki, ukazując zadziwiające zdolności najrozmaitszych zwierząt.   Supernawigatorzy... przedstawiają cuda zwierzęcej nawigacji, byśmy mogli choć trochę zrozumieć złożoność i piękno otaczającej nas przyrody. Czy wiesz, że: • Mrówki kierują się nie tylko słońcem, wiatrem i znakami orientacyjnymi. Wewnętrzny zegar i mechanizm liczenia kroków wskazują im, jaką pokonały odległość.    • Motyle przelatują tysiące kilometrów, posługując się finezyjnym kompasem słonecznym.    • Większość z nas całkowicie zarzuciła dawny zwyczaj uważnego przyglądania się otoczeniu i ciągłego – nawet nieświadomego – śledzenia, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. 

46,00 zł
38,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

19
Pragnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragnienia
Dostępny1034 szt.

Wciągająca, seksowna, pełna emocji Pragnienia to wyjątkowa historia o młodych ludziach, którzy muszą nauczyć się walczyć o to, czego pragną najbardziej – o siebie nawzajem. On ma udane życie - pochodzi z zamożnej rodziny, cieszy się ogromnym powodzeniem u kobiet, jest gwiazdą koszykówki w drużynie Red Shadows. Po wygranych mistrzostwach dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ona, choć zawsze marzyła o studiach artystycznych i pasjonuje się fotografią, jest studentką ekonomii. Rezygnuje z marzeń, ma wiele problemów, jest samotna. Wszystko za sprawą toksycznego ojca, który szykuje ją na następczynię swojego biznesu. Z pozoru Janka i Wiktorię różni dosłownie wszystko. Łączy? Niewytłumaczalna chemia. Spotkanie tej dwójki jest jak zderzenie się dwóch potężnych żywiołów! Przypadkowo poznają się w klubie Hades 66. Ukradkowe spojrzenia, intrygująca rozmowa i zmysłowy taniec niemal natychmiast przeradzają się w pełen namiętności wieczór. Odtąd nie mogą przestać o sobie myśleć. Wkrótce jednak w życiu Janka zdarzy się coś, co zmieni je już na zawsze, zrujnuje karierę, marzenia i dobrze zapowiadającą się przyszłość. Czy ta znajomość jednak okaże się dla nich najważniejsza w życiu? Dla prawdziwej miłości pełnej pożądania i beztroskich chwil oraz pewności, że spotkało się właściwą osobę, człowiek jest w stanie poświęcić wszystko. Ale czy miłość naprawdę jest warta tej ceny?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

20
Dobre wypracowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre wypracowania
Dostępny19 szt.

Jak samodzielnie pisać wypracowania i otrzymywaćz nich wysokie oceny bez większego wysiłku?Wielu uczniów idzie na łatwiznę i ściąga z Internetu gotowe wypracowania, prace pisemne, pod którymi później podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem. Pomijając kwestie tego czy takie oszustwo jest dobre, czy złe, czy zastanawiałeś się kiedyś jak wiele tacy uczniowie tracą?Wyobraź sobie dwóch uczniów. Pierwszy z nich nie napisał w życiu żadnego wypracowania, żadnej pracy pisemnej samodzielnie. Zawsze ściągał, oszukiwał i podkładał gotowce, otrzymując niejednokrotnie bardzo dobre oceny. Drugi uczeń, starał się samodzielnie pracować, sam pisał prace, które często oceniane były słabo. Drugi uczeń wiedział jednak, że pisząc wypracowania rozwija swoje umiejętności, które będą niezwykle cenne w przyszłości.Zastanawiałeś się może kiedyś jak bardzo umiejętność konstruowania wypowiedzi pisemnej, argumentacji przyda Ci się w życiu? Wyobraź sobie jeszcze raz tych dwóch uczniów po kilku latach, gdy ukończą szkołę. Będą musieli pisać listy motywacyjne, ubiegać się o pracę, wyrażać swoje myśli na piśmie. Jak sądzisz, który będzie miał większe szanse na sukces?Czy ten, który zawsze brał gotowce i sam nie potrafi wiele napisać, czy ten, który wszystko pisał samodzielnie, rozwijał swoje umiejętności i potrafi dobrze argumentować swoje decyzje oraz myśli. Który potrafi pisać w taki sposób, aby zrobić odpowiednie wrażenie na odbiorcy? Którym z tych uczniów Ty jesteś? Którym chciałbyś być?Ty także możesz już za chwilę poznać5 skutecznych sposobów na dobrą ocenęz wypracowania.Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób nauczyciele oceniają wypracowania? Co jest dla nich naprawdę ważne i co powinieneś zamieścić w swojej pracy, aby otrzymać dobrą ocenę? A może piszesz wypracowania "na czuja"? Pewnie czasem udaje się, a czasem nie za bardzo. Chciałbyś wiedzieć jak zawsze zrobić dobre wrażenie na nauczycielu? Jak sprawić, aby Twoje wypracowania wyróżniały się spośród innych i aby zawsze były wysoko oceniane?Szkolna polonistka pokaże Ci krok po kroku jak pisać dobre wypracowania.To co wyróżnia tą publikację, jest fakt, że została ona napisana przez polonistkę, która oceniła w swojej karierze tysiące prac pisemnych. Kupując zatem ebooka "Dobre wypracowania" dowiesz się, co jest tak naprawdę ważne w pracy pisemnej, co powoduje, że robi ona wrażenie na każdym kto ją czyta i dzięki czemu możesz bez większych problemów otrzymywać dobre oceny za wypracowania, a nauczyciele nie będą mogli uwierzyć, że piszesz je samodzielnie.

