hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.09.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szwajcaria Saksońska. Część zachodnia. Mapa turystyczna, 1:25 000 (praca zbiorowa), na drugim Mównica Logopedyczna. Sójka z Sokołowa. Utrwalanie głoski s (Kamila Dudziec, Hanna Głuchowska, Agnieszka Tarczyńska-Płatek). Kolejny produkt to Dinozaury od A do Z (Braun Dieter) oraz Bizancjum (Judith Herrin).
1
Szwajcaria Saksońska. Część zachodnia. Mapa turystyczna, 1:25 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwajcaria Saksońska. Część zachodnia. Mapa turystyczna, 1:25 000
Dostępny
58 szt.

Jak mapa sztabowa Mapa jest dwustronna. Część kartograficzna obejmuje niemiecka zachodnią część Saksońskiej Szwajcarii. Obejmuje wszystkie góry stołowe regionu, kurorty i miasteczka oraz atrakcje przy nich, ponadto jest tu: Bastei, Twierdza Königstein, Hohnstein z zamkiem, formy skalne Schramsteine. Zawiera szlaki piesze i rowerowe oraz wszystkie informacje potrzebne turyście. Mapa opisana na siatce WGS 84, zgodna z polskimi systemami nawigacyjnymi. Część opisowa – bogato ilustrowana zawiera informacje o miejscowościach, atrakcjach, górach i formach skalnych opisanych w rzeczowy i przejrzysty sposób.

14,28 zł
8,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 5,29 zł

18 osób kupiło
2
Mównica Logopedyczna. Sójka z Sokołowa. Utrwalanie głoski s - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mównica Logopedyczna. Sójka z Sokołowa. Utrwalanie głoski s
Dostępny
86 szt.

Sójka z Sokołowa to kolejny zeszyt logopedyczny z serii „Mównica Logopedyczna” przeznaczony dla dzieci, rodziców, logopedów i nauczycieli. Publikacja została opracowana z myślą o uczestnikach terapii logopedycznej, u których wywołano lub skorygowano głoskę s, oraz o tych, którzy wymagają utrwalania tejże głoski. Sójka z Sokołowa to zeszyt zawierający karty pracy z szerokim wachlarzem ćwiczeń i zabaw, który może być wykorzystany zarówno w gabinecie logopedycznym, jak i w pracy domowej rodzica z dzieckiem. Dla najmłodszych zostały opracowane karty ćwiczeń z materiałem obrazkowym lub obrazkowo-wyrazowym, natomiast dla starszych – karty ćwiczeń wymagające umiejętności czytania i pisania. Materiał został zaprezentowany w formie czarno-białych obrazków, które dziecko może pokolorować. Dzięki temu nie tylko doskonali prawidłową artykulację, ale także usprawnia motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

10 osób kupiło
3
Dinozaury od A do Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury od A do Z
Dostępny
3 szt.

Ponad 300 dinozaurów!W tej obszernej i bogato ilustrowanej przez Dietera Brauna książce znajdziecie opisy większości dotychczas odkrytych dinozaurów.Dla ułatwienia zostały one opisane w porządku alfabetycznym od ardonyksa do zuniceratopsa. Przeczytajcie, kiedy i gdzie żyły dinozaury, jak wyglądały, co jadły, jakie osiągały rozmiary i wiele więcej!Informacje zebrane w książce pochodzą od najlepszych specjalistów z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.Tę książkę powinien mieć każdy młody miłośnik prehistorycznych gadów!

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

8 osób kupiło
4
Bizancjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bizancjum
Dostępny
60 szt.

Porywająca panorama imperium bizantyjskiego – od 330 roku aż do jego upadku w 1453 roku. „Starałam się przekazać choć w części, co znaczyło być Bizantyjczykiem, i dać wyobrażenie o kosmopolitycznym, miejskim społeczeństwie, którego członkowie, obdarzeni historyczną świadomością własnej tożsamości i pobożną wiarą w życie przyszłe, byli tak różni od nas, a zarazem tak bardzo do nas podobni” – Judith Herrin. Przez tysiąc lat niezwykłe imperium sprawiało, że Europa mogła stać się tym, czym jest obecnie. Śmiałe i prężne, ale słabo dziś znane państwo, łącząc ortodoksyjną wiarę chrześcijańską z pogaństwem, klasyczne greckie wykształcenie z rzymską siłą oraz sprawnością administracyjną, stworzyło wielką, twórczą cywilizację, która przez całe wieki stawiała opór nawale islamu. Zwięzła, a zarazem fascynująca książka Judith Herrin odchodzi od standardowego, chronologicznego ujęcia dziejów Bizancjum. Każdy z krótkich rozdziałów koncentruje się na określonym temacie, takim jak budowla (imponująca świątynia Hagia Sophia), spór religijny (ikonoklazm), płeć i władza (rola kobiet oraz eunuchów), wybitna postać (historyk Anna Komnena), symbol cywilizacji (widelec) czy walka o terytorium (krucjaty). Dzięki takiemu podejściu długie dzieje cesarstwa bizantyjskiego, począwszy od założenia wspaniałej stolicy, Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł) w roku 330, aż po jej zdobycie przez Turków osmańskich w roku 1453, stają się łatwiejsze do ogarnięcia. Barwna, a przy tym wiernie oddana panorama sił i wierzeń kształtujących owo bizantyjskie milenium stanowi zarazem oryginalny wkład w nauki historyczne. Oparta na wynikach najnowszych badań ukazuje przeciętnemu czytelnikowi żywy obraz mało znanej epoki, kładąc kres stereotypowym wyobrażeniom o bierności i dekadencji Bizancjum.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7 osób kupiło
5
Suszarka na butelki i akcesoria, drzewko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suszarka na butelki i akcesoria, drzewko
Akuku
Dostępny
1 szt.

Uniwersalna suszarka na butelki i akcesoria to idealny produkt zarówno w domu jak i w podróży. Jest funkcjonalna, pasuje do wszystkich typów butelek, łatwa do złożenia oraz czyszczenia. Została zaprojektowana tak, by mogła łatwo zbierać wodę bez konieczności stawiania jej na zlewie.

45,90 zł
39,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,88 zł

2 osoby kupiły
6
Życie codzienne warszawskiego getta 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

5 osób kupiło
7
Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych p...
Dostępny
48 szt.

Książka Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł literackich i ludowych podań. Autor poświęca każdej bohaterce jeden rozdział – oprócz opisu i analizy postaci podaje jej pochodzenie, ewolucję i wpływ, jaki wywarła na kulturę. Dzięki lekturze możemy szczegółowo prześledzić losy Goplany, Juraty, Meluzyny czy też najpopularniejszej w Polsce wodnej panny – syrenki warszawskiej. To doskonała pozycja dla wszystkich amatorów legend i klasyki polskiej literatury. Bartłomiej Grzegorz Sala – urodzony w 1978 roku, z wykształcenia historyk i etnolog, z zamiłowania i zawodowo dodatkowo pisarz, publicysta, działacz społeczno-kulturalny, pilot wycieczek i organizator turystyki. Autor licznych publikacji.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
8
Nawlekaj nie czekaj. Drewno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawlekaj nie czekaj. Drewno
Alexander, od 3 lat
Dostępny
65 szt.

Hit sprzedażowy w nowej odsłonie, którą pokocha każdy przedszkolak i rodzic. Zastosowane z zabawie kule wykonane zostały z drewna, co daje dodatkowe doznania sensoryczne i nadaje grze elegancji. W trakcie gry odkryj kartę. Wpatrując się w nią przez kilka sekund, staraj się zapamiętać kolejność kolorów. Po sygnale nawlekaj na linkę jak najszybciej kolorowe kule zgodnie z układem odczytanym z karty. W zestawie: • 55 kart, • 18 kul, • klepsydra, • 3 linki, • 80 żetonów, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.0 x 25.0 x 6.0 cm

46,90 zł
40,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,10 zł

4 osoby kupiły
9
Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Węglowodory repetytorium i zadania
Dostępny
75 szt.

Ze wstępu:Drodzy Czytelnicy,chemia organiczna jest jednym z najbardziej fascynujących działów chemii, a liczb i różnorodność związków organicznych nie znajduje sobie równych. Naukę chemii organicznej w szkole rozpoczynamy zawsze od poznania węglowodorów związków węgla i wodoru, których budowa i właściwości stanowią fundament do dalszego zgłębiania tej dziedziny. Oddajemy w Wasze ręce wyjątkową książkę, w której połączono treści typowe dla podręcznika i zbioru zadań oraz zawarto liczne odwołania do tematów, o których najpewniej uczyliście się już w szkole. Mamy tutaj na myśli stechiometrię, reakcje redoks, elementy chemii nieorganicznej czy fizycznej. Nasze opracowanie przygotowaliśmy tak, abyście mogli z niego korzystać również bez pomocy nauczyciela dotyczy to przede wszystkim sposobu prezentowania zagadnień w możliwie przystępny sposób, ale również licznych zadań do samodzielnego rozwiązania, do których umieściliśmy odpowiedzi na końcu książki. Węglowodory repetytorium i zadania to również doskonałe źródło wiedzy dla tych, którzy pragną poszerzyć swoje wiadomości z chemii organicznej ponad zakres wymagań egzaminu maturalnego z chemii. W formie ciekawostek umieściliśmy właśnie takie ponadprogramowe treści, prezentując na przykład popularnonaukowy opis wpływu kierującego podstawników w reakcjach aromatycznej substytucji elektrofilowej.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

2 osoby kupiły
10
Kalkulator Cit Sdc-444xrpke Roz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator Cit Sdc-444xrpke Roz
Citizen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.09

63,85 zł
60,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,19 zł

2 osoby kupiły
11
Na ulicach Paryża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ulicach Paryża
Dostępny
3 szt.

Ta książka gwarantuje młodym czytelnikom niesamowitą podróż w czasie w towarzystwie trojga dzieci: Jeanne, François, Louisa i ich wiernego towarzysza, setera irlandzkiego o imieniu Płomień! Jeanne, François i ich kuzyn Louis spędzają wakacje u dziadków. Podczas poszukiwań zaginionego kota przenoszą się w czasie! Lądują w 1619 r., gdzie spotykają Świętego Wincentego a Paulo i zostają zamieszani w sprawę tajemniczych porwań dzieci... Niezapomniana podróż do czasów Ludwika XIII!

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

2 osoby kupiły
12
Chemia Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Kompendium terminologii oraz nazewnictwa związków organicznych
Dostępny
93 szt.

Ze wstępu: Język chemiczny ciągle ewoluuje. W kontekście zachodzących zmian niezwykle ważne jest podążanie za wytycznymi IUPAC oraz Komisji Terminologii Chemicznej Polskiego Towarzystwa Chemicznego. [...] W Państwa ręce oddajemy zaledwie skromny wycinek tych wytycznych, dostosowanych do użytku szkolnego oraz opatrzony przykładami i komentarzem. W naszym opracowaniu skupiliśmy się na nazewnictwie związków organicznych, których różnorodność, ale też znaczenie we współczesnym świecie stawia je na wyjątkowym miejscu. Ufamy, że to kompendium okaże się pomocne nie tylko dla nauczycieli, ale i uczniów, których ? zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej ? będzie obowiązywać nomenklatura omówiona m.in. w tej książce, czyli bazująca na najnowszych wytycznych IUPAC.

27,00 zł
20,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
13
Wróżda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżda
Dostępny
92 szt.

Powieść pachnąca krwią i żelazem. Słowiańska opowieść z czasów, gdy bogowie stąpali po ziemi, a wojowie walczyli o wieczną chwałę. Przenieś się z nami do czasów, gdy światem władała pradawna puszcza, a magia była codziennością. Krwawe i niespokojne czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Draconis – potomek ludzkiej kobiety i boga Żmija – po latach tułaczki powraca na ziemię przodków, opętany żądzą zemsty. Chce odebrać dziedzictwo, które zostało mu skradzione, odzyskać godność, którą zdeptano. Na drodze do dopełnienia wróżdy – okrutnej zemsty rodowej, staje przeciwko niemu słowiański kniaź Popiołowłosy, władca grodu Giecz. To dopiero początek burzliwego ciągu zdarzeń, w którym główną rolę gra przeklęty, złakniony krwi miecz, Czerwień. Czy zatrute żądzą zemsty serce wojownika uleczy dopełnienie starosłowiańskiej wróżdy? W nowym wydaniu swojej pasjonującej powieści historyczno-fantastycznej Marcin Sindera zaprasza do tajemniczego, starosłowiańskiego świata wojów, żerców, rębajłów i spektakularnych bitew, które na długo pozostają w pamięci. Wróżda to pełnokrwiści bohaterowie, których losami będziesz żyć do ostatniej strony! Marcin Sindera – autor powieści Wróżda i Żmij. Rocznik 1987, obecnie gliwiczanin. Fan starej polskiej literatury fantasy i science fiction, słuchacz progresywnego rocka. Pomysłodawca i główny koordynator konwentu Bebok – śląskich dni z grami fabularnymi i planszowymi. Zapalony mistrz gry. W wolnych chwilach kolarz oraz miłośnik górskich wycieczek. Z wykształcenia mikrobiolog.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
14
Opowiastki dla małych uszu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiastki dla małych uszu
Dostępny
92 szt.

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością chętnie wysłuchają wszystkie małe uszy: • o króliku, który nie mógł spać we własnej norze i szukał miejsca, gdzie mu będzie wygodniej, • o pszczółkach, mrówkach i motylach, które chciały, żeby nigdy nie zachodziło słońce, • o myszy, która chciała fruwać tak jak nietoperze, • o żabce, która postanowiła wskoczyć na księżyc, • o szczęśliwym dniu wiewiórki, • o biedronce, która ze wszystkiego się cieszyła, i jej sąsiadce, która zawsze była niezadowolona, • o biednych myszkach, które miały prawdziwy skarb, • o ślimaku, który z nikim nie umiał się bawić.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
15
Zabawka drewniana. Łakocie w locie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka drewniana. Łakocie w locie
Trefl
Dostępny
32 szt.

