hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.08.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 28 sierpnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak nie krzyczeć na swoje dziecko (Carla Naumburg), na drugim Puzzle 104 elementy. Puzzle edukacyjne. Mapa świata (Trefl). Kolejny produkt to Julian Tuwim dla dzieci (Julian Tuwim, Kazimierz Wasilewski) oraz Jak przyciągać dobre rzeczy (Marian Rojas).
1
Jak nie krzyczeć na swoje dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie krzyczeć na swoje dziecko
Dostępny1623 szt.

Jak nie krzyczeć na swoje dziecko to szczera i pełna empatii, ale i praktyczna książka, która pomaga nam poradzić sobie z uczuciami desperacji i gniewu, by szlag nas nie trafiał, i byśmy byli bardziej obecnymi i pozytywnymi rodzicami. To coraz bardziej istotny temat dla współczesnych rodziców, którzy są przeciążeni obowiązkami i przepracowani bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Dr Carla Naumburg ma antidotum na negatywne uczucia i zachowania.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

2
Puzzle 104 elementy. Puzzle edukacyjne. Mapa świata - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Puzzle edukacyjne. Mapa świata
Trefl, 104
Dostępny250 szt.

Puzzle edukacyjne to kolekcja, która zwróci uwagę zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Prezentowane puzzle w przyjazny sposób łączą zabawę z nauką oraz pobudzają wyobraźnię i ciekawość świata. Układanka została specjalnie dostosowana do możliwości poznawczych dzieci. Wymiary opakowania: 33.0 x 23.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 60.0 x 40.0 cm

23,04 zł
19,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,46 zł

3
Julian Tuwim dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julian Tuwim dla dzieci
Dostępny788 szt.

Ruszaj z Lokomotywą w podróż do krainy mistrzowskiej poezji! Posłuchaj ptasiego radia, pomóż znaleźć okulary i wyciągnąć rzepkę. Sprawdź, czy Pan Maluśkiewicz odnalazł wieloryba i o czym to zapomniał Słoń Trąbalski. Pozbieraj rozsypane abecadło i... ciesz się pięknem rymu i rytmu tych wspaniałych wierszy. Klasyka poezji dziecięcej w barwnej oprawie! Ilustrował Kazimierz Wasilewski.

15,90 zł
10,18 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 5,72 zł

4
Jak przyciągać dobre rzeczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przyciągać dobre rzeczy
Dostępny909 szt.

Jak przyciągać dobre rzeczy to budująca książka, która pokazuje, jak poprzez zrozumienie siebie i umiejętne wykorzystanie emocji, możemy zmienić swoje życie na lepsze. Próbuje wyjaśnić, jak toksyczne myślenie, mające swoje źródło w destrukcyjnych słowach i zachowaniach powoduje problemy umysłu, serca i ciała, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na dobre aspekty naszego życia; to, co pomaga uzyskać siłę ducha i zdrowsze ciało, a przez to zbliżyć się do upragnionego szczęścia, które wszyscy chcemy znaleźć. Z tej książki nauczysz się: łatwiej radzić sobie ze złożonymi sprawami, podejmować lepsze decyzje, aby uzyskać lepsze rezultaty, zajmować się tym, co naprawdę ważne.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

5
8+2 i pierwsze święta, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8+2 i pierwsze święta, wydanie 2
Dostępny140 szt.

Trzeci z dziewięciu tomów serii o przygodach sympatycznej rodziny: mamy, taty, ośmiorga dzieci i babci (oraz psa, pięciu kur i ciężarówki). Minęła cała zima, wiosna, lato i przyszła jesień. Jest coraz zimniej, noce są coraz dłuższe, zbliżają się pierwsze święta w domku w lesie... Czy lęk przed ciemnością da się opanować za pomocą ćwiczeń? Kto znajdzie migdał w świątecznej kaszy? Czy można się zaprzyjaźnić z ziemniakiem? Dlaczego babcia boi się telefonu? Po co wiewiórce czapka z pomponem? Gdzie pod nieobecność rodziny zniknęły kury i gdzie się podziali sąsiedzi, którzy mieli się nimi opiekować? Poznajcie jesienno-zimowe przygody mamy, taty, Maren, Martina, Marty, Madsa, Mony, Milly, Miny i Mortena (i psa Rurka, i kur, i ciężarówki). Dla dzieci od 5 roku życia.

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

6
Atlas wysp odległych, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas wysp odległych, wydanie 2
Dostępny338 szt.

Wysmakowany album, w którym literatura łączy się z kartografią, by zabrać czytelnika w niezwykłą podróż po pięćdziesięciu tajemniczych lądach. Portretując pięćdziesiąt odległych wysp rozsianych na pięciu oceanach, Judith Schalansky udowadnia, że atlas geograficzny to najbardziej poetycka z książek. Z pracowicie zebranych relacji historycznych i danych naukowych wysnuwa intrygujące literackie miniatury. Zestawiając je z subtelnymi, całostronicowymi mapami, tworzy całość o wielkiej mocy oddziaływania na wyobraźnię. Jedyną w swoim rodzaju, romantyczną książkę-marzenie, która zachwyci wszystkich miłośników wyimaginowanych podróży. Atlas wysp odległych zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na najpiękniejszą niemiecką książkę roku. Dla dzieci od 15 roku życia. „Ta wspaniała książka sięga do prawdziwego sedna podróży – to już nie nerwowe i kompulsywne przemieszczanie się po świecie z popularnym przewodnikiem w ręku, lecz spokojna i dogłębna kontemplacja osobliwości świata. Określenie „palcem po mapie” nabiera tutaj zupełnie innego znaczenia – staje się poznawaniem bardzo osobistym, wręcz zmysłowym. Zgadzam się z autorką: kartografia powinna zostać uznana za rodzaj literatury, a atlas należy traktować jak tom poetycki” – Olga Tokarczuk. „Ta fascynująca książka o najodleglejszych miejscach na świecie równie dobrze mogłaby nosić podtytuł: „Pięćdziesiąt miejsc, o których trzeba przeczytać przed śmiercią” – „New York Times”. „Czule wodzimy palcem po mapie; nasze spojrzenie gubi się wśród filigranowych linii, punktów i liter. Czujemy zapach morza, słyszymy fale i mewy, widzimy góry lodowe i skały. Pod stopami czujemy delikatny piasek. Kto tej jesieni otworzy tę prawdziwie urzekającą książkę, będzie mógł, jak niegdyś Robinson Crusoe, na chwilę porzucić świat” – „Die Zeit”.

