hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.07.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 9 lipca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sztuka wyrazu 2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Część 1. Romantyzm. Zakres podstawowy i rozszerzony (Dorota Dąbrowska, Beata Kapela-Bagińska, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Adam Regiewicz, Tomasz Zieliński), na drugim Sztuka wyrazu 2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Część 2. Pozytywizm. Zakres podstawowy i rozszerzony (Dorota Dąbrowska, Beata Kapela-Bagińska, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Adam Regiewicz, Tomasz Zieliński). Kolejny produkt to Zasypiamy bez mamy (Clara Mas Bassas) oraz Sudoku i wykreślanki dla dzieci (praca zbiorowa).
1
Sztuka wyrazu 2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Część 1. Romantyzm. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sztuka wyrazu 2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Część...
Dostępny
729 szt.

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. „Sztuka wyrazu” to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii „Sztuka wyrazu” zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe. Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to: • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń, • omówienia lektur obowiązkowych, • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków, • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań), • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów, • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych, • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia, • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań. Tom trzeci serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki – romantyzm. Romantyzm to epoka wciąż nam bliska. Niektóre powstałe wówczas wzorce myślenia i stereotypy towarzyszą nam do dziś – staramy się to pokazywać. Ogromną wagę przykładamy do wprowadzanych nawiązań. Autorzy zadbali o to, żeby były one nieszablonowe i działały na wyobraźnię uczniów. Chcemy też, by były bliskie młodzieży, dlatego zamieszczamy na przykład sporo tekstów piosenek. Niebanalne nawiązania dają uczniom możliwość ćwiczenia kompetencji, które będą potrzebne na egzaminie maturalnym i staną się ich wyposażeniem kulturowym po zakończeniu edukacji. Numer dopuszczenia MEN: 1022/3/2020

43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

83 osoby kupiły
2
Sztuka wyrazu 2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Część 2. Pozytywizm. Zakres podstawowy i rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka wyrazu 2. Język polski. Podręcznik do liceum i technikum. Część...
Dostępny
552 szt.

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. „Sztuka wyrazu” to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii „Sztuka wyrazu” zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe. Inne ważne elementy podręczników z serii „Sztuka wyrazu” to: • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń, • omówienia lektur obowiązkowych, • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków, • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań), • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów, • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych, • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia, • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań. Tom czwarty serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki – pozytywizm.

43,90 zł
38,63 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,27 zł

35 osób kupiło
3
Zasypiamy bez mamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasypiamy bez mamy
Dostępny
313 szt.

Dziś Matylda po raz pierwszy śpi sama w swoim pokoju, w nowym dużym łóżku. Jest bardzo podekscytowana, ale też trochę się boi... Na szczęście rodzice pomagają jej w tej nowej sytuacji i Matylda szybko przekonuje się, że spanie w swoim łóżku to... wielka przygoda! Prosta historyjka i praktyczne wskazówki dla rodziców, jak nauczyć dzieci samodzielnego zasypiania!

26,90 zł
16,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 9,91 zł

26 osób kupiło
4
Sudoku i wykreślanki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudoku i wykreślanki dla dzieci
Dostępny
219 szt.

Istnieje wiele wariantów łamigłówki o nazwie sudoku. Tradycyjne uzupełnia się cyframi tak, aby żadne elementy nie powtarzały się w kwadratach, w pionie ani poziomie. W niniejszej publikacji proponujemy wam pełne kolorów obrazkowe sudoku, które można rozwiązać, wstawiając w puste pola numerację przyporządkowaną do odpowiedniej ilustracji. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliście, szybko przekonacie się, jaka wspaniała to zabawa. Ponadto w książce znajdziecie też wykreślanki, w których należy odnaleźć poukrywane słowa. Wystarczy, że trochę wytężycie wzrok, a na pewno uda wam się je dostrzec!

9,99 zł
5,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,00 zł

25 osób kupiło
5
Tajemnice przyrody. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice przyrody. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej
Dostępny
84 szt.

Podręcznik w ciekawy sposób ukazuje świat zjawisk przyrodniczych, umożliwia poznanie organizmu człowieka oraz przystosowań zwierząt do życia w wodzie i na lądzie, wprowadza w podstawowe zagadnienia dotyczące map i planów. • Rozbudza pasję odkrywania przyrody dzięki ciekawym instrukcjom doświadczeń i obserwacji „Krok po kroku”. • Pomaga w zrozumieniu zjawisk i procesów zachodzących w otaczającym nas świecie dzięki ograniczeniu opisów tekstowych na rzecz różnorodnych rozwiązań graficznych, takich jak tabele, schematy, wypunktowania czy infografiki. • Ułatwia zrozumienie zagadnień dotyczących planu i mapy dzięki ich przystępnemu opracowaniu i realizacji w drugim semestrze, gdy uczniowie znają już pojęcie skali z lekcji matematyki. • Zachęca do rozwijania zainteresowań dzięki ciekawostkom „Warto wiedzieć” oraz dodatkowym tekstom „Dowiedz się więcej”. • Umożliwia łatwe i wygodne przygotowanie się do sprawdzianów dzięki czytelnym „Podsumowaniom działów”. Numer dopuszczenia: 863/2019/z1

38,90 zł
36,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

21 osób kupiło
6
Chemia Nowej Ery. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Nowej Ery. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
394 szt.

Nowa edycja zeszytu ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej doskonale sprawdza się w kształceniu kluczowych umiejętności sprawdzanych na egzaminie ósmoklasisty, takich jak: opisywanie doświadczeń chemicznych, wykonywania obliczeń i korzystanie z różnych źródeł informacji. Zawiera kody dostępu do dodatkowych materiałów na stronie docwiczenia.pl. • Kształci umiejętność opisywania doświadczeń chemicznych dzięki ćwiczeniom „To doświadczenie muszę znać” oraz doświadczeniom do samodzielnego przeprowadzenia „Niewielkie projekty – duże efekty!”. • Pomaga osiągnąć biegłość w rozwiązywaniu zadań obliczeniowych. Ćwiczenia „Obliczenia chemiczne – uczę się krok po kroku” pokazują kolejne kroki rozwiązania, co ułatwia uczniom samodzielne zmierzenie się za zadaniami. • Wspiera kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji dzięki interesującym treściom połączonym z ćwiczeniami – „Korzystam z informacji”. • Ułatwia uczniom weryfikację wiedzy przed sprawdzianem i ćwiczenie umiejętności rozwiązywania zadań typu egzaminacyjnego dzięki przekrojowym testom na końcu działów: „Sprawdź, czy potrafisz”. • Umożliwia skuteczne utrwalenie podstaw chemii dzięki ćwiczeniom „Na dobry początek”, a dzięki ćwiczeniom „Dla dociekliwych” rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą. • Zapewnia uczniom dostęp do dodatkowych ćwiczeń, zdjęć, animacji i filmów z doświadczeniami na stronie docwiczenia.pl za pomocą kodów QR zamieszczonych w publikacji.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

16 osób kupiło
7
Wczoraj i dziś. Historia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczoraj i dziś. Historia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 4 szkoły podstawowe...
Dostępny
115 szt.

Zeszyt ćwiczeń Wczoraj i dziś do historii dla 4 klasy szkoły podstawowej pomaga utrwalać wiedzę i kształcić umiejętności historyczne. Ponadto: • umożliwia zapoznanie się z dodatkowymi materiałami (m.in. filmami i zadaniami) dzięki kodom QR znajdującym się w publikacji, • zachęca do wykonywania kolejnych zadań za pomocą ćwiczeń „Na dobry początek” w formie łamigłówek, • ułatwia utrwalanie wiedzy z poszczególnych rozdziałów i pomaga w przygotowaniu do prac klasowych dzięki podsumowaniom „Sprawdź, czy potrafisz”.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

15 osób kupiło
8
Panda Wanda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panda Wanda
Dostępny
7 szt.

Seria wesołych wierszyków do czytania najmłodszym dzieciom. Niezwykłe przygody bohaterów pobudzają ich wyobraźnię i rozśmieszają, uczą myśleć kreatywnie. Barwne i zabawne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do aktywnego słuchania.

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

14 osób kupiło
9
Password Reset. Workbook, B2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Password Reset. Workbook, B2
Dostępny
516 szt.

Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej, trudniejszej podstawy programowej, która zacznie obowiązywać w szkołach ponadpodstawowych od września 2019 roku. Materiał zawarty w podręcznikach wprowadza nowe mikroumiejętności językowe i nowe typy zadań otwartych. Podręczniki pozwalają na systematyczne przygotowanie uczniów do matury podstawowej i rozszerzonej już od pierwszej części kursu. Dodatkowo Password Reset: • kładzie duży nacisk na bogactwo wprowadzanego słownictwa, zwłaszcza nauczanie pełnych zwrotów i wyrażeń, • wykorzystuje różnorodne zadania zwracające uwagę na typowe błędy i wyrazy często mylone oraz zadania wymagające użycia języka polskiego (np. tłumaczenia). Uwaga! Digital Student’s Book to cyfrowa wersja Książki Ucznia dostępna po aktywacji zakupionego kodu.

64,50 zł
56,12 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,38 zł

13 osób kupiło
10
Spotkania z fizyką. Zbiór zadań dla klasy 7 i 8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z fizyką. Zbiór zadań dla klasy 7 i 8 szkoły podstawowej
Dostępny
47 szt.

Zbiór zadań to publikacja pomagająca utrwalać i poszerzać wiedzę oraz pogłębiać umiejętności zdobyte w trakcie pracy z podręcznikami i zeszytami ćwiczeń. • Rozwija umiejętności praktyczne dzięki zadaniom o różnym stopniu trudności z odpowiedziami oraz opatrzonym wskazówkami propozycjom doświadczeń. • Ułatwia zrozumienie zagadnień dzięki przykładowo rozwiązanym zadaniom, często różnymi sposobami. • Zachęca do samodzielnej pracy i pogłębiania wiedzy dzięki przypomnieniom najważniejszych wiadomości z zakresu szkoły podstawowej oraz propozycjom projektów. • Zapewnia możliwość powtarzania i utrwalania wiedzy dzięki zadaniom przekrojowym, a także przypomnieniom najważniejszych wiadomości. • Umożliwia sprawdzenie wiedzy i umiejętności przed egzaminem dzięki nowemu testowi przekrojowemu „Jak na egzaminie”.

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

13 osób kupiło
11
Gdyby baranki latały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby baranki latały
Dostępny
150 szt.

Seria wesołych wierszyków do czytania najmłodszym dzieciom. Niezwykłe przygody bohaterów pobudzają ich wyobraźnię i rozśmieszają, uczą myśleć kreatywnie. Barwne i zabawne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do aktywnego słuchania.

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

11 osób kupiło
12
Chemia Nowej Ery. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Nowej Ery. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
65 szt.

Podręcznik: • pomaga opanować podstawy chemii uczniom, którym nauka sprawia trudność, dzięki wyjaśnionym krok po kroku ponad 50 przykładom zadań problemowych i obliczeniowych oraz infografikom „Przeczytaj – zrozumiesz!” przedstawiającym w prosty sposób skomplikowane procesy, • umożliwia stopniowe wprowadzanie uczniów w zagadnienia chemii dzięki optymalnemu podziałowi treści nauczania na klasę 7 i 8, • kształci umiejętność projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych dzięki precyzyjnym instrukcjom zilustrowanych schematem i fotografią oraz czytelnie wyróżnionymi obserwacjami i wnioskami. Propozycje doświadczeń do samodzielnego wykonania przez uczniów umożliwiają bezpieczne wykonywanie eksperymentów i ułatwiają kształcenie umiejętności rysowania schematów. Doświadczenia zalecane do realizacji w podstawie programowej zostały wyróżnione, • ułatwia uczniom znalezienie najważniejszych treści w danym temacie dzięki przygotowanym do każdego tematu „Celom lekcji” i elementowi „Zapamiętaj!”, • jest pomocny w utrwalaniu i porządkowaniu wiedzy dzięki elementom „Skojarz i zapamiętaj!” oraz „Podobieństwa i różnice”, • budzi zainteresowanie, gdyż w atrakcyjny sposób łączy wiedzę z informacjami o zastosowaniach chemii. Częste odwołania do życia codziennego, np. w elemencie „Chemia wokół nas” oraz infografikach „Zastosowania” ukazują chemię jako naukę praktyczną i nowoczesną, • pomaga w sprawdzaniu wiadomości i ćwiczeniu umiejętności przed sprawdzianem dzięki „Podsumowaniom” oraz przekrojowym zadaniom „Sprawdź, czy wiesz”, „Sprawdź, czy umiesz” umieszczonym na końcu każdego działu, • rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą dzięki wyróżnionym treściom i zadaniom „Dla dociekliwych”, które mają podwyższony stopień trudności. Numer dopuszczenia: 785/1/2017

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

10 osób kupiło
13
Co rośnie w parku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co rośnie w parku
Dostępny
70 szt.

W miejskim parku rośnie wiele potężnych drzew... a także jeden malutki, zielony pęd, który dopiero co wykiełkował. Kim jest? Co z niego wyrośnie? Mały pęd chce dowiedzieć się, kim jest, słucha więc, jak parkowe drzewa opowiadają o sobie, a my słuchamy razem z nim... Co rośnie w parku to poetycka opowieść o poszukiwaniu tożsamości, a jednocześnie książka przyrodnicza, dzięki której dziecko może poznać drzewa rosnące w parku. To pięknie zilustrowany picturebook o drzewach rosnących w parku.

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

9 osób kupiło
14
English Class A2+. Zeszyt ćwiczeń + Online Homework. Wydanie rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Class A2+. Zeszyt ćwiczeń + Online Homework. Wydanie rozszerzo...
Dostępny
97 szt.

- Czwartoklasiści w NOWYM banku EXTRA PRACTICE na końcu zeszytu ćwiczeń znajdą zadania gramatyczne oraz dodatkowe, wyraźnie oznaczone zadanie w typie egzaminacyjnym do każdego rozdziału.- Zeszyty ćwiczeń dla siódmoklasistów zostały poszerzone o 16 stron z dodatkowymi ćwiczeniami utrwalającymi podstawowe struktury gramatyczne oraz z większą liczbą zadań egzaminacyjnych.- Ćwiczenia gramatyczne w banku są skorelowane z lekcjami gramatycznymiw podręczniku i jasno oznaczone, której lekcji dotyczą.Zeszyt ćwiczeń z Extra Online Homework

13,00 zł
11,99 zł

Rabat 7,8%
oszczędzasz 1,01 zł

8 osób kupiło
15
Małopolska południowa. Mapa turystyczna, 1:100 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małopolska południowa. Mapa turystyczna, 1:100 000
Dostępny
37 szt.

Nowe, gruntownie zaktualizowane wydanie mapy południowej części województwa małopolskiego. Mapa dwustronna w skali 1:100 000. Zasięg mapy wyznaczają: Krzeszowice, Kraków i Tarnów na północy, Wadowice i Babia Góra na zachodzie, granica ze Słowacją na południu oraz Wysowa-Zdrój, Gorlice, Biecz i Pilzno na wschodzie. To region wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Obejmuje: Tatry, Podhale, Pieniny, pasmo Beskidów (Makowski, Wyspowy, Żywiecki, Niski, Sądecki) i pogórzy (Wielickie, Wiśnickie, Rożnowskie, Ciężkowickie). Na obszarze tym znajdują się: uzdrowiska, parki narodowe (Babiogórski PN, Pieniński PN, Gorczański PN, fragment Tatrzańskiego PN), liczne parki krajobrazowe i rezerwaty, drewniane kościoły i cerkwie. Wiele z tych obiektów wpisanych jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa polecana jest do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej, jak również osobom zmotoryzowanym. Zdecydowanie polecana dla rowerzystów.

11,90 zł
8,99 zł

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

8 osób kupiło
16
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
58 szt.

Podręcznik jest zgodny z wymogami nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania, które ułatwiają kształcenie umiejętności matematycznych. Podręcznik angażuje uwagę uczniów, pokazując matematykę w różnych dziedzinach życia, pozwala odnaleźć sens uczenia się matematyki. • Angażuje w naukę dzięki osadzeniu zadań w kontekście praktycznym, przydatnym na co dzień. • Umożliwia samodzielną naukę dzięki czytelnie przekazywanym treściom, wyróżnieniu najważniejszych pojęć, wielu rozwiązanym „Przykładom” i dobranym do nich „Ćwiczeniom” oraz wyjaśnieniom krok po kroku. • Ułatwia zapamiętywanie dzięki czytelnym wyróżnieniom, schematom i wykorzystaniu metod mnemotechnicznych. • Pomaga utrwalać wiedzę dzięki elementom powtórzeniowym kończącym tematy i działy. • Pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego oraz zamieszczonym w „Czy już umiem?” zadaniom „znienacka” dotyczącym innego działu lub tematu niż bieżący. • Budzi zainteresowanie matematyką, czemu służą nowoczesne infografiki pokazujące związki matematyki z różnymi dziedzinami życia, m.in. z dbaniem o zdrowie, finansami, sportem, nauką, techniką, historią. Numer dopuszczenia: 875/4/2020/z1

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

8 osób kupiło
17
Biały tygrys - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biały tygrys
Dostępny
157 szt.

Seria wesołych wierszyków do czytania najmłodszym dzieciom. Niezwykłe przygody bohaterów pobudzają ich wyobraźnię i rozśmieszają, uczą myśleć kreatywnie. Barwne i zabawne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do aktywnego słuchania.

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

8 osób kupiło
18
Zębolądki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zębolądki
Dostępny
186 szt.

Seria wesołych wierszyków do czytania najmłodszym dzieciom. Niezwykłe przygody bohaterów pobudzają ich wyobraźnię i rozśmieszają, uczą myśleć kreatywnie. Barwne i zabawne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do aktywnego słuchania.

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

8 osób kupiło
19
Wczoraj i dziś. Historia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczoraj i dziś. Historia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowe...
Dostępny
81 szt.

Zeszyt ćwiczeń Wczoraj i dziś do historii dla 7 klasy szkoły podstawowej pomaga utrwalać wiedzę i kształcić umiejętności historyczne: • zachęca do wykonywania kolejnych zadań za pomocą ćwiczeń „Na dobry początek”, • wzbudza zainteresowanie przedmiotem poprzez zadania do „Tajemnic sprzed wieków”, • umożliwia zapoznanie się z dodatkowymi ćwiczeniami i samouczkami dzięki kodom QR zamieszczonym w publikacji.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

8 osób kupiło
20
Puls życia. Biologia. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puls życia. Biologia. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
82 szt.

Nowy podręcznik „Puls życia” dla klasy 7 zawiera wiele elementów, które ułatwiają naukę biologii z lekcji na lekcję, a także umożliwiają skuteczne przygotowywanie się do sprawdzianów oraz egzaminu ósmoklasisty z biologii: • ułatwia naukę dzięki atrakcyjnym i czytelnym infografikom, treściom podzielonym na małe, zwięzłe porcje oraz przyjaznemu językowi wykładu, • pozwala na rozpoczęcie przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z biologii za pomocą bloku „Wiesz, umiesz, zdasz”. Numer dopuszczenia: 844/3/2020/z1

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

8 osób kupiło
21
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej. Część...
Dostępny
82 szt.

Podręcznik zgodny z wymogami nowej podstawy programowej, ułatwia naukę i odkrywanie świata matematyki: • pozwala dostrzec prawa matematyki dzięki interesującym wprowadzeniom „Na dobry początek”, • wspiera rozwijanie umiejętności dzięki szczegółowo rozwiązanym przykładom, • każdy uczeń może pracować w indywidualnym tempie, rozwiązując specjalnie przygotowane zadania z kluczem, • ułatwia naukę dzięki praktycznym wskazówkom zamieszczonym w ramkach „Dobra rada”, • pomaga rozwijać zainteresowania matematyczne dzięki zadaniom z pucharem, treściom w rubrykach „Dla dociekliwych” i zestawom „Zadania na deser”, • pomaga systematycznie utrwalać wiadomości i umiejętności dzięki zestawom zadań „Czy już umiem?” na końcu każdego tematu, „Powtórzenie przed klasówką” oraz „Zadania na temat” zamieszczonym na końcu każdego działu. Numer dopuszczenia: 875/1/2017

20,50 zł
19,99 zł

Rabat 2,5%
oszczędzasz 0,51 zł

7 osób kupiło
22
Matematyka z kluczem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
84 szt.

Zeszyt ćwiczeń ułatwia systematyczny trening w rozwiązywaniu zadań dopasowanych do każdego tematu podręcznika. Jego forma jest odpowiednia do wieku i możliwości uczniów oraz ich zainteresowań. Pomaga systematycznie ćwiczyć i utrwalać umiejętności matematyczne. • Pozwala stopniowo ćwiczyć umiejętności dzięki pogrupowaniu zadań według stopnia trudności: „Rozgrzewka” na stronie zielonej, „Trening” – na stronie niebieskiej, a „Na medal” pod kodami QR prowadzącymi do portalu docwiczenia.pl. • Pomaga przygotować się do sprawdzianów dzięki zestawom zadań powtórzeniowych po każdym dziale. • Pozwala oszczędzać czas i skupić się na właściwym rozwiązywaniu zadań dzięki miejscom przeznaczonym do zapisywania toku rozumowania. • Ułatwia przygotowania do egzaminu ósmoklasisty dzięki zadaniom zamkniętym kończącym każdy temat, zestawom zadań powtórzeniowych po każdym dziale przygotowanym na wzór arkusza egzaminacyjnego oraz pogrupowanym tematycznie zadaniom z egzaminów z poprzednich lat.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

7 osób kupiło
23
Lubię to! Informatyka. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię to! Informatyka. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej
Dostępny
48 szt.

Podręcznik wprowadza uczniów w świat komputerów i internetu, uczy tworzenia ilustracji w programie graficznym, edytowania tekstów oraz pokazuje, jak tworzyć gry komputerowe. • Uczy programowania w środowisku wizualnym z wykorzystaniem Scratcha 3.0. • Ułatwia naukę nowych pojęć i umiejętności dzięki licznym zrzutom ekranowym oraz podpowiedziom i komentarzom zawartym w ramkach z pinezką. • Zachęca do poszerzania wiedzy, czemu służą ciekawostki i zadania „Dla zainteresowanych”. • Rozwija umiejętność pracy w grupie poprzez propozycje zadań projektowych. „Lubię to!” to nowoczesną seria do informatyki dla szkoły podstawowej. Uczy myślenia algorytmicznego i obsługi programów użytkowych. Numer dopuszczenia: 847/1/2020/z1

22,50 zł
21,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,12 zł

7 osób kupiło
24
Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej
Dostępny
66 szt.

Podręcznik Wczoraj i dziś do historii dla 4 klasy szkoły podstawowej przystępnie, z uwzględnieniem potrzeb młodszych uczniów wprowadza w zagadnienia przedmiotowe i prezentuje dzieje Polski przez pryzmat bohaterów naszej historii. • Pobudza wyobraźnię i ułatwia przyswojenie treści omawianych na lekcjach dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i ciekawym infografikom. • Zachęca do nauki historii poprzez zastosowanie prostego, zrozumiałego dla młodszych uczniów języka. • Rozbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą „Tajemnic sprzed wieków”. • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki „Podsumowaniom”. Numer dopuszczenia: 877/1/2020/z1

38,90 zł
36,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

7 osób kupiło
25
Kot Papla i babeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Papla i babeczka
Dostępny
33 szt.

Opowiastka o kocie, który postanawia rozwikłać tajemnicę znikających babeczek z cukierni pani Bezy. Co się z nimi stało? Czy Papli, Lakocie i Cynamonowi uda się wytropić babeczkowego potwora? Książeczka z serii "Czytamy bez mamy" do nauki czytania. Dla dzieci, które znają już wszystkie litery, dwuznaki i zmiękczenia. Potrafią czytać, ale chcą robić to płynnie. Duże litery, proste zdania i piękne ilustracje są zaproszeniem na literkową ucztę.

9,90 zł
5,99 zł

Rabat 39,5%
oszczędzasz 3,91 zł

7 osób kupiło
26
Nowe Słowa na start! Język polski. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Słowa na start! Język polski. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podst...
Dostępny
92 szt.

Podręcznik Nowe Słowa na start! został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne znane z podręczników Teraz polski! i Słowa na start!, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz praktyczne wykorzystywanie nabywanej wiedzy. • Wprowadzone w klasie 4 i kontynuowane w kolejnych klasach uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych, takich jak relacje, uczucia, patriotyzm, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i zwiększanie obszaru rozważań. • Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej. • Liczne fragmenty współczesnych powieści (autorstwa znanych i lubianych pisarzy, takich jak Andrzej Maleszka, Barbara Kosmowska, Paweł Beręsewicz), poruszające aktualne, bliskie dzieciom tematy, sprzyjają rozwijaniu ich czytelniczych zainteresowań. • Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia umożliwia funkcjonalne wykorzystanie wiedzy z zakresu wiedzy o języku, sprawdzenie jej w aspekcie komunikacyjnym. • Atrakcyjne plansze z kształcenia kulturowego w przystępny sposób przybliżają uczniom wiedzę o poszczególnych dziedzinach twórczej działalności ludzi, takich jak teatr. • Element „Szkoła mówienia i pisania” pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz stopniowo zdobywać bądź świadomie rozwijać najważniejsze umiejętności z retoryki. • Element „Przydatne słowa” sprzyja wzbogacaniu słownictwa w zakresie synonimiki i frazeologii. • Atrakcyjne plansze ortograficzne, żartobliwe scenki, ilustracje pełniące funkcję haków mentalnych, schematy i bliskie uczniom przykłady sprawiają, że nauka trudnych treści z gramatyki, ortografii i interpunkcji jest przyjaznym wyzwaniem. • Umieszczone po każdym rozdziale podsumowania w formie map pojęć, testy, a także znajdujący się na końcu podręcznika Twój niezbędnik porządkują i systematyzują zdobyte wiadomości. • Zadania o charakterze projektowym i prezentacyjnym sprzyjają rozwijaniu postawy samokształceniowej, a tym samym umożliwiają głębokie przetwarzanie zdobywanej wiedzy. • Zadania w modułach „Sprawdź wiedzę i umiejętności” pomagają w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, są dla ucznia pomocą w systematycznym nabywaniu wiedzy i umiejętności. Numer dopuszczenia: 907/1/2017

38,90 zł
36,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

7 osób kupiło
27
Co rośnie w sadzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co rośnie w sadzie
Dostępny
98 szt.

Powracający z dalekiej Afryki słowik szuka idealnego miejsca, by uwić gniazdo. Trafia do sielankowego sadu i postanawia, że to właśnie tam będzie jego dom. Ale w sadzie rośnie tyle drzew... Które z nich wybrać na siedzibę? Jabłoń czy gruszę? A może śliwę rodzącą pachnące owoce... Słowik słucha, jak poszczególne drzewa opowiadają o sobie... Co rośnie w sadzie to ciepła opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, a jednocześnie książka przyrodnicza, dzięki której dziecko może poznać drzewa i krzewy rosnące w sadzie. Pięknie zilustrowana książka picturebook o drzewach owocowych.

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

7 osób kupiło
28
Urodziny małpki Ali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urodziny małpki Ali
Dostępny
238 szt.

Seria wesołych wierszyków do czytania najmłodszym dzieciom. Niezwykłe przygody bohaterów pobudzają ich wyobraźnię i rozśmieszają, uczą myśleć kreatywnie. Barwne i zabawne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do aktywnego słuchania.

10,70 zł
6,99 zł

Rabat 34,7%
oszczędzasz 3,71 zł

7 osób kupiło
29
Xin chào! Wietnam dla dociekliwych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Xin chào! Wietnam dla dociekliwych
Dostępny
133 szt.

Szósty tom serii „Świat dla dociekliwych”. Fascynujący przewodnik po Wietnamie – krainie smoków i myszojeleni, pól ryżowych i pływających wiosek. Gdzie rośnie pieprz? Jak wygląda myszojeleń? Czy żółw może uratować kraj przed wrogiem? Po co w dżungli tunele? Xin chào! Dzień dobry! Witajcie w Wietnamie – kraju, którego mieszkańcy piszą wiersze na kapeluszach, pływają w koszach i jedzą smocze oczy. Tu gra się na kamieniach, a spektakle wystawia na wodzie. W domach stoją ołtarze, wszystkie imiona coś znaczą, a zamiast „Jak się masz?” mówi się „Jadłeś już ryż?”. Obowiązują dwa różne kalendarze, a Nowy Rok jest świętowany przez dwa tygodnie. Wielu Wietnamczyków od lat żyje w Polsce. Czas, byśmy i my poznali ich niezwykłą ojczyznę. A więc w drogę!

38,90 zł
24,12 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,78 zł

7 osób kupiło
30
Jak to działa? Technika. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to działa? Technika. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej
Dostępny
69 szt.

Podręcznik omawia zagadnienia z bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole i poza nią oraz edukacji ekologicznej. • Przygotowuje do świadomego uczestniczenia w ruchu drogowym jako pieszy i rowerzysta dzięki szczegółowemu omówieniu najważniejszych zagadnień z tych dziedzin. • Zachęca do nauki poprzez atrakcyjne ilustracje i zdjęcia oraz rebusy. • Pobudza do aktywnego zdobywania wiedzy dzięki „Zabawom” oraz ćwiczeniom „Mam pomysł”. Numer dopuszczenia: 295/1/2017

22,50 zł
21,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,12 zł

6 osób kupiło
31
Chemia w zadaniach i przykładach. Zbiór zadań dla klasy 7 i 8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia w zadaniach i przykładach. Zbiór zadań dla klasy 7 i 8 szkoły p...
Dostępny
79 szt.

Zbiór zadań dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej ułatwia naukę chemii z lekcji na lekcję, sprawdza się też w czasie przygotowań do sprawdzianów oraz konkursów chemicznych. W nowej edycji zostały dodane elementy: „Słownik chemiczny”, „Opisywanie doświadczeń chemicznych” i test „Jak na egzaminie”, które wspierają przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Zbiór zawiera też kody dostępu do dodatkowych materiałów na stronie docwiczenia.pl. • Jest pomocny w utrwalaniu wiedzy i kształceniu umiejętności z lekcji na lekcję dzięki różnorodnym zadaniom uporządkowanym zgodnie z zasadą stopniowania trudności. • Skutecznie wspiera opanowanie wielu sposobów rozwiązywania zadań, zarówno obliczeniowych, jak i problemowych, dzięki przykładom opisanym krok po kroku. • Doskonale sprawdza się podczas powtarzania wiadomości przed egzaminem ósmoklasisty dzięki nowemu elementowi „Słownik chemiczny”, który zawiera ważne pojęcia uporządkowane alfabetycznie. • Krok po kroku kształci umiejętność opisu doświadczeń chemicznych dzięki nowemu elementowi „Opisywanie doświadczeń chemicznych”, a dzięki testom umożliwia weryfikację poziomu opanowania tej umiejętności. • Oswaja uczniów z wymaganiami egzaminacyjnymi dzięki nowemu testowi Jak na egzaminie z przekrojowymi zadaniami z klas 7 i 8. • Umożliwia kształcenie umiejętności wykraczających poza wymagania podstawy programowej dzięki zadaniom i treściom zamieszczonym w dziale „Przygotowanie do konkursów chemicznych”. • Zapewnia uczniom dostęp do animacji i filmów na stronie docwiczenia.pl za pomocą kodów QR zamieszczonych w publikacji.

38,90 zł
36,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

6 osób kupiło
32
Open Tasks Practice for egzamin ósmoklasisty. Use of English and Functions - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Open Tasks Practice for egzamin ósmoklasisty. Use of English and Funct...
Dostępny
87 szt.

Open Tasks Practice for egzamin ósmoklasisty to komplet 14 zestawów zadań otwartych w formacie egzaminacyjnym, powtarzających i utrwalających znajomość środków językowych, autorstwa dr Moniki Cichmińskiej. Każdy zestaw odpowiada jednemu tematowi z podstawy programowej i zawiera powtórzenie zasobów leksykalnych z danego tematu oraz wybranych zagadnień gramatycznych. Materiał jest skorelowany z Repetytorium ósmoklasisty i daje możliwość przećwiczenia tych zadań, które wypadły najsłabiej w pierwszym egzaminie ósmoklasisty w 2019 roku, jednak może być również stosowany jako powtórzenie dla uczniów korzystających na co dzień z innego podręcznika.

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

6 osób kupiło
33
Planeta Nowa. Geografia. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Nowa. Geografia. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
47 szt.

Książka, która trafia do naszych rąk za pośrednictwem wydawnictwa Nowa Era, pozwala na rozpoczęcie kompleksowych przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z zakresu geografii. • Zapewnia bardziej efektywne nauczanie geografii w klasie 7 dzięki udoskonalonemu układowi treści (wplecenie tematów z rozdziału „Relacje między elementami środowiska geograficznego” do poszczególnych rozdziałów podręcznika). • Umożliwia przypomnienie i rozwinięcie najważniejszych umiejętności z klas 5 i 6 dotyczących pracy z mapą dzięki materiałowi dodatkowemu „Praca z mapą” na lekcjach geografii zamieszczonemu na początku podręcznika. • Ułatwia zrozumienie treści dotyczących geografii fizycznej Polski dzięki elementowi „Aby lepiej zrozumieć” zawierającemu podstawowe treści z geografii fizycznej ogólnej. • Pozwala na rozpoczęcie przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z geografii za pomocą bloku „Wiesz, umiesz, zdasz”. • Rozbudza pasję poznawania świata poprzez atrakcyjne strony „Oczami podróżnika”, zawierające ciekawostki oraz wspaniałe fotografie z różnych zakątków Polski. • Umożliwia kształcenie umiejętności pracy z mapą dzięki dużym i czytelnym mapom ogólnogeograficznym Europy i Polski zamieszczonym na wklejce na końcu podręcznika. „Planeta Nowa” to seria do nauki geografii w szkole podstawowej. Zapewnia płynne wejście w fascynujący świat geografii po kursie przyrody. Dzięki nowoczesnym, atrakcyjnym elementom graficznym rozbudza zainteresowanie przedmiotem. Numer dopuszczenia: 906/3/2019/z1

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

5 osób kupiło
34
Spotkania z fizyką. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z fizyką. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
75 szt.

Spotkania z fizyką dla klasy 7 szkoły podstawowej to zeszyt ćwiczeń ułatwiający naukę rozwiązywania różnych typów zadań oraz planowania i wykonywania doświadczeń. • Zapewnia skuteczną naukę rozwiązywania zadań dzięki licznym zadaniom różnego typu, m.in. Na dobry początek – dla tych, którzy potrzebują więcej ćwiczeń, oraz Dla dociekliwych – dla tych, którzy szukają zadań nietypowych lub o podwyższonym stopniu trudności. • Uczy planowania i wykonywania prostych doświadczeń, za pomocą Dziennika laboratoryjnego oraz Zadań doświadczalnych. • Rozbudza zainteresowanie fizyką dzięki elementowi Korzystam z informacji, zawierającemu ciekawe treści połączone z zadaniami. • Odsyła do dodatkowych zadań, przykładów, doświadczeń oraz filmów z doświadczeniami, za pomocą kodów QR zamieszczonych w publikacji. • Ułatwia utrwalanie wiedzy i przygotowania do egzaminu ósmoklasisty dzięki nowym elementom znajdującym się na końcu każdego z działów: Sposób na zadanie oraz Sprawdź, czy potrafisz. Seria „Spotkania z fizyką” dla gimnazjum łagodnie wprowadza zagadnienia fizyki i przedstawia je opisowo, w zrozumiały sposób, z licznymi ilustracjami i przykładami z życia codziennego.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

5 osób kupiło
35
Spotkania z fizyką. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z fizyką. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
93 szt.

Spotkania z fizyką dla klasy 7 szkoły podstawowej to podręcznik przyjazny w nauce, przedstawiający zagadnienia fizyki w zrozumiały sposób. • Ułatwia zrozumienie zjawisk fizycznych i rozbudza ciekawość świata m.in. dzięki czytelnie przekazywanym treściom, przykładom z życia codziennego oraz nowoczesnym infografikom. • Zapewnia skuteczną naukę rozwiązywania zadań dzięki przykładom krok po kroku i zadaniom różnego typu do samodzielnego rozwiązania. • Umożliwia powtarzanie i utrwalanie wiedzy poprzez wykorzystanie różnych elementów powtórzeniowych zamieszczonych na koniec tematów i działów. • Pokazuje fizykę jako naukę bliską życiu i zachęca do jej poznawania dzięki zilustrowanym doświadczeniom z wykorzystaniem zwykłych przedmiotów oraz projektom na zakończenie działów. Seria „Spotkania z fizyką” dla gimnazjum łagodnie wprowadza zagadnienia fizyki i przedstawia je opisowo, w zrozumiały sposób, z licznymi ilustracjami i przykładami z życia codziennego. Numer dopuszczenia: 885/1/2017

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

5 osób kupiło
36
New English Adventure 2. Zeszyt ćwiczeń. Wydanie rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New English Adventure 2. Zeszyt ćwiczeń. Wydanie rozszerzone
Dostępny
134 szt.

New English Adventure to kurs do nauki języka angielskiego w pełni odpowiadający na potrzeby rozwojowe uczniów w klasach 1-3 nowej szkoły podstawowej. Jest materiałem cenionym przez tysiące nauczycieli w Polsce i uwielbianym przez dzieci. Bogata oferta komponentów, multimediów i bezpłatnych materiałów dodatkowych pozwala nauczycielom na innowacyjne podejście do nauczania i dopasowanie lekcji do zróżnicowanych potrzeb uczniów. NOWOŚĆ 2020/2021 – wydania rozszerzone zeszytów ćwiczeń. Zeszyty ćwiczeń do poziomów 1-3 skonsolidowane z materiałami dodatkowymi dla ucznia Od września 2020 roku w jednym tomie znajdą się: -ćwiczenia do poszczególnych rozdziałów z numeracją stron odpowiadającą tej w podręcznikach -sekcja "Extra Adventure" dla uczniów pracujących szybciej, alternatywnie wykorzystywana jako powtórki lub materiał na kartkówki -sekcja "Zapamiętaj i Powtórz" z zadaniami aktywizującymi słownictwo z lekcji i powtórkami kumulatywnymi -karty pracy zastępujące wieloletnie ćwiczenia z podręcznika, dzięki którym uczniowie nie muszą przepisywać wymagających tego zadań (poziomy 1 i 2) -wycinanki, czyli minikarty obrazkowe do ćwiczeń komunikacyjnych -naklejki Zeszyty ćwiczeń wzbogacone o: -rozbudowany Słowniczek obrazkowy uwzględniający słówka z lekcji CLIL (2-4 słowa na rozdział), z większymi obrazkami oraz podpisami czcionką drukowaną i pisaną, który umożliwi dzieciom powtórzenie i aktywizację słów na różne sposoby ​​​​​-nagrania słówek ze Słowniczka obrazkowego (dostępne na edesk.pearson.pl) -elementy globalnego czytania (poziom 1) -ćwiczenia do lekcji kulturowych z podręcznika (poziomy 2-3)

25,80 zł
22,96 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,84 zł

5 osób kupiło
37
206 zagadek. Dla bystrzaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
206 zagadek. Dla bystrzaków
Dostępny
12 szt.

Zmierz się z zagadkami! Wśród nich: • liczenie, dodawanie i odejmowanie, • labirynty, sudoku, • szukanie różnic, określanie czasu, • wykreślanki słowne, krzyżówki i rebusy, • malowanki, wycinanki, rysowanie. Na skrzydełku okładki znajdziesz niespodziankę – szybki i łatwy sposób mnożenia przez 9. Czas spędzony z tą książką to znakomity trening umysłu, ćwiczenia na koncentrację i spostrzegawczość, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

4 osoby kupiły
38
Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczoraj i dziś. Historia. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
19 szt.

Podręcznik Wczoraj i dziś do historii dla 7 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od kongresu wiedeńskiego do wybuchu II wojny światowej. Informacje łatwo zrozumieć i zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz zróżnicowanej, uwzględniającej potrzeby współczesnego ucznia formie graficznej. • Umożliwia ćwiczenie umiejętności historycznych (praca z mapą, tekstem, ilustracjami) poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów źródłowych i dołączone do nich polecenia. • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą takich elementów, jak „Tajemnice sprzed wieków”, „Ciekawostki” i „Warto wiedzieć” oraz ciekawe zdjęcia i grafiki. • Pomaga zrozumieć i uporządkować wiadomości poprzez zastosowanie tabel, wypunktowań i schematów oraz map myśli. • Umożliwia przygotowanie do sprawdzianów i egzaminu ósmoklasisty dzięki zamieszczonym wskazówkom do rozwiązywania zadań i zestawom różnorodnych zadań w tym typu egzaminacyjnego. Numer dopuszczenia: 877/4/2020/z1

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

4 osoby kupiły
39
New English Adventure 3. Zeszyt ćwiczeń, wydanie rozszerzone. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New English Adventure 3. Zeszyt ćwiczeń, wydanie rozszerzone.
Dostępny
104 szt.

New English Adventure to kurs do nauki języka angielskiego w pełni odpowiadający na potrzeby rozwojowe uczniów w klasach 1-3 nowej szkoły podstawowej. Jest materiałem cenionym przez tysiące nauczycieli w Polsce i uwielbianym przez dzieci. W New English Adventure nauczyciele, uczniowie i rodzice cenią najbardziej: • gwarancję realizacji materiału zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej, • różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem technik multisensorycznych, • rymowanki, piosenki i gry łączące naukę z zabawą, • baśniową oprawę i bohaterów Disneya, dających dzieciom poczucie bezpieczeństwa, • cykliczne utrwalanie materiału (rozgrzewki w książce nauczyciela, lekcje powtórkowe po każdym rozdziale w podręczniku i co 2 rozdziały w książce nauczyciela oraz dodatkowe ćwiczenia utrwalające i powtórki kumulatywne w zeszycie Zapamiętaj i powtórz, który stanowi część materiału ćwiczeniowego dla każdego ucznia), • współpracę z opiekunami: wskazówki i polecenia w języku polskim w zeszycie ćwiczeń, • przyjazne wprowadzanie dzieci w świat polskiej i angielskiej kultury dzięki lekcjom Festival lessons i nowym lekcjom CULTURE w poziomach 2 i 3, • praktyczną indywidualizację zajęć i zadbanie o uczniów pracujących szybciej (materiał Extra Adventure w zeszycie ćwiczeń).

25,80 zł
22,96 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,84 zł

4 osoby kupiły
40
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania. Wielki wyścig - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania. Wielki wyścig
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Słyszycie, jak silniki wyścigówek szykują się do startu? Za chwilę wielki wyścig! Każdy chce zdobyć główną nagrodę. Co jednak, gdy ta najważniejsza z nagród wcale nie znajduje się na mecie? Sprawdźmy to! Duża, czytelna czcionka i ciekawa historyjka zachęcają do podjęcia pierwszych prób w czytaniu.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

4 osoby kupiły
41
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku. Mapa turystyczna, 1:55 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku. Mapa turystyczna, 1:55 000
Dostępny
39 szt.

Mapa dwustronna w skali 1:55 000. Przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Łeby po Hel. Zasięg mapy na południu wyznaczają: Lębork i Gdynia. To teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Dzięki cieniowanej rzeźbie terenu można dokładnie rozpoznać Pradolinę Redy i Łeby oraz rzeźbę polodowcową: moreny czołowe lądolodu i wydmy przedpola lodowca. Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych oraz Nadmorskie Parki Nordic Walking wraz z dokładnym przebiegiem, lokalizację wraków zatopionych w Zatoce Puckiej, Gdańskiej oraz w Bałtyku, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek – dodano numery wejść na plaże. Mapa zawiera także plany centrów miejscowości nadmorskich: Łeby, Karwi, Pucka, Juraty, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Chałup, Jastarni i Helu. Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodowe trasy rowerowe Eurovelo 10 i 13 – obie zaznaczone na mapie. Do naszej serii map kaszubskich należą także: • Kaszuby Środkowe (1:55 000), • Bory Tucholskie. Szlak kajakowy Brdy (1:75 000).

11,90 zł
8,99 zł

Rabat 24,5%
oszczędzasz 2,91 zł

4 osoby kupiły
42
Zaginiona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona
Dostępny
774 szt.

Ciężko jest oprzeć się dawnej kochance. Dowiaduje się o tym Myron Bolitar, kiedy nad ranem odbiera telefon i słyszy słowa: Przyjedź do Paryża. Ale czy obietnica namiętnego weekendu jest bezinteresowna, skoro Terese jest podejrzewana o zamordowanie byłego męża? I do nikogo oprócz Myrona nie może zwrócić się o pomoc? Sprawa wygląda beznadziejnie i Myron nie zamierza jej prowadzić. Przypadkowo trafia jednak na dowód, który sprawia, że zaczyna patrzeć na nią w zupełnie inny sposób. Wkrótce wychodzi na jaw, że Terese skrywa sekret, którego ujawnienie może zmienić życie ich dwojga na zawsze.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

4 osoby kupiły
43
Kot Papla i dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Papla i dinozaur
Dostępny
2 szt.

Opowiastka o kocie, który zawsze chciał być kolekcjonerem, ale nigdy nie potrafił się zdecydować, czy zbierać metalowe samochodziki czy może porcelanowe kubeczki. Aż do momentu, gdy dziadek podarował mu gumowego dinozaura... Książeczka z serii "Czytamy bez mamy" do nauki czytania. Dla dzieci, które znają już wszystkie litery, dwuznaki i zmiękczenia. Potrafią czytać, ale chcą robić to płynnie. Duże litery, proste zdania i piękne ilustracje są zaproszeniem na literkową ucztę.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
44
Tiger & Friends 1. Książka ucznia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tiger & Friends 1. Książka ucznia
Dostępny
133 szt.

Tiger & Friends to nowe wydanie bestsellerowej serii podręczników „Tiger” autorstwa Carol Read przeznaczonych dla klas 0–3. Realizuje ona wszystkie założenia podstawy programowej dla szkół podstawowych. Tiger & Friends to kurs dostarczający małym uczniom wielu okazji do podejmowania pierwszych prób komunikacji w języku obcym. Poznając świat wraz z uroczymi bohaterami, uczniowie przyswajają obszerny materiał językowy w przyjaznym dla dziecka, zrozumiałym kontekście. Wesołe piosenki, zabawne historyjki oraz niezliczone gry i zabawy językowe, ruchowe, a nawet podwórkowe zapewniają doskonałą zabawę na każdej lekcji. Warto wiedzieć: • Podręcznik Tiger & Friends 1 dostępny jest z odzwierciedleniem cyfrowym. • Tygrysowi towarzyszą nowi bohaterowie: Monkey oraz Mouse. • Wraz z Zeszytem ćwiczeń dostępny jest kod do aplikacji Student’s App. • W Zeszycie ćwiczeń znajdują się kody QR do historyjek animowanych. • Do Książki nauczyciela dołączone są płyty audio oraz kod do aplikacji Teacher’s App. • Słownictwo z podręcznika dostępne w popularnej aplikacji Quizlet Numer dopuszczenia MEN: 1051/1/2019

39,00 zł
33,93 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,07 zł

4 osoby kupiły
45
Teczka PP A4 z europerforacją niebieska PENMATE - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka PP A4 z europerforacją niebieska PENMATE
Penmate
Dostępny
1 szt.

Koperta wykonana z kolorowego, transparentnego polipropylenu o grubości 0.18 mm. Zapinana na zatrzask. Europrofaracja umożliwia wpięcie teczki do segregatora, orientacja pozioma, wymiary 31,2x23,5 cm.

4,99 zł
3 osoby kupiły
46
Tablice chemiczno-fizyczne dla klasy 7 i 8 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice chemiczno-fizyczne dla klasy 7 i 8 szkoły podstawowej
Dostępny
79 szt.

Tablice chemiczno-fizyczne są pomocne w kształceniu kompetencji matematycznych niezbędnych na lekcji chemii i fizyki, takich jak biegłość w przekształcaniu wzorów czy przeliczaniu jednostek fizykochemicznych, dzięki zebraniu w jednym miejscu najważniejszych zagadnień matematycznych niezbędnych podczas rozwiązywania zadań obliczeniowych. Kształcą umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji dzięki przedstawieniu zagadnień z chemii i fizyki w różnej w formie, m.in.: map pojęć, tabel, schematów i na układach okresowych.

38,90 zł
36,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,94 zł

3 osoby kupiły
47
Deutschtour Fit 7. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deutschtour Fit 7. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
67 szt.

Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca podręcznik, a w niej: • zadania leksykalno-gramatyczne ściśle skorelowane z podręcznikiem, • dodatkowe ćwiczenia leksykalno-gramatyczne („Wortschatz und Grammatik Fit”) z odniesieniem do podręcznika oraz udostępniony poprzez kody QR pakiet dodatkowych zadań gramatycznych („Grammatik Extra!”), • 14 filmów gramatycznych z objaśnieniami zagadnień gramatycznych dostępne poprzez kody QR, • dodatkowy materiał w ciekawej wizualnie i atrakcyjnej dla ucznia formie gier i zabaw („Spiel und lern mit!”) oraz dostęp poprzez kody QR do kart pracy z ćwiczeniami na komunikację („Rollenspiel”), • utrwalenie słownictwa aktywnego z danego rozdziału („Merk dir die Wörter!”), • skuteczne przygotowanie do sprawdzianów po każdym rozdziale („Mein Test” z nagraniami dostępnymi poprzez kody QR), • poszerzenie kompetencji językowych w zakresie rozumienia autentycznego języka poprzez filmy dostępne za pomocą kodów QR („Filmlektionen”), • inspiracje do samodzielnej pracy projektowej („Videoblogs”), • autentyczne filmy o tematyce krajoznawczej oraz karty pracy do filmów dostępne poprzez kody QR („Bank filmów”).

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

3 osoby kupiły
48
Super Powers 4. Język angielski. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Powers 4. Język angielski. Podręcznik
Dostępny
39 szt.

Praca z podręcznikiem Super Powers 4 to: • prezentacja zagadnień gramatycznych w łagodny sposób, dzięki rozłożeniu treści gramatycznych na dwie lekcje w rozdziale, • możliwość pracy z grupami o zróżnicowanym poziomie, dzięki podziałowi na słownictwo podstawowe i rozszerzone oraz oznaczeniu ćwiczeń wg stopnia trudności, • polecenia, wskazówki, strategie uczenia się i wyjaśnienia gramatyczne napisane łatwym, dostępnym dla ucznia językiem, • łatwy dostęp do nagrań w szkole i w domu w postaci kodów QR, • zabawa i rozrywka, dzięki wykorzystaniu gier, projektów edukacyjnych i rapów. Numer dopuszczenia: 1097/1/2020

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

3 osoby kupiły
49
Moje pierwsze 100 słów. Świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze 100 słów. Świat
Dostępny
128 szt.

Kolejna książeczka z bestsellerowej serii „Mooje pierwsze 100” do nauki podstawowych słów i odkrywania świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. Teraz czas na podróż dookoła świata! 24 strony książeczki podzielone są na siedem kontynentów od Afryki do Europy, pozwalając dziecku na poznanie ponad 100 słów i pojęć związanych z każdym z nich: krajobraz, zwierzęta, rośliny, mieszkańcy, życie codzienne, fascynujące miejsca, unikalne tradycje, wyjątkowe zabytki, symbole kultury… oraz wiele innych. Książeczka rozwija, uczy i bawi. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność mówienia, wzbogaca zasób słów i wiedzę o otoczeniu. Przeznaczona dla najmłodszych dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Wykonana z bezpiecznej foliowanej tektury, odporna na uszkodzenia, z zaokrąglonymi rogami, w przyjaznym formacie dogodnym dla rączek dziecka, przepiękne i barwnie ilustrowana. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga maleństwu w sposób fascynujący odkrywać świat. To pierwsza książeczka, która idealnie łączy naukę i zabawę, budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
50
Wątroba. Skuteczne oczyszczanie i leczenie (wyd. 2020) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wątroba. Skuteczne oczyszczanie i leczenie (wyd. 2020)
Dostępny
363 szt.

Wątroba to jeden z najważniejszych organów układu pokarmowego. Zajmuje się produkcją hormonów, magazynuje składniki odżywcze, filtruje i neutralizuje toksyny. Każda z tych funkcji jest niezmiernie ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Gdy twoja wątroba jest w złym stanie, zaczynasz chorować. Dr Elena Sklianskaja w swojej książce Wątroba. Skuteczne oczyszczanie i leczenie wyjaśnia, jak działa ten organ, jak wiele od niego zależy, ale przede wszystkim wskazuje, jak w prosty sposób oczyścić wątrobę, aby mogła pełnić wszystkie swoje funkcje bez zakłóceń. Jeśli twoja wątroba będzie wolna od toksyn, wirusów oraz nadmiaru tłuszczu, ty sam będziesz miał więcej energii, pozbędziesz się podkrążonych oczu, metabolizm wróci do normy i osiągniesz właściwą wagę. Wyleczysz cukrzycę, nadciśnienie, wzdęcia, biegunki i zaparcia. Twoje wahania nastroju (od depresji po euforię) znikną, pozbędziesz się również łaknienia cukru, alergii, astmy, skurczy w łydkach i przebarwień na skórze. Będziesz miał właściwy poziom cholesterolu, czysty język bez nalotu oraz silny system immunologiczny. Jak pisze autorka, za większość chorób przewlekłych odpowiada właśnie zanieczyszczona, niewydolna wątroba. Przeczytaj i zastosuj te proste, naturalne recepty. Dbaj o swoją wątrobę, a problemy zdrowotne znikną.Tłumaczenie: Bogusz Anna

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

4 osoby kupiły
51
To jest fizyka. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest fizyka. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
54 szt.

To jest fizyka dla klasy 7 szkoły podstawowej to podręcznik wprowadzający zagadnienia fizyki tradycyjnie, a zarazem w prosty, intuicyjny sposób. • Rozbudza zainteresowanie przedmiotem i pozwala uczyć się efektywnie dzięki przystępnie i zwięźle przedstawionym treściom, odwołaniom do sytuacji znanych z życia codziennego, „Ciekawostkom”, a także czytelnym infografikom i inspirującym fotografiom. • Kształci umiejętność rozwiązywania zadań dzięki „Przykładom” rozwiązanym krok po kroku, często dwoma sposobami, oraz zadaniom różnego typu do samodzielnego rozwiązania. • Uczy planowania i przeprowadzania eksperymentów, a także wyciągania z nich wniosków dzięki prostym doświadczeniom, możliwym do wykonania w szkole lub w domu, z wykorzystaniem łatwo dostępnych przedmiotów, a także „Pracom badawczym”. • Pomaga w powtarzaniu i utrwalaniu wiedzy, poprzez wykorzystanie elementów powtórzeniowych, jak „Podsumowania”, „Pytania i zadania” na zakończenie tematów, a także „Powtórzenia” składające się z przypomnienia teorii i czterostopniowego testu. Seria „To jest fizyka” dla gimnazjum wprowadza zagadnienia fizyki w zwięzły i intuicyjny sposób. Zawiera liczne odwołania do sytuacji znanych z życia codziennego. Numer dopuszczenia: 818/1/2017

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

3 osoby kupiły
52
Super Powers 4. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Powers 4. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
69 szt.

Praca z zeszytem ćwiczeń Super Powers 4 to: • możliwość korzystania z różnorodnych zadań, pozwalające na swobodne przećwiczenie wszystkich zagadnień językowych w szkole i w domu, • wskazówki pomagające uczniom w samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń, • przyjazny layout, dużo miejsca na wykonywanie zadań pisemnych, • dobra nawigacja z podręcznikiem, • dodatkowa sekcja ćwiczeń gramatycznych i nauki pisania pozwala na utrwalenie najtrudniejszych dla uczniów zagadnień i umiejętności językowych, • łatwy dostęp do nagrań i filmów gramatycznych w klasie i w domu, kulturowych oraz z udziałem vlogerów poprzez kody QR.

28,90 zł
27,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

3 osoby kupiły
53
Brainy. Klasa 7. Książka ucznia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 7. Książka ucznia
Dostępny
108 szt.

Brainy to seria podręczników przeznaczona specjalnie dla klas 4–8. Gwarantuje systematyczny rozwój umiejętności językowych i rośnie wraz z uczniami! W każdym z pięciu poziomów Brainy znajdziesz wszystko, czego twoi uczniowie potrzebują na danym etapie! Materiał w podręcznikach jest ułożony w logiczny sposób i został zaprojektowany według zasady spiralności – uczeń powtarza poznany materiał i poszerza go o nowe elementy, co podnosi efektywność nauki i wspiera zapamiętywanie. Zadania w podręczniku pobudzają ciekawość uczniów oraz ich zainteresowanie otaczającym światem. Warto wiedzieć: • Podręczniki Brainy do klasy 4 i 7 dostępne są z odzwierciedleniem cyfrowym. • W podręczniku znajduje się dużo sekcji i lekcji powtórkowych – Revison workout, Train your brain! i strony Let’s check. • Filmy wideo dostępne wraz z kursem są świetnym urozmaiceniem zajęć. W serwisie www.staffroom.pl nauczyciele znajdą bogaty zestaw materiałów do kursu, m.in. karty pracy i testy (także dla uczniów z dysleksją!) oraz przydatne wskazówki i pomysły na zajęcia. Zeszyt do języka angielskiego zawiera wszystkie zadania z Książki ucznia do uzupełnienia, co pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia samodzielne powtarzanie poznanego materiału w domu. • Słownictwo z Brainy dostępne jest w popularnej aplikacji Quizlet. Numer dopuszczenia MEN: 831/4/2020

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

3 osoby kupiły
54
Pakiet. Dźwięki mowy, rytm i ruch + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Dźwięki mowy, rytm i ruch + CD
Dostępny
5 szt.

Dźwięki mowy, rytm i ruch powstały z myślą o dzieciach przygotowujących się do nauki czytania i pisania, czyli przede wszystkim o przedszkolakach, ale także o uczniach, którzy z różnych powodów nie osiągnęli tej gotowości. W książeczce znajdują się teksty i zapisy nutowe czterdziestu piosenek, a także scenariusze zajęć. Całość rozpoczynają cztery piosenki: Głoski, Samogłoski, Spółgłoski oraz Głoski trwałe i nietrwałe. Ich teksty zawierają podstawowe wiadomości o głoskach, a także wzór wymowy głosek w izolacji. Motywem przewodnim każdej z kolejnych trzydziestu sześciu piosenek jest jedna głoska. Teksty do nich zostały napisane tak, żeby zachęcić dzieci do zwracania uwagi na poszczególne głoski. Na płytach znajdują się nagrania czterdziestu piosenek dotyczących różnych głosek. Teksty do nich zostały napisane tak, żeby zachęcić dzieci do zwracania uwagi na poszczególne głoski. Utwory zostały podzielone na dwie zasadnicze części: piosenki prezentujące głoski trwałe oraz piosenki o głoskach nietrwałych. W obrębie każdej z tych części utwory ułożono alfabetycznie. Każda piosenka ma dwie wersje: wokalno-instrumentalną oraz instrumentalną.

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

2 osoby kupiły
55
Do dzieła! Plastyka. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do dzieła! Plastyka. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny
40 szt.

Podręcznik do plastyki: • ułatwia zrozumienie zagadnień poprzez starannie dobrane reprodukcje dzieł sztuki, • prezentuje treści przedmiotowe w sposób dostosowany do możliwości percepcyjnych współczesnych uczniów – za pomocą schematów, tabel, wypunktowań i czytelnych zestawień, • zachęca do podejmowania działań twórczych, zwłaszcza związanych z obserwacją natury, dzięki różnorodnym ćwiczeniom plastycznym, • proponuje działania twórcze dostosowane do realiów szkolnych i do zainteresowań uczniów w klasie 7, • rozwija ciekawość sztuki i umiejętność dostrzegania nowych zjawisk artystycznych za pomocą informacji: „Ciekawi sztuki”, „Sztuka wokół nas” oraz „Między sztukami i epokami”, • problemowo i w porządku chronologicznym zapoznaje z dziejami sztuki dzięki stronom „Poznaję i zwiedzam”, • inspiruje do działań interdyscyplinarnych i pracy zespołowej w ramach projektu. Numer dopuszczenia: 903/4/2020/z1

22,50 zł
21,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,12 zł

2 osoby kupiły
56
Repetytorium ósmoklasisty. Część 1. Zeszyt ćwiczeń do języka angielskiego dla klasy 7 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium ósmoklasisty. Część 1. Zeszyt ćwiczeń do języka angielski...
Dostępny
94 szt.

Dwuczęściowe Repetytorium ósmoklasisty powstało w oparciu o wyniki pierwszego egzaminu ósmoklasisty oraz opinie i potrzeby nauczycieli. Przeciętny wynik uzyskany w kraju to 59%, przy czym tylko 3% uczniów uzyskało wyniki najwyższe – aż 50% z nich uplasowało się poniżej średniej krajowej. Aby zadbać o uczniów o niższych kompetencjach językowych, przygotowaliśmy nowość: repetytorium w dwóch częściach do wykorzystania jako podręcznik wiodący w klasie 7 i 8. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie okaże się nieocenioną pomocą dla wielu tysięcy uczniów, którzy potrzebują systematycznego, rozłożonego w czasie i tym samym dogłębnego utrwalenia kluczowych środków i umiejętności językowych, niezbędnych do prawidłowego wykonania zadań egzaminacyjnych. Warto wiedzieć: • Łagodne tempo wprowadzania i utrwalania wiedzy najlepiej sprawdzi się w pracy z uczniami o niższych kompetencjach językowych. • Zakończenie pełnego cyklu przygotowań przed egzaminem ósmoklasisty – bez stresu związanego ze zbyt małą ilością czasu na przygotowania. • Słownictwo dostępne w popularnej aplikacji Quizlet. • Wypowiedź pisemna – zbiór zadań to zbiór dodatkowych arkuszy ćwiczących umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnych, dostępne na www.staffroom.pl. • Bestseller! Gra Don't Say It!, która pomaga w przygotowaniu uczniów do egzaminu, dostępna jest w sklepie online.

37,00 zł
32,19 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,81 zł

2 osoby kupiły
57
Nowe Słowa na start! Język polski. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Słowa na start! Język polski. Podręcznik dla klasy 7 szkoły podst...
Dostępny
77 szt.

Podręcznik Nowe Słowa na start! 7 został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego – przygotowanie do egzaminu. • Do układu problemowego, który stanowi kontynuację struktury podręczników klasach 4-6, został włączony porządek chronologiczny, co pozwoli uczniom poznawać literaturę według ważnych tematów i z większą świadomością procesu historycznoliterackiego. • Spiralny układ umożliwia powtarzanie i poszerzanie wiadomości z kształcenia językowego z poprzednich klas. • Na infografikach „Spotkanie z lekturą” zebrano wszystkie najważniejsze wiadomości z życia danego twórcy, tak aby przed omówieniem jego dzieł zapewnić uczniom całościowy kontekst biograficzny, który pomaga je zrozumieć. • Konteksty gatunkowe oraz historycznoliterackie, a także zestawy zadań przeznaczonych do realizacji podczas omawiania lektury, ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej. • Liczne fragmenty powieści współczesnych (autorstwa znanych i lubianych przez młodzież pisarzy), poruszające aktualne, bliskie uczniom problemy, zachęcają do rozwijania zainteresowań czytelniczych. • Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia wykorzystanie w praktyce nabytych umiejętności z zakresu wiedzy o języku. • Element „Szkoła mówienia i pisania” pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz zdobywać najważniejsze umiejętności z retoryki. • Na blok „Wiesz, umiesz, zdasz” składają się zestawy egzaminacyjne do lektur – fragmenty lektur obowiązkowych czytanych w całości obudowane są zestawem zadań egzaminacyjnych, co pozwala na pracę z tekstem, która jest ukierunkowana na ćwiczenie dokładnie takich umiejętności, jakie wymagane są na egzaminie po klasie ósmej, oraz po każdym rozdziale testy w formule egzaminacyjnej. • W całym podręczniku przy zagadnieniach literackich i językowych występują zadania w formule egzaminacyjnej oznaczone specjalną ikoną. • Graficzna forma przekazu w postaci atrakcyjnych wizualnie schematów, wyliczeń, tabel, grafik, wykresów – w tym map pojęć po każdym rozdziale – wzbudzają zainteresowanie prezentowanymi zagadnieniami i ułatwiają ich zrozumienie, a wykorzystanie notatki graficznej przy omawianiu lektur pomaga uporządkować wiedzę o utworach. • Nauka korzystania ze słowników, zasobów bibliotecznych, katalogów internetowych oraz innych źródeł wiedzy, a także „Twój niezbędnik” realizują postulat podstawy programowej dotyczący samokształcenia. Numer dopuszczenia: 907/4/2020

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

2 osoby kupiły
58
Brainy. Klasa 7. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 7. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
48 szt.

Brainy to seria podręczników przeznaczona specjalnie dla klas 4–8. Gwarantuje systematyczny rozwój umiejętności językowych i rośnie wraz z uczniami! W każdym z pięciu poziomów Brainy znajdziesz wszystko, czego twoi uczniowie potrzebują na danym etapie! Materiał w podręcznikach jest ułożony w logiczny sposób i został zaprojektowany według zasady spiralności – uczeń powtarza poznany materiał i poszerza go o nowe elementy, co podnosi efektywność nauki i wspiera zapamiętywanie. Zadania w podręczniku pobudzają ciekawość uczniów oraz ich zainteresowanie otaczającym światem. Warto wiedzieć: • Podręczniki Brainy

15,50 zł
13,99 zł

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,51 zł

2 osoby kupiły
59
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku. Laminowana mapa turystyczna, 1:55 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku. Laminowana mapa turystyczna, 1:55 000
Dostępny
7 szt.

Mapa dwustronna w skali 1:55 000. Przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Łeby po Hel. Zasięg mapy na południu wyznaczają: Lębork i Gdynia. Jest to teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Dzięki cieniowanej rzeźbie terenu można dokładnie rozpoznać Pradolinę Redy i Łeby oraz rzeźbę polodowcową: moreny czołowe lądolodu i wydmy przedpola lodowca. Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych oraz Nadmorskie Parki Nordic Walking wraz z dokładnym przebiegiem, lokalizację wraków zatopionych w Zatoce Puckiej, Gdańskiej oraz w Bałtyku, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek – dodano numery wejść na plaże. Mapa zawiera także plany centrów miejscowości nadmorskich: Łeby, Karwi, Pucka, Juraty, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Chałup, Jastarni i Helu. Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodowe trasy rowerowe Eurovelo 10 i 13 – obie zaznaczone na mapie. Do naszej serii map kaszubskich należą także: • Kaszuby Środkowe (1:55 000); • Bory Tucholskie. Szlak kajakowy Brdy (1:75 000). Mapa laminowana

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
60
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej. Część...
Dostępny
51 szt.

Podręcznik zgodny z wymogami nowej podstawy programowej, ułatwia naukę i odkrywanie świata matematyki: • pozwala dostrzec prawa matematyki dzięki interesującym wprowadzeniom „Na dobry początek”, • wspiera rozwijanie umiejętności dzięki szczegółowo rozwiązanym przykładom, • każdy uczeń może pracować w indywidualnym tempie, rozwiązując specjalnie przygotowane zadania z kluczem, • ułatwia naukę dzięki praktycznym wskazówkom zamieszczonym w ramkach „Dobra rada”, • pomaga rozwijać zainteresowania matematyczne dzięki zadaniom z pucharem, treściom w rubrykach „Dla dociekliwych” i zestawom „Zadania na deser”, • pomaga systematycznie utrwalać wiadomości i umiejętności dzięki zestawom zadań „Czy już umiem?” na końcu każdego tematu, „Powtórzenie przed klasówką” oraz „Zadania na temat” zamieszczonym na końcu każdego działu. Numer dopuszczenia: 875/1/2017

20,50 zł
19,99 zł

Rabat 2,5%
oszczędzasz 0,51 zł

2 osoby kupiły
61
Podnóżek 2K Zebra nieb.jasny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,20 zł
1 osoba kupiła
62
Garby wielorybów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garby wielorybów
Dostępny
16 szt.

Seria wesołych wierszyków do czytania najmłodszym dzieciom. Niezwykłe przygody bohaterów pobudzają ich wyobraźnię i rozśmieszają, uczą myśleć kreatywnie. Barwne i zabawne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do aktywnego słuchania.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
63
Podróże Historyczne (twarda) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
86,00 zł
62,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 23,22 zł

2 osoby kupiły
64
Lekcja muzyki. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcja muzyki. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Podręcznik w nowej edycji 2020–2022: • skutecznie rozwija umiejętności śpiewu, gry na instrumentach i ruchu przy muzyce dzięki różnorodnym propozycjom ćwiczeń i zabaw muzycznych, • inspiruje do twórczej aktywności i do rozwijania muzycznych zainteresowań poprzez polecenia „Na złota nutę” oraz „Moja muzyka”, • sprzyja wszechstronnemu umuzykalnieniu za pomocą starannie dobranych piosenek, utworów do grania i propozycji literatury muzycznej do słuchania, • zaznajamia z zagadnieniami muzycznymi poprzez atrakcyjne infografiki, • wspomaga systematyczne utrwalanie umiejętności i wiedzy dzięki cyklicznym warsztatom muzycznym. Numer dopuszczenia: 852/1/2017

22,50 zł
21,38 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,12 zł

2 osoby kupiły
65
Klinika śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klinika śmierci
Dostępny
2 szt.

Pierwszy thriller medyczny w dorobku mistrza suspensu! Doktor Harvey Riker pracujący w klinice na Manhattanie poświęcił życie, aby wynaleźć lekarstwo na jedną z najgorszych chorób na świecie - AIDS. Jego pacjenci, jeden po drugim, zostają wyleczeni. A potem - także jeden po drugim - giną z rąk seryjnego mordercy Tymczasem nad najbardziej medialną parą w Stanach Zjednoczonych, Sarą Lowell i Michaelem Silvermanem, zbierają się czarne chmury. Ona jest uwielbianą przez tłumy niepełnosprawną prezenterką telewizyjną. On - najjaśniejszą gwiazdą drużyny koszykarskiej New York Knicks. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka. Kiedy okazuje się, że Sara jest w ciąży, ich radość przyćmiewa straszna diagnoza - Michael jest chory na AIDS. Doktor Harvey Riker namawia ich do wzięcia udziału w swoich badaniach. Czy w ten sposób znajdą się na celowniku mordercy?

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

1 osoba kupiła
66
Dreamland. Opiatowa epidemia w USA, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreamland. Opiatowa epidemia w USA, wydanie 2
Dostępny
8 szt.

W 2008 roku w USA liczba zgonów w wyniku przedawkowania opiatów przewyższała liczbę ofiar wypadków samochodowych. Osób uzależnionych od leków z roku na rok jest coraz więcej, a rynek farmaceutyczny rośnie w siłę. Jak to możliwe, że legalnie dopuszczona do sprzedaży tabletka przeciwbólowa może doprowadzić do epidemii uzależnień? Sam Quinones drobiazgowo rekonstruuje dzieje tej opiatowej katastrofy. Z jednej strony rzetelnie przedstawia kolejne etapy wprowadzania niebezpiecznych leków do regularnej sprzedaży i pokazuje przeraźliwie krótką drogę od ukojenia bólu do nałogu, z drugiej zaś wprowadza nas w świat meksykańskich sprzedawców „czarnej smoły”, którzy korzystając z plagi uzależnień od opiatów, zajęli się sprzedażą heroiny, dostarczając ją pod drzwi narkomanów niczym dostawcy pizzy. Szefowie koncernów farmaceutycznych, dilerzy, policjanci, narkomani, rodzice tych, którzy przegrali z nałogiem. Bohaterów Dreamland jest wielu i to ich historie składają się na wstrząsająca opowieść o problemie, wobec którego Ameryka okazuje się bezradna. Książka nagrodzona Amerykańską Nagrodą Krytyków Literackich.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
67
Transfer Deutsch 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transfer Deutsch 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i tec...
Dostępny
151 szt.

Transfer Deutsch 2. Język niemiecki dla szkół ponadpodstawowych. Podręcznik – skuteczna nauka niemieckiego jako drugiego języka obcego. „Transfer Deutsch” to innowacyjny kurs języka niemieckiego przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych po reformie edukacji. Jest przeznaczony zarówno dla rozpoczynających naukę od podstaw, jak i kontynuujących ją po VII–VIII klasie. W kursie wykorzystano podobieństwa między językiem niemieckim a angielskim. Dzięki odwołaniu do wiedzy uczniów z języka angielskiego przyswajanie nowych informacji jest prostsze i bardziej intuicyjne. Transfer Deutsch 2. Język niemiecki dla szkół ponadpodstawowych. Podręcznik: • został podzielony na 6 rozdziałów tematycznych o stałej budowie, • każdy z nich zawiera m.in. sekcję gramatyczną, dla uczniów pracujących szybciej kontynuujących naukę, a także zagadnienia realioznawcze, • jest dostosowany do pracy w cyklu 60 godzin lekcyjnych rocznie, • sprawdza się w grupach uczniów o zróżnicowanym poziomie znajomości j. niemieckiego – pozwala szybko wyrównać szanse, • pozwala budować praktyczne umiejętności komunikacyjne – kładzie duży nacisk na zdolność mówienia i mediacji językowej, • buduje analogie między j. niemieckim a j. angielskim, dzięki czemu uczniowie lepiej rozumieją powiązania między nimi, • jest dostosowany dla użytkowników języka polskiego – kładzie większy nacisk na zagadnienia gramatyczne, które sprawiają problemy Polakom, • porusza ciekawe dla nastolatków tematy – bliskie ich zainteresowaniom i praktyczne. Uzupełnieniem dla podręcznika jest skorelowany z nim zeszyt ćwiczeń – przeznaczony zarówno do pracy w klasie, jak i samodzielnej.

62,71 zł
56,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,27 zł

1 osoba kupiła
68
Ustroń i okolice, Brenna i okolice. Mapa turystyczna, 1:25:000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustroń i okolice, Brenna i okolice. Mapa turystyczna, 1:25:000
Dostępny
12 szt.

Mapa dwustronna w skali 1:25 000. Przedstawia malownicze okolice popularnych w Beskidzie Śląskim miejscowości. Mapa obejmuje obszar pomiędzy Ustroniem na zachodzie, Wisłą na południu i Szczyrkiem na wschodzie. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura tego terenu – gęsta sieć turystycznych szlaków pieszych, rowerowych, konnych, schroniska górskie, a także ośrodki narciarskie zachęcają do aktywności przez cały rok. O bogatej historii regionu świadczą liczne zabytki i muzea. Niewątpliwą atrakcją jest styk granic Polski, Czech i Słowacji w przysiółku Jaworzynka Trzycatek. Beskid Śląski to góry mocno zalesione, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Ustroń to uzdrowisko z ponad 200-letnią historią – doskonałe miejsce na wypoczynek, rehabilitację, leczenie, aktywność fizyczną oraz poznanie górskiego folkloru. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się informator turystyczno-krajoznawczy oraz baza wyciągów narciarskich.

7,50 zł
5,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
69
Psychoterapeutka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychoterapeutka
Dostępny
25 szt.

Wciągnęła cię Pacjentka? Musisz przeczytać Psychoterapeutkę! Wie wszystko o uczuciach swoich pacjentów. Więc dlaczego pozwala się oszukiwać własnym emocjom? Sara prowadzi praktykę psychoterapeutyczną dla trudnej młodzieży w starym odziedziczonym domu, który odnawia jej mąż Sigurd. Pewnego ranka mężczyzna zostawia jej wiadomość, że wyjechał na weekend z kolegami i jest już na miejscu. Kilka godzin później do Sary dzwonią przyjaciele męża: Sigurd się nie pojawił i nie odbiera telefonu. Początkowy gniew Sary na męża z upływem czasu przeradza się w strach. Kobieta zaczyna czuć się obserwowana, przedmioty wokół niej znikają i znów się pojawiają, a dom przestaje być bezpiecznym miejscem. Gdy wychodzi na jaw straszna prawda o zniknięciu Sigurda, Sara zaczyna wątpić w swoje zdrowie psychiczne. Helene Flood, norweska psycholożka specjalizująca się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy, napisała przejmujący thriller o destrukcyjnych emocjach w związku i wpływie rodzinnego dziedzictwa na wybory, jakich dokonujemy jako dorośli ludzie. Książka natychmiast stała się bestsellerem w Norwegii i została sprzedana do dwudziestu sześciu krajów.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
70
Deutschtour Fit 7. Język niemiecki. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deutschtour Fit 7. Język niemiecki. Podręcznik
Dostępny
38 szt.

Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej dostosowany do wymogów nowej podstawy programowej – gwarantuje nauczycielowi realizację wszystkich jej założeń – a w nim: • przejrzysta budowa – każda z sześciu lekcji w rozdziale prezentowana na rozkładówce, • treści gramatyczne prezentowane w przystępny sposób w lekcji – podręczne tabele i reguły, • systematyzujące zagadnienia gramatyczne zestawione w postaci tabel i reguł w języku polskim („Grammatik Fit”) po każdym rozdziale, • wzbogacona oferta ćwiczeń leksykalno-gramatycznych rozwijająca sprawności językowe („Dialogecke Extra!” i „Textecke Extra!”), • autentyczne materiały niosące ze sobą treści realioznawcze dotyczące krajów DACHL, – lekcje w rozdziale oraz dwie lekcje w sekcji, • interesujące projekty („Projekt!”) motywujące do nauki języka niemieckiego, • słownik aktywny („Aktivwörterbuch”), który jednocześnie pomoże uczniom przygotować się do testu, • sekcje powtórzeniowe („Vor der Klassenarbeit!”) po każdym rozdziale, • intensywny trening fonetyczny („Aussprache”) z nagraniami, tabelami i polskimi odpowiednikami wymawianych głosek lub ich zbitek. Numer dopuszczenia: 1096/1/2020

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

1 osoba kupiła
71
Globalne Pasmo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Globalne Pasmo
Dostępny
5 szt.

Amerykańska miniseria science fiction osadzona w teraźniejszości, składająca się z pojedynczych niezależnych historii, w 2004 roku nominowana do Nagrody Eisnera. Globalne Pasmo jest agencją ratunkową o światowym zasięgu, interweniującą w przypadku kryzysów, które z powodu swojej nietypowości albo poziomu ryzyka przerastają konwencjonalne służby. W skład tej założonej i finansowanej przez tajemniczą Mirandę Zero zagadkowej organizacji wchodzi tysiąc jeden agentów będących specjalistami w wielu różnych dziedzinach: od broni biologicznej po parkour. Elementem wyposażenia każdego członka Globalnego Pasma jest specjalny telefon umożliwiający stały kontakt z prawą ręką Mirandy Zero, sprytną Alef, która czuwa nad przebiegiem każdej akcji z centrum operacyjnego agencji. Od lingwisty w średnim wieku, przez szesnastoletniego maniaka komputerowego i emerytowanego detektywa, po najwyższej klasy oblatywacza – każdy z agentów Globalnego Pasma jest doskonały w tym, co robi, a także stanowi ostatnią szansę ludzkości na przeżycie. Pomysłodawcą i scenarzystą serii jest Warren Ellis („The Authority”, „Transmetropolitan”). Rysunki są dziełem jednych z najlepszych artystów komiksowych, w tym: Simona Bisleya („Hellblazer”), Chrisa Sprouse’a („Tom Strong”), Karla Story’ego („Batwoman”), Glenna Fabry’ego („Kaznodzieja”), Gene’a Ha („TOP 10”), Davida Lloyda („V jak Vendetta”), Steve’a Dillona („Kaznodzieja”) oraz Lee Bermejo („Joker”). Album zawiera wszystkie 12 zeszytów serii oraz fragmenty scenariusza.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

1 osoba kupiła
72
200 zagadek. Dla bystrzaków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
200 zagadek. Dla bystrzaków
Dostępny
40 szt.

Zmierz się z zagadkami. A wśród nich: • liczenie, dodawanie i odejmowanie, • labirynty, sudoku, • szukanie różnic, określanie czasu, • wykreślanki słowne, krzyżówki i rebusy, • malowanki, wycinanki, • rysowanie. Zdobądź niespodziankę – kolorową tabliczkę mnożenia. Odetnij skrzydełko okładki i ćwicz tabliczkę mnożenia, kiedy tylko możesz. Czas spędzony z tą książką to znakomity trening umysłu, ćwiczenia na koncentrację i spostrzegawczość, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
73
Obiecaj mi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obiecaj mi
Dostępny
1774 szt.

Wszystko zaczyna się od jednego telefonu. Wystraszona nastolatka, Aimee, potrzebuje pomocy, a Myron Bolitar nie może jej odmówić. Zabiera ją z ciemnej ulicy i - chociaż wcale nie chce tego robić - zawozi pod nieznany adres. Przyjdzie mu gorzko żałować tego błędu. Dziewczyna znika, a Myron jest ostatnią osobą, która ją widziała. Przez jedną, złożoną w dobrej wierze, obietnicę jego życie - i życie rodziców Aimee - zamienia się w koszmar. Mimo że od sześciu lat nie zajmował się żadną sprawą kryminalną, Myron Bolitar postanawia wrócić do praktyki detektywistycznej i odnaleźć dziewczynę, zanim przepadnie na dobre.

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

1 osoba kupiła
74
Zapach makadamii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapach makadamii
Dostępny
20 szt.

Matylda jest bardzo atrakcyjną trzydziestokilkuletnią prawniczką. Prowadzi z narzeczonym kancelarię prawniczą. Jej dzieciństwo kryje jednak dramatyczną zagadkę, którą przez całe życie stara się rozwikłać. Po tragicznej śmierci rodziców wychowuje ją ciotka. Matylda przed wypadkiem znalazła w torebce matki fotografię mężczyzny z dedykacją. Rozpoznała go na pogrzebie, a potem traktowała zdjęcie jak powiernika i przyjaciela. Od wielu lat stara się go odszukać. Przypadek sprawia, że go odnajduje w momencie zwrotnym swojego życia. Co wyniknie ze spotkania dwojga poranionych ludzi? Nieufnych, sceptycznych, ale próbujących uporządkować swoje uczucia i odzyskać spokój.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
75
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania. Izabela ratuje wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania. Izabela ratuje wróżki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Latające myszy? W zaczarowanym świecie wróżek wszystko jest możliwe. Także to, że cały ten świat ze wszystkimi swoimi kłopotami zapuka do naszego okna w pewien zimny grudniowy wieczór… Nawet wróżki potrzebują czasem pomocy! Duża, czytelna czcionka i ciekawa historyjka zachęcają do podjęcia pierwszych prób w czytaniu.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
76
Do dzieła! Plastyka. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do dzieła! Plastyka. Podręcznik dla klasy 4 szkoły podstawowej
Dostępny
49 szt.

Podręcznik do plastyki: • ułatwia przyswajanie i zrozumienie nowo poznanych zagadnień dzięki czytelnym przykładom ilustracji i starannie dobranym reprodukcjom dzieł sztuki, • inspiruje do twórczego działania poprzez różnorodne propozycje ćwiczeń, • problemowo i w porządku chronologicznym zapoznaje z historią sztuki dzięki stronom „Poznaję i zwiedzam”, • rozwija zainteresowanie sztuką i odkrywaniem nowych zjawisk artystycznych za pomocą informacji „Ciekawi sztuki” oraz „Sztuka wokół nas”, • dostarcza ciekawych propozycji prac okolicznościowych dzięki ćwiczeniom „Tworzę przez cały rok”. Numer dopuszczenia: 903/1/2017

22,50 zł
21,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,12 zł

1 osoba kupiła
77
Bez skrupułów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez skrupułów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Kobiece sekrety, męskie kłamstwa, rodzinna tragedia. Myron Bolitar – dawny koszykarz, a obecnie agent sportowy – ma ręce pełne roboty. Jest u progu sfinalizowania kontraktu gwiazdy footballu, Christiana Steelea. I właśnie wtedy na jego prominentnego klienta pada podejrzenie o zabicie narzeczonej. Kathy Culver zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Pozostawione ślady pozwalają przypuszczać, że padła ofiarą gwałtu i morderstwa. Wszyscy – łącznie z policją – są przekonani, że sprawcą jest Christian Steele. Bolitar na prośbę swojej byłej ukochanej – siostry zaginionej dziewczyny – podejmuje własne śledztwo i wkrótce przekonuje się, że każda z osób zamieszanych w tę sprawę ma własne sekrety.

37,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
78
Boso przez ciernie i kwiaty Memuary matki teatru żydowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boso przez ciernie i kwiaty Memuary matki teatru żydowskiego
Dostępny
37 szt.

?Nareszcie! Tym jednym słowem można najkrócej określić znaczenie edycji wspomnień Estery Racheli Kamińskiej. Nieliczni historycy teatru wiedzieli o ich istnieniu, ale dotarcie do nich nie było sprawą prostą (?). Mimo legendarnej sławy i powszechnego uznania, nigdy jednak nie ukazały się w formie książkowej? ? tak prof. Janusz Degler określił w recenzji sensacyjność publikacji piątego tomu serii Żydzi. Polska. Autobiografia. Memuary Kamińskiej zostały opublikowane w latach 1926?1927 na łamach warszawskiego dziennika jidysz ?Der Moment?. Ramy chronologiczne wspomnień tworzą lata 1870?1897. Stanowią one niezwykle cenny dokument przedstawiający narodziny profesjonalnego teatru żydowskiego. W książce ukazane zostały przede wszystkim perypetie wędrownej trupy teatralnej, odwiedzającej miasta i miasteczka obecnej Polski. Wspomnienia dostarczają też cennych informacji na temat nieznanych faktów z początkowego okresu życia i kariery aktorki. Nosząc cechy autobiografii, wprowadzają w świat uczuć, przeżyć i dylematów kobiety z generacji ?pionierek? na scenie jidysz. Przedstawiają upośledzenie społeczne i edukacyjne ubogich żydowskich dziewcząt. Ponadto pokazują na konkretnym przykładzie przebieg modernizacji młodych kobiet żydowskich. Umożliwiają wgląd w proces kształtowania się poczucia tożsamości litewskiej Żydówki, poddanej rosyjskiego cara, rodzinnie związanej z Warszawą. Wspomnienia te stanowią dokument przydatny do badania kontaktów kulturowych białorusko-rosyjsko-polsko-żydowskich i prawosławno-żydowskich oraz macierzyństwa w życiu i na scenie. Ukazują wpływ polityki na kulturę i sztukę ?podporządkowaną? przez pryzmat sytuacji żydowskiej aktorki w Cesarstwie Rosyjskim w okresie zakazu teatru jidysz (1883?1905). We wstępie do tomu Mirosława Bułat tworzy szerokie tło historyczne i biograficzne oraz warunki polityczne, społeczne, kulturowe i środowiskowe działalności pierwszych żydowskich trup teatralnych. W serii ukazały się: Moje wspomnienia, TOM I, Jacheskiel Kotik Moje wspomnienia, TOM II, Jacheskiel Kotik Obrazki z moich lat chłopięcych, Ludwig Kalisch Najstarsze pamiętniki Żydów krakowskich. Zwój pana Meira. Zwój nienawiści, Meir ben Jechiel Kadosz z Brodu, Jom Tow Lipmann Heller

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

1 osoba kupiła
79
Teczka ucznia. Szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka ucznia. Szlaczki
Dostępny
28 szt.

Zdobądź swoją własną teczkę perfekcyjnego ucznia! Ćwicz pisanie i liczenie, rozwiązuj proste łamigłówki i rysuj szlaczki! W domu, w podróży, w szkole i gdzie tylko zapragniesz, rozwijaj swoje umiejętności i nie daj się wkraść nudzie! Podczas nauki wykorzystuj naklejki, zmywalne tabliczki do pisania oraz zmazywalny pisak. Czeka na was również wielka kolorowanka! W środku znajdziesz: • Lakierowaną książeczkę ze szlaczkami, po której możesz pisać bez obawy, że popełnisz błąd. Pomyłkę zawsze można wytrzeć! • Magiczny zmazywalny pisak. • Zmywalną tabliczkę, na której możesz ćwiczyć rysowanie szlaczków lub co tylko ci się zamarzy. • Wielką kolorowankę, by zabić nudę. • Naklejki, by ozdabiać nimi kolorowankę lub co tylko zechcesz.

23,99 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
80
Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy, wydanie 2
Dostępny
85 szt.

W czasie wielkiej wojny ojczyźnianej zginęły miliony radzieckich dzieci. Rosyjskich, białoruskich, ukraińskich, żydowskich, tatarskich, łotewskich, cygańskich, kozackich, uzbeckich, ormiańskich, tadżyckich. Te, które przeżyły, wojny nie zapomniały nigdy. Dla nich to wspomnienie pierwszego papierosa otrzymanego od Niemca, zapach bzu i czeremchy, zabawa w strzelanie, pierwsze grzyby w lesie, kózka, która miała dawać mleko i zapewnić rodzinie przetrwanie. Ale też sprawy, przed którymi dzieci powinny być chronione – śmierć, cierpienie, brak ojca, okrucieństwo i głód. Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny udziela głosu tym, którzy go dotąd nie mieli. Tym, którzy przez lata byli tylko częścią niemego, anonimowego tłumu, tak zwanej ludności cywilnej, w wielkiej historii zawsze mniej ważnej od żołnierzy. Genialna reporterka udowadnia, że bez ich pamięci ciągle nie wiemy, czym jest wojna.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

81
Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicie...
Dostępny
85 szt.

W 2017 roku Ronan Farrow, syn słynnej hollywoodzkiej pary, Mii Farrow i Woody’ego Allena, prowadził dziennikarskie śledztwo w związku z przemocą seksualną w Hollywood. Sprawa dotyczyła producenta filmowego Harveya Weinsteina, jednej z najbardziej wpływowych osób w branży. Farrow poznawał kolejne ofiary Weinstaina, jednak to nie ich liczba zbulwersowała dziennikarza – najbardziej szokujące było to, jak wielu ludzi od lat wiedziało o całym procederze i uczestniczyło w jego tuszowaniu lub tolerowało go w milczeniu. Wkrótce okazało się, że wpływy Weinstaina sięgają daleko poza granice jego filmowego imperium. Telewizja NBC, dla której pracował Farrow, zaczęła rzucać mu kłody pod nogi, a w końcu nakazała przerwanie prac nad reportażem. Dziennikarz i świadkowie, którzy zdecydowali się z nim rozmawiać, byli zastraszani przez prawników producenta i inwigilowani przez zatrudnionych przez niego detektywów oraz agencje szpiegowskie. A kiedy wreszcie reportaż ujrzał światło dzienne, wyszło na jaw, że sprawa Weinsteina to tylko wierzchołek góry lodowej – podobnych do niego było więcej, a sieć powiązań między światem polityki, biznesu i mediów przez lata zapewniała im bezkarność. Za ujawnienie sprawy Weinsteina Ronan Farrow wspólnie z redakcjami „New Yorkera” i „New York Timesa” otrzymał w 2018 roku Nagrodę Pulitzera.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

82
Rick i Morty. Kupkazpupki Superstar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick i Morty. Kupkazpupki Superstar
Dostępny
5 szt.

Rozgrywająca się poza główną serią historia z fascynującego uniwersum zwariowanych bohaterów: Ricka i Morty’ego! Tym razem pierwsze skrzypce gra siostra Morty’ego – Summer. Znany jej przybysz z innego świata, pan Kupkazpupki, ma kłopoty, zwraca się więc do jedynej osoby, której ufa – a jest nią właśnie Summer. Dziewczyna bardzo chce pomóc... lecz czy znajomy mówi jej całą prawdę? Przekona się o tym, gdy wraz z panem Kupkazpupki wyruszy w szaloną wyprawę przez kosmos, podczas której nie zabraknie ucieczek z więzienia, porwań i szkolnych bali. A na końcu krwawy popis zazdrosnego Ricka! Dodatkowo krótkie historyjki o naszych starych znajomych – Ricku, Mortym i Jerrym. Autorką scenariusza i rysunków do tej opowieści jest Sarah Graley, angielska twórczyni takich historii jak „Kim Reaper” czy „Our Super Adventure Glitch”, za które otrzymała kilka brytyjskich nagród komiksowych.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

83
Whoosh! White Transparent LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
97,90 zł
Powiadomienie
84
Whoosh! Crystal Clear LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whoosh! Crystal Clear LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1. Throw My Bones 2. Drop the Weapon 3. We're All the Same in the Dark 4. Nothing at All 5. No Need to Shout 6. Step by Step 7. What the What 8. The Long Way Round 9. The Power of the Moon 10. Remission Possible 11. Man Alive 12. And the Address 13. Dancing in My Sleep

97,90 zł
Powiadomienie
85
Whoosh! Purple LP, Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whoosh! Purple LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Throw My Bones 2.Drop the Weapon 3.We're All the Same in the Dark 4.Nothing at All 5.No Need to Shout 6.Step By Step 7.What the What 1.The Long Way Round 2.The Power of the Moon 3.Remission Possible 4.Man Alive 5.And the Address 6.Dancing in My Sleep

97,90 zł
Powiadomienie
86
Gwiazdor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdor
Dostępny
146 szt.

Szczęśliwe zdjęcia, smutne życie Oto Benek. Bernard, nie Benedykt. Scenarzysta, alkoholik i lekoman. To najgorsza chwila w jego życiu. Ma 40 lat. Nie ma ochoty na seks. Zapchał mu się zlew. Mieszka w Warszawie, jest zima. I jeszcze ktoś wali do jego drzwi. Za chwilę warszawska lala na wycieraczce okaże się łapówką, a prosta prośba od Rygla – napakowanego sterydami rapera – stanie się morzem problemów, które zmienią Benka na zawsze. Przyjaźń kontra sława, miłość kontra koks. Eskortki, modelki, celebrytki. Pieniądze, ścianki, prochy, kolorowe drinki, social media i gwiazdy showbizu. Świat o którym marzysz i którego nie chcesz poznać. Warszawa jest kobietą, która nocą pokazuje swoje tajemnice. Zobacz, komu zazdrościsz. Piotr C. – jeden z najpopularniejszych polskich blogerów, nigdy nie ujawnił swojej tożsamości. Autor czterech powieści, sprzedanych w łącznym nakładzie 430 tysięcy egzemplarzy. Nominowany za „Brud” w konkursie Bestsellery Empiku 2016. Korporacyjny szczur, któremu udało się wywalczyć niezależność. Mieszka na warszawskiej Ochocie. Nie czuje potrzeby bycia rozpoznawalnym.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

87
Dieta eliminacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta eliminacyjna
Dostępny
121 szt.

Książka, która rozwiewa wątpliwości na temat tego czy i kiedy dieta eliminacyjna jest niedoborowa. Kiedy eliminujemy pokarmy z diety? Dlaczego tak wiele osób się na to decyduje? Co na ten temat mówi nauka? I najważniejsze - jak podejść do tematu, żeby faktycznie sobie pomóc, a nie zaszkodzić? Poradnik napisany z myślą o osobach, które głównie z powodów zdrowotnych, czasowo lub na stałe, eliminują poszczególne produkty lub grupy produktów z jadłospisu. Przyczyn takiej decyzji może być wiele - od względów zdrowotnych, aż po świadomość ekologiczną czy przekonania. Jeśli należysz do tej grupy to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Z tej książki dowiesz się: Jakie są najpopularniejsze diety eliminacyjne? W jakich schorzeniach się je wprowadza i kiedy ma to uzasadnienie? Które diety można zbilansować, a które są niedoborowe? Na co zwracać uwagę bilansując dietę eliminacyjną? Książka, oprócz wiedzy naukowej zawiera także historie pacjentów z którymi rozmawiałam między innymi podczas moich szkoleń, a także praktyczne porady płynące z mojego ? wieloletniego już ? doświadczenia w temacie stosowania diety eliminacyjnej. Mam nadzieję, że stanie się dla Ciebie wartościowym źródłem wiedzy i inspiracji!

79,00 zł
73,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

88
Przewodnik kujona. Jak się dostać na medycynę skończyć ją i poradzić sobie jako młody lekarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik kujona. Jak się dostać na medycynę skończyć ją i poradzić s...
Dostępny
48 szt.

Praktyczny przewodnik po kolejnych szczeblach edukacji i kariery zawodowej lekarza, od wyboru liceum i profilu klasy, przez przygotowania do matury, rekrutację na uczelnię i kolejne lata studiów, po pierwsze kroki w zawodzie.< /b> Czytelnik znajdzie w nim dokładny opis wszystkich tych etapów, a jednocześnie propozycje sprawdzonych rozwiązań ułatwiających przejście każdego z nich i osiągnięcie zamierzonych celów. Niezbędnik przede wszystkim dla rozważających aplikowanie na studia medyczne i dla studentów medycyny, ale również dla młodych lekarzy. Autor - prof. dr hab. n. med. Piotr Lipiec to 44 letni lekarz (kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych) i nauczyciel akademicki (kierownik Zakładu Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) z dorobkiem naukowym obejmującym ponad 250 publikacji ? artykułów, wytycznych oraz rozdziałów w polskich i zagranicznych podręcznikach. Promotor i/lub recenzent w licznych postępowaniach o nadanie stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego oraz tytułu naukowego profesora. Przewodniczący Komisji Nagród, członek Zarządu Głównego i współredaktor podręcznika Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Opiekun studenckiego koła naukowego i wykładowca na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach oraz szkoleniach dla lekarzy. W liceum wygrał ogólnopolską Olimpiadę Chemiczną i zdobył brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Chinach. Studia ukończył z najwyższą lokatą, tytuł naukowy profesora uzyskał w wieku 38 lat. Wielbiciel książek i filmów science fiction. Czas wolny najchętniej spędza nad wodą i w górach z żoną Ewą, dziećmi Hanią i Michałem oraz psem Figą.

64,00 zł
59,52 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,48 zł

89
The Last Of Us Part II (Original Soundtrack). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Last Of Us Part II (Original Soundtrack). CD
Santaolalla Gustavo , Quayle Mac, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

52,90 zł
Powiadomienie
90
Konkret Musik. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkret Musik. CD
Gosta Berlings Saga, Sony Music Entertainment
Dostępny
200 szt.

42,90 zł
91
Cover To Cover: Anthology. Volume 1-3. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
90,90 zł
92
Konkret Musik. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
88,90 zł
Powiadomienie
93
Cov3r To Cov3r. Płyta Analogowa + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
110,90 zł
Powiadomienie
94
Zwyczajne wakacje z rodziną Janssonów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwyczajne wakacje z rodziną Janssonów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Prawdziwa jazda bez trzymanki! W nowej serii Martina Widmarka o wzlotach i upadkach rodziny Janssonów wszystko może się zdarzyć! Cała rodzina Janssonów wybiera się na rowerowe wakacje na kempingu. Najmłodszym członkom rodziny, Kajsi i Alvinowi, nie jest łatwo upilnować ich odważnych, wesołych i wyjątkowo zajętych rodziców. Chwileczkę, czy to nie brzmi dziwnie? Cóż, nie powinno, ponieważ jest to zabawna i szalona historia, w której funkcje dorosłych i dzieci są całkowicie odwrócone. Dzieci zachowują się jak rodzice, podczas gdy ich mama i tata całkowicie porzucili role rodziców! Zamiast tego budują więzienia dla mrówek, urządzają grę w krowie bingo i koszą trawę na kempingu. Na kempingu pojawili się też sąsiedzi Janssonów, państwo Yolmazowie, ich sytuacja rodzinna jest równie szalona!

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

95
Terapia manualna Blizny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia manualna Blizny
Dostępny
18 szt.

Blizna jest wynikiem procesu gojenia się każdej rany. Często może powodować stany chorobowe, wywołując ból, zaburzenia fizjologiczne lub psychogenne oraz istotne zniekształcenie ciała. W pracy omówiono leczenie blizn w powiązaniu z całym organizmem. Przedstawiono niezbędną wiedzę o tym, jak postępować z nieciągłościami skórnymi i zrozumieć ich wewnętrzne powiązania. Monografia jest przeznaczona dla wszystkich specjalistów, którzy wykorzystują swoją sprawność manualną do łagodzenia objawów bezpośrednio lub pośrednio związanych z bliznami. Profesjonaliści poznają wiele technik, które mogą posłużyć do oceny różnorodnych zmian skórnych, a przede wszystkim dowiedzą się, na co zwracać uwagę, by przeprowadzać skuteczne zabiegi. Fragment Przedmowy II ?Autorzy tej publikacji wykonali ogromną pracę badawczą i uaktualnili wiedzę na temat zmian, które mogą wystąpić w organizmie w wyniku obecności blizny. Stworzyli solidne naukowe i metodologiczne podstawy wiedzy o terapii manualnej blizn uznając przy tym ogromne znaczenie metody interwencji terapeutycznej w codziennych procedurach leczniczych?. Saúl Hernández - Fizjoterapeuta, Osteopata, DO Cuahutemoc, Meksyk

124,00 zł
115,32 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,68 zł

96
Live Pol'And'Rock 2019. CD  +  DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
56,90 zł
52,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,55 zł

97
Teczka ucznia. Łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka ucznia. Łamigłówki
Dostępny
30 szt.

Zdobądź swoją własną teczkę perfekcyjnego ucznia! Ćwicz pisanie i liczenie, rozwiązuj proste łamigłówki i rysuj szlaczki! W domu, w podróży, w szkole i gdzie tylko zapragniesz, rozwijaj swoje umiejętności i nie daj się wkraść nudzie! Podczas nauki wykorzystuj naklejki, zmywalne tabliczki do pisania oraz zmazywalny pisak. Czeka na was również wielka kolorowanka! W środku znajdziesz: • Lakierowaną książeczkę ze szlaczkami, po której możesz pisać bez obawy, że popełnisz błąd. Pomyłkę zawsze można wytrzeć! • Magiczny zmazywalny pisak. • Zmywalną tabliczkę, na której możesz ćwiczyć rysowanie szlaczków lub co tylko ci się zamarzy. • Wielką kolorowankę, by zabić nudę. • Naklejki, by ozdabiać nimi kolorowankę lub co tylko zechcesz.

23,99 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,00 zł

98
Teczka ucznia. Cyfry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka ucznia. Cyfry
Dostępny
1 szt.

Zdobądź swoją własną teczkę perfekcyjnego ucznia! Ćwicz pisanie i liczenie, rozwiązuj proste łamigłówki i rysuj szlaczki! W domu, w podróży, w szkole i gdzie tylko zapragniesz, rozwijaj swoje umiejętności i nie daj się wkraść nudzie! Podczas nauki wykorzystuj naklejki, zmywalne tabliczki do pisania oraz zmazywalny pisak. Czeka na was również wielka kolorowanka! W środku znajdziesz: • Lakierowaną książeczkę do nauki matematyki, po której możesz pisać bez obawy, że popełnisz błąd. Pomyłkę zawsze można wytrzeć! • Magiczny zmazywalny pisak. • Zmywalną tabliczkę, na której możesz ćwiczyć pisanie cyfr oraz dodawanie i odejmowanie lub pisać na niej co tylko ci się zamarzy. • Wielką kolorowankę, by zabić nudę. • Naklejki, by ozdabiać nimi kolorowankę lub co tylko zechcesz.

23,99 zł
11,52 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 12,47 zł

99
Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.23

Jak prawidłowo prowadzić rachunkowość fundacji i stowarzyszenia – rzetelna wiedza podana w sposób jasny i czytelny dla każdego. Autor, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu zawodowym, przystępnie omawia: 1) reguły prowadzenia ksiąg rachunkowych z uwzględnieniem specyfiki działań organizacji pozarządowych; 2) zasady prawidłowego tworzenia polityki rachunkowości fundacji i stowarzyszenia (gotowe wzory w dwu wersjach – podstawowej i rozszerzonej – w zależności od wielkości organizacji); 3) plan kont organizacji pozarządowej; 4) zasady ujmowania na kontach księgowych operacji związanych z: • funduszami własnymi i majątkiem trwałym organizacji pozarządowej, • należnościami i zobowiązaniami, • przychodami w stowarzyszeniach i fundacjach (w tym: darowizny, dotacje i subwencje, zbiórki publiczne, składki członkowskie, pozostałe przychody statutowe), • kosztami organizacji pozarządowej (w tym: koszty administracyjne, koszty działań statutowych, koszty wolontariatu), • przychodami i kosztami finansowymi, rozliczeniami międzyokresowymi, • kosztami niestanowiącymi kosztów uzyskania przychodów organizacji, • działalnością statutową odpłatną; 5) obowiązki bilansowe i podatkowe związane z zamknięciem roku (inwentaryzacja, zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej, sprawozdanie finansowe – bilans, rachunek wyników, deklaracje podatkowe); 6) zasady rachunkowości organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą, w tym: • zakładowy plan kont dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą, • politykę rachunkowości (zasady tworzenia, gotowy wzorzec zarządzenia), • sprawozdanie finansowe organizacji prowadzącej działalność gospodarczą; 7) rachunkowość spółdzielni socjalnych, w tym m.in.: • zasady ewidencji księgowej, • zakładowy plan kont, • wzór zarządzenia w sprawie przyjętych zasad (polityki) rachunkowości, • zasady sporządzania sprawozdań finansowych.

262,50 zł
246,75 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,75 zł

100
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania. Noc w namiocie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania. Noc w namiocie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Nie boimy się! Wcale się nie boimy! Jesteśmy tak odważni, że możemy spędzić noc w namiocie! Co nam się może stać? No chyba że… Co to za dźwięki? A tamte? Tato! Mamo! Duża, czytelna czcionka i ciekawa historyjka zachęcają do podjęcia pierwszych prób w czytaniu.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

Wróć do góry