hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.08.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 sierpnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Co robią uczucia? (Tina Oziewicz, Aleksandra Zając), na drugim Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony (Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda). Kolejny produkt to Tosia i Julek idą do przedszkola. (Nie) tacy sami (Magdalena Boćko-Mysiorska) oraz Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy (Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda).
1
Co robią uczucia? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Co robią uczucia?
Dostępny464 szt.

Dowcipna i pełna ciepła książka o tym, co dzieje się w świecie uczuć (i nie tylko). Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk… Wszyscy znamy te uczucia – i wiele innych. Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne? Teraz w końcu możemy to zobaczyć. Kto wspina się najwyżej jak może? Kto zagrzebuje się w ziemi? Kto brnie przez pustynię? Kto lata w bańce mydlanej? Kto depcze wszystko, co ładne? Kto zbiera ślimaki z chodnika? Sprawdźcie – a potem poszukajcie odpowiedzi w sobie. Bo ta niezwykła książka to zaproszenie dla dzieci i rodziców do rozmów i rozmyślań o tym, co kryje się w każdym z nas. Lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza i działa na wyobraźnię. Dla dzieci od 3 roku życia.

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

2
Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony
Dostępny3541 szt.

Numer dopuszczenia MEN: 979/2/2020 Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej. Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów do rozwiązywania równań i nierówności. Podobnie jak w klasie pierwszej, ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z jasnoszarym tłem. Inne istotne informacje, na które warto zwrócić uwagę, zostały oznaczone jasnobrązowym tłem. Aby uczenie się matematyki było jeszcze bardziej skuteczne, w podręczniku do klasy drugiej wprowadziliśmy ćwiczenia. Umożliwiają one nie tylko proste zastosowanie definicji i twierdzeń, ale również służą skupieniu uwagi na ważnych i różnorodnych aspektach omawianych przykładów. Każdy temat kończy się zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania, zatytułowanym „Sprawdź, czy rozumiesz”. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.

54,90 zł
47,76 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,14 zł

3
Tosia i Julek idą do przedszkola. (Nie) tacy sami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tosia i Julek idą do przedszkola. (Nie) tacy sami
Dostępny665 szt.

Seria „(Nie) tacy sami” powstała z potrzeby serca – zarówno autorki, jak i wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska – świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka – zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej. W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów – bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4
Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matematyka 2. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy
Dostępny3510 szt.

Numer MEN: 972/2/2020 Materiał zamieszczony w tym podręczniku jest kontynuacją i rozwinięciem zagadnień matematycznych przedstawionych w podręczniku do klasy pierwszej. Rozpoczynamy od omówienia przekształceń wykresów funkcji i zastosowaniu tych wykresów do rozwiązywania równań i nierówności. Podobnie jak w klasie pierwszej, ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z jasnoszarym tłem. Inne istotne informacje, na które warto zwrócić uwagę, zostały oznaczone jasnobrązowym tłem. Aby uczenie się matematyki było jeszcze bardziej skuteczne, w podręczniku do klasy drugiej wprowadziliśmy ćwiczenia. Umożliwiają one nie tylko proste zastosowanie definicji i twierdzeń, ale również służą skupieniu uwagi na ważnych i różnorodnych aspektach omawianych przykładów. Każdy temat kończy się zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania, zatytułowanym „Sprawdź, czy rozumiesz”. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań.

45,30 zł
39,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,89 zł

5
Smoki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoki
Nasza Księgarnia - gry, od 6 lat
Dostępny248 szt.

Smoki” to trzecia gra z serii, która przenosi was do świata ze snów. Gra ma inne zasady niż poprzednie z tej serii: „Sen” i „Kruki”. Tworzycie swoje sny i odwiedzacie krainy smoków przybierających różne formy. W niektórych krainach spotkacie również kruki – możecie korzystać z ich specjalnych umiejętności. Pozwolą wam one zmieniać swoje sny oraz sny rywali! Wygra osoba, która w swoim śnie odwiedzi najpiękniejsze krainy i zdobędzie 3 żetony smoka.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

6
Star Stable. Tom 2. Przebudzenie legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Stable. Tom 2. Przebudzenie legendy
Dostępny2422 szt.

Każda z nich jest wyjątkowa, ale tylko razem mogą stawić czoła złu. Pradawna legenda zaczarowanej wyspy Jorvik głosi, że cztery przyjaciółki i czwórka ich obrońców ocalą świat przed złem. Po odnalezieniu tych słów w starej księdze, Lisa ze zdumieniem odkrywa, że ta przepowiednia jest właśnie o niej. Rozpoczyna się wyścig z czasem - kto pierwszy odprawi Ceremonię Światła: cztery młode dziewczyny i ich ukochane konie, czy pozaziemski potwór Garnok mający na usługach mrocznych wojowników? Czy przebudzone w nich moce i siła przyjaźni wystarczą, by uratować wyspę? "Star Stable" to spektakularna międzynarodowa gra online, którą pokochało już ponad 70 000 dziewczyn z Polski. Przeczytaj drugi tom powieści osadzonej w tym magicznym uniwersum, i przekonaj się sama, jak potężna jest przyjaźń.

36,99 zł
24,78 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 12,21 zł

7
Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatyka na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i te...
Dostępny863 szt.

Numer dopuszczenia: 1037/2/2020 Podręcznik Informatyka na czasie 2 dla zakresu rozszerzonego zawiera wiedzę dotyczącą różnorodnych problemów algorytmicznych oraz programowania rozwiązań w języku C++: • ułatwia naukę dzięki wyraźnemu wyróżnieniu istotnych treści oraz informacjom zawartym na marginesie, • umożliwia utrwalenie wiedzy poprzez liczne ćwiczenia oraz zadania o zróżnicowanym stopniu trudności i atrakcyjnej tematyce, • przygotowuje do egzaminu maturalnego dzięki zadaniom zamieszczonym po każdym dziale.

54,90 zł
47,76 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,14 zł

8
Czytam sobie. Planety pana Mikołaja. Poziom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Planety pana Mikołaja. Poziom 1
NiedostępnyBrak

To wyjątkowa książka, która pozwoli twojemu dziecku postawić pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu, a także zapozna je z postacią Mikołaja Kopernika i jego dziełem. Mikołaj Kopernik już jako mały chłopiec uwielbiał wpatrywać się nocami w rozgwieżdżone niebo. Pytał o wszystko, czego nie wiedział, czego nie rozumiał, lub co go zainteresowało. I to właśnie dzięki pasji i dzięki zadawaniu pytań jako dorosły człowiek dokonał rewolucyjnych odkryć. Kto wie, może twoje dziecko zainspiruje się tą historią i też zostanie wielkim odkrywcą? Czytam sobie to trzypoziomowy program literacki, który uzupełnia tradycyjną naukę czytania. Książki zostały napisane i zilustrowane przez najwybitniejszych polskich autorów i rysowników, i są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci w wieku 5-7 lat. Z każdym kolejnym etapem rośnie poziom trudności. Poziom 1. to proste zdania, krótkie, ale zabawne teksty (150-200 wyrazów) oraz bardzo duża czcionka, która ułatwia czytanie. Dodatkowo na bogato ilustrowanych stronach zamieszczono ramki z wyrazami umożliwiające ćwiczenie głoskowania. Na końcu książki na dziecko czekają wspaniałe naklejki oraz dyplom. Bo warto czytać sobie!

13,40 zł
10,18 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,22 zł

9
Szlaki i trasy rowerowe okolic Krakowa, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaki i trasy rowerowe okolic Krakowa, 1:50 000
Dostępny75 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Obejmuje Kraków wraz z przylegającymi okolicami zawartymi między Olkuszem – Trzebinią – Wiślaną Trasą Rowerową – Skawiną – Wieliczką – Bochnią, Nowym Brzeskiem i Słomnikami. Przedstawiając mapę szlaków i tras rowerowych chcemy ułatwić planowanie ciekawych wypraw rowerowych poza miasto i poznawanie atrakcyjnych miejsc w okolicach Krakowa. Pokazujemy najwygodniejsze warianty wyjazdu z miasta. To klasyczna mapa z pełną treścią turystyczną, ale dodatkowo eksponująca informacje przydatne rowerzystom. Należy zwrócić uwagę, że przez zastosowanie odpowiedniej symboliki na mapie rozróżniono rodzaj nawierzchni dróg: asfaltowe, szutrowe, gruntowe.W okolicach Krakowa istnieje cała sieć szlaków rowerowych, wykonanych głównie przez gminy, ale także inne organizacje. Są to przeważnie pętle oraz łączniki między nimi, umożliwiające tworzenie dodatkowych wariantów wg. własnego uznania. Znaleźć też można szlaki długodystansowe, przecinające Kraków lub mające tu swój początek/koniec. Najbardziej rozpoznawalną jest oczywiście Wiślana Trasa Rowerowa. Szlaki mają różnorodny charakter, od łatwych szosowych, po górskie z fragmentami MTB. Są oznakowane w terenie symbolem szlaku rowerowego w różnych kolorach. Na mapie sieć oznakowanych szlaków rowerowych uzupełniono dodatkowymi trasami, stanowiącymi w większości propozycje wyjazdu z Krakowa, ale również pomysł na wycieczki rowerowe tam, gdzie brakuje szlaków, jak chociażby w Puszczy Niepołomickiej. Proponowane trasy nie są w terenie oznakowane, to koncepcja przejażdżki rowerowej z wykorzystaniem niniejszej mapy. Opisy zawierają podstawowe parametry, jak długość i przewyższenie oraz zwięzłą charakterystykę: nawierzchnia, skala trudności, atrakcje krajobrazowe, do kogo może być adresowana trasa. Propozycje tras rowerowych obejmują zaledwie niewielką cząstkę sieci różnych dróg, które równie dobrze nadają się do tworzenia własnych pomysłów na wycieczki rowerowe. Wierzymy, że niniejsza mapa pomoże także w tworzeniu własnych pomysłów na wycieczki rowerowe.

15,90 zł
11,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,77 zł

10
Lukrecja rusza w świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lukrecja rusza w świat
Dostępny2600 szt.

Nadchodzą wielkie zmiany i to nie wróży nic dobrego! W sekundę mój cały świat legł w gruzach… Chyba tylko babcię Scarlett ucieszył niespodziewany wypad do restauracji w środku tygodnia. Grzegorz, mój ojczym, zaprosił nas wszystkich na obiad i ogłosił, że dostał awans. Mam się cieszyć? Nigdy w życiu! Nowe stanowisko oznacza przeprowadzkę… na drugi koniec Francji! To jakaś totalna katastrofa: nowy dom, nowa szkoła, a przede wszystkim - bolesne rozstanie z najlepszymi przyjaciółkami - Linami! Zrobię wszystko, żeby do tego nie dopuścić… Zwłaszcza że do naszej paczki dołączyła ostatnio nowa fajowa dziewczyna - Simone. Nie mogę ich stracić. I wiecie co? Chyba czas na zmiany na głowie. Już nie jestem przecież mała, a ten mój warkocz jest jakiś dziecinny. Chyba że… Ciężko to wszystko ogarnąć! Anne Goscinny, córka autora bestsellerowych przygód o Mikołajku pokazuje, że można odziedziczyć poczucie humoru i stworzyła przezabawny świat Lukrecji, który zilustrowała Catel.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

11
Wypalenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypalenie
Dostępny84 szt.

Przełomowy poradnik, z którego dowiesz się, dlaczego kobiety doświadczają wypalenia inaczej niż mężczyźni, a także poznasz prosty, oparty na wiedzy naukowej plan, który pozwoli ci zminimalizować stres, radzić sobie z emocjami i czerpać więcej radości z życia. Wypalenie – doświadcza go wiele z nas. Oczekiwania wobec kobiet mocno rozmijają się z rzeczywistością, w jakiej przychodzi nam dziś żyć, więc zarzynamy się, żeby jakoś zasypać tę przepaść. Jak masz „kochać swoje ciało”, kiedy na okładce każdego kolorowego magazynu znajdziesz dziesięć nowych cudownych diet? Jak masz „włączyć się do gry” w pracy, skoro już dajesz z siebie 110 procent, a nikt tego nie docenia? Jak masz żyć zdrowo i szczęśliwie w seksistowskim świecie, który nieustannie powtarza ci, że jesteś zbyt gruba, zbyt roszczeniowa, zbyt głośna, zbyt egoistyczna? Siostry Emily Nagoski i Amelia Nagoski przybywają z odsieczą – pomogą ci wyrwać się z błędnego koła zmęczenia. Zamiast namawiać nas do ignorowania realnych przeszkód i presji społecznej uniemożliwiających kobietom szczęśliwe życie, ze współczuciem i optymizmem tłumaczą, z czym musimy się zmierzyć, i pokazują, jak walczyć. Z tej książki dowiesz się: - jak przejść do końca cykl reakcji stresowej organizmu i powrócić do stanu relaksu i odprężenia - jak panować nad „Wskazówką” – mechanizmem regulującym poczucie frustracji - jak Konglomerat Bikini utrudnia kobietom kochanie swoich ciał… i jak się przed nim bronić - dlaczego odpoczynek, więzi międzyludzkie i zaprzyjaźnienie się z wewnętrznym krytykiem to kluczowe elementy zwalczania i profilaktyki wypalenia Dzięki zaskakującym danym naukowym, rozsądnym poradom oraz praktycznym kartom pracy i propozycjom ćwiczeń każda kobieta znajdzie na kartach tej książki coś dla siebie oraz poczuje moc tworzenia pozytywnej zmiany. Emily i Amelia nie uznają frazesów o (często kosztownym) dbaniu o siebie ani nie każą nam dążyć do niemożliwego „spełnienia” we wszystkich aspektach życia. Zamiast tego mówią nam, że wystarczy, żebyśmy były takie, jakimi jesteśmy, a dobrostan jest w zasięgu ręki każdej z nas.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

12
Minecraft. Księga podwodnej przygody z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft. Księga podwodnej przygody z naklejkami
Dostępny449 szt.

Daj nura w fale pełnego tajemnic minecraftowego oceanu! Dowiedz się, jak oddychać pod wodą, gdzie szukać delfinów i żółwi, jak rozprawić się z utopcami oraz jak znaleźć zatopiony skarb! Rozwiązuj zadania i przyklejaj naklejki! Masz ich aż 500!

28,90 zł
21,96 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,94 zł

13
Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierza...
Dostępny21 szt.

Cześć! Mam na imię Agnieszka i jestem specjalistką od żywienia psów i kotów. Podpowiem ci, jak karmić twojego pupila, żeby był zdrowy i szczęśliwy. Poznasz różne sposoby żywienia i wybierzesz ten odpowiedni do twoich możliwości − czasowych i budżetowych (pamiętaj: zdrowe wcale nie znaczy drogie!). Opowiem ci bez ściemy o diecie BARF, której głównym składnikiem jest surowe mięso i którą sama przygotowuję dla swoich zwierząt. Dowiesz się, na co zwracać uwagę, wybierając karmę, i czego absolutnie nie wolno dawać psom i kotom do jedzenia. Nie zabraknie też historii o moich czworonożnych pacjentach i mojej pracy jako dietetyka psów i kotów. Zdrowe żywienie to najlepsza profilaktyka, jaką możesz dać swojemu pupilowi. Ponadto odpowiednia dieta obniży koszty leczenia i skróci czas spędzany w lecznicach. A przede wszystkim pozwoli uniknąć tego, czego nie da się wycenić − cierpienia zwierząt. Kochamy nasze zwierzaki? Dbajmy o nie jak najlepiej!

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

14
Cień Jedwabnego szlaku, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień Jedwabnego szlaku, wydanie 2
Dostępny59 szt.

