hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.02.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 25 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zeszyt A5/60k kratka Her Nature Fol A 5 (Herlitz), na drugim Świat. Gra edukacyjna (Kapitan Nauka - gry). Kolejny produkt to Zeszyt A5/60k kratka Her Music Fol A 5 (Herlitz) oraz Hipoteza zła (Donato Carrisi).
1
Zeszyt A5/60k kratka Her Nature Fol A 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zeszyt A5/60k kratka Her Nature Fol A 5
Herlitz
Dostępny
195 szt.

4,94 zł
2,62 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 2,32 zł

16 osób kupiło
2
Świat. Gra edukacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat. Gra edukacyjna
Kapitan Nauka - gry, od 6 lat
Dostępny
168 szt.

Gra edukacyjna „Świat” to nie lada gratka dla najmłodszych miłośników podróży. Rozpocznijcie rodzinną przygodę, podczas której odwiedzicie najciekawsze miejsca na Ziemi, poznacie skarby natury i architektoniczne perełki. Każda rozgrywka to porcja informacji o świecie, które pomogą rozwiązać przygotowane zagadki. Ta wiedza zaprocentuje nie tylko w życiu codziennym, ale również na lekcjach przyrody i geografii. Gra „Świat” to także ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji i refleksu, które zachęci do wspólnej zabawy całą rodzinę. To klasyczny wyścig, w którym zwycięzcą zostanie gracz, który jako pierwszy dotrze do mety. Jest na to kilka sposobów! Pomóc może udzielenie odpowiedzi na pytania, wykonanie działania opisanego na karcie oraz wypatrzenie na planszy wskazanego zwierzęcia, rośliny lub innego obiektu. Kiedy na sawannie pada deszcz? Kto wymyślił nazwę Grenlandia? Każda rozgrywka jest pełna fascynujących pytań, dzięki którym świat jest na wyciągniecie ręki. Poznajcie odpowiedzi i sprawdźcie, jakie korzyści przyniesie połączenie nauki z zabawą! Autorem gry jest dr Hubert Wierciński – antropolog, etnolog, pasjonat archeologii, podróży i wspinaczek górskich. Przygotowaniem ilustracji zajęła się Anastasiia Moshina, której barwne i wesołe ilustracje z pewnością zachęcą do odkrywania nowych miejsc, budowli, pomników czy cudów natury. Zawartość opakowania: • 55 kart, • pionki, • kostka, • instrukcja.

64,90 zł
50,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,28 zł

10 osób kupiło
3
Zeszyt A5/60k kratka Her Music Fol A 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zeszyt A5/60k kratka Her Music Fol A 5
Herlitz
Dostępny
407 szt.

4,36 zł
2,31 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 2,05 zł

7 osób kupiło
4
Hipoteza zła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hipoteza zła
Dostępny
141 szt.

W podziemnym pomieszczeniu budynku policji federalnej jest ściana zapełniona setkami zdjęć osób zaginionych. Im dłużej ich nie ma, tym mniej kogokolwiek obchodzą.Teraz zaczynają pojawiać się znikąd, sieją strach i napędzają przerażającą spiralę zbrodni. Mówią na nich uśpieni. Zamordowano rodzinę biznesmena. Oszczędzono tylko najmłodszego syna, aby pomógł policji ustalić sprawcę. Detektyw Mila Vasquez, idąc tropem pozostawionej wskazówki, odkrywa kolejne morderstwo i ślady umożliwiające wykrycie następnych zabójstw... Podejrzewa, że zbrodnie mają związek ze śledztwem sprzed dwudziestu lat, dotyczącym zaginięć osób cierpiących na bezsenność. „Ekstremalne napięcie, gra o najwyższą stawkę na najwyższych obrotach. Donato Carrisi odwalił kawał dobrej roboty” – Michael Connelly.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

7 osób kupiło
5
Trybunał dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trybunał dusz
Dostępny
864 szt.

Tajemnicza instytucja kościelna, której początki sięgają XII wieku. Trybunał sumienia decydujący o zbawieniu i potępieniu. Jego członkowie – penitencjariusze – dziś działają na granicy legalności. Na granicy dobra i zła. Światła i ciemności. Odpowiadają za archiwum, o jakim FBI może tylko marzyć. To biblioteka zła ukryta za murami serca Kościoła – Watykanu... Opiekuje się nią garstka ludzi. Wśród nich jest ktoś specjalny. Marcus, penitencjariusz obdarzony umiejętnością wychwytywania na miejscu zbrodni anomalii, zajmuje się zniknięciem studentki, łączącym się ze sprawą leżącego w śpiączce mężczyzny podejrzanego o seryjne zabójstwa kobiet. Sandra Vega, policjantka z Mediolanu, rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie śmierci męża, oficjalnie uznanej za wypadek. Sandra podejrzewa jednak, że został zamordowany, ponieważ próbował zdemaskować nielegalną działalność penitencjariuszy. Tymczasem w Rzymie, jeden po drugim, giną zbrodniarze, którzy dotychczas byli poza wszelkimi podejrzeniami. Odpowiedź na pytanie, kto za tym stoi, wydaje się oczywista: Ktoś, kto ma dostęp do archiwum penitencjariuszy.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

6 osób kupiło
6
Perplexus Rebel. Labirynt kulkowy 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perplexus Rebel. Labirynt kulkowy 3D
Spin Master, od 8 lat
Dostępny
99 szt.

Celem gry jest przeprowadzenie kulki przez cały labirynt w taki sposób, aby nie wypadła z toru. Na początek należy umieścić kulkę w pozycji startowej i manewrować jej położeniem, aby przeprowadzić ją przez liczne tory. Zabawkę należy przechylać i odwracać, aby pokonać 70 niesamowitych przeszkód (m.in. „tuba grozy”, „straszne schody” czy „iglo”). Gra z pewnością zachwyci zarówno starsze dzieci, jak i dorosłych.

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6 osób kupiło
7
Inspirator podróżniczy. Berlin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Berlin
Dostępny
115 szt.

Gotowe pomysły na idealne wakacje! • Mur Berliński – podział i zjednoczenie • Reichstag – siedziba parlamentu • Wyspa Muzeów – unikatowy zespół muzealny • Rausch Schokoladenhaus – królestwo pralin i czekolady Karolina Zadrożna – autorka bloga Womenofpoland.pl – którego współtworzy z Dariuszem Wagnerem, wielkim miłośnikiem Niemiec – oraz administratorka grupy na Facebooku „Podróże po Niemczech”. To dzięki swojej babci pokochała Niemcy, które regularnie odwiedza i wciąż odkrywa. Mieszkała w Monachium, Lipsku i Frankfurcie, ale najbardziej podobało się jej na Rugii. Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Berlina. Nic cię nie ominie! • Rankingi atrakcji • Knajpki, w których jedzą miejscowi • Rekomendacje autorów • Intuicyjna nawigacja

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

5 osób kupiło
8
Tusz Kreślarski Czarny Koh-i-noor 1417010, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
5 osób kupiło
9
Cyfrowy minimalizm Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyfrowy minimalizm Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie
Dostępny
96 szt.

"Cyfrowy minimalizm" to najlepsza książka o naszym trudnym związku z technologią, jaką przeczytałem w ostatnim czasie. Jeżeli szukacie przewodnika, który pomoże wam wyzwolić się z okowów e-maili, sieci społecznościowych, smartfonów i ekranów, to jest nim właśnie niezrównany Cal Newport.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

4 osoby kupiły
10
Japoński. Rozmówki na każdy wyjazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński. Rozmówki na każdy wyjazd
Dostępny
24 szt.

Obowiązkowa propozycja dla wszystkich, którzy planują podróż do Japonii i chcą poznać zasady poprawnej komunikacji w języku japońskim. Świetnie sprawdzi się dla podróżujących turystycznie, służbowo oraz dla stażystów, praktykantów i studentów podejmujących naukę za granicą. Dzięki Rozmówkom... nauczysz się podstawowego słownictwa m.in.: z zakresu podróżowania, zakwaterowania, zwiedzania, restauracji, zakupów oraz zdrowia i sytuacji awaryjnych. W nauce pomocny będzie również praktyczny słowniczek, dzięki któremu szybko znajdziesz potrzebne słowo. Wśród najważniejszych zagadnień znajdziesz zwroty przydatne w rozmowie, przykłady często potrzebnych zdań, podstawy gramatyki, a także uproszczony zapis wymowy oraz niezbędnik kulturowy, dzięki któremu lepiej poznasz i zrozumiesz Japonię oraz jej mieszkańców. Rozmówki na każdy wyjazd to: - niezbędnik dla wyjeżdżających do Japonii - użyteczne słownictwo (m.in. podróżowanie, zakwaterowanie) - przydatne wyrażenia - uproszczony zapis wymowy - często potrzebne zdania - zwroty przydatne w rozmowie - praktyczny słowniczek - szczypta gramatyki - niezbędnik kulturowy

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
11
Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami - język angielski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza. Adaptacja klasyki z ćw...
Dostępny
56 szt.

Czytasz adaptację wciągającej powieści i uczysz się angielskiego. Powieść kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza to historia o rudowłosej Ani Shirley, dziewczynki obdarzonej bujną wyobraźnią oraz niezwykłym talentem do wpadania w tarapaty. Rezolutna Ania wychowuje się na farmie w Avonlea, gdzie wraz z przyjaciółmi realizuje swoje szalone pomysły. Jej zdumiewające perypetie pokochali czytelnicy na całym świecie, a teraz dzięki specjalnemu wydaniu ze słowniczkiem, możesz poznać jej losy, czytając powieść w oryginale. To niekonwencjonalna propozycja dla uczących się języka angielskiego, która łączy lekturę wciągającej historii z solidnym treningiem językowym. Podczas czytania powieści w naturalny sposób przyswoisz konstrukcje leksykalno-gramatyczne i wzbogacisz słownictwo. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski. Czytaj adaptację i... - wciągnij się w niezwykłe perypetie Ani i jej przyjaciół - sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach - poznaj angielskie słownictwo na poziomie B1-B2 - ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem - rozwiązuj ponad 70 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych Adaptacja klasyki gatunku ze słowniczkiem i ćwiczeniami!

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

4 osoby kupiły
12
Inspirator podróżniczy. Finlandia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Finlandia
Dostępny
172 szt.

W kraju 188 tysięcy jezior • Helsinki – córka Morza Bałtyckiego • Laponia – taniec świateł • Rovaniemi – wioska Świętego Mikołaja • Tampere – w krainie Muminków Paulina Górszczak – uzależniona od podróży na Północ, kawy oraz skandynawskich kryminałów absolwentka skandynawistyki oraz turystyki i rekreacji. Autorka bloga Marchewkowa Skandynawia. Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Finlandii. Nic cię nie ominie! • Rankingi atrakcji • Knajpki, w których jedzą miejscowi • Rekomendacje autorów • Intuicyjna nawigacja

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
13
Filozofia indyjska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia indyjska
Dostępny
45 szt.

Mało jest w świecie książek o tak fundamentalnym znaczeniu jak `Filozofia indyjska` S. Radhakrishnana. To - na 100% - najbardziej wyczerpująca i najważniejsza dotąd publikacja w świecie dotycząca Indyjskiej Filozofii. Jeśli chce się Indie zrozumieć, jeśli chce się poznać system wartości, sposób myślenia Indusów nie sposób tej ksiązki pominąć. A przy tym jak pisze Eugenisz Słuszkiwicz Spotkanie się Wschodu z Zachodem to nie jedynie marzenie nielicznych wizjonerów. Autor ukazuje na podstawie zabytków, jakie elementy wschodnie, w szczególności indyjskie, przeniknęły do myśli Greków starożytnych oraz do myśli chrześcijan dawnych i średniowiecznych z jednej strony, z drugiej zaś, jak się przeróżne plemiona i religie spotykały i zlewały z sobą na obszarach Indii.`Filozofia indyjska` wypełnia lukę w naszym rozumieniu ponad miliardowego narodu, o kulturze tak niby odmiennej, a czasem zaskakująco bliskiej. Ale książka Radhakrishnana to nie studia komparatysztyczne, to najbardziej rzetelna publikacja na temat filozoficznych podstaw życia Indusów. To gigantyczne blisko 1300-stronicowe dzieło obejmuje okres wedyjski w tym Wedy i Upaniszady przez systemy buddystyczne i 6 systemów bramińskich aż po system jogi Patandżalego i siwaizm i siaktyzm. Drugie, poprawione wydanie.

139,00 zł
100,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 38,92 zł

3 osoby kupiły
14
Inspirator podróżniczy. Bułgaria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Bułgaria
Dostępny
157 szt.

Cerkwie, monastyry i Morze Czarne. Gotowe pomysły na idealne wakacje! • Monastyr Rilski – symbol Bułgarii • Nesebyr – miasto-zabytek • Wielkie Tyrnowo – miasto carów • Złote Piaski – czarnomorski kurort Pamela Kaczmarek – pół-Polka, pół-Bułgarka. Podróżniczka i fotografka, autorka bloga Bułgaria poza szlakiem. Podróżuje z ojcem Krzysztofem, alpinistą i slacklinerem. Zofia Siewak-Sojka – z wykształcenia slawistka, autorka przewodników i książek o religiach i kulturach różnych krajów, bajek dla dzieci, redaktorka, tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej i rosyjskiej. Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Bułgarii. Nic cię nie ominie! • Rankingi atrakcji • Knajpki, w których jedzą miejscowi • Rekomendacje autorów • Intuicyjna nawigacja

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

3 osoby kupiły
15
Inspirator podróżniczy. Portugalia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Portugalia
Dostępny
107 szt.

Wino, ocean i azulejo Gotowe pomysły na idealne wakacje! • Algarve – najpiękniejsze plaże Europy • Fatima – sanktuarium maryjne • Lizbona – słynny tramwaj linii 28 • Óbidos – miasteczko z bajki Anna Maria Szostek – Polka, emigrantka, Europejka, włóczykij. Włada biegle czterema językami. Iberystka i kulturoznawca z wykształcenia i z zamiłowania. Nie potrafi usiedzieć w miejscu. W wolnym czasie dużo czyta, pisze, biega, zwiedza, fotografuje, balansuje na pograniczu kultur i wymyśla sobie ciągle nowe zajęcia, bo uważa, że życie jest zbyt krótkie, dlatego trzeba czerpać z niego garściami. Prowadzi bloga TheLisboner.pl, o Portugalii i życiu na emigracji. Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Portugalii. Nic cię nie ominie! • Rankingi atrakcji • Knajpki, w których jedzą miejscowi • Rekomendacje autorów • Intuicyjna nawigacja

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

2 osoby kupiły
16
Zagubiony Świetlik. Brighty Got Lost w wersji dwujęzycznej dla dzieci + mp3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubiony Świetlik. Brighty Got Lost w wersji dwujęzycznej dla dzieci ...
Dostępny
17 szt.

Język angielski dla dzieci Stary las, świadek wielu niesamowitych historii, dzieli się nimi z młodym czytelnikiem. Świetlik, mały leśny duszek, gubi się w lesie. Zazwyczaj to on pomaga zbłąkanym. Czy jednak uda mu się samemu wydobyć z tarapatów? W mroku czyha wiele nieznanych stworzeń. Jak znaleźć przyjaciół i nie wpaść w pułapki wrogów? Świetlik, ognik, duszek bagienny to postać z ludowych wierzeń słowiańskich, zamieszkująca lasy i bagna. Świecąc żółtym światłem, wskazywał dobrym ludziom drogę, a złych sprowadzał na manowce. Sięgnij po naszą propozycję aktywnej nauki języka angielskiego poprzez zabawę! Książka Zagubiony Świetlik w wersji dwujęzycznej umożliwia naukę języka angielskiego dzieciom, które już potrafią czytać. Warto skorzystać z tej atrakcyjnej formy nauki. Książka stanowi znakomitą edukacyjną pomoc, dając dziecku dobre podstawy do nabycia umiejętności czytania angielskich tekstów ze zrozumieniem. Języka można uczyć się również przez zabawę, a w środku znajdziesz: • wykreślanki, • rebusy, • zagadki. Nagranie audio – czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. Do książki zostało dołączone bezpłatne nagranie. Historia zagubionego świetlika w wersji audio została przygotowana w trzech wersjach: • nagranie w wersji dwujęzycznej, • nagranie w wersji angielskiej, • nagranie w wersji polskiej. Adam Święcki – ilustrator, scenarzysta i rysownik komiksowy. Tworzy dla dzieci: seria książek „Gdzie, jak, dlaczego?” o małym chłopcu z wielką wyobraźnią, „Trochę hałasu z głębi lasu” – komiksy dla najmłodszych. Publikuje też dla dorosłych: „Gaia”, „Przebudzone legendy” (cykl oparty na mało znanych polskich legendach i podaniach).

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

2 osoby kupiły
17
Elf i skarb wuja Leona, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elf i skarb wuja Leona, wydanie 3
Dostępny
2 szt.

Elf to pies, którego pokochała cała Polska. W każdym tomie swoich przygód pies wraz ze Swoimi natykają się w kryminalno-detektywistyczną zagadkę i otwierają śledztwo. W tej części przygód Elf ze swoimi poszukują testamentu wuja Leona. Co odkrywają jakąś skrytkę, to jest w niej liścik: „A kuku, szukajcie dalej, pacany“. Nikogo jednak nie śmieszą te żarty starszego pana – jeśli nie znajdą testamentu do piątku, pieniądze na schronisko dla zwierząt przepadną. Przeczytajcie o emocjonujących poszukiwaniach Dużego, Młodego i Elfa, psa o gołębim sercu.

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
18
Maneki-Neko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maneki-Neko
Dostępny
68 szt.

Jest w Japonii takie miejsce – las u podnóża góry Fudżi. Aokigahara. Las śmierci. Eryka, Iwo i Igor, zapisując się na letni kurs anime, nie przypuszczają, że znajdą się w samym sercu najdziwniejszej z historii. Gęsty las o uderzającym zapachu pleśni zaczyna śnić się Eryce i napełnia ją lękiem. Wkrótce okazuje się, że podobnie śnią Iwo i Igor, a mroczny las z ich snów w przedziwny sposób wkracza do świata realnego. Jak to jest możliwe? Czy kluczem do zagadki jest figurka maneki-neko, kota powitalnego, z intrygującą inskrypcją „miłość-śmierć-odwaga”? A może rozwiązanie tajemnicy tkwi w miniaturowym drzewku bonsai? Czy Eryce uda się znaleźć odpowiedzi, zanim las pochłonie ich bez reszty? Niepokojąca powieść grozy odwołująca się do japońskiej sztuki mangi.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
19
After Hours, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
After Hours, CD
The Weeknd, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Alone Again 2. Too Late 3. Hardest to Love 4. Scared to Live 5. Snowchild 6. Escape from L.A. 7. Heartless 8. Faith 9. Blinding Lights 10. In Your Eyes 11. Save Your Tears 12. Repeat After Me (Interlude) 13. After Hours 14. Until I Bleed Out

60,90 zł
59,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,22 zł

2 osoby kupiły
20
Prawdziwe życie bohatera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe życie bohatera
Dostępny
8 szt.

Prawdziwość, bohaterskość i życie (zawarte w tytule tomu) to pojęcia, z którymi Rafał Wojaczek nieustannie się wadził. „Nieskruszona miłość” ojczyzny, uprawiana w codziennym doświadczeniu, z dala od inteligenckiej ironii pokolenia Nowej Fali, do której poeta należał jedynie rocznikowo, nigdy tożsamościowo – oto rozpisywane w tym zbiorze bohaterstwo. Życie – spętane lękami i obsesjami, zaciskające się w pętlę mowy wiązanej – domknięte puentą zbyt szybko, w pół słowa. Wreszcie prawda, którą okazuje się ostatecznie sama poezja – poezja Wojaczka, który do dziś nie ma sobie równych wśród naśladowców i wiernych sukcesorów.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

2 osoby kupiły
21
Wuthering Heights. Wichrowe Wzgórza - adaptacja klasyki z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wuthering Heights. Wichrowe Wzgórza - adaptacja klasyki z ćwiczeniami
Dostępny
58 szt.

Czytaj wciągającą powieść w oryginale i ucz się angielskiego. Kiedy mały Heathcliff trafia z ulicy do zamożnej rodziny Earnsharów, pomiędzy nim a Cathy pojawia się wyjątkowa więź. Z czasem przeradza się w uczucie, które staje się tak silne, że para przestaje przejmować się konwenansami oraz zdaniem innych. Bohaterowie płacą za swoją miłość najwyższą cenę, a za ich błędy będzie musiało odpokutować jeszcze następne pokolenie. Wrzosowiska północnej Anglii kryją jeszcze niejedną tajemniczą historię… Niekonwencjonalna propozycja dla uczących się języka angielskiego, która łączy lekturę wciągającej historii z solidnym treningiem językowym. Podczas czytania powieści w naturalny sposób przyswoisz konstrukcje leksykalno-gramatyczne i wzbogacisz słownictwo. Na końcu książki znajdziesz praktyczny słowniczek angielsko-polski. Czytaj adaptację i...: - wciągnij się w historię o więzi łączącej Heathcliffa i Catherine - sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach - poznaj angielskie słownictwo na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2-C1) - ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem Adaptacja klasyki gatunku ze słowniczkiem.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

2 osoby kupiły
22
Pierwsze soboty miesiąca ze św. Janem Pawłem II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze soboty miesiąca ze św. Janem Pawłem II
Dostępny
9 szt.

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca to forma pomocy grzesznikom, do której praktykowania wzywali Matka Boża i Jezus w objawieniach przekazanych siostrze Łucji z Fatimy.Książka zawiera dokładne wskazówki, jak należy odprawiać to nabożeństwo oraz gotowe teksty, które stanowią ogromną pomoc w rozważaniu tajemnic różańcowych.Teksty te zostały starannie wybrane z nauczania bł. Jana Pawła II. Myśli tego tak bardzo związanego z Fatimą papieża zestawiono z każdą z dwudziestu tajemnic różańca świętego tak, że można z nich korzystać, odprawiając nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi nie tylko przez pięć pierwszych sobót. To cenna inspiracja dla wszystkich, którzy chcą pozostać wierni Matce Bożej i orędziu fatimskiemu.

13,37 zł
9,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 3,38 zł

2 osoby kupiły
23
Wyspa na Księżycu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa na Księżycu
Dostępny
23 szt.

Zbiór złożony z najważniejszych w dorobku Williama Blake’a Pieśni niewinności oraz Pieśni doświadczenia i uzupełniony o nieznaną dotąd prozę Wyspa na Księżycu ukazuje autora jako jednego z pierwszych diagnostów słabości nowoczesnej cywilizacji. Z tekstów pisanych na przełomie XVIII i XIX wyłania się obraz świata niebywale podobnego do współczesnego, w którym zysk i skarlała polityka zawładnęły ludzkimi umysłami, a jednostka praktykuje wolność jedynie w sferze marnej rozrywki. Summa poetycka genialnego angielskiego wizjonera w arcydzielnym przekładzie jego najlepszego interpretatora – Tadeusza Sławka.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

2 osoby kupiły
24
Chorwacki. Rozmówki na każdy wyjazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chorwacki. Rozmówki na każdy wyjazd
Dostępny
41 szt.

Niezbędnik dla wyjeżdżających do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry czy Serbii. Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą poznać podstawy języka chorwackiego i swobodnie komunikować się za granicą. Szczególnie polecamy dla turystów, podróżujących służbowo oraz praktykantów, studentów i stażystów. Dzięki Rozmówkom... nauczysz się podstawowego słownictwa m.in. z zakresu podróżowania, zakwaterowania, zwiedzania, restauracji, zakupów oraz zdrowia i poradzisz sobie w sytuacjach awaryjnych. Ułatwieniem będzie praktyczny słowniczek chorwacko-polski i polsko-chorwacki, dzięki któremu szybko znajdziesz potrzebne słówko. Rozmówki na każdy wyjazd to także zbiór najpotrzebniejszych zagadnień: przydatnych w rozmowie zwrotów, często potrzebnych zdań, a także szczypta gramatyki, uproszczony zapis wymowy i niezbędnik kulturowy, który pomoże lepiej poznać Chorwację i jej mieszkańców. Rozmówki na każdy wyjazd to: - niezbędnik dla podróżujących - użyteczne słownictwo z zakresu m.in. podróżowania, zakwaterowania, zwiedzania, kuchni - zwroty przydatne w rozmowie - często potrzebne zdania - przydatne wyrażenia - szczypta gramatyki - uproszczony zapis wymowy - słowniczek chorwacko-polski i polsko-chorwacki - niezbędnik kulturowy - podręczny format

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
25
Budowanie zespołu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budowanie zespołu
Dostępny
1 szt.

Zbuduj zwinny zespół – szybko i skutecznie! Poznaj zasady produktywności Naucz się zwinnie zarządzać ludźmi Wdróż metodykę Scrum w swojej organizacji Zwinne metody zarządzania przeobraziły oblicze branży IT w znacznie większym stopniu niż jakiekolwiek zmiany technologiczne, które mieliśmy okazję obserwować do tej pory. Wśród tych metod prym niewątpliwie wiedzie Scrum - iteracyjny sposób pracy, w ramach którego samoorganizujący się zespół w stałych odstępach czasu dostarcza klientowi realną wartość biznesową. Scrum nie wnosi dużego narzutu organizacyjnego, jest bardzo efektywny i znacznie ułatwia pracę. Jest też łatwy do zrozumienia i... trudny do opanowania w praktyce. Właśnie z tego powodu warto sięgnąć po odpowiednie źródło wiedzy! Ta książka pozwala z łatwością wkroczyć w świat Scruma, poznać jego zasady i w praktyczny sposób nauczyć się je stosować. Dzięki niej dowiesz się, jak budować zwinny zespół, dbać o efektywną komunikację i dostarczać klientowi wartość. W tym kontekście poznasz też role niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zespołu, ich wpływ na pracę i przebieg procesu wytwarzania oprogramowania. Nauczysz się efektywnie planować, definiować wymagania i prezentować wyniki sprintów klientowi. Z tą książką zostaniesz wzorcowym Scrum Masterem doskonałego zespołu! • Budowanie zespołu scrumowego • Zasady, artefakty i wydarzenia • Role, zakresy odpowiedzialności i wartości • Metody ułatwiające komunikację • Planowanie, wizja i strategia • Zbieranie i uzgadnianie wymagań • Prezentacja wyników pracy • Wyciąganie wniosków ze sprintu • Praktyczne narzędzia budowania zespołu Zostań takim Scrum Masterem, jakiego sam chciałbyś mieć!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

1 osoba kupiła
26
Morze atramentu i złota. Tom III. Autorka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morze atramentu i złota. Tom III. Autorka
Dostępny
243 szt.

Emocjonujący finał jednej z najoryginalniejszych serii fantasy ostatnich lat Książka, starodawne kompendium przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, mówi o przepowiedni, wieszczącej pogrążenie Kelanny w krwawej wojnie. Ta wojna wymaga udziału chłopca – Łucznika, a Sefia, jego dzielna dziewczyna zrobi wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Straż już wcześniej pozbawiła ją najbliższych: matki, ojca i ciotki, dlatego Sefia prędzej umrze, niż pozwoli odebrać sobie jeszcze kogoś – zwłaszcza chłopaka, którego kocha. Ucieczka przed Strażą i proroctwami Książki nie jest łatwym zadaniem. W końcu to, co jest zapisane, zawsze się spełnia. Sefia i Łucznik widzą, że ich kraina, Kelanna zaczyna się rozpadać. Niestety będą musieli wybierać między łączącą ich miłością a przystąpieniem do wojny, która może ich rozdzielić. Sefia, która poznała sztukę czytania i moc Książki, dojrzewa tego, by zacząć samodzielnie pisać swoją historię.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

1 osoba kupiła
27
Requiem dla lalek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Requiem dla lalek
Dostępny
1029 szt.

Cezary Zbierzchowski analizuje kondycję człowieka, a Requiem dla lalek zawiera raport z tych doświadczeń. W jedenastu opowiadaniach fikcyjny świat Rammy, niczym sceneria brytyjskiego Black Mirror, to zbliża się, to znów oddala od rzeczywistości za naszymi oknami. Czasem obserwujemy nas samych tu i teraz, czasem nas w niedalekiej przyszłości. U Zbierzchowskiego odnajdziemy odwołania do idei humanistów, ale też wątki SF podane z naukową precyzją i popkulturowym rozmachem. Groza miesza się tu z tajemnicą, ironia z wiarą, a miłość ze śmiercią. Tę książkę po prostu należy przeczytać. „Świat Rammy jest cywilizacją przeżartą przez technologię, zdehumanizowaną maszynerią społeczną, której elementy borykają się z typowymi dla tak ukształtowanego świata problemami. Nuda, apatia, nieograniczony dostęp do internetu, postępująca alienacja, upadek wartości, problemy z odnalezieniem własnego miejsca w świecie i ciągła gonitwa za czymś, co da choć złudzenie istotności. Takim światem wstrząsa nie tylko przychodzące na myśl dukajowe nolensum, ale również konflikty zbrojne, religijne, ideologiczne – Zbierzchowski strawestował znane nam realia, używając do tego odniesień do kultury, popkultury, nauki, polityki, religii i historii. (…) Człowiek może jednak zbawić sam siebie, może to zrobić, ponieważ jest człowiekiem, a nie maszyną – takie pocieszenie płynie z Requiem dla lalek” – Marcin Knyszyński.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
28
Psalmy. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psalmy. Tom 2
Dostępny
5 szt.

Zbiór psalmów stał się uprzywilejowanym tekstem mesjańskiej i liturgicznej modlitwy chrześcijaństwa. XVIII-wieczny komentator, Antoine Calmet, porównał Psałterz do barwnego gobelinu o wyraźnie zarysowanych i wyznaczonych obszarach, które nazwano później „gatunkami literackimi”. W postaci hymnów, które o nic nie prosząc, wysławiają jedynie Boga „z powodu Jego wielkiej chwały”, psalmy przeplatają się często z okrzykiem skargi, bólu, rozdarcia wewnętrznego. Aby poznać ten mikrokosmos konieczna jest poważna praca badawcza, gdyż psalmy są nie tylko utworami mistycznymi i teologicznymi, ale często również pieśniami o wysokiej wartości poetyckiej, pełnymi błyskotliwych symboli, żywych i złożonych wyrażeń literackich. Po stuleciach badań egzegetycznych, które wytwarzały wyrafinowane narzędzia analityczne, z coraz większym powodzeniem odkrywamy skarby ukryte w tych pieśniach. W dziele tym Gianfranco Ravasi chce dokonać bilansu tych badań, ukazać całe światło, jakie zostało rzucone na utwory Psałterza.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
29
Śladami Marcelego Mottego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami Marcelego Mottego
Dostępny
10 szt.

Subiektywny przewodnik, który prowadzi czytelnika ulicami Poznania. Opisano w nim ulice, miejsca i osoby związane z piewcą stolicy Wielkopolski. Na kartach książki zamieszczone zostały reprodukcje rycin, pocztówek, fotografii, które zachęcają do spacerów po centrum i okolicach. W treść wpleciono fragmenty `Przechadzek po mieście` Mottego oraz wspomnień spisanych przez jego potomków. Na końcowych stronach publikacji autorka zachęca czytelników do wyjazdu śladami Mottego poza Poznań.

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
30
Kandinsky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kandinsky
Dostępny
2 szt.

Over the course of his artistic career, Wassily Kandinsky (1866?1944) transformed not only his own style, but the course of art history. From early figurative and landscape painting, he went on to pioneer a spiritual, emotive, rhythmic use of color and line and is today credited with creating the first purely abstract work. As much a teacher and theorist as he was a practicing artist, Kandinsky?s interests in music, theater, poetry, philosophy, ethnology, myth, and the occult, were all essential components to his painting and engraving. He was involved with both the influential Blaue Reiter and Bauhaus groups and left a legacy not only of dazzling visual work, but also of highly influential treatises such as Concerning the Spiritual in Art. Key tenets included the connections between painting, music and mystical experience, and the purification of art away from material realism and towards an emotional expression, condensed in particular by color. This book presents key Kandinsky works to introduce his repertoire of vivid colors, forms, and feelings. Tracing the artist?s radical stylistic development, it shows how one painter?s progression paved the way for generations of abstract expression to come.

72,00 zł
1 osoba kupiła
31
Efekt latte. Dlaczego nie trzeba być bogatym, by mieć bogate życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt latte. Dlaczego nie trzeba być bogatym, by mieć bogate życie
Dostępny
145 szt.

„David Bach to jeden z tych ekspertów finansowych, których powinniście posłuchać, kiedy przerazi was stan waszego portfela. Jego skuteczny i łatwy w zastosowaniu program pokaże wam, w jaki sposób wydawać, oszczędzać i inwestować swoje pieniądze, aby móc sobie pozwolić na spełnianie marzeń”. – Tony Robbins, autor bestsellera Money. Mistrzowska Gra A gdyby tak, bez większego ryzyka i drastycznych zmian, osiągnąć wolność finansową i podążyć za marzeniami? Poznaj Efekt latte. Jesteś bogatszy, niż ci się wydaje. David Bach, legendarny ekspert do spraw osobistych finansów, i mistrz narracji John David Mann opowiadają historię dwudziestoparoletniej redaktorki z Nowego Jorku. Zoey Daniels pracuje w magazynie podróżniczym, lubi swoje zajęcie i jest w tym dobra – gorzej radzi sobie z własnymi finansami, przytłoczona studenckim kredytem i zadłużeniem na karcie kredytowej. Nieustannie dręczy ją myśl: czy tak ma wyglądać moje życie? Dziewczyna nie umie poradzić sobie z tym zapętleniem – dopóki, namówiona przez swą szefową, nie nawiąże pogawędki ze starszym mężczyzną pracującym w urokliwej brooklyńskiej kawiarni. Tych dwoje dojrzałych ludzi odsłoni przed nią „trzy sekrety wolności finansowej” i trzy mity na temat finansów. W ciągu pełnego emocji tygodnia Zoey odkryje, że życie osób z jej otoczenia jest bogatsze i bardziej złożone, niż się jej wydawało. A dzięki prostym i sprawdzonym wskazówkom Henry’ego ona również będzie mogła rozpocząć takie życie, o jakim zawsze marzyła. Efekt latte może pomóc każdemu – starszym przedstawicielom wyżu demograficznego, niepewnym, czy odłożyli wystarczające środki na emeryturę, milenialsom tonącym po uszy w studenckich kredytach czy skłaniającemu się ku mądrzejszym wyborom pokoleniu Z. Każdy z nas, niezależnie od wieku, jest w stanie osiągnąć niezależność finansową. Książka wciąga i krzepi od pierwszej stronicy; tę inspirującą historię można poznać w niecałą godzinę, ale jej wpływ pozostanie z nami na zawsze.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
32
The Adventures of Tom Sawyer. Przygody Tomka Sawyera - adaptacja klasyki z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Adventures of Tom Sawyer. Przygody Tomka Sawyera - adaptacja klasy...
Dostępny
19 szt.

Czytasz adaptację wciągającej powieści i uczysz się angielskiego. Przygody Tomka Sawyera autorstwa Marka Twaina to klasyka literatury amerykańskiej i jedna z najpopularniejszych książek przygodowych dla młodzieży. Pomysłowy i odważny Tomek niechętnie chodzi do szkoły, zdecydowanie woli biegać po lesie ze swoim przyjacielem Huckleberrym Finnem. Uwielbia przygody, a największa rozpocznie się, kiedy pewnego dnia chłopcy staną się świadkami morderstwa... Teraz dzięki specjalnemu wydaniu ze słowniczkiem, możesz przenieść się nad rzekę Missisipi i przeżyć przygody Tomka, czytając powieść w oryginale. To niekonwencjonalna propozycja dla uczących się języka angielskiego, która łączy lekturę wciągającej historii z solidnym treningiem językowym. Podczas czytania powieści w naturalny sposób przyswoisz konstrukcje leksykalno-gramatyczne i wzbogacisz słownictwo. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski. Czytaj adaptację i: - wciągnij się w niezwykłe perypetie Tomka i jego przyjaciół - sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach - poznaj angielskie słownictwo na poziomie B1-B2 - ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem - rozwiązuj blisko 100 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych Adaptacja klasyki gatunku ze słowniczkiem i ćwiczeniami!

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

1 osoba kupiła
33
Istota człowieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Istota człowieczeństwa
Dostępny
181 szt.

„Oto książka, w której znajdziesz najlepsze naukowe wyjaśnienie istoty człowieczeństwa” – Steven Pinker. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli neuronauki próbuje wyjaśnić istotę człowieczeństwa, analizując biologiczną, psychologiczną i w dużej mierze społeczną naturę naszego gatunku w społecznym kontekście naszego życia. Co takiego wydarzyło się w toku ewolucji, co uczyniło człowieka istotą tak wyjątkową? Michael Gazzaniga w przystępny sposób analizuje szeroki zakres badań naukowych, aby wskazać decydującą zmianę, dzięki której staliśmy się myślącymi, czującymi istotami ludzkimi, różnymi od naszych przodków. Neuronauka od pięćdziesięciu lat próbuje zgłębić naturę naszego ja, koncentrując się na systemach mózgowych leżących u podstaw języka, pamięci, emocji i percepcji. Dotąd jednak nie brała pod uwagę oczywistego faktu, że my, ludzie przez większość czasu myślimy o procesach społecznych, porównując się z innymi i próbując oszacować ich intencje. W książce Istota człowieczeństwa Gazzaniga rozważa kilka powiązanych ze sobą zagadnień, między innymi źródła wyjątkowości ludzkiego mózgu, doniosłą rolę języka i sztuki w definiowaniu ludzkiej kondycji, naturę świadomości, a nawet sztuczną inteligencję. „Już po przeczytaniu pierwszych akapitów tej książki zdałam sobie sprawę z tego, że nie wypuszczę jej z rąk i nie odłożę do późniejszego przeczytania (...). I rzeczywiście: książkę przeczytałam od deski do deski jednym haustem. Autor, jak wytrawny mówca nawiązuje bezpośredni kontakt z czytelnikiem, zadając pytania, pomrukując, wydając okrzyki, komentując, wyrażając uczucia, dowcipkując – zupełnie jakby spotkanie z czytelnikiem nie miało wirtualnego charakteru, lecz odbywało się w prawdziwym świecie, tu i teraz. Ten niezwykły sposób narracji sprawia, że podążamy niemal z wypiekami na twarzy za autorem, dając się ponieść szlakom jego myślenia i bezwiednie próbując odpowiadać na zadawane przez niego pytania. I choć nie zawsze jego wywody prowadzą do gotowych odpowiedzi, to na ogół wiemy, co autor myśli i jak to się ma do opinii innych, pozostawiając czytelnikowi otwarte pole dla własnej oceny opisywanych faktów8 – z recenzji prof. Anny Grabowskiej (IBD PAN). „Autor w kolejnych rozdziałach opisuje mechanizmy mózgowe oraz ewolucyjna genezę ludzkiego zmysłu moralnego, empatii, estetyki, naiwnych teorii umysłu, wreszcie podmiotowości i świadomości. Wszędzie przekonywująco pokazuje biologiczne korzenie specyficznie ludzkich zdolności i jakości nie popadając przy tym w ton ich odbrązawiania, umniejszania. (...) Po przeczytaniu całości nikomu nie przyjdzie do głowy myśl, że człowiek jest tylko wytworem biologicznej ewolucji. (...) Gazzaniga koncentruje się na czymś daleko ważniejszym – pokazuje, że człowiek jest tej ewolucji wytworem najbardziej zdumiewającym i niezwykłym” – z recenzji prof. Piotra Wolskiego (UJ).

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
34
Kto tu rządzi - ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto tu rządzi - ja czy mój mózg? Neuronauka a istnienie wolnej woli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

„Czy chciałbyś spotkać się z przyjacielem i po kilkugodzinnej pogawędce wstać z fotela z poczuciem, że dużo głębiej rozumiesz neuronaukę, naturę ludzką i zagadnienie wolnej woli? Jeśli tak, przeczytaj tę książkę” – Jonathan Haidt, autor bestsellerowego Prawego umysłu. Ojciec neuronauki poznawczej i autor Istoty człowieczeństwa przedstawia skłaniające do refleksji argumenty przeciwko powszechnemu przekonaniu, że nasze życie jest w pełni zdeterminowane przez procesy fizyczne, a co za tym idzie – nie jesteśmy odpowiedzialni za swoje czyny. W ostatnich latach upowszechnił się pogląd dominujący w nauce o ludzkim mózgu: ponieważ światem fizycznym rządzą prawa fizyczne, a nasz mózg stanowi część tego świata, prawa fizyczne determinują również nasze zachowanie, a nawet naszą świadomą jaźń. Wolna wola nie ma znaczenia – powtarza się niczym mantrę; żyjemy w „zdeterminowanym” świecie. To nieprawda – twierdzi znany neuropsycholog Michael S. Gazzaniga w swojej wnikliwej, skłaniającej do refleksji książce, opartej na jego wystąpieniach w ramach Wykładów Gifforda – jednej z najważniejszych serii wykładów poświęconych religii, nauce i filozofii. W książce Kto tu rządzi? autor przedstawia pogląd, że umysł, który jest wytworem procesów fizycznych w mózgu, „ogranicza” mózg, podobnie jak samochody są ograniczane przez wytwarzany przez siebie ruch uliczny. Pisząc „we właściwy sobie sposób – dowcipnie i bezpretensjonalnie” – jak to ujął Steven Pinker – Gazzaniga pokazuje, że determinizm niezmiernie osłabia nasze poglądy na temat ludzkiej odpowiedzialności. Pozwala zabójcy twierdzić: „To nie ja go zabiłem – to mój mózg”. Gazzaniga dowodzi przekonująco, że niezależnie od ostatnich odkryć naukowych dotyczących fizycznych mechanizmów umysłu, istnieje niezaprzeczalna ludzka rzeczywistość: Jesteśmy odpowiedzialnymi podmiotami, które winny ponosić odpowiedzialność za swoje czyny, ponieważ źródło odpowiedzialności tkwi w sposobie, w jaki ludzie zachowują się w interakcjach z innymi, a nie w ich mózgach. Ta niezwykła książka porusza problemy z dziedziny neuronauki, psychologii, etyki i prawa i choć czyni to w sposób lekki i przystępny, oferuje głębokie wnioski. Kto tu rządzi? jest ważnym głosem jednego z najwybitniejszych myślicieli naszych czasów. Michael S. Gazzaniga jest dyrektorem Centrum Badania Umysłu SAGE na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara, prezesem Instytutu Neuronaki Poznawczej, pomysłodawcą i dyrektorem projektu Prawo a neuronauka, realizowanego przez Fundację MacArthura, a także członkiem Amerykańskiej Akademii Nauki i Sztuki, Krajowego Instytutu Medycyny oraz Narodowej Akademii Nauk. Jest autorem wielu książek popularnonaukowych, między innymi bestsellerowej Istoty człowieczeństwa.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

35
Bez pożegnania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez pożegnania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Agnieszka Lingas-Łoniewska nie bez powodu nazywana jest dilerką emocji. Tym razem autorka przedstawia trudną rzeczywistość żołnierzy z PTSD i ich rodzin. To świat, w którym jedyną nadzieją jest miłość. Kontynuacja bestsellerowego Bez przebaczenia podbije wasze serca i wzruszy Was do łez. Jacek Krall śni o wojnie. Chyba że akurat desperacko robi wszystko, by stracić świadomość, nim nadejdą koszmary. Gdy przenosi się do Orzysza, pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, znajduje się na skraju wyczerpania. Silny zespół stresu pourazowego i wyrzuty sumienia związane z tragicznie zakończoną misją wojskową sprawiły, że doszedł do ściany. Wreszcie decyduje się poprosić o pomoc. Weronika Szuwarska poniosła największą z możliwych strat. By zapomnieć o przeszłości, poświęca się pracy terapeutki. Gdy w jej gabinecie pojawia się przystojny, tajemniczy żołnierz, na którego od pewnego czasu stale się natyka, serce pani psycholog wreszcie się budzi. To nie będzie standardowa terapia. A na pewno najtrudniejsza w jej karierze. I najważniejsza. Tymczasem Piotr Sadowski i jego żona Paulina muszą stawić czoła rodzinnym problemom. A także przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. Gdy dawny wróg wyjdzie na wolność, ich życie znajdzie się w niebezpieczeństwie, a losy obu par splotą się nierozerwalnie. I choć miłość to potężna siła, tym razem jej zwycięstwo zawiśnie na włosku.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

36
Nocny prom do Tangeru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny prom do Tangeru
Dostępny
57 szt.

Dwóch mężczyzn czeka w porcie w Algeciras na tytułowy nocny prom do Tangeru. Wpadli na chwilę, ale ich pobyt w dworcowej poczekalni zamienia się w całonocne czuwanie. Jak i po co się tam znaleźli, co ich łączy? Podczas tej jednej nocy poznamy historię ich całego, nierozerwalnie zespolonego z sobą życia. Porywająca historia o latach miłości, przyjaźni, nadziei, przestępczego życia i zdrady. Kevin Barry buduje napięcie, powoli odsłaniając kolejne tajemnice bohaterów tej niezwykle wciągającej opowieści. „Nocny prom do Tangeru to frapujące literackie zaskoczenie. Trzeba wyczucia i talentu, aby historię dwóch starzejących się Irlandczyków poprowadzić w tak nieoczekiwanym kierunku. Napisana oszczędnym językiem, fragmentaryczna w konstrukcji proza, strona po stronie wciąga czytelnika w sam środek głęboko humanistycznej opowieści o rozrachunkach z życiem, zadośćuczynieniu i przyjaźni zrodzonej z potrzeby akceptacji. Kevin Barry odważnie kroczy śladami wielkich poprzedników, ale czyni to po swojemu – z dystansem i nutą gorzkiego humoru”. – Tomasz Radochoński, Nowalijki „Czekanie na Godota wymaga cierpliwości. Nie jesteśmy sami, bo wraz z nami czekają też duchy. (…) To postaci jak z ballady Toma Waitsa – przecież wszyscy znamy bohaterów podobnych do Charliego i Maurice’a, jednak tych dwóch typków ma w sobie coś wyjątkowego”. – „The New York Times”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

37
Kosmos. Możliwe światy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmos. Możliwe światy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Kosmos. Możliwe światy to kolejna odsłona porywającej gwiezdnej odysei zapoczątkowanej przez Carla Sagana i Ann Druyan. Serial „Kosmos” stał się światowym fenomenem, wyemitowanym w 181 krajach na całym świecie. W tej części Ann Druyan kontynuuje elektryzującą podróż przez 14 miliardów lat ewolucji kosmosu, odsłaniając najskrytsze tajemnice natury. Druyan opisuje nasze losy od pojawienia się życia na Ziemi w głębi oceanu około czterech miliardów lat temu, aż do przyszłości, gdy statki kosmiczne będą się zapuszczać w inne części galaktyki, by ich wielopokoleniowe załogi mogły zwiedzać nieznane nam jeszcze światy. To opowieść o ideach, które wpłynęły na rozwój nauki. Jej bohaterami są zarówno tak znani badacze jak Galileusz, jak i zapomniani bohaterowie, tacy jak astronomka Caroline Herschel, botanik Nikołaj Wawiłow czy inżynier Jurij Kondratiuk. Najbardziej porywająca wydaje się wizja możliwego świata, który wciąż możemy stworzyć tutaj, na Ziemi. Wspomagając się sugestywnymi zdjęciami i rysunkami, Druyan snuje opowieść o wszechświecie, rozpoczynając ją od Wielkiego Wybuchu i pojawienia się życia. Wspomina doniosłe odkrycia kosmiczne, począwszy od misji dwóch sond Voyager, przy których pracowała wraz z mężem Carlem Saganem, aż do tych ostatnich, takich jak misja Cassini-Huygens, która zmieniła nasze spojrzenie na Saturn i jego księżyce. Carl Sagan pokazał nam, że w zestawieniu z ogromem kosmosu nasza planeta jest niczym więcej jak błękitną kropką. Niezwykła książka, będąca kontynuacją jego dzieła, odtwarza ten przypominający klejnot świat, zamieszkiwany przez istoty, które dopiero zaczynają sobie zdawać sprawę z istnienia innych inteligentnych form życia, podczas gdy zapuszczają się w bezmiar kosmosu. To opowieść o nieustraszonych naukowcach, których badania – czasami okupione najwyższą ceną – przybliżyły nam wszechświat. W tej fascynującej książce Druyan wyobraża sobie przyszłość, która może stać się naszym udziałem, jeśli tylko ockniemy się i zaczniemy mądrze korzystać z naszej nauki i technologii. Przygotujcie się na lot ku gwiazdom!

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

38
Złota kolekcja. Jak słodko zostać świrem, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota kolekcja. Jak słodko zostać świrem, CD
Big Cyc, Warner Music Polska
Dostępny
300 szt.

Lista utworów: 1. Antoni wzywa do broni 2. Viva! San Escobar 3. Tu nie będzie rewolucji 4. Bo z dziewczynami (gościnnie J. Połomski) 5. Makumba 6. Ballada o smutnym skinie 7. Każdy facet to świnia – alternative edit 8. Jak słodko zostać świrem 9. Kumple Janosika 10. Świat według Kiepskich 11. Polska 12. Nasz PRL 13. Atakują klony 14. Dres 15. Rudy się żeni 16. Berlin Zachodni 17. Moherowe berety 18. Piosenka o Solidarności czyli wszystko gnije 19. Czarne słońce 20. Polska podzielona

29,99 zł
27,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

39
Spryciarz z Londynu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spryciarz z Londynu
Dostępny
38 szt.

Mieszanka niepowtarzalnego humoru Terry'ego Pratchetta i klimatu powieści Charlesa Dickensa. Dodger żyje z tego, co znajdzie w kanałach dziewiętnastowiecznego Londynu. To gość: kocha całą swoją dzielnicę, większość swoich ziomków i bardzo niewielu policjantów. A w zasadzie – żadnego policjanta. Prawdziwy z niego Pan „nic nie wiem, nic nie słyszałem, w ogóle mnie tu nie było”. Chłopaka zna każdy, kto jest nikim, a nie zna nikt, kto jest kimś. W zasadzie tak powinno być i jest… do chwili, gdy pewnej deszczowej nocy ratuje z rąk oprawców samotną dziewczynę. Tyle że ta samotna ma męża, jednego z tych, którzy są kimś. Odtąd świat nieznacznie przyspiesza, a Dodgera pragnie bliżej poznać wielu ciekawych ludzi: milionerzy, politycy, policjanci, książęta i zawodowi zabójcy.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

40
Dystrybucja ubezpieczeń Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dystrybucja ubezpieczeń Komentarz
Niedostępny
Brak

Dystrybucja ubezpieczeń. Komentarz zawiera omówienie wszystkich przepisów ustawy o dystrybucji ubezpieczeń z uwzględnieniem aktów wykonawczych. Regulacja ta ma fundamentalne znaczenie dla działalności dystrybutorów ubezpieczeń oraz ich klientów, a także dla funkcjonowania rynku ubezpieczeń gospodarczych. Wprowadza z jednej strony wiele nowych rozwiązań prawnych istotnych dla działalności dystrybutorów ubezpieczeń, z drugiej strony treść przepisów prawnych budzi wiele wątpliwości interpretacyjnych, które jeszcze nie zostały rozstrzygnięte w orzecznictwie sądów ze względu na niedługi czas obowiązywania ustawy. W opracowaniu szczególną uwagę zwrócono na takie zagadnienia jak: - obowiązki rejestracyjne, zawodowe i organizacyjne dystrybutorów ubezpieczeń, - obowiązki (głównie przedkontraktowe o charakterze informacyjnym) nałożone na dystrybutorów ubezpieczeń względem klienta, - procedury wchodzenia dystrybutorów ubezpieczeń na zagraniczne rynki w całej Unii Europejskiej, - sankcje i środki administracyjne z tytułu naruszenia przepisów ustawy, - pozasądowe rozstrzyganie sporów z udziałem klientów, - rola Europejskiego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) w ramach nadzoru mikroostrożnościowego nad działalnością dystrybutorów ubezpieczeń. Komentarz został napisany w oparciu o najbardziej aktualną literaturę polską i zagraniczną oraz orzecznictwo Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Autorzy książki są przedstawicielami polskiej nauki i praktyki prawa wyróżniającymi się bogatym dorobkiem naukowym i zawodowym w zakresie prawa ubezpieczeń gospodarczych.

228,00 zł
205,20 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,80 zł

41
Szpitalny oddział ratunkowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpitalny oddział ratunkowy
Dostępny
4 szt.

Sprawne funkcjonowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych jest bardzo ważne dla zarządzających placówkami opieki zdrowotnej. Ich decyzje są istotne nie tylko dla pacjentów, personelu, ale i całej społeczności lokalnej. Autorzy książki pokazują, jak dzięki odpowiedniemu zarządzaniu zapewnić odpowiednie funkcjonowanie oddziałów ratunkowych i całych szpitali. W publikacji kompleksowo omówiono, jak: - dzięki wykorzystaniu metody Lean Six Sigma, mapowania procesów i modelowania symulacyjnego poprawić wydajność szpitalnego oddziału ratunkowego, - modelować przepływ zwiększającej się liczby pacjentów, w jaki sposób szukać słabych ogniw w szpitalnym oddziale ratunkowym i jak je eliminować, - zwiększyć przewidywalność przepływu pracy i udoskonalić tworzenie grafików, - sprawić, aby pacjenci i personel byli bardziej usatysfakcjonowani.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

42
Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych
Dostępny
21 szt.

Czy tradycyjne metody pozyskiwania najbardziej utalentowanych pracowników to już przeżytek? Jak poradzić sobie z niedoborem wykwalifikowanej kadry? Jak sprawić, żeby nie odeszli najlepsi? Co zrobić, żeby przyciągać talenty jak magnes? O sukcesie organizacji w ostatecznym rozrachunku decydują ludzie – bardziej niż wizja, strategia, marketing, finanse, a nawet technologia. Dlatego właśnie wszystkie firmy chcą mieć u siebie jak najwięcej wybitnie utalentowanych pracowników. Ale czy wiadomo, czego oni oczekują od pracodawcy? Może się okazać, że wcale nie tego, o czym myślisz! Ta książka nie tylko pokazuje, co trzeba zrobić, żeby przyciągnąć do firmy najwybitniejsze talenty, ale też może być zwierciadłem dla ciebie i twojej organizacji. Nie bądź też zaskoczony, jeżeli w trakcie lektury zostanie zakwestionowany twój sposób postrzegania własnego przywództwa. Magnes na talenty Pomysły na to, jak zdobyć i zatrzymać najlepszych ludzi, opisane w książce, nie zrodziły się w wyobraźni Millera. Są wynikiem szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych wśród tysięcy osób z różnych branż i grup demograficznych. Najważniejsze jest to, że wyniki dociekań nie są abstrakcyjne i akademickie, wręcz przeciwnie – przepis na stworzenie „magnesu na talenty” jest prosty i łatwo wykonalny. Miller wskazuje trzy ważne elementy składowe takiego magnesu oraz, co równie ważne, rolę liderów w procesie jego budowy. Potrzeby biznesu w XXI wieku ewoluują w zawrotnym tempie. Dlatego liderzy zespołów i działy HR muszą wybierać pracowników, których potencjał pozwoli na osiąganie zamierzonych celów. Dzięki tej książce znacznie łatwiej będzie im zidentyfikować, pozyskiwać i rozwijać idealnych pracowników przyszłości. „Wybitni ludzie też muszą gdzieś pracować, więc dlaczego nie mieliby pracować u ciebie? Ta książka pokazuje, jak werbować ludzi, których pragnie mieć u siebie każda organizacja. Przeczytaj ją i wprowadź swój zespół i całą organizację na wyższy poziom”. – Jon Gordon, autor bestsellerów Potęga pozytywnego przywództwa oraz Autobus energii „Trwa wojna o talenty, a wielu dobrych przywódców i niejedna odnosząca sukcesy organizacja ma trudności na tym froncie. Przyciąganie talentów prezentuje wspaniałe podejście, bardzo wnikliwe i jednocześnie praktyczne, zrodzone z oryginalnych badań i przedstawione w formie przystępnej i zrozumiałej historii. Przeczytałem od deski do deski”. – Stephen M.R. Covey, autor książek notowanych na listach bestsellerów dzienników „New York Times” i „Wall Street Journal” „Ludzie mają większy wpływ na sukces twojej organizacji niż cokolwiek innego, a Mark Miller pokazuje, jak przyciągnąć do firmy najlepszych spośród nich”. – Randy Street, współautor bestsellera Who

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

43
Informacje spoza próby w badaniach statystycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informacje spoza próby w badaniach statystycznych
Dostępny
5 szt.

Badania statystyczne, które w problematyce ekonomicznej i społecznej coraz częściej są badaniami próbkowymi (niewyczerpującymi), wykorzystują nie tylko informacje o cechach jednostek w próbie, ale także wiele innych zasobów informacji związanych z przedmiotem badania. Postępowanie takie z jednej strony jest konieczne ze względu na rosnące znaczenie błędów nielosowych, w tym przede wszystkim tych spowodowanych brakami odpowiedzi. Z drugiej zaś jest to naturalne wykorzystanie możliwości, jakie daje dostęp do coraz większej ilości informacji o wielu populacjach. W książce tej autorzy uzasadniają potrzebę korzystania we współczesnych badaniach próbkowych z kombinacji różnych źródeł danych statystycznych oraz prezentują sposoby uwzględnienia informacji spoza próby na różnych etapach badania. Szczegółowo przedstawiają źródła i rodzaje danych wykorzystywanych w najbardziej popularnych technikach próbkowania losowego i nielosowego. Omawiają i oceniają także różne metody imputacji wartości brakujących. Ponadto dużo miejsca poświęcają technikom ważenia i kalibracji, których właściwe wykorzystanie może poprawić strukturę próby, a ostatecznie przyczynić się do poprawy jakości wnioskowania. Prezentowane rozwiązania zostały zilustrowane przykładami liczbowymi, które powinny ułatwić Czytelnikom ich zrozumienie.

33,60 zł
30,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,69 zł

44
Pogranicze terytorialne i pogranicze symboliczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogranicze terytorialne i pogranicze symboliczne
Dostępny
4 szt.

Książka została podzielona na dwie części: dotyczącą pogranicza terytorialnego oraz pogranicza symbolicznego. Nierównowaga ich objętości nie jest przypadkowa, wyraża ona bowiem skalę zainteresowania w naukach społecznych obydwoma ujęcia­mi pogranicza. Pogranicze terytorialne jest obiektem licznych badań, przede wszyst­kim socjologicznych (prace Andrzeja Sadowskiego, Grzegorza Babińskiego, Zbigniewa Kurcza, Ireny Machaj, Leszka Gołdyki, Andrzeja Saksona, Marii Zielińskiej, Dariusza Wojakowskiego, Jacka Kurzępy ? ta lista nazwisk badaczy zajmujących się w Polsce zja­wiskami społecznymi związanymi z pograniczem zapewne wciąż nie jest kompletna), które stara się obecnie uzupełniać też psychologia (przykładem może być praca z roku 2016 pod redakcją Jolanty Miluskiej pt. Psychologia społeczno-kulturowego pogranicza. Wstęp do koncepcji i badań). Mniej uwagi poświecono dotąd pograniczu symbolicz­nemu, jako zjawisku, które choć przekłada się na rzeczywistość życia społecznego, to źródła ma ?jedynie? w sferze nadawanych przez ludzi znaczeń lub treści symbolicz­nych, do których zostali oni zsocjalizowani i które stały się niejako ich ?drugą naturą?. Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka: po pierwsze, sytuacje podpadające pod to pojęcie ? poprzez mniejszą oczywistość ich związku z granicą i pograniczem ? mogą być również inaczej nazwane, sklasyfikowane i poddane refleksji w perspektywie in­nych kategorii pojęciowych i narzędzi teoretyczno-analitycznych (np. umieszczone w teoretycznych ramach wielokulturowości czy między- lub transkulturowości); po drugie, zjawiska te są trudniej uchwytne i wymagają raczej narzędzi ?miękkich? (ba­dań jakościowych) niż ?twardych? (badań ilościowych), raczej paradygmatu humani­stycznego niż pozytywistycznego; po trzecie, nie przekładają się wprost na zjawiska związane ze strukturami społecznymi, a te były (i są) w socjologii ?modernistycznej? głównym obszarem zainteresowania; wreszcie, po czwarte, na ogół obejmują zjawiska dość nowe lub stosunkowo niedawno dostrzeżone. Jednakże, pomimo powyższych trudności i kontrowersji, pogranicza symboliczne warto badać; są one wszechobecne i, jak też pokazuje lektura części rozdziałów tej książki, nakładają się na pogranicza terytorialne, cechujące się często wysoką złożonością relacji wynikających ze skompli­kowanej mapy zbiorowości kulturowych. Z wprowadzenia

35,00 zł
45
System kalibracji macierzy wpływu atrybutów w szczecińskim algorytmie masowej wyceny nieruchomości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System kalibracji macierzy wpływu atrybutów w szczecińskim algorytmie ...
Niedostępny
Brak

Celem badań opisywanych w niniejszej monografii jest zaproponowanie systemu określania wpływu atrybutów w szczecińskim algorytmie masowej wyce-ny nieruchomości. Chodzi o wypracowanie metodyki umożliwiającej szacowanie wpływu każdego z atrybutów na wartość nieruchomości. Rozważania te zawiera rozdział trzeci pracy. Przedstawiono w nim trzy podejścia do określania wpływu atrybutów: ekonometryczne, statystyczne i eksperckie. Podejście ekonometryczne opiera się na modelu ekonometrycznym skonstruowanym na podstawie szczecińskiego algorytmu masowej wyceny z restrykcjami w postaci nierówności nakładanych na parametry. W podejściu statystycznym do wyznaczania wag atrybutów stosowane są współczynniki korelacji cząstkowej ?b Kendalla. Podejście eksperckie polega z kolei na zastosowaniu metody AHP do wyznaczenia wag atrybutów. Ze wstępu

60,00 zł
Powiadomienie
46
Kraina szmalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina szmalu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

Kraina Czarów zaistniała tylko w wyobraźni Lewisa Carolla, tylko we śnie Alicji. Kraina Szmalu istnieje w realu. Ma swoich obywateli oraz zaciężnych, świetnie wyszkolonych funkcjonariuszy, strażników uchylających szlabany graniczne, kancelistów i ekonomów. Wyposaża w paszporty, nawet dyplomatyczne. Choć nie znajdziemy jej na mapie, jest de facto podmiotem polityki światowej, oddziałuje na państwa i ich ludność. Jej prawa to swobodny ponad graniczny przepływ kapitału, anonimowość właścicieli majątku, tajemnica bankowa i firmowa. Prowadzi do niej szlak ukradnij-ukryj-wydaj. Ta książka to nie baśń, ale kronika i reportaż!

42,90 zł
34,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

47
Ciemność wśród nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemność wśród nas
Dostępny
407 szt.

Ciemność wśród nas to czternasta część bestsellerowej serii Mari Jungstedt, opowiadającej o wstrząsających i tajemniczych zbrodniach rozgrywających się w malowniczej Gotlandii. W czasie regat Gotland Runt rozpętuje się burza. Jeden z jachtów najczęściej typowanych do zwycięstwa zostaje zmuszony do powrotu na ląd. Na brzegu członkowie załogi odkrywają ciało mężczyzny. Jest zakneblowany, a ręce ma związane na plecach. Wkrótce okazuje się, że to Tobias Ström, właściciel popularnej restauracji. Komu tak bardzo się naraził? Komisarz Anders Knutas i współpracująca z nim Karin Jacobsson zmagają się z własnymi problemami w związku, a jednocześnie zostają wciągnięci w kolejną pogoń za mordercą. W ciemność, która jest między nami.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

48
Sztuka samotności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka samotności
Dostępny
16 szt.

Samotność to pojęcie wieloznaczne, obejmujące zarówno rozpacz opuszczenia, jak i ekstazę pustelniczej mistyki. W Sztuce samotności Stephen Batchelor, brytyjski znawca buddyzmu i nauczyciel medytacji, prowadzi czytelnika przez różne typy odosobnienia, unikając ekstermów a skupiając się bardziej na tych wartościach, które można czerpać z życia bez ludzi. Dla Batchelora samotność to przestrzeń autonomii, namysłu, kontemplacji i inspiracji. Bardziej niż podlegającym psychologicznej analizie stanem, jest ona dla niego drogą życia, którą można świadomie praktykować. Książka jest literackim kolażem, na który składają się autobiograficzne opowieści autora o jego doświadczeniach z wypraw do miejsc odosobnienia, o medytacji i skupieniu na sztuce, a nawet o tym, jak peyotl i ayahuasca pozwalają otworzyć umysł i cieszyć się w pełni życiem samotnika. Drugim ważnym elementem są uwspółcześnione autorskie przekłady tekstów buddyjskich i pism Michela de Montaigne, pokazujące zarówno duchowy, jak i intelektualny wymiar zagadnienia. Jest to pouczająca lektura i zarazem wciągająca seria opowieści o tym, jak być szczęśliwym w samotności. „Samotność jest sztuką. Trening mentalny jest potrzebny, by ją doskonalić i wzmacniać – pisze Batchelor. Praktykując samotność, oddajesz się opiece nad duszą. Czymkolwiek jest dusza, autor daje czytelnikom wiele sposobów na jej ukojenie. To książka filozoficzna, która pomoże im żyć dobrym życiem”. – „Kirkus Reviews”

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

49
Rozliczanie dochodów zagranicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozliczanie dochodów zagranicznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.18

1. umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania ? kogo dotyczą? 2. interpretacje umów ? zasady ogólne 3. rezydencja podatkowa 4. opodatkowanie dochodów pracowników najemnych 5. wykonywanie pracy za granicą przez inne osoby niż pracownicy 6. opodatkowanie dochodów przedsiębiorstw 7. opodatkowanie innych dochodów związanych z działalnością gospodarczą 8. unikanie podwójnego opodatkowania 9. zeznania roczne składane przez osoby pracujące za granicą 10. opodatkowanie nierezydentów

39,00 zł
37,44 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,56 zł

50
Karteczki samoprzylepne Magic Cube 75x75mm 9 kolorów 225 kartek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
51
Inspirator podróżniczy. Paryż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Paryż
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Najbardziej romantyczne miasto świata Gotowe pomysły na idealne wakacje! • Musee du Louvre – Mona Liza na żywo • Wieża Eiffla – panoramiczny widok na miasto • Montmartre – romantyczny spacer • Wersal – przepych i władza Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Paryża. Nic cię nie ominie! • Rankingi atrakcji • Knajpki, w których jedzą miejscowi • Rekomendacje autorów • Intuicyjna nawigacja Katarzyna Kosińska-Poulet – autorka bloga o życiu we Francji i pośród Francuzów kasiakos.com. Od 2017 r. mieszka w Paryżu, gdzie poznaje tajniki francuskiego stylu życia, którymi dzieli się z czytelnikami.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

52
Schowek
3,99 zł
53
Schowek
4,40 zł
3,99 zł

Rabat 9,3%
oszczędzasz 0,41 zł

54
Barbie. GBK85 Lalka + skuter - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. GBK85 Lalka + skuter
Barbie, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Lalka Barbie uwielbia zwiedzać świat, a teraz pomoże jej w tym jej uroczy skuterek, który z pewnością pozwoli jej przemierzyć wiele kilometrów. Ma on kosz do którego można zapakować najpotrzebniejsze drobiazgi do podroży lub zakupy. Wyruszcie razem w podróż i przeżyjcie wspaniałe przygody! Skuter może stać sam, więc lalka będzie mogła odpocząć i nabrać sił na dalszą wycieczkę.

128,90 zł
116,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,89 zł

55
Enchantimals. GJX44 Lalka Cambrie Cow z krówkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. GJX44 Lalka Cambrie Cow z krówkami
Enchantimals, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.29

W Harvest Hills pojawili się nowi mieszkańcy – tym razem do tej rozbrykanej ferajny dołączyła Cambrie Cow ze swoimi uroczymi podopiecznymi! Laleczka Cambrie ma zakręconą grzywkę i przepiękne czarne włosy, spod których wystają zabawne biało-różowe uszka. Lalka ma na sobie kolorową sukienkę w czarne plamki oraz wysokie, czerwone kozaczki; uroku dodają jej zwierzęce dodatki: czarne łatki na buzi oraz biały, zawinięty ogonek. W zestawie znajduje się jedna krowia mama Ricotta oraz jej dwie małe rozbrykane krówki – Mac i Cheese. Ricotta ma wpięte kolorowe kwiatuszki na głowie, podobnie jak jej małe dzieciaki. Zwierzątka uwielbiają wspólnie spędzać ze sobą czas, szczególnie, gdy mogą pobawić się z Cambrie. Lalka ma ok. 15.0 cm wysokości; figurka krówki Ricotty mierzy 8.0 cm, a mniejsze rozrabiaki ok. 5.0 cm. Wymiary opakowania: 25.5 x 21.0 x 6.0 cm

75,05 zł
67,55 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,50 zł

56
Aeromantic. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aeromantic. CD
Night Flight Orchestra, The, Mystic Production
Dostępny
18 szt.

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

57
Cień zbrodni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień zbrodni
Dostępny
17 szt.

Fascynująca, pełna emocji, miłości i dramatów historia polskiej rodziny. Dla rodziny Trzeciaków nadciągają trudne czasy. Pogłębiający się kryzys sprawia, że Justyna ledwo wiąże koniec z końcem. Gnębiony wyrzutami sumienia Tymoteusz usiłuje ją wspierać, niestety sam doświadcza prawdziwej tragedii. Czy nad Tymoteuszem zawisła klątwa, która zrujnuje mu życie? Wojciech Kost podejmuje decyzję o opuszczeniu żony. Niespodziewanie Helena otrzymuje paczkę oraz list z zagranicy od tajemniczego nadawcy. Jak poradzą sobie Trzeciakowie w okresie stanu wojennego? Czy małżeństwo Kostów przetrwa próbę? Edyta Świętek kontynuuje opowieść o wielopokoleniowej rodzinie, w której bohaterami są nie tylko matki, babki, ojcowie, bracia, siostry, kochankowie… Ważną bohaterką jest Bydgoszcz, a w niej miejsca, na wspomnienie których kręci się łezka w oku i takie, o których istnieniu wygodniej byłoby zapomnieć. Poznając niełatwe losy Trzeciaków, ma się ochotę wyjść na ulice i z książką w ręku na nowo poznawać miejskie zakamarki. To gdzieś tu muszą czaić się zazdrość, rozpacz, radość, miłość, lęk, nadzieja. Między brzegiem jednej rzeki, a nabrzeżem drugiej odbijają się też echa niewierności. Polecam! – Dorota Witt, dziennikarka „Express Bydgoski”. Edyta Świętek jest mistrzynią sag rodzinnych osadzonych w realiach PRL-u. Po rewelacyjnym Spacerze Aleją Róż powraca z równie wciągającą serią Grzechy młodości. Obowiązkowa lektura dla miłośników gatunku!” – Magdalena Majcher, pisarka.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

58
Furia wikingów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furia wikingów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Wikingowie – gniewni wojownicy z surowej Północy przybyli, by palić, grabić i gwałcić, ale przede wszystkim, żeby okryć się wiekopomną chwałą zdobywców i zapewnić sobie miejsce w Valhalli. Chcą odkrywać nowe tereny, nowe przestrzenie pod łupieżcze wyprawy. Ich przywódca Ragnar, którego oczy kierują się na Zachód, zrobi wszystko, aby wypełnić przepowiednię dotyczącą jego samego oraz jednego z synów. O rosnącą sławę władcy z Północy staje się zazdrosny sam Karol Wielki. Pragnie go pokonać i ostatecznie utrwalić swój przydomek i hegemonię. Jeden z synów Ragnara, Ivar, pozostawia na nowych ziemiach krwawe ślady. Chce zasiać strach w sercach ich mieszkańców, którzy mają drżeć na samą myśl o wojownikach z Północy. Powieść Furia wikingów jest owocem zainteresowań i pasji autora, na jej stronach pojawiają się jego ulubione postaci z tamtych czasów. Daniel „Dantez” Komorowski – od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie, dzięki czemu powstała ta właśnie książka. Z wykształcenia grafik, który uwielbia filmy i książki historyczne.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

59
Barbie. DVX51 Zestaw akcesoriów kuchennych + lalka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. DVX51 Zestaw akcesoriów kuchennych + lalka
Barbie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.09

Odkryj, jak fantastyczna może być zabawa w dom z tym asortymentem mebelków i lalek Barbie Każde pomieszczenie opowiada inną historię i ma swój niepowtarzalny, charakterystyczny styl. Wybieraj między biurem, łazienką i kuchnią – w każdym zestawie znajdziesz tematyczne akcesoria i lalkę Barbie® w wyjątkowej kreacji. W zestawie znajduje się lalka Barbie® w modnych ubrankach i z dodatkami, mebelki i akcesoria tematyczne.

120,90 zł
108,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,09 zł

60
Enchantimals. DVH87 Lalka Ciesta Cat + Climber - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. DVH87 Lalka Ciesta Cat + Climber
Enchantimals, Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.14

Daj się zaczarować tym słodkim dziewczynkom i ich zwierzątkom! Enchantimals to grupa uroczych dziewczynek związanych ze swoimi ukochanymi zwierzątkami wyjątkową więzią – nie tylko nie odstępują od siebie na krok, lecz także wyglądają podobnie! Do wyboru lalki Enchantimals i ich zaprzyjaźnione, dopasowane tematycznie zwierzątka: króliczek, lisek, skunks, paw, miś koala i owieczka. Zawartość i cechy zestawu: • każda 15-centymetrowa lalka ma na sobie wyjątkowy zestaw w jaskrawych kolorach, z kwiecistymi wzorkiem i futerkiem, • inspirowane krainą zwierzątek wystające uszka oraz fantazyjne akcesoria do włosów nadają im uroku, • urocze fryzury, „zwierzątkowe” cechy urody i unikalne detale – takie jak pierzaste skrzydełka Patter Peacock, czarno-biały, futrzasty ogonek Sage Skunk czy lisie uszka Felicity Fox – dodają każdej postaci baśniowego charakteru, • w zestawie jedna lalka Enchantimals w ubranku i z akcesoriami, a także jedno zwierzątko, • kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

61
Avengers Bend and Flex. Figurka Czarna Pantera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Avengers Bend and Flex. Figurka Czarna Pantera
Hasbro
Dostępny
1 szt.

Avengers to grupa niezwykłych postaci z Marvel Universe – fikcyjnego świata, w którym rzeczywistość plącze się z wątkami fantasy czy science fiction. Świat ten wypełniają zwykli, przeciętni ludzie borykający się z codziennymi problemami, a także bohaterowie o nadprzyrodzonych zdolnościach, bogowie, obcy. W życie ludzi wdziera się magia, a nawet siły kosmiczne. To właśnie motyw postaci nieprzeciętnych sprawia, że filmy z serii Avengers cieszą się ogromnym powodzeniem, a bohaterowie wyznaczają wzorce wśród małych, niebojących się marzyć dzieci. Ciesz się niesamowitą zabawą z elastycznymi figurkami z serii Bend and Flex. Te wyjątkowe figurki mają zginane ręce i nogi, dzięki czemu ustawisz swojego bohatera według własnej wyobraźni. Baw się tworząc fantazyjne pozy, dzięki dołączonemu akcesorium – podstawki w kształcie rozbłysku utrzymasz figurkę w danej pozycji. Zbieraj figurki akcji inspirowane światem Marvela z serii Bend and Flex i odtwarzaj swoje ulubione sceny z komiksów i filmów. W kolekcji: Czarna Pantera, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i inne (sprzedawane oddzielnie, w zależności od dostępności). Cechy produktu: • figurka Avengers – Czarna Pantera, • elastyczna, posiadająca kilka punktów artykulacji, • akcesorium – podstawka w kształcie rozbłysku, • klasyczny design i detale nawiązujące do postaci Marvel Universe, • wymiary: ok 15.0 cm.

56,90 zł
44,95 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,95 zł

62
Avengers Bend and Flex. Figurka Kapitan Ameryka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers Bend and Flex. Figurka Kapitan Ameryka
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.20

Avengers to grupa niezwykłych postaci z Marvel Universe – fikcyjnego świata, w którym rzeczywistość plącze się z wątkami fantasy czy science fiction. Świat ten wypełniają zwykli, przeciętni ludzie borykający się z codziennymi problemami, a także bohaterowie o nadprzyrodzonych zdolnościach, bogowie, obcy. W życie ludzi wdziera się magia, a nawet siły kosmiczne. To właśnie motyw postaci nieprzeciętnych sprawia, że filmy z serii Avengers cieszą się ogromnym powodzeniem, a bohaterowie wyznaczają wzorce wśród małych, niebojących się marzyć dzieci. Ciesz się niesamowitą zabawą z elastycznymi figurkami z serii Bend and Flex. Te wyjątkowe figurki mają zginane ręce i nogi, dzięki czemu ustawisz swojego bohatera według własnej wyobraźni. Baw się tworząc fantazyjne pozy, dzięki dołączonemu akcesorium - podstawki w kształcie rozbłysku utrzymasz figurkę w danej pozycji. Zbieraj figurki akcji inspirowane światem Marvela z serii Bend and Flex i odtwarzaj swoje ulubione sceny z komiksów i filmów. W kolekcji: Czarna Pantera, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i inne (sprzedawane oddzielnie, w zależności od dostępności). Cechy produktu: • figurka Avengers Kapitan Ameryka, • elastyczna, posiadająca kilka punktów artykulacji, • klasyczny design i detale nawiązujące do postaci Marvel Universe, • 2 akcesoria: podstawka w kształcie rozbłysku i tarcza, • wymiary: ok 15.0 cm.

57,90 zł
52,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

63
CLPPNG. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CLPPNG. CD
Clipping, Mystic Production
Dostępny
12 szt.

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

64
Fontanelle LP. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fontanelle LP. Winyl
Syko Friend, Mystic Production
Dostępny
5 szt.

1. Liberty 2. Earth Kit 3. Earth Spit 4. Peel 5. Kitten Coop 6. Ancient Dog

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

65
Snapshot Of A Beginner. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snapshot Of A Beginner. CD
Nap Eyes, Mystic Production
Dostępny
20 szt.

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

66
Aporia. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aporia. CD
Dostępny
20 szt.

1.Ousia 2.What It Takes 3.Disinheritance 4.Agathon 5.Determined Outcome 6.Misology 7.Afterworld Alliance 8.Palinodes 9.Backhanded Cloud 10.Glorious You 11.For Raymond Scott 12.Matronymic 13.The Red Desert 14.Conciliation 15.Ataraxia 16.The Unlimited 17.The Runaround 18.Climb That Mountain 19.Captain Praxis 20.Eudaimonia 21.The Lydian Ring

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

67
Superstar. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superstar. CD
Caroline Rose, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

68
Dream On. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dream On. CD
Boman, Alice, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

1. Wish We Had More Time 2. Heart On Fire 3. The More I Cry 4. Who Knows 5. Don't Forget About Me 6. Everybody Hurts 7. Hold On 8. It's OK, It's Alright 9. This Is Where It Ends 10. Mississippi

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

69
Songs Of Praise Lp. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Songs Of Praise Lp. Winyl
Shame, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

A1 Dust On Trial A2 Concrete A3 One Rizla A4 The Lick A5 Tasteless B1 Donk B2 Gold Hole B3 Friction B4 Lampoon B5 Angie

134,90 zł
124,11 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

70
Konstanty Czartoryski. Retrospective - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
150,00 zł
135,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,00 zł

71
Avengers Bend and Flex. Figurka Iron Man - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers Bend and Flex. Figurka Iron Man
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.12

Avengers to grupa niezwykłych postaci z Marvel Universe – fikcyjnego świata, w którym rzeczywistość plącze się z wątkami fantasy czy science fiction. Świat ten wypełniają zwykli, przeciętni ludzie, borykający się z codziennymi problemami, a także bohaterowie o nadprzyrodzonych zdolnościach, bogowie, obcy. W życie ludzi wdziera się magia, a nawet siły kosmiczne. To właśnie motyw postaci nieprzeciętnych sprawia, że filmy z serii Avengers cieszą się ogromnym powodzeniem, a bohaterowie wyznaczają wzorce wśród małych, niebojących się marzyć dzieci. Ciesz się niesamowitą zabawą z tymi elastycznymi figurkami z serii Bend and Flex. Te wyjątkowe figurki mają zginane ręce i nogi, dzięki czemu ustawisz swojego bohatera według własnej wyobraźni. Baw się tworząc fantazyjne pozy, dzięki dołączonemu akcesorium - podstawki w kształcie rozbłysku utrzymasz figurkę w danej pozycji. Zbieraj figurki akcji inspirowane światem Marvela z serii „Bend and Flex” i odtwarzaj swoje ulubione sceny z komiksów i filmów. W kolekcji: Czarna Pantera, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i inne (sprzedawane oddzielnie, w zależności od dostępności). Cechy produktu: • figurka Avengers – Iron Man 15.0 cm, • elastyczna, posiadająca kilka punktów artykulacji, • akcesorium – podstawka w kształcie rozbłysku, • klasyczny design i detale nawiązujące do postaci Marvel Universe.

57,90 zł
52,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,79 zł

72
Droga Krzyżowa ze świętą Edytą Stein - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Krzyżowa ze świętą Edytą Stein
Dostępny
4 szt.

„Trwaj przed Panem, który wisi na Krzyżu z przebitym Sercem. Wylał swą serdeczną krew, aby zdobyć serce twoje. Jeśli chcesz iść z Nim w świętej czystości, ogołoć swoje serce z wszelkiego pożądania ziemskiego. Niech Chrystus Ukrzyżowany stanie się jedynym przedmiotem twoich pragnień, tęsknot i myśli”. – św. Edyta Stein

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

73
Ćwicz rączkę. Linie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwicz rączkę. Linie
Dostępny
11 szt.

Oto wyjątkowa książeczka z zadaniami do ćwiczenia układu ręka-oko, siły palców i dłoni. Polecenia przedstawiono w nieskomplikowany i jasny sposób - białe pola przeznaczone są do kreślenia kształtów. Sympatyczny bohater i zabawne, krótki teksty zachęcają dziecko do rozwiązywania ćwiczeń. Kreślenie linii i szlaczków to umiejętność bardzo istotna dla dalszej nauki pisania liter i cyfr. Dzięki serii książeczek " Ćwicz rączkę" dziecko nauczy się: - poprawnie trzymać ołówek, - pewnie i w różnych kierunkach rysować wzory, - precyzyjnie kreślić po śladzie. Inne książeczki z tej serii: Ćwicz rączkę. Kropki, łatki, kreski, Ćwicz rączkę. Litery, Ćwicz rączkę. Cyfry

6,12 zł
4,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,13 zł

74
Sam Doores. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sam Doores. CD
Doores Sam, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.23

1.Tempelhofer Dawn 2.Let It Roll 3.Other Side of Town (feat. Alynda Segarra) 4.Cambodian Rock n' Roll 5.Wish You Well 6.Windmills 7.Had a Dream 8.This Ain't a Sad Song 9.Solid Road 10.Red Leaf Rag 11.Push On 12.Must Be Somethin' 13.Nothing Like a Suburb 14.Chicago to Illinois

53,90 zł
49,59 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

75
Zestaw ochraniaczy S PK SHIELD 922155 SPOKEY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw ochraniaczy S PK SHIELD 922155 SPOKEY
SPOKEY
Niedostępny
Brak

Zestaw ochraniaczy na nadgarstki, łokcie i kolana, wykonany z wysokiej jakości Nylonu. Anatomiczny kształt dobrze dopasowuje się do sylwetki zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. PRZEZNACZENIE Jazda na łyżworolkach, deskorolce, hulajnodze. Parametry 3 częściowe: łokcie, kolana, nadgarstki materiał: siateczka MESH K086 10 mm amortyzująca pianka Eva, PP rozmiary: S, M, L waga użytkownika: B (25 - 50 kg)

59,90 zł
Powiadomienie
76
Rakietka do ping-ponga SMASH +pokrowiec 81812 SPOKEY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
Powiadomienie
77
Zeszyt A5/16k kratka Her Humorous Boy Fol A 10, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16k kratka Her Humorous Boy Fol A 10, cena za 1 szt
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.03

2,99 zł
Powiadomienie
78
Zeszyt A5/32k linia Kol Her Humorous Boy Fol A, mix wzorów, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,99 zł
Powiadomienie
79
Zeszyt A5 32 kartek w kratkę, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 32 kartek w kratkę, mix
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.28

Miks wzorów wysyłanych losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
80
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, mix
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.27

Miks wzorów wysyłanych losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
81
Zeszyt A5 16 kartek w linię  Her Humorous, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w linię Her Humorous, mix
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.28

Miks wzorów wysyłanych losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
82
Zeszyt A5 16 kartek w linie Her Cute, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w linie Her Cute, mix
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

Miks wzorów wysyłanych losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
83
Zeszyt A5/16k linia Her Games Sport Fol A 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16k linia Her Games Sport Fol A 10
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.05

9,99 zł
Powiadomienie
84
Zeszyt A5/32k kratka Her Games Sport Fol A 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/32k kratka Her Games Sport Fol A 10
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.01

13,99 zł
Powiadomienie
85
Zeszyt A5/32k linia Kol Her Games Sport Fol A, mix wzorów, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
Powiadomienie
86
Zeszyt A5/32k kratka Her Humorous Gir Fol A 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/32k kratka Her Humorous Gir Fol A 10
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.13

12,99 zł
Powiadomienie
87
Zeszyt A5/16k linia Kol Her Humorous Gir Fol A 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16k linia Kol Her Humorous Gir Fol A 10
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.03

8,99 zł
Powiadomienie
88
Zeszyt A5/32k kratka Kol Her Cute Fol A 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/32k kratka Kol Her Cute Fol A 10
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

4,99 zł
Powiadomienie
89
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę Her Humorous, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę Her Humorous, mix
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.25

Miks wzorów.

2,99 zł
Powiadomienie
90
Zeszyt A5/60k kratka Her Romantic Fol A 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/60k kratka Her Romantic Fol A 5
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

91
Marvel Avengers. Bend and Flex. Figurka Hulk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Avengers. Bend and Flex. Figurka Hulk
Hasbro, Marvel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.30

Avengers to grupa niezwykłych postaci z Marvel Universe – fikcyjnego świata, w którym rzeczywistość plącze się z wątkami fantasy, czy science fiction. Świat ten wypełniają zwykli, przeciętni ludzie, borykający się z codziennymi problemami, a także bohaterowie o nadprzyrodzonych zdolnościach, bogowie, obcy. W życie ludzi wdziera się magia, a nawet siły kosmiczne. To właśnie motyw postaci nieprzeciętnych sprawia, że filmy z serii Avengers cieszą się ogromnym powodzeniem, a bohaterowie wyznaczają wzorce wśród małych, niebojących się marzyć dzieci. Ciesz się niesamowitą zabawą z tymi elastycznymi 15-centymetrowymi figurkami z serii Bend and Flex. Te wyjątkowe figurki mają zginane ręce i nogi, dzięki czemu ustawisz swojego bohatera według własnej wyobraźni. Baw się tworząc fantazyjne pozy, dzięki dołączonemu akcesorium – podstawki w kształcie rozbłysku utrzymasz figurkę w danej pozycji. Zbieraj figurki akcji inspirowane światem Marvela z serii Bend and Flex i odtwarzaj swoje ulubione sceny z komiksów i filmów. W kolekcji: Czarna Pantera, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i inne. Zawartość i cechy zestawu: • figurka Avengers – Hulk 15.0 cm, • elastyczna, posiadająca kilka punktów artykulacji, • akcesorium – podstawka w kształcie rozbłysku, • klasyczny design i detale nawiązujące do postaci Marvel Universe.

62,22 zł
56,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,22 zł

92
Spiderman. Bend and Flex. Spiderman, figurka 15 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spiderman. Bend and Flex. Spiderman, figurka 15 cm
Hasbro
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.09

Ciesz się niesamowitą zabawą z tymi elastycznymi 15-centymetrowymi figurkami z serii Bend and Flex. Te wyjątkowe figurki mają zginane ręce i nogi, dzięki czemu ustawisz swojego bohatera według własnej wyobraźni. Baw się tworząc fantazyjne pozy, dzięki dołączonemu akcesorium – podstawki w kształcie pajęczyny utrzymasz figurkę w danej pozycji. Zbieraj figurki akcji inspirowane światem Marvela z serii Bend and Flex i odtwarzaj swoje ulubione sceny z komiksów i filmów. Wysokość figurki: 15.0 cm Wymiary opakowania: 23.0 x 17.0 x 5.0 cm

67,90 zł
61,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

93
Rozmówki ukraińsko-polskie do pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki ukraińsko-polskie do pracy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.24

Wyjątkowa propozycja dla osób posługujących się językiem ukraińskim, które chcą poznać podstawy języka polskiego. Książka zawiera materiał niezbędny dla wyjeżdżających do pracy, dla podróżujących oraz studentów, praktykantów i stażystów. W Rozmówkach ... znajdziesz najważniejsze zagadnienia, które umożliwią opanowanie podstawowej znajomości języka polskiego. Szczypta gramatyki, uproszczony zapis wymowy, praktyczne porady oraz dwujęzyczny słowniczek, dzięki któremu szybko znajdziesz i sprawdzisz znaczenie słówka. Skorzystaj z niezbędnika komunikacyjnego, który uprości wszystkie etapy pobytu w Polsce, np. wynajem mieszkania, sprawy urzędowe i legalizację pobytu. A wszystko to w podręcznym formacie, który możesz zabrać ze sobą wszędzie! Polski. Rozmówki...

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

94
Bułgarski. Rozmówki na każdy wyjazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bułgarski. Rozmówki na każdy wyjazd
Dostępny
22 szt.

Niezbędnik dla każdego, kto planuje wyjazd do Bułgarii i chce poznać podstawy poprawnej komunikacji w języku bułgarskim. Znajdziesz tu niezbędne słówka, zwroty i wyrażenia, dzięki którym będziesz mógł porozumieć się z rozmówcami: zapytać o drogę, zrobić zakupy, poprosić o radę. Dzięki temu poradzisz sobie w różnych sytuacjach - w muzeum, na spacerze po mieście, ale i w urzędzie czy u lekarza. W Rozmówkach... znajdziesz też ciekawostki o Bułgarii oraz wskazówki dotyczące kultury i zwyczajów. Część poświęcona podstawom gramatyki i wymowie języka bułgarskiego ułatwi porozumiewanie się i zrozumienie odpowiedzi udzielanych w tym języku. Dodatkowym ułatwieniem będzie także dwujęzyczny słownik oraz uproszczony zapis wymowy wszystkich prezentowanych zwrotów. Z Rozmówkami na każdy wyjazd: - poznasz przydatne zwroty i wyrażenia - porozumiesz się w lokalnym języku z mieszkańcami - zrozumiesz szyldy, napisy i komunikaty - opanujesz podstawy wymowy - dowiesz się więcej o Bułgarii i jej mieszkańcach

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

95
Grecki. Rozmówki na każdy wyjazd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecki. Rozmówki na każdy wyjazd
Dostępny
46 szt.

Niezbędnik dla każdego, kto wybiera się do Grecji w podróż turystyczną czy służbową albo planuje dłuższy wyjazd na praktyki, staż lub studia. Znajdziesz tu niezbędne zwroty i wyrażenia, dzięki którym będziesz mógł porozumieć się z greckimi rozmówcami: zapytać o drogę, zrobić zakupy, poprosić o radę. Dzięki temu poradzisz sobie w różnych sytuacjach - w muzeum, na spacerze po mieście, ale i w urzędzie czy u lekarza. W Rozmówkach... znajdziesz też ciekawostki o Grecji oraz wskazówki dotyczące kultury i zwyczajów. Część poświęcona podstawom gramatyki oraz fonetyki języka greckiego ułatwi porozumiewanie się i zrozumienie odpowiedzi udzielanych w tym języku. Dodatkowym ułatwieniem będzie także dwujęzyczny słownik oraz uproszczony zapis wymowy wszystkich prezentowanych zwrotów. Z Rozmówkami na każdy wyjazd: poznasz przydatne zwroty i wyrażenia, porozumiesz się w lokalnym języku z mieszkańcami, zrozumiesz szyldy, napisy i komunikaty, opanujesz podstawy wymowy, dowiesz się więcej o Grecji i jej mieszkańcach.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

96
Karty kontrastowe. Zwierzęta w paski i łaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty kontrastowe. Zwierzęta w paski i łaty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

Wyjątkowa propozycja dla maluszków, do wspólnych zabaw już od pierwszych dni życia. Aktywności z kartami pozwalają na rozwój potencjału najmłodszych, stymulują wzrok i skupiają uwagę na czarnej i białej barwie, które są najbardziej widoczne w początkowym etapie rozwoju. Podczas ćwiczeń z kontrastowymi kartami, dziecko rozwinie umiejętność koncentracji oraz inteligencję wizualno-przestrzenną. Zabawa z kartami to także świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu i budowanie więzi z maluszkiem w pierwszych miesiącach życia. Na kartach przedstawiono zwierzęta w wersji czarno-białej lub biało-czarnej, które występują w środowisku naturalnym np. pingwin, krowa, zebra. Na odwrocie kart, oprócz wizerunków zwierząt pojawiły się również najprostsze kształty i figury w kolorach, które dziecko rozpoznaje zaraz po czarnym i białym, czyli czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim. Zabawa z kartami pozytywnie wpłynie na rozwój spostrzegania wzrokowego, wyobraźni przestrzennej oraz koordynacji oko-ręka. Pozwoli też dziecku lepiej rozumieć otaczający świat, poznając zwierzęta i kształty. W zestawie jest 17 kart kontrastowych wykonanych z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość elementów. Wiele inspiracji na zabawy oraz wskazówki do użycia kart znajdziecie w dołączonym poradniku pedagożki i terapeutki Anny Zych.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

97
Karty kontrastowe. Zwierzęta czarne i białe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty kontrastowe. Zwierzęta czarne i białe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.07

Inspirująca zabawka dla maluszka, która może towarzyszyć mu już od pierwszych dni życia. Zabawa z kartami rozwija potencjał najmłodszych: stymuluje wzrok oraz przyciąga uwagę do czerni i bieli, czyli najbardziej widocznych barw na początkowym etapie rozwoju. Ćwiczenia z wyraźnymi i kontrastującymi kształtami rozwiną koncentrację oraz inteligencję wizualno-przestrzenną dzieci. Wykorzystanie kart kontrastowych to także pomysł na pierwsze wspólne zabawy z dzieckiem, budowanie bliskości i wspólnej więzi. Na kartach znajdują się zwierzęta w wersji czarno-białej i biało-czarnej, natomiast na odwrocie kart te same gatunki w zmienionych pozycjach. Takie połączenie pozwoli na wykorzystanie kart na dwa sposoby: do zapoznania najmłodszych z najpopularniejszymi zwierzętami, a także jako ćwiczenie ze starszym maluchem spostrzegawczości i wskazywanie gdzie znajdują się np. skrzydła, oczy i nogi zwierząt. Wykorzystanie kart do codziennej zabawy wpłynie na rozwój spostrzegania wzrokowego, mowy, koordynacji oko-ręka, a także pozwoli na poznawanie świata przez najmłodszych odkrywców. W skład zestawu wchodzi 17 kart kontrastowych wykonanych z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość. Wiele inspiracji na zabawy oraz wskazówki do użycia kart znajdziecie w dołączonym poradniku autorstwa Anny Zych, pedagożki i terapeutki.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

98
Przemiany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemiany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.26

Tom zawiera ostatnią, niedokończoną i niemal zapomnianą powieść Bolesława Prusa oraz m.in. notatki twórcze do niej. Te ostatnie są labiryntem i kłębowiskiem pomysłów pisarza. Umożliwiają unikalną analizę metod pisarskich autora, począwszy od krystalizowania się problematyki, pomysłów fabularnych i charakterystyki postaci, poprzez mozolne opracowywanie literackiego kształtu tekstu. Za życia pisarza ukazało się 58 odcinków Przemian w „Tygodniku Ilustrowanym”. Nad utworem długo ciążyła zideologizowana dyskusja, której mottem może być stwierdzenie Jana Lorentowicza: „Przemiany były niewątpliwie wstępem do nowych przemian w Prusie” (1912 r.). Próbowano zrobić z autora gorącego sympatyka socjalizmu. Dopiero po opublikowaniu przez Zygmunta Szweykowskiego w 1974 r. notatek do powieści dostrzeżono dramatyczną różnicę między szeroko zakrojonymi planami powieściopisarza a ich realizacją. Prus zamierzał stworzyć cykl obejmujący kilkadziesiąt lat trudnych doświadczeń życiowych i duchowego doskonalenia głównego bohatera, Józefa Trawińskiego, oraz dzieje co najmniej dwóch rodzin osnute na tle wypadków historycznych przełomu wieków. Zdążył napisać zaledwie ekspozycję, przedstawiając młodzieńczych bohaterów i zawiązanie konfliktu wokół sporu o majątek rodzinny oraz perypetii uczuciowych. Powieść wyraźnie łączy się z wcześniejszą – utworem Dzieci, zarówno w warstwie tematycznej, jak i ideowej. Katastroficzny obraz młodzieży zaangażowanej w ruchy rewolucyjne 1905 r. miałby zostać w Przemianach (zaplanowanych jako cykl powieściowy) uzupełniony analizą przyczyn wybuchu społecznego i poszukiwaniem dróg odrodzenia. O ile Dzieci można uznać za opis destrukcyjnych działań młodych rewolucjonistów, o tyle w Przemianach Prus próbowałby dawać receptę i wskazywać wartości, które u progu nowego wieku mogą ocalić człowieka i społeczeństwo.

45,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

99
Encyklopedia. Ciało człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia. Ciało człowieka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.03

Aby zaspokoić potrzebę zdobywania wiedzy, sięgamy po rzetelne książki, a encyklopedie stanowią doskonałe źródło informacji dla dzieci i dorosłych. Wspaniałe obrazki i bogata treść sprawiają, że Encyklopedia ludzkiego ciała to najlepsza seria książek na temat organizmu człowieka. Tom Układ trawienny, układ moczowy i układ wydalniczy dostarcza informacji na temat interesujących cech i możliwości układu trawiennego, układu moczowego i układu wydalniczego. To rozległe źródło wiedzy, które na pewno przyciągnie uwagę każdego czytelnika.

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

100
Rowerek BART Sky Blue 12 cali eva - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowerek BART Sky Blue 12 cali eva
Lionelo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

250,90 zł
225,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,09 zł

Wróć do góry