hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.09.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 15 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Draftozaur (Nasza Księgarnia - gry), na drugim Nigdy dość. Mózg a uzależnienia (Judith Grisel). Kolejny produkt to Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz Ariol. Pies zawodowiec (Emmanuel Guibert, Marc Boutavant).
1
Draftozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Draftozaur
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Dostępny
39 szt.

Światowy hit! Jedna z najlepszych gier o dinozaurach. Dinozaury wędrują w poszukiwaniu najlepszych terenów. Postaraj się, aby na twojej planszy znalazły się dinozaury, za które zdobędziesz najwięcej punktów. Nie będzie to takie łatwe, bo na każdym polu planszy dostajesz punkty za inne gatunki! Gra zawiera 2 wersje: lato i zima. Każdą z nich rozgrywa się na innej planszy! Zawartość opakowania: • 60 drewnianych pionków dinozaurów, • specjalna kostka, • 5 dwustronnych plansz, • miseczki na pionki, • woreczek do losowania dinozaurów.

74,90 zł
54,68 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 20,22 zł

15 osób kupiło
2
Nigdy dość. Mózg a uzależnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy dość. Mózg a uzależnienia
Dostępny
49 szt.

Historia nałogów i procesu zdrowienia autorki, ale też omówienie z perspektywy badaczki zmian zachodzących w mózgu i zachowaniu na skutek długotrwałego uzależnienia. Judith Grisel pierwszy raz upiła się jako trzynastolatka. Niewiele później zaczęła zażywać narkotyki. I tak przeżyła – jak sama twierdzi, cudem – następne dziesięć lat. Przełomem okazało się życzenie szczęścia, które usłyszała w urodziny od swego ojca. Z mocnym i brawurowym postanowieniem, że znajdzie lekarstwo na uzależnienia, poddała się leczeniu, wróciła na studia i zrobiła doktorat w dziedzinie neuronauki. „Nie ma nic za darmo” – oto motyw przewodni Nigdy dość, świetnie napisanej książki, w której dzieli się nie tylko historią własnych nałogów i procesu zdrowienia, ale też z perspektywy badaczki omawia zmiany zachodzące w mózgu i zachowaniu na skutek długotrwałego uzależnienia. W nowatorski sposób definiuje rolę, jaką substancje psychoaktywne odgrywają w naszym życiu, i rozwija nadzwyczaj trafne przemyślenia co do sposobów, na jakie można walczyć z epidemią uzależnień – jednym z najpoważniejszych problemów medycznych o zasięgu globalnym. „Judith Grisel, specjalistka od neuronauki, która ma za sobą długą historię wychodzenia z nałogu, przytacza wymowne przykłady ze swojej strasznej przeszłości, metodycznie omawiając je na gruncie neurobiologii uzależnień i sprawiając, że czytelnik wgłębia się najbardziej skomplikowane zagadki charakteryzujące rodzaj ludzki” – Paul H. Earley, prezes American Society of Addiction Medicine. „Judith Grisel to była narkomanka i alkoholiczka, która jest także naukowcem i ma talent do pisania. Kto lepiej niż ona może nam pomóc zrozumieć, czym jest uzależnienie? Jej książka uczy i porusza – w sposób zrozumiały nawet dla czytelników niebędących specjalistami od neuronauki tłumaczy kwestie naukowe i jednocześnie przytacza dramatyczną prywatną historię uzależnienia” – Martha J. Farah, dyrektor Center for Neuroscience & Society, University of Pennsylvania. „Książki o uzależnieniach, które łączą w sobie podejście emocjonalne z poglądami naukowymi, to rzadkość. W Nigdy dość Judith Grisel pokazuje, jak wychodziła z bagna uzależnienia także dzięki pozytywnym reakcjom ludzi jej bliskich, i pod tym względem jej książka ma w sobie pokłady nadziei. – Christopher J. Evans, dyrektor Hatos Center for Neuropharmacology, UCLA Relacja. „Relacja Judith Grisel z jej własnych uzależnień jest wstrząsająca. Jej książka – przejrzyście i wszechstronnie ujmująca wiedzę o uzależnieniach – również od tytoniu i kofeiny – dobitnie pokazuje, jak wiele jeszcze tajemnic kryje w sobie ludzki mózg, a także dowodzi, że nasza współczesna kultura faworyzująca unik i ucieczkę od bólu jest w istocie stworzona z narzędzi uzależniania. Znakomita lektura dla czytelników, którzy chcą zrozumieć, czym jest uzależnienie” – „Kirkus Reviews”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7 osób kupiło
3
Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego
Dostępny
382 szt.

Dzieło to prezentuje w prosty i interesujący spo­sób całość orędzia chrześcijańskiego, ukazując zagadnienia wiary chrześcijańskiej przezna­czone współczesnego człowieka. Kompendium z odwagą podejmuje wielkie pro­blemy współczesności, odwołując się do roz­woju nauk, roli sumienia oraz praw człowieka. Dzieło jawi się jako aktualny, pewny i solidny sposób ukazania wiary chrześcijańskiej dzisiaj ? przyjmując jakby formę dialogu między mistrzem a uczniem. Zawiera 15 pięknych reprodukcji dzieł sztuki, pochodzących z różnych epok i stylów sztuki chrześcijańskiej, opatrzonych komentarzami, które stanowią swoiste introdukcje do poszcze­gólnych części dzieła.

18,00 zł
13,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 4,01 zł

7 osób kupiło
4
Ariol. Pies zawodowiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ariol. Pies zawodowiec
Dostępny
68 szt.

Ramono robi dziurę w ścianie, pan Volpi (jednak) jest w porządku, a Ariol śni o urodzinach Petuli. Siódma część zakręconych przygód Ariola i jego równie szalonych kumpli.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

6 osób kupiło
5
Służąca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służąca
Dostępny
81 szt.

Miała być pomocą domową. Stała się służącą samego diabła. Julia chciałaby otworzyć firmę sprzątającą. Trafia do domu państwa Borewskich, w którym ma za zadanie dbać o porządek. Maria jest zadbaną kobietą po czterdziestce, a Mikołaj atrakcyjnym adwokatem zafascynowanym okresem średniowiecza. Ich syn Kacper zajmuje się pisaniem. Już pierwszego dnia Julia otrzymuje propozycję przeprowadzki do ich domu, lecz stanowczo odmawia. Podczas sprzątania otwiera starą szafę na poddaszu. Znajduje rząd zakurzonych czarnych sukienek z białymi mankietami. W trakcie kolejnej wizyty w domu Borewskich Julia traci przytomność. Gdy otwiera oczy, czeka na nią koszmar. Będzie musiała podjąć nierówną walkę o sprawiedliwość. I życie.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
6
Przyczepne historie. Dlaczego niektóre treści przykuwają uwagę, a inne zostają zapomniane (wydanie rozszerzone) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczepne historie. Dlaczego niektóre treści przykuwają uwagę, a inne...
Dostępny
23 szt.

Dlaczego zapamiętujemy niektóre historie, podczas gdy inne ulegają zapomnieniu? Jak to się dzieje, że niektóre treści docierają do naszej świadomości i zostają z nami na długo, a inne nawet nie zostają przez nas zauważone? Czy istnieje przepis na to, by nasz przekaz stał się viralem? Bez względu na to, czy jesteś menedżerem, marketerem czy nauczycielem, musisz przekazywać pewne treści. To, co komunikujesz – aby zostało właściwie odebrane i aby dzięki temu nastąpiło przejście od słów do czynów – według braci Dana i Chipa Heathów można właściwie „zaprogramować”, żeby metaforycznie „przyczepiło się” do mózgu odbiorcy. Jak to zrobić? Ta książka pozwoli ci poznać sześć podstawowych elementów chwytliwych opowieści i koncepcji, dzięki którym każdy twój przekaz trafi do świadomości odbiorcy. „Prowokująca. Zabawna. Otwiera oczy na zupełnie nową komunikację. Dzięki niej poznasz tajemnice sukcesu pomysłów”. – Jacek Kotarbiński, ekonomista, ekspert marketingu, kotarbinski.com

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

5 osób kupiło
7
Franek, Frania i Felix. Zwierzęta domowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franek, Frania i Felix. Zwierzęta domowe
Dostępny
50 szt.

Czy kot po angielsku robi miau? Z tą książką angielski sam wejdzie do głowy! Nowa seria polsko-angielskich kartonówek dla najmłodszych! Zabawne ilustracje, zagadki i łatwe do zapamiętania zwroty zaproponowane w książkach sprawiają, że nauka angielskiej składni, melodii języka i przydatnych zwrotów jest lekka i przyjemna. Dodatkowo każda ilustracja skrywa niespodziankę. Frankowi i Frani towarzyszy kot Felix, który bardzo lubi się chować. Czy dzieciom uda się go znaleźć? Słuchając rodzica lub lektora, dzieci intuicyjnie poznają zasady angielskiej składni i wiele przydatnych zwrotów. W tej części serii wprowadzona jest umiejętność wskazywania oraz nazwy zwierząt domowych, które – jak powszechnie wiadomo – wzbudzają ogromne zainteresowanie każdego malucha. Pojawiają się również dźwięki, które wydają zwierzęta – to bardzo ciekawe jak różnie brzmią one w różnych językach! Zobacz, to pies! Look, it’s a dog! Pies robi hau, hau!!! The dog goes woof, woof!!! Zobacz, to mysz! Look, it’s a mouse! Mysz robi pi, pi, pi!!! The mouse goes squeak, squeak!!! Zobacz, to żółw! Look, it’s a tortoise! Żółw robi chrup, chrup (je sałatę) The tortoise goes munch, munch!!! Do książki przygotowane jest nagranie wykonane przez profesjonalnych lektorów, dostępne za pomocą kodu QR. Książeczka całokartonowa

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

5 osób kupiło
8
Kindii. Bambusowe patyczki dla niemowląt i dzieci, 60 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kindii. Bambusowe patyczki dla niemowląt i dzieci, 60 sztuk
Cleanic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Patyczki dla dzieci i niemowląt wykonane zostały z bambusa oraz bawełny. Przeznaczone są do oczyszczania i pielęgnacji twarzy i ciała dziecka – szczególnie oczu, uszu, noska i pępka. W 100% biodegradowalne. Skład: • patyczek: papier, • główka: bawełna, wiskoza

6,49 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,7%
oszczędzasz 0,50 zł

5 osób kupiło
9
Odkrywcza farma. Śpiewający domek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywcza farma. Śpiewający domek
Dumel-Discovery
Dostępny
11 szt.

Zabawa odgrywa ważną rolę w rozwoju niemowlaków. Wśród zabawek dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia mamy dla Was niezwykły, śpiewający domek – „Odkrywczą farmę”. To zabawka, która pomaga w rozwoju motoryki ruchowej, jest wstępem do nauki kolorów, kształtów, a także oswaja dzieci z muzyką i językiem polskim. Maluchy w jednym domku z zagrodą znajdą takie atrakcje jak: • sorter kształtów, • figurki zwierzątek i ludzi, • a także wiele odgłosów natury (zwierząt) i melodyjne rymowanki po polsku. Aby usłyszeć dźwięki należy np.: ścisnąć owoce, lub umieścić zwierzątka w odpowiednim miejscu. „Odkrywcza farma” ma także wygodny uchwyt na dachu domku, który ułatwia jej przenoszenie. Jest to zabawka stworzona z myślą o dzieciach, które zbliżają się do ukończenia 1 roku życia. To wstęp do dalszej nauki, która czeka je w kolejnych miesiącach m.in. mówienia. Zabawka jest wykonana z bezpiecznych materiałów o owalnych kształtach. Do jej wykonania użyto bezpiecznych dla zdrowia farb w stonowanych kolorach. Zasilanie: 2 baterie AA

192,13 zł
172,92 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,21 zł

4 osoby kupiły
10
Mały konstruktor. Jay - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Jay
Alexander
Dostępny
39 szt.

Seria „Mały konstruktor” to twórcze zabawki do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z metalowych elementów różnej wielkości i różnych kształtów, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami ze sztucznych tworzyw. Zestaw zawiera narzędzie, pomocne dziecku w składaniu modelu. Do każdej zabawki jest dołączona szczegółowa instrukcja, krok po kroku tłumacząca, jak zbudować pojazd. Zabawki z tej serii rozwijają: zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne, cierpliwość, systematyczność, pomagają kształtować proces zapamiętywania. To idealny sposób na rozbudzenie w dziecku technicznych zainteresowań. Dużą wartością zabawek, na którą zwracają uwagę rodzice przyszłych konstruktorów jest fakt, że nie są ona jednorazowe. Raz złożony – według instrukcji – model, można rozłożyć i ponownie skręcić według własnego pomysłu. Wystarczy odrobina dziecięcej fantazji. Poza tym pojazdy są bardzo solidne, dzięki czemu można się znakomicie bawić złożonym modelem. Jest on odporny na uderzenia, ma ruchome koła i inne elementy, właściwe dla danego pojazdu (np. łyżka w koparce, ramię z hakiem w dźwigu czy rozkładana drabina w strażackim wozie). • Zestaw zawiera 185 elementów. • Narzędzia w zestawie. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.2 x 3.6 cm

30,00 zł
26,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

4 osoby kupiły
11
Płatki Bamboo dla dzieci, 60 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płatki Bamboo dla dzieci, 60 sztuk
Cleanic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Cleanic Kindii Bamboo płatki higieniczne dla dzieci i niemowląt. Idealne do codziennej pielęgnacji. Miękkie i delikatne. Komfort użytkowania. Produkt przyjazny środowisku. Produkt nie zawiera składników zwierzęcych i odzwierzęcych Opakowanie zawiera 60 sztuk.

15,30 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,31 zł

4 osoby kupiły
12
Nic bez ryzyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic bez ryzyka
Dostępny
63 szt.

To nie jest powieść detektywistyczna, to jest opowieść o detektywie... William Warwick zawsze chciał być policjantem. Zaczyna od służby w rewirze pod czujnym okiem konstabla Freda Yatesa, a potem trafia do Scotland Yardu, gdzie bierze udział w swoim pierwszym poważnym śledztwie w sprawie kradzieży bezcennego płótna Rembrandta z Fitzmolean. W muzeum poznaje też piękną Beth, która skrywa mroczną tajemnicę. William staje przed nowymi wyzwaniami, a wszystko okazuje się coraz bardziej skomplikowane. Nic bez ryzyka to pierwszy tom nowego cyklu Jeffreya Archera, w którym nie zabraknie fascynujących śledztw, niespodziewanych zwrotów akcji, spektakularnych zwycięstw, prawdziwych dramatów i wyrafinowanego humoru. „Gdyby przyznawano Nagrodę Nobla za sztukę opowiadania, Archer by ją zdobył” – „Daily Telegraph”. „Znakomite, trzymające w napięciu, dowcipne rozwiązanie akcji” – „Daily Express”. Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko..., Więzień urodzenia, Pierwszy między równymi, Sprawa honoru, Na kocią łapę. Jego cykl „Kroniki Cliftonów” obejmuje tomy: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza, W godzinie próby i To był człowiek! DW Rebis opublikował również m.in. powieść I tak wygrasz oraz Dzienniki więzienne Archera.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

4 osoby kupiły
13
Torba świąteczna, średnia, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba świąteczna, średnia, mix wzorów
PAW
Dostępny
3 szt.

Kolorowa torba świąteczna będzie stanowić doskonałe opakowanie na gwiazdkowy prezent. Dostępna w różnych kolorach, ozdobiona piękną świąteczną grafiką. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

3,99 zł
3 osoby kupiły
14
Turkusowe szale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turkusowe szale
Dostępny
340 szt.

Długo oczekiwane wznowienie jednej z pierwszych powieści Remigiusza Mroza! Do Anglii Polacy przybywają jako przegrani – najpierw kampanii wrześniowej, potem wojny we Francji. Brytyjscy przełożeni lekceważą ich umiejętności i wolę walki, nie spiesząc się z wpuszczeniem ich za stery samolotów. Trwa Bitwa o Anglię, liczy się każdy pilot, ale 307 Dywizjon Nocny Myśliwski pozostaje uziemiony. Morale spada, a szeregi „Lwowskich Puchaczy” topnieją. Gdy w końcu jeden z Polaków weźmie sprawy w swoje ręce, wszystko się zmieni. Z nieba zaczną spadać niemieckie bombowce, dowódcy RAF-u będą rwać włosy z rozpaczy nad niesubordynacją Polaków, a angielskim elegantkom nagle zmiękną nogi. Nad dywizjonem wisi jednak niebezpieczeństwo, w jego szeregach bowiem ukrywa się szpieg. Fascynująca powieść sensacyjno-przygodowa najpopularniejszego polskiego pisarza młodego pokolenia łączy w sobie doskonałą szpiegowską fabułę z wiernością historycznym źródłom. Wspaniała przygoda dla zainteresowanych II wojną światową, lotnictwem, a przede wszystkim dla miłośników polskiej ułańskiej duszy.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
15
Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 2. Rodzina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 2. Rodzina
Dostępny
29 szt.

Zestaw został zaprojektowany tak, by łączyć pracę terapeuty i zaangażowanie rodziców. Podczas zajęć z terapeutą dziecko nabywa umiejętności, które potem doskonali i utrwala podczas zabawy i codziennej interakcji z rodzicami w domu. Zintegrowane, spójne działanie przynosi najlepsze efekty i pozwala cieszyć się postępami dziecka. Materiał zawarty w teczce charakteryzuje: • duży format, • spokojna tonacja kolorów, • czytelne ilustracje. Dla kogo? • Dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, • dla dzieci zagrożonych autyzmem, • dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowe narzędzia metodyczne w zestawie 2: • dziennik wydarzeń – pomaga w budowaniu kompetencji komunikacyjnej i językowej, • zadania z sylabami – pierwszy zestaw zawierał samogłoski; w drugiej części stopniowo przechodzimy do sylab otwartych.

265,00 zł
251,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 13,25 zł

2 osoby kupiły
16
Marakasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marakasy
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
101 szt.

Kolorowe tęczowe marakasy Mega Creative to świetny początek dla małych muzyków. Zestaw sprawdzi się przy rozwijaniu zdolności muzycznych dziecka. Całość wykonana z plastiku. Zalety produkty: • rozwija zdolności muzyczne, • zdobiony kolorowa grafiką w zwierzątka. Wymiary: • rozmiar produktu: 16.0 cm • rozmiar opakowania: 16.0 x 30.0 x 3.0 cm • waga produktu bez opakowania: 0.21 kg Nie wymaga zasilania bateriami.

10,90 zł
8,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
17
Dyrektorium o katechizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyrektorium o katechizacji
Dostępny
37 szt.

23 marca 2020 roku Ojciec Święty Franciszek zatwierdził nowe Dyrektorium o katechizacji, które mamy zaszczyt i zadanie przedstawić polskim czytelnikom. Stanowi ono kolejny etap dynamicznej odnowy, jaka dokonuje się w katechezie. Co więcej, dzięki studiom prowadzonym nad katechezą i stałemu zaangażowaniu wielu Konferencji Episkopatów udało się osiągnąć efekty o wielkim znaczeniu dla życia Kościoła i procesu dojrzewania ludzi w wierze. Wszystkie one wymagają nowego usystematyzowania. W ciągu kilkudziesięciu lat, które minęły od Soboru Watykańskiego II, Kościół wielokrotnie powracał refleksją do powierzonego mu przez Chrystusa wielkiego posłannictwa. O tym ewangelizacyjnym wymogu mówią przede wszystkim dwa dokumenty. Święty Paweł VI w Evangelii nuntiandi i papież Franciszek w Evangelii gaudium kreślą kierunek codziennego zaangażowania w ewangelizację, która jest zadaniem każdego wierzącego – dla jego zaniechania nie ma zaś usprawiedliwienia. „Kościół jest dla ewangelizacji” (EN 14), pisał z mocą św. Paweł VI; „Ja jestem misją na tym świecie” (EG 273), powtarza równie wyraźnie papież Franciszek. Nie ma takiego alibi, które mogłoby znieść odpowiedzialność, jaka spoczywa na każdej osobie wierzącej i na całym Kościele. Ścisła więź między ewangelizacją a katechizacją staje się zatem wyróżnikiem niniejszego Dyrektorium. Pragnie ono zaproponować drogę, w której głoszenie kerygmatu i jego dojrzewanie są ze sobą bardzo blisko związane. Krótkie spojrzenie wstecz ukazuje, że każde z dyrektoriów, które ukazały się w posoborowej historii, stanowiło pokłosie publikacji ważnych wcześniejszych dokumentów Magisterium. Dla pierwszej instrukcji (18.03.1971 Ogólna Instrukcja Katechetyczna) odniesieniem było nauczanie Soboru Watykańskiego II; dla drugiego dyrektorium (15.08.1997 Dyrektorium ogólne o katechizacji) – Katechizm Kościoła Katolickiego (1992), a dla obecnego dokumentu – Synod poświęcony Nowej ewangelizacji dla przekazu wiary chrześcijańskiej (2012) oraz adhortacja apostolska papieża Franciszka Evangelii gaudium (2013). Te trzy teksty łączy to, że wszystkie upominają się o te same cele i zadania dla katechezy. Rożni je natomiast odmienny kontekst historyczny i uaktualnione Magisterium. Pierwszą instrukcję i kolejne dyrektorium dzieli dwadzieścia sześć lat. Od tego drugiego dokumentu do najnowszego minęły dwadzieścia trzy lata. Chronologia wskazuje poniekąd na historyczną dynamikę, z jaką trzeba się zmierzyć. Z głębszego spojrzenia na kontekst kulturowy wyłania się szereg nowych kwestii, do których przeżycia Kościół jest wezwany. Dwie z nich zasługują na szczególną uwagę. Pierwszą jest zjawisko kultury cyfrowej, które niesie już niejako w sobie i to drugie odniesienie, tj. globalizację kultury. Jedno i drugie są tak ściśle ze sobą powiązane, że wzajemnie się determinują i są źródłem zjawisk, które ukazują radykalną przemianę ludzkiej egzystencji. W trzech częściach, które składają się na niniejsze Dyrektorium o katechizacji, opisano zatem drogę katechezy podporządkowanej prymatowi ewangelizacji. W opisie procesu katechezy położono nacisk na egzystencjalną stronę doświadczenia poszczególnych kategorii osób, w ich środowisku życia. Obszernie potraktowany został temat formacji katechetów, gdyż naglące wydaje się przywrócenie wymiaru posługi ich działalności w chrześcijańskiej wspólnocie. Zresztą, jedynie katecheci, którzy przeżywają swoją posługę jako powołanie, skutecznie przyczyniają się do katechizacji. Na katechezie, jako realizującej się w perspektywie spotkania, spoczywa wreszcie odpowiedzialne zadanie współdziałania w inkulturacji wiary. W procesie tym wypracowywane są nowe języki i metody, które różnorodnością form wyrazu jeszcze dobitniej ukazują bogactwo Kościoła powszechnego.

30,01 zł
22,21 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
18
Zasłonki przeciwsłoneczne, Spider-Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasłonki przeciwsłoneczne, Spider-Man
SEVEN POLSKA
Dostępny
1 szt.

Zasłonki przeciwsłoneczne z kolorowymi motywami wprowadzą dzieci w świat bajek Disneya umilając chwile spędzone w samochodzie. Zasłonki są mocowane do szyby za pomocą gumowych przyssawek, pasują do wszystkich modeli aut. Zasłonki przeciwsłoneczne są wykonane z wytrzymałych, bezpiecznych dla dzieci materiałów. Produkt nie zawiera ftalanów. W komplecie 2 zasłonki Wymiary: 44.0 x 35.0 cm

18,40 zł
16,99 zł

Rabat 7,7%
oszczędzasz 1,41 zł

2 osoby kupiły
19
Franek, Frania i Felix. Ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franek, Frania i Felix. Ciało
Dostępny
65 szt.

Franek i Frania idą się kąpać? A czy Felix lubi kąpiele? Z tą książką angielski sam wejdzie do głowy! Nowa seria dwujęzycznych kartonówek dla najmłodszych do intuicyjnej nauki języka angielskiego. Skonstruowana w taki sposób, by otwierała na kontakt z językiem obcym oraz – a może przede wszystkim – dawała przyjemność z kontaktu z książką i była pod każdym względem bardzo dobrą literaturą. Idealna propozycja na początek przygody z książką i językiem. W tej książce ćwiczymy zadawanie prostego pytania: „Gdzie jest…?” i udzielanie na nie odpowiedzi. Książka wprowadza słowa opisujące poszczególne części ciała, a więc to, co dziecku najbliższe. Pretekstem do wprowadzania nowych pojęć jest kąpiel, do której przygotowuje się rodzeństwo, Franek i Frania. A co robi Felix? Czy kot również lubi kąpiele? O tym można się przekonać, zaglądając do książki. To jest Franek. To jest Frania. This is Frank. This is Franny. Franku, gdzie jest tw.j brzuszek? Frank, where is your tummy? Tutaj! Here! Franiu, gdzie jest twoja pupa? Franny, where is your bottom? Tutaj! Here! Do książki przygotowane jest nagranie wykonane przez profesjonalnych lektorów, dostępne za pomocą kodu QR.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

2 osoby kupiły
20
Melodia mgieł dziennych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melodia mgieł dziennych
Dostępny
45 szt.

Świat muzyki, sztuki i uzależnień na tle hipnotyzującej Warszawy pełnej dźwięków. Es ma trzydzieści dwa lata i jest menadżerką młodszej od siebie Melodii – najpopularniejszej wokalistki w kraju. Ich z pozoru niewinne spotkanie na parkingu wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń i zamienia się w niepokojącą relację, która nieuchronnie zmierza do mrocznego finału. Gorzka powieść wywołująca niemal namacalne uczucie dyskomfortu. To historia o marzeniach, które okazały się być początkiem drogi do samego piekła.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
21
Gra Sokole oko - foto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Sokole oko - foto
Adamigo
Dostępny
180 szt.

Nowa odsłona tradycyjnej i znanej już gry Sokole oko. Tym razem, stajemy przed zadaniem wyszukania i dopasowania jak największej ilości elementów na podstawie starannie dobranych fotografii. Komu uda się to najszybciej? Kto otrzyma tytuł sokolego oka? wiek: +3

81,21 zł
66,59 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,62 zł

2 osoby kupiły
22
Łosie w kaczeńcach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łosie w kaczeńcach
Dostępny
173 szt.

Gdzie można spotkać w Polsce błękitne żaby, a gdzie usłyszeć tokujące cietrzewie? Dlaczego znad Biebrzy zniknęły bataliony? I jak może się zakończyć nieoczekiwane spotkanie z wilkiem? Czuliście kiedyś ekscytację na myśl, by przespać w samochodzie noc przy ujemnej temperaturze, a później wstać przed świtem i pół dnia czatować na podmokłym terenie w pozycji leżącej? Zapewne niewielu o tym marzy, a zrozumieć może tylko ten, kto tego doświadczył. Ale efekty możemy podziwiać wszyscy - dzięki fotografom i pasjonatom takim jak Magda i Łukasz, którzy od lat z powodzeniem portretują m.in. zmieniające się Bagna Biebrzańskie. Znajdziecie tu wiele zaskakujących ciekawostek o przyrodzie, piękne zdjęcia oraz związane z nimi fascynujące historie. Długie godziny spędzone na oczekiwaniach, by upragniony „model” pojawił się przed obiektywem, to zaledwie część wysiłku włożonego w każde zdjęcie. Nie zawsze uda się właściwie wybrać miejsce potencjalnego spotkania, a niekiedy jeden nieostrożny ruch może spłoszyć cel. Czy zatem warto? Zajrzyjcie do książki i przekonajcie się! Cudowny dwugłos o przyrodzie i zakątkach, które znam. Lekki język, bogactwo informacji, prawdziwe emocje i sympatia do obserwowanych zwierząt. A na dodatek garść cudnych zdjęć. Brawo! Nic tylko zanurzyć się w wygodnym fotelu przy kominku, zaparzyć dobrą herbatę i smakować te nastroje, klimaty i piękno. To spore dzieło, więc starczy na kilka wieczorów. - dr Andrzej G. Kruszewicz

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
23
Mały konstruktor. Lorry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Lorry
Alexander
Dostępny
37 szt.

Seria „Mały konstruktor” to twórcze zabawki do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z metalowych elementów różnej wielkości i różnych kształtów, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami ze sztucznych tworzyw. Zestaw zawiera narzędzie, pomocne dziecku w składaniu modelu. Do każdej zabawki jest dołączona szczegółowa instrukcja, krok po kroku tłumacząca, jak zbudować pojazd. Zabawki z tej serii rozwijają: zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne, cierpliwość, systematyczność, pomagają kształtować proces zapamiętywania. To idealny sposób na rozbudzenie w dziecku technicznych zainteresowań. Dużą wartością zabawek, na którą zwracają uwagę rodzice przyszłych konstruktorów jest fakt, że nie są ona jednorazowe. Raz złożony – według instrukcji – model, można rozłożyć i ponownie skręcić według własnego pomysłu. Wystarczy odrobina dziecięcej fantazji. Poza tym pojazdy są bardzo solidne, dzięki czemu można się znakomicie bawić złożonym modelem. Jest on odporny na uderzenia, ma ruchome koła i inne elementy, właściwe dla danego pojazdu (np. łyżka w koparce, ramię z hakiem w dźwigu czy rozkładana drabina w strażackim wozie). • Zestaw zawiera 195 elementów. • Narzędzia w zestawie. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.2 x 3.6 cm

30,00 zł
26,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

2 osoby kupiły
24
Kobieta last minute - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta last minute
Dostępny
33 szt.

Nie wiem, o czym gadają faceci po czterdziestce przy wódce i bez damskiego towarzystwa, ale wiem, że gdy spotkają się kobiety (w każdym wieku), to po paru sekundach już lecą opowieści tylko o tym, jak bez-na-dziej-ni są faceci. Chyba że są świeżo ogłuszone romantycznym uczuciem, wtedy wierzą, że miłość pokona wszelkie przeszkody i w największym łobuzie, przygłupie i pokrace dostrzegają wyłącznie szlachetność, intelekt i urok bez granic. Kobiety last minute przechodziły ten stan nieraz i wiedzą, że jeśli kot zakocha się w poduszce z kanapy, to choćby nie wiem ile by do niej miauczał, poduszka pozostanie poduszką. Kobieta last minute to pełne humoru opowieści o przygodach, wspomnieniach, uczuciach i spostrzeżeniach kobiety 50 plus, czyli już niemłodej, ale wciąż pełnej chęci do życia, męsko-damskich przygód, optymistycznie patrzącej na świat z wiarą, że wiele płomieni uczuć nigdy nie zgaśnie. Teraz są dostępne w wydaniu książkowym z ilustracjami autorki, która jest nie tylko felietonistką, wydawcą, ale również grafikiem.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

2 osoby kupiły
25
Zabawy przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy przedszkolaka
Adamigo
Dostępny
251 szt.

Zabawy przedszkolaka to aż 16 kart z propozycjami zabaw oraz 20 kart z sekwencjami do wykonania, które posiadają bliskie dzieciom, starannie dobrane ilustracje. Zestaw świetnie sprawdzi się na zajęciach dydaktycznych, jak również w domowych warunkach. Kilka propozycji i poziomów trudności gier sprawi, że gra wciągnie na długie godziny. wiek: +3

57,59 zł
47,22 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
26
Herito 39 Zielony Green - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
27
Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują
Dostępny
2312 szt.

Sprzątają w naszych domach, opiekują się naszymi dziećmi, są kelnerkami, sprzedawczyniami, fryzjerkami. I oczywiście nas obserwują. I chociaż, jak same podkreślają, one „tylko” sprzątają, to mają dostęp do intymnych sfer naszego życia, do naszych lodówek, sypialni, pokojów dziecięcych. Wiedzą, ile pijemy, ile zdradzamy, na co wydajemy pieniądze. Widzą, jacy jesteśmy, gdy możemy poczuć się kimś lepszym, bo zatrudniamy pracownika z biedniejszego kraju. Ukrainki – kobiety, które jako najliczniejsza mniejszość narodowa są bardzo blisko Polaków. Jacy są Polacy oczami Ukrainek? Na podstawie rozmów z kilkudziesięcioma z nich powstał portret polskiej klasy średniej. Dowiemy się o sobie rzeczy momentami przykrych, momentami zabawnych, momentami całkiem przyjemnych.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
28
Batman. Batmobile 1995 z figurką Batmana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Batmobile 1995 z figurką Batmana
Jada Toys
Dostępny
7 szt.

Zabawka idealna dla miłośników Batmana i fanów motoryzacji. Wierni fani Batmana mogą bez problemu odtworzyć sceny z kultowego filmu i wcielić się w role swoich ulubionych bohaterów. Zestaw składa się z repliki Batmobilu z filmu „Batman Forever”. Pojazd został wyposażony w odlewane, metalowe nadwozie, otwierany kokpit oraz gumowe opony. Do kompletu dołączono również metalową figurkę Batmana.

149,90 zł
134,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,99 zł

1 osoba kupiła
29
Małopolska Wschodnia 1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małopolska Wschodnia 1939
Dostępny
721 szt.

Prof. dr hab. Wojciech Włodarkiewicz, znawca dziejów Wojska Polskiego w II RP, w ramach popularnej serii „Historyczne bitwy” przedstawia przebieg walk o Małopolskę Wschodnią podczas wojny obronnej 1939 r. Region ten obejmował trzy przedwojenne województwa: lwowskie, stanisławowskie i tarnopolskie. Miały tam swoje garnizony liczne jednostki WP, w tym pierwsza w pełni zmotoryzowana 10. Brygada Kawalerii. Po wybuchu wojny z Niemcami Małopolska Wschodnia miała pełnić rolę dalekiego zaplecza frontu, ale tak się nie stało. Obszar był bombardowany przez Luftwaffe, a od 9/10 września, po przekroczeniu przez Niemców Sanu, stał się areną starć. Najważniejsze z nich to obrona Lwowa (12-22 września) oraz boje przebijających się na południe oddziałów Frontu Południowego gen. Sosnkowskiego (ich spektakularnym sukcesem było rozbicie kolumny z pułku SS „Germania” pod Jaworowem). Strona polska zmagała się też z aktami dywersji nacjonalistów ukraińskich. Na tereny położone w pobliżu granicy z Rumunią napływały jednostki realizujące rozkaz Naczelnego Wodza stworzenia tzw. przedmościa rumuńskiego, czyli ostatniego bastionu obrony Polski. Ten plan upadł wraz z agresją Armii Czerwonej 17 września i oddziały polskie zostały zmuszone do przejścia do Rumunii lub na Węgry. Sowieci opanowali Małopolskę Wschodnią, z której wycofał się niemiecki Wehrmacht, do 28 września. Autor podaje wiele szczegółów tych wydarzeń, a tekstowi towarzyszą ilustracje i mapy.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
30
Bieszczady. To, co najważniejsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieszczady. To, co najważniejsze
Dostępny
52 szt.

Bieszczady to nie tylko piękne góry, wciąż dzika przyroda, czy słynne Jezioro Solińskie, to także doliny i skryte w nich historie ich dawnych i obecnych mieszkańców. Książka ,,Bieszczady to co najważniejsze" to swoiste, subiektywne kompendium wiedzy o tych wciąż skrywający wiele tajemnic górach. To książka, w której każdy, zarówno ten kto zaczyna przygodę z Bieszczadami, jak i ten, który zna je na wylot znajdzie coś dla siebie. To fakty, sensacje i ciekawostki zebrane w przystępnej, bogato ilustrowanej formie. Publikacja została podzielona na 30 haseł, opowiadających między innymi o bieszczadzkich jeziorach, ochronie przyrody, wilkach i niedźwiedziach, wypale drewna i samym drewnie, koniach, parkach konnych i kowbojach, dawnych mieszkańcach Bojkach, Łemkach, Niemcach i Cyganach, nieistniejących wsiach, cerkwiach i kościołach, prymasie i papieżu w Bieszczadach, drogach i bezdrożach, kolejce, harcerzach, narciarstwie i szybownictwie, Straży Granicznej, UPA i więzieniach, kuchni, a w końcu o Marianie Hessie twórcy legendy o Biesie i Czadzie. Dr Łukasz Bajda (1986) to historyk, przewodnik beskidzki, od urodzenia związany z Bieszczadami. Autor licznych publikacji poświęconych przeszłości i atrakcjom turystycznym województwa podkarpackiego.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
31
Karnet złoty W dniu urodzin p5 Verte cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
1 osoba kupiła
32
Mag. Tom 2. Szklany Mag - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mag. Tom 2. Szklany Mag
Dostępny
83 szt.

Drugi tom serii pełnej magii – kontynuacja Papierowego Maga Charlie Holmberg. „Nie trzeba być w posiadaniu mrocznej magii, aby robić mroczne rzeczy”. Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy Ceony Twill zwróciła mistrzowi jego serce, przy okazji oddając mu swoje. Emery Thane zachowuje się jednak tak, jakby nic się nie stało, a uzyskanie przez dziewczynę tytułu Składacza, czyli papierowego maga, było najważniejszą rzeczą na świecie! Chociaż Lira, niebezpieczna Wycinaczka władająca zakazaną magią krwi, została unieszkodliwiona, to na wolności wciąż grasują jej współmagowie. Grath Cobalt jest równie groźny i o wiele bardziej przebiegły. Na celowniku ma Ceony i jej mały sekret. Kiedy rodzina i przyjaciele dziewczyny znajdują się w niebezpieczeństwie, młoda adeptka magii papieru nie może siedzieć bezczynnie i czekać, aż inni Magowie podejmą jakieś kroki. Wie, że Wycinacze nie mają serca i – bardziej niż chętnie – pozbywają go innych. Przyszła pora na walkę i Ceony zrobi wszystko, aby ocalić tych, których kocha.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
33
Zestaw Tiny Memories, podwójna ramka z glinką, różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Tiny Memories, podwójna ramka z glinką, różowa
OPERA-TECH
Dostępny
15 szt.

Nowa marka „Tiny Memories” przedstawia zestaw do samodzielnego, szybkiego i niezwykle prostego wykonania pamiątkowego odcisku rączki, stópki nawet u bardzo małych dzieci. Podwójna ramka wykonana jest z naturalnego drewna. W zestawie znajduje się także wyjątkowo miękka i plastyczna glinka, oczywiście przebadana w Polsce zgodnie z najnowszą normą unijną dotyczącą zabawek. Jest ona bardzo delikatna i plastyczna, dzięki czemu nawet najmniejsze maluchy wraz z rodzicami będą miały fantastyczną zabawę podczas wykonywania pamiątkowego odcisku. Dużym atutem naszej glinki jest także to, że nie ma potrzeby jej wypalać. Jest ona tak przygotowana, aby wysychała samoczynnie na powietrzu. Zestaw zawiera szczegółową instrukcję obsługi oraz umieszczony jest w przepięknym opakowaniu. Produkt może śmiało stanowić uroczy prezent dla Maluszka, jak również być niespodzianką sprawioną mu przez rodziców. Rozmiar zdjęcia: 10.0 x 15.0 cm

48,30 zł
34,78 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,52 zł

1 osoba kupiła
34
WH PARASOLKA PUSZYSTA LAWINA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WH PARASOLKA PUSZYSTA LAWINA
Caretero
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.04

Parasolka to niezbędny dodatek do wózka spacerowego lubgłębokiego, pomaga ochronić dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: ostrym słońcem, deszczem, wiatrem. Nasze parasolki są łatwe wmontażu dzięki wyjmowanemu uchwytowi igiętkiej, elastycznej rączce, aaż dwadzieścia sześć wersji kolorystycznych pozwoli każdemu wybrać odpowiednią barwę. - chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi - łatwa wmontażu dzięki wyjmowanemu uchwytowi - giętka, elastyczna rączka pozwala łatwo zmienić pozycje iustawienie - do zastosowania wkażdym wózku - wykonana ztrwałych materiałów zapewniających długie użytkowanie - łatwa wczyszczeniu ikonserwacji - dostępna w dwudziestu sześciu oryginalnych wersjach kolorystycznych - długość całkowita: 71cm -długość bez trzonu: 34cm WAGA 0,4 KG

40,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
35
Teksty z Myśli Narodowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teksty z Myśli Narodowej
Dostępny
50 szt.

Z jednej strony mamy jego klasyczne już teksty cywilizacyjne, czy dotyczące monizmu prawniczego, ale wśród artykułów znajdziemy również prawdziwe perełki: autorską analizę politycznego tła renesansu włoskiego, który doprowadził Italię do zapaści, krytykę ustawowych przywilejów wielkich przedsiębiorstw (żubrów) kosztem małych firm (mrówek), wreszcie pierwszą recenzję książki Tragizm losów Polski Jędrzeja Giertycha.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
36
Torebka prezentowa, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa, mix wzorów
PAW
Dostępny
40 szt.

Urocza, kwadratowa torebka prezentowa wykonana z wysokiej jakości materiału. Posiada wygodny uchwyt. Pomieści wiele różnych prezentów. Wymiary: 17.0 x 17.0 x 6.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

3,99 zł
1 osoba kupiła
37
Dunkel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dunkel
Dostępny
24 szt.

Mam na imię Dunkel. Jestem Dunkel. Posłuchaj mojej opowieści. Nie będzie łatwo, nie będzie przyjemnie. Zabiorę cię tam dokąd nie chcesz iść. Nie chcesz, ale i tak pójdziesz. Wiesz, że musisz. Słuchasz? Słuchaj. Jestem Dunkel, jestem ciemnością, twoją ciemnością. Poznasz mnie, a potem poznasz siebie. Chodź i słuchaj. Zabiorę cię na Dolny Śląsk, nach Niederschlesien cię zabiorę, do roku 1945. Zobaczysz, jak to wszystko się skończyło, zobaczysz, jak to wszystko się zacznie. Poznasz ich, poznasz ich wszystkich. Poznasz Franię i Franciszka, Kazię i Władka. Poznasz i już nigdy nie zapomnisz. Chodź ze mną. Będzie ciemno, chwyć mnie za rękę i chodź. Zobacz mnie w swoim lustrze. Niezwykłe jest to, jak Bielawski buduje swoje historie: nieśpiesznie tworzy gęsty, lepki nastrój i stopniowo wnika w umysł czytelnika, by wzbudzić w nim ukryte, wręcz atawistyczne lęki. Już Ćma była znakomita w budzeniu podskórnego niepokoju, i to na wiele dni po przeczytaniu. Dunkel zostanie w Was jeszcze dłużej. Polecam! – Jakub Ćwiek

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
38
Rękawica myjka w autka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rękawica myjka w autka
Akuku
Dostępny
3 szt.

Podpiankowana myjka frotte jest niezastąpiona już od pierwszej kąpieli. Wygodna forma rękawicy sprawdzi się podczas kąpieli maluszka, a także w codziennej pielęgnacji, m.in. do przemywania rączek i buzi w ciągu dnia. Wykonana jest z wysokiej jakości miękkiej bawełny frotte, dzięki czemu nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Każda myjka wyposażona jest w tasiemkę do zawieszenia w celu łatwiejszego wysychania. Wyprodukowana w Polsce. Wymiary: 21.0 x 12.0 cm Skład: 82% bawełna, 18% poliester/atestowana, ekologiczna pianka poliuretanowa

6,60 zł
4,09 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 2,51 zł

2 osoby kupiły
39
Mały konstruktor. Dety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały konstruktor. Dety
Alexander
Dostępny
23 szt.

Seria „Mały konstruktor” to twórcze zabawki do samodzielnego montażu. Każdy model składa się z metalowych elementów różnej wielkości i różnych kształtów, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami ze sztucznych tworzyw. Zestaw zawiera narzędzie, pomocne dziecku w składaniu modelu. Do każdej zabawki jest dołączona szczegółowa instrukcja, krok po kroku tłumacząca, jak zbudować pojazd. Zabawki z tej serii rozwijają: zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne, cierpliwość, systematyczność, pomagają kształtować proces zapamiętywania. To idealny sposób na rozbudzenie w dziecku technicznych zainteresowań. Dużą wartością zabawek, na którą zwracają uwagę rodzice przyszłych konstruktorów jest fakt, że nie są ona jednorazowe. Raz złożony – według instrukcji – model, można rozłożyć i ponownie skręcić według własnego pomysłu. Wystarczy odrobina dziecięcej fantazji. Poza tym pojazdy są bardzo solidne, dzięki czemu można się znakomicie bawić złożonym modelem. Jest on odporny na uderzenia, ma ruchome koła i inne elementy, właściwe dla danego pojazdu (np. łyżka w koparce, ramię z hakiem w dźwigu czy rozkładana drabina w strażackim wozie). • Zestaw zawiera 216 elementów. • Narzędzia w zestawie. Rozmiar opakowania: 23.5 x 17.2 x 3.6 cm

30,00 zł
26,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
40
Smartwatch Garett Kids 4G, różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartwatch Garett Kids 4G, różowy
Garett Electronics
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.20

Smartwatch Garett Kids 4G Prawdziwa gratka dla miłośników zaawansowanych technologii i korzyści z nich wynikających. Garett Kids 4G to więcej niż standardowy zegarek z GPS dla dziecka, bo nie tylko umożliwia skuteczną lokalizację (GPS+LBS+Wi-Fi), wraz z funkcją GEOogrodzenie, ale również stwarza możliwość odtworzenia historii tras do 30 dni wstecz. Garett Kids 4G to także więcej niż standardowy zegarek z telefonem dla dziecka, bo daje możliwość przeprowadzania rozmów wideo, a do funkcji opiekuńczych, takich jak Przycisk SOS, czy zdalny podsłuch, dochodzi opcja dyskretnego wykonania przez rodzica zdalnego zdjęcia wbudowanym w zegarku aparatem. Można też śmiało stwierdzić, że Garett Kids 4G to więcej niż standardowy smartwatch dla dzieci, bo system Android 6.0 to cała paleta zupełnie nowych i wciąż rozbudowywanych możliwości, z którymi naprawdę warto się zapoznać. Łączność 4G, LTE i WiFi To standardy łączności zgodne z najnowszymi wymaganiami rynku. Zegarek z telefonem dla dziecka, wyposażony w takie technologie, zapewnia najwyższą jakość połączeń i transmisji danych. Rozmowy wideo Smartwatche dla dzieci wchodzą w nową fazę technologiczną! Możliwość rozmowy wideo przez zegarek to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim lepsza kontrola rodzicielska. Wbudowany moduł GPS Zegarek GPS dla dziecka to jednocześnie spokój rodzica. Dzięki technologiom geolokalizacji zawsze wiesz, gdzie jest Twoje dziecko! Lokalizacja przy użyciu GPS, LBS i WiFi Jeżeli zegarek z GPS dla dzieci ma być w 100% skuteczny, to powinien bazować na 3 technologiach. Niektóre budynki potrafią bowiem ekranować sygnały GPS. Wbudowany system Android Pojęcie inteligentny zegarek dla dzieci nabiera nowego znaczenia: więcej funkcji, bogatsze menu, więcej możliwości! To prawdziwa nowa generacja! Wykonywanie i odbieranie połączeń Zegarek-telefon dla dziecka posiada wiele zalet. Jest zawsze na wierzchu, trudno go zgubić i zapewnia łączność pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Model przyjmuje karty SIM wszystkich sieci, a także ma wbudowany głośnik/mikrofon. Przycisk SOS Ta funkcja udowadnia, że telefon zegarek dla dziecka może znacząco zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. W nagłej sytuacji jedno wciśnięcie przycisku alarmowego nawiązuje połączenia z trzema numerami telefonów. Monitoring głosu Możesz dyskretnie posłuchać odgłosów z otoczenia Twojego dziecka, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. To jedna z funkcji opiekuńczych, jakie oferuje smartwatch z kartą SIM dla dzieci. Wiadomości głosowe Zegarek dla dziecka z telefonem umożliwia także przesyłanie wiadomości. Nie SMS-ów, bo byłoby to kłopotliwe, ale wygodnych wiadomości głosowych do 15 sekund. Aparat Zdjęcie może zastąpić nawet sto słów. Dlatego smartwatch dla dziecka z aparatem jest świetnym ułatwieniem komunikacji, bo dziecko ma możliwość przesłania zdjęcia na telefon rodzica. Wodoodporność IP67 Wodoszczelny smartwatch dla dzieci, czyli wakacje pod kontrolą! Certyfikowana ochrona przed skutkami zanurzenia do pół godziny, a także przed działaniem pyłu. Krokomierz i monitor snu Jeżeli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, jego aktywność fizyczną oraz zdrowy sen, to teraz masz do tego cenne narzędzia, w które wyposażony został ten zegarek dziecięcy smartwatch. GEOogrodzenie Wyznacz bezpieczny obszar dla dziecka, a o każdej próbie jego przekroczenia dostaniesz powiadomienie na swój telefon. Wygoda, opieka i bezpieczeństwo – takie możliwości zapewnia zegarek dla dziecka GPS. Wymienne paski Zegarek dziecięcy z GPS to zbyt poważny wydatek, by uszkodzenie paska miało być problemem. Dlatego paski są wymienne, a w dodatku ich wymiana jest prosta. Dotykowy, kolorowy wyświetlacz Najlepszy smartwatch dla dziecka? To taki, który połączy potrzeby dziecka z oczekiwaniami rodzica. Dlatego wygoda obsługi oraz atrakcyjny dizajn są również ważne. Plan lekcji Przy użyciu aplikacji opiekun może wgrać na zegarek plan lekcji. Od teraz Twoje dziecko nie zapomni o żadnych zajęciach! Darmowa aplikacja Nie każdy smartwatch dla dzieci to oferuje! Istnieje wiele modeli, w których aplikacja dla rodzica jest płatna lub pociąga za sobą konieczność opłacania abonamentu. Tutaj jest to za darmo.

459,00 zł
436,05 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 22,95 zł

1 osoba kupiła
41
Zasłonki przeciwsłoneczne, Avengers - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasłonki przeciwsłoneczne, Avengers
SEVEN POLSKA
Dostępny
1 szt.

Zasłonki przeciwsłoneczne z kolorowymi motywami wprowadzą dzieci w świat bajek Disneya umilając chwile spędzone w samochodzie. Zasłonki są mocowane do szyby za pomocą gumowych przyssawek, pasują do wszystkich modeli aut. Zasłonki przeciwsłoneczne są wykonane z wytrzymałych, bezpiecznych dla dzieci materiałów. Produkt nie zawiera ftalanów. W komplecie 2 zasłonki Wymiary: 44.0 x 35.0 cm

18,20 zł
16,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 1,21 zł

1 osoba kupiła
42
Naturalna mowa ciała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalna mowa ciała
Dostępny
9 szt.

W poradniku zawierającym różnorodny materiał, zarówno werbalny, jak i obrazowy, podjęto próbę opisania nie tylko wybranych form ludzkiego ruchu, lecz również ukazania go jako podstawowego źródła ludzkiej działalności. Obszerna część praktyczna prezentuje ćwiczenia pozwalające rozwijać naturalną zdolność wyrazu poprzez język ciała. Autor, z racji swego zawodu (aktor, tancerz, mim), przekazuje wiedzę o tym, jak ukryć swoje prawdziwe uczucia i jak oddziaływać na zachowania innych za pomocą podstawowych elementów mimiki, gestów i ruchów ciała. Taki sposób komunikowania można znakomicie przenieść na życie codzienne i nauczyć się odczytywać mowę ciała w wielu różnych aspektach koniecznych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie Waszych bliskich, przyjaciół, znajomych.

24,50 zł
17,99 zł

Rabat 26,6%
oszczędzasz 6,51 zł

1 osoba kupiła
43
Encyklopedia nowej ery. New Age - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia nowej ery. New Age
Dostępny
2 szt.

,,Nowa Era", ,,New Age", ,,Era Wodnika", ,, Spisek Wodnika", ,,Nowy Wiek", ,,Ruch Nowej Ery" to różne nazwy kosmopolitycznego i spirytualistycznego ruchu kulturowego, który w bardzo poważnym stopniu wpłynął na wrażliwość i sposób myślenia człowieka. Jest połączeniem wielu koncepcji fi lozofi cznych, religijnych i naukowych. Mimo licznych kontrowersji i nieporozumień New Age jest obecny w dziesiątkach publikacji, w działalności licznych grup, stowarzyszeń i instytucji, w codziennych praktykach tysięcy ludzi. Bywa identyfi kowany z groźnymi zjawiskami społecznymi, szkodliwym irracjonalizmem i zabobonem, spiskiem ciemnych sił, ale też z nowym wzorem życia, wolnym od cywilizacyjnego stresu i zgodnym z naturalnymi rytmami przyrody oraz duchowymi potrzebami człowieka.

120,00 zł
86,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,60 zł

1 osoba kupiła
44
Idzie fala! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idzie fala!
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny
8 szt.

Nadchodzi burza, zadbaj o swoją wyspę! Zagrywając odpowiednie karty, gracze starają się, aby fale nie zalały ich wysp. Im gorsza pogoda panuje na wyspie, tym większa fala do niej dotrze. Gracz, do którego doszła największa fala, traci koło ratunkowe. Należy pilnować swoich kół – na koniec rozgrywki zdobywa się za nie punkty! Gra pełna taktyki i emocji wielkich jak fale podczas sztormu!

49,90 zł
39,90 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
45
Mozaika do układania, 180 elementów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mozaika do układania, 180 elementów
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
25 szt.

Plastikowa mozaika z planszą do układania różnych wzorów pozwala pobudzić wyobraźnię i tworzyć twojemu dziecku bardziej wyszukane wzory, wszelkiego rodzaju postacie, jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia. Pozwól dziecku na kreatywność. Plastikowa mozaika pozwolili rozwinąć umiejętności oraz wyobraźnie każdego dziecka Zawartość zestawu: • 180 plastikowych elementów do układania mozaiki, • plansza do układania. Wymiary: • rozmiar produktu: 29.5 x 23.0 x 3.5 cm • rozmiar opakowania: 43.5 x 30.0 x 4.0 cm

43,64 zł
32,73 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,91 zł

1 osoba kupiła
46
Zestaw Tiny Memories, podwójna ramka z glinką, biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Tiny Memories, podwójna ramka z glinką, biała
OPERA-TECH
Dostępny
22 szt.

Nowa marka „Tiny Memories” przedstawia zestaw do samodzielnego, szybkiego i niezwykle prostego wykonania pamiątkowego odcisku rączki, stópki nawet u bardzo małych dzieci. Podwójna ramka wykonana jest z naturalnego drewna. W zestawie znajduje się także wyjątkowo miękka i plastyczna glinka, oczywiście przebadana w Polsce zgodnie z najnowszą normą unijną dotyczącą zabawek. Jest ona bardzo delikatna i plastyczna, dzięki czemu nawet najmniejsze maluchy wraz z rodzicami będą miały fantastyczną zabawę podczas wykonywania pamiątkowego odcisku. Dużym atutem naszej glinki jest także to, że nie ma potrzeby jej wypalać. Jest ona tak przygotowana, aby wysychała samoczynnie na powietrzu. Zestaw zawiera szczegółową instrukcję obsługi oraz umieszczony jest w przepięknym opakowaniu. Produkt może śmiało stanowić uroczy prezent dla Maluszka, jak również być niespodzianką sprawioną mu przez rodziców. Rozmiar zdjęcia: 10.0 x 15.0 cm

50,90 zł
36,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,25 zł

1 osoba kupiła
47
Karnet złoty Gratulacje z okazji Ślubu p5 Verte cena za 1szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
48
Smartwatch Garett Women Naomi stalowy, srebrny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smartwatch Garett Women Naomi stalowy, srebrny
Garett Electronics
Dostępny
1 szt.

Smartwatch Garett Women Naomi Zgrabne połączenie eleganckiego smartwatcha damskiego ze smartwatchem sportowym. Wyśmienicie zaprezentuje się zarówno na uroczystej kolacji, jak i na biznesowym spotkaniu. A po godzinach… możesz w mgnieniu oka zmienić metalową bransoletkę na miękki pasek i ćwiczyć pod opieką „osobistego trenera”, który skontroluje Twój puls, a także przeliczy pokonany dystans na spalone kalorie. Bez trudu „dogada się” z Twoim smartfonem i będzie powiadamiać Cię o przychodzących połączeniach i wiadomościach (również z Facebooka i Twittera). Możesz go także użyć do sterowania aparatem w smartfonie (niepotrzebny kijek do selfie!). I na dokładkę jest całkowicie wodoszczelny! Wodoszczelność IP68 Lubisz pływać? Możesz śmiało zabrać smartwatch ze sobą do wody! Ten certyfikat oznacza odporność na zanurzenie nawet do 1 godziny. A także całkowitą ochronę przed pyłem i kurzem. Tryby sportowe Jeżeli dbasz o formę, uprawiając różne dyscypliny, to teraz możesz kontrolować efektywność spalania kalorii podczas jazdy rowerem, biegania, marszu, pływania etc. Pulsometr Idealny trening, to trening efektywny i jednocześnie bezpieczny. Dlatego Twój puls powinien być zawsze pod kontrolą. Krokomierz Chcesz wiedzieć, ile kalorii udało Ci się dzisiaj spalić? Ta funkcja w magiczny sposób zmobilizuje Cię do jeszcze większej aktywności, bo każdy Twój krok to krok do celu, jakim jest Twoja sylwetka! Monitor braku aktywności Marzenie o idealnej sylwetce vs „nie chce mi się”? Teraz motywujący alarm poinformuje Cię, że w określonym przedziale czasu spaliłaś zbyt mało kalorii. A więc… Czas na odrobinę ruchu! Monitor snu Sen to wypoczynek, a prawidłowy sen nie powinien być zbyt często przerywany. Jaki jest Twój sen? Sprawdź, teraz masz do tego odpowiednie narzędzie! Powiadomienia o połączeniach telefonicznych i wiadomościach tekstowych Zdarza Ci się nie odebrać telefonu lub nie przeczytać wiadomości na czas? To już przeszłość! Połączenia przychodzące, SMS-y, maile, wiadomości z Facebooka i Twittera… Twój smartwatch czuwa nad wszystkim! Prosta i szybka wymiana paska Bransoleta pięknie prezentuje się na przyjęciu, a pasek jest wygodniejszy na treningu. Wymiana trwa tylko chwilę, dzięki temu Twój smartwatch będzie z Tobą wszędzie! Zdalny aparat Ustaw swój telefon lub zawieś, stań przed nim, a następnie zwolnij migawkę aparatu, używając do tego smartwatcha. Kijek do selfie już niepotrzebny! Kolorowy wyświetlacz Nie bez powodu zwróciłaś uwagę na ten model, bo odpowiednio dobrane, intrygujące barwy, to jest coś, co lubisz.

419,00 zł
248,97 zł

Rabat 40,6%
oszczędzasz 170,03 zł

1 osoba kupiła
49
Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców
Dostępny
72 szt.

Pod górę to najlepsze kompendium dla biegaczy górskich i skialpinistów, jakie jest w tej chwili dostępne na rynku wydawniczym. Doskonały podręcznik dla sportowców, pragnących poprawić wyniki w sportach górskich, mogą napisać wyłącznie ludzie, których doświadczenie w szybkim poruszaniu się pod górę jest równie duże, jak wiedza o tym, co nauka mówi o funkcjonowaniu ludzkiego ciała. A Steve House i Scott Johnston nieraz udowodnili już swoje kompetencje w obu tych obszarach. Wspierani przez jednego z najwybitniejszych sportowców wytrzymałościowych naszych czasów Kíliana Jorneta oraz wielu innych znakomitych zawodników, wyjaśniają w przystępny sposób zarówno złożoność treningu w sportach górskich, jak i jego specyfikę. Ta książka to coś więcej niż tylko rzetelna wiedza, dzięki której każdy może nauczyć się efektywniej trenować i osiągnąć najwyższą formę – to także wspaniałe źródło motywacji, odkrywające przed czytelnikiem fascynujący świat górskich sportów wytrzymałościowych. W książce znajdziesz m.in.: • szczegółowe informacje na temat fizjologicznych podstaw treningu wytrzymałościowego, • praktyczną wiedzę dotyczącą metodologii treningu wytrzymałościowego, • skuteczne sposoby grupowania poszczególnych elementów planu treningowego, • informacje o prawidłowym sposobie przechodzenia od budowania wydolności tlenowej do osiągania założonego poziomu wytrzymałości tempowej, • przykłady gotowych planów treningowych oraz sugestie dotyczące sporządzania własnego zindywidualizowanego programu.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
50
Bardzo cicha noc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo cicha noc
Dostępny
62 szt.

Wybuchowy duet charakternych pisarek, który tej zimy przyspieszy bicie serca i rozpali policzki! Kiedy lądujesz w odciętym od świata miejscu z byłym więźniem, możesz być pewna, że to będą niezapomniane święta. Małżeństwo Igi nigdy nie było idealne. Mężowi zależy tylko na jej pieniądzach, bywa wobec niej brutalny, ale według jej rodziców stanowią idealną parę. Gdy kobieta przyłapuje go na zdradzie, nie jest specjalnie zdziwiona, ale widok Piotra między nogami sekretarki jej ojca przelewa czarę goryczy. Z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Kaśki i mocnego alkoholu obmyśla plan, jak pozbyć się niewiernego męża. Wiktor, niegdyś rasowy podrywacz i bogaty biznesmen, po dwóch latach wychodzi z więzienia. Wrobiony w defraudację pieniędzy, wreszcie doczekał się sprawiedliwości. Kompletnie spłukany marzy tylko o kojącym widoku horyzontu, morskiej bryzie i usypiającym szumie fal na plaży w Gdyni. Przypadkowe spotkanie Igi i Wiktora sprawi, że połączy ich gorąca namiętność i... zbrodnia. Przemierzą całą Polskę, żeby spędzić święta na bieszczadzkim odludziu, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z największym zagrożeniem – własnymi uczuciami. Co złego może się wydarzyć, kiedy nie uszanuje się tradycji wigilijnych? Do czego jesteśmy zdolni pod wpływem buzujących emocji?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
51
20-minutówki logopedyczne. Szereg szumiący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20-minutówki logopedyczne. Szereg szumiący
Dostępny
18 szt.

20-minutówki logopedyczne to propozycja 10 gotowych zajęć dla logopedów i rodziców pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Zawierają szereg ćwiczeń niezbędnych do pracy nad prawidłową wymową dziecka. Na każde dwudziestominutowe zajęcia składają się ćwiczenia: • sekwencji słuchowych, • motoryki małej, • oddechowe, • spostrzegania wzrokowego, • pamięci, • artykulacyjne. 20-minutówki logopedyczne są doskonałą pomocą zarówno dla dzieci rozwijających się prawidłowo, jak i dla tych, u których stwierdza się nieprawidłowości rozwojowe na rożnych płaszczyznach. Zawarte w nich ćwiczenia sprawdzą się nie tylko w terapii indywidualnej, lecz także w pracy grupowej. W zestawie znajduje się też 100 naklejek motywacyjnych, którymi można nagradzać pracę dziecka.

78,00 zł
74,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
52
Cisza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cisza
Muduko, od 10 lat
Dostępny
27 szt.

Zachowaj ciszę, bowiem Zombie nasłuchują… Po niespełna miesiącu od wybuchu epidemii miasto zostało opanowane przez Zombie. Szanse na pokonanie wirusa maleją z dnia na dzień. Na ulicach jednak ciągle znajdują się Ocalali, których możesz uratować. Przywołaj ich do swojego schronu i odeprzyjcie ataki Zombie, aby przetrwać apokalipsę. „Cisza” to dynamiczna gra karciana, w której 2-6 graczy rywalizuje ze sobą w przyciąganiu jak największej liczby Ocalałych do swoich Schronów, by w ten sposób ochronić ich przed atakiem Zombie. Stwory opanowały całe miasto i tylko najlepiej zorganizowane kryjówki zapewnią Ocalałym szanse na przetrwanie. Problem w tym, że inne Schrony również próbują ściągnąć do siebie Ocalałych, wykorzystując do tego nawet nieetyczne środki. „Cisza” to przede wszystkim: • intuicyjna rozgrywka oparta na prostych zasadach. Dynamika rozgrywki przypomina tę z bestsellerowego „Wirusa!”; • apokalipsa wersji light. Grając w „Ciszę” poczujesz klimat przetrwania; • połączenie walki z grą oraz walki z innymi graczami. W tej grze liczyć możesz tylko na siebie; • możliwość stopniowania poziomu trudności gry. Zawartość opakowania: • 110 kart, • 6 kart pomocy, • instrukcja.

45,51 zł
38,68 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,83 zł

1 osoba kupiła
53
Chodź ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chodź ze mną
Dostępny
27 szt.

Zło istnieje! Nie jako przeciwwaga doba, czy owoc filozoficznych rozważań. Zło jest czystą i niczym nieskrępowaną mocą – siłą, która sprowadza na ziemię pierwiastek piekła. Zło jest wieczne i nieśmiertelne. Czasem trwa w uśpieniu przez lata, by w końcu objawić się w najohydniejszej ze swych postaci. Zło jest niezmienne, a jego najwierniejszym towarzyszem jest cierpienie. Jest wilgotne od ludzkich łez, zimne od strachu. Ma smak krwi, a smak ten – raz doświadczony – działa jak najsilniejszy narkotyk. Otumania zmysły, uzależnia i otwiera duszę na działanie piekielnych mocy. Czy jesteś gotowy, by poznać kolejne jego wcielenie i zanurzyć się w iluzorycznym świecie, w którym zacierają się kontury rzeczywistości? W świecie, w którym niewielkie pomieszczenie staje się bramą do sanktuarium najpodlejszego zła? Świątynią, której fundamenty toczy śmiertelna choroba przepoczwarzająca człowieka w bestię, a życie w koszmar? Poznaj historię zbrodni, której echa wybrzmiewają na przestrzeni całych pokoleń. Tylko uważaj i pamiętaj, że… Zło istnieje!

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

1 osoba kupiła
54
Spostrzegawczy maluszek. Dinozaury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spostrzegawczy maluszek. Dinozaury
Dostępny
1 szt.

W książkach z serii „Spostrzegawczy maluszek” ciekawe świata przedszkolaki znajdą rysunki różnych zwierząt i roślin, środków transportu, artykułów spożywczych oraz wielu innych rzeczy, które maluchy znajdą w swoim najbliższym otoczeniu, a także ciekawe zadania, by ćwiczyć spostrzegawczość, liczenie, rozpoznawanie kształtów i kolorów oraz rozumienie przeciwieństw. Duże naklejki, którymi trzeba uzupełnić kolejne strony, zapewnią dzieciom dodatkową zabawę.

12,99 zł
10,99 zł

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
55
Zestaw Tiny Memories, podwójna ramka z glinką, szara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Tiny Memories, podwójna ramka z glinką, szara
OPERA-TECH
Dostępny
11 szt.

Nowa marka „Tiny Memories” przedstawia zestaw do samodzielnego, szybkiego i niezwykle prostego wykonania pamiątkowego odcisku rączki, stópki nawet u bardzo małych dzieci. Podwójna ramka wykonana jest z naturalnego drewna. W zestawie znajduje się także wyjątkowo miękka i plastyczna glinka, oczywiście przebadana w Polsce zgodnie z najnowszą normą unijną dotyczącą zabawek. Jest ona bardzo delikatna i plastyczna, dzięki czemu nawet najmniejsze maluchy wraz z rodzicami będą miały fantastyczną zabawę podczas wykonywania pamiątkowego odcisku. Dużym atutem naszej glinki jest także to, że nie ma potrzeby jej wypalać. Jest ona tak przygotowana, aby wysychała samoczynnie na powietrzu. Zestaw zawiera szczegółową instrukcję obsługi oraz umieszczony jest w przepięknym opakowaniu. Produkt może śmiało stanowić uroczy prezent dla Maluszka, jak również być niespodzianką sprawioną mu przez rodziców. Rozmiar zdjęcia: 10.0 x 15.0 cm

50,99 zł
36,71 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,28 zł

1 osoba kupiła
56
43  PARASOLKA ZIELONE JABŁUSZKO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43 PARASOLKA ZIELONE JABŁUSZKO
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

Parasolka to niezbędny dodatek do wózka spacerowego lubgłębokiego, pomaga ochronić dziecko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: ostrym słońcem, deszczem, wiatrem. Nasze parasolki są łatwe wmontażu dzięki wyjmowanemu uchwytowi igiętkiej, elastycznej rączce, aaż dwadzieścia sześć wersji kolorystycznych pozwoli każdemu wybrać odpowiednią barwę. - chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi - łatwa wmontażu dzięki wyjmowanemu uchwytowi - giętka, elastyczna rączka pozwala łatwo zmienić pozycje iustawienie - do zastosowania wkażdym wózku - wykonana ztrwałych materiałów zapewniających długie użytkowanie - łatwa wczyszczeniu ikonserwacji - dostępna wdwudziestu sześciu oryginalnych wersjach kolorystycznych

36,60 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
57
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plantageneci. Waleczni królowie, twórcy Anglii, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Plantageneci to historia najsławniejszej angielskiej dynastii. Przedstawiciele tego rodu rządzili Anglią przez osiem pokoleń pomiędzy 1154 a 1399 rokiem – zarówno najwybitniejsi, jak i cieszący się najgorszą sławą królowie, jakich nosiła ziemia. Anglia za ich panowania przeobraziła się z podzielonego, naznaczonego okrucieństwem kraju rządzonego przez Normanów we wspaniałe, dobrze funkcjonujące królestwo, które z czasem odziedziczyli Tudorowie. U szczytu potęgi Plantagenetów ich władza rozciągała się od nizin Szkocji po Pireneje, od Irlandii po granice Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Walcząc o utrzymanie kontroli nad swoimi obszarami, Plantageneci stworzyli także najważniejsze podwaliny angielskiego prawa, rządu, architektury, sztuki i folkloru, z których wiele przetrwało do dnia dzisiejszego. Powołując się na najnowsze badania, autor Plantagenetów przedstawia początek europejskiego imperium stworzonego przez Henryka II i Eleonorę Akwitańską, dzieje Ryszarda Lwie Serce podczas trzeciej krucjaty i ukorzenie się króla Jana przed poddanymi, domagającymi się respektowania ustaleń Magna Carta. To także historia początku Parlamentu za czasów Henryka III i niespokojne rządy Edwarda Długonogiego, który podbił Walię i podporządkował sobie Szkocję, ale nie zdołał porozumieć się z własnym synem, nieszczęsnym Edwardem II. Kulminacyjnym punktem książki jest wiek rycerstwa, gdzie Jones opisuje dramatyczne w skutkach zwycięstwa Edwarda III podczas wojny stuletniej, pomór czarnej śmierci i rewolucję chłopską, a także fatalne rządy Ryszarda II, który doprowadził Plantagenetów do ostatecznego upadku. Ta fascynująca historia przedstawia nietuzinkowy portret królów – twórców Anglii. Zabiera czytelnika w porywającą podróż do czasów największej potęgi narodu.

55,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

58
Ace Of Spades. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ace Of Spades. CD
Motorhead, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.28

76,90 zł
70,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

59
Ace Of Spades, 3 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ace Of Spades, 3 LP
Motorhead, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

„Ace of Spades” - tytułowy utwór z kultowej płyty Motörhead z 1980 roku - to nie tylko jeden z największych hardrockowych numerów w historii ale i hymn całych pokoleń rockowych dzieciaków, metalowców, punkowców, motocyklistów, sportowców, buntowników i wyrzutków na całym świecie. Niewiele piosenek potrafi tak z miejsca uruchomić wyrzut adrenaliny jak otwierający, brudny riff i perkusja „Ace of Spades”. Od zera do setki w kilka sekund. Niszczący głośniki riff to nieplanowana siła. No i oczywiście, to numer, który na zawsze zmienił muzykę rockową. Niczym piorun zamknięty w butelce, utwór ten idealnie uchwycił to, co najważniejsze w hard rocku, heavy metalu i punku, wystrzeliwując i pędząc z ogromną prędkością. Nic wcześniej nie brzmiało tak mocno, szybko i przede wszystkim głośno. Lista utworów: LP 1 • Strona A 1. Ace Of Spades (40th Anniversary Master) 2. Love Me Like A Reptile (40th Anniversary Master) 3. Shoot You In The Back (40th Anniversary Master) 4. Live To Win (40th Anniversary Master) 5. Fast And Loose (40th Anniversary Master) 6. (We Are) The Roadcrew (40th Anniversary Master) • Strona B 1. Fire Fire (40th Anniversary Master) 2. Jailbait (40th Anniversary Master) 3. Dance (40th Anniversary Master) 4. Bite The Bullet (40th Anniversary Master) 5. The Chase Is Better Than The Catch (40th Anniversary Master) 6. The Hammer (40th Anniversary Master) LP 2 • Strona C 1. Ace Of Spades (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 2. Stay Clean (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 3. Over The Top (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 4. The Hammer (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 5. Shoot You In The Back (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 6. Metropolis (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) • Strona D 1. Jailbait (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 2. Leaving Here (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 3. Capricorn (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 4. Too Late, Too Late (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) LP 3 • Strona E 1. (We Are) The Road Crew (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 2. No Class (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 3. Bite The Bullet (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 4. The Chase Is Better Than The Catch (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) • Strona F 1. Overkill (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 2. Bomber (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981) 3. Motorhead (Live At Whitla Hall, Belfast, 23rd December 1981)

272,90 zł
251,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 21,83 zł

60
Ace Of Spades, 8 LP + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ace Of Spades, 8 LP + DVD
Motorhead, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

„Ace of Spades” Lista utworów: • Strona A 1. Ace Of Spades 2. Love Me Like A Reptile 3. Shoot You In The Back 4. Live To Win 5. Fast And Loose 6. (We Are) The Road Crew • Strona B 1. Fire Fire 2. Jailbait 3. Dance 4. Bite The Bullet 5. The Chase Is Better Than The Catch 6. The Hammer „A Fistful Of Instrumentals 10” Lista utworów: • Strona A 1. Ace Of Spades (Instrumental demo) 2. Hump On Your Back (Instrumental demo) 3. Shoot You In The Back (Instrumental demo) 4. Fast And Loose (Instrumental demo) • Strona B 1. Dirty Love (Instrumental demo) 2. Love Me Like A Reptile (Instrumental demo) 3. Dance (Instrumental demo) „Live At Parc Expo”, Orleans – 05.03.1981 Lista utworów: • Strona A 1. Ace Of Spades 2. Stay Clean 3. Over The Top 4. Metropolis 5. Shoot You In The Back • Strona B 1. The Hammer 2. Jailbait 3. Leaving Here 4. Fire Fire 5. Love Me Like A Reptile • Strona C 1. Capricorn 2. Too Late, Too Late 3. (We Are) The Road Crew 4. No Class • Strona D 1. Bite The Bullet 2. The Chase Is Better Than The Catch 3. Overkill 4. Bomber „Live At Whitla Hall”, Belfast – 23.12.1981 Lista utworów: • Strona A 1. Ace Of Spades 2. Stay Clean 3. Over The Top 4. The Hammer 5. Shoot You In The Back 6. Metropolis • Strona B 1. (We Are) The Road Crew 2. No Class 3. Bite The Bullet 4. The Chase Is Better Than The Catch • Strona C 1. Jailbait 2. Leaving Here 3. Capricorn 4. Too Late, Too Late • Strona D 1. Overkill 2. Bomber 3. Motörhead „The Good, The Broke & The Ugly” Lista utworów: • Strona A 1. Ace Of Spades (Alternative Version) 2. Dirty Love 3. Love Me Like A Reptile (Alternative Long Version) 4. Shoot You In The Back (Alternative Version) • Strona B 1. Hump On Your Back 2. Fast And Loose (Alternative Version) 3. (We Are) The Road Crew (Alternative Version) 4. Fire Fire (Alternative Version) 5. Jailbait (Alternative Version) • Strona C 1. Waltz Of The Vampire 2. The Hammer (Alternative Version) 3. Dirty Love (Alternative Long Version) 4. Bastard 5. Godzilla Akimbo • Strona D 1. Love Me Like A Reptile (Alternative Version) 2. Dirty Love (Alternative Version) 3. Please Don’t Touch (Performed by Headgirl) 4. Bomber (Performed by Girlschool) 5. Emergency „Ace of Spades 7” (D2C exclusive) Lista utworów: • Strona A 1. Ace Of Spades 2. Side Two 3. Ace Of Spades (Instrumental - previously unreleased) „Ace On Your Screens”, DVD Część 1 : Motörhead on TV 1980-1981 Część 2 : BBC In The City; Live In Belfast'81 Część 3 : 5.1 audio mix of Ace Of Spades

604,90 zł
556,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 48,39 zł

61
Sztuka dawania prezentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka dawania prezentów
Dostępny
4 szt.

Boże Narodzenie spędzone w ogromnym domu z bali, tuż nad brzegiem jeziora... Kto by przypuszczał! A wszystko za sprawą tajemniczego listu od babci, który Amelia otrzymuje pewnego grudniowego popołudnia. Na prośbę owdowiałej babki cała rodzina przyjeżdża do otoczonego malowniczym lasem drewnianego domu, by wspólnie spędzić święta i sylwestrową noc. Odcięci od świata i skazani na swoje towarzystwo, początkowo sceptycznie odnoszą się do pomysłu nestorki rodu, traktując go jako fanaberię starszej, samotnej kobiety. Skłócone od lat siostry nie mogą nawiązać nici porozumienia, a atmosfera gęstnieje niemal z godziny na godzinę. Tymczasem Lucyna dopina na ostatni guzik świąteczne przygotowania, zastanawiając się, jak wyjawić zebranym w domu nad jeziorem najbliższym wstydliwy sekret jej zmarłego męża. Chce, aby skonfliktowane córki wreszcie się pogodziły i zrozumiały, że największą wartością jest rodzina. Najwyższy czas pogodzić się ze stratą, oczyścić atmosferę i rozprawić się ze wszystkimi mrocznymi tajemnicami. Po drugiej stronie jeziora, w zaniedbanej chatce mieszka mężczyzna, który od wielu lat żyje sam, nie mogąc pogodzić się z przedwczesną śmiercią ukochanej żony. Za jedynego towarzysza ma psa Barona. W chwili, w której zostaje zatrudniony do opieki nad domem z bali i przygotowania wszystkiego na przyjazd córek pani Lucyny z dziećmi, losy samotnego mężczyzny ściśle splatają się z losem starszej pani.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

62
Świąteczny trop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczny trop
Dostępny
79 szt.

Magia świątecznych cudów, kryminalna zagadka i cztery łapy! „Jestem Andy Carpenter, sprawca dobrych uczynków”. Ekscentryczny obrońca sądowy Andy Carpenter dostrzega zwiniętych przy chodniku bezdomnego mężczyznę i jego psa. Nie waha się ani chwili i dzieli się pieniędzmi, które ma w kieszeni. Niedługo po tym spotkaniu bezdomny i towarzysząca mu suczka Zoey zostają zaatakowani w środku nocy. Pies w obronie swojego właściciela gryzie napastnika, zmuszając go do ucieczki. Zwierzę – zgodnie z obowiązującym prawem – zostaje poddane kwarantannie. Jego opiekun, Don Carrigan, jest załamany. Gdy Andy i jego żona postanawiają pomóc mężczyźnie, okazuje się, że Don od dwóch lat jest poszukiwany za morderstwo. Twierdzi, że jest niewinny. Tylko dlaczego dowody z miejsca zbrodni jednoznacznie wskazują na niego? Andy, chwytając się wszystkich dostępnych mu środków, postanawia zrobić, co w jego mocy, aby sprawiedliwości stało się zadość.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

63
Niegrzeczny planer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niegrzeczny planer
Dostępny
67 szt.

Pierwsza edycja Niegrzecznego planera dla fanek gorących historii! Uwielbiasz czytać erotyki i romanse? Wieczór jest udany dopiero wtedy, kiedy spędzasz go z jednym ze swoich książkowych mężów, a później w nocy nie możesz się oderwać od kolejnej rozpalającej zmysły opowieści? Teraz możesz połączyć czytelnicze plany i pasje z codziennymi zadaniami w wyjątkowym planerze, który będzie ci towarzyszył przez cały rok! W środku znajdziesz: • miejsce na sekretne zapiski i ulubione cytaty, • wyzwania, które pobudzą twoje zmysły, • strony przeznaczone na autografy, bo nigdy nie wiesz kogo, spotkasz na swojej drodze, • niegrzeczne sekrety autorek bestsellerowych powieści (zdradzą ci je: Ewelina Dobosz, Katarzyna Bester, Emilia Szelest, Alicja Sinicka, Anna Langner, Beata Majewska, Ewa Pirce, Amo Jones i Laurelin Paige) ...i wiele innych pokus zamkniętych w najbardziej kuszącym organizerze, który stanie się twoim ulubieńcem! Dzięki wygodnemu układowi możesz go rozpocząć w dowolnym momencie roku – tak aby niegrzecznych planów nie odkładać na później. Zacznij swoje zmysłowe zapiski z Niegrzecznym planerem i czytaj bez cienia wstydu!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

64
Czaromarownik 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czaromarownik 2021
Dostępny
18 szt.

Czaromarownik 2021 – kultowy kalendarz księżycowy Czaromarownik to twój osobisty, pełen magii i porad, towarzysz każdego dnia w nowym roku. Nowa, ósma już edycja kultowego kalendarium wprowadzi do twojego życia moc inspiracji oraz magicznych porad, aby 2021 rok obfitował w pozytywne doświadczenia i osobiste sukcesy. Znajdziesz w nim między innymi: • horoskop księżycowy na 2021 rok, • zaklęcia ochronne, dzięki którym oczyścisz swoje pole energetyczne, • ciekawostki na temat magii kryształów oraz kamieni szlachetnych i ich stosowania, • tajniki pracy z żywiołami ziemi, ognia, powietrza i wody, • rytuały na poszczególne fazy Księżyca. • ...i wiele innych! Postaw na rok pełen harmonii i nowych doświadczeń z Czaromarownikiem!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

65
Polowanie na potwory. Poradnik dla babysitterek. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na potwory. Poradnik dla babysitterek. Tom 1
Dostępny
109 szt.

Cukierek albo całkowita zagłada ludzkości! Trzynastoletnia Kelly Ferguson marzy o tym, aby wakacje spędzić na letnim obozie. Jednak ten sporo kosztuje. Dlatego kiedy w Halloween szefowa jej mamy potrzebuje opiekunki do kilkuletniego Jacoba, dziewczyna zgłasza się na ochotniczkę. Co prawda niechętnie, bo w tym czasie mogłaby być na imprezie z chłopakiem, który bardzo jej się podoba, ale szczęściu trzeba pomagać. Kelly nie wie nic o opiece nad dziećmi. Jednak co może być w tym trudnego? Wystarczy pilnować, aby Jacob był względnie żywy i położył się spać po bajce, prawda? Najlepiej też ignorować jego opowieści o potworach z szafy, bo to tylko bajki. Przynajmniej tak wydawało się dziewczynie do czasu, kiedy potwory nie tylko okazały się prawdziwe, ale na dodatek porwały małego Jacoba! Teraz Kelly ma tylko kilka godzin na ocalenie chłopca i swojej posady. Na szczęście pomogą jej w tym inne babysitterki i ich tajemniczy poradnik. Na nieszczęście ich przeciwnikiem okaże się ktoś, kto nawiedzał sny Kelly, kiedy sama była małą dziewczynką.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

66
Trylogia oporu. Tom 2. Bezwład - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia oporu. Tom 2. Bezwład
Dostępny
45 szt.

Drugi tom porywającej trylogii kryminalnej o wielkiej szwedzkiej intrydze. Sarę wciąż nawiedzają koszmary. Zdecydowała się zostać w Sztokholmie mimo tego, że jesień w tym mieście przepełniona była dziwnymi i traumatycznymi wydarzeniami. Teraz musi być czujna bardziej, niż kiedykolwiek. Wciąż jednak prześladuje ją uczucie, że nikomu nie może zaufać. Dręczą ją pytania, na które nie potrafi znaleźć odpowiedzi. Coraz więcej osób z jej otoczenia ginie. Sara musi rozwikłać zagadkę, zanim oprawcy dotrą do jej rodziny. Może jednak odpowiedzi nie trzeba szukać, a same się znajdą? Bezwład może się okazać kluczem... W końcu dobry myśliwy musi do perfekcji opanować sztukę udawania martwego.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

67
Z kwiatka na kwiatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z kwiatka na kwiatek
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny
2 szt.

Strategia pełna motyli! Starasz się stworzyć jak największe kwietne rabatki. Do kwiatów przylatują różnokolorowe motyle. Im więcej motyli przyleci, tym więcej punktów zdobędziesz! Uważaj, aby rywale nie zabrali ze straganu kwiatów, na których ci zależy. Są 2 poziomy trudności: możesz grać z kartami dającymi dodatkowe sposoby zdobywania punktów lub bez tych kart. W pudełku znajdziesz 40 drewnianych pionków motyli! Proste zasady, strategia i planowanie, wielkie emocje!

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

68
Polskie pociągi pancerne 1921-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie pociągi pancerne 1921-1939
Dostępny
11 szt.

Jednym z ważniejszych środków bojowych wykorzystywanych w wojnie polsko-ukraińskiej lat 1918-1919 oraz wojnie polsko-bolszewickiej z lat 1919-1920 były pociągi pancerne. W wojnie ruchowej, z nieustabilizowanymi frontami, były groźną i skuteczną bronią. Ich rola w Powstaniu Wielkopolskim była mniejsza, bo inny był charakter walk, ale warto odnotować choćby tylko pociąg pancerny „Poznańczyk” i zdobycie dzięki jego działaniom Ostrowa Wielkopolskiego i Krotoszyna. Pociągi pancerne pokazały też swoją przydatność w III Powstaniu Śląskim, a przecież warunki działania były całkiem inne niż na wschodzie. Nie było wielkich, pustych przestrzeni, ale była za to, jak to się określa w terenie przemysłowym: gęsta sieć torów i bocznic. Tom Polskie pociągi pancerne ogranicza się do okresu od roku 1921, czyli zakończenia wojny z Rosją sowiecką, do września 1939 roku, gdy napaść niemiecka (a 17 dni później również sowiecka) rozpoczęły nową światową wojnę. We wrześniu 1939 roku pojechało do walki 10 pociągów regularnych, powstało też kilka pociągów improwizowanych. Warto podkreślić, że te czterodziałowe baterie, bo tym przecież w istocie były polskie pociągi pancerne tego okresu, zdołały zadać nieprzyjacielowi dotkliwe straty. Najkrócej walczący „Groźny” nie został wyeliminowany z walki przez nieprzyjaciela tylko przez zbyt szybko wysadzony most, a „Śmiały”, „Bartosz Głowacki” czy „Marszałek” były najzupełniej sprawne po trzech tygodniach walk. Również „Piłsudczyk” walczył trzy tygodnie i, dopiero gdy już nie miał czym strzelać, został wykolejony przez własną załogę. Album prezentuje polskie pociągi pancerne zarówno od strony technicznej, jak i, choć do pewnego stopnia w ograniczonym zakresie, ich historię. Prócz warstwy tekstowej zawiera 600 archiwalnych fotografii, 120 barwnych rysunków parowozów i wagonów pancernych, utrzymanych w jednolitej skali, mapki oraz reprodukcje stron istotnych dokumentów.

149,90 zł
107,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 41,97 zł

69
Apteka. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apteka. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym
Dostępny
23 szt.

Wokół trójmiejskiej grupy Apteka narosło wiele mitów. Wciąż podkoloryzowane opowieści przysłoniły prawdę o tym niezwykłym zespole. Legendy o narkotykowych orgiach i opowieści o kontaktach z trójmiejskim światem przestępczym sprawiły, iż dziś niewiele osób pamięta, że to lider Apteki, Jędrzej Kodymowski, rozpoczął artystyczny ferment nazwany Gdyńską Sceną Alternatywną i że to Apteka rozpoczęła muzyczno-obyczajową rewolucję psychodeliczną pierwszej połowy lat 90. XX wieku – tych polskich lat miłości, czasów hedonizmu, ale też tworzenia. Rozpoczęła i stała się jej symbolem. Psychodeliczni kowboje. Kawałki o zespole przeklętym to próba odpowiedzi na pytanie, jak z tą Apteką było naprawdę. Tomasz Lada rozmawiał z muzykami tworzącymi grupę na przestrzeni blisko czterdziestu lat, jej menedżerami, ludźmi z najbliższego otoczenia oraz realizatorami kultowych płyt – „Narkotyki”, „Urojonecałemiasta”, „Menda”. Efektem tych spotkań jest brawurowa opowieść o niezwykłych ludziach i niezwykłych czasach, szaleństwie i pasji, przyjaźni i rozczarowaniach, muzyce oraz o cenie, jaką za jej uprawianie, trzeba zapłacić. Książka, jakiej o polskim rocku i jego kulisach jeszcze nie napisano.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

70
Zarys historii wojennej pułków polskich w kampanii wrześniowej. 6 pułk ułanów kaniowskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys historii wojennej pułków polskich w kampanii wrześniowej. 6 pułk...
Dostępny
62 szt.

Monografia w serii „Zarys historii wojennej pułków polskich w kampanii wrześniowej” ukazująca genezę powstania i szlak bojowy 6 pułku ułanów kaniowskich. Zeszyt nr 189.

25,20 zł
17,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 7,21 zł

71
Jak wzmocnić odporność w czasie pandemii COVID-19? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wzmocnić odporność w czasie pandemii COVID-19?
Dostępny
36 szt.

Od marca 2020, gdy wybuchła pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, jak nigdy wcześniej uświadomiliśmy sobie, jak kruche jest nasze życie i zdrowie, że nie jest prawdą, iż panujemy nad wszystkim, wszystko udało się nam ułożyć, zaplanować i wystarczy zmierzać do realizacji planów. Okazało się, że działanie całej ludzkości zatrzymał i sparaliżował mały patogen. Miesiące spędzone w domu, uciążliwy reżim sanitarny, niepokojące obrazy z całego świata i rosnące statystyki uświadomiły nam bardziej niż kiedykolwiek konieczność troski o podniesienie odporności immunologicznej organizmu. Przed bakteriami i wirusami, szczególnie w okresie ich wzmożonej aktywności, zwłaszcza gdy wokół nas lekceważy się zasady reżimu epidemiologicznego, nie uciekniemy, ale nie jesteśmy bezbronni. W sytuacji braku przeciwciał i szczepionki jedynie silny własny układ odpornościowy może nas obronić przed zakażeniem wirusami albo zadecydować o łagodnym przebiegu zakażenia. A zatem wzmocnij odporność. To jedna z najważniejszych rzeczy, które możemy zrobić, żeby nie zachorować na choroby wirusowe. W szczególności teraz w czasie zagrożenia epidemiologicznego, które może potrwać nawet dwa lata dbanie o odporność, obok higieny i unikania ognisk zakażenia, jest najważniejszą ochroną.Ogromna większość zakażeń kończy się rozwojem skutecznej odpowiedzi układu odpornościowego i eliminacją wirusa z organizmu. Istnieją proste sposoby, aby wzmocnić działanie układu odpornościowego. Opisaliśmy je na łamach tego poradnika. – Zofia Ciecierska

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

72
Rok 1984 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.05

Graficzna adaptacja jednej z najważniejszych powieści XX w., która przyniosła Orwellowi literacką nieśmiertelność Londyn w powieści jest ponurym miastem w totalitarnym stanie Oceanii, gdzie Wielki Brat zawsze patrzy, a Policja Myśli praktycznie potrafi czytać w myślach. Winston Smith znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie z tego prostego powodu, że jego pamięć wciąż funkcjonuje. Wciągnięty w zakazany romans, znajduje odwagę, by dołączyć do tajnej organizacji rewolucyjnej zwanej Bractwem, której celem jest zniszczenie Partii. Wraz ze swoją ukochaną Julią ryzykuje życiem w śmiertelnym pojedynku z obecnymi mocami. Dzięki sugestywnej, wciągającej adaptacji Fido Nestiego, wizja dystopijnego arcydzieła George'a Orwella zyskała nowy wygląd i dodatkową siłę przekazu. Trafi zarówno do młodych czytelników, jak i dorosłych, którzy jeszcze nie odkryli tej kultowej historii, nadal wstrząsająco aktualnej.

59,90 zł
43,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

73
Prototypy. Samochody w PRL – rzecz o motoryzacji i nie tylko… - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prototypy. Samochody w PRL – rzecz o motoryzacji i nie tylko…
Niedostępny
Brak

W latach PRL samochody osobowe produkowane seryjnie wzbudzały u nas ogromne emocje. Jeszcze większe wzbudzały prezentowane co pewien czas prototypy. Te nowatorskie wizje rozpalały emocje i podgrzewały marzenia – Syrena Sport, Warszawa Ghia, Syrena 110, Polski Fiat 1500 coupe, Polski Fiat 1100 coupe, Polskie Fiaty 125p kabriolet czy 4x4, Wars oraz popularny Maluch z silnikiem diesla to tylko kilka przykładów. Auta prototypowe były raczej znane ówczesnym miłośnikom motoryzacji. Nieznane były zaś projekty, które pozostały tylko na papierze, jako plany. To ogromny temat, który dotychczas nie był jeszcze szerzej poruszany. W mniejszej książce Czytelnik znajdzie opisy prototypów i niezrealizowanych projektów. Co ciekawe, o wielu projektach opowiadają ich twórcy.

99,90 zł
71,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

74
Rycerze Chrystusa. Zakony rycerskie w średniowieczu, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerze Chrystusa. Zakony rycerskie w średniowieczu, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.18

Alain Demurger proponuje czytelnikom syntetyczne spojrzenie na historię zakonów rycerskich z szerszej perspektywy, przez pryzmat czasów, które były świadkiem ich narodzin, rozkwitu, przeobrażeń i upadku. Utworzenie zakonów o religijno-militarnym, a więc nowatorskim jak na tamte czasy charakterze, było odpowiedzią średniowiecznego chrześcijaństwa na wyzwania i trudności, z jakimi przyszło mu się zmierzyć nie tylko w Ziemi Świętej w czasach wypraw krzyżowych, ale także na Półwyspie Iberyjskim w okresie rekonkwisty i na terenach nadbałtyckich w czasie chrystianizacji pogańskich plemion. Stworzenie nowego bytu, mnicha-rycerza, odzianego w zbroję z żelaza i wiary, wyposażyło średniowieczny Kościół w armię żołnierzy wiernie wypełniających zadania obrony chrześcijaństwa i wcielających w życie idee walki z „niewiernymi”. Zakony rycerskie, łączące modlitwę i kontemplację z niesieniem pomocy pielgrzymom, ubogim i chorym oraz z działaniami zbrojnymi w obronie chrześcijaństwa były skrojone na miarę swoich czasów. Do ich niebywałego rozwoju przyczyniły się wyprawy krzyżowe, rekonkwista i chrystianizacja terenów nadbałtyckich. Z czasem zakony wyzbyły się militarnych prerogatyw, stanowiących o ich oryginalności, aby dostosować się do nowych warunków, porzuciły walkę zbrojną, powracając do swej pierwotnej działalności, czyli niesienia pomocy potrzebującym. Alain Demurger – francuski historyk, mediewista, emerytowany wykładowca historii średniowiecznej na Université de Paris I Panthéon-Sorbonne. Zajmuje się historią późnośredniowiecznej Francji, zwłaszcza historią zakonów rycerskich i wypraw krzyżowych. We Francji zyskał sobie miano „specjalisty od templariuszy”.

50,00 zł
35,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

75
Imperium Osmańskie 1300-1650, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium Osmańskie 1300-1650, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Colin Imber opisuje dzieje Imperium Osmańskiego od jego początków w XIV wieku, przez czasy największej świetności za rządów Sulejmana Wspaniałego, gdy imperium stało się światową potęgą, po kryzys w XVII stuleciu. Skupiając się między innymi na rozwoju instytucji, poprzez które sułtan zarządzał imperium, przedstawia najważniejsze wydarzenia i bada strukturę oraz politykę dynastii osmańskiej. Czerpiąc z wielu źródeł, Imber zapewnia nową perspektywę w spojrzeniu na jedno z największych imperiów w dziejach świata. „Dzieje Imperium Osmańskiego są ważne i – jak pokazały niedawne wydarzenia na Bałkanach – czasami nawet konieczne do zrozumienia współczesnych problemów. […] trudno jednak zyskać dostęp do tego obszaru wiedzy. Z jednej strony większość łatwo dostępnych materiałów nie satysfakcjonuje, a z drugiej znaczna część najlepszych opracowań jest zbyt specjalistyczna jak na możliwości zwykłego odbiorcy. Ogólna historia może zatem posłużyć jako wprowadzenie w tę dziedzinę dla niespecjalisty. (...) Mam również nadzieję, że dzieło to okaże się użyteczne dla osmanistów – przekaże im przystępną chronologię wydarzeń, jakiej do tej pory brakowało, oraz zapewni wstępny wgląd w rozwój osmańskich instytucji”. Colin Imber – historyk, pedagog i pisarz, absolwent University of Manchester (doktorat, 1970), wykładowca języka tureckiego. Autor i współautor książek oraz artykułów naukowych dotyczących tematyki tureckiej, znawca problematyki osmańskiej, historii Osmanów, literatury osmańskiej oraz prawa islamskiego i osmańskiego.

50,00 zł
35,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

76
Jak przetrwać w przestępczym Krakowie, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przetrwać w przestępczym Krakowie, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

W Krakowie paserów, morderców i katów. Zapraszam cię, drogi czytelniku, w fascynującą podróż po uliczkach i rynkach średniowiecznego i nowożytnego Krakowa. Nie nastawiaj się, że będzie to trasa przyjemna. W większości wypełni ją smród, brud i ubóstwo (z niewielką domieszką humoru), czyli to, z czym na co dzień mielido czynienia mieszkańcy dawnego Krakowa. Dowiesz się, w jakie miejsca krakowski patrycjat wolał się nie zapuszczać albo chodził po kryjomu. Poznasz zwyczaje, wierzenia i organizację członków świata przestępczego. Prześledzisz ówczesną drogę kryminalną, od motywów popychających do przestępstw, poprzez zbrodnie i występki, a na karach kończąc. Może odkryjesz różnice między przestępczym światkiem średniowiecza a jego dzisiejszym odpowiednikiem? A może odnajdziesz ponadczasowe zależności, motywy i zachowania? Będziesz mógł poznać największych krakowskich mistrzów złodziejskiego rzemiosła i seryjnych morderców. Zobaczysz, kim byli i gdzie grasowali podkrakowscy rozbójnicy. Spotkasz mężczyzn i kobiety, ludzi młodych i starców, nędzarzy i bogaczy. Wszyscy, tak odlegli w czasie, mogą okazać się bardzo podobni do współczesnych ludzi. Będą szukali pieniędzy, uznania, rozrywki, przygody i zemsty. Karol Ossowski absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyk, mediewista, kulturoznawca. Związany z krakowskimi wydawnictwami Astra i Otwarte oraz czasopismem naukowym Maska. Aktualnie doktorant na Wydziale Historycznym UJ. Autor publikacji naukowych poświęconych krakowskiemu marginesowi społecznemu, kontaktom handlowym anglo-niderlandzkim czy funkcjonowaniu jarmarków szampańskich.

45,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

77
New York (Deluxe Edition). Płyta Analogowa + CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New York (Deluxe Edition). Płyta Analogowa + CD + DVD
Reed Lou, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

294,90 zł
271,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 23,59 zł

78
Keep The Village Alive Deluxe Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Keep The Village Alive Deluxe Edition, CD
Niedostępny
Brak

1.C'est la Vie 2.White Lies 3.Sing Little Sister 4.I Wanna Get Lost with You 5.Song for the Summer 6.Fight or Flight 7.My Hero 8.Sunny 9.Into the World 10.Mr and Mrs Smith

55,90 zł
Powiadomienie
79
Światło, które zgasło. Jak Zachód zawiódł swoich wyznawców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światło, które zgasło. Jak Zachód zawiódł swoich wyznawców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.01

Nagrodzona 2020 Lionel Gelber Prize. Jedna z najważniejszych książek 2020 roku według „Financial Times”. Po upadku muru berlińskiego rozradowani obywatele Europy Środkowej z nadzieją spoglądali w przyszłość, licząc na to, że już wkrótce na równych prawach dołączą do Zachodu. Kraje takie jak Polska czy Węgry rozpoczęły proces demokratycznych i kapitalistycznych reform, które miały je do wyśnionego celu przybliżyć. Rzeczywistość okazała się jednak mniej kolorowa niż zakładano, a imitacyjna ścieżka rozwoju – pełna wybojów i ślepych zaułków. Wciąż łatwiej wyjechać na Zachód niż sprowadzić zachodni dobrobyt do siebie. Obywatele pytają więc, dlaczego nie wszyscy na demokracji zyskali tak samo i kto jest temu winien. Politycy zaś sięgają po ksenofobiczny język, populistyczne rozwiązania, a nawet autokratyczne metody rządzenia. Światło, które zgasło to błyskotliwa analiza przemian ostatnich trzydziestu lat, autorstwa wybitnych myślicieli z dwóch stron dawnej żelaznej kurtyny. Krastew i Holmes, Bułgar i Amerykanin przekonują, że kryzys liberalnej polityki to nie problem Wschodu, lecz proces globalny. A Węgry i Polska to jego awangarda, a nie bastion zacofania.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

80
Cum On Feel The Hitz. The Best Of Slade\t\t. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cum On Feel The Hitz. The Best Of Slade\t\t. Winyl
Slade, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

133,90 zł
123,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,71 zł

81
The Los Angeles Suite. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

82
Super One (Version One - International Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super One (Version One - International Edition). CD
SuperM, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

161,90 zł
158,66 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,24 zł

83
Super One (Unit C Version_Kai, Ten_International Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
161,90 zł
158,66 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,24 zł

84
Super One (unit B Version_Baekhyun, Mark, Lucas_International Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
161,90 zł
158,66 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,24 zł

85
Super One (Unit A Version_Taemin, Taeyong_International Edition. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
161,90 zł
158,66 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,24 zł

86
Super One (Super Version - International Edition). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super One (Super Version - International Edition). CD
SuperM, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

161,90 zł
158,66 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,24 zł

87
Drama (Edycja podstawowa). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drama (Edycja podstawowa). CD
TXT, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

58,90 zł
57,72 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,18 zł

88
Drama (Wersja limitowana C). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drama (Wersja limitowana C). CD
TXT, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

88,90 zł
87,12 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,78 zł

89
Srebrne skrzydła. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebrne skrzydła. Audiobook
Camilla Lackberg, Czarna Owca
Dostępny
21 szt.

Kobieca zemsta jest piękna i brutalna. Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą, były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański. Kobieta już myślała, że najgorsze ma za sobą, tymczasem jej egzystencja zostaje ponownie zagrożona. Ktoś usiłuje przejąć jej firmę i Faye musi wrócić do Sztokholmu. Z pomocą kilku innych kobiet walczy o uratowanie swego majątku, siebie i swoich najbliższych. „Dobrze napisana historia zemsty bezwzględnej kobiety, która podejmuje wszelkie środki, aby osiągnąć swoje cele” – „Dast Magazine”.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

90
Po północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po północy
Dostępny
55 szt.

Dla Nikki dom na plaży jest azylem. W idyllicznym otoczeniu odpoczywa od pędu wielkiego świata i zapomina o polityce, która stała się ostatnio treścią jej życia. To właśnie tu pewnego dnia ratuje mężczyznę, który okazuje się przeciwnikiem politycznym jej brata, ubiegającego się o urząd gubernatora. Nikki i Kane wiedzą, że ich romans stanie się lokalną sensacją i pożywką dla mediów. Namiętność jest jednak silniejsza niż rozsądek. Spotykają się coraz częściej, zawsze pod osłoną nocy…

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

91
Ben 10 Omnitrix 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ben 10 Omnitrix 2020
Epee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.21

92,90 zł
81,75 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,15 zł

92
Bellies. Willa Bellies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bellies. Willa Bellies
Epee
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.27

Przenieś się do bajkowego świata rozkosznych brzuszków Bellies i baw się z nimi w ich wielkiej wilii! Zestaw zawiera dużą willę, składającą się z 7 pomieszczeń. Znajdziesz w niej m.in. kuchnię, zjeżdżalnię dla Bellies, parking, myjnię, która się porusza, automat ze slimem, basen z kulkami i wiele innych. W opakowaniu znajduje się również 15 akcesoriów do urządzenia willi. Wymiary zabawki: 28.0 x 65.0 x 69.0 cm Zasilanie: 4 baterie AA

375,50 zł
330,44 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 45,06 zł

93
Batman. Batmobile Arkham Knight z figurką Batmana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Batmobile Arkham Knight z figurką Batmana
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.21

Zabawka idealna dla miłośników Batmana i fanów motoryzacji. Wierni fani Batmana mogą bez problemu odtworzyć sceny z kultowego filmu i wcielić się w role swoich ulubionych bohaterów. Zestaw składa się z repliki Batmobilu Arkham Knight. Pojazd został wyposażony w odlewane, metalowe nadwozie, otwierany kokpit oraz gumowe opony. Do kompletu dołączono również metalową figurkę Batmana.

132,90 zł
119,61 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,29 zł

94
Bidon Zoo, rekin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Zoo, rekin
Skip Hop
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.19

Zwierzaczkowy bidon Skip Hop to praktyczny i wesoły kompan, przyda się na spacerze, w przedszkolu i w szkole. Jego unikatowy design, pozwala na szybkie zaspokojenie pragnienia i bezpieczne przechowywanie - nawet do góry nogami! Dzięki sprytnemu systemowi, po przesunięciu „daszka”, słomka chowa się w zakrętce korkując otwór, co zapobiega ewentualnemu rozlaniu się płynu. Ścianki bidonu są przezroczyste, więc przezorna Mama może monitorować ilość napoju i w razie potrzeby uzupełnić zapasy. Bidon jest również wyposażony w praktyczną smyczkę, zapinaną na przylepiec, którą można łatwo przyczepić do plecaka, torebki lub wózka. Charakterystyka produktu: • jest praktyczny, wygodny i wesoły! Z pewnością przyda się na spacerze, wycieczce, w przedszkolu i szkole, • po zaspokojeniu pragnienia, wystarczy przesunąć "daszek" - dzięki sprytnemu systemowi, słomka schowa się w zakrętce i pozostanie czysta, jednocześnie korkując otwór, co zapobiegnie ewentualnemu rozlaniu się płynu; • doczepiona do bidonu smyczka zapina się na przylepiec. Bidon można więc bezpiecznie przyczepić do plecaka, torebki czy wózka; • wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa, które nie zawiera szkodliwego dla zdrowia bisphenol-u A, phthalate-u i PVC; • spełnia normy EN14372:2004, ASTM; • łatwo go utrzymać w czystości myjąc tradycyjnie lub w zmywarce (na górnej półce); • rekomendowany jest dla dzieci w wieku od 12 miesięcy; • główny bohater aplikacji - zwierzątko ZOO - występuje również na innych akcesoriach SKIP HOP. Bidon można więc skompletować z plecakiem, śniadaniówką, naczyniami i sztućcami; Wymiary: 18.0 x 7.0 cm Pojemność: 350 ml

31,90 zł
30,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

95
Career Paths. Plumbing. Student's Book + kod DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Plumbing. Student's Book + kod DigiBook
Dostępny
14 szt.

Książka składa się z trzech części (Books 1-3). W skład poszczególnych części wchodzi 15 rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu tematycznemu i zawiera osadzone w realistycznym kontekście teksty pozwalające na poznawanie specjalistycznego słownictwa. Obejmuje także różnorodne ćwiczenia umożliwiające zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych: czytania, słuchania, mówienia i pisania. Po każdej z trzech części znajduje się słowniczek angielsko-angielski zawierający łącznie ponad 400 haseł i zwrotów. Przykładowe tematy to: materiały i narzędzia, zawory, instalacja podgrzewaczy wody. Plumbing z serii Career Paths to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w zawodach związanych z hydrauliką, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową. Career Paths to nowość na polskim rynku wydawniczym. Rewelacyjna seria podręczników dla osób pragnących poznać język angielski lub pogłębić jego znajomość w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Każdy tytuł jest poświęcony innej specjalności zawodowej. Książki są nieocenioną pomocą zarówno dla uczniów, studentów i początkujących adeptów, jak i doświadczonych praktyków danego zawodu. Mogą być wykorzystane w liceach, technikach, szkołach zawodowych, na uczelniach wyższych i specjalistycznych kursach językowych. Publikacje z serii Career Paths pozwalają na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa związanego z daną specjalnością zawodową.

81,00 zł
70,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,53 zł

96
New Enterprise. B1+. Student's Book, edycja międzynarodowa + DigiBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Enterprise. B1+. Student's Book, edycja międzynarodowa + DigiBook
Dostępny
4 szt.

Pakiet obejmuje podręcznik w wersji papierowej (Student's Book) – edycja międzynarodowa – oraz kod aktywacyjny do podręcznika w wersji cyfrowej (Student's Book DigiBook). W międzynarodowej edycja podręcznika miejsca przeznaczone na wpisywanie odpowiedzi pozostawiono niezaciemnione. Wprowadzono także inne zmiany w stosunku do podręcznika w edycji polskiej. Podręcznik (Student's Book) składa się z 12 tematycznych rozdziałów z materiałami dotyczącymi słownictwa (Vocabulary), gramatyki (Grammar in Use), umiejętności językowych (Skills in Action: Reading, Listening, Speaking, Everyday English, Writing) i zagadnień kulturowych (Culture). Na końcu każdego rozdziału znajduje się sekcja powtórzeniowa (Review). Po każdych trzech rozdziałach zamieszczono moduły Values (z tematami, które skłaniają do refleksji i dyskusji o społecznych i moralnych wyzwaniach współczesnego świata) i Public Speaking Skills (z ćwiczeniami rozwijającymi umiejętność przemawiania publicznie). Na końcu podręcznika znajdują się sekcje CLIL, które pozwalają rozwijać umiejętności językowe w oparciu o ciekawe tematy przynależące do innych przedmiotów szkolnych (np. geografii, biologii, historii itd.). Podręcznik w wersji cyfrowej (Student's Book DigiBook) zawiera: pełny materiał z podręcznika papierowego, interaktywne zadania, nagrania audio do zadań z zakresu rozumienia ze słuchu, filmy, statystyki postępów ucznia w zakresie poszczególnych umiejętności językowych. Dostęp do DigiBooka jest ważny przez 15 miesięcy od momentu aktywacji kodu. Z DigiBooka można korzystać na urządzeniach stacjonarnych (Windows, Mac) i mobilnych (Android, iOS). Do korzystania na urządzeniach mobilnych zalecamy pobranie aplikacji DigiBooks. Wymagania instalacyjne dla urządzeń mobilnych: • Android – aplikację pobiera się z Google Play Store (jest kompatybilna z wersją 5.0 i następnymi), • iOS – aplikację pobiera się z App Store (jest kompatybilna z wersją 11 i następnymi). Jeden użytkownik (osoba posługująca się unikalnym loginem i hasłem) może korzystać z DigiBooka na 3 urządzeniach.

95,00 zł
82,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 12,35 zł

97
Termometr flexi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Termometr flexi
Miniland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Łatwy do użytkowania i pokazujący pomiar w 10 sekund termometr! Szybki pomiar. Termometr flexi mierzy temperaturę zaledwie w 10 sekund poprzez użycie go pod pachą, w sposób oralny i rektalny. Wysoka elastyczność i odporność. Termometr wyposażony jest w gumową końcówkę, która zapewnia doskonałą elastyczność i odporność na wszelkie uderzenia końcówki. Przechowywanie i transport. Termometr jest małej wielkości i bardzo lekki, w zestawie posiada praktyczną plastikową obudowę do zabezpieczenia i bezpiecznego transportu. Gdziekolwiek i niezależnie od okoliczności. Termometr można komfortowo przenosić w torbie transportowej, co okazuje się bardzo przydatne zarówno podczas codziennego użytku, jak i podczas każdego rodzaju podróży. Czujnik temperatury. Termometr wydaje 10 delikatnych sygnałów, kiedy zmierzona temperatura przekracza 37.8°C. Zapamiętuje ostatni pomiar. Podczas włączania termometru, pokazuje on na wyświetlaczu ostatnio zmierzony pomiar, ułatwiając porównanie z nowym pomiarem. Automatyczne wyłączanie dla zaoszczędzenia energii i wydłużenia żywotności baterii. Termometr wyłącza się automatycznie po 9 minutach, pozwalając na zaoszczędzenie energii. Dodatkowo na wyświetlaczu pokazuje się wskaźnik niskiego poziomu baterii. Funkcje: • praktyczny i łatwy w obsłudze - temperaturę można zmierzyć pod pachą, w sposób oralny oraz rektalny • szybki odczyt po 10 sekundach, • minimalny margines błędu podczas pomiaru, • bardzo elastyczny i trwały, ma gumową szyjkę, • zasilany baterią RL41, dołączoną do termometru, • posiada ochronne, przezroczyste etui, • w przypadku przekroczenia temperatury 37.8 stopni uruchamia się cichy alarm dźwiękowy składający się z 10 sygnałów dźwiękowych, • termometr zapamiętuje ostatni pomiar, • po 9 minutach bezczynności termometr sam się wyłącza. Informacje techniczne: • technologia: termistor, elastyczna końcówka, • czas pomiaru: 10 sekund, • baterie: 1 x 1.5V DC (LR41) alkaliczne, • zakres pomiaru: 32.0°C do 42.9°C (89.6°F do 109.2 °F), • pomiar widoczny w °C i °F, • żywotność baterii: ok. 250 godzin ciągłego używania, • zakres temperatur: –10°C do 40°C (14°F do 104°F), • wilgotność: 30–90%.

36,10 zł
31,77 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,33 zł

98
Intuicyjny nawilżacz ultradźwiękowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intuicyjny nawilżacz ultradźwiękowy
Miniland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Pomoc w walce z wirusami. Głównym zadaniem nawilżacza jest zapewnienie w pomieszczeniu odpowiedniej wilgotności powietrza. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest zbyt suche, wysusza się jednocześnie śluzówka, która wówczas jest bardziej podatna na wirusy i patogeny, które przenoszone są z wdychanym powietrzem. Napełnianie zbiornika od góry sprawia, że jest wygodniejszy w użyciu. Możliwość napełnienia zbiornika wody od góry, bez potrzeby przesuwania urządzenia, sprawia, że jest bardziej praktyczny i wygodny w użyciu. Praktyczny rozmiar do obsługi. Zajmuje mniej miejsca, dzięki czemu idealnie nadaje się do zabrania w każdy zakątek domu. Lampka nocna i aromaterapia zapewniające spokojny sen. Zawiera delikatne, niebieskie światło nocne, które można dostosować do upodobań dziecka i wyłączyć w razie potrzeby. Bezpośrednio do zbiornika nawilżacza można wlać olejek eteryczny, by móc wypełnić pomieszczenie pięknym zapachem. Prosty w obsłudze przedni panel dotykowy. Pozwala to intuicyjnie kontrolować wilgotność i przepływ pary za pomocą centralnego przycisku dotykowego. Reguluje prędkość pary. Strumień pary można regulować za pomocą trzech poziomów mocy, od delikatnej do gęstej pary. Opcjonalne delikatne światło nocne. Podczas pracy nawilżacza można włączyć delikatne, niebieskie światełko nocne, które może towarzyszyć maluchowi przy zasypianiu. Oczywiście nawilżacz może również pracować bez włączonego niebieskiego światła. Działa nieprzerwanie przez ponad 24 godziny. Dostosowany do minimalnego poboru mocy przy maksymalnym napełnianiu zbiornika wody (3 litry). Urządzenia wykrywa spadek poziomu wody. Idealny do pomieszczeń do 30 m2. Cechy: • pojemność 3 litry, • maksymalny czas pracy 24 h, • wydajność 30 m2, • przycisk dotykowy, • opcjonalne światełko nocne, • automatyczne wyłączenie, • nalewanie wody od góry. • ultradźwiękowy, • chłodna mgiełka, • regulacja przepływu pary: 3 poziomy, • przepływ pary (ml/h): 300–60, • czas pracy: 10–25 godzin, • poziom głośności:

285,90 zł
251,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 34,31 zł

99
Termos do posiłków Eco-Friendly 600 ml, królik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Termos do posiłków Eco-Friendly 600 ml, królik
Miniland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Do wszelkiego rodzaju pokarmów stałych. Dzięki pojemności 600 ml, termos jest idealny dla pierwszych przecierów oraz wszelkiego rodzaju pokarmów stałych. Wielokrotnego użytku i przyjazny dla środowiska. Termos do posiłków jest wykonany ze stali nierdzewnej, co gwarantuje dłuższą żywotność produktu, przyczyniając się jednocześnie do zrównoważonego rozwoju środowiska. Utrzymuje temperaturę jedzenia do 12 godzin. Termos gwarantuje utrzymanie temperatury posiłków przez wiele godzin, dzięki wysokiej jakości materiałom takim jak podwójna ścianka ze stali nierdzewnej 18/8 (stal 304), która ma bardzo niskie przewodnictwo cieplne i bardzo dobrą odporność na działanie wysokich temperatur ekskluzywna, aluminiowa powłoka i komora próżniowa. Można zabrać ze sobą wszędzie. Niezależnie od tego, czy jesteś w parku, na plaży, na wsi czy w podróży, termos Miniland jest idealny, aby korzystać z niego w każdej chwili. Design z naturalnymi motywami. Delikatne, miękkie wykończenie przyjemne w dotyku oraz atrakcyjny wzór inspirowany naturą uczy maluchy, jak jeść w przyjemny sposób, szanując jednocześnie świat, w którym żyją. Informacje techniczne: • pojemność 600 ml, • podwójna warstwa stali nierdzewnej, • aluminiowa warstwa izolacyjna, • bardzo wydajny – utrzymuje pożądaną temperaturę przez 24 h, • do wszelkiego rodzaju żywności i przecierów, • maksymalna odporność i efektywność dzięki 3 warstwom izolacyjnym, • łatwy w czyszczeniu, • wyjątkowa jakość, • idealny aby zabrać go ze sobą wszędzie, • przyjemny w dotyku.

113,90 zł
100,23 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,67 zł

100
Termos z 2 pojemnikami hermetycznymi na jedzenie, śródziemnomorski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Termos z 2 pojemnikami hermetycznymi na jedzenie, śródziemnomorski
Miniland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Termos z dwoma pojemnikami hermetycznymi na jedzenie to: • wyjątkowa jakość, • idealny na posiłki dla dzieci, • miękki w dotyku, • dwa osobne hermetyczne pojemniki w zestawie, • całkowita pojemność 700 ml, • można zabrać go ze sobą wszędzie, • łatwy w czyszczeniu, • bez wyciekania, • izotermiczna torba w zestawie, • wolny od bisfenolu A. Przeznaczony do wszystkich rodzajów stałych pokarmów, począwszy od musów i przecierów. Posiłki mogą być trzymane w dwóch oddzielnych hermetycznych pojemnikach o pojemności 350 ml i 200 ml. Termos przechowa 700 ml. Przyjemny kolor i ciekawy wzór. Termos jest w miłym dla oka różowym kolorze, oprócz tego posiada subtelne wzory i rysunek żyrafy na powierzchni, który na pewno spodoba się maluchom. Torba z neoprenu. Torba, którą jest zabezpieczony, została wykonana z neoprenu, dzięki czemu dodatkowo zabezpiecza przed zmianami temperatur, lepiej utrzymując temperaturę zarówno gorącej, jak i zimnej żywności. Możesz zabrać go wszędzie. Ten termos ma wprost idealny rozmiar, aby zabrać go wszędzie. Materiały wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu we wnętrzu termosu stali 18/8 (stal 304) termos jest najbardziej odpowiedni do przechowywania żywności. Łatwiejsze karmienie. Termosy są odpowiednie do karmienia dziecka bezpośrednio, bez potrzeby przekładania zawartości do naczynia lub talerza. Możliwość podgrzewania żywności w kuchence mikrofalowej. Termos utrzymuje temperaturę żywności przez wiele godzin. Jednak jeśli chcesz, możesz podgrzać posiłek w kuchence mikrofalowej.

103,00 zł
90,64 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,36 zł

Wróć do góry