hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.09.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Magiczne drzewo. Olbrzym, wydanie 3 (Andrzej Maleszka), na drugim Koraliki do nawlekania (Mega Creative). Kolejny produkt to Matematyka 2. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy (Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda) oraz Puzzle obserwacyjne. Mapa Polski (Bright Junior Media).
1
Magiczne drzewo. Olbrzym, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne drzewo. Olbrzym, wydanie 3
Dostępny
3901 szt.

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Walczy ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. Wędrują z nim mądra Gabi, supergracz komputerowy Blubek i gadający pies. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej. Nie można się od niej oderwać! Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor. Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

39,99 zł
26,39 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,60 zł

48 osób kupiło
2
Koraliki do nawlekania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do nawlekania
Mega Creative
Dostępny
161 szt.

Ta zabawka rozwija zdolności manualne, rozbudza wyobraźnię oraz kreatywność Z zestawem koralików Mega Creative każda młoda artystka będzie mogła rozwinąć skrzydła i stworzyć własną biżuterię. Satysfakcja z noszenia zrobionych samodzielnie korali i bransoletek gwarantowana. Zestaw zawiera 12 rodzajów koralików, ozdobne spinki oraz żyłkę do nawlekania. Wymiary produktu: 25.5 x 16.5 x 1.5 cm Wymiary opakowania: 26.0 x 17.5 x 2.0 cm

18,90 zł
14,99 zł

Rabat 20,7%
oszczędzasz 3,91 zł

23 osoby kupiły
3
Matematyka 2. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka 2. Zbiór zadań do liceów i techników. Zakres podstawowy
Dostępny
1228 szt.

Zbiór zadań jest ściśle skorelowany z podręcznikiem do matematyki do nowego, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum (zgodnym z nową podstawą programową, która obowiązuje w szkołach od września 2019 r.) i stanowi jego cenne uzupełnienie. Zawiera bardzo dużo zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Bogactwo i charakter zgromadzonych zadań umożliwi każdemu nauczycielowi stosowny wybór zadań do rozwiązania na lekcjach, do prac domowych, do ćwiczeń kontrolnych. Po każdym rozdziale zamieszczono test sprawdzający oraz zadania powtórzeniowe, a na końcu zbioru podano wskazówki i odpowiedzi do zadań.

38,50 zł
34,27 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,23 zł

23 osoby kupiły
4
Puzzle obserwacyjne. Mapa Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle obserwacyjne. Mapa Polski
Bright Junior Media, 117
Dostępny
194 szt.

Ruszamy na wycieczkę po Polsce! Przekonacie się, że w każdym zakątku kraju jest coś do odkrycia. Wielka, kolorowa i pełna szczegółów ilustracja przedstawia mapę Polski, warte odwiedzenia miejsca, charakterystyczne rośliny i zwierzęta. Jej ułożenie to nie lada wyzwanie i wspaniała zabawa, która inspiruje do poszerzania wiedzy na temat historii, kultury i przyrody. Na ramce układanki umieściliśmy mnóstwo szczegółów do wyszukania na ilustracji. Do zestawu dołączyliśmy duży plakat pełen ciekawostek o atrakcjach turystycznych. Edukacyjne puzzle to doskonały pomysł na prezent dla przedszkolaka. Zaproście przyjaciół do wspólnej zabawy! Wyjątkowa cecha: zabawa nie kończy się na ułożeniu puzzli! Szukajcie detali z ramki i pozwólcie, by ciekawostki z plakatu zainspirowały was do dalszych odkryć. Bawcie się i doskonalcie różne umiejętności. W pudełku znajdziecie: • 117 elementów • dwustronny plakat edukacyjny (48 x 68 cm) Wymiar układanki: 48.0 x 68.0 cm Prezentowe pudełko: 16.5 x 28.0 x 7.0 cm

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

22 osoby kupiły
5
Magiczne Drzewo. Gra, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Drzewo. Gra, wydanie 2
Dostępny
4852 szt.

Klon Kukiego szuka tajemniczej kostki do gry. Odnajduje ją Kuki. Kostka ma potężną moc i wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Gdy wypada jedynka, uruchamia się lawina groźnych zdarzeń. Gabi, Blubek, Kuki i jego pies zostają porwani do podziemnej twierdzy klona. Muszą pokonać roboty Moradora i Marę, sterowane nietoperze i pułapki skorpiona Korto. Przygodowa powieść o szybkim tempie i zaskakujących pomysłach. A także o szczęściu, pechu i przyjaźni… Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor. Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

39,99 zł
26,79 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

18 osób kupiło
6
Nowa Filokalia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Filokalia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Droga do modlitwy serca Do źródła w górach prowadzi stroma ścieżka. Wydeptały ją pokolenia wschodnich mnichów. To filokalia, czyli umiłowanie piękna. Naszym przewodnikiem po niej jest wybitny filolog i patrolog, ks. prof. Józef Naumowicz. Podążajmy wraz z nim po śladach świętych ojców, w górę, do źródła. To Chrystus jest źródłem. I górą. I ścieżką. bp Michał Janocha Ksiądz profesor Józef Naumowicz w przystępny sposób przybliża autentyczną myśl chrześcijańskiego Wschodu. Wydobywa teksty kluczowe dla zrozumienia mod­litwy, zwłaszcza tej skupionej na uważności. Problemowy układ przygotowanego zbioru pomoże czytelnikom usystematyzować wiedzę przekazaną przez starożytnych ojców: Czym jest modlitwa? Kiedy jest najskuteczniejsza? Jak radzić sobie z rozproszeniami i demonicznymi atakami? Czy rzeczywiście modlitwa może zmienić człowieka? Dowiedz się, jak mistrzowie duchowości Wschodu praktykują modlitwę serca, i włącz ją do swojego życia. Ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz – historyk literatury wczesnochrześcijańskiej, patrolog, redaktor serii „Biblioteka Ojców Kościoła”. Od 2016 roku jest duszpasterzem ormiańskokatolickiej parafii centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17 osób kupiło
7
Magiczne Drzewo. Berło, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Drzewo. Berło, wydanie 2
Dostępny
3582 szt.

Bohaterowie zdobywają berło, które daje władzę nad ludźmi, zwierzętami i przedmiotami. Groźni przestępcy porywają berło, a z nim Idalię i Alika. Tworzą straszliwego robota, który ma pozbawić świat elektryczności. Wszędzie gasną światła i przestają działać urządzenia. Kuki, Gabi, Blubek i mówiący pies wyruszają walczyć z pożeraczem prądu. Jednak trudno go odnaleźć, bo robot potrafi zmieniać się w chłopca... Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor. Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

39,99 zł
26,79 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

16 osób kupiło
8
Magiczne Drzewo. Inwazja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Drzewo. Inwazja
Dostępny
5122 szt.

Olbrzymy ze Świata Ogromnych przybyły do miasta, a magiczny przedmiot uśpił wszystkich mieszkańców. Alik, Idalia i mówiący pies muszą samotnie walczyć z ogromnymi żołnierzami i wielkim Gigunem. W uśpionym mieście znajdują drewniany łuk i strzały o niezwykłej mocy. Wygrają, jeśli użyją ich we właściwy sposób… Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor. Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

11 osób kupiło
9
Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spojrzenie w otchłań. Neuropsychiatra i tajemnice ludzkich umysłów
Dostępny
422 szt.

Wybitny neuropsychiatra usiłuje odkryć, co dzieje się w umysłach jego pacjentów. Patrick cudem przeżył zderzenie z ciężarówką. Chociaż jego ciało wróciło do zdrowia, to umysł nie nadążył. Teraz Patrick jest przekonany, że ktoś podmienił mu żonę, a on sam tak naprawdę jest… martwy. Co sprawiło, że niegdyś energiczny dziennikarz zamienił się w znerwicowanego paranoika? Emma od dłuższego czasu znajduje się w stanie śpiączki. Chociaż żadne badanie nie potwierdza uszkodzeń mózgu, kobieta nie reaguje na bodźce. Czyżby to ona sama robiła wszystko, żeby nigdy się nie obudzić? Caitlín uważa, że ludzie zbyt dużo uwagi poświęcają jedzeniu i tracą czas, rozmyślając o kolejnych posiłkach. Jej to zupełnie nie interesuje - do tego stopnia, że zaczęła odczuwać jadłowstręt. Czy fakt, że pracuje nad doktoratem o zbrodniach faszystów, może mieć coś wspólnego z odrazą do jedzenia? Anthony David - dyrektor Instytutu Zdrowia Psychicznego University College London - jest jednym z największych światowych ekspertów w dziedzinie psychiatrii klinicznej. W swojej książce w intrygujący sposób opisuje próby przekroczenia otchłani, która dzieli go od umysłów pacjentów. Jak znaleźć przyczynę trapiących ich problemów? Czy winna jest trauma z przeszłości, zaburzenia chemicznej równowagi mózgu, czy może ukryty guz? Kiedy choremu pomoże rozmowa, a kiedy wskazane są elektrowstrząsy? Jak zmniejszyć liczbę samobójstw i co to ma wspólnego z pojemnością opakowań paracetamolu? Gdzie przebiega granica, poza którą nie jesteśmy w stanie poznać sekretów ludzkiego umysłu?

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

9 osób kupiło
10
Wiatr ze wschodu. Tom 2. Stalowe niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatr ze wschodu. Tom 2. Stalowe niebo
Dostępny
66 szt.

Anastazja i Kazimierz, rozdzieleni przez wojnę i ludzką niegodziwość, usiłują na nowo ułożyć sobie życie. Jest rok 1920. Krwawa łuna rewolucji nad dawnym imperium rosyjskim ustępuje miejsca szarej bolszewickiej codzienności. Po wyjściu z więzienia Anastazja przyjeżdża do Petersburga, próbuje zapomnieć o Kazimierzu i zatraca się w pracy w szpitalu. Walcząc z uprzedzeniami, zdobywa lekarskie doświadczenie. Gdy kończy się wojna polsko-rosyjska, Kazimierz wraca na Wołyń. Opiekuje się nim nieodłączny Borys Bogdanow, który zataił przed przyjacielem, co stało się z Anastazją. Dawni kochankowie spotykają się ponownie w świecie, w którym nic już nie jest takie jak kiedyś. Czy ich namiętne uczucie zwycięży przeciwności losu?

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

8 osób kupiło
11
Apokalipsa ks. Dolindo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa ks. Dolindo
Dostępny
4 szt.

Czasy ostateczne oczami wielkiego mistyka z Neapolu. Czy ks. Dolindo przepowiedział koniec świata? Ksiądz Dolindo Ruotolo przygotowywał komentarz do ostatniej księgi Nowego Testamentu w 1944 roku, kiedy doszło do kolejnego bombardowania Neapolu. Jego interpretacja tekstu Apokalipsy nie odnosi się jednak wyłącznie do opowieści o wojnie. To głęboko prorocka wizja świata i przyszłości, którą kapłan z Neapolu przekazuje kolejnym pokoleniom. Jakub Jałowiczor wczytuje się w słowa ks. Dolindo i pokazuje współczesny świat targany konfliktami, wojnami, kryzysem wiary i moralności. Poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście obecnie żyjemy w czasach ostatecznych. Dzięki interpretacji tekstów księdza z Neapolu odkryjemy w Apokalipsie przesłanie do nawrócenia oraz głęboką troskę Boga o los każdego człowieka. Książka zawiera fragmenty nieznanych wcześ­niej komentarzy biblijnych ks. Dolindo Ruotolo. Jakub Jałowiczor – dziennikarz „Gościa Niedzielnego”. Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

7 osób kupiło
12
Dorastanie bez lęku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorastanie bez lęku
Dostępny
673 szt.

Młodzi ludzie często zmagają się z uczuciem lęku, niepokoju, napadami paniki czy nadmiernym zamartwianiem się. To zupełnie naturalne – zwłaszcza w okresie dojrzewania, kiedy wszystko przeżywa się bardziej. Jednak jeśli lęk zaczyna dominować, paraliżuje, odbiera radość życia i uniemożliwia poradzenie sobie z codziennymi sprawami – trzeba znaleźć receptę na poradzenie sobie z nim. Poradnik Dorastanie bez lęku nie sprawi, że lęk zniknie z dnia na dzień. Pomoże natomiast nastolatkom lepiej nawigować w życiu, a tym samym – radzić sobie również z lękiem w zdrowy, konstruktywny sposób. Unikanie, odwracanie uwagi od pełnych niepokoju myśli czy zagłuszenie emocji to najczęstsze strategie radzenia sobie z lękiem. Jednak nie rozwiązują one problemu – przynoszą tylko krótkotrwałą ulgę. Dzięki tej książce, młodzi ludzie: • poznają zdrowe, alternatywne strategie radzenia sobie z lękiem i niepokojem, • nauczą się rozumieć i akceptować swoje emocje, uczucia i myśli – także te trudne, • zaakceptują obecność lęku w swoim życiu, a jednocześnie przestaną mu ulegać, • dowiedzą się, jak – pomimo obaw i niepokoju – podejmować działania, które są dla nich ważne i w których odnajdują sens, • zbudują rezyliencję, odwagę i wiarę w siebie . Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka, pomaga wypracować elastyczność psychologiczną – umiejętność robienia tego, na czym nam zależy nawet wówczas, gdy lęk podpowiada, że to niebezpieczne lub zbyt trudne. Badania naukowe potwierdzają skuteczność terapii ACT w leczeniu różnego rodzaju lęków – od uogólnionego zaburzenia lękowego, poprzez zaburzenia z napadami lęku panicznego, po zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Dla kogo jest ta książka? • dla nastolatków cierpiących z powodu lęku, • dorosłych, którzy chcą im pomóc. Co znajdziesz w książce: • lekki, praktyczny i konkretny język, • zrozumiałą i łatwo przyswajalną wiedzę, • przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie, • skuteczne narzędzie i strategie, które pomogą radzić sobie z sytuacjami wywołującymi lęk.