64,90 zł
40,89 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 24,01 zł

7
Brainy. Klasa 4. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 4. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny607 szt.

„Brainy” to nowa pięciopoziomowa seria podręczników, przygotowana specjalnie dla klas 4-8. Rzetelnie realizuje założenia nowej podstawy programowej, przygotowując uczniów do nowego egzaminu ósmoklasisty. Seria „Brainy” została oparta na zasadzie spiralności nowy materiał wprowadzany jest z zastosowaniem wyłącznie znanych struktur i słówek. Klarowny podział na lekcje gramatyczne i leksykalne oraz przejrzyste tabele gramatyczne ułatwią uczniom przyswojenie nowego materiału. Ćwiczenia utrwalające i liczne powtórki, m.in. Quick check, Train your brain strony z ciekawymi zagadkami logicznymi, grami planszowymi czy zadaniami matematycznymi pomogą uczniom jeszcze lepiej przyswoić nowy materiał. Unit summaries w Książce ucznia oraz obszerny Zeszyt ćwiczeń z dodatkowymi 18 stronami zadań sprawdzających stopień opanowania materiału przyswojonego od początku nauki przygotują uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

14,50 zł
12,62 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,88 zł

8
Focus 2. Second Edition. Język angielski. Student's Book + Online code + MyEnglishLab. Poziom A2/B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Focus 2. Second Edition. Język angielski. Student's Book + Online code...
Dostępny8404 szt.

Podręcznik wzbogacony o interaktywną wersję oraz MyEnglishLab! „Focus. Second Edition” zachowuje najlepsze cechy kursu „Matura Focus”, w tym wypróbowaną metodykę, dzięki której: • 90% nauczycieli mówi, że wybór serii Focus był bardzo dobrą decyzją, • ponad 80% uczniów uczących się z Focusa uważa, że ich zasób słownictwa wyraźnie zwiększył się po roku nauki z kursem, • 80% uczniów zauważyło realne postępy po roku nauki z kursem. Druga edycja została stworzona w oparciu o założenia nowej podstawy programowej i uzupełniona o cyfrowe rozwiązania, których wykorzystanie pozytywnie wpłynie na postępy uczniów. „Focus. Second Edition” to kompleksowy program rozwoju umiejętności komunikacji, który otwiera na język, uwrażliwia na akcent, uczy poprawnej wymowy i zapewnia wzorce wypowiedzi. Każdy rozdział obejmuje: • nowość! zadania na mówienie w każdej lekcji, • nawet do 20 nagrań audio do każdego rozdziału, • ćwiczenia Pronunciation Focus w każdej lekcji Listening. „Focus Second Edition” to sprawdzone rozwiązania dostosowane do potrzeb polskich uczniów i gwarantujące wymierne efekty nauki, procentujące na sprawdzianach i egzaminie maturalnym.

150,90 zł
134,30 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 16,60 zł

9
Lego Iconic. Buduj i baw się. Cukierek albo psikus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lego Iconic. Buduj i baw się. Cukierek albo psikus
Dostępny6 szt.

W tej niezwykłej książce znajdziesz mnóstwo zabawy oraz opowiadanie z halloweenowym dreszczykiem ze świata LEGO®. Dołącz do upiornego konkursu w zbieraniu cukierków! Zbuduj jedną z trzech wyjątkowych postaci: zwariowaną czarownicę, roztańczonego nietoperza i wiecznie głodną dynię. Użyj ciekawych pomysłów oraz kolorowych naklejek i pomóż klockowym bohaterom przejść labirynty, rozwiązać zagadki i wykonać zadania a potem… przeczytaj o ich przygodach w zabawnych komiksach! Jest tyle do zbudowania, przebudowania i wymyślenia – Halloween to coś więcej niż cukierek albo psikus!

24,99 zł
14,49 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 10,50 zł

10
Language Practice for First. English Grammar and Vocabulary. 5th edition with Key - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Language Practice for First. English Grammar and Vocabulary. 5th editi...
Dostępny133 szt.

Podręczniki z serii Language Practice to idealne połączenie publikacji do nauki gramatyki i zbioru ćwiczeń leksykalnych. Uaktualniona wersja przygotowuje do egzaminu Cambridge English First (FCE), który obowiązuje od 2015 roku. Wersja została wzbogacona o dostęp do platformy Macmillan Practice Online, na której uczeń znajdzie dodatkowe materiały do samodzielnej pracy, a nauczyciel dostęp do narzędzi umożliwiających monitorowanie postępów w nauce.

105,00 zł
91,35 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 13,65 zł

11
Przesuń i zobacz - W drodze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesuń i zobacz - W drodze
Dostępny29 szt.

Dowiedz się, jakimi środkami transportu można udać się w podróż! Daj się zaskoczyć ruchomym elementom wewnątrz ksiażeczki. Zabawne scenki zachwycą twojego maluszka rozwijając jego sprawność motoryczną.

28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

12
Puzzle 4w1. Minnie z przyjaciółmi - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Minnie z przyjaciółmi
Trefl, 12, 15, 20, 24 elementy
Dostępny229 szt.

Puzzle 4w1 z grafikami przedstawiającymi przygody Myszki Minnie to cztery układanki różnej wielkości z uwielbianymi przez dziewczynki i chłopców bohaterami bajek. Zestaw doskonale spełnia oczekiwania rodzeństwa – każdy ułoży swój ulubiony obrazek nawet w tym samym czasie. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło, pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi.

23,04 zł
19,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,46 zł

13
Bogactwo i nędza narodów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogactwo i nędza narodów
Dostępny188 szt.

Jest to zapierająca dech w piersiach swoim rozmachem panorama dziejów świata. Autor, historyk i ekonomista, emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda, postawił sobie za zadanie wyśledzić i pojąć, jak przebiegał główny nurt postępu ekonomicznego i modernizacji: jak doszliśmy do tego, gdzie jesteśmy i kim jesteśmy. Landes mistrzowsko operuje anegdotą, szczegółem, zaskakującym porównaniem, sam zaś sprawia wrażenie demona erudycji.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

14
Oto jest Paryż, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Paryż, wydanie 2
Dostępny112 szt.

Pierwszy tom kultowej serii książek dla dzieci o miastach świata – po raz pierwszy w Polsce! Esencja dawnego Paryża w urzekająco zilustrowanym albumie w stylu retro. Ta książka przeniesie was do magicznego Paryża lat 60. Zobaczycie tam słynne budowle, kawiarnie i ogrody. Spotkacie artystów, kwiaciarki, konsjerżki, bukinistów i... całe mnóstwo kotów. Wybierzecie się na spacer brzegiem Sekwany, odwiedzicie Luwr i wdrapiecie się na szczyt wieży Eiffla. A wszystko to dzięki czarującym ilustracjom Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60., a dziś triumfalnie powracają jako perełka stylowej grafiki książkowej sprzed lat. Książka została uzupełniona o dodatek zawierający informacje o dzisiejszym Paryżu.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

15
Szlaczki przedszkolaka. Jeż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki przedszkolaka. Jeż
Dostępny19 szt.

Szlaczki ćwiczące rękę przedszkolaka przygotowujące do nauki pisania.

3,80 zł
2,66 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,14 zł

16
Rzeka czasu. Podróż przez historię świata, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeka czasu. Podróż przez historię świata, wydanie 2
Dostępny99 szt.

Błyskotliwie zilustrowany, wielkoformatowy album o historii świata. Do oglądania i czytania, dla małych i dużych. Ta książka to niesamowita podróż w czasie – od Wielkiego Wybuchu aż do epoki smartfonów. Zobaczysz tu dinozaury i mamuty, wikingów i Azteków, sterowce i statki kosmiczne. Odwiedzisz starożytny Egipt i średniowieczną Europę, Dziki Zachód i Daleki Wschód. Spotkasz artystów, filozofów i wielkich przywódców. Poznasz wydarzenia, odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat. I zobaczysz, jak wszystko to łączy się w wielką rzekę czasu: spektakularną opowieść o historii, która porwie każdego, bez względu na wiek. Dla dzieci od 7 roku życia.

64,90 zł
48,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

17
Zabawa słowami. Interaktywna książka (7-9 lat) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa słowami. Interaktywna książka (7-9 lat)
Dostępny15 szt.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7–9 lat i proponuje: • wersję językową: angielsko-polską, • 24 strony zabawnych interaktywnych ćwiczeń, • ponad 400 słów, • ćwiczenia wymowy, literowania i słuchania, • nazwy zawodów, • zagadnienia gramatyczne: wyrazy złożone, rzeczowniki zbiorowe, wyrazy dźwiękonaśladowcze, przymiotniki, czasowniki, wyrazy wyglądające podobnie, wyrazy brzmiące podobnie. Do zabawy z książeczką wymagane są: pióro CROCOpen oraz uniwersalny Super Cartridge I. Dostępne w zestawie startowym wraz z książką Cudowna podróż z piórem. Wprowadzenie: Mamy tutaj wiele ekscytujących przygód, którymi możesz się cieszyć. Spotkasz różnego rodzaju osoby w Wielkim salonie! Ale poczekaj! Może jesteś zainteresowany podróżą do Niezwykle nieporządnego miasta? A co powiesz na wizytę w Wytwornej sali, by spotkać niezmiernie bogatych króla i królową? Niektórzy ludzie świętują w restauracji. Chcesz się do nich przyłączyć? Na samym końcu Zwariowana klasa – definitywnie warta wizyty. Chodź! Chodź! Te zabawne wyprawy na pewno sprawią, że będziesz chichotać całą drogę!

4,00 zł
3,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,40 zł

18
Książka z okienkami. Kształty w matematyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z okienkami. Kształty w matematyce
Dostępny23 szt.

Otwieraj okienka i poznawaj fascynujący świat geometrii! Dzięki tej książce bez trudu odróżnisz figury płaskie od przestrzennych, symetrię osiową od obrotowej i kąt prosty od ostrego. Poćwiczysz umysł, układając łamigłówkę, która ma 3000 lat i sprawdzisz swoją wiedzę w zabawnym konkursie.

50,00 zł
39,50 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

19
Wizualne przygody. Interaktywna książka (7-9 lat) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wizualne przygody. Interaktywna książka (7-9 lat)
Dostępny3 szt.

Cechy produktu: • książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7–9 lat, • wersje językowe: English-Polish, angielsko-polski, • 24 strony zabawnych interaktywnych ćwiczeń, • ponad 400 słów, • wymowa i literowanie, • słuchanie, • czasowniki, • zwierzęta, owady i rośliny, • elementy wizualne, • załamanie światła, • odbicia, • złudzenia optyczne, • umiejętność obserwacji, • zagadki.

4,00 zł
3,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,40 zł

20
Grammaire Progressive du Francais. Perfectionnement. Corriges - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,60 zł
50,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,66 zł

21
Focus 2. Second Edition. Język angielski. Teacher's Book. Poziom A2+/B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Focus 2. Second Edition. Język angielski. Teacher's Book. Poziom A2+/B...
Dostępny966 szt.

„Focus. Second Edition” zachowuje najlepsze cechy kursu „Matura Focus”, w tym wypróbowaną metodykę, dzięki której: • 90% nauczycieli mówi, że wybór serii Focus był bardzo dobrą decyzją, • ponad 80% uczniów uczących się z Focusa uważa, że ich zasób słownictwa wyraźnie zwiększył się po roku nauki z kursem, • 80% uczniów zauważyło realne postępy po roku nauki z kursem. Druga edycja została stworzona w oparciu o założenia nowej podstawy programowej i uzupełniona o cyfrowe rozwiązania, których wykorzystanie pozytywnie wpłynie na postępy uczniów.

107,90 zł
96,03 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,87 zł

22
Demon w maszynie. Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demon w maszynie. Jak ukryte sieci informacji wyjaśniają tajemnicę życ...
Dostępny49 szt.

Dziś wiemy już na pewno, że informacja stanowi potężny pomost pomiędzy fizyką a biologią. Dopiero niedawno udało się wyjaśnić wzajemne oddziaływanie informacji, energii i entropii. Stało się to półtora wieku po tym, jak Maxwell wprowadził do dyskursu naukowego swojego słynnego Demona. Poszukiwanie „brakującego ogniwa”, które może łączyć formy żywe i nieożywione w jednolitą strukturę, doprowadziło do pojawienia się zupełnie nowej dziedziny nauki mieszczącej się na styku biologii, fizyki, informatyki i matematyki. Jest to dyscyplina niosącą w sobie obietnicę nie tylko ostatecznego wyjaśnienia zjawiska życia, ale także otwarcia drogi do zastosowań, które nadadzą nowy kierunek nanotechnologii i doprowadzą do ogromnych postępów w medycynie. Wspólnym pojęciem leżącym u podstaw tej transformacji jest informacja, lecz nie w prozaicznym codziennym rozumieniu znaczenia tego słowa, ale jako abstrakcyjna wielkość, która podobnie jak energia ma zdolność do oży­wiania materii. „Przeczytaj to, jeśli chcesz zrozumieć, jak zmienia się koncepcja życia” – prof. Andrew Briggs, University of Oxford. „Demon w maszynie to najlepsza książka o fizyce Wielkiej Brytanii w 2019 roku!” – Phys.org. Paul Davis – brytyjski fizyk, pisarz i publicysta, profesor w Arizona State University w Tempe, dyrektor BEYOND: Centrum Fundamentalnych Idei w Nauceest, laureat Nagrody Templetona. Autor wielu książek, m.in. Kosmiczny projekt (CCPres 2013) i Ostatnie trzy minuty (CCPress 2016).

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

23
Autka z naklejkami. Pogotowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autka z naklejkami. Pogotowie
Dostępny48 szt.

Kolorowanka z naklejkami z wesołymi autkami.

3,30 zł
2,31 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 0,99 zł

24
Wyobrażone życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyobrażone życie
Dostępny49 szt.

Wyobrażone życie jest książką dla każdego, kto chce się dowiedzieć, jak realia naszego wszechświata mogą okazać się znacznie dziwniejsze niż fikcja. Autorzy piszą: Patrzymy na typowe egzoplanety i próbujemy dowiedzieć się, w jaki sposób podstawowe zasady rządzące rozwojem życia działałyby w środowisku każdego z nich. Pytamy, jak, gdzie i jakie rodzaje życia mogą się rozwinąć na tych światach, a następnie spekulujemy, w jaki sposób mogłaby tam powstać zaawansowana cywilizacja technologiczna. Wbrew pozorom dzieło Treffila i Summersa jest mniej spekulatywne niźli sami autorzy deklarują, a liczne tezy, koncepcje, hipotezy jakimi raczą nas w książce autorzy poparte są silnymi naukowymi podstawami. To książka wyjątkowa także dlatego, że w sposób niezwykle ciekawy wyjaśnia paradoks Fermiego, ale także... hipotezę Star Trek. Jedna z tych pozycji która „uczy, bawiąc, i bawi, ucząc”, traktując jednak kosmiczną materię z należnym jej szacunkiem. „Trefil i Summers, odpowiednio fizyk i planetolog, z George Mason University, spędzają kilka pierwszych rozdziałów, zapewniając przegląd nauk o życiu poza Ziemią, od astronomii po biologię. Ale zabawa zaczyna się naprawdę, kiedy badają szereg hipotetycznych światów i ich zdolność do podtrzymywania życia” – „The Space Review”.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

25
Następny proszę! Fryzjer męski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Następny proszę! Fryzjer męski
Dostępny45 szt.

Nowa książka najpopularniejszego barbera w Polsce. W pierwszej części znajdziemy barwny życiorys autora – fryzjera i muzyka, perfekcyjnie władającego brzytwą i werblem. A dalej potężny rozdział o amerykańskich barber shopach – ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny. Dalej: życiorysy emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata – Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii i innych. Poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota... W tym rozmowa, jaką przeprowadził ze 108-letnim maestro Antonio Mancinellim, uznanym przez księgę Guinessa na najstarszego barbera. Znakomity jest także rozdział o pop kulturze przenikającej się z fryzjerstwem męskim – polityka, filmy, idole. A w drugiej części kolejna dawka kilkudziesięciu opisanych fryzur – ich historia, pochodzenie, zastosowanie – niektóre naprawdę zadziwiają! Książka fascynująco ilustrowana. Fryzjerski komiks!

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

26
Podglądając wieloryby. Historia i przyszłość gigantów z głębin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podglądając wieloryby. Historia i przyszłość gigantów z głębin
Dostępny93 szt.

Weź głęboki wdech. A teraz zrób wydech. Dzielisz się właśnie tlenem z największym zwierzęciem, jakie kiedykolwiek istniało w dziejach życia na Ziemi. Najdawniejsze wieloryby miały cztery nogi, nos na czubku pyska, a być może nawet futro. Dziś żyjemy w epoce prawdziwych gigantów! Waga najcięższego wieloryba jest większa od dużego samolotu pasażerskiego. Powietrze przechodzące przez jego płuca, wystarczyłoby do wypełnienia połowy ciężarowej betoniarki, a ważące 200 kilogramów serce pompuje krew płynącą naczyniami o średnicy talerzy stołowych. Co tak naprawdę wiemy o tych niezwykłych zwierzętach? Jaka czeka je przyszłość? Czy mimo zachłanności i lekkomyślności człowieka zdołają przetrwać? Nick Pyenson postanowił opisać nieopisywalne – historie zwierząt, które większość życia spędzają w niedostępnych głębinach oceanu. Oprowadza nas po najdalszych zakątkach Ziemi, od mroźnej Antarktydy, przez Islandię – ziemię lodu i ognia, aż po mglistą pustynię Atakama. Poznaj historię majestatycznych stworzeń, które nie przestają fascynować! Lektura pozostawia nieodparte wrażenie, że świat w którym żyją wieloryby jest po prostu niesamowity! - Robert Sapolsky, autor książki Behave.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

27
Historia Polski - Uczę się w mig - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski - Uczę się w mig
Multigra
Dostępny19 szt.

UCZĘ SIĘ W MIG - HISTORIA POLSKI to wspaniała gra, która rozwinie pamięć i spostrzegawczość Twojego dziecka. Dodatkowo poszerzy jego wiedzę z zakresu historii Polski i pomoże obudzić w nim pasję do historii zapewniając przy tym dużo dobrej zabawy i emocji. W grze wygrywa ten, kto ajlepiej zapamięta położenie par dat i wydarzeń historycznych, odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry. Zawartość pudełka: ilustrowane tabliczki - 40szt, instrukcja.

21,80 zł
18,53 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,27 zł

28
20 tajemnic Maryi. Różaniec dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20 tajemnic Maryi. Różaniec dla dzieci
Dostępny10 szt.

Odkryj, w czym tkwi sekret modlitwy różańcowej! Ola znajduje tajemniczy przedmiot – połyskujące koraliki, zakończone krzyżykiem. Wraz ze starszym bratem Piotrkiem zastanawiają się, do czego służy ten sznur perełek. Czy to cenna biżuteria mamy? A może cudowny amulet? Mama szybko rozwiewa te wątpliwości! 20 tajemnic Maryi to propozycja rozważań różańcowych dla dzieci, szczególnie tych przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Składają się na nią krótkie teksty dotyczące znanych dzieciom spraw z życia codziennego, które posłużą im jako znakomita lektura – czasem zabawna, a czasem zmuszająca do refleksji. Teksty zawarte w książce mogą stanowić podstawę codziennej modlitwy w rodzinie, pełnić funkcję materiału katechetycznego bądź też stać się scenariuszem nabożeństw różańcowych przeznaczonych dla najmłodszych. „Jak nauczyć dzieci modlić się na różańcu? – często słyszę to pytanie. Książka w przystępny i obrazowy sposób pomoże małym i dużym czytelnikom odkryć tę fascynującą modlitwę! Autorka przekonuje, że rozważane w różańcu tajemnice z życia Jezusa i Maryi ściśle łączą się z naszym życiem. Chwyćmy więc Maryję za rękę. Niech przez różaniec prowadzi nas po drogach naszej codzienności do nieba!” – Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. „Jak dobrze i w prosty sposób odmawiać różaniec? Jakie są jego części i tajemnice? O co w nich chodzi? Te i wiele innych odpowiedzi znajdziemy w poniższej książce, będącej niepowtarzalnym przewodnikiem do skarbu, który trzeba samemu odkryć” – s. Małgorzata Jarosz Sch.P., katechetka w Szkole Podstawowej Sióstr Pijarek w Krakowie Magdalena Kędzierska-Zaporowska – z wykształcenia nauczycielka języka polskiego, z zawodu redaktorka i autorka książek, w tym Baśki Murmańskiej oraz Umiłowanych przez Boga. Mama ośmioletniej Basi i pięcioletniej Agnieszki.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

29
Kosmita za ścianą. Tom 1. Nowy dzieciak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmita za ścianą. Tom 1. Nowy dzieciak
Dostępny63 szt.

Zeke jest pierwszy dzień w ziemskiej szkole i czuje się przygnębiony, ponieważ musi zacząć wszystko od nowa na obcej planecie. Jego rodzice to naukowcy i często przeprowadzają się tam, gdzie prowadzą badania. W szkole nikt nie zauważa w nowym uczniu nic dziwnego oprócz Harrisa, chłopaka mającego obsesję na punkcie science fiction i kosmitów. Harris zauważa, że Zeke robi niezwykłe rzeczy, ale nie może nikogo, a zwłaszcza swojej najlepszej przyjaciółki – Roxy – przekonać, że Zeke może być kosmitą. Roxy uważa, że Harris jest zazdrosny o to, że zaprzyjaźniła się z Zekem. Ale kiedy Roxy zaprasza Zeke'a do domu Harrisa, czy Harris znajdzie sposób, aby udowodnić, że ma rację?

16,99 zł
12,23 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

30
Team Together 2. Pupil's Book + Digital Resources - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Team Together 2. Pupil's Book + Digital Resources
Dostępny2366 szt.

Team Together to nowy dynamiczny 7-poziomowy kurs, który rozwija umiejętności językowe oraz kompetencje kluczowe, przygotowując uczniów na wyzwania współczesnego świata.Zajęcia z Team Together to kreatywna komunikacja, naturalny kontekst, rozwój krytycznego myślenia oraz mnóstwo okazji do pracy zespołowej.Uczniowie poznają język poprzez historie bohaterów, a elementy oceniania kształtującego oraz kryteria Global Scale of English stanowią trzon całej serii.

62,40 zł
55,54 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,86 zł

31
Team Together 2. Activity Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Team Together 2. Activity Book
Dostępny2446 szt.

Team Together to nowy dynamiczny 7-poziomowy kurs, który rozwija umiejętności językowe oraz kompetencje kluczowe, przygotowując uczniów na wyzwania współczesnego świata.Zajęcia z Team Together to kreatywna komunikacja, naturalny kontekst, rozwój krytycznego myślenia oraz mnóstwo okazji do pracy zespołowej.Uczniowie poznają język poprzez historie bohaterów, a elementy oceniania kształtującego oraz kryteria Global Scale of English stanowią trzon całej serii.

38,40 zł
34,18 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,22 zł

32
Piramida matematyczna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramida matematyczna
Multigra
Dostępny9 szt.

Mnożenie, dzielenie, dodawanie i odejmowanie - od dziś te działania staną się dla Ciebie łatwiejsze! Jeśli liczby sprawiają Ci trochę problemów, to gra jest doskonałym treningiem, dzięki którym poprawisz swoje umijętności. Piramida łączy przyjemność zabawy z nauką matematyki. Dzieci ćwiczą dzięki niej działania matematyczne oraz rozwijają spostrzegawczość, koncentrację i orientację przestrzenną. "Piramida matematyczna" to nauka poprzez świetną zabawę. Zawartość opakowania: trójkąty z dodawaniem - 25szt, trójkąty z odejmowaniem - 25szt, trójkąty z dzieleniem - 25szt, trójkąty z mnożeniem - 25szt oraz instrukcje.

32,60 zł
27,71 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,89 zł

33
Dodaję i odejmuję. Matematyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dodaję i odejmuję. Matematyka
Dostępny108 szt.

Drodzy rodzice, pisanie literek i cyferek oraz wykonywanie działań matematycznych to trudna sztuka i wymaga ćwiczeń. A jak wiadomo, ćwiczenie czyni mistrza. Oddajemy do waszych rąk serię, która pomoże waszym dzieciom doskonalić te umiejętności. W serii ukażą się: • Moje pierwsze szlaczki, • Moje pierwsze literki, • Moje pierwsze cyferki, • Mnożę i dzielę. Matematyka, • Dodaję i odejmuję. Matematyka.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

34
English Class A2+. Teacher's Book with CD, DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Class A2+. Teacher's Book with CD, DVD
Dostępny29 szt.

Książka nauczyciela zawiera wszystko, czego nauczyciel uczący z kursu English Class potrzebuje, aby sprawnie poprowadzić lekcję: • strony z książki ucznia, • klucz odpowiedzi wpisany w ćwiczenia, • pomysły na dodatkowe ćwiczenia i gry, • sugestie pracy domowej, • notatki kulturowe, • dodatkowe pomysły na klasowe projekty, • ponad 50 stron dodatkowych arkuszy do kopiowania, • DVD z wszystkimi filmami do kursu, • płyty Class CD z wszystkimi nagraniami audio do kursu.

95,90 zł
85,35 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,55 zł

35
Nieprzegrany zakład - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieprzegrany zakład
Dostępny29 szt.

Cyniczny biznesmen i skromna kelnerka. Szansa na znajomość jak jeden na tysiąc. Szansa na miłość?... Kolejna powieść autorki Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. Filip, zamożny przedsiębiorca, jak co roku bierze udział w świątecznej akcji organizowanej przez fundację na rzecz biednych dzieci. Nie z dobroci serca, ale by wykreować dobry wizerunek firmy. Tak trafia na list chłopca, który zaskakuje go swoim skromnym marzeniem. Filip upatruje w tym podstęp, co staje się powodem sprzeczki między nim a sekretarką, w wyniku której zawierają zakład. By przekonać się, kto ma rację, mężczyzna zdobywa adres rodziny nadawcy. Na miejscu, w ubogiej dzielnicy, drzwi otwiera mu zdezorientowana kobieta. Natalia jest samotną matką. Ciężko pracuje jako kelnerka, by utrzymać siebie i syna. Niespodziewane pojawienie się młodego biznesmena wywołuje zamieszanie i Natalia wyrzuca go za drzwi. Filip nie przywykł do takiego traktowania ani do kobiet obojętnych na jego urok. Nie potrafi jednak zapomnieć pięknych, orzechowych oczu Natalii. Postanawia nie odpuszczać. Pomiędzy tą dwójką rodzi się coś, przed czym oboje starają się bronić...

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

36
Ach, ten cukier! Odżywianie w cukrzycy, insulinooporności i otyłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ach, ten cukier! Odżywianie w cukrzycy, insulinooporności i otyłości
Dostępny165 szt.

Gdy po raz kolejny słyszymy, że ktoś ogranicza w diecie cukier myślimy: „Mnie to nie dotyczy”. Często jesteśmy przekonani, że nasz jadłospis wcale dużo go nie zawiera. Cukier kojarzymy zwykle ze słodkimi przekąskami, deserami, zawartością cukierniczki czy owocami. Tymczasem jest go pełno w produktach, które wcale nie kojarzymy jako słodkie. Co więcej, kryje się on również w pozornie zdrowych jego „zamiennikach”, które stają się coraz bardziej popularne. Autorka w swojej książce obala mity dietetyczne, wymienia najczęściej popełniane błędy żywieniowe i ujawnia prawdziwych sprawców zbędnych kalorii. Z książki dowiemy się między innymi, jakie są rodzaje cukrzycy i czym się ona różni od insulinooporności. Co to jest indeks glikemiczny i jak najkorzystniej łączyć składniki w domowym menu dla naszego zdrowia. Autorka zanalizowała też najbardziej popularne dzisiaj diety odchudzające pod kątem bezpieczeństwa dla osób cierpiących na te schorzenia. Podpowiada, jakie dania zamawiać, kiedy nie możemy zjeść w domu. Jak komponować prawidłowo posiłki i jak łączyć je z aktywnością fizyczną. Do części teoretycznej dołączone są proste i pyszne przepisy, które nie tylko zadowolą najbardziej wybrednych, ale pozostaną z korzyścią dla naszego zdrowia i figury.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

37
Witamy w Krainie Logiki (Welcome to the Logic Land). Interaktywna książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Witamy w Krainie Logiki (Welcome to the Logic Land). Interaktywna ksią...
Dostępny8 szt.

Interaktywna Książka z serii Crocopen Witamy w Krainie Logiki dla dzieci w wieku 7–9 lat: • wersja językowa: English-Polish, angielsko-polska • 24 strony zabawnych interaktywnych ćwiczeń • ponad 400 słów • wymowa i literowanie • słuchanie • sortowanie • porządkowanie • uogólnianie • analogie • dedukowanie • czasowniki • rzeczowniki zbiorowe • przymiotniki. Do zabawy z książeczką wymagane są: pióro CROCOpen oraz uniwersalny Super Cartridge I. Dostępne w zestawie startowym wraz z książką Cudowna podróż z piórem. Wprowadzenie: Ojej, Patrick segreguje różne rzeczy. Pomożesz mu w tym? Och! Pojemnik z czekoladą jest pusty. Czy wiesz, kto zjadł wszystkie słodycze... Ciii… W supermarkecie jest podejrzany… Czy naprawdę jest złodziejem? Członkowie ”Drużyny Zwycięzców” jeżdżą na wrotkach. Trzeba ich rozpoznać. Balonowe potwory też chcą dołączyć do swoich grup. Czy możesz im pomóc odnaleźć właściwą kolejkę? Masz do rozwiązania mnóstwo zagadek. Ciekawe, czy dasz sobie radę i rozwiążesz je wszystkie?

16,20 zł
8,10 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 8,10 zł

38
Schritte International Neu 3 podr+odzwierciedlenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schritte International Neu 3 podr+odzwierciedlenie
Dostępny602 szt.

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu.Schritte international Neu (edycja polska) to nowa odsłona znanego, renomowanego podręcznika Schritte international o udowodnionej skuteczności przeznaczona dla szkół ponadpodstawowych i dostosowana do wymogów nowej podstawy programowej. Podręcznik został opracowany przez zespół doświadczonych niemieckich autorów, co stanowi gwarancję jakości i autentyczności języka. Atutem serii jest unikalna, sprawdzona struktura krok po kroku, która umożliwia zachowanie odpowiedniej równowagi pomiędzy wprowadzaniem nowego materiału, a jego powtarzaniem i utrwalaniem.Co wyróżnia serię Schritte international Neu?Bogata obudowa multimedialna: pokazy slajdów i materiały video do każdej lekcji (dostępne na płytach CD i DVD) ułatwiają zapamiętywanie materiału i stwarzają możliwość uczenia wielokanałowegoDodatkowe, bezpłatne materiały dostępne w serwisie www.staffroom.plElastyczne rozwiązania dla klas o zróżnicowanym poziomie umiejętnościDo podręcznika dostępny jest również zeszyt ćwiczeń, zawierający m.in. zadania komunikacyjne nawiązujące do kontekstu zawodowego (Fokus Beruf) oraz dla chętnych zadania w formacie maturalnym (Fokus Training).

57,00 zł
49,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,41 zł

39
Dobre zachowanie - Pamięć - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre zachowanie - Pamięć
Multigra
Dostępny24 szt.

DOBRE ZACHOWANIE PAMIĘĆ to gra rozwijająca pamięć, koordynację wzrokową i spostrzegawczość. Sprawdź, czy dasz radę zapamiętać wszystkie obrazki! W grze wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie tabliczek z przykładami wzorowego zachowania, odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry. Zawartość pudełka: ilustrowane tabliczki 40 szt., instrukcja.

26,10 zł
22,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,91 zł

40
Puzzle 500 Violetta 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 Violetta 1
Dostępny2 szt.

Idealnie pasujące do siebie elementy i najwyższa jakość puzzli Clementoni pomagają dziecku rozwijać zdolności manualne i zmysł obserwacji.Puzzle Clementoni gwarantują wysokie walory estetyczne oraz użytkowe produktów i tym samym zapewnia pełną satysfakcję miłośnikom puzzli.

5,50 zł
4,84 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 0,66 zł

41
MyGrammarLab Advanced SB with MyLab +key - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MyGrammarLab Advanced SB with MyLab +key
Dostępny848 szt.

MyGrammarLab to unikatowe połączenie książki z komponentem online oraz aplikacją na telefon komórkowy. Dzięki temu uczniowie mają możliwość wyboru jak, gdzie i kiedy będą się uczyć. To idealne rozwiązanie dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, językowych oraz studentów uczelni wyższych. Sprawdza się zarówno w klasie, jak i w samodzielnej pracy.

125,90 zł
112,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,85 zł

42
Drabinka dla dzieci Climb n' Slide Everest ze schodami i ślizgiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drabinka dla dzieci Climb n' Slide Everest ze schodami i ślizgiem
Lil Monkey
NiedostępnyBrak

Wspaniały pomysł na domowy plac zabaw! Stwórz domowy lub ogrodowy plac zabaw z drabinką dla dzieci od Lil' Monkey. Dobra zabawa Konstrukcja drabinki Lil’ Monkey pozwala dzieciom na wspinaczkę, zawisanie czy huśtanie oraz może służyć jako namiot po jej przykryciu. Jeśli Twoje dziecko podobnie jak małpki wspina się na każdy możliwy element w domu lub w ogrodzie, drabinka Lil' Monkey jest stworzona właśnie dla niego. Zapewniamy Cię, że będzie bawić się na niej godzinami poprawiając przy tym swoją koordynację ruchową i aktywnie ćwicząc. Twoje dziecko pokocha tą zabawkę! Bezpieczeństwo Najważniejszym celem konstruktorów drabinki Lil' Monkey było stworzenie bezpiecznej i solidnej zabawki o optymalnej wielkości. Nie jest ani za duża ani za mała, dzięki czemu rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Belki i łączniki drabinki wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest bardziej elastyczne a co za tym idzie bezpieczniejsze niż elementy stalowe. Drabinka Lil’ Monkey jest bardzo stabilna i solidna o czym mogą zaświadczyć rodzice, którzy ją wcześniej testowali. Zabawka jest odporna na warunki atmosferyczne oraz łatwa do przemieszczania nawet po rozłożeniu do zabawy na podwórku. Zabawka posiada certyfikat TUV oraz spełnia normę EN-71. Informacje o produkcie: Wiek dziecka 1,5 – 5 Lat Unikalny system składania Wzmacnia mięśnie dziecka oraz poprawia jego motorykę Wytrzymała konstrukcja Produkt całoroczny Łatwa w montażu / Bez użycia narzędzi Odporny na promieniowanie UV Maksymalna waga dziecka: 80 kg Rozmiar: 120 cm x 120 cm x 150 cm Rozmiar opakowania: 80 cm x 110 cm x 13 cm Spełnia normę EN71 oraz ASTM SAFETY STANDARDS (USA) Czy wiesz, że drabinka Lil’Monkey to nie tylko dobra zabawa lecz również rozwój psychofizyczny dziecka? Termin integracja sensoryczna określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Oznacza to, że mózg otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu – kinestezja) dokonuje ich rozpoznania, segregowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami. Na tej podstawie mózg tworzy odpowiednią do sytuacji reakcję nazywaną adaptacyjną. Jest to adekwatne i efektywne reagowanie na wymogi otoczenia. Może to być odpowiedź ruchowa jak i myślowa. Drabinka Lil’Monkey umożliwia rozwój reakcji równoważnych, napięcia mięśniowego oraz ruchów oczu. Ważna jest w tym względzie integracja odruchów – ewolucja czynności odruchowych (odruchy postawy, prostowania, równowagi) rozwój dużej motoryki i planowania ruchu, kształtowanie się stabilnej postawy, rozwój koordynacji ciała.

699,00 zł
419,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 279,60 zł

43
Kram z przysłowiami - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kram z przysłowiami
Multigra
Dostępny6 szt.

Oto gra dydaktyczna, która wprowadza jej uczestników w świat najpopularniejszych przysłów. Zadaniem grających jest wykazanie się znajomością przysłów poprzez poprawne podanie ich zakończeń. Podczas gry jej uczestnik przyswaja sobie znaczenie przysłów, dzięki czemu uczy się stosować jew codziennych sytuacjach. Ponadto poszerza zasób słownictwa oraz rozwija umiejętność czytania.Dzięki tej grze dziecko poznaje najpopularniejsze przysłowia, utrwala i poszerza zasób słownictwa, trenuje pamięć i koncentrację uwagi. Dodatkowo rozwija wyobraźnię i kreatywność. Zawartość pudełka: karty z przysłowiami - 150szt, instrukcja.

32,60 zł
27,71 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,89 zł

44
Tangram - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tangram
Multigra
Dostępny12 szt.

Zobacz czy wiesz jak za pomocą tych kształtów ułożyć jeden z wielu obrazków. 60 wyzwań w instrukcji, tysiące kombinacji. Tangram to chińska logiczna układanka wymyślona ok. 3000 lat temu. W skład gry wchodzi siedem figur geometrycznych tzw. tanów, które po złożeniu tworzą kwadrat. Celem układanki jest odwzorowanie kształtu z załączonego obrazka, Można też tworzyć własne wzory. Zawartość pudełka: duże trójkąty prostokątne - 12 szt, średnie trójkąty prostokątne - 6 szt, żetony - 60 szt, instrukcja.

26,10 zł
22,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,91 zł

45
Prawo, legislacja i wolność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo, legislacja i wolność
Dostępny20 szt.

Friedrich A. Hayek (1899-1992) – klasyk XX wieku w zakresie ekonomii i prawoznawstwa, łączył te dwie dziedziny w refleksji nad optymalnym porządkiem politycznym współczesnego państwa. Niniejsze trzytomowe dzieło ukazujące się w jednym woluminie jest jego pisanym przez wiele lat opus magnum, opublikowanym w 1979 roku. Zawiera to, za co uhonorowano go w 1974 roku Noblem dla ekonomistów: pogłębioną analizę współzależności zjawisk ekonomicznych, społecznych i instytucjonalnych. Hayek, urodzony w Wiedniu, od 1931 roku przebywał w Anglii, gdzie pozostał po przyłączeniu Austrii do nazistowskich Niemiec i gdzie przyjął obywatelstwo brytyjskie. Był zwolennikiem wolnego rynku i przeciwstawiał się silnemu w jego młodości nurtowi optującemu za interwencjonizmem państwowym. W Prawie, legislacji i wolności, jak wskazuje sam tytuł, zajmują go instytucjonalne uwarunkowania społeczeństwa wolnych ludzi. Analizuje ułomności współczesnej demokracji, przeciwstawia się mirażowi sprawiedliwości społecznej jako irracjonalnej, niewykonalnej, a co gorsza, nadużywanej przez polityków do własnych celów. Demokracja choruje i to jest memento sprzed lat aktualne do dziś na zawłaszczenie jej przez grupy interesu, które rząd, aby utrzymać się przy władzy, musi zaspokajać. Legislatywa służy egzekutywie i prowadzi do tego, co dziś nazywamy dyktaturą wyborczą. Rzeczywisty trójpodział władz, przywrócenie parlamentom funkcji stanowienia wyłącznie ogólnego, a nie doraźnego prawa to droga ratunku, którą Hayek rysuje w tym dziele, proponując własne rozwiązania.

90,00 zł
63,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 27,00 zł

46
Poszukiwane sylaby - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwane sylaby
Multigra
Dostępny40 szt.

Z lewa na prawo czy z prawa na lewo? Ojej w tej grze trzeba nie tylko szybko myśleć, ale i ze wszystkich sił wytężać wzrok! "Poszukiwane sylaby" są grą edukacyjną, w której dzieci doskonalą się w umiejętności czytania i rozpoznawania liter.Nauka przebiega lekko i przyjemnie, a nowe kompetencje utrwalają się mimochodem, podczas rywalizacji w wyścigu pionków do mety. Gra posiada kilka wariantów rozgrywki, co zwiększa tylko ilość zabawy! Zawartość pudełka: dwustronna plansza, 20 kart z sylabami, 4 pionki, 4 duże żetony, klepsydra, instrukcja.

37,00 zł
31,45 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,55 zł

47
Warszawa. Spacery z Ciumkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa. Spacery z Ciumkami
Dostępny47 szt.

\Warszawa. Spacery z Ciumkami to znakomity przewodnik dla całej rodziny opracowany w formie jedenastu spacerów. Dzięki niemu każdy może poznać niezwykłe miejsca, najwybitniejsze postacie, wydarzenia historyczne oraz ciekawostki związane ze stołecznym miastem. Zwiedzanie umilą warszawskie legendy oraz przesympatyczne towarzystwo rodziny Ciumków. Informacje na temat historii, zabytków i atrakcji stolicy stanowią wartościowe źródło wiedzy dla dorosłych i uczniów oraz świetną pomoc dydaktyczną dla nauczycieli prowadzących zajęcia w ramach tzw. ścieżki regionalnej. Z przewodnikiem „Warszawa. Spacery z Ciumkami” łatwo można zaplanować wspaniałą wycieczkę po stolicy. Materiały dodatkowe – sprawdź, co zapamiętałeś ze zwiedzania Warszawy z Ciumkami! Pobierz krzyżówki do spacerów, klikając w zakładkę do pobrania na naszej stronie lub skanując kod QR z okładki książki.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

48
Team Together 1. Pupil's Book + Digital Resources - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Team Together 1. Pupil's Book + Digital Resources
Dostępny2643 szt.

The Pupil's Book contains:An introductory unit (Starter) A nine main units and three additional units related to festivals Cut-out materials and stickers Access to Digital Resources

62,40 zł
55,54 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,86 zł

49
Man in the Iron Mask. Student's Book. Level 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Man in the Iron Mask. Student's Book. Level 5
Dostępny11 szt.

Byli muszkieterowie wracają na kolejną przygodę. D’Artagnan, jako kapitan muszkieterów, pozostał lojalny wobec swojego króla, bez względu na to, jak jest arogancki. Z drugiej strony Aramis i Portos będą próbowali uwolnić tajemniczego więźnia z Bastylii, wbrew woli króla. Kim jest tajemniczy więzień? Dlaczego będzie musiał nosić żelazną maskę? Czytelnicy będą zachwyceni, gdy dowiedzą się jak ostatecznie sprawiedliwość i przyjaźń zwyciężyły nad niesprawiedliwością i korupcją. Oryginalne i klasyczne opowieści dla młodzieży i dorosłych wspomagają samodzielne doskonalenie języka angielskiego. Rozwijają umiejętności językowe i komunikację dla danego poziomu językowego CEFR. Zawierają szeroki zasób słownictwa. Do każdej powieści dodatkowo dokupić można zeszyt ćwiczeń „Activity Book” w celu utrwalenia i sprawdzenia swojej wiedzy.

22,00 zł
18,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,30 zł

50
EP Illustrated Readers: Macbeth SB - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EP Illustrated Readers: Macbeth SB
Dostępny5 szt.

Macbeth to tytuł z serii Illustrated Readers. Seria stanowi zbiór bogato ilustrowanych lektur, obejmujący głównie arcydzieła literatury światowej, i jest skierowana do osób uczących się języka angielskiego na poziomach od A1 do B1. W ramach serii wyodrębniono 5 stopni trudności tekstu. Adresatami Illustrated Readers są dzieci i młodzież. Najważniejsze cechy serii:piękne ilustracje oraz jasny i przyjazny układ ułatwiający śledzenie intrygiforma kolorowego komiksu przemawiająca do młodego czytelnikapodział tekstu na epizody (w zależności od poziomu jest ich 8-10)każdemu epizodowi (dwie strony) towarzyszy strona ćwiczeń w każdej lekturze czytelnik znajdzie także: biografię autora, krótkie streszczenie intrygi, charakterystyką bohaterów, słownik obrazkowy ilustrujący trudniejsze słownictwo.Treść lektury: Macbeth is a powerful Scottish thane (lord), a brave general and a cousin of King Duncan. But this is not enough for him. When three witches tell Macbeth that he will be king of Scotland, he thinks about making it come true - by killing Duncan. His conscience prevents him, until his wife persuades him to do it. He becomes king, and finds it is easier to get power than keep it. The witches show him visions that make him believe he can´t be beaten, even though he makes more and more enemies... Then the visions come true, in a way he doesn´t expect.

14,50 zł
12,47 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,03 zł

Wróć do góry