hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.08.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 4 sierpnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy (Katarzyna Maciążek), na drugim Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy ze wskazówkami do rozwiązywania zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Skojarzenia (Trefl) oraz Puzzle 15 elementów. Pucio. Rodzinna sobota (Nasza Księgarnia - gry).
1
Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza geografii 2. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego ...
Dostępny865 szt.

To gotowe zestawy różnorodnych zadań idealne do wykorzystania zarówno na lekcji, jak i w domu. Ułatwiają pracę z uczniami, którzy nie zdają matury z geografii, a także pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na przygotowanie się do zajęć. • Ułatwiają nauczanie podstaw geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej dzięki ścisłej korelacji z podręcznikiem „Oblicza geografii 2” do zakresu podstawowego oraz dzięki uporządkowaniu zadań zgodnie z kolejnością tematów w podręczniku. • Umożliwiają skuteczne opanowanie najważniejszych treści z lekcji, co zapewnia optymalna liczba zadań dostosowanych do poziomu i wieku uczniów oraz różnorodność poleceń wymagających od uczniów zastanowienia się nad odpowiedzią. • Ułatwiają uczniom uporządkowanie i zapamiętanie informacji z lekcji, a także samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy dzięki nowym rozwiązaniom dydaktycznym „Zapamiętaj” oraz „Na wyrywki”. • Przyspieszają rozwiązywanie trudniejszych zadań poprzez odwołania do odpowiednich stron z podręcznika oraz atlasu geograficznego. • Ułatwiają uczniom przygotowania do sprawdzianów za pomocą „Kart powtórzeniowych” znajdującym się na końcu każdego rozdziału. • Zastępują zeszyt przedmiotowy, ponieważ zawierają strony z miejscem na notatki.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

38 osób kupiło
2
Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy ze wskazówkami do rozwiązywania zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia na czasie 2. Maturalne karty pracy ze wskazówkami do rozwiązy...
Dostępny401 szt.

Publikacja od wydawnictwa Nowa Era to książka na rozszerzonym poziomie, niezastąpiona pomoc dla uczniów drugich klas liceów, a także techników. Zawiera zadania maturalne wraz ze wskazówkami do ich rozwiązywania, uporządkowane według działów i tematów z podręcznika. Na wstępie autorzy krok po kroku tłumaczą, jak należy rozumieć polecenia, podają ich przykłady użyte na egzaminie maturalnym oraz prawidłowe odpowiedzi. Każdy temat rozpoczynają przykładowe polecenia. Najpierw podane są w takiej formie, jak na arkuszu maturalnym, a później przedstawione krok po kroku rozwiązanie. W dalszej części autorzy przytaczają zadania analogiczne, a na końcu każdego działu takie, które rzeczywiście były na maturze. Zadania dotyczą sześciu działów: • Bezkomórkowe czynniki zakaźne, • Różnorodność prokariontów, protistów, grzybów i porostów, • Różnorodność roślin, • Funkcjonowanie roślin, • Różnorodność bezkręgowców, • Różnorodność strunowców. Na końcu publikacji znalazł się zestaw zadań maturalnych, zaś dostęp do klucza odpowiedzi do tego zestawu możliwy jest dzięki zamieszczonemu w podręczniku kodowi QR. Korzystanie z publikacji pozwala na wykształcenie kluczowej umiejętności udzielania odpowiedzi odpowiednich dla danego typu polecenia. Dzięki praktycznym wskazówkom zawartym w przykładach uczniowie kształcą swoją umiejętność rozwiązywania zadań. Zamieszczone w publikacji zadania CKE pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na egzaminie maturalnym. Zestaw zadań maturalnych umieszczony na końcu podręcznika umożliwia przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po drugiej klasie.

28,00 zł
25,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,80 zł

30 osób kupiło
3
Skojarzenia - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skojarzenia
Trefl, od 3 lat
Dostępny275 szt.

Nauka poprzez zabawę „Skojarzenia” to wyjątkowa układanka dydaktyczna dla przedszkolaków – uczy nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk. Podczas wesołej zabawy, polegającej na łączeniu puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat. Zawartość opakowania: • instrukcja, • 24 trójdzielne układanki.

26,58 zł
23,12 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,46 zł

15 osób kupiło
4
Puzzle 15 elementów. Pucio. Rodzinna sobota - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 15 elementów. Pucio. Rodzinna sobota
Nasza Księgarnia - gry, 15 elementów
Dostępny55 szt.

Puzzle kierujemy do dzieci, które ukończyły drugi rok życia. W pudełku jest 15 elementów. Każdy z nich przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. Po ich ułożeniu otrzymacie ciąg obrazków opowiadających o całej rodzinnej sobocie. W dołączonej do zestawu instrukcji znajdziecie propozycje wielu ciekawych zabaw. Każda z nich ćwiczy wszystkie lub niektóre z następujących umiejętności: rozumienie słuchanego tekstu, uwagę słuchową, rozumienie sekwencji zdarzeń, umiejętność opowiadania, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość. Wzbogaca także słownictwo. Zestaw zawiera również przykładowe opowiadanie, które możecie wykorzystać podczas zabawy. Nie musicie się ograniczać do zabaw zaproponowanych w instrukcji. Korzystajcie z wyobraźni i wymyślajcie własne! Wymiary: 13.5 x 13.5 cm

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

11 osób kupiło
5
Poznaj siebie. Karty emocji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj siebie. Karty emocji
Dostępny181 szt.

Poznaj siebie to pełna emocji podróż w głąb siebie. Wyrusz w nią i podążaj ku lepszemu życiu. Każdy człowiek doświadcza całego spektrum rozmaitych uczuć. I wszystkie one są ważne. Równie istotna jest świadomość, że do wszystkich uczuć mamy prawo. Czasem emocje, które nam towarzyszą mogą być trudne, a czasem sprzeczne, trudne do pogodzenia. Jak nauczyć się je rozpoznawać? Jak, dzięki pracom z emocjami, wzmocnić swój wewnętrzny potencjał i uczynić swoje życie lepszym? Pomogą Ci w tym Katarzyna Miller i Joanna Olekszyk oraz stworzona przez nie talia kart oraz inspirująca książka Poznaj siebie. Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. To Twoje życie. Pokochaj je!, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Życie jest fajne, Instrukcja Obsługi kobiety, Kup kochance męża kwiaty, Nie bój się życia, Chcę być kochana tak jak chcę, Instrukcja obsługi faceta, Seksownik,Zrób to kochaniei wielu innych (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z magazynem„Zwierciadło”. Joanna Olekszyk – dziennikarka, redaktor naczelna magazynów Zwierciadło i SENS. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa UW. Współautorka książek m.in. To Twoje życie. Pokochaj je!,Zrób to kochanie (Wydawnictwo Zwierciadło).

