hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.09.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie (Ewa Woydyłło, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski), na drugim Pan Samochodzik i niesamowity dwór (Zbigniew Nienacki). Kolejny produkt to Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk (Piotr Pawlukiewicz, Renata Czerwicka) oraz Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami (Craig Jelley, Ryan Marsh).
1
Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie
Dostępny
78 szt.

Czuję, więc jestem Dlaczego bywamy smutni? Skąd biorą się radość i żal? Jak radzić sobie z gniewem i zazdrością? Czy ten, kto urodził się optymistą, zostanie optymistą do końca życia? Instrukcja obsługi emocji − tak w skrócie można nazwać nową opowieść o losach Alicji. Tym razem mała bohaterka prowadzi czytelnika przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie doświadczamy. Doktor Ewa Woydyłło-Osiatyńska we wciągający – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych sposób – opowiada o tym, jak nauczyć dziecko samodzielnie rozpoznawać emocje, zrozumieć siebie, swoich przyjaciół i otaczający nas świat. Bo dziecku, które zna swoje uczucia, łatwiej stać się szczęśliwym dorosłym. Porada dla rodzica Czytanie z dzieckiem buduje relacje. Przeżyj razem z nim fascynującą podróż po uczuciach. Poznaj lepiej emocje swojego dziecka, a przy okazji własne. Przeczytaj także inne bestsellerowe książki o przygodach Alicji: • Sen Alicji, czyli jak działa mózg • Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

22 osoby kupiły
2
Pan Samochodzik i niesamowity dwór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i niesamowity dwór
Dostępny
182 szt.

Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy! Choć Pan Samochodzik dał się już poznać z najlepszej, detektywistycznej strony, jego zwierzchnik zleca mu niezwykle monotonne zajęcie – stanowisko kustosza muzeum w prowincjonalnym Janówku. Jednak już pierwszej nocy okazuje się że, poza pracownikami, muzeum zamieszkują także… czy to możliwe? Istoty nadprzyrodzone! Pan Samochodzik natychmiast przestaje się nudzić!

26,90 zł
16,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 9,91 zł

18 osób kupiło
3
Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk
Dostępny
8 szt.

Ks. Piotr Pawlukiewicz nie chciał się zgodzić na ten wywiad przez ok. 3 lata próśb i starań. Aż w końcu uległ redaktor naczelnej RTCK, Renacie Czerwickiej. Rozmowa – która miała mieć swój dalszy ciąg – została przeprowadzona w Gródku nad Dunajcem w styczniu 2020 r. Dwa miesiące później ks. Piotr odszedł… Pozostała po nim pustka w sercach wielu ludzi, którzy go przez wiele lat słuchali. Ks. Piotr Pawlukiewicz to legenda kaznodziejstwa, którego słuchalność kazań w radiu i Internecie, jak sam o tym opowiada w książce, szła w miliony… Rekolekcjonista, który swoimi kazaniami pomógł setkom tysięcy ludzi w wyjściu z wielu problemów, autor przełomowego nauczania Seks – poezja czy rzemiosło? – dzieli się w książce swoimi wspomnieniami, opowieścią o czasach młodości oraz o latach współczesnych, ale przede wszystkim dzieli się z czytelnikiem Tym, którego najbardziej kochał – Panem Bogiem. Z książki dowiesz się m.in. o tym, jak powstawały kazania ks. Piotra, które jego kazania są tymi najważniejszymi dla niego, o tym jak to się stało, że został księdzem. Opisane są także kulisy pracy w Radiu Józef i bycia kapelanem w sejmie, wspomnienia o biskupach i spotkaniu z Janem Pawłem II. O muzycznej pasji, o walce z chorobą Parkinsona… i wiele więcej. Znajdziesz w niej kilkadziesiąt fotografii, wraz z komentarzem ks. Piotra oraz nieznane innym ludziom teksty piosenek, które sam ks. Piotr napisał. Zresztą, duża część utworów ks. Piotra znalazła się na opublikowanej wraz z książką płycie Krzysztofa Antkowiaka „Zostanie mi muzyka…”. Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta muzyczna, na której teksty ks. Piotra zaśpiewał jego przyjaciel Krzysztof Antkowiak. Zachęcamy do zakupu: https://bonito.pl/k-134133225-zostanie-mi-muzyka-cd

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

10 osób kupiło
4
Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami
Dostępny
284 szt.

Poznaj zwierzęta ze świata Minecrafta, rozwiązując zadania i przyklejając naklejki. Stwórz karawanę lam, pomóż genialnemu naukowcowi Monty’emu przewieźć kurczaka i lisa przez rzekę, a także dowiedz się, jak zafarbować stado owiec. Na koniec uzupełnij naklejkami lodowatą scenerię śnieżnej tajgi oraz dzikiej dżungli. Do wykorzystania masz aż 500 naklejek. Zwierzęta. Album przygód z naklejkami to kopalnia praktycznej wiedzy o zwierzętach z najróżniejszych biomów Minecrafta, a także wiele godzin wciągającej zabawy dla początkujących i zaawansowanych graczy.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

7 osób kupiło
5
Poczekalnia. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczekalnia. CD
Vito Bambino, Universal Music Polska
Dostępny
309 szt.

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

7 osób kupiło
6
Różaniec Święty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec Święty
Dostępny
53 szt.

Wyjątkowe rozważania modlitwy różańcowej autorstwa Fultona J. Sheena, z rycinami Albrechta Dürera, w tłumaczeniu Izabelli Parowicz. Rozkochany w Matce Bożej i różańcu arcybiskup, dzieli się z czytelnikami prostymi, ale niezwykle wymownymi rozważaniami, które dzisiaj, jakby jeszcze zyskały na aktualności. Niech ten „bukiet róż dla Najświętszej Panienki”, jak napisał w przedmowie do książki ks. Sławomir Grzela, będzie jak najpiękniejszy i przyniósł nam, czytelnikom, pożytek doczesny i wieczny.

13,37 zł
10,99 zł

Rabat 17,8%
oszczędzasz 2,38 zł

5 osób kupiło
7
Wewnętrzna dynamika coachingu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wewnętrzna dynamika coachingu
Dostępny
84 szt.

Fenomenalna książka autorstwa Marilyn Atkinson - założycielki i dyrektora Erickson College. Krok po kroku ukazuje systemy transformacyjnego dialogu. Stanowi serce fenomenu coachingu! Książka ta wprowadza czytelników w metodologię coachingu opartego na podejściu ericksonowskim oraz daje możliwość doświadczenia skuteczności narzędzi coachingowych. Dzięki lekturze będziesz mógł poznać model poziomów logicznych, pozwalających na głęboką transformację życia klienta oraz nabędziesz umiejętności posługiwania się narzędziami planowana projektów, zwiększania energii i motywacji do działania, stosowania schematu "jak gdyby", "pytań o cud" oraz skalowania. Nauczysz się rónież posługiwania się narzędziami wspierającymi kreatywne poszukiwanie rozwiązań, koncentrację na linii czasu, planowanie działań, priorytetyzację i racjonalne podejmowanie ryzyka. Poznasz model siedmiu kroków pozwalających na przekształcenie planu w działanie; zdobędziesz również umiejętność wspierania klientów w poszukiwaniu podstawowych wartości i korzystania z ich siły. Wykorzystywane w tym celu narzędzia obejmują profilowanie, zastosowanie ocen, przeformułowanie motywacji a także czteropolowy model przekształcania intencjonalności, pozwalając na osiągnięcie przełomowych zmian nawet w silnie zakorzenionych, "zablokowanych" systemach. Szereg pomocnych ćwiczeń pozwoli Ci przemienić teoretyczną wiedzę w skuteczną praktykę!

57,00 zł
39,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

5 osób kupiło
8
Życie ze stratą. Pomoc dla rodziców po odejściu dzieci nienarodzonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie ze stratą. Pomoc dla rodziców po odejściu dzieci nienarodzonych
Dostępny
1 szt.

Utrata dziecka nienarodzonego to jedno z najtrudniejszych przeżyć, jakie może spotkać rodziców. Często oprócz bólu związanego ze stratą kogoś, kogo już zdążyli pokochać, doświadczają braku zrozumienia. Nieraz brakuje im wsparcia najbliższych, a także osób, które powinny udzielić im fachowej opieki medycznej i duszpasterskiej – personelu szpitalnego oraz księży. Książka jest przeznaczona zarówno dla osób po stracie, jak i dla tych, którzy pomagają im przebyć to trudne doświadczenie. Stanowi połączenie świadectw rodziców oraz głosów specjalistów w dziedzinie teologii, psychologii i prawa. Przełamują oni tabu panujące wokół tematu utraty dziecka i odpowiadają m.in. na takie pytania: • W jaki sposób przywrócić nadzieję rodzicom po stracie i jak z nimi dobrze rozmawiać? • Jak towarzyszyć im w żałobie? • Do jakich miejsc oferujących profesjonalną pomoc psychologiczną można ich kierować? • Jak zgodnie z prawem powinna wyglądać opieka szpitalna nad matką? • Jak wyglądają procedury konieczne do uzyskania prawa do urlopu i zasiłku? • Jak według przepisów liturgicznych powinien wyglądać pochówek dziecka utraconego? ks. Krzysztof Porosło – doktor teologii dogmatycznej, archidiecezjalny duszpasterz akademicki oraz wykładowca na UPJP2 w Krakowie. Prowadzi stronę baptysterium.pl. Autor kilkunastu książek poświęconych przede wszystkim zagadnieniom liturgicznym. W Wydawnictwie WAM wydał m.in. Świętą codzienność i Zobaczyć Boga.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

4 osoby kupiły
9
Inkwizycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inkwizycja
Dostępny
17 szt.

Inkwizycja – historyczna konieczność czy diabelska pokusa? Spośród rozmaitych ciemnych kart historii Kościoła inkwizycja szczególnie mocno działa na wyobraźnię. Stosy, tortury, polowania na heretyków, Żydów i czarownice. Tysiące ofiar i wszechogarniający lęk. Tak ją postrzegamy. Jak było naprawdę? W jaki sposób narodziła się w Kościele idea przymuszania do wiary i tropienia odstępców? Czym były „okresy łaski”, jak dzięki inkwizycji ukształtowało się sądownictwo? Kogo torturowano i kiedy masowo palono stosy? Czy opowieści o inkwizytorskiej bezwzględności są przesadzone? Poszerzone, drugie wydanie książki abp. Grzegorza Rysia jest teologiczno-historycznym przewodnikiem po czasach, które z dzisiejszej perspektywy niełatwo zrozumieć, opowieścią o ówczesnym Kościele i jego własnej wizji siebie. W znacznej mierze jest jednak głosem ostrzeżenia przed pokusą stworzenia Kościoła totalitarnego w miejsce powszechnego. To nie obrona inkwizycji. To próba zrozumienia jednego z najboleśniejszych fragmentów historii Kościoła i doszukania się przyczyn tego zjawiska – jego powstania i trwałości. Zrozumienie nie przynosi usprawiedliwienia, ale raczej przestrogę. Na przyszłość.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

3 osoby kupiły
10
Ty też możesz pokonać raka. Kompleksowy plan terapii naturalnych w leczeniu nowotworów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty też możesz pokonać raka. Kompleksowy plan terapii naturalnych w lec...
Dostępny
16 szt.

Liczba zachorowań na raka rośnie w zastraszającym tempie Statystyki dotyczące zachorowań na raka są alarmujące. Nowotwory stały drugą – po chorobach układu krążenia – główną przyczyną zgonów na świecie. Uważa się, że w nadchodzących latach przejmą pozycję niechlubnego lidera w tej statystyce. Ogromna liczba przypadków zachorowań na raka nie jest, jak się powszechnie uważa, spowodowana złymi genami czy pechem. To bezpośrednia suma wieloletnich wyborów w codziennej diecie i stylu życia. Rak płuc jest numerem jeden wśród śmiertelnych nowotworów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, a palenie jest przyczyną około 90% tej choroby i przynajmniej 30% innych nowotworów, włączając białaczkę i nowotwory przewodu pokarmowego, głowy, szyi i jajników. To zatrważające! Dlatego nikt z nas nie może sobie pozwolić na ignorowanie tych alarmujących prognoz. Czas wreszcie zadbać o siebie oraz najbliższych i nauczyć się jak pokonać raka bez chemii. Autor wyleczył się z raka jelita grubego Autor sam chorował na raka. Kilkanaście lat temu, w wieku 26 lat, zdiagnozowano u niego nowotwór jelita grubego III stopnia. Przeszedł operację usunięcia guza wielkości piłki golfowej oraz jednej trzeciej jelita grubego. Po operacji, zamiast tradycyjnej chemioterapii, postanowił wziąć się za siebie i zmienić całe swoje dotychczasowe życie. Zastosował odpowiednią dietę wolną od toksyn i przeciwnowotworową bogatą w najważniejsze składniki odżywcze oraz skorzystał z naturalnych metod leczenia. Dzięki temu całkowicie wyzdrowiał i dziś po nowotworze nie ma już śladu. Jak pokonać raka bez chemii Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pokonać raka i zapobiegać jego powstawaniu, trafiłeś we właściwe miejsce! W tej książce Chris Wark dzieli się swoim doświadczeniem w niefarmakologicznych metodach leczenia. Podpowiada, jakie produkty są bogate w najważniejsze składniki odżywcze, które pomogą ci uzdrowić organizm od wewnątrz, niszcząc przy tym komórki rakowe. Podaje wiele naturalnych i skutecznych sposobów zapobiegania i leczenia raka, jak również zalecenia żywieniowe i przepisy, które zwiększą twoją odporność i jakość życia. Jedzenie, które spożywał, autor traktował jak swój bazowy lek. Dlatego też za każdym razem, gdy jadł superżywność (superfoods), taką jak: kiełki, borówki, maliny, żeń-szeń, jarmuż, karczochy, grzyby maitake, kapusta włoska czy kurkuma, odczuwał ogromny przypływ energii. Wynikał on z niesamowicie wysokiej zawartości składników odżywczych znajdujących się w tych produktach. Dodatkowo ich spożywanie zwiększało alkaliczność organizmu, która z kolei pomaga zapobiegać chorobom takim jak rak. Dobre odżywianie podstawą dobrego zdrowia Wszyscy wiemy, że dobre odżywianie jest podstawą dobrego zdrowia. Nauka stale ujawnia niesamowite informacje na ten temat. Dlatego Chris Wark oferuje pyszne i niezliczone możliwości stosowania żywności jako leku. Postawił na składniki diety przeciwnowotworowej, czyli surowe owoce, warzywa, grzyby, przyprawy, orzechy, nasiona i herbaty ziołowe. Zrezygnował zaś z alkoholu, martwej żywności, cukru i żywności wysokoprzetworzonej. Skupił się na leczeniu mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Zadbał o wyciszenie organizmu, wewnętrzny spokój, harmonię i przywrócenie równowagi w ciele i umyśle. Korzystał z terapii integracyjnych, takich jak chiropraktyka, akupunktura czy masaż tkanek głębokich – integracja strukturalna, znana również jako „rolfing”. Dzisiaj jest już całkowicie zdrowy, silny i wolny od komórek rakowych! Przekonaj się, jak skutecznie możesz wyleczyć się z raka!

54,50 zł
39,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,71 zł

3 osoby kupiły
11
Historia Żydów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Żydów
Dostępny
34 szt.

To dzieło brytyjskiego historyka Paula Johnsona (ur. 1928) jest tyleż monumentalne co „osobiste”, jak stwierdza sam autor. Johnson, konserwatysta, katolik i skandalista obyczajowy, autor licznych książek z dziedziny historii, napisał tę opowieść o losach narodu żydowskiego niejako z potrzeby serca i z życzliwością wykraczającą poza suchy warsztat historyka. Nie miały to również być zwykłe dzieje określonej populacji, lecz poszukiwanie odpowiedzi na pytania niemal metafizyczne: co kryje się za wolą przetrwania Żydów, jakie przesłanie niesie kilka tysięcy lat ich istnienia, najpierw w swoim kraju, potem w rozproszeniu po świecie, wreszcie znów „u siebie” Johnson spogląda na ich los jak na przypowieść o człowieku, jego determinacji i zmaganiach z opresją, z której w ostatnim stuleciu naród żydowski niemal na zasadzie cudu i mimo straszliwych ofiar jednak się wydobywa. Ta frapująca narracja obejmuje cztery tysiące lat historii, choć XX wiek zajmuje w niej zdecydowanie najwięcej miejsca. W tej partii Johnson pokazuje Żydów jako społeczność nowoczesną, pragmatyczną, zdolną do samostanowienia. I choć nie ulega stereotypom tradycyjnej historiografii, wieńczy swoje dzieło pięknym nawiązaniem do mitu „narodu wybranego”: „Żydzi wierzyli, że są narodem szczególnym tak jednomyślnie i tak namiętnie, przez tak długi czas, że stali się nim naprawdę. Rzeczywiście mieli rolę do odegrania, ponieważ napisali ją sobie.”

98,00 zł
68,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,40 zł

2 osoby kupiły
12
Psierociniec. Tom 5. Ufopsiaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psierociniec. Tom 5. Ufopsiaki
Dostępny
17 szt.

Piąta, a zarazem ostatnia część uwielbianej serii Agaty Wizowskiej pt. „Psierociniec” o niezwykłych przygodach wyjątkowych psów. Tym razem na niebie pojawia się niezidentyfikowany obiekt, a w mieście zaczynają się dziać dziwne rzeczy… Znikają fryzjerzy oraz potrzebujące opieki pieski. Kto za tym stoi? Czyżby przybysze z kosmosu? I czego chcą oni od Remika? Ta mądra i ucząca empatii historia będzie doskonałym wyborem nie tylko dla miłośników psów. Zawarte w książce zabawne wierszyki i wzruszające historyjki z morałem stanowią duży walor edukacyjny dla dziecka.

24,99 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

2 osoby kupiły
13
Ołówek trójkątny z gumką do nauki pisania, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek trójkątny z gumką do nauki pisania, mix kolorów
PATIO
Dostępny
102 szt.

Trójkątny ołówek z gumką do nauki pisania. Zawiera wysokiej jakości grafit i gumkę do mazania oraz miejsce na podpis. Występuje w 4 kolorach: czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
2 osoby kupiły
14
6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz
Dostępny
14 szt.

Książka, która pozwoli przeżyć młodość w doskonałym stylu W książce 6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz Sean Covey udziela młodym ludziom ważnych porad przydatnych w podejmowaniu świadomych i mądrych decyzji. Wykorzystuje rzeczywiste historie nastolatków z całego świata i pokazuje młodzieży, jak odnieść sukces w szkole, zdobyć dobrych przyjaciół, porozumiewać się z rodzicami, zachować rozsądek w sprawach randek i seksu oraz unikać nałogów i budować poczucie własnej wartości. To nowatorska książka z mnóstwem oryginalnych żartów rysunkowych, inspirujących cytatów i zabawnych kwestionariuszy, która pomoże nastolatkom nie tylko przetrwać, ale i odnieść prawdziwy sukces. „Książka ta przygotuje nastolatków do radzenia sobie z presją i podejmowania już teraz właściwych decyzji w wielu trudnych, codziennych sprawach”. – Peyton Manning, rozgrywający Indianapolis Colts, dwukrotny Najlepszy Zawodnik ligi National Football League „Choć niełatwo mi zachować bezstronność, mogę bez obawy powiedzieć, że jest to niezwykła książka, która wciąga i inspiruje czytelnika. Stanowczo polecam ją nastolatkom oraz tym, którzy ich wychowują i uczą oraz wskazują im drogę”. – Stephen R. Covey, autor wielkiego bestsellera 7 nawyków skutecznego działania

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
15
7 cudów świata (nowa edycja) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 cudów świata (nowa edycja)
Rebel, od 10 lat
Dostępny
31 szt.

Pokaż, jakie cuda może zbudować Twoja cywilizacja! Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki! „7 cudów świata” to świetnie zbalansowana gra o rozwoju cywilizacji, która łączy proste zasady i dynamiczną rozgrywkę z planowaniem i strategicznym myśleniem. Uczestnicy wcielają się w przywódców starożytnych miast, które starają się poprowadzić do jak najbardziej optymalnego rozwoju. Co wyróżnia nową edycję? • Większe karty cudów ułatwiające odczytywanie i układanie kart. • Nowy system ikon usprawniający rozgrywkę i pozwalający na jeszcze szybsze opanowanie zasad. • Bardziej przejrzyste umiejscowienie ikon, dzięki któremu karty są czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia. • Przeredagowane zasady, jeszcze przystępniejsze dla nowych uczestników zabawy. • Zrebalansowane karty i efekty (lista zmian dostępna tutaj) • Pudełka poszczególnych tytułów dopasowane do siebie rozmiarem. • Uwspółcześnione grafiki na okładkach a także nowe, stylowe logo. Dlaczego pokochasz tę grę? • Mimo prostych zasad oferuje wiele dróg do zwycięstwa. • Mnogość elementów sprawia, że każda rozgrywka jest zupełnie inna. • Specyficzna mechanika doboru kart sprawia, że w grze nie ma przestojów i nikt nie czeka na swoją kolej - wszystkie decyzje podejmowane są jednocześnie. Dzięki temu niezależnie od liczby graczy jedna partia trwa około 30 minut. • Choć w grze występuje interakcja między graczami, jest ona umiarkowana. Nie ma ryzyka, że nasze sumiennie budowane królestwo zostanie zniszczone, ale mamy możliwość odbierać innym potencjalne punkty zwycięstwa. • System handlu oraz mechanizm dobierania kart pozwalają nam wykorzystać poczynania przeciwników na własną korzyść. Będziemy też musieli zdecydować, czy w danym momencie bardziej opłaca nam się realizować własny cel czy też np. subtelnie przeszkadzać przeciwnikom. Zawartość opakowania: • 7 plansz Cudów, • 148 kart, • 48 żetonów Konfliktów, • 78 monet, • notes punktacji, • 3 arkusze z opisami efektów, • arkusz ze spisem kart i siatką powiązań, • instrukcja.

219,95 zł
193,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,39 zł

2 osoby kupiły
16
Gdzie jesteś, Cukierku? Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś, Cukierku? Audiobook
Waldemar Cichoń, Aleksandria
Dostępny
14 szt.

Zapraszamy was do wysłuchania piątej części zabawnych opowiadań o sprytnym kocie. Niestrudzony psotnik Cukierek, kotka Tradycja oraz ich opiekunowie stali się już ulubieńcami dzieci i dorosłych. Tym razem tatę zaskoczą tajemnicze zwyczaje koszatniczki Kluzo, a Maciek sprawdzi czy przedszkole naprawdę jest okropnym miejscem. Czy da się przeżyć popołudnie z „dyscypliną” i czy dyplomacja może uratować przyjęcie przygotowane dla japońskiego gościa? Czy sąsiad w kapeluszu zapanuje nad kocim towarzystwem i jak pogodzić rodziców? Z czym wiąże się pomaganie w lekcjach bliźniaczkom z sąsiedztwa i co się dzieje, gdy w okolicy grasuje duch świecący w ciemnościach? Przygotujcie się na super zabawę. Serdecznie polecamy nie tylko fanom kotów! Seria audiobooków o Cukierku Waldemara Cichonia zdobyła wyróżnienie w XIX edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
17
Twój czas. Notes Agaty Przybyłek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój czas. Notes Agaty Przybyłek
Dostępny
161 szt.

Każda z nas, kobiet, pełni w życiu wiele różnych ról. Każda z nas jest silna i piękna. To wyjątkowy notes dla każdej kobiety. Dla każdej z Was. Dla Ciebie. Bo to jest Twój czas - zapisuj przemyślenia, skup się na swoich emocjach i marzeniach, oceniaj nastrój, rozwijaj kreatywność. To również wyjątkowy notes dla samej autorki - dzięki niemu poznacie lepiej Agatę Przybyłek, uśmiechniętą rudowłosą pisarkę, przy której książkach wzruszacie się i śmiejecie, przeżywacie emocje i historie napisane przez samo życie. „Pełnię w życiu wiele ról. Jestem żoną, córką, siostrą, prowadzę dom, próbuję wychowywać psa. Chciałabym na kartach tego notesu opowiedzieć Wam nieco o sobie. I kto wie, być może odczarować wizerunek pisarza, który przez lata sama miałam w głowie. Wbrew pozorom my wszyscy, którzy piszemy książki, jesteśmy do bólu zwykłymi ludźmi”. – Agata Przybyłek W Notesie znajdziesz m.in.: - planer na 12 miesięcy, - autorskie trackery z wyzwaniami na każdy miesiąc, - trackery do śledzenia dobrych nawyków, - inspirujące cytaty na każdy miesiąc, - krótkie teksty autorskie, - niepublikowane dotąd opowiadanie Agaty Przybyłek, - kolorowanki, - dużo miejsca na zapiski własne:).

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
18
Terminarz 2022 mini - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 mini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

Cechy produktu: • format: 8.7 x 14.5 cm, • układ kalendarium: 1 miesiąc – 2 strony, • ilość stron: 40, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 kremowy, • druk: 2 kolory, • oprawa: zeszytowa, okładka kartonowa, barwna foliowana.

6,10 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,11 zł

1 osoba kupiła
19
Deutsch ist leicht 1 Lehrbuch A1/A1+ - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deutsch ist leicht 1 Lehrbuch A1/A1+
Dostępny
12 szt.

Deutsch ist leicht 1 to nowy podręcznik dla rozpoczynających naukę językaniemieckiego od podstaw. Powstał dla uczniów klasy siódmej zreformowanejszkoły podstawowej i jest zgodny z obowiązującą Podstawą programową (poziomzaawansowania II.2.)Zawarty w nim materiał uwzględnia zainteresowania uczniów i został z nimiprzetestowany już na etapie jego powstawania.Komplet składa się z dwóch części - podręcznika (Lehrbuch) i zeszytu ćwiczeń(Arbeitsbuch).Deutsch ist leicht. Lehrbuch 1 zawiera:różnorodne słownictwo oraz teksty wraz z dialogami zaczerpniętymi z życiacodziennego,klarowne wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wzbogacone licznymi przykładami,systematycznie wprowadzane i nieustannie utrwalane struktury gramatyczne,ponad 100 nagrań w formacie mp3 do bezpłatnego pobrania z Internetu.Deutsch ist leicht. Arbeitsbuch 1 zawiera:różnorodne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, pomagające w rozwijaniusprawności językowych oraz utrwaleniu materiału wprowadzonegow podręczniku,50 nagrań wformacie mp3 do aktywnego utrwalania słownictwa i gramatyki.Podręcznik może być wykorzystany na kursie językowym lub w nauce indywidualnej.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

1 osoba kupiła
20
Łowczyni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowczyni
Dostępny
57 szt.

Kiedyś sama polowała. Teraz polują na nią. Nina Markova zawsze marzyła o lataniu. Kiedy naziści atakują Związek Radziecki, ryzykuje wszystko, aby dołączyć do Nocnych Wiedźm – legendarnego pułku bombowców składającego się wyłącznie z kobiet. Podczas jednej z akcji ląduje za linią wroga nieopodal jeziora Rusałka pod Poznaniem. Tam spotyka kobietę znaną jako Łowczyni... Tylko szalona odwaga i przebiegłość utrzymają Ninę przy życiu. Nastoletnia Jordan McBride jest zdeterminowana, aby zostać fotografką. Kiedy ojciec nieoczekiwanie przedstawia jej swoją przyszłą narzeczoną, dziewczyna jest zachwycona. Jednak z czasem zauważa coś niepokojącego w tej cichej i pięknej wdowie. Próbując poznać przeszłość Anneliese, która wkrótce zostaje jej macochą, Jordan odkrywa w swojej ciemni fotograficznej przerażającą tajemnicę. Ta natomiast prowadzi do kolejnych... Kim jest kobieta, którą zaprosili do swojego domu? W tej wciągającej i rozdzierającej serce historii Kate Quinn opisuje konsekwencje wojny dla życia poszczególnych osób oraz cenę, jaką płacimy za szukanie sprawiedliwości i prawdy. To także opowieść o sile kobiecej przyjaźni, trudnej miłości i nadzwyczajnej odwadze.

46,90 zł
34,71 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,19 zł

1 osoba kupiła
21
Skuteczne komunikowanie w audycie wewnętrznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne komunikowanie w audycie wewnętrznym
Dostępny
2 szt.

Obowiązkowa lektura dla każdego audytora wewnętrznego, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Skuteczna komunikacja, jako jedna z pięciu najważniejszych kompetencji zawodowych audytora, wymaga ciągłego doskonalenia. Autorzy książki, przedstawiając wyniki badań, poruszają tematykę odczytywania emocji i mowy ciała, umiejętności przekazywania informacji i raportowania oraz komunikowania się poprzez media zarówno społecznościowe, jak i tradycyjne.Niniejsza książka, będąc opracowaniem naukowym i raportem z badań, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na wiedzę z obszaru kompetencji komunikacyjnych w środowisku audytorów wewnętrznych.

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

2 osoby kupiły
22
Hetman Chrystusa. Tom 4. Biografia św. Jana Pawła II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hetman Chrystusa. Tom 4. Biografia św. Jana Pawła II
Dostępny
11 szt.

Cóż z tego, że ciało słabło, skoro ani duch, ani Jego umysł nie gasły; Papież Polak nie zamierzał schodzić z krzyża. Ostatni tom Hetmana Chrystusa, opowiadając o schyłku pontyfikatu, opowiada zarazem o nadal intensywnej posłudze, o heroicznym wypełnianiu Piotrowej misji aż do ziemskiego końca. Ojciec Święty nie miał spokojnej starości. Wręcz przeciwnie – zmagał się jak nigdy dotąd z siłami agresywnego zła, także w samym Kościele. Utrata dawnej sprawności ruchowej wyhamowała dynamizm Papieża. Tron musiał zamienić na wózek inwalidzki. Nic nie było jednak w stanie wyhamować ewangelizacyjnego i kapłańskiego entuzjazmu Hetmana Chrystusa. W opisywanym czasie – od drugiej połowy 1997 r. do 2 kwietnia 2005 r. – Jan Paweł II odbył 26 zagranicznych podróży apostolskich (w tym dwie do ojczyzny), kontynuował pielgrzymki po Włoszech, wizytacje rzymskich parafii, a także – aż do ostatecznej utraty głosu – środowe audiencje ogólne i niedzielną modlitwę z wiernymi na Anioł Pański. Nauczał, napominał, przestrzegał, pisał. Zdołał bezpiecznie i pewnie przeprowadzić Kościół w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Dane mu było zasiadać na tronie Piotrowym blisko 27 lat (trzeci co do długości pontyfikat w historii) i skutecznie bronić czystości nauki wiary. Miliony wiernych na całym świecie głośno domagały się już 2 kwietnia 2005 r. jego natychmiastowej kanonizacji. Mimo to po śmierci Jana Pawła II ataki na Niego jeszcze się nasiliły. Dla reprezentantów zła pozostawał bowiem wciąż groźny – za sprawą nieprzemijającej aktualności jego nauczania. Dlatego w tych czterech wielkich tomach Hetmana Chrystusa Jolanta Sosnowska opisała szczegółowo nie tylko przebieg życia wielkiego Polaka, ale skrupulatnie przybliżyła jego myśli i opinie obejmujące przeróżne aspekty współczesności i w ogóle człowieczego losu. Jakże bowiem krucha jest nasza egzystencja, gdy oderwiemy się od Boga – a czyż nie do tego ze wszystkich stron jesteśmy obecnie nakłaniani, a nawet już wręcz zmuszani? Autorka kończy swe dzieło szczególną modlitwą do świętego, pisząc m.in.: „Wiele Twoich przestróg spełnia się niestety na naszych oczach, bo je zlekceważyliśmy. Na pewno jednak nie wszystko jest stracone. Wystarczy – jedynie i aż tyle – że posłuchamy Ciebie, pójdziemy za Twoim przykładem i będziemy tak jak Ty z podniesionym czołem, bez strachu i wstydu, ewangelizować innych. Że będziemy wymagać od siebie, nawet wtedy, gdy inni od nas wymagać nie będą...”. Zatem wstańmy i chodźmy! Hetman Chrystusa nas powiedzie.

82,95 zł
60,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 22,40 zł

1 osoba kupiła
23
Jak się masz, Cukierku? Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się masz, Cukierku? Audiobook
Waldemar Cichoń, Aleksandria
Dostępny
19 szt.

Czy znacie już niesfornego kota Cukierka? Jeśli nie, to świetnie trafiliście! Posłuchajcie czwartej części zabawnych przygód pręgowanego dachowca. Zaskakujące perypetie kocura obdarzonego super talentem do psot poprawią każdemu humor. Czy uda się zmusić upartego futrzaka do zagrania tego, co zaplanował reżyser reklamy? A może zrobi on karierę na deskach rodzinnego teatru? Na kim Maciek wypróbuje fryzjerskie umiejętności i czy mamie spodoba się prezent na dzień matki? Dlaczego kocie urodziny są tylko raz w rok? Czy wynajęcie Cukierka do łapania myszy u sąsiada zakończy się sukcesem? Mama, tata, Marcel, Maciek i łobuziak Cukierek przeżywają wspólne przygody. Tym razem jednak czeka na was wyjątkowa niespodzianka … ktoś dołączy do zgranej rodzinnej drużyny, a intruz z ogrodu okaże się niezwykłej urody kotką. Seria audiobooków o Cukierku Waldemara Cichonia zdobyła wyróżnienie w XIX edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
24
Powrót Paderewskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,10 zł
39,46 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,64 zł

1 osoba kupiła
25
Sekret najpilniej strzeżony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret najpilniej strzeżony
Dostępny
20 szt.

Trzeci tom Kronik Cliftonów, obejmującej sto lat wielopokoleniowej sagi Jeffreya Archera, jednego z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie! Rok 1945. Izba Lordów nie ustaliła, kto powinien odziedziczyć majątek rodowy Barringtonów. O wszystkim zadecyduje głos lorda kanclerza. Jego werdykt rzuci długi cień na życie Harry’ego Cliftona i Gilesa Barringtona. Harry powraca do Ameryki, żeby promować swoją najnowszą powieść, a Emma rozpoczyna poszukiwania dziewczynki, którą znaleziono w wiklinowym koszu w gabinecie ojca po jego zabójstwie. Giles wpada w sidła kobiety, która poluje na jego fortunę. Musi również stawić czoło dawnemu wrogowi, Fisherowi, który chce zrujnować jego karierę polityczną. Nowe pokolenie także zmaga się z kłopotami. Sebastian, syn Emmy i Harry’ego, zostaje wydalony ze szkoły i nieświadomie wplątuje się w międzynarodową aferę związaną z rzeźbą Rodina. Czy zdoła ułożyć sobie życie? Czy rodzina Cliftonów kiedykolwiek wyzwoli się od nieszczęść? „Gdyby przyznawano Nagrodę Nobla za sztukę opowiadania, Archer by ją zdobył”. – „Daily Telegraph” „Archer jest niesamowitym pisarzem, z powodzeniem zdaje u czytelnika najważniejszy egzamin – wzbudza w nim chęć przewrócenia kartki, by się dowiedzieć, co będzie dalej”. – „The Sunday Times”

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
26
Człowiek do przeróbki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek do przeróbki
Dostępny
26 szt.

Wyróżniona pierwszą nagrodą Hugo. Powieść, która zapoczątkowała cyberpunk. W świecie nadzorowanym przez telepatów Ben Reich planuje przestępstwo, o którym nie słyszano od siedemdziesięciu lat – morderstwo. To jedyne wyjście dla Reicha, którego firma przegrywa wieloletnią bezwzględną walkę z kartelem D’Courtneya. Terroryzowany w snach przez Człowieka bez Twarzy i doprowadzony do szaleństwa po odrzuceniu przez D’Courtneya oferty fuzji, Reich morduje rywala i przekupuje wysokiej rangi telepatę, aby pomógł mu zatrzeć ślady. Lincoln Powell, prefekt wydziału parapsychologicznego policji, wie, że Reich jest winny, lecz mimo wybitnych telepatycznych zdolności nie potrafi tego dowieść... „Jedno z arcydzieł SF wszech czasów” – Isaac Asimov. „Wspaniałe książki Bestera przetrwały próbę czasu. Niemal sześćdziesiąt lat są na liście dziesięciu największych powieści SF” – Robert Silverberg. Alfred Bester (1913-1987) był scenarzystą telewizyjnym i radiowym, redaktorem prasowym i scenarzystą komiksów, ale przede wszystkim wybitnym, nowatorskim pisarzem science fiction. W 1953 roku został nagrodzony Hugo Award za Człowieka do przeróbki. Autor licznych opowiadań i ośmiu powieści, w tym ponadczasowych bestsellerów Gwiazdy moim przeznaczeniem i Człowiek do przeróbki. Wybrany do Galerii Sławy Science Fiction, uhonorowany tytułem Wielkiego Mistrza SFWA.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
27
W stronę interpretacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stronę interpretacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed nauczycielem języka polskiego na każdym poziomie nauczania, a także przed nauczycielem przedmiotów literaturoznawczych w szkole wyższej, jest przygotowanie ucznia lub studenta do samodzielnego, kompetentnego i wiarygodnego interpretowania tekstów literackich. Tymczasem współczesna szkoła ma wciąż na sumieniu rozmaite grzechy uniemożliwiające realizację tego celu. Jest wśród nich między innymi wciąż pokutujące, choć tyle razy wyśmiewane założenie, że uczeń powinien odgadnąć, ?co autor miał na myśli?. Nowszym grzechem jest ukierunkowanie lekcji języka polskiego na nauczanie przede wszystkim wypełniania testów zamiast czytania tekstów. Zdajemy sobie sprawę, że wynika to ze szczególnego, ?testowego? zorientowania procesu edukacji, ale nie można usprawiedliwiać wymuszonych w ten sposób działań do tego stopnia, by przestać uczyć rozumienia tekstu. Ze Wstępu Małgorzata Kaczmarek wyrywa szkolny utwór z marazmu powtarzalnych odczytań. Przedstawia bardzo ciekawą propozycję metodyczną skierowaną nie tylko do świata akademickiego, kształtującego kadry, lecz także do praktykujących nauczycieli. Znajdziemy tu bowiem interesujące propozycje lektur komparatystycznych i nieszablonowe nawiązania ikonografie, które mogą zainspirować doświadczonych nauczycieli. Co warte podkreślenia, autorka pokazuje przebieg procesu tworzenia interpretacji. [?] Maciej Szargot odnosi się wpierw do samej metody, wyjaśniając zasady postępowania, a następnie pokazuje na kilku wybranych przykładach jej użycie. Jako specjalista od literatury romantycznej buduje eksplikacje w sposób interesujący, błyskotliwy, pełny. Czyta się je z niezwykłą satysfakcją. Z recenzji prof. dr. hab. Adama Regiewicza

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

28
Świat w optyce dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat w optyce dziecka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Publikacja rzuca nowe światło nie tylko na sam niezwykły dziecięcy potencjał ujawniany w sytuacjach zadaniowych, lecz także na konieczność odmiennego od dotychczasowego sposobu edukowania dzieci, a zwłaszcza wspierania rozwoju ich umiejętności poznawczych. Dziecięce nadawanie i odkrywanie znaczeń umożliwia zarówno wniknięcie w sposób myślenia i rozumowania dzieci, jak i pozwala dostrzec wagę oraz wartość wsparcia tych procesów poprzez stawianie dziecka w sytuacjach wymagających twórczego i niestandardowego działania. Niedocenianie, umniejszanie, ignorowanie, a często i lekceważenie potencjału kognitywnego dzieci w procesie aranżowania środowiska edukacyjnego, konstruowania programów kształcenia czy budowania relacji edukacyjnej, prowadzą do nieadekwatnych osiągnięć rozwojowych, znacznie poniżej ich możliwości. Autorki udowodniły, że dzieci przedszkolne są w stanie rozwinąć wyższe formy myślenia, rozumowania, jeśli doceni się i dostrzeże ich możliwości oraz zapewni im wyzwalające i stymulujące środowisko do nauki. Z recenzji prof. dr hab. Renaty Michalak

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

29
Odnajdę Cię. Włoskie pożądanie #2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnajdę Cię. Włoskie pożądanie #2
Dostępny
6 szt.

Życiem Domenica Montechiaro kierowały poszukiwania zaginionej przed laty młodszej siostry. Gdy Blanca wróciła do rodziny, mężczyzna postanowił uporządkować swoje sprawy i odzyskać utraconą miłość. Spotkanie z dawną ukochaną będzie dla niego ogromnym zaskoczeniem. Jaką niespodziankę będzie miała dla niego kobieta? Czy bezwzględny mafioso będzie potrafił stać się kochającym mężczyzną? I co tak naprawdę się za tym wszystkim kryje? ?Nana Bekher wie, jak rozpalić emocje czytelnika. ?Odnajdę Cię? to doskonała mieszanka tajemnic, prawdziwej, niegasnącej od lat miłości i buzującego w żyłach pożądania. Domenico to twardy i bezwzględny mężczyzna, który dla uczucia jest gotów na wszystko. Wejdźcie do świata włoskiego pożądania, a rozpali w was ogień, który długo nie zgaśnie?. - AT. Michalak, autorka ?Mroczny, seksowny, niebezpieczny ? on. Twarda, silna, kochająca ? ona. Pomiędzy nimi tajemnice przeszłości i niepewna przyszłość. Czy Domenico naprawi swoje błędy? Czy Miranda pozwoli się pokochać na nowo i da mężczyźnie szansę na pełnienie najważniejszych ról: partnera i ojca? Czy oboje odnajdą siebie nawzajem i siłę w brutalnym świecie mafijnych porachunków? Wspaniała kontynuacja ?Ginger? jest jedną z najlepszych książek autorki. Zalecam czytać w zimne dni, bohaterowie i tak rozgrzeją nas do czerwoności.? - Patrycja Ujazda, czytelniczka ?Nana Bekher w swojej najnowszej powieści przedstawia moc cudownego uczucia, które pomimo kilku lat rozłąki nadal tli się w bohaterach. Nieszczęśliwa miłość i brutalna fabuła dają prawdziwą bombę, która rozrywa serce z każdą przeczytaną stroną. Jest to historia, od której nie sposób się oderwać, a emocje buzują i sieją spustoszenie w naszym organizmie. Koniecznie musicie poznać losy Domenica i Mirandy!? - Paula, girlsbookslovers.blogspot.com ?Jak mocno można kochać? Jak długo można kochać? Czy mężczyzna, o którym mówią, że nie ma uczuć, może okazać się najlepszym bratem, wspaniałym ojcem i niedościgłym kochankiem? Może. Historia Domenica pokazuje, co miłość potrafi zrobić z sercem z kamienia. Książka napisana tak, że raz wzięta do ręki, odłożona zostanie dopiero po przeczytaniu ostatniego słowa.? - Małgorzata Kołakowska, czytelniczka ?Jak silne może być uczucie do drugiego człowieka? Można by rzec, że powiedzenie ?stara miłość nie rdzewieje? pasuje tu idealnie, ale czy na pewno? Domenico Montechiaro idzie o krok dalej i udowadnia, że jest w stanie zrobić wszystko dla osób, które kocha. Tym właśnie zdobył moje serce, z głębi którego polecam tę książkę.? - Story tale, blogerka

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

30
Nie pozwól światłu zgasnąć Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pozwól światłu zgasnąć Tom 2
Dostępny
150 szt.

Dzięki wspólnej pasji, która przerodziła się w pełną wzlotów i upadków muzyczną podróż, Neven i Willow odnaleźli coś więcej ? miłość. Kiedy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, z ukrycia wypełzają zmory przeszłości. Melodia uczuć zostaje zakłócona, wrogowie zaczynają atakować, na jaw wychodzą tajemnice rzucające cień na szczęście, którego ta dwójka zdołała zaledwie posmakować. Czy Neven i Willow odnajdą w sobie na tyle odwagi i determinacji, aby zawalczyć o uczucie, które się między nimi zrodziło? Czy pokonają własne bariery i pozwolą mu rozkwitnąć? Czy siła ich miłości przezwycięży potęgę nienawiści, jaka ku nim płynie? Połączyła ich muzyka, ale czy może być również czymś, co ich rozdzieli? ?? Oszalałaś?! ? warknął gniewnie, lekko mną potrząsając. ? Już dawno temu! ? odwarknęłam, usiłując się wyswobodzić. Już prawie osiągnęłam sukces, kiedy pchnął mnie na oparcie fotela i przycisnął swoim ciałem, tak że skrępował moje ruchy. Nasze spojrzenia zwarły się ze sobą. Miałam wrażenie, że wszystko, co nas otaczało, rozmyło się, jakby świat przesłoniła mgła. Słyszałam głośne sapanie, które dobywało się z naszych gardeł. Czułam na sobie ciężar ciała Nevena, jego zapach wdzierał mi się w nozdrza, odurzając niczym narkotyk i odbierając zdrowy rozsądek. Powinnam go odepchnąć, wydostać się spod niego, ale nie potrafiłam. Jedna z jego rąk powędrowała do góry. Odgarnął mi z twarzy kosmyki włosów, które wyleciały z upięcia, po czym zminimalizował odległość między naszymi ustami, tak bardzo, że oddychaliśmy tym samym powietrzem. Wargi mnie zamrowiły, a serce przestało pracować. Chemia, która niewątpliwie nas łączyła, uruchomiła się ze zdwojoną mocą. Zmysły szalały, rozsądek wyparował, wszystko, co złe odeszło w zapomnienie. ? Pocałuję cię, Wilhelmino ? wyszeptał chrapliwym głosem Neven. Jego dłoń dotknęła mojego policzka i mimowolnie do niej przylgnęłam, pragnąc nasycić się jej ciepłem. Nie czekał na pozwolenie, tylko musnął moje usta swoimi. Lekko, jakby dotykał mnie piórkiem. Po kręgosłupie przemknął mi dreszcz, a wszystko w środku ścisnęło się z przyjemności. Wtedy, ni z tego, ni z owego, ktoś zatrąbił klaksonem. To było jak kubeł zimnej wody, który ostudził moje podniecenie i wybudził z otępienia, w jakie zostałam wprowadzona. Rzeczywistość uderzyła we mnie niczym gruszka bokserska, wprawiona w ruch przez amerykańskiego boksera, Aleksa ?Żniwiarza? O?Della. Odepchnęłam Nevena od siebie. Nie zapierał się ani nie protestował. ? W ten sposób niczego nie ugrasz ? wydusiłam z goryczą.? ? FRAGMENT KSIŻKI

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

31
Z teorii i praktyki zapożyczeń literackich w Rosji w XVIII wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z teorii i praktyki zapożyczeń literackich w Rosji w XVIII wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

Publikacja unikatowa w ramach polskich badań nad procesem literackim w XVIII wieku. [...] Zastosowana w niej metodologia badań intertekstualnych, połączona z erudycyjną znajomością rosyjskiego procesu historycznoliterackiego w XVIII wieku w jego korelacji z literaturą europejską pozwala na precyzyjną analizę utworu literackiego w aspekcie podjętego tematu. Gorąco polecam tę monografię z uwagi na wszechstronność analizy tekstów i walory warsztatu Autorki, umiejętnie różnicującej postępowanie badawcze i interpretacyjne w odniesieniu do praktyk imitacyjnych stosowanych w XVIII wieku w ich zróżnicowanych uwarunkowaniach kontekstualnych, a także trafność wyboru narzędzi badawczych. To oryginalne opracowanie mało zbadanego aspektu rosyjskiego procesu literackiego w XVIII wieku stanowi ciekawy materiał dla badaczy literatury rosyjskiej, studentów oraz osób zainteresowanych tym okresem w dziejach literatury rosyjskiej. Z recenzji prof. dr hab. Aliny Orłowskiej

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

32
Niezbędnik świąteczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik świąteczny
Dostępny
12 szt.

Nadchodzi koniec listopada i zaczyna się adwent. To najbardziej magiczny czas w roku, którego wprost nie mogą się doczekać pomocnicy Świętego Mikołaja! Przed elfami i zwierzakami z Laponii mnóstwo pracy, ale też wiele dni wspaniałej zabawy. Muszą odebrać listy od dzieci z całego świata, przygotować dla nich prezenty i smakołyki oraz zająć się specjalnymi zadaniami (zorganizowanie konkursu dla reniferów). Przeżyj niezwykłe przygody wraz z nimi, a przy okazji poznaj mnóstwo ciekawostek na temat Bożego Narodzenia i naucz się przygotowywać niepowtarzalne dekoracje, dzięki którym w twoim domu zapanuje magiczna atmosfera! Wspaniały kalendarz adwentowy, który umili dzieciom oczekiwania na Boże Narodzenie. Książka składa się z trzech rodzajów rozdziałów, które następują po sobie naprzemiennie i łączą się ze sobą tematyką: opowiadań, części informacyjnych z ciekawostkami oraz instrukcji wykonania dekoracji/przepisów na proste przysmaki. • Opowiadania skupiają się na życiu mieszkańców warsztatu Świętego Mikołaja w Laponii. Elfy i zwierzaki zajmują się przygotowaniami do świąt: robią wypieki, odbierają listy od dzieci z całego świata, produkują zabawki, pomagają potrzebującym i dekorują okolicę, ale też udają się na wystawę szopek i gwiazdkowy jarmark. • Po każdej przygodzie bohaterów następuje związana z nią część informacyjna. Przeczytanie ciekawostek pozwoli dzieciom poznać odpowiedzi na wiele interesujących pytań, takich jak skąd wzięła się tradycja obchodzenia mikołajek, robienia wieńców adwentowych czy ubierania choinki. • Po każdej części informacyjnej przed dzieckiem zostaje postawione zadanie wykonania dekoracji domu związanej z tematem lub wypróbowania prostego przepisu. Instrukcje zostały jasno opisane i zilustrowane zdjęciami przedstawiającymi każdy krok. Urocze, pełne zabawnych szczegółów ilustracje wykonał Wojciech Stachyra.

34,99 zł
18,89 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 16,10 zł

33
Wioska Świętego Mikołaja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wioska Świętego Mikołaja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Urocza kolorowanka z naklejkami zabierze dzieci do wioski Świętego Mikołaja, gdzie wszyscy szykują się na najważniejszy dzień w roku, czyli Boże Narodzenie. Pani Mikołajowa piecze ciasteczka, elfy pakują ostatnie prezenty, a Święty Mikołaj planuje swoją trasę. Książeczka pełna jest stron do kolorowania i wyklejania naklejkami, co pozwoli dziecku w twórczy sposób poczuć świąteczny nastrój. Wśród kolorowanek znalazły się też zadania do wykonania, dostosowane do poziomu dzieci w wieku 3-5 lat. To idealny sposób, aby wprowadzić się w świąteczny nastrój.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

34
Czułe spotkania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czułe spotkania
Dostępny
254 szt.

W rutynie życia łatwo zapomnieć o swoich pragnieniach. Niektóre bohaterki oddają się namiętności po pierwszym spotkaniu, inne odkrywają ją na nowo po latach wspólnego życia. Wszystkie pragną miłości i spełnienia. Nieważne, czy znalezionej w romantycznym hotelu, w podróży, czy w blasku świec własnego domu. Ważne, że każda z nich ma odwagę, by przeżyć piękne chwile.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

35
Ulotne nadzieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulotne nadzieje
Dostępny
19 szt.

Historia o kobiecej sile, miłości i wyborach, za które trzeba zapłacić najwyższą cenę Jak daleko zaprowadzi cię twoja odwaga? Lucy poznaje na przyjęciu czarującego oficera, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Wbrew rodzinie decyduje się na szybki ślub, aby jako żona mogła towarzyszyć ukochanemu na froncie. Gdy Lucy dociera na Krym ze swoim przystojnym i porywczym mężem, jest przerażona tym, co ją spotyka. Z naiwnej dziewczyny musi się nagle zmienić w dojrzałą kobietę. Dorothea martwi się o młodszą siostrę, z którą od dłuższego czasu nie ma kontaktu. Postanawia wyjechać na wojnę jako pielęgniarka, aby służyć krajowi i odnaleźć Lucy. Czy jej się to uda? Odwaga, tchórzostwo, niebezpieczeństwo, pasja, miłość i namiętność – a to wszystko w przerażającej scenerii wojny. Niesamowita historia, której nigdy nie zapomnisz. Dwie siostry. Różne wybory. I miłość, która niejedno ma imię. Powieść dla miłośników Przeminęło z wiatrem.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

36
Ćwiczenia ignacjańskie i nadzieja wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia ignacjańskie i nadzieja wiary
Dostępny
10 szt.

Zbawienie zaczyna się dzisiaj Pytanie o to, jak będzie wyglądała przyszłość po śmierci, jest jednym z odwiecznych pytań ludzkości. Co czeka nas po życiu ziemskim? Jakie obrazy kryją się pod nazwą „rzeczy ostateczne”? Gisbert Greshake, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów, udziela tutaj nieoczywistej odpowiedzi. Podążając za myślą św. Ignacego Loyoli, odkrywa, że sprawy eschatologiczne nie są obszarem, który należy tylko zgłębiać intelektualnie. Autor Ćwiczeń duchowych pokazuje, że „rzeczy ostateczne” trzeba czynić tu i teraz. Każdy wierzący jest powołany do „eschatologicznej praxis” – do tego, aby poprzez swoje działanie brać udział w urzeczywistnianiu się królestwa Bożego. Ostatecznym celem jest bowiem ujawnienie się chwały Boga w świecie. Nadzieja chrześcijańska nie polega jedynie na cierpliwym oczekiwaniu, lecz także na niecierpliwym wyruszaniu-w-drogę – na spotkanie spodziewanej przyszłości. Człowiek otrzymuje tę przyszłość nie tylko jako dar, lecz także jako zadanie do wykonania. Gisbert Greshake (ur. 1933) – duszpasterz, wykładowca teologii dogmatycznej w Wiedniu i we Fryburgu Bryzgowijskim. Autor licznych publikacji dotyczących przede wszystkim duchowości pustyni.

28,90 zł
20,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,09 zł

37
Vikings Memories. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vikings Memories. CD
Skald, Universal Music Polska
Dostępny
59 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

38
Peppa Pig. Czas na zabawę. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Czas na zabawę.
Dostępny
43 szt.

Wyjątkowa książka w formie pudełka z okienkiem przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. W środku pociechy znajdą książkę z opowiadaniem w twardej oprawie oraz 4 oryginalne figurki z ulubionymi bohaterami.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

39
Peppa Pig. Zabawy z naklejkami. Wesołe przygody. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Zabawy z naklejkami. Wesołe przygody.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Książka dedykowana dla przedszkolaków. Zawiera zbiór zadań, łamigłówek oraz wielu innych aktywności. Wzbogacona 4 arkuszami kolorowych naklejek z ulubionymi bohaterami.

12,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

40
Peppa Pig. Zabawy z naklejkami. Magiczny spacer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Zabawy z naklejkami. Magiczny spacer
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.14

Książka dedykowana dla przedszkolaków. Zawiera zbiór zadań, łamigłówek oraz wielu innych aktywności. Wzbogacona 4 arkuszami kolorowych naklejek z ulubionymi bohaterami.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

41
Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywanie wspólnoty. Wiara w czasach pandemii koronawirusa
Dostępny
9 szt.

Doświadczenie, które nas połączyło Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie się! Jam zwyciężył śmierć” (por. J 16,33). – Papież Franciszek Rok 2020 zapisze się w historii jako szczególny i będzie się kojarzył przede wszystkim z jednym wydarzeniem – wybuchem pandemii. Koronawirus zamknął nas w domach, przyczynił się do śmierci setek tysięcy ludzi, spowodował milionowe straty w wielu przedsiębiorstwach i zdezorganizował życie codzienne. Ale to tylko jedna strona medalu. Autorzy artykułów umieszczonych w tej książce – m.in. kard. Walter Kasper, George Augustin SAC oraz ks. Tomáš Halík – pokazują bardziej optymistyczną perspektywę. Według niej pandemia nie tylko spowodowała różnorakie ograniczenia, ale też dała nam nowe możliwości. Staliśmy się bardziej empatyczni, odpowiedzialni i solidarni. Zaczęliśmy dbać o relacje i lepiej rozumieć potrzeby swoje oraz innych. Po okresie zamknięcia kościołów odkryliśmy też na nowo wartość Eucharystii. Jestem przekonany, że post od sakramentów był wezwaniem do tego, byśmy powstrzymanie się od stołu Chrystusowego połączyli z żarliwą tęsknotą za sakramentalną wspólnotą z innymi chrześcijanami. – ks. Tomáš Halík

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

42
Amanda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amanda
Dostępny
18 szt.

Na skalistym urwisku nad zatoką w stanie Maine stoi Towers, wspaniała rodzinna rezydencja, w której żyje legenda o niespełnionej miłości i ukrytych szmaragdach. Mieszkankami Towers są cztery siostry, gotowe bronić swojej posiadłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Amanda czuje, że znajomość ze Sloanem O’Rileyem, który ma zaprojektować przebudowę rodzinnej posiadłości, może być kłopotliwa. Oboje są pełni temperamentu i od pierwszej chwili mocno między nimi iskrzy. Amanda postanawia utrzymać dystans, rozmawiać ze Sloanem wyłącznie o interesach, lecz to okazuje się dość trudne. Kiedy jednak zobaczy, że Sloan ryzykuje dla niej własne życie, sprawy potoczą się w niespodziewanym kierunku…

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

43
Violet Bent Backwards Over the Grass. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Violet Bent Backwards Over the Grass. CD
Lana Del Rey, Universal Music Polska
Dostępny
1 szt.

Lana Del Rey debiutuje jako poetka – jesienią ukaże się książka z wierszami napisanymi przez wokalistkę, Violet Bent Backwards Over the Grass. Część z wierszy będzie dostępna także jako audiobook, w tym w formatach LP oraz CD. 14 wierszy w formie audiobooka przy akompaniamencie stałego współpracownika artystki – Jacka Antonoffa – ukaże się 28 lipca 2020 w formie plików gotowych do pobrania w najpopularniejszych serwisach z audiobookami (dystrybucja: Simon&Schuster) a wydanie na winylu oraz CD trafi do sprzedaży 2 października 2020. Lana Del Rey mówi o projekcie: Violent Bent Backwards Over the Grass to tytułowy utwór, jak również pierwszy wiersz z tej kolekcji, który napisałam. Część z nich powstała za jednym podejściem, przy niektórych pracowałam natomiast długo, pieczołowicie konstruując każde słowo, by stworzyć idealny tekst. Wiersze są eklektyczne oraz szczere, nie próbują udawać niczego innego niż to, czym są. Z tego powodu jestem z nich bardzo dumna. Mają w sobie autentycznego ducha. Część zysków ze sprzedaży zamierzam przekazać na rzecz organizacji wspierających rdzennych mieszkańców Ameryki. Zawsze chciałam wesprzeć te stowarzyszenia ze względu na wydarzenia, które ukształtowały moją życiową ścieżkę. Podstawową dyskografię Lany Del Rey zamyka album „Norman Fucking Rockwell”, który ukazał się w sierpniu 2019 i zdobył niezwykle przychylne recenzje. Pitchfork nazwał artystkę „jedną z najlepszych żyjących amerykańskich kompozytorek”. Krążek trafił na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jego producentem i współkompozytorem był Jack Antonoff. Na płytę trafiły m.in. takie utwory jak „Venice Bitch”, „Mariners Apartment Complex”, „Hope is a dangerous thing for a woman like me to have – but I have it” czy „Doin’ Time” – cover utworu Sublime. „Norman Fucking Rockwell” było nominowane do Grammy w kategoriach Album roku i Piosenka roku. Debiutancki album Lany Del Rey, „Born To Die”, ukazał się w styczniu 2012, trafił na szczyt listy sprzedaży w wielu krajach, wygrał dwie nagrody BRIT, był również piątym najlepiej sprzedającym się albumem 2012 roku. „Paradise” zapewniło artystce pierwszą w karierze nominację do Grammy. „Ultraviolence” (2014) trafił na pierwsze miejsce list sprzedaży w USA i UK. W 2015 ukazał się czwarty album Lany, „Honeymoon”, a dwa lata później – „Lust for Life”. Tracklista: 1. La Who Am I To Love You 2. The Land Of 1,000 Fires 3. Violet Bent Backwards Over The Grass 4. Past The Bushes Cypress Thriving 5. Salamander 6. Never To Heaven 7. Sportcruiser 8. Tessa Dipietro 9. Quiet Waiter Blue Forever 10. What Happened When I Left You 11. Happy 12. My Bedroom Is A Sacred Place Now - There Are Children At The Foot Of My Bed 13. Paradise Is Very Fragile 14. Bare Feet On Linoleum

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

44
Peppa Pig. Bajkowa biblioteczka. Wielki bieg z przygodami. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Bajkowa biblioteczka. Wielki bieg z przygodami.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Seria dzięki, której dziecko będzie zawsze miało pod ręką najciekawsze przygody Świnki Peppy czy Psiego Patrolu. Idealna lektura na długie wieczory!

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

45
Diabeł wcielony (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł wcielony (wydanie filmowe)
Dostępny
46 szt.

Film na podstawie książki już na platformie Netflix. Bezkompromisowa, brutalna i mroczna proza największego kalibru, która trzyma w emocjonalnym uścisku aż do ostatniej strony. Niektórzy ludzie rodzą się po to, by można ich było pochować. Knockemstiff, Ohio. Willard Russell, dręczony wspomnieniami rzezi na Południowym Pacyfiku weteran wojenny, nie jest w stanie uratować swojej pięknej żony, Charlotte, od powolnej śmierci z powodu raka, bez względu na ilość krwi wylanej na swoim ołtarzu ofiarnym. Małżeństwo seryjnych morderców, Carl i Sandy Hendersonowie, przemierza amerykańskie autostrady w poszukiwaniu odpowiednich osób do sesji zdjęciowych i wyeliminowania. Bojący się pająków kaznodzieja Roy i jego kaleki pomocnik Theodore, mistrz gry na gitarze, uciekają przed wymiarem sprawiedliwości. W samym środku tego zamieszania znajduje się Arvin Eugene Russell, osierocony syn Willarda i Charlotte, poszukujący odpowiedzi... Donald Ray Pollock splata wszystkie wątki w trzymającą w napięciu fabułę, wywołującą u czytelników zaskoczenie i głębokie poruszenie. „Brutalnie twórcza i niekonwencjonalna… Pollock wie jak przykuć uwagę czytelników i sprawić, aby zabrakło im tchu” – The New York Times Book Review. „Może cię odrzucać, szokować, a już na pewno przerażać, ale i tak przeczytasz ją do końca” – „The Washington Post”. „Czyta się ją tak, jakby była owocem miłości O'Connor i Faulknera, schwytanym przez Cormaca McCarthy'ego, trzymanym w klatce na tyłach domu i zmuszanym do jedzenia wyłącznie krążków cebulowych, Oxycontinu i ciągłego oglądania filmu Terrence'a Malicka „Badlands” – The Oregonian. „Elektryzująca... Po każdej z historii musiałam wyjść na spacer i ochłonąć” – Katherine Dunn, autorka Greek Love. „Wstrząsa tobą niczym telegram z piekła wsunięty pod drzwiami o trzeciej nad ranem” – William Gay, autor Provinces of Night and The Long Home. „Donald Ray Pollock na nowo definiuje określenie „American Gothic”, czerpiąc inspirację z Flannery O'Connor i Williama Faulknera i podkręcając je na maksa... Jak już zaczniesz czytać, nie będziesz mógł się oderwać.” - Herald „Jeden z najbardziej zuchwałych i znaczących pisarzy naszych czasów... Jeśli bracia Cohen chcą kolejnego Oscara, powinni od razu kupić prawa do tej książki” – Scotland on Sunday. „Pod warstwą gotyckiego horroru skrywa się moralny porządek ze Starego Testamentu, nawet jeśli przywrócenie tego porządku wymaga przemocy” – „The Columbus Dispatch”.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

46
Czarne z białym. Zapiski niepokorne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne z białym. Zapiski niepokorne
Dostępny
34 szt.

Nie prześpij czasu, który został Ci dany Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty i głosiciela Ewangelii wolności to budzik dla Polski. Niezwykle przenikliwe i, mimo upływu czasu, wciąż aktualne. Ostrzegają przed pokusą religii, która zamiast głosić Chrystusa staje się obrońcą określonej wizji politycznej i przed państwem, które w imię partykularnych interesów zawłaszcza religię. Ludzie śpią, nie żyją rzeczywistością, żyją majakami. Po prostu śpią i nie chcą się obudzić. Podstawowe nasze zadanie to obudzić się do życia prawdziwego. „Nadeszła godzina powstania ze snu” (Rz 13,11).

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

47
Polski system antyterrorystyczny a realia zamachów drugiej dekady XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

48
Walki o Lwów w listopadzie 1918 r. i wojna polsko-ukraińska. Bezpieczeństwo ludności polskiej, żydowskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walki o Lwów w listopadzie 1918 r. i wojna polsko-ukraińska. Bezpiecze...
Dostępny
4 szt.

Polityczny zatarg między polskimi i ukraińskimi poddanymi Austrii, trwający przez ostatnie dekady egzystencji monarchii, 1 listopada 1918 r. przekształcił się w wojnę między obu narodami. Jej celami stało się przejęcie Lwowa i zapewnienie sobie dostępu do złóż ropy naftowej z Borysławiem i Drohobyczem. Lwów oba narody otaczały przeświadczeniem, że zajmuje wyjątkowe miejsce w ich dziejach, jest miastem wyposażonym w materialne i duchowe świadectwa ich przeszłości i żywotności. Liderzy obu społeczeństw długo, niemal do końca Wielkiej Wojny ignorowali lub lekceważyli aspiracje i postawy galicyjskich Żydów, choć stanowili oni pod względem wielkości w kraju trzecią, a we Lwowie drugą grupę narodową. Należy w nich dostrzec trzecią stronę konfliktu w Galicji Wschodniej, najsłabszą i o ograniczonym wpływie na rezultat działań bojowych. Lekceważoną i traktowaną instrumentalnie przez pozostałe strony konfliktu, jednocześnie doświadczaną brutalnym traktowaniem przez żołnierzy i ludność cywilną.

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

49
Żydzi w Wąbrzeźnie. Świat utracony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi w Wąbrzeźnie. Świat utracony
Dostępny
7 szt.

Książka przybliża dzieje społeczności żydowskiej Wąbrzeźna od początków jej osiedlenia w okresie zaborów aż po czas Zagłady. Autorka chce ocalić pamięć o Izraelitach, którzy kiedyś tu żyli. Przedstawia obrazki przeszłości wielokulturowego miasta, gdzie współistniały ze sobą trzy narodowości i trzy religie. Poświęca wiele miejsca żydowskiej tradycji i obyczajowości. Dzięki odkrytym nowym źródłom archiwalnym ? kolekcji oryginalnych akt Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Wąbrzeźnie, uratowanej przez YIVO w Nowym Jorku ? czytelnik poznaje losy znanych rabinów, kantorów, rzezaków rytualnych, jak również starozakonnych handlarzy i rzemieślników, tworzących wąbrzeską diasporę. Publikację wzbogacają ilustracje i cytaty z prasy pomorskiej. Autorka zaprasza w nostalgiczną podróż po miejscach, których już nie ma.

41,10 zł
39,46 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,64 zł

50
Księga bezimiennej akuszerki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga bezimiennej akuszerki. Audiobook
Meg Elison, Rebis
Dostępny
11 szt.

Opowieść podręcznej w świecie postapo. Laureatka Nagrody im. Philipa K. Dicka w kategorii science fiction i Książka Roku według”. – „Publishers Weekly” Kiedy zasypiała, świat był skazany na zagładę. Gdy się obudziła, był już martwy. Przetrwanie apokalipsy to jednak dopiero początek. Na skutek tajemniczej gorączki na całym świecie umiera bardzo wielu mężczyzn oraz niemal wszystkie kobiety i dzieci. Ciąża i poród oznaczają wyrok śmierci – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Samotna położna brnie przez cmentarzysko, jakim stał się świat, usiłując znaleźć dla siebie miejsce w nowej, groźnej rzeczywistości. Filary cywilizacji runęły, została tylko brutalna siła i ci, którzy ją mają. Pozostałe przy życiu kobiety są prześladowane przez bandy mężczyzn, którzy je chwytają, trzymają w łańcuchach, używają ich i nimi handlują. Żeby zachować wolność, położna przebiera się za mężczyznę i unika ludzi. Wkrótce odkrywa jednak, że jej zadanie nie ogranicza się do chronienia smutnej namiastki własnej niezależności. Jeśli ludzkość ma się odrodzić, będzie potrzebowała akuszerki. „Elison odmalowuje świat tak pozbawiony długoterminowej nadziei i napędzany wyłącznie krótkoterminową desperacją, że ten obraz będzie was nawiedzał, nawet gdy odłożycie książkę. A jednak choć najsłabsze światełko na horyzoncie będzie wam kazało podążać dalej”. – Adrian Lang, „Amazon Book Review” „Wykreowana przez Elison przyszłość, w której jest o wiele więcej mężczyzn niż kobiet, jest przerażająca i brutalna głównie dlatego, że uświadamia nam, jak kruche są pozory traktowania kobiet jako jednostek ludzkich”. – „Book Riot” „Elison z bezwzględną szczerością pokazuje nam, jak traktowane są kobiety, gdy znikają chroniące je prawa. I uświadamia, jak niewiele trzeba, by społeczeństwo pogrążyło się w regresie, a postęp okazał się tylko iluzją”. – „Word After Word” „Trylogia Droga donikąd stawia ważne pytania na temat świata, który jest o wiele bardziej możliwy, niż nam się wydaje. To radykalny traktat na temat przyszłości płci”. – „LitReactor”

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

51
What You Gonna Do When The Grid Goes Down? CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

52
Beethoven: Violin Concerto. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

53
Time. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Time. CD
Gillam Jess, Universal Music Polska
Dostępny
68 szt.

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

54
Conspiracy. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conspiracy. Winyl
Terje Rypdal, Universal Music Polska
Dostępny
3 szt.

124,90 zł
122,40 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,50 zł

55
Zostanie mi muzyka..., CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostanie mi muzyka..., CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Płyta „Zostanie mi muzyka...” to hołd złożony zmarłemu w marcu 2020 r. legendarnemu rekolekcjoniście i kaznodziei ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Do większości utworów na płycie teksty napisał ks. Pawlukiewicz. Tytuł płyty nawiązuje do wypowiedzi ks. Piotra, pochodzącej z książki pt. Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk. Jedyna autobiografia ks. Piotra Pawlukiewicza”, która została wydana wraz z płytą, w wydawnictwie RTCK. Ks. Piotr ukochał muzykę, o czym opowiada w książce. Jego wielkim marzeniem było wydanie płyty swojego zespołu (niewiele osób o tym wiedziało, że taki zespół miał i że pisał teksty utworów). Marzenie to zaczęło się realizować, gdy poznał Krzysztofa Antkowiaka. Dał mu swoje błogosławieństwo i pozwolił mu użyczyć głosu swojemu zespołowi. W autobiografii opowiada o tym i mówi o marzeniu o powstaniu płyty zupełnie wprost: „Taka płyta byłaby fantastycznym zakończeniem mojej kariery muzycznej”. Posłuchaj wspólnego dzieła ks. Piotra Pawlukiewicza i Krzysztofa Antkowiaka. Ks. Piotr o jednym z utworów promujących płytę („Litania”) powiedział publicznie, że to autobiografia ich obu... Lista utworów: 1. Apokalipsa 2. Gdy księżyc w stawie pląsa 3. Modlitwa wędrownego grajka 4. Na Nowolipkach 5. Piosenka o młodych powstańcach warszawskich 6. Obecność 7. Litania 8. Modlitwa 9. Pytania do świętych

34,90 zł
33,85 zł
Powiadomienie

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,05 zł

56
Blizny jak skrzydła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizny jak skrzydła
Dostępny
1 szt.

Każdy ma blizny. Tylko niektóre widać na pierwszy rzut oka... Rok po pożarze, który ją okaleczył, szesnastoletnia Ava wraca do szkoły. Przywykła już do krępujących ludzkich spojrzeń i niewybrednych określeń. Ale jest jedno, którego nienawidzi bardziej niż innych: „ocalona”. Jak nazwać kogoś, kto ocalał wbrew własnej woli? Kto czasami żałuje, że żyje? Kiedy Ava poznaje Piper, dziewczynę, która tak jak ona jest ofiarą wypadku i poparzenia, dopuszcza do siebie myśl, że być może nie będzie musiała stawić czoła koszmarowi samotnie. Piper pomaga jej odnaleźć w sobie dziewczynę, jaką była przed pożarem – normalną nastolatkę, która całowała się ze swoim chłopcem i śpiewała na scenie. Ale Piper toczy swoją własną bitwę, a gdy Ava omal nie traci przyjaciółki, musi zdecydować, czy zbuduje swoją „nową normalność” na tym, co widzi w lustrze – czy oprze się na ludziach, którzy przy niej stoją. Ta piękna, afirmująca życie debiutancka powieść Erin Stewart została nazwana odpowiedzią na Cudowne dziecko dla nieco starszej widowni. Idealna dla fanów Jandy Nelson, Nicoli Yoon i Johna Greena.

34,90 zł
17,80 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 17,10 zł

57
Schiza. Życie ze schizofrenią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schiza. Życie ze schizofrenią
Dostępny
10 szt.

Czasem własny umysł staje się największym piekłem Życie dwudziestoletniego Filipa upływa bez większych zmartwień i problemów. Wprawdzie niedawno stracił miejsce na uczelni, jednak zamierza ponownie dostać się na studia. Nie musi też przejmować się finansami – jako współwłaściciel firmy prowadzonej przez jego matkę, może pozwolić sobie na samodzielne mieszkanie i wiele drobnych przyjemności. Nic nie wskazuje na to, że już wkrótce codzienność, jaką znał, przestanie istnieć… Podstępna choroba, która wydawała mu się czymś odległym i nierealnym, zdezorganizuje całe jego życie, które od tej pory stanie się nieustanną walką o siebie. Schiza to poruszający zapis autentycznych przeżyć człowieka dotkniętego chorobą psychiczną, a zarazem ważny głos apelujący o tolerancję i pomoc dla tych, którzy każdego dnia zmagają się ze swoimi niewidzialnymi demonami. „Zwiedziliśmy nawet największy kanion w Europie, ale seksu nie uprawialiśmy ani razu. Miałem nadzieję, że na takim wyjeździe nasza namiętność wróci, lecz dla mojej żony było stanowczo za gorąco i zbyt duszno na seks. Zastanawiałem się, gdzie się podziała ta kobieta, która podczas naszego narzeczeństwa chciała się ze mną kochać praktycznie każdego dnia. Postanowiłem udać się w tajemnicy przed nią do seksuologa, bo myślałem, że może to moja wina albo że coś dolega mojej żonie. W poszukiwaniu lekarza wstąpiłem do prywatnej przychodni na rynku. Niestety, nie mieli seksuologów, za to twierdzili, że mają świetnych psychologów. Uznałem, że lepsze to niż nic. Zarejestrowano mnie do terapeutki, magister Marii P., kobiety, która, jak się później okazało, miała zmienić moje życie na zawsze”.

32,99 zł
24,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

58
Family and Friends 2Ed 1 WB+Online Practice Pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
96,71 zł
87,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,67 zł

59
Rogal różowy w korony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rogal różowy w korony
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Każdy produkt w ofercie Sensillo służy jednocześnie dzieciom i rodzicom. Wasze bezpieczeństwo, komfort i zadowolenie są najważniejsze. Dlatego właśnie w ofercie zagościły rogale do karmienia niemowląt. Sprawdzą się podczas karmienia piersią lub butelką. Dzięki ergonomicznemu kształtowi pewnie opierają się na talii. Pozwalają rodzicom bezpiecznie i wygodnie trzymać słodki skarb. Dodatkowo staranne wykonanie i wysokiej jakości materiały sprawiają, że rogale do karmienia prezentują się naprawdę świetnie. Szczegóły: • rogal pomaga podczas karmienia piersią (butelką) oraz utulania maluszka, • sprawdza się również jako: podpórka dla siadających maluszków, przytulanka i oryginalna ozdoba, • ergonomiczny kształt rogala do karmienia pozwala trzymać go w bezpiecznej dla dziecka pozycji, • idealne wymiary (ok. 60.0 x 40.0 x 11.0 cm) pozwalają na wygodne korzystanie z produktu, • dostosowany do budowy ciała niemowląt – maluszek leży pewnie i bezpiecznie, • przyjemny w dotyku zdejmowany pokrowiec – 100% bawełny, • łatwy do utrzymania w czystości, • wypełnienie rogala stanowi elastyczny silikon – rogal jest miękki, ale nie zapada się, • materiały zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, • wysoka jakość wykonania i atrakcyjny wygląd, • wyprodukowany w Polsce.

42,50 zł
38,25 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,25 zł

60
Rogal ciążowy XL, szaro-biały w gwiazdki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rogal ciążowy XL, szaro-biały w gwiazdki
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Rogal ciążowy XL sprawdzi się doskonale zarówno przed porodem jak i już po rozwiązaniu. Przyszłej mamie przyniesie ulgę jako podparcie dla zmęczonych pleców, lub spełni funkcję wałka pod spuchnięte nogi. W późniejszym czasie będzie również pomocny podczas karmienia maluszka, odciążając kręgosłup mamy. A gdy dziecko podejmie pierwsze próby siadania rogal zabezpieczy je przed wywróceniem na bok. Szczegóły: • pomaga przyszłej mamie – jako podparcie pleców lub wałek pod spuchnięte nogi, • doskonały również dla dziecka – jako podpórka dla siadających maluszków lub przytulanka, • ergonomiczny kształt poduszki – zapewnia mamie i dziecku komfort podczas użytkowania, • idealne wymiary (ok. 180.0 x 35.0 cm) i– pozwalają na wygodne korzystanie z produktu, • możliwość uzupełnienia wkładu silikonowego – poszycie wkładu również wyposażyliśmy w zamek błyskawiczny, • przyjemny w dotyku zdejmowany pokrowiec – 100% bawełny, • łatwy do utrzymania w czystości, • wypełnienie rogala stanowi elastyczny silikon – rogal jest miękki, ale nie zapada się, • materiały zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, • wysoka jakość wykonania i atrakcyjny wygląd, • wyprodukowany w Polsce.

90,00 zł
81,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,00 zł

61
Close-Up B1 2Ed Wb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Close-Up B1 2Ed Wb
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

With a new component array and strong digital support, the new edition of Close-up has been fully updated to be in line with the new First for Schools 2015 specifications. Close-up is still as interesting, topical and up-to-date as ever with spectacular National Geographic photography and facts that have been carefully selected to appeal to the inquisitive minds of young teenagers.

64,00 zł
Powiadomienie
62
Close-Up B1 2Ed Sb + Online Zone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Close-Up B1 2Ed Sb + Online Zone
Niedostępny
Brak

With a new component array and strong digital support, the new edition of Close-up has been fully updated to be in line with the new First for Schools 2015 specifications. Close-up is still as interesting, topical and up-to-date as ever with spectacular National Geographic photography and facts that have been carefully selected to appeal to the inquisitive minds of young teenagers.

94,00 zł
Powiadomienie
63
B.O.669 Grzechotka dwie kule - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
B.O.669 Grzechotka dwie kule
BabyOno
Dostępny
1 szt.

EDUKACYJNA: - rozwija koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową - uczy związków przyczynowo-skutkowych - zróżnicowana powierzchnia rozwija zmysły dotyku - uczy rozróżniania kształtów i kolorów - dźwięki grzechotki uczą rozróżnienia natężenia dźwięków - ćwiczy chwyt dłoni oraz przekładanie przedmiotów z rączki do rączki - lekka konstrukcja i kształt dostosowany do małych rączek dziecka

8,25 zł
7,99 zł

Rabat 3,2%
oszczędzasz 0,26 zł

64
EP Bellies Rozkoszne brzuszki Zestaw ubranek Szkoła 03972 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EP Bellies Rozkoszne brzuszki Zestaw ubranek Szkoła 03972
Epee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

48,90 zł
43,03 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,87 zł

65
Pistolet na strzałki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet na strzałki
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Pistolet Mega Creative zapewni niezwykle emocjonującą zabawę każdemu dziecku, zarówno dużemu, jak i małemu. Zabawka rozwija zdolności motoryczne i koncentrację, uczy zasad gry fair play, a także rozwija wyobraźnię poprzez wymyślanie różnych scenariuszy podczas zabawy. Wykonana z plastiku, z troską o detale.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

66
Wrocław. Plan miasta w skali 1:21 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław. Plan miasta w skali 1:21 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Mapa laminowana. Wrocław. Plan miasta w skali 1:21 000. Trasy komunikacji miejskiej, turystyczna mapa okolic 1:200 000, plan centrum 1: 10 000. Na mapie zaznaczono europejskie i krajowe numery dróg, koleje ze stacjami, linie autobusowe, linie tramwajowe, zabudowę mieszkaniową, numery domów, tereny przemysłowo magazynowe, ważniejsze obiekty zabytkowe, lasy, parki, cmentarze, , kościoły, cerkwie, synagogi, zamki, pomniki, muzea, teatry, kina galerie, szpitale, pogotowie ratunkowe, policję, poczty, konsulaty, hotele, schroniska młodzieżowe, campingi, parkingi, lotniska, przystanki PKS, trasy rowerowe.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

67
Otulacz z kapturkiem bambusowy, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz z kapturkiem bambusowy, niebieski
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Bambusowy kocyk z kapturkiem doskonale sprawdzi się w domu, w podróży i na spacerze. Wykonany został w 100% z włókna bambusowego, przez co jest antyalergiczny i termoregulacyjny. Jest delikatny, miły w dotyku i przewiewny. Jego tekturowe opakowanie sprawia, że idealnie nadaje się na prezent. Kapturek ułatwia dokładniejsze otulenie maluszka. Otulacz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary: 90.0 x 85.0 cm (+/-2cm) Materiał: 100% wiskoza bambusowa Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temp. max 30⁰ C, • nie używać wybielacza, • prać w łagodnym detergencie lub w środku piorącym do kolorów, • prasować przy temp. max. 110⁰ C.

89,50 zł
80,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,95 zł

68
Otulacz z kapturkiem bambusowy, musztardowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz z kapturkiem bambusowy, musztardowy
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Bambusowy kocyk z kapturkiem doskonale sprawdzi się w domu, w podróży i na spacerze. Wykonany został w 100% z włókna bambusowego, przez co jest antyalergiczny i termoregulacyjny. Jest delikatny, miły w dotyku i przewiewny. Jego tekturowe opakowanie sprawia, że idealnie nadaje się na prezent. Kapturek ułatwia dokładniejsze otulenie maluszka. Otulacz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary: 90.0 x 85.0 cm (+/-2cm) Materiał: 100% wiskoza bambusowa Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temp. max 30⁰ C, • nie używać wybielacza, • prać w łagodnym detergencie lub w środku piorącym do kolorów, • prasować przy temp. max. 110⁰ C.

89,50 zł
80,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,95 zł

69
Otulacz z kapturkiem bambusowy, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz z kapturkiem bambusowy, różowy
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Bambusowy kocyk z kapturkiem doskonale sprawdzi się w domu, w podróży i na spacerze. Wykonany został w 100% z włókna bambusowego, przez co jest antyalergiczny i termoregulacyjny. Jest delikatny, miły w dotyku i przewiewny. Jego tekturowe opakowanie sprawia, że idealnie nadaje się na prezent. Kapturek ułatwia dokładniejsze otulenie maluszka. Otulacz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary: 90.0 x 85.0 cm (+/-2cm) Materiał: 100% wiskoza bambusowa Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temp. max 30⁰ C, • nie używać wybielacza, • prać w łagodnym detergencie lub w środku piorącym do kolorów, • prasować przy temp. max. 110⁰ C.

106,30 zł
95,67 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,63 zł

70
Otulacz z kapturkiem bambusowy, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz z kapturkiem bambusowy, szary
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Bambusowy kocyk z kapturkiem doskonale sprawdzi się w domu, w podróży i na spacerze. Wykonany został w 100% z włókna bambusowego, przez co jest antyalergiczny i termoregulacyjny. Jest delikatny, miły w dotyku i przewiewny. Jego tekturowe opakowanie sprawia, że idealnie nadaje się na prezent. Kapturek ułatwia dokładniejsze otulenie maluszka. Otulacz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary: 90.0 x 85.0 cm (+/-2cm) Materiał: 100% wiskoza bambusowa Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temp. max 30⁰ C, • nie używać wybielacza, • prać w łagodnym detergencie lub w środku piorącym do kolorów, • prasować przy temp. max. 110⁰ C.

89,50 zł
80,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,95 zł

71
Otulacz z kapturkiem bambusowy, grafitowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otulacz z kapturkiem bambusowy, grafitowy
Sensillo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Bambusowy kocyk z kapturkiem doskonale sprawdzi się w domu, w podróży i na spacerze. Wykonany został w 100% z włókna bambusowego, przez co jest antyalergiczny i termoregulacyjny. Jest delikatny, miły w dotyku i przewiewny. Jego tekturowe opakowanie sprawia, że idealnie nadaje się na prezent. Kapturek ułatwia dokładniejsze otulenie maluszka. Otulacz został wyprodukowany w Polsce. Wymiary: 90.0 x 85.0 cm (+/-2cm) Materiał: 100% wiskoza bambusowa Sposób konserwacji: • prać ręcznie w temp. max 30⁰ C, • nie używać wybielacza, • prać w łagodnym detergencie lub w środku piorącym do kolorów, • prasować przy temp. max. 110⁰ C.

89,50 zł
80,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,95 zł

72
Mata podróżna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata podróżna
Smily Play
Dostępny
2 szt.

Mata sprawdza się przez cały pierwszy rok, a nawet dłużej. Niemowlę bacznie obserwuje kolorowe kształty zabawek podwieszonych na pałąkach. Stopniowo zaczyna wyciągać do nich rączki, próbując je złapać. Mata pełni funkcje kojca, wystarczy włożyć pałąki w odpowiednie miejsca i z maty powstaje bezpieczne miejsce do zabawy. W zestawie znajdują się także lekkie, kolorowe, plastikowe piłeczki. Zestaw zawiera: • matę, • dwa pałąki, • 3 zawieszki, • 6 piłeczek. Dostosowana do 3 najważniejszych etapów rozwoju malucha: • leżenie na plecach, • leżenie na brzuszku, • siadanie i raczkowania. Mata wykonana jest z najlepszych materiałów. Jest mięciutkim i bezpiecznym miejscem do zabawy dla każdego malucha. Rozwija sprawność ruchową, zachęca do podnoszenia głowy, przekręcania się na brzuszek. Rozwija umiejętności poznawcze. Zabawki można zawiesić na różnych wysokościach, a także odczepiać je, żeby zabrać ze sobą na spacer lub w podróż autem. Ma odczepiane pałączki, jest łatwa do złożenia i zapakowania. Można prać w pralce.

245,68 zł
221,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,57 zł

73
Mata dżungla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata dżungla
Smily Play
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Mata sprawdza się przez cały pierwszy rok, a nawet dłużej. Niemowlę bacznie obserwuje kolorowe kształty zabawek podwieszonych na pałąkach. Stopniowo zaczyna wyciągać do nich rączki, próbując je złapać. Dostosowana do 3 najważniejszych etapów rozwoju malucha: • leżenie na plecach, • leżenie na brzuszku, • siadanie i raczkowania. Mata wykonana jest z najlepszych materiałów. Jest mięciutkim i bezpiecznym miejscem do zabawy dla każdego malucha. Rozwija sprawność ruchową, zachęca do podnoszenia głowy, przekręcania się na brzuszek. Rozwija umiejętności poznawcze. Zabawki można zawiesić na różnych wysokościach, a także odczepiać je, żeby zabrać ze sobą na spacer lub w podróż autem. Ma odczepiane pałączki, jest łatwa do złożenia i zapakowania. Można prać w pralce. Wymiar maty: 92.0 x 92.0 x 46.0 cm Wymiary opakowania: 62.5 x 41.0 x 8.0 cm

195,60 zł
176,04 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,56 zł

74
Schowek
4,10 zł
3,99 zł

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

75
Prześcieradło jersey z gumką 70x140 cm, beżowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prześcieradło jersey z gumką 70x140 cm, beżowe
Baby Matex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.10

Prześcieradło Jersey z gumką wykonane zostało z najwyższej jakości dzianiny bawełnianej. Prześcieradełko jest przyjemne w dotyku, co zapewnia komfortowy sen dziecka. Guma w obwodzie, wszyta w tunel gwarantuje dopasowanie do materacyka. Po praniu nie zmienia swoich wymiarów i kolorów. Wymiary: 70.0 x 140.0 cm Skład: 100% bawełna

26,60 zł
23,94 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,66 zł

76
Panda z kokardą olbrzymi 06457 DEEF - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panda z kokardą olbrzymi 06457 DEEF
Deef
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

124,90 zł
113,66 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 11,24 zł

77
Realizacja konwencji o prawach dziecka w prawie wewnętrznym i międzynarodowym. Ujęcie interdyscyplinarne w 30-lecie obowiązywania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Realizacja konwencji o prawach dziecka w prawie wewnętrznym i międzyna...
Dostępny
6 szt.

Monografia zbiorowa stanowi zwieńczenie projektu badawczego, realizowanego przez Centrum Badań Prawnych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie nad Dzieckiem i Rodziną. Praca ma charakter interdyscyplinarny, stąd odnajdujemy w niej teksty o orientacji prawniczej, socjologicznej, psychologicznej oraz pedagogicznej. Poszczególne rozdziały w języku polskim i angielskim stanowią zwięzłe analizy wybranych gwarancji ujętych w Konwencji o prawach dziecka, uchwalonej w 1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Główny nurt rozważań koncentruje się na recepcji konwencyjnych norm do prawa krajowego i międzynarodowego. Na ich gruncie poruszony zostaje aspekt ochrony dziecka od samego poczęcia, jego podmiotowości, opieki (w tym także zastępczej), zapewnienia pomocy, integracji, edukacji, szeroko pojętego rozwoju oraz ochrony przed wyzyskiem. Wielu autorów zwraca uwagę na trudną sytuację dzieci z niepełnosprawnościami i niedostosowanych społecznie, którym winno zapewniać się szczególną ochronę, pomoc i wsparcie. W monografii podjęto także ważny dyskurs dotyczący ochrony rodziny, harmonizujący z dobrem dziecka.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

78
Klocki konstrukcyjne do skręcania, 46 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne do skręcania, 46 elementów
Smily Play
Niedostępny
Brak

Plastikowe klocki konstrukcyjne do skręcania rozbudzą wyobraźnię dziecka. Bogata w kształty i kolory zawartość pudełka pracowicie zapełni jego czas. W zestawie znajdują się również narzędzia do skręcania oraz 44 inne elementy, które można ze sobą dowolnie łączyć. Dzięki tym klockom dziecko tworzy swój własny styl, przekłada na zabawę to, o czym myśli, czyli swoją wyobraźnię. Kartonowe opakowanie z rączką idealnie nadaje się na prezent. Klocki pomagają rozwijać umiejętności: • poznawcze – rozwija samodzielne myślenie, • rozwój fizyczny – rozwijając małą motorykę, • rozwój społeczny – rozwijając komunikację.

27,90 zł
25,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

79
Ręcznik Strażak Sam 046 40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ręcznik Strażak Sam 046 40x60 cm
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

11,99 zł
Powiadomienie
80
Ręcznik PJ Masks 020 40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
81
Ręcznik Masza i Niedźwiedź 046, rozm. 40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
82
Ręcznik Masza i Niedźwiedź 060 40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
83
Ręcznik Kubuś Winnie The Pooh 047 40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
84
Ręcznik Kubuś Winnie The Pooh 02 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
85
Ręcznik Frozen 097,rozm.40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
86
Ręcznik Cars 028, rozm.40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
87
Ręcznik Bob Budowniczy 012 40x60 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
Powiadomienie
88
Pościel 100x135 Świnka Peppa 028 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pościel 100x135 Świnka Peppa 028
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

58,00 zł
Powiadomienie
89
Pościel 100x135 wz.650 118 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,70 zł
Powiadomienie
90
Pościel 100x135 wz.790 033 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,70 zł
Powiadomienie
91
Pościel 100x135 Świnka Pepa 027 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pościel 100x135 Świnka Pepa 027
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

58,00 zł
Powiadomienie
92
Pościel 100x135 Psi Patrol 193 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,70 zł
Powiadomienie
93
Terminarz 2022 mikro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 mikro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Cechy produktu: • format: 6.9 x 9.9 cm, • rodzaj papieru: offset 70g/m2 kremowy, • układ kalendarium: 1 tydzień – 1 strona, • ilość stron: 64, • druk: 2 kolory, • oprawa: zeszytowa, okładka kartonowa, barwna foliowana.

5,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,11 zł

94
Terminarz 2022 Marta, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 Marta, niebieski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Cechy produktu: • format: B6 (12.0 x 16.5 cm), • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 144, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 biały, • oprawa – okładka barwna foliowana, • jedna tasiemka.

23,94 zł
22,74 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

95
Terminarz 2022 Marta, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 Marta, pomarańczowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Cechy produktu: • format: B6 (12.0 x 16.5 cm), • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 144, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 biały, • oprawa – okładka barwna foliowana, • jedna tasiemka.

27,20 zł
25,84 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,36 zł

96
Terminarz 2022 Marta, czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 Marta, czerwony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Cechy produktu: • format: B6 (12.0 x 16.5 cm), • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 144, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 biały, • oprawa – okładka barwna foliowana, • jedna tasiemka.

27,30 zł
25,94 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,36 zł

97
Terminarz 2022 Marta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 Marta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Cechy produktu: • format: B6 (12.0 x 16.5 cm), • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 144, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 biały, • oprawa – okładka barwna foliowana, • jedna tasiemka.

27,30 zł
25,94 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,36 zł

98
Terminarz 2022 Marta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 Marta
Dostępny
2 szt.

Cechy produktu: • format: B6 (12.0 x 16.5 cm), • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 144, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 biały, • oprawa – okładka barwna foliowana, • jedna tasiemka.

23,94 zł
22,74 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

99
Terminarz 2022 Ola, zieleń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 Ola, zieleń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Cechy produktu: • format: A6 (10.5 x 14.5 cm), • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 144, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 biały, • oprawa: skóropodobna Vivella, • jedna tasiemka.

21,78 zł
20,69 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

100
Terminarz 2022 Ola, pomarańczowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terminarz 2022 Ola, pomarańczowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Cechy produktu: • format: A6 (10.5 x 14.5 cm), • układ kalendarium: 1 tydzień – 2 strony, • ilość stron: 144, • druk: 2 kolory, • rodzaj papieru: offset 70 g/m2 biały, • oprawa: skóropodobna Vivella, • jedna tasiemka.

24,80 zł
23,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

Wróć do góry