hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.02.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mikołajek. Jestem najlepszy! (René Goscinny, Jean-Jacques Sempé), na drugim Lukrecja na pierwszym planie (Anne Goscinny). Kolejny produkt to Bajkowe ćwiczenia logopedyczne (Irena Daniel) oraz Chwała Rzymu. Jak tworzyło się imperium (Anthony Everitt).
1
Mikołajek. Jestem najlepszy! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołajek. Jestem najlepszy!
Dostępny933 szt.

„Wczoraj byłem najlepszy w klasie. Jak bum-cyk-cyk! Pani zrobiła nam dyktando i miałem siedem błędów. Po mnie był Ananiasz, który miał siedem i pół – przecinki liczą się jako połówka...” Wielka kolekcja najlepszych przygód Mikołajka wywoła uśmiech na twarzy czytelnika w każdym wieku.

29,99 zł
20,69 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,30 zł

15 osób kupiło
2
Lukrecja na pierwszym planie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lukrecja na pierwszym planie
Dostępny1989 szt.

Spójrzcie tylko na mój pokój. Jest zdecydowanie zbyt dziecinny, ale jak przekonać mamę, że remont i nowe meble są mi absolutnie niezbędne? Dorośli czasem naprawdę nic nie rozumieją. Mój ojczym na przykład się denerwuje, że nasza ulica jest zablokowana, bo akurat kręcą tam film. A przecież to jest strasznie ciekawe! Pełno znanych aktorek i przystojnych aktorów! W dodatku jeden z nich to podobno stary znajomy… mojej babci. Oczywiście, ona zawsze musi być w centrum uwagi. Ale coś mi mówi, że tym razem będzie inaczej… Anne Goscinny – w dzieciństwie spędzała czas z Mikołajkiem i innymi chłopięcymi bohaterami, ale już w głębi duszy marzyła o świecie Lukrecji!

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

7 osób kupiło
3
Bajkowe ćwiczenia logopedyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkowe ćwiczenia logopedyczne
Dostępny78 szt.

Bajki logopedyczne to krótkie historyjki, które urozmaicają ćwiczenia narządów artykulacyjnych. Pod każdą bajką zamieszczono ćwiczenia rozwijające zmysły dziecka, zakres słownictwa, zdolności manualne i spostrzegawczość. Książka może być inspiracją do tworzenia własnych opowiadań i kart pracy dopasowanych do potrzeb i zainteresowań dziecka, z którym prowadzimy terapię.

13,00 zł
10,99 zł

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

6 osób kupiło
4
Chwała Rzymu. Jak tworzyło się imperium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwała Rzymu. Jak tworzyło się imperium
Dostępny30 szt.

Pasjonująca opowieść o tym, jak z małej osady nad Tybrem Rzym przekształcił się w imperium, które zmieniło oblicze świata. Anthony Everitt przedstawia wciągającą, a przy tym rzetelną naukowo opowieść o drodze Rzymu do chwały, pełną ważnych lekcji dla naszej epoki. Jak starcie między patrycjuszami i plebejuszami kształtowało politykę republiki? Dlaczego roztropna rzymska strategia oferowania obywatelstwa pokonanym sąsiadom przyczyniła się do rozwoju kiełkującego imperium? Jak to się stało, że niewyobrażalne bogactwo i potęga wypaczyły tradycyjną republikańską virtus i w Rzymie, triumfującym na zewnątrz, pojawiły się pierwsze oznaki rozkładu wewnętrznego? Autor kreśli niezapomniane portrety wielkich Rzymian, m.in. Cyncynata, symbolu rzymskiej odwagi i surowości obyczajów; błyskotliwego wodza Scypiona Afrykańskiego, który odparł zagrożenie ze strony Hannibala. Oddaje też głos pisarzom, historykom, myślicielom, których uwagi na temat sztuki rządzenia i „dobrego życia” inspirowały wszystkie zachodnie potęgi od starożytności po obecne czasy, jak choćby Cyceron, wytrawny prawnik, mówca i filozof – jego pisma poświęcone sprawiedliwości i wolności do dziś kształtują nasz dyskurs polityczny.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

4 osoby kupiły
5
Rzym i Watykan (Rome and the Vatican); kieszonkowy laminowany plan miasta 1:15 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzym i Watykan (Rome and the Vatican); kieszonkowy laminowany plan mia...
Dostępny30 szt.

Dostojne bazyliki, plenery znane z hollywoodzkich produkcji, dające ochłodę fontanny, światowe dzieła sztuki... Długo można by wymieniać atrakcje Rzymu. Dwustronnie laminowany, wygodny w składaniu kieszonkowy plan interesujących dla turysty, centralnych dzielnic włoskiej stolicy pomoże w odkrywaniu jej uroków.Zawiera m.in.:bogatą treść turystyczną: zabytki, antyczne ruiny, muzea, hotele, schroniska młodzieżowe i inne istotne obiekty,linie i stacje metra oraz kolejki podmiejskiej, linie i przystanki tramwajowe,cieniowanie plastycznie pokazujące urozmaicone ukształtowanie terenu Wiecznego Miasta,plan zabytkowego centrum Rzymu w bardziej szczegółowej skali 1:10 000 (1 cm 100 m),skorowidz ulic.

13,40 zł
9,99 zł

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

5 osób kupiło
6
Mama zawsze wraca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama zawsze wraca
Dostępny194 szt.

Oparta na wspomnieniach ocalałej z Zagłady, poruszająca historia dziewczynki ukrywanej przez wiele miesięcy na terenie warszawskiego getta. Poetycko zilustrowane świadectwo ocalającej mocy miłości i wyobraźni. Nikt nie wie, że tu mieszka dziewczynka. Będziesz tu mieszkała jak krasnoludek. Tak mi powiedziała. (...) Nie czułam się smutna. Nie było mi źle. Nie wiedziałam w ogóle, że jest inne życie. Myślałam, że tak to jest. Nigdy nie chciałam wyjść, bo nie wiedziałam, że można wyjść. Zosia, córka Natalii i Szymona Zajczyków, była malutkim dzieckiem, gdy wybuchła wojna. Jesienią 1940 roku wraz z rodziną trafiła do warszawskiego getta. By ocalić córkę, Natalia ukryła ją w piwnicy. Dziewczynka spędziła tam długie miesiące tylko z ukochaną lalką, w świecie wyobraźni stworzonym dla niej przez matkę. Nie pamięta muru, głodnych ludzi na ulicach, opasek z gwiazdą Dawida. Pamięta kasztany i listki, które przynosiła jej mama, sanki rysowane węglem na podłodze i odwiedzające ją szczury, których na początku wcale się nie bała. Zosia Zajczyk ocalała, jako jedna z niewielu. Po latach opowiada swoją historię. Mama zawsze wraca to spisana przez pisarkę i reportażystkę Agatę Tuszyńską opowieść o niezwykłej więzi matki i córki wśród okrucieństwa wojny. Dodatkowy wymiar nadają jej subtelne, poetyckie ilustracje cenionej w Polsce i na świecie artystki Iwony Chmielewskiej. Nałożona na okładkę papierowa opaska z ważnym w opowieści haftowanym motywem to próba odwrócenia symboliki opaski z gwiazdą Dawida. Tutaj ten kawałek płótna staje się znakiem czułości, ochronnym gestem otaczającym ukryty w książce kruchy świat Natalii i Zosi. „Zosię poznałam dawno. Podczas pierwszego, a może drugiego przyjazdu do Izraela. (...) Połączenie języka i wrażliwości dziecka z okrucieństwem ówczesnej codzienności sprawiło, że wtedy, dwadzieścia lat temu, przerosła mnie ta opowieść. (...) Zamknęłam ją na długo na dnie pamięci. Otworzyłam po latach, silniejsza. (...) Uświadomiłam sobie wtedy, jak bliskie są nasze losy. (...) Przeglądam się w lustrze tej historii. Historii miłości i nadziei. Historii, która pozwala wierzyć w moc słowa” – Agata Tuszyńska. „(...) Moim zadaniem było dopełnić ten wstrząsający i zachwycający tekst obrazami, które (to jedyne, czego byłam pewna) nie będą ilustrowały go w tradycyjnie pojmowany sposób. Jak to zrobić, żeby książka symbolicznie otwierała się i zamykała przed odbiorcą, jak tamta ciemna piwnica? Jak zachować i pokazać sakralny wymiar tego miejsca? Jak je oświetlić, wydobyć z tamtych czasów i przenieść jak najdelikatniej do dzisiejszego świata? I pamiętać, żeby swoją zbyt narzucającą się wizją nie przeszkadzać odbiorcy w osobistym, intymnym przeżyciu? Przecież każdy ma na swój sposób obcować z tą tajemnicą. Obraz ma tu milczeć, ma być w pewnym sensie niewidzialny, a jednak ważny i dotkliwy” – Iwona Chmielewska.

49,90 zł
35,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 13,91 zł

5 osób kupiło
7
Teczka A4 z gumką, leniwiec, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z gumką, leniwiec, mix wzorów
Starpak
Dostępny1 szt.

Teczka do przechowywania dokumentów, dyplomów i prac artystycznych z młodzieżowym motywem leniwca. Gumka w oplocie wykonana z estetycznej tkaniny. Otworki na gumkę zabezpieczone nitami. Teczka jest laminowana, dzięki temu bardziej trwała i ozdobiona kolorowymi nadrukami. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,99 zł
3 osoby kupiły
8
Opowieści o pilocie Pirxie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o pilocie Pirxie
Dostępny1 szt.

Stanisław Lem planował dwa, może trzy opowiadania o pilocie Pirxie. Ku radości czytelników powstało ich więcej. Dzięki temu możemy dziś obcować z jednym z najsłynniejszych bohaterów literatury science-fiction.Kim jest Pirx? Jest jednym z nas. Nie ma w sobie nic z herosa i zdarza mu się wpadać w panikę. W decydujących momentach jednak dzięki inteligencji, a czasem dzięki łutowi szczęścia, udaje mu się znaleźć wyjście z opresji.Pirx dojrzewa z każdym kolejnym opowiadaniem. Razem z nim dojrzewają problemy, którym musi stawić czoła. Ale nie tylko to stanowi o wartości tych przygód – w każdym opowiadaniu pilot udowadnia, że człowiek ma szansę w konfrontacji z bezkresnym i zimnym kosmosem. Pilot Pirx pokazuje, że nasze słabości czasem mogą być naszą siłą.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
9
Pies jest miłością. Dlaczego i jak twój pies cię kocha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies jest miłością. Dlaczego i jak twój pies cię kocha
Dostępny21 szt.