39,90 zł
35,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

8 osób kupiło
13
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 4-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 4-...
Dostępny
123 szt.

Jak dobrze jest wiedzieć i umieć! Człowiek uczy się całe życie. Najpierw, we wczesnym dzieciństwie, opanowuje trudną sztukę chodzenia i komunikacji z innymi, a także uczy się, co jest bezpieczne, a czego nie należy robić, bo może być dla niego zagrożeniem. Mały człowiek musi przyswoić wiele różnych umiejętności. Musi, ale też chce, bo dzieci z natury uczą się chętnie. Potem człowiek rośnie i idzie do szkoły. Nauka w szkole nie zawsze idzie sprawnie. Szczególnie jeśli na opanowanie wiedzy i umiejętności z jakiegoś przedmiotu potrzeba uczniowi więcej czasu i zaangażowania. Na szczęście istnieją zajęcia uzupełniające. W ich trakcie nauczyciel, przy użyciu tego zeszytu ćwiczeń, może poświęcić ci dodatkową uwagę, raz jeszcze wytłumaczyć zagadnienie, które sprawia ci trudność, i pomóc w wykonaniu ciekawych zadań. Taka nauka to sama przyjemność! Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 4-8 to pomoc dla nauczyciela i ucznia. Zadaniem zajęć rewalidacyjnych jest wyrównywanie różnic rozwojowych w zakresie np. spostrzegania, logicznego myślenia, pamięci, grafomotoryki. Zadania zebrane w tym zeszycie mają usprawniać nie tylko motorykę ręki, lecz także koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz inne funkcje, które uczeń powinien doskonalić w procesie edukacji.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

7 osób kupiło
14
Mały miś idzie do przedszkola. Duży format - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

6 osób kupiło
15
Czas burz. Tom 2. Dziki łubin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas burz. Tom 2. Dziki łubin
Dostępny
438 szt.

Trzecia Rzesza, rok 1938. W państwie pod rządami Adolfa Hitlera panuje antysemityzm, a przeciwnicy władzy muszą się liczyć z represjami. Za chwilę oblicze Europy i całego świata się zmieni, ale młodziutka Belle Lombard nie interesuje się polityką. Ma ambitne plany, marzy o zostaniu gwiazdą filmową i związaniu się z mężczyzną swojego życia. Czas pokaże, czy to właściwy kandydat… Felicja, matka Belle, bardziej niż córką zajmuje się fabryką i rozważa podjęcie współpracy z nazistami. Kiedy w jej życiu pojawiają się Alex i Maksym, musi stawić czoła rodzącym się na nowo uczuciom. Na którego z mężczyzn będzie mogła liczyć w tych trudnych czasach? Powieść Dziki łubin przedstawia dalsze losy rodziny Degnelly z Prus Wschodnich, bohaterów Czasu burz. Ta fascynująca historia to jednocześnie barwny obraz najbardziej niespokojnej epoki XX wieku…

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

6 osób kupiło
16
Byłem szefem Mosadu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłem szefem Mosadu
Dostępny
23 szt.

„Bardzo wciągająca lektura. Analitycznie precyzyjna, intelektualnie pobudzająca, warsztatowo dopracowana, poznawczo bogata. Autor ujawnia wiele nieznanych zdarzeń politycznej i wywiadowczej kuchni oraz przewiduje czekające nas zagrożenia. Nie tylko warto, ale wręcz należy tę książkę przeczytać, by zrozumieć, że o rzeczywistej przydatności i sile wywiadu decyduje rozumne wykorzystywanie zdobytych informacji przez polityków” –generał Marek Dukaczewski, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Mosad to owiany legendą izraelski wywiad. O kulisach jego działań w latach 1989-1996 opowiada ówczesny szef agencji, Sabataj Szawit. Podczas jego kadencji światem wstrząsały takie znaczące wydarzenia, jak upadek Związku Radzieckiego, burzliwa końcówka zimnej wojny, rządy Icchaka Szamira, trudne negocjacje pokojowe z Jordanią czy zamach na premiera Icchaka Rabina. Szawit kształtował politykę Państwa Izrael i kierował wieloma operacjami, pozostając cały czas w cieniu. Aż do dzisiaj. Byłem szefem Mosadu to relacja z pierwszej ręki o tajnych i jawnych wojnach Izraela. Autor maluje portrety zwierzchników i podwładnych, ubarwiając opowieść anegdotami. Opisuje czas spędzony na Uniwersytecie Harvarda i przy stołach narad CIA. Wybiega też w przyszłość, omawiając zadania, które czekają Mosad w niestabilnej sytuacji międzynarodowej. To jedyna pozycja na polskim rynku, w której bezpośredni uczestnik historycznych wydarzeń opowiada bez retuszu o kierowaniu najskuteczniejszą agencją wywiadowczą świata.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6 osób kupiło
17
Zaklętym w górski kamień. Wypadki i tragedie złotej ery himalaizmu polskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklętym w górski kamień. Wypadki i tragedie złotej ery himalaizmu pol...
Dostępny
9 szt.

Wnikliwa analiza wydarzeń z kilkunastu wypraw górskich, które zakończyły się tragicznie. Wszystkie historie są bardzo szczegółowo udokumentowane. Krystynie Palmowskiej udało się dotrzeć do ogromnej ilości źródeł opisujących te sytuacje, i przytoczyć je w swojej analizie. Czytając kolejne opisy, dochodzimy do wniosku, że często przyczyną późniejszych dramatów są drobne błędy lub zaniechania, które później sumują się w tragiczne skutki. W większości tych wypadków nie dostrzeżono w porę realnego zagrożenia. Widzimy, jak ważną staje się ocena sytuacji: zauważenie w porę zmian w zachowaniu i kondycji partnera, właściwa reakcja na zmieniające się warunki pogodowe, niedoprowadzanie do zbyt długiego przebywania w „strefie śmierci”. Niewykluczone, że nawet takich zagrożeń obiektywnych jak lawiny, udałoby się uniknąć poprzez właściwą ocenę sytuacji. Opisywane wyprawy miały miejsce w okresie tak zwanej „złotej ery” polskiego himalaizmu – fragment wstępu autorstwa Janusza Majera. Krystyna Palmowska (ur. 1948) – taterniczka i alpinistka, dr inż. elektronik, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Taternictwo uprawiała przeważnie w zespołach kobiecych, od 1969 zwykle z Anną Czerwińską, przechodząc drogi należące do najtrudniejszych w Tatrach, np. na ścianach Kazalnicy Mięguszowieckiej i Małego Młynarza, a także podobne drogi zimą. W Alpach wspinała się w 1974, 1977 i 1978, dokonując z Czerwińską m.in. drugiego wejścia czysto kobiecego północną ścianą Matterhornu. Od 1975 brała udział w wielu wyprawach polskich i międzynarodowych w Karakorum i Himalaje. W 1975 doszła w Himalajach do wysokości 7600 m, a na południowo-zachodnim filarze Czogori (K2) w 1986 z Czerwińską i Januszem Majerem do wysokości 8200 m. Sukcesami były pierwsze czysto kobiece wejścia na Rakaposhi (7788 m) w 1979 z Czerwińską, następnie również z nią w czasie dwuosobowej wyprawy wejście stylem alpejskim w 1983 na Broad Peak czyli Falchan Kangri (8047 m), a w 1985 wejście z Czerwińską i Wandą Rutkiewicz na Nanga Parbat (8125 m). Czerwińska i Palmowska stanowiły czołowy kobiecy zespół w górach ośmiotysięcznych. Jest współautorką (z Czerwińską) książki Dwa razy Matterhorn (Wa. 1980 i 1984) oraz własnego reportażu K2 86 („Ekspres Reporterów”, 1987) (za: Wielka Encyklopedia Tatrzańska).

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

5 osób kupiło
18
Chemia. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Część 2
Dostępny
56 szt.

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy uczą się chemii w zakresie rozszerzonym, w nowych 4-letnich liceach lub 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, obowiązującą w tych szkołach od września 2019 r. W drugiej części omówione zostały m.in. takie tematy: • chemia roztworów wodnych, • elektrochemia, • chemia związków nieorganicznych, • właściwości pierwiastków grup głównych i grup pobocznych. Ten podręcznik składa się z pięciu rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie sprawdzić i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności jej stosowania.

59,30 zł
52,78 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,52 zł

5 osób kupiło
19
Kosmos. My i tajemnica nieskończoności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos. My i tajemnica nieskończoności
Dostępny
124 szt.

Przed nami spektakularny finał bestsellerowej trylogii edukacyjnej. Po dwóch tomach: Ewolucja i Ciało holenderski duet autorów zabiera nas w podróż kosmiczną. Kosmos. My i tajemnica nieskończoności pozwala nam się zanurzyć w świecie fizyki i astronomii, wybrać się w świat podróży w czasie, czarnych dziur, ciemnej materii, cząstek, które przenikają ciebie i całą Ziemię oraz – nie uwierzycie! – w świat nieskończonej liczby innych wszechświatów, z nieskończoną liczbą innych nas... Naprawdę! Zwiedzimy światy: od najmniejszego z najmniejszych do największego z największych. A także istną galaktykę genialnych myślicieli i naukowców, którzy, tak jak my teraz, zastanawiali się nad prawie każdym zagadnieniem dotyczącym wszechświata. Ta książka to kosmiczna rakieta. Wsiądziecie? Jan Paul Schutten znów okazuje się mistrzem gatunku, prosto i czytelnie, ale z brawurą i humorem wyjaśniając najbardziej złożone zagadnienia naukowe. Floor Rieder po raz kolejny przekracza samą siebie w zjawiskowych ilustracjach – tym razem gwiazd, planet, fluktuacji kwantowych, czy... zasady E = MC2. Kosmos. My i tajemnica nieskończoności to dopełnienie przełomowej trylogii literatury faktu Jana Paula Schuttena i Floor Rieder. Pierwsze dwa tomy (Ewolucja. Zagadka życia na Ziemi oraz Ciało. Ty i miliardy twoich mieszkańców) to książkowe hity w Polsce i wielu innych krajach (w rodzimej dla autorów Holandii sprzedano prawie 100 000 egzemplarzy, książki te przetłumaczono na kilkanaście języków).

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
20
Norwegian Wood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Norwegian Wood
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

This stunning and elegiac novel by the author of the internationally acclaimed Wind-Up Bird Chronicle has sold over 4 million copies in Japan and is now available to American audiences for the first time. It is sure to be a literary event. Toru, a quiet and preternaturally serious young college student in Tokyo, is devoted to Naoko, a beautiful and introspective young woman, but their mutual passion is marked by the tragic death of their best friend years before. Toru begins to adapt to campus life and the loneliness and isolation he faces there, but Naoko finds the pressures and responsibilities of life unbearable. As she retreats further into her own world, Toru finds himself reaching out to others and drawn to a fiercely independent and sexually liberated young woman. A poignant story of one college student's romantic coming-of-age, Norwegian Wood takes us to that distant place of a young man's first, hopeless, and heroic love.

40,90 zł
Powiadomienie
4 osoby kupiły
21
Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów
Dostępny
22 szt.

Zbliża się Boże Narodzenie. Rozmyślania o prezentach dla najbliższych, ubieranie choinki z mamą nie są dla Wisienki przeszkodą, aby rzucić się w wir kolejnej detektywistycznej przygody. Wręcz przeciwnie. Czyżby to magia świąt sprawiła, że wszystkie te rzeczy w jakiś niewytłumaczalny sposób wiążą się ze sobą? No bo dlaczego młoda introligatorka Sandra, która bardzo często zagląda do biblioteki, nie lubi Świąt? Co łączy ją z Wisienką poza miłością do książek? Skąd smutek w jej oczach i dziwne kłopoty z pamięcią? Pytań jest coraz więcej, a kiedy Wisienka i jej przyjaciółki zostają zaproszone przez dziewczynę do pracowni introligatorskiej i w zakurzonym składziku znajdują kuferek z zapisaną kartką w środku, nic już nie będzie w stanie ich powstrzymać od przeprowadzenia śledztwa, które krok po kroku pozwoli cofnąć się Sandrze do czasów dzieciństwa, aby zmierzyć się z jego traumami. Scenariusz napisał Joris Chamblain, a przepiękne rysunki stworzyła Aurélie Neyret. „Pamiętniki Wisienki” to komiks dla dzieci, który odniósł wielki sukces we Francji i zdobył Nagrodę Młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angoulême w 2014 r.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

4 osoby kupiły
22
Piłsudski. Portret przewrotny. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłsudski. Portret przewrotny. Biografia
Dostępny
164 szt.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych Polaków XX wieku. Wielki wódz, twórca niepodległości, pogromca bolszewików. Jednocześnie przywódca, który nie przebierał w środkach, by osiągnąć cel, a swoich przeciwników zamykał w obozach. Przez jednych uważany za odważnego konspiratora, wręcz terrorystę. Przez drugich za tchórza, który jak ognia unikał niebezpieczeństwa. To on zapewnił kobietom w Polsce prawa wyborcze, choć dał się poznać jako mizogin i szowinista. Postać Piłsudskiego do dziś budzi wiele sprzecznych uczuć, a to, jakim przywódcą był naprawdę, wciąż pozostaje tajemnicą. Czy rzeczywiście stworzył on niepodległą Polskę, czy tylko przywłaszczył sobie dokonania innych? W jakim stopniu sukces bitwy warszawskiej był jego zasługą? W "Piłsudskim. Portrecie przewrotnym. Biografii" Maciej Gablankowski rozprawia się z najczęściej powtarzanymi mitami na temat Marszałka i prezentuje zupełnie inne spojrzenie na tę genialną, choć skomplikowaną i kontrowersyjną postać. To sprawia, że otrzymujemy biografię niezwykle błyskotliwą i inspirującą do niekończących się historycznych dyskusji. Maciej Gablankowski (ur. 1980) - z wykształcenia historyk i amerykanista, z zawodu wydawca, redaktor i menedżer. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci, żeglarz i snowboardzista.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

4 osoby kupiły
23
Odczarować adopcję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odczarować adopcję
Dostępny
26 szt.

Jedyny polski poradnik dla osób rozważających adopcję, który pomoże im przejść drogę do zostania rodzicami. Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia praktycznego i teoretycznego, autorka przeprowadza czytelnika przez cały proces adopcyjny, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami. Z książki dowiemy się m.in.: • jakie są formy adopcji, • jak wybrać ośrodek adopcyjny, • jak wygląda procedura i otrzymanie kwalifikacji, • jak się przygotować na przyjęcie dziecka, • czym jest depresja poadopcyjna, • z jakimi wyzwaniami zdrowotnymi trzeba się liczyć, a także uzyskamy niezbędne informacje, które pomogą w przyszłości zmierzyć się z wyzwaniami rodzicielstwa adopcyjnego. Oprócz solidnej porcji wiedzy i znajomości faktów otrzymujemy wiele poruszających opowieści i prawdziwych historii, które pomagają oswoić się z adopcją i poznać jej specyfikę. Magdalena Modlibowska – założycielka i prezeska Fundacji Wsparcia Rodzin „Po Adopcji”, wieloletnia wiceprezeska Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych Dobrze Urodzeni, autorka wielu artykułów prasowych, mama adopcyjna i biologiczna.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
24
Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Zdrowy uśmiech mam i ja! Kto ma zęby? Po co nam one? Jak długo rosną? Co je brudzi? Jak prawidłowo je myć? Co jeść, żeby były zdrowe? Na co chorują? Co robi język za zębami? Dlaczego język trzeba ćwiczyć? Kto nimi kłapie, a kto zgrzyta? Zabawny duet ekspertów – Profesor Mądralski i Królik Plombek – bierze pod lupę zęby, by odpowiedzieć na każde pytanie! Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się odpowiedzialności za swoje zdrowie i nabywa nawyków higienicznych. Dzięki książce dzieci zajrzą w głąb jamy ustnej, policzą zęby, prześwietlą gabinet dentysty. Dowiedzą się, czym jest próchnica i jak można jej zapobiegać. Sprawdzą, dlaczego warto dbać o zęby i jak powinna wyglądać codzienna higiena. Przekonają się, do czego służy nitka dentystyczna i jak wygląda aparat ortodontyczny. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśni pojęcia takie jak: płytka nazębna, szkliwo, ubytek, ząb stały. Kłap. Co w zębach zgrzyta to edukacja z humorem opatrzona ilustracjami z całym mnóstwem szczegółów. A wszystko to w trwałej i bezpiecznej kartonowej formie z zaokrąglonymi narożnikami.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3 osoby kupiły
25
Mój pierwszy quiz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy quiz
Granna, od 3 do 6 lat
Dostępny
67 szt.

Obrazkowy quiz dla przedszkolaków. W trakcie gry zapraszamy dzieci do rozwiązywania obrazkowych zadań. Dzieci same, bez pomocy dorosłych mogą sprawdzić, czy dobrze rozwiązały zadanie. Zawartość opakowania: • instrukcja • 90 kart zadań • plansza do gry • kostka • pionek

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

3 osoby kupiły
26
Winnetou. Część 2. Kolekcja: Klub Podróżnika. Tom 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winnetou. Część 2. Kolekcja: Klub Podróżnika. Tom 11
Dostępny
259 szt.

Klub Podróżnika to kolekcja klasycznych powieści młodzieżowych - 35 książek takich mistrzów pióra, jak: Aleksander Dumas, Jack London czy Juliusz Verne. Nie mogło w niej zabraknąć i polskich akcentów: cykl o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego czy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Dla wszystkich, którym nieobcy jest duch przygody, prawdziwa wydawnicza gratka!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

3 osoby kupiły
27
Super Robot 2 w 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Robot 2 w 1
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny
50 szt.

Robot Mega Creative to prawdziwa gratka dla szybko nudzących się dzieci. Dosłownie kilka prostych kroków dzieli nas od zmiany robota w szybki policyjny lub strażacki samochód. Zabawka wykonana z plastiku. Do zestawu dołączone dodatkowe akcesoria. Rozmiar opakowania: 25.0 x 22.0 x 6.0 cm

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

2 osoby kupiły
28
Winnetou. Część 3. Kolekcja: Klub Podróżnika. Tom 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winnetou. Część 3. Kolekcja: Klub Podróżnika. Tom 12
Dostępny
35 szt.

Klub Podróżnika to kolekcja klasycznych powieści młodzieżowych - 35 książek takich mistrzów pióra, jak: Aleksander Dumas, Jack London czy Juliusz Verne. Nie mogło w niej zabraknąć i polskich akcentów: cykl o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego czy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Dla wszystkich, którym nieobcy jest duch przygody, prawdziwa wydawnicza gratka!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
29
Prawo filmowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo filmowe
Dostępny
9 szt.

W publikacji wyczerpująco omówiono regulacje prawne związane z funkcjonowaniem rynku filmowego.Szczegółowo przedstawiono m.in:-zagadnienia autorskoprawne, w tym związane z rekonstrukcją cyfrową dzieła filmowego,-status i prawa twórców filmowych, w tym producentów, reżyserów, scenarzystów,-wykorzystanie internetu i zagrożenia związane z piractwem,-zmieniające się sposoby eksploatacji filmu w mediach tradycyjnych (lokowanie produktu, transmedia),-rolę władzy publicznej jako mecenasa kinematografii, zobowiązanej do ochrony i zabezpieczenia dziedzictwa filmowego w warunkach cyfryzacji i rozwoju nowych technologii.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
30
Baletnice. Tom 1. Przyjaciółki i rywalki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

2 osoby kupiły
31
Noc na kolei galaktycznej i inne baśnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc na kolei galaktycznej i inne baśnie
Dostępny
9 szt.

Lelek, ptak powszechnie nielubiany z powodu swojej szpetności, pada ofiarą dokuczania ze strony potężnego jastrzębia. Gauche, wiolonczelista w miejscowej orkiestrze, jest najsłabszym muzykiem w grupie, a na dodatek na tydzień przed ważnym występem zaczynają mu składać wizyty niecodzienni goście. Giovanni ciężko pracuje, by utrzymać siebie i chorą matkę, choć jest jeszcze dzieckiem. Pewnego razu, w noc festiwalu Centaura, wraz z przyjacielem trafia do tajemniczego pociągu, który wiezie ich przez nocne niebo ku... dokądkolwiek. Zbiór zawiera trzy najsłynniejsze baśnie ukochanego autora młodych Japończyków, Kenjiego Miyazawy (1896–1933), którego ponadczasowy humanizm i oszałamiająca moc wyobraźni do dziś urzeka czytelników na całym świecie.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

2 osoby kupiły
32
Bioogród. Uprawa roślin w zgodzie z naturą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bioogród. Uprawa roślin w zgodzie z naturą
Dostępny
26 szt.

Podręcznik dla zainteresowanych ogrodnictwem prowadzonym z zachowaniem równowagi biologicznej. Zarówno dla rozpoczynających przygodę z uprawą roślin, jak i dla osób, które istniejący ogród chcą przekształcić w prowadzony w zgodzie z naturą. Od krótko omówionych korzeni bioogrodnictwa przez konkretne praktyczne realizacje (siedem wzorcowych projektów, które pokazują szerokie spektrum możliwości, m.in. mały ogródek przydomowy, samowystarczalny duży ogród, sad, miejski ogród społeczny) po instrukcje krok po kroku, jak wdrożyć w życie idee ogrodnictwa biologicznego: • oszczędność wody, energii i surowców naturalnych, • rezygnacja z chemicznych oprysków oraz łatwo rozpuszczalnych nawozów mineralnych, • gleba jako podstawa: odpady roślinne pozostające w naturalnym obiegu w ogrodzie, • bioróżnorodność jako sposób na naturalną ochronę roślin. Uprawa zarówno roślin użytkowych, czyli warzyw, ziół, drzew i krzewów owocowych, jak i kwiatów ozdobnych. Przejrzysty układ, poglądowe rysunki i fotografie, dużo praktycznych porad.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

2 osoby kupiły
33
Jeszcze chwilę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze chwilę
Dostępny
74 szt.

Jeszcze chwilę to kontynuacja znakomicie przyjętej przez czytelniczki Warto poczekać autorstwa Liliany Fabisińskiej i Marii Fabisińskiej. Jagoda żyje w wiecznym biegu i stresie. Jej firma budowlana ma coraz więcej klientów. Matka przenosi się do domu seniora co, zamiast wyciszyć, zaognia jeszcze ich niełatwe kontakty. W dodatku telefon nie przestaje brzęczeć – to Natasza, córka Jagody, dzwoni z drugiego końca Europy z codzienną porcją pretensji. Co gorsza, nie waha się też ograniczyć Jagodzie kontaktu z wnuczką Milenką. A przecież każda babcia chce być ważna dla swoich wnuków, prawda? Jakby tego było mało, jeden nieostrożny krok otwiera puszkę Pandory z kłopotami zdrowotnymi. Na szczęście Jagoda zawsze może liczyć na swojego spokojnego, pogodnego męża Miszę oraz na przyjaciółki. Bo Jagoda, Dorota i Hanka stanowią zgrane trio od wielu, wielu lat. I wspólnie potrafią stawić czoło największym kłopotom. Warto poczekać. Jeszcze chwilę. Bo kolejny dzień może zmienić wszystko. Liliana Fabisińska (ur. 16.02.1971) – polska pisarka, dziennikarka i autorka sztuk teatralnych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Z wykształcenia kryminolog i pedagog, studia kończyła w Polsce, RPA i Anglii. Karierę dziennikarską rozpoczęła w wieku 17 lat w periodyku „Na przełaj”, który wkrótce opuściła na rzecz „Sztandaru Młodych”. Współpracowała również z magazynami „Pani Domu”, „Cinema” oraz „Filipinka”. Debiutowała w 2005 roku powieścią Amor z ulicy Rozkosznej, za którą otrzymała wyróżnienie w konkursie na książkę dla młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”. Największą popularność przyniosła autorce piętnastoczęściowa seria powieści dla młodzieży pod tytułem „Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą”, opowiadająca o perypetiach czterech nastoletnich przyjaciółek: Kaśki (nazywanej Żabą), Julki, Zuzi i Emmy.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
34
Klub Podróżnika. Tom 10. Winnetou. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Podróżnika. Tom 10. Winnetou. Część 1
Dostępny
299 szt.

Klub Podróżnika to kolekcja klasycznych powieści młodzieżowych - 35 książek takich mistrzów pióra, jak: Aleksander Dumas, Jack London czy Juliusz Verne. Nie mogło w niej zabraknąć i polskich akcentów: cykl o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego czy W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza. Dla wszystkich, którym nieobcy jest duch przygody, prawdziwa wydawnicza gratka!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
35
Dziura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziura
Dostępny
14 szt.

Ta opowieść graficzna dla dorosłych i dzieci, bestseller, graficzny majstersztyk należy do najbardziej tajemniczych książek, jakie znamy. Ukazała się już w 17 krajach. Teraz my – wydawnictwo Format – wydajemy ją dla polskich czytelników. Nie zdradzimy wiele, sami zobaczcie, zwłaszcza, że to nie jest zwykła prostokątna w kształcie książka, to książka przewiercona na wylot, książka-obiekt. No i jaki prezent dla rozweselenia każdego, bez względu na wiek i okazję! Historia toczy się wokół motywu dziury, która znienacka pojawia się na ścianie w mieszkaniu głównego bohatera. Nie jest to jednak zwykły otwór, dziura zjawia się nagle i na dodatek się przemieszcza... Dziura jest początkiem czegoś nowego, zaproszeniem do rozwikłania zagadki – koniec z rutyną i monotonią dnia codziennego, już nic nie będzie takie samo... Dla czytelnika dziura staje się pretekstem, by twórczo potraktować opowieść, samemu dopowiadając wątki, zarazem znakomicie się bawiąc. Wyrafinowany projekt książki, minimalizm, czysta linia z małymi akcentami koloru sprawiają, że książka sytuuje się na granicy gatunków: picture booka dla dzieci, opowieści graficznej (z „zagwozdką" dla dorosłych) i komiksu. Książka była nominowana do nagrody Brage oraz nagrody im. Hansa Christiana Andersena, zwanej Małym Noblem. Dziura to pierwsza w Polsce książka Øyvinda Torsetera – wybitnego, znanego na świecie i nagradzanego norweskiego autora. Wcześniej „Dziura” ukazała się w 17 krajach. „Jeśli chcecie w zabawny sposób pokazać, jak z małych rzeczy czasem biorą się poważne konsekwencje, nie szukajcie dalej niż w Dziurze norweskiego pisarza i ilustratora Øyvinda Torsetera. Ta stylowa książka-obiekt, z wywierconą na wylot przez środek tomu dziurą, sprawia, że czytelnicy łapią dowcip od samego początku... Osobliwa, poruszająca historia!” – „The Wall Street Journal”.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2 osoby kupiły
36
Tatowanie. Jak zostałem lekko odklejonym ojcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatowanie. Jak zostałem lekko odklejonym ojcem
Dostępny
35 szt.

Jak tatuje Krystian Hanke – autor audycji „Projekt Tata” Nie jestem najlepszym ojcem na świecie – pisze Krystian Hanke. I ta odwaga przyznania się do niedoskonałości, chwilowej bezradności, ciągłej nauki, odklejenia czyni z jego książki niezwykłą lekturę. Ni to poradnik, ni dziennik – fascynującej, czasem żmudnej, pełnej niebezpieczeństw, smutków i ekscytacji, upadków i wzlotów podróży przez życie w towarzystwie dziś już dziesięcioletniego Tośka, sześcioletniej Alicji i Jej – mamy, partnerki, przyjaciółki, żony. Podróży, której ramy wyznaczają dwa koncerty Pearl Jam, pierwszy odwołany przez poród Antka, drugi przez pandemię. Zapis rodzących się wątpliwości i pytań, które spędzają sen z powiek niejednemu świadomemu ojcu. Dochodzenia do rozwiązań, może nie zawsze idealnych, ale w danej sytuacji najlepszych. Radzenia sobie z porażkami i wyciągania z nich nauki. Pozbawiona patosu, pełna humoru, niezwykle prawdziwa relacja z codziennych – w czasach spokoju i czasach zarazy – trudów „tatowania”, z którymi mierzy się autor i prowadzący radiowego cyklu „Projekt Tata”. „Tatowanie”. Podoba mi się to słowo, bo zdejmuje patos z „ojcostwa”. Pozwala być tatą i przypomina mi, że nie ma takich, którzy się nie mylą, więc kochaj i działaj. Przekazuj wiedzę, respektuj wolność. Bądź dla swoich dzieci tak dobry, żeby nigdy nie usunęły cię z grona znajomych na fejsie.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
37
Mały miś się złości. Duży format - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
11,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
38
Instytucje prawa administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instytucje prawa administracyjnego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Publikacja prezentuje instytucje prawa administracyjnego w podziale na trzy części:ogólną, omawiającą źródła prawa administracyjnego i jego miejsce w systemie prawaustrój administracji publicznej, skupiającą się na takich zagadnieniach, jak: administracja publiczna jako organizacja, podziały terytorialne, struktura i zadania jednostek organizacyjnych administracji publicznej, podmioty administrujące, administracja rządowa, samorządowa i państwowa administracja pozarządowa, pracownicy administracji publicznej, rzeczy stanowiące własność publicznąstosowanie prawa administracyjnego, omawiającą formy działania administracji, determinanty działań administracji publicznej i kontrola administracji publicznej.W publikacji uwzględniono m.in. zagadnienia:europeizacji prawa administracyjnego w Polsce,zarządzania pracownikami administracji,rozwiązań przyjętych w prawie administracyjnym wybranych państw członkowskich UE,praktyki działania administracji publicznej w oparciu o normy prawa.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
39
Fibi i jednorożec. Tom 4. Galopem przez święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fibi i jednorożec. Tom 4. Galopem przez święta
Dostępny
31 szt.

Kolejny tom pełnej humoru i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi oraz Marigold, pięknej przedstawicielce gatunku jednorożców. Naszym bohaterkom przyjdzie zmierzyć się z bałaganem w pokoju dziewczynki, a potem coś poradzić na znikanie owego pokoju! Potem w pełni ukażą się odmienności pomiędzy rodzajem ludzkim a jednorożcowym, gdy przyjdzie pora na rozmowę, które książki są wartościowe. Następnie Marigold ulegnie ciężkiemu przypadkowi nękającej jej gatunek choroby zwanej gwiazdkozą. Fibi i jej przyjaciółka powrócą także na letni obóz dla muzykujących dzieci, gdzie znowu spotkają zwariowaną Sue, która doczekała się przezwiska Potworzyła, bo przyjaźni się ze smokiem z jeziora. Wspólnie udowodnią wszystkim, że odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
40
Pewny start. Uczymy się pisać. Piszę po śladzie wyrazy 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. Uczymy się pisać. Piszę po śladzie wyrazy 1
Dostępny
10 szt.

Piszę po śladzie wyrazy to publikacja, która ułatwi naukę pisania zarówno dzieciom rozpoczynającym naukę, jak i uczniom, którzy mają problemy z pisaniem. Książka zawiera 252 wyrazy do pisania po śladzie w powiększonej liniaturze. Publikacja pomoże uczniom opanować umiejętność sprawnego i płynnego pisania. Pisanie po śladzie – poza nauką samego pisania – usprawni także koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację uwagi.

27,00 zł
24,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

2 osoby kupiły
41
Ekierka 45 /9cm Plast Pbh 40/960 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
2 osoby kupiły
42
Cywilizacja Psałterza. Studia nad Regułą św. Benedykta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacja Psałterza. Studia nad Regułą św. Benedykta
Dostępny
16 szt.

Ta książka powstała przypadkiem. Przeglądałem w komputerze różne porozpoczynane szkice, sięgnąłem również do materiałów już opublikowanych i wtedy niejako automatycznie narzucił mi się pomysł dokończenia rozpoczętych i przeredagowania już skończonych tekstów na temat Reguły św. Benedykta. Jestem przekonany, że nasza Reguła zawiera w sobie niezwykły potencjał, który także i dziś może, a nawet powinien być wykorzystany do budowania lepszego, bardziej chrześcijańskiego świata. Przede wszystkim jako tekst, który uczy nas, w jaki sposób mamy służyć Bogu, a zatem spełniać nasz podstawowy ludzki obowiązek. Jeśli zostanie on rzetelnie wypełniony, wszystko inne, co jest nam jeszcze potrzebne, przyjdzie, wraz z Bożym błogosławieństwem (...) – Szymon Hiżycki OSB.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

1 osoba kupiła
43
Odkrywam siebie. Złota kolekcja. Przygotowanie do czytania, pisania i liczenia. Poziom B - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywam siebie. Złota kolekcja. Przygotowanie do czytania, pisania i ...
Dostępny
10 szt.

Ćwiczenia zawarte w publikacji mają przygotować dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia poprzez rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczenia słuchowe, ćwiczenia grafomotoryczne oraz różnorodne zadania z zakresu: orientacji przestrzennej, kształtowania pojęć liczbowych, liczenia i rozwijania intuicji geometrycznej.

32,10 zł
1 osoba kupiła
44
Soroczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soroczka
Dostępny
570 szt.

Misterny, magiczny i literacki reportaż o przychodzeniu, odchodzeniu i życiu. Angelika Kuźniak w poetycki i pełen wrażliwości sposób opisuje spotkanych na swojej drodze ludzi, którzy ze spokojem ducha i godnością oczekują na śmierć. Ta, która tka. Ten, który nosi maski. Ta, która ubiera. Ludzie starsi, młodsi. Od dawna starannie obmyślają, w czym położą się do trumny, jaka ona będzie, kto przyjdzie ich pożegnać, co dostaną na ostatnią drogę. Wyobrażając sobie własne odchodzenie, tak naprawdę opowiadają o życiu – doświadczeniach, które stały się ich udziałem, relacjach z sąsiadami, żywionych uczuciach, przekonaniach i o tym, w co wierzą. Historie kolejnych bohaterów autorka przeplata fragmentami Pieśni pustonocnych, przywołującymi na myśl obrzędy dziadów. Z opowieści Kuźniak wyłania się niezwykły obraz tego, jak na przestrzeni lat zmieniał się stosunek do śmierci. Soroczka to poetycki Zapis socjologiczny – mądre, naturalistyczne i zarazem metafizyczne uchwycenie tego, co umyka w codziennym zgiełku spraw. Co tu dużo gadać: człowiek rodzi się na śmierć, a umiera na życie. Ale ten mój sen to nie była zmora. Ja od samiutkiego początku wiedziałam, że ten sen był dla mnie, w sercu czułam. Nie tylko po wierzchu. Wyobraź sobie pani: śniłam ząb ułamany z krwią, wyplułam na rękę. Pani mówi, straszne. Ano straszne. A szczególnie dla tych, co w sny wierzą. A ja wierzę. Wierzę i już. Zły znak, pomyślałam. Otwarłam oczy. Trzy razy w okno spoglądałam, żeby ten sen mnie odszedł. Wstałam. Poszłam do studni nabrać wody, oporządziłam zwierzęta. Byle czymś myśli zająć. Nic nie pomogło. Nie mogłam tego snu z siebie zrzucić. Siedział we mnie jak drzazga. Aż do tamtego ranka. - fragment książki

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
45
Słoń Trąbalski. J. Tuwim. Duży format - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń Trąbalski. J. Tuwim. Duży format
Dostępny
60 szt.

Najczęściej czytane i najbardziej znane wiersze dla najmłodszych, czyli lektura obowiązkowa każdego malucha. Zapraszamy do wspólnego czytania i oglądania!

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
46
Taki właśnie jest grudzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taki właśnie jest grudzień
Dostępny
27 szt.

Przejmująca, słodko-gorzka opowieść o roku z życia człowieka, który nie nadążał za światem Johnsey Cunliffe desperacko próbuje trzymać się tego, co znane, nawet gdy traci tych, którzy przez całe życie chronili go przed trudną codziennością. Po śmierci rodziców dziedziczy rodzinną farmę i solidnie zaopatrzone konto bankowe. Nie umie jednak zarządzać ani jednym, ani drugim. W jego życie wkraczają wiejskie łobuzy i intryganci śledzący każdy jego krok. Kiedy po brutalnym pobiciu trafia do szpitala, wydawać by się mogło, że zazna wreszcie przyjaźni i miłości. Czy to wystarczy, aby przestał być tak rozpaczliwie samotny? „Zwięzłe, olśniewające, wyważone dzieło. To jedna z tych pięknych i poważnych powieści, która potrafi też rozbawić”. – Sebastian Barry, „Guardian” „Jego bohaterowie to ludzie o wielkich sercach żyjący w świecie pełnym ciasnych umysłów”. – Anne Enright, „Observer” „Boleśnie poruszająca. Ryan zachowuje równowagę między emocjami, zaskoczeniem i dwuznacznością. Wyznacza punkt odniesienia dla innych pisarzy”. – John Boyne, „The Irish Times”

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
47
Dzikie zwierzęta Koloruję i rysuję po śladzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta Koloruję i rysuję po śladzie
Dostępny
149 szt.

Książeczka zawiera duże kolorowe zdjęcia dzikich zwierząt, ilustracje do pokolorowania oraz ćwiczenia grafomotoryczne przygotowujące do nauki pisania (szlaczki, poprawianie konturów, rysowanie po śladzie). Dziecko, wykonując ćwiczenia grafomotoryczne, trenuje sprawność dłoni i palców oraz rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. W serii: Kotki, Pieski, Konie, Dzikie zwierzęta, Zwierzęta.

5,99 zł
1 osoba kupiła
48
Kryminały przedwojennej Warszawy .Tom 88. Przeklęty skarb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminały przedwojennej Warszawy .Tom 88. Przeklęty skarb
Dostępny
14 szt.

Jak się okazuje, skarbu szukali już dawni właściciele majątku, Szotarscy, których potem sytuacja zmusiła do sprzedania dworu i wyprowadzenia się do skromnego lokalu w Warszawie. Na skarb ma chrapkę wiele osób, w szczególności tajemniczy baron Rooner i jego niewyględny przyjaciel Niegoda. Zatrudniają oni sekretarkę, Danusię Warczakównę, która wynajduje dla nich wzmianki w prasie na temat majątku Dębów. Pewnego dnia Danusia znajduje pamiętnik dawnej właścicielki dworu, Danuty Szotarskiej. Zabiera go z biblioteki i pokazuje swojemu sąsiadowi Antkowi, który również poszukuje skarbu. Fragment książki: – W ostatnich czasach stałeś się roztargniony i zapominasz, czym byś był bez Niegody! Ciekawe, czy twoi wypomadowani przyjaciele nie odwróciliby się od ciebie, gdybym opowiedział im coś niecoś o panu baronie – ciągnął ironicznie Niegoda. Rooner usiadł w klubowym fotelu, nerwowym ruchem wyjął papierosa z papierośnicy i zaciągnął się dymem, starając nie patrzyć na żółte, zepsute zęby, którymi Niezgoda obgryzał paznokcie. – Mam dla ciebie ciekawą nowinę – rzekł Niegoda po chwili. – Jaką? – spytał spokojnie Rooner. Zamiast odpowiedzi, Niegoda wyciągnął z kieszeni zmiętą gazetę i rzucił ją na kolana przyjaciela. – Przeczytaj ustęp, który zakreśliłem czerwonym ołówkiem – powiedział sucho. – Sądzę, że zainteresuje cię wzmianka o ukrytym skarbie!

34,14 zł
24,58 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,56 zł

1 osoba kupiła
49
1001 filmów, które musisz zobaczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1001 filmów, które musisz zobaczyć
Dostępny
34 szt.

Kanon filmów. Historia kinematografii od jej początków po obrazy z 2019 roku. W książce znajdują się omówienia najważniejszych dzieł sztuki filmowej, które powinien zobaczyć każdy miłośnik kina. Jest to kolejne, zaktualizowane wydanie publikacji cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem czytelników. „1001 filmów, które musisz zobaczyć to wspaniały przewodnik po świecie kina” – Dallas Morning News.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

1 osoba kupiła
50
Akademia mądrego dziecka. Mój pierwszy zegar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Mój pierwszy zegar
Dostępny
66 szt.

Ta zabawna książeczka jest doskonałym wprowadzeniem do rozmów o czasie. Przyłącz się do czwórki przyjaciół, zobacz, jak wygląda ich typowy dzień i dopasuj godziny na zegarach. Oprócz ruchomego zegara dzieci znajdą w środku dodatkowe zadania i zagadki, które pomogą ćwiczyć spostrzegawczość.

32,99 zł
25,07 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

1 osoba kupiła
51
Testy OJA - Nowy wybór H. Krzyżanowski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy OJA - Nowy wybór H. Krzyżanowski
Dostępny
18 szt.

Testy Olimpiady Języka Angielskiego - Nowy Wybór to czwarta z serii książek opracowanych z myślą o osobach przygotowujących się do Olimpiady Języka Angielskiego oraz do studiów filologicznych. Publikacja zawiera 9 kompletnych testów olimpijskich obejmujących etap szkolny, okręgowy i centralny wraz z kluczem odpowiedzi. Materiał zawarty w zbiorze zawiera testy dotąd nie publikowane w Serii i będzie stanowił nieocenioną pomoc nie tylko dla uczestników Olimpiady, ale wszystkich miłośników języka angielskiego.

46,30 zł
44,45 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,85 zł

1 osoba kupiła
52
1001 wynalazków, które zmieniły świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1001 wynalazków, które zmieniły świat
Dostępny
80 szt.

To fascynująca opowieść o dziejach ludzkiej przedsiębiorczości i wynalazczości. Książka dla wielbicieli techniki, nowinek, postępu. Dla miłośników serii „1001...”. 1001 wynalazków, które zmieniły świat to kompendium wiedzy o przełomowych projektach technicznych na przestrzeni dziejów – od koła po drony załogowe. Książka opowiada historie związane z pojawieniem się nowych technologii i śledzi ich rozwój od koncepcji do skończonego dzieła. Książka stanowi źródło intrygujących wiadomości na temat odkryć, a historię świata prezentuje przez pryzmat niezwykłych pomysłów i ich realizacji. Od narzędzi kamiennych i kontrolowania ognia przez okulary dwuogniskowe czy wiertło aż po protezę wzroku i iPhona. Spinacz do papieru, latarka elektryczna, wózek inwalidzki, pilot do telewizora i pompa insulinowa – to tylko kilka z przykładów opisanych w książce Po przeczytaniu 1001 wynalazków: • zapoznasz się z najważniejszymi, przełomowymi wynalazkami, które zmieniły dzieje świata, • dowiesz jak powstała sieć WWW, jak działa technologia satelitarna i jak dawno wynaleziono pastę do zębów, • zaskoczy cię fakt, że wiele przedmiotów codziennego użytku jest o wiele starszych niż sądziłeś. Każdy opisywany temat ma podaną datę wynalezienia. W większości przypadków podane jest nazwisko wynalazcy. W opisie znajduje się krótka historia, okoliczności oraz to, co zmienił dany wynalazek dla ludzkości. Wynalazki uporządkowane zostały chronologicznie. Książka podzielona została na rozdziały: starożytność, do rewolucji przemysłowej, rewolucja przemysłowa, epoka imperialna, narodziny nowoczesności, wojna i pokój, początek globalizacji i epoka Internetu. Na początku książki znajduje się alfabetyczny indeks wynalazków, a na końcu słowniczek oraz indeks wynalazców. Miękka oprawa ze skrzydełkami powoduje, że książkę wygodnie się czyta. Tom ma 960 stron i idealnie nadaje się na elegancki prezent. Jack Challoner studiował fizykę w Imperial College w Londynie oraz dydaktykę w Kingston-upon-Thames. Pracował w wydziale edukacji Muzeum Nauki w Londynie, gdzie zajmował się głównie objaśnianiem zwiedzającym kwestii naukowych. Napisał blisko 30 książek na temat historii nauki i techniki, współpracował również – jako konsultant i redaktor naukowy – przy wielu innych. Jest organizatorem pokazów naukowych. W serii: 1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej, 1001 albumów muzyki klasycznej, 1001 filmów, które musisz obejrzeć, 1001 budynków, które musisz zobaczyć, 1001 miejsc, które musisz zobaczyć, 1001 książek, które musisz przeczytać, 1001 samochodów, o których marzysz.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

1 osoba kupiła
53
The Little Prince - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Little Prince
Dostępny
5 szt.

Meet the Little Prince, a young fellow who hails from a tiny, distant planet. He loves to watch sunsets and look after his flower, to ask questions and to laugh. And now here he is on Earth, appearing out of nowhere in the middle of the desert, looking for a friend. The friend he finds is the narrator of this story ? a pilot who has crash landed and is in grave danger of dying of thirst. The Little Prince might be just a boy but he can help our pilot. Because he understands the really important things in life ? things like flowers, stars, a drink of water or laughing. Many grown-ups have lost sight of what matters and children have to remember to be tolerant towards them. But adult or child, very silly or very wise, this story is for you. Includes exclusive material: In the Backstory you can read a letter from master storyteller and translator of this book Michael Morpurgo!

33,40 zł
1 osoba kupiła
54
Mity greckie dla dzieci. Opowieści pradawnej Hellady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie dla dzieci. Opowieści pradawnej Hellady
Dostępny
14 szt.

Postacie mitologii greckiej żyją, ba! – mają się znakomicie. Również my, ludzie XXI stulecia, możemy liczyć na ożywczy deszcz z chmur spowijających Olimp. Efekty widać w naszym języku, wrażliwości. Wszyscy wiemy, co znaczy syzyfowy trud, krzywimy się na samo wyobrażenie stajni Augiasza, przestrzegamy przed takim czy innym koniem trojańskim. Greckie mity – niegdyś wyjaśniające ludziom zjawiska i zawiłości ludzkiego życia – przekazują uniwersalną, niezmienną od wieków prawdę o naturze człowieka i jego losie. Mitologiczne opowieści są wprowadzeniem do greckiej starożytności: ważnej części naszego europejskiego fundamentu. Opowiadanie dzieciom tych historii jest jak pierwsza lekcja pływania, podczas której zanurzamy się w falach Morza Śródziemnego, dając się im ponieść w świat pradawnej Hellady.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
55
Była/żona. Nie pozbędziesz się jej tak łatwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Była/żona. Nie pozbędziesz się jej tak łatwo
Dostępny
83 szt.

Nie miałam pojęcia, w co się pakuję. Druga żona. Ta następna. Naiwnie liczyłam na coś lepszego. Wystarczy jednak, że Louise strzeli palcami i on do niej biegnie. Równie dobrze mogłoby mnie nie być. Kiedyś wierzyłam, że jeśli poczekam, Louise zajmie się swoim życiem i Andrew będzie tylko mój. Nie pojmowałam, że nie tylko Louise tkwi w przeszłości. On również – i nie potrafił z nią zerwać. Do teraz… gdy leży w kałuży krwi. Która z nas bardziej nie mogła znieść tej drugiej? Kiedy w grę wchodzi przesadna miłość i nieposkromiona zazdrość, jeden fałszywy uśmiech może prowadzić do tragedii.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
56
Strategia Lean. Dlaczego w WIELKICH FIRMACH ludzie nie mogą doczekać się PONIEDZIAŁKÓW? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,00 zł
2 osoby kupiły
57
Strażnicy Galaktyki. Tom 1. Brak porozumienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnicy Galaktyki. Tom 1. Brak porozumienia
Dostępny
14 szt.

Pierwszy tom przygód Strażników Galaktyki z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Jak wiadomo, nic tak nie działa na kosmiczną chandrę jak dobry przekręt. Tym razem jednak Strażnicy Galaktyki porwali się z motyką na słońce i niechcący wmieszali w wojnę pomiędzy Starszymi Wszechświata – istotami równie potężnymi, co nieprzewidywalnymi! Ich intrygi mogą łatwo doprowadzić do rozpadu drużyny, szczególnie że ostatnio szwankuje w niej komunikacja. Co ukrywa Gamora? Dlaczego Groot przestał rosnąć? Co sprawiło, że Drax Niszczyciel wyrzekł się przemocy? I gdzie zniknęły niesławne Kamienie Nieskończoności, zdolne odmienić rzeczywistość? Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan, autor znany z takich serii jak „Deadpool” i „Conan – Miecz barbarzyńcy”. Rysunki stworzyli Aaron Kuder i Marcus To.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
58
Generación 1. Klasa 7. Poziom A1. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generación 1. Klasa 7. Poziom A1. Podręcznik
Dostępny
170 szt.

Numer dopuszczenia: 1103/1/2020 Generación to dwuczęściowy kurs do nauki języka hiszpańskiego w klasach 7–8. Przeznaczony jest dla uczniów rozpoczynających naukę języka hiszpańskiego jako drugiego języka obcego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Głównym celem kursu jest przygotowanie uczniów do skutecznego komunikowania się w języku hiszpańskim w sytuacjach życia codziennego. Tematyka treści oraz materiał leksykalny i gramatyczny odpowiadają zainteresowaniom i możliwościom poznawczym współczesnych nastolatków. „Generación” zapewnia harmonijny rozwój wszystkich sprawności językowych. Poziom podręcznika: A1 Cechy podręcznika: • podręcznik oparty na silnym impulsie wizualnym posługujący się językiem obrazu tak bliskim dziś młodemu pokoleniu, • z przejrzystą strukturą każdego rozdziału, • łagodna progresja leksykalno-gramatyczna zapewniająca harmonijny rozwój wszystkich sprawności językowych, • wyraźny cel pracy językowej nauczyciela, • budowanie sprawnej komunikacji uczniów w sytuacjach życia codziennego zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej, • reforma 2017, • konsekwentna realizacja kluczowych kompetencji XXI wieku, • komunikacja, kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie. Budowa podręcznika: • sześć rozdziałów o stałym układzie z klarownie określonymi celami lekcji, • „W tym rozdziale poznasz” + jednostka wprowadzająca do podręcznika, • pierwszy kontakt z językiem hiszpańskim: Unidad 0, • system piktogramów prowadzących nauczyciela i ucznia przez każdy rozdział podręcznika, których celem jest wyraźne określenie rozwijanych sprawności językowych u uczniów, • zadania rozwijające rozumienie tekstu czytanego, zadania rozwijające sprawność reagowania językowego, zadania rozwijające rozumienie tekstu słuchanego, zadania rozwijające sprawność pisania, jak i zadania rozwijające sprawność mówienia + winietki zawierające wskazówki i informacje pomocne w nauce języka hiszpańskiego, objaśniające zagadnienia gramatyczne oraz winietki prowadzące uczniów przez trening poprawnej hiszpańskiej wymowy oraz ortografię, • nowoczesna, angażująca uczniów szata graficzna służy wprowadzeniu nowego słownictwa oraz interakcji językowej między obrazem a tekstem, • każdy rozdział zawiera zadania leksykalne oparte na przyporządkowaniu słów ich obrazom, także z możliwością ich odsłuchania, • ćwiczenie poprawnej wymowy/fonetyka języka hiszpańskiego – wizualizacja poznawanej leksyki, sekcja: Palabras, palabras…, • silny nacisk na komunikację, • praca z dialogami, przetwarzanie między tekstem słyszanym a pisanym, pisanym a mówionym, • praca w parach, praca indywidualna, sekcja: Espanol en acción, • teksty kulturo i realioznawcze odnoszące się do świata hiszpańskojęzycznego, sekcja: !Qué interesante! + moduł: Fiestas pod koniec podręcznika zawierający opisy najważniejszych dni świątecznych w krajach języka hiszpańskiego, • praca projektowa w każdym rozdziale, także w odniesieniu do poszukiwania informacji w internecie, sekcja: Mi proyecto, • prosta i czytelna prezentacja gramatyki pod koniec każdego rozdziału, • ujęcie tabelaryczne z wykorzystaniem kontrastu kolorem przy wyjaśnianiu treści zagadnień gramatycznych, • sekcja: Mis apuntes de gramática, • przejrzysty słowniczek tematyczny w każdym rozdziale. sekcja: Mi primer diccionario, • zamknięcie każdego rozdziału powtórkowymi zadaniami leksykalno-gramatycznymi w ujęciu komunikacyjnym, sprawdzającymi realizację celów językowych danego rozdziału, sekcja: Repasamos, • samoocena, sekcja: Autoevaluación.

67,60 zł
60,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,76 zł

1 osoba kupiła
59
Narzeczona na dłużej. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narzeczona na dłużej. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Drugi tom historii o udawanej narzeczonej. Miała być na chwilę, a potem może na dłużej. Ale on wszystko zepsuł. Mackenzie Wilson nie jest już asystentką Quintena Warricka. Po burzliwej wymianie zdań odeszła, zostawiając szefa na lodzie. Tymczasem Quinten nie może przestać myśleć o Mackenzie. Szuka zapomnienia w łóżku byłej kochanki Layli, która pragnie, aby ich znajomość przerodziła się w stały związek. Jednak bez względu na to, co mężczyzna robi, wciąż ma przed oczami swoją asystentkę, jakby w jego sercu powstała dziura, której nic nie jest w stanie wypełnić. Mackenzie również próbuje poukładać sobie życie. Quinten boleśnie ją zranił. Ale niestety nie potrafi o nim zapomnieć. Jednak musi. Przecież to on ją odtrącił, a ona nie zamierza go błagać…

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
60
Silva Rerum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silva Rerum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Opowieść o historii, która nie dzieli, lecz łączy. Ta powieść stała się już częścią światowej klasyki. Anno Domini 1666. Dwór w Milkontach na Litwie. Mijają lata, odkąd Jan Maciej Narwojsz schronił się tu z rodziną po najeździe kozackim na Wilno. Teraz, gdy jego czas dobiega kresu, patrząc z miłością na żonę Elżbietę, wierną towarzyszkę jego radości i smutków, oraz wspaniałe, lecz całkiem nieprzewidywalne, nastoletnie bliźnięta – Jana Kazimierza i Urszulę, zapisuje ostatnie rozmyślania w starej rodowej sylwie. Rękopiśmienna księga mieści całe życie szlacheckiej rodziny. Opisy wojennych wyczynów przodków, daty narodzin i śmierci, wspomnienia, kościelne mowy przeplatają się w niej z przepisami na nalewki, listami podarunków, żartobliwymi rymowankami... Istny las rzeczy, silva rerum. Dziwna rzecz – ilekroć Jan Maciej sięga po pióro, nieszczęścia jak ciemne chmury gromadzą się nad domem. Złe znaki spędzają sen z oczu ojcu pięknej dziewczyny, która marząc o świętości, napotkała diabła w ludzkiej skórze, i chłopca, który niespodzianie odkrył w sobie grzeszną tajemnicę. Może to klątwa zawisła nad Narwojszami? Ta pełna przygód saga rodzinna, popis gry wyobraźni oraz niezwykłej erudycji, jest nie tylko mistrzowską realizacją gatunku i oszałamiającym zmysły obrazem siedemnastowiecznego świata. To również ponadczasowa opowieść o miłości i śmierci, wyborach, które okazują się największymi błędami, pytaniu o zło i próbie wiary, marzeniu o wolności, nieposkromionej ciekawości świata i najważniejszej z podróży - w głąb siebie.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2 osoby kupiły
61
Tata nie ma siły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tata nie ma siły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Książka Tata nie ma siły to próba dekonstrukcji formuły poradnika dla rodziców. Książka, która nie daje odpowiedzi, ale w trudnych dla rodzica chwilach staje się pocieszeniem, odskocznią i ucieczką w żart. Znajdzie się tu wszystko to, co myślą rodzice, ale boją się powiedzieć. Błażej Staryszak – z wykształcenia socjolog, zawodowo związany z rozrywką i filmem, improwizator w zespole Teatru Improwizowanego Klancyk, współpracownik Klubu Komediowego, współautor serii spektakli „„Fabularny przewodnik po…”. Ojciec siedmiolatki. Krzysztof Wiśniewski – absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Improwizator, współzałożyciel Teatru Improwizowanego Klancyk. Zajmuje się zarządzaniem projektami kulturalnymi i kontaktami kultury z biznesem. Ojciec dwóch synów: przedszkolaka i pierwszoklasisty. Michał Rzecznik – kulturoznawca, scenarzysta i grafik, twórca żartów rysunkowych, ilustracji i murali, wydawca zinów. Autor/współautor kilkunastu albumów komiksowych, m.in. Maczużnika, 88/89, Warszawy i serii kryminalnej KOT. Członek artystycznej grupy Maszin. Współodpowiedzialny za fanpage „Naprawdę nieśmieszne rysunki”. Aktualnie bezdzietny.

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
62
Mały miś czeka na braciszka. Duży format - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
63
Mity greckie dla dzieci. Opowieści pradawnej Hellady (oprawa twarda) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,99 zł
23,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
64
Chemia. Zbiór zadań maturalnych. Matura 2021/2022 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań maturalnych. Matura 2021/2022
Dostępny
40 szt.

Zadania w zbiorze pogrupowane są tematycznie w następujących działach: • Atom i cząsteczka, • Reakcje chemiczne i towarzyszące im procesy fizyczne, • Procesy utleniania-redukcji. Utleniacze i reduktory, • Szereg aktywności metali, • Roztwory wodne, • Węglowodory i ich fluorowcopochodne, • Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów, • Związki zawierające azot (aminy i amidy), • Wielofunkcyjne pochodne węglowodorów. Przed każdą grupą zadań umieszczono związany z nimi tematycznie wyciąg z wymagań szczegółowych podstawy programowej gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Do wszystkich zadań rachunkowych podane są wyniki.

41,00 zł
31,16 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,84 zł

1 osoba kupiła
65
Okulary. Duży format - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okulary. Duży format
Dostępny
58 szt.

Najczęściej czytane i najbardziej znane wiersze dla najmłodszych, czyli lektura obowiązkowa każdego malucha. Zapraszamy do wspólnego czytania i oglądania!

11,99 zł
9,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
66
Odkurzacz Bosch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkurzacz Bosch
Klein
Dostępny
11 szt.

Odkurzacz BoschWymiary: 24.5 x 18 x 75 cm

182,20 zł
165,80 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 16,40 zł

1 osoba kupiła
67
Rick i Morty. Tom 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick i Morty. Tom 10
Dostępny
3 szt.

Kolejne przygody ciągle zaślinionego, zdegenerowanego geniusza Ricka Sancheza, który wciąga swojego nieśmiałego – czy, jak to określa sam Rick: głupiego – wnuka Morty’ego Smitha w niebezpieczne przygody w całym wszechświecie! W tym tomie poznamy mroczne sekrety Rickoświata, ponure skutki oglądania seriali, nudę zapętlenia w czasie i dziwne rozczulenie Ricka w kwestii szopów. Morty ujawni też swoją niechęć do posiadania mocy absolutnej (tak, to jeden z dowodów na jego głupotę). Poza tym w albumie znalazła się specjalna historia z okazji 50. zeszytu serii, która jest tak pokręcona, że musieli przy niej pracować wszyscy nasi ulubieni twórcy, od częstszych lub rzadszych gości, jak Tini Howard („Euthanauts, Thanos”) czy Andrew MacLean („Head Lopper”), po regularnych autorów serii, jak Kyle Starks („Sexcastle”, „Assassination Nation”) i Marc Ellerby. W tej opowieści umysł Morty’ego wyrusza w podróż, której NIGDY nie zapomni!

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
68
Klub Opiekunek. Wredna siostra Claudii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Opiekunek. Wredna siostra Claudii
Dostępny
36 szt.

Na podstawie serii powstał serial Netflixa. Siostra Claudii, Janine, jest zbyt zajęta byciem mądrą, by być miła dla kogokolwiek – nawet dla ich babci, Mimi. Ale Claudia nie musi zbyt często widywać Janine tego lata, ponieważ Klub Opiekunek otwiera nową grupę zabaw. Zapowiada się świetna zabawa! Ale potem Mimi ma wylew i wszystko się zmienia. Claudia zostaje jej opiekunką, a Janine w ogóle nie pomaga. Jak siostry Kishi mogą się dogadać, skoro Janine jest zawsze taka wredna? Poznajcie cykl książek opowiadających o przygodach przyjaciółek, które wspólnie zakładają Klub Opiekunek. Bestsellerowa seria autorstwa Ann M. Martin sprzedała się w 176 milionach egzemplarzy i wciąż inspiruje kolejne pokolenia czytelniczek na całym świecie.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

69
Misje Merlina. Zima z lodowym czarnoksiężnikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Misje Merlina. Zima z lodowym czarnoksiężnikiem
Dostępny
2 szt.

„Misje Merlina” to nowy cykl przygód bohaterów znanych z bestsellerowej serii „Magiczny domek na drzewie”. Zupełnie nowe przygody dla nieco starszych czytelników. Czarodziej Merlin i Morgan Le Fay zniknęli! Aby ich odnaleźć, Jacek i Ania podróżują z ze swoimi przyjaciółmi, Teddym i Kathleen, do krainy lodu i śniegu. Tam muszą pokonać swój strach i rozwiązać zagadkę czarnoksiężnika, aby uratować Merlina i Morgan. Ponad 130 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Numer jeden na liście bestsellerów „New York Timesa.

34,90 zł
16,75 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 18,15 zł

70
Moje życie jako... Ninja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie jako... Ninja
Dostępny
36 szt.

Derek Fallon szkoli się na wojownika ninja! Nastolatek odkrywa nowy wymiar kreskówek – mangi i anime. Razem ze swoimi przyjaciółmi, Carly, Mattem i Umbertem, świetnie się bawi, poznając nieznaną kulturę. Kiedy ktoś zaczyna dewastować ich szkołę złośliwymi graffiti, przyjaciele są przekonani, że dadzą radę rozwiązać sprawę. Okazuje się jednak, że bycie ninja nie jest proste! Czy Derek dostanie w końcu swoją szansę, aby uratować sytuację? Oto kolejna śmieszna i pełna zwrotów akcji powieść z uwielbianej serii „Moje życie jako...” Janet Tashijan z komiksowymi ilustracjami jej syna Jake’a. Jeśli nie znacie jeszcze przygód Dereka Fallona – możecie zacząć od dowolnej części cyklu.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

71
Zły Kocurek. Kłopoty z kociakami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zły Kocurek. Kłopoty z kociakami
Dostępny
46 szt.

Okropne wieści dochodzą z sąsiedztwa! Schronisko dla kotów ma kłopoty. Rodzina Kocurka postanawia pomóc kociakom w potrzebie. Trzeba zaopiekować się bezdomnymi kociakami. Kocurek nie będzie miał nic przeciwko temu, prawda? Cóż, nieprawda. Będzie miał. Czy Kocurkowi uda się pokonać własną niechęć do dzielenia się przestrzenią, jedzeniem i –AAAA – zabawkami? Prześmieszna seria dla początkujących czytelników i zaawansowanych kociarzy (oraz psiarzy). Duże litery i komiksowe elementy sprawiają, że jest łatwa do samodzielnego czytania, a potężna dawka humoru sprawia, że chętnie po nią sięga każde dziecko.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

72
Doktor Esperanto i język nadziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Esperanto i język nadziei
Dostępny
47 szt.

Poznaj chłopca, który stworzył swój własny język – i przyniósł nadzieję milionom Jedyna książka dla dzieci o powstaniu języka esperanto, która również dorosłym przybliża niezwykłe dzieło Ludwika Zamenhofa. Mara Rockliff wykorzystuje swój wyjątkowy talent do odkrywania zapomnianych historii, aby opowiedzieć o młodym człowieku, który dostrzegł szansę, podczas gdy inni widzieli tylko bariery. Zilustrowana przez Zosię Dzierżawską, książka zachwyca zarówno obrazem, jak i słowem, ożywiając historię esperanto. Ludwik Zamenhof dorastał w otoczeniu jidysz, rosyjskiego, polskiego i niemieckiego. W wieloetnicznym Białymstoku trudno było ludziom się porozumieć. Zrodził się więc w nim pomysł na stworzenie nowego języka, który byłby łatwy w nauce i łączyłby ludzi na całym świecie. Zamenhof napisał książkę w swoim języku i podpisał ją: Doktoro Esperanto – „ten, który ma nadzieję”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

73
Dieta Doktora. Pokonaj choroby! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta Doktora. Pokonaj choroby!
Dostępny
389 szt.

Pierwszy z cyklu bestsellerowych poradników "Dieta Doktora"! Dynia z orzechami jako ratunek dla serca? Ziołowa pieczeń wspomagająca odporność? To możliwe! Jedzenie może nie tylko zminimalizować prawdopodobieństwo zachorowania, ale także przedłużyć nasze życie, poprawić nastrój, a nawet "naprawić" DNA. Dr Rupy Aujla, lekarz, założyciel organizacji Culinary Medicine UK, popularny podcaster i bestsellerowy autor pokazuje, jak zmienić dietę oraz styl życia w lekarstwo. Łącząc rzetelną wiedzę naukową z ajurwedą i medycyną naturalną, wyjaśnia związek między żywieniem a chorobami, pokazuje, co dzięki zmianie diety mogą zyskać nasz mózg, serce, skóra, odporność i samopoczucie oraz dlaczego jedzenie może działać antynowotworowo. W książce znajdziesz: - 80 przepisów o leczniczej mocy, podzielonych na kategorie według efektu zdrowotnego, - koncepcję stylu życia "360 stopni", wzbogaconą przydatnymi poradami, - kody Spotify do autorskiego podcastu The Doctor's Kitchen. Już teraz możesz pozbyć się stanów zapalnych, wzmocnić odporność i przestać ciągle odwiedzać apteki czy gabinety lekarskie. Talerze mają większą moc niż tabletki, a szczęśliwe i zdrowe życie zaczyna się w kuchni!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

74
Superman Action Comics. Tom 3. Polowanie na Lewiatana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman Action Comics. Tom 3. Polowanie na Lewiatana
Dostępny
5 szt.

Trzeci tom serii „Superman Action Comics – Polowanie na Lewiatana”, ze scenariuszem wielokrotnie nagradzanego autora Briana Michaela Bendisa („Daredevil”, „Naomi”) i rysunkami polskiego artysty Szymona Kudrańskiego („Legion of Super-Heroes”, „Punisher”). Terrorystyczna grupa Lewiatan przechytrzyła wszystkie agencje wywiadowcze uniwersum DC. W czasie gdy Superman mierzy się z globalnym chaosem, Metropolis również stawia czoła lokalnemu zagrożeniu. Niewidzialna mafia jest sekretną organizacją kryminalną, której w jakiś sposób udaje się działać tuż pod nosem Człowieka ze Stali. Pomaga im w tym obdarzona nadludzkimi mocami Red Cloud. W całym tym szaleństwie do Metropolis wraca Lex Luthor. Zna prawdę o Red Cloud, lecz czy zdradzi ją swojemu największemu wrogowi? Superman będzie mógł liczyć na pomoc nowej superbohaterki spod znaku Wonder Comics – Naomi, a także mającej rozdwojenie osobowości Rose i Thorn. Tylko czy z wrogami czającymi się wszędzie wokół to wystarczy?

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

75
Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?
Dostępny
5 szt.

Bonobo idą przez las, żeby zobaczyć, jak sobie radzi ich przyjaciel, który poprzedniego dnia wpadł we wnyki, i którego nie udało się uwolnić, choć wszyscy pomagali. Walenie nadają imiona konkretnym osobnikom. Kury różnymi dźwiękami opisują rozmaite życiowe sytuacje. Termity budują miasta z klimatyzacją, mrówki hodują grzyby, które karmią liśćmi… Gdy tylko bliżej przyjrzymy się zwierzętom, okazuje się, że bardzo wiele nas łączy. One też kochają, spiskują, oszukują, boją się i przeżywają żałobę, wiele ma nawet samoświadomość. Pisał o tym już Darwin, który uważał, że różnice między nami, a innymi zwierzętami mają wyłącznie charakter ilościowy, a nie jakościowy. A teraz, z myślą o dzieciach, zajmująco i rzetelnie omawia to Christopher Lloyd, którego poprzednie książki sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. W 13 rozdziałach autor przedstawia różne aspekty zwierzęcych osobowości i działań w zakresie uczuć, inteligencji i życia społecznego. Podaje niesamowite przykłady zwierzęcej komunikacji, współpracy, samoświadomości, miłości, agresji i wielu innych zagadnień, o których tradycyjnie myślimy, że są wyłącznie naszą domeną. Przekonajmy się, że niekoniecznie tak jest.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

76
Green Lantern. Tom 2. Dzień, w którym spadły gwiazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Green Lantern. Tom 2. Dzień, w którym spadły gwiazdy
Dostępny
3 szt.

Słynny scenarzysta Grant Morrison („All-Star Superman”, „Wonder Woman: Earth One”) oraz rysownik Liam Sharp („The Brave and The Bold: Batman and Wonder Woman”) kontynuują własną unikalną interpretację przygód największego galaktycznego stróża prawa Green Lanterna! Dokądkolwiek się uda Hal Jordan, począwszy od ruin miasta ukrytego w jego pierścieniu mocy, aż po fantastyczną planetę czarodziejów i smoków, całe multiwersum dawnych i nowych sojuszników gotowe jest przyjść mu z pomocą. Ale choć Hal zawsze może liczyć na wsparcie Green Arrowa lub Carol Ferris... największemu wyzwaniu będzie musiał stawić czoło samotnie. Źli Blackstars stworzyli ostateczną machinę zniszczenia: Latarnię Antymaterii. Podróż do wszechświata antymaterii zaprowadzi Hala na krańce rzeczywistości, gdzie czeka go ostateczne starcie.

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

77
Królestwo. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
Dostępny
8 szt.

W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania. Roy zawsze bronił młodszego brata przed rówieśnikami i chronił przed złośliwymi plotkami, ale teraz jego lojalność zostaje poddana próbie. Gdy miejscowy stróż prawa wznawia śledztwo w sprawie tragicznej śmierci rodziców braci, Roy staje przed dylematem, jak wiele jest w stanie poświęcić w imię braterskiej miłości.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

78
Prezent dla dwojga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Prezent dla dwojga
Dostępny
6 szt.

Macierzyństwo, tacierzyństwo – nawet jeśli przeżywamy te stany nie pierwszy raz – to zawsze wyprawa w nieznane. Bo narodziny malucha (czasem dwójki jednocześnie!) mogą być jak trzęsienie Ziemi, po którym zastajemy zupełnie nowy układ sił. Małe istoty znienacka zaczynają nas porażać mądrością, sprytem i wyobraźnią. A ta rozwija skrzydła tak szeroko, że świat i literatura schodzą się w jedno, prawda i fikcja są już nie do odróżnienia. Bohaterami tej przezabawnej, nieco magicznej, ale przede wszystkim pełnej czułości historii są bracia bliźniacy, którzy jak tylko wyskakują z brzucha mamy, przebojem wkraczają w świat, nie szczędząc przy tym nieco pogubionych dorosłych. „Ta książka to prezent dla moich synów: Romana i Emila. A tak naprawdę to oni są największym prezentem, jaki Julia i ja dostaliśmy od życia” – Mikołaj Łoziński. – Jak to było, kiedy się urodziłam? – zapytała moja córka. Zamyślony patrzyłem na czarną kreskę na środku twarzy rysowanego noworodka i przypomniałem sobie moment, kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy (po tym, jak z cichym chlupnięciem pojawiła się na świecie), kiedy wydała z siebie pierwszy krzyk, kiedy po raz pierwszy wziąłem ją na ręce (choć dziś podnieść ją to niełatwe zadanie). Ile razy jeszcze przyjdzie o coś mnie zapytać? Zmiąłem pomazaną kartkę i wyrzuciłem do kosza. Posadziłem ją na kolanach i zacząłem opowieść: – Mama wyszyła spod prysznica i powiedziała: „To chyba już... – Janek Koza.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

79
Reksio. Pies na medal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reksio. Pies na medal
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

Reksio to pies na medal! Jego przygodami zachwycają się kolejne pokolenia dzieci. Reksio i jego przyjaciele mieszkają na wsi i nigdy nie narzekają na nudę. Nie tylko beztrosko się bawią, ale i dbają o przyrodę, rozwiązują zagadkę podwórkowego intruza, a nawet budują rakietę kosmiczną! Najważniejsze, że trzymają się razem i zawsze mogą na siebie liczyć. Kultowy bohater kreskówki wszech czasów zaprasza do świata niezwykłych przygód – pogodnych, przyjaznych, pozbawionych agresji i przemocy. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, których uczą opowiadania o sympatycznym piesku z łatką. W zbiorze 6 emocjonujących opowiadań: • Reksio dba o przyrodę, • Reksio w kosmosie, • Reksio detektyw, • Nowa buda Reksia, • Niezawodny przyjaciel, • Zimowa przygoda.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

80
Morderstwa w Kingfisher Hill - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwa w Kingfisher Hill
Dostępny
26 szt.

Najbłyskotliwszy detektyw świata powraca, aby rozwikłać kolejną niesłychanie zawiłą zagadkę. Tym razem wybiera się do posiadłości Kingfsher Hill, gdzie zaprosił go Richard Devonport, brat zamordowanego Franka. Mężczyzna ma nadzieję, że Poirot dowiedzie niewinności jego narzeczonej. Podczas podróży do majątku Devonportów detektyw jest świadkiem dziwnego zdarzenia: jedna z pasażerek luksusowego autokaru nagle postanawia wysiąść. Twierdzi, że musi opuścić zajęte miejsce, w przeciwnym razie padnie ofiarą morderstwa. Poirot ma złe przeczucia. Jego obawy się potwierdzają, gdy w Kingfsher Hill zostają znalezione kolejne zwłoki, a przy nich tajemniczy liścik... „Wciągająca i pełna zwrotów akcji fabuła godna Agathy Christie. Poirot zyskuje nowe życie, a przy tym... wciąż pozostaje sobą” – „The New York Times. „Sophie Hannah w niepowtarzalny sposób przywraca do życia ulubieńca czytelników i bohatera kryminałów Agathy Christie: belgijskiego detektywa Herkulesa Poirota” – „USA Today”. „Klasyka kryminału. (…) Fani powieści Agathy Christie będą zachwyceni kolejną porcją błyskotliwych uwag i celnej dedukcji swojego ulubionego bohatera, która doprowadzi do zaskakującego rozwiązania” – „Washington Post”. „Jestem zachwycona! Herkules Poirot trafił w bardzo dobre ręce” – Gillian Flynn, autorka bestsellera Zaginiona dziewczyna. „Doskonałe, istna uczta dla czytelnika” – Tana French, autorka bestsellera Ostatni intruz.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

81
Homo sapiens. Ludzie są lepsi, niż myślisz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homo sapiens. Ludzie są lepsi, niż myślisz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Jeżeli istnieje jedno przekonanie, które połączyło lewicę i prawicę, psychologów i filozofów, myślicieli starożytnych i współczesnych, to jest nim milczące założenie, że ludzie są źli. Bardzo często trafia ono do nagłówków gazet i kształtuje życie całych społeczeństw. Od Machiavellego do Hobbesa, od Freuda do Pinkera – korzenie tego przekonania przeniknęły głęboko do naszej kultury. A jeśli to nie jest prawda? W światowym bestsellerze Rutger Bregman przedstawia nowe spojrzenie na ostatnie 200 000 lat ludzkiej historii, udowadniając, że jesteśmy nastawieni na życzliwość i współpracę, a nie na współzawodnictwo, że naszą cechą jest ufność, a nie jej brak. W rzeczywistości ów instynkt ma solidne podstawy ewolucyjne sięgające początków Homo sapiens. Jeśli więc sami w siebie uwierzymy, nastąpi prawdziwa społeczna przemiana, o czym Bregman opowiada w sposób przekonujący, dowcipny, szczery i zapadający w pamięć. „Ta książka kazała mi spojrzeć na ludzkość z innej perspektywy i skłoniła do zrewidowania na nowo wielu moich niepodważalnych dotąd przekonań” – Yuval Noah Harari. „Homo sapiens przemeblowuje głowę jak żadna publikacja w ostatnich latach. I jest lekturą obowiązkową w XXI wieku, bo równoważy inny kamień milowy w ludzkiej autobiografii – bestsellerową opowieść Sapiens Harariego z 2014 roku. Optymizm – jak podkreśla Bregman – ma solidne podstawy w faktach. Nie jest marzeniem, to po prostu nowy realizm” – Paulina Wilk, „Przekrój”. „Rutger Bregman myśli samodzielnie i czerpie garściami z historii człowieka, aby dać nam szansę na zbudowanie o wiele lepszej przyszłości niż ta, którą dotąd sobie wyobrażaliśmy” – Timothy Snyder, autor książki O tyranii. „Autor Homo sapiens przytacza tyle badań i anegdot, że nawet cynicy spod znaku Hobbesa poczują się trochę mniej znudzeni ludzkością” – „Financial Times”. „Może się okazać, że książka Bregmana to Sapiens 2020 roku” – „The Guardian”. Rutger Bregman (ur. 1988 r.) – holenderski historyk, dziennikarz, myśliciel. Jego teksty były publikowane w „The Washington Post”, „The Guardian”, a także omawiane w BBC. Autor czterech książek, w tym przetłumaczonej na 32 języki Utopii dla realistów. Uznany przez „The Guardian” za piewcę nowych idei, a przez społeczność TED Talks za jednego z najwybitniejszych młodych myślicieli w Europie.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

82
Menace. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menace. CD
Nasty, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

59,90 zł
Powiadomienie
83
Menace. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menace. Płyta Analogowa + CD
Nasty, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

95,90 zł
84
Bucket List. 1000 miejsc, w których odnajdziesz ciszę i spokój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bucket List. 1000 miejsc, w których odnajdziesz ciszę i spokój
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Bucket List. 1000 miejsc, w których odnajdziesz ciszę i spokój to książka dla tych, którzy pragną harmonii i wewnętrznej równowagi. Znajdziesz tu listę miejsc z całego świata oraz propozycje podróży, dzięki którym zafundujesz sobie zarówno krótkie momenty ucieczki od codzienności, jak i dłuższe wyprawy kojące zestresowane ciało i duszę. Odkryjesz trudno dostępne zakątki w sercach miast, odizolowane schroniska skryte w dziewiczej przyrodzie, cenione ośrodki medytacyjne, a także centra kulturowe, artystyczne i duchowe. Ta książka pomoże ci zwolnić tempo, zostawić za sobą codzienny stres i odkryć, co jest dla ciebie najlepsze. Może to być na przykład oglądanie wschodu słońca z balonu unoszącego się nad kanadyjskim jeziorem albo rozkoszowanie się ciszą w budapesztańskiej kawiarence. Każde z opisanych tu miejsc oferuje przestrzeń i czas, by odetchnąć, pomyśleć, wsłuchać się w siebie i odnaleźć własne ja. Książka to skarbnica pomysłów, które mogą stać się dla ciebie inspiracją.

99,00 zł
73,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,74 zł

85
Dowcipy Nr 84 O zdrowiu na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy Nr 84 O zdrowiu na wesoło
Niedostępny
Brak

Kieszonkowa książeczka z dowcipami o lekarzach, pacjentach, chorobach... ? śmiech to zdrowie!

3,99 zł
Powiadomienie
86
Brzydkie Kaczątko Wierszyki dla Maluchów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzydkie Kaczątko Wierszyki dla Maluchów
Niedostępny
Brak

Sztywnostronicowa książeczka dla najmłodszych dzieci zawiera rymowaną bajkę w atrakcyjnej szacie graficznej.

2,99 zł
Powiadomienie
87
Zwierzęta Koloruję i rysuję po śladzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta Koloruję i rysuję po śladzie
Dostępny
186 szt.

Książeczka zawiera duże kolorowe zdjęcia zwierząt, ilustracje do pokolorowania oraz ćwiczenia grafomotoryczne przygotowujące do nauki pisania (szlaczki, poprawianie konturów, rysowanie po śladzie). Dziecko, wykonując ćwiczenia grafomotoryczne, trenuje sprawność dłoni i palców oraz rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. W serii: Kotki, Pieski, Konie, Dzikie zwierzęta, Zwierzęta.

7,99 zł
88
Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Kiedy tłumaczka Sonia przeprowadzała się do osady Białe, leżącej w Kotlinie Kłodzkiej, spodziewała się ciszy i spokoju. Stary dom oczarował ją atmosferą, a dziki ogród dawał iluzję harmonii z przyrodą. Jednak już kilka dni później okolica zaczęła odkrywać przed nową mieszkanką swoje sekrety. Karina to młoda policjantka, która po znajomości dostała pracę w kłodzkim wydziale kryminalnym. Trafia do zespołu niezbyt pracowitych samców alfa. Jeden z nich postanawia zawładnąć jej życiem. Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi. Bo nie wszystkie historie mają dobre zakończenie. „Nieoczywiste rozwiązania fabularne, zaskakujące zwroty akcji i kontrowersyjna bohaterka – wszystko to sprawia, że książka jest świetnym debiutem. Polecam serdecznie, ale uprzedzam, że tej lektury nie da się odłożyć, dopóki nie doczyta się do ostatniej strony” – Hanna Greń. „Kotlina Kłodzka pełna sekretów, pełna tajemnic... Ina Nacht z niezwykłą wrażliwością i wnikliwością połączyła tradycyjny kryminał z opowieścią o najgorszej możliwej przemocy. Polska kryminałem stoi, a ten smakowity debiut jest tego najlepszym przykładem!” – Olga Kowalska z WielkiBuk.com. „Rodzinne sekrety, pogańskie rytuały i przeklęty hotel w dziczy Kotliny Kłodzkiej. Polecamy!” – Magazyn literacko-kryminalny „Pocisk”. Ina Nacht (właściwie Ilona Gniadek-Czaińska) – autorka lifestylowego bloga marudazewsi.pl. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu i zamiłowania psycholog. Prywatnie mama, miłośniczka psów i wędrówek. Mieszka w okolicach Kotliny Kłodzkiej. Przeprowadziła się w góry w poszukiwaniu spokoju i harmonii, ale odnalazła tu również mroczną inspirację do swoich książek. Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoijest pierwszym tomem serii z Kotliny Kłodzkiej. Jej głównymi bohaterami są policjanci kłodzkiego wydziału kryminalnego, Karina i Aleks, którzy razem rozwiązują zagadki kryminalne, choć ich własne dusze również skrywają mroczne emocje i tajemnice. Zbrodnie, góry oraz okrucieństwa namiętności tworzą mieszankę wybuchową, której trudno się oprzeć! Już wkrótce kolejny tom serii pod roboczym tytułem: Dziewczyny nienawidzą kobiet.

36,00 zł
25,92 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

89
Straight Out Of Hell Remastered 2020 Clear LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straight Out Of Hell Remastered 2020 Clear LP, Winyl
Niedostępny
Brak

Side A 01. Nabataea (Remastered 2020) 02. World Of War (Remastered 2020) 03. Live Now! (Remastered 2020) 04. Far From The Stars (Remastered 2020) Side B 01. Burning Sun (Remastered 2020) 02. Waiting For The Thunder (Remastered 2020) 03. Hold Me In Your Arms (Remastered 2020) 04. Wanna Be God (Remastered 2020) Side C 01. Straight Out Of Hell (Remastered 2020) 02. Asshole (Remastered 2020) 03. Years (Remastered 2020) 04. Make Fire Catch The Fly (Remastered 2020) Side D 01. Church Breaks Down (Remastered 2020) 02. Another Shot Of Life (Remastered 2020) 03. No Eternity (Remastered 2020) 04. Burning Sun (Hammond version)

100,90 zł
Powiadomienie
90
Spiritual Instinct, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spiritual Instinct, CD
Dostępny
20 szt.

1.L'île des morts 2.Le miroir 3.Les jardins de minuit 4.Protection 5.Spiritual Instinct 6.Sapphire

59,90 zł
91
7 Sinners Remastered 2020 Clear LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 Sinners Remastered 2020 Clear LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.You Stupid Mankind (Remastered 2020) 2.Far in the Future (Remastered 2020) 3.Not yet Today (Remastered 2020) 4.Long Live the King (Remastered 2020) 5.World of Fantasy (Remastered 2020) 6.Who Is Mr. Madman? (Remastered 2020) 7.Are You Metal? (Remastered 2020) 8.Where the Sinners Go (Remastered 2020) 9.The Sage, the Fool, the Sinner (Remastered 2020) 10.My Sacrifice (Remastered 2020) 11.Faster We Fall (Remastered 2020) 12.I'm Free (Remastered 2020) 13.Raise the Noise (Remastered 2020) 14.Aiming High (Remastered 2020) 15.If a Mountain Could Talk (Remastered 2020) 16.The Smile of the Sun (Remastered 2020)

100,90 zł
Powiadomienie
92
Clayman 20th Anniversary Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clayman 20th Anniversary Edition, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

62,90 zł
Powiadomienie
93
New Religion LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
Powiadomienie
94
Unarmed Remastered 2020 Clear LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100,90 zł
Powiadomienie
95
Unbreakable LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unbreakable LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1 Unbreakable (Part 1) 2 Strike 3 Give 'Em Hell 4 Bad Guys Wear Black 5 And There Was Silence 6 Metal Nation 7 Where Angels Die 8 Unbreakable (Part 2) 9 Marching Again 10 Born Again 11 Blaze Of Glory 12 Conviction 13 Night Of The Jumps

121,90 zł
Powiadomienie
96
16.6 Before The Devil Knows You're Dead LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
Powiadomienie
97
Nowoczesna terapia nadciśnienia tętniczego w codziennej praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesna terapia nadciśnienia tętniczego w codziennej praktyce
Dostępny
60 szt.

Publikacja Nowoczesna terapia nadciśnienia tętniczego w codziennej praktyce została przygotowana po redakcją wybitych specjalistów chorób wewnętrznych, kardiologii oraz hipertensjologii prof. dr hab. Danuty Czarneckiej, prof. dr hab. Katarzyny Stolarz-Skrzypek oraz dr hab. Agnieszki Olszaneckiej. Celem monografii jest przedstawienie nowoczesnych strategii leczenia nadciśnienia tętniczego w ujęciu praktycznym. W publikacji opisano nowe schematy skojarzonego leczenia przeciwnadciśnieniowego, opracowane w najnowszych wytycznych towarzystw europejskich i krajowych. Ostatnie lata przyniosły zmiany w zaleceniach, których wprowadzenie powinno być związane z istotną poprawą skuteczności leczenia nadciśnienia. Europejscy eksperci oczekują, że nowatorskie podejście do leczenia może przełożyć się na uzyskanie właściwego efektu u blisko 80% chorych. W publikacji znalazły się rozdziały dotyczące m.in.: zasad farmakoterapii nadciśnienia tętniczego w ciąży; monitorowania pacjenta z nadciśnieniem tętniczym leczonego przewlekle w praktyce POZ; stanów nagłych i pilnych w nadciśnieniu tętniczym; nadciśnienia opornego, jego diagnostyki i leczenia; kwalifikacji do zabiegu operacyjnego chorego z nadciśnieniem tętniczym; leczenia uzupełniającego w nadciśnieniu tętniczym (leki przeciwzakrzepowe, kontrola glikemii i profilu lipidowego). Nowoczesna terapia nadciśnienia tętniczego w codziennej praktyce została przygotowana z myślą o stworzeniu praktycznego poradnika dla lekarzy rodzinnych i specjalistów opieki ambulatoryjnej, omawiającego konkretne, często spotykane sytuacje kliniczne w nadciśnieniu tętniczym. Jej adresatami są także specjaliści chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii.

84,00 zł
78,12 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,88 zł

98
Ewangelia Filipa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia Filipa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.05

Ewangelię Filipa znaleziono w Egipcie, wśród wczesnochrześcijańskich tekstów odkrytych w Nag Hammadi1 w 1945 r. Nie jest to narracja o życiu Jezusa, tak jak Ewangelie kanoniczne, ani też zbiór wypowiedzi Jezusa, jak Ewangelia Tomasza. Ewangelia Filipa (EF) składa się ze zdań o treści duchowej, wypowiedzi, przypowieści Jezusa i polemik duchowych. Są one zbiorem nauk wczesnochrześcijańskich, czymś w rodzaju katechizmu, przeznaczonego dla neofitów, przygotowujących się na przyjęcie do Kościoła. Ewangelia Filipa we współczesnym odczytaniu Paula Kieniewicza to tekst przede wszystkim wprowadzający w doświadczenie samopoznania i osobowej integracji. Fragmenty, które brzmią mitologicznie są rozumiane jako sugestie dotyczące ludzkiej psychiki i świadomości. Opisy praktykowanych przez pierwszych czytelników Ewangelii Filipa rytuałów Kieniewicz traktuje nie tylko jako świadectwo nie istniejącej już przeszłości, lecz także - jeśli nie przede wszystkim - jako wskazówkę drogi egzystencjalnej przemiany, możliwej tu i teraz

22,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

99
Bój pod Radzyminem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bój pod Radzyminem
Dostępny
88 szt.

Rano dnia 13 VIII na odcinku 46. p.p. rozpoczęła atak 21. dywizja sowiecka, która, nie uprzedzając o tym oddziałów 27. dywizji, natarła na odcinku od Mokrego do Kraszewa. Pod naciskiem nieprzyjaciela placówki 46. p.p. cofnęły się, przy czym przeciwnik wdarł się przez most pod Zawadami na pozycję II batalionu 46. p.p. oraz na pozycję głównego oporu I batalionu 46. p.p. naprzeciw Kraszewa. Wykonując poprzednie instrukcje, które żądały bezwzględnie utrzymania linii czuwania, dowódca pułku rozkazał odebranie ich z powrotem. Te drobne starcia, które trwały od rana, przeobraziły się przed południem w większe walki, zwłaszcza przy odbieraniu pozycji naprzeciw Zawad. Padło kilku zabitych i kilkunastu rannych i ostatecznie nieprzyjaciela wyrzucono, lecz linii placówek całkowicie nie odebrano. Tak zakończyło się pierwsze natarcie 21. dywizji sowieckiej. Wtoku tych działań odczuto w 46. pułku przykry zawód: przed bojem zapowiedziano w rozkazach, że artyleria jest silna i rozwinie potężny ogień, a tymczasem okazało się, że nieprzyjaciel więcej strzelał, niż nasza artyleria. Podobnie było na odcinku 48. p.p.... Bolesław Andrzej Waligóra (ur. 9.09.1898 w Krakowie, zm. 1.11.1940 w Londynie) – major piechoty Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari. Jako żołnierz Związku Strzeleckiego, Legionów Polskich i Wojska Polskiego brał udział w walkach w Karpatach, na Wołyniu, w odsieczy Lwowa oraz wojnie polsko-bolszewickiej. Był referentem Wojskowego Biura Historycznego, kustoszem a następnie szefem Archiwum Wojskowego i kierownikiem Archiwum Sztabu Naczelnego Wodza. Uznawany za pioniera polskiej archiwistyki wojskowej. Jest patronem Centralnego Archiwum Wojskowego w Warszawie. Autor wielu książek o tematyce wojskowej. Prezentowana pozycja zawiera opis działań zbrojnych toczących się podczas bitwy warszawskiej pomiędzy 13 a 16 sierpnia 1920 roku. Spis treści: 1. Przygotowania do obrony w trójkącie Modlin – Zegrze – Warszawa 2. Przedmoście Warszawy w ramach planu Naczelnego Wodza z dnia 6 sierpnia 1920 r. 3. Organizacja obrony 11. dywizji piechoty 4. Artyleria trójkąta Modlin – Zegrze – Warszawa 5. Ogólne położenie nieprzyjaciela 6. Nawiązanie styczności z nieprzyjacielem 7. Bój wstępny pod Radzyminem w dniu 13 VIII 8. Wprowadzenie do boju pod Radzyminem odwodu armii (1. litewsko-białoruskiej dywizji) 9. Przeciwnatarcie w dniu 14 VIII 10. Bój pod Ossowem 11. Rezultat walk w dniu 14 sierpnia 12. Wprowadzenie do boju pod Radzyminem 10. dywizji piechoty 13. Zatrzymanie natarcia 10. dywizji piechoty 14. Przeciwnatarcie 1. litewsko-białoruskiej dywizji w dniu 15 VIII 15/ Marsz XIX brygady na Mokre 16. Zarządzenia gen. Żeligowskiego do głównego natarcia i przebieg zdarzeń 17. Walki w dniu 16 sierpnia. Osiągnięcie I pozycji przedmościa 18. Uwagi końcowe Bibliografia Spis szkiców

24,00 zł
18,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 5,01 zł

100
Kryminały przedwojennej Warszawy. Tom 88. Złoto i krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminały przedwojennej Warszawy. Tom 88. Złoto i krew
Dostępny
30 szt.

Warszawa, lata 30. XX w. Literat Jerzy Korski spotyka na ulicy umierającego mężczyznę, który mówi mu hasło z prośbą o przekazanie go niejakiej Marii Czukiewiczowej. Już za chwilę Korski zostaje porwany przez członków tajemniczej organizacji i poddany torturom. Podaje im mylne hasło i dociera wreszcie do Czukiewiczowej. Jednak to dopiero początek jego problemów. W historię z porwaniem nie wierzy jego narzeczona Jadwiga, córka bogatego przemysłowca Dulemby. Ten z kolei zamierza ożenić się z dużo młodszą od siebie Martą Dordonową, która czyha na jego majątek. Złoto i krew to połączenie kryminału salonowego z sensacyjną akcją szpiegowską. Fragment książki: – Pójdziesz natychmiast, ale natychmiast – na ulicę Kredytową... Pod numer 123... Tam zamieszkuje na pierwszym piętrze pani Czukiewiczowa...Wymienisz jej dwie cyfry... 23 i 15... Będziesz pamiętał... 23 i 15... – Tak... tak... – powtórzył zdumiony – 23 i 15... Czy ta pani zrozumie? – Doskonale zrozumie! – teraz Korski spostrzegł dopiero, że nieznajomy przemawia wybitnie cudzoziemskim akcentem. – Zrozumie... Grozi jej ogromne niebezpieczeństwo... Spełnisz mą prośbę?... – – Spełnię!... – Jedno tylko jeszcze... – wargi mężczyzny poruszały się coraz powolniej, a głos brzmiał cicho. – Jedno... Nachyl się bliżej... Korski, aż ukląkł na ziemi i przyłożył do jego ust swe ucho, – Jedno... – tamten ledwie z siebie wyrzucał wyrazy, – Ani słówka nie szepniesz... o tym... nikomu... A zwłaszcza... Policji!... – Policji?

32,70 zł
23,54 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,16 zł

Wróć do góry