Łakocie w Locie to zabawka wykonana z wysokiej jakości naturalnego drewna. Zabawa polega na ułożeniu nad głowami ciasteczkowych potworków jak największej ilości łakoci przy jednoczesnym zachowaniu równowagi całej konstrukcji. Znakomite rozwiązanie dla dzieci od 3 roku życia, które dzięki zabawce poznają pojęcie równowagi oraz nauczą się cierpliwości. Łakocie w locie pobudzają wyobraźnię, uczy koncentracji i wzmacniają relacje. Zawartość pudełka: • półokrągła podstawa • 18 łakoci • kolorowa kostka

49,99 zł
43,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
16
Piekło kobiet, Dziewice konsystorskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

1 osoba kupiła
17
Inwestycje alternatywne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwestycje alternatywne
Dostępny
4 szt.

Tematyka opracowania jest aktualna i interesująca, co więcej, niektóre z prezentowanych zagadnień nie były do tej pory przedmiotem szerszych rozważań, co podkreśla ich oryginalność.Poszczególne analizy uporządkowano tematycznie. Pierwsza dotyczy ogólnego zagadnienia, jakim jest zachowanie konsumentów na rynku inwestycji alternatywnych o charakterze finansowym znalazły się tutaj dwa opracowania dotyczące walut wirtualnych oraz jedno na temat funduszy hedgingowych i ich znaczenia dla ryzyka systemowego. W kolejnej części przedstawiono specyficzne zagadnienia związane z inwestycjami na rynku nieruchomości, które są wskazywane jako istotny segment rynku inwestycji alternatywnych. Zwrócono tutaj uwagę na rozwiązania z zakresu prawa upadłościowego, możliwość wykorzystania inwestycji w nieruchomości do zabezpieczenia przed inflacją oraz przeprowadzono analizę cen na rynku nieruchomości. W ostatniej części przedstawiono zagadnienia związane z inwestycjami w przedmioty kolekcjonerskie i na rynku sztuki zaliczane do inwestycji emocjonalnych (ezoterycznych). Analizie poddano efektywność inwestycji w auta kolekcjonerskie, zwrócono uwagę na błędy poznawcze przy zawieraniu transakcji na rynku sztuki, a także wskazano różne możliwości inwestowania na rynku produkcji filmowej.Z recenzji dr hab. Joanny Błach, prof. UE

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

1 osoba kupiła
18
Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, ...
Dostępny
20 szt.

Zagrażająca życiu skłonność do łakoci zmusza Karolinę Morawiecką, wdowę po aptekarzu, do ćwiczeń fizycznych. Z pomocą przychodzi jej znajoma siostra zakonna, miłośniczka nordic walkingu. W trakcie jednego z treningów, w samym sercu Ojcowa, natrafiają na miejsce zbrodni. Jednak nie ma tam ciała. Wkrótce policja znajduje zwłoki młodej dziewczyny, a zniknięcie pewnej marynarki wzbudza czujność domorosłej detektywki. Podczas gdy wdowa po aptekarzu prowadzi śledztwo w Wielmoży, zakonnica zostaje wysłana z tajemną misją do krakowskiego klasztoru. Jej umiejętności mają pomóc w uniknięciu skandalu… Morderczy trening. Dwa ciała. Znikająca marynarka. I tajemnica wotum sprzed lat, czyli kolejna czytelnicza uczta, na którą Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza wraz z Karoliną Morawiecką (bohaterką)! Karolina Morawiecka (autorka) – doktor nauk humanistycznych, znawczyni i wielbicielka kryminałów. Z pochodzenia krakowianka, mieszkająca w podkrakowskiej Wielmoży razem z mężem antykwariuszem i trzema psami: Truflą, Watson i Liskiem. Jej powieści kryminalne z kulinarnym podtekstem z cyklu o wdowie-detektywce zyskały status bestsellerów w swojej kategorii.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
19
Milcząca żona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milcząca żona
Dostępny
56 szt.

Prowadząc śledztwo w sprawie zabójstwa, do jakiego doszło podczas zamieszek w więzieniu stanowym, śledczy Will Trent otrzymuje niepokojącą informację. Jeden z osadzonych twierdzi, że nie jest winny brutalnego przestępstwa, o które go oskarżono. Uważa, że został wrobiony przez skorumpowanych przedstawicieli organów ścigania, a rzeczywisty sprawca – seryjny zabójca kobiet – nadal jest na wolności. Osadzony stawia warunek: jeśli Will wznowi śledztwo w jego sprawie, on dostarczy GBI informacji koniecznej do rozwikłania sprawy zabójstwa w więzieniu. Zaledwie kilka dni wcześniej kolejna młoda kobieta padła ofiarą bestialskiego mordu w parku narodowym na północy Georgii. To przypadek czy dzieło seryjnego zabójcy? W miarę jak Will Trent bada okoliczności obu przestępstw, coraz wyraźniej dostrzega, że musi wrócić do starej sprawy, by znaleźć odpowiedź. Minęło prawie dziesięć lat – wspomnienia zdążyły ulecieć, świadkowie zapadli się pod ziemię, dowody zniknęły, a kłamstwa stały się prawdą. Will nie zdoła jednak wyjaśnić tej tajemnicy bez pomocy jedynej osoby, której nie chce w to wikłać: swojej dziewczyny, lekarki sądowej Sary Linton. Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, Will uświadamia sobie, że może stracić wszystko, na czym mu zależy. Karin Slaughter to autorka thrillerów i kryminałów, które uzyskały status międzynarodowych bestsellerów i ukazały się w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy. Poprzez swoje powieści walczy o prawo do głośnego mówienia o przemocy, której ofiarą każdego dnia padają tysiące kobiet na świecie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
20
Prawo autorskie: zagadnienia praktyczne. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo autorskie: zagadnienia praktyczne. Tom 4
Dostępny
10 szt.

Znakomita pozycja dla studentów i młodych filmowców pozwalająca na rozpoznanie zagadnień związanych z prawem autorskim i jego stosowaniem w praktyce produkcji filmu fabularnego. Podręcznik zalecany kandydatom na studentów i studentom szkół filmowych / uczelni filmowych w Katowicach, Łodzi, Gdyni i Warszawie, ale także młodym producentom i kierownikom produkcji oraz twórcom, tworzącym w obszarze filmu fabularnego.

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
21
Pluszak Slon 21cm Sa Siedzacy 1089 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Slon 21cm Sa Siedzacy 1089
Sun-day, Sun-day
Dostępny
45 szt.

-PLUSZAK SLON 21CM SA SIEDZACY

23,90 zł
21,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

1 osoba kupiła
22
Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich....
Anna Kowalczyk, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Historia Polski napisana z kobiecej perspektywy przez znaną dziennikarkę i blogerkę. Autorka opisuje fascynujące losy i dokonania Polek oraz cudzoziemek zamieszkujących ziemie polskie od czasów przedchrześcijańskich aż po współczesność. Opowiada o życiu codziennym, domowym, rodzinnym, dziejach emancypacji kobiet, warunkach życia oraz funkcjach społecznych, przywracając historii jej ważną, niekiedy pomijaną, część.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
23
Odmieńcza rewolucja. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odmieńcza rewolucja.
Dostępny
66 szt.

"Anarchistyczna, a więc z definicji antytotalitarna, odmieńcza rewolucja była totalna. Polegała bowiem na przekraczaniu wszelkich granic ? tego, co piękne, tego, co stosowne, tego, co uznane, tego, co bezpieczne i tego, co silne. Jej narzędziem był performans ? gatunek sztuki, a zarazem strategii społecznej, który zagarnia na swój użytek cudze przestrzenie, sprawiając, że literatura, teatr, sztuki wizualne, taniec i życie nieodwołalnie tracą autonomię wobec siebie nawzajem. Narzędziem performansu była zaś często odmieńczość, czyli queer ? brak uznania dla kulturowych norm pętających wyobraźnię, pragnienia, ekspresję i fantazję. Ta książka to tylko mały wycinek historii performansu, historii queeru, historii Nowego Jorku, historii kontrkultury i zarazem popkultury. Wycinek trochę inny niż te najbardziej znane i najczęściej opowiadane, bo więcej tu kobiet, a mniej muzyki, więcej teatru, a mniej Warhola, choć i teatr nie ten, co zwykle. Opowiada o historii odmieńczego performansu (słowo to rozumiane jest tu bardzo szeroko) na Manhattanie ? na scenie, w piwnicy, w klubie i na ulicy ? od lat sześćdziesiątych po dziewięćdziesiąte, z wycieczkami w przyszłość i w przeszłość, a nawet do Polski. Książka ukazuje się w serii ?mówi muzeum? wydawanej wspólnie przez Wydawnictwo Karakter i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Joanna Krakowska ? teoretyczka teatru, eseistka, tłumaczka. Adiunkt w Pracowni Teatru Współczesnego Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Zastępczyni redaktora naczelnego miesięcznika ?Dialog?. Za monografię Mikołajska. Teatr i PRL została nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2012. W 2017 roku otrzymała Nagrodę im. Jerzego Giedroycia za książkę PRL. Przedstawienia."

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

1 osoba kupiła
24
Szczęśliwi we dwoje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwi we dwoje
Dostępny
7 szt.

Sprawiasz, że chcę być lepszym człowiekiem! „W tej przełomowej książce, Suzie i James Pawelski badają, jak być szczęśliwym we dwoje. Bazują na wynikach badań naukowych, poruszają się w obrębie mądrości klasycznej, czerpią z własnego doświadczenia, a prezentują to wszystko w sposób jasny i wciągający. Książka to praktyczny i skuteczny przewodnik po sztuce budowania trwałej miłości”. – Sonja Lyubomirsky, profesor psychologii, Uniwersytet Kalifornii, Riverside, autorka książek Wybierz szczęście oraz Mity o szczęściu „Suzie i James zaszachowali wszystkich książką, która jest praktycznym przewodnikiem po trwającej całe życie miłości. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto chce poznać prawdziwy klucz do szczęśliwej i spełnionej relacji, klucz poparty wynikami wielu lat badań”. – Valorie Burton, autorka bestsellerów Successful Women Think Differently oraz Happy Women Live Better „Zapraszam Cię Czytelniku, abyś sam przekonał się, jak efektywna jest koncepcja przedstawiona w tej książce. Zanurz się w klasycznej mądrości oraz we współczesnej nauce, zrób zaproponowane ćwiczenia i zastosuj to w swojej relacji już dzisiaj!” – dr Martin E. P. Seligman, Wynnewood, Pensylwania, z przedmowy do książki Przeczytaj! Zastosuj! I ciesz się miłością! Im bardziej koncentrujemy się na identyfikowaniu i doskonaleniu naszych indywidualnych i wspólnych mocnych stron, tym bardziej możemy się wspierać w stawaniu się lepszą wersją samych siebie. Nie znaczy to, że tracimy samych siebie lub stajemy się innymi ludźmi, ale raczej wykorzystujemy swój potencjał, stając się coraz bardziej sobą – wyjątkową i wspaniałą osobą. Przekonaj się: • Której strony dwustronnej peleryny używasz częściej? Czerwonej czy zielonej? • Czy pozytywne emocje zawsze są pozytywne? • Czy twój partner sprawia, że chcesz być lepszym człowiekiem? • Jakie są twoje siły sygnaturowe? • Od czego zależy płynność w tańcu wdzięczności?

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

1 osoba kupiła
25
Straż pożarna, pojazd ratunkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straż pożarna, pojazd ratunkowy
Dickie Toys
Dostępny
10 szt.

Straż pożarna z drabiną należy do kolekcji pojazdów ratunkowych SOS – niemieckiej firmy Dickie. Ten fantastyczny duży samochód strażacki Scania Rosenbauer'a wprowadzi małego strażaka w świat wielkich przygód i niezapomnianych wrażeń. Wiernie odwzorowany samochód z funkcją światła i dźwięku oraz obrotową i wysuwaną drabiną z koszem ratowniczym, z pewnością zachwyci swoimi funkcjami. Każdy szczegół wykonany jest z niezwykłą precyzją, dlatego zabawa tym wyjątkowym wozem strażackim przyniesie wiele radości. Zasilanie: 2 baterie AA (baterie testowe w zestawie) Długość pojazdu: ok. 35.0 cm Wymiary opakowania: 20.0 x 40.0 x 14.0 cm

147,48 zł
134,21 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,27 zł

1 osoba kupiła
26
Puzzle 1000 elementów. Wiosenne kwiaty w zielonym wazonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wiosenne kwiaty w zielonym wazonie
Castorland, 1000 elementów
Dostępny
6 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm Rozmiar opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

32,99 zł
25,73 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,26 zł

1 osoba kupiła
27
La vague polonaise. Migracje artystów i wędrówki.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La vague polonaise. Migracje artystów i wędrówki..
Dostępny
6 szt.

Książka wpisuje się w nurt badań nad szeroko pojętymi polsko-francuskimi zależnościami kulturowymi i relacjami artystycznymi. W planie szczegółowym podej-uje analizę bezprecedensowego po II wojnie światowej przepływu będącego następstwem politycznej odwilży dzieł sztuki, wystaw i samych artystów polskich nad Sekwanę, który w stolicy sztuki postrzegany był jako la vague polonaise polska fala.Zasługą Autora jest charakterystyka złożoności logiki sytuacji mit Paryża jako centrum sztuki oraz nowoczesności był nadal ważny i odznaczał się niesłabnącą żywotnością, lecz istotnej zmianie uległa przecież kondycja polskich artystów, odciętych właściwie od świata Zachodu po '48 roku żelazną kurtyną. []Czytelnik otrzymuje książkę ważną, chwilami fascynującą, podejmującą tu i ówdzie polemikę z nazbyt utrwalonymi stereotypami. Rzeczowość historycznej narracji i umiejętność stopienia jej z oceną polskich przedsięwzięć w środowisku tak wymagającym i kosmopolitycznym, jakim nadal był Paryż w omawianym okresie, sprawiają, że mamy przed oczyma w rzeczy samej rozległą panoramę jednego z najważniejszych aspektów relacji Polski z Zachodem w II połowie XX stulecia.Z recenzji prof. dra hab. Ryszarda Kasperowicza

44,10 zł
34,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,26 zł

1 osoba kupiła
28
Diabelska maszyna do szycia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Diabelska maszyna do szycia
Dostępny
5 szt.

Diabelska maszyna do szycia to kolejny po Do zobaczenia w piekle i Gdyby Polacy nie byli Polakami zbiór reportaży Wojciecha Pestki: tematem jest wojna tocząca się od 2014 roku na wschodzie Ukrainy. Widzimy ją oczami dziennikarza Serhija Szapowała (Wojna nie zna się na żartach), dobrowolca Ajdaru, snajpera Serhija Pandraka (Selfik albo słit fota ze śmiercią), strażnika rezydencji Janukowycza w Meżyhirii Petra Olijnika (Petro Samozwaniec), Ihora Mazura, twórcy Prawego Sektora (Poszukiwany żywy lub martwy), milionera Wiaczesława Konstantynowskiego, ochotnika batalionu Kijów-1 (Sny braci Karamazow), Wiktora Hryszanowa, nauczyciela wiejskiej szkoły w obwodzie ługańskim (Życie bez gwarancji (na życie)). O tej wojnie napisano wiele, ale nie tak, jak zrobił to Pestka: niczego nie przyjmując na wiarę, nawet wojnie powiedział sprawdzam! (Zbigniew Fronczek, Lublin, Kultura i Społeczeństwo). Wojciech Pestka był wielokrotnie nagradzamy w konkursach dziennikarskich, jego reportaże były nominowane do Nagrody im. J. Mackiewicza, uhonorowane Ogólnopolską Literacką Nagrodą im. B. Prusa, Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Hryhorija Skoworody (Ukraina), Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Mikołaja Gogola (Ukraina).

36,90 zł
19,56 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 17,34 zł

1 osoba kupiła
29
Modernizacja samochodów ciężarowo-terenowych Star 266 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modernizacja samochodów ciężarowo-terenowych Star 266
Dostępny
42 szt.

W książce, która rozpoczyna nową serię publikacji Agencji Wydawniczej CB, przedstawiono jedną z ikon polskiej motoryzacji samochód ciężarowo-terenowy Star 266, a ściślej jego modernizacje w latach 2000-2020. Mimo że produkcja i dostawy dla Wojska Polskiego Starów 266 rozpoczęto w 1973 roku, to nadal jest to jeden z najszerzej używanych, zwłaszcza z zabudowami specjalistycznymi, wojskowych samochodów ciężarowych. Do 1994 roku Wojsko Polskie otrzymało 17 072 pojazdy Star 266. Były one produkowane w nie istniejącej już dzisiaj Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Samochód był wysoko ceniony (także przez licznych klientów zagranicznych) za wytrzymałą konstrukcję, prostotę obsługi, wysoką zdolność pokonywania trudnego terenu i dużą ładowność na bezdrożach. Od 1995 roku przygotowywano jego modernizację, która rozpoczęła się w 2000 roku i prowadzona jest do dziś. W latach 2002-2006 spólka MAN-STAR Trucks zmodenizowała na zamówienie WP 290 egz. Starów 266 do wersji Star 266M. W 2008 roku swoje propozycje modernizacji tego samochodu przedstawiły firmy PPH-U Auto-Star ze Starachowic i Magazyn Centralny Centrum z Warszawy. Jednak WP wybrało w 2010 roku ofertę firmy Autobox, która przedstawiła wersję Star 266M2. Do 2020 roku WP zakupiło ponad 1400 tych pojazdów w kilkunastu wersjach, szczegółowo opisanych w książce. Autor dr J. Brach jest czołowym w Polsce specjalistą od samochodów ciężarowych i pojazdów specjalnych; jest redaktorem naczelnym miesięcznika Ciężarówk i autobusy. Testy-technika-trendy.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
30
Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi
Dostępny
111 szt.

Dzięki temu poradnikowi kontakty zawodowe z despotami, manipulatorami, zrzędami i chorobliwymi pedantami przestaną być dla ciebie źródłem stresu. Jeśli zrozumiesz motywacje, które stoją za zachowaniami trudnych ludzi, nauczysz się panować nad emocjami i wychodzić obronną ręką z niewygodnych sytuacji. Z pomocą przyjdą ci zawarte w książce praktyczne ćwiczenia, sprawdzone techniki i przykładowe dialogi.Seria Droga do Sukcesu jest skierowana do początkujących menedżerów i przyszłych liderów oraz do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje. Znajdziesz w niej cenne refleksje, przydatne rady i sprawdzone techniki. Książki z tej serii pomogą Ci: • zdobyć podstawowe umiejętności i podnieść swoją efektywność, • błyskawicznie osiągnąć wymierne postępy, • rozwinąć swoją karierę, a także poprawić jakość życia osobistego.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
31
Teatr na małej scenie Jak kreatywnie opowiadać historie (nie tylko) biblijne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr na małej scenie Jak kreatywnie opowiadać historie (nie tylko) bi...
Dostępny
31 szt.

Ta książka przedstawia wspaniałą metodę pracy z dziećmi, a konkretnie twórczy sposób na opowiadanie rozmaitych opowieści wraz z ich wizualizacją. Jak sprawić, by opowiadane historie dosłownie ożyły? Z tą książką to banalnie proste! Na specjalnej desce-scenie ustawiamy samodzielnie przygotowane figurki i elementy scenografii (proste instrukcje ich wykonania znajdziemy w książce). Następnie opowiadamy historię, rozwijając jej fabułę w dialogach i rozmaitych technikach-ćwiczeniach, będących treningiem mowy i ćwiczeniem dykcji. Wszystkie proponowane aktywności przełamują dziecięcą nieśmiałość i pozwalają im uwierzyć w siebie. Miniscenę możemy ustawić wszędzie: w przedszkolu, w szkole, w salce katechetycznej, a także w domu. Dzieci pokochają tę metodę pracy i formę zabawy, a wychowawcy i rodzice będą zdumieni znakomitymi efektami, jakie przynosi. Zapraszamy na małą scenę. Spektakl czas zacząć?

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

32
Na murach Orleanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na murach Orleanu
Dostępny
20 szt.

Ta książka gwarantuje młodym czytelnikom niesamowitą podróż w czasie w towarzystwie trojga dzieci: Jeanne, François, Louisa i ich wiernego towarzysza, setera irlandzkiego o imieniu Płomień! Jeanne, François i ich kuzyn Louis spędzają wakacje z dziadkami. Kiedy wchodzą do starej kaplicy, przenoszą się w czasie i lądują w 1429 roku. Spotykają Świętą Joannę d?Arc i biorą udział w bitwie o Orlean? Niezapomniana podróż w czasie do średniowiecznej Francji!

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

33
Na dworze cesarza Japonii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dworze cesarza Japonii
Dostępny
18 szt.

Ta książka gwarantuje młodym czytelnikom niesamowitą podróż w czasie w towarzystwie trojga dzieci: Jeanne, François, Louisa i ich wiernego towarzysza, setera irlandzkiego o imieniu Płomień! Podczas zwiedzania zamku troje dzieci i ich pies zostają przeniesieni do Japonii, do czasów Świętego Franciszka Ksawerego. Kiedy misjonarzowi grozi niebezpieczeństwo, kuzyni są gotowi na wszystko, żeby pomóc jezuicie udaremnić niecny spisek. Ale wróg nie śpi... Niezapomniana podróż w czasie do kraju Kwitnącej Wiśni!

12,90 zł
9,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

34
Wanna z kolumnadą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanna z kolumnadą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Od pierwszego wydania Wanny z kolumnadą minęło siedem lat. Trochę się jednak w tym czasie zmieniło. Mamy w końcu ustawę krajobrazową, której tak wyczekiwał Marcin Rutkiewicz, jeden z bohaterów tekstu Jesteś tylko spojrzeniem. Mamy też prężne ruchy miejskie, które domagają się harmonii i ładu przestrzennego w polskich miastach. Mamy całą masę architektonicznych ikon. Ale mamy i specustawę mieszkaniową, która pozwala deweloperom budować swoje osiedla gdzie popadnie i bez uwzględniania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. I mamy ukryte w ziemi blizny po prawie trzech milionach drzew, które wycięto w Polsce w ciągu zaledwie kilku miesięcy obowiązywania znowelizowanej ustawy o ochronie przyrody zwanej ?lex Szyszko?. Tym wszystkim zmianom ? na lepsze i na gorsze ? zostały poświęcone uzupełnienia poszczególnych tekstów, a także nowe reportaże, które zamieszczamy w tym wydaniu. Wanna z kolumnadą z roku 2020 jest prawie dwa razy dłuższa niż ta z roku 2013. Przybyło tematów, wątków i ciągów dalszych. Cała ta nowa-stara opowieść kończy się zaś reportażem o problemie polskiej przestrzeni, którego w ogóle nie widać, za to bardzo dobrze słychać. Do bólu oczu dołączył ból uszu.

59,00 zł
43,66 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

35
Wyścig serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyścig serca
Dostępny
60 szt.

Adrenalina, niebezpieczeństwo, pasja, namiętność? Corine to pewna siebie dziewczyna, która nie zawaha się użyć pięści i skopać tyłek przypadkowemu facetowi. Od zawsze chciała wziąć udział w wyścigu samochodowym. Pewnego feralnego dnia, los zakpił z niej w okrutny sposób ? jej ojciec traci życie podczas wyścigu NASCAR. Zrozpaczona nie wierzy w nieszczęśliwy wypadek i o wszystko obwinia rywala taty, Johnnego Stylesa. Nie spocznie, dopóki nie zasmakuje zemsty. Oboje skrywają mroczne tajemnice i bolesną prawdę z przeszłości. Czy zemsta przerodzi się w przyjaźń? Szybkie samochody, nielegalne wyścigi, niebezpieczne towarzystwo, ogromna dawka emocji. Przekonajcie się sami, jak długi będzie wyścig i czyje serce ucierpi najbardziej. "Wyścig serca" to powieść przepełniona adrenaliną, namiętnością i zabójczą prędkością, a to wszystko w doskonale wyważonych dawkach. Gwarantuję wam niezapomnianą jazdę bez trzymanki, przy której wasze serca przyśpieszą a tętno wzrośnie. Ja fanka wyścigów i ostrej jazdy polecam wam gorąco sięgnąć po tę książkę. Malwina Nowak, Świat książkowy Mali Miałam okazję przeczytać książkę Kasi jeszcze przed premierą. Po nieustannych próbach zadowolenia mojego czytelniczego ego, jej to się udało. Historia, która wbije nas w fotel, wyścigi, niebezpieczni mężczyźni, ale przede wszystkim ona ? kobieta, która nie cofnie się przed niczym. Powieść oblana gorącą namiętnością i pasją. Ja przepadłam i Ci wróżę to samo. Gorąco polecam. Paulina Nowaczyk, autorka.

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

36
Obawiam się ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obawiam się ciebie
Dostępny
72 szt.

Anna ambitna, młoda dziewczyna pół życia spędziła na Sycylii, jednak pewne wydarzenia zmusiły ją do ucieczki. Zamieszkała w Polsce i gdy już myślała, że ułożyła sobie życie, przeszłość dała o sobie znać. Czy ucieczka od miłości i próba zastąpienia ją nową to dobre rozwiązanie? Co ukrywa Anna i przed czym ucieka? Obawiam się, że... Przeszłość nigdy nie pozwoli o sobie zapomnieć. ?Obawiam się ciebie? to historia trudnej miłości i walki o szczęście. Kto wygra w tej nierównej potyczce? Przekonajcie się sami, chyba że macie jakieś obawy? Clara Amane początkująca autorka, która chciała stworzyć historię inną niż wszystkie. Czy stanęła na wysokości zadania? Włoski temperament, polskie korzenie i przeszłość, która wciąż zbiera swoje żniwa. Debiut Clary Amane to niezwykle charyzmatyczna, silnie działająca na czytelnika powieść, która wciąga od pierwszych stron. Emocje gwarantowane, świat mafii, od którego nie sposób się oderwać i przede wszystkim niemałostkowi, silni bohaterowie. Zapamiętajcie ten tytuł i zacznijcie obawiać się odważnej, seksownej historii... Gorąco polecam! Paulina Ampulska, autorka Debiut, który po raz kolejny ukazuje zdolności młodych pisarzy. Zażyj sycylijskich terenów, zgłębiając tajemnice, które tkwią głęboko w sercu Anny. Zakochasz się w tej powieści, mając w coraz większym stopniu chęć na więcej. Polecam! Julia Chmielewska @dzuliareads Powrót do przeszłości, walka z koszmarami, ale przede wszystkim walka z samą sobą. Anna to osoba, która jest w stanie pokonać każdą niedoskonałość, przeciwność losu. Debiut godny polecenia, autorce udało się zaciekawić czytelnika. Polecam! Paulina Nowaczyk, autorka

37,90 zł
31,84 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,06 zł

37
Pakiet: Porwana pieśniarka / Ukryta łowczyni / Waleczna czarownica / Niedoskonali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Porwana pieśniarka / Ukryta łowczyni / Waleczna czarownica / N...
Dostępny
3 szt.

Komplet czterech tomów z serii „Trylogia Klątwy”. W skład pakietu wchodzą: • Porwana pieśniarka, • Ukryta łowczyni, • Waleczna czarownica, • Niedoskonali.

