hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.04.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 8 kwietnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kłamczucha (Małgorzata Musierowicz), na drugim 24 godziny Męki Pańskiej (Luisa Piccarreta). Kolejny produkt to Pucio mówi dzień dobry (Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos) oraz Co robisz z pomysłem?, wydanie drugie (Kobi Yamada, Mae Besom).
1
Kłamczucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kłamczucha
Dostępny2887 szt.

Ona - ósmoklasistka z Łeby, córka rybaka dalekomorskiego, dziewczyna o dużym temperamencie, wybuchowym, z tak zwanym charakterem, ubarwiająca rzeczywistość drobnym kłamstwem. On - licealista z Poznania, sensacyjna zawartość białego Mirafiori, koncentrat męskiego czaru spędzający wakacje w Łebie. Los popycha ich w swoją stronę... Ona - w imię wielkiej miłości rzuca wszystko i wyjeżdża do Poznania, aby być bliżej niego... Czy będzie to dobry wybór? Jak daleko od miłości do nienawiści? Czy kłamstwo okaże się jednym ze sposobów na życie? Na te, oraz inne ważne pytania jakie stawia przed nami młodość odpowiada M. Musierowicz w powieści Kłamczucha.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

35 osób kupiło
2
24 godziny Męki Pańskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24 godziny Męki Pańskiej
Dostępny34 szt.

Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek! Całość tworzy wielkie nabożeństwo pasyjne, przez które niemal namacalnie uczestniczymy w Męce Chrystusa. To także obraz życia Luisy Piccarrety, wypełnionego cierpieniem ofiarowanym za grzechy ludzi. Przez wszystkie 24 godziny doby Luisa przeżywała tajemnice cierpień Umiłowanego. Myślą i modlitwą zawsze była złączona z Jezusem konającym, zdradzonym, pojmanym, sądzonym, skazanym, biczowanym, ukrzyżowanym i umierającym. „Kto ma wytrwałość i łaskę podążania za Luisą szlakiem mistycznego zegara Męki Pańskiej, znajdzie tu unikalne duchowe drogowskazy do podążania za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Nie chodzi tu tylko o pobożną praktykę, lecz o wspólnotę życia z Jezusem konającym. Nie bez przyczyny jest to, iż ta książka wzbudziła tak wielki entuzjazm, jako że została napisana z takim porywem miłości, z takim zagłębieniem się w cierpienia Wcielonego Słowa, że zachwyca ducha czytającego ją, a jeszcze bardziej tego, kto nad nią medytuje” – św. Hannibal Maria di Francia.

39,90 zł
35,10 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

20 osób kupiło
3
Pucio mówi dzień dobry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio mówi dzień dobry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Pucio i Misia z radością rozpoczynają dzień. Witają się ze słońcem, dostrzeżoną za oknem wiewiórką, a nawet samochodami na ulicy. Potem myją zęby, ubierają się, jedzą śniadanie. Nie zapominają też o nakarmieniu psa i kota. W każdej czynności towarzyszą im mali czytelnicy, ta interaktywna książka zachęca bowiem maluchy do naśladowania ulubionych bohaterów, dzięki czemu poranne obowiązki stają się wspaniałą zabawą. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych Z muchą na luzie ćwiczymy buzie i Pucio uczy się mówić. Więcej informacji na www.facebook.com/marta.galewskakustra. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

19,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 2,91 zł

18 osób kupiło
4
Co robisz z pomysłem?, wydanie drugie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robisz z pomysłem?, wydanie drugie
Dostępny153 szt.

Jedna z najbardziej inspirujących książek na świecie. Bestseller „New York Times”. Mistrzowsko zilustrowana historia o kreatywności, wierze w siebie, odwadze i poczuciu własnej wartości. Opowiada o dziecku, które pomaga pewnemu pomysłowi stać się częścią świata. Gdy chłopiec z wytrwałością pielęgnuje swój pomysł, a jego wiara we własne siły rośnie, rośnie też sam pomysł. Aż pewnego dnia dzieje się coś niezwykłego… „Co robisz z pomysłem? jest propozycją wspierającą odporność psychiczną dzieci. Uczy myśleć poza schematami. Pewnie spodoba się dzieciom, którym brak wiary w siebie.” – Anna Jankowska „Ta piękna, metaforyczna książka to prawdziwy majstersztyk. Nie sztuką jest motywować dziecko do działania systemem nagród i kar. Prawdziwą sztuką jest sprawić, by z biegiem lat nie straciło swojej wewnętrznej siły.” – „Bliskie czytanie” Tytuł nagrodzony: Independent Publisher’s Book Award, the Washington State Book Award i Moonbeam Childen’s Book Award. Bestseller: „Wall Street Journal”, „USA Today”, „Publisher’s Weekly”.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

7 osób kupiło
5
Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Ocal swoja duszę. Już czas! Nadchodzą dni ciemności. Na naszych oczach dzieją się rzeczy, które trudno pojąć. Epidemie, konflikty zbrojne, radykalne protesty społeczne czy walka z Kościołem – nasz świat, w tym także Kościół, pogrążają się w kryzysie, który dotyka każdego z nas. W czasach, gdy wielu poszukuje duchowego pocieszenia, ks. Piotr Glas wskazuje na Polskę jako miejsce, z którego może nadejść odrodzenie wiary. Nie dokona się to jednak, jeśli nie oddamy swojego życia Maryi. Dlatego w tej książce ceniony rekolekcjonista wskazuje drogę do pełnego zawierzenia Matce Bożej. Dzieli się własnym doświadczeniem duchowym oraz proponuje niezwykłe modlitwy, za sprawą których każdy może znaleźć schronienie przed złem w Jej Niepokalanym Sercu. To Maryja jest ostatnim ratunkiem dla ocalenia naszych dusz.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5 osób kupiło
6
Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda. Audiobook
Joanna Bątkiewicz-Brożek, Esprit
Dostępny32 szt.

Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Kapłan heroicznie wierny Kościołowi. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny. Biografia o. Dolindo Ruotolo Jezu, Ty się tym zajmij! zachwyciła tysiące Polaków, a ułożona przez niego pełna mocy modlitwa stała się jednym z ważniejszych wezwań w domach i kościołach. Tym razem wyjątkowa biografia niezwykłego księdza z Neapolu w formacie Audiobooka. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Jej lektura bardzo mocno mnie poruszyła i zapewne poruszy każdego, kto po nią sięgnie. - O. Józef Witko OFM Od razu pragnę przestrzec Czytelnika: autorka to złodziejka. Skradnie wam każdą wolną chwilę. Dlaczego? Bo od świadectw o neapolitańskim kapłanie trudno się oderwać. A po wysłuchaniu zostaje dojmujące łaknienie poznawania księdza Ruotolo więcej i więcej… - ks. prof. Robert Skrzypczak

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5 osób kupiło
7
Pucio mówi dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio mówi dobranoc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Pucio ma ochotę na zabawę, ale nadchodzi wieczór i wszyscy układają się do snu. Misia już śpi, więc trzeba być cicho, żeby jej nie obudzić. A co robią inni? Dźwig przez cały dzień nosił ciężary i teraz smacznie chrapie. Drzewo i samochód na parkingu też odpoczywają. Ciocia, która świętowała swoje urodziny, uśmiecha się przez sen. Budka z lodami jest zamknięta, a samolocik Pucia leży spokojnie pod łóżkiem. Ty też zgaś światło i słodko śpij – jutro czeka cię mnóstwo nowych przygód! Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych Z muchą na luzie ćwiczymy buzie i Pucio uczy się mówić. Więcej informacji na www.facebook.com/marta.galewskakustra. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
8
Krab. Tańczę i wibruję - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krab. Tańczę i wibruję
Smily Play
Dostępny11 szt.

Jak zachęcić maluszka do raczkowania? Nic prostszego – pokaż mu kolorowego kraba. Chcąc złapać niesfornego zwierzaka maluszek z chęcią będzie najpierw raczkował, później chodził, a w końcu biegał. Dlaczego Hip Hop Krab? • Kształtuje zdolności motoryczne dziecka. • Stymuluje zmysły. • Rozwija wzrok oraz spostrzegawczość. • Zachęca do ruchu. • Dba o koordynację oko-ręka.

66,90 zł
61,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,35 zł

5 osób kupiło
9
Dusia i Psinek-Świnek. Wielka miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dusia i Psinek-Świnek. Wielka miłość
Dostępny32 szt.

Dziadek i babcia Dusi bardzo się kochają. Dziewczynka jest tego pewna, bo dziadek nosi babcię na rękach (naprawdę!), a babcia piecze dziadkowi serniczki, chociaż zupełnie nie ma do tego talentu. W przedszkolu natomiast pojawia się uroczy Klaudiusz. Chłopiec chodzi w ciemnych okularach, jeździ z tatą terenówką i w dowód miłości daje Duśce lalkę – Różową Dziewczynę. Czy to jednak wielka miłość? Tomek – najlepszy przyjaciel Dusi – ma wątpliwości. Ma je też Psinek-Świnek, który próbuje coś poradzić na miłosną aferę w czajniku… Justyna Bednarek jest romanistką, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. Jej Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, zilustrowane przez Daniela de Latoura, otrzymały wiele ważnych nagród oraz nominacji (w tym Warszawską Nagrodę Literacką oraz nagrodę Przecinek i Kropka), a także znalazły się na liście lektur szkolnych. Pisarka mieszka na warszawskich Bielanach, a dom dzieli z dziećmi, psami i myszoskoczkami. Marta Kurczewska zamiast Psinka-Świnka ma wąsatą muzę – czarną kotkę zwaną Panią Prezes. Pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata… dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem, to już murale młodej artystki wywołały w rodzicach mieszane uczucia. Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach. Jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym do woli maże, bazgrze, chlapie, wydziera i dokleja.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
10
Obiecasz mi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obiecasz mi
Dostępny58 szt.

Trzecia część bestsellerowej serii kryminalnej o losach podkomisarza Krystiana i profilerki Ady „Szczecin, środek nocy. Ada odbiera telefon od przerażonego Krystiana. – Zabiłem… – słyszy. Profilerka reaguje natychmiast – wsiada do samochodu i jedzie do niego. Krystian jest w szoku. Ada nie może się z nim porozumieć. Na łóżku leżą zwłoki kobiety, z którą się spotykał. Wszystko wskazuje na to, że to Krystian ją zabił. Ale on niczego nie pamięta. I nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło. Relacja Ady i Krystiana nigdy nie należała do łatwych. Teraz jednak staje się jeszcze bardziej skomplikowana…”

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

3 osoby kupiły
11
Opinie o Jezusie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opinie o Jezusie
Dostępny12 szt.

„Powstała we mnie po trzeba (która mnie ponagla każdego dnia) tropienia śladów Boga, który – zgodnie z wiarą – przyjmując oblicze i ciało człowieka, pokazał się, a równocześnie schował. Chodzi o tego chrześcijańskiego Boga, którego sekretem wydaje się być ukrycie, półcień, jednakowa wartość śladów dla wiary i dla niewiary, żeby – celem ustrzeżenia wolności – przyjęcie Go stało się wyborem, a nie wyrokiem, gorącym porywem serca, a nie chłodnym wnioskiem niepodważalnego stwierdzenia”. Fragment książki Wnikliwe dziennikarskie śledztwo o pochodzeniu chrześcijaństwa. Jaka zagadka kryje się pod imieniem Jezus? Co możemy dziś o Nim usłyszeć? Czy naprawdę napisano o Nim w starożytnych pismach Żydów? Autor podszedł do swojego opracowania z pokorą i entuzjazmem, z rygorem historyka oraz pasją człowieka, który wie, że w grę wchodzi nie tylko wydanie dobrej książki, ale przede wszystkim poznanie prawdy o Tym, który odmienił oblicze świata. Nie wstydzi się też stawić czoła debacie publicznej pokazującej współczesną ignorancję na temat historii Jezusa i Kościoła. Swoją podróż rozpoczyna od historii zbawienia w Starym Testamencie, przez proroctwa mesjańskie po ich realizację w Jezusie Chrystusie w Ewangeliach. Następnie odnosi się do różnych współczesnych opinii o Jezusie. Przedstawił postać Chrystusa z trzech perspektyw: pierwszej jako postaci historycznej, drugiej jako postaci mitycznej oraz z perspektywy wiary jako Boga-człowieka. W swoich rozważaniach podpiera się dokumentacją historyczną i współczesnymi badaniami. Cytuje liczne świadectwa nawróceń i dzieli się osobistym doświadczeniem swojej wiary będącej owocem ponad dziesięciu lat poszukiwań i refleksji. Autor udowadnia, że tylko szczerze wierząc możemy zaakceptować Chrystusa jako Bogaczłowieka, który z kamienia odrzuconego przez budujących stał się kamieniem węgielnym, na którym zbudowana jest historia zbawienia dla milionów ludzi. Dlatego książka jest również swoistym zaproszeniem autora do „ponownego mówienia o Jezusie” i zachętą do postawienia Go w centrum naszego życia. Vittorio Messori jest prawdopodobnie najbardziej znanym pisarzem katolickim na świecie. Przeprowadził wywiad z dwoma papieżami. Wraz ze św. Janem Pawłem II napisał wspólnie Przekroczyć próg nadziei, a wraz z kardynałem Ratzingerem, dziś Benedyktem XVI, Raport o wierze w 1984 r. Jego bestsellerowa książka Opinie o Jezusie została sprzedana w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na całym świecie i przetłumaczona na 22 języki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
12
Nibybór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nibybór
Dostępny5 szt.

Zwierzęta w mieście? Cóż to za pomysł! W mieście są auta, tramwaje, domy… OK, czasami wpadnie tu mucha, pies gdzieś zaszczeka, gołąb zagrucha, lecz na tym chyba koniec, co nie? Zajrzyj do książki. Przekonasz się!

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
13
Zosia z ulicy Kociej. Dolce vita - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia z ulicy Kociej. Dolce vita
Dostępny27 szt.

Cześć, jak się macie? Przyznam się, że ja nie najlepiej. Gdzieś na horyzoncie majaczy koniec wakacji, ale w praktyce – ta upragniona chwila oddala się z każdym dniem! Nie. Nie jestem chora! I wcale nie narzekam na wakacje. Każdy człowiek je lubi. Jednak najwyraźniej zabrakło mi zapału i apetytu na przygodę – dokładnie tak ujęła to mama – gdy zupełnie znienacka gruchnęła wiadomość o planowanym wyjeździe… Zosia z ulicy Kociej to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W dwunastej części między innymi: podróż z Dżipilin, Kiamperowy Siennik Pokładowy, Kuweta Italiana i przyjęcie u cyrkowców. Jednego możecie być pewni – z mieszkańcami Kociej 5 nikt się nigdy nie nudzi! Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Róże w garażu. Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: Świat się roi od Marianów, Bajkowe hulanki, Bajkowy rok, O czym marzy czarownica, Koronkowe historie, Zosia z ulicy Kociej. Jej utwory dla młodzieży to m.in.: M jak dżeM, Kawa dla kota, Miłość bez konserwantów,Wyciskacz do łez, Kredens pod Grunwaldem, Siostry Pancerne i pies”. www .agnieszkatyszka.com Agata Raczyńska jedną ręką głaszcze swoje alpaki, a drugą rysuje. Całe szczęście, że ma dwie ręce i nie musi wybierać… Spośród zilustrowanych przez nią książek z największym uznaniem spotkały się dotąd Gry i zabawy z dawnych lat Katarzyny Piętki (2016). Zdobyły wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, nominację do Pióra Fredry, nominację w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę Dobry Wzór 2018 w kategorii grafika użytkowa.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
14
Instynkt świadomości. Jak z mózgu wyłania się umysł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instynkt świadomości. Jak z mózgu wyłania się umysł
Dostępny197 szt.

W jaki sposób neurony stają się umysłem? W jaki sposób obiekty fizyczne atomy, cząsteczki, związki chemiczne i komórki tworzą żywe, różnorodne światy w naszych głowach? Problem świadomości nurtuje nas od tysięcy lat. W ostatnim stuleciu wielkie przełomy naukowe zmieniły naszą wiedzę o mózgu, a jednak zagadki, z jakimi borykali się starożytni Grecy, pozostają nierozwiązane. W Instynkcie świadomości pionier neuronauki, Michael S. Gazzaniga, splata w całość najnowsze badania naukowe i historię ludzkich rozważań o umyśle, aby ukazać czytelnikom pełny obraz tego, czego dowiedzieliśmy się o świadomości. Idea mózgu jako maszyny, zaproponowana przed setkami lat, dała początek założeniom dotyczącym związku między umysłem a mózgiem, którym naukowcy i filozofowie pozostają wierni po dziś dzień. Według Gazzanigi ten model odwraca rzeczywistość: mózgi tworzą maszyny, ale nie można ich do nich zredukować. Z najnowszych badań wynika, że mózg jest konfederacją niezależnych modułów działających wspólnie. Zrozumienie, w jaki sposób z takiej organizacji może się wyłaniać świadomość, nada kierunek przyszłym badaniom mózgu i pracom nad sztuczną inteligencją i pomoże wypełnić lukę między mózgiem a umysłem.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
15
Notes A5 Kropki Rubi Niebieski ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A5 Kropki Rubi Niebieski ANTRA
Dostępny14 szt.

Opis produktu-gramatura: 80 g-liczba stron: 192-okładka: twarda-materiał: skóra ekologiczna w drobną krateczkę-wymiary: 145x210 mm-pionowa gumka zamykająca-gumka na długopis-zaokrąglone rogi-perforowane kartki-wyklejka z czarnego papieru ozdobnego-wnętrze: kropki-koperta na luźne karteczki-2 wstążki: jedna w kolorze okładki druga czarna

56,60 zł
48,11 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,49 zł

2 osoby kupiły
16
Druga osoba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga osoba
Dostępny34 szt.

Kim jest druga osoba? Czy to ukochany, czy przeciwnik? Towarzysz - czy ten, kto odszedł? Czy to ktoś należący do mniejszości, szukający schronienia? Albo agresor chcący zaanektować przestrzeń i zaatakować gospodarza? A może to dziecko? W debiutanckim tomie Katarzyna Szaulińska pyta o granice jednostki, pokazuje różne aspekty relacji między dwoma obiektami - lustrzane odbijanie, przenikanie pod powierzchnię, zniekształcanie obrazu, stopienie. Podejmuje też namysł nad tym, skąd pochodzimy i na ile jesteśmy odrębni, a na ile składamy się z części dziedziczonych jak mitochondria od naszych matek i wszystkich, którzy mieli na nas wpływ. Ta poezja wlewa się w czytelnika powodzią skojarzeń i nie pozwala zachować dystansu. Pierwsza i druga osoba w lekturze tomu zlewają się w jedno.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

2 osoby kupiły
17
Łysol i Strusia. Lekcja niegrzeczności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łysol i Strusia. Lekcja niegrzeczności
Dostępny19 szt.

Z grzecznością jak ze wszystkim – nie należy przesadzać Siedmioletnia Strusia jest potwornie grzeczną prymuską, i nie wychodzi jej to na dobre. Szkoła zgłasza ją do programu promocji grzeczności, dziewczynka dostaje nawet do testowania grzecznomierz (!). Wtedy zostaje przysłany, specjalnie dla niej, Trener Niegrzeczności. Okazuje się nim wielkie, kudłate, śmierdzące psisko o zaskakującym imieniu – Łysol. Wspólnie mają różne dziwne, buntownicze przygody, które okraszone historyjkami obrazkowymi idealnie ukazują, że bycie niegrzecznym to całkiem fajna sprawa. Marcin Wicha to bestsellerowy autor książek dla dzieci (Wielka księga Klary) i dorosłych, laureat m.in. Nagrody Literackiej „Nike”.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
18
Przygody rycerza Jerzego. Część I. Błędny rycerz, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody rycerza Jerzego. Część I. Błędny rycerz, wydanie 2
Dostępny9 szt.

Przedstawiamy opowieść o odważnym wojowniku. Jak na rycerza przystało, tytułowy bohater zawsze jest wierny etosowi, przez co bezkompromisowy w walce ze złem. Imię jego słusznie przywołuje Świętego pokonującego smoka, gdyż o walki ze smokami chodzi w książce przede wszystkim. Po drodze przyjdzie Jerzemu zajmować się też „niesmoczymi” problemami, których rozwiązywanie dostarcza Czytelnikom garść uniwersalnych mądrości o człowieku. Barwne opisy, intrygująca fabuła, łatwo przyswajalny język. Całość buduje narrację pełną okruchów baśniowości, fantasy, legendy, bajki. Autorce udało się zakreślić bardzo szeroki krąg odbiorców, bo są w nim i dzieci, i młodzież, i dorośli, a to niełatwa sztuka. Dodatkowym atutem książki są rysunki wykonane przez mniszkę benedyktynkę.

27,50 zł
19,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 7,51 zł

1 osoba kupiła
19
Baby Born. Skarpetki dla lalki 2-pak, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Baby Born. Skarpetki dla lalki 2-pak, mix wzorów
Zapf Creation
Dostępny1 szt.

Och, te skarpetki są takie urocze! Idealnie komponują się z ubrankami z garderoby Baby Born. Zestawy kolorystyczne po 2 pary zapewnią dużą różnorodność i możliwość wyboru. Które skarpetki pasują najlepiej do dzisiejszego stroju? Zawartość i cechy zestawu: • 2 pary kolorowych skarpetek dla lalki, • zestaw przeznaczony dla lalki o wysokości 43.0 cm (39.0 - 46.0 cm). Zestaw nie zawiera lalki. Wymiary opakowania: 14.0 x 12.0 x 1.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

31,90 zł
24,56 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,34 zł

2 osoby kupiły
20
Ta druga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ta druga
Dostępny78 szt.

Zatrudniona dorywczo w szpitalnej stołówce samotna, bezimienna młoda kobieta z prowincji poznaje bogatego lekarza. Carl wpada jej w oko od razu, ale z czasem okazuje się, że zainteresowanie jest obopólne, pomimo że lekarz jest starszy, bogaty, wykształcony – a przede wszystkim ma rodzinę. Wydaje się, że to banalna historia, jakich wiele, że to się musi źle skończyć. Ale czy na pewno? Therese Bohman zaprasza nas do dwóch równoległych światów: biednej, zagubionej, poszukującej kierunku w życiu kobiety i ustatkowanego, pewnego siebie, zamożnego mężczyzny. Poznajemy ich domy, marzenia, dowiadujemy się, jak spędzają czas i jakie noszą ubrania. Przepaść między nimi to nie tylko różnica statusu społecznego wyznaczonego przez pieniądze i wykonywaną pracę, ale też przez pochodzenie i uwarunkowania rodzinne. Pod pozorem zwykłej opowieści o miłostce autorka porusza wiele wątków społecznych, które wydają nam się oczywiste, ale wcale nie są banalne. „Samotna kobieta, przypominająca bohaterki Dostojewskiego, staje się tą drugą w powieści o podziałach klasowych i pożądaniu”. – „Kirkus Reviews” „Therese Bohman lubi stawiać niewygodne pytania i kwestionować to, co wydaje się oczywiste. Tym razem pyta o mechanizmy wykluczenia kobiet, modę na parytety, zastanawia się nad zaślepieniem feministycznym i jego sprymitywizowanymi hasłami. Jej powieść będzie szokować i skandalizować – zwłaszcza w konserwatywnej Polsce, która jeszcze nie dorosła do niektórych prądów, a Bohman już pokazuje, jak się one degenerują. Jej bohaterka, pogubiona młoda pisarka, nie potrafi sobie poradzić z nadmiarem wyborów życiowych, pracuje więc w szpitalnej kuchni i ta jej perspektywa – buntownicza i jednocześnie dotykająca biedy – daje nam nową opowieść, taką, jakiej nie zna polska proza”. – Paulina Małochleb, „Książki na ostro” „Jak wiele można poświęcić, aby zdobyć upragnioną wolność? Czy seks, fascynacje, intrygi mogą być przepustką do lepszego świata? Gdzie są granice moralności? O co walczymy: wolność wyboru, rodzinę, pieniądze, seks, pozycję społeczną? Czy człowiek może śmierdzieć wilgocią...? Zatrważająco ludzki obraz ambicji, słabości i poddania”. – Georgina Gryboś, „Literacka Kavka”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
21
Śniadaniówka Motylki 20025st - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadaniówka Motylki 20025st
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

Lunch box z 2 przegródkami, o niepowtarzalnym wzorze. Możesz skompletować je z modelem plecaka CUBE 20015ST, piórnikiem, bidonem i workiem! Idealny dla dzieci, lubiących różnorodne posiłki. Estetyczny wygląd sprawi, że Twoje dziecko chętnie zabierze go ze sobą do szkoły oraz na wycieczkę. Wykonany z tworzywa plastikowego, zamykany na zatrzaski, posiadający silikonowe zabezpieczenia na brzegach. Wymiary: 16,5 cm x 12 cm x 6,5 cm.

25,40 zł
24,13 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,27 zł

1 osoba kupiła
22
Papieże w historii. Leon Wielki. Pogromca Attyli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papieże w historii. Leon Wielki. Pogromca Attyli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Rzym, 452 rok n.e. Cesarstwo chyli się ku upadkowi. Stojący na czele Hunów Attyla sieje spustoszenie w Europie i zagraża Wiecznemu Miastu. Lud rzymski czuje się opuszczony przez cesarza Walentyniana III, który ukrył się w swoim pałacu w Rawennie. Na spotkanie z „Biczem Bożym” postanawia wyruszyć Papież Leon I, chcąc odwieść barbarzyńcę od ataku na Rzym. Dzięki zdecydowanej postawie i odwadze osobistej Leon I potwierdza swój autorytet jako głowy Kościoła i czyni z Rzymu niekwestionowaną stolicę chrześcijaństwa. Autorką scenariusza jest francuska historyczka, pisarka i scenarzystka komiksów historycznych France Richemond, zaś rysunków – włoski rysownik i kolorysta Stefano Carloni. Konsultantem historycznym serii oryginalnej jest Bernard Lecomte, dzienikarz, publicysta, slawista, uznawany za jednego z najlepszych francuskich znawców tematyki Europy Środkowo-Wschodniej i Watykanu.

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
23
Anegdoty z Białego Domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anegdoty z Białego Domu
Dostępny16 szt.

Prezydenci Stanów Zjednoczonych. Każdy z nich był osobą szczególną, niepowtarzalną. Miał swe zalety i wady jako człowiek, i jako polityk. Dokonywali wielkich czynów, ale i popełniali błędy. Ich historie zostały opisane w łatwy i przystępny sposób, barwnym językiem. Książka zawiera obok ważnych faktów mniej istotne, niewiele znaczące, lecz nader interesujące zdarzenia, opinie i – szereg anegdot. Wokół prezydentów i prezydentury amerykańska historiografia nagromadziła ogromną liczbę mitów i legend. Jednak ich umieszczenie w tej publikacji oddaje doskonale mentalność Amerykanów i ich podejście do polityki. W najnowszym wydaniu pojawiają się nie wszyscy prezydenci, ale ci, którzy zapisali się najwyraźniej, najciekawiej, ale przede wszystkim wiele uwagi poświęcono najnowszym mieszkańcom Białego Domu – Barakowi Obamie i Donaldowi Trumpowi, o którym plotki i anegdoty zbierane były do ostatniej chwili przed wydaniem!

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
24
Potęga słowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga słowa
Nasza Księgarnia - gry, od 10 lat
Dostępny5 szt.

Gra słowna o walce tajnych agentów! Wcielacie się w czarne charaktery walczące o dominację nad światem. Wygra osoba, która zdobędzie kontrolę nad największą liczbą obiektów przedstawionych na kartach. Będziecie to robić, podając słowa z odpowiednimi literami. Nie będzie to jednak takie łatwe! Stoczycie zacięte boje o poszczególne obiekty, będą one przechodzić z rąk do rąk. Poznacie prawdziwą potęgę słowa!

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

1 osoba kupiła
25
Dziewczyna z Kellers Way - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z Kellers Way
Dostępny2651 szt.

Komu zaufasz, jeśli nie możesz ufać sobie? Nieopodal rzadko uczęszczanej leśnej drogi zwanej Kellers Way zostaje znalezione ciało. Pracująca nad sprawą Mel Carter musi najpierw zidentyfikować ofiarę, by móc zacząć szukać sprawcy. Zadanie nie jest łatwe, zbrodnia została popełniona kilka lat wcześniej, policja dysponuje szczątkowymi dowodami, a wśród tych, którzy mogliby cokolwiek wiedzieć na ten temat, panuje zmowa milczenia. Jedyną osobą, która mogłaby pomóc śledztwu jest Julie West, biegająca wzdłuż Keller Way, by oczyścić umysł i wyrwać się z ciasnych, przytłaczających ścian swojego życia na przedmieściach. Jednak zdarza się coś, co jest dla Julie potwornym wstrząsem, co sprawia, iż kobieta zaczyna powątpiewać we wszystko, w co do tej pory wierzyła na temat swojego życia i małżeństwa… a także we własne zdrowie psychiczne. Trzymająca w napięciu powieść o oszustwach i urojeniach, braku zaufania do najbliższych i udrękach własnego umysłu. „Pobrzmiewa tu echo Zanim zasnę SJ Watsona oraz Dziewczyny z pociągu Pauli Hawkins. Doborowe towarzystwo, trzeba przyznać, zwłaszcza że autorce udało się nadać zupełnie nowy wymiar nurtowi noir, którego akcja rozgrywa się w czterech ścianach domu”. – „Australian Crime Fiction” „Napięcie trzyma jeszcze kilka dni po odłożeniu książki”. – „New Idea”

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

1 osoba kupiła
26
The Kissing Booth. Tom 2. Na odległość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Kissing Booth. Tom 2. Na odległość
Dostępny1772 szt.

Kontynuacja zekranizowanej przez Netflix bestsellerowej powieści The Kissing Booth. Kiedy Noah wyjeżdża na studia, jego relacja z Elle wkracza w nową fazę – związku na odległość. Jak potoczą się ich losy?

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
27
Baby Born. Rajstopki dla lalki 2-pak, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Born. Rajstopki dla lalki 2-pak, mix wzorów
Zapf Creation
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

W rajstopach Baby born musi czuć się jak w drugiej skórze! Wygodne rajstopy w dwupakach wykonane są z miękkiej wełny zapewniają pełną swobodę ruchów. Zabawę w ubieranie się umilają najlepsi przyjaciele Baby born, w kolekcji: Pies Bello, Króliczek Benno, Kaczka Berta i Niedźwiadek Bruno. Rajstopki dla Baby born to niezbędny dodatek do stroju i nie powinno go zabraknąć w garderobie laleczki. Zawartość i cechy zestawu: • 2 pary rajstop dla lalki, • zestaw przeznaczony dla lalki o wysokości 43.0 cm (39.0 - 46.0 cm). Zestaw nie zawiera lalki. Wymiary opakowania: 30.0 x 14.0 x 1.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

65,00 zł
61,75 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,25 zł

2 osoby kupiły
28
Pinokio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio
Niedostępny
Brak

Wybierz się w nostalgiczną podróż do świata ponadczasowych opowieści filmowych Disneya. Pinokio to jedna z najbardziej wzruszających klasycznych historii. Przeżyj raz jeszcze niezapomniane przygody z pajacykiem, który mimo że jest drewnianą zabawką, musi zmagać się z ludzkimi słabościami, by w nagrodę za dobre postępowanie stać się prawdziwym chłopcem. W serii klasycznych opowieści filmowych Disneya ukazały się także: Alicja w Krainie Czarów, Zakochany Kundel, Piotruś Pan, Król Lew oraz Bambi.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

29
Papieże w historii. Jan Paweł II. Nie lękajcie się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papieże w historii. Jan Paweł II. Nie lękajcie się
Dostępny11 szt.

Pierwszy tom kolekcji przybliżającej dzieje świata przez pryzmat historii papiestwa. Przywódcy Kościoła katolickiego byli i są osobami o wielkich wpływach, dyplomatami, negocjatorami, przywódcami wojskowymi i przewodnikami duchowymi, lecz także zwyczajnymi ludźmi stojącymi w obliczu własnego przeznaczenia. W pierwszym tomie przedstawiamy sylwetkę Jana Pawła II, pierwszego papieża z Europy Wschodniej, który był świadkiem i uczestnikiem najważniejszych wydarzeń XX wieku: konfliktów zbrojnych, koszmaru nazizmu i obozów zagłady, zimnej wojny, powstania żelaznej kurtyny, upadku Muru Berlińskiego, rozpadu ZSRR, postępującej globalizacji… Jako następca świętego Piotra nie ustawał w dążeniu do pojednania między narodami i religiami, podróżując po świecie i spotykając się z przywódcami politycznymi i religijnymi, dysydentami i osobami prześladowanymi z powodu przekonań i wiary. Komiks napisał francuski scenarzysta komiksowy Dobbs, specjalizujący się w komiksach historycznych („Francois 1”) oraz komiksowych adaptacjach znanych światowych powieści („La Guerre des Mondes”, „L'Île du docteur Moreau”). Rysunki stworzył włoski artysta Fabrizio Fiorentino, współpracujący m.in. z Marvelem („Spider-Man”) i DC Comics („Batman, Catwoman”). Konsultantem historycznym serii oryginalnej jest Bernard Lecomte, dzienikarz, publicysta, slawista, uznawany za jednego z najlepszych francuskich znawców tematyki Europy Środkowo-Wschodniej i Watykanu.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

30
Fibi i jednorożec. Tom 3. Jednorożec kontra gobliny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fibi i jednorożec. Tom 3. Jednorożec kontra gobliny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

Trzeci tom uroczej historii o dziewczynce Fibi i zaprzyjaźnionej z nią Marigold, żeńskiej przedstawicielce rodzaju jednorożców. Fibi podejrzewa rodziców, że chcą wygnać ją z domu, bo je za dużo płatków... Strach zmienia się w radość, kiedy okazuje się, że zaplanowali dla niej wyjazd na obóz muzyczny! Tam bohaterka przeżyje wspaniałe chwile, a po powrocie znów rzuci się wraz ze swoją magiczną przyjaciółką w wir fantastycznych przygód. Spotkają cukierkowego smoka, zobaczą się z siostrą Marigold i jej wstydliwym narzeczonym, a także sprawią, by wszystkie dzieci w klasie Fibi wreszcie ujrzały cudowne piękno jednorożców. W końcu odkryją, że zniknęła wredna Dakota, a jej miejsce zajął jeszcze wredniejszy goblin! Chociaż bohaterki nie lubią Dakoty, będą musiały udać się w miejsce, gdzie kryją się gobliny i uratować dziewczynę, co okaże się niełatwym zadaniem! Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

31
Kryzys bohaterów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryzys bohaterów
Dostępny6 szt.

Kryzys bohaterów” to 9-zeszytowa miniseria ze scenariuszem wielokrotnego zdobywcy Nagrody Eisnera Toma Kinga („Mister Miracle”, „Vision”) oraz rysunkami tak znakomitych twórców jak: Clay Mann („Batman”), Lee Weeks („Batman”) i Mitch Gerads („Mister Miracle”). Bezprecedensowe wydarzenie komiksowe rzucające światło na najciemniejsze zakamarki psychiki bohaterów uniwersum DC Comics. Sanktuarium to placówka zbudowana w tajemnicy przed światem przez Supermana, Batmana i Wonder Woman. Tutaj superbohaterowie, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej sztucznej inteligencji, mają szansę poradzić sobie z przeżytymi traumami i koniecznością powrotu do niekończącej się bitwy ze złem. Spokój panujący w Sanktuarium zostaje naruszony, gdy dochodzi do masowego morderstwa. Główni podejrzani?

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

32
Fistaszki zebrane 1993-1994 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fistaszki zebrane 1993-1994
Dostępny34 szt.

W 22. tomie Fistaszków zebranych widzimy, jak cała ferajna czeka… i czeka… i czeka na autobus, który nigdy nie przyjeżdża. Poza tym Charlie Brown w końcu zdobywa zwycięski punkt w meczu baseballu, pokonując wnuczkę samego Roya Hobbsa! Linus lobbuje w Białym Domu, by nominować Snoopy’ego na wolne miejsce w Sądzie Najwyższym (niestety, ostatecznie trafia się ono Ruth Bader Ginsburg), Woodstock odkrywa zaś dziennik swego zaginionego dziadka, opisującego ze szczegółami ciężkie życie w niewoli (czyli w klatce dla ptaków). Charles M. Schulz – grafik amerykański, znany na całym świecie dzięki komiksowi Fistaszki. Urodził się w Minneapolis w Minnesocie. Walczył w Europie podczas II wojny światowej. Po powrocie do USA został nauczycielem sztuki. Rysunki Schulza były publikowane w prasie od 1947 roku; spośród nich największą sławę zdobyły Fistaszki. Popularność Schulza jest ogromna – wyróżniono go licznymi nagrodami, gwiazda z jego nazwiskiem znajduje się w hollywoodzkiej alei Gwiazd, zorganizowano poświęcone mu muzeum, nazwano jego imieniem lotnisko w USA. W 2001 roku otrzymał pośmiertnie Złoty Medal Kongresu, najwyższe odznaczenie, jakie może uzyskać cywilny obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

33
Rick i Morty. Tom 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick i Morty. Tom 9
Dostępny3 szt.

Następny album strasznych i śmiesznych przygód bohaterów słynnego serialu telewizyjnego! Ciągle nieśmiały i ciągle nie mogący dorosnąć Morty Smith wraz ze swoim genialnym i obleśnym dziadkiem Rickiem Sanchezem znów będą mieć na głowie stos kłopotów. W tym tomie przedstawiono pierwsze spotkanie naszych bohaterów z Obrońcami, a także wyjątkową wizję ulubionego przez fanów cronenbergowskiego uniwersum. Co jeszcze? Rick narobił sobie swego czasu wielu wrogów, co się zatem stanie, gdy wszyscy się sprzymierzą, by stworzyć Drużynę Zemsty na Ricku? Poznacie też Freda i Piardy’ego, zdegenerowanego geniusza i jego nieśmiałego wnuka... Chyba coś wam to przypomina? Ostrzegamy: jak zwykle ojciec Morty’ego, Jerry, będzie miał fatalne pomysły, a jeden z nich o mało nie zakończy się śmiercią wszystkich członków naszej ulubionej wybuchowej rodzinki! Autorem scenariuszy do większości opowieści w tym tomie jest nominowany do Nagrody Eisnera Kyle Starks („Sexcastle”), a głównym rysownikiem – brytyjski twórca Marc Ellerby („Doctor Who”, „Regular Show”).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

34
Strażnicy kosmosu - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnicy kosmosu
Nasza Księgarnia - gry, od 7 lat
Dostępny1 szt.

Uratuj planetę! Jesteś pilotem gwiezdnego myśliwca. Twoim zadaniem jest obrona planety przed inwazją kosmicznych najeźdźców. Podczas gry możesz korzystać z coraz lepszych myśliwców. Im więcej najeźdźców powstrzymasz, tym więcej punktów zdobędziesz.

59,90 zł
49,90 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 10,00 zł

35
Conan. Miecz barbarzyńcy. Tom 1. Kult Kogi Thuna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Conan. Miecz barbarzyńcy. Tom 1. Kult Kogi Thuna
Dostępny5 szt.

Conan trafia na statek piratów. Kiedy ujawnia swoją siłę zaskoczonej załodze, dowiaduje się o nieznanym kulcie, którego ślady prowadzą na wybrzeże Stygii. Barbarzyńca będzie musiał użyć całej swojej siły i sprytu, żeby przedostać się przez zrujnowane miasto i zdobyć skarb strzeżony przez wyznawców Kogi Thuna. Dowodzi nimi czarnoksiężnik, który nie cofnie się przed niczym, by obronić swojego boga. Autorem scenariusza jest Gerry Duggan („Deadpool”, „Uncanny Avengers”), a rysunki przygotował Ron Garney („Amazing Spider-Man”, „Daredevil”).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

36
Miraż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraż
Dostępny2982 szt.

Czy korespondent wojenny ma prawo się bać? Oczywiście! Ale nie Andrzej Meller, który zjawia się w każdej wojennej rzeczywistości wraz z pierwszym strzałem. Prace nad tą książką również kończył w ogarniętej wojennym chaosem Libii. Reportaże z Azji to dawka historii i trudnej, czasem koszmarnej wojennej codzienności w najbardziej niebezpiecznych miejscach na Ziemi. Z tej wyprawy na szczęście wrócił cały i tylko raz złamano mu nos – w Ho Chi Minh, kiedy odmówił skorzystania z usług lokalnych prostytutek. Poza pozornie spokojnym Wietnamem odwiedza też Gruzję, Iran, Afganistan, Pakistan, Indie, Sri Lankę, Laos i Tajlandię. Raportuje atak terrorystyczny w Mumbaju, zwiedza Bamjan z tłumaczem erotomanem, uczy się latać paralotnią w Himalajach, relacjonuje wybory prezydenckie w Afganistanie i odwiedza polską bazę w Bagram, zagląda na targ wielbłądów w Radżastanie oraz zostaje zatrzymany przez tajlandzką policję. Bywa dramatycznie, bywa i komicznie – taka jest dola reportera i korespondenta wojennego...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

37
Pandemia. Jak przetrwać i nie zwariować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandemia. Jak przetrwać i nie zwariować
Dostępny292 szt.

Miasto, w którym mieszkamy – na pozór znane, przyjazne i bezpieczne – może nagle zmienić się w dżunglę, w której ludzie walczą o przetrwanie. Wystarczy epidemia, załamanie pogody, awaria zasilania, atak terrorystyczny, kryzys gospodarczy czy zamieszki. Autor, kryjący się pod pseudonimem Kafir, oficer tajnych służb Wojska Polskiego, uczestnik misji w Afganistanie, były żołnierz jednostek rozpoznania i działań specjalnych, radzi, jak nie spanikować i przetrwać w sytuacji kryzysowej. Co robić, kiedy w kranie zabraknie wody, w gniazdku prądu, ulubiony telefon ogłuchnie, internet przestanie działać, a w lodówce pustki? Czego się wystrzegać? Gdzie szukać pomocy? Na te i inne pytania odpowiada nasz poradnik, który w trudnych chwilach wspomoże każdego mieszczucha. To niezbędnik, w którym znajdziemy wszystko, co powinniśmy wiedzieć, gdy nadejdzie katastrofa. Dzięki niemu poczujemy się pewniej i bezpieczniej. Bądźmy gotowi na ciężki czas, mając w pamięci radę Kafira: „Ucieczka z miasta nie zawsze jest rozwiązaniem. Trzeba wiedzieć, gdzie i po co uciekasz!”.

14,90 zł
11,99 zł

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

38
Mohacz 1526 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mohacz 1526
Dostępny967 szt.

Przedstawiamy opowieść nie tylko o przebiegu najważniejszej bitwy w dziejach średniowiecznych Węgier, stoczonej przez ich niewielką armię z przeważającymi siłami tureckiego najeźdźcy pod wodzą Sulejmana Wspaniałego, lecz również o roli Węgier jako przedmurza Europy przed agresją islamu. W książce przedstawiono przyczyny i następstwa bitwy oraz jej kontekst międzynarodowy, gdy Węgry stanęły do obrony przed Turcją całkowicie osamotnione. Opisano też okoliczności śmierci Ludwika II, organizację wojskową i finansową Węgier i Turcji oraz zaprezentowano pełną listę zabitych pod Mohaczem Polaków oraz dostojników węgierskich i innych nacji.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

39
Kolekcjonerka zbrodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcjonerka zbrodni
Dostępny8 szt.

Zbrodnie okrutne, z nagłego porywu lub przypadkowe, sąsiedzkie. Młotkiem, pilnikiem, drutem. Na polskiej wsi, pod lasem, w opłotkach. Takie właśnie przypadki „kolekcjonuje” młoda blogerka, sama będąca mieszkanką małej miejscowości. Dociera do policyjnych akt i prasowych doniesień, zamieszcza na blogu suche dane, opisy zdarzeń, fotografie miejsc, ofiar i oprawców. I wyobraża sobie, że te zbrodnie mogłyby się zdarzyć na jej ulicy. Książka Kolekcjonerka zbrodni jest o niej – blogerce, o jej szczególnej kolekcjonerskiej pasji, o kryminalnych historiach Polski B i ich podłożu – alkoholizmie, przemocy domowej, sąsiedzkiej zawiści.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

40
Człowiek, a nie człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, a nie człowiek
Dostępny27 szt.

Przystojny, inteligentny, dowcipny i... bezdomny. Nagle niewidzialny dla świata. Jak to się mogło stać?? Łatwiej niż ci się wydaje! ?Człowiek, a nie człowiek? to powieść o dramacie jednostki, olbrzymiej roli przypadku w życiu, a także o współczesnym świecie, w którym ?wszystko jest znane, lecz nic nie jest rozumiane?, jak w książce pt. ?Miłość? pisała Toni Morrison. Markijan Sowa, pół Polak, pół Ukrainiec, zbiegiem kilku nieprzychylnych okoliczności zostaje bezdomnym i zamieszkuje na dworcu kolejowym w Gliwicach. Otacza go wielu, lecz nikt nie jest w stanie ? lub nie chce ? mu pomóc. Świat biegnie swoim torem, wkraczając w ogromne procesy, które znamy już z historii, media plują papką, ludzie pędzą przed siebie na oślep, a Markijan Sowa dryfując ku zagładzie, tęskni do, najmniejszego choćby, ?cienia nadziei?.

38,90 zł
33,07 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,83 zł

41
Patagonia. Pojedynek z wiatrem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patagonia. Pojedynek z wiatrem
Niedostępny
Brak

Patagonia - jedno z ostatnich miejsc, gdzie woda jest czysta, powietrze nieskażone a ludzie szczęśliwi. Nieugięta, nieulękła, piękna. Jej nieodłącznymi towarzyszami i wojownikami są wiatr i deszcz. Czasem w odwiedziny wpada również słońce, ot tak na herbatkę aby przyróżowić nieco jagódki. Na taką wizytę kwiaty ścielą swe dywany na górskich łąkach. W książce opisana jest niezmiernie ciekawa historia Patagonii - od odkrycia do dnia dzisiejszego, podróż przez Patagonię sięgającą aż Ziemi Ognistej i Końca Świata. Prerie, pustynie, fiordy, lodowce, Andy, wielkie jeziora lodowcowe, fauna i flora to ekosystemy, które Patagonia skrywa w swych rękawach niczym asy. Patagonia onieśmiela i powala na kolana swymi pejzażami. Zapraszam cię w niezwykłą podróż po tej krainie. Nie będziesz chciał już wrócić! W książce opisane jest wiele miejsc jak: El Chalten i trasy w tym rejonie, El Calafate i lodowiec Perito Moreno, Ushuaia i okolice, całe wschodnie wybrzeże Patagonii. Na koniec poszukujemy zaginionego ducha Buenos Aires... Po prostu rzuć wszystko i jedź do Patagonii!

39,38 zł
27,57 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,81 zł

42
Społeczeństwo współpracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczeństwo współpracy
Niedostępny
Brak

„Chcemy przedstawić zrównoważony ogląd pokazujący zarówno pozytywne, jak i negatywne strony istnienia kooperatywnych aspektów nowych technologii. Do zjawiska podchodzimy w sposób neutralny, starając się zaprezentować coś więcej niż kolejny punkt widzenia na społeczeństwo współpracy osadzony w teorii krytycznej. Chcemy ponadto sformułować potencjalne przyszłe scenariusze rozwoju cyfrowej współpracy jako zjawiska społecznego. Skupiamy się przy tym na poszczególnych społecznościach, nie na perspektywie ogólnej. Poprzez omówienie nowych zjawisk społecznych i społeczności, których istnienie warunkują technologie współpracy, zamierzamy opisać pojawiające się praktyki współdziałania. Aby lepiej zrozumieć prezentowane tu przykłady, korzystamy z koncepcji społeczeństwa współpracy: zjawiska polegającego na oddolnym i długotrwałym współdziałaniu w grupie, której członkowie i członkinie opracowali określone wzorce relacji dzięki współpracy zapośredniczonej przez technologię, a którego rola gwałtownie w ostatnich latach rośnie. Nie odrzucamy znacznego wpływu współpracy na kapitalizm, lecz wolimy podkreślić jej oddziaływanie także na inne obszary, jak kultura, intymność czy związki międzyludzkie.” – z Wprowadzenia

37,80 zł
33,26 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

43
Postanowione jest. Rozważania w czasie zarazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Postanowione jest. Rozważania w czasie zarazy
Dostępny1 szt.

Epidemia koronawirusa zmieniła oblicze świata. Nieznana wyniszczająca choroba, kryzys społeczny i gospodarczy oraz głębokie zmiany polityczne – widmo wielkiego dramatu ludzkości sprawiło, że zaczęliśmy stawiać sobie wiele nowych pytań Czy epidemia to kara Boża? A jeśli tak, to z jakie grzechy? I czy Kościół zdał egzamin w tych trudnych czasach? Tomasz P. Terlikowski wskazuje, że epidemie – które wielokrotnie zdarzały się w historii świata – są częścią Bożego planu i każdy z nas może odczytać ich znaczenie. W tej książce znajdziesz głębokie rozważania duchowe mistrzów medytacji chrześcijańskiej, jak św. Ignacy Loyola, Wenanty Katarzyniec czy Leon XIII, które pozwolą ci odnaleźć sens tragicznych wydarzeń w życiu ludzkości i dadzą nadzieję. Znajdziesz tu także tradycyjne modlitwy o zdrowie i obronę przed groźbą epidemii. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto pragnie, by nawet najtrudniejszy moment w jego życiu przyniósł najpiękniejsze owoce.

29,90 zł
14,35 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 15,55 zł

44
Koronawirus i inne infekcje wirusowe zbuduj swoją odporność sprawdzonymi metodami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koronawirus i inne infekcje wirusowe zbuduj swoją odporność sprawdzony...
Niedostępny
Brak

Koronawirus jest już obecny w Polsce i dlatego poprosiliśmy lekarzy oraz specjalistów o wytyczne, mające pomóc każdemu w walce z epidemią. Przeczytaj, jak uniknąć cierpienia seniorów i nie doprowadzić do tragedii. Sprawdź listę 7 skutecznych sposobów na podniesienie odporności i ochronę przed wirusem. Poznaj ważne informacje - choroby przewlekłe, a infekcje wirusowe ? 9 rzeczy, które obowiązkowo musisz wiedzieć w trakcie epidemii. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w trakcie epidemii!

29,90 zł
25,12 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,78 zł

45
Kompendium BHP Tom 1 poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD z wzorami dokumentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium BHP Tom 1 poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD ...
Niedostępny
Brak

Kompendium bhp to poradnik, który przedstawia najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w oparciu o obowiązujące przepisy, dokumenty, wskazówki niezbędne w codziennej pracy służby bhp. Omawiane zagadnienia dotyczą m.in.: szkoleń bhp, służby bhp, wypadków przy pracy, oceny ryzyka zawodowego, pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej, a także wzory dokumentów bhp.

169,00 zł
141,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 27,04 zł

46
Kompendium BHP Tom 2 poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD z wzorami dokumentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompendium BHP Tom 2 poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD ...
Dostępny2 szt.

Kompendium bhp to poradnik, który przedstawia najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w oparciu o obowiązujące przepisy, dokumenty, wskazówki niezbędne w codziennej pracy służby bhp. Tom 2 to publikacja stanowiąca swojego rodzaju podręcznik dla służby bhp i pracodawców oraz wszystkich osób zajmujących się problematyką bhp. Zawiera wskazówki, liczne przykłady odnoszące się do obowiązków zapewnienia właściwych warunków pracy.

169,00 zł
141,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 27,04 zł

47
Projektowanie instalacji elektrycznych oraz dobór urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem w pytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektowanie instalacji elektrycznych oraz dobór urządzeń w strefach ...
Dostępny37 szt.

Książka jest poradnikiem przydatnym przy projektowaniu instalacji elektrycznej przeznaczonej do pracy w strefie zagrożonej wybuchem. Opisuje m.in. dobór elektrycznych urządzeń przeciwwybuchowych oraz zasady ochrony przed zagrożeniami.

99,00 zł
83,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

48
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
Dostępny27 szt.

Na szczeblu gminnym wójt, burmistrz lub prezydent miasta sprawują kontrolę w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska oraz realizują działania mające na celu stworzenie warunków niezbędnych do realizacji obowiązków środowiskowych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Jeżeli jesteś podmiotem stanowiącym element gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi musisz koniecznie zajrzeć do niniejszej publikacji.

99,00 zł
83,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

49
Jeszua. Zwykła historia niezwykłej rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszua. Zwykła historia niezwykłej rodziny
Dostępny155 szt.

Książka opowiada o świętej rodzinie, w czasie gdy Jeszua (Jezus) osiągnął osiemnasty rok życia. Mieszkańcy Nazaretu otrzymują propozycję wybudowania statku, który ma być przeznaczony dla Rzymu. W tym celu zbierają chętnych ze swojego miasta, żeby wspólnymi siłami zrealizować zamówienie i zarobić pieniądze. Budową ma kierować najbardziej z nich doświadczony Józef. Tymczasem na terenie ówczesnej Galilei mają miejsca uprowadzenia młodych dziewcząt, które z zyskiem są sprzedawane bogatym Rzymianom, ale nie tylko. Mariam, żona Józefa pomaga tym, które zdołały się uwolnić i zbiec. Wśród nich poznaje rzutką i rezolutną Magdalenę. Te oraz wiele innych historii opowiada niniejsza książka zawierająca niesamowite przygody bohaterów, wątek kryminalny oraz dawkę humoru i mistycznych doznań. Przeczytaj, żeby się dowiedzieć więcej, bo warto. „W domu rabina była tylko jego żona i chory syn. – Jest mu lepiej? – zapytał rabin. – Nie, ciągle tak samo, majaczy w gorączce. Józef podszedł do leżącego i złapał go za rękę, w tym czasie rabin poprosił swoją żonę, żeby przyniosła wina i oliwy. Rana, którą miał Jeszua, zaczęła przeciekać i kilka kropel krwi spłynęło na chorego. Józef, widząc to, przeprosił za syna. Kiedy kobieta przyniosła oliwę i wino, chory wstał i usiadł na łóżku. – O dobry Boże, cud, syn wyzdrowiał! – zawołał rabin. Józef nie rozumiał, jak do tego doszło, a rabin uznał, że stał się cud, ponieważ on złapał chorego za rękę”.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

50
Stella, Pikuś i radość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stella, Pikuś i radość
Dostępny119 szt.

Jak odnaleźć radość i czy trzeba jej szukać daleko? A może wystarczy rozwiązać zagadkę małych, wełnianych czapeczek lub po prostu wyciągnąć do kogoś rękę? Stella i Pikuś odnajdują radość, mimo że wcale jej nie szukali. Opowieść o przyjaźni i szczerości oraz o tym, ile szczęścia możemy dać sobie nawzajem. To już kolejna część przygód Stelli i jej pieska Pikusia. Sięgnijcie też po pierwszą część Stella, Pikuś i skarby.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

Wróć do góry