hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.09.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie (Ewa Woydyłło, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski), na drugim Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk (Piotr Pawlukiewicz, Renata Czerwicka). Kolejny produkt to Pan Samochodzik i niesamowity dwór (Zbigniew Nienacki) oraz Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami (Craig Jelley, Ryan Marsh).
1
Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie
Dostępny87 szt.

Czuję, więc jestem Dlaczego bywamy smutni? Skąd biorą się radość i żal? Jak radzić sobie z gniewem i zazdrością? Czy ten, kto urodził się optymistą, zostanie optymistą do końca życia? Instrukcja obsługi emocji − tak w skrócie można nazwać nową opowieść o losach Alicji. Tym razem mała bohaterka prowadzi czytelnika przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie doświadczamy. Doktor Ewa Woydyłło-Osiatyńska we wciągający – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych sposób – opowiada o tym, jak nauczyć dziecko samodzielnie rozpoznawać emocje, zrozumieć siebie, swoich przyjaciół i otaczający nas świat. Bo dziecku, które zna swoje uczucia, łatwiej stać się szczęśliwym dorosłym. Porada dla rodzica Czytanie z dzieckiem buduje relacje. Przeżyj razem z nim fascynującą podróż po uczuciach. Poznaj lepiej emocje swojego dziecka, a przy okazji własne. Przeczytaj także inne bestsellerowe książki o przygodach Alicji: • Sen Alicji, czyli jak działa mózg • Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja

42,90 zł
26,17 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,73 zł

36 osób kupiło
2
Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk
Dostępny14 szt.

Ks. Piotr Pawlukiewicz nie chciał się zgodzić na ten wywiad przez ok. 3 lata próśb i starań. Aż w końcu uległ redaktor naczelnej RTCK, Renacie Czerwickiej. Rozmowa – która miała mieć swój dalszy ciąg – została przeprowadzona w Gródku nad Dunajcem w styczniu 2020 r. Dwa miesiące później ks. Piotr odszedł… Pozostała po nim pustka w sercach wielu ludzi, którzy go przez wiele lat słuchali. Ks. Piotr Pawlukiewicz to legenda kaznodziejstwa, którego słuchalność kazań w radiu i Internecie, jak sam o tym opowiada w książce, szła w miliony… Rekolekcjonista, który swoimi kazaniami pomógł setkom tysięcy ludzi w wyjściu z wielu problemów, autor przełomowego nauczania Seks – poezja czy rzemiosło? – dzieli się w książce swoimi wspomnieniami, opowieścią o czasach młodości oraz o latach współczesnych, ale przede wszystkim dzieli się z czytelnikiem Tym, którego najbardziej kochał – Panem Bogiem. Z książki dowiesz się m.in. o tym, jak powstawały kazania ks. Piotra, które jego kazania są tymi najważniejszymi dla niego, o tym jak to się stało, że został księdzem. Opisane są także kulisy pracy w Radiu Józef i bycia kapelanem w sejmie, wspomnienia o biskupach i spotkaniu z Janem Pawłem II. O muzycznej pasji, o walce z chorobą Parkinsona… i wiele więcej. Znajdziesz w niej kilkadziesiąt fotografii, wraz z komentarzem ks. Piotra oraz nieznane innym ludziom teksty piosenek, które sam ks. Piotr napisał. Zresztą, duża część utworów ks. Piotra znalazła się na opublikowanej wraz z książką płycie Krzysztofa Antkowiaka „Zostanie mi muzyka…”. Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta muzyczna, na której teksty ks. Piotra zaśpiewał jego przyjaciel Krzysztof Antkowiak. Zachęcamy do zakupu: https://bonito.pl/k-134133225-zostanie-mi-muzyka-cd

34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

25 osób kupiło
3
Pan Samochodzik i niesamowity dwór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i niesamowity dwór
Dostępny160 szt.

Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy! Choć Pan Samochodzik dał się już poznać z najlepszej, detektywistycznej strony, jego zwierzchnik zleca mu niezwykle monotonne zajęcie – stanowisko kustosza muzeum w prowincjonalnym Janówku. Jednak już pierwszej nocy okazuje się że, poza pracownikami, muzeum zamieszkują także… czy to możliwe? Istoty nadprzyrodzone! Pan Samochodzik natychmiast przestaje się nudzić!

26,90 zł
14,99 zł

Rabat 44,3%
oszczędzasz 11,91 zł

12 osób kupiło
4
Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami
Dostępny123 szt.

Poznaj zwierzęta ze świata Minecrafta, rozwiązując zadania i przyklejając naklejki. Stwórz karawanę lam, pomóż genialnemu naukowcowi Monty’emu przewieźć kurczaka i lisa przez rzekę, a także dowiedz się, jak zafarbować stado owiec. Na koniec uzupełnij naklejkami lodowatą scenerię śnieżnej tajgi oraz dzikiej dżungli. Do wykorzystania masz aż 500 naklejek. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami to kopalnia praktycznej wiedzy o zwierzętach z najróżniejszych biomów Minecrafta, a także wiele godzin wciągającej zabawy dla początkujących i zaawansowanych graczy.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

11 osób kupiło
5
Inkwizycja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inkwizycja
Dostępny7 szt.

Inkwizycja – historyczna konieczność czy diabelska pokusa? Spośród rozmaitych ciemnych kart historii Kościoła inkwizycja szczególnie mocno działa na wyobraźnię. Stosy, tortury, polowania na heretyków, Żydów i czarownice. Tysiące ofiar i wszechogarniający lęk. Tak ją postrzegamy. Jak było naprawdę? W jaki sposób narodziła się w Kościele idea przymuszania do wiary i tropienia odstępców? Czym były „okresy łaski”, jak dzięki inkwizycji ukształtowało się sądownictwo? Kogo torturowano i kiedy masowo palono stosy? Czy opowieści o inkwizytorskiej bezwzględności są przesadzone? Poszerzone, drugie wydanie książki abp. Grzegorza Rysia jest teologiczno-historycznym przewodnikiem po czasach, które z dzisiejszej perspektywy niełatwo zrozumieć, opowieścią o ówczesnym Kościele i jego własnej wizji siebie. W znacznej mierze jest jednak głosem ostrzeżenia przed pokusą stworzenia Kościoła totalitarnego w miejsce powszechnego. To nie obrona inkwizycji. To próba zrozumienia jednego z najboleśniejszych fragmentów historii Kościoła i doszukania się przyczyn tego zjawiska – jego powstania i trwałości. Zrozumienie nie przynosi usprawiedliwienia, ale raczej przestrogę. Na przyszłość.

34,90 zł
21,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,91 zł

9 osób kupiło
6
Różaniec Święty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec Święty
Dostępny37 szt.

Wyjątkowe rozważania modlitwy różańcowej autorstwa Fultona J. Sheena, z rycinami Albrechta Drera, w tłumaczeniu Izabelli Parowicz. Rozkochany w Matce Bożej i różańcu Arcybiskup, dzieli się z czytelnikami prostymi, ale niezwykle wymownymi rozważaniami, które dzisiaj, jakby jeszcze zyskały na aktualności.Niech ten bukiet róż dla Najświętszej Panienki, jak napisał w przedmowie do książki ks. Sławomir Grzela, będzie jak najpiękniejszy i przyniósł nam, czytelnikom, pożytek doczesny i wieczny.

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

7 osób kupiło
7
Mój pierwszy dziennik uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy dziennik uczuć
Dostępny51 szt.

Dziennik uczuć jest metodą polegającą na obserwacji własnych emocji i uczuć oraz rozpoznawaniu sytuacji, które je wywołały. Może to służyć samopoznaniu, rozwijaniu samoakceptacji i nabywaniu umiejętności nazywania przeżyć za pomocą słów. Wspólne lub częściowo wspólne wypełnianie dziennika z dzieckiem może być doskonałym wstępem do rozmowy o emocjach i uczeniu najmłodszych akceptacji dla nich oraz służyć pogłębianiu relacji między rodzicem i maluchem. Książeczka ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym oraz ich rodziców, a także psychologów, psychoterapeutów, pedagogów pracujących z najmłodszymi i wspierających ich rozwój emocjonalny.

15,50 zł
12,99 zł

Rabat 16,2%
oszczędzasz 2,51 zł

4 osoby kupiły
8
Wewnętrzna dynamika coachingu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wewnętrzna dynamika coachingu
Dostępny15 szt.

Fenomenalna książka autorstwa Marilyn Atkinson - założycielki i dyrektora Erickson College. Krok po kroku ukazuje systemy transformacyjnego dialogu. Stanowi serce fenomenu coachingu! Książka ta wprowadza czytelników w metodologię coachingu opartego na podejściu ericksonowskim oraz daje możliwość doświadczenia skuteczności narzędzi coachingowych. Dzięki lekturze będziesz mógł poznać model poziomów logicznych, pozwalających na głęboką transformację życia klienta oraz nabędziesz umiejętności posługiwania się narzędziami planowana projektów, zwiększania energii i motywacji do działania, stosowania schematu "jak gdyby", "pytań o cud" oraz skalowania. Nauczysz się rónież posługiwania się narzędziami wspierającymi kreatywne poszukiwanie rozwiązań, koncentrację na linii czasu, planowanie działań, priorytetyzację i racjonalne podejmowanie ryzyka. Poznasz model siedmiu kroków pozwalających na przekształcenie planu w działanie; zdobędziesz również umiejętność wspierania klientów w poszukiwaniu podstawowych wartości i korzystania z ich siły. Wykorzystywane w tym celu narzędzia obejmują profilowanie, zastosowanie ocen, przeformułowanie motywacji a także czteropolowy model przekształcania intencjonalności, pozwalając na osiągnięcie przełomowych zmian nawet w silnie zakorzenionych, "zablokowanych" systemach. Szereg pomocnych ćwiczeń pozwoli Ci przemienić teoretyczną wiedzę w skuteczną praktykę!

57,00 zł
39,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

4 osoby kupiły
9
Terminarz 2023 mini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2023 mini
Dostępny20 szt.

Cechy produktu: • format: 8.7 x 14.5 cm, • układ kalendarium: 1 miesiąc – 2 strony, • ilość stron: 40, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 kremowy, • druk: 2 kolory, • oprawa: zeszytowa, okładka kartonowa, barwna foliowana.

5,99 zł
3 osoby kupiły
10
Łamijęzyki. Fajne wierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamijęzyki. Fajne wierszyki
Dostępny34 szt.

Ciekawa i bardzo różnorodna seria literatury dziecięcej. Każda książeczka to inny rodzaj utworów: baśnie, opowiadania, legendy, wierszyki, zagadki. Są nawet krótkie bajki, pomagające w nauce języka angielskiego. Wszystkie dzieci znajdą tutaj coś dla siebie. A najlepiej zebrać całą serię i cieszyć się pełnym zestawem

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

3 osoby kupiły
11
Kalendarz 2022 trójdzielny. Las brzozowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 trójdzielny. Las brzozowy
Dostępny26 szt.

Cechy produktu: • format: 28.8 x 62.2 cm, • układ kalendarium: 3 miesiące – 1 kartka, • ilość stron: 12 kartek, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 80g/m2 biały, • główka pełnokolorowa, okienko przesuwane, nazwy miesięcy i tygodni w wersjach językowych.

18,00 zł
17,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

4 osoby kupiły
12
7 cudów świata (nowa edycja) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 cudów świata (nowa edycja)
Rebel, od 10 lat
Dostępny46 szt.

Pokaż, jakie cuda może zbudować Twoja cywilizacja! Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki! „7 cudów świata” to świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem. Uczestnicy wcielają się w przywódców starożytnych miast, które starają się poprowadzić do jak najbardziej optymalnego rozwoju. Co wyróżnia nową edycję? • Większe karty cudów ułatwiające odczytywanie i układanie kart. • Nowy system ikon usprawniający rozgrywkę i pozwalający na jeszcze szybsze opanowanie zasad. • Bardziej przejrzyste umiejscowienie ikon, dzięki któremu karty są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia. • Przeredagowane zasady, jeszcze przystępniejsze dla nowych uczestników zabawy. • Zrebalansowane karty i efekty (lista zmian dostępna tutaj) • Pudełka poszczególnych tytułów dopasowane do siebie rozmiarem. • Uwspółcześnione grafiki na okładkach a także nowe, stylowe logo. Dlaczego pokochasz tę grę? • Mimo prostych zasad oferuje wiele dróg do zwycięstwa. • Mnogość elementów sprawia, że każda rozgrywka jest zupełnie inna. • Specyficzna mechanika doboru kart sprawia, że w grze nie ma przestojów i nikt nie czeka na swoją kolej - wszystkie decyzje podejmowane są jednocześnie. Dzięki temu niezależnie od liczby graczy jedna partia trwa około 30 minut. • Choć w grze występuje interakcja między graczami, jest ona umiarkowana. Nie ma ryzyka, że nasze sumiennie budowane królestwo zostanie zniszczone, ale mamy możliwość odbierać innym potencjalne punkty zwycięstwa. • System handlu oraz mechanizm dobierania kart pozwalają nam wykorzystać poczynania przeciwników na własną korzyść. Będziemy też musieli zdecydować, czy w danym momencie bardziej opłaca nam się realizować własny cel czy też np. subtelnie przeszkadzać przeciwnikom. Zawartość opakowania: • 7 plansz Cudów, • 148 kart, • 48 żetonów Konfliktów, • 78 monet, • notes punktacji, • 3 arkusze z opisami efektów, • arkusz ze spisem kart i siatką powiązań, • instrukcja.

220,00 zł
193,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,40 zł

3 osoby kupiły
13
Historia Żydów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Żydów
Dostępny31 szt.

To dzieło brytyjskiego historyka Paula Johnsona (ur. 1928) jest tyleż monumentalne co „osobiste”, jak stwierdza sam autor. Johnson, konserwatysta, katolik i skandalista obyczajowy, autor licznych książek z dziedziny historii, napisał tę opowieść o losach narodu żydowskiego niejako z potrzeby serca i z życzliwością wykraczającą poza suchy warsztat historyka. Nie miały to również być zwykłe dzieje określonej populacji, lecz poszukiwanie odpowiedzi na pytania niemal metafizyczne: co kryje się za wolą przetrwania Żydów, jakie przesłanie niesie kilka tysięcy lat ich istnienia, najpierw w swoim kraju, potem w rozproszeniu po świecie, wreszcie znów „u siebie” Johnson spogląda na ich los jak na przypowieść o człowieku, jego determinacji i zmaganiach z opresją, z której w ostatnim stuleciu naród żydowski niemal na zasadzie cudu i mimo straszliwych ofiar jednak się wydobywa. Ta frapująca narracja obejmuje cztery tysiące lat historii, choć XX wiek zajmuje w niej zdecydowanie najwięcej miejsca. W tej partii Johnson pokazuje Żydów jako społeczność nowoczesną, pragmatyczną, zdolną do samostanowienia. I choć nie ulega stereotypom tradycyjnej historiografii, wieńczy swoje dzieło pięknym nawiązaniem do mitu „narodu wybranego”: „Żydzi wierzyli, że są narodem szczególnym tak jednomyślnie i tak namiętnie, przez tak długi czas, że stali się nim naprawdę. Rzeczywiście mieli rolę do odegrania, ponieważ napisali ją sobie.”

98,00 zł
68,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,40 zł

3 osoby kupiły
14
Terminarz 2023 mikro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2023 mikro
Dostępny19 szt.

Cechy produktu: • format: 6.9 x 9.9 cm, • układ kalendarium: 1 tydzień – 1 strona, • ilość stron: 64, • druk: 2 kolory, • papier: offset 70g/m2 kremowy, • oprawa: zeszytowa, okładka kartonowa, barwna foliowana. Uwaga! Różne okładki, towar wysyłany losowo.

2,99 zł
3 osoby kupiły
15
Terminarz 2023 mini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2023 mini
Dostępny15 szt.

Cechy produktu: • format: 8.7 x 14.5 cm, • układ kalendarium: 1 miesiąc – 2 strony, • ilość stron: 40, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 kremowy, • druk: 2 kolory, • oprawa: zeszytowa, okładka kartonowa, barwna foliowana.

5,99 zł
3 osoby kupiły
16
Terminarz 2023 mikro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2023 mikro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Cechy produktu: • format: 6.9 x 9.9 cm, • układ kalendarium: 1 tydzień – 1 strona, • ilość stron: 64, • druk: 2 kolory, • papier: offset 70g/m2 kremowy, • oprawa: zeszytowa, okładka kartonowa, barwna foliowana.

4,99 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
17
Peppa Pig. Czas na zabawę. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Czas na zabawę.
Dostępny11 szt.

Wyjątkowa książka w formie pudełka z okienkiem przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. W środku pociechy znajdą książkę z opowiadaniem w twardej oprawie oraz 4 oryginalne figurki z ulubionymi bohaterami.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3 osoby kupiły
18
Terminarz 2023 mini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2023 mini
Dostępny18 szt.

Cechy produktu: • format: 8.7 x 14.5 cm, • układ kalendarium: 1 miesiąc – 2 strony, • ilość stron: 40, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 kremowy, • druk: 2 kolory, • oprawa: zeszytowa, okładka kartonowa, barwna foliowana.

5,99 zł
4 osoby kupiły
19
Terminarz 2023 koliber - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2023 koliber
Dostępny27 szt.

Cechy produktu: • format: 7.5 x 13.0 cm, • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 128, • druk: 2 kolory, • papier: offset 70g/m2 biały, • oprawa: twarda, okładka barwna foliowana, jedna tasiemka.

16,80 zł
15,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,81 zł

3 osoby kupiły
20
Trening umiejętności społecznych dzieci i młodzieży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening umiejętności społecznych dzieci i młodzieży
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Książka jest adresowana do specjalistów pracujących z dziećmi w wieku szkolnym i z młodzieżą. Jej celem jest przybliżenie metody pracy, jaką jest TUS, oraz skuteczne przygotowanie czytelników do prowadzenia tego rodzaju treningów zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Publikacja stanowi swojego rodzaju drogowskaz, który podpowie specjalistom, jak przygotować się do prowadzenia zajęć, na co zwrócić uwagę i na czym się skupić oraz jak poradzić sobie z sytuacjami trudnymi. Książka składa się z dwóch części – wprowadzenia teoretycznego oraz prawie 100 ćwiczeń praktycznych do wykorzystania podczas treningów.

49,50 zł
41,09 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,41 zł

2 osoby kupiły
21
Poczekalnia. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczekalnia. CD
Vito Bambino, Universal Music Polska
Dostępny302 szt.

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

2 osoby kupiły
22
Twój czas. Notes Agaty Przybyłek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój czas. Notes Agaty Przybyłek
Dostępny179 szt.

Każda z nas, kobiet, pełni w życiu wiele różnych ról. Każda z nas jest silna i piękna. To wyjątkowy notes dla każdej kobiety. Dla każdej z Was. Dla Ciebie. Bo to jest Twój czas - zapisuj przemyślenia, skup się na swoich emocjach i marzeniach, oceniaj nastrój, rozwijaj kreatywność. To również wyjątkowy notes dla samej autorki - dzięki niemu poznacie lepiej Agatę Przybyłek, uśmiechniętą rudowłosą pisarkę, przy której książkach wzruszacie się i śmiejecie, przeżywacie emocje i historie napisane przez samo życie. „Pełnię w życiu wiele ról. Jestem żoną, córką, siostrą, prowadzę dom, próbuję wychowywać psa. Chciałabym na kartach tego notesu opowiedzieć Wam nieco o sobie. I kto wie, być może odczarować wizerunek pisarza, który przez lata sama miałam w głowie. Wbrew pozorom my wszyscy, którzy piszemy książki, jesteśmy do bólu zwykłymi ludźmi”. – Agata Przybyłek W Notesie znajdziesz m.in.: - planer na 12 miesięcy, - autorskie trackery z wyzwaniami na każdy miesiąc, - trackery do śledzenia dobrych nawyków, - inspirujące cytaty na każdy miesiąc, - krótkie teksty autorskie, - niepublikowane dotąd opowiadanie Agaty Przybyłek, - kolorowanki, - dużo miejsca na zapiski własne:).

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
23
Mały konstruktor. Ratrak - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Ratrak
Alexander
Dostępny34 szt.

„Mały konstruktor” to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi narzędzi można zbudować wyjątkowy pojazd zgodnie ze wskazaniami instrukcji lub wedle własnej wyobraźni. Model po złożeniu jest trwały i swobodnie może służyć do dalszej zabawy. To idealny wstęp do rozbudzenia w dziecku pasji inżyniera. Zabawka, która łączy pokolenia, zachęcając do wspólnego majsterkowania. Zawartość opakowania: • 215 elementów zabawki, • narzędzia do montażu, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.0 x 3.5 cm

30,00 zł
26,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

2 osoby kupiły
24
Czarne z białym. Zapiski niepokorne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne z białym. Zapiski niepokorne
Dostępny30 szt.

Nie prześpij czasu, który został Ci dany Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty i głosiciela Ewangelii wolności to budzik dla Polski. Niezwykle przenikliwe i, mimo upływu czasu, wciąż aktualne. Ostrzegają przed pokusą religii, która zamiast głosić Chrystusa staje się obrońcą określonej wizji politycznej i przed państwem, które w imię partykularnych interesów zawłaszcza religię. Ludzie śpią, nie żyją rzeczywistością, żyją majakami. Po prostu śpią i nie chcą się obudzić. Podstawowe nasze zadanie to obudzić się do życia prawdziwego. „Nadeszła godzina powstania ze snu” (Rz 13,11).

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

2 osoby kupiły
25
Prześcieradło jersey z gumką 70x140 cm, beżowe - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prześcieradło jersey z gumką 70x140 cm, beżowe
Baby Matex
Dostępny3 szt.

Prześcieradło Jersey z gumką wykonane zostało z najwyższej jakości dzianiny bawełnianej. Prześcieradełko jest przyjemne w dotyku, co zapewnia komfortowy sen dziecka. Guma w obwodzie, wszyta w tunel gwarantuje dopasowanie do materacyka. Po praniu nie zmienia swoich wymiarów i kolorów. Wymiary: 70.0 x 140.0 cm Skład: 100% bawełna

26,60 zł
23,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,66 zł

1 osoba kupiła
26
Duchowe podstawy sztuki wychowania w.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowe podstawy sztuki wychowania w.2
Dostępny5 szt.

Jest to cykl wykładów wygłoszonych przez Steinera w Oxfordzie. Poświęcone są one pedagogice waldorfskiej. Steiner rozpoczyna od przedstawienia duchowego podłoża wychowania. Przedstawiając trzy pierwsze siedmioletnie okresy życia w rozwoju człowieka, wskazuje, jak w każdym z tych okresów dziecko oczekuje od swoich nauczycieli i wychowawców innego sposobu prowadzenia lekcji, a co za tym idzie, innego rodzaju pedagogicznych umiejętności i predyspozycji wewnętrznych. Wykłady te omawiają drogi rozwoju duchowego, ale niosą również cenny materiał dotyczący praktycznych aspektów pedagogiki waldorfskiej. Wychodząc od idei trójczłonowości, Steiner omawia wiele konkretnych zagadnień związanych z trzema pierwszymi siedmioletnimi okresami rozwoju dziecka. Jego wskazówki idą równolegle w dwóch kierunkach, jedne dotyczą potrzeb rozwojowych dziecka i odpowiednich do tego sposobów postępowania z nim, drugie odnoszą się bezpośrednio do nauczyciela, do jego umiejętności pedagogicznych, a także do jego światopoglądu i jego postawy uczuciowo-moralnej. Wśród tych rozważań pedagogicznych znajdziemy też wykład zajmujący się samą szkołą waldorfska, jej życiem i organizacją.

38,00 zł
33,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,18 zł

1 osoba kupiła
27
Rewolucja husycka T.3 Działania wojenne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja husycka T.3 Działania wojenne
Dostępny68 szt.

Jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na prawdziwą historię husytyzmu, która ukaże wszystkie straty poniesione przez ziemie czeskie w kontraście do wielkości osiągniętej w czasie panowania Karola IV? Pytanie to padło w czasie dyskusji po wykładzie otwartym i brzmiało prawie jak groźba. Quo usque tandem! Nawet ruch husycki nie jest już tym czym dawniej. W końcu przez cały czas uważano go za okres, kiedy według słów Frantika Palackiego Czechy znalazły się u szczytu swojej potęgi i możliwości? Wręcz przeciwnie, a nawet dziś nie jest inaczej.()Nie tylko na stronach tych rozdziałów, lecz również w interpretacji struktury administracyjnej i ideologii reformacyjnej pamiętam o czytelnikach, dla których wcześniej powszechne pojęcia, terminy i realia są same w sobie trudnym orzechem do zgryzienia. Mimo to, wysiłki zmierzające do większej przystępności pracy nie mogły zostać zrealizowane kosztem dokładności.()Celem tej pracy nie są dzieje ziem czeskich w wieku husyckim, lecz dzieje rewolucji husyckiej powstałe w oparciu o określoną analizę krytyczną świadectw wszelkiego typu.()Dla mnie husytyzm był przede wszystkim częścią ówczesnej historii, przez co powstrzymałem się od poszukiwania jego znaczenia dla historii Czech.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
28
Stara baśń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stara baśń
Dostępny27 szt.

Klasyka polskiej literatury historycznej. Najsłynniejsza i uznawana za najlepszą powieść Józefa Ignacego Kraszewskiego, który w swojej twórczości chętnie podejmował tematykę historyczną, wypracowując własny model zespalania w atrakcyjnej fabule fikcji i faktów historycznych.

169,95 zł
122,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 47,59 zł

1 osoba kupiła
29
Kalendarz 2023 ze spiralką, pionowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 ze spiralką, pionowy
Dostępny1 szt.

Cechy produktu: • format: 11.7 x 16.5 cm, • układ kalendarium: 1 tydzień – 1 strona, • ilość stron: 64, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 90 g/m2 biały, • oprawa: barwna, spiralka.

8,99 zł
1 osoba kupiła
30
Peppa Pig. Bajkowa biblioteczka. Wielki bieg z przygodami. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Bajkowa biblioteczka. Wielki bieg z przygodami.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Seria dzięki, której dziecko będzie zawsze miało pod ręką najciekawsze przygody Świnki Peppy czy Psiego Patrolu. Idealna lektura na długie wieczory!

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
31
Łowczyni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowczyni
Dostępny75 szt.

Kiedyś sama polowała. Teraz polują na nią. Nina Markova zawsze marzyła o lataniu. Kiedy naziści atakują Związek Radziecki, ryzykuje wszystko, aby dołączyć do Nocnych Wiedźm – legendarnego pułku bombowców składającego się wyłącznie z kobiet. Podczas jednej z akcji ląduje za linią wroga nieopodal jeziora Rusałka pod Poznaniem. Tam spotyka kobietę znaną jako Łowczyni... Tylko szalona odwaga i przebiegłość utrzymają Ninę przy życiu. Nastoletnia Jordan McBride jest zdeterminowana, aby zostać fotografką. Kiedy ojciec nieoczekiwanie przedstawia jej swoją przyszłą narzeczoną, dziewczyna jest zachwycona. Jednak z czasem zauważa coś niepokojącego w tej cichej i pięknej wdowie. Próbując poznać przeszłość Anneliese, która wkrótce zostaje jej macochą, Jordan odkrywa w swojej ciemni fotograficznej przerażającą tajemnicę. Ta natomiast prowadzi do kolejnych... Kim jest kobieta, którą zaprosili do swojego domu? W tej wciągającej i rozdzierającej serce historii Kate Quinn opisuje konsekwencje wojny dla życia poszczególnych osób oraz cenę, jaką płacimy za szukanie sprawiedliwości i prawdy. To także opowieść o sile kobiecej przyjaźni, trudnej miłości i nadzwyczajnej odwadze.

46,90 zł
34,71 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,19 zł

1 osoba kupiła
32
Kalendarz 2022 trójdzielny. Jesień w górach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 trójdzielny. Jesień w górach
Dostępny1 szt.

Cechy produktu: • format: 28.8 x 62.2 mm, • układ kalendarium: 3 miesiące – 1 kartka, • ilość stron: 12 kartek, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 80g/m2 biały, • główka pełnokolorowa, okienko przesuwane, nazwy miesięcy i tygodni w wersjach językowych.

18,00 zł
17,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
33
Czułe spotkania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czułe spotkania
Dostępny277 szt.

W rutynie życia łatwo zapomnieć o swoich pragnieniach. Niektóre bohaterki oddają się namiętności po pierwszym spotkaniu, inne odkrywają ją na nowo po latach wspólnego życia. Wszystkie pragną miłości i spełnienia. Nieważne, czy znalezionej w romantycznym hotelu, w podróży, czy w blasku świec własnego domu. Ważne, że każda z nich ma odwagę, by przeżyć piękne chwile.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
34
Człowiek do przeróbki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek do przeróbki
Dostępny47 szt.

Wyróżniona pierwszą nagrodą Hugo. Powieść, która zapoczątkowała cyberpunk. W świecie nadzorowanym przez telepatów Ben Reich planuje przestępstwo, o którym nie słyszano od siedemdziesięciu lat – morderstwo. To jedyne wyjście dla Reicha, którego firma przegrywa wieloletnią bezwzględną walkę z kartelem D’Courtneya. Terroryzowany w snach przez Człowieka bez Twarzy i doprowadzony do szaleństwa po odrzuceniu przez D’Courtneya oferty fuzji, Reich morduje rywala i przekupuje wysokiej rangi telepatę, aby pomógł mu zatrzeć ślady. Lincoln Powell, prefekt wydziału parapsychologicznego policji, wie, że Reich jest winny, lecz mimo wybitnych telepatycznych zdolności nie potrafi tego dowieść... „Jedno z arcydzieł SF wszech czasów” – Isaac Asimov. „Wspaniałe książki Bestera przetrwały próbę czasu. Niemal sześćdziesiąt lat są na liście dziesięciu największych powieści SF” – Robert Silverberg. Alfred Bester (1913-1987) był scenarzystą telewizyjnym i radiowym, redaktorem prasowym i scenarzystą komiksów, ale przede wszystkim wybitnym, nowatorskim pisarzem science fiction. W 1953 roku został nagrodzony Hugo Award za Człowieka do przeróbki. Autor licznych opowiadań i ośmiu powieści, w tym ponadczasowych bestsellerów Gwiazdy moim przeznaczeniem i Człowiek do przeróbki. Wybrany do Galerii Sławy Science Fiction, uhonorowany tytułem Wielkiego Mistrza SFWA.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
35
Wyzwania rewizji finansowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyzwania rewizji finansowej
Dostępny5 szt.

W monografii zaprezentowano rozważania teoretyczne i badania empiryczne dotyczące aktualnych i ważnych problemów szczegółowych współczesnej rewizji finansowej, które stanowią wyzwania dla biegłych rewidentów w warunkach dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej i wzrostu zapotrzebowania na wiarygodną informację sprawozdawczą wśród szerokiego grona interesariuszy. Książka jest rezultatem prac badawczych prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uwzględnia najnowsze zmiany proceduralne, metodologiczne i systemowe współczesnej rewizji finansowej.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
36
Psierociniec. Tom 5. Ufopsiaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psierociniec. Tom 5. Ufopsiaki
Dostępny24 szt.

Piąta, a zarazem ostatnia część uwielbianej serii Agaty Wizowskiej pt. „Psierociniec” o niezwykłych przygodach wyjątkowych psów. Tym razem na niebie pojawia się niezidentyfikowany obiekt, a w mieście zaczynają się dziać dziwne rzeczy… Znikają fryzjerzy oraz potrzebujące opieki pieski. Kto za tym stoi? Czyżby przybysze z kosmosu? I czego chcą oni od Remika? Ta mądra i ucząca empatii historia będzie doskonałym wyborem nie tylko dla miłośników psów. Zawarte w książce zabawne wierszyki i wzruszające historyjki z morałem stanowią duży walor edukacyjny dla dziecka.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
37
7 cudów świata: Miasta (nowa edycja) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 cudów świata: Miasta (nowa edycja)
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Rozszerzenie zawierające zupełnie nowy rodzaj kart w kolorze czarnym, które znacząco zwiększają interakcję między graczami. Dodatkowo zawiera instrukcję dla wariantu drużynowego, który pozwala zasiąść do wspólnej zabawy aż 8 osobom!

120,00 zł
105,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,40 zł

1 osoba kupiła
38
Blizny jak skrzydła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizny jak skrzydła
Dostępny67 szt.

Każdy ma blizny. Tylko niektóre widać na pierwszy rzut oka... Rok po pożarze, który ją okaleczył, szesnastoletnia Ava wraca do szkoły. Przywykła już do krępujących ludzkich spojrzeń i niewybrednych określeń. Ale jest jedno, którego nienawidzi bardziej niż innych: „ocalona”. Jak nazwać kogoś, kto ocalał wbrew własnej woli? Kto czasami żałuje, że żyje? Kiedy Ava poznaje Piper, dziewczynę, która tak jak ona jest ofiarą wypadku i poparzenia, dopuszcza do siebie myśl, że być może nie będzie musiała stawić czoła koszmarowi samotnie. Piper pomaga jej odnaleźć w sobie dziewczynę, jaką była przed pożarem – normalną nastolatkę, która całowała się ze swoim chłopcem i śpiewała na scenie. Ale Piper toczy swoją własną bitwę, a gdy Ava omal nie traci przyjaciółki, musi zdecydować, czy zbuduje swoją „nową normalność” na tym, co widzi w lustrze – czy oprze się na ludziach, którzy przy niej stoją. Ta piękna, afirmująca życie debiutancka powieść Erin Stewart została nazwana odpowiedzią na Cudowne dziecko dla nieco starszej widowni. Idealna dla fanów Jandy Nelson, Nicoli Yoon i Johna Greena.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
39
Psy i koty. Odwet Kitty, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy i koty. Odwet Kitty, DVD
Peyton Brad, 2010
Dostępny67 szt.

Po raz pierwszy w dziejach koty i psy będą musiały połączyć siły, aby zapobiec globalnej koto-strofie! Była elitarna agentka Kitty Galore planuje uruchomić diaboliczne urządzenie, aby wziąć pod pantofel psich wrogów i „odpazurzyć” swoich byłych kocich towarzyszy .

12,99 zł
1 osoba kupiła
40
Kalendarz 2023 trójdzielny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 trójdzielny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Cechy produktu: • format: 28.8 x 62.2 cm, • układ kalendarium: 3 miesiące – 1 kartka, • ilość stron: 12 kartek, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 80g/m2 biały, • główka pełnokolorowa, okienko przesuwane, nazwy miesięcy i tygodni w wersjach językowych.

18,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
41
Close-Up B1 2Ed Wb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Close-Up B1 2Ed Wb
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

With a new component array and strong digital support, the new edition of Close-up has been fully updated to be in line with the new First for Schools 2015 specifications. Close-up is still as interesting, topical and up-to-date as ever with spectacular National Geographic photography and facts that have been carefully selected to appeal to the inquisitive minds of young teenagers.

64,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
42
Pan Samochodzik i Templariusze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i Templariusze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy! Świetnie się szuka skarbów, ale lepiej, żeby nikt w tym nie przeszkadzał... Tymczasem śladem poszukiwań pana Samochodzika w zamkach krzyżackich i siedzibach templariuszy podążają pewni Duńczycy oraz podejrzana grupka polskiej młodzieży. Aby znaleźć skarb potrzebna jest niemała wiedza, spryt i... dużo szczęścia. Kto będzie miał go więcej?

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
43
Życie ze stratą. Pomoc dla rodziców po odejściu dzieci nienarodzonych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie ze stratą. Pomoc dla rodziców po odejściu dzieci nienarodzonych
Dostępny13 szt.

Utrata dziecka nienarodzonego to jedno z najtrudniejszych przeżyć, jakie może spotkać rodziców. Często oprócz bólu związanego ze stratą kogoś, kogo już zdążyli pokochać, doświadczają braku zrozumienia. Nieraz brakuje im wsparcia najbliższych, a także osób, które powinny udzielić im fachowej opieki medycznej i duszpasterskiej – personelu szpitalnego oraz księży. Książka jest przeznaczona zarówno dla osób po stracie, jak i dla tych, którzy pomagają im przebyć to trudne doświadczenie. Stanowi połączenie świadectw rodziców oraz głosów specjalistów w dziedzinie teologii, psychologii i prawa. Przełamują oni tabu panujące wokół tematu utraty dziecka i odpowiadają m.in. na takie pytania: • W jaki sposób przywrócić nadzieję rodzicom po stracie i jak z nimi dobrze rozmawiać? • Jak towarzyszyć im w żałobie? • Do jakich miejsc oferujących profesjonalną pomoc psychologiczną można ich kierować? • Jak zgodnie z prawem powinna wyglądać opieka szpitalna nad matką? • Jak wyglądają procedury konieczne do uzyskania prawa do urlopu i zasiłku? • Jak według przepisów liturgicznych powinien wyglądać pochówek dziecka utraconego? ks. Krzysztof Porosło – doktor teologii dogmatycznej, archidiecezjalny duszpasterz akademicki oraz wykładowca na UPJP2 w Krakowie. Prowadzi stronę baptysterium.pl. Autor kilkunastu książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym. W Wydawnictwie WAM wydał m.in. Świętą codzienność i Zobaczyć Boga.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
44
6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz
Dostępny54 szt.

Książka, która pozwoli przeżyć młodość w doskonałym stylu W książce 6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz Sean Covey udziela młodym ludziom ważnych porad przydatnych w podejmowaniu świadomych i mądrych decyzji. Wykorzystuje rzeczywiste historie nastolatków z całego świata i pokazuje młodzieży, jak odnieść sukces w szkole, zdobyć dobrych przyjaciół, porozumiewać się z rodzicami, zachować rozsądek w sprawach randek i seksu oraz unikać nałogów i budować poczucie własnej wartości. To nowatorska książka z mnóstwem oryginalnych żartów rysunkowych, inspirujących cytatów i zabawnych kwestionariuszy, która pomoże nastolatkom nie tylko przetrwać, ale i odnieść prawdziwy sukces. „Książka ta przygotuje nastolatków do radzenia sobie z presją i podejmowania już teraz właściwych decyzji w wielu trudnych, codziennych sprawach”. – Peyton Manning, rozgrywający Indianapolis Colts, dwukrotny Najlepszy Zawodnik ligi National Football League „Choć niełatwo mi zachować bezstronność, mogę bez obawy powiedzieć, że jest to niezwykła książka, która wciąga i inspiruje czytelnika. Stanowczo polecam ją nastolatkom oraz tym, którzy ich wychowują i uczą oraz wskazują im drogę”. – Stephen R. Covey, autor wielkiego bestsellera 7 nawyków skutecznego działania

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
45
Czytaj z nami. Łamijęzyki. Fajne wierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj z nami. Łamijęzyki. Fajne wierszyki
Dostępny6 szt.

Ciekawa i bardzo różnorodna seria literatury dziecięcej. Każda książeczka to inny rodzaj utworów: baśnie, opowiadania, legendy, wierszyki, zagadki. Są nawet krótkie bajki, pomagające w nauce języka angielskiego. Wszystkie dzieci znajdą tutaj coś dla siebie. A najlepiej zebrać całą serię i cieszyć się pełnym zestawem.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
46
Kalendarz 2022 trójdzielny. Tropikalna plaża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 trójdzielny. Tropikalna plaża
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Cechy produktu: • format: 28.8 x 62.2 mm, • układ kalendarium: 3 miesiące – 1 kartka, • ilość stron: 12 kartek, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 80g/m2 biały, • główka pełnokolorowa, okienko przesuwane, nazwy miesięcy i tygodni w wersjach językowych.

18,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
47
W stronę interpretacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stronę interpretacji
Niedostępny
Brak

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed nauczycielem języka polskiego na każdym poziomie nauczania, a także przed nauczycielem przedmiotów literaturoznawczych w szkole wyższej, jest przygotowanie ucznia lub studenta do samodzielnego, kompetentnego i wiarygodnego interpretowania tekstów literackich. Tymczasem współczesna szkoła ma wciąż na sumieniu rozmaite grzechy uniemożliwiające realizację tego celu. Jest wśród nich między innymi wciąż pokutujące, choć tyle razy wyśmiewane założenie, że uczeń powinien odgadnąć, ?co autor miał na myśli?. Nowszym grzechem jest ukierunkowanie lekcji języka polskiego na nauczanie przede wszystkim wypełniania testów zamiast czytania tekstów. Zdajemy sobie sprawę, że wynika to ze szczególnego, ?testowego? zorientowania procesu edukacji, ale nie można usprawiedliwiać wymuszonych w ten sposób działań do tego stopnia, by przestać uczyć rozumienia tekstu. Ze Wstępu Małgorzata Kaczmarek wyrywa szkolny utwór z marazmu powtarzalnych odczytań. Przedstawia bardzo ciekawą propozycję metodyczną skierowaną nie tylko do świata akademickiego, kształtującego kadry, lecz także do praktykujących nauczycieli. Znajdziemy tu bowiem interesujące propozycje lektur komparatystycznych i nieszablonowe nawiązania ikonografie, które mogą zainspirować doświadczonych nauczycieli. Co warte podkreślenia, autorka pokazuje przebieg procesu tworzenia interpretacji. [?] Maciej Szargot odnosi się wpierw do samej metody, wyjaśniając zasady postępowania, a następnie pokazuje na kilku wybranych przykładach jej użycie. Jako specjalista od literatury romantycznej buduje eksplikacje w sposób interesujący, błyskotliwy, pełny. Czyta się je z niezwykłą satysfakcją. Z recenzji prof. dr. hab. Adama Regiewicza

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

48
Świat w optyce dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w optyce dziecka
Niedostępny
Brak

Publikacja rzuca nowe światło nie tylko na sam niezwykły dziecięcy potencjał ujawniany w sytuacjach zadaniowych, lecz także na konieczność odmiennego od dotychczasowego sposobu edukowania dzieci, a zwłaszcza wspierania rozwoju ich umiejętności poznawczych. Dziecięce nadawanie i odkrywanie znaczeń umożliwia zarówno wniknięcie w sposób myślenia i rozumowania dzieci, jak i pozwala dostrzec wagę oraz wartość wsparcia tych procesów poprzez stawianie dziecka w sytuacjach wymagających twórczego i niestandardowego działania. Niedocenianie, umniejszanie, ignorowanie, a często i lekceważenie potencjału kognitywnego dzieci w procesie aranżowania środowiska edukacyjnego, konstruowania programów kształcenia czy budowania relacji edukacyjnej, prowadzą do nieadekwatnych osiągnięć rozwojowych, znacznie poniżej ich możliwości. Autorki udowodniły, że dzieci przedszkolne są w stanie rozwinąć wyższe formy myślenia, rozumowania, jeśli doceni się i dostrzeże ich możliwości oraz zapewni im wyzwalające i stymulujące środowisko do nauki. Z recenzji prof. dr hab. Renaty Michalak

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

49
Finanse szpitali w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finanse szpitali w Polsce
Niedostępny
Brak

Publikacja jest poświęcona problematyce zarządzania płynnością finansową w polskich szpitalach i znaczeniu tego procesu dla uzyskiwanej rentowności. Utrzymywanie płynności finansowej na odpowiednim poziomie stanowi ważny cel w funkcjonowaniu każdej organizacji ? w tym również szpitali. W monografii poruszane są kwestie związane ze specyfiką i problemami działalności szpitali w Polsce, a także z funkcjonowaniem polskiego systemu ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem sektora szpitali. Ponadto zostały tu przedstawione strategie zarządzania płynnością finansową stosowane przez wybrane placówki szpitalne. Określenie strategii płynności finansowej oraz ukazanie zależności pomiędzy płynnością finansową a rentownością w badanych placówkach umożliwiło wyprowadzenie istotnych wniosków, pozwalających na wyznaczenie kierunków doskonalenia w sferze zarządzania finansowego w polskich szpitalach. Konkluzje te mogą przyczynić się do ustalenia rekomendacji dla polityki finansowej stosowanej przez wspomniane podmioty. Treść książki może zainteresować pracowników naukowych zajmujących się problematyką funkcjonowania systemu ochrony zdrowia i placówek zdrowotnych, pracowników administracji publicznej odpowiedzialnych za kształtowanie polityki zdrowotnej, kadry zarządzającej placówkami ochrony zdrowia, jak również studentów i słuchaczy studiów z zakresu zarządzania finansami w systemie opieki zdrowotnej.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

50
Odnajdę Cię. Włoskie pożądanie #2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnajdę Cię. Włoskie pożądanie #2
Dostępny47 szt.

Życiem Domenica Montechiaro kierowały poszukiwania zaginionej przed laty młodszej siostry. Gdy Blanca wróciła do rodziny, mężczyzna postanowił uporządkować swoje sprawy i odzyskać utraconą miłość. Spotkanie z dawną ukochaną będzie dla niego ogromnym zaskoczeniem. Jaką niespodziankę będzie miała dla niego kobieta? Czy bezwzględny mafioso będzie potrafił stać się kochającym mężczyzną? I co tak naprawdę się za tym wszystkim kryje? ?Nana Bekher wie, jak rozpalić emocje czytelnika. ?Odnajdę Cię? to doskonała mieszanka tajemnic, prawdziwej, niegasnącej od lat miłości i buzującego w żyłach pożądania. Domenico to twardy i bezwzględny mężczyzna, który dla uczucia jest gotów na wszystko. Wejdźcie do świata włoskiego pożądania, a rozpali w was ogień, który długo nie zgaśnie?. - AT. Michalak, autorka ?Mroczny, seksowny, niebezpieczny ? on. Twarda, silna, kochająca ? ona. Pomiędzy nimi tajemnice przeszłości i niepewna przyszłość. Czy Domenico naprawi swoje błędy? Czy Miranda pozwoli się pokochać na nowo i da mężczyźnie szansę na pełnienie najważniejszych ról: partnera i ojca? Czy oboje odnajdą siebie nawzajem i siłę w brutalnym świecie mafijnych porachunków? Wspaniała kontynuacja ?Ginger? jest jedną z najlepszych książek autorki. Zalecam czytać w zimne dni, bohaterowie i tak rozgrzeją nas do czerwoności.? - Patrycja Ujazda, czytelniczka ?Nana Bekher w swojej najnowszej powieści przedstawia moc cudownego uczucia, które pomimo kilku lat rozłąki nadal tli się w bohaterach. Nieszczęśliwa miłość i brutalna fabuła dają prawdziwą bombę, która rozrywa serce z każdą przeczytaną stroną. Jest to historia, od której nie sposób się oderwać, a emocje buzują i sieją spustoszenie w naszym organizmie. Koniecznie musicie poznać losy Domenica i Mirandy!? - Paula, girlsbookslovers.blogspot.com ?Jak mocno można kochać? Jak długo można kochać? Czy mężczyzna, o którym mówią, że nie ma uczuć, może okazać się najlepszym bratem, wspaniałym ojcem i niedościgłym kochankiem? Może. Historia Domenica pokazuje, co miłość potrafi zrobić z sercem z kamienia. Książka napisana tak, że raz wzięta do ręki, odłożona zostanie dopiero po przeczytaniu ostatniego słowa.? - Małgorzata Kołakowska, czytelniczka ?Jak silne może być uczucie do drugiego człowieka? Można by rzec, że powiedzenie ?stara miłość nie rdzewieje? pasuje tu idealnie, ale czy na pewno? Domenico Montechiaro idzie o krok dalej i udowadnia, że jest w stanie zrobić wszystko dla osób, które kocha. Tym właśnie zdobył moje serce, z głębi którego polecam tę książkę.? - Story tale, blogerka

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

Wróć do góry