hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.09.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 12 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Obrazkowy quiz malucha. Od 4 lat (Agnieszka Bator), na drugim Jak coraz lepiej się modlić (Św. Alfons Liguori). Kolejny produkt to Quiz pięciolatka. Obrazkowe zadania dla bystrych dzieci (Anna Podgórska) oraz Party Alias (Tactic).
1
Obrazkowy quiz malucha. Od 4 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowy quiz malucha. Od 4 lat
Dostępny3 szt.

Obrazkowy quiz malucha. Od 4 lat: • sprawdzenie wiedzy dziecka, • wzbogacenie jego słownictwa, • nauka i zabawa w każdym miejscu i o każdej porze, • barwne ilustracje.

13,00 zł
10,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,60 zł

2
Jak coraz lepiej się modlić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak coraz lepiej się modlić
Dostępny11 szt.

Św. Alfons Liguori, założyciel Zgromadzenia Redemptorystów, poświęconego opiece duchowej nad ubogimi i opuszczonymi, był przekonany o niezwykłym znaczeniu modlitwy jako koniecznego środka zbawczego. Rozumiał ją bardzo nowocześnie, jako pełną zaufania i miłości rozmowę z Bogiem w każdych okolicznościach życiowych, dlatego jego przemyślenia i rady w tej kwestii nie tracą na aktualności. Napisał o niej wiele książek i bardzo pragnął, aby dotarły one do wszystkich ludzi. Temu celowi ma też służyć niniejszy zbiór jego wskazówek na ten temat, opracowany tematycznie i wzbogacony słynną metodą modlitwy myślnej oraz codziennymi modlitwami.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3
Quiz pięciolatka. Obrazkowe zadania dla bystrych dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz pięciolatka. Obrazkowe zadania dla bystrych dzieci
Dostępny47 szt.

Quiz pięciolatka. Obrazkowe zadania dla bystrych dzieci:• sprawdzenie wiedzy dziecka,• sposób na kształcąca zabawę,• do zabrania na spacer, w podróż, do pracy w domu.

12,99 zł
8,05 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,94 zł

4
Party Alias - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Party Alias
Tactic
Dostępny164 szt.

NAJPRAWDOPODOBNIEJ TO NAJLEPSZA GRAIMPREZOWA. Objaśniaj hasła inaczej mówiąc alezmieniaj sposób tłumaczenia za każdym razem,gdy pionek odwiedzi pole specjalne. W tej wersjibestsellerowej gry żadne słowo nigdy nie zabrzmi taksamo. Baw się dobrze w doborowym towarzystwie.Zawartość jest bardziej kolorowa, niżw jakiejkolwiek innej grze Alias!Zadania są bardzo różnorodne.Idealny dla dorosłych i młodzieży.Gra imprezowa dla 4+ graczy w wieku 15+

100,20 zł
82,16 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 18,04 zł

5
Zasady życia chrześcijanina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasady życia chrześcijanina
Dostępny10 szt.

Św. Alfons Maria de Liguori, założyciel redemptorystów i doktor Kościoła, był przekonany, że Bóg chce mieć wszystkich świętymi, każdego w swoim stanie. W trosce o zbawienie wszystkich ludzi, pisał swoje dzieła prostym i komunikatywnym językiem, dlatego trafiają one do czytelnika nawet z odległej od niego epoki. Jednocześnie są pełne emocji, przepojone jego własną żarliwą miłością do Zbawiciela oraz pragnieniem, by inni również Go kochali. Niniejsza książka stanowi swoiste kompendium myśli Świętego na temat sposobów realizacji powołania chrześcijanina do zbawienia: od środków wytrwania w łasce, przez praktyki modlitewne, do głównych cnót chrześcijanina na co dzień.

18,00 zł
13,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,50 zł

6
Quiz trzylatka. Obrazkowe zadania dla bystrych.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz trzylatka. Obrazkowe zadania dla bystrych..
Dostępny27 szt.

Quiz trzylatka.Obrazkowe zadania dla bystrych dzieci:- sprawdzenie wiedzy dziecka,- sposób na kształcąca zabawę,- do zabrania na spacer, w podróż, do pracy w domu.

13,40 zł
8,04 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 5,36 zł

7
Quiz czterolatka. Obrazkowe zadania dla bystrych.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz czterolatka. Obrazkowe zadania dla bystrych..
Dostępny36 szt.

Quiz czterolatka. Obrazkowe zadania dla bystrych dzieci:- sprawdzenie wiedzy dziecka,- sposób na kształcąca zabawę,- do zabrania na spacer, w podróż, do pracy w domu.

13,40 zł
10,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,68 zł

8
Obrazkowy quiz malucha. Od 5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowy quiz malucha. Od 5 lat
Dostępny11 szt.

Obrazkowy quiz malucha. Od 5 lat: • sprawdzenie wiedzy dziecka, • wzbogacenie jego słownictwa, • nauka i zabawa w każdym miejscu i o każdej porze, • barwne ilustracje.

12,99 zł
10,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,60 zł

9
Wielki foch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki foch
Dostępny26 szt.

Książka znakomita, wyczekiwana, intrygująca i bardzo potrzebna. Świetny duet autorski niezwykłych kobiet s. Anny Marii Pudełko AP (Rodzina Świętego Pawła) i Anety Liberackiej, szefowej portalu Stacja7 w arcyciekawej rozmowie na temat kobiecości: jak ją zrozumieć, przyjąć i zacząć się nią cieszyć. Prowokujące pytania zadaje redaktor Edycji Świętego Pawła Ilona Kisiel. Po prostu koniecznie trzeba przeczytać. „Moim marzeniem jest, aby kobiety potrafiły spojrzeć na swoją kobiecość jako na dar. Dar od Boga, który rozwijają także dzięki innym. Żeby mogły się zapalić do wdzięczności za to, kim są i kim mogą się stawać, do pasji poznawania siebie, do ciekawości siebie, do odwagi obdarowywania sobą innych” – Anna Maria Pudełko AP. „Czytelniczkom i sobie życzę, byśmy wraz ze zrozumieniem kolejnych etapów naszej dojrzałości nie odbierały naszych przymiotów kobiecości jako negatywnych. Przestańmy się wreszcie kłócić same ze sobą i nie miejmy sobie za złe tego, jakie jesteśmy” – Aneta Liberacka. Wszystkie pragniemy być kobietami dojrzałymi wewnętrznie, które czują się dobrze same ze sobą i z którymi dobrze czują się inni w różnych relacjach: małżeńskich, przyjacielskich, koleżeńskich, zawodowych. Siostra Anna Maria Pudełko AP i Aneta Liberacka opowiadają, jak możemy sobie radzić z naszymi emocjami i ich wyrażaniem.

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

10
Obrazkowy quiz malucha. Od 3 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowy quiz malucha. Od 3 lat
Dostępny51 szt.

Obrazkowy quiz malucha. Od 3 lat: • sprawdzenie wiedzy dziecka, • wzbogacenie jego słownictwa, • nauka i zabawa w każdym miejscu i o każdej porze, • barwne ilustracje.

12,99 zł
10,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,60 zł

11
HR Business Partner. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HR Business Partner.
Dostępny9 szt.

W Polsce koncepcja HR Business Partneringu znajduje się obecnie w szczytowej fazie zainteresowania i rozwoju, potrzebne są zatem opracowania, które mogą przybliżyć tę ideę i ułatwić jej wdrażanie do praktyki firm. Kim więc powinien być HR Business Partner? Powinien mieć szerokie kompetencje: świetnie orientować się w realizowanej przez firmę dziedzinie biznesu, reprezentować bardzo wysokie umiejętności współpracy z różnymi ludźmi i komunikacji, mieć dużą odporność psychiczną, potrafić działać w stresie i rozwiązywać najtrudniejsze sytuacje kryzysowe, być doskonałym trenerem, orientować się w najnowszych trendach rozwojowych w wielu dziedzinach. Już taka koncepcja sylwetki HRBP sprawia, że chcielibyśmy dowiedzieć się, jak osoby na takich stanowiskach powinny funkcjonować w organizacjach. Książka HR Business Partner. Praktyczne rozwiązania budowania wysokoefektywnych organizacji p od r edakcją G rzegorza F ilipowicza z awiera 1 2 a rtykułów n apisanych p rzez 11 autorów, których wspólną cechą jest posiadanie zarówno dobrego przygotowania teoretycznego, jak i głębokiego doświadczenia praktycznego. Kilkoro spośród nich pełniło lub obecnie pełni funkcję HR Business Partnera. Misją tej książki jest podzielenie się z Czytelnikami doświadczeniem i zainspirowanymi nim przemyśleniami, często wykraczającymi poza sztywne ramy najbardziej bezpośrednich skojarzeń z rolą i funkcją HRBP, jak np. problematyka szczęścia w pracy czy uważności w relacjach międzyludzkich. Zapoznałem się z tą książką z dużym zainteresowaniem. Znalazłem w niej wiele ciekawych, nowatorskich wątków. Z pewnością zainteresuje ona szerokie grono menedżerów, specjalistów z dziedziny zarządzania ludźmi oraz osoby przygotowujące się do pełnienia funkcji HR Business Partnera. Prof. ALK dr hab. Czesław Szmidt Kierownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Akademii Leona Koźmińskiego

40,00 zł
38,40 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

12
Kobieta w kapeluszu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta w kapeluszu
Dostępny73 szt.

Iwona Miklas prowadzi popularne konto na Instagramie, gdzie relacjonuje swoje beztroskie, studenckie życie. Kiedy do grona obserwatorów dołącza tajemnicza kobieta w kapeluszu, nieodłącznym towarzyszem dziewczyny staje się niepokój. Ivi odnosi wrażenie, że nieznajoma nie tylko śledzi każdy jej krok, ale także wie o niej zdecydowanie zbyt wiele. Z pozoru niewinna gra przeistacza się w realne niebezpieczeństwo, a gdy poukładany świat Iwony zaczyna rozsypywać się jak domek z kart, gotowa jest zrobić wszystko, by odkryć tożsamość kobiety. Jak wiele będzie musiała poświęcić? Jak trudna okaże się prawda?

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

13
Hot Wheels. GJL14 City. Mega garaż T-Rexa z 2 samochodami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Hot Wheels. GJL14 City. Mega garaż T-Rexa z 2 samochodami
Hot Wheels, Mattel
Dostępny1 szt.

Nowość na 2020 rok – największy mega garaż Hot Wheels City! Czas na wielkie wyzwanie i wielkie emocje. Dzięki ruchomej windzie na dwa samochody wjedź na samą górę. Podejmij wyzwanie i ruszaj w dół po torze ze szczytu wieży – po drodze czekają Cię ekscytujące skoki w powietrzu! Ale uwaga! Strzeż się wygłodniałego robotyranozaura, który ma chrapkę na pojazdy Hot Wheels... Ten ogromny wielopoziomowy zestaw do zabawy może pomieścić ponad 100 samochodzików w skali 1:64, a atakujący znienacka T-rex pobudza wyobraźnię! Mega Garaż T-Rexa łączy się z innymi zestawami do zabawy Hot Wheels (sprzedawane oddzielnie) i zawiera 2 pojazdy Hot Wheels w skali 1:64. Możesz też przyłączyć Portal Hot Wheels ID (sprzedawany oddzielnie), aby odblokować dodatkowe możliwości zabawy: zeskanuj samochód, ścigaj się z przeciwnikami, umknij przed robotyranozaurem i wygraj. Wysokość: ok. 90.0 cm Wymiary opakowania: 61.0 x 76.0 x 17.0 cm

660,00 zł
468,60 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 191,40 zł

14
Psychologia wychowania Wybrane problemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia wychowania Wybrane problemy
Dostępny60 szt.

Psychologia wychowania. Wybrane problemy to pierwsza od wielu lat publikacja podsumowująca rozproszony dorobek polskiej psychologii wychowania na tle literatury światowej. Autorami poszczególnych rozdziałów są wybitni badacze i praktycy z kilkunastu ośrodków akademickich w Polsce. Publikacja składa się z trzech części: Podstawy teoretyczne ? zgromadzono tu wiedzę na temat historii kształtowania się psychologii wychowania do 1939 roku, scharakteryzowano psychologię wychowania jako naukę, precyzując jej przedmiot, cel i stosowane metody. Przedstawiono podstawowe koncepcje teoretyczne psychologii wychowania. Kluczowe obszary psychologii wychowania ? Autorzy opisali tu znaczenie procesów poznawczych i emocjonalno-społecznych dla wychowania i rozwoju. Osobne rozdziały zostały poświęcone różnicom indywidualnym oraz biologicznym i środowiskowym uwarunkowaniom rozwoju i wychowania. Psychologia wychowania w praktyce: wybrane problemy ? najbardziej obszerna część książki dotyczy takich zagadnień, jak współpraca psychologów wychowawczych z rodziną i szkołą, zadania psychologa wychowawczego wobec dzieci o nietypowym rozwoju, z zaburzeniami zachowania, z grup mniejszościowych. Kolejne rozdziały dotyczą roli psychologów wychowawczych w poradnictwie zawodowym, wychowaniu zdrowotnym, obywatelskim i edukacji seksualnej oraz organizacjom w systemie wychowania.

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

15
Zadra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadra
Dostępny37 szt.

Są kości i ślady, które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat. Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu laty. Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał, z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca. Zadra to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale też o śmierci, która przedwcześnie zabierając bliskich, strąca w otchłań samotności.

49,90 zł
16
Trzecia córka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecia córka
Dostępny42 szt.

Gdy przypadkowy mężczyzna przywozi do szpitala poważnie ranną nastolatkę, personel medyczny natychmiast wzywa policję. Słowa pacjentki mrożą wszystkim krew w żyłach, jednak dziewczyna, choć ma poważne obrażenia, odmawia współpracy z wezwanymi funkcjonariuszami. Twierdzi, że będzie rozmawiała tylko z Gregiem Ruckerem. Wspomniany policjant przybywa do szpitala, choć nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna i dlaczego poprosiła właśnie o niego. Wraz z Jade Reflin – panią detektyw z wydziału osób zaginionych – Rucker rozpoczyna enigmatyczne śledztwo, które szybko rodzi kolejne pytania. Najważniejsze z nich to... kim tak naprawdę jest Kathy Lutz? Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy policjanci trafiają do pewnego domu i informują zastaną tam kobietę, że prawdopodobnie odnaleźli jej córkę.

44,00 zł
31,24 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,76 zł

17
Jak rozmawiać o antykoncepcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozmawiać o antykoncepcji
Dostępny9 szt.

O antykoncepcji trzeba mówić nie tylko podczas kursów przedmałżeńskich, ale również podczas szkolnej katechezy, niedzielnych kazań i przede wszystkim w konfesjonałach. Ta książka ma w tym pomóc, dostarczając syntetycznych odpowiedzi na najczęściej powracające pytania i zarzuty zwolenników antykoncepcji, a także przedstawiając fundamenty katolickiego (a szerzej: chrześcijańskiego) podejścia do sztucznego ubezpładniania aktów małżeńskich. Wypływa ono z całego nauczania Pisma Świętego, Tradycji i Magisterium Kościoła. Ponadto autor przypomina, że antykoncepcja, będąc złem moralnym i grzechem ciężkim, stanowi jednocześnie realne zagrożenie dla zdrowia i życia kobiet oraz rodziny jako podstawy ładu społecznego.

10,00 zł
7,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

18
Ekstradycja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekstradycja
Dostępny17 szt.

Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, służby nie potrafią odnaleźć żadnego tropu. Przez cały ten czas nie skontaktowała się z nikim w Polsce i nawet Kordian nie wierzy już w to, że Chyłka kiedykolwiek znajdzie sposób, by nawiązać z nim kontakt. Oryński tymczasem przyjmuję sprawę człowieka, który wybudził się po półtorarocznej śpiączce w klinice. Ukrainiec, Witalij Demczenko, jest oskarżony o to, że wtargnął do jednej z restauracji na Powiślu i zastrzelił trzy osoby. Motywu nigdy nie ustalono, nie udało się też odnaleźć narzędzia zbrodni ani świadków. W dodatku Witalij nie pamięta niczego, co wydarzyło się przed tym, zanim znalazł się w stanie wegetatywnym. Pamięta jedno: że ma dla Oryńskiego wiadomość od Chyłki.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

19
Świnka Peppa. Opowiadania 3D Co lubi Świnka Peppa? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Opowiadania 3D Co lubi Świnka Peppa?
Dostępny5 szt.

Wyjątkowa seria kolorowych książek w twardej oprawie. Każda strona prezentuje nowe opowiadanie, które wzbogacone jest przestrzennymi ilustracjami ulubionych bohaterów.

25,00 zł
18,25 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

20
Oscar Romero, czyli teologia wyzwolenia w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Oscar Romero, czyli teologia wyzwolenia w praktyce
Dostępny2 szt.

Książka jest refl eksją nad teologią wyzwolenia w nauczaniu abpa Oscara Romero. Choć jest to studium historyczno-pastoralne, to jednak ma ona znaczenie również dla misjologii. Stanowi bowiem istotny wkład w poznanie życia Kościoła w Ameryce Łacińskiej. Czytając tę książkę, ma się wrażenie bogatego i dobrze opanowanego warsztatu naukowego. Jej treść nabiera zaś aktualności w świetle zapowiedzianej przez papieża Franciszka kanonizacji metropolity San Salvadoru.

35,00 zł
17,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,50 zł

21
CEBA 005-099-546 Termoopakowanie JUMBO FLORA & FAUNA FLORES - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,80 zł
20,09 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 4,71 zł

22
Fisher-Price. DHH63 Imaginext. Kroczący krokodyl i pirat Hak - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fisher-Price. DHH63 Imaginext. Kroczący krokodyl i pirat Hak
Fisher Price, Mattel
Dostępny4 szt.

Zestaw, który zachwyci każde dziecko Ten kroczący krokodyl ma na grzbiecie armatę, aby bronić pirackiego skarbu. Piratowi udało się ujarzmić bestię i wykorzystać ją do swoich celów, ale cena była wysoka. Zamiast ręki ma teraz hak! Pirat zrobi wszystko, by chronić swój skarb – aby odstraszać wrogów, jeździ na grzbiecie ogromnego krokodyla razem z armatą. Gdy dziecko dostrzeże potencjalnego złodzieja, wystarczy, że przekręci dysk, aby wystrzelić pocisk z armaty. Mali piraci mogą popchnąć krokodyla po podłodze, aby zobaczyć realistyczne ruchy. W dodatku paszcza bestii się otwiera! Z wyjątkowymi zabawkami Imaginext dzieci mogą poczuć zew pirackiej przygody. Zawartość zestawu: • krokodyl, • kapitan Hak z hakiem zamiast dłoni i mieczem, • 2 pociski, • skarb.

138,78 zł
108,25 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 30,53 zł

23
Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów. Kwalifikacja BUD.14/2. Podręcznik do nauki zawodu. Technik budownictwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów...
Dostępny112 szt.

Podręcznik charakteryzuje zamówienia publiczne i związane z nimi postępowania przetargowe. Omawia także zagadnienia związane z przedmiarowaniem robót budowlanych, w tym robót wykończeniowych, a także różne rodzaje kosztorysów. Przedstawia szczegółowo sposoby korzystania z katalogów nakładów rzeczowych i katalogów nakładów pracy. Omawia różne programy komputerowe i zawiera dołączoną płytkę z edukacyjną wersją programów do kosztorysowania NormaPro. Publikacja wprowadza w podstawy zagadnień KPS i OMZ, sprawiając, że przyszły technik budownictwa będzie umiał łagodzić konflikty, prowadzić negocjacje, radzić sobie ze stresem i wydajnie kierować zespołem. Nowością jest dołączenie do wykazu terminów wykazu zwrotów, także w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim. Atutem publikacji są liczne przykłady dokumentów zamieszczone jako załączniki. Wiele informacji zebranych jest w postaci tabel, podanych w formie schematów i rysunków, co bardzo ułatwia przyswojenie i zapamiętywanie materiału. Sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy ułatwią liczne pytania i polecenia, w tym zadania przekrojowe, które skłaniają ucznia do wykorzystania wiadomości z zakresu całej kwalifikacji, a nie tylko tych omawianych w podrozdziale.

63,30 zł
55,70 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,60 zł

24
Jak osiągać sukcesy w nauce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak osiągać sukcesy w nauce
Dostępny143 szt.

Mimo że całokształt procesu uczenia się niewątpliwie przebiega w mózgu, często zapominamy, że odbiera on informacje sensoryczne ze środowiska za pośrednictwem ciała i ukazuje to, jak owo środowisko jest przez mózg odbierane. Kontrola postawy odzwierciedla integrację ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i wspiera funkcjonowanie osi mózg-ciało. Niedojrzałość lub zakłócenia funkcjonalne w tym obszarze wpływają na zdolność mózgu do przyswajania i przetwarzania informacji. Jedną z metod oceny dojrzałości i integralności funkcjonowania OUN jest badanie odruchów pierwotnych oraz posturalnych. Ich obecność lub brak na podstawowych etapach rozwoju staje się dla nas oknem, przez które możemy przyjrzeć się funkcjonowaniu OUN, co ułatwia doświadczonemu profesjonaliście identyfikację objawów niedojrzałości bądź dysfunkcji neurologicznej. Istnieje coraz większa liczba dowodów naukowych wspierających teorię, zgodnie z którą umiejętności motoryczne wspierają proces uczenia się i są zaangażowane w regulację emocjonalną i zachowanie. Od chwili powstania w 1975 roku Instytut Psychologii Neurofizjologicznej (The Institute for Neuro-Physiological Psychology ? INPP) w Chester jest miejscem, w którym prowadzi się pionierskie badania nad wpływem niedojrzałych odruchów pierwotnych i posturalnych na uczenie się i zachowanie, tworzy się protokoły oceny nieprawidłowych odruchów i związanych z nimi funkcji. Tam właśnie powstała specyficzna metoda terapeutyczna (tzw. metoda INPP). Wyniki badań, prowadzonych przez ponad 30 lat zarówno w INPP, jak i w niezależnych ośrodkach, wskazują, że istnieje ścisły związek między niedojrzałymi odruchami okresu niemowlęcego, brakiem osiągnięć szkolnych i podwyższonym poziomem lęku w dorosłym życiu oraz że program terapeutyczny nakierowany na bezpośrednią stymulację i integrację odruchów pierwotnych oraz posturalnych może spowodować korzystne zmiany w tych obszarach. Książka Jak osiągać sukcesy w nauce. Uwaga, równowaga, koordynacja przedstawia zarys podstawowej teorii, opis mechanizmów i markerów rozwojowych oraz wpływu niedojrzałych odruchów na funkcjonowanie dziecka w starszym wieku, które specjalistom zajmującym się edukacją i zdrowiem dzieci mogą pomóc w rozpoznawaniu oznak dysfunkcji neurologicznych i ich konsekwencji.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

25
Historia terroryzmu Od starożytności do Da?isz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia terroryzmu Od starożytności do Da?isz
Dostępny72 szt.

Pierwsza tak ambitna i szeroko zakrojona historia terroryzmu to wyjątkowe dzieło, pozwalające na głęboką analizę samego zjawiska oraz ewolucji jego postrzegania. Autorzy śledzą skrupulatnie wszystkie przejawy i formy terroryzmu na przestrzeni dziejów ? od Zelotów i Asasynów, poprzez XIX-wiecznych anarchistów, terror rosyjski w służbie państwa, współczesne formy wyrosłe po roku 1968, aż po radykalny fundamentalizm muzułmański bojowników Al-Ka?idy i Państwa Islamskiego. Obszerny wykład historyczny został wzbogacony bogatym wyborem tekstów źródłowych ? wystąpień, manifestów i pism teoretycznych najbardziej wpływowych postaci ? od Bakunina po Ibn Ladena i Az-Zawahiriego ? w większości niedostępnych dotąd polskim czytelnikom. Rozmach tego dzieła ? będącego wynikiem pracy międzynarodowego zespołu specjalistów ? pozwala śmiało nazwać je wielką encyklopedią terroryzmu.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

26
Rolnictwo, część 4. Produkcja roślinna. Środowisko i podstawy agrotechniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rolnictwo, część 4. Produkcja roślinna. Środowisko i podstawy agrotech...
Dostępny112 szt.

Podręcznik napisany przez zespół autorów zgodnie z najnowszym programem nauczania i przeznaczony dla uczniów szkół kształcących w zawodzie technik rolnik' na poziomie technikum w zakresie kwalifikacji: R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej i R.16. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej. Część 4 podręcznika obejmuje zagadnienia związane z wpływem różnych czynników środowiska, w tym klimatu, gleby i wody, na produkcję rolniczą oraz nowoczesnej uprawy roli i następstwa roślin na uzyskiwane plony.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

27
Posługa uzdrowienia w Kościele dzisiaj 5 CD - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posługa uzdrowienia w Kościele dzisiaj 5 CD
Jim McManus CSsR, Homo Dei
Dostępny5 szt.

Nagrania na żywo z sesji dla świeckich.Nagrania stanowią praktyczną pomoc w przygotowaniu do posługi uzdrowienia wewnętrznego. Ojciec Jim McManus CSsR omawia podstawy teologiczne tej posługi, która posiada swój fundament w słowie Bożym i nauczaniu Kościoła, oraz umiejętnie łączy ją z najnowszymi badaniami z dziedziny psychologii. Podkreśla rolę przebaczenia w procesie uzdrowienia wewnętrznego. Jego wieloletnie doświadczenie można wykorzystać jako materiał do formacji kapłanów, osób konsekrowanych oraz wspólnot świeckich posługujących modlitwą wstawienniczą.O. Jim McManus, redemptorysta, rektor St. Marys's Center of Spirituality (Maryjne Centrum Duchowości) w szkockim Perth. Prowadzi rekolekcje, kursy i seminaria poświęcone posłudze uzdrawiania. Autor m. in. książek wydanych w Wydawnictwie Homo Dei: Uzdrowienie w duchu, Odkryj swoją wartość, Odnaleźć przebaczenie,

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

28
Optyka liniowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Optyka liniowa
Dostępny141 szt.

To pierwsza część kompleksowego opracowania na temat właściwości fali elektromagnetycznej, propagacji światła oraz oddziaływania fali świetlnej z ośrodkami. Koncentruje się na optyce liniowej, opisując zjawiska zachodzące w zakresie słabych natężeń światła, wykorzystując pojęcia z teorii sygnałów i układów liniowych. Autor położył duży nacisk na graficzną interpretację zjawisk fizycznych, co znalazło odzwierciedlenie w dużej liczbie rysunków i wykresów wyjaśniających omawiane zagadnienia. Książka może być traktowana jako podręcznik do przedmiotów związanych z optyką na kierunkach fizycznych, matematycznych oraz technicznych. Może stanowić także źródło wiedzy dla osób zawodowo zajmujących się tą dziedziną.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

29
IQ Rotating Display - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
400,00 zł
30
Kasy fiskalne 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasy fiskalne 2020
NiedostępnyBrak

Kasy online wprowadzono od 1 maja 2019 r., przy czym wymiana kas starego typu na kasy online odbywa się stopniowo. Drugi etap wymiany kas w związku z epidemią został przesunięty na 1 stycznia 2021 r. Największa grupa podatników będzie zatem zobowiązana wymienić kasy w 2021 r. Nowością jest możliwość zainstalowania kasy na urządzeniu mobilnym. Ustawodawca zmienił również zasady zgłaszania kas do urzędu skarbowego oraz ubiegania się o ulgę na ich zakup. Od 2020 r. zmieniły się także dotychczasowe zasady wystawiania faktur do paragonów. Ich nieprzestrzeganie będzie zagrożone surowymi sankcjami. W publikacji objaśniamy: ?Jak ewidencjonować sprzedaż na kasie online, w tym na kasie zainstalowanej na urządzeniu mobilnym, a także na kasach starego typu ?Jak po zmianach wystawiać faktury do paragonów ?Jak zmieniły się zasady ewidencjonowania faktur wystawionych do paragonów ?Jak korygować sprzedaż zaewidencjonowaną na kasie ?Jak po zmianach rozliczyć ulgę na zakup kasy ?Jak zmieniły się zasady prowadzenia serwisów i przeglądów kas ?Jakie obowiązki informacyjne ma podatnik korzystający z kas starego typu, a jakie w przypadku kas online ?Kiedy trzeba zwrócić ulgę na zakup kasy Publikacja zawiera również komplet rozporządzeń oraz wybrane przepisy ustawy o VAT, które dotyczą kas fiskalnych. ATUTY PUBLIKACJI: Kompleksowo omawia nowe zasady użytkowania zarówno kas online, jak i kas starego typu. Zawiera komplet nowych przepisów.

