hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.05.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 7 maja 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Spy x Family. Tom 1 (praca zbiorowa), na drugim Kraina Lodu. Ubieranki naklejanki. Kolejny produkt to Asteriks. Tom 37. Asteriks w Italii (Jean-Yves Ferri, Didier Conrad) oraz Asteriks. Tom 14. Asteriks w Hiszpanii (René Goscinny, Albert Uderzo).
1
Spy x Family. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spy x Family. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Wybitny szpieg o pseudonimie „Zmierzch” musi założyć rodzinę, by zinfiltrować pewną szkołę. Nie wie jednak, że adoptowana córka potrafi czytać w myślach, a świeżo poślubiona żona to płatna zabójczyni! Przed Wami trzymająca w napięciu komedia o wyjątkowej rodzinie z sekretami, na drodze której pojawią się rozmaite niebezpieczeństwa, takie jak na przykład egzaminy wstępne!

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

14 osób kupiło
2
Kraina Lodu. Ubieranki naklejanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Ubieranki naklejanki
Dostępny4 szt.

Czas się przygotować na wyjątkową uroczystość – koronację królowej! Ubierz księżniczki w suknie odpowiednie na tę okazję. Dołącz do Anny i Elsy i spraw żeby ich ubrania rozbłysły pełnią barw. Zabawę urozmaicą Ci naklejki wielokrotnego użytku oraz brokatowe. Stylizuj, naklejaj, baw się!

20,00 zł
13,99 zł

Rabat 30,1%
oszczędzasz 6,01 zł

13 osób kupiło
3
Asteriks. Tom 37. Asteriks w Italii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 37. Asteriks w Italii
Dostępny26 szt.

Postacie stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powracają w nowym albumie napisanym przez Jean-Yvesa Ferriego i narysowanym przez Didiera Conrada. Znajdziecie tu wszystkie składniki magicznego napoju Asteriksa: historia Rzymu i dzieje Galów zostaną przejrzane i skorygowane przy użyciu gagów i kalamburów. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Historia nowego tomu rozpoczyna się w Rzymie, w chwili gdy Juliusz Cezar ogłasza wielki wyścig rydwanów wzdłuż Półwyspu Italijskiego otwarty dla wszystkich narodów Znanego Świata. Rywalizacja ma potwierdzić prestiż Rzymu, jedność ludów całego półwyspu, ale jednocześnie ma być świadectwem jakości doskonałych i wspaniałych publicznych dróg rzymskich, na które ostatnio mieszkańcy, nie wiedzieć czemu, coraz częściej zaczęli narzekać. Do wzięcia udziału w tych zawodach jest wielu chętnych – nie może zabraknąć tam także Asteriksa i Obeliksa! Czy naszym bohaterom uda się dać łupnia Rzymianom na ich terenie i czy zdobędą zwycięski puchar? Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

22,99 zł
15,99 zł

Rabat 30,4%
oszczędzasz 7,00 zł

12 osób kupiło
4
Asteriks. Tom 14. Asteriks w Hiszpanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 14. Asteriks w Hiszpanii
Dostępny40 szt.

Jedna, jedyna, tym razem hiszpańska osada stawia opór rzymskim najeźdźcom w tomie Asteriks w Hiszpanii. Juliusz Cezar pragnie podbić całą Hiszpanię i nie znosi niesubordynacji. By zmusić wodza Cebullankę Y Grzankę do uległości, porywa jego syna Pepe i wysyła go do obozu Rabarbarum w Galii. Krnąbrnemu chłopcu udaje się jednak uciec w armorykańskim lesie, gdzie wpada wprost na poczciwego Obeliksa. Ten razem z Asteriksem postanawia zabrać znajdę do wioski. Na miejscu okazuje się jednak, że Pepe do najgrzeczniejszych dzieci, delikatnie mówiąc, nie należy... Swoim zachowaniem szybko daje się we znaki całej wiosce i Galowie postanawiają oddać go rodzinie. Zadanie dostarczenia chłopca spada oczywiście na Asteriksa i Obeliksa. Drużyna wyrusza więc do Hiszpanii. Towarzyszący im hiszpański wieśniak Panietaniec y Mostawinion skrywa swoją prawdziwą tożsamość - tak naprawdę jest to wysłannik rzymski Klaudiusz Niemocjusz, który planuje przechwycenie Pepe i wywiezienie go do Rabarbarum. Klasyczny francuski komiks autorstwa René Goscinny'ego i Alberta Uderzo, który doczekał się wielu ekranizacji i milionów fanów na całym świecie, to żelazna pozycja na półce każdego fana opowieści rysunkowych. Skrząca się inteligentnym humorem opowieść o małej galijskiej osadzie od lat przyciąga wiernych czytelników, bez względu na wiek.

23,00 zł
15,99 zł

Rabat 30,5%
oszczędzasz 7,01 zł

12 osób kupiło
5
Thorgal. Tom 1. Zdradzona czarodziejka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 1. Zdradzona czarodziejka
Dostępny59 szt.

Pierwszy tom najpopularniejszej serii w Polsce! Mimo upływu lat, komiks ten wciąż czyta się jednym tchem. Młody Thorgal zostaje skazany na śmierć przez króla Wikingów – Gandalfa Szalonego. Skazańca ratuje tajemnicza, rudowłosa kobieta, która chce wykorzystać Thorgala do zemsty, którą poprzysięgła Gandalfowi. Thorgal trafia do magicznej doliny, w której czas stanął w miejscu. Rajski ogród zamieszkany jest przez trzy siostry, Thorgal pragnie jednak wyrwać się z tego więzienia. Jedna z sióstr postanawia mu pomóc...

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

12 osób kupiło
6
Thorgal. Tom 7. Gwiezdne dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 7. Gwiezdne dziecko
Dostępny50 szt.

Wznowienie oryginalnego, siódmego tomu Thorgala, który w trzech historiach wyjaśnia tajemnicę pochodzenia bohatera. W pierwszym epizodzie poznajemy historię odnalezienia przez Wikingów małego Thorgala, oraz nadanie mu imienia. Druga opowieść mówi o spotkaniu małego Thorgala z krasnoludem Tjahzim, poszukującym metalu, który nie istniał. Okazuje się, że talizman z takiego metalu jest w posiadaniu chłopca! W trzeciej historii Thorgal poszukuje kapłana-czarownika, który jest w stanie wyjaśnić jego tajemnicze pochodzenie....

34,99 zł
24,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

11 osób kupiło
7
Alfabet miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,90 zł
24,26 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,64 zł

11 osób kupiło
8
Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży
Dostępny47 szt.

Ballada ptaków i węży – nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” i stanowi prequel znanych nam wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk! Czy Ballada ptaków i węży przyniesie odpowiedź na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii? Ambicja go napędza. Rywalizacja go motywuje. Władza jednak ma swoją cenę. Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem. Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

11 osób kupiło
9
Asteriks. Tom 13. Asteriks i kociołek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 13. Asteriks i kociołek
Dostępny13 szt.

Dzielna galijska osada, która stawia opór rzymskim najeźdźcom, nie płaci także podatków. Z tej sytuacji chce skorzystać galijski wódz Amoralfiks, by ukryć dochody przed rzymskimi poborcami. Wódz Asparanoiks postanawia wesprzeć rodaka i przechować z pomocą Asteriksa jego kociołek z sestercjami. Ten mimo całonocnego czuwania orientuje się rano, że skarb zniknął. Wódz Asparanoiks wini Asteriksa za utratę honoru całej wioski i skazuje go na wygnanie. Do tułaczki dołączają lojalni Obeliks i Idefiks. Nie mogą się jednak pogodzić z sytuacją i postanawiają zarobić utracone pieniądze, by jak najszybciej zwrócić je Amoralfiksowi. Tom Asteriks i kociołek opowiada o ich zmaganiach i wielkim wysiłku włożonym w odzyskanie fortuny: Galowie napadają na piratów, podkradają się do rzymskiego obozu Delirium, walczą z gladiatorami, handlują dzikami, występują w teatrze, grają na wyścigach... Jednak żaden z tych sposobów nie okazuje się wystarczająco skuteczny, dlatego decydują się na wyjątkowo śmiały krok - napad na rzymski bank. Klasyczny francuski komiks autorstwa René Goscinny'ego i Alberta Uderzo, który doczekał się wielu ekranizacji i milionów fanów na całym świecie, to żelazna pozycja na półce każdego fana opowieści rysunkowych. Skrząca się inteligentnym humorem opowieść o małej galijskiej osadzie od lat przyciąga wiernych czytelników, bez względu na wiek.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

10 osób kupiło
10
8+2 i Sztormowy Wiatr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8+2 i Sztormowy Wiatr
Dostępny109 szt.

Ostatnia część cyklu o dużej rodzinie z domku w lesie. Ośmioro dzieci z domku w lesie wymyśla wspólnie prezent dla rodziców: chcą zbudować dla nich na podwórzu piękną ławkę. Tymczasem Morten i babcia wpadają na inny wspaniały pomysł, do którego niezbędna będzie… stara beczka po śledziach. A to tylko początek wielu dziwnych przygód! Babcia i Morten będą musieli przeprowadzić śledztwo, a potem sami zostaną podejrzanymi. Morten zyska nowego przyjaciela, babcia – przyszywane wnuki, a domek w lesie – zupełnie nowego mieszkańca. W ostatniej już części cyklu „8 +2” spotkacie wiele postaci znanych z wcześniejszych tomów: Olego Aleksandra i jego znajomych z czasów, gdy mieszkał w najwyższym domu w mieście. Nie zabraknie tu nikogo z dużej rodziny z domku w lesie – nie wyłączając Rurka i Mućki.

34,90 zł
21,99 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,91 zł

9 osób kupiło
11
Myślenie pytaniami wyd. 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

8 osób kupiło
12
Asteriks. Tom 17. Osiedle bogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asteriks. Tom 17. Osiedle bogów
Dostępny23 szt.

Jedna, jedyna amorykańska osada stawia opór rzymskiemu najeźdźcy. Juliusz Cezar jest tym faktem coraz bardziej poirytowany i postanawia zmienić taktykę; skoro Galowie nie dają się podbić, należy ich ucywilizować i przerobić na swoją, rzymską modłę. „Odgalizowaniu” mieszkańców wioski Asteriksa i Obeliksa ma służyć wybudowanie w jej pobliżu wspaniałego osiedla. Sąsiedztwo Rzymian z ich obyczajami, kulturą i prawem ma za zadanie wpłynąć na Galów i stopniowo zamieniać ich w godnych rzymskich obywateli, a co za tym idzie - poddanych Cezara. Aby przygotować plac budowy, Cezar postanawia rozpocząć wyrąb pobliskiego lasu. Jednak jedną z rzeczy, których Galowie szczerze nie znoszą, jest robienie krzywdy drzewom. Czy plan Juliusza Cezara ma szanse powodzenia? Czy Galom uda się uratować puszczę i zachować odrębność? Odpowiedzi na te i inne pytania w tomie Osiedle bogów! Klasyczny francuski komiks autorstwa René Goscinny'ego i Alberta Uderzo, który doczekał się wielu ekranizacji i milionów fanów na całym świecie, to żelazna pozycja na półce każdego fana opowieści rysunkowych. Skrząca się inteligentnym humorem opowieść o małej galijskiej osadzie od lat przyciąga wiernych czytelników, bez względu na wiek.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

6 osób kupiło
13
Bestiariusz. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiariusz. Zwierzęta
Dostępny2 szt.

Po świetnie przyjętej serii „Bestiariusza słowiańskiego” jeden z jej autorów, Witold Vargas, przygotował kontynuację tego tytułu, tym razem całkowicie poświęconą zwierzętom. To one towarzyszyły człowiekowi od początku cywilizacji, żyjąc tuż obok i stanowiąc dla niego źródło przetrwania w postaci pożywienia i odzienia. Ich pradawne opisy zawierają mnóstwo nadprzyrodzonych, wręcz magicznych cech, dzięki czemu opisywane istoty stają się częścią pasjonującego świata fantastycznego. Autor po przestudiowaniu niezliczonej ilości opracowań etnograficznych, starych kronik, dokumentów, baśni, legend i podań starał się każdemu miłośnikowi słowiańskiej fantastyki ów świat znacząco przybliżyć.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5 osób kupiło
14
My Hero Academia. Tom 19 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
My Hero Academia. Tom 19
Dostępny3 szt.

Skoro mowa o szkolnych wydarzenia, to nie może zabraknąć festiwalu kultury! Ostatnio złoczyńcy ciągle z czymś wyskakują, więc czas, byśmy przygotowali coś na poprawę humorów! Szczerze, to trochę się obawiam, czy nam to wypadli, ale dajmy czadu!

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

4 osoby kupiły
15
Księga smoków polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga smoków polskich
Dostępny73 szt.

Księga smoków polskich to literacki i historyczno-etnograficzny opis 25 legendarnych bestii – smoków, wielkich węży i podobnych im stworów. Autor, historyk i etnolog, kreśli ich wizerunki, dokonując skrupulatnej charakterystyki potworów, przytaczając opracowane na nowo swoim piórem legendy i podania, sięgając do źródeł postaci i wątków, a nawet opisując miejsca związane z potworami. Dzięki temu Księga smoków polskich łączy na swoich kartach elementy popularnonaukowe i stricte literackie, będąc jednocześnie przemyślanym kompendium wiedzy o wyobrażeniach naszych przodków i ich kulturowych źródłach oraz zajmującym czytadłem, wypełnionym opowieściami o krwiożerczych bestiach, zatrwożonych krainach, wyczekujących ratunku księżniczkach, dzielnych rycerzach i sprytnych rzemieślnikach. Całości dopełniają pełne baśniowej atmosfery ilustracje cenionego duetu rysowników Pawła Zycha i Witolda Vargasa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
16
Rozmowy obrazów. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy obrazów. Tom 1
Dostępny130 szt.

Obrazy mówią, choć nie zawsze wprost. Podobnie jak poezja, do każdego mogą przemówić inaczej. Uważne patrzenie, a w konsekwencji widzenie, to najprostszy sposób, aby przełamać onieśmielenie wobec sztuki i pokonać dystans dzielący widza i „milczący” obraz. A zatem obrazy mówią do zaciekawionych nimi widzów, ale czy mogą ze sobą rozmawiać? W książce jest wiele przykładów, w których malarze nowocześni i współcześni nawiązują do dzieł dawnych mistrzów, np. Éduard Manet w Śniadaniu na trawie bawi się motywem z Koncertu pasterskiego Tycjana. Są również zestawienia mniej oczywiste, ze względu na podobieństwo tematów, wyrazu albo funkcji. W rozdziale Dyptyki. Dewocja i adoracja jest mowa o piętnastowiecznym dyptyku służącym prywatnej dewocji i dziele Warhola, w którym powszechnie adorowana celebrytka Marilyn Monroe zastąpiła Madonnę. Książka jest zachętą do słuchania obrazów i przysłuchiwania się ich rozmowom. Mosty pomiędzy dziełami z odległych epok albo dyskretne dialogi malowideł, które powstały w podobnych czasach, to inspiracje do tego, aby patrzeć i czerpać przyjemność ze skojarzeń i własnych interpretacji.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

4 osoby kupiły
17
Koloruję modelki. Zostań kreatorką mody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję modelki. Zostań kreatorką mody
Dostępny60 szt.

Książeczka dla dziewczynki lubiącej rysować i interesującej się modą. Projektuje stroje i dodatki, w które ubierają swoje modelki. W ten sposób powstaje pierwsza kolekcja małej projektantki. Baw się modą i stwórz swój styl!

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
18
Księgi Skór. Blizna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi Skór. Blizna
Dostępny7 szt.

Bestsellerowa seria Alice Broadway udowadnia, że nic nie jest takim, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka. To ty musisz zdecydować, komu zaufasz i wziąć los w swoje ręce! W Tuszu Leora nauczyła się, że wszystko, w co do tej pory wierzyła, było się iluzją. Zdarzenia w Iskrze pokazały jej, że każda historia ma dwie, często nieoczywiste, strony. Teraz Leora ma już dość nauki – chce stworzyć swoją własną historię. Zaskakujący finał bestsellerowej trylogii Księgi Skór opowiada o tym, jak młoda i niepokorna dziewczyna próbuje połączyć swoją przeszłość z przyszłością, a przy tym wszystkim odkrywa, że niektóre problemy nie mają prostych rozwiązań. Pokochaj piękną historię skrywającą się pod błyszczącą okładką. Wymarzona seria dla okładkowych srok!

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

3 osoby kupiły
19
Zapomnij, że istniałem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomnij, że istniałem
Dostępny2 szt.

Prolog – Rafał Snarski dzwoni do swojej żony Weroniki zaniepokojony jej spóźnieniem. W słuchawce słyszy jednak tylko trzaski, krzyki i wycie syren. Kilka godzin później przychodzą do niego policjanci, aby poinformować o śmierci żony Weroniki i syna Kacperka. Snarski zajmuje się organizacją pogrzebu, wymienia kilka ostrych zdań z księdzem i postanawia wyjechać... Po kilku latach Rafał osiada w niedużej wiosce. Zgorzkniały, samotny mężczyzna trzyma się z daleka od świata i jego spraw. Pierwsze spotkanie z Luizą, młodą kobietą pełniącą funkcję pani sołtys, nie wypada pozytywnie i żadne z tych dwojga nie myśli o kontynuowaniu relacji. Ale Luiza nie może stale unikać Rafała ze względu na zajmowane stanowisko. Z czasem nawiązują nić porozumienia, dziewczyna oferuje nawet, że nauczy go hodować pszczoły. Spędzają razem sporo czasu, przez co narzeczony Luizy, Damian, staje się zazdrosny. Zabiera Luizę na weekend w góry, żeby odciągnąć narzeczoną od myśli o innym mężczyźnie i zaplanować ślub. Związek z Damianem coraz mniej interesuje Luizę, a gdy dowiaduje się, co takiego wymyślił, żeby odciągnąć ją od nowego mieszkańca wsi, podejmuje zdecydowane kroki. Sytuacja Rafała również zmienia się dość radykalnie, kiedy odzywa się ktoś z przeszłości, ktoś, dla kogo dawniej pracował, i składa mu propozycję nie do odrzucenia. Rafał nie może odmówić, jeśli drogie mu jest życie Luizy. Chociaż wie, że prawdopodobnie straci ją w ten sposób na zawsze. Nie docenia jednak determinacji i uporu młodej pani sołtys…

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

3 osoby kupiły
20
Myśliwce. Życie ptaków drapieżnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśliwce. Życie ptaków drapieżnych
Dostępny64 szt.

W naszej kulturze bielik orłem jest i basta. Wystarczy spojrzeć na jego sylwetkę, gdy majestatycznie szybuje nad naszymi głowami. A jednak sprawa wcale nie jest taka oczywista. Bielik to dowód na to, jak mało wiemy o podniebnych łowcach. Nawet te najpospolitsze to w potocznej świadomości same orły i jastrzębie, a tymczasem ptaki drapieżne są grupą liczną i zróżnicowaną. Mamy tu waleczne jastrzębie i ich mniejszych kuzynów – krogulce, które lepiej niż orły sprawdziłyby się na godłach i sztandarach. Są też smakosze padliny – kanie, które jeszcze w połowie XVIII wieku przesiadywały na ulicach Londynu, pomagając w oczyszczaniu miasta. Nie można nie wspomnieć o najszybszym ptaku świata – sokole wędrownym, który w locie nurkowym potrafi osiągnąć prędkość ponad trzystu kilometrów na godzinę. Wreszcie mamy i bielika, jak się okazuje – oportunistę i lenia. To tylko początek długiej listy. Myśliwce, łowcy, drapole, szponiaste. Ich sekrety znają nieliczni. Wśród wtajemniczonych znalazł się Konrad Malec, który postanowił opowiedzieć, jak żyją ptaki drapieżne, dlaczego trudno je odróżnić po głosie, do czego służy sokoli wzrok, biały ogon i czuły dziób, czym jest magnetyzm i kto jest większy – samice czy samce, oraz jak te ostatnie próbują przypodobać się partnerkom. A przy okazji wyjaśnia, dlaczego powinniśmy chronić te ptaki, które wcale nie są ponurymi zabójcami, mają przebogate i arcyciekawe życie, a ponadto są sprzymierzeńcami ludzi.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

3 osoby kupiły
21
Współlokatorzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współlokatorzy
Dostępny3431 szt.

Przewrotna historia miłosna bezbłędnie oddająca ducha naszych czasów! Tiffy i Leon dzielą mieszkanie. Tiffy i Leon dzielą jedno łóżko. Tiffy i Leon nigdy się nie spotkali… Tiffy Moore pilnie potrzebuje taniego lokum. Leon Twomey bierze nocne zmiany, bo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Choć ich przyjaciele sądzą, że to szaleństwo, oni znajdują idealne rozwiązanie: w ciągu dnia Leon będzie w ciasnej kawalerce odsypiał noce zmiany, dzięki czemu Tiffy będzie miała to samo mieszkanie wyłącznie dla siebie przez resztę doby. Ona właśnie zerwała ze swoim zazdrosnym chłopakiem i ledwo wiąże koniec z końcem, pracując w niszowym wydawnictwie, on bardziej dba o innych niż o siebie – nocami zajmuje się pensjonariuszami domu opieki, a każdy grosz odkłada na prawników, którzy wyciągną jego niesłusznie skazanego brata z więzienia. Na przekór wszystkim i wszystkiemu, dwoje niezwykłych współlokatorów odkrywa, że jeśli wyrzuci się wszystkie zasady przez okno, można stworzyć całkiem przyjemne i ciepłe domowe ognisko.

37,99 zł
30,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,60 zł

3 osoby kupiły
22
Roślinna kuchnia polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roślinna kuchnia polska
Dostępny44 szt.

Sto tradycyjnych polskich potraw w wersji wegańskiej – roślinnie, prosto, szybko i zdrowo! Chcecie zrezygnować z produktów zwierzęcych, ale nie wyobrażacie sobie niedzielnego obiadu bez rosołu i schabowego z purée ziemniaczanym i mizerią? Nic nie poprawia wam nastroju tak jak ptasie mleczko, szarlotka z bitą śmietaną albo solidna porcja sernika, ale nie możecie jeść nabiału? Jesteście weganami, ale tęsknicie za smakami dzieciństwa? Brakuje wam pierogów ruskich, naleśników, pomidorowej, bigosu? Szukacie odchudzonych, unowocześnionych albo bezglutenowych wersji babcinych przepisów? Ta książka jest dla was! Ida Kulawik, autorka bloga kulinarnego Veganbanda, po mistrzowsku odtwarza tradycyjne polskie smaki, a nastrojowe zdjęcia Katarzyny Cichoń sprawią, że będziecie chcieli spróbować wszystkiego!

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

2 osoby kupiły
23
Podkładka Szkolna Na Biurko Pvc 380 X 280 mm Biurfol Mleczna Ps-01-02 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka Szkolna Na Biurko Pvc 380 X 280 mm Biurfol Mleczna Ps-01-02
Biurfol
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

ul li wykonana z mlecznej, twardej folii PP /li li nadruk z motywem palety farb w prawym dolnym rogu /li li świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie biurka podczas prac plastycznych /li li neutralna kolorystyka pozwalająca skupić uwagę na wykonywanej pracy /li /ul

6,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
24
Bambino. Zestaw plastyczny małego artysty - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bambino. Zestaw plastyczny małego artysty
St. Majewski
Dostępny107 szt.

Zestaw zawiera najpotrzebniejsze artykuły do wszelkich prac plastycznych, całość estetycznie zapakowane w dużą teczkę z rączką W skład zestawu wchodzi: • Duża teczka z rączką Teczka z rączką do przenoszenia i przechowywania dokumentów, pomocy dydaktycznych czy prac plastycznych. Wykonana jest ze sztywnej tektury oklejonej z dwóch stron elegancką okleiną i polakierowanej. Grafika odzwierciedla motywy licencyjne. Rączka i zamek/zapięcie wykonane z plastiku. Specyfikacja produktu: Format – mieszczący A4 Gramatura kartonu/surowca - 1160 g/m2 Gramatura kartonu po uszlachetnieniu – 1400 g/m2 Wymiary – 32.0 x 24.8 (25.6 z rączką) x 5.0 cm • Plastelina, 12 kolorów Cechy produktu: – elastyczna, łatwo się modeluje, – intensywne, żywe kolory, – nie przywiera do podłoża, – nie brudzi rąk, – pozwala na tworzenie prac metodą millefiori, – bezpieczna dla dzieci, – produkowana w zgodności z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek oraz rozporządzeniem Ministerstwa Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, – ilość kolorów: 12, w tym dwa kolory brokatowe: złoty i srebrny, – waga 1 koloru plasteliny: 15 g • Flamastry ze stemplami, 12 kolorów Cechy produktu: – 12 flamastrów ze stempelkami, – na każdym flamastrze inny wzór stempelka, – intensywne kolory, – długa żywotność, – łatwo zmywalne, – odporna na wciśnięcia końcówka, – idealne do ozdabiania laurek, zaproszeń czy kartek okolicznościowych, – produkowane są w zgodności z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie, – bezpieczeństwa zabawek oraz rozporządzeniem Ministerstwa Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, co gwarantuje ich bezpieczeństwo, – ilość kolorów: 12. • Farby akrylowe, 12 kolorów Farby akwarelowe to farby wodne podane w postaci suchych pastylek, które po zwilżeniu są gotowe do użycia. Farby te dedykowane są dzieciom i młodzieży, które chcą tworzyć bardziej zaawansowane plastycznie prace, głównie pejzaże czy portrety. Akwarele Bambino pozwalają uzyskiwać efekty świetlistości, delikatności, rozmycia konturów, grę światła. Można ich używać w technikach łączonych z farbami plakatowymi, temperą czy różnego rodzaju kredkami. Farby akwarelowe Bambino wyróżnia bogata paleta intensywnych kolorów, jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Produkowane są bowiem w zgodności z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie bezpieczeństwa zabawek oraz rozporządzeniem Ministerstwa Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek. – Ilość kolorów: 12 • Kredki szkolne trójkątne dwustronne, 12 sztuk (24 kolory) Cechy produktu: – kredki dwustronne o trójkątnym przekroju, – bogata gama kolorów, – kredka złota i srebrna, – temperówka gratis, – ilość sztuk w opakowaniu: 12, – ilość kolorów: 24. • Nożyczki szkolne Nożyczki dziecięce z podziałką do użytku przedszkolnego, szkolnego czy domowego. Plastikowa, kolorowa, wygodnie wyprofilowana rączka idealnie pasuje do małych dłoni dziecka. Bezpieczeństwo użytkowania podnoszą zaokrąglone końce. Produkt w atrakcyjnej licencyjnej szacie graficznej. • Blok techniczny formatu A4, 10 kartek Blok zawiera 10 białych kredowych kartek o gramaturze 190 g/m2. Okładka kredowa o gramaturze 115 g/m2 wykorzystuje najnowsze motywy wzornicze BAMBINO. Dla podkreślenia, jakości wykończenia okładka jest dodatkowo nabłyszczana. Całość usztywniona tekturowym podkładem. Format – A4 Ilość kartek – 10 Gramatura papieru – 190 g/m2 Zeszyt papierów kolorowych nabłyszczanych, format A4, 10 kartek Zeszyt zawiera 10 kolorowych nabłyszczanych kartek o gramaturze 90 g/m2. Zestaw kolorów to złoty, srebrny, żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony, błękitny, fioletowy, brązowy i czarny. Okładka kredowa o gramaturze 115g/m2 wykorzystuje najnowsze motywy wzornicze Bambino. Dla podkreślenia, jakości wykończenia okładka jest dodatkowo nabłyszczana. Format – A4 Ilość kartek – 10 Ilość kolorów – 10 • Blok rysunkowy z kolorowymi kartkami, format A4, 16 kartek Blok zawiera 16 kolorowych kartek o gramaturze 80 g/m2. Kartki barwione w masie w kolorach żółty, różowy, pomarańczowy, czerwony, jasnozielony, ciemnozielony, jasnoniebieski, ciemnoniebieski. Okładka kredowa o gramaturze 115g/m2 wykorzystuje najnowsze motywy wzornicze licencji Bambino. Dla podkreślenia, jakości wykończenia okładka jest dodatkowo nabłyszczana. Całość usztywniona tekturowym podkładem. Format – A4 Ilość kartek – 16 Gramatura papieru – 80g/m2 • Blok rysunkowy, format A4, 20 kartek Blok zawiera 20 białych offsetowych kartek o gramaturze 80 g/m2. Okładka kredowa o gramaturze 115g/m2 wykorzystuje najnowsze motywy wzornicze Bambino. Dla podkreślenia, jakości wykończenia okładka jest dodatkowo nabłyszczana. Całość usztywniona tekturowym podkładem. Format – A4 Ilość kartek – 20 Gramatura papieru – 80g/m2 • Blok techniczny z kolorowymi kartkami, format A4, 10 kartek Blok zawiera 10 kolorowych kartek o gramaturze 160 g/m2. Kartki barwione w masie w kolorach żółty, łosoś, różowy, pomarańczowy, fioletowy, czerwony, jasnozielony, ciemnozielony, jasnoniebieski, ciemnoniebieski. Okładka kredowa o gramaturze 115 g/m2 wykorzystuje najnowsze motywy wzornicze Bambino. Dla podkreślenia, jakości wykończenia okładka jest dodatkowo nabłyszczana. Całość usztywniona tekturowym podkładem. Format – A4 Ilość kartek – 10 Gramatura papieru – 160 g/m2 • Naklejki Naklejki na zeszyty 20 szt Klej w sztyfcie 15 g Wydajny i szybki w użyciu klej w sztyfcie. Nie marszczy papieru. Doskonały do papieru, tektury, etykiet, fotografii. Zdobiony motywami wzorniczymi Bambino.

82,90 zł
78,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,14 zł

2 osoby kupiły
25
Językomania - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Językomania
Jawa, od 6 lat
Dostępny68 szt.

Językomania to gra językowa przygotowana z myślą o dzieciach, które rozpoczynają przygodę z nauką języka angielskiego. Gracze poruszają się po planszy w kierunku mety i po drodze rozwiązują zadania z sylab tworzą wyrazy w języku angielskim. W samej układance do wylosowanego obrazka należy dopasować odpowiednie sylaby, aby powstała nazwa przedmiotu z obrazka. Językomania kształci umiejętności ważne w nauce czytania i pisania po angielsku. Układając wyrazy z odpowiednich sylab, młodzi gracze przyswoją sobie pisownię wielu nowych słówek, a czytając powstałe wyrazy na głos lub tworząc z nimi krótkie zdania, czy dialogi wyćwiczą wymowę. Rozwija analizę i syntezę wzrokową i słuchową.

55,60 zł
40,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,57 zł

2 osoby kupiły
26
Osiem rodzajów złego życia i jak ich uniknąć?, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiem rodzajów złego życia i jak ich uniknąć?, wydanie 2
Dostępny7 szt.

Oddaję do rąk czytelników drugie wydanie zbioru Osiem rodzajów złego życia. Wszystkie fragmenty na temat ośmiu duchów zła, które prezentowane były w pierwszym wydaniu, pozostają bez zmian. Publikacja została uzupełniona o moje osobiste refleksje wokół głównego tematu książki, jak również została odświeżona szata graficzna okładki. Wszystkie refleksje, które snuję wokół ośmiu duchów zła, są subiektywne. Swoje rozważania opierałem na autorach, których poznasz na kolejnych stronach książki. Traktuj je jako próbę interpretacji przez osobę świecką tekstów Ewagriusza z Pontu. Celem nie jest pouczanie, ale zaznaczenie tematu, pokazanie pewnej drogi, która jest dostępna. Rozwiązania leżą na ziemi, zasypane innymi treściami, wystarczy, abyś sięgnął i zapoznał się z nimi. Korzystanie tylko z tego, co oferuje Internet, grozi niezrozumieniem, a wręcz błędami w interpretacji. Jeżeli chcesz tylko prześlizgnąć się po temacie, bazując na krótkim cytacie czy nagłówku, lepiej zostaw Ewagriusza w spokoju... Tylko potem się nie dziw, że z powodu lenistwa, straciłeś możliwość poznania i zrozumienia. Ojciec Szymon Hiżycki w książce Pomiędzy grzechem a myślą stawia ważne pytanie: Dlaczego więc grzeszymy według Ewagriusza? I stwierdza: Grzeszymy dlatego, że mamy złe podejście do życia, źle patrzymy na świat stworzony, mamy zły klucz, zły model przezwyciężania naszych trudności. Skąd tytuł Osiem rodzajów złego życia? Osiem duchów zła, czyli osiem złych decyzji, to wspomniany klucz, który prowadzi nas do poznania korzeni wad, które dewastują nasze życie; jednocześnie stanowią o tym kim jesteśmy wobec samych siebie i innych. Ewagriusz z Pontu opisał je bardzo dokładnie, i był szczery do bólu. W niniejszym wyborze umieściłem fragmenty ze współczesnych opracowań, które starają się wytłumaczyć skomplikowany system, powiedziałbym wręcz, naczyń połączonych, jakimi są duchy zła. Jednak nie jest to tylko opis, ale idąc za przykładem Ojców Pustyni, w pierwszym rzędzie zostaje przedstawiona diagnoza choroby i w następnej kolejności kilka rad, jak rozwiązać trudną sytuację, a na przyszłość zastosować środki profilaktyczne. Na zakończenie umieściłem wybór ze wszystkich tomów Apoftegmatów Ojców Pustyni na temat ośmiu duchów zła – Jacek Zelek.

28,60 zł
20,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,01 zł

2 osoby kupiły
27
Bladez toyz. BTHW-H01 Hot Wheels. Zdalnie sterowany helikopter - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bladez toyz. BTHW-H01 Hot Wheels. Zdalnie sterowany helikopter
Bladez toyz, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Ta zabawka zachwyci każde dziecko Helikopter Hot Wheels ze zdalnym sterowaniem jest wyposażony w żyroskop ułatwiający zachowanie równowagi podczas lotu wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Mocna konstrukcja przetrzyma wiele, a zapasowe elementy, w tym łopaty wirnika pozwolą na ich wymianę. Dzięki latarce LED helikopter wykonuje również misje nocne. Zestaw ładować można bezpiecznie i łatwo za pomocą wtyczki USB. Parametry: • czas lotu: 5-6 min, • zasięg kontrolera: 8 m, • czas ładowania: 35 min. Zawartość zestawu: • helikopter z latarką LED, • kontroler, • 2 zapasowe łopaty wirnika, • zapasowy biegun złącza, • kabel ładujący USB, • instrukcja obsługi. Wymiary helikoptera: 18.0 x 4.0 x 9.4 cm Zasilanie: 4 baterie AA (brak w zestawie)

115,90 zł
106,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,27 zł

1 osoba kupiła
28
Historia męskości. Tom 1. Od starożytności do oświecenia. Wymyślanie męskości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia męskości. Tom 1. Od starożytności do oświecenia. Wymyślanie m...
Dostępny155 szt.

Męskość jest naznaczona tradycją sięgającą niepamiętnych czasów – to nie tylko płeć męska, lecz sama jej natura oraz jej część „najszlachetniejsza”, by nie rzec: najdoskonalsza. Przez wieki uchodziła za cnotę i stanowiła jeden z fundamentów społeczeństw Zachodu. Od starożytności do oświecenia oznaczała pewną koncepcję mocy, która obejmowała zarówno siłę fizyczną, jak i męstwo psychiczne. Jej kody, rytuały i fantazmaty kulturowe utrwalały patriarchalny obraz świata, choć męskiej dominacji zawsze zagrażało widmo porażki. Nie było też nigdy uniwersalnego, niezmiennego modelu męskości. Społeczność kupiecka hołdowała innemu ideałowi niż społeczność wojskowa. Dworzanin nie mógł wyobrażać sobie męskości tak samo jak rycerz. Ten zaś pojmował ją inaczej niż duchowny czy mieszczanin. Te właśnie różnice i przemiany, a także związane z nimi gesty nienormatywne, starają się zrekonstruować autorzy i autorki pierwszego tomu Historii męskości. W planach: • Tom 2: XIX wiek. Tryumf męskości • Tom 3: XX–XIX wiek. Męskość w kryzysie.

98,00 zł
82,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,68 zł

1 osoba kupiła
29
Bestiariusz słowiański 2, czyli o nieznanych biziach, kadukach i smaojadkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiariusz słowiański 2, czyli o nieznanych biziach, kadukach i smaoj...
Dostępny120 szt.

Druga część znakomitego i niezwykle popularnego wśród czytelników Bestiariusza słowiańskiego. Autorzy i ilustratorzy: Paweł Zych i Witold Vargas zapraszają tym razem do poznania rzadko przywoływanych w literaturze fantastycznych opowieści i legendarnych stworów, m.in.: bizi, kaduków czy samojadków. Znajdziemy w nim historie zarówno rodzimych istot – z terenów przedrozbiorowej Polski, Mazur, Śląska i Pomorza, jak i bohaterów opisywanych w podaniach i legendach kultury ludowej Białorusi i Ukrainy. Blisko sto dziewięćdziesiąt opisanych i pięknie zilustrowanych – czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze niezwykle interesujących postaci można oglądać na kartach Bestiariusza 2, odkrywając na nowo ten nieco zapomniany fragment naszego dziedzictwa kulturowego.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
30
English Picture Dictionary for Children - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Picture Dictionary for Children
Dostępny32 szt.

Ta publikacja to praktyczna pomoc do wprowadzania i utrwalania angielskich słówek. Przydatna do pracy z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi. English Picture Dictionary for Children wyróżnia nowoczesna formuła opracowania: • 21 rozdziałów prezentujących tematycznie zgrupowane słownictwo opisujące np.: dom, rodzinę, zabawki, kolory, liczby, jedzenie, ciało człowieka, sporty, życie w mieście, pojazdy, zwierzęta; • każdy rozdział składa się z dużej, szczegółowej ilustracji, na której dziecko wyszukuje elementy i w ten sposób uczy się słówek; • rymowane zagadki w języku angielskim oraz zestawy pytań do każdej ilustracji pozwalają osłuchać się z językiem i zachęcają do pierwszych wypowiedzi. English Picture Dictionary for Children. Aktywizujący słownik dla dzieci polecamy do nauki i zabawy z językiem angielskim na dobry początek.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
31
Podstawy technik mikroskopowych. Podręcznik dla studentów i lekarzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy technik mikroskopowych. Podręcznik dla studentów i lekarzy
Dostępny8 szt.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunku analityki medycznej. Mogą z niego również korzystać studenci innych kierunków medycznych oraz nauk przyrodniczych, a także osoby rozpoczynające pracę w placówkach badawczych i diagnostycznych, wykorzystujących techniki mikroskopowe.Książka omawia założenia i zasady pracy z mikroskopami oraz przygotowania materiału biologicznego do badań mikroskopowych, nie jest natomiast zbiorem szczegółowych procedur laboratoryjnych. Tylko przy najprostszych i najczęściej stosowanych technikach podano ograniczony wybór przepisów praktycznych, które mogą być wykorzystywane w ramach ćwiczeń studenckich lub wstępnego szkolenia laboratoryjnego.Tematy omówione w podręczniku:mikroskopy świetlne i elektronowerutynowe techniki histologicznehistochemiaimmunohistochemia i histochemia lektynhybrydyzacja i PCR in situbadanie żywych komórek: fluorescencyjne znaczniki organelli i poziomujonów, metoda FRET, białka fluoryzująceautoradiografiahodowla komórek i tkanekcytometria, morfometria i cyfrowa analiza obrazu

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

1 osoba kupiła
32
Dary z wysoka. Pamiątka bierzmowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dary z wysoka. Pamiątka bierzmowania
Dostępny31 szt.

Książka zawiera zbiór urzekających głębią refleksji, a przy tym zanurzonych w tradycji Kościoła myśli i rozważań na temat każdego z siedmiu darów Ducha Świętego. Piękno słów dopełniane jest przez inspirujące do modlitwy i przemyśleń zdjęcia. Jest to niewątpliwie doskonały prezent i pamiątka dla osób, które przygotowują się lub już przyjęły sakrament bierzmowania. Dzięki tej lekturze tajemnica wiary, jaką są dary Ducha Świętego, staje się bliska sercu i bardziej zrozumiała w kontekście codziennego życia.

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
33
Logopedyczne poszukiwania. Pomoc logopedyczna do utrwalania wymowy głosek syczących i szumiących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logopedyczne poszukiwania. Pomoc logopedyczna do utrwalania wymowy gło...
Dostępny38 szt.

Przedstawiamy zestaw poświęcony różnicowaniu głosek szeregu syczącego: [s], [z], [c], [dz] oraz szumiącego: [sz], [ż], [cz], [dż] w nagłosie, śródgłosie oraz wygłosie. Pomoc oparta jest na materiale obrazkowym. Można ją z powodzeniem wykorzystać zarówno podczas zajęć indywidualnych, jak i grupowych. To atrakcyjna propozycja ćwiczeń nie tylko artykulacyjnych, ale również koncentracji słuchowej i wzrokowej dla dzieci. To także pomoc, która rozwija spostrzegawczość. W zestawie znajduje się łącznie 120 kart (60 kart do ćwiczenia głosek syczących oraz 60 kart poświęconych głoskom szumiącym), które mogą być różnorodnie używane w trakcie terapii logopedycznej.

27,00 zł
21,33 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,67 zł

1 osoba kupiła
34
Kołysanka z huraganem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołysanka z huraganem
Dostępny15 szt.

Umarło mi dziecko. Oksymoron, żadne ze słów w tym zdaniu do siebie nie pasuje. Śmierć zrobiła swoje i poszła po inne dzieci. A ja musiałam samą siebie na nowo oswoić. Jak? Nie ma w dzisiejszych czasach niemal żadnych rytuałów żałobnych, musiałam znaleźć własny. Tydzień po nagłej śmierci mojego Tadka zaczęłam pisać dziennik. Kompulsywnie i intuicyjnie notowałam emocje, lęki, niechciane myśli i koszmarne sny. Zapisywałam błahe wydarzenia, analizowałam relacje z mężem, córką, rodziną i przyjaciółmi, przypadkowe rozmowy i spotkania. Rejestrowałam postępy w terapii stresu pourazowego, pisałam o kontaktach z psychiatrą i innymi rodzicami w żałobie. Opowiadanie pozwoliło mi przebrnąć przez rzekę rozpaczy i beznadziei. Chciałam pokazać wyczerpujący obraz. Że ostatecznie nie trzeba się bać, że nie trzeba cierpieć dłużej, niż to konieczne, choć krócej też się nie da – w tej rozgrywce przyspieszanie cofa pionek o kilka pól. Że to cholernie ciężka praca – nauka żonglowania żyletkami, połykania ognia i kroczenia nad przepaścią, a tym samotnym treningiem nie pochwalisz się w żadnym cyrku świata, co najwyżej sama możesz sobie bić brawo. To jest moje życie. Straciłam dziecko i trafiłam do strefy zero, ale okazało się, że świat dookoła nadal istnieje, a ja go doświadczam. Nie jestem trędowata, nie jestem naznaczona. Mogę się moim doświadczeniem podzielić. W taki sposób postanowiłam o tym opowiedzieć. „Dwunasty sierpnia dwa tysiące siedemnastego roku. Jedziemy przez Kościerzynę do Bytowa. Właścicielka wynajętego mieszkania uprzedza nas telefonicznie o drzewach powalonych na drogę przez wichurę. Tadek i Róża, którzy przed chwilą marudzili i płakali, nareszcie zasnęli. Pierwszy raz podróżujemy wspólnie z półtoramiesięcznym synkiem. Jedziemy w błogiej ciszy. Nagle las znika. Z ziemi sterczą kikuty drzew, metodycznie połamane przez żywioł. Nie widzieliśmy nigdy tak bezwzględnie precyzyjnej siły. Niespodziewanie uruchamia się lampka sygnalizująca awarię silnika. Stajemy na poboczu. Żebyśmy tylko nie utknęli z dziećmi w epicentrum zniszczenia, żebyśmy tylko nie zostali uwięzieni w samochodzie… Ale sinik odpala i ruszamy dalej. Skoszony las ciągnie się kilometrami. Wiele osób zatrzymuje auta i robi sobie zdjęcia w scenerii z filmu katastroficznego. A my nie wiemy jeszcze, że oglądamy nasze życie – takie, jakie będzie, dokładnie za miesiąc i jeden dzień”.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

1 osoba kupiła
35
Farby akrylowe Pop 75ml 097 W Tub - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
1 osoba kupiła
36
Szukaj i znajdź. Muminki w lesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i znajdź. Muminki w lesie
Dostępny22 szt.

Czas spędzony z Muminkami to zawsze dobra zabawa! Tym razem pełne pomysłów trolle szykują się na wycieczkę. Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Mamusia i Tatuś Muminka pakują potrzebne rzeczy i wybierają się do lasu. „Szukaj i znajdź” to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
37
Pożegnanie z diabłem i czarownicą. Wierzenia ludowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnanie z diabłem i czarownicą. Wierzenia ludowe
Dostępny194 szt.

Rozpalający wyobraźnię świat słowiańskich wierzeń. Diabły, szatany, biesy, czarownice, wiedźmy, strzygi – jak by ich nie nazwać – zawsze wzbudzały emocje i przerażały ludzi, towarzysząc im od wieków. Autor, dzięki próbie racjonalnego wyjaśnienia przyczyn przypisywania tym postaciom piekielnych i upiornych mocy, sprawia, że Pożegnanie z diabłem i czarownicą to opowieść nie tylko o zabobonach i wierzeniach, ale zarazem bogate źródło cennych informacji na temat kultury ludowej. W książce Bohdana Baranowskiego nie brakuje barwnych powiedzeń, przyśpiewek, przesądów oraz autentycznych historii, w które uwikłane były czarownice i diabły. Te z kolei nie zniknęły wraz z postępem techniki, a przeniknęły do otaczającego nas świata za pomocą książek, filmów, seriali i gier komputerowych.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
38
Podróże z pazurem. Historia łapą pisana. Księga I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże z pazurem. Historia łapą pisana. Księga I
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Iza, Piotr i pies Snupi. Od trzech lat w podróży dookoła świata. Autostopem, jachtostopem i jak się tylko da, byle do przodu. Pewnego dnia powiedzieli światu: „sprawdzam” i na własne oczy postanowili zobaczyć jak wygląda życie ludzi w różnych zakątkach globu. O czym marzą, co jedzą, co ich uszczęśliwia, a co chcieliby zmienić. Młody czytelnik dostaje jedyną w swoim rodzaju bezpośrednią relację z podróży, w dodatku podróży z psem. Zwierzęta, przyroda, stan naszej planety to ważne tematy w tej historii. Iza i Piotr prowadzą popularny blog podróżniczy, on jest dziennikarzem, ona – graficzką, a Snupi, adoptowany przed laty z warszawskiego schroniska, to bez wątpienia najbardziej znany pies w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z serią komiksową: Podróże z pazurem. Historia łapą pisana. W każdym odcinku-księdze czeka na was niespodzianka. Tworzymy tę historię razem! Rysuje: Sulkovsky

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

39
Bjorn. Kruki Odyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bjorn. Kruki Odyna
Dostępny85 szt.

Bjørn Stenskalle wspomina swoją burzliwą młodość: powrót z niewoli do kraju Polan, przyjaźń z Olafem Tryggvasonem, podróż do pirackiego gniazda Jomsborga i wyprawę księcia Włodzimierza po kijowski tron. Tymczasem spokój mnichów zamieszkujących Lindisfarne zakłóca krwawa wróżda, którą w Northumbrii toczą dwa zwaśnione rody. Na Świętej Wyspie pojawia się nowy więzień, a wielebny Brendan z Corku staje przed trudnym wyborem: czy życie jednego człowieka jest warte istnienia całej wspólnoty? Bjorn. Kruki Odyna to opowieść o początkach państwa Polan i o bohaterach znanych ze skandynawskich sag. Losy Świętosławy, Bolesława Chrobrego i Bjorna Stenskalle na zawsze złączyło przeznaczenie. Nici splątane przez Norny może przeciąć tylko miecz. Przeczytaj pierwszą część sagi – Bjorn. Syn burzy.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

40
Strachosfera. Koszmarna formuła. Opowieść komiksowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strachosfera. Koszmarna formuła. Opowieść komiksowa
Niedostępny
Brak

Hyzio, Dyzio i Zyzio, niezrównani siostrzeńcy Kaczora Donalda, stają w obliczu nowej przygody. Wyruszają na wymianę uczniowską do Berlina, gdzie czeka na nich nie tylko nowa koleżanka, pyszne jedzenie, i futbol, ale i… wielkie niebezpieczeństwo! Czy kaczorki podejmą walkę z szalonym naukowcem, który zamierza opanować świat za pomocą strachu? Jak zakończy się ten nierówny pojedynek? Ta fantastyczna, pełna humoru i świetnie zilustrowana powieść to prawdziwa uczta dla fanów historii z dreszczykiem! Kapitalne ilustracje nawiązują do stylu znanego fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie i jego siostrzeńcach, a wartka akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony! Ta książka to propozycja dla całej rodziny!

33,00 zł
24,42 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,58 zł

41
Szpiegomania. Podwójny przekręt. Opowieść komiksowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiegomania. Podwójny przekręt. Opowieść komiksowa
Niedostępny
Brak

Myszka Minnie i kaczka Daisy rozpoczynają właśnie studia na Uniwersytecie Kalisoty! Wkrótce okaże się, że nowe otoczenie, obiecujące znajomości i ekscytujące perspektywy związane z nauką to dopiero początek wyzwań, przed którymi staną przyjaciółki. Czy Minnie dowie się, co takiego ukrywa Daisy? Jak się zakończy tajemnicza misja, w którą zaangażują się dziewczyny? Kto okaże się czarnym charakterem? Ta intrygująca powieść graficzna to propozycja dla tych, którzy uwielbiają historie z dreszczykiem! Zaskakujące zwroty akcji, humor i kapitalne ilustracje, które nawiązują stylem do kultowych komiksów Disneya, to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie!

33,00 zł
24,42 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,58 zł

42
Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw
Niedostępny
Brak

Wyjątkowa książka, która zabierze młodego czytelnika do świata klasycznych filmów Disneya. To propozycja dla kilkuletnich miłośników Króla Lwa, Piotrusia Pana, Alicji w Krainie Czarów, Dumbo czy 101 dalmatyńczyków, którzy chcieliby na chwilę stać się młodymi detektywami i pomóc ulubionym bohaterom odnaleźć drogę do celu. W książce znajduje się bowiem dziesięć pięknie ilustrowanych map – każda z innego filmu – a na każdej z nich inny niesamowity labirynt do pokonania. Dodatkowo wszystkie mapy zawierają dziesięć ukrytych lokacji do odnalezienia. Disney. Mapy i labirynty. Zakręcona księga zabaw to pozycja, dzięki której dziecko uczy się logicznego myślenia oraz ćwiczy spostrzegawczość. Ta książka to wiele godzin zabawy, do której ciągle chce się wracać, bo nigdy się nie nudzi. A dzięki kartonowym kartkom książka będzie cieszyć młodych czytelników naprawdę długo.

35,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

43
Mikroplastiki w środowisku wodnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroplastiki w środowisku wodnym
Dostępny5 szt.

Ta unikatowa na polskim rynku publikacja poświęcona jest analizie i sposobom usuwania tworzyw sztucznych – mikroplastików ze środowiska. Jak istotne to jest obecnie zagadnienie, potwierdza choćby fakt, że konsumpcja mikroplastików z różnych źródeł rocznie to ok. 100 tys. cząstek, co daje ok. 20 g na miesiąc. Celem książki jest zwymiarowanie obecności mikroplastików w środowisku wodnym oraz analiza możliwości ich usuwania podczas oczyszczania ścieków i wody. Publikacja ta kierowana jest przede wszystkim do inżynierów, materiałoznawców i specjalistów zajmujących się produkcją, zastosowaniami oraz usuwaniem tworzyw sztucznych ze środowiska, ekologów i specjalistów ds. ochrony środowiska, samorządów, wszystkich zainteresowanych ochroną własnego zdrowia oraz środowiska, w którym przyszło nam żyć. Wydawnictwo poleca ją również studentom inżynierii i ochrony środowiska oraz słuchaczom studiów podyplomowych z tego zakresu.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

44
Książka do wyklejania. Kot-o-Ciaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka do wyklejania. Kot-o-Ciaki
Niedostępny
Brak

Ta książeczka to osiem fantastycznych scen, które można uzupełnić naklejkami przedstawiającymi bohaterów serialu „Kot-o-Ciaki”. Specjalny papier użyty w książce pozwala na wielokrotne odklejanie i przyklejanie naklejek. Dzięki temu postacie mogą zmieniać miejsce w zależności od pomysłowości malucha, wędrując z jednej strony na drugą! Uzupełnianie scen naklejkami to świetna zabawa, która daje satysfakcje płynącą z samodzielnego komponowania ilustracji, a przy tym rozwija kreatywność i zdolności manualne dziecka.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

45
Książka do wyklejania. My Little Pony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka do wyklejania. My Little Pony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Ta książeczka to osiem fantastycznych scen, które można uzupełnić naklejkami przedstawiającymi bohaterów serialu My Little Pony. Specjalny papier użyty w książce pozwala na wielokrotne odklejanie i przyklejanie naklejek. Dzięki temu postacie mogą zmieniać miejsce w zależności od pomysłowości malucha, wędrując z jednej strony na drugą! Uzupełnianie scen naklejkami to świetna zabawa, która daje satysfakcje płynącą z samodzielnego komponowania ilustracji, a przy tym rozwija kreatywność i zdolności manualne dziecka.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

46
Książka do wyklejania. Dzień, w którym Heniś poznał... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka do wyklejania. Dzień, w którym Heniś poznał...
Niedostępny
Brak

Ta książeczka to osiem fantastycznych scen, które można uzupełnić naklejkami przedstawiającymi sympatycznego Henisia i jego przyjaciół. Specjalny papier użyty w książce pozwala na wielokrotne odklejanie i przyklejanie naklejek. Dzięki temu postacie mogą zmieniać miejsce w zależności od pomysłowości malucha, wędrując z jednej strony na drugą! Uzupełnianie scen naklejkami to świetna zabawa, która daje satysfakcje płynącą z samodzielnego komponowania ilustracji, a przy tym rozwija kreatywność i zdolności manualne dziecka.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

47
PlayDead.info - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PlayDead.info
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Jak mówić dzisiaj o śmierci, by przywrócić ją do życia? W jaki sposób postępować, by stała się na powrót bliska, lecz na innych zasadach, uwzględniających nowe technologie i rzeczywistość wirtualną? Książka ta jest osobliwym tekstem, który powstawał na przestrzeni kilku ostatnich lat. Osobliwym, ponieważ nie jest to praca przynależna do konkretnej dyscypliny naukowej, mimo że nieraz odwołuję się do badań naukowców, artystów i specjalistów z różnych dziedzin. Źródłem inspiracji jest dla mnie wszystko, co pobudza do myślenia i prowokuje do stawiania pytań. Nie starałam się zatem formułować zasadniczych tez ani rozwiązywać i diagnozować problemów, ale jedynie niektóre odsłaniać, by w ten sposób zachować formę maksymalnie otwartą. Czy zresztą na takie pytania można udzielić prostych odpowiedzi?

49,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

48
Układ(a)ne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układ(a)ne
Dostępny164 szt.

Korporacyjne mrówki w wielkim biurowcu zdradzają największe sekrety. Zaglądamy przez okna, ale postacie nakładają się na siebie, żeby chwilę później się rozwarstwić. Kto tu jest kim? Śledzimy dziewczynę, która wkrótce bierze ślub, słuchamy protestujących kobiet w parku, przyglądamy się bohaterce, która zakopuje przedmioty w ogrodzie. Bohaterowie Układ(a)nych nie mają imion. Każdy może być każdym albo kimś zupełnie innym. To labirynt, który przypomina poukładane na sobie kolejne warstwy, a w nich kolejne opowieści. To słodko-gorzkie spojrzenie na współczesny świat, w którym wszyscy jesteśmy do siebie podobni. Aoko Matsuda przedstawia dylematy kobiet w społeczeństwie, absurdy życia korporacyjnego, presji i zobowiązań; pisze o miłości i mniejszościach, kobietach i mężczyznach, zawsze w niespodziewany i humorystyczny sposób. Bawi się formą i strukturą: bohaterowie zmieniają kształty i postać, proza zamienia się w dramat, a poważne tematy nabierają lekkości. Literacki majstersztyk pełen zabaw słownych i rytmu, który sprawia, że teksty zapadają w nas i zostają na długo.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

49
Człowiek z Londynu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z Londynu
Dostępny22 szt.

SIMENON NIE POTRZEBUJE KILKUSET STRON, BY STWORZYĆ PORYWAJCY DRAMAT... Twórca postaci komisarza Maigreta pisał też powieści, w których zajmował się szukaniem ?nagiego człowieka?. A w analizowaniu ludzkich charakterów Simenon był mistrzem... Jacek Szczerba, ?Gazeta Wyborcza? Do francuskiego Dieppe przypływają angielskie statki z Newhaven. A Louis Maloin jest na tym dworcu morskim zwrotniczym. I z przeszklonej kabiny od lat obserwuje z góry wszystko dookoła. Aż pewnej nocy staje się świadkiem dziwnych zachowań dwóch mężczyzn. Jest też świadkiem morderstwa. A niedługo potem wyławia z doku walizkę pełną banknotów. Teraz musi ją tylko ukryć przed światem... Georges Simenon (1903-1989) to pisarz, który sławę zdobył dzięki postaci komisarza Maigreta, ale literacko doskonalsze są jego ?romans dur?, jak sam je nazwał - powieści twarde, opisujące ludzkie losy, nierzadko skomplikowane, zwykle tragiczne, ale zawsze podane z zadziwiającą prostotą. Na tym polega fenomen pisarza, którego utwory przetłumaczono na większość języków świata.

21,00 zł
17,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 3,01 zł

50
Thorgal. Tom 3. Trzej starcy z kraju Aran - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 3. Trzej starcy z kraju Aran
Niedostępny
Brak

Następny tom jednej z najpopularniejszych europejskich serii fantasy. Podczas swojej wędrówki Thorgal i Aaricia trafiają do tajemniczego kraju Aran. Mieszkańcy właśnie obchodzą osobliwe święto. Istnieje proroctwo, że ten, kto uwolni legendarny naszyjnik Thjazi z więzów jedną strzałą, zostanie władcą kraju Aran. Aarcia bez większego namysłu podejmuje się próby... i właśnie w tym momencie bohaterowie wpadają w prawdziwie tarapaty...

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

Wróć do góry