hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.05.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 22 maja 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tata Oli. Tom 2. Zwariowane wakacje taty Oli (Thomas Brunstrom), na drugim Pola na plaży (Gabriela Rzepecka-Weiss). Kolejny produkt to Mindfulness dla dzieci (Carole P. Roman, J. Robin Albertson-Wren) oraz Bóg nie jest miły (Ulrich L. Lehner).
1
Tata Oli. Tom 2. Zwariowane wakacje taty Oli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tata Oli. Tom 2. Zwariowane wakacje taty Oli
Dostępny
213 szt.

Na dworze panuje jesienna plucha, więc tata Oli postanawia zabrać rodzinę na wakacje w ciepłe kraje. Całą rodziną lecą do wspaniałego hotelu z basenem, gdzie zamieniają się w prawdziwych turystów – skaczą do wody na bombę, jedzą lody, opalają się, wylegują pod parasolem i robią wspólnie mnóstwo różnych rzeczy, nie zawsze mądrych, ale w końcu to przecież czas wakacji. Ola jest taka szczęśliwa, że z niepokojem odlicza dni do powrotu. Po przyjeździe do domu popada w chandrę, ale jej tata potrafi znaleźć na to sposób – bo w końcu nie ważne, gdzie się przebywa, ale z kim, aby dobrze się bawić.

29,99 zł
18,99 zł

Rabat 36,7%
oszczędzasz 11,00 zł

26 osób kupiło
2
Pola na plaży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola na plaży
Dostępny
158 szt.

Pola doskonale zna już sześć zasad dla zagubialskich, więc na pewno nie zgubi się podczas rodzinnego wypadu na plażę. Ale jak miło i bezpiecznie i miło spędzić czas na plaży? Jak wypocząć, doskonale się bawić, a jednocześnie nie przeszkadzać innym? Wystarczy poznać osiem zasad udanego plażowania: 1. Załóż czapkę, stosuj krem, by przed słońcem chronić się. 2. Hej pływaku, zwłaszcza młody, nigdy nie wchodź sam do wody! 3. Ograniczaj wodne psoty, jeśli nie ma ktoś ochoty! 4. Nie syp piaskiem w innych ludzi, to ich gniew z pewnością wzbudzi! 5. Inni będą mieli żal, gdy zagłuszysz im szumu fal. 6. Jeśli chcesz na plaży być, musisz bardzo dużo pić. 7. Powiewa flaga czerwona – kąpiel w morzu zabroniona! 8. I dorośli, i wy dzieci zabierajcie swoje śmieci!

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

18 osób kupiło
3
Mindfulness dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mindfulness dla dzieci
Dostępny
117 szt.

Doskonale wiemy, że najmłodsi potrzebują regularnego treningu fizycznego, nawet jeśli nie planują kariery sportowej. Jednak nie tylko mięśnie wymagają ćwiczeń! Równie ważna jest praca nad mózgiem, żeby wzmacniać i rozwijać te jego części, które odpowiadają za podejmowanie decyzji, oraz doskonalić umiejętności zapamiętywania i przypominania sobie informacji. Wartościowym efektem takiego treningu jest także nauka kontroli reakcji "uciekaj lub walcz". Przede wszystkim należy nauczyć się uważności. To trudne słowo oznacza bycie świadomym, co jest tu i teraz: co właśnie widzimy, słyszymy, odczuwamy i jakich doświadczamy emocji. Uważność pomaga przejąć kontrolę nad sytuacją i podjąć najlepszą decyzję w danej chwili.Ta książka jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Przywołuje historie dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i musiały dokonać wyboru - a poradziły sobie z tym dzięki wielu różnym technikom. Te zostały opisane głosami samych dzieci, które dzielą się również własnymi ćwiczeniami na uważność, do zastosowania w różnych okolicznościach życiowych. Ponadto znalazły się tu propozycje świetnych ćwiczeń kształcących umiejętność skupiania się na własnych emocjach i rozpoznawania ich. To rzecz, którą młodzi odbiorcy mogą przeczytać wspólnie z rodzicami albo samemu po cichu - a potem wypróbować zaprezentowane techniki, a te, które polubią najbardziej, stosować jak najczęściej w codziennym życiu.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

16 osób kupiło
4
Bóg nie jest miły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg nie jest miły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.24

Nie wpadajmy w pułapkę pluszowego chrześcijaństwa. Prawdziwy Bóg nie jest przyjemny, użyteczny i „popkulturowy”. On jest tajemniczy, budzi podziw i wymaga zaangażowania całej naszej osoby. Tylko taki Bóg – przekonuje Ulrich L. Lehner – może stanowić dla nas wyzwanie. Tylko dzięki takiemu Bogu jesteśmy otwarci na przemianę i życie pełne łaski. Tylko z takim Bogiem życie staje się niepowtarzalną przygodą.

32,90 zł
27,97 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,93 zł

9 osób kupiło
5
Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii
Dostępny
3 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem? • Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki? • Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią? • Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem? Przez lata psychiatria uchodziła za czarną owcę medycyny. Wizyta u psychiatry była ostatecznością i często wiązała się z ostracyzmem społecznym. Nie pomagał fakt, że powstające teorie dotyczące leczenia schorzeń psychicznych często były ze sobą sprzeczne. Jeffrey A. Lieberman – były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – prowadzi nas, wręcz w detektywistyczny sposób, przez historię jednej z najciekawszych dziedzin medycyny. Pokazuje trudności, przed którymi stawali psychiatrzy, próbując znaleźć przyczyny chorób i sposoby na skuteczne ich wyleczenie. Ale przede wszystkim opowiada o tym, jak długo psychiatrzy musieli walczyć o udowodnienie tego, że choroby, którymi się zajmują, istnieją naprawdę. Książki dobre nie tylko w teorii!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

7 osób kupiło
6
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Stara chata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Stara chata
Clementoni, 1000
Dostępny
21 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

25,90 zł
22,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,11 zł

6 osób kupiło
7
Musashi T.4 Zwój Pustki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musashi T.4 Zwój Pustki
Dostępny
29 szt.

W warstwie fabularnej "Musashi" jest doskonałą powieścią przygodową nawet dla czytelnika, który nie interesuje się Japonią, sztukami walki czy drogami osiągania sukcesu. Jednak gdy sięgnąć głębiej, będzie to opowieść o nadawaniu swojemu życiu wartości, niezależnie od tego, jakie by ono było.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

5 osób kupiło
8
Konferencja pokojowa w Paryżu 1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konferencja pokojowa w Paryżu 1919
Dostępny
11 szt.

Książka Emile'a Josepha Dillona (1854-1933) - cenionego dziennikarza i publicysty politycznego - ukazuje przebieg, kulisy i skutki paryskiej konferencji pokojowej w 1919 r. To wielowymiarowa analiza idei, motywacji i działań uczestników obrad - tych, którzy rościli sobie prawo, by wówczas rozdawać karty i tych, o których losie chciały decydować zwycięskie mocarstwa. Jej autor znał osobiście wielu aktorów tych wydarzeń, przyglądał się z bliska ich poczynaniom, uczestniczył w niektórych z nich. Obserwował, jak szumne deklaracje towarzyszące konferencji są weryfikowane przez rzeczywistość. Jego dzieło jest ponadczasowym, realistycznym studium polityki międzynarodowej, pokazującym, jak za fasadą zapewnień o chęci współpracy i wspólnego zabiegania o lepsze jutro państw i narodów toczy się twarda, często bezwzględna i cyniczna gra o realizację partykularnych interesów - gra, której uczestnicy w 1919 r. okazali się często krótkowzroczni, nawet jeśli sądzili, że osiągnęli w niej swe cele. W tomie znalazły się również notatki, rozmowy i korespondencja Dillona z Romanem Dmowskim z lat 1917-1922. Tworzą one - wraz z poświęconymi Polsce fragmentami książki o konferencji - sugestywny i pouczający obraz toczonej wówczas skomplikowanej rozgrywki wokół sprawy polskiej. "Jakąkolwiek miarą będziemy mierzyli pracę konferencji - etyczną, społeczną czy polityczną - przedstawi się nam jako czynnik obliczony na podkopanie wyższych interesów, osłabienie poczucia moralnego obecnego pokolenia, rozpalenie nienawiści narodowych i rasowych, wykopanie przepaści pomiędzy klasami i masami i szerokie otwarcie wrót falom międzynarodowego anarchizmu. Prawda, sprawiedliwość, równość i wolność zostały skręcone i ściśnięte w służbie dla celów ekonomiczno-politycznych. [.] Każdy rząd przystosowuje swą politykę do potrzeb przyszłej wojny, która jest uważana powszechnie za nieunikniony wynik pokoju wersalskiego". Wstęp i opracowanie: Tomasz Sikorski, Adam Wątor

64,15 zł
44,91 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,24 zł

4 osoby kupiły
9
Opowieść o Greenglass House. Tom 3. Bluecrowne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść o Greenglass House. Tom 3. Bluecrowne
Dostępny
66 szt.

Powrót do świata bestsellerowego Greenglass House! Lucy Bluecrowne zaczyna nowe życie na lądzie ze swoją macochą i przyrodnim bratem, choć jest pewna, że jedynym miejscem, do którego będzie kiedykolwiek należała, jest okręt jej ojca. Nie obchodzi jej to, że mieszkanie w domu jest znacznie bardziej bezpieczne i odpowiednie dla dwunastoletniej dziewczynki – to takie nudne. I właśnie wtedy jej siedmioletni brat, Liao, utalentowany pirotechnik, twórca niezwykłych fajerwerków, zostaje porwany przez bezwzględnego podróżnika w czasie oraz jego wspólnika. Na pomoc chłopcu rusza cała rodzina: mama, która, jak się okaże wcale nie jest zwykłą panią domu, Lucy i ojciec, dowódca korsarskiego szkunera. Czy misja się powiedzie? Czy Liao odzyska wolność? Akcja powieści, osadzona w magicznym świecie Greenglass House, wreszcie ujawnia źródło wielu jego tajemnic. Bestseller „New York Times”, nominacja do nagrody National Book Award i zdobywca nagrody Edgara.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4 osoby kupiły
10
Wielka księga sportu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga sportu
Dostępny
27 szt.

Wielka księga sportu w ciekawy sposób przybliża najmłodszym świat dyscyplin sportowych. Krótkie informacje na temat aktywności fizycznych dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci połączono z różnorodnymi zadaniami, które rozwijają spostrzegawczość i uczą logicznego myślenia. Czytelne ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością i przez zabawę poznają dyscypliny sportowe, takie jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, bilard, tenis, jeździectwo, kolarstwo, taniec, a także sporty zimowe czy wodne. W książce znajdują się uwielbiane przez najmłodszych labirynty i plątaninki, obrazki do wyszukiwania różnic, kolorowanki, krzyżówki, zagadki i rebusy. Poznaj dyscypliny sportowe i zacznij uprawiać tę, która najbardziej ci się spodoba.

27,99 zł
20,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

3 osoby kupiły
11
Obowiązki wojownika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obowiązki wojownika
Dostępny
25 szt.

Obowiązki wojownika to zbiór krótkich opowiadań, w których dzisiejszy czytelnik może odkryć barwny świat XVII-wiecznej Japonii.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

3 osoby kupiły
12
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 6. Zbrodnia na receptę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 6. Zbrodnia na receptę
Dostępny
66 szt.

Kiedy ukochany dziadek Hazel umiera, Daisy Wells towarzyszy swojej przyjaciółce podróży do jej rodzinnego domu w pięknym, tętniącym życiem Hongkongu. Po trzydziestu dniach podróży statkiem dziewczęta docierają na miejsce, gdzie Hazel dowiaduje się, że wszystko się zmieniło. Nie ma jej ulubionej pokojówki, za to pojawia się nowy członek rodziny – Hazel dowiaduje się, że ma młodszego brata. Tym razem tragedia uderza najbliżej, Hazel z detektywa zmienia się w podejrzaną. Zostaje wrobiona w morderstwo! Obie członkinie Towarzystwa detektywistycznego muszą teraz współpracować jak nigdy wcześniej, konfrontując się z niebezpiecznymi gangami, tajemniczymi podejrzanymi i złowrogimi prywatnymi detektywami, aby rozwiązać morderstwo i oczyścić imię Hazel, zanim będzie za późno…

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

3 osoby kupiły
13
Poniedziałkowe dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poniedziałkowe dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Było to lato, gdy umarł Coltrane, lato miłości i zamieszek, lato, gdy przypadkowe spotkanie na Brooklynie pchnęło dwoje młodych ludzi na drogę sztuki, miłości i wspólnej pracy. Patti Smith została poetką i piosenkarką, a Robert Mapplethorpe rozwijał swój prowokacyjny styl w fotografii. Niewinni, oddani sztuce, przemierzali Nowy Jork od Coney Island po Czterdziestą Drugą Ulicę, aż dotarli do słynnego okrągłego stołu w lokalu Kansas City, w którym brylował krąg przyjaciół i wyznawców Andy’ego Warhola. W 1969 roku para zamieszkała w hotelu Chelsea i weszła do środowiska ludzi okrytych – dobrą i złą – sławą, wpływowych artystów z barwnej cyganerii. To tam dwoje dzieciaków zawarło pakt, że będą się o siebie troszczyć. Poniedziałkowe dzieci zaczynają się jako historia miłosna, a kończą jako elegia. To także hołd złożony Nowemu Jorkowi na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jego pięknu i jego demonom. To prawdziwa baśń, portret dwojga młodych artystów w przededniu sławy.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
14
Coaching zwinnych zespołów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching zwinnych zespołów
Dostępny
11 szt.

Coaching zwinnych zespołów Kompendium wiedzy dla ScrumMasterów, Agile CoachówNa czym polega coaching według zasad Agile? Na ciągłym poprawianiu wpływu swoich działań coachingowych, aby inni mogli stawać się świetni. Dzięki temu zespoły mogą tworzyć wspaniałe produkty, a firmy czerpią korzyści z funkcjonowania samodzielnych i odpowiedzialnych zespołów. Być może w efekcie w świecie pełnym możliwości zapanuje kultura innowacyjności i ciągłego doskonalenia się. Właśnie ten imperatyw "ciągłego doskonalenia się" oznacza otwieranie się na coraz to nowsze koncepcje coachingowe i wprowadzanie ich do swojej codziennej pracy z zespołami i pojedynczymi ludźmi. Aby to osiągnąć, każdy coach potrzebuje zmierzyć się z nowymi pomysłami, nawet jeśli część z nich miałaby wymiar prowokacyjny, a tylko niektóre praktyczny.Ta książka jest czymś w rodzaju wyprawy, podczas której poznasz sposoby na osiągnięcie doskonałości w roli Agile Coacha. Zainspiruje Cię do obserwowania swojego zespołu i poszczególnych osób oraz wyciągania wniosków z tych obserwacji, a także przepracowania własnych uprzedzeń i emocji. Dowiesz się, kiedy podejmować decyzje o przekuciu tych obserwacji i refleksji w działania, aby możliwie najlepiej przysłużyć się poprawie obecnego stanu. Nie znajdziesz tu jedynego słusznego przepisu, ale pomoc w odkryciu własnej, niepowtarzalnej ścieżki coacha. Opisane tu koncepcje ułatwią zmianę perspektywy i odkrywanie skutecznych technik, które pomogą w motywowaniu zespołu do uzyskiwania wyższej efektywności.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

3 osoby kupiły
15
Empatia. Poradnik dla wrażliwych. Dla tych, co za dużo myślą i czują - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empatia. Poradnik dla wrażliwych. Dla tych, co za dużo myślą i czują
Dostępny
50 szt.

Dla każdej wrażliwej osoby, której nie raz już powiedziano, aby „w końcu wzięła się w garść” (i dla tych, którzy czasem mają ochotę powiedzieć coś takiego komuś bliskiemu). Czujesz się przytłoczony atmosferą panującą w pracy? Jesteś bezradny wobec smutku przyjaciela, więc zamykasz się w sobie? Ostra uwaga wypowiedziana przez kogoś bliskiego wprawia cię w przygnębienie? Jeśli tak, jesteś osobą empatyczną, a może nawet wysoko wrażliwą. Jaka jest między nimi różnica? Judith Orloff twierdzi, że osoba empatyczna odczuwa głęboką potrzebę bliskości z człowiekiem odczuwającym radość lub ból, osoba wysoko wrażliwa zaś jest wyczulona na wszelkie zmiany nastroju, emocje i stany psychiczne innych, a przy tym jest pozbawiona ochrony, jaką dysponuje większość ludzi. Łatwo ją więc zranić. Ta praktyczna książka została stworzona, aby wesprzeć i podbudować zarówno osoby wysoko wrażliwe, jak i te, które chcą rozwinąć swoją wrażliwość, żeby umieć troszczyć się o innych w świecie pozbawionym empatii. Ponadto pomaga ona ludziom o delikatnej konstrukcji psychicznej w podejmowaniu wyzwań i pozwala lepiej zrozumieć własne potrzeby. Jest też cennym źródłem informacji dla tych, którzy osoby wysoko wrażliwe mają w swoim otoczeniu. W poradniku znajdziesz m.in.: • ćwiczenia, dzięki którym dowiesz się, jakim typem osoby wysoko wrażliwej jesteś, • sposoby na podniesienie samooceny, • narzędzia do ochrony przed przebodźcowaniem, • metody uzupełniania energii życiowej oraz radzenia sobie ze stresem, • odpowiedź na pytanie, jak znaleźć odpowiednią dla siebie pracę i stworzyć w niej zdrowe relacje, • wskazówki dotyczące rodzicielstwa i wychowywania empatycznych dzieci.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3 osoby kupiły
16
Jutro przypłynie królowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro przypłynie królowa
Dostępny
98 szt.

Pitcairn to skrawek lądu na Oceanie Spokojnym leżący piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. W 1790 roku do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty. Buntownicy zeszli na ląd. Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa statek, czasem zawija jacht, a mieszkańcy z tajemniczych powodów niechętnie patrzą na obcych. Angielski dziennikarz został deportowany, zanim zdążył zejść z pokładu. To samo spotkało francuskiego autora książek podróżniczych. Pewna reporterka usłyszała: „Powiesimy cię, jeśli o nas źle napiszesz”. Korespondentka australijskiego „The Independent” była zastraszana. Na forum internetowym zamieszczono post: „Kathy Marks powinna być zastrzelona”. Maciej Wasielewski dostał się na wyspę, podając się za antropologa badającego żeglarskie sagi. To, co odkrył, okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, niż przeczuwał…

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

3 osoby kupiły
17
Dzień, który zmienił wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień, który zmienił wszystko
Dostępny
7 szt.

Jak radzimy sobie z tym, że życie potrafi nas nagle potwornie zaskoczyć? Co dzieje się, gdy zdarzy się coś absolutnie nie do pomyślenia? Jak ludzie dotknięci tragedią radzą sobie po niej? Czy jako społeczeństwo odpowiadamy za tych, którzy bezwiednie znaleźli się w centrum wydarzeń i o których reszta ludzi chce się czegoś więcej dowiedzieć? A kiedy już sobie uświadomimy, że nie jesteśmy wcale wyjątkowi, lecz tak samo bezbronni jak inni, jak zmienia to nasze podejście do życia? Ciepły, szczery i empatyczny zbiór opowieści o ludziach, którzy nagle musieli znaleźć w sobie siłę, by przetrwać najgorszy czas w swoim życiu. Australijska dziennikarka, Leigh Sales, wciąż spotyka w swojej pracy osoby, które niespodziewanie dla siebie przeżywają wyjątkowo trudne chwile w pełnym blasku fleszy. Zresztą nawet ona, mimo że zawsze zachowywała się ostrożnie, pewnego dnia doznała całkiem niespodziewanej tragedii. Z czasem przerażające doświadczenia zmusiły ją do poszukiwania odpowiedzi na pytania: jak my, zwykli ludzie, radzimy sobie w obliczu niebywałych nieszczęść? Jakie są nasze szanse na przetrwanie? Czego najbardziej się boimy i dlaczego? A kiedy wydarzy się najgorsze – co dzieje się potem? Autorka, łącząc empatię z pełnym taktu poczuciem humoru, przeprowadza intymne rozmowy z ludźmi, którzy zmierzyli się z niewyobrażalnym – od terroryzmu, przez klęski żywiołowe po zwykłe przebywanie w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie. Z tych wyjątkowych rozmów wypływają też wskazówki, jak przetrwać, kiedy nadejdzie najtrudniejszy czas w naszym życiu. Bo za którymś razem zdanie „to mogłem być ja” może nabrać realnych kształtów...

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
18
Nova Ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nova Ziemia
Muduko, od 10 lat
Dostępny
40 szt.

Logiczna gra karciano-kafelkowa Rok 2XXX. Ziemia nie nadaje się już do zamieszkania. Ale ludzkość znalazła nową planetę, którą można skolonizować, i uruchomiła projekt Akcja: Terraformacja. Dzięki nowoczesnym technologiom macie szansę na zbudowanie Novej Ziemi. Jako Kierownik Projektu musisz nie tylko stworzyć warunki odpowiednie dla żywych istot, ale również zmierzyć się z klęskami żywiołowymi. Zasady: 1. Wykorzystuj punkty akcji na odwracanie, przesuwanie lub obracanie kafelków terenu 2. Ułóż teren Novej Ziemi zgodnie z wymaganiami misji, by móc zrealizować cele główne 3. Wraz z innymi graczami osiągnij wszystkie cele przed końcem dostępnych misji 4. Dostępny wariant kooperacyjny i rywalizacyjny oraz różne poziomy trudności Zawartość opakowania: • 51 kart, • 16 kafelków terenu, • klepsydra, • instrukcja.

52,89 zł
44,96 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,93 zł

2 osoby kupiły
19
Matematyka. Zbiór zadań konkursowych dla klas 7-8. Część 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zbiór zadań konkursowych dla klas 7-8. Część 3
Dostępny
47 szt.

Trzecia część Zbioru zadań konkursowych dla klas 7 i 8, podobnie jak dwie poprzednie, z całą pewnością nie zawiedzie poszukiwaczy intelektualnych przygód. Umysłowej rozrywki dostarczy uczniom 300 zróżnicowanych pod względem poziomu trudności łamigłówek. Prostsze z powodzeniem można rozwiązać, jeśli ma się podstawową wiedzę (choć trzeba będzie posłużyć się nią niestandardowo), zmagania z tymi trudniejszymi ułatwi Przybornik, czyli zestaw informacji przydatnych w trakcie analizy tego typu zadań. Publikację można również wykorzystać w czasie przygotowań, samodzielnych lub z pomocą nauczyciela, do konkursów przedmiotowych.

28,70 zł
25,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,44 zł

2 osoby kupiły
20
Żniwiarz. Tom 5. Czarny świt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żniwiarz. Tom 5. Czarny świt
Dostępny
81 szt.

Poznaj serię „Żniwiarz” autorki uhonorowanej nagrodą Książka Roku 2019 Lubimy Czytać! Nadszedł czas ostatecznego starcia. Słowiańskie demony muszą odejść w zapomnienie! Magda odrodziła się po raz kolejny. Po powrocie z zaświatów, razem z piekielnym ogarem przy boku, uchroniła Feliksa przed rychłą śmiercią. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Demony nie śpią i zaczynają się pojawiać nawet w biały dzień. Cała wieś Wiatrołom jest zagrożona, a wraz z nią świat zwykłych śmiertelników. Czy zły omen się sprawdzi i Nija powróci ze zdwojoną mocą? Czy śmierć bliskich przysłoni żniwiarzom zdrowy rozsądek? Władca demonów chyba nigdy nie da za wygraną! Koniec znanego wszystkim świata nadchodzi szybciej, niż się tego spodziewają… „Paulina Hendel ponownie stworzyła wartką i fascynującą opowieść, która pochłonie was i wciągnie w niezwykły świat demonów niczym sam Nija… Ta historia pełna pojedynków z potworami i tajemnic z zamierzchłej przeszłości to świetny finał serii, a przede wszystkim fantastyka z prawdziwego zdarzenia!” – Nowa Fantastyka

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
21
Widoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widoki
Dostępny
234 szt.

Druga część bestsellerowej serii „Czas na zmiany” Dziesięć lat temu wspólne wakacje na Wyspach Kanaryjskich zmieniły ich życie. Od tamtej pory każdy z nich pisze dla siebie zupełnie nową historię. Dorosły już Kacper usiłuje ratować rozpadające się małżeństwo, Dariusz walczy o wyczekiwany awans, a zakochana Sandra stara się znaleźć wspólny język z nastoletnią córką. Ich drogi wciąż przecinają się w mieście nieograniczonych możliwości i spełniających się marzeń. Jak daleko można się posunąć, aby odnieść sukces? Kto ma prawo decydować o naszej przyszłości? I czy miłość naprawdę wszystko zwycięży? Codzienne wyzwania, wspólne radości i tajemniczy pamiętnik skrywający mroczne sekrety. Agnieszka Lis pokaże wam stolicę, jakiej nie znacie!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
22
Igrzyska śmierci. Tom 2. W pierścieniu ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska śmierci. Tom 2. W pierścieniu ognia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.03

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W Igrzyskach śmierci dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają... W drugim tomie trylogii, W pierścieniu ognia, Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty...

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
23
Robot Lew 2556B HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
24
Jak stać się mężczyzną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak stać się mężczyzną
Dostępny
63 szt.

książkę powinien przeczytać każdy mężczyzna! Jak odkryć swoją męską tożsamość? Jak przestać być wreszcie chłopcem, a stać się dojrzałym mężczyzną? Jak ukształtować młodych chłopaków, aby w przyszłości byli odpowiedzialnymi mężami i ojcami, a także by potrafili prowadzić innych mężczyzn? Jason M. Craig napisał inspirującą książkę, która – łącząc dobrze udokumentowane badania naukowe, Pismo Święte i praktyczne przykłady z życia – zajmuje się procesem przejścia od chłopięctwa do dojrzałem męskości. Autor wskazuje na ważną rolę, jaką w tym procesie odgrywają: ojcowskie przywództwo, inicjacja w męskość, dyscyplina oraz rytuały. Dzieli się doświadczeniami, dzięki którym sam stał się mężczyzną, i podpowiada, co trzeba zrobić, aby odnaleźć w sobie taką męskość, jakiej oczekuje od nas Bóg. Pasjonująca lektura dla mężczyzny, który chce odkryć swoją prawdziwą tożsamość! „Aby stać się mężczyzną, musimy sprawdzić swoje siły, nauczyć się podejmować wyzwania, w końcu wziąć odpowiedzialność za siebie i za innych. Jak tego dokonać, dowiesz się z tej rewelacyjnej książki Jasona M. Craiga”. – Andrzej Lewek, lider Mężczyzn św. Józefa „Jeśli pragniesz odkryć swoją męską tożsamość lub chcesz poprowadzić swego syna do dojrzałości, potrzebujesz dobrego przewodnika. Jason M. Craig nie udziela banalnych odpowiedzi, ale wskazuje drogę od bycia chłopcem do stania się mężczyzną. Obowiązkowa lektura dla każdego ojca”. – Michał Piekara, lider Przymierza Wojowników Jason M. Craig jest magistrem teologii i absolwentem Augustine Institute. Przeszedł na katolicyzm. Współzałożyciel organizacji Fraternus – parafialnego bractwa mężczyzn, którzy pełnią funkcję mentorów dla młodszych pokoleń. Redaguje stronę ThoseCatholicMen.com i jest założycielem St. Joseph's Farm, gdzie organizowane są rekolekcje dla mężczyzn. Mąż Katie i ojciec sześciorga dzieci.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
25
Poufne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poufne
Dostępny
71 szt.

Piękna osobista proza o losach pewnej żydowskiej rodziny naznaczonej długim cieniem historii. Podążając za narratorem, śledzimy sceny z codziennego życia, pełne czułości i humoru, niekiedy trudne, przepełnione doświadczeniem choroby i straty. Tutaj przeszłość bywa obciążeniem, ale także powodem do wyzwalającego śmiechu, a ironia i miłość pozwalają radzić sobie z gorzkim dziedzictwem. Bohater, kiedyś mały chłopiec, syn i wnuk, teraz ojciec i mąż, obserwuje rodzinne losy i pyta sam siebie: czyim życiem żyję?

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
26
Baby Born. Domek-butelka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Born. Domek-butelka
Zapf Creation
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.09

Domek w butelce zawiera ponad 20 niespodzianek! Po rozłożeniu butelki z uchwytem do noszenia otwiera się urocza przestrzeń mieszkalna, która rozciąga się na dwa piętra. Obejmuje miejsca do zabawy dla dziecka, spania, zmiany pieluszki, kąpieli i nie tylko! W oryginalnym śpiworku zawinięta jest jedna z uroczych, kolekcjonerskich mini laleczek Baby Born. Laleczka ma zamknięte oczka, jeśli chcesz poznać ich kolor, przemyj je wodą. Aby poznać kolor włosów wystarczy zanurzyć lalkę w lodowatej wodzie i obserwować, jak zmienia się ich kolor. A to jeszcze nie koniec niespodzianek! Do zestawu dołączono buteleczkę, którą możesz napoić Baby Born. Gdy malutka zrobi siusiu, na pieluszce pojawi się odpowiedni wzór. Ciekawą funkcją domku jest działająca wanienka, napełnij ją do połowy czystą wodą następnie posadź w niej lalkę. Aby użyć prysznica, unieść głowicę prysznicową i kilka razy naciśnij przycisk pompki u góry aż zacznie lecieć woda. Zawartość i cechy zestawu: • domek w kształcie butelki, • ekskluzywna mała laleczka kolekcjonerska Baby Born Surprise z funkcją picia i siusiania, • śpiworek, • butelka, • pieluszka zmieniająca kolor, • działająca wanienka, • akcesoria: szczotka, miś, buteleczka z pudrem i szamponem. Wysokość lalki: ok. 11.0 cm Wymiary opakowania: 36.0 x 22.0 x 22.0 cm

164,90 zł
156,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,24 zł

1 osoba kupiła
27
Dobre powody złego samopoczucia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre powody złego samopoczucia
Dostępny
12 szt.

Zwykle bez trudu rozpoznajemy sygnały alarmowe naszego organizmu. Nie bagatelizujemy gorączki, łącząc ją z rozwijającym się stanem zapalnym. Wiemy, że wysypka na skórze i swędzenie mogą oznaczać reakcję alergiczną, wymioty pozwalają pozbyć się tok-syn z układu pokarmowego, a znużenie i senność skłaniają nas do odpoczynku. W te i we wszystkie inne doskonałe mechanizmy obronne wyposażyła nas ewolucja. Randolph M. Nesse, uznany światowy autorytet w dziedzinie psychologii i psychiatrii, współtwórca medycyny ewolucyjnej, autor słynnej książki Why We Get Sick, teraz zmienia kierunek myślenia o emocjach, samopoczuciu i zachowaniach człowieka. W fascynujący sposób pokazuje, że na drodze ku doskonałości ewolucja wyposażyła nas w kompleksowy system obronny – chroniący nie tylko nasze zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Opierając się na doświadczeniach z własnej praktyki klinicznej i spostrzeżeniach z biologii ewolucyjnej, R.M. Nesse uświadamia współczesnemu człowiekowi, że negatywne emocje odczuwane są w dobrze uzasadnionych ewolucyjnie celach - są przydatne, a wręcz konieczne dla naszego przetrwania. Należy je traktować równie poważnie co sygnały somatyczne - jako ostrzeżenia. Trzeba odejść od myślenia, że przyjemne emocje są dobre, a bolesne złe. Niepokój chroni nas przed szkodą w obliczu niebezpieczeństwa. Niski nastrój zapobiega marnowaniu wysiłków na dążenie do nieosiągalnych celów. Lęk i niepewność skłaniają do ponownego przemyślenia złych decyzji, niejednokrotnie ratując nas przed osobistą katastrofą, czy to małżeńską, czy zawodową. Warto więc przyglą-dać się tym emocjonalnym sygnałom tak samo uważnie jak gorączce czy wysypce na skórze. A co jeśli wypracowany ewolucyjnie wewnętrzny sterownik nastrojów zawodzi? Co jeśli pewnych uczuć jest w nas więcej, niż tego potrzebujemy? Psychiatria ewolucyjna pomaga ocenić ich adekwatność do sytuacji i wskazać ścieżki do poprawy samopoczucia, podkreślając, że dla poprawnego funkcjonowania systemu alarmowego naszego organizmu nieuniknione są czasem fałszywe alarmy.

69,00 zł
55,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

1 osoba kupiła
28
Śladami kultu maryjnego... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami kultu maryjnego...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Tematem publikacji jest kult maryjny w diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej. Jest to teren, który przez wieki zamieszkiwany był przez ludność katolicką i prawosławną. Poza nielicznymi rodami magnackimi przeważała tu ludność rolnicza, która mocno przywiązana była do tradycji narodowych i religijnych. Przejawem tej religijności jest kultywowanie obrzędowości związanej m.in. ze świętami maryjnymi oraz troską o słynące łaskami obrazy Matki Bożej, zachowane w mniejszych lub większych świątyniach.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
29
Robot Orzeł 2556F HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
30
Tajne życie. Kobieta w służbie CIA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajne życie. Kobieta w służbie CIA
Dostępny
22 szt.

Tajne życie to nie tylko relacja z pierwszej linii frontu. To przede wszystkim wspomnienia kobiety, która musiała pogodzić narodziny córeczki z walką z terrorystami. Dojrzewająca w wywiadzie Fox stopniowo wyzbywała się kolejnych złudzeń – na temat przemocy, służby i wojny. Niedługo po 11 września Daniel Pearl, mentor i przyjaciel Amaryllis, zostaje porwany i zamordowany. Będąca na ostatnim roku Oxfordu Fox rezygnuje z pracy w organizacji humanitarnej. Zdeterminowana, by przeciwstawić się złu, rozpoczyna studia z zakresu terroryzmu i współczesnych konfliktów. To tam opracowuje algorytm, który pozwala określić prawdopodobieństwo powstania komórek terrorystycznych w dowolnym miejscu na świecie. Gdy w wieku dwudziestu jeden lat rozpoczyna służbę w CIA, jej pierwszym zadaniem jest analizowanie zagranicznych depesz. Odpowiedzialność jest ogromna: jedna pominięta przez nią informacja może poskutkować kolejną tragedią. Po krótkim epizodzie w centrali Fox zostaje skierowana na półroczny kurs dla oficerów działających w terenie. Przez sześć miesięcy w symulowanej rzeczywistości na Farmie uczy się korzystać z broni, uwalniać się z kajdanek, znosić tortury. Poznaje też najskuteczniejsze sposoby na popełnienie samobójstwa, gdyby kiedykolwiek dostała się do niewoli. Po zakończonym szkoleniu dostaje najtrudniejszy i najbardziej wymagający przydział – pod pozorem handlowania dziełami sztuki ma infiltrować siatki terrorystyczne działające na Bliskim Wschodzie. Amaryllis Fox – po odejściu CIA Amaryllis Fox relacjonowała bieżące wydarzenia i prowadziła analizy dla CNN, kanału telewizyjnego National Geographic, Al-Dżaziry, BBC oraz innych mediów światowych. Przemawia publicznie na wydarzeniach oraz uniwersytetach całego świata, opowiadając o działaniach na rzecz pokoju. Współprowadzi też program History Channel American Ripper. Mieszka w Los Angeles z mężem i córkami.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
31
Nadwaga otyłość i psychologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadwaga otyłość i psychologia
Dostępny
24 szt.

Książka poświęcona jest analizie zastosowania interwencji poznawczo-behawioralnych jako strategii wspomagających proces redukcji masy ciała. Terapia poznawczo-behawioralna jest uznawana za jedno z najbardziej skutecznych podejść w leczeniu otyłości oraz innych zaburzeń psychicznych jej towarzyszących. W części teoretycznej monografii zostały przybliżone kwestie złożonych przyczyn oraz konsekwencji nadmiaru kilogramów. Poszczególne rozdziały książki koncentrują się zarówno na uwarunkowaniach psychospołecznych, jak i biomedycznych. Zgodnie z tematyką szerzej został potraktowany temat zastosowania terapii poznawczo-behawioralnej we wspomaganiu redukcji masy ciała. Z kolei część empiryczna składa się z badań ilościowych oraz analizy jakościowej – studium przypadku psychoterapii poznawczo-behawioralnej osób z nadmiarem kilogramów. Książka może zainteresować zarówno praktyków zajmujących się pracą z osobami z nadmiarem kilogramów, jak i osoby zajmujące się tym tematem od strony naukowej.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
32
Schowek
Rajstopy baw.żakard 116-122
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.18

18,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
33
Super Doc. Mówiący robot edukacyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Doc. Mówiący robot edukacyjny
Clementoni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.21

Nowy robot Super DOC o wielkich, błyszczących oczach wprowadzi dzieci w podstawy programowania — kreatywnie, stopniowo i poprzez zabawę. • W pierwszym trybie robota można programować swobodnie lub przy użyciu kart sugerujących proste powiązania logiczne, zapewniających świetną, wciągającą zabawę dla dwójki graczy. • Robot Super DOC może również odgrywać cztery różne postaci. Robota można ubierać w kartonowe kostiumy, zamieniając go w smoka, czarodzieja, wróżkę lub rycerza. Każda z tych postaci ma odrębną osobowość i misję do wykonania. • Nowy model robota pomaga rozwijać u dzieci umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, pobudzając ich wyobraźnię i kreatywność. Wymiary: 9.3 x 41.8 x 27.8 cm

143,98 zł
126,70 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,28 zł

2 osoby kupiły
34
Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu
Dostępny
63 szt.

Jak wygląda w Polsce seks bez tabu? Od dominacji i swingu, przez kina porno i kluby go-go, po zmysłowe rytuały shibari. Moje życie jest moje to opowieść o wolności i pożądaniu wykraczających poza granice konwenansu. Mocna, intymna i szczera, wprowadzająca w doświadczenie ciała i seksu, który pochłania, zawłaszcza, a czasem niszczy. Historia o tym, kim chcielibyśmy być lub kim w swoich najskrytszych marzeniach i fantazjach naprawdę jesteśmy. Bohaterki i bohaterowie Ryzińskiego pokazują, jak w odważnym seksie objawia się to, co najbardziej ludzkie: namiętność, egocentryzm, zachłanność, a także żarliwa, niekiedy bolesna miłość. I że wyzwolenie seksualne bywa najważniejszym wyzwoleniem życiowym. Nie ma przecież jednego scenariusza na życie. Jest za to wiele o nim opowieści. Najciekawsze z nich to takie, w których opowiadający mówi: „Moje życie jest moje”. Albo: „Mój seks to ja”.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
35
Metodyka przygotowania prac promocyjnych... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodyka przygotowania prac promocyjnych...
Dostępny
8 szt.

Niniejsza publikacja jest pomyślana jako pomoc w procesie studentom w procesie przygotowania i opracowania prac promocyjnych. Ma ona na celu wskazanie przygotowującym licencjat/magisterkę/doktorat/habilitację, jak powinni postępować w toku czynności składających się na proces tworzenia pracy, aby przebiegał on prawidłowo, a prace miały wysoką jakość.

19,98 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
36
Igrzyska śmierci. Tom 1. Igrzyska śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska śmierci. Tom 1. Igrzyska śmierci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę? Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
37
Robot Orka 2555C HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
1 osoba kupiła
38
Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.04

Historyjka, która uczy radzić sobie z lękiem przed samodzielnym wyjazdem. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

1 osoba kupiła
39
Robot Tygrys 2556A HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
1 osoba kupiła
40
Katechizm dla narzeczonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Katechizm dla narzeczonych
Dostępny
1 szt.

Spis katechez:-KATECHEZA I - Ks. dr Grzegorz KocKim jesteś, Panie?-KATECHEZA II - ks. mgr lic. Jan KluskaBoży pomysł na małżeństwo i rodzinę-KATECHEZA III - ks. dr Mateusz CzubakKocham, bo wierzę-KATECHEZA IV - ks. dr Jacek SeredaSakramentalność małżeństwa-KATECHEZA V - ks. dr Jacek SeredaZadania rodziny chrześcijańskiej (FC 17-64)-KATECHEZA VI - ks. mgr Andrzej KarwowskiMałżeństwa w ujęciu kanonicznym-KATECHEZA VII - ks. dr Grzegorz KocMiłość - rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej-KATECHEZA VIII - Ks. mgr Krzysztof Karol PiórkowskiKomunikacja i dialog w małżeństwie. Konflikty małżeńskie i ich rozwiązywanie-KATECHEZA IX - ks. mgr lic. Henryk GóralPłciowość - dar i zadanie-KATECHEZA X - ks. dr Jacek SeredaOcena moralna wybranych wykroczeń seksualnych-KATECHEZA XI - Ks. mgr lic. Henryk GóralOdpowiedzialne rodzicielstwo-KATECHEZA XII - Ks. mgr Marek AndrzejukRodzina - Kościołem Domowym. Ruchy i wspólnoty małżeńsko-rodzinne-KATECHEZA XIII - ks. Waldemar MrózLiturgia sakramentu małżeństwa

20,00 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
41
Kobiety bez diety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety bez diety
Dostępny
3 szt.

Czy każda kobieta powinna bez problemu wcisnąć się w sukienkę z rozmiarze XS? Czy każda z nas musi być perfekcyjną panią domu, pełną energii partnerką, matką i żoną idealną? Czy powinnyśmy katować się dietami, a psychikę karmić poczuciem winy i wstydem? Czy musimy jeść jedynie hummusy i supermodne sałatki z zieleniny, popijając je sokiem wyciśniętym z jarmużu, nawet jeśli nie odpowiada nam jego smak? Tłumimy w zarodku wątpliwości, ignorujemy sygnały, jakie wysyła mi organizm, wyciszamy poczucie zmęczenia i zniechęcenia rutyną codzienności, nie robimy sobie wolnego od obowiązków, mając poczucie, że cała nasza misterna życiowa układanka runie… Brzmi znajomo? Zapewne. My, siłaczki dnia powszedniego. A uruchomiona przez nas machina błędnych kół kręci się bez ustanku. Nasze życiowe perpetuum mobile. Zapraszamy do kręgu kobiet bez diety. W tych rozmowach każda z autorek prezentuje nam swoje doświadczenia, swoje żywieniowe sympatie i antypatie. Każda z nich: dietetyczek, psycholożek ma indywidualny pogląd na dietę, podbudowany wieloletnią praktyką z pacjentami. Zjednoczyły siły w nadziei, że uda im się coś zmienić. Może nie cały świat. Ale pierwszy krok już zrobiły. Zaczęły od siebie. To chyba dobry punkt wyjścia. O Autorkach: Jest ich sześć. Psycholożki, terapeutki, dietetyczki. Założyły Fundację Kobiety bez diety, żeby mówić o dobrej jakości życia. Ono nie stanie się idealne wtedy, gdy sprostamy wymaganiom otoczenia. Odwrotnie, one powiedziały „dość” wszechobecnej obsesji idealnego ciała i życia. Promują normalność w podejściu do jedzenia, ciała i dbaniu o siebie. Proponują: dziewczyny, zaakceptujcie siebie. I dają sobie i innym przyzwolenie: Nie dajesz rady? Odpuść sobie. Masz do tego prawo. Swoimi działaniami i tą książką rozpoczynają debatę o obsesji piękna w Polsce. Tłumaczą, skąd biorą się nasze jedzeniowe nawyki i co przez nie tracimy. Pokazują MOC dobrego jedzenia i odżywiania. Zmiana myślenia? Oby!

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
42
Przepowieść w ścinkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepowieść w ścinkach
Dostępny
2 szt.

Dwadzieścia pięć poetyckich pocztówek z napisanego życia. Po trosze ugrzecznione puzzle, po trosze ambiwalentne klocuszki rozmaitych możliwości. Wyśmigana i znaczona talia, monopol i flirt towarzyski w jednym. Kuglarka umiejętnie kryje się za zastępami figur, ale zdradza ją uśmiech i zdradzają łzy. Poetycki wybór jednej z najciekawszych autorek początku XXI wieku, od dwudziestu lat wydawniczo związanej z Biurem Literackim.

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

43
Niewidzialna republika. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialna republika. Tom 1
Dostępny
180 szt.

„Czytelnicy, którzy szukają czegoś z klimatem klasycznych filmów, takich jak Informator i Wszyscy ludzie prezydenta, oraz scenerią Battlestar Galactica Ronalda D. Moore’a, powinni sięgnąć po Niewidzialną Republikę”. – „Comic Book Resources” „Większość opowieści sci-fi o dalekiej przyszłości zaczyna się od wykreowania uniwersum, Natomiast Niewidzialna Republika zbudowana jest na bohaterach… Wciąga natychmiast, a fabuła koncentruje się wokół głębokich ludzkich dramatów”. – IGN „Przejmujące, brutalnie szczere spojrzenie na tajną historię świata, który się rozpada. Najwyższe rekomendacje z możliwych”. – SCIFI Pulse Tajemny pamiętnik. Okryty złą sławą reporter. Upadły reżim. Kobieta wymazana z historii. Przeszłość i teraźniejszość przeplatają się na dalekim księżycu Avalon, gdzie nic nie jest takie, jakie się wydaje. Niewidzialna republika rozpoczyna epicką opowieść o rewolucji i kłamstwie i o tym jak wielką moc ma jednostka w zmienianiu światów.

64,80 zł
45,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,44 zł

44
Ooodjazd! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ooodjazd!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Wsiąść do pociągu – i to nie byle jakiego! Trójwymiarowa wyprawa przez historię kolei. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Nasza podróż w stylu retro zaczyna się w roku 1829, kiedy inżynier George Stephenson zbudował „Rakietę”, nowoczesną lokomotywę, która osiągała zawrotną prędkość 40 km na godzinę. Kolejny przystanek – Manhattan, gdzie pod koniec XIX wieku zrobiło się tak ciasno, że zbudowano kolej nadziemną, jeżdżącą na wiaduktach ponad miastem. Dokąd dalej? Do Szkocji, wraz ze słynnym „Latającym Szkotem”, pociągiem, który od lat 20. XX wieku łączył Londyn z Edynburgiem. Wciąż za wolno? Przesiądźmy się do francuskiego TGV albo do Shinkansenu – superszybkiego japońskiego pociągu, który jeździ z szybkością ponad 200 km na godzinę! Na przestrzennych stronach pop up tej wysmakowanej graficznie książki zobaczycie słynne pociągi, a dzięki opisom na odwrocie poznacie ich niezwykłe historie. Rozłóżcie całą książkę, by uzyskać długą na blisko dwa metry panoramę: są tu dworce, semafory, wiadukty i dymiące kominy parowozów. Zawiadowca już macha chorągiewką. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Ooodjazd! Dla dzieci od 6 roku życia.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

45
Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Historyjka, która uczy, jak się właściwie komunikować i unikać agresji. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

46
Zaraza, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaraza, CD
Kazik, e-Muzyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Kazik powraca! Po raz pierwszy od kilkunastu lat solowy album Kazika, zatytułowany „Zaraza” ukaże się już 5 czerwca. Jego muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” – wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem. Na płytę złoży się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 8 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Staszewskiego – nabiorą szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodają niezwykłego charakteru. Lista utworów: 1. Kwarantanna 2. Noże i pistolety 3. Nigdzie już nie pójdę dziś 4. Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale 5. Ona zakażona miłością 6. Gdy Chińczycy mówią Gan Pai 7. Kluczem przyciskaj windę 8. Demokracja 9. Twój ból jest lepszy niż mój 10. Powiedzcie, że kochacie nas 11. Hania i Hela 12. Bilet w jedną stronę złą 13. Ręce na stole 14. Bawmy się 15. Bohater

39,99 zł
37,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

47
Bayala i ostatni smok, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala i ostatni smok, DVD
Aina Järvine, Federico Milella, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Twórcykinowychhitów „Ups!Arkaodpłynęła”i „Luis i obcy” zapraszają na wspaniałą wyprawę do krainy magii.Totutajodkryjeciemocwróżekisiłęmarzeń. Odnajdziecie fantastyczne zwierzęta i poznacie zaklęcia,zdolnepokonaćkażdąprzeszkodę. Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa porwała i uwięziła smoki – źródło magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się,gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo. Aby przywrócić wieczną magię do Bayala, siostry Surah i Sera będą musiały wyruszyć w pełną przygód podróż na drugi kraniec świata.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

48
21 mostów, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21 mostów, DVD
Brian Kirk, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.21

Gwiazda „Czarnej Pantery” Chadwick Boseman w roli bezkompromisowego detektywa, który odkrywa spisek w samym sercu nowojorskiej policji. Film twórców hitów „Avengers: Koniec gry” i „Kapitan Ameryka. Wojna bohaterów”. Podczas włamania do ekskluzywnej nowojorskiej restauracji należącej do mafii, zamordowanych zostaje ośmiu policjantów. Sprawcy uciekają z kilkudziesięcioma kilogramami kokainy. Śledztwo prowadzi detektyw Andrew Davis, znany z tego, że nie ma litości dla zabójców policjantów. Z rozkazu władz Manhattan na całą noc zostaje odcięty od stałego lądu. Zamknięte są wszystkie mosty i tunele. W tej sytuacji ujęcie zabójców wydaje się tylko kwestią czasu. Wkrótce okazuje się jednak, że są w mieście wpływowi ludzie, którym bardzo zależy na tym, by uciekinierzy nie trafili w ręce policji. Detektyw Davis kontynuuje pościg, który wkrótce doprowadzi go do odkrycia kilku niebezpiecznych prawd. Kim są włamywacze? Do kogo naprawdę należała kokaina? Czyim interesom zagraża śledztwo? Ta wiedza może uczynić z Davisa najbardziej niebezpiecznego albo najbardziej zagrożonego człowieka w mieście. Wszystko zależy od tego jakich dokona wyborów.

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

49
Psi Patrol. Pieski ratują latających Turbotów, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pieski ratują latających Turbotów, DVD
Anna Apostolakis, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.09

Zgrana ekipa Psiego Patrolu jak zawsze gotowa do akcji! Tym razem pieski dzięki nowym kombinezonom mogą wznieść się w przestworza i tam pomagać latającym Turbotom ratować kosmiczną zabawkę a nawet i samolot. Nie zapominają jednak o swoich przyjaciołach na ziemi i razem z nimi zapraszają na niezapomniane przygody. Żadna praca nie jest zbyt duża ani żaden piesek za mały, żeby ratować świat.

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

50
Rok Małpy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok Małpy
Dostępny
68 szt.

Świat Patti Smith w Roku Małpy olśniewa osobliwością. Tu sen miesza się z rzeczywistością, dobre zjawy z przeszłości spotykają się z politycznymi demonami teraźniejszości, a wszystkiemu przyświeca pochwała codzienności w duchu poezji Williama Carlosa Williamsa. Smith z czułością wspomina tych, którzy już odeszli, rozmyśla nad największymi dziełami literatury i nie boi się pytać o niepewną dla świata przyszłość. Rok Małpy to poetycki manifest zaangażowanej artystki i intymny autoportret ikony amerykańskiej popkultury.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

51
Five Nights At Freddy's. W pułapce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Five Nights At Freddy's. W pułapce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Fani Five Nights At Freddy’s nie mogą przegapić tego hitowego wydania trzech opowiadań, które przyprawią o gęsią skórkę nawet najodważniejszego gracza! Czy wiesz, czego pragniesz? To pytanie, na które Oswald, Sarah i Millie znają odpowiedź – a przynajmniej tak im się wydaje. Oswald chce, żeby lato nie było takie nudne, Sarah pragnie być piękna, a Millie marzy, by zniknąć z powierzchni ziemi. Ale w zakręconym świecie Five Nights At Freddy spełnienie najgłębszych pragnień ich serc ma swoją cenę… W tym tomie mistrz horroru – Scott Cawthon – opowiada trzy mrożące krew w żyłach historie. Czytelnicy, strzeżcie się! Ta przerażająca kolekcja opowiadań powali nawet najodważniejszych fanów!

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

52
Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Osho – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych. Książka pomaga zrozumieć, czym tak naprawdę jest miłość, i wyjaśnia, ze jedynie pełne zdemaskowanie lęków przed samotnością i wolnością sprawi, ze będziemy umieli godnie żyć obok drugiego człowieka i stworzyć zdrowy związek. Autor przekonuje, że miłość jest najlepszym sposobem na osiągnięcie spełnienia. Osho mówi: bądź sobą. Nieustannie poznawaj siebie, zaakceptuj siebie, kochaj siebie. Nie bądź niczyją kopią. Masz własny, potężny i wyjątkowy potencjał – nigdy wcześniej nie było takiego jak ty człowieka i nie będzie nigdy w przyszłości. Pokochaj siebie, abyś mógł prawdziwie kochać innych.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

53
Wolność w łupinie orzecha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność w łupinie orzecha
Dostępny
16 szt.

Oto garść wspomnień, dzięki którym poznasz życie i twórczość malarki i aktorki, Ludmiły Murawskiej-Péju urodzonej w 1935 roku. Ludmiła już jako mała dziewczynka obcowała ze sztuką, na co wpłynął jej wuj – Ludwik Hering. Dosyć wcześnie dało się poznać jej talent malarski, a w wieku 11 lat została zauważona dojrzałość jej prac w konkursie organizowanym przez „Przekrój”. Duży wpływ na jej prace i życie miał Józef Czapski, przyjaciel wuja, pod opieką artystyczną którego malowała. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u Artura Nacht-Samborskiego, skąd trzykrotnie była usuwana z powodów ideologicznych. Wraz z Heringiem i Mironem Białoszewskim współtworzyła Teatr Osobny w mieszkaniu poety w Warszawie. W 1980 roku po wielu latach związku poślubiła Marcela Péju, dziennikarza, wydawcę i sekretarza pisma Sartre’a „Les Temps modernes”. Maluje portrety, martwe natury i pejzaże, wiele podróżowała, pisała wspomnienia, które możesz odkryć w tej książce.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

54
Zwyczajny szpieg. Powrót - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwyczajny szpieg. Powrót
Dostępny
26 szt.

Nazywam się Hagenbeck… Filip Hagenbeck. Kim jestem? Szpiegiem. Zwyczajnym. Wyszkolony w Starych Kiejkutach i oszlifowany w Centrali trafiłem do nigeryjskiego Lagos. To tam jako młody oficer operacyjny, pod przykryciem konsula w ambasadzie, przez kilka lat nadstawiałem karku w imię wyższych celów. I wtedy żelazna kurtyna zardzewiała i właśnie zawaliła się z hukiem. Opisałem to w pierwszym tomie wspomnień pod tytułem Zwyczajny Szpieg. Po powrocie z misji usłyszałem: „Już tu nie pracujesz!”. Ale przecież z wywiadu ponoć się nie wychodzi! Byłem więc nadal szpiegiem, tyle że bezrobotnym... Długo to nie trwało. Tak zaczyna się moja kolejna opowieść. Bez wahania wkroczyłem w wartki nurt nadwiślańskiego kapitalizmu, który w tamtych latach rozwijał się w całej swojej barbarzyńskiej krasie. Importowałem pomarańcze, o mało nie dopadli mnie handlarze narkotyków w Grecji, uratowałem polskie cukrownie przed bankructwem, a potem byłem świadkiem narodzin Radia Kolor. Zostałem nawet giełdowym „milionerem”. Świat należał do mnie. I wtedy zadzwonił telefon... Powrót do dawnej Firmy wcale nie był łatwy. W drugiej części mojej opowieści zdradzę Wam liczne tajemnice... nie, nie te o jakich myślicie. Te należą do naszego Państwa. Opowiem za to w szczegółach, jak zwyczajny szpieg uprawia swoje rzemiosło, prowadząc z pozoru zwyczajne życie. Niektórzy powiedzieliby – nadmiernie urozmaicone. Zwłaszcza, gdy Rzeczpospolita posłała mnie, swojego szpiega, do Gorącego Kraju. Było… naprawdę gorąco. Jak udało mi się przeżyć, jak przetrwałem liczne burze i niejeden samum? Sprawdźcie! Zapraszam do mojego świata, PRAWDZIWEGO świata zwyczajnych szpiegów. Takich jak ja...

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

55
Krew za krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew za krew
Dostępny
10 szt.

Połączenie Milczenia owiec i "Mindhuntera" Londyn, godziny szczytu. W wyniku zderzenia zatłoczona kolejka podmiejska zostaje kompletnie zniszczona. Podczas wypadku Ziba MacKenzie – policyjna profilerka dostaje wiadomość od umierającej kobiety: On to zrobił. Musisz komuś o tym powiedzieć. Outsiderka, Brytyjka o irańskich korzeniach – nigdy nie była graczem zespołowym. Jednak kiedy znalezione zostaje ciało z makabrycznym podpisem seryjnego mordercy, który powrócił po 25 latach, Ziba zostaje wciągnięta w poszukiwanie sprawcy. Co sprowadza Kastratora z Londynu po tak długiej przerwie? Czy jego powrót ma coś wspólnego z wiadomością z pociągu? Im bliżej kobieta jest odkrycia prawdziwej tożsamości mordercy, tym bliżej on jest tego, żeby ją wyeliminować z gry… Victoria Selman swoją pierwszą powieść napisała w wieku siedmiu lat, a 25 lat później jej debiutancka powieść sprzedaje się na całym świecie. Studiowała na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz ukończyła kurs kreatywnego pisania w City Literary Institute. Jej pierwsza powieść została nominowana do nagrody The Crime Writers’ Association Debut Dagger Award za rok 2017.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

56
Peppa Pig. Bąbelki, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Bąbelki, DVD
Neville Astley, Mark Baker, 2004
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.26

W rodzinie świnek każdy dzień przynosi nowe wyzwania – i to nie tylko dla Peppy i George'a. Jednak niezależnie od tego, czy świnki lecą na wakacje, wybierają się na bezludną wyspę, czy udają się na festyn, ich przygody zawsze są śmieszne i kończą się dobrze. Dołącz do rodzinki i baw się razem z Peppą.

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

57
Kielich upojenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kielich upojenia
Dostępny
22 szt.

Pierwszy w Polsce większy wybór twórczości poety, który przynajmniej przez półwiecze władał wyobraźnią narodu słoweńskiego, z niezwykłą mocą wpływał na sposób myślenia i emocjonalność swoich rodaków. Poezja ta nie zamyka się jednak w minionym czasie ani w kręgu narodowej wspólnoty, przeciwnie – mistrzostwo słowa Župančiča, witalizm jego wierszy oraz podejmowane przez niego uniwersalne tematy (tęsknota za ojczyzną, migracja, nieszczęścia wojen światowych, ale też osobiste przeżycia młodzieńcze i miłosne) sprawiają, że słoweński klasyk okazuje się poetą ważnym i aktualnym także dla dzisiejszych polskich czytelników.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

58
Fundacja. Tom 2. Narodziny Fundacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fundacja. Tom 2. Narodziny Fundacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.12

Kolejny tom epokowego cyklu SF „Fundacja”. Hari Seldon kieruje z powodzeniem Projektem Psychohistorii na Uniwersytecie Streelinga, a jednocześnie – po zniknięciu R. Daneela Olivawa – zostaje nieoczekiwanie Pierwszym Ministrem. Dzieląc czas pomiędzy badania nad psychohistorią a walkę ze spiskowcami i rządem wojskowych, usiłuje za wszelką cenę zapanować nad chaosem, w którym pogrąża się Trantor i Światy Zewnętrzne. Przenosi swe biuro do Biblioteki Imperialnej – największej składnicy wiedzy o ludzkiej cywilizacji. Wie już, że Imperium nie można uratować, ale robi wszystko, by położyć podwaliny pod nowy świat. Zakłada Pierwszą i Drugą Fundację…

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

59
Bad Boy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Boy, DVD
Patryk Vega, 2019
Dostępny
2 szt.

Twórca hitów „Pitbull”, „Botoks” i „Kobiety Mafii”, Patryk Vega, odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. Powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresja na stadionach. Dwaj bracia. Dwa światy. Jedna kobieta. Jeden zwycięzca. Ta gra toczy się o wszystko. „Bad Boy” to pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie, pożądaniu i kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców. W obsadzie gwiazd kina i sportu: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski oraz kadrowicze piłkarskiej reprezentacji – Kamil Grosicki i Sławomir Peszko.

30,00 zł
28,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

60
Jestem stąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem stąd
Dostępny
56 szt.

Z przyjemnością przedstawiamy tom wierszy tegorocznej Laureatki Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta, izraelskiej poetki Agi Mishol. To pierwsza książkowa prezentacja twórczości poetki w Polsce. Agi Mishol swą pierwszą książkę opublikowała w wieku lat 18. Wydany dzięki pomocy finansowej rodziców i podpisany jedynie imieniem Agi tom Kodem Tafasti Rega nie przetrwał jednak próby czasu nawet w oczach autorki. Do prawdziwego debiutu dojrzała w roku 1972, od tego czasu publikując blisko 20 książek poetyckich, nieodmiennie powstających w najbardziej tradycyjny sposób: z pomocą pióra i kartki. Ich autorka wyznaje: „hebrajski jest dla mnie świętym językiem. To właśnie przede wszystkim zawdzięczam moim rodzicom – że przywieźli mnie do kraju, w którym mówi się po hebrajsku. Hebrajski stał się dla mnie ojczyzną”. Wydano z okazji 9. Festiwalu Miłosza. Złożono krojem pisma Milosz. „Jej wiersze potrafią w tym samym czasie opowiadać historie, śpiewać oraz tańczyć” – Amos Oz. „Korzystając z na pozór prostych form językowych, Agi Miszol potrafi zachować powagę i głębię poetyckich sensów, mówić o rzeczach dramatycznych, a nawet tragicznych” – Jurij Andruchowycz.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

61
Bad Boy, Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bad Boy, Blu-ray
Patryk Vega, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.11

Twórca hitów „Pitbull”, „Botoks” i „Kobiety Mafii”, Patryk Vega, odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. Powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresja na stadionach. Dwaj bracia. Dwa światy. Jedna kobieta. Jeden zwycięzca. Ta gra toczy się o wszystko. „Bad Boy” to pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie, pożądaniu i kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców. W obsadzie gwiazd kina i sportu: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski oraz kadrowicze piłkarskiej reprezentacji – Kamil Grosicki i Sławomir Peszko.

60,00 zł
57,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

62
Ocaleni, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocaleni, DVD
Tom Waller, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Oparty na prawdziwej historii film, odkrywający kulisy spektakularnej i niezwykle dramatycznej akcji ratunkowej, mającej na celu uwolnienie nastolatków uwięzionych w zalanej wodą jaskini w Tajlandii. W 2018 roku na ratunek 12 chłopcom i ich nauczycielowi pospieszyły tysiące osób, a cały świat obserwował trwającą 18 dni operację. „Ocaleni” to pełna emocji ekranizacja tamtych wydarzeń. Wciągająca bez reszty opowieść na najwyższych obrotach, która porusza i przywraca wiarę w dobro oraz ludzką determinację. Gdyż te potrafią czynić prawdziwe cuda.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

63
Kultowe Auta.60  AUDI TT - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultowe Auta.60 AUDI TT
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

OSTATNI TOM! Kolekcja składająca się z 60 tomów. Tematami każdej ksiązki będą ciekawostki, rozwiązania techniczne i historia danego modelu auta. Seria kierowana jest do odbiorcy dorosłego interesującego się motoryzacją. Do każdego tomu będzie dołączony model - replika auta będącego tematem tomu. Mini samochodzik firmy Welly - replika w skali 1:60 do 1:64

21,99 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,7%
oszczędzasz 5,00 zł

64
Chłopiec i wilk, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec i wilk, DVD
Adrià García, 2019
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.11

Pełna ciepła i humoru opowieść familijna od twórców perły europejskiej animacji, czyli wspaniałego „Trio z Belleville”. „Chłopiec i wilk” to olśniewające wizualnie połączenie filmu fabularnego z animacją. Dzieło niczym nieskrępowanej wyobraźni, które poruszy i zachwyci widzów w każdym wieku. Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maur). Podczas hucznego przyjęcia z cała rodzina starsza pani opowiada niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80. urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

65
Podziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziemia
Dostępny
184 szt.

Pod ziemią umieszczamy to, co cenne, co kochamy lub chcemy chronić; niekiedy ukrywamy to, co szkodliwe. Jednak to, co zostało kiedyś pogrzebane w ziemi, może w niej trwać dłużej od nas. I może nieoczekiwanie uderzyć z wielką siłą. W Arktyce złoża metanu wyciekają przez szczeliny w topniejącej wiecznej zmarzlinie. Na Syberii gigantyczny krater pochłonął dziesiątki tysięcy drzew. Cofające się lodowce zwracają ciała śmiałków, którzy próbowali zdobyć je lata temu. Natomiast w Grenlandii spod lodu wyłoniła się nieużywana baza rakietowa z czasów zimnej wojny, pełna odpadów chemicznych. W epoce znaczącego wpływu człowieka na ekosystem i geologię naszej planety, w dobie permanentnego kryzysu, potrzeba zrozumienia krain podziemnych jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Nie uciekniemy z niespokojnej teraźniejszości. Robert Macfarlane namawia nas, byśmy na nowo przemyśleli zmiany, które dotyczą nas wszystkich – teraz i tutaj, a w „Podziemiach” pokazuje nam nową perspektywę. Właściwe pytanie zatem brzmi: Co zostawimy po sobie? „Czy jesteśmy dobrymi przodkami? To pytanie dudni w tej książce jak echo na dnie krasowego leja albo w paryskich katakumbach. Ale Macfarlane'owi nie chodzi wyłącznie o zaglądanie w ciemne dziury – to, co w nich znajduje, traktuje jako bodziec do namysłu nad długofalową spuścizną ludzkości. A więc głębokość nie jako określenie przestrzeni, ale czasu, i to zarówno w przód, jak i wstecz. Potrzebujemy dziś takich książek – i pytań – jak żadnych innych, żeby wymyślić cały ten nieszczęsny antropocen na nowo”. – Adam Robiński

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

66
Pójdę za tobą wszędzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pójdę za tobą wszędzie
Dostępny
7 szt.

Kaja niedługo zostanie mamą – niestety, prawdopodobnie samotną mamą. Nie ma bliskich, a na domiar złego traci pracę. Ojciec dziecka proponuje jej pomoc, lecz mieszka na drugim końcu Polski. Kaja nie ma wyboru – musi wyjechać, zostawić za sobą przeszłość i zacząć życie u boku mężczyzny, którego nie kocha. Luksusowy dom i brak trosk nie sprawiają, że jej życie staje się bajką. Dziewczyna czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia poznaje w bibliotece uroczego starszego pana Kazimierza, który opowiada jej historię swojej wielkiej miłości, gdy przed laty poślubił byłą więźniarkę z obozu znajdującego się w czasach wojny nieopodal jego wsi. Między dwojgiem tak różnych, a jednocześnie tak podobnie samotnych ludzi rodzi się prawdziwa przyjaźń. Historia Wandy, która też musiała porzucić wszystko i ruszyć w nieznane, przynosi Kai ulgę. Podobnie jak rozmowy z przystojnym ogrodnikiem zatrudnionym w jej nowym domu…

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

67
W tę samą stronę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W tę samą stronę
Dostępny
78 szt.

Czy kochać zawsze oznacza patrzeć w tę samą stronę? Nina i Adrian nie przepadają za sobą. Ich pierwsze spotkanie zakończyło się kłótnią i obydwoje mieli nadzieję, że już nigdy się nie spotkają. Życie napisało dla nich jednak zupełnie inny scenariusz. Kiedy muszą przez kilka dni dzielić ten sam adres i wspólnymi siłami pomóc najbliższej im osobie, ze zdumieniem odkrywają, jak wiele ich łączy. Na ich relację wpływa również atmosfera pełnego uroku ale i tajemnic dworku, w którym przyszło spędzić im czas. Adrian jest żonaty, a Nina ma chłopaka. Oboje są szczęśliwi, więc czy warto cokolwiek zmieniać? A może tylko im się tak wydaje?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

68
Najwspanialsze widowisko świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwspanialsze widowisko świata
Dostępny
50 szt.

Richard Dawkins (autor między innymi Boga urojonego i Samolubnego genu) fascynująco opowiada, dlaczego ewolucja jest najlepiej udokumentowaną teorią naukową XXI wieku. Jeśli ktoś nie wierzy w teorię grawitacji, zawsze może wyskoczyć przez okno z X piętra, natomiast każdy, kto myśli, że teoria ewolucji to „tylko teoria”… powinien przeczytać Najwspanialsze widowisko świata.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

69
Czarny Swing. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Swing. CD
Miły ATZ, Universal Music Polska
Dostępny
41 szt.

35,90 zł
35,18 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,72 zł

70
Dziki Ląd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziki Ląd
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.14

Rok 1766 Dwa stulecia po tym, jak pierwszy europejski okręt dopłynął do Wybrzeża Malabarskiego i zawinął do portu w Kalikacie, Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska stara się zabezpieczyć swoją przyszłość na lukratywnym Jedwabnym Szlaku. Na pokładzie jednego ze statków Kompanii przybywa istota będąca ucieleśnieniem pradawnego zła, licząc na zadomowienie się w nowo odkrytej krainie. Wkrótce jednak przekonuje się, że ziemie nad Indusem zamieszkują demony i legendy dużo starsze od niej samej.

69,99 zł
62,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

71
Składki 2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Składki 2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

ZUS zwalnia z obowiązku opłacania należności składkowych w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia przesłania deklaracji rozliczeniowej lub imiennych raportów miesięczny należnych za ostatni miesiąc wskazany we wniosku o zwolnienie, a w przypadku gdy płatnik składek zwolniony jest z obowiązku ich składania ? w terminie nie dłuższym niż 30 dni od terminu, w którym powinna być opłacona składka za ostatni miesiąc wskazany we wniosku o zwolnienie. Poznaj inne zasady opłacania składek ZUS nie tylko w czasie pandemii.

79,90 zł
67,12 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,78 zł

72
Uczę się bawiąc. Właściwe miejsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się bawiąc. Właściwe miejsce
Clementoni, od 24 miesięcy
Dostępny
47 szt.

Ta gra pobudza logiczne myślenie dzięki zabawnemu i intuicyjnemu mechanizmowi, ponieważ wymaga umieszczania przedmiotów w różnych środowiskach, które są dobrze znane Twojemu dziecku. Elementy, które mają zostać wstawione do właściwej scenki, są wykonane z tektury kształtowej, łatwej w obsłudze. Zawartość opakowania: • 4 kartonowe plansze z ilustracjami pomieszczeń, • 16 profilowanych przedmiotów, • instrukcja z propozycjami zabaw.

36,99 zł
32,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

73
Baby. Karuzela ze zwierzętami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby. Karuzela ze zwierzętami
Clementoni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Zabawna karuzela ze zwierzętami odtwarza mnóstwo wesołych dźwięków i melodii. Im szybciej obraca się karuzela, tym szybciej odtwarzana jest muzyka. Zabawka wspomaga rozwój sprawności manualnej i koordynację oko-ręka. Dzięki znajdującej się na spodzie przyssawce karuzelę można łatwo przymocować do powierzchni stołu lub krzesełka. Wymiary: 20.0 x 25.0 x 12.0 cm

60,16 zł
52,94 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,22 zł

74
Schowek
Figi dziew.S
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

4,99 zł
Powiadomienie
75
Schowek
Figi dziew.S
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

4,99 zł
Powiadomienie
76
Schowek
Figi dziew.M
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.02

4,99 zł
Powiadomienie
77
Schowek
Figi dziew. M
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.02

4,99 zł
Powiadomienie
78
Human Contact LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Human Contact LP. Winyl
The Howl & The Hum, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

1.Love You Like A Gun 2.Human Contact 3.Hall Of Fame 4.Hostages 5.Murmur 6.The Only Boy Racer Left On The Island 7.Got You On My Side 8.Until I Found A Rose 9.A Hotel Song 10.Smoke 11.Sweet Fading Silver 12.27 13.Pigs

100,90 zł
92,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

79
Banana Skin Shoes LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banana Skin Shoes LP. Winyl
Badly Drawn Boy, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1.Banana Skin Shoes 2.Is This a Dream? 3.I Just Wanna Wish You Happiness 4.I'm Not Sure What It Is 5.Tony Wilson Said 6.You and Me Against the World 7.I Need Someone to Trust 8.Note to Self 9.Colours 10.Funny Time of Year 11.Fly on the Wall 12.Never Change 13.Appletree Boulevard 14.I'll Do My Best

104,90 zł
96,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

80
Banana Skin Shoes. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banana Skin Shoes. CD
Badly Drawn Boy, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

1.Banana Skin Shoes 2.Is This a Dream? 3.I Just Wanna Wish You Happiness 4.I'm Not Sure What It Is 5.Tony Wilson Said 6.You and Me Against the World 7.I Need Someone to Trust 8.Note to Self 9.Colours 10.Funny Time of Year 11.Fly on the Wall 12.Never Change 13.Appletree Boulevard 14.I'll Do My Best

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

81
60 zabaw żłobkowych. Materiały dla opiekunów, psychologów i logopedów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60 zabaw żłobkowych. Materiały dla opiekunów, psychologów i logopedów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Witamy w żłobku! Miejscu, które przez ostatnie dwadzieścia lat przeszło ogromną przemianę. Z placówki, która miała za zadanie pełnić głównie funkcję opiekuńczą, stało się, a nawet staje, bo ta zmiana wciąż następuje, miejscem coraz bardziej nastawionym na stymulowanie rozwoju dziecka zgodnie z najnowszymi odkryciami w tej dziedzinie. W prezentowanej publikacji proponujemy scenariusze zabaw rozwojowych do wykorzystania przez opiekunów, psychologów i logopedów pracujących w nowoczesnych żłobkach, ale również rodziców pragnących działać stymulująco na swoje dzieci.

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

82
Cobi. 79036 Hair Dooz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi. 79036 Hair Dooz
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Ten zestaw zachwyci wszystkie dziewczynki! Znajdź unikatową laleczkę. Zbierz całą kolekcję 12 lalek, zamieniaj im ubranka i ciesz się świetną zabawą. Zawartość opakowania: • 1 laleczka, • opakowanie w kształcie aparatu, • 1 dodatek, • ulotka kolekcjonerska, • ramka selfie, • stojaczek selfie. Uwaga! Opakowanie niespodzianka. Dopiero po otwarciu dowiesz się jaka lalka jest w środku. Cena dotyczy 1 opakowania.

59,90 zł
53,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

83
Listy z kampanii Waterloo 1815 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy z kampanii Waterloo 1815
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

Oddajemy w ręce czytelnika pewien szczególny dokument. Są to listy Sir Augusta Szymona Frazera, opisujące jego udział w kampanii Waterloo. Mijająca właśnie dwusetna rocznica tych dla jednych bolesnych, a dla innych chwalebnych wydarzeń związanych z końcem Epoki Napoleońskiej, stanie się zapewne powodem wielu publikacji. Część z nich zapewne tylko przypomni rok 1815, inne będą próbowały rzucić nowe światło na epizody 100 dni Napoleona, przewracając do góry nogami wszystko to, co do tej pory wiemy. Jednak one wszystkie nie powstałyby bez metodologicznego umocowania w dokumentach. Źródła: dokumenty, pamiętniki, korespondencje i inne, są w dużej mierze traktowane przez badaczy selektywnie – służą przede wszystkim autorowi tekstu – i nie są znane w całości przeciętnemu czytelnikowi. Z reguły możemy znaleźć w przypisach pewne odnośniki potwierdzające dany fakt, czy też pewne cytaty zaczerpnięte z dokumentu epoki. Dopiero jednak zestawienie czytanej pracy naukowej, bądź popularnonaukowej z publikowanym w całości materiałem źródłowym, pozwala czytelnikowi na wyciągnięcie samodzielnych wniosków i weryfikację wiedzy. W tym aspekcie listy Frazera są wspaniałym uzupełnieniem tego wszystkiego, co mogliśmy do tej pory przeczytać na temat Kampanii Waterloo. Są one także fascynującym świadectwem zdarzeń opisanych poprzez ich uczestnika, a co najważniejsze – ich naocznego świadka...

19,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

84
Aniołowie pomocnicy Boga. Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołowie pomocnicy Boga. Kolorowanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Książeczka do kolorowania, zawiera także ukryte rysunki. Przedstawia sceny biblijne ze Starego i Nowego Testamentu, w których pojawiają się boży posłańcy. Na stronach: Anioły we śnie Jakuba, Anioł chroni Daniela, Anioł rozmawia z Maryją, Anioł mówi do Józefa, Anioł przynosi pasterzom radosną wieść, Anioł pociesza Jezusa, Anioł zwiastuje radosną nowinę (przy grobie Zmartwychwstałego), Anioł uwalnia Piotra z więzienia. Na początku kolorowanki archanioł Michał, na końcu archanioł Gabriel.

6,60 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,4%
oszczędzasz 1,61 zł

85
Klocki konstrukcyjne, kółka (54 elementy) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne, kółka (54 elementy)
Hipo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Klocki konstrukcyjne w żywych kolorach to propozycja dla wszystkich dzieci lubiących używać swojej wyobraźni do tworzenia budowli przestrzennych. Klocki przyciągną nawet tych najbardziej wymagających miłośników klocków i małych konstruktorów. Do zabawy potrzebna będzie chęć, zapał i wyobraźnia bez ograniczeń. Zestaw zawiera 54 elementy.

21,90 zł
20,81 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

86
Zestaw 10 aut 6cm 1210 HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
87
Robot Rekin 2555B HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
88
Robot Słoń 2556D HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
89
Robot Delfin 2555A HIPO - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,99 zł
90
Deadly Weapons. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadly Weapons. CD
Minimal Compact, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

91
Honourable Brigands Magic Horses And Evil Eye. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Honourable Brigands Magic Horses And Evil Eye. CD
Taraf De Haidouks, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

92
Les Talens Lyriques Rous. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Les Talens Lyriques Rous. CD
Isis Lully, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

69,90 zł
64,31 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,59 zł

93
Symphonie Fantastique Roth. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symphonie Fantastique Roth. CD
Berlioz, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.22

58,90 zł
54,19 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

94
Advent Cantatas Rubens Connolly. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Advent Cantatas Rubens Connolly. CD
Bach, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

1. Chorus "Schwingt freudig euch empor zu den erhabenen Sternen" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 2. Choral "Nun komm, der Heiden Heiland" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 3. Aria T "Die Liebe zieht mit sanften Schritten" by Christoph Prégardien, Philippe Herreweghe and Collegium Vocale Gent 4. Choral "Zwingt die Saiten in Cythara" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 5. Aria B "Willkommen, werter Schatz!" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 6. Choral T "Der du bist dem Vater gleich" by Christoph Prégardien, Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 7. Aria S "Auch mit gedämpften, schwachen Stimmen" by Collegium Vocale Gent, Philippe Herreweghe and Sybilla Rubens 8. Choral "Lob sei Gott dem Vater ton" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 1. Ouvertüre "Nun komm, der Heiden Heiland" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 2. Recitativo T "Der Heiland ist gekommen" by Christoph Prégardien, Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 3. Aria T "Komm, Jesu, komm zu deiner Kirche" by Christoph Prégardien, Philippe Herreweghe and Collegium Vocale Gent 4. Recitativo B "Siehe, ich stehe vor der Tür und klopfe an" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 5. Recitativo S "Öffne dich, mein ganzes Herze" by Collegium Vocale Gent, Sybilla Rubens and Philippe Herreweghe 6. Choral "Amen, amen!" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 1. Choral "Nun komm, der Heiden Heiland" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 2. Aria T "Bewundert, o Menschen, dies große Geheimnis" by Christoph Prégardien, Philippe Herreweghe and Collegium Vocale Gent 3. Recitativo B "So geht aus Gottes Herrlichkeit und Thron" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 4. Aria B "Streite, siege, starker Held!" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe 5. Recitativo SA "Wir ehren diese Herrlichkeit" by Collegium Vocale Gent, Sybilla Rubens, Sarah Connolly and Philippe Herreweghe 6. Choral "Lob sei Gott dem Vater ton" by Collegium Vocale Gent and Philippe Herreweghe

37,90 zł
34,87 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

95
Plain Chant De La Cathedrale Dauxer. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plain Chant De La Cathedrale Dauxer. CD
Dostępny
13 szt.

1 - Introitus, 2 - Graduale, 3 - Alleluia, 4 - Offertorium, 5 - Communio, 6 - Dominica Palmarum, 7 - Responsorium, 8 - Antiphona in Choro - Oratio, 9 - Antiphona Ad Eggressum Chori, 10 - Responsorium in Navi, 11 - Introitus, 12 - Graduale, 13 - Alleluia, 14 - Offertorium, 15 - Kommunion, 16 - Antiphone

49,90 zł
45,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,99 zł

96
Incoronazione Di Poppea. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Incoronazione Di Poppea. CD
Concerto Vocale, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

97
Une Soire Doustrac Rousell. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Une Soire Doustrac Rousell. CD
Berlioz, Mystic Production
Dostępny
7 szt.

58,90 zł
54,19 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,71 zł

98
Chretiens D Irak. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chretiens D Irak. CD
Qaraqosh, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

69,90 zł
64,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,59 zł

99
Magazyn RTV 2019 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

100
Medialne obrazy wroga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medialne obrazy wroga
Dostępny
20 szt.

Praca podejmuje trudny i bardzo rozległy problem badaczy wymagający długich studiów interdyscyplinarnych oraz dużej dojrzałości naukowej. W dodatku tytułowa i jakże aktualna w naszym życiu publicznym i politycznym kwestia nie doczekała się w naszej literaturze naukowej zbyt wielu ujęć, co zwiększa walory recenzowanej rozprawy, ale też powoduje ubóstwo ugruntowanych punktów odniesienia do oceny monografii. Rozprawa wychodzi z założenia, że mass media tworzą obecnie pewien „porządek kulturowy”, swego rodzaju filtr, którzy decyduje o postrzeganiu świata. To one wyznaczają sposoby komunikacji i emocjonalnego odczuwania świata. Media nie są tylko instrumentem, pośrednikiem, lecz łączą nas ze światem, kreują obrazy, symbole, doznania, które są fizycznie niedostępne, dlatego trudno odróżnić w nich fikcję od rzeczywistości. Albo nie można rozpoznać realnego od wyobrażonego, a mediosfera podsuwa człowiekowi obrazy, które w rzeczywistości nie istnieją. -z recenzji dr hab. Jarosława Macały, prof. UZ

46,20 zł
33,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,94 zł

Wróć do góry