hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.03.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 11 marca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mądra Mysz. Mam przyjaciel śmieciarza (Ralf Butschkow), na drugim Bójka na czytanie. Gra do nauki czytania (Edgard - gry). Kolejny produkt to Mądra Mysz. Zuzia się zgubiła (Liane Schneider) oraz Mazurscy w podróży. Tom 3. Kamień przeznaczenia (Agnieszka Stelmaszyk).
1
Mądra Mysz. Mam przyjaciel śmieciarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciel śmieciarza
Dostępny
150 szt.

Mikołaj jest śmieciarzem. Zawsze ma mnóstwo pracy. Opowiada dużo ciekawych rzeczy: o segregacji odpadów, ich powtórnym wykorzystaniu, a także o rozmaitych pojazdach, które służą do utrzymania czystości w mieście. Mikołaj wie nawet, jak powstaje kompost!

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

34 osoby kupiły
2
Bójka na czytanie. Gra do nauki czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bójka na czytanie. Gra do nauki czytania
Edgard - gry, od 6 lat
Dostępny
294 szt.

„Bójka na czytanie” to wyjątkowa gra dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, która poprzez połączenie nauki z zabawą daje najlepsze efekty w edukacji. Gra wykorzystuje metodę sylabowania i doskonali tę umiejętność z każdą rozgrywką! Na kartach znajdują się wyrazy z nazwami zwierząt i przedmiotów z życia codziennego. Wszystkim słówkom odpowiadają kolorowe, wesołe ilustracje przyciągające wzrok dziecka i skupiające jego uwagę podczas gry. W zestawie znajdują się karty z wyrazami podzielonymi według trzech poziomów trudności: jednosylabowe i dwusylabowe, z sylabami otwartymi dwusylabowe z sylabą zamkniętą i trzysylabowe z polskimi znakami diakrytycznymi i głoskami Bójka na czytanie to także ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości, w efekcie czego dziecko poprawia swój refleks, uczy się skupienia i logicznego myślenia. W „Bójkę na czytanie” można grać wszędzie – w domu podczas rodzinnych rozgrywek, z rodzeństwem czy w szkole z rówieśnikami podczas lekcji lub na przerwach. Dodatkowym atutem są karty z minisłowniczkiem obrazkowym, dzięki którym dziecko w dowolnej chwili będzie mogło powtórzyć wszystkie słówka i przypomnieć ich zapis. „Bójka na czytanie” to: • gra dla dzieci rozpoczynających naukę , • ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację, • 3 warianty rozgrywek, • 3 poziomy trudności, • połączenie nauki i edukacji, • 105 kart z kolorowymi ilustracjami, • słowniczek obrazkowy, • kolorowe i wesołe ilustracje.

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

33 osoby kupiły
3
Mądra Mysz. Zuzia się zgubiła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia się zgubiła
Dostępny
78 szt.

Zuzia jest bardzo podekscytowana. Jedzie z mamą na zakupy do miasta. Nagle w wielkim centrum handlowym Zuzia nie może znaleźć mamy! Czy teraz będzie musiała zostać tam sama? Na szczęście przy kasie jest mikrofon, który słychać w całym sklepie

8,90 zł
5,99 zł

Rabat 32,7%
oszczędzasz 2,91 zł

23 osoby kupiły
4
Mazurscy w podróży. Tom 3. Kamień przeznaczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mazurscy w podróży. Tom 3. Kamień przeznaczenia
Dostępny
2166 szt.

Zakręcona rodzinka Mazurskich wyrusza w kolejną wakacyjną podróż przez europejskie państwa. Tym razem odwiedzą m.in. Kornwalię i Szkocję, gdzie przejadą się zabytkowym pociągiem do Hogwartu z filmów o Harrym Potterze. Jak zwykle wakacje Mazurskich będą pełne nieoczekiwanych przygód, a w trakcie śledzenia ich podróży czytelnicy poznają mnóstwo ciekawostek o odwiedzanych miejscach. Rodzina zostanie też wciągnięta w kolejną kryminalną intrygę!

32,99 zł
19,99 zł

Rabat 39,4%
oszczędzasz 13,00 zł

19 osób kupiło
5
Bójka na mnożenie. Gra do nauki tabliczki mnożenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bójka na mnożenie. Gra do nauki tabliczki mnożenia
Edgard - gry, od 8 lat
Dostępny
315 szt.

„Bójka na mnożenie” to gra dla dzieci rozpoczynających naukę tabliczki mnożenia, która dzięki połączeniu nauki z zabawą daje najlepsze rezultaty w edukacji. Im więcej rozgrywek, tym lepiej! Gra doskonali umiejętność mnożenia i pozwala nabrać swobody w liczeniu. To także ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości, w efekcie czego dziecko poprawia swój refleks, uczy się skupienia i logicznego myślenia. Na kartach znajdują się działania mnożenia oraz iloczyny przedstawione za pomocą kolorowych ilustracji, które przyciągną uwagę najmłodszych. Karty z działaniami są podzielone według trzech poziomów trudności: mnożenie przez 1-5 i 10 mnożenie przez 6-9 mnożenie w zakresie 1-10 Dodatkowymi elementami są karty z tabliczką mnożenia, które pozwolą dziecku szybko przypomnieć i utrwalić wiedzę. W „Bójkę na mnożenie” można grać wszędzie – w domu podczas rodzinnych rozgrywek, z rodzeństwem czy w szkole z rówieśnikami podczas lekcji matematyki lub na przerwach. „Bójka na mnożenie” to: • gra dla dzieci rozpoczynających naukę tabliczki mnożenia, • ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację, • 3 warianty rozgrywek, • 3 poziomy trudności, • połączenie nauki i edukacji, • 105 kart z kolorowymi ilustracjami, • karty z tabliczką mnożenia, • barwnie zilustrowane działania.

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

19 osób kupiło
6
Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca
Dostępny
95 szt.

Pod koniec stycznia 1959 roku grupa turystów, głównie studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej, postanowiła uczcić kolejny zjazd KPZR zdobyciem góry Otorten w Uralu Północnym. Wyprawa zakończyła się tragicznie i w wyjątkowo zdumiewających okolicznościach. Obozujący na zboczu turyści rozcięli swój namiot, wybiegli w uralską noc, rozpalili ognisko. Nikt nie przeżył nocy – niektórzy zmarli z powodu hipotermii, u innych znaleziono liczne urazy, ślady krwotoku z nosa, sporych rozmiarów sińce na twarzy, złamania. Do dziś nikt nie wyjaśnił tej sprawy, a samo śledztwo z 1959 roku było równie zagadkowe, jak tragedia. Prokurator zamknął je nagle, a w sprawozdaniu napisał, że przyczyną śmierci turystów była „potężna siła”. Dziś w Rosji badaniem tej sprawy zajmuje się kilkanaście tysięcy osób, w tym Fundacja Pamięci Grupy Diatłowa. Napisano na ten temat kilkanaście książek, nakręcono filmy dokumentalne, opublikowano tysiące artykułów. Co roku w rocznicę wydarzenia na Uniwersytecie Uralskim odbywa się konferencja poświęcona pamięci ofiar. Tajemnicza śmierć dziewięciorga turystów i niespodziewanie zakończone dochodzenie to idealny punkt wyjścia do snucia teorii spiskowych. Ale Alice Lugen poszła w zupełnie inną stronę. Historia wyprawy służy jej do opowiedzenia o biurokratycznym chaosie, zimnowojennej histerii i zakulisowych politycznych rozgrywkach. Zamiast horroru z paranormalnym tłem dostajemy biurokratyczny thriller, który nie przypadkiem przywołuje na myśl głośny serial o tragedii w Czarnobylu.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

15 osób kupiło
7
Ubongo Extreme - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubongo Extreme
Egmont - gry
Dostępny
245 szt.

Nowa gra z serii Ubongo! Trudne łamigłówki – wyzwanie dla fanów „Ubongo!” Światowy bestseller! „Ubongo Extreme” to nowa gra z linii „Ubongo”. Tak jak w pierwowzorze gracze starają się, jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy. Każdy gracz stara się zasłonić wskazanymi kafelkami puste pola na swojej karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoje zadanie? Elementy gry: - 32 karty (64 łamigłówki) - 32 kafelki ( 4 zestawy po 8) Liczba graczy: 1-4 Wiek graczy: 8+

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

11 osób kupiło
8
Bezmatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezmatek
Dostępny
101 szt.

Mira Marcinów, filozofka i psycholożka zajmująca się „teorią szaleństwa”, wydawała dotychczas książki świetnie napisane i przystępnie podane, ale naukowe, a nie fikcjonalne. Talent beletrystyczny Marcinów przebijał się w każdej z nich, zaczynając od Szaleństwa jako wyboru (2012), idąc dalej przez Niezabliźnioną ranę Narcyza (2018, napisaną razem z Bartłomiejem Dobroczyńskim), a kończąc na pierwszym tomie Historii polskiego szaleństwa (2018). Jednak Bezmatek, debiutancka książka Marcinów, to proza bardziej osobista i przejmująca, niż mogliśmy się spodziewać. Łączy ciekawość badacza oraz odwagę pisarza, przez co uzyskujemy nowe, ożywcze spojrzenie na relacje córka-matka. Bezmatek nie jest przy tym konwencjonalnym zapisem żałoby – wprawdzie znajduje tu odzwierciedlenie zarówno trwałość, jak i ulotność pamięci, ale jeszcze bardziej książka okazuje się poematem o miłości i o życiu. Pewnie dlatego tak trudno się od niej oderwać. Bez wątpienia chodzi tutaj o kobiety oraz o ten wątek ich historii, który, skrywany, utajony gdzieś pod powierzchnią, wychodzi poza ramy pisania o żałobie. Przenosi on czytelników w sferę pytań o to, czy istnieje jakieś szczególne kobiece dziedzictwo. Właśnie ten motyw jest w Bezmatku szczególnie interesujący, ponieważ doznanie braku matki sprawia, że bohaterka zaczyna obsesyjnie się zastanawiać nad swoją tożsamością. Przewija się tu wątek kobiecych ról i naturalna ciągłość doświadczeń – naprzemienne bycie córką oraz bycie matką. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że debiut Miry Marcinów to dobra proza, mięsista, bliska życia. To być może jedna z najciekawszych książek podejmujących temat utraty, jakie zostały wydane w ostatnim czasie.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

10 osób kupiło
9
Ortografia na medal, klasa 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia na medal, klasa 2
Dostępny
32 szt.

Jak zachęcić dziecko do nauki ortografii? Jak zaradzić szkolnym niepowodzeniom bez obaw, że uczeń szybko zrezygnuje? Proponujemy znakomite rozwiązanie - połączenie zabawy i nauki. W serii „Ortografia na medal” znajdują się ćwiczenia w pisaniu, łamigłówki i zabawy ortograficzne: krzyżówki, rebusy i szyfrogramy. Atutami serii są zadania zgodne z zainspirowaniami dzieci oraz podział na strony z ćwiczoną trudnością i powtórzeniowe. Zamieszczone reguły ortograficzne pomagają utrwalić poprawną pisownię. Przemyślane i dobrze przygotowane książki do nauki ortografii! Polecamy wszystkim uczniom!

15,00 zł
9,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 5,01 zł

9 osób kupiło
10
Mikołajek. Jedziemy na wakacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołajek. Jedziemy na wakacje
Dostępny
484 szt.

„Ustaliliśmy z tatą, co mogę zabrać. Odpuściłem mu misia, ołowianych żołnierzy i strój muszkietera, a on zgodził się na obie piłki do gry w nogę, klocki, szybowiec, łopatkę, wiaderko, pociąg i strzelbę. O rowerze powiem mu później”. Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku. Bo psoty i wybryki wspomina się najdłużej!

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

9 osób kupiło
11
Noc Sów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc Sów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Czy sowy mogą zażywać długich kąpieli i czy widzą w ciemnościach absolutnych? Czy Hedwiga mogła być wieloletnią przyjaciółką Harry’ego Pottera, skoro sowy śnieżne zdecydowanie preferują nomadyczny tryb życia? I wreszcie, który przedstawiciel sowiego gatunku jest Księciem Ciemności? Sowy to ptaki sprzeczności. Każdy potrafi je rozpoznać, choć mało kto je spotkał. Powszechnie rozpoznawalne, ale słabo poznane. Ptaki wiedzy, a jednocześnie ptaki przeklęte. Mroczni łowcy i totemy kobiet. Jakie są naprawdę? Wielkie oczy, miękkie jak jedwab pióra, zabawne uszy (choć nie u wszystkich), a przede wszystkim szczególna aura – połączenie ciszy oraz arystokratycznego opanowania i pewności siebie. Ich pohukiwania i hipnotyzujący wzrok przyprawiają nas o dreszcze. Podobno wpędzały naszych przodków do grobu, a z czarownicami latały na miotłach… Jacek Karczewski ze stowarzyszenia Ptaki Polskie, które jest organizatorem fenomenalnego wydarzenia o ogólnopolskiej skali – Nocy Sów – powraca z nową książką o takim samym tytule. Oto kompletna kolekcja polskich sów: 18 rozdziałów fascynujących faktów i sowich legend z całego świata. To książka absolutnie wyjątkowa – wyróżnia ją pasja autora i czułość, z którą opowiada nam o różnych gatunkach ptaków.

42,90 zł
31,32 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

8 osób kupiło
12
Ekstradycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekstradycja
Dostępny
513 szt.

Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kraju. Ślad po niej zaginął i mimo że wystawiono za nią Europejski Nakaz Aresztowania, służby nie potrafią odnaleźć żadnego tropu. Przez cały ten czas nie skontaktowała się z nikim w Polsce i nawet Kordian nie wierzy już w to, że Chyłka kiedykolwiek znajdzie sposób, by nawiązać z nim kontakt. Oryński tymczasem przyjmuję sprawę człowieka, który wybudził się po półtorarocznej śpiączce w klinice. Ukrainiec, Witalij Demczenko, jest oskarżony o to, że wtargnął do jednej z restauracji na Powiślu i zastrzelił trzy osoby. Motywu nigdy nie ustalono, nie udało się też odnaleźć narzędzia zbrodni ani świadków. W dodatku Witalij nie pamięta niczego, co wydarzyło się przed tym, zanim znalazł się w stanie wegetatywnym. Pamięta jedno: że ma dla Oryńskiego wiadomość od Chyłki.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

7 osób kupiło
13
Łódź. Miasto po przejściach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź. Miasto po przejściach
Dostępny
65 szt.

W Łodzi dzieje się dokładnie to samo, co w każdym polskim mieście. Tylko że dzieje się bardziej. Ta książka to podróż po ostatnich trzydziestu latach „polskiego Manchesteru”. Miasta, w którym ŁKS i RTS wciąż piszą po murach, rewitalizacja pochłania miliony, a secesyjne kamienice chylą się ku upadkowi. Ale też metropolii, które ma największy w kraju dworzec, śmiało korzysta ze swojego postindustrialnego charakteru i niezmiennie przyciąga miłośników kina i artystów. O Łodzi opowiada reporterski duet: Wojciech Górecki przywołuje wspomnienia z przełomu lat 80. i 90., a ze współczesnością konfrontuje je Bartosz Józefiak. Teksty tworzą książkę eksperyment – rozciągniętą na trzy dekady reporterską panoramę miasta.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

7 osób kupiło
14
Kreskowanki. Ćwiczenia do wykorzystania w terapii pedagogicznej oraz na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreskowanki. Ćwiczenia do wykorzystania w terapii pedagogicznej oraz n...
Dostępny
71 szt.

Kreskowanki to zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wspomagający rozwój: • percepcji wzrokowej, • koordynacji wzrokowo-ruchowej, • koncentracji, • orientacji przestrzennej, • umiejętności grafomotorycznych. Publikacja składa się z 30 rysunków umieszczonych na siatkach zbudowanych z kropek, ułożonych według wzrastającego stopnia trudności. Zadaniem dziecka jest jak najdokładniejsze odwzorowanie ich na sąsiadujących kartach.

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

7 osób kupiło
15
Sylaba do sylaby. Gra edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylaba do sylaby. Gra edukacyjna
Kapitan Nauka - gry, od 4 lat
Dostępny
79 szt.

Zabawy wspomagające naukę czytania Gra edukacyjna „Sylaba do sylaby (4-8 lat)” to klasyczna układanka obrazkowo-sylabowa, dzięki której dzieci uczą się czytania, przechodząc od etapu rozpoznania sylab do łączenia ich w wyrazy. Zabawa z kolorowymi żetonami angażuje zmysły wzroku, słuchu oraz dotyku, dzięki czemu dziecko efektywniej radzi sobie z nowym wyzwaniem, jakim jest nauka czytania. Rozwój słownictwa oraz wyobraźni językowej Metoda sylabowa ułatwia naukę czytania, ponieważ dziecko najpierw rozpoznaje cząstki wyrazu (sylaby), a dopiero potem łączy je z pozostałymi elementami, ostatecznie składając je w wyraz. To trochę jak z budowaniem domu z kilku większych elementów zamiast kilkudziesięciu drobnych – jest łatwiej. Do zabaw sylabami można zachęcać dzieci już w wieku przedszkolnym. Z taką grą nauka czytania przychodzi o wiele łatwiej – Anna Jankowska, pedagog, autorka blogów Tylko dla mam oraz Aktywne czytanie. Gra „Sylaba do sylaby” zawiera bogaty materiał wyrazowy, który podzielono od łatwiejszych 3-sylabowych wyrazów do trudniejszych 5-sylabowych, które zawierają również trudniejsze głoski języka polskiego. To zestaw idealny dla dzieci, które znają już litery i chcą przejść do kolejnego etapu nauki czytania. W najprostszym wariancie zabawy dziecko nazywa ilustracje, dzieli wyraz na sylaby, a następnie układa z nich wyraz. Warto rozpocząć zabawę, wybierając wyrazy rozpoczynające się sylabą otwartą, typu: ry-ba, lo-dy. W trudniejszej wersji dziecko komponuje wyrazy bez ilustracji, ale może skorzystać z podpowiedzi, jaką jest kolor tła. Zaawansowani gracze mogą bawić się wszystkimi żetonami i układać wyrazy, które podpowiada im wyobraźnia. W zestawie znajdują się 32 niebieskie żetony do układania wyrazów 2-sylabowych, 48 pomarańczowych żetonów do układania wyrazów 3-sylabowych, 64 czerwone żetony do układania wyrazów 4-sylabowych oraz instrukcja z 4 wariantami gry. Barwne, kontrastowe ilustracje Magdaleny Popovics ułatwiają naukę czytania, a zabawa układanką pozwala utrwalić kierunek czytania od lewej strony do prawej. Żetony zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek. Rozwój: nauki czytania, mowy, koncentracji, motoryki małej. Magdalena Popovics – graficzka, ilustratorka, projektantka książek, gier i ubranek dla dzieci. W serii również: Litera do litery, Czytam i układam słowa, Czytam i układam sylaby.

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

6 osób kupiło
16
Amerykański brud - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykański brud
Dostępny
89 szt.

Okrzyknięta klasykiem i sprzedana do 28 krajów jeszcze przed premierą. Nazywana literackim arcydziełem i książką, która zmieni wszystko – Amerykański brud! Wczoraj Lydia miała wszystko – księgarnię, męża, ludzi których kocha. Dziś pozostał jej tylko syn Luca, dla którego jest gotowa na wiele poświęceń – od wskoczenia na dach pędzącego pociągu po wykrzesanie siły do walki. Kobieta mieszka w Acapulco. Prowadzi księgarnię, ma syna i męża – zawodowego dziennikarza. W swojej ukochanej księgarni gromadzi wszystkie ulubione powieści, nawet te, o których ma świadomość, że nikt ich nie kupi. Pewnego dnia w jej pracy pojawia się mężczyzna, który kupuje 4 książki – w tym 2 z ulubionych Lydii. Lydia jeszcze nie wie, że tajemniczy klient to szef kartelu narkotykowego siejącego postrach w mieście. Gdy mąż Lydii publikuje artykuł o Javierze – ich życie bezpowrotnie się zmienia. „Ta powieść to arcydzieło. Idealnie wyważona szala – z terrorem po jednej stronie i miłością po drugiej. Rzucam wyzwanie każdemu czytelnikowi. Spróbujcie przeczytać pierwsze siedem stron tej książki i na tym poprzestać. Przekonacie się, że to niemożliwe” – Stephen King. „Od zatrzymującego serce pierwszego zdania, do rozbijającego je w drobny mak ostatniego, historia Cummis o migrantach jest tym, czego właśnie teraz potrzebujemy. Brutalna, ale pełna wrażliwości i nadziei. Ta książka to Grona gniewu naszych czasów” – Don Winslow, autor bestsellera The Border „New York Timesa”. „Ważna i niezwykła. Przepełniona potężną siłą matczynej miłości oraz ludzką zdolnością trzymania się nadziei za wszelką cenę. Mam nadzieję, że wszyscy przeczytają tę powieść i po lekturze będą poruszeni tak samo jak ja” – Kristin Hannah, autorka Słowika. „Nie potrafiłam odłożyć tej książki. Nigdy jej nie zapomnę” – Ann Patchett, bestsellerowa autorka „New York Timesa”. „Minęło dużo czasu, od kiedy tak szybko przewracałem strony, czytając książkę. Fabuła Amerykańskiego brudu jest niezmiernie interesująca i nieprzewidywalna. Zawarte w tej historii przesłanie jest ponadczasowe, a jednocześnie nie jest polityczne” – John Grisham. „Przeznaczeniem tej książki jest stać się ponadczasowym klasykiem” – „Woman's Day". „Chwytająca za serce, dająca nadzieję i wywołująca dreszcze. Książka ogromnie potrzebna w czasach, w których żyjemy. Epicka, nie do zapomnienia...” – „Esquire”. „Zachwycająca... Niewiarygodna... Historia niezwykle współczesna, jak mało która” – „Vogue”. „Ta książka poruszy Wasze serca” – „Marie Claire”.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
17
Opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania
Dostępny
26 szt.

Proza Josepha Conrada od ponad stu trzydziestu lat wywiera wpływ na największych artystów. Jądro ciemności, Lord Jim czy Nostromo stały się inspiracją dla takich mistrzów, jak T.S. Eliot, Francis Ford Coppola, Bob Dylan czy Czesław Miłosz. Trudno bowiem znaleźć pisarza, który równie przenikliwie potrafiłby opisać kondycję ludzką na styku kultur, w przecięciu tego, co stereotypowo uznajemy za cywilizowane i barbarzyńskie, oczywiste i obce. Ten wielki ironista podważa dogmaty, dystansuje się od ideologii i prawd absolutnych, pozostawiając swoich bohaterów samotnych w rękach ślepego losu. Jedyne, co może ich uratować od klęski, to wierność zobowiązaniom, odpowiedzialność, współczucie, a także banalna, jak by się wydawało, trzeźwość w ocenie sytuacji. Czy to jednak wystarczający oręż w starciu z „pełnokrwistym mięsem życia”? Człowiekiem Conrada targają sprzeczności, ludzka słabość zmienia się w krzyk buntu, który milknie wobec nieprzewidywalności losu i dzikości natury. Porażka wydaje się nieunikniona, a po niej zostaje tylko pustka. Prezentowane opowiadania są prawdziwymi perłami gatunku. Wybór pokazuje różnorodność tematyki i języka artysty uważanego za jednego z najwybitniejszych stylistów. Trudno nie ulec urokowi i bogactwu Conradowskich opisów, jego cudownej ironii i zaskakującemu poczuciu humoru oraz głębi, z jaką potrafił odmalować złożoność ludzkiej natury. W tomie znalazły się: Placówka postępu, Laguna, Karain: wspomnienie, Młodość: opowieść, Amy Foster, Anarchista, Informator. Opowieść ironiczna, Il Conde. Opowieść żałosna, Tajemny towarzysz, Freya z Siedmiu Wysp, Wspólnik, Książę Roman, Opowieść.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6 osób kupiło
18
Kraina Lodu. Baw się naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Baw się naklejkami
Dostępny
38 szt.

Co Olaf zobaczył przez lodową lunetę? Dołącz do ulubionych sióstr Anny i Elsy! Rozwiązuj ciekawe zadania, używając fantastycznych naklejek i… baw się dobrze! Wspaniała propozycja dla wielbicielek filmowego hitu „Kraina Lodu”.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

6 osób kupiło
19
Mądra Mysz. Zuzia jeździ na nartach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia jeździ na nartach
Dostępny
46 szt.

Zuzia bardzo się cieszy, że jest zima. Jedzie z rodzicami na wakacje w góry, na narty. Jest tylko jeden problem: Zuzia nie umie na nich jeździć! Całe szczęście, jest tam szkółka narciarska i inne dzieci, które podobnie jak ona pierwszy raz znajdą się na stoku...

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

6 osób kupiło
20
Lego Harry Potter. Przygody w Hogwarcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Harry Potter. Przygody w Hogwarcie
Dostępny
58 szt.

Lekcje, spotkania z przyjaciółmi, mecze Quidditcha i… Bal Bożonarodzeniowy. Kto ma na to wszystko czas? Trójka bardzo sprytnych czarodziejów! Pomóż Harry’emu, Hermionie oraz Ronowi rozwiązać niesamowite łamigłówki i wykonać fascynujące zadania. Zbuduj minifigurkę młodej czarodziejki i razem z nią poznaj nowych przyjaciół oraz przeżyj niesamowite przygody.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

6 osób kupiło
21
Zeszyt A5 16 kartek w linie Girls, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w linie Girls, mix
Interdruk
Dostępny
100 szt.

Miks wzorów wysyłanych losowo.

2,99 zł
5 osób kupiło
22
Mały miś nie chce się ubrać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,40 zł
11,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,41 zł

5 osób kupiło
23
Polska przydrożna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska przydrożna
Dostępny
53 szt.

Początek piekielnie gorącego lata 2019. 15 dni spędzonych w drodze, 4872 kilometry na liczniku. Setki miasteczek, wsi, wiosek i przysiółków. Drogi, ale częściej bezdroża. Wykładowca UJ i bywalec literackich knajp pewnego dnia znika z Krakowa. Omijając duże miasta, zabytki, kościoły, muzea, jedzie przez krainy kebabów, pizzerii i nieczynnych barów. Przemierza Polskę powiatową, gubiąc się na leśnych żwirówkach i polnych szutrówkach. Z premedytacją nie używa GPS-u, przez co błądzi i nierzadko wraca do miejscowości, w których już był. Zapisuje, co widzi, relacjonuje spotkania z mieszkańcami. Fotografuje przydrożne atrakcje: szyldy, małą gastronomię, geesy, cepeeny, ogródkowe instalacje z opon samochodowych. O tej Polsce opowiada w rozmowach telefonicznych swojej narzeczonej, która razem z kotami została w Krakowie. Skwar leje się z nieba i nic się nie dzieje. Tylko na Instagramie pojawia się #on_the_road, ale zamiast Route 66 jest w najlepszym razie droga 816.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
24
Mądra Mysz. Maks buduje statek piratów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maks buduje statek piratów
Dostępny
51 szt.

Do znanej już serii książeczek o zawodach i o Zuzi dochodzą teraz książeczki o przygodach Maksa. Maks i Paulina budują prawdziwy statek piratów. Na szczęście Maks znajduje w garażu mnóstwo przydatnych przedmiotów, któe pomogą im wygrać walkę z morskim żywiołem

8,90 zł
6,99 zł

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
25
Matematyka na medal kl. 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka na medal kl. 3
Dostępny
59 szt.

Jak zachęcić dziecko do nauki matematyki? Jak osiągnąć zamierzony cel bez obaw, że uczeń szybko zrezygnuje? Proponujemy znakomite rozwiązanie - połączenie zabawy i pracy umysłowej. W serii "Matematyka na medal" znajdują się ćwiczenia z rachunków, zadania tekstowe oraz przykłady poprawnie przeprowadzonych obliczeń. Książki są praktyczne i wygodne w użyciu: nagłówki na każdej stronie informują, czego dziecko się uczy i co utrwala, a rozwiązania zamieszczone na końcu książki umożliwiają sprawdzenie poprawności wyniku. Przemyślane i dobrze napisane książki do nauki matematyki! Obliczone na korzyść ucznia!

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
26
Jack Reacher. Bez litości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher. Bez litości
Dostępny
35 szt.

Tym razem Reacher ma za zadanie dopaść porywaczy, którzy uprowadzili pewną kobietę i dziecko Jack Reacher siedzi sam – tak, jak lubi najbardziej – w kawiarni na Manhattanie. Patrzy, jak do zaparkowanego po drugiej stronie mercedesa wsiada mężczyzna i odjeżdża. Z milionem dolarów. Tyle, i jeszcze znacznie więcej, jest gotowy zapłacić Edward Lane za odzyskanie żony i dziecka. I za złapanie porywaczy. A nikt nie zrobi tego lepiej niż Reacher, który doskonale wie, że kiedy dopadnie tych ludzi, jego zleceniodawca nie odda ich w ręce policji, tylko załatwi sprawę po swojemu. Ale Jack nie ma z tym problemu.Zresztą w tej sprawie właściwie nic nie spędza mu snu z powiek. Wszystko powinno się odbyć bez kłopotów i niespodzianek. I tak by pewnie było, gdyby Edward Lane – prowadzący nielegalne szkolenia najemników – nie ukrywał tajemnic, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

4 osoby kupiły
27
Ocalało tylko serce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalało tylko serce
Dostępny
158 szt.

Autorka Jedynego takiego miejsca, uwielbiana przez czytelników, Klaudia Bianek, powraca z historią, która rozgrzeje Twoje serce! Klara to dziewczyna potrafiąca zauroczyć niejednego chłopaka: bystra, piękna, niebojąca się czerpać z życia garściami, a jednocześnie bardzo niepewna siebie. Jest zagubiona i stoi na życiowym rozdrożu, zastanawiając się, czy prawdziwa miłość istnieje i czy kiedykolwiek uda jej się odnaleźć prawdziwe uczucie. Niespodziewanie spotyka kogoś, kto wywróci cały jej świat do góry nogami. Aleksander jest prawdziwym bohaterem, który ocalił niejedno życie, przy okazji narażając swoje własne. Uważany za tajemniczego i aroganckiego, ukrywa przed wszystkimi swoją historię, nie mając nadziei na lepsze jutro. Nie spodziewa się, że na świecie jest jeszcze ktoś, kto może pokochać go takim jakim jest. Każdej nocy zadaje sobie pytanie: czy było warto? I doskonale wie, że tak. Czy bolesne wspomnienia pozwolą Aleksandrowi powrócić do normalnego życia? Czy Klara odkryje, co tak naprawdę wydarzyło się w jego życiu i przebije się przez mur, który zbudował wokół swojego serca? Czy oboje mają szansę na ocalenie?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
28
Dom oswojony. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka z ASD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom oswojony. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dziecka z ASD
Dostępny
14 szt.

Stwórz dom przyjazny dla autyzmu Dwie kobiety, matka dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz terapeutka mowy i języka, dzielą się swoimi doświadczeniami oraz praktycznymi radami pomagającymi wspierać rozwój dzieci autystycznych w środowisku domowym. Tara Leniston, oprowadzając czytelników po kuchni, sypialni czy salonie, pokazuje, w jaki sposób można zaadaptować kolejne pomieszczenia, bez zbędnych kosztów i rezygnowania z własnych upodobań. Autorka radzi, jak wykorzystać wspólną przestrzeń do wzmacniania więzi z dzieckiem i pomóc mu prawidłowo się rozwijać. Opisane przez Tarę rozwiązania zostały uzupełnione komentarzami Rhian Grounds, terapeutki mowy i języka specjalizującej się w pracy z dziećmi autystycznymi. Wyczerpujące wskazówki terapeutyczne pokazują praktyczne zastosowanie technik komunikacyjnych odpowiednich dla dziecka, uczą budowania i umacniania z nim więzi oraz zachowania przestrzeni dla siebie i innych członków rodziny. W książce znajdziesz porady, jak: • przygotować sypialnię, by stała się miejscem wyciszenia; • wprowadzić wieczorne rytuały, które mogą pomóc Twojemu dziecku uspokoić się i zrelaksować przed snem; • nauczyć dziecko korzystania z toalety i utrzymywania codziennej higieny; • przekształcić dowolny kąt swojego domu w miejsce sensorycznej zabawy i nauki; • zagospodarować przestrzeń do odpoczynku i regeneracji dla rodziców, niezbędną do ich funkcjonowania. Tara Leniston jest aktorką i matką trójki dzieci. U jej syna Dylana zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu. Mieszka w Brighton w Wielkiej Brytanii. Rhian Grounds jest terapeutką mowy i języka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z autyzmem w Londynie i Walii.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

4 osoby kupiły
29
Jej sekret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej sekret
Dostępny
1626 szt.

Przyznaję – spieprzyłam sprawę. Pierwszy błąd: poprosiłam Pete’a Barnidge’a o pracę. Drugi błąd: zaakceptowałam jego ofertę, zamiast odrzucić ją na samym początku. Trzeci błąd: to, że podczas rozmowy o pracę ukryłam przed nim ten jedyny okruch, który w całej mojej historyjce był prawdziwy... Peter Barnidge… Od czego mam zacząć? Może od tego, że odkąd pracuje dla pana Bestsellerowego Autora, jego nazwisko funkcjonuje w moim słowniku jako przekleństwo. Uderzyłam się w palec? Barnidge jasny! Przekroczyłam stan konta? A niech to Barnidge! Kiedy zrozumiałam, że zakochałam się w swoim szefie? Co do Barnidge’a?! Byłoby łatwiej, gdybym go nienawidziła… Zwłaszcza, że jest atrakcyjny w ten „zły” sposób. Jest niesamowicie gorący, ale mroczny. Tak pociągający, że za każdym razem, gdy na niego spojrzę, muszę się przeżegnać, bo jego widok wywołuje u mnie grzeszne myśli. Skoro mowa o grzechach… Skłamałam na rozmowie o pracę. Ale jestem samotną matką i zrobię wszystko dla mojej córki, nawet będę utrzymywać ten mały sekret. Niestety małe sekrety mają tendencję do rośnięcia z upływem czasu… Zwłaszcza w okolicy Broni Masowego Uwodzenia.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
30
Matematyka na medal kl. 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka na medal kl. 1
Dostępny
67 szt.

Jak zachęcić dziecko do nauki matematyki? Jak osiągnąć zamierzony cel bez obaw, że uczeń szybko zrezygnuje? Proponujemy znakomite rozwiązanie - połączenie zabawy i pracy umysłowej. W serii "Matematyka na medal" znajdują się ćwiczenia z rachunków, zadania tekstowe oraz przykłady poprawnie przeprowadzonych obliczeń. Książki są praktyczne i wygodne w użyciu: nagłówki na każdej stronie informują, czego dziecko się uczy i co utrwala, a rozwiązania zamieszczone na końcu książki umożliwiają sprawdzenie poprawności wyniku. Przemyślane i dobrze napisane książki do nauki matematyki! Obliczone na korzyść ucznia!

11,90 zł
9,99 zł

Rabat 16,1%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
31
Drzewo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo
Dostępny
68 szt.

Pewnego dnia mała Hania postanowiła zasadzić drzewo. Od tej chwili wszystko wokół zaczęło się zmieniać... Oto historia, która uczy, że często jedna decyzja wystarczy, by odmienić świat. Odkryjcie z Hanią, jak ważna jest przyroda wokół nas i bawcie się razem w liczenie. Ile ptaków lata wokół drzewa? Ile zajączków żyje w norce pod drzewem? A ile jabłek na nim wyrosło? Mądra i zabawna książka obrazkowa do zabawy w liczenie.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
32
Wyspa niebieskich lisów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa niebieskich lisów
Dostępny
34 szt.

Prawdziwa historia największej, najdłuższej i najdroższej ekspedycji naukowej wszech czasów. Udanej, tragicznej i do tej pory nieopowiedzianej Stephen R. Bown – autor książki Amundsen. Ostatni wiking zabiera nas w fascynującą i niebezpieczną XVIII-wieczną podróż. Wyprawa nazwana Wielką Ekspedycją Naukową miała za zadanie zbadać obszary od Petersburga przez Syberię aż po wybrzeża Ameryki Północnej. Zlecona przez cara Piotra I Wielkiego kosztowała jedną szóstą rocznych przychodów Imperium Rosyjskiego. Dowodzona przez legendarnego Duńczyka – Vitusa Beringa obejmowała ponad trzy tysiące naukowców i żeglarzy. Była jednym z najbardziej ambitnych i tragicznych przedsięwzięć w annałach historii morskiej i arktycznej. Wyspa niebieskich lisów to pasjonująca opowieść o czasach wielkich przygód, kiedy naukowcy byli prawdziwymi bohaterami i niebezpieczeństwa doświadczali na własnej skórze w imię nauki, pieniędzy, sławy i uznania.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
33
Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II
Dostępny
31 szt.

Pierwsza biografia rodziców Papieża Kim byli Emilia i Karol Wojtyłowie? Dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych? Na te pytania odpowiada dr Milena Kindziuk, która przez kilka lat poszukiwała niepublikowanych wcześniej dokumentów i wspomnień o rodzicach Papieża. Biografia ta stanowi wyjątkowy portret silnej, a zarazem pokornej rodziny, która do końca zaufała Bogu. Trwa proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II. W książce zamieszczono Modlitwę o beatyfikację Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów. „Ufam, że książka ta przyczyni się do lepszego poznania rodziny Wojtyłów, a przez to do głębszego zrozumienia samego Jana Pawła II” – kard. Stanisław Dziwisz. „Autorka okazuje się dziennikarzem śledczym – w najlepszym tego słowa znaczeniu – oraz wytrawnym badaczem. Pozwala mówić przede wszystkim faktom” – ks. dr hab. Stanisław Cieślak SJ. „Życie dwojga pozornie zwykłych, a naprawdę zupełnie niezwykłych ludzi, jakimi byli małżonkowie Karol i Emilia, zasługuje z pewnością na tak pogłębioną i pięknie napisaną̨ monografię” – prof. dr hab. Wojciech Roszkowski. „Biografie często ukazują pomniki. Biografia rodziców Ojca Świętego ukazuje miłość. Jest fascynującą podróżą przez świat, w którym wychował się Karol Wojtyła” – Paulina Guzik, dziennikarka TVP. „Czytając tę książkę, poczułem się zaproszony pod dach domu Wojtyłów, do ich rodziny. Dotknąłem rzeczywistości życia pełnego trudu i oddania woli Bożej” – Dariusz Kowalski, aktor. dr Milena Kindziuk – adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; medioznawca, publicystka, autorka książek, m.in. Jerzy Popiełuszko. Biografia (nagroda Feniks na Targach Wydawców Katolickich 2019), Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Polski, Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas, Zaczęło się od Wadowic. Odznaczona przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki; członek „Zespołu medialnego przy Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski”.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
34
Malarz dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarz dusz
Dostępny
4947 szt.

Sztuka, miłość, pasja i walka o ideały! Ildefonso Falcones, autor niezapomnianej Katedry w Barcelonie, wskrzesza ekscytujące czasy wielkich przemian społecznych i buntu wobec odwiecznych tradycji i zakurzonych konwenansów. Barcelona, ​​rok 1901 Przez miasto przetacza się fala niepokojów społecznych. Ubóstwo najbiedniejszych dzielnic kontrastuje z bogactwem dużych eleganckich alei, wzdłuż których wyrosły już niezwykłe budynki, symbol nadejścia epoki modernizmu. Dalmau Sala, syn skazanych na śmierć anarchistów, żyje na granicy dwóch światów. Z jednej strony członkowie jego rodziny oraz Emma, kobieta, którą kocha, są zagorzałymi zwolennikami walki o prawa robotników. Z drugiej, zatrudnienie w pracowni ceramiki don Manuela Bello, jego mentora i obrońcy wiary katolickiej, pozwala mu obracać się w towarzystwie, w którym kwitnie sztuka i dobrobyt. Artyście nie będzie łatwo odnaleźć właściwą ścieżkę, którą powinien podążyć, aby zrozumieć, że tym, co się w życiu liczy, są jego przekonania dotyczące równości i sprawiedliwości społecznej, jego czysta dusza i miłość odważnej i silnej kobiety. A przede wszystkim liczy się jego sztuka – obrazy, na których uwiecznia ubóstwo swojego miasta, w którym tli się już iskierka buntu i rewolty.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

3 osoby kupiły
35
Depesze, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depesze, wydanie 2
Dostępny
89 szt.

Drugie wydanie arcydzieła reportażu wojennego napisanego przez współtwórcę filmu „Czas Apokalipsy”. Nikt nie pokazał wojny w Wietnamie (i wojny w ogóle) tak jak on. Michael Herr przez dwa lata (1967-1969) pracował jako korespondent pisma „Esquire”. Towarzyszył żołnierzom na froncie, był świadkiem ich wojennego delirium. Po powrocie napisał Depesze – swoją jedyną, uważaną za majstersztyk, książkę. W literacko olśniewający sposób przedstawił w niej to, co zobaczył w Wietnamie: obłęd, szał zabijania, tłumiony narkotykami strach, roztrzaskaną ludzką psychikę. Tekst – pełen hipnotycznych wizji, poetyckich metafor i żołnierskiego slangu – oddając stan surrealnego upojenia wojną, jest równocześnie jej sugestywnym oskarżeniem. Niektóre z postaci sportretowanych w Depeszach stały się pierwowzorami bohaterów filmu Coppoli „Czas Apokalipsy”, którego Herr był współscenarzystą. Reportaż, opublikowany w Stanach Zjednoczonych w 1977 roku, szybko stał się klasykiem gatunku. Po polsku ukazuje się po raz pierwszy. RECENZJE INNE KSIŻKI TEGO AUTORA >

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

2 osoby kupiły
36
Mały miś nie chce jeść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,90 zł
8,99 zł

Rabat 17,5%
oszczędzasz 1,91 zł

2 osoby kupiły
37
Modlitewnik do św. Józefa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik do św. Józefa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Wypraszaj łaski u potężnego orędownika! Ta wyjątkowa książeczka zawiera najpiękniejsze litanie, nowenny i modlitwy do św. Józefa, w tym niezwykłe nabożeństwo pierwszych śród miesiąca, podarowane nam w Itapirandze przez samego świętego. Modlitwy te pomogą ci w rozwiązaniu wielu problemów i trudności. Sprawią, że Józef z Nazaretu przygarnie cię z czułością swoimi ojcowskimi ramionami, zapewni ci poczucie bezpieczeństwa i otoczy cię troską, z jaką dbał o Jezusa i Maryję.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
38
Kredki świecowe 12 kolorów EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe 12 kolorów EASY
Dostępny
16 szt.

Kredki świecowe są prostym narzędziem, przy pomocy którego Twoje dziecko zrealizuje swoje marzenia. Szeroka gama kolorów pozwoli tworzyć niezwykłe dzieła.Parametry:- w zestawie: 12 kredek- kształt: okrągły

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
39
Marketing doświadczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing doświadczeń
Dostępny
13 szt.

Przeciętność, bylejakość i banał stały się w marketingu normą. Jego skuteczność jest niewielka, jego przejawy wywołują znudzenie i irytację. Wątpliwa jakość przynosi wątpliwą skuteczność. Marketing w praktyce stał się fasadowy, nieudolnie stosowany i nastawiony na szybkie zyski.Ma on niewiele do zaoferowania rosnącej rzeszy konsumentów:o szybko zmieniających się wymaganiach,pragnących przeżyć swoje życie w sposób pełny, elastyczny i zróżnicowany,dla których konsumpcja dóbr staje się drugorzędna, ważne natomiast jest osiągnięcie pożądanego stylu życia i osobistego rozwoju.W rezultacie, pomimo ogromnego dorobku naukowego marketingu i zorientowanej na zaspokajanie potrzeb klienta retoryki dominującej w przedsiębiorstwach, w opinii konsumentów na rynku dominują przeciętne produkty materialne i usługi. O takiej ofercie klienci, nawet jeżeli nie mają do niej zastrzeżeń, szybko zapominają i nie wpływa ona na wzrost ich lojalności.To olbrzymie wyzwanie na miarę powstania nowego paradygmatu marketingu - doświadczenia. Bo nigdy jeszcze wiedza z psychologii, socjologii i antropologii kultury nie była tak bliska i potrzebna ludziom marketingu.W marketingu doświadczeń:oddziałuje się na zmysły, emocje i intelekt konsumentów,traktuje się klienta jako aktywnego współtwórcę wartości,stosuje nowatorskie metody zarządcze.Ukazane w tej - pionierskiej na polskim rynku - książce przykłady marketingu doświadczeń wyznaczają nowy jakościowo standard oferowanej wartości dla klienta. Szpitale Plantree, nowatorstwo parków tematycznych Disneya, na przykładzie na których menedżerowie w Stanach Zjednoczonych uczą się nowych rozwiązań, sieć wypożyczalni samochodów Avis i wiele innych ilustrują wielką marketingową zmianę.Książka jest przeznaczona dla studentów marketingu, komunikacji społecznej i psychologii, jak również praktyków zajmujących się na co dzień reklamą.

70,00 zł
56,70 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,30 zł

2 osoby kupiły
40
Mróz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mróz
Dostępny
47 szt.

Mróz to książkowy debiut prozatorski Thomasa Bernharda. Wydana w 1963 roku powieść została przyjęta z ogromnym zainteresowaniem przez krytykę literacką w krajach języka niemieckiego, zdobywając niezwykle pozytywne, a nawet entuzjastyczne recenzje. A dwa lata później przyniosła jej autorowi Nagrodę Literacką Miasta Bremy – pierwszą spośród wielu nagród, jakie Bernhard miał otrzymać za swą twórczość. Powieść ma konstrukcję dziennika, zapisywanego przez 27 kolejnych, zimowych dni przez narratora – studenta medycyny. Na prośbę lekarza, pod którego kierunkiem odbywał praktykę szpitalną, udał się on do niewielkiej miejscowości położonej w alpejskiej dolinie, aby tam obserwować brata owego lekarza, malarza Straucha. Artysta ten, bliski obłąkania, po zniszczeniu całego swego dorobku i odciąwszy się od przeszłości, zaszył się na austriackiej prowincji. Codzienne notatki studenta-narratora, na które składają się jego obserwacje oraz zapisy rozwichrzonych monologów malarza, uzupełnia kilka listów ze sprawozdaniami, jakie student wysyłał co jakiś czas do Straucha-lekarza. Już w tej pierwszej powieści Bernhard zagłębił się w problematykę, która będzie odtąd wielokrotnie powracać w jego twórczości – w analizę stanów psychicznych osób o szczególnej, artystycznej wrażliwości bądź skłonnościach do filozoficznej refleksji, ich cierpień i obsesji śmierci. A w tle mroźna i śnieżna zima w alpejskiej dolinie; echa zakończonej zaledwie kilkanaście lat wcześniej drugiej wojny światowej; wkraczające w strukturę miejscowego społeczeństwa nowości gospodarcze (budowa elektrowni) i idee (komunizm); a także portrety postaci lokalnej społeczności. To przede wszystkim gospodyni prowadząca samodzielnie wiejską gospodę, rakarz i grabarz (w jednej osobie), inżynier kierujący robotami przy budowie elektrowni, mrukliwy gorzelnik, żandarm… Dzisiejszy czytelnik zwróci też zapewne uwagę na ówczesne warunki życia codziennego – sprzed zaledwie 60 lat, a jak bardzo już różne od obecnych. Polski przekład Mrozu miał dotychczas tylko jedno wydanie, w 1979 roku. Obecna edycja, druga z kolei, została uzupełniona o całkowicie nowe posłowie, którego autorem jest Marek Kędzierski. W treść posłowia włączył on fragmenty swego wywiadu oraz korespondencji z Peterem Fabjanem, przyrodnim bratem Thomasa Bernharda, z zawodu lekarzem, z którego medycznej wiedzy Bernhard obficie korzystał, pisząc swą powieść.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
41
Cyrkiel metalowy automatyczny EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrkiel metalowy automatyczny EASY
Dostępny
5 szt.

Cyrkiel jest narzędziem niezbędnym podczas lekcji geometrii.Parametry:- w zestawie: cyrkiel z ołówkiem automatycznym, zapasowe wkłady- materiał: metal- pakowany w wygodne etui

8,00 zł
7,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
42
Dzień rozrachunku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień rozrachunku
Dostępny
1778 szt.

John Grisham, jakiego dotąd nie znaliście! Pete Banning był wzorowym obywatelem Clanton – odznaczonym bohaterem II wojny światowej, głową prominentnego rodu, dobrym chrześcijaninem gorliwie uczęszczającym do miejscowej świątyni metodystów. Pewnego październikowego poranka obudził się wcześnie, pojechał do miasta i, zupełnie spokojny, zastrzelił swojego przyjaciela, wielebnego Dextera Bella. Jakby morderstwo samo w sobie nie było dość szokujące, to jedynym, co Pete powiedział potem szeryfowi, prawnikom, sędziemu i ławie przysięgłych, było: „Nie mam nic do powiedzenia”. Najwyraźniej nie obawiał się śmierci i był gotowy zabrać swój prawdziwy motyw do grobu. Niezwykła podróż na amerykańskie południe Jima Crowa i do filipińskiej dżungli w czasach II wojny światowej. Do pełnego przerażających tajemnic szpitala psychiatrycznego i na salę sądową w Clanton, gdzie adwokat Pete’a Banninga desperacko próbuje ocalić jego życie.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
43
Jak przebaczać a jak nie przebaczać w relacjach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przebaczać a jak nie przebaczać w relacjach
Dostępny
8 szt.

Któż z nas nie przeżywał dylematu, co zrobić, gdy ktoś swoim zachowaniem przekroczył jedną z naszych granic? Przebaczyć i zapomnieć, czy też zdobyć się na poważną rozmowę o tym, co się stało i domagać się przeprosin oraz zadośćuczynienia? A może przy najbliższej okazji spróbować się odegrać, aby tamtej osobie „poszło w pięty”? Książka jest próbą odpowiedzi na te pytania. A materiał w niej zawarty pochodzi zarówno z rozważań teologicznych i biblijnych, jak i ze spotkań terapeutycznych z małżonkami, którzy właśnie z przebaczeniem albo jego brakiem mieli w relacjach największy problem. Cezary Sękalski, doktor teologii duchowości i psychoterapeuta. Jako kierownik duchowy i rekolekcjonista współpracował z domami rekolekcyjnymi księży jezuitów. Wykłada w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie i Podyplomowym Studium Duchowości na KUL w Lublinie. Autor książkowych wywiadów z Józefem Augustynem SJ, Elżbietą Sujak, Adamem Nowakiem i Janem Budziaszkiem oraz książek z zakresu duchowości. Prowadzi bloga na stronie: psychoterapia-sekalski.pl.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
44
Ojciec ubogich. Święty Marcin de Porres - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec ubogich. Święty Marcin de Porres
Dostępny
8 szt.

Biografia niezwykłego świętego – Marcina de Porrès – domikańskiego zakonnika, którego można nazwać ojcem Pio XVII wieku Nieślubne dziecko szlachcica i niewolnicy, pragnie służyć Bogu i ludziom. W zakonie dominikańskim wznosi się na wyżyny mistyczne, służąc przy tym najuboższym i... zwierzętom. Nareszcie po polsku – książka jest tłumaczeniem znakomitej książki, którą napisał Theo Stearns OPs. Autorem wstępu jest znany w Polsce o. James Sullivan OP.

22,50 zł
16,99 zł

Rabat 24,5%
oszczędzasz 5,51 zł

1 osoba kupiła
45
Galia Belgijska 57-51 p.n.e - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galia Belgijska 57-51 p.n.e
Dostępny
605 szt.

Spośród wielu ludów zamieszkujących Galię „najbardziej wojowniczy są Belgowie”. Swoje męstwo i dzielność w stawianiu zaciętego oporu Rzymianom zawdzięczać mieli nieustannym walkom, jakie prowadzili z napierającymi na nich ze wschodu plemionami germańskimi, z którymi sąsiadowali przez Ren. Na ich twardy charakter wpływać miał także brak kontaktów z cywilizacją śródziemnomorską oraz niewielki ruch handlowy, gdyż do Belgii „kupcy [...] bardzo rzadko przybywają, zwłaszcza z takimi towarami, które przyczyniają się do zniewieścienia charakterów”. Tak charakteryzował Belgów Gajusz Juliusz Cezar, któremu przyszło przez wiele lat prowadzić z nimi ciężkie boje. Konflikt zbrojny Belgów z Rzymianami, który był częścią tzw. wojny galijskiej (58–51 p.n.e.), ze względu na intensywność oraz dramaturgię walk zasługuje na to, aby przyjrzeć mu się nieco bliżej. Belgowie bowiem jako pierwsi w Galii stawili opór legionom rzymskim. Stało się to w drugim roku wojny, kiedy przedłużająca się obecność rzymskich żołnierzy w Galii celtyckiej zaczęła ich niepokoić i skłoniła do podjęcia kroków ofensywnych. Ich plany uprzedził jednak Cezar. Podczas kampanii belgijskiej w 57 r. doszło do bitwy nad rzeką Sabis z plemieniem Nerwiów, gdzie armia rzymska otarła się o klęskę. To Belgowie w roku 54 p.n.e. podnieśli bunt przeciwko panowaniu Rzymian i zadali im największą klęskę jakiej doznali w czasie całej tej wojny. Legiony rzymskie przegrały w kraju Eburonów, pomniejszego belgijskiego ludu, za co ten zapłacił wysoką cenę, a ich król Ambioryks stał się największym osobistym wrogiem Cezara, którego prokonsul, niemal z maniakalną zaciekłością, próbował dopaść. Poza tym, ze wszystkich plemion Galii, najdłużej Rzymianom opierały się dwa niewielkie belgijskie plemiona: Morynowie i Menapiowie.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
46
Magia polskich ziół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia polskich ziół
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Łąka to skarbnica leczniczych preparatów i naturalnych kosmetyków. W tym przewodniku znajdziesz przepisy na: • proste mikstury wzmacniające zdrowie, • eliksiry poprawiające urodę, • mieszanki budujące odporność. Czy wiesz, że rośliny, które spotykasz podczas spaceru w parku, lesie czy na łące, mają życiodajną moc? Poznaj właściwości macierzanki, jasnoty, lebiodki, a nawet zwykłej paproci. Samodzielnie przygotuj naturalne i skuteczne toniki, maści, maceraty, nalewki i wywary. Wszystko bez sztucznych aromatów, konserwantów i chemicznych wypełniaczy. Zadbaj o dobrostan swojego ciała i ducha – zwolnij i odkryj moc polskiej łąki. Pomóż swojemu organizmowi odzyskać wewnętrzną harmonię, a przy okazji dowiedz się, kiedy szeptuchy nosiły wianki z bluszczyku kurdybanka, dlaczego dla Azteków tak ważne były aksamitki i który poeta rozpisywał się nad pięknem zwykłego bratka. Poznaj uzdrawiającą moc niepozornych roślin. To prostsze, niż myślisz!

45,00 zł
34,65 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
47
Recepta na szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Recepta na szczęście
Dostępny
188 szt.

Skoro już wiemy, jak smakuje miłość, najwyższa pora, by znaleźć receptę na szczęście! Julia to młoda kobieta przed trzydziestką, która marzy o dziecku. Jednak podczas rutynowych badań dowiaduje się, że nie zostało jej na to wiele czasu. Niestety, nie ma przy niej mężczyzny, który byłby dobrym kandydatem na męża i ojca. Zrozpaczona pogrąża się w smutku. A przynajmniej do czasu, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny okulista… Młodszy brat jej przyjaciółki, Maks, od lat podkochuje się w Julii. Gdy chłopak dowiaduje się o jej problemach, oferuje lekcje randkowania. Skrycie wierzy, że podczas nauki zbliżą się do siebie. Tylko czy osiągnie swój cel? Recepta na szczęście to drugi tom urzekającej i dowcipnej serii o miłości, która ma wiele smaków. Agata Przybyłek pokazuje, że nasza szansa na prawdziwą miłość czasami leży bliżej niż myślimy – wystarczy spojrzeć na życie inaczej, żeby w końcu ją dostrzec.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
48
Ktoś tu kłamie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ktoś tu kłamie
Dostępny
3272 szt.

Ktoś wie, że to nie był wypadek. Ktoś wie, że popełniono zbrodnię. Minął rok, odkąd Erica Spencer zginęła w wyniku tragicznego wypadku. Wydaje się, że nikt w Severn Oaks już nie pamięta o dramatycznym wydarzeniu, które wstrząsnęło tą małą społecznością. Do czasu, gdy do sieci trafia zapowiedź serii podcastów zatytułowanych „Prawda o Erice”. Ich autor zapowiada, że ujawnią, co tak naprawdę wydarzyło się na halloweenowym przyjęciu, podczas którego Erica... została zamordowana. Podejrzanych jest sześcioro, a autor nagrań obiecuje w ostatnim z nich zdemaskować mordercę. Ponieważ każdy kolejny podcast skupia się na innym podejrzanym, mieszkańców Severn Oaks zaczyna ogarniać niepokój, a gdy jedna z wytypowanych osób ginie – wybucha panika. Uciekła? Jest winna? Grozi jej niebezpieczeństwo? Kiedy napięcie rośnie, sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie. Zwłaszcza, że każdy z nich ukrywa jakiś sekret. A jeden z nich już ma na koncie morderstwo…

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

1 osoba kupiła
49
Podwodny świat. Opowieść o Jacques'u Cousteau - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwodny świat. Opowieść o Jacques'u Cousteau
Dostępny
86 szt.

Pewnego słonecznego dnia we Francji przyszedł na świat chłopiec. Rodzice dali mu na imię Jacques. Chłopiec pokochał morze i marzył o tym, by móc oddychać pod wodą i pływać tak wspaniale jak ryba. Pewnego dnia jego marzenia się spełniły. Jacques sam zbudował aparat do nurkowania – akwalung, dzięki któremu mógł badać podwodny świat. Tak zaczęła się historia jednego z najwybitniejszych oceanografów na świecie. Podwodny świat to nie tylko biografia Jacques’a Cousteau – wybitnego podróżnika, badacza mórz i reżysera. To także przepięknie ilustrowana opowieść o marzeniach i dążeniu do ich realizacji.

37,99 zł
27,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

1 osoba kupiła
50
Nikt się nie dowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt się nie dowie
Dostępny
215 szt.

Najnowszy kryminał bestsellerowej autorki thrillera Zostań w domu. Borys, odnoszący sukcesy pisarz kryminałów, znajduje ciało żony pod tarasem ich nadmorskiego domu, w którym tego wieczora przebywali tylko ich syn i córka wraz z koleżanką. Wokół jej tajemniczej śmierci rozpoczyna się śledztwo. Z początku nie wiadomo czy to zabójstwo, czy może Malwina sama postanowiła skończyć ze swoim życiem? I dlaczego znaleziono przy jej ciele kawałki kieliszka po winie? Na jaw zaczynają wychodzić długo skrywane tajemnice i rodzinne brudy. Romanse, zdrady, i nieuczciwy biznes burzą sielankowy obraz życia wydawałoby się idealnej rodziny Rottmanów? Pojawia się też pytanie: czy ze śmiercią żony Borysa ma coś wspólnego zniknięcie jego najstarszego syna, pasierba Malwiny?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
51
Obrońca i pełnomocnik w procesie karnym i karnym skarbowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrońca i pełnomocnik w procesie karnym i karnym skarbowym
Dostępny
6 szt.

Publikacja zawiera kompleksowe omówienie zagadnień związanych z pozycją procesową oraz aktywnością obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym i karnym skarbowym, w szczególności w postępowaniach: przygotowawczym, przed sądem pierwszej instancji oraz apelacyjnym. W opracowaniu zaprezentowano również dopuszczalność, wymagania formalne oraz podstawy kasacji, wniosku o wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym orzeczeniem sądu i skargi na wyrok sądu odwoławczego. Ponadto przedstawiono takie szczegółowe zagadnienia, jak np.: tajemnica zawodowa adwokata i radcy prawnego, przeszukanie kancelarii lub innego miejsca wykonywania zawodu przez wymienione podmioty profesjonalne, dopuszczalność prywatnego uzyskiwania informacji o charakterze dowodowym czy granice legalności działania obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym i karnym skarbowym. W opracowaniu zostały poddane wnikliwej analizie nowe regulacje odnoszące się do działalności obrońców i pełnomocników procesowych, wynikające z obszernej nowelizacji z 19.07.2019 r. Dotyczą one m.in.: - prekluzji dowodowej, - trybu uzyskania prawa do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia, - modelu postępowania dowodowego i nowych zasad przeprowadzania dowodów na rozprawie głównej, - prowadzenia postępowania dowodowego podczas nieobecności obrońcy, - ograniczeń w zakresie podnoszenia zarzutów w środku odwoławczym, - możliwości uzupełnienia skargi apelacyjnej w związku z uzupełnieniem uzasadnienia wyroku. W książce zamieszczono 55 wzorów pism oraz powołano niemal 800 orzeczeń, które będą pomocne w skonstruowaniu odpowiedniej argumentacji w postępowaniu sądowym.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

1 osoba kupiła
52
Zwyciężać w walce z grzechem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwyciężać w walce z grzechem
Dostępny
3 szt.

Grzech przestaje być dzisiaj kategorią moralną. Dominacja relatywizmu moralnego sprawiła, że wielu z nas nie odróżnia dobra od zła. Coraz bardziej powszechny staje się też pogląd, że zło w ogóle nie istnieje. Ojciec Mitch Pacwa, który dał się już poznać w Polsce jako zdecydowany obrońca Kościoła przed zgubnym wpływem innych systemów religijnych, wyjaśnia, czym jest grzech, jakie są jego początki oraz w jaki sposób wpływa on na wspólnotę Kościoła. Ta książka to jednak nie tylko bolesna diagnoza zbłąkanej duszy człowieka, ale także zaproszenie do tego, by doświadczyć Bożego przebaczenia i poznać potęgę Jego miłości. Mitch Pacwa – doktor filozofii, jeden z najbardziej fascynujących obecnie duchownych w Ameryce. Jego program w telewizji EWTN cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest poliglotą.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
53
Umowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Mroczna wersja Pretty Woman. Przerażający thriller o miłosnej obsesji. Nat, studentka nowojorskiej akademii sztuk pięknych, nie radzi sobie finansowo, a współlokatorki grożą jej eksmisją. Koleżanka ze studiów, która opływa w luksusy, podsuwa Nat pewien pomysł: znaleźć w internecie bogatego mężczyznę, który będzie płacił za jej towarzystwo, a nawet może zgodzi się na stałą, miesięczną pensję. Podobno wiele dziewczyn tak robi... Gabe, przystojny adwokat, jest znacznie starszy od Nat. Wydaje się idealnym kandydatem. Mija miesiąc, romans kwitnie, świata poza sobą nie widzą. Nat jednak nie wie, że Gabe ma rodzinę i wcale nie zamierza rozwieść się z żoną. Gdy mężczyzna w końcu zrywa z dziewczyną, ta wpada w obsesję: śledzi Gabe’a, nęka go SMS-ami, szantażuje zawiadomieniem żony, nawet zaprzyjaźnia się z jego córką. Gabe jest gotów na wszystko, by bronić swojego wygodnego, poukładanego życia. A czy Nat gotowa jest zabić? Robyn Harding jest scenarzystką i pisarką, autorką między innymi międzynarodowego bestsellerów Złe towarzystwo oraz Jej piękna twarz. Mieszka w Vancouver z mężem i dwojgiem dzieci.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
54
W drodze z Maryją. Objawienia w Trevignano Romano i mistyczka Gisella Carda. Co się wypełniło i co nas czeka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze z Maryją. Objawienia w Trevignano Romano i mistyczka Gisella ...
Dostępny
75 szt.

Objawienia w Trevignano Romano uważane są za kontynuację dramatycznych orędzi Maryi z Tre Fontane, gdzie przestrzegała Ona przed ateizmem, demoralizacją i zagrożeniem ze strony islamu. Włoska mistyczka i stygmatyczka, Gisella Carda, która w Wielkim Poście fizycznie doświadcza cierpienia Chrystusa, właśnie w Trevignano Romano otrzymuje kolejne przepowiednie dotyczące końca czasów. Swoje słowa Matka Boża potwierdza tam – podobnie jak w Akicie – krwawymi łzami. Jej przesłania nie pozostawiają wątpliwości: Tryumf Niepokalanego Serca Maryi jest już blisko. W tej książce zamieszczono poruszające, a nierzadko osobiste przesłania Maryi, które otrzymała Gisella Carda.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
55
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice bolesne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice bolesne
Dostępny
7 szt.

Ta książka w prosty i łatwy sposób pomaga zrozumieć wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Piękne, kolorowe ilustracje przemawiają do dziecięcej wyobraźni i zachęcają do modlitwy. Dzięki tej książeczce dziecko z przyjemnością i radością będzie praktykowało różaniec! Książka pod patronatem czasopisma różańcowego „Królowa Różańca Świętego”.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
56
Ortografia na medal kl. 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia na medal kl. 3
Dostępny
31 szt.

Jak zachęcić dziecko do nauki ortografii? Jak zaradzić szkolnym niepowodzeniom bez obaw, że uczeń szybko zrezygnuje? Proponujemy znakomite rozwiązanie - połączenie zabawy i nauki. W serii "Ortografia na medal" znajdują się ćwiczenia w pisaniu, łamigłówki i zabawy ortograficzne: krzyżówki, rebusy i szyfrogramy. Atutami serii są zadania zgodne z zainspirowaniami dzieci oraz podział na strony z ćwiczoną trudnością i powtórzeniowe. Zamieszczone reguły ortograficzne pomagają utrwalić poprawną pisownię. Przemyślane i dobrze przygotowane książki do nauki ortografii! Polecamy wszystkim uczniom!

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
57
Puzzle 1000 elementów. Globetrotter, USA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Globetrotter, USA
Eurographics, 1000
Dostępny
1 szt.

Przedstawiamy wysokiej jakości puzzle, które zachwycą każdego fana układanek. Elementy idealnie do siebie pasują, a piękna grafika przykuje wzrok. Wymiary obrazka po ułożeniu: 48.0 x 68.0 cm

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
58
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice radosne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice radosne
Dostępny
6 szt.

Ta książka w prosty i łatwy sposób pomaga zrozumieć wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Piękne, kolorowe ilustracje przemawiają do dziecięcej wyobraźni i zachęcają do modlitwy. Dzięki tej książeczce dziecko z przyjemnością i radością będzie praktykowało różaniec! Książka pod patronatem czasopisma różańcowego „Królowa Różańca Świętego”.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
59
Wyryte w sercu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyryte w sercu
Dostępny
56 szt.

Keziah Montgomery żyje pod ciężarem oczekiwań ze strony rodziny, zagorzałych konfederatów, zmuszona do ukrywania swojej epilepsji w obawie przed skandalem. Gdy do ich domu w Savannah wkraczają napięcia związane z wojną secesyjną, Keziah nie widzi powodu, by uczestniczyć w balach i flirtach. Mimo iż czuje się w nim bardzo źle, nie potrafi sobie wyobrazić ucieczki ze znanego środowiska, dopóki jej kolega z lat szkolnych, Micah, nie ukaże jej prawdy, która zmieni losy dziewczyny. Doktor Micah Greyson nigdy nie waha się postępować zgodnie z poczuciem obowiązku, nawet gdyby miało się to dla niego okazać niebezpieczne – dopóki w jego życie nie wkracza czarująca Keziah. Rozdarty między dotychczasowym życiem w Savannah i walką o abolicję, Micah próbuje realizować Boży plan w burzliwych czasach wojny secesyjnej. Walcząc z własnymi demonami, Keziah i Micahmuszą zdecydować, czy prawdziwa miłość jest warta tej ceny i czy oboje są na tyle silni, by przetrwać.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
60
Kredki trójkątne 12 kolorów EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki trójkątne 12 kolorów EASY
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Kredki grafitowe są prostym narzędziem, przy pomocy którego Twoje dziecko zrealizuje swoje marzenia. Szeroka gama kolorów pozwoli tworzyć niezwykłe dzieła.Parametry:- matriał: drewno, grafit- w zestawie: 12 kredek- kształt: trójkątny

6,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
61
Nożyczki biurowe 25 cm EASY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki biurowe 25 cm EASY
Dostępny
5 szt.

Klasyczne nożyczki biurowe. Trwały materiał i ostrze odpowiedniej długości zapewnia pewne, precyzyjne cięcie.Parametry:- ostrze: stal nierdzewna- gumowane uchwyty- długość: 25 cm

13,30 zł
12,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
62
Biblioteka Bajek. Disney Księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Bajek. Disney Księżniczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Kolekcja osiemnastu królewskich opowiadań o odważnych i dobrych księżniczkach Disneya. Przeczytaj o tym, jak dzielnie pokonują trudności, kierując się zarówno rozumem, jak i sercem! Dołącz do Belli, która wymyśla wraz z przyjaciółmi wyjątkową baśń, przekonaj się, jak Śnieżka skłoniła do snu swych siedmiu małych towarzyszy i odkryj sekret Grety – nowej myszki w pałacu Kopciuszka. Biblioteka bajek o przygodach księżniczek to doskonały prezent dla całej rodziny!

45,00 zł
34,20 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

63
Biblioteka Bajek. Disney o zwierzętach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Bajek. Disney o zwierzętach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.22

Kolekcja osiemnastu opowiadań o przygodach najbardziej znanych i lubianych Disneyowskich zwierzaków. Pua i Heihei wyruszają na poszukiwanie idealnego podarunku, a Kopciuszek próbuje odnaleźć złośliwego kocura Lucyfera. Simba i Nala z kolei rozglądają się za najlepszym miejscem na bazę, a Figaro postanawia… uciec z domu. Co z tego wszystkiego wyniknie? Biblioteka bajek o zwierzakach i ich perypetiach to świetny prezent dla całej rodziny!

44,99 zł
34,19 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

64
Trolle 2. 600 naklejek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle 2. 600 naklejek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.22

32 strony zadań o zróżnicowanym poziomie trudności – od prostych kolorowanek, poprzez bardziej wymagające labirynty i sudoku, aż po trudniejsze zadania logiczne, w których rozwiązywaniu mogą pomóc rodzice, a do tego ponad 600 naklejek z bohaterami filmu „Trolle 2”! Zawarte w książce zadania zostały dobrane tak, by każde dziecko, niezależnie od indywidualnych uzdolnień i zainteresowań, znalazło tu coś dla siebie. Zadania pomagają kształtować sprawność manualną, spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i kreatywność. Wszystkie te umiejętności przydadzą się na pierwszym etapie edukacji!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

65
Trolle 2. Nowa kolekcja bajek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle 2. Nowa kolekcja bajek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Książka zawiera opowieści napisane na podstawie filmów „Trolle” i „Trolle 2” i dwa dodatkowe opowiadania ze świata Poppy, Brancha oraz ich kolorowych przyjaciół. Przeżyj raz jeszcze przygody trolli, które wyruszają na odsiecz swym towarzyszom porwanym przez Bergenów. Przeczytaj o niezwykłym zwierzątku, które pojawiło się w Trollowicach, i o poszukiwaniu jegomościa pozostawiającego brokat na wszystkim, czego dotknie. Wybierz się w niebezpieczną podróż do krain zamieszkałych przez inne, nie zawsze pokojowo nastawione, plemiona trolli i przekonaj się, czy królowej Poppy uda się zjednać sobie przyjaciół również tam. Ten zbiór opowiadań to prawdziwa gratka dla fanów niezwykłej animacji Dreamworks!

34,99 zł
26,59 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

66
100 naklejek. Trolle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 naklejek. Trolle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.01

16 stron łamigłówek o zróżnicowanym stopniu trudności i ponad 100 naklejek Część z nich można wykorzystać do rozwiązywania zadań, a część – do zabawy. Łamigłówki w książeczce zostały dobrane tak, aby uwzględnić indywidualne różnice w rozwoju dzieci i pomóc w kształtowaniu umiejętności niezbędnych na pierwszym etapie edukacji. W rozwiązaniu tych trudniejszych z pewnością pomogą rodzice!

11,60 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,5%
oszczędzasz 2,61 zł

67
Trolle 2. Moje bajeczki o trollach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle 2. Moje bajeczki o trollach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.01

Niewielka, poręczna książeczka z opowieściami o najszczęśliwszych istotach na świecie – trollach! Dołącz do Poppy, Mruka oraz ich szalonych przyjaciół i wybierz się w niezwykłą podróż do krainy, w której wszystko jest możliwe. Przekonaj się, jakim świętem bergeni zastąpili Dzień Trolla, gdy kolorowe stworzenia raz na zawsze zniknęły z ich jadłospisu. Odkryj wraz z Poppy i Mrukiem nowe plemiona trolli i sprawdź, czy ich członkowie są równie uroczy, co mieszkańcy Trollowic. W tym tomie znajdziesz opowieść napisaną na podstawie filmu „Trolle 2” i kilka innych, równie porywających opowiadań!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

68
Trolle. Koloruj i naklejaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle. Koloruj i naklejaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Niezbyt skomplikowana kolorowanka z naklejkami, które mogą posłużyć jako kolorystyczna ściągawka dla małego artysty. Naklejkę przedstawiającą wybraną postać wystarczy przykleić na stronie z obrazkiem do pokolorowania, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jakie kolory powinny znaleźć się na poszczególnych elementach ilustracji. Kolorowanie według wzoru pozwala wyćwiczyć spostrzegawczość małego dziecka i jego zdolności manualne, a przy okazji daje ogromną satysfakcję – pokolorowana przez malucha postać wygląda tak, jak w ulubionej kreskówce!

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

69
Polimery i ich zastosowania interdyscyplinarne. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polimery i ich zastosowania interdyscyplinarne. Tom 1
Dostępny
49 szt.

Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki, a chemia polimerów to istotna, interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, niezbędna nie tylko chemikom, ale również inżynierom, technologom, a nawet lekarzom. Polimery i ich zastosowania interdyscyplinarne to podręcznik akademicki, który w sposób prosty i przejrzysty opisuje wybrane zagadnienia z zakresu chemii, fizykochemii i metod badawczych polimerów. Dla każdej grupy polimerów zostały podane liczne przykłady zastosowań w nauce, technologii i życiu codziennym, na podstawie szeroko cytowanej literatury naukowej. Książka jest kontynuacją i uzupełnieniem świetnie przyjętych podręczników Polimery. Otrzymywanie, metody badawcze i zastosowania oraz Współczesna wiedza o polimerach (t. 1 i 2). Pierwszy tom przedstawia polimery przemysłowe, omówiono w nim m.in. następujące zagadnienia: fizykochemia powierzchni polimerów, otrzymywanie i właściwości wybranych polimerów przemysłowych, polimery powłokotwórcze, kleje polimerowe, kauczuki. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla studentów kształcących się w zakresie chemii, technologii chemicznej, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska, medycyny i farmacji, pracowników naukowych i dydaktycznych, jak i osób, które technologią polimerów interesują się zawodowo.

79,00 zł
64,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,22 zł

70
Bordertown. Lalkarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bordertown. Lalkarz
Niedostępny
Brak

Podchodzę do łóżka i pochylam się. Zapach staje się mocniejszy. W tej samej chwili pierwsze symptomy dają o sobie znać. Serce wali jak młot kowalski, zasycha mi w ustach, a ręce drżą. Jest coraz gorzej. Kari Sorjonen, komisarz elitarnej jednostki policji w Helsinkach, nie lubi trupów. Z każdą sprawą coraz trudniej przychodzi mu panowanie nad sobą, kiedy patrzy na ciało zmarłej osoby. I choć obdarzony jest genialnym instynktem do wykrywania zbrodni, potrzebuje odmiany. Wraz z dochodzącą do siebie po ciężkiej chorobie żoną oraz nastoletnią córką przeprowadzają się do Lappeenranta, miejscowości malowniczo położonej na Pojezierzu Fińskim, przy granicy rosyjskiej. W ich marzenia o idyllicznym krajobrazie i wolniejszym życiu szybko jednak wkrada się brutalna rzeczywistość. Młoda dziewczyna śmiertelnie odurzona lekami nasennymi, sprzedawca samochodów zastrzelony w pokoju o wygłuszonych ścianach – zło na prowincji jest równie namacalne jak w dużym mieście, a porządni obywatele potrafią skrywać niewyobrażalne wręcz tajemnice. Czy Sorjonen zechce ponownie stawić czoło swoim lękom? Czy zdoła powstrzymać falę zbrodni zanim sięgnie ona jego własnej rodziny?

37,90 zł
27,29 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

71
Moja mroczna Vanesso - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja mroczna Vanesso
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

„Genialna i oszałamiająca… Książka, którą musi przeczytać każdy” – Gillian Flynn. Podporządkowała swój świat tylko jemu. A on totalnie nią zawładnął. On – czterdziestodwuletni intrygujący nauczyciel literatury. Nie była jedyną dziewczyną w jego życiu. Inne, już jako dorosłe kobiety, szukają sprawiedliwości, bo zrozumiały, że zostały skrzywdzone. Oczekują, że Vanessa będzie z nimi solidarna. A ona nie może tego zrobić, bo dla niej był dobry. Przecież to ją wybrał. Sama tego chciała. Wierzyła, że to miłość. Ale czy na pewno? Zmuszona po latach do zdefiniowania na nowo dawnej relacji Vanessa miota się między przeszłością a teraźniejszością. Musi zdecydować: czy był to związek, czy została wykorzystana? Czy była to erotyczna fascynacja czy niezdrowy popęd? I czy była gotowa na taką relację, mając piętnaście lat? Powieść Moja mroczna Vanesso zestawia pamięć i traumę dorosłej kobiety z podekscytowaniem nastoletniej dziewczyny – to prowokujący do myślenia i niemożliwy do stłumienia głos. Będziesz płakać z bezsilności i ze złością walić pięściami. Nie można czytać tej książki bez zaangażowania i nie można jej zapomnieć. Kate Elizabeth Russell jest Amerykanką, pochodzi ze wschodniego Maine. Studiowała na Indiana University, a stopień doktorski z kreatywnego pisania uzyskała na University of Kansas. Moja mroczna Vanesso to jej debiut prozatorski.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

72
Pamiętnik więzienny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik więzienny
Dostępny
4 szt.

Siła, dzięki której można przetrwać piekło. Gdy przyleciał do Dubaju, był pełen nadziei, że jego życie będzie spokojniejsze, lepsze, wartościowsze, pozbawione lęków. Życie, w którym pogodzony z przeszłością̨ będzie mógł budować siebie na nowo. Los miał wobec niego inne plany. Artur Ligęska, wrzucony na 13 miesięcy do więzienia, nie poddał się i walczył o swoją wolność. Pamiętnik więzienny to prawdziwe zapiski z emirackiego piekła, opowieść o tym, jak szansa na odbudowanie życia w nowym, egzotycznym miejscu zmieniła się w koszmar. Patrzę w przyszłość z wiarą i nadzieją, że ten roczny kurs „rozwoju osobistego” zaraz się skończy. Nadal trwam przy swoim. Przetrwam, modlę się i ćwiczę, dbam o siebie, piszę, czytam, odwiedza mnie Ambasada, ostatnio nawet ksiądz, od czasu do czasu dzwonię do domu. Takie moje własne, jedyne w swoim rodzaju życieżycie wycenione na 100000 dirham.

45,90 zł
33,51 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,39 zł

73
Rewolucje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucje
Dostępny
13 szt.

Rewolucje to kolejna po Murach książka twórczego duetu Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera wydana nakładem wydawnictwa Albus Książka w prosty i żartobliwy sposób opowiada o złożonych i ważnych zmianach w naszej historii i ich konsekwencjach. Jest próbą odpowiedzi na pytanie dlaczego nasz świat wygląda tak jak wygląda. Jeżeli jesteś ciekawy świata i zainteresowany tym w jaki sposób dokonywały się najważniejsze zmiany w naszej historii, ta książka jest właśnie dla ciebie bez względu na to ile masz lat! Autor książki opisał ponad dwadzieścia rewolucji wśród których znalazły się: rewolucje krwawe i bezkrwawe zarówno te, które skończyły się sukcesem i zmieniły świat na lepszy jak również te, które lepiej żeby nigdy się nie wydarzyły. W książce znalazła się rewolucja wywołana wirusem SARS-COV-2, która obecnie trwa, i której skutki boleśnie odczuwa cały świat. Autor przedstawił również zasługi kilku rewolucjonistów, którzy mieli odwagę myśleć inaczej i działać wbrew utartym normom. Ten rewolucyjny temat, w którym mieszają się fakty historyczne, ważne postaci, daty i miejsca został złagodzony żartobliwym prostym językiem oraz poczuciem humoru autora. Pomiędzy rewolucją społeczną, naukową, technologiczną, filozoficzną, czy kulturalną odnajdziemy rewolucję hormonalną i żołądkową Każda rewolucja została opatrzona metryczką zawierającą informacje: kiedy miała miejsce, jaki był jej zakres i konsekwencje. Książkę wzbogacają niebanalne ilustracje Maxa Skorwidera, które opowiadają o ludzkiej cywilizacji tworząc dynamiczną, drapieżną, bogatą w konteksty, a jednocześnie spójną z tekstem opowieść graficzną.

47,00 zł
37,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,40 zł

74
Polimery i ich zastosowania interdyscyplinarne. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polimery i ich zastosowania interdyscyplinarne. Tom 2
Dostępny
39 szt.

Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki, a chemia polimerów to istotna, interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, niezbędna nie tylko chemikom, ale również inżynierom, technologom, a nawet lekarzom. Polimery i ich zastosowania interdyscyplinarne to podręcznik akademicki, który w sposób prosty i przejrzysty opisuje wybrane zagadnienia z zakresu chemii, fizykochemii i metod badawczych polimerów. Dla każdej grupy polimerów zostały podane liczne przykłady zastosowań w nauce, technologii i życiu codziennym, na podstawie szeroko cytowanej literatury naukowej. Książka jest kontynuacją i uzupełnieniem świetnie przyjętych podręczników Polimery. Otrzymywanie, metody badawcze i zastosowania oraz Współczesna wiedza o polimerach (t. 1 i 2). Drugi tom przedstawia polimery przemysłowe, omówiono w nim m.in. następujące zagadnienia: woda w strukturach polimerów, toksykologia monomerów, polimerów i tworzyw polimerowych, jonowe układy polimerowe, układy związane z koloidami, układy micelelarne, barwienie polimerów i włókien, metalizowanie polimerów, dodatki i środki pomocnicze w przetwórstwie polimerów i tworzyw polimerowych, kompozyty polimerowe, nanomateriały polimerowe, polimery supramolekularne. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla studentów kształcących się w zakresie chemii, technologii chemicznej, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska, medycyny i farmacji, pracowników naukowych i dydaktycznych, jak i osób, które technologią polimerów interesują się zawodowo.

79,00 zł
64,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,22 zł

75
Czapu Czipu. Co to tak człapie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czapu Czipu. Co to tak człapie?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Czapu Czipu to ciekawski chłopiec o bujnej wyobraźni. Ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz – potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, a chłopcu szykuje różne zagadki. Mały czytelnik też stara się je odgadnąć. Przygląda się, jak czapka zmienia kształty i próbuje naśladować wydobywające się z niej dźwięki. Nowa seria kartonowych książeczek „Czapu Czipu” wspierającej naukę mowy to także doskonała zabawa i praktyczna wiedza o świecie. Znakomita pomoc dla rodziców, pedagogów, logopedów! Proste historie, wyrazy dźwiękonaśladowcze, ćwiczenia artykulacji konkretnych głosek oraz zabawy z wyobraźnią inspirujące do wspólnej zabawy. W książce Co to tak człapie? Czapu Czipu próbuje rozwikłać zagadkę, którą skrywa jego wielka czapka. Dochodzą z niej dziwne dźwięki, jakie zwierzątko je wydaje? Zagadki dźwiękowe i wizualne dla dzieci w wieku 0-3 lat.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

76
Czapu Czipu. Co to tak kapie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czapu Czipu. Co to tak kapie?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Czapu Czipu to ciekawski chłopiec o bujnej wyobraźni. Ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz – potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, a chłopcu szykuje różne zagadki. Mały czytelnik też stara się je odgadnąć. Przygląda się, jak czapka zmienia kształty i próbuje naśladować wydobywające się z niej dźwięki. Nowa seria kartonowych książeczek „Czapu Czipu” wspierającej naukę mowy to także doskonała zabawa i praktyczna wiedza o świecie. Znakomita pomoc dla rodziców, pedagogów, logopedów! Proste historie, wyrazy dźwiękonaśladowcze, ćwiczenia artykulacji konkretnych głosek oraz zabawy z wyobraźnią inspirujące do wspólnej zabawy. W książce Co to tak pada? Czapu Czipu zastanawia się, jakie niespodzianki szykuje nadchodząca wiosna. Co kryje w sobie jego czarodziejska czapka? Czy dochodzący z niej tajemniczy dźwięk to odgłos deszczu, burzy, a może śniegu? Zagadki dźwiękowe i wizualne dla dzieci w wieku 0-3 lat.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

77
Czapu Czipu. Co to tak dmucha i świszczy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czapu Czipu. Co to tak dmucha i świszczy?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Czapu Czipu to ciekawski chłopiec o bujnej wyobraźni. Ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz – potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, a chłopcu szykuje różne zagadki. Mały czytelnik też stara się je odgadnąć. Przygląda się, jak czapka zmienia kształty i próbuje naśladować wydobywające się z niej dźwięki. Nowa seria kartonowych książeczek „Czapu Czipu” wspierającej naukę mowy to także doskonała zabawa i praktyczna wiedza o świecie. Znakomita pomoc dla rodziców, pedagogów, logopedów! Proste historie, wyrazy dźwiękonaśladowcze, ćwiczenia artykulacji konkretnych głosek oraz zabawy z wyobraźnią inspirujące do wspólnej zabawy. W książce Co to tak dmucha i świszczy? z czapki Czapu Czipu wydobywają się tajemnicze dźwięki. Sprawdź razem z bohaterem, skąd się biorą i spróbuj wydać podobne odgłosy! Zagadki dźwiękowe i wizualne dla dzieci w wieku 0-3 lat.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

78
Czapu Czipu. Co to tak skrobie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czapu Czipu. Co to tak skrobie?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Czapu Czipu to ciekawski chłopiec o bujnej wyobraźni. Ma wielką papierową czapkę, która jest jak czarodziejski kapelusz – potrafi naśladować ludzi, zwierzęta i przedmioty, a chłopcu szykuje różne zagadki. Mały czytelnik też stara się je odgadnąć. Przygląda się, jak czapka zmienia kształty i próbuje naśladować wydobywające się z niej dźwięki. Nowa seria kartonowych książeczek Czapu Czipu wspierającej naukę mowy to także doskonała zabawa i praktyczna wiedza o świecie. Znakomita pomoc dla rodziców, pedagogów, logopedów! Proste historie, wyrazy dźwiękonaśladowcze, ćwiczenia artykulacji konkretnych głosek oraz zabawy z wyobraźnią inspirujące do wspólnej zabawy. W książce Co to tak skrobie? Czapu Czipu zastanawia się, kto ukrył się w czapce. Pająk? Ptak? Czarownica skrobiąca marchewkę? A może jeszcze ktoś inny? Czy potrafisz naśladować dźwięki wydobywające się z czarodziejskiej czapki? Zagadki dźwiękowe i wizualne dla dzieci w wieku 0-3 lat.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

79
Siedem Sióstr. Tom 3. Siostra Cienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem Sióstr. Tom 3. Siostra Cienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą. Śmierć ojca zbiega się z trudnym momentem w życiu Star. Uwięziona w toksycznej relacji z siostrą, pragnie znaleźć własną drogę. Idąc za wskazówkami ojca, trafia do ekscentrycznego świata angielskiej arystokracji i w londyńskim antykwariacie znajduje ślady kobiety, której młodość przypadała na czasy edwardiańskie. Rok 1909. Flora MacNichol jest zrozpaczona, gdy musi opuścić dom rodzinny. Sytuacja finansowa zmusza ją do przyjęcia posady guwernantki. Jej chlebodawczyni – popularna w kręgach śmietanki towarzyskiej w Londynie – otacza dziewczynę niespodziewaną opieką. Ku swojemu zdumieniu, Flora staje się nagle atrakcją sezonu. Dzięki trosce swojej mentorki? Czy może za sprawą odwiedzającego potajemnie panią Keppel… króla Edwarda VII? Historia tej niezwykłej kobiety pomoże Star odkryć własną przeszłość i wyjść z cienia siostry. A może nawet otworzyć się na miłość...

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

80
Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonych
Dostępny
60 szt.

Przewodnik po zastosowaniach technologii blockchain ? poprawiającego elastyczność oraz bezpieczeństwo i obniżającego koszty narzędzia do zarządzania, analizy i udostępniania danych Książka przedstawia opis podstaw formalnych i właściwości technologii łańcucha bloków (blockchain) oraz wyniki praktycznych badań nad aspektami jej wdrożeń w środowiskach opartych na chmurze oraz w platformach Internetu Rzeczy (IoT). Jej autorzy, będący uznanymi ekspertami w tej dziedzinie, opisują kwestie bezpieczeństwa i prywatności wymagające rozwiązania i umożliwiające wykorzystanie technologii blockchain w zastosowaniach cywilnych i wojskowych. Książka ta porusza wiele tematów, takich jak zapewnianie informacji o pochodzeniu danych w środowiskach chmurowych, bezpieczne modele Internetu Rzeczy, architektury audytowe oraz empiryczna analiza zamkniętych platform blockchainowych. Przedstawione analizy kwestii bezpieczeństwa i prywatności będą pomocne w zrozumieniu podstaw technologii blockchain i związanych z nimi nowych płaszczyzn ataków. Praca zawiera informacje na temat najnowszych dokonań związanych z technologią blockchain: przedstawia kwestie bezpiecznego zarządzania i przechowywania danych dla środowisk cloud computing i IoT, omawia wyniki najnowszych badań poświęconych takim zagadnieniom jak: oparte na niezmiennikach zabezpieczenia łańcucha dostaw, platformy wymiany informacji oraz zaufane struktury federacji informacji, opisuje najpoważniejsze obawy związane z bezpieczeństwem i prywatnością, takie jak: zapobieganie atakom górników na spółdzielnie wydobywcze czy analiza empiryczna płaszczyzn ataków na blockchain. Publikacja jest adresowana do naukowców i specjalistów z dziedzin informatyki i pokrewnych. Przedstawia najnowszą wiedzę i wyniki badań akademickich, które pomogą w zrozumieniu możliwości zastosowań technologii opartych na blockchainie.

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

81
Moje bajeczki o Stalowym Patrolu. Robot Trains - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje bajeczki o Stalowym Patrolu. Robot Trains
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.07

W tej niewielkiej, poręcznej książeczce znalazło się osiem niezwykłych opowieści o przygodach Robot Trains – robotów ze Stalowego Patrolu. Wszystkie opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków drugiego sezonu popularnej kreskówki. Pomóż złapać złodziei energii, którzy dostali się do Strażnicy, i uratować Brzdąca Paula. Przekonaj się, kim jest duch, którego zauważył Vito, i jaki prezent ma dla Genie Kay. Każda z tych króciutkich historii to zaproszenie do nowej przygody!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

82
Moje bajeczki z Pliszkowego Lasu. Banda Beti - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Moje bajeczki z Pliszkowego Lasu. Banda Beti
Dostępny
1 szt.

W tej niewielkiej, poręcznej książeczce znalazło się sześć zabawnych opowieści o przygodach Bandy Beti – nieustraszonej sówki Beti oraz jej leśnych przyjaciół: przygotowanej na każdą okoliczność Sylwii, ostrożnego Pietrka i przebojowego Rysia. Wszystkie opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków pierwszego sezonu popularnej kreskówki. Stań w oko z tajemniczym superbohaterem, Nocnym Dzióbkiem, sprawdź, jak się zakończyła wyprawa Bandy pod namiot i przekonaj się, czy przyjaciele odnaleźli skarb króla Orzecha! Każda z tych króciutkich historii to zaproszenie do nowej przygody!

20,00 zł
11,20 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 8,80 zł

83
Top Wing Ptasia Akademia. Moje bajeczki o kadetach Ptasiej Akademii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Wing Ptasia Akademia. Moje bajeczki o kadetach Ptasiej Akademii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

W tej niewielkiej, poręcznej książeczce znalazło się pięć niezwykłych opowieści o przygodach kadetów z Zakręconej Wyspy – bohaterów serialu „Top Wing. Ptasia Akademia”. Wszystkie opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków popularnej kreskówki. Dołącz do dzielnych kadetów i rozwiąż zagadkę znikających bananów, odwiedź tajemniczą jaskinię i wybierz się na poszukiwanie skarbów. Każda z tych króciutkich historii to zaproszenie do nowej przygody!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

84
Encyklopedia statków Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty 2151-2293 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia statków Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty 2151-2293
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Po raz pierwszy na polskim rynku! Bogato ilustrowana encyklopedia statków kosmicznych z uniwersum Star Trek Gene Roddenberry’ego z lat 2151-2293. Książka opisuje wszystkie najważniejsze jednostki kosmiczne, które pojawiały się w serialach telewizyjnych spod znaku Star Treka („Enterprise”, „Discovery”, „The Original Series”) oraz filmach o przygodach załogi U.S.S. Enterprise NCC-1701 pod wodzą kapitana Jamesa T. Kirka. Ta wyczerpująca publikacja zawiera szczegółowe ilustracje każdego okrętu wraz z opisem technicznym i historią jednostki. Dzięki niej dowiesz się, jak ewoluowała myśl techniczna Gwiezdnej Floty, poznasz pierwszy ziemski statek, który przekroczył prędkość światła i odkryjesz wiele istotnych szczegółów dotyczących najsłynniejszych kosmicznych bitew. Książka po raz pierwszy w historii przedstawia rozwój Gwiezdnej Floty w ujęciu chronologicznym, uwzględniając również mniej ważne jednostki, które mogły umknąć uwadze widza. To pozycja obowiązkowa dla prawdziwych fanów uniwersum!

100,00 zł
76,00 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 24,00 zł

85
Moje bajeczki o wyścigach. Auta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje bajeczki o wyścigach. Auta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.23

W tej niewielkiej, poręcznej książeczce znalazło się pięć niezwykłych opowieści o przygodach przeróżnych aut. Przeczytasz tutaj o wyścigówkach, takich jak sławny Zygzak McQueen i tajemniczy Jackson Sztorm. Poznasz bliżej nową trenerkę dawnego mistrza, Cruz Ramirez, i dowiesz się więcej o tym, jak przygotować się do wyścigu, żeby mieć szanse na wygraną. Zobacz, jak Zygzak pokonuje trudności, i co dzieje się u jego przyjaciół – czekają na ciebie Luigi i Guido, Pani Felga i Natalia Pewna, Ogórek, a także niezawodny Złomek. Wszystkie bajki zostały zainspirowane filmami studia Disney Pixar o autach.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

86
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.22

Gratka dla wszystkich miłośników Borejków, „Jeżycjady” i Małgorzaty Musierowicz – bez względu na wiek i płeć! W tej międzypokoleniowej książce znajdziecie wszystko, czego jeszcze nie wiecie o „Jeżycjadzie”, a co zawsze chcieliście wiedzieć. Sprawdźcie, jak wyglądała Rubaszna z plecakiem, skąd wziął się serwis Nowakowskich, czy kino „Rialto” wciąż funkcjonuje, a Fatum Ślubne istnieje naprawdę, jak zrobić najprawdziwszą sałatkę z puńczyka z tuszki i rudą perukę? Zajrzyjcie do mieszkania Borejków, spróbujcie poprawnie napisać najzabawniejsze dyktando świata i dowiedzcie się co nieco o piromańskich skłonnościach autorki „Jeżycjady”... Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę to niemal dwieście alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka. Wasza Ukochana Autorka uchyla rąbka niejednej tajemnicy...

60,00 zł
44,40 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

87
Batman Metal. Tom 1. Batman, Który się Śmieje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman Metal. Tom 1. Batman, Który się Śmieje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.24

W serii „Batman Metal” Mroczny Rycerz stawił czoło drużynie składającej się z koszmarnych wersji samego siebie. Każda z postaci przybyła z innego świata mrocznego multiwersum, w których Batman w jakiś sposób zboczył z superbohaterskiej ścieżki. Większość koszmarnych Batmanów zginęła, ale pozostał jeden wyjątkowy. Batman, Który się Śmieje. To Bruce Wayne, który stał się Jokerem, szczerzący zęby socjopata dysponujący strategicznymi umiejętnościami Batmana i sadystycznym poczuciem humoru Księcia Klaunów. Aby powstrzymać najnowszy plan szaleńca, Batman będzie musiał przechytrzyć samego siebie, połączyć siły z niespodziewanymi sojusznikami, a być może nawet złamać jedną ze swoich najważniejszych zasad. Przerażający mieszkaniec mrocznego multiwersum jest najniebezpieczniejszym mistrzem zbrodni. Właśnie pojawił się w Gotham, by zamienić dom Bruce’a Wayne’a w inkubator zła. Nie jest sam. Z jednej z tysięcy rozmaitych rzeczywistości mrocznego multiwersum przybywa Ponury Rycerz. Bezwzględny pogromca złoczyńców jest w stanie wykorzystać każdą broń ze swego arsenału, by zlikwidować wybrane przez siebie cele. Dochodzi do wojny innej niż wszystkie – do wojny Batmanów. Na linii ognia stają najbliżsi przyjaciele Batmana, jego najgroźniejsi wrogowie i sobowtóry z innych światów. Pozostaje tylko jedno pytanie: Kto będzie śmiał się ostatni? Odpowiedź znajdziecie w tomie „Batman, Który Się Śmieje” – przerażającej opowieści autorstwa jednego z najwybitniejszych scenarzystów komisowych naszych czasów! Scott Snyder ponownie łączy siły z niezwykle utalentowanym rysownikiem, znanym jako Jock („Batman. Mroczne Odbicie”, „Wiedźmy”), by wysłać złowrogą postać z alternatywnego wszechświata do Gotham.

79,99 zł
61,59 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

88
Komputer i internet od podstaw 95 wskazówek i porad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komputer i internet od podstaw 95 wskazówek i porad
Dostępny
42 szt.

Komputer nie zawsze działa tak, jak powinien. Co gorsza, czasem możesz spędzić godziny nad rozwiązaniem problemu czy wykonaniem jakiegoś zadania. Na szczęście możesz skorzystać z bogatego doświadczenia autorów tej książki, zamiast samemu zmagać się z problemami, które zostały już wcześniej rozwiązane. Znajdziesz w niej praktyczne wskazówki, dzięki którym sprawnie poradzisz sobie, gdy Twój komputer lub Windows odmówi posłuszeństwa. Dowiesz się, co zrobić, aby przyspieszyć działanie programów. Nauczysz się też, jak łatwo i bezpiecznie korzystać z Internetu.

89,90 zł
75,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,38 zł

89
THE WANDERER. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE WANDERER. CD
Cho Seong-Jin, Universal Music Polska
Dostępny
6 szt.

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

90
WAKE UP, SUNSHINE. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WAKE UP, SUNSHINE. CD
All Time Low, Warner Music Polska
Dostępny
22 szt.

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

91
MERITUM Ochrona danych osobowych w.1/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MERITUM Ochrona danych osobowych w.1/2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.29

Publikacja stanowi praktyczne kompleksowe omówienie przepisów kształtujących ochronę danych osobowych zarówno na płaszczyźnie krajowej, jak i międzynarodowej oraz europejskiej. W opracowaniu przedstawiono problematykę ochrony danych osobowych z perspektywy poszczególnych sektorów i zagadnień szczególnych, omawiając m.in. ochronę danych osobowych w: - sektorze łączności elektronicznej, - medycynie, - oświacie, - bankowości, - sektorze ubezpieczeniowym, - samorządzie terytorialnym, - działalności literackiej, artystycznej i akademickiej. Poruszono w nim także wybrane problemy związane z ochroną danych osobowych, takie jak: sztuczna inteligencja, blockchain, zagadnienia kolizyjnoprawne czy własność intelektualna. Ponadto: - ilustracją omawianych zagadnień są liczne przykłady praktyczne wyraźnie wyodrębnione w tekście; - dla każdego z omawianych zagadnień wskazana jest podstawa prawna; - poszczególne tematy opatrzone są również wykazem orzecznictwa (z przytoczeniem istotnych tez); - tekst podzielono na szczegółowe części i opatrzono na marginesie numerami bocznymi; - istotne kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, zamieszczone są w ramkach z opisem ?WAŻNE!?; - publikacja zawiera szczegółowy indeks rzeczowy, którego hasła ? dla szybkiego odnalezienia zagadnienia w tekście ? odnoszą się do numerów bocznych. Autorami opracowania są praktycy ? zarówno sędziowie, adwokaci i radcowie prawni, jak i przedstawicie administracji ? z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, uznani specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych, a także teoretycy z różnych ośrodków akademickich.

199,00 zł
179,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

92
Inspekcja Ochrony Środowiska Komentarz w.1/2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspekcja Ochrony Środowiska Komentarz w.1/2020
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Inspekcja Ochrony Środowiska (IOŚ) jest organem powołanym do kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska oraz badania i oceny stanu środowiska. W komentarzu szczegółowo omówiono: ? katalog zadań IOŚ oraz jej organy, ? zagadnienia dotyczące pracowników IOŚ, w tym wymagań na stanowisku Inspektora Ochrony Środowiska, czasu pracy i dodatków inspekcyjnych, ? wykonywanie przez IOŚ zadań kontrolnych oraz w zakresie poważnych awarii, ? państwowy monitoring środowiska. Komentarz wzbogacony został o wykaz przestępstw przeciwko środowisku, wykroczeń oraz deliktów administracyjnych, w zakresie których właściwe są organy Inspekcji Ochrony Środowiska. Omawia także zmiany, które przyznały organom IOŚ wiele nowych kompetencji do tej pory zarezerwowanych wyłącznie dla prokuratury i innych organów ścigania. Ten stan rzeczy doprowadził do wielu wątpliwości interpretacyjnych, które autorzy komentarza w przystępny sposób wyjaśniają. Publikacja przeznaczona jest dla pracowników administracji rządowej i samorządowej ? m.in. urzędów gmin, powiatów, województw, Inspekcji Ochrony Środowiska, prokuratury, Policji, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Pożarnej. Zainteresuje także przedsiębiorców z branż, które podlegają kontroli Inspekcji Ochrony Środowiska.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

93
Nocne opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocne opowieści
Dostępny
60 szt.

Trzy tajemnicze historie z ilustracjami jak ze snu – do czytania nie tylko na dobranoc. – Mamo, opowiedz mi trzy bajki – poprosił Niedźwiadek. – Aż trzy?! – zdziwiła się Niedźwiadkowa Mama. – Proszę, proszę, proszę! Poprosiłem trzy razy. I Niedźwiadkowa Mama opowiada. O strażniczce nocy, która co wieczór uderza w gong. O Zorze, dziewczynce z mieczem, i Jacko Mollo, który spał do góry nogami. O Nobo, małym stworzeniu w wielkim płaszczu, które odnalazło swój sen na dnie morza. Przeczytajcie jej opowieści, by jeszcze przed zaśnięciem przenieść się do niezwykłej krainy snów. Kitty Crowther wyczarowuje przed nami magiczny nocny świat i nadaje mu zaskakujące barwy, z właściwą sobie oryginalnością odnawiając tradycję bajek opowiadanych na dobranoc.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

94
LAST AND FIRST MEN. Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LAST AND FIRST MEN. Blu-ray
JOHANNSSON, JOHANN, Universal Music Polska
Dostępny
9 szt.

79,90 zł
78,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,60 zł

95
Big Vicious, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Vicious, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny
9 szt.

Zapowiedz nowego projektu trębacza Avishai Cohena pod nazwa Avishai Cohen „Big Vicious”. Lista utworów: 1. Honey Fountain 2. Hidden Chamber 3. King Kutner 4. Moonlight Sonata 5. Fractals 6. Teardrop 7. The Things You Tell Me 8. This Time It's Different 9. Teno Neno 10. The Cow & The Calf 11. Intent

65,90 zł
64,58 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,32 zł

96
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w.4/20 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w.4/20
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Publikacja zawiera niemal 80 wzorów umów, regulaminów, wniosków, a także pozwów związanych z prowadzeniem działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Każdy wzór opatrzony jest przystępnym komentarzem pozwalającym lepiej zrozumieć zawarte w nim zapisy. Z opracowania czytelnik dowie się, jak prawidłowo sformułować m.in.: - oświadczenie wspólnika o przystąpieniu do spółki, - regulamin zgromadzenia wspólników, - umowę przejęcia długu, - wniosek o ogłoszenie upadłości. Atutem publikacji jest szeroki katalog tematyczny, obejmujący m.in. dokumenty zawiązane ze stosunkiem pracy, pisma sądowe i egzekucyjne, a także czytelny układ treści, pozwalający na szybkie odnalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

97
Kratki się pani odbiły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kratki się pani odbiły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Zofia Wilkońska – szalona emerytka – nabroiła tak bardzo, że na jakiś czas trafiła za kratki. Jest wam jej szkoda, bo w końcu to starsza kobieta? Nic bardziej mylnego! Rezolutna staruszka radzi tam sobie naprawdę dobrze. Zawzięcie walczy o godne i lepsze życie. Czy Zofia wygra z wymiarem sprawiedliwości, który w tym wypadku nie okazał się ani krztą sprawiedliwości?

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

98
Czarny Staw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Staw
Dostępny
3 szt.

Nikt nie wie, jak głęboki jest Czarny Staw. Nikt. No, może poza samym diabłem… O Czarnym Stawie krążą legendy. To podobno przeklęte miejsce… Burzliwy rozwód rodziców Kamila powoduje radykalną zmianę w jego życiu. Z wielkiego miasta wyprowadza się na dosłowny koniec świata, do rodzinnego domu mamy, położonego w Czarnym Stawie. Relacje między nią i babcią są, delikatnie mówiąc… skomplikowane. Starsza pani ewidentnie coś ukrywa i ma to związek z tajemniczym zniknięciem dziadka przed wielu laty. Jakby tego było mało, miejscowe dzieciaki opowiadają Kamilowi o przerażających wypadkach, które zdarzały się w okolicach lokalnego jeziora w ciągu ostatnich 50 lat. Kamila zaczynają dręczyć koszmary, w których tonie w czarnej wodzie. Wraz z przyjaciółmi postanawia odkryć tajemnicę upiornego jeziora. Niebawem okaże się, że tylko on może uratować miasteczko… Kochacie Sabrinę? Lubicie odwrócony świat ze „Stranger Things”? Czarny Staw to coś dla was!

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

99
Broń przeciw złu. Moje spotkanie z Medjugorje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broń przeciw złu. Moje spotkanie z Medjugorje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.25

Ojca Gabriele’a Amortha jako człowieka i kapłana ukształtowała przede wszystkim miłość do Maryi. Słynny egzorcysta z uwagą wsłuchiwał się̨ w przesłania Matki Bożej. Dostrzegał związek miedzy tak ważnymi dla współczesnego Kościoła objawieniami w Fatimie a wydarzeniami w Medjugorje. Ojciec Amorth dowodzi, że w tej bośniackiej miejscowości każdy może doświadczyć́ szczególnej łaski i miłosierdzia. Egzorcysta pokazuje, że Medjugorje stało się przyczółkiem Matki Bożej w walce przeciwko demonowi. To tam Maryja zapewnia nas o swojej obecności, ostrzega przed grożącymi karami oraz uczy modlitwy. Zamieszczone w tej książce konferencje rzucają̨ nowe światło na fenomen wyjątkowych objawień́ i stanowią̨ maryjny testament tak cenionego przez kolejnych papieży mariologa i egzorcysty Watykanu. Gabriele Amorth SSP (1925-2016) – od 1985 roku oficjalny egzorcysta Watykanu. Założyciel i wieloletni przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Autor licznych książek o walce duchowej oraz roli Maryi we współczesnym Kościele.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

100
Barbie. Baw się naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Baw się naklejkami
Dostępny
23 szt.

Barbie™ świetnie sprawdza się w każdej roli. Dołącz do swojej przyjaciółki i baw się razem z nią. Uzupełniaj strony naklejkami, rozwiązuj zadania i odkrywaj kolorowy świat Barbie™! Dobra zabawa gwarantowana.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

Wróć do góry