Jedwabny Szlak. Już sama nazwa podsuwa wyobraźni romantyczno-awanturnicze obrazy. Droga, którą wędrowali dawni kupcy, wioząc drogie materie i przyprawy, a wraz z nimi wędrowały idee i wynalazki. Trasa wiodąca przez kilkanaście krajów – marzenie chyba każdego podróżnika. A na pewno Colina Thubrona, gdyż Jedwabny Szlak biegnie przez tereny szczególnie mu bliskie: Bliski i Daleki Wschód, Rosję, dawne republiki radzieckie. Podróż zaczyna się w Xi’an, sercu Chin, gdzie spoczywa Żółty Cesarz, protoplasta Chińczyków, wynalazca pisma, muzyki, matematyki i jedwabiu. Dalej prowadzi przez góry środkowej Azji, północny Afganistan, Iran, aż do tureckiego portu w Antiochii. Łącznie to ponad jedenaście tysięcy kilometrów przebytych w ciągu ośmiu miesięcy – autostopem, autobusami, ciężarówkami, a nawet na wielbłądzie. Ale Cień Jedwabnego Szlaku to nie tylko opis podróży, fascynujące krajobrazy, interesujące rozmowy – to również niezwykle wnikliwe obserwacje zmian zachodzących w dzisiejszej Azji. To opowieść o rewolucji ekonomicznej w Chinach, o rozpadzie tożsamości, o zepchniętych na margines mniejszościach. To piękna i ważna relacja ze współczesnej podróży tym starożytnym szlakiem.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

15
O piciu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O piciu
Dostępny35 szt.

Dla samozwańczego „starego świntucha” alkohol był niszczycielską muzą, odpowiedzialną w tym samym stopniu za największe pisarskie wzloty, jak i najbardziej dotkliwe życiowe upadki. Był wytrychem i kluczem do wszelkich drzwi: pozwalał mu znosić samotność i towarzystwo, być poetą, kochankiem, przyjacielem. Zbiór O piciu, zredagowany przez Abla Debritto, to mieszanka prozy i poezji, tekstów mocnych, smutnych i ironicznych, doskonale opisujących tę skomplikowaną „relację” twórcy i zatrutego źródła. Lektura uderzająca do głowy i obowiązkowa dla miłośników bezkompromisowego i boleśnie szczerego pisarstwa Bukowskiego.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

16
Super Zings. Kwatera główna bohaterów Heroes Headquarters - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Zings. Kwatera główna bohaterów Heroes Headquarters
Magic Box, Orbico
Dostępny1185 szt.

Kwatera główna Super Zings jest niesamowita! Gdy Kaboom City jest w niebezpieczeństwie, przesuń dźwignię, by wznieść kapsułę do centrum dowodzenia, a potem wyślij ją na dół wprost do pojazdu, który wyruszy by ratować miasto! Wykorzystaj platformę, by uwięzić Złoczyńców, ale uważaj, bo mogą uciec! Użyj armatki, gdy zbliży się ktoś podejrzany. Wymiary opakowania: 39.0 x 29.0 x 13.6 cm

187,77 zł
168,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,78 zł

17
Christina. Bliźniaczki urodzone jako światło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Christina. Bliźniaczki urodzone jako światło
Dostępny513 szt.

Christina (ur. 2001) to młoda kobieta z Toggenburga w Szwajcarii. Urodziła się z bardzo poszerzoną świadomością i dlatego należy do nowego pokolenia młodych myślicieli ewolucyjnych, którzy rozpoznają, opisują i żyją ludzką egzystencją jako złożonością fizyki kwantowej, neuropsychologii i duchowości. Zawsze wykazywała niezwykłą wnikliwość w dzisiejsze wydarzenia na świecie i nie można nie zadziwiać jej wysoką etyką, mądrością i wewnętrznym spokojem, które wskazują na nowy wymiar bycia człowiekiem.Nie będąc w żaden sposób zbytnio kwestionowaną, Christina wykazuje całkowicie naturalne obchodzenie się z wieloma paranormalnymi darami, takimi jak wielowymiarowa percepcja, percepcja aury, jasnowidzenie, telepatia, telekineza, kontakt z innymi poziomami istnienia, komunikacja zwierząt i roślin i tym podobne. Od urodzenia była również świadomie połączona ze sferami wyższego wymiaru i cywilizacjami światła.Christina, zwiastun nowego etapu ewolucji człowieka, wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Eleną, wcieliła się na Ziemi, by szerzyć światło i pokój. Mówi: Światła już tu są, na całym świecie. Wystarczy, że ktoś wciśnie przycisk Włącz .Pierwsza książka opowiada o niezwykłych narodzinach, dzieciństwie i młodości Christiny do 16 roku życia z perspektywy jej matki Bernadette. Dla Christiny był to czas przyzwyczajenia się do trójwymiarowości, szkolenia i prób, aby przygotować się do zadania swojego życia. Christina podsumowuje to zadanie trzema podstawowymi koncepcjami wolności, prawdy i miłości.

65,00 zł
52,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,00 zł

18
Mroczne bractwa i tajne kulty, czyli historia sekretnych stowarzyszeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczne bractwa i tajne kulty, czyli historia sekretnych stowarzyszeń
Dostępny1715 szt.

Spiski, sekty, tajne stowarzyszenia... Lektura niezbędna do przejęcia władzy nad światem! Co sprawia, że ludzie od zarania dziejów porzucają swoich najbliższych i podążają za garstką szaleńców wyznających obłąkańcze idee? Wydawałoby się, że nowoczesne społeczeństwo przestało wierzyć niepoczytalnym przywódcom, którzy ślepo oddają cześć irracjonalnym mocom, ale nic bardziej mylnego. Dzięki tej książce odkryjemy historię krwawych ofiar, gorliwych kapłanów oraz mistycznych proroków. Czy templariusze byli czcicielami diabła? Dlaczego masonerię oskarżano o próby przejęcia władzy nad światem? W jakim celu Himmler chciał założyć szkoły kształcące zdolności paranormalne? Książka zabiera czytelnika w mroczną podróż do owianego aurą tajemnicy świata najniebezpieczniejszych ugrupowań. Będzie to szalona wędrówka pomiędzy religijnymi sektami z niecierpliwością wyczekującymi apokalipsy a współczesnymi organizacjami przestępczymi notorycznie wchodzącymi w konflikt z prawem. Odsłaniamy sekrety, które nigdy nie miały wyjść na jaw!

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

19
Lato w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

20
Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie
Dostępny73 szt.

Christopher Berry-Dee, słynny kryminolog śledczy, powraca z kolejnym wstrząsającym dziełem. Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi z najgorszych to kolejna podróż w mroczny świat potworów. Tym razem autor zapuszcza się jeszcze głębiej. Nie szczędząc wstrząsających szczegółów, analizuje życie i kłamstwa seryjnych morderców i wyjaśnia motywy ich przerażających zbrodni. Wywiady z zabójcami, policjantami i przedstawicielami prokuratury, a także staranna analiza śledztw pozwalają czytelnikowi uzyskać bezprecedensowy wgląd w psychikę najbardziej diabolicznych ludzi na świecie. Bohaterami książki są zarówno samotni outsiderzy, jak i szanowani członkowie społeczeństwa. Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie dowodzą, że potworni mordercy mogą być znacznie bliżej, niż myślimy...

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

21
Talita - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talita
Dostępny1494 szt.

Powrót mistrza Każda ludzka historia jest jak tajemnicze laboratorium uczuć i pamięci - dwoje ludzi pozornie beznamiętnie obserwujących swoje codzienne czynności; kiełkujące zakazane uczucie, które nie ma szans rozwinąć się w obliczu wojny; porywający koncert zagrany dla jedynego słuchacza; mężczyzna balansujący na linie nad przepaścią czy chłopiec patrzący z obawą i ciekawością w stronę lasu, gdzie zatrzymał się cygański tabor, a w nim król z wnuczką. Talitha kum ("Dziewczynko, mówię ci, wstań") - biblijna opowieść o wskrzeszeniu z martwych córki Jaira to punkt wyjścia do hipnotyzujących opowieści o miłości i niespełnieniu, tęsknocie i pragnieniach, grzechu i próbach jego odkupienia. Ożywa tutaj świat na pozór odległy, ale ponadczasowy, nasycony buzującymi emocjami i konfliktami. Kryształowo czysty ton, niepodrabialny język i misterność konstrukcji stawiają Pawła Huellego wśród najoryginalniejszych współczesnych pisarzy. Talita pokazuje niezwykłą, uwodzicielską moc opowieści i pozwala na nowo uwierzyć w oczyszczającą siłę literatury. Paweł Huelle - pisarz, scenarzysta i dramaturg. Autor m.in. bestsellerowego "Weisera Dawidka" i "Śpiewaj ogrody". Jego utwory tłumaczone były na ponad dwadzieścia języków. Mieszka w Gdańsku.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

22
Córka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka
Dostępny4416 szt.

Miłość matki, sekret córki. Trzymająca w napięciu, pełna dramatyzmu opowieść o matczynej odwadze i poświęceniu. Niebezpieczny sekret. Podejrzana śmierć. Zdeterminowana matka poszukująca odpowiedzi na dręczące ją pytania. Kate nigdy nie planowała zostać nastoletnią matką. Ale kiedy okazało się, że los wybrał za nią i nie można nic na to poradzić, postanowiła, że swojej córce będzie okazywała miłość, jakiej sama nigdy nie zaznała. Życie samotnej matki nie było łatwe, ale wszystkie problemy zawsze tylko zbliżały Kate i Becky. Kiedy Becky dorosła i zaczęła stawiać pierwsze kroki jako dociekliwa dziennikarka, Kate wprost pękała z dumy. I właśnie wtedy, kiedy nie mogłaby być szczęśliwsza, doszło do tragedii, która na zawsze odmieni jej życie. Rozpaczliwie pragnąc zrozumieć, co przydarzyło się córce, Kate podąży tropem historii, nad którą pracowała Becky. Czy to możliwe, że fatalny zbieg okoliczności nie był wypadkiem?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

23
Nierozpraszalni. Jak panować nad uwagą i.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nierozpraszalni. Jak panować nad uwagą i..
Dostępny26 szt.

Od tego, czy jesteś uważnym człowiekiem, zależy wszystko: Twoje osiągnięcia w pracy, efekty nauki, jakość relacji z innymi ludźmi, a nawet życie seksualne. Umiejętność koncentracji decyduje o tym, czy przeżyjesz i jak wygląda Twoje życie. Dosłownie. Tymczasem większość ludzi zwyczajnie przegrywa walkę o swoją uwagę i pozwala rozpraszać się natłokowi bodźców. Telefon. Kolejny e-mail. Bezsensowne spotkanie. Reklama. Facebook, Instagram, magazyny plotkarskie. Czy zastanawiasz się czasami, do jakich imponujących wyników może dojść człowiek, który konsekwentnie dąży do celu i nie pozwala się rozproszyć?Ta książka mówi o jednym z najpoważniejszych problemów naszych czasów: dekoncentracji. Wyjaśniono w niej mechanizmy, które sprawiają, że przy braku kontroli nad uwagą człowiek nie podejmuje w pełni świadomych decyzji, a rozproszony umysł reaguje na pokusy, które marnują czas. Opisano ukryte mechanizmy psychologiczne, które doprowadzają nas do obłędu. Niestety, rozwiązaniem nie jest mentalna abstynencja od elektronicznych zabawek. Zamiast tego autor proponuje technikę konsekwentnego realizowania składanych sobie obietnic. Przedstawia też poparty badaniami czteroetapowy model takiego postępowania. Ponadto nie szczędzi praktycznych wskazówek ułatwiających wdrożenie go w codziennym życiu. W efekcie odzyskasz władzę nad swoim czasem i swoją przyszłością!Dzięki tej książce:dowiesz się, skąd bierze się dekoncentracja w pracy i jakie są jej przyczynyzrozumiesz mechanizmy ludzkich zachowańzyskasz nowe spojrzenie na zasady zarządzania czasemnauczysz się panowania nad własną uwagą i staniesz się człowiekiem nierozpraszalnympoprawisz swoje relacje z innymi i osiągniesz zupełnie nowy poziom kontroli nad swoim życiemUzupełnieniem książki jest zeszyt innowacyjnych ćwiczeń do samodzielnego wykonania!Nie pozwól się zdekoncentrować i odzyskaj swoje życie!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

24
Gorce. Mapa turystyczna, 1:40 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorce. Mapa turystyczna, 1:40 000
Dostępny75 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:40'000. Przedstawia jedno z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych pod względem krajobrazowym pasm Beskidów, z Gorczańskim Parkiem Narodowym na czele. Obszar mapy obejmuje całe Gorce, od przełęczy Sieniawskiej i Raby Wyżnej na zachodzie, po dolinę Dunajca i Krościenko nad Dunajcem na wschodzie. Od południa mapę ogranicza Nowy Targ i Jezioro Czorsztyńskie, zaś od północy Mszana Dolna. W wyższych partiach tego regionu dominuje krajobraz naturalny z rozległymi obszarami lasów, urozmaiconymi przez polany reglowe. Z gorczańskich polan roztaczają się rozległe widoki na Podhale, Tatry, Babią Górę, Beskid Makowski, Wyspowy, Sądecki, Pieniny i Spisz. Charakterystycznym elementem krajobrazu Gorców jest tradycyjna architektura szałasów pasterskich. Gorce są atrakcyjnym terenem do uprawiania turystyki aktywnej zarówno pieszej, rowerowej, narciarskiej, jak i konnej. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajdują się: informacje ogólne o przedstawionym terenie, informator krajoznawczy, barwne fotografie oraz plany centrów miast: Rabki-Zdrój, Mszany Dolnej i Nowego Targu. Mapa została skonsultowana przez przewodników z krakowskiego Studenckiego Koła Przewodników Górskich, pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego, PTTK w Rabce i w Krakowie oraz Grupę Podhalańską GOPR.

10,90 zł
7,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,27 zł

25
Projekt Jednorożec. Powieść o szansie w epoce.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Jednorożec. Powieść o szansie w epoce..
Dostępny25 szt.

Maxine, utalentowana programistka i architektka oprogramowania, zbudowała wiele systemów w niesprzyjających środowiskach. Była obdarzona znakomitą intuicją i imponowała wiedzą. Nie miała sobie równych, jednak i tak została kozłem ofiarnym. Afera z listą płac trafiła na pierwsze strony gazet. Jej przełożeni bez wahania obarczyli Maxine winą za problem i ukarali ją zesłaniem do pracy przy projekcie Feniks. Projekt oficjalnie nazywano prestiżowym, ale prawda przedstawiała się dużo mniej atrakcyjnie: Feniks był beznadziejny, nie rokował szans na sukces, a praca przy nim była pasmem udręk.Pierwsze tygodnie minęły Maxine na nauce przetrwania w bezdusznym środowisku pełnym obojętnej biurokracji i próbach pracy w systemie, w którym nie można było niczego zrobić bez wypełniania mnóstwa dokumentów i żebrania o zgody niezliczonych komitetów. Któregoś dnia Maxine zaczepiła grupa rebeliantów. Zbuntowani programiści chcieli przywrócenia poczucia sensu i radości płynących z pracy. Uważali, że to jedyny sposób na sukces firmy w rzeczywistości cyfrowego przełomu. Maxine przyłączyła się do Rebelii, a wkrótce została jedną jej z liderek. Nie wszyscy przyglądali się temu z życzliwością. Przyczajeni wrogowie postanowili wykorzystać swoje możliwości przeciwko Maxine...Ta książka jest wciągającą powieścią o zbuntowanych programistach i liderach biznesowych, którzy walczą o prosperity swojej firmy w czasach wielkiej niepewności. Równocześnie jest to szalenie użyteczne studium przypadku, pokazujące, jak bardzo technologie mogą usprawnić biznes - o ile zapewni im się odpowiednie warunki. Książka opisuje niezbędne, choć niewidoczne struktury potrzebne do podniesienia produktywności inżynierów oprogramowania, a także przestrzega przed wyniszczającymi efektami długu technologicznego oraz złożoności systemów.Pięć idei Rebelii:działaj lokalnie i wybieraj prostotęskoncentruj się, dbaj o przepływ pracy i ciesz się niądoskonal wykonywanie codziennej pracyzapewnij zespołowi poczucie bezpieczeństwakoncentruj się na wymaganiach klientaZbuntowani programiści, niepokorni liderzy, czasy wielkich szans!

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

26
Zagadki biblijne dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki biblijne dla dzieci
Dostępny35 szt.

Poznaj 50 bohaterów biblijnych, znakomicie się przy tym bawiąc! Ta książeczka to nie tylko gwarancja doskonałej zabawy, ale także świetna okazja, by przypomnieć sobie historie 50 najważniejszych bohaterów Starego i Nowego Testamentu.Zagadki w atrakcyjny sposób przekazują wiedzę i ciekawostki o bohaterach biblijnych. Dzięki nim można przygotować zarówno niezapomniane lekcje religii, jak i pełne emocji i przygód wspólne wieczory rodzinne. Uwielbiane przez dzieciaki rymowanki sprawią, że lektura Biblii stanie się czystą przyjemnością.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

27
Un Payaso loco zapnijcie pasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Un Payaso loco zapnijcie pasy
Dostępny65 szt.

Książka przeznaczona jest właśnie dla Was czytelników którzy są na początku swojej przygody z językiem hiszpańskim niezależnie w jakim jesteście wieku wciągnie was fabuła i zaskakujące zwroty akcji. Będziecie nie tyko świadkami ale i uczestnikami niezwykłych przygód. To dzięki Wam, bohaterom uda się wyjść z opresji. Spróbujcie czy dacie radę. Jeśli chcesz się znaleźć wyjątkowym w escape roomie bez wychodzenia z domu to ta książka spełni Wasze marzenie. Instrukcje książki: -> historia czyli, jak to się wszystko zaczęło -> zostajesz uwięziony/a w książce -> aby z niej wyjść musisz rozwiązać 5 zagadek. Każda zagadka ma hasło, które formułuje końcowe hasło główne, dzięki któremu ukończysz książkę. Hasło główne otwiera kod QR - a tam czeka na Was niespodzianka. -> na samym końcu, nietypowe rozwiązanie, video z zakończeniem czytanym przez autorkę książki. W ten oryginalny pomysł, z książką z escape roomem rozwiniesz nie tylko vocabulario ale i świetnie się zabawisz. Książka jest przeznaczona dla każdego rozpoczynającego przygodę z hiszpańskim. Najlepsza nauka poprzez zabawę! Sprawdź czy dasz radę?

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

28
Programowanie dla początkujących w 24 godziny w.4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie dla początkujących w 24 godziny w.4
Dostępny22 szt.

Warto nauczyć się programowania! Poza stworzeniem sobie możliwości znalezienia ciekawej i dobrze płatnej pracy czy pasjonującego hobby umiejętność programowania bywa niezwykle przydatna w rozwiązywaniu różnych problemów. Paleta języków programowania i narzędzi programistycznych jest niezwykle szeroka i praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim to jednak nastąpi, trzeba zdobyć trochę wiedzy i umiejętności. Ale bez obaw! W nauce programowania najtrudniejszy bywa pierwszy krok, jednak ta książka sprawi, że wykonasz go bez trudu i dumnie wkroczysz w świat kodowania!To kolejne wydanie lubianego samouczka, dzięki któremu w ramach 24 godzinnych lekcji przyswoisz solidne podstawy programowania. Zrozumiesz, jak działają programy, i nauczysz się reguł stosowanych przez profesjonalistów przy ich projektowaniu. Dowiesz się, jak wygląda świat programistów i na czym dokładnie polega programowanie w korporacjach. Znajdziesz tutaj także wprowadzenie do kilku najpopularniejszych języków programowania, co pozwoli na ich porównanie i ułatwi wybór języka do dalszej nauki. Każdy z 24 rozdziałów zawiera materiał, który można opanować w ciągu godziny. Naukę ułatwiają instrukcje krok po kroku, quizy, ćwiczenia i praktyczne przykłady. Dzięki tej książce zdobędziesz najlepsze podstawy, aby stać się dobrym programistą. Przygotujesz się też do świadomego kształtowania swojej dalszej ścieżki zawodowej!W książce między innymi:przygotowanie narzędzi do pracy - sprzęt i oprogramowaniepodstawowe aspekty programowania i projektowania programówalgorytmy, interaktywność, zmienne, funkcjedebugowanie koduprogramowanie obiektowe i korzystanie z baz danychplanowanie kariery programistyZacznij programować. Najlepiej od razu!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

29
To się czyta! 2. Język polski. Podręcznik dla branżowej szkoły pierwszego stopnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To się czyta! 2. Język polski. Podręcznik dla branżowej szkoły pierwsz...
Dostępny1451 szt.

Numer dopuszczenia: 1025/2/2020 Podręcznik: • przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia użytecznych tekstów, • porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali, • inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę całego rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom „Na początek” i „Po przeczytaniu” znajdującym się w każdej lekcji, • jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem, • umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą licznych schematów i ćwiczeń podsumowujących, • kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą „Kultura języka w zawodzie”, • ułatwia prowadzenie zajęć dzięki uporządkowanej i przejrzystej budowie, • zawiera oczekiwany przez nauczycieli układ treści tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej. Podręcznik został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych „Kilka słów o epokach”, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne epok.

49,50 zł
43,07 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,43 zł

30
25 lat niewinności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25 lat niewinności
Dostępny1778 szt.

Historia, która wstrząsnęła Polską. Pierwsza szczera i wzruszająca rozmowa z Tomaszem Komendą. O tym, jak silnym trzeba być, by wytrzymać wyroki mediów, piekło polskiego więzienia, walkę o wolność i dobre imię. To historia człowieka, który nie poddał się w walce z bezdusznym aparatem państwa. Stawił czoła systemowi, wobec którego przeciętny obywatel pozostaje bez szans. Poznaj kulisy procesu Tomasza Komendy, w wyniku którego odebrano mu osiemnaście lat życia. Ujawniamy skandaliczne dokumenty, absurdalne zeznania świadków, nieporadne akty oskarżenia, których ofiarą padł niewinny chłopak z Wrocławia. Odkrywamy tajemnice, które miały nie ujrzeć światła dziennego. Dowiedz się, kto i jak rozbił prokuratorsko-sądowy układ. Przekonaj się, kto dotarł do prawdy o tragedii człowieka niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo. "Ta książka pozwala spojrzeć na sprawę z innej perspektywy, niż dotąd mieliśmy okazję. Jest nie tylko zapisem cierpienia niewinnego człowieka, ale także najlepszym dowodem w sprawie Tomasza Komendy. Pokazuje, jak kruche jest prawo w obliczu ludzkich zaniedbań". - Prof. Zbigniew Ćwiąkalski Na motywach książki powstał film, którego premierę zaplanowano na wrzesień 2020 roku. W ekranie zobaczymy m.in.: Agatę Kuleszę, Magdalenę Różczkę, Jana Frycza, Andrzeja Konopkę i Dariusza Chojnackiego. W rolę Tomasza Komendy wcielił się niezwykle utalentowany Piotr Trojan, mający na koncie udział w takich produkcjach jak "Chce się żyć" czy serial "Pułapka". Za kamerą stanął Jan Holoubek.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

31
Podstawy eksploatacji portów i terminali. Kwalifikacja SPL.02.2. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy eksploatacji portów i terminali. Kwalifikacja SPL.02.2. Zeszy...
NiedostępnyBrak

Zeszyt ćwiczeń przeznaczony do kształcenia w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali, kwalifikacja SPL.02.2 Zeszyt ćwiczeń pomaga ugruntować wiedzę. Zawiera krótsze i dłuższe zadania otwarte, a także test powtórkowy. Liczne zdjęcia pozwalają sprawdzić, czy uczeń rozpoznaje typowe miejsca i sytuacje związane przede wszystkim z transportem lotniczym i morskim.

22,00 zł
19,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,64 zł

32
Szelki do nauki chodzenia, czarno-szare - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szelki do nauki chodzenia, czarno-szare
Abakus
Dostępny8 szt.

Szelki ułatwią maluchowi naukę stawiania pierwszych kroków. Są całkowicie bezpieczne i wygodne, a rodzic może bez problemu koordynować ruchy dziecka. Szelki ułatwiają utrzymanie równowagi i chronią przed upadkiem. Nie krępują ruchów dziecka, a odpowiednie mocowania w pasie i w kroku zabezpieczają przed wysunięciem się. Dodatkowo specjalny uchwyt pozwala osobie prowadzącej dziecko zachować wyprostowaną postawę. Przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 14 miesięcy, o wadze do 13.0 kg. Rozmiar opakowania: 20.0 x 4.5 x 35.0 cm

42,50 zł
38,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,25 zł

33
Krzyżowcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżowcy
Dostępny663 szt.

Historia krucjat widziana oczami wszystkich stron świętej wojny. Nowa książka autora bestsellerowych Templariuszy. Przez stulecia chrześcijanie i muzułmanie żyli obok siebie - czasem w stanie wojny, a czasem w pokoju. Dopiero zajęcie Jerozolimy przez wojska chrześcijańskie w roku 1099 rozpaliło tlący się między nimi konflikt. Rozpoczęła się era krucjat - wojen religijnych trwających przez najbliższe kilkaset lat. Każda ze stron konfliktu zapamiętała go inaczej. Dan Jones dociera do wielu relacji i tworzy z nich swój pełny i wielowymiarowy obraz tej epoki, oddając głos także "niewiernym". Idźcie więc po odpuszczenie grzechów waszych, pewni niezwyciężonej chwały Świętego Królestwa. Tak rzekł papież Urban II w 1095 roku wzywając chrześcijan, by "ruszyli w drogę ku Grobowi Świętemu" i wyzwolili Jerozolimę, od stuleci rządzoną przez muzułmanów. Apel papieża i obietnica odpuszczenia grzechów w zamian za podjęcie krzyża dały początek potężnemu konfliktowi religijnemu. Autor przedstawia ten trwający przez blisko cztery stulecia konflikt między chrześcijaństwem a islamem z nietypowej perspektywy. Zamiast spisywać dzieje krucjat, przywołuje niezwykłe wydarzenia i tworzy z nich epicką opowieść. Tytułowi "krzyżowcy" to mężczyźni i kobiety, nie tylko chrześcijanie wschodni i zachodni, ale też wyznawcy sunnickiego i szyickiego islamu, Arabowie, Żydzi, Turkowie, Egipcjanie, Berberowie i Mongołowie - a nawet gromada Wikingów. Dan Jones jest mistrzem popularyzowania historii. Posiada bezcenny dar snucia opowieści, od których nie można się oderwać, opartych na rzetelnej pracy naukowej. Nigdy jeszcze epoka krucjat nie została przedstawiona w tak wyrazistych barwach i nigdy historii krzyżowców nie opowiedziano z takim rozmachem.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

34
Czy wybrałeś już drogę? Pieśni chwały. Zeszyt 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy wybrałeś już drogę? Pieśni chwały. Zeszyt 4
NiedostępnyBrak

Śpiewnik zawiera 63 pieśni chrześcijańskie w zapisie nutowym z akordami gitarowymi. Jest czwartym z serii zeszytów, które wydajemy w ramach popularnego śpiewnika „giszowiec.org”. Zawiera kompozycje, powstałe na przełomie XX i XXI wieku, śpiewane na spotkaniach modlitewnych, adoracjach we wspólnotach oazowych, studenckich, grupach odnowy życia religijnego. W przypadku śpiewów tłumaczonych na język polski w zeszycie prezentowane są również oryginalne teksty. Śpiewnik w formacie A4 w oprawie spiralowanej wygodnie się otwiera. Śpiewy prezentowane są w taki sposób, żeby – jeśli to możliwe – nie trzeba było przewracać stron w trakcie śpiewania lub gry na instrumencie.

24,00 zł
35
Rzeczy dzieją się w Warszawie. Nowe legendy miejskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

36
Jej ogródek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej ogródek
Dostępny2358 szt.

Harry Barnidge. Spotkałam go pierwszego dnia mojego nowego życia. Nie udało mi się spełnić największego marzenia – zostać artystką – żaden mój związek nie wypalił, ale tego jednego nie chciałam zepsuć. Rzeźbienia z roślin. Zdecydowałam, że będę zarabiać kasę, przycinając ogródki. I pierwszy w moim ogródku wylądował on. No dobra, tak naprawdę nie tylko przycinam krzaki. Według wszystkich nauczycieli świata nie nadawałam się na rzeźbiarkę, więc postanowiłam oddać się szlachetnej sztuce upiększania ogrodów dla bajecznie bogatych właścicieli domów… nie, nie domów – rezydencji. W razie czego, jeśli się utnie nie to, co trzeba, to przecież i tak odrośnie! A że nie jestem specjalnie cierpliwa, no to wyszło, jak wyszło. W moim pierwszym ogródku wyrzeźbiłam… no… nie wiem, czy chcielibyście mieć taką rzeźbę w ogrodzie… Ale o dziwo, jeden z najważniejszych krytyków sztuki ogrodniczej okrzyknął moją rzeźbę prawdziwym arcydziełem! A gorący Harry stwierdził, że chętnie pomoże w mojej przypadkowej karierze artystycznej… I mam wielką nadzieję, że będzie bywał w moim ogródku o wiele częściej…

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

37
Synapsy Marii H. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Synapsy Marii H.
Dostępny2 szt.

Nowa książka najwybitniejszej polskiej reporterki Nikt nie umie zgłębić tajemnic ludzkiego istnienia lepiej niż Hanna Krall. Co łączy przedwojenny żydowski Muranów, stan wojenny i World Trade Center? Synapsy – mosty w mózgu między przeszłością i dniem dzisiejszym. Maria Twardokęs-Hrabowska, polska opozycjonistka więziona w 1981 roku za wspieranie strajku, zmaga się z trudną teraźniejszością. W społeczeństwie nieczułym na inność i nieprzygotowanym na to, co odbiega od przyjętej normy, wychowuje cierpiącego na autyzm syna. W jej historii pojawia się także Maria Hrabowska, „matka jej męża”, która przeżyła piekło II wojny światowej i współczesnego terroryzmu – atak na wieże WTC. Czy da się zapomnieć o przeszłości? Jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie, w którym liczy się tylko to, co tu i teraz? W Synapsach Marii H. Hanna Krall zadaje wiele trudnych pytań i unika odpowiedzi.

34,90 zł
19,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 15,70 zł

38
Po prostu o emocjach. Jak radzić sobie z nimi w.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu o emocjach. Jak radzić sobie z nimi w..
Dostępny17 szt.

Czy wiesz, co czujesz?Żyjemy w kulturze, w której ujawnianie własnych odczuć jest z jakiegoś powodu źle widziane. Zaczyna się już w dzieciństwie, kiedy dziewczynkom nie wypada się złościć, a chłopcy nie powinni płakać. Potem idziemy do szkoły, gdzie nagradza się za zdolności umysłowe, za okazywanie emocji zaś wpisuje uwagi do dzienniczka. Potem jest tylko gorzej. Zdenerwowane kobiety określamy mianem histeryczek, spanikowanym mężczyznom radzimy, by "zjedli snickersa". Mamy być profesjonalnie uśmiechnięci i opanowani. Zawsze i w każdej sytuacji.Tyle że emocje stanowią naturalny element ludzkiego wyposażenia. Każdy z nas - o ile nie jest psychopatą - odczuwa radość, smutek, gniew, strach. I wbrew temu, co wmawia nam świat, tak właśnie powinno być. Blokowanie swoich emocji, w czym trenujemy się od wczesnego dzieciństwa, jest szkodliwe dla psychiki. Jeśli wyłączamy emocje, tracimy dostęp do nas samych i chorujemy. Świat opanowuje epidemia problemów psychicznych - zestresowania, wypalenia, depresji... By im zapobiec, trzeba zrozumieć, co się naprawdę czuje, nazwać własne emocje, pozwolić sobie je odczuwać i nauczyć się na nowo z nimi żyć.Po prostu!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

39
Sekret sprzedawcy rowerów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret sprzedawcy rowerów
Dostępny1081 szt.

Autorska książka Sempégo, ilustratora kultowych przygód Mikołajka - mistrza opowiadania historii i zamykania wielkich emocji w kilku kreskach. Rudolf Taburin od niepamiętnych czasów prowadził przy zacisznej uliczce warsztat rowerowy. Okoliczni mieszkańcy wiedzieli, że potrafi naprawić każdą usterkę - nikt nie znał się na dętkach, szprychach i dzwonkach lepiej od niego. Ów sprzedawca rowerów z Saint-Céron miał jednak pewien sekret, którego wyjawienie naraziłoby go nie tylko na śmieszność, ale i na bankructwo. I nagle w miasteczku pojawił się ktoś, kogo bardzo interesowała postać sprzedawcy rowerów. Sempé, genialny rysownik i ilustrator, z czułością portretuje uroczego samotnika, w którym każdy znajdzie cząstkę siebie. To ponadczasowa opowieść o człowieku, który kim innym był, a za kogoś zupełnie innego uchodził. To, czego nie potrafimy, wcale nas nie ogranicza!

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

40
Dracul - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dracul
Dostępny34 szt.

Dla tych, którzy wiedzą, że potwory istnieją naprawdę. Rok 1868. Bram Stoker przygotowuje się do starcia z nieludzką bestią. Uzbrojony w lustra, krzyże, wodę święconą i broń, czeka na atak. To będzie najdłuższa noc w jego życiu. Zdeterminowany, by opowiedzieć światu o swoich przeżyciach, młody Bram spisuje wydarzenia, które doprowadziły go do tego miejsca. Osamotniony snuje niesamowitą narrację sięgającą jego dziecięcej choroby, tajemniczej cioci Ellen i rzeczy, których przez lata nie potrafił wyjaśnić. Niewiarygodne historie, które kiedyś włożyłby między bajki, okazały się prawdą. Dracul to porywający od pierwszych stron powrót do korzeni gotyckiego horroru. Dacre Stoker, potomek twórcy Draculi, oraz J.D. Barker, autor bestsellerowej Czwartej małpy, ożywiają jeden z popkulturowych fenomenów, tworząc nową, przejmującą opowieść.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

41
Mazury. Szlak Krutyni, Jezioro Śniardwy. Laminowana mapa turystyczna, 1:60 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazury. Szlak Krutyni, Jezioro Śniardwy. Laminowana mapa turystyczna, ...
NiedostępnyBrak

Jest to mapa jednostronna w skali 1:60 000. Obejmuje środkową część Pojezierza Mazurskiego, w tym część Pojezierza Mrągowskiego, Jezioro Śniardwy, rzekę Krutynię. Jej granicami na wschodzie jest miasto Orzysz, na zachodzie Sorkwity, na południu Świętajno, zaś od północy Mrągowo. Olbrzymia różnorodność mazurskich krajobrazów, dzika przyroda i uważany za najpiękniejszy w Polsce szlak kajakowy sprawiają, że jest to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region. Publikacja zawiera bogaty informator turystyczny, a w nim opisany szlak kajakowy Krutyni, najciekawsze atrakcje regionu, ciekawostki przyrodnicze oraz praktyczne plany Mikołajek, Mrągowa i Rucianego-Nidy.

15,90 zł
11,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,77 zł

42
Chromatica, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chromatica, CD
Lady Gaga, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Laureatka Oscara, Złotego Globu i Grammy, Lady Gaga, ogłosiła premierę swojego szóstego albumu! „Chromatica” ukazała się 29 maja. Na album trafiło 16 utworów, w tym duety z Arianą Grande, Eltonem Johnem oraz Blackpink. Lista utworów: 1. Chromatica I 2. Alice 3. Stupid Love 4. Rain On Me 5. Free Woman 6. Fun Tonight 7. Chromatica II 8. 911 9. Plastic Doll 10. Sour Candy 11. Enigma 12. Replay 13. Chromatica III 14. Sine From Above 15. 1000 Doves 16. Babylon

36,90 zł
35,79 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,11 zł

43
Służby specjalne (2 DVD) - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służby specjalne (2 DVD)
Dostępny4 szt.

Realistyczna historia, odsłaniająca kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb. Serial we wnikliwy, sposób ukazuje realia funkcjonowania służb specjalnych na styku świata polityki, mediów, przestępczości i biznesu. Wątki specjalnie dokręcone do serialu są rozszerzeniem filmu fabularnego pod tym samym tytułem. Dramatyczne historie osobiste głównych bohaterów Bońki, Białko i Cerata ukazują samotność we współczesnym świecie, zmagania się z rodzinnymi dramatami, brak porozumienia z najbliższymi. Serial jest chwilami brutalnym dreszczowcem, który ukazuje w negatywnym świetle przede wszystkim przedstawicieli tzw. elit, najuczciwszymi ludźmi okazują się ci, którzy wykonują brudną robotę. "Służby specjalne" łączą ze sobą kilka gatunków. Spotyka się tu political fiction z kryminałem, z filmem sensacyjnym i z kinem psychologicznym.

30,00 zł
24,90 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

44
Warto pokochać teściową - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warto pokochać teściową
Dostępny33 szt.

Gdy 18 lat temu ukazało się ich książkowe wydanie, tym bardziej mogliśmy zastosować niektóre pomysły autora. Wydawało się, że nowa książka na ten sam temat niczym nas już nie zaskoczy ? znamy ją z życiowej praktyki. Ku naszemu zdziwieniu, ale też radości, okazało się, że ona rosła razem z nami i naszymi dziećmi. Pojawiły się w niej treści pasujące jak ulał do naszej obecnej sytuacji. Teraz, kiedy sami powoli szykujemy się do nowej roli ? bycia teściami ? znajdujemy wiele podpowiedzi, jak postępować wobec dorastających dzieci i ich sympatii. Mamy nadzieję, że ta wiedza uchroni nas przed staniem się głównymi bohaterami niewybrednych dowcipów o teściowych. Jagoda i Łukasz Wydawcy

36,80 zł
25,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,04 zł

45
Wyjaśnij to, Lotko! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyjaśnij to, Lotko!
Dostępny104 szt.

Dowcipna powieść kryminalna o niepokornej uczennicy na tropie szkolnej intrygi. Nad głowami Lotki i Wandy zadzwonił dzwonek. Dziewczynki ześlizgnęły się z parapetu („Siadanie na parapetach surowo zabronione”) i były gotowe rozejść się do swoich klas, kiedy za zakrętem szkolnego korytarza rozległ się stukot kopyt i zza rogu wyszedł osioł. Całkiem spory i zupełnie prawdziwy. Z uszami. Zwierzę przystanęło na chwilę, po czym dostrzegło jabłka w rękach dziewczynek i żwawym kłusem ruszyło w ich stronę. Lotka i Wanda rzuciły się do ucieczki. Biegły korytarzem, słysząc za sobą tętent kopyt ślizgających się na drewnianej posadzce. – Czy to?… – Naprawdę?… – Osioł?! – Wyrzuć ogryzek! – przytomnie zawołała Lotka. Lotka ma jedenaści lat, chodzi do piątej klasy i lubi ubierać się na czarno. Wtedy łatwiej jej wtapiać się w tło i udawać cień. Na przykład na lekcji, gdy zaczyna się odpytywanie, a ona chce spokojnie poczytać pod ławką powieść o przygodach inspektora Mrocka, który rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy seria dziwnych wypadków wywraca życie szkoły do góry nogami, to właśnie Lotka staje się główną podejrzaną. Czy uda jej się przeprowadzić śledztwo na miarę Mrocka i wykryć prawdziwego sprawcę? Dla dzieci od 10 roku życia.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

46
Mówię wierszem. Pamiętnik Alkoholika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Mówię wierszem. Pamiętnik Alkoholika
Dostępny12 szt.

Pierwsza z czterech części wierszowanego pamiętnika. Napisana w złym stanie psychicznym przez nadużywanie narkotyków, alkoholu i papierosów. Książka Mówię wierszem. Pamiętnik Alkoholika jest pierwszą z czterech części, które chcę wydać w niedużym odstępie czasowym. Każda będzie swoistym pamiętnikiem, pisanym w 80% wierszem. Książka jest pełna emocji – głównie smutku, ale jest i miejsce na odrobinę radości. Określona została „momentami drastyczną”. Napisałem ją, kiedy byłem w bardzo złym stanie psychicznym. Przez nadużywanie narkotyków, alkoholu i papierosów również mój stan fizyczny się pogarszał. Duży wpływ na to miała strata dwóch osób, z których jedna zmarła, a druga odeszła. Pojawiła się bezsenność, nerwica, stany lękowe, później silna depresja, zaburzenia emocjonalne i adaptacyjne. Mam też za sobą próbę samobójczą. W styczniu 2019 wróciłem do Polski po 5 latach pobytu w Anglii, a od marca jestem pod opieką psychiatrów i psychologów. W książce piszę nie tylko o sobie. Piszę też o Was… i za Was, bo każdego z Nas coś łączy, nawet jeśli się nie znamy. Wszystkie cztery części podsumuje część piąta, nie wierszowana. Urodziłem się w 1986 r., pochodzę z miejscowości Malawa niedaleko Rzeszowa. Mam trójkę młodszego rodzeństwa. Rodzice żyją, mama choruje na stwardnienie rozsiane. Moim marzeniem jest wyciągnięcie jak najwięcej ludzi z nałogu alkoholowego i narkotyków poprzez wiersze, teksty czy modlitwy oraz social media. Edycja graficzna zdjęcia wykorzystanego na okładce: Katarzyna Klaudia Pietrzak.

35,00 zł
11,20 zł

Rabat 68,0%
oszczędzasz 23,80 zł

47
Montecore. Milczenie tygrysa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montecore. Milczenie tygrysa
Dostępny24 szt.

Młody pisarz o imieniu Jonas Hassen Khemiri jest o krok od opublikowania swojej debiutanckiej powieści, gdy otrzymuje list od Kadira, mężczyzny podającego się za bliskiego przyjaciela jego ojca. Kadir, posługujący się dziwaczną, pretensjonalną mieszaniną arabskiego i francuskiego, składa propozycję: opowie mu o życiu jego ojca, a w zamian Jonas uczyni tę fascynującą biografię tematem następnej książki. Tak zaczyna się olśniewająca, często przezabawna, wymiana zdań. Kadir opisuje skromne początki ojca Jonasa, Abbasa, jako sieroty w Tunezji, ich wspólne przygody jako młodych kobieciarzy, a także późniejszą walkę Abbasa o osiedlenie się w Szwecji po zakochaniu się w matce Jonasa. Jonas z kolei wspomina dorastanie w rodzinie z trudem wiążącej koniec z końcem oraz zgorzkniałego, załamanego ojca, który walczy o przetrwanie w swoim – często wrogo nastawionym – kraju. Z korespondencji wyłania się postać człowieka będącego jednocześnie nieodpowiedzialnym artystą przepełnionym radością życia i zdeptaną ofiarą bezlitosnych uprzedzeń okoliczności. Ale co tak naprawdę się stało? W tej żartobliwej, błyskotliwej powieści postawiono pytanie o siłę narracji: kto ma prawo opowiadać czyjąś historię? Czy Kadir manipuluje Jonasem, czy Jonas oszukuje swojego ojca, czy może też pisarz powieści, prawdziwy Jonas Hassen Khemiri, zwodzi czytelnika? I kim naprawdę jest Kadir? Montecore to powieść zachwycająca zarówno pod względem błyskotliwości językowej, jak umiejętności w odmalowaniu przejmujących portretów wyobcowanego ojca i syna.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

48
Barbie. FND47 Sukienka kwiatowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. FND47 Sukienka kwiatowa
Barbie
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy śliczne ubranko dla lalki Barbie W zestawie znajduje się śliczna sukienka w kwiaty. Dopełnieniem stylizacji jest szary naszyjnik i niebieska torebka. Niech Twoja lalka będzie największą gwiazdą w każdej sytuacji! Strój możesz mieszać i dopasowywać z innymi ubraniami dla lalek Barbie. Zbierz całą kolekcję, by mieć największe możliwości.

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

49
Dodatkowa dusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dodatkowa dusza
Dostępny29 szt.

Ojciec i syn. Miłość w najcięższych czasach. Oparta na faktach poruszająca historia walki o przetrwanie. II wojna światowa. Z pociągu wiozącego Żydów do Treblinki ucieka mężczyzna. Za wszelką cenę pragnie wrócić do Warszawy, by odnaleźć i uratować syna. Julian Brzeziński, który przed wojną był przedsiębiorcą, musi zmierzyć się z dramatyczną sytuacją, w jakiej się znalazł. Nowa tożsamość, ukrywanie się przed dawnymi sąsiadami, którzy mogliby go rozpoznać, ale też obawy o syna Marcina angażującego się w działalność konspiracyjną, mimo że ma zaledwie trzynaście lat… Okupowana stolica, ciągły i wszechobecny strach oraz ogromna determinacja, by przeżyć. Dodatkowa dusza to powieść oparta na prawdziwych, dramatycznych losach ojca i syna, w której czuła więź i bezinteresowne poświęcenie stanowią najwyższe wartości. To też bogato nakreślony portret Warszawy ogarniętej wojennym chaosem. Przyjrzałam się portretowi Marcina i nie mogłam zapomnieć Jego szlachetnej i smutnej twarzy. Wydrukowałam sobie Jego zdjęcie i przez kilka dni przyglądałam się mu w osłupieniu, jakby ten trzynastoletni chłopiec o ciemnych oczach był mi kimś bliskim i znanym od dawna. Pomyślałam, że historia Juliana i Marcina musi wypłynąć na światło dzienne i domaga się opowiedzenia – Wioletta Grzegorzewska.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

50
Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie
NiedostępnyBrak

Pierre, labiryntowy detektyw, znowu ściga złoczyńców! Pierre i Carmen przybywają do Miasta Kanałów, aby wziąć udział w święcie na cześć Jaja Zamętu. Szybko jednak odkrywają, że spiskowcy z tajemniczej (dez)organizacji znanej jako Ruch Wyzwolenia Labiryntów chcą wykraść bezcenne jajo. A jaki udział mają w tej intrydze Żelazne Maski? Pomóż detektywom, zanim całe miasto pogrąży się w chaosie! Przeczytaj również inne tomy serii o przygodach Pierre’a: Na tropie skradzionego Kamienia Chaosu oraz Na ratunek Labiryntopolis.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

Wróć do góry