hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.09.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 1 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem (Przemek Staroń), na drugim Moja znikająca połowa (Brit Bennett). Kolejny produkt to Karty językowe Fun Card English. Past Simple (Paweł Dwornik) oraz Grube wióry (Rafał Pacześ).
1
Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem
Dostępny
668 szt.

Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Na każdym kroku pytania i wyzwania. Świat i to, co się w nim teraz dzieje, nie ułatwia sprawy. Szkoła tym bardziej nie staje na wysokości zadania i nie daje młodym ludziom wsparcia. Przemek Staroń, nauczyciel etyki i filozofii w II LO w Sopocie, Nauczyciel Roku 2018, psycholog z Uniwersytetu SWPS, nominowany do ”nauczycielskiego Nobla”, czyli Global Teacher Prize, fan Harry’ego Pottera i klocków Lego postanowił coś z tym zrobić. Zebrał od młodych ludzi, w tym swoich uczniów i uczennic, pytania i lęki, z jakimi się borykają. Na przykład o to, czy warto się zakochiwać, co jest w życiu ważne, dlaczego wygląd ma takie duże znaczenie, skąd brać siłę do pokonywania trudności, jak znieść porażkę. Następnie sięgając po historie z literatury, filmu, a nawet gier pokazał, jak można sobie z tymi małymi i dużymi wyzwaniami poradzić. Podparł się przy tym wiedzą psychologiczną, której podstawy wykłada w wyjątkowo prosty i zrozumiały sposób. Wplata je w opowieści o znakomicie znanych czytelnikom bohaterach m.in. serii o Harrym Potterze, "Gwiezdnych Wojen", „Stranger Things”, „Małego Księcia”, Muminków, Avengersów, „Władcy Pierścieni”. Są tu też poruszające historie z jego własnego życia. Szkoła bohaterek i bohaterów to skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelnikom i czytelniczkom konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami. Zresztą i tym starszym się one przydadzą. Książkę ilustrowała Marta Ruszkowska, której poetyckie grafiki są jak materiał wprost na koszulki, torby czy tatuaże.

39,99 zł
23,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 16,00 zł

29 osób kupiło
2
Moja znikająca połowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja znikająca połowa
Dostępny
18 szt.

Bliźniaczki Stella i Desiree są identyczne we wszystkim. Do czasu. Kiedy mają 16 lat postanawiają uciec ze swojej małej, czarnej społeczności. Ucieczka zmienia wszystko: ich codzienność, ich życie rodzinne, ich tożsamość. Stella zrywa kontakt ze swoim poprzednim życiem (w tym z ukochaną siostrą) i nawet przed mężem udaje białą Amerykankę (pozwala jej na to jasny kolor skóry). Desiree wciąż mieszka ze swoją czarną córką w miasteczku, z którego jako nastolatka próbowała uciec. Kiedy Stella układa sobie nowe życie w Kalifornii, jej siostra postanawia ją odszukać. Po wielu latach za sprawą dzieci obydwu sióstr losy kobiet zaczynają się ponownie splatać... W Mojej znikającej połowie (oryg. "The Vanishing Half") Brit Bennett tworzy psychologiczne studium losów jednej, poranionej rodziny pełne intensywnych emocji i głębokich przeżyć. To czuła, ujmująca, bolesna powieść o siostrzanej miłości oraz próbie akceptacji siebie i innych. Niezapomniane zakończenie zostanie z czytelnikiem na długo. Brit Bennett wychowała się w południowej Kaliforni. Studiowała na Uniwersytecie Stanforda i Uniwersytecie Michigan, na którym w 2014 zdobyła Hurston/Wright Award for College Writers. Publikowała na łamach wielu czasopism, w tym "The New Yorker’a", "The New York Times Magazine" czy "Jezebel". Za swoją debiutancką, bestsellerową powieść Matki zdobyła m.in. nominację do prestiżowej nagrody PEN/Robert W. Bingham Prize. Po czterech latach od debiutu, w czerwcu 2020 Britt Bennett powróciła z drugą, oczekiwaną powieścią The Vanishing Half. Już w tygodniu premiery trafiła ona na pierwsze miejsce listy bestsellerów "The New York Times’a". W USA The Vanishing Half zostało okrzyknięte najgłośniejszą premierą pierwszego półrocza 2020 roku. Bennett spełniła oczekiwania i podbiła serca czytelników, którzy wystawiają jej świetne recenzje. Słów uznania nie szczędzą również krytycy.

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

6 osób kupiło
3
Karty językowe Fun Card English. Past Simple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty językowe Fun Card English. Past Simple
Dostępny
32 szt.

Zestaw pomaga uczniom nabyć umiejętności automatycznego odpowiadania na pytania w czasie Past Simple. Uczniowie muszą szybko odpowiadać na pytania używając zarówno zdań oznajmujących jak i przeczących. Można wymieszać karty z różnych zestawów i ćwiczyć kilka czasów równocześnie. W zdaniach znajduje się ponad 50 czasowników regularnych i nieregularnych. Zestaw składa się z 50 kart z 50 pytaniami, 100 obrazkami oraz odpowiedziami na odwrocie.

27,83 zł
19,99 zł

Rabat 28,2%
oszczędzasz 7,84 zł

5 osób kupiło
4
Grube wióry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grube wióry
Dostępny
83 szt.

Rafał Pacześ żyje z rozśmieszania ludzi. Jego występy na youtubie mają 50 milionów wyświetleń, co czyni go najpopularniejszym polskim stand-uperem. Jako jedyny polski komik zapełnił katowicki Spodek! ASZdziennik napisał o nim, że „umiłował sobie paździerze polskiej codzienności i piętnuje je ze swoistym brutalnym wdziękiem”, a jego twórczość to „solidna dawka lekarstwa na naszą kochaną polską codzienność”. Ale debiutancka powieść Rafała Paczesia to znacznie więcej niż beka z polskiej rzeczywistości. Grube wióry to opowieść o kasacyjnym piciu, złych kobietach, jeszcze gorszych mężczyznach, tchórzliwych szefach i tragicznym losie przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków. Ale Pacześ napisał przede wszystkim brawurową, niebezpiecznie zabawną i bezwzględnie szczerą powieść o współczesnych mężczyznach. O tym, jak trudno jest im dojrzeć i przezwyciężyć autodestrukcyjny pęd, ale i o tym, że potrafią głęboko kochać a najlepsze lekcje w życiu dają im prawdziwi przyjaciele. Dwudziestojednoletni Oskar i niemal dwa razy od niego starszy Wiktor spotykają się przypadkiem. Obydwaj mają powykręcane - zwłaszcza za sprawą własnych ojców - życiorysy, życiowe brudy za paznokciami, nieudane związki i problemy z piciem. Połączy ich nieoczywista przyjaźń oraz szalony i zbrodniczy plan, który zaprowadzi ich nad norweskie fiordy i na krawędź katastrofy. Jego zaskakujące konsekwencje obrócą ich życie do góry nogami. Kiedy występuję na żywo, muszę zaspokoić głód widza. A moi widzowie są głodni rozrywki, zabawy, śmiechu. Zawsze staram się im to dawać. Dużo i szybko - do tego przyzwyczaił nas świat, w którym żyjemy. Ale pisząc “Grube wióry” chciałem Wam powiedzieć coś, czego nie mam czasu przekazać na scenie. Teraz mamy czas. Dlatego niech wybrzmi każde słowo tej książki. Tej historii. - Rafał Pacześ

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
5
Imieniny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imieniny
Dostępny
46 szt.

Akcja powieści rozpoczyna się w dniu świętego Walentego, kiedy to Borejkowie świętują nieco spóźnione imieniny dwóch Grzegorzy, męża i syna Gabrysi, kończy się zaś w dniu imienin Róży Pyziakówny, na których jednak solenizantka nie pojawia się, zajęta bez reszty swoim bujnym życiem uczuciowym. Pomiędzy tymi dwiema datami czytelnik jest świadkiem uroczystości na cześć kilku innych osób, wśród których szczególnie wyróżnia się sposób świętowania imienin przez Gabrielę.

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

4 osoby kupiły
6
MATeMAtyka 2. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MATeMAtyka 2. Zbiór zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Z...
Dostępny
450 szt.

„Zbiór zadań” dla zakresu rozszerzonego skorelowany z podręcznikiem jest jego doskonałym uzupełnieniem: • zawiera duży wybór zadań (w tym zadań trudnych dla osób zainteresowanych matematyką) pisanych przez różnych autorów i sformułowanych inaczej niż w podręczniku, co umożliwia głębsze zrozumienie zagadnień, których dotyczą, • zwięzła porcja teorii przed każdym działem pozwala na szybkie przypomnienie wiadomości, • zadania różnych typów i różnie sformułowane – ćwiczeniowe (z wieloma podpunktami), otwarte i zamknięte, wymagające uzasadnienia – sprzyjają skutecznemu opanowaniu materiału i głębszemu zrozumieniu zagadnień, których dotyczą, • uporządkowanie zadań według trzech stopni trudności ułatwia dobór odpowiednich zadań, a oznaczenie żółtym paskiem treści z zakresu rozszerzonego umożliwia świadome przygotowanie do egzaminu, • zestawy zadań powtórzeniowych po każdym dziale pozwalają na ćwiczenie umiejętności matematycznych i gruntowne przygotowanie się do sprawdzianu, • zadania typu maturalnego oraz zadania CKE z matur pozwalają sprawdzać umiejętności i systematycznie oswajają z formą egzaminu.

41,50 zł
37,35 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,15 zł

4 osoby kupiły
7
Fun Card English. Present Simple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fun Card English. Present Simple
Dostępny
48 szt.

'Do' i 'does' oraz końcówka 's' nie będą już żadnym problemem dla Twoich uczniów. Zestaw pomaga uczniom nabyć umiejętności automatycznego odpowiadania na pytania w czasie Present Simple. Uczniowie muszą szybko odpowiadać na pytania używając zarówno zdań oznajmujących jak i przeczących. Można wymieszać karty z różnych zestawów i ćwiczyć kilka czasów równocześnie. Zestaw składa się z 50 kart z 50 pytaniami, 100 obrazkami oraz odpowiedziami na odwrocie. Do, does and s ending wont be a problem for your students anymore. With this set your students will develop a skill of answering Present Simple questions automatically. Students have to answer questions using both affirmative and negative sentences. You can mix cards from different sets and practise a few tenses at the same time. The set consists of 50 cards with 50 questions, 100 pictures and the answers on the reverse side.

27,83 zł
19,99 zł

Rabat 28,2%
oszczędzasz 7,84 zł

4 osoby kupiły
8
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level B1
Creativo, od 10 lat
Dostępny
14 szt.

Zestaw kart edukacyjnych do nauki słownictwa. Karty mogą służyć do gry (6 różnych gier) lub zajęć konwersacyjnych (3 warianty). Zestaw składa się z 45 kart zawierających w sumie 315 słówek. W sekcji „do pobrania” znajdują się pliki z listą wszystkich słówek należących do 45 kategorii oraz kartą pracy.

23,84 zł
16,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 6,85 zł

4 osoby kupiły
9
Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny
Dostępny
39 szt.

1 września 1939 roku skończył się świat. Chcemy opowiedzieć o tej apokalipsie. O bohaterstwie zwykłych ludzi. O zdradzie zwykłych ludzi. O unikaniu śmierci cudem. O niemożności uniknięcia śmierci cudem. O strachu. O miłości zwyciężającej strach. O zwieńczonych drutem kolczastym murach, które wznieśli ludzie i uwięzili za nimi innych ludzi. O wyrównywaniu rachunków za zbrodnie, co też jest przecież zbrodnią. Bohaterka jednego z opowiadań mówi o pszczołach. Pszczoły tańczą, by przeżyć i ocalić cały rój. Wsłuchajmy się we wskazówki, jakich udzielają nam zwykli ludzie na kartach tej książki. Bezimienna Żydówka z getta w Otwocku rozumiejąca, że jej życie niewarte jest życia. Layka gotowa spędzić kilka dni w zimnym jeziorze, byle uchronić córkę przed śmiercią. Niemka sprzeniewierzająca się ideologii, by ratować ukochanego. Mała Renate uciekająca przed Armią Czerwoną. Mura, Cyganka, patrząca na poniżenie najbliższych… One i wielu innych – jak pszczoły – alarmują. Ostrzegają. Dają przykład. Patrzmy, jak tańczą.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
10
Wrażliwość. Dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkowo wrażliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrażliwość. Dar czy przekleństwo? Przewodnik życiowy dla osób wyjątkow...
Dostępny
20 szt.

Jeśli czujesz, słyszysz i przeżywasz wszystko mocniej niż inni, to prawdopodobnie jesteś osobą wysoko wrażliwą. Twoja natura może być wielkim darem, ale może też czasami sprawiać wrażenie przekleństwa. W świecie wrażliwców Zapewne często zdarzało ci się usłyszeć, żebyś po prostu przestał się martwić. Że musisz spróbować być trochę twardszy. Właśnie dlatego pokochanie siebie samego jako wrażliwca może okazać końcu tyle razy oczekiwano od nas zmiany. Tymczasem świat widziany przez wrażliwców jest piękniejszy, uważniejszy i pełen różnorodnych barw. Ilse Sand pokaże ci, jak wykorzystać twoją wrażliwość, by lepiej pracować, uczyć się i żyć. Być może przekona cię, że życie w swoim własnym tempie, świadome i bogate wewnętrznie, w zgodzie ze sobą, jest najlepszym co może cię spotkać. Duńska autorka pokazuje, jak odwrócić swoją uwagę od tego, co jest kłopotliwe, a w zamian skupiać się na swoim potencjale i własnych zaletach. W określeniu poziomu wrażliwości pomoże ci specjalnie przygotowany test, który znajdziesz w środku.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

3 osoby kupiły
11
Wrzenie. Francja na krawędzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzenie. Francja na krawędzi
Dostępny
54 szt.

Francja wrze. Czy terror, przemoc oraz różne rozumienie miłości, nienawiści i prawdy prowadzą ją na skraj nowej rewolucji? Czy rodzice są odpowiedzialni za błędy swoich dzieci? - pyta Veronique, biała katoliczka, wcześniej obywatelka, a potem już tylko "matka terrorysty" sądzona za finansowanie organizacji terrorystycznej. Czy żona poligamisty może stać się emancypantką? Jak obrzezane kobiety mogą odzyskać godność? Dlaczego imigranci zaczęli głosować na prawicę? Na czym polega francuski antysyjonizm? Jak współistnieć w różnorodności? Poznajcie Ibrahima, z którym autorka prowadziła rozmowy przez cztery lata - radykalnego muzułmanina, ex-złodzieja i sprzedawcę narkotyków, który umie czytać z ludzi i ma dar jasnowidzenia. Z jego losów oraz z losów innych bohaterów „Wrzenia” – kobiet i mężczyzn, imigrantów i rdzennych Francuzów, śniadych i białych, żydów i katolików, wykształconych i niepiśmiennych, biednych i bogatych - wyłania się obraz kraju w ciągłym napięciu i pełnego sprzeczności ale i poszukującego wewnętrznego porozumienia. Czy jest na nie szansa? Brawurowy i zaskakujący zbiór reportaży Anny Pamuły – polskiej reporterki na stałe mieszkającej we Francji - rozmowy, rekonstrukcje sądowe, miniatury obyczajowe – uświadamia nam, że świat to naczynia połączone - czasem niewidoczne ale mogą zdecydować o życiu każdego z nas.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
12
Matematyka i przykłady zastosowania 2. Podręcznik.  Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka i przykłady zastosowania 2. Podręcznik. Zakres podstawowy ...
Dostępny
59 szt.

Treści zawarte w książce Podręcznik. Klasa 2 są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego w liceach ogólnokształcących i technikach – zakres podstawowy dla uczniów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej, określoną w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 r.

45,00 zł
41,40 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,60 zł

3 osoby kupiły
13
Mensa Kids Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci. Poziom 3: Dla ekspertów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mensa Kids Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci. Poziom 3: Dla ekspe...
Dostępny
19 szt.

Jeśli lubisz łamigłówki, ta książka jest dla ciebie! Ta książka jest wypełniona po brzegi rozmaitymi łamigłówkami i zadaniami sprawdzającymi twoje umiejętności myślenia oraz zdolności intelektualne!

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

2 osoby kupiły
14
Niech to szlak! Kronika śmierci w górach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niech to szlak! Kronika śmierci w górach
Dostępny
90 szt.

Pierwszy masowy przypadek porażenia piorunem w historii tatrzańskiej turystyki, morderstwa na szlaku, ofiary lawin, ratownicy TOPR oddający życie za turystów, grotołazi, którzy na zawsze utknęli w tatrzańskich jaskiniach. Jeśli myślicie, że mrożące krew w żyłach historie wydarzają się tylko na ośmiotysięcznikach to jesteście w błędzie. Tatry to góry, które dla wielu są pasją, a nawet miłością. Ale potrafią też być okrutne i zabójczo niebezpieczne. Bartłomiej Kuraś opowiada historię Tatr przez pryzmat najgłośniejszych wypadków i tajemniczych zaginięć. Tatrzański Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 3 mln turystów, a liczba wypadków z ich udziałem wciąż rośnie! Ze statystyk TOPR wynika, że w samym rejonie Orlej Perci, gdzie latem potrafią tworzyć się kolejki przed wejściem na szlak, dochodzi do 12 procent wszystkich śmiertelnych wypadków w Tatrach. To prawie dwa razy więcej niż na Giewoncie i blisko trzy razy więcej niż na Rysach. O bezpieczeństwo turystów w górach, z narażeniem własnego życia, od ponad wieku dbają ratownicy TOPR, którzy w książce Kurasia zajmują wyjątkowe miejsce. Trud ich pracy autor opisuje m.in. słowami Andrzeja Maciaty z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: "Ludzie, zlitujcie się, dajcie nam szansę was uratować!!! (...) śmigłowiec nie lata we mgle i w nocy; ratownicy nie są supermenami, którzy w momencie zawiadomienia teleportują się obok was". Adam Marasek, były vice naczelnik TOPR: Bardzo polecam książkę tym, którzy zaczynają przygodę z górami, by najpierw ją przeczytali, nabyli trochę górskiej wiedzy, a potem dopiero wyruszali na tatrzańskie szlaki. Polecam ją również tym, którym się wydaje, że o górach już wiele wiedzą, bo po jej przeczytaniu tej górskiej wiedzy jeszcze przybędzie. Na koniec polecam ją tatromaniakom, bo jest w niej zawarte wiele ciekawostek no i wypada ją mieć w swojej „tatrzańskiej” biblioteczce. Bartłomiej Kuraś, dziennikarz, reporter Gazety Wyborczej od lat piszący o górach, szczególnie o Tatrach i Podhalu.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

2 osoby kupiły
15
eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc
Dostępny
57 szt.

Nie jest prostą sprawą „dobrze o sobie myśleć”, zwłaszcza jeśli dotychczas nie robiliśmy tego zbyt często. Nie rodzimy się z taką umiejętnością, nie dziedziczymy jej w genach. Nie wystarczy powiedzieć sobie „jestem fantastyczna”, żeby przestać myśleć, że „jestem do niczego”. Każdy, kto próbował wie, że to za mało. Tatiana Mindewicz-Puacz od wielu lat inspiruje i wspiera ludzi w dążeniach do poprawy jakości życia. Pomaga osiągać cele osobiste oraz zawodowe, zachęca, by traktować porażki jako cenne źródło informacji. Dobrze wie, jak ważne przy wprowadzaniu życiowych zmian jest traktowanie siebie z szacunkiem i myślenie o sobie dobrze. Nie nafaszerowana sztucznymi frazesami zarozumiałość, tylko ugruntowane poczucie własnej wartości. Świadomość, że każdy z nas ma wszystko co potrzebne, żeby marzyć i te marzenia spełniać, żeby radzić sobie z trudnościami i po swojemu przeżyć życie. Autorka podkreśla, że zmiana myślenia, która prowadzi do większej radości życia to proces. Sama przeszła tę długą i niełatwą drogę. Teraz chce się podzielić tym, co jej zdaniem wzmacnia najbardziej. 10 kroków, które dają moc to zbiór motywujących cytatów, rekomendacji i afirmacji. Jednocześnie miejsce na własne przemyślenia i notatki, które w opinii Tatiany bardzo pomagają w pracy nad sobą. eMPowerbank, który postanowiłam Ci zaproponować to dostęp do „mojego źródła mocy”. Chcę się z Tobą podzielić tym, co pomogło mi w zbudowaniu poczucia własnej wartości. Nie będzie tutaj gotowych recept ani prostych instrukcji. Podzielę się z Tobą pomysłami i inspiracjami, które pomogły mnie i moim klientom. Żeby jednak mogły zadziałać w Twoim życiu musisz nadać im osobisty charakter, użyć ich „po swojemu”, wypełnić kartki tym, co dla Ciebie ważne. Potraktuj go proszę jako miejsce, gdzie możesz tworzyć bezpieczną przestrzeń do odkrywania siebie i stawania się w pełni sobą. Jeśli uda mi się choć odrobinę pomóc w tym pięknym procesie – będę szczęśliwa - Tatiana Mindewicz-Puacz

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
16
Life 2nd ed Intermediate Workbook + Key + Audio CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life 2nd ed Intermediate Workbook + Key + Audio CD
Dostępny
25 szt.

Zmieniona edycja kursu LIFE to jeszcze więcej fascynujących materiałów wizualnych National Geographic, które pozwolą Twoim studentom lepiej zapamiętać język. Nacisk na Human Skills i Critical Thinking będzie wsparciem w rozwoju kompetencji akademickich Twoich studentów, a dołączona do podręcznika aplikacja na smartfony pozwoli zabrać naukę języka do domu.

69,00 zł
2 osoby kupiły
17
Parafrazy - transformacje zdań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parafrazy - transformacje zdań
Dostępny
6 szt.

Książka "Język angielski - testy. Parafrazy - transformacje zdań pomoże: - w zorientowaniu się jakie rodzaje wybranych konstrukcji gramatycznych charakterystycznych dla języka angielskiego i funkcji komunikacyjnych języka umożliwiających porozumienie się w sytuacjach życia codziennego powinna opanować, - w sprawdzeniu, w używaniu których konstrukcji istnieją luki, nad których wypełnieniem trzeba jeszcze popracować, - utrwaleniu zarówno wiedzy już posiadanej jak i zdobytej w trakcie pracy z książką. Ćwiczenia pomagają opanować jedno z najbardziej popularnych zadań testowych wykorzystywanych w niemalże wszystkich arkuszach egzaminacyjnych. Książka przeznaczona dla maturzystów, studentów oraz osób przygotowujących się do egzaminów FCE/CAE, której zadaniem jest przećwiczenie tzw. parafraz lub inaczej transformacji zdań. "Parafrazy - Transformacje zdań" to pierwsza z serii książek JĘZYK ANGIELSKI - TESTY opracowywanych z myślą o maturzystach, studentach oraz osobach przygotowujących się do egzaminu FCE/CAE.

27,79 zł
26,68 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
18
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level B2
Creativo, od 10 lat
Dostępny
33 szt.

Zestaw kart edukacyjnych do nauki słownictwa. Karty mogą służyć do gry (6 różnych gier) lub zajęć konwersacyjnych (3 warianty). Zestaw składa się z 45 kart zawierających w sumie 315 słówek. W sekcji „do pobrania” znajdują się pliki z listą wszystkich słówek należących do 45 kategorii oraz kartą pracy.

23,84 zł
16,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 6,85 zł

2 osoby kupiły
19
Bez piątej klepki, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez piątej klepki, wydanie 2
Dostępny
161 szt.

Co robić, gdy wokół tylko mgła, mgła i mgła? Co prawda za sprawą słynnego nagle chiropterologa Medarda Rękoskrzydłego nietoperze pomagają ludziom przemieszczać się z miejsca na miejsce (działają już nawet programy Rodzina Nietoperz Plus oraz Rodzina Nietoperz Plus Plus, a pani premier zaczyna nosić broszkę z symbolem Batmana!) i ostatecznie obalony zostaje krzywdzący mit, jakoby wplątywały się we włosy dziewcząt, jednak przez tę spowijającą wszystko mgłę ludzie tracą resztki rozumu... Armagedon zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem na drodze ekipy ratunkowej stają coraz większe przeszkody. Jak pokonać GIPS? Jak uratować lasy (i dobre skrzaty) przed Wielką Szyszką? Jak przeciwstawić się mglistemu złu? Czy nadchodzący dziadowski sabat doprowadzi do przełomu w poszukiwaniach rozumu Foksi (to znaczy Niny!)? Czy i tym razem Maja, Ala, Monterowa, ciabcia i jej kot zdążą uratować świat?! Pierwsze (prawie udane) zaklęcie Mai, pierwszy chłopak (prawie na pewno, skoro popycha na przerwach, ofiarowuje spinnera i lajkuje na Facebooku...) i wciąż ten sam co zawsze problem: (prawie) nieuchronna apokalipsa! Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i Kropka” 2018 w konkursie Empiku.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

2 osoby kupiły
20
Dziewięć kłamstw o pracy. Niekonwencjonalny poradnik dla krytycznie myślącego lidera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewięć kłamstw o pracy. Niekonwencjonalny poradnik dla krytycznie my...
Dostępny
14 szt.

Marcus Buckingham – guru od wzmacniania mocnych stron pracowników i autor bestsellerów oraz szef działu przywództwa i inteligencji zespołowej Ashley Goodall pokazują, że za każdym razem, gdy pojawiamy się w pracy, stykamy się z tymi samymi wielkimi oszustwami: zniekształceniami, fałszywymi założeniami i błędami myślowymi, które prowadzą nieuchronnie do dysfunkcji i frustracji. • Nade wszystko pragniesz być oceniany. • Kultura organizacji jest kluczem do jej sukcesu. • Najważniejsze jest planowanie strategiczne. • Kompetencje należy mierzyć, a słabości eliminować. Przywództwo jest czymś namacalnym. Powyższe stwierdzenia sprawiają wrażenie podstawowych prawd dotyczących dzisiejszego środowiska pracy. W rzeczywistości jednak są kłamstwami. Za pomocą wciągających historii i wnikliwych analiz autorzy ujawniają istotne prawdy, które myślący i otwarci przywódcy szybko docenią. O tym, że: • największe znaczenie mają siła i spójność zespołu, a nie kultura firmy; • powinniśmy mniej się skupiać na odgórnym planowaniu, a bardziej na dostarczaniu pracownikom wiarygodnych, aktualnych informacji; • zamiast próbować synchronizować cele pracowników, powinniśmy dążyć do wywołania wśród nich poczucia celowości i znaczenia wykonywanej pracy; • ludzie nie chcą być ciągle oceniani, ale zależy im na życzliwej uwadze.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

2 osoby kupiły
21
Gramatyka przejrzyście. Idiomy angielskie. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka przejrzyście. Idiomy angielskie. Część 2
Dostępny
3 szt.

Publikacja poświęcona zagadnieniu idiomów w języku angielskim. Jest częścią serii „Gramatyka przejrzyście”. W tej samej serii ukazały się: 100 najważniejszych słów w języku angielskim, Nieregularne czasowniki angielskie, Idiomy angielskie cz.1, Przyimki angielskie.

11,00 zł
7,99 zł

Rabat 27,4%
oszczędzasz 3,01 zł

2 osoby kupiły
22
Cosmopolite 4 podręcznik +DVD-Rom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
92,60 zł
83,34 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,26 zł

2 osoby kupiły
23
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level A1
Creativo, od 10 lat
Dostępny
12 szt.

Zestaw kart edukacyjnych do nauki słownictwa. Karty mogą służyć do gry (6 różnych gier) lub zajęć konwersacyjnych (3 warianty). Zestaw składa się z 45 kart zawierających w sumie 315 słówek. W sekcji „do pobrania” znajdują się pliki z listą wszystkich słówek należących do 45 kategorii oraz kartą pracy.

23,84 zł
16,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 6,85 zł

2 osoby kupiły
24
Języka hiszpański. Arriba 1. Podręcznik + ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Języka hiszpański. Arriba 1. Podręcznik + ćwiczenia
Dostępny
181 szt.

Kurs języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym jest skierowany do młodzieży i dorosłych. Ma na celu podniesienie kompetencji językowych i komunikatywnych uczącego się do poziomu A1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Podręcznik powstaje w oparciu o doświadczenie trzech nauczycieli języka hiszpańskiego, którzy mają za sobą ponad 30 000 godzin zajęciowych spędzonych na lekcjach ze słuchaczami kursów. Podręcznik ma na celu ułatwienie pracy nauczyciela – zaczynając od przygotowywania zajęć, przez nauczanie, kończąc na wyjaśnianiu problematycznych zagadnień, czy też innych problemach, które mogą pojawić się w trakcie zajęć. W sposób sekwencyjny i uporządkowany podręcznik zawiera materiały leksykalne i gramatyczne, różnorodne gry i zabawy połączone z konwersacjami, tekstami, nagraniami audio i ćwiczeniami. Publikacja jest skonstruowana w taki sposób, że zminimalizuje używanie materiałów z innych podręczników. Dzięki temu zarówno nauczyciel jak i uczeń dysponują niezbędnymi materiałami do szybkiej, wygodnej i efektywnej nauki. Podręcznik jest tworzony w Polsce, przez co zawiera postacie i elementy nawiązujące do kultury kraju, co ma na celu uatrakcyjnienie materiały dla polskiego ucznia, zachowując przy tym kontekst wielokulturowy i międzynarodowy. Bohaterką książki jest Natalia, polska studentka, która wyjeżdża na stypendium do Hiszpanii, gdzie dzieli mieszkanie z trójką współlokatorów: Chen z Chin, Vero z Hiszpanii i Luizem z Brazylii. Wszystkie postacie są obecne w tekstach i licznych ćwiczeniach. Podręcznik „Arriba 1” składa się z 12 rozdziałów. W każdym z nich jest przedstawiona jedna historia, która jest w postaci przewodnika, w którym Natalia opowiada o swoim pobycie w Hiszpanii. Na końcu każdego rozdziału znajduje się zestaw ćwiczeń, aby móc użyć i przećwiczyć wiedzę wyniesioną z każdego rozdziału. Nauczyciele i uczniowie korzystający z „Arriba 1” osiągają bardzo dobre wyniki i w pozytywny sposób komentują podręcznik.

94,00 zł
84,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,40 zł

2 osoby kupiły
25
Intymnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intymnie
Dostępny
53 szt.

Gwiazda Hollywood bez pozy. Trudne dzieciństwo, próby samobójcze matki, gwałt, trzy małżeństwa, zdrady, uzależnienia, poronienie. Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore. Świat ją pokochał za rolę Molly w filmie „Uwierz w ducha”. Potem zagrała m. in w „Szkarłatnej literze”, czy „Niemoralnej propozycji”, a w 1996 roku dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów za rolę w filmie „Striptiz” i została okrzyknięta symbolem seksu. Demi Moore była na szczycie. Po pierwszym, nieudanym małżeństwie, przez ponad dekadę, Moore żyła w szczęśliwym związku z Brucem Willisem, doczekali się trzech córek, a Demi wreszcie spełniała się jako matka. Gdy małżeństwo nagle rozpadło się z medialnym hukiem, znalazła miłość u boku o piętnaście lat młodszego Ashtona Kutchera, który właśnie podbijał „fabrykę snów”. I tym razem jednak skończyło się burzliwie. Mało kto wiedział, że aktorka uzależniła się od alkoholu i kokainy, nie potrafiła zaakceptować swojego ciała, katowała się drakońską dietą i ekstremalnymi ćwiczeniami. Szukała miłości i akceptacji. Używki niemal zabiły ją na oczach córek i sprawiły, że nie chciały one mieć z nią więcej do czynienia. Kiedy jej życie się rozpadło, mąż zdradzał, dzieci przestały się odzywać, postanowiła stawić czoło przeszłości, żeby móc pójść dalej. Napisanie tej książki wymagało od Demi Moore wiele odwagi, jednak każda jej strona udowadnia, że akurat odwagi nigdy jej nie brakowało. I że nawet największe gwiazdy miewają w życiu pod górę.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
26
New Enterprise. B2. Workbook. Practice Pack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Enterprise. B2. Workbook. Practice Pack
Dostępny
175 szt.

Workbook Practice Pack to złożony z sześciu komponentów pakiet materiałów ćwiczeniowych. W jego skład wchodzi: • Zeszyt ćwiczeń (Workbook) obejmujący skorelowane z zawartościa podręcznika rozdziały z zadaniami pogrupowanymi w sekcjach Vocabulary, Grammar, Vocabulary & Everyday English i Reading. Po każdych trzech rozdziałach znajduje się moduł Revision z zadaniami powtórzeniowymi oraz moduł Skills Practice z dodatkowymi ćwiczeniami z zakresu rozumienia ze słuchu, czytania, pisania i komunikowania się w codziennych sytuacjach. Każde ćwiczenie posiada oznaczenie stopnia trudności: *, ** lub ***. • DigiBook Workbook będący cyfrową, w pełni interaktywną wersją publikacji drukowanej. • Publikacja Exam Skills Practice zawierająca zadania, które pomogą w prowadzeniu systematycznych przygotowań do matury. • DigiBook Exam Skills Practice będący cyfrową, w pełni interaktywną wersją publikacji drukowanej. • Grammar Book (edycja polska) – kompendium gramatyczne z obszernym materiałem ćwiczeniowym. Każde zagadnienie zostało objaśnione po polsku, w jasny sposób, i zilustrowane licznymi przykładami. Układ książki i dobór zagadnień jest skorelowany z materiałem z podręcznika (Student's Book). Grammar Book składa się z dwunastu rozdziałów. Po każdych trzech zamieszczono moduły powtórzeniowe – Revision. Na końcu książki znajduje się sześć testów (Progress Tests), które pomogą w samoocenie nabytych umiejętności. Publikacja może być wykorzystywana zarówno na lekcji w szkole, jak i przez ucznia pracującego samodzielnie w domu. • DigiBook Grammar Book (edycja polska) będący cyfrową, w pełni interaktywną wersją publikacji drukowanej.

99,00 zł
86,13 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 12,87 zł

1 osoba kupiła
27
DK Five Language Visual Dictionary. HB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DK Five Language Visual Dictionary. HB
Dostępny
36 szt.

Thematic presentation of all aspects of modern living, Five Language Visual Dictionary brings together related vocabulary and useful phrases. Scene-based spreads, such as Bakery, Restaurant, and Doctor, prepare you for a whole range of everyday situations in all five languages. This is a unique learning tool and desk reference for school students, business travellers, tourists and second-home owners.

137,50 zł
129,25 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,25 zł

1 osoba kupiła
28
Real Lives Real Listening. Student's Book + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Real Lives Real Listening. Student's Book + CD
Dostępny
3 szt.

A classroom course based on unscripted and authentic listening materials Real Lives, Real Listening will teach students vital skills they need to listen more effectively to English, however it is spoken. Through authentic recordings the course exposes students to the grammatical structures and lexis which are used most frequently in spoken English throughout the world. This new edition from Collins combines all three topics into one book.

105,00 zł
1 osoba kupiła
29
der, die, das neu 1. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 1 gimnazjum + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
der, die, das neu 1. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 1 gimnazjum + CD
Dostępny
19 szt.

Zeszyt ćwiczeń to zbiór różnorodnych zadań, gier i zabaw językowych, dzięki którym uczniowie utrwalają i poszerzają poznany materiał. Skonstruowany jest tak samo jak podręcznik. Każdej fazie z podręcznika (A, B, C) odpowiada zestaw ćwiczeń (A1, A2, A3). Każdy rozdział kończy test do samooceny, który umożliwia uczniom poznanie swoich postępów.

33,10 zł
29,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,31 zł

1 osoba kupiła
30
Z niejednej półki. Wywiady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z niejednej półki. Wywiady
Dostępny
48 szt.

Michał Nogaś od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Zachęca do rozmów o polityce i współczesności. „Z niejednej półki” to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z pewnego śledztwa. Alice Munro po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Autorka kultowych opowiadań mieszka w niewielkim, ale uroczym mieście nad jeziorem Ontario. Michał Nogaś specjalnie dla Państwa postanowił podążyć tropem pisarki. Gdy już tracił nadzieję na spotkanie z Noblistką, spotkał ją po prostu w kawiarni. Jak się dalej potoczyła ta historia? W książce znajdą się również nigdy niepublikowane wywiady z Olgą Tokarczuk czy Dorotą Masłowską, nowe rozmowy z Mariuszem Szczygłem, który zdradza, jakie książki ratują mu życie, pierwszy wspólny wywiad Agnety Pleijel i Macieja Zaremby Bielawskiego, opowieść Małgorzaty Rejmer o albańskich kobietach i rozmowę z Jerzym Pilchem o tym, jak napisać dobry felieton. „Z niejednej półki” to również wstrząsające wywiady z brazylijskimi pisarzami – Michelem Laubem i Bernardo Kucinskim oraz rozmowy z trzema laureatami Literackiej Nagrody Nobla - Olgą Tokarczuk, Swietłaną Aleksjijewicz i Orhanem Pamukiem, a także czołówką światowych twórców i twórczyń, m.in.: Margaret Atwood, Paulem Austerem, Chimamanda Ngozi Adichie, Siri Hustvedt, Javierem Marasem, Karlem Ove Knausgardem czy Elizabeth Strout. Michał Nogaś - dziennikarz „Gazety Wyborczej”, prowadzi Radio Książki, można go również usłyszeć w podcaście „8.10” oraz Radiu Nowy Świat, a dawniej w radiowej „Trójce”. Fan Davida Bowiego.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

1 osoba kupiła
31
Les 500 Exercices de Grammaire A1 avec corriges - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Les 500 Exercices de Grammaire A1 avec corriges
Dostępny
4 szt.

Seria Les 500 Exercices skierowana dla młodzieży i dorosłych; do pracy w klasie albo indywidualnie. Nauka gramatyki języka francuskiego staje się łatwa i przyjemna. W każdym rozdziale: pytania naprowadzające, które pomogą odkryć regułę, rysunki ułatwiające zrozumienie i zapamiętanie, różnorodne ćwiczenia, słownictwo dostosowane do poziomu zaawansowania ucznia, test umożliwiający sprawdzenie wiadomości oraz w aneksie: indeks reguł gramatycznych, tablice koniugacyjne (poziom A1), tablica odsyłająca do podręcznika Nouvelle Grammaire du Francais wraz z numerami stron (poziom B1, B2).

75,10 zł
67,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,51 zł

1 osoba kupiła
32
Geschaftliche Begegnungen A2+. Integriertes Kurs- und Arbeitsbuch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geschaftliche Begegnungen A2+. Integriertes Kurs- und Arbeitsbuch
Dostępny
6 szt.

Geschäftliche Begegnungen ist ein modernes und kommunikatives Lehrwerk für erwachsene Lerner, die die deutsche Sprache am Arbeitsplatz und im Berufsleben benötigen und schnelle, erkennbare Lernerfolge erzielen möchten. Geschäftliche Begegnungen orientiert sich an den Beschreibungen des Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens für Sprachen, Niveau A2. Es ist besonders auf die Bedürfnisse berufstätiger Lerner ausgerichtet und geht über die im Referenzrahmen für A2 enthaltenen Inhalte hinaus.

114,27 zł
1 osoba kupiła
33
Dżungle uzależnień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżungle uzależnień
Dostępny
2 szt.

Książka jest wyrazem obserwacji i doświadczeń autora zarówno z praktyki lekarskiej, jak i licznych obszarów życia społecznego, w których uczestniczył jako człowiek o wielu zainteresowaniach. Więcej jest w niej znaków zapytania niż odpowiedzi, chociaż i takie się zdążają. Mimo to, każdy z czytelników znajdzie sobie obszar, który zadziała na niego jak klucz i pomoże w rozwiązaniu swojej sytuacji. Jest to dopiero pierwsza część, ale zdradzająca sposób myślenia autora. Jest też próba spojrzenia na uzależnienia, jako proces naturalny w życiu człowieka. Dlatego dzieli on je na pozytywne i negatywne. Sieć uzależnień pozytywnych przenika nie tylko każdego z nas, ale cale społeczeństwo m.in. jest to sieć powiązań rodzinnych, powiązań w pracy, w życiu prywatnym, w życiu społecznym. Z kolei uzależnienia negatywne powstają z uzależnień pozytywnych po przekroczeniu pewnych granic, ustalonych często przez obowiązujące zasady medyczne, prawne, religijne, a czasami przez najbliższą rodzinę i samego siebie. Przykładem mogą być internauci. Jeśli jest przekroczona pewna granica pracy przy komputerze mówimy ze ktoś jest uzależniony. Tylko pytanie brzmi kto ustala granicę? Podobnie jest w innych sprawach. Najczęściej ocenia tą sytuację najbliższa rodzina delikwenta, która najpierw po cichu wewnętrznie buntuje się przeciw temu zanim jawnie zamanifestuje. I to jest pierwszy znak przekraczania granicy przez człowieka. Później wpada w szranki definicji medycznych, prawnych i religijnych. Komplikacja tych procesów, zaowocowała chęcią do napisania książki, ale to nie znaczy, że znajdzie w tym dziele odpowiedź, gdyż nikt nie może być pewny swoich stwierdzeń i tego że założenia się potwierdzą.

29,90 zł
25,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

1 osoba kupiła
34
Keynote B2 Student's Book with DVD-ROM - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Keynote B2 Student's Book with DVD-ROM
Dostępny
48 szt.

Keynote to jedyny kurs do nauki języka angielskiego napisany z zastosowaniem najlepszych na świecie prezentacji TED Talks. Państwa studenci będą uczyć się angielskiego z fascynujących materiałów i jednocześnie zdobywać dodatkowe, ważne w ich przyszłej karierze, kompetencje (np. presentation skills). Praca z Keynote to dla lektora gwarancja skutecznej nauki języka i spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagających studentów.

120,00 zł
1 osoba kupiła
35
Royal Tea, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Royal Tea, CD
Joe Bonamassa, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

23. października ukaże się nowy studyjny album prawdziwego mistrza gitary, Joe Bonamassy. Płyta zatytułowana „Royal Tea” jest inspirowana takimi artystami jak Jeff Beck, John Mayall, Eric Clapton, Cream czy Led Zeppelin i została nagran w Abbey Road Studios w Londynie. Produkcja całości to dzieło Kevina Shirley. Lista utworów: 1. When One Door Opens 2. Royal Tea 3. Why Does It Take So Long To Say Goodbye 4. Lookout Man 5. High Class Girl 6. A Conversation With Alice 7. I Didn't Think She Would Do It 8. Beyond The Silence 9. Lonely Boy 10. Savannah

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
36
Polsyr. Samoprzylepne naklejki, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polsyr. Samoprzylepne naklejki, mix wzorów
INNI
Dostępny
100 szt.

Te naklejki spodobają się dzieciom. Przedstawiają zwierzęta. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

2,99 zł
1 osoba kupiła
37
Monopoly. Super Electronic Banking - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Super Electronic Banking
Hasbro, od 8 lat
Dostępny
12 szt.

Wybierz kartę płatniczą, wybierz premię! Karty płatnicze pokazują Twoje bogactwo i zapewniają Ci wyjątkowe premie. Poruszaj się po planszy, kupując tyle nieruchomości, ile tylko dasz radę, a także pobierając czynsz i premie. Gra kończy się, gdy zostaną zakupione wszystkie nieruchomości. Wygrywa gracz z największą ilością pieniędzy. Gra jest szybka i przyjemna dzięki temu, że wszystkie transakcje odbywają się bezgotówkowo w jednym terminalu. Zawartość opakowania: • plansza do gry, • terminal, • 4 plastikowe pionki, • 4 karty płatnicze, • 16 Kart Własności, • 20 kart Szansa, • 4 karty Pomocy, • kość do gry, • instrukcja do gry, • wersja polska. Zasilanie: 3 baterie AAA (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 27.0 x 40.0 x 5.0 cm

265,00 zł
238,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 26,50 zł

1 osoba kupiła
38
Żydowscy obywatele Krakowa. Tom 2, Sztuka i kultura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowscy obywatele Krakowa. Tom 2, Sztuka i kultura
Dostępny
30 szt.

Przed II wojną światową Żydzi stanowili ponad 30% mieszkańców Krakowa. Zagłada dotknęła niemal wszystkich. Celem publikacji notesów wydawnictwa EMG jest – z konieczności fragmentaryczne i subiektywne – ukazanie portretów polskich Żydów, którzy mieszkali i pracowali w Krakowie lub w inny sposób byli z nim związani. Ten tom pokazuje osoby, które działały w sferze sztuki i kultury: malarstwa, teatru, literatury, muzyki, kolekcjonerstwa, a także darczyńców najważniejszych polskich muzeów i muzy najsławniejszych artystów. Postacie te, często zapomniane, są symbolami ponad sześćdziesięciotysięcznej niegdyś społeczności zaangażowanej w rozwój naszego miasta i państwa. Notes do czytania to w założeniu forma przystępna dla każdego, składająca się z krótkich biogramów niezwykłych osób. Uzupełniają je wspaniałe, a często nieznane zdjęcia, pochodzące z kolekcji rodzinnych lub rzadko pokazywanych bądź w ogóle niedostępnych dla publiczności archiwów muzealnych i bibliotecznych. Na wolnych stronach zainteresowani mogą dopisywać notatki i poszerzać informacje, wędrując śladami bohaterów notesu.Teksty zamieszczone w notesie są dwujęzyczne: po polsku i po angielsku.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
39
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level A2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty językowe. Angielski. Vocabulary builder. Level A2
Dostępny
17 szt.

Zestaw kart edukacyjnych do nauki słownictwa. Karty mogą również służyć do ekscytującej, dynamicznej gry polegającej na szukaniu par słówek. Zestaw składa się z 45 kart obrazkowych zawierających w sumie 225 słówek.

23,84 zł
16,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 6,85 zł

1 osoba kupiła
40
Gra językowa Hiszpański Por la ciudad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Hiszpański Por la ciudad
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Gra językowa ELI - Por la ciudad - wersja z dodatkową instrukcją w języku polskim. Por la ciudad jest planszową grą językową, która pozwala graczom na zweryfikowanie ogólnej znajomości języka hiszpańskiego oraz poznawanie słownictwa i wyrażeń związanych z życiem w mieście, infrastrukturą, transportem miejskim oraz bezpieczeństwem na drodze. Charakter gry: Gra planszowa Poziom trudności: A2-B1 Do dyspozycji jest kartonowa plansza ze ścieżką, po której poruszają się gracze, oraz 6 zestawów kart, które należy ułożyć w stosach obok planszy. Dodatkowy, siódmy zestaw szarych kart to karty zdarzeń losowych. Zawodnicy dzielą się na dwie drużyny, po czym dowolny gracz z drużyny numer 1 rzuca kostką i przemieszcza się po planszy zgodnie z ilością wylosowanych oczek. Kolor pola, na którym się zatrzymuje wskazuje kolor karty, z której drużyna numer 2 na głos odczytuje graczowi pytanie bądź prezentuje zadanie do wykonania. Udzielenie poprawnej odpowiedzi lub rozwiązanie zadania skutkuje otrzymaniem przez drużynę gracza punktów zgodnie z przyjętą punktacją. Następnie kostką rzuca gracz z drużyny numer 2, po czym wykonuje zadanie z karty o odpowiednim kolorze odczytane/zaprezentowane przez drużynę numer 1. Zwycięża drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów. Gra kończy się w momencie, gry któryś z graczy dotrze do ostatniego pola na planszy. Koniec gry może być wyznaczony także przez określony limit czasowy. W tym wariancie ostanie pole na planszy prowadzić będzie do pierwszego, a ruch po planszy odbywać się będzie w pętli.

69,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
41
IMPACT Foundation Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IMPACT Foundation Student's Book
Dostępny
4 szt.

Impact pomaga młodzieży zrozumieć siebie, innych ludzi i otaczający świat. Nauka języka jest wspomagana przez wyrażanie własnych poglądów, zachęca do aktywnego działania w obszarach społecznych i kulturowych, uczy sztuki dokonywania wyboru, kształtuje pożądane postawy i wartości. Impact pozwala młodym ludziom odkryć, kim są i kim chcieliby być. 5 poziomów, autentyczne filmy NatGeo.

99,00 zł
42
Kredki 36kol Fiorello Super Soft 170-2474 Pu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
1 osoba kupiła
43
Kompass 1. Podręcznik do języka niemieckiego dla gimnazjum + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompass 1. Podręcznik do języka niemieckiego dla gimnazjum + CD
Dostępny
148 szt.

Numer MEN: 51/1/2009 „Kompass” to nowa seria podręczników przeznaczona dla uczniów gimnazjum, zarówno rozpoczynających naukę języka niemieckiego, jak i kontynuujących, uczących się w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Podręcznik składa się z 5 rozdziałów po 5 jednostek lekcyjnych. W kolejnych rozdziałach uczniowie poznają materiał leksykalno-gramatyczny w sposób zgodny z najnowszą dydaktyką komunikatywną: na podstawie tekstów i zadań zamieszczonych w lekcji rozwijają sprawność rozumienia ze słuchu lub czytania ze zrozumieniem. Płyta CD dołączona do podręcznika zawiera wzorce fonetyczne tekstów oraz nagrania do zadań rozwijających i sprawdzających sprawność rozumienia ze słuchu.

30,50 zł
27,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,05 zł

1 osoba kupiła
44
Gra językowa Hiszpański Vamos al Mercado ! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Hiszpański Vamos al Mercado !
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Vamos al mercado! jest grą językową służącą do nauki nazw artykułów spożywczych w języku hiszpańskim oraz wyrażeń związanych z ich kupowaniem i różnym zastosowaniem. Charakter gry: Bingo. Poziom trudności: A1-A2 lub wyższy. Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie A1, A2 lub wyższym (w zależności od obranego przez nauczyciela wariantu rozgrywki). Do dyspozycji graczy jest 36 plansz z umieszczonymi po jednej stronie przykładowymi listami zakupów oraz zdjęciami różnych artykułów spożywczych po drugiej stronie. Zdjęcia artykułów spożywczych wraz z ich nazwami umieszczone zostały ponadto na załączonej talii 66 kart (karty te oprócz swojej pierwotnej funkcji mogą służyć również jako jako typowe karty obrazkowe o charakterze flashcards do nauki słownictwa).

69,90 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
45
Berlitz Słownik Włosko-Polski/Polsko-Włoski Nowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berlitz Słownik Włosko-Polski/Polsko-Włoski Nowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Około 30 000 haseł i zwrotów.Aktualne, nowoczesne słownictwo.Słowniczek kulinarny.Minigramatyka języka włoskiego.Zapis wymowy włoskiej.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
46
Tales From Moominvalley - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tales From Moominvalley
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

If you found a tiny golden dragon with green paws, would you know what to do with it? Moomintroll thinks he does, but when he takes his new-found pet home, things don't quite work out as planned. And suppose Too-ticky brought you an invisible child, would you know how to make her visible again? Meet new and delightful characters and re-encounter old friends, such as Snufkin and Little My in this entertaining collection of nine stories about the trials and tribulations of the inhabitants of Moominvalley. There are some new characters to meet, such as the Fillyjonk and the Hattifatteners, as well as old friends, namely Snufkin and Little My - and not to mention dear Moominpappa, Moominmamma and Moomintroll of course!

38,00 zł
35,34 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,66 zł

1 osoba kupiła
47
Praktyczne kompendium gramatyki niemieckiej. Rekcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczne kompendium gramatyki niemieckiej. Rekcja
Dostępny
9 szt.

- Prezentuje w obszerny sposób rekcję czasownika, przymiotnika i rzeczownika. - Kładzie nacisk na zjawiska sprawiające Polakom uczącym się języka niemieckiego najwięcej trudności. - Zawiera 350 różnorodnych ćwiczeń na trzech poziomach zaawansowania wraz z rozwiązaniami. - Zawiera obszerne listy ważniejszych czasowników, przymiotników oraz rzeczowników niemieckich wykazujących rekcję. - Pomoże w przygotowaniu do matury na poziomie rozszerzonym, do egzaminów wstępnych na studia filologiczne oraz do egzaminów międzynarodowych.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

1 osoba kupiła
48
Outcomes Pre-Intermediate 2nd Ed Student's Book +Class DVD+ code - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Outcomes Pre-Intermediate 2nd Ed Student's Book +Class DVD+ code
Dostępny
2 szt.

Outcomes 2nd edition to kolejna edycja popularnego kursu uzupełniona o materiały National Geographic i doskonałe filmy. Charyzmatyczny Hugh Dellar wykorzystał najlepsze elementy poprzedniej wersji i stworzył nowoczesny podręcznik dla studentów, którzy chcą nauczyć się prawdziwego British English oraz lepiej zrozumieć współczesny świat.

159,90 zł
1 osoba kupiła
49
Żydowscy obywatele Krakowa .Tom 3. Kuchnia i kultura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowscy obywatele Krakowa .Tom 3. Kuchnia i kultura
Dostępny
35 szt.

Celem tej publikacji nie jest pokazanie tego, co nazywa się kuchnią żydowską. Przedstawione przepisy to symboliczny wybór receptur spisanych przez przedwojennych krakowian żydowskiego pochodzenia, w większości niereligijnych. Te prywatne notatki są czymś więcej niż podpowiedzią, jak gotować – stały się także pretekstem do biogramów i tłem fragmentu życia niegdyś jednej czwartej społeczności Krakowa. Ten obraz byłby zbyt ubogi bez pokazania restauracji i kawiarni prowadzonych przez żydowskich obywateli naszego miasta. W notesie znalazły się więc zdjęcia i informacje o takich lokalach, a w biogramach – fragmentaryczne dane o życiu w przedwojennym Krakowie, historii nieistniejących już miejsc, dramacie wojennym i późniejszych dziejach. Podczas badań okazało się, że wiele rodzin restauratorów było związanych z rozwojem krakowskiego i polskiego sportu, więc i ten aspekt pojawił się publikacji. Publikacja ma formę notesu do czytania. Tych, którzy mają chęć poszukać więcej informacji, zachęcamy do pójścia śladem bibliografii i do dopisywania znalezionych wiadomości na wolnych stronach. Można tam też notować własne przepisy lub notatki ulepszające podane receptury. Teksty zamieszczone w notesie są dwujęzyczne: po polsku i po angielsku.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
50
Collins English Readers. Amazing Writers. Level 4 (B2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Collins English Readers. Amazing Writers. Level 4 (B2)
Dostępny
9 szt.

The inspiring stories of 6 people who changed history. Contents: • Voltaire, the French writer who believed in equality for all. • Charlotte Brontë, the British novelist who wrote Jane Eyre. • Mark Twain, the American who wrote Huckleberry Finn and Tom Sawyer. • Jacques Prévert, the writer known in France as ‘the People’s Poet’. • Ayn Rand, whose writing expressed her own philosophical ideas. • Aleksandr Solzhenitsyn who wrote about life in a Soviet Labour Camp.

34,90 zł
1 osoba kupiła
51
A Higher Loyalty : Truth, Lies, and Leadership - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Higher Loyalty : Truth, Lies, and Leadership
Dostępny
3 szt.

In his forthcoming book, former FBI director James Comey shares his never-before-told experiences from some of the highest-stakes situations of his career in the past two decades of American government, exploring what good, ethical leadership looks like, and how it drives sound decisions. His journey provides an unprecedented entry into the corridors of power, and a remarkable lesson in what makes an effective leader. Mr.Comey served as director of the FBI from 2013 to 2017, appointed to the post by President Barack Obama. He previously served as U.S. attorney for the Southern District of New York, and the U.S.deputy attorney general in the administration of President George W. Bush. From prosecuting the Mafia and Martha Stewart to helping change the Bush administration's policies on torture and electronic surveillance, overseeing the Hillary Clinton e-mail investigation as well as ties between the Trump campaign and Russia, Comey has been involved in some of the most consequential cases and policies of recent history.

69,00 zł
58,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
52
PONS Słowniczek Piłkarski z minirozmówkami New - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PONS Słowniczek Piłkarski z minirozmówkami New
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

15,70 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
53
The Death of Mrs Westaway - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Death of Mrs Westaway
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Please Read Notes: Brand New, International Softcover Edition, Printed in black and white pages, minor self wear on the cover or pages, Sale restriction may be printed on the book, but Book name, contents, and author are exactly same as Hardcover Edition. Fast delivery through DHL/FedEx express.

50,09 zł
45,08 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
54
IMPACT Foundation Workbook +WB Audio CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IMPACT Foundation Workbook +WB Audio CD
Dostępny
3 szt.

Impact pomaga młodzieży zrozumieć siebie, innych ludzi i otaczający świat. Nauka języka jest wspomagana przez wyrażanie własnych poglądów, zachęca do aktywnego działania w obszarach społecznych i kulturowych, uczy sztuki dokonywania wyboru, kształtuje pożądane postawy i wartości. Impact pozwala młodym ludziom odkryć, kim są i kim chcieliby być. 5 poziomów, autentyczne filmy NatGeo.

69,00 zł
55
Kotku ogarnij kuwetę, czyli dwieście kocich opinii o człowiekach zebranych w sekretnej kuwecie przez kota Lasera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotku ogarnij kuwetę, czyli dwieście kocich opinii o człowiekach zebra...
Dostępny
9 szt.

Pierwsza w historii książka stworzona przez kota! Kot Laser zebrał ponad dwieście kocich opinii o człowiekach. Przekonaj się, co koty o nas myślą i miauczą – czytaj, śmiej się, wypełniaj, wycinaj i zawieszaj. Ta książka to unikalne, kocie doświadczenie tylko z pozytywnym przesłaniem dla miłośników kotów, dla całej rodziny, dla ciebie. Książka, przy której odetchniesz od chorej codzienności! Twój kot chce, żebyś tę książkę miau!

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

1 osoba kupiła
56
Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi
Dostępny
28 szt.

Warszawa. Architektoniczne spacery z dziećmi to książka dla wszystkich, którzy pragną lepiej poznać Warszawę i chcieliby zwiedzić ją z dziećmi. Agata Marchwińska pokazuje, jak planować spacery, żeby w rodzinnym gronie obejrzeć piękne, ciekawe, historyczne albo też nowo powstałe miejsca w mieście, a jednocześnie umiejętnie połączyć to z atrakcjami dla dzieci, takimi jak place zabaw, trampoliny, lodziarnie itd. Stanowiąc zachętę do podziwiania architektury Warszawy rodzinnie i bez ograniczeń wiekowych, książka umiejętnie łączy wiedzę historyczną, architektoniczną i przewodnikową. Mocną stroną publikacji jest przystępny charakter tekstów, a przede wszystkim oryginalny pomysł płynący z pasji autorki oraz jej męża, z zawodu architekta: jak planować ciekawe spacery śladami wspaniałej architektury Warszawy tak, żeby każdy członek rodziny mógł czerpać z nich zarówno wiedzę, jak i przyjemność. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami ukazującymi opisywane miejsca.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
57
Goodnight Mister Tom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Goodnight Mister Tom
Dostępny
4 szt.

Winner of the Guardian Children's Fiction AwardThe story of young Willie Beech, evacuated to the country as Britain stands on the brink of the Second World War.A sad, deprived child, he slowly begins to flourish under the care of old Tom Oakley - but his new-found happiness is shattered by a summons from his mother back in London.As time goes by Tom begins to worry when Willie doesn't answer his letters, so he goes to London to find him, and there makes a terrible discovery.Also by Michelle Magorian:Back Home; Waiting for my Shorts to Dry; Who's Going to take Care of Me?; Orange Paw Marks; A Little Love Song; In Deep Water; Jump; A Cuckoo in the Nest; A Spoonful of Jam; Be Yourself; Just Henry

44,00 zł
40,92 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,08 zł

1 osoba kupiła
58
Gra językowa Angielski Bis English - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra językowa Angielski Bis English
Dostępny
6 szt.

Bis - English jest grą językową przeznaczoną na poziom początkujący pozwalającą na opanowanie 60 podstawowych słów języka angielskiego. Gra bazuje na skojarzeniach napisów z obrazkami. Charakter gry: Gra w kartyPoziom trudności: A1Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy potasować ze sobą obie talie kart i rozdać uczestnikom gry. Każdy z graczy wśród otrzymanych kart odszukuje i odkłada na bok pary składające się z wyrazu i obrazka, a pozostałe układa w dłoni zwracając uwagę na to, aby były niewidoczne dla innych graczy. Jedna z osób (na przykład najmłodszy uczestnik gry) ciągnie jedną kartę od osoby po swojej prawej stronie, a ta od następnej, itd... Każdy gracz odkłada na bok pary kart, które udaje mu się utworzyć przy pomocy wylosowanej karty. Wygrywa ten z uczestników gry, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Z kolei przegrywa ten, który jako ostatni zostaje z kartą bez pary.Cele językowe: nauka podstawowego słownictwa języka angielskiego (60 wyrazów)Przedział wiekowy: dzieci od 7-8 roku życia, młodzież, dorośliZastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka angielskiego).Dodatkowe korzyści: Bis - English doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.Zestaw zawiera: - 2 talie kart po 60 sztuk (60 kart z obrazkami oraz 60 z wyrazami),- broszurę metodyczną opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć.

69,90 zł
1 osoba kupiła
59
Big Ideas: The Crime Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Ideas: The Crime Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.11

From Jack the Ripper to the modern day drug cartels, discover the most notorious crimes and criminals in history. With a foreword by bestselling crime author Peter James, The Crime Book explores over 100 crimes and examines the science, psychology and sociology of criminal behaviour. See the gory details of each crime and how it was solved, with renowned quotes and detailed criminal profiles letting you delve into the criminal mind. The Crime Book looks at the big ideas and concepts in criminology spanning from pirates, kidnapping and political plots to modern con artists, serial killers and rogue traders, including the Black Dahlia investigation, the Mississippi Scheme, and the notorious Jeffrey Dahmer. The Crime Book is the perfect introduction to law enforcement and criminology across history's most infamous crimes.

99,00 zł
93,06 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 5,94 zł

1 osoba kupiła
60
Cisza w bloku, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cisza w bloku, CD
Nanga, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Premierowy album „Cisza w bloku” ukaże się nakładem Mystic Production 30 października 2020 roku. Na płycie usłyszymy Macieja Dzierżanowskiego (bity, klawisze, sampler) i Filipa Różańskiego (klawisze, sampler) – muzyków związanych z zespołami Lao Che oraz Jazzombie, a także Magdę Dubrowską (wokal, teksty, sampler) znaną m.in. z zespołów Gang Śródmieście czy Utrata Skład. Gościnnie w nagraniach udział wzięli także Karol Gola (Lao Che, ex-Pink Freud), Barbara Wrońska oraz Michał Sobolewski (Fisz Emade, Kim Nowak). Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem: „Kiedy zacząłem się zastanawiać, jak i kiedy powstała Nanga, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko, co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie epkę zawierającą cztery rożne stylistycznie utwory, z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej...” Maciej Dzierżanowski dodaje: „Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. Nanga jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę.” Jak wspomina Magda Dubrowska: „Pewnego dnia dostałam wiadomość na messengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali, od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło. Pierwsze dźwięki Nangi już niebawem!” „Co to za góra w środku miasta w środku osiedla co wyrasta pierwsza góra i ostatnia naga góra, naga prawda". Lista utworów: 1. Profet 2. Szakira 3. Dziki Zachód 4. Parawanizm 5. Smutne lato 6. Jak dinozaury 7. Zanim 8. To nic feat. Barbara Wrońska 9. Ludzie rowery 10. Steinway

39,99 zł
36,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,20 zł

1 osoba kupiła
61
Berlitz Last minute ? włoski kurs językowy +CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berlitz Last minute ? włoski kurs językowy +CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.30

Żywe i dynamiczne dialogi polsko-włoskie, praktyczne wyrażenia i zwroty przydatne podczas wyjazdu, w takich sytuacjach jak: zakupy, wizyta w restauracji, podróż, odwiedziny znajomych, wydarzenia kulturalne czy wizyta u lekarza, realia życia we Włoszech. Praktyczne słownictwo, przejrzyste zestawienia, interesujące i praktyczne ćwiczenia. Gramatyka dla każdego, krótkie i praktyczne objaśnienia gramatycznych koniecznych do swobodnej komunikacji, systematyczne opracowanie najważniejszych zasad gramatyki. Płyta CD: przykłady prawidłowej angielskiej wymowy, 60 minut nagrań.

25,20 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 7,21 zł

1 osoba kupiła
62
Pole Girl Prywatny taniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pole Girl Prywatny taniec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Kolejny romans o dziewczynie tańczącej w klubie? Nie tym razem. Nicole Read nie ma w życiu lekko. Uciekając od toksycznej rodziny, postanowiła zamieszkać w Portland. Pracuje w korporacji, mając za szefa tyrana bez sumienia. Ma jednak pasję, która pozwala jej choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i problemów dnia codziennego ? pole dance. Taniec miał być dla niej czymś osobistym. Nigdy nie chciała dzielić się tym przeżyciem z kimkolwiek. Dlatego trenowała w prywatnej sali, gdzie nikt nie powinien jej obserwować. Nie przewidziała jednak, że pewnego dnia zjawi się mężczyzna, który nie przejdzie obok niej obojętnie. Damon Black to człowiek o dwóch twarzach. W Portland znany jest jako poważny biznesmen, ale prowadzi także nielegalny klub nocny. Kiedy widzi taniec Nicole, postanawia zmusić ją do prywatnego pokazu. Nic nie jest w stanie go powstrzymać... To miał być tylko taniec. Nic więcej. Gdy pożądanie bierze górę nad rozsądkiem, zwykły układ może zmienić się w gorący romans. Co się stanie, gdy Nicole pozna mroczną tajemnicę Damona? Czy uda im się przetrwać, kiedy los sprowadzi na nich niebezpieczeństwo? Jaką cenę przyjdzie im zapłacić za swoje decyzje? Wejdź do świata, w którym nic nie jest oczywiste. ?Gorący taniec. Ostry seks. Bolesne tajemnice, które mogą ich zniszczyć. Tych emocji nie da się opisać. Koniecznie musisz to przeczytać!? - K.N.Haner, pisarka ?Dzięki ?Pole Girl" tanecznym krokiem wejdziecie do świata pełnego namiętności i pożądania, ale także władzy oraz niebezpieczeństwa. Autorka stworzyła niebanalną historię pełną erotyzmu, dominacji i uległości, od której nie będziecie mogli się oderwać aż do ostatniej strony. Ta książka pokaże Wam, jak wiele dwoje zupełnie odmiennych ludzi może poświęcić dla miłości. Gorąco polecam!? - Ludka Skrzydlewska, autorka ?Kinga Litkowiec stworzyła zmysłową i pikantną historię, przeplataną nutką zaborczości i uległości. Pole Girl to książka, którą powinna mieć na swojej półce każda niegrzeczna czytelniczka. Polecam!? - Ana Rose, autorka ?Pole Girl to jest coś, czego się nie spodziewacie. Historia wciągnie Was już od pierwszych stron i nie pozwoli się oderwać nawet na moment. To nie jest kolejna książka o striptizerce, która musi w ten sposób zarabiać na życie. Pole girl to historia, jakiej jeszcze nie znacie. Polecam!? - Agata Sobczak, autorka ?Szczypta mroku, namiętna dziewczyna, niebezpieczny mężczyzna i fascynująca gra, którą ze sobą toczą. Kinga Litkowiec uwiedzie Cię i zafascynuje tańcem, któremu nie oparł się nawet sam Damon Black. Niebezpiecznie erotyczna i seksowna fabuła "Pole Girl" pochłania bez reszty, pozostawiając z uczuciem niedosytu.? - Anna Tuziak, autorka ?Taniec... Zwykły taniec, który przeradza się w coś mocniejszego, seksownego i niebezpiecznego. "Pole girl" to powieść, która zabierze Was w świat pożądania i pokaże sztukę uwodzenia pełnego piękna i pasji. Obsesja, która przeistacza się w zupełnie coś innego! Wasze serca przyspieszą, a emocje wezmą górę. Kolejna powieść Kingi, która zaprasza do erotycznej gry. Polecam!? - Paulina Ampulska, autorka

40,90 zł
34,77 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,13 zł

63
Duchy ludzi i zwierząt, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy ludzi i zwierząt, 2 LP
Waglewski, Fisz, Emade, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.13

Artystyczne drogi panów Waglewskich splatają się po raz trzeci. Po siedmiu latach od złotej płyty „Matka, Syn, Bóg”, Waglewski, Fisz, Emade powracają z albumem „Duchy ludzi i zwierząt”. Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na „Duchach ludzi i zwierząt” brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: „Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna...” Za kompozycje i słowa, odpowiadają Wojciech i Bartosz Waglewscy. Producentem muzycznym płyty jest Piotr Waglewski. Gościnnie na płycie zespołowi towarzyszą: Anna Prokopczuk (altówka i głos), Mariusz Obijalski (fortepian i instrumenty klawiszowe) oraz Dominik Frankiewicz (wiolonczela). Lista utworów: 1. Ziemia 2. Słowo 3. Na Księżyc 4. Nielegalny kolor 5. Chciałbym 6. Król 7. Pościg 8. O liczeniu 9. Smok 10. Gęby 11. Dobre rzeczy

127,90 zł
117,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,23 zł

64
Royal Tea, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Royal Tea, 2 LP
Joe Bonamassa, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.30

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. When One Door Opens 2. Royal Tea Strona B: 1. Why Does It Take So Long To Say Goodbye 2. Lookout Man LP 2: Strona C: 1. High Class Girl 2. A Conversation With Alice 3. I Didn't Think She Would Do It Strona D: 1. Beyond The Silence 2. Lonely Boy 3. Savannah

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

65
Zwiadowcy. Księga 15. Zaginiony książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Księga 15. Zaginiony książę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Zwiadowca Will i jego uczennica Maddie wyruszają na daleką wyprawę, za morze, do kraju, gdzie nie można ufać nikomu – nawet królowi. Król Gallii, Philippe, zwrócił się do króla Duncana z prośbą o pomoc: jego syn został zakładnikiem żądnego władzy barona, który stawia twarde warunki. Gallijski król ma nadzieję, że Duncan wyśle jednego ze zwiadowców, by uratował chłopca. Will i Maddie idealnie nadają się do tej misji, ponieważ dla zmylenia wrogów mogą się podawać za ojca i córkę. Udają wędrownych kuglarzy – Will ma być żonglerem, zaś Maddie będzie zręcznie rzucać nożami. Ich celem jest Chateau des Falaises. Mają nadzieję, że zbuntowany baron zaprosi ich, by przed nim wystąpili – jeśli jednak tego nie zrobi, będą musieli znaleźć inny sposób, by dostać się do zamku. Podróż przez Gallię okazuje się pełna niebezpieczeństw – Will i Maddie będą musieli radzić sobie z bandytami, intrygującymi arystokratami, a także tajemniczym nieznajomym, który depcze im po piętach. Czy uda im się znaleźć księcia? A jeśli nawet, to jak go uratują?

43,90 zł
31,61 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

66
Duchy ludzi i zwierząt, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchy ludzi i zwierząt, CD
Waglewski, Fisz, Emade, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Artystyczne drogi panów Waglewskich splatają się po raz trzeci. Po siedmiu latach od złotej płyty „Matka, Syn, Bóg” Waglewski, Fisz, Emade powracają z albumem „Duchy ludzi i zwierząt”. Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień i, jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na „Duchach ludzi i zwierząt” brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: „Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna...” Za kompozycje i słowa, odpowiadają Wojciech i Bartosz Waglewscy. Producentem muzycznym płyty jest Piotr Waglewski. Gościnnie na płycie, zespołowi towarzyszą: Anna Prokopczuk (altówka i głos), Mariusz Obijalski (fortepian i instrumenty klawiszowe) oraz Dominik Frankiewicz (wiolonczela). Lista utworów: 1. Ziemia 2. Słowo 3. Na Księżyc 4. Nielegalny kolor 5. Chciałbym 6. Król 7. Pościg 8. O liczeniu 9. Smok 10. Gęby 11. Dobre rzeczy

43,90 zł
40,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,51 zł

67
Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniej...
Dostępny
64 szt.

„Mary L. Trump opisuje z perspektywy bliższej niż ktokolwiek przed nią, jak zrodził się człowiek bez serca, który wygrał wyścig do Białego Domu” - CNN Mary L. Trump swoje dzieciństwa spędziła w ogromnym domu dziadków w sercu nowojorskiej dzielnicy Queens. Tu dorastał też Donald Trump i jego bracia. Ich dojrzewanie - jak opisuje bratanica prezydenta i utytułowana psycholożka kliniczna - było ciągiem traum, niszczących relacji, oraz tragicznych doświadczeń odrzucenia oraz przemocy, do których dochodziło za zamkniętymi drzwiami rezydencji. Ponure wydarzenia w domu Trumpów Mary opisuje z zaskakującą dawką dowcipu i czarnego humoru. Jednocześnie z bezlitosną szczegółowością analizuje m.in. poturbowaną i bolesną relację Freda Trumpa z jego dwoma najstarszymi synami, Fredem Jr. oraz Donaldem, sposób, w jaki Donald budował pozycję w swoim klanie oraz to, w jak okrutny sposób ten ukochany syn i dziedzic odrzucił ojca, który zachorował na chorobę Alzheimera. Liczni eksperci, armia psychologów oraz dziennikarzy próbowała wyjaśnić niebezpieczne, ale też groteskowe zachowania Donalda Trumpa. To jednak Mary L. Trump ma kompetencję oraz unikalną wiedzę na temat własnej rodzinny, które są kluczem do stworzenia prawdziwie wielowymiarowego i mrocznego portretu najniebezpieczniejszego człowieka na ziemi. Jako jedyna jest też w stanie opowiedzieć niezwykłą, przerażającą rodzinną sagę Trumpów. Nie tylko z powodu unikalnej wiedzy, ale także dlatego, że tylko jej Donald wyznał prawdę o jednej z najpotężniejszych, ale też najbardziej dysfunkcyjnych rodzin na świecie. „Ukazało się wiele książek na temat Donalda Trumpa, ale ta jest najważniejsza”. - Vanity Fair. „Łatwo zrozumieć, dlaczego prezydent Trump nie chciał, żeby ktokolwiek przeczytał tę książkę. Pokazuje ona bowiem, jak fałszywe są mity na jego temat, które sam stworzył i w które uwierzył” - Los Angeles Times

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

68
Starz, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starz, CD
Yung Lean, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

„Starz” nazwany przez New Yorkera „pełnym nadziei i wyzwalającym”, a przez The Fader określony „najbardziej przekonującą muzyką w karierze hip-hopowej Yung Leana”, jest siódmym albumem artysty. Podobnie jak reszta katalogu Leana, nowy album jest bardzo spójny. Częściowo dzięki produkcji, za którą odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik Whitearmor – sesje odbywały się m. in. w starej sali baletowej na szwedzkiej wsi. To jest album, który Yung Lean mógł zrobić tylko teraz, będąc młodym weteranem z ugruntowaną na całym świecie pozycją, a jednocześnie ciągle poszukującym artystą. „Starz” zawiera single „Boylife in EU”, „Violence” i „Pikachu”. Yung Lean spędził swoje dzieciństwo w Azji i Europie Wschodniej. Później jego rodzina osiedliła się w Sztokholmie. Niespokojny dzieciak, Lean stał się znany na całym świecie za sprawą swoich teledysków. Był „najdziwniejszym 16-letnim białym szwedzkim raperem”, jak pisano o nim w mediach. Od czasu udostępnienia w sieci pierwszego utworu Yung Leana, „Ginseng Strip 2002” w marcu 2013 roku, który narobił sporo zamieszania, artysta wydał studyjne albumy („Unknown Memory” w 2014, „Warlord” w 2016, „Stranger” w 2017 roku), mixtape'y („Unknown Death 2002” w 2013, „Frost God” w 2016 i „Poison Ivy” w 2018 roku) oraz niezliczoną ilość singli. W ciągu 6 lat od pojawienia się na scenie, Yung Lean stworzył także takie projekty jak m. in. alt popowy JL96 czy post rockowy eksperyment Död Mark (wspólnie z producentem Gudem). Wszystko to daje nam wgląd w umysł artysty, którego nie zmieniła popularność, a który podąża ciągle nowymi ścieżkami ekspresji artystycznej. Lista utworów: 1. My Agenda 2. Yayo 3. Boylife in EU 4. Violence 5. Outta My Head 6. Dance in the Dark 7. Acid at 7/11 8. Starz ft. Ariel Pink 9. Hellraiser 10. Butterfly Paralyzed 11. Dogboy 12. Iceheart 13. Pikachu 14. Low 15. Sunset Sunrise 16. Put Me In A Spell

73,90 zł
67,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

69
Utgard, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utgard, CD
Enslaved, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Nowy album Enslaved, zatytułowany „Utgard” to kolejny dowód na to, że wszystko czego dotknie zespół, zamienia się w złoto. Obok klasycznych, „zimnych” black metalowych hymnów, na krążku znajdziemy kompozycje nawiązujące do rocka progresywnego oraz dużo elementów mrocznego folku. Jest to już 15 studyjny album w dyskografii Norwegów. Mus dla wszystkich fanów ambitnego, klimatycznego grania. Lista utworów: 1. Fires In The Dark 2. Jettegryta 3. Sequence 4. Homebound 5. Utgardr 6. Urjotun 7. Flight Of Thought And Memory 8. Storms Of Utgard 9. Distant Seasons

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

70
Quiet Places, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiet Places, CD
Andreas Vollenweider, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Lista utworów: 1. Pygmalion 2. Polyhymina 3. The Pyramidians 4. Entangled 5. Come to the Quiet Place 6. Venus in the Mirror 7. Bella Smiling 8. Wanderung 9. Sculpture 10. Fields of Blue

63,90 zł
58,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

71
Ballada o lutniku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballada o lutniku
Dostępny
166 szt.

Kameralna opowieść o dojrzewaniu osadzona w powojennej Sofii. Czy przedmioty mają pamięć? Jeśli tak, jakie wspomnienia przechowują skrzypce, którym wybitnie uzdolniony lutnik szeptał intymne wyznania? Heniga poznajemy przez pryzmat wspomnień dojrzewającego chłopca. Magiczna osobowość mistrza wypełnia cały świat Wiktora. W warsztacie starego lutnika powstają nie tylko skrzypce ? to także schronienie przed mrocznym światem stalinizmu w Bułgarii. Droga Wiktora do dorosłości prowadzi przez niełatwe spotkania z przemijaniem i śmiercią, z niezrozumieniem i sąsiadami z kamienicy, którzy przywodzą na myśl bohaterów prozy Eleny Ferrante. ?Moralitet, który jest wolny od moralizowania, powieść historyczna bez opisu wielkich wydarzeń, trzyma w napięciu, nie będąc książką sensacyjną, wzrusza, choć nie ma w niej romantyzmu. Mimo niewielkich rozmiarów jest książką bardzo ważną.? Mariola Mikołajczak, tłumaczka

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

72
Spektrometria mas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spektrometria mas
Dostępny
9 szt.

Autor opisuje podstawy i zastosowania praktyczne spektrometrii mas oraz technik sprzężonych, w których spektrometr mas współpracuje bezpośrednio z chromatografem gazowym lub cieczowym, w chemii organicznej, biochemii i innych dziedzinach nauki. Pokazuje rolę, jaką odgrywa ta metoda analityczna we współczesnej nauce i działalności gospodarczej, przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

73
Jarmark, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jarmark, CD
Taco Hemingway, e-Muzyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Mix i mastering: Rafał Smoleń Nagrania: Jan Kwapisz dla Studio Nagrywarka Produkcja wykonawcza: Jan Porębski & Michał Chwiałkowski (2020) Label: 2020 Zdjęcia: Marcin Kempski Art direction: Ania Witko, Łukasz Partyka Produkcja: Masik Production Lista utworów: 1. Łańcuch I: Kiosk feat. Artur Rojek (prod. Rumak) 2. Panie, to Wyście! (prod. Pejzaż) 3. Polskie Tango (prod. Lanek) 4. Influenza feat. Gruby Mielzky (prod. Borucci) 5. Nie Mam Czasu feat. CatchUp (prod. Rumak) 6. Łańcuch II: Korek feat. Artur Rojek (prod. Rumak) 7. Dwuzłotówki Dancing (prod. Rumak) 8. POL Smoke (prod. Borucci) 9. W.N.P. (prod. CatchUp) 10. 1990s Utopia feat. Kacha z Coals (prod. Pejzaż) 11. Szczękościsk (prod. Rumak) 12. Łańcuch III: Korpo feat. Artur Rojek (prod. Rumak)

49,99 zł
47,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

74
Europa, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa, CD
Taco Hemingway , e-Muzyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.17

Mix i mastering: Rafał Smoleń Nagrania: Jan Kwapisz dla Studio Nagrywarka Dzienniki Pokładowe (produkcja i sound design): Zeppy Zep Produkcja wykonawcza: Jan Porębski & Michał Chwiałkowski (2020) Label: 2020 Zdjęcia: Marcin Kempski Art direction: Ania Witko, Łukasz Partyka Produkcja: Masik Production Lista utworów: 1. Luxembourg (prod. Lanek) 2. Grand Prix (prod. Borucci) 3. Europa feat. Bedoes (prod. Zeppy Zep) 4. Pireneje (prod. 2latefor + D3W) 5. Nie Ufam Sobie Sam (prod. Borucci) 6. Big Pharma (prod. Zeppy Zep) 7. Sztylet (prod. 2latefor) 8. Ortalion (prod. Sergiusz) 9. WWA NIE Berlin feat. Szpaku (prod. Rumak) 10. Pieniądz I Terror feat. OKI (prod. Deemz + @atutowy) 11. Na Paryskie Getto Pada Deszcz feat. Borucci (prod. Lanek) 12. Michael Essien Birthday Party (prod. Keeko + Zeppy Zep) 13. Toskania Outro (prod. Keeko + Zeppy Zep)

49,99 zł
47,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

75
Conspiracy. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conspiracy. CD
Terje Rypdal, Universal Music Polska
Dostępny
56 szt.

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

76
Bezpieczeństwo wewnętrzne. Podręcznik akademicki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo wewnętrzne. Podręcznik akademicki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

Problematyka bezpieczeństwa jest przedmiotem wielu opracowań. Autorzy w zróżnicowany sposób przedstawiają zagadnienia dotyczące możliwych zagrożeń i sposobów przeciwdziałania im. Brak jest opracowania traktującego o bezpieczeństwie wewnętrznym jako przedmiocie badań naukowych i sformułowaniu podstawowych pytań badawczych [?]. Jako autorzy niniejszego podręcznika mieliśmy na uwadze powyższe fakty. Jako nauczyciele akademicy od lat parający się kwestiami bezpieczeństwa zaprezentowaliśmy określone opracowanie i konkretny obraz prezentowanych zagadnień [?]. Tym opracowaniem włączamy się w nurt dyskusji na temat nowej dyscypliny naukowej, jaką są nauki o bezpieczeństwie. Staramy się dostrzegać złożoność problematyki i analizujemy poruszane kwestie przez pryzmat tego, że bezpieczeństwo to stan, proces i stanowi określoną wartość ? dla społeczeństwa jedną z pierwszoplanowych. W podręczniku staramy się uwzględnić wiele poglądów, nie dokonując jednak ostatecznego rozstrzygnięcia w kategoriach: jak być powinno? Dostrzegamy, że mnogość opracowań, zwłaszcza ostatnich dwóch lat, może być podstawą do wysnucia wniosku, że ilość nie przechodzi w jakość. Ze Wstępu

62,50 zł
60,00 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,50 zł

77
Operator 594 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operator 594
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Krzysztof Puwalski – PUWAL – 22 lata w Siłach Specjalnych w tym 12 lat w GROM-ie. Ten czas to spełnienie jego marzeń. Historia Operatora 594 to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu. W książce znajdziesz przykłady ludzkiej wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody, akcji i adrenaliny, ale też wyczerpania, tęsknoty, oraz walki z samym sobą. Dotkniesz świata jednostek specjalnych dostępnego tylko dla wybranych. Przeczytasz o najbardziej spektakularnych akcjach bojowych w Iraku i Afganistanie, podczas których z narażeniem życia operatorzy zespołów bojowych ratowali zakładników i neutralizowali terrorystów. To akcje, które do tej pory nie wyszły poza teczki operacji oznaczonych klauzulą „tajne”.. W GROM-ie selekcja nigdy się nie kończy. Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie siłę, która umożliwi ci dokonanie niemożliwego? Pamiętaj, że wszystko, czego pragniesz, jest po drugiej stronie strachu.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

78
Kochanek dziewicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanek dziewicy
Dostępny
17 szt.

Philippa Gregory przedstawia zdumiewający portret młodej Elżbiety I, kobiety porywczej, siejącej strach, niezrównoważonej emocjonalnie i zaborczej, która nie powstrzyma się przed niczym, nawet przed morderstwem, byle tylko zaspokoić swoje żądze. Jako świeżo koronowana królowa Anglii Elżbieta musi stawić czoło dwóm niebezpieczeństwom: francuskiej inwazji na Szkocję, zagrażającej całemu krajowi, oraz swemu uczuciu do Roberta Dudleya, zagrażającemu jej sercu. Robert Dudley jest żonaty, a jego małżonka ani myśli się nim dzielić. Amy Dudley odmawia rozwodu, który Elżbiecie i Robertowi umożliwiłby wzięcie ślubu. Zresztą, przeciwko związkowi królowej z jednym z dworzan są prawie wszyscy. W tle miłosnego trójkąta na dworze Anglii tworzą się frakcje; ktoś przechodzi od słów do czynów. Amy zostaje znaleziona martwa, ze skręconym karkiem, u stóp niewysokich schodów.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

79
Prawo restrukturyzacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo restrukturyzacyjne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.06

Stan prawny: 5 sierpnia 2020 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Prawo restrukuryzacyjne, tekst ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców, wyciąg z ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19, Indeks rzeczowy Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

17,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,3%
oszczędzasz 2,91 zł

80
Poławiacze dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poławiacze dusz
Dostępny
2521 szt.

Thriller Hanni Münzer, autorki niezapomnianych powieści: Miłość w czasach zagłady i Marlene. Poławiacze dusz rozpoczynają czteroksiąg, w którym czytelnicy zakochają się jak w poprzednich książkach Hanni Münzer. W trakcie prac remontowych w willi norymberskiego przedsiębiorcy znaleziono skarb znany z rodzinnych legend. Pod nieobecność gospodarza zajmuje się nim jego brat, biskup Bambergu, który wkrótce zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem w Rzymie śmiertelnie chory generał jezuitów powierza misję związaną z równie sensacyjnym odkryciem sprzed lat młodemu zakonnikowi Lukasowi, bratankowi zamordowanego biskupa... Generałowi nie jest jednak dane umrzeć śmiercią naturalną. Kiedy policja ujawnia ciało, podejrzenie pada na Lukasa, ostatniego rozmówcę denata. Widocznie komuś bardzo zależy, by sekrety, które mogą spowodować wstrząs w zakonie, Kościele i całym chrześcijaństwie nie zostały ujawnione. Życie Lukasa, jego bliźniaczej siostry Lucie oraz dawnej miłości, dziennikarki Rabei jest w niebezpieczeństwie, i wtedy przebrzmiała namiętność wybucha z nową siłą. „...tylko miłość może jeszcze uratować świat”.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

81
The Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Game
Dostępny
1043 szt.

Cece nie jest zadowolona z przymusowej przeprowadzki do swej matki. Od dawna nie ma z nią kontaktu i jest dla niej obca. Ojciec rozpoczyna pracę w Ameryce, więc dziewczyna trafia do małego miasteczka, które nie ma do zaoferowania żadnych rozrywek. Jego mieszkańcy znają się od dziecka, i oczywiście wszyscy o wszystkim wiedzą. Ten spokój i zwyczajność są jednak pozorne. Dziewczyna zauważa, że w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niektórzy posuwają się do głupich żartów, które zahaczają o przemoc. Nagle Cece u wielu uczniów zauważa dziwną bliznę. Dowiaduje się również o pewnej grze, w którą gra sporo osób. Czy blizna, gra i dziwne zachowania mają ze sobą coś wspólnego? Niektóre gry nie są zabawne. W niektórych dzieją się straszne rzeczy. A niektórym... trzeba zmienić zasady, by przeżyć.

32,00 zł
24,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

82
Jak dbać o siebie w kryzysie? Poradnik nie tylko na czas globalnej pandemii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

83
Wyspy Brytyjskie 1940 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspy Brytyjskie 1940
Dostępny
882 szt.

80. rocznicę powietrznej Bitwy o Anglię, która odwróciła bieg wydarzeń drugiej wojny światowej, znani historycy lotnictwa Robert Gretzyngier i Wojtek Matusiak uczcili nową książką Wyspy Brytyjskie 1940, wydaną w ramach popularnej serii Bellony „Historyczne bitwy”. Jest ona dedykowana zarówno pilotom myśliwskim RAF, znanym ze słynnego cytatu brytyjskiego premiera Winstona Churchilla: „Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”, jak też tym wszystkim, którzy współtworzyli system obrony Wysp Brytyjskich i którzy razem dali odpór planom Hitlera inwazji za kanał La Manche. Książka opisuje zbiorowy wysiłek Brytyjczyków jako społeczeństwa zorganizowanego w obliczu niebezpieczeństwa oraz wkład w zmagania wojenne przybyszów z innych stron świata, w tym oczywiście Polaków. Polskim lotnikom autorzy poświęcają osobny rozdział, przedstawiając okoliczności ich udziału w tej bitwie – pierwszej zwycięskiej bitwie żołnierza polskiego w drugiej wojnie światowej - oraz brawurową postawę i budzące podziw sukcesy w walkach powietrznych. Czytelnik znajdzie wiele informacji o polskich dywizjonach myśliwskich 302 i 303 oraz o Polakach służących w dywizjonach brytyjskich.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

84
Avengers. Uniwersum Marvela. Wszyscy chcą rządzić światem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers. Uniwersum Marvela. Wszyscy chcą rządzić światem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Potężni Avengersi mierzą się ze swoimi największymi wrogami – wszystkimi naraz! W Berlinie Kapitan Ameryka walczy z siłami Hydry. W ukrytej krainie na Antarktydzie Hawkeye i Czarna Wdowa usiłują powstrzymać A.I.M. W Waszyngtonie Iron Man ściera się z Ultronem. Na Syberii Thor staje sam przeciwko wielkiej armii. W Mangapore Bruce Banner i Nick Fury zmagają się z High Evolutionary. Jedno jest pewne: to nie przypadek. Jakie większe, znacznie bardziej niebezpieczne zagrożenie kryje się za tymi jednoczesnymi atakami na Ziemi?

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

85
AstroCalendarium 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AstroCalendarium 2021
Dostępny
4 szt.

Horoskop codzienny – dowiedz się, co ciała niebieskie mówią o twoim życiu! Chciałbyś poznać swoją przyszłość? Zastanawiasz się, co przyniosą ci najbliższe dni zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym? Wahasz się przed podjęciem kluczowych dla siebie decyzji? Istnieje skuteczne narzędzie, dzięki któremu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania. To horoskop codzienny, oparty na profesjonalnej obserwacji i analizie wpływu ciał niebieskich. Sięgając po AstroCalendarium, uczynisz swoje życie łatwiejszym. Przewidzisz kryzysy w pracy i nadchodzące problemy osobiste. Uzbrojony w wiedzę astrologiczną, będziesz w stanie przygotować się na wszelkie zmiany i odpowiednio wcześniej na nie reagować. Dzięki temu przyszłość nie będzie miała przed tobą żadnych tajemnic, a ty będziesz potrafił świadomie wykorzystać ją do swoich celów. AstroCalendarium – tradycja i profesjonalizm, którym zaufały tysiące osób Zawierające horoskop codzienny AstroCalendarium to pozycja wyjątkowa, ukazująca się od ponad dwóch dekad. Zaufali mu zarówno miłośnicy astrologii, jak też osoby profesjonalnie zajmujące się czerpaniem wiedzy z mocy gwiazd. Posiłkując się swoim wieloletnim doświadczeniem, autor sprawił, że zawarte w książce informacje są czytelne w równym stopniu dla amatorów, jak i dla osób, które na co dzień w swojej pracy posługują się takimi pojęciami, jak znaki zodiaku, aspekty planetarne, koniunkcje czy tranzyty. Horoskop codzienny stał się bardziej czytelny dzięki dołączonym do AstroCalendarium efemerydom planet obliczonym na rok 2021 oraz profesjonalnym charakterystykom aspektów planetarnych. Miłośnicy astrologii docenią również opis znaków zodiaku, a także tranzyty planet szybko wędrujących, czyli Słońca, Księżyca, Merkurego, Wenus i Marsa. Jak świadomie wykorzystać horoskop codzienny do realizacji własnych celów? Każdy kolejny dzień stawia przed tobą inne wyzwania. Z niektórymi doskonale radzisz sobie sam, inne cię przytłaczają, stając się źródłem dezorganizujących twoje życie wątpliwości. Uwierz więc, że możesz wykorzystać moc całego kosmosu do realizacji własnych celów! Brzmi niewiarygodnie. A jednak… Dzięki niewielkiemu, poręcznemu formatowi AstroCalendarium horoskop codzienny może ci towarzyszyć każdego dnia. Będzie w zasięgu ręki, gdy staniesz przed koniecznością podjęcia kluczowej decyzji czy istotnego wyboru. W efekcie zyskasz wiernego przyjaciela, na którego radę zawsze możesz liczyć. Zobacz swoją przyszłość!

34,30 zł
25,73 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,57 zł

86
Akupunktura oka według profesora Johna Boela. Czy niewidomi zaczną widzieć? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akupunktura oka według profesora Johna Boela. Czy niewidomi zaczną wid...
Dostępny
24 szt.

Autor, Jacek Skarbek, jest certyfikowanym przez profesora Johna Boela terapeutą Nowoczesnej Akupunktury Oka, której efekty można czasem dostrzec już po pierwszym dniu zabiegów. W tej książce opisuje metodę, którą również sam wykonuje. Jego pacjentami są często osoby, którym medycyna konwencjonalna nie jest już w stanie pomóc. Dla wielu z nich akupunktura oka według Johna Boela okazała się skutecznym rozwiązaniem. Ponieważ metoda ta nie powoduje skutków ubocznych, może być z powodzeniem stosowana nawet u dzieci. Polega ona na akupunkturze różnych części ciała, ale nie oka. Jest zatem całkowicie bezpieczna. Jest również stosowana w przypadku zwyrodnieniowych chorób oczu, zaćmy czy astygmatyzmu. Wyostrz swój wzrok.

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

87
Bayer, lalka noworodek Chłopiec ciemnoskóry, 92400AB - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayer, lalka noworodek Chłopiec ciemnoskóry, 92400AB
M&Z, Bayer
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

99,90 zł
87,91 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,99 zł

88
Akcesoria do wózka, czarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcesoria do wózka, czarne
Oyster Max
Niedostępny
Brak

Te akcesoria do wózka sprawdzą się w każdej sytuacji. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zawartość opakowania: • budka, • wkładka dla niemowlaka, • wkładka do siedziska, • fartuch do gondoli, • torba transportowa.

289,90 zł
Powiadomienie
89
Spodnie dresowe 62-174282 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodnie dresowe 62-174282
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

28,90 zł
Powiadomienie
90
Spodnie 86-172016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodnie 86-172016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

27,20 zł
Powiadomienie
91
Spodnie 68-174016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodnie 68-174016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

28,90 zł
Powiadomienie
92
Spodnie 80-172016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodnie 80-172016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

27,20 zł
Powiadomienie
93
Spodnie 56-174016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodnie 56-174016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

28,90 zł
Powiadomienie
94
Spodnie 62-174016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spodnie 62-174016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

28,90 zł
Powiadomienie
95
Półśpioch bawełna 74-172009 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Półśpioch bawełna 74-172009
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

23,80 zł
Powiadomienie
96
Pajac bawełna 56-174031 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,60 zł
Powiadomienie
97
Body bawełna dł. rękaw 80-172095 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body bawełna dł. rękaw 80-172095
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

28,90 zł
Powiadomienie
98
Body bawełna dł. rękaw 86-172095 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body bawełna dł. rękaw 86-172095
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

28,90 zł
Powiadomienie
99
Body bawełna dł. rękaw 74-172099 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body bawełna dł. rękaw 74-172099
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

28,90 zł
Powiadomienie
100
Body bawełna dł. rękaw 74-172095 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body bawełna dł. rękaw 74-172095
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

28,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry