hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.04.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 kwietnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Osobisty przewodnik po Pradze (Mariusz Szczygieł), na drugim Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci (Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos). Kolejny produkt to Thorgal. Tom 11. Oczy Tanatloca (Jean Van Hamme, Grzegorz Rosiński) oraz Smerfy. Tom 9. Awantura w wiosce Smerfów (Peyo, Yvan Delporte).
1
Osobisty przewodnik po Pradze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobisty przewodnik po Pradze
Dostępny194 szt.

Przedstawiamy jubileuszowy, 10. tytuł Mariusza Szczygła, który ukazuje się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i język. Jak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: „Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał”. Miejsca opisywane w przewodniku możemy zobaczyć dzięki fotografiom Filipa Springera. Dom jako cios między oczy. Dworzec jako upadła bajka. Most, który ułatwia śmierć. Schron przed beznadzieją. Góra nieobojętności. Pomnik gejów. Kościół zgubiony na podwórku. Grób jako kryształ. Kamienica, która drga. Prysznic jako metafora… Do tego rozmowy z Czeszkami i Czechami. Znanymi i nieznanymi. Szczygieł: „W przewodniku oprowadzam wyłącznie po moich ulubionych miejscach w Pradze. W ten oto sposób książka wymyka się krytyce, że czegoś w niej nie ma. Jeśli nie ma, to mnie nie uwiodło!”

49,00 zł
27,99 zł

Rabat 42,9%
oszczędzasz 21,01 zł

45 osób kupiło
2
Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci
Dostępny216 szt.

Podstawą poprawnej wymowy jest między innymi odpowiednia ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto ją z dzieckiem trenować, a nikt nie zachęci do tego lepiej niż Fefe! To wyjątkowa mucha! Gasi pożary, jeździ samochodem, chodzi do kina, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. Kto się z nią zaprzyjaźni, nie będzie się nudzić! Dzięki Fefe ćwiczenia staną się zabawą, a maluch, słuchając opowieści o przygodach muszki i realizując wyznaczone przez nią zadania, nawet się nie zorientuje, że właśnie wykonał ważną pracę. Książka poprzez wesołą zabawę wspiera rozwój wymowy dziecka, a także jest nieocenioną pomocą dla dzieci z problemami artykulacyjnymi. Z muchą na luzie ćwiczymy buzie to druga po Wierszykach ćwiczących języki książka z serii „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych Z muchą na luzie ćwiczymy buzie i Pucio uczy się mówić. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

29,90 zł
19,99 zł

Rabat 33,1%
oszczędzasz 9,91 zł

25 osób kupiło
3
Thorgal. Tom 11. Oczy Tanatloca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 11. Oczy Tanatloca
Dostępny19 szt.

Wznowienie w twardej oprawie kolejnego tomu klasycznej podserii fantasy o Thorgalu, rozgrywającej się w Nowym Świecie we wczesnym średniowieczu. Jolan, syn Thorgala, i Drewniana Noga próbują uciec z miasta Xinjinów, ale nie są w stanie przebrnąć przez pustynię. Z kolei Thorgal, jego żona Aaricia, Tjall i podstępna Kriss przedzierają się przez dżunglę, by dostać się do wielkiego miasta Czaamów, którym rządzi demoniczny król-bóg - Ogotai. Ich zadaniem jest kradzież magicznego hełmu władcy miasta, nie przypuszczają jednak, że zarówno po drodze, jak i w samej stolicy napotkają tak liczne przeszkody Władca Xinjinów z kolei odkrywa, kim tak naprawdę jest Thorgal, i uświadamia sobie, że musi zająć się "magiczną" edukacją jego syna. Kontynuacja znakomitej podserii o Thorgalu, która do dziś jest uważana za jedną z najlepszych komiksowych opowieści fantastycznych.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

8 osób kupiło
4
Smerfy. Tom 9. Awantura w wiosce Smerfów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy. Tom 9. Awantura w wiosce Smerfów
Dostępny21 szt.

Następny tom szalonych przygód małych mieszkańców wioski zagubionej pośrodku wielkiego lasu. Tym razem dojdzie do wydarzeń, które nie przystoją spokojnym Smerfom! A jaka będzie przyczyna rozróby? Otóż każda rzecz ma własną nazwę. Co jednak począć, gdy różne Smerfy zaczynają nadawać tym samym rzeczom odmienne nazwy? Która jest lepsza? Od różnicy zdań blisko jest do kłótni, od kłótni jeden krok do bójki, a od niej do... No właśnie, jak daleko posuną się zawzięte Smerfy? Oto wielka i hałaśliwa awantura rozpoczęta zwykłym sporem o to, jak należy nazywać korkociąg! W dalszej części albumu nastąpi przegląd smerfich zmagań sportowych – oczywiście na wesoło! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6 osób kupiło
5
Thorgal. Tom 15. Władca gór. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 15. Władca gór.
Dostępny23 szt.

Thorgal wyrusza przez góry, by odnaleźć bezpieczną drogę, którą będzie mógł przeprowadzić do Northlandu ciężarną Aaricię. Podczas wędrówki spotyka Torrica - młodego chłopca, którego ściga tajemniczy Władca Gór - pan tych terenów. Okazuje się, że zna on również Thorgala... Jeden z najbardziej tajemniczych tomów serii. Historia, która na długo zapadnie w pamięć czytelnika.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

5 osób kupiło
6
Thorgal. Tom 13. Między ziemią a światłem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 13. Między ziemią a światłem
Dostępny21 szt.

Thorgal i Aaricia postanawiają wrócić do domu. Niestety, nie chce tego Jolan, który uznany za spadkobiercę Tanatloca, został nowym bogiem Xinjinów. Chłopcem manipuluje Uebac, który dla zdobycia całkowitej władzy postanawia wyeliminować jego rodziców.Intrygi Uebaca sprawiają, ze Jolan wierzy, że rodzice go opuścili, oni natomiast oczekują śmierci w skalnej grocie w palących promieniach słońca. Gdy chłopiec przypadkiem odkrywa prawdę, pragnie przede wszystkim ocalić rodziców. Czy pomoże mu Kriss de Valnor?

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

4 osoby kupiły
7
Zaginione miasta. Tom 2. Wygnanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginione miasta. Tom 2. Wygnanie
Dostępny933 szt.

Harry Potter i Percy Jackson na pewno znają już Sophie Foster ta trójka zmieniła świat. Czas na ciebie! Bestsellerowa seria „Zaginione miasta” wznawiana, tłumaczona i sprzedawana w wielotysięcznych nakładach wreszcie trafia do rąk polskich czytelników! Sophie myślała, że jest bezpieczna. Zadomowiła się w Havenfield, mogła liczyć na przyjaciół, a dzięki swoim wyjątkowym zdolnościom telepatycznym zajmowała się trenowaniem Silveny pierwszego alikorna płci żeńskiej, na którego natrafiono w Zaginionych Miastach. W jej życiu w końcu wszystko zaczyna się układać. Ale na wolności pozostają porywacze Sophie. A kiedy dziewczyna znajduje nowe wiadomości i wskazówki od tajemniczej grupy Czarny Łabędź zmuszona jest podjąć przerażające ryzyko i narazić wszystkich na wielkie niebezpieczeństwo. Gdy na jaw wychodzą starannie skrywane tajemnice, Sophie kolejny raz musi sięgnąć do swoich ukrytych wspomnień, nim na zawsze utraci bliską jej osobę. W drugiej części „Zaginionych miast” Sophie musi odbyć podróż do najmroczniejszych zakamarków swojego połyskującego świata, którą czytelnicy będą śledzić z zapartym tchem.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

4 osoby kupiły
8
Dziennik 1977-1989. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
62,00 zł
44,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,36 zł

3 osoby kupiły
9
Pismo Święte w obrazach. Dzieje Starego i Nowego Testamentu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte w obrazach. Dzieje Starego i Nowego Testamentu
Dostępny1 szt.

Pismo Święte w obrazach to reprint edycji wydanej w 1925 roku. Fragmenty z ksiąg Starego i Nowego Testamentu to ekskluzywna pozycja, której głównym atutem są ryciny „podług oryginałów najlepszych mistrzów”. Przekład Pisma Świętego według księdza Józefa Kłosa gotowy był już w 1913 roku, a pierwsze wydanie miało zostać opublikowane jeszcze przed I wojną światową. Ostatecznie jednak powstała dla pokrzepienia serc Polaków Biblia trafiła do rąk czytelników w dwudziestoleciu międzywojennym. Pismo Święte w obrazach stanowi wspaniały prezent dla bliskich, a także dla bibliofilów. Jego ogromnym atutem jest kronika rodzinna zawarta na pierwszych stronach wydania.

160,00 zł
136,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 24,00 zł

3 osoby kupiły
10
Ojciec Chrzestny. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec Chrzestny. Audiobook
Mario Puzo, Albatros
Dostępny1 szt.

„Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia...”, Klasyka powieści mafijnej, Ojciec Chrzestny, Mario Puzo, w superprodukcji Audioteki z Januszem Gajosem w roli Don Corleone. Audiobook pełen jest niezapomnianych interpretacji w wykonaniu między innymi: Tomasza Kota, Krzysztofa Banaszyka, Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca, Łukasza Simlata czy Kamilli Baar. Za muzykę, która przeniesie Was do słonecznej, pełnej kontrastów Sycylii, odpowiedzialny jest Adam Walicki. Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Tyran i szantażysta, a zarazem człowiek honoru, sprawuje rządy żelazną ręką. Jego decyzje mają charakter ostateczny. Wśród swoich wrogów wzbudza respekt i strach, wśród przyjaciół - zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, intratnym interesie - handlu narkotykami, wchodzi w ostry, krwawy konflikt z Cosą Nostrą. Honor rodziny może uratować tylko najmłodszy, ukochany syn Vita Michael, bohater wojenny. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego? Jeśli Don Corleone ma dla Ciebie twarz Marlona Brando, wysłuchaj superprodukcji Ojciec Chrzestny, i przekonaj się, że głos Vito należy do Janusza Gajosa.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

3 osoby kupiły
11
Zemsta hrabiego Skarbka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta hrabiego Skarbka
Dostępny24 szt.

Mówi się, że zemsta może zaczekać. To nieprawda. Zemsta musi zaczekać, gdyż trzeba się do niej dobrze przygotować, aby móc działać z zaskoczenia i stosując podstępy. Ile niesprawiedliwości musiał wycierpieć przez długie lata hrabia Skarbek, by w końcu zdecydować się zacisnąć jedyną dłoń w pięść zemsty? Akcja Zemsty hrabiego Skarbka toczy się w kręgach artystycznych Paryża w czasach Wiktora Hugo. Długo skrywana afera wybucha nagle z całą mocą: tajemniczy polski hrabia Mieszko Skarbek wydaje się mieć przytłaczające dowody przeciw słynnemu marszandowi, Danielowi Northbrookowi. Rzekomo posiada on wszystkie dzieła młodego i uznanego za wybitnego, ale przedwcześnie zmarłego malarza, Louis Paulusa. Polski hrabia Skarbek postanawia ostatecznie pogrążyć trzech paryskich bogaczy, którzy przed laty go zniszczyli. Jednak sprawa okazuje się nie tak prosta. Album mistrza komiksu Grzegorza Rosińskiego został uzupełniony o szkice erotyczne. Komiks tylko dla dorosłych.

89,99 zł
69,29 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

3 osoby kupiły
12
Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minecraft: Opowieści ze Świata Podstawowego
Dostępny49 szt.

Od bloków do kadrów, czyli Minecraft w wersji komiksowej! Ten tom zawiera historie o wiedźmie i rozbójniku – zajadłych wrogach, którzy znajdują wspólny język – o bezdusznej grieferce, której przyszło zapłacić za swoje czyny, a także o śwince, której bardzo zależało, żeby zdobyć pewną marchewkę. Te ekscytujące historie przeniosą małych czytelników do świata Minecrafta i ujawnią wiele jego tajemnic! Razem z postaciami fani popularnej gry będą odkrywać najodleglejsze zakątki Świata Podstawowego!

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
13
Topiel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topiel
Dostępny1085 szt.

Pod koniec lipca 1997 roku ukraińscy żołnierze, którzy przybyli na pomoc powodzianom, dokonują makabrycznego znaleziska w korycie wciąż wezbranej rzeki. Na ułamanym, zanurzonym w wodzie drzewie wiszą zwłoki nastolatka poszukiwanego od blisko dwóch tygodni. Niespełna miesiąc wcześniej dla czwórki młodych chłopaków – Kacpra, Darka, Józka i Grześka – właśnie rozpoczynają się wakacje. I zupełnie nie przeszkadza im, że wolne dni skąpane są w strugach deszczu, a meteorolodzy alarmują o powodziowym zagrożeniu. Są pewni, że to będzie ich lato! Trzy dni później właśnie w Głuchołazach, maleńkiej mieścinie przy samej polsko-czeskiej granicy rozpoczyna się katastrofa zapamiętana jako Powódź Stulecia. To ona i wywołana nią lawina zdarzeń doprowadzi chłopców najpierw do wyjątkowego odkrycia, a następnie do śmierci jednego z chłopców. Którego? Topiel to thriller obyczajowy osadzony w prawdziwych realiach początku powodzi 1997 roku. Autor, uczestnik wydarzeń i aktywny wolontariusz na pieczołowicie oddanym tle rysuje porywającą, momentami przerażającą opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczając się jednocześnie z nostalgią lat dziewięćdziesiątych. To zaskakująca mieszanka serialu Stranger Things i To Stephena Kinga. Jakub Ćwiek – (ur. 1982) pisarz, stand-uper, scenarzysta. Debiutował zbiorem opowiadań Kłamca, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy Liżąc ostrze, a rok później horror Ciemność płonie (aby go napisać, spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył też m.in. czterotomowy cykl Chłopcy (2012–2015) oraz dwutomowe Dreszcz (2013–2014) i Grimm City (2016–2017). Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller Szwindel (Marginesy 2019), a z Adamem Bigajem Bezpańskiego. Balladę o byłym gliniarzu (Marginesy 2018).

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
14
Kraina Lodu. Tom 3. Ukryta moc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Tom 3. Ukryta moc
Dostępny12 szt.

Trzecia część przygód bohaterów disnejowskiego przeboju filmowego „Kraina Lodu”! Akcja rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu. Pewnego dnia księżniczka Anna zaprasza na zamek Heddę, dziewczynkę z sierocińca, która jest znana z opowiadania niestworzonych historii. Czasami chwali się, że była na Księżycu, innym razem, że poluje na smoki, a przede wszystkim mówi o tajemniczej Zakazanej Krainie... Nikt jej nie wierzy, a niektórzy wręcz jej nie lubią za wymyślone przechwałki. W umówiony dzień wystrojona Hedda wyrusza do królewskiej siedziby, ale do niej nie dociera. Co się stało? Na poszukiwania wyruszają księżniczka, jej starsza siostra i ich przyjaciele. Czy dziewczynce przytrafiło się coś złego? A może porwały ją mroczne siły z... Zakazanej Krainy? Twórca albumu Joe Caramagna jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel.

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
15
Odzyskanie czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odzyskanie czasu
Dostępny24 szt.

Powrót do świata bestsellerowego Problemu trzech ciał Cixina Liu! Mózg Yun Tianminga został zamrożony i umieszczony w statku kosmicznym, który wystrzelono w kierunku floty trisolariańskiej. Plan był desperacki. Istniała tylko minimalna szansa na to, że obcy ożywią człowieka i że pewnego dnia Tianming zdoła przekazać na Ziemię cenne informacje. Tak też zrobił. Ale wcześniej zdradził ludzkość. Po tysiącach lat spędzonych na zesłaniu Tianming może wreszcie odkupić winę. Istota zwana Duchem werbuje go do pomocy w wojnie z wrogiem, który zagraża istnieniu całego wszechświata. Tianming podejmuje to wyzwanie, ale tym razem nie chce być jedynie pionkiem w grze... Odkupieniem za zdradę może być ocalenie ludzkości. Wydane za zgodą Cixina Liu Odzyskanie czasu poszerza zdumiewające uniwersum wyczarowane przez trylogię „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. Odkryjesz, dlaczego wszechświat jest „ciemnym lasem”, i dowiesz się, jak naprawdę wyglądają Trisolarianie. O Problemie trzech ciał Cixina Liu: „Kamień milowy chińskiej fantastyki” – „New York Times”. „Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!” – Barack Obama. „Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii” – George R.R. Martin. „Science fiction w najlepszym wydaniu” – Kim Stanley Robinson. „Twoja kolejna ulubiona powieść science fiction” – „Wired”. „Science fiction z najwyższej półki: inteligentna, pouczająca i wciągająca” – „SFX”. „Dowód na to, że chińska SF osiągnęła już najwyższy poziom myślowych eksperymentów” – David Brin.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
16
Nigdy nie wracaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy nie wracaj
Dostępny1106 szt.

Na Reachera czekają trzy wiadomości – jedna gorsza od drugiej. A mógł nie wracać do jednostki, w której kiedyś służył… Jeśli kiedykolwiek w swoim dorosłym życiu Jack Reacher miał coś, co przypominało dom, to właśnie przed tym stoi. Po długiej drodze z Dakoty Południowej, podczas której kilkakrotnie otarł się o śmierć, dotarł do siedziby 110. jednostki żandarmerii wojskowej, w której służył kilkanaście lat wcześniej. Do odbycia tej podróży skłoniła go major Susan Turner, obecnie dowodząca tą jednostką, okazuje się jednak, że kobieta zniknęła, a na jej miejscu siedzi urodzony biurokrata – podpułkownik Morgan. To właśnie przed takimi ludźmi Reacher uciekał, odchodząc z armii. Ale Armia Stanów Zjednoczonych najwyraźniej tak łatwo nie odpuszcza, bo Morgan ma dla niego trzy wiadomości. Jedną gorszą od drugiej. Po pierwsze, właśnie został przywrócony do służby czynnej. Po drugie, czeka go proces o zabójstwo. Po trzecie, wniesiono przeciwko niemu pozew o ustalenie ojcostwa.

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

2 osoby kupiły
17
Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy
Dostępny64 szt.

Pierwsza część bestsellerowego sensacyjnego cyklu o nastoletniej tajnej agentce. Co byście zrobili, gdyby agencja wywiadowcza zaproponowała wam supertajną pracę polegającą na łamaniu skomplikowanych szyfrów? Wpadlibyście w panikę? Tajni agenci nie wpadają w panikę. Pochwalilibyście się przyjacielowi? Problem z głowy. Nigdy więcej się nie odezwą. Umielibyście zachować to dla siebie? No jasne, już to widzę! Poznajcie Ruby. Ruby Redfort. Ma trzynaście lat. I jest genialna. W podstawówce stworzyła kod, którego nie potrafili złamać nawet profesorowie Uniwersytetu Harvarda, z przyjacielem porozumiewa się szyfrem, a na francuskim z nudów czyta rosyjskie powieści w oryginale. Nigdy się nie poddaje i potrafi dochować tajemnicy. A teraz będzie miała sporo do ukrycia… Zgrzana i zmęczona wpadła w końcu na coś, co musiało być ceglaną ścianą. Obmacała wszystko wokół, ale przejścia nie było, mogła tylko zawrócić. Wyglądało na to, że kanał prowadził donikąd i cały jej wysiłek poszedł na marne. Osunęła się na ziemię, ukryła twarz w dłoniach i zaczęła się zastanawiać, skąd weźmie siłę, żeby się stąd wydostać. Nie umiałaby powiedzieć, jak długo siedziała w ten sposób. Nagle głośne tąpnięcie, jakby zatrzęsła się ziemia. Oślepiające światło – tak białe, jak czarna była ciemność. Ruby zerwała się na równe nogi, mrużąc oczy. Jej serce waliło jak oszalałe. I ten głos. − A więc ci się udało, Ruby Redfort. Kolejne tomy w przygotowaniu.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
18
Memo z językiem angielskim w tubie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memo z językiem angielskim w tubie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Edukacyjna gra pamięciowa ,,Memo z językiem angielskim" To szybka i łatwa gra przygotowana z myślą o przedszkolakach i dzieciach zaczynających naukę języka angielskiego w szkole podstawowej. W grze występują wyrazy, które mają związek z otoczeniem dziecka i są dostosowane do wieku dziecka. Jej zadaniem jest pomoc w opanowaniu słownictwa i pisowni wybranych wyrazów z języka angielskiego. Ponadto podczas zabawy dziecko ćwiczy pamięć wzrokową i spostrzegawczość. Zawartość opakowania: 72 krążki: ? 36 krążków - rysunek + słowo po angielsku ? 36 krążków - rysunek + słowo po polsku * instrukcja A5

21,70 zł
20,62 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,08 zł

1 osoba kupiła
19
Potężna Thor. Tom 3. Wojna Asgardu z Shi’ar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potężna Thor. Tom 3. Wojna Asgardu z Shi’ar
Dostępny4 szt.

Trzeci tom opowieści o Gromowładnej z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Dziesięć Królestw ogarnęła wojenna pożoga. Thor zwołuje Ligę Światów, aby ocalić królową świetlistych elfów z rąk Malekitha Przeklętego, ale nawet ta bohaterska misja to za mało, by pokrzyżować mu plany. Tymczasem pod bramami Asgardu gromadzą się wojska wielkiego Imperium Shi’ar. Nie przybyły jednak podbijać, ale po to, by uprowadzić Gromowładną. Czego chcą od niej imperialni bogowie? I kto pomoże jej pokonać najstraszliwszą moc we Wszechświecie? Powracający Odinson? A może zbuntowany członek X-Men – Quentin Quire? Scenariusz tego tomu napisał Jason Aaron, autor takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” czy „Wolverine i X-Men”. Rysunki stworzyli Russell Dauterman („Supurbia”, „Thor”) oraz Steve Epting („Kapitan Ameryka”, „Velvet”).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
20
Puzzle 1000 elementów. Most Brookliński - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Most Brookliński
Castorland, 1000 elementów
Dostępny25 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm Rozmiar opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

32,99 zł
28,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,95 zł

1 osoba kupiła
21
Silver Surfer. Przypowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silver Surfer. Przypowieści
Dostępny7 szt.

Silver Surfer zbuntował się przeciw swojemu panu Galactusowi i odmówił udziału w zniszczeniu Ziemi. Pożeracz Światów za karę wygnał go ze służby i skazał na samotne przemierzanie wszechświata w roli strażnika kosmicznych szlaków. Galactus powraca jednak na Ziemię i ogłasza się bogiem. Wkrótce tworzą się wokół niego nowe ruchy religijne, a świat ogarnia anarchia. Silver Surfer kolejny raz rusza planecie na ratunek. Później przyjdzie mu jeszcze zmierzyć się z niebezpiecznymi łowcami niewolników i tajemniczymi organpiratami, a także przygotować się do własnej śmierci, gdy okaże się, że moc dana mu przez Galactusa wygasa. Album zawiera historie: „Przypowieść”, „Łowcy niewolników”, „Requiem” i „W imię twoje”. Scenariusze napisali Stan Lee, Keith Pollard, J. Michael Straczynski i Simon Spurrier, a rysunki przygotowali Moebius, Keith Pollard, Esad Ribić i Tan Eng Huat.

110,00 zł
84,70 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 25,30 zł

1 osoba kupiła
22
Las. Obrazki dla maluchów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Las. Obrazki dla maluchów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Książka dla najmłodszych, która pozwoli im poznać las i jego mieszkańców. W tej serii ukazały się m.in. tytuły: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga, to niebezpieczne!, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże Narodzenie, Nazywam świat!, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
23
Dziesięć tysięcy drzwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć tysięcy drzwi
Dostępny327 szt.

W tej zniewalającej, pełnej liryzmu debiutanckiej powieści, której akcja rozgrywa się na początku XX wieku, młoda kobieta odnajduje tajemniczą księgę i wyrusza w fantastyczną podróż ku samopoznaniu. W ogromnej rezydencji pełnej egzotycznych skarbów, w której upływa jej młodość, January Scaller sama stanowi nie lada osobliwość. Będąc podopieczną bogacza pana Locke'a, ma wrażenie, że niewiele różni się od eksponatów na ścianach jego willi: jest tu wprawdzie otoczona opieką, ale zarazem czuje się ignorowana i kompletnie nie na miejscu. Wszystko zmienia się, gdy w jej ręce wpada tajemnicza księga spowita wonią innych światów, kryje w sobie opowieść o sekretnych drzwiach, miłości, przygodzie i niebezpieczeństwie. Każda jej strona przynosi odkrycia z trudem dających się objąć rozumem prawd o tym, czym jest świat. January stopniowo zaczyna też rozumieć, że historia przedstawiona w książce powiązana jest z jej własnym losem. W tym czarującym debiucie Alix E. Harrow, zachwycającym bogactwem stworzonego świata i wyobraźnią autorki, czytelnik poznaje historię o z pozoru niemożliwych podróżach, niezapomnianej miłości i nieprzemijającej potędze opowieści. Czy odważysz się przekroczyć próg i samodzielnie odkryć magię, która kryje sie za drzwiami?

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

1 osoba kupiła
24
Zestaw kreatywny - papier hologramowy A4/10ark - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny - papier hologramowy A4/10ark
Dostępny4 szt.

Sztywny papier w formacie A4, jednostronnie pokryty mieniącym się wzorem. Idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju prac plastycznych, scrapbookingu, tworzenia kartek, zaproszeń itp. Opakowanie zawiera 10 arkuszy papieru (5 kolorów po 2 arkusze).

15,00 zł
14,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
25
Impresiones 3 libro del alumno + licencia digital - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Impresiones 3 libro del alumno + licencia digital
Dostępny1 szt.

Método de espa?ol destinado a estudiantes jóvenes y adultos. Nivel B1 del MCER. Sigue un enfoque orientado a la acción que promueve la comunicación en clase, así como el trabajo colaborativo a través de diferentes dinámicas de grupo y actividades cooperativas. Sus temas y diálogos acercan al alumno a la variedad y riqueza del mundo hispano y fomentan el desarrollo de la competencia sociocultural e intercultural. Sus actividades despiertan el interés de los estudiantes, permiten trabajar con todos los sentidos y utilizar de manera práctica y directa todo lo aprendido. Libro del alumno (12 unidades de 8 páginas cada una). Unidades breves y claramente dise?adas para conseguir sensación de progresión en el aprendizaje y motivar así a los estudiantes. Los dos ejercicios ?Consolidamos! estructuran la unidad. El primer ?Consolidamos! se puede utilizar de forma flexible, al final de la secuencia de cada unidad para repasar o al principio de la siguiente como introducción. El segundo ?Consolidamos! presenta una actividad globalizadora. Al final de cada unidad, en la sección En Ruta, se presentan lugares emblemáticos del mundo hispano desde una perspectiva cultural y social, invitando al estudiante a contrastarlo con su propia cultura. Cada cuatro unidades, se ofrece una sección de cuatro páginas, PANORAMA, con juegos, actividades para la comprensión lectora y auditiva de textos auténticos y un proyecto final. Numerosas actividades comunicativas y estilos muy variados de ejercicios para un aprendizaje integral. Útiles consejos estratégicos para su aplicación a los ejercicios propuestos. Anexo con actividades A/B en parejas, un resumen gramatical con más ejercicios prácticos, un vocabulario por unidades, las transcripciones de los audios y una tabla de verbos conjugados. Edición digital: Libro digital para el profesor y para el alumno. Personalizable. El profesor puede crear actividades o a?adir nuevos recursos. Licencia digital del libro del alumno gratuita de 1 a?o de duración incluida en la edición impresa. Versión digital también disponible por separado. Cientos de actividades digitalizadas En la Web, Audios descargables del libro del alumno (con canciones compuestas para este manual: pasodoble, chacarera, salsa, bolero, cumbia, ritmo andino, etc.) y del cuaderno en el Aula Electrónica: ele.sgel.es/descargas.asp. Guía didáctica gratuita descargable con sugerencias alternativas, soluciones a los ejercicios y fichas de explotación de vídeos y de canciones. Vídeos: En el Canal SGEL YouTube. Dos vídeos cada cuatro unidades. Versiones con y sin subtítulos.

149,10 zł
137,17 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,93 zł

2 osoby kupiły
26
Blok do scrapbookingu A4/32K mix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok do scrapbookingu A4/32K mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. 16 ozdobnych wzorów na papierze offsetowym, 1 szablon ze wzorami do odwzorowania, razem 32 kartki.Zestaw pozwoli wykonać:* pudełka* ramki na zdjęcia* zaproszenia* etykiety

10,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
27
Superman Action Comics. Tom 2. Nadejście Lewiatana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman Action Comics. Tom 2. Nadejście Lewiatana
Dostępny3 szt.

Drugi tom serii „Superman Action Comics"" laureata Nagrody Eisnera – scenarzysty Briana Michaela Bendisa („Daredevil” „Ultimate Spider-Man”) oraz doskonałego rysownika Steve’a Eptinga („The Avengers”, „Kapitan Ameryka”). Uniwersum DC to niebezpieczne miejsce. Na każdego superbohatera szybującego po niebie albo superłotra grasującego po ulicach swojego miasta przypada tajna organizacja tocząca wojnę pod powierzchnią. Checkmate. Spyral. ARGUS. DEO. Oddział Specjalny X. Niektóre z tych tajnych agencji i sekretnych stowarzyszeń są dobre. Niektóre złe. Inne działają na pograniczu dobra i zła. Teraz, jedna po drugiej, wszystkie są likwidowane przez najbardziej przerażającą tajną organizację, jaką widział świat, a jest nią: Lewiatan. Ta rozbudowana i niebezpieczna sieć niepowstrzymanych tajnych agentów walczyła swego czasu z Batmanem. Teraz Lewiatan powrócił, a na jego czele pojawił się nowy, jeszcze bardziej niebezpieczny przywódca. Takie tęgie głowy jak Amanda Waller, Talia Al-Ghul i generał Sam Lane przegrywają starcie po starciu z zastępami Lewiatana. Tymczasem nieustraszeni dziennikarze Jimmy Olsen i Lois Lane walczą o ujawnienie prawdy. Na drodze Lewiatana stoi tylko Człowiek ze Stali. Lecz w obliczu przeciwnika, który jednocześnie jest wszędzie i nie ma go nigdzie, w dłuższej perspektywie nawet Superman jest bez szans. Album rozpoczyna jedno z ciekawszych wydarzeń ze świata DC Comics – „Lewiatan” („Event Leviathan”).

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

28
Moon Knight - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moon Knight
Dostępny50 szt.

Marc Spector – znany też jako Moon Knight / Jake Lockley / Steven Grant – od lat walczy z przestępcami i dba o bezpieczeństwo Nowego Jorku. Ale czy na pewno? Kiedy Marc budzi się w zakładzie dla obłąkanych, dowiaduje się, że spędził w nim niemal całe życie. Wszystkie jego tożsamości zostają podane w wątpliwość. Dokoła siebie widzi twarze, które równie dobrze mogą być maskami: wyniosłej pani doktor, nieprzyjaźnie nastawionych sanitariuszy, pacjentów o pustym spojrzeniu. Jedne skrywają przyjaciół, inne – wrogów lub, co gorsza, bogów i potwory! Marc podejmie próbę ucieczki. Czy jego plan się powiedzie? Co się wydarzy, gdy Marc Spector stanie twarzą w twarz z Moon Knightem? Autorem scenariusza jest Jeff Lemire („Czarny Młot”, „Łasuch”), a rysunki przygotował Greg Smallwood („Amazing Spider-Man”).

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

29
Mroczna otchłań. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mroczna otchłań. Tom 1
Dostępny4 szt.

Podwodne miasta, których nie miała prawa zbudować ludzka ręka. Prehistoryczne istoty, które żyją jedynie w budzących przerażenie legendach. Mroczna otchłań skrywa w sobie tajemnice przekraczające ziemską wyobraźnię. Od zarania dziejów człowieka fascynują niezbadane głębiny mórz… Ocean jest ogromny, gęsta dżungla − nieprzebrana, a człowiek − śmiesznie mały. Choćby poświęcił całe życie, odkryje zaledwie niewielką ich cząstkę. Kim Melville, oceanografka zatrudniona przez ekscentrycznego podróżnika i kolekcjonera Feiersingera, na dnie największej głębi świata odkrywa sekret, który… nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Christophe Bec (1969), francuski autor komiksów, znany z takich tytułów jak „Sanktuarium” czy „Bunkier”. Swoją przygodę z komiksowym światem rozpoczął w wieku dziesięciu lat, kiedy przebywając u dziadków podczas choroby, przeczytał album o Asteriksie. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 1992 roku na wykonanie rysunków do albumu „Dragan”. W 1997 roku powstał pierwszy tom serii „Zero absolutne”. W latach 2009-2017 ukazywała się seria osiemnastu albumów „Prometeusz” według scenariusza Beca i z jego rysunkami. Oprócz tego jest fotografem i zajmuje się reżyserowaniem filmów krótkometrażowych. W 2018 roku zapowiedziano powstanie filmu na podstawie komiksu Beca „Under”. Éric Henninot (1974), z wykształcenia inżynier, swoją przygodę artystyczną rozpoczął od wykonania ilustracji do książki dla dzieci, wkrótce potem stworzył swój pierwszy komiks, który wziął udział w konkursie młodych talentów na festiwalu w Angoulême. Jego debiut komiksowy, „De mémoire d’Hommes”, ukazał się w 2004 roku. Był to początek serii o Alisterze Kaynie, pogromcy wampirów. W 2007 roku powstał pierwszy tom serii „Carthago”, thrillera ekologicznego ze scenariuszem Christophe’a Beca. Do tej pory w serii wyszło dziesięć albumów.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

30
30 Dni Nocy. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30 Dni Nocy. Tom 2
Dostępny4 szt.

Drugi i ostatni tom wydania zbiorczego obejmującego historie będące kontynuacją głośnego komiksu Steva’a Nielsa i Bena Templesmitha. Za 30 dni nocy – Powrót do Barrow zostali oni nominowaniu do Nagrody Eisnera aż w trzech kategoriach. W tomie drugim znalazły się Opowieści krwiopijcy zawierające dwie krótkie historie: Juárez Matta Fractiona oraz Umarł Billy, umarł. Eben i Stella autorstwa Steve'a Nilesa i Justina Randalla przybliżające losy przeklętej pary. Czerwony śnieg Bena Templesmitha opisujący wypadki rozgrywające się w ZSRR podczas II wojny światowej. Wreszcie w narysowanym przez Billa Sienkiewicza Poza Barrow wracamy do miasta, w którym wszystko się zaczęło. Do zbioru dołączono także remake głównej historii „30 dni nocy” autorstwa Steva’a Nilesa i polskiego rysownika Piotra Kowalskiego. Przenikliwe zimno, nieskończenie długa noc i wygłodniałe cienie. Nowa, na wskroś współczesna odsłona historii, która nadała nowe oblicze klasycznym opowieściom o wampirach.

149,99 zł
115,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

31
Hellblazer. Tom 4. Tom 2 w interpretacji Gartha Ennisa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hellblazer. Tom 4. Tom 2 w interpretacji Gartha Ennisa
Dostępny5 szt.

Drugi tom opowieści o Hellblazerze autorstwa znanego irlandzkiego scenarzysty Gartha Ennisa. John Constantine kończy czterdzieści lat, co skłania go do refleksji nad dotychczasowym życiem. Jednak przeszłe uczynki nie dają o sobie zapomnieć, a władcy ciemności nieustępliwie upominają się o swoje. Wymarzona spokojna przyszłość u boku Kit Ryan staje w związku z tym pod znakiem zapytania. Autorami rysunków do tego tomu są William Simpson („Sędzia Dredd”) i Steve Dillon („Kaznodzieja”). Seria HELLBLAZER to najdłużej ukazujący się cykl Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

130,00 zł
100,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 29,90 zł

32
Kapitan Ameryka. Tom 3. Śmierć Kapitana Ameryki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Ameryka. Tom 3. Śmierć Kapitana Ameryki
Dostępny2 szt.

Steve Rogers ostro sprzeciwił się próbom kontroli superbohaterów przez amerykański rząd. Teraz przewodzi buntownikom w wojnie domowej, w której pogrążyły się tajne służby i skłócone grupy herosów. Nie wie, że jego odwieczny wróg Red Skull postanowił wykorzystać ten konflikt, by pozbyć się przeciwnika raz na zawsze. Kapitanowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jeśli zginie, Ameryka straci swojego największego bohatera, a Bucky Barnes, Sam Wilson, Sharon Carter i inni jego przyjaciele będą musieli poszukać nowej, własnej drogi… Oto trzeci tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Steve Epting („Avengers”, „Velvet”), Stefano Gaudiano („Gotham Central”, „Żywe trupy”), Mike Perkins („Avengers”) i Lee Weeks („Batman”, „Daredevil”).

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

33
Deadpool. Tom 9. Deadpool w kosmosie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

34
Superman. Rok pierwszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Rok pierwszy
Dostępny2 szt.

Od rozpadających się iglic Kryptonu po idylliczne pola Kansas. Od podwodnej świetności Atlantydy po gorącą atmosferę „Daily Planet”. Historia Clarka Kenta, ostatniego syna rodu El, wciąż obrasta nowymi legendami. Dwóch wybitnych twórców komiksowych połączyło siły i stworzyło nową, odważną wersję pochodzenia Człowieka ze Stali. Scenarzysta Frank Miller („Batman. Powrót Mrocznego Rycerza”, „Ronin”, „Sin City”) i rysownik John Romita Jr. („Iron Man”, „The Amazing Spider-Man”, „Kick-Ass”) włożyli cały swój niebywały talent w tę porywającą historię o próbach, które musi przejść młody Clark, aby odnaleźć swoje miejsce na świecie. Clark uczy się, jak zachować równowagę pomiędzy odpowiedzialnością wynikającą z posiadania supermocy a ich nieograniczonymi możliwościami. Jednocześnie kształtuje własne człowieczeństwo tak, jak robi to każdy z nas, a więc rozwijając relacje z innymi ludźmi. „Superman: Rok pierwszy” jest czymś więcej niż opowieścią o istocie o nadludzkich zdolnościach; wykracza również poza prostą historię o dojrzewaniu. To wnikliwe studium postaci Człowieka ze Stali i dokonywanych przez niego wyborów na drodze bohaterstwa.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

35
Nim wstanie dzień. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nim wstanie dzień. Tom 1
Dostępny4 szt.

Najlepiej byłoby, gdyby ten komiks nigdy nie powstał... Żyjemy w świecie, w którym ciągle toczą się wojny wywoływane w imię wybujałych fantazji przez potwory bez sumienia. Wbrew dość popularnej wśród ludzi bez wyobraźni teorii wojna nie jest przygodą. Nie jest też czasem bohaterów, kiedy hartują się charaktery i wykuwa męstwo. Wojna to przede wszystkim śmierć, zniszczenie i rozpacz ocalałych. To o nich są te historie. O niewinnych ofiarach wojny. Nim wstanie dzień to antologia komiksów znanego w świecie polskiego komiksu rysownika Ernesto Gonzalesa. Album cechuje ogromna różnorodność – każdy komiks ma zupełnie inną formę, klimat oraz ładunek emocjonalny. Historie Wyjście, Chodzące nieszczęście, Traf, Legendy i Śnieg zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim pt. Powstanie ‘44 w komiksie w latach 2007–2010, a następnie wydane przez Egmont w antologii pokonkursowej. Idziemy w noc to komiks, który bazuje na animowanym teledysku o tym samym tytule w wykonaniu Mariki i zespołu Maleo Reggae Rockers. Legenda zaś to zupełna nowość. Jedno jest pewne, wszystkie zebrane tu opowieści zasługują na szczególną uwagę czytelnika.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

36
Śledztwa Enoli Holmes.  Tom 2. Sprawa lady Alistair - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śledztwa Enoli Holmes. Tom 2. Sprawa lady Alistair
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Drugi tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika rządu brytyjskiego – Mycrofta. Wyemancypowana Enola chce być niezależna od rodziny, co w wiktoriańskiej Anglii jest bardzo trudnym zadaniem dla kobiety. Po ucieczce z domu ukrywa się w Londynie pod wymyślonym nazwiskiem. Prowadzi własne dochodzenia, podając się za asystentkę nieistniejącego detektywa. A że ma wielki talent do udawania innych ludzi, bez trudu przybiera postacie zakonnicy czy arystokratki. Tym razem zajmie się poszukiwaniami młodej lady Cecily Alistair. Śledztwo doprowadzi ją w niebezpieczne zaułki dzielnic biedoty i do doków, gdzie robotnicy szykują się do buntu. Równocześnie będzie musiała prowadzić grę w kotka i myszkę z Sherlockiem oraz kontynuować poszukiwania własnej matki! Twórczynią cyklu jest francuska rysowniczka i scenarzystka Serena Blasco. Zadebiutowała ilustracjami do opowieści ""Lili Chantilly"", ale niedługo później skupiła się na serii o Enoli, dzięki której zdobyła popularność i duże uznanie czytelników.

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

37
Czego ci nie mówię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego ci nie mówię
Dostępny1324 szt.

Olivia, Cara i Mehreen – trzy zwykłe dziewczyny, każda inna. Trzy dziewczyny, które postanowiły popełnić samobójstwo. Żadna nie ma tyle odwagi, by zrobić to samodzielnie, dlatego logują się na stronie MementoMori.com i zostawiają informację o poszukiwaniu partnera do samobójstwa, a algorytm strony dokonuje wyboru. W ten sposób się poznają. 1. Imię i nazwisko 2. Wiek 3. Miejsce zamieszkania 4. Dlaczego chcesz umrzeć? Wydaje ci się, że wiesz, co będzie dalej? Że twórcy Memento.Mori tak pokierują dziewczętami, żeby odwieść je od dramatycznego kroku? Albo wyślą do ich domów terapeutów, którzy pomogą wszystkim uporać się z problemami? Albo skontaktują się z ich rodzicami, żeby ostrzec, co planują dziewczyny? No cóż. To nie jest prosta historia z przewidywalnym finałem. Dlatego warto ją przeczytać. A nawet trzeba.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

38
Dziewczyna z Brooklynu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z Brooklynu
Dostępny4819 szt.

Doskonale pamiętam ten moment: stoimy nad brzegiem morza, patrząc, jak zachodzące słońce rozświetla horyzont. Wtedy Anna zapytała: „Czy wciąż byś mnie kochał, gdybym zrobiła coś naprawdę złego?” Co mogłem odpowiedzieć? Anna była kobietą mojego życia. Za trzy tygodnie mieliśmy się pobrać. Oczywiście, że ją kochałem, niezależnie od tego, co zrobiła. Tak przynajmniej myślałem, gdy ona gorączkowo szperała w torebce i wręczała mi zdjęcie, mówiąc: „Oto, co zrobiłam.” Patrzyłem oszołomiony na jej sekret i wiedziałem, że nasz los odmienił się bezpowrotnie. Zszokowany, odszedłem bez słowa. Kiedy wróciłem, było już za późno – Anna zniknęła. Od tamtej chwili wciąż jej szukam.

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

39
Uratuj mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uratuj mnie
Dostępny4269 szt.

Nie wyznając sobie swoich uczuć, para zakochanych żegna się na lotnisku. Samolot, do którego wsiada dziewczyna, rozbija się krótko po starcie z lotniska Kennedy’ego. Ale to jeszcze nie koniec... …bo oto następnego dnia on spotyka w parku tajemniczą kobietę, która oznajmia mu, że ona żyje. Ale wkrótce będzie musiała umrzeć. Kim jest nieznajoma i dlaczego tyle o nich wie? I czy miłość okaże się silniejsza od śmierci?

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

40
Opłata za odpady komunalne. Wzory pism - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opłata za odpady komunalne. Wzory pism
Niedostępny
Brak

Zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1579) zadania wykonywane przez organy właściwe w sprawie opłaty za odbieranie odpadów komunalnych oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uległy zdecydowanej przebudowie. Niniejsze opracowanie odnosi się zarówno do postępowania dotyczącego opłaty za odbieranie odpadów komunalnych, jak i do postępowań w zakresie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W opracowaniu zawarto zbiór 84 gotowych do wykorzystania wzorów pism procesowych. Niniejsza publikacja podpowie: *jak wszcząć i przeprowadzić postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji w sprawie określenia opłaty za oddawanie odpadów komunalnych; *jakie elementy powinno zawierać zawiadomienie właściciela nieruchomości o zmianie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; *jak orzec o utracie prawa do zwolnienia podatkowego w przypadku naruszenia zasad kompostowania bioodpadów; *jak wydać decyzję w przypadku naruszenia zasad selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych; *jak na podstawie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego i Ordynacji podatkowej powołać świadka; *jak sprawnie i efektywnie przeprowadzić kontrolę podatkową w zakresie wykonywania obowiązków związanych z opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem stosowania tzw. e-standardu kontroli podatkowej; *jak sporządzić zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia oraz wykroczenia karnego skarbowego; *jak zabezpieczyć interesy strony, która nie może skutecznie występować w postępowaniach. Integralną częścią publikacji jest suplement elektroniczny, który zawiera wszystkie wzory dokumentów zawartych w książce w formacie MS Word, co umożliwia bezpośrednią pracę na plikach oraz łatwe i szybkie ich dostosowanie do indywidualnych wymogów i rozwiązań stosowanych w jednostce (plik suplementu można pobrać przez Internet, postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną w książce). Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows.

262,50 zł
246,75 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 15,75 zł

41
Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Ćwiczenie trudnych głosek, sprawdzenie, czy wymowa dziecka rozwija się poprawnie, dobra, pożyteczna zabawa – to główne, ale nie jedyne cele tej książki. Jest ona skierowana do rodziców, logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi. Na 64 stronach zebrano wiele wesołych ćwiczeń, podzielonych według wieku dziecka i stopnia trudności. Dotyczą one głosek, które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r). Wykonując zawarte na kartach książki zadania, dzieci pracują nad poprawną artykulacją, a rodzice mają okazję do wspólnej zabawy, dzięki której dowiedzą się, czy rozwój wymowy malucha przebiega poprawnie, czy może należy zasięgnąć porady logopedy. Proponowane zadania zachęcają również do ćwiczenia sprawności grafomotorycznej i słuchu fonemowego oraz rozwijania wyobraźni twórczej dzieci. Zeszytowy trening mowy jest kontynuacją Wierszyków ćwiczących języki . Fani Wierszyków znajdą tu dodatkowe zadania do wspólnej zabawy. Z książki mogą jednak korzystać także ci, którzy Wierszyków nie znają. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych Z muchą na luzie ćwiczymy buzie i Pucio uczy się mówić. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

42
Klocki Blocki MU2004. Mubi My Farm. Stragan, 33 elementy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki MU2004. Mubi My Farm. Stragan, 33 elementy
Blocki
Niedostępny
Brak

Klocki Moja Farma to świetny sposób na naukę i zabawę dla twojego dziecka. Klocki bez wątpienia przyciągną uwagę dziecka swoimi kolorami, ciekawymi kształtami oraz figurkami ludzi i zwierzątek. Moja Farma nie tylko bawi, ale także uczy: • rozpoznawać kolory i kształty, • rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, • poprawia koncentrację, • wspomaga rozwój wyobraźni, • pobudza kreatywność. Możliwość dowolnego układania różnorodnych klocków stanowi super atrakcję dla dziecka i pozwala na stworzenie wyjątkowej wioski. Cechy produktu: • Zabawka posiada certyfikat bezpieczeństwa CE. • Klocki łączą się z klockami marki Duplo. • Klocki BLOCKI wykonane zostały z wytrzymałego plastiku, nie odbiegają one jakością od klocków marki Lego Duplo. Ponadto, klocki zachwycają dużą ilością ruchomych elementów oraz dużymi możliwościami samodzielnego tworzenia wymarzonych pojazdów i budowli. Zawartość: • 3 zwierzątka: koń, kura, piesek, • elementy do zbudowania straganu, • elementy do zbudowania wozu, • 2 ludziki, • klocki ze wzorem owoców/warzyw, Rozmiar opakowania: 36.5 x 28.0 x 10.5 cm Seria MUBI klocków Blocki jest wyprodukowana przez firmę JIXIN. Klocki MUBI są kompatybilne z klockami JIXIN oraz z klockami innych popularnych marek np LEGO DUPLO. W Serii dostępne są różne zestawy, między innymi pociągi, gospodarstwo, fabryka mebli, które można ze sobą łączyć, dzięki czemu dziecko ma możliwość tworzenia różnych, nie tylko standardowych konstrukcji. Zabawa klockami pomaga dziecku rozwijać wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne i logiczne myślenie. Dzieci uczą się rozpoznawania kształtów i kolorów. Dziecko od najmłodszych lat może budować przeróżne konstrukcje przestrzenne, budowle, pojazdy, wszystko zależy od jego wyobraźni. Klocki wykonane są z atestowanych materiałów. Posiadają atest CE. Klocki Blocki są kompatybilne z klockami innych marek: Lego, Jixin, JDLT, BanBao, Sluban itp.

73,99 zł
67,33 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,66 zł

43
SACRED FIRE: LIVE IN MEXICO. DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SACRED FIRE: LIVE IN MEXICO. DVD
Santana, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

42,90 zł
42,04 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

44
HITS NO. 1 2013. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HITS NO. 1 2013. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

6,99 zł
Powiadomienie
45
PAPIEROWY KR?L. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PAPIEROWY KR?L. CD
KREUZBERG, Universal Music Polska
Dostępny101 szt.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

46
FRESH HITS ZIMA 2016. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FRESH HITS ZIMA 2016. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

8,99 zł
Powiadomienie
47
FRESH HITS JESIE? 2015. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FRESH HITS JESIE? 2015. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

7,99 zł
Powiadomienie
48
KAMILA. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KAMILA. CD
KAMILA, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

8,99 zł
Powiadomienie
49
HITY NA CZASIE JESIE? 2014. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HITY NA CZASIE JESIE? 2014. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

6,99 zł
Powiadomienie
50
ZAREZERWOWANE DLA DWOJGA. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ZAREZERWOWANE DLA DWOJGA. CD
Various, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

45,90 zł
44,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

Wróć do góry