hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 2 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dzieci kontra Rodzice. Zagadki 4+ (Kangur), na drugim Uciekłam z arabskiego burdelu (Laila Shukri). Kolejny produkt to Już czytam sam. Calineczka (Anna Podgórska) oraz Złoty róg (Jacek Dehnel, Maryla Szymiczkowa, Piotr Tarczyński).
1
Dzieci kontra Rodzice. Zagadki 4+ - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra Rodzice. Zagadki 4+
Kangur
Dostępny417 szt.

Wesołe zagadki rysunkowe dla Dzieci w wieku 4+. Rodzice pytają - Dzieci odpowiadają! Celem gry jest dobra zabawa z maluchami, taka by odgadły jak najwięcej odpowiedzi. Karty zawierają rysunkowe odpowiedzi na pytania. Dlatego dzieci, które jeszcze nie umieją czytać będą się dobrze bawić! Zestaw zawiera 100 kolorowych zagadek. Bawcie się dobrze!

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

27 osób kupiło
2
Uciekłam z arabskiego burdelu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uciekłam z arabskiego burdelu
Dostępny154 szt.

Wstrząsająca historia Polki, która stała się żywym towarem… Dalsze losy Julii znanej z kart Byłam kochanką arabskich szejków, o które czytelniczki pytały w mailach i recenzjach, dopiero teraz mogą ujrzeć światło dzienne. Julia, którą najpierw rozkochał, a później sprzedał Tarek, ucieka z arabskiego burdelu. Niebezpieczna akcja wyrwania kobiety ze szponów gangu handlującego ludźmi wymaga użycia wielu podstępów. Ale czy uwolnienie się z macek międzynarodowej siatki przestępczej jest w ogóle możliwe? Czy Julia zdoła uciec od seksualnego zniewolenia oraz brutalnej przemocy fizycznej i psychicznej, jakie były wcześniej jej udziałem? Czy piekło, przez jakie przeszliśmy, zostawia w nas trwały ślad? Mroczne tajemnice XXI wieku: handel ludźmi, w tym dziećmi, handel organami, obrzezanie kobiet oraz ekstrawagancje i seksualne orgie najbogatszych arabskich szejków. Przerażająca rzeczywistość, o której świat woli milczeć. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. Debiutowała w 2014 roku, od tego czasu każda z jej książek podbija listy bestsellerów.

38,00 zł
24,32 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,68 zł

12 osób kupiło
3
Już czytam sam. Calineczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już czytam sam. Calineczka
Dostępny98 szt.

Duże litery i podział na sylaby. Książka do pierwszych samodzielnych prób w czytaniu. Znana treść bajki o Brzydkim Kaczątku oraz krótki, pisany dużymi literami i podzielony na sylaby tekst zachęcą dzieci do czytania. Zabawne, wykonane z pazurem ilustracje są dodatkową atrakcją książki. Polecamy do nauki czytania!

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

10 osób kupiło
4
Złoty róg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoty róg
Dostępny1751 szt.

Profesorowa Szczupaczyńska i sensacja na słynnym weselu. Listopadowy ranek 1900 roku. Pod domem profesorowej na św. Jana tłoczno od gapiów – w bramie naprzeciwko znaleziono ciało mężczyzny! Jednak Zofia Szczupaczyńska tylko rzuca okiem na miejsce zbrodni. Nie ma teraz czasu rozpocząć śledztwa – pędzi do bazyliki Mariackiej na najgorętsze wydarzenie sezonu: ślub poety Rydla z chłopką! Ale potem na weselu w wiejskiej chacie nieoczekiwanie wpada na trop wydarzeń, które pokazują morderstwo na św. Jana w nowym świetle. Czy przenikliwa detektywka amatorka odkryje w Bronowicach coś, czego nie dostrzegł Wyspiański? Krakowska panna Marple – spostrzegawcza, inteligentna i dociekliwa (tylko nieżyczliwi nazwaliby ją wścibską) – na tropie afery rodem z sensacyjnego serialu. Autorkę Marylę Szymiczkową, wdowę po prenumeratorze „Przekroju” i królową pischingera, powołało do życia małżeństwo literatów: Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński, łączące wielki talent pisarski z niezrównaną wiedzą o życiu codziennym Krakowa przełomu XIX i XX wieku. Ten niezwykły duet gwarantuje pasjonującą podróż w czasie z detektywką, która wie, że tajemnice same się nie rozwiążą. Bestsellerowa, wydawana także za granicą seria retrokryminałów.

42,99 zł
30,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

9 osób kupiło
5
Opowieści o kotach, które rządziły światem. 30 kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o kotach, które rządziły światem. 30 kocich bohaterów, którz...
Dostępny1618 szt.

Koty rządzą światem i są na to dowody! Poznaj historie prawdziwych kocich bohaterów, którzy owinęli sobie świat wokół ogona. Jak tego dokonali? Zuchwały kocur Stubbs wygrał wybory na burmistrza miasteczka na Alasce. Félicette jako pierwsza astrokotka poleciała w kosmos. Królewska Doorkins zajęła fotel samej angielskiej królowej i wcale nie zamierzała jej ustąpić. A niezatapialny Sam cudem przeżył trzy katastrofy statków wojennych (czy to nie dowód, że koty mają więcej niż jedno życie?). Przygotuj się na moc niezwykłych faktów i przygody, od których aż futro się jeży! Puchata i rozmruczana lektura dla tych, co mają kota na punkcie kotów.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

8 osób kupiło
6
Pakiet: Cymanowski Młyn / Cymanowski Chłód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Cymanowski Młyn / Cymanowski Chłód
Dostępny313 szt.

Nigdy na zawsze nie zamkniesz tych drzwi… Mistrzowskie połączenie powieści obyczajowej i thrillera zapewnia lekturę na najwyższym poziomie emocji od pierwszej do ostatniej strony! Powieści duetu Witkiewicz i Dardy intrygują nieprzewidywalnymi fabułami i porywają brawurowymi zwrotami akcji!

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

8 osób kupiło
7
Mozaika wyklejanka, zwierzątka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika wyklejanka, zwierzątka
Askato
Dostępny58 szt.

Zestaw do tworzenia mozaiki z kolorowych kwadratów. Dziecko przykleja samoprzylepne kolorowe piankowe naklejki, tworząc piękne obrazki ze zwierzętami. Zawartość: • 12 szablonów, • 6 plansz z piankowymi mozaikami, • 1 plansza z kolorowymi klejnotami, • 3 plansze z naklejkami. Wymiary ilustracji: 24.5 x 24.5 cm Wymiary opakowania: 26.5 x 26.5 x 5.0 cm

42,50 zł
36,13 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,37 zł

8 osób kupiło
8
Encyklopedia zdrowia. Cholesterol i miażdżyca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia zdrowia. Cholesterol i miażdżyca
Dostępny22 szt.

Encyklopedia Zdrowia to seria poradników dla osób zmagających się z uciążliwymi dolegliwościami. Przybliżają one chorobę, jej przyczyny, skutki oraz dają receptę na dalsze życie po diagnozie.

