hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Na wsi (praca zbiorowa), na drugim Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Moje ciało (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Chłopiec z lasu (Harlan Coben) oraz Co budują zwierzęta? (Emilia Dziubak).
1
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Na wsi
Dostępny198 szt.

„Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć kartonowe elementy, by zmienił się obrazek. Wspaniała zabawa dla dzieci, sposób na zaprzyjaźnienie się z książką, a także trening rączki i małej motoryki. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Kartonowe, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi zapewniają długą i bezpieczną zabawę z książkami.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

56 osób kupiło
2
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Moje ciało - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Moje ciało
Dostępny327 szt.

„Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć kartonowe elementy, by zmienił się obrazek. Wspaniała zabawa dla dzieci, sposób na zaprzyjaźnienie się z książką, a także trening rączki i małej motoryki. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Kartonowe, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi zapewniają długą i bezpieczną zabawę z książkami.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

48 osób kupiło
3
Chłopiec z lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec z lasu
Dostępny222 szt.

Mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę. Najnowsza powieść mistrza zwrotów akcji, Harlana Cobena. New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku, lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać. Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana. Ponieważ sam nigdy nigdzie nie należał, Wilde nie może zignorować sprawy outsiderki, która nikogo nie obchodzi. Ale żeby wyjaśnić tajemnicę jej zniknięcia, będzie musiał wrócić do swojej przeszłości i do miejsca, w którym władza pozwala na utrzymywanie sekretów, które mogą zagrozić milionom ludzi.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

25 osób kupiło
4
Co budują zwierzęta? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co budują zwierzęta?
Dostępny12 szt.

Zwierzęta to prawdziwi mistrzowie architektury! Emilia Dziubak w swym niezwykłym atlasie przedstawia ich najciekawsze dokonania: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe. Wśród licznych przykładów znalazły się między innymi: gniazdo uszyte przez krawczyka, gniazda ze śliny, jedna z największych ptasich budowli, czyli kopiec lęgowy nogala zmiennego, spiżarnia dzięciura żołędziowego, ogromna konstrukcja tkaczy towarzyskich, altanka ogrodnika brunatnego, papierowe gniazdo osy pospolitej, gniazdo pszczół i innych owadów, kopce mrówek, ale również mosty i tratwy mrówek legionistek, termitiery, pułapki pająków, kawalerki larw chruścików, rozbudowane nory golców piaskowych, żeremia bobrów, krecie tunele i wiele innych. Emilia Dziubak — ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. Gratka dla małego niejadka, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój”, „Wprost” czy „Art & Business”. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. za książkę Proszę mnie przytulić.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

20 osób kupiło
5
Szymborska. Znaki szczególne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szymborska. Znaki szczególne
Dostępny149 szt.

Intymny portret noblistki „Czasami jestem podobna do siebie, a czasami nie” – powtarzała. Od zawsze budziła emocje. Była bliska także tym, którzy nigdy wcześniej nie czytali poezji. Czytelnicy myśleli o niej jak o przyjaciółce, sąsiadce i doradczyni. To może dziwić, tym bardziej że tak mało pisała i mówiła o sobie. Łączyła cechy nie do pogodzenia: czułość i ironię, surowość i serdeczność, dojrzałość i dziewczęcy urok. Nie bez powodu jeden z bliskich pisał do niej: „Wisełko, jesteś taka wieloraka”. Nie dało się jej zaszufladkować. Na jednej ze słynnych kartek wysyłanych do przyjaciół umieściła swój adres: „pokój z osobnym wejściem”. Jaka była naprawdę Wisława Szymborska? „Interesowało mnie nie tyle życie zewnętrzne, co psychika poetki, jej przeżycia wewnętrzne. To rejony, do których dostępu broniła bardzo stanowczo, powtarzając: "to po mojej śmierci", co skutecznie peszyło rozmówców. Na podstawie tysięcy listów, ale też rozmów z przyjaciółmi i znajomymi Wisławy spróbowałam odtworzyć tę część jej biografii, którą najskrzętniej ukrywała”. (fragment wstępu)

59,99 zł
41,39 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,60 zł

17 osób kupiło
6
W cieniu Everestu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu Everestu
Dostępny35 szt.

„Niektóre kraje mają ropę, Nepal ma Everest”. Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni, profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia, sławy i pieniędzy, łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko, a łączy jedno: marzenie o górze. Każdy ma inną historię, każdy pod Everestem znalazł się z innego powodu. Wrócą z różnymi wspomnieniami, wrażeniami, ze szczytem lub bez. A niektórzy zostaną na zboczach góry na zawsze. Co roku setki wspinaczy przybywają do Nepalu, by podjąć próbę wejścia na najwyższą górę świata. Magda Lassota postanowiła dowiedzieć się, kim są ci ludzie: co ich motywuje, o czym marzą, czego się boją. Dzięki porywającym historiom i niezwykłym fotografiom zabiera nas w świat Everestu, jakiego dotąd nie znaliśmy. Ta książka to fascynujący reportaż z dwumiesięcznego pobytu w bazie pod Everestem, na wysokości 5364 m n.p.m. To opowieść o everestowskiej gorączce, faktach i mitach, skandalach, kolejkach na szczyt i zwykłej codzienności. Także o tych, bez których to wszystko nie byłoby możliwe: Szerpach, zagranicznych przewodnikach, właścicielach agencji, lekarzach i ratownikach. To przede wszystkim opowieść o ludziach. O życiu i śmierci. Dowiedz się, czy zdobycie najwyższej góry świata to wciąż spełnianie wielkich marzeń, czy tylko czysty biznes. „To książka nie o górach, wspinaniu, zdobywaniu. To opowieść o ludziach, którzy przybyli pod Mount Everest z różnych kulturowo stron świata, by w towarzystwie Szerpów mierzyć się z najwyższą z gór. Autorka odważnie zajrzała w ich górskie i prywatne życie, szukając źródeł motywacji mierzenia się z Everestem” – Krzysztof Wielicki. „Kim są ludzie, którzy spędzają dwa miesiące w roku na wysokości prawie pięciu i pół tysiąca metrów, by pod koniec maja, w okresie dwóch-trzech dni pogody, spróbować zdobyć najwyższą górę Ziemi? Co ich motywuje? Kto im pomaga w osiągnięciu celu? Magda Lassota mistrzowsko opisuje fenomen Everestu w czasach globalnej komercjalizacji. Jej książka to także opowieść o realizacji „szalonego” pomysłu pomimo przeciwności. O zyskanym poczuciu, że „mogę może nie wszystko, ale mogę dużo” – Janusz Majer.