89,90 zł
55,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 34,16 zł

9 osób kupiło
6
Poznać przeszłość 2. Historia. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznać przeszłość 2. Historia. Karty pracy ucznia dla liceum ogólnoksz...
Dostępny686 szt.

Seria „Poznać przeszłość” w kompleksowy sposób przedstawia w ujęciu chronologicznym najważniejsze wydarzenia z dziejów powszechnych i Polski od starożytności po początek XXI w. Prezentuje historię jako atrakcyjną dziedzinę nauki i zachęca do poznawania przeszłości. • Umożliwiają kształcenie umiejętności historycznych, takich jak praca z mapą, tekstem źródłowym i danymi statystycznymi. • Pomagają utrwalać wiedzę zdobytą na lekcji za pomocą zadań skorelowanych z podręcznikiem. • Ułatwiają przygotowania do sprawdzianów dzięki zadaniom powtórzeniowym i zestawom pytań do rozdziałów.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

6 osób kupiło
7
Nareszcie w Dudapeszcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nareszcie w Dudapeszcie
Dostępny39 szt.

Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza – znanego i cenionego satyryka, który od wielu lat obserwuje naszą rzeczywistość – to satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich miesięcy, gdzie niepodzielnie obok pandemii rządzi pewien mieszkaniec Żoliborza. Ale tak naprawdę tę książkę napisali wszyscy, którzy wraz z obecnym rządem wstali z kolan. I Pan, i Pani, i chamska hołota, i nasi wybrańcy z ulicy Wiejskiej. Tym razem jednak do współpracy Krzysztof Daukszewicz zaprosił swojego syna, by był „młody gniewny” i „stary wkurwiony”. Żart, który bardzo pasuje do sposobu prowadzenia kampanii wyborczej Andrzeja Dudy przez Apostoła Mateusza. – Co wam jeszcze w gminie potrzeba – zapytał premier wójta, wręczając mu 3 231 542 napisane na czeku z dykty. – Mamy dwie prośby panie premierze. – Jaka pierwsza? – Mamy braki wśród personelu w naszym szpitalu, szczególnie na ginekologii. – Już dzwonię do ministra zdrowia... Tu Apostoł Mateusz. Potrzebuję dwóch ginekologów. Dzięki. Załatwione, wójcie. A jaka jest druga prośba? – W naszej gminie nie ma zasięgu. Krzysztof Daukszewicz Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) – satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzce do Warszawy bardzo szybo zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył „Kabaret Hotel Nitz”, od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie „Pod Egidą”. Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w telewizji. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe” w TVN 24. Aleksander Daukszewicz – autor rzeczy różnych: od artykułów i opowiadań, przez reklamy i gry planszowe, aż po scenariusze sesji rpg i LARPy. Z wykształcenia humanista, z zamiłowania zresztą też. Lubi niepytany wypowiadać się na tematy polityczne i społeczne. Nigdy wcześniej nie napisał książki, ale przynajmniej pomógł w tym trochę swojemu ojcu.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

5 osób kupiło
8
Dieta ketogeniczna. Książka kucharska. 140 przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta ketogeniczna. Książka kucharska. 140 przepisów
Dostępny162 szt.

Książka kucharska z 140 niskowęglowodanowymi, wysokotłuszczowymi przepisami opracowanymi, aby dostosować dietę ketogeniczną do indywidualnych potrzeb każdego człowieka. Leanne Vogel w najnowszej książce uczy jak przygotować smaczne potrawy z produktów, które mamy w kuchni, wprowadzać nowe składniki i pokazuje, jak sprawić, by dieta keto działała w sposób prosty i łatwy! W książce znajdziesz m.in.: • informacje, jak wprowadzić organizm w stan ketozy oraz jak wybrać potrawy poprawiające samopoczucie, • porady, jak wykorzystać łatwo dostępne produkty i przygotować pyszne dania, urozmaicone i niebanalne przepisy na śniadania, obiady, kolacje, słodkie i pikantne przekąski, napoje i dodatki do potraw, • dodatkowe szczegóły o wartościach odżywczych przygotowywanych posiłków oraz substytuty dla osób z ograniczeniami żywieniowymi, takich jak wegetarianie i alergicy pokarmowi. W tej książce kucharskiej znajdziesz dziesiątki pysznych sposobów na polepszenie swojej codziennej diety. Zadbaj o swoje ciało, a ono ci się odwdzięczy. Leanne Vogel – autorka książek o diecie ketogenicznej (Dieta ketogeniczna dla kobiet, The Keto Diet), założycielka strony Healthful Pursuit, gdzie promuje zdrowe odżywianie zgodne z dietą ketogeniczną. Leanne udostępnia na swoim blogu: healthfulpursuit.com darmowe filmy wideo, podcasty oraz przepisy kulinarne.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

5 osób kupiło
9
Angielski. Kurs językowy z kryminałem. A Good Neighbour. Poczciwy sąsiad. Poziom A1-A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Kurs językowy z kryminałem. A Good Neighbour. Poczciwy sąsi...
Dostępny49 szt.

Angielski kurs językowy z kryminałem A Good Neighbour to niekonwencjonalny samouczek skierowany do osób znających podstawy języka. Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu. Poszerzaj znajomość słownictwa i ucz się gramatyki, czytając wciągający kryminał. Słuchaj audiobooka i utrwalaj poprawną wymowę! W skład zestawu wchodzą: książka, nagrania do pobrania, audiobook na płycie MP3 (90 min nagrań), oraz e-book. Poznaj fabułę kryminału: Alex opiekuje się mieszkaniem nowo poznanych sąsiadów, podczas ich pobytu na wakacjach. Przypadkowe odkrycie, którego dokonuje w ich mieszkaniu pociąga za sobą serię tragicznych zdarzeń. Alex, chcąc naprawić swój błąd, na własną rękę podejmuje śledztwo. Czy „poczciwemu sąsiadowi” uda się dowiedzieć prawdy? Angielski kurs językowy to: • trzymająca w napięciu akcja, • tłumaczenia słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki, • solidne podstawy gramatyki, którą poznajesz przy okazji lektury, • blisko 200 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowo poznany materiał, • dla początkujących i znających podstawy – poziom A1-A2, • 90 min nagrań native speakera w formacie MP3.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

3 osoby kupiły
10
Ołówek z gumką HB, neonowy (6 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek z gumką HB, neonowy (6 sztuk)
Titanum, 6 sztuk
Dostępny46 szt.

Wysokiej jakości ołówek drewniany z gumką: • twardość HB, • obudowa sześciokątna w neonowo-czarne paski, • obudowa w sześciu kolorach. Opakowanie zawiera 6 kolorów.

6,99 zł
3 osoby kupiły
11
Bobiverse. Tom 2. Gdyż jest nas wielu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobiverse. Tom 2. Gdyż jest nas wielu
Dostępny1136 szt.

Bob Johansson nie wierzył w życie po śmierci, więc zszokowało go, że obudził się po tym, jak zginął w wypadku samochodowym. A jeszcze bardziej to, że był teraz inteligentnym komputerem sterującym sondą von Neumanna. Bob i jego kopie od czterdziestu lat rozprzestrzeniają się po gwiazdach wokół Ziemi w poszukiwaniu planet nadających się do zamieszkania. Ale to jedyny element pierwotnego planu, który przetrwał. W wyniku ogólnoukładowej wojny zginęło 99,9% ludzkości a Ziemia powoli przestaje nadawać się do życia wskutek nuklearnej zimy, radykalna grupa terrorystyczna pragnie wykończyć resztkę ludzi, brazylijskie sondy wciąż czają się w kosmosie i nadal próbują wysadzić wszelką konkurencję. A do tego Bobowie odkryli podbijający kosmos gatunek istot, które wszelkie inne życie uznają za pożywienie. Bob opuszczał Ziemię, licząc na życie pełne eksploracji i błogiej samotności. A został bogiem z nieba dla pewnego pierwotnego gatunku, jedyną nadzieją na znalezienie ludzkości nowego domu oraz być może jedyną siłą, która może zapobiec pożarciu wszelkiego życia w poznanym kosmosie.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

3 osoby kupiły
12
Francuski. Kurs językowy z kryminałem. Tous les secrets du docteur LemaItre. Wszystkie tajemnice doktora Lemaitre. Poziom A1-A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski. Kurs językowy z kryminałem. Tous les secrets du docteur Lem...
Dostępny39 szt.

Francuski kurs językowy z kryminałem Tous les secrets du docteur LemaÎtre to samouczek skierowany do osób znających podstawy i chcących doskonalić język w sposób niestandardowy. Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu. Poszerzaj znajomość słownictwa i ucz się gramatyki, czytając wciągający kryminał. Słuchaj audiobooka i utrwalaj poprawną wymowę! W skład zestawu wchodzą: książka, nagrania do pobrania, audiobook na płycie MP3 (160 min nagrań), oraz e-book. Opis fabuły: W ekskluzywnym kurorcie La Baule turyści odkrywają dryfujące w wodzie zwłoki znanego chirurga. Przyjaciel zmarłego nie wierzy w oficjalną przyczynę śmierci i wynajmuje detektywa, by zbadać okoliczności wypadku. Czy podczas śledztwa uda się udowodnić, że doszło do zbrodni? Francuski kurs językowy z kryminałem to: • trzymająca w napięciu akcja, • tłumaczenia słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki, • solidne podstawy gramatyki, która poznajesz przy okazji lektury, • blisko 100 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowo poznany materiał, • dla początkujących i znających podstawy – poziom A1-A2, • 160 min nagrań native speakera w formacie MP3.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

3 osoby kupiły
13
Struktura rewolucji naukowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Struktura rewolucji naukowych
Dostępny30 szt.

Thomas S. Kuhn (1922-1996), w XX wieku bodaj najbardziej wpływowy ze współczesnych amerykańskich historyków i teoretyków nauki, swoim głównym dziełem Struktura rewolucji naukowych (1962, 1969) ugruntował ponowoczesny obraz nauki jako takiej, a nawet wszelkich formacji intelektualnych. W zupełnie niepozytywistycznym duchu opisał nie tyle jej liniowy rozwój, ile „skokowe” przemiany. Nauka, mocno osadzona przez Kuhna w społeczno-kulturowym kontekście, staje się instytucją o własnej strategii. Jeśli prosty logiczny pozytywizm Koła Wiedeńskiego lat trzydziestych XX wieku próbował ustalić kryteria weryfikacji twierdzeń naukowych, a później Karl R. Popper – kryteria falsyfikacji, to Kuhn przyjął znacznie szerszą perspektywę. Nie widział w postępie nauki stopniowego dochodzenia do prawdy, lecz odchodzenie od „nieprawdy”, od teorii nieadekwatnych. Strategia nauk polega na adaptacji do wybuchających co pewien czas naukowych rewolucji zmieniających zupełnie obraz świata. Stary „paradygmat” jest porzucany, nowy obrasta w zorientowaną na niego „naukę normalną”. Ten mało pocieszający dla pozytywisty obraz nieciągłości znajduje jednak oczywiste potwierdzenie w historii. Zarazem „nauki normalne” jakoś się ze sobą z biegiem wieków dogadują, pracując od rewolucji do rewolucji. Teoria Kuhna zrobiła światową karierę. Dziś, kompilując prostą opowieść z podręczników poszczególnych dyscyplin, nadal zachowuje świeżość i należy do intelektualnego kanonu współczesności.

62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

3 osoby kupiły
14
Kod otyłości - książka kucharska. Przepisy kulinarne pozwalające kontrolować wydzielanie insuliny, schudnąć i poprawić stan zdrowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kod otyłości - książka kucharska. Przepisy kulinarne pozwalające kontr...
Dostępny16 szt.

Dlaczego ludzie tyją? Poznaj kod otyłości Nikt nie chce być gruby. Od ponad czterdziestu lat lekarze konsekwentnie zalecają stosowanie niskotłuszczowej, redukcyjnej diety w celu zachowania szczupłej sylwetki. Mimo to epidemia otyłości niepowstrzymanie się szerzy. Dlaczego ludzie tyją? Inaczej mówiąc, jaka jest przyczyna pierwotna tycia i otyłości? Na to pytanie odpowie ci znany na całym świecie lekarz, który opracował program „Kod otyłości”. Obala on mit, że za otyłość odpowiada nadmierne spożycie kalorii. Gdyby to była prawda, wówczas rozwiązanie kwestii chudnięcia byłoby proste, czyli zmniejszyć spożycie kalorii. Jakie są mechanizmy przybierania na wadze? Nadwaga to nie problem jedynie estetyczny – to główna przyczyna cukrzycy typu 2 i zespołu metabolicznego, które radykalnie podwyższają ryzyko zawału serca, udaru mózgu (wylewu), raka, nefropatii cukrzycowej, ślepoty, amputacji oraz neuropatii cukrzycowej – i wielu innych problemów. W tej książce autor prezentuje naukowy opis mechanizmów rządzących przybieraniem na wadze, a przede wszystkim sposoby wykorzystywania tej wiedzy w celu schudnięcia. Może ona stanowić twoje źródło prostych i atrakcyjnych przepisów kulinarnych oraz planów żywieniowych, które ułatwią powrót do zdrowia. Jak kontrolować poziom insuliny – poznaj kod otyłości W tej książce kucharskiej znajdziesz klucz do trwałego zapanowania nad masą ciała, którym jest kontrolowanie poziomu głównego hormonu za nią odpowiedzialnego, czyli insuliny. Musisz wiedzieć, że nie ma na to żadnych tabletek. Kontrolowanie poziomu insuliny wymaga zmian w sposobie odżywiania. Sprowadza się to do dwóch prostych czynników: jak bardzo wzrasta poziom insuliny po posiłku i jak długo się utrzymuje. 1. To, co jemy, decyduje o tym, jak bardzo wzrasta poziom insuliny. 2. To, kiedy jemy, decyduje o tym, jak długo ów wyższy poziom insuliny się utrzymuje. Jaką dietę wybrać? Większość diet skupia się jedynie na pierwszym czynniku, zaniedbując drugi. Nie można rozwiązać problemu, zajmując się tylko jego połową. Dlatego rozwiązaniem tym nie jest dieta niskokaloryczna ani niskotłuszczowa, ani wegetariańska, ani mięsna, ani nawet jakże potrzebna dieta niskowęglowodanowa. Jest nim natomiast dieta opracowana tak, aby obniżać poziom insuliny, ponieważ hormon ten jest fizjologicznym sygnalizatorem magazynowania tłuszczu. Chcąc ograniczyć ten proces, należy obniżyć poziom insuliny, a to można zrobić, stosując nawet dietę wysokowęglowodanową. Naucz się kontrolować masę ciała, stosując kod otyłości i przepisy Najskuteczniejszym sposobem na kontrolowanie masy ciała jest połączenie diety utrzymującej niski poziom insuliny z odpowiednim czasem spożywania posiłków. Pozwalając organizmowi spędzać nieco czasu w trybie postu, wykorzystuje się energię zgromadzoną w trybie żywienia. Kod otyłości – książka kucharska pomaga w prosty sposób to realizować. Zawarte w niej przepisy kulinarne pozwolą ci kontrolować poziom insuliny w czasie posiłków, natomiast dodatek dostarczy wiedzy o tym, jak przeplatać smaczne posiłki z okresami postu. Ta publikacja pomoże ci znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: • dlaczego tyjemy, • co jest przyczyną powstawania cukrzycy typu 2 i otyłości, • co jeść, aby schudnąć i uniknąć otyłości brzusznej, • jak jeść, aby nie odkładał się tłuszcz, • jak działa insulina – główny hormon odpowiedzialny za tycie, • czy są skuteczne diety i jakie, • jak zaplanować posiłki i posty na 16, 24 i 36 godzin, • dlaczego gotowanie z doktorem Fungiem przynosi tak rewelacyjne efekty, • jak działa program dr. Funga „Kod otyłości”. Dieta, która normuje poziom insuliny.

69,60 zł
50,81 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,79 zł

3 osoby kupiły
15
Mały Odkrywca. Cyferki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Odkrywca. Cyferki
Trefl, od 3 do 6 lat
Dostępny152 szt.

„Cyferki” to dydaktyczna układanka dla przedszkolaków, która w przyjazny sposób zapoznaje dzieci z cyferkami i liczbami. Dzięki tej grze edukacyjnej dzieci uczą się liczyć, trenują pamięć, pobudzają wyobraźnię oraz poszerzają swoje zdolności. Zawartość pudełka: • 10 planszetek z wyjmowanymi cyframi • liczmany • instrukcja z wieloma propozycjami zabaw

26,58 zł
23,12 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,46 zł

3 osoby kupiły
16
100 pomysłów jak pomóc uczniom z trudnościami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 pomysłów jak pomóc uczniom z trudnościami
Dostępny66 szt.

Rozmaite trudności uczniów prowokują nauczycieli do refleksji, zaskakują, zbijają z tropu, a czasem wytrącają z równowagi. O jakich trudnościach mowa Niektóre dzieci zmagają się ze specyficznym zaburzeniem językowym, inne - cierpią z powodu zaniedbań wychowawczych, dysleksji, dyspraksji lub zaburzeń, które uniemożliwiają im pełne zaangażowanie się w naukę. Jeszcze inne zaś potrzebują jedynie trochę więcej czasu i zachęt, by nabrać pewności siebie. Zdarza się, że ze względu na tak wiele różnorodnych sytuacji pedagodzy nie są pewni, jakie podejście powinni wybrać, by pomóc swoim wychowankom. Niniejszy poradnik stanowi wygodny zbiór prostych wskazówek, jak rozpoznać trudności uczniów, oraz praktycznych pomysłów, jak ułatwić proces nauczania. Książka, zawierająca wiele ćwiczeń gotowych do wykorzystania, przyda się zarówno nauczycielom, jak i rodzicom dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej.

37,90 zł
29,94 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,96 zł

2 osoby kupiły
17
20th Century Boys. Tom 4. Chłopaki z XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20th Century Boys. Tom 4. Chłopaki z XX wieku
Dostępny47 szt.

Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys. Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych – Festiwalu w Angouleme oraz Eisnera (aż dwukrotnie!).

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

2 osoby kupiły
18
Matura 2022. Matematyka. Testy i arkusze maturalne. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura 2022. Matematyka. Testy i arkusze maturalne. Zakres podstawowy
Dostępny24 szt.

Testy i arkusze z matematyki Wydawnictwa Operon to kompleksowy zbiór zadań, dzięki któremu sprawdzisz, zweryfikujesz i utrwalisz wiedzę przed maturą. Treści zostały podzielone na działy tematyczne i są zgodne z obowiązującą podstawą programową! Książka zawiera unikalny kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej GieldaMaturalna.pl, na której znajdziesz dodatkowe materiały, testy i informacje. Co znajdziesz w środku? • szczegółowe informacje i wytyczne dotyczące egzaminu maturalnego, • zadania przygotowane zgodnie z wytycznymi CKE, podzielone na: – test wstępny – rozwiąż go przed rozpoczęciem powtarzania materiału do egzaminu, aby sprawdzić, co pamiętasz z danego działu, – test ćwiczeniowy – pomoże Ci przypomnieć i utrwalić powtórzone już wiadomości, – test sprawdzający – każdy, kto dobrze opanował materiał, powinien bez problemu rozwiązać zamieszczone w nim zadania podsumowujące dział, • próbne arkusze maturalne przygotowane przez ekspertów, • bank zadań uzupełniających, • modele odpowiedzi do testów wraz z rozwiązaniami (na GieldaMaturalna.pl).

39,10 zł
35,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
19
Piłka do skakania, 50 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka do skakania, 50 cm, mix wzorów
ADAR
Dostępny39 szt.

Cechy produktu: • piłka wykonana z mocnej gumy, • posiada rogi, dzięki któremu dziecko może utrzymywać się na piłce, • piłka do samodzielnego napompowania, • wymiary: 50.0 cm. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
20
Lwów. Część XII/4. Ulica Pierackiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów. Część XII/4. Ulica Pierackiego
Dostępny9 szt.

Wydawnictwo Kresów Wschodnich poleca książki o wszystkich dzielnicach i ulicach Lwowa istniejących przed rokiem 1946. Ogółem planowane jest 40 tytułów dotyczących każdej dzielnicy Lwowa. W każdej z książek także relacje osób urodzonych we Lwowie, opisujące Lwów zapamiętany z dzieciństwa. Obejmuje ul. Pierackiego, Dembińskiego, Spółdzielcza, Kaspra Boczkowskiego, Niemcewicza, Jasna, Kasprowicza, Boczna Kasprowicza. Relacje lwowiaków: Janusz Wysocki ur. 1937, prof. Zdzisław Żygulski jr ur. 1921, Maria Kustra, Ludwika Kulczyńska.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
21
Pluszak Jelonek 25cm Sa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Jelonek 25cm Sa
Sun-day, Sun-day
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

26,90 zł
24,21 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

1 osoba kupiła
22
Kobiety w doświadczeniu utrudnionej prokreacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

1 osoba kupiła
23
A Room of One's Own - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Room of One's Own
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

'But, you may say, we asked you to speak about women and fiction - what has that got to do with a room of one's own?' A Room of One's Own grew out of a lecture that Virginia Woolf had been invited to give at Girton College, Cambridge in 1928 and became a landmark work of feminist thought. Covering everything from why a woman must have money and a room of her own if she is to write, to authors such as Jane Austen, Aphra Behn and the Brontë sisters, and the tragic story of Shakespeare's fictional sister Judith, it remains a passionate assertion for female creativity and independence in a world dominated by men. 'Fierce, energetic, humorous' Hermione Lee

28,00 zł
26,04 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,96 zł

1 osoba kupiła
24
Elmer's Colours - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elmer's Colours
Dostępny2 szt.

Green, blue, yellow, pink? Choose your favourite colour with Elmer! This chunky board book with easy-grip toddler tabs on every page is perfect for the very youngest Elmer fans.

36,00 zł
32,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

1 osoba kupiła
25
Medicus. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medicus. Audiobook
Noah Gordon, Aleksandria
Dostępny38 szt.

Londyn, XI wiek, młody Rob Col zostaje osierocony, trafia pod opiekę objazdowego balwierza i wyrusza z nim w nieznane. Od tego momentu chłopiec wraz z swoim opiekunem przemierza Anglię rozbawiając tłum, żonglując przed widownią, sprzedając ciekawskim „lekarstwo” na wszystko, ale też faktycznie pomagając chorym. Przy tych zajęciach Rob odkrywa w sobie dar – potrafi przewidzieć, czy dana osoba przeżyje, czy też umrze. W końcu spotyka na swojej drodze prawdziwego medyka. I to zmienia wszystko, bo w chłopaku budzi się pragnienie bycia „uzdrowicielem”, ale nie szamanem, czy zwykłym znachorem. Nie jest to jednak takie proste… Bo prawdziwe szkoły dla medyków są w odległej Persji i, co więcej, chrześcijanie nie mają do nich dostępu. Medicus to nie tylko opowieść o sztuce leczenia, o zderzeniu różnych kultur, o wpływie religii na postępowanie ludzi, ale przede wszystkim to pasjonująca historia jednego człowieka, który chciał zmienić świat na lepsze. Monumentalna powieść Gordona Noaha trafiła na listę bestsellerów „New York Times’a” i została zekranizowana w 2013 roku.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
26
Nasielsk 1920 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasielsk 1920
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Bitwa o Nasielsk to najważniejsze wydarzenie w bitwie na przedpolach Warszawy powstrzymujące marsz ku Wiśle wojsk rosyjskiego Frontu Zachodniego. Bitwa ta stworzyła podstawy do uruchomienia manewru znad Wieprza, który doprowadził do diametralnego odwrócenia losów generalnej bitwy i zmusiła przeciwnika do ucieczki na wschód. Bitwa o Nasielsk, jako pole bitwy 5. Armii gen. Sikorskiego, jest niedoceniana przez polską historiografię. Milczano o niej z powodu animozji personalnych między dowódcą tej armii a marsz. Piłsudskim. Nie pozostaje więc nic innego jak uporczywie upominać się o przywracanie prawdy historycznej. Stąd apel do historyków o nieskazywanie jej na zapomnienie. Ale także apel do lokalnej społeczności o zdecydowanie większą aktywność w przywrócenie pamięci o tym wydarzeniu.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
27
Samowystarczalni w domu i ogrodzie. Ogranicz konsumpcjonizm i bądź bliżej natury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samowystarczalni w domu i ogrodzie. Ogranicz konsumpcjonizm i bądź bli...
Dostępny55 szt.

Świat zmienia się na naszych oczach. Panująca na świecie pandemia koronawirusa zmusza nas do zastanowienia się, w jaki sposób możemy przygotować się do życia w odosobnieniu. Przyzwyczailiśmy się, że wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Towary krążyły po świecie bez przeszkód, podobnie jak i my. Teraz świat zwolnił, a gazety i portale internetowe krzyczą o zbliżającym się kryzysie. Czy powinniśmy się go obawiać?

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
28
Puzzle 155 elementów. Sen królewny - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 155 elementów. Sen królewny
Nasza Księgarnia - gry, 155 elementów
Dostępny45 szt.

Królewna kwiatów śni swój baśniowy sen. Ma czepiec ozdobiony kwiatami i wstążkami i jest ubrana w powłóczystą szatę. Towarzyszą jej błękitny koń z czerwoną grzywą oraz królewski paw o niezwykle barwnych piórach… Królewna śni o bajecznie kolorowych ogrodach pełnych skowronków i zajęcy, a kiedy królewski kogut zawoła: „Kukuryku!”, jej magiczny sen się skończy. Pełna szczegółów ilustracja Ewy Beniak-Haremskiej została podzielona na 155 elementów. Po ich ułożeniu powstaje duży nieregularny obrazek w kształcie konia o wymiarach 33.0 x 47.0 cm. Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Wyprodukowano w Polsce.

25,90 zł
18,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
29
Niewinni w Norymberdze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewinni w Norymberdze
Dostępny58 szt.

Literackie świadectwo z procesu największych zbrodniarzy Trzeciej Rzeszy „Jak mówić? Jak przekazać fetor umierania, smród nędzy, obrzydliwość durchfallu płynącego po nogach? Jak opowiedzieć, iloma odmianami śmierci osiągnięto niewiarygodną liczbę zamordowanych w jednym obozie? Co to znaczy tłum więźniów? To nierealne”. W trakcie procesu norymberskiego Seweryna Szmaglewska, autorka książki Dymy nad Birkenau, zostaje wezwana by złożyć zeznanie przed Międzynarodowym Trybunałem. Z Polski było tylko dwoje świadków. Ona jedna miała przedstawić prawdę o Auschwitz-Birkenau. Opowiedzieć to, co nieopowiadalne do dziś. Po to, by oskarżyć zbrodniarzy, którzy za wszelką cenę próbowali udowodnić swoją niewinność, i walczyć o sprawiedliwość w miejscu, które nie chciało już rozliczać przeszłości. Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji o książce oraz pełen tekst zeznania autorki złożony w procesie w Norymberdze. „Nie ja kształtowałam te książki, tylko życie. Dymy nad Birkenau i Niewinni w Norymberdze to obrazy życia, które ja jedynie w pośpiechu spisałam i zaniosłam do wydawnictwa”. – Seweryna Szmaglewska „Obrachunek, jaki Szmaglewska przeprowadza z Norymbergą, jest tym ciekawszy, że dokonał go jedyny polski świadek na procesie, świadek, któremu chyba w najśmielszych marzeniach, w najczarniejszej nocy w Brzezince, nie mogło się śnić, że kiedyś stanie oko w oko z tymi, którzy zza wygodnego biurka podpisywali najbardziej okrutne, ludobójcze rozkazy. Ta konfrontacja jest chyba najbardziej wstrząsającym elementem powieści, chociaż napisanej w sposób kameralny, czasami wręcz intymny. Świadczy to o artyzmie pisarki, która potrafi jedną klamrę spiąć wszystko, co nią wtedy wstrząsnęło: pogardę, litość, miłość i ulgę”. – Marian Podkowiński Seweryna Szmaglewska (1916–1992) – pisarka, jedyna Polka zeznająca w procesie norymberskim. Przyszła na świat w Przygłowie, niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Łódzkim. Po wybuchu wojny wróciła do Piotrkowa, gdzie pracowała jako ratowniczka w szpitalu i uczyła na tajnych kompletach. Osiemnastego lipca 1942 roku została aresztowana przez gestapo i przewieziona do obozu Auschwitz-Birkenau. 18 stycznia 1945 roku udało jej się uciec z marszu śmierci. Debiutowała w 1945 roku książką Dymy nad Birkenau, w której opisała swoje obozowe przeżycia. W lutym 1946 roku książka została włączona jako materiał dowodowy przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Seweryna Szmaglewska przez lata była wiceprezesem Rady Naczelnej ZBoWiD. Opublikowała między innymi: Zapowiada się piękny dzień (1960), Czarne stopy (1960), Niewinni w Norymberdze (1972), Dwoje smutnych ludzi (1986). Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki I stopnia.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

1 osoba kupiła
30
DobraNoc. Ureguluj swój cykl dobowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DobraNoc. Ureguluj swój cykl dobowy
Dostępny58 szt.

Przywróć organizmowi równowagę, śpij dobrze i ciesz się dobrym zdrowiem Zaburzenia snu są coraz powszechniejszym problemem. Dotykają nawet połowy naszego społeczeństwa i skarżą się na nie coraz młodsze osoby. Tymczasem efektywny, spokojny sen to nie tylko istotny czynnik dobrego samopoczucia, ale także podstawa dobrego zdrowia. Problemy ze snem są najczęściej wypadkową wielu czynników związanych ze współczesnym stylem życia. Wśród nich na prowadzenie wysuwa się… stres. Ważna jest też oczywiście dieta. Wbrew powszechnym przekonaniom nie wystarczy jednak zjeść lekkiej kolacji. Karolina i Maciej Szaciłło, korzystając z mądrości ajurwedy, najstarszej znanej ludzkości medycyny, oraz współczesnej dietetyki skomponowali specjalne sprzyjające dobremu snowi menu. W książce DobraNOC znajdą się również cenne informacje o cyklu dobowym, porady jak go uregulować, a także szereg prostych sposobów na „dobry sen”. Karolina i Maciej Szaciłło – eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą kursy, szkolenia oraz warsztaty zdrowego gotowania i medytacji. Autorzy popularnych poradników dietetycznych, m.in.Jedzenie, które leczy, Zdrowa tarczyca,dwóch częściJedz i pracuj nad własnym zdrowiem, Jem (to co) kocham i chudnę (Wydawnictwo Zwierciadło).

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

31
Ministerstwo moralnej paniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ministerstwo moralnej paniki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Zbiór opowiadań queerowej singapurskiej pisarki Amandy Lee Koe w tłumaczeniu Mikołaja Denderskiego. Ministerstwo moralnej paniki to tytuł kultowy na singapurskiej scenie literackiej. Debiut nagrodzony w 2014 roku Singapore Literature Prize for Fiction i Singapore Book Award w 2016 roku zachwycił wszystkich. Nic dziwnego ? w każdym opowiadaniu autorka przekracza literackie normy, łamie społeczne tabu, żeby ? koniec końców ? napisać o tym, co w życiu najważniejsze. O miłości(ach): tych zapomnianych, przegranych, nieakceptowanych. Niewidzialnych granicach między nami, które boimy się przekraczać. Społecznych problemach, o których nadal można mówić głośno tylko w formie literackiej zabawy. Historii ? z różnych perspektyw, głosami tych, którzy zazwyczaj są uciszani. O tym, że wcale nie każdy czuje się w domu u siebie. Amanda Lee Koe pisze jednocześnie z pazurem i poetycko, zaczepia, żeby chwilę później wzruszyć. Przedstawia postaci różnych kultur, wierzeń i języków, których drogi krzyżują się na krótką chwilę w dynamicznym, tętniącym życiem singapurskim mieście-państwie. Ale każda z czternastu opowieści rezonuje w nas jeszcze długo po tym, gdy przewrócimy ostatnią stronę.

42,00 zł
34,86 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,14 zł

32
Poradnik medycyny naturalnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik medycyny naturalnej
Dostępny41 szt.

Andrzej Żak specjalizuje się w chińskiej bioenergoterapii oraz medycynie tybetańskiej. Zajmuje się też ziołolecznictwem, hydroterapią i akupresurą. Jego poradnik jest wyjątkowym kompendium wiedzy o zdrowiu i leczeniu medycyną niekonwencjonalną. Oferuje ponad 1200 skutecznych porad.

25,20 zł
17,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 7,21 zł

33
Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 2
Dostępny20 szt.

Paski komiksowe z przygodami Mafaldy doczekały się wreszcie pełnej dwutomowej edycji w języku polskim. Tworzone przez Quino (Joaquína Salvadora Lavado) w latach 1964-1973 dzieła przetłumaczył Filip Łobodziński. Bystra bohaterka kwestionuje zastany porządek i wprawia bliskich w konsternację, gdy ujawnia absurdy otaczającej ją rzeczywistości. Zadaje kłopotliwe pytania o politykę i stan świata, a matkę wytrąca z równowagi feministycznymi uwagami. Na pozór błahe komiksy poruszają ważne problemy społeczne i krytykują autorytarne zapędy władzy. Nieustająca popularność dzieła wiąże się z żywotnością zilustrowanych zjawisk, powracających w nowych kontekstach w różnych częściach świata. Dzięki temu Mafalda skłania do refleksji nie tylko nad Argentyną lat 60. i 70. XX wieku, lecz także nad naszą współczesnością. Quino (Joaquín Salvador Lavado) urodził się 17 lipca 1932 roku w Mendozie w zachodniej Argentynie. Quino to przydomek nadany mu przez rodziców w celu odróżnienia od wuja, który nosił to samo imię. W 1945 roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Mendozie, jednak ich nie skończył. Pierwszy rysunek udało mu się opublikować w 1954 roku w tygodniku „Esto Es”. Zajmował się też reklamą. Tak właśnie powstała postać Mafaldy – choć ostatecznie w reklamie się nie pojawiła, na jej potrzeby została wymyślona, by potem stać się bohaterką słynnych komiksów. Obecnie autor mieszka i pracuje w Mediolanie.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

34
Puzzle 30 elementów. Magiczne święta - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 30 elementów. Magiczne święta
Nasza Księgarnia - gry, 30 elementów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Dźwięk dzwoneczków niesie się po całym lesie. Ktoś jedzie saniami prowadzonymi przez renifera w czerwonej czapce. To Święty Mikołaj! Towarzyszą mu dwa skrzaty. Mają ręce pełne roboty, bo muszą dziś odwiedzić wszystkie dzieci. Każdy, duży czy mały, dostanie świąteczny podarunek. Nawet rodzina małych myszek wyszła z norek, aby świętować w tę magiczną noc. Świąteczna ilustracja Ewy Poklewskiej-Koziełło została podzielona na 30 dużych elementów. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach 57.5 x 38.7 cm. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

35
Geometria wykreślna w zadaniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geometria wykreślna w zadaniach
Dostępny80 szt.

Niniejsza publikacja stanowi zbiór zadań, wraz z przykładowymi rozwiązaniami, z zakresu wybranych tematów geometrii wykreślnej dotyczących wieloboków oraz wielościanów. Jedyne odstępstwo stanowią zadania rzutu cechowanego, w których pojawiają się elementy krzywych. Proponowana treść podręcznika ma za zadanie pobudzenie i rozwinięcie wyobraźni przestrzennej oraz naukę rozwiązywania zadań metodą wykreślną. Przyjęta struktura wydaje się najbardziej korzystna z dydaktycznego punktu widzenia. Została opracowana tak, aby treść była przystępna dla jak największego kręgu odbiorców: studentów kierunków architektury, budownictwa, geodezji, mechaniki, ochrony środowiska oraz innych, w których programie znajduje się geometria wykreślna. Książka składa się z czterech rozdziałów, z których każdy poświęcono innej metodzie odwzorowania: rzutom Monge'a, rzutowi cechowanemu, aksonometrii oraz perspektywie stosowanej.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

36
Toksyczna miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toksyczna miłość
Dostępny10 szt.

PRZYGOTUJCIE SIĘ NA BURZLIW PRZEPRAWĘ! AUTORKA BESTSELLERA "WYŚCIG Z ŻYCIEM" W NOWEJ, MROCZNIEJSZEJ ODSŁONIE! Dwudziestotrzyletnia Klara Wysocka postanawia wyjechać do Anglii w poszukiwaniu lepszego życia. Osiedla się w Leeds, gdzie poznaje przystojnego policjanta Johna, w którym praktycznie od razu się zakochuje. Nie sądziła, że gdy z nim zamieszka, jej życie przerodzi się w istny koszmar. Za zamkniętymi drzwiami odgrywa się totalne piekło. Kiedy dziewczyna traci już wiarę w to, że jakiś rycerz na białym koniu przybędzie, by ją ocalić, na jej drodze pojawia się Sawyer, który za wszelką cenę będzie starał się uwolnić ją z rąk bestii. Czy Klara zdoła uciec i zaznać upragnionego spokoju z dala od domu, w którym przeszła przez prawdziwą gehennę? Ta książka ma niesamowitą moc, która wciąga nas od pierwszej strony. Bardzo odważna historia, poruszająca problemy, o których większość woli nie mówić. Autorka nie tylko miała odwagę, ale również pokazała, że urodziła się z piórem w dłoni. To jedna z tych powieści, które wyzwalają w czytelniku wiele skrajnych emocji. Gorąco polecam. - Kinga Litkowiec, autorka ?Toksyczna miłość? K.A. Zysk to ciągłe życie na krawędzi. Brak wiary w siebie, walka z oprawcą i nadzieja na lepsze jutro. Destrukcyjna miłość jednego mężczyzny i pojawiająca się szansa na tę prawdziwą? Jak może zakończyć się ta zawiła historia? O tym musicie przekonać się sami. Jedno jest pewne. To mocna lektura, ale warta przeczytania. Polecam! - Ana Rose, autorka Po każdej, nawet największej burzy zawsze wychodzi słońce? Czy i w tym przypadku tak będzie? Czy Klarze uda się wyrwać z otchłani piekieł i odnaleźć upragniony spokój? K.A. Zysk swoją drugą powieścią przekracza wszelkie granice, daje nam mocną i brutalną historię, która trzyma w napięciu już od pierwszej strony, a niepewność co do losu bohaterki towarzyszy nam do samego końca! Zdecydowanie polecam! - Paula, girslbookslovers.blogspot.com ?Toksyczna miłość? to nie jest kolejna historia o słodkim, przewidywalnym romansie. To poruszająca i lekko przerażająca opowieść, ale ukazująca scenariusz, który może przytrafić się każdemu. K.A. Zysk w zupełnie innym wydaniu! Ta książka pozostanie w mojej głowie na długi czas. Jak najbardziej polecam! - Agata Sobczak, autorka ?Namiętnej Nienawiści? ?Toksyczna miłość? to powieść pełna bólu i cierpienia, ukazująca dramat kobiety prześladowanej, bitej i gwałconej. Czytając książkę Kasi, nie raz miałam dreszcze na całym ciele od wydarzeń, które przeżywała bohaterka. Nie raz także szybciej zabiło mi serce, kiedy Klara znalazła na swojej drodze anioła, który ją uratował. Z całego serca polecam, bo naprawdę warto przeczytać tę pozycję. Ja się nie zawiodłam, a wręcz przeciwnie, jestem nią zachwycona i oczarowana? Zapewniam Was, że Wy również będziecie. - Alicja Skirgajłło, autorka ?Sposób na Francuza?, ?Prawictwo utracone?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

37
Naked LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naked LP, Winyl
Niedostępny
Brak

a1.The Party a2.Peggy (Stone Breaker) a3.Turn To Grey a4.Naked a5.Your Sex Is Perfect a6.I'm Gone b1.Forget My Blues b2.Run Baby Run b3.Mixed Up b4.Moon

112,90 zł
Powiadomienie
38
Hindsight, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hindsight, CD
Dostępny16 szt.

