hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.10.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 1 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się 10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie (Elif Shafak), na drugim Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców (Lindsay C. Gibson). Kolejny produkt to Pan Samochodzik i Fantomas (Zbigniew Nienacki) oraz Perfekcyjny świat Miwako Sumidy (Clarissa Goenawan).
1
10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie
Dostępny
266 szt.

Czy wystarczy 10 minut i 38 sekund, aby opowiedzieć całe ludzkie życie? Leila nie żyje. Jej ciało jest martwe, ale mózg jeszcze pracuje. Każda kolejna minuta przynosi ze sobą wspomnienie innych wydarzeń, smaków i zapachów. Obrazy pozornie wyrwane z kontekstu łączą się w zmysłową opowieść o życiu w świecie, w którym wielu ludziom nadal odbiera się prawo do bycia sobą. Elif Shafak jest jedną z najważniejszych współczesnych pisarek, a 10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie zostało uznane za jej najlepszą powieść i znalazło się na krótkiej liście tytułów nominowanych do Nagrody Bookera. „Historia kilkorga przyjaciół, których połączyła lojalność silniejsza niż śmierć. Opowiedziana z taką czułością i ciepłem, że trudno się od niej oderwać”. – Joanna Bator „To piękna i odważna opowieść, która wychodzi daleko poza baśń i sięga tam, gdzie sięga tylko najlepsza proza – w najprawdziwsze życie”. –Dominika Słowik

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

13 osób kupiło
2
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Kontynuacja bestsellerowego podręcznika Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców Dzieciństwo spędzone z nieczułymi, skupionymi na sobie i apodyktycznymi rodzicami pozostawia głębokie blizny emocjonalne, które sprawiają, że czujesz się osamotniony, masz trudności z wyrażaniem uczuć, nie potrafisz wyznaczać granic i nie radzisz sobie z budowaniem zdrowych relacji. Twoi coraz starsi rodzice wymagają od ciebie specjalnego traktowania i szacunku, jednocześnie zaś drwią z twoich uczuć, ignorują potrzeby i podważają niezależność, a ty nie wiesz, jak uwolnić się z sieci toksycznych relacji i zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Lindsay C. Gibson w swojej najnowszej książce pokazuje, że istnieją sposoby na wydostanie się spod wpływu szkodliwych i egoistycznych zachowań emocjonalnie niedojrzałych rodziców. Autorka opisuje skuteczne narzędzia, które pomogą zrozumieć emocjonalną niedojrzałość i pokażą, jak się przed nią bronić, oraz uczy, jak uzdrowić relację bez poświęcania własnej integralności. Wskazówki zawarte w tej książce ułatwią ci wyznaczanie granic, wzmocnią samoświadomość i pomogą w podążaniu własną drogą życiową. Dzięki tej książce: • poznasz przyczyny niedojrzałości emocjonalnej i cechy charakterystyczne jednostki niedojrzałej, • nauczysz się nazywać i opisywać cechy i zachowania wynikające z niedojrzałości emocjonalnej, • poznasz sposoby reagowania na zachowania osób niedojrzałych emocjonalnie oraz skutecznego wyznaczania granic, • dowiesz się, jak odzyskać pewność siebie i wzmocnić swoją niezależność.

46,90 zł
38,93 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,97 zł

13 osób kupiło
3
Pan Samochodzik i Fantomas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i Fantomas
Dostępny
17 szt.

Z francuskich zamków nad Loarą giną bezcenne płótna mistrzów malarstwa. Złodziej, podający się za Fantomasa, kradnie dzieła sztuki i zastępuje je doskonałymi falsyfikatami ? tak aby kradzież zauważono dopiero po pewnym czasie. Baron de Saint-Gatien, właściciel Zamku Sześciu Dam, w obawie o swoją kolekcję obrazów zaprasza do Francji Pana Samochodzika i detektywa Gasparda Pigeona, by wspólnymi siłami schwytali sprytnego przestępcę. Zaczyna się walka z czasem?

26,90 zł
16,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 9,91 zł

9 osób kupiło
4
Perfekcyjny świat Miwako Sumidy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfekcyjny świat Miwako Sumidy
Dostępny
29 szt.

Wszyscy mamy swoje sekrety  Atrakcyjna i pewna siebie studentka Miwako Sumida pewnego dnia popełnia samobójstwo. Kilka miesięcy przed śmiercią dziewczyna wyjechała do odległej wioski w górach, zrywając kontakt z rodziną i znajomymi. Co kryło się za jej nieskazitelnym wizerunkiem? Od kogo lub czego uciekała? Czy Miwako odeszła na zawsze?  Perfekcyjny świat Miwako Sumidy to powieść o dziewczynie skrywającej mroczne tajemnice. Stopniowo wychodzą one na jaw dzięki trzem bliskim jej osobom. Przyjaciółka Chie odkrywa trudną historię rodzinną Miwako. Nieszczęśliwie zakochany Ryusei dowiaduje się, co dziewczyna robiła tuż przed śmiercią, a jego siostra Fumi spotyka ją po śmierci.  Napisana eleganckim językiem powieść Goenawan pokazuje świat, w którym każdy ma coś do ukrycia.  „Imponujące studium smutku… Pełna miłości opowieść o tym, jakie tajemnice skrywa ludzkie serce”. – „New York Journal of Books”

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

6 osób kupiło
5
Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata
Dostępny
45 szt.

Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: "Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć". Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem notatki. Sytuacja globalnego zagrożenia odsłoniła wiele chorób współistniejących, które trapią naszą cywilizację: ignorancję, komunikacyjny chaos, destrukcyjną siłę fake newsów, nieprzygotowanie rządów i nas samych na kryzys, irracjonalne reakcje stadne, władzę w rękach nieodpowiedzialnych ludzi... Jak to wszystko się dla nas skończy? Ta książka to zapis rozmów ze specjalistami, którzy ze swoich obserwacji wyciągają wnioski na przyszłość. Psycholog konfliktu szkolący siły specjalne, politolożka, klimatolog, analityk spraw międzynarodowych, profesor ekonomii, socjolożka, preppers i inni eksperci w swoich dziedzinach pokazują, w jak fatalnej sytuacji się znaleźliśmy. "Kryzys to zbyt straszna rzecz, żeby go zmarnować", jak mawiał Paul Romer, noblista z ekonomii. Czy wyciągniemy wnioski na przyszłość? Wygląda na to, że na razie zajęci bieżącymi problemami patrzymy pod nogi, zupełnie nie widząc, że pędzimy na ścianę. - Tomasz Michniewicz

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
6
Łempicka. Tryumf życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łempicka. Tryumf życia
Dostępny
232 szt.

Malarka, arystokratka, femme fatale. Tamara Łempicka - artystka w pracy i w życiu. Niepokorna, skandalizująca, zafascynowana pięknem ludzkiego ciała. Orędowniczka wolnej miłości i przyjemności życia. Budowała swoją legendę konsekwentnie i bezkompromisowo. Ważniejsza od prawdy była dla niej opowieść - tych kilka dodanych szczegółów, które zmieniały to, co nudne, w to, co niepowtarzalne. W końcu żyć to wyróżniać się na tle innych. Czy da się dotrzeć do prawdziwej historii, przedzierając się przez misternie stworzoną legendę? Małgorzacie Czyńskiej udało się uchwycić Tamarę - kobietę z krwi i kości, która kochała, pracowała i zmagała się z losem, by trwale zapisać swoje miejsce w historii. Małgorzata Czyńska - pisarka i dziennikarka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw. Autorka "Metafizycznego haremu" i "Kobiet z obrazów" oraz biografii, m.in. Katarzyny Kobro i Mai Berezowskiej.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

7 osób kupiło
7
Dziewczyny na skrzydłach. Polskie lotniczki, które zdobyły niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny na skrzydłach. Polskie lotniczki, które zdobyły niebo
Dostępny
133 szt.

„O, znowu baba! I co? Też będziesz płakać?”, „Jak na babsko, to ujdzie” – słyszały od swoich instruktorów. Nie pozwoliły jednak, by mężczyźni zniszczyli ich marzenia. W latach 20. Karolina jako pierwsza Polka samodzielnie siada za sterami. Basia, Anna i Jadwiga pilotują najszybsze myśliwce czasów II wojny światowej. Kasia, dziewczyna z małej wioski, ujarzmia srebrnego smoka - wojskowego MiG-a. Nie tylko chłopcy marzą o lataniu. Poznając historię awiacji okazuje się, że kobiety zdobywały niebo na równi z mężczyznami. Sterowały pierwszymi powietrznymi statkami i konstruowały własne skrzydła z drewna. Jednak zawsze było im nieco trudniej, bo oprócz grawitacji musiały pokonać ludzką niechęć. Przyszedł czas, by przypomnieć o odważnych, niezależnych, pełnych pasji lotniczkach - pionierkach i tych nam współczesnych. W czasach, gdy większość kobiet nie mogła nosić spodni, one założyły lotniczy kombinezon i zdobyły niebo. Dziś, gdy mundurem lotnika szczycą się głównie mężczyźni, one wbrew stereotypom również po niego sięgają. Oto losy dziewczyn, którym wyrosły skrzydła.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

5 osób kupiło
8
Lampka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampka
Dostępny
154 szt.

Lampka jest córką latarnika i musi codziennie wieczorem zapalać latarnię, żeby statki mogły bezpiecznie ominąć skały. Gdy pewnego dnia zapomina kupić zapałki, dochodzi do straszliwej katastrofy. Za karę zostaje wysłana na służbę do Czarnego Domu, gdzie podobno mieszka potwór. Ale Lampka odkrywa tam coś dużo bardziej niezwykłego… Debiutancka powieść Annet Schaap zdobyła wiele nagród, w tym prestiżową Gouden Griffel (2018) i została przełożona na dziesięć języków.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

5 osób kupiło
9
Geometryczne zagadki logiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geometryczne zagadki logiczne
Dostępny
61 szt.

Figury geometryczne są wszędzie. Nie wierzysz? Rozejrzyj się dookoła. Domy to sześciany i prostopadłościany. Okna to kwadraty lub prostokąty. A czy znaki drogowe nie przypominają ci kół i trójkątów? W tej książce przygotowaliśmy dla ciebie łamigłówki związane z geometrią. Znajdziesz tu ciekawe zadania polegające na dopasowywaniu elementów do szablonu, odnajdywaniu brakujących części poszczególnych brył, określaniu, jak dana konstrukcja wygląda z lotu ptaka lub pozostałych perspektyw, a także wiele innych zagadek wymagających spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
10
Objawienia Anny Kathariny Emmerich. Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. Początki znaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Objawienia Anny Kathariny Emmerich. Nauczanie i cuda Chrystusa Pana. P...
Dostępny
62 szt.

Wizje zawarte w niniejszym tomie obejmują początek działalności Pana Jezusa i Jego pierwsze cuda. Pasjonujące, szczegółowe opisy i uzupełnienia dobrze znanych historii pozwolą czytelnikowi przenieść się w samo centrum ewangelicznych wydarzeń. Będzie mógł on lepiej poznać losy Jana Chrzciciela i Łazarza, oczyma wyobraźni zobaczy chrzest Jezusa w Jordanie i kuszenie Go na pustyni, będzie świadkiem powołania pierwszych Apostołów, cudu w Kanie Galilejskiej i wskrzeszenia córki Jaira, a także przysłucha się rozmowie z Samarytanką przy studni. Bł. Anna Katharina Emmerich (1774–1824) mistyczka i wizjonerka, obdarzona stygmatami, beatyfikowana przez Jana Pawła II w 2004 r. Jej szczegółowe wizje, spisane przez jej spowiednika Klemensa Brentano, obejmują kilkadziesiąt tomów. Dotyczą życia Jezusa, Maryi, Józefa i ich krewnych oraz Apostołów. Na podstawie jej widzeń odnaleziono m.in. domek Maryi w Efezie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

6 osób kupiło
11
Nerf Elite 2.0. Wyrzutnia Commander - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerf Elite 2.0. Wyrzutnia Commander
Hasbro
Dostępny
4 szt.

Wyrzutnia Commander ma 3 szyny taktyczne, punkt mocowania lufy i punkt mocowania kolby, aby dostosować blaster do każdej bitwy lub misji. Blaster ma szybki obrotowy bębenek z 6 strzałkami, dzięki czemu możesz wystrzelić wiele strzałek przed ponownym załadowaniem. Wybierz cel i wystrzel 1 strzałkę lub szybko wystrzel wszystkie 6 strzałek w krótkim odstępie czasu. Przedłużenie lufy i kolba nie są dołączone. Zestaw zawiera 12 strzałek Elite 2.0 - wystarczających do pełnego załadowania bębna i 6 strzałek, które można trzymać w pobliżu podczas przeładowania. Zasięg wyrzutni sięga nawet do 27 m. Wyrzutnia Nerf Elite 2.0 Commander RD-6 posiada ciekawy, nowoczesny design, który zachwyci każdego wielbiciela Nerf. Strzelaj i wygrywaj szybko dzięki blasterowi NERF 2.0 Elite Commander! Zawartość i cechy zestawu: • wyrzutnia Commander RD-6, • posiada 3 szyny taktyczne, • sześciostrzałowy, bębenkowy magazynek, • dwa tryby oddawania strzału – pojedynczy oraz ciągły (slam-fire), • punkt mocowania kolby, • punkt mocowania lufy, • zasięg strzału do 27 metrów, • przedłużenie lufy i kolba sprzedawane oddzielnie, • 12 strzałek Nerf Elite 2.0 w zestawie (6 pomarańczowych z niebieską końcówką i 6 niebieskich z pomarańczową końcówką).

85,69 zł
77,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,57 zł

5 osób kupiło
12
Sąsiadki. 10 poetek czeskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sąsiadki. 10 poetek czeskich
Dostępny
16 szt.

„O wierszach naszych południowych sąsiadów wiemy niewiele, o poezji sąsiadek jeszcze mniej. Jak to możliwe, skoro kultura czeska jest w Polsce tak popularna? (...) niesłabnące zainteresowanie czeską prozą i filmem w żaden sposób nie wpływa na wzrost zainteresowania poezją współczesną”. Tak, we wstępie do antologii wierszy 10 czeskich poetek, które debiutowały w ostatniej dekadzie, pisze autorka wyboru i przekładu Zofia Bałdyga. Przygotowywany przez Wydawnictwo Warstwy tom to nie tylko próba przybliżenia polskiemu czytelnikowi pewnego fragmentu czeskiej sceny poetyckiej, ale i najszersza u nas jak dotąd prezentacja bardzo silnie obecnego na niej zjawiska – rosnącej w siłę pozycji kobiet. Tom zawiera kilkadziesiąt utworów o różnej stylistyce, a co ciekawe, choć wszystkie autorki debiutowały między rokiem 2010 a 2020 – różnica wieku między najstarszą a najmłodszą to aż 24 lata. Posłowie do Sąsiadek napisała literaturoznawczyni, krytyczka literacka i pisarka Eliza Kącka.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

4 osoby kupiły
13
Objawienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Objawienia
Dostępny
42 szt.

Św. Brygida Szwedzka (1303 – 1373) doświadczała mistycznych spotkań z Jezusem i Matką Bożą już jako dziecko. Rozmawiała też ze Świętymi i duszami czyśćcowymi. Mimo tych doświadczeń i pragnienia życia kontemplacyjnego posłuszna woli ojca w wieku 13 lat wyszła za mąż. Przykład jej życia przemienił nie tylko jej męża i dzieci, ale miał wpływ na życie europejskich dworów – negocjowała w czasie wojen ze zwaśnionymi stronami i napominała papieży aby powrócili z Avinionu do Rzymu. W 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Najbardziej znane widzenie św. Brygidy dotyczy tzw. Tajemnicy Szczęścia – obietnic złożonych przez Jezusa wobec tych, którzy będą praktykować zalecone w objawieniu modlitwy. Jest to jednak zaledwie wąski wycinek tego, co zostało jej przekazane. W mistycznych spotkaniach z Jezusem św. Brygida doznawała wizji czasów ostatecznych, znajdowała odpowiedzi na nurtujące ją pytania, otrzymywała wyjaśnienia dotyczące kwestii teologicznych oraz wskazówki i pouczenia związane z codziennym życiem i praktykami religijnymi.

79,91 zł
57,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

3 osoby kupiły
14
Piąte przykazanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piąte przykazanie
Dostępny
184 szt.

Po uzyskaniu licencji detektywa Dioniza Remańska kupuje dom w Strzygomiu, przyjmuje kilka prostych zleceń i powoli rozkręca firmę. Pewnego dnia w agencji pojawia się Maria Pisarek – kobieta twierdzi, że jej syn, Paweł, który zdaniem policji zaginął, został tak naprawdę zamordowany. Kobieta podejrzewa prawie wszystkich mieszkańców miejscowości Osiny, którzy rzekomo szykanowali jej dziecko, a w końcu doprowadzili do śmierci chłopaka. Z czasem wychodzi na jaw, że Paweł Pisarek, młody i zdolny informatyk, szantażował wiele osób, jednak z powodu braku dowodów śledztwo zostaje zawieszone. Równolegle prowadzona jest sprawa bestialsko skatowanego proboszcza. Czy zniknięcie Pawła może mieć coś wspólnego z morderstwem proboszcza, w którego komputerze chłopak znalazł dowody na to, że ksiądz wykorzystywał seksualnie nieletnich? Dioniza wie, że i tym razem w poszukiwaniu mordercy nie znajdzie łatwych odpowiedzi…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
15
Wiszer rozcieracz 4szt STAEDTLER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiszer rozcieracz 4szt STAEDTLER
Staedtler
Dostępny
5 szt.

Wykonany ze ściśniętego papieru. Idealne narzędzie do cieniowania, rozcierania, mieszania. Przy pracy z kredkami pomaga łączyć kolory. Pozwala uzyskać płynne przejścia tonalne w pracach wykonanych węglem, kredą, pastelą. Dostępne wielkości: 1, 4, 6, 8.

26,18 zł
3 osoby kupiły
16
CupOfTherapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście innym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CupOfTherapy. Jak dbać o siebie, by być szczęśliwym i dawać szczęście ...
Dostępny
650 szt.

W pierwszej kolejności zadbaj o siebie. Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. Nie możesz przecież nalać z pustego kubka… CupOfTherapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia. Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze! Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
17
Rzutki, 18 x 18, 6 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzutki, 18 x 18, 6 sztuk
Mega Creative
Dostępny
58 szt.

Rzucamy do celu! Kto zbierze więcej punktów – wygrywa. Rzutki do Darta Mega Creative są niezbędne w tej rywalizacji. Do celu można rzucać na przemian lub seriami po 3 rzuty. Wygrywa ten, kto uzbiera największą liczbę punktów. W zestawie znajduje się 6 rzutek. Rozmiar opakowania: 19.0 x 18.5 x 2.5

11,40 zł
8,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 2,41 zł

2 osoby kupiły
18
Pościg za czarną hondą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pościg za czarną hondą
Dostępny
39 szt.

Książka ta adresowana jest do starszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Autor zręcznie łączy wątek przygodowo-kryminalny z historią. Poniżej załączamy opinię prof. Joanny Papuzińskiej. „W powieści tej spotykamy trójkę sympatycznych bohaterów, każdy z nich reprezentuje inne pasje życiowe. Łączy ich wszakże wspólna ława szkolna, a także wspólne wysiłki aby rozwikłać podejrzaną sprawę. Ale najważniejszym bohaterem tej książki jest Śląsk – ten najbardziej zdumiewający region naszej ojczyzny, fascynujący swą historią, krajobrazem, obyczajami, co też autor prezentuje nam z prawdziwym talentem i miłością. Okazuje się, że koloryt lokalny Rudy Śląskiej, Halemby czy Kłodnicy, niezliczonych osad bez początku i końca, bez centrum i peryferii może być nieskończonym źródłem wciąż nowych, literackich inspiracji; ale też szalonych eskapad, podczas których niejedno może się przydarzyć. Czytałam z zapartym tchem i choć po drodze czasem zdarzyło mi się zapomnieć, że mam do czynienia z kryminałem w niczym nie umniejszyło to mojej ciekawości.”

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
19
Listy miłosne i nie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy miłosne i nie, wydanie 2
Dostępny
31 szt.

Drugie wydanie Listów miłosnych i nie Rafała Wojaczka to unikatowa publikacja, która gromadzi niemal całą korespondencję listowną prowadzoną przez poetę od lat młodzieńczych aż do momentu jego tragicznej śmierci. Redaktorem tomu jest prof. Stanisław Bereś – historyk literatury, medioznawca, krytyk literacki, autor m.in. biografii poety. W książce znajdą się listy poety pisane do rodziny (matki czy ojca), jak i korespondencja z partnerkami życiowymi, literatami czy wydawcami. Rafał Wojaczek (1945) – urodzony w Mikołowie. Poeta i prozaik. Debiutował w 1965 roku w miesięczniku „Poezja”. Za życia wydał tomy Sezon (1969) oraz Inna bajka (1970), pośmiertnie ukazały się: Nie skończona krucjata (1972), Którego nie było (1972), Utwory zebrane (1976), Wiersze (1996) i Reszta krwi (1999). Zmarł w nocy z 10 na 11 maja 1971 we Wrocławiu.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2 osoby kupiły
20
Księgi Ankh. Tom IV. Ocean chaosu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi Ankh. Tom IV. Ocean chaosu
Dostępny
9 szt.

Dopóki w twoim sercu jest nadzieja, nic nie może cię złamać Bogowie starożytnego Egiptu przetrwali tysiące wieków pogrążeni we śnie. Teraz odrodzili się w ciałach niczego niepodejrzewających nastolatków, by stawić czoła sekretom, które wstrząsną całym światem. Nadzieja umiera ostatnia i dlatego zdruzgotana Sonia nie zamierza się poddać, choć wszystko wskazuje na to, że w odrodzonym Secie nie ma już nawet cienia duszy Brianta. Jeśli jednak zbuntowani bogowie nie znajdą sposobu na to, żeby ukochany Soni powrócił, a Atum i Set dotrą do straszliwego Apophisa, odwiecznego wroga bogów, porwanie Ra będzie ostatnim krokiem dzielącym Atuma od wyzwolenia Oceanu Chaosu… Bowiem jedynie pożarcie serca boga słońca zagwarantuje Apophisowi moc zniszczenia barier świata. Czy to możliwe, by w złowrogim bogu pustyni i wojny wciąż krył się Briant, którego znała Sonia? Czy Ra uniknie losu, który był mu przepowiedziany od początków świata? Czy miłość to siła niszczycielska, czy może jedyny ratunek w obliczu nadciągającego mroku? Wiedziała, że będzie musiała opowiedzieć im wszystko. Rozpaczliwie tego potrzebowała. Chciała opowiedzieć im całą, długą i smutną historię o chłopcu, którego poznała na obozie w Egipcie. Który był niemiły i zamknięty w sobie, bo chował rozdrapane serce. Który uratował ją przed demonami, a potem porwał na pustynię do swojego starożytnego pałacu. Który wyczarował feniksa, pokazał jej rzeczy, o których nawet jej się nie śniło i który uratował Lilię z pożaru. Który ostatecznie zdobył jej zaufanie, a potem przyjaźń, i wreszcie… serce. To było coś więcej niż przyjaźń i chęć wspierania go. Zaczęła się w nim zakochiwać, a teraz wiedziała, że brakowało jej go najbardziej na świecie. Chciała, by zrozumieli, kim był naprawdę. Jak bardzo był dla niej ważny, że wcale nie był taki zły, jak wszyscy mówili. Zbudował dla niej przecież szklaną piramidę na środku pustyni. Chciał pomścić jej śmierć, a gdy zrozumiał, że Sonia żyje, oddał za nią swoją wolność, a pośrednio i życie. Musieli zrozumieć. Chciała im wyjaśnić, dlaczego był osobą, którą musiała teraz uratować za wszelką cenę. Eliza Drogosz – jest 23-latką pochodzącą z Krakowa, która studiuje prawo oraz zarządzanie w Warszawie. Odkąd sięga pamięcią chciała zostać pisarką. Fascynuje ją archeologia i historia, zwłaszcza starożytność i średniowiecze, a jej ulubionym zagadnieniem jest cywilizacja Inków.

46,99 zł
34,30 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,69 zł

2 osoby kupiły
21
Pamięć Polski. Pamięć sąsiadów. Pamięć Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pamięć Polski. Pamięć sąsiadów. Pamięć Europy
Dostępny
2 szt.

Odkąd rzeczywistość brutalnie zweryfikowała marzenie o końcu historii i przypomniała, że refleksja nad przeszłością nie jest wyłącznym polem akademickich historyków, pojęcie polityki historycznej nabrało ogromnego znaczenia. Czym jest polityka historyczna i dlaczego jest ona konieczna? Czym może grozić jej zaniedbanie? Jak pisze we wstępie autor: „Zmiany w postrzeganiu polityki historycznej na świecie towarzyszyły daleko idącym przemianom sytuacji globalnej – kryzys finansowy i gospodarczy z 2008 roku, agresje Rosji na sąsiadów – Gruzję i Ukrainę, kryzys migracyjny czy pandemia koronawirusa spowodowały, że optymizm ostatniej dekady XX i początku XXI wieku prysł jak bańka mydlana i można otwarcie mówić o odwrocie od globalizacji. Co więcej, okazało się, że pamięć i narracja historyczna mogą stanowić oręż nie tylko w walce wizerunkowej, lecz również w realnych wojnach. Polityka historyczna to już nie tylko soft power. To już bywa po prostu power”.

34,00 zł
17,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,00 zł

2 osoby kupiły
22
Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

Pan Tomasz od dłuższego czasu próbuje schwytać przemytników ikon. Kiedy wydaje się, że śledztwo utknęło w martwym punkcie, muzealnik otrzymuje wiadomość w tej sprawie od zaprzyjaźnionego czeskiego profesora. Wyrusza więc do Pragi wraz ze swoim nowym podopiecznym ? nieposłusznym dogiem niemieckim ? by z profesorem i jego córkami rozwiązać nie tylko zagadkę ikon, ale także poznać tajemnicę blaszki alchemika Kelleya. Co łączy te dwie sprawy? Czy Panu Samochodzikowi uda się rozwiązać choćby jedną z zagadek? To już tajemnica tajemnic?

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
23
Pan Samochodzik i zagadki Fromborka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i zagadki Fromborka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Ktoś sprzedaje niezwykle rzadkie monety po zaskakująco niskich cenach. Odkrycie tożsamości pasera to nowe zadanie Pana Samochodzika. Natychmiast wkracza on do akcji. W towarzystwie nieco męczącego magika Cagliostra, jego węża i białych myszek przybywa do Fromborka, by pomóc magistrowi Pietruszce schwytać złodzieja i odnaleźć zrabowane w czasie wojny skarby pułkownika Koeninga. Tymczasem w pobliżu już czają się Waldemar Batura ? podstępny handlarz antyków, i straszliwy żelazny As ? najnowocześniejszy cud techniki. Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości ? potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet? pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy!

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
24
Jaś i Janeczka 1, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Janeczka 1, wydanie 2
Dostępny
94 szt.

Najsłynniejsze holenderskie 5-latki znów w Polsce! - Pobawimy się w panią i pana - decyduje Janeczka. - Czy napije się pan herbaty? - Nie - odpowiada Jaś. - Nie lubię herbaty. - Oj! - Janeczka jest niezadowolona. - Pan nigdy tak nie mówi. Pan grzecznie siada i pije herbatę. - To ja nie chcę być panem - mówi Jaś. Znacie ich? Oto Jaś i Janeczka - para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat. Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie. Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952-1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł Julek i Julka.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
25
Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?
Dostępny
59 szt.

Książka graficzna Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem? to fascynująca opowieść o wyprawach przez Atlantyk Aleksandra Doby, polskiego kajakarza, który jako pierwszy człowiek w historii przepłynął ocean kajakiem, z kontynentu na kontynent. Przeczytacie, jak zaplanować transatlantycką ekspedycję kajakową, przekonacie się, czy kajak oceaniczny jest z gumy i jak zmieścić na nim sprzęty żeglarskie, małą stocznię remontową oraz jedzenie na kilka miesięcy. Przeżyjecie burze i sztormy na oceanie, razem z bohaterem stawicie czoła największemu prądowi świata, dowiecie się też, czy istnieją podwodne góry i jak się nie zgubić na oceanie oraz gdzie na kajaku ukryte są sypialnia, kuchnia, łazienka. Poznacie nawet smak oceanicznej kawy! Nauczycie się robić rynny z opakowania po ciastkach i konstruować półki z karimaty. Sprawdzicie też, czy kąpiel z rekinem jest przyjemna, kogo można spotkać na oceanie, i czy wciąż istnieją statki widma. Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem? ilustruje niezwykłą ekspedycję i przekazuje mnóstwo informacji o Oceanie Atlantyckim. Publikacja powstała we współpracy z Aleksandrem Dobą i jest pierwszą książką o jego wyprawach kajakowych dla dzieci. W serii „Niezwykłe wyprawy i wyczyny” ukazała się także książka Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi... w rok opowiadająca o polarnych ekspedycjach polskiego podróżnika.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

1 osoba kupiła
26
KOSZYK kosz dla dzieci torebka dla małych zabawek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,12 zł
1 osoba kupiła
27
Znajdź i wskaż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź i wskaż
Dostępny
94 szt.

Ta książka to gwarancja wspaniale spędzonego czasu! Pewnie już nie raz zauważyłeś, że Twoje dziecko jest bardzo spostrzegawcze. W mgnieniu oka wypatrzy na obrazku nawet najmniejszy element i doskonale go zapamięta. Aby wciąż mogło ćwiczyć tę przydatną w życiu umiejętność, przygotowaliśmy dla niego specjalną książeczkę. Znajdź i wskaż to niezwykle barwna publikacja z zadaniami dla Twojego maluszka. Na każdej ze stron wśród zabawnych ilustracji zamieszczono rymowane polecenie. Jesteśmy przekonani, że młodsi z przyjemnością będą potrafili wskazać ukryte elementy.

17,99 zł
13,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
28
Strażak Sam. Helikopter ratowniczy Wallaby z figurką Toma i akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Helikopter ratowniczy Wallaby z figurką Toma i akcesoriam...
Simba Toys
Dostępny
44 szt.

Kolekcja figurek, pojazdów i budynków z bajki „Strażak Sam” powstała z myślą o dzieciach, które chętnie oglądają przygody dzielnego strażaka i z radością odtwarzają sceny lub tworzą nowe przygody, wcielając się w role ukochanych bohaterów. Zestaw dla miłośników bajki o dzielnym strażaku Samie. Helikopter Wallaby pomaga Samowi prowadzić akcje ratownicze w powietrzu. Wyposażono go w ruchome śmigło, linkę do transportu pojemnika z wodą, noszy lub do podwieszenia strażaka. Helikopter posiada sygnał dźwiękowy i świetlny. W zestawie występuje także figurka strażaka z ruchomymi kończynami oraz 2 krótkofalówki, narzędzia i sprzęt strażacki. Zawartość i cechy zestawu: • helikopter ratowniczy Wallaby, • ruchome śmigło, • efekty dźwiękowe i świetlne, • wciągarka z hakiem, • możliwość transportu noszy, pojemnika na wodę, figurki, • miejsce dla pilota, • figurka pilota Toma z ruchomymi kończynami, • akcesoria, m.in.: 2 krótkofalówki, młot, topór, lina do podwieszania, pojemnik na wodę, nosze, kask. „Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Tytułowy bohater, strażak Sam, razem ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Wymiary opakowania: 15.0 x 28.0 x 18.0 cm Zasilanie: 3 baterie 1.5V LR03 (dołączone)

120,99 zł
108,89 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,10 zł

1 osoba kupiła
29
Biblioteka w oblężonym mieście. O wojnie w Syrii i odzyskanej nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka w oblężonym mieście. O wojnie w Syrii i odzyskanej nadziei
Dostępny
19 szt.

Opowieść o wojnie, odwadze i miłości do książek.  Na Darajję – syryjskie miasto niedaleko Damaszku – od samego początku konfliktu spadał grad bomb i pocisków. Wszystko wokół zamieniło się w morze ruin. Głęboko pod gruzami kryło się jednak pewne sekretne miejsce. Podziemna biblioteka była oazą spokoju, podczas gdy na ulicach rozlegały się wystrzały i dochodziło do eksplozji. Wzdłuż ścian ciągnęły się długie rzędy książek – syryjska poezja, teksty religijne, kryminały Agaty Christie i encyklopedie.   Ryzykując życiem, mieszkańcy Darajji szukali książek w ruinach i przynosili je do biblioteki. Katalogowali tytuły, układali tomy na półkach, organizowali czytelnicze kluby dyskusyjne, a nawet szorowali podłogi. Tajny księgozbiór stał się dla nich symbolem nadziei i wiary w wartość kultury.  Reportaż Thomsona to nie tylko historia niezwykłej biblioteki i wspaniałych ludzi, którzy doprowadzili do jej powstania. To także świadectwo nieprzemijającej potęgi literatury, która inspiruje i daje siłę do zmiany świata. 

46,00 zł
38,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

1 osoba kupiła
30
Psi Patrol. Dino Rescue. Pojazd Rexa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Dino Rescue. Pojazd Rexa
Spin Master, Spin Master
Dostępny
100 szt.

Najnowsza seria Psi Patrol Dino Rescue już dostępna! Wyrusz na ekscytujące misje ratowania dinozaurów z pojazdem Dino Rescue. Ruszaj do prehistorycznej krainy i wspólnie z Psim Patrolem stawiaj czoła pojawiającym się na drodze zagrożeniom. Ten wyjątkowy pojazd dla zaklinacza dinozaurów jest wyposażony w figurkę kolekcjonerską najmłodszego szczeniaka Rexa i tajemniczą figurkę dinozaura! Rozpakuj tajemniczą figurkę z opakowania, aby odkryć kolorowego dinozaura, którego możesz użyć we wszystkich swoich przygodach. Posadź wyposażonego w swój niestandardowy wózek inwalidzki i niebiesko-zielony mundur Rexa za kierownicę. Dzielny ekspert Rex jest gotowy na prehistoryczną przygodę.

97,90 zł
88,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,79 zł

1 osoba kupiła
31
Księgi zapomnianych żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi zapomnianych żyć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Niesamowita historia o zakazanej miłości, lojalności, przyjaźni i wielkiej, magicznej mocy książek. Wyobraź sobie świat, w którym książki są zakazane, a ich czytanie jest uważane za zbrodnię. Wyobraź sobie świat, w którym każde złe wspomnienie i nawet największa rozpacz mogą zostać całkowicie wymazane z pamięci. Wyobraź sobie świat, w którym możesz ukryć każdą krzywdę i niegodziwość, jakich kiedykolwiek się dopuściłeś. Te światy są ze sobą nierozerwalnie połączone. Wszystko przez Oprawców. Emmet Farmer jest dobrym, pracowitym synem, który każdy dzień spędza na roli, pomagając rodzicom związać koniec z końcem. Wszystko się zmienia, gdy otrzymuje list z wezwaniem do odbycia praktyk w pracowni Seredith, kobiety zajmującej się tajemniczym procesem oprawiania książek. Emmet, który o księgach i Oprawcach wie niewiele, ale pamięta panującą wokół nich atmosferę strachu, tajemnicy i nieskrywanej pogardy, niechętnie rozpoczyna żmudną naukę w warsztacie. Pod czujnym okiem Oprawczyni poznaje sekrety gilotyny, czcionek i starego pergaminu. Być może właśnie wśród pachnących kurzem książek i skórzanych opraw odnajdzie prawdziwego siebie.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
32
Karteczki elektrostatyczne Marble 80K 76x76mm M&G - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki elektrostatyczne Marble 80K 76x76mm M&G
M&G
Dostępny
22 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.Karteczki typu Post-It. Bezklejowe, elektrostatyczne. Przylegają do każdej powierzchni, można je wielokrotnie odklejać bez utraty właściwości. Nadruk w motywach marmurowych. 80 arkuszy. Wymiary: 7,6 x 7,6 cm.

10,47 zł
7,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 2,48 zł

1 osoba kupiła
33
Polska. Atlas drogowy w skali 1:250 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Atlas drogowy w skali 1:250 000
Dostępny
16 szt.

Mapa Europy w skali 1:4 000 000 Trasy w budowie, nowe autostrady i obwodnice Przejścia graniczne Plany przejazdów przez miasta

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
34
Akwarium. Moja pasja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akwarium. Moja pasja
Dostępny
80 szt.

Trzecie wydanie książki Akwarium. Moja pasja Pawła Zarzyńskiego to wznowienie docenianego przez akwarystów poradnika, który po raz pierwszy ukazał się w 2010 roku. Akwarystyka wciąż się rozwija, a tym samym dostępna wiedza częściowo się dezaktualizuje. W ostatnich latach nastąpiła prawdziwa rewolucja technologiczna w dziedzinie oświetlenia czy ogrzewania zbiorników, a także pojawiły się nowe rozwiązania dotyczące pielęgnacji akwarium. Popularność zyskały również kolejne gatunki roślin, ryb i bezkręgowców. Z nowego, rozszerzonego i zaktualizowanego wydania poradnika czytelnik dowie się, jak założyć swoje pierwsze akwarium, zapozna się z kilkudziesięcioma gatunkami roślin, ryb i bezkręgowców akwariowych, a także z praktycznymi wskazówkami na temat ich pielęgnacji. Otrzyma również sporą dawkę wiedzy na temat aktualnie dostępnego sprzętu akwarystycznego oraz zaznajomi się z najnowszymi trendami w wystroju akwarium. Dodatkowym atutem książki są liczne anegdoty i ciekawostki zaczerpnięte z bogatego, 35-letniego doświadczenia autora. W książce znajdziesz m.in.: • praktyczne porady dotyczące zakładania i pielęgnacji akwarium, • szczegółowe, wyczerpujące opisy ponad 90 gatunków roślin, ryb i bezkręgowców akwariowych, • przegląd najnowocześniejszych urządzeń stosowanych w akwarystyce, • sprawdzone sposoby leczenia ryb, • ponad 500 barwnych fotografii. Co jest potrzebne, aby zostać akwarystą? Oczywiście samo akwarium, woda, rośliny, ryby itd… Zanim jednak dojdziemy do żywych stworzeń, należy zapewnić im odpowiednie warunki do życia. A do tego niezbędnych jest kilka podstawowych urządzeń technicznych pozwalających na oświetlenie zbiornika, utrzymanie prawidłowej temperatury i czystości wody oraz wzbogacenie jej w tlen. Kiedy już wybierzemy akwarium i niezbędne urządzenia, przejdziemy do tego, co można – a nawet trzeba – włożyć do jego wnętrza, aby było ciekawsze, ładniejsze i odpowiednie dla ryb. Zaliczają się do nich: tło, podłoże, kamienie i skały, drewno oraz korzenie i wiele innych, niekiedy dość zaskakujących przedmiotów. Następnie zastanówmy się, skąd wziąć wodę do zbiornika i jak zapewnić, aby miała odpowiednie parametry, a potem możemy się już zabrać do zakładania akwarium, czyli umieszczenia go we właściwym miejscu, aranżacji wnętrza i zamontowaniu wszystkich niezbędnych urządzeń. Ostatnią rzeczą będzie oczywiście dobór obsady zbiornika, czyli roślin, ryb, a także krewetek, ślimaków i innych zwierząt, które można w nim pielęgnować. Potem pozostaje już tylko zadbać, aby znalazły one w naszym akwarium optymalne warunki do życia i rozkoszować się posiadaniem w mieszkaniu własnego fragmentu niezwykłego, podwodnego świata… Akwarium. Moja pasja to propozycja zarówno dla początkujących akwarystów, jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów. Na jej kartach znajdują się bowiem także informacje o niedawno odkrytych i wprowadzonych do sprzedaży gatunkach roślin i zwierząt akwariowych oraz najnowszych trendach obecnych w akwarystyce. Nawet doświadczony miłośnik tego hobby znajdzie więc tutaj coś, co pozwoli mu dalej rozwijać swoją pasję i odkrywać jej nowe, nieznane mu dotąd oblicza.

89,90 zł
65,63 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,27 zł

1 osoba kupiła
35
Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa
Dostępny
2 szt.

Ciepła, zabawnie przewrotna i zaskakująca świąteczna opowieść - w sam raz na gwiazdkowy prezent! Gdy strudzony Święty Mikołaj kładzie się spać po rozwiezieniu prezentów dzieciom na całym świecie, nagle coś zauważa. W jego worku zawieruszył się ostatni prezent! Jedyny prezent dla małego chłopca, który mieszka na końcu świata, na szczycie wysokiej góry. Wyczerpane renifery już śpią, a prezent trzeba dostarczyć jeszcze tej nocy – więc Mikołaj sam wyrusza w daleką podróż. Bo gdy dziecko czeka na prezent, dla niego żadna podróż nie jest zbyt daleka!

34,90 zł
18,15 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 16,75 zł

1 osoba kupiła
36
Przewlekle chory w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewlekle chory w domu
Dostępny
19 szt.

Przewlekła choroba może dotknąć człowieka nagle na skutek nieoczekiwanego zdarzenia lub w konsekwencji naturalnego procesu starzenia. Ponadto, współcześnie żyjemy dłużej niż poprzednie pokolenia, dlatego coraz więcej osób wymaga opieki, a pomoc instytucjonalna często nie jest w stanie jej zapewnić. Zmiany w służbie zdrowia, kosztowne i coraz krótsze hospitalizacje oraz procedury medyczne powodują, że ciężar opieki długoterminowej oraz paliatywno-hospicyjnej przenosi się do domów chorych osób i spada na rodziny oraz bliskich. Właściwa opieka domowa wymaga zmiany dotychczasowych celów i zadań, wymusza inną organizację dotychczasowego życia i wypracowanie odpowiedniego modelu wsparcia. Jest to trudne wyzwanie, lecz jednocześnie trzeba pamiętać, że czas przewlekłej choroby oraz okres poprzedzający śmierć mogą się okazać niezwykle ważne, spowodować głęboką przemianę chorej osoby, wzajemnych relacji z bliskimi i stać się źródłem silnych przeżyć dla otoczenia.Celem tej publikacji jest dostarczenie podstawowej wiedzy na temat medycznych aspektów opieki: dotyczących choroby, leków, pielęgnacji, rehabilitacji i sposobu żywienia, oraz aspektów pozamedycznych: opieki psychologicznej, socjalnej i duchowo-religijnej.Poradnik odpowiada na pytania: na czym polega choroba, na co zwrócić szczególną uwagę, w jaki sposób najlepiej zorganizować opiekę i jak wykorzystać istniejące formy opieki, jakie potrzeby ma chory, jak ocenić własne możliwości, jak towarzyszyć choremu, do kogo zwrócić się o pomoc. Zawarte informacje są bogato ilustrowane zdjęciami i filmem szkoleniowym. Autorzy starali się przekazać informacje praktyczne związane z codzienną opieką oraz pomóc zrozumieć istotę psycho-biologiczną cierpiącego człowieka i jego bliskich.Publikacja jest skierowana przede wszystkim do rodzin i najbliższych opiekunów chorych, ale także określa zadania i kompetencje wszystkich pozostałych osób pomagających. Pozwala uwierzyć, że można zapewnić właściwą opiekę i jakość życia zmagającym się z chorobą.Jest to niezbędna lektura dla każdej osoby opiekującej się przewlekle i ciężko chorym w domu, ważna pozycja dla pomagających i studiujących tę sztukę we wszystkich jej aspektach.

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

1 osoba kupiła
37
Przejście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przejście
Dostępny
47 szt.

W czasach komunizmu dwóch nastoletnich przyjaciół postanawia uciec z domu w Albanii i przeprawić się przez morze do Włoch. Po latach jeden z nich opowiada historię ich dzieciństwa, wspólnego dorastania i przyjaźni, ucieczki oraz tego, co wydarzyło się później. Czy można uciec od samego siebie? Czy w nowym otoczeniu stajemy się innymi ludźmi? Błąkając się po ulicach kolejnych europejskich miast, dorosły już Bujar rozmyśla nad sensem życia, samotnością, miłością i tym, czy w nowym otoczeniu zawsze pozostaniemy obcy. Autor jest Finem, ale pochodzi z Kosowa – jego rodzina wyjechała z Bałkanów podczas wojny etnicznej. Pomimo dorastania w fińskim otoczeniu w prozie Statovciego bije gorące, bałkańskie serce. „Historia opowiedziana z ogromną dozą empatii i wrażliwości. Statovci staje się jednym z wyraźniejszych głosów we współczesnej literaturze europejskiej”. – „Kirkus Reviews” „Przejście opowiada o przynależności i wykluczeniu, miłości i okrucieństwie. Ta książka zrodziła się jak Feniks z popiołów ubiegłego wieku. Opowiada o grzechach ojców, przed którymi dzieci muszą uciec przechodząc na drugą stronę – lub zginąć”. – „The Guardian”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
38
Trening mięśni pośladkowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening mięśni pośladkowych
Dostępny
92 szt.

Bret Contreras to niekwestionowany autorytet w dziedzinie sportów sylwetkowych i siłowych. W książce Trening mięśni pośladkowych dzieli się stworzonym przez siebie systemem, który pomoże ci zbudować kształtne, jędrne i silne pośladki. Dowiesz się, jak wybierać ćwiczenia na podstawie swoich celów. Znajdziesz tu przykładowe szablony treningów, które są dopasowane do różnych celów i upodobań. Poznasz również proste sposoby planowania diety, które pomogą ci w spalaniu tłuszczu i osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Opisane w książce zasady i metody treningowe pomogą ci nie tylko zbudować mięśnie i siłę oraz poprawić sylwetkę, ale także pokonać zastój, uniknąć kontuzji lub bezpiecznie wrócić do sportu po urazie. Biegacze dowiedzą się więc, jak wzmocnić pośladki, żeby ustabilizować pozycję ciała podczas biegu. Crossfiterzy i trójboiści znajdą skuteczny sposób zabezpieczenia kręgosłupa i uniknięcia kontuzji pleców. Kulturyści poznają tajniki modelowania i kształtowania pośladków oraz budowania zrównoważonej sylwetki. Sportowcy uprawiający inne dyscypliny dowiedzą się, jak w nowy sposób poprawić siłę, szybkość i zwinność. Książka zawiera także wiele ważnych informacji na temat tego, jak trening pośladków wpływa na sprawność i zdrowie na co dzień, oraz porady dla kobiet, które w ciąży chciałyby bezpiecznie prowadzić aktywny tryb życia. Poradnik Breta Contrerasa i Glena Cordozy jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy dostępnej w najważniejszych książkach na temat świadomego oraz bezpiecznego podejścia do sportu i zdrowia, takich jak Bądź sprawny jak lampart (K. Starrett), Zacznij od siły (M. Rippetoe) oraz Nowoczesny trening siłowy (I. King). Trening mięśni pośladkowych jest adresowany zarówno do osób, które uprawiają sport amatorsko, jak i do zawodowców. Książka powinna znaleźć się także w biblioteczce każdego trenera i fizjoterapeuty. Bret Contreras zmienił sposób, w jaki zawodowcy i amatorzy trenują pośladki. Jest twórcą sztandarowych ćwiczeń na mięśnie pośladków, jak unoszenie bioder w podporze grzbietu, mostki biodrowe (glute bridge) ze sztangą, żabki (frog pump) i niemal wszystkie odmiany mostkowania lub wyprostu bioder z obciążeniem. Wymyślił wyprost tułowia skupiający się na pracy pośladków (z zaokrąglonymi plecami i stopami zrotowanymi na zewnątrz), podnoszenie bioder w leżeniu na boku oraz odwodzenie bioder w leżeniu bokiem, a także inne popularne ćwiczenia pośladków. Spopularyzował obracanie stopy wewnętrznie w ćwiczeniach na odwodzenie bioder w płaszczyźnie czołowej i przyczynił się do rozpowszechnienia w treningu pośladków używania taśm „mini band” i gum. To dzięki niemu ćwiczenia na maszynach, wyciągach, bramach oraz wykonywanie dużej liczby powtórzeń wróciło do łask trenerów. Bret stworzył także terminologię dotyczącą wektorów siły, dzięki której można odróżnić różne ćwiczenia pośladków i łatwiej jest ułożyć program treningowy. Ta lista nie ma końca... „Wysiłki badawcze Breta doprowadziły do rewolucji w sposobie, w jaki trenujemy pośladki – w tym temacie nie ma sobie równych na świecie. Trening mięśni pośladkowych to zatem książka absolutnie wyjątkowa, a przekazana w niej wiedza będzie przydatna niezależnie od tego, czy jesteś trenerem, zawodnikiem, fizjoterapeutą, czy też po prostu kimś, kto chce poprawić sprawność i wygląd swoich pośladków”. – dr Brad Schoenfeld, fragment Przedmowy

199,00 zł
145,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 53,73 zł

1 osoba kupiła
39
Księga prochu. Tom 2. Tajemna wspólnota - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga prochu. Tom 2. Tajemna wspólnota
Dostępny
1391 szt.

Lyra Złotousta jest już młodą kobietą, studentką drugiego roku na uniwersytecie w Oksfordzie. Kiedy Pantalaimon, jej dajmon, staje się świadkiem morderstwa, oboje zostają zmuszeni do przedefiniowania swojego związku w sposób, którego nigdy sobie nawet nie wyobrażali, i wplątani w skomplikowany, niebezpieczny konflikt w świecie, którego istnienia nie podejrzewali. Wciągnięty w wir wydarzeń Malcolm Polstead również będzie musiał wyruszyć w podróż – niegdyś chłopiec z kanoe, który postanowił ocalić niemowlę z powodzi, a dziś mężczyzna o silnym poczuciu obowiązku, który chce robić to, co słuszne. Oboje ich czeka wyprawa daleko poza granice Oksfordu, przez całą Europę, aż do serca Azji, w poszukiwaniu tego, co zaginione: miasta nawiedzanego przez dajmony, tajemnicy ukrytej pośrodku pustyni i rozwiązania zagadki nieuchwytnego Prochu. Drugi tom Księgi prochu rozwija i pogłębia – nakreślony przez Pullmana z epickim rozmachem – obraz równoległego świata. Nie tylko wciąga czytelnika w przygodową fabułę, lecz także zmusza go do zastanowienia się, co to znaczy zrozumieć samego siebie, dorosnąć i przeniknąć rozumem świat wokół nas. Oto znakomita opowieść spod pióra jednego z najlepszych pisarzy świata.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

1 osoba kupiła
40
Profilaktyka zdrowotna narządu wzroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profilaktyka zdrowotna narządu wzroku
Dostępny
22 szt.

Publikacja omawia następujące zagadnienia: krótkowzroczność i jej profilaktykę, zespół suchego oka a zespół oka komputerowego u młodzieży,smartfon a narząd wzroku, promieniowanie ultrafioletowe i smog ? ich wpływ na oczy,bezpieczeństwo prowadzenia samochodu po zmroku, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, profilaktykę jaskry i retinopatii cukrzycowej, zaćmę, alergie oczne. Odbiorca: personel medyczny lecznictwa ambulatoryjnego i szpitalnego, poradnie, pracownie korekcji wzroku.

69,00 zł
1 osoba kupiła
41
Moc sześciu minut. Codziennik motywacyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc sześciu minut. Codziennik motywacyjny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.24

Nie osiągniesz tego, co chcesz. Osiągniesz to, co wypracujesz. Badania jednoznacznie pokazują, że 92% ludzi nigdy nie osiąga wyznaczonych celów. Należysz do nich? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość: nie brakuje ci żadnych umiejętności, lecz skutecznego systemu do osiągania celów. Do takiego wniosku doszedł Dominik Spenst podczas rekonwalescencji po poważnym wypadku motocyklowym. Zauważył, że wystarczy zaledwie sześć minut dziennie, by rozwinąć w sobie nawyki niezbędne do osiągnięcia szczęścia. W łatwych krokach - przez trzy minuty rano i trzy minuty wieczorem - możesz ulepszać każdy kolejny dzień. Skoncentruj się na tym, co pozytywne w tobie i wokół ciebie. Niech twoje dobre samopoczucie stanie się twoim osobistym projektem. Będziesz wówczas bardziej uważny i swobodny. Nauczysz się oddzielać wewnętrzne szczęście od zewnętrznych okoliczności. I odkryjesz, co czyni cię spełnionym. Bo dobre nawyki oznaczają dobre życie!

50,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

42
Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Poszliśmy na strych po pudełko z bombkami, łańcuchami i lampkami, a potem wzięliśmy się do roboty. Tata postawił drzewko w jadalni i zaczął wieszać bombki, które zostały po tym, jak pudełko upadło nam na schodach. Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

43
Gdy regułą jest brak reguł. Netflix i filozofia przemiany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy regułą jest brak reguł. Netflix i filozofia przemiany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Czas na zmiany Bądź całkowicie szczery. Pamiętaj, że firma to zespół, a nie rodzina. I nigdy, przenigdy nie staraj się zadowolić swojego szefa. Oto niektóre z podstawowych reguł, jakie obowiązują pracowników Netflixa. Działanie tego przedsiębiorstwa to kulturowy eksperyment, który zakończył się spektakularnym sukcesem: firma zajmująca się korespondencyjnym wypożyczaniem płyt DVD stała się streamingową potęgą. Ma obecnie 182 miliony subskrybentów i kapitalizację rynkową na poziomie Disneya. Reed Hastings - prezes i CEO Netflixa - po raz pierwszy dzieli się sekretami, które zrewolucjonizowały branżę rozrywkową i technologiczną. Wspólnie z Erin Meyer, profesor INSEAD Business School, ujawnia swoją filozofię przywództwa odrzucającą przekonania, zgodnie z którymi działa większość firm. Od nielimitowanych urlopów do rezygnacji z zatwierdzania wydatków pracowników - Netflix to zupełnie inny sposób prowadzenia organizacji, który najlepiej pasuje do zmieniającego się świata. „Gdy regułą jest brak reguł” to inspiracja do zmiany dla wszystkich, którzy poszukują źródeł produktywności, kreatywności i innowacji.

60,00 zł
46,20 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

44
Jak zostać mistrzem Trening doskonałości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać mistrzem Trening doskonałości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Kiedy budzą się geniusze... Zastanawiasz się, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś urodził się geniuszem? Może wówczas udałoby Ci się stworzyć coś, co zadziwiłoby cały świat... Chwileczkę! Czy uważasz, że z Twoją inteligencją nie jesteś do tego zdolny? Powiedzenie, że ćwiczenie czyni mistrza, nie jest tylko czczą gadaniną, więc jeśli rzeczywiście masz apetyt na sukces, nadszedł właściwy moment, by wstać z kanapy i dokonać wielkich rzeczy. Nie działaj jednak pochopnie. Potrzebujesz długofalowego planu, by Twój geniusz nie był kolosem na glinianych nogach. Ta książka dostarczy Ci kompletu praktycznych wskazówek, które wesprą Twoje działania na drodze do wielkości. Pomoże Ci też odnaleźć własne powołanie, podpowie, jak rozbudzić aktywnośći kreatywność Twojego umysłu oraz w jaki sposób odkryć pełnię własnego potencjału. Dzięki niej wzmocnisz swoją inteligencję społeczną oraz poznasz historie wybitnych ludzi, którzy osiągnęli wielkość właśnie w taki sposób. Nie czekaj dłużej - odkryj w sobie pasję i zostań mistrzem! Robert Greene jest znanym autorem, mówcą oraz autorytetem w dziedzinie strategii, władzy i uwodzenia. Jest także poliglotą. Przez kilka lat po studiach pracował jako redaktor, między innymi w magazynie "Esquire". Otarł się również o Hollywood, gdzie pracował jako scenarzysta. Mieszkał w Londynie, Paryżu i Barcelonie. Swoją najnowszą książkę napisał wraz z raperem 50 Cent. Jej treść opiera się na stosowaniu najważniejszego prawa: "Niczego się nie bój".

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

45
The Makarrata Project, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Makarrata Project, CD
Midnight Oil, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

Minęło prawie 20 lat, odkąd Midnight Oil zaprezentował ostatnią płytę długogrającą. Oczekiwanie na materiał zespołu dobiegnie końca, kiedy to ich minialbum z siedmioma utworami, „The Makarrata Project” trafi do sieci oraz na CD i winylu do najlepszych sklepów z muzyką. Wydawcą albumu jest Sony Music Entertainment Australia. Zespół zaprezentował pełną listę utworów, które znajdą się na albumie „The Makarrata Project”. Przedstawieni zostali również wszyscy współpracownicy grupy, którzy przyczynili się do powstania tych piosenek. Lista zawiera szeroki wachlarz wybitnych artystów wywodzących się rdzennych mieszkańców Australii; od Jessiki Mauboy, Alice Skye i Tasmana Keitha, przez utalentowanych Leah Flanagan i Troy’a Cassar-Daley’a, po Keva Carmody’ego, Sammy’ego Butchera i Franka Yamma. Jedna z piosenek zawiera boleśnie piękny pośmiertny wokal legendarnego artysty znanego jako Gurrumul. Udział wzięli tu również Stan Grant, Ursula Yovich, Pat Anderson i pionier AFL Adam Goodes. „Wszyscy ci wspaniali ludzie, z którymi współpracowaliśmy, dostarczyli świeże interpretacje piosenek i wnieśli do albumu nowe pomysły.” - powiedział perkusista Rob Hirst. „To bardzo przyczyniło się do końcowego efektu. Szczególnie wzruszyło nas to, że rodzina Gurrumula dały nam te wcześniej niepublikowane nagrania jego śpiewu. To prawdziwa atrakcja ”. Frontman Peter Garrett powiedział: „Minęło 250 lat od wylądowania w Australii Cooka, kiedy po raz pierwszy zabrano dzieci Aborygenów. Skutki tego pierwotnego wywłaszczenia są nadal szeroko odczuwalne. Musimy działać w zakresie pojednania i postępować zgodnie z przełomowym Oświadczeniem z Uluru. Te piosenki mówią o tym, że nasza wspólna historia wymaga rozwiązania i że bardziej niż kiedykolwiek musimy iść razem, aby stworzyć lepszą przyszłość ”. Gitarzysta i klawiszowiec Jim Moginie wspomina, „Ten minialbum jest bardzo zróżnicowany. Wspólnym wątkiem jest tematyka i duch współpracy stojący za każdą piosenką ”. Midnight Oil przekaże swój udział w zyskach ze sprzedaży albumu organizacjom, które niosą pomoc rdzennym mieszkańcom kontynentu. Nagrania zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika zespołu Warne’a Livesey’a, który był także współautorem albumów „Diesel & Dust”, „Blue Sky Mining I Capricornia”. Lista utworów: 1. First Nation 2. Gadigal Land 3. Change The Date 4. Terror Australia 5. Desert Man, Desert Woman 6. Wind In My Head 7. Uluru Statement From The Heart / Come On Down

66,90 zł
46
Franek. Prawdziwa historia łowcy bramek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franek. Prawdziwa historia łowcy bramek
Dostępny
20 szt.

Tomasz Frankowski to legenda polskiej piłki, najskuteczniejszy ze współczesnych napastników Ekstraklasy, były piłkarz reprezentacji Polski. Setkami goli zapracował na przydomek „Franek – łowca bramek”, który do dziś zna każdy sympatyk sportu. Ważnymi bramkami wygrał dla Polski eliminacje do mistrzostw świata w Niemczech, lecz trener Paweł Janas zadał mu bolesny, całkiem niespodziewany cios, nie zabierając go na finały mundialu. Niemal cała Polska oburzyła się, że selekcjoner bez wyraźnej przyczyny odebrał Tomaszowi niepowtarzalną szansę udziału w najważniejszej futbolowej imprezie. Bo to właśnie „Franek” sprawiał, że w tamtych latach choć przez chwilę czuliśmy się obywatelami lepszego piłkarskiego świata. W szczerej, pasjonującej rozmowie z dziennikarzem „Przeglądu Sportowego” zdradza tajemnice piłkarskiej szatni, kulisy wielkich meczów i transferów, wspomina współpracę ze słynnymi trenerami – Arsenem Wengerem, Glennem Hoddlem czy Henrykiem Kasperczakiem. W książce jest mnóstwo humoru, anegdot i frapujących historii z prywatnego życia. To także szczególna podróż po świecie, bo piłkarski los rzucał Frankowskiego do Francji, Japonii, Anglii, Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych. Podróż, opowiadana z perspektywy do bólu profesjonalnego sportowca, który może być stawiany za wzór każdemu młodemu piłkarzowi marzącemu o międzynarodowej karierze.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

47
Świat - Polska - Łódź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat - Polska - Łódź
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Publikacja jest zbiorem studiów dedykowanych profesorowi Uniwersytetu Łódzkiego Leszkowi Olejnikowi w związku z jego jubileuszem. Liczne grono współpracowników Profesora przedstawiło w niej wyniki swoich badań i zebrało je w trzech częściach o stosunkowo szerokich ramach tematycznych. Ich zasięg chronologiczny obejmuje okres od początku XIX wieku aż po czasy współczesne. W pierwszej części znajdują się teksty poświęcone wybranym zagadnieniom polityki międzynarodowej. Druga część zbioru zawiera omówienie szeroko rozumianych problemów narodowościowych, natomiast trzecia dotyczy historii Łodzi i regionu. Rozległe spektrum poruszanych tematów zainteresuje zarówno badaczy, jak i miłośników historii.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

48
Michał Panaretos Kronika trapezuncka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michał Panaretos Kronika trapezuncka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.20

Szósty tom ?Series Ceranea? zawiera tekst oryginalny i szeroko komentowane pierwsze polskie tłumaczenie Kroniki trapezunckiej Michała Panaretosa (1320/1330?1390). To niewielkich rozmiarów źródło mieści w sobie wiele bezcennych informacji na temat leżącego na wybrzeżach Morza Czarnego Cesarstwa Trapezunckiego, rządzonego przez Wielkich Komnenów. Państwo to powstało w dobie IV Krucjaty (1204) i istniało do roku 1461, kiedy zostało podbite przez Turków Osmańskich. Przez ponad dwa i pół wieku swej historii odgrywało istotną rolę kulturalną i religijną, a także w handlu czarnomorskim. * 24 dnia miesiąca października, w środę, X indykcji, 6895 (1386) roku, zięć cesarza, emir Tatziatines wyprawił się z Limnii na drugiego cesarskiego zięcia, syna Chatzymyrisa z Chaldii, zwanego Sulamampekiem. Tatziatines wiódł ze sobą 12 tysięcy zbrojnych, a kiedy wtargnął do Chalibii, sam padł jako pierwszy, a jego ciało poćwiartowano. Z jego ludzi zginęło około trzech tysięcy, reszta zaś uciekła bez broni, porzucając 7 tysięcy koni i nieprzeliczone mnóstwo oręża. Michał Panaretos, Kronika trapezuncka, fragm. 104

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

49
Paleta marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paleta marzeń
Dostępny
42 szt.

Magda, mimo swojego młodego wieku, ma już za sobą bagaż doświadczeń, a najważniejszą osobą w jej życiu jest córka Pola. Choć dobrze sytuowani rodzice zapewniają jej bezpieczeństwo finansowe, nie może realizować swoich pasji i czuje się niczym ptak zamknięty w złotej klatce. Pewnego dnia Magda widzi w gazecie portret córki i pozywa ulicznego malarza Alka o bezprawne wykorzystanie wizerunku dziecka. Spotkanie w sądzie staje się niespodziewanym początkiem wspólnej, siedmiodniowej przygody, która obfituje w paletę emocji i uczuć? Czy Magdę i Alka połączy coś więcej, niż sprawa sądowa? Paleta marzeń to pełna emocji książka o trudzie podejmowania decyzji oraz o tym, że życie często toczy się innymi torami, niż to sobie zaplanowaliśmy.

44,90 zł
42,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

50
Dama ze szmaragdami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama ze szmaragdami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

Zagadkowa śmierć niedoszłej panny młodej, tajemniczy obraz i zamożna rodzina Verinderów, która zdaje się coś ukrywać. Pewnej burzowej nocy w starej rodowej posiadłości niespodziewanie umiera młoda dziewczyna. Czy śmierć Claire ma jakiś związek z olejnym portretem, do którego pozowała? A może zadziałała legendarna klątwa związana z pięknym szmaragdowym naszyjnikiem, również uwiecznionym na obrazie? Młoda arystokratka Madeline Hyde próbuje odkryć przyczynę śmierci ukochanej przyjaciółki. Zagłębia się w gąszcz niebezpiecznych tajemnic, które zdają się coraz mocniej oplatać Dwór pod Cisami i jego mieszkańców. To doskonałe połączenie sensacyjnej intrygi w stylu retro, subtelnego wątku romantycznego i zbrodni, która budzi starą rodzinną legendę.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

51
Gruzińskie wino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruzińskie wino
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.14

Miłosne rozterki, górskie widoki, zapach kolendry? Czy da się pogodzić codzienność z pragnieniami? Kiedy Ana, trzydziestoletnia rozwódka, niespodziewanie dostaje propozycję wyjazdu służbowego do Tbilisi, w pierwszej chwili ma ochotę odmówić. Gruzja była dotychczas jej azylem, pachnącą kolendrą odskocznią od codzienności, a nie miejscem na biznesowe kolacyjki? Wyjazd okazuje się dla Any przełomowy. Poznaje atrakcyjnego Timara. W wyniku dramatycznych wydarzeń trafia do szpitala, gdzie pojawia się brązowooki Giorgi ? lekarz, który ratuje jej życie. Ana ma rozdarte serce. Obaj mężczyźni ukrywają swoje tajemnice. Co ich spotkało wiele lat temu, kiedy w Osetii Południowej wybuchła wojna? Kogo stracili? Oczarowanej Gruzją bohaterce los zsyła kolejne słodko-gorzkie doświadczenia. Czy popijając pyszne wino, poznając uroki wioski Uszguli i szalejąc z przyjaciółkami w Tbilisi Ana znajdzie drogę do swojego szczęścia? W tobie jest Gruzja, dziewczyno. Ty nie wracasz tam do domu. Tu, przy nas, jest twój dom.? Przekonaj się, czy słowa starej Gruzinki się spełnią.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

52
Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

W pewne pochmurne październikowe popołudnie nieświadoma tego, co ją czeka emerytka Henryka Orłowska, otwiera drzwi listonoszowi. Pozornie zwykły list sprawia, że bohaterka wyrusza do pensjonatu Yorkshire na południu Polski i rozpoczyna ekscytującą przygodę, będącą jednocześnie zagadką kryminalną. Dobroduszna pani Henia – amatorka wszelkiego rodzaju atrakcji organizowanych z myślą o seniorach, z charakterystyczną dla siebie energią życiową wciela się w rolę prywatnego detektywa, który poszukuje mordercy pokojówki. Bohaterka, niestrudzona w dążeniu do zdemaskowania winnego zabójstwa, napotka na swojej drodze liczne przygody… Ta ciepła, pełna humoru opowieść z główną bohaterką przywodzącą na myśl polską pannę Marple udowadnia, że nie ma złych ludzi, co najwyżej splot wypadków może sprawić, że popełniają oni błędy. Książka wydana w serii „Wielkie Litery” – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

44,90 zł
42,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

53
Dama z wahadełkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama z wahadełkiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.12

Tajemniczy wiktoriański dom na Wzgórzu Mgieł, w epoce popularności seansów spirytystycznych? Młoda arystokratka, Madeline Hyde, przyjeżdża z Londynu do posiadłości ciotki Hortense, by leczyć złamane serce. Bierze udział w seansie wywoływania duchów, podczas którego niespodziewanie dochodzi do tragedii. Czy duszę ofiary porwały istoty z zaświatów? A może dokonano sprytnego morderstwa? To niejedyny dramat, jaki rozegra się w domu lady Hortense. Madeline Hyde wraz z nieprzeniknionym Gabrielem Ackroydem próbują rozwikłać zagadkę, jaką kryje stara posiadłość otoczona wrzosowiskami. Granice między miłością i zbrodnią zaczynają zacierać się we mgle? Poznaj tajemnice wiktoriańskiego domu na Wzgórzu Mgieł i daj się zahipnotyzować ?Damie z wahadełkiem?!

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

54
Aleksander Szczęsny (1885-1929) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleksander Szczęsny (1885-1929)
Dostępny
5 szt.

Niedoceniony w pełni, choć uznany przez największych ? m.in. Przesmyckiego i Leśmiana; wycofany i melancholijny, delikatny i marzycielski; poeta, ojciec, patriota ? przedwcześnie zmarły, następnie niemalże zapomniany, później wspominany rzadko, ?przy okazji?, ?po przecinku?, gdzieś pomiędzy tymi, których historia uznała za bardziej utalentowanych. Aleksander Szczęsny to przykład twórcy tyleż niezwykłego, co tragicznego. Jako należący do pokolenia przełomu wieków, Szczęsny debiutował na styku dwóch epok. Niefortunnie, gdyż jedna bezpodstawnie niepochlebna recenzja sprawiła, że zaliczono go do grona epigonów. Tymczasem jego twórczość stanowi niezwykły pomost pomiędzy poetyką Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Z Wprowadzenia Autorka rozwija wątki podjęte przez wcześniejszych badaczy, uzupełnia luki, szerzej pokazuje dorobek Szczęsnego. Jej studia stanowią więc w rezultacie syntezę tego, co już z prac historycznoliterackich i biograficznych wiadomo na temat twórczości i działalności Szczęsnego. Ponadto publikacja jest zadowalającym uzupełnieniem stanu badań, poszerza go i ukazuje w kontekście biografii i całokształtu twórczości. Analizy odznaczają się dbałością i starannością, a także ? co jest zaletą tej pracy ? zwięzłością analityczno-interpretacyjną. Z recenzji prof. dr. hab. Edwarda Jakiela

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

55
Antena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antena
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.18

Serhij Żadan powraca jako poeta z pod wieloma względami wyjątkowym tomem Antena. Ten poetycki reportaż z ostatnich lat, które dla Ukrainy okazały się bardzo trudne, przynosi niejedno zaskoczenie. Żadan nigdy nie stronił od tematyki społeczno-politycznej i religijnej – nowa Antena wyczula jego wrażliwość, a tym samym poezję na wiele mniej oczywistych kwestii.

42,00 zł
30,24 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

56
Gwiazdka pełna życzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdka pełna życzeń
Dostępny
173 szt.

Opowieść, która roztopi najtwardsze serca! Klaudia Bianek wie, jak sprawić, by święta ponownie stały się magiczne. Te święta miały być wyjątkowe. Szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Oliwii i ostatni rok odmienił jej los nie do poznania. Jeszcze nigdy nie czuła się tak bezpieczna i kochana. Życie jednak potrafi być przewrotne. Teraz, w jednej chwili, czas stanął w miejscu, a świat dziewczyny zatrzymał się w najgorszym możliwym momencie. Czy upragniona Gwiazdka przyniesie ukojenie? Czy jedno wypowiedziane szeptem życzenie przywróci ducha świąt? Przepiękna historia, którą możesz czytać cały rok!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

57
Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #MeToo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczą...
Dostępny
171 szt.

Przez kilka dekad nazwisko Harveya Weinsteina było w Hollywood synonimem władzy. Mógł tworzyć gwiazdy i je niszczyć, nadawać karierom bieg lub dusić je w zarodku. Przez wiele lat krążyły plotki, że jego pomoc nie jest bezinteresowna, a kobiety, które bierze pod swoje skrzydła, płacą za to swoim ciałem. „Powiedziała” to trzymający w napięciu zapis śledztwa dziennikarskiego w sprawie Weinsteina, które w 2017 roku przeprowadziły dwie dziennikarki „The New York Times”, laureatki Pulitzera: Jodi Kantor i Megan Twohey. Jednocześnie to ważna książka o władzy, która deprawuje, o wyzwalaniu się z roli ofiary i walce prawdy z kłamstwem. Autorki szukają też odpowiedzi na pytanie o konsekwencje swoich reportaży i skutki ruchu #MeToo: Co się zmieniło? Kantor i Twohey z dokładnością opisują, jak docierały do kolejnych ofiar Weinsteina, jak przekonywały je do mówienia, a także o kontratakach zhańbionego producenta i jego sztabu. Jest to opowieść o kobietach, które rzucając wyzwanie potworowi, były gotowe stoczyć walkę o prawdę.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

58
Awers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awers
Dostępny
184 szt.

Dwunastka czołowych polskich autorów kryminalnych. Dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia. Idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią częściej, niż ktokolwiek chciałby przyznać. Sprawiedliwość nie zawsze triumfuje i niekiedy to zło ma ostatnie słowo. „Awers” to brawurowa wyprawa w głąb bezlitosnej miejskiej dżungli. To uważne spojrzenie na otaczający nas świat, w którym nie brak złowieszczych detali. Pełen niewyjaśnionych zbrodni i niesamowitych historii, niemal pulsujących od zawartego w nich zła

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

59
Między spekulacjami a prawdą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między spekulacjami a prawdą
Dostępny
6 szt.

Chiny. od czasu reform i polityki otwierania, które zapoczątkowane zostały w roku 1978, odniosły ogromny sukces rozwojowy. Co przyczyniło się do tak szybkiego wzrostu gospodarczego Chin? Jaką lekcję można wyciągnąć z tak udanego przykładu, jaki stanowią Chiny? W obliczu jakich wyzwań mogą stanąć Chiny na drodze do zdobywania statusu kraju bogatego? Oto niektóre z kluczowych pytań, które poruszono w książce. Opierając się na faktach i logice gospodarczej, niniejsza książka pokrótce opowiada historię pomyślnego rozwoju Chin, jaki miał miejsce w przeciągu ostatnich 40 lat oraz wyjaśnia, dlaczego reformy i polityka otwierania się Chin przyspieszyły ich dynamiczny wzrost gospodarczy, Biorąc pod uwagę zmianę etapu rozwoju gospodarczego, autor odkrywa pojawiające się wyzwania, przed którymi stoją Chiny w procesie transformacji z kraju o średnich dochodach w kraj o dochodach wysokich. Postuluje, aby w celu utrzymania długoterminowego rozwoju, kraj ten przeszedł z dywidendy demograficznej na dywidendę reform. Dzięki analizie naukowej i nieskomplikowanemu językowi, książka ta przyciągnie nie tylko uczonych i studentów ekonomii czy studiów sinologicznych, ale także czytelników zainteresowanych rozwojem chińskiej gospodarki. Fragment wstępu

74,70 zł
71,71 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,99 zł

60
Spis treści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spis treści
Dostępny
50 szt.

Piotr Janicki i Adam Kaczanowski to poeci reprezentujący roczniki 70. Pierwszy jest laureatem Nagrody Literackiej Gdynia (2015), drugi Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2019), jednak częściej do nagród byli nominowani niż je otrzymywali. Na potrzeby wspólnie napisanego poematu lubią patrzeć na siebie jak na „czworonoga, coś pomiędzy labiryntodontem a gankiem, i jeszcze chustką”. Sam tekst z kolei stanowi nieco zwariowaną podróż przez rzeczywistość, czerpiącą z rozmaitych stylistyk i gatunków, celnie punktującą otaczające nas absurdy, ale też mogącą wywoływać pewien dyskomfort, gdy autorzy pochylają się nad niedorzecznością i niekonsekwencją ludzkich postaw. Spis treści, poza walorami literackimi, powinien też dostarczyć dużo przyjemności uważnym czytelnikom poezji, którzy dokonując dekonstrukcji poematu, rozpoznają fragmenty więcej niż charakterystyczne dla poezji obu autorów.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

61
Pakiet: Copper Creek. Brzoskwiniowy świt / Splątane marzenia / Aleja magnolii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Copper Creek. Brzoskwiniowy świt / Splątane marzenia / Aleja m...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Denise Hunter, autorka kilku zekranizowanych powieści, tym razem zabiera czytelników do malowniczego Copper Creek. Jej bohaterowie są wyraziści, mierzą się z realnymi problemami i skutkami swoich wyborów, a przy tym pamiętają, jak ważna jest rodzina i prawdziwa przyjaźń. Pakiet zawiera powieści: Brzoskwiniowy świt, Splątane marzenia i Aleja Magnolii.

95,00 zł
68,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 26,60 zł

62
Greatest Hits. Volume 1 (winyl w kolorze białym). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits. Volume 1 (winyl w kolorze białym). Winyl
Stewart Rod, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

63
Taka płyta? (Reedycja). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taka płyta? (Reedycja). CD
Molesta Ewenement, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.18

27,90 zł
25,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

64
Ewenement (Reedycja). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewenement (Reedycja). CD
Molesta Ewenement, Warner Music Polska
Dostępny
65 szt.

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

65
Radio-Aktivitat (Yellow Winyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radio-Aktivitat (Yellow Winyl). Winyl
Kraftwerk, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

161,90 zł
148,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,95 zł

66
Die Mensch-Maschine (Red Vinyl). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Die Mensch-Maschine (Red Vinyl). Winyl
Kraftwerk, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.19

161,90 zł
148,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,95 zł

67
Rhyme Pays (Yellow Vinyl Album). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
153,90 zł
141,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

68
Państwo XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwo XXI wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.21

Henryk Parkitny jest oficerem inż. systemowcem, absolwentem WAT. Współpracował ze szkołą systemowców płk. doc. dr. fil. Józefa Koniecznego. Wiele lat pracował w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia, był kierownikiem pracowni naukowej. Zajmował się m.in. projektowaniem systemów logistycznych. Po wystąpieniu z wojska zainteresował się polityką oraz rozwojem społeczeństwa i państwa. Pisze książki i felietony. Wydał książkę ?Zmienić przeznaczenie ? rok 2013?, która znajduje się m.in. w Bibliotece Sejmowej. W książce ?Państwo XXI wieku? ukazuje rozwój społeczeństwa i państwa w ujęciu historycznym, zaczynając od starożytności. W konkluzji podaje tezę, że aby pokonać kryzys, chaos i anarchię, należy zmienić moralność albo wszystko będzie stracone. Skazani jesteśmy na rewolucję moralną. Jego przemyślenia poparte analizą historyczną i systemową są głosem w dyskusji na temat rewolucji moralnej i przyszłości państwa XXI wieku.

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

69
Akademia rozwoju. Mały geniusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia rozwoju. Mały geniusz
Dostępny
68 szt.

„Akademia rozwoju” to seria aktywizujących książek kształtujących sprawności dziecka. Ćwiczenia z grafomotoryki, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, koncentracji uwagi i spostrzegawczości, ćwiczenia czytania i pisania oraz matematyczne są niezwykle ważne we wspomaganiu rozwoju dziecka, a wszystkie je znajdziesz w tych książkach. Zabawne ilustracje i ciekawe zadania sprawią, że dziecko w ramach zabawy łatwiej wypracuje te umiejętności.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

70
Akademia rozwoju. Ćwiczenia z myślenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia rozwoju. Ćwiczenia z myślenia
Dostępny
61 szt.

„Akademia rozwoju” to seria aktywizujących książek kształtujących sprawności dziecka. Ćwiczenia z grafomotoryki, sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, koncentracji uwagi i spostrzegawczości, ćwiczenia czytania i pisania oraz matematyczne są niezwykle ważne we wspomaganiu rozwoju dziecka, a wszystkie je znajdziesz w tych książkach. Zabawne ilustracje i ciekawe zadania sprawią, że dziecko w ramach zabawy łatwiej wypracuje te umiejętności.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

71
Interpretacje przyrody w przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interpretacje przyrody w przeszłości
Niedostępny
Brak

Przyroda otaczająca człowieka w naturalny sposób poddawana była rozmaitym interpretacjom, które stawały się faktami kulturowymi i zakorzeniały się życiu społeczeństw. Autorzy zebranych w tomie artykułów przedstawiają interpretacje przyrody w różnych kontekstach historycznych i geograficznych, a tym samym eksponują różnorodność ujęć interpretacji przyrody. Przyglądając się ?człowiekowi w czasie?, pokazują ?alternatywne przyrody?. Kolejne artykuły pozwalają czytelnikowi przede wszystkim zapoznać się z nimi w ?działaniu?. Śledząc wraz z autorami takie tematy, jak: praktyki okołołowieckie, poszukiwanie zależności między pojęciami ?wojna?, ?pokój? i ?zwierzęta?, niezwykły czyn Oktawiana Augusta, poddanie świata wszelkich istot żywych influencji kosmicznej, wątek jelenia w dawnej kulturze, symboliczne karanie zwierząt, badania przyrodnicze Johanna Wolfganga Goethego, wiadomości o przyrodzie zawarte w prasie, obecność elementów roślinnych w europejskiej symbolice wojskowej, funkcjonowanie myślenia mityczno-magicznego i jego obecność w kulturze współczesnej - obserwujemy ich kulturowa? materialność.

39,00 zł
Powiadomienie
72
Filthy Marcellos. Tom 1. Lucian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filthy Marcellos. Tom 1. Lucian
Dostępny
10 szt.

Pierwszy tom zagranicznej bestsellerowej serii mafijnej! Dla fanów książek Cory Reilly! Lucian Marcello zdaje sobie sprawę z oczekiwań, które spoczywają na nim jako na najstarszym synu jednego z najpotężniejszych donów północnoamerykańskiej Cosa Nostry. W jego świecie rodzina to coś więcej niż krew i nazwisko. To honor, szacunek, interesy i życie. Nie ma niczego ważniejszego. Urodził się w tym świecie i w tym świecie umrze. Jordyn Reese skupia całą siłę i energię na pozostawaniu poza radarem mężczyzny, który nie zawahałby się ani chwili, żeby ją zabić. Jej życie jest zdominowane przez otaczających ją członków niebezpiecznego klubu motocyklowego, a przyszłość zależy głównie od tego, jak użyteczna dla nich będzie. Ostatnie, czego dziewczyna potrzebuje, to żeby jakiś mafioso ściągał na nią jeszcze więcej uwagi. Niesłychanie okrutny Lucian nie spocznie, dopóki nie zlikwiduje zagrożenia czyhającego na Jordyn. To jednak może go kosztować więcej, niż sądzi.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

73
Spadki i prawo rodzinne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spadki i prawo rodzinne
Dostępny
2 szt.

Repetytorium prezentuje i porządkuje najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego oraz prawa spadkowego. Dzięki niej sprawnie przyswoisz wiedzę, poznasz podstawy najważniejszych zagadnień, a na koniec sprawdzisz i uzupełnisz ewentualne braki w przygotowaniu do egzaminu. Zagadnienia zostały opracowane przez specjalistów i są oparte o aktualny stan prawny. Repetytorium składa się z czterech części: PYTANIA Z ODPOWIEDZIAMI ? zawierające niezbędne informacje z danej dziedziny prawa oraz odpowiedzi z właściwą podstawą prawną oraz odesłaniem do konkretnego artykułu. KAZUSY Z ROZWIZANIAMI ? oparte na aktualnym stanie prawnym i przykładowym orzecznictwie, uczą prawniczego myślenia. TABLICE ? czytelnie prezentujące zagadnienia i ułatwiające wzrokowe zapamiętanie haseł i definicji. TESTY ? sprawdzające poziom przygotowania z danej tematyki. Zagadnienia zawarte w książce dotyczą m.in.: Dziedziczenia małżonka, rodziców i rodzeństwa, Wad oświadczenia woli w testamencie, Oświadczeń spadkowych, Zasad dziedziczenia testamentowego, Rodzajów testamentów, Form zawarcia małżeństwa, Podstaw unieważnienia małżeństwa, Ogólnych skutków majątkowych małżeństwa, Alimentacji, Władzy rodzicielskiej, Kureteli. Książka zawiera: Praktyczne pomoce w formie pytań i kazusów. Ponad 500 pytań testowych. Przejrzystą prezentację treści w formie tablic i schematów. Ponad 400 stron czystej wiedzy -> przekonaj się sam! Szybko i skutecznie przygotuj się do egzaminu!

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

74
Steve Lee ? The Eyes Of A Tiger In Memory Of Our Unforgotten Friend. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steve Lee ? The Eyes Of A Tiger In Memory Of Our Unforgotten Friend. C...
Gotthard, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

1. One life on soul 3:45 2. Let it be 4:21 3. In the name 3:32 4. Lonely people 3:24 5. Heaven 4:23 6. Need to believe 4:03 7. Lift u up 3:32 8. Hush 3:33 9. First time in a long time 4:34 10. Tarot woman 3:01 11. And then goodbye 3:27 12. The train 3:46 13. Eye of the tiger (Acoustic) 3:53 14. Eye of the tiger (Electric) 4:48

62,90 zł
57,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,03 zł

75
Working Men's Club, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Working Men's Club, CD
Working Men's Club, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Valleys 2. A.A.A.A. 3. John Cooper Clarke 4. White Rooms and People 5. Outside 6. Be My Guest 7. Tomorrow 8. Cook a Coffee 9. Teeth 10. Angel

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

76
Sztućce - piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztućce - piesek
Skip Hop
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.25

Savoir-vivre przy stole to sztuka, której dzieci chętnie uczą się podczas wspólnych posiłków. A jeśli tylko pozwolimy im na odrobinę samodzielności podczas jedzenia, będą przeszczęśliwe! Sztućce Skip Hop Zoo to komplet składający się z widelca i łyżki wykonanych ze stali nierdzewnej. Zarówno widelec jak i łyżka mają specjalnie wyprofilowane kształty, ułatwiające najmłodszym nabieranie pożywienia. Kształt rękojeści został również dopasowany do możliwości motorycznych dzieci – sztućce łatwo chwycić i posługiwać się nimi. Opis szczegółowy: • To komplet składający się z widelca i łyżeczki wykonanych ze stali nierdzewnej. • Ich wyprofilowane kształty ułatwiają dzieciom nabieranie pożywienia. • Wykonane są z materiałów wysokiej jakości, mogą wchodzić w kontakt z żywnością i nie zawierają szkodliwego dla zdrowia BPA, ftalanów i PCV. • Można je myć tradycyjnie lub w zmywarce. • Rekomendowane dla dzieci w wieku +12 miesięcy. • Można je skompletować z naczyniami z serii Zoo. • Wymiary: 12.0 x 3.2 cm.

48,90 zł
46,46 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,44 zł

77
Organki 524668 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organki 524668 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.20

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

78
Szachy 3 w 1 508880 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy 3 w 1 508880 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.21

29,90 zł
26,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

79
BBurago, Mercedes-Benz 300 SL Touring, model - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
136,90 zł
125,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,95 zł

80
BBurago, Range Rover Sport, model - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BBurago, Range Rover Sport, model
Bburago, Bburago
Dostępny
5 szt.

189,41 zł
174,26 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 15,15 zł

81
Auto budowlane do skręcania 460928 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto budowlane do skręcania 460928
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.15

30,90 zł
27,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

82
Traktor z napędem 511477 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z napędem 511477 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

83
Traktor z napędem 511439 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z napędem 511439
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.02

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

84
Traktor z napędem 511453 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z napędem 511453
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

25,90 zł
23,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,59 zł

85
Traktor z napędem 511422 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z napędem 511422
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.23

20,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

86
Traktor do skręcania 511620 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor do skręcania 511620
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

47,90 zł
43,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

87
Projektor 408203 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektor 408203
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.11

42,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

88
Toaletka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toaletka
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.26

Całość wykonana w kolorystyce idealnej dla małej modnisi. Toaletka z bezpiecznym lustrem, ze światełkami, muzyką, schowkiem na ozdoby, działającą suszarką i mikrofonem. W zestawie także akcesoria: grzebień, kolczyki, bransoletki, pierścionki, lakiery do paznokci, pomadki. W komplecie stołeczek. Wymagane baterie: 4 x 1.5V AA (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 70.6 x 49.6 x 10.5 cm

194,90 zł
175,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,49 zł

89
Fotelik samochodowy Unity 15-36 kg, czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotelik samochodowy Unity 15-36 kg, czarny
Kinderkraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.22

Unity zapewnia kompleksową ochronę podczas podróży samochodem. Jest przeznaczony dla dzieci w grupie wagowej 15–36 kg, a dzięki wielozakresowym systemom regulacji jest w stanie dopasować się do potrzeb stale rosnącego malucha tak, aby każda podróż była równie komfortowa, co bezpieczna. Fotelik spełnia normy europejskich standardów ECE R44/04. Podczas montowania w pojeździe, fotelik będzie świetnie współpracował z rodzicem – wyposażony w system Isofix, pozwala prawidłowo zamontować w fotelik w szybki i łatwy sposób. Unity jest przystosowany do życia na walizkach – wyrazi chęć podróżowania, zarówno do przedszkola, jak i na koniec świata! Cechy charakterystyczne: • wygodne siedzisko – fotelik Unity ma wyjątkowo wygodne siedzenie, dzięki zastosowaniu pianki dopasowującej się do ciała dziecka, co sprawia, że jest jeszcze bardziej komfortowe, • solidna konstrukcja – producent zadbał o to, by konstrukcja fotelika była jak najlepiej przygotowana do krytycznych sytuacji, które mogą mieć miejsce na drodze. Materiały, z których wykonano fotelik, mają właściwości absorbujące – pochłoną energię powstałą w wyniku zderzenia. Ponadto, znacznie wzmocniono siedzenie oraz oparcie lędźwiowe, aby umożliwić dziecku podróż w odpowiedniej postawie, korzystnej dla zdrowia oraz wygody małego pasażera. Dodatkowa pianka, z której składa się zagłówek, boki, oraz siedzenie fotelika, nie została zastosowana bez przyczyny – ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo okolic głowy, szyi oraz bioder dziecka, • zintegrowany system regulacji – mechanizm regulacji wysokości oraz szerokości fotelika jest całkowicie zintegrowany, dzięki czemu wystarczy tylko jeden ruch ręką, aby fotelik dopasował się do aktualnego wzrostu i wieku dziecka, • regulacja zagłówka – 10-stopniowa regulacja zagłowka to coś znacznie więcej, niż umiejętność dopasowania się do potrzeb Twojej pociechy – to maksimum wygody, oraz gwarancja poczucia bezpieczeństwa! Twoje dziecko na to zasługuje, • tapicerka – fotelik posiada tapicerkę, która wyróżnia się przewiewnością – cecha ta gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza. Ponadto, jest odporna na ścieranie, oraz przystosowana do prania w pralce, dzięki czemu nie trudno o zachowanie wysokiej estetyki fotelika, • praktyczny dodatek – Unity został wyposażony w praktyczne dodatki, takie jak uchwyt na kubek – dzięki niemu, maluch ma zawsze pod ręką swój ulubiony napój! Tak mało, a znaczy wiele, • prowadnice pasów – zostały dodatkowo wzmocnione, aby nic nie stanęło na przeszkodzie do poprawnego przeprowadzenia pasów bezpieczeństwa w pojeździe, • ułatwiony montaż – system Isofix zapewnia szybki i bezproblemowy montaż, wystarczy wpiąć łączenia Isofix znajdujace się w foteliku, oraz za kanapą samochodową. Dodatkowe ułatwienie stanowią wskaźniki poprawnego wpięcia. Specyfikacja: • waga fotelika: 6.5 kg, • wymiary przed wyregulowaniem szerokości / wysokości: 42.0 x 43.0 x 65.0 cm

524,90 zł
509,15 zł
Powiadomienie

Rabat 3,0%
oszczędzasz 15,75 zł

90
Nerf Ultra. Wyrzutnia Rewolwer Ultra Two + 6 strzałek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerf Ultra. Wyrzutnia Rewolwer Ultra Two + 6 strzałek
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Przedstawiona automatyczna wyrzutnia z cechami rewolweru ma magazynek bębenkowy na 6 strzałek. Strzałki umieszczane są w magazynku z tyłu pistoletu. Wyrzutnia ma komorę do odblokowania zaciętej strzałki, dwie szyny taktyczne. Jest poręczna i niezawodna oraz łatwa w użytkowaniu. Miotacze Nerf Ultra mają zaawansowaną konstrukcję i wydajność, aby zapewnić ekstremalną odległość, dokładność i prędkość wystrzału. Strzelaj daleko jak nigdy przedtem dzięki strzałkom Nerf Ultra! Wymiary: ok. 33.5 x 7.0 x 20.0 cm Zasilanie: 6 baterii AA (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 24.0 x 37.0 x 8.0 cm

159,99 zł
143,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,00 zł

91
Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Dostępny
4 szt.

Publikacja stanowi wzór umowy spółki z o.o. wraz z pogłębionym komentarzem do poszczególnych zapisów tej umowy. Autorzy choć korzystają z dorobku teoretyków polskiego prawa handlowego, jednocześnie w przystępny i syntetyczny sposób odpowiadają na praktyczne pytania prawne, które nie znajdują odpowiedzi w tradycyjnych komentarzach do k.s.h. Materiałem do analizy jest nie tylko tekst przepisów, lecz także przegląd najczęściej spotykanych w obrocie (dobrych i złych) postanowień umów spółek z o. o. wraz z rekomendacjami i przestrogami autorów. Dla wygody czytelnika autorzy proponują bazowy tekst umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością umieszczony przed poszczególnymi rozważaniami na temat kolejnych paragrafów tejże umowy. Uwzględnione zostały zarówno jej obligatoryjne elementy konstrukcyjne, jak i postanowienia dodatkowe i opcjonalne, które mogą zostać zaadaptowane przez założycieli do sprecyzowania reguł funkcjonowania powołanej do życia spółki. Opracowanie opisuje aktualny stan prawny, w tym uwzględnia już kluczowe zmiany prawa korporacyjnego wprowadzone w 2020 r. w zakresie liberalizacji organizacji zgromadzeń wspólników, posiedzeń zarządów oraz rad nadzorczych, wprowadzanych przez ustawodawcę w toku prac legislacyjnych nakierowanych na przygotowanie mechanizmów prawnych umożliwiających walkę z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

92
Odpowiedzialność lekarza w orzecznictwie sądów lekarskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność lekarza w orzecznictwie sądów lekarskich
Dostępny
3 szt.

Prezentowana książka to praktyczne omówienie podstaw odpowiedzialności zawodowej lekarzy przed sądami lekarskimi. Przedstawia kluczowe zasady, na jakich powinno opierać się stawianie diagnozy i leczenie pacjenta oraz rolę, jaką sądy lekarskie odgrywają w kształtowaniu tych zasad. Publikacja przybliża również procedury postępowania przed sądami lekarskimi w kolejnych instancjach: Okręgowym Sądzie Lekarskim, Naczelnym Sądzie Lekarskim oraz w trybie kasacji do Sądu Najwyższego. Szczegółowo przedstawione zostały: - zasady postępowania przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej oraz reguły procesu przed sądami lekarskimi, zarówno pierwszej, jak i drugiej instancji; - pozycja i rola Sądu Najwyższego w odpowiedzialności zawodowej lekarzy; - najważniejsze instytucje prawa materialnego w odpowiedzialności zawodowej lekarzy: przewinienie zawodowe, przedawnienie i kara; - relacje pomiędzy postępowaniem cywilnym, karnym oraz zawodowym lekarzy.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

93
Zaklinanie rzeczywistości. Filmy niemieckie i ich historie 1933-1949 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinanie rzeczywistości. Filmy niemieckie i ich historie 1933-1949
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Książka ukazuje dynamikę światów wyobrażonych niemieckiego kina. Ważniejsze od rygoru historycznofilmowego są tu mechanizmy i style porozumienia twórców, producentów, decydentów z widzami, które autor wyłania w obrębie kinematografii nazistowskiej oraz zróżnicowanych kultur filmowych powojennych stref okupacyjnych Niemiec. Podejście takie sprzyja dostrzeganiu rozmaitych konfiguracji faktów i zjawisk kulturowych, niesprowadzalnych do jednego tylko modelu dziejów kina, na czoło wysuwając różne porządki splotu medialno-kulturowego. Obok części autorskiej książka zawiera wybór kilkunastu tekstów źródłowych kontekstualizujących autorski wywód.

50,00 zł
39,00 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

94
Schowek
50,60 zł
40,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,61 zł

95
Wóz strażacki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
Powiadomienie
96
Wywrotka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywrotka
Niedostępny
Brak

37,20 zł
Powiadomienie
97
Papuga gaduła E-Edu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papuga gaduła E-Edu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

101,50 zł
Powiadomienie
98
Klocki Spiky farma 22 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
61,13 zł
99
Klocki Spiky pociag 86 el. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
67,58 zł
100
Traktor do skręcania 511613 ADAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor do skręcania 511613 ADAR
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.20

47,90 zł
43,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

Wróć do góry