42,99 zł
29,66 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,33 zł

13 osób kupiło
7
Basia. Bajki na dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia. Bajki na dobranoc
Dostępny59 szt.

– Bądź wreszcie cicho! Przez ciebie boli mnie głowa! I wszystko inne! I jestem zła! Zupełnie jak... niedźwiedź! Ogromny, włochaty niedźwiedź! – Błabła niebieć? Lomny? – zainteresował się Franek. Uspokoił się i przestał krzyczeć. Wtedy Basia opowiedziała mu bajkę. A kiedy skończyła, okazało się, że Franek śpi. I teraz już każdy w rodzinie Basi wiedział, co jest najlepszym sposobem na usypianie: bajki na dobranoc! Ulubienica wszystkich przedszkolaków tym razem zaprasza na Bajki na dobranoc. Poznaj bajki idealne do wspólnego czytania przed snem. Opowieści o Basi i jej perypetiach wzruszą cię i rozbawią, a także ukołyszą do snu. Każdy z tekstów jest na tyle krótki, że nadaje się idealnie na wieczorną lekturę. W książce znajdziesz m.in. bajki: • O zaczarowanej poduszce, • O niewidzialnym psie, • O gwiezdnej krowie, • O Krainie Żelków, • O dziewczynce, która zmieniła się w niedźwiedzia, • O gadającym drzewie i mieszkającej w nim sowie. I kilkanaście innych, pięknych basiowych opowieści. Kolorowych snów! Basia. Bajki na dobranoc to zbiór 24 bajek. Część z nich to zupełnie nowe teksty, pozostałe ukazywały się cyklicznie w magazynie dla rodziców „Mamo, to ja”. Ta książka, to kolejne zaproszenie dla najmłodszych do basiowego świata. Miejsca pełnego pozytywnych emocji i wzruszeń. Basia ukazuje się od 2008 roku. Każdy z tomów to osobna historia z życia Basi i jej rodziny. Książki dotyczą spraw istotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są nie tylko doskonałą lekturą na dobranoc, ale również stanowią pretekst do rozmów z dzieckiem na ważne tematy. Autorka, Zofia Stanecka nie boi się poruszać trudnych zagadnień. Z humorem i poszanowaniem wagi danego tematu dla dziecka, tworzy wspaniałe opowieści, które uczą, bawią i wzruszają. Wraz z autorką ilustracji, Marianną Oklejak, stworzyły wiodącą na polskim rynku serię książek dla dzieci w wieku 3-6 lat, docenianą i wielokrotnie nagradzaną.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

11 osób kupiło
8
Książka o miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka o miłości
Dostępny1341 szt.

To rzecz, jakiej świat nie widział, czyli esej w dialogu. Na temat, który dotyczy każdego, temat, którego istotę uchwycić najtrudniej. Książka dla osób, które chcą być kochane. Tak się zdarzyło, że Olga Drenda, autorka Duchologii polskiej, i Małgorzata Halber, autorka Najgorszego człowieka na świecie, zaczęły rozmawiać o miłości. Olga z analitycznym podejściem człowieka Rozumu, Małgosia z przekonaniem, że Rozum ma niewiele wspólnego z Emocjami. Obie pochodzą w jakimś stopniu z Internetu, miejsca, w którym tylko ironia i poker face gwarantują, że nie staniesz się człowiekiem z mema. A najtrudniej jest rozmawiać na serio o tym, czego się boimy albo czego nam brakuje. Po drodze pojawili się różni pomocnicy, tacy jak Marcel Proust, Pieseł, filozofia, literatura i życie. Tak powstała książka, w której – być może – uda się wam, czytelnicy i czytelniczki, odnaleźć własne doświadczenia. A przede wszystkim uniknąć błędów, które popełniamy, bo każdy z nas chce być kochany.

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

11 osób kupiło
9
Świętowanie z insulinoopornością. Boże Narodzenie, sylwester, Wielkanoc, majówka i urodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętowanie z insulinoopornością. Boże Narodzenie, sylwester, Wielkano...
Dostępny275 szt.

Czy święta i inne mniej lub bardziej uroczyste okazje muszą być związane z objadaniem się, złym samopoczuciem, dodatkowymi kilogramami i… wyrzutami sumienia? W końcu nawet dla zupełnie zdrowych ludzi świąteczny czas bywa wyzwaniem, a co dopiero dla osób z insulinoopornością… Magdalena Makarowska i Dominika Musiałowska, autorki bestsellerowych poradników dla insulinoopornych, dowodzą, że w święta można jeść pysznie, nie rezygnując ze zdrowego stylu życia i przestrzeganych na co dzień zasad żywieniowych. Z ich pomocą przejdziesz przez świąteczny czas lekko, smacznie i zdrowo. Ekspertka od insulinooporności Dominika Musiałowska poradzi, jak przygotować się do świąt i jak pokonać trudności, z którymi spotykają się w tym czasie insulinooporni: od krewnych podtykających pod nos pyszne, ale często niezdrowe potrawy po konflikty przy stole i stres, który wiele osób dosłownie zajada. Dietetyczka Magdalena Makarowska podsunie ci natomiast pomysły na smaczne i zdrowe potrawy na tradycyjnie polskie święta – Boże Narodzenie i Wielkanoc – a także na spotkania w gronie bliskich: sylwestra, urodziny, majówkę czy popularne grille. A jeśli lubisz kuchnię roślinną, będziesz się mogła cieszyć przepisami w wersji wege.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

9 osób kupiło
10
Pamiętniki Ptaszka Staszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Ptaszka Staszka
Dostępny70 szt.

Poznaj sekretne życie ptaków. Dotychczas najbardziej rozpoznawalnymi polskimi ptakami były Wróbel Ćwirek, Orzeł Bielik i Kukułeczka Kuka. Tak było do tej pory. Teraz na scenę, cały na biało, wkraczam ja – Ptaszek Staszek – najbardziej influencerski ptak Polski. I o mnie jest ta książka. Cała. Jako ornicelebryta poruszę w swojej książce wiele różnych tematów. Na większości się nie znam, ale gdybym mówił tylko o tym, na czym się znam, to nie byłbym influencerem, tylko zwykłym znawcą. A bycie znawcą to ja mam gdzieś. Bo on może i się zna, ale jego nikt nie zna, co jest megadołujące w dzisiejszych czasach. Zatem napiszę wam o wszystkim, co sobie przemyślałem, żebyście już nie musieli myśleć, tylko od razu wszystko wiedzieli. Taki jest z grubsza plan.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

9 osób kupiło
11
Sekretne życie introwertyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie introwertyków
Dostępny127 szt.

Introwertyczka Jenn Granneman, założycielka „Introvert, Dear”, największej społeczności introwertyków na świecie, opisuje ludzi cichych, a przez to czasem niezrozumianych przez otoczenie. Przekonuje, że introwertyzm nie jest czymś, co ogranicza czy wyklucza, lecz po prostu sposobem postrzegania świata i przeżywania go. To właśnie dzięki niemu potrafisz słuchać, dostrzegasz to, czego nie widzą inni, twórczo myślisz i umiesz się skoncentrować na ważnych sprawach. To on sprawia, że zawierasz głębokie przyjaźnie i osiągasz spełnienie w związkach, a twoje życie wewnętrzne jest wyjątkowo bogate. Autorka, dzieląc się własnymi doświadczeniami, pokazuje naturę introwertyka we wszystkich sferach życia: od pracy, przez życie towarzyskie, po relacje miłosne i rodzinne. Bardzo wnikliwie analizuje potrzeby i sposób działania introwertyków, dając konkretne wskazówki, cenne zarówno dla introwertyków jak i bliskich im ekstrawertyków, tak aby ich wspólne życie stało się szczęśliwe i satysfakcjonujące. Introwertycy znajdą tu także relacje osób podobnych do nich, wypowiedzi ekspertów i praktyczne wskazówki, które pozwolą żyć dobrze w zgodzie ze sobą i utrzymywać pozytywne relacje z otoczeniem. Dzięki tej książce każdy introwertyk może stać się trochę mniej skrępowany, a trochę bardziej pewny siebie! Ekstrawertyk zaś zrozumie, że ciągłe zadawanie pytania „Czy na pewno wszystko u ciebie w porządku?” nie jest konieczne.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

7 osób kupiło
12
Jak odzyskać siebie i utracone więzi. Wyjść z depresji i odnaleźć nadzieję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak odzyskać siebie i utracone więzi. Wyjść z depresji i odnaleźć nadz...
Dostępny79 szt.

• Czy często bywasz przygnębiony? • Czy życie wydaje ci się pozbawioną sensu szarpaniną? • Czy niejednego ranka nie masz ochoty wstać z łóżka, a najprostsze sprawy zupełnie cię przerastają? Autor tej książki Johann Hari, znakomity i nagradzany brytyjski dziennikarz, od wielu lat boryka się z depresją. Ponieważ zaproponowane przez lekarzy rozwiązania przynosiły mu tylko krótkotrwałą ulgę, postanowił bliżej przyjrzeć się przyczynom odczuwanego przez siebie niepokoju i lęku. Spotykał się ze specjalistami, psychologami i zwykłymi ludźmi, słuchał wywodów naukowych i dramatycznych opowieści. Zebrane przez niego materiały rewolucjonizują naszą dotychczasową wiedzę i wskazują dziewięć przyczyn depresji i lęków, które niszczą nasze zdrowie psychiczne. Utracone więzi, bo to właśnie o nich mowa, można jednak odzyskać, a tym samym odzyskać siebie i nadzieję. Bestsellerowa książka Hariego podpowiada, w jaki sposób zbudować pozytywne relacje z sobą i ze światem i uzyskać trwałą poprawę samopoczucia. Jak pisze Johann Hari, „pora, żebyśmy wszyscy wrócili do domu”. Kiedy w końcu zrozumiałem, co się dzieje – ze mną i z tak wieloma osobami podobnymi do mnie – dowiedziałem się, że czekają na nas prawdziwe antydepresanty. Nie są to chemiczne antydepresanty, które były nieskuteczne w przypadku tak wielu z nas. Nie jest to coś, co można kupić albo połknąć. Ale mogą stać się początkiem prawdziwej drogi, umożliwiającej nam wyjście z bólu.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

6 osób kupiło
13
Mulina dekoracyjna (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mulina dekoracyjna (10 sztuk)
Craft with Fun
Dostępny308 szt.

