hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.06.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 19 czerwca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? (Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian), na drugim Alef (Jorge Luis Borges). Kolejny produkt to Amoris laetitia. Konflikt interpretacji (Jarosław Kupczak OP) oraz Moje Rajdy (Sobiesław Zasada).
1
Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?
Dostępny1598 szt.

Czy ocieplenie klimatu zagraża życiu na Ziemi? Zmianę klimatu odczuwamy już prawie wszyscy – zimą pada mniej śniegu, a upalne lata są coraz bardziej uciążliwe. Coraz częściej występują też ekstremalne zjawiska pogodowe: powodzie, gradobicia, susze połączone z pożarami... Klimat zmienia się obecnie tak szybko jak nigdy wcześniej! Czy zdążymy uchronić Ziemię przed klimatyczną katastrofą? I czy dzieci mogą pomóc dorosłym w walce z ociepleniem klimatu? Odpowiedzi szukajcie w tej książce, bo przyszłość naszej planety zależy od każdego z nas!

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

14 osób kupiło
2
Alef - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alef
Dostępny86 szt.

Drugi (po opus magnum, Fikcjach) koronny zbiór skondensowanych, ale jakże pojemnych i zapładniających wyobraźnię opowiadań Borgesa. Dzięki nim zdobył miejsce w panteonie największych i najbardziej inspirujących pisarzy ubiegłego stulecia. Fikcje i Alef gromadzą wszystkie najistotniejsze Borgesowskie wątki i motywy, które gdzie indziej ulegają rozwinięciu czy przekształceniu, w myśl tezy, że liczba fabuł jest nieskończona. Tym razem Alefa prezentujemy po raz pierwszy w całości przełożonego przez człowieka, który całe życie oddał Borgesowi i bibliotece, a którego pierwszy polski przekład Borgesa ukazał się w 1966 roku.

35,00 zł
22,40 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,60 zł

9 osób kupiło
3
Amoris laetitia. Konflikt interpretacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amoris laetitia. Konflikt interpretacji
Dostępny7 szt.

Nie ulega wątpliwości, że od czasu opublikowania adhortacji Amoris laetitia wielu autorów próbowało przybliżyć jej treść oraz zmierzyć się z tymi jej fragmentami, które rozbudziły najwięcej pytań i emocji. Jak uchronić się przed relatywizmem moralnym, subiektywizmem i akceptacją poglądów niszczących pedagogiczną dynamikę duchowego wzrostu w Kościele? Książka o. prof. J. Kupczaka stanowi bardzo cenną pomoc w znalezieniu odpowiedzi na powyższe pytania. Pośród różnych, niekiedy fragmentarycznych, prób zgłębienia tych zagadnień, książka ta może być uznana za fachowe i rzetelne, a zarazem napisane w komunikatywny sposób, ujęcie jednego z najbardziej kluczowych teologicznych sporów ostatniej dekady w Kościele katolickim. Odważna analiza treści samej adhortacji, jak również wieloaspektowa prezentacja komentarzy ukazujących się po jej opublikowaniu pozwoliły stworzyć bogatą skarbnicę wiedzy, z której zaczerpnąć mogą wytrawni specjaliści, początkujący teologowie, a także wierni Kościoła i ludzie dobrej woli, poszukujący odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

3 osoby kupiły
4
Moje Rajdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Rajdy
Dostępny712 szt.

W 1952 roku wystartował w swoim pierwszym rajdzie Ojców – Kraków. Pilotem była narzeczona Ewa. W 1997 roku jako 65-latek odniósł sukces w jednym z największych i najtrudniejszych rajdów świata – Safari. Pilotem była żona Ewa. Między tym pierwszym i ostatnim startem Sobiesław Zasada wygrał co najmniej kilkadziesiąt międzynarodowych rajdów. Krajowe trudno zliczyć. W latach 60. i 70. to właśnie polscy rajdowcy obudzili nasze marzenia o samochodzie. Gdy startowali do najsłynniejszego wówczas rajdu Monte Carlo na trasę, by ich oglądać, przychodziły tłumy. Sprawozdania radiowe trzymały przy odbiornikach miliony słuchaczy, a telewizja dopiero się uczyła jak pokazywać ten sport. Informacje o rajdowych sukcesach znajdowały miejsce na pierwszych stronach gazet. Wtedy właśnie za najlepszego kierowcę na świecie uznawano Sobiesława Zasadę. Przez długie lata lat panował na rajdowych trasach na całym świecie. Wygrywał w Europie, wygrywał też w Afryce, Ameryce i Australii. Dziś opowiada o tym jak do tych sukcesów doszedł w podsumowującej jego karierę książce Moje Rajdy.

48,00 zł
41,28 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,72 zł

2 osoby kupiły
5
Piórnik granatowy Kosmos PAUL&CO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik granatowy Kosmos PAUL&CO
PAUL&CO.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Piórnik zamykany na suwak, bez wyposażenia, zdobiony ciekawą grafiką.

25,70 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,71 zł

2 osoby kupiły
6
Jestem bezpieczny. Pożar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem bezpieczny. Pożar
Dostępny341 szt.

„Jestem bezpieczny” to seria ilustrowanych historyjek dla przedszkolaków, które uczą dzieci bezpiecznego postępowania w codziennych sytuacjach. Dzięki nim dziecko w przyjazny sposób dowie się; co robić w momentach zagrożenia, wybuchu pożaru, zranienia, że należy zachować czujność w drodze do przedszkola, w kuchni a także wobec nieznajomych.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
7
Coloring Craft. Ramka MDF do kolorowania, koło - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coloring Craft. Ramka MDF do kolorowania, koło
Stnux
Dostępny49 szt.

Pokoloruj swoją ramkę na zdjęcie! Zestaw zawiera ramkę z modnymi wzorami dżungli, 4 markery oraz samoprzylepne kryształki. Kolory markerów: • zielony, • czerwony, • żółty, • niebieski. Wymiary ramki: 20.0 x 20.0 cm

40,90 zł
36,40 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,50 zł

2 osoby kupiły
8
Jestem bezpieczny. Apteczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem bezpieczny. Apteczka
Dostępny1375 szt.

„Jestem bezpieczny” to seria ilustrowanych historyjek dla przedszkolaków, które uczą dzieci bezpiecznego postępowania w codziennych sytuacjach. Dzięki nim dziecko w przyjazny sposób dowie się; co robić w momentach zagrożenia, wybuchu pożaru, zranienia, że należy zachować czujność w drodze do przedszkola, w kuchni a także wobec nieznajomych.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
9
Kubek Evolution Magic Cup 230ml - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek Evolution Magic Cup 230ml
Nuk
Dostępny9 szt.

Nauka samodzielnego picia jest jednym z najważniejszych etapów w rozwoju dziecka. Magiczny kubek NUK Magic Cup pozwala małym dzieciom pić prawie jak dorosły, czyli jak ze zwykłego kubka z każdej strony. Istnieje tylko jedna magiczna różnica: z kubka się nic nie wyleje; silikonowa tarcza uszczelnia kubek. Uwaga! Różne kolory, towar wysyłany losowo.

39,00 zł
33,54 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,46 zł

1 osoba kupiła
10
Piórnik tuba czarny Kosmos PAUL&CO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba czarny Kosmos PAUL&CO
PAUL&CO.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Piórnik tuba zamykany na suwak, bez wyposażenia, zdobiony ciekawą grafiką.

17,10 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,9%
oszczędzasz 5,11 zł

2 osoby kupiły
11
Symfonia na 444 głosy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symfonia na 444 głosy
Dostępny20 szt.

Symfonia na 444 głosy – bo tyle mniej więcej zacytowano w niej osób wypowiadających się na temat muzyki: od Pitagorasa, przez Bacha, Strawińskiego i Cage'a, po Jimmiego Hendrixa i współczesnych blogerów. A opowiadają one o tym, dlaczego namiętnie słuchają muzyki, na czym polega komponowanie, w czym tkwi tajemnica sukcesu wirtuoza, jak czerpać radość ze słuchania muzyki... Wyjaśniają także, dlaczego tak niewielu ludzi lubi nowoczesną muzykę, jaki pożytek mogą mieć z muzyki rządzący i na czym polega sekret „osobistego kołchoźnika” – tajemniczej przypadłości, będącej udziałem Mozarta i Czajkowskiego. „Muzyka jest cudownie działającym lekarstwem, szczególnie zaś uzdrawia z melancholii i smutku (...) Oprócz tego, muzyka podnosi na duchu wędrowców, onieśmiela i skłania do ucieczki złodziei. Dodaje tchórzliwym odwagi w bitwach, zwołuje rozproszonych i pokonanych; ponadto, jak czytamy u Pitagorasa, przywodzi rozpustników do wstrzemięźliwości. Istnieją pewne melodie które oddalają od rozpusty, podczas gdy niektóre skłaniają ku niej” – Johannes de Muris. „Próbowałem w życiu różnych używek i muzyka zdecydowanie wygrywa” – Leszek Możdżer.

39,00 zł
30,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
12
Sigma Force. Tom 1. Burza piaskowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sigma Force. Tom 1. Burza piaskowa
Dostępny1213 szt.

Spektakularny wybuch Eksplozja w British Museum niszczy bezcenne dzieła sztuki z Półwyspu Arabskiego. Zgodnie z oficjalną wersją, doszło do niej w wyniku uderzenia pioruna kulistego. Nie potwierdzają tego jednak wyniki specjalistycznych badań zrujnowanych eksponatów: metal i drewno wykazują promieniowanie podobne do tego, z jakim zetknięto się podczas uderzenia w Ziemię meteorytu tunguskiego. Tajemnicza inskrypcja Safia al-Maaz, kustosz wystawy, odkrywa na szczątkach antycznego posągu datowany na drugi wiek przed naszą erą napis, który być może pozwoli rozwiązać jedną z największych zagadek archeologii. Czy posąg ma jakiś związek z eksplozją i meteorytem tunguskim? Ryzykowna ekspedycja Odpowiedzi nie znajdzie się, siedząc w Londynie albo w Waszyngtonie. Trzeba ruszyć w teren, do Omanu, i odszukać zaginione przed tysiącami lat miasto będące – jak głosi legenda – kolebką królowej Saby. W wyprawie, oprócz Safii i jej przyjaciółki Kary, uczestniczy awanturniczy archeolog Ohama Dunn i komandor Painter z Sigmy, supertajnego zespołu działającego w ramach organizacji DARPA, nadzorowanej przez amerykański Departament Obrony. Co odkryją, jeśli dotrą do celu? Niewyobrażalne skarby czy zgubne dla ludzkości źródło energii?

40,90 zł
32,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,18 zł

1 osoba kupiła
13
Aquabeads. Figurki do kolekcjonowania. Seria 1. Zwierzątka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquabeads. Figurki do kolekcjonowania. Seria 1. Zwierzątka
Epoch
Dostępny6 szt.

W każdej saszetce ukryto inną wspaniałą figurkę do wykonania: jednorożca, papugę, lamę, zajączka, jeża, flaminga, słonia albo konika. Mały zestaw sprawdzi się doskonale również podczas podróży i zawiera wszystko, czego potrzeba do zabawy: koraliki do zabaw kreatywnych, małą płytkę do układania koralików, mały spryskiwacz i podstawkę do ustawienia gotowej figurki. Po zebraniu wszystkich 8 zwierząt podstawki można połączyć w jedną dużą całość. Produkt przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia. Uwaga. To opakowanie niespodzianka. Dopiero po otwarciu dowiesz się, które zwierzątko możesz zbudować. Wymiary opakowania: 11.0 x 3.0 x 16.5 cm

9,99 zł
1 osoba kupiła
14
Kolorowa łamigłówka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa łamigłówka
Askato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Kolorowa łamigłówka to gra polegająca na logicznym myśleniu i strategicznym planowaniu. Poprzez przesuwanie kolorowych kulek w odpowiednich kierunkach dziecko odkrywa, manipuluje, układa, odgaduje. Poprzez zabawę rozwija logiczne myślenie, dedukowanie oraz wyobraźnię. W zestawie 48 kulek. Gra dla 2–4 graczy. Wymiary: 27.0 x 4.5 x 23.0 cm

42,60 zł
36,21 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,39 zł

1 osoba kupiła
15
Toomies. Piramidka z jajeczek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toomies. Piramidka z jajeczek
Tomy
Dostępny105 szt.

Zabawka piszczy, dopasowuje się, układa i przewraca! Najmłodsi pokochają wszystko, co mogą zrobić z tym szczęśliwym pół tuzinem stosów jaj. Każde jajko rozdziela się, odsłaniając w środku pisklę, które fascynuje dzieci już od szóstego miesiąca życia.Jajeczka są wystarczająco małe, aby poradziły sobie z nimi małe dłonie. Dzieci z przyjemnością ponownie złożą skorupy, poznają kontrastujące, ciekawe minki i odkryją podstawki do kubków na jajka. W miarę dorastania dzieci będą mogły dopasować jasne, odważne kolory, aby kompletować jaja i posadzić je na pasujących kubkach – zarówno według koloru, jak i sortowania różnych kształtów - każde jajko ma dopasowany do siebie konkretny kubek jajeczny. Zabawa na tym się nie kończy: gdy dzieci pewność siebie i umiejętności gry wciąż rosną, mogą ćwiczyć liczenie od jednego do sześciu, używając liczb wydrukowanych na kubkach z jajkami i cieszyć się układaniem jaj jeden nad drugim, aby stworzyć gigantyczną wieżę.Trudniejsze, ale bardziej satysfakcjonujące niż układanie tradycyjnych klocków! Zestaw jest dostarczany w poręcznym opakowaniu w stylu prezentowym, wraz z uchwytem do noszenia.

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
16
Doodle Bear. Jednorożec do malowania - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doodle Bear. Jednorożec do malowania
Tomy
Dostępny100 szt.

Doodle powraca z lat 90-tych! Lepszy niż kiedykolwiek! Spróbuj pokolorować, umyć i osuszyć Twojego Doodle Jednorożca. Teraz dostępny w formie breloczka! Każdy jednorożec zawiera 3 Markery Doodle Mini, które pozwalają dzieciom uwolnić swojego wewnętrznego artystę, tworząc nowe gryzmoły na swoim nowym przyjacielu. Ale teraz jest jeszcze więcej do zrobienia!Wypróbuj też aplikację Doodle Bear Studio! Zrób zdjęcie, dopasuj tło...możesz nawet nagrać wiadomość. Umyj misia i zacznij zabawę od nowa!

23,99 zł
22,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

1 osoba kupiła
17
Nocny tygrys - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny tygrys
Dostępny27 szt.

Bestseller „New York Timesa”, książka Lutego 2019 Amazona, nominowana do wielu nagród, w tym do Goodreads Choice Awards, polecana przez klub książkowy zdobywczyni Oscara, aktorki Reese Whiterspoon. Wymarzona lektura dla fanów Isabel Allende Poruszająca opowieść o młodej tancerce i osieroconym chłopcu, na których losy wpłynie stara chińska legenda o ludziach-tygrysach. Bystra i ambitna Ji Lin, aby spłacić długi swojej matki, dorabia jako tancerka. Życie Ji Lin wywróci się do góry nogami, gdy jeden z partnerów do tańca zostawi jej makabryczną pamiątkę. 11-letni sierota Ren ściga się z czasem, bo ma tylko 49 dni, aby spełnić ostatnie życzenie zmarłego Mistrza. Jeżeli mu się nie uda, dusza Mistrza będzie się błąkać po świecie na wieki. Grozę niewyjaśnionych śmierci w mieście podsycają plotki o mężczyznach przemieniających się w tygrysy. Ji Lin i Ren w pełnej niebezpieczeństw wędrówce wspólnie przemierzają piękne jak ze snu krajobrazy Malezji. A czas nieubłaganie mija… Nocny tygrys Yangsze Choo to książka, w której przeplatają się czasy kolonializmu i współczesność, przesądy i ambicje, miłość i rywalizacja, a wszystko to spowite folklorem, legendą i tajemnicą. To przejmująca opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Tłumaczenie: Agnieszka Walulik

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

1 osoba kupiła
18
Rekolekcje ze świętym Eugeniuszem de Mazenod - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekolekcje ze świętym Eugeniuszem de Mazenod
Dostępny25 szt.

Rekolekcje ze św. Eugeniuszem de Mazenodem to wyśmienita okazja, by spędzić 15 dni w towarzystwie mistrza duchowego i odnaleźć sens życia w spotkaniu z Chrystusem.Św. Eugeniusz de Mazenod (1782-1861) założył Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nie był teoretykiem kultu maryjnego, ale gorącym orędownikiem powierzenia się Jej opiece. Przez całe swe życie - misjonarza, założyciela, biskupa i senatora Francji - szedł z Maryją, trzymając Ją niejako za rękę. W sercu zaś gorąco pragnął, aby cały świat usłyszał słowa, które Chrystus wypowiedział na krzyżu - Oto matka twoja -i aby cały świat jak najprędzej i jak najprawdziwiej wziął Ją do siebie.Św. Jan Paweł II powiedział: Cieszę się, że mogłem kanonizować Eugeniusza de Mazenoda. Chciałbym dzisiaj w moim życiu dokonać tego, czego On dokonał w swoich czasach. Jego relikwie postawiłem w mojej prywatnej kaplicy i wybrałem go na mego osobistego patrona w dziele nowej ewangelizacji.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
19
Aquabeads. Zestaw startowy koralików, gwiazdki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquabeads. Zestaw startowy koralików, gwiazdki
Epoch
Dostępny39 szt.

Nowe koraliki „Aquabeads. Gwiazdki” mają wyjątkowy kształt, który jest kompatybilny ze wszystkimi innymi koralikami Aquabeads. Nadają się one idealnie np. do wyczarowania puszystego futerka zwierzątka albo tworzenia jeszcze bardziej precyzyjnych wzorów. Zestaw startowy zawiera innowacyjny system Flip Tray, pudełko do przechowywania koralików, spryskiwacz, chwytak do koralików/aplikator 2w1, ponad 1000 kolorowych koralików w 24 kolorach oraz szablony z motywami. Koraliki Aquabeads łączą się w magiczny sposób – podobnie jak koraliki do prasowania. Różnica: zabawa odbywa się bez użycia żelazka, koraliki łączy się przez spryskanie ich wodą. Produkt przeznaczony dla dzieci od 4 roku życia. Zawartość opakowania: • 1000 koralików „Gwiazdki”, • podkładka do układania, • pudełko do przechowywania koralików, • chwytak do koralików/aplikator 2w1, • spryskiwacz, • szablony z motywami. Wymiary opakowania: 24.0 x 26.0 x 8.0 cm

99,90 zł
94,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,99 zł

1 osoba kupiła
20
Późne eseje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Późne eseje
Dostępny48 szt.

Najnowszy zbiór dwudziestu trzech esejów noblisty w którym znajdziemy teksty poświęcone autorom klasycznym, takim jak Goethe, Hlderlin czy Flaubert, oraz dwudziestowiecznym, jak Herbert, Nmirovsky czy Roth ukazuje nie tylko rozmach zainteresowań pisarza, lecz także pozwala określić jego stosunek do zagadnień, które nieraz wykraczają poza obszar literatury, jak to się dzieje choćby w tekście na temat południowoafrykańskiego pisarza Hendrika Witbooia. Nie dziwi też szczególna uwaga, jaką J.M. Coetzee poświęca autorom z Australii, gdzie od pewnego czasu mieszka są nimi Les Murray i Patrick White. Za prawdziwy majstersztyk trzeba jednak uznać eseje o Samuelu Becketcie, w których Coetzee nie dość, że daje pokaz krytyczno-literackiej sprawności, to jeszcze sam rzuca się w nurt Beckettowskiej prozy i pozwala się ponieść jej falom.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

1 osoba kupiła
21
Batman. Mini figurka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Mini figurka
Spin Master
Dostępny100 szt.

W opakowaniu znajduje się figurka niespodzianka ukryta w plastikowym opakowaniu w kształcie beczki. Do zebrania dostępnych jest aż 20 figurek! Uwaga. To opakowanie niespodzianka. Nigdy nie wiesz, jaką figurkę znajdziesz w środku. Wymiary opakowania: 6.5 x 6.5 x 6.5 cm

8,30 zł
7,99 zł

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
22
Lalka ze skrzydełkami, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka ze skrzydełkami, mix kolorów
Pierot
Dostępny4 szt.

Laleczka ze skrzydełkami zachwyci każdą dziewczynkę! Została wykonana z dbałością o szczegóły. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
23
Dzieje grzechu w. albumowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje grzechu w. albumowe
Dostępny4 szt.

Dzieje grzechu - powieść Stefana Żeromskiego wydana w 1908 roku. Wcześniej, w latach 1906-1908, ukazywała się ona w odcinkach w Nowej Gazecie".Dzieło jest określane mianem powieści seksualnej" lub kolejowego romansu". Powieść ze względu na swoją tematykę wzbudzała wiele kontrowersji zarówno wśród czytelników jak i krytyków literackich. Dzieje grzechu to historia człowieka zniewolonego, którego grzech prowadzi do totalnego upadku, bez możliwości ponownego powstania. Żeromski skupia się na portrecie psychologicznym. Opisuje wewnętrzne przeżycia głównej bohaterki, Ewy Pobratyńskiej. Żeromski ukazuje zawikłane losy kobiety, która wskutek porzucenia przez ukochanego popada w depresję i się stacza. Od tej pory jej życie zmierza w niewłaściwym kierunku. Morduje swoje dopiero co narodzone dziecko, spotyka się z podejrzanymi mężczyznami, a potem zostaje prostytutką. Na końcu ginie, zamordowana przez kochanka.Powieść była ekranizowana cztery razy: w 1911, 1918, 1933 i 1975. Na pierwsze dwie adaptacje i ich rozpowszechnianie w kinie wydał zgodę Stefan Żeromski.

90,00 zł
64,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,20 zł

1 osoba kupiła
24
Mniejszość niemiecka w Polsce Środkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mniejszość niemiecka w Polsce Środkowej
Niedostępny
Brak

Książka jest poświęcona mniejszości niemieckiej w Polsce Środkowej. Mieści się w nurcie badawczym geografii historycznej. Autor podejmuje w niej analizę uwarunkowań osadnictwa niemieckiego i omawia pochodzenie terytorialne, rozkład przestrzenny, przemieszczenia oraz struktury demograficzno-społeczne ludności niemieckiej napływającej do regionu łódzkiego. Druga część publikacji dotyczy problematyki obecności mniejszości niemieckiej rozpatrywanej na płaszczyźnie społecznej i w strukturach Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Autor przygląda się także usytuowaniu tej grupy etnicznej w społeczeństwie polskim w kontekście ewolucji poczucia narodowościowego kolejnych pokoleń osadników, ich stosunku do spraw i społeczności kraju osiedlenia oraz procesów integracji i asymilacji w warunkach zmieniającej się sytuacji społeczno-politycznej.

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

25
Outsider. Sezon 1, 3 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Outsider. Sezon 1, 3 DVD
praca zbiorowa , 2020
Dostępny101 szt.

HBO przedstawia wciągający i trzymający w napięciu serial, nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem „Outsider” opowiada o pozornie prostym dochodzeniu w sprawie morderstwa 11-letniego chłopca, którego okaleczone ciało znaleziono w lasach Georgii. Świadkowie i dowody jednoznacznie wskazują sprawcę – ma nim być powszechnie lubiany nauczyciel szkoły średniej Terry Maitland (Jason Bateman). Ale śledczego Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) zaskakują nowe, przeczące temu tropy. Próbując rozwikłać tę, wydawać by się mogło, niewytłumaczalną sprawę, Ralph prosi o pomoc niekonwencjonalną prywatną detektyw, obdarzoną niezwykłymi umiejętnościami. „Outsider”, absorbujący kryminał i thriller psychologiczny odkrywa przed widzem misterny łańcuch mrożących krew w żyłach wydarzeń wywołujących nagłe zwroty akcji, kiedy śledztwo ujawnia istnienie podstępnej nadprzyrodzonej istoty. Reżyseria: Jason Bateman, Andrew Bernstein, Jason Bateman, Charlotte Brändström, J.D. Dillard, Karyn Kusama, Igor Martinovic, Daina Reid Dodatki: sześć krótkich filmów z planu, w tym wywiad ze Stephenem Kingiem, oraz ekskluzywny program zgłębiający początki mitycznej istoty el Cuco. Outsider: kulisy odcinków – cztery krótkie filmy, w których aktorzy i producenci omawiają serial.

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

26
Gdzie dawniej śpiewał ptak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie dawniej śpiewał ptak
Dostępny54 szt.

Powieść zdobyła nagrody Hugo, Jupitera i Locusa. „Najlepsza z dotąd napisanych powieści o klonowaniu” – „Locus”. Świat znalazł się na krawędzi — gwałtowne zmiany w przyrodzie, choroby o zasięgu globalnym, konflikt nuklearny i powszechna bezpłodność zagrażają istnieniu gatunku ludzkiego. Bogata rodzina Sumnerów postanawia walczyć o przetrwanie, tworząc w Appalachach odizolowany ośrodek naukowy. Nadzieję na ratunek widzi w klonowaniu ludzi, ale po kilku pokoleniach planuje wrócić do naturalnych metod prokreacji. Gdy dojrzewają pierwsze klony, zaczynają się pojawiać poważne problemy. Eksperyment z wolna wymyka się spod kontroli... Pełna napięcia i emocji, zapadająca w pamięć, zmuszająca do refleksji powieść. Przepięknie i wciągająco opowiada o losie rodziny, jednostki i społeczeństwa w ekoapokaliptycznej scenerii.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

27
Człowiek z Wysokiego Zamku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z Wysokiego Zamku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Powieść wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo, najczęściej tłumaczona książka Philipa K. Dicka, którą napisał, radząc się… I-cing, Księgi Przemian! „Nieszczęścia, jakie wyrządza wojna ludności miast, granicom i państwom, opisują bataliści; zagrywkami polityków zajmują się stratedzy; zmagania wodzów analizują specjaliści od logistyki, rodzajów broni, gospodarki i szyfrów… Dicka interesowało to, co się wyprawia z duszami. Toteż odwracając w tej książce znane wszystkim losy wojny, pokazał historię jako udrękę, pułapkę, niezrozumiały spektakl wprawiający w przerażenie, wobec którego pozostajemy bezradni. Chyba że ocalejemy, że odzyskamy równowagę w wyniku kaprysu losu. Który czasem odpowiada na nasze starania, na modlitwy, tęsknoty”. Z przedmowy Macieja Parowskiego

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

28
Martin Freeman and Eddie Piller Present Jazz On The Corner Two LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martin Freeman and Eddie Piller Present Jazz On The Corner Two LP, Win...
Dostępny8 szt.

1. Stanley Turrentine The Magilla 2. Nina Simone I'm Gonna Leave You 3. The Jazz Crusaders Tough Talk 4. Roberta Flack Compared To What 5. Duke Pearson Gira, Girou (Round and Round) 6. Lonnie Liston Smith Summer Days 7. Roy Ayers A Tear To A Smile 8. Les McCann Us 9. Johnny Mercer That Old Black Magic 10. The Modern Jazz Quartet Concorde 11. Horace Silver Tranquilizer Suite Part : Perservance and Eudurance 12. Chico Hamilton Conquistadores 13. Emanuel K Rahim & The Kaliqs Al Amin 14. Brain Auger Oblivion Express Freedom Jazz Dance 15. Gene Ammons Jungle Strut 16. George Benson Shape Of Things To Come 17. Charles Earland Leaving This Planet 18. Emma-Jean Thackray Ley Lines 19. Nicola Conte Caravan 20. Lorez Alexandria Nature Boy 21. Chet Baker Do It The Hard Way 22. The Lyman Woodard Organisation Creative Musicians 23. The Bukky Leo Quintet Rejoice In Righteousness 24. Patrice Rushen - Haw Right Now

146,90 zł
29
Cannibal (Deluxe Edition). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cannibal (Deluxe Edition). CD
Bury Tomorrow, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

88,90 zł
Powiadomienie
30
Cannibal (Picture Disc). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cannibal (Picture Disc). Winyl
Bury Tomorrow, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

117,90 zł
Powiadomienie
31
Cannibal. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cannibal. CD
Bury Tomorrow, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

46,90 zł
Powiadomienie
32
First Rose Of Spring. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
First Rose Of Spring. Winyl
Nelson Willie, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

101,90 zł
Powiadomienie
33
Cannibal. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cannibal. Winyl
Bury Tomorrow, Sony Music Entertainment
Dostępny50 szt.

124,90 zł
34
Keleketla! CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Keleketla! CD
Keleketla!, Universal Music Polska
Dostępny10 szt.

70,90 zł
69,48 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,42 zł

35
The Boats Of The Glen Carrig LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Boats Of The Glen Carrig LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.The Isle 2.The Thing That Made Search 3.Like Red Foam (The Great Storm) 4.The Weedmen 5.To Mourn Job 6.The Light In The Weed (Mary Madison) [Bonus Track]

134,90 zł
Powiadomienie
36
Hunter's Moon LPBR - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hunter's Moon LPBR
Niedostępny
Brak

1.Masters Of Destiny 2.Hunter's Moon 3.This Silence Is Mine 4.Art Kills 5.Hands Of Gold (Live) [feat. George Oosthoek] 6.Danse Macabre (Live) 7.Scarlet (Live) 8.Your Body Is A Battleground (Live) [feat. Marco Hietala] 9.Nothing Left (Live) [feat. Marco Hietala] 10.Control The Storm (Live) [feat. Marco Hietala] 11.Sing To Me (Live) [feat. Marco Hietala] 12.Not Enough (Live) 13.Scandal (Live) [feat. Marco Hietala] 14.The Gathering (Live) [feat. Marco Hietala]

149,90 zł
Powiadomienie
37
Curse Of The Crystal Coconut LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Curse Of The Crystal Coconut LP, Winyl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

1.Treasure Chest Party Quest [Explicit] 2.Fannybaws [Explicit] 3.Chomp Chomp [Explicit] 4.Tortuga 5.Zombies Ate My Pirate Ship [Explicit] 6.Call of the Waves 7.Pirate's Scorn 8.Shit Boat (No Fans) [Explicit] 9.Pirate Metal Drinking Crew [Explicit] 10.Wooden Leg, Pt. 2 (The Woodening) 11.Henry Martin

128,90 zł
Powiadomienie
38
The Divinity Of Oceans LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Divinity Of Oceans LP, Winyl
Niedostępny
Brak

A.Yet Another Raft Of The Medusa (Pollard's Weakness) B1.The Divinity Of Oceans B2.O Father Sea C1.Redemption Lost C2.Tombstone Carousal D1.Gnawing Bones (Coffin's Lot) D2.Nickerson's Theme

134,90 zł
Powiadomienie
39
Horizon LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horizon LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Horizons 2.Misery 3.Wounded Healer 4.Some Kind of Monster 5.Human 6..Golden Pariahs 7Marching On 8.You're Not Alone 9.Out of the Ashes 10.Paralyzed 11.Coming Home 12.I Won't Surrender 13.Welcome to My Wasteland

157,90 zł
Powiadomienie
40
No Grave But The Sea LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Grave But The Sea LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.No Grave But The Sea 2.Mexico 3.To the End of the World 4.Alestorm 5.Bar ünd Imbiss 6.Fucked with an Anchor 7.Pegleg Potion 8.Man the Pumps 9.Rage of the Pentahook 10.Treasure Island

128,90 zł
Powiadomienie
41
In The Beginning LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
86,90 zł
Powiadomienie
42
Uśmiech Etruska, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśmiech Etruska, DVD
Oded Binnun, Mihal Brezis
Dostępny4 szt.

Nigdy nie jest za późno, żeby zrobić to co się kocha. Rory MacNeil (Brian Cox) to trudny w obyciu, zgorzkniały, stary Szkot. Pewnego dnia będzie musiał opuścić ukochaną wyspę i udać się do San Francisco, aby poszukać pomocy medycznej. Tam zmierzy się z pędem wielkiego miasta, konsumpcyjnym stylem życia i synem, którego nie widział od wielu lat. Niespodziewanie więź, jaka połączy go z nowo poznanym malutkim wnukiem, rozbudzi w nim pragnienie życia. Co zrobi, kiedy na jego drodze pojawi się jeszcze piękna kobieta (Rosanna Arquette)? Obsada: Thora Birch, Brian Cox, Tim Matheson, JJ Feild, Rosanna Arquette, Treat Williams, Peter Coyote, Clive Russell, Josh Stamberg

30,00 zł
24,90 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

43
Na zakręcie, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na zakręcie, DVD
Karzan Kader
Niedostępny
Brak

Gdy więź rodzinna staje się rywalizacją. Sam Munroe (John Travolta), dawny mistrz wyścigów samochodowych, zmaga się z codziennymi problemami. Kiedyś rewelacyjny kierowca, teraz ledwo wiążący koniec z końcem właściciel firmy. Kiedy puchary przykrył kurz, rodzinną tradycję kontynuuje jego syn – Cam (znany z „Gry o tron” Toby Sebastian). Czy Sam jest w stanie zaakceptować to, że jego syn przestał liczyć się z jego zdaniem i żyje po swojemu? Co zrobi, kiedy zobaczy, że chłopak zbliży się do jego odwiecznego wroga? Obsada: John Travolta, Shania Twain, Toby Sebastian, Rosabell, Laurenti Sellers, Kevin Dunn, Michael Madsen, Joy Libardoni, Lynn Phillips, Margaret Bowman, Denny Mendez

30,00 zł
24,90 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,10 zł

44
Neon Cross LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neon Cross LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Sweet Mess 2.Neon Cross [Explicit] 3.L I V I N [Explicit] 4.Make Something Outta Me 5.By Your Side 6.Just A Woman 7.Goodbye Queen 8.Mercy 9.Rattlesnake Girl 10.Hurt So Bad [Explicit] 11.Demon Tied To A Chair In My Brain

86,90 zł
Powiadomienie
45
Crash Test Kid, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crash Test Kid, CD
Niedostępny
Brak

1.Gravity 2.Die Before You Live 3.Teenage Mayhem 4.True Believer 5.Pendulum Thieves 6.Crash Test Kid 7.Megawatt 8.Fishfoot 9.Skatepark Doomsday Blues 10.What You Give 11.Paint It Blue [Explicit]

53,90 zł
Powiadomienie
46
Breezy LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Breezy LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Popping Hot Balloons 2.Breezy 3.Reds Corvette 4.Lissajous

53,90 zł
Powiadomienie
47
Neon Cross Colored LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neon Cross Colored LP, Winyl
Niedostępny
Brak

Tracklista 1. Sweet Mess 2. Neon Cross 3. L I V I N 4. Make Something Outta Me 5. By Your Side 6. Just a Woman (Feat. Jesi Colter) 7. Goodbye Queen 8. Mercy 9. Rattlesnake Girl 10. Hurt So Bad (Feat. Shooter Jennings) 11. Demon Tied to a Chair in My Brain

97,90 zł
Powiadomienie
48
Will This Make Me Good LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Will This Make Me Good LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.ALL THESE CHANGES 2.WTMMG 3.BOUNCING 4.LET IT OUT 5.QADIR 6.ALL THESE INSTRUMENTS 7.DRUM THING 8.VINCENT TYLER 9.CRUMPY 10.GODS DIRTY WORK 11.SEEING DOUBLE 12.WHOO

97,90 zł
Powiadomienie
49
Mindfucker LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mindfucker LP, Winyl
Dostępny7 szt.

1.Rocket Freak 2.Soul 3.Mindfucker [Explicit] 4..I'm God [Explicit] 5.Drowning 6.Ejection 7.Want Some 8.Brainwashed 9.All Day Midnight 10.When The Hammer Comes Down [Explicit]

157,90 zł
50
Motanka LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motanka LP, Winyl
Niedostępny
Brak

1.Alatyr 2.Fire Burns 3.Air 4.Des' u horakh 5.Oy ty moya Zemle 6.Bosymy nizhkamy 7.Voroh 8.Berehynya 9.Horizon 10.Pace Of The Space 11.Khreshchennya 12.What Are You Living For? 13.Verba 14.Kroda

134,90 zł
Powiadomienie
Wróć do góry