hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.09.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 24 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tajemnica niebieskich drzwi (Monika Kamińska), na drugim Siedem łóżek malutkiej Popielicy, wydanie 2 (Susanna Isern, Marco Soma). Kolejny produkt to Monopoly. Star Wars Mandalorian. The Child (Hasbro) oraz Wiatr (Anna Skowrońska, Agata Dudek, Małgorzata Nowak).
1
Tajemnica niebieskich drzwi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica niebieskich drzwi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Na strychu babci Marianny są niebieskie drzwi, za które nikt od bardzo dawna nie zaglądał. Klucz do nich przepadł lata temu i nawet babcia nie pamiętała, co za nimi jest. Tola i Janek wiele razy przyciskali oczy do dziurki od klucza, ale nie zobaczyli nic poza ciemnością. A kiedy rodzeństwu wreszcie uda się otworzyć niebieskie drzwi, rozpocznie się dla nich niezwykła przygoda. Okaże się, że spadające gwiazdy także mają swoje marzenia, a cena za spełnienie pragnień może być czasem zbyt wysoka… Monika Kamińska – autorka bestsellerowej serii książek dla dzieci o codzienności małego Kuku. Pierwsza z serii, „Kuku i historia pępka”, została niezwykle ciepło przyjęta przez małych czytelników i ich rodziców, znalazła się również na pokonkursowej liście Książki Roku 2018 Polskiej Sekcji Ibby. Tajemnica niebieskich drzwi to jej pierwsza książka dla starszych czytelników.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

14 osób kupiło
2
Siedem łóżek malutkiej Popielicy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem łóżek malutkiej Popielicy, wydanie 2
Dostępny
17 szt.

Malutka Popielica każdej nocy zakrada się do domu któregoś z przyjaciół i wypróbowuje różne łóżka: pojemnik na marchew Królika, szufladę z krawatami Rudzika, poroże Jelenia, but Niedźwiedzia, etui na okulary Żółwia, zegar z kukułką Myszy, pozytywkę Wiewiórki. Pewnego dnia zmęczone jej zachowaniem zwierzęta postanawiają z nią porozmawiać. Proszą, żeby nie robiła zamieszania i trzymała się własnego legowiska. Nie wiedzą, że tak naprawdę malutka Popielica boi się spać sama i zrobi wszystko, żeby tylko mieć w nocy towarzystwo – zdesperowana nie zawaha się nawet przenocować w skarpecie złego Wilka. Co zrobią przyjaciele Popielicy, gdy się o tym dowiedzą? Czy mała wiercipięta już zawsze będzie sypiać poza domem? Ciepła i przejmująca opowieść o potrzebie bezpieczeństwa i otaczania opieką słabszych. Idealna dla małych czytelników i czytelniczek, którzy nie chcą zrezygnować ze spania w nie swoich łóżkach. Książka autorów innych uwielbianych przez dorosłych i dzieci tytułów z serii „Kolekcja OQO” – Nie trzeba słów, Najlepsza zupa na świecie, Niedźwiedź – łowca motyli.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

12 osób kupiło
3
Monopoly. Star Wars Mandalorian. The Child - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Star Wars Mandalorian. The Child
Hasbro, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Wyobraź sobie, jak przemierzasz galaktykę u boku The Child, powszechniej znanego jako Baby Yoda. Monopoly. Star Wars The Mandalorian. The Child to edycja znanej gry planszowej, inspirowana serialem „Mandalorian”, który ukazał się na platformie Disney Plus. Poruszaj się po planszy jako The Child, kupuj i sprzedawaj kryjówki oraz siedziby, a także postępuj zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na kartach. Wygrywa ostatni gracz posiadający pieniądze, gdy inni gracze zbankrutowali! Zawartość i cechy zestawu: • plansza do gry, • 4 kartonowe pionki z plastikowymi nóżkami, • 18 kart własności, • 16 kart krążek gończy, • 16 kart kamton, • 32 plastikowe kryjówki, • 12 plastikowych gospód, • 2 kostki do gry, • zestaw banknotów, • instrukcja do gry. Wymiary opakowania: 27.0 x 40.0 x 5.0 cm

105,90 zł
95,31 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,59 zł

9 osób kupiło
4
Wiatr - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatr
Dostępny
53 szt.

Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż. Zobaczycie co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros. Dowiecie się jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dotrzecie do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Przeczytacie o tym gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami. Będzie też na co popatrzeć, bo ilustracje zrobiły doskonałe polskie graficzki Agata Dudek i Małgorzata Nowak. „Wiatr” to 64 strony, które rozbudzą ciekawość poznawania zjawisk w przyrodzie.

49,00 zł
33,32 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,68 zł

8 osób kupiło
5
Niedźwiedź łowca motyli, wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiedź łowca motyli, wydanie 5
Dostępny
45 szt.

Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie drzew. Pewnego dnia znalazł siatkę na motyle wiszącą wysoko na gałęzi... – Co mógłbym z tym zrobić? – zastanawiał się Niedźwiedź. Wbrew pozorom motyle nie muszą się niczego obawiać: ani siatki, która służy kolekcjonerom do chwytania motyli, ani tego, że trafiła ona w niedźwiedzie łapy. Bohater tej opowieści nie powiększy swojej kolekcji znalezionych przedmiotów o złowione motyle, ani nie włączy ich do swojej diety. Przeciwnie – z wielką determinacją będzie je ratował z jeziora. Wkrótce okaże się jednak, że i on nie jest najlepszym pływakiem. Kto wyratuje tonącego Niedźwiedzia z niebezpiecznej kipieli? Niedźwiedź łowca motyli to opowieść o bezinteresownej dobroci oraz o potędze przyjaźni, która przenosi góry i leczy z samotności.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

8 osób kupiło
6
Apollo i boskie próby. Tom 5. Wieża Nerona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apollo i boskie próby. Tom 5. Wieża Nerona
Dostępny
84 szt.

Po przeżyciu pół roku jako ofermowaty nastolatek o wprawiającym w zakłopotanie imieniu i nazwisku Lester Papadopoulos, zbliżam się do ostatecznej rozgrywki. Meg i ja przemierzyliśmy Stany Zjednoczone tam i z powrotem. Uwolniliśmy starożytne Wyrocznie, pokonaliśmy legiony potworów i przeżyliśmy straszliwe tragedie. W końcu zatriumfowaliśmy w Obozie Jupiter nad dwoma złymi cesarzami z Triumwiratu, Kommodusem i Kaligulą. Najgorsze jednak jeszcze przed nami. Wracamy tam, gdzie zaczęły się nasze kłopoty – na Manhattan, do kwatery głównej Klaudiusza Cezara Nerona, przemocowego ojczyma Meg i najmniej lubianego przeze mnie skrzypka. Nawet jeśli jakimś cudem uda nam się go pokonać, jeszcze potężniejsze zagrożenie czyha w ukryciu: moja arcynemezis, Pyton, który rozgościł się w mojej świętej Wyroczni Delfickiej, jakby to był tani pokój do wynajęcia. W ciągu następnych kilka dni albo pokonam tych wrogów i zostanę z powrotem bogiem Apollinem (zakładając, że zgodzi się na to mój ojciec Zeus), albo zginę w walce. Tak czy inaczej mój czas w skórze Lestera Papadopoulosa dobiega końca. Czy siedemnastoletni śmiertelnicy dostają wrzodów żołądka? I gdzie jest Will Solace, kiedy go potrzebujesz?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

7 osób kupiło
7
Klocki konstrukcyjne. Happy holiday, 36 elementó - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne. Happy holiday, 36 elementó
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
221 szt.

Pozwól swojemu dziecku stać się prawdziwym konstruktorem. Klocki konstrukcyjne Mega Creative pozwolą dziecku rozwinąć swoje zdolności manualne oraz myślenie przestrzenne. Zalety produktu: • rozwijanie zdolności manualnych, • rozwijanie zdolności konstrukcyjnych. Zawartość zestawu: 36 elementów Wymiary: • rozmiar produktu: 10.0 x 9.0 x 2.0 cm • rozmiar opakowania: 14.0 x 7.0 x 5.0 cm

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

7 osób kupiło
8
Paryski splin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryski splin
Dostępny
82 szt.

Rozgrywające się w nowoczesnym, miejskim Paryżu, utwory prozy w tym tomie stanowią dalszą eksplorację terenu, który Baudelaire omawiał w Kwiatach zła: miasto, jego nędza, nierówności społeczne, cynizm, a także miłość i bezinteresowność, ale przede wszystkim przewrotność poety. Wydany pośmiertnie w 1869 r. Paryski splin był przełomowy dla rozwoju prozy poetyckiej – formy, która według Baudelaire’a szczególnie nadawała się do wyrażania uczuć niepewności, płynności i wolności jego wieku – oraz został jednym z tekstów założycielskich literackiego modernizmu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

6 osób kupiło
9
Niespokojna krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespokojna krew
Dostępny
114 szt.

Gdy prywatny detektyw Cormoran Strike odwiedza rodzinę w Kornwalii, kontaktuje się z nim kobieta prosząca o pomoc w odnalezieniu swojej matki, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach w 1974 roku. Strike nigdy dotąd nie pracował nad nierozwiązaną sprawą sprzed niemal 40 lat i jest zaintrygowany. Mimo małych szans na powodzenie dopisuje zlecenie do długiej listy dochodzeń, które prowadzi ze swoją wspólniczką Robin Ellacott. Z kolei Robin boryka się z trudnościami w życiu prywatnym. Odtrąca niechciane zaloty i zmaga się z uczuciami do Strike’a. Badając okoliczności zaginięcia kobiety, Strike i Robin stają w obliczu piekielnie skomplikowanych tropów, wśród których są karty tarota, psychopatyczny morderca oraz nie zawsze godni zaufania świadkowie. Okazuje się, że nawet sprawy sprzed dekad mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

6 osób kupiło
10
Ja, potępiona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, potępiona
Dostępny
92 szt.

W wyniku kolejnej diabelskiej intrygi była diablica i niedoszła anielica Wiktoria po raz kolejny umiera, w efekcie czego trafia do Tartaru. Miejsca tak strasznego, że nie mają tam wstępu nawet istoty nadprzyrodzone. Aby się stamtąd wydostać, będzie musiała zawiązać dość niewygodne dla niej sojusze, a także przechytrzyć demoniczną Elżbietę Batory. Królową, która chce ją pozbawić mocy. Na szczęście Beleth, sprawca całego tego zamieszania, o niej nie zapomni.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

5 osób kupiło
11
Sylvanian Families. Mały perski kotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Mały perski kotek
Epoch
Dostępny
118 szt.

Mały perski kotek Sylvanian Families to najmłodszy członek rodziny mieszkającej w Sylvanii. Czyż Ryan, uroczy mały perski kotek, nie jest rozkoszny? Mały biały perski kotek Sylvanian Families nosi żółte ubranko, czerwono/pomarańczowy kapelusz i niebieski plecak. Nóżki i rączki figurek są ruchome. Wysokość figurki: ok. 4.0 cm

30,90 zł
28,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

5 osób kupiło
12
Tkanki miękkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tkanki miękkie
Dostępny
102 szt.

Okrzyknięta jedną z najlepszych polskich książek 2020 roku według Tygodnika Polityka oraz jedną z 10 najlepszych książek 2020 roku według Książki. Magazyn do czytania. Upadek Don Juana i bezkompromisowa rozprawa z mitem uwodziciela. „Tkanki miękkie” to nieoczywista opowieść o zwierzęcym przywiązaniu między ojcem a synem. A także o tym momencie życia, gdy ze wszystkich ważnych uczuć pozostaje obowiązek miłości wobec rodzica. Rudzka w krótkich, ostrych jak brzytwa zdaniach kreśli pozbawiony sentymentów, pełen czarnego humoru obraz wewnętrznego rozpadu, powikłanych relacji rodzinnych, starzenia się oraz niemożności porozumienia wtedy, gdy opadają wszelkie maski.

42,99 zł
37,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,59 zł

5 osób kupiło
13
Edukacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja
Dostępny
109 szt.

Kontynuacja bestsellerowej Emigracji. Przystępnie napisana, kipiąca humorem powieść. Malcolmowi i Stomilowi udało się wyrwać ze szponów śmierci czającej się na polach kapusty i powrócić do ojczyzny. Tylko co dalej? Studia? Praca? Bezrobocie? Uniwersytet życia? Największy fenomen polskiego rynku literackiego powraca z nową powieścią. Tym razem osadzonej w mieście stołecznym Warszawa i przyległościach. O edukacji, rekinach biznesu, incelach, wariacikach, dzikim wschodzie, pionierach polskiej klasy średniej i arabskich szejkach w zajazdach przy autostradzie.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

5 osób kupiło
14
Ludzie, zwierzęta, bogowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie, zwierzęta, bogowie
Dostępny
113 szt.

Obok Lenina najsłynniejsza książka F. A. Ossendowskiego. Autor przemierza syberyjskie lasy, następnie zaś Azję Centralną, usiłując przedostać się do portów, z których mógłby odpłynąć do Polski. Ścigany na każdym kroku przez bolszewików i ich agentów nawiązuje współpracę z mongolskim chanem Romanem von Ungern-Sternbergiem, który jako „Krwawy Baron” na czele Azjatyckiej Dywizji Konnej bezlitośnie zwalcza komunizm.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

5 osób kupiło
15
Perełka 312 - Najlepsze życzenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perełka 312 - Najlepsze życzenia
Dostępny
13 szt.

Niekiedy trudno nam ułożyć dobre życzenia do konkretnej okazji. W głowie pustka, a serce bije coraz mocniej. Nie martwy się zatem już jest skuteczna pomoc! Niech płyną dobre życzenia, twórzmy przestrzeń błogosławieństwa!

5,18 zł
4,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,19 zł

5 osób kupiło
16
Zaczarowany zamek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowany zamek
Dostępny
49 szt.

Ksiązka słynnej angielskiej pisarki Edith Nesbit ("Pięcioro dzieci i coś") , opowiadająca o wakacyjnej przygodzie trójki rodzeństwa. Wysłani przez rodziców na lato do szkoły z internatem, Kathleen, Jimmy i Gerald odkrywają w pobliżu tajemniczy zamek, a w przylegającym do niego różanym ogrodzie spotykają "śpiącą królewnę" , właścicielkę magicznego pierścienia.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
17
Rymowanki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki dla dzieci
Dostępny
29 szt.

Ciekawa i bardzo różnorodna seria literatury dziecięcej. Każda książeczka to inny rodzaj utworów: baśnie, opowiadania, legendy, wierszyki, zagadki. Są nawet krótkie bajki, pomagające w nauce języka angielskiego. Wszystkie dzieci znajdą tutaj coś dla siebie. A najlepiej zebrać całą serię i cieszyć się pełnym zestawem

10,49 zł
7,99 zł

Rabat 23,8%
oszczędzasz 2,50 zł

4 osoby kupiły
18
Afryka. Kraje i ludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afryka. Kraje i ludzie
Dostępny
32 szt.

Opowieść z wyprawy do Afryki. Zachowana dawna pisownia. Spis treści: • Nad Nilem (Egipt), • W kraju piratów i szejków (z Algierii), • W dżungli (z Afryki Środkowej), • Ciężka droga (z Afryki Południowej).

13,37 zł
9,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 3,38 zł

3 osoby kupiły
19
Dziurki w nosie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurki w nosie, wydanie 2
Dostępny
63 szt.

Ludzie, tak jak większość zwierząt, mają dwie dziurki w nosie, które służą do oddychania i rozpoznawania zapachów. Ale czy to już wszystko, co można o nich powiedzieć? Czwarty tytuł edukacyjnej serii „Moje Ciało„, jak zwykle wypełniony po brzegi humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat tych tajemniczych otworów. Autor, Gen-ichiro Yagyu, zaleca czytanie tej książki z szeroko otwartymi dziurkami w nosie!

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

3 osoby kupiły
20
Instytut bombowych teorii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instytut bombowych teorii
Dostępny
272 szt.

Pechowi naukowcy, nanoboty, wirtualni asystenci, teorie zbyt szalone, by były nieprawdziwe, celebryci świata nauki, a także groźne dla życia i zdrowia eksperymenty – to wszystko jest dla Toma Gaulda idealnym tematem humorystycznych komiksów! Komiksów, które rozbawią zarówno tych, którzy nie wiedzą nic o Pitagorasie i tych, którzy opłakują kolejną awarię Wielkiego Zderzacza Hadronów. Instytut Bombowych Teorii to zbiór blisko 150 komiksów, które ukazywały się w poświęconym zagadnieniom naukowym tygodniku „New Scientist” i podbijały serca czytelników w rozmaitych zakątkach internetu. Po ich lekturze już nigdy nie spojrzycie na cudowny świat nauki w ten sam sposób! Spotkamy tu psa filozofa i kota Schrödingera, dowiemy się co czują nieodkryte gatunki i cząstki elementarne, poznamy mroczne sekrety biurek naukowców (SPOILER – to tylko bałagan) oraz odwiedzimy leżący po sąsiedzku Instytut Geometrii Eksperymentalnej. A przede wszystkim przekonamy się, że nauka jest nie tylko pożyteczna, ale i szaleńczo zabawna! „Komiksy Toma Gaulda są zawsze zabawne, ale w taki sposób, że po ich lekturze czuję się mądrzejszy. Co w przypadku komiksów o nauce okazuje się wyjątkowo przydatne”. – Neil Gaiman „Gauld to mój ulubiony komiksowy geniusz a Instytut Bombowych Teorii to jego najlepsza publikacja”. – William Gibson

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
21
W zmowie z mordercą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
22
Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Początki. Opowieść o tym, jak Ziemia nas stworzyła
Dostępny
48 szt.

Fascynujące spojrzenie na dzieje ludzkości z perspektywy planety, na której żyjemy. Mówiąc o historii ludzkości, zazwyczaj skupiamy się na opowiadaniu o słynnych przywódcach, wielkich wojnach i masowych migracjach. Lewis Dartnell w swojej niezwykłej książce patrzy na dzieje naszego gatunku z innej perspektywy, odpowiadając na pytanie: w jaki sposób nasza kultura została ukształtowana przez samą Ziemię? Zabiera nas w fascynującą podróż, z której się dowiemy m.in. tego, jak pozostałości po starożytnym oceanie wpływają na preferencje wyborcze w Stanach Zjednoczonych; dlaczego Kolumb mógłby nigdy nie trafić do Ameryki, gdyby jego ofertę przyjął król Portugalii, a nie Hiszpanii; dlaczego Nowy Jork został ojczyzną drapaczy chmur, a pierwsze metro łatwiej było zbudować właśnie w Londynie; jak pasma oceanicznych wiatrów sprawiły, że w Afryce Południowej mówi się dziś w języku afrikaans. Ta książka pokazuje, że nasza historia jest nierozerwalnie związana z historią Ziemi – prądy, pasma wiatrów, procesy geologiczne i wydarzenia sprzed milionów lat warunkowały ewolucję naszego gatunku, doprowadzały do powstania i upadku wielkich imperiów i szlaków handlowych i wciąż oddziałują na nasze życie, wpływając na współczesną sytuację geopolityczną, a także na to, co jemy na śniadanie, z czego budujemy nasze domy i najnowocześniejsze urządzenia.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

2 osoby kupiły
23
Pismo Św. ST i NT - kolor brązowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Św. ST i NT - kolor brązowy
Dostępny
20 szt.

Najnowszy przekład Pismo Święte z komentarzem opracowane przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła stworzono tak, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego. Zostało zredagowane z maksymalną wiernością oryginalnemu tekstowi, z uwzględnieniem współczesnych badań nad Pismem Świętym. Wygodne pomoce Nowy przekład Pisma Świętego zawiera liczne komentarze, przypisy, wprowadzenia do poszczególnych ksiąg, teksty paralelne, tablice chronologiczne, mapy, a także słownik terminów biblijnych. Te pomoce pomogą Ci zrozumieć tekst biblijny, a także dostrzec główne myśli i przesłanie w nim zawarte. Łatwa interpretacja Twórcy nowego przekładu Pisma Świętego zadbali o to, aby tekst był zgodny z zasadami współczesnego literackiego języka polskiego. W przypisach i komentarzach nie znajdziesz specjalistycznego języka teologicznego - wszystko po to, aby tekst był jak najbardziej przystępny dla czytelnika. Przejrzysty układ graficzny Układ graficzny Pisma Świętego jest nowoczesny i przejrzysty, abyś mógł sprawniej i wygodniej z niego korzystać. Przypisy oraz odnośniki do innych miejsc w Biblii umieszczono na marginesach stron. Abyś szybko znalazł wybrane miejsce w Piśmie świętym, w dolnych rogach stron zamieszczono skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego. 12 lat pracy specjalistów Opracowanie nowego tłumaczenia z języków: hebrajskiego, aramejskiego i greckiego trwało 12 lat. W projekcie wzięło udział ok. 90 osób - biblistów, redaktorów, polonistów, językoznawców i innych. Nowe tłumaczenie wzbogaca różnorodność dostępnych przykładów, co pozwala zrozumieć Pismo Święte z różnych perspektyw. Duże wydanie w brązowej oprawie To wydanie Biblii oprawiono w twardą, brązową okładkę z gustownymi tłoczeniami. Wymiary 16 cm x 22 cm i czcionka 10,5 pkt sprawiają, że księgę wygodnie i łatwo się czyta. Aby zachować zakupione Pismo Święte w perfekcyjnym stanie przez lata, dobierz do niego oprawę z ekologicznej skóry na suwak. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli Ci znaleźć etui idealne dla Ciebie.

140,00 zł
126,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,00 zł

2 osoby kupiły
24
Zestaw pierścionek - błyszczyk do ust + pędzelek 640092 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
2 osoby kupiły
25
Pakiet Mistyfikacja. Zapis zarazy / Powrót do Jedwabnego / Powrót do Jedwabnego 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Mistyfikacja. Zapis zarazy / Powrót do Jedwabnego / Powrót do J...
Dostępny
545 szt.

Pakiet trzech książek Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego. Powrót do Jedwabnego - zapis wielkiej gry i manipulacji, dla których fundamentem stały się kłamstwa o zbrodni w Jedwabnem, a paliwem „Justice for Uncompensated Survivors Today”. Powrót do Jedwabnego 2 - Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński kontynuują śledztwo, demaskując kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust długofalowej mistyfikacji, której celem są pieniądze i władza, reszta to nieistotne dodatki. W tej rozgrywce nie chodzi o następne kadencje, ale o następne pokolenia. Zapis Zarazy - czy pandemia, która wywołała światowy wstrząs, to przypadek, czy wirus zmieniono w broń, kto na tym zyskał, co nas czeka? Dziennikarz Wojciech Sumliński i major ABW Tomasz Budzyński w śledztwie prowadzonym w myśl sentencji hokeisty wszech czasów, Wayna Gretzkyego „jedź tam, dokąd zmierza krążek, a nie tam, gdzie, jest”, odsłaniają opatrzone klauzulą tajności materiały i szokujące, nieznane opinii publicznej fakty, które karzą w nowym świetle spojrzeć na tajemnicę globalnego dramatu wywołanego przez koronawirusa i udzielają odpowiedzi na pytania dotąd bez odpowiedzi.

79,91 zł
57,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

2 osoby kupiły
26
Zapis zarazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapis zarazy
Dostępny
795 szt.

Są wydarzenia, które zmieniają wszystko i po których nic już nie jest takie, jak było przedtem – o takim właśnie wydarzeniu opowiada ta historia. W jednej chwili ludzkość stanęła na krawędzi katastrofy, w obliczu śmiertelnej epidemii, która zniszczyła teraźniejszość, zmieniła wyobrażenie o przeszłości, wywołała lęk i pytania o przyszłość: czy pandemia to przypadek – nie przypadek, czy wirus zmieniono w broń, kto na tym zyskał, co nas czeka? Historia, którą opowiadają dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński i major ABW Tomasz Budzyński, to nie tylko dziennik zarazy i opowieść o naturze zła ujawniającego się w sytuacjach ekstremalnych, ale przede wszystkim przedstawienie odpowiedzi na pytania, które aż do tego momentu pozostawały bez odpowiedzi. W swoim śledztwie, prowadzonym w myśl sentencji hokeisty wszech czasów, Wayna Gretzkyego „podążaj tam, dokąd zmierza krążek, a nie tam, gdzie, jest”, autorzy odsłaniają opatrzone klauzulą tajności materiały i nieznane opinii publicznej fakty ujawniające prawdę o świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje i zmuszające do spojrzenia w nowym świetle na tajemnicę globalnego dramatu wywołanego przez koronawirusa.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
27
Sukienka w żyrafy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sukienka w żyrafy
Dostępny
3 szt.

Są takie uczucia, które nie wiedzą, co to czas.Po wielu latach pobytu za granicą Witold decyduje się wrócić do Polski. Zatrzymuje się w rodzinnym domu na wsi, który od śmierci ojca stoi pusty. W starej skrzyni w swoim dawnym pokoju odnajduje pamiątki dawnego życia, a wśród nich wiersz, napisany niegdyś przez jego ukochaną, Helenę. Nagle ożywają w nim wspomnienia, dotykając najgłębiej ukrytych w jego duszy miejsc. Dzień po dniu utwierdza się w przekonaniu, że musi raz jeszcze spotkać się z kobietą, która była dla niego tak ważna, a którą tak okrutnie skrzywdził. Czy jednak nie jest już za późno, by prosić o wybaczenie?

36,99 zł
27,00 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

1 osoba kupiła
28
Kepler62. Część czwarta. Pionierzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
29
Rodziny himalaistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodziny himalaistów
Dostępny
30 szt.

Książka o „skutkach ubocznych” życia z himalaistami i himalaizmu dla rodziny. Czy himalaiście wolno mieć dzieci? A męża? Żonę? Czy realizacja marzeń o najwyższych górach jest przejawem egoizmu wspinaczy, czy ich prawem do życia na własnych zasadach? O tym, jak wielka miłość do wysokich gór wpływa na ich życie, opowiadają najbliżsi wybitnych polskich himalaistów.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

1 osoba kupiła
30
Perełka 311 - Pomyślności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perełka 311 - Pomyślności
Dostępny
14 szt.

Jak niewiele trzeba, żeby sprawić drugiemu człowiekowi radość, żeby wywołać na jego twarzy uśmiech! Działajmy zatem małe gesty o wielkim znaczeniu: dawanie miłości.

5,18 zł
4,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,19 zł

1 osoba kupiła
31
Auto terenowe surfing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto terenowe surfing
Mega Creative
Dostępny
14 szt.

Auto terenowe surfing na świeżym powietrzu Mega Creative to prawdziwy pogromca dalekich wypraw nad morze. Niestraszna mu żadna nawierzchnia! Dodatkowo na dachu auta znajduje się bagażnik na którym są dwie deska do surfingu. Samochód posiada funkcje świetlne oraz dźwiękowe, uruchamiane za pomocą przycisków. Auto posiada otwierane drzwi. Wymagane zasilanie 3 bateriami AG13 – załączonymi do zestawu. Auto wykonana jest z plastiku a koła są gumowe. Wymiary opakowania: 27.0 x 16.0 x 13.0 cm

61,90 zł
46,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,47 zł

1 osoba kupiła
32
Psi patrol. Witamy w bajce! Chase zaprasza. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi patrol. Witamy w bajce! Chase zaprasza.
Dostępny
43 szt.

Książka została zaprojektowana tak, aby uruchomić wyobraźnię najmłodszego przedszkolaka i umożliwić mu udział w niezwykłej przygodzie. Dodatkowo do każdej publikacji dołączona jest oryginalna figurka pod blistrem, przedstawiająca ulubioną postać popularnej bajki.

26,99 zł
19,99 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
33
Operacja Posąg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Posąg
Dostępny
33 szt.

Siódmy już tom z bardzo lubianej przez młodych czytelników serii o Tiril i Oliverze, czyli Biuro Detektywistyczne nr 2 znowu w akcji. Tym razem w miasteczku Elvestad znika nagle z parku? posąg. I to nie byle jaki, bo ponadstuletni posąg chłopca, wykonany przez jego ojca, znanego rzeźbiarza Alberta Rodina. Kto zdołał ukraść ważący prawie pięćdziesiąt kilogramów posąg? I po co? Tiril i Oliver wraz z wiernym psem Ottonem podejmują się rozwiązania zagadki. Wyruszają tropem jedynego dostępnego śladu, czyli odcisku buta marki TI-X. Czy posąg wróci na swoje miejsce?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
34
Powrót do Jedwabnego 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do Jedwabnego 2
Dostępny
478 szt.

Historia, która udowadnia, że w polsko-żydowskiej teraźniejszości nie ma końca przeszłości. Dziennikarz Wojciech Sumliński i major ABW Tomasz Budzyński demaskują kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust niebezpiecznej gry i długofalowej mistyfikacji, której celem są pieniądze i władza – cała reszta to nieistotne dodatki. W tej rozgrywce nie chodzi o następne kadencje, ale o następne pokolenia.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
35
Nasza Szkoła. Bezpieczeństwo dziecka w domu, w szkole, na ulicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza Szkoła. Bezpieczeństwo dziecka w domu, w szkole, na ulicy
Dostępny
28 szt.

Zadaniem tej wartościowej publikacji edukacyjnej jest przekazanie przedszkolakom i uczniom początkowych klas szkół podstawowych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. W atrakcyjny, łatwo zapadający w pamięci dziecka sposób – poprzez gry, zabawy, plansze poglądowe oraz w formie lubianego przez dzieci komiksu – książka ukazuje zagrożenia (m.in. pożar, kradzież, kontakty z obcymi, narkotyki, ruch drogowy), a co najważniejsze – przedstawia właściwe wzorce zachowań i uczy ostrożności. Książka jest niezbędną pomocą dydaktyczną w przedszkolu i w szkole. Pomoże także rodzicom wyjaśnić zasady bezpieczeństwa swoim dzieciom.

17,50 zł
12,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 4,51 zł

1 osoba kupiła
36
Tajemnica śmierci Starzyńskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica śmierci Starzyńskiego
Dostępny
175 szt.

Książka zawiera opis dwu, konkurencyjnych, wzajemnie się wykluczających wersji śmierci prezydenta stolicy Stefana Starzyńskiego. Zarówno tej, zgodnie z którą został on zastrzelony przez gestapowców w 1939 roku w Warszawie albo w jej okolicach, jak i tej, zgodnie z którą rozstrzelano go w 1943 roku, jako "specjalnego" więźnia KL Dachau. śledztwo autora książki, podparte nowoodkrytymi dokumentami, w tym zeznaniami osób, z którymi stykał się Starzyński, prowadzi do konkluzji wyraźnie potwierdzającą jedną z przedstawionych wersji zdarzeń. Obok rozstrzygnięć dotyczących ostatnich dni Stefana Starzyńskiego, publikacja pokazuje też jego postać jako bohaterskiego prezydenta okupowanej stolicy, współtwórcy Służby Zwycięstwu Polski i w końcu więźnia Rzeszy.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
37
Świat w skali mikro. Wszystko o modelarstwie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w skali mikro. Wszystko o modelarstwie
Dostępny
32 szt.

Ludzie zajmują się modelarstwem redukcyjnym praktycznie od zawsze. Historia odtwarzania rzeczywistości w pomniejszonej skali bowiem sięga czasów prehistorycznych ― pierwsze figurki ludzi i zwierząt wykonane ręką człowieka liczą kilkadziesiąt tysięcy lat. Choć przez wieki zmieniały się motywy, materiały, sposoby wykonania, idea pozostała ta sama. Efektem działania modelarza ma być miniatura rzeczywistego obiektu, która jak najdokładniej odda jego cechy zewnętrzne: kształt, proporcje, fakturę powierzchni, detale i kolorystykę.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
38
Kwalifikacja INF.04. Projektowanie i testowanie aplikacji. Podręcznik do nauki zawodu technik programista, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwalifikacja INF.04. Projektowanie i testowanie aplikacji. Podręcznik ...
Dostępny
61 szt.

Technik programista to zawód o wymiernej wartości rynkowej. Absolwenci tego kierunku kształcenia nie mają większych problemów ze znalezieniem intratnego i rozwojowego zajęcia, a pracodawcy chętnie inwestują w ich szkolenia, by mogli zdobywać coraz wyższe kwalifikacje. Wśród bazowych umiejętności, które powinien posiadać specjalista w tej dziedzinie, są podstawy programowania: projektowanie kodu, testowanie go, dokumentowanie swojej pracy oraz analizowanie pracy innych programistów. Podręcznik do nauki zawodu technik programista opiera się na podstawie programowej kształcenia w zawodzie technika programisty. Treści są powiązane merytorycznie, strukturalnie i metodycznie z ogólnymi celami kształcenia określonymi w kwalifikacji INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji. Publikację podzielono na siedem rozdziałów, które szczegółowo omawiają poruszone w nich zagadnienia: • Przygotowanie środowiska pracy • Elementy oprogramowania na podstawie języka JavaScript • Projektowanie aplikacji • Architektoniczne projektowanie aplikacji • Testowanie oprogramowania • Tworzenie dokumentacji testowej • Metodologie prowadzenia projektu informatycznego Podręcznik do nauki zawodu technik programista to charakteryzujący się wysoką jakością kompletny zestaw edukacyjny przygotowany przez dysponującego ogromnym doświadczeniem lidera na rynku książek informatycznych - wydawnictwo Helion. Podręczniki należące do tej serii przygotowano z myślą o wykształceniu kompetentnych techników, którzy bez trudu poradzą sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi współczesna informatyka. Wiedza zawarta w serii pomoże zdać egzamin zawodowy i uzyskać umiejętności praktyczne, przydatne w przyszłej pracy.

64,90 zł
45,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,47 zł

1 osoba kupiła
39
Piersi, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piersi, wydanie 2
Dostępny
29 szt.

Dlaczego kobiety mają duże piersi? Po to, by mogły karmić mlekiem swoje dzieci! Nasza nauczycielka nie ma dzieci, a ma biust. Mężczyźni też mają piersi! Ale nie ma w nich mleka! Piersi to drugi tom serii książek o ludzkim ciele stworzonej przez japońskiego autora Gen-ichiro Yagyu. Książka w zabawny i zrozumiały dla dzieci sposób wyjaśnia, jak działają piersi.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
40
L.F.C. 125 lat. Mistrz Anglii 2019/20. Historia alternatywna (wydanie jubileuszowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.F.C. 125 lat. Mistrz Anglii 2019/20. Historia alternatywna (wydanie ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

Każdy kibic marzy o tym, żeby mieć wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju pamiątkę związaną z jego ukochanym klubem. Liverpool FC zdobył swój 6 puchar Ligi Mistrzów w historii, więc z tej okazji przygotowaliśmy niespodziankę dla polskich fanów The Reds! Książka stanowi kamień milowy w bogatej historii klubu z udziałem piłkarzy, menedżerów i kibiców, którzy wnieśli tak wiele w legendę LFC. To prawdziwa "biblia" dla kibiców klubu z Anfield! Ta unikalna publikacja to blisko 500 stron niesamowitych opowieści sportowych, które zabiorą czytelników w niezwykłą podróż przez pełną wzlotów i upadków legendę drużyny z miasta Beatlesów. Historia. Emocje. Ludzie. Pasja. Mecze. Determinacja. Momenty. Serce. Trofea. Miejsca. Tragedie. Hymn. Legendy. Piękno. Sukces – to wszystko i o wiele więcej znajdziecie na kartach tej książki. To 125 opowieści, które sprawiły, że Liverpool FC jest odnoszącym sukcesy, kultowym klubem kochanym przez miliony ludzi na całym świecie. Ta książka stanowi odpowiedni hołd dla wyjątkowej historii The Reds. „Lektura tej książki nie dość, że da ci wiedzę, która pozwoli lepiej zrozumieć fenomen klubu z Anfield, to jeszcze sprawi, że poczujesz się niemal jak naoczny świadek wielu wydarzeń z historii LFC”. – Rafał Nahorny, dziennikarz Canal+ Sport „Ta książka pozwala zrozumieć, dlacego klub piłkarski stał się religią dla tak wielu ludzi na całym świecie”. – Tomek Lebkuchen, Angielskie Espresso

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
41
Kossakowie. Tango - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kossakowie. Tango
Dostępny
52 szt.

W 1908 roku Wojciech Kossak w krakowskiej pracowni zaczął malować portret Zofii z Lewentalów, żony Ferdynanda Hoesicka – literata i wydawcy. Historia jednego z najgłośniejszych i najdłuższych romansów artysty jest punktem wyjścia opowieści barwnej i pełnej namiętności, snutej na tle niespokojnego czasu przełomu wieków i XX-lecia międzywojennego, kiedy świat się kończył i jedni popełniali samobójstwa, inni szukali nowych doznań. Na scenie pojawia się barwna galeria postaci – zamiłowani w narodowej historii Kossakowie, rodzina Lewentalów – zasymilowanych Żydów i spolonizowani Niemcy – Hoesickowie. W tle zaś między innymi Sienkiewicz, Zapolska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Dagny Przybyszewska, Reymont, Wyspiański, Axentowicz. Ikony polskiej kultury poznajemy od strony, której nam w szkole nie odsłaniano. Słabostki i małości bohaterów nie odbierają im ciepła i znaczenia, jakie odegrali w naszej historii. Kolejna propozycja autorki bestselleru Kossakowie. Biały mazur z pewnością spodoba się jej czytelnikom. Za wartką fabułą stoją solidne studia badawcze. Tym się można zachwycić, ale tego nie można było wyssać z palca!

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
42
Gra bez końca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra bez końca
Dostępny
8 szt.

Gra biznesowa jest grą nieskończoną. Gracze mogą być znani i nieznani. Nowi mogą dołączyć w dowolnym momencie. Każdy gracz ma własną strategię i zasadniczo poza prawem nie ma stałych zasad. Nie ma określonego początku ani końca. Nie ma też zwycięzców ani przegranych. Gracze po prostu rezygnują, jeśli uznają to za stosowne. Skoro biznes jest grą nieskończoną, liderzy biznesu powinni przestać grać w grę skończoną. Zatem nie jest istotne, kto wygra, kto jest najlepszy. Ważniejsze jest budowanie silnej i zdrowej organizacji, która wytrzyma próbę czasu.W tej książce przywództwo jest pokazane w niespotykany sposób. Imperatyw wyciskania z ludzi imponującej efektywności zastąpiły fundamenty przywództwa z nieskończonym nastawieniem. Awans, nagroda czy wygrana walka budzą rozkoszny dreszczyk, ale nie należy na tym opierać swojej przyszłości. Jeśli jesteś przekonany do słusznej sprawy i postanawiasz pracować nad tą wizją przyszłości tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku, oznacza to, że zwyciężasz. Nawet jeśli nie masz pojęcia, ile może to potrwać. Po prostu: samo dążenie nadaje znaczenie pracy i życiu. Dzięki tej książce przekonasz się, że nieskończone nastawienie lidera pozwala mu budować silniejsze, bardziej innowacyjne i inspirujące organizacje. Przyszłość świata leży w rękach takich przywódców.Książka wyjaśnia pięć podstawowych zasad nieskończonego lidera:-postęp powinien być słuszny-należy budować zaufanie w zespole-godny rywal zasługuje na uwagę-należy postawić na elastyczność-odwaga przewodzenia musi być okazanaNieskończona gra. Nieskończone zwycięstwa!

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
43
Narzędzia w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narzędzia w walizce
Mega Creative
Dostępny
22 szt.

Zestaw narzędzi w walizce to idealne rozwiązanie dla każdego małego majsterkowicza. Czas spędzony na zabawie narzędziami Mega Creative rozwinie zdolności manualne każdego dziecka. Narzędzia zapakowane w wygodną, przenośną walizeczkę, dzięki czemu dziecko może majsterkować w każdym miejscu. Całość wykonana z plastiku. Zawartość zestawu: - klucz do śrub, - śrubokręt, - wiertarka, - wiertło, - śrubka, - nakrętka na śrubkę , - tabliczka informacyjna, - kombinerki. Wymiary opakowania: 27.5 x 24.0 x 5.5 cm

56,90 zł
42,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,22 zł

1 osoba kupiła
44
Pies zawodowiec. Opowieści o czworonogach, które żadnej pracy się nie boją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies zawodowiec. Opowieści o czworonogach, które żadnej pracy się nie ...
Dostępny
46 szt.

Oto zbiór grzejących serce opowieści o zaledwie kilkunastu spośród najbardziej niesamowitych psów na świecie – inspirujące historie psów, które żadnej pracy się nie boją! Poznajcie Molly Polly – suczkę, która ostrzega diabetyków o zmianach poziomu cukru we krwi, Bailey’ego – wicedyrektora muzeum ds. mew, który strzeże zabytkowych okrętów przed plagą latających szkodników, oraz Daisy, która pełnoetatowo pełni funkcję psa przewodnika… drugiego psa. Przedstawiamy też Tunę – gwiazdę mediów społecznościowych z uroczą wadą zgryzu, ultramaratończyka TruMana, honorowego krwiodawcę Montgomary oraz całą plejadę prawdziwych psich bohaterów.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

1 osoba kupiła
45
Wilczy apetyt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,99 zł
23,35 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

1 osoba kupiła
46
Testy jednostkowe. Zasady, praktyki i wzorce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy jednostkowe. Zasady, praktyki i wzorce
Dostępny
14 szt.

Każdy inżynier oprogramowania zna teoretyczne podstawy testowania. O tym, że sumienne przeprowadzenie testów ma podstawowe znaczenie dla jakości gotowego produktu, nie trzeba nikogo przekonywać. A jednak wciąż zbyt często okazuje się, że zaplanowanie, napisanie i przeprowadzenie testów jednostkowych w praktyce nie jest łatwym zadaniem. Co gorsza, niewłaściwe testy psują kod, mnożą błędy i zabierają mnóstwo cennego czasu i pieniędzy. Okazuje się, że dla uzyskania maksymalnej jakości projektu, który trzeba dostarczyć w krótkim czasie, konieczne jest nauczenie się praktycznego stosowania zasad i wzorców testowania jednostkowego.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
47
Kepler62. Część trzecia. Podróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
48
Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską
Dostępny
1454 szt.

Mistrz dystansu do świata i siebie w jedynej takiej rozmowie. Znaki firmowe: głos, wygląd, poczucie humoru. Nie można go pomylić z nikim innym, jest niepowtarzalny. Uwielbiany przez słuchaczy i telewidzów. Wywołuje kontrowersje i potrafi włożyć kij w mrowisko. Radiowiec, osobowość telewizyjna, tłumacz, pisarz, rockman. Syn, mąż, ojciec. Po prostu Mann, Wojciech Mann. Długo dał się namawiać na tę rozmowę, a kiedy wreszcie się zgodził, nikt nie spodziewał się, że w trakcie prac nad książką w jego życiu nastąpi rewolucja i po 55 latach pracy opuści ukochaną radiową Trójkę, by zacząć kolejną przygodę - w Radiu Nowy Świat. "Głos" to osobista, szczera i bezkompromisowa opowieść o tym, jak zachować niezależność i pozostać sobą w każdych okolicznościach, bez zadęcia, z przymrużeniem oka i na luzie. Katarzyna Kubisiowska - dziennikarka "Tygodnika Powszechnego". Absolwentka filmoznawstwa UJ. Współautorka książek "Panorama kina najnowszego 1980-1995. Leksykon" oraz "Lektury na ekranie", czyli mały leksykon adaptacji filmowych. Autorka książek "Rak po polsku", biografii Jerzego Pilcha "Pilch w sensie ścisłym" i biografii Danuty Szaflarskiej "Grać, aby żyć".

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
49
Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych
Dostępny
46 szt.

Kropki, przecinki, wykrzykniki i znaki zapytania – skąd się wzięły? Czy znacie ich pogmatwane i starożytne dzieje? Bo do czego służą, na pewno wiecie – spróbujcie sobie wyobrazić teksty zapisane bez odstępów i znaków interpunkcyjnych! Keith Houston, autor bestsellera o historii książek (Książka) bada pochodzenie niedostrzeganych na co dzień znaków, bez których czytanie stałoby się męką. Hashtag (tak popularny dzisiaj na Instagramie i Twitterze) ma rodowód sięgający starożytnego Rzymu, a dzisiaj znajdziemy go wszędzie. Znak akapitu tymczasem (przez stulecia w powszechnym użyciu) popełnił typograficzne samobójstwo parę wieków temu i można go odnaleźć tylko na jednej z ikon programu Microsoft Word. Barwnie napisana i przystępna opowieść Houstona to niewielka część historii zachodniej kultury. Jak się jednak okazuje – nieodzowna!

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
50
Lego Harry Potter. Potter contra Malfoy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Harry Potter. Potter contra Malfoy
Dostępny
16 szt.

Nie zwlekaj i dołącz do młodego czarodzieja oraz jego przyjaciół. Poznaj ich nowe magiczne przygody. Zbuduj minifigurki Harrego i Malfoya dołączone do zestawu. Użyj scenki 3D do zabawy minifigurkami oraz zestawami LEGO® ze swojej kolekcji i twórz własne historie. Rozwiązuj zadania oparte na scenach z filmów z serii Harry Potter™. W zestawie: 2 minifigurki, 2 książeczki, plansza Ten zestaw to znakomity pomysł na prezent!

69,99 zł
55,29 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
51
Plakat: Będziemy rodzicami! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plakat: Będziemy rodzicami!
Dostępny
2 szt.

#BędziemyRodzicami zabawa dla przyszłych rodzicówPlakat zdrapka Będziemy Rodzicami! to świetna zabawa dla rodziców, fantastyczny prezent dla przyszłej mamy i nietypowy sposób na wspólną zabawę związaną z ciążą i zbliżającymi się narodzinami potomstwa. To też wyjątkowa dekoracja do mieszkania: salonu, kuchni czy pokoju dziecka.Przygotowania do ciąży czas zacząć!Plakat do zdrapywania pomoże Wam przygotować się do narodzin malucha i spędzić czas oczekiwania na wspólnej, beztroskiej zabawie. Na plakacie, pod polami do zdrapywania, znajdują się ciekawostki i zadania dla przyszłej mamy i przyszłego taty albo miejsca do udokumentowania przebiegu ciąży. Co tydzień można zdrapać kolejne serduszko! Kupcie plakat dla siebie i razem odkrywajcie kolejne jego tajemnice! Kiedy już wszystkie pola będą zdrapane, pozostanie piękna pamiątka, która może wisieć na ścianie.

79,00 zł
1 osoba kupiła
52
Tajne akta Obozu Jupiter. Dziennik rekrutki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajne akta Obozu Jupiter. Dziennik rekrutki
Dostępny
97 szt.

Tajemnicze wypadki powodują chaos w Obozie Jupiter. Jeżeli Rzymianie szybko nie odkryją, kto lub co za wszystkim stoi, Dwunasty Legion może tego nie przetrwać. Czy winna jest Claudia, najnowsza rekrutka legionu? W końcu całe zamieszanie zaczęło się niedługo po jej przybyciu. Na dodatek jest prawnuczką Merkurego, boga kpiarzy i złodziei… Żeby odkryć, czy to sprawka Claudii, trzeba zagłębić się w lekturę jej osobistego dziennika, zbadać miejsca przestępstw – między innymi jadalnię, Koloseum i łaźnie – oraz zobaczyć na własne oczy dziwaczne wydarzenia w obozie. Może uda się odkryć sekret tak stary, że nawet Lary go nie znają… Sekret, w którym tkwi klucz do bezpieczeństwa Obozu Jupiter.

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

1 osoba kupiła
53
Pandemia kłamstw. Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandemia kłamstw. Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Film, w którym tę książkę pokazano po raz pierwszy, był najczęściej blokowanym wideo w serwisach społecznościowych podczas trwania pandemii COVID-19 Autorka została aresztowana przez władze USA za ujawnianie prawdy o wielkim medycznym przekręcie. Bill Gates, Anthony Fauci i koncerny farmaceutyczne nie chcą, żebyś przeczytał tę książkę. Co przed tobą ukrywają? Czego się boją? Czyim interesom służy tuszowanie niewygodnej prawdy? Nie daj sobą manipulować i odkryj szokujące oszustwa, do jakich posuwa się świat badań naukowych. Oszustw, które narażają zdrowie twoje i twojej rodziny. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy? Niemal każda tabletka, którą łykasz, każdy wirus, który potencjalnie możesz złapać, i szczepionki, które musisz podawać dzieciom, powstają lub są badane w laboratoriach skorumpowanych przez wielkich graczy rynku farmaceutycznego. Zależy im na tym, żebyś nie był zdrowy. Judy Mikovits ma na to niezbite dowody. Biochemiczka biorąca udział w największych badaniach nad wirusami już nie raz naraziła swoją karierę, ujawniając, że epidemii HIV można było zapobiec, a badania nad retrowirusami mogą być powiązane ze zwiększoną zachorowalnością na choroby cywilizacyjne i autyzm. Czy w obliczu tych matactw powinniśmy ufać informacjom o COVID-19? Dowiedz się prawdy o pandemii korupcji, która trawi medyczny świat i jest groźniejsza niż możesz to sobie wyobrazić. Kiedy wszyscy bardzo nie chcą, żebyś o czymś wiedział, myśl samodzielnie i sprawdź, dlaczego chcą to przed tobą ukryć. „Jednym z głównych problemów naszych czasów jest utrata zaufania społeczeństwa do środowiska naukowego z powodu zbyt często skorumpowanej koalicji podmiotów rządowych i korporacyjnych. Książka Judy Mikovits i Kenta Heckenlively'ego zagłębia się w tę szalejącą korupcję, która ukrywa się przed publicznymi prawdami naukowymi, które mogą być sprzeczne z korporacyjnymi interesami gospodarczymi”. – Dr Luc Montagnier, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny „Nigdy bym nie pomyślała, że stanę się jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w nauce XXI wieku. Zawsze chodziło mi wyłącznie o śledzenie danych i słuchanie pacjentów. Jako naukowcy mamy rozwiązywać problemy i pomagać ludzkości. To jest nasza misja, cel, któremu poświęciliśmy nasze życie. Jak to jest, że takie schorzenia jak zespół przewlekłego zmęczenia (CFS), autyzm, choroby neurologiczne, a nawet nowotwory stały się tak kontrowersyjne, że wiele osób działających w branży medycznej nie chce zauważyć możliwych przyczyn ich występowania? Nie wiem, dlaczego nie możemy po prostu zebrać się razem i tego rozgryźć. Być może niektóre z moich pomysłów są słuszne, być może niektóre są błędne. Umieśćmy więc je wszystkie pod mikroskopem i sprawdźmy, co się stanie”. Fragment książki

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

54
Ludowa historia Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludowa historia Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 procent Polaków – ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit – od początku Polski aż do czasów współczesnych. Głównym przedmiotem książki jest władza – władza tych, którzy w społeczeństwie są na górze nad tymi, którzy są na dole – oraz instytucje społeczne, które służyły elitom do przejmowania tego, co wyprodukował lud. To nie tylko więc historia poddaństwa i pańszczyzny, ale także relacji w fabryce i w biurze w XIX w. To historia ludowa, a nie narodowa: autora mniej interesują wojny i powstania, a bardziej to, jak ich sukcesy i klęski zmieniały relacje pomiędzy mieszkańcami naszego kraju, Polakami, Żydami, Ukraińcami i innymi mniejszościami.

59,99 zł
52,19 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,80 zł

55
Finding The Sacred Heart. Live In Phillly 1986, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finding The Sacred Heart. Live In Phillly 1986, LP
Dio, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Lista utworów: 1. Draco Ignis (Live) 2. King Of Rock And Roll (Live) 3. Like The Beat Of A Heart (Live) 4. Don't Talk To Strangers (Live) 5. Hungry For Heaven (Live) 6. The Last In Line/Children Of The Sea/Holy Diver (Live) 7. Drum Solo (Live) 8. Heaven And Hell (Live) 9. Keyboard Solo (Live) 10. Guitar Solo (Live) 11. Sacred Heart (Live) 12. Rock 'n' Roll Children/Long Live Rock 'n' Roll/ Man On The Silver Mountain (Live) 13. Time To Burn (Live) 14. Stand Up And Shout (Live) 15. Rainbow In The Dark (Live) 16. We Rock (Live)

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

56
To The Metal, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To The Metal, LP
Gamma Ray , Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

Lista utworów: 1. Empathy 2. All You Need To Know 3. Time To Live 4. To The Metal 5. Rise 6. Mother Angel 7. Shine Forever 8. Deadlands 9. Chasing Shadows 10. No Need To Cry

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

57
Ogień nie zabije smoka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogień nie zabije smoka
Dostępny
15 szt.

Pierwsza oficjalna książka opowiadająca o największym hicie telewizyjnym XXI wieku – serialu „Gra o Tron” – napisana przez dziennikarza „Entertainment Weekly” – Jamesa Hibberda – i opublikowana przy wsparciu HBO. We „Wszyscy muszą umrzeć” James Hibberd, dziennikarz „Entertainment Weekly”, przedstawia fascynujące kulisy serialu „Gra o tron” i historię jego powstania: od pierwszych spotkań zespołu kreatywnego, po nagranie scen bitew, aż po niesamowitą inscenizację finału. Zrealizowany na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina serial został nagrodzony aż 59 statuetkami Emmy i stał się światowym fenomenem. James Hibberd, opierając się na ponad 50 wywiadach, nieznanych szerokiej publiczności zdjęciach i zakulisowych rozmowach z producentami, obsadą i całą ekipą serialu, przedstawia historię powstania największego show w historii. Show, dla którego noce zarywał ponoć sam Barack Obama…

59,99 zł
52,19 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,80 zł

58
Rozchwiani. Bez tchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozchwiani. Bez tchu
Dostępny
10 szt.

Pełne emocji, wzruszeń i gorącego seksu zakończenie serii „Rozchwiani”. Czy Łucja i Dymitr będą w końcu razem? Czy córeczka połączy ich drogi, czy może Łucja ułoży sobie życie na nowo i znajdzie szczęście u boku innego mężczyzny? Wybuchowa opowieść o wielkiej namiętności i miłości, która jest na końcu historii, a nie jak większość historii miłosnych się nią zaczyna.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

59
Ponad 100 naklejek. Kolorowy świat. Naklejkowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad 100 naklejek. Kolorowy świat. Naklejkowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.13

Poznaj otaczający Cię świat! Z tą książką to bardzo proste. Naklejaj poszczególne elementy na kolorowych planszach i twórz piękne obrazki. Do wyboru masz ponad 100 naklejek. Puść wodze fantazji. Dobra zabawa gwarantowana!

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

60
Ponad 100 naklejek. Kolorowe lato. Naklejkowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad 100 naklejek. Kolorowe lato. Naklejkowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Czas przywitać lato! Z tą książką to bardzo proste. Naklejaj obrazki na kolorowych planszach i twórz piękne słoneczne krajobrazy. Do wyboru masz ponad 100 naklejek. Puść wodze fantazji. Dobra zabawa gwarantowana!

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

61
I przemówiły ludzkim głosem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I przemówiły ludzkim głosem
Dostępny
33 szt.

Zbliża się Boże Narodzenie, czas radości, miłości i rodzinnych spotkań. Niestety, nie dla wszystkich. W rodzinie po przejściach pojawia się karp na wigilię. Czy trafi na stół, czy uda się go ocalić? Małemu śmiertelnie choremu dziecku umiera świnka morska. Czy rodzicom uda się mistyfikacja z podmianą zwierzątka? W życiu dwóch kobiet – młodej i starej namieszają w Wigilię dwa koty, a właściciel sklepu zoologicznego dostanie pod opiekę osła z żywej stajenki.

39,99 zł
34,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

62
Nie byłaś grzeczna w tym roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie byłaś grzeczna w tym roku
Dostępny
31 szt.

Dorota jest spokojną dziewczyną, która ledwo wiąże koniec z końcem. Gdy kończy pracę w kawiarni i zrzuca skromny uniform, zaczyna swoje drugie życie. Wieczorami staje się Mademoiselle D. – bohaterką serwisu z seks-kamerkami. Ma oddane grono fanów, przed którymi występuje w kusej bieliźnie, flirtuje, wymienia pikantne wiadomości. Ma jeden warunek: żadnego pokazywania twarzy i spotkań w realu. Jest jeszcze on – denerwujący i głośny sąsiad z budynku naprzeciwko. Ciągłe imprezy i przechadzające się po jego balkonie pijane dziewczyny działają Dorocie na nerwy. Na pierwszy rzut oka Norbert to nadziany, zarozumiały typ, który lubi się ostro zabawić. On, tak samo jak Dorota, ma jednak swoje drugie oblicze, które skrywa przed całym światem. Gdy zbliżają się święta, przypadek sprawia, że tych dwoje poznaje się w dość niemiłych okolicznościach. Kilkanaście dni później, mimo sprzeciwu obu stron, los ponownie pcha ich sobie w ramiona. Wygląda na to, że Boże Narodzenie będą musieli spędzić wspólnie. W powietrzu wisi katastrofa, ale kto wie, może uda się jej uniknąć? Przecież w święta wszystko jest możliwe.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

63
Ostrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostrze
Dostępny
57 szt.

Książka przedstawia wciągającą historię nastoletniego chłopca polującego na zabójcę swojej matki. Jedna szybka decyzja… może być jej ostatnią! Minęła już prawie godzina od chwili, gdy samochód się zepsuł. Kilka minut później matka Jacka i jego dwóch sióstr poszła szukać jakiegoś telefonu, by zadzwonić po pomoc. Odchodząc, powiedziała: „Zostańcie tu. Wrócę szybko!”. Ale nie wróciła… Trzy lata później 14-letni Jack wciąż opiekuje się siostrami. Na każdym kroku upewnia się, że nikt nie wie, że dzieci są same w domu. Pewnego dnia dowiaduje się, co tak naprawdę stało się z ich matką… Książka nominowana do Man Booker Prize oraz nagrodzona UK National Book Award for Crime Fiction.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

64
Wieczór w raju. Opowiadania zebrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczór w raju. Opowiadania zebrane
Dostępny
32 szt.

Przeoczony brylant amerykańskiej literatury. Wydany pośmiertnie zbiór najlepszych opowiadań Lucii Berlin z miejsca stał się literacką sensacją na całym świecie. Teraz w ręce polskich czytelników trafia drugi tom opowiadań arcymistrzyni krótkiej formy. Lucia Berlin to artystka o talencie równie niezwykłym, co jej życiorys. Trzykrotna rozwódka, matka czterech synów, których wychowywała samotnie. Przez większość życia zmagała się z alkoholizmem, który pokonała dopiero w ostatnich latach. Nigdy nie była pełnoetatową pisarką, by utrzymać siebie i dzieci podejmowała się najróżniejszych prac. Może właśnie dlatego jej opowiadania są tak charakterystyczne – oszczędne, o poszarpanym rytmie, tak wiernie oddające prawdziwe życie, że aż niepokojące. Wieczór w raju to zbiór 22 opowiadań, starannie wybranych z dorobku pisarki. Raj w wykonaniu Berlin w niczym nie przypomina jednak hollywoodzkiej pocztówki, a widmo setek mikrokatastrof wisi nad nim nie tylko wieczorami.

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

65
Ukryta sieć. Tom 3. Gdziekolwiek spojrzysz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryta sieć. Tom 3. Gdziekolwiek spojrzysz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Trzecia i najbardziej brawurowa część bestsellerowej trylogii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka. 2020 rok. W Żelaznej Górze dochodzi do katastrofalnego wycieku na terenie kopalni miedzi. W ręce analityków złośliwego oprogramowania trafia tajemniczy wirus. Reporterka Julita Wójcicka odkrywa, że złoczyńcy, których nieprzerwanie śledzi od dwóch lat, zainteresowali się nagle... zbiorami bibliotecznymi. To, co łączy wszystkie, pozornie niepasujące do siebie wątki, to Sztuczna Inteligencja. Nic już nie będzie takie samo jak przedtem. Przeciwnik okaże się silniejszy niż kiedykolwiek. Wartka akcja, charyzmatyczna główna bohaterka, mocne osadzenie we współczesnej rzeczywistości oraz realność przedstawionych wydarzeń sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

66
Świetlista republika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świetlista republika
Dostępny
19 szt.

Gdzieś na skraju dżungli, w fikcyjnym miasteczku San Cristóbal nieoczekiwanie pojawia się grupa dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Początkowo nic nie robią, po prostu są, wprowadzając niepokój samą swą innością – porozumiewają się w nieznanym języku i prowadzą życie rządzące się niepojętymi dla obywateli San Cristóbal prawami. Dzieci pozbawione opieki dorosłych są brudne, bezdomne i głodne, zdają się jednak szczęśliwe. Ich odrębność, odczuwana jako prowokacyjna, burzy kruchą równowagę zbiorowości. Zaburzona dynamika wspólnoty w konsekwencji prowadzi do tragedii. Wciągająca hipnotycznym rytmem zdań proza Barby porusza fundamentalne – zwłaszcza dzisiaj – kwestie. Co się dzieje ze społeczeństwem, które nie pozwala na twórczy bunt młodych. Jak dobrobyt wpływa na retorykę ksenofobii i wykluczenia. Jaki jest mechanizm powstawania teorii spiskowych i fake newsów. Jak zarządzanie strachem rodzi przemoc.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

67
Obława. Manhunt. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjnego zabójcę Leviego Bellfielda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obława. Manhunt. W jaki sposób oddałem w ręce sprawiedliwości seryjneg...
Dostępny
15 szt.

Pasjonująca historia ujęcia Leviego Bellfielda, jednego z najbardziej osławionych brytyjskich seryjnych zabójców ostatnich pięćdziesięciu lat. 21 marca 2002 roku o godzinie 15.07 Milly Dowler po raz ostatni wyszła ze szkoły w Surrey. Niecałą godzinę później została porwana i zamordowana w najokrutniejszy możliwy sposób. Mimo rozpoczętych natychmiast poszukiwań, minęły miesiące nim odnaleziono jej ciało. W ciągu następnych dwóch lat w wyniku napaści o brutalności, którą trudno opisać, zginęły kolejne dwie młode kobiety: Marsha McDonnell oraz Amélie Delagrange. Choć w przypadku trzech morderstw może się to wydać dziwne, śledczy dysponowali znikomą ilością tropów i wkrótce zaczęło im brakować pomysłów oraz opcji – do chwili, aż w sprawę morderstwa Amélie Delagrange włączony został nadkomisarz Colin Sutton. Nie tylko dostrzegł on związek między trzema przypadkami, ale także presja, pod jaką się znalazł, kierując ściganiem seryjnego zabójcy okazała się dla niego na tyle inspirująca, że choć sprawa nieraz wydawała się beznadziejna, w końcu doprowadził mordercę przed oblicze sprawiedliwości. Opowieść Colina Suttona, będąca równocześnie chwytającym za gardło dokumentem procedur policyjnych, jak i spojrzeniem na życie człowieka przepełnionego złem, ujawnia kulisy pojmania skrajnie agresywnego mordercy, zanim ponownie uderzy. Na podstawie książki powstał bestsellerowy miniserial telewizyjny „Obława. Manhunt”.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

68
My Echo, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Echo, CD
Laura Veirs, Mystic Production
Dostępny
11 szt.

Lista utworów: 1. Freedom Feeling 2. Another Space And Time 3. Turquoise Walls 4. Memaloose Island 5. End Times 6. Burn Too Bright 7. Brick Layer 8. All The Things 9. I Sing To The Tall Man 10. Vapor Trails

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

69
Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne
Dostępny
60 szt.

Nowoczesny podręcznik z zakresu pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego. Publikacja została przygotowana przez grupę wybitnych polskich klinicystów oraz pielęgniarek specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach pediatrii reprezentujących wiodące ośrodki akademickie w kraju. W sposób zwięzły i przystępny omówiono zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii (różnice rozwojowe u dzieci i dorosłych), patofizjologii, epidemiologii, kliniki, diagnostyki i terapii w zakresie wiedzy bazowej dla pielęgniarek i położnych. Postępowanie pielęgniarskie przedstawiono zgodnie z zasadami praktyki opartej na dowodach naukowych z uwzględnieniem odrębności postępowania wynikającego z wieku dziecka oraz miejsca pobytu (szpital, dom, szkoła), w tym edukacji zdrowotnej. Każdy rozdział zawiera elementy kształtowania metakompetencji krytycznego myślenia pt.: Refleksyjna praktyka: kultywowanie kompetencji Jakości i Bezpieczeństwa w Edukacji Pielęgniarek (Quality and Safety Education for Nursing ?QSEN). Publikacja zawiera informacje niezbędne w codziennej praktyce. Będzie doskonałym źródłem wiedzy przede wszystkim dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa oraz pielęgniarek i położnych ? specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, rodzinnego, w tym pielęgniarek realizujących praktykę w środowisku nauczania i wychowania oraz dla innych osób sprawujących opiekę nad dzieckiem (żłobki, przedszkola).

179,00 zł
166,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 12,53 zł

70
Dziedzictwo von Schindlerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo von Schindlerów
Dostępny
77 szt.

Na tropie mrocznych tajemnic... Lipiec 2000 roku. Z przedwojennego dworku nad Śniardwami znika bez śladu dwudziestoletnia dziewczyna. W okolicy krąży legenda, że odpłynęła starym jachtem von Schindlerów, który ostatni raz widziano latem 1939 roku. Wtedy również ktoś zaginął… Mija dwadzieścia lat. W okolicy Mikołajek były policjant Jacek Ligęza odkrywa ciało wybitnego twórcy kryminałów, Zygmunta Grodzickiego. Do grona uznanych pisarzy, którzy na zlecenie ekscentrycznego milionera Johanna von Schindlera spisują zbeletryzowane dzieje jego rodowej posiadłości, dołącza debiutantka, Monika Łasicka. W spadku po Grodzickim otrzymuje do opracowania historię dziewczyny z jachtu. Odkrywa, że zmarły pisarz dobrze ją znał – przed laty stracił dla niej głowę, ale ona wybrała innego. Chłopaka z Mazur, który również zapadł się pod ziemię. Policja uznaje, że Grodzicki zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Innego zdania jest Jacek Ligęza, ale słowa byłego policjanta, zwolnionego ze służby za pijaństwo, znaczą tyle co nic. Poszukując prawdy, poznaje kolejne sekrety von Schindlerów. W tym ten najmroczniejszy... Wojciech Wójcik – pisarz, autor książek Nikomu nie ufaj (2016), Garść popiołu (2016), Jezioro pełne łez (2017), Młoda krew (2018), Miałeś tam nie wracać (2019) i Himalaistka (2020).

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

71
Siła ducha. Święta podróż miłującego pokój wojownika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła ducha. Święta podróż miłującego pokój wojownika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Kontynuacja bestsellerowej Siły spokoju – kultowej książki, która odmienia życie. Gdy Sokrates – mistrz i duchowy przewodnik Dana – opuszcza go na kilka lat, każąc poszerzać swoje horyzonty i uczyć się dalej samodzielnie, Dan znów zaczyna zmagać się z osobistymi porażkami i frustracjami. Rozczarowany swoim życiem, nie potrafiąc zasypać przepaści między wiedzą, którą posiadł, a jej praktycznym zastosowaniem, wyrusza w kolejną duchową podróż, by odnaleźć swój cel i źródło inspiracji. Ścieżka prowadzi go do tajemniczej szamanki na Hawajach. To ona otworzy mu oczy na pradawną mądrość i przygotuje do tego, co ma na zawsze odmienić jego życie. Tu, w tropikalnym lesie, Dan podejmując kolejne próby i wyzwania, spotka na swojej drodze niezwykłe postaci i nauczy się, że wszystkie podróże są święte, a życie jest niepowtarzalną przygodą.

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

72
Historia przyszłości. Oculus, Facebook i rewolucja wirtualnej rzeczywistości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia przyszłości. Oculus, Facebook i rewolucja wirtualnej rzeczywi...
Dostępny
3 szt.

Wiele firm, które później stały się najpoważniejszymi graczami Doliny Krzemowej, rodziło się w garażach. Historia Oculusa łamie ten schemat - jej założyciel, Palmer Luckey, pragmatyczny ekscentryk, inżynier samouk i wizjoner, stworzył swój start-up w zdezelowanej, sześciometrowej przyczepie kempingowej. Młody człowiek chciał sprawić, aby wirtualna rzeczywistość wreszcie zaistniała. Miała pozwolić każdemu, kto chciał, dotknąć Świętego Graala współczesnej technologii - przenieść się do wygenerowanego przez komputer świata, gdzie wszystko jest możliwe, i wykorzystać go do zabawy, zdobywania wiedzy i komunikacji.

59,00 zł
31,27 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 27,73 zł

73
Odwet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwet
Dostępny
26 szt.

Mocny thriller z nieoczywistym, zaskakującym zakończeniem. Choć Libby Hall potrzebuje chwili wytchnienia, nigdy nie rozważała wzięcia urlopu. Aż do momentu, gdy dostaje ulotkę z atrakcyjną propozycją zamiany domów, którą bez wahania przyjmuje. Po przeprowadzce do posiadłości Heywoodsów dziewczyna zaczyna jednak popadać w paranoję, że jest obserwowana. W jej domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Gdy Libby postanawia wrócić do swojego komfortowego, ale niedoskonałego życia, jest już za późno. Odkrywa sekret Heywoodsów. Ktoś zastawił na nią pułapkę. Rozpoczyna się niebezpieczna gra. Nic już w życiu Libby nie będzie takie samo.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

74
W wieku odlotowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W wieku odlotowym
Dostępny
5 szt.

Najnowszy tom wierszy cenionego poety Józefa Barana. W wieku odlotowym to najnowszy tom wierszy Józefa Barana, poety lubianego przez czytelników i cenionego przez krytyków. Józef Baran jest laureatem m.in. Nagrody Fundacji Kościelskich w Genewie i wyróżnienia Pen West w Los Angeles. O poezji Barana Ryszard Kapuściński powiedział tak: „Tyle przeżyć dzięki tej poezji, tyle spokoju i łagodności...”. Na tom W wieku odlotowym składają się wiersze z lat 2015-2020. Czytelnik znajdzie tu wiersze związane z przyrodą, borzęcińskie, ale także wiersze szpitalne, o cierpieniu. Są też wiersze filozoficzne o starości, śmierci. I są wiersze o miłości. Wiersze o bezsensie i wiersze o sensie życia. Jak i w poprzednich zbiorach prostota sąsiaduje w nich z wyrafinowaniem i mistrzowską celnością słowa.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

75
Wpływ księżyca 2021. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpływ księżyca 2021. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Dostępny
20 szt.

Kolejny poradnik z serii dla ogrodników amatorów, z kalendarzem księżycowym, fachowymi poradami, wskazówkami biodynamicznymi i przepisami na ekologiczne sposoby pielęgnacji roślin. Autor – Witold Czuksanow – dzieli się nimi, korzystając z własnych doświadczeń w uprawie warzyw, drzew i krzewów owocowych, kwiatów, bylin oraz wszystkich innych roślin ozdobnych. Terminy ogrodnicze na kolejny rok podaje w formie tabel z jasnym, fachowym komentarzem. Czytelnicy znajdą dodatkowo opisy nowych, interesujących gatunków roślin ozdobnych i użytkowych, odpornych i plennych odmian, przepisy na domowej roboty preparaty do ochrony i nawożenia. Prowadząc ogród z tym przewodnikiem w ręku, na pewno wszystko pięknie i zdrowo urośnie!

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

76
Sinobrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sinobrody
Dostępny
72 szt.

Prosta i poruszająca historia o lekkomyślności człowieka w tworzeniu i niszczeniu tego, co kocha. Fikcyjna autobiografia amerykańskiego malarza, który w pewnym momencie swojego życia postanawia zerwać z malarstwem. Jego pasją staje się odtąd kolekcjonowanie dzieł sztuki. Dzięki dawnym przyjaźniom z wielkimi, a podówczas mało znanymi malarzami wchodzi w posiadanie najwybitniejszych dzieł amerykańskiego ekspresjonizmu. Aż nagle w jego życiu zjawia się młoda i bogata wdowa. Za wszelką cenę próbuje ona odkryć sekret starego malarza, kryjący się w wielkim spichrzu na kartofle, do którego nikt nie ma dostępu. Wścibska wdowa powiela więc zadanie, jakie postawiły sobie ongiś żony Sinobrodego ze starej legendy, który zabijał je, ponieważ łamały jego surowy zakaz zaglądania do tajemniczej komnaty. Za pozornie banalnym pytaniem, co kryje się w spichrzu malarza, jak zwykle u Vonneguta, kryją się podane w humorystycznym tonie, lecz wcale przez to nie mniej poważne pytania – by zacytować autora – o to, „kto właściwie odpowiada za stworzenie świata i o co w tym całym stworzeniu chodzi”.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

77
Szklane skrzydła motyla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklane skrzydła motyla
Dostępny
26 szt.

Pasjonujący thriller o misternej zemście, w którym prawdziwy sprawca, niczym tytułowy motyl szklanoskrzydły, do samego niemal końca pozostaje „niewidoczny” dla tropiących go detektywów... Pewnego jesiennego poranka roznosiciel gazet dokonuje makabrycznego odkrycia: w fontannie na Strøget, głównym deptaku Kopenhagi, znajduje ciało nagiej kobiety. Policja ze zdziwieniem odkrywa brak jakichkolwiek śladów krwi, na ciele ofiary są natomiast liczne nacięcia. Wszystko wskazuje na to, że ofierze upuszczono krew. W ciągu następnych dwóch dni pojawiają się dwa kolejne ciała, jedno w fontannie przed Szpitalem Krajowym, drugie w jednym ze stawów w centrum miasta. Wszystkie ofiary zginęły w ten sam sposób: upuszczono im krew, używając do tego rzadkiego rodzaju skalpela – skaryfikatora. Poza tym okazuje się, że wszystkie trzy ofiary coś wiąże: wszystkie pracowały w ośrodku terapeutycznym Dom Motyl dla młodzieży z problemami psychicznymi. Ośrodek został rozwiązany kilka lat wcześniej po samobójstwie jednej z młodych pacjentek. Teraz zaczynają ginąć osoby z nim związane. Kto będzie następną ofiarą? Kto zabija i dlaczego? Rozpoczyna się wyścig z czasem… „Katrine Engberg jest prawdziwą gwiazdą współczesnego kryminału” – Camilla Läckberg. „Najnowsza powieść Katrine Engberg to wyrafinowana, znakomita rozrywka. Autorka wprost zaczarowuje czytelnika: kiedy jakaś tajemnica zostaje rozwikłana, okazuje się, że kryje ona kolejną” – „Information”. „Rewelacyjny thriller... Wartka akcja i świetny język, dodatkowo poczucie humoru i wspaniała stara Kopenhaga” – „Berlingske Tidende”. „Katrine Engberg przejmuje prowadzenie wśród autorów kryminałów” – „Fyens Stifttidende”.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

78
Kolędy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy
Dostępny
15 szt.

Zbiór kolęd i pastorałek z pełnymi tekstami i uproszczonym zapisem nutowym na głos, gitarę i fortepian.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

79
Liberation LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liberation LP, Winyl
Dostępny
7 szt.

Tracklista 1.Festive Road 2.Death Of A Supernaturalist 3.Bernice Bobs Her Hair 4.I Was Born Yesterday 5.Your Daddy's Car 6.Europop 7.Timewatching 8.The Pop Singer's Fear Of The Pollen Count 9.Queen Of The South 10.Victoria Falls 11.Three Sisters 12.Europe By Train 13.Lucy Bonus Disc Untitled Melody Your Daddy's Car (demo) Queen Of The South (demo) Europop (live) Little Darlin' Bernice Bobs Her Hair (early idea) Bontempi Beats 1 The Pop Singers Fear Of The Pollen Count (demo) Europe By Train (live) I Can Think (But I Can't Feel) Lucy (early version) Festive Road (demo) Three Sisters (live) I Was Born Yesterday (alternate version) Bontempi Beats 2 Christmas With The Hannons Victoria Falls (demo) Timewatching (demo) Bontempi Beats 3 Suzanne (live)

97,90 zł
80
Bang Goes The Knighthood LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bang Goes The Knighthood LP, Winyl
Dostępny
11 szt.

Tracklista Down In The Street Below The Complete Banker Neapolitan Girl Bang Goes The Knighthood At The Indie Disco Have You Ever Been In Love Assume The Perpendicular The Lost Art Of Conversation Island Life When A Man Cries Can You Stand Upon One Leg I Like Bonus Disc Assume The Perpendicular (alternate version) On The Barge At The Indie Disco (demo 1) Girl Overboard Bang Goes The Knighthood (alternate version) Beside The Railway Tracks Have You Ever Been In Love (alternate version) Oh Christina Ya Sumeera Down In The Street Below (demo) Island Life (demo) The Bitter End When A Man Cries (demo) The Loneliest Man In The World The Circular Firing Squad At The Indie Disco (demo 2) What's Wrong With You Wide Open Spaces I Like (alternate version)

97,90 zł
81
A Short Album About Love LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Short Album About Love LP, Winyl
Dostępny
7 szt.

1.In Pursuit of Happiness 2.Everybody Knows (except you) 3.Someone 4..If... 5.If I Were You (i'd be through with me) 6.Timewatching 7.I'm All You Need

97,90 zł
82
April, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
83
Promenade LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promenade LP, Winyl
Dostępny
7 szt.

Tracklista 1.Bath 2.Going Downhill Fast 3.The Booklovers 4.A Seafood Song 5.Geronimo 6.Don't Look Down 7.When The Lights Go Out All Over Europe 8.The Summerhouse 9.Neptune's Daughter 10.A Drinking Song 11.Ten Seconds To Midnight 12.Tonight We Fly Bonus Disc Ten Seconds To Midnight (alternate version) Assume The Goldsmith When The Lights Go Out All Over Europe (live) Tell Me What's Wrong Life's What You Make It Lost Prom Jam Neptune's Daughter (demo) Going Downhill Fast (instrumental) The Booklovers (demo) The Bright Lights Of Ealing Bath (alternate version) The Summerhouse (early idea) The Summerhouse (live) When The Lights Go Out All Over Europe (early idea) A Woman Of The World (Promenade style demo) Geronimo (live with Yann Tiersen) Don't Look Down (demo) A Drinking Song (live) Only For Tonight Tonight We Fly (demo)

97,90 zł
84
Born In A Coffin, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Born In A Coffin, CD
Niedostępny
Brak

1.Heima 2.Aras 3.A? Hausti 4.Fenrisulfur 5.Narfi 6.Midgar?sormur 7.Niflheimur 8.Me? Fuglum 9.Mara 1.Mori 2.Ni?avellir 3.A? Vetri 4.Dau?i 5.Gleipnir 6.Me? Jotnum 7.Kva?ning

62,90 zł
Powiadomienie
85
Father Shadow Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Father Shadow Limited Edition, CD
Dostępny
18 szt.

1.Childhood's End 2.Never Yield 3.War of Oceans 4.Breach 5.Where Love Comes to Die 6.Crown Prince Syndrome 7.Fate's Hand 8.Stand Alone Complex 9.Lance of Longinus 10.Seth 11.Gaia (feat. Erik Engstrand) 12.Jailbreak [Explicit] 13.Denied [Explicit] 14.Jack of Diamonds

73,90 zł
86
A Decade Of Destruction Vol 2, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Decade Of Destruction Vol 2, CD
Dostępny
20 szt.

1. Blue on Black 2. The Tragic Truth 3. Broken World 4. I Refuse 5. The Pride 6. Hard to See 7. When the Seasons Change 8. Cradle to the Grave 9. Sham Pain 10. M.I.N.E (End this Way) 11. Hell to Pay 12. Never Enough 13. Walk Away 14. Wrong Side of Heaven (Acoustic) 15. Trouble (Felmax Remix) 16. Wash It All Away (Joe Hahn Remix) 17. Bad Company (The Five Finger Dim Mak Steve Aoki Remix)

75,90 zł
87
Psi patrol. Witamy w bajce! Skye zaprasza. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi patrol. Witamy w bajce! Skye zaprasza.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.07

Książka została zaprojektowana tak, aby uruchomić wyobraźnię najmłodszego przedszkolaka i umożliwić mu udział w niezwykłej przygodzie. Dodatkowo do każdej publikacji dołączona jest oryginalna figurka pod blistrem, przedstawiająca ulubioną postać popularnej bajki.

25,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,9%
oszczędzasz 7,00 zł

88
Psi patrol Czas na zabawę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi patrol Czas na zabawę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Wyjątkowa książka w formie pudełka z okienkiem przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. W środku pociechy znajdą książkę z opowiadaniem w twardej oprawie oraz 4 oryginalne figurki z ulubionymi bohaterami.

39,99 zł
29,19 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

89
Psi Patrol Zabawy z naklejkami Ruszamy na pomoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol Zabawy z naklejkami Ruszamy na pomoc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.07

Książka dedykowana dla przedszkolaków. Zawiera zbiór zadań, łamigłówek oraz wielu innych aktywności. Wzbogacona 4 arkuszami kolorowych naklejek z ulubionymi bohaterami.

12,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

90
Rzecznik prasowy Policji Etyka, prawo, praktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzecznik prasowy Policji Etyka, prawo, praktyka
Dostępny
4 szt.

Książka Rzecznik prasowy Policji. Etyka ? prawo ? praktyka, którą Czytelnik teraz trzyma w rękach, jest pierwszą pracą na polskim rynku wydawniczym, która w tak obszerny sposób omawia zagadnienia związane z pracą wyraziciela punktu widzenia Policji na wiele spraw, o których odbiorcy mediów czytają w prasie, słyszą w radiu, oglądają w telewizji i Internecie, często sensacyjnych i zaskakujących. Jest raczej adresowana nie do szerokiego odbiorcy, ale do oficerów prasowych Policji, która ma posłużyć im w pracy, ułatwić prezentowanie trudnych spraw, o których często niezręcznie mówić, a jednak należy odbiorców poinformować. Mogą nią być także zainteresowane osoby ciekawe tego, na czym polega praca rzecznika prasowego Policji, a także sami dziennikarze, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak często stawiają, niestosowne i kłopotliwe pytania rzecznikom służb, w których kręgach obowiązuje tajemnica państwowa albo ? ?dla dobra śledztwa? (jak często się słyszy z ust rzeczników prasowych Policji) ? niemówienie wszystkiego wprost o danej interesującej ich sprawie. Fragment Wstępu

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

91
Lutowanie od podstaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lutowanie od podstaw
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.07

Nawet najbardziej zaawansowane układy elektryczne i elektroniczne nie mogłyby działać, gdyby ich elementy nie były ze sobą odpowiednio połączone. Najtańszą, najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą łączenia obwodów jest lutowanie. Zapewnia nie tylko właściwe połączenie elektryczne, lecz również odpowiednio wytrzymałe spojenie mechaniczne, a tym samym umożliwia stabilne mocowanie elementów na płytce drukowanej. I choć zalety lutowania jako techniki łączenia elementów metalowych znane są ludzkości od starożytności, to prawdziwą popularność zawdzięcza ono dopiero pojawieniu się współczesnej elektroniki, a wzrost znaczenia - jej gwałtownemu rozwojowi.

37,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

92
Too Numb To Know LP COLORED, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Too Numb To Know LP COLORED, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

1. Mask 2. Hang Up 3. Tula 4. A Little Rain 5. No Clear Way 6. We Can Punish 7. Drink A Spider 8. Just A Few Things Wrong 9. My Days 10. A Stranger

97,90 zł
Powiadomienie
93
Transmissions The Music Of Beverly Glenn-Copeland LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
106,90 zł
94
Midnight Manor, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
Powiadomienie
95
Monochrome To Colour LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monochrome To Colour LP, Winyl
Dostępny
5 szt.

1.Her Blood Is Volcanic 2.Monochrome Into Colour 3.So Here's To You, Hally 4.Drowning In Dreams 5.Only The Darkness Smiles For You 6.Childhood 7.Ascension 8.After The Carnival 9.Death of the Siren 10.King Raman 11.Last Rites 12.First Light

106,90 zł
96
Phantom Birds LP BLACK, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
106,90 zł
97
Too Numb To Know, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Too Numb To Know, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

58,90 zł
Powiadomienie
98
Bremenmarsch Live At Schlachthof, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bremenmarsch Live At Schlachthof, CD
Dostępny
20 szt.

1.Leben-Tod (Live,12.10.1987, Schlachthof) 2.Država (Live,12.10.1987, Schlachthof) 3.Trans-National (Live,12.10.1987, Schlachthof) 4.Krvava Gruda - Plodna Zemlja (Live,12.10.1987, Schlachthof) 5.Die Liebe (Live,12.10.1987, Schlachthof) 6.Ti, Ki Izzivaš (Live,12.10.1987, Schlachthof) 7.Krst (Live,12.10.1987, Schlachthof) 8.How the West Was Won (Live,12.10.1987, Schlachthof) 9.Leben heißt Leben (Live,12.10.1987, Schlachthof) 10.Geburt einer Nation (Live,12.10.1987, Schlachthof) 11.Agnus Dei (Live,12.10.1987, Schlachthof) 12.Wutachschlucht (Fragment) [Live,12.10.1987, Schlachthof] 13.Life Is Life (Live,12.10.1987, Schlachthof)

62,90 zł
99
Quiet Places LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110,90 zł
100
White Winds, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
White Winds, CD
Dostępny
8 szt.

1. The White Winds / The White Boat (First View) 2. Hall Of The Stairs / Hall Of The Mosaics (Meeting You) 3. The Glass Hall (Choose The Crystal) / The Play Of The Five Balls / The Five Planets / Canopy Choir 4. The Woman And The Stone 5. The Stone (Close Up) 6. Phases Of The Three Moons 7. Flight Feet And Root Hands 8. Brothership 9. Sisterseed 10. Trilogy : At The White Magic Gardens / The White Winds

61,90 zł
Wróć do góry