hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.09.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mównica Logopedyczna. Sójka z Sokołowa. Utrwalanie głoski s (Kamila Dudziec, Hanna Głuchowska, Agnieszka Tarczyńska-Płatek), na drugim Chemia Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych (Dudek-Różycki Karol, Płotek Michał, Wichur Tomasz). Kolejny produkt to Bizancjum (Judith Herrin) oraz Dinozaury od A do Z (Braun Dieter).
1
Mównica Logopedyczna. Sójka z Sokołowa. Utrwalanie głoski s - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mównica Logopedyczna. Sójka z Sokołowa. Utrwalanie głoski s
Dostępny82 szt.

Sójka z Sokołowa to kolejny zeszyt logopedyczny z serii „Mównica Logopedyczna” przeznaczony dla dzieci, rodziców, logopedów i nauczycieli. Publikacja została opracowana z myślą o uczestnikach terapii logopedycznej, u których wywołano lub skorygowano głoskę s, oraz o tych, którzy wymagają utrwalania tejże głoski. Sójka z Sokołowa to zeszyt zawierający karty pracy z szerokim wachlarzem ćwiczeń i zabaw, który może być wykorzystany zarówno w gabinecie logopedycznym, jak i w pracy domowej rodzica z dzieckiem. Dla najmłodszych zostały opracowane karty ćwiczeń z materiałem obrazkowym lub obrazkowo-wyrazowym, natomiast dla starszych – karty ćwiczeń wymagające umiejętności czytania i pisania. Materiał został zaprezentowany w formie czarno-białych obrazków, które dziecko może pokolorować. Dzięki temu nie tylko doskonali prawidłową artykulację, ale także usprawnia motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

13 osób kupiło
2
Chemia Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych
Dostępny80 szt.

Ze wstępu: Język chemiczny ciągle ewoluuje. W kontekście zachodzących zmian niezwykle ważne jest podążanie za wytycznymi IUPAC oraz Komisji Terminologii Chemicznej Polskiego Towarzystwa Chemicznego. [...] W Państwa ręce oddajemy zaledwie skromny wycinek tych wytycznych, dostosowanych do użytku szkolnego oraz opatrzony przykładami i komentarzem. W naszym opracowaniu skupiliśmy się na nazewnictwie związków organicznych, których różnorodność, ale też znaczenie we współczesnym świecie stawia je na wyjątkowym miejscu. Ufamy, że to kompendium okaże się pomocne nie tylko dla nauczycieli, ale i uczniów, których ? zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej ? będzie obowiązywać nomenklatura omówiona m.in. w tej książce, czyli bazująca na najnowszych wytycznych IUPAC.

27,00 zł
20,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

8 osób kupiło
3
Bizancjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bizancjum
Dostępny93 szt.

Porywająca panorama imperium bizantyjskiego – od 330 roku aż do jego upadku w 1453 roku. „Starałam się przekazać choć w części, co znaczyło być Bizantyjczykiem, i dać wyobrażenie o kosmopolitycznym, miejskim społeczeństwie, którego członkowie, obdarzeni historyczną świadomością własnej tożsamości i pobożną wiarą w życie przyszłe, byli tak różni od nas, a zarazem tak bardzo do nas podobni” – Judith Herrin. Przez tysiąc lat niezwykłe imperium sprawiało, że Europa mogła stać się tym, czym jest obecnie. Śmiałe i prężne, ale słabo dziś znane państwo, łącząc ortodoksyjną wiarę chrześcijańską z pogaństwem, klasyczne greckie wykształcenie z rzymską siłą oraz sprawnością administracyjną, stworzyło wielką, twórczą cywilizację, która przez całe wieki stawiała opór nawale islamu. Zwięzła, a zarazem fascynująca książka Judith Herrin odchodzi od standardowego, chronologicznego ujęcia dziejów Bizancjum. Każdy z krótkich rozdziałów koncentruje się na określonym temacie, takim jak budowla (imponująca świątynia Hagia Sophia), spór religijny (ikonoklazm), płeć i władza (rola kobiet oraz eunuchów), wybitna postać (historyk Anna Komnena), symbol cywilizacji (widelec) czy walka o terytorium (krucjaty). Dzięki takiemu podejściu długie dzieje cesarstwa bizantyjskiego, począwszy od założenia wspaniałej stolicy, Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł) w roku 330, aż po jej zdobycie przez Turków osmańskich w roku 1453, stają się łatwiejsze do ogarnięcia. Barwna, a przy tym wiernie oddana panorama sił i wierzeń kształtujących owo bizantyjskie milenium stanowi zarazem oryginalny wkład w nauki historyczne. Oparta na wynikach najnowszych badań ukazuje przeciętnemu czytelnikowi żywy obraz mało znanej epoki, kładąc kres stereotypowym wyobrażeniom o bierności i dekadencji Bizancjum.

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

7 osób kupiło
4
Dinozaury od A do Z - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Dinozaury od A do Z
Dostępny27 szt.

Ponad 300 dinozaurów!W tej obszernej i bogato ilustrowanej przez Dietera Brauna książce znajdziecie opisy większości dotychczas odkrytych dinozaurów.Dla ułatwienia zostały one opisane w porządku alfabetycznym od ardonyksa do zuniceratopsa. Przeczytajcie, kiedy i gdzie żyły dinozaury, jak wyglądały, co jadły, jakie osiągały rozmiary i wiele więcej!Informacje zebrane w książce pochodzą od najlepszych specjalistów z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.Tę książkę powinien mieć każdy młody miłośnik prehistorycznych gadów!

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

7 osób kupiło
5
Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania
Dostępny56 szt.

Ze wstępu:Drodzy Czytelnicy,chemia organiczna jest jednym z najbardziej fascynujących działów chemii, a liczb i różnorodność związków organicznych nie znajduje sobie równych. Naukę chemii organicznej w szkole rozpoczynamy zawsze od poznania węglowodorów związków węgla i wodoru, których budowa i właściwości stanowią fundament do dalszego zgłębiania tej dziedziny. Oddajemy w Wasze ręce wyjątkową książkę, w której połączono treści typowe dla podręcznika i zbioru zadań oraz zawarto liczne odwołania do tematów, o których najpewniej uczyliście się już w szkole. Mamy tutaj na myśli stechiometrię, reakcje redoks, elementy chemii nieorganicznej czy fizycznej. Nasze opracowanie przygotowaliśmy tak, abyście mogli z niego korzystać również bez pomocy nauczyciela dotyczy to przede wszystkim sposobu prezentowania zagadnień w możliwie przystępny sposób, ale również licznych zadań do samodzielnego rozwiązania, do których umieściliśmy odpowiedzi na końcu książki. Węglowodory repetytorium i zadania to również doskonałe źródło wiedzy dla tych, którzy pragną poszerzyć swoje wiadomości z chemii organicznej ponad zakres wymagań egzaminu maturalnego z chemii. W formie ciekawostek umieściliśmy właśnie takie ponadprogramowe treści, prezentując na przykład popularnonaukowy opis wpływu kierującego podstawników w reakcjach aromatycznej substytucji elektrofilowej.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

6 osób kupiło
6
Piekło kobiet, Dziewice konsystorskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,70 zł
23,54 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

5 osób kupiło
7
Szwajcaria Saksońska. Część zachodnia. Mapa turystyczna, 1:25 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwajcaria Saksońska. Część zachodnia. Mapa turystyczna, 1:25 000
Dostępny10 szt.

Jak mapa sztabowa Mapa jest dwustronna. Część kartograficzna obejmuje niemiecka zachodnią część Saksońskiej Szwajcarii. Obejmuje wszystkie góry stołowe regionu, kurorty i miasteczka oraz atrakcje przy nich, ponadto jest tu: Bastei, Twierdza Königstein, Hohnstein z zamkiem, formy skalne Schramsteine. Zawiera szlaki piesze i rowerowe oraz wszystkie informacje potrzebne turyście. Mapa opisana na siatce WGS 84, zgodna z polskimi systemami nawigacyjnymi. Część opisowa – bogato ilustrowana zawiera informacje o miejscowościach, atrakcjach, górach i formach skalnych opisanych w rzeczowy i przejrzysty sposób.

14,30 zł
10,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,31 zł

5 osób kupiło
8
Warsze-Warszawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsze-Warszawa
Dostępny1 szt.

Ta popularnonaukowa monografia jest przeznaczona dla szerokiego grona czytelników. Ukazuje 500-letnią obecność Żydów w historii stolicy Polski. Zawiera ponad 350 fotografii, map, rycin, infografik i innych materiałów graficznych. Syntetyczne, pisane niespecjalistycznym językiem teksty są dostępne nawet dla czytelników niebędących koneserami literatury historycznej i judaistycznej. Całość prezentowana jest w atrakcyjnej formie wizualnej, wykorzystującej wysokiej jakości oprawę i kolorowy druk. Autorami poszczególnych części książki są specjaliści zatrudnieni w Żydowskim Instytucie Historycznym: Paweł Fijałkowski ? lata 1414?1862, autor koncepcji i koordynator prac nad książką Agnieszka Żółkiewska ? lata 1863?1939 Marta Janczewska ? lata 1939?1945 Andrzej Żbikowski ? lata 1945?2014 Publikacja została dofinansowana ze środków Fundacji im. Róży Luksemburg

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

4 osoby kupiły
9
Nawlekaj nie czekaj. Drewno - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawlekaj nie czekaj. Drewno
Alexander, od 3 lat
Dostępny76 szt.

Hit sprzedażowy w nowej odsłonie, którą pokocha każdy przedszkolak i rodzic. Zastosowane z zabawie kule wykonane zostały z drewna, co daje dodatkowe doznania sensoryczne i nadaje grze elegancji. W trakcie gry odkryj kartę. Wpatrując się w nią przez kilka sekund, staraj się zapamiętać kolejność kolorów. Po sygnale nawlekaj na linkę jak najszybciej kolorowe kule zgodnie z układem odczytanym z karty. W zestawie: • 55 kart, • 18 kul, • klepsydra, • 3 linki, • 80 żetonów, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.0 x 25.0 x 6.0 cm

46,90 zł
40,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,10 zł

4 osoby kupiły
10
Opowiastki dla małych uszu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiastki dla małych uszu
Dostępny121 szt.

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością chętnie wysłuchają wszystkie małe uszy: • o króliku, który nie mógł spać we własnej norze i szukał miejsca, gdzie mu będzie wygodniej, • o pszczółkach, mrówkach i motylach, które chciały, żeby nigdy nie zachodziło słońce, • o myszy, która chciała fruwać tak jak nietoperze, • o żabce, która postanowiła wskoczyć na księżyc, • o szczęśliwym dniu wiewiórki, • o biedronce, która ze wszystkiego się cieszyła, i jej sąsiadce, która zawsze była niezadowolona, • o biednych myszkach, które miały prawdziwy skarb, • o ślimaku, który z nikim nie umiał się bawić.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3 osoby kupiły
11
Evi. Lalka na huśtawce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi. Lalka na huśtawce
Simba Toys
Dostępny87 szt.

Evi świetnie się bawi! Buja się na swojej różowej huśtawce. W dodatku towarzyszy jej słodki szczeniaczek.

32,11 zł
28,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,21 zł

3 osoby kupiły
12
Kalkulator Cit Sdc-444xrpke Roz - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
63,90 zł
53,04 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,86 zł

3 osoby kupiły
13
Nasi okupanci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

3 osoby kupiły
14
Arytmetyka i algebra. Rozszerzony program mat. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arytmetyka i algebra. Rozszerzony program mat.
Dostępny32 szt.

Ze wstępu:Inspiracją do napisania tej książki był, między innymi, komentarz do podstawy programowej. Autorzy napisali w nim, że uczeń liceum powinien poznać dowody niektórych twierdzeń matematycznych, a nie tylko znać ich treści i umieć je stosować. W ostatnim czasie wielu nauczycieli prosiło mnie o sugestie, w jaki sposób można takie dowody uczniom zaprezentować. Ta książka jest próbą sprostania ich oczekiwaniom. Nie ograniczam się jednak do dowodów wspomnianych twierdzeń. Chcę przy okazji pokazać nauczycielom, w jaki sposób mogą rozwinąć tematy wymienione w podstawie programowej, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym. Przedstawiam zastosowania i uogólnienia dowodzonych twierdzeń. Na poziomie rozszerzonym naturalne jest dawanie uczniom do rozwiązania zadań trudniejszych niż tradycyjne, typowe zadania szkolne (na przykład maturalne). Jest to praktykowane zwłaszcza na kółkach matematycznych. Często sięgamy po zadania olimpijskie. W tej książce pokazuję takie wybrane zadania, wiążące się z omawianymi twierdzeniami lub ich uogólnieniami.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

3 osoby kupiły
15
Skuteczne zarządzanie czasem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne zarządzanie czasem
Dostępny137 szt.

Dzięki zawartym w poradniku wskazówkom nauczysz się lepszej organizacji pracy i opanujesz skuteczne strategie realizowania celów. Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pomogą ci właściwie określać priorytety, koncentrować uwagę na najważniejszych kwestiach i szybciej wykonywać rutynowe zadania – a co za tym idzie wydatnie podnieść swoją efektywność.Seria Droga do Sukcesu jest skierowana do początkujących menedżerów i przyszłych liderów oraz do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje. Znajdziesz w niej cenne refleksje, przydatne rady i sprawdzone techniki. Książki z tej serii pomogą Ci: • zdobyć podstawowe umiejętności i podnieść swoją efektywność, • błyskawicznie osiągnąć wymierne postępy, • rozwinąć swoją karierę, a także poprawić jakość życia osobistego.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

3 osoby kupiły
16
Inwestycje alternatywne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwestycje alternatywne
Dostępny4 szt.

Tematyka opracowania jest aktualna i interesująca, co więcej, niektóre z prezentowanych zagadnień nie były do tej pory przedmiotem szerszych rozważań, co podkreśla ich oryginalność.Poszczególne analizy uporządkowano tematycznie. Pierwsza dotyczy ogólnego zagadnienia, jakim jest zachowanie konsumentów na rynku inwestycji alternatywnych o charakterze finansowym znalazły się tutaj dwa opracowania dotyczące walut wirtualnych oraz jedno na temat funduszy hedgingowych i ich znaczenia dla ryzyka systemowego. W kolejnej części przedstawiono specyficzne zagadnienia związane z inwestycjami na rynku nieruchomości, które są wskazywane jako istotny segment rynku inwestycji alternatywnych. Zwrócono tutaj uwagę na rozwiązania z zakresu prawa upadłościowego, możliwość wykorzystania inwestycji w nieruchomości do zabezpieczenia przed inflacją oraz przeprowadzono analizę cen na rynku nieruchomości. W ostatniej części przedstawiono zagadnienia związane z inwestycjami w przedmioty kolekcjonerskie i na rynku sztuki zaliczane do inwestycji emocjonalnych (ezoterycznych). Analizie poddano efektywność inwestycji w auta kolekcjonerskie, zwrócono uwagę na błędy poznawcze przy zawieraniu transakcji na rynku sztuki, a także wskazano różne możliwości inwestowania na rynku produkcji filmowej.Z recenzji dr hab. Joanny Błach, prof. UE

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

2 osoby kupiły
17
Na ulicach Paryża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ulicach Paryża
Dostępny26 szt.

Ta książka gwarantuje młodym czytelnikom niesamowitą podróż w czasie w towarzystwie trojga dzieci: Jeanne, François, Louisa i ich wiernego towarzysza, setera irlandzkiego o imieniu Płomień! Jeanne, François i ich kuzyn Louis spędzają wakacje u dziadków. Podczas poszukiwań zaginionego kota przenoszą się w czasie! Lądują w 1619 r., gdzie spotykają Świętego Wincentego a Paulo i zostają zamieszani w sprawę tajemniczych porwań dzieci... Niezapomniana podróż do czasów Ludwika XIII!

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
18
Puzzle 1000 elementów. Welsh Corgi Puppies - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Welsh Corgi Puppies
Castorland, 1000 elementów
Dostępny32 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm Rozmiar opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

32,99 zł
28,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,95 zł

2 osoby kupiły
19
Modlitwy za zmarłych ze świętym Charbelem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy za zmarłych ze świętym Charbelem
Dostępny18 szt.

„Jeśli chcesz mnie posłuchać, radzę ci, byś stale troszczył się o dusze czyśćcowe, albowiem w ten sposób służysz samemu Bogu […]. Jaką nagrodę otrzymasz, gdy będziesz się modlił za drogą Mu duszę, która cierpi w czyśćcu? Twoje zbawienie jest wówczas pewne, albowiem dusze bardzo potrzebują skrócenia czasu przebywania w czyśćcu”. – św. Charbel Ostatnia modlitwa św. Charbela przed śmiercią, psalmy i prośby za wstawiennictwem świętego zostały ułożone w tym modlitewniku w nowennę, którą można ofiarować Bogu za dusze w czyśćcu cierpiące. Zaproszeniem do takiej codziennej praktyki duchowej są dołączone do każdego dnia liczne wskazówki i zalecenia św. Charbela dotyczące modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące oraz świadectwa tych, którzy sami widzieli, jak święty przez całe życie ofiaruje za zmarłych swe cierpienia i modlitwy. W drugiej części modlitewnika zgromadzono modlitwy za zmarłych znane z wielowiekowej Tradycji Kościoła, koronki, litanie, pieśni oraz wskazania, o czym należy pamiętać w obliczu zbliżającej się śmierci.

12,40 zł
8,99 zł

Rabat 27,5%
oszczędzasz 3,41 zł

2 osoby kupiły
20
Antropologia a życie współczesne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antropologia a życie współczesne
Dostępny8 szt.

W swoim dziele Franz Uri Boas omawia relacje między rasą a kulturą, poruszając takie tematy jak dziedziczenie biologiczne i kulturowe, błędna ocena rasowa, kulturowa lub etniczna, naukowe podstawy ludzkiej indywidualności, czy porównanie kultury pierwotnej i współczesnej.Franz Boas dostrzegał i podkreślał z jednej strony jedność, z drugiej strony różnorodność kultury ludzkiej. Przejawiało się to w podkreślaniu jednej wspólnoty ludzkiej jako gatunku, uniwersalności podstawowych wzorców kulturowych, ale też pomysłowości człowieka w znajdowaniu różnorodnych, specyficznych rozwiązań. Wskazywał, iż każda kultura jest tworem złożonym, w pewnym sensie stabilnym, ale jednocześnie zmiennym. - ze wstępu Jarosława Różańskiego OMI, Rafała Wiśniewskiego

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

2 osoby kupiły
21
Modernizacja samochodów ciężarowo-terenowych Star 266 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modernizacja samochodów ciężarowo-terenowych Star 266
Dostępny32 szt.

W książce, która rozpoczyna nową serię publikacji Agencji Wydawniczej CB, przedstawiono jedną z ikon polskiej motoryzacji samochód ciężarowo-terenowy Star 266, a ściślej jego modernizacje w latach 2000-2020. Mimo że produkcja i dostawy dla Wojska Polskiego Starów 266 rozpoczęto w 1973 roku, to nadal jest to jeden z najszerzej używanych, zwłaszcza z zabudowami specjalistycznymi, wojskowych samochodów ciężarowych. Do 1994 roku Wojsko Polskie otrzymało 17 072 pojazdy Star 266. Były one produkowane w nie istniejącej już dzisiaj Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Samochód był wysoko ceniony (także przez licznych klientów zagranicznych) za wytrzymałą konstrukcję, prostotę obsługi, wysoką zdolność pokonywania trudnego terenu i dużą ładowność na bezdrożach. Od 1995 roku przygotowywano jego modernizację, która rozpoczęła się w 2000 roku i prowadzona jest do dziś. W latach 2002-2006 spólka MAN-STAR Trucks zmodenizowała na zamówienie WP 290 egz. Starów 266 do wersji Star 266M. W 2008 roku swoje propozycje modernizacji tego samochodu przedstawiły firmy PPH-U Auto-Star ze Starachowic i Magazyn Centralny Centrum z Warszawy. Jednak WP wybrało w 2010 roku ofertę firmy Autobox, która przedstawiła wersję Star 266M2. Do 2020 roku WP zakupiło ponad 1400 tych pojazdów w kilkunastu wersjach, szczegółowo opisanych w książce. Autor dr J. Brach jest czołowym w Polsce specjalistą od samochodów ciężarowych i pojazdów specjalnych; jest redaktorem naczelnym miesięcznika Ciężarówk i autobusy. Testy-technika-trendy.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

2 osoby kupiły
22
Sądownictwo polskie (nieniemieckie) w dystrykcie.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sądownictwo polskie (nieniemieckie) w dystrykcie..
Dostępny11 szt.

Wybór tematu jest moim zdaniem trafny z wielu względów. Przede wszystkim obejmuje ważne zagadnienie ustrojowe i prawne związane z krótkim, ale intensywnym i zarazem nadzwyczajnym z punktu widzenia funkcjonowania organów i instytucji okresem w dziejach państwa. Jest to temat w niewielkim stopniu opisany w polskiej literaturze naukowej. Sądownictwo polskie (nieniemieckie) [] nie było wcześniej przedmiotem opracowań monograficznych. Praca Huberta Mielnika w pewnych aspektach ma więc nowatorski charakter. [...] Myślę, że książka [...] może być lekturą nie tylko dla znawców historii ustroju i prawa, ale również dla mniej wyrobionych czytelników, którzy nie są znawcami epoki.Z recenzji dr hab. Małgorzaty Materniak-Pawłowskiej, prof. UAMInicjatywa badania organizacji sądownictwa polskiego (nieniemieckiego) przez pryzmat ówczesnych przepisów prawa materialnego i procesowego, stosowanych w praktyce sądowej, jest niezwykle cenna. [...] Temat jest trudny, dlatego tak długo czekał na swojego badacza i doczekał się z bardzo zadowalającym skutkiem. [...] Książka w istotny sposób wzbogaca stan badań nad historią prawa polskiego okresu wojennego na ważnym fragmencie terytorium państwa polskiego.Z recenzji dr. hab. Zdzisława Zarzyckiego

52,50 zł
41,48 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,02 zł

2 osoby kupiły
23
Dzielnica D - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2 osoby kupiły
24
Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo. AUdiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo. AUdiobook
Aleksander Dumas, StoryBox
Dostępny8 szt.

Aleksander Dumas do końca swych dni wciąż kreślił nowe wersje przygód bohaterów swych sztandarowych powieści. Część jego dorobku pozostała w notatkach, pilnie opracowywanych przez jego uczniów i naśladowców. Jedną z tych pozycji, które przybrały kształt tradycyjnej powieści awanturniczej, jest Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo, opowiadająca o dalszych losach Edmunda Dantesa, opracowana przez F. Le Prince’a. Kolejny raz Aleksander Dumas opowiada o zemście, okrucieństwie i złu, ale tym razem zemsta wymierzona jest w hrabiego, a jej narzędziem staje się syn Villeforta, jego dawnego wroga i kata. W powieści, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji pojawiają się wszyscy bohaterowie dwóch poprzednich tomów.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

2 osoby kupiły
25
Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, ...
Dostępny13 szt.

Zagrażająca życiu skłonność do łakoci zmusza Karolinę Morawiecką, wdowę po aptekarzu, do ćwiczeń fizycznych. Z pomocą przychodzi jej znajoma siostra zakonna, miłośniczka nordic walkingu. W trakcie jednego z treningów, w samym sercu Ojcowa, natrafiają na miejsce zbrodni. Jednak nie ma tam ciała. Wkrótce policja znajduje zwłoki młodej dziewczyny, a zniknięcie pewnej marynarki wzbudza czujność domorosłej detektywki. Podczas gdy wdowa po aptekarzu prowadzi śledztwo w Wielmoży, zakonnica zostaje wysłana z tajemną misją do krakowskiego klasztoru. Jej umiejętności mają pomóc w uniknięciu skandalu… Morderczy trening. Dwa ciała. Znikająca marynarka. I tajemnica wotum sprzed lat, czyli kolejna czytelnicza uczta, na którą Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza wraz z Karoliną Morawiecką (bohaterką)! Karolina Morawiecka (autorka) – doktor nauk humanistycznych, znawczyni i wielbicielka kryminałów. Z pochodzenia krakowianka, mieszkająca w podkrakowskiej Wielmoży razem z mężem antykwariuszem i trzema psami: Truflą, Watson i Liskiem. Jej powieści kryminalne z kulinarnym podtekstem z cyklu o wdowie-detektywce zyskały status bestsellerów w swojej kategorii.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
26
Odmieńcza rewolucja. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odmieńcza rewolucja.
Dostępny88 szt.

"Anarchistyczna, a więc z definicji antytotalitarna, odmieńcza rewolucja była totalna. Polegała bowiem na przekraczaniu wszelkich granic ? tego, co piękne, tego, co stosowne, tego, co uznane, tego, co bezpieczne i tego, co silne. Jej narzędziem był performans ? gatunek sztuki, a zarazem strategii społecznej, który zagarnia na swój użytek cudze przestrzenie, sprawiając, że literatura, teatr, sztuki wizualne, taniec i życie nieodwołalnie tracą autonomię wobec siebie nawzajem. Narzędziem performansu była zaś często odmieńczość, czyli queer ? brak uznania dla kulturowych norm pętających wyobraźnię, pragnienia, ekspresję i fantazję. Ta książka to tylko mały wycinek historii performansu, historii queeru, historii Nowego Jorku, historii kontrkultury i zarazem popkultury. Wycinek trochę inny niż te najbardziej znane i najczęściej opowiadane, bo więcej tu kobiet, a mniej muzyki, więcej teatru, a mniej Warhola, choć i teatr nie ten, co zwykle. Opowiada o historii odmieńczego performansu (słowo to rozumiane jest tu bardzo szeroko) na Manhattanie ? na scenie, w piwnicy, w klubie i na ulicy ? od lat sześćdziesiątych po dziewięćdziesiąte, z wycieczkami w przyszłość i w przeszłość, a nawet do Polski. Książka ukazuje się w serii ?mówi muzeum? wydawanej wspólnie przez Wydawnictwo Karakter i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Joanna Krakowska ? teoretyczka teatru, eseistka, tłumaczka. Adiunkt w Pracowni Teatru Współczesnego Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Zastępczyni redaktora naczelnego miesięcznika ?Dialog?. Za monografię Mikołajska. Teatr i PRL została nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2012. W 2017 roku otrzymała Nagrodę im. Jerzego Giedroycia za książkę PRL. Przedstawienia."

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
27
W imię dziecka, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W imię dziecka, DVD
Richard Eyre, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.07

Dwukrotna laureatka Oscara Emma Thompson („Rozważna i romantyczna”, „Powrót do Howards End”) oraz nominowany do Nagrody Akademii Stanley Tucci („Nostalgia anioła”) w ekranizacji bestsellerowej powieści Iana McEwana („Pokuta”), wyreżyserowanej przez Richarda Eyre („Notatki o skandalu”, „Iris”). Orzekająca w Wydziale Rodzinnym brytyjskiego Sądu Najwyższego Fiona May (Emma Thompson) przez lata kosztem rodzinnego szczęścia pięła się po szczeblach prawniczej kariery. Choć jej małżeństwo jest na krawędzi rozpadu, bez cienia emocji podejmuje arbitralne decyzje mające wpływ na życie innych. Właśnie przygotowuje się do kolejnej rozprawy. W jej rękach leży los chorego na białaczkę 17-letniego Adama, który z powodów religijnych odmawia poddania się transfuzji krwi. Fiona staje przed dylematem: czy ratować kogoś wbrew jego woli, czy też w imię wyższych wartości z czystym sumieniem zgodzić się na śmierć? To doświadczenie przewartościuje jej życie. Obsada: Stanley Tucci, Emma Thompson, Jason Watkins Dodatki: • zwiastun, • zapowiedzi.

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

1 osoba kupiła
28
Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich....
Anna Kowalczyk, StoryBox
Dostępny5 szt.

Historia Polski napisana z kobiecej perspektywy przez znaną dziennikarkę i blogerkę. Autorka opisuje fascynujące losy i dokonania Polek oraz cudzoziemek zamieszkujących ziemie polskie od czasów przedchrześcijańskich aż po współczesność. Opowiada o życiu codziennym, domowym, rodzinnym, dziejach emancypacji kobiet, warunkach życia oraz funkcjach społecznych, przywracając historii jej ważną, niekiedy pomijaną, część.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
29
Suszarka na butelki i akcesoria, drzewko - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suszarka na butelki i akcesoria, drzewko
Akuku
Dostępny106 szt.

Uniwersalna suszarka na butelki i akcesoria to idealny produkt zarówno w domu jak i w podróży. Jest funkcjonalna, pasuje do wszystkich typów butelek, łatwa do złożenia oraz czyszczenia. Została zaprojektowana tak, by mogła łatwo zbierać wodę bez konieczności stawiania jej na zlewie.

45,90 zł
37,64 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,26 zł

2 osoby kupiły
30
Jak słuchać muzyki MK - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak słuchać muzyki MK
Dostępny31 szt.

Książka Piotra Wierzbickiego, wielbiciela i wytrawnego znawcy muzyki, wprowadza w świat sztuki dźwięków zachodniej cywilizacji na przykładzie najsłynniejszych utworów. Ta przystępna, a jednocześnie wnikliwa opowieść o muzycznych przeżyciach przemówi do wrażliwości i wyobraźni zarówno najmniej wtajemniczonych, jak i koneserów.

29,40 zł
21,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,23 zł

1 osoba kupiła
31
Zestaw startowy dla noworodka, mix wzorów - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw startowy dla noworodka, mix wzorów
Tommee Tippee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Zestaw startowy dla noworodka składa się z butelek z serii Closer to Nature wraz z wyjątkowymi smoczkami naśladującymi naturalne ruchy, elastyczność i miękkość matczynej piersi, a także ze szczotki do mycia butelek i smoczków. Zawartość opakowania: • 2 butelki Closer to Nature Easi-Vent 150 ml ze smoczkami o wolnym przepływie, • 2 butelki Closer to Nature Easi-Vent 260 ml ze smoczkami o wolnym przepływie, • 2 smoczki 3m+ o przepływie średnim, • rozkładana szczotka do mycia butelek i smoczków, • 2 smoczki uspokajający 0–6 miesięcy. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne zestawy – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 zestawu.

141,90 zł
124,87 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,03 zł

1 osoba kupiła
32
Kołowe Wozy Zabezpieczenia Technicznego firmy Szczęśniak PS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołowe Wozy Zabezpieczenia Technicznego firmy Szczęśniak PS
Dostępny37 szt.

Monografia Jarosława Bracha poświęcona kołowym wozom zabezpieczenia technicznego rozpoczyna nową serię wydawniczą Agencji Wydawniczej CB. Zamiarem wydawcy jest prezentowanie najnowszego uzbrojenia i technologii militarnych.

46,70 zł
33,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,08 zł

1 osoba kupiła
33
The Last Regret. Tom 1. Uratuj mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last Regret. Tom 1. Uratuj mnie
Dostępny42 szt.

Pierwszy tom bestsellerowej serii, którą pokochały tysiące czytelniczek Anna Bellon stworzyła historię, która wywołuje łzy i porusza serce. Pełna emocji opowieść, która swoim muzycznym rytmem wciąga od pierwszych stron. Maia po śmierci brata nie jest już tą samą dziewczyną. Przy zdrowych zmysłach utrzymuje ją tylko to, co kiedyś oboje tak bardzo kochali – muzyka i rodzice, którzy nie chcą stracić jedynego dziecka, jakie im zostało. Kyler nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Na dodatek nigdy nie jest w niczym wystarczająco dobry, by zadowolić swojego ojca. Gdy po raz kolejny się przeprowadza, tym razem do Pittsburgha, odlicza dni, aby wrócić do rodzinnego miasta i zamieszkać z dala od rodziców. Aż do dnia, w którym poznaje Maię. Czy Maia dopuści do siebie Kylera, gdy odtrąciła wszystkich wokół? I czy połączy ich tylko przyjaźń? Uratuj mnie to pierwsza część serii „The Last Regret”, która rozpoczyna historię zespołu rockowego, który podbił serca tysięcy fanów.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

1 osoba kupiła
34
Pakiet: Ślepiec. Grób. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Ślepiec. Grób. Audiobook
Max Czornyj, StoryBox
Dostępny5 szt.

Ślepiec W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Lizie Langer, która musi zmierzyć się także z własnymi problemami z przeszłości. Do zespołu śledczych dołącza Orest Rembert – młody profiler, który zdaje się bardziej zafascynowany tworzeniem portretu psychologicznego komisarz niż zabójcy. Sprawa jednak stanęła w martwym punkcie do momentu, kiedy morderca znowu daje o sobie znać. Po raz kolejny ze szczególnym okrucieństwem upodobał sobie oczy swojej ofiary. Kim jest mężczyzna nazywający siebie Ślepcem? Kto będzie kolejną ofiarą? Grób W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów. Zmumifikowane ciała noszą tajemnicze ślady. Komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert muszą poprowadzić jedno z najbardziej makabrycznych śledztw w swojej karierze. Okrutny sadysta również ich obrał sobie za cel. Zawartość pakietu: • Ślepiec – czas trwania: 11 godz. 38 min • Grób – czas trwania: 11 godz. 38 min

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

1 osoba kupiła
35
Dekoder - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoder
Alexander, od 7 lat
Dostępny6 szt.

Wyjątkowa gra logiczna, oparta na układaniu szyfrów na planszy w taki sposób, żeby powstały niepowtarzalne układy. Osiem cyfr i osiem kolorów – żaden nie może pojawić się więcej niż raz w rzędzie lub kolumnie na siatce planszy. Im sprawniej będziesz kodować, tym więcej zgarniesz punków i tym szybciej wykonasz zadanie. Czy uda ci się złamać szyfr i zgarnąć laur zwycięstwa? Zawartość opakowania: • dwustronne kafelki (32 sztuki), • płócienny woreczek, • klepsydra, • pionki (5 sztuk), • plansza, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.5 x 25.5 x 6.0 cm

70,00 zł
60,90 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
36
Bellies. Lalka interaktywna Noni-No - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bellies. Lalka interaktywna Noni-No
Epee
Dostępny1 szt.

Noni-No to nowa lalka, która jak cała reszta Bellies, ma przypisany swój psotny charakter. Nowe laleczki mają unikatowe akcesoria oraz śliczne, brokatowe pieluszki. Zbierz całą kolekcję! Zawartość opakowania: • lalka interaktywn, • smoczek, • biała pieluszka, • brokatowa pieluszka, • dodatkowe akcesorium: butelka lub lizak, • Belliespedia.

174,50 zł
139,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 34,90 zł

1 osoba kupiła
37
Sztuka komunikacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka komunikacji
Dostępny167 szt.

Poradnik ten pomoże ci znaleźć optymalny styl komunikacji, podnieść jakość prowadzonych przez ciebie rozmów, rozwinąć umiejętności przekonywania i nawiązywania kontaktów biznesowych. Dzięki zawartym w nim wskazówkom i ćwiczeniom nauczysz się ubierać myśli w słowa adekwatne do sytuacji, a opanowanie tej umiejętności z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój twojej kariery zawodowej.Seria Droga do Sukcesu jest skierowana do początkujących menedżerów i przyszłych liderów oraz do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje. Znajdziesz w niej cenne refleksje, przydatne rady i sprawdzone techniki. Książki z tej serii pomogą Ci: • zdobyć podstawowe umiejętności i podnieść swoją efektywność, • błyskawicznie osiągnąć wymierne postępy, • rozwinąć swoją karierę, a także poprawić jakość życia osobistego.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
38
Super zabawa. Mnóstwo fantastycznych gier - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super zabawa. Mnóstwo fantastycznych gier
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny2 szt.

Ta książka pełna łamigłówek, kolorowanek i ciekawych zadań ćwiczących spostrzegawczość i logiczne myślenie to wspaniały sposób na nudę!

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
39
Wróżda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżda
Dostępny116 szt.

Powieść pachnąca krwią i żelazem. Słowiańska opowieść z czasów, gdy bogowie stąpali po ziemi, a wojowie walczyli o wieczną chwałę. Przenieś się z nami do czasów, gdy światem władała pradawna puszcza, a magia była codziennością. Krwawe i niespokojne czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Draconis – potomek ludzkiej kobiety i boga Żmija – po latach tułaczki powraca na ziemię przodków, opętany żądzą zemsty. Chce odebrać dziedzictwo, które zostało mu skradzione, odzyskać godność, którą zdeptano. Na drodze do dopełnienia wróżdy – okrutnej zemsty rodowej, staje przeciwko niemu słowiański kniaź Popiołowłosy, władca grodu Giecz. To dopiero początek burzliwego ciągu zdarzeń, w którym główną rolę gra przeklęty, złakniony krwi miecz, Czerwień. Czy zatrute żądzą zemsty serce wojownika uleczy dopełnienie starosłowiańskiej wróżdy? W nowym wydaniu swojej pasjonującej powieści historyczno-fantastycznej Marcin Sindera zaprasza do tajemniczego, starosłowiańskiego świata wojów, żerców, rębajłów i spektakularnych bitew, które na długo pozostają w pamięci. Wróżda to pełnokrwiści bohaterowie, których losami będziesz żyć do ostatniej strony! Marcin Sindera – autor powieści Wróżda i Żmij. Rocznik 1987, obecnie gliwiczanin. Fan starej polskiej literatury fantasy i science fiction, słuchacz progresywnego rocka. Pomysłodawca i główny koordynator konwentu Bebok – śląskich dni z grami fabularnymi i planszowymi. Zapalony mistrz gry. W wolnych chwilach kolarz oraz miłośnik górskich wycieczek. Z wykształcenia mikrobiolog.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
40
Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych p...
Dostępny66 szt.

Książka Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł literackich i ludowych podań. Autor poświęca każdej bohaterce jeden rozdział – oprócz opisu i analizy postaci podaje jej pochodzenie, ewolucję i wpływ, jaki wywarła na kulturę. Dzięki lekturze możemy szczegółowo prześledzić losy Goplany, Juraty, Meluzyny czy też najpopularniejszej w Polsce wodnej panny – syrenki warszawskiej. To doskonała pozycja dla wszystkich amatorów legend i klasyki polskiej literatury. Bartłomiej Grzegorz Sala – urodzony w 1978 roku, z wykształcenia historyk i etnolog, z zamiłowania i zawodowo dodatkowo pisarz, publicysta, działacz społeczno-kulturalny, pilot wycieczek i organizator turystyki. Autor licznych publikacji.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
41
Zmysły... Zmysły... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmysły... Zmysły...
Dostępny53 szt.

Zmysły, zmysły to zbiór felietonów autorstwa Tadeusza Boya-Żeleńskiego dotyczące tematyki różnych kwestii związanych z seksualnością: antykoncepcją i aborcją, ale także edukacją seksualną, świadomością młodzieży oraz relacjach partnerskich młodych ludzi. Boy, znany ze swoich mistrzowskich felietonów, porusza tematy związane z miłością fizyczną w sposób wolny od zbędnej pruderii, choć elegancki, humorystyczny i lekki, ale mocno uderzający w XX-wieczne realia. Autor krytykuje ściśle konserwatywne i nieugięte stanowisko, wytykając Kościołowi marginalizowanie trudnych sytuacji, niedostrzeganie faktycznych problemów społecznych i nieodpowiadanie na rzeczywiste potrzeby ludzkie. Przeciwny jest wrogiemu stanowisku wobec homoseksualistom i pragnie dostrzec, że młodzież podejmuje życie seksualne coraz wcześniej, przez co potrzebuje fachowych wskazówek, a nie kar i zawstydzania. Głos Tadeusza Boya-Żeleńskiego był na początku XX wieku jednym z najgłośniejszych w kwestii seksualności i praw oraz obyczajów z nią związanych.

34,20 zł
24,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,58 zł

1 osoba kupiła
42
Tank Power vol.CCXXIX 495 PzKpfw I/II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tank Power vol.CCXXIX 495 PzKpfw I/II
Dostępny7 szt.

Czołg lekki Panzerkampfwagen I Sd Kfz 101 podstawowym czołgiem niemieckich wojsk pancernych podczas agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku i w czasie i w czasie pampanii francuskiej w 1940 roku. W mniejszej ilości czołgi tego typu były używane na Bałkanach (1941), w Afryce Północnej i na froncie wschodnim (1941-1942). po wprowadzeniu do uzbrojenia nowych typów wozów bojowych czołgi PzKpfw I skierowano do zadań pomocniczych i szkolenia. Podobnie wyglądał szlak bojowy, niewiele większego, czołgu lekkiego PzKpfw II Sd Kfz 121, który jednak w jednostkach pozostał aż do końca wojny... Ze wstępu

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
43
Dziki ogień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziki ogień
Dostępny198 szt.

Elektryzujący finał serii szetlandzkiej! Angielska rodzina - Helena i Daniel Flemingowie - postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do nowego domu, dotychczasowy właściciel posesji popełnia samobójstwo. Na Flemingów pada cień podejrzeń. Otrzymują groźby, ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Gdy w ich domu zostaje odnalezione ciało młodej opiekunki do dzieci, plotki o tej rodzinie rozprzestrzeniają się jak dziki ogień. Jimmy Perez staje przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tylko czy jest na nie gotowy?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
44
Kalkulator Cit Sdc-444xrnve Nie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
63,90 zł
53,04 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,86 zł

1 osoba kupiła
45
Inspekcja, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspekcja, DVD
Jacek Raginis-Królikiewic, 2020
Dostępny2 szt.

„Inspekcja” to spektakl Teatru Telewizji, w którym zostały zobrazowane próby werbowania polskich oficerów więzionych w obozach na terenie ZSRR. Radziecki oficer – Wasilij Zarubin wykorzystuje dramatyczną sytuację polskich jeńców i usiłuje przekonać ich do współpracy z komunistami. Spektakl ukazuje wstrząsający obraz ostatnich miesięcy przed dokonaniem zbrodni katyńskiej. Świadectwo patriotycznej postawy polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim. Nagrody: • 2018, Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”) – Grand Prix, • 2018, Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) – „Srebrna Szabla” w kategorii filmu fabularnego, • 2018, Nowy Jork (Festiwal Polskich Teatrów Telewizji) – Grand Prix. Obsada: Piotr Głowacki, Mariusz Ostrowski, Sławomir Sulej, Przemysław Bluszcz, Radosław Pazura, Bogusław Suszka, Michał Staszczak, Marcin Kwaśny, Zbigniew Moskal, Piotr Seweryński i inni Scenariusz: Grzegorz Królikiewicz, Jacek RaginisKrólikiewicz Zdjęcia: Adam Bajerski Scenografia: Marian Zawaliński Kostiumy: Izabela Stronias Muzyka: Michał Lorenc Dźwięk: Mateusz Adamczyk Kierownik produkcji: Wiktoria Dynarek Producent: Anna Kulawik-Rzońca

30,00 zł
24,90 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

1 osoba kupiła
46
Milcząca żona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milcząca żona
Dostępny56 szt.

Prowadząc śledztwo w sprawie zabójstwa, do jakiego doszło podczas zamieszek w więzieniu stanowym, śledczy Will Trent otrzymuje niepokojącą informację. Jeden z osadzonych twierdzi, że nie jest winny brutalnego przestępstwa, o które go oskarżono. Uważa, że został wrobiony przez skorumpowanych przedstawicieli organów ścigania, a rzeczywisty sprawca – seryjny zabójca kobiet – nadal jest na wolności. Osadzony stawia warunek: jeśli Will wznowi śledztwo w jego sprawie, on dostarczy GBI informacji koniecznej do rozwikłania sprawy zabójstwa w więzieniu. Zaledwie kilka dni wcześniej kolejna młoda kobieta padła ofiarą bestialskiego mordu w parku narodowym na północy Georgii. To przypadek czy dzieło seryjnego zabójcy? W miarę jak Will Trent bada okoliczności obu przestępstw, coraz wyraźniej dostrzega, że musi wrócić do starej sprawy, by znaleźć odpowiedź. Minęło prawie dziesięć lat – wspomnienia zdążyły ulecieć, świadkowie zapadli się pod ziemię, dowody zniknęły, a kłamstwa stały się prawdą. Will nie zdoła jednak wyjaśnić tej tajemnicy bez pomocy jedynej osoby, której nie chce w to wikłać: swojej dziewczyny, lekarki sądowej Sary Linton. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, Will uświadamia sobie, że może stracić wszystko, na czym mu zależy. Karin Slaughter to autorka thrillerów i kryminałów, które uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i ukazały się w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy. Poprzez swoje powieści walczy o prawo do głośnego mówienia o przemocy, której ofiarą każdego dnia padają tysiące kobiet na świecie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
47
Puzzle 1000 elementów. Brathay Bridge - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Brathay Bridge
Castorland, 1000 elementów
Dostępny21 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm Rozmiar opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

32,99 zł
28,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,95 zł

1 osoba kupiła
48
Teatr na małej scenie Jak kreatywnie opowiadać historie (nie tylko) biblijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr na małej scenie Jak kreatywnie opowiadać historie (nie tylko) bi...
Dostępny22 szt.

Ta książka przedstawia wspaniałą metodę pracy z dziećmi, a konkretnie twórczy sposób na opowiadanie rozmaitych opowieści wraz z ich wizualizacją. Jak sprawić, by opowiadane historie dosłownie ożyły? Z tą książką to banalnie proste! Na specjalnej desce-scenie ustawiamy samodzielnie przygotowane figurki i elementy scenografii (proste instrukcje ich wykonania znajdziemy w książce). Następnie opowiadamy historię, rozwijając jej fabułę w dialogach i rozmaitych technikach-ćwiczeniach, będących treningiem mowy i ćwiczeniem dykcji. Wszystkie proponowane aktywności przełamują dziecięcą nieśmiałość i pozwalają im uwierzyć w siebie. Miniscenę możemy ustawić wszędzie: w przedszkolu, w szkole, w salce katechetycznej, a także w domu. Dzieci pokochają tę metodę pracy i formę zabawy, a wychowawcy i rodzice będą zdumieni znakomitymi efektami, jakie przynosi. Zapraszamy na małą scenę. Spektakl czas zacząć?

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

49
Na murach Orleanu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na murach Orleanu
Dostępny26 szt.

Ta książka gwarantuje młodym czytelnikom niesamowitą podróż w czasie w towarzystwie trojga dzieci: Jeanne, François, Louisa i ich wiernego towarzysza, setera irlandzkiego o imieniu Płomień! Jeanne, François i ich kuzyn Louis spędzają wakacje z dziadkami. Kiedy wchodzą do starej kaplicy, przenoszą się w czasie i lądują w 1429 roku. Spotykają Świętą Joannę d?Arc i biorą udział w bitwie o Orlean? Niezapomniana podróż w czasie do średniowiecznej Francji!

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

50
Na dworze cesarza Japonii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dworze cesarza Japonii
Dostępny33 szt.

Ta książka gwarantuje młodym czytelnikom niesamowitą podróż w czasie w towarzystwie trojga dzieci: Jeanne, François, Louisa i ich wiernego towarzysza, setera irlandzkiego o imieniu Płomień! Podczas zwiedzania zamku troje dzieci i ich pies zostają przeniesieni do Japonii, do czasów Świętego Franciszka Ksawerego. Kiedy misjonarzowi grozi niebezpieczeństwo, kuzyni są gotowi na wszystko, żeby pomóc jezuicie udaremnić niecny spisek. Ale wróg nie śpi... Niezapomniana podróż w czasie do kraju Kwitnącej Wiśni!

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

Wróć do góry