hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.07.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 23 lipca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Torebka prezentowa Exotic Leaves, duża (PAW), na drugim Own it! 3 Student's Book with Practice Extra (Lewis Samantha, Vincent Daniel, Reid Andrew). Kolejny produkt to Pan Samochodzik i księga strachów (Zbigniew Nienacki) oraz Moje emocje. Pokazuję, co czuję (Stéphanie Couturier).
1
Torebka prezentowa Exotic Leaves, duża - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Exotic Leaves, duża
PAW
Dostępny189 szt.

Torebka prezentowa Exotic Leaves z linii Basic o wymiarach 26.0 x 33.0 x 13.0 cm będzie świetnym uzupełnieniem prezentu.

8,99 zł
18 osób kupiło
2
Own it! 3 Student's Book with Practice Extra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Own it! 3 Student's Book with Practice Extra
Dostępny161 szt.

Own it! is a four-level lower Secondary course which makes sure that students are confident and future-ready through a combination of global topics, collaborative projects and strategies to develop learner independence. We live in a rapidly changing world. With Own It!, teens develop the confidence and competencies they need to forge their own path in this ever-evolving global landscape. From developing critical and creative thinking skills and social/emotional aptitudes to working effectively in a group, Own it! helps create confident, future-ready learners who are able to meet the challenges ahead. The Student's Book includes full access to all digital tools for students, including mobile-friendly Practice Extra and the digital collaboration space.

91,00 zł
81,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,10 zł

14 osób kupiło
3
Pan Samochodzik i księga strachów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i księga strachów
Dostępny155 szt.

Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy! W tym tomie Pan Samochodzik poszukuje pamiętnika oficera armii hitlerowskiej. Nie sam – z grupą niby to przypadkowo napotkanych osób. Czytelnik podąża ich śladem i – co jest ogromnym atutem tej powieści – sam może wydedukować, gdzie znajdzie się tajemniczy kajecik. W toku dochodzenia zaaferowany pan Tomasz przeocza pewien szczegół. Jaki?

26,90 zł
15,99 zł

Rabat 40,6%
oszczędzasz 10,91 zł

15 osób kupiło
4
Moje emocje. Pokazuję, co czuję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje emocje. Pokazuję, co czuję
Dostępny288 szt.

Ten fantastyczny zeszyt pełen ćwiczeń, zabaw, wesołych pomysłów i naklejek pomoże dziewczynkom i chłopcom poznawać, rozumieć i oswajać różne emocje: złość, smutek, dumę, nieśmiałość, strach, radość, zazdrość... Zapraszamy wszystkie dzieci, by wykonując ćwiczenia oddechowe i wizualizacje, kolorując obrazki, naklejając naklejki i tworząc rysunki, uczyły się rozpoznawać emocje, nazywać je i, co najważniejsze, radzić sobie z nimi. W książce znajdziemy wiele ekscytujących, twórczych niespodzianek, w tym przepis na arcyskuteczny płyn na strachy… Ta interaktywna publikacja została wymyślona przez pedagożkę i terapeutkę. Zawiera mnóstwo aktywności wspomagających zrozumienie i kontrolę emocji.

19,00 zł
12,99 zł

Rabat 31,6%
oszczędzasz 6,01 zł

8 osób kupiło
5
Gambit królowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gambit królowej
Dostępny89 szt.

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom, żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój. Obie obsesje będą towarzyszyć Beth, kiedy opuści dom dziecka, przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich, a potem światowych rankingów szachowych, będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia. Gambit królowej to przepiękna książka o samotności i przyjaźni, rywalizacji i współpracy, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

6 osób kupiło
6
Torebka prezentowa Friendly cat, duża - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Friendly cat, duża
PAW
Dostępny12 szt.

Torebka prezentowa Friendly cat o wymiarach 26.5 x 33.5 x 13.0 cm będzie świetnym uzupełnieniem prezentu.

4,99 zł
5 osób kupiło
7
Dom pisarzy w czasach zarazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom pisarzy w czasach zarazy
Dostępny21 szt.

Znany polski poeta i prozaik poprzez wspomnienia o dawnym domu snuje opowieść nie tylko osobistą, ale też literacką i historyczną. Dom przy ulicy Iwickiej, w którym autor jako dziecko mieszkał po wojnie z rodzicami, a który zamieszkiwali lub odwiedzali też liczni pisarze, był świadkiem prywatnego życia, ale też przemian epoki stalinizmu. To także pretekst do opowiedzenia, jakie system wpłynął na działanie i decyzje znanych literatów. Książkę uzupełniają przeprowadzone przez laty przez Tomasza Jastruna wywiady z twórcami takimi jak Juliusz Żuławski, Ryszard Matuszewski, Jan Kott, Seweryn Pollak, Irena Szymańska czy Bronisława Przybosiowa.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
8
Torebka prezentowa Let's explore, duża - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Let's explore, duża
PAW
Dostępny24 szt.

Torebka prezentowa Let's explore o wymiarach 26.5 x 33.5 x 13.0 cm będzie świetnym uzupełnieniem prezentu.

4,99 zł
4 osoby kupiły
9
Przewodnik Michelin. Sztokholm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik Michelin. Sztokholm
Dostępny6 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! Sztokholm, który jest stolicą i zarazem największym miastem Szwecji, nazywa się „Wenecją Północy”. To określenie dobrze oddaje szczególny urok tego miasta, zbudowanego między dwoma wielkimi zbiornikami wody – jeziorem Melar na zachodzie i Bałtykiem na wschodzie – na 14 wyspach, z których każda tworzy dzielnicę o konkretnym charakterze. Wszystkie one leżą pośrodku ogromnego archipelagu 24 tysięcy wysp, wysepek i skał, usianych niewielkimi drewnianymi chatkami w kolorze cegły. Cechy publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Sztokholmu. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
10
Torebka prezentowa Gorgeous Roses, duża - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka prezentowa Gorgeous Roses, duża
PAW
Dostępny6 szt.

Torebka prezentowa Gorgeous Roses o wymiarach 33.5 x 26.5 x 13.0 cm będzie świetnym uzupełnieniem prezentu.

5,99 zł
2 osoby kupiły
11
Baśnie i legendy. Święci od kluczy i podróży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie i legendy. Święci od kluczy i podróży
Dostępny20 szt.

Baśnie, legendy i anegdoty o świętych naszych, polskich, oraz tych ważnych z całej Europy. Historie barwne, pełne pięknych i cudownych zdarzeń, stawiających świętych za wzory cnót, godnych naśladowania. Ciekawa lekcja historii, lekko i przyjemnie pobudzająca wyobraźnię i utrwalająca miłość do bliźniego i Ojczyzny.

19,95 zł
13,99 zł

Rabat 29,9%
oszczędzasz 5,96 zł

1 osoba kupiła
12
Und so weiter. Extra 1. Język niemiecki. Klasa 4. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Und so weiter. Extra 1. Język niemiecki. Klasa 4. Podręcznik
Dostępny3 szt.

Numer dopuszczenia: 1092/1/2020 Podręcznik przygotowany przez doświadczony zespół autorski. Autorki tak doskonałych pozycji podręcznikowych dla szkoły podstawowej – od lat beststellerów PWN Wydawnictwa Szkolnego – jak „der, die, das”, „ich und du”, „ABCDeutsch”. Potwierdzeniem jakości dydaktycznej ich podręczników jest wydanie licencyjne w roku 2018 serii „ich und du” przez renomowane niemieckie wydawnictwo edukacyjne Cornelsen (Berlin) pod tytułem „Bruno und ich”. Podręcznik zdobywa obecnie rynek niemiecki i międzynarodowy. Poziom podręcznika: A1 Cechy podręcznika: • łagodna progresja leksykalno-gramatyczna gwarantująca harmonijny rozwój czterech sprawności językowych, • przejrzysta modułowa struktura podręcznika dająca swobodę w pracy dydaktycznej zgodnie z potrzebami językowymi uczniów – 6 rozdziałów w podręczniku + dodatkowy rozdział poświęcony świętom w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie + sekcja wykorzystująca metodę dramy – przygotowanie sztuki teatralnej + dział wspólnych projektów klasowych + sekcja zadań sprawdzających opanowanie materiału oraz opisująca gry i zabawy językowe + słowniczek alfabetyczny pod koniec podręcznika, • użyteczne piktogramy określające formy aktywności językowej uczniów w ramach poszczególnych modułów podręcznika umożliwiają nauczycielowi pracę zgodnie z ćwiczonymi przez niego sprawnościami językowymi – piktogramy rozróżniają: zadania rozwijające sprawność rozumienia tekstu słuchanego, zadania rozwijające sprawność rozumienia tekstu pisanego, zadania rozwijające sprawność mówienia, zadania rozwijające umiejętność reagowania językowego, zadania rozwijające sprawność pisania + piosenki + gry i zabawy + zagadnienia gramatyczne + wskazówki ułatwiające naukę, • wyrazista, atrakcyjna i angażująca uczniów szata graficzna wykorzystująca współczesne zdjęcia i grafikę, także w ujęciu komiksowym, jak i wykorzystująca współczesne media cyfrowe – komórka/smartfon, forum internetowe + praca z kolorem ułatwiającym naukę nowych struktur językowych – pomocna dla uczniów dyslektycznych, • klarownie zdefiniowane cele każdego rozdziału – tematyka + zagadnienia gramatyczne konsekwentna realizacja kluczowych kompetencji XXI wieku – komunikacja, kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie poprzez zadania pracy w parach, pracy w grupach, realizację projektów – książeczka leporello. Budowa podręcznika: • sześć rozdziałów o modułowym charakterze, • polisenoryczna korelacja obrazu i tekstu – zadania komunikacyjne realizowane w oparciu o historyjkę obrazkową/komiks, • zadania komunikacyjne – wypowiedź ustna wspomagana przykładowym użyciem fraz leksykalnych ułatwiających budowanie własnej wypowiedzi ucznia, ułatwiająca trening poprawnego reagowania językowego, • ćwiczenia odnoszące się do odgrywania ról – dialogi sterowane w formie wypowiedzi pisemnej i ustnej, • ćwiczenia doskonalące umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, sekcja: „Für feine Ohren”, • ćwiczenia uczące poprawnej rytmizacji języka i jego melodyki poprzez wykorzystanie piosenki + trening struktur leksykalnych, • ćwiczenia usprawniające poprawność wymowy, sekcja: „Schnellsprechverse”, • ćwiczenia trenujące poprawne formy wypowiedzi pisemnej, sekcja: „Schreibtraining” + sekcja: „Rechtschreibtraining” – wspiera ćwiczenie poprawnej ortografii języka niemieckiego, • ćwiczenia odnoszące się do mediacji językowej – selektywne przekazywanie informacji w języku polskim na postawie czytanego bądź słuchanego tekstu niemieckojęzycznego, • ćwiczenia powtórkowe pod koniec rozdziału – komunikacyjne, trenujące struktury leksykalno-gramatyczne w sytuacjach dialogowych w różnych kontekstach sprawności językowych, sekcja: „Das kann ich”, • przejrzysta prezentacja zagadnień gramatycznych w kolorze pod koniec każdego rodziału, sekcja: „Grammatik für dich”, • autoewaluacja po każdym rozdziale, sekcja: „Evaluation” + zadania pod koniec podręcznika w sekcji: „Die kluge Eule prüft”.

47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
13
The Very Hungry Caterpillar?s Hide-and-Seek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Very Hungry Caterpillar?s Hide-and-Seek
Dostępny4 szt.

Play hide and seek with The Very Hungry Caterpillar in this fantastic finger trail lift-the-flap book! Who is in the forest where it's bright and sunny? Busy, buzzing bees making tasty honey! A fun first introduction to woodland creatures and their habitats. With its gentle rhyming narrative, chunky flaps and finger trails, this book is perfect for little explorers!

48,00 zł
44,16 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,84 zł

1 osoba kupiła
14
Uczymy się z Bratkiem. Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 3. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczymy się z Bratkiem. Matematyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 3. Część 4
Dostępny4 szt.

To ćwiczenia do nauki dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Odpowiednio przygotowane materiały sprawiają, że poznawanie nowych rzeczy staje się przyjemnością. „Uczymy się z Bratkiem” to seria, która dowodzi, że nauka jest bardzo ważna już od wczesnych lat edukacji szkolnej. Aby jednak dzieci mogły odpowiednio się uczyć, potrzebują materiałów, które umożliwią efektywne opanowanie materiałów. Zeszyty ćwiczeń zawierają zadania o różnym stopniu trudności. Rozwijają umysł i zachęcają do działania, uczą logicznego myślenia. Ćwiczenia skonstruowane zostały w taki sposób, by angażować różne zmysły.

27,50 zł
24,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
15
Zabawne dinozaury. Kolorowanka z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
16
Degustator - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Degustator
Dostępny5 szt.

Smak krwi bywa uzależniający. Odważysz się spróbować? Kiedy prokurator Artur Metz wszczyna śledztwo dotyczące oskórowanych zwłok młodej kobiety, znalezionych przy jednym z pleszewskich kościołów, nie wie jeszcze, że właśnie trafił w sam środek piekła. Trop prowadzi do katechety, który wiele lat temu, po zagadkowej śmierci nastolatki, zniknął z Polski. Wkrótce okaże się, że makabrycznych zbrodni, podczas których ofiary zostały pozbawione krwi, było znacznie więcej. Próbując znaleźć niewidoczną nić łączącą wszystkie morderstwa, prokurator Metz nieświadomie naraża nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że w przestępstwa zamieszanych jest wielu wysoko postawionych urzędników państwowych i kościelnych. Tymczasem w okolicy dochodzi do kolejnych morderstw. Nachylił się nad uśmierconą ofiarą, wbijając zęby w miejsce, z którego wypływała krew. Trafił nieco za wysoko, lekko tylko otwierając osierdzie. I tak świeża porcja niczym nieskażonej krwi napełniała go rozkoszą. Czuł, że magazyny energii wypełnia błogie uczucie powolnego nasycenia. Ciepło dotykało jego krtani, powoli chłodząc się i spływając wzdłuż przełyku wprost do żołądka. Przyzwyczaił się do odruchów wymiotnych, potrafił opanować naturalną potrzebę wyrzucenia tak ogromnej ilości nasyconej żelazem substancji. I ten strzał endorfin, jak wtedy, gdy tuż po orgazmie padał prawie nieprzytomny obok kobiety, z którą współżył. Uczucie radości, które trwało zaledwie sekundę, jemu wystarczyło.

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

2 osoby kupiły
17
Gra w karty. Quiz biblijny. Poziom 2 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w karty. Quiz biblijny. Poziom 2
Szaron
Dostępny4 szt.

Gra karciana Quiz Biblijny to pomysł na to, jak lepiej poznać Słowo Boże. Poziom trudności: 2 (łatwy) Poradnik: Jak studiować Biblię + 50 kart z ćwiczeniami Wciągnij się w grę edukacyjną, którą wykorzystasz: • w domu, • w szkole, • w kościele, • na szkółce, • na obozie, • na spotkaniu z przyjaciółmi, • i tam, gdzie fantazja cię poniesie. Dzięki kartom spróbujesz gry w baseball i odkryjesz nowe podejście do gry w kółko i krzyżyk! W pudełku znajdziesz poradnik „Jak studiować Biblię?”, który pomoże ci w codziennym odkrywaniu tego, co najważniejsze. Rozbudź wyobraźnię swoją i dzieci, aby wykorzystać quiz jako narzędzie do kreatywnego poznawania Biblii. Jak studiować Biblię? Ciężko zliczyć, ile jest odpowiedzi na to pytanie. Każdy ma swoją metodę i robi to nieco inaczej. Przedstawiamy książeczkę – poradnik dla każdego, kto potrzebuje pomysłów na to, jak zabrać się za studiowanie Słowa Bożego. Do książeczki dołączyliśmy propozycje zabaw z kartami. Mowa o quizie, który jako jedna z metod – pomoże w odkrywaniu Biblii. Pznaj treść Słowa Bożego dzięki sprytnym podpowiedziom. Cytaty w Quizie pochodzą z Biblii Tysiąclecia, wydanie 5.

33,90 zł
26,44 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,46 zł

1 osoba kupiła
18
Przewodnik Michelin. Oslo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik Michelin. Oslo
Dostępny12 szt.

Oslo – stolica, która niecałe 100 lat temu przestała być postrzegana jako prowincjonalne miasto, a dziś zachwyca doskonałym skomponowaniem infrastruktury z naturą. Podczas zwiedzania nacieszymy oczy widokiem różnorodnej, nowoczesnej architektury, metrem dojedziemy w góry, gdzie będziemy mogli pojeździć na nartach, a statek w kilka minut przewiezie nas na zalesione wyspy. Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! Cechy publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Oslo. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
19
Teoria pola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria pola
Dostępny32 szt.

Legendarny podręcznik - nowa edycja! Po latach nieobecności na rynku polskim w ręce czytelników trafia kolejny podręcznik z serii FIZYKA TEORETYCZNA. Autorzy w sposób systematyczny prowadzą wykład z teorii pola elektromagnetycznego i grawitacyjnego, czyli elektrodynamiki i ogólnej teorii względności. Za punkt wyjścia przyjęli zasady wariacyjne, dzięki czemu wykład jest prowadzony w sposób możliwie najogólniejszy i jednolity. W książce są m.in. omówione: zasada względności i mechanika relatywistyczna, równania pola elektromagnetycznego, fale elektromagnetyczne, rozchodzenie się światła, równania pola grawitacyjnego i fale grawitacyjne, kosmologia relatywistyczna. Na uwagę zasługują zadania związane bezpośrednio z głównym nurtem wykładu. Są one podane wraz z rozwiązaniami i komentarzami, co z pewnością ułatwi studentom zrozumienie materiału.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

1 osoba kupiła
20
Naklejki. Tatuaże, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki. Tatuaże, mix wzorów
ADAR
Dostępny100 szt.

Zestaw naklejek – tatuaży w książeczce. Zestaw zawiera 280 sztuk. Wymiar karty: 18.0 x 12.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena za sztukę.

2,99 zł
2 osoby kupiły
21
Fizjologia roślin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizjologia roślin
Dostępny61 szt.

Najpopularniejsza polska fizjologia roślin! Nowe, znacznie zmodyfikowane, czwarte wydanie znanego i cenionego podręcznika akademickiego dotyczącego fizjologii roślin. W książce omówiono współczesne poglądy i przedstawiono dane dotyczące: organizacji strukturalno-funkcjonalnej rośliny ? współzależności struktury i funkcji organelli komórkowych, tkanek i organów; podstaw procesów metabolicznych i molekularnych zachodzących w komórkach i tkankach roślin oraz regulacji przez czynniki endogenne i środowiskowe; przebiegu i regulacji podstawowych procesów fizjologicznych ? gospodarka wodna i mineralna, transport jonów i metabolitów w roślinie, przemiany kataboliczne i anaboliczne, przemiany energii, fotosynteza i oddychanie; mechanizmów wzrostu i rozwoju roślin ? rozwój wegetatywny i generatywny, spoczynek, starzenie się, rytmy i ruchy roślin; odpowiedzi roślin na abiotyczne i biotyczne czynniki stresowe ? adaptacja, tolerancja i odporność; podstaw fizjologicznych i biotechnologicznych produktywności roślin. Podręcznik jest adresowany głównie do studentów i doktorantów biologii, biotechnologii, ochrony środowiska, chemii, kosmetologii studiujących na wszystkich uniwersytetach, uczelniach i wyższych szkołach rolniczych, leśnych, pedagogicznych i medycznych w ramach wykładów z fizjologii roślin, biotechnologii roślin, fitochemii, roślinnych kultur in vitro i innych. A także do wszystkich osób zainteresowanych fizjologią i biologią eksperymentalną roślin.

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

1 osoba kupiła
22
Alfabet wołyński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet wołyński
Dostępny21 szt.

Alfabet wołyński to historia Wołynia ujęta w formie słownika, ukazuje zatem w formie skróconej dzieje tego regionu dawnej Rzeczypospolitej w latach 1205-1945. Przyjmując rok 1945 jako końcowy, chciałam ukazać w ogólnych zarysach ogrom rzezi wołyńskiej.w 1943 roku, bo nie można inaczej nazwać tego, co przeżyła ludność polska zamieszkująca tamte tereny. Nieco wcześniej – w roku 1942 nastąpiła zagłada ludności żydowskiej, w eksterminacji której czynnie pomagali Niemcom Ukraińcy. Dzieje Żydów na Wołyniu, poczynając od początków osadnictwa, po zagładę w 1942 roku zostały przedstawione pod hasłem „Żydzi na Wołyniu”. Regina Smoter-Grzeszkiewicz – poetka, regionalistka. Opublikowała kilkadziesiąt prac (wersje elektroniczne i papierowe) z zakresu historii Zamojszczyzny, judaiki i kultury prawosławnej. Jest autorką kilkunastu tomików poezji oraz laureatką konkursów literackich. Próbuje też sił w dziedzinie prozy.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

1 osoba kupiła
23
Przewodnik Michelin. Bretania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik Michelin. Bretania
Dostępny12 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! Bretanię, najbardziej na zachód wysuniętą część Francji, oblewają od południa wody Atlantyku, a od północy kanału La Manche. Poszarpane skaliste wybrzeża, z ujściami rzek zalanymi przez morze, są przerywane spokojnymi zatokami i pięknymi plażami, nic więc dziwnego, że Bretania jest dziś krainą nadmorskich kurortów, do których ściągają miłośnicy plażowania i sportów wodnych. Amatorzy pieszych wędrówek znajdą tu wiele szlaków – nadmorskich, wiodących nad klifowymi brzegami na skaliste przylądki i pod latarnie morskie, oraz górskich. Każdego zachwyci oryginalna architektura bretońskich miasteczek. Cechy publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Bretanii. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
24
Znam twoją tajemnicę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znam twoją tajemnicę
Dostępny73 szt.

Mroczna miłość, kłamstwa i samotność. Czy nienawiść może być lekiem na traumy przeszłości? Leo zdaje się mieć idealne życie: luksusowy apartament, najdroższe auta, garnitury szyte na miarę i niezwykle intratną pracę w roli profesjonalnego uwodziciela. Potrzebę bliskości i ciepła zastępuje mu seks bez zobowiązań. Jego chorobliwa wręcz nienawiść do kobiet staje się metodą zarabiania dużych pieniędzy. Ta bezlitosna krucjata ma swoje korzenie w tragicznych wydarzeniach sprzed lat. Gdy na jego drodze staje kolejna ofiara – Nadia – nie wie, jak ta relacja wpłynie na jego życie. Przeszłość znów da o sobie znać. Mocna historia obnażająca dramat utraconego dzieciństwa i mechanizmy obrony przed odrzuceniem. Bez znieczulenia, lukru i sztampy.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

25
Rocked This Town: From LA To London LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rocked This Town: From LA To London LP, Winyl
Niedostępny
Brak

A1. Cat Fight (Over A Dog Like Me) A2. Runaway Boys A3. Too Hip, Gotta Go A4. Double Talkin' Baby A5. Three Time's A Charm A6. Stray Cat Strut B1. Mean Pickin' Mama B2. Gene & Eddie B3. Cry Baby B4. I Won't Stand In Your Way B5. Cannonball Rag B6. Misirlou C1. When Nothing's Going Right C2. (She's) Sexy + 17 C3. Bring It Back Again C4. My One Desire (not on CD, only on vinyl+digital) C5. Blast Off C6. Lust 'n' Love D1. Fishnet Stockings D2. Rock This Town D3. Rock It Off D4. Built for Speed D5. Rumble In Brighton

106,90 zł
Powiadomienie
26
Pokochaj siebie, wydanie 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokochaj siebie, wydanie 6
Niedostępny
Brak

Książka należy już do klasyki psychologii humanistycznej, kierunku kładącego nacisk na pełny rozwój i samourzeczywistnienie jednostki, na wyzwolenie z nabytych lub wyimaginowanych ograniczeń i przesądów, na aktywną postawę wobec życia i osiągnięcie szczęścia w zgodzie z samym sobą. Autor uważa, że stan zdrowia psychicznego jest stanem normalnym i osiągnięcie go leży w granicach możliwości każdego z nas, a połączenie ciężkiej pracy, zdrowego rozsądku, humoru i pewności siebie jest podstawą szczęśliwego życia. Książka została przetłumaczona na wiele języków. W Polsce od 16 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród czytelników.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

27
Labirynt pamięci. Wiwat naród brazylijski! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt pamięci. Wiwat naród brazylijski!
Dostępny58 szt.

Oszałamiający rozmachem fresk o narodzinach Brazylii. Obejmująca niemal 400 lat saga rodziny Amleta Ferreiry i jego synów, rozgrywająca się na tle burzliwej historii wieloetnicznego narodu: niewolnictwa, kanibalizmu, połowów wielorybów, candomblé, walki o niepodległość… W meandrach tej opowieści prawda miesza się z fikcją, realizm z magicznością, obrazy okrucieństwa z niezwykłym liryzmem. Nadzwyczaj gęsty poemat epicki, będący zarazem krytyką współczesnej autorowi dyktatury i mitologizacji historii prowadzonej dla celów politycznych, który zachwycił zarówno czytelników, jak i krytyków. Joao Ubaldo Ribeiro (1941-2014) – dziennikarz, wykładowca akademicki, dysydent i prozaik, uważany za jednego z najważniejszych pisarzy brazylijskich. W 1994 roku w uznaniu dla jego twórczości wybrano go do elitarnego grona członków Brazylijskiej Akademii Literatury. Kilka jego utworów zostało zekranizowanych. Dwukrotnie otrzymał najważniejszą brazylijską nagrodę literacką Prémio Jabuti, m.in. w roku 1984 za Labirynt pamięci. Wiwat naród brazylijski!. W 2008 r. wyróżniony najważniejszą w świecie języka portugalskiego nagrodą Prémio Camoes. W Polsce ukazał się jego Dziennik latarni.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

28
Zimowy ogień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowy ogień
Dostępny32 szt.

Rok 1987, noc świętej Łucji. W sali tanecznej w małej wiosce w południowej Szwecji wybucha pożar, podczas którego ginie młoda kobieta. W trakcie śledztwa, każdy jest przeciwko każdemu, rodziny, sąsiedzi, przyjaciele – wszyscy są skłóceni. W końcu do zbrodni przyznaje się młody mężczyzna. Trzydzieści lat później do wioski, w której u swojej ciotki spędziła dzieciństwo, powraca Laura. Do momentu pożaru była to jej bezpieczna przestrzeń. Okazuje się, że pomimo upływu lat społeczność nadal przeżywa tragedię, a powrót dziewczyny budzi stłumione emocje. Laura odkrywa tajemnice, które rzucają nowe światło na tragedię sprzed lat i na wspomnienia dziewczyny o tej przerażającej nocy. Zimowy ogień to mrożąca krew w żyłach powieść o nierozerwalnych więzach krwi, zdradzie i bliznach, które nigdy nie znikną. Anders de la Motte dorastał w niewielkiej miejscowości Billesholm w Skanii. Zanim został pisarzem, pracował jako policjant. Jego poprzednie powieści odniosły duży sukces. Za Ultimatum otrzymał nagrodę Szwedzkiej Akademii Powieści Kryminalnych za najlepszy kryminał 2015 roku. Mieszka z rodziną w miejscowości Lomma.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

29
Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość
Niedostępny
Brak

Bez medytacji nie znasz sekretów życia, znasz tylko powierzchnię życia. - Osho Oto nowe techniki medytacyjne, pozwalające sprostać wyzwaniom, przed jakimi staje umysł współczesnego człowieka, któremu trudno się odprężyć, doświadczyć ciszy oraz uspokoić gonitwę myśli. Poznaj praktyczny kurs, dzięki któremu w 21 dni opanujesz proste techniki medytacyjne i ćwiczenia rozwijające świadomość. Otrzymasz także wyjątkowe spostrzeżenia Osho na temat miłości, gniewu, relaksu i innych tematów, które prowadzą do wewnętrznej akceptacji, radości i uważności. Każde doświadczenie medytacyjne możesz podsumować własnymi notatkami lub porozmyślać nad zaproponowanym cytatem, który będzie towarzyszył ci przez cały dzień. Kurs medytacji pokazuje, jak odzyskać medytacyjną naturę, z którą przychodzimy na świat, ale tracimy z upływem czasu. Książka przeznaczona jest zarówno dla początkujących, którzy pragną znaleźć spokój, jak i bardziej doświadczonych medytujących, którzy chcą podnieść swoją praktykę na wyższy poziom. Wskazówki Osho nauczą każdego, jak oddzielać się od swojego umysłu w celu dokonania transformacji świadomości, która przynosi nowe zrozumienie tego, jak reagować świadomie i wrażliwie na wszystko, co oferuje życie.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

30
Badanie podłoża budowli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie podłoża budowli
Dostępny37 szt.

Obserwowany w ostatnich latach rozwój badań polowych gruntu ? zarówno w odniesieniu do technologii ich wykonywania, interpretacji wyników, jak ich praktycznego wykorzystania ? uświadomił konieczność nowego podejścia do inżynierii geotechnicznej i stworzył pilną potrzebę jej kompleksowego i metodycznego ujęcia. Badania podłoża budowli stanowi obszerne i całościowe ujęcie problematyki badań polowych gruntu. Prezentuje najnowsze osiągnięcia naukowe z zakresu badań gruntu. Dodatkowo została wzbogacona radami i zaleceniami wynikającymi z wieloletniego doświadczenia zawodowego Autorów. Wartościowym aspektem Badania podłoża budowli jest wyraźne podkreślenie znaczenia rozpoznania geologicznego ? jako punktu wyjścia do tworzenia modelu podłoża na potrzeby projektowania geotechnicznego. Innym, również cennym aspektem, jest przedstawienie obecnego stanu prawnego w zakresie zasad rozpoznawania i badania podłoża gruntowego, wraz z jego zawiłościami i odmiennością stosowanych interpretacji. Publikacja Badania podłoża budowli powinna zainteresować pracowników naukowych, geologów inżynierskich, geotechników, projektantów i wykonawców obiektów budowlanych, a zawarta w niej wiedza przyczynić się do bezpieczniejszego i ekonomicznie uzasadnionego projektowania oraz wykonywania badań podłoża gruntowego. Zakres treści i jej układ sprawia, że opracowanie może stanowić również cenną pozycję dydaktyczną dla wykładowców i studentów geologii inżynierskiej, geotechniki, budownictwa, geofizyki i inżynierii środowiska. Z recenzji dra hab. inż. Henryka Woźniaka, prof. AGH

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

31
Badanie podłoża budowli Metody polowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie podłoża budowli Metody polowe
Niedostępny
Brak

Obserwowany w ostatnich latach rozwój badań polowych gruntu ? zarówno w odniesieniu do technologii ich wykonywania, interpretacji wyników, jak ich praktycznego wykorzystania ? uświadomił konieczność nowego podejścia do inżynierii geotechnicznej i stworzył pilną potrzebę jej kompleksowego i metodycznego ujęcia. Badania podłoża budowli stanowi obszerne i całościowe ujęcie problematyki badań polowych gruntu. Prezentuje najnowsze osiągnięcia naukowe z zakresu badań gruntu. Dodatkowo została wzbogacona radami i zaleceniami wynikającymi z wieloletniego doświadczenia zawodowego Autorów. Wartościowym aspektem Badania podłoża budowli jest wyraźne podkreślenie znaczenia rozpoznania geologicznego ? jako punktu wyjścia do tworzenia modelu podłoża na potrzeby projektowania geotechnicznego. Innym, również cennym aspektem, jest przedstawienie obecnego stanu prawnego w zakresie zasad rozpoznawania i badania podłoża gruntowego, wraz z jego zawiłościami i odmiennością stosowanych interpretacji. Publikacja Badania podłoża budowli powinna zainteresować pracowników naukowych, geologów inżynierskich, geotechników, projektantów i wykonawców obiektów budowlanych, a zawarta w niej wiedza przyczynić się do bezpieczniejszego i ekonomicznie uzasadnionego projektowania oraz wykonywania badań podłoża gruntowego. Zakres treści i jej układ sprawia, że opracowanie może stanowić również cenną pozycję dydaktyczną dla wykładowców i studentów geologii inżynierskiej, geotechniki, budownictwa, geofizyki i inżynierii środowiska. Z recenzji dra hab. inż. Henryka Woźniaka, prof. AGH

99,00 zł
87,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

32
Ordinary Madness Red LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ordinary Madness Red LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Ordinary Madness 2.Wanna Dance 3.My Foolish Pride 4.Heartland 5.All Out Of Tears 6.Final Curtain Call 7.Heaven In Your Eyes 8.The Sun Is Going Down 9.Make It Right 10.Up Above My Sky 11.OK Boomer

116,90 zł
Powiadomienie
33
ECDL S10. Podstawy programowania w języku Scratch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ECDL S10. Podstawy programowania w języku Scratch
Dostępny150 szt.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych potwierdza zdobycie umiejętności w zakresie obsługi komputera i programów użytkowych po odbyciu międzynarodowego systemu szkoleń. W Polsce licencji na szkolenia udziela Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI), ono także wydaje certyfikaty. Książka ?ECDL S10. Podstawy programowania w języku Scratch? jest przeznaczona dla osób, które są zainteresowane certyfikacją umiejętności z modułu S10 ECDL, czyli podstaw programowania, bądź chcących przyswoić sobie wiedzę z zakresu podstaw programowania w języku Scratch. Jest to graficzne, w dużej mierze bardzo intuicyjne środowisko programistyczne znakomicie nadające się do nauki podstaw programowania dla osób w każdym wieku. Publikacja jest skierowana także do nauczycieli informatyki oraz ich uczniów. Może być uzupełnieniem oraz poszerzeniem wiadomości z zakresu nauki programowania omawianych w szkole podstawowej. Do książki został dołączony przykładowy zestaw pytań teoretycznych oraz zadania praktyczne wraz z rozwiązaniami. ?ECDL S10. Podstawy programowania w języku Scratch? jest zgodna z sylabusem S10 w wersji 1.0 i obejmuje zagadnienia ściśle z nim związane. Publikacja rekomendowana przez PTI jako materiał szkoleniowy.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

34
Szkodliwe substancje w żywności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkodliwe substancje w żywności
Dostępny11 szt.

Książka przedstawia aktualny stan wiedzy o składnikach surowców i produktów żywnościowych oraz dodatkach i zanieczyszczeniach, które w określonych warunkach mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka. Opisuje zawartość, mechanizmy działania oraz czynniki wpływające na stężenie niepożądanych substancji naturalnych a także obcych w surowcach i produktach żywnościowych oraz sposoby ich usuwania lub inaktywowania, warunki zapobiegające powstawaniu niekorzystnych dla zdrowia związków wskutek przechowywania i przetwarzania żywności, międzynarodowe regulacje prawne i systemy kontroli mające na celu zabezpieczenie zdrowotnej jakości żywności, a także ocenę realnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów stosujących racjonalne zasady odżywiania się. W pracy nad książką uczestniczyło wielu autorów o uznanym autorytecie naukowym z kilku polskich ośrodków. Wskutek ich dobrej współpracy z redaktorami udało się przygotować manuskrypt stosunkowo jednolity stylistycznie i wyrównany pod względem poziomu naukowego i szczegółowości opisu. Nieliczne odstępstwa od zasad sformułowanych przez redaktorów naukowych wynikają m. in. z różnorodności podjętej tematyki, a także różnego podejścia autorów rozdziałów co do potrzeby uszczegółowienia treści. Książka jest przeznaczona dla studentów różnych uczelni oraz pracowników gospodarki żywnościowej jako autorytatywne, aktualne źródło wiedzy o zagrożeniach wynikających z obecności szkodliwych substancji w żywności. Jej ważnym celem jest pokazanie czytelnikowi tych zagrożeń i sposobów ich minimalizowania. Z recenzji: ?Autorzy zamieścili oraz przedyskutowali dogłębnie wiele wartościowych i żywotnych zagadnień zaczerpniętych zarówno z literatury specjalistycznej jak i będących efektem ich własnych przemyśleń, a także bogatego doświadczenia naukowo-badawczego. Poprawnie przetworzone owe informacje przyczyniły się do uzyskania przejrzystej i logicznej formy opisu zaprezentowanych w tekście zależności, opatrzonych często trafnym komentarzem.? Prof. dr hab. Piotr Szefer

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

35
Pięć gwiazdek dla Ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć gwiazdek dla Ciebie
Dostępny8 szt.

Istnieje prosta recepta na dobre życie: Trzeba jedynie unikać wszystkiego, co złe. Konrad jest o tym przekonany, bo przeżył już wystarczająco wiele ciężkich chwil. Zarabia na życie, pisząc recenzje produktów wedle życzenia zleceniodawcy. Również w życiu prywatnym wycenia wszystko liczbą gwiazdek: sprawną kasjerkę, letnią kawę... i Pię – nową wychowawczynię swojej córki. Za ładna, zbyt niepewna siebie, nie nadaje się do zawodu nauczyciela. Tylko dwie na pięć możliwych gwiazdek. Kiedy Pia się o tym dowie, zechce dać Konradowi nauczkę. W jej plan idealnie wpisuje się fakt wybrania Konrada nowym reprezentantem rodziców. Narzuca więc na niego uciążliwe zadania, które każdego przyprawiłyby o mocny ból głowy. Ale gdy jeden z jej uczniów zaczyna być prześladowany, właśnie Konrad nieoczekiwanie przychodzi z pomocą.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

36
Morderstwo na Sekwanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo na Sekwanie
Dostępny86 szt.

Nowa, niezwykła powieść autora sprzedawanych w milionowych nakładach bestsellerowych thrillerów – Michela Bussi. To morderstwo miało osiem milionów świadków. Szóstego dnia Armady, na środku nabrzeża w Rouen odnaleziono zwłoki marynarza! Jak morderca zdołał popełnić tę zbrodnię? Czy marynarzy z czterech stron świata naprawdę łączy niezwykły pakt? Jakich to skarbów spoczywających na dnie Sekwany poszukują? I co za skandal ukrywają władze? Zakładnikami okrutnej manipulacji staje się osiem milionów turystów. Zaczyna się szaleńczy wyścig z czasem. Aby uniknąć kolejnych ofiar, muszą zdążyć przed paradą na Sekwanie... Historia żeglugi na Sekwanie, zdumiewająca, ale prawdziwa, stanowi klucz do zagadki. Nabrzeża Rouen, cmentarz w Villequier, średniowieczne uliczki Rouen, bagna Vernier... tworzą scenerię tego śledztwa, które wciąż zaskakuje.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

37
Zemsta i przebaczenie. Tom 2. Rzeka tęsknoty. Morze kłamstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta i przebaczenie. Tom 2. Rzeka tęsknoty. Morze kłamstwa
Niedostępny
Brak

Kolejne lata wojny odzierają mieszkańców Europy ze złudzeń na rychłe jej zakończenie. Nie tylko na terenie Polski ludzie stykają się z okrucieństwem, także wycieńczająca wojna na wschodzie odkrywa barbarzyńskie praktyki, gdzie pojęcie człowieczeństwa zostaje zdewaluowane i ludzkie życie wydaje się nie mieć wartości. Los rozdziela czwórkę bohaterów i stawia przed nimi kolejne wyzwania, a brzemię wojny odciska na nich głębokie piętno. Czy uda im się pokonać piętrzące się przeszkody? Czy miłość i przyjaźń wygrają z nienawiścią i egoizmem, gdy ludzkie ścieżki wyznacza historia? Kiedy biografie naznaczone są bólem i krwią, każdy stara się ocalić to, co jeszcze dobrego tli się w człowieku. Sytuacja polityczna na świecie zaczyna przybierać niespodziewany dla III Rzeszy obrót. Państwa sprzymierzone oraz Związek Radziecki powoli ujarzmiają niezwyciężone dotychczas Niemcy. W Polakach budzi się nadzieja, jednak niektórzy patrzą z niepokojem na poczynania Stalina. Nadchodzi czas powstania warszawskiego i dramatycznych dla Polski konferencji w Teheranie i Jałcie. Bohaterowie kolejny raz stają przed trudnymi wyborami, a ich siłą napędową są miłość i przyjaźń. Czy uda się pozostać wiernymi wyznawanym dotychczas wartościom, czy też kolejny raz zwycięży egoizm i chęć chronienia życia za wszelką cenę? A może ludzkie tragedie pozwolą inaczej spojrzeć na drugiego człowieka i wyzwolić nowe pokłady altruizmu?

45,90 zł
34,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

38
Noble House - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noble House
Dostępny11 szt.

James Clavell (1924-94) – jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, słusznie nazywany „Mr. Bestseller”, także wzięty scenarzysta filmowy (m.in. „Mucha i Wielka ucieczka”). Ale także orientalista, zafascynowany kulturą Dalekiego Wschodu. Świetnie znał kilka azjatyckich języków, w tym malajski, chiński i japoński. Przełożył np. Sztukę wojny Sun Tzu. I kto wie czy właśnie ta jego fascynacja Wschodem nie przyniosła mu największej sławy. Jego azjatycki cykl: Król szczurów, Shogun, Tai-Pan, Gai-Jin, Noble House i Whirlwind to absolutne światowe hity – dziesiątki milionów sprzedanych egzemplarzy. I nic dziwnego – to się po prostu świetnie czyta, choć każda z książek to ponad 1000 stron, jak w przypadku ponad 1100 stronicowej powieści Noble House. Akcja tej opowieści rozgrywa się w ciągu kilku dni w Hongkongu w 1963 roku. Ian Dumross, potentat finansowy każdą chwilę życia poświęca pomnażaniu majątku. A musi się zmagać nie tylko z wywiadem sowieckim, służbą bezpieczeństwa komunistycznych Chin, ale także tajwańskim nacjonalistami, lekko zdziwaczałymi przedstawicielami brytyjskiej Partii Pracy, a także z żywiołami, pożarami, trzęsieniami Ziemi nękającymi Hongkong, tę enklawę bogactwa. Wielki biznes, miłość, nienawiść, walki szpiegów a wszystko to w oszałamiającym, jakże charakterystycznym dla Clavella tempie. I jeszcze dodatkowo – niezwykle wnikliwe spojrzenie Europejczyka na Państwo Środka.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

39
A New Day Now - 20th Anniversary, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A New Day Now - 20th Anniversary, CD
Dostępny20 szt.

1.Cradle Rock 2.Walk In My Shadow 3.A New Day Yesterday 4.I Know Where I Belong 5.Miss You, Hate You 6.Nuthin' I Wouldn't Do (For A Woman Like You) 7.Colour And Shape 8.Headaches To Heartbreaks 9.Trouble Waiting 10.If Heartaches Were Nickels 11.Current Situation 12.Don't Burn Down That Bridge 13.Hey Mona

62,90 zł
40
The One, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The One, CD
Dostępny13 szt.

1. Love Of My Life 2. Lost 3. Friends 4. Night After Night 5. Free My Mind 6. Give Me All Of Your Love 7. Lift Me Up 8. The One 9. Breakout 10. Madeleine 11. Take Me To Your Heart

62,90 zł
41
Freakshow, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Freakshow, CD
Dostępny7 szt.

1.The Dukes Return 2.The Ice is Thin 3.Freakshow 4.The Monitors 5.Man of Machine 6.The Last Time Traveller 7.A Quest for Knowledge 8.The Great Brass Steam Engine 9.When Ravens Cry 10.Until Then

32,90 zł
42
Magic Is Alive, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magic Is Alive, CD
Dostępny8 szt.

01. Nothing Without You 02. You're Not Alone 03. Runaway 04. Finally You're With Me 05. Every Little Thing (Leads Back To You) 06. If You Don't Know Me 07. Living With The Truth 08. Reaching For The Sky 09. I'll Never Give My Heart Away 10. Into The Night 11. Magic Is Alive

62,90 zł
43
A New Day Now - 20th Anniversary LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A New Day Now - 20th Anniversary LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

1.Cradle Rock 2.Walk In My Shadow 3.A New Day Yesterday 4.I Know Where I Belong 5.Miss You, Hate You 6.Nuthin' I Wouldn't Do (For A Woman Like You) 7.Colour And Shape 8.Headaches To Heartbreaks 9.Trouble Waiting 10.If Heartaches Were Nickels 11.Current Situation 12.Don't Burn Down That Bridge 13.Hey Mona 14.I Want You 15.Line Of Denial

106,90 zł
Powiadomienie
44
45th Anniversary - Live In London BR, Blu-ray - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45th Anniversary - Live In London BR, Blu-ray
Dostępny6 szt.

1.Transmaniacon MC 2.I'm on the Lamb but I Ain't No Sheep 3.Then Came the Last Days of May 4.Stairway to the Stars 5.Before the Kiss a Redcap 6.Screams 7.She's Beautiful as a Foot 8.Cities on Flame with Rock and Roll 9.Workshop of the Telescopes 10.Redeemed 11.Buck's Boogie 12.Godzilla) 13.(Don't Fear) The Reaper 14.Tattoo Vampire 15.Hot Rails to Hell

92,90 zł
45
My Many Sides, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Many Sides, CD
Dostępny8 szt.

1.Today is the Day 2.Unbroken 3.Blameless Blue 4.Immortal 5.Same Ol' Fears [Explicit] 6.I Have Been Waiting 7.Moving On 8.Forefather 9.Too Good to Be True [Explicit] 10.Ceremony 11.All over Now 12.I'm Only Human

32,90 zł
46
The Guns Still Smokin Live CDDVD, CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,90 zł
47
Black Rose Maze, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Rose Maze, CD
Dostępny7 szt.

1.In The Dark 2.Laws Of Attraction (Feat. Jeff Scott Soto) 3.Let Me Be Me 4.Free 5.Look At Me Now 6.Maze 7.Let Me Go 8.Only You 9. Earth Calling 10.You Can't Stop Me 11.Call Me Now

32,90 zł
48
45th Anniversary - Live In London LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
128,90 zł
Powiadomienie
49
45th Anniversary - Live In London CDDVD, CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45th Anniversary - Live In London CDDVD, CD + DVD
Niedostępny
Brak

1.Transmaniacon MC (Live) 2.I'm on the Lamb but I Ain't No Sheep (Live) 3.Then Came the Last Days of May 4.Stairway to the Stars 5.Before the Kiss a Redcap 6.Screams 7.She's Beautiful as a Foot 8.Cities on Flame with Rock and Roll 9.Workshop of the Telescopes 10.Redeemed 11.Buck's Boogie 12.Godzilla 13.(Don't Fear) The Reaper 14.Tattoo Vampire 15.Hot Rails to Hell

77,90 zł
Powiadomienie
50
Kamienica pod Irysami. Tom 2. Czas zmian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamienica pod Irysami. Tom 2. Czas zmian
Dostępny18 szt.

My, kobiety, chcemy iść własną drogą! Radość z odzyskania niepodległości powoli przygasa. Wojna odcisnęła piętno na całym społeczeństwie. W tym trudnym czasie trzeba znaleźć siły, aby od nowa ułożyć swoje życie i realizować marzenia. Nawet te najśmielsze… Eleonora, Stefania i Rozalia szukają swojego miejsca w powojennym Krakowie. Wyzwolone zachowanie młodych kobiet często budzi oburzenie wśród mieszkańców, jednak one nie zważają na konwenanse. Gdy wydaje się, że bohaterki odnalazły życiową stabilizację, niespodziewana wiadomość burzy ich dotychczasowy spokój. Jak poradzą sobie z przeciwnościami losu? Czy spotkają prawdziwą miłość? Morderstwo z zazdrości, młoda wdowa, tajemnicza sekta. I namiętny romans wbrew wszystkim. W drugim tomie sagi Kamienica pod Irysami nadchodzi pora na zmiany, nowe uczucia i marzenia. Wiktoria Gische – autorka książek historyczno-obyczajowych. Z wykształcenia i z zamiłowania jest historykiem. Mieszka na Śląsku. Niespokojne lata to pierwszy tom sagi Kamienica pod Irysami.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

Wróć do góry