9,80 zł
5,99 zł

Rabat 38,9%
oszczędzasz 3,81 zł

6 osób kupiło
9
Pakiet: Rzeźnik / Zimny chirurg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Rzeźnik / Zimny chirurg
Dostępny45 szt.

Prawdziwe historie jednych z najpotworniejszych seryjnych morderców, rzeźnika z Niebuszewa i zimnego chirurga. Co kryje umysł potwora? Powieści inspirowane prawdziwymi historiami seryjnych morderców, Józefa Cyppka i Edmunda Kolanowskiego. Dzięki tym książkom wnikniesz w głąb umysłu seryjnych morderców. Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji.

64,90 zł
42,83 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 22,07 zł

6 osób kupiło
10
Time's Up! Party (2020) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Time's Up! Party (2020)
Rebel, od 12 lat
Dostępny35 szt.

Co on miał na myśli? Nietypowe kalambury, w których musimy nie tylko kreatywnie przedstawić wylosowane hasła, ale też zapamiętać, jak robią to inni? To właśnie Time's Up! Podczas 3 rund naszym zadaniem jest przedstawić wylosowane hasła drużynie: najpierw opisując, co mamy na myśli, później używając tylko jednego słowa, a na koniec pokazując treść bez mówienia. Na czym to polega? Rozgrywka w Time's Up! składa się z 3 rund, podczas których korzystamy z tego samego zestawu kart z hasłami: 1. Opis swobodny. Drużyny mają za zadanie odgadnięcie jak największej liczby haseł prezentowanych przez członka swojej drużyny. Może on opowiadać o haśle w dowolny sposób (oczywiście poza mówieniem wprost, o co chodzi), a pozostali gracze mają nieograniczoną liczbę prób odgadnięcia hasła. 2. Jedno słowo. Tym razem członek drużyny może podać tylko jedno słowo-skojarzenie, które naprowadzi drużynę na odpowiednie hasło. Grupa ma jedną próbę odgadnięcia! 3. Pantomima. Aby zaprezentować wylosowane hasło, członek drużyny nie może używać słów. Zostaje gestykulacja i wydawanie dźwięków. Dzięki temu, że we wszystkich 3 rundach korzystamy z tej samej puli kart, musimy nie tylko odgadywać hasła, ale też zapamiętywać kluczowe skojarzenia, jakie mieliśmy z nimi my i pozostali gracze. Dlaczego pokochasz tę grę? • 220 kart, a na każdej z nich po 2 nazwiska znanych postaci. Taka pula wystarczy na naprawdę wiele rozgrywek (zwłaszcza że podczas pojedynczej rozgrywki używamy około 40 haseł). • Podczas zabawy z Time's Up! nie ma czasu na nudę czy przestoje. Każdy z nas musi obserwować poczynania przeciwników, bo w następnej rundzie możemy trafić na te same karty. • Dzięki temu, że gra oparta jest na skojarzeniach, zapewnia doskonałą zabawę i wiele wybuchów niekontrolowanego śmiechu. • Praktyczna klepsydra odmierza czas i nie ma mowy o pomyłkach. • Dzięki praktycznemu woreczkowi możemy zabrać nasz egzemplarz gry absolutnie wszędzie i bawić się w każdych warunkach. Zawartość: • 220 kart • instrukcja • książeczka z informacjami na temat haseł • woreczek • notes do zapisywania wyników

99,95 zł
87,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,99 zł

5 osób kupiło
11
Organizowanie i wykonywanie obsługi podróżnych w portach i terminalach. Kwalifikacja SPL.02.4. Zeszyt ćwiczeń, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizowanie i wykonywanie obsługi podróżnych w portach i terminalach...
Dostępny8 szt.

Zeszyt ćwiczeń przeznaczony do kształcenia w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali; kwalifikacja SPL.02.4. Zeszyt ćwiczeń zawiera krótsze i dłuższe zadania otwarte. Liczne zdjęcia pozwalają sprawdzić, czy uczeń rozpoznaje typowe miejsca i urządzenia w portach i terminalach. Część 2 zeszytu ćwiczeń jest zbiorem zadań przeznaczonym dla uczniów szkół kształcących w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Publikacja została przygotowana zgodnie z aktualną podstawą programową kształcenia w tym zawodzie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa zawodowego oraz ze stanem prawnym obowiązującym w styczniu 2020 roku. Zeszyt ćwiczeń uwzględnia efekty kształcenia i kryteria ich weryfikacji dla kwalifikacji SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach w zakresie: SPL.02.4. Wykonywanie obsługi podróżnych w portach i terminalach Uczeń: • sporządza dokumentację związaną z obsługą podróżnych, • sprawdza dokumenty podróżnych wymagane w terminalach pasażerskich, • obsługuje pasażerów zgodnie procedurami w sytuacjach kryzysowych, • podejmuje działania związane z przewozem osób chorych, niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki, • podejmuje działania związane z przewozem nietypowym, • charakteryzuje urządzenia do kontroli podróżnych i bagażu w portach i terminalach, • stosuje systemy informatyczne w procesie planowania, organizacji oraz eksploatacji portów i terminali w obsłudze podróżnych, • posługuje się dwoma językami obcymi, w tym językiem angielskim, w zakresie niezbędnym do obsługi podróżnych.

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

5 osób kupiło
12
Zabawki do kąpieli - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki do kąpieli
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny37 szt.

Aby codzienna kąpiel nie była tylko nudną czynnością, należy zadbać o ciekawe zajęcie dziecka podczas spędzania czasu w wannie. Najlepszym rozwiązaniem będą bez wątpienia gumowe zabawki do kąpieli Mega Creative. W zestawie: znajduje się zatyczka do kubeczka oraz 7 plastikowych kubeczków, które mogą służyć do układania i nalewana wody do i z kubka oraz gumowa kaczuszka. Całość pakowana blistrze. Rozmiar opakowania: 23.0 x 35.0 x 5.0 cm

23,90 zł
18,99 zł

Rabat 20,5%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
13
Śniadanie z Einsteinem. Zdumiewające zjawiska kwantowe wokół nas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadanie z Einsteinem. Zdumiewające zjawiska kwantowe wokół nas
Dostępny10 szt.

Kot Schrödingera, który jest jednocześnie żywy i martwy, splątanie kwantowe, nazwane przez Einsteina upiornym działaniem na odległość, Bóg grający w kości z Wszechświatem – czy te obrazowe porównania opisują jedynie egzotyczną rzeczywistość kwantową, z którą mogą obcować wyłącznie fizycy? Nic podobnego! Działanie mechaniki kwantowej możemy obserwować w naszym otoczeniu, ponieważ cały otaczający nas świat jest przesiąknięty dziwnymi i abstrakcyjnymi zjawiskami kwantowymi. Nawet najzwyczajniejsze w świecie czynności, takie jak przygotowanie śniadania czy pisanie na komputerze, są z gruntu kwantowe! Procesy chemiczne związane z rozchodzeniem się aromatu porannej kawy albo fakt, że parówki nie przelatują przez stół, lecz pozostają na nim wraz z talerzem, można wyjaśnić tylko przez niezwykłe własności statystyczne kwantowych spinów. Nie można pojąć działania układów półprzewodnikowych w komputerach bez zrozumienia zjawiska kwantowej superpozycji - podobnej do tej, z jaką mamy do czynienia w przypadku nieszczęsnego kota-zombie wymyślonego przez Schrödingera. Książka Śniadanie z Einsteinem pokazuje, gdzie i jak należy patrzeć i o co pytać, by odkryć mechanikę kwantową w naszej codzienności. Chad Orzel jest profesorem na Wydziale Fizyki i Astronomii w Union College. Specjalizuje się w fizyce atomu, cząsteczki i ciała stałego. Autor niezwykłych książek, w których w sposób przystępny i zabawny wyjaśnia zawiłości współczesnej fizyki: Jak nauczyć fizyki swojego psa i Jak nauczyć teorii względności swojego psa.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

5 osób kupiło
14
Encyklopedia zdrowia. Nadciśnienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia zdrowia. Nadciśnienie
Dostępny36 szt.

Encyklopedia Zdrowia to seria poradników dla osób zmagających się z uciążliwymi dolegliwościami. Przybliżają one chorobę, jej przyczyny, skutki oraz dają receptę na dalsze życie po diagnozie.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
15
Barbie. Stroje Barbie. Sporty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Stroje Barbie. Sporty
Dostępny33 szt.

Jeździectwo to jedna z wielkich pasji Barbie! Ubierz j w strój dżokejki, by mogła przeżyć kolejną przygodę na grzbiecie Misty. Pływanie w każdym stylu to świetna zabawa! Znajdź dla Barbie kostium i okulary w odpowiednim stylu.Barbie uwielbia przebieranki. Znajdź dla niej wśród naklejek strój odpowiedni dla każdego z ulubionych sportów. Miksuj style i pamiętaj, że różu nigdy za wiele. Dodatkowo na stronach do pokolorowania możesz ozdobić stroje za pomocą kredek. Dobrej zabawy!

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
16
Our World Second Edition 3. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our World Second Edition 3. Student's Book
Dostępny2 szt.

Learn your world. Achieve more with „Our World, Second Edition”, a best-selling, seven-level series for young learners of English. Experience more of the real world with content that motivates learners to use English, including surprising photography, meaningful stories and readings, immersive video, and incredible National Geographic Explorers. Learn more about the world through cross-curricular topics that challenge learners and deepen their understanding of the world in English. Help learners achieve more through collaborative projects, extensive critical thinking and visual literacy work, and activities that inspire meaningful thinking and sharing. Our World truly brings the world into the classroom and improves learning outcomes, motivating learners to use English to show the world what they can do and achieve more.

76,00 zł
3 osoby kupiły
17
Przestrzenie totalitarnego zniewolenia. Doświadczenie wojny i okupacji w twórczości Józefa Mackiewicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestrzenie totalitarnego zniewolenia. Doświadczenie wojny i okupacji...
Dostępny16 szt.

Dzieła Józefa Mackiewicza ukazują dramatyczną historię Europy Środkowo-Wschodniej nie tylko w ujęciu faktograficznym, ale też za pomocą sugestywnie oddanych scen, opisów krajobrazu, rozmów bohaterów, ich gestów czy zachowań. Uzupełniają je opisy codziennych ludzkich zmagań w ukształtowanej przez komunizm i nazizm przestrzeni semantycznej oraz symbolicznej. Wszystko to w plastyczny sposób oddaje autentyzm totalitarnego piekła. Katarzyna Bałżewska potraktowała twórczość Mackiewicza jako literackie świadectwo doby totalitaryzmów. W jego powieściach został bowiem zrekonstruowany swoisty mikrokosmos wojennej rzeczywistości wraz z myślami, pragnieniami, tęsknotami oraz troskami zwykłych ludzi wciągniętych w wir historycznych wydarzeń. Jak przekonuje autorka, nakreślona przez Mackiewicza tragiczna panorama wydaje się żywo przemawiać do wyobraźni współczesnych odbiorców także dzięki oddziałującemu na zmysły językowi narracji. Katarzyna Bałżewska potrafiła połączyć dotychczasową wiedzę o twórczości Mackiewicza z oryginalnymi, własnymi odczytaniami poszczególnych zagadnień i utworów. Dotyczy to zarówno znaczenia dziennikarstwa (poetyki reportażu) w utworach Mackiewicza, jak i problematyki zła czy propagandy, a więc tematów stosunkowo często podejmowanych w pracach o Mackiewiczu. Natomiast rozdziały poświęcone naturze i milczeniu w Mackiewiczowskich utworach otwierają zupełnie nowe perspektywy interpretacyjne, świadcząc o nowatorstwie autorki – prof. dr hab. Włodzimierz Bolecki.

36,90 zł
26,20 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,70 zł

3 osoby kupiły
18
Niksen. Holenderska sztuka nierobienia niczego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niksen. Holenderska sztuka nierobienia niczego
Dostępny86 szt.

Niksen niczego od ciebie nie chce i nic nie wymaga. Niczego nie potrzebujesz i dosłownie możesz nic nie robić. Nie musisz nic kupować, wprowadzać żadnej diety, ustalać planu ćwiczeń. Po prostu zwolnij. Usiądź. Daj sobie prawo do niedziałania – przez jakiś czas. Jesteśmy ciągle zajęci, zabiegani, nie mamy czasu. Nie dajemy sobie prawa do odpoczynku, do wytchnienia. Dokładamy sobie obowiązków, pracy, rozrywek, chcemy coraz więcej, żyjemy coraz szybciej, męczymy się coraz bardziej. Jesteśmy wciąż online, nie umiemy się oderwać i wyciszyć. Czujemy się wypaleni, wyczerpani i zniechęceni. Niksen, holenderska sztuka nicnierobienia, ma na to radę. Oto prosty przewodnik, jak kilka razy dziennie nic nie robić – i czuć się z tym wyśmienicie. Nie tylko możemy, ale wręcz powinniśmy pozwolić sobie na niksen. Zacznij niksenować już dziś! Zobaczysz, jak wiele zyskasz! Hygge to wrażenie przytulności, kiedy siedzisz przy kominku. Lagom to szczęście środka, równowaga pomiędzy odpoczynkiem i zaangażowaniem, gdy robisz nie za dużo i nie za mało. Niksen pomoże ci zwolnić i nie robić nic (poza nicnierobieniem). Ta książka nauczy cię, jak nic nie robić i czuć się z tym dobrze. Usiądź wygodnie, wycisz się i dowiedz, jak robić nic – trzymasz w ręku przewodnik po niksen! Odpręż się i skorzystaj z doświadczeń Holendrów, jednego z najszczęśliwszych narodów na świecie. Olga Mecking jest pisarką, dziennikarką i tłumaczką. Urodzona w Polsce, mieszka obecnie w Holandii. Pisze m.in. do „Guardiana”, „New York Magazine”, „The Washington Post”. Jest gorącą propagatorką holenderskiej sztuki nierobienia absolutnie niczego.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
19
Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które...
Dostępny1552 szt.