1.Action 52 [Explicit] 2.Bastard Ritual [Explicit] 3.203 4.Thunder Mouth [Explicit] 5.Persona Non Grata [Explicit] 6.I've Scene God [Explicit] 7.Uncontrollable Descent 8.Pan's Dream [Explicit] 9.Trash Folder [Explicit] 10.Gypsy Disco [Explicit] 11.Pigs Ear 12.(F)Inally (U)Nderstanding (N)Othing [Explicit] 13.Informal Butterflies

59,90 zł
39
Naked, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naked, CD
Dostępny9 szt.

1.The Party 2.Peggy (Stone Breaker) 3.Turn To Grey 4.Naked 5.Your Sex Is Perfect 6.I'm Gone 7.Forget My Blues 8.Run Baby Run 9.Mixed Up 10.Moon

65,90 zł
40
REvolution LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
REvolution LP, Winyl
Niedostępny
Brak

A1 Tooth And Nail A2 Tangled In The Web A3 All I Want A4 Kiss Of Death A5 She's Evil But She's Mine B1 Relax B2 Cold Is The Heart B3 Breaking The Chains B4 Wicked Sensation B5 Paris Is Burning

112,90 zł
Powiadomienie
41
Weird Ones, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
42
Solitary, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solitary, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

1 In The Meadow 2 I'll Never Forget 3 Where The Grass Is Green 4 Jealous 5 Ship Of Fools 6 You Are Everything 7 Venice 8 Sarah 9 My Heart Will Go On 10 The Tragedy 11 Someday 12 All That Love Can Be

70,90 zł
Powiadomienie
43
REvolution Deluxe Edition, CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
REvolution Deluxe Edition, CD + DVD
Dostępny5 szt.

REvolution CD1-1.Tooth And Nail CD1-2.Tangled In The Web CD1-3.All I Want CD1-4.Kiss Of Death CD1-5.She's Evil But She's Mine CD1-6.Relax CD1-7.Cold Is The Heart CD1-8.Breaking The Chains CD1-9.When Darkness Calls CD1-10.River Of Love CD1-11.Wicked Sensation CD1-12.Paris Is Burning CD1-13.The Secret REvolution Live! CD2-1.Intro CD2-2.Paris Is Burning CD2-3.Dance Of The Dogs CD2-4.Tangled In The Web CD2-5.All I Want CD2-6.Kiss Of The Dead CD2-7.She's Evil, But She's Mine CD2-8.Cold Is The Heart CD2-9.When Darkness Calls CD2-10.River Of Love CD2-11.Rain CD2-12.Hell Child CD2-13.Breaking The Chains CD2-14.Wicked Sensation CD2-15.Tooth And Nail REvolution Live! DVD-1.Paris Is Burning DVD-2.Dance Of The Dogs DVD-3.Tangled In The Web DVD-4.All I Want DVD-5.Kiss Of The Death DVD-6.She's Evil, But She's Mine DVD-7.Cold Is The Heart DVD-8.When The Darkness Calls DVD-9.River Of Love DVD-10.Hell Child DVD-11.Breaking The Chains DVD-12.Wicked Sensation DVD-13.Tooth And Nail Bonus Track DVD-14.Rain

100,90 zł
44
The Lone Furrow White LP, CD  +  winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
164,90 zł
Powiadomienie
45
Dybuk. Między dwoma światami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dybuk. Między dwoma światami
Niedostępny
Brak

W setną rocznicę prapremiery Dybuka Trupy Wileńskiej na scenie warszawskiego Teatru Elizeum proponujemy nowe wydanie dwujęzycznego (w wersji polskiej i jidysz) Dybuka Szymona An-skiego, najsłynniejszego dzieła teatru żydowskiego, odpowiednika Dziadów Mickiewicza − oba te utwory porównuje zresztą w swoim wstępie prof. Anna Kuligowska-Korzeniewska. Książkę wzbogaca przedmowa dyrektorki Teatru Żydowskiego Gołdy Tencer oraz wkładka ilustracyjna, na którą składają się fotografie ze spektakli, afisze, plakaty. Odnaleziony przed kilkoma tygodniami w Litewskiej Bibliotece Narodowej im Martynasa Mažvydasa plakat z programu teatralnego prapremiery Dybuka Trupy Wileńskiej został opublikowany na froncie okładki otwierającej część w języku jidysz. Przygotowanie książki wspierały archiwa oraz teatry w Polsce i zagranicą, a także Marek Friedman, prezes Fundacji im. Michała Friedmana, wnuk tłumacza Dybuka na język polski. Współwydawcami książki są: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Centrum Kultury Jidysz oraz Fundacja Shalom.

44,00 zł
34,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,68 zł

46
Jedność w różnorodności. Społeczeństwo otwarte a bezpieczeństwo. Konteksty szwajcarskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,00 zł
53,76 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

47
Digital Economy in the Contemporary World: A Reader - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Digital Economy in the Contemporary World: A Reader
Niedostępny
Brak

Development of ICT and the simultaneous process of digitization of economy and society, contemporary are two the most dynamically occurring changes. Digitization, as a constant process of convergence of virtual and real world, has become drive for changes and creates new possibilities of socio-economic development, improving competitiveness and innovativeness of economy. Authors of the monograph discuss these and similar cases. In highly professional manner, they analyze research problems concerning the state and civil society in the process of building global digital economy. They present cyberspace from the cognitive-intellectual, social and market perspective, as a mass phenomenon of global impact and incredible dynamic. The reviewed work inscribes itself into the common scientific discourse concerning changes in resources (knowledge) management, directions for the transformation of market economy, and developing new employee and managerial competences. From the review of Jia Wei-xiao

42,00 zł
40,32 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,68 zł

48
John Williams In Vienna. CD + Blu-ray Disc - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
79,90 zł
78,30 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,60 zł

49
A Tribute To Keith Emerson & Greg Lake, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Tribute To Keith Emerson & Greg Lake, CD
Niedostępny
Brak

1 21st Century Schizoid Man 2 A Time And A Place 3 The Sheriff 4 C'est la Vie 5 From The Beginning 6 Hoedown 7 Still...You Turn Me On 8 Lucky Man 9 Fanfare For The Common Man 10 Karn Evil #9 1st Impression Part 2 Bonus Track 11 ELP Suite: Tarkus / From The Beginning / Tarkus (Reprise)

62,90 zł
Powiadomienie
50
Good Souls Better Angels Limited LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Good Souls Better Angels Limited LP, Winyl
Niedostępny
Brak

A1 You Can't Rule Me A2 Bad News Blues A3 Man Without A Soul A4 Big Black Train B1 Wakin' Up B2 Pray The Devil Back To Hell B3 Shadows & Doubts B4 When The Way Gets Dark C1 Bone Of Contention C2 Down Past The Bottom C3 Big Rotator C4 Good Souls Acoustic Demos D1 Bad News Blues D2 Pray The Devil Back To Hell D3 You Can't Rule Me D4 Man Without A Soul D5 Wakin' Up

94,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry