hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.03.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 marca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Najfutbolniejsi. Tom 3. Tajemnica nieziemskiego bramkarza (Roberto Santiago), na drugim Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, mix (Interdruk). Kolejny produkt to Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę (Kate Pankhurst) oraz Różnolitość cywilizacyjna Słowiańszczyzny (Feliks Koneczny).
1
Najfutbolniejsi. Tom 3. Tajemnica nieziemskiego bramkarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najfutbolniejsi. Tom 3. Tajemnica nieziemskiego bramkarza
Dostępny
71 szt.

Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej. Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują... Po wakacjach wreszcie wracają treningi przed kolejnym sezonem ligowym. Najpierw trzeba jednak pokonać drużynę z nowej, elitarnej szkoły prywatnej. Tylko kto ma to zrobić, skoro w FC Soto Alto niespodziewanie pojawiło się wiele nowych twarzy, a dotychczasowi zawodnicy mogą nawet stracić miejsce w składzie! Konflikt wisi w powietrzu, ktoś nawet zaczyna prześladować rodzinę jednego z nowych piłkarzy... Czy uda się zachować jedność drużyny, wyjaśnić wszystkie nieporozumienia i zagrać w lidze? Najfutbolniejsi to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi! Trzecia książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

11 osób kupiło
2
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, mix
Interdruk
Dostępny
987 szt.

Miks wzorów wysyłanych losowo.

2,99 zł
5 osób kupiło
3
Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę
Dostępny
67 szt.

W obliczu zagrożenia środowiska naturalnego, kiedy młodzi aktywiści, jak Greta Thunberg, wzywają polityków i ludzi u władzy do zapobiegania katastrofie klimatycznej, ta książka pokazuje, że nawet małe zmiany przynoszą wielkie rezultaty i każdy z nas może odegrać ważną rolę w walce o los naszej planety. Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które ratowały planetę to zbiór inspirujących opowieści o kobietach, które pragnęły chronić Ziemię i wszystkich jej mieszkańców. Pokonaj plastik i segreguj śmieci wraz z Isatou Ceesay, podziwiaj inteligencję szympansów z Jane Goodall i walcz z wycinką lasów z Wangari Maathal! Książka, przystępnie napisana i pięknie zilustrowana przez bestsellerową autorkę Kate Pankhurst, uzupełniona o słownik ważnych pojęć z dziedziny ekologii, zainspiruje młodych czytelników opowiadając im fascynujące historie wielu kobiet, dla których dbanie o środowisko naturalne było priorytetem. A co TY zrobisz, by ocalić planetę?

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

4 osoby kupiły
4
Różnolitość cywilizacyjna Słowiańszczyzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
5
Jezus i żydowskie korzenie Maryi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus i żydowskie korzenie Maryi
Dostępny
136 szt.

„Nie przypuszczałem, że można napisać książkę o Maryi, która zaciekawi i połączy katolików i protestantów – uczonych, duchownych i świeckich. To, co Pitre ma do powiedzenia o Biblii i typologii maryjnej, jest jasne i przekonujące. Zachwycająca lektura, najlepsze studium biblijne o Maryi, jakie czytałem. Prawdziwe arcydzieło”. – Scott Hahn, autor Uczty Baranka i Czwartego kielicha Czy nauczanie Kościoła katolickiego na temat Maryi jest zgodne z tym, co mówi Biblia, czy może to tylko część tradycji? Czy Maryja powinna być nazywana Matką Bożą, czy wyłącznie Matką Jezusa? Czy naprawdę przez całe życie pozostała dziewicą, czy też „bracia Jezusa” wymienieni w Ewangelii to także Jej dzieci? Czy modląc się do Maryi, katolicy wielbią Ją na równi z Bogiem? Na te pytania – i na wiele innych – odpowiada autor bestsellera Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii. Wychodząc od Starego Testamentu i starożytnego judaizmu, pokazuje biblijne podstawy wiary w to, że Maryja jest nową Ewą, Matką Bożą, Królową Nieba i Ziemi oraz nową Arką Przymierza. Brant Pitre – profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i wierze, ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

4 osoby kupiły
6
Fisher-Price. GGF06 Sensoryczne zwierzątko, małpka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. GGF06 Sensoryczne zwierzątko, małpka
Fisher Price, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Czeka Was mnóstwo przygód z tym uroczym zwierzątkiem aktywizującym od Fisher-Price! Małpka z szeleszczącym banankiem spodoba się każdemu. Dzieci mogą bawić się, wzmacniając sprawność ruchową i zręczność. Wysokość: ok. 14.0 cm

23,90 zł
21,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

2 osoby kupiły
7
Baby For You. Czarno-biała książeczka kontrastowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby For You. Czarno-biała książeczka kontrastowa
Clementoni
Dostępny
23 szt.

Miękka książeczka z czarno-białymi ilustracjami, pomoże rozwijać percepcję wzrokową niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Wystarczy otworzyć książeczkę, aby na każdej stronie znaleźć inną ilustrację i aktywność, np. piszczącą zabawkę lub szeleszczący materiał. Książeczka przyciąga uwagę niemowlęcia i wspiera rozwój percepcji słuchowej. Miękką książeczkę zamyka się za pomocą kolorowych wstążek, dzięki czemu można ją wszędzie zabrać. Wymiary: 16.0 x 31.0 cm

90,64 zł
79,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,88 zł

2 osoby kupiły
8
Kredki Colorpeps Oops trójkątne z gumką 24 kol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Colorpeps Oops trójkątne z gumką 24 kol
Maped
Dostępny
137 szt.

Kredki ścieralne Color'Peps OOPS z białą gumką. Wykonane z żywicy syntetycznej co wpływa na jakość korpusu - jest elastyczny i giętki. Trójkątny, ergonomiczny przekrój zapewnia poprawny chwyt. Łatwe do temperowania - nie strzepią się i nie zostawiają drzazg. Wzmocniony grafit o przekroju 2,9 mm jest odporny na kruszenie oraz łamanie i doskonale się. Intensywne, nasycone kolory. Wyprodukowane zgodnie z wszystkimi regulacjami dotyczącymi produktów dla dzieci. 24 sztuki pakowane w praktyczne, kartonowe etui.

35,26 zł
2 osoby kupiły
9
Mazurscy w podróży. Tom 2. Porwanie Prozerpiny. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazurscy w podróży. Tom 2. Porwanie Prozerpiny. Audiobook
Agnieszka Stelmaszyk, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
10 szt.

Poznawaj Europę z zakręconą rodziną Mazurskich! Drugi tom nowej serii podróżniczo-przygodowej Agnieszki Stelmaszyk – autorki bestsellerowych Kronik Archeo. Mazurscy nigdy nie mają dość przygód i poznawania świata! Gdy tylko zaczynają się kolejne wakacje, pakują więc walizki i wyruszają w następną podróż. Tym razem ich marzeniem jest zobaczenie na własne oczy Oceanu Atlantyckiego, zwiedzenie Berlina, Akwizgranu, Normandii, Bretanii i kilku innych ekscytujących części Europy. Członkowie tej zwariowanej rodziny przyciągają jednak kłopoty jak magnes, więc po drodze ponownie znajdują się w samym centrum niebezpiecznej kryminalnej intrygi! Czy kiedy bunia stanie się główną oskarżoną w sprawie porwania tajemniczej Prozerpiny, Mazurskich zaczną śledzić podejrzani kowboje, a ich samochód zepsuje się w samym środku obcego kraju, rodzinie uda się bezpiecznie ukończyć podróż?

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
10
Kurs cudów w praktyce wyd. 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs cudów w praktyce wyd. 2
Dostępny
40 szt.

Kurs cudów to znany i ceniony na całym świecie system duchowo-myślowy, ukazujący drogę do miłości i przebaczenia. Jest on jednak bardzo obszerny i nie zawsze zrozumiały. Autor zebrał znajdujące się w nim uniwersalne idee i wyjaśnił je w przystępny sposób. Ten unikalny i przyjemny w czytaniu przewodnik jest bezcenny tak dla wieloletnich studentów Kursu cudów, jak i dla nowicjuszy. Wprowadza on pokój wewnętrzny tam, gdzie dotąd panował lęk i ból. Jego uniwersalne przesłanie jest niedoścignione w swej mocy uzdrawiania. Dzięki Autorowi poznasz jedyny wybór, jaki ma znaczenie i dowiesz się, kto kradnie Twoją tożsamość. Odkryjesz ścieżki prowadzące do zdrowia, bogactwa i mądrości oraz nauczysz wyrażać siebie w najbardziej autentyczny sposób. Najprostsza ścieżka rozwoju!

44,40 zł
33,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

2 osoby kupiły
11
Tablice matematyczne, wydanie czwarte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice matematyczne, wydanie czwarte
Dostępny
60 szt.

W tym wydaniu wprowadzono międzynarodowe oznaczenia zbiorów liczbowych oraz kwantyfiktorów. Treści zawarte w książce są przydatne dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Aby ułatwić Czytelnikowi szybkie znalezienie potrzebnej informacji, zostały wprowadzone następujące oznaczenia: • zielona kropka oznacza definicje, • czerwona kropka oznacza twierdzenia, • czarna kropka oznacza własności, • ważniejsze wzory umieszczono na żółtym tle. Działy matematyki wyróżniono kolorami: • zielonym – algebra i analiza, • różowym – geometria, • błękitnym – rachunek prawdopodobieństwa.

43,70 zł
40,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,50 zł

2 osoby kupiły
12
Wielka kolorowanka XXL. Transport - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolorowanka XXL. Transport
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.05

Transport to zaproszenie do zmechanizowanego świata, który mali artyści będą mogli odkrywać i współtworzyć. Dzięki wielkiemu formatowi, pokolorowana makieta może stać się scenerią do wielu zabaw.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

2 osoby kupiły
13
Domowe kosmetyki na skórę i włosy zrób je sam 137 przepisów na naturalne i dostosowane do twojego ciała środki pielęgnacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe kosmetyki na skórę i włosy zrób je sam 137 przepisów na natural...
Dostępny
2 szt.

Zapomnij o niezdrowych i drogich produktach z drogerii. O wiele lepsze środki możesz łatwo zrobić sam w domu! Nieskazitelna skóra, białe zęby i błyszczące włosy - z tą książka to nie problem. Tu znajdziesz 137 przepisów dopasowanych do Twoich potrzeb. Dowiesz się również jak nie wpaść w uzależnienie od syntetycznych i rakotwórczych składników. Samodzielnie wykonasz żele, szampony, mydła, pianki, woski, a nawet farby do włosów. Poznasz przepisy na toniki, peelingi, kremy czy maseczki do twarzy. Zadbasz również o higienę jamy ustnej i przygotujesz własną pastę, płyn czy olej do zębów. Ponieważ skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych samodzielnie przygotujesz lecznicze maści, balsamy, a nawet spray na komary. Proste, skuteczne, trwałe i tanie kosmetyki.

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

2 osoby kupiły
14
Po śladach Niewidzialnego. Konferencje, artykuły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po śladach Niewidzialnego. Konferencje, artykuły
Dostępny
20 szt.

Życie człowieka to droga, a zatem dokąd zmierzamy i po co żyjemy? Ktoś zapyta, czy bardziej banalnie się już nie dało? Zgoda, ale to na pozór banalne stwierdzenie przestaje nim być, gdy uda się nam na tej drodze odnaleźć nie tylko własne ślady. I na to zgoda, nie trudno przecież zauważyć ślady człowieka obok, czy pieska na smyczy. Co jednak, gdy znajdzie się też i takie, które zostawia Niewidzialny. Kto? Niewidzialny! Na te ślady wskazuje Czytelnikom siostra Małgorzata Borkowska OSB w niniejszym tomiku. Robi to dlatego, że sama je odnalazła, a co ważniejsze, zrozumiała, że one dokądś prowadzą, i stara się za nimi podążać. Czy namawia Czytelników, by zrobili podobnie? Niekoniecznie, że namawia, ale raczej... przeczytajcie sami. Siostra Małgorzata, znana też jako Miś lub Niedźwiedź, często martwi się kwestią kazań księży, ale nade wszystko kwestią Boga, którego wielu traktuje, z resztą nie tylko w kaznodziejstwie, jako temat, a nie Osobę. Nazywa to herezją naszych czasów. Siostra Małgorzata udostępnia nam garść refleksji. Przelane na papier, bo tak Autorka lubi najbardziej, były wygłaszane przy różnych okazjach i do różnych środowisk. Najczęściej podczas dni skupienia i rekolekcji w klasztorze żarnowieckim, nieraz gdzieś poza. Zakonnica rekolekcjonistka? Czy to w ogóle możliwe? Tak. Po wydaniu przez nią Oślicy Balaama (2018) trochę zawrzało tu i ówdzie. Od tego momentu proszona jest o taki rodzaj posługi. Okazuje się, że wcale nie tak łatwo załapać się na wolne miejsce na rekolekcje w Żarnowcu. Amatorów ciszy, milczenia i teologii, poprawnej teologii, nie brak. To dobry znak! Co ciekawe, proszą Siostrę o ewangelizatorską posługę nie tylko świeccy, ale i osoby duchowne obojga płci. Zatem dla kogo ta książka? Dla człowieka. Życzymy Drogim Czytelnikom dobrej lektury. Niech wyostrzy ona Wasz wzrok na ślady Niewidzialnego, które, jak się może okazać, są naprawdę bardzo blisko nas.

27,00 zł
19,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

1 osoba kupiła
15
Sensoryczny szeleścik pinkado - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,19 zł
39,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,93 zł

1 osoba kupiła
16
Flamastry dwustronne z pieczątkami 8 kol MAPED - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry dwustronne z pieczątkami 8 kol MAPED
Maped
Dostępny
16 szt.

Flamastry dwustronne - z jednej strony końcówka do pisania lub kolorowania a z drugiej pieczątka z motywem: serduszko, emotka, koniczynka, śnieżynka, gwiazdka, nutka, kwiatuszek i spiralka. Tusz na bazie wody, łatwo zmywalny ze skóry i większości tekstyliów. Intensywne kolory. Wentylowana skuwka. Bezpieczna, zablokowana przed usunięciem, gruba końcówka o średnicy 7,5mm. Kartonowe etui zawiera 8 sztuk flamastrów.

27,06 zł
1 osoba kupiła
17
Rózia Rewelka i Szalone Nitowaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rózia Rewelka i Szalone Nitowaczki
Dostępny
92 szt.

Rózia Rewelka wie, jak smakują fiaska, klopsy, klapy i katastrofy. W pracy inżynierki liczy się przecież wytrwałość! Tym razem jednak Rózia staje przed wyjątkowym zadaniem – i boi się, że może ją ono przerosnąć. Ukochana ciotka Rózi wraz z paczką przyjaciółek — Szalonych Nitowaczek, które w latach drugiej wojny światowej budowały samoloty — pilnie potrzebuje pomocy w stworzeniu nowego wynalazku. Rózia uwielbia takie wyzwania! Po kilku nieudanych próbach dziewczynka zaczyna tracić nadzieję. W końcu jednak z pomocą swoich dociekliwych przyjaciół, Ignasia Kitka i Ady Bambini, osiąga upragniony cel. I razem z Nitowaczkami odkrywa, czym naprawdę jest dom. Inspiracją dla postaci praciotki Róży była Róża Nitowaczka. Podczas drugiej wojny światowej miliony kobiet w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Związku Radzieckim i innych sprzymierzonych krajach pracowały na rzecz wysiłku wojennego. Jedne wytwarzały żywność w gospodarstwach rolnych, inne budowały okręty, samoloty, czołgi i jeepy. Z pomocą wielu kobiet amerykańskie fabryki wyprodukowały ponad trzysta tysięcy samolotów, osiemdziesiąt sześć tysięcy czołgów i dwa miliony ciężarówek. W Stanach Zjednoczonych wysiłek tych kobiet uosabiała Rózia Nitowaczka, fikcyjna postać z chustą na głowie, której motto brzmiało: “Damy radę!”.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
18
Najfutbolniejsi. Tom 6. Tajemnica nawiedzonego zamku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najfutbolniejsi. Tom 6. Tajemnica nawiedzonego zamku
Dostępny
39 szt.

Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej. Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują... Drużyna FC Soto Alto wraz ze swoim trenerem wyjeżdżają do Szkocji, by wziąć udział w legendarnym Turnieju Sześciu Klanów. Okazuje się, że jest to bardzo trudny i trochę dziwny turniej, w którym nagrodą jest… stary, średniowieczny zamek. Dlaczego trenerowi tak zależy na udziale w turnieju? Czy mają z tym jakiś związek podejrzane nocne odgłosy i niepokojące wydarzenia? To kolejne zagadki do rozwiązania przez Najfutbolniejszych. Najfutbolniejsi to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi! Szósta książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

1 osoba kupiła
19
Psychologia osobowości. Nurty, teorie, koncepcje, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia osobowości. Nurty, teorie, koncepcje, wydanie 3
Dostępny
41 szt.

Książka zawiera przegląd współczesnych oraz wcześniejszych, istotnych dla rozwoju psychologii osobowości nurtów oraz teorii i koncepcji. Wydanie trzecie zawiera nowe podejścia do interpretacji cech osobowości, uwzględniające jej aspekty strukturalne oraz procesualne. Istotne są analizy wskazujące na korzenie współczesnych teorii osobowości oraz odwołujące się do nieuwzględnianych w wielu podręcznikach teorii aktywistycznych oraz podejścia personalistycznego. Książka stanowi znakomity podręcznik dla studentów psychologii oraz medycyny (psychiatrii) i innych kierunków.

110,00 zł
90,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 19,80 zł

1 osoba kupiła
20
Mów mi, jak mam to powiedzieć! Ćwiczenia do terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mów mi, jak mam to powiedzieć! Ćwiczenia do terapii dzieci z zaburzeni...
Dostępny
27 szt.

Mów mi, jak mam to powiedzieć! to pakiet ćwiczeń dla dzieci z różnymi zaburzeniami mowy. Ćwiczenia naśladują naturalne etapy nabywania języka i skonstruowane są tak, aby przeprowadzić dziecko i nauczyciela po kolei od najważniejszego etapu rozwoju mowy aż do w pełni rozwiniętego zdania złożonego. Każde z ćwiczonych słów lub zdań zilustrowane jest prostym, czarno-białym obrazkiem, aby ułatwić dziecku proces rozumienia i zapamiętywania. Ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci z: • opóźnionym rozwojem mowy, • afazją/dysfazją dziecięcą, • zaburzeniami ze spektrum autyzmu, • niedosłuchem, głuchotą, • niepełnosprawnością intelektualną. Program proponujemy także rodzicom dzieci rozwijających się prawidłowo, jako pomoc w kształtowaniu sprawności językowej. Cechy produktu: • 3 poziomy trudności: łatwy, średni, trudny, • 78 kart: dwustronny zadruk: awers (ilustracje), rewers (zdania), • 554 ilustracje: jednoelementowe i sytuacyjne, czarno-białe, • łagodna i prosta kreska.

145,00 zł
137,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,25 zł

1 osoba kupiła
21
Ewolucja roli podatków i systemów podatkowych we współczesnych gospodarkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucja roli podatków i systemów podatkowych we współczesnych gospoda...
Dostępny
8 szt.

Monografia naukowa dotyczy ważnej i aktualnej problematyki z obszaru teorii opodatkowania oraz polityki podatkowej. Jej głównym celem jest ukazanie ewolucji w postrzeganiu roli podatków oraz systemów podatkowych we współczesnych gospodarkach. Należy podkreślić, że istnieje wiele powodów, dla których warto zajmować się tą problematyką. Podatki mają zasadnicze znaczenie dla istnienia i funkcjonowania państwa oraz społeczeństwa. Oznacza to, że podatki, a więc także realizowana polityka podatkowa, powinny być dostosowane do zmieniającej się rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Należy jednak zauważyć, że chociaż literatura przedmiotu zawiera wiele teorii, nadal nie ma w pełni „zintegrowanego systemu teoretycznego” dotyczącego racjonalnego opodatkowania (o ile jego stworzenie jest w ogóle możliwe), który można byłoby wykorzystać. Niewątpliwie pomocne może być przeanalizowanie dotychczasowych doświadczeń. Jednak przygotowanie całościowej analizy podatków / polityki podatkowej, dostosowanej do uwarunkowań współczesnych gospodarek i społeczeństw, nie jest zadaniem łatwym. Niezbędna jest tu zarówno analiza pozytywna, jak i normatywna. Bez kompleksowego podejścia do opodatkowania, które to będzie uwzględniać, nie jest możliwe przeanalizowanie funkcjonujących w tym zakresie rozwiązań, jak również postawienie pytań dotyczących ewentualnych zmian dotyczących obowiązujących konstrukcji podatkowych. Przedłożona do recenzji praca może przynajmniej w części pomóc te problemy rozwiązać. Monografia stanowi interesujące opracowanie naukowe, uwzględniające szereg aktualnych problemów z zakresu teorii podatków i funkcjonowania systemów podatkowych we współczesnych gospodarkach. Książka ta może być wykorzystywana zarówno przez osoby prowadzące badania na ten temat, jak i przez dydaktyków akademickich. Będą mogli z niej korzystać zarówno studenci ekonomii i finansów, jak i nauk prawnych. Jednocześnie monografia może stanowić doskonałe źródło przyszłych inspiracji i być przyczynkiem do dalszych, wielopłaszczyznowych badań – z recenzji prof. UwB dr hab. Ryty Dziemianowicz.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
22
Lubię Kaligrafię. Cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię Kaligrafię. Cyferki
Dostępny
61 szt.

Rozpocznij przygodę z cyferkami! Melodyjne rymowanki, wesołe rysunki i barwne naklejki umilą czas oraz w przyjemny sposób zachęcą do nauki. Rozwiną spostrzegawczość, analizę wzrokowo-słuchową, a także rozgrzeją rączkę do dalszych ćwiczeń. Dzięki ćwiczeniom: • poznasz cyfry, • nauczysz się zasad prawidłowego zapisu ze wskazaniem na odpowiedni kierunek, kształt i proporcje, • wyrobisz płynność i estetykę kreślenia znaków. Z Lubię Kaligrafię baw się, ćwicz i pięknie pisz!

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
23
Water Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Water Game
Pro Kids
Dostępny
5 szt.

Poręczna gra do ręki, którą dziecko może zabrać ze sobą wszędzie dla uprzyjemnienia czasu. Gra wodna plastikowa, polegająca na złapaniu jak najwięcej kółek. Zabawka występuje w atramencie. Miks kolorów, towar wysyłany losowo.

8,86 zł
7,99 zł

Rabat 9,8%
oszczędzasz 0,87 zł

2 osoby kupiły
24
Drabiny i węże 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drabiny i węże 3D
Pro Kids, od 4 lat
Dostępny
41 szt.

Wspaniała i popularna gra „Drabiny i Węże”. W zestawie znajduje się plansza, po której poruszamy się specjalną kulką. Każdy z graczy ma własny kolor kulki. Po rzucie kostką gracz porusza się o wyrzuconą ilość oczek. Gdy nasza kulka wejdzie na specjalne miejsce, może się poruszyć do przodu dzięki drabinie lub w dół gry wejdziemy na węża. Plansza jest ustawiona w trzech wymiarach więc gdy wejdziemy na specjalne miejsce kulka sama przemieści się po planszy. Super gra dla całej rodziny z ogromną ilością śmiechu i zabawy.

53,99 zł
48,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,94 zł

1 osoba kupiła
25
Inga i Mutek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inga i Mutek
Dostępny
1 szt.

Przeszłości nie można zmienić, ale czy można o niej zapomnieć? W sierpniu 1939 roku Inga Sobik ma siedemnaście lat i żyje nadzieją na wielką miłość, rodzinę, słowem – szczęście. Wybuch wojny sprawia, że jej marzenia schodzą na drugi plan, a ona sama, jako córka powstańca śląskiego, zostaje wysłana na roboty przymusowe do Niemiec. Przyjaźń i miłość, jakie tu niespodziewanie znajduje, pomagają jej przetrwać ten trudny czas. Wkrótce Inga wraca w rodzinne strony i zaczyna układać sobie życie w realiach odmienionej, powojennej Polski, która w niczym nie przypomina kraju, za którym tak tęskniła. Miejsca i ludzie, których znała i kochała, powoli odchodzą w przeszłość, a myśl o lepszym jutrze wydaje się nierealną mrzonką. Tymczasem na świat przychodzi syn Ingi, Waldek zwany Mutkiem, a w życiu rodziny Sobików rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział... – To wszystko działania Pastille’a, tego nowego burmistrza. Sumiennie wykonuje rozkazy z Berlina. Zostały nam tylko trzy dni. Boję się o ciebie. Przecież ty nigdy nie pracowałaś w polu. Nie wiadomo, do jakich drani trafisz. Wyć mi się chce ze złości i bezradności. Gdzie jest w ogóle to Gross Rinnersdorf? – To niedaleko Lüben, wyjaśniono mi, jak dojechać. Właściwie to muszę się stawić w folwarku, w takim przysiółku, kilka kilometrów od Gross Rinnersdorf. Będzie dobrze, nie martw się. – Starała się go pocieszyć, lecz sama była pełna obaw. – Boję się, że o mnie zapomnisz. – Jak możesz tak myśleć? Kocham cię, wiesz o tym. Marian Piegza jest świętochłowiczaninem, emerytowanym nauczycielem, publicystą, popularyzatorem historii Śląska, a głównie Świętochłowic. Wydał kilkanaście książek przybliżających dzieje Śląska i rodzinnego miasta. W roku 2019 debiutował powieścią Odnaleziony portret.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

1 osoba kupiła
26
Sensoryczny szeleścik tukado - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,79 zł
32,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,67 zł

1 osoba kupiła
27
Arteterapia indywidualna. Część 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arteterapia indywidualna. Część 4
Dostępny
12 szt.

Książka poświęcona jest arteterapii indywidualnej z uwzględnieniem jej praktycznych podstaw, procesu twórczego, zakładanych efektów oraz dokumentacji. Powstała na bazie praktyki arteterapeutycznej lekarzy, psychologów, artystów pracujących w placówkach medycznych i edukacyjnych, prowadzących indywidualne sesje arteterapeutyczne. W publikacji Czytelnik znajdzie: • podstawy pracy z klientem/dzieckiem, • studium przypadku, • wybrane podejścia do procesu twórczego, • funkcje i cel arteterapii, • czynniki leczące w terapii indywidualnej, • harmonogram sesji terapeutycznych z uwzględnieniem tematu i celu sesji, zakładanych efektów pracy terapeutycznej, • podstawowe formy dokumentacji terapeutycznej, • sesje indywidualne z wykorzystaniem technik sztuk wizualnych, terapii dźwiękiem, technik dramowych i hipnozy. Publikacja skierowana jest do: arteterapeutów, pedagogów, socjoterapeutów, psychologów, psychiatrów, osób czynnie zajmujących się terapią z wykorzystaniem technik sztuk wizualnych, muzycznych, dramowych oraz do studentów.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
28
Mówmi. Zestaw 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówmi. Zestaw 1
Dostępny
10 szt.

mówmito innowacyjna pomoc dydaktyczna wspomagająca proces programowania języka.Zestaw jest przeznaczony dla dzieci, które nie rozwinęły umiejętności posługiwania się mową lub utraciły zdolność mówienia w wyniku zaburzeń komunikacji językowej.Szczególnie dotyczy to dzieci:ze spektrum autyzmu,z upośledzeniem umysłowym,głuchych lub niedosłyszących,z afazją,z zespołem Downa.Program polecany także dzieciom obcojęzycznym uczącym się języka polskiego.5 kategorii tematycznych:zwierzęta,osoby,pokarmy,zabawki,ciało.Zawartość zestawu:1. 100 filmów terapeutycznych (pendrive)Filmy zostały zmontowane tak, by wyeliminować bodźce zakłócające odbiór. W tym celu zastosowano szereg zabiegów:prosty montaż - lektorka na białym tle,kilkukrotne powtarzanie ćwiczonego słowa,zbliżenie na usta wypowiadające słowo,nieco zwolnione tempo nagrania.2. 5 książeczek dla dzieciKsiążeczki zawierają materiał obrazkowo-wyrazowy zintegrowany z treścią filmów.

248,00 zł
235,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 12,40 zł

1 osoba kupiła
29
Analiza finansowa przedsiębiorstwa, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa przedsiębiorstwa, wydanie 3
Dostępny
23 szt.

W prezentowanym wydaniu książki uwzględniono przede wszystkim zmiany w zakresie wymogów formalnoprawnych dotyczących publikacji sprawozdań finansowych przez emitentów papierów wartościowych, jak również nowe standardy dotyczące badania sprawozdań finansowych. Wskazano na zmiany, jakie zaszły w sprawozdawczości finansowej według MSSF. Autorzy uwzględnili zmiany prawne w składaniu sprawozdań finansowych od 2018 roku. Zwrócono uwagę na zmniejszenie znaczenia „papierowego” zasobu KRS i przejmowaniu tej funkcji przez dostęp online dzięki portalowi eKRS.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
30
Wartało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartało
Dostępny
53 szt.

Najnowsza powieść finalisty Nagrody Literackiej Nike za epopeję narodową Prymityw Małe miasto o złej porze roku. Rdza. Zawiść. Chciwość. Wietrznie. Biało-czarno. Zero szacunku. Miasteczko zdziczałe, odcięte od świata. Rządzące się brakiem praw. Złowieszcze. Rozpolitykowane. Korodujące. Jak wór pełen rupieci z różnych epok. Jak stara i złośliwa maszyna zabawka dysząca tuż przed upadkiem. Podtrzymywana tylko naiwną ludzką nadzieją. Pewnej samotnej jesiennej nocy do miasteczka przyjeżdża człowiek, który ucieka przed samym sobą. Ma poważną misję, ale wolałby o niej zapomnieć. Jednak tego, co zobaczy w miasteczku, zapomnieć się nie da. Pierwszy w Polsce złowieszczy thriller psychologiczno-polityczny dziejący się w kieszonkowym środowisku. Nie mów, że ta książka nie jest dla ciebie, skoro jest o nas wszystkich. Przetrwać to jedno, ale co dalej? Wartało by przeczytać.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

1 osoba kupiła
31
Wprowadzenie do mediologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do mediologii
Dostępny
5 szt.

Książką Régisa Debraya jest pierwszym systematyzującym opracowaniem wiedzy o mediologii, nowej powstającej na naszych oczach dziedzinie badań nad szeroko pojętymi przekaźnikami. W polu współczesnej humanistyki wyróżnia ją fakt, iż jest ona z gruntu inter-, albo lepiej: transdyscyplinarna – jest badaniem śladów kulturowych, pamięci zbiorowej od historii najstarszej po współczesność, od archeologii mediów po filozofię, od początków pisma po internet. Ukazuje symboliczne skutki innowacji technicznych, a jednocześnie kulturowe uwarunkowania przełomów rozwoju technologii. Przedmiotem mediologii są wzajemne oddziaływania techniki i kultury – dawne i teraźniejsze. Godzi więc obydwie dziedziny tradycyjnie, lecz niebezpiecznie sobie przeciwstawiane. Mediologia nie jest socjologią mediów, z którą bywa niekiedy mylona, nie zajmuje się komunikowaniem, lecz badaniem przekazów kulturowych (transmission) – przenoszeniem w czasie informacji (także postaw życiowych) za pomocą struktur instytucjonalnych (kościoły, szkoły, muzea, biblioteki, itp.). Kluczowe jest dla niej pojęcie transmisji w dłuższych i długich okresach trwania kultury. Przekaz kulturowy ma horyzont historyczny, imaginacyjną identyfikację wspólnotową (więzy symboliczne) i odbywa się w porządku diachronicznym – a nie, jak komunikacja, w porządku synchronicznym. Jest więc rodzajem antropologii kulturowej, badającej warunki możliwości koegzystencji wielości odrębnych kultur w warunkach globalnej uniformizacji sieci informatycznych. Jest to synteza pobudzająca i przystępna – napisana językiem prostym, ale błyskotliwym, użyteczna zarówno dla studentów, jak i dla osób po prostu zainteresowanych aktualnymi procesami cywilizacyjnymi i dyskusjami wokół nich.

55,00 zł
38,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

1 osoba kupiła
32
Królestwo kłamstw. Podróż w głąb świata cyberprzestępców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo kłamstw. Podróż w głąb świata cyberprzestępców
Dostępny
397 szt.

Jak naprawdę wygląda świat cyberprzestępców? Czy cyberinwigilacja zagraża każdemu? Fascynująca opowieść o ciemnej stronie Internetu, napisana jak dobry thriller. Ktoś tworzy hakerską sieć w jednym z największych banków świata. Mieszkający w USA Rosjanin zbija fortunę na hakowaniu sportowych samochodów – włamuje się do oprogramowania aut i zmienia ich parametry, aby miały lepsze osiągi. Niespełna 20-letnia Rumunka przystępuje do tajnej grupy, która specjalizuje się w wyłudzaniu okupów poprzez przechwytywanie prywatnych danych: zdjęć, filmików, nagrań z kamerek internetowych. Na przykładzie indywidualnych historii Kate Fazzini, dziennikarka „Wall Street Journal” i ekspertka od cyberbezpieczeństwa, wyjaśnia głębsze zjawiska. Pokazuje działanie dark netu, związki cyfrowej przestępczości z polityką, wywiadem międzynarodowym, sektorem finansowym i osobami publicznymi. Autorka udowadnia, że nasze wyobrażenia na temat hakerów i polujących na nich specjalistów często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Prawda jest inna, znacznie bardziej przerażająca… Książka idealna dla miłośników seriali "Black Mirror" i "Mr. Robot".

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Krótka historia Europy. Od Peryklesa do Putina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia Europy. Od Peryklesa do Putina
Dostępny
1 szt.

Dlaczego Europa na przestrzeni dwóch tysięcy lat stała się oazą pokoju, dobrobytu i wolności? Dlaczego też odcisnęła nieusuwalne piętno na dziejach świata? Simon Jenkins prowadzi nas w tej błyskotliwej książce krętą ścieżką od starożytności, poprzez średniowiecze, czasy reformacji i rewolucji francuskiej aż do dwóch wojen światowych i współczesności. Autor opowiada o wybitnych europejskich politykach, żołnierzach, postaciach kultury, nauki i sztuki, a także wielkich zbrodniarzach. Śledząc główne wydarzenia rozgrywające się w kolejnych epokach, łączy najważniejsze siły sprawcze wpływające na jej dzieje w jedną narrację – dogłębną, barwną i fachową. Co sprawiło, że ten niewielki kontynent stał się tak potężny? W jaki sposób zlepek różnojęzycznych, niekiedy bardzo odmiennych nacji poprzedzielanych górami i puszczami, rozrzuconych na licznych wyspach i półwyspach dorobił się zbiorowej świadomości? Dlaczego działania europejskich dyplomatów tak często prowadziły do rozlewu krwi? Jak to się stało, że europejska kultura i nauka zdominowały świat? „Mimo znaczenia polityki, gospodarki i kultury tego kontynentu aż dotąd nie było książki, która syntetycznie ujęłaby jego dzieje. Mistrzowski portret Europy Simona Jenkinsa wreszcie zapełnił tę ziejącą lukę. Różnorodność, przewaga militarna, dynamika i energia gospodarcza, biegłość w nauce oraz inwencja twórcza zapewniły Europie wyjątkowe miejsce w dziejach ludzkości. Nawet dziś, w okresie względnego upadku znaczenia, przyciąga jak magnes uchodźców, emigrantów, uczonych i turystów z całego świata (…). Niezwykły zakątek” – Simon Jenkins. Simon Jenkins urodził się w 1943 roku w Birmingham. W oksfordzkim St John's College studiował filozofię, nauki polityczne i ekonomię. Jest autorem takich bestsellerów jak A Short History of England, England’s Thousand Best Churches oraz England’s Thousand Best Houses. Pracował jako redaktor w „Evening Standard” i „The Time”, pisał felietony dla „Guardiana”. Za zasługi dla dziennikarstwa Elżbieta II pasowała go na rycerza kawalera.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

1 osoba kupiła
34
Matka (prawie) idealna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka (prawie) idealna
Dostępny
8 szt.

Romantyczna komedia, która cudownie poprawia nastrój. A przy tym niesamowicie zabawna! Maia zajmuje się sprzątaniem w bogatych domach. Pojawia się z naręczem mopów i wiader, kiedy jej zadbane rówieśniczki spieszą się na lunch z przyjaciółkami, zajęcia pilatesu i do kosmetyczki. Nieoczekiwany spadek zmienia wszystko. Maia, jej córka i syn stają się częścią ekskluzywnego świata Stirling Hall School. To miejsce, w którym dzieci jak tlenu potrzebują organicznych moreli, a ich mamy nie wytrzymują tygodnia bez manicure’u. Jak poradzić sobie z nagłym awansem społecznym i wpasować w nowe środowisko? Może w tym pomóc pan Peters, szkolny nauczyciel. Ale czy ma czyste intencje? Jak skończy się jego znajomość z Maią? Przezabawna, ciepła i romantyczna wersja bajki o współczesnym Kopciuszku z zaskakującym zakończeniem. Fanki Emily Giffin będą w siódmym niebie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

35
Wyspa na końcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa na końcu świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

Autorka bestsellerowej Dziewczynki z atramentu i gwiazd powraca z piękną, magiczną opowieścią o przyjaźni i tolerancji. Dokoła przejrzysty ocean, błękitny jak niebo, w którym pływają żółwie i delfiny. Pagórki porośnięte lasami. Śpiew ptaków. Taka jest wyspa Culion, ale „nikt nie przybywa tu z własnej woli”… Dla dwunastoletniej Amihan to dom. Tu dorastała u boku kochającej mamy. Razem wylegiwały się na ulubionej plaży i sadziły kwiaty, żeby przyciągnąć do swego małego raju kolorowe motyle. Jednak z dnia na dzień, wraz z przybyciem urzędnika z dalekiej Manili, pana Zamory, ten raj zamienia się w piekło. Mieszkańcy zostają podzieleni na SANO (czystych) i LEPROSO (trędowatych). Zdrowe dzieci zabiera się chorym rodzicom i umieszcza w sierocińcu na dalekiej wyspie Coron. Ami również tam trafia. Musi zmierzyć się wykluczeniem i samotnością, ale w końcu poznaje prawdziwych przyjaciół. Razem z Mari i Kidlatem dziewczynka odkrywa listy od rodziców, które Zamora chował przed podopiecznymi sierocińca. Dowiaduje się z nich, że stan jej mamy się pogorszył i wraz z przyjaciółmi postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż przez ocean. Czy dzieci wyjdą cało z tej przygody? Czy Ami zobaczy jeszcze mamę? Czy zdoła sprowadzić dla niej na Culion wielobarwne motyle, o których obydwie marzyły? To historia zakorzeniona w prawdziwych wydarzeniach, ale wzbogacona odrobiną magii. Opowieść o przyjaźni i odnajdywaniu drogi do domu. Pisząc ją, uczyłam się inaczej patrzeć na świat. Chciałam zabrać moich czytelników w ekscytującą podróż, w mroczną przeszłość wyspy. - Kiran Millwood Hargrave

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

36
Leksykon światła i mroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon światła i mroku
Dostępny
1 szt.

Powieść uhonorowana Norweską Nagrodą Księgarzy 2018. Mistrzowskie połączenie autentycznej historii rodzinnej z wielką Historią. Brawurowy podwójny portret młodego mężczyzny, jednego z najbardziej znienawidzonych i brutalnych norweskich kolaborantów w czasach okupacji niemieckiej, oraz ocalałej z Holokaustu żydowskiej rodziny, która po wojnie zamieszkała w jego domu – niemym świadku zdarzeń. Powieść stała się wydarzeniem literackim w Norwegii, szybko osiągając status bestsellera, zdobywając uznanie krytyków i czytelników. Prawa do jej wydania sprzedano do ponad 20 krajów. Polskie tłumaczenie ukazuje się jako jedno z pierwszych na świecie. „Nie byłoby sukcesu tej powieść bez niepodważalnego talentu pisarskiego jej autora”. Verdens Gang

39,90 zł
22,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,56 zł

37
Inspektor Parma i spisek żywnościowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspektor Parma i spisek żywnościowy
Dostępny
133 szt.

Jest takie miasteczko, zupełnie niepodobne do innych, którego mieszkańcy bardzo dbają o to, by ich dieta była zdrowa i pożywna. Nie jest to wcale takie proste: sąsiednie miejscowości, Buły Wielkie i Parówy Niżne, dają zły przykład, a z ukrycia działają złowrogie siły… Na szczęście Jagodno ma swoich obrońców. Przy Boczkowej 23 działa biuro detektywistyczne Parma i Partnerzy, w którym urzędują inspektor Parma i jej wierny pomocnik Szperek. Detektywi rozpoczynają śledztwo i ruszają na pomoc mieszkańcom miasteczka, którym zagraża podejrzana substancja. Jaką rolę w tej historii odgrywa demoniczny doktor Truj i jakimi motywami kierują się przestępcy? Dzięki śledztwu dowiemy się, co to takiego sztuczne barwniki i aromaty, konserwanty, spulchniacze pieczywa oraz dlaczego jedzenie czasami tylko przypomina jedzenie… Pierwsza część serii o przygodach świnki Parmy autorstwa Christophera Siemieńskiego z ilustracjami Martina Siemienskiego już 25 marca ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K. „Ilekroć czytam listę składników produktów żywnościowych, ogarnia mnie przerażenie. Brakuje mi kogoś, kto jak bohaterowie tej barwnej opowieści, stanąłby na straży mojego zdrowia i życia. Atmosfera ich zmagań ze spiskiem żywnościowym przypomina mi stare kryminały, tyle że to kryminał w krótkich spodenkach. I niech tak będzie. Inspektor Parmo – do dzieła!” – Marcin Brykczyński „Urodziłem się w 1983 roku w Ottawie, w Kanadzie, i wychowywałem w polskim domu w rodzinie dyplomatów. Dzięki temu nauczyłem się mówić w kilku językach i poznałem kawałek świata oraz na własnej skórze doświadczyłem, jak historia potrafi skomplikować losy człowieka. Polska zawsze była dla mnie ważna. Gdy już tutaj osiadłem, poznałem swoją cudowną żonę i doczekałem trójki wspaniałych dzieci. Od początku tego roku jestem powiernikiem Fundacji Powszechnego Czytania. Misją fundacji jest upowszechnianie czytania jako sposobu na niwelowanie różnic społecznych i praca na rzecz porozumienia międzyludzkiego. A teraz, drodzy Czytelnicy, oddaję w Wasze ręce moją pierwszą książkę dla dzieci. Mam nadzieję, że zżyjecie się z jej bohaterami tak samo, jak stało się w to w przypadku moim i mojej rodziny. Bawcie się dobrze!” Christopher Siemieński

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

38
Skilled Mechanics, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skilled Mechanics, CD
Tricky, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Thundercat – muzyczny wizjoner i wirtuoz basu wraca z nowym albumem „It Is What It Is”. Płyta ukazała się 3 kwietnia nakładem wytwórni Brainfeeder. Teraz możemy posłuchać singla „Black Qualls” (feat. Steve Lacy & Steve Arrington). Za produkcję albumu odpowiadają Flying Lotus i sam Thundercat, zaś gościnnie artystę wspierają m.in. Ty Dolla $ign, Childish Gambino, Lil B, Kamasi Washington, Steve Lacy, Steve Arrington, BadBadNotGood, Louis Cole i Zack Fox. „It Is What It Is” to następca znakomitego krążka „Drunk” i dopełnienie niezwykłej przemiany basowego wirtuoza w uznanego kompozytora i gwiazdę muzycznej sceny. „To album o miłości, stracie, życiu i wzlotach oraz upadkach, które przynosi. Czasem żartobliwy, bo w różnych momentach życia zdarzają się momenty, gdy nie wszystko rozumiesz….ale nie wszystko musi być zrozumiałe” – mówi Stephen „Thundercat” Bruner. Promujący krążek singiel „Black Qualls” to kolejny klasyk Thundercata, który zawsze stara się łączyć nowe brzmienia z muzyczną tradycją. Nie dziwi zatem, że do nagrania tego utworu zaprosił Steve’a Lacy'ego z The Internet oraz ikonę funku - Steve’a Arringtona (Slave). Twórczość tego ostatniego zachwyciła go, gdy był nastolatkiem; jak wspomina Bruner: „jego muzyka rezonowała w całym moim ciele”. Ulubieniec Eryki Badu, Kendricka Lamara i Flying Lotusa zadebiutował w 2011 roku świetnym krążkiem „The Golden Age Of Apocalypse”. W 2016 muzyk uhonorowany został nagrodą Grammy w kategorii Best Rap/Sung Collaboration” za utwór „These Walls’ z albumu Kendricka Lamara „To Pimp A Butterfly”. Ogromne pochwały Thundercat zdobył także za kolejną autorską płytę „Drunk” z 2017 roku, którą radio BBC 6 okrzyknęło Albumem Roku. W 2018 roku wraz z Flying Lotusem skomponował muzykę do jednego z odcinków nagradzanego (m.in. Złote Globy i Emmy) serialu „Atlanta” Artysta pochodzący z rodziny muzyków z Los Angeles (ojciec występował z Dianą Ross i The Temptations) ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami współczesnej sceny jak Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Childish Gambino, Leo Ware, Bilal, Erykah Badu, Flying Lotus, Stanley Clark, Kamasi Washington czy….Suicidal Tendencies. Lista utworów: 1. Lost In Space / Great Scott / 22-26 2. Innerstellar Love 3. I Love Louis Cole (feat. Louis Cole) 4. Black Qualls (feat. Steve Lacy, Steve Arrington, & Childish Gambino) 5. Miguel's Happy Dance 6. How Sway 7. Funny Thing 8. Overseas (feat. Zack Fox) 9. Dragonball Durag 10. How I Feel 11. King Of The Hill 12. Unrequited Love 13. Fair Chance (feat. Ty Dolla $ign & Lil B) 14. Existential Dread 15. It Is What It Is

27,90 zł
27,34 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,56 zł

39
Wierni i Upadli. Tom 4. Gniew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierni i Upadli. Tom 4. Gniew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Król Nathair zajął twierdzę Drassil i zawładnął trzema z siedmiu Skarbów. Z pomocą Calidusa oraz królowej Rhin jest gotów zrobić wszystko, by przejąć resztę. Zebrane Skarby umożliwią mu otwarcie portalu do Zaświatu, by Asroth na czele swej hordy demonów mógł się wedrzeć na Ziemie Wygnanych i wreszcie przyjąć formę cielesną. W międzyczasie Corban wpadł do niewoli Jorun, olbrzymów, którzy jeżdżą do bitwy na niedźwiedziach. Jego hufiec został rozproszony, a więc, by przetrwać, Corban musi znaleźć nowych sojuszników. Czy będzie w stanie dogadać się z którąś ze skłóconych frakcji wojowniczych olbrzymów? Zagrożenie, które reprezentuje sobą Nathair, nie pozostawia mu wyboru. Jego życie znalazło się na krawędzi przepaści, a wraz z nim los Ziem Wygnanych. Prawda, odwaga i lojalność zostaną wystawione na najcięższą próbę.

49,00 zł
39,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

40
Upadłość konsumencka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadłość konsumencka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.15

Publikacja prezentuje całościowo upadłość konsumencką w ujęciu praktycznym po obszernej nowelizacji dokonanej ustawą z 30.08.2019 r. Opracowanie przedstawia zagadnienie z punktu widzenia postępowania przed sądem, co ułatwi orientację w dokonanych zmianach oraz wypracowanie właściwych technik postępowania. W opracowaniu szczegółowo omówiono dwa tryby postępowań wprowadzonych nowelizacją: - uproszczony, bez konieczności wyznaczania sędziego-komisarza oraz zwykły, według przepisów dotyczących przedsiębiorców. Autorka szczegółowo analizuje szereg instytucji dotychczas nieznanych prawu upadłościowemu takich jak np.: - projekt planu spłaty sporządzany przez syndyka; - warunkowe umorzenie zobowiązań upadłego bez ustalania planu spłaty, - możliwość odmowy ustalenia planu spłaty. Opracowanie będzie przydatne w codziennej pracy związanej z obsługą prawną zarówno dłużników i upadłych, jak i wierzycieli, a także w praktyce orzeczniczej, zwłaszcza w rozwiązywaniu problemów proceduralnych powstających przy zbiegu prowadzonych procesów z postępowaniami upadłościowymi.

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

41
Kredki dla maluszka. Żabka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki dla maluszka. Żabka
Dostępny
25 szt.

Czary-mary, koloruję świat mój mały! Ta książeczka to świetna zabawa z kredkami i ćwiczenia dla malucha. Dziecko rozpoznaje i nazywa, zapamiętuje i kojarzy, wskazuje podobieństwa i różnice, a także uwrażliwia się na kształty i kolory oraz ćwiczy precyzję ruchów. Urocze ilustracje, elementy z najbliższego otoczenia, barwne naklejki, proste polecenia i niebywała różnorodność – wszytko po to, aby zaciekawić, zainspirować oraz przyczynić się do prawidłowego rozwoju najmłodszych!

6,05 zł
4,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,06 zł

42
Kredki dla maluszka. Króliczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki dla maluszka. Króliczek
Dostępny
23 szt.

Czary-mary, koloruję świat mój mały! Ta książeczka to świetna zabawa z kredkami i ćwiczenia dla malucha. Dziecko rozpoznaje i nazywa, zapamiętuje i kojarzy, wskazuje podobieństwa i różnice, a także uwrażliwia się na kształty i kolory oraz ćwiczy precyzję ruchów. Urocze ilustracje, elementy z najbliższego otoczenia, barwne naklejki, proste polecenia i niebywała różnorodność – wszytko po to, aby zaciekawić, zainspirować oraz przyczynić się do prawidłowego rozwoju najmłodszych!

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

43
Kredki dla maluszka. Motylek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki dla maluszka. Motylek
Dostępny
23 szt.

Czary-mary, koloruję świat mój mały! Ta książeczka to świetna zabawa z kredkami i ćwiczenia dla malucha. Dziecko rozpoznaje i nazywa, zapamiętuje i kojarzy, wskazuje podobieństwa i różnice, a także uwrażliwia się na kształty i kolory oraz ćwiczy precyzję ruchów. Urocze ilustracje, elementy z najbliższego otoczenia, barwne naklejki, proste polecenia i niebywała różnorodność – wszytko po to, aby zaciekawić, zainspirować oraz przyczynić się do prawidłowego rozwoju najmłodszych!

6,05 zł
4,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,06 zł

44
Supermaszyny. Samochody osobowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supermaszyny. Samochody osobowe
Dostępny
8 szt.

Coś specjalnego dla małych miłośników maszyn jeżdżących, latających i pływających! Przedstawiamy książeczkę z serii, która rozbudza dziecięce zainteresowanie samochodami, statkami wodnymi i powietrznymi oraz pojazdami specjalnymi. Wprowadza w ten fascynujący świat za sprawą różnorodnych rysunków, realistycznych i zarazem adekwatnych do wieku odbiorców, naklejek stanowiących pomoc przy kolorowaniu oraz mnóstwa ciekawych informacji. Przyszły kierowco, przed tobą katalog aut osobowych: małych i dużych, nowoczesnych i zabytkowych. Poznaj je wszystkie, a na ostatniej stronie zaprojektuj swój wymarzony model! Odjazdowej zabawy!

5,13 zł
3,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,14 zł

45
Lubię Kaligrafię. Literki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię Kaligrafię. Literki
Dostępny
70 szt.

Rozpocznij przygodę z literkami! Melodyjne rymowanki, wesołe rysunki i barwne naklejki umilą czas oraz w przyjemny sposób zachęcą do nauki. Rozwiną spostrzegawczość, analizę wzrokowo-słuchową, a także rozgrzeją rączkę do dalszych ćwiczeń. Dzięki ćwiczeniom: • poznasz litery, • nauczysz się zasad prawidłowego zapisu ze wskazaniem na odpowiedni kierunek, kształt i proporcje, • wyrobisz płynność i estetykę kreślenia znaków. Z Lubię Kaligrafię baw się, ćwicz i pięknie pisz!

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

46
Ze skrzatem łatwiej. Literki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ze skrzatem łatwiej. Literki
Dostępny
46 szt.

Przedstawiamy książeczkę z serii edukacyjnej przyjaznej dzieciom! Rozpocznij naukę pisania, czytania i liczenia. Proste ćwiczenia w formie zabawy, sympatyczne rysunki i kolorowe naklejki, czyli coś specjalnie dla ciebie. Z tym zeszytem poznasz alfabet, napiszesz pierwsze literki, a także ułożysz i przeczytasz krótkie wyrazy. Ze Skrzatem łatwiej!

6,05 zł
4,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,06 zł

47
Ze skrzatem łatwiej. Cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ze skrzatem łatwiej. Cyferki
Dostępny
52 szt.

Przedstawiamy książeczkę z serii edukacyjnej przyjaznej dzieciom! Rozpocznij naukę pisania, czytania i liczenia. Proste ćwiczenia w formie zabawy, sympatyczne rysunki i kolorowe naklejki, czyli coś specjalnie dla ciebie. Z tym zeszytem poznasz i napiszesz cyferki, a także wykonasz pierwsze obliczenia. Ze Skrzatem łatwiej!

6,05 zł
4,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,06 zł

48
Kredki dla maluszka. Karuzela - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki dla maluszka. Karuzela
Dostępny
23 szt.

Czary-mary, koloruję świat mój mały! Ta książeczka to świetna zabawa z kredkami i ćwiczenia dla malucha. Dziecko rozpoznaje i nazywa, zapamiętuje i kojarzy, wskazuje podobieństwa i różnice, a także uwrażliwia się na kształty i kolory oraz ćwiczy precyzję ruchów. Urocze ilustracje, elementy z najbliższego otoczenia, barwne naklejki, proste polecenia i niebywała różnorodność – wszytko po to, aby zaciekawić, zainspirować oraz przyczynić się do prawidłowego rozwoju najmłodszych!

6,05 zł
4,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,06 zł

49
Współczesne media Tom 1: Problemy i metody badań nad mediami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne media Tom 1: Problemy i metody badań nad mediami
Dostępny
6 szt.

Uznając, że nauki o mediach wchodzą w okres dojrzałości metodologicznej i chcąc uczcić jubileusz naszej serii, dziesiąty jej tytuł ? Współczesne media. Problemy i metody badań nad mediami ? zaplanowałyśmy jako swoiste podsumowanie. Ważnym powodem wyboru problematyki było przejście od etapu opisu wnętrza dyscypliny nauki o mediach (przedmioty badań i ich geneza) do poziomu dyskusji o metodologii (jak badać, czerpiąc z multigenetyczności dyscypliny). Na nasze zaproszenie odpowiedziało 46 badaczy, których teksty zostały podzielone na dwa tomy. Teksty te, reprezentując poszczególne nurty badawcze współczesnego medioznawstwa, zawierają omówienie metod wykorzystywanych w badaniach nad mediami (zarówno zaczerpniętych z innych dyscyplin naukowych, jak i wypracowanych na gruncie medioznawstwa) i egzemplifikują zastosowanie tych metod w praktyce analitycznej, a także zwracają uwagę na najważniejsze (najbardziej aktualne lub ponadczasowo istotne) problemy badań nad mediami. Ze Wstępu Iwona Hofman Danuta Kępa-Figura

44,10 zł
34,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,26 zł

50
Czarne morze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne morze
Dostępny
37 szt.

Joanna od dziecka ma niezwykły dar. Dar, który bywa również przekleństwem. Dotyk innych ludzi powoduje, że widzi ich najgłębiej skrywane wspomnienia, odczuwa to, co woleliby ukryć przed światem... Podczas rodzinnego spaceru po gdyńskim klifie dzieje się coś, co powoduje, że Joanna z mężem postanawiają szybko wrócić do domu, do Wrocławia. W drodze powrotnej ulegają wypadkowi samochodowemu. Joanna budzi się w szpitalu z diagnozą: wstrząśnienie mózgu i związane z nim zaniki pamięci. W domu nie zastaje pięcioletniej córki. Dziecko jest podobno u teściów, czemu przeczą pozostawione w pokoju Mileny rzeczy. Joanna traci kontakt z rzeczywistością – wspomnienia z odległej przeszłości mieszają się z wydarzeniami ostatnich dni – i rozpaczliwie próbuje wypełnić luki w pamięci, a przede wszystkim odzyskać dziecko. Co się stało na klifie? Gdzie jest córka Joanny? Jaką rolę w tej historii odgrywa powracające wspomnienie czarnej mętnej wody? Odpowiedź na te pytania okaże się dużo bardziej przerażająca niż wspomnienia traumatycznych wydarzeń obcych ludzi, które przeniknęły do świata Joanny. Karolina Macios – jest pisarką, redaktorką, felietonistką, współautorką programów kursów kreatywnego pisania i ghostwriterką. Czarne morze to pierwszy z jej serii thrillerów psychologicznych.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

51
Sex/Skin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sex/Skin
Dostępny
19 szt.

Szkoła średnia w Atlancie – świat młodych-gniewnych, wyzwolonego seksu i zakazanych używek. I w środku tej niekończącej się imprezy BB – Brooke Bradley, dziewczyna lubiąca palić, przeklinać i iść przez życie pod prąd. Kiedy poznaje Knighta, outsidera, który wydaje się pałać nienawiścią do całego świata BB odkrywa, że najbardziej pociągają ją niegrzeczni chłopcy. Zwłaszcza jeżeli za maską mrocznego i brutalnego mężczyzny kryje się wrażliwy, poraniony chłopak o duszy artysty. Knight wprowadza BB w tajniki zmysłowego seksu i staje się jej pierwszą prawdziwą miłością. Jest nie tylko jej pierwszym nauczycielem, ale też „rycerzem”, który jest gotów dbać o nią i chronić, kiedy grozi jej niebezpieczeństwo. Jest gotów się za nią bić. Jednak jego brutalność znajduje ujście także w łóżku… Kiedy okazuje się, że Knighta podnieca krew, BB odkrywa, do jakich granic jest w stanie się posunąć, aby zaspokoić żądze swojego chłopaka. Bo z Knightem rozkosz i ból zawsze idą w parze…

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

52
Mem internetowy jako multimodalny gatunek pamięci zbiorowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mem internetowy jako multimodalny gatunek pamięci zbiorowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Autorka podjęła się monograficznego ujęcia memu internetowego z perspektywy pamięcioznawcy oraz mediologa. Cieszę się, że mogłam być pierwszym czytelnikiem takiego opracowania, którego Autorka jak mało kto w środowisku mediologiczno-kulturoznawczo-językoznawczym ma kompetencje, oczytanie, zasób poznawczy wystarczający do zamieszczenia na rynku wydawniczym monografii memu internetowego. Z recenzji prof. dr hab. Iwony Loewe

42,00 zł
33,18 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

53
Wspieranie przedsiębiorczości przez instytucje otoczenia biznesu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspieranie przedsiębiorczości przez instytucje otoczenia biznesu
Dostępny
6 szt.

„Praca stanowi zwartą treściowo i kompleksową monografię poświęconą systemowi wspierania przedsiębiorczości w regionie. (…) Problematyka modelowego ujęcia wpływu instytucji otoczenia biznesu na wzrost poziomu przedsiębiorczości podmiotów gospodarczych nie jest wystarczająco omówiona w literaturze polskiej. Przeprowadzone badania i analiza literatury przedmiotu pozwalają rozszerzyć wiedzę w tym temacie. Praca stanowi autorskie, wartościowe ujęcie ważnego problemu ekonomicznego. Z recenzji dr. hab. Piotra Karpusia, prof. UMCS Praca stanowi obszerne, wieloaspektowe studium badawcze poświęcone problematyce wspierania przedsiębiorczości przez instytucje otoczenia biznesu w regionie o aspiracjach rozwojowych. Zaprezentowane (…) badania uzupełniają lukę w literaturze przedmiotu dotyczącą zagadnień instytucjonalnego wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, ze szczególnym uwzględnieniem regionów słabiej rozwiniętych i równocześnie w większym stopniu korzystających ze środków polityki spójności UE. Walorem pracy jest wieloaspektowe, kompleksowe podejście do badanego zagadnienia, oparte na bogatym materiale empirycznym pochodzącym ze źródeł pierwotnych.” – Z recenzji dr. hab. Grzegorza Ślusarza, prof. URz

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

54
Projekt, program i portfel w praktyce gospodarczej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Projekt, program i portfel w praktyce gospodarczej
Dostępny
1 szt.

?W dynamicznie zmieniającym się świecie potrzeb i technologii doskonalenie systemu zarządzania projektami przedsiębiorstwa, w tym zarządzania programami i portfelami projektów, staje się koniecznością (...). Zagadnienia poruszane w monografii są ważne zarówno z naukowego, jak i praktycznego punktu widzenia. Książka może być z powodzeniem wykorzystana do projektowania badań naukowych dotyczących efektywności rozwiązań użytkowych systemów zarządzania projektami w jednostkach gospodarczych. Uważam, że pozycja ta ma także wysokie walory dydaktyczne i można ją zastosować do celów nauczania na poziomie akademickim. Z uwagi na wszechstronny opis powszechnie stosowanych standardów i metodyk zarządzania projektami recenzowana monogra?a może również stanowić rodzaj poradnika dla praktyków?. Z recenzji dr. hab. Pawła Cabały, prof. UEK

42,00 zł
25,62 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,38 zł

55
Czarne morze. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne morze. Audiobook
Karolina Macios, Wielka Litera
Dostępny
19 szt.

Joanna od dziecka ma niezwykły dar. Dar, który bywa również przekleństwem. Dotyk innych ludzi powoduje, że widzi ich najgłębiej skrywane wspomnienia, odczuwa to, co woleliby ukryć przed światem... Podczas rodzinnego spaceru po gdyńskim klifie dzieje się coś, co powoduje, że Joanna z mężem postanawiają szybko wrócić do domu, do Wrocławia. W drodze powrotnej ulegają wypadkowi samochodowemu. Joanna budzi się w szpitalu z diagnozą: wstrząśnienie mózgu i związane z nim zaniki pamięci. W domu nie zastaje pięcioletniej córki. Dziecko jest podobno u teściów, czemu przeczą pozostawione w pokoju Mileny rzeczy. Joanna traci kontakt z rzeczywistością –wspomnienia z odległej przeszłości mieszają się z wydarzeniami ostatnich dni – i rozpaczliwie próbuje wypełnić luki w pamięci, a przede wszystkim odzyskać dziecko. Co się stało na klifie? Gdzie jest córka Joanny? Jaką rolę w tej historii odgrywa powracające wspomnienie czarnej mętnej wody? Odpowiedź na te pytania okaże się dużo bardziej przerażająca niż wspomnienia traumatycznych wydarzeń obcych ludzi, które przeniknęły do świata Joanny. Karolina Macios – jest pisarką, redaktorką, felietonistką, współautorką programów kursów kreatywnego pisania i ghostwriterką. Czarne morze to pierwszy z jej serii thrillerów psychologicznych.

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

56
Gotowość młodzieży do integracji szkolnej z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotowość młodzieży do integracji szkolnej z uczniem z niepełnosprawnoś...
Dostępny
6 szt.

Monografia prezentuje wartościowe i oryginalne teoretyczno-empiryczne ujęcie tej przestrzeni edukacyjnej, w której dążymy do zbudowania jedności mimo zróżnicowań. Studium to jest bez wątpienia interesującą i cenną propozycją wydawniczą, przeznaczoną dla szerokiego kręgu odbiorców ? zarówno naukowców, jak i praktyków, nauczycieli, terapeutów i tych, którzy z troską i zaangażowaniem uczestniczą w budowaniu dobrej szkoły dla wszystkich. Z recenzji prof. dr hab. Joanny Głodkowskiej

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

57
Nowa frazeologia we współczesnej rosyjskiej prasie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa frazeologia we współczesnej rosyjskiej prasie
Dostępny
2 szt.

Monografia dr Olgi Jakowlewej podejmuje temat niezwykle istotny dla współczesnej praktyki badań rusycystycznych. Jest to praca niezmiernie potrzebna, ponieważ przedstawia materiał nie do końca poznany; mimo bogatej literatury przedmiotu zarówno w językoznawstwie polskim, jak i rosyjskim brak jest opracowań, które by w sposób kompleksowy, syntetyczny ujmowały problematykę zawartą w tytule [...]. Recenzowana praca z powodzeniem stara się wypełnić tę lukę, co czyni ją (pracę) aktualną i pożyteczną. Książka zawiera syntezę przytoczonego materiału językowego i prezentacji interesujących i ważkich naukowo wyników. Omawiana monografia ma charakter wieloaspektowy, gdyż łączy w sobie różne procedury badawcze i naświetla badany problem możliwie ze wszystkich stron, a jej zawartość merytoryczna i materiałowa są imponujące. [...] monografia dr Olgi Jakowlewej [...] jest nowocześnie napisanym, profesjonalnie przygotowanym i niezmiernie ważnym dla rusycystyki i slawistyki opracowaniem interesującego zagadnienia językoznawczego i kulturologicznego. Jest wreszcie pracą niezmiernie potrzebną i przydatną w dydaktyce obu języków oraz praktyce translatorskiej. - z recenzji dr. hab. Krzysztofa Kusaly, prof. nadzw.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

58
Zapis późnoglacjalnych i holoceńskich zmian środowiskowych w osadach torfowisk alkalicznych Bagno Bubnów i Bagno Staw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapis późnoglacjalnych i holoceńskich zmian środowiskowych w osadach t...
Dostępny
6 szt.

?Praca ujawniła i udokumentowała skomplikowaną rzeźbę mis zbiorników akumulacji biogenicznej wypreparowanych w skałach kredowych. Autor zbadał ich genezę i litologię osadów wypełniających misę, a stopień szczegółowości opracowania plasuje pracę w szeregu najlepszych opracowań geologicznych torfowisk. Uzyskane wyniki są unikatowe w skali kraju, bowiem tak skomplikowanej rzeźby nie pokazały dotąd inne prace z Niżu Polskiego. Odkryta różnorodność kształtu mis zagłębień każe spojrzeć inaczej na zagadnienie paleojeziorności na obszarach krasowych. Dokonana rekonstrukcja warunków paleośrodowiskowych jest nowym elementem obrazu funkcjonowania środowiska przyrodniczego w późnym glacjale i holocenie na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim [?]?. Z recenzji prof. UAM, dr. hab. Grzegorza Kowalewskiego

29,40 zł
23,23 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,17 zł

59
Przemiany idei uniwersytetu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemiany idei uniwersytetu
Dostępny
28 szt.

Uniwersytet jest jedną z kluczowych instytucji kultury świata zachodniego. Jest nie tylko miejscem kształcenia, tworzenia i przekazywania wiedzy, lecz także formowania się wspólnoty, budowania warunków do namysłu oraz debaty nad wartościami i funda mentalnymi pytaniami społecznymi. Z jednej strony jest on zakorzeniony w tradycji, z drugiej zmienia się wraz ze społeczeństwem, współtworzy i odzwierciedla zmiany społeczne, ekonomiczne i kulturowe. Książka ukazuje miejsce założeń w świecie Zachodu, ze szczególnym uwzględnieniem religii i procesów sekularyzacji. Publikacja jest adresowana nie tylko do profesjonalistów zajmujących się tematyką przemian uniwersytetu, może ona zainteresować również tych, których zajmuje spór o jego kształt. Cezary Kościelniak ? doktor filozofii, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania badawcze autora koncentrują się na kulturowych uwarunkowaniach uniwersytetu, religii w życiu publicznym, kulturze i tożsamości politycznej oraz konfliktach geokulturowych. Opublikował m.in. Uniwersytet ? rozwój ? kultura (2015).

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

60
Jestem Świadomością - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem Świadomością
Dostępny
150 szt.

"Jestem Świadomością. O zawansowanych stanach świadomości"to książka opisująca subiektywnie doświadczane stany najwyższej duchowej świadomości. Wprowadza ona Czytelnika w Rzeczywistość opisywaną przez mistyków, z jednoczesnym skorelowaniem tej Rzeczywistości w codziennym funkcjonowaniu ówczesnego świata Zachodu. Autorka, zgłębiając tajemnice naszego istnienia, podejmuje próbę opisania samej Natury Świadomości i tego, co jest trudne do zdefiniowania. To publikacja porusza głęboko trzon naszej Istoty. Daje impuls do szerokiego wglądu w naszą prawdziwą Tożsamość. Jest nie tylko kluczem, ale też otwartą bramą, by Czytelnik dostrzegł najgłębszą prawdę o samych sobie. Skierowana do tych, którzy są gotowi na doświadczanie stanów duchowego oświecenia i którymi kieruje ciekawość innej rzeczywistości. Świat i całą Rzeczywistość możemy zmieniać tylko poprzez siebie samych, a ta książka wskazuje, dlaczego tak jest. Brygida Pietraszek Wieloletni holistyczny konsultant, pracujący nad pogłębianiem własnej samoświadomości. Autorskie techniki pracy opiera na samopoznaniu wewnętrznej prawdy, kompleksowym podejściu do człowieka i jego życia. Swoje działania dedykuje podnoszeniu ludzkiej świadomości i poprawie życia na każdej jego płaszczyźnie poprzez osiągnięcie równowagi. Nie jest związana z jakąkolwiek religią.

36,00 zł
32,04 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,96 zł

61
Analiza i ocena reform w szkolnictwie wyższym w latach 2015-2019. Dobre zmiany? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza i ocena reform w szkolnictwie wyższym w latach 2015-2019. Dobr...
Dostępny
6 szt.

Ostatnich kilka lat to okres głębokich reform w polskim szkolnictwie wyższym. Mają one ? w wielu aspektach ? charakter rewolucyjny i zasadniczo zmieniają realia funkcjonowania uczelni, w szczególności publicznych. Reformy wprowadzają m.in. zupełnie nowy, niedemokratyczny sposób zarządzania uczelnią, zmieniają zasady jej finansowania. Nowa rzeczywistość dotyczy także ewaluacji ? zarówno całych jednostek, jak i ich pracowników. Nowością jest także taw. Zintegrowany System Kwalifikacji. Autor poddaje analizie i ocenie najważniejsze wątki zmian, konkludując, że duża część spośród nich jest błędna i nie doprowadzi do oczekiwanych rezultatów, skutkując znacznym wzrostem obciążeń biurokratycznych i zamieszania na uczelniach. Wskazuje też na konieczność podjęcia na nowo dyskusji o przyszłym kształcie regulacji prawnej szkolnictwa wyższego w Polsce.

30,00 zł
62
Stanisław Moniuszko i jego muzyka/Musik für die Nation. Der Komponist Stanisław Moniuszko (1819-1872) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Moniuszko i jego muzyka/Musik für die Nation. Der Komponist ...
Dostępny
9 szt.

Rüdiger Ritter jest historykiem i muzykologiem, żywo zainteresowanym historią i kulturą naszej części Europy. Jego książka opublikowana w polskim przekładzie w Roku Moniuszkowskim, w ciekawy sposób włącza się w różnorodne inicjatywy ? edytorskie, badawcze, artystyczne ? poświęcone kompozytorowi.

65,00 zł
63
Między filozofią a chemią. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między filozofią a chemią.
Dostępny
5 szt.

Książka jest dedykowana Profesorowi Pawłowi Zeidlerowi. Okazją formalną są sześćdziesiąte piąte urodziny Profesora oraz przeszło czterdzieści lat pracy badawczej i dydaktycznej Jubilata na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 22 lata pełnił funkcję kierownika zakładu logiki i Metodologii Nauk w Instytucie filozofii. Naukowe dokonania Profesora prezentuje zamieszczony w niniejszym tomie spis publikacji. ich tytuły pozwalają łatwo zorientować się w obszarach Jego badawczych zainteresowań. Są to: metodologia nauk empirycznych, semiotyka, filozofia nauki, zwłaszcza zaś filozofia chemii. Właśnie z tym ostatnim obszarem badawczym Profesor związał się w ostatnich latach. Należy podkreślić pionierski charakter podjętych przezeń prac nie tylko na gruncie polskim, ale też światowym. z kolei, zakres pozabadawczych pasji Profesora ujawnił się w licznych z Nim rozmowach, które odsłoniły zainteresowanie historią i obserwacją ptaków. Prezentowany zbiór składa się z dziewiętnastu zróżnicowanych tematycznie opracowań. Większość z nich ? bezpośrednio lub pośrednio ? kontynuuje wątki badawcze podejmowane przez Profesora w różnych latach. zostały one podzielone

42,00 zł
64
Obowiązek naprawienia szkody w prawie karnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obowiązek naprawienia szkody w prawie karnym
Dostępny
4 szt.

Celem pracy jest przedstawienie najważniejszych zmian w polskim Kodeksie karnym i Kodeksie postępowania karnego, dokonanych w 2015 roku, których skutkiem było przekształcenie obowiązku naprawienia szkody w prawie karnym ze środka karnego w kompensacyjny. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, jaka powinna być natura tego środka, aby uniknąć kolizji z innymi instytucjami prawa karnego oraz powstawania wątpliwości co do jego stosowania w praktyce. W tym celu niezbędne jest określenie, czy obowiązek naprawienia szkody w prawie karnym i cywilnym powinny różnić się co do swoich funkcji oraz do jakiego stopnia w procesie karnym możemy korzystać z przepisów prawa cywilnego dotyczących naprawienia szkody. Konkludując, autor stwierdza, że obowiązek naprawienia szkody w prawie karnym powinien być kompatybilny z przepisami prawa cywilnego dotyczącymi naprawienia szkody i zadośćuczynienia. Im bardziej bowiem obowiązek ten będzie się różnił od swojego odpowiednika w prawie cywilnym, tym trudniejsze będzie korzystanie z tej instytucji przez osoby pokrzywdzone. Obowiązek naprawienia szkody w prawie karnym nie powinien pełnić żadnej innej funkcji (w szczególności penalnej) poza jedną: ułatwieniem uzyskania pokrzywdzonym kompensacji szkodliwych skutków popełnionych przestępstw. Nadawanie obowiązkowi naprawienia szkody w prawie karnym jakichkolwiek innych funkcji, nieuchronnie prowadzi do powstania konfliktu pomiędzy jego cywilnoprawnym charakterem a przypisywanymi mu celami penalnymi.

48,00 zł
65
Pełne opisanie krajów świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pełne opisanie krajów świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Autor Fukuzawa Yukichi to czołowy japoński myśliciel i edukator okresu Meiji (1868 ? 1912). Praca to jedna z kluczowych publikacji kształtujących japońską wiedzę o świecie wkrótce po upadku siogunatu rodu Tokugawa. Stała się bestsellerem. Tłumaczem dzieła Fukuzawy na język polski i autorem części krytycznej jest Przemysław Sztafiej.

34,00 zł
Powiadomienie
66
Buntowniczki. Głosy kobiet we współczesnej literaturze katalońskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buntowniczki. Głosy kobiet we współczesnej literaturze katalońskiej
Niedostępny
Brak

Tom Buntowniczki. Głosy kobiet we współczesnej literaturze katalońskiej to zbiór artykułów poświęconych najważniejszym katalońskojęzycznym pisarkom XX i XXI wieku, które zapisały się na kartach historii literatury nie tylko dzięki swoim znaczącym dziełom, ale też i nonkonformistycznej postawie wobec pozycji kobiet i ich losu zarówno na polu literackim, jak i w innych sferach życia. Książka jest próbą wprowadzenia czytelników w wielowymiarową problematykę, począwszy od zarysu tradycji kobiecego pisarstwa w Krainach Katalońskich, a skończywszy na skomplikowanym kontekście historyczno-kulturowym, zwłaszcza zaś kluczowym elemencie kreującym poczucie tożsamości, czyli języku. Utwory omawianych w tomie autorek ? bohaterkami kolejnych rozdziałów są: Víctor Catala (męski przydomek Cateriny Albert), Merce Rodoreda, Maria Aurelia Capmany, Carmelina Sánchez-Cutillas, Maria-Merce Marçal oraz Montserrat Roig ? ukazują ich determinację w procesie odbudowywania i jednoczenia narodu, do którego zdarzyło się im należeć. W twórczości wszystkich dostrzec można pewien wspólny cel: uwolnienie się od balastu przeszłości i wprowadzenie takich konkretnych rozwiązań, aby jutro, które nadejdzie, było lepsze.

24,00 zł
Powiadomienie
67
Rola artysty w społeczeństwie Majów późnego okresu klasycznego. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rola artysty w społeczeństwie Majów późnego okresu klasycznego.
Dostępny
7 szt.

Tematem tej publikacji jest rola artysty w społeczeństwie Majów późnego okresu klasycznego (VI?IX wiek n.e.) na podstawie zachowanych sygnatur6 rzeźbiarzy oraz skrybów. Tak wyznaczone ramy chronologiczne są skorelowane z prze-działem czasowym, w jakim występowało zjawisko sygnowania artefaktów przez majańskich artystów, które ustalono na podstawie analizy zebranego materiału źródłowego.

30,00 zł
68
Pamięć i niepamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć i niepamięć
Niedostępny
Brak

Publikacja jest multidyscyplinarnym zbiorem studiów z dwóch różnych dziedzin nauk humanistycznych ? historii i historii sztuki. Zaprezentowane zostały w tomie różne kwestie. Są to spory i problemy z pamięcią w Europie Wschodniej, fenomen krypty Czartoryskich w Sieniawie, jednej z najważniejszych, a mało znanych szerszej opinii polskich nekropolii, architektoniczne formy i wyrazy pamięci w starożytnym Rzymie oraz polskiej przestrzeni publicznej jako miejsca pamięci. Są to studia przypadków z różnych epok, nieroszczące sobie do ostateczności osądu. Łączy te historie i przypadki tematyka kultury pamięci, polityki historycznej i szeroko pojętej pamięci o przeszłości, ale też i wykluczenia z jej obrębu. Stąd też i geneza tytułu.

15,99 zł
Powiadomienie
69
Zawodowe i osobiste wymiary rozwoju człowieka. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawodowe i osobiste wymiary rozwoju człowieka.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Książka stanowi zbiór usystematyzowanych rozważań na temat możliwości i ograniczeń rozwoju człowieka w różnych aspektach i kontekstach współczesnego świata. W pracy wyodrębniono dwa główne wymiary zamian rozwojowych: zawodowe oraz osobiste. Z kolei zmiany rozwojowe osobiste podzielono na normatywne oraz nienormatywne. Autorzy poszczególnych artykułów opisują zjawiska, procesy albo przyczyny określonych zmian rozwojowych. Ukazują różnorodność i wielopłaszczyznowość życia zawodowego i osobistego jednostek.

12,99 zł
Powiadomienie
70
Męskość i fantazmat w prozie Javiera Maríasa i Antonia Mu?oza Moliny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męskość i fantazmat w prozie Javiera Maríasa i Antonia Mu?oza Moliny
Niedostępny
Brak

Studium twórczości dwóch wybitnych współczesnych pisarzy hiszpańskich ? Javiera Maríasa i Antonia Munoza Moliny ? w oryginalny sposób wpisuje się w perspektywę interdyscyplinarnych badań nad męskością. W literaturoznawczej analizie tożsamości męskich bohaterów autorka odwołuje się do psychoanalitycznej teorii Jacques?a Lacana, w szczególności zaś do opracowanej przez niego kategorii fantazmatu. Przywołuje także propozycje teoretyczne współczesnych badaczy wykorzystujących to pojęcie w interpretacji tekstów kultury, m.in. Marii Janion, Kaji Silverman i Slavoja Žižka. Uważne spojrzenie na literackie reprezentacje męskich fantazmatów ujawnia ich niezwykle złożony charakter, wpisaną w ich strukturę wielowarstwowość i wewnętrzną sprzeczność.

25,00 zł
Powiadomienie
71
Restytucja zabytków w Polsce. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Restytucja zabytków w Polsce.
Niedostępny
Brak

Zbiór artykułów poświęconych szeroko pojętej restytucji zabytków, analizowanej z punktu widzenia prawników i historyków. Stąd też są to zarówno analizy prawnicze, jak i refleksje na temat konkretnych przypadków restytucji, a także próba oceny kwestii strategii politycznej i dyplomatycznej realizowanej w tym kontekście. Zagadnienia te były już wprawdzie przedmiotem badań, ale wciąż jest miejsce na analizy szczegółowe, jakie zawarte są w recenzowanej książce.

26,00 zł
Powiadomienie
72
Kuchnia pięciu przemian dla początkujących 100 łatwych przepisów na bezglutenowe i wegetariańskie potrawy według tradycyjnej medycyny chińskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia pięciu przemian dla początkujących 100 łatwych przepisów na be...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Gotowanie według Pięciu Przemian jeszcze nigdy nie było takie łatwe! Dzięki temu prostemu i praktycznemu poradnikowi poznasz zasady diety, smaki, przemiany oraz kolejność dodawania składników. Dodatkowo Autorka, propagatorka życia zgodnie z chińską filozofią przyrody, przygotowała dla Ciebie 100 przepisów na dania bezglutenowe i wegetariańskie, wśród których znajdziesz łatwe do przyrządzenia pieczywo, pasztety, pasty kanapkowe, różnego rodzaju sałatki, kotlety, zapiekanki, zupy, a także ciasta i desery owocowe. Aby ułatwić posługiwanie się książką, do publikacji dołączony został plakat z grupami produktów żywnościowych należących do poszczególnych przemian. Od kuchni do zdrowia!

39,30 zł
28,69 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

73
Skrywane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrywane
Dostępny
146 szt.

Skrywane jest odkrywcze. "Nieskończona prostota", "rozkosz pychy", "sprytna wiara", zwarcia antonimów, przyciąganie przeciwieństw, ich wzajemne przeistoczenia są źrenicą tego oka na świat, które Michał Komar nam tu otwiera. Wewnętrzny rytm tej prozy, potoczny i wyszukany zarazem, dialogowy i precyzyjny, dyskretny, lecz sugestywny, wciąga czytelnika niepostrzeżenie w tę opowieść o państwie i papiestwie, Rzeczypospolitej i Kościele, Polsce i Europie. Ale wszystkie określenia ogólne, których w nocie trudno uniknąć, muszą zostać zawieszone, kiedy przeczyta się pierwsze kartki tej powieści, ponieważ opowiada ją osoba z krwi i kości, absolutnie indywidualna i konkretna w swoim doświadczeniu świata, które pisarz przejrzyście uobecnia w jej mowie szczególnej. I tak jest ze wszystkimi postaciami tej powieści - pulsują one w czytaniu, ponieważ poprzez nie widzimy na nowo tamten renesansowy świat potężnych osobowości i misternych intryg, wyrafinowanych umysłów i zwyrodniałych pragnień, mistycznych nawiedzeń i politykierskich manipulacji. Świat rozległych przestrzeni i przemienionego czasu, z którego przychodzimy i który ciągle jest w nas. - Andrzej Mencwel

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

74
Gramatyka niemiecka w pytaniach i odpowiedziach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka niemiecka w pytaniach i odpowiedziach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Autor podręcznika usystematyzował wiedzę gramatyczną wyniesioną z nauki szkolnej, wybierając sprawdzoną metodę pytań i odpowiedzi. Dzięki temu książka powinna być znakomitą pomocą dla osób przygotowujących się do egzaminu z gramatyki niemieckiej. Może także posłużyć wszystkim uczącym się języka niemieckiego, ponieważ znajdą w niej przystępnie wyjaśnione poszczególne zagadnienia gramatyczne.

40,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

75
Funkcjonariuszki służby więziennej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funkcjonariuszki służby więziennej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Autorka, korzystając z dorobku zarówno socjologii, jak i nauk o bezpieczeństwie, przygląda się obecności kobiet w kadrach mundurowych Służby Więziennej, najmniej zmaskulinizowanej formacji bezpieczeństwa w Polsce. Interesująca problematyka, rozbudowane podłoże teoretyczno-normatywne oraz ciekawe wyniki badan jakościowych sprawiają, że książka ta jest szczególnie cenną publikacją.

44,00 zł
34,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,68 zł

76
Prawo autorskie i prasowe wyd. 25 - Twoje Prawo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo autorskie i prasowe wyd. 25 - Twoje Prawo
Dostępny
3 szt.

Stan prawny: 2 marca 2020 r. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian, Przypisy od Redakcji, Czytelne hasła i teksty, Indeks rzeczowy

14,90 zł
12,99 zł

Rabat 12,8%
oszczędzasz 1,91 zł

77
Prawo mieszkaniowe (wyd. 24/2020) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo mieszkaniowe (wyd. 24/2020)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.21

Stan prawny: 25 luty 2020 r. Publikacja zawiera: Prawo spółdzielcze, Ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych, Ustawę o własności lokali, Ustawę o gospodarce nieruchomościami. Ustawę o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, Ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, Kodeks cywilny - wyciąg, Ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian, Przypisy od Redakcji, Czytelne hasła i teksty, Indeks rzeczowy.

29,90 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

78
Linijka Twist'n Flex Pulse 30cm niełamliwa MAPED - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka Twist'n Flex Pulse 30cm niełamliwa MAPED
Maped
Dostępny
21 szt.

Twist'n Flex Pulse - giętkie, niełamliwe linijki. Dwustronna skala. Dostępne w dwóch kolorach: różowym i niebieskim. Towar wysyłany losowo.Długość 30cm.

5,99 zł
79
Linijka Twist'n Flex Pulse 20cm niełamliwa MAPED - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka Twist'n Flex Pulse 20cm niełamliwa MAPED
Maped
Dostępny
6 szt.

Twist'n Flex Pulse - giętkie, niełamliwe linijki. Dwustronna skala. Dostępne w dwóch kolorach: różowym i niebieskim. Towar wysyłany losowo. Długość 20cm.

5,99 zł
80
Un Peu De Lame Des Bandits. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Un Peu De Lame Des Bandits. CD
Maboul, Aksak, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.20

1.A Modern Lesson 2.Palmiers En Pots 3.Geistige Nacht 4.I Viaggi Formano La Gioventu 5.Inoculating Rabies 6.Ce Qu'on Peut Voir Avec Un Bon Microscope 7.Alluvions 8.Azinou Crapules 9.Age Route Brra! 10.Bosses De Crosses

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

81
Syn Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn Jezusa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

„Alkohol, narkotyki, samotność, przemoc. Zagubieni ludzie, którzy mijają się w pół drogi. Życie na krawędzi. Rozpacz, tęsknota za bliskością, poszukiwanie czegoś, co mogłoby dać posmak szczęścia albo przebłysk zbawienia. Ostrość, z jaką widzi się świat, gdy jest się na dnie albo na narkotykowym haju. Wszystko to w scenerii amerykańskich przedmieść, zdezelowanych samochodów, podupadających knajp. Jedenaście krótkich opowiadań układa się w swoistą mikropowieść. Proza Johnsona jest oszczędna, a zarazem liryczna i pełna obrazów o niezwykłej intensywności. Dojmująco bolesna.”

35,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

82
Linijka Twist'n Flex Pulse 15cm niełamliwa MAPED - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka Twist'n Flex Pulse 15cm niełamliwa MAPED
Maped
Dostępny
12 szt.

Twist'n Flex Pulse - giętkie, niełamliwe linijki. Dwustronna skala. Dostępne w dwóch kolorach: różowym i niebieskim. Towar wysyłany losowo. Długość 15cm.

5,99 zł
83
Wanna na wydaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanna na wydaniu
Dostępny
9 szt.

Świat, jaki jest, każdy widzi. Ale nie każdy potrafi go opisać. Z wdziękiem, ironią, humorem, nostalgią i ziarnem goryczy. Zbiór 78 felietonów Piotra Groblińskiego podzielony jest na 11 części ? w każdej jest 7 tekstów + jeden dodatkowy tekst w roli epilogu. Tytuły tych 11 części określają dominujące w danym rozdziale motywy tematyczne.I tak mamy kolejno:Rzeczy i ludzie,Słowa,Żarty,Smaki,Stadiony i bieżnie,Przelewy,Spory,Zwierzęta i rośliny,Przekonania,Przemiany,Święta,Epilog.224 strony lektury poważnej, choć nasyconej humorem i ironią.Piotr Grobliński, to poeta, redaktor serii poetyckiej Kwadratura, publicysta. Wydał sześć tomów wierszy (ostatnio Inne sprawy dla reportera i Karmę dla psów), a także zbiór felietonów Depilacja okolic serca. Publikuje felietony na stronie SNG Kultura.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

84
Young For Eternity. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Young For Eternity. Winyl
The Subways, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.24

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

85
Pluszak Lama 28cm De Teczowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Lama 28cm De Teczowa
Deef
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.12

41,90 zł
38,13 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,77 zł

86
Pluszak Miś 15cm De W Koszulce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
Powiadomienie
87
Pluszak Kot z Glosem 20cm De z Kokarda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Kot z Glosem 20cm De z Kokarda
Deef
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.12

14,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,1%
oszczędzasz 0,91 zł

88
100 maksym o dezinformacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 maksym o dezinformacji
Dostępny
57 szt.

"Bestseller, który wstrząsnął opinią publiczną świata zachodniego, bezceremonialnie obnażając mechanikę stojącą za dezinformacją społeczeństw. Fuji Nakamura to kryptonim operacyjny japońskiego agenta wpływu, który przez minione ćwierćwiecze prowadził akcje dezinformacyjne na terenie USA i Kanady. Po jego śmierci w lutym 2019 roku, córka Nakamury odnalazła w gabinecie ojca zeszyt z maksymami, schludnie przygotowany do wydania, w którym autor zwięźle wyłożył zasady swojej zniesławionej profesji. Publikacja wywołała wielką sensację na amerykańskim rynku wydawniczym. Pora na to, by polski czytelnik mógł sam przekonać się, czemu ta popularność jest nieprzypadkowa."

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

89
Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda o Smoku ze Smoczej Jamy
Dostępny
78 szt.

Kto by pomyślał, że niemowlę, które rodziło się w ciemnym lesie wśród krakania ptaków, wyrośnie kiedyś na dobrego i mądrego władcę? A jednak! Krak rozsądnie wybrał miejsce, gdzie założył nowy gród i umiejętnie troszczył się o potrzeby swych poddanych. Jednak pewnego dnia na ludność padł blady strach... Nad ich królestwem zatrzepotały smocze skrzydła! Kto i w jaki sposób poradził sobie z bestią? Polecamy sięgnąć po tę ponadczasową Legendę o Smoku ze Smoczej Jamy wydaną w przepięknej serii „Kolorowa Klasyka”. Książkę ubogacają kapitalne ilustracje utalentowanej graficzki, Katarzyny Fic.

6,45 zł
4,99 zł

Rabat 22,6%
oszczędzasz 1,46 zł

90
Zestaw modelarski Vought F4U Corsair - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw modelarski Vought F4U Corsair
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

76,49 zł
Powiadomienie
91
Model do sklejania Set F-14D Super Tomcat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model do sklejania Set F-14D Super Tomcat
Revell
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

57,90 zł
Powiadomienie
92
Wielka kolorowanka XXL. Zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolorowanka XXL. Zoo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

W ZOO to zaproszenie do fascynującego świata dzikich zwierząt, który mali artyści będą mogli odkrywać i współtworzyć. Dzięki wielkiemu formatowi, pokolorowana makieta może stać się scenerią do wielu zabaw.

12,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

93
Wielka kolorowanka XXL. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolorowanka XXL. Na wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.24

Na wsi to zaproszenie do odkrywania tradycji i poznawania żyjących wokół nas zwierząt. Dzięki wielkiemu formatowi, pokolorowana makieta może stać się scenerią do wielu dziecięcych zabaw.

11,99 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

94
Wielka kolorowanka XXL. Magiczna kraina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolorowanka XXL. Magiczna kraina
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Magiczna kraina to zaproszenie do fascynującego świata zamków i latających wróżek, który mali artyści będą mogli odkrywać i współtworzyć. Dzięki wielkiemu formatowi,pokolorowana makieta może stać się scenerią do wielu zabaw.

11,99 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

95
O spotkaniach w pracy. Szkice psychologiczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O spotkaniach w pracy. Szkice psychologiczne
Dostępny
2 szt.

Książka stanowi zbiór interdyscyplinarnych esejów, zachęcających do podjęcia merytorycznej, wieloaspektowej dyskusji i wymiany myśli, koncentrujących się wokół relacji międzyludzkiej definiowanej jako spotkanie osobowe. Skierowana jest do osób zainteresowanych profesjonalnie i pozazawodowo problematyką relacji interpersonalnych, między innymi psychologów, lekarzy, pedagogów, menadżerów, coachów, PR-owców, HR-owców, pracowników służby więziennej, pracowników socjalnych oraz wszystkich, którzy pragną poznać blaski i cienie ludzkich kontaktów. Traktowanie relacji interpersonalnej w kategoriach spotkania akcentuje jej specyficznie ludzką naturę, poszerza horyzonty ideowe, skłania do pogłębionej refleksji nad rozwojem i kreowaniem samego siebie oraz granicami poznania Ja–Ty. W monografii uwzględniono wybrane płaszczyzny relacji człowiek–człowiek, człowiek–środowisko społeczne oraz człowiek–środowisko terytorialno-geograficzne. Osią rozważań jest filozofia spotkania widoczna w wielu obszarach działalności ludzkiej, takich jak spotkanie w twórczości, spotkanie w relacji diagnostycznej (lekarz–pacjent), pomocowej (coaching), sytuacji osamotnienia i izolacji (w więzieniu), w kontekście migracji zarobkowej oraz aktywności turystycznej.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

96
Jak zarządzać sobą w czasie. Od możliwości do rzeczywistości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zarządzać sobą w czasie. Od możliwości do rzeczywistości
Dostępny
3 szt.

Książka jest dedykowana każdej osobie, która pragnie zdobyć wiedzę na temat zarządzania swoim czasem. Autorka systematyzuje informacje z tego zakresu, porusza zagadnienia motywacji, procesu decyzyjnego i sukcesu.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

97
Czynniki ryzyka powrotu do przestępstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czynniki ryzyka powrotu do przestępstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Książka zawiera materiały, które zostały zebrane podczas badań przeprowadzonych w dwudziestu jednostkach penitencjarnych w Polsce. Jest efektem współpracy z ich pracownikami oraz osadzonymi, a wnioski zostały przekazane do wykorzystania w praktyce. Autorka przedstawiła m.in. zagadnienia dotyczące: • prawnych aspektów kary pozbawienia wolności oraz środków oddziaływania na skazanych; • wielowymiarowych uwarunkowań skuteczności kary pozbawienia wolności; • czynników ryzyka powrotu do przestępstwa; • charakterystyki sprawców powrotnych.

49,00 zł
40,18 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

98
Szczęście w nieszczęściu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście w nieszczęściu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.17

Pytanie o szczęście jest abstrakcyjne, jeśli stawiamy je w oderwaniu od pytania o nieszczęście. Niczym nie zmąconego szczęścia ludzie bowiem nie znają. Nie leży w granicach ludzkich możliwości, by wszystko, co korzystne, było pod ręką, i nie było niczego, co szkodliwe. Ludzkie szczęście – w sensie najbardziej elementarnym – jest zawsze tylko szczęściem w nieszczęściu. Można się obawiać, że kto nie bierze pod uwagę tej elementarnej prawdy, ten ścigając to, co niemożliwe, gubi szansę bycia szczęśliwym: traci dzielność duszy do przyjęcia szczęścia dostępnego. Oddzielenie tematu szczęścia od tematu nieszczęścia może zatem być wręcz niebezpieczne.

32,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

99
Twórczość 3/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 3/2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.08

Przedstawiamy numer najstarszego polskiego czasopisma literackiego Jego redaktorami byli m.in. Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wyka czy Adam Ważyk. Publikuje poezję, prozę i eseje wybitnych pisarzy, przede wszystkim polskich. Pozostaje otwarte również na interesujące debiuty. Na każdy numer składają się stałe działy, m.in. o nowościach wydawniczych i krótkie eseje o teatrze, filozofii, sztukach plastycznych i literaturze obcej. Stali współpracownicy tytułu to Małgorzata Baranowska, Jan Błoński, Tomasz Burek, Janusz Głowacki, Michał Głowiński, Jerzy Kwiatkowski, Włodzimierz Paźniewski, Edward Stachura i Henryk Waniek.

9,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

100
Społeczno-pedagogiczne i kulturowe konteksty migracji dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczno-pedagogiczne i kulturowe konteksty migracji dzieci
Dostępny
4 szt.

Książka Społeczno-kulturowe implikacje migracji dzieci stanowi rozwinięcie moich analiz i badań dotyczących kulturowych, społecznych i pedagogicznych kontekstów dzieciństwa w sytuacji różnicy kulturowej i odmienności etnicznej, zawartych w poprzedniej publikacji Adopcja międzyrasowa (2018). W niniejszej pracy staram się przede wszystkim określić społeczno-kulturowe warunki i następstwa migracji osób małoletnich. Ze względu na podjęty w książce temat, na jej stronach często odwołuję się do kategorii dzieciństwa i znaczenia relacji dziecko – dorosły. Dziecko jest ważnym podmiotem refleksji pedagogicznej, a dzieciństwo przedmiotem rozważań w pracach polskich pedagogów. Chociaż studia nad dzieciństwem są zazwyczaj przyporządkowane do obszarów pedagogiki społecznej lub pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, to niewątpliwie w tradycji polskiej myśli pedagogicznej istnieje zakorzenione przekonanie o słuszności stwierdzenia Janusza Korczaka, że […] to jeden z najzłośliwszych błędów sądzić, że pedagogika jest nauką o dziecku, a nie o człowieku… Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć (Cyt. za: Śliwerski, 2007: 23). Jestem przekonany, że słowa Korczaka są zachętą do wielowymiarowego spojrzenia na dziecko i dzieciństwo, czyli spojrzenia, które wykracza poza istniejące podziały, klasyfikacje i zdroworozsądkowe uzasadnienia. [...]”. Fragment Wstępu

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

Wróć do góry