hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.09.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 30 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 1500 elementów. Morskie Oko (Trefl), na drugim Pierwiastki, czyli z czego zbudowany jest wszechświat (Jack Challoner). Kolejny produkt to Potwory i stwory (Alexander) oraz Zakodowany zamek. Gra na kodowanie (Kapitan Nauka - gry).
1
Puzzle 1500 elementów. Morskie Oko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1500 elementów. Morskie Oko
Trefl, 1500
Dostępny
212 szt.

Puzzle 1500 elementów z Morskim Okiem Ta układanka jest dla miłośników pięknych krajobrazów. Morskie Oko w 1500 elementów to dopiero coś. Ułożenie takiego obrazka, to zadanie trudne, ale też przyjemne. To wyzwanie dla prawdziwych maniaków, którzy uwielbiają kreatywne zabawy. To także propozycja dla dzieci, które chcą wejść na nieco wyższy poziom i stać się w przyszłości mistrzami puzzli. Po co układpuzzle? Jeśli szukasz „mądrej zabawki” to dobrze trafiłeś. Korzyści płynące z układania puzzli to – pobudzanie wyobraźni i rozwój kreatywności, układanie puzzli sprzyjają koncentracji i wyciszeniu. Wiedzą o tym wszyscy starsi fani popularnych układanek. Co ważne puzzle to przede wszystkim fantastyczny sposób na ćwiczenie małej motoryki i spostrzegawczości. Wymiary obrazka po ułożeniu: 85.0 x 58.0 cm

27,65 zł
24,06 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,59 zł

45 osób kupiło
2
Pierwiastki, czyli z czego zbudowany jest wszechświat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwiastki, czyli z czego zbudowany jest wszechświat
Dostępny
112 szt.

Nowy przewodnik po cegiełkach budujących wszechświat Co łączy Tadż Mahal i nasz kręgosłup? Wieżę Eiffla i krew? Sól w posiłkach i uliczne lampy, których światło prowadzi nas do domu? Odpowiedź: wapń, żelazo i sód - każde z nich jest pierwiastkiem. Pierwiastki powstałe podczas Wielkiego Wybuchu (ang. Big Bang) i w supernowych oraz tworzone przez nie związki chemiczne ukształtowały Układ Słoneczny, a więc i Ziemię - planetę, na której żyjemy, powietrze, którym oddychamy, wodę, która stanowi podstawę naszej egzystencji, i białka, dzięki którym powstało życie. Ta książka dostarcza niezbędnych informacji na temat każdego ze 118 znanych obecnie pierwiastków. Niektóre z nich, jak węgiel, tlen czy glin (w technice nazywany aluminium), są powszechnie znane; inne, jak gadolin czy tellur - znacznie mniej. Oprócz podstawowych wiadomości na temat poszczególnych pierwiastków, ich wykorzystania i tworzonych przez nie związków chemicznych, znajdziemy tu także fascynujące historie dotyczące ich odkrycia. Poznamy genezę układu okresowego zwanego tablicą Mendelejewa oraz wyjaśnienie struktury atomów - cegiełek tworzących wszystko, co nas otacza. Pierwiastki to niezrównany przewodnik po świecie nauki. Rzetelne źródło wiedzy, łatwej do przyswojenia i ubarwionej ciekawostkami.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

20 osób kupiło
3
Potwory i stwory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwory i stwory
Alexander, od 5 lat
Dostępny
65 szt.

Prosta gra pełna emocji, w której liczy się spostrzegawczość i refleks. Do dyspozycji mamy rozłożone na stole karty z potworami oraz 3 kostki, które wskażą kształt, kolor oraz wzór poszukiwanego stworka. Zadanie polega na jak najszybszym dopasowaniu detali i odkryciu jakiego potwora wskazują kostki. Wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej kart. Zawartość opakowania: • karty potworów (36 sztuk), • kostka koloru, • kostka kształtu, • kostka wzoru, • klepsydra, • notes, • instrukcja. Wymiary opakowania: 13.5 x 13.5 x 6 cm

25,90 zł
22,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,37 zł

18 osób kupiło
4
Zakodowany zamek. Gra na kodowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakodowany zamek. Gra na kodowanie
Kapitan Nauka - gry, od 4 lat
Dostępny
371 szt.

Poznaj tajniki kodowania. Ułóż odpowiednią sekwencję kart, przygotowując trasę prowadzącą do skarbów, i przeżyj wspaniałą przygodę! Poczuj moc drużyny i prześcignij ducha! „Zakodowany zamek” to gra kooperacyjna, w której wcielicie się w sprytnego czarodzieja i opracujecie strategię zebrania czterech skarbów, zanim duch wyjdzie z zamkowej wieży! Poznacie język znaków i symboli graficznych, wykorzystacie pomysłowość i myślenie logiczne, by opracować trasę do zakodowanych trofeów. Gra stanowi propozycję do nauki podstaw kodowania dla dzieci bez użycia komputera. Zadaniem uczestników jest układanie odpowiednich sekwencji kart, które doprowadzą czarodzieja prosto do poszukiwanych skarbów. Dzieci poćwiczą przy tym tworzenie komunikatów i algorytmów. Rozwiną myślenie logiczne, kreatywność i nauczą się skupienia na zadaniu i umiejętności współpracy, w celu opracowania strategii wygranej. „Zakodowany zamek” od najmłodszych lat pozwoli ćwiczyć zdolności niezbędne zawodowym programistom. Koncentracja, cierpliwość, wytrwałość to kluczowe umiejętności w kształtowaniu drogi zawodowej. Zamiast pamięciowego przyswajania informacji, wszystko opiera się na wykorzystywaniu myślenia i eksperymentowania oraz kreatywności. Atrakcyjność gry podnoszą barwne ilustracje Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak, które przyciągają uwagę najmłodszych i zachęcają do zabawy w kodowanie. W pakiecie plansza, 32 żetony i 35 kart. Wszystkie elementy zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę i wytrzymałość podczas rozgrywek.

59,90 zł
46,72 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,18 zł

18 osób kupiło
5
Lipowo. Tom 12. Śreżoga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lipowo. Tom 12. Śreżoga
Dostępny
104 szt.

Dwunasty tom sagi o Lipowie Ktoś czai się z siekierą w ciemności. Sierżant sztabowy Radosław Trawiński boi się, że to aspirant Daniel Podgórski, który odkrył, że śmierć jego partnerki nie była samobójstwem. Czyżby przyszedł się zemścić? Tymczasem w okolicy giną jeszcze trzy osoby. Właściciel zajazdu wygląda wprawdzie, jakby spokojnie zasnął, ale jego pracownica nie ma tyle szczęścia. Jej ciało zostaje brutalnie zmasakrowane. Kilkanaście kilometrów dalej, na cichej leśnej polanie, ktoś ustawił aparat fotograficzny. Jego obiektyw skierowany jest na porąbane ciało młodego mężczyzny. Tylko twarz pozostaje nienaruszona. Zamiast dłoni i stóp sterczą za to groteskowe ptasie nóżki. Ale to nie pierwszy raz, kiedy sprawca zabiera ze sobą trofeum. Dwa lata wcześniej ginie pewna młoda dziewczyna. Ona również zostaje w ten sposób okaleczona. Kim jest i dlaczego wygląda, jakby przybyła z przeszłości? Co oznacza dziwny znak, który rysuje pewna pisarka? I czy prawdą jest, że kto usłyszy dźwięk wrzeciona kikimory, ten umrze? Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką. Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction Policjanci. Ulica, Policjanci. Bez munduru i Policjanci. W boju, w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze. W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki Policjanci. Ulica i Policjanci. Bez munduru otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

17 osób kupiło
6
Panny z „Wesela”. Siostry Mikołajczykówny i ich świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panny z „Wesela”. Siostry Mikołajczykówny i ich świat
Dostępny
80 szt.

Autorka biografii Wyspiańskiego powraca z nową opowieścią! Wesele w wersji herstory! Opowieść o Annie, Jadwidze i Marii Mikołajczykównach. W chałupie Jacentego Mikołajczyka krytej strzechą, pod gruszą, na przyzbie, wśród ludowych wierzeń o południcach i diabłach na rozstaju, w świecie, w którym najpopularniejszymi lekarstwami były znak krzyża i wódka, dorastały trzy panny Mikołajczykówny uwiecznione w Weselu Wyspiańskiego. Anna została żoną malarza i polityka Włodzimierza Tetmajera, Jadwiga – Panna Młoda z Wesela – wyszła za Lucjana Rydla, a Maria była miłością życia zmarłego przedwcześnie malarza Ludwika de Laveaux uwiecznionego przez Wyspiańskiego jako Widmo. Monika Śliwińska w niesamowitej młodopolskiej herstory brawurowo opisuje życie córek bronowickiego chłopa portretowanych przez najwybitniejszych malarzy i literatów przełomu XIX i XX wieku. Z literackim rozmachem ukazuje czytelnikom świat dziewcząt przygotowywanych od najwcześniejszych lat do rezygnacji z niezależności i prawa do decydowania o sobie, ale również – przede wszystkim – świat kobiet, które w dorosłym życiu, w małżeństwach i zmiennych kolejach losu zachowały duchową niepodległość, mało tego – istotnie wpłynęły na życiorysy swoich mężów. Ślady Mikołajczykówien zachowały się w bogatej korespondencji, dokumentach państwowych i kościelnych, pamiętnikach, wspomnieniach, a przede wszystkim w niepublikowanych dotąd dokumentach z prywatnych archiwów potomków Lucjana Rydla i Włodzimierza Tetmajera. Monika Śliwińska wprowadza nas w losy bronowickich rodzin i kreśli portrety biograficzne trzech sióstr o wiele bardziej złożone, niż to wynika z zachowanej legendy.

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

14 osób kupiło
7
Summa technologiae - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Summa technologiae
Dostępny
70 szt.

Legendarne dzieło Lema. Synteza myśli człowieka ery techniki i nauki. Prorocza wizja rozwoju świata, która spełnia się na naszych oczach. Co się stanie, gdy cywilizacja wyzwoli się z ograniczeń materialnych i technologicznych? Jakie będą etyczne i filozoficzne konsekwencje rozwoju technologii? Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka? Summa technologiae po raz pierwszy ukazała się w 1964 roku. Lem, zafascynowany różnymi dziedzinami nauki i techniki, chciał w niej zawrzeć – oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu – najważniejszą wiedzę i wyzwania człowieka współczesnego. Kilkaset lat wcześniej podobny cel przyświecał św. Tomaszowi z Akwinu, który w dziele Summa theologiae dokonał syntezy człowieka średniowiecza. Lem widział przyszłość, która teraz staje się naszą rzeczywistością. Wirtualna rzeczywistość w książce nazwana została „fantomatyką”. Sztuczna inteligencja – „intelektroniką”, z kolei przechowywanie i wyszukiwanie informacji – „ariadnologią”. Nowa Technologia oznaczać będzie całkowitą władzę człowieka nad sobą samym, nad własnym organizmem, co z kolei umożliwi realizację takich odwiecznych marzeń, jak pożądanie nieśmiertelności, a może nawet — odwracania procesów uważanych obecnie za nieodwracalne (jak procesy biologiczne, a w szczególności — starzenia się). Inna rzecz, że cele te może okażą się fikcyjne, jak złoto alchemików. Jeśli nawet człowiek może wszystko, to na pewno nie w dowolny sposób. Jeśli tego zapragnie, osiągnie w końcu każdy cel — ale wcześniej pojmie może, że cena, jaką przyszłoby zapłacić, czyni osiągnięcie tego celu absurdem. - fragment „«Spośród książek dyskursywnych zadowolony jestem wyłącznie z Summy technologiae. Nie znaczy to, że nie można jej zmienić, ale że jeśli się nie musi, to nie należy tego czynić. Ona żyje i przetrwała (...)» – powiedział Lem w rozmowach ze Stanisławem Beresiem. Spośród jego wielkich esejów Summa technologiae wysuwa się istotnie po latach na czołowe miejsce, usuwając nieco w cień inne podobne książki. Nie dlatego może, by tamte były mniej od niej ciekawe, ale dlatego, że Summa... najlepiej jako wywód jest «domknięta», dotyczy spraw, których upływ czasu nie przedawnił, doczekała się też najbardziej ekscytujących spełnień w rzeczywistości ludzkiej kultury i techniki”. - z posłowia prof. Jerzego Jarzębskiego, Summa technologiae i jej potomstwo

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

8 osób kupiło
8
Wyznanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznanie
Dostępny
14 szt.

Miłość, która odurza i niszczy. Decyzja, która zmienia życie wielu osób. Słabość, która okazuje się siłą. Trzy kobiety i jedna tajemnica, która je połączy. Na zawsze. Pewnego zimowego popołudnia 1980 roku w londyńskim parku Hampstead Heath Elise Morceau poznaje Constance Holden i w okamgnieniu traci dla niej głowę. Connie jest odważna i pociągająca, odnosi sukcesy jako pisarka, a na podstawie jej powieści powstaje właśnie hollywoodzki film. Elise wyrusza z nią do Los Angeles, miasta wielkich gwiazd i wspaniałych rezydencji. Ale podczas gdy Connie chłonie wszystkimi zmysłami ten świat blichtru i ułudy, w którym wielu spełnia swoje marzenia, a nikt nie mówi prawdy, Elise jest bliska szaleństwa. Nocna rozmowa jej przyjaciółki, którą słyszy przypadkiem po przyjęciu z okazji swoich dwudziestych trzecich urodzin, burzy całe jej życie. Elise podejmuje spontanicznie decyzję, po której nic już nie będzie takie samo. Trzydzieści lat później Rose Simmons szuka informacji na temat matki, która zniknęła w jej wczesnym dzieciństwie. Dowiedziawszy się, że ostatnią osobą, która ją widziała, była Constance Holden, samotna pisarka, która u szczytu sławy wycofała się z życia publicznego, Rose pojawia się w domu Connie w nadziei wysłuchania jej wyznania... Autorka światowych bestsellerów Miniaturzystka i Muza, sprzedanych w nakładzie miliona egzemplarzy, powraca z głęboko poruszającą i inspirującą opowieścią o kobiecości, twórczości, macierzyństwie i przyjaźni, a także o tym, jak gubimy się i odnajdujemy.

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

8 osób kupiło
9
Owadziarium, czyli geniusz owadów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owadziarium, czyli geniusz owadów
Dostępny
27 szt.

W książce tej autor odkrywa mnóstwo tajemnic z życia najliczniejszej na Ziemi grupy zwierząt, czyli owadów. Ta fascynująca gromada zamieszkuje naszą planetę od bardzo dawna. Owady podczas swojego długiego rozwoju przystosowały się do rozmaitych siedlisk. Wszystko to sprawiło, że zwierzęta te są niezwykle różnorodne i mają niekiedy zaskakujące zwyczaje. Owadziarium to 45 frapujących pytań i tyleż ciekawych odpowiedzi.

45,00 zł
28,80 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

8 osób kupiło
10
Wesołe patelnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe patelnie
Roter Kafer
Dostępny
155 szt.

29,77 zł
26,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,98 zł

6 osób kupiło
11
Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Dzieci lubią bajki, a jeszcze bardziej – niespodzianki! A co, gdyby tak połączyć jedno z drugim i zaszyć w bajkach niespodzianki? Wówczas powstają opowiastki takie jak ta: zabawne, prawdziwe, ważne i potrzebne każdemu dziecku, a przy tym pięknie ilustrowane przez Marię Malcher. Bohaterami Niespodziankowych bajek są nie tylko ludzie, ale – jak to u ojca Prusa OP także zwierzęta, które radują się i smucą, dziwią się i znajdują odpowiedzi na ważne pytania. Przeżywają bliskie dzieciom codzienne sytuacje. Bajki Wojciecha Prusa OP i Małgorzaty Swędrowskiej mogą być inspiracją do wspólnej rodzinnej rozmowy o tym, co w życiu jest ważne i najważniejsze, co trudne i potrzebne, a co niezbędne, by być dobrym człowiekiem. Dzięki nim dziecko nauczy się nazywania wartości i emocji oraz opisywania życia w jego pełnym wymiarze: fizycznym, psychicznym i duchowym. Każde z 19 opowiadań kończy się zaproszeniem do modlitwy. Znajdziemy wśród nich m.in. historię Miriam, która rozumiała mowę zwierząt, Grubodzioba, który odkrył skarb, a także Szpaka, który choć groźnie wyglądał, miał bardzo dobre serce. Poznamy kolejne przygody Elka o złamanym skrzydełku i nauce języków, a także Piotrusia, który wymyślił swoją własną modlitwę. Wspólnie z dziećmi poszukamy odpowiedzi na pytania: Czy może niespodzianki są bliżej niż nam się wydaje? Czy jest coś, co ma siłę skruszyć twarde serce? Co może być początkiem przyjaźni? Dlaczego warto trenować? Dlaczego czasem tak trudno powiedzieć „przepraszam”?

34,90 zł
29,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

5 osób kupiło
12
Jano i Wito uczą mówić R. Różowy rower - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jano i Wito uczą mówić R. Różowy rower
Dostępny
105 szt.

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! Różowy rower to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „r”, ale też nauczy, jak radzić sobie z trudnymi uczuciami i rozwiąże dylemat, czy kolor różowy jest dla chłopców.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

5 osób kupiło
13
Bękarty pańszczyzny. Historia buntów chłopskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bękarty pańszczyzny. Historia buntów chłopskich
Dostępny
61 szt.

Interdyscyplinarne spojrzenie na historię buntów chłopskich: od średniowiecznych buntów chłopskich poprzez wybuchające w całej Europie antyfeudalne wojny chłopskie i XIX-wieczną rabację galicyjską aż po strajki chłopskie w II RP. W wybranej przez autora perspektywie to nie tylko historia spontanicznych i/lub zorganizowanych wystąpień politycznych czy historia walki klasowej, ale także złożony proces konstruowania kultury oporu w jej zróżnicowanych i determinowanych historycznie przejawach. Dobrze udokumentowana, solidnie umocowana w tradycji badawczej praca o charakterze publicystyczno-naukowym.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

4 osoby kupiły
14
Gra Top Trumps Super Zings Seria 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
15
Nadmiar pamięci Siedem owych lat Wspomnienia 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadmiar pamięci Siedem owych lat Wspomnienia 1939-1945
Dostępny
38 szt.

Książka przedstawia relację Icchaka Cukiermana ps. ?Antek?, jednego z przywódców podziemia w getcie warszawskim i organizatorów podziemnego życia społecznego, zastępcy komendanta Żydowskiej Organizacji Bojowej Mordechaja Anielewicza. W posłowiu do książki profesor Władysław Bartoszewski podkreśla wagę tego materiału ?z punktu widzenia historii Polski, historii Żydów w Polsce, a może nawet więcej: z punktu widzenia historii drugiej wojny światowej, historii społecznej, historii formacji ludzi, którzy wtedy żyli, tego pokolenia, które wtedy działało. [?] Zresztą tym czytelnikom polskim, którzy będą uważali, że Cukierman jest ostry w ocenach wobec Polaków, trzeba powiedzieć, że jest on jednym z bardzo nielicznych autorów bardzo ostrych w ocenie Żydów. [?] Do jego ocen należy przyłożyć miarę jego usposobienia, temperamentu, kondycji autorskiej. Jeśli się tę miarę zastosuje, to można pominąć pewne względne niesprawiedliwości, nieścisłości, błędy zawarte w jego pracy, która pozostanie jednak jednym z podstawowych źródeł do znajomości stanów świadomości ważnego środowiska, żyjącego wtedy obok nas, choć nie z nami?.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

3 osoby kupiły
16
Podstawka korkowa - Pamiętaj jesteś wyjątkowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka korkowa - Pamiętaj jesteś wyjątkowa
Szaron
Dostępny
2 szt.

Podstawka korkowa pod kubek o wymiarach 10cm x 10cm.Podstawka zawiera tekst:Pamiętaj jesteś wyjątkowa

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
17
Rozmówki polsko-hiszpańskie ze słowniczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-hiszpańskie ze słowniczkiem
Dostępny
31 szt.

Rozmówki ze słowniczkiem przeznaczone są przede wszystkim dla polskich turystów wyjeżdżających do Hiszpanii lub Ameryki Łacińskiej, którzy nie znając języka hiszpańskiego pragną radzić sobie w codziennych sytuacjach. W Rozmówkach znajdują się podstawowe pytania, odpowiedzi, zwroty i napisy informacyjne, które mogą być przydatne w różnych sytuacjach. Z myślą o pielgrzymach w rozmówkach zamieszczono zwroty i wyrażenia dotyczące religii. Słowniczek składa się z części polsko-hiszpańskiej i hiszpańsko-polskiej. Wyrazy hasłowe zapisane są czcionka pogrubioną, natomiast objaśnienia dotyczące hasła lub jego odpowiednika podano w nawiasie. Zamieszczono podstawowe, najczęściej używane wyrazy i zwroty. Rozmówki zawierają: - 10 000 haseł i zwrotów, - współczesne słownictwo, - użyteczne wyrażenia, - przystępnie opisane zasady wymowy języka hiszpańskiego.

7,04 zł
5,99 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,05 zł

3 osoby kupiły
18
Odrobina czarów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrobina czarów
Dostępny
15 szt.

Zaginiona siostra, stara legenda i... odrobina czarów Autorka porywającej Szczypty magii zaprasza na kolejną zapierającą dech w piersiach przygodę sióstr Wspacznych, która sprawi, że nawet największy niedowiarek, uwierzy w czary. Rodzinna klątwa została zdjęta. Charlie, Betty i Fliss nareszcie mogą swobodnie opuścić mroczny Wronoskał. Marzy im się wakacyjna wyprawa w nieznane, a czeka je szalona, magiczna przygoda, w wir której wciąga siostry Wspaczne tajemnicza uciekinierka z Udręki... Błądka umie oswajać budzące grozę ogniki znad bagien, w potarganej, znoszonej sukience ukrywa starą mapę oraz wiedźmi kamień i ściąga na rodzinę Wspacznych nowe kłopoty. Czy los przypadkowo przywiódł uciekinierkę tej wypełnionej melodią dzwonów nocy właśnie do Kieszeni Kłusownika? Kto stoi za zniknięciem małej Charlie i ukochanej Buni? Czy uzbrojone jedynie w odrobinę magii Betty i Fliss odnajdą siostrę i babcię? Czy dane im będzie odkryć tajemniczą wyspę, ukrytą przed laty przed wścibskimi oczami gapiów, przez starą wiedźmę? Świat wykreowany przez Michelle Harrison urzeka, a mroczne niebezpieczeństwa historii rozjaśniają pełni ciepła, uduchowieni bohaterowie. - „The Sunday Times”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
19
Skutecznie pokonaj przewlekły ból - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skutecznie pokonaj przewlekły ból
Dostępny
37 szt.

Jak pokonać przewlekły ból bez leków?Co czwarty Polak cierpi z powodu przewlekłego bólu. Problem przewlekłego bólu jest bardzo złożony. Aby określić ból jako przewlekły, specjaliści mówią, że musi on trwać dłużej niż sześć miesięcy. Odczuwanie przewlekłego i ostrego bólu może rozciągać się od łagodnego, przez umiarkowany, aż do rozdzierającego. Ból mięśniowo-szkieletowy występuje powszechnie i jest często spotykany. Najczęściej jest wynikiem urazu lub przeciążenia. Obejmuje wiele różnych obszarów. Należą do nich: głowa, szyja, plecy, kończyny, stawy, kości, a nawet przewlekły, niespecyficzny, rozległy ból tkanek. Z tej książki dowiesz się, jak leczyć przewlekły ból przy pomocy terapii naturalnych. A także wyeliminować stany zapalne powięzi i mięśni.Ból mięśniowo-powięziowy objawem wielu chorób i schorzeńPomimo wielu różnych stanów, wszystkie rodzaje bólu mięśniowo-szkieletowego mają podobne mechanizmy, objawy i sposoby leczenia. Istnieje wiele badań, które dostarczają dowodów na to, że główną przyczyną bólu nerwowo-mięśniowego są biomechaniczne niedopasowania spowodowane brakiem równowagi mięśniowej. Dlatego odczuwamy ból z powodu stanów zapalnych powięzi i mięśni czy ból stawów, ponieważ jesteśmy krzywo lub źle ustawieni. Terapeuci często określają to jako zablokowane długie lub zablokowane krótkie mięśnie. Nawet jeśli uważasz, że masz dobrą postawę, to prawdopodobnie tak nie jest. Nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie od razu zauważyć zaburzeń równowagi i problemów z bólem mięśniowo-szkieletowym.Co robić, gdy dręczy Cię przewlekły ból?Zaprezentowana przez Autora specjalistę terapii nerwowo-mięśniowej, zintegrowana terapia pozycyjna to delikatna i prosta metoda. Skutecznie pomaga w radzeniu sobie z powszechnymi, ostrymi i przewlekłymi schorzeniami nerwowo-mięśniowymi oraz towarzyszącym im bólem. Opiera się na osteopatycznych technikach naciągania i rozciągania oraz energii mięśni w celu ponownego wyrównania struktury ciała i złagodzeniu bólu spowodowanego przez nierówności strukturalne. Autor podpowiada, jak bez leków i operacji, za pomocą technik osteopatycznych, skutecznie wyleczyć stany zapalne powięzi i mięśni spowodowane urazem, stresem, powtarzającym się wysiłkiem, wadami postawy czy przewlekłymi stanami nerwowo-mięśniowymi. Wyjaśnia, jak zadbać o mięśnie, stawy i kości i jaki zastosować masaż powięzi.Wyeliminuj stany zapalne powięzi i mięśni bez leków i operacjiDzięki tej książce i zintegrowanej terapii pozycyjnej nauczysz się, jak szybko zidentyfikować przyczynę bólu i bezpiecznie powrócić do równowagi. Za pomocą szczegółowych opisów ćwiczeń-technik osteopatycznych i zdjęć zawartych w poradniku złagodzisz ból za pomocą wzmacniających i rozciągających ćwiczeń lub określonych pozycji jogi, które w ciągu zaledwie kilku minut dziennie samodzielnie wykonasz w domu. Odkryjesz unikalne informacje na temat podstawowego dbania o swoje ciało wraz z indywidualnym podejściem do leczenia aż jedenastu najczęściej występujących schorzeń. Należą do nich: bóle głowy, szyi i ramion, bóle krzyża, bóle kolan, fibromialgia, łokieć golfisty i tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, zapalenie powięzi podeszwy, zespół ujścia klatki piersiowej czy rwa kulszowa. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod leczenia, które koncentrują się na objawach bólu i zarządzaniu nim, zintegrowana terapia pozycyjna stosuje nowatorskie podejście, polegające na jego eliminacji u pierwotnej przyczyny.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
20
Magia do góry nogami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia do góry nogami
Dostępny
35 szt.

Nie jest łatwo, kiedy traci się kontrolę nad swoimi magicznymi mocami U Nory wygląda to tak, że zamiast przemieniać się w kota lub w smoka, zmienia się w oba naraz, czyli w… kotosmoka! Dla Elliotta nawet proste wypuszczenie ognia spomiędzy palców potrafi się zmienić w mroźną porażkę, a problemy z magią Andresa objawiają się tym, że wiecznie unosi się w powietrzu, odbija się od ścian lub… tkwi uwięziony przy suficie. Z kolei kiedy Bax traci kontrolę nad swoimi mocami, zmienia się w… szczerze mówiąc, nie chcę o tym nawet mówić… Nora, Elliott, Andres i Bax to czworo uczniów chodzących do klasy magii do góry nogami w Szkole Magii w Dunwiddle. W tej klasie lekcje są nietypowe, uczniowie nieprzewidywalni, a magia ma tendencję do wymykania się spod kontroli w najmniej odpowiednich momentach. To niesamowite, ile problemów może stworzyć niewielka magiczna pomyłka!

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
21
Chów alpak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chów alpak
Dostępny
9 szt.

Przedstawiamy drugie, uaktualnione wydanie praktycznego poradnika dla osób, które planują rozpocząć chów lub hodowlę tych niezwykłych zwierząt. Każdy, kto chce mieć alpaki w swoim gospodarstwie, powinien go przeczytać. W książce autorka opisuje najważniejsze kwestie, na które powinien zwrócić uwagę początkujący hodowca alpak, jak ogólna charakterystyka zwierząt, rasy i ich cechy, rodzaje użytkowania, zachowanie, rozród, żywienie, potrzebne pomieszczenia hodowlane, sposoby pielęgnowania i dbania o zdrowie tych zwierząt.

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

2 osoby kupiły
22
Kresy. Ars moriendi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresy. Ars moriendi
Dostępny
18 szt.

Reporterska opowieść o finis Poloniae na Kresach. Autorki odkrywają zapomniane postacie – rodzonego brata pierwszego polskiego prezydenta Gabriela Narutowicza, który opowiedział się za niepodległą Litwą, i zdarzenia – zmianę polskich granic wschodnich w 1951 roku. Tropią zagadkę śmierci rodziny Skirmuntów na Polesiu i znikania szczątków bohaterów z Cmentarza Orląt Lwowskich w latach 70. XX wieku. Śledzą dzieje polskiej rodziny z Berdyczowa podczas „operacji polskiej NKWD”. I tragiczny koniec kresowego Drzymały, który uparł się zostać w swoim domu na Wileńszczyźnie po II wojnie światowej. Autorki dotarły do nieznanych dokumentów. Odwiedziły każde z opisywanych miejsc.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
23
Kurs gotowania Marka Łebkowskiego. Kuchnia polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs gotowania Marka Łebkowskiego. Kuchnia polska
Dostępny
36 szt.

Ponadczasowe książki mistrza Marka Łebkowskiego pomagają kolejnym pokoleniom Polaków w nauce gotowania i odkrywaniu tajników sztuki kulinarnej. Nowy wybór przepisów to praktyczna propozycja dla każdego, kto chce sięgnąć po źródło sprawdzonej wiedzy, zainspirować się i poznać to, co najlepsze w kuchni polskiej. Dzięki książce nauczysz się, jak przyrządzić barszcz, ulepić idealne pierogi czy wyrobić pyszne ciasto drożdżowe. Znajdziesz tu tradycyjne przepisy na smaczne dania z warzyw, mięsa, ryb i mąki, na zupy oraz słodkości, a także wskazówki i porady. Przez kolejne etapy przygotowania wielu potraw krok po kroku przeprowadzą Cię zdjęcia. Zachwyć się domowymi smakami i wzbogać swój kuchenny repertuar! Marek Łebkowski (1952-2010) - smakosz, znawca kuchni i sztuki kulinarnej, fotograf, absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Napisał ponad 100 książek kucharskich, opublikowanych w kilku językach w łącznym nakładzie około 5 mln egzemplarzy.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2 osoby kupiły
24
Od słowa do słowa. Leksykon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od słowa do słowa. Leksykon
Dostępny
42 szt.

Dobór haseł tej książki miał na celu utworzenie interesującej, a dla niektórych czytelników fascynującej lektury. Tytuł jest wyrażeniem wziętym z łaciny, zadomowionym w języku polskim gdzieś w XVII w. na scharakteryzowanie rodzącej się kłótni: „od słowa do słowa aż boli głowa”, albo nawet sprzeczki posuniętej do bójki. Nosi ono w sobie mocny cień tajemnicy naszego człowieczeństwa. Bo właśnie słowa wyniosły nas na ludzi i różnią od zwierząt.

23,73 zł
16,99 zł

Rabat 28,4%
oszczędzasz 6,74 zł

2 osoby kupiły
25
Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeut...
Dostępny
557 szt.

Metody i techniki stosowanej analizy zachowania. Wczesna diagnoza i jak najszybsze rozpoczęcie skutecznej terapii mogą znacząco wpłynąć na funkcjonowanie dziecka z autyzmem oraz całej jego rodziny. Dają niepowtarzalną szansę na godne i samodzielne życie. W przypadku zaburzeń ze spektrum autyzmu kluczowa jest terapia o udowodnionej naukowo skuteczności – stosowana analiza zachowania, zwana też terapią behawioralną. Autorka, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem, szczegółowo omawia praktyczne kwestie związane z kolejnymi etapami terapii. Wyjaśnia, jak stworzyć zindywidualizowany system motywacyjny, jakie techniki terapeutyczne najlepiej stosować, jak ocenić i rozwijać sfery deficytowe oraz jakie programy wprowadzać w miarę jak dziecko robi postępy. Wskazuje konkretne metody radzenia sobie z zachowaniami utrudniającymi naukę i codzienne funkcjonowanie. Podkreśla również wagę odpowiedniej organizacji przestrzeni terapeutycznej i zaangażowania rodziców w proces terapii, tak aby stał się stylem życia rodziny. Ta niezwykle potrzebna książka to niezbędnik osób zajmujących się dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i prowadzących terapię takich dzieci. Autorka w bardzo jasny i przystępny sposób prezentuje wiele praktycznych wskazówek i metod pracy o naukowo udowodnionej skuteczności. Korzyści z lektury odniosą zarówno terapeuci, jak i rodzice – tworzący swego rodzaju zespół terapeutyczny, pomagający dziecku skuteczniej i szybciej rozwijać pożądane umiejętności. Osoby chcące poszerzyć wiedzę zdobytą dzięki tej książce mogą skorzystać z platformy edukacyjnej „Kwadrans dla terapii”. W książce – w praktyczny i przystępny sposób – zostały omówione takie zagadnienia jak: • charakterystyka zaburzenia ze spektrum autyzmu, • wybór skutecznej terapii, • budowanie relacji z dzieckiem, • tworzenie efektywnego systemu motywacyjnego, • angażowanie rodziców w proces terapii, • określenie umiejętności, które należy rozwijać podczas terapii, • tworzenie zindywidualizowanego programu terapeutycznego, dostosowanego do potrzeb i możliwości dziecka, • przygotowanie miejsca do nauki i dobór materiałów edukacyjnych, • pisanie programów edukacyjnych, prowadzenie rejestracji i ustalanie kolejnych kroków uczenia, • monitorowanie i ocena postępów, • radzenie sobie z zachowaniami niepożądanymi przez uczenie zachowań alternatywnych, • rozwijanie samodzielności u dziecka, • kształtowanie podstawowych kompetencji społecznych i zachowań werbalnych.

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

2 osoby kupiły
26
W ziemiańskim dworze. Codzienność, obyczaje, święta, zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ziemiańskim dworze. Codzienność, obyczaje, święta, zabawy
Dostępny
48 szt.

Życie codzienne polskiego ziemiaństwa, zarówno w XIX wieku, jak i w ostatnich latach Drugiej Rzeczypospolitej, niezmiennie było związane z przyrodą i cyklem zmieniających się pór roku. Toczyło się wokół prac rolniczych, w rytmie dorocznych świąt. Książka W ziemiańskim dworze podporządkowuje się temu rytmowi. Niczym gospodarski kalendarz podzielona na cztery części – Zimę, Wiosnę, Lato i Jesień – opowiada o zajęciach mieszkańców dworu: o dbałości o dom, sprzęty, ziemię i zwierzęta, o przygotowywaniu posiłków i zapasów na zimę, obyczajach świątecznych, rozrywkach, wizytach gości, zjazdach familijnych i polowaniach. Tekstowi towarzyszy bogaty wybór archiwalnych zdjęć oraz malarstwo z epoki.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

2 osoby kupiły
27
Zioła w walce z nowotworami, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła w walce z nowotworami, wydanie 2
Dostępny
56 szt.

400 lat tradycji zielarskiej Ojców Bonifratrów. Poradnik adresowany do osób dotkniętych chorobą nowotworową. Przedstawia liczne recepty ziołowe oraz wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania, pomocne w terapii. Pokazuje jak z tą chorobą można żyć, nie tracąc nadziei na jej przezwyciężenie i pokonanie.

19,95 zł
13,99 zł

Rabat 29,9%
oszczędzasz 5,96 zł

2 osoby kupiły
28
Pojazd Sprzężony walec wibracyjny Cat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Sprzężony walec wibracyjny Cat
Bruder
Dostępny
28 szt.

Skala: 1:16

97,92 zł
93,02 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,90 zł

2 osoby kupiły
29
Metalowe łamigłówki PIATNIK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metalowe łamigłówki PIATNIK
Piatnik
Dostępny
20 szt.

Wersja polska.Poprzez cierpliwe ćwiczenia opanujesz metody rozwiązania 6 fantastycznych łamigłówek. Solidne, nie zginające się elementy zapewniają dobrą zabawę lubiącym wyzwania. Zawartość: 6 metalowych łamigłówek, arkusz ze schematami rozwiązań.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2 osoby kupiły
30
Co mnie otacza? Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikacji. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co mnie otacza? Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami eduk...
Dostępny
94 szt.

Prezentowana publikacja powstała, aby pomóc w codziennej terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikacji. Materiał prezentowany na kartach pracy jest spójny i nie obejmuje zbędnych, zakłócających percepcję treści. W każdym dziale wprowadzono najważniejsze słowa i pojęcia, a w ostatnim ważne dni i święta. Miniaturki obrazków znajdujące się na każdej karcie nie pozwalają zapomnieć o wcześniej omawianym materiale. Wszystkie działy są zakończone sprawdzianami wiadomości, które pozwolą rodzicowi bądź terapeucie ocenić, czy przedstawione treści zostało przez dziecko zapamiętane i zrozumiane.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

2 osoby kupiły
31
Legenda o założeniu Poznania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda o założeniu Poznania
Dostępny
43 szt.

Książeczka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz pierwszych klas szkoły podstawowej. Napisana wierszem opowieść w sposób przystępny i niezwykle interesujący przedstawia legendarne dzieje założenia Poznania, ale nie tylko... To także historia słynnych braci: Lecha, Czecha i Rusa. Młody czytelnik dowie się więc o założeniu Gniezna oraz początkach Polski i godła narodowego. Ważnym atutem publikacji jest jej wartość edukacyjna na stronach pojawiają się podstawowe pojęcia z zakresu historii i geografii, które wzbogacą wiedzę dziecka i zachęcą do dalszego poznawania dziejów miasta.

9,80 zł
8,99 zł

Rabat 8,3%
oszczędzasz 0,81 zł

2 osoby kupiły
32
Kalkulować. Polacy na szczytach c.k. monarchii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulować. Polacy na szczytach c.k. monarchii
Dostępny
12 szt.

Historia karier politycznych Polaków pod austriackim zaborem jest częścią historii Austrii i Austro-Węgier oraz częścią historii Polski. Jest to jednocześnie historia niespecjalnie nadająca się na dydaktyczną, patriotyczną ani żadną inną legendę. Większość bohaterów tego dramatu, jeśli nawet miała w życiorysie powstańczy epizod, to romantyzmu się wyrzekła. Niektórzy zwalczali go przez całe życie. Budowali coś w rodzaju alternatywnego patriotyzmu w warunkach braku własnego państwa. Niektórzy uchodzili za antybohaterów. Obrazoburcze teorie łączyli z zadziwiająco nieraz skuteczną praktyką polityczną. Oswajali się z zaborcą, robili kariery polityczne i wykorzystywali instytucje liberalizującego się państwa Habsburgów lepiej niż przedstawiciele kilku innych narodowości. W monarchii odgrywali istotną rolę i odcisnęli wyraźne piętno na jej kulturze politycznej. Na szczyty wspięło się nie dwóch, nie trzech z nich, lecz kilkudziesięciu. Ta historia rozgrywa się na salonach. I wciąż kryje w sobie wiele tajemnic. Galicyjską politykę w c.k. monarchii można opisać za pomocą trzech nazwisk: Gołuchowski, Dunajewski, Bobrzyński. Co łączyło te trzy osobistości? Wszyscy trzej byli konserwatystami. Byli też austriackimi ministrami. Dwóch z nich piastowało urząd namiestnika. Dwóch było profesorami jagiellońskiej wszechnicy.Różnice są nie mniej wymowne. Agenor Gołuchowski był arystokratą, Julian Dunajewski profesorem ze szlacheckim herbem, Michał Bobrzyński mieszczaninem, który odmówił przyjęcia szlachectwa. Konserwatyzm pierwszego był zamknięty, drugiego nosił liberalne znamię, a trzeciego zezwalał na politykę z udziałem socjalistów i ludowców. , Bobrzyńskiemu przekonań konserwatywnych nieraz odmawiano, a nawet zarzucano mu 'demokratyzm'.Nic lepiej nie pokazuje zmian zachodzących w Galicji ani ich ideowego kierunku.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

2 osoby kupiły
33
Fotografia portretowa bez tajemnic. Jak robić świetne portrety każdym aparatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotografia portretowa bez tajemnic. Jak robić świetne portrety każdym ...
Dostępny
50 szt.

Tworzenie udanych portretów wymaga łączenia twórczych i technicznych umiejętności, a także zdolności przewidywania oraz wybierania decydującego momentu. Zdjęcie zapłakanej sześciolatki z topniejącymi lodami na bucie czy fotografia starszych ludzi siedzących na werandzie i uśmiechających się do siebie poruszą większość z nas. Nowe wydanie książki Fotografia portretowa bez tajemnic będzie doskonałą pomocą w rozwijaniu fotograficznego warsztatu. To świetne źródło inspiracji i pomysłów rozbudzających fotograficzną wyobraźnię, jak również wskazówek technicznych ułatwiających opanowanie najistotniejszych umiejętności. Jeśli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na temat światła, ustawień aparatu, doboru obiektywu, korzystania z możliwości, jakie daje otoczenie, oraz skutecznej współpracy z fotografowaną osobą, książka Bryana Petersona nie tylko ci pomoże, ale dodatkowo tchnie wiarę we własne możliwości i napełni entuzjazmem. W zaktualizowanym wydaniu znajdziesz nowe fotografie oraz barwne opowieści o kulisach ich wykonania. Poza standardowymi tematami poruszonymi ze swadą i poczuciem humoru – to cechy, do których Peterson zdążył nas już przyzwyczaić – otrzymasz również praktyczne porady dotyczące wykonywania zdjęć komórką (w tym sugestie, jak tworzyć ciekawe selfie), fotografowania w nowych miejscach i roli, jaką w fotografii portretowej odgrywa obróbka zdjęć. W Fotografii portretowej bez tajemnic wykraczam daleko poza proste portrety: omawiam fotografię uliczną, zdjęcia pozowane i z ukrycia, przedstawiam porady dotyczące robienia selfie, wykorzystania sztucznego światła i obszerną sekcję poświęconą sztuce kompozycji oraz znaczeniu elementów kompozycji w ogólnym odbiorze zdjęcia. „Jestem przekonany, że fotografowanie ludzi stanowi największe wyzwanie i jednocześnie najbardziej satysfakcjonującą dziedzinę sztuki fotograficznej. Żaden inny temat nie jest tak rozległy i różnorodny. Ludzie wszak to i niemowlę, i pradziadek; gładkoskóry młodzieniec i pomarszczony staruszek, ciemnooki brunet lub niebieskooka blondynka, niski i wysoki, gruby lub chudy, kędzierzawy i łysy, ubrany lub nagi, kobieta i mężczyzna – gdy łączymy te cechy fizyczne z pozornie nieograniczonym wyborem otoczenia, możliwości są naprawdę ogromne. A ponieważ to ludzie są tematem zdjęć, najistotniejsze jest przyswojenie sobie być może najważniejszej reguły rządzącej ludzkim życiem: pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz” – Bryan Peterson.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

1 osoba kupiła
34
Miłość przychodzi łagodnie. Tom 4. Nieprzemijająca radość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość przychodzi łagodnie. Tom 4. Nieprzemijająca radość
Dostępny
1 szt.

Kontynuacja znanej serii książek Janette Oke Powstanie kolei sprawiło, że zmniejszył się dystans pomiędzy odległymi rejonami kraju, czyniąc możliwym długo wyczekiwane spotkanie córki Missie z rodzicami, Clarkiem i Martą Davisami. Wizyta okazała się spełnieniem ich marzeń już wtedy, gdy poznali swoich dwóch uroczych wnuków. Niespodziewanie jednak ten radosny czas został zakłócony... Czy byli przygotowani na ten sprawdzian wiary i rodzinnych więzów?

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

1 osoba kupiła
35
Ilustrowany atlas szkolny chemiczno-fizyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany atlas szkolny chemiczno-fizyczny
Dostępny
11 szt.

Atlas przedstawia wybrane zagadnienia szkolne z chemii i fizyki. Znajdą w nim Państwo m.in:budowa materii związki nieorganiczne zasady dynamiki i inne tematyWśród tematów fizycznych poruszane są zagadnienia z dynamiki, hydrostatyki, elektryczności oraz optyki.

12,55 zł
8,99 zł

Rabat 28,4%
oszczędzasz 3,56 zł

1 osoba kupiła
36
O kruku, który chciał zostać papugą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O kruku, który chciał zostać papugą
Dostępny
140 szt.

Kruczoczarny kruk Roch ma myśli czarne jak kruk... bo jest czarny. A kocha kolory i... chciałby być kolorowy jak papuga. Ba, chciałby nawet być papugą – piękną jak Lola, dostrzeżona przypadkiem w oknie starej kamienicy w położonym nieopodal lasu mieście. Lubi się jej przyglądać z zachwytem, ale z ukrycia. Rozmyśla, jak by to było, gdyby wyglądał jak ona. Kiedy jego leśni przyjaciele wymyślają sposób, by czarne pióra kruka stały się kolorowe niczym Łąka Tysiąca Kwiatów, Roch wierzy, że zdoła to odmienić jego smutne życie. Czy kruk i papuga mogą zostać przyjaciółmi? W jaki sposób bohaterski Roch będzie mógł pomóc uroczej papudze? A w czym śliczna i mądra Lola pomoże jemu? Ile kolorów zdoła dostrzec w czerni? I co naprawdę potrzebne jest do szczęścia? Ta pełna humoru opowieść o bardzo nietypowym kruku to bajka o tym, co najważniejsze: o marzeniach, przyjaźni, oddaniu, o szacunku i wolności, a przede wszystkim... o poznaniu i polubieniu samego siebie. Do tej wartkiej, wesołej historii i świetnie przedstawionych, często komediowych postaci, chętnie się powraca. Bo – jak każda dobra bajka – pozwala się czytać wielokrotnie. I stawiać sobie coraz to nowe ważne pytania. Choćby to, czy na pewno warto słuchać (nie zawsze przemyślanych) rad? Czy lepiej stroić przyjaciela w cudze piórka, czy wskazywać mu, jak piękne są jego własne? I jak to jest, że nie zawsze od razu wiadomo, co jest dla nas naprawdę dobre? Ta bajka, jak wszystkie bajki na świecie, skończy się dobrze, ale... wcale nie tak, jak myślicie!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
37
Na królewskim szlaku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na królewskim szlaku
Dostępny
12 szt.

Jean Raspail, wielki pisarz i podróżnik, opowiada o swojej młodzieńczej wyprawie z końca lat czterdziestych ubiegłego wieku, podczas której, wraz z trójką przyjaciół, pokonuje w dwóch niewielkich kanu prawie 3000 mil Rzeką Świętego Wawrzyńca, Wielkimi Jeziorami i Missisipi. Królewskim szlakiem wodnym: od Trois-Rivières w dzisiejszej Kanadzie do Nowego Orleanu. Śladami podróżników, żołnierzy i misjonarzy – legendarnych pionierów Ameryki Francuskiej. Opowiada o przygodzie, która podczas siedmiu miesięcy zmagań zrobiła z młodzieńca mężczyznę, pisarza, podróżnika i odkrywcę. Co noc na biwaku autor pisał swój dziennik, który – cudownie odnaleziony po kilkudziesięciu latach – stał się impulsem do napisania książki i okazją do powtórnego przeżycia tej wyjątkowej podróży. Bo „Na królewskim szlaku” to nie tylko pełna przygód podróż w poprzek niegdyś francuskiej Ameryki. To także wędrówka w poszukiwaniu zagubionych dróg historii. Niewielu bowiem dziś pamięta, że w XVII czy XVIII w. posiadłości Królestwa Francji w Ameryce Północnej obejmowały terytorium prawie dziesięciokrotnie większe niż metropolia w Europie, i że jeszcze na początku XIX w. do Francji należało choćby całe dorzecze Missisipi. Po publikacji książki Francuskie Towarzystwo Geograficzne, najstarsze na świecie, bo założone w 1821 r., przyznało pisarzowi niezwykle prestiżową nagrodę Grand Prix, którą otrzymują najwybitniejsi podróżnicy i odkrywcy. Przed nim otrzymali ją m.in. David Livingstone, Henry Stanley, Fridtjof Nansen, Roald Amundsen, Charles Lindbergh, Edmund Hillary czy Neil Armstrong. Jean Raspail jest, jak dotąd, ostatnim jej laureatem. Jean Raspail (1925-2020), pisarz i podróżnik. Konsul honorowy Królestwa Patagonii, którego historię opisał w powieści Król Patagonii, za którą otrzymał Wielką Nagrodę Powieściową Akademii Francuskiej; pośród licznych innych nagród jest laureatem Nagrody Chateaubrianda (1986) i Literackiej Nagrody Wartburga (2009).

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
38
Wymazani z pamięci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wymazani z pamięci
Dostępny
48 szt.

Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o grupie błąkających się po ulicy dzieci w identycznych ubraniach. Okazuje się, że wszystkie były od dawna poszukiwane, ale poza tym nic ich nie łączy - są w różnym wieku, zaginęły w różnym czasie, w różnych miejscach i w różnych okolicznościach, które wciąż pozostają dla policji nierozwiązaną zagadką. Dzieci zgodnie twierdzą, że od czasu porwania nic nie pamiętają. Początkowa euforia rodziców powoli zmienia się w podejrzliwość i nieufność wobec odzyskanych dzieci - zmienionych, zupełnie nieprzypominających niewinnych pociech sprzed lat. Wkrótce wyłania się kolejna okoliczność: wszystkie panicznie boją się ciemności. Piotr Borlik, rocznik 1986, inżynier po Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Mistrz Holandii, a także laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Otrzymał stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. Autor kryminałów Boska proporcja, Materiał ludzki, Białe kłamstwa i Zapłacz dla mnie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
39
Godzina zagubionych słów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godzina zagubionych słów
Dostępny
18 szt.

Czy godzina wystarczy, by przebaczyć, pokochać, zrozumieć? Historia, która pozwala odnaleźć nadzieję i dostrzec, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki! Katarzyna, Marcin, Anna, Aleksy i Fabian, Borys – z pozoru nie łączy ich nic. Mijają się, kupując kwiaty w okolicznej kwiaciarni, zajadając kanapki w pobliskim barze i zamawiając espresso w kameralnej kawiarni. Mimo że każdy z nich ma swoją historię, troski i głęboko skrywane tajemnice, połączył ich magiczny dzień, w którym dostali od losu wyjątkową szansę. Czy odważą się z niej skorzystać? Niekiedy jedna rozmowa potrafi zmienić wszystko, a przedświąteczny wieczór, to najlepszy czas, by ją odbyć. „Kocham cię”, „przepraszam”, „tęskniłem za tobą”, „jesteś dla mnie ważna” – te słowa miały nigdy nie zostać wypowiedziane. Jednak jest taki okres w roku, kiedy nawet najbardziej niemożliwe rzeczy stają się realne. Wystarczy w nie uwierzyć!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
40
Magnes na lodówkę - Pamiętaj jesteś ukochana kwiat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes na lodówkę - Pamiętaj jesteś ukochana kwiat
Szaron
Dostępny
1 szt.

Magnes na lodówkę w rozmiarze 5,5 x 8 cm.Tekst na magnesie:Pamiętaj, jesteś UkochanaGrubość magnesu idealnie trzyma materiały, które chcemy mieć zawieszone na lodówce.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
41
Kultura budowania relacji służbowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura budowania relacji służbowych
Dostępny
2 szt.

Jedną z najważniejszych umiejętności pozwalających odnieść sukces w pracy zawodowej jest ta dotycząca budowania odpowiednich relacji zawodowych. To jak je będziemy budować, jaką świadomość o nich będziemy mieli i jak będziemy z nich korzystać, może okazać się kluczowe dla kariery i z pewnością pomoże wyróżnić się na wymagającym rynku pracy. W książce Kultura budowania relacji służbowych – czyli etykieta biznesu w praktyce autorka zwraca uwagę na to, jak bardzo różnimy się i jak odmienne możemy mieć oczekiwania względem wzajemnych relacji oraz sposobu ich budowania, ale przede wszystkim pokazuje standardy i właściwe praktyki. Przekazana w publikacji wiedza może znaleźć zastosowanie na różnych etapach życia zawodowego i w różnym stopniu, gdyż nigdy nie wiadomo jak potoczy się nasza zawodowa przygoda, gdzie i z kim przyjdzie nam współpracować, a co za tym idzie - jak wiele z tej wiedzy może okazać się kluczowe. Książka to zaproszenie do świata etykiety oraz do głębszego poznania zagadnień dotyczących: • skutecznego budowania własnego wizerunku oraz relacji służbowych, • standardów zachowań w świecie biznesu, • różnic kulturowych, • norm, które zapewnią komfort i pewność siebie w najróżniejszych okolicznościach służbowych, począwszy od rozmowy rekrutacyjnej, po uczestnictwo w oficjalnych spotkaniach, na organizacji wydarzeń specjalnych kończąc. „Fundamentem sukcesu w życiu i w biznesie są relacje międzyludzkie. Ta książka to niezbędnik dla każdego, komu zależy, by były one takie, jak oczekują jego partnerzy i klienci” – Ryszard Kajkowski, założyciel pierwszej prywatnej firmy produkcji oprogramowania w Polsce. „Dobre maniery, świadomość różnic kulturowych są bezcenne w budowaniu profesjonalnego wizerunku i nawiązywaniu kontaktów. Te z kolei mają kluczowe znaczenie w międzynarodowym środowisku biznesowym, opartym na kulturze współpracy, partnerstwa oraz wzajemnego szacunku. Serdecznie zachęcam do lektury książki Pani Dagmary Łuczki. Wiedza teoretyczna w połączeniu z praktycznymi warsztatami prowadzonymi przez autorkę wzmacnia pewność siebie i pozwala łatwiej dostosować się do określonych sytuacji” – Justyna Głowacka, Pełnomocnik Prezesa ds. ZZL / HR Proxy, Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

1 osoba kupiła
42
Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu
Dostępny
33 szt.

Każda historia to materiał na scenariusz filmowy! W działaniach wywiadów na całym świecie kobiety bardzo często odgrywały pierwszoplanową rolę, a nazwiska najsłynniejszych agentek na trwałe zapisały się w historii wszystkich znanych służb specjalnych zajmujących się szpiegostwem. Jerzy Rostkowski przypomina w swojej nowej pasjonującej książce niezwykłe, zdeterminowane i bezkompromisowe kobiety wywodzące się z kręgu arystokracji i bogatego ziemiaństwa, damy wywiadu, które podczas drugiej wojny światowej działały dla dobra ojczyzny i każdego dnia ryzykowały życie – Władysławę Srzednicką-Macieszę, Krystynę Skarbek, Klementynę Mańkowską i wiele innych.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
43
Wielkie proroctwo Fatimy. Moje Serce zatriumfuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie proroctwo Fatimy. Moje Serce zatriumfuje
Dostępny
17 szt.

Z orędzia fatimskiego jasno wynika, że nadejście nowej epoki na tym świecie – epoki panowania Maryi – jest czymś nieodwołalnym! Jakże trudno to sobie dziś wyobrazić. Laicyzacja, kryzys Kościoła, zgorszenie, odejście od wiary całych społeczeństw, ideologie wymierzone w prawo Boże, prześladowania za wiarę... Wydaje się, że świat naprawdę zmierza ku apogeum moralnego zepsucia. Ale przecież wielkie proroctwo z Fatimy jest jasne. Serce Maryi zatriumfuje! Nie symbolicznie, nie w zaświatach, nawet nie na końcu czasów, ale tu, na tym świecie. Czy zapomnieliśmy o tej niezwykłej obietnicy? W jakim miejscu dziejów jesteśmy? Kiedy nadejdzie czas panowania Maryi? Jak do tego dojdzie? Jak będzie wyglądać? Książka stawia wiele pytań o przyszłość w kontekście przesłania z Fatimy i koncentruje się na tej części orędzia, w które bodaj najtrudniej dziś uwierzyć. To czyni tę publikację jedną z najbardziej przemawiających, istotnych i fascynujących lektur o objawieniach w Fatimie i ich konsekwencjach. Lektura ku pokrzepieniu serc ludzi wierzących. Podnieśmy głowy, obudźmy nadzieję, nie gaśmy ducha. W górę serca!

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
44
Ozdoba dekoracyjna. Leśny mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna. Leśny mix
Craft with Fun
Dostępny
33 szt.

Zestaw leśny tworzy ciekawy efekt przy różnego rodzaju pracach plastycznych. Przy pomocy tego produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Zestaw idealnie nadaje się do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych, do wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Przeznaczony jest do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft With Fun lub z innymi kompletami z serii. Rozmiar opakowania: 15.0 x 20.0 x 4.0 cm Zestaw zapakowany w woreczek z zawieszką.

13,90 zł
10,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
45
Pakiet: Obiecane szczęście T.1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Obiecane szczęście T.1-2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Pakiet zawiera powieści pełne intryg i ryzykownych wyborów, w których bohaterowie poszukują drogi do lepszego jutra. Obietnice poranka to historia przyjaciół rozdzielonych w wyniku tragedii rodzinnej, rozgrywająca się w scenerii pięknej, ale burzliwej edwardiańskiej Anglii. Powieść Bliżej nieba opowiada o pielęgniarce, która wypełnia szpiegowską misję w czasie I wojny światowej i narażając życie, stara się ocalić brytyjskiego pilota.

75,00 zł
54,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

1 osoba kupiła
46
Trylogia lwowska. Tom 1. Ogień i lód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia lwowska. Tom 1. Ogień i lód
Dostępny
127 szt.

Lwów, początek XX wieku. Młodziutka hrabianka Anna Lipińska, która debiutuje na salonach, zwraca uwagę pułkownika Michała Dukajskiego. Śmiałej i nie bojącej się wyrażać własnych opinii Annie wpada jednak w oko przybyły niedawno z Paryża przemysłowiec, Adam Małaszewicz. Niestety, nie wszystko potoczy się po myśli hrabianki… Towarzyska kompromitacja, rodzinny majątek na skraju bankructwa i skradzione klejnoty to nie jedyne zmartwienia Anny. Czy młoda bohaterka znajdzie sposób na pogodzenie obowiązków z pragnieniami? Romanse, konwenanse i intrygi… Przekonaj się, czym naprawdę żył Lwów czasów naszych prababek. Sięgnij po pierwszy tom doskonałego romansu historycznego Joanny Wtulich!

36,99 zł
26,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
47
Cabin porn Wnętrza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cabin porn Wnętrza
Dostępny
74 szt.

Cabin Porn to projekt internetowy zapoczątkowany przez grupę przyjaciół szukających inspiracji do budowy własnych domów. Projekt rozrósł się dzięki tysiącom zgłoszeń od właścicieli chat z całego świata oraz milionom pasjonatów zainteresowanych prostymi, wydajnymi domami oraz pięknem przyrody. Ponad dziesięć lat temu Zach Klein na zwykłym blogu zaczął zbierać historie o życiu w chatach. Poznał wielkodusznych budowniczych, którzy podzielili się zdjęciami ziemi, na której kupno odkładali pieniądze, szkicami kryjówek, które mieli nadzieję tam stworzyć i historiami o przyjaciołach, którzy dorzucili się, żeby im w tym pomóc. Cabin Porn pierwszy tom ukazał się w 2015 roku, został przetłumaczony na siedem języków i nadal zachęca ludzi z całego świata do budowania własnych domów. Popularność książki pokazuje, jak powszechne jest pragnienie, by stworzyć prostą konstrukcję współgrającą z otaczającym ją terenem. Zbiór reportaży niemal w całości koncentruje się na zewnętrzach chat, ukazując je pośród wspaniałości towarzyszącej im przyrody. Czytelnicy pytali potem słusznie: ?Ale co jest wewnątrz?? Cabin Porn. Wnętrza to książka, która posłuży zarówno budowniczym chat, jak i każdemu kto chce się dowiedzieć, jak tworzyć przestrzenie, które dobrze się sprawdzają, bo oczarowują nas swoim ciepłem i pomysłową prostotą. Tutaj znajdziecie setki przykładów na to, z czego składa się chata: drobne szczegóły, dzięki którym ich mieszkańcom żyje się przyjemnie i wydajnie, ale też błędy i przeróbki, które pokazują, w jaki sposób budowniczowie uczą się podczas budowania chat lub tworzenia własnych domów. Być może i was najbardziej wzruszy to, że ludzie, którzy pracowali wspólnie nad ich budową, spędzili w nich najpiękniejsze i najbardziej pamiętne wieczory w swoim życiu. Zach Klein jest współzałożycielem DIY.org, światowego ruchu pomagającego dzieciom w zdobywaniu nowych umiejętności. Zach współtworzył i projektował Vimeo, zasiada w radzie doradczej magazynu ?Dwell?, a pierwszy wpis na blogu Cabin Porn opublikował w 2009 roku.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
48
Światła w jeziorze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światła w jeziorze
Dostępny
15 szt.

Gdy po dwóch latach kompletnej uczuciowej suszy, dopadnie cię klęska urodzaju, możesz mieć problem z wyborem. Karolina jest zabawną i błyskotliwą dziewczyną, od roku zakochaną bez wzajemności w koledze z pracy. I oto któregoś dnia spotyka go nad jeziorem, a wszystko się zmienia. Że jednak świat bywa złośliwy, na drodze Karoliny staje nie tylko Kuba, ale i pewien nieprawdopodobnie seksowny Włoch… Przezabawne perypetie miłosne i rodzinne głównej bohaterki są tematem pierwszej obyczajowej powieści Gosi Lisińskiej z serii „Miłość w Tychach”.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
49
Trzepot skrzydeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzepot skrzydeł
Dostępny
6 szt.

Ciemna strona miłości i jasne oblicza odwagi Opowieść o uczuciu przeradzającym się w uzależnienie, o związku, który staje się koszmarem i o odwadze pozwalającej wyrwać się ze spirali, z której, wydawałoby się, ucieczka jest niemożliwa. Hanka ma męża, pracę, własny dom. Dlaczego jednak nie jest szczęśliwa? Przecież kocha i jest kochana. A jednak jej życie jest zupełnie inne niż się wydaje… Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, spełniają się wróżby sprzed lat… Przemoc domowa dzieje się w ukryciu. Czasem niewidoczna dla innych — zabija, niewygodna dla tych, którzy widzą — zatruwa. Dzieje się w naszych domach — co zrobimy? Katarzyna Grochola to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Przed laty napisała powieść o przemocy, która została docenioną i polecaną przez terapeutów lekturą. To opowieść tak żywa i uniwersalna, że czyta po latach wciąż chwyta ze serce. Właściwie to dobre słowo. Taka przykrywka do wszystkiego, czego nie chcemy powiedzieć. Właściwie to znaczy prawie kłamstwo. Właściwie nic mi nie jest. To znaczy jest mi wszystko - fragment książki Jest to bezwzględnie książka o miłości, albo książka o miłości bezwzględnej. - Katarzyna Grochola

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
50
Podstawka korkowa - Raduj się w Panu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka korkowa - Raduj się w Panu
Szaron
Dostępny
5 szt.

Podstawka korkowa pod kubek o wymiarach 10cm x 10cm.Podstawka zawiera tekst:Raduj się w Panu, a on spełni pragnienia twego serca Psalm 37,4

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
51
Obrazki maluszka. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazki maluszka. Pojazdy
Dostępny
84 szt.

W książce przedstawiono ilustracje w KONTRASTOWYCH barwach. POJAZDY pokazane w formie PROSTYCH rysunków. Książka HARMONIJKOWA jest atrakcyjną dla leżącego maluszka formą przedstawienia treści. Książeczka harmonijka to propozycja dla NAJMŁODSZYCH dzieci. Kontrastowe zestawienia bieli, czerni i czerwieni stopniowo wprowadzą maluszka w świat kolorów i kształtów. Książeczka prezentuje POJAZDY.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
52
Podstawka korkowa - Jezus i kubek kawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka korkowa - Jezus i kubek kawy
Szaron
Dostępny
10 szt.

Podstawka korkowa pod kubek o wymiarach 10cm x 10cm.Podstawka zawiera tekst:Wszystko czego potrzebuję to Jezus i kubek dobrej kawy

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
53
Pakiet Ku odległym brzegom / Tajemnice Bostonu / Cicago w ogniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Ku odległym brzegom / Tajemnice Bostonu / Cicago w ogniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.07

Elizabeth Camden jest autorką powieści historycznych i laureatką kilku nagród literackich. Tajemnice Bostonu opowiadają o artystce, która próbuje rozwikłać zagadkę śmierci siostry. W powieści Chicago w ogniu autorka opisuje trudy odbudowania życia po pożarze miasta w 1871 roku. Ku odległym brzegom prezentuje losy pielęgniarki pracującej w bazie wojskowej i porucznika pragnącego odzyskać jej zaufanie po powrocie z tajemniczej misji.

109,00 zł
78,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,52 zł

1 osoba kupiła
54
Pikantnie po włosku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pikantnie po włosku
Dostępny
16 szt.

Czy szalony romans ma szanse przerodzić się w coś trwałego? Zwłaszcza szalony romans z własnym szefem? Życie Magdy nigdy nie było poukładane czy zwyczajne, a związek z Roberto bynajmniej tego nie zmienia. Przynosi za to mnóstwo namiętności, ale i pytań, których dziewczyna dotychczas sobie nie zadawała. Jak potoczą się jej losy? Jakie ostatecznie podejmie decyzje? Tego dowiecie się z tej zabawnej i bardzo erotycznej powieści.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
55
Podstawka korkowa - Bóg jest moją skałą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka korkowa - Bóg jest moją skałą
Szaron
Dostępny
1 szt.

Podstawka korkowa pod kubek o wymiarach 10cm x 10cm. Podstawka zawiera tekst: Bóg jest moją skałą i zbawicielem. Psalm 78,35

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
56
Magnes na lodówkę - Ufaj Bogu całym sercem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes na lodówkę - Ufaj Bogu całym sercem
Szaron
Dostępny
12 szt.

Magnes na lodówkę w rozmiarze 5,5 x 8 cm.Tekst na magnesie:Ufaj Bogu całym sercem. Psalm 37Grubość magnesu idealnie trzyma materiały, które chcemy mieć zawieszone na lodówce.

9,32 zł
7,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,33 zł

1 osoba kupiła
57
Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand
Dostępny
54 szt.

Porywająca powieść biograficzna o wielu twarzach George Sand. George Sand, francuska pisarka epoki romantyzmu, bodaj najsłynniejsza w XIX wieku, była wyjątkowa i intrygująca – jako niepokorna arystokratka i republikanka, wywrotowa pisarka i wolnomyślicielka, kobieta w spodniach i z cygarem w ustach, kochanka Alfreda de Musseta i Fryderyka Chopina, przyjaciółka Liszta, Delacroix i Balzaka, walcząca o prawa kobiet i prawa robotników krewna królów, niespokojna, niepokorna, ni to wamp, ni androgyne. Autorka podejmuje walkę z nieuprawnionymi karykaturami George Sand, które przedstawiają pisarkę jako wyrachowaną, biseksualną nimfomankę lub przeciwnie, dobrotliwą, łagodną panią z Nohant, osobowość pani Sand była bowiem niezwykle złożona, a przez to fascynująca. Artystka odgrywała w życiu wiele ról. Z właściwą powieściom historycznym potoczystością Niedźwiedzka odsłania kilka z nich. Magdalena Niedźwiedzka – autorka zbeletryzowanych biografii Królewska heretyczka i Maria Skłodowska-Curie oraz cyklu „Zmierzch Jagiellonów”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

58
Sobieski. Lew, który zapłakał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sobieski. Lew, który zapłakał
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

Obrońca chrześcijaństwa, ostatni król wojownik, niepoprawny uwodziciel? Prawdziwa historia Jana III Sobieskiego. W młodości awanturnik i amant, później dowódca i mąż stanu na kartach książki Sławomira Leśniewskiego ożywa i ujawnia swe mniej znane oblicza. Tatarzy i Turcy, których Jan III Sobieski wielokrotnie gromił w bitwach, nadali mu przydomek Lew Lechistanu; wśród współczesnych i potomnych cieszył się sławą jednego z najwybitniejszych europejskich wodzów. Miał wspaniałą aparycję, u swojego boku najpiękniejszą kobietę, budził mimowolny szacunek. Z pozoru miał więc wszystko. W rzeczywistości przeżywał dramat człowieka, którego wielkie ambicje i plany polityczne okazały się sromotną porażką. Sławomir Leśniewski, popularyzator historii i autor bestsellerowych książek historycznych, w fascynujący i pełen emocji sposób odmalowuje niejednoznaczną, tragiczną i pełną słabości postać Jana III Sobieskiego. Mierzy się z mitem o niezwyciężonym władcy spod Wiednia i niezłomnym obrońcy przedmurza chrześcijaństwa. Z jego opowieści, zamiast bezdyskusyjnego blasku legendy Jana III, wyłania się człowiek, który największe bitwy toczył sam ze sobą.

48,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

59
Sapiens. Opowieść graficzna. Część 1. Narodziny ludzkości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sapiens. Opowieść graficzna. Część 1. Narodziny ludzkości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Harari i jego najsłynniejsze dzieło Sapiens – wielka opowieść o historii ludzkiego gatunku w nowej graficznej odsłonie Jak to możliwe, że mało znaczące zwierzę stało się władcą planety Ziemia, zdolnym rozszczepiać atom, latać na Księżyc oraz manipulować kodem genetycznym? Sapiens. Powieść graficzna to błyskotliwa, pełna humoru i odniesień do literatury, filozofii, sztuki oraz kultury popularnej opowieść, która czerpie idee i pomysły z przetłumaczonego na 60 języków i sprzedanego w nakładzie 16 milionów egzemplarzy światowego bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów. Yuval Noah Harari proponuje nam powrót do zamierzchłych czasów, w którym towarzyszyć mu będą Prehistoryczny Bill, Doktor Fikcja oraz Detektyw Lopez. Graficzny format oferuje czytelnikowi nowy rodzaj intelektualnej i artystycznej eksploracji przeszłości: ewolucja gatunku przeobraża się w reality show, pierwsze spotkanie homo sapiens i neandertalczyka ukazują arcydzieła sztuki współczesnej, a wyginięcie mamutów oraz tygrysów szablozębnych przyjmuje konwencję filmu kryminalnego. Epickie i pięknie ilutrowane dzieło – efekt współpracy Yuvala Noaha Harariego, belgijskiego ilustratora Davida Vandermeulena oraz francuskiego twórcy komiksowego Daniela Casanave’a – przyciągnie uwagę również tych, którzy na co dzień nie zajmują się nauką czy historią. Pierwszy z czterech tomów nowej serii to wciągająca intelektualna rozrywka dla młodszych i starszych. „Opowiadając o kilku podstawowych rzeczach, które pozwoliły nam zbudować niezwykłą cywilizację, i dając odczucie, jak krótko jesteśmy na tej planecie, Sapiens jest książką niesłychanie interesującą i prowokującą”. – Barack Obama „Harari opowiada naszą historię w tak przystępny sposób, że nie sposób odłożyć tę książkę. Polecam ją każdemu, kto jest zainteresowany historią i przyszłością naszego gatunku”. – Bill Gates „Oszałamiająca lektura. Zmieniła sposób, w jaki patrzę na świat. Brak mi słów, aby wyrazić w pełni moje uznanie”. – Chris Evans (aktor)

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

60
Andrologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrologia
Dostępny
151 szt.

Oddajemy do rąk czytelników starannie przygotowany podręcznik ?Andrologii? przygotowany przez najlepszych specjalistów w kraju. To pierwsze tak obszerne opracowanie na temat zdrowia mężczyzn na rynku wydawniczym. Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się męskim układem płciowym i zdrowiem mężczyzn w zakresie prawidłowego rozwoju płciowego, płodności, sprawności seksualnej i starzenia się, z zachowaniem dobrej jakości życia. W ostatnich latach obserwuje się niezwykle dynamiczny rozwój andrologii spowodowany zastosowaniem nowych metod badawczych z dziedziny biochemii, biologii molekularnej i genetyki oraz powrót do bardziej intensywnych badań nad zaburzeniami męskiego układu płciowego. Powstają coraz doskonalsze metody diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Pojawiają się nowe preparaty stosowane w terapii zaburzeń hormonalnych, seksualnych i niepłodności. Praktyczna księga postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w zaburzeniach andrologicznych.

319,00 zł
296,67 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 22,33 zł

61
1001 seriali, które musisz obejrzeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1001 seriali, które musisz obejrzeć
Dostępny
19 szt.

Od "Batmana" do "Gry o tron", od "Dallas do "Detektywa", od "Bonanzy" po "Breaking Bad" - seriale rządzą naszą wyobraźnią. W ciągu 90 lat, które upłynęły od pierwszej transmisji z laboratorium Johna Logie Bairda, produkcje telewizyjne stawały się coraz bardziej wyrafinowane, dorównując jakością scenariuszy i realizacji najlepszym filmom kinowym. 1001 seriali, które musisz zobaczyć to kompendium wiedzy o najwspanialszych, najbardziej popularnych lub przełomowych produkcjach, jakie powstały od początku istnienia telewizji po współczesność. Przygotowane przez międzynarodowy zespół specjalistów - pasjonatów i dziennikarzy filmowych, pełne jest wspaniałych fotosów oraz zaskakujących ciekawostek.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

62
Encyklopedia dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.08

Dlaczego magnes przyciąga? Czym różnią się gady od płazów? Jak wyglądali pierwsi ludzie? Dlaczego samoloty unoszą się w powietrzu? Jak działa silnik? Czy można spacerować w kosmosie? Jakie zwierzę jest najmniejsze na świecie? Ile kości znajduje się w ludzkim ciele? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tej książce. Zawiera ona ponad 1000 wspaniałych zdjęć i ilustracji, najważniejsze informacje dotyczące Ziemi i Kosmosu, mapy świata i flagi państw oraz mnóstwo ciekawostek. Wiadomości zebrano w rozdziałach: Kosmos, Nasza planeta, Świat roślin i zwierząt, Ciało człowieka, Dzieje ludzkości, Nasza codzienność, Nauka, Technika, Mapy świata, Polska, Flagi państw świata To idealna książka dla wszystkich dzieci spragnionych rzeczowych informacji. Dla dzieci od lat 6.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

63
Rzeź ptaków śpiewających i inne dramaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeź ptaków śpiewających i inne dramaty
Dostępny
178 szt.

Krzysztof Bizio (ur. 1970) ? dramatopisarz, autor opowiadań, architekt i pracownik naukowy. Autor dziesięciu dramatów prezentowanych w teatrach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i przetłumaczonych na piętnaście języków; autor spektakli dla Teatru Telewizji Polskiej oraz scenariuszy licznych słuchowisk dla Teatru Polskiego Radia; scenarzysta filmowy; autor trzech tomów opowiadań. Od blisko trzydziestu lat pracuje jako architekt, specjalizuje się w historii i teorii architektury współczesnej. Tom zawiera 3 dramaty: FRONT, W STARYM YORKU, RZEŹ PTAKÓW ŚPIEWAJCYCH. Relacja autora z bohaterami balansuje gdzieś na granicy bolesnego sarkazmu i empatii. Pille-Riin Purje W tej opowieści pojawia się bardzo niewiele specyficznych polskich aspektów kulturowych, nawet silny katolicyzm jest w tle. Jeśli pominiemy polskie nazwiska, to rzeczywistość jest uniwersalna. Kaspar Viilup Wszyscy bohaterowie tej historii chcą zmienić świat na lepszy, starają się znaleźć sprawiedliwość, pozbyć się toksyczności. Co jednak zrobić, jeśli zdajesz sobie sprawę, że toksyczność jest częścią ciebie? Żyjąc w społeczeństwie, zatruwamy swoje życie. Toksyczność jest częścią naszej rzeczywistości. O spektaklu ?Toksyny? w reż. Aleksija Lisowca

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

64
Długie spacery nad Olzą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długie spacery nad Olzą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.07

Kolejny, oczekiwany tom doskonałych wierszy cieszyńskiego poety. Poezja najwyżej próby, świetna liryka refleksyjna. Dyskretny, skłaniający do refleksji dykcjonarz norm służących życiu wolnemu od przymusów i stadnych zależności. „Wyobraźcie sobie, że ta cienka książeczka to gruba powieść pełna barwnych kamyków pamięci przemyconych z lat młodości w dzisiejsze mroczne czasy. Chciałoby się powiedzieć – jest w niej cały świat. Ale autor ujął to lepiej: „Przepisuję świat do zeszytu”. Tak naprawdę ta gruba powieść to zaledwie kilkadziesiąt prześlicznej urody wierszy, wyrafinowanych i prostych jak japońskie drzeworyty. Kronhold był zawsze świetnym poetą, ale ten tomik dowodzi, że świetność to wciąż za mało”. - Tadeusz Nyczek „Jak się pisze poetycką autobiografię na biegu wstecznym? Tak jak Jerzy Kronhold – zaczyna się od przepisywania świata, przy czym zwraca się uwagę na detale i rekonstruuje kosmos złożony z przylądka beznadziei, tęczy po deszczu, fiołków na obrazie Maneta, wspomnień miłosnych, spacerów po Cieszynie, a potem dodaje do tego biograficzne szczegóły, cień ojca, czas debiutu w krakowskiej grupie „Teraz” i wmontowuje w całość obrazki ze współczesności zagrożonej totalitarną przemocą. Jeśli ktoś powiedział kiedyś, że Nowa Fala wraca do morza, to te wiersze dowodzą, że znów dobija do brzegu, być może donośniej niż dawniej”. - Leszek Szaruga

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

65
Zespół Sjogrena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zespół Sjogrena
Dostępny
13 szt.

Pierwsza kompleksowa monografia na temat zespołu Sjögrena przygotowana przez najlepszych specjalistów z kilku ośrodków akademickich w kraju, przy współpracy prof. Umesha Desmukha z Oklahoma Medical Research Foundation. Zachęcamy do lektury książki, w której opisano takie zagadnienia jak: historia pierwotnego zespołu Sjögrena, patogeneza choroby, zespół suchego oka, korelacje między zespołem Sjögrena a chorobą IgG4-zależną, pierwotny, wtórny i młodzieńczy zespół Sjögrena oraz zmiany narządowe w ZS. W publikacji omówiono również temat autoprzeciwciał i ciekawe postaci kliniczne zespołu Sjögrena (hematologiczną, płucną, nerkową i stawową). To doskonałe źródło wiedzy o nowoczesnym diagnozowaniu i leczeniu zespołu Sjögrena. Opracowanie z pewnością będzie przydatne w codziennej praktyce lekarzy różnych specjalności.

139,00 zł
129,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

66
Kodeks karny Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny Komentarz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.09

W 3. wydaniu komentarza uwzględniono i poddano wnikliwej analizie wszystkie zmiany normatywne, które miały miejsce w latach 2018-2020 w przepisach Kodeksu karnego, w tym te najnowsze wprowadzone: - ustawą z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw; - ustawą z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 rozszerzającą zakres kryminalizacji wyzysku lichwiarskiego; - ustawą z 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19. Rozwiązania problemów pojawiających się na tle praktycznego stosowania przepisów Kodeksu karnego zostały wsparte argumentacją autorów lub innych uznanych przedstawicieli doktryny prawa karnego oraz poglądami wyrażonymi w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych. W książce czytelnik znajdzie syntetyczne omówienie, a jednocześnie wnikliwą wykładnię przepisów Kodeksu karnego, co pozwoli na rozwianie pojawiających się niekiedy trudności i wątpliwości w ich poprawnym rozumieniu i prawidłowym, praktycznym stosowaniu. Zawarte w komentarzu treści są wyrażone przystępnie, co zapewni ich łatwą i dość szybką lekturę.

289,00 zł
260,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 28,90 zł

67
Prewencja indywidualna w procesie karnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prewencja indywidualna w procesie karnym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.02

Jest to kompleksowa publikacja prezentująca wykorzystanie procesu karnego i instytucji karnoprocesowych do zapobiegania popełnianiu przestępstw. Głównym przedmiotem analizy jest stosowanie środków przymusu, zwłaszcza izolacyjnych (zatrzymanie, tymczasowe aresztowanie), dla celów prewencji indywidualnej. Autor omówił w szczególności: - pojęcie prewencji, kształtowania się jej koncepcji i współczesnego jej zastosowania w prawie polskim i wybranych państwach obcych; - prewencję w prawie karnym materialnym i procesowym, w tym zgodność przesłanki prewencyjnej z zasadami polskiego procesu karnego, a zwłaszcza domniemaniem niewinności; - prewencję w prawie cywilnym, administracyjnym, środkach postpenalnych i postępowaniu dyscyplinarnym; - prewencję w prowadzeniu czynności operacyjno-rozpoznawczych i administracyjno-porządkowych Policji; - rolę państwa w zapobieganiu przestępczości. W książce, oprócz szerokiego odniesienia do aktualnego orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, zobrazowano prezentowane zagadnienia w świetle rozstrzygnięć Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

68
Opieka profilaktyczna nad pracownikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opieka profilaktyczna nad pracownikiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

Publikacja Opieka profilaktyczna nad pracownikiem. Standardy w medycynie pracy została przygotowana pod redakcją dra Marcina Rybackiego, dr hab. Marty Wiszniewskiej oraz prof. dr hab. Jolanty Walusiak-Skorupy. Książka w sposób szczegółowy wyczerpuje poruszany w niej temat. Autorzy kompleksowo ujęli tematykę orzecznictwa o zdolności do pracy (przedstawiając zagadnienie nie tylko od strony prawnej, ale także etycznej oraz wskazując na dobre praktyki w ochronie zdrowia pracujących) i w wybranych narażeniach zawodowych, opieki nad pracownikiem z chorobami przewlekłymi oraz w wybranych czynnikach ryzyka. Ponadto omówili badania specjalistyczne (laryngologiczne, okulistyczne, neurologiczne i psychologiczne) wykorzystywane w trakcie procesu orzekania o zdolności do pracy pracownika, co daje lekarzowi swobodę w ustaleniu postępowania w przypadkach indywidualnych.

169,00 zł
157,17 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,83 zł

69
Dom dzienny, dom nocny, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom dzienny, dom nocny, wydanie 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Literacka, imaginacyjna oda do pogranicza, nie tylko geograficznego, fizycznego, ale w najszerszym rozumieniu tego pojęcia... Jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści Olgi Tokarczuk. „W tej mieszance pięknych, uderzających obrazów odnajdziemy portret wyjątkowego miejsca, w którym skupiają się rozmaite kultury, jednostkowe losy i osobne punkty widzenia” - z uzasadnienia werdyktu noblowskiego Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk „Olga Tokarczuk udowadnia, że granice są po to, by je przesuwać. Nienaturalne przeszkody, takie jak ograniczenia literackiego gatunku czy społeczne konwenanse, wymazuje bez zawahania, by móc naszkicować swoim piórem świat ze wszech miar zachwycający, nietuzinkowy, inny od wszystkich”. „Le Monde” „Tokarczuk czaruje, stwarza z pustki, dopisuje dalsze ciągi do tego, co jej wiadomo. Trudniej mi nazwać tę przedziwną umiejętność przykuwania do lektury. Jej powieść czyta się chciwie i pospiesznie...” - Piotr Śliwiński

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

70
Azymut Tom 5 Ostatnie podmuchy zimy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Azymut Tom 5 Ostatnie podmuchy zimy
Dostępny
9 szt.

Ogromna lodowa fala pokryła większość terenów. Jedyny kraj oszczędzony przez kataklizm -Tycistan - napotyka przeszkodę w realizacji swoich planów podboju świata w postaci epidemii gwałtownego kataru i hordy uchodźców klimatycznych z całego świata, która stuka do jego bram. Ten polarny zastój jest na rękę jednorękim napoleniuchom, ale stawia pod znakiem zapytania odrażający układ Mani Ganzy z Bankiem Czasu. Jednak umowa jest jasna: aby Mania mogła długo żyć, inni muszą umrzeć? I musi ich być wielu. W towarzystwie miriada fantastycznych postaci ukończcie tę cudowną podróż, która zabierze was zarówno w eteryczne sfery wyobraźni, jak też do serca egzystencjalnych ludzkich lęków...

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

71
Alive-My Soundtrack (Deluxe Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alive-My Soundtrack (Deluxe Edition). CD
David Garrett, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.02

71,90 zł
70,46 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,44 zł

72
Alive-My Soundtrack. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alive-My Soundtrack. CD
David Garrett, Universal Music Polska
Dostępny
25 szt.

26,90 zł
26,36 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

73
Vienna (Deluxe Edition: Half Speed Master): 40th Anniversary. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vienna (Deluxe Edition: Half Speed Master): 40th Anniversary. Winyl
Ultravox, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

74
Wszystkie wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Legendarna poetka i jej wszystkie utwory Najpełniejszy zbiór wierszy Haliny Poświatowskiej w jednym tomie daje wyjątkową okazję do obcowania z całością lirycznej twórczości poetki. Przedwcześnie zmarła (1935-1967) autorka kilkuset wierszy, jest – obok Wisławy Szymborskiej – najchętniej czytaną polską poetką. Nakłady jej książek w Wydawnictwie Literackim przekroczyły 200 tysięcy egzemplarzy! „Krańcowo niesentymentalna, a nawet nieromantyczna, wprowadza do poezji polskiej nowy element – motyw ciała uświęconego w misterium miłości i umierania”.

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

75
Ciało. Instrukcja dla użytkownika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało. Instrukcja dla użytkownika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.20

Całe życie spędzamy w jednym ciele, a jednak wielu z nas nie ma pojęcia ani jak ono dokładnie działa, ani z czego się konkretnie składa. Ideą, która przyświecała mi podczas pisania książki, była próba zrozumienia tego niezwykłego i tajemniczego mechanizmu, jakim jest każdy z nas – Bill Bryson. Bill Bryson po raz kolejny udowadnia, że jest niezrównanym towarzyszem podróży, gdy oprowadza nas po zakamarkach ludzkiego ciała – wyjaśnia, jak ono funkcjonuje, podkreśla jego niebywałe zdolności do samoleczenia i sygnalizuje sytuacje, w jakich może nas ono (niestety) zawieść. Ciało. Instrukcja dla użytkownika to książka pełna niezwykłych faktów (od momentu, kiedy zacząłeś to czytać, twój organizm zdołał już wyprodukować kolejny milion czerwonych krwinek), jak i nieodzownych anegdot będących znakiem firmowym Billa Brysona. Jak pisze autor: „Spędzamy nasze życie w tym ciepłym, chybotliwym ciele, a traktujemy je jako coś zupełnie oczywistego”. Ciało pozwoli przezwyciężyć tę obojętność hojnymi dawkami cudownych, czasem nieznanych powszechnie faktów i informacji, które obowiązkowo należy poznać. Bryson opisuje tajemnicę chorób, fizjologię bólu oraz postępy poczynione w zakresie ich leczenia i czyni to wszystko w wielkim stylu. Ton Brysona jest z jednej strony pouczający, a z drugiej pełen humoru, co zachęca czytelnika, by wraz z autorem dzielić zachwyt wobec budowy ciała i tego, do czego jest ono zdolne – „Publishers Weekly”.

54,90 zł
43,37 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,53 zł

76
Dolina. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina. Audiobook
Bernard Minier, Rebis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

„Myślę, że ktoś tutaj zachowuje się tak, jakby uważał się za Boga…” W jednej z pirenejskich dolin dochodzi do serii straszliwych morderstw. Podejrzewa się, że jakąś rolę w sprawie odgrywa pobliskie opactwo kryjące wiele sekretów. Miasteczko ogarnia chaos, mieszkańcy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Do akcji wkracza Martin Servaz, były komisarz policji w Tuluzie, którego przeszłość przywiodła do tego odciętego od świata miejsca. Nie wie, że przyjdzie mu się zmierzyć z niewyobrażalnym złem, gorszym niż najstraszliwszy koszmar…

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

77
Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury (z suplementem elektronicznym) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury (z suplementem elektron...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.07

Wnikliwy komentarz do planu kont instytucji kultury dla praktyków. W publikacji: 1. Szczegółowy opis funkcjonowania poszczególnych kont: *wykaz typowych operacji księgowanych na danym koncie w korespondencji z kontem przeciwstawnym (oraz zapisami równoległymi), *zasady prowadzenia ewidencji analitycznej, *opis charakteru salda oraz jego prezentacji w bilansie lub rachunku zysków i strat, *zasady wyceny oraz rodzaje dowodów będących podstawą księgowania. 2. Wzorcowy wykaz kont syntetycznych z proponowaną analityką. Dodatkowo ? autorska propozycja wyodrębnienia ewidencyjnego dotacji unijnych w zakładowym planie kont instytucji. 3. Ewidencja kosztów oraz przychodów w układzie zadaniowym. 4. Wzór zarządzenia w sprawie zasad (polityki) rachunkowości. Najnowsze wydanie książki zostało zaktualizowane na dzień 1 lipca 2020 r. oraz poszerzone o nowe zagadnienia, w tym m.in.: *inwentaryzacja majątku instytucji kultury ze szczególnym uwzględnieniem regulacji Stanowiska Krajowego Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie inwentaryzacji drogą spisu z natury zapasów materiałów, towarów, wyrobów gotowych i półproduktów (Dz. Urz. Min. Fin. z 2016 r. poz. 55) oraz KSR nr 11 ?Środki trwałe", jak również rozporządzeń Ministra Kultury dotyczących ewidencji materiałów bibliotecznych i muzealiów; *rozliczenie dochodu podatkowego w instytucjach kultury z uwzględnieniem aktualnych interpretacji dotyczących zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych instytucji kultury, z wyjątkami wydatków, od których należy odprowadzić podatek; *wzory sporządzania ustrukturyzowanej noty podatkowej jako elementu e-sprawozdania zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów z przykładami wypełnienia; *przewodnik sporządzania sprawozdania z przepływów środków pieniężnych metodą pośrednią, dostosowany do zagadnień występujących w instytucjach kultury. Cennym rozwinięciem publikacji jest suplement elektroniczny, który zawiera zbiór niezbędnych dokumentów przygotowanych w edytowalnym formacie umożliwiającym dostosowanie do indywidualnych potrzeb: *rozbudowany wzór polityki rachunkowości; *dokumentacja sprawozdania finansowego ? wzory bilansu, rachunku zysków i strat, zestawienia zmian w funduszu własnym, rachunek przepływów pieniężnych, kompletna informacja dodatkowa, wprowadzenie, dodatkowe informacje i objaśnienia zgodne z wymogami ustawy o rachunkowości; *zestawienie pomocnicze dla instytucji kultury pomocne w wypełnieniu CIT-8 i CIT-8/O. Stan prawny: 1 lipca 2020 r.

220,50 zł
207,27 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 13,23 zł

78
Bravo Hits: Jesień 2020. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bravo Hits: Jesień 2020. CD
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

45,90 zł
44,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

79
Disney Goes Classical. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Goes Classical. CD
Various Artists, Universal Music Polska
Dostępny
78 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

80
Serenata Latina. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serenata Latina. CD
Rolando Villazon, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

81
Live Around The World. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live Around The World. CD
Queen , Lambert Adam, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

82
Mama's Boy. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama's Boy. CD
LANY, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

83
CMFT. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CMFT. Winyl
Taylor Corey, Warner Music Polska
Dostępny
15 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

84
Model plastikowy 15 cm Field Howitzer 10,5 cm Field Gun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model plastikowy 15 cm Field Howitzer 10,5 cm Field Gun
Italeri
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Model plastikowy 15 cm Field Howitzer 10,5 cm Field GunZestaw zawiera plastikowy model do sklejania i malowania.Skala: 1:72

58,90 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

85
Otulacz do fotelika, kraina zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz do fotelika, kraina zwierząt
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Otulacz został stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach. Jest wygodny, a do tego bardzo praktyczny podczas podróży. Jest to alternatywa dla ciepłej odzieży dziecięcej. Dzięki otworom na pasy 3-punktowe jest bardzo funkcjonalny – nie trzeba rozpinać pasów, aby odkryć dziecko w nosidełku. Otulacz posiada regulowany kapturek z uroczymi uszami. Uszyty jest ze 100% bawełny. Najważniejsze cechy: • chroni przed chłodem i wiatrem, • 3-warstwowa budowa: kolorowa bawełna, antyalergiczna ocieplina i mięciutka bawełna o strukturze wafla, • może również służyć jako kocyk do wózka lub łóżeczka, • posiada otwory na 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, • optymalny rozmiar: 90.0 x 90.0 cm (+/- 2.0 cm), • wysoka jakość wykonania, • wyprodukowany w Polsce. Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temperaturze max. 30 stopni, • nie wybielać, • nie czyścić chemicznie, • prasować przy temperaturze max. 110 stopni. Skład: Poszycie: 100% bawełna Wypełnienie: 100% poliester

120,20 zł
108,18 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,02 zł

86
Otulacz do fotelika, leśna polana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz do fotelika, leśna polana
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Otulacz został stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach. Jest wygodny, a do tego bardzo praktyczny podczas podróży. Jest to alternatywa dla ciepłej odzieży dziecięcej. Dzięki otworom na pasy 3-punktowe jest bardzo funkcjonalny – nie trzeba rozpinać pasów, aby odkryć dziecko w nosidełku. Otulacz posiada regulowany kapturek z uroczymi uszami. Uszyty jest ze 100% bawełny. Najważniejsze cechy: • chroni przed chłodem i wiatrem, • 3-warstwowa budowa: kolorowa bawełna, antyalergiczna ocieplina i mięciutka bawełna o strukturze wafla, • może również służyć jako kocyk do wózka lub łóżeczka, • posiada otwory na 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, • optymalny rozmiar: 90.0 x 90.0 cm (+/- 2.0 cm), • wysoka jakość wykonania, • wyprodukowany w Polsce. Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temperaturze max. 30 stopni, • nie wybielać, • nie czyścić chemicznie, • prasować przy temperaturze max. 110 stopni. Skład: • poszycie: 100% bawełna, • wypełnienie: 100% poliester.

110,40 zł
99,36 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,04 zł

87
Otulacz do fotelika, boho brudny róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz do fotelika, boho brudny róż
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Otulacz został stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach. Jest wygodny, a do tego bardzo praktyczny podczas podróży. Jest to alternatywa dla ciepłej odzieży dziecięcej. Dzięki otworom na pasy 3-punktowe jest bardzo funkcjonalny – nie trzeba rozpinać pasów, aby odkryć dziecko w nosidełku. Otulacz posiada regulowany kapturek z uroczymi uszami. Uszyty jest ze 100% bawełny. Najważniejsze cechy: • chroni przed chłodem i wiatrem, • 3-warstwowa budowa: kolorowa bawełna, antyalergiczna ocieplina i mięciutka bawełna o strukturze wafla, • może również służyć jako kocyk do wózka lub łóżeczka, • posiada otwory na 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, • optymalny rozmiar: 90.0 x 90.0 cm (+/- 2.0 cm), • wysoka jakość wykonania, • wyprodukowany w Polsce. Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temperaturze max. 30 stopni, • nie wybielać, • nie czyścić chemicznie, • prasować przy temperaturze max. 110 stopni. Skład: Poszycie: 100% bawełna Wypełnienie: 100% poliester

120,20 zł
108,18 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,02 zł

88
Egzamin ósmoklasisty. Repetytorium. Teacher's Book + DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin ósmoklasisty. Repetytorium. Teacher's Book + DigiBook
Dostępny
22 szt.

Książka nauczyciela zawiera pełny materiał z książki ucznia z nadrukowanymi odpowiedziami do zadań i dodatkowe działy: Answer Section z przykładowymi wypowiedziami ustnymi i pisemnymi oraz Audioscripts z zapisem nagrań. Do książki nauczyciela dołączono kod umożliwiający pobranie cyfrowej wersji książki ucznia –DigiBooka. DigiBook to interaktywny odpowiednik publikacji drukowanej. Uczeń może wykonywać zadania w interaktywny sposób i otrzymywać natychmiastową informację zwrotną o poprawnych i błędnych odpowiedziach. DigiBook oferuje także dostęp do nagrań audio. Egzamin ósmoklasisty. Repetytorium to obszerna, starannie opracowana publikacja, zapewniająca gruntowne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Książka umożliwia skuteczne ćwiczenie i rozwijanie sprawdzanych na egzaminie umiejętności językowych poprzez szeroki wybór zadań typu egzaminacyjnego i wskazówki dotyczące technik ich wykonywania. Pozwala także powtórzyć i uzupełnić wiadomości z gramatyki oraz przypomnieć i poszerzyć słownictwo z wymaganych na egzaminie zakresów tematycznych. Repetytorium zostało przygotowane w oparciu o wymagania określone w podstawie programowej w zakresie języka obcego dla szkoły podstawowej oraz Informator o egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego od roku szkolnego 2018/2019. Repetytorium zawiera m.in: 14 modułów odpowiadających zakresom tematycznym wymienionym w podstawie programowej.

99,00 zł
86,13 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 12,87 zł

89
FCE for Schools Practice Tests 2. Student's Book + kod DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FCE for Schools Practice Tests 2. Student's Book + kod DigiBook
Dostępny
3 szt.

FCE for Schools Practice Tests is a set of eight complete practice tests written in line with the specifications for the FCE for Schools Examination and is aimed at candidates preparing for this exam or any other examinations at the same level of difficulty (CEF Level B2).

75,00 zł
65,25 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,75 zł

90
Zabawka nakręcana. Pies, 10 cm, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka nakręcana. Pies, 10 cm, mix wzorów
Mega Creative, Mega Creative - Import
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Nakręcany piesek od Mega Creative to zabawka, na widok której niejedna osoba się uśmiechnie. Nie wymaga zasilania bateriami. Zabawka posiada mechanizm nakręcający umożliwiający poruszanie się na płaskiej powierzchni. Występuje w różnych kolorach. Rozmiar produktu: 10.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

11,90 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

91
Zabawka Dla Dzieci Ślimak Świecąca Mega Creative 460276 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka Dla Dzieci Ślimak Świecąca Mega Creative 460276
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
43 szt.

Zalety produktu posiada efekty dźwiękowe oraz świetlne, posiada napęd- po naciśnięciu grzybka slimak jedzie do przodu, występuje w 3 wersjach kolorystycznych. Fajna propozycja dla malucha lubiącego wesołą zabawę. Kolorowa Ślimak podczas jazdy gra wesołą melodię oraz świeci. Zawartość zestawu Ślimak. Wymiary/waga/baterie wymiary produktu cm 11 cm, Wymiar opakowania DISPLAY dł. x wys. x gł. cm 33x13x27, waga produktu bez opakowania kg 0,12 kg, waga produktu w opakowaniu DISPLAY kg 1,04 kg, wymaga zasilania bateriami 3 x AG13-załączono do zestawu. Zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 9m . Pakowana w display po 6 szt. W kartonie zbiorczym po 54 szt.

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

92
Samolot z dźwiękiem, 17 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot z dźwiękiem, 17 cm
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
50 szt.

Cechy produktu: • efekty świetlne i dźwiękowe, • funkcja pull back, dzięki czemu po pchnięciu zabawka samodzielnie kontynuuje jazdę. Samolot Mega Creative to coś dla wielbicieli przestworzy. Bez wątpienia ta zabawka zapewni dziecku mnóstwo wspaniałej zabawy. W całości wykonany jest z plastiku. Rozmiar produktu: 17.0 x 9.0 x 16.0 cm Zasilanie: 3 x baterie AG13 (w zestawie)

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

93
Smoczki uspokajające (2 sztuki), rozmiar S, lawendowy i różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki uspokajające (2 sztuki), rozmiar S, lawendowy i różowy
BIBS
Niedostępny
Brak

Prostota i elegancja czyli klasyka w stylu retro to charakterystyka duńskich smoczków BIBS. Smoczek uspokajający w rozmiarze S z organicznego kauczuku naturalnego odpowiedni dla Noworodków ii Niemowląt od dnia narodzin. Kauczuk jest obecnie najczęściej wybieranym przez Mamy materiałem z którego produkowane są smoczki dla dzieci. Smoczki BIBS są wytrzymałe, miękkie i elastyczne, dzięki czemu dziecko przy odpowiedniej wentylacji podczas ssania czuje jakby ssało pierś Mamy. Osłonka została wyprofilowana tak aby nie dotykać do ust i brody Maluszka zapobiegając tym samym zaczerwienieniom, krostkom, wykwitom, wyprzeniom bakteryjnym czy poważniejszym zakażeniom skóry. Osłona dodatkowo posiada otworki dzięki czemu Maluszek łatwo oddycha trzymając smoczek w buzi. Każdy z elementów smoczka został zaprojektowany przy współpracy z neonantologami, dzięki temu uzyskano pełną ergonomię anatomiczną odpowiednią dla danego wieku rozwojowego Maluszka. Smoczki uspokająjące wykonane z organicznego kauczuku mogą być stosowane u dzieci od pierwszego dnia życia. Właściwości uspokajających smoczków BIBS wykonanych z organicznego kauczuku 100% bezpieczne 100% organiczny nie zawiera BPA 0% nie zawiera PVC 0% nie zawiera ftalanów 0% Made in Denmark Dlaczego warto wybrać smoczek z organicznego kauczuku hevea ? Organiczny kauczuk hevea jest w 100% naturalnym materiałem, a dzięki temu nietoksyczny i nie powoduje alergii. Bardzo niewiele dzieci jest uczulonych na naturalny kauczuk hevea, jakkolwiek przy pierwszym zastosowaniu należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie możliwe reakcje alergiczne i w przypadku ich wystąpienia zamienić smoczek na smoczek z silikonu medycznego. INFORMACJE Produkt wykonany jest z naturalnego kauczuku organicznego pozyskiwanego z drzew Hevea. Produkt jest naturalny i nie zawiera ropopochodnych toksyn np. BPA. Spełnia wymogi europejskie (EU) No. 321/2011. Produkt wykonano w Danii SKŁAD Smoczek: 100% naturalny kauczuk Hevea Osłonka: polipropylen (PP) WYMIARY średnica końcówki: 15 mm średnica słupka : 10 mm wysokość smoczka kauczuk Hevea: od 25 do 27 mm średnica tarczy: 45 mm INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA Przed pierwszym użyciem należy umyć produkt a następnie zalać wrzątkiem na 5 min. a następnie wyciągnąć i pozostawić do wystudzenia. Przed każdym użyciem należy umyć smoczek w wodzie z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Produkt nie nadaje się do mycia w zmywarce Produkt nie nadaje się do sterylizacji w mikrofalówce Smoczek należy wymieniać co 30 [intensywne użytkowanie] do 60 dni [okazjonalne użytkowanie] ze względów bezpieczeństwa i higieny. OSTRZEŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA TWOJEGO DZIECKA Produkt może być używany wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej Nigdy nie pozostawiaj smoczka w miejscu nasłonecznienia (bezpośredniej propagacji słonecznej), bezpośredniego ciepła lub w płynach lub urządzenia dezynfekujących dłużej niż jest to wskazane (w opisie płynu lub urządzenia), ponieważ może to skutkować osłabieniem smoczka a w skrajnych przypadkach jego zniszczeniem. Przed każdym użyciem należy sprawdzić stan smoczka, przekrzywiając go w każdym możliwym kierunku. Należy wyrzucić w przypadku jakichkolwiek oznak uszkodzenia lub osłabienia materiału.. Bardzo niewiele dzieci jest uczulonych na naturalny kauczuk hevea, jakkolwiek przy pierwszym zastosowaniu należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie możliwe reakcje alergiczne i w przypadku ich wystąpienia zamienić smoczek na smoczek z silikonu medycznego.

47,30 zł
Powiadomienie
94
Bujaczek 3w1, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bujaczek 3w1, szary
Kinderkraft
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.23

Kinderkraft Felio sprawdzi się już od pierwszych dni życia, w których posłuży jako bujaczek i leżaczek, a kiedy dziecko troszkę podrośnie, skorzysta z niego jako siedzisko. Utrzyma ono dziecko do wagi 18 kg. W zestawie dołączone są również zabawki z małym lustrem, które będą stymulować zmysły dziecka i rozwiną jego wyobraźnię, szczególnie podatną właśnie w tym początkowym okresie życia. O bezpieczeństwie dziecka podczas zabawy będą gwarantować 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Kinderkraft Felio można szybko złożyć do kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu nie zajmie zbyt dużo miejsca w pokoju.

208,90 zł
202,63 zł
Powiadomienie

Rabat 3,0%
oszczędzasz 6,27 zł

95
Pojazd Worxx Straż Pożarna z drabiną Mercedes w pudełku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Worxx Straż Pożarna z drabiną Mercedes w pudełku
Lena
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

127,90 zł
117,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

96
Schowek
52Um
Niedostępny
Brak

Gatunek: Rock, Rok wydania: 2010

37,90 zł
Powiadomienie
97
Rozmówki polsko-angielskie ze słowniczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-angielskie ze słowniczkiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Rozmówki przeznaczone są dla Polaków wyjeżdżających do krajów anglojęzycznych i słabo znających język angielski. Zawierają podstawowe pytania, odpowiedzi i zwroty w wersji brytyjskiej i amerykańskiej, umożliwiające porozumiewanie się w różnych typowych sytuacjach. Wszystkie wyrazy, zwroty i zdania opatrzone są wymową brytyjską i amerykańską, oraz poprzedzone odpowiednim kwalifikatorem (bryt. lub am.). Rozmówki zawierają: - 10 000 haseł i zwrotów, - współczesne słownictwo, - użyteczne wyrażenia, - wymowę brytyjską i amerykańską. Stanowią nieodzowną pomoc dla turysty.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

98
Polskie Boże Narodzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie Boże Narodzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Rewelacyjny pomysł na elegancki prezent świąteczny. Album zawiera opis tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, a także zbiór najpiękniejszychpolskich kolęd oraz pastorałek, m.in. Anioł pasterzom mówił, Dzisiaj w Betlejem, Gdy śliczna Panna. Zapis nutowy utworów został wzbogacony o akordy ułatwiające wykonanie początkującym muzykom zarówno na instrumentach klawiszowych, jak i gitarze. Ponadto w publikacji zgromadzono receptury na dania wigilijne znalazły się w niej przepisy na takie tradycyjne potrawy, jak zupa migdałowa, karp po żydowsku czy kutia. A ponieważ na świątecznym stole nie może zabraknąć wypieków, zamieszczono tu również receptury na typowo bożonarodzeniowe ciasta i ciasteczka.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

99
Rozmówki polsko-niemieckie ze słowniczkiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-niemieckie ze słowniczkiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.19

Rozmówki przeznaczone są dla Polaków podróżujących po krajach niemieckojęzycznych. Zawierają podstawowe pytania, odpowiedzi i zwroty umożliwiające nawet osobom nieznającym zupełnie języka niemieckiego porozumiewanie się w różnych typowych sytuacjach. Napisy, polecania i komunikaty zamieszczone są na początku rozmówek, w układzie alfabetycznym, w języku niemieckim, podczas gdy w pozostałej części wszystkie zwroty i zdania podane są najpierw w języku polskich, a ich odpowiedniki - po niemiecku. Rozmówki zawierają: - 10 000 haseł i zwrotów, - współczesne słownictwo, - użyteczne wyrażenia, - przystępnie opisane zasady wymowy języka niemieckiego.

7,10 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

100
Zestaw farma 500839 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw farma 500839
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.13

47,90 zł
43,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

Wróć do góry