hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.10.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Co budują zwierzęta? (Emilia Dziubak), na drugim Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Na wsi (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Szymborska. Znaki szczególne (Joanna Gromek-Illg) oraz Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy, wydanie 2 (Anna Dziewit-Meller).
1
Co budują zwierzęta? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co budują zwierzęta?
Dostępny
179 szt.

Zwierzęta to prawdziwi mistrzowie architektury! Emilia Dziubak w swym niezwykłym atlasie przedstawia ich najciekawsze dokonania: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe. Wśród licznych przykładów znalazły się między innymi: gniazdo uszyte przez krawczyka, gniazda ze śliny, jedna z największych ptasich budowli, czyli kopiec lęgowy nogala zmiennego, spiżarnia dzięciura żołędziowego, ogromna konstrukcja tkaczy towarzyskich, altanka ogrodnika brunatnego, papierowe gniazdo osy pospolitej, gniazdo pszczół i innych owadów, kopce mrówek, ale również mosty i tratwy mrówek legionistek, termitiery, pułapki pająków, kawalerki larw chruścików, rozbudowane nory golców piaskowych, żeremia bobrów, krecie tunele i wiele innych. Emilia Dziubak — ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. Gratka dla małego niejadka, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój”, „Wprost” czy „Art & Business”. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. za książkę Proszę mnie przytulić.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

20 osób kupiło
2
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Na wsi
Dostępny
501 szt.

„Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć kartonowe elementy, by zmienił się obrazek. Wspaniała zabawa dla dzieci, sposób na zaprzyjaźnienie się z książką, a także trening rączki i małej motoryki. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Kartonowe, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi zapewniają długą i bezpieczną zabawę z książkami.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

16 osób kupiło
3
Szymborska. Znaki szczególne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szymborska. Znaki szczególne
Dostępny
1038 szt.

Intymny portret noblistki „Czasami jestem podobna do siebie, a czasami nie” – powtarzała. Od zawsze budziła emocje. Była bliska także tym, którzy nigdy wcześniej nie czytali poezji. Czytelnicy myśleli o niej jak o przyjaciółce, sąsiadce i doradczyni. To może dziwić, tym bardziej że tak mało pisała i mówiła o sobie. Łączyła cechy nie do pogodzenia: czułość i ironię, surowość i serdeczność, dojrzałość i dziewczęcy urok. Nie bez powodu jeden z bliskich pisał do niej: „Wisełko, jesteś taka wieloraka”. Nie dało się jej zaszufladkować. Na jednej ze słynnych kartek wysyłanych do przyjaciół umieściła swój adres: „pokój z osobnym wejściem”. Jaka była naprawdę Wisława Szymborska? „Interesowało mnie nie tyle życie zewnętrzne, co psychika poetki, jej przeżycia wewnętrzne. To rejony, do których dostępu broniła bardzo stanowczo, powtarzając: "to po mojej śmierci", co skutecznie peszyło rozmówców. Na podstawie tysięcy listów, ale też rozmów z przyjaciółmi i znajomymi Wisławy spróbowałam odtworzyć tę część jej biografii, którą najskrzętniej ukrywała”. (fragment wstępu)

59,99 zł
40,19 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,80 zł

15 osób kupiło
4
Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy, wydanie 2
Dostępny
1122 szt.

Nowe, kolorowe wydanie wielkiego bestsellera! Cześć, jestem Heńka. Chcę Ci przedstawić moje koleżanki. Już dawno nikt ich nie odwiedzał, a mają mnóstwo fantastycznych historii do opowiedzenia. Dziesięcioletnia kobieta król, pierwsza kobieta chirurg, kobieta szpieg… Bohaterki i buntowniczki. Na pewno się polubicie! Bo możesz być jak one. W książce występują: – Anna Henryka Pustowójtówna – jedyna dziewczyna, która walczyła w powstaniu styczniowym, – Wanda Rutkiewicz – zdobywczyni najwyższych gór świata, – Krystyna Krahelska – bez której nie byłoby warszawskiej Syrenki, – Krystyna Skarbek – agentka, która wyprzedziła Jamesa Bonda, …i wiele innych dziewczyn, które nie uznają słowa „niemożliwe”! „Mamy swoją historię. Stworzoną przez kobiety, które wbrew społecznym ograniczeniom realizowały swoje pasje i miały wpływ na rzeczywistość. Pora odzyskać ich życiorysy. Książka Anny Dziewit-Meller opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Naukowczynie, pisarki, królowe i nauczycielki: cała zgraja silnych prababek, dzięki którym wiemy, że determinacja i wiara w równość przynoszą efekty”. – Sylwia Chutnik

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

12 osób kupiło
5
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Moje ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa. Moje ciało
Dostępny
175 szt.

„Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć, pokręcić, popchnąć kartonowe elementy, by zmienił się obrazek. Wspaniała zabawa dla dzieci, sposób na zaprzyjaźnienie się z książką, a także trening rączki i małej motoryki. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów. Kartonowe, sztywne strony oraz zaokrąglone rogi zapewniają długą i bezpieczną zabawę z książkami.

26,99 zł
20,51 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

11 osób kupiło
6
Basia. Bajki na dobranoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia. Bajki na dobranoc
Dostępny
112 szt.

– Bądź wreszcie cicho! Przez ciebie boli mnie głowa! I wszystko inne! I jestem zła! Zupełnie jak... niedźwiedź! Ogromny, włochaty niedźwiedź! – Błabła niebieć? Lomny? – zainteresował się Franek. Uspokoił się i przestał krzyczeć. Wtedy Basia opowiedziała mu bajkę. A kiedy skończyła, okazało się, że Franek śpi. I teraz już każdy w rodzinie Basi wiedział, co jest najlepszym sposobem na usypianie: bajki na dobranoc! Ulubienica wszystkich przedszkolaków tym razem zaprasza na Bajki na dobranoc. Poznaj bajki idealne do wspólnego czytania przed snem. Opowieści o Basi i jej perypetiach wzruszą cię i rozbawią, a także ukołyszą do snu. Każdy z tekstów jest na tyle krótki, że nadaje się idealnie na wieczorną lekturę. W książce znajdziesz m.in. bajki: • O zaczarowanej poduszce, • O niewidzialnym psie, • O gwiezdnej krowie, • O Krainie Żelków, • O dziewczynce, która zmieniła się w niedźwiedzia, • O gadającym drzewie i mieszkającej w nim sowie. I kilkanaście innych, pięknych basiowych opowieści. Kolorowych snów! Basia. Bajki na dobranoc to zbiór 24 bajek. Część z nich to zupełnie nowe teksty, pozostałe ukazywały się cyklicznie w magazynie dla rodziców „Mamo, to ja”. Ta książka, to kolejne zaproszenie dla najmłodszych do basiowego świata. Miejsca pełnego pozytywnych emocji i wzruszeń. Basia ukazuje się od 2008 roku. Każdy z tomów to osobna historia z życia Basi i jej rodziny. Książki dotyczą spraw istotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są nie tylko doskonałą lekturą na dobranoc, ale również stanowią pretekst do rozmów z dzieckiem na ważne tematy. Autorka, Zofia Stanecka nie boi się poruszać trudnych zagadnień. Z humorem i poszanowaniem wagi danego tematu dla dziecka, tworzy wspaniałe opowieści, które uczą, bawią i wzruszają. Wraz z autorką ilustracji, Marianną Oklejak, stworzyły wiodącą na polskim rynku serię książek dla dzieci w wieku 3-6 lat, docenianą i wielokrotnie nagradzaną.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

11 osób kupiło
7
Nie zdobywając szczytów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zdobywając szczytów
Dostępny
76 szt.

Zapis podróży, którą Paolo Cognetti, laureat Premio Strega za Osiem gór, odbył na krótko przed swoimi czterdziestymi urodzinami, tuż przed przejściem przez grań młodości. W końcu pojechałem w Himalaje. Nie po to, by się wspinać na szczyty, o czym marzyłem jako dziecko, ale żeby poznawać doliny. Chciałem zobaczyć, czy jeszcze gdzieś na świecie istnieją prawdziwe pierwotne góry, ujrzeć je na własne oczy, nim i one zginą. Wyruszyłem z opuszczonych zurbanizowanych Alp i znalazłem się w najdalszym zakątku Nepalu, w małym Tybecie, który przetrwał i trwa w cieniu Tybetu wielkiego i już na zawsze utraconego. Przemaszerowałem trzysta kilometrów i przeszedłem przez osiem przełęczy leżących na wysokości ponad pięciu tysięcy metrów, nie zdobywając po drodze żadnego szczytu. Towarzyszyła mi kultowa książka, pies napotkany po drodze i paru przyjaciół: po powrocie pozostali mi przyjaciele. Czym jest wyprawa w góry bez zdobywania szczytu? Aktem wyrzeczenia się przemocy, pragnieniem zrozumienia, krążeniem wokół sensu własnej wędrówki. Ta książka jest zapisem prawdziwej podróży ale i opowieścią o tym, że choć w górach chodzi się samotnie nawet wtedy, gdy idzie się z innymi, to poczucie oddalenia i odkrywania świata umacnia przyjaźnie.

35,90 zł
21,90 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 14,00 zł

10 osób kupiło
8
Chłopiec z lasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec z lasu
Dostępny
3 szt.

Mężczyzna o tajemniczej przeszłości musi znaleźć zaginioną nastolatkę. Najnowsza powieść mistrza zwrotów akcji, Harlana Cobena. New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i… kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie po angielsku, lecz nic nie mówi. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać. Trzydzieści lat później Wilde stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą – także dla niego samego. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Nikt się nim nie przejmuje – nawet jej własny ojciec – ale pewna ważna osoba z przeszłości Wilde prosi go o pomoc w znalezieniu dziewczyny. Jedyną wskazówką jest to, że była ostatnio nękana. Ponieważ sam nigdy nigdzie nie należał, Wilde nie może zignorować sprawy outsiderki, która nikogo nie obchodzi. Ale żeby wyjaśnić tajemnicę jej zniknięcia, będzie musiał wrócić do swojej przeszłości i do miejsca, w którym władza pozwala na utrzymywanie sekretów, które mogą zagrozić milionom ludzi.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

9 osób kupiło
9
Sekretne życie introwertyków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie introwertyków
Dostępny
85 szt.

Introwertyczka Jenn Granneman, założycielka „Introvert, Dear”, największej społeczności introwertyków na świecie, opisuje ludzi cichych, a przez to czasem niezrozumianych przez otoczenie. Przekonuje, że introwertyzm nie jest czymś, co ogranicza czy wyklucza, lecz po prostu sposobem postrzegania świata i przeżywania go. To właśnie dzięki niemu potrafisz słuchać, dostrzegasz to, czego nie widzą inni, twórczo myślisz i umiesz się skoncentrować na ważnych sprawach. To on sprawia, że zawierasz głębokie przyjaźnie i osiągasz spełnienie w związkach, a twoje życie wewnętrzne jest wyjątkowo bogate. Autorka, dzieląc się własnymi doświadczeniami, pokazuje naturę introwertyka we wszystkich sferach życia: od pracy, przez życie towarzyskie, po relacje miłosne i rodzinne. Bardzo wnikliwie analizuje potrzeby i sposób działania introwertyków, dając konkretne wskazówki, cenne zarówno dla introwertyków jak i bliskich im ekstrawertyków, tak aby ich wspólne życie stało się szczęśliwe i satysfakcjonujące. Introwertycy znajdą tu także relacje osób podobnych do nich, wypowiedzi ekspertów i praktyczne wskazówki, które pozwolą żyć dobrze w zgodzie ze sobą i utrzymywać pozytywne relacje z otoczeniem. Dzięki tej książce każdy introwertyk może stać się trochę mniej skrępowany, a trochę bardziej pewny siebie! Ekstrawertyk zaś zrozumie, że ciągłe zadawanie pytania „Czy na pewno wszystko u ciebie w porządku?” nie jest konieczne.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

7 osób kupiło
10
Jak odzyskać siebie i utracone więzi. Wyjść z depresji i odnaleźć nadzieję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak odzyskać siebie i utracone więzi. Wyjść z depresji i odnaleźć nadz...
Dostępny
83 szt.

• Czy często bywasz przygnębiony? • Czy życie wydaje ci się pozbawioną sensu szarpaniną? • Czy niejednego ranka nie masz ochoty wstać z łóżka, a najprostsze sprawy zupełnie cię przerastają? Autor tej książki Johann Hari, znakomity i nagradzany brytyjski dziennikarz, od wielu lat boryka się z depresją. Ponieważ zaproponowane przez lekarzy rozwiązania przynosiły mu tylko krótkotrwałą ulgę, postanowił bliżej przyjrzeć się przyczynom odczuwanego przez siebie niepokoju i lęku. Spotykał się ze specjalistami, psychologami i zwykłymi ludźmi, słuchał wywodów naukowych i dramatycznych opowieści. Zebrane przez niego materiały rewolucjonizują naszą dotychczasową wiedzę i wskazują dziewięć przyczyn depresji i lęków, które niszczą nasze zdrowie psychiczne. Utracone więzi, bo to właśnie o nich mowa, można jednak odzyskać, a tym samym odzyskać siebie i nadzieję. Bestsellerowa książka Hariego podpowiada, w jaki sposób zbudować pozytywne relacje z sobą i ze światem i uzyskać trwałą poprawę samopoczucia. Jak pisze Johann Hari, „pora, żebyśmy wszyscy wrócili do domu”. Kiedy w końcu zrozumiałem, co się dzieje – ze mną i z tak wieloma osobami podobnymi do mnie – dowiedziałem się, że czekają na nas prawdziwe antydepresanty. Nie są to chemiczne antydepresanty, które były nieskuteczne w przypadku tak wielu z nas. Nie jest to coś, co można kupić albo połknąć. Ale mogą stać się początkiem prawdziwej drogi, umożliwiającej nam wyjście z bólu.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

7 osób kupiło
11
Rozmowy obrazów Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy obrazów Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

W drugim tomie Rozmów obrazów obrazy połączono są ze sobą za sprawą artystycznych wyzwań i środków wyrazu. Są to nie tylko kwestie koloru, światła i faktury, ale też perspektywa oraz optyczne i iluzjonistyczne triki. Zabawy polegające na oszukaniu widza, tak aby nie wiedział, gdzie kończy się świat realny, a gdzie zaczyna namalowany. Przedstawione są popisy artystycznej wirtuozerii wykonane za pomocą anamorfozy, a także próby namalowania niemożliwego, jak o odwzorowywaniu burzy napisał Pliniusz Starszy. Kluczem doboru obrazów w pierwszym tomie były tematy, motywy i ich reinterpretacje, w drugim natomiast są to głównie środki malarskie. To jednak tylko arbitralny klucz, sposób na połączenie ze sobą dzieł powstałych w różnych ośrodkach lub w odległych od siebie epokach. W istocie bowiem tematu i sposobu jego wykonania nie da się rozdzielić. Emocje widza są budowane zarówno za pomocą tego, co jest przedstawione, jak i tego, jak to jest zrobione. Zebrane w obu tomach eseje są zaproszeniem do samodzielnego patrzenia i gry skojarzeń. W historii sztuki nie ma jednej właściwej interpretacji poszczególnych dzieł. Jest tyle obrazów, ilu odbiorców. Sztuką należy się cieszyć niezależnie od posiadanej wiedzy. Wystarczy tylko mieć odwagę.

59,00 zł
51,92 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

6 osób kupiło
12
Mulina dekoracyjna (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mulina dekoracyjna (10 sztuk)
Craft with Fun
Dostępny
209 szt.

Mulina sprawdzi się do różnego rodzaju dekoracji. W opakowaniu jest 10 sztuk.

26,19 zł
19,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 6,20 zł

5 osób kupiło
13
Szukaj pokoju i idź za nim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj pokoju i idź za nim
Dostępny
4 szt.

Marzysz o głębokim pokoju serca. W każdych okolicznościach. Podążając za wskazówkami ks. Jacques?a Philippe?a, masz szansę się do tego pokoju przybliżyć. Rady praktyka brzmią przekonująco: nie zniechęcaj się; zadowól się małym postępem; miej cierpliwość dla siebie. Wówczas staniesz się bardziej podatny na działanie Ducha Świętego, a Pan będzie mógł zdziałać w tobie znacznie więcej niż ty sam własnym wysiłkiem!

24,90 zł
21,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,73 zł

5 osób kupiło
14
Nie krzycz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie krzycz
Dostępny
942 szt.

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do hejtu, że nikt się nie przejmuje ofiarami agresji. Tymczasem one istnieją. Z zagryzionymi do krwi wargami i przekrwionymi od płaczu oczami godzinami wpatrują się w przepełnione jadem komentarze. (…) i pragną tylko jednego. Zemsty na tych, którzy próbowali wgnieść ich w ziemię. Pogrążona w długach Anita zarabia na życie jako anonimowa hejterka. Kobieta za pieniądze wypisuje obraźliwe komentarze pod adresem znanych osób. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie zhejtowania jednego z polityków. Krótko potem na jej prywatną skrzynkę zaczynają przychodzić agresywne maile. To jednak początek koszmaru. Kto i dlaczego się na nią uwziął? Gnębiony przez żonę Michał zaczyna wierzyć, że już nigdy się od niej nie uwolni. Wkrótce mężczyzna otrzymuje nieoczekiwaną pomoc i staje przed szansą wyrównania rachunków z demoniczną Agatą. Nie wie jednak, że godząc się na walkę z żoną, staje się częścią perfidnej gry, która ostatecznie prowadzi do tragedii. W dzisiejszym świecie nie liczy się prawda. Liczy się to, kto najgłośniej krzyczy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
15
Listy pełne marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy pełne marzeń
Dostępny
1002 szt.

Maryla Jędrzejewska ma już siedemdziesiąt lat, ale dopiero teraz czerpie z życia pełnymi garściami. Można by się zastanowić, jak można czerpać z życia, gdy się siedzi tylko w domu, a wychodzi jedynie po jedzenie dla kota i dla siebie. I to dokładnie w tej kolejności. Ale Maryla ma wreszcie w życiu cel. Wieczorami siada przy swoim sekretarzyku, za każdym razem wahając się, czy otworzyć kolejny list. Wie, że przepadłby, gdyby go wrzuciła do wysyłanych listów na poczcie. Może nawet dotarłby do Mikołaja, który gdzieś tam, w Laponii, zarabia na byciu świętym. Ale jedno jest pewne... To ona mogła spełniać marzenia. Ten fałszywy biznesmen z Laponii z pewnością by tego nie zrobił... „Nie ma na świecie nic piękniejszego niż dziecięce marzenia” – Fundacja Świętego Mikołaja (partner charytatywny książki).

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
16
W cieniu Everestu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
W cieniu Everestu
Dostępny
5 szt.

„Niektóre kraje mają ropę, Nepal ma Everest”. Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni, profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia, sławy i pieniędzy, łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko, a łączy jedno: marzenie o górze. Każdy ma inną historię, każdy pod Everestem znalazł się z innego powodu. Wrócą z różnymi wspomnieniami, wrażeniami, ze szczytem lub bez. A niektórzy zostaną na zboczach góry na zawsze. Co roku setki wspinaczy przybywają do Nepalu, by podjąć próbę wejścia na najwyższą górę świata. Magda Lassota postanowiła dowiedzieć się, kim są ci ludzie: co ich motywuje, o czym marzą, czego się boją. Dzięki porywającym historiom i niezwykłym fotografiom zabiera nas w świat Everestu, jakiego dotąd nie znaliśmy. Ta książka to fascynujący reportaż z dwumiesięcznego pobytu w bazie pod Everestem, na wysokości 5364 m n.p.m. To opowieść o everestowskiej gorączce, faktach i mitach, skandalach, kolejkach na szczyt i zwykłej codzienności. Także o tych, bez których to wszystko nie byłoby możliwe: Szerpach, zagranicznych przewodnikach, właścicielach agencji, lekarzach i ratownikach. To przede wszystkim opowieść o ludziach. O życiu i śmierci. Dowiedz się, czy zdobycie najwyższej góry świata to wciąż spełnianie wielkich marzeń, czy tylko czysty biznes. „To książka nie o górach, wspinaniu, zdobywaniu. To opowieść o ludziach, którzy przybyli pod Mount Everest z różnych kulturowo stron świata, by w towarzystwie Szerpów mierzyć się z najwyższą z gór. Autorka odważnie zajrzała w ich górskie i prywatne życie, szukając źródeł motywacji mierzenia się z Everestem” – Krzysztof Wielicki. „Kim są ludzie, którzy spędzają dwa miesiące w roku na wysokości prawie pięciu i pół tysiąca metrów, by pod koniec maja, w okresie dwóch-trzech dni pogody, spróbować zdobyć najwyższą górę Ziemi? Co ich motywuje? Kto im pomaga w osiągnięciu celu? Magda Lassota mistrzowsko opisuje fenomen Everestu w czasach globalnej komercjalizacji. Jej książka to także opowieść o realizacji „szalonego” pomysłu pomimo przeciwności. O zyskanym poczuciu, że „mogę może nie wszystko, ale mogę dużo” – Janusz Majer.

42,99 zł
27,51 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

4 osoby kupiły
17
Nella Konik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nella Konik
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny
2 szt.

Ze względu na niewielkie rozmiary kucyków, mogą one towarzyszyć dziecku na wycieczce czy w podróży. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

4,90 zł
3,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
18
Świętowanie z insulinoopornością. Boże Narodzenie, sylwester, Wielkanoc, majówka i urodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętowanie z insulinoopornością. Boże Narodzenie, sylwester, Wielkano...
Dostępny
125 szt.

Czy święta i inne mniej lub bardziej uroczyste okazje muszą być związane z objadaniem się, złym samopoczuciem, dodatkowymi kilogramami i… wyrzutami sumienia? W końcu nawet dla zupełnie zdrowych ludzi świąteczny czas bywa wyzwaniem, a co dopiero dla osób z insulinoopornością… Magdalena Makarowska i Dominika Musiałowska, autorki bestsellerowych poradników dla insulinoopornych, dowodzą, że w święta można jeść pysznie, nie rezygnując ze zdrowego stylu życia i przestrzeganych na co dzień zasad żywieniowych. Z ich pomocą przejdziesz przez świąteczny czas lekko, smacznie i zdrowo. Ekspertka od insulinooporności Dominika Musiałowska poradzi, jak przygotować się do świąt i jak pokonać trudności, z którymi spotykają się w tym czasie insulinooporni: od krewnych podtykających pod nos pyszne, ale często niezdrowe potrawy po konflikty przy stole i stres, który wiele osób dosłownie zajada. Dietetyczka Magdalena Makarowska podsunie ci natomiast pomysły na smaczne i zdrowe potrawy na tradycyjnie polskie święta – Boże Narodzenie i Wielkanoc – a także na spotkania w gronie bliskich: sylwestra, urodziny, majówkę czy popularne grille. A jeśli lubisz kuchnię roślinną, będziesz się mogła cieszyć przepisami w wersji wege.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
19
Słownik wyrazów obcych PWN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik wyrazów obcych PWN
Dostępny
34 szt.

Nowe, zaktualizowane wydanie Słownika wyrazów obcych PWN. Autorka odnotowuje zmiany, które dokonały się w polskiej frazeologii w ciągu ostatniej dekady. Słownik zawiera ok. 10 500 haseł, głównie z dziedzin takich, jak: informatyka, sport, muzyka, motoryzacja, kosmetyka, dietetyka, gender, medycyna, genetyka. Są to w większości anglicyzmy, choć także zapożyczenia z innych języków.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

3 osoby kupiły
20
Wham! George i ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wham! George i ja
Dostępny
511 szt.

Poznaj prawdziwą historię zespołu Wham! Wyobrażasz sobie Święta bez przeboju „Last Christmas”? Dzięki tej piosence Boże Narodzenie to wyjątkowy okres dla każdego z nas. Magiczna atmosfera to zasługa dwóch przyjaciół – George'a Michaela i Andrew Ridgeleya. Wszystko zaczęło się w 1981 roku, gdy jako osiemnastolatkowie postanowili założyć zespół… Bardzo szybko Wham! stali się ikoną popkultury oraz symbolem lat 80. – czasu, kiedy imprezy trwały do białego rana, a ekstrawagancja była w cenie. Kto z nas nie tańczył do takich przebojów jak „Wake Me Up Before You Go-Go” lub „Careless Whisper”? Wielka sława, pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, tłum szalejących fanów… tak w skrócie wyglądała historia duetu. W 1986 roku George Michael i

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
21
Poza czas i nieśmiertelność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poza czas i nieśmiertelność
Dostępny
1 szt.

To lektura dla tych, którzy poszukują przebudzenia duchowego.Twoje obecne życie to zaledwie ogniwo w długim łańcuchu wcieleń...Przekona cię o tym ta wspaniała i odważnie prowokująca książka.To brawurowe przesuniecie granic zakreślonych przez konwencjonalną naukę.To poruszjąca do głebi synteza psychiatrii i mistyki.

33,00 zł
26,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

3 osoby kupiły
22
Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja
Dostępny
10 szt.

Drzewie to mała wioska położona w malowniczej okolicy, w samym sercu puszczy, skrywającej wiele tajemnic. A leżący na obrzeżach wioski dworek Leśna Ostoja, w którym od kilku lat prowadzony jest przytulny pensjonat z duszą, to miejsce, gdzie słynna magia Bożego Narodzenia ma szczególną moc. Dajcie się porwać atmosferze Pensjonatu Leśna Ostoja, gdzie zimą zawsze jest śnieg, a mróz skrzypi pod butami. Niech otuli was magia tego miejsca, a perypetie uczuciowe mieszkańców dworku zagoszczą na stałe w waszych sercach.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
23
Kto się złości? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto się złości?
Dostępny
52 szt.

Niewielka Książka o Wielkich Emocjach Miśka się złości i Kocio się złości. Nie jest łatwo się razem bawić... Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą. W serii „Niewielkich Książek o Wielkich Emocjach” do końca 2020 roku ukazały się: • Czyje spodnie?, • Kto się złości?, • Komu leci krew?, • Kto decyduje? Wypatrujcie kolejnych! I uczcie dzieci nazywania swoich emocji i mówienia o nich. Z tymi książkami będzie łatwiej!

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
24
Craft with Fun Brokat Sypki Kuleczki 5g/6but B/c 12/72 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,49 zł
6,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 1,50 zł

3 osoby kupiły
25
Dionizos. Trzy szkice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dionizos. Trzy szkice
Dostępny
6 szt.

„Ta książka ma, jak zresztą chyba każda, swoją historię. Powstawała, albo raczej – dojrzewała we mnie, bardzo długo. Moje zainteresowania wierzeniami Greków zrodziły się jeszcze w trakcie studiów uniwersyteckich, a utwierdziły pod wpływem lektury wspaniałej książki Jane Harrison, Themis. A Study of the Social Origins of Greek Religion (Cambridge 1912), którą pochłaniałem z wypiekami na twarzy w jednej z czytelni Uniwersytetu Cambridge w czasie mojego pierwszego studyjnego pobytu za granicą w roku 1971. Ale długo ta problematyka mnie onieśmielała i ograniczałem się tylko do lektur, nie mając odwagi sam przystąpić do badań, a już w każdym razie nie do publikacji wyników moich poszukiwań i przemyśleń. Ostatecznie jednak po blisko ćwierć wieku te moje zainteresowania zaowocowały książką o Religijności starożytnych Greków, która ukazała się w roku 1994. Książkę tę przygotowywałem głównie w czasie moich dwóch kolejnych staży naukowych na Uniwersytecie w Bonn i tam, w czytelni Seminar für Alte Geschichte, po raz pierwszy czytałem fascynujące dzieło wielkiego Waltera Friedricha Otta, Dionysos. Mythos und Kultus (w wydaniu z 1960 roku; polski przekład pióra Jerzego Korpantego, ukazał się w warszawskim wydawnictwie Sub Lupa w roku 2016). Wtedy doszedłem do przekonania, że Dionizos to kluczowa, najważniejsza postać w wierzeniach greckich i bóstwo, które stało się przedmiotem głębokiej myśli religijnej, prawdziwej i nader subtelnej teologii, a ta z kolei wywarła ogromny wpływ na całość teologicznej myśli europejskiej, to znaczy oczywiście – teologii chrześcijańskiej. Czytelnik łatwo zauważy, że jest to właśnie główna teza tej książki. Ale lektura książki Otta wywołała we mnie reakcję podobną jak przy czytaniu pracy Jane Harrison: poczułem się głęboko onieśmielony tak wielkością autora i jego dzieła, jak i ciężarem problematyki. Uznałem, że nigdy nie będę w stanie zdobyć się na taką wypowiedź na temat Dionizosa, jaką zawiera w sobie niewielka objętościowo, genialna książka wielkiego myśliciela i religioznawcy, jednego z najwybitniejszych filologów klasycznych XX wieku. To pozostaje aktualne – nie mam zamiaru porównywać się z Walterem F. Ottem. Mimo to próbowałem zajmować się kultem dionizyjskim, publikując drobne, mniej lub bardziej przyczynkarskie studia i artykuły. Były to właśnie „próby” (zamierzałem nawet użyć tego słowa w tytule mojej obecnej książki, ale pomyślałem, że ten w moim zamierzeniu wyraz skromności, może być z pewnych – chyba zrozumiałych – powodów uznany za wyraz zarozumiałości…). Problematyka dionizyjska stała się też tematem moich rozmaitych wykładów i seminariów uniwersyteckich (z ogromnym sentymentem wspominam uczestników mojego rocznego seminarium sprzed lat, poświęconego Papirusowi z Derveni), a także tematem rozmów i domowych mini-wykładów w towarzystwie moich przyjaciół. To im zawdzięczam, że ostatecznie zdobyłem się na napisanie tych szkiców...” – Włodzimierz Lengauer, fragment „Słowa wstępnego”.

36,30 zł
26,14 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,16 zł

3 osoby kupiły
26
Nie mogę, trzymam dziecko. Rodzicielstwo bez instrukcji obsługi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie mogę, trzymam dziecko. Rodzicielstwo bez instrukcji obsługi
Dostępny
551 szt.

Czasem nie mogę wstać, bo trzymam dziecko. A czasem trzymam dziecko, żeby nie musieć wstawać. Zresztą – sami wiecie, co będzie, gdy dziecku w końcu znudzi się tulenie. Armagedon. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, czyj maluch nigdy nie wyjadł makaronu z kosza na śmieci albo nie zmienił wystroju mieszkania w kilka sekund, używając do tego samej mąki. No właśnie. Nie ma co walczyć z rzeczami, które i tak już się wydarzyły – powiedział to Budda, Marek Aureliusz albo sama do tego doszłam, widząc, jak moja Mysza nurkuje w toalecie. Czasem można już tylko usiąść i patrzeć, jak świat płonie. Nie zaszkodzi zrobić sobie wcześniej herbatę (niektórzy polecają melisę). Nie da się być rodzicem idealnym – to zasada numer jeden. Zasada numer dwa – możemy być całkiem niezłymi rodzicami, o ile pogodzimy się z zasadą numer jeden. Ta książka pokaże ci, że noszenie dziecka może być całkiem przydatne. Ksenia Potępa – taka trochę pół matka, pół rysowniczka. Autorka popularnego fanpejdża „Nie mogę, trzymam dziecko”.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
27
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Drew Pat Okr Nat 12cm Op15 12/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,45 zł
3,99 zł

Rabat 26,8%
oszczędzasz 1,46 zł

2 osoby kupiły
28
Sznurek dekoracyjny 60 m, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurek dekoracyjny 60 m, mix kolorów
Craft with Fun
Dostępny
324 szt.

Z pomocą sznurka dekoracyjnego możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Sznurek jest idealny do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Długość: 60 m Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

23,36 zł
17,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,37 zł

2 osoby kupiły
29
Muzeum luster - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum luster
Dostępny
26 szt.

Jaką śmiertelną tajemnicę kryją obrazy w Muzeum Prado? Dobry obraz to nic więcej jak lustro. Podczas Międzynarodowego Konkursu Kopistycznego w Muzeum Prado dochodzi do serii brutalnych zabójstw. Sprawcy odtwarzają w nich najsłynniejsze obrazy ze zbiorów galerii. Policja tkwi w martwym punkcie. Dwie osoby mogą pomóc rozwikłać tajemnicę makabrycznych zbrodni: kopistka amatorka i ekscentryczny specjalista od symboli. Mrożący krew w żyłach thriller o sekretach ukrytych w obrazach Velazqueza, Goi czy Boscha. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile ich się tam kryje… Luis Montero Manglano – urodził się w Madrycie w 1981 roku. Jest dyrektorem ds. kształcenia oraz wykładowcą historii i sztuki średniowiecznej w Ośrodku Studiów Romańskich w Madrycie. Jego książka El lamento de Caín została wyróżniona nagrodą EATER dla najlepszej powieści grozy 2012 roku. DW Rebis opublikował jego doskonałą trylogię „Poszukiwacze” (Stół króla Salomona, Łańcuch Proroka, Miasto Świętych Mężów). Muzeum luster to najnowsza, długo wyczekiwana powieść tego autora. Prywatnie brat Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej tablicy.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
30
Nomen Omen. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nomen Omen. Audiobook
Marta Kisiel, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Współczesny Wrocław z krótką wycieczką do czasów niemieckiego Breslau, doprawiony sporą dozą czarnego humoru i odrobiną romantycznego ducha. Los nigdy nie był łaskawy dla Salomei Klementyny Przygody. Wystarczy spojrzeć na jej rodzinę: matka chcąca uwolnić „rozbuchany erotyzm” córki, ojciec żyjący mentalnie w dziewiętnastym wieku i brat Niedaś – społeczny szkodnik, leń i zakała. Nic więc dziwnego, że gdy tylko nadarza się okazja, Salka ucieka z rodzinnego miasta do Wrocławia. Nowe życie nie będzie jednak usłane różami. Na stancji panuje żelazna dyscyplina, w radiu i telefonie słychać tajemnicze szepty, a współlokatorem Salki zostaje Roy Keane, dobrze wychowana papuga gustująca w wafelkach. Na domiar złego, studiujący we Wrocławiu Niedaś w nietypowy sposób okazuje siostrze swoją miłość, próbując utopić ją w Odrze. A to dopiero początek kłopotów…

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
31
Encyklika Fratelli tutti. O braterstwie i przyjaźni społecznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklika Fratelli tutti. O braterstwie i przyjaźni społecznej
Dostępny
24 szt.

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak we wszystkich innych językach, w których dokument będzie rozpowszechniony.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
32
Obudzę się na Shibui - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obudzę się na Shibui
Dostępny
81 szt.