Mulina sprawdzi się do różnego rodzaju dekoracji. W opakowaniu jest 10 sztuk.

26,20 zł
19,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 6,21 zł

5 osób kupiło
14
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Piórka 10-14cm 3g Czern Pbh20/1200 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

5 osób kupiło
15
Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Drzewie to mała wioska położona w malowniczej okolicy, w samym sercu puszczy, skrywającej wiele tajemnic. A leżący na obrzeżach wioski dworek Leśna Ostoja, w którym od kilku lat prowadzony jest przytulny pensjonat z duszą, to miejsce, gdzie słynna magia Bożego Narodzenia ma szczególną moc. Dajcie się porwać atmosferze Pensjonatu Leśna Ostoja, gdzie zimą zawsze jest śnieg, a mróz skrzypi pod butami. Niech otuli was magia tego miejsca, a perypetie uczuciowe mieszkańców dworku zagoszczą na stałe w waszych sercach.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
16
Wham! George i ja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wham! George i ja
Dostępny497 szt.

Poznaj prawdziwą historię zespołu Wham! Wyobrażasz sobie Święta bez przeboju „Last Christmas”? Dzięki tej piosence Boże Narodzenie to wyjątkowy okres dla każdego z nas. Magiczna atmosfera to zasługa dwóch przyjaciół – George'a Michaela i Andrew Ridgeleya. Wszystko zaczęło się w 1981 roku, gdy jako osiemnastolatkowie postanowili założyć zespół… Bardzo szybko Wham! stali się ikoną popkultury oraz symbolem lat 80. – czasu, kiedy imprezy trwały do białego rana, a ekstrawagancja była w cenie. Kto z nas nie tańczył do takich przebojów jak „Wake Me Up Before You Go-Go” lub „Careless Whisper”? Wielka sława, pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, tłum szalejących fanów… tak w skrócie wyglądała historia duetu. W 1986 roku George Michael i

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

5 osób kupiło
17
Ozdoba drewniana - pień drzewa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba drewniana - pień drzewa
Craft with Fun
Dostępny23 szt.

Przy pomocy tego zestawu możesz zaprojektować własne ozdoby. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft With Fun lub z innymi kompletami z serii. Wszystkie elementy wykonane z drewna. Zalety produktu: • idealne do zdobienia kartek okolicznościowych, • świetnie sprawdzą się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka czy dodatki do prezentów. Uwaga. W opakowaniu różna ilość sztuk. Opakowanie zawiera drewniane ozdoby o łącznej gramaturze 40 g.

5,80 zł
4,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,81 zł

5 osób kupiło
18
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Pompon Welna 4m/9szt Centki 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,80 zł
2,99 zł

Rabat 21,3%
oszczędzasz 0,81 zł

4 osoby kupiły
19
Zdobywcy. Ludzie, szczyty, wyprawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobywcy. Ludzie, szczyty, wyprawy
Dostępny8 szt.

To opowieść o najwybitniejszych wspinaczach i ich osiągnięciach. To hołd złożony odwadze, nieokiełznanej chęci poszerzania horyzontów i przekraczania własnych ograniczeń. To opis ekscytujących przygód i niezwykłych postaci od Brytyjczyków taszczących skrzynki z szampanem do bazy pod Everestem w 1924 roku po księcia Abruzzów, który na lodowiec Malaspina na Alasce zabrał dziesięć stalowych łóżek. To historie ponad stu alpinistów i himalaistów, którzy pierwsi mierzyli się z górskimi szczytami – od Ötziego, człowieka lodu, po Edmunda Hillary’ego, Reinholda Messnera czy Wandę Rutkiewicz – nierzadko dokonując ważnych odkryć naukowych. To także przykłady niezwykłej odwagi, braterstwa, altruizmu i unikalnego poczucia humoru legendarnych wspinaczy w obliczu walki z żywiołami. • Nieznane fakty i niepublikowane wcześniej fotografie. • Specjalnie wykonane mapy najważniejszych wejść w historii alpinizmu i himalaizmu. • Szczegółowe profile najsłynniejszych szczytów świata. • Opisy i porównania wykorzystywanego podczas historycznych wejść sprzętu ze współczesną technologią wspinaczkową. • Historia alpinizmu na całym świecie. Publikacja powstała we współpracy z Królewskim Towarzystwem Geograficznym – najbardziej prestiżową i największą na świecie organizacją zajmującą się odkryciami geograficznymi − oraz Alpine Club, najstarszym klubem wspinaczkowym na świecie, który nieprzerwanie od stu pięćdziesięciu lat promuje rozwój światowego ruchu wspinaczkowego.

119,90 zł
87,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

5 osób kupiło
20
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Piórka 32cm 1szt Paw Pbh 20/1200 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,30 zł
4,99 zł

Rabat 20,8%
oszczędzasz 1,31 zł

4 osoby kupiły
21
Ozdoba dekoracyjna. Pompon wełniany, 3 cm, 20 sztuk, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Pompon wełniany, 3 cm, 20 sztuk, mix wzorów
Craft with Fun
Dostępny55 szt.

Pompony dekoracyjne Craft With Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Pompony idealnie nadają się do tworzenia postaci, zwierząt, różnych stworków, a także można użyć ich do ozdabiania kartek okolicznościowych, albumów czy wystroju wnętrza, pompony w kolorowe cętki. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii Craft With Fun. Zawartość opakowania: 20 sztuk wełnianych pomponów. Rozmiar opakowania: 12.0 x 18.0 x 2.5 cm Produkt zapakowany w woreczek z zawieszką.

10,30 zł
7,99 zł

Rabat 22,4%
oszczędzasz 2,31 zł

4 osoby kupiły
22
Ozdoba dekoracyjna. Pompon, 80 sztuk, czerwony - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Pompon, 80 sztuk, czerwony
Craft with Fun
Dostępny5 szt.

Przy pomocy tego produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Pompony idealnie nadają się do tworzenia postaci, zwierząt, różnych stworków, można ich także użyć do ozdabiania kartek okolicznościowych, albumów czy wystroju wnętrza. Pompony utrzymane są w pastelowych kolorach. Pompony dekoracyjne Craft With Fun to fantastyczna i kreatywna zabawa, która pobudzi wyobraźnię. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft With Fun lub z innymi kompletami z serii.

6,60 zł
4,99 zł

Rabat 24,4%
oszczędzasz 1,61 zł

3 osoby kupiły
23
Nie zdobywając szczytów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zdobywając szczytów
Dostępny31 szt.

Zapis podróży, którą Paolo Cognetti, laureat Premio Strega za Osiem gór, odbył na krótko przed swoimi czterdziestymi urodzinami, tuż przed przejściem przez grań młodości. W końcu pojechałem w Himalaje. Nie po to, by się wspinać na szczyty, o czym marzyłem jako dziecko, ale żeby poznawać doliny. Chciałem zobaczyć, czy jeszcze gdzieś na świecie istnieją prawdziwe pierwotne góry, ujrzeć je na własne oczy, nim i one zginą. Wyruszyłem z opuszczonych zurbanizowanych Alp i znalazłem się w najdalszym zakątku Nepalu, w małym Tybecie, który przetrwał i trwa w cieniu Tybetu wielkiego i już na zawsze utraconego. Przemaszerowałem trzysta kilometrów i przeszedłem przez osiem przełęczy leżących na wysokości ponad pięciu tysięcy metrów, nie zdobywając po drodze żadnego szczytu. Towarzyszyła mi kultowa książka, pies napotkany po drodze i paru przyjaciół: po powrocie pozostali mi przyjaciele. Czym jest wyprawa w góry bez zdobywania szczytu? Aktem wyrzeczenia się przemocy, pragnieniem zrozumienia, krążeniem wokół sensu własnej wędrówki. Ta książka jest zapisem prawdziwej podróży ale i opowieścią o tym, że choć w górach chodzi się samotnie nawet wtedy, gdy idzie się z innymi, to poczucie oddalenia i odkrywania świata umacnia przyjaźnie.

35,90 zł
26,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

3 osoby kupiły
24
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Eva Koniczyna samoprzylepna 36szt 12/288 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

3 osoby kupiły
25
Słownik wyrazów obcych PWN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik wyrazów obcych PWN
Dostępny69 szt.

Nowe, zaktualizowane wydanie Słownika wyrazów obcych PWN. Autorka odnotowuje zmiany, które dokonały się w polskiej frazeologii w ciągu ostatniej dekady. Słownik zawiera ok. 10 500 haseł, głównie z dziedzin takich, jak: informatyka, sport, muzyka, motoryzacja, kosmetyka, dietetyka, gender, medycyna, genetyka. Są to w większości anglicyzmy, choć także zapożyczenia z innych języków.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

2 osoby kupiły
26
Ozdoba dekoracyjna. Taśma cekinowa, 3 m, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Taśma cekinowa, 3 m, mix wzorów
Craft with Fun
Dostępny255 szt.

Z pomocą taśm dekoracyjnych Craft with Fun możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Są idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletam iCraft with Fun. Wymiary szpulki: 5.0 x 5.0 x 5.0 cm Długość taśmy: 3.0 m Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
27
Kot rabina. Tom 9. Królowa szabatu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot rabina. Tom 9. Królowa szabatu
Dostępny49 szt.

Rabin powraca do dawnego żywota, twórca serii – Joann Sfar – powraca do elementarnych podstaw swojej mitycznej serii. W dniu pogrzebu swojej żony rabin postanawia przygarnąć kota. Dla Zlabii. Aby nie pozostać tylko we dwoje. Kilka lat później kot zaczyna mówić. Te niezwykłe zdarzenie podważyło wiarę i przekonania rabina, ale również odegrało ważną rolę w kształtowaniu pragnienia wolności i niezależności młodej Zlabii. W tym tomie towarzyszymy Zlabii w przygodzie rozgrywającej się pomiędzy tomem 1 a 2.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
28
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Drew samoprzylepna Lokomotyw 12szt 12/432 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,40 zł
4,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,41 zł

2 osoby kupiły
29
Dom w malinowym chruśniaku. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom w malinowym chruśniaku. Audiobook
Halina Kowalczuk, StoryBox
Dostępny4 szt.

Przeszłość może o sobie przypomnieć i nieźle namieszać w życiu w najbardziej niespodziewanym momencie. Przekonuje się o tym Alicja, odnosząca sukcesy prawniczka, która przed laty straciła miłość swojego życia i została sama z córeczką. Teraz, gdy wreszcie w malowniczej Malinówce znajduje swoje miejsce, a także nowego mężczyznę, nagle jej świat zostaje wywrócony do góry nogami. Czy Alicja zdecyduje się wrócić do tego, co dawno minęło? Czy na nowo pozna smak szczęścia i miłości? Nowa książka Haliny Kowalczuk to jak zwykle porcja wzruszeń przyprawiona szczyptą magii.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
30
Natura natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natura natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy
Dostępny6 szt.

Od dawna z pełną świadomością działamy na szkodę ziemi. Ingerujemy w świat przyrody, gdzie każdy gatunek, żyjąc i umierając, podtrzymuje istnienie pozostałych. W tej pełnej pasji, inspirującej książce światowej sławy ekolog morski – Enric Sala, przedstawia liczne dowody na to, że zachowanie bioróżnorodności jest uzasadnione – nie tylko racjonalnie i moralnie, ale także ekonomicznie. Przetrwanie ludzkości zależy od wszystkich gatunków – od mikroorganizmów po ssaki, od wodorostów po rekiny. Każda żywa istota odgrywa ważną rolę w sieci powiązań tworzących biosferę. Sala udowadnia, że ratując przyrodę, możemy ocalić siebie samych, spowolnić procesy, które doprowadziły do globalnego przegrzania, a także zapobiec przyszłym katastrofom. Ta książka – bazująca na racjonalnych argumentach, a jednocześnie pełna troski i niepokoju płynących z głębi serca – zmieni sposób, w jaki będziemy myśleć o świecie i przyszłości. To list miłosny do naszej planety.

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

2 osoby kupiły
31
Taśma, wstążka 10m - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma, wstążka 10m
Craft with Fun
Dostępny310 szt.

Zalety produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Są idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage, taśma o średnicy 0,5 cm. Idealne do zdobienia świątecznych prezentów. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

2,99 zł
2 osoby kupiły
32
Komu leci krew? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komu leci krew?
Dostępny76 szt.

Niewielka Książka o Wielkich Emocjach Miśka, Królik, Miświnka, Kocio i Ptaszyna. Młotek, piła i gwoździe. Oj, będzie się działo! Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą. W serii „Niewielkich Książek o Wielkich Emocjach” do końca 2020 roku ukazały się: • Czyje spodnie?, • Kto się złości?, • Komu leci krew?, • Kto decyduje?. Wypatrujcie kolejnych! I uczcie dzieci nazywania swoich emocji i mówienia o nich. Z tymi książkami będzie łatwiej!

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
33
Księga Scrum Sprawdzone wzorce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Scrum Sprawdzone wzorce
Dostępny48 szt.

Na sukces w budowaniu produktu pracuje zazwyczaj wiele zespołów, natomiast Scrum pomaga stworzyć największą możliwą wartość. To właśnie Scrum oferuje pełen wachlarz pomysłów, które zespoły mogą dowolnie przekształcać tak, by pasowały do indywidualnych potrzeb i ułatwiały dążenie do zamierzonych celów. Zawarte w książce dziewięćdziesiąt cztery wzorce otwierają drogę do istoty Scruma, tego w jaki sposób działa oraz jak go używać. Zagłębiaj się w Scruma podążając za radami najznakomitszych ekspertów, między innymi założycieli Scruma, którzy powiodą cię poprzez jego podstawowe struktury i praktyki. Ulepszaj i dostosuj swoje umiejętności praktykowania Scruma za pomocą struktur zwanych wzorcami, spośród których możesz swobodnie wybierać i dostosować te, które najlepiej pasują do aktualnej sytuacji. Poznawaj i doceń historię Scruma oraz rolę którą pełni w rozwiązywaniu problemów z którymi na co dzień zmagają się deweloperzy. Dowiedz się wszystkiego, co okaże się przydatne do opanowania i wdrażania Scruma, a wszystko to krok po kroku, w stylu agile

139,00 zł
122,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,68 zł

2 osoby kupiły
34
Nie mogę, trzymam dziecko. Rodzicielstwo bez instrukcji obsługi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie mogę, trzymam dziecko. Rodzicielstwo bez instrukcji obsługi
Dostępny573 szt.

Czasem nie mogę wstać, bo trzymam dziecko. A czasem trzymam dziecko, żeby nie musieć wstawać. Zresztą – sami wiecie, co będzie, gdy dziecku w końcu znudzi się tulenie. Armagedon. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, czyj maluch nigdy nie wyjadł makaronu z kosza na śmieci albo nie zmienił wystroju mieszkania w kilka sekund, używając do tego samej mąki. No właśnie. Nie ma co walczyć z rzeczami, które i tak już się wydarzyły – powiedział to Budda, Marek Aureliusz albo sama do tego doszłam, widząc, jak moja Mysza nurkuje w toalecie. Czasem można już tylko usiąść i patrzeć, jak świat płonie. Nie zaszkodzi zrobić sobie wcześniej herbatę (niektórzy polecają melisę). Nie da się być rodzicem idealnym – to zasada numer jeden. Zasada numer dwa – możemy być całkiem niezłymi rodzicami, o ile pogodzimy się z zasadą numer jeden. Ta książka pokaże ci, że noszenie dziecka może być całkiem przydatne. Ksenia Potępa – taka trochę pół matka, pół rysowniczka. Autorka popularnego fanpejdża „Nie mogę, trzymam dziecko”.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

2 osoby kupiły
35
Ozdoba Domek Dekoracyjna Drewniana Samoprzylepna Op12szt Drew Domek 463796 Craft with Fun - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,40 zł
3,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
36
Matka Boża zza drutów. Historia figurki z obozu Auschwitz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Boża zza drutów. Historia figurki z obozu Auschwitz
Dostępny13 szt.

Historia figurki Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej, która została wyrzeźbiona w stolarni obozu Auschwitz przez jednego z konspirantów, Bolesława Kupca z Poronina. Teresa Wontor-Cichy – historyk, pracownik Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, autorka wielu publikacji poświęconych historii obozu Auschwitz m.in. Życie religijne więźniów chrześcijańskich w KL Auschwitz. Uczestniczy w licznych projektach edukacyjnych poświęconych zagładzie europejskich Sinti i Romów w Auschwitz, członkom załogi SS oraz ich odpowiedzialności w toczących się po wojnie procesach sądowych, eksperymentom medycznym prowadzonym na więźniach obozu. W tym zakresie prowadzi wykłady i warsztaty tematyczne. Jest także recenzentką i konsultantką wielu filmów dokumentalnych poświęconych historii Auschwitz oraz książek podejmujących tematykę obozową.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
37
I ja ciebie też! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I ja ciebie też!
Dostępny2 szt.

W wigilijny poranek trzy przyjaciółki „od zawsze i na zawsze” spotykają się jak co roku na uroczystym śniadaniu. Laura – szefowa dużej stacji telewizyjnej, Agata – reżyserka największych widowisk rozrywkowych, i Wiktoria – właścicielka świetnie prosperującej agencji aktorskiej. Piękne, bogate, spełnione w miłości – czego można chcieć więcej? Może tylko tego, żeby to trwało wiecznie…. Ale los okazuje się niezwykle złośliwy i świat tych trzech kobiet rozpada się jak domek z kart w ciągu jednego dnia – i to w Wigilię! Na dodatek muszą poskładać go na nowo… do Sylwestra. Będzie zabawnie, przewrotnie i bardzo wzruszająco. To, co na początku wydawało się tragedią, może okazać się wstępem do zupełnie innego życia. Poczucie humoru, siła charakteru i kobieca solidarność przydadzą się w tej sytuacji. Ale niezbędne staną się także cygański tabor, urodziwy lekarz, uczuciowy kurier i egzaltowana gwiazda show-biznesu. Czy Laurze, Agacie i Wiktorii uda się ocalić przyjaźń, odzyskać miłość, znaleźć to, co najważniejsze? Życie przecież rzadko układa się tak jak w komediach romantycznych. Chyba, że mamy święta!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
38
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Drucik Owoc 1,5cm 12szt 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,60 zł
2,99 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,61 zł

2 osoby kupiły
39
Nella Konik - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nella Konik
Mega Creative, Mega Creative
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Ze względu na niewielkie rozmiary kucyków, mogą one towarzyszyć dziecku na wycieczce czy w podróży. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

4,90 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
40
Poza czas i nieśmiertelność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poza czas i nieśmiertelność
Dostępny71 szt.

To lektura dla tych, którzy poszukują przebudzenia duchowego.Twoje obecne życie to zaledwie ogniwo w długim łańcuchu wcieleń...Przekona cię o tym ta wspaniała i odważnie prowokująca książka.To brawurowe przesuniecie granic zakreślonych przez konwencjonalną naukę.To poruszjąca do głebi synteza psychiatrii i mistyki.

33,00 zł
26,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

2 osoby kupiły
41
Ayurveda Sztuka Życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
42
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Pompon Welna 3cm/12szt Roz 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
43
Historia ciała Tom 3: Różne spojrzenia. Wiek XX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia ciała Tom 3: Różne spojrzenia. Wiek XX
Dostępny61 szt.

W żadnym innym stuleciu ciało ludzkie nie doświadczyło takich zmian. To w wieku XX zmienił się związek pomiędzy zdrowiem a chorobą, pomiędzy ciałem zgodnym z normami a ciałem niefunkcjonującym prawidłowo, pomiędzy życiem a śmiercią w zmedykalizowanym społeczeństwie. Autorzy trzeciego tomu monumentalnej i bogato ilustrowanej Historii ciałaprzyglądają się również ciału w masowym dobrobycie i ciału poddanemu masowej przemocy i eksterminacji. Ciału wyzwolonemu z rygorów religii i moralności oraz ciału sprowadzonemu do rangi przedmiotu. W konsekwencji pada pytanie o istotę człowieczeństwa w społeczeństwie, w którym zaciera się granica między ciałem fizycznym i wirtualnym: Czy moje ciało nadal jest moim ciałem?

96,00 zł
80,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,36 zł

2 osoby kupiły
44
Rozmowy obrazów Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy obrazów Tom 2
Dostępny126 szt.

W drugim tomie Rozmów obrazów obrazy połączono są ze sobą za sprawą artystycznych wyzwań i środków wyrazu. Są to nie tylko kwestie koloru, światła i faktury, ale też perspektywa oraz optyczne i iluzjonistyczne triki. Zabawy polegające na oszukaniu widza, tak aby nie wiedział, gdzie kończy się świat realny, a gdzie zaczyna namalowany. Przedstawione są popisy artystycznej wirtuozerii wykonane za pomocą anamorfozy, a także próby namalowania niemożliwego, jak o odwzorowywaniu burzy napisał Pliniusz Starszy. Kluczem doboru obrazów w pierwszym tomie były tematy, motywy i ich reinterpretacje, w drugim natomiast są to głównie środki malarskie. To jednak tylko arbitralny klucz, sposób na połączenie ze sobą dzieł powstałych w różnych ośrodkach lub w odległych od siebie epokach. W istocie bowiem tematu i sposobu jego wykonania nie da się rozdzielić. Emocje widza są budowane zarówno za pomocą tego, co jest przedstawione, jak i tego, jak to jest zrobione. Zebrane w obu tomach eseje są zaproszeniem do samodzielnego patrzenia i gry skojarzeń. W historii sztuki nie ma jednej właściwej interpretacji poszczególnych dzieł. Jest tyle obrazów, ilu odbiorców. Sztuką należy się cieszyć niezależnie od posiadanej wiedzy. Wystarczy tylko mieć odwagę.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

2 osoby kupiły
45
Obudzę się na Shibui - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obudzę się na Shibui
Dostępny105 szt.

Dziewczyna o imieniu Jana – najpierw nastolatka, a potem studentka – kocha się platonicznie w aktorach Kurosawy, czyta Murakamiego i powoli uzależnia się od Japonii. Niestety, podróż szesnastolatki do Tokio i wypowiedziane lekkomyślnie życzenie („Chcę tu zostać, nie chcę wracać do Czech”) stają się początkiem jej uwiezienia w tokijskiej dzielnicy – Shibuya. Wydaje się, że z labiryntu zdarzeń, kultury i języka nie ma wyjścia. Obudzę się na Shibui to także historia nieco już starszej Jany, studentki japonistyki, która natrafia w uczelnianej bibliotece na tekst Kawashity, zapomnianego pisarza epoki Taishō, i krok po kroku odkrywa tragiczne losy autora, a my poznajemy jego dzieło sprzed stu lat. Powieść Anny Cimy skomponowana jest jako splot trzech linii narracyjnych: opowieści o uwięzionej licealistce, przypadku literackiego śledztwa oraz tekstów Kawashity tłumaczonych przez Janę i jej przyjaciela. Wszystkie trzy wątki łączą się ze sobą i uzupełniają w intrygujący sposób, każdy z nich musi zostać dopowiedziany, aby pozostałe nabrały sensu. Obudzę się na Shibui to świetnie opowiedziana fabuła, rozgrywająca się równolegle w Japonii i w Pradze, napisana kilkoma językami: rozpoczyna się od nieporadnych zapisków nastolatki, a kończy stylizowaną na japońską powieścią sprzed wieku. To debiut Anny Cimy, za który otrzymała w 2019 roku trzy najważniejsze czeskie nagrody literackie: Magnesia Litera w kategorii Odkrycie roku, Nagrodę Jiříego Ortena przyznawaną autorom do trzydziestego roku życia oraz Nagrodę Česká kniha.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

2 osoby kupiły
46
Samoprzylepna ozdoba dekoracyjna. Pingwin, 22 sztuki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoprzylepna ozdoba dekoracyjna. Pingwin, 22 sztuki
Craft with Fun, 22 sztuki
Dostępny20 szt.

Zestaw idealne nadaje się do zdobienia kartek okolicznościowych. Świetnie sprawdzi się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka lub dodatek do prezentów. Elementy posiadają samoprzylepną taśmę. Żywe kolory, różnorodne kształty i wzory dają praktycznie nieskończoną ilość możliwości ich stosowania. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii Craft with Fun. Opakowanie zawiera 22 sztuki. Zestaw zapakowany w woreczek z zawieszką.

7,20 zł
5,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
47
Craft with Fun Torebka Prez Papier 12x16,5cm 8szt Mix 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
48
Kto decyduje? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto decyduje?
Dostępny78 szt.

Niewielka Książka o Wielkich Emocjach Duży miś i mały miś. Kto tu decyduje? Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą. W serii „Niewielkich Książek o Wielkich Emocjach” do końca 2020 roku ukazały się: • Czyje spodnie?, • Kto się złości?, • Komu leci krew?, • Kto decyduje? Wypatrujcie kolejnych! I uczcie dzieci nazywania swoich emocji i mówienia o nich. Z tymi książkami będzie łatwiej!

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
49
Wszystkie korony Ewy Wachowicz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie korony Ewy Wachowicz
Dostępny504 szt.

Ewa, jakiej nie znacie. Piękna jak zawsze, szczera do bólu. Jedyna miss, którą potraficie wymienić z imienia i nazwiska. Najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni, kulinarny autorytet. Obiekt pożądania mężczyzn i dobra przyjaciółka milionów Polek. Czytaliście setki wywiadów z nią, od lat oglądacie ją w telewizji. Wiecie więc, że Miss Polonia pochodzi z niewielkiej wsi, ale nie słyszeliście, że potrafi odebrać poród krowy, a może mieć domieszkę błękitnej krwi. Że doskonale pamięta kolejność liczb na kole do ruletki i uwielbia robić z tej wiedzy użytek. Że niemal znalazła męża dzięki pomocy biura matrymonialnego. Że potrafiła się postawić mafii i że całkiem twarzowo jej w dredach. Że moment, w którym opuścili ją najważniejsi dla niej ludzie, całkiem ją odmienił. Nie wiecie tego wszystkiego, bo Ewa z dbałością o każdy drobiazg strzeże prywatności. Przynajmniej tak było dotąd. Pierwsza biografia Ewy Wachowicz.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
50
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Piórka 10-15cm 8szt Tecza 20/600 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Piórka 10-15cm 8szt Tecza 20/600
Craft with Fun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

6,70 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,5%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry