hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.02.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 27 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Puzzle 1000 elementów. Sandro Botticelli, Narodziny Wenus (Trefl), na drugim Przy stole z królem. Jak ucztowano na królewskim dworze (Wika Filipowicz). Kolejny produkt to Kolorowa Wielkanoc (Rees) oraz Dzień Bobry (Granna).
1
Puzzle 1000 elementów. Sandro Botticelli, Narodziny Wenus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Puzzle 1000 elementów. Sandro Botticelli, Narodziny Wenus
Trefl, 1000
Dostępny
143 szt.

Wysokiej jakości puzzle z retrospekcją obrazu mistrza Botticellego przedstawiającego narodziny bogini Wenus. Puzzle znanej polskiej marki o wieloletniej tradycji. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych. Piękny prezent dla miłośników puzzli.

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

60 osób kupiło
2
Przy stole z królem. Jak ucztowano na królewskim dworze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przy stole z królem. Jak ucztowano na królewskim dworze
Dostępny
482 szt.

Jak wyglądała prawdziwa kuchnia staropolska? Czy na obiadach czwartkowych u króla Stasia można się było najeść? I jak - znana z drakońskich diet - Sisi uwiodła Franciszka Józefa swoim apetytem? Poznaj wielką historię od kuchni! Królowa Jadwiga lubiła napić się piwa ze swoimi dwórkami. Jagiełło z kolei nienawidził alkoholu i… jabłek. Musiał natomiast ukrywać swoją miłość do gruszek, które ze względu na kształt uchodziły za przysmak kobiecy. Zwycięzcy spod Grunwaldu nie wypadało się nimi zajadać. Jan III Sobieski często widywany był ze swoim kajecikiem, w którym zapisywał receptury ulubionych dań. Zawdzięczamy mu nie tylko wiktorię wiedeńską, lecz także sprowadzenie do Polski ziemniaków. Obiady najchętniej jadał w gronie rodziny, a śniadania - z ukochaną żoną… w wannie. Na talerzu Elżbiety II wszystkie warzywa musiały być tej samej wielkości, a jeśli miała ochotę na jajka, to tylko te w brązowych skorupkach. Aby uniknąć nieprzystojnych skojarzeń, banana jadła nożem i widelcem. By nie urazić gospodarzy, byłaby w stanie zjeść… szczura. Wika Filipowicz ze swadą opowiada o tym, co gościło na królewskich stołach. Przedstawia kulinarne obyczaje władców. Kuchenne ewolucje i rewolucje. Od królewskiego przepychu do „cienkiego jadania”. Od korzennego zawrotu głowy do wyrafinowanego podkreślania smaku dań. Od średniowiecza po dziś dzień.

39,99 zł
26,79 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

15 osób kupiło
3
Kolorowa Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa Wielkanoc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.19

Sięgając po tę książeczkę, rozbudzisz u swojego dziecka artystyczne pasje. Każdy przedszkolak z zapałem przystąpi do kolorowania pisanek i wielkanocnych obrazków, a także dekorowania kart z życzeniami, które będzie mógł wyciąć i podarować najbliższym. Znajdzie tu też urocze naklejki do uzupełnienia stron książeczki oraz mnóstwo ciekawych informacji dotyczących wielkanocnych zwyczajów.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

13 osób kupiło
4
Dzień Bobry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień Bobry
Granna, od 4 lat
Dostępny
42 szt.

Nadchodzi zima, a leśne zwierzęta gromadzą jedzenie na długie zimne dni. Celem graczy jest jak najszybsze zdobycie pięciu przysmaków, tego samego rodzaju. Gra jest prosta i szybka, świetnie się sprawdzi na każdej imprezie. W każdej turze gracz wybiera dwie karty leśnych zwierzaków. Używa ich po kolei. Zwierzaki pozwalają zbierać jedzenie i podbierać je innym graczom. Oczywiście jest też element blefu. Pierwszy gracz, który zbierze pięć identycznych przysmaków, wygrywa. Zawartość opakowania: • 55 kart zapasów (po 11 z każdego rodzaju- orzechy włoskie, orzechy laskowe, pestki słonecznika, żołędzie, orzeszki ziemne), • 30 kart akcji ze zwierzętami ( chomik, świstak, bóbr, szop pracz, wiewiórka - z rewersami w sześciu różnych kolorach), • drewniany znacznik pierwszego gracza, • instrukcja.

35,99 zł
34,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,80 zł

11 osób kupiło
5
Pokaż mi swoją bibliotekę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokaż mi swoją bibliotekę
Dostępny
209 szt.

Kto najchętniej czyta w toalecie i kto trzyma tam książki swoich ulubionych pisarzy? Dla kogo Pięćdziesiąt twarzy Greya to pozycja obowiązkowa, a kto bierze do ręki powieści Wiesława Myśliwskiego jedynie "z przyzwoitości"? Kto wie dokładnie, co znajduje się w jego księgozbiorze, a w czyim mieszkaniu poruszanie się utrudniają stosy książek? Aleksandra Rybka rozmawia z pisarzami, dziennikarzami, felietonistami, znawcami literatury i języka o najintymniejszej sferze ich życia - o domowych bibliotekach. Pokaż mi swoją bibliotekę to szczera, wielogłosowa opowieść o wyborach, wspólnych rodzinnych przyjemnościach i wspomnieniach związanych z książką. Jerzy Bralczyk, Justyna Sobolewska, Sylwia Chutnik, Michał Rusinek i inni zdradzają swoje guilty pleasures, wspominają o powinnościach literackich i największych czytelniczych grzechach. "Trzeba sobie, Jurku, uczciwie powiedzieć, że nie bylibyśmy razem, gdybyśmy tak nie rozmawiali, jak rozmawiamy. A nie rozmawialibyśmy tak, jak teraz z panią, gdybyśmy nie przeczytali tego wszystkiego, co przeczytaliśmy." - fragment rozmowy z Jerzym Bralczykiem i jego żoną, Lucyną Kirwil Aleksandra Rybka - miłośniczka książek i czytania, nauczycielka języka polskiego, mama dwójki dzieci.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

9 osób kupiło
6
Zestaw do zaplatania włosów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do zaplatania włosów
Askato
Dostępny
36 szt.

Zestaw pozwoli dzieciom stworzyć oryginalne ozdoby na włosach w szybki i przyjemny sposób. W komplecie znajduje się różowa maszynka do zaplatania, grzebień, spirale oraz mnóstwo koralików w różnych kształtach, z których powstaną kolorowe dekoracje na włosach według fantazji dziewczynek. Wymiary opakowania: 28.0 x 21.0 x 5.0 cm

29,60 zł
24,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,03 zł

8 osób kupiło
7
Kapitan Żbik. Część 5. Błękitna serpentyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Część 5. Błękitna serpentyna
Dostępny
60 szt.

Zakończenie historii z zeszytów Zapalniczka z pozytywką, Spotkanie w „Kukerite”, Podwójny mat oraz Porwanie. Kapitan Żbik, porucznik Ola i porucznik Marzena tropili międzynarodową szajkę przemytników na terenie NRD, Bułgarii, Węgier, Rumunii, Turcji i Austrii. Także polska część siatki wpadła w ręce milicji, poza jej szefem, który pozostał nieuchwytny i próbuje zbiec za granicę. Czy uda mu się uciec? Jak zakończy się ta rozgrywka?

12,50 zł
9,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

8 osób kupiło
8
Wydział 7. Zeszyt specjalny nr 1. Helena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydział 7. Zeszyt specjalny nr 1. Helena
Dostępny
27 szt.

Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Rok 1957. Helena Kwiatkowska opłakuje zmarłego męża, oficera wojska polskiego. Bez niego, jako Cyganka, nie ma czego szukać w Warszawie. Decyduje się dołączyć do taboru, który porzuciła przed laty. Jej śladem podążają duchy - te, których szuka i te, które chcą ją skrzywdzić…

15,00 zł
12,99 zł

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

7 osób kupiło
9
Słownik socjologiczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik socjologiczny
Dostępny
2260 szt.

Prof. Piotr Sztompka po raz kolejny udowadnia, że każdy z nas potrzebuje języka socjologii, by lepiej rozumieć swój los, trafniej wyrażać nasze życiowe potrzeby i kształtować nasz sposób postrzegania świata. Jak sam pisze, „życie w społeczeństwie wymaga znacznie więcej subtelnych rozróżnień i pojęć na ich oznaczenie. Co najmniej owe tysiąc”. • Autorskie definicje najważniejszych terminów socjologicznych, których nie znajdziesz nigdzie indziej. • Książka niezbędna nie tylko socjologom i studentom, ale też politykom, dziennikarzom, menedżerom, samorządowcom. Słowem - każdemu światłemu obywatelowi, który świadomie i racjonalnie chce przeżyć swoje życie. • Przy pisaniu niniejszej książki autor kierował się zasadą Wittgensteina: "Wszystko, co może być powiedziane, może być powiedziane jasno, a o tym, co nie może być tak powiedziane, trzeba milczeć". Zrozumienie socjologii nigdy nie było tak proste!

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

5 osób kupiło
10
500 roślin doniczkowych. Charakterystyka, wymagania, porady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
500 roślin doniczkowych. Charakterystyka, wymagania, porady
Dostępny
35 szt.

Rośliny oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, uspokajają, wspaniale aranżują przestrzeń i przede wszystkim zachwycają swoim zapachem i kształtem. Warto stworzyć sobie w domu lub na balkonie miniaturę ogrodu. Książka 500 roślin doniczkowych prezentuje najpiękniejsze i najbardziej popularne rośliny ozdobne do uprawy w domu. Szczegółowe porady i kolorowe zdjęcia pomogą wybrać najlepszy gatunek.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

5 osób kupiło
11
Literki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki
Dostępny
34 szt.

Kolorowanka edukacyjna do nauki pisania. Dodatkowo zawiera 48 naklejek.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

5 osób kupiło
12
Samochodzik Franek. Wesołe miasteczko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Wesołe miasteczko
Dostępny
321 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku i dowiedz się, jakie przygody spotkały go w wesołym miasteczku. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5 osób kupiło
13
Szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki
Dostępny
88 szt.

Kolorowanka edukacyjna do nauki pisania. Dodatkowo zawiera 48 naklejek.

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
14
Uwaga! Pająk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga! Pająk
Dostępny
700 szt.

Przedstawiamy książkę z serii publikacji z gumowymi elementami o zróżnicowanej fakturze. Zabawnym ilustracjom o żywych kolorach towarzyszą dowcipne rymowanki o przeróżnych stworach: robakach, smokach, dzikich zwierzętach, dinozaurach, których nie wolno dotykać… chyba że są na obrazkach. To doskonały sposób na rozwijanie zmysłu dotyku u maluchów. Lektura stworzona do wspólnego czytania.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
15
Samochodzik Franek. U leśniczego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. U leśniczego
Dostępny
195 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku i dowiedz się, kogo spotkał on w lesie i w jakich pracach pomagał leśniczemu Borysowi. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

4 osoby kupiły
16
Projekt Koniczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Projekt Koniczyna
Dostępny
1 szt.

W świecie, w którym rządzi pieniądz i pozycja społeczna socjopaci przyjmują maski, żyjąc wśród nas i kreując się na dobroczyńców. Projekty rządowe, badania, niezwykłe moce – coś, co brzmi zupełnie abstrakcyjne, może się stać rzeczywistością. A może już jest, tylko nie zauważamy tego, żyjąc w wykreowanej przez garstkę ludzi, bawiących się w bogów, rzeczywistości, nie mając pojęcia o tym, że jesteśmy tylko marionetkami w rękach szaleńców? Alexandra wybudza się ze śpiączki po wypadku, nie pamiętając, kim jest i jak znalazła się w szpitalu. Z pomocą przyjaciółki próbuje odzyskać wspomnienia, lecz z każdym dniem znajduje coraz więcej niepasujących elementów w jej opowieściach. Tajemnicze zapiski w starym dzienniku Alex wzbudzają w niej dodatkowe podejrzenia, a niejasne przeczucie, że musi komuś pomóc nie daje spokoju. Na własną rękę szuka więc odpowiedzi, a to co znajduje, jest szokujące. Losy Alex to mieszanka niebezpieczeństwa, ogromnej odpowiedzialności, trudnych wyborów i wytrwałości. Tu nic nie jest oczywiste, a nawet jeśli takie się wydaje, to potrafi niejednokrotnie zaskoczyć.

54,90 zł
27,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 27,45 zł

4 osoby kupiły
17
Cesarskie orły. Tom 1. Ciemne chmury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cesarskie orły. Tom 1. Ciemne chmury
Dostępny
563 szt.

9 rok n.e. Rzymski centurion Lucjusz Tullus stacjonuje ze swoim oddziałem w pobliżu Renu. Na drugim brzegu rzeki dzikie plemiona germańskie szykują się do krwawej zemsty. Nad imperium rzymskim zbierają się ciemne chmury. Tullus przeczuwa, że jego oddział jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wie też, że o przetrwaniu jego ludzi zadecyduje nie tylko ich siła i sprawność, lecz także jego talent przywódczy. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że przyjdzie mu stanąć do walki z charyzmatycznym wodzem i zaufanym sojusznikiem Rzymu - Arminiusem. Dowodzeni przez niego Germanie, chcący wyzwolić się spod rzymskiego jarzma, przygotowują zasadzkę. Tylko bogowie mogą uratować Rzymian… Ben Kane powraca z kolejną trzymającą w napięciu serią. Ciemne chmury, pierwsza część trylogii "Cesarskie orły", to opowieść o jednej z największych klęsk militarnych imperium rzymskiego w historii.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

4 osoby kupiły
18
Wesoła Wielkanoc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła Wielkanoc
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Sięgając po tę książeczkę z wycinankami rozbudzisz u swojego dziecka artystyczne pasje. Każdy przedszkolak z zapałem przystąpi do składania wielkanocnych ozdób i dekorowania kart z życzeniami, którymi obdaruje najbliższych. Będzie mógł zrobić papierowe pisanki, ale też wielkanocnego zajączka, kolorową kurę i kurczaczka w pisance. Znajdzie także urocze naklejki do uzupełnienia stron książeczki i wykorzystania na świątecznych kartkach.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

4 osoby kupiły
19
Przed siebie. Jak bieganie uratowało mi życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przed siebie. Jak bieganie uratowało mi życie
Dostępny
1 szt.

Niedawny rozwód i ciągnące się od lat problemy psychiczne sprawiają, że życie Belli Mackie to katastrofa. Ledwo ma siłę zwlec się z kanapy i nie jest w stanie wziąć się w garść ani zacząć od nowa, jak radzą wszyscy wokół. Któregoś dnia posuwa się do czegoś, czego nigdy wcześniej nie zrobiła z własnej woli: wkłada buty sportowe i idzie pobiegać. Ta pierwsza próba nie trwa zbyt długo, jednak następnego dnia Bella, ku własnemu zdziwieniu, wychodzi raz jeszcze. A później kolejny raz. I znowu. Zaczyna wyznaczać sobie stosunkowo łatwe cele: przetruchtać pięć kilometrów, chodzić pieszo do pracy, zrobić parę pompek. Wkrótce dostrzega, jak bardzo zmienił się jej nastrój: tak dobrze nie czuła się od lat. W Przed siebie autorka z ogromnym dystansem, poczuciem humoru i niepohamowaną szczerością opowiada o tym, jak bieganie pomogło jej w walce z depresją i zaburzeniami lękowymi. Sięga po porady lekarzy, psychologów, sportowców i przyjaciół, by podzielić się inspirującymi opowieściami, badaniami naukowymi i wskazówkami, które pokazują, w jak dużym stopniu ćwiczenia fizyczne mogą poprawić nastrój. Ta zabawna i motywująca książka pokaże, jak ruszyć przed siebie i spróbować poradzić sobie z problemami – bez względu na to, jak małe będę pierwsze kroki. „Nie wiem, czy kiedykolwiek zacznę biegać, ale ta książka jest wybitnie inspirująca”. – Nigella Lawson „Wspaniała oda do biegania zmienia się w niezwykle odważną i szczerą opowieść o walce z zaburzeniami lękowymi. To ważna, pełna empatii książka, które pokazuje bieganie jako prostą, ale efektywną metodę radzenia sobie z pełną niepokoju rzeczywistością”. – Joe Lycett „Błyskotliwe, pełne zrozumienia spojrzenie na choroby psychiczne i aktywność fizyczną. Przed siebie Belli Mackie pocieszy – i zdopinguje – wielu. To życzliwy i szczery głos, który zachęci cię, by w końcu włożyć tenisówki i się poruszać. Pomoże ci także – i to bardzo ważne – zrozumieć, przez co przechodzą osoby cierpiące na zaburzenia lękowe”. – Lynn Enright

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

3 osoby kupiły
20
Meandry losu Tom VI Porto di mare - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,00 zł
35,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

3 osoby kupiły
21
Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Kiedy stało się to po raz pierwszy, opiekunka powiedziała Charlotcie, że to był sen. George przełamał wstyd i poszedł na komisariat, ale nikt mu nie uwierzył. John usłyszał od pielęgniarki, że opowiada brednie i pewnie musiał się zranić. Takich jak oni były setki. Od swoich opiekunów, policji, personelu sierocińca wszyscy usłyszeli to samo. Że mają siedzieć cicho. W lutym 2008 roku pod schodami Haut de la Garenne, największego sierocińca na wyspie, dr Julie Roberts znalazła niewielki przedmiot. Antropolożka uznała po wstępnej analizie, że jest to fragment dziecięcej czaszki. Od miesiąca na terenie dawnego sierocińca poszukiwano dowodów na zbrodnie popełniane na dzieciach. Tego dnia rozpętało się prawdziwe piekło. Nie dało się już dłużej ukrywać faktu, że sierocińce na Jersey były terenem łowów dla pedofilów. Śledczy ze zdumieniem odkrywali siatkę powiązań i przestępstw, które milcząco aprobowała cała wyspa. Dwoje wybitnych reportażystów odkrywa prawdę o przestępstwach w sierocińcach. Ewa Winnicka i Dionisios Sturis próbują odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że w XXI wieku nadal istnieją miejsca, w których panuje milczące przyzwolenie na zło. Śledzą wzajemne zależności, układy oraz pokazują bohaterską walkę tych, którzy sprawili, że mechanizm zła zaczął się kruszyć.

44,99 zł
34,64 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

3 osoby kupiły
22
Wild Life. SLH14832. Wielbłąd dromader - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wild Life. SLH14832. Wielbłąd dromader
Schleich
Dostępny
5 szt.

Dromader z serii Schleich „Wild Life” ma, tak jak w naturalnym środowisku, tylko jeden garb. Stąd też nazwa – wielbłąd jadnogarbny. Dromadery żyją na pustyniach w Afryce i Azji. Żywią się przede wszystkim liśćmi, suchą trawą i roślinami kolczastymi. W swoich garbach ssaki gromadzą nie wodę, lecz tłuszcz, który służy im przez długie tygodnie, jeśli nie mogą znaleźć pożywienia na pustyni. Wielbłąd z serii Schleich Wild Life najadł się do syta, co widać po jego sterczącym, wypełnionym garbie. Ciekawostka: kiedy nadchodzi burza piaskowa, dromadery zamykają otwory nosowe, by nie dostał się do nich piasek. Seria „Wild Life” zawiera okazy zwierząt z całego świata, które często dzieci podziwiają w ogrodach zoologicznych. Teraz dzięki figurkom Schleich mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoje własne zoo z prawdziwego zdarzenia, nie ruszając się z domu. Wymiary: ok. 14.0 x 3.4 x 10.0 cm Wymiary opakowania: 11.0 x 15.0 x 4.0 cm

32,20 zł
29,95 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,25 zł

3 osoby kupiły
23
Na straży sekretu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na straży sekretu
Dostępny
31 szt.

Autor Tajnego Bractwa pana Benedykta przedstawia tę mrożącą krew w żyłach tajemniczą przygodę pełną magii i humoru. Kiedy Reuben odkrywa niezwykły antyczny zegarek z sekretną mocą, w jego życiu następuje intrygujący zwrot. Jeden sekret prowadzi do drugiego, a Reuben czuje się rozdarty między swoją prostoduszną naturą a pragnieniem, by zostać bohaterem. Zmierza wprost ku niebezpiecznej przygodzie – pełnej ciekawych postaci, zdradzieckich pułapek i ucieczek w ostatniej chwili. Wyrusza, by rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno. Czy wraz z nieustraszoną Penny, potężnym Jackiem i mądrą panią Genowefą u boku, Reuben zdoła przechytrzyć chytrego złoczyńcę o imieniu Dym i uratować miasto przed straszliwym losem? W tej genialnie stworzonej powieści, uznany autor Trenton Lee Stewart zaprasza czytelników do przyłączenia się do przygody, rozszyfrowania wskazówek i zadania sobie pytania: Czy poznanie sekretu jest darem lub przekleństwem?

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

3 osoby kupiły
24
Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt
Dostępny
1033 szt.

Długo oczekiwana biografia Zuzanny Ginczanki. Pierwsza tak obszerna opowieść o życiu wybitnej poetki. Izolda Kiec zbiera i weryfikuje dotychczasowe informacje oraz uzupełnia je o niepublikowane relacje. W Warszawie już za życia była legendą kawiarnianej cyganerii drugiej połowy lat trzydziestych. Przyjaźniła się z Tuwimem i Gombrowiczem, polemizowała z Karpińskim i Słonimskim. W czasie wojny uciekła do Lwowa, a stamtąd do Krakowa. W 1944 roku została zatrzymana i rozstrzelana kilka miesięcy później w Płaszowie. Od lat dziewięćdziesiątych poezja Ginczanki i sama Ginczanka budziła coraz większe zainteresowanie. Izolda Kiec zbiera i weryfikuje dotychczasowe informacje na temat poetki oraz uzupełnia je o niepublikowane wcześniej relacje jej znajomych, a także fakty zgromadzone podczas poszukiwań w archiwach. Nie dąży do rozstrzygania sprzecznych relacji tam, gdzie jest to niemożliwe, ani do stworzenia jednoznacznego obrazu Ginczanki. Odpowiedzi na pytania o osobowość i o tajemnice Ginczanki biografistka szuka także w jej wierszach, w szczątkowo zachowanej korespondencji i w fotografiach, kryjących być może więcej aniżeli piękny uśmiech. Biografia pokazuje konteksty czasu i miejsc, w których żyła Ginczanka. Wzbogacona jest w materiały ilustracyjne: fotografie oddające realia epoki, dokumenty dotyczące samej poetki i bliskich jej osób oraz unikatowe, nieznane dotąd portrety Ginczanki. Izolda Kiec – literaturoznawczyni, teatrolożka i kulturoznawczyni. Zajmuje się literaturą (głównie poezją) i teatrem (popularnym i emigracyjnym) XX wieku oraz badaniem form popularnych (przede wszystkim kabaretem, piosenką i musicalem) oraz metodologią badań kultury popularnej. Inspiruje ją krytyka feministyczna, gender studies i szkoła nowej krytyki, zwłaszcza metoda tzw. bliskiego czytania. W 2014 roku założyła Fundację Instytut Kultury Popularnej, której jest prezeską i w ramach której współtworzy m.in. projekt Archiwum Kultury Popularnej, jest redaktorką naczelną rocznika „Studia z Kultury Popularnej” oraz redaguje serię wydawniczą Wielkopolskie Mikrohistorie. Autorka opracowania wierszy Zuzanny Ginczanki Poezje zebrane (1931-1944) (Marginesy 2019).

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
25
500 roślin ogrodowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
500 roślin ogrodowych
Dostępny
1 szt.

Książka prezentuje 500 roślin, które doskonale spisują się w uprawie w ogrodzie. Uszeregowane alfabetycznie opisy prezentują cechy charakterystyczne roślin, ich wymagania oraz fachowe porady, które sprawią, że uprawa roślin będzie przynosiła zadowalające efekty.

49,95 zł
36,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,49 zł

2 osoby kupiły
26
Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie
Dostępny
47 szt.

Odwiedź mieszkania architektów, projektantów, znawców dizajnu i miłośników piękna. Zielona lamperia w sypialni, lastriko na podłodze w salonie, taśmy PCV zastępujące listwy przypodłogowe, postarzane lustro zamiast kafli na kuchennej ścianie - wszystko jest możliwe. 20 rozmów o wnętrzach, meblach, remontach, świetnych pomysłach, klasykach dizajnu i życiu. Od minimalistycznego mieszkania w modernistycznej kamienicy po mieszkanie w nowym budownictwie wypełnione meblami vintage i sztuką. Przekrocz próg niezwykłych mieszkań i zobacz, jak żyją ich właściciele, którzy pokazując nam własne domy, zdradzają zasady projektowania, przekazują cenne rady i inspirują do podejmowania odważnych decyzji. Dzięki tej książce: • zobaczysz, jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń • otrzymasz proste rady projektantów dotyczące odnowy mebli, doboru materiałów wykończeniowych i oświetlenia • poznasz zasady, jakimi rządzi się dobre wzornictwo • dowiesz się, jak inwestować w sztukę użytkową. Nie potrzebujesz dużego budżetu, aby przestrzeń wokół ciebie stała się wyjątkowa. Wystarczy odpowiednia porcja wiedzy i inspiracji - właśnie trzymasz ją w rękach.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

2 osoby kupiły
27
Piaskownica muszla, różowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Piaskownica muszla, różowa
Simba Toys
Dostępny
65 szt.

Piaskownica ma kształt muszli i jest wykonana w różowym kolorze. Zapewni Twojemu dziecku mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu. Może służyć jako piaskownica i basenik. Do jednej z części możesz nasypać piasku, a do drugiej nalać wody lub używać jej jako pokrywy. Istnieje możliwość korzystania z dwóch oddzielnych połówek lub w całości. Solidne wykonanie z wysokiej jakości materiałów sprawia, że produktem można cieszyć się długi czas. Materiał: tworzywo sztuczne Wymiary po rozłożeniu: 180.0 x 87.0 x 20.0 cm

123,90 zł
96,64 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 27,26 zł

2 osoby kupiły
28
Bayala. SLH70590. Kwiecisty Pegaz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70590. Kwiecisty Pegaz
Schleich
Dostępny
2 szt.

Kwiatowy pegaz ma piękną kwiecistą grzywę i ogon, mieszka razem ze słodkim źrebakiem kwiecistego jednorożca wśród cudownych kwiecistych pól Bayala i jest przyjacielem królewskich sióstr. Najchętniej spotyka się z księżniczką Surah przy wodospadzie. Cudownie kolorowy kwiecisty pegaz z serii Schleich „Bayala” to magiczne zwierzę. Jest on tak samo nieśmiały i tajemniczy jak wszystkie jednorożce. Żyje na uboczu wśród cudnych kwiecistych pól Bayala i jest troskliwym opiekunem słodkiego źrebaka kwiecistego jednorożca. Zdobyć jego zaufanie to bardzo trudna rzecz. A jednak królewskim siostrom udało się zyskać w nim dobrego i wiernego przyjaciela. Księżniczki Surah i Sera uwielbiają się z nim spotykać i podziwiać jego przepiękne skrzydła i wspaniałą grzywę! Kwiecisty pegaz zawsze kicha, kiedy wącha pewien kwiat. Źrebię śmieje się wtedy, rżąc. „Bayala” to piękna seria figurek Schleich nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Wymiary: ok. 13.5 x 6.5 x 12.5 cm Wymiary opakowania: 18.0 x 15.0 x 8.0 cm

76,60 zł
71,24 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,36 zł

3 osoby kupiły
29
Psychiatria przez przypadki w praktyce lekarza... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychiatria przez przypadki w praktyce lekarza...
Dostępny
23 szt.

Książka zawiera opisy przypadków (case study) pacjentów z zaburzeniami nastroju (epizody depresji), nerwicowymi (zaburzenia hipochondryczne, lękowe uogólnione i mieszane) i bezsennością oraz z chorobami współistniejącymi (jak np. astma, cukrzyca, choroby serca, choroba Alzheimera). Każdy przypadek został opatrzony komentarzem diagnostycznym i farmakologicznym (zlecane leki, ich działanie i skuteczność). W publikacji znajdują się również praktyczne tabele ze wskazówkami zastosowania leków w szczególnych sytuacjach klinicznych oraz wykaz leków I wyboru, przewodnik dotyczący kierowania pacjenta do psychiatry, fragment ICD-10 (kryteria opisywanych w książce zaburzeń psychicznych) i skalę depresji PHQ-9. Oprócz leków omówione zostały dwa nurty psychoterapii stosowane u pacjentów z zaburzeniami nastroju i nerwicowymi: psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT) oraz integracyjna.

59,00 zł
47,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,80 zł

2 osoby kupiły
30
Bayala. SLH70591. Kwieciste źrebię jednorożca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70591. Kwieciste źrebię jednorożca
Schleich
Dostępny
10 szt.

Źrebię kwiatowego jednorożca ma piękną kwiecistą grzywę i ogon. Jest to bardzo ciekawski i figlarny źrebak. Z zachwytem galopuje po cudownych kwiecistych polach i innych okolicach w świecie Bayala. Mały jednorożec najchętniej bawi się z małym smokiem i hasa z Marween i jej szopem Piuh na łące pod okiem kwiecistego pegaza. Źrebię kwiecistego jednorożca z serii „Bayala” jest, w przeciwieństwie do kolorowego kwiecistego pegaza, bardzo dzikie i figlarne. Najchętniej wraz ze swym przyjacielem, małym smokiem, przemierza cudowne kwieciste pola, wśród których mieszka. Równie chętnie odkrywa też inne okolice świata Bayala. Mały dziki jednorożec odwiedza czasem królewskie siostry, a wtedy wszyscy razem bawią się w berka lub chowanego. Dzięki grzywie udekorowanej kwiatami może świetnie chować się na łące. Źrebię kwiecistego jednorożca tak dużo i chętnie się śmieje, że często z tego śmiechu dostaje czkawki. „Bayala” to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Wymiary: ok. 9.1 x 3.0 x 8.5 cm Wymiary opakowania: 18.0 x 9.0 x 7.0 cm

39,60 zł
36,83 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,77 zł

2 osoby kupiły
31
Farm World. SLH13894. Kot amerykański, krótkowłosy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH13894. Kot amerykański, krótkowłosy
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Amerykański kot krótkowłosy z serii Schleich „Farm World” ma ładne plamki na mordce i grzbiecie, świadczą o tym, jak różnorodne i ciekawe może być ubarwienie sierści tych kotów. Zwierzęta te mają wyjątkowo przyjacielskie i łagodne usposobienie i dlatego prawie zawsze można je znaleźć wśród dziesięciu najbardziej ulubionych kocich ras. Łatwo nawiązują kontakt nie tylko z ludźmi, ale także innymi zwierzętami domowymi. Są bystre i ciekawe otaczającego je świata, polują gdy tylko mają ku temu okazję. Miauczą rzadko i mało barwnie. Potrafią same organizować sobie zabawę, choć bardzo dobrze czują się też w towarzystwie człowieka. Amerykańskie koty krótkowłose uważane są poza tym za bardzo inteligentne. Na przykład chętnie układają puzzle. Nie są to koty wymagające, jednak nie należy pozostawiać ich samych na dłuższy czas, gdyż mogą popaść w depresję. Amerykański kot krótkowłosy z serii Schleich® „Farm World” to jedna z najbardziej ulubionych kocich ras na świecie, do kolekcjonowania i zabawy. Przedstawiona figurka została wykonana z dbałością o detale. Jest z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że można cieszyć się nią przez długi czas. Zbierz całą kolekcję „Farm World, by zabawa była jeszcze ciekawsza! Wymiary: 7.0 x 2.5 x 3.5 cm Wymiary opakowania: 4.0 x 7.0 x 3.0 cm

21,90 zł
20,37 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,53 zł

2 osoby kupiły
32
Cham z kulą w głowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cham z kulą w głowie
Dostępny
524 szt.

Posłuchaj, drugiej wojny światowej nie było. Warszawa nigdy nie została zniszczona, dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Warszawa - Buenos Aires Słowiańszczyzny - swego tanga nikomu nie szczędzi. Ale teraz, teraz to miasto, które nie przegrało, spływa krwią. Ulica szepcze o Kubie Hieroglifie i spisku tajnych stowarzyszeń. Kolejne trupy bez głów walają się po ulicach, a świat pogrąża się w chaosie. Kary, słuchaj, to sprawa dla ciebie. Ten ktoś zabija równie dobrze jak ty. I chce z tobą wyrównać rachunki. Kary, ty jesteś bękart, zdrajca i dezerter. Ale jesteś też detektyw, więc rusz tyłek i zajmij się tym. Przestań chlać i wstawaj. Trupy nie będą czekać. Zbrodnia, namiętność i wojna na wszystkich szczeblach. Kryminał i epicka powieść w jednym. A w tle ulubiony temat pisarza - wielka historia. Ziemowit Szczerek - pisarz, dziennikarz, autor wielu nagradzanych powieści i reportaży. Laureat Paszportu "Polityki", nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus". Fragment: "Po Warszawie grasuje Kuba Hieroglif. Nikt nie mówi o niczym innym, tylko o Kubie Hieroglifie. Że strach po nocach wychodzić z domu, że nie wiadomo, kogo następnego zabije, że diabeł wcielony. Że nawet ludzie na najwyższych szczytach władzy nie mają przed nim ucieczki. Że nawet policyjni spirytyści i jasnowidze, pozostałości, ślepe kiszki, po dawnych, złych epokach (choć obecna jakoś nie lepsza), pojęcia nie mają nawet najbledszego, cóż to się dziać może. Ale kiedyż oni mają jakieś większe pojęcie o czymkolwiek. To akurat prawda. Ciebie też ten Hieroglif wkręcił, Kary. Jakim cudem jemu - albo im - to wszystko się udaje? Dla władzy zresztą, myślałeś, taki Kuba Hieroglif jest idealnym wyjściem. Przecież po tych jego morderstwach mało kto się już przejmuje czymś tak nieokreślonym i niewiarygodnym w zasadzie jak ultimatum dane Polsce przez jej własnych najbliższych sojuszników: Anglię i Francję. Owszem, Anglia i Francja nie żartowały. Dlaczego miałyby żartować. Ale z najeżonej zermackimi piramidami Dzielnicy Marszałka Piłsudskiego szedł jeden, nieustający przekaz: eee, dajcie spokój, naprawdę wierzycie, że nasza wielka siostrzyca Francja nas zbombarduje? Eee, że dumny Albion, w imię którego krew na Bałkanach przelewaliśmy? Niemcy - to tak, na szczęście na kawałki są rozbite. Jeszcze. Ale oni? Eee. I to za co, za Ukraińców? Za Szoszonów? Dajcie spokój, bądźmy poważni, wódz-marszałek Snardz i jego wierny adiutant Michał książę, kurwa, Bycza Głowa-Dowkont całą sprawę w mig załatwią. A wy, obywatele, jak się nie macie czym martwić, to się martwcie Kubą Hieroglifem. Jest czym! Patrzysz na mobil, przypominający elektryczną maszynkę do golenia obciążnik do kieszeni, miga czerwoną diodą, któż to tak cię kocha, że wali od rana połączeniami, które są, niebożęta, skazane o tej porze na nieodebranie? Złota. A to nie. A to ona akurat cię nie kocha. I to jest akurat problem. Oczywiście nie oddzwaniasz. Może nawet, ha, ha, będzie się o ciebie martwiła. A ty masz kaca. Ot, zwykły, lekki kacyk. Od przepalenia i od przepicia, którego, z powodu braku innego pomysłu na spędzenie wieczoru, dokonałeś w barze Syrena kilkaset metrów od domu, na Chłodnej 66, na tyłach Dworca Głównego."

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
33
Cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferki
Dostępny
43 szt.

Kolorowanka edukacyjna do nauki pisania. Dodatkowo zawiera 48 naklejek.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

2 osoby kupiły
34
Misa Mocy. Przewodnik po kuchni zmieniającej świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misa Mocy. Przewodnik po kuchni zmieniającej świat
Dostępny
811 szt.

książkę napisałam z myślą o każdym, kto chce zatroszczyć się o losy Ziemi, a jednocześnie obawia się, że będzie musiał zainwestować w to dużo czasu, wysiłku oraz pieniędzy. Nic bardziej mylnego! W końcu najsoczystsze burgery to te z buraka, chrupiące frytki mogą być eko, a nieudane ciasto można przemienić w słodkie kulki mocy. W książce znajdziesz: • ponad 70 przepisów na pyszne potrawy pełne mocy, na bazie sezonowych i lokalnych produktów, • użyteczne wskazówki, jak świadomie planować zakupy, kreatywnie wykorzystać każdy produkt bez marnowania i wyrzucania resztek oraz jak wyhodować własne warzywa i owoce, • świadomość, że każdy twój posiłek może mieć znaczenie dla planety!

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

2 osoby kupiły
35
Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość
Dostępny
2678 szt.

„Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”. - kard. Stefan Wyszyński Kardynał Stefan Wyszyński to postać wielowymiarowa. Był wybitnym przywódcą duchowym, mężem stanu i autorytetem moralnym. Warto jednak spojrzeć na życie i dzieło Prymasa, jak pisze autorka, od innej strony - z punktu widzenia człowieka wewnętrznego, któremu przyszło pełnić te ważne zewnętrzne funkcje i role. Ewa K. Czaczkowska pokazuje nieznane oblicze Prymasa. Tworzy portret człowieka prawdziwego – pełnego pasji, męstwa i miłości, konsekwentnie realizującego swoją życiową misję. Opowiada o przyjaźni i przebaczeniu, relacjach Prymasa z Karolem Wojtyłą, o najważniejszych kobietach w jego życiu. Opisuje cuda, które dokonały się za jego wstawiennictwem. Książka zawiera również rozmowę z o. Zdzisławem Kijasem, relatorem w procesie beatyfikacyjnym kardynała Wyszyńskiego. Ewa K. Czaczkowska – doktor historii, dziennikarka, pisarka. Autorka wielu książek, także tłumaczonych na języki obce, m.in. biografii prymasa S. Wyszyńskiego i ks. J. Popiełuszki oraz Mistyczek. Historii kobiet wybranych, Cudów św. Faustyny, Bajek mariackich. Laureatka czterech Feniksów - nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
36
Girl's creator. Zestaw do robienia bransoletki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girl's creator. Zestaw do robienia bransoletki
Askato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Kreatywny zestaw umożliwiający stworzenie swojej własnej bransoletki. Można konfigurować ją na wiele sposobów. Zawartość zestawu: • baza przypominająca bransoletkę typu linka koloru srebrnego imitująca splot żmijowy, • 18 paciorków do nawlekania. Bransoletka modułowa wykonana jest z elastycznego tworzywa sztucznego. Posiada zatrzaski typu stoper. Długość bransoletki: ok. 12.0-13.0 cm Średnica koła: ok. 6.5 cm Wymiary opakowania: 17.0 x 2.5 x 17.0 cm

14,80 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,2%
oszczędzasz 1,81 zł

1 osoba kupiła
37
Układanka - Krzyżówkowy zawrót głowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,80 zł
26,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,90 zł

1 osoba kupiła
38
Zygfryd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zygfryd
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

W latach 2007-2011 Alex Alice („Trzeci Testament”, „Gwiezdny zamek”) poświęcił się tworzeniu komiksu opowiadającego o Zygfrydzie – opiewanym w nordyckich i germańskich sagach legendarnym pogromcy smoka. Ta monumentalna opera opracowana w formie graficznej splata ze sobą epickie, tragiczne i groteskowe losy ludzi i bogów. To komiksowe arcydzieło fantasy.

120,00 zł
103,20 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
39
Historia wizualna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia wizualna
Dostępny
149 szt.

Książka wydana wspólnie z Niemieckim Instytutem Historycznym w Warszawie jako 25 tom serii Klio w Niemczech ?Historia wizualna? definiowana jest na wiele sposobów. W tej książce oznacza nowe możliwości uprawiania historii związane ze współczesną ekspansją obrazów. W jaki sposób dostępność fotografii, filmów, cyfrowych archiwów wizualnych wpływa na pracę historyków? Jakie możliwości otwierają przed nimi źródła wizualne? Jak obrazy oddziałują na narracje historyczne? Zebrane tu teksty przedstawiają stanowiska dziesięciorga niemieckich uczonych, którzy szukają odpowiedzi na te pytania. Z różnych perspektyw przyglądają się oni wykorzystywaniu obrazów w pracy historyków, wskazując potencjał historii wizualnej i związane z nią zagrożenia. Autorzy publikowanych prac to przedstawiciele różnych pokoleń niemieckiej historiografii. Są wśród nich teoretycy i praktycy, historycy epok dawniejszych i współczesnych. Łączy ich poszukiwanie nowych metod badawczych i nowych sposobów objaśniania przeszłości. Uważają, że historię można nie tylko opowiedzieć, ale i pokazać. Autorzy: Horst Bredekamp, Martina Heßler, Jens Jäger, Judith Keilbach, Habbo Knoch, Gerhard Paul, Bernd Roeck, Magdalena Saryusz-Wolska, Heike Talkenberger, Annette Vowinckel, Rainer Wohlfeil Seria ?Klio w Niemczech? to projekt przekładowy Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Prezentuje ona polskim czytelnikom najciekawsze prace i dokonania współczesnej historiografii niemieckiej na tle szerszego kontekstu europejskiego. W serii ukazują się książki poświęcone różnym zagadnieniom historii Europy środkowo-Wschodniej ? w szczególności Polski i Niemiec. Publikowane są także prace metodologiczne i przekrojowe.

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

1 osoba kupiła
40
Jaki to zawód? Atlas dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaki to zawód? Atlas dla dzieci
Dostępny
75 szt.

Jaki to zawód? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 współczesnych zawodów. Wyjaśnia między innymi, dlaczego coś może być zrobione „po aptekarsku”, czym zajmuje się barista i dlaczego detektyw nie ubiera się jak Sherlock Holmes. Dzięki atlasowi poznasz wyzwania, przed jakimi staje bloger, prawnik, lekarz czy zegarmistrz, poznasz zawody dawne i nowoczesne, popularne i elitarne.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
41
STORMWATCH. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
STORMWATCH. CD
Jethro Tull, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

46,90 zł
43,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

1 osoba kupiła
42
Thick As A Brick Live In Iceland BRCD. CD  +  Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thick As A Brick Live In Iceland BRCD. CD + Blu-ray
Jethro Tull, Mystic Production
Dostępny
9 szt.

1.From A Pebble Thrown 2.Pebbles Instrumental 3.Might Have Beens 4.Upper Sixth Loan Shark 5.Banker Bets, Banker Wins 6.Swing It Far 7.Adrift And Dumbfounded 8.Old School Song 9.Wootton Bassett Town 10.Power And Spirit 11.Give Til It Hurts 12.Cosy Corner 13.Shunt And Shuffle 14.A Change Of Horses 15.Confessional 16.Kismet In Surburbia 17.What-Ifs, Maybes And Might-Have-Beens

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

1 osoba kupiła
43
Biblia waginy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia waginy
Dostępny
1032 szt.

Jen Gunter bywa nazywana naczelną ginekolożką internetu i jedną z najgorętszych rzeczniczek kobiecego zdrowia. W swojej książce gruntownie, wyczerpująco i wprost opisuje rzeczy, na których zna się najlepiej. Rozwiewa mity i podaje fakty poparte najnowszymi badaniami na temat kobiecej anatomii, zdrowia i seksualności. Czy jedzenie cukru powoduje grzybicę? Czy włosy łonowe są potrzebne? Czy należy w specjalny sposób dbać o pochwę i srom? Jaka jest prawda o szczepieniach przeciwko HPV? W czasach, gdy króluje klikalność, pseudonauka i rekomendacje influencerów, łatwo stracić orientację. Porady z internetu, sugestie życzliwych znajomych i niedoinformowanych partnerów czy nawet zalecenia przedstawicieli świata medycznego potrafią się wykluczać. Jak oddzielić mity od prawdy? Doktor Gunter przychodzi z odsieczą. Rozprawia się z przesądami i przynosi rzetelną wiedzę. A do tego potrafi barwnie opowiadać: od anatomii przez skutki uboczne antybiotykoterapii po korzyści z przyjmowania probiotyków. Omawia najnowsze trendy i mówi, jak jest naprawdę: z florą bakteryjną pochwy, higieną intymną, hormonami, komórkami macierzystymi, zmianami w czasie ciąży i menopauzy oraz diagnozowaniem chorób. A także daje kobietom moc, gdy wyjawia, jaka jest prawdziwa potęga łechtaczki i o co chodzi z punktem G. Dr Jen Gunter jest ginekolożką położniczką z niemal trzydziestoletnim stażem i doświadczeniem w leczeniu schorzeń pochwy i sromu. Zyskała sobie przydomek dyżurnej ginekolożki Twittera i oddanej rzeczniczki kobiecego zdrowia. Pisze felietony dla „New York Timesa” (raz na miesiąc The Cycle i raz na tydzień You Asked) i artykuły naukowe. Publikuje między innymi w „The New Republic”, „Self” i takich serwisach jak „The Cut” czy „Chatelaine”. Mieszka z dwoma synami w Kalifornii. Jen Gunter daje kobietom broń i tarczę. To jasno i przejrzyście napisane kompendium wspomina prawie o wszystkim na temat kobiecego zdrowia. Gunter na pewno nie jest pierwszą bojowniczką o prawdę na temat kobiecej seksualności, ale dzisiaj jej głos jest najlepiej słyszalny. „The Globe and Mail” Doktor Gunter rozmawia z nami z perspektywy nauki, a przy tym nie traci poczucia humoru ani bezpośredniości, zarówno kiedy rozprawia się z fałszywymi twierdzeniami Freuda, jak i kiedy prezentuje podstawy wiedzy o ludzkiej seksualności. Dokładnie takiej książki teraz potrzebujemy. Niczego nie owija w bawełnę i przedstawia informacje na tematy związane z pochwą jasno i zwięźle. Porusza wszystkie ważne tematy. Naprawdę. Świat potrzebuje więcej Jen! – Timothy Caulfield, autor książki Is Gwyneth Paltrow Wrong About Everything? Biblia waginy – szczegółowy, mądry i zabawny przewodnik po kobiecym zdrowiu – powinien być lekturą obowiązkową dla każdej kobiety, która szuka rzetelnych informacji o swoim ciele. Rzadko to mówię, ale to jest książka, której nie wolno przeoczyć – Deborah Blum, dziennikarka i autorka popularnonaukowego bestsellera The Poison Squad. Biblia waginy napisana jest dla wszystkich kobiet, ale powinni przeczytać ją także mężczyźni, a już na pewno może okazać się bardzo interesująca dla lekarzy i położnych, ludzi mediów i celebrytów promujących różne „zdrowotne” wynalazki. To prawdziwa skarbnica wiedzy – dr Lori A. Brotto, dyrektorka kanadyjskiego Instytutu Badawczego ds. Zdrowia Kobiet i autorka książki Better Sex Through Mindfulness. Mężczyźni, którzy chcieliby zrozumieć, czego doświadczają kobiety, albo umieć odpowiadać na pytania córek, powinni przeczytać Biblię waginy. Jen Gunter dostarcza solidnej wiedzy w zwięzłym i dowcipnym stylu – Carl Zimmer, autor książki She Has Her Mother’s Laugh: The Powers, Perversions, and Potential of Heredity. Kobiety ciągle są pod ostrzałem fałszywych twierdzeń i zwykłych kłamstw na temat ich ciał. Doktor Jen Gunter jest głównodowodzącą w walce z głupstwami i nieprawdą o waginie. Ta książka daje wiedzę, której potrzebujemy, żeby wygrać – dr Danielle Martin, autorka Better Now: Six Big Ideas to Improve Health Care for All Canadians. Doktor Jen Gunter to niewyczerpane źródło wiedzy, a do tego jest zabawna jak nie wiem co. Kup tę książkę, jeśli masz pochwę, albo jeśli zdarza ci się przebywać w pobliżu cudzej – Ayelet Waldman, felietonistka „New York Timesa” i autorka Złej matki. Kroniki matczynych wykroczeń, drobnych katastrof i rzadkich momentów chwały. Biblia waginy to bardzo ważna książka nie tylko dla kobiet, lecz także mężczyzn. Tyle kobiet na świecie musi znosić wstyd i niewygody z powodu braku rzetelnych informacji o funkcjonowaniu ich narządów płciowych – o tym, jak powinny wyglądać, jakich doznań powinny dostarczać i co może się z nimi dziać. Gunter rzuca tak potrzebne światło na te bardzo osobiste sprawy, dając kobietom wiedzę, pewność siebie i radość życia – Miranda Esmonde-White, autorka książki Cofnij zegar. 10 lat mniej w 30 minut dziennie.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
44
Sztuka sięgania gwiazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka sięgania gwiazd
Dostępny
529 szt.

Rozpaczliwy haust powietrza, Sole traci grunt pod nogami i… leci. Skok ze spadochronem to pierwsza pozycja na jej liście. Delikatna i wrażliwsza od innych Sole unika w życiu wszelkich niebezpieczeństw. Tak bardzo boi się lecieć samolotem, że nie przyjmuje zaproszenia do Paryża od swojej jedynej przyjaciółki Stelli. Nagle przychodzi cios. Stella ginie w dramatycznych okolicznościach, a Sole ze łzami w oczach czyta jej ostatni list: "Musisz wybiec życiu naprzeciw! Zdziwisz się, co jesteś w stanie zrobić! Żyj, dopóki jesteś żywa!". Postanawia zrobić listę stu rzeczy, których najbardziej się boi, ale których od zawsze pragnie. Czuje, że musi spróbować żyć tak jak Stella - z uśmiechem na ustach i otwartym sercem. Czy Sole będzie umiała żyć pełną piersią? I czy odważy się na miłość, której boi się bardziej niż skoku na bungee? Przeczytaj, zrób własną listę i zacznij żyć odważnie każdego dnia! Chiara Parenti, nazywana włoską Jojo Moyes, od dziecka bała się wszystkiego: pająków, ciemności, mówienia tego, co myśli. Jej powieść, niczym najbardziej inspirujący poradnik, dała siłę tysiącom czytelniczek.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
45
Klej w sztyfcie 2 x 15 g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w sztyfcie 2 x 15 g
Starpak
Dostępny
404 szt.

6,99 zł
1 osoba kupiła
46
Uwaga! Dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga! Dinozaur
Dostępny
569 szt.

Przedstawiamy książkę z serii publikacji z gumowymi elementami o zróżnicowanej fakturze. Zabawnym ilustracjom o żywych kolorach towarzyszą dowcipne rymowanki o przeróżnych stworach: robakach, smokach, dzikich zwierzętach, dinozaurach, których nie wolno dotykać… chyba że są na obrazkach. To doskonały sposób na rozwijanie zmysłu dotyku u maluchów. Lektura stworzona do wspólnego czytania.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
47
Etui na długopisy WAR-1101 Czarne WARTA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui na długopisy WAR-1101 Czarne WARTA
Dostępny
4 szt.

Etui na długopisy wykonane z wysokogatunkowej skóry naturalnej galanteryjnej, zamykane na magnetyczny klips. Etui o wymiarach 17x4,5x1,8[cm]. Występuje w 4 wersjach kolorystycznych, czarnej, czerwonej, brązowej, granatowej. Etui bez wyposażenia.

60,10 zł
57,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
48
Zestaw do mini golfa, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do mini golfa, mix kolorów
Askato
Dostępny
9 szt.

Zestaw do mini golfa dla najmłodszych. Zawartość zestawu: • 3 kije o długości 56.0 cm, • wózek, • 2 dołki z chorągiewkami, • 4 piłeczki, • 2 podstawki. Wymiary opakowania: 13.0 x 14.0 x 59.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne produktu – wysyłka losowa. Podana cena dotyczy 1 sztuki.

47,20 zł
39,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,02 zł

1 osoba kupiła
49
Wielka encyklopedia ogrodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka encyklopedia ogrodu
Dostępny
173 szt.

Ogród jest integralną częścią naszego domu i jego najbardziej reprezentacyjnym elementem. Zaprojektowanie tej przestrzeni wymaga odrobiny wiedzy i cierpliwości, jednak przy niewielkim wysiłku każdy, nawet najmniejszy skrawek ziemi może się stać wyjątkowym.

129,00 zł
94,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 34,83 zł

1 osoba kupiła
50
Wojenne związki. Polki i Niemcy podczas okupacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojenne związki. Polki i Niemcy podczas okupacji
Dostępny
2 szt.

Poruszający obraz relacji Polek z Niemcami podczas drugiej wojny światowej. Długo przemilczana strona niemieckiej okupacji. W okupowanej przez III Rzeszę Polsce Niemcom zabroniono nawiązywania wszelkich kontaktów seksualnych z Polkami. Mimo to ani Wehrmacht, ani SS nie potrafiły skutecznie egzekwować tego zakazu. Maren Röger w swojej książce opisuje kontakty dobrowolne, ale też liczne gwałty i brutalne wymuszenia oraz sytuację panującą w domach publicznych utrzymywanych przez wojsko, w których kobiety zmuszane były do prostytucji. Przedstawia wstrząsające losy kobiet, padających ofiarą brutalnych przestępstw seksualnych. Opowiada też o parach, które połączyła miłość i o rozpaczliwych próbach uzyskania przez nie pozwolenia na ślub. Książka wyróżniona Fraenkel Prize in Contemporary History 2014. Maren Röger, ur. w 1981 roku, studiowała kulturoznawstwo i historię w Lüneburgu i Wrocławiu, doktoryzowała się na Uniwersytecie Justusa Liebiga w Giessen. W latach 2010-2015 była pracownikiem naukowym w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie. W 2015 roku objęła stanowisko profesora na Uniwersytecie w Augsburgu. W źródłach dokładnie udokumentowane jest zniewolenie seksualne Marii K., ekspedientki mieszkającej w Poznaniu. W maju 1940 roku po raz pierwszy pojawiła się na policji, ponieważ posądzona została o zakazane stosunki płciowe z Niemcem. Gdy ta młoda kobieta w innym przypadku ponownie została obwiniona (utrzymywała się między innymi dzięki sponsoringowi, seks z Niemcem w zamian za drobne prezenty), trafiła najpierw do aresztu ochronnego, a w końcu 23 listopada 1940 roku przymusowo umieszczono ją w domu publicznym. W podpisanym przez nią protokole czytamy: Oznajmiono mi, że z dniem dzisiejszym poddana zostaję kontroli obyczajowej i mam zająć mieszkanie w domu publicznym przy ulicy Fischerei 19. W dalszej kolejności oznajmiono mi, że mam obowiązek zgłaszania się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, w Miejskim Urzędzie ds. Zdrowia w celu badania, w przeciwnym razie zostanę poddana karze. Wydano mi instrukcję dla prostytutek. Zobowiązana jestem do przestrzegania wymienionych w niej zasad postępowania, w przeciwnym razie będzie zastosowany wobec mnie areszt zapobiegawczy lub zostanę umieszczona w obozie koncentracyjnym.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
51
Wprowadzenie do uczenia maszynowego według Esposito - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do uczenia maszynowego według Esposito
Dostępny
8 szt.

Opanuj koncepcje uczenia maszynowego i rozwiązuj rzeczywiste problemy Uczenie maszynowe stwarza niesamowite możliwości, a książka Wprowadzenie do uczenia maszynowego zawiera praktyczną wiedzę o ich wykorzystaniu. Dino i Francesco Esposito zaczynają od krótkiego omówienia podstawowych zagadnień sztucznej inteligencji oraz zasad każdego projektu uczenia maszynowego. Następ-nie wprowadzają do potężnej biblioteki ML.NET opracowanej przez firmę Microsoft. Omawiają między innymi przetwarzanie danych, uczenie i weryfikację. Prezentują rodziny algorytmów, które można uczyć w celu rozwią-zywania rzeczywistych problemów, a także techniki uczenia głębokiego wykorzystujące sieci neuronowe. Na koniec autorzy omawiają wartościowe usługi czasu wykonywania, dostępne za pośrednictwem chmury obli-czeniowej Azure, a także rozważają długoterminowe perspektywy biznesowe związane z uczeniem maszyno-wym. Dino Esposito, 14-krotnie wyróżniony tytułem Microsoft MVP, oraz Francesco Esposito ułatwią nam: ?Zgłębianie poznanych zasad uczenia się ludzi oraz budowy inteligentnego oprogramowania ?Odkrycie problemów, które można rozwiązać z wykorzystaniem uczenia maszynowego ?Zrozumienie potoku uczenia maszynowego, czyli kroków prowadzących do uzyskania gotowego modelu ?Użycie AutoML w celu automatycznego wybrania najlepszego potoku dla dowolnego problemu i zbioru danych ?Opanowanie biblioteki ML.NET, zaimplementowanie jej potoku oraz wykorzystanie zadań i algorytmów ?Zgłębianie matematycznych podstaw uczenia maszynowego ?Prognozowanie, ulepszanie sposobów podejmowania decyzji i stosowanie metod probabilistycznych ?Grupowanie danych poprzez klasyfikację i klasteryzację ?Poznanie podstaw uczenia głębokiego, włącznie z projektowaniem sieci neuronowych ?Wykorzystanie usług w chmurze AI w celu szybszego tworzenia lepszych rzeczywistych rozwiązań O książce ?Dla profesjonalistów zamierzających tworzyć aplikacje wykorzystujące uczenie maszynowe: zarówno dla programistów chcących zdobyć umiejętności z zakresu analizy danych, jak i dla analityków danych, którzy chcą zdobyć odpowiednie umiejętności programistyczne ?Zawiera przykładowe scenariusze kodu uczenia maszynowego wykorzystujące bibliotekę ML.NET O autorach Dino Esposito, 14-krotnie wyróżniony tytułem Microsoft MVP, jest autorem ponad 20 książek, włącznie z best-sellerem wydawnictwa Microsoft Press, zatytułowanym Microsoft .NET: Architecting Applications for the Enter-prise. Od 22 lat jest autorem kolumny ?Cutting Edge?, a także prowadzi regularne wykłady w firmie Microsoft i na niezależnych wydarzeniach branżowych na całym świecie. Od ponad 25 lat jest programistą, a obecnie kon-centruje się na sztucznej inteligencji w kontekście inteligentnych rozwiązań dla miast i energetyki, pracując na stanowisku stratega do spraw korporacyjnych rozwiązań cyfrowych w BaxEnergy. Francesco Esposito jest 21-letnim programistą zawieszonym między zagadnieniami zaawansowanej matema-tyki i tajnikami nauk o danych. Interesuje się przede wszystkim hydrologią i służbą zdrowia. Francesco założył Youbiquitous, firmę zajmującą się oprogramowaniem i sztuczną inteligencją, a także prowadzi małą firmę in-westycyjną. Cały przykładowy kod, włącznie z kompletnymi aplikacjami, jest dostępny pod adresem MicrosoftPressStore.com/IntroMachineLearning/downloads Obraz na okładce autorstwa Andrey?a Pronin/aAlamy Stock Vector

79,80 zł
59,85 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,95 zł

1 osoba kupiła
52
Max. Kot detektyw. Paryska zagadka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Max. Kot detektyw. Paryska zagadka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Max, nadzwyczajny kot detektyw, wpadł na mrożącą krew w żyłach tajemnicę na ulicach Paryża. Podczas gdy bogaci i sławni mieszkańcy miasta biorą udział w konkursie na najpiękniejszy „Głos Paryża”, ich koty są porywane! Ale kto zrobiłby tak okropną rzecz? I dlaczego? Dopingujcie zatem Maksa, gdy ściga złoczyńców, odłóżcie na bok croissanta w podziwie jego śmiałość i zdejmijcie berety z głów, aby uczcić najwspanialszego z detektywów!

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
53
Układanka magnetyczna, straż pożarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka magnetyczna, straż pożarna
Askato
Dostępny
44 szt.

Magnetyczna układanka to doskonała zabawka rozwijająca kreatywność i wyobraźnię. Zabawa polega na układaniu na planszy magnesów we wzory, które dziecko może dowolnie tworzyć. Układanki będę służyć dziecku przed długi czas, dzięki możliwości kreacji wielu wzorów. Pięknie wykonana zabawka, rozbudza zmysł artystyczny, ćwiczy logiczne myślenie oraz koordynację manualną. Opakowanie wykonane jest ze sztywnego kartonu w formie książki, a plansza magnetyczna jest jednocześnie wewnętrzną stroną okładki. Idealne na prezent. Układanka Straż pożarna posiada 31 magnesów o tematyce strażackiej oraz 8 kart z przykładowymi, gotowymi wzorami. Wymiary opakowania: 26.5 x 4.0 x 19.0 cm

49,60 zł
41,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,43 zł

1 osoba kupiła
54
Lamb Of God, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lamb Of God, CD
Lamb of God, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

Od premiery ostatniego studyjnego krążka zespołu upłynęło 5 lat. Cierpliwość fanów zostanie nagrodzona – na albumie zatytułowanym po prostu „Lamb Of God” nie zabraknie charakterystycznych dla twórczości grupy elementów i nadal jest to agresywny i nowoczesny metal, zawierający elementy punka i groove. Lista utworów: 1. Memento Mori 2. Checkmate 3. Gears 4. Reality Bath 5. New Colossal Hate 6. Resurrection Man 7. Poison Dream 8. Routes 9. Bloodshot Eyes 10. On The Hook

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
55
Whoosh! (Limited Edition Mediabook), CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whoosh! (Limited Edition Mediabook), CD + DVD
Deep Purple, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

„Whoosh!” to tytuł 21 krążka zespołu Deep Purple, jest on następcą odnoszących wielkie sukcesy albumów „inFinite” (2017) i „NOW What?!” (2013). Po wielu spekulacjach wśród fanów spowodowanych przez tajemnicze wypowiedzi wokalisty Iana Gillana w grudniu ubiegłego roku zespół ostatecznie potwierdza wydanie nowego, 21. w dorobku, studyjnego krążka. Deep Purple po raz trzeci połączyli siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, który zaprosił zespół do Nashville, aby stworzyć i nagrać utwory. Efektem jest najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli. Muzycy na płycie „rozciągnęli się we wszystkich kierunkach” bez żadnych ograniczeń, które mogły pozbawić ich kreatywności. „Deep Purple przywraca Deep z powrotem do Purple” – to motto – żart, które pojawiło się w studio po stworzeniu pierwszych piosenek, które dały jasno do zrozumienia, że Deep Purple i Ezrin są na dobrej drodze do stworzenia płyty przesuwającej granice czasu i jednocześnie wyrażającej niezadowolenie z obecnej sytuacji na świecie, która jest skierowana do wszystkich pokoleń. Lista utworów: CD: 1. Throw My Bones 2. Drop The Weapon 3. We’re All The Same In The Dark 4. Nothing At All 5. No Need To Shout 6. Step By Step 7. What The What 8. The Long Way Round 9. The Power Of The Moon 10. Remission Possible 11. Man Alive 12. And The Address 13. Dancing In My Sleep DVD: 1. Roger Glover And Bob Ezrin In Conversation (Approx. 1h Long In-Depth Talk During The Mixing Of „Whoosh!”, Filmed In London) 2. Live At Hellfest 2017 (Previously Unreleased)

67,90 zł
62,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,43 zł

56
Whoosh! (Limited Edition Boxset), 2 LP + CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whoosh! (Limited Edition Boxset), 2 LP + CD + DVD
Deep Purple, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.16

„Whoosh!” to tytuł 21 krążka zespołu Deep Purple, jest on następcą odnoszących wielkie sukcesy albumów „inFinite” (2017) i „NOW What?!” (2013). Po wielu spekulacjach wśród fanów spowodowanych przez tajemnicze wypowiedzi wokalisty Iana Gillana w grudniu ubiegłego roku zespół ostatecznie potwierdza wydanie nowego, 21. w dorobku, studyjnego krążka. Deep Purple po raz trzeci połączyli siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, który zaprosił zespół do Nashville, aby stworzyć i nagrać utwory. Efektem jest najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli. Muzycy na płycie „rozciągnęli się we wszystkich kierunkach” bez żadnych ograniczeń, które mogły pozbawić ich kreatywności. „Deep Purple przywraca Deep z powrotem do Purple” – to motto – żart, które pojawiło się w studio po stworzeniu pierwszych piosenek, które dały jasno do zrozumienia, że Deep Purple i Ezrin są na dobrej drodze do stworzenia płyty przesuwającej granice czasu i jednocześnie wyrażającej niezadowolenie z obecnej sytuacji na świecie, która jest skierowana do wszystkich pokoleń. Limitowany Box zawiera: • 2 LP Gatefold, • CD + DVD Mediabook, • trzy 10-calowe winyle z wcześniej niepublikowanymi nagraniami na żywo (nagrane w 2017 roku w ramach Long Goodbye Tour), • kolekcjonerska koszulka Deep Purple w rozmiarze XL, • zdjęcia. Lista utworów: CD: 1. Throw My Bones 2. Drop The Weapon 3. We’re All The Same In The Dark 4. Nothing At All 5. No Need To Shout 6. Step By Step 7. What The What 8. The Long Way Round 9. The Power Of The Moon 10. Remission Possible 11. Man Alive 12. And The Address 13. Dancing In My Sleep DVD: 1. Roger Glover And Bob Ezrin In Conversation (Approx. 1h Long In-Depth Talk During The Mixing Of „Whoosh!”, Filmed In London) 2. Live At Hellfest 2017 (Previously Unreleased) LP 1: Strona A: 1. Throw My Bones 2. Drop The Weapon 3. We’re All The Same In The Dark 4. Nothing At All Strona B: 1. No Need To Shout 2. Step By Step 3. What The What LP 2: Strona C: 1. The Long Way Round 2. The Power Of The Moon 2. Remission Possible 4. Man Alive Strona D: 1. And The Address 2. Dancing In My Slee

247,90 zł
228,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 19,83 zł

57
Whoosh! (Limited Edition), 2 LP + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whoosh! (Limited Edition), 2 LP + DVD
Deep Purple, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

„Whoosh!” to tytuł 21 krążka zespołu Deep Purple, jest on następcą odnoszących wielkie sukcesy albumów „inFinite” (2017) i „NOW What?!” (2013). Po wielu spekulacjach wśród fanów spowodowanych przez tajemnicze wypowiedzi wokalisty Iana Gillana w grudniu ubiegłego roku zespół ostatecznie potwierdza wydanie nowego, 21. w dorobku, studyjnego krążka. Deep Purple po raz trzeci połączyli siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, który zaprosił zespół do Nashville, aby stworzyć i nagrać utwory. Efektem jest najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli. Muzycy na płycie „rozciągnęli się we wszystkich kierunkach” bez żadnych ograniczeń, które mogły pozbawić ich kreatywności. „Deep Purple przywraca Deep z powrotem do Purple” – to motto – żart, które pojawiło się w studio po stworzeniu pierwszych piosenek, które dały jasno do zrozumienia, że Deep Purple i Ezrin są na dobrej drodze do stworzenia płyty przesuwającej granice czasu i jednocześnie wyrażającej niezadowolenie z obecnej sytuacji na świecie, która jest skierowana do wszystkich pokoleń. Limitowana edycja płyty winylowej zawiera dodatkowo płytę DVD. Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Throw My Bones 2. Drop The Weapon 3. We’re All The Same In The Dark 4. Nothing At All Strona B: 1. No Need To Shout 2. Step By Step 3. What The What LP 2: Strona C: 1. The Long Way Round 2. The Power Of The Moon 3. Remission Possible 4. Man Alive Strona D: 1. And The Address 2. Dancing In My Slee DVD: 1. Roger Glover And Bob Ezrin In Conversation (Approx. 1h Long In-Depth Talk During The Mixing Of „Whoosh!”, Filmed In London) 2. Live At Hellfest 2017 (Previously Unreleased)

97,90 zł
90,07 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,83 zł

58
Ostatnie zlecenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie zlecenie
Dostępny
129 szt.

Zdrada to tylko kwestia czasu. Okoliczności. Starań. A ty, jak bardzo jesteś pewna swojego partnera? Dominika jest zawodową uwodzicielką. Żaden mężczyzna nie potrafi się jej oprzeć. Sukces mierzy pozwami rozwodowymi i rozbitymi małżeństwami. Kiedy otrzymuje zlecenie zniszczenia idealnego związku malarki Anny i jej męża Roberta, staje się jeszcze bardziej bezwzględna. W końcu jej nikt nie odmawia. Nigdy. Jednak to, co miało być zadaniem jednym z wielu, okazuje się intrygą utkaną z kłamstw i manipulacji. A pewnej siebie uwodzicielce z każdym spojrzeniem, dotykiem i słowem sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli... Do tej pory każde zlecenie było jej sukcesem, ostatnie może ją zrujnować.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

59
Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.12

Po piętnastu latach związku Anna odkryła w telefonie męża SMS-y od młodych kochanków. Ryszard wie, jak bardzo skrzywdził Łucję, ale przez lata robił wszystko, żeby zapomnieć, kim jest. Żona geja od dwudziestu pięciu lat – nie chce rozwodu. W sypialni było okropnie, ale w salonie i w kuchni świetnie. Różne scenariusze – podobne emocje. Żal. Wstyd. Niepewność. Cierpienie. Gniew. Odczuwane skrycie przez żony i mężów, obezwładniające i niszczące poczucie własnej wartości. Maria Mamczur, doświadczona i nagradzana reporterka, stara się przybliżyć zjawisko, o którym wszyscy wiedzą, ale o którym nikt nie rozmawia. Oddaje głos kobietom, które dowiedziały się, że ich mężowie lub życiowi partnerzy są gejami. Rozmawia również z tymi, które świadomie zdecydowały się na związek z gejem. Spotyka się także z mężczyznami – oni opowiadają jej o związku z kobietą ze swojej perspektywy. Reporterka konsultuje się z uznanymi terapeutami i seksuologami, by przedstawić szerszy kontekst zjawiska. Zagłębia się w poruszające historie swoich bohaterek i bohaterów po to, aby lepiej zrozumieć, z czym się borykają, kiedy po związku zostają zgliszcza. Ale niekiedy też miłość, która – choć niechciana – trwa w nich mimo wszystko.

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

60
Microsoft Excel 2019 VBA i makra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Microsoft Excel 2019 VBA i makra
Dostępny
19 szt.

Uznani eksperci Bill Jelen (MrExcel) i Tracy Syrstad pokazują, jak budować wydajniejsze, bardziej niezawodne i skuteczne arkusze programu Excel. Przewodnik ten pokazuje, jak zautomatyzować praktycznie wszystkie rutynowe zadania, aby oszczędzić sobie całych godzin, dni, a może i tygodni pracy. Spraw, aby Excel wykonywał rzeczy, które uważałeś za niemożliwe. Poznaj techniki makr, których nie znajdziesz nigdzie indziej i twórz zautomatyzowane raporty. Bill Jelen i Tracy Syrstad pokazują, jak natychmiast wizualizować informacje, aby móc działać na nich, przechwytywać dane skądkolwiek i używać ich gdziekolwiek oraz automatyzować najlepsze nowe funkcje programu Excel 2019 i Excela w Office 365. Znajdziesz tu proste instrukcje krok po kroku, praktyczne przykłady oraz ponad 50 skoroszytów wypełnionych dodatkowymi przykładami, makrami i rozwiązaniami. Dzięki lekturze tej książki będziesz w stanie: ?Szybko opanować tworzenie makr w programie Excel ?Wydajniej posługiwać się zakresami, komórkami i formułami ?Generować zautomatyzowane raporty i szybko dostosowywać je do nowych wymagań ?Automatyzować tabele przestawne w celu tworzenia podsumowań, analiz, badania i prezentacji danych ?Używać niestandardowych okien dialogowych do zbierania danych od użytkowników ?Ulepszać niezawodność i elastyczność swoich makr ?Integrować dane z Internetu, baz danych Access i innych źródeł ?Automatycznie generować wykresy, wizualizacje, linie przebiegu w czasie, a nawet dokumenty programu Word ?Tworzyć wydajne rozwiązania przy użyciu klas, kolekcji i funkcji niestandardowych ?Szybciej rozwiązywać zaawansowane problemy analizy biznesowej O tej książce Przeznaczona dla każdego, kto chce wykonać więcej pracy w programie Excel w krótszym czasie.

98,70 zł
74,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,67 zł

61
Klub Jednorożców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub Jednorożców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.24

Ania marzy o tym, by założyć klub miłośników jednorożców. Nie waha się więc długo i na furtce prowadzącej do jej domu wywiesza ogłoszenie. Będzie wspaniale! Będą babeczki, malowanie i nagrody do wygrania. Amy jest jednak rozczarowana, gdyż niestety nikt się nie pojawia. Nikt – to znaczy żaden człowiek. Na spotkanie przychodzą jednak… jednorożce! Jakie wspaniałe przygody wynikną z tych odwiedzin?

36,99 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

62
Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Bestseller w Hiszpanii! Wielka historia życia. Juan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? Razem z nim będziesz mógł zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt, czy jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie? Arsuaga w ciągu trwającej 15 dni podróży, rozdział po rozdziale, pokazuje świat, jakiego dotąd nie znaliśmy. Opowiada, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt. Zdradza, co było potrzebne, by wykształciła się kreatywność i inteligencja. Wreszcie zastanawia się, czy historia ewolucji dobiegła już końca, czy człowiek, jakiego znamy, to dopiero początek nowego jej rozdziału. Juan Luis Arsuaga jest biologiem i paleontologiem, który czterdzieści lat swojego życia poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Na stałe wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, gościł też na najbardziej prestiżowych uniwersytetach świata: w Londynie, Cambridge, Zurychu, Rzymie, Arizonie, Filadelfii, Berkeley, Nowym Jorku, Tel Awiwie. Publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak „Nature” i „Science”. Jego najnowsza książka Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat stała się megabestsellerem w Hiszpanii – przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówce list bestsellerów. Jego książki ukazały się w 11 krajach.

55,00 zł
42,35 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

63
Cyberpunk 1982-2020 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberpunk 1982-2020
Dostępny
55 szt.

Cyberpunk to nocna metropolia rozświetlona neonami w każdym języku świata, z plątaniną uliczek, na których można kupić cybernetyczną miłość, przeżyć czyjeś wspomnienia, wszczepić dodatkową rękę i zostać przerobionym na organy zamienne. W tym popkulturowym labiryncie twoim przewodnikiem będzie Michał Wojtas, prezentujący olbrzymie grono twórców - od azjatyckich po amerykańskich - którzy, inspirując się nawzajem, tworzyli hipnotyzującą wizję przyszłości, świata dotkniętego przez zmiany klimatyczne i wojnę korporacji czyniących ludzi i ich tożsamość chodliwym towarem. Brzmi znajomo, prawda? Mamy za sobą rok 2019, w którym toczy się akcja filmów "Łowca androidów" i "Akira". Wizje świata przyszłości roztoczone przez twórców tych popkulturowych ikon sprzed ponad 30 lat okazały się zaskakująco trafne. Ale nikt się wtedy nie spodziewał, że to właśnie w 2019 roku polski producent gier komputerowych na najważniejszych dla branży targach ogłosi datę premiery swojego nowego tytułu i zaangażuje jednego z najbardziej rozpoznawalnych hollywoodzkich aktorów. Kluczowej postaci w grze swej twarzy i głosu użyczy Keanu Reeves. Mimo że historia cyberpunka toczy się od dobrych kilkudziesięciu lat w najodleglejszych miejscach na świecie, to właśnie Polska niespodziewanie dopisze istotny rozdział do historii tego gatunku, windując go na nowy poziom rozpoznawalności. Ta książka opowiada jego najpełniejszą historię. Michał Wojtas dociera do cyberpunkowych korzeni - jego założeń, estetyki i filozofii. Wyjaśnia, skąd się brały pomysły poszczególnych autorów, jaki wpływ miała na nich popularna literatura science fiction z lat 50. i w jaki sposób awangardowy twórca komiksów z Francji ukształtował obraz cyberpunkowej wizji w amerykańskich blockbusterach. Dowiedz się, jak Japończycy na swój sposób interpretowali science fiction, poznaj poprzednie emanacje cyberpunka w grach komputerowych oraz świat, w którym będzie się toczyła akcja nowej produkcji firmowanej przez CD Projekt i Mike'a Pondsmitha, twórcę bestsellerowej gry RPG z 1988, którą polska firma przenosi na ekrany komputerów. Cyberpunk 1982-2020 to także książka o dniu dzisiejszym, w którym uśpieni codziennością nie dostrzegamy, jak wiele przepowiedni twórców cyberpunka właśnie się sprawdza.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

64
Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Dostępny
37 szt.

Pierwsza na polskim rynku książka o technologii rodem z XXI w. ? dotycząca pojazdów autonomicznych i systemów transportu autonomicznego. Autorzy ? cenieni znawcy tematu, międzynarodowi konsultanci tej nowej technologii, a zarazem wykładowcy Politechniki Warszawskiej, przedstawiają tę nowoczesną tematykę w sposób arcyciekawy, poparty ilustracjami i przykładami. W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji ? L3-L5, prezentacja systemów PRT, APM czy systemów hybrydowych. Przedstawione są również technologie informatyczne (software i hardware) stosowane w tego typu pojazdach i systemach transportu, sztuczna inteligencja i głębokie maszynowe uczenie, wykorzystywane przy tej okazji, układy sensoryczne czy układy HMI (ang. Human Machine Interface). Znajdą się również niezwykle ważne informacje dotyczące problemów bezpieczeństwa systemów autonomicznych. Książka znajdzie swoich Czytelników wśród słuchaczy studiów I, II i III stopnia oraz studiów podyplomowych na kierunkach związanych z TRANSPORTEM, MECHATRONIK, czy na właśnie powstających na uczelniach technicznych specjalnościach dedykowanych POJAZDOM AUTONOMICZNYM I SYSTEMOM TRANSPORTU AUTONOMICZNEGO. Zainteresuje również inżynierów projektantów aut i systemów autonomicznych, przyszłych użytkowników tych systemów, samorządy i każdego, kogo ciekawią najnowocześniejsze systemy transportu.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

65
Igły, wydanie rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igły, wydanie rozszerzone
Dostępny
147 szt.

Piękne, inteligentne i zabójczo skuteczne. Halina Szwarc dostarcza aliantom informacje prosto ze sztabu generalnego Wehrmachtu. Elżbieta Zawacka jest jedyną kobietą wśród cichociemnych. Krystyna Skarbek, wykazując się brawurą, odbija pojmanych agentów i zyskuje miano ulubionej agentki Churchilla. Władysława Macieszyna udaremnia niemiecki plan zniszczenia Londynu. Walczyły nie tylko z bronią w ręku, ale poprzez zdobywanie i przekazywanie informacji, od których zależały losy wojny i życie milionów niewinnych ludzi. Agentki, Polki od urodzenia i kobiety, dla których Polska stała się nową ojczyzną. Arystokratki, żony dyplomatów, feministki i troskliwe panie domu. Femmes fatales i niewinne nastolatki. Kobiety kochające ojczyznę albo zakochane w walczących za nią mężczyznach. Szpiegowały, aby uratować to, co dla nich najważniejsze. Ojczyznę, ukochanego albo własne rodziny. Nie wahały się, nie chciały być bezczynne. Swoją działalność niejednokrotnie przypłaciły życiem. A jeśli przetrwały - historia skazała je na zapomnienie.

46,99 zł
36,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,81 zł

1 osoba kupiła
66
Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje be...
Dostępny
873 szt.

Dwadzieścia tajemnic, wobec których nauka pozostaje bezradna. Zagadki, które fascynują ludzkość od stuleci. Pytania, na które być może nigdy nie poznamy odpowiedzi. Czy faktycznie otrzymaliśmy słynny sygnał "Wow!" od obcej cywilizacji? Co się stało z załogą Mary Celeste, statku widmo, który opuszczony dryfował po oceanie? Dlaczego nigdy nie udało się schwytać Zodiaka, seryjnego mordercy z San Francisco? Will Pearson w intrygujący sposób opisuje najsłynniejsze tajemnice, które nigdy nie doczekały się wiarygodnego wyjaśnienia. Od lat mierzą się z nimi zarówno wybitni naukowcy, jak i badacze amatorzy, jednak wciąż nie wiemy, co jest prawdą, a co tylko sprytną mistyfikacją. Gdzie kończą się fakty, a zaczynają teorie spiskowe? Tajemnicze istoty, jak potwór z Loch Ness czy Wielka Stopa, starożytne kody, których nie są w stanie złamać najnowocześniejsze komputery, i zagadkowe budowle, które nie miały prawa powstać setki lat temu. Ta książka jest pełna historii, które mogą was zafascynować i przestraszyć, na pewno zaś sprawią, że sami zaczniecie zadawać pytania. Lektura obowiązkowa dla fanów Niewyjaśnionego Richarda MacLeana Smitha.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

67
Siedmiu wspaniałych ojców. Życie po stracie żony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedmiu wspaniałych ojców. Życie po stracie żony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Kronika wyzwań i zwycięstw siedmiu ojców, którzy musieli samotnie wychowywać dzieci po śmierci swoich żon. Spotkali się z powodu przeżytej tragedii, ale potrafili stworzyć niezwykłą więź i grupę wsparcia. Wraz z upływem czasu nauczyli się sobie pomagać i odbudowywać swoje życie. Dzięki ich często gorzkim, ale zabarwionym humorem historiom możemy zrozumieć, że niektóre rany wprawdzie nigdy do końca się nie goją, ale zawsze mamy możliwość odbudowania własnego życia. Rosenstein i Yopp jako liderzy grupy splatają te historie w jedną całość i łączą z naukowymi badaniami na temat żałoby po stracie bliskich. Cenny poradnik dla osób w żałobie.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

68
US (10 YEAR ANNIVERSARY EDITION). Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
US (10 YEAR ANNIVERSARY EDITION). Winyl
Ali Brother, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

69
Kraboszki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraboszki
Dostępny
96 szt.

Kilka razy bolała ją głowa, potem upadła na ulicy. Tak zaczęła swoją podróż przez kolejne sale szpitalne, w której głównymi stacjami są „pobranie krwi” i „chemia”. Musi przyswoić reguły dotyczące życia w chorobie i jednocześnie znaleźć własną drogę do wyzdrowienia. Pomoc w utkaniu całkiem nowej nici życia przyjdzie z nieoczekiwanej strony. Kraboszki to prywatny dyskurs na temat relacji pacjentka-lekarze i odczłowieczenia w służbie zdrowia. Powieść, oparta na rzeczywistych doświadczeniach, pozwala dostrzec emocjonalny aspekt zmagania się ze śmiertelną chorobą. Barbara Piórkowska – pisarka, poetka. Autorka powieści Szklanka na pająki (2010/2018) i prozy Utkanki (2014), czterech tomów poetyckich, audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich i spacerów literackich. Prowadziła warsztaty twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Ukończyła warsztaty pisania prozą, organizowane przez Wydawnictwo Czarne. Jej teksty były tłumaczone na język angielski, niemiecki, rosyjski i litewski. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. Wielokrotna stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Zbiera wycinanki ludowe. Mieszka w Gdańsku.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

70
Chihuahua wojownik z Meksyku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chihuahua wojownik z Meksyku
Dostępny
10 szt.

Jesteś miłośnikiem psów? Uwielbiasz rasę chihuahua? Chciałbyś być szczęśliwym posiadaczem psiego przyjaciela? A może pasjonuje cię historia tej rasy? Jeśli tak, Chihuahua wojownik z Meksyku to pozycja właśnie dla ciebie! Chihuahua to rasa drobnych psów o uroczej aparycji. Należą one do grupy psów ozdobnych i dla towarzystwa, według klasyfikacji FCI. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że chihuahua pochodzą od techichi – historycznej rasy, która występowała na terenach obecnego Meksyku. Autorka specjalizuje się w przypadkach zaburzeń zachowań psów. Jest pedagogiem, psychologiem zwierząt oraz jedną z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt, stąd wnikliwa analiza tej rasy. W swojej książce przypomina genezę, różne teorie jej powstania, bazuje na faktach zarówno kulturowych, jak i historycznych. Chihuahua to niezwykle odważne psy, które mają dusze prawdziwych wojowników co może budzić zdziwienie, ze względu na ich filigranowe rozmiary. Posiadają bardzo wyczulone zmysły intensywnie reagujące na każde zagrożenie. Podjęta problematyka wzbogacona jest dodatkami dotyczącymi pielęgnacji i akcesoriów dla pupila. Pozycja warta uwagi, napisana z pasją i zaangażowaniem.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

71
Larwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Larwy
Dostępny
3 szt.

Opowieść o odwadze i jej braku. Dochodzeniu do celu po trupach, a szczególnie o relatywizmie etycznym, czego we współczesnym świecie mamy w nadmiarze. O poszukiwaniu miłości i potrzebie zaangażowania politycznego. Pogodzenie uczuć z polityką bywa wręcz niewykonalne, zwłaszcza, gdy się jest tak skomplikowanym wewnętrznie jak główny bohater. Filip - od młodości buntuje się przeciwko rzeczywistości politycznej i społecznej. Idealista, który płaci wysoką cenę za naiwność. Wiara w szczerość intencji innych sprawia, że został na peryferiach życia i kariery, gdy tymczasem umiejący się rozpychać znajomi brylują na szczytach władzy i jako celebryci. Wielki wpływ na wybory życiowe ma jego biseksualność przekładająca się na niezdecydowanie i czasami konieczność ukrywania prawdziwego JA.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

72
Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje b...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach! Razem z przedszkolakami, Kubą i Leną, poznajcie proste sposoby na opanowanie się, gdy emocje biorą górę. Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę to historie, które mogą się przytrafić każdemu przedszkolakowi (i rodzicowi!): • marudzenie przy kolacji, • spory na placu zabaw, • nagłe wybuchy złości o błahostki. Razem z Kubą i Leną dzieci poznają lepsze rozwiązania trudnych sytuacji. Ramki dla rodzica pozwalają zrozumieć podejście oparte na metodzie Self-Reg i ułatwiają korzystanie z niego na co dzień. Choć rzadko o tym myślimy, dzieci często odczuwają stres. Nowe sytuacje, presja czasu, nagromadzenie bodźców ‒ to wszystko sprawia, że trudno im poradzić sobie z napięciem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że zwykłe dyscyplinowanie uczy dziecko samokontroli, ukrywania swoich emocji i tłumienia potrzeb. Self-Regulation to samoregulacja. Opracowana przez prof. Stuarta Shankera metoda Self-Reg pozwala opanować nadmierny stres i zlikwidować przyczynę złego samopoczucia, a nie tłumić samo zachowanie, które z niego wynika. Dzięki niej mądrze wesprzesz swoje dziecko. Do wspólnego czytania z rodzicami. Agnieszka Stążka-Gawrysiak – coach, coach kryzysowy, mentorka, facylitatorka metody Self-Reg przeszkolona w kanadyjskim The MEHRIT Centre, autorka bloga dylematki.pl. Prywatnie — wysoko wrażliwa osoba i mama trzech synów. Wspiera inne wrażliwe osoby na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

73
Supercepcja. Podwójny spisek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supercepcja. Podwójny spisek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Rewelacyjny słuch, bezbłędny smak i nadzwyczajny dotyk. Czegoś tu brakuje… Julka, Klara i Tymon podejrzewają, że tajemnica niezwykłych uzdolnień kryje się w ich wspólnej przeszłości. Postanawiają odszukać innych, którzy tak jak oni mogą mieć nadzwyczajnie rozwinięte zmysły. W efekcie wplątują się w sprawę fałszerstwa i kradzieży bezcennych klejnotów koronnych Imperium Brytyjskiego. Wspólnie próbują dopaść złodzieja i udowodnić przestępstwo. Nie wiedzą, że ich śladem podąża tajemnicza postać. Dlaczego obserwuje każdy ich krok?

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

74
Supercepcja. Początek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supercepcja. Początek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

A gdybyście mogli usłyszeć, jak bije serce wiewiórki w parku? Albo bezszelestnie wspiąć się po gładkiej metalowej ścianie? A może wytropić dowolną osobę na podstawie... jej drugiego śniadania? Julka, Klara i Tymon poznają się przez przypadek, jednak jest coś, co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy dar. Sprawia on, że mogą dokonywać niemożliwego, ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste, jak się wydaje! Na dodatek kiedy wychodzi na jaw, że oszuści planują zagarnąć dom Julki, cała trójka musi wykorzystać swoje moce, by uratować rodzinę dziewczynki przed bankructwem. I przy okazji – nie dać się zdemaskować!

34,99 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

75
Obracanka. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obracanka. Na wsi
Dostępny
21 szt.

„Obracanki” to uwielbiana przez maluchy seria z ruchomymi, obracającymi się wokół własnej osi elementami. Książeczka Dzikie zwierzęta pomoże maluchom poznać nazwy zwierząt żyjących w dżungli, a Na wsi – tych, które mieszkają w gospodarstwie. Na każdej stronie znajduje się obracany element z wizerunkiem zwierzaka, który trzeba dopasować do odpowiedniej nazwy.

33,00 zł
24,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

76
Melodia końca świata. Księga pierwsza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Melodia końca świata. Księga pierwsza
Dostępny
8 szt.

Niezwykła opowieść o walce, poświęceniu, męstwie, szaleństwie i żądzy mordu, która napędza machinę końca świata. Aflare rozpoczyna siódmą Armagenię, czyli całkowite zniszczenie świata, eksterminację wszystkich żyjących ludzi na świecie. Napotyka opór związany z potężnymi magami zamieszkującymi Ziemię. Aflare jest przekonana, że wygrała, że dokonała dzieła, jednak w punkcie kulminacyjnym otwiera się portal ze świata równoległego – Excadii. Aflare czeka kolejna podróż. Wie jednak, że nie poradzi sobie w świecie magii bez potężnego sprzymierzeńca. Postanawia odnaleźć Neblare, swoją siostrę, która została zapieczętowana w górach. Po jej odnalezieniu wyrusza z nią i swoim wiernym sługą Borabem do drugiego świata. Melodia końca świata. Księga pierwsza to niekończąca się walka, niosąca ze sobą ofiary, ale także nadzieja, która tli się w ludzkości i popycha ją do walki o siebie, pokonując wszelkie przeciwności.

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

77
A Perfect World, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Perfect World, CD
Takida , Warner Music Polska
Dostępny
24 szt.

Lista utworów: 1. Don't Wait Up 2. Flowerchild (The Beauty Of Stray) 3. I'Ll Find My Way Home 4. Skid Row 5. Better 6. Don't Forget About Me 7. All Your Life (Haven Stay Pt. 2) 8. My Dove 9. Wild Eyes 10. Run To The Water 11. High 12. Better This Time

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

78
Dookoła świata. Gdzie pojechać i kiedy. Gotowy plan podróży na każdy miesiąc roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dookoła świata. Gdzie pojechać i kiedy. Gotowy plan podróży na każdy m...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Idealne wakacje, świetna pogoda, brak tłumów, niezwykłe wydarzenia i atrakcje, a wszystko w dobrej cenie. Te marzenia pomożemy zrealizować! W tym albumie podpowiadamy, gdzie i kiedy pojechać. 360 wyjątkowych celów podróży ułożono miesiącami, abyś bez trudu mógł wybrać doskonałe miejsce na wyprawę o każdej porze roku. Przejrzyste i intuicyjne rozwiązania graficzne ułatwią wybór miejsca, które spełni wszystkie twoje oczekiwania. Kiedy masz czas? Teraz Świat dostosowuje się do Twojego kalendarza!

99,90 zł
73,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,97 zł

79
Alergie. Żyj w zgodzie z otoczeniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alergie. Żyj w zgodzie z otoczeniem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Czym jest alergia i jak ją rozpoznać? Jak duży wpływ mamy na jej wystąpienie? Jakie są możliwości diagnostyczne i farmakologiczne? I wreszcie jak sami możemy łagodzić objawy alergiczne? Autorka książki, wychodząc od podstaw immunologii, prowokuje czytelnika do samodzielnego rozpoznawania symptomów alergii lub nadwrażliwości. To książka nie tylko dla zdiagnozowanych alergików, ale wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie oraz żyć w zgodzie ze swoim organizmem i otoczeniem.

29,95 zł
21,86 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

80
Elementarz wystąpień publicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz wystąpień publicznych
Dostępny
31 szt.

Poradnik przeznaczony dla mówców, trenerów, szkoleniowców, nauczycieli. Idealna książka dla osób wykorzystujących autoprezentację, głos i słowo jako narzędzia pracy. • Jak przygotować wystąpienie? • Jak budować pewność siebie? • Jak panować nad słuchaczami? • Jak stworzyć interakcje w relacjach z grupą? Werbalne i pozawerbalne metody wzmacniania przekazu i sposoby budowania wizerunku profesjonalnego mówcy. Praktyczne przykłady i ćwiczenia.

34,95 zł
25,51 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,44 zł

81
Instagram. Wyzwania, zasady, porady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instagram. Wyzwania, zasady, porady
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Zastanawiasz się, jak wygląda praca na Instagramie? Jakich środków używają influencerzy, żeby zdobyć szeroką publikę? Jak stworzyć świetną relację lub post, który przysporzy ci fanów? Poradnik przekaże ci niezbędną wiedzę o tworzeniu od podstaw profilu na IG oraz o wszystkich działaniach, które doprowadzą do jego spopularyzowania. Nie wahaj się i zostań gwiazdą mediów społecznościowych!

34,95 zł
25,51 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,44 zł

82
Polowanie na Annabelle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na Annabelle
Dostępny
9 szt.

„Diabolicznie powikłana makabreska wschodzącej gwiazdy literatury” – Kirkus Review. Sean Suh skończył z zabijaniem. Po trzech latach spędzonych w więzieniu dla umysłowo chorych zamierza trzymać się z dala od pokus. Nie może jednak oprzeć się Annabelle – pięknej, pewnej siebie, olśniewającej Annabelle – i odsłania przed nią zarówno bestialską przeszłość, jak i drzemiące w nim człowieczeństwo. Człowieczeństwo, którego teraz tak kurczowo się trzyma. Tymczasem Annabelle znika. Sean nie jest pewien, czy została porwana – niby sam widział, jak ją uprowadzono – lecz policja jest przekonana, że to on sam, Sean, stoi za tą zbrodnią. A przecież musi przyznać, że zdarzały mu się wcześniej luki w pamięci – towarzyszki jego choroby. Co, jeśli wydarzyło się więcej, niż pamięta? Przerażony świadomością, że może lepiej byłoby dla Annabelle, gdyby nigdy jej nie odnalazł, Sean jednocześnie nie może się pogodzić z jej utratą bez walki. Aby ją ocalić, skonfrontuje się nawet z własnymi demonami… Będzie musiał je uwolnić.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

83
Nie jesteś sam w domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie jesteś sam w domu
Dostępny
39 szt.

Profesor biologii Rob Dunn i jego współpracownicy wykorzystali pojęcia i techniki synekologii, aby rozwikłać zagadki funkcjonowania powszechnie ignorowanego ekosystemu – ludzkiego domostwa. Ich badania wzbogacają nasze zrozumienie jego funkcji, a także pozwalają pojąć to, jak nasze interakcje z istotami żywymi zamieszkującymi środowisko domowe wpływają na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli kiedykolwiek chciałeś wiedzieć, z czym dzielisz swoją przestrzeń życiową, ta książka dostarczy ci obszernego źródła informacji. Niektóre cię zachwycą, niektóre przerażą. Cudowna, dobrze napisana książka dla tych, którzy są zainteresowani tym, co żyje wokół nich (i dosłownie na nich). Nie czytać przed snem!

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

84
Współczesna Serbia i Chorwacja wobec własnej historii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna Serbia i Chorwacja wobec własnej historii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.05

Tomasz Stryjek zrealizował w swej książce podstawowy cel, który sobie postawił, jasno prezentując autorską analizę polityk pamięci w Chorwacji i Serbii, umieszczając je w politycznym i społecznym kontekście ich historycznego rozwoju w ostatnich dziesięcioleciach. Uznanie budzi ogrom wiedzy na temat polityk i procesów zachodzących w społeczeństwach serbskim i chorwackim na płaszczyźnie pamięci. Oceny autora są wyważone i pobudzające do dalszych dyskusji i rozważań, pokazują, jak ważnym elementem procesu transformacji były zmiany w polityce historycznej w analizowanych państwach. Jestem przekonana, że książka da polskim czytelnikom wgląd w złożone procesy zachodzące na płaszczyźnie polityki historycznej w Chorwacji i Serbii. z recenzji prof. Magdaleny Najbar-Agičić Autor, podejmując się analizy dość szerokiego kręgu zagadnień oraz stawiając sobie za cel zbadanie źródeł i opracowań zarówno polityk pamięci, jak i pamięci zbiorowych jako efektu tychże polityk, siłą rzeczy zobowiązuje się do analizy pokaźnej liczby dostępnych źródeł ze wskazaniem na pierwszeństwo materiałów opracowanych w danym języku etnicznym. Z tego zadania Tomasz Stryjek wywiązał się bardzo dobrze, dokonując gruntownej i pogłębionej kwerendy źródeł chorwackich i serbskich. Umiejętnie wykorzystał też zgromadzony materiał do prowadzonych przez siebie analiz. [?] Autor wykonał tytaniczną wręcz pracę, starając się uporządkować dyskursy tożsamościowe Chorwatów i Serbów [?], w efekcie uzyskaliśmy sporą dawkę wiedzy do tej pory niedostępnej na gruncie literatury polskiej. z recenzji prof. Radosława Zenderowskiego Tomasz Stryjek (ur. 1964) ? doktor habilitowany, historyk i politolog, pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN oraz Collegium Civitas. Zajmuje się ideologiami i historiografiami narodowymi oraz współczesną polityką pamięci w państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Autor m.in.: Jakiej przeszłości potrzebuje przyszłość? Interpretacje dziejów narodowych w historiografii i debacie publicznej na Ukrainie 1991?2004 (Warszawa 2007), Ukraina przed końcem Historii. Szkice o polityce państw wobec pamięci (Warszawa 2014) oraz wspólnie z Grzegorzem Motyką, Rafałem Wnukiem i Adamem F. Baranem, Wojna po wojnie. Antysowieckie podziemie w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1944?1953 (Gdańsk?Warszawa 2012).

58,80 zł
51,74 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,06 zł

85
Urlopy pracownicze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urlopy pracownicze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.18

Opracowanie dotyczy urlopów związanych z wypoczynkiem i rodzicielstwem. Stanowi zatem część szerszego zagadnienia, tj. prawa pracownika do zwolnienia od pracy czy realizowania ściśle określonych celów. Odbiorcami książki mogą być zarówno podmioty stosujące prawo, a zwłaszcza pracownicy działów personalnych przedsiębiorstw, osoby zarządzające sprawami pracowniczymi, jak również sami pracownicy. Publikacja może być przydatna także do celów dydaktycznych i szkoleniowych jako materiał źródłowy.

49,00 zł
43,61 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,39 zł

86
Nowojorskie Kobiety. Śmiałe przedsięwzięcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowojorskie Kobiety. Śmiałe przedsięwzięcie
Dostępny
1 szt.

Rosalind Werner, doktor chemii mieszkająca w Nowym Jorku na początku XX wieku, poświęca swoje życie, by znaleźć sposób na wyeliminowanie chorób przenoszonych przez wodę. Jest bliska opracowania przełomowej technologii oczyszczania wody doprowadzanej do domów w mieście. Musi jednak przekonać ludzi, aby uwierzyli w owoce jej pracy. Nowo mianowany Komisarz do spraw Wody w stanie Nowy Jork, Nicholas Drake, jest niezwykle sceptyczny wobec Rosalind i działań jej zespołu. Kiedy kontrowersyjna sprawa w sądzie zmusi go do bezpośredniej konfrontacji z tą kobietą, będzie zaskoczony spotkaniem. Rosalind i Nick zmierzą się z wzajemnym przyciąganiem, a jednocześnie staną po przeciwnych stronach barykady...

49,00 zł
24,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,50 zł

87
Wybór pism - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór pism
Dostępny
106 szt.

Francesco Algarotti, urodzony w Wenecji koneser sztuki, propagator nauki, literat i erudyta, szeroko znany oraz doceniany w XVIII-wiecznych kręgach intelektualnych i arystokratycznych Europy. Dużą część życia spędził poza Italią, nie tylko podróżując po Europie (m.in. do Rosji), lecz także służąc na dworach, m.in. Augusta III, któremu doradzał przy zakupach dzieł sztuki do Galerii Drezdeńskiej. Pisał rozprawy i eseje, będące świadectwem zarówno jego wszechstronnych zainteresowań, jak i intelektualnego klimatu Oświecenia, który współtworzył. Prezentowany wybór pism po raz pierwszy pozwala polskiemu czytelnikowi zapoznać się szerzej z dorobkiem pisarskim Algarottiego. W drugiej połowie XX wieku, głównie dzięki pracom prof. Jana Białostockiego, powstała w Uniwersytecie Warszawskim tradycja udostępniania w języku polskim klasycznych tekstów o sztuce, pióra wielkich artystów, myślicieli, pisarzy i krytyków. Niniejsza seria ? prezentująca dzieła, których większości dotychczas nie przetłumaczono, o niepodważalnym znaczeniu dla nauk o sztuce i historii kultury, mądre, atrakcyjne literacko, piękne ? stanowi kontynuację tej tradycji. ****** Selected papers A selection of papers by Francesco Algarotti, a Venetian art connoisseur, propagator of the sciences, a man of letters and learning, widely known and recognised in the 18th-century intellectual and aristocratic milieus of Europe. His treatises and essays are proof of both the author?s versatile interests and of the intellectual setting of the Enlightenment of which he was part of. The present volume is the first opportunity for the Polish reader to become acquainted with Algarotti?s literary oeuvre.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

88
The Best Of Smooth Jazz, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Smooth Jazz, CD
różni, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Let's Hop On A Plane! 2. Les Etoiles 3. Ordinary Day 4. Twentysomething 5. Triste 6. The Soul Of Nat King Cole 7. Matteo 8. Just The Two Of Us 9. Over The Rainbow 10. Wrong Side Of The Street 11. What A Difference A Day Made 12. Walk On By 13. Le Restaurant 14. Sweet Thing 15. Who Will Comfort Me 16. Black Man In A White World 17. Like Sugar 18. Gabriel

26,90 zł
26,36 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

89
PAGANINI - SCHUBERT. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PAGANINI - SCHUBERT. CD
FRANG, VILDE, Warner Music Polska
Dostępny
12 szt.

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

90
Horse Club. SLH42441. Zestaw do jazdy westernowej Hannah - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH42441. Zestaw do jazdy westernowej Hannah
Schleich
Dostępny
20 szt.

Seria „Horse Club” zawiera imponującą kolekcję figurek koni z całego świata, a także mnóstwo akcesoriów i budynków, takich jak: stajnie, zagrody, pojazdy, figurki jeźdźców, akcesoria do jazdy konnej, elementy turniejowe, wyposażenie stajni, pożywienie dla zwierząt. Dzięki tak bogatej ofercie, kolekcjonerzy mogą stworzyć piękne scenerie i kolekcje ulubionych końskich ras. Jazda w stylu western ma charakterystyczne cechy. Jeździec trzyma wodze jedną dłonią. Konie są trenowane tak, by od razu odczytywały najmniejszy ruch jeźdźca. Bez trudu tez kręcą się wokół własnej osi i potrafią zatrzymywać się w galopie poprzez opuszczanie zadu do gruntu. Jedną z konkurencji westernowych na zawodach jeździeckich jest popularny barrel racing, podczas którego uczestnicy w jak najkrótszym czasie objeżdżają dookoła beczek. Dodatkowo oprócz kolorowych beczek, westernowy zestaw jeździecki Hanny z serii Schleich Horse Club zawiera przeszkody, które można ustawiać w dowolny sposób, co daje wiele różnych możliwości przejazdu. Poza figurką dziewczynki o ruchomych ramionach w zestawie znajduje się urocza klacz Tennessee walker ze zdejmowanym siodłem i uzdą. Funkcje: • figurka dziewczynki ma ruchome ramię i może chwytać, • figurka, siodło i uzda jest zdejmowane, • dowolnie ustawiane przeszkody. Zawartość zestawu: • dziewczynka – Hannah, • klacz Tennessee walker, • siodło, • uzda z cuglami, • 2 beczki, • 2 przeszkody drążki, • 4 przeszkody pnie. Wymiary opakowania: 15.0 x 19.0 x 7.0 cm

144,70 zł
134,57 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 10,13 zł

91
Świat Elfów Bayala. SLH70581. Elfka Marween z Nugur i Piuh - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Elfów Bayala. SLH70581. Elfka Marween z Nugur i Piuh
Schleich
Dostępny
2 szt.

Cudowna podróż do świata fantasy. Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Zuchwała, rudowłosa elfka słoneczna Marween jest jedną z gwiazd filmu kinowego o krainie Bayala. Jest bardzo wesołą elfką. Kocha tańczyć i śpiewać, jest serdeczna i zabawna i ma szczególne podejście do zwierząt. Chociaż jest małą samotniczką, to inne elfy bardzo ją lubią. Jej wesoła powierzchowność skrywa także refleksyjny charakter. W tym zestawie jest razem ze swoim uroczym szopem praczem Piuh oraz świeżo wyklutym smokiem o imieniu Nugur. Zawartość i cechy zestawu: • 1 x Marween, • 1 x smok Nugur, • 1 x szop pracz Piuh. Szop pracz może siedzieć na głowie Marween i samodzielnie stać. Wysokość figurki: 8.0 cm Rozmiar opakowania: 18.0 x 15.0 x 8.0 cm Schleich Produktions – und Handelsges. mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postacie rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

73,90 zł
68,73 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,17 zł

92
Farm World. SLH42502. Klinika weterynaryjna ze zwierzętami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farm World. SLH42502. Klinika weterynaryjna ze zwierzętami
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Seria „Farm World” zawiera okazy zwierząt hodowanych w gospodarstwach na całym świecie. Teraz dzięki figurkom Schleicha i licznym akcesoriom dodatkowym, jak chociażby: stajnie, zagrody czy wóz z zaprzęgiem mali miłośnicy przyrody mogą stworzyć swoją własną farmę z prawdziwego zdarzenia, w zaciszu własnego pokoju. W przychodni dla zwierząt z serii Schleich „Farm World” wszyscy zwierzęcy pacjenci otrzymują troskliwą opiekę i dochodzą do zdrowia. O to dba pani weterynarz, która zawsze ma pod ręką właściwy środek. Z pomocą zdjęcia rentgenowskiego na ścianie lekarka może wyleczyć pacjenta leżącego na stole i szybko znaleźć dla niego właściwe lekarstwo w torbie lekarskiej. Dzięki wadze lekarka może sprawdzić, ile ważą zajączki, które szybko dochodzą do zdrowia w zagrodzie na łące. I już przed drzwiami czeka następny pacjent! Funkcje: • liczny sprzęt opatrunkowy, • figurka z ruchomymi ramionami i nogami, • obrotowa lampa medyczna, • torba lekarska do otwierania i zamykania, Zawartość zestawu: • przychodnia dla zwierząt, • weterynarz, • źrebię rasy Haflinger, • szczenię rasy dalmatyńskiej, • kotek, • 2 króliki, • mysz, • koszyk dla psa, • kocyk, • miska, • butelka, • drabinka, • kość, • marchew, • laptop, • torba lekarska, • butelka z lekarstwem, • stetoskop, • strzykawka, • bandaż, • 4 ogrodzenia, • arkusz z naklejkami, • instrukcja. Wymiary produktu: ok. 22.5 x 20.0 x 16.5 cm Wymiary opakowania: 23.0 x 39.0 x 11.0 cm

343,60 zł
319,55 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 24,05 zł

93
Encyklopedia Cuda świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia Cuda świata
Niedostępny
Brak

Czeka was niezwykła podróż po świecie! "Cuda świata" to jeden z tytułów w serii ilustrowanych encyklopedii tematycznych skierowanych do dzieci ciekawych świata. Niezwykłe fakty dotyczą wielu dziedzin - przyrody, techniki, historii, kosmosu, architektury, a nawet dziejów człowieka czy dinozaurów. Kompendium wiedzy ogólnej w pigułce!

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

94
Pakiet: święta bez pszenicy / Bez pszenicy na każdą okazję - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: święta bez pszenicy / Bez pszenicy na każdą okazję
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.01

Wszystko bez glutenu, cukru, szkodliwych E-dodatków, niemal całkowicie bez mleka/nabiału. Razem ponad 550 starannie przygotowanych i wypróbowanych przepisów na dania kojarzone z tradycyjnymi, polskimi świętami oraz na okazje takie, jak: urodziny, walentynki, tłusty czwartek i wiele innych

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

95
Elf wszechmogący - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elf wszechmogący
Dostępny
2 szt.

Elf to pies, którego pokochała cała Polska. W każdym tomie swoich przygód pies wraz ze Swoimi natykają się w kryminalno-detektywistyczną zagadkę i otwierają śledztwo. Tym razem na początku upragnionego urlopu nad morzem ktoś kradnie pensjonat, w którym Elf ze Swoimi mieli mieszkać. W kolejnym mieszka szemrane towarzystwo, a po okolicy plącze się szajka, która obrabowała muzeum bursztynu. Elf ze Swoimi natychmiast angażują się w tę sprawę. Przeczytajcie o przezabawnym i mrożącym krew w żyłach urlopie Dużego, Młodego i Elfa, psa o gołębim sercu.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

96
Sign Of The Times. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sign Of The Times. Winyl
Pell Axel Rudi, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Side 1 1. The Black Serenade 2. Gunfire 3. Bad Reputation Side 2 1. Sign Of The Times 2. The End Of The Line Side 3 1. As Blind As A Fool Can Be 2. Wings Of The Storm 3. Waiting For Your Call Side 4 1. Living In A Dream 2. Into The Fire

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

97
Electric Castle Live And Other Tales. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Electric Castle Live And Other Tales. Winyl
Ayreon, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.07

A1.Welcome to the New Dimension A2.Isis and Osiris A3.Amazing Flight B1.Time Beyond Time B2.The Decision Tree B3.Tunnel of Light B4.Across the Rainbow Bridge C1.The Garden of Emotions C2.Valley of the Queens C3.The Castle Hall C4.Tower of Hope D1.Cosmic Fusion D2.The Mirror Maze D3.Evil Devolution E1.The Two Gates E2.Forever of the Stars E3.Another Time, Another Space E4.Shores of India E5.Ashes F1.Out in the Real World F2.Twisted Coil F4.Pink Beatles in a Purple Zeppelin F5.Songs of the Ocean

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

98
Dance With The Devil. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dance With The Devil. Winyl
Witches Burning, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.16

2LP Side A 01. The Incantation 02. Lucid Nightmare 03. Dance With The Devil 04. Wings Of Steel Side B 01. Six Feet Underground 02. Black Magic 03. Sea Of Lies 04. The Sisters Of Fate Side C 01. Necronomicon 02. The Final Fight 03. Threefold Return Side D 01. Battle Hymn feat. Ross The Boss & Michael Lepond 02. Mansion In Darkness 03. Black Magic (Acoustic)

100,90 zł
92,83 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,07 zł

99
Kuarahy. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuarahy. Winyl
White Stones, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Side A 01. Kuarahy 02. Rusty Shell 03. Worms 04. Drowned In Time 05. The One Side B 01. Guyra 02. Ashes 03. Infected Soul 04. Taste Of Blood 05. Jasy

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

100
Order Of The Mind. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Order Of The Mind. Winyl
Irist, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.20

Side A 01. Eons 02. Burning Sage 03. Severed 04. Creation 05. Dead Prayers Side B 1. Insurrection 2. Order of the Mind 3. Harvester 4. The Well 5. Nerve

86,90 zł
79,95 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

Wróć do góry