hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Długopis BIC Round Stic Classic niebieski pouch 8szt (BIC), na drugim Długopis BIC Round Stic Classic czarny pouch 8szt (BIC). Kolejny produkt to Minecraft. Niesamowite bazy. Budowle pobudzające wyobraźnię (Thomas McBrien, Ryan Marsh) oraz Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej (Tomasz Grzywaczewski).
1
Długopis BIC Round Stic Classic niebieski pouch 8szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis BIC Round Stic Classic niebieski pouch 8szt
BIC
Dostępny100 szt.

BIC Round Stic Classic długopis niebieski opakowanie 8 sztuk - Posiada średniej wielkości końcówkę 1,0 mm, zapewniającą komfort pisania oraz równomierny przepływ tuszu - Okrągła, oszroniona obudowa jest wyjątkowo lekka i łatwa w użyciu i przyjemnie trzyma się w dłoni - Możesz użyć wygodnego klipsa, aby zaczepić go na kieszeni lub notesie, dzięki czemu długopis będzie z Tobą wszędzie

9,30 zł
8,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

27 osób kupiło
2
Długopis BIC Round Stic Classic czarny pouch 8szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis BIC Round Stic Classic czarny pouch 8szt
BIC
Dostępny102 szt.

BIC Round Stic Classic długopis czarny opakowanie 8 sztuk - Posiada średniej wielkości końcówkę 1,0 mm, zapewniającą komfort pisania oraz równomierny przepływ tuszu - Okrągła, oszroniona obudowa jest wyjątkowo lekka i łatwa w użyciu i przyjemnie trzyma się w dłoni - Możesz użyć wygodnego klipsa, aby zaczepić go na kieszeni lub notesie, dzięki czemu długopis będzie z Tobą wszędzie

9,30 zł
8,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,31 zł

24 osoby kupiły
3
Minecraft. Niesamowite bazy. Budowle pobudzające wyobraźnię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Niesamowite bazy. Budowle pobudzające wyobraźnię
Dostępny105 szt.

Odwiedź legendarne bazy Dwunastki – członków gildii wytrawnych budowniczych, gotowych zaprezentować swoje największe dzieła, w tym m.in. statki powietrzne oraz niezwykłe, podwodne siedziby. Poznaj ich najlepsze sztuczki i rady, dzięki którym stworzysz fantastyczne, tematyczne bazy, podołasz największym budowlanym wyzwaniom i skonstruujesz skomplikowane mechanizmy z czerwonego kamienia. Ta pełna ciekawych, unikatowych konstrukcji książka pobudzi wyobraźnię zarówno młodszych, jak i starszych fanów Minecrafta.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

19 osób kupiło
4
Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej
Dostępny40 szt.

Tu nie ma prostych historii i prostych odpowiedzi na trudne pytania. Tu zawsze żyje się niepewnie, coś każe siedzieć na walizkach i spać z otwartymi oczami. To miejsce dobre dla przemytników, uciekinierów i starców. Chociaż tej granicy od dawna już nie ma, życie nadal toczy się przygranicznym rytmem. Granica ciągle tkwi w głowach i we wspomnieniach – zarówno tych, którzy nie dali się wypędzić, jak i tych, których dawno wypędzono. Wymazana granica Tomasza Grzywaczewskiego to reporterska wyprawa wzdłuż granic II RP – od Kaszub, przez Wielkopolskę, Śląsk, Bieszczady, po Kresy Wschodnie, Mazury i Pomorze. Autor odnajduje ostatnich pamiętających przedwojenne granice i ich znikanie – nad Bałtykiem, na Śląsku Cieszyńskim, w wioskach Bojkowszczyzny, wysiedleńców z akcji „Wisła”, ocalonych z rzezi na Wołyniu, mieszkańców dawnych rubieży Polski na Huculszczyźnie, Pokuciu, Polesiu, nad Dźwiną i na krańcach Litwy. Opowieść o tym, jak dziś żyje się przy nieistniejącej granicy, snują także nieliczni dobrowolni strażnicy pamięci oraz młodzi, którzy pragną żyć jak w XXI wieku przystało, ale którym brzemię pogranicza na to nie pozwala. Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

13 osób kupiło
5
Niemiecki w tłumaczeniach. Praktyczny kurs językowy. Słownictwo. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w tłumaczeniach. Praktyczny kurs językowy. Słownictwo. Część...
Dostępny120 szt.

Próbujesz mówić po niemiecku, ale wciąż brakuje ci słówek? Tworzysz kolejne listy wyrazów, ale nie potrafisz ich praktycznie wykorzystywać? A może chcesz odświeżyć sobie wiedzę ze szkoły lub studiów? Książka Niemiecki w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 1 została stworzona właśnie po to, żeby ci to ułatwić! W podręczniku znajdziesz aż 52 tematy z listami słówek, które wyćwiczysz, tłumacząc zdania. Dołączone testy pozwolą ci sprawdzić wiedzę i utrwalić zapamiętany materiał. W tłumaczeniu poszczególnych przekładów pomoże ci wiele przydatnych wskazówek. Dzięki nim bez trudu opanujesz stosowanie niemieckich słówek w różnych kontekstach i formach gramatycznych. Książkę uzupełnia udostępniony w internecie kurs audio ze zdaniami odczytanymi przez natywnego lektora. Ułatwi ci on udoskonalenie niemieckiej wymowy. Dzięki tej książce: • nauczysz się wielu przydatnych słówek na poziomie podstawowym, • przećwiczysz wymowę i utrwalisz przyswojone już wyrazy, słuchając niemieckiego lektora, • poznasz wiele praktycznych wyrażeń i zwrotów. W książce znajdziesz słówka związane między innymi z: rodziną, pracą i zawodami, domem, sportem, sztuką czy przyrodą. Niemiecki w tłumaczeniach. Słownictwo. Część 1 to doskonały podręcznik dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim, dla poszukujących nowych, skutecznych metod doskonalenia umiejętności językowych, a także dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie poznane niegdyś słówka.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

12 osób kupiło
6
Długopis BIC Soft Feel niebieski blister 3szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis BIC Soft Feel niebieski blister 3szt
BIC
Dostępny37 szt.

BIC Soft Feel Clic Grip długopis automatyczny niebieski blister 3 sztuki - Posiada wydajny system wysuwania wkładu oraz okrągłą, lekką, ale solidną obudowę - Kauczukowa strefa uchwytu zapewnia komfort i kontrolę podczas pisania - Klips umożliwia przyczepienie go do notesu podczas pracy w domu, szkole czy biurze

12,99 zł
11 osób kupiło
7
Kształt ruin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kształt ruin
Dostępny176 szt.

„Teorie spiskowe są jak bluszcz, Vásquez, czepiają się czegokolwiek, by móc się rozrastać, i rozrastają się dopóki, dopóty nie usunie się tego, co je podtrzymuje”. W środę 9 kwietnia 2014 roku podczas włamania do muzeum Jorge Eliecera Gaitana – kolumbijskiego męża stanu zamordowanego ponad pół wieku temu – zostaje ujęty mężczyzna. Tylko Juan Gabriel Vásquez wie, kim tak naprawdę jest zatrzymany Carlos Carballo: ogarniętym obsesją człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym. I jednym z nielicznych, którzy znają prawdę na temat nie tylko śmierci Gaitana, lecz także morderstwa sprzed stu lat, które rozpędziło błędne koło kolumbijskiej przemocy. Vásquez na przekór władzy, pamięci i faktom, odkrywa przed czytelnikami opowieść skrywaną w mrokach historii. Polityczne zbrodnie przeplatają się z okrutnym terrorem narcos, a rzeczywiste i urojone relacje łączą się ze sobą w skomplikowanym, wielowątkowym śledztwie. Kształt ruin to porywający thriller o poszukiwaniu prawdy, która zdaniem wielu powinna pozostać ukryta. Juan Gabriel Vásquez – kolumbijski pisarz, dziennikarz i tłumacz urodzony w 1972 roku w Bogocie. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia sześć języków i wydano w czterdziestu krajach. Jest laureatem licznych wyróżnień literackich, m.in. English Pen Award 2012 za Hałas spadających rzeczy, nagrody Hiszpańskiej Akademii Królewskiej za Reputacje czy Nagrody Rogera Caillois, otrzymanej wcześniej przez m.in. Mario Vargasa Llosę, za całokształt twórczości. W 2019 roku Kształt ruin znalazł się w ścisłym finale Międzynarodowej Nagrody Bookera.

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

11 osób kupiło
8
Gambit królowej, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gambit królowej, wydanie 2
Dostępny106 szt.

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom, żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój. Obie obsesje będą towarzyszyć Beth, kiedy opuści dom dziecka, przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich, a potem światowych rankingów szachowych, będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia. Gambit królowej to przepiękna książka o samotności i przyjaźni, rywalizacji i współpracy, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

11 osób kupiło
9
Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i kościele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczne strapienie. O kłamstwie, historii i kościele
Dostępny86 szt.

„Notuję tutaj to, co mnie zadziwia, irytuje i oburza w życiu publicznym, a co ma źródło w kłamstwie, zakłamaniu, hipokryzji. Nie wolno kłamać, ale przecież wciąż kłamiemy, życie składa się z wielkich kłamstw i drobnych kłamstewek. Człowiek zakłamany jest nieszczęśliwy i godny litości, ale też groźny dla innych i dla samego siebie. Szczególnie boli, kiedy kłamią ci, którzy powinni mówić prawdę dla dobra ogółu, dla pożytku społecznego, z szacunku dla drugiego człowieka i z bojaźni Bożej. Po politykach trudno dziś oczekiwać szczególnego przywiązania do prawdomówności. Wciąż oczekujemy go po Kościele. Tam hipokryzja jest jeszcze bardziej dewastująca niż w polityce. Musimy spojrzeć jej w oczy, wytknąć ją surowo i jasno, by umieć się bronić, by dać wyraz strapieniu, oburzeniu i niezgodzie”. – Jacek Leociak

39,90 zł
19,99 zł

Rabat 49,9%
oszczędzasz 19,91 zł

10 osób kupiło
10
Ozdoba dekoracyjna. Taśma filcowa. Śnieżynki, 2 m - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Taśma filcowa. Śnieżynki, 2 m
Craft with Fun
Dostępny19 szt.

Dzięki temu produktowi możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Taśma jest idealna do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Taśma o średnicy 3.0 cm sprawdzi się też jako dodatek do prezentów świątecznych. Używaj jej w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii Craft with Fun. Zawartość opakowania: biała, filcowa taśma ze śnieżynkami o długości 2.0 m Wymiary opakowania: 8.0 x 10.0 cm

4,20 zł
3,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,21 zł

9 osób kupiło
11
Moje pierwsze zwierzeta w przedszkolu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,50 zł
5,99 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 4,51 zł

7 osób kupiło
12
Cherub - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cherub
Dostępny3 szt.

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni. Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości. Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zainscenizowane miejsce zbrodni, wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny, nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją. Bardzo szybko daje śledczym do zrozumienia, że żadne z nich nie może czuć się bezpieczne. Szykuje się najtrudniejsza sprawa w ich karierze. Brudny, zdeterminowany, by uratować przyjaciół i raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą, podejmuje wyzwanie. Finałowy pojedynek dopiero się rozpoczyna.

40,00 zł
26,80 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

7 osób kupiło
13
Szlak srebrnych mgieł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlak srebrnych mgieł
Dostępny96 szt.

Szlak srebrnych mgieł miał być wyprawą życia dla Beaty i Witka. Los chciał jednak inaczej, a z pięknych planów pozostały zgliszcza. Jej ukochany mąż Witek, druga połowa pomarańczy, ginie w wypadku samochodowym. Zostaje ból, pustka, samotność i tęsknota za ukochanym. Co noc Beata śni, że razem z mężem przemierzają urzekający szlak srebrnych mgieł. Wreszcie kobieta podejmuje wyzwanie i wyrusza w podróż, by w rocznicę ślubu stanąć nad Kruczym Wąwozem. Czy starczy jej odwagi i determinacji, by osiągnąć cel? Czy na szlaku odnajdzie wewnętrzny spokój? Nie szukajcie szlaku srebrnych mgieł na mapach, w przewodnikach i w internecie. Nie znajdziecie go tam. Każdy z nas ma swoją własną drogę. Przemierzamy ją przez całe życie i tylko od nas zależy, czy spotkamy na niej krystalicznie czyste jeziora, polany pełne kwiatów, srebrne mgły, zachwycające wschody i zachody słońca, konstelacje gwiazd i dzikie konie. Powodzenia na szlaku srebrnych mgieł!

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

6 osób kupiło
14
Taśma dekoracyjna, listki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma dekoracyjna, listki
Craft with Fun
Dostępny324 szt.

Taśma doskonale nadają się do zdobienia kartek okolicznościowych, albumów lub wystroju wnętrza, idealne do zdobienia prezentów. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności! Długość taśmy: 2.0 m

7,20 zł
5,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,21 zł

6 osób kupiło
15
Nawałnica mieczy. Krew i złoto (edycja ilustrowana) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawałnica mieczy. Krew i złoto (edycja ilustrowana)
Dostępny281 szt.

