hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.09.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 25 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Katedra (Jacek Dukaj), na drugim Labirynty przedszkolaka (Agnieszka Wileńska). Kolejny produkt to Dzieci z ulicy Awanturników wyd. 2020 (Astrid Lindgren) oraz Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy (Adam Roman , Lucjan Stapp).
1
Katedra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katedra
Dostępny529 szt.

Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć… Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik „Sagittarius” do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich. Izmir Predú poświęca się, by reszta załogi holownika przeżyła. Do jego grobu na zimnej, pozbawionej atmosfery planetoidzie ciągną pielgrzymki. Czy naprawdę zdarzają się tam cudowne uzdrowienia? Jeden z ozdrowieńców funduje na grobie Izmira Katedrę. Katedry się nie buduje, lecz sadzi; Katedra rośnie, dojrzewa, rozkwita. Coś lub ktoś wpływa na kod żywokrystu Katedry i trajektorię roju planetoid. Wysłany na Izmiraidy ksiądz Pierre Lavone ma rozstrzygnąć kwestię świętości i cudów Izmira Predú oraz odkryć tajemnicę Izmiraid – zanim planetoidy razem z Katedrą przepadną na wieczność w pustce międzygwiezdnej... Na podstawie opowiadania Jacka Dukaja powstał film Tomasza Bagińskiego nominowany do Oscara. Ale znana oscarowa animacja pokazuje jedynie ostatnie sceny, dlatego warto przeczytać książkę, aby samemu spróbować rozwikłać tajemnice planetoid, Katedry i żywokrystu. Unoszę głowę i przed oczyma mam kosmos. Rorschachowe wyciemnienia mgławic, rzekę Drogi Mlecznej, delikatne kwiaty gwiezdnych gromad, srebrny piasek odległych galaktyk, kwazarów, zgrzytliwe świetlne staccato pulsarów… A umysł to chłonie, obraca, organizuje, nazywa formy. Pierwsi kosmonauci, powracając z orbity, często mówili o doświadczeniu mistycznym. Dane im było obcować pośrednio z wysoką transcendencją. Kosmos – Katedra – oddziałują w ten sam sposób. - fragment tekstu

24,90 zł
16,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 8,71 zł

2
Labirynty przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynty przedszkolaka
Dostępny57 szt.

W tej książeczce znajdują się ćwiczenia dla najmłodszych dzieci. Podróż w świat labiryntów zachwyci malucha. Przedszkolak uczy się logicznego myślenia, analizuje i szuka rozwiązań. Wspaniała zabawa i nauka dla dzieci.

8,80 zł
4,93 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 3,87 zł

3
Dzieci z ulicy Awanturników wyd. 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
14,24 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,66 zł

4
Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy
Dostępny83 szt.

Zostań certyfikowanym testerem ISTQB!Poznaj sylabusZdaj egzaminZdobądź certyfikatZostań testeremBranża IT kusi licznymi ofertami pracy, atrakcyjnymi zarobkami i ciekawymi ścieżkami rozwoju nie tylko zawodowych programistów, lecz również osoby bez wykształcenia informatycznego czy doświadczenia w tej dziedzinie. Te ostatnie zwykle zaczynają karierę od roli testera aplikacji. Jednym z podstawowych wymogów stawianych początkującym testerom jest posiadanie certyfikatu ISTQB, uznawanego na całym świecie dokumentu świadczącego o opanowaniu najważniejszych kompetencji z zakresu kontroli jakości oprogramowania komputerowego.W sieci dostępnych jest sporo informacji na temat sylabusa i egzaminu umożliwiającego zdobycie podstawowego certyfikatu ISTQB, materiały te jednak często są niepełne lub nieaktualne. Aby uniknąć niepotrzebnej straty czasu oraz frustracji związanej z wielokrotnym podchodzeniem do egzaminu, warto sięgnąć po rzetelne źródło wiedzy. Książka Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy pozwoli Ci w krótkim czasie opanować materiał wystarczający, aby bez stresu poradzić sobie z procesem certyfikacji. Oprócz dokładnego omówienia treści nowego sylabusa w wersji 2018 v.3.1 znajdziesz tu również zestawy przykładowych pytań, które pomogą Ci sprawdzić swoje kompetencje i utrwalić zdobytą wiedzę. Książka zawiera:Omówienie struktury i zasad przeprowadzania egzaminuZestaw praktycznych rad pomocnych przy zdawaniu egzaminuDokładne omówienie treści sylabusa z licznymi praktycznymi przykładamiDefinicje pojęć (słów kluczowych) wymaganych na egzaminie73 oryginalne pytania testowe pokrywające wszystkie cele nauczania z sylabusa10 oryginalnych zadań, zgodnych z wymogami szkoleniowymi3 oficjalne przykładowe egzaminy ISTQB (120 pytań testowych)Poprawne odpowiedzi do wszystkich pytań i zadań wraz z obszernym uzasadnieniem

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

5
Gdzie jest Mikołaj? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Mikołaj?
Dostępny61 szt.

Była Wigilia i Mały Miś nie mógł się doczekać wizyty Świętego Mikołaja. „Mikołaj pojawi się zaraz po tym, jak pójdziesz spać” – powiedziała Mama Miś, ale jej synek nie miał ochoty iść do łóżka. Chciał zobaczyć Mikołaja. Nagle usłyszał jakieś bulgotanie… Co to za hałas? Ktoś jest na dole! Czy to naprawdę Święty Mikołaj?

34,99 zł
21,69 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

6
W krainie niedźwiedzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie niedźwiedzi
Dostępny35 szt.

Półwysep Kolski, dwunastoletni Lapończyk Muto w zastępstwie chorego ojca wyrusza na wielotygodniowe polowanie. Autor przedstawia nie tylko jego przygody i opisuje piękno przyrody, ale również sposoby polowania na zwierzynę oraz to, co myśliwy robi z nią po jej upolowaniu. W II RP książka była szkolną lekturą.

13,40 zł
7,77 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 5,63 zł

7
KRO. Kodeks rodzinny i opiekuńczy WYD.27/2020. Stan prawny: 7 września 2020 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KRO. Kodeks rodzinny i opiekuńczy WYD.27/2020. Stan prawny: 7 września...
Dostępny16 szt.

Stan prawny: 7 września 2020 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian, Przypisy od Redakcji, Czytelne hasła i teksty, Indeks rzeczowy.

10,60 zł
8,80 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 1,80 zł

8
Poświeć i odkryj. Dzika przyroda - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poświeć i odkryj. Dzika przyroda
YOYO
Dostępny30 szt.

Wyjmij tekturową latarkę z kieszeni na pierwszej stronie.Odkryj niesamowite zwierzęta i piękne rośliny w każdej z kolorowych scen.Eksploruj dziką przyrodę z tą wspaniałą książką. Świecąc kartonową lartarką za każdą sceną, młodzi odkrywcy poznają fascynujące życie dzikich zwierząt i roślin.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

9
Dziewczyna z Neapolu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z Neapolu
Dostępny4065 szt.

W świecie muzyki kochać kogoś znaczy wybrać ścieżkę najtrudniejszą z możliwych. Bo nic nie brzmi tak pięknie, jak pieśń miłości, ale nic też nie spala mocniej niż zdrada… Rosanna Menici, piękna Włoszka, która zrobiła zawrotną karierę w jednej z najsłynniejszych oper świata, spisuje dla syna pamiętnik, by wyjaśnić trudne uczucie, jakie łączyło ją z jego ojcem. Rosanna poznała Roberta w 1966 roku, kiedy śpiewała na rodzinnej uroczystości. Tego dnia znalazła miłość i drogę, jaką potem potoczyło się jej życie. Za radą dużo starszego Roberta Rosanna zaczęła uczyć się śpiewu, by po latach zostać najważniejszą solistką La Scali. Kiedy jako dorosła kobieta przekroczyła próg mediolańskiej opery, musiała zmierzyć się nie tylko z presją wywieraną na artystów, ale też z trudnym charakterem Roberta, którego mimo lat nie przestała kochać. I choć pojawiła się szansa na odwzajemnienie jej uczucia, na drodze stanęła im przeszłość…

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

10
Notatki wizualne. Jak je tworzyć i wykorzystywać na co dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatki wizualne. Jak je tworzyć i wykorzystywać na co dzień
Dostępny32 szt.

Rozbudź swoją kreatywność, zwiększ skuteczność swoich działań i przyciągaj uwagę odbiorców, tworząc notatki wizualne. Autorka, popularna trenerka i ilustratorka, znana jako Jadźka Rysuje, stworzyła książkę i zeszyt ćwiczeń w jednym, o tym, jak tworzyć notatki wizualne i wykorzystywać je w codziennej pracy. Jeżeli chcesz lepiej zapamiętać materiał ze szkoleń lub wykładów, szukasz sposobu na lepsze przyswajanie wiedzy, chcesz się dowiedzieć, jak uporządkować nadmiar przekazywanych ci informacji, to koniecznie zacznij stosować sketchnoting i notatki wizualne. Bo rysowanie i myślenie wizualne to umiejętność jak każda inna, czyli taka, której możesz się nauczyć.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

11
Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Audrey Hepburn. Uosobienie elegancji
Dostępny1237 szt.

Biografia Audrey Hepburn autorstwa jej syna. Słynna aktorka, ikona kina, jako matka, żona i córka. I jako kobieta, której nie wystarczyło bycie legendą – postanowiła wykorzystać swoją sławę, aby pomagać biednym i pokrzywdzonym. Opowieść o dziewczynce i jej stanowczej matce, która uczyła ją, jak być uczciwą i cenić ciężką pracę. Opowieść o dziewczynce, która przeżyła II wojnę światową i na zawsze zapamiętała, czym jest nędza, głód i cierpienie. Opowieść o dziewczynce, która nie bała się pracować i osiągnęła w życiu niezwykłą sławę. Opowieść o wielkiej gwieździe, która nie dostrzegała własnego blasku. Opowieść o żonie, która dwukrotnie nie zaznała szczęścia w małżeństwie, bo ciągle cierpiała po odejściu ojca. Pełna ciepła opowieść o wspaniałej aktorce, gwieździe światowego kina i niestrudzonej działaczce UNICEF-u. O dziewczynie ukochanej przez miliony ludzi – Audrey Hepburn. Książka, będąca czymś więcej niż hollywoodzką biografią, napisana przez syna Hepburn, zawiera blisko 300 unikatowych zdjęć z prywatnych archiwów rodziny aktorki oraz reprodukcje kilku jej obrazów.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

12
W lesie, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W lesie, wydanie 2
Dostępny48 szt.

Wszystkich ciekawskich małych odkrywców zapraszamy do wędrówki po lesie. W lesie jest mnóstwo rzeczy do zobaczenia. Na przykład: jakie zwierzęta żyją pod ziemią, czym się żywią? Co robią wiewiórki zimą? Gdzie się chowają młode jeże? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej pięknej, kolorowej książce.

32,99 zł
24,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

13
Kolory ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory ognia
Dostępny938 szt.

Nie ma takiego piekła, które pokonałoby tę kobietę. Luty 1927 roku. Cały Paryż zbiera się na pogrzebie wpływowego milionera, Marcela Péricourta. Jego finansowe imperium ma przejąć wnuk, ale los decyduje inaczej… Jednego dnia załamuje się całe życie córki Marcela, Madeleine, a ona sama orientuje się, że nie zostało jej nic, prócz nędzy i upadku. Madeleine przyjdzie zmierzyć się z niegodziwością ludzi, chciwością czasów, korupcją oraz niezdrową ambicją zarządców imperium jej ojca. Będzie musiała wykorzystać całą inteligencję, determinację oraz odziedziczony po ojcu instynkt, by przetrwać i odbudować życie i majątek, choć jej, jako kobiecie, nie przysługuje nawet prawo do podpisania czeku…

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

14
Powiem tylko raz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiem tylko raz
Dostępny2193 szt.

Trzy kobiety: policjantka, domniemana morderczyni i dawna ofiara, która teraz pomaga ścigać oprawców. Dwie traumatyczne historie, które łączą się, kiedy w pewnym domu zostają znalezione zwłoki. I rodzinny sekret, skryty głęboko pod warstwami półprawd i kłamstw. Przed szesnastoma laty Evie Carter przyznała się do przypadkowego zastrzelenia ojca. Teraz policja zastaje ją nad ciałem męża. Z pistoletem w dłoni. I zadaje pytanie, czy podobny wypadek może zdarzyć się tej samej osobie dwa razy… Zdjęcie zastrzelonego męża Evie obiega media. Wtedy rozpoznaje go pewna kobieta, Flora – ale nie widzi w nim ofiary, lecz jednego z oprawców, którzy bezpowrotnie zniszczyli jej życie. Aby odkryć prawdę musi przypomnieć sobie wszystkie szczegóły swojego porwania, wszystko, o czym przez lata chciała zapomnieć. Wraz z policjantką D.D. Warren i agentką FBI Kimberly Quincy będą musiały odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

15
Operacja Singe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Singe
Dostępny60 szt.

Wenezuela, rok 2013. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają, że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej. Łodyna musi sprawdzić jeszcze jeden trop. Wszystko wskazuje na to, że na jednej z wysp ukryte zostały materiały przywiezione tam przez jednego z żołnierzy z armii Andersa. Tajne dokumenty, które zaginęły tuż po 1939 roku, w trakcie wojny, stały się obiektem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Zawartość paczki, w której znalazły się również ryciny Albrechta Dürera, może przechylić szalę na arenie politycznej blisko siedemdziesiąt lat po zakończeniu wojny. Pętla wokół Łodyny zacieśnia się jeszcze bardziej – po zakończonej misji w Bagdadzie wszedł w posiadanie listy, którą zainteresowani są zarówno Rosjanie, jak i Amerykanie. Osaczony z każdej strony, niepewny, czy pogłoski o krecie w polskim wywiadzie okażą się prawdziwe, Łodyna musi zdecydować, co zrobić dalej. Z każdym dniem niebezpieczeństwo wzrasta. Kontynuacja bestsellerowej Operacji Rafael. Marcin Faliński i Marek Kozubal po mistrzowsku konstruują szpiegowską intrygę. Bogate w historyczne i polityczne detale Wenezuela, Wiedeń, Bliski Wschód czy Rumunia stają się areną międzynarodowej wywiadowczej rozgrywki.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

16
Huragan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Huragan
Dostępny23 szt.

Zbiór nowel przedstawiających życie w koloniach francuskich i angielskich początkiem XX wieku. Spis treści: • Huragan, • Los królewskiej żony (Z życia afrykańskich kolonii), • Pomysł białych diabłów, • Zbrodnia szeryfa z Balasor (Z podróży po Indiach), • Wicher. Opowieść z życia Arabów współczesnych.

16,00 zł
11,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

17
Uzdrawiająca moc uważności. Nowy sposób na życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiająca moc uważności. Nowy sposób na życie
Dostępny56 szt.

W Uzdrawiającej mocy uważności pionier światowego ruchu mindfulness opowiada, jak w twórczy sposób zmienić stosunek do własnego ciała i umysłu. Dowiadujemy się, na czym polega neuroplastyczność i jak działa mózg, jak medytacja wpływa na naszą biologię i zdrowie oraz jak uważność pomoże nam poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami, w tym z własną śmiertelnością, byśmy w pełni wykorzystali każdą daną nam chwilę. Ta głęboko osobista, a także „głęboko optymistyczna książka, zakorzeniona w rzetelnej nauce oraz pełna praktycznych wskazówek” (dr med. Andrew Weil) spełni oczekiwania wszystkich czytelników zainteresowanych wpływem uważności na fizyczne i emocjonalne uzdrowienie.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

18
Kraina umarłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina umarłych
Dostępny57 szt.

„Trzymający w napięciu thriller o świecie, w którym perwersja nie ma granic” – „Le Figaro”. Kiedy komendant Corso rozpoczynał śledztwo w sprawie serii zabójstw striptizerek, był przekonany, że to klasyczna sprawa kryminalna. Pomylił się: to był zaciekły pojedynek. W walce na śmierć i życie głównym podejrzanym okazał się Philipp Sobieski – malarz, zwyrodnialec, morderca. Ten pojedynek to jednak także wędrówka po labiryncie pornografii, BDSM i wszelkiego rodzaju perwersjach. Mroczna kraina, w której zagubi się także Corso, będzie dla niego drogą lekcją. Komendant odkryje, że rzeczywistość postrzegana okiem policjanta i budowana przez niego z dowodów może runąć jak domek z kart, a za jednym mordercą kryje się inny, zwłaszcza gdy wszystko rozgrywa się w świecie, w którym źródłem rozkoszy jest... zło. „Autor igra z naszymi nerwami. Od pierwszej do ostatniej strony toczy się zapierające dech w piersiach śledztwo” – „Gala”. „Ta książka ma w sobie wszystko: zwroty akcji, fałszywe tropy, prawdziwych złoczyńców, przede wszystkim jednak jest portretem społeczeństwa i epoki, hiperrealistyczną opowieścią” – „Europe 1”. „Grangé staje się coraz bardziej mroczny. Porażający thriller” – „Le Parisien”.

43,90 zł
34,24 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,66 zł

19
Rajskie ptaki, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rajskie ptaki, wydanie 2
Dostępny36 szt.

Parna czerwcowa noc. W odrestaurowanym dworku miejscowych notabli odbywają się długo oczekiwane zaręczyny ich syna Eryka z piękną dziewczyną. Dom tonie w kwiatach, a szampan leje się strumieniami. Uroczystość zostaje przerwana tuż po północy. Narzeczona znika z posiadłości w tajemniczych okolicznościach. Na miejsce zostaje wezwana policyjna detektyw Julia Krawiec, której asystuje nowa podopieczna Michalina Bodnar. Początkowe podejrzenia policji, że narzeczona Eryka rozmyśliła się i w kontrowersyjny sposób zrezygnowała ze zbliżającego się ślubu, szybko zostają zweryfikowane. W miasteczku dochodzi bowiem do kolejnych incydentów, które Julia musi powiązać ze sprawą zaginionej dziewczyny. Tymczasem atmosfera w bogatym domu Kornatowskich staje się coraz bardziej napięta. Rodzina, której celem do tej pory było utrzymywanie wzorowego wizerunku, okazuje się daleka od ideału… Marta Zaborowska – z wykształcenia politolog, zawodowo związana z jedną z międzynarodowych instytucji finansowych. Jej debiutancka powieść Uśpienie (2013) odniosła duży sukces czytelniczy. W kolejnych latach ukazały się jeszcze dwie powieści z bezkompromisową detektyw Julią Krawiec w roli głównej – Rajskie ptaki oraz Gwiazdozbiór, za który otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. Autorka pracuje obecnie nad powieścią z zupełnie nowymi bohaterami.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

20
Rebeka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rebeka
Dostępny1434 szt.

Powieść nagrodzona National Book Award. Adaptacja na Netflixie. Książka, która zainspirowała Alfreda Hitchcocka i Stephena Kinga. Ten drugi otwarcie przyznaje, że to jedna z najważniejszych książek w jego życiu. Podczas wyprawy na Riwierę Francuską nieśmiała dziewczyna poznaje zamożnego wdowca, Maxima de Wintera, i po krótkiej znajomości zgadza się za niego wyjść. Szczęśliwe chwile kończą się, kiedy małżeństwo przyjeżdża do Manderley – rodzinnej posiadłości Maxima. W mężczyźnie zachodzą niewyjaśnione zmiany, a nowa pani de Winter uświadamia sobie, że w ogóle go nie zna… Pozbawiona przyjaciół dziewczyna zostaje sama w ogromnej rezydencji, gdzie wciąż unosi się duch poprzedniej żony Maxima – Rebeki – która zginęła tu rok wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach. Nowa pani de Winter postanawia odkryć, kim była jej doskonała poprzedniczka i jaki straszny los spotkał ją w Manderley…

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

21
Bez strachu. Dziennik współczesny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez strachu. Dziennik współczesny
Dostępny60 szt.

Wstrząsający i liryczny, smutny i wesoły, pełen ciepła i ostro tnący łajdaków, melancholijny i szyderczy… zapis czy urywki z bardzo bogatego życia sprzed wojny, z czasów ludobójstwa, czasów mniejszych i większych świństw Polski socjalizmu i wreszcie współczesnych, w których życie autora, jak i nasze przeplata się z bezsensowną polityką. Wspaniała literatura w chronologicznym zapisie miesięcy i lat, o których autor tak subiektywnie i sugestywnie opowiada, że wystarczy na chwilę się w niej zagłębić, by poczuć to co on. …X 1945 - W hotelu Sejmowym przyjmował grupę towarzysz Szleyen, „Hiszpan”, teraz wysoki działacz partyjny, erudyta. Tak, to wszystko jeszcze byli inteligenci. Szleyenową uważano za wybitną tłumaczkę literatury hiszpańskiej. Po wojnie Szleyenowie adoptowali dwie dziewczynki, sieroty. W marcu 1968 odchowane już dorosłe panny zwróciły się do władz partyjnych, że nie chcą być córkami żydowskich rodziców. Żeby unieważniono adopcję. Partia przywróciła im katolickie nazwisko. Samotna już wtedy Szleyenowa została opuszczona przez dziewczyny, które zdążyła pokochać… …Opowiada Kurkiewicz, że był „przez krótką chwilę samozwańczym, niezrzeszonym aktywistą antynikotynowym”. Wybrał w pociągu miejsce w wagonie „dla niepalących”. W korytarzu dużo było dymu. Pyta konduktora: „Czy to wagon w całości dla niepalących?”. „A tak”. „Czyli nikomu nie wolno palić?” „Nie wolno”. Po chwili konduktor, wspaniałomyślnie: „Ale zapal pan sobie!”. Czy nie powiedziałem kiedyś w wywiadzie: „Cudowny kraj ta Polska!”? Można palić tam, gdzie nie wolno. Można głosić nienawiść, rasizm, antysemityzm – chociaż prawo tego zabrania. Można kontynuować przemarsz faszystowski, chociaż ratusz nakazał manifestację rozwiązać. „Wyspa wolności!”...

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

22
Popiół i róże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popiół i róże
Dostępny164 szt.

Piękna Żydówka Eleonora trafia wraz z siostrą Ireną do Auschwitz. Przypadek sprawia, że właśnie tam występuje jako baletnica na urodzinach u jednego z esesmanów. Wbrew logice kata i ofiarę zaczyna łączyć zakazane uczucie. Sprawę komplikuje fakt, że serce Ireny także zaczyna bić mocniej na widok esesmana. Siostry zaczynają rywalizację o uczucie jednego mężczyzny. Jaki finał będzie miała ta historia? Melania, chcąc za wszelką cenę przeżyć obozowe piekło, zaczyna pracę w Kommandzie Puff, domu publicznym otwartym w 1943 r. przez SS w głównym obozie. Jej walka o przetrwanie przeplata się z opartą na faktach relacją z funkcjonowania esesmańskiego domu publicznego. Właśnie tutaj, w samym sercu piekła, Melania poznaje wrażliwego Andrzeja. Rodzące się uczucie pozwala jej przetrwać najokrutniejsze upokorzenia. Madame Ganthier, ceniony chirurg, po latach wyznaje, że pracowała w Auschwitz obok samego diabła ? doktora Mengele. Do jakich zachowań została zmuszona? Czy w takim miejscu można ocalić człowieczeństwo, zwłaszcza że kobieta w sekrecie zaczyna uwieczniać dowody zbrodni na swoich portretach? Czy jej prace ujrzą kiedyś światło dzienne? Mdlejąca na widok krwi Marianna przyłącza się do partyzantów. Czy będzie w stanie wykonać operację, gdy pacjentem będzie jej ukochany mężczyzna? Poznaj niezwykłe historie zwykłych ludzi rzuconych w wir wojny ? dynamiczne, pełne niespodziewanych zwrotów akcji. W mrocznych czasach drugiej wojny światowej sposobem na przetrwanie stają się uczucia ? silniejsze niż upodlenie, silniejsze niż śmierć. Opisana z niezwykłą wrażliwością podróż w głąb nazistowskich obozów i wojennej rzeczywistości. Opowieści o heroicznej walce o przetrwanie, a przede wszystkim o miłości, która daje niezwykłą siłę, by zejść do piekła i to piekło przetrwać. Niezwykły, wysublimowany portret ludzkich zachowań i relacji w codziennym życiu, w samym sercu wojny. Maria Kocot urodziła się i mieszka w Bytomiu. Z wykształcenia doktor nauk ekonomicznych, wykładowca śląskich uczelni. Mama trójki wspaniałych Dzieci. Jak mówi, nie potrafi żyć bez filiżanki herbaty i ?słowa pisanego. Jej opowieści przesycone są niezwykłą wrażliwością, wiarą w człowieka i kobiecym spojrzeniem na świat. Piórem kreśli delikatny, wysublimowany obraz ludzkich zachowań. Umiejętnie przenosi czytelnika do czasów sprzed kilkudziesięciu lat. Jej bohaterowie prezentują całą gamę uczuć w myśl zasady, że nie ma postaci czarno-białych, że płynna jest granica pomiędzy katem i ofiarą. Zresztą pomiędzy nimi też może zrodzić się uczucie? Jej historie wielokrotnie nagradzane były prestiżowymi, ogólnopolskimi nagrodami: Laureat XXXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego (I miejsce), Laureat V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ?Pod Poetyckim Zawołaniem Rocha Sęczawy? (I miejsce), Laureat V Ogólnopolskiego Konkursu ?Racibórz prozą zaczarowany? 2018 (wyróżnienie), Laureat VI Ogólnopolskiego Konkursu ?Racibórz prozą zaczarowany? 2019 (wyróżnienie), Laureat XVII Ogólnopolskiego Konkursu im. Marii Komornickiej (I miejsce), Laureat XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ?Gniewińskie Pióro? (III miejsce), XXXIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego (nagroda specjalna) Laureat Ogólnopolskiego Konkursu ?Ikarowe Strofy?

31,90 zł
28,39 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,51 zł

23
Gwiazdozbiór, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdozbiór, wydanie 2
Dostępny39 szt.

Fabryką talentów, podwarszawską szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wstrząsa informacja o śmierci jednego z wychowanków. Wkrótce zamordowani zostają kolejni uczniowie, a autopsja u każdego z nich wykazuje postępujące kalectwo, przekreślające ich drogę do sławy. W trakcie śledztwa, prowadzonego przez policyjną detektyw Julię Krawiec, do warszawskiej ASP wpływa list z rysunkami zamordowanych dzieci. Ktoś uwiecznia moment ich śmierci na swoich pracach. Julia musi odnaleźć autora rysunków zanim dojdzie do kolejnego zabójstwa. Marta Zaborowska – z wykształcenia politolog, zawodowo związana z jedną z międzynarodowych instytucji finansowych. Jej debiutancka powieść Uśpienie (2013) odniosła duży sukces czytelniczy. W kolejnych latach ukazały się jeszcze dwie powieści z bezkompromisową detektyw Julią Krawiec w roli głównej – Rajskie ptaki oraz Gwiazdozbiór, za który otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. Autorka pracuje obecnie nad powieścią z zupełnie nowymi bohaterami.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

24
W komnatach Wolf Hall, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W komnatach Wolf Hall, wydanie 3
Dostępny42 szt.

Powieść nagrodzona najbardziej prestiżowymi literackimi wyróżnieniami, m.in. Man Booker Prize oraz National Book Critics’ Circle Award. Dzieło bijące rekordy sprzedaży na całym świecie! Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król poniósłby niespodziewanie śmierć, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VIII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa Anny Boleyn. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, kardynał Wolsey; następstwem jest wieloletnia walka pomiędzy Kościołem i Koroną. Gdy trwa impas, na scenie pojawia się Tomasz Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów, demon energii... „To piękna i głęboko ludzka książka, autorka w ciemnym lustrze odbiła nasz własny świat... Hilary Mantel jest jedną z najodważniejszych i najbardziej błyskotliwych angielskich pisarek” – „Observer”. „Oszałamiająca, olśniewająco dobra powieść” – „Daily Mail”. „Kapitalna powieść historyczna, którą mógłby zamówić dla poprawy swego wizerunku Thomas Cromwell. Gdyby nie zginął 469 lat przed jej wydaniem” – Marta Mizuro, „Przekrój”.

49,90 zł
38,92 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 10,98 zł

25
Puzzle 180 elementów. Batman - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 180 elementów. Batman
Clementoni, 180
Dostępny141 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 104 elementów, przedstawia motyw z popularnego filmu „Batman”. Jak szybko jesteś w stanie go złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle są wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zagięcia i niszczenie. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.5 x 33.5 cm

14,90 zł
13,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,79 zł

26
Dekameron - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekameron
Dostępny5 szt.

Przedstawiona publikacja to zbiór stu opowieści, które w ciągu dziesięciu dni 1348 roku opowiada sobie grupa dziesięciu szlachetnie urodzonych florentczyków (siedem pań i trzech młodzieńców), którzy schronili się przed zarazą w okolicach Florencji. Każdy dzień miał swój temat zadany przez kolejno wybieranych „króla” lub „królową”. Nowele stanowią opis obyczajów w epoce włoskiego renesansu, dając wyraz z jednej strony bujnemu życiu, pełnemu miłości i przygód erotycznych, z drugiej zaś wyrażając podziw dla inteligencji, sprawności ludzkiego umysłu, bystrości i sprytu. Głównym motywem opowiadań jest miłość: małżeńska i pozamałżeńska, zmysłowa i platoniczna, tragiczna i idylliczna.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

27
Siła koncentracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła koncentracji
Dostępny9 szt.

Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza? Jeśli z trudem powstrzymujesz się przed zerkaniem na swój telefon co kilka minut albo padasz ofiarą innych cyfrowych rozpraszaczy, nie jesteś sam. Choć opanowaliśmy umiejętność wykonywania wielu zadań jednocześnie, to jak udowadnia Brian Solis, permanentne rozkojarzenie i multitasking mogą mieć zgubne konsekwencje. Problemy z utrzymaniem koncentracji, zaburzenia zdolności krytycznego myślenia, niedobory snu, poczucie zwątpienia w siebie i obniżenie kreatywności to jedynie część ich efektów ubocznych. Dzięki tej książce nauczysz się, jak wykorzystać siłę skupienia i koncentracji, aby przejąć kontrolę nad własnym życiem.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

28
Opowieści Wigilijnej Gwiazdki. Święty Mikołaj na dobry sen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści Wigilijnej Gwiazdki. Święty Mikołaj na dobry sen
NiedostępnyBrak

Skrzyp, skrzyp – łóżko zaskrzypiało. Chrap, chrap – Pimpuś zachrapał. Puk, puk! – Księżyc zastukał w okno Julci i zaprosił ją do wspaniałej zabawy! Poczytajmy wspólnie o tym, co najpiękniejsze. Bożonarodzeniowe historie pełne ciepła, miłości i bliskości.

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

29
Menedżer na starcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menedżer na starcie
Dostępny13 szt.

Gratulacje, jesteś menedżerem! Z chwilą gdy przyjmiesz ten zaszczytny tytuł, wystrzelą korki szampana i rozpocznie się nowy, ekscytujący rozdział twojej kariery, prawdopodobnie spłynie na ciebie otrzeźwiająca prawda: nie masz pojęcia, co dalej. Dokładnie tak czuła się Julie Zhuo, kiedy w wieku dwudziestu pięciu lat jako zupełna nowicjuszka objęła stanowisko menedżerskie. Wpatrywała się w długą listę stojących przed nią wyzwań – od rekrutacji i redukcji, przez organizację spotkań i prowadzenie korespondencji, aż po planowanie i promocję – a w jej głowie kłębiły się tysiące pytań i obaw. Jak kierować pracą zespołu, by przynosiła wymierne korzyści? Jak stać się mentorem rozwoju swoich podwładnych? Jak być pewnym siebie liderem w nowych, nieoczekiwanych okolicznościach? Dziś, mając na koncie pracę z zespołami liczącymi nawet setki osób, Julie chce podzielić się z innymi swoją najważniejszą lekcją: nikt nie rodzi się wielkim menedżerem, ale każdy może nim zostać. Jeśli trzymasz w dłoniach tę książkę, jesteś na dobrej drodze do tego celu. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w pracy, czy doświadczonym liderem, czy też chcesz awansować, ta książka pozwoli ci się stać takim menedżerem, jakiego sam chciałbyś mieć.

54,90 zł
46,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,23 zł

30
Sny wstaną? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sny wstaną?
Dostępny18 szt.

Publikacja przedstawiająca sylwetkę Łukasza Cieplińskiego oraz pisane przez niego do żony i syna grypsy. Są one świadectwem niepokojów i nadziei pokolenia mordowanego przez komunistów, są testamentem Polski Walczącej.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

31
Dziennik 1954 (wydanie ilustrowane) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik 1954 (wydanie ilustrowane)
Dostępny12 szt.

W książce tej jest wszystko, czego można chcieć się dowiedzieć o życiu w socjalizmie. Oczywiście życiu inteligenta. A szczególnie inteligenta warszawiaka. Na kartach Dziennika 1954 spotkamy Herberta, Jasienicę, Kisiela, Turowicza, by wspomnieć tylko tych, których wspominać warto. Poznajemy też prozę i poezję bytowania młodego pisarza, świetnego obserwatora, znakomitego stylisty, którego wkrótce pozbyto się z Polski na stałe. Sam Tyrmand pisze o Dzienniku tak: Tak, chodzi o świadectwo dla samego siebie, o wystawienie świadectwa memu życiu, moim pragnieniom i myślom, mojej epoce, z którą jestem związany nieskończonością węzłów. Ma to być świadectwo z pierwszej ręki, złożone przez stosunkowo najlepiej zorientowanego w danej sprawie świadka. Ale – częściowo nie. Tak silnie pożądam sprawdzenia samego siebie, mych słuszności i niesłuszności, mych możliwości i zdolności, a więc tego, czego tak uparcie odmawia mi moja aktualna sytuacja. Nie mam talentu kontemplacji ani daru tworzenia w imię samego aktu tworzenia. Jak powiedział mi ostatnio Kisiel, noszę w sobie wielką potrzebę i umiejętność dzielenia się z ludźmi moją wewnętrzną pracą myśli. Z najgłębszego powołania czuję się dziennikarzem, stąd konstrukcje mych przemyśleń ulegają dezaktualizacji, ponadto nie wierzę w możliwość własnego wysiłku nad kompozycją dzieła sztuki nieprzeznaczonego dla kogoś konkretnego w czasie i przestrzeni. Dlatego zdecydowałem, że dziennik przyniesie mi ulgę.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

32
Lustro i światło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lustro i światło
Dostępny82 szt.

Zwieńczenie bestsellerowej trylogii dwukrotnej laureatki Bookera. Dalszy ciąg historii Tomasza Cromwella na tle upadku Anny Boleyn. Triumfalne zamknięcie trylogii, którą rozpoczęły nagrodzone Bookerem: W komnatach Wolf Hall i Na szafocie. Książka śledzi ostatnie lata Thomasa Cromwella, chłopca znikąd, który wspina się na wyżyny władzy. Otrzymujemy portret drapieżnika i ofiary, zaciekłej walki między teraźniejszością a przeszłością, między wolą królewską a wizją zwykłego człowieka: współczesny naród tworzący się przez konflikt, pasję i odwagę. Historia zaczyna się w maju 1536 rok: Anne Boleyn nie żyje ścięta przez wynajętego francuskiego kata. Gdy jej szczątki są pogrążone w zapomnieniu, Cromwell je śniadanie ze zwycięzcami. Syn kowala z Putney wyłania się z wiosennej krwawej łaźni, aby kontynuować wspinaczkę do władzy i bogactwa, podczas gdy jego potężny mistrz, Henryk VIII, osiada na krótkotrwałym szczęściu ze swoją trzecią królową, Jane Seymour. „Hilary Mantel napisała epos, który dla Anglików jest tym, czym Eneida dla Rzymian oraz Wojna i pokój dla Rosjan”. – The Telegraph

59,90 zł
46,72 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,18 zł

33
Roller Girl. Dziewczyna z pasją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roller Girl. Dziewczyna z pasją
Dostępny63 szt.

Bestsellerowa, entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i czytelników na całym świecie powieść graficzna dla dzieci. Książka uzyskała status wielokrotnego bestsellera „New York Times” i została wyróżniona licznymi nagrodami literackimi, w tym prestiżową nagrodą „Newbery Honor”. 12-letnia Astrid wraz z przyjaciółką Nicole ogląda fascynujące kobiece zawody wrotkarskie Roller Derby. Astrid chce spróbować swoich sił w tym sporcie i zapisuje się na letni obóz. Nie wie jeszcze, że nowa pasja kosztować ją będzie nie tylko mnóstwo pracy, ale także podda próbie przyjaźń z Nicole. Przed Astrid trudny czas pełen wyzwań, który wywróci jej świat do góry nogami i sprawi, że będzie musiała odnaleźć w nim siebie na nowo. To wyjątkowa niezwykle zabawna i mądra historia o przełamywaniu własnych słabości w pogoni za marzeniami, sile przyjaźni, dojrzewaniu, relacjach i wartościach.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

34
Szóste dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szóste dziecko
Dostępny30 szt.

Kolejna powieść porównywanego do Stephena Kinga autora Czwartej małpy i Piątej ofiary. Książki o detektywie Samie Porterze odniosły międzynarodowy sukces, prawa zostały sprzedane do kilkudziesięciu krajów. Wyczekiwana finałowa część niesie ze sobą nieoczekiwane zwroty akcji. Detektywowi Samowi Porterowi słowa „Ojcze, wybacz mi” przywołują dawno zapomniane wspomnienia; celowo pogrzebaną przeszłość. Dla Ansona Bishopa stają się pomostem łączącym dzieciństwo z teraźniejszością i powodem do ujawnienia ukrytej od dawna prawdy. Kilka słów, zapisanych obok każdego ciała, łączy ofiary z nieuchwytnym mordercą, w tym samym momencie pozostawiającym po sobie trupy na przestrzeni całych Stanów Zjednoczonych. FBI wpada w panikę – tym bardziej że w jego szeregach szerzy się korupcja. Kiedy Anson Bishop, główny podejrzany w sprawie Zabójcy Czwartej Małpy, ujawni swoją historię, zmieni zupełnie nie tylko kierunek śledztwa, ale też życie wszystkich zaangażowanych.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

35
Julka. Lalka bobas w kurteczce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julka. Lalka bobas w kurteczce
Smily Play
Dostępny45 szt.

Lalka Julka lubi, kiedy się nią opiekujesz i zabierasz ze sobą na spacery. Miękka lalka jest ubrana w czapkę, kombinezon z prążkowanymi spodniami i pikowaną kurtkę z kapturem. Lalka, po naciśnięciu na brzuszek: • mówi po polsku pełnymi zdaniami, • śpiewa piosenkę, • opowiada bajkę o Złotowłosej i 3 misiach. Podczas zabawy lalkami, zachodzą silne procesy sensoryczne, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Dziecko, podczas zabawy lalką odbiera w mózgu sygnały, które następnie przetwarza i odpowiada, odpowiednio reagując. Lalki to nierozłączny element dzieciństwa. Zachęcają do aktywnej oraz kreatywnej zabawy, dają również możliwość stworzenia własnego świata. Dzięki nim uczymy się opiekuńczości oraz wrażliwości. Z lalką dziecku łatwiej jest wkroczyć w świat radości, strachu, euforii i smutku. Noszenie, kołysanie, przytulanie lalki przynosi wiele pozytywnych emocji i pozwala na harmonijny rozwój. Poprzez zabawę pobudza rozwój systemów sensorycznych. Wysokość lalki: 32.0 cm Wymiary produktu: 17.0 x 33.0 x 9.5 cm. Zasilanie: 3 baterie AG13 (dołączone)

55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

36
Na polach Grunwaldu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na polach Grunwaldu
Dostępny21 szt.

Z okazji przypadającej w tym roku 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Wydawnictwo Kameleon szykują się dwie wyjątkowe pozycje:NA POLACH GRUNWALDU.W tomie autor przedstawia przebieg bitwy, zgodny z najnowszymi ustaleniami naukowców.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

37
Pieski uczą liczenia. Cyfry, liczby, zadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieski uczą liczenia. Cyfry, liczby, zadania
Dostępny39 szt.

Pieski zapraszają do zabawy i nauki. Poznaj cyfry i liczby i rozpocznij swoje pierwsze przygody z matematyką.Liczenie, pisanie, uzupełnianie, ciekawe zadania dla początkujących.Doskonała pozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

8,80 zł
6,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,46 zł

38
Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejś...
Dostępny9 szt.

Jeśli chcesz być skutecznym liderem, musisz się zmieniać. Nie możesz być wciąż taki sam, nie możesz tak samo myśleć i działać, jeśli liczysz na sukces w świecie, który nie pozostaje taki sam. Chcąc osiągnąć doskonałość w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, liderzy muszą być zwinni i zdolni do adaptacji – kluczem jest nauczenie się, jak dokonywać przemian przywództwa. W książce Leadershift. Przemiana przywództwa ekspert w dziedzinie przywództwa i bestsellerowy autor, John C. Maxwell, pokazuje, jak przyśpieszyć swoją karierę dzięki umiejętności elastycznego dopasowania się do nowych warunków.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

39
Kotek chodzący na smyczy biały Natalia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotek chodzący na smyczy biały Natalia
Artyk
Dostępny30 szt.

Funkcje: sterowany przewodowo, chodzi do przodu, miauczy, rusza ogonkiem i główką.

88,00 zł
76,56 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,44 zł

40
Zjeżdżalnia dla piłeczek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zjeżdżalnia dla piłeczek
Smily Play
Dostępny67 szt.

Bogato nasycona kolorystyka zjeżdżalni i piłeczek przyciąga uwagę malucha. Sensoryczna zjeżdżalnia ma trwałą podstawę. Podczas zabawy zjeżdżalnią Smily Play, dziecko rozwinie zdolności manualne, a także zaobserwuje związek przyczynowo-skutkowy, którego będzie twórcą. Zawartość opakowania: • zjeżdżalnia, • 4 różnokolorowe piłeczki. Zjeżdżalnia rozwija umiejętności: • poznawcze – rozwija ciekawość, • rozwój fizyczny – rozwija dużą motorykę i koordynację, • rozwój społeczny – rozwija emocje. Wysokość: ok. 35.0 cm

84,26 zł
75,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,43 zł

41
Syryjska legenda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syryjska legenda
Dostępny32 szt.

Światowej sławy archeologowie, Tim Mayer i Sara Frei, zostają wezwani do Berna. Od pełnomocnika Rady Federalnej dowiadują się, że jakiś czas temu niejaki Mark Radke przekazał szwajcarskiemu rządowi mapę składająca się z dwudziestu trzech kart zapisanych w języku pragermańskim. Prowadzi ona do Syrii, gdzie najprawdopodobniej ukryte zostały dzieła sztuki zrabowane przez nazistów podczas drugiej wojny światowej. W międzyczasie zostaje porwana córka znanego profesora Bertranda Cologne, pracownika ośrodka badawczego CERN, który w najbliższych dniach zamierzał zaprezentować światu swój najnowszy wynalazek Magnetron. Czy zakrojona na szeroką skalę ekspedycja archeologiczna ma jakiś związek z porwaniem Laury Cologne? I jaką rolę w tej piekielnej intrydze gra Mark Radke, który jakiś czas temu zaczął spotykać się z córką profesora? Wspaniałe pustynne krajobrazy, stare zamki, podwodne jaskinie, zabytkowe miasta przedwojennej Syrii, nieprawdopodobna legenda i skrywana przez lata tajemnica, której ujawnienie odciśnie piętno na losach współczesnego świata. Przygoda i sensacja najwyższych lotów.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

42
Tylko dla ciebie. Kreatywny poradnik Self-Care - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko dla ciebie. Kreatywny poradnik Self-Care
Dostępny72 szt.

Czy czasem masz wrażenie, że świat pędzi, a ty nie możesz za nim nadążyć? Przytłacza cię nadmiar obowiązków? Coraz gorzej z twoją kondycją fizyczną i psychiczną? Żyjemy w świecie pełnym ciągłej presji, bodźców, nieustannego pośpiechu i dążenia do perfekcjonizmu. Zawsze znajdzie się coś do zrobienia, coś do ulepszenia, ktoś, kto o coś cię prosi i jakiś e-mail, na który należałoby odpisać. Jak się w tym wszystkim odnaleźć i nie zapomnieć o sobie - bez wyrzutów sumienia? Czas zadbać o siebie! Self-care to odpowiedzialność za swoje potrzeby, zarówno te emocjonalne, psychiczne jak i fizjologiczne. Jeśli zatroszczysz się o nie, uzyskasz równowagę, która jest kluczem do poprawy samopoczucia i lepszej jakości życia. Jeśli tego właśnie potrzebujesz - ta książka jest tylko dla ciebie! Poprzez 101 kreatywnych zadań nauczysz się słuchać swojego ciała i uspokoić umysł. Znacząco poprawisz swoje funkcjonowanie w najważniejszych sferach życia, jak: ciało, umysł, emocje, związki, czas, praca, dom i otoczenie, kreatywność, zmiany. To poradnik i dziennik, który pozwoli ci lepiej zrozumieć siebie i zaspokoić swoje potrzeby w każdym ważnym dla Ciebie obszarze. Narzędzia do pracy nad sobą w formie przyjaznych graficznych ćwiczeń, łagodnie przeprowadzą cię przez proces dokonania wielkich zmian w twoim życiu! Ta książka to 101 pomysłów na zadbanie o siebie. Self-care to nie przymus, kolejny zdrowotny trend za którym musisz podążać, a sposób na ładowanie energii. To nie samolubność, a zdrowy egoizm. Self-care to sposób na życie, który da ci poczucie spełnienia i szczęścia. Postaw na self-care i pokochaj siebie!

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

43
Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy
Dostępny65 szt.

Jak podejmować decyzje zespołowe, unikając przy tym wewnętrznych tarć i gierek politycznych? Czy można nauczyć się dokonywać właściwych wyborów? Proces podejmowania decyzji jest często ofiarą naszych emocji, nieuświadomionych przekonań i uprzedzeń. Niestety, sama świadomość tego nie wystarczy, by rozwiązać problem, podobnie jak wiedza, że jesteśmy krótkowidzami, wcale nie pomaga nam lepiej widzieć. Pytanie brzmi więc: jak to usprawnić? Opierając się na badaniach psychologicznych, a także analizując liczne case studies podejmowania decyzji przez sławnych liderów biznesu, bracia Heathowie proponują czteroetapowy proces WRAP, który pomoże nam dokonywać lepszych wyborów i pokonać czterech głównych wrogów właściwych decyzji. Ich książka Decyduj! zawiera zarówno nieschematyczne strategie, jak i praktyczne narzędzia pozwalające nam lepiej podejmować decyzje. Napisana żywym językiem przez mistrzów storytellingu zabiera nas w podróż przez inspirujące sytuacje – od przykładów katastrofalnych w skutkach decyzji menedżerskich podejmowanych „intuicyjnie i szybko”, aż po rozwiązania trudnych problemów, jakim musimy stawić czoła w życiu rodzinnym.

54,90 zł
46,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,23 zł

44
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!
Dostępny74 szt.

Bądź kobietą, którą chcesz być. Bądź kobietą, która jest z siebie dumna. Bądź kobietą, która się nie wyrzeka swojego życia. Bądź kobietą, która nigdy nie prosi o pozwolenie, żeby być sobą. Rachel Hollis, bestsellerowa pisarka, założycielka wartej miliony dolarów firmy medialnej, doskonale wie, że współczesne kobiety często dorastają i żyją w przekonaniu, że powinny patrzeć na siebie przez pryzmat innych ludzi. Przy pomocy tej książki mówi: dość! i rzuca kobietom na całym świecie wyzwanie: zacznijcie marzyć. Umiejętnie przeplata emocje, humor i rzeczowe argumenty, pokazując, że można osiągnąć w życiu to, czego się chce, bez tłumaczenia się, przepraszania czy pytania o zgodę. Podpowiada, jak odrzucić wymówki, przez które stoimy w miejscu, kształtować nawyki i zachowania, które poprowadzą do sukcesu, i jak nabywać nowe umiejętności.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

45
Uśpienie, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśpienie, wydanie 2
Dostępny19 szt.

Z podwarszawskiej kliniki psychiatrycznej ucieka groźny psychopata. Dwa dni później zostaje brutalnie zamordowana jedna z lekarek. Dochodzenie prowadzi bezkompromisowa detektyw Julia Krawiec, samotna matka z problemami. W miarę upływu czasu śledztwo zatacza coraz szersze kręgi. Julia musi przedrzeć się przez labirynt kłamstw i niechęć ludzi, żeby dotrzeć do prawdy. Na jaw zaczynają wychodzić tajemnice skrywane latami przez pacjentów i pracowników kliniki. Tymczasem bez śladu znika córka Julii. Czy obie sprawy coś łączy? Julia zrobi wszystko, żeby ocalić własne dziecko... Kiedy pojawia się pisarski talent, należy to nagłośnić. Mówię więc głośno i wyraźnie: Marta Zaborowska, autorka Uśpienia, jest wielkim talentem i nadzieją polskiego kryminału. Nic dziwnego, że trafiła do prestiżowej Czarnej Serii. Wielbiciele gatunku znajdą w Uśpieniu mroczną tajemnicę, świetnie wykreowany nastrój, nieustraszoną panią detektyw (z problemami), zaskakujące zwroty akcji, i do samego końca zastanawiać się będą, kto jest zabójcą, a kto tak naprawdę ofiarą. W tej powieści zagadka goni zagadkę, sekret kryje się za sekretem, nic nie jest tym, czym się wydaje. Uważaj! Jeżeli zaczniesz czytać, nie odłożysz tej książki, dopóki jej nie przeczytasz. - Jakub Winiarski, pisarz, nauczyciel pisania, redaktor naczelny „Nowej Fantastyki” Marta Zaborowska – z wykształcenia politolog, zawodowo związana z jedną z międzynarodowych instytucji finansowych. Uśpienie jest jej debiutancką powieścią. Autorka pracuje obecnie nad kolejną książką z bezkompromisową detektyw Julią Krawiec w roli głównej.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

46
7 Cudów Świata: Armada (nowa edycja) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 Cudów Świata: Armada (nowa edycja)
Rebel
Dostępny6 szt.

Podczas rozgrywek w 7 Cudów Świata marzysz o interakcji nie tylko z sąsiadami, ale też z pozostałymi uczestnikami zabawy? Armada to dodatek dla Ciebie. Wprowadź do swoich partii powiew świeżości i dodatkowe możliwości dzięki nowym planszom i specjalnym znacznikom floty.

130,00 zł
114,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,60 zł

47
Inny w świecie Innego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Inny w świecie Innego
Dostępny1 szt.

„Monografia wpisuje się w żywy w dyskursie naukowym wątek tożsamości oraz inności kulturowej, transferów i adaptacji kulturowych we współczesnym świecie”. – dr hab. Jerzy Biniewicz, prof. UWR

39,00 zł
21,84 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,16 zł

48
Podstawy reklamy. Część 2. Kwalifikacja PGF.07. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy reklamy. Część 2. Kwalifikacja PGF.07.
Dostępny634 szt.

Podręcznik obejmuje 7 rozdziałów. Zapoznaje m.in. z oprogramowaniem komputerowym w reklamie, językiem w reklamie, podstawami kompozycji obrazu, liternictwem, materiałami i technikami stosowanym w reklamie, tworzeniem wybranych produktów reklamowych oraz kalkulacją cen produktów reklamowych. Na końcu książki znajduje się bibliografia.

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

49
Strażak Sam. Jeep ratunkowy 4x4 z figurką Sama i akcesoriami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Jeep ratunkowy 4x4 z figurką Sama i akcesoriami
Simba Toys
Dostępny112 szt.

Kolekcja figurek, pojazdów i budynków z bajki „Strażak Sam” powstała z myślą o dzieciach, które chętnie oglądają przygody dzielnego strażaka i z radością odtwarzają sceny lub tworzą nowe przygody, wcielając się w role ukochanych bohaterów. Zestaw dla miłośników bajki o dzielnym strażaku Samie. Samochód terenowy pomaga Samowi prowadzić akcje ratownicze. Wyposażono go w sygnalizację świetlną (po naciśnięciu guziczka, włączają się reflektory), otwierane drzwi, wyciągarkę umieszczoną z przodu pojazdu, hak holowniczy, bagażnik na dachu i uchwyt na sprzęt. W zestawie występuje także figurka strażaka z ruchomymi kończynami i akcesoria tematyczne. Zawartość i cechy zestawu: • pojazd terenowy ze świecącymi reflektorami i otwieranymi drzwiami, • figurka Sama w żółtym uniformie i kasku, który można zdjąć, • sprzęty niezbędne przy prowadzeniu akcji ratunkowych (np. kilof, młot, krótkofalówka, saperka, lina), • plecak. Zabawka zachwyci wszystkich fanów „Strażaka Sama” Jeep ma prawdziwe amortyzatory, które podnoszą i puszczają samochód zależnie od nacisku. Wyposażony został także w gumowe koła oraz koło zapasowe, gotowe do wymiany. Zasilany bateriami: 2 x AAA R03 (dołączone)

95,90 zł
86,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,59 zł

50
Na szafocie, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na szafocie, wydanie 2
Dostępny77 szt.

Powieść, za którą autorka otrzymała drugiego Bookera! Dalszy ciąg historii życia Tomasza Cromwella na tle upadku Anny Boleyn! „Oto dowód siły, jaką może mieć dobrze napisana powieść: zamiast współczuć ofierze, rozumiemy racje tego, kto posłał ją na szafot. To zasługiwało na dwa Bookery” – „Gazeta Wyborcza”. Hilary Mantel, rekonstruując od stuleci owiane tajemnicą okoliczności upadku Anny Boleyn, stworzyła pasjonujące dzieło, na kartach którego postaci sprzed wieków ożywają w pełnym blasku. Henryk VIII zakochuje się w Joannie Seymour. Tomasz Cromwell, wykonując wolę władcy, stara się doprowadzić do rozwiązania małżeństwa z Anną Boleyn, co kończy się – jak wszystkim wiadomo – nie unieważnieniem, tylko ścięciem. Jedna z bardziej znanych historii w dziejach nowoczesnej Anglii, opowiedziana z talentem literackim, który zasłużył na podwójnego Bookera! Siła tej niezwykłej powieści tkwi w szczególe, w odbrązowieniu postaci historycznych, w tchnięciu w nie życia na nowo, w dygresji… Na podstawie powieści powstał serial BBC z Damianem Levisem w roli Henryka VIII i Markiem Rylance’em w roli Thomasa Cromwella.

42,90 zł
33,46 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,44 zł

Wróć do góry