19,90 zł
16,32 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,58 zł

21
Jura Krakowsko-Częstochowska. Część północna; laminowana mapa turystyczna 1:52 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jura Krakowsko-Częstochowska. Część północna; laminowana mapa turystyc...
NiedostępnyBrak

Jura Krakowsko-Częstochowska – część północna, laminowana mapa turystyczna Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, słynne zamki w Mirowie i Bobolicach, przepiękny pałac Raczyńskich w Złotym Potoku to tylko niektóre atrakcje północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Z naszą dwustronnie laminowaną mapą tego obszaru bez trudu można ich odnaleźć znacznie więcej. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonym krajoznawcami z regionu. Mapa zawiera bogatą treść turystyczną, m.in.:szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, trasy konne,muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze. Cechy mapy: • ukształtowanie terenu przedstawione za pomocą poziomic i cieniowania, • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:52 000 (1 cm 520 m), • zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84, • trwałość mapa jest dwustronnie laminowana, • wygoda składania.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

22
Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie zarazy ludzkości. Jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cy...
Dostępny34 szt.

Niewidzialni wrogowie potrafią obalać imperia, dziesiątkować zwycięskie armie, odsyłać całe dynastie w mrok zapomnienia. Nie biorą jeńców. Mikroby, bakterie i wirusy. Hiszpańska grypa zabrała więcej istnień niż I wojna światowa uważana za okrutną i krwawą. Wymiotła w niektórych regionach średniowiecznej Europy ponad 60 procent populacji. Historia powszechna tłumaczy, że konkwistadorzy łatwo podbili Amerykę Południową, ponieważ dysponowali lepszym uzbrojeniem. Ale nie wspomina, że ospa, którą przynieśli, zabiła w połowie XVI stulecia 3,5 miliona Indian, niszcząc zaawansowaną cywilizację. Dżuma – jak to możliwe, że tak szybko opanowała średniowieczny świat? Nic nie zapowiadało, że czarna śmierć postawi cywilizację europejską na krawędzi zagłady, dlaczego jednak ominęła polskie ziemie i nie imała się haplogrupy R1A1, do której należą Polacy? Jak trąd wpłynął na dzieje Ziemi Świętej? Czy islam pokonał krzyżowców dzięki niepozornym zarazkom trądu? W lipcu 1518 r. Frau Troffea zaczęła tańczyć na jednej z ulic Strasburga. Po miesiącu na ulicach miasta tańczyło już około 400 osób. Niektóre z tych osób zmarły na atak serca, udar mózgu czy z wycieńczenia. Skąd się wzięła choreomania, najbardziej tajemnicza i nigdy niewyjaśniona epidemia świata? Syfilis – kiła, zwana w Polsce „francuską chorobą”, a przez Rosjan „polską przypadłością”, siała spustoszenie w Europie w XV wieku. Czy znana z portretów wysoka łysina Elżbiety I to efekt leczenia kiły rtęcią? Jak choroby wpływały na rozwój i upadek państw i narodów? Malaria, grypa, tyfus – czy ludzkość może je wreszcie ostatecznie pokonać? Bo pytanie nie brzmi, czy się kiedyś powtórzą, tylko – kiedy nastąpi ich śmiertelny powrót.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