Dwóch pretendentów do władzy nie żyje, a trzeciego wyjęto spod prawa, ale zaciekłe walki nie ustają. Joffrey z rodu Lannisterów niepewnie zasiada na Żelaznym Tronie, a jego najbardziej nieprzejednany rywal, lord Stannis, pokonany i zhańbiony, ulega wpływom zazdrosnej czarodziejki. Tymczasem wygnana królowa Daenerys, pani ostatnich trzech smoków na świecie, wędruje przez krwawiący kontynent, zbiera siły i gromadzi sojuszników, pragnąc odzyskać koronę, którą uważa za swoją. Gdy wrogie armie przygotowują się do decydującego starcia, zza granic cywilizacji przybywa armia dzikich – barbarzyńców pragnących podbić Siedem Królestw. Za nimi maszeruje horda mitycznych Innych, prowadzących armię żywych trupów...

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

6 osób kupiło
16
Długopis BIC Round Stic Classic mix AST pouch 6szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis BIC Round Stic Classic mix AST pouch 6szt
BIC
Dostępny74 szt.

BIC Round Stic Classic długopis miks kolorów opakowanie 6 sztuk - Długopis jednorazowy dostępny w 3 kolorach: niebieskim, czarnym i czerwonym - Smukła, transparentna obudowa w kolorze tuszu - Wygoda pisania dzięki wysokiej jakości tuszu - Średnica końcówki: 1,0mm zapewnia szerokość linii pisania 0,32mm

8,99 zł
5 osób kupiło
17
Długopis BIC Round Stic Exact niebieski blister 4szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

5 osób kupiło
18
Dyktanda i ćwiczenia z ortografii Klasa 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda i ćwiczenia z ortografii Klasa 4
Dostępny100 szt.

Dyktanda i ćwiczenia z ortografii zprzypomnieniem zasad pisowni są doskonałym podręcznikiem pomocniczym do nauki ortografii wszkole podstawowej. Każde dyktando jest osobną historyjką opowiadającą ożyciu ucznia wdomu, wszkole, na wycieczce ina wakacjach. Stanowi też pewną formę zapamiętywania iutrwalania wcześniej zdobytej wiedzy. Dokładne przypomnienie zasad pisowni na początku każdego rozdziału ułatwia uczniom naukę ortografii.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

5 osób kupiło
19
Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski
Dostępny26 szt.

Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski Pięknie ilustrowany słownik polsko-angielski to zaproszenie do nauki i zabawy z Muminkami – kultowymi bohaterami powieści Tove Jansson. Słownik zawiera podstawowe słownictwo i zwroty w języku polskim i angielskim. Książka ta to doskonały prezent dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, a także dla ich rodziców, którzy Muminka, Pannę Migotkę czy Małą Mi pamiętają z własnego dzieciństwa. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają bohaterów mieszkających w Dolinie Muminków – ich codzienne zajęcia, rytuały, dowiadują się, co lubią, co ich bawi i czego się boją. Z Muminkiem i jego przyjaciółmi uczą się, jak w języku angielskim nazywać dni tygodnia, miesiące, pory roku, kolory, kształty, czy dźwięki. Poznają litery i cyfry. Powtarzają podstawowe słownictwo i zwroty, dzięki którym będą potrafiły nazywać otaczający je świat, poznawać przyrodę.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

5 osób kupiło
20
Długopis BIC Round Stic Exact  mix AST blister 4szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

4 osoby kupiły
21
Korektor BIC Correction Bottle 20ml blister 1szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor BIC Correction Bottle 20ml blister 1szt
BIC
Dostępny30 szt.

BIC Correction Fluid 20ml korektor w butelce blister 1 sztuka - Korektor w płynie - Butelka: 20ml - Bezzapachowy - Do precyzyjnego korygowania - Aplikator w formie pędzelka

10,40 zł
9,99 zł

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,41 zł

4 osoby kupiły
22
Logopary ABINO - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopary ABINO
ABINO
Dostępny169 szt.

Gra zachęcająca dzieci do wymowy trudnych wyrazów, zawierających zgłoski syczące, ciszące i szumiące. Gra polega na wyszukiwaniu par takich samych obrazków oraz ich wyraźnej wymowie. SUGEROWANY WIEK GRACZY: 4-99 lat LICZBA GRACZY: 2-4 ORIENTACYJNY CZAS GRY : 20 minut ZAWARTOŚĆ: 43 okrągłe karty

25,00 zł
21,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

4 osoby kupiły
23
Potwór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwór
Dostępny5 szt.

Nike Hatzfeld, sierota z Sarajewa, ma 33 lata. Żyje w czasach, gdy cały świat jest pogrążony w katastrofalnym kryzysie politycznym i społecznym. Demokracja upada, a jej miejsce zajmują różnorodne ruchy religijne oraz drapieżne i skrajne ideologie, zarówno prawicowe, jak i lewicowe. Najważniejszą z nowych postaci zmieniającej się rzeczywistości jest szatański Optus Warhole, samozwańczy Artysta Najwyższego Zła... Fala jego zbrodniczej aktywności zalewa świat, ale w szczególny sposób dotyka Nike’a i jego najbliższych. Bohaterowie stają się obiektem wyrafinowanych zabiegów zbrodniarza, który dąży do realizacji swoich szaleńczych planów. Nike przenosi się w myślach do innej epoki, w której panował chaos i pożoga – dnia swoich narodzin w szpitalu w Sarajewie podczas jugosłowiańskiej wojny domowej. Właśnie wtedy jego przyszłość została na zawsze związana z losem dwojga innych sierot, Amira i Leyli. Chociaż dzieci szybko rozdzielono, Nike – mając zaledwie osiemnaście dni – poprzysiągł, że odnajdzie przyjaciół i zawsze będzie ich chronił. Teraz pora na wypełnienie przyrzeczenia. Tak rozpoczyna się szalona, mroczna, pełna cierpienia historia science fiction rozgrywająca się w świecie, jakiego nie chcielibyśmy poznać. Wizja Enkiego Bilala jest wynikiem logicznej analizy naszej obecnej rzeczywistości. Czy więc wszystko musi skończyć się źle i ponuro? Na szczęście autor tej znakomitej opowieści widzi nadzieję... Potwór to zbiorczy album serii zwanej „Tetralogią potwora”. W jego skład wchodzą tomy: Sen potwora, 32 grudnia, Spotkanie w Paryżu i Czwórka?. Historia jest projekcją pamięci zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej, w której mieszają się zapisy rozpadu Jugosławii – rodzinnego kraju Bilala – z zapowiedziami niewesołej przyszłości. Twórca cyklu przedstawia setki pełnych ekspresji obrazów, czasem szokujących i brutalnych, które ostrzegają przed tym, co może nas czekać. Ukazuje też jednak, że w bohaterach – a więc i w nas – kryje się zbawienna potrzeba miłości.

130,00 zł
100,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

4 osoby kupiły
24
Język angielski. Matura bez problemu. Zadania ułatwiające przygotowanie do egzaminu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Matura bez problemu. Zadania ułatwiające przygotowani...
Dostępny78 szt.

Książka oferuje szereg praktycznych zadań, z którymi uczeń będzie musiał zmierzyć się na egzaminie. Konstrukcja zadań umożliwia zapoznanie i oswojenie się z charakterystyką poszczególnych ćwiczeń, opanowanie materiału o jak najszerszym wymaganym zakresie oraz wyrobienie określonych nawyków językowych. Zadania pogrupowane są zgodnie z typologią formularza egzaminacyjnego. Koncentrują się na rozwijaniu umiejętności czytania ze zrozumieniem dłuższych i bardziej wymagających tekstów oraz utrwaleniu znajomości struktur gramatyczno-leksykalnych. Zadania pogrupowane zostały zgodnie z typologią formularza egzaminacyjnego i koncentrują się na opanowaniu umiejętności czytania dłuższych tekstów ze zrozumieniem oraz utrwaleniu zdolności rozpoznawania i stosowania struktur gramatyczno-leksykalnych. Wśród wspomnianych struktur uczeń odnajdzie zadania sprawdzające znajomość słownictwa, takie jak test luk sterowanych, test luk otwartych, słowotwórstwo oraz szereg ćwiczeń wzmacniających znajomość wyrażeń przyimkowych, czasowników złożonych, kolokacji, zwrotów i idiomów. Zadania odnoszące się do form gramatycznych powinny ułatwić zrozumienie zasad transformacji zdań - parafrazy, dzięki którym uczeń nabywa swobody stylistycznej oraz umiejętność wyrażenia myśli na kilka sposobów. Ćwiczenia translacyjne pomogą w utrwaleniu pojęć gramatycznych i leksykalnych oraz w nabyciu płynności w ‘przenoszeniu’ myśli z języka polskiego na angielski. Uczeń odnajdzie tutaj zadania sprawdzające znajomość słownictwa w postaci testu luk sterowanych, testu luk otwartych, słowotwórstwa, a także obszerny zasób ćwiczeń wzmacniających znajomość wyrażeń przyimkowych, czasowników złożonych, kolokacji, stałych zwrotów i idiomów. Zadania rozwijające znajomość i praktyczną umiejętność stosowania różnych form gramatycznych i stylistycznych to parafraza oraz tłumaczenie zdań na język angielski.

36,60 zł
25,62 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,98 zł

4 osoby kupiły
25
Miecz zabójcy demonów. Tom 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miecz zabójcy demonów. Tom 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Po zwycięstwie nad demonem w bębenkowej rezydencji Tanjirou natrafia na Zenitsu Agatsumę i bijącego go chłopaka z łbem dzika na głowie! Widząc to, rusza koledze na ratunek! Po skończonej misji cała grupa odpoczywa w domu zaprzyjaźnionego rodu, jednak nagle otrzymują rozkaz pilnego wyruszenia na straszną górę. Co czeka ich w tym niepokojąco dziwnym miejscu?!

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

5 osób kupiło
26
Nawałnica mieczy. Stal i śnieg (edycja ilustrowana) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawałnica mieczy. Stal i śnieg (edycja ilustrowana)
Dostępny301 szt.

Siedem królestw rozdarła krwawa wojna, a zima zbliża się niczym rozwścieczona bestia. Ludzie z Nocnej Straży przygotowują się na spotkanie z wielkim chłodem i żywymi trupami, które mu towarzyszą. Do inwazji na północ, której świeżo wykutą koronę nosi Robb Stark, szykuje się jednak horda głodnych, dzikich ludzi władających magią nawiedzanego pustkowia. Siostry Robba zaginęły, nie żyją albo w każdej chwili mogą zginąć na rozkaz króla Joffreya z rodu Lannisterów. A za morzem ostatnia z Targaryenów wychowuje smoki, które wykluły się na pogrzebowym stosie jej męża, gotowa pomścić śmierć ojca, ostatniego ze smoczych królów zasiadających na Żelaznym Tronie...

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

4 osoby kupiły
27
Taśma samoprzylepna. Futerko, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma samoprzylepna. Futerko, mix kolorów
Craft with Fun
Dostępny121 szt.

Możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Taśma samoprzylepna jest idealna do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Ma 2.5 cm średnicy, jest samoprzylepna i pokryta futerkiem. Idealna jako dodatek do prezentów świątecznych. Zawartość opakowania: taśma o długości 100.0 cm Wymiary opakowania: 11.0 x 10.0 x 3.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
28
DiXit. Zwierciadła - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DiXit. Zwierciadła
Rebel, od 8 lat
Dostępny26 szt.

Dodatek do gry Dixit lub Dixit Odyseja. Odkryj nowe pokłady skojarzeń, daj ponieść się wyobraźni i wyrusz w niezwykłą podróż wśród zwierciadeł, doskonale odbijających rzeczywistość. Co w nich zobaczysz, jak zinterpretujesz obraz? Sięgnij po 84 nowe, wyjątkowe karty, które uczynią waszą zabawę jeszcze ciekawszą i bardziej zróżnicowaną. Dixit to narracyjna gra karciana, w której dobieramy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób zostaje Bajarzem, który wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jego zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być słowo, zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów Bajarza, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym. Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Dixit. Zawartość pudełka: • 84 karty, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 30.0 x 9.0 x 4.0 cm

89,95 zł
79,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
29
Długopis żelowy BIC Gel-ocity Original czarny blister 2szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
3 osoby kupiły
30
Długopis żelowy BIC Gel-ocity Stic 0.5mm czarny pouch 2szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis żelowy BIC Gel-ocity Stic 0.5mm czarny pouch 2szt
BIC
Dostępny102 szt.

BIC Gel-ocity Stic 0.5mm Długopis żelowy czarny pouch 2szt - Drobny długopis żelowy dostępny w 8 kolorach (czarny, niebieski, czerwony, zielony, fioletowy, różowy, turkusowy i pomarańczowy) - Gładkość pisania - Gumowy uchwyt dla lepszego trzymania - Końcówka 0,5 mm - Transparentny korpus o dekoracyjnym wzorze

8,10 zł
7,99 zł

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

3 osoby kupiły
31
Kolorowanki przedszkolaka. Sport - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki przedszkolaka. Sport
Dostępny68 szt.

Piłka nożna to twój ulubiony sport? Jesteś aktywny? Lubisz się ruszać i często biegasz za piłką? Sięgnij po kolorowanki przedstawiające różne dyscypliny, medale, puchary i wiele, wiele innych rzeczy związanych ze sportem. Kolorowanka przedszkolaka na pewno dostarczy twórczych inspiracji! Śliczne rysunki rozbawią i zachęcą do wypełniania ich kolorami, a to rozwinie wyobraźnię i kreatywność dzieci, poprawi zdolności motoryczne i umiejętność skupienia uwagi.

5,99 zł
4,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
32
Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały, po góralsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały, po góralsku
Dostępny4 szt.

Kajko i Kokosz – Dzionecek śpasów (czyli „Dzień Śmiechały”) to czwarty album przetłumaczony na gwarę góralską (przed laty nakładem wydawnictwa Egmont w sprzedaży ukazał się album „Ogromniasto gońba”, w roku 2018 „Posiady guślorek”, a w 2019 – „Wodzicka zdrowości”). Cykl opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy pod wodzą Hegemona i przeżywają masę zabawnych przygód. Komiks autorstwa mistrza komiksu Janusza Christy powstawał w latach 70. i 80. XX wieku i był jedną z wizytówek czasopisma młodzieżowego „Świat Młodych”. W 2003 roku wydawnictwo Egmont Polska wznowiło serię, a dzięki tej reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze. Kajko i Kokosz ruszyli na polowanie i... sami stali się łowną zwierzyną! Na szczęście niedźwiedź, który na nich zapolował, nie był zainteresowany zjedzeniem wojów, lecz ubiciem interesu. Był to bowiem Dziad Borowy, który za dnia jest zwierzęciem, nocą przybiera ludzką postać, a przez cały czas troszczy się o dobro lasu. Tymczasem z boru znika w ostatnim czasie mnóstwo drzewa! Kajko i Kokosz mają wyjaśnić sprawę. I szybko rozwiązują zagadkę: wandalami wycinającymi las w pień okazują się Zbójcerze, którzy mają szczególny pomysł na uczczenie pewnego jubileuszu - 50. próby zdobycia Mirmiłowa. A następnego dnia w grodzie dzieją się dziwne rzeczy: łóżko z Kokoszem odnajduje się rano na dachu jego chaty, Mirmił odkrywa, że zniósł w nocy jajko, a w dzbanie Kowala harcują myszy. O co chodzi? Zaczęło się święto dowcipu – Dzień Śmiechały! Barwna gwara skalnego Podhala w połączeniu z unikalnym humorem Chirsty to znakomita zabawa, a przy okazji materiał pomocniczy przy kultywacji gwary góralskiej. Nic dziwnego więc, że powstał już kolejny album po góralsku!

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

3 osoby kupiły
33
Pamiętajcie, że byłem przeciw. Reportaże sądowe, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętajcie, że byłem przeciw. Reportaże sądowe, wydanie 2
Dostępny78 szt.

Ze wstępem Cezarego Łazarewicza. Chociaż pamiętała, że reporter powinien być obiektywny, to szczerze przyznawała, że nie potrafi. Tam, gdzie prokuratorzy, adwokaci i sędziowie widzieli paragrafy, Barbara Seidler widziała ludzi. I chociaż twórcy kryminałów mogą tu szukać inspiracji, bo opisane sprawy mrożą krew w żyłach, to autorce udało się – dzięki opisywaniu także procesów o miedzę, zabójstw na wiejskiej zabawie, gehenny w kwaterunkowym mieszkaniu, czynu zawiedzionego amanta czy pijackich awantur – oddać atmosferę i klimat PRL-u. Powstało fascynujące świadectwo epoki, ale także kawałek literatury napisany tak, jak dziś już nikt nie napisze. „Chciałabym, ach, jak bardzo chciałabym umieć to zrobić… – żeby czas i ludzie, i tło, i to, co najważniejsze, odbiło się w słowie pisanym, żeby było coś z mechanizmu władzy, czasu przyspieszonego, ludzkich zakamarków…”. – Barbara Seidler

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
34
Zabawy Jadzi Pętelki. W parku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy Jadzi Pętelki. W parku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Polubiliście książki o Jadzi Pętelce? Teraz czas na wspólna zabawę z Jadzią! Sięgnijcie po książki z zadaniami i zabawami dla najmłodszych dzieci. Na początku każdej książki znajduje się krótkie opowiadanie o Jadzi wprowadzające dany temat (zabawy w domu, parku czy na wsi), a na następnych stronach propozycje różnych zadań i zabaw związanych tematycznie z opowiadaniem. Zadania są dostosowane poziomem trudności dla najmłodszych dzieci. W środku znajdziecie ilustracje o grubym obrysie oraz duże naklejki. Jadzia Pętelka z pewnością zachęci dzieci do zabaw, poznawania świata, a także rozbudzi w dzieciach ciekawość i wyobraźnię. To obowiązkowa propozycja dla wszystkich małych i dużych fanów Jadzi Pętelki.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
35
Mieszkaj po swojemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszkaj po swojemu
Dostępny42 szt.

Poradnik, który ma ośmielić Polaków do urządzania mieszkania się po swojemu, a nie kupowania gotowych rozwiązań z katalogu sklepów meblarskich. W środku znajdziemy m.in. informacje o tym, skąd czerpać inspiracje, jak przestać bać się remontów i dlaczego czasem warto co roku malować ściany. Prosto, śmiesznie i bez narzucania gotowych rozwiązań.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
36
Pakiet: Nielegalni / Niewierni / Nieśmiertelni / Niepokorni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Nielegalni / Niewierni / Nieśmiertelni / Niepokorni
Dostępny37 szt.

Bestsellerowa seria szpiegowska. Nielegalni (tom 1) Powieść szpiegowska rozgrywająca się współcześnie w Polsce, Szwecji, Rosji na Białorusi i Ukrainie, z wplecionymi epizodami historycznymi z czasów II wojny światowej oraz wieloma współczesnymi wątkami politycznymi i osobami z życia publicznego. Autor odkrywa tajemnice stosunków polsko-rosyjskich, sięgając do lat 40. ubiegłego wieku i nieznanych dotąd wątków katyńskich oraz dokumentów IPN. Nawiązuje do współczesności, odsłaniając kulisy obejmowania władzy w Polsce przez prawicę. Tropi polskiego łącznika Al-Kaidy oraz pokazuje metody działania szwedzkich służb specjalnych. Bohaterami powieści są tzw. nielegałowie, supertajni szpiedzy posługujący się za granicą nową tożsamością i dorobioną legendą. Konrad powraca do Warszawy po zakończonej fiaskiem misji na Bliskim Wschodzie: znów nie udało mu się dopaść Karola vel Safira as-Salama, polskiego odszczepieńca, łącznika Al-Kaidy... Niejaki Hans Jorgensen szuka w szwedzkiej prasie niewinnych na pozór ogłoszeń, z których następnie odszyfrowuje zakodowane informacje... Pułkownik Stiepanowycz z mińskiego KGB krótko cieszy się z zarobionych na przemycie dolarów, gdyż pada ofiarą napadu... W październiku 1939 roku w Moskwie Beria, naczelnik NKWD, słucha referatu majora Zarubina na temat działań wywiadowczo-operacyjnych na terenie Polski. W gabinecie prezesa IPN zjawia się profesor Barda i twierdzi, że ma dokumenty, które rzucają całkiem nowe światło na zbrodnię katyńską... We współczesnej Polsce stanowisko prezydenta piastuje Stanisław Zieliński, lecz rzeczywista władza spoczywa w rękach szefa jego kancelarii, Marcina Kamińskiego osobnika o niezbyt reprezentacyjnej aparycji, za to cieszącego się poparciem konserwatywnego elektoratu. Niewierni (tom 2) Agenci polskiego wywiadu z zespołu Konrada Wolskiego wpadają na trop tajemniczego spotkania w hotelu Marriott. Nie podejrzewają, że wydarzenie to postawi na nogi służby wywiadowcze wielkich mocarstw. Nowe zagrożenie terrorystyczne uruchamia lawinę wydarzeń od Jemenu po Irlandię. Nieuchwytny Safir as-Salam, polski terrorysta w szeregach Al-Kaidy jest gotowy do decydującego starcia. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji, gdzie uwagę służb zaprząta genialny haker antyglobalista... Nieśmiertelni (tom 3) Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji daleko poza granice kraju. Dostają niezwykle trudne zadanie. Jadą do Teheranu, by zapobiec konfliktowi zbrojnemu na skalę światową. Niestety wszystko zaczyna się komplikować. Czy Konrad i Sara wygrają wyścig z czasem i uratują życie swoich ludzi? Tymczasem na politechnice w Sztokholmie zostają brutalnie zamordowane cztery osoby. Do gry wraca inspektor Gunnar Selander, który wraz z genialną hakerką Harriet Berghen i naczelnik wydziału ds. zwalczania terroryzmu Lindą Lund mają rozwiązać tę zagadkę. Śledztwo jest jednak zbyt trudne, by poradzili sobie z nim sami. Rozpoczynają arcytrudną rozgrywkę ze światem szpiegów i zdrajców. W Moskwie dochodzi do cichego zamachu stanu. Michaił Popowski, chcąc wspomóc spiskowców, wyjeżdża do Sztokholmu na ostatnią misję. Jagan wraz ze swoim oddziałem podąża za Aminą na Kaukaz. Niepokorni (tom 4) Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q zostaje rozwiązany. Tymczasem nad Europą zawisa widmo politycznego kataklizmu ktoś planuje na nowo zbudować hierarchię wpływów na świecie. Sara i Konrad świadomi zagrożenia wiszącego nad Polską, nielegalnie zbierają Wydział Q do ostatniej akcji. Ta potyczka rozegra się poza prawem. I będzie wyjątkowo brutalna.

129,99 zł
97,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 32,50 zł

2 osoby kupiły
37
Pogromcy robotów - gra interaktywna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogromcy robotów - gra interaktywna
Epee, od 7 lat
Dostępny22 szt.

Czy uda ci się powstrzymać szalonego robota zanim będzie za późno?! Unikalna gra interaktywna, w którą możesz grać sam lub z przyjaciółmi! Poczuj się, jak prawdziwy Pogromca robotów! Postępuj zgodnie ze wskazówkami, które przekaże Ci Szef operacji przez krótkofalówkę! Rozszyfrowuj wskazówki i proś o kolejne! Rozpoznaj jednego z 36 robotów, a następnie poprawnie rozwiąż łamigłówki i melduj swoje wyniki, aby rozbroić robota! Na wykonanie misji, masz tylko 6 minut! Aż 36 różnych misji do wypełnienia! Ponad 100 łamigłówek do rozwiązania! Po każdej udanej misji przechodzisz na kolejny poziom trudności! Aż 9 poziomów trudności! Zawartość opakowania: • 1 krótkofalówka z zegarem, która dyktuje polecenia i przyjmuje odpowiedzi, • 36 dwustronnych kart z robotami i zagadkami do rozwiązania, • instrukcja obsługi. Wymiary opakowania: 20.0 x 10.0 x 25.0 cm

104,90 zł
94,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,49 zł

2 osoby kupiły
38
Spy-x-Family. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spy-x-Family. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Do domu Forgerów wkracza młodszy brat Yor, Yuri! Mężczyzna ukrywa, że jest członkiem tajnej policji. Podczas spotkania próbuje przejrzeć szwagra, który i jemu uważnie się przygląda. Yuri kocha swoją siostrę trochę zbyt mocno i uważa, że ich związek jest podejrzany, dlatego każe im udowodnić jego prawdziwość!

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

2 osoby kupiły
39
Kopciuszek i szklany sufit, okładka niebieska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kopciuszek i szklany sufit, okładka niebieska
Dostępny2296 szt.

„Dawno, dawno temu żyła silna i zaradna młoda kobieta, na którą wołano Kopciuszek. Mieszkała ze złośliwą, roszczeniową i – powiedzmy to sobie głośno – przemocową macochą i dwiema rozwydrzonymi przyrodnimi siostrami…” Nie wiecie? Tak było! Znane baśnie właśnie zyskały wymiar feministyczny. Już dość – mamy dość uległych księżniczek! Pora na kobiety, które potrafią był prawdziwymi głównymi bohaterkami swoich własnych opowieści! Pora na to, by księżniczki wyszły z krainy baśni i zmierzyły się z życiem w realu! Mulan odnosi sukcesy w wojsku, ale gdy dowiaduje się, że zarabia mniej niż inni kapitanowie, wypowiada własną wojnę... Wendy uczy się, by nigdy nie ufać mężczyźnie, który co noc puka w jej okno... A książę od Śpiącej Królewny dowiaduje się, czym jest świadoma zgoda. W tej złośliwości tkwi mądrość, która zmienia nasze czasy! Dowcipne parodie klasycznych baśni przynoszą nowoczesne znaczenie słów „Długo i szczęśliwie” – takie, w którym obie strony są sobie równe.

45,90 zł
34,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

2 osoby kupiły
40
Ozdoba dekoracyjna. Piórka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Piórka
Craft with Fun
Dostępny210 szt.

Piórka dekoracyjne Craft with Fun są doskonałym dodatkiem do wszelkiego rodzaju prac plastycznych. Idealne do własnoręcznie tworzonych dekoracji, elementów garderoby i wystroju wnętrz, a także do kreatywnego dekorowania pudełek czy prezentów. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii Craft with Fun. W opakowaniu znajdują się białe piórka o wymiarze 17.0-22.0 cm i gramaturze 3g. Wymiary opakowania: 12.0 x 20.0 x 0.5 cm

5,10 zł
3,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
41
Craft with Fun Brokat Sypki Kamyczki 4,5g/6but B/c 12/72 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
42
Res Arcana. Lux et Tenebrae (edycja polska) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Res Arcana. Lux et Tenebrae (edycja polska)
Rebel, od 12 lat
Dostępny13 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „Res Arcana” (edycja polska). Jeszcze więcej artefaktów, eliksirów i potężnych mocy! W ciemnej krypcie katedry mag zastanawia się, jak wykorzystać moc demonów dla wzmocnienia swoich zaklęć. Wróżbita zaszył się w swoim laboratorium i zapisuje zwój zniszczenia. Tymczasem pozostali magowie poszukują legendarnych stworów, które pozwolą im powstrzymać te mroczne siły. „Res Arcana. Lux et Tenebrae” to rozszerzenie zawierające: • 4 enklawy mocy, • 12 artefaktów, • 4 magów, • 4 monumenty, • 2 magiczne przedmioty. Ponadto wraz z tym dodatkiem pojawia się możliwość rozgrywki 5-osobowej i nowe zasady, które pozwalają lepiej skalować grę. Rozszerzenie wprowadza również dwa nowe elementy do wykorzystania w pojedynkach z pozostałymi magami: zwoje oraz demony. Zawartość opakowania: • 12 kart artefaktów, • 4 karty magów, • 4 karty monumentów, • 25 drewnianych znaczników esencji, • 2 płytki enklaw mocy (dwustronne), • 2 magiczne przedmioty, • 8 zwojów, • instrukcja.

75,90 zł
66,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,11 zł

2 osoby kupiły
43
Kolorowanki przedszkolaka. Modelki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki przedszkolaka. Modelki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Marzysz o karierze modelki? Kochasz kolorowe stroje, torebki i biżuterię? Na pewno polubisz tę kolorowankę! A kiedy pokolorujesz już wszystko, przyklejaj naklejki! Kolorowanka przedszkolaka na pewno dostarczy twórczych inspiracji! Śliczne rysunki rozbawią i zachęcą do wypełniania ich kolorami, a to rozwinie wyobraźnię i kreatywność dzieci, poprawi zdolności motoryczne i umiejętność skupienia uwagi.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
44
Przeminęło z wiatrem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeminęło z wiatrem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Wyjątkowe – ilustrowane! – wydanie jednej z najważniejszych powieści XX wieku! Ilustracje wykonała Anna Halarewicz – artystka współpracująca m.in. z „Elle” i „Twoim Stylem”. Scarlett O’Hara. Rozpieszczona córka plantatora bawełny. Intrygantka o zielonych oczach, najwęższej talii w trzech hrabstwach i niebywałym tupecie, dzięki którym prawie każdego mężczyznę potrafi okręcić sobie wokół palca. Ale ona zechciała tego jedynego, który jej nie uległ… Nawet kiedy na jej drodze staje Rhett Butler – bezkompromisowy, inteligentny i cyniczny oficer – nie zamierza zmieniać swoich planów. A Rhett nie zamierza zrezygnować z niej… Jednak w życiu Scarlett to nie mężczyźni są najważniejsi. Zdana tylko na siebie, poświęca wszystko, aby w ogniu wojny secesyjnej ratować rodzinny majątek – Tarę. I z beztroskiej dziewczyny zaczyna się zmieniać w dojrzałą kobietę. Powieść o kobiecej niezłomności, walce o rodzinę i własne szczęście. A także o błędach, za które czasami trzeba zapłacić najwyższą cenę… Filmowa adaptacja Przeminęło z wiatrem z Vivien Leigh i Clarkiem Gable’em po prawie 80 latach od premiery nadal należy do najważniejszych filmów w historii kina.

69,90 zł
55,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

2 osoby kupiły
45
Ozdoba dekoracyjna, piórka biało-srebrne - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna, piórka biało-srebrne
Craft with Fun, 6 sztuk
Dostępny262 szt.

Piórka doskonale nadają się do zdobienia kartek i prac plastycznych, wystroju wnętrza, idealne do udekorowania świątecznych prezentów. Akcesoria dekoracyjne Craft with Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Obudź w sobie pokłady kreatywności! W opakowaniu znajduje się 6 piórek ze srebrnym wykończeniem.

8,20 zł
5,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
46
Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bike'owa podróż. Z Sydney do Szczecina. Część 1
Dostępny84 szt.

W nowatorski sposób opisana brawurowa podróż rowerowa przez Australię i szereg egzotycznych krajów Azji Południowo-Wschodniej, będącej częścią większego projektu wyprawy z Sydney do Szczecina. Pełna soczystych opowieści, a zarazem sugestywnych zdjęć ilustrujących przemierzane krainy i napotkanych ludzi. Sam autor tak wspomina swoją przygodę: Kiedyś zwykłem mówić, że świat jest mały. Dziś, gdy to od kogoś słyszę, zaraz odpowiadam tej osobie: To spróbuj ten świat przejechać rowerem. Załóż kask, rękawiczki, filtr słoneczny, wepnij się w pedały i rusz przez pustynie, dżungle i góry. Mam nadzieję, że posiadasz ubezpieczenie i niezbyt wiele zobowiązań, bo ta podróż może pochłonąć więcej, niż ci się teraz wydaje. Szerokości!

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
47
O bezprawiu i przyzwoitości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O bezprawiu i przyzwoitości
Dostępny162 szt.

Przedstawiony w książce zbiór esejów na temat cnót i wad pisałem początkowo co miesiąc przez wiele lat w czasopiśmie ?Charaktery?. Były to teksty dosyć krótkie i pozbawione przypisów. Rozbudowałem je, poszerzyłem i zaopatrzyłem w przypisy. Dopisałem także pewną liczbę tekstów nowych. Obok cnót klasycznych, wielkich i małych, zająłem się także ?cnotami? bardziej współczesnymi, jak tolerancja czy przyzwoitość, które wręcz za cnotę nie są uważane. Postanowiłem opublikować tę książkę, gdyż sądzę, że jedną z przyczyn współczesnego kryzysu demokracji i dominacji populizmu jest kryzys cnót i zasad moralnych. Znikają takie słowa jak prawość i wstyd, które zostały zastąpione przez bezprawie i bezwstyd. W coraz większym stopniu dominuje chciwość, egoizm, kłamstwo i szyderstwo. Honor skrył się w honorarium. Już mało kto pamięta, co to jest bezinteresowność, cierpliwość, grzeczność, prostota, skromność, solidarność, uprzejmość, wdzięczność, wielkoduszność czy wspaniałomyślność. Świadom jestem przestrogi Arthura Schopenhauera: ?Raczej tak samo nie można sprawić, by człowiek stał się cnotliwy dzięki wykładom lub kazaniom etycznym, jak wszystkie estetyki, poczynając od Arystotelesa, nie uczyniły nikogo poetą?. Mam jednak nadzieję, że czytanie prowadzi nie tylko do myślenia, ale także do refleksji.

49,00 zł
41,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

1 osoba kupiła
48
Czarny Młot / Liga Sprawiedliwości. Młot Sprawiedliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Młot / Liga Sprawiedliwości. Młot Sprawiedliwości
Dostępny4 szt.

Kolejny tom opowieści o zaginionych bohaterach ze Spiral City. Tym razem będą przeżywać przygody wraz z legendarnymi superherosami z Ligi Sprawiedliwości! Na farmie, gdzie są uwięzieni dawni towarzysze Czarnego Młota, pojawia się tajemniczy dżentelmen w kapeluszu. Ten sam uśmiechnięty starszy pan odwiedza Metropolis, by uciąć krótką pogawędkę z Batmanem, Supermanem i ich przyjaciółmi. Konsekwencje obu tych wydarzeń będą wręcz niewiarygodne! Zostaną pomieszane dwa światy, a zdezorientowani bohaterowie staną w obliczu wyzwań, których wcześniej nawet sobie nie wyobrażali. Kto odpowiada za ten galimatias? Czy chodzi o okrutną zabawę światami, czy też przyczyna tych zdarzeń jest ukryta znacznie głębiej? Czy ktokolwiek się dowie, o co naprawdę chodziło mężczyźnie w kapeluszu? Cykl „Czarny Młot” jest wzbogacony o opowieści poboczne, w tym wydane już w Polsce tomy „Sherlock Frankenstein i Legion Zła”, „Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości”, „Era Kwantowa” oraz „Czarny Młot ‘45”. Autorem scenariusza serii jest Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Animal Man”, „Łasuch”), a rysunki do tego tomu stworzył grafik Michael Walsh („Comeback”, „Secret Avengers”).

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
49
Fot. Kosycarz. Niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fot. Kosycarz. Niezwykłe zdjęcia z lotu ptaka
Dostępny183 szt.

Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia z lotu ptaka – już dziewiąty ze znanej i cenionej serii niezwykłych zwykłych zdjęć fotoreporterów Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Jednocześnie to pierwszy tak bogaty zbiór zdjęć z lotu ptaka od czasów II wojny światowej. To fotograficzna podróż w czasie nad Gdańskiem, Trójmiastem i Pomorzem, tym razem głównie na fotografiach z odnalezionych niedawno negatywów z lat 60. To zaledwie 50 lat, ale na zdjęciach widać, że czasami to cała epoka. Niektóre miejsca są na pierwszy rzut oka trudne do rozpoznania, ale dzięki dokładnym opisom można poznać ich historię łącznie ze zmianami, jakie przez lata następowały. Przystanek tramwajowy z tramwajem na Targu Węglowym widziany z helikoptera, plaże Trójmiasta, stadiony, domy których już nie ma. Puste ulice z nielicznymi samochodami. Duże wrażenie robią łąki, pola i ogrody, gdzie współcześnie są już nowe budynki i ulice. Wszystkie widziane oczami ptaka. W najnowszym albumie są też fotografie z lat 70. oraz, dla porównania, współczesne z XXI wieku. Na pewno zyska uznanie czytelników, nie tylko mieszkańców Pomorza.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
50
Marie de Gournay (1565-1645): pierwsza francuska emancypantka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Marie de Gournay (1565-1645): pierwsza francuska emancypantka
Dostępny1 szt.

Publikacja traktuje o Marie de Gournay, przybranej córce (fille d’alliance) Michela de Montaigne, autorce wciąż dziś mało znanej wśród specjalistów zajmujących się literaturoznawstwem, historią kobiet czy też feminizmem. Tymczasem w swojej epoce była ona jedną ze znaczących postaci panoramy intelektualnej Paryża, a sławę (niekiedy kontrowersyjną) zapewniły jej, obok jej własnych dzieł, opracowywane przez nią kolejne wydania Essais jej przybranego ojca. Autorka książki określa ją mianem „pierwszej francuskiej emancypantki”, podkreślając jej prekursorską rolę w powstawaniu idei, które przybiorą konkretny kształt dopiero dwa stulecia później. Marie de Gournay ośmielała się wkraczać w swoich pismach w obszar refleksji zarezerwowany dla mężczyzn, a więc polityki, reformy języka literackiego, filozofii moralnej, teologii czy alchemii. Monografia przybliża polskiemu czytelnikowi nie tylko samą postać tej wyjątkowej kobiety, ale także kontekst historyczno-literacki francuskiego przełomu XVI i XVII wieku oraz sylwetki postaci związanych z twórczością Marie de Gournay. „Należy również wspomnieć o olbrzymim atucie dopełniającym całości monografii, czyli aneksie zawierającym przekłady całych dzieł lub ich fragmentów – dzieł napisanych ręką kobiecą: Marie de Gournay, Louise Labé oraz Małgorzaty de Valois. Teksty te wpisują się w spór o kobiety, stanowią zatem nieocenione źródło dla badań nad historią kobiet i feminizmem”. (z recenzji dr hab. Moniki Malinowskiej) Dr hab. Barbara Marczuk, prof. UJ jest wykładowcą literatury francuskiej w Instytucie Filologii Romańskiej, autorką licznych publikacji dotyczących pisarstwa kobiecego w wieku XVI i XVII, jak również polsko-francuskich związków literackich w tych epokach. W swym dorobku ma także cenione przekłady dawnej literatury francuskiej na język polski (Krwawy amfiteatr. Antologia francuskich historii tragicznych epoki renesansu i baroku, Kraków, Universitas 2007, Francuskie pisma o dramacie (1537–1631), Kraków, WUJ 2016).

39,00 zł
19,11 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 19,89 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry