hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.03.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 21 marca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Akrobatyka małżeńska (Adam Szustak OP), na drugim Akrobatyka rodzicielska + CD (Adam Szustak OP). Kolejny produkt to Zeszyt A5 32k krata laminowany HOLOGRAPHY-ST.RIGHT p15 (St. Majewski) oraz Otyłość u psów i kotów (Mínguez R. E.).
1
Akrobatyka małżeńska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akrobatyka małżeńska
Dostępny
20 szt.

W przedstawionej książce ojciec Adam Szustak OP próbuje udowodnić, że małżeństwo to najprostsza rzecz na świecie, ponieważ potrzeba do niej tylko dwóch elementów – prawdziwego mężczyzny i prawdziwej kobiety, nic więcej. Posługując się wybranymi fragmentami z Biblii, Autor opowiada o pierwotnym pomyśle Pana Boga na ludzi, a dokładniej wyjaśnia, czym jest tożsamość kobiety i mężczyzny, jakie są ich największe pragnienia, jakie role powinni pełnić w związku, jak mogą budować i rozwijać miłość, a także jak naprawiać to, co już popsuło się między nimi. Książka powstała na podstawie cyklu konferencji, które ojciec Adam wygłosił w 2015 roku w ramach pierwszego z cyklicznych spotkań dla narzeczonych, małżonków i rodziców organizowanych przez Fundację Malak. „Akrobatyki małżeńskiej nie warto czytać tylko dla przyjemności, by po jej zamknięciu zapomnieć o tym, co się przeczytało. Ona ma sens tylko wtedy, gdy treści w niej zawarte przełożą się na konkret". – Adam Szustak OP Z książki dowiesz się: • Jaki jest pomysł Pana Boga na kobietę i mężczyznę? • Co jest życiową misją mężczyzny, a co misją kobiety w świecie? • Dlaczego tak wiele kobiet poszukuje potwierdzenia swojej wartości u mężczyzn? • W czym tkwi największa siła mężczyzny? • Na czym polega miłość i jak trzeba ją zbudować? • Jak dogadać się w związku? • Jak przeżywać swoją seksualność w małżeństwie? A także: • Jak powinno się wybierać imię dla swojego dziecka? • Jak będzie wyglądał czyściec dla mężczyzn? • Jaki jest najprostszy, najszybszy i niezawodny sposób doprowadzenia mężczyzny do alkoholizmu? • Dlaczego Adam milczał, gdy Ewa rozmawiała z wężem? • Dlaczego kobiety tak często wtrącają się w małżeństwa swoich dzieci? • Dlaczego feministki powinny nauczyć się biblijnego hebrajskiego? • Co naprawdę znaczą słowa „aż do śmierci” ze ślubnej przysięgi? • Jakie słowa należy wykreślić z relacyjnego słownika komunikacji? • Kiedy mężowi nie wolno pójść do łóżka z własną żoną?

35,00 zł
22,40 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,60 zł

30 osób kupiło
2
Akrobatyka rodzicielska + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akrobatyka rodzicielska + CD
Dostępny
20 szt.

„Akrobatyka rodzicielska” to druga część cyklu konferencji Adama Szustaka OP, poświęconego budowaniu relacji w małżeństwie i rodzinie. Tym razem na podstawie wnikliwej lektury Pisma Świętego oraz doświadczenia licznych spotkań i rozmów z narzeczonymi, małżeństwami i rodzicami ojciec Adam zaprasza do wspólnego przyjrzenia się sposobom kształtowania zdrowych i rozwijających (dla obydwu stron) relacji rodziców z ich dziećmi. Audiobook zawiera wiele praktycznych wskazówek dotyczących między innymi wychowywania dziecka ku samodzielności i dojrzałości, sposobów ustalania i egzekwowania zasad obowiązujących w domu, budowania więzi z dzieckiem na różnych etapach jego rozwoju, a także pomagania mu w odkrywaniu własnej tożsamości oraz szczęścia z niego wynikającego.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
3
Zeszyt A5 32k krata laminowany HOLOGRAPHY-ST.RIGHT p15 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32k krata laminowany HOLOGRAPHY-ST.RIGHT p15
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

2,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
4
Otyłość u psów i kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otyłość u psów i kotów
Dostępny
150 szt.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa otyłość za epidemię XXI wieku, szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych. Aktualne dane pokazują, że odnosi się to nie tylko do medycyny ludzkiej, lecz także medycyny weterynaryjnej. Mimo rozpowszechnienia tej choroby i łatwości w jej diagnozowaniu, wciąż pozostaje ona niezrozumiała pod wieloma względami. Książka ta zawiera praktyczne i jasne informacje dotyczące otyłości u zwierząt towarzyszących, dzięki czemu klinicysta: ?będzie w stanie ocenić jej stopień, ?rozpozna współistniejące choroby, ?zdobędzie wiedzę potrzebną do ułożenia odpowiedniego programu utraty masy ciała i profilaktyki przy niezbędnym zaangażowaniu właścicieli.

99,00 zł
1 osoba kupiła
5
Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę
Dostępny
1024 szt.

Szukając prądu jak wody na pustyni Arkady Paweł Fiedler, wnuk jednego z najsłynniejszych polskich podróżników, lubi zaskakiwać. Po spektakularnych wyprawach Maluchem przez Afrykę i Azję, osiągnął kolejny, równie ryzykowny cel. Jako pierwszy człowiek na świecie przejechał Afrykę, z południa na północ, samochodem elektrycznym. Pokonał ponad 15 tysięcy kilometrów, odwiedzając 14 państw, m.in. Angolę, Nigerię, Kongo, Senegal, Mauretanię. W poszukiwaniu źródeł prądu, które przypominało niekiedy szukanie wody na pustyni, przemierzył bezkresne pustkowia, szutrowe drogi pośród buszu, tradycyjne wioski i pogrążone w chaosie wielkie miasta. Był bacznym obserwatorem nie tylko bujnej afrykańskiej przyrody, lecz także życia mieszkańców, z którymi rozmawiał o ich problemach i zagrożeniach związanych z wewnętrznymi konfliktami. Jak poradził sobie z ograniczoną dostępnością prądu, z afrykańskimi bezdrożami i przede wszystkim, jak reagowali mieszkańcy Afryki na widok elektrycznego auta w miejscach, gdzie elektryczności często nie ma? Czy mógł liczyć na ich pomoc? Reportaż Fiedlera to nie tylko relacja z niezwykłego podróżniczego wyczynu, to również próba wyjścia poza utarte schematy i ważny głos w sprawie ochrony środowiska.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
6
Apocalyptic Raids, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apocalyptic Raids, CD
Hellhammer, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Lista utworów: 1. The Third Of The Storms (Evoked Damnation) 2. Massacra 3. Triumph Of Death 4. Horus Aggressor 5. Revelations Of Doom 6. Messiah

61,90 zł
56,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

7
Archiwum ważniejsze niż życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archiwum ważniejsze niż życie
Dostępny
3 szt.

Oddajemy w Państwa ręce publikację, która - jak wierzymy - pomoże Państwu pogłębić wiedzę o historii Żydów polskich w czasie II wojny światowej. W książce tej zawarliśmy kluczowe informacje dotyczące getta warszawskiego i działającej w nim grupy Oneg Szabat, której założycielem był historyk dr Emanuel Ringelblum. Jego zespół pracował w konspiracji, gromadząc wszechstronną dokumentację życia i śmierci społeczności żydowskiej pod okupacją niemiecką. Przedstawiając w syntetyczny sposób ich dorobek, staramy się także podejmować wiele zagadnień dotyczących wojennych losów polskich Żydów. Znajdą tu Państwo wyjaśnienie kluczowych pojęć, noty biograficzne oraz teksty źródłowe z Archiwum Ringelbluma, jak również bogaty materiał ilustracyjny: Fotografie i mapy. Publikacja towarzyszy wystawie stałej ?Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu? i jest częścią Programu ?Oneg Szabat?. Celem Programu jest udostępnienie i upowszechnienie Podziemnego Archiwum Getta Warszawy (Archiwum Ringelbluma) oraz upamiętnienie członków grupy Oneg Szabat.

40,00 zł
33,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,40 zł

8
Kid Krow, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kid Krow, CD
Conan Gray, Universal Music Polska
Dostępny
62 szt.

Conan Gray to jeden z najbardziej ekscytujących debiutów popowych 2020 roku. Autor wiralowych piosenek „Maniac”, „Crush Culture”, czy „The Story”, młody artysta nazywany „popowym księciem smutnych nastolatków w internecie”, wydaje debiutancki album „Kid Krow”. Młody artysta już teraz jest uważany za jeden z najważniejszych popowych debiutów tego roku. Twórczością Conana zachwycały się największe media w Stanach Zjednoczonych, a powoli zdobywa on też zasłużoną sławę w Europie. Do grona jego fanów zaliczają się między innymi Billie Eilish, BTS, Matty Healy z The 1975, Brendon Urie z Panic! at the Disco, Troye Sivan, Lewis Capaldi, czy Noah Cyrus. Dziennikarze „E!” przewidują: „2020 będzie wielkim rokiem dla Conana, dlatego zapewnijcie sobie prawa do tytułowania się jego odkrywcą, sięgając po jego piosenki jeszcze dziś”. Lista utworów: 1. Comfort Crowd 2. Wish You Were Sober 3. Maniac 4. (Online-Love) 5. Checkmate 6. The Cut That Always Bleeds 7. Fight Or Flight 8. Affluenza 9. (Can We Be Friends?) 10. Heather 11. Little League 12. The Story

25,90 zł
25,38 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,52 zł

9
Literatura a polityka Literatur und Politik Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura a polityka Literatur und Politik Tom 5
Dostępny
80 szt.

W tomie zamieszczono teksty, w których rozważana jest kwestia, w jakim stopniu literatura angażowała i nadal angażuje się politycznie i społecznie, jaki jest jej udział w debatach społecznych i czy można mówić o jej wpływie w sferze społeczno-politycznej społeczeństwa niemieckiego w badanym okresie. Autorzy starają się odpowiedzieć również na pytanie, czy i jeżeli tak, to na ile estetyka tekstów literackich pełni rolę służebną wobec tematów politycznych. Literature and Politics The volume contains texts discussing the extent to which literature has been and is politically and socially involved, what its part in social debates is and can it be considered influential in the socio-political sphere of German society during the period considered. The authors also try to answer the question if and to what degree the aesthetic of literary texts serves political themes.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

10
Pamiętnik z kłódką cekiny A5 96k CATCORN - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z kłódką cekiny A5 96k CATCORN
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.20

32,30 zł
30,69 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,61 zł

11
Zeszyt A5 60k kratka laminowany MIX II ST.RIGHT p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
12
Zeszyt A5 60k kratka laminowany MIX I ST.RIGHT p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
13
Mit, religia, nowoczesność. Cena emancypacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

14
Śmierć w lesie deszczowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć w lesie deszczowym
Dostępny
23 szt.

Język umiera wtedy, kiedy ludzie przestają nim mówić. Głęboko w lesie deszczowym w Papui-Nowej Gwinei jest maleńka wioska Gapun, w której mieszka dwieście osób. Tylko czterdzieści pięć z nich mówi rdzennym językiem tayap i z roku na rok jest ich coraz mniej. Antropolog kulturowy Don Kulick postanawia udokumentować proces wymierania tego języka. Zafascynowany światem gapuńczyków, na przestrzeni trzydziestu lat powraca do wioski kilkakrotnie, a jego życie splata się z życiem mieszkańców. Owocem tych spotkań jest pełna humoru opowieść o ludziach, ich problemach, radościach i smutkach. Autor niczym lokalny przewodnik oprowadza nas po wiosce, pokazując, jak to jest być częścią mikrospołeczności i mieszkać w niedostępnym miejscu, wyciętym niczym szczelina w samym środku tropikalnego lasu deszczowego. Książka Kulicka to otwierające oczy spojrzenie na wpływ zachodniej kultury na najdalsze zakątki naszego globu. Pasjonująca, niezmiernie wnikliwa, a przy tym bardzo zabawna książka Śmierć w lesie deszczowym wprowadza czytelników w świat, który w obliczu potężnych zmian wciąż trwa, o krok od całkowitego zaniku. „Ta książka jest prawdopodobnie najdoskonalszą i najbardziej wnikliwą relacją z terenowych badań i odkryć etnograficznych w literaturze antropologicznej” – „The Wall Street Journal”. „Jeśli pragniesz doświadczyć kultury całkowicie odmiennej od własnej bez konieczności ruszenia się z fotela (nie wspominając o kosztach podróży), to ta książka stanowi doskonały wybór” – „The Washington Post”. „Niezwykły wyczyn – porywająca opowieść nie tyle o antropologu, ile o pewnym plemieniu, dla którego życie jest zawsze tu i teraz” – Marilyn Strathern, autorka książki Before and After Gender. „Głęboko ludzka opowieść o pozornie egzotycznym, obcym miejscu, które w istocie nie jest wcale takie obce. Kulick bywa zabawny, liryczny, melancholijny, a przy tym zawsze spostrzegawczy i empatyczny” – Carl Hoffman, autor książki The Last Wild Men of Borneo. Don Kulick – antropolog kulturowy pracujący na Uniwersytecie w Uppsali. Kieruje programem badawczym Engaging Vulnerability (Wyjść naprzeciw słabszym). Prowadził szeroko zakrojone antropologiczne badania terenowe w Papui-Nowej Gwinei, Brazylii i Skandynawii. Otrzymał liczne granty i tytuły honorowe, w tym Stypendium NEH oraz Stypendium Guggenheima. Autor i redaktor kilkunastu książek poświęconych między innymi antropologii tłuszczu i życiu transpłciowych prostytutek.

44,90 zł
37,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,63 zł

15
Colores. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colores. CD
J Balvin, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.25

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

16
O rewolucji, suwerenności i konstytucji politycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O rewolucji, suwerenności i konstytucji politycznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.25

Wybór pism słynnego mistrza myśli konserwatywnej, jednego z najbardziej kontrowersyjnych i inspirujących myślicieli przełomu XVIII i XIX wieku. W tomie znajdują się jego klasyczne dzieła o suwerenności, konstytucjach politycznych i stanie Francji w dobie rewolucji (Essai sur le principe générateur des constitutions politiques, Considérations sur la France i Étude sur la souveraineté). To ponadczasowe traktaty o konsekwencjach wprowadzania w życie błędnych i fałszywych zasad ideowych. „Ktoś bardzo słusznie zauważył, że rewolucja francuska w większym stopniu stoi na czele ludzi, niż ludzie stoją na jej czele. Uwaga ta znajduje jak najbardziej uzasadnienie i chociaż sprawdza się ona w mniejszym lub większym stopniu przy wszystkich rewolucjach, jednak nigdy nie była tak trafna, jak w tej epoce. Nawet ci łajdacy, którzy zdają się stać na czele rewolucji, służą w niej tylko jako zwykłe narzędzia. W chwili, gdy zamierzają nad nią zapanować, przegrywają sromotnie. Ci, którzy ustanowili republikę, zrobili to, choć tego nie chcieli i nie wiedzieli, co robią. Porwał ich bieg wydarzeń. Wcześniej taki projekt by się nie powiódł”. „Tak oto właśnie dwa rodzaje argumentacji przeplatają się i są wyraźnie widoczne dla najmniej przenikliwych oczu. Z jednej strony religijny pierwiastek kieruje wszystkimi politycznymi tworami, z drugiej strony wszystko niknie, gdy on się cofa. Europa jest odpowiedzialna, bo zamknęła oczy na te ważne prawdy; dlatego, że jest za to odpowiedzialna, cierpi. Wciąż jednak razi ją światło, nie poznaje ręki, która zadaje jej cios. Naprawdę niewiele osób w tym nastawionym materialistycznie pokoleniu jest w stanie poznać datę, naturę, ogrom niektórych zbrodni popełnionych przez jednostki, przez narody, przez najwyższe władze; jeszcze trudniej przyjdzie im zrozumieć rodzaj pokuty, której zbrodnie te wymagają oraz godny uwielbienia cud, który zmusza zło, by własnymi rękoma oczyściło miejsce wymierzone wzrokiem przez Wiecznego Architekta pod Jego cudowne konstrukcje. Ludzie w tym stuleciu dokonali już wyboru. Poprzysięgli sobie, że będą zawsze patrzeć w ziemię”. Przekład: Arkadiusz Płonka

47,30 zł
33,11 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,19 zł

17
Nowa trampolina dla najmłodszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa trampolina dla najmłodszych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

Pierwsze kroki przedszkolaka – tylko z pakietem Nowa Trampolina dla najmłodszych! Te unikatowe materiały przygotowaliśmy specjalnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację przedszkolną, uwzględniając w nich możliwości i potrzeby najmłodszych. Zapewniamy dobrą zabawę, wspomagamy naturalny rozwój sprawności manualnej i zachęcamy do spontanicznej aktywności - razem z pogodnym Trampolinkiem! W skład pakietu dla dziecka wchodzą: • karty pracy w formacie A3 – blok z nieszablonowymi ćwiczeniami kształtującymi sprawność manualną wraz z dodatkowymi naklejkami, • Kącik artysty – zestaw pomysłów na pierwsze próby malowania, rysowania i naklejania. Każdy dzień z Nową Trampoliną dla najmłodszych to uśmiech od ucha do ucha na twarzy świeżo upieczonych przedszkolaków!

70,00 zł
63,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,00 zł

18
Pewny start. Mój dobry rok. Dobieranki. Emocje, higiena, otoczenie. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. Mój dobry rok. Dobieranki. Emocje, higiena, otoczenie.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.06

Pewny start. Mój dobry rok. Emocje, higiena, otoczenie to dobieranki wyrazowo-obrazkowo-sylabowe, które ułatwiają kształtowanie pojęć związanych z bliskim otoczeniem ucznia i naukę czytania globalnego. Zgromadzone w tym pakiecie materiały koncentrują się na budowaniu kompetencji społecznych, a także na nauce czytania globalnego. W zestawie nauczyciel znajdzie: • 40 ilustracji o tematyce związanej z emocjami, higieną, życiem społecznym oraz pokrewnymi zagadnieniami, • 40 wyrazów w całości (z myślą o nauce czytania globalnego) i 40 wyrazów rozpisanych na sylaby, • 40 angażujących kart, które zawierają zróżnicowane polecenia, których poziom trudności można dostosować do umiejętności uczniów. Dopasowywanie cienia do obrazka, liczenie, wskazywanie brakujących elementów, znajdywanie różnic,zdobywanie wiedzy – to tylko niektóre zadania, przed którymi stają młodzi uczniowie. Nauka staje się dla nich zabawą, a jednocześnie pozwala dzieciom krok po kroku wzmocnić podstawowe kompetencje społeczne. Tę część pakietu „Mój dobry rok” można wykorzystać m.in. podczas lekcji w szkołach specjalnych, szkołach z oddziałami integracyjnymi, a także prowadząc zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne czy terapię pedagogiczną.

49,60 zł
44,64 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,96 zł

19
Pewny start. Mój dobry rok. Dobieranki. Dom, pogoda, przyroda. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. Mój dobry rok. Dobieranki. Dom, pogoda, przyroda.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Materiały edukacyjne zebrane w zestawie Pewny start. Mój dobry rok. Dom, pogoda, przyroda. Dobieranki to jeden z elementów nowoczesnego programu kształcenia dedykowanego uczniom ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi, a w szczególności z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym. Zgromadzone w tym pakiecie materiały koncentrują się na budowaniu kompetencji społecznych, a także na nauce czytania globalnego. W zestawie nauczyciel znajdzie: • 40 ilustracji o tematyce związanej z domem, pogodą, przyrodą oraz pokrewnymi zagadnieniami, • 40 wyrazów w całości (z myślą o nauce czytania globalnego) i 40 wyrazów rozpisanych na sylaby, • 40 angażujących kart, które zawierają zróżnicowane polecenia, których poziom trudności można dostosować do umiejętności uczniów. Dopasowywanie cienia do obrazka, liczenie, wskazywanie brakujących elementów, zdobywanie wiedzy – to tylko niektóre zadania, przed którymi stają młodzi uczniowie. Nauka staje się dla nich zabawą, a jednocześnie pozwala dzieciom krok po kroku wzmocnić podstawowe kompetencje społeczne. Tę część pakietu „Mój dobry rok” można wykorzystać m.in. podczas lekcji w szkołach specjalnych, szkołach z oddziałami integracyjnymi, a także prowadząc zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne czy terapię pedagogiczną.

49,60 zł
44,64 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,96 zł

20
Pewny start. Świat wokół mnie. Czytanki. Ola, Adam i ich świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. Świat wokół mnie. Czytanki. Ola, Adam i ich świat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Publikacja składa się z 20 czytanek wiążących się z realnymi sytuacjami spotykanymi w codziennym życiu. Zamieszczone tu teksty mają swoich bohaterów – Olę i Adama. Wszystkie czytanki są napisane w języku łatwym do czytania, do każdej dobrano ciekawe ilustracje i zdjęcia. Dodatkowo czytankom towarzyszą pytania sprawdzające, czy uczeń zrozumiał tekst.

43,00 zł
38,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,30 zł

21
59 kluczy do zrozumienia zagadki powstania życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50,00 zł
32,50 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

22
Enchantimals. GPL94/12 Lalka Niespodzianka, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. GPL94/12 Lalka Niespodzianka, mix wzorów
Enchantimals, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.19

Ta zabawka zachwyci każdą dziewczynkę Pomóż lalce Enchantimals wykluć się z kolorowego jajka. W każdym jajku znajduje się jedna z uroczych lalek i jej słodkie zwierzątko. Do kompletu dodane są również naklejki, które pomogą Ci ozdobić kolorowe jajko. Każda lalka sprzedawana jest oddzielnie, zależnie od dostępności. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

28,90 zł
26,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

23
Fartuszek STAR WARS EPIZOD VIII CACA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fartuszek STAR WARS EPIZOD VIII CACA
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.04

13,99 zł
Powiadomienie
24
Zeszyt A5 60k linia laminowany LEAVES folia soft touch, lakier miejscowy p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,10 zł
2,99 zł

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,11 zł

25
Zeszyt A5 60k linia laminowany DIAMONDS folia soft touch, lakier miejscowy p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
Powiadomienie
26
Zeszyt A5 60k linia laminowany RAINBOW lakier miejscowy p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 60k linia laminowany RAINBOW lakier miejscowy p10
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

3,99 zł
Powiadomienie
27
Zeszyt A5 60k linia laminowany NATURE folia soft touch p10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
28
Pompka elektryczna Quick-Fill 230V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompka elektryczna Quick-Fill 230V
Intex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

Niezastąpiona w domu oraz podczas wyjazdów pompka elektryczna marki Intex pozwoli szybko napełnić powietrzem dowolny materac, ponton lub inne produkty dmuchane. Pompka oferuje także funkcję wypompowywania powietrza, a 3 wymienne końcówki sprawiają, że jest ona kompatybilna z większością materacy i dmuchanych zabawek. Parametry: • 3 wymienne końcówki, • funkcja wypompowywania, • wtyczka 230 V, • przepływ powietrza: max. 650 l/min, • zasilana z gniazdek elektrycznych w budynkach, • system Thermo Protect zabezpiecza pompkę przed przegrzaniem.

57,90 zł
55,01 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,89 zł

29
Mini akcesoria drogowe 148101 ARTYK - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
Powiadomienie
30
L.O.L. Surprise! Przyklejam, odklejam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Przyklejam, odklejam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

Hej, skarbie, bwa się naklejkami wielkokrotnego użytku

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

31
Alkoholiczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoholiczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.26

Nie da się bezkarnie ukrywać, oszukiwać, kłamać. Próbowałam. Jak to jest, gdy musisz wciąż udawać: dzielną dziewczynkę, zbuntowaną nastolatkę, cyniczną seksbombę, nowoczesną, korzystającą z uroków życia singielkę? Jak to jest, gdy zaczynasz wierzyć we własne rojenia? Co się dzieje, gdy wreszcie przestajesz? Tym razem było inaczej. Wcześniej mogłam siedzieć po szyję zanurzona w bagnie, udając, że to jacuzzi, wtykając kolorową parasolkę w drinka i sztucznie podkręconym głosem zakrzykując strach i rozpacz moim sztandarowym hasłem na czarną godzinę. Zabawa, zabawa. Krew się leje, łzy się leją, ale zabawa, zabawa. Dłużej już się nie dało. Teraz udawanie groziło śmiercią. A ja przecież chciałam żyć. Alkoholiczka to prawdziwa opowieść o wchodzeniu w uzależnienie i uwalnianiu się od niego. Ta przejmująca historia przekonuje, że naprawdę można zrobić coś, co wydaje się niewyobrażalne: przestać pić.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

32
zBLOKowane umysły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
zBLOKowane umysły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Życie w bloku to nie bajka.Prawdziwe do bólu, bezkompromisowe historie kumpli z blokowiska, których codzienne życie toczy się w rytm obowiązujących zasad młodego pokolenia, wrzuconego w paszczę wszechobecnego konsumpcjonizmu.Pięciu ziomali: Oko, Biro, Syfer, Suwak i Gruber mają na osiedlu ulubioną ławkę kultowe miejsce, gdzie spotykają się nie tylko na pogadankę o tym, jak było w tyrce i co wydarzyło się na chacie, lecz także rozmyślają o własnej egzystencji, zwłaszcza gdy akurat przypalili trawkę lub napili się browaru z osiedlowego sklepu.Choć mają swoje marzenia i przemyślenia, wydaje się, że brakuje im pomysłu na siebie, na wyrwanie się z szarego, ograniczonego własnym światopoglądem świata, w którym na dobre utknęli. Dekalog obowiązujący na dzielni to rzecz święta, a reszta jest marną namiastką tego, co pozostaje poza ich zasięgiem

37,99 zł
27,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

33
Kostka Rubika 2x2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka Rubika 2x2
Rubiks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.24

Z pozoru łatwa, ale wciąż to wyzwanie z 3,674,160 kombinacji! Kostka Rubika 2x2 składa się z 8 narożnych Cubies i działa w podobny sposób do klasycznej 3x3. Jest to propozycja dla młodszych lub początkujących miłośników kostki Rubika, którzy nie są jeszcze gotowi na wyzwanie i ułożenie kostki 3x3. Wymiary zabawki: 4.5 x 4.5 x 4.5 cm

22,90 zł
20,38 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,52 zł

34
AIM. Dwie połówki jednej główki UP!3-4 lata w.2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AIM. Dwie połówki jednej główki UP!3-4 lata w.2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Poradnik dla rodziców wraz z zestawem ćwiczeń dla 3-4 latków, wspierających rozwój dziecka poprzez stymulowanie dwóch półkul mózgu dziecka. Półkule odpowiedzialne za różne funkcje umysłowe i przetwarzają informacje w specyficzny, różny sposób. Prawa półkula jest związana z "bardziej artystycznym" funkcjonowaniem. Przypisuje się jej takie funkcje jak wyobraźnia, kreatywność, świadomość i czerpanie przyjemności ze sztuki, intuicję, wgląd, holistyczne myślenie, trójwymiarową wyobraźnię. Lewa półkula jest odpowiedzialna za bardziej logiczne i językowe funkcjonowanie. Przypisuje się jej takie funkcje jak logiczne i analityczne myślenie, ukierunkowanie na język, kompetencje matematyczne, planowanie, organizację.Książka "Dwie połówki jednej główki UP!" bierze pod uwagę sposób funkcjonowania obu półkul mózgu w procesie uczenia się dzieci, umożliwiając im jak najskuteczniejsze (i przyjemne!) uczenie się.

24,90 zł
22,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

35
Wielka Wojna 1914-1918 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Wojna 1914-1918
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.16

Reedycja wydania z 1925 roku. Praca oparta została na urzędowych źródłach archiwum Rzeszy Niemieckiej. Wydanie pracy w Polsce tłumaczono wówczas brakiem odpowiedniego podręcznika historii Wielkiej Wojny. Publikacja ta uzupełniła tę lukę. Volkmann, w przeciwieństwie do ówczesnych autorów francuskich, zajął się nie tylko frontem zachodnim, ale również wschodnim. W poszczególnych rozdziałach przedstawił najważniejsze wydarzenia z każdego roku wojny. Zawarł także aneks źródłowy, w którym znalazły się liczne dokumenty z epoki. W załącznikach natomiast umieszczono plany ilustrujące działania wojsk w najważniejszych starciach I wojny światowej.

70,00 zł
53,90 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

36
111. Antologia Babińca Literackiego (2016-2019) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
111. Antologia Babińca Literackiego (2016-2019)
Dostępny
6 szt.

Kiedy pierwszego sierpnia 2016 roku powstawał Babiniec Literacki, wiele mówiło się o tym, że autorki są pomijane w życiu literackim z racji płci. Chciałam pokazać, że my kobiety równie dobrze jak mężczyźni znamy się na rzemiośle poezji i że jest nas bardzo dużo. Poczytajcie, zobaczcie, może odkryjecie wiersze kogoś więcej niż tylko Szymborskiej, Poświatowskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, myślałam.Facebook, jako znak nowych czasów, wydał mi się bardzo dobrym nośnikiem. Chciałam stworzyć dla poetek własny pokój na portalu społecznościowym, zacząć bronić kobiecości w wierszach i walczyć z ich negatywnym odbiorem. Kobiece czy babskie nie znaczy gorsze. Skoro same przyjmiemy, że babskie to zarzut, to babskie stanie się zarzutem, jeśli uznamy, że kobiece jest czymś gorszym, to będzie gorszym.A nie jest! Połowa populacji to kobiety i mamy w Polsce od 1918 roku prawo do głosowania (przypominam).Poetka Barbara Gruszka-Zych, z którą kilka lat temu robiłam wywiad, wspomniała, że miała taki czas, kiedy pisała bezosobowo, ukrywając płeć. Odwiedzała wtedy często Czesława Miłosza, który czytał jej wiersze i komentował. W końcu powiedział: Niech pani zdejmie przyłbicę i pokaże, że jest kobietą! Myślę, że rada naszego Noblisty jest dobra dla wszystkich poetek.Babiniec Literacki jest moją inicjatywą w formie fanpage'u na Facebooku, którego celem jest promocja poetek polskich i zagranicznych. Jego główną ideą jest ukazanie różnorodności poezji kobiecej, poetyk, stylów, tematów, a nawet mód. Projekt ten jest w pełni inicjatywą społeczną i dotychczas nie był finansowany z żadnych źródeł.Na naszym fanpage'u codziennie publikujemy jeden wiersz: utwory zarówno poetek z dużym dorobkiem twórczym, jak i tych autorek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą.Do tej pory w działania redaktorskie Babińca Literackiego były zaangażowane także: Barbara Raychert-Anaszewska, Anna Błasiak, Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, Wioletta Grzegorzewska, Oliwia Betcher oraz Anna Musiał. Nie sposób tu jednak wymienić wszystkich osób, które udzieliły nam wsparcia, które sympatyzują i współpracują ze stroną od początku jej powstania. Gdyby nie one, w naszym codzienniku nie moglibyśmy publikować każdego dnia, nie byłby tak różnorodny, popularny, nie doczekałby się prawie dziewięciu tysięcy fanów, a na pewno świat byłby uboższy o wiele literackich odkryć.Wspólny projekt, jakim jest prezentowana Antologia Babińca Literackiego, wymagał wiele pracy i kompromisów pomiędzy autorkami, spadkobiercami praw, redaktorkami oraz wydawcami, więc nie jest to jeszcze książka naszych marzeń, w której mogłyby ukazać się wszystkie prezentowane na fanpage'u utwory, począwszy od klasyki po teksty współczesne i tłumaczenia. Mamy jednak nadzieję, że wybrane wiersze spełnią oczekiwania czytelnika: poznawcze, ideowe i estetyczne, oraz że jest to stabilny fundament pod, być może kolejny, rozszerzony wybór kobiecych utworów, ukazujących się na naszych łamach.

38,90 zł
27,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,67 zł

37
Książka na przestrzeni dziejów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka na przestrzeni dziejów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.15

Żyjemy w latach zasadniczych przemian dokonujących się na naszych oczach i częściowo z naszym udziałem niemal we wszystkich dziedzinach politycznych, ekonomicznych, cywilizacyjnych i kulturowych. Zawsze w takich okolicznościach panowały tendencje odwracania się od przeszłości, traktowanej jako balast, utrudniający marsz ku nowej, wspaniałej przyszłości. Dopiero później, po zachłyśnięciu się nowoczesnością, następowała refleksja, że żadna trwała konstrukcja społeczna nie może powstać ani nie utrzyma się bez fundamentów, które tworzy dziedzictwo historyczne. Tak bywało w różnych przełomowych epokach dziejów, tak też jest obecnie. Wcześniej w krajach wyprzedzających nas pod względem technologicznym, ale również obecnie w naszej trudnej rzeczywistości toruje sobie drogę zrozumienie, że historia nie jest zbędnym balastem, lecz nieodzownym składnikiem współczesności a w jeszcze większym stopniu-przyszłości. To uniwersalne doświadczenie szczególnie odnosi się do świata książki. Książka bowiem była i jest nie tylko jednym z podstawowych kanałów komunikacyjnych, narzędzi przekazu informacji i zachowania pamięci, bez którego nie mogłaby funkcjonować żadna zorganizowana społeczność. Jest również siłą sprawczą uczestnicząca w formowaniu treści myślenia i działania. Wystarczy przypomnieć, że przełomowe epoki w dziejach ludzkości wiążą się ze zmianami form komunikacji piśmienniczej. Okres historyczny każdego społeczeństwa datuje się od zastosowania pisma. Wynalazek druku otwiera epokę nowożytną, obecnie zaś mówi się o nadejściu ery elektronicznej.

35,00 zł
33,60 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,40 zł

38
Digitalizacja piśminnictwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Digitalizacja piśminnictwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.01

Celem publikacji Digitalizacja piśmiennictwa jest dostarczenie informacji dotyczących wszelkich aspektów digitalizacji, tak teoretycznych, jak i praktycznych. Przedstawiane tematy traktowano dwojako: szczegółowo omawiano zagadnienia digitalizacji sensu stricto oraz sygnalizowano problemy podając najważniejsze informacje z dziedzin warunkujących wykonanie digitalizacji. Informacje o technologiach zamieszczono, alby umożliwić czytelnikowi ich porównanie i, mimo że ulegają stopniowej dezaktualizacji, będę stanowić istotny poziom odniesienia.Zagadnienia dotyczące digitalizacji ujęto w prezentowanym opracowaniu w szeregu rozdziałów podzielonych na części:A. Tworzenie projektu zestaw zagadnień koniecznych do przemyślenia na wstępie.B. Prace przygotowawcze omówienie głównych problemów, które trzeba wziąć pod uwagę przygotowując digitalizację w instytucji.C. Prowadzenie digitalizacji opis zagadnień, o których warto pamiętać w czasie codziennej pracy.D. Słownik. Schemat workflow słownik wykorzystywanych pojęć. Model procesu digitalizacji.Książka skierowana jest do wszystkich zainteresowanych tematyką, ale przede wszystkim do osób rozpoczynających działalność digitalizacyjną bądź rozszerzających jej zakres.

63,00 zł
60,48 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,52 zł

39
Pasja życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasja życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Zbeletryzowana biografia jednego z najbardziej znanych artystów stworzona przez mistrza pióra. Żaden artysta nie zapłacił tak wysokiej ceny za swój niezwykły dar, żadnego też pasja tworzenia nie pozbawiła tak bezlitośnie możliwości zaznania zwykłego ludzkiego szczęścia. Vincent van Gogh. Malarz geniusz, którego krótkie życie było nieustanną walką z ubóstwem, niemocą, szaleństwem i rozpaczą, wkrótce po śmierci został uznany za jednego z największych artystów w historii. Ekscytujący Paryż postimpresjonistów i wnikliwa rekonstrukcja drogi twórczej van Gogha.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

40
Piłka licencyjna Minions 23 cm wzory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka licencyjna Minions 23 cm wzory
Artyk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.12

Piłka licencyjna miękka Minionki. Średnica: 23cm. Różne wzory - towar wysyłany losowo. Wiek: 3+

13,80 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,9%
oszczędzasz 0,81 zł

41
O pracowitym osiołku i królu lwie  Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pracowitym osiołku i królu lwie Audiobook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.12

Dlaczego nie wolno zadzierać nosa? Kto jest prawdziwym królem? Co jest najważniejsze w życiu? Często niezwykle trudno odpowiedzieć na te najprostsze pytania naszych pociech. Plączemy się i gubimy w wyjaśnieniach, a wystarczy sięgnąć po odpowiednią lekturę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Wydawnictwo ASTRUM przygotowało serię bajek ,,Gdyby zwierzęta umiały mówić". Płyta zawiera bardzo ciekawą, intrygującą historię o pracowitym osiołku i królu lwie. Ich autor - Lech Tkaczyk w sposób prosty, żywy i zabawny uczy dzieci, jak dobierać przyjaciół, dlaczego nie wolno oszukiwać i kraść, czym można zasłużyć na nagrodę, jakie korzyści daje wytrwała praca. Z pewnością nie raz i nie dwa warto ich wysłuchać! Bajka edukacyjna dla dzieci na płycie CD w pudełku DVD.

19,50 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

Wróć do góry