23
W Robaczkowie. Wielki pożar łąki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Robaczkowie. Wielki pożar łąki
Dostępny94 szt.

W Robaczkowie nastała jesień. Spokój jesiennych porządków zakłócił jednak pożar, który wybuchł na łące. Mieszkańcy miasteczka natychmiast pospieszyli na pomoc swoim sąsiadom. Niestety łąka została doszczętnie spalona, a domki jej mieszkańców zniszczone. Gdzie się teraz podzieją? Gdzie zamieszkają na czas odbudowy domów? Oczywiście – w Robaczkowie! Ale czy wszyscy znajdą schronienie w gościnnych progach? Gdzie podzieje się rodzina pająków? Czego przestraszą się dorośli i czy przedszkolaki zawstydzą ich swoją otwartością? Druga część przygód dobrze znanych mieszkańców Robaczkowa, o tym, jaka powinna być prawdziwa życzliwość pozbawiona uprzedzeń.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

24
To nie jest propaganda. Przygody na wojnie z rzeczywistością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie jest propaganda. Przygody na wojnie z rzeczywistością
Dostępny174 szt.

Żyjemy w czasach, kiedy to impuls, plotka czy fake news z mediów społecznościowych kreują codzienność. Hakerzy, internetowe boty, a może ISIS, Putin, Trump czy trolle internetowe kształtują naszą rzeczywistość oraz wartości. Pomerantsev udowadnia, że niejednokrotnie to właśnie online, w social mediach wykorzystywanych przez polityków toczą się nowe wojny o systemy wartości, demokrację i wizję świata. Autor podróżuje po świecie, bada archiwa, rozmawia z ludźmi próbującymi walczyć z fake newsami. Z podróży od Manili, przez Pekin, Moskwę po Stany Zjednoczone i Meksyk, Pomerantsev przywozi refleksje, że większy dostęp do informacji nie oznacza dla nas więcej wolności. Mniej lub bardziej autorytarne reżimy kontrolują narrację, uciszają przeciwników, ale i własnych obywateli poprzez bombardowanie ich fałszywymi newsami, półprawdami i propagandą. Czy w tym gąszczu informacji potrafimy oprzeć się wizjom i bajkom i wysupłać to, co jest prawdą? To nie jest propaganda to fascynujący reportaż, w którym wspomnienie o własnych rodzicach uciekających przed radzieckim KGB, przetykane jest współczesnymi rozmowami z twitterowym rewolucjonistami, populistami czy fanami jihadu.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

25
Mapa turystyczna - Szwajcaria Kaszubska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Szwajcaria Kaszubska
Dostępny3 szt.

1 strona - zawiera mapę Szwajcarii Kaszubskiej, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, okolic Kartuz, Chmielna i Sierakowic wraz z Wieżycą, Ostrzycami i Szymbarkiem w skali 1 : 50 000. Mapa posiada siatkę GPS zgodną z WGS 84. Na mapie znajdują się nazwy głównych ulic w miejscowościach, aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych z kilometrażem, granice parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu.2 strona zawiera bogato ilustrowany opis miejscowości i ciekawych miejsc z historią, zabytkami i atrakcjami turystycznymi, wykaz szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych oraz plany następujących miejscowości: Kartuzy, Chmielno, Stężyca, Sierakowice, Linia, Szemud, Przodkowo, Somonino, Ostrzyce, Przywidz, Nowa Karczma i Liniewo.

23,90 zł
17,21 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,69 zł

26
Bliźnięta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bliźnięta
Dostępny6 szt.

Wyjątkowa książka o bliźniętach napisana przez bliźniaków! Jak powstają bliźnięta? Dlaczego czasami są identyczne, a czasami zupełnie różne? Z jakiego powodu niektórzy się ich boją? Czy to prawda, że potrafią czytać w swoich myślach? Czego możemy się od nich nauczyć? Książka odpowiada na wszystkie pytania dotyczące bliźniąt, jakie tylko mogą przyjść do głowy. Opowiada o ich niezwykłym życiu. Szuka ich w książkach, filmach, pod mikroskopem, a nawet w kosmosie. Podpowiada, jak je odróżnić i jak się z nimi obchodzić. Każdego roku rodzi się coraz więcej bliźniąt. Pora więc lepiej je poznać, zanim na dobre opanują świat…

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

27
Myśl w języku Java! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl w języku Java!
Dostępny19 szt.

Java jest językiem dojrzałym i jednocześnie bardzo nowoczesnym. Skupiona wokół niego społeczność cały czas dynamicznie go rozwija, sprawiając, że wszechstronność i innowacyjność Javy budzi podziw. Jest to też język idealny do nauki programowania - początkujący programiści, którzy wybierają Javę jako swój pierwszy język, w naturalny sposób nabierają dobrych nawyków, dzięki czemu później stosowanie się do najlepszych praktyk programistycznych nie sprawia im problemu. Ważne jest tylko, aby wraz z nauką programowania adept sztuki tworzenia kodu przyswoił choćby najważniejsze prawidła informatyki. Pozwala to uniknąć w przyszłości wielu kłopotów z niewydajnym, niezrozumiałym i trudnym do utrzymania kodem. Oto zaktualizowane i uzupełnione wydanie znakomitego podręcznika dla początkujących, dzięki któremu zdobędziesz solidne podstawy informatyki i programowania w Javie. Wyjaśniono tu szereg skomplikowanych tematów, rozłożonych na mniejsze zagadnienia, z których każde zostało opatrzone zrozumiałymi przykładami. Książka zawiera mnóstwo ćwiczeń, które sprawią, że zaczniesz kreatywnie podchodzić do programowania, a odkrywanie relacji między danymi wejścia i wyjścia, klasami, metodami i obiektami przyniesie Ci prawdziwą satysfakcję. Duży nacisk położono na właściwe słownictwo i... właśnie tworzenie programów. Zapoznasz się więc z różnymi strategiami projektowania, pisania, testowania i debugowania programów. Liczne przykłady kodu, ćwiczenia, podsumowania, porady i wskazówki stanowią wspaniałe uzupełnienie prezentowanych treści. W tej książce między innymi: podstawowe koncepcje programowania zmienne, wartości, zarządzanie pamięcią, operacje wejścia-wyjścia operacje logiczne, pętle i referencje obiekty, tablice, klasy i ich projektowanie konstruktory, interfejsy, detektory zdarzeń O autorach Allen Downey jest profesorem informatyki na Olin College of Engineering. Wcześniej nauczał na Wellesley College, Colby College oraz U.C. Berkeley. Uzyskał tytuł doktora informatyki na U.C. Berkeley, a także tytuły magistra i licencjata na MIT. Chris Mayfield jest adiunktem informatyki na James Madison University, gdzie zajmuje się badaniami nad edukacją informatyczną oraz rozwojem zawodowym. Uzyskał tytuł doktora informatyki na Purdue University, a także tytuły magistra informatyki i germanistyki na University of Utah.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

28
Samolot - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot
M&Z
Dostępny67 szt.

Ten samolot spodoba się dzieciom. Został wykonany z dbałością o detale.

8,90 zł
7,92 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,98 zł

29
Disney Princess. Deska do pływania, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Princess. Deska do pływania, mix wzorów
John
NiedostępnyBrak

Ta deska spodoba się każdej dziewczynce. Została wykonana z trwałych materiałów, z piękną grafiką. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

16,90 zł
15,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,69 zł

30
Szpiedzy. Miasto świateł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiedzy. Miasto świateł
Dostępny119 szt.

Sara Martinez jest hakerką. Niedawno włamała się do nowojorskiego systemu opieki zastępczej, aby ujawnić, że jej przybrani rodzice to oszuści i przestępcy. Jednak zamiast zyskać miano bohaterki, Sara trafia do aresztu dla nieletnich, gdzie nie wolno jej używać komputera. Matka, brytyjski szpieg, nie tylko uwalnia Sarę z więzienia, ale także daje jej szansę na znalezienie domu w tajnej agencji MI6. Miejscy szpiedzy to piątka bystrych dzieciaków z różnych stron świata zebranych w tajnej bazie w Szkocji. Kiedy nie uczęszczają do miejscowej szkoły z internatem, doskonalą swoje wyjątkowe umiejętności: złodziejskie sztuczki, włamywanie się, obserwacja i korzystanie z materiałów wybuchowych. Wszystko to pozwala im udać się tam, gdzie dorośli nie dadzą rady. Sara zostaje wysłana do Paryża na międzynarodowy szczyt młodzieży, włamuje się do komputera konkurencyjnej szkoły, aby zapobiec nieuczciwemu wygraniu miliona euro, zwisa z budynku trzydzieści metrów nad ziemią i próbuje powstrzymać złoczyńcę… Ale nikt nie mówił, że uratowanie świata będzie łatwe…

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

31
Suszarka z naczyniami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suszarka z naczyniami
Ecoiffier
Dostępny5 szt.

Zestaw dla małej pani domu Dzieci kochają naśladować dorosłych podczas codziennych czynności, a ten zestaw im to umożliwi. Zabawka pozwoli na przygotowanie i podanie pysznego posiłku, ale i posprzątanie po nim. Wszystkie elementy zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa i z troską o najdrobniejsze detale. Zawartość zestawu: • dwa talerze, • dwie filiżanki, • dwa noże, • dwa widelce, • trzy różne garnki, • brytfanna, • łopatka do gotowania. Wymiary: 33.5 х 21.0 х 10.0 cm

33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

32
Edukacja wczesnoszkolna. Klasy 1-3. Niezbędnik ucznia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja wczesnoszkolna. Klasy 1-3. Niezbędnik ucznia
Dostępny835 szt.

Niezbędnik ucznia to zestaw pomocy dla ucznia, który zawiera: termometr, zegar, modele budowy wyrazów, liczby w kolorach, figury geometryczne, pieniądze, lizaki, historyjki obrazkowe. Całość zapakowana w wygodne pudełko. Pomoce ułatwiają proces uczenia się. Do zestawu dołączona instrukcja opisująca sposoby wykorzystania pomocy. Pomoce umożliwiają naukę przez działanie. Dzięki temu produktowi edukacyjnemu, zajęcia mają szansę stać się bardziej atrakcyjne i ciekawe, a co najważniejsze produkt może posłużyć na kilka lat nauki w klasach 1–3. Wymiary opakowania: 30.0 cm x 21.0 cm

33,50 zł
29,15 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,35 zł

33
Dzikie zwierzęta - zestaw figurek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta - zestaw figurek
M&Z
Dostępny36 szt.

Ten zestaw figurek przeniesie dzieci do cudownego oraz tajemniczego świata zwierząt. Zabawka rozwija zdolności manualne i wyobraźnię dziecka. Zawartość zestawu: • lew, • lampart, • żyrafa, • zebra, • drzewo.

12,90 zł
11,48 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,42 zł

34
Bel Ami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bel Ami
Dostępny5 szt.

? Bel-Ami est l?histoire d?un garçon trouble et sans scrupules, un de ces hommes aimables et fort doués de toutes les qualités de grâce et de séduction nécessaires aux ambitieux ? Gil Blas, 1885. Notions littéraires : les fonctions de la description ; la réécriture : la question de l?auto-textualité dans Bel-Ami Contextualisation : l?essor du roman-feuilleton dans la presse quotidienne du XIXe si?cle ; le Paris de Bel-Ami Histoire des arts : la serre, motif architectural dans les romans et la peinture du XIXe si?cle

18,50 zł
35
Zestaw flamastry z cienkopisami 6 kolorów TopModel 7756A - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw flamastry z cienkopisami 6 kolorów TopModel 7756A
DEPESCHE
Dostępny6 szt.

Zestaw dwustronnych flamastrów z cienkopisami Top Model. 6 pastelowych kolorów w plastikowym etui.

23,30 zł
17,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,82 zł

36
Atelier spiczastych kapeluszy 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier spiczastych kapeluszy 5
Dostępny7 szt.

Podczas drugiego testu umiejętności Yuini ? chłopiec przystępujący do niego wraz z Agatą i Riche ? zostaje przemieniony w bestię przez jednego z kapeluszy z rondem. Tymczasem Koko wraz z Tetią i Qifreyem muszą zmierzyć się z przeklętym dziedzictwem ludu Romonon. Czy osłabiony ranami profesor zdoła ochronić swoje uczennice przed nienawidzącymi czarodziejów posągami ze szczerego złota i czającym się w ciemnościach przeciwnikiem, który nie cofnie się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel? Nie zawsze chcemy zrobić to, co do nas należy, lecz naszym obowiązkiem jest za każdym razem dawać z siebie wszystko.

25,20 zł
22,18 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,02 zł

37
Peppa Pig. Moc zabawy. Peppa wśród przyjaciół. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Moc zabawy. Peppa wśród przyjaciół.
Dostępny220 szt.

Odkryj MOC ZABAWY! W środku znajdziesz świetnie zilustrowane opowiadanie, 10 figurek z postaciami charakterystycznymi oraz matę do zabawy. Dzięki temu zestawowi przeżyjesz niesamowite przygody za swoimi ulubionymi bohaterami!

65,00 zł
47,45 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,55 zł

38
Kłamstewka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kłamstewka
Dostępny416 szt.

I choć trudno w to uwierzyć, ta historia po części wydarzyła się naprawdę Jeśli myślisz, że wiesz wszystko o swoim ukochanym, rodzinie czy przyjaciołach, to bardzo się mylisz. Każdy z nich skrywa jakąś tajemnicę. Lecz gdy sekrety innych zaczynają wpływać na twój los, zastanów się, z kim się zadajesz. Pola ma wrażenie, że jest wyjątkową szczęściarą, bo zdaje się, że wszystko zaczęło jej się układać: osiągnęła sukces, ma pracę w której się spełnia, kochającą mamę i właśnie szczęśliwie zakochała się w mężczyźnie, który sprawia wrażenie idealnego. I gdy już lepiej być nie może, niespodziewanie okazuje się, że żyje wśród półprawd i niedomówień, że nikt z otaczających ją ludzi nie jest tym, za kogo się podaje. W dodatku ona też nie wie o sobie wszystkiego. A gdy wychodzi na jaw, że ktoś szczególnie bliski mógł stać się dla niej największym zagrożeniem, jej świat rozpada się jak domek z kart. „I znowu ten stan szoku – tylko Nina-Majewska Brown potrafi tak obrócić w pył życie swoich bohaterek, że aż trudno w to uwierzyć!” – Olga Kowalska z WielkiBuk.com

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

39
Pasta do zębów bez fluoru, 50 ml, smak jabłkowo-bananowy - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasta do zębów bez fluoru, 50 ml, smak jabłkowo-bananowy
Chicco
Dostępny1 szt.

Pasta o smaku jabłkowo-bananowym jest zalecana dla dzieci od 6 miesiąca życia. Zawiera ksylitol (Xylitol) – cukier brzozowy, który pozwala zapobiegać próchnicy. Dzięki niskiej ścieralności delikatnie czyści płytkę nazębną, nie naruszając kruchego szkliwa dziecięcych ząbków i nie podrażniając dziąseł. Nie zawiera konserwantów. Pasta zawiera fluor. Smak jabłkowo-bananowy zachęca do codziennej higieny jamy ustnej.

19,40 zł
17,85 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,55 zł

40
Alopecjanki. Historie łysych kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alopecjanki. Historie łysych kobiet
Dostępny96 szt.

Bohaterki książki Alopecjanki. Historie łysych kobiet to kobiety, którym „łysa głowa” nie przysłoniła życia. Choć łatwo nie było, stoczyły walkę ze swoimi demonami i wygrały. Spełniają się zawodowo, realizują swoje pasje, tworzą udane relacje. A przede wszystkim obalają stereotyp, według którego „kobieta musi mieć włosy”. Alopecia Areata, czyli łysienie plackowate, według danych organizacji The American Hair Loss Association z 2017 roku, dotyczy 2 proc. światowej populacji. Z roku na rok osób z łysą głową, w tym w dużej mierze kobiet, jest coraz więcej. Naukowcy i lekarze nie znają przyczyny tej choroby. Nie ma na nią jedynej skutecznej terapii. Bywa, że włosy odrastają, ale zdarza się, że nie wracają nigdy. Pozostaje „tylko”, a może „aż”, nauczyć się z tym żyć.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

41
Maserati Granturismo Silver 1:24 BBURAGO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maserati Granturismo Silver 1:24 BBURAGO
Bburago
Dostępny5 szt.

Maserati Granturismo Silver 1:24Model jest wykonany z metalu z plastikowymi dodatkami. Posiada ruchome elementy

68,10 zł
61,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,81 zł

42
Nocnik Tron Żyrafka niebieski jasny - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,30 zł
43
Świnka Peppa. Wyprawy pełne przygód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Wyprawy pełne przygód
Dostępny71 szt.

Wyjątkowa książka w twardej oprawie z wykrojnika dedykowana dla najmłodszych pociech. Wewnątrz publikacji dziecko odkryje pięknie zobrazowane opowiadanie oraz wiele ciekawych zadań, dzięki którym rozwinie umiejętność rozumienia tekstu słuchanego.

27,99 zł
20,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

44
W kręgu Yukiguni. Język i sztuka pisarska Kawabaty Yasunariego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu Yukiguni. Język i sztuka pisarska Kawabaty Yasunariego
Dostępny10 szt.

Trwająca niemal pół stulecia aktywność pisarska Kawabaty Yasunariego (1899-1972), pierwszego japońskiego noblisty, autora uznanych powszechnie na całym świecie wybitnych dzieł, takich jak przyswojone polszczyźnie Tancerka z lzu, Kraina śniegu, Tysiąc żurawi, Śpiące piękności, Głos góry czy Meijin – mistrz go, przypada na okres, kiedy historyczne doświadczenia Japonii obejmowały zarówno imponujące sukcesy, jak i dotkliwe porażki, entuzjazm duchowego otwarcia na świat, jak i próby nacjonalistycznej izolacji, pokojowy rozkwit, jak i agresywną ekspansję. Wobec wszystkich dramatycznych i przełomowych dotknięć losu, nie tylko w życiu kraju, ale też we własnej indywidualnej egzystencji, cieszący się autorytetem w japońskich kręgach literackich autor starał się zachowywać spokój i równowagę, a świat literatury, estetyki i dawnej tradycji japońskiej był dla niego schronieniem w ucieczkach przed tym wszystkim, czego nie umiał bądź nie chciał akceptować. Kawabata w całej swojej pisarskiej spuściźnie może być odbierany jako liryczny piewca wędrówek, poszukiwań i niespełnień w życiu uczuciowym jednostki, jako autor prowadzący czytelnika przez świat poruszających pejzaży oraz własnych zaskakujących odkryć, dokonywanych okiem wrażliwego obserwatora miejsc i ludzi, korzystający często z prawa do narracyjnych niedopowiedzeń, zawieszonych na wpół pytań i paradoksów ukrytej strony zjawisk, a przy tym mistrz subtelnej aluzji literackiej.

46,20 zł
38,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

45
Phanerozoic II Mesozoic Cenozoic Instrumental, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Phanerozoic II Mesozoic Cenozoic Instrumental, CD
Dostępny13 szt.

1.Triassic 2.Jurassic | Cretaceous 3.Palaeocene 4.Eocene 5.Oligocene 6.Miocene | Pliocene 7.Pleistocene 8.Holocene

61,90 zł
46
Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945
Dostępny81 szt.

Gdy pierwsza gwiazdka oznacza nadzieję. Święta w czasie wojny na zawsze zapadają w pamięć. Cudem zdobyte jedzenie, tekturowa choinka w kącie celi i wspólnie odśpiewane „Bóg się rodzi” na tyłach baraku były szczytem odwagi. Ale tak spędzone Boże Narodzenie stawało się też namiastką domu, iskierką nadziei, że kiedyś jeszcze spędzi się je z bliskimi. Sylwia Winnik sięga po nieznane dotąd świąteczne wspomnienia świadków historii. Inspiracją była dla niej opowieść rodzinna – wspomnienia prababci o Bożym Narodzeniu obchodzonym tuż po wojnie. W skromnych warunkach, ale w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze. Prababcia Emilia w czasie wojny ledwie uniknęła wywiezienia do Auschwitz. Te święta były więc dla niej prawdziwym cudem. Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945 to zbiór wspomnień dotyczących świąt spędzonych w obozach koncentracyjnych, w kołchozach na Syberii albo w konspiracji. Te chwytające za serce historie udowadniają, że w skrajnych sytuacjach to poczucie wspólnoty z innymi ludźmi może dać nadzieję i siłę, by przetrwać. Sylwia Winnik – autorka, która ocala ludzkie historie od zapomnienia. Do tej pory ukazały się trzy jej książki. Debiut Dziewczęta z Auschwitz szybko stał się bestsellerem.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

47
Języczek-podróżniczek i cztery pory roku. Zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Języczek-podróżniczek i cztery pory roku. Zima
Dostępny45 szt.

Program terapeutyczny „Języczek-Podróżniczek i cztery pory roku” skierowany jest do dzieci cztero- i pięcioletnich, u których proces rozwoju mowy przebiega z opóźnieniem. Program składa się z czterech części, których tematyka dotyczy kolejnych pór roku: jesieni, zimy, wiosny, lata. Każda część, czyli pora roku, zawiera 12 scenariuszy, które mogą być realizowane jako cykl ćwiczeń systematycznie prowadzonych w czasie grupowych zajęć logopedycznych lub jako pojedyncze zabawy. Scenariusze mogą też być wykorzystywane do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem.

18,90 zł
14,93 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,97 zł

48
Kiedy świat pędzi do przodu pełną parą... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy świat pędzi do przodu pełną parą...
Dostępny3 szt.

Dziewiętnaste stulecie jest uważane za wyjątkowe do tego stopnia, że traktuje się je jako oddzielną epokę. Niesłychany był ogrom i szybkość przemian, które nastąpiły w tym okresie i przeobrażały rzeczywistość w niespotykanym dotąd tempie. Stary świat jednak nie zawsze chciał poddawać się transformacjom. Starcie nowego ze starym często przebiegało w sposób niezwykle gwałtowny i bolesny. Nie dziwi zatem, że w historiografii nierzadko mówi się po prostu o rewolucyjnym wieku dziewiętnastym i to nie tylko dlatego, że zrodziła go rewolucja francuska 1789 r., a zamknęła bolszewicka roku 1917. Właśnie szybkość i rozmiar zmian w tym stuleciu były iście rewolucyjne. To wówczas ukształtowała się nowoczesność, czy też raczej podstawy świata nam współczesnego.

20,00 zł
14,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

49
Mru Mru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mru Mru
Dostępny54 szt.

Opowieść o kręgu życia i wielkich pytaniach, które domagają się odpowiedzi. Małą Mru Mru martwi to, że nie jest jak inne niedźwiedzie… Nie jest głodna latem, kiedy wszystkie niedźwiedzie zajmują się głównie jedzeniem do syta, na zapas i wcale nie chce jej się spać, gdy zapadają w sen zimowy… A możecie wierzyć, że leżenie w norze przez całą zimę jest naprawdę bardzo, bardzo, bardzo… nudne. Za to obserwowanie spadających z nieba płatków śniegu wydaje się fascynujące! Historia Mru Mru, która marzyła o tym, by zobaczyć zimę, pokazuje dzieciom, że warto słuchać głosu serca, a bycie innym nie musi być powodem do zmartwienia. Fińska literatura dla dzieci w najlepszym wydaniu. Książka wydana w ramach projektu „Bliskie-dalekie sąsiedztwo"

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

50
Peppa Pig Poznaj mój świat Mam mnóstwo przyjaciół! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig Poznaj mój świat Mam mnóstwo przyjaciół!
Dostępny81 szt.

Twardostronicowa książka z oryginalnymi registrami dedykowana młodszym przedszkolakom. W środku pięknie zilustrowane treści prezentujące fascynujący świat ulubionych bohaterów.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

Wróć do góry