Dziewczyna o imieniu Jana – najpierw nastolatka, a potem studentka – kocha się platonicznie w aktorach Kurosawy, czyta Murakamiego i powoli uzależnia się od Japonii. Niestety, podróż szesnastolatki do Tokio i wypowiedziane lekkomyślnie życzenie („Chcę tu zostać, nie chcę wracać do Czech”) stają się początkiem jej uwiezienia w tokijskiej dzielnicy – Shibuya. Wydaje się, że z labiryntu zdarzeń, kultury i języka nie ma wyjścia. Obudzę się na Shibui to także historia nieco już starszej Jany, studentki japonistyki, która natrafia w uczelnianej bibliotece na tekst Kawashity, zapomnianego pisarza epoki Taishō, i krok po kroku odkrywa tragiczne losy autora, a my poznajemy jego dzieło sprzed stu lat. Powieść Anny Cimy skomponowana jest jako splot trzech linii narracyjnych: opowieści o uwięzionej licealistce, przypadku literackiego śledztwa oraz tekstów Kawashity tłumaczonych przez Janę i jej przyjaciela. Wszystkie trzy wątki łączą się ze sobą i uzupełniają w intrygujący sposób, każdy z nich musi zostać dopowiedziany, aby pozostałe nabrały sensu. Obudzę się na Shibui to świetnie opowiedziana fabuła, rozgrywająca się równolegle w Japonii i w Pradze, napisana kilkoma językami: rozpoczyna się od nieporadnych zapisków nastolatki, a kończy stylizowaną na japońską powieścią sprzed wieku. To debiut Anny Cimy, za który otrzymała w 2019 roku trzy najważniejsze czeskie nagrody literackie: Magnesia Litera w kategorii Odkrycie roku, Nagrodę Jiříego Ortena przyznawaną autorom do trzydziestego roku życia oraz Nagrodę Česká kniha.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

2 osoby kupiły
33
Gwiezdny zegar. Cienista ćma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiezdny zegar. Cienista ćma
Dostępny
29 szt.

Ta historia zaczyna się od tego, czego Imogen nie powinna. Nie powinna być niemiła dla młodszej siostry. I dla chłopaka mamy. A już na pewno nie powinna podążyć za dziwną srebrzystą ćmą do drzwi w drzewie… ani przez nie przechodzić. Ale czy każdy zawsze robi tylko to, co powinien? A teraz Imogen i jej młodsza siostra, uwięzione w magicznym królestwie, walczą z przeciwnościami i potworami, aby odnaleźć drogę do domu. Gwiezdny zegar. Cienista Ćma Franceski Gibbons to wciągająca powieść fantastyczna dla dzieci w wieku szkolnym. Niezwykłe przygody odważnych sióstr zachęcą do czytania i sprawią, że Twoje dziecko nie będzie mogło oderwać się od lektury! A potem z niecierpliwością wyczekiwać będą kolejnych części, ponieważ „Cienista Ćma” to pierwszy tom trylogii. W książce Gwiezdny zegar. Cienista Ćma czytelnik znajdzie: • wartką fabułę pełną niespodziewanych zwrotów akcji; • fantastyczny świat i magiczne stwory; • odważne, sympatyczne bohaterki, z którymi łatwo się utożsamić; • piękne ilustracje Chrisa Riddella; • specyficzny humor doskonale oddany w tłumaczeniu Anny Kariny Kosek.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

2 osoby kupiły
34
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Pap samoprzylepna Kokard 12szt Brok 12/14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,45 zł
6,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,46 zł

2 osoby kupiły
35
Ja, ocalona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, ocalona
Dostępny
102 szt.

Była diablica i niedoszła anielica Wiktoria Biankowska powraca! Minęło dziesięć lat odkąd udało jej się wydostać z Tartaru i ocalić zaświaty, a także swoją miłość przed zniszczeniem. Wszystko powinno być pięknie, ale... jej związek się rozpada, a świat zmierza jak zwykle w stronę nieuchronnego końca. Wiktorii w żadnym razie to nie dziwi. Z diabłami przecież nigdy nie można się nudzić! Lucyfer zmaga się z depresją, jednak zamiast przyjąć pomoc od życzliwych mu osób postanawia przyspieszyć Apokalipsę. Azazel niebawem ma wyjść z anielskiego więzienia, do którego trafił podczas próby wciśnięcia guzika wielkiego kataklizmu. Beleth tuła się po świecie, usiłując odnaleźć mitycznego ifrita, który zaginął przed wiekami. Z kolei Wiktoria zostaje zatrudniona przy produkcji anielskiego programu Top Angel. Do gry dołącza cherubin Uzjel, skazany na wieki odosobnienia Metatron oraz cała gama znanych i mniej znanych postaci historycznych. Czy świat czeka zagłada? Czy Wiktoria pogodzi się z Belethem? I co się stało z kotem Behemotem? Jak ułożył sobie życie Piotr? Żeby się tego dowiedzieć, przeczytajcie koniecznie finałowy, oczekiwany przez czytelników przez niemalże dziesięć lat, tom cyklu diabelsko-anielskiego.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

2 osoby kupiły
36
Mroczne wybrzeża. Tom 2. Mroczne niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne wybrzeża. Tom 2. Mroczne niebo
Dostępny
81 szt.

Po drugiej stronie Bezkresnych Mórz gromadzą się mroczne siły... Lojalność zostanie poddana w wątpliwość. Serca zostaną złamane. Prawda wyjdzie na jaw. Poznajcie historię z Mrocznych Wybrzeży z punktu widzenia Lidii. Uciekinierka o tajemniczej przeszłości Lidia jest uczoną. Pewnego dnia wtrąca się w sprawy najpotężniejszego mężczyzny w całym Imperium Celendoru, a książka doprowadza ją do upadku. Ratując życie, ucieka na zachód, na drugą stronę Bezkresnych Mórz. Tam zostaje uwikłana w wojnę, a obie strony konfliktu pragną wykorzystać jej nowo zdobyte moce. Dowódca w niesławie Killian to wybraniec boga wojny, ale kiedy Mudamorę atakuje kraina rządzona przez Zepsucie, dar go zawodzi. Okryty niesławą, zyskuje status obrońcy jedynej nadziei królestwa – księżniczki Malahi. Przez tę decyzję zostaje jednak uwikłany w sieć politycznych intryg, które poddadzą próbie jego przysięgę – i serce. Oblężone królestwo Kiedy armie Zepsucia podbijają Mudamorę, Lidia i Killian zawiązują sojusz, by ocalić tych, których najbardziej kochają, niespodziewanie przynosi to jednak katastrofalne skutki. Cały świat znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie, o wiele poważniejszym, niż ktokolwiek sobie uświadamia. Doceniona przez krytyków powieść ze świata „Mrocznych wybrzeży”. „Sugestywna!” – Sarah J. Maas. „Wybitna!” – „Kirkus Reviews”. „Imponująca!” – „Booklist”. „Porywająca!” – „School Library Journal”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
37
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Drew samoprzylepna Auto 12szt 12/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,78 zł
4,99 zł

Rabat 13,7%
oszczędzasz 0,79 zł

1 osoba kupiła
38
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Piórka Na Zylce 10m Biel Szp 12/48 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,19 zł
19,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 6,20 zł

1 osoba kupiła
39
Pamiętniki Ptaszka Staszka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Ptaszka Staszka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

Poznaj sekretne życie ptaków. Dotychczas najbardziej rozpoznawalnymi polskimi ptakami były Wróbel Ćwirek, Orzeł Bielik i Kukułeczka Kuka. Tak było do tej pory. Teraz na scenę, cały na biało, wkraczam ja – Ptaszek Staszek – najbardziej influencerski ptak Polski. I o mnie jest ta książka. Cała. Jako ornicelebryta poruszę w swojej książce wiele różnych tematów. Na większości się nie znam, ale gdybym mówił tylko o tym, na czym się znam, to nie byłbym influencerem, tylko zwykłym znawcą. A bycie znawcą to ja mam gdzieś. Bo on może i się zna, ale jego nikt nie zna, co jest megadołujące w dzisiejszych czasach. Zatem napiszę wam o wszystkim, co sobie przemyślałem, żebyście już nie musieli myśleć, tylko od razu wszystko wiedzieli. Taki jest z grubsza plan.

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
40
El espanol con... juegos y actividades. Intermedio Inferior - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
El espanol con... juegos y actividades. Intermedio Inferior
Dostępny
9 szt.

To książka na poziomie niższym średniozaawansowanym z trzystopniowej serii kolorowych książek. Sprawdzają i systematyzują one wiedzę poprzez rebusy, zabawy krzyżówkowe i inne ćwiczenia. Skupiono się na ćwiczeniu znajomości gramatyki i słownictwa hiszpańskiego z różnych dziedzin życia. Każda część składa się z 14 rozdziałów zawierających po 20 wybranych słów opatrzonych ilustracjami. Słowa te występują następnie w krzyżówkach i rebusach. Na końcu książki znajdują się rozwiązania. Zabawowy charakter książki czyni z niej doskonałe narzędzie do nauki języka również w trakcie wakacji.

38,90 zł
1 osoba kupiła
41
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Taśma samoprzylepna Sople B 2m/4cm 12/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,81 zł
6,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 1,82 zł

1 osoba kupiła
42
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Pompon Welna 4cm/6szt Braz 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,69 zł
5,99 zł

Rabat 22,1%
oszczędzasz 1,70 zł

1 osoba kupiła
43
Chapel Springs. Tom 2. Taniec ze świetlikami. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chapel Springs. Tom 2. Taniec ze świetlikami. Audiobook
Denise Hunter, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Przez kilka lat Jade próbowała chronić swoje wrażliwe serce. Teraz wraca do domu w Chapel Springs, a w jej życie ponownie wkracza Daniel, sprawiając, że znowu chce jej się tańczyć. Dorastając w niewielkim miasteczku nad rzeką Ohio w stanie Indiana, Jade McKinley zawsze czuła się jak chwast w ogrodzie różanym. Wyjeżdżając, była przekonana, że nigdy już nie spojrzy wstecz. Teraz, gdy jest samotna, w ciąży i bez grosza przy duszy, nie ma innego wyboru – musi wrócić. Daniel Dawson, burmistrz Chapel Springs, od wielu lat był przyszywanym członkiem rodziny McKinley’ów. Jego krewnych nigdy przy nim nie było, więc odnalazł swoje miejsce w pełnym życia domu McKinley’ów. Od lat jest zakochany w Jade, jednak ona uważa go za starszego brata. Teraz, gdy dziewczyna wraca po rocznej nieobecności, jego uczucia rosną w siłę. Jade usiłuje się ustatkować, ale wszystko idzie nie po jej myśli. Dziewczyna ukrywa przed rodziną swoje tajemnice i czuje, że mężczyzna, który od dzieciństwa nazywał ją „pętakiem”, dziwnie ją pociąga. Powrót do domu może okazać się bardziej skomplikowany, niż mogłaby sobie wyobrazić.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
44
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Taśma Listki 2m/2,5cm Zlot 12/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
45
Craft with Fun Torebka Prez Papier 12x16,5cm 8szt Mix 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,09 zł
4,99 zł

Rabat 18,1%
oszczędzasz 1,10 zł

1 osoba kupiła
46
Idziemy spać! Książeczka harmonijka. Bobaski i Miś. Dobranoc, Trefliki na noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idziemy spać! Książeczka harmonijka. Bobaski i Miś. Dobranoc, Trefliki...
Dostępny
5 szt.

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc”, czyli jak zmienić wieczór w dobrą zabawę. Nadchodzi wieczór. Dzieci robią się zmęczone, marudne, ale nie chcą jeszcze kończyć zabawy. Rodzice z kolei marzą tylko o tym, by spokojnie położyć je spać. Czy można to pogodzić? Tak! Stworzona we współpracy ze specjalistkami od snu kolekcja książek, gier i zabaw bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem. Każdy wieczór może mieć szczęśliwe, senne zakończenie! „Rodzina Treflików. Do łóżka, gotowi… start!”

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
47
Fontanny tortowe złote 12 cm (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fontanny tortowe złote 12 cm (2 sztuki)
Godan, 2 sztuki
Dostępny
77 szt.

