hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.10.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 10 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Człowiek, który śpi (Georges Perec), na drugim 155 dań do pudełka. Domowa dieta bez glutenu (Joanna Zielewska). Kolejny produkt to Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa (Holly Black) oraz Opowiadania z piaskownicy (Renata Piątkowska).
1
Człowiek, który śpi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który śpi
Dostępny
69 szt.

Przedstawiona książka jest powieścią jednowątkową. Perec, „nawiązując do pewnego szczególnego okresu w życiu”, opowiada historię – swoją własną historię – człowieka, który przerywa studia, wycofuje się z życia, wybija na margines, dobrowolnie zajmuje pozycję outsidera. Zrywa istniejące więzi, unieważnia dotychczasowe parametry czasu i przestrzeni, własną egzystencję sprowadza do niezbędnego minimum, do kilku powtarzalnych gestów zapewniających przetrwanie. Popada w coraz większe zobojętnienie, doznaje uczucia całkowitego wyobcowania. Stopniowo pozbawia swoje istnienie jakiejkolwiek wagi. Życie wypełniają mu zajęcia bez znaczenia. Grywa samotnie w karty, stawia pasjanse, czyta „le Monde” linijka po linijce, godzinami wędruje po mieście, wchodzi do przypadkowych kin, „odwiedza muzea, bary, dworce, biblioteki publiczne”. Żyje w stanie zawieszenia. Wykonuje automatyczne czynności: myje się, goli, ubiera, śpi, je, pierze skarpetki. Powoli zatraca poczucie rzeczywistości. Daje unosić się życiu, dryfuje po jego powierzchni, wyzbyty poczucia hierarchii, oduczony jakichkolwiek upodobań. Wyzerowany. Egzystuje jak człowiek skazany na życie. Uczy się samotności, bierności, milczenia. Ulega iluzji, że można wymknąć się światu, „nie dając mu żadnego punktu zaczepienia”. Wreszcie, schwytany w pułapkę zwodniczego poczucia mocy, obezwładniony narastającą rozpaczą, powoli wydobywa się z odrętwienia, próbuje narzucić swej „chwiejnej egzystencji jarzmo nieugiętej dyscypliny”. Reguluje sobie życie jak zegarek, ustanawia codzienne rytuały, opracowuje rozkład zajęć, wytycza trasy wędrówek, nie zdaje się na przypadek. Już wie, że „obojętność jest bezużyteczna”, że nikt nie może ujść dyktatowi czasu ani historii. […]

36,00 zł
23,40 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,60 zł

14 osób kupiło
2
155 dań do pudełka. Domowa dieta bez glutenu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
155 dań do pudełka. Domowa dieta bez glutenu
Dostępny
322 szt.

Osoby na diecie bezglutenowej to dzisiaj już całkiem liczna społeczność. Niektórzy znaleźli się w tej grupie, gdyż ich organizm tak zdecydował, a inni dlatego że w bezglutenowym menu upatrzyli nowy kulinarny trend. Pierwsi postępują rozsądnie, bo dieta bezglutenowa jest dla nich jak lek. A pozostali? O ile tylko nie stają się fanatykami kuchni gluten free, tydzień czy weekend bezglutenowy raz na jakiś czas może być dla nich po prostu pozytywnym kulinarnym doświadczeniem. Niezależnie od przyczyn stosowania takiej diety, dla wszystkich bezglutenowych jedzenie poza domem wciąż bywa niełatwym zadaniem. Dlatego możliwość przygotowania szybkich i prostych, a co najważniejsze zbilansowanych posiłków, które da się zabrać ze sobą, jest tak istotna. Jeśli zatem organizm rzucił ci wyzwanie i dieta eliminacyjna stała się twoją codziennością, nie traktuj jej jak pasma wyrzeczeń. Niech będzie okazją do eksperymentowania w domowej kuchni. Książka zawiera bezglutenowy jadłospis na 4 tygodnie, uzupełniony praktycznymi wskazówkami. Są tu sprawdzone przepisy na domowe pieczywo niezawodne do kanapek, lecz także takie, które zastąpi słodki podwieczorek.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

11 osób kupiło
3
Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa
Dostępny
1077 szt.

Magiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów, znany polskiemu czytelnikowi z trylogii Okrutny książę i innych książek autorki. Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne wydarzenie nie zmusi jej do powrotu w rodzinne strony. Tam, w przemysłowym krajobrazie New Jersey, Kaye odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami elfów, walce, która może się skończyć jej śmiercią.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

11 osób kupiło
4
Opowiadania z piaskownicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania z piaskownicy
Dostępny
137 szt.

Kolejne przygody Tomka, znanego z Opowiadań dla przedszkolaków. Codzienne życie niesie naszemu bohaterowi wiele przygód i przeżyć, na ogół zupełnie niezrozumiałych dla dorosłych. Cześć! To ja, Tomek. Niektórzy mnie już znają z książki Opowiadania dla przedszkolaków. Znów mam do opowiedzenia mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii. Wszystkie wydarzyły się w całkiem zwyczajnych miejscach w domu, w piaskownicy na podwórku, w kinie, w windzie, u fryzjera, w tramwaju, w sklepie i ? oczywiście ? w przedszkolu. Ciekawe przygody mogą się przydarzyć wszędzie, nie tylko daleko stąd, i nawet w najzwyklejszy szary dzień. Bo tak naprawdę żaden dzień nie jest szary i zawsze coś się dzieje. Książka wpisana na Złotą listę książek polecanych przez Fundację ABCXXI patronującą akcji Cała Polska czyta dzieciom

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

7 osób kupiło
5
Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego, 2 CD
Ewa Demarczyk, Warner Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: • CD 1: 1. Karuzela z Madonnami (sł. M. Białoszewski) 2. Garbus (sł. B. Leśmian) 3. Tomaszów (sł. J. Tuwim) 4. Grande Valse Brillante (sł. J. Tuwim) 5. Jaki śmieszny (sł. W. Faber) 6. Taki pejzaż (sł. A. Szmidt) 7. Wiersze Baczyńskiego (sł. K. Baczyński) Audio Player 8. Pocałunki (sł. M. Pawlikowska-Jasnorzewska) 9. Czarne anioły (sł. W. Dymny) 10. Groszki i róże (sł. Kacper i Rostworowski) 11. Deszcze (sł. K. Baczyńskiego) • CD 2: 1. Karuzela z Madonnami (sł. M. Białoszewski) 2. Taki pejzaż (sł. A. Szmidt) 3. Czarne anioły (sł. W. Dymny)

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

5 osób kupiło
6
Obrus folia 180x108cm Pirat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus folia 180x108cm Pirat
Beniamin
Dostępny
5 szt.

Foliowy obrus o wymiarze 180x108 cm, idealny do prac plastyczych.

6,99 zł
4 osoby kupiły
7
Smutek tropików - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smutek tropików
Dostępny
39 szt.

Claude Lvi-Strauss (1908-2009) należał do twórców wspaniałej humanistyki francuskiej z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, a Smutek tropików (1955) jest niepowtarzalnym dokumentem z tamtego okresu. Przede wszystkim jednak stanowi fascynującą, w znacznej mierze autobiograficzną książkę podróżniczą. Autor był jednym z pierwszych (a po części też ostatnich) badaczy ginącej kultury brazylijskich Indian. Na poły sensacyjna opowieść o tych badaniach z przełomu lat trzydziestych i czterdziestych tworzy trzon tej książki i zajmuje ponad połowę jej objętości. Atrakcyjność dzieła nie polega tu jednak na poszukiwaniu egzotyki, lecz na zgłębianiu natury ludzkiej w jej historycznych, etnicznych i społecznych formach. Mimo że napisana w sposób popularny, relacja jest zarazem pełna głębokiej refleksji filozoficznej nad losem współczesnego świata. Okazją po temu są opisane w książce podróże do jeszcze innych miejsc, przede wszystkim do muzułmańskiej i buddyjskiej Azji. Znajdziemy tu jakże aktualne również w naszym stuleciu wizyjne niemal ujęcia relacji Wschodu z Zachodem, analizę przyczyn tego podziału i utraconych szans utworzenia wspólnej kultury. Smutek tropików poprzedza inne wielkie dokonania Lvi-Straussa: Antropologię strukturalną i serię „Mitologie” (m.in. Surowe i gotowane, Od miodu do popiołu), ale zajmuje pośród nich pozycję dzieła najwybitniejszego pod względem literackim i filozoficznym, zaliczanego niekiedy do stu najważniejszych książek XX wieku.

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

4 osoby kupiły
8
Szara eminencja polskiego wywiadu wojskowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szara eminencja polskiego wywiadu wojskowego
Dostępny
35 szt.

Polski wywiad odegrał przed wybuchem II wojny i w czasie jej trwania wybitną rolę. Polacy w przestrzeni działań niejawnych należeli do ścisłej elity. Był to godny podziwu wysiłek organizacyjny i konsekwentna praca setek osób, przez wiele lat zaangażowanych w tworzenie jego struktur, poczynając od chwili restytucji państwa w 1918 r., a jego zręby tworzono przecież jeszcze w czasie pierwszej wojny światowej. Profesjonalne przygotowanie i niemal bezgraniczne zaangażowanie ludzi to dwa podstawowe warunki skuteczności działania na rzecz niepodległego i suwerennego państwa. Dorobek ten został w większości bezpowrotnie zmarnowany i stracony w wyniku zmian politycznych i terytorialnych, które objęły Europę, a w największym stopniu Polskę. W dwubiegunowym, powojennym świecie przestrzeń polskości bardzo zmalała. Wraz z utratą podmiotowości i wasalizacją państwa zdeprecjonowała się i zmniejszyła jego przestrzeń kulturowa. Stefan Mayer to oficer dyplomowany Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych w latach 1940-1945, człowiek wyjątkowej miary, o nieprzeciętnych predyspozycjach i cechach charakteru. Cieszył się zasłużonym autorytetem, zarówno wśród współpracowników, jak też przeciwników. Swoje życie związał z walką o restytucję państwa i służbą Rzeczypospolitej w szeregach kilku formacji zbrojnych, tworzących później odrodzone Wojsko Polskie. Wraz z upływem czasu stał się wybitnym oficerem wywiadu.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

2 osoby kupiły
9
Mój pierwszy słownik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy słownik
Dostępny
148 szt.

Mój pierwszy słownik to książka, dzięki której maluch pozna wiele nowych słów. Są one pogrupowane w tematy odpowiadające światu małych dzieci, takie jak: W domu i w ogrodzie, Przy stole, Zabawa, Pojazdy, Moje ubrania czy Zwierzęta. Każdemu słowu towarzyszy przyjazna i czytelna ilustracja.Książka jest nie tylko idealnym sposobem budowania słownictwa, ale także doskonałą inspiracją do rozmowy. Mój pierwszy słownik to mnóstwo nauki i zabawy dla każdego malucha!

33,90 zł
25,09 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,81 zł

2 osoby kupiły
10
Było sobie drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Było sobie drzewo
Dostępny
75 szt.

Było sobie drzewo to historia, która wprowadza najmłodsze dzieci w temat ochrony drzew. Pokazuje, jak ważną rolę pełnią drzewa i jak wiele czasu musi minąć, żeby wyrósł las.Książkę wyróżnia oryginalne opracowanie graficzne, w którym kolorowe ilustracje tworzą wyjątkowe zestawienie z naturalną tekturą. Warto podkreślić, że książki z serii Zielone ABC są drukowane na papierze z odzyskanej makulatury. Wybierając je, dbasz o naszą planetę i uczysz dziecko troski o środowisko.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
11
Zestaw heksagonalny 51 elementów Spider Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw heksagonalny 51 elementów Spider Man
Beniamin
Dostępny
7 szt.

Zestaw heksagonalny 51 elementów SPIDER MANWieloelementowy zestaw pisaków, kredek, farbek oraz kredek woskowych z motywem z filmu Spider Man.

36,84 zł
35,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

1 osoba kupiła
12
Puzzle 5000 Najlepsza księgarnia na świecie G3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 5000 Najlepsza księgarnia na świecie G3
Educa
Dostępny
2 szt.

Marka Educa to wieloletnia tradycja. Jej historia rozpoczyna się w 1894 roku i trwa do dzisiaj. Obecnie, produkty spod znaku Educa są dystrybuowane do ponad 75 krajów na całym świecie.Marka Educa to gwarancja najwyższej jakości. 90% produktów jest wytwarzanych w zakładach znajdujących się w Barcelonie. Przechodzą one surowe kontrole bezpieczeństwa, a do ich wytworzenia używa się odnawialnych i przyjaznych dla środowiska surowców.Katalog Educa oferuje niezwykle bogatą gamę puzzli dla wszystkich grup wiekowych, łącząc najbardziej prestiżowe marki własne i najpopularniejsze licencje, ponieważ najlepszym sposobem na zadowolenie rzeszy fanów jest odkrywanie nowych możliwości i nowych wzorów.W 2017 roku Educa była pierwszym producentem puzzli, który otrzymał certyfikat FSC na wszystkie produkty wykonane z papieru i tektury. Forest Stewardship Council (FSC) to organizacja non-profit, która chroni, monitoruje i promuje zrównoważoną gospodarkę leśną. Certyfikat FSC oznacza, że cały używany papier i tektura jest identyfikowalny i pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

249,00 zł
236,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 12,45 zł

1 osoba kupiła
13
Obrus folia 180x108cm Królewna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus folia 180x108cm Królewna
Beniamin
Dostępny
4 szt.

Foliowy obrus o wymiarze 180x108 cm, idealny do prac plastyczych.

6,99 zł
1 osoba kupiła
14
Ocalenie. Część 2. Rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalenie. Część 2. Rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.06

W czerwcu 2019 roku małżeństwo państwa Olszewskich przeprowadziło wywiad rzekę ze znanym polskim kaznodzieją Ojcem Augustynem Pelanowskim. Książka została wydana pod tytułem "Ocalenie" w listopadzie 2019 roku, ciesząc się olbrzymim zainteresowaniem. Ocalenie część druga jest kontynuacją wywiadu z ubiegłego roku poszerzonego o pytania dotyczące obecnej sytuacji kapłana oraz znaków czasów, które obserwuje. Spokojnie można nazwać ją komentarzem do księgi Apokalipsy, uwrażliwiającym odbiorcę na szukanie relacji z Chrystusem ponad wszystko.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
15
Torebka Świąteczna pionowa duża mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka Świąteczna pionowa duża mix
Dostępny
10 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.TOREBKA ŚWITECZNA PIONOWA DUŻA mix wzorów - 30X40X12

9,07 zł
8,99 zł

Rabat 0,9%
oszczędzasz 0,08 zł

1 osoba kupiła
16
Say It Better Kurs wymowy brytyjskiej i amerykańskiej poziom podstawowy A1-A2 średni B1-B2 i zaawansowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Say It Better Kurs wymowy brytyjskiej i amerykańskiej poziom podstawow...
Dostępny
26 szt.

MÓW JAK NATIVE SPEAKER! Opanuj angielską wymowę w dwóch standardowych odmianach - brytyjskiej i amerykańskiej. Kurs pomoże Ci brzmieć jak native speaker i bez problemu rozumieć ze słuchu naturalny, codzienny język. Say It Better. Angielski to zawierająca 132 strony książka z kursem wymowy, skierowana do osób na różnym poziomie zaawansowania. Każdy z 54 rozdziałów przedstawia sposób wymawiania danego dźwięku, przykłady wyrazów, w których występuje, i najczęstsze błędy, jakie popełniają osoby uczące się angielskiej wymowy. Publikacja obejmuje dostęp do nagrań MP3 oraz różnorodnych ćwiczeń, które w serwisie i aplikacjach SuperMemo wspiera autorska metoda inteligentnych powtórek. W książce znajdziesz: - opis wszystkich dźwięków wymowy brytyjskiej i amerykańskiej - przykłady dźwięków w wyrazach - typowe błędy w wymowie - ćwiczenia - klucz odpowiedzi. Kupując książkę, otrzymujesz kod dostępu do multimedialnej wersji kursu z nagraniami MP3 i ćwiczeniami, dostępnej w aplikacjach i na platformie SuperMemo.com. Zawartość podręcznika może nieznacznie odbiegać od materiału kursów online w SuperMemo.com ? w kursach mogą wystąpić np. dodatkowe/inne zadania lub ćwiczenia, których nie ma w książce. Niezbędne wymagania techniczne dotyczące korzystania z materiałów multimedialnych znajdują na stronie SuperMemo.apps. SuperMemo.com to między innymi: - indywidualny dostęp do kursów na platformie internetowej i w aplikacjach SuperMemo (Windows, Android, iOS), online i offline - nagrania MP3 - automatyczna synchronizacja postępów nauki między Twoimi urządzeniami - funkcja rozpoznawania mowy, która interpretuje Twoją odpowiedź i motywuje Cię do wypowiadania się na głos podczas wykonywania ćwiczeń - oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana autorska metoda inteligentnych powtórek SuperMemo, pozwalająca zapamiętywać tysiące słów i informacji z blisko 100% skutecznością.

129,90 zł
105,22 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 24,68 zł

1 osoba kupiła
17
Wielkie religie świata w języku i kulturze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie religie świata w języku i kulturze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Zbiór artykułów, który oddajemy w Państwa ręce, porusza kwestie związane z odzwierciedleniem wpływu chrześcijaństwa a ściślej, rożnych konfesji chrześcijańskich na język i kulturę przede wszystkim narodów słowiańskich na przestrzeni wieków. Zdajemy sobie sprawę, że problematykę wpływu chrześcijaństwa na rozmaite aspekty życia człowieka poruszano już na wielu konferencjach naukowych, wciąż jednak można ją zaliczać do kręgu zagadnień niewyczerpanych i godnych szczegółowych analiz.Żyjemy w świecie coraz bardziej zlaicyzowanym, relatywizującym wartości chrześcijańskie, którymi kierowały się przeszłe pokolenia Europejczyków. Oddając w Państwa ręce tak różnorodną tematycznie monografię wieloautorską, żywimy nadzieję, że jej lektura uzmysłowi, jak chrześcijaństwo bezpośrednio czy pośrednio inspirowało i inspiruje poszczególne osoby bądź całe narody czy lokalne społeczności. Przy tworzeniu tej pracy przyświecała nam myśl, że bez znajomości chrześcijaństwa nie da się zrozumieć historii, kultury, literatury i sztuki, a przede wszystkim losów narodów Europy oraz Bliskiego Wschodu.

35,70 zł
32,84 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,86 zł

1 osoba kupiła
18
Wykłady z analizy matematycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady z analizy matematycznej
Dostępny
32 szt.

Niniejsza książka powstała na podstawie wykładów z analizy matematycznej, prowadzonych przez autora dla studentów ?zyki. Może być również pomocna w nauczaniu matematyki studentów chemii, matematyki zaocznej i wydziałów politechnik, na których wykłada się analizę matematyczną jako osobny przedmiot. W stosunku do pierwszego wydania zmienił się zakres prezentowanego materiału. Dodano m.in. nowy rozdział poświęcony teorii dystrybucji. Wprowadzono także nowe fragmenty dotyczące równań cząstkowych ?zyki matematycznej.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

1 osoba kupiła
19
Zdrowe kolana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe kolana
Dostępny
15 szt.

Kłucie, ciągnięcia, tkliwość kolana - takie objawy powodują niepewność, zmniejszają ruchomość i prowadzą do nieprawidłowej postawy, a co za tym idzie - do utraty witalności i gorszego samopoczucia. O kolana trzeba dbać. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom można zapobiegać dolegliwościom, łagodzić je, a nawet likwidować. W poradniku: 120 ćwiczeń rozciągających, wzmacniających i poprawiających stabilność kolan 362 kolorowe zdjęcia ilustrujące ćwiczenia wraz z opisem plan codziennych treningów ćwiczenia różnych struktur powięziowych Bądź aktywny - rozpocznij własny program ćwiczenia kolan! SPIS TREŚCI: Przedmowa Przedmowa do pierwszego wydania polskiego Do rzeczy? Dlaczego sami powinniśmy dbać o własne zdrowie? Systematyczne ćwiczenia poprawiają sprawność fizyczną Wgląd w kolano Prawidłowo funkcjonujące elementy budulcowe kolana ? łąkotka, więzadła poboczne i krzyżowe, torebka stawowa, rzepka, chrząstka stawowa, mięśnie, zapewniają stabilność największego stawu w ludzkim organizmie Zużycie stawu: zwyrodnienia stawu kolanowego Wpływ na zużycie się stawu mają: wady postawy, nieprawidłowe obciążenie, stany zapalne, złamania kości i inne uszkodzenia kolana Znaczenie aktywności fizycznej przy zwyrodnieniu stawu kolanowego Różne formy aktywności fizycznej. Odpowiednio dobrany ruch pozytywnie wpływa na istniejące już zwyrodnienie stawów Program ćwiczeń dla zdrowych kolan Ćwiczenia (120) poprawiające sprawność kolan po zwyrodnieniach, endoprotezoplastyce, kontuzjach i operacjach. Odzież i obuwie oraz właściwie dobrane przybory do ćwiczeń Ćwiczenia dla początkujących i zaawansowanych Podstawowe zasady dbania o kolana Załącznik Dzienniczek treningowy. Program ćwiczeń dla początkujących i zaawansowanych Skorowidz

75,00 zł
1 osoba kupiła
20
Zestaw heksagonalny 51 elementów Frozen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw heksagonalny 51 elementów Frozen
Beniamin
Dostępny
8 szt.

Zestaw heksagonalny 51 elementów FROZENWieloelementowy zestaw pisaków, kredek, farbek oraz kredek woskowych z motywem z filmu Frozen II.

36,84 zł
35,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

1 osoba kupiła
21
Mata do puzzli do 1000 elementów (59 x 100 cm) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata do puzzli do 1000 elementów (59 x 100 cm)
Gibsons
Dostępny
9 szt.

Wielu z nas układa swoje ulubione puzzle bezpośrednio na stole. Co robić, kiedy to miejsce przestaje być dla nich bezpieczne? Przecież często zdarza się, że nie kończymy naszego dzieła za pierwszym razem. Wtedy z pomocą przychodzi nam mata do układania puzzli. To obowiązkowe akcesoria każdego miłośnika puzzli. Prezentowana mata jest odpowiednia dla każdego rozmiaru do 1000 elementów puzzli. To wysokiej jakości produkt, który można z łatwością zwinąć i przetransportować. Aby uniknąć zagnieceń, rolka jest umieszczana wokół tekturowego bębna, który zapewnia bezpieczne przechowanie elementów podczas przenoszenia. Gumki i rzepy sprawiają, że wszystko pozostaje na swoim miejscu! Wymiary rozwiniętej maty: 59.0 x 100.0 cm

84,00 zł
75,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
22
Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki
Dostępny
3 szt.

Przewodnik do ćwiczeń skierowany jest przede wszystkim do studentów biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a także innych uczelni wyższych, w których realizowane są przedmioty obejmujące zagadnienia związane ze statystyką i matematyką. Zagadnienia dotyczące statystyki zostały dobrane w ten sposób, aby student mógł poznać nie tylko podstawowe pojęcia używane w statystyce, ale też sposób planowania doświadczeń oraz wybrane metody analizy statystycznej uzyskanych wyników badań (np. testy t-Studenta czy jednoczynnikową analizę wariancji). Część statystyczna obejmuje również tematy dotyczące rachunku prawdopodobieństwa i zmiennych losowych. W części matematycznej przewodnika zamieszczono podstawowe informacje na temat wybranych zagadnień z analizy matematycznej (ciągi liczbowe, szeregi liczbowe, pochodne funkcji, wybrane metody obliczania całek nieoznaczonych i oznaczonych).Każdy rozdział przewodnika zawiera wstęp teoretyczny, przykłady ze szczegółowym opisem ich rozwiązań oraz zadania do samodzielnego rozwiązania. Treści zadań w części statystycznej przewodnika dotyczą głównie problematyki z zakresu nauk biologicznych i medycznych, więc mogą być pomocne w prawidłowym opracowaniu statystycznym wyników badań naukowych.Na końcu przewodnika znajdują się odpowiedzi do zamieszczonych w książce zadań oraz tablice statystyczne i wzory matematyczne przydatne do ich rozwiązania. Z uwagi na to, że większość zadań ze statystyki należy rozwiązać wykorzystując tryb statystyczny kalkulatora naukowego, na końcu przewodnika zamieszczono przykładowe instrukcje obsługi, które ułatwią pracę z takimi kalkulatorami.

31,50 zł
28,98 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

1 osoba kupiła
23
Plastik? Nie, dziękuję! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastik? Nie, dziękuję!
Dostępny
130 szt.

Plastik jest obecny w naszym życiu na każdym kroku. To bardzo praktyczne! Jednak kiedy plastik trafia do śmieci, staje się zagrożeniem dla ludzi i dla zwierząt. Ptaki, ryby czy inni mieszkańcy mórz zjadają plastikowe odpadki, które tam trafiły, i przez to umierają. Jeśli na naszym stole pojawia się ryba, która żywiła się plastikiem, to tworzywo sztuczne trafia też do naszych organizmów? W tej książeczce oprócz mnóstwa informacji na temat tworzyw sztucznych znajdziesz wiele prostych pomysłów, jak ograniczyć zużycie plastiku. Przyłącz się do nas!

3,00 zł
2,99 zł

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
24
BIM w cyklu życia mostów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BIM w cyklu życia mostów
Dostępny
152 szt.

Wielu inżynierów utożsamia BIM wyłącznie z rozwinięciem technik CAD do trzeciego wymiaru i atrakcyjnymi wizualizacjami architektów, które w praktyce faktycznie mają ograniczoną przydatność przy opisywaniu prętów zbrojeniowych i spoin albo nadzorowaniu brygad robotników na budowie. Tymczasem doświadczenia krajów, które mają najwyższy poziom implementacji BIM, pokazują, że ta metodyka jest pierwszym i koniecznym krokiem w kierunku cyfryzacji procesów budowlanych, a w dalszych etapach również automatyzacji i robotyzacji całej branży. Tego rozwoju nie da się już zatrzymać. Niniejsza publikacja porusza zagadnienia związane z projektowaniem, budową i zarządzaniem obiektami mostowymi w kontekście metodyki BIM. Przedstawiono w niej obiektowe podejście do modelowania mostów, które w przyszłości będzie polegać m.in. na tworzeniu ich cyfrowych bliźniaków (digital twins). Autor prowadzi czytelnika przez kolejne etapy cyklu życia mostów, pokazując, jak ich wirtualne modele i powiązane z nimi cyfrowe technologie będą wpływać na procesy planowania, realizacji i utrzymania mostów. Książka zilustrowana została wieloma praktycznymi przykładami, które pochodzą z inżynierskiej i naukowo-badawczej aktywności autora oraz jego zespołu.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

25
Singled Out, 3 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Singled Out, 3 CD
Shakin' Stevens, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Never 2. Somebody Touched Me 3. Justine 4. Treat Her Right 5. Endless Sleep 6. Spooky 7. Hot Dog 8. Hey Mae 9. Marie, Marie 10. Shooting Gallery 11. This Ole House 12. You Drive Me Crazy 13. Green Door 14. It's Raining 15. Oh Julie 16. Shirley 17. Give Me Your Heart Tonight 18. I'll Be Satisfied CD 2 1. It's Late 2. I Cry Just a Little Bit 3. Your Mama Said You Cried in Your Sleep Last Night 4. A Rockin' Good Way (To Mess Around and Fall in Love) 5. A Love Worth Waiting For 6. A Letter to You 7. Teardrops 8. Breaking Up My Heart 9. Lipstick Powder and Paint 10. Turning Away 11. Because I Love You 12. A Little Boogie Woogie (In the Back of My Mind) 13. Come See About Me 14. What Do You Want to Make Those Eyes at Me For 15. Feel the Need in Me 16. How Many Tears Can You Hide 17. True Love CD 3 1. Jezebel (7'' Remix) 2. Love Attack 3. I Might (Extended Version) 4. Yes I Do 5. Pink Champagne 6. My Cutie Cutie 7. Radio 8. I Can Help 9. Trouble 10. Now Listen 11. Last Man Alive 12. Down Into Muddy Water 13. Down in the Hole 14. Wild At Heart (Neros Single Version) 15. Blue Christmas 16. Merry Christmas Everyone 17. The Best Christmas of Them All 18. I'll Be Home This Christmas 19. Echoes of Merry Christmas Everyone

57,90 zł
53,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

26
Sztuczna inteligencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuczna inteligencja
Dostępny
80 szt.

Historia robotyki i sztucznej inteligencji jest pod wieloma względami także historią prób opanowania takich technologii przez ludzkość. Od czasu powstania praskiego Golema toczą się dyskusje na temat tego, jaki stopień niezależności powinny mieć takie jednostki i jak się upewnić, że nie zwrócą się przeciwko nam, jej wynalazcom. Liczne najnowsze postępy we wszystkich aspektach badań, rozwoju i wdrażania inteligentnych systemów są dobrze nagłośnione, ale kwestie bezpieczeństwa i ochrony związane ze sztuczną inteligencją są rzadko poruszane. Książka Sztuczna inteligencja. Bezpieczeństwo i zabezpieczenia, której redaktorem jest Roman V. Yampolskiy, skupia się na tym fundamentalnym problemie. Publikacja składa się z rozdziałów autorstwa czołowych badaczy zajmujących się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji, dotyczących różnych aspektów problemu sterowania sztuczną inteligencją w odniesieniu do rozwoju bezpiecznej sztucznej inteligencji. Książka jest pierwszym wydanym tomem poświęconym wyzwaniom związanym z konstruowaniem bezpiecznej i zaawansowanej inteligencji maszynowej.

114,00 zł
100,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,68 zł

27
Sommernachtskonzert 2020 / Summer Night Concert 2020. Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
90,90 zł
28
Sommernachtskonzert 2020 / Summer Night Concert 2020. DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
29
Pluszowe samochody Lumo assortment 6 x 1 zestaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszowe samochody Lumo assortment 6 x 1 zestaw
Tactic
Dostępny
14 szt.

Samochody pluszowe z serii Lumo Stars. Zestaw-Kolekcja 6 wzorów samochodzików w różnej kolorystyce.

473,55 zł
388,31 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 85,24 zł

30
Psycho. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
31
A Letter From Slowboat. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
Powiadomienie
32
Wakacje u dziadków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje u dziadków
Zarębska Magdalena, Bis
Dostępny
43 szt.

rojaczki Laura, Tymek i Amelia wyjeżdżają do dziadków na wieś na całe wakacje. Trochę będą tęsknić za rodzicami, którzy zostali w mieście, jednak szybko zajęcia, z którymi nie miały do tej pory do czynienia, całkowicie zajmą im czas. Kupowanie małych kurczaków na targu, pielenie ogródka, pomoc babci przy sprzątaniu kościoła okażą się równie atrakcyjnymi przygodami jak wyprawa do lasu po poziomki, jazda pociągiem czy spływ kajakowy. Aż żal będzie wracać do miasta! Czyta Dominika Kluźniak

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

33
Podkurek Opowiadania z Beatą w tle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkurek Opowiadania z Beatą w tle
Dostępny
25 szt.

Zamieszczone w książce opowiadania są wyborem z bogatej twórczości literackiej Wojciecha Wiśniewskiego ? wyborem dokonanym przez Autora. Powstawały na przestrzeni wielu lat, począwszy od debiutanckiego utworu "Beata ma oczy brązowe", który pierwotnie ukazał się w czasopiśmie ?Świat Młodych? w 1962 r., po napisane przez Niego wiosną 2020 r. takie opowiadania, jak "Zupa ogonowa", "Walery z Otwocka" czy "Bez kamizelki". Publikację dopełniają zdjęcia, ilustracje, zapiski oraz inne materiały z domowego archiwum Autora, tworząc w ten sposób opowieść o ludzkich emocjach, przeżyciach i doświadczeniach.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

34
Merapi i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Merapi i inne opowiadania
Dostępny
23 szt.

"Merapi" to szesnaście z życia wziętych opowiadań, które łączy wspólny motyw: moment w którym starannie skrywane uczucia i emocje wymykają się spod kontroli, popychając bohaterów do niezrozumiałych dla otoczenia decyzji i zachowań. Historie pasji, namiętności i napięć, które obnażają jakąś cząstkę prawdy o dzisiejszym globalnym świecie i o nas samych. Lekki styl opowiadań, ich wartka akcja i zaskakujące zakończenia sprawiają, że opowiadania czyta się jednym tchem, ale jednocześnie są zachętą do głębszej refleksji. Merapi to nazwa aktywnego indonezyjskiego wulkanu, który w wyniku erupcji pochłonął życie setek ludzi. Jednocześnie poprawił warunki bytowe tym, którzy przeżyli, użyźniając uprawianą przez nich ziemię. Niektórzy tubylcy uważają go za boga, inni ? za przekleństwo.

37,50 zł
27,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,50 zł

35
Bobas mówiący pierwsze słowa, 38 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobas mówiący pierwsze słowa, 38 cm
Bayer
Dostępny
8 szt.

„First Words Baby” to miękka lalka ze śpiącymi oczami i 24 funkcjami o wielkości 38.0 cm. Kiedy naciskasz jej brzuch, śmieje się, płacze lub wydaje inne różne dźwięki dziecka. Zestaw zawiera smoczek i butelkę. Wymiary: 38.0 x 12.5 x 8.0 cm

131,94 zł
121,38 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,56 zł

36
PLAYBIO Fantacolor design 80903 QUERCETTI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYBIO Fantacolor design 80903 QUERCETTI
Quercetti
Dostępny
168 szt.

Fantacolor to ponadczasowa gra konstrukcyjna, która angażuje dzieci od pokoleń. Poprzez wkładanie kołeczków na podstawkę, dzieci mogą dowolnie wyrażać swoją kreatywność podczas ćwiczenia koordynacji oko-ręką. Zabawka umożliwia tworzenie nieskończonej liczby kompozycji, które zapewnią całkowicie bezpieczną zabawę na wiele godzin. Podstawka nie posiada ostrych krawędzi i umożliwia przechowywanie wszystkich elementów po skończonej zabawie. Playbio to nowa seria produktów ekologicznych włoskiego producenta Quercetti. Produkty przygotowane są z kompozytu biologicznego pochodzącego z włókien drewnianych i specjalnego plastiku. Drewniane włókna, które zwykle są utylizowane jako odpady pochodzą z tartaków, które posiadają odpowiednie certyfikaty środowiskowe. Większa zawartość drewna pozwala o zredukowanie ilości dwutlenku węgla niezbędnej przy produkcji aż o 80%. Po użyciu, zabawka może być 100% poddana recyklingowi. Wymiary: 36 x 27.5 x 6 Wiek: 3+

107,59 zł
97,91 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 9,68 zł

37
Mata podłogowa, miasto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata podłogowa, miasto
Askato
Dostępny
1 szt.

Zestaw piankowych puzzli, z których można zbudować miasto. Elementy można dowolnie konfigurować i tym samym zmieniać układ miasteczka. Ulice są o szerokości 5 cm, także będą idealne dla małych samochodzików. Na matach znajdują się ulice, a także atrakcje miasta (fontanny, zoo). Mata może posłużyć jako miejsce do zabawy, siedzenia lub jako droga dla samochodzików czy lalek.

75,90 zł
63,00 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,90 zł

38
Bayer Wózek głęboki dla lalki Trendy Set fioletowo-różowy 13057AB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayer Wózek głęboki dla lalki Trendy Set fioletowo-różowy 13057AB
Bayer
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Trendy to piękny,nowoczesny i kolorowy wózek dla lalek. Stworzony dla lalek o długości do 46 cm. Dzięki regulowanemu uchwytowi wózek jest odpowiedni także dla małych dziewczynek. Ponadto wózek można szybko złożyć, co ułatwia transport. Zintegrowany koszyk na zakupy może pomieścić wszystko, co jest potrzebne na wycieczkę dla mamy i jej ukochanej lalki. Dostawa w pięknym pudełku. Wysokość uchwytu (cm): 39-68, wymiary (cm): 67 x 41 x 68

297,90 zł
274,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 23,83 zł

39
Zestaw kuchenny, ciastka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kuchenny, ciastka
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Ten zestaw spodoba się każdej małej gospodyni domowej W zestawie kuchennym znajduje się wszystko, czego potrzebuje Twoja pociecha, aby urządzić mini przyjęcie. Przygotuj spotkanie towarzyskie i poczęstuj gości pysznymi ciastkami. Zestaw zawiera 6 ciasteczek,1 pucharek lodów, 1 lód w kubeczku, paterę na ciasto, talerzyk, nóż oraz pudełko na ciasta. Wymiary opakowania: 42.0 x 31.0 x 7.0 cm

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

40
Zestaw kuchenny, ciastka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kuchenny, ciastka
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Ten zestaw spodoba się każdej małej gospodyni domowej W zestawie kuchennym znajduje się wszystko, czego potrzebuje Twoja pociecha, aby przygotować mini przyjęcie. Przygotuj spotkanie towarzyskie i poczęstuj gości pysznymi ciastkami. Zestaw zawiera: 9 ciasteczek, banknoty i monety, szczypce do ciasta, talerzyk. Wymiary produktu: 29.0 x 22.0 x 6.0 cm

20,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

41
Bayer Wózek dla lalki Combi Mega Set 18354AC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayer Wózek dla lalki Combi Mega Set 18354AC
Bayer
Dostępny
8 szt.

Ten piękny zestaw do zabawy jest idealny dla mam i tatusiów małych lalek, którzy chcą się opiekować lalką lub pluszową zabawką. Zawarty w zestawie nowocześnie zaprojektowany wózek dla lalek ma regulowany uchwyt (51-73 cm), dzięki czemu łatwo dopasowuje się do wzrostu dziecka. Pokrowiec wózka dla lalek w obu przypadkach - w pozycji siedzącej lub leżącej - ochroni lalkę przed słońcem i wiatrem. Obrotowe przednie koła gwarantują stabilne pokonywanie zakrętów. Ponadto w zestawie znajduje się łóżeczko i śpiwór aby lalka mogła spokojnie uciąć sobie drzemkę. Wózek jest odpowiedni dla lalek do 46 cm, śpiwór i łóżeczko turystyczne dla lalek do 42 cm. Dodatkowe plastikowe akcesoria: butelka, smoczek, talerz, łyżka, widelec i artykuły pielęgnacyjne. Wysokość rączki (cm): 51-73. Wymiary (cm): 67 x 15 x 69

442,71 zł
407,29 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 35,42 zł

42
Adrenalyn XL. Megazestaw startowy FIFA 365 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrenalyn XL. Megazestaw startowy FIFA 365 2021
Panini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

Karty zawierają zdjęcia gwiazd 18 klubów piłkarskich, a 80% z nich wydrukowana jest specjalną techniką poligraficzną, która zwiększa ich atrakcyjność. Do kolekcji dołączają 3 nowe kategorie - elite, dominators i titans. Cała kolekcja to ponad 400 kart o różnych wartościach, które mogą być wykorzystywane zarówno do kolekcjonowania jak i gry online. Megazestaw startowy zawiera album kolekcjonera do przechowywania kart, 4 saszetki z kartami (łącznie 24 karty) + 4 karty z limitowanej edycji, kartę „Monety” do wykorzystania w grze online oraz przewodnik po kolekcji. Megazestaw startowy to świetny sposób na rozpoczęcie swojej kolekcji.

37,70 zł
33,55 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,15 zł

43
Adrenalyn XL. Karty piłkarskie FIFA 365 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrenalyn XL. Karty piłkarskie FIFA 365 2021
Panini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.10

Karty zawierają zdjęcia gwiazd 18 klubów piłkarskich, a 80% z nich wydrukowana jest specjalną techniką poligraficzną, która zwiększa ich atrakcyjność. Do kolekcji dołączają 3 nowe kategorie - elite, dominators i titans. Cała kolekcja to ponad 400 kart o różnych wartościach, które mogą być wykorzystywane zarówno do kolekcjonowania jak i gry online. Opakowanie zawiera 6 saszetek oraz 2 karty z limitowanej edycji co łącznie daje 50 kart. Wymiary opakowania: 17.0 x 7.0 x 4.0 cm

27,30 zł
24,30 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,00 zł

44
Pistolet Na Strzałki Akcesoria Mega Creative 460086 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet Na Strzałki Akcesoria Mega Creative 460086
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

Zalety produktu Pistolet Mega Creative najlepsza strzelanka, zapewni niezwykle emocjonującą zabawę każdemu chłopcu dużemu i małemu, popraw swoje umiejętności i trafiaj do celu W zestawie znajduje się 1 x pistolet ,14 x bezpieczne piankowe pociski ,dzięki czemu Twoje dziecko może bawić się wyrzutnią bez obaw, 1 x tarcza, 1 x lornetka, 1 x kajdanki, 1 magazynek na pociski. Pociski trzeba umieścić w magazynku, po naciśnięciu uchwytu pocisk wystrzeliwuje z pistoletu. Zabawka wykonana z plastiku i pianki. Przeznaczona dla dzieci od lat 6.Wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 52x28x6 Waga opakowania kg. 0,67kg. Wymiary produktu pistolet duży dł. x wys. x gł. cm 18,5x14x5 Nie wymaga zasilania bateriami. Produkt pakowany w karton z okienkiem.

75,90 zł
56,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,97 zł

45
Samolot, 18 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot, 18 cm, mix wzorów
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak

Samolot Mega Creative to coś dla wielbicieli przestworzy. Bez wątpienia ta zabawka zapewni twojemu dziecku mnóstwo wspaniałej zabawy. Zalety produktu: • efekty świetlne i dźwiękowe, • funkcja pull back, dzięki czemu po pchnięciu zabawka samodzielnie kontynuuję jazdę, • dostępny w trzech wersjach kolorystycznych. Produkt w całości wykonany jest z plastiku. Rozmiar opakowania: 38.0 x 7.0 x 30.0 cm Zasilanie: 3 x baterie AG13 (w zestawie) Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

13,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,91 zł

46
Happy doctor. Zestaw mój mały szpital - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy doctor. Zestaw mój mały szpital
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Jako dyspozytor przyjąłeś zgłoszenie o wypadku. Musisz wysłać na ratunek pokrzywdzonym wszystkie jednostki. Z zestawem „Mój mały szpital” udzielenie pomocy to błahostka. To taki mały szpital na kółkach, lekarz i samochód pogotowia od Mega Creative wraz z helikopterem są gotowi do udzielania pomocy. Zabawka wykonana z plastiku. Zawartość zestawu: • ambulans, • helikopter, • lalka-pielęgniarka, • wózek inwalidzki, • nosze, • łóżko dla pacjenta, • zestaw do EKG, • toaleta/łazienka • lekarstwa, • strzykawka, • podręczna apteczka. Wymiary opakowania: 51.0 x 34.0 x 15.5 cm Wymiary ambulansu: 26.0 x 14.5 x 12.5 cm

113,90 zł
85,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 28,47 zł

47
Schowek
79,00 zł
48
Frecuencias A2.1. Zeszyt ćwiczeń do języka hiszpańskiego, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Frecuencias A2.1. Zeszyt ćwiczeń do języka hiszpańskiego, część 1
Dostępny
36 szt.

Zeszyt ćwiczeń umożliwiający usystematyzowanie wiedzy z podręcznika i wykorzystanie jej w praktyce poprzez motywujące aktywności do samodzielnej nauki. Zawiera rozdziały od 1–5. Obejmuje: • aneksy i rozwiązania zadań dotyczących m.in. gramatyki i komunikacji, • klucze odpowiedzi, • tablice czasowników, • transkrypcje, • dostęp do odsłuchów w internetowym systemie ELEteca (ważny przez 18 miesięcy od momentu aktywacji)

46,20 zł
42,04 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,16 zł

49
Zszywacz Met 12k 10 Starpak 280m Bordo pudełko 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
50
Zszywacz Met 12k 10 Starpak 280m Czarny pudełko 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz Met 12k 10 Starpak 280m Czarny pudełko 12/144
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

11,99 zł
Powiadomienie
51
Zszywacz Met 12k 10 Starpak 280m Granat pudełko 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
52
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Boże Narodzenie Las Craft with Fun 463721 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Boże Narodzenie Las Craft with Fun 46...
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.27

Zalety produktu idealne do zdobienia kartek świątecznych, świetnie sprawdzą się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka czy dodatki na Boże Narodzenie. Wszystkie ozdoby posiadają samoprzylepną taśmę. Miękkie piankowe naklejki od CRAFT WITH FUN. Żywe kolory, różnorodne kształty i wzory dają praktycznie nieskończoną ilość możliwości ich stosowania. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii CRAFT WITH FUN Zawartość opakowania 50 szt. piankowych naklejek, choinka, bombka, gwiazdka. Wszystkie elementy wykonane z pianki. Przeznaczone dla dzieci od lat 3 . Wymiary/waga wymiary opakowania szer. x wys. cm 11,5x17x2,waga produktu w opakowaniu kg 0,014 kg. Pakowany w woreczek z zawieszką . iner 12 szt.

10,20 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,7%
oszczędzasz 2,21 zł

53
Craft with Fun Ozdoba Bn Eva Ciasteksprzyl 3w1 Pbh 12/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

54
Seven Lies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seven Lies
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

I devoured Seven Lies in less than 24 hours. Such a clever, deliciously dark page turner and a compelling read Alice Feeney, author of SOMETIMES I LIE A dark, gripping story with one of the most interesting and compelling narrators I've ever encountered. Highly recommended Shari Lapena, author of THE COUPLE NEXT DOOR 'Friends forever' becomes a weapon swung with fatal force in Elizabeth Kay's debut. A thriller deftly told through seven lies, the calmly manipulative Jane is a protagonist who will haunt you long after you finish turning the pages. The truth, it turns out, can be far more dangerous than any lie....It's going to be the next massive thriller. Pandora Sykes Dark, vivid, and engrossing. You won't want to put this one down! Cara Hunter, author of CLOSE TO HOME Seven Lies is the perfect psych thriller - smart, dark and morally ambiguous. I loved it. Tammy Cohen, author of WHEN SHE WAS BAD

36,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

55
Ninth House - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ninth House
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

The instant SUNDAY TIMES and NEW YORK TIMES bestseller, and Goodreads Choice Award winner, that Stephen King calls ?Impossible to put down?. Leigh Bardugo?s Sunday Times and New York Times bestselling adult debut is a mesmerising tale of power, privilege and dark magic set among the Ivy League elite. Galaxy ?Alex? Stern is the most unlikely member of Yale?s freshman class. A dropout and the sole survivor of a horrific, unsolved crime, Alex was hoping for a fresh start. But a free ride to one of the world?s most prestigious universities was bound to come with a catch. Alex has been tasked with monitoring the mysterious activities of Yale?s secret societies ? well-known haunts of the rich and powerful. Now there?s a dead girl on campus and Alex seems to be the only person who won?t accept the neat answer the police and campus administration have come up with for her murder. Because Alex knows the secret societies are far more sinister and extraordinary than anyone ever imagined. They tamper with forbidden magic. They raise the dead. And sometimes they prey on the living . . .

48,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

56
Grand Union - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grand Union
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.08

The first ever collection of stories from the bestselling and beloved author of Swing Time and White Teeth 'She's already one of our best novelists and essayists, this reminds us that her short stories are right up there too' Observer 'Sexy and hilarious. There is no moment in Grand Union when we are not entertained, or doubt that we are in the company of one of our best contemporary writers' Guardian 'Brilliant. Another slam dunk. Street life, patois, music, food, clothes, hair: Smith has her finger on the pulse of life and the utter weirdness of whatever has just become normal. This is a book of and for the times, sobering in its clarity but bracingly witty and clever' Evening Standard 'Smith's dialogue crackles with mordant wit. This dazzling collection of stories will leave you with plenty to think about' Independent Interleaving ten completely new and unpublished stories with some of her best-loved pieces from the New Yorker and elsewhere, Zadie Smith presents a dizzyingly rich and varied collection of fiction. Moving exhilaratingly across genres and perspectives, from the historic to the vividly current to the slyly dystopian, Grand Union is a sharply alert and prescient collection about time and place, identity and rebirth, the persistent legacies that haunt our present selves and the uncanny futures that rush up to meet us.

41,10 zł
38,22 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,88 zł

57
A Time for Mercy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Time for Mercy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Deputy Stuart Kofer is a protected man. Though he?s turned his drunken rages on his girlfriend, Josie, and her children many times before, the police code of silence has always shielded him. But one night he goes too far, leaving Josie for dead on the floor before passing out. Her son, sixteen-year-old Drew, knows he only has this one chance to save them. He picks up a gun and takes the law into his own hands. In Clanton, Mississippi, there is no one more hated than a cop killer ? but a cop killer?s defence lawyer comes close. Jake Brigance doesn?t want this impossible case but he?s the only one with enough experience to defend the boy. As the trial begins, it seems there is only one outcome: the gas chamber for Drew. But, as the town of Clanton discovers once again, when Jake Brigance takes on an impossible case, anything is possible ?

90,00 zł
85,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,50 zł

58
Nowa humanistyka. Tom 60. Pamięć perwersyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa humanistyka. Tom 60. Pamięć perwersyjna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.30

Jan Borowicz – kulturoznawca i psychoterapeuta psychoanalityczny, pracownik Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się teorią psychoanalityczną i badaniami polskiej pamięci. Autor książki Nagość i mundur. Ciało w filmie Trzeciej Rzeszy (2015) i współautor książki Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej (2017). Pamięć perwersyjna. Pozycje polskiego świadka Zagłady to książka, z którą warto dyskutować i rozmowa ta jest pasjonująca, a jej stawka wysoka. Debatujemy o kategoriach bardzo istotnych dla zrozumienia polskiej kultury i społeczeństwa. Przyglądamy się pracy budowania narzędzi krytycznych. Próbujemy wraz z autorem wyczytywać subtelne treści z wybieranych do rozważań tekstów kultury. Zyski poznawcze są bezdyskusyjne. Przyjemność lekturowa – nie ulega żadnej wątpliwości: to świetnie napisana książka. prof. Roma Sendyka

45,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

59
Chiaro A2 edizione aggiornata podręcznik + online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiaro A2 edizione aggiornata podręcznik + online
Dostępny
2 szt.

hiaro! E un corso di lingua italiana diviso in tre livelli (A1, A2 e B1) che mira a sviluppare negli studenti la capacita di imparare e di comunicare fin da subito. Grazie a una progressione estremamente graduale, a obiettivi didattici di immediata comprensione e a una struttura regolare, e adatto anche a studenti che non abbiano mai appreso una lingua straniera. Chiaro! E un progetto approvato dal comitato scientifico del PLIDA - Societa Dante Alighieri. Questa edizione aggiornata di Chiaro! A2 presenta una veste grafica rinnovata e contiene alcune novita: il videocorso, che segue la progressione grammaticale e le tematiche delle unita del libro la pagina attivita video alla fine di ogni unita nuove foto alle pagine introduttive delle unita

144,70 zł
124,44 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 20,26 zł

60
Świnka Peppa Pływające Zwierzaki George - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa Pływające Zwierzaki George
Tomy
Dostępny
4 szt.

Zabawki Toomies dla najmłodszych to masa wesołej, aktywnej zabawy, która wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka. Baw się w wannie z Peppa Pig lub Georgiem! Zakończ dzień jak Świnka Peppa głośnym parskaniem i śmiechem! Od dziś kąpiel nie będzie już nudnym obowiązkiem! Zestawy składają się z 3 części: figurki świnki, zwierzątka oraz pontonu, które zapewnią dużo frajdy podczas kąpieli! Do wyboru mamy dwie kombinacje: Peppa z jednorożcem i pontonem, oraz George`a z pontonem i z jedną z jego ulubionych postaci dinozaurem. Zestaw idealnie sprawdzi się w kąpieli w wannie jak i na świeżym powietrzu w brodziku. Pomysłowa zabawa w wodzie, idealna do opowiadania historii i odgrywania ról, pomaga zwiększyć zaufanie do wody i rozwija umiejętności motoryczne. Od teraz codzienna kąpiel w wannie będzie czystą przyjemnością!

53,99 zł
51,29 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,70 zł

61
Świnka Peppa Figurki do wody z Świnką Mamą 3szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa Figurki do wody z Świnką Mamą 3szt
Tomy
Dostępny
7 szt.

Baw się w wannie z rodziną Peppa Pig! Zakończ dzień jak Świnka Peppa głośnym parskaniem i śmiechem! Od dziś kąpiel nie będzie już nudnym obowiązkiem! Zestaw 3 sztuk figurek, które zapewnią dużo frajdy podczas kąpieli! Każda figurka jest idealna dla małych rączek. Zrób plusk! Napełnij je wodą, naciśnij i psikaj! Każda postać ma na sobie kolorowe kostiumy kąpielowe, a Peppa i jej brat George są bezpiecznie wyposażeni w mini wodne rękawki do pływania. Zestaw idealnie sprawdzi się w kąpieli w wannie jak i na świeżym powietrzu w brodziku. Zestaw pomaga maluchom budować pewność siebie w wodzie i wokół niej. W miarę rozwijania umiejętności motorycznych posługiwania się zabawkami, dzieci nauczą się rozumieć przyczynę i skutek za pomocą psikania wodą oraz polubią odgrywać role i opowiadać historie. Zestaw dostępny jest w dwóch kombinacjach: Peppa, jej brat George i Mama Świnka oraz Peppa, George i Tata Świnka.

58,41 zł
55,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,92 zł

62
Nieruchomości szczególna staranność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieruchomości szczególna staranność
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Podstawy prawne zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz przepisy dotyczące rynku nieruchomości w PolsceKrajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami jest największą polską organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą przedsiębiorców związanych z zarządzaniem nieruchomościami i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, w tym ich związki oraz inne organizacje i jednostki organizacyjne o statusie przedsiębiorcy. Izba chroni interesy osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność związaną z zarządzaniem nieruchomościami oraz pośrednictwem w obrocie Nieruchomościami. Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami prowadzi ogólnopolski Centralny Rejestr Zarządców Nieruchomości KIGN i Pośredników w Obrocie Nieruchomościami KIGN oraz (jedyny w Polsce) Rejestr Zarządców Sądowych (Przymusowych).Marek Urban (1972) Absolwent Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie. Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania humanista. Przedsiębiorca, szkoleniowiec, aktywny uczestnik rynku nieruchomości w Polsce, wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za swoją działalność. Autor publikacji o tematyce ekonomicznej oraz związanej z rynkiem nieruchomości. Współpracował z czołowymi polskimi czasopismami i serwisami internetowymi przy tworzeniu nowych narzędzi promocji i marketingu medialnego.

36,00 zł
34,56 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,44 zł

63
Cave Club. GNL87 Lalka Slate + Taggy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cave Club. GNL87 Lalka Slate + Taggy
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.30

Oto Cave Club – grupa niesfornych młodych jaskiniowców, którzy wyprzedzają swoją epokę! Lalki Cave Club o szalonych fryzurach i neonowych stylizacjach oraz ich urocze prehistoryczne zwierzątka inspirują do opowiadania historii o zamierzchłych czasach. Każda postać ma wyjątkowego zwierzęcego towarzysza, grzebień i element dopasowany do swojej wyjątkowej osobowości. Punkty zgięcia w łokciach, nadgarstkach i kolanach umożliwiają odgrywanie pełnych akcji przygód takich jak ucieczka przed tyranozaurem lub omijanie płynącej lawy. Przenieś wyobraźnię w prehistoryczne czasy i odkrywaj nowe szalone historie z lalkami i zabawkami Cave Club. Era przyjaźni i zabawy trwa! Idealny prezent dla dzieci od 4 roku życia. Zbierz całą kolekcję!

71,90 zł
64,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,19 zł

64
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Ramone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Ramone
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego Auta i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Auta. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe. Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4.0 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

65
Tarot szamański - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot szamański
Dostępny
7 szt.

Książka w całości o szamanizmie, bez konkretnych wskazań na kulturalne, historyczne czy archetypowe korzenie tarota szamanów. Znajduje się w niej interpretacja podstawowych symboli ogólnych dla całej kultury szamańskiej. Dzięki tej książce przemówi do Ciebie niezwykła talia – otworzą się przed Tobą szamańskie światy, odnajdzie się Twój osobisty pomocnik i przewodnik, przemówi do Ciebie Twoje zwierzę siły. Talia szamanów jest w stanie odpowiedzieć dosłownie na wszystkie pytania bez wyjątku, dotyczące wszelkich aspektów naszego życia. Ale zrobi to w swoim własnym, indywidualnym stylu, nie zawsze zgodnym z tradycyjną interpretacją arkanów tarota. Ale warto zagłębić się w tę talię choćby ze względu na trafność jej podpowiedzi.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

66
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Zygzak McQueen w błocie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Zygzak McQueen w błocie
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.24

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego Auta i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Auta. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe. Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4.0 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

67
Auta. Mikroauto Dinoco Chick Hicks - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Mikroauto Dinoco Chick Hicks
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego Auta i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Cars. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe, Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

68
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto J.D. McPillar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto J.D. McPillar
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.05

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego „Auta” i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu „Auta”. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe. Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4.0 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

69
Auta. Mikroauto Murray Clutchburn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Mikroauto Murray Clutchburn
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.14

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego Auta i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Cars. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe, Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

70
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto H.J. Hollis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto H.J. Hollis
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.12

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego Auta i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Auta. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe. Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4.0 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

71
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Rex Revler - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Rex Revler
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego „Auta” i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu „Auta”. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe. Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4.0 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

72
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Cruz Ramirez - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cars. GKF65 Auta. Mikroauto Cruz Ramirez
Cars, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.07

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego Auta i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Auta. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe. Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4.0 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

73
Auta. Mikroauto Bucky Bearingly - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Mikroauto Bucky Bearingly
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.27

Przenieś się wraz z przyjaciółmi do świata znanego z filmu animowanego Auta i rozegrajcie pasjonujące wyścigi. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny i odtwórzcie je na nowo. Wymyślajcie własne scenariusze i historie. Wszystko to stanie się super łatwe z pomocą dokładnie wykonanych modeli samochodzików.Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Cars. Samochodziki posiadają metalowe nadwozie, dzięki czemu są bardzo trwałe, Każde auto posiada charakterystyczne malowanie i kształt.Długość autka: 4 cm.

16,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,3%
oszczędzasz 1,01 zł

74
Polska sztuka współczesna w oczach dzieci i .. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska sztuka współczesna w oczach dzieci i ..
Dostępny
4 szt.

Małgorzata Karczmarzyk podejmuje złożony problem uczestnictwa dzieci w kulturze wysokiej. Temat trudny zarówno ze względu na specyfikę poznawczą odbiorców (dzieci), jak i niełatwą sytuację społeczno-kulturową współczesnej sztuki wizualnej (przy ekspansji sztuki masowej). Tytuł prezentowanej książki niesie konotacje nieoczywiste, więc może być swego rodzaju prowokacją poznawczą. Książka może stać się mocnym argumentem za wyznaczaniem poważnych zadań poznawczych dzieciom już od najwcześniejszych etapów edukacji. Pokazuje bowiem możliwości poznawcze dzieci percepcji, umiejętności kojarzenia, wnioskowania, interpretacji symboli i metafor. To kompetencje poznawcze kluczowe dla dalszej edukacji oraz dla funkcjonowania w kulturze i świecie społecznym. Dzięki takim działaniom edukacyjnym, które proponuje Autorka, edukacja może się przyczynić do przełamania dominacji kultury niskiej w przestrzeni społecznej.

33,60 zł
30,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,69 zł

75
Uniwersalny system ochrony praw autorskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersalny system ochrony praw autorskich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Niniejsza monografia jest poświęcona analizie unormowań składających się na uniwersalny system ochrony praw autorskich. Znajomość norm prawa autorskiego o powszechnym zasięgu oddziaływania nabiera bowiem niezwykle istotnego znaczenia w dobie globalnego obrotu twórczością i pełni ważną funkcję zarówno w praktyce prawniczej, jak i w ramach badań naukowych z zakresu prawa własności intelektualnej. Łatwość reprodukcji utworów w formacie cyfrowym sprawia, że twórcy bardziej niż kiedykolwiek są narażeni na wykorzystanie ich dzieł przez nieuprawnione do tego podmioty zarówno w państwie, w którym po raz pierwszy udostępniono dany utwór, jak i poza jego granicami.

37,80 zł
34,78 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,02 zł

76
Dwujęzyczność i wychowanie dwujęzyczne z.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwujęzyczność i wychowanie dwujęzyczne z..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.08

Minęło wiele lat, odkąd Jules Ronjat analizował dwujęzyczny rozwój swojego syna. Pewien czas minął także od momentu pierwszego wydania niniejszej książki. Poglądy na temat dwujęzyczności dzieci ewoluowały - od skrajnego natywizmu doszliśmy do etapu ostrożnego entuzjazmu, zarówno w zakresie dwujęzyczności naturalnej, jak i sztucznej. Nadal jednak problematyka dwujęzyczności zajmuje badaczy w Polsce i poza jej granicami.Zdaniem Autorki tej publikacji dziecko w wielojęzycznym otoczeniu wymaga nietypowej perspektywy badawczej - z jednej strony związanej z koniecznością szukania wspólnych punktów odniesienia dla opisu funkcjonowania językowego dzieci w różnych odmianach dwujęzyczności, z drugiej strony podkreślającej walor docierania do tego, co jednostkowe i niepowtarzalne. Nieszablonowe w tej pracy jest również ujęcie logopedycznych aspektów dwujęzyczności, wnoszące do naukowej refleksji wiele otwartych pytań i ogólnoświatowych problemów. Szczegółowe zagadnienia lingwistyczne, dotyczące opisywanej problematyki, to m.in.: sfera słuchu fonemowego i fonetycznego, świadomość i aktywność językowa dzieci wzrastających w otoczeniu dwóch języków, zaburzenia mowy w dwujęzyczności. Liczne odwołania do anglojęzycznej literatury dostarczają cennych informacji na temat środowisk, w których dwujęzyczność już od dawna jest normą.Badania własne autorki wnoszą ducha eksperymentu do teoretycznych opisów części wstępnej. Dla współczesnych badaczy zjawiska dwujęzyczności staną się z pewnością ważnym źródłem obserwacji i zachętą do podjęcia samodzielnych analiz.

31,50 zł
28,98 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

77
Francuska szlachta liberalna a rewolucja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuska szlachta liberalna a rewolucja
Dostępny
3 szt.

Książka Francuska szlachta liberalna a rewolucja analizuje złożone relacje francuskiej szlachty liberalnej z Rewolucją Francuską. Stawiamy w niej pytanie, dlaczego wielu przedstawicieli francuskiej szlachty tak chętnie przyłączyło się do Rewolucji, nie tylko biorąc w niej czynny udział, lecz również zajmując eksponowane stanowiska w jej wydarzeniach i w strukturach rewolucyjnej władzy w latach 1789 1799. Każdy z czterech rozdziałów książki poświęcony jest odrębnej postaci, w kolejności: Chrtien-Guillaume de Malesherbes, Honor-Gabriel de Mirabeau, Philippe d'Orlans oraz Paul de Barras. I co istotne, każda z powyższych postaci wywodziła się z innego środowiska szlacheckiego, w kolejności: szlachta togi, rodowa arystokracja, arystokracja dworska spokrewniona z rodziną królewską, zubożała szlachta prowincjonalna. Książka wykazuje, że motywy, jakimi kierowali się czterej badani przez nas szlachcice na swej drodze do Rewolucji, były różne, zależnie od tego, do jakiego środowiska szlacheckiego należeli.

29,40 zł
27,05 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,35 zł

78
Józef Czechowicz i inni mitotwórcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Czechowicz i inni mitotwórcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Książka jest zbiorem interpretacji dzieł literackich, poglądów estetycznych trójki twórców, których dzieła powstawały w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Kluczowym kontekstem, który przewija się przez wszystkie odczytania jest szeroko i wieloaspektowo pojmowana kategoria mitu i jej realizacja w dziele literackim tego okresu. Z tego powodu najważniejszym poetą, któremu poświęcona połowę monografii jest Józef Czechowicz jeden z najważniejszych odnowicieli kategorii mitu i propagatora tworzenia pojmowanego jako imaginatywne mitotwórstwo. Oprócz niego ważną rolę w monografii pełnią odczytania utworów Władysława Sebyły i Brunona Schulza. W ich dziele porządek mitycznego tła ich dzieł literackich pełnił niepoślednią funkcję. Ważnym kontekstem odczytań jest wprowadzenie filozoficznych odwołań w duchu niemieckiej hermeneutyki a szczególnie pojęcie mitopoetyckiego odwrócenia formuły Hansa Georga Gadamera, która charakteryzuje formułę funkcjonowania hermetycznej literatury w postnietzscheańskim, dwudziestym wieku.

29,40 zł
27,05 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,35 zł

79
Współczesne problemy prawa do wizerunku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne problemy prawa do wizerunku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.21

Problematyka ochrony prawa do wizerunku, pomimo funkcjonowania na rynku wydawniczym stosunkowo wielu opracowań, ciągle zachowuje aktualność. Liczne dotyczące jej kwestie nie zostały rozstrzygnięte ani w judykaturze, ani w doktrynie. Należy wziąć pod uwagę, jako doniosłą praktycznie okoliczność, że skala eksploatacji wizerunku wynikająca z możliwości, jakie daje technika cyfrowa, jest nieporównywalna ze stopniem jego eksploatacji w czasach technik analogowych. Nie sposób także pominąć ciągle rosnącego znaczenia gospodarczego korzystania z wizerunku. Wymusza to wypracowanie nowego spojrzenia na ochronę prawa do wizerunku.

33,60 zł
30,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,69 zł

80
Behawioralny portfel inwestycyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Behawioralny portfel inwestycyjny
Dostępny
5 szt.

Tak znana i uznana Autorka, jak prof. Elżbieta Ostrowska, stanowi bez wątpienia jeden z filarów rangi i wysokiego poziomu niniejszego dzieła, które odznacza się niewątpliwymi walorami merytorycznymi i metodycznymi, stanowi oryginalną, wartościową i potrzebną próbę zaprezentowania istotnych wybranych problemów naukowych z zakresu dyscypliny: ekonomia i finanse (głównie rynki finansowe, rynek kapitałowy, giełda papierów wartościowych, portfel inwestycyjny). Książka dowodzi też, że Autorka dysponuje bogatą, profesjonalną wiedzą, stosownym warsztatem naukowym i przygotowaniem do uprawiania pracy naukowej na wysokim poziomie.Z recenzji prof. zw. dr. hab. Stanisława Flejterskiego

31,50 zł
28,98 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

81
Okiem młodych badaczy. O duchowości i religijności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okiem młodych badaczy. O duchowości i religijności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Czym jest duchowość oczami młodego badacza? Co nam daje? Po co angażujemy się w duchowe działania? Odpowiedź nie jest prosta, ale przynajmniej warto jej poszukiwać, bo jesteśmy istotami duchowymi, które budują wewnętrzny świat na podstawie jego doświadczania, interakcji z nim, w tym relacji interpersonalnych, własnych przemyśleń czy uczuć. Do tego potrzebna jest tożsamość, która konstytuuje nasze niepowtarzalne ja, moralność by znać reguły postępowania służące rozwojowi i nie krzywdzące innych, nasze ciało dające szansę przemieszczania się i ciekawej interakcji odczuć świata fizycznego. W tym wszystkim poszukujemy sensu życia i szansy na samorozwój. Duchowa sfera, prawdopodobnie dzięki duchowej inteligencji, umożliwia nam sterowanie tymi procesami. Czy mamy zatem jeszcze szansę odkryć coś nowego? Tak. Propozycje dotyczą nowej duchowości, kwantowej teorii świadomości, duchowości ekologicznej czy religii przyszłości ukazującej psychologiczne oblicze walki o ratowanie klimatu na Ziemi. Warto się zetknąć z tymi zagadnieniami, by ocenić, jaka przyszłość psychologiczna nas czeka.

25,20 zł
23,18 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

82
Wybrane zagadnienia z najnowszej prozy rosyjskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane zagadnienia z najnowszej prozy rosyjskiej
Dostępny
3 szt.

Zależało mi, by skrypt został napisany językiem przystępnym, zrozumiałym dla szerokiego grona odbiorców. Wszak to pomoc dydaktyczna, a nie tekst naukowy. Czy mi się to udało, czytelnik sam osądzi. Zawartość pomocnika stanowi efekt subiektywnego wyboru lektur i literatury krytycznej. Jestem świadoma, że zaproponowany wykaz utworów można uzupełnić lub nawet stworzyć, liczącą nie mniej pozycji, alternatywną listę. Starałam się, by teksty te były reprezentatywne dla procesu historycznoliterackiego obejmującego najnowszą prozę rosyjską i ukazywały obraz współczesnej Rosji w jej wielowymiarowym (także tym bardziej rozrywkowym) aspekcie. Dziękuję moim studentom za inspirację do napisania tej książki. Mam nadzieję, że czytanie współczesnej rosyjskiej literatury jest i pozostanie dla nich okazją do poznawania świata i drugiego człowieka oraz wartościowym sposobem spędzania wolnego czasu, tak jak i dla mnie od wielu lat twórczość ta stanowi źródło refleksji i przede wszystkim przyjemności.

25,20 zł
23,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

83
Za Wielkim Murem Szkice o Chinach T.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za Wielkim Murem Szkice o Chinach T.1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Chińskie sztuki walki zwane wushu zdążyły przez lata obrosnąć wieloma mitami związanymi z ich historią, filozofią i wpływem na rozwój człowieka. W zachodniej świadomości zawsze postrzegane przez pryzmat efektownych, owianych tajemnicą technik, na Dalekim Wschodzie utożsamiane z zachowaniem harmonii pomiędzy ciałem i umysłem. Pojawia się pytanie, czym naprawdę są sztuki walki na Dalekim Wschodzie i jak zgłębić ich wszystkie tajniki? Publikacja Chińskie sztuki walki: ciało, umysł, sport i tradycja zabiera Czytelnika w podróż śladami jednego z najważniejszych elementów kultury Państwa Środka, jakim jest wushu. Nie zabraknie w niej zagadnień teoretycznych skoncentrowanych na technicznych aspektach treningu, spojrzenia historycznego na rozwój dyscypliny, a także obrazu wushu w kulturze popularnej. Mamy nadzieję, że ta niezwykła wyprawa stanie się inspiracją dla adeptów i trenerów, a także pozwoli uchylić rąbka magii wushu nowicjuszom.

29,40 zł
27,05 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,35 zł

84
Specustawy inwestycyjno-budowlane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Specustawy inwestycyjno-budowlane
Dostępny
2 szt.

Fragment: Tak sformułowany temat wystąpienia rodzi przede wszystkim pyta-nie, czy obowiązujące w Polsce prawo planowania i zagospodarowania przestrzennego kreuje rozwiązania, które można uznać za zintegrowane i uporządkowane, spełniające wymogi systemu, czy też jak coraz częś-ciej podnosi się w teorii i praktyce rozwiązania te są zdezintegrowane i jako takie nie mają charakteru rozwiązań systemowych. To prawda, że ukształtowany ustawą z 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym i utrzymany w obowiązującej ustawie z 2003 r. o planowaniu i zagospo-darowaniu przestrzennym system został osłabiony, głównie za sprawą ustaw specjalnych, zrazu dyktowanych koniecznością sprawnego wy-korzystania środków europejskich na organizowane przez Polskę duże przedsięwzięcia sportowe i kulturalne, później zaś wygodnego dla władz rządowych centralizowania gospodarki przestrzennej i podejmowania dużych projektów inwestycyjnych w oderwaniu od polityki przestrzen-nej państwa. Tym niemniej ciągle obowiązują rozwiązania prawne, któ-re w mojej ocenie mają charakter rozwiązań systemowych, tyle że odstę-puje się od nich w praktyce. Jeżeli tak, to trzeba odróżnić system prawny planowania i zagospodarowania przestrzennego w Polsce od praktyki jego realizacji.

33,60 zł
30,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,69 zł

85
Kościuszko i jego następcy. Różne formy walk.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kościuszko i jego następcy. Różne formy walk..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Książka ta łączy w sobie dwa spotkania konferencyjne Tadeusz Kościuszko wobec wyzwań epoki. Dokonania tło historyczne - dziedzictwo (Gdańsk, 2016) oraz Sixth World Congress on Polish Studies (Kraków, 2017), których tematyka oscylowała wokół wybitnych postaci - bohaterów narodowych, uczestników walk powstańczych i wojennych. Podzielona jest na dwie części. Pierwsza poświęcona jest Tadeuszowi Kościuszce wybitnemu polskiemu wodzowi insurekcji 1794 roku. Autorzy przedstawiają tu zarówno samego wodza, jego życie publiczne i prywatne, militarne dokonania, ale i uwarunkowania historyczne epoki oraz dziedzictwo jakie po nim dziś pozostało nie tylko w Polsce, ale również na ziemiach dawnego Księstwa Litewskiego i Ameryki Północnej. Część druga poświęcona jest pierwszej połowie XX wieku, kiedy to najpierw starano się wywalczyć niepodległość, ale i na nowo ukształtować polską, nową rzeczywistość. Z całą pewnością wielkie zasługi dla tych idei oddali Józef Piłsudski i szereg innych postaci z życia tak polityki, jak szeroko pojętej kultury. Publikacje oparte są o nowe, rzadko lub w ogóle nie wykorzystywane materiały źródłowe, wzbogacone są szeregiem interesujących zdjęć oraz nowymi ocenami wydarzeń poczynionymi przez polskich, amerykańskich i rosyjskich naukowców.

33,60 zł
30,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,69 zł

86
Międzynarodowy handel morski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowy handel morski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Książka dotyczy handlu morskiego, sfery kluczowej dla podtrzymania handlu międzynarodowego. W publikacji uwzględniono zagadnienia związane ze swobodą żeglugi morskiej, zasadami funkcjonowania transportu morskiego oraz handlem międzynarodowym. Opisano także usługi realizowane w ramach handlu morskiego oraz dokumentację związaną z procesami transportowymi i ładunkowymi.Książka ukazuje, w jaki sposób realizowany jest handel globalny przy wykorzystaniu statków handlowych. Duże zainteresowanie budzi, skąd pochodzą i jak się znalazły w danym kraju produkty kupowane w lokalnym sklepie. Lektura tej publikacji pozwoli odkryć, jakie zależności i mechanizmy wiążą się z handlem morskim. Czytelnik dowie się, jak silnie gospodarki poszczególnych krajów uzależnione są od transportu różnych towarów drogą morską.

27,30 zł
25,12 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,18 zł

87
Transport wodny śródlądowy w zrównoważonym rozwoju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transport wodny śródlądowy w zrównoważonym rozwoju
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

Transport wodny śródlądowy spełnia oczekiwania związane z rozwojem zrównoważonym. Celem monografii jest przedstawienie w sposób uporządkowany i spójny tematycznie znaczenia transportu wodnego śródlądowego w procesie zrównoważonego rozwoju transportu, kierunków jego rozwoju i uwarunkowań wzrostu roli tej gałęzi w obsłudze potrzeb przewozowych. Wykazanie potencjału tej gałęzi transportuj jest uzasadnione brakiem znajomości specyfiki tej gałęzi i jej możliwości jako nowoczesnej gałęzi transportu.Zgodnie z założonym celem w pierwszej części monografii, na tle teoretycznych rozważań dotyczących istoty transportu zrównoważonego, przeprowadzono międzygałęziową analizę porównawczą właściwości technicznych i ekonomicznych transportu wodnego śródlądowego oraz wskazano rolę tej gałęzi transportu w rozwiązywaniu głównych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem transportu. Istotnym elementem pierwszej części monografii są także rozważania dotyczące powiązań pomiędzy transportem wodnym śródlądowym a zrównoważonym rozwojem gospodarki wodnej. Kolejne rozdziały to analiza dotychczasowych doświadczeń transportowego znaczenia śródlądowych dróg wodnych w Europie oraz Polsce w obsłudze przewozów ładunków i pasażerów. Ostatecznie badania mają wykazać, że gałąź ta w obsłudze niektórych segmentów rynku może mieć istotne a nawet decydujące znaczenie.

31,50 zł
28,98 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

88
Rola, miejsce i znaczenie zarządzania instytucjam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rola, miejsce i znaczenie zarządzania instytucjam
Dostępny
1 szt.

W publikacji zaprezentowane zostaną najnowsze trendy, koncepcje, modele, teorie które powstają, aby rozwiązywać problemy występujące w sektorze publicznym. Prezentowana tematyka przyczyni się do rozwoju metodologicznego zarządzania publicznego i wzbogaci wiedzę o funkcjonowaniu i doskonaleniu organizacji publicznych.

33,60 zł
16,80 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 16,80 zł

89
Teoretyczne i praktyczne wymiary procesu.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoretyczne i praktyczne wymiary procesu..
Dostępny
4 szt.

Publikacja wpisuje się w aktualną obecnie w polskiej pedagogice problematykę efektywności oddziaływań wychowawczych. Praca resocjalizacyjna z młodzieżą niedostosowaną społecznie ukierunkowana jest na przygotowanie wychowanków na powrót do środowiska otwartego oraz funkcjonowanie w oparciu o obowiązujące normy społeczno-prawne. Cel ten nie może być osiągnięty bez stałych poszukiwań skutecznych rozwiązań, jak również wdrażaniu innowacji pedagogicznych. Autorki poza umocowaniem teoretycznym (opartym o różne nurty psychologiczne istotne z punktu widzenia resocjalizacji) zagadnienia resocjalizacji dzieci i młodzieży, wskazują przykładowe programy pracy, a przede wszystkim zachęcają czytelnika do tworzenia własnych autorskich programów ukierunkowanych na pomoc i wsparcie zarówno dziecka jak i jego rodziny.Publikacja zawiera również opis Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego, zasad jego tworzenia i znaczenia dla przebiegu całego procesu resocjalizacji. Ponadto, czytelnik zostanie zapoznany z różnymi modyfikacjami tych programów w zależności od potrzeb i posiadanych przez dziecko jaki jego rodzinę zasobów. Interesujące jest również to jak tworzenie indywidualnych oraz grupowych programów pracy z wychowankami łączy się z zagadnieniem efektywności procesu resocjalizacji, pozwala projektować poszczególne jego etapy, wskazywać skuteczne działania i na bieżąco je modyfikować.

29,40 zł
27,05 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,35 zł

90
Testamenty elbląskie. Studium z dziejów miasta.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testamenty elbląskie. Studium z dziejów miasta..
Dostępny
3 szt.

Badania nad historią Elbląga w wiekach średnich przyniosły wiele cennych ustaleń. Pewne kwestie wymagają jednak dalszych szczegółowych studiów, w tym dotyczące funkcjonowania społeczności miejskiej w późnym średniowieczu. Wydaje się, że ważne dane na ten temat może przynieść analiza testamentów - dokumentów ostatniej woli sporządzanych przez mieszczan. W książce, obok omówienia specyfiki tych źródeł, ich formy, stanu zachowania i treści, zostały przedstawione między innymi relacje rodzinne testatorów oraz kultura materialna i formy pobożności mieszkańców Elbląga.

63,00 zł
57,96 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,04 zł

91
Gdańskie Teki Turystyczno-Krajoznawcze T.4 Podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańskie Teki Turystyczno-Krajoznawcze T.4 Podróż
Dostępny
8 szt.

Celem publikacji jest ukazanie powiązań pomiędzy opracowaniami, których ludzie używali w podróży, sposobem w jaki je wykorzystywali oraz tym, jak mogły one oddziaływać na odwiedzane miejsca, jakie zmiany w nich powodowały. Punktem wyjścia był człowiek i jego zainteresowanie jakimś miejscem. Z tego powodu omawiano nie tylko przewodniki ale i diariusze, korespondencję, a także powieści i książki historyczne. Autorzy poszczególnych rozdziałów opisywali miejsca z perspektywy utworów literackich (np. Trylogia, Henryka Sienkiewicza) lub pokazywali, w jaki sposób miejsca stawały się obiektami zainteresowania turystów, dzięki utworom literackim lub quasi-literackim (Trzech panów w łódce nie licząc psa, Jerome K. Jerome).

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

92
Black Funeral w magicznym kręgu z Mercyful Fate - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Funeral w magicznym kręgu z Mercyful Fate
Dostępny
71 szt.

Heavymetalowa miłość do Mercyful Fate i King Diamond jest głęboka i krwistoczerwona. Martin Popoff wypuścił na ten nikczemny świat pierwszą książkę celebrującą to diabelskie, duńskie zjawisko, a konkretnie jego sedno – Mercyful Fate. Z pewnością każdy szanujący się fan zna Melissę i Don't Break the Oath, ale podobnie jak w przypadku większości ponad 80 książek, które napisał, pisząc tę książkę, Martin miał chytry plan, a mianowicie nawrócenie tych, którzy jeszcze nie są nawróceni, na każdy album Mercyful Fate po jego pierwszej reaktywacji w roku 1993 aż do wrzucenia zespołu do ognistych otchłani piekielnych w roku pańskim 1999. Rzeczywiście, to klasyczne albumy zespołu są dwoma kamieniami węgielnymi znakomicie wykonanego blackmetalowego szaleństwa, ale „In the Shadows”, „Time”, „Into the Unknown”, „Dead Again” i chyba najbardziej 9 te wszystkie płyty są poświęcone tym samym potem oraz przygotowane według bezbożnych standardów wykonania i produkcji, które King stosuje do wszystkiego, co robi. Czas wkroczyć do upragnionego magicznego kręgu, wejść do pentagramu i świętować wraz z Popoffem ten wspaniały katalog heavy metalu z najwyższej półki, ukochany przez Metallikę i fanów na całym świecie, jako prawdopodobnie jedyny zestaw piosenek tak twórczo intensywnych, jak te wydane przez Judas Priest w latach 1976-1979. Uwierz w to, czytelniku King, Michael i Hank wiedzieli, co robią. Weź tę książkę i przeczytaj o tym, jak ta trójka w pełni zrealizowała główny plan, dzięki któremu ten zespół stał się jednym z ulubionych nawet wśród najbardziej wymagających koneserów.

64,90 zł
51,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,98 zł

93
Free. Heavy Load - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Free. Heavy Load
Dostępny
10 szt.

Free. Heavy Load - David Clayton, Todd K. Smith - opis książki:Alexis Korner nazywał ich ostatnią wpływową grupą, która wypłynęła w Wielkiej Brytanii lat sześćdziesiątych, natomiast Al Kooper obwołał ich największym, kiedykolwiek tworzącym zespołem. Muzycy tak różni jak Lynyrd Skynyrd, The Black Crowes, Ocean Colour Scene i Paul Weller wspominają ich jako główne źródło swojej inspiracji, a mimo to Free pamiętani są dzięki jednej tylko kompozycji, All Right Now. Oto pełna, napisana przy współpracy z żyjącymi wciąż artystami historia grupy zawierająca ponad 300 zdjęć, z których wiele nie było wcześniej publikowanych."Heavy Load" kataloguje zarówno okres tworzenia się jak i upadku Free poprzez ekscytujące dni przebojowego singla i albumu oraz nieunikniony pierwszy rozłam z 1971 roku. Opisano tu krótko istniejące zespoły, które powstały na bazie grupy (KKTR, Peace i Toby), jak również wyjaśniono powody reaktywacji Free w 1972 roku. Książka ta sięga dalej, aż do końca wspólnej kariery muzyków w 1973 roku i okresu tworzenia się Bad Company, Sharks i Back Street Crawler, doprowadzając czytelnika aż do tragicznej śmierci Paula Kossoffa w 1976 roku, będącej prawdziwym końcem Free.Książka Free. Heavy Load - oprawa twarda - Wydawnictwo KAGRA.Książka posiada 276 stron i została wydana w 2004 r.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

94
Gumka w kształcie długopisu - Gorjuss Sparkle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka w kształcie długopisu - Gorjuss Sparkle
Santoro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.04

Gumka w kształcie długopisu - Gorjuss Sparkle & Bloom - Cherry BlossomCherry Blossom to seria ze szkolnej kolekcji Sparkle & Bloom, utrzymana w odcieniach turkusu, z wizerunkiem dziewczynki Gorjuss otoczonej różowymi motylami i kwiatami, wzbogacona mgiełką brokatu.Gumka do ścierania w praktycznym kształcie długopisu.W dolnej części, efektowne logo Santoro.Korygowanie błędów, od teraz będzie dużo łatwiejsze.Wymiary: 1,8 cm x 13,8 cm x 1,8 cm.

15,60 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,61 zł

95
Imigranci z Bliskiego Wschodu w polityce Unii.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imigranci z Bliskiego Wschodu w polityce Unii..
Dostępny
14 szt.

Recenzowaną pracę, bacząc na jej walory poznawcze i praktyczne, należy uznać za potrzebny i liczący się głos w dyskusji nad polityką migracyjną UE i państw członkowskich. Tym bardziej ważny i interesujący, że dr Dalzar Nashwan Salem mógł spojrzeć na politykę migracyjną Unii Europejskiej od wewnątrz z pozycji migranta, a zarazem z zewnątrz młodego naukowca wykształconego i żyjącego w Europie.Z recenzji prof. dr. hab. Tadeusza Bodio Uniwersytet WarszawskiPracę autora oceniam wysoko. Szczególną wagę pracy dostrzegam zarówno w podjęciu tematu zasygnalizowanego w tytule, jak i przyjętej metodzie. Istotne w omówieniu i pogłębieniu problemu były badania terenowe, które mają tę dodatkową wartość, że zostały przeprowadzone przez jednego ze swoich. Autor wykorzystał doskonale swoją sytuację imigranta, tworząc z niej atut w kontekście badań naukowych.Z recenzji prof. zw. dr. hab. Marka Dziekana Uniwersytet ŁódzkiAutor wybrał problematykę aktualną, naukowo uzasadnioną. Tematyka ta jest rozległa, wieloaspektowa, stąd jej interdyscyplinarny charakter i podejście. Praca obejmuje obszary nauk politycznych, powszechnej historii współczesnej i stosunków międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem świata arabsko-muzułmańskiego i polityk mocarstw wobec Bliskiego Wschodu.Z recenzji prof. zw. dr. hab. Hassana Jamsheera Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w ŁodziPrzedstawiona do zaopiniowania praca porusza aktualny problem polityki Unii Europejskiej, który w swej naturze zakorzeniony jest w kilku obszarach badawczych. Autor skupił się na analizie polityki migracyjnej wybranych państw UE oraz wyzwaniach, które imigracja stawia przed władzami tychże państw.Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Rafała Czachora Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

96
Prawdziwe początki filozofii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe początki filozofii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.07

Czytelnik tej książki dowie się, od kiedy starożytni Grecy zaczęli nazywać nową, intrygującą dziedzinę ludzkiej aktywności intelektualnej - filozofią, a tych, którzy poświęcali się jej z coraz większym zaangażowaniem - filozofami. Będzie mógł prześledzić trwający dziesiątki lat proces, który doprowadził do pojawienia się takich indywidualności, jak Sokrates, Platon czy Arystoteles.Proces to niespokojny, ciekawy i brzemienny w skutki, o czym świadczy fakt, że rodzące się wówczas filozoficzne dylematy i sprzeczne niejednokrotnie ich rozwiązania dają pożywkę do zażartych sporów również w czasach współczesnych. Autor, relacjonując owe przemiany, stara się odpowiedzieć na wiele pytań szczegółowych, takich jak m.in.:- czy filozofię odziedziczyli Ateńczycy po swoich przodkach,- czy w klasycznych Atenach filozofowie byli prześladowani,- gdzie przebiegała granica między filozofią a sofistyczną erystyką,- dlaczego Sokrates musiał wypić cykutę,- czy Platon w istocie był, czy też nie był, dualistą.Przede wszystkim jednak skupia swą uwagę na drodze, jaką przebywa Platoński filozof, odchodząc stopniowo od codziennej ludzkiej rzeczywistości, a także na jego późniejszym do tej rzeczywistości powrocie, a nawet zaangażowaniu w sprawy bieżącej polityki państwowej.Polecamy tę pozycję uwadze czytelników.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

97
Ustawa o sporcie. Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o sporcie. Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Komentarz do przepisów ustawy o sporcie zawiera także teksty ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie oraz obowiązującą wersję Statutu Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu w Lozannie. Omawia zjawiska nowe w tym obszarze, np. zagadnienie e-sportu, wspólnych inicjatyw europejskich w dziedzinie sportu i działalności Polskiej Agencji Antydopingowej.Ico_Gray_1.gif [750 B] Uwzględniono zmiany ustawodawcze opublikowane od czasu wejścia w życie ustawy, w tym dotyczące:przywrócenia do polskiego prawa regulacji odnoszącej się do rozstrzygania sporów w sporcie,wprowadzenia zakazów i ograniczeń dotyczących członków władz polskich związków sportowych,zmiany modelu odpowiedzialności dyscyplinarnej, m.in. odpowiedzialności za wykroczenia dopingowe.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

98
Ochrona danych osobowych w warunkach pracy zdalnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona danych osobowych w warunkach pracy zdalnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.21

W publikacji omówiono problemy pracy zdalnej, które istotnie rzutują na system ochrony danych osobowych w poszczególnych organizacjach. Autorka koncentruje się na zagadnieniach praktycznych i omawia przepisy ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa prawnego, technicznego i organizacyjnego, a także rozliczalności przetwarzania zgodnie z wymogami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Poradnik zawiera liczne wskazówki i rekomendacje dotyczące procedur oraz rozwiązań organizacyjnych, jakie należy wprowadzić w związku z pracą zdalną ze szczególnym uwzględnieniem:zasad prowadzenia korespondencji mailowej i wideokonferencji, standardów wykorzystywania sprzętu służbowego, zmian w dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych, w tym w rejestrze czynności przetwarzania.

49,00 zł
44,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

99
Kalendarz dwuletni 2021-2022 Nasze inspiracje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz dwuletni 2021-2022 Nasze inspiracje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Elegancki dwuletni Kalendarzyk Naszych Inspiracji na lata 2021-2022 zachęci Cię, by twórczo i z radością przeżyć każdy dzień. Inspirujący cennymi cytatami Idealny do mądrego planowania każdego dnia W małym formacie Oprawa: miękka Liczba stron: 64 Format: 145x86 mm Inspirowanie niech będzie naszym stylem życia - zrób prezent sobie i koleżance:)

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

100
Dzienniki. Sny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki. Sny
Dostępny
11 szt.

Pozostawione w rękopisie dzienniki Georga Heyma, obejmujące okres od grudnia 1904 do grudnia 1911, przedstawiają formowanie się emocjonalności i twórczości poety wśród zmiennych nastrojów między lirycznym pięknem i grozą natury, głęboko przeżywanymi lekturami, miłosnymi uniesieniami i przejściowymi miłostkami, przekonaniem o sile własnego talentu i zwątpieniem w siebie, przerażeniem postacią świata i myślami o bliskiej śmierci. Przygotowane przez przyjaciół pośmiertne wydanie wierszy Heyma Umbra vitae wywołało entuzjazm i zarazem żal z powodu wielkiej straty, jaką poniosła poezja niemiecka. Jego halucynacyjna wyobraźnia nie ma w niej sobie równych.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

Wróć do góry