Psy ratują świat i zmieniają bieg historii! Poznaj historie prawdziwych psich bohaterów, którzy przyłożyli łapę do tego, by świat był lepszy. Jak tego dokonali? Antis, psi lotnik, towarzyszył żołnierzom na pokładzie samolotów w trakcie drugiej wojny światowej. Suczka Oddball opiekowała się pingwinami w Australii. Trakr, niezłomny owczarek niemiecki, ratował ocalałych pod gruzami World Trade Center. A urocza i harda Fortune tak bardzo podpadła samemu Napoleonowi, że aż chciał się jej pozbyć. Przygotuj się na moc faktów i bohaterskich wyczynów, od których aż sierść się jeży! Kudłata i rozszczekana lektura dla wszystkich, którzy mają bzika na punkcie psów.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
20
Świąteczny nieznajomy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczny nieznajomy
Dostępny1 szt.

Czy złamane serce będzie jeszcze potrafiło zaufać? Życie Maggie Walther nagle rozpada się na kawałki. Kłamstwo męża, któremu ufała, zabija w niej wiarę w ludzi. Po druzgocącym rozwodzie kobieta zaszywa się w domu, najchętniej w ogóle by z niego nie wychodziła. Jest zła na przyjaciółkę, kiedy ta namawia ją do świątecznych przygotowań. Przecież święta spędza się z najbliższymi, a jej rodzinne szczęście runęło jak domek z kart. I wtedy w życiu Maggie pojawia się Andrew – niespodziewanie, bez zaproszenia. Jak anioł, który chwyta za rękę dokładnie w tej chwili, w której tracimy resztki nadziei. Niestety, on też skrywa pewien sekret… Czy tajemniczy nieznajomy wniesie do jej życia światło i nadzieję? Czy po tym, co przeżyła, Maggie zaufa jakiemukolwiek mężczyźnie? Świąteczny nieznajomy to zaskakująca i pełna emocji opowieść o mierzeniu się z przeszłością. Richard Paul Evans, mistrz świątecznych opowieści pokazuje, że tylko przebaczenie daje prawdziwą wolność. Wzruszająca kontynuacja Serii z Noel. Seria z Noel Słowo Noel pochodzi z łaciny i oznacza „narodzić się”. Seria z Noel to wyjątkowe historie o tym, że w każdym życiu mogą narodzić się miłość i dobro. Wystarczy tylko mocno w to wierzyć.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
21
Dolina mgieł i róż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Dolina mgieł i róż
Dostępny1008 szt.

Historia, która brzmi jak z bajki, ale przecież mogłaby się wydarzyć. Pewnego wieczoru pod koniec lata Sabina Południewska stanęła w drzwiach pałacyku „Pod Graalem i Różą”. Potrzebowała natchnienia, które pozwoli jej skończyć kolejną powieść. Gospodynią pensjonatu okazała się sympatyczna Mila Mossakowska, a jego gośćmi ekscentryczna kuzynka Carmen, profesor Niewiara, wyjątkowy oryginał, oraz pułkownik Janicki, leciwy mężczyzna, który nie stracił młodzieńczego wigoru. Sabina poddała się urokowi pięknej doliny i czarowi jej mieszkańców. Dzień po dniu otwierała się na nowe doznania, a świat stawał się piękniejszy. Zawiązała przyjaźń z Teklą Tyczyńską, hrabiną, która stworzyła oszałamiające różane kosmetyki. Spotkała przyjaciela, lekarza, wdowca, który samotnie wychowywał córeczkę, Julinkę. Sabina znalazła więcej, niż mogłaby marzyć. Ale przyszedł dzień wyboru. Czy piękna pisarka posłucha głosu serca?

39,90 zł
19,99 zł

Rabat 49,9%
oszczędzasz 19,91 zł

3 osoby kupiły
22
Opowiadanki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadanki
Rebel, od 5 lat
Dostępny19 szt.

Wkrocz do świata wyobraźni! Dawno, dawno temu, gdy dorośli byli mali i uwielbiali opowieści pełne przygód, Wilfried i Marie znaleźli magiczną księgę. Dzieci mogły wskakiwać do spisanych tam baśni, a po kilku takich wycieczkach zaprzyjaźniły się z zabawnymi zwierzętami zamieszkującymi stronice książki... Opowiadanki to gra stworzona z myślą o wspólnym spędzaniu czasu. Rodzice z dziećmi poznają bajki i decydują o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Kotek to odważny rycerz, a może samotny muzykant? Wiewiórka to ciekawska wiedźma czy niezdarna wojowniczka kung-fu? Ulubiona historyjka nie przestanie Was bawić, jeśli za każdym razem będziecie zmieniać występujące w niej zwierzęta: zły strażnik z dzisiejszej opowieści w kolejnej może stać się nieustraszonym kapitanem. Wszystko zależy od Was! Dołączcie do zabawy! Użyjcie wyobraźni, aby stworzyć niezwykłe opowieści, do których sami wybierzecie bohaterów! Na czym polega gra? 1. Odczytajcie na głos fragment opowieści. Każdy wybiera po 1 karcie postaci z ręki. 2. Zagłosujcie na zwierzę, które najbardziej pasuje do opowieści. 3. Wsuńcie kartę do kieszonki i podliczcie punkty. Zawartość: • książka z przezroczystymi kieszonkami • 38 dwustronnych kart opowieści • 86 kart postaci • plansza do głosowania i liczenia punktów • 36 żetonów do głosowania • 6 znaczników graczy • instrukcja

80,00 zł
70,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,60 zł

3 osoby kupiły
23
Kosz Na Śmieci metalowy 15l Srebny S18521502s Starpak 466244 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
24
Okudżawa. Życie, piosenki, legenda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okudżawa. Życie, piosenki, legenda
Dostępny56 szt.

Ta książka Dmitrija Bykowa to pierwsza w Polsce obszerna biografia rosyjskiego śpiewającego poety (obrażał się, gdy nazywano go bardem). Chociaż od lat sześćdziesiątych piosenki Okudżawy (1924–1997) cieszą się w Polsce niezmiennym powodzeniem, prawie nic nie wiemy o życiu ich autora. Sam starał się mówić o nim jak najmniej. A jest to życiorys tragiczny, będący odzwierciedleniem całej epoki porewolucyjnej Rosji od lat represji stalinowskich po epokę „zastoju” Breżniewa i upadek ZSRR. Rozstrzelany ojciec, matka dwukrotnie skazana na łagier i zesłanie, wojna, szykany, cenzura, bezustanne zmaganie się z nagonką „prawdziwych partyjnych patriotów” na poezję, która tylko broniła prawa człowieka do bycia uczciwym, niezależnym i myślącym… Kilkanaście piosenek, od lat znanych polskiemu słuchaczowi, nie oddaje tragizmu losów ich twórcy, rozpaczliwie broniącego swojego człowieczeństwa w nieludzkim ustroju. Tę lukę wypełnia ponad sto wierszy, po raz pierwszy prezentowanych w książce Bykowa - wielu z nich nigdy nie publikowano nawet w Rosji, zachowały się tylko w rękopisach, przechowywanych przez przyjaciół Okudżawy. Za każdym kryje się pasjonująca historia, która pozwala zagłębić się w sowiecką codzienność, poznać donosy na poetę, a także jego burzliwe życie osobiste - od łobuzerskiej młodości na podwórku moskiewskiego Arbatu po liczne romanse i działalność opozycyjną. Bułat był wielkim przyjacielem Polski. To w Polsce ukazała się jego pierwsza płyta, a „Modlitwy François Villona” z niezmiennym zachwytem słuchają kolejne pokolenia. Niech więc biografia poety wzbogaci naszą wiedzę o nim i o Rosji, a Czytelników umocni w przekonaniu, że „trzy siostry”, wierne towarzyszki twórczości Okudżawy – Wiara, Nadzieja i Miłość – zawsze zwyciężają. Dmitrij Bykow (ur. 1967), rosyjski poeta i prozaik, obrazoburczy satyryk, kontrowersyjny dziennikarz oraz popularny publicysta, znakomity propagator kultury i sztuki, autor programów literackich na kanale telewizyjnym Deszcz. Jego prelekcje o literaturze gromadzą tłumy słuchaczy we wszystkich miastach Rosji. Zagorzały antystalinowiec, dwukrotnie odmówił spotkania z prezydentem Putinem. Uczestniczył w wielu akcjach opozycji. Jest autorem książek z dziedziny literaturoznawstwa, m.in. dyskusyjnych biografii Borysa Pasternaka, Maksyma Gorkiego, Włodzimierza Majakowskiego i Bułata Okudżawy.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

2 osoby kupiły
25
Tajemnica Spotify - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Spotify
Dostępny260 szt.

Daniel Ek, chłopiec z betonowych przedmieść Sztokholmu, marzył, że będzie potężniejszy niż Bill Gates. Kilkanaście lat później jego start-up zrewolucjonizował światowy przemysł muzyczny. By to osiągnąć, Ek musiał sprostać wielu wyzwaniom: przekonać wytwórnie muzyczne do współpracy i podjąć walkę ze Steve’em Jobsem o wprowadzenie Spotify na rynek amerykański. Z siedemdziesięciu wywiadów, przeprowadzonych przez Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda, powstał obraz tego, jak grupa wizjonerów postawiła wszystko na jedną kartę, wierząc w moc idei i tworząc największy szwedzki start-up, który stał się głównym konkurentem Apple’a. Tajemnica Spotify to opowieść o drodze na szczyt. O tym, że głębokie przekonanie o słuszności swoich planów i wola walki, by spełnić wielkie marzenia, mogą z małych graczy uczynić wielkich tego świata. Wkrótce ta fascynująca historia muzycznej rewolucji naszych czasów również na platformie Netflix.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
26
Polesie 84712 Samochód Legionista-mini straz pożarna w siatce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
27
Our World. Second edition. Level 3. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our World. Second edition. Level 3. Zeszyt ćwiczeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Zeszyt ćwiczeń ma kod dostępu do platformy Online Practice, zawiera zadania interaktywne o zróżnicowanym poziomie trudności. Dodatkowo uczniowie znajdą tam wszystkie multimedia, takie jak filmy i nagrania, utrwalające wiedzę zdobytą z podręcznika.

66,00 zł
62,70 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,30 zł

2 osoby kupiły
28
Mega Creative Game Kostka Magic 6x6 Fol Disp 6/180/360 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega Creative Game Kostka Magic 6x6 Fol Disp 6/180/360
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny412 szt.

15,70 zł
12,99 zł

Rabat 17,3%
oszczędzasz 2,71 zł

2 osoby kupiły
29
Kuzynki Kruszewskie. Tom 3. Dziedziczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuzynki Kruszewskie. Tom 3. Dziedziczki
Dostępny2309 szt.

Stanisława z pomocą przyjaciół próbuje odbudować rodową siedzibę w Kruszewicach, zasadzić drzewo i odnaleźć własne miejsce na ziemi. Sielsko-anielską atmosferę burzy powrót Bractwa Drugiej Drogi. Tym razem niebezpieczeństwo grożące Michałowi wydaje się nie do pokonania. Przeciwko dziedziczkom stają również mieszkańcy Kruszewic, a z Moniką dzieją się rzeczy tyle niepokojące, co niebezpieczne.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
30
Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu. Audiobook
Anna Czerwińska-Rydel, Wydawnictwo Buka
Dostępny18 szt.

Czy Stefan Banach nosił frak i cylinder tak jak inni lwowscy profesorzy? O której godzinie jadł śniadanie? Gdzie odbywały się naukowe posiedzenia Banacha i jego kolegów? Do czego służyła im Księga Szkocka? Jakie nagrody fundowano za rozwiązanie matematycznych problematów i jaki był największy problem Stefana Banacha? Posłuchaj opowieści o barwnych losach matematycznego geniusza, którego nazwisko jest drugim po Euklidesie najczęściej przywoływanym nazwiskiem w matematyce powszechnej. Muzyka: Stanisław Niewiadomski

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

2 osoby kupiły
31
Odrobina magii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Odrobina magii
Dostępny640 szt.

Czerwone dachy powolutku przykrywa śnieg. Księżyc zagląda do okien mieszkańcom. Oto Zosia, która właśnie straciła miłość swego życia i pragnie ją odzyskać. Oto Klara, tkwiąca w nieudanym związku. Tu zaś śpi Kosma, marzący o debiucie literackim. Pani Jadzia krząta się jeszcze w kuchni i zerka na telefon. Może syn wreszcie zadzwoni, może zapowie się na święta. A syn? Syn, który po sześciu latach nadal nie pogodził się ze śmiercią żony, pragnie tylko, aby matka zostawiła go w spokoju. Wszyscy czegoś pragną, czegoś szukają. I wszyscy znajdą, jeśli tylko pozwolą, aby w ich życiu pojawiła się odrobina magii. No tak, jest jeszcze kot. Kot też marzy. O czymś, co dałoby się zjeść, o ciepłym kąciku, gdzie mógłby po prostu spać i jeszcze… żeby to białe, mokre paskudztwo przestało wreszcie lecieć z nieba.

39,90 zł
19,99 zł

Rabat 49,9%
oszczędzasz 19,91 zł

2 osoby kupiły
32
Wstęga gimnastyczna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęga gimnastyczna
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Wstążka to jeden z obowiązkowych przyrządów, z jakimi występują zawodniczki w gimnastyce artystycznej. Wykorzystywana jest zarówno w układach indywidualnych, jak i zbiorowych. Uznawana jest za jeden z najtrudniejszych przyrządów. Wstążka wykonana jest z satyny, musi też stanowić jedną całość. Wstążka przymocowana jest do specjalnego kijka. Do obowiązkowych ćwiczeń wykonywanych ze wstążką należą m.in. podrzuty, koła, wężyki. Wstążka nie może się zaplątać ani dotknąć ciała zawodniczki. Gimnastyczka nie może jej też upuścić. Wstążka gimnastyczna Mega Creative to wspaniała zabawa i rozrywka w jednym. Zawartość zestawu: • wstążka gimnastyczna, • różdżka-kijek. Rozmiar opakowania: 18.5 x 28.0 x 5.0 cm

21,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,9%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
33
Our World 1. Second Edition. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our World 1. Second Edition. Student's Book
Dostępny9 szt.

Kurs „Our World”, bazując na wspaniałych filmach, zdjęciach i prawdziwych opowieściach National Geographic, bardzo angażuje uczniów w naukę i językową zabawę. Dzięki temu efekty nauczania są niezwykłe. Ucząc się angielskiego z materiałów National Geographic, dzieci jednocześnie poznają świat i zdobywają dodatkowe kompetencje z kanonu umiejętności XXI wieku. Te elementy stają się coraz ważniejsze dla rodziców wysyłających dzieci na kursy językowe.

83,00 zł
78,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,15 zł

2 osoby kupiły
34
Time's Up! Family (2020) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Time's Up! Family (2020)
Rebel, od 8 lat
Dostępny7 szt.

Co on miał na myśli? Nietypowe kalambury, w których musimy nie tylko kreatywnie przedstawić wylosowane hasła, ale też zapamiętać, jak robią to inni? To właśnie Time's Up! Podczas 3 rund naszym zadaniem jest przedstawić wylosowane hasła drużynie: najpierw opisując, co mamy na myśli, później używając tylko jednego słowa, a na koniec pokazując treść bez mówienia. Na czym to polega? Rozgrywka w Time's Up! składa się z 3 rund, podczas których korzystamy z tego samego zestawu kart z hasłami: 1. Opis swobodny. Drużyny mają za zadanie odgadnięcie jak największej liczby haseł prezentowanych przez członka swojej drużyny. Może on opowiadać o haśle w dowolny sposób (oczywiście poza mówieniem wprost, o co chodzi), a pozostali gracze mają nieograniczoną liczbę prób odgadnięcia hasła. 2. Jedno słowo. Tym razem członek drużyny może podać tylko jedno słowo-skojarzenie, które naprowadzi drużynę na odpowiednie hasło. Grupa ma jedną próbę odgadnięcia! 3. Pantomima. Aby zaprezentować wylosowane hasło, członek drużyny nie może używać słów. Zostaje gestykulacja i wydawanie dźwięków. Dzięki temu, że we wszystkich 3 rundach korzystamy z tej samej puli kart, musimy nie tylko odgadywać hasła, ale też zapamiętywać kluczowe skojarzenia, jakie mieliśmy z nimi my i pozostali gracze. Dlaczego pokochasz tę grę? • 220 kart, a na każdej z nich po 2 hasła związane z przedmiotami codziennego użytku. Taka pula wystarczy na naprawdę wiele rozgrywek (zwłaszcza że podczas pojedynczej rozgrywki używamy około 40 haseł). • Podczas zabawy z Time's Up! nie ma czasu na nudę czy przestoje. Każdy z nas musi obserwować poczynania przeciwników, bo w następnej rundzie możemy trafić na te same karty. • Dzięki temu, że gra oparta jest na skojarzeniach, zapewnia doskonałą zabawę i wiele wybuchów niekontrolowanego śmiechu. • Praktyczna klepsydra odmierza czas i nie ma mowy o pomyłkach. • Dzięki praktycznemu woreczkowi możemy zabrać nasz egzemplarz gry absolutnie wszędzie i bawić się w każdych warunkach. Zawartość: • 220 kart • instrukcja • książeczka z informacjami na temat haseł • woreczek • notes do zapisywania wyników

100,00 zł
72,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 27,01 zł

2 osoby kupiły
35
Nadzieja mimo wszystko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja mimo wszystko
Dostępny405 szt.

Nieznane teksty ks. Józefa Tischnera, które pokazują, że świat może być lepszy niż myślisz. Świat jest trudny, mamy za sobą bolesną historię, a przed sobą niepewną przyszłość. Tym, co nas może przeprowadzić między jednym a drugim, jest nadzieja, która pomaga nam dokonywać właściwych wyborów. Nadzieja, zaufanie, przekonanie, że dobro też bywa silne, wiara, że wolność jest możliwa i że nie zależy tylko od innych, ale od nas samych. „Ludzie biegają za rozmaitymi nadziejami. Jak sprawić, żeby umieli odróżnić nadzieję rzetelną od tej, która jest tylko iluzją i prowadzi ich ku klęsce? Jaką rolę w kształtowaniu naszej nadziei odgrywa religia? Czy dziś sprzyja ona nadziei rzetelnej, czy wspiera iluzje? I co zrobić, aby ludzie w imię rozbieżnych nadziei nie toczyli ze sobą wojen na słowa? Nadzieja nie jest po prostu optymizmem. Jest raczej wiarą – że człowiek będzie umiał rozwiązywać spory, które sam tworzy, że wyjdzie z nich mądrzejszy, że w ostateczności nawet jego gniew okaże się twórczy. Na czym opiera się ta wiara? U Tischnera ma ona fundament w religii – ale też w przekonaniu o dobrej woli, która mieszka w każdym człowieku. Nie jest nadzieją wmawianie sobie, że wszystko będzie dobrze. Nadzieja nie jest naiwnością, wie, że nic na tym świecie nie przychodzi bez wysiłku. Patrzy ona na przykład tych, którzy wcześniej mieli nadzieję i którzy według niej żyli. Z nadziei wyrastała ich zdolność do poświęceń, do wyrzeczenia się siebie, do heroizmu. To nadzieje – rzetelne nadzieje – budują trwałą wspólnotę, nie lęki ani miłe dla ucha zaklęcia. I o tym właśnie między innymi opowiada ta książka”. – Wojciech Bonowicz, posłowie

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
36
Nieboszczyk sam w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nieboszczyk sam w domu
Dostępny763 szt.

Wśród nocnej ciszy... zbrodnia się rodzi… Mieszkańcy kamienicy w małym miasteczku Morderczo przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Mają nadzieję, że spędzą je w spokojnej i miłej atmosferze. Kiedy jednak młode małżeństwo zamiast prezentów, znajdzie pod choinką nieżywego świętego Mikołaja, inny z lokatorów odkryje, że skradziono mu bezcenną rodzinną pamiątkę, a swoje „śledztwo” zacznie prowadzić dwójka dziesięciolatków, sielankowa rzeczywistość zamieni się w... prawdziwą komedię omyłek! Nieboszczyk sam w domu to piętnasta książka w dorobku Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych fabuł kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru.

39,90 zł
19,99 zł

Rabat 49,9%
oszczędzasz 19,91 zł

2 osoby kupiły
37
Karty do gry - COPAG 310 Slimline Blue CARTAMUNDI - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry - COPAG 310 Slimline Blue CARTAMUNDI
Cartamundi
Dostępny15 szt.

KARTY COPAG CARTAMUNDIKarty do gry w Pokera wykonane z plastiku o najwyższej jakości Casino.Niepowtarzalna talia dla początkujących jak i profesjonalnych graczy.Talia niebieska.

13,90 zł
11,99 zł

Rabat 13,7%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
38
Kto je porwał? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto je porwał?
Dostępny874 szt.

Pierwsza dziewczyna wróciła. Druga może nie mieć tyle szczęścia. Historia lubi się powtarzać, prawda? Spokojne przedmieścia bywają świadkami najpotworniejszych zbrodni. Roztrzęsiona nastolatka zostaje znaleziona na przedmieściach Oksfordu. Historia, którą opowiada, jest przerażająca. Inspektor Adam Fawley robi co może, aby wyjaśnić sprawę, ale dziewczyna nie chce wnosić oskarżenia. Fawley może tylko ignorować nieprzyjemne uczucie, że kiedyś już się z czymś takim spotkał… A potem znika kolejna dziewczyna i Adam nie ma już wyboru: musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, ponieważ jeśli tego nie zrobi, dziewczyna może już nie wrócić. Nawet w spokojnych dzielnicach dochodzi do potwornych zbrodni.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
39
Przygody Jeża Szymona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Jeża Szymona
Dostępny163 szt.

W lesie jeża Szymona jesień pachnie liśćmi i późnymi jagodami. Piaszczysta droga grzeje łapki, a łąka kusi przygodami, ale mama pospiesza – muszą zdążyć przed nocą do legowiska. Gospodarz już im je uszykował na zimę. Jeszcze tylko kilka słów zamienionych z przyjaciółmi z gospodarstwa i czas na sen. Tak zaczynają się przygody małego jeżyka w lesie. Sprawdźcie, co porabia jesienią i zimą, dlaczego nie słucha mamy i czemu nie może spać w zimową noc.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
40
Trzej Królowie. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Trzej Królowie. Biografia
Dostępny804 szt.

Potężni magowie znający się na astrologii czy efekt rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów? Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar? Być może nie istnieli, raczej nie było ich trzech, a już na pewno nie byli żadnymi królami. Prędzej mędrcami lub perskimi magami. Czy byli wyznawcami wielkiej, o wiele starszej niż judaizm religii? Czy ich potomkowie władali otoczonym islamskimi kalifatami niezwykłym państwem, do którego podróżowali papiescy wysłannicy? Jakie były ich związki z Atlantydą? Czy mogli znać się z Herkulesem? I co wspólnego ma z nimi Marco Polo? Trzej królowie to jedni z najbardziej tajemniczych bohaterów Biblii. Napisano w niej o nich dwanaście zdań, do których tradycja dopisała setki następnych, sprawiając, że Kacper, Melchior i Baltazar weszli do świata popkultury. Dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza mężczyzn, o których tak naprawdę niezbyt wiele wiadomo? Co sprawiło, że stali się bohaterami wielu obrazów, książek i filmów, a o ich relikwie wybuchały wojny? Z jakiej przyczyny stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła? Roman Zając jako pierwszy zebrał całą dostępną wiedzę dotyczącą mędrców ze Wschodu. Ta książka to podróż przez wieki, koncepcje i teorie w ślad za gwiazdą zmierzającą do Betlejem.

39,99 zł
18,99 zł

Rabat 52,5%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
41
Encyklopedia zdrowia. Depresja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia zdrowia. Depresja
Dostępny22 szt.

Encyklopedia Zdrowia to seria poradników dla osób zmagających się z uciążliwymi dolegliwościami. Przybliżają one chorobę, jej przyczyny, skutki oraz dają receptę na dalsze życie po diagnozie.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
42
Pakiet: Nimfomanka / Klinika miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Nimfomanka / Klinika miłości
Dostępny12 szt.

Sonia Rosa to pseudonim literacki znanej polskiej pisarki. Historie opowiedziane w Nimfomance i Klinice miłości nie są prawdziwe. W każdym razie nie całe. Nimfomanka Anita jest uzależniona od seksu. Stacje benzynowe, bary, męskie toalety – każde miejsce jest dobre, żeby poderwać faceta. A oni prawie nigdy nie odmawiają. Od lat żyje na krawędzi. Z czasem traci wszystko: syna, dom i każdą kolejną pracę. Rozpaczliwie pragnie bliskości, ale nie potrafi nikogo przy sobie zatrzymać. Palący głód seksu sprawia, że wszystko inne przestaje się liczyć. Desperackie pragnienie bliskości i głód przygodnego seksu odebrały jej wszystko. A jednak wciąż walczy o godność i miłość. „Wybitna powieść o kobiecie uzależnionej od seksu. Potężna dawka emocji. Czytajcie! Będziecie zaskoczeni!” – Patrycja Strzałkowska o Nimfomance. Klinika miłości Wciągająca erotyczna historia o przystojnym chirurgu i jego pacjentkach. Urodzony w Moskwie, ale wychowany na warszawskim Żoliborzu, doktor Igor Orłow wraz ze swoją wspólniczką, Leną Majewską, prowadzi ekskluzywną klinikę medycyny estetycznej. Jego codzienność jest niekończącym się pasmem sukcesów. Egzotyczne podróże, gorące romanse i snobistyczne imprezy – Igor Orłow wie, gdzie bywać i jak czerpać z życia garściami. Nazywany pierwszym playboyem medycyny, żyje szybko, luksusowo i wygodnie. Ma wszystko, oprócz miłości. Czy Zoja, piękna młodziutka Rosjanka, zdobędzie jego serce? A może taki narcyz jak Igor nie potrafi kochać? Zapraszamy do Kliniki Miłości, pełnej seksu i erotycznych anegdot.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
43
SybirPunk. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SybirPunk. Tom 3
Dostępny479 szt.

Nigdy nie ma tak dobrze, żeby się wszystko nie rypło. Zmuszony z własnej woli oddać to, co nigdy mu się nie należało, oszukany przez samego siebie, ze złamanym sercem i żebrami, Saszka zwany Chudym musi wziąć się w garść i spróbować odpowiedzieć na pytanie: co się, do ciężkiej Anielki, w ogóle stało?! Bez pieniędzy, bez czasu na złapanie oddechu i bez kolejnej działki synty, nasz bohater, o którego nie prosiliśmy, ale na którego zasługujemy, rusza w zasypany śniegiem NeoSybirsk, aby skrzyknąć tych, na których jeszcze może liczyć i wreszcie zobaczyć, ile warte są kordialne zapewnienia o przyjaźni, wierności i braterstwie. To jest ten moment, kiedy człowiek dotyka nogami dna, odbija się mocno i zaczyna płynąć ku powierzchni w nadziei, że starczy mu powietrza... Albo, że w najgorszym razie zdąży złapać za nogi tego, który może nie do końca jest wszystkiemu winien, ale i tak zasłużył na los, który go czeka. Wstawiajcie popcorn i szykujcie fajerwerki, bo będzie naprawdę grubo.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
44
Mega Creative Nella Buciki Akc Dla Lalek 14x25 12/240/480 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
8,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
45
Magnes na lodówkę - Jesteś błogosławieństwem - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes na lodówkę - Jesteś błogosławieństwem
Szaron
Dostępny2 szt.

Magnes na lodówkę w rozmiarze 5,5 x 8 cm.Tekst na magnesie:Jesteś błogosławieństwemGrubość magnesu idealnie trzyma materiały, które chcemy mieć zawieszone na lodówce.UPO

8,20 zł
6,99 zł

Rabat 14,8%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
46
Trylogia Wojen Makowych. Tom 2. Republika smoka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Wojen Makowych. Tom 2. Republika smoka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Gniew. Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość – dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć. Tylko po to, by patrzeć, jak jeden po drugim umierają jej przyjaciele. By oglądać góry usypane z trupów swoich rodaków. By stać się istotą, zdolną spalić cały naród najeźdźców w akcie niewyobrażalnej zemsty. Teraz nie zostało jej nic, prócz odwetu na ostatniej zdrajczyni – Cesarzowej Su Daji. Oraz ciągłej walki z Feniksem, który nieustająco żąda ofiar. W chwili, gdy mu się podda, jej ciało stanie się ledwie narzędziem i będzie palić wszystko i wszystkich. A gdy cały świat zamieni się w popiół, Rin sama zamarzy o śmierci.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
47
Pakiet. Ulica Wierzbowa: Najmilszy prezent / Zawsze w porę / Marzenia, które się spełniają - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Ulica Wierzbowa: Najmilszy prezent / Zawsze w porę / Marzenia,...
Dostępny145 szt.

Pełne uczuć i wzruszeń opowieści o tym, że świat nas kocha, wystarczy tylko przystanąć i wsłuchać się w jego głos. Otworzyć się na emocje i odważyć się czerpać z życia pełnymi garściami, nie oglądając się za siebie. Wciągające opowieści o ludziach, którzy walczą o swoje szczęście i wierzą, że życie pisze dla nich dobry scenariusz. I choć teraz pada deszcz, wkrótce musi zaświecić słońce. Bo na świecie każda sprawa ma swój czas i nie dzieje się bez przyczyny. Ważne, żeby mieć nadzieję, iż prowadzi nas pomyślna gwiazda. I że pewne rzeczy zawsze przychodzą w porę. Nawet jeśli w tym momencie ich nie oczekujemy. Na ulicy Wierzbowej nie ma rzeczy niemożliwych!

94,90 zł
69,28 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 25,62 zł

1 osoba kupiła
48
Puzzle PQ 1000 T. K Przesyłka od Świętego Mikołaja - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle PQ 1000 T. K Przesyłka od Świętego Mikołaja
G3
Dostępny4 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle Premium Quality są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!Mówi się, że Kinkade maluje światłem. Odgrywa ono kluczową rolę w jego impresjonistycznych obrazach: prześwituje przez drzewa, odbija się w czystej wodzie potoku, zagląda przez okna domu w ciemną noc. Prawdziwa poezja chwili. Nic dziwnego że Thomas Kinkade jest jednym z najbardziej popularnych artystów naszych czasów. I dla wszystkich tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na oryginały, przedstawiamy jego prace w postaci puzzli.IDEALNA DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w której używane są wyjątkowo cienkie wykrojniki, puzzle są do siebie idealnie dopasowane.DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ KSZTAŁTÓW zdecydowanie większa rozmaitość kształtów pojedynczych elementów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.SPECJALNY MATOWY LAKIER puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.STRUKTURA PŁÓTNA najbardziej imponującą cechą nowych puzzli jest to, że po ułożeniu, bez użycia kleju, da się je chwycić i podnieść bez ryzyka, że się rozpadną. Ponadto można przenosić je z miejsca na miejsce, bez użycia specjalnych mat.WYJTKOWE WZORY puzzle marki Schmidt Spiele wyróżniają się wyszukanymi oraz niespotykanymi wzorami i motywami. Przy współpracy z wieloma artystami udało się stworzyć niepowtarzalny zbiór grafik.PERFEKCYJNA SPÓJNOŚĆ puzzle stworzone są z surowców najwyższej jakości, w tym ze specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą nierozerwalną całość.

56,00 zł
49,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
49
Toomies. Kąpielowa ośmiorniczka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toomies. Kąpielowa ośmiorniczka
Tomy
Dostępny117 szt.

Jak zachęcić dziecko do długiej i pełnej zabawy kąpieli? TOMY kąpielowa ośmiorniczka znalazła na to sposób! Dzięki zabawce 7w1, Twoja pociecha uczy się kształtów oraz liczyć. Świetna zabawa, aby zachęcić dziecko do rozwijania umiejętności nawet podczas kąpieli. Ośmiornica łatwo i szybko dopasowuje się do płytek ściennych i ścianek wanny, dzięki przyssawce, która przylega tak dobrze, jak każda prawdziwa Ośmiornica. Na głowie ma marynarski kapelusz. Zdejmij go a otrzymasz nalewak do wody z rączką i dziurkami. Wokół talii ośmiornicy znajduje się pięć kolorowych „macek” łyżek. Ośmiornica zapewnia zabawę w sortowanie kształtów dla małych rączek dziecka. Każda łyżka zaczepia się o swoje wyjątkowe miejsce – jest tam kwadrat, koło, trójkąt i nie tylko – i każda jest ponumerowana, aby Twój maluch zaczął się uczyć liczenia. Kiedy myjesz kapelusz ośmiornicy, patrz, jak jej wyłupiaste oczy krążą w kółko. Łyżki rozlewają wodę na różne sposoby – jedna ma nawet kręcące się koło wodne. Zabawka jest idealna do budowania pewności siebie w wodzie, natomiast dzięki zakrzywionym i różnym kształtom pomaga rozwijać umiejętności motoryczne, wprowadza przyczynę i skutek oraz zachęca do odgrywania ról.

74,90 zł
71,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,74 zł

1 osoba kupiła
50
Lornetka militarna z kompasem, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lornetka militarna z kompasem, mix kolorów
Mega Creative
Dostępny11 szt.

Z Lornetką od Mega Creative nawet z daleka nie będziesz mieć problemu z zauważeniem oddalonego od Ciebie obiektu. Lornetka to przyrząd optyczny w postaci dwóch lunet, sprzężonych równolegle. Umożliwia obuoczną obserwację odległych obiektów. Lorneta jest tak skonstruowana, aby dawała obraz prosty, czyli nie odwrócony. Lornetka posiada sznureczek do zawieszenia jej na szyi oraz mały kompas. Wymiary zabawki: 11.0 x 10.5 x 4.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

16,90 zł
13,99 zł

Rabat 17,2%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry