hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.07.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 17 lipca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zestaw szczoteczek do czyszczenia rurek i ustników, biały (canpol Babies), na drugim Czytam sobie. Poziom 1. Goryl u fryzjera (Rafał Witek, Jola Richter-Magnuszewska). Kolejny produkt to Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony (praca zbiorowa) oraz Mikołajek. Nowy rok szkolny (René Goscinny, Jean-Jacques Sempé).
1
Zestaw szczoteczek do czyszczenia rurek i ustników, biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw szczoteczek do czyszczenia rurek i ustników, biały
canpol Babies
Dostępny
40 szt.

Zestaw szczoteczek przeznaczony jest do czyszczenia słomek i ustników oraz pozostałych trudno dostępnych elementów kubeczków i butelek dziecięcych. Komplet zawiera szczoteczki w dwóch rozmiarach, dzięki temu bez trudu dopasujesz odpowiednią szczoteczkę do swojego kubeczka. Włosie szczoteczek wykonane jest z tworzywa, które nie rysuje powierzchni.

10,50 zł
8,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,51 zł

44 osoby kupiły
2
Czytam sobie. Poziom 1. Goryl u fryzjera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Goryl u fryzjera
Dostępny
211 szt.

Pewnego ranka goryl Mietek spojrzał w lustro i stwierdził, że coś trzeba zrobić z jego bujna czupryną. Prędko umówił się więc do fryzjera. Tylko, którą fryzurę wybrać? „Składam słowa”, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

21 osób kupiło
3
Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad słowami 2. Część 2. Język polski. Podręcznik dla liceum ogólnoks...
Dostępny
1290 szt.

Numer dopuszczenia: 1014/4/2020 Podręcznik obejmuje pozytywizm i w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe: • charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach, • umożliwia rozwijanie umiejętności czytania utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego, • dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów ułatwia ich sprawne i gruntowne omówienie, • ukazuje dialog z tradycją oraz korespondencję literatury z innymi tekstami kultury poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań, m.in. literackich i filmowych, • kładzie nacisk na funkcjonalne kształcenie językowe, zintegrowane z kształceniem literackim, • wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych i ich stosowanie w budowaniu wypowiedzi ustnych i pisemnych, • wspiera samokształcenie dzięki przemyślanemu systemowi powtórkowemu w podsumowaniach rozdziałów, • pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.

47,00 zł
42,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

19 osób kupiło
4
Mikołajek. Nowy rok szkolny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołajek. Nowy rok szkolny
Dostępny
478 szt.

"Pani zadała nam na jutro strasznie trudne zadanie z arytmetyki, gdzie mowa o gospodarzu, który ma mnóstwo kur znoszących mnóstwo jajek. Bardzo nie lubię zadań z arytmetyki, bo kiedy je dostaję, to w domu zawsze są kłótnie". Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

14 osób kupiło
5
Pojemnik na smoczek. Natural Nursing, szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojemnik na smoczek. Natural Nursing, szary
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Pojemnik na smoczek to praktyczny produkt podczas wszelkich podróży. Ochroni smoczek dziecka przed zabrudzeniami, jest wygodny w użyciu i łatwy do zamocowania. Elastyczne zapięcie pozwala na przymocowanie pojemnika do wózka, fotelika lub torby spacerowej. Wykonany z bezpiecznych materiałów, nie zawiera Bisfenolu A.

15,72 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,73 zł

9 osób kupiło
6
Drugoteścik. Test kompetencji dla klasy 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugoteścik. Test kompetencji dla klasy 2
Dostępny
100 szt.

Książka przeznaczona jest dla uczniów drugich klas szkoły podstawowej. Drugoteścik to znakomity wstęp do systemu sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych obowiązujących na kolejnych etapach edukacji i zawiera testy o tematyce polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Testy opracowano w oparciu o Podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych. Każdy z nich sprawdza inny zakres opanowanych umiejętności. Testy składają się przede wszystkim z zadań zamkniętych, w których dziecko wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród podanych oraz z ciekawych ćwiczeń przypominających zabawę.

11,99 zł
7,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 4,00 zł

7 osób kupiło
7
Łamigłówki dla podstawówki dla klas 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki dla podstawówki dla klas 1-3
Dostępny
3 szt.

To książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które rozpoczęły swoją przygodę w szkole. Zeszyt ten to obszerny zbiór zadań i ćwiczeń, dzięki którym dzieci nauczą się podstaw matematyki oraz utrwalą zdobyte umiejętności. Książka stanowi doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego.

13,44 zł
7,99 zł

Rabat 40,6%
oszczędzasz 5,45 zł

7 osób kupiło
8
Imperium chmur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium chmur
Dostępny
2 szt.

Zmierzch kultury samurajów i narodziny nowoczesnej Japonii. Życie, nauka i wojna – w literackim majstersztyku Jacka Dukaja inspirowanym Lalką Bolesława Prusa. Pod koniec XIX wieku do cesarza Mutsuhito trafia Stanisław Wokulski, emisariusz Kraju, Którego Nie Ma, aby zawrzeć sojusz oparty na odkryciu doktora Geista: technologii metalu lżejszego od powietrza. W górskich stoczniach Hokkaidō zbudowanych przez Juliana Ochockiego, pod osłoną chmur, powstaje ażurowa flota Cesarskiej Marynarki Nieba. A każde słowo i czyn Ochockiego zapisuje Kiyoko, córka samuraja zbuntowanego przeciwko porządkom rozumu i demokracji. I to poprzez Kiyoko przeżywamy rewolucje przemysłowe zrodzone z kaligrafii, wojny napisanej na nowo Japonii i historię jej niemożliwej przemiany. Przeżywamy przemijanie języków, obyczajów i cywilizacji. W Imperium chmur, wyróżnionym Nagrodą Literacką im. Andrzeja Żuławskiego 2019, zawarł Dukaj mnogość postaci, obrazów i pomysłów, bogactwo historycznych i literackich odniesień. To powieść o relacji języka i pisma do rzeczywistości, o iluzji „ja” człowieka Zachodu, o wędrowaniu znaczeń między umysłami i kulturami, i o sztuce czystego przeżywania. Położysz dwa przeżycia obok siebie – stworzysz sens, który nie istniał w każdym przeżyciu z osobna. Pomyśl o bezgłośnym wdechu idącym przez duszę dziecka, gdy po raz pierwszy ujrzało ono tęczę, słonia, samolot.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

7 osób kupiło
9
Grzechotka z obrotowymi elementami - sztanga, niebieska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Grzechotka z obrotowymi elementami - sztanga, niebieska
canpol Babies
Dostępny
5 szt.

Grzechotka z obrotowymi elementami idealnie sprawdzi się jako pierwsza zabawka dla najmłodszych dzieci. Jest lekka i poręczna, wygodna do trzymanie w malutkich rączkach. Jej ruchome elementy, które obracają się i grzechoczą, z pewnością zaciekawią każdego maluszka. Kontrastowe kolory wzbudzają zainteresowanie, rozwijają zmysł wzroku i zajmą uwagę maluszka na długi czas. Zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 0 m+. Cechy: • lekka i poręczna – umożliwia wygodne trzymanie w rączce, • kontrastowe kolory – stymulują zmysł wzroku, • elementy obrotowe i grzechoczące – zaciekawią maluszka.

12,20 zł
7,56 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,64 zł

8 osób kupiło
10
Pojemnik na smoczek. Natural Nursing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojemnik na smoczek. Natural Nursing
BabyOno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Pojemnik na smoczek to praktyczny produkt podczas wszelkich podróży. Ochroni smoczek dziecka przed zabrudzeniami, jest wygodny w użyciu i łatwy do zamocowania. Elastyczne zapięcie pozwala na przymocowanie pojemnika do wózka, fotelika lub torby spacerowej. Wykonany z bezpiecznych materiałów, nie zawiera Bisfenolu A. Cechy produktu: • zapewnia skuteczną ochronę przed zabrudzeniami na spacerze, podczas podróży i w domu, • umożliwia bezpieczne i higieniczne przechowanie smoczka w twojej torbie, plecaku i kieszeni, • produkt wykonany z bezpiecznego tworzywa, nie zawierającego Bisfenolu A. Rozmiar produktu: 5.5 x 5.0 cm

15,72 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,73 zł

5 osób kupiło
11
Akademia dla przedszkolaka. Pociągi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia dla przedszkolaka. Pociągi
Dostępny
99 szt.

„Akademia dla przedszkolaka” to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój. Dzięki zeszytom dzieci poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację oraz wprawiają rękę, przygotowując się do rozpoczęcia procesu edukacji wczesnoszkolnej. A specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

5 osób kupiło
12
Sprawdziany dla klasy 6. Język polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany dla klasy 6. Język polski
Dostępny
22 szt.

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego zakresu: • 7 sprawdzianów, • ponad 100 zadań, • pytania otwarte i zamknięte, • odpowiedzi z przykładowymi rozwiązaniami. Zakres tematyczny: • Lektury, • Nauka o języku, • Tworzenie wypowiedzi.

16,99 zł
12,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,00 zł

4 osoby kupiły
13
Czytam sobie. Poziom 1. Smog w centrum miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Smog w centrum miasta
Dostępny
118 szt.

Pewnego zimowego dnia w radiu ogłoszono, że w mieście dzieje się coś strasznego. Nelka nie mogła uwierzyć, w to, co słyszy. Smok, prawdziwy smok?! Czy jest wielki i ma dwie głowy? Okazuje się, że to nie smok ale smog, też groźny i niebezpieczny. „Składam słowa”, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

4 osoby kupiły
14
Slow Beauty. Recepta na piękno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slow Beauty. Recepta na piękno
Dostępny
384 szt.

Czytasz etykietę kosmetyku i od nadmiaru składników kręci ci się w głowie? Słyszałaś, że nawet zdrowe jedzenie może szkodzić, ale nie wiesz, jak wybrać te naprawdę dobroczynne produkty? Starasz się dbać o siebie, ale wciąż nie czujesz, że promieniejesz? Też tak miałam. Gubiłam się w gąszczu porad dotyczących pielęgnacji. Sądziłam, że dbam o siebie, a tak naprawdę ignorowałam prawdziwe potrzeby swojego ciała. Wreszcie powiedziałam: dość. Przecież wiedza o właściwej pielęgnacji i naturalnym pięknie nie może być przed nami ukryta! Po latach pracy z ekspertami oraz z myślą o każdej z nas opracowałam filozofię pielęgnacji Slow Beauty. Napisałam tę książkę, bo chcę pomóc ci dostrzec to, co w tobie najpiękniejsze - twoje wnętrze. Chcę, żebyś dbała o swoje naturalne piękno - świadomie, w zgodzie z samą sobą. Chcę, żebyś pokochała siebie. - Agnieszka Slow Beauty Agnieszki Pocztarskiej to: • naturalna pielęgnacja - czyli świadome dobieranie kosmetyków, tak aby zaspokajały indywidualne potrzeby naszej skóry, włosów i ciała, • właściwe odżywianie - czyli dieta zaplanowana tak, aby czuć się dobrze i dostarczać ciału wszystkich potrzebnych mu składników, • dobroczynne rytuały - czyli wypracowanie indywidualnego schematu pielęgnacji, bo przecież u każdej z nas zadziała coś innego. Agnieszka Pocztarska - wydawczyni portalu czytamyetykiety.pl, najlepiej rozwiniętego polskiego serwisu zajmującego się tematyką świadomych wyborów konsumenckich. Slow Beauty stworzyła w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie poparte rozmowami z ekspertami, w odpowiedzi na rosnącą potrzebę dbania o nasze prawdziwe, naturalne piękno - świadomie oraz w zgodzie ze sobą.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

3 osoby kupiły
15
Destination B2 Grammar and Vocabulary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Destination B2 Grammar and Vocabulary
Dostępny
37 szt.

Seria Destination to zbiór ćwiczeń gramatycznych i leksykalnychprzeznaczonych dla uczniów na poziomach od B1 do C2 (Intermediate doAdvanced). Każda książka zawiera ciekawe zadania napisanew formacie zbliżonym do tych spotykanych na egzaminach Cambridge ESOL , TELCi IELTS. Systematyczne powtórki i konsekwentne utrwalanie wiadomości zapewniająjeszcze skuteczniejsze zapamiętywanie materiału.Destination B2 to zbiór ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych przeznaczonychdla uczniów przygotowujących się do egzaminów na poziomie B2 (np. CambridgeFCE lub IELTS Band 5). Gramatykę i słownictwo zaprezentowanow przejrzystych tabelkach, co znacznie ułatwia ich zrozumienie i przyswojenie.Zbiór przydatnych informacji na końcu książki w Reference Sectiono czasownikach nieregularnych i złożonych, słownictwie, związkachfrazeologicznych i innych zagadnieniach wspiera uczniów w samodzielnej pracy wdomu.