109,90 zł
81,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 28,57 zł

38
Wędrująca ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrująca ziemia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Problem trzech ciał jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia Wspomnienie o przeszłości Ziemi została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy „Gry o tron” tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa. Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach. Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix. „Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem. (...) Niezwykłe” – „The New Yorker”. „Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć” – „Kirkus Review”. „Wspaniały zbiór (...). Cixin Liu nadaje science fiction niepowtarzalny klimat” – Gareth D. Jones, sfcrowsnet.info.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

39
Skuteczne zarządzanie czasem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne zarządzanie czasem
Dostępny
111 szt.

Dzięki zawartym w poradniku wskazówkom nauczysz się lepszej organizacji pracy i opanujesz skuteczne strategie realizowania celów. Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pomogą ci właściwie określać priorytety, koncentrować uwagę na najważniejszych kwestiach i szybciej wykonywać rutynowe zadania – a co za tym idzie wydatnie podnieść swoją efektywność.Seria Droga do Sukcesu jest skierowana do początkujących menedżerów i przyszłych liderów oraz do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje. Znajdziesz w niej cenne refleksje, przydatne rady i sprawdzone techniki. Książki z tej serii pomogą Ci: • zdobyć podstawowe umiejętności i podnieść swoją efektywność, • błyskawicznie osiągnąć wymierne postępy, • rozwinąć swoją karierę, a także poprawić jakość życia osobistego.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

40
Sztuka komunikacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka komunikacji
Dostępny
7 szt.

Poradnik ten pomoże ci znaleźć optymalny styl komunikacji, podnieść jakość prowadzonych przez ciebie rozmów, rozwinąć umiejętności przekonywania i nawiązywania kontaktów biznesowych. Dzięki zawartym w nim wskazówkom i ćwiczeniom nauczysz się ubierać myśli w słowa adekwatne do sytuacji, a opanowanie tej umiejętności z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój twojej kariery zawodowej.Seria Droga do Sukcesu jest skierowana do początkujących menedżerów i przyszłych liderów oraz do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje. Znajdziesz w niej cenne refleksje, przydatne rady i sprawdzone techniki. Książki z tej serii pomogą Ci: • zdobyć podstawowe umiejętności i podnieść swoją efektywność, • błyskawicznie osiągnąć wymierne postępy, • rozwinąć swoją karierę, a także poprawić jakość życia osobistego.

29,90 zł
14,35 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 15,55 zł

41
Sztuka prezentacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sztuka prezentacji
Dostępny
2 szt.

Z tego poradnika dowiesz się, jak skutecznie przygotować i przeprowadzić atrakcyjną prezentację. Poznasz skuteczne sposoby radzenia sobie z tremą, nauczysz się sztuki przekonywania i staniesz się pewnym siebie mówcą. Zawarte w książce ćwiczenia i wskazówki pomogą ci odnaleźć własny styl prezentacji, który przykuje uwagę publiczności. Seria Droga do Sukcesu jest skierowana do początkujących menedżerów i przyszłych liderów oraz do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje. Znajdziesz w niej cenne refleksje, przydatne rady i sprawdzone techniki. Książki z tej serii pomogą Ci: • zdobyć podstawowe umiejętności i podnieść swoją efektywność, • błyskawicznie osiągnąć wymierne postępy, • rozwinąć swoją karierę, a także poprawić jakość życia osobistego.

29,90 zł
14,35 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 15,55 zł

42
W imię dziecka, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W imię dziecka, DVD
Richard Eyre, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.07

Dwukrotna laureatka Oscara Emma Thompson („Rozważna i romantyczna”, „Powrót do Howards End”) oraz nominowany do Nagrody Akademii Stanley Tucci („Nostalgia anioła”) w ekranizacji bestsellerowej powieści Iana McEwana („Pokuta”), wyreżyserowanej przez Richarda Eyre („Notatki o skandalu”, „Iris”). Orzekająca w Wydziale Rodzinnym brytyjskiego Sądu Najwyższego Fiona May (Emma Thompson) przez lata kosztem rodzinnego szczęścia pięła się po szczeblach prawniczej kariery. Choć jej małżeństwo jest na krawędzi rozpadu, bez cienia emocji podejmuje arbitralne decyzje mające wpływ na życie innych. Właśnie przygotowuje się do kolejnej rozprawy. W jej rękach leży los chorego na białaczkę 17-letniego Adama, który z powodów religijnych odmawia poddania się transfuzji krwi. Fiona staje przed dylematem: czy ratować kogoś wbrew jego woli, czy też w imię wyższych wartości z czystym sumieniem zgodzić się na śmierć? To doświadczenie przewartościuje jej życie. Obsada: Stanley Tucci, Emma Thompson, Jason Watkins Dodatki: • zwiastun, • zapowiedzi.

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

43
Norman, chłopak bez supermocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Norman, chłopak bez supermocy
Dostępny
14 szt.

Umiesz latać? Przenikać przez ściany? Widzisz w ciemności? Cóż. To nic takiego. Każdy ma jakąś supermoc. Każdy? No prawie. Norman nie ma supermocy i bardzo utrudnia mu to życie. Norman, chłopak bez supermocy to powieść dla czytelników lubiących wartką akcję i ceniących poczucie humoru. W tej opowieści elementy magii przeplatają się ze scenami ze zwykłego szkolnego życia. Jest to też historia o przyjaźni, inności i wstydzie przed śmiesznością. I o tym, że ostatecznie naprawdę każdy ma jakąś supermoc. Książka Kamela Benaoudy została we Francji wyróżniona nagrodą dla najlepszej debiutanckiej powieści dla młodzieży.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

44
Puzzle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle
Dostępny
100 szt.

Grupa przyjaciół zwiedza mało znane wyspy Nowej Zelandii. Dyskretną opiekę nad wędrowcami sprawuje Teodor ? gdańszczanin, którego PRL-owska rzeczywistość zmusiła do ucieczki z kraju. Niezwykła wędrówka przez Jugosławię, Włochy, Francję i Anglię doprowadziła go do Nowej Zelandii, gdzie spędził wiele lat. Zdobył doświadczenie, stał się cenionym kardiochirurgiem, wojskowym oblatywaczem i komandosem. Historia jego życia kryje wiele tajemnic. Od Bursztynowej Komnaty po skarb na Westerplatte, a także nieznanego brata bliźniaka. Wszystko to małe, niepozorne kawałki, które niczym puzzle odpowiednio dopasowane, tworzą przepiękny obraz życia. Życia pełnego tajemnic, kombinacji i złudzeń. Wejdźcie razem z nami do świata Piotra Siondalskiego i spróbujcie ułożyć układankę. Czy znajdziecie brakujący element? Zjawisko sięgania po pióro przez kardiochirurgów jest o wiele korzystniejsze dla ludzkości niż sięganie po lancet przez pisarzy. Również z tego względu zapraszam do lektury powieści Piotra Siondalskiego: naprawiacza serc, podróżnika i kolekcjonera pasji. ?Puzzle? to oryginalna hybryda dziennika z wyprawy do Nowej Zelandii z intrygującym thrillerem będącym wyprawą wyobraźni. Maciej Siembieda, pisarz, reportażysta, dziennikarz "Puzzle" to książka, która zdecydowanie będzie w mojej ?topce?. Historia gdańszczanina przeniesie Was wprost do Nowej Zelandii, ale i zostanie w Waszych sercach na bardzo długo. Gorąco polecam! Paulina Nowaczyk, autorka

36,90 zł
31,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,90 zł

45
Pogranicze w ogniu, 8 x DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogranicze w ogniu, 8 x DVD
Andrzej Konic, 2020
Dostępny
14 szt.

Sensacyjna karta historii dwudziestolecia międzywojennego. Naprzeciw siebie – służby wywiadowcze Polski i Niemiec. Intrygująca opowieść o tajnej szpiegowskiej grze, misternych akcjach wrogich wywiadów i legendach ich asów. Serial opowiada historię dwóch przyjaciół - Czarka Adamskiego i Franka Relke, którzy wspólnie walczyli w powstaniu wielkopolskim. Ich drogi jednak się rozchodzą, zaczynają walczyć po przeciwnych stronach barykady. Czarek wstępuje do Wojska Polskiego, Franciszek przechodzi na stronę niemiecką. Obaj zostają oficerami wywiadu i z ich perspektywy widzowie przyglądać się mogą rywalizacji II Rzeczypospolitej z Republiką Weimarską. Odcinki: 1-24 Obsada: Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko, Joanna Jankowska, Janusz Bukowski, Tomasz Stockinger, Ewa Sałacka i inni. Scenariusz: Juliusz Janczur, Andrzej Konic Zdjęcia: Antoni Wójtowicz Muzyka: Andrzej Trzaskowski Scenografia: Wojciech Majda

99,99 zł
82,99 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 17,00 zł

46
Inspekcja, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspekcja, DVD
Jacek Raginis-Królikiewic, 2020
Dostępny
6 szt.

„Inspekcja” to spektakl Teatru Telewizji, w którym zostały zobrazowane próby werbowania polskich oficerów więzionych w obozach na terenie ZSRR. Radziecki oficer – Wasilij Zarubin wykorzystuje dramatyczną sytuację polskich jeńców i usiłuje przekonać ich do współpracy z komunistami. Spektakl ukazuje wstrząsający obraz ostatnich miesięcy przed dokonaniem zbrodni katyńskiej. Świadectwo patriotycznej postawy polskich oficerów więzionych w sowieckim obozie jenieckim. Nagrody: • 2018, Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”) – Grand Prix, • 2018, Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) – „Srebrna Szabla” w kategorii filmu fabularnego, • 2018, Nowy Jork (Festiwal Polskich Teatrów Telewizji) – Grand Prix. Obsada: Piotr Głowacki, Mariusz Ostrowski, Sławomir Sulej, Przemysław Bluszcz, Radosław Pazura, Bogusław Suszka, Michał Staszczak, Marcin Kwaśny, Zbigniew Moskal, Piotr Seweryński i inni Scenariusz: Grzegorz Królikiewicz, Jacek RaginisKrólikiewicz Zdjęcia: Adam Bajerski Scenografia: Marian Zawaliński Kostiumy: Izabela Stronias Muzyka: Michał Lorenc Dźwięk: Mateusz Adamczyk Kierownik produkcji: Wiktoria Dynarek Producent: Anna Kulawik-Rzońca

29,99 zł
24,89 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

47
Księga ballad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga ballad
Dostępny
140 szt.

ZBIÓR CZTERDZIESTU LEGENDARNYCH BALLAD W ORYGINALE I POLSKICH PRZEKŁADACH DOROTY TUKAJ Te najsłynniejsze to ?The Irish Rover? w wykonaniu The Dubliners z grupą The Pogues i ?Scarborough Fair? w interpretacji duetu Simon & Garfunkel. Ale jest i kilkadziesiąt innych historycznych ballad znanych z wykonań Joan Baez, Loreeny McKennitt czy z młodszego pokolenia The Unthanks, Lankum i Ye Vagabonds. I jeszcze pieśń pamiętna z filmu ?Wiatr buszujący w jęczmieniu? Kena Loacha. A wszystko w tłumaczeniach Doroty Tukaj - mającej już w swym dorobku przekłady poezji Branwella Brontë, Emily Brontë, Johna Keatsa, Edny St. Vincent Millay.

24,00 zł
20,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,84 zł

48
The Last Regret. Tom 1. Uratuj mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
The Last Regret. Tom 1. Uratuj mnie
Dostępny
1 szt.

Pierwszy tom bestsellerowej serii, którą pokochały tysiące czytelniczek Anna Bellon stworzyła historię, która wywołuje łzy i porusza serce. Pełna emocji opowieść, która swoim muzycznym rytmem wciąga od pierwszych stron. Maia po śmierci brata nie jest już tą samą dziewczyną. Przy zdrowych zmysłach utrzymuje ją tylko to, co kiedyś oboje tak bardzo kochali – muzyka i rodzice, którzy nie chcą stracić jedynego dziecka, jakie im zostało. Kyler nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Na dodatek nigdy nie jest w niczym wystarczająco dobry, by zadowolić swojego ojca. Gdy po raz kolejny się przeprowadza, tym razem do Pittsburgha, odlicza dni, aby wrócić do rodzinnego miasta i zamieszkać z dala od rodziców. Aż do dnia, w którym poznaje Maię. Czy Maia dopuści do siebie Kylera, gdy odtrąciła wszystkich wokół? I czy połączy ich tylko przyjaźń? Uratuj mnie to pierwsza część serii „The Last Regret”, która rozpoczyna historię zespołu rockowego, który podbił serca tysięcy fanów.

38,90 zł
19,06 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 19,84 zł

49
Idź na całość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idź na całość
Dostępny
33 szt.

W Idź na całość Robert Glazer przedstawia praktyczne sposoby na pełne wykorzystanie własnego potencjału dzięki połączeniu elementów życia duchowego, intelektualnego, fizycznego i emocjonalnego. To właśnie one decydują o naszych osobistych i zawodowych sukcesach. W swoim dążeniu do harmonii w pełnym napięć świecie przyniesiesz korzyści nie tylko sobie, ale ? co istotniejsze ? ważnym dla ciebie ludziom w rodzinie, otaczającej cię społeczności czy w pracy. W tych niespokojnych czasach największe sukcesy odnoszą ci liderzy, którzy uskrzydlają siebie i innych. Autor po mistrzowsku łączy przykłady z jasno określonymi ramami postępowania, pozwalającymi każdemu przejść na wyższy poziom. Jeśli szukałeś mentora ? kogoś, kto pomoże ci zwiększyć duchowy, intelektualny i emocjonalny potencjał ? to właśnie go znalazłeś. Robert Glazer pomoże ci w wyznaczeniu właściwych celów na rzecz dobrego życia i wyposaży w umiejętności oraz nastawienie, które pozwolą ci je osiągnąć. Daniel H. Pink Czytając Idź na całość Roberta Glazera, nie jest łatwo usiedzieć na sofie, bo chce się wyjść poza strefę komfortu i zacząć działać! Ale najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: Co jest dla nas w życiu najważniejsze? Kiedy to odkryjemy, każdy dzień możemy przeżyć z sensem. Autor nie tylko inspiruje nas do zmiany, ale też podpowiada, jak rozwijać w pełni swój potencjał, zamiast poruszać się utartymi szlakami. Hanna Samson Zdaniem Roberta Glazera, wszyscy mamy większe możliwości, niż sądzimy. Aby odnieść sukces, musimy konsekwentnie trzymać się tej idei oraz pozyskać wsparcie osób podzielających podobne wartości. Autor zachęca nas do budowania osobistego potencjału przy wykorzystaniu wrodzonych zdolności i poprzez harmonijny rozwój: duchowy, emocjonalny, intelektualny i fizyczny. Koniecznym warunkiem powodzenia jest oparcie się na wartościach. Glazer nazywa ten stan opuszczeniem przeciętności, duchowym rozwojem. To swoisty powrót do osobistej klarowności, dzięki któremu możemy zadać sobie fundamentalne pytanie: dlaczego angażuję się właśnie w to i właśnie w taki sposób? Maciej Bennewicz, Instytut Kognitywistyki, instytutbennewicz.pl Kiedy nam się wydaje, że już wszystko wiemy i nic nowego nie jest w stanie nas zaskoczyć, warto sięgnąć po inspirującą lekturę, a Idź na całość na pewno do takich należy. Autor przypomina w niej o tym, jak dbać o rozwój czterech filarów osobistego potencjału. Każdy z nich jest ważny, a ich harmonijny rozwój może podnieść jakość życia zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym. To książka o tym, w co inwestować swoją energię, bo ? jak pisze autor ? nie chodzi o to, aby robić więcej, ale o to, by robić więcej właściwych rzeczy. Jacek Walkiewicz, psycholog

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

50
Sprawa honoru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa honoru
Dostępny
5 szt.

Po mistrzowsku skonstruowany thriller szpiegowski autora wielu bestsellerów, jednego z najpoczytniejszych pisarzy współczesnych, Jeffreya Archera. Adam Scott, były oficer brytyjskiej armii, od lat nosi brzemię niesławy swego ojca. Kiedy więc otrzymuje w spadku tajemniczy list i kwit na carską ikonę, upatruje w tym szansy zrehabilitowania ojca i polepszenia swej trudnej sytuacji materialnej. Tymczasem niewinna wyprawa z przyjaciółką do Szwajcarii, gdzie zdeponowane jest dzieło sztuki, staje się początkiem dramatu. Scott pokrzyżował plany światowemu mocarstwu i musi walczyć o życie... oraz honor.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

51
Blue Note Re:imagined 2020. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Note Re:imagined 2020. Winyl
Various Artists, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

154,90 zł
151,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,10 zł

52
Marszałek, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marszałek, DVD
Krzysztof Lang, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Spektakl opowiada o jednym z najmniej znanych momentów historii Europy XX wieku – planowanej przez Piłsudskiego interwencji zbrojnej w Niemczech, około 1933 roku. Plany tej interwencji miały związek z rozwojem sytuacji wewnętrznej w Niemczech i narastającą agresją reżimu hitlerowskiego. To historia ostatnich lat życia marszałka Piłsudskiego. Podstarzały, chory i zmęczony ma podjąć decyzję o rozpoczęciu blitzkriegu przeciwko Niemcom. Ta decyzja jest ryzykowna i może być tragiczna w skutkach. Marszałek ma wiele do stracenia, przede wszystkim swoje miejsce w historii. Obsada: Mariusz Bonaszewski, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka, Adam Woronowicz, Grzegorz Mielczarek, Dorota Landowska, Maciej Zakościelny, Artur Barciś i inni. Zdjęcia: Adam Sikora Muzyka: Michał Lorenc Scenografia: Ewa Skoczkowska Kostiumy: Elżbieta Radke Montaż: Milenia Fiedler

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

53
Helsinki (edycja specjalna), CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helsinki (edycja specjalna), CD
Daria Zawiałow, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

Jej drugi album zatytułowany „Helsinki” swoją premierę miał wiosną 2019 roku. Od tego czasu płyta pokryła się platyną, a Daria wspólnie z zespołem zjeździła Polskę wzdłuż i wszerz żeby zaprezentować fanom materiał w formie live. Teraz kiedy nakład już prawie się wyczerpał przyszła pora na wznowienie „Helsinek”. Nie jest to jednak ta sama płyta! Na „Helsinki Special Edition” znalazło się kilka perełek, których nie znajdziecie na innych fizycznych wydawnictwach! Płyta została wzbogacona o dwa nigdy wcześniej nie wydane tracki czyli „Nie mamy czasu” i „Mania”. Na specjalnej edycji znalazły się zupełnie nowe wersje „Saloników” (tym razem wyprodukowane wspólnie z Bogdanem Kondrackim), oraz „Szarówki”, w której usłyszycie dodatkowo głos Janusza Panasewicza. Jeśli jesteście ciekawi jak brzmi pełnowymiarowa wersja hot16challenge w wykonaniu Darii Zawiałow sprawdźcie „Daj no”. Nie zabrakło też utworu "Czy Ty słyszysz mnie?", a dla fanów wykonów koncertowych na deser trzy nagrania live. Poza nową okładką w środku znalazła się zupełnie nowa oprawa graficzna oraz piękny niebieski krążek! Lista utworów: 1. Nie mamy czasu 2. Mania 3. Czy Ty słyszysz mnie? feat. schafter & Ralph Kamiński 4. Daj no 5. Płynne Szczęście 6. Helsinki 7. Punk Fu! 8. Gdybym miała serce 9. Szarówka vol. 2 feat. Janusz Panasewicz 10. Winter Is Coming 11. Hej Hej! 12. Saloniki vol. 2 13. Nie dobiję się do Ciebie 14. Majami synek 15. Iskrzę się 16. Helsinki (live) 17. Gdybym miała serce (live) 18. Nie dobiję się do Ciebie (live)

37,90 zł
Powiadomienie
54
Warsze-Warszawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsze-Warszawa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Ta popularnonaukowa monografia jest przeznaczona dla szerokiego grona czytelników. Ukazuje 500-letnią obecność Żydów w historii stolicy Polski. Zawiera ponad 350 fotografii, map, rycin, infografik i innych materiałów graficznych. Syntetyczne, pisane niespecjalistycznym językiem teksty są dostępne nawet dla czytelników niebędących koneserami literatury historycznej i judaistycznej. Całość prezentowana jest w atrakcyjnej formie wizualnej, wykorzystującej wysokiej jakości oprawę i kolorowy druk. Autorami poszczególnych części książki są specjaliści zatrudnieni w Żydowskim Instytucie Historycznym: Paweł Fijałkowski ? lata 1414?1862, autor koncepcji i koordynator prac nad książką Agnieszka Żółkiewska ? lata 1863?1939 Marta Janczewska ? lata 1939?1945 Andrzej Żbikowski ? lata 1945?2014 Publikacja została dofinansowana ze środków Fundacji im. Róży Luksemburg

59,00 zł
49,56 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

55
Dziki ogień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziki ogień
Dostępny
173 szt.

Elektryzujący finał serii szetlandzkiej! Angielska rodzina - Helena i Daniel Flemingowie - postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do nowego domu, dotychczasowy właściciel posesji popełnia samobójstwo. Na Flemingów pada cień podejrzeń. Otrzymują groźby, ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Gdy w ich domu zostaje odnalezione ciało młodej opiekunki do dzieci, plotki o tej rodzinie rozprzestrzeniają się jak dziki ogień. Jimmy Perez staje przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tylko czy jest na nie gotowy?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

56
Śmierć wszystko zmiecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć wszystko zmiecie
Dostępny
150 szt.

Nie ma czarnego romantyzmu bez szaleństwa i ryzyka życia. To ryzyko osobiste, które podejmuje pisarz, a czasem także czytelnik. Literatura czarnoromantyczna po prostu jest ryzykiem ? dla wszystkich. Nie daje się skodyfikować, sklasyfikować. Jeśli istnieją jakieś jej odmiany ? to indywidualne, przypisane do konkretnych osobowości, które tekstem wychodzą z mroku i w mrok po tekście wstępują. Nie ma w nurcie czarnego romantyzmu mowy o ideowości, głoszeniu idei, ideologii czy filozofii. Chyba że jest to idea niszczycielska lub filozofia podważająca samo filozofowanie i sens istnienia filozofa.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

57
Edukacja pod lupą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja pod lupą
Dostępny
12 szt.

?A niby do czego mi się to przyda?? ? to pytanie zadawane przez wielu poirytowanych uczniów i studentów. Niestety niewielu rodziców, nauczycieli i wykładowców potrafi udzielić na nie konstruktywnej odpowiedzi. Zakłopotanie opiekunów podpowiada nam, że uczniowie i studenci mają powody, by marudzić. Z drugiej strony wymagającym rodzicom, którzy do znudzenia powtarzają dzieciom: ?Ucz się pilnie i skończ porządne studia, a znajdziesz dobrą pracę?, też trzeba przyznać rację. Dane mówią bowiem jasno ? statystycznie rzecz biorąc im lepsze wykształcenie tym wyższe zarobki. Jak rozwikłać tę zagadkę? Skoro większość materiału nauczanego w szkołach jest kompletnie nieprzydatna, dlaczego pracodawcy płacą więcej tym, którzy pilnie się go uczyli? A może wartość dyplomów nie leży w nauczanym w szkołach materiale, lecz gdzie indziej? Czy w takim razie jako społeczeństwo nie dopuszczamy się gigantycznego marnotrawstwa czasu i zasobów? Z odpowiedzią spieszy ekonomista i polimat, Bryan Caplan. W Edukacji pod lupą, książce równie ważnej, co prowokacyjnej, dokonał on kompleksowej analizy współczesnego systemu szkolnictwa oraz opłacalności edukacji formalnej zarówno dla jednostki, jak i dla ogółu. Wnioski Caplana mogą budzić kontrowersje; jego uczciwość naukowa, rzetelność badawcza i sposób argumentacji ? żadnych.

69,99 zł
50,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

58
Długa droga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długa droga
Dostępny
301 szt.

Tłumaczenie: Siemieński Krzysztof

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

59
Młoda mężatka. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

60
Powołanie, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powołanie, DVD
Paweł Woldan, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

„Powołanie” to spektakl Teatru Telewizji, przygotowany z okazji Roku Świętego Jana Pawła II. Jest to opowieść o drodze Karola Wojtyły do kapłaństwa. Rzecz rozpoczyna się w Krakowie, do którego 18-letni Karol przybywa z Wadowic wraz z ojcem, aby podjąć studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a kończy w momencie przyjęcia święceń kapłańskich z rąk kardynała Adama Sapiehy. Fabuła obejmuje okres II wojny światowej. Na ten czas przypada duchowe dojrzewanie przyszłego papieża. Karol poświęca się niezwykłym lekturom, uczęszcza na tajne komplety. Spotyka się z Janem Tyranowskim, który staje się dla niego mentorem, wprowadza go w rozważania dotyczące mistyki oraz namawia do pracy duchowej nad sobą. Wtedy także Wojtyła podejmuje życiową decyzję – opuszcza młody zespół teatralny Mieczysława Kotlarczyka i wstępuje do seminarium duchownego.

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

61
Pakiet: Tybald. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Tybald. Audiobook
Barbara Wicher, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Tybald ma nieco zwariowaną rodzinę i jak każdy nastolatek, trochę kłopotów w szkole. Jednak jego życie wcale nie jest zwyczajne. Poludki i Dziwoludki, bracia bliźniacy, Studnia Praprzodków, diamenty, tajemnicze wyprawy i niezwykli goście. A przede wszystkim przyjaźń, pierwsza miłość i magia... O tym wszystkim w pierwszym tomie powieści. W tomie drugim Tybald musi rozwikłać kolejną tajemnicę: znaleźć brakujące ogniwo Kręgu Logistów. Na początku powierzone mu zadanie wydaje się nadzwyczaj proste, dlatego postanawia dokonać wszystkiego sam, rezygnując z pomocy brata. Jednak zadanie komplikuje się, gdy niespodziewanie tajną misją zaczynają się interesować niepowołane osoby. W tomie trzecim jeden z trojaczków zapada na groźną chorobę. Jej leczenie znacznie przekracza możliwości finansowe Konieczyńskich, cała rodzina podejmuje się więc wielu dodatkowych zajęć. Tybald napotyka nęcące finansowo ogłoszenie o naborze ochotników do przetestowania jakości usług hotelowego kompleksu Smak Przygody. Zawartość pakietu: • Tybald i przepowiednia Studni Praprzodków – czas trwania: 9 godz. 21 min • Tybald i tajemnica Elfów Ognia – czas trwania: 7 godz. 8 min • Tybald i Smak Przygody – czas trwania: 6 godz. 57 min

45,00 zł
24,75 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,25 zł

62
Pakiet: Ślepiec. Grób. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Ślepiec. Grób. Audiobook
Max Czornyj, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Ślepiec W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Lizie Langer, która musi zmierzyć się także z własnymi problemami z przeszłości. Do zespołu śledczych dołącza Orest Rembert – młody profiler, który zdaje się bardziej zafascynowany tworzeniem portretu psychologicznego komisarz niż zabójcy. Sprawa jednak stanęła w martwym punkcie do momentu, kiedy morderca znowu daje o sobie znać. Po raz kolejny ze szczególnym okrucieństwem upodobał sobie oczy swojej ofiary. Kim jest mężczyzna nazywający siebie Ślepcem? Kto będzie kolejną ofiarą? Grób W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów. Zmumifikowane ciała noszą tajemnicze ślady. Komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert muszą poprowadzić jedno z najbardziej makabrycznych śledztw w swojej karierze. Okrutny sadysta również ich obrał sobie za cel. Zawartość pakietu: • Ślepiec – czas trwania: 11 godz. 38 min • Grób – czas trwania: 11 godz. 38 min

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

63
Nie pozwól mu odejść. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nie pozwól mu odejść. Audiobook
Tomasz Kieres, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Tomasz Kieres kolejny raz zabiera czytelników w podróż pełną wzruszeń, pytań o sens życia i o prawo do decydowania o losie ukochanej osoby. Spotkali się w wakacyjnym kurorcie. Ona, kobieta z przeszłością, która wyruszyła w podróż, by spojrzeć na swoje życie z dystansem. On, mężczyzna zmuszony przez los do zerwania ze swoim dawnym życiem. Połączyło ich wielkie uczucie, którego nadejścia żadne z nich się nie spodziewało. Niechciane, nieplanowane, niepotrzebne. Wielka miłość, która jest wspaniałym darem, w tym przypadku obojgu przyniosła jeszcze więcej bólu. Bo miłość to wolność, a kochać znaczy pozwolić odejść. Do kogo jednak tak naprawdę należy decyzja? Wzruszająca powieść o przewrotności losu i jego nieuchronności. O tym, że życie czasami brutalnie weryfikuje nasze plany i o sytuacjach, z których nie ma dobrego wyjścia.

39,90 zł
22,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,56 zł

64
Dwanaście życzeń. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwanaście życzeń. Audiobook
Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Dagna to dziewczyna z małej miejscowości, której bardzo się wstydzi. Pracuje w telewizji i choć w swoim programie przekonuje widzów o magii rodzinnych świąt, sama nie ma zamiaru odwiedzać rodziców – aż do chwili, gdy szef przydziela jej przygotowanie reportażu o bożonarodzeniowym cudzie w... jej rodzinnej wiosce. Tymczasem starsza siostra Dagny, Andżelika, przytłoczona prowadzeniem zakładu kosmetycznego i matkowaniem czwórce dzieci, wybucha tuż przed świętami, zarzucając mężowi zdradę i brak wsparcia. Pola miała spędzić święta jako szczęśliwa mężatka, a poznajemy ją, gdy zapłakana siedzi na podłodze w sukni ślubnej i popija winem tabletki nasenne. Bywa tak, że wszystkie problemy dnia codziennego kumulują się w okresie, który powinien być dla nas wytchnieniem. Nie w tym przypadku. Będzie dużo śmiechu i trochę łez, bez których nie da się odnaleźć właściwej drogi. Komu życzenia się spełnią, a kto dostanie w prezencie coś, czego się nie spodziewał?

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

65
Galopem po szczęście. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galopem po szczęście. Audiobook
Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Nowa powieść autorek bestsellerowego Ogrodu Zuzanny! Basia ma 39 lat i 15-letnią córkę Karolę (z którą toczy nieustanne boje, bo obie mają rogate dusze). Poznajemy je obie, gdy jadą lekko rozklekotanym autem do Jędrzejowa Podlaskiego. Basia, która uciekła z rodzinnego miasteczka zaraz po maturze, wraca do domu. Nie wiemy, jaka historia się za tym kryje, ale jest oczywiste, że w Warszawie, w której spędziła ostatnie 20 lat, spotkała ją jakaś klęska. Rozwód – to raz. Ale ona wraca z niczym: ma trzy walizki, kota w transporterku i komputer. Nie ma mieszkania. Nie ma pieniędzy. Z jakiegoś powodu musi wrócić do domu rodziców. Jej ojciec, dyrektor państwowej stadniny koni, proponuje córce wakujące stanowisko asystentki. Basia wchodzi w świat koni, z którego chciała kiedyś uciec.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

66
Aorta. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aorta. Audiobook
Bartosz Szczygielski, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Mocny debiut kryminalny! Podziemny Pruszków i pierwsza część trylogii noir. Na jednym z pruszkowskich osiedli znaleziono kobiece zwłoki z wyłupionymi oczami. Nowa sprawa to szansa na rehabilitację komisarza Bysia. W miarę rozwoju śledztwa okazuje się, że brutalne morderstwo to wierzchołek góry lodowej, a wszystkie tropy prowadzą do szarej eminencji Pruszkowa. Czy Byś jest na tyle zdeterminowany, by wypowiedzieć wojnę groźnemu człowiekowi? „Mamy wreszcie naszego Marlowe’a. Dawno nie czytałam tak dobrego polskiego kryminału. Panie Szczygielski – proszę o kontynuację” – Katarzyna Bonda.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

67
Teoria opanowywania trwogi. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria opanowywania trwogi. Audiobook
Tomasz Organek, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Borys ma 39 lat i od dawna tkwi w poczuciu bezsensu i stagnacji. Właśnie stracił pracę, na której nigdy mu nie zależało. Zupełnie przypadkiem spotyka Anetę – swoją największą, nigdy nie spełnioną miłość, którą nie bez powodu nazywał zawsze „Nieta”. Spotkanie doprowadzi do wspólnej podróży – ta może okazać się ucieczką – od poczucia beznadziei, monotonii życia, od pracy, która ich nuży, nieudanych związków i, w końcu, od samotności. Wyprawa niespodziewanie przeistacza się w kryminalną intrygę, rozgrywającą się gdzieś na peryferiach cywilizacji. Teoria opanowywania trwogi Tomasza Organka to powieść pokoleniowa opisująca ważny etap przemiany duchowej dzisiejszych trzydziestokilku- i czterdziestolatków, którzy jako ostatni dojrzewali w dawnym ustroju, chodzili spotykać się przy trzepaku i pamiętają jeszcze dwa analogowe programy w telewizji. Teraz gwałtownie muszą poradzić sobie w epoce Facebooka, Instagrama i rozmów pod nosem nie wiadomo o czym.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

68
Demon Luster. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demon Luster. Audiobook
Martyna Raduchowska, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Strzeżcie się, bo tym razem nawet szósty zmysł nie pomoże! Ida powoli godzi się ze swoim przeznaczeniem. Dziewczyna jest szamanką od umarlaków, nie ma wpływu na to, czyj zgon przepowie, ale staje się odpowiedzialna za duszę przyszłego zmarłego. Ma obowiązek ją chronić i zadbać, by bezpiecznie trafiła w zaświaty. Ida dojrzewa do swojej roli i świata, z jakim będzie musiała się już niedługo zmierzyć. A ten zapowiada się dosyć ponuro. W jej misji przeszkadza jej łaknący dusz Demon Luster. Tym razem jednak nie może liczyć na niczyją pomoc. Ponownie przekonuje się, że szósty zmysł nie zawsze jest błogosławieństwem... Kontynuacja Szamanki od umarlaków jest mocniej przepełniona magią i mroczniejsza, a intryga jeszcze bardziej skomplikowana.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

69
The Frontiers Saga. Tom 1. Aurora CV-01. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Frontiers Saga. Tom 1. Aurora CV-01. Audiobook
Ryk Brown, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Wyniszczony zarazą świat, który powstaje z kolan. Bezwzględny wróg, który grozi inwazją. Młody mężczyzna pragnący uwolnić się z cienia własnego ojca. Okręt obsadzony świeżo upieczonymi absolwentami akademii. Ściśle tajny eksperymentalny napęd. Wątpliwy sojusz z tajemniczą zielonooką kobietą. Załoga „Aurory” nawet nie podejrzewa, jak śmiałe plany ma wobec niej przeznaczenie. A to dopiero początek

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

70
Prywatne śledztwo Agaty Brok. Tom 4. Katastrofalny błąd. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Prywatne śledztwo Agaty Brok. Tom 4. Katastrofalny błąd. Audiobook
Iwona Wilmowska, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Czwarty tom serii kryminalnej „Prywatne śledztwo Agaty Brok”, której akcja osadzona jest we współczesnej Warszawie i dotyczy zwykłych ludzi z najbliższego sąsiedztwa. Tytułowa Agata Brok to pracująca trzydziestolatka, z dużym talentem do rozwiązywania zagadek. W życiu Agaty i Kermita pojawia się maleństwo, które koncentruje na sobie ich siły... nie na tyle jednak, by Agata zignorowała szansę rozwikłania kolejnej kryminalnej szarady. Tym bardziej że historia dotyczy lokatorki, która wynajmuje od niej mieszkanie. Gdy znika samotna matka, zostawiając bez opieki nastoletniego syna, z pewnością nie spotkało jej nic dobrego. Agata angażuje się w poszukiwania i szybko trafia na mroczny sekret kobiety. Czy Agata zdoła poprowadzić śledztwo na własną rękę, mając pod opieką ośmiomiesięczną Marysię i obcego nastolatka?

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

71
Poza prawdą. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poza prawdą. Audiobook
Edyta Kahl-Łuczyńska, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Jak zrozumieć decyzję o rozstaniu, nie znając jej powodów? Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł bez wyjaśnienia. Została po nim pustka, dziesiątki pytań bez odpowiedzi. Odszedł jak drań... Ta decyzja jednak również dla niego oznaczała katastrofę. Kochał Antoninę i nienawidził losu, który zmusił go do odejścia. Bo prawda, odkąd ją poznał, była jak kamień u szyi topielca. Czy jest dla nich nadzieja? A może lepiej, żeby już nigdy się nie spotkali? Debiutancka powieść Edyty Kahl-Łuczyńskiej to nie tylko historia o miłości. Poza prawdą to opowieść o losie, który daje lub odbiera. O sprawach, na które nie mamy wpływu. O cierpieniu, stawaniu w obliczu prawdy o sobie i pozbywaniu się złudzeń, a także o odwadze, by zaczynać raz po raz od nowa. Kolorów opowieści dodają malownicze pejzaże Dolnego Śląska, smakowite dania, dobre wina i wiele innych elementów, które sprawiają, że trudno jest oderwać się od tej książki. Tytułowa prawda pozostaje tajemnicą aż do samego końca.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

72
Wiwisekcja zbrodni. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiwisekcja zbrodni. Audiobook
Andrzej Janikowski, StoryBox
Dostępny
8 szt.

Czy odważysz się uczestniczyć w wiwisekcji umysłu seryjnego mordercy? W parku Południowym we Wrocławiu znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Parę dni później na terenie ogródków działkowych policja odnajduje kolejne ciało. Funkcjonariusze zakładają, że mają do czynienia z seryjnym mordercą, być może szaleńcem religijnym. Metodycznie okaleczonych ofiar przybywa… Jednak w trakcie działań operacyjnych staje się jasne, że motyw sprawcy ma niewiele wspólnego z religią. Śledztwo się komplikuje. Sprawą zajmuje się doświadczony podkomisarz Roman Sadowski. Ta pełna napięcia rozgrywka między mordercą, który uderza planowo i w wyrafinowany sposób, a ścigającym go policjantem jest niczym partia szachów. Czy Sadowski przejrzy na czas grę przeciwnika? Poznaj mroczne oblicze Wrocławia i wynik tego bezwzględnego starcia.

34,95 zł
27,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,99 zł

73
Paleta marzeń. Na zawsze razem. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paleta marzeń. Na zawsze razem. Audiobook
Małgorzata Falkowska, StoryBox
Dostępny
4 szt.

Były mąż kontra prawdziwa miłość. Kto będzie zwycięzcą? Czy Magda i Alek odnajdą się mimo przeciwności? Po bolesnej rozmowie z Magdą Alek nie wyobraża sobie dalszego życia w Toruniu. Decyduje się poszukać na nowo swojego miejsca, nie oglądając się za siebie. Magda szybko żałuje swojej decyzji i postanawia wszystko naprawić. Gdy okazuje się, że Alek wyjechał, załamuje się, lecz wie, że musi być silna dla Poli. W końcu już niedługo ma odbyć się rozprawa, na której Magda ma w planie zobaczyć byłego męża po raz ostatni... Jak ułożą się losy Magdy, Poli i Alka, znanych czytelniczkom z dwóch poprzednich, pełnych emocji powieści Małgorzaty Falkowskiej? Czy miłość naprawdę zawsze zwycięża?

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

74
Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo. AUdiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo. AUdiobook
Aleksander Dumas, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Aleksander Dumas do końca swych dni wciąż kreślił nowe wersje przygód bohaterów swych sztandarowych powieści. Część jego dorobku pozostała w notatkach, pilnie opracowywanych przez jego uczniów i naśladowców. Jedną z tych pozycji, które przybrały kształt tradycyjnej powieści awanturniczej, jest Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo, opowiadająca o dalszych losach Edmunda Dantesa, opracowana przez F. Le Prince’a. Kolejny raz Aleksander Dumas opowiada o zemście, okrucieństwie i złu, ale tym razem zemsta wymierzona jest w hrabiego, a jej narzędziem staje się syn Villeforta, jego dawnego wroga i kata. W powieści, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji pojawiają się wszyscy bohaterowie dwóch poprzednich tomów.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

75
Wilkołak Drago. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wilkołak Drago. Audiobook
Jerzy Grundkowski, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Wilkołak Drago to rzecz o klęsce Rozumu na wszelkich możliwych płaszczyznach. Można ten utwór rozpatrywać jako dzieło postapokaliptyczne. Akcja książki rozgrywa się bowiem całe stulecia po ogólnoplanetarnym kataklizmie, na terenie Prowansji i Akwitanii (reszta Francji już nie istnieje), przypominających na pierwszy rzut oka najbardziej zacofane krainy z wieków średnich. Autor jednak wyposażył całą tę przestrzeń w niezliczoną ilość anachronizmów (stroje z epoki „Króla Słońce”, kalendarz obowiązujący w czasie rewolucji francuskiej, przypowieść z Makbeta, pointy baśni braci Grimm, kościół scjentologiczny, jest nawet cytowany „starożytny Rosjanin” – Włodzimierz Majakowski). Rządy dusz sprawuje – jakżeby inaczej! – Kościół. Kościół nieróżniący się od tego nam znanego w najmniejszych nawet detalach. Z jedną tylko różnicą – w miejsce Boga wstawiono Rozum, a Pierwszym Kapłanem uczyniono najbardziej rozpoznawanego w Historii ateusza – Maximiliana Robespierre’a.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

76
Wydech. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydech. Audiobook
Ted Chiang, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Wszechświat zaczął się jako potężny oddech, wstrzymany w płucach... W tych dziewięciu zdumiewająco oryginalnych, prowokujących i wzruszających opowiadaniach Ted Chiang rozważa niektóre z najstarszych pytań stawianych przez ludzkość, a także inne, zupełnie nowe pytania, które mogły przyjść na myśl wyłącznie jemu. W opowiadaniu Kupiec i wrota alchemika portal czasowy zmusza sprzedawcę tkanin z dawnego Bagdadu do stawienia czoła starym błędom, dając mu drugą szansę. W tytułowym Wydechu obcy uczony dokonuje zdumiewającego odkrycia o uniwersalnych konsekwencjach. W noweli Lęk to zawrót głowy od wolności sposobność zajrzenia do alternatywnych wszechświatów umożliwia bohaterom zupełnie nowe spojrzenie na kwestię wolnej woli. „W całej współczesnej literaturze Ted Chiang nie ma sobie równych, gdy chodzi o krótkie formy literackie. Zasługuje na to, by jego nazwisko wymieniać obok takich tuzów jak Carver, Poe, Borges i Kafka. Każde jego opowiadanie jest wszechświatem. Każde jest brylantem. Czytelnik wciągnie w płuca cały Wydech za jednym razem, ponieważ prawdziwy geniusz nie zdarza się tak często, jak twierdzą niektórzy” – Blake Crouch, autor Rekursji.

37,91 zł
30,33 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

77
We troje. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
We troje. Audiobook
Hanna Dikta, StoryBox
Dostępny
1 szt.

Agata jest kobietą spełnioną. Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań? „We troje to opowieść o rodzinnych relacjach, które nie zawsze są takie, jak chcielibyśmy, o trudnych wyborach, które mają wpływ na losy otaczających nas ludzi, a także o zawiłościach rządzących nami uczuć. To historia skłaniająca do zatrzymania się na chwilę i zmuszająca do przypomnienia sobie o tym, co w życiu jest najważniejsze” – Danuta Pytlak, pisarka, autorka Babiego lata i Medalionu szczęścia.

29,95 zł
16,47 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,48 zł

78
Pensjonat Samotnych Serc. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pensjonat Samotnych Serc. Audiobook
Zofia Ossowska, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Wzruszająca powieść o wielkiej miłości dla wielbicieli Alibi na szczęście i Domu nad rozlewiskiem. W pobliżu jednego z mazurskich jezior, pośród drzew i krętych leśnych alejek znajduje się Pensjonat Samotnych Serc. Stary, piętrowy dom, którego gospodyni, pani Wiesia, robi najlepszą szarlotkę i troszczy się o dobro wszystkich swoich gości. Matylda przyjeżdża do Pensjonatu z tajemnicą, którą boi się wyjawić nawet pani Wiesi. Dlaczego milczy i codziennie płacze do poduszki? Przed kim się ukrywa? Jedyna osoba, przy której Matylda czuje się bezpiecznie, to syn pani Wiesi, pomagający kobiecie przy prowadzeniu Pensjonatu i próbujący dojść do siebie po rodzinnej tragedii. Dwa samotne serca dostaną szansę zabić tym samym rytmem. By tak się jednak stało, Matylda musi stawić czoła bolesnej przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. „Ciepło i życzliwość płynące od pani Wiesi są otulające! Musisz tego doświadczyć. Koniecznie! Pensjonat Samotnych Serc to wyjątkowe miejsce, gdzie dobro mnoży się przez dzielenie. Mam nadzieję, że lektura tej książki będzie dla ciebie kojąca i uwierzysz, że po każdej burzy wychodzi słońce. Naprawdę tak jest! Z każdej sytuacji jest wyjście, czasami zupełnie inne, niż sobie wyobrażamy... Polecam!” – Justyna Chaber, Ona czyta.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

79
Pod bezkresnym niebem. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod bezkresnym niebem. Audiobook
Elżbieta Wojnarowska, StoryBox
Dostępny
9 szt.

Pod bezkresnym niebem to powieść napisana z rozmachem. Tu miłość, śmierć, rywalizacja i zdrada rozgrywają się podczas Rajdu Dakar, który staje się nie tylko areną walki sportowej, ale też niebezpieczną rozgrywką uczuć, aż do tragicznego finału. Jest to także podróż w głąb własnego sumienia, aż do zatracenia się w rozdarciu i poczuciu winy. Bohaterowie miotani są moralnymi dylematami, pytaniami o lojalność i odpowiedzialność. To czego dowiadują się o sobie, poprzez własne czyny, budzi w nich, ale i w nas, głęboki niepokój. A wszystko to w malarsko niesamowitym krajobrazie. Odwieczna walka namiętności pod bezkresnym niebem Afryki, w poszukiwaniu sensu życia. I próba zrozumienia co pcha nas czasem do przemożnej autodestrukcji.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

80
Apokalipsa według Pana Jana. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Apokalipsa według Pana Jana. Audiobook
Robert J. Szmidt, StoryBox
Dostępny
2 szt.

Kolejnej apokalipsie może zapobiec wyłącznie diaboliczny plan Pana Jana, lecz na drodze do jego realizacji znajduje się wiele śmiertelnych pułapek. Klasyka literatury postapokaliptycznej! Niedaleka przyszłość. W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności. Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocławia, charyzmatyczny Pan Jan, zwany także Burmistrzem. Jego twarde rządy dają nadzieję na przyszłość, a największą ambicją jest stworzenie nowej, rozciągającej się od morza do morza, Rzeczypospolitej. Dwa lata po Armagedonie zdesperowani, wyniszczeni chorobą popromienną i głodem mieszkańcy Wrocławia stają przed nie lada wyzwaniem. Z poniemieckich tajnych schronów ukrytych głęboko w masywie Ślęży wyłaniają się zwiadowcy, wysłannicy Bastionu... Gdy pierwsi żołnierze stają u bram miasta, rozpoczyna się bezwzględna gra o przetrwanie, z której tylko jedna ze stron może wyjść zwycięsko. A za horyzontem czai się już znacznie bardziej przerażające zagrożenie. „Powieść Roberta J. Szmidta, wraz z tchnieniem radiacji, niesie powiew świeżości i przykuwa uwagę czytelnika. Trzymająca w napięciu fabuła, niepewność tego, co czai się na spalonej ziemi poza zasięgiem wzroku, ograniczoność zasobów i brak szansy na przeżycie wszystkich, a także rozpaczliwa walka o odbudowę Polski i polskości – nawet za cenę bratobójczych wojen – sprawia, że dostajemy do rąk naprawdę solidną porcję science fiction (...). Apokalipsa... jest znakomitą powieścią dla fanów prozy militarnej, postapokalipsy i fantastyki ogólnie” – www.bs.tawerna.rpg.pl. „Akcja prze do przodu niczym rozpędzony T-34 , co krok kolejne wydarzenia zaskakują nas i skłaniają do dalszego zgłębiania się w lekturę, co chwila pojawia się coś nowego, a odpowiedź znajduje się na następnych stronach i tak, nim się obejrzycie, jest środek nocy, a wy macie w perspektywie tylko kilka godzin snu. Tego nienawidzę w świetnych książkach, które pochłania się strona za stroną z prędkością cyklonu, a do tych niewątpliwie należy Apokalipsa...” – Tomasz „Tomazzy” Podwysocki, www.ksiazki.polter.pl.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

81
Hotel Aurora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel Aurora
Dostępny
7 szt.

Marzenia bywają zaskakujące! Antonina, na prośbę Grażyny, postanawia udać się w rodzinne strony przyjaciółki. W malowniczych Sudetach rozpoczyna swoją pierwszą pracę w podupadającym hotelu Aurora. Już w trakcie podróży poznaje przystojnego pisarza, który od pierwszego wejrzenia kradnie serce dziewczyny. W hotelu zaś spotyka Mariana, ojca Grażyny, który z powodu choroby nie daje sobie już sam rady z prowadzeniem biznesu. Czy w walce ze złym losem jesteśmy bezsilni? A może wystarczy jedna, charakterna osoba, by odmienić przeznaczenie? Hotel Aurora to ponadczasowa, tragikomiczna opowieść o niszczycielskiej sile pragnień, o więziach między ludźmi – często toksycznych. O tym, że świat dla każdego z nas jest zupełnie innym miejscem, a także hołd dla odwagi i nadziei na to, że prawda i miłość zawsze zwyciężają.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

82
Adela. Tom 2. Krok w przyszłość. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adela. Tom 2. Krok w przyszłość. Audiobook
Aneta Krasińska, StoryBox
Dostępny
3 szt.

Adela spełniła swoje największe marzenie – ma rodzinę. Jest kochana i kocha, ale nie potrafi oddychać pełną piersią. Wciąż spogląda wstecz, jakby bała się, że to wszystko jest tylko snem. Dodatkowo czuje się rozdarta między pragnieniem bycia pełnoetatową mamą a tęsknotą za pracą. Zatrudnia więc opiekunkę do dziecka. Ta zwraca uwagę na nietypowe zachowania chłopca, ale Adela – z obawy przed diagnozą lekarską – odwleka konsultacje u specjalistów. Spotkania z osobami z przeszłości pozwalają jej odkryć prawdę o rodzinnych relacjach. Adela. Krok w przeszłość i Adela. Krok w przyszłość to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

83
Adela. Tom 1. Krok w przeszłość. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adela. Tom 1. Krok w przeszłość. Audiobook
Aneta Krasińska, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Niespodziewanie w pewną sylwestrową noc mała Adela traci wszystko, co kocha. Pozbawiona rodzinnego domu, stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie dorosłych. Ktoś komu ufała, zdradził. Ktoś inny podał pomocną dłoń. Adela szuka bezpieczeństwa i miłości, ale los nie szczędzi jej rozczarowań i porażek. Upada i się podnosi. Zyskuje i traci. Nie poddaje się jednak i walczy o spełnienie marzeń. Spotkanie z niewidzianą przez lata ciotką Patrycją skłania ją do refleksji nad własnym losem. Bo co jest wart sukces finansowy, skoro nie ma przy kim zasypiać i komu mówić „dzień dobry”? Czy więc potrafi zaufać i zbudować szczęśliwy związek? Adela. Krok w przeszłość i Adela. Krok w przyszłość to dwutomowa powieść o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

84
Ludyczność w (glotto)dydaktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludyczność w (glotto)dydaktyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Publikacja dotyczy różnych perspektyw postrzegania ludyczności. Znajdują si w niej teksty zarówno o aspektach teoretycznych pojęć gra, zabawa, ludyczność, jak i na temat konkretnych technik wykorzystywanych podczas zajęć z uczniami na odmiennych poziomach zaawansowania oraz w różnym wieku. Autorzy prezentują szerokie spektrum nie tylko zastosowania strategii ludycznych oraz istniejących w jej obrębie technik, lecz także analizy semantycznej czy społecznej głównych zagadnień, które zostały poruszone w książce. Redaktorki Monografia jest cenną pozycją budującą dyskurs glottodydaktyczny zarówno w kontekście teoretycznym, Jak i praktycznym. Otwiera nowe przestrzenie poszukiwań badawczych ? związanych z analizą procesów nabywania języka oraz praktycznych ? wiążących się z odkrywaniem efektywnych i atrakcyjnych metod nauczania języków obcych. Mimo iż nie wyczerpuje wszystkich zagadnień z zakresu nauczania ludycznego, stanowi swoiste kompendium dydaktyczne z perspektywy tej metodologii. Autorzy zachęcają nauczycieli do kreatywności i odwagi w przełamywaniu schematów, pokazują, że uczenie przy zastosowaniu metod ludycznych świetnie się sprawdza w nauczaniu języków obcych we wszystkich grupach wiekowych oraz podpowiadają sposoby wykorzystania różnych technik ludycznych na zajęciach. Z recenzji prof. dr hab. Anny Dunin-Dudkowskiej

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

85
Obserwatorzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obserwatorzy
Dostępny
28 szt.

Obserwatorzy to błyskotliwe science fiction, jakiego jeszcze nie było. Filozoficzne pytania na temat celu istnienia oraz kierunku, w jakim nieuchronnie zmierza ludzkość, łączą się z dynamicznie opowiedzianą historią o Ziemi po III wojnie światowej. Krzysztof Kuźniewski zaprasza czytelnika do świata zdewastowanego wojną oraz nadzorowanego przez centralny rząd światowy, zmuszony do rządów totalitarnych w celu zapobieżenia kolejnym konfliktom międzynarodowym. Motywacją do tak ekstremalnych działań staje się również ekspansja Obserwatorów – istot pozaziemskich, które zainteresowane są jedynie zachowaniem biologicznego życia na Ziemi. Powieść Kuźniewskiego przypomina koszmary opisywane przez Wellsa, Huxleya czy Orwella. A co z nami? W przyszłości czeka nas świat utopijny czy zagłada wolnego społeczeństwa?

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

86
Mikroekonomia Ujęcie statyczne i dynamiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroekonomia Ujęcie statyczne i dynamiczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.02

Podręcznik powstał na podstawie wykładu i ćwiczeń z mikroekonomii prowadzonych przez autorów dla studentów I roku kierunku Informatyka i Ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i stanowi kontynuację wcześniejszych podręczników z mikroekonomii autorstwa prof. Krzysztofa Malagi wydanych w Wydawnictwie C.H. Beck (2010, 2012). Autorzy aktualizują treści i rozszerzają je o ujęcie dynamiczne Do zasadniczych celów realizowanych w opracowaniu należy zaliczyć: wyposażenie Czytelnika w wiedzę o fundamentalnych kategoriach mikroekonomicznych oraz zasadach wnioskowania przy wykorzystaniu podstawowych pojęć z zakresu algebry liniowej i analizy matematycznej, przygotowanie i zachęcenie Czytelnika do studiowania monografii i artykułów z zakresu teorii ekonomii, korzystających z aparatu pojęciowego bardziej zaawansowanych dziedzin matematyki aniżeli algebra liniowa lub analiza matematyczna, zapoznanie Czytelnika z zasadami analizy dedukcyjnej, abdukcyjnej i indukcyjnej na podstawie przyjętego układu założeń, zwrócenie uwagi Czytelnika na warunkowy i ograniczony układem założeń charakter wniosków wyprowadzanych na podstawie określonych scenariuszy zachowania się pojedynczych konsumentów, producentów, zbiorowości konsumentów i producentów, przedstawienie fundamentalnego dorobku teoretycznego mikroekonomii w kategoriach elementów teorii popytu, teorii produkcji, teorii równowagi cząstkowej i ogólnej, zarysowanie najistotniejszych cech współczesnej mikroekonomii oraz wskazanie prawdopodobnych kierunków jej dalszego rozwoju. (...) podręcznik Pana Prof. Malagi i Pani Dr Sobczak może być bardzo cennym materiałem dydaktycznym o znaczeniu ogólnopolskim dla studentów starszych lat studiów ekonomicznych, którzy przeszli uprzednio kurs analizy matematycznej liczący przynajmniej 60 godzin wykładów i 60 godzin ćwiczeń (....) oraz studentów studiów doktoranckich z zakresu ekonomii i zarządzania. Może on być również użyteczny jako pomoc dydaktyczna dla doktorantów z matematyki, fizyki, uczelni politechnicznych, którzy zdecydowali się na zdawanie tzw. egzaminu doktorskiego z ekonomii. Prof. dr hab. Tomasz Tokarski Instytut Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego

79,00 zł
65,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

87
Young Power / Polish Jazz. Volume 72. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Young Power / Polish Jazz. Volume 72. CD
Young Power, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.13

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

88
Niezłomne serce, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezłomne serce, DVD
Helene Fillieres, 2018
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.01

Droga do sukcesu nigdy nie jest łatwa... Laure wychowywała się w artystycznej i bardzo liberalnej rodzinie. Kończy literaturę na Sorbonie. Szukając własnej drogi, zdecydowała się dołączyć do armii. Wybrała Marynarkę Wojenną, niosącą ze sobą pojęcie elitarności. Staje się aspirantką Baer i może liczyć tylko na przyjaźń jednego z jej młodych kolegów, aspiranta Dumonta (niesamowity Corentin Fila). By wspiąć się po szczeblach drabiny, młoda kobieta zamierza uczestniczyć w treningu dla komandosów, który wymaga fizycznych i psychicznych predyspozycji, powszechnie uważanych wyłącznie za męskie. Ponieważ w nowoczesnej armii nie ma mężczyzn ani kobiet, są tylko wojskowi. Dowódca Rivière (Lambert Wilson) jest bardzo wymagający i nieugięty, gdyż jego zdaniem armia, to miejsce zarezerwowane jedynie dla mężczyzn i w takim miejscu aspirantka Baer nauczy się wiele i odkryje siebie. Obsada: Lambert Wilson, Diane Rouxel, Alex Descas, Corentin Fila, Josiane Balasko, André Marcon, Igor Kovalsky, Jonathan Couzinié, Hélène Fillières, Marc Fraize Scenariusz: Hélène Fillières, Mathias Gavarry Zdjęcia: Eric Dumont Dźwięk: Bruno Coulais

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

89
Kres Drogi, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kres Drogi, DVD
Saul Dibb, 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Marzec 1918 roku. Trwa I wojna światowa. W północnej Francji przebiega linia frontu, która oddziela brytyjską armię od niemieckich żołnierzy. Przebywający w okopach mężczyźni starają się zachować spokój i dobry humor z nadzieją, że wróg nie zdąży zaatakować, kiedy oni będą na służbie. Jedynie kapitan Shanhope (Sam Claflin) oraz porucznik Osbourne (Paul Bettany) czują strach przed nieuniknionym. Gdy do żołnierzy dołącza młody, podekscytowany możliwością udziału w wojnie Raleigh (Asa Butterfield), napięcie zaczyna narastać. Kino wojenne w wymowny sposób przestawiające dramat i desperację milionów żołnierzy, którzy walczyli w I wojnie światowej. Nominowany do Europejskiej Nagrody reżyser Saul Dibb (Księżna) przywołuje konflikt zbrojny, w którym Europa straciła całe pokolenie młodych, pełnych życia mężczyzn. Ciekawe kreacje tworzą Sam Claflin („Zanim się pojawiłeś”), Asa Butterfield („Chłopiec w pasiastej piżamie”), Paul Bettany („Piękny umysł”), Tom Sturridge („W drodze”) oraz wyróżniony nominacją do Złotego Globu Toby Jones („Igrzyska śmierci”). Zdjęcia do filmu kręcono w Walii i hrabstwie Suffolk. Obsada: Paul Bettany, Sam Claflin, Stephen Graham, Tom Sturridge, Alaïs Lawson, Andy Gathergood, Jack Riddiford, Adam Colborne, Elliot Balchin Scenariusz: Simon Reade Zdjęcia: Laurie Rose Dźwięk: Hildur Guðnadóttir, Natalie Holt

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

90
Liminalność i bycie "pomiędzy" w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna. Studium literacko-kulturowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liminalność i bycie "pomiędzy" w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna....
Dostępny
8 szt.

Książka Przemysława Chojnowskiego jest teoretycznie dobrze uzasadnionym, głęboko przemyślanym oraz dobrze napisanym studium, które przedstawia pasjonującą postać polsko-niemieckiego pisarza i transdyscyplinarnego artysty w niewielkim stopniu znanego polskiej humanistyce. Monografia ukazuje biograficznie uwarunkowane aspekty dwujęzyczności i kulturowej biwalencji jako figuracje podmiotu liminalnego czy też liminalnej sytuacji egzystencjalnej. Mocną stroną tej pracy jest niezwykle dokładna lektura, trafna kontekstualizacja historyczno-kulturowa i biograficzna, a także […] uważna analiza tekstów Lachmanna. Zwłaszcza w analizach liryki uwidaczniają się umiejętności filologiczne monografisty i jego wyraźne zainteresowania zjawiskami kontaktów językowych i kulturowych”. Z recenzji prof. M. Marszałek (Uniwersytet Poczdamski)

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

91
Zestaw startowy dla noworodka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw startowy dla noworodka, mix wzorów
Tommee Tippee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

Zestaw startowy dla noworodka składa się z butelek z serii Closer to Nature wraz z wyjątkowymi smoczkami naśladującymi naturalne ruchy, elastyczność i miękkość matczynej piersi, a także ze szczotki do mycia butelek i smoczków. Zawartość opakowania: • 2 butelki Closer to Nature Easi-Vent 150 ml ze smoczkami o wolnym przepływie, • 2 butelki Closer to Nature Easi-Vent 260 ml ze smoczkami o wolnym przepływie, • 2 smoczki 3m+ o przepływie średnim, • rozkładana szczotka do mycia butelek i smoczków, • 2 smoczki uspokajający 0–6 miesięcy. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne zestawy – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 zestawu.

185,90 zł
163,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 22,31 zł

92
Programator - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programator
Alexander, od 6 miesięcy
Dostępny
20 szt.

Tylko ty znasz swoją tajemnicę, nie możesz jej zdradzić nikomu! Do czasu… Poprowadź rozgrywkę tak, by zdobyć jak najwięcej punktów i zaskocz innych tym, co ukrywałeś przez całą grę. Zdobywaj punkty, wyprzedzaj rywali i udowodnij, że jesteś najlepszy. „Programator” to wymarzona gra logiczna dla zawodników uwielbiających dreszczyk emocji i kombinowanie! Zawartość opakowania: • plansza, • tekturowe pionki postaci (5 sztuk), • podstawki do pionków (5 sztuk), • kolorowe pionki (5 sztuk), • tabliczka ruchu, • żetony kolorów (10 sztuk), • żetony bazy (5 sztuk), • pchełki (łącznie 150 sztuk), • pchełki żółte (+1 punkt) – 100 sztuk, • pchełki czerwone (-2 punkty) – 30 sztuk, • piramidki (+5 punktów) – 20 sztuk, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.5 x 25. 5 x 6.0 cm

70,02 zł
60,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

93
Dekoder - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoder
Alexander, od 7 lat
Dostępny
19 szt.

Wyjątkowa gra logiczna, oparta na układaniu szyfrów na planszy w taki sposób, żeby powstały niepowtarzalne układy. Osiem cyfr i osiem kolorów – żaden nie może pojawić się więcej niż raz w rzędzie lub kolumnie na siatce planszy. Im sprawniej będziesz kodować, tym więcej zgarniesz punków i tym szybciej wykonasz zadanie. Czy uda ci się złamać szyfr i zgarnąć laur zwycięstwa? Zawartość opakowania: • dwustronne kafelki (32 sztuki), • płócienny woreczek, • klepsydra, • pionki (5 sztuk), • plansza, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.5 x 25.5 x 6.0 cm

70,02 zł
60,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

94
Fuzja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fuzja
Alexander, od 7 lat
Dostępny
13 szt.

Graliście kiedyś w kółko i krzyżyk na kartce papieru? Zapewne tak, ale na pewno nie w ten sposób! Wyobraź sobie, że musisz ułożyć 4 swoje żetony w rzędzie przeskakaując przez inne leżące na planszy, trochę jak w warcabach czy halmie. W każdym ruchu możesz poruszyć tylko jeden żeton o konkretnym numerze. Szalona kombinaja? O tak! Gra nabiera dodatkowych kolorów jeśli usiądziecie do niej w trójkę lub czwórkę. Zbierzcie więc mocną ekipę i niech wygra prawdziwy mistrz intelektu! Zawartość opakowania: • kolorowe żetony (piony) – 20 sztuk, • drewniany znacznik, • plansza (4 elementy), • woreczek na żetony, • klepsydra, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.5 x 25.5 x 6.0 cm

70,02 zł
60,92 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

95
Play-Doh Wheels. Ciastolina Betoniarka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play-Doh Wheels. Ciastolina Betoniarka
Hasbro, Play-Doh
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Seria mini pojazdów to świetna zabawa dla chłopców! Mała betoniarka dostarczy mnóstwa radości. Użyj dołączonej ciastoliny Play-Doh, imitującej cement, by stworzyć betonowe elementy, takie jak bloczki, dźwigary i inne. Zawartość zestawu: • pojazd – mini betoniarka z szyną do wyciskania kształtów, • mała tuba z ciastoliną imitującą cement 56 g. Wymiary opakowania: 15.0 x 20.0 x 6.0 cm

20,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

96
Puzzle 1000 elementów. Impossible puzzle! Tokidoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Impossible puzzle! Tokidoki
Clementoni, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Odkryj nową linię Clementoni i zmierz się z niemożliwym do ułożenia obrazkiem. Puzzle wykonano z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm Wymiary opakowania: ok. 6.0 x 28.0 x 37.0 cm

34,00 zł
29,92 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,08 zł

97
Klocki magnetyczne w pud. GAZELO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

98
Zabójcy bażantów. Cykl Departament Q. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcy bażantów. Cykl Departament Q. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.22

Jak to zrobią? Pojedynczy strzał i po wszystkim? I już? Nie, dlaczego mieliby się tym zadowolić? Te bydlaki nie były przecież takie miłosierne. Bogaci, wpływowi, bezkarni. Gdy mogą wszystko, zbrodnia staje się zabawą. Kto osądzi najpotężniejszych ludzi w Danii? Po powrocie z urlopu Carl Morck, szef Departamentu Q, zastaje swojego asystenta Assada zagrzebanego w aktach starej, zamkniętej sprawy. Mimo że zapadł wyrok, ktoś ciągle podrzuca dowody świadczące, że w zbrodnię zamieszana jest grupa prominentów. Dalsze śledztwo wymaga przeciwstawienia się skorumpowanym strukturom w polityce i policji. Rozpoczyna się polowanie z nagonką Zabójców bażantów entuzjastycznie przyjęła krytyka i czytelnicy. Książka trafiła na szczyty list bestsellerów. Sprzedano ponad milion egzemplarzy w całej Europie. Idealne dla nieustraszonych. I dla ludzi, którzy lubią się bać. Brigitte Rasowy thriller - ciężko wypuścić go z ręki, zanim dotrze się do samego końca. Deutschlandradio Kultur

24,90 zł
20,92 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,98 zł

99
Zwierzęta. Wielkie poszukiwania dla maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Wielkie poszukiwania dla maluchów
Dostępny
6 szt.

Dzięki tej zabawnie ilustrowanej książeczce dzieci będą ćwiczyły spostrzegawczość, poszukując wybranych elementów na dużym obrazku. Będą też mogły stworzyć własne wielkie poszukiwania, umieszczając naklejki na rysunku na końcu książki. W tej serii: W mieście, Zwierzęta

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

100
Gotowe na miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotowe na miłość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.29

Lottie na pozór nie szuka miłości. Żyje w pięknym domu na angielskiej wsi z dwójką cudownych dzieciaków, w niezłych stosunkach z eksmężem i w otoczeniu oddanych przyjaciół. A jednak, kiedy poznaje swego nowego szefa - idealny materiał na partnera - zakochuje się w nim, i to z wzajemnością. Niestety, dzieci Lottie nienawidzą Tylera! Na dodatek, kiedy w ich życiu pojawia się przystojny Seb, to jego wybierają na nowego tatę. Czy miłość trafi pod właściwy adres?

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

Wróć do góry