hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.03.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 27 marca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 84 elementy. CzuCzu. Puzzle obserwacyjne. Bałtyk (Bright Junior Media), na drugim Nożyk biurowy 18mm 80136. Kolejny produkt to Proszę mnie przytulić (Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak) oraz Poezje zebrane. Alberto Caeiro (Fernando Pessoa).
1
Puzzle 84 elementy. CzuCzu. Puzzle obserwacyjne. Bałtyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 84 elementy. CzuCzu. Puzzle obserwacyjne. Bałtyk
Bright Junior Media, 84
Dostępny
221 szt.

Puzzle obserwacyjne „CzuCzu” to wyjątkowa seria edukacyjnych, pięknie zilustrowanych układanek. Przedszkolak interesuje się otaczającym go światem i zadaje mnóstwo pytań. Codziennie chłonie nową wiedzę, co w naturalny sposób przychodzi mu przez zabawę. Puzzle obserwacyjne Bałtyk zachęcają do zdobywania i pogłębiania wiedzy o przyrodzie, pobudzają ciekawość, rozwijają spostrzegawczość i koncentrację. Pozwalają poznawać i utrwalać nowe słownictwo i inspirują do zadawania własnych pytań. Morze Bałtyckie czeka na odkrywców i miłośników przyrody! Edukacyjne 84-elementowe puzzle przedstawiają podwodny świat i jego mieszańców. Na ramce układanki umieszczono mnóstwo szczegóły do wyszukania na ilustracji, aby rozwijająca zabawa trwała jeszcze dłużej. Do zestawu dołączony został plakat pełen przyrodniczych ciekawostek, który można wykorzystać jako oryginalną ozdobę pokoju. Wymiary opakowania: 16.5 x 28 x 7 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0x68.0 cm

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

15 osób kupiło
2
Nożyk biurowy 18mm 80136 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyk biurowy 18mm 80136
Dostępny
23 szt.

Nożyk biurowy z wymiennym ostrzem. Długość ostrza :18 cm

5,20 zł
4,99 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,21 zł

7 osób kupiło
3
Proszę mnie przytulić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proszę mnie przytulić
Dostępny
491 szt.

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień? Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak zaczęła się niezwykła przygoda ojca i syna. Wędrują razem przez las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze – malutką Gąsienicę, wielką Anakondę, a nawet Myśliwego ze strzelbą w dłoni... Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

7 osób kupiło
4
Poezje zebrane. Alberto Caeiro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poezje zebrane. Alberto Caeiro
Dostępny
48 szt.

Swoich wyśnionych poetów, składających się ogółem na plejadę ponad setki nazwisk, Pessoa zawsze obdarzał odrębną osobowością i mniej lub bardziej rozbudowaną fikcyjną biografią. W przypadku niektórych heteronimów jest to zaledwie sygnatura, ślad zmyślonej ręki znaleziony na jakimś karteluszku w słynnej skrzyni, do której przez całe życie wrzucał swoje zapiski, fragmenty wierszy, sentencje, tajemnicze diagramy i znaki, precyzyjnie wyliczane horoskopy. Ale w przypadku najważniejszych z nich, bo też do wielkiej trójki, obok lvara de Campos i Ricarda Reisa, zaliczał się Caeiro, dostajemy o wiele więcej. Nawet jeśli życiorys stworzonej przez Pessoę postaci uderza prostotą, typowością, w pewnym sensie reprezentatywnością dla portugalskiego losu; wydaje się realizować paradygmat często spotykany zarówno wśród poetów dziewiętnastowiecznych, takich jak Cesrio Verde, jak i wśród twórców pierwszego pokolenia modernistycznego, którym nadal przychodziło pisać szybko, niewiele, i umierać młodo. Alberto Caeiro miał się urodzić w Lizbonie 16 kwietnia 1889 roku. Osierocony przez obydwoje rodziców, nie zdobył wykształcenia ani nie nauczył się zawodu. Większość swej krótkiej egzystencji przeżył w gospodarstwie ciotecznej babki w Ribatejo, i tam też miał stworzyć przypisywane mu cykle wierszy, Guardador de Rebanhos i O Pastor Amoroso. Pod koniec życia miał powrócić jeszcze do Lizbony i tam napisać Os Poemas Inconjuntos, nim zmarł na gruźlicę w wieku zaledwie dwudziestu sześciu lat. Dokładnie w przełomowym dla portugalskiej awangardy roku 1915 – ze wstępu Ewy Łukaszyk.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

4 osoby kupiły
5
Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyfrodziewczyny. Pionierki polskiej informatyki
Dostępny
32 szt.

Karolina Wasielewska, dziennikarka i autorka bloga „Girls Gone Tech”, w Cyfrodziewczynach przypomina informatyczne herstorie. Akuszerkami informatyki w Polsce były kobiety. Autorce udało się dotrzeć do Polek, które konstruowały komputery i tworzyły języki programowania czy pierwsze aplikacje użytkowe, a później komputeryzowały m.in. Bibliotekę Narodową i Ministerstwo Sprawiedliwości. Niech życiorysy tych kobiet, które rozwiązywały nierozwiązywalne problemy, a ich odwaga w życiu zawodowym przenosiła się na decyzje podejmowane w sprawach prywatnych, będą inspiracją dla ich następczyń.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
6
Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Jan Paweł II Wielki na drodze Chrystusa
Dostępny
6 szt.

Zamieszczone w tej książce rozważania Drogi Krzyżowej zostały napisane przez krakowskiego metropolitę abp. Marka Jędraszewskiego dla nabożeństwa, które w Wielki Piątek roku 2020 miało zostać odprawione w Nowej Hucie. Nie mogło być odprawione z powodu pandemii koronawirusa. Ale te bardzo ciekawe, warte utrwalenia rozważania ukazują się w postaci książkowej. Oparta na paralelach czternastu epizodów Męki Pańskiej z czternastoma epizodami z życia Jana Pawła II konstrukcja tych rozmyślań, powstałych dla uczczenia stulecia urodzin Świętego Papieża, nabrała w kontekście opustoszałych polskich miast, ludzi zamkniętych w domach z poważnej obawy o własne życie, szczególnie dramatycznego wyrazu. Niezwykle poruszająco ukazuje autor przy każdej stacji jak bardzo naznaczone dźwiganiem krzyża życie Karola Wojtyły – Jana Pawła II było naśladowaniem Chrystusa, nieustannym podążaniem za Mistrzem. Plastyczną ilustrację dla pięknych i głębokich rozważań stanowią zarówno wybitne dzieła sztuki religijnej jak i fotografie Świętego Papieża z różnych okresów wykonane przez Adama Bujaka. Budują one scenograficzne ramy, ale też współtworzą nastrój pozwalając zagłębić się w misterium wiary.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

3 osoby kupiły
7
Defi 4 ćwiczenia + CD w. francuska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Defi 4 ćwiczenia + CD w. francuska
Dostępny
14 szt.

Defi to kurs do nauki języka francuskiego w szkołach ponadpodstawowych, od poziomu A1.1 do poziomu A2.2.

51,00 zł
2 osoby kupiły
8
MojiPops. Party Club House, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MojiPops. Party Club House, mix wzorów
Magic Box
Dostępny
382 szt.

Szukacie czegoś wyjątkowego? Dzięki temu zestawowi możesz zdobyć ekskluzywny pokój Club z efektem perły i brokatu, znajdziesz go tylko tutaj! Będziesz także mógł poszerzyć swoją kolekcję o 4 MojiPops, a jedna z nich jest niespodzianką z efektem brokatu! Zawartość opakowania: • 3 figurki MojiPops, • figurka MojiPops z Efektem Glitter, • Club Room. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

2 osoby kupiły
9
Nauka kochania siebie. Od wybaczenia do pełnej samoakceptacji wyd. 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

2 osoby kupiły
10
Ignacy Jan i jego plan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy Jan i jego plan
Dostępny
38 szt.

Pięknie ilustrowana książeczka opisuje życie Paderewskiego od najmłodszych lat, przede wszystkim jego dążenie do zostania sławnym muzykiem. Po co? Nie dla sławy, nie dla podróży, nie dla pieniędzy, ale żeby zrealizować wielki plan. Jaki? Czy mu się udało? Przeczytajcie sami.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
11
Naklejki ozdobne 15x10mm & 30x15mm mix 80731 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki ozdobne 15x10mm & 30x15mm mix 80731
Dostępny
34 szt.

 Ozdobne naklejki do naklejania na różne gładkie powierzchnie. Idealanie nadają się do ozdobienia zeszytów, kartek okolicznościowych, albumów ze zdjęciami, pamiętników i do scrapbookingu. Zestaw zawiera 3 arkusze z różnymi wzorami naklejek Rozmiar arkusza:190 x 100 mm Towar wysyłany losowo.

6,30 zł
5,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
12
Studia i Monografie. Tom 31. Studia o Wasiliju Kandinskim i grupie Der Blaue Reiter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia i Monografie. Tom 31. Studia o Wasiliju Kandinskim i grupie Der...
Dostępny
5 szt.

W pierwszej części Realizm eschatologiczny rosyjskiego symbolisty Wasilija Kandinskiego o działalności artystycznej i teoretycznej Wasilija Kandinskiego, szczególnie podkreślone zostały związki twórcy z kręgami rosyjskich symbolistów oraz stowarzyszenia Mir Iskusstwa, które określiły jego twórczość, a analiza ikonograficzna ujawniła nowe jej wątki. Część druga Der Blaue Reiter: totemizm i awangarda to analiza działalność grupy, posługująca się antropologicznym pojęciem totemizmu. Autor omawia etnograficzne zainteresowania Wasilija Kandinskiego oraz Franza Marca, prymitywny wymiar życia w Murnau i Sindelsdorfie, wizję twórczości w publikacjach Kandinskiego oraz modele obrazu bezprzedmiotowego i zwierzęcego. Stworzyli oni rodzaj klanu totemicznego, posługując się jako totemem – błękitnym jeźdźcem.

59,00 zł
43,07 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,93 zł

1 osoba kupiła
13
Pieśń o Nibelungach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń o Nibelungach
Dostępny
11 szt.

Najsłynniejszy epos klasycznego niemieckiego średniowiecza. Baśniowe i okrutne wątki skandynawskiej „Eddy” występują w nim na tle barwnego dworskiego obyczaju i dramatycznych konfliktów między szlachetnością intencji a więzami feudalnej zależności i lojalności. Tragiczna miłość Zygfryda i Krymhildy uświadamia skutki wiarołomnej zbrodni i fałszywie rozumianego interesu dynastycznego. Zbiorowe walki zbrojne i pojedynki mieczowe nie mają sobie równych w literaturze. Nad wszystkim unosi się pytanie, dlaczego harmonijny i piękny świat obraca się w klęskę i ruinę, bez zwyciężonych i zwycięzców. Nowe wydanie przekładu Andrzeja Lama w ulepszonej wersji i z rysunkami Alfreda Rethela powstałymi w latach 1840–1841.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

1 osoba kupiła
14
Zdrowe oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

1 osoba kupiła
15
Geoliteratura. Przewodnik, bedeker, poradnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geoliteratura. Przewodnik, bedeker, poradnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

„Miejsce przewodnika wśród dzisiejszych gatunków piśmiennictwa uświadamia nam zakres zmian w kulturze współczesnej. Z gatunku peryferyjnego staje się on gatunkiem centralnym. W coraz większym stopniu jest nie tylko nośnikiem treści poznawczych i użytkowych, ale bywa także swoistym instruktażem przeżywania przestrzeni – miasta i natury. Ale równocześnie obserwujemy proces dostosowania literatury do jej przewodnikowego rozumienia. Powieści stają się źródłem scenariuszy wędrówek po mieście. Współbieżne z tym są procesy przystosowania pisarzy do roli przewodników i profilowanie przez nich swojej twórczości w taki sposób, by mieściła się we współczesnych ramach dyskursywnych. W coraz większym stopniu współczesne poradniki nie są dziełem naukowców czy dziennikarzy, lecz amatorów i pasjonatów. Nie mniej zajmujące są zagadnienia narodowe i etniczne w przewodnikach. A zatem w badaniach narracji przewodnikowych istotne jest, jak my widzimy innych oraz jak inni nas postrzegają”. Ze wstępu

45,00 zł
32,85 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
16
Czarna książka kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna książka kolorów
Dostępny
56 szt.

Tomek nie widzi kolorów. Są one dla niego tysiącami smaków, zapachów, dźwięków i emocji. Pogrążony w mroku chłopiec zaprasza nas, byśmy spróbowali odkrywać je tak jak on: wcale ich nie widząc.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
17
Zestaw do wydrapywania Smoki 11078A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do wydrapywania Smoki 11078A
Dostępny
26 szt.

Zestaw do wydrapywania Smoki, 4 karty do wydrapywania + 4 szablony + instrukcja, wspaniała zabawa dla wszystkich. Wymiary: 16,7x24,5x1 cm.

28,90 zł
21,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

1 osoba kupiła
18
Puzzle 104 elementy. Play for Future. Kraina Lodu 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Play for Future. Kraina Lodu 2
Clementoni, 104
Dostępny
1 szt.

Pierwsze, ekologiczne puzzle dla najmłodszych! Produkty serii „Play for Future” stanowią konkretne zobowiązanie firmy Clementoni – przyczyniania się do rozwoju nowych pokoleń, przekazując pozytywne przesłanie: szacunek dla środowiska naturalnego. Liść w kształcie serca umieszczony został na wszystkich produktach wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Ten sam liść jest też ambasadorem ważnego przekazu skierowanego do rodziców, aby mogli się nim dzielić ze swoimi dziećmi. Puzzle dla najmłodszych wykonane zostały z wysokiej jakości, nietoksycznych materiałów z użyciem papieru pochodzącego w 100% z recyklingu. Puzzle idealne rozwijają umiejętności manualne u dzieci. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.5 x 33.5 cm

22,20 zł
19,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
19
Naklejki Alfika i Zetki 21 Baletnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,00 zł
4,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
20
English Picture Dictionary for Children. Aktywizujący słownik obrazkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Picture Dictionary for Children. Aktywizujący słownik obrazkow...
Dostępny
59 szt.

English Picture Dictionary for Children. Aktywizujący słownik dla dzieci to praktyczna pomoc do wprowadzania i utrwalania angielskich słówek. Przydatna do pracy z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi. English Picture Dictionary for Children wyróżnia nowoczesna formuła opracowania: • 21 rozdziałów prezentujących tematycznie zgrupowane słownictwo opisujące np.: dom, rodzinę, zabawki, kolory, liczby, jedzenie, ciało człowieka, sporty, życie w mieście, pojazdy, zwierzęta. • Każdy rozdział składa się z dużej, szczegółowej ilustracji, na której dziecko wyszukuje elementy i w ten sposób uczy się słówek. • Rymowane zagadki w języku angielskim oraz zestawy pytań do każdej ilustracji pozwalają osłuchać się z językiem i zachęcają do pierwszych wypowiedzi. English Picture Dictionary for Children. Aktywizujący słownik dla dzieci polecamy do nauki i zabawy z językiem angielskim na dobry początek.

29,99 zł
23,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
21
Żaba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Żaba
Dostępny
3 szt.

Koryta rzek i niecki jezior wyschły. Trawy pożółkły. Na bladym od upału niebie od dawna nie pojawił się żaden obłok. Na pustyni, w cieniu kamieni chroni się przed słońcem mała Koo. Wcześniej wraz z całą rodziną mieszkała w gałęziach drzewa, miała sąsiadów i dopiero co nauczyła się latać. Katastrofa nie spadła znienacka. Nadciągała powoli i być może zwierzęta mogły jej zapobiec. Co się stało z wodą? Dlaczego jej zabrakło? Czy Koo znajdzie odpowiedzi na te pytania, czy poradzi sobie sama na pustyni? Żaba Katarzyny Przyborskiej z ilustracjami Marty Przybył to historia, która niedługo może się przytrafić również nam, ludziom. To, jaką lekcję wyciągniemy z przygód zwierzęcych bohaterów tej książki, zależy już od nas. To propozycja nie tylko dla ciekawych świata 7-latków, ale też nieco starszych czytelników zainteresowanych problemem zmian klimatu i wysychania naszej planety.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

22
Skóra byka i inne wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skóra byka i inne wiersze
Dostępny
17 szt.

Pierwszy w polszczyźnie książkowy wybór wierszy najwybitniejszego katalońskiego poety XX wieku Wielka, wsparta na motywach mitologicznych i biblijnych, medytacja na temat śmierci, przechodzenia z ojczyzny żywych do świata umarłych (poemat Cmentarz Sinery, cykl „Godziny”), a także wieloaspektowa analiza problematyki wolności, przeznaczenia oraz moralności społecznej zawarta w alegorycznym poemacie Skóra byka. Wszystko to zostaje umieszczone w mitycznej geografii, którą można podzielić na „małą ojczyznę”, czyli Sinerę, oraz dużą – Sefarad. Ta druga, wywodząca się z tradycji judaistycznej, symbolizuje Hiszpanię, podobnie jak tytułowa „skóra byka”, która – rozpostarta – przypomina ten kraj swoim kształtem, nawiązuje też do narodowej tradycji corridy, a w poemacie Espriu zostaje dodatkowo wpisana w plan metafizyczny: judeo-chrześcijańską tradycję ofiary i odkupienia.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

23
Egzekutor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzekutor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Stefan Dąmbski jako 16-letni żołnierz AK został egzekutorem – wykonywał wyroki na polskich kolaborantach, Niemcach, Ukraińcach, a później także na przedstawicielach nowej władzy. Jego spisana pod koniec życia spowiedź wciąż budzi kontrowersje. Z jednej strony jest świadectwem skrajnego poświęcenia dla Ojczyzny, z drugiej – pozbawionym emocji samooskarżeniem mordercy. Stawia pytanie o cenę wojennego bohaterstwa i granice patriotyzmu. Z biegiem lat jej antywojenne przesłanie zyskuje na znaczeniu. „Słyszę, jak drży jej głos; próbuje zachować zimną krew do końca. Jej młodsza siostra stoi jak skamieniała, matka leci zemdlona na ziemię. Czytam wyrok. – Została pani skazana na karę śmierci za zdradę Państwa Polskiego, wyrok zostanie wykonany natychmiast. Daję pani dziesięć minut na modlitwę i pożegnanie się z rodziną. Mój spokojny głos robi jednak swoje, łzy duże jak groch pokazują się w oczach Jadzi. Siostra rzuca się jej ze spazmatycznym płaczem na szyję, widzę, jak podnoszą teraz zemdloną matkę i układają ją na łóżku. Patrzę, jak Jadzia robi znak krzyża na piersi, i słyszę, jak szepcze modlitwę. Tak mija parę minut. [...] Zniżyłem lufę i równocześnie pociągnąłem za spust. Byle nie w głowę – pomyślałem – jak ona będzie wyglądać w trumnie. Długa seria... i koniec wszystkiego! Jadzia Pierożanka przestała istnieć... I dlaczego? Było to pytanie, które dręczyło mnie później tygodniami”.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

24
Słońce za mgłą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słońce za mgłą
Dostępny
4 szt.

Utwory przesycone różnymi uczuciami. Każdy z nich jest inny i dotyka wielu emocji: radości, szczęścia, miłości, smutku rozczarowania, złości. Autorka zaprasza do swojego świata, otwiera serce, ukazując cząstkę siebie. Widać jej przywiązanie do świata flory i fauny, bo to właśnie przyroda daje jej ukojenie w chwilach zwątpienia i smutku. W takim miejscu zawsze czuje się bezpiecznie i akceptowana od początku do końca. Pojawiają się też trudne miłości, zdrady, odejścia, rozstania i powroty. Każdy dzień przynosi coś nowego. Sztuką jest nauczyć się wyciągać z tego wnioski, by lepiej odnajdywać się w otaczającym świecie. Poezja Barbary Wrzesińskiej uczy, przynosi ukojenie, ale też nie szczędzi nam bodźców do rozważań nad własnym życiem.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

25
Fajny kraj do życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajny kraj do życia
Dostępny
1 szt.

Chcecie, żeby w Polsce żyło się fajnie? Wszystkim – albo prawie? Potrzeba niewiele. Ochrony zdrowia – solidnie finansowanej, postawionej z głowy na nogi, powszechnie dostępnej. Szkoły – coś jak w Finlandii, tylko nad Wisłą. Autobusu w każdej gminie, publicznego, w rozsądnych godzinach. A poza tym odnawialnej energii, zielonego transportu w miastach, świadomej konsumpcji i śmiałych inwestycji. A, jeszcze związki zawodowe i powszechne oskładkowanie każdej pracy, żebyśmy na starość nie umarli z głodu. Koncert życzeń? Że nas niby nie stać? Że takie numery to może w Skandynawii? Moi rozmówcy mówią jak jest – w dziedzinach, o których wiedzą niemal wszystko. Dowodzą, że usługi publiczne i polityka przemysłowa to żaden luksus, tylko warunek konieczny, żeby dało się tu nie tylko że fajnie, ale w ogóle – żyć. By przetrwała w Polsce cywilizacja, demokracja, żeby dobrobyt nie był zawiedzioną utopią sprzed lat. Łatwo nie będzie, ale bez tego ani rusz. A po przeczytaniu, zabierzmy się do roboty. Wybierzmy sensownych polityków, zróbmy ruchy społeczne, zawalczmy. Fajny kraj sam się nie zrobi.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

26
Burn. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burn. Winyl
Sons Of Kemet, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

176,90 zł
173,36 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,54 zł

27
Lest We Forget What We Came Here To Do. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lest We Forget What We Came Here To Do. Winyl
Sons Of Kemet, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

176,90 zł
173,36 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,54 zł

28
Burn. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burn. CD
Sons Of Kemet, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

70,90 zł
69,48 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,42 zł

29
Handlarz obrazów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Handlarz obrazów
Dostępny
4 szt.

Mroczne sceny z więziennych cel. Świat otoczony murami z przerwą w życiorysie. Zbyszek zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo Jagody Borkowskiej. Odbywając wyrok, zgłębia więzienne obyczaje, uczy się specyficznego slangu i walki o przetrwanie. Mimo krzywdzącego wyroku nie poddaje się, chcąc dowieść prawdy. Z racji tego, że jest malarzem pasjonatem, zamierza wykorzystać ten talent nawet za kratkami. Jego inteligencja, spryt i urok osobisty pozwalają mu na więcej, niż mają inni. Organizuje spotkania resocjalizujące, podczas których zyskuje sobie uznanie i prestiż w więziennej społeczności. Dzięki Zbyszkowi, osadzeni zbliżają się do sztuki. Jedni mówią, że szczerze kochają malarstwo, a inni tylko udają, by wyrwać się z celi i przez cały dzień obcować z kulturą. Czy artystyczny plan będzie miał rację bytu? Czy ucieczka w świat pędzli i farb, pomoże mu przetrwać najgorsze chwile? Czy sprawiedliwość w końcu zwycięży i sąd przywróci mu wolność?

31,90 zł
15,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,95 zł

30
Dzikie ogrody, wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie ogrody, wydanie II
Dostępny
13 szt.

Zbiór fraszek posegregowanych w obrębie bardzo szerokich ram i umieszczonych w dziełach sugerujących tematykę. Autor zaprasza czytelnika do świata ubranego w wyrazy dobrane z ogromną dbałością, by w jak największym skondensowaniu zawrzeć sens, humor i pointę. Poszczególne działy to ogrody, podzielone celowo w taki sposób, aby czytelnik mógł wybrać się na spacer między myślami przyozdobionymi w słowa i tworzącymi alejki z wersów. Ta przechadzka to niesamowita pożywka dla ducha, uczta zmysłów, spotkanie z literacką grą słów, zabawa ich znaczeniem, układaniem, porządkowaniem, a to wszystko podszyte humorem, groteską, ironią, odrobiną złośliwości i dużą dozą dociekliwości. Doskonała lektura dla wszystkich, którzy pragną dobrze się bawić i są żądni intelektualnej biesiady, ale również dla tych, którzy chcą po prostu oderwać się od codzienności, śmiejąc się podczas czytania dobrej książki.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

31
Polacy, Żydzi i mit handlu kobietami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polacy, Żydzi i mit handlu kobietami
Dostępny
86 szt.

Autorka podejmuje temat handlu kobietami na przełomie XIX i XX wieku. Zastanawia się, jak wyjaśnić ogromne zainteresowanie ówczesnych tym procederem wobec niewielkiej liczby przypadków handlu potwierdzonych przez źródła archiwalne. Rozważa też, czy handel istniał na ziemiach polskich na tak wielką skalę, jak powszechnie utrzymywały media. Stawia również pytanie, czy przypisywanie odpowiedzialności za ten proceder władzom zaborczym i Żydom miało swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W badaniach autorka zastosowała zachodnie metodologie badawcze zakładające istnienie paniki moralnej i mitu o handlu kobietami.

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

32
Studia z architektury nowoczesnej.  Tom 7. Z problemów architektury 1 połowy XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia z architektury nowoczesnej. Tom 7. Z problemów architektury 1 ...
Dostępny
6 szt.

Siódmy tom „Studiów z Architektury Nowoczesnej” opatrzony został tytułem Z problemów architektury 1 połowy XX wieku. Pięć zamieszczonych w niniejszym tomie opracowań to efekt wielopłaszczyznowych badań dotyczących konkretnych obiektów architektonicznych, które powstawały od końca XIX wieku do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Tom rozpoczyna artykuł poświęcony trzem kamienicom znajdującym się w dawnym Królewcu (ob. Kaliningrad). Następnie prowadzone są rozważania z dziedziny krytyki artystycznej i ustawodawstwa w oparciu o realizacje i projekty kościołów, powstałych w okresie 11 Rzeczpospolitej, na terenie byłej dzielnicy pruskiej. Dwa kolejne rozdziały dotyczą jednostkowych przykładów lokalnych, tj. pałacu w Przysieku koło Torunia i modernistycznego gmachu Starostwa Krajowego Pomorskiego w Toruniu. Tom kończy tekst o paryskim kościele Notre-Dame-du-Travail, autorstwa Julesa Astruca, który umiejętnie połączył tradycyjną neoromańską formę z nowoczesnym wnętrzem, zdominowanym przez stalową konstrukcję. Projektanci budynków, których historię zaprezentowano w artykułach, mieli całe spektrum możliwości technicznych i rozwiązań formalnych, jakie oferował początek XX wieku. Oscylowali między historyzmem a modernizmem, prezentując równocześnie swoją postawę wobec współczesnej architektury. Spis treści: • Joanna Kucharzewska. Wstęp • Irina V. Belintseva, Architektura budynków mieszkalnych w centrum Królewca (Königsbergu) na początku XX wieku • Karolina Zimna-Kawecka, Krytyczny głos duchowieństwa wobec współczesnej architektury i sztuki sakralnej w dwudziestoleciu międzywojennym (na przykładzie terenów byłej dzielnicy pruskiej) • Grzegorz Grąbczewski, Pałac w Przysieku koło Torunia – historia i teraźniejszość • Tomasz Ziemkiewicz, Gmach Starostwa Krajowego Pomorskiego (tzw. Harmonijka) w Toruniu projektu Jerzego Wierzbickiego – w świetle analiz historycznych i stylistycznych • Catherine Luscinski, Historia powstania kościoła pod wezwaniem Notre Dame du Travail w Paryżu (1897–1901)

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

33
True. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
True. Winyl
Avicii, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

145,90 zł
142,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,92 zł

34
Pakiet Horse Club: Wspaniały dzień / Prawdziwa pasja / Sekretnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Horse Club: Wspaniały dzień / Prawdziwa pasja / Sekretnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.20

Witaj w stadninie Lakeside! Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Dołącz do Hannah, Sofii, Lisy oraz Sarah – czterech przyjaciółek, które kochają konie bardziej niż cokolwiek na świecie i założyły wyjątkowy Horse Club! Fantastyczna seria dla młodych czytelniczek, która prezentuje przebojowe dziewczyny, wielkie tajemnice i niecodzienne przygody. Hannah, Lisa, Sarah i Sofia to cztery przyjaciółki kochające konie bardziej niż cokolwiek na świecie. W skład zestawu wchodzą dwie niesamowite opowieści o prawdziwej przyjaźni oraz kolorowy „Sekretnik” z ciekawostkami o koniach, wskazówkami jeździeckimi oraz fantastycznymi naklejkami – dodawany w prezencie.

35,00 zł
27,65 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

35
Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... Skrzydła niepodległości 1918 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzydła zwycięzców, skrzydła pokonanych... Skrzydła niepodległości 19...
Dostępny
64 szt.

Opracowanie oddawane w twe ręce, drogi czytelniku, jest pokłosiem ostatniej, czwartej międzynarodowej konferencji lotniczej zorganizowanej tak jak i poprzednie w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku. W ciągu czterech lat przez obiekt ten przewinęło się znamienite grono prelegentów, znawców tematyki lotniczej Wielkiej Wojny z Austrii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Francji, Włoch, Serbii, Słowenii, Czech, Słowacji oraz Polski, którzy pozostawili po sobie nie tylko wrażenie niebywale wysokiego poziomu w prezentowanej przez siebie w referatach tematyce jak i tutaj odbywały się „chrzciny” następujących po sobie czterech tomów pokonferencyjnych. Niebywale cieszy fakt, że echa lotniczych konferencji dotarły do naukowych centrów świata i zasiliły zasoby biblioteczne np. Museum Specialist, Collections Processing Unit National Air and Space Museum/Smithsonian Institution w Stanach Zjednoczonych Ameryki (USA) jak i wzbudziły uznanie światowych autorytetów z lotniczej tematyki takich jak płk. Terry Finnegan, Carl J. Bobrow z USA, John Herris z amerykańskiego wydawnictwa Aeronautbooks czy Helmuth Jäger z Niemiec. Postawiona konferencyjna teza Ohne Flieger kein Sieg została udowodniona a luka w nauce dotycząca działań lotniczych na „zapomnianych frontach Wielkiej Wojny” wypełniona. Tym samym organizacja wspomnianych czterech międzynarodowych konferencji lotniczych w okresie rocznicowych obchodów 100. lecia wydarzeń z lat 1914-1918 pokazała, iż gorlickie muzeum zasłużenie trafiło do grona zauważalnych na naukowej mapie świata (Andrzej Olejko).

57,00 zł
42,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,25 zł

36
Dokumentacja Kadrowa. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokumentacja Kadrowa.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

W książce przedstawione są aktualne, obowiązujące w 2020 r. zasady prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej. Szczególną uwagę poświęcono zmianom, które zostały wprowadzone w ciągu 2019 r. Od 4 maja 2019 r. obowiązują bowiem zmiany w zakresie dokumentacji pracowniczej, które dostosowały zasady jej prowadzenia do przepisów RODO. Natomiast od 7 września 2019 r. weszły w życie zmiany dotyczące wydawania i sporządzania świadectwa pracy. Z publikacji można się również m.in. dowiedzieć: jak prowadzić dokumentację w formie elektronicznej, jakie są okresy archiwizacji dokumentów pracowniczych, jak prowadzić akta osobowe. W publikacji zostały omówione kwestie związane z nowymi obowiązkami płatników składek, wynikającymi ze skrócenia okresów przechowywania dokumentacji kadrowej. Przystępnie wyjaśnione zostały procedury, zgodnie z którymi pracodawca ? płatnik składek ? powinien postępować, aby mieć prawo do skróconego okresu przechowywania akt osób zatrudnionych po 1998 r. Omówiono także wszystkie najważniejsze zmiany w dokumentach ZUS związane ze skróceniem przechowywania akt, w tym nowe formularze, które obowiązują od 1 stycznia 2019 r. ? ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS RPA. Nowe formularze, a także nowe wersje druków dotychczas obowiązujących przedstawiono w instruktażowy sposób i z uwzględnieniem najnowszych wytycznych ZUS w tym zakresie. Książka zawiera nowe wzory dokumentów pracowniczych przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Omówiono także dokumentowanie kwestii związanych z innymi aspektami zatrudnienia ? m.in. zawieraniem umów o pracę, ewidencjonowaniem czasu pracy, odpowiedzialnością porządkową czy badaniami profilaktycznymi pracowników. Publikacja jest praktyczną pomocą dla każdego pracodawcy oraz osoby odpowiedzialnej za sprawy kadrowe i pracownicze w firmie. ATUTY PUBLIKACJI: Jest to jedna z pierwszych na rynku publikacji, która przedstawia aktualne, obowiązujące w 2020 r. zasady prowadzenia i przechowywania dokumentacji kadrowej.

99,00 zł
95,04 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,96 zł

37
Kraina Lodu. Kolekcja marzeń. 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Kolekcja marzeń. 10
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

W każdym tomie Kolekcji Marzeń znajdziesz prześliczną ręcznie malowaną figurkę, kolejną część filmowej historii , a także nieznane przygody Anny, Elsy i ich przyjaciół. Do tego czeka Cię mnóstwo zabawy ? wycinanki, naklejki, zadania, ciekawostki oraz scenki do wyklejania, dzięki którym zwiedzisz wspaniałe komnaty zamku Arendelle! Kolekcja składa się z 20 tomów, nowy tom w sprzedaży co 2 tygodnie

30,00 zł
22,80 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

38
Zestaw kreatywny Balet Top Model z piórkami 11051A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny Balet Top Model z piórkami 11051A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.25

Zestaw kreatywny Balet Top Model, 60 stron, 3 kartki z naklejkami (stroje brokatowe i materiałowe oraz akcesoria: baletki, kolczyki, maski, diademy i inne), 6 piórek do ozdabiania strojów. W kolorowance również przykładowe stylizacje. Wymiary: 20x24x2 cm

50,90 zł
38,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,72 zł

39
Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.09

Seria poświęcona 50 okrętom Polskiej Marynarki Wojennej. Każdy tom szczegółowo omawia jedną okręt. W serii będziemy opisywali m. in. takie okręty jak: ORP PIORUN, ORZEŁ, BŁYSKAWICA, BURZA, WARSZAWA, SĘP i wiele innych Zawartość tomu: schemat, opis, dane techniczne, eksploatacja, ciekawostki, historia. Pierwsza tego typu kolekcja na rynku.

15,99 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,00 zł

40
Zestaw Dress Me up Cherry Bomb TopModel 11120A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Dress Me up Cherry Bomb TopModel 11120A
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.22

Kolorowanka Dress Me Up Cherry Top Model z naklejkami, w środku 24 strony do kolorowania i naklejania naklejek, 7 stron z naklejkami. Wymiary: 18,5x26x1,5 cm

45,40 zł
34,05 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,35 zł

41
Zestaw Magic Scratch Top Model 11129A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Magic Scratch Top Model 11129A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

Zestaw kreatywny Magic Scratch TOPModel, w zestawie 16 stron do samodzielnego kreowania projektów, instrukcja i rysik. Wymiary: 18,5x22x2

53,80 zł
40,35 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,45 zł

42
Kolorowanka Doggy Top Model 11025A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Doggy Top Model 11025A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.18

Szkicownik Doggy TOPModel, zawiera 82 strony: do projektowania strojów dla piesków i przykłady stylizacji oraz 3 strony naklejek. Wymiary:22x21x1,5 cm

35,10 zł
26,33 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,77 zł

43
Zestaw Magic Scratch Podwodny Świat 11079A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Magic Scratch Podwodny Świat 11079A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.29

Zestaw kreatywny Magic Scratch Podwodny Świat, w zestawie 20 stron do samodzielnego kreowania projektów i rysik. Wymiary: 19x20x1,5 cm

51,90 zł
38,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,97 zł

44
Zestaw z naklejkami Fairy Tale Świat Bajek 11066A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z naklejkami Fairy Tale Świat Bajek 11066A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.04

Zestaw z naklejkami Fairy Tale, 20 stron i 6 stron z naklejkami z motywami znanych bajek, Bajkowe postacie można naklejać w dowolnych konfiguracjach i zmieniać zakończenia czy fabuły znanych bajek. Wymiary: 25x33x0,5 cm

37,10 zł
27,83 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,27 zł

45
Zestaw 4 ołówków Top Model w plastikowym etui 8770A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw 4 ołówków Top Model w plastikowym etui 8770A
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.03

Zestaw czterech ołówków Top Model w plastikowym etui. Wymiary: 0,7x3x7,5 cm

26,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 6,01 zł

46
Piórnik potrójny z wyposażeniem Top Model Dance 10829A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik potrójny z wyposażeniem Top Model Dance 10829A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.14

Piórnik potrójny z wyposażeniem TOPModel Dance. Wyposażenie zawiera: gumkę, klej, temperówkę, ołówek gruby i cienki, linijkę, nożyczki,18 kredek i 18 flamastrów. Wymiary: 20x13,5x7 cm

213,50 zł
160,13 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 53,37 zł

47
Pamiętnik na kod Top Model 11124A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik na kod Top Model 11124A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.29

Pamiętnik na kod TOPModel, na najskrytsze zapiski, po otwarciu przez chwilę gra modną piosenkę ME. W środku polska instrukcja, wymienne baterie. Wymiary pamiętnika to 3x15x20,5cm. Kartki w środku kartki z nadrukiem, kartki są w linie (widać na zdjęciu). Grubość bloku do notatek to 8mm. Przednia okładka ma grubość 1,7mm (tak jest ukryty mechanizm szyfrowy). Wymiary: 20,5x15x3

110,00 zł
82,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,50 zł

48
Piórnik potrójny z wyposażeniem Cherry Bomb Top Model 10991A - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik potrójny z wyposażeniem Cherry Bomb Top Model 10991A
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.23

10991 - Piórnik potrójny z wyposażeniem TOPModel Cherry. Wyposażenie zawiera: gumkę, klej, temperówkę, ołówek gruby i cienki, linijkę, nożyczki,18 kredek i 18 flamastrów. Wymiary: 20x13x7,5 cm

219,70 zł
164,78 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 54,92 zł

49
Wielka gramatyka języka hiszpańskiego. Poziom A1-C1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka gramatyka języka hiszpańskiego. Poziom A1-C1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.04

Wielka gramatyka języka hiszpańskiego na poziomie początkującym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym to napisany przystępnym językiem podręcznik z licznymi ćwiczeniami, który w wyczerpujący sposób wyjaśnia zagadnienia gramatyczne języka hiszpańskiego. Książka została przygotowana z myślą zarówno o tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem, jak i tych, którzy przygotowują się do egzaminów językowych, takich jak matura czy DELE. Podręcznik doskonale sprawdzi się również jako pomoc dla studentów iberystyki. Zaprezentowane w podręczniku zagadnienia teoretyczne poprzedzone są testami sprawdzającymi znajomość gramatyki na poziomie A2, B1, B2 oraz C1. Uzyskany wynik pozwoli określić stopień zaawansowania i zidentyfikować materiał wymagający powtórzenia. W dwudziestu ośmiu rozdziałach znajdziemy takie zagadnienia jak: strona bierna, mowa zależna, rekcja czasownika, tryb łączący subjuntivo, tworzenie zdań, czas teraźniejszy czy przeszły. Kompendium gramatyczne zawiera blisko 300 ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Zaś na końcu podręcznika znajduje się klucz odpowiedzi do ćwiczeń oraz praktyczne tablice koniugacyjne. Wielka gramatyka hiszpańskiego to: • blisko 300 ćwiczeń utrwalających z kluczem odpowiedzi, • klarowne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych, • zadania podsumowujące, • testy poziomujące, • tabele gramatyczne (czasowniki nieregularne), • przykłady użycia języka potocznego i formalnego.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

50
Cypr  - przewodnik ilustrowany Wyd. 2013 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cypr - przewodnik ilustrowany Wyd. 2013
Niedostępny
Brak

Zaplanuj urlop z Pascalem! Przewodnik Ilustrowany oprowadzi Cię po najciekawszych miejscach, przybliży ich kulturę i obyczaje. Dzięki wskazówkom, mapom i informacjom praktycznym zaplanujesz każdy szczegół swojej podróży. Podczas wyjazdu docenisz trwałość i wygodny układ przewodnika, a piękne zdjęcia, które tu znajdziesz, będą po powrocie przypominać o udanych wakacjach! Cypr przyciąga amatorów słonecznych imorskich kąpieli pod lazurowym niebem. Plaże torzeczywiście jeden zgłównych atutów wyspy, ale równie urokliwesą bizantyjskie cerkwie, prawosławne klasztory czy strzelające wniebo minarety. Niewielki Cypr ma ogromny potencjał! Przewodnik Ilustrowany Najchętniej wybierany przez polskich turystów.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

51
Gumko - temperówka GT-05-10 (16szt) NOSTER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumko - temperówka GT-05-10 (16szt) NOSTER
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.26

Gumko-temperówka Noster GT-05-10. W opakowaniu zbiorczym znajduje się 16 sztuk.

118,20 zł
Powiadomienie
52
PROMO Plecak młodzieżowy na kółkach - Swift - Misty Red CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
159,90 zł
Powiadomienie
53
Cobi 24521. Youngtimer. Fiat 124. Berlina 1200 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 24521. Youngtimer. Fiat 124. Berlina 1200
Cobi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

Fiat 124 to samochód osobowy klasy średniej-niższej, produkowany przez firmę FIAT w latach 1966-1974. Zastąpił Fiata 1300/1500. Miał wspólną płytę podłogową z modelem 125, który był jego bardziej luksusową wersją. Warto wspomnieć, że na bazie modelu 124 powstały radzieckie Łady m.in. model 2101, które również są w ofercie Cobi oraz licencyjne Seaty 124. Fiat 124 wyposażany był w czterocylindrowe silniki o pojemności 1197 cm³ o mocy 60 KM i 1438 cm³. Model w skali 1:35 złożony w 100% z klocków Cobi bardzo wiernie oddaje charakterystyczne kształty oryginalnego Fiata 124. Dzięki 93 elementom możliwe są drobne modyfikacje i przeróbki pojazdu. W modelu tym zrezygnowaliśmy z naklejek. Zostały one zastąpione trwałymi nadrukami, które nie ścierają się nawet w trakcie intensywnej zabawy. Obracające się koła wyposażone w opony idealnie nadają się do poruszania modelem w trakcie zabawy. Model z klocków konstrukcyjnych Cobi będzie w pokoju dziecięcym nie tylko zabawką, ale również przyczyni się do zainteresowania historią motoryzacji. Z pewnością pomoże rozwinąć zdolności motoryczne dzieci oraz podniesie umiejętności konstrukcyjne. Dla dorosłych fanów klocków będzie to piękny model historycznego pojazdu oraz być może zaczątek przyszłej kolekcji. • 93 wysokiej jakości elementy • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury • Czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach • Klocek z nadrukowanym modelem i nazwą auta Wymiary modelu: 13.0 x 5.5 x 4.5 cm Wymiary opakowania: 17.0 x 4.5 x 14.0 cm

48,90 zł
44,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,89 zł

54
Puzzle 1000 elementów. Malowniczy Amsterdam z rowerami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Malowniczy Amsterdam z rowerami
Castorland, 1000
Dostępny
25 szt.

1000-elementowy zestaw puzzli marki Castorland przedstawiający malowniczy Amsterdam z jego najbardziej charakterystycznymi elementami – kanałami i rowerami. Wszystkie wyroby marki Castorland spełniają międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa, gwarantowane rzetelnym system organizacji pracy oraz stosowanymi technologiami. Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm Wymiary opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

32,99 zł
25,73 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,26 zł

55
Franciszkanie i islam w XIII wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

56
Bushcraft weekendowy. Kompendium leśnych umiejętności, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bushcraft weekendowy. Kompendium leśnych umiejętności, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.14

Weekendowa przygoda z bushcraftem to kieszonkowy niezbędnik efektywnego i bezpiecznego biwakowania. Z tej książki dowiesz się m.in. jak: • przygotować się do wyjścia teren, • biwakować z poszanowaniem przyrody i prawa, • stosować wytyczne Leave No Trace, • pozyskiwać i uzdatniać wodę, • rozniecać ogień, palić ognisko bez dymu, • zachować komfort termiczny, • rozwiesić tarp oraz hamak, • przyrządzić smaczne i proste potrawy, • wykonać przydatne przedmioty (DIY), • zapobiegać, opatrzyć rany oraz urazy, • zadbać o sprzęt turystyczny, • uprawiać bushcraft z dziećmi.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

57
Schowek
54,50 zł
49,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,45 zł

58
REVELL 23493 Auto na radio SUV LINE BACKER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
REVELL 23493 Auto na radio SUV LINE BACKER
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

52,90 zł
Powiadomienie
59
REVELL 23491 Auto na radio SUV FIELD HUNTER - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
REVELL 23491 Auto na radio SUV FIELD HUNTER
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

52,90 zł
Powiadomienie
60
REVELL 24976 Copter Ball Space EARTH - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,90 zł
Powiadomienie
61
REVELL 24980 Copter Ball "GLOW SKULL" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
Powiadomienie
62
Control. Copter Ball - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,90 zł
Powiadomienie
63
Quadcopter "Froxxic", zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,90 zł
Powiadomienie
64
REVELL 23201 My first RC Racing Car - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
Powiadomienie
65
REVELL 23200 My first RC Traktor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
Powiadomienie
66
PROMO Piórnik podwójny z wyposażeniem - Jumper 2 WIGGLY EYES BLUE B66034 CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
Powiadomienie
67
PROMO Piórnik podwójny z wyposażeniem - Jumper 2 Jungle B66041 CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
Powiadomienie
68
L.O.L. Surprise! Figurka Spring Bling - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Figurka Spring Bling
MGA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.28

Laleczka „L.O.L. Surprise! Spring Bling” to zestaw z unikatową laleczką z edycji limitowanej i niespodziankami, które odkrywasz w siedmiu krokach! Otwieranie każdej z warstw, daje niesamowitą przyjemność Czy jesteście gotowe na niezwykłą niespodziankę? A może nawet całe mnóstwo niespodzianek?! Z uroczą laleczką zabawa zaczyna się już podczas rozpakowywania! Magiczna kula, w odsłonie wiosenno-wielkanocnej kryje w sobie aż 7 niespodzianek, pod którymi czekają kolejne akcesoria do zabawy. Na końcu podróży z odkrywaniem czeka słodka, kolekcjonerska laleczka z edycji limitowanej z połyskującymi, brokatowymi zdobieniami. Ponadto laleczka ma ukrytą funkcję do odkrycia (np. pluje wodą). Zwierzątko z edycji limitowanej sprzedawane jest oddzielnie, w zależności od dostępności. Zabawa w odkrywanie z kulą „L.O.L. Surprise! Spring Bling”: • niespodzianka pierwsza – sekretna wiadomość, • niespodzianka druga – żółta buteleczka z kolorowymi wzorkami oraz brokatem, do pojenia laleczki, • niespodzianka trzecia – torebeczka/koszyczek, • niespodzianka czwarta – mięciutkie, puchate uszy króliczka, • niespodzianka piąta – sukieneczka we wzorki, wyglądem przypomina pisankę, • niespodzianka szósta – buciki z króliczkami, • niespodzianka siódma – słodka, ekskluzywna laleczka z ukrytymi niesamowitymi funkcjami wodnymi, • plakat kolekcjonerski. Zawartość zestawu: • kula-niespodzianka, może służyć jako mała torebeczka, w której możesz zabrać swoją laleczkę wszędzie ze sob, • akcesoria do zabawy, • kolekcjonerska laleczka. Cena dotyczy 1 kuli – niespodzianki z akcesoriami i laleczką. Powiększ swoją kolekcję o wyjątkową, ekskluzywną laleczkę! Wymiary opakowania: 10.0 x 10.0 x 10.0 cm

54,83 zł
46,90 zł
Powiadomienie

Rabat 14,5%
oszczędzasz 7,93 zł

69
Podróże serc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże serc
Dostępny
67 szt.

Zamożna ziemianka, Joanna Wierzbicka, jest niespełnioną uczuciowo kobietą. Ukochany wybrał inną. Joanna, rzucając się w wir pracy, wybiera samotną drogę życia do momentu, gdy niespodziewanie w jej majątku pojawia się sześcioletnia Anielka. Dziewczynka jednego dnia tragicznie straciła rodziców. Zapis testamentu wskazuje Wierzbicką – matkę chrzestną Anielki – jako prawnego opiekuna sieroty. Od tej chwili życie samotnej kobiety i osieroconej dziewczynki zmienia się. Obie uczą się siebie nawzajem. Anielka to prawdziwy skarb: żywe i ciekawe świata dziecko, które kocha bezinteresownie. To rezolutna, wygadana i śmiała dziewczynka, zdolna zauroczyć każdego. Z nową opiekunką poznaje podlaskie włości; okoliczne dwory i wsie; zwyczaje szlacheckie i ludowe. Pewnego dnia w ich ustabilizowanym życiu pojawia się ojciec chrzestny dziewczynki – Marcin Czarnocki – drugi opiekun prawny sierotki, który dotychczas bywał za granicą. Jego przyjazd zwiastuje nieuchronne zmiany... Pełna przejmującego ciepła, wzruszająca historia osieroconego dziecka, marzącego o nowej rodzinie i miłości; dziecka, które swoim zachowaniem skrada ludzkie serca. To także obraz podlaskich i łowickich ziemian w XIX wieku, zmuszonych do mieszkania i pracy pod rosyjskim zaborcą i starających się zachować narodową tożsamość.

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

70
Humanistyczne i społeczne podstawy prawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Humanistyczne i społeczne podstawy prawa
Dostępny
40 szt.

Czesław Znamierowski, współtwórca poznańskiej szkoły prawa, uważany jest za jednego z najwybitniejszych filozofów prawa w Polsce. Na jego myśl filozoficzno-prawną wpłynęło wiele tradycji, pozostawał jednak zawsze oryginalny w swoich przemyśleniach. Sam określał swoje poglądy mianem realizmu i krytykował spekulatywną filozofię prawa opierającą się na niemieckim idealizmie. Niniejsze opracowanie ma za zadanie przedstawić Czytelnikowi jego sylwetkę, drogę naukową i poglądy. Na początku Autor opisuje postać poznańskiego profesora, czasy, w jakich przyszło mu żyć, oraz jego dorobek naukowy. Później przechodzi do prezentacji ogólnej charakterystyki założeń naukowych profesora Znamierowskiego, dotyczących głównie filozofii państwa i prawa, karnistyki, a także norm kształtujących aktywność ludzką oraz determinujących istnienie państwa jako wytworu prawa i kultury. Normom tym, a także ocenom, poświęcony został osobny rozdział pracy, w którym Autor omawia pojęcia takie jak norma naczelna i normy pochodne, porusza kwestię moralności w kontekście normy prawnej, winy i odpowiedzialności. W dalszej części pracy Autor omawia koncepcję życzliwości powszechnej jako kategorii etyczno-prawnej. Porusza także problem sprawiedliwości. Na zakończenie, po omówieniu poglądów Czesława Znamierowskiego, Autor dokonuje omówienia poznańskiej szkoły filozofii prawa po śmierci profesora. W tej części najwięcej miejsca zostało poświęcone Zygmuntowi Ziembińskiemu i Leszkowi Nowakowi. Do pracy dołączono wykaz prac Czesława Znamierowskiego, jego tłumaczeń i recenzji. Całość stanowi bogate źródło wiedzy na temat profesora z Poznania, jego myśli i twórczości.

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

71
New Me Same Us, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Me Same Us, LP
Little Dragon , Universal Music Polska
Dostępny
13 szt.

Lista utworów: Strona A 1. Hold On 2. Rush 3. Another Lover 4. Kids 5. Every Rain Strona B 1. New Fiction 2. Sadness 3. Are You Feeling Sad? 4. Where You Belong 5. Stay Right Here 6. Water

145,90 zł
142,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,92 zł

72
Places. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Places. CD
Doillon Lou, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

19,99 zł
Powiadomienie
73
Weather. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Weather. CD
Tycho, Universal Music Polska
Dostępny
8 szt.

70,90 zł
69,48 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,42 zł

74
PROMO Piórnik podwójny z wyposażeniem - Jumper 2 Origami B66042 CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
31,90 zł
Powiadomienie
75
PROMO Piórnik podwójny z wyposażeniem - Jumper 2 Football Cartoon B66036 CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
Powiadomienie
76
Piórnik saszetka tuba - Vintage - Opal Glam CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,99 zł
Powiadomienie
77
PROMO Piórnik podwójny z wyposażeniem - Jumper 2 Drawing Hearts CoolPack - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
Powiadomienie
78
Niemiecki. Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Krok po kroku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.26

Nowa edycja bestsellera! 9 godzin nagrań profesjonalnych lektorów! Niemiecki. Krok po kroku to kurs do kompleksowej nauki języka od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić umiejętności językowe, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę. Kurs uczy 4200 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień, objaśnia i utrwala najważniejsze zasady gramatyczne oraz uczy prowadzenia swobodnych rozmów i rozumienia ze słuchu. Różnorodne ciekawostki urozmaicają naukę i zapoznają z obyczajami oraz kulturą Niemiec. Książki zawierają zestawy słówek, dialogi, ćwiczenia utrwalające, 31 lekcji tematycznych, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ciekawostki. Część gramatyczna przystępnie wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, a dołączone do zestawu tabele odmian pozwalają na lepsze zrozumienie i ugruntowanie opisanych zasad gramatycznych. Wysokiej jakości nagrania profesjonalnych lektorów (9 godzin) pozwalają osłuchać się z językiem oraz poznać poprawną wymowę. Niemiecki. Krok po kroku to unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka – łączy naukę z podręcznikiem i słuchanie nagrań native speakerów. Pakiet polecamy do samodzielnej nauki w podróży, w domu, na spacerze czy w samochodzie. Niemiecki. Krok po kroku: • 9 godzin wysokiej jakości nagrań native speakerów, • dialogi i wyrażenia z tłumaczeniami, • 4200 niezbędnych słów i zwrotów, • przystępnie objaśniona gramatyka, • ćwiczenia z odpowiedziami, • ciekawostki o kulturze i obyczajach.

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

79
Niderlandzki. Krok za krokiem. Poziom A1-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niderlandzki. Krok za krokiem. Poziom A1-B1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Nowa edycja bestsellera! 6 godzin nagrań profesjonalnych lektorów! Niderlandzki. Krok za krokiem to kurs do kompleksowej nauki języka niderlandzkiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić językowe umiejętności, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę. Kurs uczy 3000 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień, objaśnia i utrwala najważniejsze zasady gramatyczne oraz uczy prowadzenia swobodnych rozmów i rozumienia ze słuchu. Różnorodne ciekawostki urozmaicają naukę i zapoznają z obyczajami oraz kulturą Niderlandów. Książki zawierają zestawy słówek, dialogi, ćwiczenia utrwalające, 30 lekcji tematycznych, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ciekawostki. Część gramatyczna przystępnie wyjaśnia najważniejsze zagadnienia, m.in. szyk zdania, czasy gramatyczne, użycie bezokolicznika, imiesłowy. Wysokiej jakości nagrania profesjonalnych lektorów (6 godzin) pozwalają osłuchać się z językiem oraz poznać poprawną wymowę. Niderlandzki. Krok za krokiem to unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka – łączy naukę z podręcznikiem i słuchanie nagrań native speakerów. Pakiet polecamy do samodzielnej nauki w podróży, w domu, na spacerze czy w samochodzie. Niderlandzki. Krok za krokiem: • 6 godzin wysokiej jakości nagrań native speakerów, • dialogi i wyrażenia z tłumaczeniami, • 3000 niezbędnych słów i zwrotów, • przystępnie objaśniona gramatyka, • ćwiczenia z odpowiedziami, • ciekawostki o kulturze i obyczajach.

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

80
Hiszpański. Krok po kroku. Poziom A1-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Krok po kroku. Poziom A1-B1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.24

Nowe wydanie bestsellera! 8 godzin nagrań profesjonalnych lektorów! Hiszpański. Krok po kroku to kurs do kompleksowej nauki języka hiszpańskiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić umiejętności językowe, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę. Kurs uczy 3200 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień, objaśnia i utrwala najważniejsze zasady gramatyczne oraz uczy prowadzenia swobodnych rozmów i rozumienia ze słuchu. Różnorodne ciekawostki urozmaicają naukę i zapoznają z obyczajami oraz kulturą Hiszpanii. Książki zawierają zestawy słówek, dialogi, ćwiczenia utrwalające, 31 lekcji tematycznych, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ciekawostki. Część gramatyczna przystępnie wyjaśnia najważniejsze zagadnienia. Wysokiej jakości nagrania profesjonalnych lektorów (blisko 8 godzin) pozwalają osłuchać się z językiem oraz poznać poprawną wymowę. Hiszpański. Krok po kroku to unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka – łączy naukę z podręcznikiem i słuchanie nagrań native speakerów. Pakiet polecany do samodzielnej nauki w podróży,w domu, na spacerze czy w samochodzie. Hiszpański. Krok po kroku: • 8 godzin wysokiej jakości nagrań native speakerów, • dialogi i wyrażenia z tłumaczeniami, • 3200 niezbędnych słów i zwrotów, • przystępnie objaśniona gramatyka, • ćwiczenia z odpowiedziami, • ciekawostki o kulturze i obyczajach.

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

81
Angielski. Krok po kroku. Poziom A1-B1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Krok po kroku. Poziom A1-B1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.25

Nowa edycja bestsellera! 6 godzin nagrań profesjonalnych lektorów. Angielski. Krok po kroku to kurs do kompleksowej nauki języka od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić umiejętności językowe, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę. Kurs uczy 3000 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień, objaśnia i utrwala najważniejsze zasady gramatyczne oraz uczy prowadzenia swobodnych rozmów i rozumienia ze słuchu. Różnorodne ciekawostki urozmaicają naukę i zapoznają z obyczajami oraz kulturą Wielkiej Brytanii. Książki zawierają zestawy słówek, dialogi, ćwiczenia utrwalające, 30 lekcji tematycznych, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ciekawostki. Część gramatyczna przystępnie wyjaśnia najważniejsze zagadnienia. Dołączone do zestawu tabele zawierają najważniejsze czasowniki nieregularne oraz czasy gramatyczne. Wysokiej jakości nagrania profesjonalnych lektorów (6 godzin) pozwalają osłuchać się z językiem oraz poznać poprawną wymowę. Angielski. Krok po kroku to unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka – łączy naukę z podręcznikiem i słuchanie nagrań native speakerów. Pakiet polecamy do samodzielnej nauki w podróży, w domu, na spacerze czy w samochodzie. Angielski. Krok po kroku: • 6 godzin wysokiej jakości nagrań native speakerów, • dialogi i wyrażenia z tłumaczeniami, • 3000 niezbędnych słów i zwrotów, • przystępnie objaśniona gramatyka, • ćwiczenia z odpowiedziami, • tabele gramatyczne.

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

82
Angielski. Konwersacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Konwersacje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Nowe wydanie bestsellera – 60 praktycznych dialogów, użyteczne zwroty, bogate słownictwo i ćwiczenia! Angielski. Konwersacje przeznaczone są dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych, które chcą zdobyć lub udoskonalić umiejętność prowadzenia swobodnych rozmów w języku angielskim. Kurs jest szczególnie polecany tym, którzy wybierają się za granicę. Kurs to ponad 60 dialogów, nauka przydatnych zdań, słów i zwrotów oraz zestawy ćwiczeń. Tematy rozmów związane są z praktycznymi, życiowymi sytuacjami, takimi jak: szukanie pracy, problemy z komunikacją miejską, podróże, wizyta u lekarza, zakupy. Książka zawiera dialogi, zdania, słówka oraz zwroty wraz z tłumaczeniami. W każdej z 17 rozbudowanych lekcji znajdują się gotowe wzorce dialogów oraz zestawy słówek na każdą okazję. W podręczniku zamieszczono również kilkadziesiąt różnorodnych ćwiczeń doskonalących umiejętność swobodnego komunikowania się oraz utrwalających nowo poznany materiał. Na końcu podręcznika znajduje się klucz odpowiedzi. Wysokiej jakości nagrania pozwalają osłuchać się z językiem, poznać prawidłową wymowę oraz przećwiczyć rozumienie ze słuchu i uczyć się metodą powtarzania. Dialogi oraz zdania wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Ich regularne powtarzanie pomoże opanować nowy materiał. Angielski. Konwersacje: • nowa edycja bestsellera! • blisko 4 godziny wysokiej jakości nagrań native speakerów • ponad 60 ciekawych i praktycznych dialogów • nauka prowadzenia swobodnych rozmów w języku angielskim • słówka i gotowe praktyczne zwroty na każdą okazję • w książce pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami • ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

83
Pisanie literek z dinozaurami, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisanie literek z dinozaurami, część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.25

Zawartość: Szlaczki ćwiczące pisanie i czarno-białe ilustracje do pokolorowania zarówno z popularnymi dinozaurami, jak i z tymi mniej znanymi: iguanodonem, kronozaurem i diplodokim. Na tylnej okładce szlaczki do wielokrotnego rysowania.

3,50 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,51 zł

84
Pisanie literek z dinozaurami, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisanie literek z dinozaurami, część 1
Dostępny
1 szt.

Zawartość: Szlaczki ćwiczące pisanie i czarno-białe ilustracje do pokolorowania zarówno z popularnymi dinozaurami, jak i z tymi mniej znanymi: sponozaurem, ichtiozaurem czy owiraptorem. Na tylnej okładce szlaczki do wielokrotnego rysowania.

3,50 zł
2,99 zł

Rabat 14,6%
oszczędzasz 0,51 zł

85
Ofiara losu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ofiara losu
Niedostępny
Brak

Policja w Tanumshede bada wypadek samochodowy. To, co wygląda na tragiczne zdarzenie, po kolejnym, podobnym wypadku zaczyna budzić podejrzenia. Policja ma pełne ręce roboty, tym bardziej że w mieście kręcony jest telewizyjny reality show. Obecność kamer podsyca tylko konflikt między "gwiazdami" a miejscową społecznością. Pogoń za zabójcą oraz problemy osobiste wywołują u Patrika Hedströma stres i frustrację. Tym silniejsze, że staje wobec największego dotąd wyzwania detektywistycznego w swojej karierze a przy okazji musi się zmierzyć z bolesną przeszłością. Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej "Morderstwa we Fjällbace", osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

86
Latarnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latarnik
Niedostępny
Brak

Jasna, letnia noc. Młoda kobieta wskakuje do samochodu. Chwyta kierownicę w zakrwawione dłonie. Wraz z synkiem ucieka do jedynego znanego jej bezpiecznego miejsca - na wyspę Graskär nieopodal Fjällbacki. Kilka dni później w swoim mieszkaniu zostaje zamordowany Mats Sverin, człowiek rzetelny i powszechnie lubiany, który po latach nieobecności powrócił do Fjällbacki, by zostać szefem gminnego wydziału finansów. Inspektor Patrik Hedström i policja w Tanumshede prześwietlają jego przeszłość i na jaw wychodzą rozmaite tajemnice. Okazuje się, że mężczyzna przed śmiercią odwiedził Graskär, nazywaną przez okolicznych mieszkańców Wyspą Duchów - nawiedzaną przez umarłych, którzy mają coś do przekazania żywym... Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

87
Kamieniarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamieniarz
Niedostępny
Brak

Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim z nich coś się mocno zacina, Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, nie myli się, w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki... Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił zwłoki do morza. Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości... Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej "Morderstwa we Fjällbace", osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

88
Polskie uwertury i koncerty XX i XXI wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie uwertury i koncerty XX i XXI wieku
Dostępny
375 szt.

Płyta jest zapisem koncertu Sinfonii Iuventus, który odbył się w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, 22 czerwca 2019 roku. Album w całości poświęcony jest muzyce polskiej XX i XXI wieku. Zawiera dwa koncerty wiolonczelowe, Stanisława Moryty i Piotra Mossa, w wykonaniu znakomitego wiolonczelisty Tomasza Strahla, grającego wraz z Orkiestrą pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Koncerty dopełnia uwertura do opery Maria, nieco dziś zapomnianego Romana Statkowskiego, którą w chwili premiery (1906) uznano za jedno z najlepszych polskich dzieł gatunku ówczesnej epoki. Jej orkiestrowy wstęp zachwyca symfonicznym rozmachem i dramatycznym nerwem wprowadzającym w akcję rozgrywającą się na siedemnastowiecznych Kresach. Czas międzywojenny reprezentuje zaś w programie koncertu błyskotliwa, motoryczna, wielobarwna Uwertura na orkiestrę Antoniego Szałowskiego. Koncert wpisał się również w obchody podwójnego jubileuszu Piotra Mossa, który w 2019 roku obchodził swe 70. urodziny oraz półwiecze pracy artystycznej. Dwa koncerty wiolonczelowe wykonane przez Tomasza Strahla dzieli zaledwie dekada, ale też należą już do dwóch różnych stuleci. Dzieło Stanisława Moryty z 1992 nasycone jest dramatyczną, elegijną ekspresją, zawiera cytat przejmującej pieśni pasyjnej z epoki polskiego renesansu, Płaczże dzisiaj, eksponuje też silnie wiolonczelową wirtuozerię. Kompozycja uznawana za jedną z wybitniejszych w dorobku autora, znalazła szczególnie oddanego propagatora w osobie Tomasza Strahla, który wykonał ją kilkadziesiąt razy, dokonał też jej pierwszej rejestracji radiowej i płytowej. Piotr Moss od dekad mieszkający we Francji pozostaje też stale obecny również na polskich estradach. Jego II Koncert wiolonczelowy z podtytułem Prieres (Modlitwy) skomponowany został w 2003, w Polsce premierowo wykonał Tomasz Strahl z NOSPR w 2005 roku. Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Reżyseria dźwięku, montaż i mastering: Tadeusz Mieczkowski Asystent reżysera dźwięku: Klementyna Mieczkowska Nagranie zrealizowano na żywo w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie 22 czerwca 2019 roku. Roman Statkowski Uwertura do opery "Maria" Stanisław Moryto Koncert na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową Antoni Szałowski Uwertura na orkiestrę Piotr Moss II Koncert wiolonczelowy "Prieres" Wykonawcy: Tomasz Strahl | wiolonczela Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa Mirosław Jacek Błaszczyk | dyrygent

37,00 zł
36,26 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

89
Super kolor Kolorowanka dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super kolor Kolorowanka dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.25

Kolorowanki dla dzieci - mnóstwo obrazków z zabawnymi bohaterami, wesołymi scenkami i elementami, które pięknie ubarwi dziecięca wyobraźnia. Rysunki na całą stronę będą doskonałe dla dzieci w różnym wieku.

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

90
Plecak młodzieżowy Strike S, emotki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy Strike S, emotki
PATIO
Niedostępny
Brak

Plecak Coolpack z serii Strike S idealnie dopasowuje się do potrzeb dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Plecak jest ultralekki, dzięki czemu nie przemęczy Twojego dziecka i równomiernie rozłoży noszony ciężar. Nieprzemakalny, wysokiej jakości materiał zapewni wygodę użytkowania przez wiele lat. Wyposażenie: • dwie pojemne przegrody • tylny panel zrobiony z bardzo lekkiej pianki EVA (elastyczne tworzywo posiadające doskonałe właściwości amortyzujące, ochronne, izolujące oraz ozdobne) zapobiega przemęczaniu się pleców i ramion; • szerokie, profilowane szelki plecaka można dowolnie regulować, ponadto odblaski naszyte na szelkach zapewnią Twojemu dziecku bezpieczeństwo; • wyściełany, usztywniony uchwyt górny do przenoszenia plecaka w ręce; • przednia kieszeń zapinana na suwak; • wewnątrz kieszeń z organizerem – przegródka z siatki zapinana na suwak, miejsce na przybory do pisania oraz niezamykana kieszonka; • miejsce na klucze – odpinana przywieszka ułatwia korzystanie i wygodne przechowywanie ich; • wyjście na słuchawki sprawi, że słuchanie muzyki stanie się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze; • wzmocniony spód plecaka zmniejszy ryzyko szybkiego zniszczenia; • dwie boczne kieszonki idealne na bidon; • 600D Poliester. Wymiary: 39.0 x 26.0 x 12.0 cm

84,90 zł
Powiadomienie
91
Plecak młodzieżowy na kółkach Swift, szaro-czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy na kółkach Swift, szaro-czerwony
PATIO
Niedostępny
Brak

Młodzieżowy plecak na kółkach kolekcji Swift doskonale nadaje się do szkoły, na wycieczkę i wiele innych okazji. CoolPack oferuje oryginalne wzory inspirowane najnowszymi trendami w modzie miejskiej. Plecaki są wykonane z wysoko gatunkowych materiałów, co świadczy o ich doskonałej jakości oraz wytrzymałości. Duża ilość komór, kieszeni i kieszonek wewnętrznych i zewnętrznych daje szerokie pole manewru przy codziennym pakowaniu. Dobra organizacja szkolnego ekwipunku to połowa sukcesu! Plecak na kółkach Swift to idealne rozwiązanie wobec rosnącej wagi szkolnych akcesoriów. Zaoszczędzisz swój kręgosłup ciągnąc plecak za sobą na cichych kółkach z łożyskami. • Plecak został wykonany z wysoko jakościowego materiału tzw. poliestru, który pod wpływem wody nie skurczy się i nie będzie się gniótł, a więc zatem jest inwestycją na lata. • Ma 2 komory, dzięki czemu zmieścisz w nim naprawdę dużo rzeczy i raz na zawsze zapomnisz o problemach z utrzymaniem porządku. • Wyposażony w specjalną kieszeń na laptopa dzięki, której Twoje urządzenia będą zabezpieczone. • Dwie kieszenie z przodu zapinane na suwaki, kieszeń z organizerem oraz przywieszka do kluczy – zapewniają ład i porządek. • Dwie boczne kieszenie – idealne na bidon lub butelkę. • Wygodny i elastyczny uchwyt do przenoszenia plecaka w dłoni przyda się w bardziej zatłoczonych miejscach, kiedy nie sposób obrócić się z plecakiem. • Paski odblaskowe na szelkach sprawią, że będziesz zawsze widoczny nawet na słabo oświetlonym terenie. • Dzięki regulowanej długości odpinanych szelek dostosujesz plecak do swojego wzrostu. • Wysuwana, teleskopowa rączka o długości 52.0 cm dopasowuje się do każdego podróżnika. • Dwa kauczukowe kółka wysokiej jakości sprawiają, że plecak gładko sunie po każdej nawierzchni. • Wzmacniane dno plecaka zmniejszy ryzyko szybkiego zniszczenia.

159,90 zł
Powiadomienie
92
Zestaw rakietek 50 cm , mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw rakietek 50 cm , mix kolorów
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Zestaw do zabawy i gry w badmintona. Wybierz czy chcesz bawić się lotką, czy piłeczką i zacznij grę. W zestawie: 2 rakietki o wielkości 50.0 cm, lotka, piłeczka 6.0 cm Wymiary opakowania: 50.5 x 28.5 x 6.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne rakietek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 zestawu.

29,60 zł
25,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,85 zł

93
Zestaw dinozaurów 146046 ARTYK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw dinozaurów 146046 ARTYK
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.05

33,20 zł
28,88 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,32 zł

94
Plecak młodzieżowy na kółkach Swift, w lamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy na kółkach Swift, w lamy
PATIO
Niedostępny
Brak

Młodzieżowy plecak na kółkach kolekcji Swift doskonale nadaje się do szkoły, na wycieczkę i wiele innych okazji. CoolPack oferuje oryginalne wzory inspirowane najnowszymi trendami w modzie miejskiej. Plecaki są wykonane z wysoko gatunkowych materiałów, co świadczy o ich doskonałej jakości oraz wytrzymałości. Duża ilość komór, kieszeni i kieszonek wewnętrznych i zewnętrznych daje szerokie pole manewru przy codziennym pakowaniu. Dobra organizacja szkolnego ekwipunku to połowa sukcesu! Plecak na kółkach Swift to idealne rozwiązanie wobec rosnącej wagi szkolnych akcesoriów. Zaoszczędzisz swój kręgosłup ciągnąc plecak za sobą na cichych kółkach z łożyskami. • Plecak został wykonany z wysoko jakościowego materiału tzw. poliestru, który pod wpływem wody nie skurczy się i nie będzie się gniótł, a więc zatem jest inwestycją na lata. • Ma 2 komory, dzięki czemu zmieścisz w nim naprawdę dużo rzeczy i raz na zawsze zapomnisz o problemach z utrzymaniem porządku. • Wyposażony w specjalną kieszeń na laptopa dzięki, której Twoje urządzenia będą zabezpieczone. • Dwie kieszenie z przodu zapinane na suwaki, kieszeń z organizerem oraz przywieszka do kluczy- zapewniają ład i porządek. • Dwie boczne kieszenie - idealne na bidon lub butelkę. • Wygodny i elastyczny uchwyt do przenoszenia plecaka w dłoni przyda się w bardziej zatłoczonych miejscach, kiedy nie sposób obrócić się z plecakiem. • Paski odblaskowe na szelkach sprawią, że będziesz zawsze widoczny nawet na słabo oświetlonym terenie. • Dzięki regulowanej długości odpinanych szelek dostosujesz plecak do swojego wzrostu. • Wysuwana, teleskopowa rączka o długości 52cm dopasowuje się do każdego podróżnika. • Dwa kauczukowe kółka wysokiej jakości sprawiają, że plecak gładko sunie po każdej nawierzchni. • Wzmacniane dno plecaka zmniejszy ryzyko szybkiego zniszczenia.

209,90 zł
Powiadomienie
95
Zestaw kuchenny 147043 ARTYK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kuchenny 147043 ARTYK
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.12

21,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

96
Koparka 154300 p.8 ARTYK cena za 1 sztuke - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
12,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,91 zł

97
Miękkie klocki 147432 ARTYK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miękkie klocki 147432 ARTYK
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.09

61,10 zł
53,16 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,94 zł

98
Latawiec smok EDU&FUN 125126 ARTYK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latawiec smok EDU&FUN 125126 ARTYK
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.27

5,70 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 0,71 zł

99
Garaż policja 146213 ARTYK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Garaż policja 146213 ARTYK
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.24

50,90 zł
44,28 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,62 zł

100
Auto na radio GRAFITI FF 131059 ARTYK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto na radio GRAFITI FF 131059 ARTYK
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.28

29,60 zł
25,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,85 zł

Wróć do góry