hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.06.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 24 czerwca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Co jedzą szczęśliwe bobasy? (Izabela Jastrzębska), na drugim Dziecko piątku (Małgorzata Musierowicz). Kolejny produkt to Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową i globalną (Małgorzata Podleśna) oraz Akademia Przedszkolaka (Katarzyna Siedlanowska).
1
Co jedzą szczęśliwe bobasy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co jedzą szczęśliwe bobasy?
Dostępny
29 szt.

Chcesz w bezpieczny sposób rozszerzać dietę u swojego maluszka? Po przeczytaniu tej książki będziesz wiedzieć, od czego zacząć oraz nauczysz się krok po kroku wprowadzać nowe produkty do diety dziecka. Nareszcie odpowiedzi na wiele pytań nurtujących młodych rodziców w jednym miejscu! Wraz ze szczegółowym opisem kolejności wprowadzania posiłków pozamlecznych do diety niemowlaka. Ta książka to doskonały przewodnik po meandrach rozszerzania diety dziecka, bo w teorii wszystko wydaje się być banalne i oczywiste, a w praktyce niekoniecznie. W książce Co jedzą szczęśliwe bobasy? znajdziesz: • odpowiedzi na nurtujące cię pytania i wątpliwości odnośnie rozszerzania diety spisane w jednym miejscu, • wytyczne oparte o doświadczenie zawodowe lekarza pediatry specjalizującego się w żywieniu niemowląt, ale także w oparciu o doświadczenie mamy 6 dzieci, • alternatywę dla wszechobecnego BLW, • wskazówki jak łączyć ze sobą pokarmy by przekonać do nich dziecko, a jednocześnie by były one dla niego maksymalnie odżywcze. Książka napisana jest w bardzo przystępny sposób, zawiera wiele praktycznych porad i kolorowych zdjęć. Co jedzą szczęśliwe bobasy?to praktyczny przewodnik-poradnik, który stanie się twoim przyjacielem na najbliższe miesiące. Izabela Jastrzębska – mama Ignacego, Klary, Karola, Julka, Sabinki i Marysi, a ponadto lekarz pediatra z 20 letnim doświadczeniem, specjalizująca się w żywieniu niemowląt. Autorka bloga Zywieniowo, na którym można znaleźć wiele przepisów na pyszne dania, a także wiele sprawdzonych porad medycznych. Jest zwolenniczką rodzicielstwa bliskości. Jej sposób na bezpieczne rozszerzanie diety niemowlaka wprowadziło w życie już ponad 1000 rodziców.

75,00 zł
54,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

16 osób kupiło
2
Dziecko piątku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko piątku
Dostępny
1634 szt.

Kończy się rok szkolny. Nie wszyscy jednak spieszą się do domu. Aurelia Jedwabińska wątpi, aby ktokolwiek interesował się jej świadectwem (mama od roku nie żyje, a tata wydaje się zbyt zajęty nową rodziną), Konrad Bitner zaś woli przygotowywać przedstawienie swojej jednoosobowej trupy teatralnej aniżeli biec z cenzurką do starszej siostry, Beaty. Tak poznaje się ta dwójka on, młody, niespokojny artystyczny duch, i ona, troszkę zagubiona, z poczuciem osamotnienia, ale samodzielna i zaradna osóbka. Czas wakacyjny spędzony w Pobiedziskach pozwala im lepiej się poznać, daje też Aurelii szansę spotkania z niewidzianą od lat babcią i przynosi nową znajomość z Arturkiem Gburkiem. Oczywiście, ta nowa znajomość niezbyt mile odbierana jest przez Konrada.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

13 osób kupiło
3
Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową i globalną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową i globalną
Dostępny
360 szt.

Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową i globalną składa się z trzech części. • Część I to wprowadzenie wszystkich liter (kolejno – samogłoski, następnie spółgłoski, przy których umieszczane są sylaby, wyrazy oraz proste teksty, w dalszej kolejności wprowadzone są dwuznaki i spółgłoski miękkie). • Część II zawiera proste, krótkie teksty, bez dwuznaków i spółgłosek miękkich, pojawiają się tu elementy czytania metodą globalną, gdzie obok rysunku znajduje się odpowiedni podpis. • Część III to zbiór nieco dłuższych czytanek o większym stopniu trudności, zawierających wszystkie litery alfabetu. Teksty pomogą dziecku nie tylko poszerzyć wiedzę o świecie, ale również są podstawą do ćwiczeń słownikowych.

18,99 zł
13,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

10 osób kupiło
4
Akademia Przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Przedszkolaka
Dostępny
277 szt.

Książka edukacyjna dla starszych przedszkolaków. Ćwiczenia zawarte w Akademii przedszkolaka rozbudzają zainteresowanie nauką czytania, pisania i liczenia. W towarzystwie sześcioletniego Adasia i sympatycznego misia Dobisia dziecko rozwija spostrzegawczość, orientację przestrzenną, umiejętność liczenia. Wraz z misiem poznaje cyfry, litery, ćwiczy czytanie i pisanie po śladzie. Rozwiązując rebusy, zagadki i labirynty przedszkolak utrwala zdobyte umiejętności i dobrze się przy tym bawi.

19,00 zł
10,99 zł

Rabat 42,2%
oszczędzasz 8,01 zł

9 osób kupiło
5
Miękkie klocki sensoryczne (12 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miękkie klocki sensoryczne (12 sztuk)
canpol Babies
Dostępny
43 szt.

Kolorowe klocki sensoryczne zaciekawią maluszka już od 6 miesiąca życia! Klocki są idealne dla młodszych jak i dla starszych dzieci. Poprzez ciekawe kształty i kolory doskonale stymulują rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej dziecka. Klocki mają wypukłe kształty, które pozwalają na dopasowanie ich do siebie. Na każdym klocku znajdują się inne kształty, zwierzątka oraz cyferki do nauki dla starszych dzieci. Klocki wydają dźwięki podczas ściskania. W zestawie jest 12 kolorowych i miękkich klocków.

74,00 zł
62,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,10 zł

9 osób kupiło
6
Leniwiec, który zmienił nasze życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leniwiec, który zmienił nasze życie
Dostępny
100 szt.

Bardzo aktualna opowieść o dużej radości z małych rzeczy! Rodzina Amelki jest szybka! Wszystko robią w takim pośpiechu, że nie mają czasu na rozmowę i zabawę. Lecz gdy pewnego dnia Amelka przynosi do domu leniwca, wszystko zaczyna się zmieniać bardzo, bardzo powoli.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

8 osób kupiło
7
W ciemnościach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ciemnościach
Dostępny
1818 szt.

Morderca grzebie ofiary żywcem. Zoe Bentley, specjalistka w zakresie psychologii śledczej, jeszcze nigdy nie widziała niczego równie koszmarnego, jak opublikowany w Internecie film, przedstawiający dziewczynę miotającą się w trumnie, w której żywcem ją pogrzebano. Szczególnie niepokojący jest tytuł: „Eksperyment numer jeden”. Zoe i jej współpracownik Tatum Gray, agent specjalny FBI, starają się jak najszybciej odnaleźć potwora, który wstawił do sieci szokujący film, ale wkrótce pojawia się drugie podobne nagranie i ginie kolejna dziewczyna. Tymczasem Zoe myśli o innym seryjnym mordercy. Od dzieciństwa prześladuje ją Rod Glover; niedawno przesłał jej groźną fotografię przedstawiającą go w towarzystwie siostry Zoe. Glover zamierza znowu zaatakować, a Zoe przeżywa konflikt wewnętrzny. Czy chronić siostrę, czy skupić się na śledztwie w sprawie pogrzebanych kobiet? Musi zapobiec kolejnemu morderstwu. Niepokoi się o bezpieczeństwo własnej rodziny i czuje, że jeszcze nigdy nie znalazła się w tak trudnej sytuacji. Od początku pracy w FBI zdawała sobie sprawę, że może przedwcześnie trafić do grobu, ale zawsze zakładała, że najpierw umrze. Kontynuacja bestsellerowego thrillera Umysł zabójcy.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

6 osób kupiło
8
W marszu mówię, klaszczę, gram. Ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W marszu mówię, klaszczę, gram. Ćwiczenia
Dostępny
4 szt.

W marszu mówię, klaszczę, gram to publikacja skierowana do nauczycieli przedszkolaków, dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniów młodszych klas, którzy szukają sposobów, dzięki którym będą mogli kształtować funkcje percepcyjno-motoryczne swoich podopiecznych. W książeczce zamieszczono 40 wierszyków oraz 79 opisów zabaw, których podstawą jest marsz. Dzieci oraz nauczyciel maszerują w każdej kolejnej zabawie, a oprócz tego jednocześnie wykonują określony ruch rękami lub sekwencję takich ruchów. Słuchanie, a następnie powtarzanie fragmentów wierszyków rozwija uwagę i pamięć słuchową, jednoczesne wykonywanie więcej niż jednej czynności zaś –koordynację ruchową oraz ruchowo-słuchową.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

5 osób kupiło
9
Kapitan Żbik. Portret pamięciowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Portret pamięciowy
Dostępny
56 szt.

Mateusz Szlachtycz przygląda się jednej z największych i najpopularniejszych serii komiksowych okresu PRL. Na prawie 300 stronach omawia wydarzenia i postacie przedstawione w komiksach, a także umieszcza je w kontekście historycznym i kulturowym - wiąże z wydarzeniami politycznymi, porównuje z innymi utworami pop-kultury, takimi jak powieść milicyjna, filmy i seriale kryminalne, a także (dziś już mocno zapomniany) telewizyjny Teatr Sensacji. Wreszcie (razem z Maxem Suskim) wyruszają śladami kapitana Żbika do Bułgarii i szukają autentycznych miejsc, które zostały przedstawione w komiksach. Nowe wydanie zawiera: • nowy rozdział Żbik vs Kruk czyli parada czarnych charakterów przedstawiający przeciwników Żbika, • uaktualnienie treści o nowe ustalenia i fakty, jak na przykład informacje o rysowniku Andrzeju Kamińskim, • fotorelację z wyprawy Mateusza Szlachtycza do Złotych Piasków, • okładkę namalowaną przez Jerzego Ozgę.

80,90 zł
58,25 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,65 zł

5 osób kupiło
10
O czasie i wodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O czasie i wodzie
Dostępny
80 szt.

Rozpisana na wiele głosów książka, która łączy esej z reportażem, osobistą historię ze staroislandzką literaturą, hinduską mitologią oraz refleksjami na temat postępującej katastrofy klimatycznej. Czas to przeszłość, ale i przyszłość, w której będziemy żyli w pamięci naszych dzieci i wnuków. Woda – topniejące islandzkie i himalajskie lodowce, coraz bardziej zakwaszone oceany.Chcąc zmienić sposób, w jaki myślimy o naszej relacji z naturą, autor proponuje nowy język, taki, który przemówi wreszcie do naszej wyobraźni i uczuć. Wciąga nas więc w czułą, intymną opowieść – pisze o swojej babci, pionierce turystyki lodowcowej, która w1947 roku z samolotu obserwowała erupcję wulkanu Hekla, o dziadku, który operował wynalazcę bomby jądrowej, o wuju, który uratował od wyginięcia pewien gatunek krokodyli, i o swojej córce, która – jeśli dożyje wieku prababci – będzie mogła znać ludzi żyjących łącznie wciągu 260 lat.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4 osoby kupiły
11
Pod słońcem Italii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod słońcem Italii
Dostępny
12 szt.

Zakosztuj dolce vita! Frances Mayes, uwielbiana znawczyni Italii i autorka światowych bestsellerów, m.in. Pod słońcem Toskanii, wraz z Ondine Cohane oprowadzają po mało znanych perełkach Włoch, zapraszają do miejsc położonych z dala od typowych tras, dzielą się niepowtarzalnymi doświadczeniami.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

4 osoby kupiły
12
Wkładki laktacyjne ultracienkie, 30 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkładki laktacyjne ultracienkie, 30 sztuk
Akuku
Dostępny
168 szt.

Akuku Premium to ultracienkie i ultrawygodne wkładki laktacyjne. Ich grubość została zredukowana do 1 mm, dzięki czemu są nie tylko komfortowe, ale i dyskretne. Co ważne, minimalizm idzie w tym wypadku w parze z efektywnością, gdyż wkładki są ultrachłonne. Rezultat ten uzyskano dzięki wyjątkowej technologii zastosowanej przy produkcji Akuku Premium. Wkładki są zbudowane z bardzo wydajnego absorbentu i wzbogacone o dwie dodatkowe warstwy chłonne, które stanowią znakomite zabezpieczenie przed niekontrolowanymi wyciekami mleka i krępującymi plamami na odzieży. Co więcej, anatomiczne wyprofilowanie wkładek, ich żelowa, miękka konsystencja oraz forma, która dopasowuje się do kształtu ciała, sprawiają, iż są one idealnym rozwiązaniem dla każdej karmiącej kobiety. Wkładki żelowe można z powodzeniem stosować do każdego typu stanika. Antypoślizgowa taśma klejąca umożliwia bowiem precyzyjne umieszczenie wkładek i przeciwdziała ich przemieszczaniu się podczas ruchu. Dzięki temu pozwalają one czuć się swobodnie w każdej stylizacji i sytuacji. Warto również podkreślić, że produkt wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień skórnych. Ponadto oddychająca, miękka warstwa chroni przed nadmiernym poceniem się ciała i namnażaniem bakterii. Niemałym atutem Akuku Premium jest też to, iż wkładki pakowane są w foliowe woreczki, ułatwiające ich higieniczną wymianę. W każdym opakowaniu produktu znajduje się 30 zapakowanych pojedynczo wkładek laktacyjnych. Producentem Akuku Premium jest firma Albis Mazur sp. z o.o., będąca uznanym i doświadczonym wytwórcą artykułów higienicznych dla mam i niemowląt. Wymiary opakowania: 13.0 x 13.0 x 6.0 cm

12,00 zł
9,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
13
Śląski Kopciuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląski Kopciuszek
Dostępny
38 szt.

Wszyscy lubimy historie o Pięknej i Bestii, o Dzwonniku z Notre-Dame i o Kopciuszku – w których dobro zwycięża. Jednak wiemy doskonale, że to po prostu baśnie. W życiu Joanny Gryzik baśń wydarzyła się naprawdę. Tyle tylko, że w tej niesamowitej historii to Kopciuszek przyniósł złoty pantofelek księciu, a nie odwrotnie. Czwarta z kolei powieść Gabrieli Anny Kańtor opowiada o spotkaniu dwóch osób; właśnie Joanny – „śląskiego Kopciuszka”- ubogiej sieroty z kopalnianych slamsów i magnata przemysłowego, słynnego self-made mana, który w latach 1801-1848 dorobił się majątku szacowanego na 2 miliony talarów. Opowieść o tym, jak od owego przypadkowego spotkania zmieniło się ich życie – jest gotowym scenariuszem na ekscytujący film! Dla Czytelników będzie to niezapomniana lektura.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

3 osoby kupiły
14
BTS. Koreańska fala - nowe, uaktualnione wydanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BTS. Koreańska fala - nowe, uaktualnione wydanie
Dostępny
3 szt.

Nowe, uaktualnione i rozszerzone wydanie bestsellerowego tytułu Rm, Jin, Suga, J-hope, V, Jimin i Jungkook – chłopcy, którzy stali się ikonami. Ich muzyka, dopracowane w każdym szczególe teledyski, niezwykła uroda i talent porywają tłumy. Globalna armia fanów wyniosła ich na szczyty list przebojów na całym świecie. Sukces zawdzięczają niewiarygodnie ciężkiej pracy i determinacji. Są głosem swojego pokolenia. Wykorzystują wszelkie kanały społecznościowe, by jak najbardziej zbliżyć się do fanów. Musieli pokonać ogromne przeciwności jeszcze przed rozpoczęciem działalności, by przełamać monopol wypromowanych już K-popowych idoli na koreańskim rynku. Międzynarodowy sukces wydawał się wtedy niedoścignionym marzeniem, a stał się rzeczywistością. Poznajcie historię siedmiu chłopców z Korei Południowej, którzy w krótkim czasie stali się światową sensacją muzyczną. Witamy w świecie Bangtan!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4 osoby kupiły
15
Farba akrylowa 12 kolorów EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farba akrylowa 12 kolorów EASY
Easy Stationery
Dostępny
56 szt.

Farby akrylowe z serii EASY Creative to kryjące farby o 12 intensywnych kolorach. Gęsta konsystencja i wysoka jakość barwników gwarantuje bardzo dobre pokrycie malowanych powierzchni. Farbki akrylowe są odporne na działanie alkalidów, co sprawia, że wykonane nimi dzieła są znacznie bardziej trwałe.Parametry:- opakowanie: aluminiowe tubki, 12 ml- 12 żywych, trwałych kolorów

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
16
Wybrzeże Chorwacji Dalmacja #Travel&Style - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrzeże Chorwacji Dalmacja #Travel&Style
Dostępny
23 szt.

Wybrzeże Chorwacji słynie z turkusowych wód, pięknych (choć zwykle żwirowych lub kamienistych) plaż, niezliczonych ustronnych zatok i krasowych gór obfitujących w kaniony i wodospady. Ale nie tylko natura przyciąga do tego regionu tak wielu turystów. Dubrownik czy Split to perły architektury w skali światowej. Istny raj odnajdą tu dla siebie żeglarze, nurkowie i amatorzy innych sportów wodnych. Wszystkich zachwycą ryby, owoce morza, doskonałej jakości oliwa oraz bogactwo smaków i aromatów śródziemnomorskich owoców, warzyw i ziół. Dalmacja to także świetne wino! Największym bogactwem kulturowym regionu jest jednak bezsprzecznie fjaka - niespieszny styl życia, który pozwala cieszyć się pięknem codzienności tu i teraz.

62,90 zł
44,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,87 zł

3 osoby kupiły
17
Rozalia Celakówna. Wyznania z przeżyć wewnętrznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozalia Celakówna. Wyznania z przeżyć wewnętrznych
Dostępny
30 szt.

Wyznania z przeżyć wewnętrznych Rozalii Celakówny, to starannie opracowane, opatrzone licznymi przypisami listy mistyczki do spowiednika, ks. Kazimierza Dobrzyckiego oraz notatki spisywane na jego polecenie (od 1937 r. do jej śmierci w 1944 r.). Dowiadujemy się z nich o niemal codziennych przeżyciach duchowych Rozalii, o wizjach i słowach nadprzyrodzonych, a także o jej sprawach powszednich i pełnej poświęcenia pracy w szpitalu. Ks. Dobrzycki, będąc przekonanym o wielkiej wadze objawień, których doświadczyła jego penitentka, o jej nieprzeciętnej świętości i pokorze, nakazał Rozalii spisywanie notatek dotyczących jej przeżyć i pieczołowicie gromadził wszystkie listy od niej otrzymane. Dla Rozalii pisanie było wielką udręką – sprawiało jej ból mówienie o tym, co niewyrażalne – jednak w swej pokorze i uległości okazała posłuszeństwo kapłanowi, przed którym, jako jedynym, otworzyła swoje serce. Dzięki temu i my możemy dziś poznać ten przepiękny cud Bożej miłości – kobietę, która nie myśląc o sobie, bez reszty oddała się służbie bliźnim. Ona, obdarzona niezwykłym darem mistycznych zaślubin z Bogiem, zajaśnieje swoją świętością i obudzi w naszych sercach żar Bożej miłości, wskazując na gorejące miłością Najświętsze Serce Jezusa Króla.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

2 osoby kupiły
18
Kanban - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kanban
Dostępny
37 szt.

Jeżeli chcesz poznać założenia metodyki kanban, trafiłeś na doskonałą książkę. Sięgnij po nią i przekonaj się, dlaczego kanban przydaje się w tak wielu przypadkach. W trakcie lektury poznasz historię tej metodyki, podstawowe założenia oraz sposoby wdrażania. Na kolejnych stronach zobaczysz, jak mapować przepływ zadania, jak ustalać limity WIP (ang. Work In Progress) oraz jak zarządzać przepływem. Ponadto zapoznasz się z zaawansowanymi zagadnieniami szacowania, planowania oraz wskaźników. Na sam koniec zobaczysz, jak uczyć metodyki kanban poprzez granie. Ta metodyka na pewno zyska wielu zwolenników! A książka o niej jest doskonałym podręcznikiem i może zmienić niejeden projekt!

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

2 osoby kupiły
19
Mroczny zew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczny zew
Dostępny
26 szt.

Druga część świetnie przyjętego Czasu pomsty. I Rzeczpospolita, XVII wiek. Żegota Nadolski po licznych przygodach i traumatycznych przeżyciach stara się ułożyć życie na nowo w swoim majątku. Pragnie spokoju i wytchnienia u boku ukochanej Agnieszki. Sielanka nie trwa jednak długo. Gdy w odległej wiosce wśród bieszczadzkich ostępów zagoszczą zło i śmierć, tylko odkrycie prawdy i ukaranie winnych może zakończyć ciąg przerażających zdarzeń. W ich centrum znów znajdzie się Nadolski, który będzie musiał rozwiązać kolejną zagadkę. I raz jeszcze spojrzeć śmierci w oczy. „Wartka, żywa akcja, świetny warsztat i piękna wizja rzeczywistości szlacheckiej – to Dzikie Pola w całej okazałości. Uwaga! Lektura powieści grozi zarwaniem nocy, nieświadomą archaizacją języka i wyprawą na pchli targ w poszukiwaniu jakiejkolwiek szabli” – Marcin Mortka.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
20
Papużki faliste - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papużki faliste
Dostępny
155 szt.

W niniejszej pozycji autor umieścił informacje na temat historii, pielęgnacji i hodowli papużek falistych. Wydanie 3.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

2 osoby kupiły
21
Metrologia przepływów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metrologia przepływów
Dostępny
6 szt.

W książce zwrócono uwagę na najważniejsze właściwości przepływomierzy, ich zalety, ale też zasadnicze ograniczenia poszczególnych rozwiązań, aby ułatwić optymalny z metrologicznego, energetycznego i ekonomicznego punktu widzenia dobór urządzenia. Nie ograniczano się jednak tylko do praktycznych wskazówek. Autor uważa, że głębsza znajomość podstaw teoretycznych funkcjonowania poszczególnych przepływomierzy może być kluczowa dla prawidłowego zaprojektowania instalacji pomiarowej, przez którą rozumie się nie tylko przepływomierz, ale też przylegające odcinki pomiarowe, zawory odcinające, układy obejściowe, tory pomiarowe wielkości wpływających (najczęściej temperatura i ciśnienie) i w końcu przeliczniki umożliwiające korekcję wpływu tych parametrów. Najważniejsze w ujęciu ogólnym właściwości i parametry przepływomierzy przedstawiono w tablicy zamieszczonej na końcu książki.

38,00 zł
34,96 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,04 zł

2 osoby kupiły
22
Prawo konstytucyjne Kazusy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo konstytucyjne Kazusy
Dostępny
22 szt.

Publikacja jest zbiorem kilkudziesięciu kazusów z zakresu prawa konstytucyjnego. Kazusy mają charakter przekrojowy, nie ograniczają się do problemów dotyczących jednego konkretnego zagadnienia. Ich tematyka oraz sposób uporządkowania w książce powiązane są z tokiem uniwersyteckiego kursu z prawa konstytucyjnego. Czytelnicy znajdą tu: - kazusy, - podpowiedzi do kazusów (wskazane problemy wymagające rozwiązania i odpowiednie do danego stanu faktycznego przepisy), - rozdział poświęcony technice rozwiązywania kazusów. Podział publikacji na rozdziały umożliwia korzystanie z niej zarówno podczas stopniowego zdobywania wiedzy w ciągu roku akademickiego, jak i w ramach kilkudniowej powtórki przed egzaminem.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

2 osoby kupiły
23
Szkicownik Silver Art. Fantasy Model 11237A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik Silver Art. Fantasy Model 11237A
DEPESCHE
Dostępny
39 szt.

Szkicownik Silver Art Fantasy Model, 30 stron do kolorowania.

40,50 zł
30,38 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,12 zł

2 osoby kupiły
24
Otwórz oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otwórz oczy
Dostępny
35 szt.

Wyczekiwane zakończenie pełnej namiętności i tajemnic serii „Oczy wilka” autorki bestsellerów, Alicji Sinickiej. Niewygodna przeszłość często powraca w najmniej oczekiwanym momencie. Cena za bycie żoną Artura jest bardzo wysoka. Jej ukochany wciąż patrzy na Lenę tym samym lazurowym spojrzeniem, ale w jego oczach da się dostrzec głęboką ciemność i coś, czego nie zaznała nigdy wcześniej... Tajemnica, którą skrywa przed Leną Artur, wprowadzi do ich wspólnego życia chaos i zmieni wszystko. To ona musi stawić czoła wielkiemu wyzwaniu. To ona musi podjąć walkę o ich miłość. Musi też znaleźć w sobie siłę i zebrać resztki nadziei mimo lęku i niespodziewanych przeciwności losu. Losu, który zgotował jej nieobliczalny ukochany.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
25
Ketogeniczne superpaliwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ketogeniczne superpaliwo
Dostępny
29 szt.

Wszystko, co wiesz o tłuszczach to nieprawda? Przygotuj się na trzęsienie ziemi, ponieważ prawdopodobnie wszystko, co do tej pory słyszałeś o tłuszczach, może okazać się wielką pomyłką! Od kilkudziesięciu lat nasycone kwasy tłuszczowe „oskarżane” są o negatywny wpływ na organizm. Najnowsze badania naukowe udowodniły jednak, że wcale nie zwiększają one ryzyka chorób serca, zawału czy udaru! Wprost przeciwnie – kiedy w organizmie utrzymana jest ich równowaga, tłuszcze nasycone kontrolują stany zapalne, dają impuls do rozwoju neuronów w mózgu, wspierają pamięć i funkcje poznawcze. Umożliwiają również sprawną komunikację między mózgiem a mięśniami, wspomagają zdrowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i regulują ogólny stan zdrowia serca. Ta książka pozwoli ci ustalić nie tylko, które tłuszcze wspierają zdrowie, a które nie, ale przede wszystkim, w jakich produktach znajdziesz ich najwięcej. Zdrowe tłuszcze – gdzie występują i jaki mają wpływ na organizm Dzięki współpracy dwóch wybitnych naukowców, dr. Josepha Mercoli oraz dr. Jamesa J. DiNicolantonio, powstała kompletna, aktualna i rzetelna publikacja omawiająca temat wpływu tłuszczów na organizm ludzki. W oparciu o badania naukowe prowadzone przez zespół dr. DiNicolantonio, Autorzy udowadniają, które z popularnych tłuszczów takich jak olej kokosowy, masło, śmietana, oliwa z oliwek, olej rybny czy oleje roślinne są korzystne dla utraty wagi, a które faktycznie powodują przyrost masy ciała. Bardzo dokładnie omawiają rolę kwasów omega-3 (w tym przede wszystkim DHA, ALA i EPA) w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz mózgu. Zwracają również uwagę, w jaki sposób, dzięki odpowiedniej jego suplementacji wyeliminować lub zmniejszyć ryzyko groźnych chorób takich jak: • choroba Alzheimera, • zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), • autyzm, • depresja, • nerwica, • schizofrenia, • zaburzenia osobowości borderline (niestabilność nastroju i impulsywna agresja). Brak równowagi omega-3 i omega-6 przyczyną stanów zapalnych? Czy wiesz, że obecnie w naszej diecie przyjmujemy dziesięciokrotnie mniej tłuszczów omega-3 EPA i DHA niż nasi przodkowie z czasów Paleolitu? Jak udowadniają Autorzy, niedobory te mają niszczycielski wpływ na nasze zdrowie, ponieważ stanowią jedną z głównych przyczyn stanów zapalnych w organizmie. Zarówno omega-3 jak i omega-6 mogą działać jako budulce w procesie pro- i przeciwzapalnym. Kwas omega-3 produkuje więcej składników przeciwzapalnych, a tłuszcz omega-6 buduje więcej składników prozapalnych. Ponieważ współczesna zachodnia dieta jest obfita głównie w omega-6, wielu z nas prawdopodobnie żyje w stanie chronicznego stanu zapalnego, wynikającego z braku równowagi między tymi kwasami tłuszczowymi. Autorzy zdradzają, jaki jest optymalny stosunek kwasów omega-3 do omega-6 oraz w jaki sposób bezpiecznie je zrównoważyć. Cykliczna dieta ketogeniczna, pokarmy zwalczające stany zapalne i wiele więcej Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz również: • różnice między tłuszczami nasyconymi a wielonienasyconymi, • zalety diety ketogenicznej w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na chorobę Alzheimera, czy eliminowaniu insulinooporności, • zasady i zalecenia dotyczące cyklicznej diety ketogenicznej, • wpływ kwasów tłuszczowych na dysfunkcję mitochondrialną, • wpływ omega-3 pochodzenia morskiego na zwiększenie tkanki mięśniowej, • pokarmy, które zwalczają stany zapalne, zwiększają długość życia oraz odporność, poprawiają pracę mózgu, serca oraz układu krążenia, pomagają zrzucić zbędne kilogramy, przeciwdziałają depresji, • tłuszcze uzupełniające takie jak olej rybny, olej z kryla, olej lniany, • oleje, których powinieneś używać do gotowania, • porady dotyczące wyboru najlepszego suplementu oraz zasad jego przechowywania. Poznaj opinie autorytetów „Ketogeniczne superpaliwo to fascynująca dyskusja o tym, że to, czego nauczyliśmy się o tłuszczach jest kompletną pomyłką. Pozwala nam ona wywrócić do góry nogami cały niskotłuszczowy dogmat, który zdominował żywieniowe myślenie w ostatnich 40 latach. Ta książka jest lekturą obowiązkową, jeśli jesteś zainteresowany poprawą swojego zdrowia poprzez dietę” – dr Jason Fung, autor książki Kod otyłości i Cukrzycę można wyleczyć. „W przeciwieństwie do tego, co głosi wszechobecny marketing, tłuszcz jest fundamentalny dla zdrowia, odporności na choroby i długowieczności. Nawet dla odchudzania. Dr Mercola i dr DiNicolantonio umiejętnie ukazują, jak poszczególne tłuszcze, które wybieramy mogą być najważniejszą decyzją żywieniową, jaką podejmujemy w kwestii kierowania swoim zdrowotnym przeznaczeniem” – dr David Perlmutter, autor bestsellerów „New York Timesa”. „Jeśli chcesz poznać prawdziwe fakty o tłuszczach, przeczytaj książkę Dr Mercoli i dr DiNicolantonio! Przygotowali przekonujący i czytelny przewodnik pomagający poruszać się w niejasnych poradach dietetycznych w kwestii tłuszczów: które dodać do swojej diety, a których unikać jak zarazy. I uwaga: długołańcuchowe tłuszcze omega-3 z tranu i innych źródeł, jakościowa oliwa z oliwek są ci potrzebne w większych ilościach, a nie mniejszych, aby udoskonalić zdrowie swojego serca i mózgu. Przygotuj się, bo będziesz zdumiony, dlaczego jesteśmy tacy chorzy. Przeczytaj tę książkę!” – dr Steven R. Gundry, autor bestsellera „New York Timesa”, Dyrektor Medyczny Międzynarodowego Instytutu Kadriologii i Pulmonologii, Palm Springs i Santa Barbara, Kalifornia. „Jeśli chcesz znać prawdę o tym, które tłuszcze wspierają zdrowie, a które nie i w jakich pokarmach się znajdują, otwórz tę książkę. Jest pełna ważnych informacji na całe życie” – dr Frank Lipman, autor bestsellera „New York Timesa”. Zdrowy tłuszcz – superpaliwo dla twojego organizmu!

54,50 zł
39,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,71 zł

2 osoby kupiły
26
Wyspa zero - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa zero
Dostępny
28 szt.

Jest maj 1945. Poniemieckie Świnoujście na wyspie Uznam leży w gruzach. Na ulicach grasują bandy uzbrojonych szabrowników. Brakuje wody i prądu. Panuje głód, chaos i strach. W mieście rządzi żelazną ręką sowiecki komendant Osipowicz. Ale nawet on nie jest w stanie powstrzymać narastającej fali zbrodni. Ktoś zabija byłych więźniów obozów koncentracyjnych – Polaków, Rosjan, Niemców. Tylko jeden człowiek może pomóc w schwytaniu mordercy. Jest nim Kostrzewa, przedwojenny polski policjant, którego detektywistyczne umiejętności okazują się nie do przecenienia. Jego dotychczasowym celem była ucieczka do Argentyny śladem miłości swojego życia. Teraz jednak będzie musiał zmierzyć się nie tylko z psychopatycznym zabójcą, ale także z koszmarami własnej wojennej przeszłości. „Każdy, kto lubił film „Prawo i pięść”, pokocha tę książkę!” – Juliusz Machulski, reżyser, scenarzysta, dramaturg. „W świecie po apokalipsie trzeba dotrzeć do prawdy, żeby ruszyć dalej z podniesioną głową. Wyspa zero tętni życiem. Dobra robota, proszę o więcej!” – Michał Komar, pisarz, scenarzysta, dramaturg. Jarosław Sokół – scenarzysta, producent filmowy, powieściopisarz. Doktor filologii angielskiej. Autor blisko dwustu zrealizowanych scenariuszy filmowych i telewizyjnych, w tym serialu „Czas honoru”, na podstawie którego napisał także bestsellerową trylogię powieściową.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
27
Małgosia na 8a. Poradnik wspinaczki sportowej dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
28
Czarna księga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna księga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Pierwsze polskie wydanie jednego z najwcześniejszych dokumentów na temat zagłady Żydów w granicach ZSRR i w nazistowskich obozach na terenie okupowanej Polski. "Czarna księga" to zbiór relacji naocznych świadków, reportaży oraz oficjalnych zeznań, gromadzonych od 1943 roku przez Żydowski Komitet Antyfaszystowski działający w Związku Radzieckim. Tom zredagowali dwaj wybitni pisarze: Ilja Erenburg i Wasilij Grossman. Na rozkaz Stalina publikacja została wycofana z druku w 1947 roku i po raz pierwszy ukazała się w pełnej, nieocenzurowanej postaci prawie pół wieku później. ?W mamy zetknięcie z ludźmi, którzy jeszcze wczoraj mieli być rozstrzelani lub potopieni, ale szczęśliwie przeżyli ten dzień i zdążyli spotkać swoich wyzwolicieli. To są opisy in crudo, i na tym polega ich niewyobrażalne znaczenie i waga? (Marian Turski).

59,00 zł
49,56 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

1 osoba kupiła
29
Dyktanda z nagraniem dla klasy 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda z nagraniem dla klasy 1
Dostępny
94 szt.

Seria „Dyktanda z nagraniem dla klas I-III” to dyktanda do samodzielnego napisania i sprawdzenia. Książki z serii „Dyktanda z nagraniem” pozwalają na szybkie i poprawne opanowanie zasad ortografii. Materiał jest tak przygotowany, żeby uczniowie mogli samodzielnie napisać i sprawdzić swoje dyktanda. Pomogą w tym ćwiczenia zawarte w książce oraz nagrane dyktanda, które należy pobrać ze strony internetowej Wydawnictwa NIKO. Podczas pracy z książką ważna jest kolejność zadań! • Pobierz nagranie dyktanda ze strony www.wydawnictwoNIKO.pl. • Najpierw wykonaj ćwiczenia do dyktanda w pierwszej części książki. • Następnie w drugiej części książki napisz dyktando, korzystając z odpowiedniego nagrania dla wybranej klasy. Sprawdź je i dokonaj poprawy. Seria „Dyktanda z nagraniem” to propozycja nauki w domu pod opieką rodziców lub do samodzielnej pracy ucznia. Wystarczy książka i dostęp do nagrania ze strony wydawcy.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
30
Zwinnie do przodu. Poradnik kierownika projektów informatycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwinnie do przodu. Poradnik kierownika projektów informatycznych
Dostępny
2 szt.

Zarządzanie projektamito rozległa i skomplikowana dziedzina wiedzy. Dobry kierownik projektu powinien być osobą kompetentną, komunikatywną, zdyscyplinowaną, wszechstronną i doświadczoną, łączącą zdolności techniczne z marketingowymi, a nawet psychologicznymi. Dobry PM to zdolny dyrygent, pod którego kierunkiem zespół deweloperski sprawnie osiąga wyznaczone cele i szybko realizuje powierzone mu zadania – gra bez fałszu, niczym świetnie zestrojona orkiestra.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

1 osoba kupiła
31
New English Adventure 1. Zeszyt ćwiczeń. Wydanie rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New English Adventure 1. Zeszyt ćwiczeń. Wydanie rozszerzone
Dostępny
102 szt.

New English Adventure to kurs do nauki języka angielskiego w pełni odpowiadający na potrzeby rozwojowe uczniów w klasach 1-3 nowej szkoły podstawowej. Jest materiałem cenionym przez tysiące nauczycieli w Polsce i uwielbianym przez dzieci. W New English Adventure nauczyciele, uczniowie i rodzice cenią najbardziej: -gwarancję realizacji materiału zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej, -różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem technik multisensorycznych, -rymowanki, piosenki i gry łączące naukę z zabawą, -baśniową oprawę i bohaterów Disneya, dających dzieciom poczucie bezpieczeństwa, -cykliczne utrwalanie materiału (rozgrzewki w książce nauczyciela, lekcje powtórkowe po każdym rozdziale w podręczniku i co 2 rozdziały w książce nauczyciela oraz dodatkowe ćwiczenia utrwalające i powtórki kumulatywne w zeszycie Zapamiętaj i powtórz, który stanowi część materiału ćwiczeniowego dla każdego ucznia), -współpracę z opiekunami: wskazówki i polecenia w języku polskim w zeszycie ćwiczeń, -przyjazne wprowadzanie dzieci w świat polskiej i angielskiej kultury dzięki lekcjom Festival lessons i nowym lekcjom CULTURE w poziomach 2 i 3, -praktyczną indywidualizację zajęć i zadbanie o uczniów pracujących szybciej (materiał Extra Adventure w zeszycie ćwiczeń).

25,80 zł
22,96 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,84 zł

1 osoba kupiła
32
Prywatne śledztwo Agaty Brok. Tom 4. Katastrofalny błąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prywatne śledztwo Agaty Brok. Tom 4. Katastrofalny błąd
Dostępny
43 szt.

Czwarty tom serii kryminalnej "Prywatne śledztwo Agaty Brok", której akcja osadzona jest we współczesnej Warszawie i dotyczy zwykłych ludzi z najbliższego sąsiedztwa. Tytułowa Agata Brok to pracująca trzydziestolatka, z dużym talentem do rozwiązywania zagadek. W życiu Agaty i Kermita pojawia się maleństwo, które koncentruje na sobie ich siły… nie na tyle jednak, by Agata zignorowała szansę rozwikłania kolejnej kryminalnej zagadki. Tym bardziej że historia dotyczy lokatorki, która wynajmuje od niej mieszkanie. Gdy znika samotna matka, zostawiając bez opieki nastoletniego syna, z pewnością nie spotkało jej nic dobrego. Agata angażuje się w poszukiwania i szybko trafia na mroczny sekret kobiety. Czy Agata zdoła poprowadzić śledztwo na własną rękę, mając pod opieką ośmiomiesięczną Marysię i obcego nastolatka?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
33
Komunikowanie międzynarodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Komunikowanie międzynarodowe
Dostępny
3 szt.

Miniony, XX, wiek to czas rozkwitu wszelkich form międzynarodowej komunikacji. Nauka mówiąca właśnie o tym, jak słowa i obrazy oraz zawarte w nich znaczenia pokonują bariery wyznaczane granicami państw, różnicami językowymi czy konfliktami etnicznymi ma w Polsce, niestety, bardzo krótką historię. A przecież różne formy międzynarodowego i międzykulturowego komunikowania towarzyszyły ludziom od momentu zawalenia się wieży Babel! Warto zatem poznać zasady i reguły rządzące owymi procesami międzynarodowego komunikowania. Prezentowane Państwu "Komunikowanie międzynarodowe" to jeden z nielicznych, interdyscyplinarny podręcznik wyjaśniający kwestie terminologiczne, zagadnienia związane z socjolingwistyką, historią komunikowania międzynarodowego, postępującą globalizację. Omawia on też problemy dotyczące mediatyzacji współczesnego życia, powstawania społeczeństwa informacyjnego czy wreszcie public relations.

90,00 zł
45,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 45,00 zł

1 osoba kupiła
34
O matko, ciąża! Wszystko, co nauka o niej wie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O matko, ciąża! Wszystko, co nauka o niej wie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Przedstawiamy podręcznik dla każdego, kto chce być świadomym rodzicem i opierać swoje działania na wiedzy ze sprawdzonych źródeł. Książka w przystępny sposób przedstawia aktualne badania, a także zalecenia krajowych i międzynarodowych instytucji zajmujących się opieką nad ciężarną, a potem matką i jej maleństwem. Zebrane tu informacje pomogą rodzicom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących prowadzenia ciąży, planowania porodu i opieki nad noworodkiem.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
35
Prześcieradła do gondoli, 73-80 x 30-37 cm, 2 sztuki, niebieskie i szare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prześcieradła do gondoli, 73-80 x 30-37 cm, 2 sztuki, niebieskie i sza...
Ceba
Dostępny
8 szt.

Komfort maluszka podczas spania na spacerze lub w gondoli jest jedną z najważniejszych rzeczy, jaką chcemy zapewnić dzieciom. Delikatna skóra dziecka już od pierwszych chwil życia powinna być pielęgnowana w wyjątkowy sposób. Miękkie i przyjemne prześcieradła do wózka od Ceba Baby to produkt stworzony z myślą o najmłodszych. Prześcieradło wykonane jest z wysokiej jakości bawełny, która nie podrażni delikatnej skóry dziecka, a także zapewni mu ochronę przed otarciami. Produkt posiada wszytą gumkę, która przytrzymuje idealnie prześcieradło na materacu. Zachowuje wymiary i kolor nawet po wielu praniach. Pomaga utrzymać materac w czystości. Prześcieradło idealnie dopasuje się do materacyków o rozmiarach 30-37.0 x 73-80.0 cm.

39,99 zł
32,39 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

1 osoba kupiła
36
Co za ohyda! Po mrocznej stronie nauki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co za ohyda! Po mrocznej stronie nauki
Dostępny
12 szt.

Przegląd obrzydliwych, odpychających i absurdalnych aspektów działania naszych ciał, Ziemi i wszechświata Poznaj najbardziej mordercze ssaki na ziemi, biologa, który dał się ukąsić wszelkim możliwym owadom, roztocze żyjące na naszych twarzach, najbardziej niechlujnych kochanków w królestwie zwierząt i wiele innych kuriozów. Poznaj opinie najwybitniejszych badaczy w poszczególnych dziedzinach i znajdź odpowiedzi na pytania, których nikt nie ma odwagi zadać.

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

1 osoba kupiła
37
Dyktanda z nagraniem dla klasy 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda z nagraniem dla klasy 2
Dostępny
77 szt.

Seria „Dyktanda z nagraniem dla klas I-III” to dyktanda do samodzielnego napisania i sprawdzenia. Książki z serii „Dyktanda z nagraniem” pozwalają na szybkie i poprawne opanowanie zasad ortografii. Materiał jest tak przygotowany, żeby uczniowie mogli samodzielnie napisać i sprawdzić swoje dyktanda. Pomogą w tym ćwiczenia zawarte w książce oraz nagrane dyktanda, które należy pobrać ze strony internetowej Wydawnictwa NIKO. Podczas pracy z książką ważna jest kolejność zadań! • Pobierz nagranie dyktanda ze strony www.wydawnictwoNIKO.pl. • Najpierw wykonaj ćwiczenia do dyktanda w pierwszej części książki. • Następnie w drugiej części książki napisz dyktando, korzystając z odpowiedniego nagrania dla wybranej klasy. Sprawdź je i dokonaj poprawy. Seria „Dyktanda z nagraniem” to propozycja nauki w domu pod opieką rodziców lub do samodzielnej pracy ucznia. Wystarczy książka i dostęp do nagrania ze strony wydawcy.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
38
Porady Praktycznego Pana, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porady Praktycznego Pana, wydanie 2
Dostępny
12 szt.

Praktyczny Pan zna odpowiedź na każde pytanie, dla niego nie ma tematów tabu. Dawno temu, przez dwa lata prowadził stałą rubrykę w tygodniku „Razem”, później jego porady zostały wydane w formie albumu, który okazał się bestsellerem i którego nakład błyskawicznie się wyczerpał. I oto mamy od dawna oczekiwane drugie wydanie. Czego tu nie ma? Porady prosto z życia: o miłości, przyjaźni, związkach małżeńskich, zdradzie, dzieciach, pieniądzach, pracy, urlopie, emeryturze, przesądach, poczuciu humoru, a nawet o papierosach i alkoholu. Są również porady dla hobbystów: miłośników fotografii, sportu, wędkarstwa czy hodowli rybek. Mądrości tu jak na lekarstwo, ale za to wszystko podane w bardzo przystępnej formie, z dużą liczbą obrazków, jak to w komiksie. Miłośników absurdalnego humoru Tadeusza Baranowskiego (tym razem wyłącznie dorosłych) zapraszamy do lektury!

50,00 zł
47,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

2 osoby kupiły
39
Offline. Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Offline. Jak dzięki życiu bez pieniędzy i technologii odzyskałem wolno...
Dostępny
50 szt.

„Była godzina dwudziesta trzecia, kiedy po raz ostatni sprawdziłem pocztę i wyłączyłem telefon, licząc na to, że robię to na zawsze.” Mark Boyle, znany na świecie jako „człowiek bez pieniędzy”, opisuje swoje życie bez technologii, rządzone rytmami pór roku, na tle krajobrazu dalekiego od miejskiego zgiełku. W swojej książce dzieli się wnioskami, które skłoniły go do „powrotu do korzeni”, oraz osobistą podróżą w poszukiwaniu sensu życia i pielęgnowaniem człowieczeństwa bez udziału urządzeń elektronicznych. Jego pełna otwartości, podszyta poczuciem humoru opowieść skłania do refleksji: czy jestem w stanie przełączyć się na stałe na tryb offline? Czy poczucie wygody zatraca we mnie radość z codziennych czynności? Jakie działania mogę podjąć, aby bliżej połączyć się ze światem i otaczającymi mnie ludźmi?

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

1 osoba kupiła
40
N.P. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
N.P.
Dostępny
150 szt.

?To zachwycająca książka, jest w niej japońska prostota i precyzja, tajemnica, upalna miejskość Tokio i skomplikowane relacje bardzo młodych i bardzo fascynujących bohaterów. Jako tłumaczka jestem zachwycona tym, że Yosimoto napisała powieść o tłumaczach i o sztuce przekładu, wydobywając na światło dzienne wszystko to, co w tej sztuce niemożliwe, karkołomne i ...magiczne. Nie da się do końca wyjaśnić, dlaczego N.P. porywa od pierwszej sekundy. Po prostu trzeba wejść w ten świat?. Katarzyna Tubylewicz Banana Yoshimoto (jap. ?? ??? Yoshimoto Banana), właściwie Mahoko Yoshimoto (jap. ?? ??? Yoshimoto Mahoko, ur. 24 lipca 1964 roku) jest jedną z najbardziej znanych pisarek japońskich. Zadebiutowała w wieku 23 lat powieścią ?Kuchnia?. Banana Yoshimoto w swoich książkach mówi o stracie, pustce która gnieździ się w człowieku po stracie ukochanej osoby, o samotności i strachu, a jednocześnie o magii miłości i przyjaźni. Jej książki przetłumaczono i wydano w przeszło 20 krajach. N.P. ? jedna z wcześniejszych powieści autorki ? to historia o prawdziwej naturze miłości, o tabu, jakim jest otaczana, o przyjaźni i przeznaczeniu. Równocześnie jest to ?książka o książce?, o trudnym zawodzie tłumacza, o niebezpieczeństwach, jakie zawód ten wpisuje w życiorysy bohaterów, włącznie z cieniem zagadkowej śmierci.

39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

1 osoba kupiła
41
Gra w morderstwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w morderstwo
Dostępny
1021 szt.

Żal może się zmienić w truciznę. Zrobi się zbyt mroczny, zbyt ciężki i już cię nie wypuści. Rok temu o tej porze wszyscy przyjechaliśmy na ślub Lucasa do położonej nad samym morzem, imponującej rezydencji w Kornwalii. Tego dnia nie doszło jednak do żadnego ślubu. Teraz Lucas zaprosił nas ponownie, tym razem na rocznicę. Ale rocznicę czego? Ślubu, do którego przecież nie doszło, czy może tragedii, która wydarzyła się tamtego dnia? Dziś poinformował nas, że przygotował grę. Każdy musi wziąć w niej udział. Czego on od nas chce? O czym nam nie powiedział? I co się wydarzy, kiedy ta straszna gra dobiegnie końca? Gra w morderstwo to po Zmuszonej, by zabić kolejny mroczny thriller psychologiczny z charakterystycznym dla Abbott stawianiem czytelnika przed koniecznością trudnego wyboru moralnego i mistrzowską charakterystyką postaci.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

1 osoba kupiła
42
Kroniki angielskie i fragmenty autobiograficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki angielskie i fragmenty autobiograficzne
Niedostępny
Brak

“Jest rzeczą zdumiewającą, że był i że pisał. Intelektualna i literacka ranga jego publicystyki nie ulega dziś kwestii. Nie mniej interesujące są również jego krótkie formy, w których się chętnie i błyskotliwie wypowiadał. Ich tematyka i kaliber są bardzo zróżnicowane, autor dostosowuje styl do innej tematyki, pojawiają się częściej nuty żartobliwe i ironiczne, ale duchowy fundament poznaje ten sam.”

42,00 zł
35,70 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
43
Negatyw szczęścia. Inizio - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Negatyw szczęścia. Inizio
Dostępny
1 szt.

Czy początkująca adeptka zawodu może otrzymać lepszą posadę od stanowiska asystentki fotografa w mediolańskim domu mody? Oczywiście, że nie! Sasza powinna przyjąć ofertę z pocałowaniem ręki. Rzucić wszystko i wsiąść w pierwszy samolot do Włoch! A jednak się waha. Ma wątpliwości, ponieważ świetna z pozoru propozycja wychodzi od jej wiecznie nieobecnej matki, byłej modelki. To wysoce podejrzane! Ponieważ jednak Sasza znajduje się akurat na kolejnym życiowym zakręcie, ostatecznie puka do drzwi firmy Di Volpe...

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
44
Cytryna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytryna
Dostępny
168 szt.

Antologia opowiadań nieznanego w Polsce japońskiego modernisty, którego krótką karierę pisarską przerwała ciężka choroba. Opowiadania Motojiro Kajiego to krótkie, niezwykle poetyckie teksty. Rysuje się w nich dużo więcej niż tylko portret niespełnionego artysty, którego zdrowie krzyżuje plany na wielką karierę. W ?Cytrynie? możemy dostrzec portret całego pokolenia japońskich literatów, którzy marzyli o wielkiej sztuce i tworzyli na przełomie dwóch epok, zawieszeni między tradycją a nowymi nurtami. Druga książka w kolekcji Tajfuny Mini.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

1 osoba kupiła
45
Conversations with Friends - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conversations with Friends
Dostępny
13 szt.

Frances is twenty-one years old, cool-headed and observant. A student in Dublin and an aspiring writer, at night she performs spoken word with her best friend Bobbi, who used to be her girlfriend. When they are interviewed and then befriended by Melissa, a well-known journalist who is married to Nick, an actor, they enter a world of beautiful houses, raucous dinner parties and holidays in Provence, beginning a complex ménage-?-quatre. But when Frances and Nick get unexpectedly closer, the sharply witty and emotion-averse Frances is forced to honestly confront her own vulnerabilities for the first time.

53,00 zł
47,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,30 zł

1 osoba kupiła
46
Dyktanda z nagraniem dla klasy 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda z nagraniem dla klasy 3
Dostępny
69 szt.

Seria „Dyktanda z nagraniem dla klas I-III” to dyktanda do samodzielnego napisania i sprawdzenia. Książki z serii „Dyktanda z nagraniem” pozwalają na szybkie i poprawne opanowanie zasad ortografii. Materiał jest tak przygotowany, żeby uczniowie mogli samodzielnie napisać i sprawdzić swoje dyktanda. Pomogą w tym ćwiczenia zawarte w książce oraz nagrane dyktanda, które należy pobrać ze strony internetowej Wydawnictwa NIKO. Podczas pracy z książką ważna jest kolejność zadań! • Pobierz nagranie dyktanda ze strony www.wydawnictwoNIKO.pl. • Najpierw wykonaj ćwiczenia do dyktanda w pierwszej części książki. • Następnie w drugiej części książki napisz dyktando, korzystając z odpowiedniego nagrania dla wybranej klasy. Sprawdź je i dokonaj poprawy. Seria „Dyktanda z nagraniem” to propozycja nauki w domu pod opieką rodziców lub do samodzielnej pracy ucznia. Wystarczy książka i dostęp do nagrania ze strony wydawcy.

15,99 zł
11,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
47
Slow life w wielkim mieście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Slow life w wielkim mieście
Dostępny
2 szt.

My, ludzie XXI wieku funkcjonujemy w zabieganym świecie. Wmówiono nam, że szybciej, dalej i więcej są synonimami słowa „lepiej”. Że musimy tylko trochę więcej pracować, szybciej się przemieszczać i komunikować, sięgać planami dalej niż do przyszłego tygodnia, a staniemy się... Jacy? Właśnie – jacy się staniemy, jeśli będziemy tak ciągle gnać i gonić niedoścignione ideały? Bardziej spełnieni? Bardziej godni podziwu? Szczęśliwsi? Może ten i ów czerpie prawdziwą przyjemność z nieustannego biegu, ale prawda jest taka, że tacy ludzie to wyjątki.

39,00 zł
21,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 17,55 zł

1 osoba kupiła
48
Zbiór domowych porad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór domowych porad
Dostępny
52 szt.

„Od dzieciństwa z pasją zbierałam i skrupulatnie spisywałam różnorodne przepisy, recepty, porady zamieszczone w piśmiennictwie, jak i zasłyszane od starszych, doświadczonych ludzi. Z latami stało się to moim hobby i postanowiłam udostępnić zawartość moich archiwów domowych szerszej publiczności, co niniejszym czynię. (...)” – od autorki

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
49
Załoga. W poszukiwaniu dziewiątej planety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Załoga. W poszukiwaniu dziewiątej planety
Galakta, od 10 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Astronauci poszukiwani! Naukowcy twierdzą, że na skraju Układu Słonecznego istnieje tajemnicza dziewiąta planeta. Jednak mimo usilnych prób, jak na razie nie udało się znaleźć jednoznacznych dowodów na jej istnienie. Dołącz do ekscytującej ekspedycji kosmicznej, mającej na celu ustalenie, czy te teorie to tylko mrzonki, czy może naprawdę uda się odkryć Dziewiątą Planetę. W tej kooperacyjnej logicznej grze karcianej macie do wykonania 50 różnych misji. Uda wam się jedynie wtedy, gdy będziecie działać jako zespół. By sprostać wyzwaniom i z sukcesem zakończyć misję, kluczowa będzie komunikacja ale w przestrzeni kosmicznej wszystko może być trudniejsze niż się wydaje. Zawartość pudełka: • 40 dużych kart, • 5 kart zastępczych, • 36 małych kart, • 16 żetonów, • 1 znacznik dowódcy, • 1 instrukcja/dziennik pokładowy. Cechy gry: • proste reguły do wytłumaczenia w minutę, • kooperacyjna rozgrywka, • 50 misji, • bardzo wciągająca, • idealna gra do zabrania na wakacje.

59,90 zł
55,71 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,19 zł

1 osoba kupiła
50
Wykłady z mechaniki ogólnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady z mechaniki ogólnej
Dostępny
5 szt.

Podręcznik obejmuje materiał przedmiotu Mechanika ogólna prowadzonego w ramach studiów akademickich I stopnia na wydziałach mechanicznych politechnik. Może być wykorzystywany także przez studentów innych wydziałów, na których mechanika - również w węższym zakresie - należy do przedmiotów obowiązkowych lub obieralnych. Treść i układ książki odpowiada wykładom prowadzonym na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Materiał prezentowany jest w ujęciu geometrycznym uzupełnionym elementami mechaniki analitycznej w zakresie niezbędnym do zastosowań praktycznych.

44,00 zł
40,48 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,52 zł

1 osoba kupiła
51
Tarot intencyjny. Jak świadomie używać kart - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot intencyjny. Jak świadomie używać kart
Dostępny
3 szt.

Innowacyjna metoda pracy z kartami tarota! Jest to odwrócenie tradycyjnej metody, której punkt wyjścia stanowi odnalezienie odpowiedzi na zadane pytanie poprzez odczytanie znaczenia karty. W tarocie intencyjnym możesz już na początku świadomie operować odkrytymi kartami, postulując intencje. Opisane techniki i rozkłady zarówno z tradycyjnej, jak i intencyjnej metody odczytywania kart pozwolą ci odkryć, która z nich bardziej odpowiada twoim potrzebom. Zawarte w książce porady i wskazówki pomogą ci: • stać się aktywnym uczestnikiem odczytów tarota, • świadomie dobierać karty do pracy, • rozwinąć swój indywidualny styl odczytywania kart, • podjąć działania na rzecz kreowania pomyślnej przyszłości. Dzięki temu nowemu podejściu nauczysz się wychodzić poza określone ramy instrukcji, dodając indywidualne elementy do swojej praktyki odczytywania tarota.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
52
Porachunki osobiste - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porachunki osobiste
Dostępny
43 szt.

To są moje porachunki osobiste z komunizmem i z ludźmi w komunizmie. Kogo nie interesuje ich prywatność lub razi wąskość ich perspektyw, niech dalej nie czyta. Dalej mowa będzie o gnojeniu i z tego tylko wynikają moje uogólnienia i manie. Może byłem pomyłką w historii, może się spóźniłem i wygłupiałem, zgoda, ale próba postępowania zgodnie z własnym sumieniem jest zawsze probierzem uczciwości. Zresztą nie byłem jeden: każdy toczy tam taką osobistą i prywatną walkę z aparatem nacisku na świadomość, z wszechobejmującym kłamstwem, z super-pozorem. Tylko że większość zgadza się na własną klęskę, nieliczni – na tzw. honorową przegraną, jeszcze mniej – na remis. Ja nie chciałem się poddać i ustąpić; może to głupie, ale przecież o to samo wojowaliśmy z Hitlerem – obowiązywała wszak wtedy zasada, że jest w końcu coś, z czego nie można ustąpić.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
53
The Fall of Gondolin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Fall of Gondolin
Dostępny
1 szt.

Presented for the first time as a standalone work, the epic tale of The Fall of Gondolin reunites fans of The Hobbit & The Lord of the Rings with Elves and Men, Balrogs, Dragons & Orcs and the rich landscape and creatures unique to Tolkien?s Middle-earth. This brand new audio book is read by Timothy West & Samuel West. Gondolin, beautiful but undiscoverable, is central to the enmity of two of the greatest powers in the world. Morgoth of the uttermost evil seeks in vain to discover the marvellously hidden city of his Elven enemies, while the gods in Valinor refuse to support Ulmo Lord of Waters' designs to protect it. Into this world comes Tuor, cousin of Túrin, and guided unseen by Ulmo he sets out on the fearful journey to Gondolin to warn them of their coming doom. Then Morgoth learns through an act of supreme treachery all that he needs to mount a devastating attack on the city, with Balrogs and dragons and numberless Orcs.

52,00 zł
46,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,20 zł

1 osoba kupiła
54
Kod Leonarda da Vinci (wydanie kieszonkowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kod Leonarda da Vinci (wydanie kieszonkowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

Jacques Saunière, kustosz Luwru, zostaje zamordowany. Francuska policja o pomoc w śledztwie zwraca się do Roberta Langdona, specjalisty od symboli. Okazuje się, że na miejscu zbrodni znajduje się wiele śladów, które mogą pomóc w ustaleniu zabójcy, ale też stanowią klucz do jeszcze większej zagadki – niezwykłej tajemnicy sięgającej korzeniami początków chrześcijaństwa. Langdon podejrzewa, że zamordowany był członkiem Zakonu Syjonu, powstałego w 1099 roku tajnego stowarzyszenia strzegącego miejsca ukrycia bezcennej, zaginionej przed wiekami relikwii Kościoła − Świętego Graala. Do organizacji należeli m.in. Leonardo da Vinci i Isaac Newton. Kustosz poświęcił życie, by strzeżony przez zakon sekret nie ujrzał światła dziennego. Kluczowe elementy zagadki kryją się w najsłynniejszych obrazach mistrza Renesansu – Mona Lizie i Ostatniej wieczerzy. Czy ścigany przez policję i bezlitosnego zabójcę Langdon zdoła ujść pogoni i dotrzeć do szokującej prawdy? Jego jedynym sprzymierzeńcem jest piękna Sophie Neveu, agentka policji, specjalistka od tajnych kodów i szyfrów oraz… wnuczka Saunière’a.

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

55
Królowa. Tom 4. Waleczna królowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa. Tom 4. Waleczna królowa
Dostępny
13 szt.

W ostatnim tomie serii „Królowa” bojownicza Kalinda będzie musiała zaryzykować wszystko. Kalinda zaprowadziła pokój w Imperium Tarachandu, przynajmniej chwilowo. Bhutowie już nie muszą ukrywać swoich mocy. Wszystkich rebeliantów wypędzono, a książę Ashwin szykuje się do objęcia tronu radży. Deven pozostaje uwięziony w Otchłani, chociaż co noc znajduje wśród cieni drogę do Kalindy. Dotąd los był mu łaskawy – przetrwał w podziemnym świecie dłużej niż inni śmiertelnicy. Kiedy pewnej nocy nie przychodzi do swej ukochanej, Kalinda wie, że szczęście przestało mu sprzyjać. Zrobi wszystko, aby ocalić swego wybranka, nawet jeśli będzie musiała przekonać jednego z bogów, aby został jej przewodnikiem po Otchłani. Uwolnienie śmiertelnika z królestwa cieni wydaje się niewykonalne, lecz Kalinda nie cofnie się przed niczym.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

56
Nie ufam już nikomu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ufam już nikomu
Dostępny
43 szt.

Gdy codzienność jest przepełniona podejrzeniami, możesz zapomnieć o normalnym życiu... Iga, świeżo upieczona mama, od lat cierpi na silne zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Po porodzie decyduje się na nowoczesną terapię. Chip wszczepiony w jej ramię, sterowany przez aplikację w telefonie jest dopiero po fazie testów. Mimo to Iga bez wahania podejmuje leczenie – jest współtwórczynią tej innowacyjnej metody i wie, że nic jej nie grozi. Krótko po wznowieniu terapii zaczynają dziać się rzeczy, których kobieta nie rozumie: stale pogarszające się samopoczucie psychiczne, do którego dochodzą niepokojące przywidzenia i bardzo realistyczne halucynacje, a z biegiem czasu zaniki pamięci. Gdy na ciele synka Iga zauważa sińce, wie, że dzieje się coś złego. Co jest prawdą, a co tylko wytworem jej wyobraźni? Kto jest odpowiedzialny za obrażenia dziecka? Ona sama, apodyktyczna matka, kochający mąż czy oddana przyjaciółka? W końcu Iga przestaje ufać komukolwiek i zaczyna wątpić w prawidłowe działanie opracowanej przez siebie terapii...

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

57
Ciemność. Tom 2. Mrok przed świtem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemność. Tom 2. Mrok przed świtem
Dostępny
43 szt.

Kontynuacja Nie ma światła w ciemności – miłosnej historii pełnej namiętności i mroku. Ich miłość została wystawiona na tyle prób, że ta może być ostatnią. Uwięzioną i dręczoną Blake trzymają przy życiu tylko wspomnienia o ukochanym i rodzinie. Zdesperowany Cole nie ustaje w poszukiwaniach swojej kobiety. Wykorzystuje każdą znajomość i jest gotowy poświęcić wszystko, aby ją odnaleźć. Ma do stracenia jednak wiele więcej niż ich wrogowie, którzy nie mają żadnych skrupułów.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

58
Eagle Elite. Tom 2. Elect - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eagle Elite. Tom 2. Elect
Dostępny
25 szt.

Miłość za miłość. Życie za życie. Nixon Abandonato dokonał wyboru. Teraz musi zapłacić za to wysoka cenę. Tracey jest miłością jego życia, ale związek z nim sprawił, że stała się celem wrogów jego rodziny. Jedynym sposobem na utrzymanie jej przy życiu jest przekonanie świata, że znaczy dla niego tyle co nic. Tracey Rooks zakochała się w synu odwiecznego wroga swoich bliskich. Jednak gdy Nix zaczyna pchać ją w ramiona swojego najlepszego przyjaciela, traci grunt pod nogami. Nieświadomy niczego Chase nawet nie przypuszcza, że jest tylko jednym z elementów układanki Nixona.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

59
All The Pretty Things. Tom 1. Bad Saint - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
All The Pretty Things. Tom 1. Bad Saint
Dostępny
5 szt.

Bad Saint, pierwszy tom trylogii Moniki James, uzależnia i przyspiesza bicie serca. Mroczna sieć zależności między ofiarą a porywaczem została utkana z wyjątkowym wyrafinowaniem. Dla miłośniczek bad boyów, mrocznych romansów i zaskakujących zwrotów akcji. Nosi imię, które oznacza świętość, ale przynosi tylko piekło. Ktoś brutalnie przerywa miesiąc miodowy Willow. Związana i zakneblowana zostaje uprowadzona w nieznanym kierunku. Jej porywacz ma jasny cel, ale też jest w nim coś fascynującego. Willow nie potrafi znaleźć sensu swoich emocji. To, co rozgrywa się między nimi, balansuje na granicy bólu i przyjemności, piekła i nieba.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

60
#dangerous. Tom 1. Cassiano Boss - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
#dangerous. Tom 1. Cassiano Boss
Dostępny
9 szt.

Pakt, który zmienił więcej niż jedno życie. Powalająco przystojny Włoch skrywający wielką tajemnicę zakochuje się w zwykłej dziewczynie. Brzmi jak bajka? Ona już dawno przestała w nie wierzyć. Dwudziestosześcioletnia Anastasia Jones pracuje w punkcie nadawania paczek. Wiedzie normalne życie, które jednak jej nie zadowala. Szuka mężczyzny na stałe, lecz do tej pory żaden z kandydatów nie potrafił ujarzmić jej burzliwego temperamentu. Co więc się stanie, gdy na swojej drodze spotka niebezpiecznego gangstera z podejrzaną przeszłością? Miłość nie wybiera, ale przeznaczeniu przecież można pomóc. Dwudziestodziewięcioletni Cassiano Lorenzo, przystojny i bogaty prezes jednej z największych korporacji w Nowym Jorku, jest obiektem westchnień każdej kobiety. Co środę wysyła tajemnicze paczki do Włoch. Piękna pracownica punktu nadawczego sprawi, że jego świat wywróci się do góry nogami. Czy mężczyzna z mroczną przeszłością będzie potrafił okiełznać pannę Jones i ukryć ją przed swoją włoską rodziną? Jaką tajemnicę skrywa za oceanem? Angelika Łabuda – z wykształcenia dietetyk kliniczny, z zamiłowania pasjonatka książek (zwłaszcza romansów), recenzentka, blogerka. Prowadzi profil na Instagramie @book_by_angeline, publikuje również teksty na Wattpadzie pod pseudonimem Boss Girl. To właśnie tam odkryła swoją pasję do tworzenia niebanalnych historii, które rozpalają kobiece zmysły.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

61
Negatyw szczęścia. Fine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Negatyw szczęścia. Fine
Dostępny
2 szt.

Nieoczekiwanie życiem zawodowym Sashy po raz kolejny wstrząsnęły silne turbulencje. Dziewczynę zwolniono z mediolańskiego domu mody Di Volpe pod zarzutem przekazywania konkurencji poufnych danych. Niestety, dowody świadczą na niekorzyść Sashy – właściciel konkurencyjnego domu mody, Andre Debreu, od lat przyjaźni się z matką pechowej pani fotograf, a e-mail z przeciekiem został wysłany z jej komputera. Wygląda na to, że ktoś celowo kieruje podejrzenia na młodą Polkę. Rozżalona fałszywymi oskarżeniami Sasha postanawia na własną rękę poszukać prawdziwego szpiega. Krąg podejrzanych jest całkiem spory. I nie można z niego wykluczyć matki Sashy, którą wydaje się łączyć z Andre coś więcej niż tylko nić sympatii.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

62
Tajemnica broszki z opalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica broszki z opalu
Dostępny
55 szt.

Akcja powieści toczy się w Londynie i jego okolicach Aaron Norman jest właścicielem księgarni a jednocześnie lombardu, na którym dorobił się dużych pieniędzy. Pewnej nocy zostaje znaleziony w stanie agonalnym na podłodze księgarni z ustami zapieczętowanymi czymś przypominającym błyszczący klejnot. Okazuje się, że wargi spina mu szpila od „broszki z opalu”. To dziwne morderstwo wszystko zmienia w życiu początkującego pisarza, Paula Beecota, który przybył do Londynu, aby tu zrobić karierę. Zakochany w córce Normana, Sylwii, nie może się jednak z nią ożenić, dopóki nie zdobędzie odpowiednich funduszy. Początkowo romans Sylwii i Paula toczy się bez przeszkód, ale wraz ze śmiercią Normana wszystko zaczyna walić się w gruzy. Autor w mistrzowski sposób prowadzi kryminalną i uczuciową intrygę, by w końcu uraczyć Czytelnika absolutnie zaskakującymi odpowiedziami.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

63
Oszukaj mnie, jeśli potrafisz. Proste sposoby przechytrzenia współczesnych kanciarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszukaj mnie, jeśli potrafisz. Proste sposoby przechytrzenia współczes...
Dostępny
22 szt.

Znasz film„Złap mnie, jeśli potrafisz”?To nie jest historia wyssana z palca, ale opowieść, której bohaterem jest autor tej książki! Nowoczesne technologie dostarczyły wielu ekscytujących możliwości. Nie tylko Tobie, ale także całej rzeszy kanciarzy i oszustów, którzy ze wszystkich sił starają się ukraść to, co masz najcenniejszego: pieniądze, tożsamość, życie. Nigdy wcześniej w historii nie było łatwiej zostać ofiarą. Przestępstwa łączą się obecnie w sieć powiązań, która pozwala działać złoczyńcom szybciej niż kiedyś, na większą skalę i anonimowo. Media bezustannie informują o kolejnych niepokojących przypadkach wykorzystania technologii do nikczemnych celów. Czasem jest to rozpowszechnianie fałszywych informacji, innym razem - oszukiwanie bezbronnych osób. Czy można się obronić przed tą plagą naszych czasów?

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

64
Python. Wprowadzenie, wydanie V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python. Wprowadzenie, wydanie V
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

Pythonjest wieloparadygmatowym, wszechstronnym językiem programowania, zoptymalizowanym pod kątem efektywności pracy, czytelności kodu i jakości oprogramowania. Jego popularność rośnie, co wynika z wielości i różnorodności zastosowań oraz z tego, że jest darmowy i łatwo przenośny, można się go szybko nauczyć, a tworzenie kodu Pythona sprawia sporo przyjemności. Wszystkie te cechy dają zespołom deweloperskim strategiczną przewagę w dużych i małych projektach. Aby wykorzystać zalety Pythona, konieczne jest zdobycie solidnych podstaw tego języka, a następnie dogłębne zrozumienie bardziej zaawansowanych koncepcji i porządne ich przećwiczenie podczas pisania własnego kodu.

169,00 zł
118,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 50,70 zł

65
C++. Zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami, wydanie III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
C++. Zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami, wydanie II...
Dostępny
33 szt.

C++to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najpotężniejszych języków programowania. Znajduje zastosowanie w tworzeniu systemów operacyjnych, sterowników przemysłowych, bibliotek, gier komputerowych, najrozmaitszych aplikacji desktopowych, programów bazodanowych i oprogramowania serwerowego – słowem, wszędzie tam, gdzie liczy się wydajność i niskie zużycie zasobów. Co więcej, napisane w nim programy są przenośne, dzięki czemu można je kompilować pod różne platformy sprzętowe i systemowe. C++ jest też doskonałym językiem do nauki programowania, również dlatego, że jego składnię wykorzystuje się w wielu innych językach.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

66
Kto chce ich śmierci? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto chce ich śmierci?
Dostępny
813 szt.

Nowy kryminał jednej z najlepszcyh brytyjskich autorek thrillerów psychologicznych. Bestseller „The Sunday Times”. Co jeśli ktoś chciałby śmierci twojej rodziny? Najbardziej niepokojąca sprawa w karierze detektywa Adama Fowleya! W ekskluzywnej dzielnicy północnego Oxfordu cudem uratowano dwóch małych chłopców z płonącego domu. Młodszy zmarł, nieco starszy – walczy o życie. Dlaczego byli sami w domu? Gdzie są ich rodzice i dlaczego nie odbierają telefonu? Kiedy detektyw Adam Fawley znajduje nowe dowody, spełnia się jego największy koszmar. Ponieważ wie, że to nie był przypadkowy pożar. To było zaplanowane morderstwo, a zabójca pozostaje na wolności.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

67
AI dla ludzi i firmy. Potencjał sztucznej inteligencji w biznesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AI dla ludzi i firmy. Potencjał sztucznej inteligencji w biznesie
Dostępny
7 szt.

To praktyczny przewodnik dla osób zainteresowanych wykorzystaniem AI w przedsiębiorstwie. Wyjaśniono tu dokładnie, czym jest AI i jakie kluczowe koncepcje się z nią wiążą, pokazano, w jaki sposób należy identyfikować związane z nią szanse, a także przedstawiono innowacyjny model AIPB, prezentujący całościowe podejście do prowadzenia inicjatyw AI. Opisano zasady tworzenia udanych strategii AI, które przynoszą korzyści zarówno pojedynczym osobom, jak i firmie. Istotną częścią książki są wskazówki dotyczące ryzyka, kluczowych kwestii, kompromisów i ograniczeń związanych z projektami AI. Podkreślono również znaczenie kierownictwa wykonawczego w innowacyjnych przedsięwzięciach związanych ze sztuczną inteligencją.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

68
VBA dla Microsoft Office 365 i Office 2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VBA dla Microsoft Office 365 i Office 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

VBA jest językiem programowania umożliwiającym automatyzację praktycznie wszystkich działań, które wykonuje się ręcznie w aplikacjach Office.Napisany w nim kod jest szybszy, dokładniejszy i bardziej niezawodny niż jakikolwiek człowiek. Można dodawać struktury decyzyjne i pętle, a tym samym znacznie poszerzyć zakres możliwych operacji. Ciekawą opcją jest też tworzenie w VBA interfejsów użytkownika – okien komunikatów, pól wprowadzania danych i formularzy. Fantastyczne możliwości zyskuje się w wyniku komunikowania się między sobą aplikacji pakietu Office: operacje w jednej aplikacji można wspomagać działaniami innej – za pomocą kodu VBA!

149,00 zł
104,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,70 zł

69
Bogactwo i grzech. Tom 2. Jej wina i grzech - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogactwo i grzech. Tom 2. Jej wina i grzech
Dostępny
2 szt.

Whitney była skazana na porażkę. Cokolwiek by się działo, jej wina była oczywista i nie do obalenia. Nawet jeśli chodziło o romans jej własnej matki... Sytuacji nie ułatwiał magiczny wpływ, jaki na Whitney wywierał Lincoln Riscoff – wyjątkowo przystojny dziedzic ogromnej fortuny. Jakby komplikacji było mało, Whitney miała już kiedyś męża. Ricky Rango za życia nie był ideałem, ale prawdziwa nawałnica rozpętała się wtedy, gdy na jaw wyszły niejasności co do jego prawdziwego pochodzenia: była teściowa Whitney starała się udowodnić, że jej zmarły syn w rzeczywistości był prawowitym spadkobiercą majątku Riscoffów. Druga część trylogii Bogactwo i grzech to kontynuacja historii grzesznej miłości dwojga ludzi, którzy wciąż znajdują w sobie odwagę, by walczyć o siebie. Ten związek wyklęły ich rodziny, zaślepione troską o przetrwanie rodowej dumy i zgromadzonego majątku. W tej sytuacji trudno podążać za własnymi przekonaniami, zwłaszcza gdy dramatyczny rozwój wydarzeń prowadzi do nieuchronnej katastrofy...

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

70
Sycylia #travel&style - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sycylia #travel&style
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Sycylia jest nazywana perłą Morza Śródziemnego Sławny niemiecki poeta Goethe określił ją mianem "raju" i "królowej wysp". Rzeczywiście, są tu rajskie plaże, cudowne zatoki, malownicze klify i góry graniczące z morzem. Wyspa jest fantastycznym miejscem do odpoczynku w harmonii z przyrodą. A ponieważ przez wieki pozostawała pod panowaniem wielu różnych ludów i władców nie tylko europejskich dynastii, są tu wspaniałe ślady wielu kultur i fascynujące zabytki: greckie świątynie i teatry, rzymskie wille, arabskie meczety, normańskie zamki i barokowe kościoły. Wyspa kusi także wyśmienitą, regionalną kuchnią.

59,90 zł
41,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

71
Korfu i Wyspy Jońskie #Travel&Style - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korfu i Wyspy Jońskie #Travel&Style
Dostępny
27 szt.

Wyspy Jońskieto najbardziej zielone spośród wszystkich greckich archipelagów. Gaje oliwne, sady cytrusowe i winnice są warte odwiedzenia, a pachnąca oliwa i wyśmienite trunki - posmakowania. Wyspy urzekają pięknymi plażami i cudownymi widokami. Są rajem dla miłośników serfowania i snorkelingu. Na Korfu i Zakintos są podobno najpiękniejsze i najlepsze plaże. Cudownie czysta woda o niezwykłym odcieniu błękitu wydrążyła w przybrzeżnych skałach liczne groty i jaskinie. Wycieczki do nich to niezwykłe przeżycie i okazja do zrobienia wyjątkowych, wręcz pocztówkowych zdjęć.

57,90 zł
40,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,37 zł

72
Norwegia #Travel&Style - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Norwegia #Travel&Style
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Norwegia to jeden z najpiękniejszych i "najszczęśliwszych" krajów na świecie. Surowe piękno tutejszych krajobrazów przywodzi na myśl doskonałą widokówkę. Jest tu bowiem wszystko - góry i morze, przepastne lasy i arktyczna tundra, spektakularne fiordy i lodowce, wodospady i jeziora, historyczne portowe miasta i wsie z kolorowymi domkami i drewnianymi kościołami. To także miejsce magiczne - z nocami bez świtu i dniami bez zmierzchu, z zadziwiającą zorzą polarną, zasiedlone przez renifery, duchy wikingów oraz... mityczne trolle i gnomy. Raj dla miłośników aktywnego spędzania czasu, wypoczynku na łonie natury, zabytków i muzeów, a także koneserów dań z ryb i cynamonowych bułeczek.

64,90 zł
45,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,47 zł

73
Sprawozdawczość budżetowa w praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawozdawczość budżetowa w praktyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Książka jest praktycznym kompendium, niezbędnym w codziennej pracy każdego księgowego jednostek sektora finansów publicznych, głównych księgowych, skarbników, a także kierowników tych jednostek. Autorka szczegółowo omawia wszystkie sprawozdania budżetowe zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej, począwszy od zasad ich sporządzania, przez terminy składania, podmioty odpowiedzialne, aż po zasady składania korekt. Całość opatrzona jest ciekawymi przykładami występujących w jednostkach operacji gospodarczych wraz ze wskazaniem ich właściwego ujęcia w poszczególnych sprawozdaniach. Terminowe złożenie sprawozdania budżetowego jest bardzo istotne, a jego niezłożenie w terminie stanowi czyn naruszenia dyscypliny finansów publicznych, dlatego w jednym z rozdziałów przedstawiono szczegółowy terminarz składania sprawozdań. W związku z tym, że przy sporządzaniu sprawozdań budżetowych popełnianych jest wiele nieprawidłowości ? zarówno w jednostkach państwowych, jak i samorządowych ? w opracowaniu przedstawiono najczęściej występujące nieprawidłowości ze szczególnym uwzględnieniem zapisów instrukcji, jak prawidłowo dane powinny być wykazane. Ponadto w publikacji znaleźć można odpowiedzi na ponad sześćdziesiąt najczęściej zadawanych pytań o sprawozdania budżetowe w zakresie budżetu państwa oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego. Autorka wyjaśnia m.in.: ?W którym wierszu gmina sporządzająca sprawozdanie Rb-NDS powinna wykazać wolne środki z lat ubiegłych? ?Czy jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek sporządzać sprawozdania zbiorcze Rb-27S i Rb-28S w okresach miesięcznych, w których sprawozdania nie są przekazywane za pośrednictwem regionalnej izby obrachunkowej do Ministerstwa Finansów? ?Czy w sprawozdaniu Rb-27S w kolumnie 10 należy wykazywać należności pozostałe do zapłaty, w tym zaległości netto oraz roszczenia sporne, które są dochodzone na drodze sądowej? Opracowanie uwzględnia zmiany wprowadzone do rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej w 2018 r. i w 2019 r. oraz zmianę ze stycznia 2020 r. Zmiany te odnoszą się głównie do szczegółowości danych prezentowanych w sprawozdaniach. Publikacja stanowi doskonałe narzędzie do codziennej pracy kierowników jednostek, skarbników, głównych księgowych, a przede wszystkim pracowników działów księgowości wszystkich jednostek sektora finansów publicznych sporządzających sprawozdania budżetowe. Znaleźć tutaj można szczegółowe omówienie wszystkich sprawozdań budżetowych wraz z praktycznymi przykładami oraz wypełnionymi wzorami sprawozdań. ATUTY PUBLIKACJI: W publikacji omówiono wszystkie sprawozdania zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej. Znaleźć tutaj można ich szczegółowe omówienie wraz z praktycznymi przykładami oraz wypełnionymi wzorami sprawozdań. Autorka w jasny i przystępny sposób opisuje zasady sporządzania sprawozdań, podmioty odpowiedzialne za ich sporządzanie, a także obowiązki w zakresie ich podpisywania i składania. Publikacja stanowi doskonałe narzędzie niezbędne w codziennej pracy skarbników, głównych księgowych oraz wszystkich księgowych jednostek sektora finansów publicznych.

199,00 zł
191,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 7,96 zł

74
Ja, inkwizytor. Tom 15. Przeklęte przeznaczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, inkwizytor. Tom 15. Przeklęte przeznaczenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: jestem!, nie zważając czy wzywa mnie dla chwały, czy dla męczeństwa.” Ostatni tom „ruskiej trylogii”, zamykający wątki rozpoczęte w Przeklętych krainach i Przeklętych kobietach. Losy bohaterów splatają się w zatruty węzeł intryg i zdrad. Inkwizytor walczy o ocalenie życia i miłość ukochanej kobiety. Jest gotów na wszystko, by uratować świat, który zbudował razem z Nataszą. Jest gotów również na to, by w oczach dobrych chrześcijan stać się potworem. Oto jego credo: „Czynimy rzeczy, które można by uznać za przerażające i odrażające, ale czynimy je w imię wyższego dobra. W imię triumfu Światła nad Ciemnością. Jesteśmy częścią Bożego Planu. I aby ten Plan przyoblekł się w materialny kształt, musimy przeżyć. Dlatego wszystko, co czynimy w imię przeżycia, jest godne pochwały”. „Ruska Trylogia” stanowi osobną całość i może być czytana niezależnie od innych książek o Mordimerze Madderdinie, a nawet bez wcześniejszej ich znajomości. „Czytałam tę książkę i się zryczałam. Dwa razy! A to, jak magiczne autor napisał zakończenie... nooo, klękajcie narody” – Marta Sadowska (Twitter).

52,90 zł
42,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,58 zł

75
Pokusa. Tom 2. Take - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokusa. Tom 2. Take
Dostępny
9 szt.

Logan i Tate są w związku, jednak wolą unikać tego określenia. Życie w lekkim niedopowiedzeniu wydaje się dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Kiedy Diana, była Tate’a, wraz z jego siostrą odkrywają ich relację, nadchodzi czas, by zmierzyć się z nieuniknionym. Rodzina Tate’a nie przyjmuje do wiadomości tego, że jest on w związku z mężczyzną. Zupełnie inaczej reagują bliscy Logana – doceniają to, że wreszcie trafił na osobę, z którą jest szczęśliwy. Nie może jednak czuć się w pełni spełniony, widząc niepewność partnera związaną z brakiem akceptacji. Jeśli ich relacja ma przetrwać, muszą stanąć twarzą w twarz z przeciwnościami. Tylko czy każdemu z nich zależy na tym tak samo?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

76
Pozdrowienia z kosmosu. Rozmowy o świadomości, Wszechświecie i budowaniu lepszego świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozdrowienia z kosmosu. Rozmowy o świadomości, Wszechświecie i budowan...
Dostępny
58 szt.

Niezwykły i fascynujący przewodnik po nowej erze. Jak sobie radzimy jako cywilizacja? Czy coś przeoczyliśmy? Dlaczego istnieją tak głębokie podziały między społeczeństwami? Jak daleko może nas zaprowadzić duchowość i czy nauka to rzeczywiście klucz do postępu? Często zadajemy sobie powyższe pytania, nawet nie oczekując odpowiedzi. A co jeśli te odpowiedzi istnieją? I gdzie ich szukać? Pozdrowienia z kosmosu to fascynujące rozmowy bohatera słynnego Sekretu, Mike’a Dooley’a, i Franka – kolektywu ośmiu wysoko rozwiniętych istot przebywających w odległej galaktyce – którzy przemawiają za pośrednictwem medium Tracy Fraquhar. Istoty te wiedzą, przez co obecnie przechodzimy, ponieważ ich cywilizacja ten krok ma już za sobą. Niegdyś dotknięta takimi samymi wyzwaniami, przed którymi aktualnie stoimy, teraz osiągnęła punkt, w którym może zaoferować świadome i współczujące spojrzenie na nasze ziemskie próby, udręki i triumfy. Czerpiąc z doświadczeń i mądrości cywilizacji Franka, odkryj prawdziwą nieograniczoną naturę Wszechświata i dowiedz się, co możemy zrobić, aby stworzyć lepszy świat – zaczynając od teraz.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

77
Królowa balu. Brzydsza siostra. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa balu. Brzydsza siostra. Tom 2
Dostępny
49 szt.

Nowe pokręcone perypetie bohaterki książki o współczesnym kopciuszku Brzydsza siostra! Mattie Lowe zawsze ma jakieś zmartwienia na głowie. Tym razem sen z powiek spędza jej jedno z największych wydarzeń w historii ludzkości: BAL. Zdeterminowana, żeby była to najbardziej epicka impreza na świecie, ma sprytny plan. Jest tylko jeden problem: jej cudowny i idealny chłopak, Jake Kingston, nie wyskoczył jeszcze z najbardziej kreatywnym zaproszeniem, jakiego mogłaby się po nim spodziewać. No dobra, jest jeszcze gorzej – chyba w ogóle nie zamierza jej zaprosić. Nie ma jednak takiej opcji, że Mattie pójdzie na bal sama! Nagle wszystko wydaje się działać przeciwko niej. Zbiera się grupka, która chce sabotować jej imprezę, a Jake jest jakiś dziwny. Czy zwariowana fioletowowłosa artystka mangi poprowadzi swoją klasę na niezapomnianą noc zabaw i igraszek, czy przejdzie do historii szkoły jako najgorsza przewodnicząca?

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

78
Krokodyl w doniczce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krokodyl w doniczce
Dostępny
46 szt.

Nowa powieść znawczyni potrzeb ludzkiego serca i specjalistki od emocji, Anny Szczęsnej! Aldona, żwawa siedemdziesięciolatka i mistrzyni dziergania na drutach, nie radzi sobie z napadami gniewu. Tupiący sąsiedzi, śmieci zostawione na klatce schodowej, a nawet szumiąca w kaloryferze woda potrafią ją nieźle wkurzyć. Za radą terapeuty stara się kierować swoją furią jak kierowca samochodu rajdowego. Z różnym skutkiem. Paweł jest autorem jednego bestsellera i wielu miernych powieści. Ma wrażenie, że jego życie to porażka. Całymi dniami obserwuje świat z okna na osiedlu Przymorze i troszczy się o swoją kolekcję aloesów i agaw. Kaja właśnie spełniła marzenie o własnym mieszkaniu. Musi jednak spłacić kredyt. Ma plan, który może dać jej zastrzyk gotówki. Jej nowym sąsiadem jest pisarz, który – o ile zostanie poprowadzony przez kogoś, kto się na tym zna – może stać się gwiazdą. Kaja chce zostać jego asystentką. Czy troje pozornie odmiennych ludzi o różnych pragnieniach odkryje to, co jest w życiu najważniejsze?

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

79
Dziedzictwo. Tom 1. Rosyjska księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo. Tom 1. Rosyjska księżniczka
Dostępny
64 szt.

Dwa zwaśnione gangi z różnych zakątków świata. Sojusz, za który najwyższą cenę zapłaci ona. Sasza Askarowa, jedyna córka rosyjskiego mafiosa, to kobieta, z którą się nie zadziera. Wychowana twardą ręką w żelaznej dyscyplinie, teraz jest prawdziwą maszyną do zabijania. Kiedyś stanie na czele mafii na miejscu swojego ojca. Antonio Morinello, syn włoskiego capo, ma Saszę na celowniku. Zrobi wszystko, żeby ją zdobyć. W ramach rozejmu między rodzinami zmusza jej ojca do oddania mu córki. Sasza nie jest jednak typem kobiety, którą można sobie przekazywać jak trofeum. Czy ślub, który połączy te dwie rodziny, położy kres wojnie między rosyjską i włoską mafią? Monika Skabara – mama, żona, pisarka i… funkcjonariuszka Straży Granicznej. Kiedy nie pisze, trenuje karate, słucha starego rocka i maluje obrazy.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

80
Klątwa ruin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klątwa ruin
Dostępny
66 szt.

Tajemnica sięgająca wielu pokoleń i miłość wbrew zasadom. Wzruszająca podróż do roku 1920 i czasów walki o wolność. Aniela Wilczkówna wywodzi się z chłopskiej rodziny, ale dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze jako panna do towarzystwa. Poznaje tam krewnego właścicielki – porucznika Rafała Mielżyńskiego. Mimo że oficer jest nią zafascynowany, dziewczyna traktuje go z dystansem. Zdaje sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych, skrywa też własne tajemnice. Pewnego dnia Aniela poznaje historię ruin pobliskiego zamku. Związana z nimi legenda opowiada o pięknej Rudowłosej i wyrządzonej jej krzywdzie. Czy ma to coś wspólnego z przeszłością Anieli? Tymczasem nadchodzi lato i zmienia się atmosfera we dworze. Wojska bolszewickie zagrażają Polsce, która niedawno odzyskała niepodległość. Wszyscy starają się wspierać walczących na froncie. Aniela wbrew rozsądkowi myśli o Rafale i martwi się o jego życie.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

81
Pięknie odmienni. Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięknie odmienni. Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i niepo...
Dostępny
1 szt.

Początki są piękne. On wspaniały, ona cudowna. Myszka, misio, dzióbek, żabka. Świata poza sobą nie widzą, a wspólna przyszłość rysuje się wspaniale. Co mogłoby pójść nie tak, skoro jestem w związku z tak niezwykłą osobą? Wszystko, co na etapie zauroczenia wydaje się rozczulające, szybko zaczyna drażnić. Irytować. Przeszkadzać. Doprowadzać do szaleństwa. Takiego z awanturą, pretensjami, krzykami, a nawet obrzucaniem się wyzwiskami.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

82
Szkoła dla wybranych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła dla wybranych
Dostępny
4 szt.

Wszyscy znają Emmę. Wyróżnia się, co jest dość trudne w Redemption Prep, szkole, w której każdy uczeń jest wyjątkowy i został starannie dobrany, by móc uczęszczać do tej prestiżowej placówki. Kiedy więc ginie bez śladu, każdy to zauważa i wszyscy stają się podejrzani, szczególnie w tej szkole.. Rozpoczyna się śledztwo, wiele osób szuka Emmy, ale są i tacy, którzy nie chcą, aby została odnaleziona. W trakcie poszukiwań uczniowie zdają sobie sprawę, że uczelnia skrywa w sobie tajemnicę. A Emma może być kluczem do poznania prawdy... Jeśli ktokolwiek będzie w stanie ją odnaleźć.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

83
Prywatny ochroniarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prywatny ochroniarz
Dostępny
22 szt.

Praca bodyguarda jest ciężka, odpowiedzialna i wymagająca. Ale dla Dylana nie ma zleceń zbyt trudnych – mężczyzna jest profesjonalistą w każdym calu i nigdy nie pozwala sobie nawet na chwilę rozluźnienia. A w każdym razie nie w pracy, bo po godzinach to normalny, niestroniący od rozrywek dwudziestotrzylatek. Jednak dbanie o bezpieczeństwo Phoebe Green, córki znanego architekta, okazuje się zadaniem niemal niewykonalnym. Nie dość, że dziewczyna nie przejawia najmniejszej chęci do współpracy, to jeszcze usiłuje zrobić wszystko, by uprzykrzyć życie swojemu aniołowi stróżowi.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

84
Cover. Mój wyśniony koniec świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cover. Mój wyśniony koniec świata
Dostępny
26 szt.

Niewielka wieś gdzieś na Mazurach. Dwoje młodych ludzi, każde ze swoimi planami i marzeniami. Choć nie... To Ela, dobra uczennica pilnie przygotowująca się do matury, ma marzenia i plany, a przed sobą jasną przyszłość. Inaczej niż jej sąsiad z naprzeciwka. Zły dom, złe geny, zły brat – Maks już dawno pozbył się złudzeń i wiary w to, że może cokolwiek zmienić. Codziennie styka się z Elą, „miastową z dobrego domu”, podziwia ją i zazdrości. Rodziców, pieniędzy, możliwości. Wszystkiego. Wzorowa panienka z lepszych sfer nie nadaje się do kochania. Taką dziewczynę Maks, typowy bad-boy ze smutną historią, może jedynie nienawidzić. Poddaje się więc temu uczuciu w pełni. Przy każdej okazji znęca się nad Elą psychicznie. Ona, pozornie zimna i niewzruszona, w zaciszu własnego pokoju bardzo cierpi.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

85
Druga szansa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga szansa
Dostępny
9 szt.

Auden nigdy nie była typową nastolatką. Nie pamięta, kiedy ostatnio przespała całą noc, a spokój w bezsenne noce odnajduje, ucząc się w miejscowym nocnym bistro. Wychowana przez wymagających rodziców, nie miała szansy na zwyczajną nastoletnią beztroskę aż do momentu, gdy zdecydowała się wyjechać na lato do swojego ojca i jego nowej żony. To wywróciło jej świat do góry nogami, zmieniając codzienność w jedną wielką przygodę! Życie chwilą bywa jednak niebezpieczne, zwłaszcza gdy chce się tak dużo nadrobić. Dziewczyna wpada w poważne kłopoty, uczy się, że z nieporozumień może zrodzić się prawdziwa przyjaźń i… poznaje tajemniczego Eliego, który staje się jej przewodnikiem w nocnych podróżach po okolicy. Eli tak samo jak Auden cierpi na bezsenność. Wspólne wycieczki są dla dziewczyny szansą by odzyskać to, co straciła, usiłując być idealną córką. Każda decyzja ma jednak swoje konsekwencje i Auden przekona się o tym jak nikt inny… Sarah Dessen w swojej fantastycznie napisanej książce łączy dwa samotne serca i wysyła je w pełną przygód podróż.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

86
QBQ! Pytania trafiające w sedno. Osobista odpowiedzialność w pracy i w życiu prywatnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
QBQ! Pytania trafiające w sedno. Osobista odpowiedzialność w pracy i w...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.21

Dlaczego nie może być jak wcześniej? Kto tym razem nawalił? Kiedy wreszcie oni poważnie nas potraktują? Kiedy w końcu ktoś mnie przeszkoli? Może zadajesz takie lub podobne pytania, a już na pewno wciąż słyszysz je u innych. Wszystkie one wywodzą się z braku poczucia odpowiedzialności za własne życie i prowadzą do takich nawyków jak szukanie winnych, robienie z siebie ofiary, narzekanie czy prokrastynacja. W ten sposób dochodzi do usprawiedliwiania we własnych oczach bierności i braku jakiejkolwiek inicjatywy, by zmienić w swoim życiu cokolwiek na lepsze.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

87
4DX, czyli 4 Dyscypliny realizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4DX, czyli 4 Dyscypliny realizacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Naturalną cechą ludzi jest chęć zwyciężania. Każdy chce wygrywać. Nic nie motywuje bardziej niż bycie częścią zespołu, który zna swój cel, dąży do niego i jest zdeterminowany, aby go osiągnąć. Dlaczego więc tak wiele wspaniałych i ambitnych planów nigdy nie doczekało się realizacji? Każdy menedżer zapewne pamięta inicjatywy, które mogły przynieść firmie fantastyczny sukces, ale rozmyły się w natłoku codziennej pracy i zniknęły w szalejącym wirze bieżących spraw. Aby osiągać wyjątkowe wyniki, trzeba doprowadzić zespół do zmiany zachowania i nauczyć się walczyć z nawałem codziennych zadań, który w wielu organizacjach jest przeciwnikiem nie do pokonania.

49,00 zł
36,26 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

88
Windows Server 2019 dla profesjonalistów, wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Windows Server 2019 dla profesjonalistów, wydanie II
Dostępny
2 szt.

Serwery Windowskrólują w przestrzeni centrów danych. Nawet po przeniesieniu zasobów dochmury Azuredane są nadal zarządzane przez Windows Server: właśnie ten system operacyjny stanowi podstawę platformy Azure!Windows Server 2019może obsłużyć nawet najpoważniejsze zadania w środowisku chmury. Microsoft konsekwentnie zmniejsza rozmiar platformy obliczeniowej w serwerach i tworzy nowe sposoby komunikacji z nimi. Także technologia kontenerów bardzo się rozwinęła: Server 2019 przenosi aplikacje do kontenerów, dzięki czemu uruchamia się je w odizolowaniu od siebie i na masową skalę. Co więcej, nowe narzędzia dla administratorów sprawiają, że z systemem Windows Server 2019 pracuje się efektywnie i przyjemnie.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

89
Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego dla uczniów klas ósmych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego dla uczniów klas ósmych
Dostępny
132 szt.

Zestaw ośmiu testów, które pozwolą usystematyzować wiedzę potrzebną do dobrego zdania egzaminu ósmoklasisty, a co ważniejsze – udoskonalą umiejętność pracy z tekstem. Testy zostały skonstruowane nie na zasadzie przypadkowego doboru fragmentów, ale każdy z nich skupia się na osobnym zagadnieniu: konflikcie, naturze, wojnie, zabawie, pięknie, podróży, autorytecie oraz dobru i prawdzie.

18,99 zł
13,99 zł

Rabat 26,3%
oszczędzasz 5,00 zł

90
Miejsce przy stole. Przywództwo w IT w czasach Agile - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsce przy stole. Przywództwo w IT w czasach Agile
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Jest kilka ważnych pytań, na które musi sobie odpowiedzieć szef działu IT, zwłaszcza jeśli przyszło mu żyć w epoce Agile i właśnie zderzył się z własną nieporadnością. Dynamika zmian otaczającego świata bywa przytłaczająca, niemniej pytania pozostają takie same i domagają się odpowiedzi. W jaki sposób dział IT wpisuje się w szerszy kontekst przedsiębiorstwa? Na czym polega relacja pomiędzy IT a biznesem? W jaki sposób zmienia się ona pod wpływem wprowadzenia metodyki Agile i Lean? Czy rzeczywiście rola kierownictwa IT jest pełna sprzeczności i niewykonywalnych zadań? Jak uzyskać porozumienie między kadrą zarządzającą a zespołem Agile?

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

91
Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka błyskawicznej koncentracji. Mistrzostwo w zarządzaniu uwagą
Dostępny
16 szt.

Nie radzisz sobie z terminami, masz słabe wyniki, Twoja wydajność spada. Odkładasz zadania na potem, by zająć się smartfonem, Facebookiem, Instagramem lub śnieniem na jawie. Jeśli już uda Ci się skupić na pracy, wystarczy jeden SMS czy e-mail, aby natychmiast stracić zainteresowanie obowiązkami. A wrócić do nich jest... cóż, bardzo trudno. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, szanowanym prezesem, menedżerem, czy analitykiem w biznesie, problemy z koncentracją i niedobory skupienia sprawiają, że najbardziej błahy bodziec uniemożliwia dokończenie ważnych zadań. A to wróży poważne kłopoty!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

92
Jak wynająć mieszkanie i osiągać dochód pasywny. Praktyczny poradnik dla początkującego właściciela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wynająć mieszkanie i osiągać dochód pasywny. Praktyczny poradnik d...
Dostępny
2 szt.

Odziedziczyłeś, dostałeś albo właśnie kupiłeś mieszkanie i chcesz je wynająć? A może dopiero myślisz o wynajmie? Chcesz ulokować środki w nieruchomości i potem pasywnie na tym zarabiać? Na wynajmie nieruchomości nie osiągniesz tak spektakularnych zysków jak w przypadku obrotu akcjami, jednak i tak uzyskasz więcej, niż gdybyś trzymał środki na lokatach bankowych czy w obligacjach. Z wynajmem nie wiąże się też zbyt duże ryzyko straty pieniędzy. A zysk płynący z wynajmu jest stały i stabilny.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

93
Zespoły wirtualne i rozproszone. Zdalne zarządzanie projektem informatycznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zespoły wirtualne i rozproszone. Zdalne zarządzanie projektem informat...
Dostępny
25 szt.

W niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży IT sukces projektu zapewnić mogą jedynie jego wysoka jakość i niskie koszty realizacji oraz odpowiednio krótki czas dostarczenia go klientowi. Coraz trudniej to osiągnąć w tradycyjny sposób, dlatego firmy zmuszone są stosować nowoczesne modele współpracy i metodyki zarządzania. Aby zapewnić konkurencyjność swoich usług, muszą zlecać wykonanie zadań pracownikom i zespołom znajdującym się w innej lokalizacji, innym kraju, a nierzadko nawet na innym kontynencie. To z kolei wymaga niezawodnych kanałów komunikacji i wydajnych narzędzi wspierających współpracę zdalną. Jak nietrudno się domyślić, wszystko to stawia przed menedżerami zupełnie nowe wyzwania i wymaga bardziej elastycznego podejścia do kwestii zarządzania.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

94
Trapped. Romans mafijny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trapped. Romans mafijny
Dostępny
51 szt.

Świat ciemnych mafijnych interesów nie jest bezpieczny. Przetrwają w nim tylko najtwardsi i najbardziej bezwzględni gracze. Słabsi będą mogli mówić o szczęściu, jeżeli przeżyją. Bracia Declan i Joshua z pewnością do słabych nie należą. Declanowi maniery dżentelmena nie przeszkadzają w kierowaniu gangiem – jest miłośnikiem opery, znawcą sztuki, erudytą, prawnikiem, a także handlarzem narkotyków, z zimną krwią eliminującym wszystkich, którzy staną mu na drodze. Joshua to przeciwieństwo poukładanego i zorganizowanego brata – lekkoduch, wciąż pakujący siebie i innych w tarapaty. Ale i jemu nie drży ręka, kiedy przychodzi do porachunków z wrogiem. W sam środek mafijnych gier trafia Holly Evans, dwudziestopięcioletnia samotna matka.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

95
Gospodarowanie wodami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarowanie wodami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.15

Publikacja przedstawia najważniejsze rozwiązania dla podmiotów, które korzystają z zasobów wodnych, użytkują te zasoby w ramach tzw. usług wodnych lub prowadzą działalność gospodarczą w zakresie gospodarowania wodami. Wyjaśnia, jak obecnie działa system zgód wodnoprawnych i jakie są zasady uzyskiwania decyzji administracyjnych, które umożliwiają korzystanie z zasobów wodnych, usług wodnych oraz w innym zakresie są związane z gospodarowaniem wodami. Opracowanie przystępnie objaśnia kwestie dotyczące m.in.: ?pojęcia oceny wodnoprawnej, które funkcjonuje na gruncie Prawa wodnego od początku 2018 r.; ?modyfikacji funkcjonujących już wcześniej pojęć zgłoszenia wodnoprawnego i pozwolenia wodnoprawnego; ?opłat za usługi wodne ? nowego rozwiązania w polskim porządku prawnym, które weszło w życie w 2018 r. i przez pierwsze dwa lata funkcjonowania było źródłem wielu wątpliwości i pytań użytkowników wód. Książka wyjaśnia krok po kroku, jak uzyskać pozwolenie wodnoprawne lub dokonać zgłoszenia wodnoprawnego. Zawiera także zbiór wzorów wniosków i oświadczeń niezbędnych w systemie zgód wodnoprawnych wraz z przykładami ich wypełnienia oraz stawki opłat za usługi wodne obowiązujące w 2020 r. Autor opiera się nie tylko na powszechnie obowiązujących przepisach prawa, tj. na ustawie z 20 lipca 2017 r. ? Prawo wodne oraz aktach wykonawczych do niej, lecz uwzględnia także praktyczne informacje, podawane przez organy publiczne na ich oficjalnych stronach internetowych, w tym na stronie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Państwowego Gospodarstwa Wodnego ?Wody Polskie? oraz służącego przedsiębiorcom serwisu informacyjno-usługowego biznes.gov.pl. Przywołuje także orzeczenia sądów administracyjnych wydane w trakcie dwóch i pół roku obowiązywania nowej systematyki prawnej. O Autorze: Mateusz Balcerowicz ? ekspert gospodarki wodnej i zastępca redaktora naczelnego miesięcznika ?Gospodarka Wodna?. W przeszłości dyrektor Departamentu Zasobów Wodnych w Ministerstwie Środowiska, członek Rady Naukowej IMGW ? PIB oraz Komitetu Gospodarki Wodnej PAN.

59,00 zł
56,64 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

96
Prawo zamówień publicznych w praktyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo zamówień publicznych w praktyce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.25

Publikacja pokazuje, jak zmieni się Prawo zamówień publicznych od 1 stycznia 2021 r. Autorka, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, koncentruje się na ukazaniu nowych rozwiązań. Przystępnie objaśnia ? również na przykładach ? jak te zmiany wpływają na cały proces zamówienia: od sporządzenia analizy zapotrzebowania, przez przygotowanie prawidłowej dokumentacji przetargowej, ogłoszenie przetargu, jego rozstrzygnięcie, aż po postępowanie odwoławcze. W książce Czytelnik znajdzie m.in.: ?przykład dokładnej analizy zapotrzebowania zamawiającego, ?sposób umieszczania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ? krok po kroku, ?wyjaśnienie, czym są kryteria środowiskowe i społeczne, ?wskazówki, jak prawidłowo określić datę rozpoczęcia i rozstrzygnięcia przetargu, ?przykład pełnej dokumentacji przetargowej, ?tryby, w jakich można prowadzić zamówienia publiczne, ?wyjaśnienie, jak kształtuje się wielkość wadium, ?wzór i tryb odwołania od wyniku przetargu. ATUTY PUBLIKACJI: Praktyczne podejście, prosty, zrozumiały język, przykłady dokumentów, orzecznictwo

59,00 zł
56,64 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

97
Moments from Ephemeral City (Re-issue 2017). CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
98
Zmierzch. Tom 1. Zmierzch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmierzch. Tom 1. Zmierzch
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Porywająca opowieść o miłości, łącząca cechy horroru, romansu i powieści o dojrzewaniu. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington, gdzie spotyka tajemniczego, niezwykle przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności – nie można mu się oprzeć, ale i nie można go przejrzeć. Bella usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Już niedługo może nie być odwrotu... Saga „Zmierzch” jest światowym fenomenem. Książki z tego cyklu zostały sprzedane w milionach egzemplarzy! W 2008 r. powieść została sfilmowana, na ekranach kin trafiły także ekranizacje kolejnych części sagi.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

99
SISU. Wzmocnij hart ducha i odporność psychiczną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SISU. Wzmocnij hart ducha i odporność psychiczną
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.26

Sisuto unikalne, nieprzetłumaczalne fińskie słowo, oznaczające siłę w obliczu wyzwań oraz wewnętrzny ogień. Sisu to także odporność, siła woli, hart ducha, odwaga i determinacja w dążeniu do określonego celu pomimo przeciwności losu lub barier fizycznych. W zwariowanym, niepewnym otoczeniu biznesowym Sisu wyrasta na kluczową kompetencję XXI wieku. Dlaczego? Każdego dnia stawiasz czoła wielu trudnościom i zawirowaniom. Czasami są to nagłe, nieprzewidziane turbulencje, jak zagrożenie zdrowotne, kryzys gospodarczy lub utrata pracy. Jednak częściej konfrontujesz się z prozą życia: chorobami bliskich i odchodzeniem rodziców, konfliktami w zespole lub przytłaczającymi projektami realizowanymi pod presją czasu.

39,00 zł
28,86 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

100
Zmierzch. Tom 3. Zaćmienie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmierzch. Tom 3. Zaćmienie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.01

Trzecia część bestsellerowego cyklu „Zmierzch”. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. Zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany – co Bella ma wybrać: życie czy śmierć? Na podstawie powieści powstał film.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

Wróć do góry