hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.07.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 20 lipca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Psi Patrol. Skoczki (Trefl), na drugim Seksuolożki. Nowe rozmowy (Marta Szarejko). Kolejny produkt to Austria. Przewodnik subiektywny (Marcin Pielesz) oraz Zeszyt A5 32k kratka True Colours p20 cena za 1 sztukę (Tetis).
1
Psi Patrol. Skoczki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Skoczki
Trefl, od 3 lat
Dostępny584 szt.

„Skoczki” to prosta gra zręcznościowa dla całej rodziny. Kto okaże się najlepszym strzelcem i trafi swoimi skoczkami w środek tarczy? Przekonajcie się już teraz. Bohaterowie bajki „Psi Patrol” zapraszają do wspólnej zabawy. Zawartość pudełka: • 12 skoczków, • 4 wyrzutnie, • 4 drzewka, • plansza, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 4.0. x 26.0 x 26.0 cm

47,84 zł
41,62 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,22 zł

20 osób kupiło
2
Seksuolożki. Nowe rozmowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seksuolożki. Nowe rozmowy
Dostępny873 szt.

"Większość wizyt u seksuologa to historia wstydu". A jedna książka to za mało, by je wszystkie opowiedzieć. Kontynuacja bestsellerowej książki "Seksuolożki. Sekrety gabinetów". Z jakimi problemami na terapię do seksuologa zgłaszają się polskie pary? Dlaczego kobiety boją się odmawiać seksu? Czy brak pożądania to choroba? Jak wygląda życie kobiet, które były wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie? Co bardziej rujnuje libido? Depresja czy jej leczenie? Jak zaburzenia osobowości wpływają na życie seksualne? Z jakiego powodu małe dziewczynki przyprowadza się na wizytę do seksuologa? Jak naprawdę wygląda chemiczny aspekt bycia kobietą, czyli działanie jej hormonów? Jak często granice Polek zostają przekroczone w łóżku? Dlaczego dzieci się masturbują? Jak ciąża i poród wpływają na naszą seksualność? Dlaczego kobieta czuje się winna, jeśli nie ma ochoty na seks? Dlaczego w polskich związkach przyjemność mężczyzny jest ważniejsza niż satysfakcja kobiety? Czy osoby zarażone wirusem HIV mogą w ogóle uprawiać seks? Marta Szarejko po raz kolejny zabiera nas na spotkanie z seksuolożkami. Wspólnie ze swoimi rozmówczyniami odkrywa przed nami tajemnice gabinetów seksuologicznych oraz obnaża stereotypy, w jakich uwięziona jest nasza kobiecość i seksualność. Szuka odpowiedzi na liczne pytania - nie tylko te, które wstydzimy się zadać, lecz także te, o których wolelibyśmy nawet nie myśleć.

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

11 osób kupiło
3
Austria. Przewodnik subiektywny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Austria. Przewodnik subiektywny
Dostępny4 szt.

Książka ta nie jest kolejnym przewodnikiem, lapidarnym opisem proponowanych do obejrzenia atrakcji. To raczej opowieść o ludziach i związanych z nimi miejscach. A jeśli opowiadać o Austrii, naturalnie nasuwa się skojarzenie z Habsburgami, rodem, który władał tymi ziemiami przez wieki, stworzył olbrzymie, wielonarodowościowe imperium z centrum w kraju nad Dunajem i wycisnął na nim niezatarte piętno. Habsburgowie, ale nie tylko oni, będą zatem naszymi przewodnikami po miastach, opactwach, zamkach, kotlinach i górskich trasach. Rozpoczniemy naszą wędrówkę nietypowo, nie w Wiedniu, ale w dolnoaustriackich opactwach, których fundatorami byli pierwsi władcy naddunajskiego kraju, książęta z rodu Babenbergów. Odwiedzimy Wiedeń i okolice, lecz wcale nie po to, aby oglądać oblegany przez turystów pałac cesarzowej Marii Teresy – Schönbrunn. Ze wzgórza kalwaryjskiego w Eisenstadt spojrzymy na rozciągające się aż po horyzont równiny Burgenlandu. W Styrii czeka na nas szlak jabłkowy, biblioteka opactwa w Admont i arsenał w Grazu. Górna Austria i Salzkammergut zachwycają perłami austriackiego baroku, których zebrać tu można całą kolię. Salzburg to Mozart. Bez wątpienia, lecz nie wyłącznie Mozart. Kiedy już zdobędziemy alpejskie szczyty Tyrolu, czeka na nas Innsbruck z największym cesarskim grobowcem, w którym cesarz nie spoczął... Tyrol to także opowieść o partyzancie, który w przeciwieństwie do Polaków nie darzył sympatią Napoleona. Gdy zaś zmęczą nas upały nad ciepłymi jeziorami Karyntii, odpoczniemy w mroku romańskich kościołów. Na koniec zatrzymamy się w Bregencji, aby posłuchać arii oporowych płynących ze sceny na wodach Jeziora Bodeńskiego. A stąd już niedaleko do górskich szczytów Silvretty i Rätikonu.

90,00 zł
66,60 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,40 zł

5 osób kupiło
4
Schowek
5,90 zł
2,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 2,95 zł

3 osoby kupiły
5
Piąta Ewangelia. Daj się poprowadzić Słowu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piąta Ewangelia. Daj się poprowadzić Słowu. Audiobook
Grzegorz Ryś, Rafael Dom Wydawniczy
Dostępny5 szt.

Ziemia Święta nazywana jest Piątą Ewangelią. Pielgrzymowanie i odkrywanie ojczyzny Jezusa przemawia do nas, uzupełniając obrazy biblijne, dając wyobrażenie o realiach, w których żył Chrystus. Proponujemy, by w podróż po Ziemi Świętej wybrać się z charyzmatycznym i obdarzonym niezwykłym talentem oratorskim abp. Grzegorzem Rysiem. Książka jest zapisem pielgrzymki, jaką ksiądz arcybiskup odbył, podążając śladami Zbawiciela. We wszystkich tych miejscach, które znamy ze scen ewangelicznych, jako przewodnik snuje refleksje, wygłasza homilie, powołuje się na Pismo Święte i opatruje je swym komentarzem. Przy okazji podaje mnóstwo ciekawostek, odkrywa fascynujące nieznane fakty oraz tajemnice ojczyzny Jezusa. Ale przede wszystkim przybliża prawdy wiary i daje świadectwo obecności Boga. Dajmy się poprowadzić Słowu i wsłuchajmy się w przepiękną narrację abp. Rysia, która będzie niezapomnianym komentarzem do Pisma Świętego. Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś – niezrównany kaznodzieja i mówca potrafiący prostym językiem przekazać głębokie i poruszające treści. To kapłan, który nie boi się trudnych tematów i zawsze podchodzi do nich z ewangeliczna troską, za co cieszy się szczególnym szacunkiem oraz uznaniem wśród wiernych. Jego dewiza biskupia brzmi: Virtus in infirmitate, czyli Moc w słabości.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
6
Zrozumieć komiks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć komiks
Dostępny29 szt.

Komiks o… komiksie. Legendarna książka Scotta McClouda to wyjątkowy i pasjonujący wykład o historii, teorii, języku i sposobach, w jaki komiks działa na czytelnika. „Zrozumieć komiks” z podtytułem „Niewidzialna sztuka” okrzyknięto sensacją już w momencie premiery w 1993 roku i do dziś jest to kluczowa pozycja, do której odnoszą się wszyscy badacze i miłośnicy tego medium. W napisanym specjalnie na potrzeby polskiego wydania wstępie profesor Jerzy Szyłak napisał: Ponad czterdzieści lat temu w Polsce twórca powieści fantastycznonaukowych Stanisław Lem napisał „Fantastykę i futurologię” – teoretyczną rozprawę mówiącą o gatunku, którym się zajmował. Zarzucano mu wówczas brak warsztatu literaturoznawczego, pewną dowolność w doborze opisywanego materiału i inne niedostatki. Pomimo upływu lat „Fantastyka i futurologia” pozostaje jednak najlepszym opracowaniem na temat science fiction, jakie kiedykolwiek w Polsce napisano. Podobnie jest ze Scottem McCloudem i jego dziełem.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

3 osoby kupiły
7
Bulowice koło Kęt. Monografia wsi i parafii, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bulowice koło Kęt. Monografia wsi i parafii, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

2 wydanie monografii

60,00 zł
43,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
8
Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy w latach 1954-1955
Dostępny37 szt.

Jak wygląda miasto wyłaniające się z ruin? Jak żyją jego mieszkańcy? Co słyszą w domach, zakładach pracy, na ulicach? Co jedzą, jak się ubierają, jak spędzają czas wolny? Dziesięć lat po wyzwoleniu i tuż przed odwilżą Warszawa była miastem w stanie zawieszenia. Pomiędzy traumą wojny i entuzjazmem odbudowy, pomiędzy oficjalnym optymizmem i pragnieniem wolności niezadekretowanej żadnym aktem komunistycznej władzy toczyło się życie, o którym, jak pokazuje autorka, wiemy zaskakująco mało. W czterech rozdziałach Sylwia Chutnik opisuje kolejno: przestrzeń i architekturę miasta, przede wszystkim flagowe projekty socrealizmu; Warszawę odbieraną zmysłami, czyli jej smaki, zapachy, dźwięki i hałasy; obrazy ciała i płci w ówczesnej sztuce i ikonografii; w końcu charakterystyczne typy mieszkańców stolicy z ich obyczajami, subkulturami i obecnością w sferze publicznej. Podążając literackim tropem Leopolda Tyrmanda, autora Złego i Dziennika 1954, czytając gazety, przepisy prawne, oglądając plakaty, zdjęcia i filmy, słuchając przemówień polityków i piosenek, autorka odtwarza codzienne życie Warszawy w jednym z najbardziej intrygujących okresów historii miasta.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

2 osoby kupiły
9
Kraina Lodu. Skoczki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Skoczki
Trefl, od 3 lat
Dostępny134 szt.

Skoczki na licencji filmu „Kraina Lodu 2” to prosta gra zręcznościowa dla całej rodziny. Kto okaże się najlepszym strzelcem i trafi swoimi skoczkami w środek specjalnej tarczy? Przekonajcie się już teraz! Bohaterowie znanej bajki „Kraina Lodu 2” zapraszają do wspólnej zabawy. Zawartość opakowania: • 12 skoczków, • 4 wyrzutnie, • 4 drzewka, • plansza, • instrukcja.

47,84 zł
41,62 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,22 zł

2 osoby kupiły
10
Z zimną krwią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z zimną krwią
Dostępny17 szt.

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Niny. Stało się inaczej. Gdy porzucona przez narzeczonego w dniu ślubu zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba. Zaraz potem ktoś próbuje zepchnąć samochód Niny z drogi i podkłada bombę w jej mieszkaniu. Nie ma wątpliwości – Nina miała zginąć. Nigdy nie złamała prawa, nigdy nie miała wrogów, a jednak ktoś uznał ją za śmiertelne zagrożenie i próbuje zabić...

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
11
BabyOno Pozytywka do karuzelki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BabyOno Pozytywka do karuzelki
BabyOno
Dostępny40 szt.

Wymienna pozytywka praktycznie do wszystkich rodzajów karuzelek. Spokojna melodia uspokoi oraz pomoże zasnąc Twojemu maluchowi.

27,20 zł
24,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,72 zł

1 osoba kupiła
12
Japońska kultura kulinarna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japońska kultura kulinarna
Dostępny24 szt.

Przysłowie mówi, że japońska kultura kulinarna jest „smakiem kształtów” (katachi no aji), gdzie kolor, forma i sposób podania potraw są równie ważne jak odbiór smakowy. Kompozycje dań japońskich (moritsuke) to niemal artystyczne impresje, przywodzące na myśl minimalizm ekspresji w malarstwie tuszowym sumie, w którym rolę równorzędną do obrazów odgrywa pusta przestrzeń. Na naszym rynku wydawniczym nareszcie pojawiała się książka o kulturze kulinarnej Japonii, wnikliwie przedstawionej na szerokim tle kulturowym. Autorka, japonistka, z pasją opowiada nie tylko o mniej lub bardziej znanych w Polsce potrawach współczesnej kuchni Japończyka (np. sushi), lecz także o historii zwyczajów żywieniowych, a więc o kuchni arystokracji dworskiej, o kuchni samurajów, o kuchni mieszczan z Edo. Dowiadujemy się, jakie miejsce w dziejach Japonii zajmowały ryż i soja, ryby i mięso, sake, piwo oraz zielona herbata. Dowiemy się, na czym polega kuchnia odświętna, tak trwale wpisana w tradycyjne obrzędy japońskie.

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
13
Bł. Matka Speranza. Nieznane cuda bliźniaczej duszy ojca Pio. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bł. Matka Speranza. Nieznane cuda bliźniaczej duszy ojca Pio. Audioboo...
Jose Maria Zavala, Rafael Dom Wydawniczy
Dostępny17 szt.

„Jej serce żyło w niebie, ale stopami stąpała po ziemi” – Jan Paweł II o Matce Speranzie. Błogosławiona Matka Speranza, mistyczka – jak twierdzi jej biograf – miała swój udział w ocaleniu życia polskiego papieża. Jej czciciele podkreślają, że była bliźniaczą duszą Ojca Pio. Podobnie jak święty kapucyn posiadała nadzwyczajne zdolności, choćby bilokacji, podobnie wyróżniona została przez Boga krwawymi stygmatami, wreszcie podobnie przepełniona była miłością i ufnością w niezmierzoną Bożą potęgę, poprzez którą dokonywała niemożliwego. Autor książki José María Zavala, dzięki dostępowi do bezsprzecznie wiarygodnych świadectw wielu osób zebranych w trakcie procesu beatyfikacyjnego Matki Speranzy i po wysłuchaniu osobistych relacji tych, którzy przez całe lata żyli u jej boku, zabiera nas w niesamowitą podróż na granicy tego, co widzialne i niewidzialne, i gdzie miłość Boga przecina drogę naszego ludzkiego doświadczenia. Ta publikacja odkrywa przed polskim czytelnikiem jedną z najbardziej niezwykłych postaci współczesnego Kościoła. Wierzymy przy tym, że bł. Matka Speranza stanie się wkrótce jedną z najpopularniejszych świętych Kościoła.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
14
Catherine - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catherine
Dostępny83 szt.

Na skalistym urwisku nad zatoką w stanie Maine stoi Towers, wspaniała rodzinna rezydencja, w której żyje legenda o niespełnionej miłości i ukrytych szmaragdach. Mieszkankami Towers są cztery siostry, gotowe bronić swojej posiadłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Catherine najbardziej ze wszystkich sióstr sprzeciwia się sprzedaży Towers, choć koszty utrzymania rezydencji znacznie przekraczają możliwości panien Calhoun. A już za nic nie może dopuścić, by nabył ją magnat hotelowy Trenton St. James, który ich ukochany dom potraktowałby jako kolejny interes. Trenton to jednak nie tylko biznesmen, lecz także mężczyzna o romantycznej duszy...

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
15
Moskitiera uniwersalna do wózka - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moskitiera uniwersalna do wózka
BabyOno
Dostępny61 szt.

Moskitiera do wózka skutecznie chroni dziecko przed ukąszeniami owadów i zapewnia spokojny sen na świeżym powietrzu. Rozmiar moskitiery i wykończenie elastyczną gumką pozwalają na jej dopasowanie do większości dostępnych wózków głębokich i spacerówek. Cechy produktu: • zapewnia spokojny sen w ogrodzie, na tarasie, podczas spaceru, • skutecznie chroni przed ukąszeniami owadów, • uniwersalna – pasuje do większości dostępnych wózków głębokich i spacerówek. Wymiary: 95.0 x 60.0 x 20.0 cm

15,10 zł
13,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
16
Niepełnosprawność w Polsce w wymiarze politycznym i społecznym. Analiza wybranych zagadnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepełnosprawność w Polsce w wymiarze politycznym i społecznym. Analiz...
Dostępny15 szt.

Książka odpowiada na pytanie: czy państwo we właściwy sposób realizuje swoje zobowiązania polityczne i społeczne wobec osób z niepełnosprawnościami w Polsce w kontekście trzech obszarów tematycznych: wybranych aspektów prawnych, analizy polskiej debaty politycznej w tym zakresie oraz stosunku społeczeństwa polskiego do wybranych problemów osób z niepełnosprawnościami. We współczesnej polskiej literaturze politologicznej brakuje opracowań monograficznych poświęconych tak ujętej problematyce. Przygotowana praca wypełnia tę lukę.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
17
Kuzynka Marie. Tom I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuzynka Marie. Tom I
Dostępny5 szt.

Ile czasu potrzeba, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nigdy nie przemija? Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić. Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją? Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później... W zamyśleniu kontemplowała widok rozciągający się za dużym oknem. Chętnie wybrałaby się na przechadzkę, nie była jednak pewna, czy nie wypada z tym poczekać na kuzynkę. Zerknęła na zegar, właśnie minęła jedenasta, gdy drzwi jadalni się otworzyły i stanął w nich wysoki, młody mężczyzna. W przeciwieństwie do Marie nie wyglądał na zaskoczonego jej widokiem, domyśliła się więc, że został już uprzedzony, kogo zastanie. – A zatem mam wreszcie zaszczyt i przyjemność poznać pannę Marie Boratyńską – przemówił przyjaznym tonem. – Pozwoli kuzynka, że się przedstawię. Marcin Koźmiński. Agnieszka Janiszewska – ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Od urodzenia związana jest z Warszawą, chociaż obecnie mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Znana jest z porywających sag rodzinnych oraz doskonale zarysowanego tła historycznego w powieściach obyczajowo-historycznych.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

1 osoba kupiła
18
Prokurator. Kobieta, która się nie bała, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prokurator. Kobieta, która się nie bała, wydanie 2
Dostępny588 szt.

Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u. W środku nocy jeździła na miejsca zbrodni, przesłuchiwała morderców, oglądała ciała ofiar. Wielokrotnie jej grożono, zastraszano. Niemal wszystkie sprawy, w których oskarżała, zakończyły się wyrokiem skazującym. Prokurator Małgorzata Ronc w rozmowie z dziennikarką "Polityki", Joanną Podgórską, opowiada o kulisach słynnych śledztw i o tym, co musiała poświęcić, by odnieść sukces odnaleźć się w męskim świecie przestępców, milicjantów i donosicieli. Historia niezwykłej kobiety, jej siły i determinacji, które pozwoliły przetrwać w świecie zła i zbrodni

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

1 osoba kupiła
19
Religie w kulturze popularnej Japonii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religie w kulturze popularnej Japonii
Dostępny32 szt.

Spis treści: Część 1. Religia a manga i anime – uwagi metodologiczne • Agnieszka Kozyra, Cechy religijności Japończyków • Agnieszka Kozyra, Wątki religijne w popkulturze Japonii na przykładzie wybranych mang i anime • Agnieszka Kozyra, Ekologia a duchowa tradycja Japonii. Wizja natury w anime w reżyserii Miyazakiego Hayao Część 2. Religie i folklor Japonii w mangach i anime • Karolina Pydych, Wizerunek bogini słońca Amaterasu w wybranych utworach popkultury • Anna Koike, Wizerunek boga wiatru i burzy Susanoo w kulturze popularnej Japonii na wybranych przykładach • Anna Śmiałek, Wizja piekieł buddyjskich w mandze Hōzuki no reitetsu (Soicki spokój Hōzukiego) autorstwa Eguchi Natsumi • Sergiusz Styczeń, Wątki religijne w mandze Kishimoto Masashiego pt. Naruto • Magdalena Songin, Wpływy rodzimych wierzeń japońskich w mandze Yoshidy Morohe Inari, kon-kon, koi iroha (Odgłosy lisów bogini Inari, ABC miłości) oraz w grze wideo Yo-kai Watch (Zegarek przywołujący demony) • Joanna Jadwiszczak, De-demonizacja oni i ich przedstawienia w kulturze popularnej • Marta Jędrysiak, Istoty nadnaturalne w wybranych japońskich komiksach i filmach animowanych • Paulina Magrzyk, Wizerunek śnieżnej damy (yuki onna) w mandze i anime • Jakub Charyło, „Chrześcijańskie stulecie” Japonii w zwierciadle mangi i anime • Hanna Kelner, Wizerunek władczyni-szamanki Himiko w kulturze popularnej Japonii

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

1 osoba kupiła
20
Smoczek uspokajający silikonowy okrągły - Night Dreams 6-18 m, mix wzorów - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczek uspokajający silikonowy okrągły - Night Dreams 6-18 m, mix wzo...
canpol Babies
Dostępny25 szt.

Smoczek uspokajający Night Dreams wykonany jest z najwyższej jakości, bezzapachowego i bezsmakowego silikonu. Wyposażony w gumkę o okrągłym kształcie zapewnia swobodne oddychanie i połykanie śliny. Specjalne otwory wentylacyjne na tarczce gwarantują swobodny przepływ powietrza i zapobiegają podrażnieniom delikatnej skóry dziecka. Świecąca tarczka ułatwia znalezienie smoczka w ciemności, a wygodny uchwyt ułatwia podawanie dziecku smoczka oraz pozwala na przymocowanie łańcuszka. Dostępny w kilku kolorach. Przeznaczony dla dzieci w wieku 6–18 miesięcy. Cechy: • świecąca tarczka – ułatwia znalezienie smoczka nocą, • gumka wyprodukowana z silikonu – całkowicie przezroczysta i bezsmakowa, • wentylowana tarczka – zapewnia swobodny przepływ powietrza, co zapobiega podrażnieniom, • wygodny uchwyt – ułatwia podawanie dziecku smoczka oraz powala na przymocowanie łańcuszka. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,50 zł
8,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
21
Zwrot przez współczesną. Pryzmaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwrot przez współczesną. Pryzmaty
Dostępny23 szt.

Bolaño, Bernhard, Coetzee, Kafka, Knausgård, Sebald i wielu, wielu innych – bohaterów tej książki pozornie łączy mało, czasem prawie nic. Pozornie, bo Arkadiusz Żychliński wskazuje wspólny mianownik, który jako czytelnicy przyzwyczajeni do idei kultur narodowych i gatunkowych granic zwykliśmy pomijać: wszyscy twórcy są obywatelami republiki literatury, wszyscy dali się złapać w pajęczą sieć słów. A kiedy język drży na jednym jej krańcu, nie pozostaje to bez echa ani w centrum, ani na literackich rubieżach. Żychliński sięga zarówno po twórczość pisarzy doskonale w Polsce znanych, jak i nieco mniej rozpoznawalnych autorów „drugorzędnych powieści pierwszej klasy”. Komentuje dzieła klasyków, ale przygląda im się z nieoczywistych punktów widzenia, lokując ich w nowych układach i konstelacjach. Czy w dobie rozwoju rozrywki elektronicznej – przepastnych wirtualnych światów i prymatu seriali telewizyjnych – literatura przestała nam być potrzebna? Zwrot przez współczesną… jest błyskotliwą refleksją nad przyszłością pisarstwa i nowoczesnych form narracyjnych. Żychliński stawia też niezmiennie ważne pytania o to, jak o literaturze pisać i jakie jest jej miejsce we współczesnym świecie.

38,00 zł
26,98 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,02 zł

22
Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczyć o fizyce, flagach i dziwactwach naukowców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria Teorii wielkiego podrywu. Czego ulubiony serial może nas nauczy...
Dostępny2088 szt.

Wszystko zaczęło się od Wielkiego Wybuchu! A co było dalej? Cyjanobakterie zaczęły produkować tlen, neandertalczycy wynaleźli narzędzia, ludzkość zbudowała piramidy i Wielki Mur Chiński. Starożytni Grecy zauważyli, że obiekty na niebie się poruszają, i nazwali je planetami. Kopernik wstrzymał słońce, Newton oberwał w głowę jabłkiem, a Einstein… co właściwie zrobił Einstein? Uwielbiasz "Teorię wielkiego podrywu", ale kiedy słyszysz o liniach Fraunhofera, spektroskopii atomowej czy dysku protoplanetarnym czujesz się jak Penny na lekcji fizyki z Sheldonem Cooperem? Kiedy ktoś zaczyna rozmowę o ostatnim sezonie "Doktora Who" albo pyta, czy twoim zdaniem orkowie poradziliby sobie podczas bitwy pod Gettysburgiem, milkniesz jak Raj Koothrappali w towarzystwie kobiet? W takim razie ta książka jest dla Ciebie! Dzięki niej dowiesz się wszystkiego, co zawsze chciałeś wiedzieć o fizyce, flagach i science fiction, ale bałbyś się o to zapytać doktora Coopera! • Dlaczego Sheldon uznał, że na imprezę kostiumową warto przebrać się za efekt Dopplera, a Raj wybrał strój nordyckiego boga Thora? • Do kogo powinien zadzwonić Howard, gdyby skonstruowany przez niego łazik natrafił na Marsie na kosmitów? • Czy Leonard naprawdę musi się obawiać, że w wyniku nieudanej teleportacji powstanie wielu Sheldonów? Poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania! Przed tobą pełen naukowych ciekawostek przewodnik po wszechświecie i zakamarkach umysłów bohaterów "Teorii wielkiego podrywu". I nie, to nie jest BAZINGA!

43,00 zł
33,11 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

23
Opcja niemiecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opcja niemiecka
Niedostępny
Brak

Opcja niemiecka to pierwsza książka, która ujawnia sensacyjne kulisy współpracy Polaków z III Rzeszą Podczas II wojny światowej nie wszyscy Polacy byli nastawieni antyniemiecko. Wielu polityków i szereg organizacji starało się podjąć współpracę z III Rzeszą i u jej boku stworzyć okrojone państwo polskie. Zwolennikami „opcji niemieckiej” nie kierowała sympatia do Adolfa Hitlera i jego chorej ideologii, ale zdrowy rozsądek. Uważali, że kompromis z okupantem pozwoli ograniczyć cierpienia ludności cywilnej i skupić wysiłki na walce z największym wrogiem Rzeczypospolitej – Związkiem Sowieckim. Mimo patriotycznej motywacji tych ludzi ich działania stanowią w Polsce temat tabu. Historycy uważają go za niebezpieczny i niewygodny. „Nie mieliśmy polskiego Quislinga, głosi legenda. Nie dodaje, że stało się tak dlatego, iż to Adolf Hitler nie był nim zainteresowany. Piotr Zychowicz w swojej książce pokazuje, iż wśród Polaków nie brakowało kandydatów do odegrania takiej roli i – co udowadnia – nie w każdym wypadku ich zdrada wyszłaby Polsce na złe”. – Rafał A. Ziemkiewicz, autor książek Jakie piękne samobójstwo, Michnikowszczyzna, Polactwo „Opcja niemiecka jest pierwszą próbą całościowego przedstawienia działalności tych Polaków, którzy podczas II wojny światowej opowiadali się za współpracą polityczną z Niemcami. To wypełnienie jednej z wciąż licznych w naszych dziejach «białych plam». Choć jest to książka publicystyczna, to zarówno jej lektura, jak i spojrzenie na bibliografię dowodzą, że autor – historyk z wykształcenia – rzetelnie skorzystał z ogromu źródeł. Dodatkową jej zaletą, znaną czytelnikom z poprzednich książek Zychowicza, jest jego nie skrywane zaangażowanie w temat. Czyta się znakomicie!” – Tadeusz Kisielewski, autor Zamachu, Zabójców, Zatajonego Katynia 1941

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

24
I Am The Empire BRDVDCD, CD  +  DVD  +  Blu-ray - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Am The Empire BRDVDCD, CD + DVD + Blu-ray
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

CD 1: 01. Transcendence (Intro) 02. Phantom Divine (Shadow Empire) 03. Rule the World 04. Insomnia 05. The Great Pandemonium 06. When the Lights Are Down 07. My Confession 08. Veil of Elysium 09. Under Grey Skies 10. Ravenlight 11. End of Innocence 12. March of Mephisto 13. Amnesiac CD 2: 01. Manus Dei 02. Sacrimony (Angel of Afterlife) 03. Drum and Keys Solo 04. Here's to the Fall 05. Forever 06. Burns to Embrace 07. Liar Liar (Wasteland Monarchy) 08. Ministrium (Shadow Key) Blu Ray/ DVD: 01. Transcendence (Intro) 02. Phantom Divine (Shadow Empire) 03. Rule the World 04. Insomnia 05. The Great Pandemonium 06. When the Lights Are Down 07. My Confession 08. Veil of Elysium 09. Under Grey Skies 10. Ravenlight 11. End of Innocence 12. March of Mephisto 13. Amnesiac 14. Manus Dei 15. Sacrimony (Angel of Afterlife) 16. Drum and Keys Solo 17. Here's to the Fall 18. Forever 19. Burns to Embrace 20. Liar Liar (Wasteland Monarchy) 21. Ministrium (Shadow Key)

128,90 zł
Powiadomienie
25
Polowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie
Niedostępny
Brak

Przyroda zawsze znajdzie sposób, by się obronić. Członkowie koła łowieckiego usiłują rozprawić się z grasującymi w okolicy kłusownikami. W tym celu Stach razem ze swoimi młodymi pomocnikami instaluje w lesie kamery. Wkrótce okazuje się, że pośród drzew pojawia się dziwna postać, której nikt z myśliwych nie jest w stanie zidentyfikować. Seria trudnych do wytłumaczenia zdarzeń utwierdza członków koła w przekonaniu, że dzieje się coś, na co kompletnie nie są przygotowani. A kiedy uznany za zaginionego kilkunastoletni chłopak odnajduje się w zagadkowych okolicznościach, nie pamiętając zupełnie niczego z czasu, który spędził w lesie, sprawą zaczyna interesować się policja i media... „Łowczy jakby nie słyszał nieśmiałego pytania. Mówił do siebie, do Michała, do lasu. – Zwierzę oddaje nam siebie i przechodzi do krainy wiecznych łowów. Trzeba mu podziękować za ofiarę i za życie w lesie, za to, co przez to życie dla lasu zrobiło, ile swoich genów przekazało dalej, za to, że tu było i że mogliśmy się z nim tyle razy spotykać. Dziękujemy... Hasaj w spokoju na łąkach świętego Huberta. – Mówiąc to, łowczy wsunął w pysk rogacza zieloną gałązkę i położył rękę na jego karku. – Żebyś nie był głodny na początku... tej drogi.” Sławomir Galicki – jest emerytowanym oficerem WP i dziennikarzem. Aktualnie współpracuje z miesięcznikiem „Brać Łowiecka”. W 1990 r. ukończył studia podyplomowe na UW w Instytucie Dziennikarstwa i podjął pracę w mediach resortu obrony narodowej. Pisał dla dwutygodnika Pomorskiego Okręgu Wojskowego „Wiarus”, „Żołnierza Polskiego”, „Polski Zbrojnej”, współpracował z redakcją wojskową TVP. W latach 2000-2005 kierował krakowską filią dwutygodnika „Wojska Lądowe”. W trakcie pobytu w Iraku jako członek rządowej grupy wsparcia (GST) przesyłał korespondencje do „Wojsk Lądowych”, „Angory”, „Gazety Pomorskiej” i „Nowości”. Po powrocie z Iraku publikował w odcinkach, na łamach wspomnianej już „Angory”, swoją pierwszą książkę pt. Orły na piasku, która później ukazała się drukiem pod zmienionym tytułem Zapiski z Al.-Kut. Polowanie jest jego najnowszą powieścią.

43,00 zł
31,39 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

26
Swan Songs III, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swan Songs III, CD
Dostępny7 szt.

CD 1: 1. A Splintered Mind 1. A Splintered Mind 2. A One Ton Heart 3. Dying On The Moon 3. Dying On The Moon 4. Zunya 5. Unfeel 6. Deathless 7. Agape 8. Hurt Again 9. Amber 10. We Were Young 11. 4'33'' 12. Dying On The Moon CD 2: 1. Loreley 2. Morgana 3. Black Halo 4. Cut Me Out 5. In Silence 6. Seven Days of Anavrin 7. My Heart Is Black 8. Letters To Home

92,90 zł
27
Znamię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znamię
Dostępny46 szt.

Joanna Szymalak, prawniczka renomowanej kancelarii, pewnego dnia nie pojawia się w pracy – znika bez śladu. Prowadzone przez policję śledztwo nie daje rezultatów. Tymczasem szef kancelarii, Michał Tumski, odkrywa przekręt mający doprowadzić do wrogiego przejęcia firmy deweloperskiej, której sprawy prowadziła Joanna. Michał wstępuje na wojenną ścieżkę z konkurentem zagrożonej spółki, lecz nie docenia przeciwnika, który z żelazną konsekwencją realizuje swój wielki giełdowy plan. Następuje ciąg fatalnych wydarzeń. Okazuje się, że w pewnych kwestiach prawdopodobnie wszyscy się mylili.

38,99 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,49 zł

28
Pan Rasmussen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pan Rasmussen
Dostępny2 szt.

Kiedy Henryk Rasmussen wraca do domu z porannych zakupów, zastaje otwarte drzwi mieszkania, a w kuchni martwą żonę. Policyjne dochodzenie pozostawia wiele do życzenia, więc Pan Rasmussen bierze sprawy w swoje ręce... Czy Pan Rasmussen to kryminał? Zapewne, są przecież zbrodnia, ofiara i policyjne śledztwo. Ale przede wszystkim jest to jednak powieść o miłości, przemijaniu, zawiedzionych nadziejach, iluzji postępu i odchodzeniu świata, jaki znamy. O nieuchronności społeczno-ekonomicznych procesów, których nie jesteśmy w stanie powstrzymać. Jest to wreszcie podróż przez różne epoki i kultury, profesor Rasmussen to bowiem światowej klasy antropolog. Warto go posłuchać, gdy mówi tonem przestrogi: „Pewne rzeczy się powtarzają w każdej epoce, zmieniają się tylko nazwy, narzędzia, głoszone hasła i kolory mundurów”.

39,00 zł
19,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,50 zł

29
Revenge, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Revenge, CD
Dostępny9 szt.

1.Freedom 2.Maximus 3.Warriors 4.Fight In The Shade 5.Odin's Sons [feat. The Queen Of The Damned] 6.Banners High 7.Mirror, Mirror 8.Azrael 9.Battle Of Marathon 10.Warking 11.Sparta (Bonus Track) [feat. The Queen Of The Damned] [Explicit]

62,90 zł
30
For The Love of Metal Live BRDVDCD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
For The Love of Metal Live BRDVDCD
Dostępny7 szt.

1.Lies Are A Business (Live) [Explicit] 2.Tomorrow's No Concern (Live) [Explicit] 3.You Can't Stop Rock 'N' Roll (Live) [Explicit] 4.The Beast (Live) [Explicit] 5.American Made (Live) [Explicit] 6.Under The Blade (Live) [Explicit] 7.The Kids Are Back (Live) [Explicit] 8.Become The Storm (Live) [Explicit] 9.We're Not Gonna Take It (Live) [Explicit] 10.I Am The Hurricane (Live) [Explicit] 11.Burn In Hell (Live) [Explicit] 12.I Wanna Rock (Live) [Explicit] 13.For The Love Of Metal (Live) [Explicit] 14.Highway To Hell (Live) [Explicit] 15.Ready To Fall (Live) [Explicit] 16.The Fire Still Burns (Live) [Explicit] 17.Roll Over You (Live) [Explicit] 18.Prove Me Wrong

121,90 zł
31
Młody Piłsudski, 4 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody Piłsudski, 4 DVD
Jarosław Marszewski, 2019
Dostępny4 szt.

„Młody Piłsudski” to kostiumowy serial sensacyjno – przygodowy. Jego akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski, jego rodzina i najbliżsi przyjaciele, którzy później w niepodległej Polsce piastowali najwyższe stanowiska państwowe. Akcja serialu rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w 1881 roku. Liczący trzynaście odcinków serial kończy się w momencie, kiedy Piłsudski wraz z Organizacją Bojową przeprowadzają słynną akcję pod Bezdanami w 1908 roku. • Koprodukcja – Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) • Współfinansowanie – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Obsada: Grzegorz Otrębski, Ewa Wencel, Sebastian Cybulski, Jakub Dyniewicz, Jan Englert, Rafał Kowalski, Marek Kalita, Karol Pocheć, Philipp Mogilnitsky, Mariusz Kilian i inni.

40,00 zł
33,20 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,80 zł

32
Łatwopalni. Tom 2. Przebudzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwopalni. Tom 2. Przebudzenie
Dostępny7 szt.

Bohaterowie Łatwopalnych powracają w jeszcze bardziej emocjonującej opowieści. Agnieszka Lingas-Łoniewska dostarcza czytelnikom ekscytującej mieszanki romantycznych wzruszeń i dynamicznych zwrotów akcji. Świat Moniki wywrócił się do góry nogami. Próbuje ułożyć go na nowo. Wspiera ją matka, która nareszcie uwierzyła, że córka nie przegrała wszystkiego, były chłopak, który właśnie zburzył swoje dotychczasowe życie, i najlepsza przyjaciółka, przeżywająca własne dramaty. Na nowo odnaleziona bliskość nie koi jednak tęsknoty, a Monikę czeka kolejna rewolucja. Tymczasem Jarek porządkuje swoje sprawy i próbuje odkupić dawne winy. Podąża za porzuconymi przed laty marzeniami i znowu zbliża się do swojej rodziny. Wie już, że o miłość gotów jest walczyć do końca. Dawne zatargi nie dają o sobie zapomnieć, a nienawiść jest prawie tak silna jak miłość… Przyjaciele i dawni rywale muszą się zjednoczyć, by nie stracić tego, co najważniejsze. Przyszłość zaskoczy nie tylko Monikę i Jarka, którym wydaje się, że przed nimi rozpościera się już prosta droga, lecz także Grześka, Berniego i Sylwię… Życie jest bardziej nieprzewidywalne, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

33
Łatwopalni. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwopalni. Tom 1
Dostępny16 szt.

Agnieszka Lingas-Łoniewska opowiada o miłości, która przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, nawet do tych, którzy już przestali jej szukać. Jarosław Minc – uciekający przed demonami przeszłości lekarz i malarz. Przemierza Polskę na motocyklu, nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Nie wie, co czeka go jutro, ale jest pewien jednego – nie zasługuje na szczęście. Monika Rudzka prowadzi uporządkowane życie w małym miasteczku pod Wałbrzychem. Po studiach wróciła do domu, mieszka z wymagającą matką, uczy polskiego w lokalnej szkole i stara się wspierać przyjaciółkę. Matka rozpamiętuje młodzieńczą miłość Moniki, przyjaciółka doradza odrobinę szaleństwa. Jednak Monika wie, że w ich miejscowości wszystko jest ustalone raz na zawsze. Czy przyszłość może jeszcze nieść coś dobrego? W końcu los rzuca Jarka na Dolny Śląsk. Wynajmuje pokoik od pań Rudzkich, prowadzi szkolenia, maluje. Sama jego obecność burzy monotonię życia w miasteczku. Czy zaprowadzi też rewolucję w sercu Moniki? Czy nowe uczucie pozwoli uciszyć traumy, które nie dają spać? Czy ten ogień obudzi w nich zapomniane uczucia, czy też przyniesie tylko zniszczenie?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

34
Obrońca nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrońca nocy
Dostępny10 szt.

Pierwsza powieść fantastyczna Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Tym razem Dilerka Emocji zabierze swoje czytelniczki do słynnego Miasta Aniołów. Miasta, które nigdy nie śpi. Melissa Mallory prowadzi uporządkowane życie – na tyle, na ile to możliwe dla wnikliwej dziennikarki. Mieszka sama w niewielkim mieszkaniu, ma wiernych przyjaciół, wyrwała się z toksycznego związku, pisze drugą powieść, pracuje nad porywającymi tematami i jest w tym naprawdę dobra. Tymczasem na ulicach Los Angeles trwa walka ze zbrodnią. Policja jest bezradna, ale pojawia się nowy gracz – Nocny Łowca. Zagadkowy bohater pojawia się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny, jednak policja uważa go za wroga. Nocnemu Łowcy udaje się zwalczać zło i uciekać przed nadgorliwymi stróżami prawa, ale jak długo? Do tego zniszczenie sieje nieznany dotąd narkotyk, Toxic Crystal. A jego sprawę bada Melissa. Choć Nocny Łowcy wolałby, by raz na zawsze dała temu spokój. Dlaczego tak mu na niej zależy? Zanurz się w historię pełną namiętności, zaskakujących zwrotów akcji, rodzinnych tajemnic i mrocznych sekretów. Kiedy redakcję Melissy wykupuje przystojny milioner James Maserati, kobieta nie spodziewa się, że zamęt obejmie nie tylko jej życie zawodowe... Dwóch mężczyzn, tak różnych, a jednak zaskakująco podobnych. Czy w pogoni za przestępcami, wśród sekretów i burzy uczuć Melissa dokona właściwego wyboru?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

35
W deszczu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W deszczu
Dostępny7 szt.

Historia miłosna opowiedziana kroplami deszczu. Aleks, perkusista znanego zespołu, postanawia wrócić po wielu latach do swojego rodzinnego domu. Mężczyzna chce w końcu uwolnić się od wspomnień tragicznych wydarzeń, jakie kiedyś się tu rozegrały, a także zrozumieć, jak to się stało, że dziewczyna, którą kochał jako nastolatek, niespodziewanie zniknęła z jego życia. Wkrótce czeka go zaskakujące spotkanie, które stanie się początkiem niezwykłej historii miłosnej... W deszczu to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej recepty na szczęście, zmaganiu z przeszłością i nadziei na to, że przyszłość przyniesie odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania. „Małe kropelki wydawały się spadać z coraz większą siłą. Słyszałem w nich muzykę. Kiedy czujesz się zakochany, zawsze słyszysz własną melodię, nawet w cykaniu konika polnego na łące. Ja słyszałem ją w deszczu. Staliśmy, przemoczeni do suchej nitki, a mimo to tak pięknie błyszczały kobiece tęczówki, kiedy złapaliśmy się za ręce i zakręciliśmy. Zachowywaliśmy się jak małe dzieci. Między taktami kropel, w odgłosie śmiechu odkryliśmy wolność, której tak bardzo pragnęliśmy.” Anna Dąbrowska – inowrocławianka. Mama i żona. Niepoprawna marzycielka i fanka zespołu Thirty Seconds To Mars. Uwielbia koty, pić duże ilości herbaty, czytać i tworzyć piękne zdania. W swoich książkach stawia na emocje. Wydała dziesięć powieści i dwie antologie. Każda z jej historii zostaje niezwykle ciepło przyjęta przez czytelniczki.

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

36
The Legend Of The XII Saints, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Legend Of The XII Saints, CD
Dostępny11 szt.

1.Gemini: Another Dimension 2.Last Hour (The Redemption) 3.Leo: Lightning Plasma 4.Aquarius: Diamond Dust 5.Taurus: Great Horn 6.Pisces: Bloody Rose 7.Sagittarius: Golden Arrow 8.Capricorn: Excalibur 9.Scorpio: Scarlet Needle 10.Libra: One Hundred Dragons Force 11.Cancer: Underworld Wave 12.Aries: Stardust Revolution 13.Virgo: Tenbu Horin 14.Ave Athena

58,90 zł
37
Metal Commando LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metal Commando LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Curse the Gods 2.Nailed to the Cross 3.Born to Perish 4.Mad Butcher 5.Life Without Sense 6.Betrayal 7.Total Desaster 8.The Butcher Strikes Back 9.Thrash Till Death 10.Bestial Invasion

100,90 zł
Powiadomienie
38
Dry - Demos. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dry - Demos. CD
Harvey PJ, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

39
Lunaris, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunaris, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

1.Till the End 2.The Rabbit of the Moon 3.Lunaris 4.Under Your Spell 5.Enigma 6.Wish Upon a Scar 7.The Dangerous Art of Overthinking 8.Without You 9.Of Birth and Death 10.Nameless City 11.Enigma (English Version)

58,90 zł
Powiadomienie
40
Born To Thrash Live in Germany LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Born To Thrash Live in Germany LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Curse the Gods 2.Nailed to the Cross 3.Born to Perish 4.Mad Butcher 5.Life Without Sense 6.Betrayal 7.Total Desaster 8.The Butcher Strikes Back 9.Thrash Till Death 10.Bestial Invasion

100,90 zł
Powiadomienie
41
The Perfect Machine, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Perfect Machine, CD
Dostępny11 szt.

1.The Perfect Machine 2.1st Day of a Never-Ending Day 3.The Ancestors' Blood 4.Land of Fear 5.God Is Dead 6.Rising Sun 7.Here in 6048 8.The River 9.Now That You've Gone 10.The Needle Lies 11.New Eden (2005 Version Demo) 12.Send Me an Angel (2005 Version Demo) 13.Pain (2005 Version Demo)

58,90 zł
42
Stream Of Consciousness, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stream Of Consciousness, CD
Dostępny11 szt.

1.Stream of Unconsciousness (Chapter I) 2.The Secret of Life (Chapter II) 3.Colours of My World (Chapter III) 4.In the Light (Chapter IV) 5.The Fallen Feather (Chapter V) 6.La Vita Fugge (Chapter VI) 7.Versions of the Same (Chapter VII) 8.Through the Eyes of God (Chapter VIII) 9.Shades (Chapter IX) 10.We Are, We Are Not (Chapter X) 11.Fool's Garden (Chapter XI) 12.The Fall of Reason (Chapter XII) 13.Out of the Maze (Chapter XIII) 14.Identities (Chapter XIV)

58,90 zł
43
Crimson, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crimson, CD
Niedostępny
Brak

1.Crimson Dust 2.New Life 3.Haunting Symphony 4.Broken 5.The Killing Joke 6.In a Heartbeat 7.Between the Sleepers 8.Days Before You Died 9.Forevermore 10.Fading Like a Flower

58,90 zł
Powiadomienie
44
Send Me An Angel, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Send Me An Angel, CD
Dostępny14 szt.

1.Incipit 2.Send Me an Angel 3.Pain 4.Away from You 5.Black & White 6.The Call 7.Taste of a Goodbye 8.Apocalypse Coming 9.Nemesis 10.Flame of Hate 11.Take on Me

58,90 zł
45
Metal Commando, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metal Commando, CD
Niedostępny
Brak

1. I am alive 2. Along came teh devil 3. Halo 4. Hear me calling 5. The lost and the forgotten 6. My name is fear 7. I will be gone 8. Raise your fists 9. Howl of the Banshee 10. Afterlife 11. Infinty

59,90 zł
Powiadomienie
46
The Fallen King LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Fallen King LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Fail No More 2.To Infinity 3.Kings 4.I Am the Tyrant 5.The Shieldmaiden 6..Chasing Lights 7.Queen of Blades 8.Across the Sea 9.Everwinter 10.Netherstorm

121,90 zł
Powiadomienie
47
Saturnalia CDDVD, CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,90 zł
48
Echo serca, 5 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echo serca, 5 DVD
Tomasz Szafrański, 2019
Niedostępny
Brak

Po kilku latach spędzonych w Londynie główna bohaterka serialu, Magdalena Borska, powraca do Warszawy. Obejmuje posadę w Szpitalu Północnym na stanowisku psychologa. Niełatwo jest jej się odnaleźć w nowym środowisku, zwłaszcza że trudna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a współpracownicy traktują ją bardzo nieufnie. Obsada: Kamilla Baar- Kochańska, Antoni Pawlicki, Julia GrantScott, Przemysław Sadowski, Dorota Segda i inni.

40,00 zł
33,20 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,80 zł

49
Nawiść - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

50
Gdy ziemia płonęła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy ziemia płonęła
Dostępny11 szt.

Mojsze Szklar (właśc. Szklarek) to ostatni urodzony w Polsce i znany na całym świecie poeta tworzący w jidysz. Wraz z jego odejściem w 2014 roku zakończył się długi rozdział kultury w tym języku, która rozwijała się w Polsce przez wiele stuleci aż do roku 1968. Jako poeta i dziennikarz znał osobiście wielu pisarzy z Polski, Związku Radzieckiego, Izraela i Ameryki, dzięki czemu – będąc człowiekiem o niezwykłej pamięci i wielkiej wiedzy – stał się jedyną w swoim rodzaju żywą encyklopedią literatury jidysz. Na co dzień żył językiem jidysz, który ukochał ponad wszystko. Był cichym, skromnym, eleganckim i przystojnym mężczyzną, a także doskonałym mówcą o ostrym dowcipie. Czytelnikom pozostawił obszerną spuściznę literacką, a rodzinie piękne wspomnienia.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

Wróć do góry