Fontanna posiada plastikową końcówkę zabezpieczającą. W celu odpalenia fontannę należy umieścić pionowo, następnie zapalić papier uszczelniający i niezwłocznie oddalić się na odległość ok.1 m. Z fontanny sypią się złoto-srebrne iskierki. Do artykułu dołączona jest instrukcja obsługi. Produkt nie przeznaczony do użytku przez osoby poniżej 18 roku życia. Fontanna idealnie zastępuje świeczki urodzinowe.

5,99 zł
1 osoba kupiła
48
Zniknięcie prezesa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniknięcie prezesa
Dostępny
728 szt.

Gdzie jest prezes Kaczyński? Właśnie wracał z mszy świętej. Miał się spotkać w Toruniu z Ojcem Dyrektorem. Wszystko było zabezpieczone jak należy. Dwie limuzyny, ochrona osobista, trasa przejazdu starannie dobrana. A jednak zniknął… Cała Polska pyta, gdzie jest Naczelnik. Czy to porwanie? A może wypadek drogowy? Dlaczego policja nie może zlokalizować Pierwszego Obywatela? Kim są porywacze? Wszystko przecież wygląda na zamach! Kto za tym stoi? Jakie ma zamiary? Co dalej ze Zwycięską Prawicą? Czy najbardziej zaufani ludzie prezesa zdadzą egzamin z lojalności, gdy nadejdzie czas próby? Kto zdradzi? Mordy zdradzieckie, kanalie i chamska hołota już zacierają ręce. Political fiction w najmocniejszym wydaniu!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
49
Kto decyduje? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto decyduje?
Dostępny
53 szt.

Niewielka Książka o Wielkich Emocjach Duży miś i mały miś. Kto tu decyduje? Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą. W serii „Niewielkich Książek o Wielkich Emocjach” do końca 2020 roku ukazały się: • Czyje spodnie?, • Kto się złości?, • Komu leci krew?, • Kto decyduje? Wypatrujcie kolejnych! I uczcie dzieci nazywania swoich emocji i mówienia o nich. Z tymi książkami będzie łatwiej!

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
50
Encyklopedia popularna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia popularna
Dostępny
155 szt.

Zaktualizowane wydanie najpopularniejszej w Polsce uniwersalnej encyklopedii! Ponad 3 miliony egzemplarzy z kolejnych edycji jest już w polskich domach. To kompletne źródło aktualnej informacji o świecie, przydatne w każdej domowej bibliotece. ? Encyklopedia zawiera: ? ponad 80 000 zwięzłych, bogatych w informacje haseł ze wszystkich dziedzin; ? ponad 20 000 biogramów ? najbogatszy zbiór sylwetek ludzi świata nauki, kultury, sztuki, polityki, mediów i sportu; ? aktualne dane statystyczne i podział geopolityczny świata; ? 3500 ilustracji. Bieżące wydanie zawiera odnowiony zestaw haseł i ilustracji, uwzględniający wydarzenia i zjawiska z ostatnich kilku lat.

329,00 zł
289,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 39,48 zł

1 osoba kupiła
51
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Drew samoprzylepna Lisc 12szt 12/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,09 zł
4,99 zł

Rabat 18,1%
oszczędzasz 1,10 zł

1 osoba kupiła
52
Czyje spodnie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czyje spodnie?
Dostępny
63 szt.

Niewielka książka o wielkich emocjach. Ptaszyna, Miświnka i Królik. Spodnie, buty, czapki. Ech, nie tak łatwo się ubrać! Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą. W serii „Niewielkich Książek o Wielkich Emocjach” do końca 2020 roku ukazały się: • Czyje spodnie?, • Kto się złości?, • Komu leci krew?, • Kto decyduje?. Wypatrujcie kolejnych! I uczcie dzieci nazywania swoich emocji i mówienia o nich. Z tymi książkami będzie łatwiej!

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
53
Natura natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natura natury. Dlaczego potrzebujemy dziczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Od dawna z pełną świadomością działamy na szkodę ziemi. Ingerujemy w świat przyrody, gdzie każdy gatunek, żyjąc i umierając, podtrzymuje istnienie pozostałych. W tej pełnej pasji, inspirującej książce światowej sławy ekolog morski – Enric Sala, przedstawia liczne dowody na to, że zachowanie bioróżnorodności jest uzasadnione – nie tylko racjonalnie i moralnie, ale także ekonomicznie. Przetrwanie ludzkości zależy od wszystkich gatunków – od mikroorganizmów po ssaki, od wodorostów po rekiny. Każda żywa istota odgrywa ważną rolę w sieci powiązań tworzących biosferę. Sala udowadnia, że ratując przyrodę, możemy ocalić siebie samych, spowolnić procesy, które doprowadziły do globalnego przegrzania, a także zapobiec przyszłym katastrofom. Ta książka – bazująca na racjonalnych argumentach, a jednocześnie pełna troski i niepokoju płynących z głębi serca – zmieni sposób, w jaki będziemy myśleć o świecie i przyszłości. To list miłosny do naszej planety.

47,90 zł
34,97 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

1 osoba kupiła
54
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Dostępny
38 szt.

Kontynuacja Roztrzaskanego lustra Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele Roztrzaskane lustro, które stało się bestsellerem ubiegłego roku. Bunt barbarzyńców jest swoistą kontynuacją tamtej książki, choć został zupełnie inaczej skonstruowany. Dalszy ciąg rozmyślań nad schyłkiem naszej cywilizacji ujęty został tym razem w formie 105 pytań i odpowiedzi. Odpowiedzi zwięzłych, niebywale logicznych, nieraz nawet ironicznych. Ironia to zresztą i tak łagodna forma krytyki głupoty tego świata, i to niestety głupoty dość powszechnie akceptowanej za sprawą przede wszystkim mediów tzw. głównego nurtu. Za promowaniem głupoty, albo też i dewiacji, kryje się dziś jakże często wielki biznes. Ludzie coraz częściej czują, że dzieje się coś niedobrego, i stawiają sobie natarczywe pytanie: dokąd zmierzamy?! Zauważają symptomy rozpadu, ale nie zawsze dostrzegają przyczyny zła. Są też jednak i tacy, a jest ich niestety większość, którzy niczym lemingi staczają się w wytyczaną przez mainstream przepaść bezmyślności. Czyż jednak chaos, bezprawie i pogarda wobec Dekalogu mogą służyć jako napęd rozwoju? Mamy do czynienia, jak niegdyś cywilizacja starożytnego Rzymu, z buntem barbarzyńców, ale też z narodzinami neopogaństwa, obalaniem autorytetów i wartości, które utrzymują wspólnotę w ładzie. „Współczesny człowiek Zachodu – pisze w Buncie barbarzyńców prof. Wojciech Roszkowski – zbyt często unika rozważania pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi, lub szuka odpowiedzi zbyt łatwych, żeby były prawdziwe. Pytania i odpowiedzi, które znalazły się w tej książce, powinny zainteresować ludzi choćby powierzchownie zatroskanych o przyszłość, swoją i swojej wspólnoty. Ktoś, kto spędza większość wolnego czasu wpatrzony w ekranik swojego telefonu, czytając jedynie uwagi swoich znajomych o swoich znajomych, albo w inny sposób zabija czas, czyli zabija siebie, może najwyżej zapytać: ale o co chodzi?. Przeczyta – to się dowie”. Ostatnie zdanie to najlepsze podsumowanie tej książki, którą czyta się jednym tchem. Prof. Wojciech Roszkowski po raz wtóry wyciąga – być może nawet już ze zgliszczy – bolesne odłamki „roztrzaskanego lustra”. Jego zdaniem czas jeszcze, byśmy zawrócili z drogi destrukcji. Autor nie mówi, ile jeszcze tego czasu mamy, nikt z nas tego dokładnie nie wie. Jedno jest raczej pewne – niewiele.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

1 osoba kupiła
55
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Pap samoprzylepna Kokard 12szt Zlot 12/14 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,98 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,99 zł

1 osoba kupiła
56
Ozdoba filcowa, świąteczna, 24 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba filcowa, świąteczna, 24 sztuki
Craft with Fun
Dostępny
5 szt.

Naklejki idealne do zdobienia kartek okolicznościowych, świetnie sprawdzą się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka czy dodatki do prezentów. Ozdoby filcowe posiadają taśmę samoprzylepną. Przy pomocy tego zestawu możesz zaprojektować własne ozdoby świąteczne. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft with Fun lub z innymi kompletami z serii. Zawartość opakowania: 24 świąteczne naklejki z filcu Wymiary opakowania: 12.0 x 18.0 x 2.0 cm

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
57
Pstryk! Gasimy światło. Książka przygotowująca do snu. Bobaski i Miś. Dobranoc, Trefliki na noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pstryk! Gasimy światło. Książka przygotowująca do snu. Bobaski i Miś. ...
Dostępny
113 szt.

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc”, czyli jak zmienić wieczór w dobrą zabawę. Nadchodzi wieczór. Dzieci robią się zmęczone, marudne, ale nie chcą jeszcze kończyć zabawy. Rodzice z kolei marzą tylko o tym, by spokojnie położyć je spać. Czy można to pogodzić? Tak! Stworzona we współpracy ze specjalistkami od snu kolekcja książek, gier i zabaw bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem. Każdy wieczór może mieć szczęśliwe, senne zakończenie! „Rodzina Treflików. Do łóżka, gotowi… start!”

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
58
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Piórka 10-15cm 6szt Granat 20/600 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,45 zł
3,99 zł

Rabat 26,8%
oszczędzasz 1,46 zł

1 osoba kupiła
59
Wszyscy jesteśmy geniuszami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy jesteśmy geniuszami
Dostępny
789 szt.

Co sprawia, że dzieci zostają geniuszami i otrzymują Nagrodę Nobla? Czym zajmowała się mała Maria Skłodowska-Curie? Dlaczego Nelson Mandela mieszkał w pałacu? O co walczyła Wisława Szymborska? I jakiego odkrycia na froncie dokonał Robert Koch? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiecie się z tej książki! To pozycja dla wszystkich, którzy mają marzenia i chcą być wierni swoim pasjom. Tworzenie lepszego świata i spełnianie marzeń jest w zasięgu każdego! Poznajcie niesamowite historie dzieci, które wpływały na losy świata! Dla dzieci w wieku 9-12 lat.

32,00 zł
24,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

1 osoba kupiła
60
Kto gdzie śpi? Książeczka harmonijka. Bobaski i Miś. Dobranoc, Trefliki na noc. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto gdzie śpi? Książeczka harmonijka. Bobaski i Miś. Dobranoc, Treflik...
Dostępny
31 szt.

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc”, czyli jak zmienić wieczór w dobrą zabawę. Nadchodzi wieczór. Dzieci robią się zmęczone, marudne, ale nie chcą jeszcze kończyć zabawy. Rodzice z kolei marzą tylko o tym, by spokojnie położyć je spać. Czy można to pogodzić? Tak! Stworzona we współpracy ze specjalistkami od snu kolekcja książek, gier i zabaw bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem. Każdy wieczór może mieć szczęśliwe, senne zakończenie! „Rodzina Treflików. Do łóżka, gotowi… start!”

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
61
Zapchlony Kundel w szkole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapchlony Kundel w szkole
Dostępny
862 szt.

Zapchlony Kundel postanawia nauczyć się czytać. Pełen ambicji i nadziei psiak idzie na dzień próbny do szkoły dla arystopsiaków. Czy spotka tam przyjaciół? Nie zawsze. Czy głodny trafi na stołówkę? Trafi, ale się nie naje. Czy przechytrzy gang pitbulla? Przechytrzy, psim swędem! A czy wieczorem poczyta Płaskotowi bajkę? Oczywiście, że tak! Kolejna część przygód uroczej pary życiowych połamańców i mieszkańców śmietnika, Zapchlonego Kundla i kota Płaskota. Seria Zapchlony Kundel: • Zapchlony Kundel, • Zapchlony Kundel na plaży, • Zapchlony Kundel w szkole. Dla dzieci od 7 roku życia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
62
Yotsuba! Tom 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yotsuba! Tom 11
Dostępny
14 szt.

Cześć, to znowu ja, Yotsuba! Wiedzieliście, że w kasztanach mieszkają robaki? Takie grube i białe. Ja nie wiedziałam, ale Fuuka mi pokazała, jak byłyśmy na kasztanowej wyprawie z Miłką. Kasztany są pycha, a pizza jeszcze bardziej pycha. Okropnie się objadłam i miałam... wypadek. Ale i tak pizza jest mega! Kooonieeec!

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

1 osoba kupiła
63
Uznanie za zmarłego w świetle akt Sądu Grodzkiego w Krakowie w latach 1946-1950 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Uznanie za zmarłego w świetle akt Sądu Grodzkiego w Krakowie w latach ...
Dostępny
2 szt.

Autorka poddała analizie sprawy, które wniesiono do Sądu Grodzkiego w Krakowie w latach 1946–1950, dotyczące uznania za osoby zmarłe tych osób, które przebywały w obozie w Auschwitz-Birkenau lub w innych miejscach, a los ich pozostawał po wojnie nieznany. Problematyka instytucji uznania za zmarłego nie była jak dotąd badana w sposób, w jaki została ujęta w książce Sylwii Przewoźnik. W literaturze brak jest również kompleksowych opracowań na ten temat. Niniejsza publikacja stanowi zatem nowatorskie spojrzenie na problematykę zaginięć ludności podczas II wojny światowej, ujętą nie tylko z teoretycznego punktu widzenia, także uwzględniając orzecznictwo Sądu Najwyższego, ale przede wszystkim z perspektywy konkretnych spraw zapisanych na kartach akt sądowych – dr hab. Izabela Lewandowska-Malec, prof. UJ. Książka uzupełnia istotny brak w literaturze powojennej historii prawa polskiego w badaniach nad instytucją prawną, jaką jest uznanie za zmarłego. Dotyczy ona zdarzeń mających miejsce bezpośrednio w czasie II wojny światowej, szczególnie Holokaustu ludności żydowskiej. Publikacja powinna zainteresować nie tylko historyków, a zwłaszcza historyków prawa, ale także naukowców innych specjalności, badaczy Holokaustu, dziejów wojskowości, migracji ludności, praw kobiet, badaczy prawa małżeńskiego czy spadkowego w perspektywie historycznej – dr hab. Zdzisław Zarzycki.

54,00 zł
27,54 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 26,46 zł

1 osoba kupiła
64
Historia ciała Tom 3: Różne spojrzenia. Wiek XX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia ciała Tom 3: Różne spojrzenia. Wiek XX
Dostępny
22 szt.

W żadnym innym stuleciu ciało ludzkie nie doświadczyło takich zmian. To w wieku XX zmienił się związek pomiędzy zdrowiem a chorobą, pomiędzy ciałem zgodnym z normami a ciałem niefunkcjonującym prawidłowo, pomiędzy życiem a śmiercią w zmedykalizowanym społeczeństwie. Autorzy trzeciego tomu monumentalnej i bogato ilustrowanej Historii ciałaprzyglądają się również ciału w masowym dobrobycie i ciału poddanemu masowej przemocy i eksterminacji. Ciału wyzwolonemu z rygorów religii i moralności oraz ciału sprowadzonemu do rangi przedmiotu. W konsekwencji pada pytanie o istotę człowieczeństwa w społeczeństwie, w którym zaciera się granica między ciałem fizycznym i wirtualnym: Czy moje ciało nadal jest moim ciałem?

96,00 zł
80,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,36 zł

1 osoba kupiła
65
Książka o miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka o miłości
Dostępny
1251 szt.

To rzecz, jakiej świat nie widział, czyli esej w dialogu. Na temat, który dotyczy każdego, temat, którego istotę uchwycić najtrudniej. Książka dla osób, które chcą być kochane. Tak się zdarzyło, że Olga Drenda, autorka Duchologii polskiej, i Małgorzata Halber, autorka Najgorszego człowieka na świecie, zaczęły rozmawiać o miłości. Olga z analitycznym podejściem człowieka Rozumu, Małgosia z przekonaniem, że Rozum ma niewiele wspólnego z Emocjami. Obie pochodzą w jakimś stopniu z Internetu, miejsca, w którym tylko ironia i poker face gwarantują, że nie staniesz się człowiekiem z mema. A najtrudniej jest rozmawiać na serio o tym, czego się boimy albo czego nam brakuje. Po drodze pojawili się różni pomocnicy, tacy jak Marcel Proust, Pieseł, filozofia, literatura i życie. Tak powstała książka, w której – być może – uda się wam, czytelnicy i czytelniczki, odnaleźć własne doświadczenia. A przede wszystkim uniknąć błędów, które popełniamy, bo każdy z nas chce być kochany.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
66
Skrzydlata husaria. Historia polskich lotników bombowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzydlata husaria. Historia polskich lotników bombowych
Dostępny
16 szt.

Niezwykłe poświęcenie, brawura granicząca z szaleństwem, wiara w zwycięstwo i nieustanne poczucie zagrożenia, któremu trzeba stawić czoła. Dramaturgia pola walki odmalowana z epickim rozmachem i precyzja opisów powietrznych pojedynków – wszystko to serwuje nam autor Skrzydlatej husarii. Znakomicie napisanej historii polskich lotników bombowych. Usiądź za sterami Wellingtona i stocz samotną walkę z sześcioma myśliwcami Ju88. Zobacz płonącą Warszawę z kokpitu Liberatora i weź udział w heroicznej operacji zrzutów dla powstańców. Siej zniszczenie, bombardując hitlerowski przemysł wojenny. Spójrz na nocne niebo pełne eksplozji pocisków przeciwlotniczych z wieżyczki tylnego strzelca pokładowego. Wystartuj z polskimi lotnikami bombowymi i rusz naprzeciw pancernym dywizjom Hitlera we wrześniu 1939 roku. Bądź świadkiem pierwszego ataku bombowego w historii polskiego lotnictwa podczas walk z Ukraińcami o Lwów.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
67
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Drew samoprzylepna Emotki 12szt 12/432 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,78 zł
4,99 zł

Rabat 13,7%
oszczędzasz 0,79 zł

1 osoba kupiła
68
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Drucik Owoc 1,5cm 12szt 12/144 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,60 zł
2,99 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
69
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Piórka 10-14cm 3g Czern Pbh20/1200 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
70
Złoty latawiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoty latawiec
Dostępny
37 szt.

Dezső István Izabella Kosztolányi to jeden z najwybitniejszych twórców literatury węgierskiej, znany zarówno w ojczyźnie, jak i za granicą, nie w takim jednak stopniu, na jaki by zasługiwał. Dorobek Kosztolányiego obejmuje wszak mistrzowską poezję liryczną, znakomitą prozę powieściową, doskonałą nowelistykę, ogrom publicystyki, a także rozprawy z zakresu językoznawstwa. Kosztolányi był też uznanym tłumaczem, wydał również kilka dużych antologii współczesnych sobie poetów zagranicznych. Proza i poezja Kosztolányiego doczekały się przekładów na wiele języków, w tym również na język polski, ale tak się składa, że z czterech wielkich powieści, które napisał w latach dwudziestych XX wieku, w tzw. okresie epickim, wydano u nas tylko trzy: Nero, krwawego poetę (pierwsze węgierskie wydanie: 1922 rok; pierwsze polskie wydanie: 1928), Ptaszynę (1924;1962) oraz Grzech słodkiej Anny (1926;1931), nie ukazała się natomiast ta, którą wielu węgierskich krytyków uznaje za najlepszą powieść w dorobku pisarza: Złoty latawiec (1925), a zatem pozycja wręcz niezbędna dla pełnej oceny dokonań prozatorskich Kosztolányiego.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
71
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Taśma samoprzylepna Sople S 2m/4cm 12/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,20 zł
5,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
72
Craft with Fun Ozdoba dekoracyjna Taśma samoprzylepna Mroz 2m/4,2cm 12/288 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,62 zł
7,99 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 1,63 zł

1 osoba kupiła
73
Taśma, wstążka 10m - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Taśma, wstążka 10m
Craft with Fun
Dostępny
5 szt.

Zalety produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Są idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage, taśma o średnicy 0,5 cm. Idealne do zdobienia świątecznych prezentów. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

22,99 zł
11,72 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 11,27 zł

1 osoba kupiła
74
Ozdoba dekoracyjna. Taśma na szpuli, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Taśma na szpuli, mix wzorów
Craft with Fun
Dostępny
21 szt.

Z pomocą taśm dekoracyjnych Craft With Fun możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Są idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii Craft With Fun. Taśma wykonana z tworzywa sztucznego. Dostępne różne kolory taśmy: perłowy, żółty, czerwony, różowy, niebieski, zielony. Wymiary: • szpulka: 5.0 x 5.0 x 5.0 cm • długość taśmy: 3 m, • szerokość taśmy: 3 mm. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
75
Co się dzieje nocą? Książeczka harmonijka. Bobaski i Miś. Dobranoc, Trefliki na noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co się dzieje nocą? Książeczka harmonijka. Bobaski i Miś. Dobranoc, Tr...
Dostępny
113 szt.

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc”, czyli jak zmienić wieczór w dobrą zabawę. Nadchodzi wieczór. Dzieci robią się zmęczone, marudne, ale nie chcą jeszcze kończyć zabawy. Rodzice z kolei marzą tylko o tym, by spokojnie położyć je spać. Czy można to pogodzić? Tak! Stworzona we współpracy ze specjalistkami od snu kolekcja książek, gier i zabaw bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem. Każdy wieczór może mieć szczęśliwe, senne zakończenie! „Rodzina Treflików. Do łóżka, gotowi… start!”

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
76
Samoprzylepna ozdoba dekoracyjna. Pingwin, 22 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoprzylepna ozdoba dekoracyjna. Pingwin, 22 sztuki
Craft with Fun, 22 sztuki
Dostępny
5 szt.

Zestaw idealne nadaje się do zdobienia kartek okolicznościowych. Świetnie sprawdzi się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka lub dodatek do prezentów. Elementy posiadają samoprzylepną taśmę. Żywe kolory, różnorodne kształty i wzory dają praktycznie nieskończoną ilość możliwości ich stosowania. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii Craft with Fun. Opakowanie zawiera 22 sztuki. Zestaw zapakowany w woreczek z zawieszką.

7,21 zł
5,99 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 1,22 zł

1 osoba kupiła
77
Ayurveda Sztuka Życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
78
Komu leci krew? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komu leci krew?
Dostępny
47 szt.

Niewielka Książka o Wielkich Emocjach Miśka, Królik, Miświnka, Kocio i Ptaszyna. Młotek, piła i gwoździe. Oj, będzie się działo! Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą. W serii „Niewielkich Książek o Wielkich Emocjach” do końca 2020 roku ukazały się: • Czyje spodnie?, • Kto się złości?, • Komu leci krew?, • Kto decyduje?. Wypatrujcie kolejnych! I uczcie dzieci nazywania swoich emocji i mówienia o nich. Z tymi książkami będzie łatwiej!

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
79
Trzecia siostra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia siostra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Bestsellerowa autorka Siostry i Surogatki znowu przyprawi cię o dreszcze. Lepiej przygotuj się na zarwaną noc, bo od tej książki nie można się oderwać. Więzy krwi je połączyły. Trauma je naznaczyła. Razem dorastały. Do prawdy muszą dojść osobno. Oto siostry Sinclair – porwane jako dzieci przeżyły piekło, ale dwadzieścia lat później wydają się radzić sobie z traumą. Każda na swój sposób. Leah – jest perfekcyjną panią domu, matką i żoną. A przynajmniej taka jest oficjalna wersja. Marie miała nieco mniej szczęścia. Ale niezbyt idealny związek z alkoholem pomaga jej o wszystkim zapomnieć, więc kobieta nie narzeka. No i Carly. Nigdy nie wybaczy sobie, że wtedy zawiodła siostry. Każda z nich czuje się winna. Każda z nich ma dobry powód. Gdy one próbują uporać się z przeszłością, ich oprawca wychodzi z więzienia. On ma rachunki do wyrównania, a jedna z sióstr – dług, który wreszcie musi spłacić.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
80
Przytulanka Króliczek w sukience - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przytulanka Króliczek w sukience
canpol Babies
Dostępny
1 szt.

Miękka przytulanka idealnie sprawdzi się w roli pierwszej maskotki Twojego maluszka. Jest mięciutka i delikatna. Wykonana została z ultramiękkiej, przyjemnej w dotyku bawełny, a jej gustowne ubranko z naturalnego lnu. Króliczek jest doskonały do przytulania, zabaw, będzie też piękną dekoracją dziecięcego pokoju.

65,99 zł
56,09 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
81
Wszystkie korony Ewy Wachowicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie korony Ewy Wachowicz
Dostępny
476 szt.

Ewa, jakiej nie znacie. Piękna jak zawsze, szczera do bólu. Jedyna miss, którą potraficie wymienić z imienia i nazwiska. Najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni, kulinarny autorytet. Obiekt pożądania mężczyzn i dobra przyjaciółka milionów Polek. Czytaliście setki wywiadów z nią, od lat oglądacie ją w telewizji. Wiecie więc, że Miss Polonia pochodzi z niewielkiej wsi, ale nie słyszeliście, że potrafi odebrać poród krowy, a może mieć domieszkę błękitnej krwi. Że doskonale pamięta kolejność liczb na kole do ruletki i uwielbia robić z tej wiedzy użytek. Że niemal znalazła męża dzięki pomocy biura matrymonialnego. Że potrafiła się postawić mafii i że całkiem twarzowo jej w dredach. Że moment, w którym opuścili ją najważniejsi dla niej ludzie, całkiem ją odmienił. Nie wiecie tego wszystkiego, bo Ewa z dbałością o każdy drobiazg strzeże prywatności. Przynajmniej tak było dotąd. Pierwsza biografia Ewy Wachowicz.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
82
Przygody do słuchania. Ksiązka z audiobookiem. Rodzina Treflików. Dobranoc, Trefliki na noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody do słuchania. Ksiązka z audiobookiem. Rodzina Treflików. Dobr...
Dostępny
116 szt.

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc”, czyli jak zmienić wieczór w dobrą zabawę. Nadchodzi wieczór. Dzieci robią się zmęczone, marudne, ale nie chcą jeszcze kończyć zabawy. Rodzice z kolei marzą tylko o tym, by spokojnie położyć je spać. Czy można to pogodzić? Tak! Stworzona we współpracy ze specjalistkami od snu kolekcja książek, gier i zabaw bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem. Każdy wieczór może mieć szczęśliwe, senne zakończenie! „Rodzina Treflików. Do łóżka, gotowi… start!”

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

83
Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Nowe, rozszerzone wydanie książki o tradycjach bożonarodzeniowych i noworocznych. Czy można wyobrazić sobie zimę bez Bożego Narodzenia, pełnego zapachów, smaków i niezapomnianych tradycji? Nie! Ale czy rzeczywiście wszystkie je znacie i czy są takie same na całym świecie? Przekonajcie się! Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki? Dlaczego buduje się bożonarodzeniowe szopki? Poza tym przeczytacie tu również o świątecznych roślinach, pierwszej gwiazdce, a nawet o Ebenezerze Scrooge’u i Dziadku do Orzechów. Nowe wydanie zostało uzupełnione między innymi o teksty najbardziej znanych kolęd, a także rozdziały o Chanuce, bożonarodzeniowych hitach filmowych i muzycznych, niezwykłym przemarszu z pochodniami, koncercie noworocznym i chińskim Nowym Roku! Lektura obowiązkowa na długie zimowe wieczory – nie tylko pod choinką! Monika Utnik-Strugała – absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, wieloletnia redaktorka magazynów wnętrzarskich. Zadebiutowała książką dla dzieci Mamma mia. Włochy dla dociekliwych. Lubi włoski design i malarstwo trecenta. W mieszkańcach Italii najbardziej docenia ich miłość do życia. Wolne chwile spędza w ukochanym domu na wsi. Ewa Poklewska-Koziełło – urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

84
Jadzia Pętelka piecze pierniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadzia Pętelka piecze pierniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.28

Zbliżają się święta i mama Jadzi cały czas siedzi w kuchni. Jadzia uwielbia pierniczki, dlatego też postanowiła pomóc mamie w ich pieczeniu. Przecież to nie może być trudne. Ale czy na pewno? Z pieczenia małych pierniczków może się zrobić naprawdę duuuuży bałagan! ?Jadzia Pętelka? to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.

16,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

85
Style w architekturze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Style w architekturze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

Książka jest fundamentalnym dziełem spełniającym oczekiwania wszystkich, którzy interesują się sztuką i architekturą. Przetłumaczona na wiele języków, stale wznawiana i aktualizowana jest cenną pomocą dla studentów zarówno historii sztuki, jak i architektury. Bogaty materiał usystematyzowany został w przemyślany sposób. Osobne rozdziały poświęcone są wiedzy o stylach w zakresie budownictwa: sakralnego, budowy zamków, pałaców i budownictwa komunalnego. Książka zawiera poza tym: • leksykon ilustrowany, • 5-języczny słownik pojęć, • liczne mapy, • indeks miejscowości i nazwisk.

79,90 zł
63,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,98 zł

86
Poddany najjaśniejszego demokraty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poddany najjaśniejszego demokraty
Dostępny
1660 szt.

Poddany najjaśniejszego demokraty to swoista przestroga, satyra na współczesną polityczną rzeczywistość. Powieść Kazakowa przenosi czytelnika w połowę obecnego stulecia – do świata, który po globalizacji składa się zaledwie z kilku państw, między innymi z Sybrusi (pomniejszona wersja Rosyjskiego Demokratycznego Imperium po Wielkiej Rewolucji Biurokratycznej), Zjedropy (dawna Europa) i Afrostanów (Afryka i byłe USA). W Sybrusi, gdzie rządzi Prezydent-Imperator, Następca Szósty, obyczaje i rygory czasów poddaństwa łączą się w straszną wizję bezkarnej swawoli urzędników, działających razem z bandytami, ukrywającymi się w lasach. Potomkowie „Nowych Rosjan” , którzy w swoim czasie nielegalnie dorobili się ogromnych majątków, zostają przedstawicielami neoarystokracji – ziemianami i wysoko postawionymi urzędnikami. W podzielonym na okręgi państwie kwitnie pańszczyzna, handel ludźmi, oprycznina. "Poddany..." to antyutopia, która czerpie wzorce z Martwych dusz Gogola i Roku 1984 Orwella Książka ukazała się w tłumaczeniu Olgi Morańskej

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

87
Balsam dla duszy miłośnika kotów, wydanie 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balsam dla duszy miłośnika kotów, wydanie 6
Dostępny
43 szt.

Co opowiadanie, to kot, a co kot, to obyczaj – mówią autorzy wzruszających opowiadań zawartych w tej książce. Koty, ach, te koty… Tajemnicze, charakterne, czułe, inteligentne… Zazdrościmy im wdzięku, z jakim się poruszają, sprawności fizycznej, która pozwala im zdobywać półki zawieszone pod sufitem, i zwinności, z jaką przemykają pomiędzy filiżankami z babcinego serwisu Rosenthala, żadnej z nich nawet nie tykając. Chcielibyśmy z takim samym spokojem i dystansem odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości, a przede wszystkim równie stanowczo trzymać się własnych ścieżek. Ach, i jeszcze umieć po kociemu cieszyć się życiem – godzinami wygrzewać się w słońcu i wpatrywać w siną dal, oczekując smakowitego posiłku… Nie wszyscy przepadają za kotami, ale jak przekonują opowiadania z tego zbioru, łatwo można się z tej przypadłości wyleczyć. Bo kiedy kot włącza swój motorek, niskie, przejmujące tony jego pomrukiwania wywołują wibracje, które potrafią skruszyć nawet skałę, a co dopiero ludzkie serce. Kot jest stworzeniem skomplikowanym. Na kartach tej książki spotkacie najrozmaitsze koty – śmieszne, odważne, uparte, zakochane, energiczne i te absolutnie zblazowane. Jedno jest pewne – co opowiadanie, to kot, a co kot, to obyczaj. Marty Becker to weterynarz, autor 22 książek, które sprzedały się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy, a z których trzy zajmowały miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jack Canfield jest założycielem serii „Balsam dla duszy”. Popiera traktowanie inspirujących antologii jako osobnego gatunku. Na całym świecie jego seria sprzedała się w ponad 123 milionach egzemplarzy, co magazyn „Time” nazwał wydawniczym fenomenem. Canfield jest absolwentem na Uniwersytecie Harvarda, gdzie zdobył wykształcenie psychologiczne. Mark Victor Hansen jest najlepiej znany jako współautor książek z bestsellerowej serii „Balsam dla duszy”. Oprócz tego napisał Power of Focus, The Aladdin Factor, Dare to Win i One Minute Millionaire, pomaga również ludziom, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiadając o możliwych drogach do sukcesu. Znany filantrop, pracuje m.in. dla takich organizacji jak Habitat for Humanity, Amerykański Czerwony Krzyż, March of Dimes i Childhelp USA. Carol Kline to pisarka ze szczyty listy bestsellerów „New York Timesa”, współautorka Happy For No Reason i książek z serii „Balsam dla duszy”. Amy Shojai jest certyfikowaną konsultantką w kwestii zachowań zwierząt i nagradzaną autorką ponad 30 bestsellerowych książek na temat przedstawicieli fauny. Stworzyła strony Puppies.about.com i Cats-about.com, gdzie można znaleźć jej nagrania radiowe. Jako ekspertka publikowala porady w „New York Times”, „Reader’s Digest” i „Family Circle”. Oprócz tego spełnia się jako muzyk i dramatopisarka.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

88
Chemia leków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia leków
Dostępny
162 szt.

Podręcznik obejmuje przegląd aktualnie stosowanych na świecie leków z uwzględnieniem ich podziału farmakologicznego i terapeutycznego, właściwości chemicznych, głównie w aspekcie zależności struktura?aktywność?wartość terapeutyczna, mechanizmów interakcji z układami biologicznymi oraz zastosowania. Omówiono preparaty lecznicze zarejestrowane na świecie, jako leki o wskazanych zastosowaniach terapeutycznych, ze szczególnym uwzględnieniem asortymentu lekospisu polskiego i FDA. Uwzględniono też najnowsze osiągnięcia w niektórych kategoriach terapeutycznych, zwłaszcza w grupach leków, w których notuje się dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Podręcznik adresowany jest zarówno do studentów farmacji, jak i studentów kierunków chemiczno-biologicznych, m.in. chemii, biotechnologii i medycyny, pragnących pogłębić wiedzę o właściwościach związków biologicznie aktywnych, przydatny będzie także w kształceniu podyplomowym.

309,00 zł
287,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 21,63 zł

89
Ocena oddziaływania na środowisko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Ocena oddziaływania na środowisko
Dostępny
13 szt.

Autor przedstawia procedurę oceny oddziaływania na środowisko. Jest to pierwsze polskie opracowanie, które w tak szerokim zakresie omawia zarówno zagadnienia teoretyczne procedury oceny oddziaływania na środowisko, jak i praktyczne aspekty wykonywania opracowań środowiskowych.

119,00 zł
97,58 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 21,42 zł

90
Ważni ludzie ważne sprawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ważni ludzie ważne sprawy
Dostępny
31 szt.

Aleksander Landau - urodził się w pierwszych latach XX wieku w rodzinie żydowskiej, prawdopodobnie w Tomaszowie Mazowieckim. Przez kilka lat uczył się w Konserwatorium Warszawskim (klasa fortepianu) u prof. Henryka Melcera-Szczawińskiego, studiów jednak nie ukończył. Potem imał się różnych prac: w Tomaszowie Mazowieckim był urzędnikiem w fabryce sukna należącej do spokrewnionej z Landauami rodziny Landsbergów; w Warszawie sprzedawał węgiel na opał; we Lwowie zajmował się sprzedażą stołów bilardowych. Po wybuchu wojny znalazł się w getcie warszawskim, gdzie zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1943 roku. Ta książka to kopalnia informacji o warszawskiej i lwowskiej elicie artystycznej, o życiu rodzin żydowskich fabrykantów, o egzystencji zwykłych ludzi ? bo w tych trzech kręgach jej autor stale się obracał, swobodnie i płynnie przechodząc z jednego do drugiego. Listy Aleksandra Landaua do Jarosława Iwaszkiewicza ? zachowało się łącznie w stawiskim archiwum 55 listów, listy Jarosława Iwaszkiewicza do Landaua prawdopodobnie zaginęły w getcie - świadczą jednak, iż często życie ludzkie widziane przez pryzmat kariery zawodowej i urzędniczych dokumentów ma niewiele wspólnego z prawdą. Od pierwszego do ostatniego listu śledzimy w napięciu zmagania się człowieka z własnymi demonami, a imię tych demonów ?legion?: nieszczęśliwa miłość, wódka, życiowa niezaradność, niewytłumaczalny pęd ku samozatracie, marnowanie szans podsuwanych przez ludzi lub los. Przy tym wszystkim Landau umiał zachować pogodę ducha, choć był to nastrój wisielca stojącego przed szubienicą na pięć minut przed egzekucją. Historia zna jednak wypadki, gdy wtedy przychodzą ludziom na myśl najlepsze dowcipy. A jest to zarazem pogoda ducha mędrca, który już wyzbył się złudzeń zarówno co do natury własnej, jak i natury innych ludzi ? i z wysokości okrutnej wiedzy patrzy na świat, ogrzewając tę wiedzę ciepłem współczucia. Toteż nierzadko listy Landaua do Iwaszkiewicza przywodzą na myśl listy Seneki do Lucyliusza ? i nie ma w tym porównaniu przesady. Listy Landaua mają jednocześnie jakąś liryczną nutę, w której śmiech zmienia się powoli w płacz, a życie w konanie ? jakby tylko taki kierunek życia był przewidziany dla dobrych ludzi. Listy opracował, opatrzył przypisami oraz wstęp napisał Robert Papieski.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

91
Różany eter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różany eter
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Miłość, medycyna i fascynująca podróż w czasy la belle époque! Róża Zimmerman, wychowanka sierocińca, dostaje się na pierwszy rok studiów medycznych. Oprócz Róży rok akademicki zaczynają dwie inne studentki. Dziewczęta rozpoczynają niełatwą walkę o przetrwanie w męskim świecie, przeżywają pierwsze miłosne uniesienia i mierzą się z własnymi słabościami. Jednocześnie Róża musi rozwikłać tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Ma wrażenie, że ktoś nieustannie podąża jej śladem, a od nieznajomego darczyńcy otrzymuje zaskakujący prezent. W mieście dochodzi do serii tajemniczych zabójstw, narasta atmosfera strachu, a gazety rozpisują się o zagadkowym człowieku w masce? Kim jest? Co łączy go z Różą? Czy bohaterce uda się odkryć prawdę o własnej przeszłości? Pozwól się przenieść w czasy, kiedy pierwsze kobiety wkraczały w świat medycyny. Daj się uwieść mocy Różanego eteru.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

92
Gwiazdy Oriona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdy Oriona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.20

Kryminał milicyjno-policyjny, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami! U schyłku PRL przez Śląsk i Zagłębie przetacza się fala tajemniczych, brutalnych zabójstw. Milicja pozostaje bezsilna. W nowej rzeczywistości III Rzeczypospolitej kobiety wciąż giną, a policjanci bezskutecznie szukają seryjnego mordercy. Kiedy ofiarą staje się siostrzenica premiera, zostaje powołana specjalna grupa operacyjna, do której trafia szeregowy Emil Stompor. Rozpoczynający karierę młody policjant musi zmierzyć się z nietypowym i trudnym zadaniem. Wplątuje się bardzo niebezpieczną rozgrywkę, w której stawką jest życie wielu ludzi. Także jego samego.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

93
Kurier z Toledo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurier z Toledo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Najnowsza powieść autora bestsellera Czerń i purpura! Szpiedzy, wielka historia, a zarazem uniwersalna opowieść o miłości, która nie miała prawa zaistnieć. Warszawa, rok 1936. Młody dyplomata, hrabia Antoni Mokrzycki, wyjeżdża na zlecenie wywiadu do pogrążonej w kryzysie Hiszpanii. Mokrzycki zostawia w Polsce narzeczoną „z rozsądku” i kochankę, która jako jedyna zna jego sekret. Kiedy w czasie hiszpańskiej misji na drodze dyplomaty pojawia się Teo, młody anarchista, a zarazem uczeń szkoły korridy z Madrytu, ich wspólny los zostaje przypieczętowany. Mokrzycki stanie przed koniecznością postawienia wszystkiego na jedną kartę i zaryzykuje – swoją karierę, narzeczeństwo, a nawet życie. Wojciech Dutka, historyk z wykształcenia i z zamiłowania, z pisarskim kunsztem wplata w los bohatera w dzieje jednej z najkrwawszych wojen domowych współczesnej Europy. Mokrzycki spotka wielkie postaci historycznych: Ernesta Hemingwaya, Federico Garcię Lorkę, Simone Weil, Pablo Nerudę oraz przerażającego generała Quiepo del Llano. Stanie też oko w oko z generałem Franco... Kurier z Toledo to doskonałe połączenie powieści historycznej z literaturą sensacyjno-szpiegowską!

44,90 zł
42,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

94
Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śledztwo od kuchni, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakon...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.28

Na zamku w Pieskowej Skale znaleziono ciało młodej kobiety. Czy to morderstwo? Kto zabił? Odpowiedź nie będzie łatwa? Gdy policyjne dochodzenie nie przynosi efektów, na scenę wkracza Herkules Poirot w spódnicy, panna Marple Ojcowskiego Parku Narodowego – wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka we własnej osobie! Ufna w swoją intuicję i przekonana, że nic się przed nią nie ukryje, przystępuje do działania. W śledztwie pomogą jej sztuka kulinarna, zakonnica o feministycznych poglądach, pies, a także znajomość pewnej powieści. Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

95
Jack Strong, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Strong, Blu-ray
Władysław Pasikowski, 2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Gdy świat stał u progu III wojny światowej. Jeden szpieg rzucił wyzwanie imperium. Zaryzykował wszystko, co kochał. Władysław Pasikowski sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwa historię największego szpiega naszych czasów – historię pułkownika Kuklińskiego. Scenariusz filmu powstał dzięki współpracy z agentami CIA, w oparciu o niepublikowane dotąd informacje. Akcja filmu dzieje się w Waszyngtonie, Warszawie i Moskwie. Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska i inni Dodatki: • making of.

60,00 zł
57,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

96
Jack Strong, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Strong, DVD
Władysław Pasikowski, 2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Gdy świat stał u progu III wojny światowej. Jeden szpieg rzucił wyzwanie imperium. Zaryzykował wszystko, co kochał. Władysław Pasikowski sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwa historię największego szpiega naszych czasów – historię pułkownika Kuklińskiego. Scenariusz filmu powstał dzięki współpracy z agentami CIA, w oparciu o niepublikowane dotąd informacje. Akcja filmu dzieje się w Waszyngtonie, Warszawie i Moskwie. Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska i inni Dodatki: • making of.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

97
Sęp, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sęp, Blu-ray
Eugeniusz Korin, 2012
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Zebrowski) – policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) – kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Odkryje świat, w którym ludzie prowadza podwójne życie. Balansując na granicy namiętności i rozumu, świata logiki i sprytnej manipulacji, będzie musiał odpowiedzi na pytanie: czy jest coś ważniejszego niż życie? Obsada: Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Paweł Małaszyński, Daniel Olbrychski, Mirosław Baka, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski i inni. Dodatki: • zwiastun filmu, • making of.

60,00 zł
57,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

98
Kliniczna psychologia sądowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kliniczna psychologia sądowa
Dostępny
19 szt.

Oddajemy do rąk Czytelników pierwszy tak kompleksowy podręcznik klinicznej psychologii sądowej, rozumianej jako aplikacyjna subdyscyplina psychologii zajmująca się zagadnieniami klinicznymi występującymi w kontekstach prawnych. Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat: ? związków psychologii i prawa, a zwłaszcza roli psychologa i psychologii w procesie stosowania prawa; ? zachowania człowieka w aspekcie jego trójpoziomowej organizacji (biologicznej, społeczno-kulturowej i psychologicznej), a także psychologii zaburzeń zachowania u osób dorosłych oraz zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży; ? standardów i modeli diagnozy psychologicznej w psychologii sądowej, kompetencji psychologa-biegłego sądowego oraz etycznych zasad postępowania psychologa sądowego jako praktyka i badacza; ? procesów i mechanizmów motywacyjnych dorosłych sprawców przestępstw; ? klinicznych wymiarów funkcjonowania świadków w procesie składnia zeznań; ? psychologicznego funkcjonowania nieletnich; ? możliwości wykorzystania klinicznej psychologii sądowej w obszarze prawa rodzinnego i cywilnego; ? form pomocy psychologicznej udzielanej osobom (ofiarom, sprawcom, małżonkom) uwikłanym w sprawy sądowe. Praca ma charakter zarówno wieloaspektowy jak i kompletny. Ujęcie wszelkich klinicznych aspektów psychologii sądowej w jednej pozycji wydawniczej jest bezcenne, zarówno dla praktyków psychologów sądowych, jak i osób zajmujących się naukowym wymiarem wspomnianego działu psychologii. Z recenzji prof. dr. hab. Józefa K. Gierowskiego

159,00 zł
130,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 28,62 zł

99
Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.25

Zadziwiające, jak często bagatelizowana jest rola uczuć w historii. Poznaj sekrety romansu, który w znaczący sposób wpłynął na dzieje naszej ojczyzny! Książka Iwony Kienzler – znanej autorki bestsellerów biograficznych – opowiada o związku Stanisława Augusta Poniatowskiego i wielkiej księżnej Katarzyny, późniejszej carycy. Ich miłość dała Polsce króla Stasia, ale też w konsekwencji zabrała naszej ojczyźnie niepodległość. To fascynujący romans, który zmienił bieg historii Polski.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

100
Krok trzeci. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krok trzeci. Audiobook
Bartosz Szczygielski, StoryBox
Dostępny
14 szt.

Krok trzeci to mroczny thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszej strony. Nowa, mroczna powieść Bartosza Szczygielskiego, mistrza w budowaniu napięcia. Magda ma idealne życie. Przystojnego męża, świetną pracę i piękne mieszkanie, ale za drzwiami sypialni czai się mrok. Niewypowiedziane słowa i skrywane tajemnice w końcu dają o sobie znać. Jej idealny świat rozsypuje się niczym domek z kart w ciągu jednej nocy. Ta noc obudziła demony, pozostawiając Magdę z kłamstwami, które nie przestają boleć, i pytaniami, na które nie zna odpowiedzi... i jest też ona… Naprawdę trudno o mocniejszy thriller!

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

Wróć do góry