115,00 zł
100,05 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 14,95 zł

3 osoby kupiły
16
Destination C1/C2 Grammar&Vocabulary + key - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Destination C1/C2 Grammar&Vocabulary + key
Dostępny
33 szt.

Seria Destination to zbiór ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych przeznaczonych dla uczniów na poziomach od B1 do C2 (Intermediate do Advanced). Każda książka zawiera ciekawe zadania napisane w formacie zbliżonym do tych spotykanych na egzaminach Cambridge ESOL, TELC i IELTS. Systematyczne powtórki i konsekwentne utrwalanie wiadomości zapewniają jeszcze skuteczniejsze zapamiętywanie materiału.

115,00 zł
100,05 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 14,95 zł

3 osoby kupiły
17
Sprawdziany dla klasy 6. Matematyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany dla klasy 6. Matematyka
Dostępny
6 szt.

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego działu: • 9 sprawdzianów, • ponad 100 zadań, • pytania otwarte i zamknięte, • odpowiedzi z rozwiązaniami. Działy: • liczby naturalne i ułamki, • figury na płaszczyźnie, • liczby na co dzień, • prędkość, droga, czas, • pola wielokątów, • procenty, • liczby dodatnie i liczby ujemne, • wyrażenia algebraiczne i równania, • figury przestrzenne.

14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
18
Zaklinaczka. Próba ognia (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinaczka. Próba ognia (wydanie filmowe)
Dostępny
28 szt.

Clara sądziła, że jest całkiem zwyczajną nastolatką. Może nawet trochę zbyt zwyczajną i nieśmiałą. Gdy jednak pewnego dnia dziewczyna zostaje zaatakowana przez wielkiego czarnego kota, ujawnia się jej wyjątkowy dar – Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Jej ciotka Isa, zaklinaczka, uczy ją ufać własnym instynktom i odpowiednio używać bliskiej więzi z naturą. Wraz z umacnianiem się jej zdolności rośnie również odpowiedzialność, jaką Clara musi na siebie wziąć. „Zaklinaczka” to seria bestsellerowych powieści fantasy dla nastolatków. Losami Clary emocjonują się czytelnicy w aż dwunastu krajach! Filmowa adaptacja książki dostępna na platformie CDA Premium! Dystrybutorem filmu w Polsce jest VIVARTO.

24,90 zł
19,99 zł

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
19
Sprawdziany dla klasy 5. Język polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany dla klasy 5. Język polski
Dostępny
2 szt.

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego zakresu: • 7 sprawdzianów, • ponad 100 zadań, • pytania otwarte i zamknięte, • odpowiedzi z przykładowymi rozwiązaniami. Zakres tematyczny: • Lektury, • Nauka o języku, • Tworzenie wypowiedzi.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
20
Dżinn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dżinn
Dostępny
14 szt.

Strzeż się starych butelek, lamp i dzbanów! „Słusznie powiedziane jest, iż prawdę często znajduje się w butelkach; lecz jeszcze słuszniejsze jest powiedzenie, że ze starych butelek pochodzą stare prawdy” (Dialekty Perskie). Ze starożytnego naczynia uwolniony zostaje arabski demon, dżinn. Czy to za jego sprawą w tajemniczych okolicznościach giną strasznie okaleczeni ludzie…? Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2 osoby kupiły
21
Gniazdo polskie. Wspólna pamięć narodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniazdo polskie. Wspólna pamięć narodu
Dostępny
5 szt.

Od tysiąca lat Polska jest potęgą kulturową na kontynencie europejskim. – Zaskakujące zdanie? – Jeśli tak, to koniecznie trzeba zabrać się za lekturę tej wyjątkowej książki. Znakomity pisarz i filozof Bohdan Urbankowski dokonuje bowiem w Gnieździe polskim przeglądu wielkich polskich osiągnięć w dziedzinie sztuki i historii myśli, akcentując mocno wkład Polaków w rozwój cywilizacji łacińskiej, a przede wszystkim – w rozwój idei wolności. Autora fascynuje Rzeczpospolita jako przedmurze chrześcijaństwa, tak dawniej, jak i dziś. Snuje on swą opowieść piórem wrażliwego na piękno słowa prawdziwego mistrza literatury; Bohdan Urbankowski bywa wszak, i to często, również poetą. Argumentuje, że kultura jest dostępną nam formą wieczności. Dzieła i twórcy, zwycięstwa i bohaterowie, triumfy i konspiratorzy istnieją jako twory zbiorowej wyobraźni, ale istnieją też wiecznie, choć nieraz już tylko w formie mitów. Właśnie ludzie – niezwykli – są przewodnikami tej książki; Bohdan Urbankowski skupia swą uwagę na kilkudziesięciu znanych i mniej znanych, acz znakomitych, postaciach polskiej historii. Wydawałoby się, że o niektórych bohaterach wiemy dużo, jednak Autor potrafi odkryć przed nami nieznane wydarzenia z ich życia oraz ich niezwykłe cechy. Podążymy więc np. za burzliwym życiem Stanisława Staszica, obserwujemy powstające w niezmiernym wysiłku arcydzieła Jana Matejki, rozwiązujemy szyfry poezji Zbigniewa Herberta. Pojawiają się też w tej książce ważne pytania: Czy również dziś cień Rejtana kładzie się nad Polską? Jaki wpływ ma na III Rzeczpospolitą propaganda? Czy są wśród nas potomkowie wyznawców romantycznej filozofii czynu (jak niegdyś np. Józef Piłsudski)? Historia łączy się w Gnieździe polskim z teraźniejszością, a kultura z tradycją. Narrację spaja wspólna pamięć polskiego narodu. Książkę czyta się z wielką ciekawością. Autor nie stroni od dowcipu, a jego język bywa nieraz wręcz cięty. Dobrze jest, gdy tego rodzaju dzieło przekonuje nie tylko słowem, lecz także obrazem. Stąd opowieści Bohdana Urbankowskiego towarzyszy bogata warstwa ilustracyjna, dzięki której wczuwamy się w klimaty poszczególnych epok i odkrywamy wyjątkowość rodzimej kultury. Kto chce poznać polską duszę, znajdzie w tej książce świetny przewodnik.

79,00 zł
57,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

2 osoby kupiły
22
Czytanie z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie z naklejkami
Dostępny
40 szt.

Seria zeszytów przeznaczonych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która pomaga im w zdobyciu podstawowych umiejętności związanych z pisaniem, czytaniem i liczeniem. Obecność ciekawych zadań, atrakcyjnych ilustracji oraz naklejek pozwala na zmianę nauki w zabawę, dzięki czemu dziecko nie ma czasu na nudę.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
23
Akademia dla przedszkolaka. Kucyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia dla przedszkolaka. Kucyki
Dostępny
57 szt.

Akademia dla przedszkolaka to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój. Dzięki zeszytom dzieci poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację oraz wprawiają rękę, przygotowując się do rozpoczęcia procesu edukacji wczesnoszkolnej. A specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

2 osoby kupiły
24
Tam, gdzie milczą róże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam, gdzie milczą róże
Dostępny
12 szt.

Tylko przyjaźń pozwoli ci uwierzyć, że wszystko jest możliwe Na pierwszy rzut oka Anastazję i Jagodę różni tak wiele, że ich przyjaźń może wydawać się nierealna. Ta pierwsza to przytłoczona domową rutyną matka dwóch chłopców, ta druga – pewna siebie, zawsze uśmiechnięta kobieta sukcesu. Kiedy pewnego dnia Jagoda po prostu znika jak kamień w wodę, przyjaciółka postanawia podążyć jej śladami na drugi koniec Polski. Wkrótce odkryje, że to, co wyglądało na idealne życie, było jedynie sprawnie rozgrywanym spektaklem, a za maską z wyrysowanym szerokim uśmiechem schowana jest twarz opuchnięta od łez… Tam, gdzie milczą róże to poruszająca, pełna emocji historia o sile kobiecej przyjaźni, która sprawia, że z każdego życiowego zakrętu można wyjść na prostą. Anastazja pomyślała, że na tym popieprzonym świecie żyje masa kobiet podobnych do Jagody. Zastraszonych, mających nadzieję na lepsze jutro i czekających na jakieś koło ratunkowe, którego nikt nie chce im rzucić. Dotarło do niej, że nadzieja na lepsze jutro wcale nie jest czymś dobrym. Bo co to znaczy mieć nadzieję? Oddychać zatrutym powietrzem i łudzić się, że ktoś otworzy okno? A może utknąć na bezludnej wyspie i czekać w nieskończoność na ratunek? Podczas gdy nadzieja umiera ostatnia, wiara w siebie jako pierwsza szuka rozwiązania. Paula Er, autorka Wolności jaskółki. Powieść zdobyła tytuł książki marca 2018 w kategorii „proza polska”, który przyznany został przez „Magazyn Literacki Książki”. Brała udział w tworzeniu powieści Dowód dojrzałości, z której całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na budowę domu dla samotnych nieletnich matek. Od 2014 roku prowadzi profil na Facebooku o nazwie Wkurzona Żona, na którym publikuje historie małżeńskie kobiet, które nie mają z kim porozmawiać o dręczących je problemach. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. Interesują ją ludzkie historie i sposób, w jaki wpływają na życiowe decyzje.

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

2 osoby kupiły
25
Zabawa i nauka. Modelki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa i nauka. Modelki
Dostępny
26 szt.

„Zabawa i nauka” to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój. Dzięki zeszytom dzieci poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację, a specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę. Z tą książką nikomu nie grozi nuda.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
26
Rytuał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytuał
Dostępny
339 szt.

Nowa seria kryminalna, hipnotyzująca jak "true detective". Wokół głowy przybitej do drzewa krążą muchy. W jednym oku tkwi włócznia, a wyryty pod spodem pogański symbol wskazuje na to, że na wzgórzu odbył się makabryczny rytuał. Prokurator Wanda Just dobrze wie, że pierwsze tropy najczęściej są fałszywe, a im mniejsze miasteczko, tym więcej do ukrycia. Wanda każdego dnia coraz bardziej żałuje powrotu w rodzinne strony. Zatraca się w pracy i robi wszystko, żeby nikt nie pytał o jej przeszłość. Zwłaszcza podkomisarz Dereń, jej dawny kolega, który wydaje się zbyt poczciwy do tej roboty. Śledztwo nabiera tempa w najmniej spodziewanym momencie. Zbrodniarz perfekcyjnie zaciera ślady i podejmuje zuchwałą grę z prokurator Just. W pozornie zwyczajnym miasteczku toczy się brutalna walka o wpływy, a przeszłość odkrywa swoją mroczną twarz. Tutaj dawnych grzechów nie zapomina się nigdy. Tom pierwszy cyklu Wanda Just i Piotr Dereń

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
27
Grzechotka z obrotowymi elementami - sztanga, różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka z obrotowymi elementami - sztanga, różowa
canpol Babies
Dostępny
2 szt.

Grzechotka z obrotowymi elementami idealnie sprawdzi się jako pierwsza zabawka dla najmłodszych dzieci. Jest lekka i poręczna, wygodna do trzymanie w malutkich rączkach. Jej ruchome elementy, które obracają się i grzechoczą, z pewnością zaciekawią każdego maluszka. Kontrastowe kolory wzbudzają zainteresowanie, rozwijają zmysł wzroku i zajmą uwagę maluszka na długi czas. Zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 0 m+. Cechy: • lekka i poręczna – umożliwia wygodne trzymanie w rączce, • kontrastowe kolory – stymulują zmysł wzroku, • elementy obrotowe i grzechoczące – zaciekawią maluszka.

12,20 zł
10,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,21 zł

2 osoby kupiły
28
Zeszyt z naklejkami. Litery z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt z naklejkami. Litery z naklejkami
Dostępny
45 szt.

Seria zeszytów przeznaczonych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, która pomaga im w zdobyciu podstawowych umiejętności związanych z pisaniem, czytaniem i liczeniem. Obecność ciekawych zadań, atrakcyjnych ilustracji oraz naklejek pozwala na zmianę nauki w zabawę, dzięki czemu dziecko nie ma czasu na nudę.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

2 osoby kupiły
29
Literackie Noblistki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literackie Noblistki
Dostępny
33 szt.

Literackie noblistki to oryginalny opis życia i dzieła 15 pisarek, które w latach 1909–2018 otrzymały za swoją twórczość najbardziej prestiżową nagrodę świata. Dlaczego właśnie one? I dlaczego jest ich tak mało, skoro aż 101 literackich Nagród Nobla trafiło w ręce mężczyzn? Uhonorowane pisarki reprezentują trzynaście państw: Austrię, Białoruś, Chile, Kanadę, Niemcy, Norwegię, Polskę, RPA, Szwecję, USA, Wielką Brytanię i Włochy, a jednak mają ze sobą wiele wspólnego. Niemal wszystkie laureatki pochodzą z rodzin osadzonych w wielu narodach, tradycjach i miejscach. Każda noblistka podejmowała mniej lub bardziej skuteczne zmagania z przeciwnościami losu, utrwalając świat i przemyślenia w oryginalnych, niekiedy kontrowersyjnych dziełach. Wszystkie pisarki walczyły o różnie rozumianą wolność. Na podstawie ich książek można zatem prześledzić dzieje XX stulecia i początków wieku XXI, i zastanowić się, czy te utwory będą czytane przez następne pokolenia. Zgromadzony materiał pozwoli odpowiedzieć również na pytanie, czy prawdą są opinie, że Akademia Szwedzka przyznająca literackie Nagrody Nobla nie zawsze dokonuje słusznych wyborów. Takiego zdania był przede wszystkich profesor Knut Ahnlund z Akademii, któremu książkę zadedykowano. Literackie noblistki sprawią satysfakcję nie tylko znawcom literatury, gdyż liczne anegdoty, fotografie oraz przepisy kulinarne z kuchni pisarek i ich bohaterów sprawiają, że czyta się książkę Wandy Michalak jak świetnie skonstruowane, oparte na autentycznych życiorysach literackie opowieści. Są to w końcu opowieści o potencjale 15 Noblowskich lasek dynamitu!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
30
Keanu Reeves. W roli głównej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Keanu Reeves. W roli głównej
Dostępny
87 szt.

Wszyscy uważamy, że Keanu Reeves jest breathtaking! Fani uwielbiają go za role w filmach Speed: Niebezpieczna prędkość, Dracula, a także za takie ikoniczne postaci jak Neo czy John Wick, a Internet ogłosił go swoim królem. Za zniewalającym uśmiechem Keanu Reevesa kryje się jednak wiele smutku. Aktor wychowywał się bez ojca, który był uzależniony od narkotyków i odsiadywał wyrok. Stracił trzy ukochane osoby. Jego najlepszy przyjaciel River Phoenix zmarł po przedawkowaniu kokainy. Jedyne dziecko gwiazdora urodziło się martwe w ósmym miesiącu ciąży. A ukochana zginęła w wypadku samochodowym. Poznaj historię jedynego hollywoodzkiego aktora, któremu woda sodowa nie uderzyła do głowy i który pomimo sukcesu pozostaje sobą. Przeczytaj o Keanu jeżdżącym metrem i samotnie jedzącym kanapki na ławce w parku. O jedynym aktorze, który jest prawdziwym wzorem do naśladowania. Bindżujesz filmy z Keanu i wysyłasz przyjaciołom memy z aktorem? My też! Dowiedz się zatem, którym Keanu jesteś, robiąc test osobowości! Keanu uważa, że Ty również jesteś BREATHTAKING!

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

2 osoby kupiły
31
Angielski dla dzieci. Let's Start! Age 6-7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci. Let's Start! Age 6-7
Dostępny
71 szt.

"Angielski dla dzieci. Let's Start!" to seria książeczek do nauki języka angielskiego dla najmłodszych. Liczne ćwiczenia i zabawy związane ze słownictwem pozwolą dziecku rozwinąć swoje zdolności językowe. Pomogą także w kształceniu umiejętności pisania. Seria stanowi doskonałe narzędzie pozwalające utrwalić wiedzę zdobytą w przedszkolu i szkole.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
32
Czytam sobie. Poziom 3. Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. Darwin. Opowieść o naszej wielkiej rodzinie
Dostępny
122 szt.

Odkrycia wielkiego przyrodnika, Karola Darwina raz na zawsze zmieniły pojęcie ludzi na temat roślin, zwierząt oraz ich samych. Ale… dlaczego właściwie były tak ważne i przełomowe? I – jak w ogóle do nich doszło? „Połykam strony” to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
33
Atlas miejsc biblijnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas miejsc biblijnych
Dostępny
151 szt.

Przepięknie ilustrowana, obszerna i wyczerpująca publikacja poświęcona miejscom i wydarzeniom opisywanym w Biblii. Książka zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez krainy, kultury i dzieje miejsc biblijnych. Została opracowana przez międzynarodowy zespół złożony z katolickich, protestanckich i żydowskich teologów. Atlas podzielono na sześć rozdziałów. Pierwsze poświęcone zostały ogólnemu przedstawieniu Ziemi Świętej. Ukazują poszczególne elementy środowiska naturalnego, zamieszkania i zagospodarowania terenu. W kolejnych rozdziałach omówiono najważniejsze wydarzenia w nawiązaniu do Starego i Nowego Testamentu. Książka: opisuje dramatyczne losy postaci, narodów i królestw biblijnych, zawiera informacje na temat topografii, położenia, klimatu, roślinności i innych cech regionów i miejsc biblijnych, ujawnia najnowsze wyniki odkryć archeologicznych oraz badań teologicznych i historycznych, prezentuje szerokie spektrum poglądów teologicznych: katolickich, żydowskich i protestanckich, opracowany przez międzynarodowy zespół wybitnych naukowców. Atlas zawiera 650 kolorowych ilustracji i 125 oryginalnych map ukazujących najważniejsze miejsca, regiony i państwa oraz migracje, podróże i bitwy omówione w Biblii.

249,00 zł
219,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 29,88 zł

1 osoba kupiła
34
Angielski dla dzieci. Let's Start! Age 7-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci. Let's Start! Age 7-8
Dostępny
80 szt.

"Angielski dla dzieci. Let's Start!" to seria książeczek do nauki języka angielskiego dla najmłodszych. Liczne ćwiczenia i zabawy związane ze słownictwem pozwolą dziecku rozwinąć swoje zdolności językowe. Pomogą także w kształceniu umiejętności pisania. Seria stanowi doskonałe narzędzie pozwalające utrwalić wiedzę zdobytą w przedszkolu i szkole.

14,35 zł
10,99 zł

Rabat 23,4%
oszczędzasz 3,36 zł

2 osoby kupiły
35
Zagadki logiczne dla klas 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki logiczne dla klas 1-3
Dostępny
135 szt.

"Zagadki logiczne" to książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które rozpoczęły swoją przygodę w szkole. Zeszyt ten to obszerny zbiór zadań i ćwiczeń, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie myśleć. Książka stanowi doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego.

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
36
Legion kontra Falanga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legion kontra Falanga
Dostępny
17 szt.

Epicka walka piechoty starożytnego świata Jak walczyły falanga i legion? Jaką stosowały taktykę, jak były uzbrojone i wyposażone? Jak przebiegało sześć bitew, w których stanęły naprzeciw siebie? Jaki wpływ na losy bitew miały polityka, wodzowie, pogoda, teren, emocje i... przypadek? I dlaczego falanga ostatecznie uległa? To nie nudny wykład, to barwna opowieść, w której Myke Cole łączy pisarską swadę i bogate doświadczenie żołnierza z precyzją historyka. Poczujesz emocje pola bitwy, ale także przekonasz się, że starożytna historia może być fascynującą przygodą. Ta książka może być jej początkiem! Tekst uzupełnia kilkadziesiąt kolorowych ilustracji uzbrojenia i wyposażenia, mapy oraz plany bitew. Od czasów starożytnego Sumeru na polu bitwy niepodzielnie rządziła ciężka piechota — falanga. Uzbrojeni w włócznie, stojący ramię przy ramieniu, tarcza przy tarczy, żołnierze prezentowali wrogowi nieprzeniknioną ścianę drewna i metalu. W każdym razie było tak, dopóki na scenie dziejowej nie pojawił się rzymski legion, kwestionując ich pozycję mistrzów walk piechoty. Skupiając się na okresie, w którym legiony ścierały się z falangą (280-168 r. p.n.e.), Myke Cole zgłębia taktykę, uzbrojenie i wyposażenie, organizację oraz szyk bojowy obu formacji. Analizując na podstawie starożytnych źródeł sześć bitew, w których stanęły naprzeciw siebie legion i falanga – pod Herakleą (280 p.n.e.), Askulum (279 p.n.e.), Benewentem (275 p.n.e.), Kynoskefalaj (197 p.n.e.), Magnezją (190 p.n.e.) i Pydną (168 p.n.e.) – wyjaśnia, jak i dlaczego rzymski legion, ze swą elastyczną organizacją, uniwersalną taktyką i żelazną dyscypliną, przyćmił niedoścignioną dotychczas hellenistyczną falangę i zdominował pola bitew starożytnego świata.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

1 osoba kupiła
37
Kompass Team 1. Podręcznik do języka niemieckiego dla klas 7-8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompass Team 1. Podręcznik do języka niemieckiego dla klas 7-8 szkoły ...
Dostępny
153 szt.

Numer dopuszczenia: 812/1/2020/z1 To podręcznik dostosowany do nowej podstawy programowej obowiązującej od września 2017 roku. Materiał leksykalno-gramatyczny został przygotowany zgodnie z metodą komunikacyjną. Materiał audio prezentujący wzorce fonetyczne tekstów oraz nagrania do zadań rozwijających i sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu umieszczone zostały w formacie bezpłatnych plików mp3 do pobrania w „Strefie ucznia”. Podręcznik Kompass Team 1 jest przeznaczony dla uczniów klasy 7 nowej szkoły podstawowej, którzy rozpoczynają naukę języka niemieckiego jako drugiego języka obcego (podstawa programowa II.2). Podręcznik zawiera: • 5 rozdziałów składających się z 5 jednostek, z których każda przewidziana jest do zrealizowania w ciągu dwóch godzin lekcyjnych; lekcja rozpoczynająca cały kurs przekazuje treści realioznawcze, • przygotowaną do każdego rozdziału sekcję Kompass-Training, która prezentuje dodatkowe zadania i oferuje praktyczne wskazówki dotyczące poszczególnych ćwiczeń, • dodatkowy materiał Interregio, który rozwija kompetencję interkulturową. nowe projekty Kompass-Projekte do każdego rozdziału, które pomagają ćwiczyć jednocześnie umiejętności językowe oraz m.in. współdziałanie w grupie, • reguły i tabele gramatyczne, • słowniczek alfabetyczny wraz z listą zwrotów i wyrażeń na końcu podręcznika.

47,00 zł
42,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

1 osoba kupiła
38
PLAYMOBIL ® Scooby-Doo! 70362. Przygoda na cmentarzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Scooby-Doo! 70362. Przygoda na cmentarzu
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.25

Scooby-Doo! Przygoda na cmentarzu 70362 ze Scooby, Fredem i Daphne. Na cmentarzu czekają na nich straszne niespodzianki, takie jak tajemnicza trumna, w której znikają postacie; szkielet wyskakujący z grobu (wystarczy nacisnąć świeczkę obok grobu) czy nagle zablokowane wejście do grobowca. Szkielet świeci nawet w ciemności, co zapewnia jeszcze bardziej przerażające spotkania a duch może zostać zdemaskowany. Następnie uważaj na tajemniczą trumnę. Zestaw zawiera także 1 kartę ducha. Podświetl kartę ducha, wkładając ją do projektora trumien z Scooby-Doo! Przygoda w domu z duchami (70361 - sprzedawany oddzielnie) lub w specjalnym monitorze Scooby-Doo! Wehikuł tajemnic (70286 - sprzedawany oddzielnie). Scooby przebrany za grabarza do kolekcjonowania! Zawartość i cechy zestawu: • grobowiec z zamykanym wejściem, • figurka Playmobil – Fred wysokość ok. 7.5 cm, • figurka Playmobil – Daphne wysokość ok. 7.5 cm, • figurka Playmobil – Duch Alice May wysokość ok. 7.5 cm, • figurka pies Scooby (przebrany za grabarza do kolekcjonowania), • zwierzęta: 2 latające nietoperze, 2 wiszące nietoperze, • akcesoria m.in.: tajemnicza trumna, szkielet świecący w ciemności, nagrobki, drzewo, 3 pączki, sieć i wiele innych akcesoriów, które zapewnią ekscytującą przygodę, • wymiary opakowania: 28.0 x 51.0 x 12.0 cm. Polecany dla dzieci od 5 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

219,99 zł
193,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,40 zł

1 osoba kupiła
39
Akademia dla przedszkolaka. Maszyny budowlane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia dla przedszkolaka. Maszyny budowlane
Dostępny
61 szt.

Akademia dla przedszkolaka to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój. Dzięki zeszytom dzieci poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację oraz wprawiają rękę, przygotowując się do rozpoczęcia procesu edukacji wczesnoszkolnej. A specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
40
Puzzle 500 elementów. Harbour of Love - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Harbour of Love
Castorland, 500 elementów
Dostępny
29 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm

25,59 zł
19,99 zł

Rabat 21,9%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
41
Link 4 Materiały ćwiczeniowe + dostęp online - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Link 4 Materiały ćwiczeniowe + dostęp online
Dostępny
46 szt.

Link to nowoczesny kurs dla klas IV-VIII szkoły podstawowej odpowiadający potrzebom ucznia i nauczyciela.Link to efektywne przygotowanie do egzaminu z zastosowaniem najnowszych technik i technologii. Niniejsze wydanie jest w pełni zgodne z wymogami obowiązującego prawa oświatowego.WSPARCIE W DOSKONALENIU UMIEJĘTNOŚCI TWORZENIA WYPOWIEDZI PISEMNEJnauka pisania krok po krokućwiczenie wszystkich form wypowiedzi pisemnejzadania My Writing Project stymulujące kreatywność i inne umiejętności przydatne w życiuEFEKTYWNE WYKORZYSTANIE CZASU NA LEKCJIzadania umożliwiające indywidualizowanie pracy z uczniamiVisual Core Route z oznaczonymi kluczowymi ćwiczeniami pomocny w pełnej realizacji celów lekcjimobilizujące do pracy spersonalizowane zadania Your World na początku lekcjiROZWIJANIE AUTONOMII UCZNIAprzydatne wskazówki i techniki zapamiętywania i utrwalania materiałustrategie rozwiązywania zadańsekcje English in the real world motywujące do nauki języka poza klasąKOMPLEKSOWE PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU JUŻ OD IV KLASYzadania w formacie egzaminacyjnym - zarówno otwarte, jak i zamkniętepomocne wskazówkilekcje Repetytorium

16,40 zł
14,99 zł

Rabat 8,6%
oszczędzasz 1,41 zł

1 osoba kupiła
42
PLAYMOBIL ® City Action 70443. Mała koparka z elementem konstrukcyjnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70443. Mała koparka z elementem konstrukcyjnym
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.10

Mała koparka z elementem konstrukcyjnym 70443 oraz napędem łańcuchowym. Koparka może usuwać materiał sypki z ziemi i być używana podczas układania rur. Mała koparka służy do szybkiej i elastycznej pracy. Przede wszystkim robotnik budowlany za pomocą koparki pogłębia kamienie z wykopu. Po oczyszczeniu rury kanalizacyjne układa się w fundamencie. Gdy tylko wszystkie rury znajdą się we właściwym położeniu, płyty podłogowe podążają za nimi. Architekt kontroluje każdy etap procesu. Za pomocą urządzenia do pomiaru kąta mierzy wszystkie ściany, aby później dom był bezpieczny i prosty. Ten dom będzie arcydziełem. Zestaw do zabawy zawiera dwie figurki Playmobil, małą koparkę z napędem łańcuchowym, miernik kąta ze statywem, narożnik domu z dwoma elementami ściennymi, płytę podłogową, płaski dach i drewniane deski podłogowe, a także wiele innych dodatków budowlanych. Zawartość i cechy zestawu: • mała koparka z napędem łańcuchowym, • figurka robotnik budowlany – wysokość ok. 7.5 cm, • figurka architekt – wysokość ok. 7.5 cm, • akcesoria m.in: 3 elementy konstrukcyjne, 2 reflektory, 2 słupy teleskopowe, 2 znaki budowlane, plan placu budowy, urządzenie do poziomowania, pręt mierniczy, plan budowy, 2 hełmy budowlane, 20 kamieni, taczka, 3 wzory rur, drabina, miotła, łopata, 4 deski podłogowe. Pozostałe zestawy z elementem konstrukcyjnym sprzedawane oddzielnie (70441, 70442). Wymiary: • wysokość figurki: 7.5 cm • rozmiar opakowania: 38.0 x 51.0 x 9.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami. Playmobil to bogata paleta zestawów, nawiązujących w swej tematyce do otaczającej dzieci rzeczywistości, a także do historii znanych z bajek i świata fantazji. Serie Playmobil pozwalają dzieciom stworzyć własne, miniaturowe „królestwo”, odgrywać scenki i wchodzić w role poszczególnych postaci. Te cechy zabawek Playmobil sprawiają, że wpływają one na rozwój kreatywności, fantazji i wrażliwości u dzieci, a także zachęcają do poznawania świata. Różnorodna tematyka: zoo, lecznica, farma, stadnina, wakacje, szkoła, las, Afryka, piraci – sprawia, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Najwyższa jakość produktów, zaawansowana technologia i linia produkcyjna wyłącznie na terenie Europy, a także piękna, żywa kolorystyka to kolejne, istotne cechy zabawek Playmobil, dzięki którym zyskały one zaufanie rodziców na całym świecie, a dzieciom dostarczają wiele godzin fantastycznej zabawy.

244,00 zł
214,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 29,28 zł

1 osoba kupiła
43
Zwierzęta. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Kolorowanka z naklejkami
Dostępny
21 szt.

Seria sześciu kreatywnych kolorowanek przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-4 lat. Różnorodne ilustracje do kolorowania rozwijające zdolności manualne i zmysł estetyczny dziecka, uzupełnione są elementami zabaw edukacyjnych ćwiczących spostrzegawczość, kreatywność i zmysł logicznego myślenia. Arkusz naklejek zawiera wiele elementów do dekorowania ilustracji, a także stanowi podpowiedź do sposobu kolorowania.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
44
Księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka
Dostępny
106 szt.

Gdy nadchodzą niespokojne czasy, miłość jest ratunkiem. Młodziutka Charlotte jest ukochaną córką królewskiej pary. Jednak pełną splendoru przyszłość, do której dorasta, zaprzepaszczają tragiczne wydarzenia. Kiedy druga wojna światowa zaczyna zbierać krwawe żniwo, kochający rodzice wysyłają córkę do wiejskiej posiadłości. Trzecia w kolejce do tronu, Charlotte musi ukrywać swą prawdziwą tożsamość, by być bezpieczna. Nie wie, że pobyt u zaufanej rodziny szlacheckiej zmieni jej życie na zawsze. To tam, w hrabstwie Yorkshire, pozna smak prawdziwej przyjaźni, miłości i straty. Czy Charlotte już zawsze będzie musiała żyć w ukryciu? I czy mężczyzna, który zdołał poruszyć jej serce, okaże się wart uczuć księżniczki? Najnowsza powieść Danielle Steel to trzymająca w napięciu historia o przyjaźni, miłości i zawikłanych ludzkich losach.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
45
Ćwiczenia 6-latka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia 6-latka z naklejkami
Dostępny
17 szt.

Seria zeszytów z ćwiczeniami dla dzieci to zbiór zabawnych, a zarazem edukacyjnych zadań dla maluchów w wieku od dwóch do sześciu lat. Poszczególne zeszyty zostały starannie dopasowane do odpowiednich grup wiekowych. Zadania pozwalają trenować spostrzegawczość, uczą liczenia, rozwijają inteligencję matematyczno-logiczną, językową i przyrodniczą, a także ćwiczą sprawność grafomotoryczną. Dołączony arkusz naklejek uatrakcyjnia zabawę.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
46
Destination B1 Grammar&Vocabulary + key - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Destination B1 Grammar&Vocabulary + key
Dostępny
30 szt.

Destination B1 to pierwsza z trzech książek serii Destination, znakomita dla uczniów na poziomie średnio zaawansowanym. Wiele uwagi poświęcono w niej czasownikom nieregularnym i złożonym, a także słowotwórstwu i związkom wyrazowym. Różnorodne ćwiczenia gramatyczne i słownikowe pomagają lepiej zapamiętywać nowy materiał językowy.Seria Destination to zbiór ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych przeznaczonych dla uczniów na poziomach od B1 do C2 (Intermediate do Advanced). Każda książka z serii to zbiór ciekawych ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych. Systematyczne powtórki i konsekwentne utrwalanie wiadomości zapewniają skuteczne zapamiętywanie materiału. Seria Destination będzie bardzo pomocna w przygotowaniach do egzaminów Cambridge ESOL i TELC.

115,00 zł
100,05 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 14,95 zł

1 osoba kupiła
47
Serwetki Sparkling Balloons , 33x33 Cm, 20 szt. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serwetki Sparkling Balloons , 33x33 Cm, 20 szt.
Godan
Dostępny
95 szt.

Serwetki quot Sparkling Balloons quot , 33x33 cm, 20 szt. /p p 88150

8,99 zł
1 osoba kupiła
48
Panna Doktór Sadowska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panna Doktór Sadowska
Dostępny
76 szt.

„Zarzut uprawiania miłości lesbijskiej nie jest hańbiący” – miała powiedzieć w czasie procesu Zofia Sadowska, bohaterka jednego z najgłośniejszych skandali obyczajowych międzywojennej Warszawy. O „ekscesach” w gabinecie lekarskim na Mazowieckiej 7 powstały setki artykułów, dowcipów, karykatur i piosenek kabaretowych. Brukowce oskarżały Sadowską o organizowanie lesbijskich orgii, uwodzenie pacjentek i przyczynienie się do rozpadu kilku małżeństw, a nawet o doprowadzenie do dwóch zgonów. Czy lesbijka może być lekarką? – to pytanie zadawali sobie sędziowie i członkowie izby lekarskiej. „Panna doktór Sadowska” – pisali o niej dziennikarze. Pierwsza w Imperium Rosyjskim polska lekarka z doktoratem. Zaangażowana feministka, która poszła do Piłsudskiego upomnieć się o prawa wyborcze dla kobiet. Działaczka społeczna i naukowczyni. Ceniona przez pacjentów internistka. Niosła pomoc bieżeńcom w czasie pierwszej wojny światowej i poszkodowanym w powstaniu warszawskim. Właścicielka kopalni ropy naftowej i przedsiębiorczyni inwestująca w budowę osiedla w Gdyni. Automobilistka. Zawsze w męskiej marynarce, pod krawatem, w binoklach na nosie. Mówiono, że nie rozstaje się ze szpicrutą. Zofia Sadowska przez lata walczyła o dobre imię. Wojciech Szot odtwarza mechanizmy zaszczuwania lekarki przez prasę i przywraca jej miejsce w historii. Panna doktór Sadowska to opowieść o wymazywaniu niewygodnych biografii, ale przede wszystkim – o odwadze i walce o godność.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

1 osoba kupiła
49
The Morning Show, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Morning Show, LP
Carter Burwell, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

Ścieżka dźwiękowa do hitowego serialu platformy Apple TV - „The Morning Show”. Lista utworów: 1. Waking Up Dead 2. America Loves Me 3. The Human Side 4. Mitch Makes Coffee 5. Sad News 6. Who Else Knew 7. Alex Alone 8. The Weight Of Fate 9. Pinch Me 10. What I Had To Do 11. Are We Doing This? 12. Malibu On Fire 13. Trying To Survive 14. Telling Lies 15. Exploded Inside 16. Dad Was A Drunk 17. A Mournful Morning 18. The Lights Came On 19. Make It Loud 20. This Is The Morning Show 21. Creep – Rozzi Crane

106,90 zł
98,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,55 zł

50
On & On (Colored Indie), LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On & On (Colored Indie), LP
Daniel Blumberg, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.02

Lista utworów: 1. On&On 2. Sidestep Summer 3. On&On&On 4. Bound 5. Silence Breaker 6. On&On&On&On 7. Teethgritter 8. On&On&On&On&On 9. Pillow

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

51
Versions LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
97,90 zł
52
Kobieta asertywna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta asertywna
Dostępny
11 szt.

Nowe, uaktualnione i wzbogacone wydanie jednego z najlepszych poradników dla kobiet! Bestsellerowy podręcznik asertywności dla kobiet. Czy chcesz: • umieć powiedzieć „nie” z pewnością siebie i spokojem, • dokonywać właściwych wyborów, • odważnie podejmować nowe wyzwania? Dzięki Kobiecie asertywnej zdołasz zrobić znacznie więcej! Praktyczne ćwiczenia, zaczerpnięte z życia przykłady i sprawdzone porady pozwolą ci lepiej wyrażać siebie w pracy, w relacjach z przyjaciółmi, dziećmi i partnerem. Autorki nie unikają tematów trudnych, jak przemoc domowa i molestowanie seksualne. Obalają stereotypy i mity („kobiety pracującej”, „superkobiety”) i pomagają kobietom poznawać siebie, tak by realizowały swój potencjał i czerpały radość z życia oraz związków z innymi.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

53
Home, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Home, CD
Dostępny
6 szt.

1.Stars 2.Home 3.Pamela 4.Jenny 5. Human Love 6. Thunder 7. Unscarred 8. Scarlett

62,90 zł
54
Holy Moly Limited Edition, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
73,90 zł
55
Kroniki Nicci. Serce z czarnego lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Nicci. Serce z czarnego lodu
Dostępny
20 szt.

Czwarty tom „Kronik Nicci” W następstwie brutalnej wojny przetaczającej się przez Stary Świat na wybrzeżu narasta nowe niebezpieczeństwo. Lila i Bannon poznają wkrótce straszliwą potęgę grożącą zniszczeniem Starego Świata. Barbarzyńscy piraci i handlarze niewolników budują ogromną flotę wśród swoich niegościnnych skalistych wysp. Norukai – z armią liczniejszą, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać – są gotowi rozpocząć swoją ostatnią i najkrwawszą wojnę. Terry Goodkind to zdaniem krytyków jeden z najbardziej porywających twórców fantasy. Zyskał światową sławę cyklem fantasy „Miecz Prawdy”, wydanym w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy (w Polsce – 230 tysięcy) i przełożonym na ponad 20 języków. Na podstawie cyklu zrealizowano pod nadzorem Sama Raimiego dwusezonowy serial. Na podstawie Pierwszego prawa magii powstał bardzo dobrze przyjęty serial „Legend of the Seeker”. Goodkind bierze udział w amatorskich i półprofesjonalnych wyścigach samochodowych.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

56
Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać. Elwirka na śnieżnej pustyni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać. Elwirka na śnieżnej pust...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.10

Elwirka to mały pingwin cesarski. Właśnie wykluła się z jaja i musi przetrwać mroźną zimę na Antarktydzie. Gdy podrośnie, czeka ją długi spacer w kierunku oceanu, gdzie będzie się uczyć, jak polować. Po drodze jednak czyha na nią wiele niebezpieczeństw. Z powodu globalnego ocieplenia lód w wielu miejscach jest cienki. Kiedy topnieje, powstają w nim wielkie szczeliny. Czy Elwirka sobie poradzi? Seria „Pomóż mi przetrwać” została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Książka zawiera planszę edukacyjną oraz słowniczek trudnych pojęć.

23,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

57
Akademia Eko wiedzy. Dobra energia. Źródła energii w przyrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Eko wiedzy. Dobra energia. Źródła energii w przyrodzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Czy wiesz, jak ważna jest energia słoneczna dla naszej planety? Czy potrafisz powiedzieć, czym jest energia i dlaczego potrzebujemy jej do życia? W tej książce poznasz źródła energii odnawialnej, nauczysz się, jak ją oszczędzać, oraz utrwalisz swoją wiedzę, wykonując ciekawe ćwiczenia. Na końcu książki czeka na ciebie gra planszowa oraz dyplom za zdobycie wiedzy.

17,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,6%
oszczędzasz 4,01 zł

58
Zdążyć przed Panem Bogiem. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdążyć przed Panem Bogiem. Audiobook
Hanna Krall, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.21

„- Pan Bóg już chce zgasić świeczkę, a ja muszę szybko osłonić płomień, wykorzystując jego chwilową nieuwagę. Niech się pali choć trochę dłużej, niż On by sobie życzył. To jest ważne: On nie jest za bardzo sprawiedliwy. To jest również przyjemne, bo jeżeli się coś uda – to bądź co bądź Jego wywiodło się w pole… - Wyścig z Panem Bogiem? Cóż to za pycha! - Wiesz, kiedy człowiek odprowadza innych ludzi do wagonów, to może mieć z Nim później parę spraw do załatwienia. A wszyscy przechodzili koło mnie, bo stałem przy bramie od pierwszego do ostatniego dnia. Wszyscy, czterysta tysięcy ludzi przeszło koło mnie”. - fragment książki To książka o Marku Edelmanie – lekarzu, ostatnim dowódcy powstania w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku. To książka o ludziach, którzy mu w życiu towarzyszyli – o powstańcach, zakonnicach, dawnych akowcach, kobietach, które kochał, o lekarzach i pacjentach. To książka, która zyskała światowy rozgłos. Od ponad czterdziestu lat kolejne pokolenia poznają tę niezwykłą opowieść o bohaterstwie, dobroci i odwadze, które przeplatają się z podłością i strachem. Na okładce znajduje się zdjęcie Marka Edelmana zrobione w klinice profesora Jana Molla, jednego z twórców polskiej kardiochirurgii. Profesor Mooll, z którym doktor Edelman współpracował, jest także wśród bohaterów tej opowieści.

26,90 zł
20,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

59
Po piśmie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po piśmie. Audiobook
Jacek Dukaj, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.06

Nie czytasz – przeżywasz Nie piszesz – jesteś przeżywany Chęć przekazywania emocji, myśli towarzyszy nam od zawsze. Od jaskiniowych malowideł, przez plemienne mity, do wielotomowych opowieści. Dotąd byliśmy skazani głównie na język i pismo, przekazujące symbole przeżyć. Jednak technologie bezpośredniego transferu wrażeń zmysłowych - od fonografu do telewizji i virtual reality – pozwalają przekazywać same przeżycia. I to przeżycia zyskują autonomię i stają się podmiotami, a człowiek – ich igraszką. „Nie opowiadamy śpiewu słowika. Nie opisujemy śpiewu słowika. Słyszymy śpiew słowika. Nie wyobrażamy sobie cudzego cierpienia na podstawie abstrakcyjnych symboli. Cierpimy”. Nadchodzi epoka postpiśmienna „Możemy ją sobie już dzisiaj przedczuwać w półprzytomnym dryfowaniu po klipach na jutiubie, oglądanych przed snem bądź w otępiającym zmęczeniu. Senność, zmęczenie, alkohol – pomagają nam, urudzonym w myślunku pisma, wyłączyć agencje mózgu domagające się liniowej konstrukcji opowieści”. Po piśmie ukazuje nasze czasy jako okres przejściowy do epoki pełnej władzy przeżyć, z człowiekiem obsługiwanym przez inteligentne otoczenie, które lepiej i piękniej od niego żyje jego życie. „Życie żyje się poza nami, tylko od czasu do czasu przepływając przez nasze mózgi”. Kim będą ludzie całkowicie wyzwoleni z pisma i jego tworów: z logiki, idei, prawa, racjonalności? Czy człowiek stanie się szczęśliwą maszyną do przeżywania? Jak będzie uprawiał politykę? Jakie religie pozajęzykowe będą miały do niego dostęp? Jakie wartości będą go zajmowały?

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

60
Kalendarz z ks. Dolindo 2021 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz z ks. Dolindo 2021
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Przeżyj nowy rok z ks. Dolindo! Praktyczny i pomocny terminarz, zawierający refleksje na każdy dzień zainspirowane pismami kapłana z Neapolu. W kalendarzu znajdują się zdjęcia ks. Dolindo, fragmenty jego osobistych zapisków oraz miejsce na prywatne notatki.

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

61
Obsesja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsesja
Dostępny
162 szt.

Życie Anny, atrakcyjnej bizneswoman, która rozpoczęła karierę w wielkim mieście, zaczyna przypominać cudowny sen. Mogłoby się wydawać, że niczego w nim nie brakuje. Jednak za idealnym życiem, sukcesami, pieniędzmi i wolnością kryją się demony z przeszłości, z którymi Anna będzie się musiała uporać, gdy na jej drodze pojawi się Max. Niewyobrażalne napięcie i tajemnice, jakie towarzyszą im obojgu, wciągają ich w najciemniejsze zakątki własnych fantazji. Historia o pożądaniu, które staje się obsesją. Kim jest mężczyzna, którego wpuściła do swojego życia? Jak daleko można się posunąć, by zaspokoić swe pragnienia i ciekawość? Mroczna i zaskakująca opowieść o ludzkich słabościach, przekraczaniu granic oraz sile intuicji.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

62
Voices. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Voices. CD
Max Richter, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

60,90 zł
59,68 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

63
Dno miednicy Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dno miednicy Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie
Dostępny
47 szt.

W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie dnem miednicy. Zaburzenia napięcia tzw. przepony moczowo-płciowej utworzonej przez kilka warstw mięśniowo-powięziowych wyściełających dno miednicy wiąże się dzisiaj z wieloma dysfunkcjami układu moczowo-płciowego, a wiedza na temat znaczenia dla zdrowia tej ?zapomnianej okolicy ciała? ulega stałemu upowszechnieniu. Wzrasta liczba pacjentów szukających fachowej pomocy i nierzadko w gabinecie lekarza urologa lub ginekologa dowiadują się, że część z ich problemów mogą rozwiązać ćwiczenia mięśni dna miednicy. Gimnastyka lecznicza dna miednicy, zwana też treningiem dna miednicy, w ostatnim czasie stała się ?modnym tematem? wśród fizjoterapeutów. Książka Dno miednicy. Fizjologia, patologia, diagnostyka i leczenie jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowym opracowaniem dotyczącym dysfunkcji dna miednicy. Zredagowana została przez przedstawicieli czterech specjalności ? fizjoterapii, ginekologii, urologii i proktologii ? zajmujących się zdrowotnymi aspektami dna miednicy, dzięki temu powstało opracowanie obejmujące bardzo szerokie spektrum zdrowotnych konsekwencji związanych z zaburzeniem prawidłowego funkcjonowania dna miednicy. Autorom udało się stworzyć dzieło, które z jednej strony spełnia wymogi podręcznika akademickiego, a z drugiej strony może stanowić poradnik i to zarówno dla terapeutów, jak i pacjentów. To niewątpliwy walor niniejszej książki. Przyjęta forma prezentacji treści, obejmująca najbardziej aktualną wiedzę teoretyczną, ale i również bogato ilustrowaną część praktyczną, zawiera wiele cennych wskazówek i informacji przydatnych dla codziennej praktyki zawodowej fizjoterapeutów, zwłaszcza cenne są informacje dotyczące błędów, jakie popełnia się podczas treningu mięśni dna miednicy. Końcowe akapity książki, będące de facto gotowymi konspektami ćwiczeń, jakie można realizować na kolejnych zajęciach, zostały bardzo dobrze dobrane od strony dydaktycznej, uwzględniając zasadę dostępności ćwiczeń dla pacjenta. To szczegół często pomijany w tego typu opracowaniach, a który w praktyce ma kapitalne znaczenie dla postępów rehabilitacji związanych z umiejętnym stopniowaniem trudności stosowanych ćwiczeń leczniczych. Dokładny opis metodyki ćwiczeń, z wykazaniem ich celu, każdorazowo wzbogacony fotografią, zamieszczony w rozdziale 11 śmiało może być wykorzystywany przez pacjentów jako poradnik pomocny w samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń w domu. Książka ta adresowana jest przede wszystkim do tych, którzy profesjonalnie zajmują się rehabilitacją uroginekologiczną. Skierowana jest zatem przede wszystkim do fizjoterapeutów. Z jej treścią powinni zapoznać się również lekarze takich specjalności, jak: ginekologia, urologia i proktologia. Sporo korzyści z lektury tej książki mogą wynieść również lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej oraz seksuolodzy. Pozycja ta powinna także wejść do kanonu podręczników akademickich studentów fizjoterapii. prof. dr hab. Edward Saulicz Z Przedmowy do wydania polskiego

179,00 zł
64
Hum LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hum LP, Winyl
Dostępny
5 szt.

1.Mermaids' Scream 2.Hum 3.Hallowed Bones 4.Someone 5.If Morning Comes 6.Free 7.Sealed 8.Here In The Silence 9.Nine 10.Finis

97,90 zł
65
B7, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
B7, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Saving All My Love 4:41 Unconditional Oceans 3:52 Rather Be 2:50 All My Life, Pt.1 0:40 Lucid Dreams 3:41 Borderline 5:12 No Tomorrow 3:01 Say Something 3:04 All My Life, Pt.2 0:40 I Am More 3:15 High Heels 2:38 Baby Mama 3:14 All My Life, Pt.3 0:39 Love Again 3:34 Bye BiPolar 4:46

62,90 zł
Powiadomienie
66
Przygody Blucka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Blucka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Magdalena Kaźmierczak ? ?krakowianka z urodzenia i dorastania? ? jak mówi o sobie. Autorka materiałów szkoleniowych dla nauczycieli i podręczników do kształcenia zawodowego, tym razem kieruje swoją książkę do młodszych czytelników. Blucek pozwolił mi wrócić do mojego ukochanego miasta. Latając z nim po urokliwych miejscach, znów spędzam miłe chwile. Chyba pozazdrościłam Paryżowi Quasimoda. Idąc kiedyś ulicą Mikołajską do Rynku w Krakowie, przyjrzałam się elementom architektonicznym pod dachem kościoła Mariackiego. Jest tam mnóstwo zakamarków, w których mogłaby zamieszkać baśniowa istotka. Wiedziałam, że musi umieć latać, bo dach jest wysoko. Powinna być mała, zwinna i niezbyt widoczna dla ludzi. Tak wpadł mi do głowy (dosłownie!) niebieski nietoperz. Jego przygody wiążą się głównie z Krakowem ? historią, zabytkami i tradycjami, o których też można w tej książce przeczytać. Nie będzie nudno, przecież Blucek nigdy się nie nudzi! Blucek właśnie się przeciągał, gdy zatrzepotało coś różowego i do jego izdebki wpadła Nola. Błękitny nietoperz uśmiechnął się na widok swojej różowej siostrzyczki. ? Cześć, Blucek, wybierasz się gdzieś? ? zapytała. ? Jasne, właśnie miałem zobaczyć, co się dzieje na Rynku ? odparł Blucek. ? A ty co tu robisz? ? Jestem, bo właśnie się dzieje ? powiedziała Nola. ? Mroczek wisi na księżycu i boi się, że spadnie. ? Co?! Na księżycu?! Mroczek?! ? Blucka aż zatkało ze zdziwienia. ? Co ty pleciesz? ? Wcale nie plotę ? oburzyła się Nola. ? Wisi i piszczy.

32,00 zł
23,36 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

67
Koloruję z chomikiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję z chomikiem
Dostępny
42 szt.

Chomik Albert zamierza odwiedzić swoją przyjaciółkę 0 świnkę morską. Czy masz ochotę mu towarzyszyć? Chwyć kredki i pokoloruj ilustracje! Przyklejaj naklejki i podróżuj razem z chomikiem! Zabawne kolorowanki, których bohaterami są wesołe zwierzaki. Mnóstwo humoru, kolorowania, naklejania i świetnej zabawy!

8,87 zł
6,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

68
Koloruję z tukanem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję z tukanem
Dostępny
5 szt.

Tukan Filip wyrusza zwiedzać Meksyk. Czy masz ochotę mu towarzyszyć? ? Chwyć kredki i pokoloruj ilustracje! Przyklejaj naklejki i podróżuj razem z tukanem! Zabawne kolorowanki, których bohaterami są wesołe zwierzaki. Mnóstwo humoru, kolorowania, naklejania i świetnej zabawy!

7,40 zł
5,99 zł

Rabat 19,1%
oszczędzasz 1,41 zł

69
Koloruję z leniwcem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję z leniwcem
Dostępny
66 szt.

Leniwiec Andrzej wybiera się na wymarzone leniwe wakacje. Czy masz ochotę mu towarzyszyć? Chwyć kredki i pokoloruj ilustracje! Przyklejaj naklejki i podróżuj razem z leniwcem! Zabawne kolorowanki, których bohaterami są wesołe zwierzaki. Mnóstwo humoru, kolorowania, naklejania i świetnej zabawy!

8,87 zł
6,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

70
Koloruję z lamą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję z lamą
Dostępny
49 szt.

Lama Adela wybiera się na wycieczkę po Ameryce Południowej. Czy masz ochotę jej towarzyszyć? Chwyć kredki i pokoloruj ilustracje! Przyklejaj naklejki i podróżuj razem z lamą! Zabawne kolorowanki, których bohaterami są wesołe zwierzaki. Mnóstwo humoru, kolorowania, naklejania i świetnej zabawy!

8,87 zł
6,99 zł

Rabat 21,2%
oszczędzasz 1,88 zł

71
Prasa chińska o przemianach społecznych i kulturowych kraju w początkach XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prasa chińska o przemianach społecznych i kulturowych kraju w początka...
Dostępny
24 szt.

Książka przedstawia współczesne Chiny poprzez teksty publikowane w prasie chińskiej i ? na ile to możliwe ? z chińskiej perspektywy. Materiał prasowy pochodzi głównie z lat 2004?2010. Teksty prasowe z pierwszej dekady XXI wieku uzupełniono zaktualizowanymi wstępami, w których autorzy ? i zarazem redaktorzy publikacji - starali się zarysować po krótce nowe zjawiska z drugiej dekady naszego wieku. Przemiany społeczne i kulturowe w Chinach zostały pokazane w zwierciadle miejscowej prasy. Stanowi to zarówno okazję do bliższego poznania kraju, jak i tamtejszej prasy. Jednocześnie daje wgląd w sposób myślenia chińskiego społeczeństwa o swoim kraju oraz o jego problemach. ?Prawdy prasowe? i ?prawdy życia codziennego? nie są tożsame (i nie jest to tylko przypadek chiński) ? w przypadku Chin po części wynika to z tradycji cywilizacji konfucjańskiej, a po części z ograniczeń polityczno-cenzuralnych. Celem redaktorów książki było pokazanie polskiemu czytelnikowi, jak różnorodne problemy dyskutowano na łamach prasy, nawet tej oficjalnej, oraz jak różnią się między sobą publikowane opinie i jakim kwestiom Chińczycy stawiali czoła na co dzień w zmieniającej się szybko rzeczywistości pierwszej dekady XXI wieku. Każdy rozdział tematyczny (jest ich siedem) został wzbogacony o krótką listę proponowanych lektur: naukowych, popularnonaukowych, a także z literatury pięknej, które bardziej dociekliwemu czytelnikowi zapewniają uzupełnienie i pogłębienie wybranego tematu. Książkę poprzedzają wprowadzenie prof. Krzysztofa Gawlikowskiego oraz uwagi o prasie chińskiej w epoce reform dr. Agnieszki Łobacz. Całość zamyka aneks z programowymi wystąpieniami polityków chińskich. Książka ma charakter popularyzatorski i naukowy zarazem, dostosowana jest do potrzeb osób interesujących się Chinami, fachowców z różnych dziedzin, ale także dla badaczy i analityków zajmujących się tym krajem. Publikacja powinna też zainteresować studentów i badaczy stosunków międzynarodowych, w których Chiny odgrywają coraz większą rolę, jak też czytelników ze sfery dziennikarstwa oraz mediów. Pokazane zostało funkcjonowanie współczesnych mediów w cywilizacji post-konfucjańskiej, zasadniczo odmiennej od zachodniej, i w kraju przechodzącym skomplikowane procesy transformacji zupełnie inaczej, niż przebiegała ona w Polsce oraz w krajach naszego regionu. Publikacja została przygotowana w Zakładzie Studiów Azjatyckich Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

72
Punisher, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punisher, CD
Dostępny
20 szt.

1. DVD Menu 2. Garden Song 3. Kyoto 4. Punisher 5. Halloween 6. Chinese Satellite 7. Moon Song 8. Savior Complex 9. ICU 10. Graceland Too 11. I Know The End

65,90 zł
73
Songs For Our Daughter, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs For Our Daughter, CD
Dostępny
20 szt.

Tracklista 1. Alexandra 2. Held Down 3. Strange Girl 4. Only the Strong 5. Blow By Blow 6. Song for Our Daughter 7. Fortune 8. The End of the Affair 9. Hope We Meet Again 10. For You

53,90 zł
74
Our Two Skins, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Our Two Skins, CD
Dostępny
12 szt.

1. AEROPLANE BATHROOM 2. UNSTEADY 3. SANDWICHES 4. VOLCANIC 5. RADIATOR 6. EXTRAORDINARY LIFE 7. HATE THE WORLD 8. LOOK LIKE YOU 9. LIMITS 10. FREE ASSOCIATION

65,90 zł
75
Ojciec purytanin. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec purytanin.
Dostępny
88 szt.

Interdyscyplinarne studium pamiętników i autobiografii powstałych w środowisku XVII-wiecznych purytanów angielskich. Autorka bada związki między regułami werbalnej ekspresji emocji obowiązującymi w społeczności purytańskiej a praktyką wyrażania uczuć przez jej konkretnych członków w kontekście przeżywania przez nich ojcostwa. Struktura pracy podąża za naturalnym cyklem życia rodziny i zmieniającą się rolą ojca w życiu dziecka. Zaproponowany układ problemowo-chronologiczny pozwala prześledzić ewolucję postaw i emocji towarzyszących autorom rozpatrywanych źródeł na różnych etapach ich doświadczenia ojcostwa, osadzonego w bardzo wyrazistym kontekście religijnym. Analizując materiał źródłowy, autorka posługuje się koncepcją wspólnoty emocjonalnej zaproponowaną przez amerykańską badaczkę Barbarę Rosenwein.

41,00 zł
34,44 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,56 zł

76
Rękopis znaleziony na strychu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rękopis znaleziony na strychu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.19

?Rękopis znaleziony na strychu? można zaliczyć do literatury obyczajowej. Przedstawiono w nim bowiem nastoletnią młodzież z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, od ukończenia szkoły podstawowej aż do momentu, kiedy zdaje egzamin dojrzałości i podejmuje swoją pierwszą w życiu ważną decyzję. W utworze przedstawione są perypetie bohaterki rozpoczynającej edukację w liceum pedagogicznym, wynikające zarówno z trudności w przystosowaniu się jej do życia w internacie, jak z usiłowania wypełnienia luk w obyciu, a co najważniejsze, w nauce, których to braków nie była wcześniej świadoma. Dziewczyna jest trochę osóbką ?z głową w chmurach?, i to w strukturze utworu jest następna warstwa ? psychologiczna. Pierwsze sympatie, pierwsze rozczarowania, aż do spotkania tego jedynego, objawionego jej całkiem przypadkiem, który okazuje się pierwszą wielką miłością. Polecam jako lekką lekturę, która unaoczni czytelnikowi, jak bardzo od tamtych czasów zmieniła się obyczajowość i psychika. Krystyna Jarocka

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

77
Apokalipsa Dobra Nowina dla Ciebie Cz.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa Dobra Nowina dla Ciebie Cz.3
Dostępny
16 szt.

Podczas pracy nad drugim tomem książki ?Apokalipsa ? Dobra Nowina dla Ciebie? zauważyliśmy, że Objawienie św. Jana coraz częściej odwołuje się do treści i symboli zawartych w Księdze Daniela. Dlatego proponujemy naszym Czytelnikom mały ekskurs do Księgi Daniela pomiędzy drugim a trzecim tomem naszego komentarza do Księgi Apokalipsy. Ten ekskurs do czasów poprzedzających Objawienie św. Jana o ponad sześć wieków okazał się dla nas niezwykłą przygodą, do której zapraszamy Czytelników. Kiedy Teodoryk Wielki wysłał w darze królowi Burgundów zegar słoneczny i wodę, kojarzone z grecko-rzymską cywilizacją, w załączonym liście napisał: ?Niechaj [zegar] odmierza czas z należytą precyzją. Porządek życia ulega zaburzeniu, jeśli czasu prawdziwie się nie rozeznaje?. Kto wie, czy nie dlatego porządek życia na całym globie ulega poważnym zaburzeniom, że nie rozpoznajemy czasów już dawno przez Boga opisanych i wyjaśnionych? Niejednokrotnie przekonujemy się, że cokolwiek by się działo na świecie, to Bóg wyznacza pory i lata, panując nad biegiem wydarzeń, pozornie samoistnych lub wynikających z woli władców. A i samych władców przecież Bóg nieraz usuwa z tronów... Dr hab. inż. Mirosław Rucki, prof. UTH Radom, przez wiele lat pracował na Politechnice Poznańskiej, gdzie zdobył tytuły magistra inżyniera, doktora oraz doktora habilitowanego. Ukończył studia podyplomowe: pedagogiczne kształcenia zawodowego (Politechnika Poznańska), nauk o rodzinie (Papieski Wydział Teologiczny w Poznaniu) oraz biblijne (PWT we Wrocławiu). Obronił też doktorat z nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa aramejskiego (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu). Autor lub współautor dwóch książek recenzowanych i ponad 180 artykułów naukowych i referatów wygłoszonych na konferencjach z dziedziny budowy i eksploatacji maszyn, a także trzech książek i ponad 30 artykułów naukowych z dziedziny biblistyki. Należy do Stowarzyszenia Biblistów Polskich, Society of Biblical Literature oraz Forum Chrześcijańskich Pracowników Nauki. Mgr Karol Szymański, absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, zajmuje się badaniem tekstów Pisma św. i odniesieniem ich do życia chrześcijańskiego. Autor dwóch książek o tematyce biblijnej i kilku artykułów naukowych.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

78
Świat śpi a ja chodzę po jego powiekach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat śpi a ja chodzę po jego powiekach
Dostępny
15 szt.

Klara to młoda, samotna dziewczyna, która żyje z dnia na dzień. Nie ma przyjaciół, brakuje jej zainteresowań, które uczyniłyby jej codzienność wyjątkową, nie potrafi czerpać z otaczającego ją świata ani przyjemności, ani sił witalnych. Dopiero znajomość z Danielem, która dość szybko przeradza się w głęboką miłość, boleśnie pozwala jej zrozumieć, na czym polega sens życia. Powieść Anny Listowskiej, miłośniczki gór oraz latania, w której centrum zainteresowań znajduje się psychologia, nie jest jednak zwykłą historią o miłości, chociaż to właśnie ona stanowi jeden z głównych wątków. Już tytuł książki ? ?Świat śpi, a ja chodzę po jego powiekach? - pokazuje, że poruszona w niej została znacznie bogatsza problematyka. Autorka zastanawia się nad samą istotą życia, nad samotnością współczesnego człowieka, skłonnością do wydawania ocen i przypisywania sobie monopolu na prawdę, a w końcu nad potrzebą posiadania kogoś bliskiego. Ta poruszająca historia o gorzko-słodkim charakterze pozwala nam dostrzec w życiu to, co być może często nam umyka.

26,00 zł
18,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

79
Opowieści z klonowego królestwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z klonowego królestwa
Dostępny
15 szt.

Schematyczna codzienność, ciągła pogoń za realizacją bieżących potrzeb, troska o względny dobrobyt? To wszystko często zawęża człowiekowi horyzont i paradoksalnie jeszcze silniej wiąże go ze światem, który tak naprawdę pragnie on przekroczyć i okazać się kimś większym. A jeśli istnieją światy inne: tak wielkie, których nie umiemy objąć swoim ograniczonym rozumem, oraz tak małe, których nie potrafimy nawet dostrzec? Śmiercionośne górskie łańcuchy rozpadlin kory i budzące trwogę żywiczne wulkany, nieprzebyte ogromne połacie trujących porostów i niedościgłe marzenia o koronie drzewa ? oto świat, w którym żyją Dendrioni ? maili i zaczarowani mieszkańcy ogromnego klonu. W swojej podróży poprzez czas i gałęzie klonu, zakładają królestwa i wiążą się z korą, czyli swoją ziemią, zajmując się własnymi sprawami. Pewnego dnia Duch Wszystkich Drzew postanawia im przypomnieć o ich wzniosłej naturze i przyszłości, która przekracza przyziemne troski. Do tej roli wybiera tych, którzy w oczach swych pobratymców uchodzą za darmozjadów, nicponiów niewnoszących istotnej wartości do rzeczywistości, w której przyszło im żyć. Czy ich misja ma szansę powodzenia?

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

80
Mordechai, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mordechai, CD
Khruangbin, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Khruangbin powraca z nowym krążkiem! Jest to następca dobrze przyjętego „Con Todo El Mundo” z 2018 r. Długogrający krążek poprzedziła epka „Texas Sun” wydana w tym roku i nagrana wspólnie z Leonem Bridgesem. Khruangbin zawsze łączył ze sobą różne gatunki muzyczne, od wschodnioazjatyckiego surf-rocka, przez perski funk do jamajskiego dubu. „Mordechai” to pierwszy album zespołu, w którym niemalże każdy utwór zawiera partie wokalne. Latem 2019 r., po trzech i pół roku bycia w trasie promującej ostatni krążek „Con Todo El Mundo” oraz debiut „The Universe Smiles Upon You”, grupa powróciła do studia Burton w Teksasie i rozpoczęła pracę nad nową płytą. Tym razem trio było zdeterminowane, aby zwolnić tempo, by zbudować coś wspólnie. Lista utworów: 1. First Class 2. Time (You And I) 3. Connaissais De Face 4. Father Bird, Mother Bird 5. If There Is No Question 6. Pelota 7. One To Remember 8. Dearest Alfred 9. So We Won't Forget 10. Shida

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

81
Z historii antyleksykografii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z historii antyleksykografii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.05

Autor omawia słowniki z założenia nieobiektywne, niesłużące celom informacyjnym ani dokumentacyjnym, lecz czystej zabawie, refleksji lub perswazji. Utwory takie ? określane tu jako antysłowniki ? są przeznaczone do lektury, a nie do szukania informacji, w ich ocenie mniej liczy się wierność w opisie faktów niż pomysłowość, oryginalny styl, walory estetyczne. W niektórych przeważa humor i satyra, w innych ? elementy perswazyjne lub refleksyjne. Jedne są narzędziem krytyki lub walki, inne służą tylko rozrywce i zabawie. Dzięki tym cechom antysłowniki zbliżają się do utworów literackich i publicystycznych. Charakteryzując antysłowniki, autor porusza także wiele kwestii związanych ze zwykłymi słownikami, w których te ?anty-? przeglądają się jak w krzywym zwierciadle. Książka jest pierwszym polskim opracowaniem tematu, obejmuje systematyczny przegląd antysłowników polskich ? od początku XVII wieku po drugą dekadę wieku XXI ? i kilku obcych, należących do klasyki gatunku.

27,00 zł
22,68 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,32 zł

82
Konteksty kulturowe średniowiecznego eposu irańskiego Garš?spn?me i ich źródła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konteksty kulturowe średniowiecznego eposu irańskiego Garš?spn?me i ic...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Autor analizuje wybitne dzieło epiki perskiej XI wieku ? Garšaspname autorstwa Asadiego z Tusu. Bada dwa porządki eposu: heroiczno-mityczny i relacyjno-opisowy, szczegółowo omawia osobę Garšaspa, bohatera i protagonisty eposu, jego charakter, pełnione funkcje i relacje z innymi postaciami dawnej tradycji irańskiej w różnych etapach rozwoju związanego z nią mitu. Snuje też interesujące rozważania na temat kontekstu geograficzno-podróżniczego mitu o Garšaspie. Na polskim i światowym rynku nie istnieje monografia poświęcona w całości temu dziełu, stanowiącemu skarb kultury Iranu. Badania, których rezultatem jest monografia, opierały się na oryginalnym perskim tekście eposu oraz tworzących jego kontekst źródłach w językach orientalnych, głównie perskim i arabskim. Została w nich zastosowana autorska i całkowicie nowatorska metoda badawcza, polegająca na zdefiniowaniu porządków narracyjnych (przestrzeni narracyjnych) utworu i badaniu kontekstów kulturowych każdej z nich. Książką zainteresują się orientaliści, specjaliści z zakresu iranistyki i arabistyki, historycy, historycy kultury, religioznawcy, osoby zainteresowane historią oraz kulturą Iranu i Bliskiego Wschodu w starożytności i średniowieczu.

59,00 zł
49,56 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

83
Znaki czy nie znaki? Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Znaki czy nie znaki? Tom 3
Dostępny
1 szt.

Książka jest poświęcona strukturze i semantyce utworów lirycznych, prezentuje współczesne tendencje w badaniach nad tekstem poetyckim. Wspólnym mianownikiem zawartych w niej tekstów jest zainteresowanie tym, w jaki sposób wiersze generują istotne sensy. Autorzy łączą w badaniach ścisłość właściwą lingwistyce z całościowym literaturoznawczym podejściem do utworu. Tom otwiera znakomity artykuł Andrzeja Bogusławskiego, w którym Autor udowadnia tezę o istnieniu nieskończonej liczby możliwych sensów. Anna Chesnokova i Willie van Peer przedstawiają analizę tekstu, odwołując się do estetyki empirycznej. Teresa Dobrzyńska opisuje zjawisko potencjału semantycznego właściwego formom wiersza, a Magdalena Danielewiczowa omawia grę autora z istniejącymi modelami walencyjnymi. Walerij Tiupa pochyla się na zagadnieniem per formatywności utworów poetyckich. Hector Luis Grada zajmuje się tematem angażowania mechanizmów pragmatycznych w tworzenie nowych sensów na podstawie teorii relewancji. Nieujawnionym dotychczas w literaturze środkom hierarchizowania informacji zawartej w utworze poetyckim zostały poświęcone artykuły Davide?a Castiglionego, Józefiny Inesy Piątkowskiej oraz Giennadija Zeldowicza. Artykuły mogą stanowić ciekawą lekturę nie tylko dla językoznawców i filologów, ale także dla osób ceniących poezję lub interesujących się komunikacją międzykulturową, przekładem literackim czy semiotyką.

35,00 zł
17,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,50 zł

84
Model do składania Design Buick Century 1/24 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do składania Design Buick Century 1/24
Maisto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.04

Skala: 1:24

100,90 zł
90,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,09 zł

85
Tarcza z rzutkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarcza z rzutkami
Mega Creative
Dostępny
8 szt.

Czas na rywalizację na najwyższym poziomie! Kto zdobędzie więcej punktów – wygrywa. Celujemy w sam środek tarczy! Tarcze można powiesić na ścianie lub innej płaskiej powierzchni. Zawartość zestawu: • tarcza, • 6 rzutek.

45,90 zł
34,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

86
Nakładka sedes.abs Stars szary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakładka sedes.abs Stars szary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

26,70 zł
Powiadomienie
87
Nakładka sedesowa antypoślizgowa Frozen biała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,20 zł
Powiadomienie
88
Infantino - Miękkie nosidełko - Chusta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infantino - Miękkie nosidełko - Chusta
B-Kids
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.20

193,90 zł
184,21 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 9,69 zł

89
Enchantimals. GNP17 Rodzina Rainey Reindeer + reniferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. GNP17 Rodzina Rainey Reindeer + reniferki
Enchantimals, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.07

Oto Enchantimals – urocze dziewczynki związane ze swoimi ukochanymi zwierzątkami wyjątkową przyjaźnią. Zestaw wielopak Enchantimals z sympatyczną zwierzęcą rodzinką zawiera lalkę (15 cm) i 3 lub 4 zwierzątka. Do wyboru jest m.in. lalka Cambrie Cow i krówka Ricotta z 2 cielątkami, lalka Dinah Duck z kaczuszką Slosh i 3 kaczątkami, lalka Odele Owl z sówkami Cruise, Voyage i Patrol, lalka Pristina Polar Bear i misie polarne Glacier, Diver i Paddle oraz pozostałe zestawy. Aby zabawa była jeszcze lepsza, lalki Enchantimals mają zdejmowane spódniczki i buciki. Dzieci pokochają stylizacje i piękne długie włosy lalek. Każde zwierzątko również wygląda wyjątkowo. Zestawy Enchantimals ze zwierzątkami zachęcają do rodzinnej zabawy w opiekę nad pupilami. Dzieci pokochają wyjątkową więź, jaka łączy tych przyjaciół, i zaczną wymyślać własne przygody. Zbierz wszystkie lalki, aby stworzyć swój własny magiczny świat Enchantimals! Sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności. W zestawie lalka w ubranku i bucikach, a także 3 lub 4 zwierzątka. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

84,60 zł
76,14 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,46 zł

90
Siesta, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siesta, CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

8,99 zł
Powiadomienie
91
Pismo Świete Nowego Testamentu z ilustracjami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Świete Nowego Testamentu z ilustracjami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

Nowy Testament z ilustracjami to pięknie wydane, na kredowym papierze, Pismo Święte, które dzięki bardzo bogatej szacie graficznej będzie cieszyć oczy czytającego oraz doskonale nadaje się na prezent z różnych okazji. Księga jest wzbogacona 180 kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi sceny biblijne i religijne z różnych dzieł sztuki światowej, doskonale uzupełniającymi przeczytane treści. Ubogacona została ponadto na początku stronami, na których można wpisać dedykację lub np. własną modlitwę. Dalej znajduje się miejsce na wpisy upamiętniające ważne wydarzenia z życia właściciela i jego rodziny. W księdze znajduje się również słownik niektórych pojęć biblijnych, imion własnych i nazw geograficznych a także tabela chronologiczna wydarzeń biblijnych i z historii powszechnej.

54,00 zł
47,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

92
Pojemnik na smoczek Natural Nursing - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pojemnik na smoczek Natural Nursing
BabyOno
Dostępny
6 szt.

Pojemnik na smoczek to praktyczny produkt podczas wszelkich podróży. Ochroni smoczek dziecka przed zabrudzeniami, jest wygodny w użyciu i łatwy do zamocowania. Elastyczne zapięcie pozwala na przymocowanie pojemnika do wózka, fotelika lub torby spacerowej. • Wykonany z bezpiecznych materiałów, • nie zawiera bisfenolu A.

15,72 zł
11,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,09 zł

93
Komentarz do Konstytucji RP Art. 102, 103, 104 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komentarz do Konstytucji RP Art. 102, 103, 104
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

W tomie komentarza zawarto trzy przepisy odnoszące się do statusu posłów i senatorów. Art. 102 zabrania łączenia mandatów posła i senatora, zaś art. 103. wprowadza niepołączalność personalną mandatu parlamentarzysty z określonymi stanowiskami, zawodami i funkcjami. Z kolei art. 104 określa przedstawicielski charakter mandatu wolnego oraz odnosi się do ślubowania parlamentarzystów i rozpoczęcia przez nich sprawowania mandatu.

45,00 zł
36,90 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

94
W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.06

Nieślubne dzieci, niewierne królowe, dotknięci impotencją królowie, na których barkach spoczywają losy całej dynastii. Seks i narodziny dzieci całkiem dosłownie stanowiły dla Tudorów kwestię życia lub śmierci – Elżbieta York zmarła w wyniku powikłań poporodowych, dwie żony Henryka VIII zostały ścięte za zdradę małżeńską, a dobrowolne dziewictwo Elżbiety I stało się sygnałem zapowiadającym upadek dynastii. Amy Licence zaznajamia czytelnika z okolicznościami narodzin dwóch synów Elżbiety York, Artura i Henryka, późniejszym małżeństwem Katarzyny Aragońskiej z obu mężczyznami, informacjami na temat pozostałych pięciu żon Henryka VIII oraz jego kochanek, a także życiem seksualnym jego córek. Książka zawiera szczegółowe omówienie doświadczeń wszystkich wspomnianych kobiet, od kwestii płodności, zapłodnienia i ciąży poprzez wydarzenia w zaciszu komnat, w których rodziły, aż po macierzyństwo i śmiertelność potomstwa w wieku niemowlęcym. Opowieść o każdej z nich stanowi połączenie epizodów z osobistego życiorysu, przedstawionych na tle danego momentu dziejowego. Jednym omawiane kwestie przyniosły krótkotrwałe sukcesy, w przypadku innych zaś ostatecznie zdecydowały o ich losie.

50,00 zł
35,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

95
PLAYMOBIL ® Figures 70370. Figures Girls. Seria 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Figures 70370. Figures Girls. Seria 18
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Ta zabawka zachwyci wszystkich fanów klocków „Playmobil ®”. Zabawka polecana dla dzieci od 5 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

8,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

96
PLAYMOBIL ® Figures 70369. Figures Boys. Seria 18 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Figures 70369. Figures Boys. Seria 18
Playmobil ®
Niedostępny
Brak

Ta zabawka zachwyci wszystkich fanów klocków „Playmobil ®”. Zabawka polecana dla dzieci od 5 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

8,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,1%
oszczędzasz 1,00 zł

97
PLAYMOBIL ® City Action 70446. Rusztowanie z robotnikami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70446. Rusztowanie z robotnikami
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Rusztowanie z robotnikami 70446 elektrykiem, stolarzem i malarzem oraz tematycznymi akcesoriami. Z rusztowania robotnicy wykańczają górne kondygnacje domu. Najpierw rusztowanie mocowane jest na żądanej wysokości, następnie zabierają się do pracy. Podczas gdy elektryk ustala położenie przełączników i kabli, malarz bierze wałek malarski i pędzel, a stolarz tnie deski piłą. Wszyscy razem pracują nad szybkim wykończeniem domu. Zestaw do zabawy składa się z trzech figurek robotników budowlanych Playmobil: elektryka, malarza i stolarza z określonymi akcesoriami do wykonywania prac. Zawartość i cechy zestawu: • 3 figurki pracowników budowlanych – wysokość ok. 7.5 cm, • akcesoria, m.in.: 2 części boczne rusztowania, 2 podesty rusztowania, taczka, skrzynka bezpieczników, akumulator, śrubokręt, 2 kable, sterownik, pędzel, wałek malarski, kratka malarska, wiadro z farbą, piła, 2 deski, wkrętarka akumulatorowa, skrzynka narzędziowa, poziomica, łopata Wysokość figurki: ok. 7.5 cm Rozmiar opakowania: 19.0 x 25.0 x 9.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami. Playmobil to bogata paleta zestawów, nawiązujących w swej tematyce do otaczającej dzieci rzeczywistości, a także do historii znanych z bajek i świata fantazji. Serie Playmobil pozwalają dzieciom stworzyć własne, miniaturowe „królestwo”, odgrywać scenki i wchodzić w role poszczególnych postaci. Te cechy zabawek Playmobil sprawiają, że wpływają one na rozwój kreatywności, fantazji i wrażliwości u dzieci, a także zachęcają do poznawania świata. Różnorodna tematyka: zoo, lecznica, farma, stadnina, wakacje, szkoła, las, Afryka, piraci – sprawia, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Najwyższa jakość produktów, zaawansowana technologia i linia produkcyjna wyłącznie na terenie Europy, a także piękna, żywa kolorystyka to kolejne, istotne cechy zabawek Playmobil, dzięki którym zyskały one zaufanie rodziców na całym świecie, a dzieciom dostarczają wiele godzin fantastycznej zabawy.

79,99 zł
70,39 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,60 zł

98
PLAYMOBIL ® City Action 70445. Ładowarka kołowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70445. Ładowarka kołowa
Playmobil ®
Dostępny
17 szt.

Ładowarka kołowa 70445 z ruchomą łyżką i kamieniami. Sprytni pracownicy budowlani używają ładowarki kołowej do załadunku i transportu ciężkich towarów. Trzeba usunąć kilka ciężkich głazów, do tego idealnie nadaje się ładowarka kołowa. Pracownik budowlany powoli podjeżdża ciężkim pojazdem budowlanym do dużych kamieni. Teraz czas opuścić łopatę i ostrożnie podnieść kamienie, podnieść łopatę i ruszyć w drogę. Zestaw do zabawy zawiera figurkę Playmobil, ładowarkę kołową z łyżką, a także trzy kamienie. Zestaw stanowi wspaniałe uzupełnienie dla kolekcji Playmobil, ale świetnie nadaje się również do zabawy z pominięciem innych zestawów. Zawartość i cechy zestawu: • ładowarka kołowa z ruchomą łyżką, • figurka robotnika budowlanego – wysokość ok 7.5 cm, • akcesoria m.in.: kask budowlany, 2 rękawiczki, 2 kamienie. Wysokość figurki: ok. 7.5 cm Rozmiar opakowania: 29.0 x 38.0 x 16.0 cm Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami. Playmobil to bogata paleta zestawów, nawiązujących w swej tematyce do otaczającej dzieci rzeczywistości, a także do historii znanych z bajek i świata fantazji. Serie Playmobil pozwalają dzieciom stworzyć własne, miniaturowe „królestwo”, odgrywać scenki i wchodzić w role poszczególnych postaci. Te cechy zabawek Playmobil sprawiają, że wpływają one na rozwój kreatywności, fantazji i wrażliwości u dzieci, a także zachęcają do poznawania świata. Różnorodna tematyka: zoo, lecznica, farma, stadnina, wakacje, szkoła, las, Afryka, piraci – sprawia, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Najwyższa jakość produktów, zaawansowana technologia i linia produkcyjna wyłącznie na terenie Europy, a także piękna, żywa kolorystyka to kolejne, istotne cechy zabawek Playmobil, dzięki którym zyskały one zaufanie rodziców na całym świecie, a dzieciom dostarczają wiele godzin fantastycznej zabawy.

219,99 zł
193,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,40 zł

99
PLAYMOBIL ® City Action 70444. Samochód ciężarowy z wymiennym nadwoziem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 70444. Samochód ciężarowy z wymiennym nadwozie...
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.25

Samochód ciężarowy 70444 z wymiennym nadwoziem. Ciężarówka służy do transportu towarów w workach lub transportu piasku. Na placu budowy często trzeba transportować ciężki materiał, dlatego pracownicy budowlani korzystają z nowoczesnej ciężarówki. Kiedy pracownik budowlany przybywa na plac budowy, kontener jest najpierw rozładowywany. Urządzenie podnoszące jest ostrożnie wprawiane w ruch, a kontener jest opuszczany do tyłu. Następnie robotnik zaczyna wymieniać naczepę, aby przywieźć sprzęt, miotły, pachołki drogowe i kanistry na kolejny plac budowy. Zestaw do zabawy składa się z figurki robotnika budowlanego Playmobil z kaskiem i rękawiczkami, ciężarówki z wymiennym nadwoziem, skrzyni narzędziowej z pokrywą, kanistra na benzynę i wielu innych dodatków. Dach kabiny kierowcy ciężarówki jest zdejmowany. Istnieje możliwość rozbudowy samochodu o zestaw zdalnego sterowania (Playmobil 6914), sprzedawany oddzielnie. Zestaw stanowi wspaniałe uzupełnienie dla kolekcji Playmobil, ale świetnie nadaje się również do zabawy z pominięciem innych zestawów. Zawartość i cechy zestawu: • samochód ciężarowy z wymiennym nadwoziem, • figurka robotnika budowlanego – wysokość ok. 7.5 cm, • akcesoria m.in.: kanister, miotła, kask budowlany, przystawka transportowa, skrzynka kratowa, skrzynia narzędziowa, 2 worki z zaprawą, 2 pachołki. Możliwość rozbudowy o: Playmobil – RC Moduł zdalnego sterowania 2.4 GHz 6914 (sprzedawany oddzielnie). Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

319,99 zł
281,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 38,40 zł

100
Opole 1860-1945. Katalog fotografii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opole 1860-1945. Katalog fotografii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

Książka ta, będąca katalogiem opolskich fotografów, obejmuje najpiękniejszy 85-letni (1860-1945) okres czarno-białej fotografii. Każda ówczesna uroczystość wymagała wizyty ufotografa, azczasem sami fotografowie zaczęli wychodzić ze swoich wwiększości wykwintnych atelier ifotografować wplenerze. Przedstawione wkatalogu zdjęcia przykuwają wzrok iukazują nam nie tylko zmieniającą się modę upań: krynoliny, gorsety, „pufy” i„gołębie ogony” przy sukniach, akapelusze „ogrody” na głowach, upanów: fraki, surduty, laski, cylindry imeloniki. Ukazują również zmieniające się miasto, jego budynki, wnętrza restauracji ikawiarni, atakże imprezy sportowe imanifestacje polityczne. Katalog wzamiarze swoim miał przedstawić wszystkich fotografów zlat 1860-1945, zarówno tych, którzy bawili wOpolu tylko przejazdem, jak itych, którzy prowadzili swoje zakłady przez kilkadziesiąt lat. Znalazło się ich wksiążce dziewięćdziesięciu (wtym amatorzy m.in. pierwszy niemiecki artysta fotograf Alfred Hautmann Böhmer)

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

Wróć do góry