29,90 zł
28,70 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,20 zł

31
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją
Dostępny5 szt.

1 lipca 2020 r. (pierwotnie miał to być 1 kwietnia 2020 r., jednak w związku z pandemią koronawirusa zmieniono datę) wchodzą w życie przepisy przewidujące składanie nowego dokumentu elektronicznego wspólnego dla przesyłania deklaracji VAT i informacji o ewidencji VAT, tzw. nowy JPK_VAT. Nowe przepisy obejmą od razu wszystkich podatników VAT czynnych. Zrezygnowano z wprowadzenia ich dwuetapowo, jak pierwotnie zakładano. Obowiązek składania deklaracji VAT-7/VAT-7K został połączony z obowiązkiem przesyłania plików JPK_VAT. Nowy plik JPK_VAT składa się z dwóch części, a mianowicie: ?z części deklaracyjnej, która zastępuje deklaracje VAT-7/VAT-7K, ?z części ewidencyjnej, która zastępuje plik JPK_VAT przesyłany dotychczas. Dane wykazywane w części deklaracyjnej nie będą się istotnie różnić od danych wykazywanych w deklaracjach VAT-7/VAT-7K. Inaczej ma się rzecz, jeżeli chodzi o dane wykazywane w części ewidencyjnej nowych plików JPK_VAT. Zakres tych danych został znacznie rozszerzony. Nowa struktura JPK może powodować wiele praktycznych problemów. Zakres informacyjny nowego pliku JPK_VAT wymaga ewidencjonowania większej liczby danych o przeprowadzonych transakcjach sprzedaży i zakupu. Wymóg podawania przez podatników dodatkowych oznaczeń dla określonych grup towarowych, specyficznych transakcji lub określonych rodzajów dokumentów oznacza konieczność aktualizacji lub rozbudowy istniejących modułów fakturowania i systemów księgowych. W cały proces zaangażowani zostaną już nie tylko księgowi, lecz także pracownicy innych struktur. Nowy plik JPK_VAT będzie bowiem zawierać informacje, które dla księgowego nie są bezpośrednio dostępne, a wiedzę o nich mają uczestnicy dużo wcześniejszych etapów procesu handlowego ? magazynierzy, sprzedawcy, fakturzyści. Za niewypełnianie nowych obowiązków grożą sankcje. Poradnik w praktyczny sposób omawia nowe wymogi związane z plikiem JPK_VAT. Będzie on merytorycznym wsparciem dla wszystkich osób zaangażowanych w wypełnianie nowych obowiązków. Z publikacji Czytelnik dowie się m.in.: ?kiedy nowe przepisy wchodzą w życie oraz jakie podmioty obejmują, ?w jakich terminach należy składać nowe pliki JPK, ?jakie dane i w jaki sposób należy wykazywać w nowych plikach JPK ? w części deklaracyjnej i ewidencyjnej, ?jak prawidłowo korygować nowe pliki JPK, ?jakie sankcje grożą za naruszanie obowiązków związanych ze składaniem nowych plików JPK.

39,00 zł
37,44 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,56 zł

32
VAT 2020.Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VAT 2020.Komentarz
NiedostępnyBrak

VAT 2020. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie 1 lipca i 1 października 2020 r. oraz nowe regulacje wprowadzone w związku z pandemią koronowirusa. Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych, a także omawia orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE. Publikacja to nie tylko klasyczny komentarz do konkretnych przepisów. Są w niej także praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT. To jedyny na rynku komentarz, który omawia przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. W książce znajdziemy odpowiedzi na nurtujące wszystkich podatników VAT pytania dotyczące między innymi: ?rozliczania nieodpłatnych świadczeń, ?refakturowania dodatkowych kosztów, ?rozliczania wydatków samochodowych, ?ustalania terminów powstania obowiązków podatkowych, ?rozliczania dostaw objętych mechanizmem podzielonej płatności (split payment), ?dokumentacji VAT i jej korekty, ?zasad prowadzenia ewidencji VAT, ?ustalania terminów odliczania VAT naliczonego, ?zasad stosowania białej listy i sankcji w VAT z tego tytułu. W komentarzu zostały uwzględnione oraz szczegółowo omówione nowe przepisy, które obowiązują w 2020 r. Rok 2020 to prawdziwa rewolucja w rozliczeniach VAT. Zmieniają się zasady rozliczeń, które były stosowane od początku, kiedy wprowadzono w Polsce VAT. Nowością jest to, że: ?ograniczono prawo do wystawiania faktur do paragonów, ?wprowadzono nową matrycę stawek VAT i klasyfikację towarów oraz usług (CN i PKWIU 2015), ?pierwszy raz określono szczegółowe zasady prowadzenia ewidencji VAT, ?zlikwidowano deklarację VAT-7 i JPK_VAT, a zamiast tego wprowadzono jeden plik JPK dla deklaracji i ewidencji, ?powszechnie umożliwiono rozliczanie VAT od importu w deklaracji, ?zmieniono zasady wpisywania do ewidencji sprzedaży zaewidencjonowanej na kasie, ?umożliwiono wysyłanie e-paragonów, ?przewidziano surowe kary za niewywiązywanie się z nowych obowiązków. Ponadto w związku z pandemią obniżono czasowo stawki VAT na wybrane produkty. Z tych względów niezbędnym źródłem wiedzy dla każdego podatnika jest VAT 2020. Komentarz. O Autorze Autorem publikacji jest Tomasz Krywan ? prawnik, doradca podatkowy, który specjalizuje się w interpretacji przepisów prawa podatkowego. Jest praktykiem znającym problemy podatników z rozliczeniem podatków, a szczególnie VAT-u. Udzielił ponad 20 000 odpowiedzi na pytania podatkowe. Napisał również kilkaset artykułów i komentarzy. Na co dzień publikuje w ogólnopolskich dziennikach, m.in. w Dzienniku Gazecie Prawnej. W wydawnictwie INFOR jest znanym i cenionym Autorem, m.in. w MONITORZE księgowego oraz BIULETYNIE VAT. ATUTY PUBLIKACJI: Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku od towarów i usług, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. Uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach, które weszły w życie 1 stycznia i 1 lipca 2020 r., a także zmiany obowiązujące od 1 października 2020 r. Uwzględnia również regulacje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

199,00 zł
191,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 7,96 zł

33
Praktyczny Leksykon VAT 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczny Leksykon VAT 2020
NiedostępnyBrak

Unikatowa publikacja kompleksowo omawiająca zagadnienia dotyczące rozliczeń VAT. Praktycznie i na przykładach wyjaśnia, jak prawidłowo: ?odliczać VAT, ?wystawiać faktury, ?ustalać datę powstania obowiązku podatkowego, ?rozliczyć VAT od samochodu, ?określać wysokość podstawy opodatkowania, ?stosować split payment. Prezentuje wszystkie istotne zagadnienia występujące w obrocie gospodarczym, które mogą wywoływać wątpliwości ze względu na sporadyczność, np. aport, barter, odszkodowania. Pomaga rozliczać transakcje zagraniczne ? takie jak: WDT, WNT, import, eksport ? a także ustalać miejsce świadczenia czy dostawy. Wyjaśnia bieżące problemy z rozliczeniem VAT. Komentarze i wskazówki poparte są aktualnymi interpretacjami organów podatkowych i orzecznictwem sądów oraz licznymi przykładami i wzorami dokumentów. Publikacja uwzględnia zmiany wprowadzone w 2020 r. oraz zmiany wchodzące w życie 1 października 2020 r. Dotyczą one m.in.: ?wystawiania faktur do paragonów, ?matrycy stawek VAT, ?stosowania stawki 0% do WDT, ?nowej ewidencji VAT i JPK_VAT, ?wymiany kas na kasy online. ATUTY PUBLIKACJI: Jest to kompleksowe omówienie zagadnień VAT, z którymi podatnicy stykają się w praktyce. Zawiera 113 praktycznych przykładów.

129,00 zł
123,84 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 5,16 zł

34
Dokumentacja kadrowa Sierpień 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dokumentacja kadrowa Sierpień 2020
Dostępny1 szt.

W książce przedstawione są aktualne, obowiązujące w 2020 r. zasady prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Szczególną uwagę poświęcono dokumentom kadrowym związanym z epidemią COVID-19. Omówiono również dokumentację związaną z ubieganiem się o zasiłki z ubezpieczenia społecznego. Z publikacji można się m.in. dowiedzieć: ?jak prowadzić dokumentację w formie elektronicznej, ?jakie są okresy archiwizacji dokumentów pracowniczych, ?jak prowadzić akta osobowe. Książka w praktyczny sposób przedstawia zasady sporządzania dokumentów związanych z przepisami antykryzysowymi. Przystępnie wyjaśnia, jak sporządzić wniosek o umorzenie składek ZUS czy porozumienie o obniżeniu wymiaru czasu pracy lub objęciu pracowników przestojem ekonomicznym. Nowe formularze, a także nowe wersje druków dotychczas obowiązujących zaprezentowano w instruktażowy sposób i z uwzględnieniem najnowszych wytycznych ZUS i resortu pracy. Publikacja jest praktyczną pomocą dla każdego pracodawcy oraz osoby odpowiedzialnej za sprawy kadrowe i pracownicze w firmie. ATUTY PUBLIKACJI: Jest to jedna z pierwszych na rynku publikacji, która przedstawia aktualne, obowiązujące w 2020 r. zasady prowadzenia i przechowywania dokumentacji kadrowej po wprowadzeniu przepisów antykryzysowych.

99,00 zł
49,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 49,50 zł

35
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników.Wydanie sierpień 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników.Wydanie sierpień 2020
NiedostępnyBrak

Jest to kompleksowe opracowanie, które przedstawia krok po kroku zasady zatrudniania pracowników oraz rozwiązywania umów o pracę. Uwzględniono w nim szczególne rozwiązania wprowadzone przez tzw. tarczę antykryzysową w czasie obowiązywania epidemii COVID-19. Dotyczą one m.in. obowiązków pracodawcy w przypadku zakończenia stosunku pracy. Dzięki publikacji pracodawcy dowiedzą się również, jak rozwiązać umowę o pracę, aby nie narazić się na roszczenia pracowników. Książka wyjaśnia m.in.: ?jakich danych można wymagać od kandydata do pracy, a jakich od pracownika, ?co powinien zawierać kwestionariusz osobowy, ?jak sporządzić umowę o pracę, ?jaki rodzaj umowy o pracę dla pracownika wybrać, ?jak uzasadnić wypowiedzenie umowy o pracę, ?co powinno zawierać porozumienie stron dotyczące rozwiązania stosunku pracy, ?w jakich przypadkach pracownicy podlegają ochronie przed zwolnieniem z pracy, ?kiedy można rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę bez wypowiedzenia. Publikacja zawiera liczne przykłady, zestawienia tabelaryczne i wzory dokumentów. Jest niezbędnym narzędziem przydatnym w pracy każdego specjalisty ds. kadr. ATUTY PUBLIKACJI: Praktyczna publikacja, która w kompleksowy sposób przedstawia zasady zatrudniania i zwalniania pracowników.

69,00 zł
66,24 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,76 zł

36
Czas Pracy 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Pracy 2020
NiedostępnyBrak

Problematyka czasu pracy jest jedną z najtrudniejszych dla działów kadr, a najwięcej problemów stwarza prawidłowe jego rozliczanie. Zagadnienia te są szczególnie istotne dla każdego pracodawcy, ponieważ naruszenie przepisów o czasie pracy stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika, za które grozi kara grzywny od 1000 zł do nawet 30 000 zł. Dlatego nasza publikacja ułatwi pracodawcom planowanie pracy i ustalanie rozkładów czasu pracy na 2020 r. Co istotne, uwzględniono w niej najnowsze zmiany przepisów dotyczące czasu pracy wprowadzone przez tzw. tarczę antykryzysową w związku z epidemią COVID-19. Omówiono m.in. możliwość wydłużenia dobowego wymiaru czasu pracy z 8 do 12 godzin, obniżenia wymiaru czasu pracy oraz ograniczenia okresów wypoczynku dobowego i tygodniowego. Książka zawiera komplet informacji dotyczących rozliczania czasu pracy w 2020 r. Można się z niej m.in. dowiedzieć: ?czy w związku z epidemią pracodawca może dowolnie zmienić system lub rozkład czasu pracy pracowników, wydłużając czas pracy, ?jakie warunki musi spełnić pracodawca, który w związku z epidemią chce obniżyć wymiar czasu pracy pracowników lub wprowadzić przestój ekonomiczny, ?czy ograniczenie okresów odpoczynku pracowników wymaga zawarcia porozumienia ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami pracowników, ?którym pracownikom trzeba wyznaczyć dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę, ?jakie są obecnie ograniczenia pracy w handlu w niedziele i święta, ?jak planować pracę w poszczególnych systemach czasu pracy, ?jak rozliczać pracę w godzinach nadliczbowych, ?jak prawidłowo prowadzić ewidencję czasu pracy. Książka zawiera przykładowe harmonogramy czasu pracy. Najtrudniejsze zagadnienia zostały przedstawione na przykładach. Całość jest wzbogacona orzecznictwem z zakresu czasu pracy. To przystępne i wyczerpujące opracowanie jest wsparciem dla pracowników działów kadr. Zainteresuje też pracodawców oraz specjalistyczne firmy, które prowadzą obsługę innych podmiotów w zakresie rozliczania czasu pracy. ATUTY PUBLIKACJI: Aktualny stan prawny na 2020 r. Książka uwzględnia najnowsze zmiany przepisów dotyczące czasu pracy, wprowadzone przez tzw. tarczę antykryzysową w związku z epidemią COVID-19. Zawiera przykładowe harmonogramy czasu pracy, orzecznictwo i interpretacje z zakresu czasu pracy oraz przydatne w codziennej pracy tabelaryczne zestawienia najważniejszych zagadnień. Jest w niej aż 76 praktycznych przykładów rozliczania czasu pracy.

59,00 zł
56,64 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

37
Schowek
Gray Anatomia Podręcznik dla studentów Tom 3
Dostępny152 szt.

Czwarte wydanie Anatomii Graya jest kontynuacją poprzednich wersji tego znanego i cenionego podręcznika przeznaczonego dla Czytelników studiujących morfologię ciała ludzkiego. Mając na względzie ogromne postępy w dziedzinie przyżyciowego obrazowania poszczególnych narządów i układów dokonano koniecznych aktualizacji oraz dodano ilustracje, uwzględniając stan obecnej wiedzy w zakresie diagnostyki medycznej (m.in. tomografy TK i MR, angiogramy). Podobnie jak w poprzednich wydaniach publikacji duża jej część poświęcona jest zagadnieniom klinicznym, ponieważ obowiązujące obecnie wymogi dotyczące nauczania zagadnień teoretycznych w powiazaniu z codzienną praktyką lekarską muszą zostać uwzględnione w procesie dydaktycznym. Do trzeciego tomu podręcznika dołączono obszerny rozdział poświęcony neuroanatomii, zawierający dane morfologiczne wraz z rycinami i obrazami uzyskanymi w trakcie badan struktur układu nerwowego przy użyciu nowoczesnych technik z zakresu szeroko pojętej radiologii. W trakcie opracowywania tekstu oraz rycin, wraz z ich opisami, staraliśmy się uwzględnić pewne zmiany w pojęciach i ustaleniach dotyczących zarówno budowy poszczególnych struktur oraz układów, jak i obowiązującego międzynarodowego mianownictwa anatomicznego.

104,00 zł
38
Farmakodynamika Podręcznik dla studentów farmacji Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farmakodynamika Podręcznik dla studentów farmacji Tom 1
NiedostępnyBrak

Jest to nowoczesny podręcznik, który spełnia europejskie wymogi nauczania farmakologii. Przedstawiono w nim aktualną wiedzę z zakresu farmakologii, farmakokinetyki, farmakogenetyki i chronofarmakologii. Osobny rozdział poświęcono klasyfikacji receptorów i mechanizmom ich działania. Zwięzły opis właściwości farmakodynamicznych leków, obejmujący wszystkie grupy terapeutyczne (z uwzględnieniem leków najnowszych), został podany w usystematyzowanej formie, co ułatwia przyswojenie wiadomości. Książka jest adresowana do studentów farmacji i medycyny. Może być również wykorzystana w stałym dokształcaniu się magistrów farmacji i lekarzy.

99,50 zł
92,54 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,96 zł

39
Pieczątki z wodną tablicą Świnka Peppa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki z wodną tablicą Świnka Peppa
Multiprint
Dostępny49 szt.

Pieczątki na licencji Świnka Peppa. W skład zestawu wchodzą: 1 magiczna tablica wodna z materiału, 5 pieczątek, 1 gąbeczka do wody, 1 pisak na wodę. Dla dzieci w wieku od 3 lat

114,80 zł
40
English File 4E Intermediate Plus CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File 4E Intermediate Plus CD
Dostępny5 szt.

English File's unique, lively and enjoyable lessons are renowned for getting students talking. In fact, 90% of English File teachers we surveyed in our impact study found that the course improves students' speaking skills.

175,60 zł
158,04 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,56 zł

41
Matematyka dla kierunków ekonomicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla kierunków ekonomicznych
Dostępny121 szt.

Podręcznik obejmuje podstawowy program nauczania matematyki i jej zastosowań w ekonomii i zarządzaniu. Treści czysto matematyczne i zastosowania są przedstawione w wyodrębnionych rozdziałach. Dlatego ten podręcznik może być przydatny także dla studiów technicznych i rolniczych. Książka wyróżnia się dużą liczbą całkowicie rozwiązanych ćwiczeń i zadań. Do wszystkich zadań przeznaczonych do samodzielnego rozwiązania są podane pełne odpowiedzi. Publikacja jest nieocenioną pomocą szczególnie w nauczaniu zdalnym. Dr hab. Henryk Zawadzki, prof. UE Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Książka korzystnie wyróżnia się na tle podręczników z matematyki adresowanych do studentów. Studenci, rekrutujący się z różnych szkół średnich, o różnych profilach i poziomach, mają możliwość samodzielnego uzupełnienia braków. Prezentowane w książce zastosowania matematyki w ekonomii przedstawiają metody rozwiązywania poważnych problemów komparatywnych, elementy teorii użyteczności, podstawy teorii wzrostu ekonomicznego itp. Prof. dr hab. Edward Smaga Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Książka jest napisana w sposób bardzo przystępny. Zawiera m.in. zadania i przykłady dotyczące elementów geometrii w przestrzeni, całek funkcji trygonometrycznych oraz równań różniczkowych liniowych rzędu II o stałych współczynnikach. Duża liczba przykładów oraz zadań wraz z odpowiedziami sprawia, że z podręcznika mogą korzystać studenci nie tylko kierunków ekonomicznych, ale również kierunków technicznych. Dr hab. Zygmunt Wronicz, prof. AGH Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie Treść podręcznika jest kompatybilna z obowiązującym programem nauczania w uczelniach ekonomicznych. Z pełnego spektrum zagadnień związanych z matematyką elementarną, algebrą liniową i analizą matematyczną oraz ich zastosowaniami w naukach ekonomicznych autorzy wybrali zagadnienia zapewniające odpowiednie tzw. minimum programowe dla studiujących nauki ekonomiczne i nauki o zarządzaniu oraz dyscypliny pokrewne. Prof. dr hab. Jerzy Mika Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Podręcznik zawiera bardzo bogaty materiał z różnych działów matematyki. Umiejętnie łączy rozwiązania teoretyczne z aplikacjami ekonomicznymi. Z podręcznika mogą korzystać wykładowcy i studenci na uczelniach, na których jest różny wymiar zajęć z matematyki. Podręcznik stanowi bardzo dobrą podbudowę do zajęć ze statystyki, ekonometrii oraz programowania matematycznego. Prof. dr hab. Tadeusz Stanisz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

79,00 zł
67,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,85 zł

42
Poranki na Miodowej 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poranki na Miodowej 1
NiedostępnyBrak

Joanna Szarańska zaprasza na Miodową. Autorka bestsellerowych Czterech płatków śniegu powraca z pełną emocji i wzruszeń nową serią obyczajową. Małgorzacie udało się zapomnieć o przeszłości. Wiedzie szczęśliwe życie, jest zadowolona z kariery zawodowej i związku z Robertem. Do czasu, aż pewnego dnia otrzymuje list w błękitnej kopercie. Kto dziś jeszcze pisze listy? Małgorzata zna tylko jedną taką osobę, ale wolałaby wymazać ją z pamięci. Jednak informacja, którą skrywa błękitna koperta skłania ją do powrotu na Miodową. Do domu pełnego wspomnień. W starej księgarni, gdzie półki uginają się od książek, a kraciasty fotel kusi swą miękkością, Małgorzata wraca myślami do lat dzieciństwa i odkrywa tajemnice swej rodziny. Jak na powrót Małgorzaty zareagują dawni przyjaciele i sąsiedzi? Czy na pewno jej związek jest udany? A może na Miodowej czeka na nią ktoś ważny? Przekonaj się sama! Do zobaczenia na Miodowej!

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

43
Obróbka strumieniowo-ścierna Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obróbka strumieniowo-ścierna Tom 2
Dostępny80 szt.

Obróbka strumieniowo-ścierna, będąca jedną z ubytkowych metod obróbki powierzchni, miała swoje początki w II połowie XIX wieku. Jej rozwój, aż do obecnego stanu, powszechnie stosowanej i nowoczesnej metody obróbki powierzchni następował na skutek wprowadzania do stosowania zarówno nowych urządzeń obróbkowych, jak i mediów stosowanych w tych urządzeniach. Jest to 2. i ostatni tom opracowania dotyczącego obróbki strumieniowo-ściernej. Ten rodzaj obróbki, inaczej zwany piaskowaniem lub śrutowaniem, to jedna z najpowszechniejszych metod obróbki powierzchni ? oczyszcza daną powierzchnię strumieniem ścierniwa który uzyskuje niezbędną prędkość za pomocą sprzężonego powietrza lub wody pod ciśnieniem jak również siły odśrodkowej koła rzutowego. Publikacja będzie pomocna dla inżynierów obróbki, technologów zakładów przemysłowych, pracowników badawczo-rozwojowym zaplecza technicznego przedsiębiorstw. Przyda się również studentom uczelni technicznych na kierunkach Mechanika i budowa maszyn, Inżynieria Materiałowa i innych.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

44
Masz wiadomość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masz wiadomość
NiedostępnyBrak

Czy można spotkać miłość swojego życia na portalu randkowym? Po siedmiu latach szczęśliwego związku Julia zostaje porzucona przez ukochanego tuż przed ślubem. Dziewczyna jest załamana i nie wierzy, że kiedykolwiek jeszcze będzie szczęśliwa. Ulega jednak namowom przyjaciółki i zakłada konto na portalu randkowym. Tam poznaje Adama – mężczyznę, który już dawno stracił zaufanie do płci przeciwnej oraz nadzieję, że kiedyś pozna tę jedyną, wyjątkową kobietę? Gdy pewnego dnia na czacie otrzymuje krótkie, lecz intrygujące pytanie, Adam nie podejrzewa nawet, że ta jedna wiadomość zmieni całe jego życie. Czy wirtualne uczucie przetrwa, gdy Julia i Adam spróbują przenieść je do prawdziwego świata? A może ten romans był tylko żartem? Masz wiadomość to wzruszająca i wyjątkowa opowieść o tym, że twój przepis na szczęście nie zawsze musi być jedyną słuszną drogą, żeby to szczęście osiągnąć. Miłość przychodzi niespodziewanie!

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

45
Za zakrętem. Tom 2. Ostatnia iskra nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za zakrętem. Tom 2. Ostatnia iskra nadziei
NiedostępnyBrak

Wzruszająca wojenna opowieść o najważniejszych życiowych wyborach. Kryzys w małżeństwie Adriany pogłębia się. Kobieta zapełnia emocjonalną pustkę spotkaniami z najlepszą przyjaciółką, którą traktuje jak zastępczą babcię. Coraz bardziej wciąga ją historia małżeństwa Agnes w czasach wojny. Mąż Agnes dostał powołanie do niemieckiej armii i został wysłany daleko na wschód. Gdy wojenna zawierucha zbiera swe ponure żniwo, Agnes staje przed życiowym dylematem. Co okaże się dla niej najwyższą wartością: wierność ideałom czy życie najbliższych? Spotkanie z dawnym kolegą uzmysławia Adrianie, że wszystko, w co dotychczas wierzyła, jest fałszem. Uzyskując odpowiedzi na nurtujące ją od lat pytania, Adriana zaczyna rozliczać własną teraźniejszość. Dwie kobiety, dwie różne epoki, te same dylematy i tak podobne koleje losów. Sięgnij po cykl „Za zakrętem”.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

46
Inżynieria oprogramowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynieria oprogramowania
Dostępny27 szt.

X wydanie kultowego podręcznika ?Inżynieria oprogramowania? autorstwa Iana Sommervilla. Jest to nie tylko podręcznik przeznaczony dla studentów informatyki, to publikacja, z której skorzystają również architekci systemów, projektanci, programiści i wdrożeniowcy oraz kierownicy tych przedsięwzięć, od których zależy organizacja pracy. W publikacji omówiono proces wytwarzania wielkich systemów informatycznych. Czytelnik znajdzie tam wyjaśnienie, na czym polega inżynieria oprogramowania, po czym przejdzie do zagadnień związanych z analizą wymagań i specyfikacjami. W książce znalazły się też informacje o projektowaniu i systemach krytycznych. Autor opisał także: etap weryfikacji i zatwierdzania systemu, proces zarządzania ludźmi, szacowanie kosztów, kontrolę jakości, ulepszenie procesów, etap pielęgnacji i modyfikacji systemu po udostępnieniu go użytkownikom. Po każdym rozdziale znajduje się podsumowanie, opis zalecanej literatury i zestaw ćwiczeń.

179,00 zł
157,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,48 zł

47
Magiczny wieczór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny wieczór
NiedostępnyBrak

Stosunki między doktor Addie Blair a chirurgiem Noahem McPhersonem stały się napięte, gdy Noah tuż przed ślubem powiadomił Addie, że jej narzeczony nie pojawi się przy ołtarzu. Upokorzona całą złość przelała na niego i wyjechała w świat. Kilka lat później los rzuca ich oboje nad zatokę Currawong. Pracują tam w przychodni i mieszkają w domu lekarzy. Postanawiają wtedy, że zostawią przeszłość za sobą i swą znajomość ograniczą do spraw zawodowych. Aż pewien pełen zdarzeń dzień prowadzi do magicznego wieczoru, o którym nawet nie marzyli. Oboje kusi perspektywa, by rzucić wszystko na jedną szalę i spróbować wreszcie szczęśliwego życia...

11,00 zł
7,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,08 zł

48
Pocałunek w Wenecji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunek w Wenecji
NiedostępnyBrak

Matteo Combe musi się poddać badaniu psychologicznemu. Domaga się tego zarząd firmy, twierdząc, że są wątpliwości, czy jest zdolny dalej ją prowadzić. Rzekomy niepokój wzbudziło jego zachowanie na pogrzebie ojca. Matteo wie, że zarząd po prostu chce się go pozbyć, ale on nie zamierza na to pozwolić. Jest pewien, że poradzi sobie z piękną panią psychiatrą, Sariną Fellows, pomimo że słynie ona ze skutecznego pozbawiania pracy wysoko postawionych biznesmenów. Ich pierwsze spotkanie ma miejsce w jego rezydencji w Wenecji?

11,00 zł
7,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,08 zł

49
Odrobina flirtu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrobina flirtu
NiedostępnyBrak

W rezydencji Grady?ego Wattsa, dziadka i seniora rodu, Paul spotyka piękną nieznajomą. Okazuje się, że jest to Lia, terapeutka, dzięki której stan Grady?ego po udarze się poprawia. Paul podejrzewa, że niemałą rolę w procesie zdrowienia odgrywa fakt, że Grady bierze dziewczynę za zaginioną wnuczkę. Paul nie ma serca wyprowadzać go z błędu, postanawia jednak dowiedzieć się czegoś więcej o Lii. Wkrótce zaczyna pożądać dziewczyny, której nie do końca ufa...

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

50
Wiedeński bal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedeński bal
NiedostępnyBrak

Beth dostaje intratne zlecenie zorganizowania balu maskowego w Wiedniu. W przededniu balu jedzie do Wiednia wraz z Benem ? młodszym kuzynem, nad którym sprawuje opiekę. Z lotniska odbiera ich przystojny Włoch. Beth przez myśl nie przechodzi, że to Alessio Palvetti, wujek Bena, który jakiś czas temu zażądał od niej, by oddała mu bratanka. Bal jest tylko pretekstem, by mógł ją poznać?

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

Wróć do góry