Czy twój pies cię kocha? Każdy miłośnik psów zna to uczucie. Wilgoć wszędobylskiego psiego nosa, ciepło leżące u naszych stóp, nie mówiąc o piskach, gdy chcą wskoczyć na łóżko albo cieszą się na nasz widok. Wydaje się to oczywiste, że nasze psy naprawdę nas kochają. Ale od lat naukowcy opierają się temu wnioskowi, ostrzegając przed antropomorfizacją naszych zwierząt. Oto jednak nadchodzi Clive Wynne, pionierski psi behawiorysta, którego badania pomagają zapoczątkować nową erę: taką, w której miłość, a nie inteligencja czy uległość, stanowią sedno relacji człowiek–pies. Czerpiąc z najnowocześniejszych badań przeprowadzanych w swoim laboratorium i innych ośrodkach na całym świecie, Wynne pokazuje, że sednem każdego psa są uczucia, wypełniające je od pyszczków i ogonów przez ich mózgi, hormony, aż po DNA. Ta naukowa rewolucja mówi więcej o unikalnym pochodzeniu psów, ich zachowaniu, potrzebach i ukrytych głębiach, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Jak choćby to, że psy zwyczajnie lubią szwendać się w naszym towarzystwie, a gdy nie mają się do kogo przytulić, stają się osowiałe i dziczeją. Ludzka, pouczająca książka Pies jest miłością to niezbędna lektura dla każdego, kto kiedykolwiek kochał psa – i doświadczył cudu bycia kochanym. „Wciągająca i fascynująca! Po lekturze każdy jest radosny, lepiej poinformowany oraz pełen głębszego uznania dla naszych niesamowitych psich towarzyszy i ich nieokiełznanej zdolności do kochania” – Cat Warren, autorka bestsellera What Dog Knows. „Nauka w końcu wyjawia psią tajemnicę: wyjątkową zdolność do kochania, która odróżnia psy od wszystkich innych zwierząt. Znakomita książka” – John Bradshaw, autor bestsellerów Zrozumieć kota i Zrozumieć psa. Clive D.L. Wynne jest dyrektorem i założycielem Canine Science Collaboratory na Uniwersytecie Stanowym Arizony. Publikował swoje prace m.in. w „Psychology Today”, „New Scientist” i „New York Timesie” oraz pojawiał się w programach National Geographic Explorer, PBS i BBC.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

3 osoby kupiły
10
Maroko light: przewodnik + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maroko light: przewodnik + mapa
Dostępny15 szt.

Olbrzymi meczet Hassana II w Casablance, niebieskie dzielnice w Chefchaouen, baśniowe zamczyska na drodze tysiąca kazb, garbarnie skór w średniowiecznym Fezie, targi pachnące przyprawami, tajemniczy świat arabskich medyn, monumentalny Atlas Wysoki wraz z królewskim Tubkalem, piaszczyste plaże i kamieniste pustynie. Maroko jest miejscem niespodzianek i kontrastów. Można tu odkryć zarówno fascynujący świat Berberów, jak i islamską pobożność, która przeplata się z wiarą w dżiny i magię. Poznaj Maroko z nową, wyjątkową serią „explore! guide light”. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

3 osoby kupiły
11
Wietnam, Kambodża, Laos 3w1: przewodnik + atlas + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wietnam, Kambodża, Laos 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny25 szt.

Gdzie można spotkać wznoszącego się smoka? Jak duża jest największa jaskinia na świecie? Jak długo trzeba gotować zupę pho? Dlaczego język wietnamski wykorzystuje alfabet łaciński, skoro jest językiem azjatyckim? W którym mieście zbudowano katedrę-bliźniaczkę paryskiej Notre Dame? Na te i inne pytania odpowie przewodnik „ExpressMap” po Wietnamie, Kambodży i Laosie. Pomoże też odkryć najpiękniejsze zakątki Hanoi i Ho Chi Minh, odsłoni tajemnice delty Mekongu, kambodżańskiego kompleksu Angkor i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO laotańskiego Luang Prabang. Wskaże szlaki wiodące oszałamiającymi tarasowymi polami ryżowymi okolic Sa Pa oraz podpowie, dokąd udać się na rajskie plażowanie. Nowa jakość wśród przewodników wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: • mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, • bogata treść historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, • przydatne informacje praktyczne dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport, noclegi, pogoda, • informacje o lokalnej kuchni i wydarzeniach kulturalnych, • przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, • szczegółowy atlas Wietnamu, Kambodży i Laosu, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, • dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika.

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

3 osoby kupiły
12
Tajlandia 3w1: przewodnik + atlas + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajlandia 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Lśniące od złoceń świątynie Bangkoku, imponujące ruiny Ayutthayi, dawnej stolicy Syjamu, i uginające się pod ciężarem jedzenia uliczne stoiska w Chiang Mai. Zjawiskowa Niebiańska Plaża na Ko Phi Phi, przynoszące ochłodę wodospady Erawan i niezwykły podwodny świat Morza Andamańskiego barwne ryby zamieszkujące rafy koralowe. Niekończąca się zabawa na Phuket i relaks w hamaku pod palmami na niewielkich wysepkach Zatoki Tajlandzkiej. Zakupy na pływających targach, kurs tajskiego boksu, kąpiel ze słoniem i trekking w dżungli. Harmonia smaków tajskiej kuchni słynny pad thai, pikantno-kwaśna zupa tom saep, krewetki w sosie curry, świeże sałatki yam skropione sokiem z limonki i słodki ryż z mango. Przewodnik ExpressMap po Tajlandii pomoże odkryć wszystkie atrakcje Krainy Uśmiechu.Nowa jakość wśród przewodników wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map:mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc,bogata treść historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty,przydatne informacje praktyczne dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda,informacje o lokalnej kuchni i wydarzeniach kulturalnych,przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji,szczegółowy atlas Tajlandii, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku,dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika.

89,90 zł
62,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

3 osoby kupiły
13
Catch ball, mix kolorów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch ball, mix kolorów
ADAR, od 4 lat
Dostępny42 szt.

Klasyczne rakietki z piłeczką na rzep Gry zręcznościowe to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Skutecznie pomogą zapomnieć nam o nudzie, a także przyniosą szereg korzyści dla ciała, jak i umysłu. Zestaw zawiera 2 okrągłe paletki oraz piłkę. Gra polega na rzucaniu oraz sprawnym „chwytaniu” piłki na silny rzep, który sprawia, że złapana piłka nie spada na podłoże. Aby rzucić, należy ją oderwać od paletki. Soczyste, neonowe kolory zestawu są przyjemne dla oka, przyciągną uwagę dziecka i zachęcą je do korzystania. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

12,99 zł
3 osoby kupiły
14
Benelux. Belgia, Holandia, Luksemburg; laminowana mapa samochodowa 1:500 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Benelux. Belgia, Holandia, Luksemburg; laminowana mapa samochodowa 1:5...
Dostępny24 szt.

Z dwustronnie laminowaną, wygodną w składaniu i trwałą mapą samochodową krajów Beneluksu podróż po Belgii, Holandii i Luksemburgu będzie czystą przyjemnością.Na mapie m.in.:stan dróg 2018,szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg,odległości drogowe w kilometrach,promy samochodowe, lotniska międzynarodowe,plastyczna rzeźba terenu, lasy, parki narodowe,skorowidz miejscowości,legenda w wielu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, holenderskim, rosyjskim, polskim.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
15
Karnet B6 Wielkanoc (10szt.) z ząbkami relig. MIX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Wielkanoc (10szt.) z ząbkami relig. MIX
Dostępny37 szt.

Karnet B6 (12,0x16,5 mm) brokatowany, ząbkowany na zewnątrz z kolorowym rewersem i życzeniami. Kartki z motywem religijnym. Pakowany do folii wraz z kopertą w miksie seriami po 10 szt.

16,99 zł
2 osoby kupiły
16
Karnet B6 Wielkanoc BBW religijne (10szt) MIX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Wielkanoc BBW religijne (10szt) MIX
Dostępny38 szt.

Karnet B6 brokatowany, ząbkowany na zewnątrz z kolorowym rewersem i życzeniami. Pakowany do folii wraz z kopertą w miksie seriami po 10 szt.

16,99 zł
2 osoby kupiły
17
Mali Rebelianci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali Rebelianci
Dostępny34 szt.

Daj szansę swoi dzieciom! Daj szansę swoim uczniom! Dołącz do rebelii! Mali Rebelianci to przewodnik po metodzie ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ (pol. LEGO-LOGOS), która uczy filozofii, etyki i kreatywności oraz wspiera naukę innych przedmiotów społeczno-humanistycznych, dając siłę do odważnego i twórczego myślenia. To wspaniała wyprawa do najgłębszych tajemnic kultury. Na pewno zachwyci miłośników filozofii, filmu, szeroko rozumianej popkultury, antropologii, mitologii. Stworzona kilkanaście lat temu przez Jarosława Marka Spychałę metoda ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ wykorzystuje naturalną ciekawość poznawczą młodych osób i opiera się na ich samodzielnej refleksji nad światem. Wykorzystywane podczas zajęć teksty filozoficzne stają się pretekstem do niezależnego myślenia i konfrontowania własnych przemyśleń z tym, jak myślą inni. Praktykowana podczas warsztatów metoda edukacyjna znosi bariery komunikacyjne i włącza wszystkie osoby do zabawy filozofią. ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ pomaga odnaleźć pasję w nauce, ale daje też siłę i odwagę do kształtowania i wyrażania własnych przemyśleń. Metoda ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ inspirowana jest bezpośrednio sposobem obrazowania, którym Platon posługuje się w swoich Dialogach. ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ nawiązuje do obrazu jaskini i jednocześnie wykorzystuje praktycznie elementy narracji Platona do nauczania zarówno filozofii, jak i kreatywności. Zajęcia mogą być prowadzone wszędzie, w szkole i poza nią, dla uczestników i uczestniczek w każdym wieku.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
18
Magia zmiany. Przekrocz własne granice i osiągnij cel, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia zmiany. Przekrocz własne granice i osiągnij cel, wydanie 2
Dostępny1198 szt.

Plan Jakuba Czarodzieja jest prosty – najpierw ty, potem reszta świata. Bo jeśli ty zmienisz swoje życie, zmianę odczują także ludzie z twojego otoczenia. Droga do sukcesu nie jest tak trudna, jak ci się wydaje. • Bądź silniejszy i pewniejszy siebie – pozbądź się uciążliwych nawyków, które stoją na drodze do realizacji twoich planów. • Miej odwagę powiedzieć światu, że osobą, która ma być naprawdę szczęśliwa, jesteś ty sam! • Stań przed lustrem z podniesioną głową i naucz się mierzyć z porażkami, wyciągać wnioski oraz czerpać z nich siłę do dalszego działania. Z Czarodziejem twoje życie zmieni się na lepsze. Masz odwagę spróbować?

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
19
Teczka A4 z gumką, owoce, mix wzorów, cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z gumką, owoce, mix wzorów, cena za 1 szt
Starpak, 1 sztuka
Dostępny47 szt.

Teczka do przechowywania dokumentów, dyplomów i prac artystycznych. • Otworki na gumkę zabezpieczone nitami. • Gumka w oplocie wykonana z estetycznej tkaniny. • Teczka jest laminowana, dzięki temu bardziej trwała i ozdobiona kolorową grafiką. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,99 zł
2 osoby kupiły
20
Niedźwiedź w wielkim mieście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedźwiedź w wielkim mieście
Dostępny28 szt.

Czy niedźwiedź w wielkim mieście jest jak słoń w składzie porcelany? Dowcipna książka obrazkowa dla młodszych czytelników. Kiedy niedźwiedź budzi się ze snu zimowego, w lesie jest dziwnie pusto. Gdzie się wszyscy podziali? Przeprowadzili się do miasta – wyjaśnia jastrząb. Są tam podgrzewane jaskinie, mnóstwo pysznego jedzenia… i żadnych myśliwych! Brzmi świetnie, więc niedźwiedź rusza w ślad za innymi. Lis, borsuk, kuna i bóbr, którzy zdążyli się już wygodnie urządzić w parkach, na skwerkach i pod kioskami, nie są z tego zadowoleni. „Wpadniemy przez niego w tarapaty – mówią. – Ludzie nie zwracali na nas uwagi. A ten ogromny niezdarny zwierz napędzi im strachu i ściągną myśliwych! Musimy go przepędzić!” Ale kogoś tak dużego niełatwo się pozbyć… Niedźwiedź w wielkim mieście został wyróżniony nagrodą dla książki dziecięcej Nadrenii Północnej-Westfalii i znalazł się na Liście Białych Kruków (White Ravens), czyli w katalogu najlepszych książek dziecięcych świata przygotowywanym co roku przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek (Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży) w Monachium.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
21
Ślewiński. Malarstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślewiński. Malarstwo
Dostępny20 szt.

Władysław Ślewiński (1856–1918) – malarz, przedstawiciel postimpresjonizmu. Swoje prace wystawiał w wielu miastach europejskich, między innymi we Lwowie, Monachium czy Wiedniu. Jego twórczość, często inspirowaną malarstwem Paula Gauguina, charakteryzuje prostota ujęcia esencjonalnych cech przedmiotów i pejzaży uzyskana za pomocą oryginalnej formy obrazowania.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
22
Gdzie jesteś misiu? Opowieść o uczuciach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś misiu? Opowieść o uczuciach
Dostępny65 szt.

Ojej, słonik Stefek nie może znaleźć swojego pluszowego misia? Gdzie on się podział? Zajączek pociesza zmartwionego przyjaciela i obiecuje pomóc w poszukiwaniach zaginionej maskotki. Wiele się jednak wydarzy, zanim Stefek przytuli swojego pluszaka i w końcu będzie szczęśliwy. To opowieść, która pomaga najmłodszym czytelnikom poznać i zrozumieć rozmaite uczucia. W tej uroczej książeczce dzieci odnajdą wiele sytuacji, w których same ? tak jak słonik Stefek ? doznały smutku, złości, zakłopotania, nadziei czy zadowolenia. Nazwy emocji i nastrojów zostały w tekście wyróżnione, aby bardziej je zaakcentować. Ta piękna podróż od smutku do szczęścia ułatwi dziecku rozpoznawanie uczuć zarówno u siebie, jak u innych. Pomogą w tym także sympatyczne ilustracje, które pokazują, jak emocje odzwierciedlają się w gestach, postawie ciała i wyrazie twarzy. Książeczka pomoże rodzicom i opiekunom łagodnie wprowadzić dzieci w świat uczuć i oswajać je razem z nimi.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

2 osoby kupiły
23
Słowo jest blisko ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo jest blisko ciebie
Dostępny3 szt.

„Jedną z najświętszych w klasztorze benedyktyńskim praktyk jest lectio divina – modlitewne czytanie słowa Bożego. Określam ją w taki lakoniczny sposób, jednak ciężar i potencjał lectio są niezmierzone. Wyobraźmy sobie, że mamy okazję porozmawiać z kimś niezwykle potężnym. Jak w takiej sytuacji będziemy się zachowywać? Oczywiście chcielibyśmy z pokorą i szacunkiem. A jeśli naszym rozmówcą jest sam Bóg? Co wtedy? W praktyce wiemy, że różnie bywa. Czasem mamy dużo sił i ochoty, jesteśmy otwarci i pojętni, czytanie Pisma Świętego cieszy nas jak nic innego na świecie, daje dużo światła i pokoju. Obok tych, nielicznych przecież, chwil bardzo często naszym udziałem jest zgoła odmienny stan. W najlepszym przypadku jest zwyczajnie – bez uniesień, ale i bez trudu, po prostu czytamy i mniej więcej rozumiemy, co Autor miał na myśli; ale bywają i chwile, w których jest nam naprawdę trudno wytrwać nad otwartą Księgą i wszystko w nas krzyczy, że powinniśmy ją zamknąć i wreszcie zrobić coś konkretnego. Czasem przysypiamy, bądź to, co właśnie przeczytaliśmy, budzi nasz głęboki sprzeciw. Wszystkie te sytuacje są normalne. Żyjemy w świecie i jesteśmy podatni na jego falowanie. Nasze emocje i pragnienia też czasem dają się mu ponieść, daleko od brzegu, którym jest Bóg. Cóż mamy czynić? Po prostu czytać. Orygenes radził, że bez względu na wszystko nie wolno zaniechać lektury Pisma, bo my czasem go nie pojmujemy, ale złe duchy wobec Bożego słowa pierzchają w popłochu. Biblia przemienia nas, sprawia, że serce ludzkie dojrzewa i otwiera się jak kwiat. Ten proces ukryty jest przed naszymi oczami. Powtórzę: co możemy i powinniśmy robić, to pracowita lektura, codzienna i nieustępliwa. Ewagriusz radzi: Słowa Ducha Świętego niech cię nie opuszczają, a rękoma cnót pukaj do drzwi Pism. Wtedy wzejdzie w tobie beznamiętność serca i umysł zobaczysz na modlitwie podobny do gwiazdy. W tym tomie zebrano zapis jednej z form lectio divina. Niżej podpisany dzielił się z czytelnikami portalu ps–po.pl swoimi przemyśleniami i przemodleniami nad kartami Pisma świętego. Raz lectio szło łatwiej, raz trudniej. Istotne jest to, jeśli spojrzeć z perspektywy czasu, że towarzyszyło każdego dnia, ponieważ to dla wytrwałości zarezerwowane jest otwarcie bram Pisma, a ostatecznie i niebios. Jeśli czytelnik po lekturze tych kart złapie bakcyla cierpliwego czytania Biblii, to znaczy, że spełnią one swoje zadanie”. – Szymon Hiżycki OSB

53,90 zł
38,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,09 zł

2 osoby kupiły
24
Worek Na Ramie Starpak Boho Pb 1/24 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

2 osoby kupiły
25
Pamiętniki z wyborem dokumentów i zdjęć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki z wyborem dokumentów i zdjęć
Dostępny50 szt.

W Pamiętnikach Józef Haller – Błękitny Generał – zawarł opis swego niezwykle burzliwego życia, od patriotycznej i głęboko religijnej atmosfery domu rodzinnego aż po lata spędzone na emigracji. Jest to głos uczestnika doniosłych wydarzeń z historii odradzającego się państwa polskiego i II wojny światowej, dowódcy wielkich polskich formacji wojskowych, dzielnego żołnierza i znanego polityka, pozostającego w cieniu Marszałka. Głos człowieka dziś może nieco zapomnianego, ale jakże dla tej historii znaczącego.

52,00 zł
37,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

2 osoby kupiły
26
Śmiało. Mów własnym głosem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiało. Mów własnym głosem
Dostępny168 szt.

Książkę, która będąc kopalnią sprawdzonych wskazówek, jak mówić, by być zrozumianą i skuteczną, jak zdobyć się na odwagę, by przeprowadzać zmiany w sobie i we własnym życiu, w rzeczywistości jest czymś więcej. Dorota Warakomska, wzmacniając kobiety na polu zawodowym, dodaje im skrzydeł na co dzień. Dorota Warakomska zmieniła życie wielu kobiet, których kariera zawodowa i życie prywatne poszybowały wysoko. Przy okazji odkryła, że większość poradników dotyczących komunikacji to książki pisane z męskiej perspektywy. Dlatego na bazie swojej wieloletniej działalności dziennikarskiej, trenerskiej i społecznej, stworzyła praktyczny poradnik dla kobiet. Książkę, która będąc kopalnią sprawdzonych wskazówek, jak mówić, by być zrozumianą i skuteczną, jak zdobyć się na odwagę, by przeprowadzać zmiany w sobie i we własnym życiu, w rzeczywistości jest czymś więcej. Dorota Warakomska, wzmacniając kobiety na polu zawodowym, dodaje im skrzydeł na co dzień. Ta książka jest dla wszystkich kobiet, które występują publicznie i próbują się przebić z własnymi pomysłami: • dla tych, które chcą wzmocnić swoją pozycję w pracy i zmienić sposób komunikowania się, • dla tych, które przed ważnymi rozmowami czują się niepewnie, a w prywatnych relacjach tracą rezon i nie potrafią powiedzieć tego, co myślą, • dla tych, które uczą innych, które coś sprzedają, dla tych, które kierują zespołami, chcą awansować, mają porwać tłumy, • dla wykładowczyń, nauczycielek, bibliotekarek, sprzedawczyń, rolniczek sprzedających płody rolne na targu, przedsiębiorczyń, menedżerek, urzędniczek, asystentek, dyrektorek, prezesek, polityczek w parlamencie i samorządzie, działaczek ruchów i organizacji społecznych. Każdego dnia wielokrotnie występujemy publicznie i komunikujemy się z innymi ludźmi. Każda rozmowa z innym człowiekiem jest bowiem występem publicznym i jednocześnie procesem/aktem komunikacji. Zakupy w sklepie, instruowanie pracowników, rozmowa z szefem, odpowiadanie na pytania dziecka. Czy zawsze wiemy, co chcemy powiedzieć? Czy to, co mówimy, jest jasne? Czy myślimy, jak zostanie odebrane? Czy traktujemy nasze wypowiedzi jako okazję do budowania relacji? Czy szanujemy rozmówców? W tej książce poprowadzę cię przez wszystkie obszary ważne w komunikowaniu się z innymi ludźmi, przekazywaniu własnych opinii. Przekonam cię, że charyzmy, błyskotliwości, szybkich ripost, panowania nad stresem i występowania publicznie można się nauczyć.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
27
Rothko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rothko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Resisting interpretation or classification, Mark Rothko (1903?1970) was a prominent advocate for the artist?s consummate freedom of expression. Although identified as a key protagonist of the Abstract Expressionist movement, first formed in New York City, Rothko rejected the label and insisted instead on ?a consummated experience between picture and onlooker.? Following a repertoire of figurative works, Rothko developed his now iconic canvases of bold color blocks in red, yellow, ochre, maroon, black, or green. With these shimmering, pulsating color masses, Rothko stressed that he had not removed the human figure but rather put symbols or shapes in its place. These intense color forms contained all the tragedy of the human condition. At the same time, Rothko explicitly empowered the viewer in the expressive potential of his work. He believed ?A picture lives by companionship, expanding and quickening in the eyes of the sensitive observer.? From his early development through to his most famous color fields, this book introduces the intellect and influence of Rothko?s dramatic, intimate, and revolutionary work.

72,00 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
28
Drewniane kromki chleba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane kromki chleba
Dostępny4 szt.

Czy ktoś zamawiał kanapki? Piękne pajdy chleba czekają tylko żeby z czymś je schrupać. Dlaczego mają taki kształt, z czego jest zrobiony chleb i z jakimi dodatkami smakuje najlepiej? - to propozycje zabaw, oprócz typowego wykorzystania tych specyficznych klocków. Dzięki drewnianym rekwizytom i zabawom spożywczym dzieci uczą się, jak można skomponować zdrowy i smaczny posiłek.

32,00 zł
27,84 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,16 zł

1 osoba kupiła
29
Kendama niebieska - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kendama niebieska
Goki
Dostępny27 szt.

Niezwykła zabawka z Japonii w Twoich rękach! Klasyczny Ken czyli uchwyt z zagłębieniami oraz drewniana kulka z otworem czyli Tama, tworzą jedną z najbardziej znanych zręcznościowych zabawek na świecie. Niepozorna konstrukcja stwarza możliwości umieszczenia kulki aż w czterech miejscach, a ilość trików i manewrów tymi elementami jest nieograniczona. Mały kubek, duży kubek, podstawowy kubek oraz szpica, to miejsca, gdzie może wylądować kulka. Sposób na to, w jaki sposób gracz osiągnie dany trik, zależy tylko od jego wyobraźni, elastycznych kolan, koordynacji ręka-oko, zręczności oraz precyzji.

33,80 zł
29,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,39 zł

1 osoba kupiła
30
Teczka na dokumenty FFB Indian ROSSI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka na dokumenty FFB Indian ROSSI
Dostępny2 szt.

Ozdobna teczka na dokumenty. 2 wzory w kolekcji, wzór wysyłany losowo. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

9,00 zł
8,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
31
Wybrane problemy przemocy w rodzinie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane problemy przemocy w rodzinie
Dostępny2 szt.

Książka przedstawia życie poszczególnych członków rodziny, którzy są uwikłani w przemoc domową. W publikacji Czytelnicy znajdą informację, które mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia przemocy w rodzinie, jej diagnozy, zasad udzielania pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej w sytuacji przemocy wobec dorosłych i dzieci. Autorka analizuje przemoc ze szczególnym uwzględnienie rodzin, w których, oprócz zjawiska przemocy występuje również alkoholizm, będący dość często źródłem wszystkich nieszczęść i kryzysów rodzinnych. Na uwagę zasługuje opisany system wsparcia dla rodzin dotkniętych przemocą i alkoholizmem. Oprócz analiz teoretycznych w opracowaniu znajdziemy badania diagnostyczne, dotyczące funkcjonowania rodzin przemocowych. Książka jest dedykowana dla osób, decydujących o polityce społecznej w szczególności zaś dla specjalistów do spraw przemocy w rodzinie, osób podejmujących interwencję w przypadku przemocy, pracowników wymiaru sprawiedliwości i pracowników socjalnych. Poznanie przedstawionych treści sprawi, że czytelnik będzie mógł szybciej diagnozować sprawców i ofiary przemocy domowej a także poszukiwać na przykładzie poznanych modeli rozwiązań terapeutycznych, nowych modeli pracy psycho - profilaktycznej. Jesteśmy przekonani, że z uwagi na zakres i interdyscyplinarność zawartych treści, książka zainteresuje i skłoni do refleksji wielu czytelników, w tym studentów kierunków społecznych i humanistycznych. Zainspiruje szereg uczonych do podejmowania kolejnych interdyscyplinarnych badań, dotyczących dynamiki, uwarunkowań, motywów i mechanizmów wpływających na to, że przemoc domowa się pojawia.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
32
Wierność łasce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierność łasce
Dostępny11 szt.

Rola kierownika w stadium rozwijającego się życia łaski w duszy jest nieco inna niż w fazie początków. Tam musiał on więcej pilnować i więcej inicjatyw wykazywać aby wdrożyć wychowanka w sztukę chrześcijańskiej ascezy, tu musi być bardziej wsłuchany w pracę łaski w duszy i od niej uzależniony, aby dopilnował głównego zadania na tym etapie: wierność łasce. Ale rola jego (...) zawsze jest doniosła i odpowiedzialna.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
33
Puzzle Mozaika w kształcie literek L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Mozaika w kształcie literek L
Dostępny3 szt.

Ta mozaika jest niesamowita! Zestaw puzzli składa się z 16 kolorowych elementów, każdy w kształcie litery L. Z tych elementów można układać dowolne kształty, co uruchamia wyobraźnię i zmusza do kreatywnego myślenia. Już samo włożenie mozaikowych puzzli do pudełka jest wyzwaniem samym w sobie! Układanka występuje w 3 rodzajach wzorów. Wybór jest losowy. Różnice pomiędzy wzorami są następujące: 1. kolorowe elementy mozaiki 2. kolorowe elementy z lekkim nadrukiem cyferek 3. kolorowe elementy z lekkim nadrukiem literek.

23,80 zł
20,71 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,09 zł

1 osoba kupiła
34
Pałace Dolnego Śląska. Powiat trzebnicki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałace Dolnego Śląska. Powiat trzebnicki
Dostępny29 szt.

Prezentujemy pierwszy z przewodników po pałacach i dworach Dolnego Śląska. Obejmuje on sąsiadujące ze sobą gminy Trzebnica i Zawonia. Gminy te mają razem prawie 320 km2 powierzchni, z czego niemal dwie trzecie zajmuje pierwsza z nich. Na omawianym obszarze znajdują się 73 sołectwa oraz należące do nich przysiółki. Do naszych czasów przetrwało w nich 17 pałaców i dworów. Ta niemała liczba na niedużym obszarze, oznacza siedzibę szlachecką mniej więcej w co czwartej miejscowości. Po dokładnych analizach niemieckich map i źródeł niespodziewanie okazało się, że do naszych czasów przetrwała zaledwie połowa rezydencji, a na terenie opisywanych gmin było ich w sumie aż 38 w 36 miejscowościach. Pierwotnie więc dwór czy pałac zlokalizowany był w co drugiej wiosce. Pokazuje to skalę strat i zaniedbań, które miały miejsce w powiecie trzebnickim po 1945 roku. Na terenie gmin Trzebnica i Zawonia nie ma średniowiecznych zamków czy też renesansowych wieloskrzydłowych dworów. Niemiecka arystokracja nie wznosiła swoich rezydencji na tych ziemiach, stąd też nie powstały budowle na miarę Książa, Bożkowa, Sycowa czy Żmigrodu. Większość dworów i pałaców należała do średniozamożnej szlachty i została ufundowana w XVIII i XIX wieku.

42,70 zł
30,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,96 zł

1 osoba kupiła
35
Wyliczanki rymowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyliczanki rymowanki
Dostępny30 szt.

Przepięknie ilustrowane książki z bajkami i wierszykami dla najmłodszych. Wspólne czytanie na głos buduje szczególną więź emocjonalną między rodzicami a dziećmi, oraz rozbudza w najmłodszych ciekowość świata.

7,00 zł
5,99 zł

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
36
Drewniana wędlina z warzywami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniana wędlina z warzywami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Co by tu zjeść? Okrąglutka wędlina podana z warzywami jest konkretnym dodatkiem do kanapek albo samodzielną przekąską. Dzięki drewnianym rekwizytom i zabawom spożywczym dzieci uczą się, jak można skomponować smaczne śniadanie albo kolację. Obecność warzyw kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe i uczy estetyki podczas serwowania potraw.

30,10 zł
26,19 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
37
Superwizja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superwizja
Dostępny5 szt.

Superwizja własnej pracy zawodowej stanowi formę profesjonalnego wsparcia i rozwoju w miejscu pracy poprzez systematyczny proces konsultacyjny. Ma na celu pomóc pracownikom poznać źródła osobistych trudności oraz znaleźć optymalne rozwiązania dla problemów rodzących się i rozwijających w środowisku pracy. Takie działania mogą zapobiec wypaleniu zawodowemu, które jest obecnie bardzo powszechnym zjawiskiem i zagraża potencjalnie każdej osobie aktywnej zawodowo. Z książki można dowiedzieć się: - co to jest superwizja i dlaczego warto z niej korzystać; - kim powinien być superwizor; - co oznaczają dobre lub złe praktyki superwizyjne. Autorka przełamuje stereotyp głoszący, że ta forma psychoedukacji zastrzeżona jest wyłącznie dla psychoterapeutów. Przedstawia znacznie szersze możliwości i zakresy jej zastosowań w różnych środowiskach zawodowych, zachęcając do powszechnej i regularnej praktyki.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

1 osoba kupiła
38
Jeśli zatęsknię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jeśli zatęsknię
Dostępny2967 szt.

Czasami trzeba dać losowi drugą szansę. Gdy odnajdziesz prawdziwą miłość, nawet najtrudniejsze przeszkody nie zatrzymają cię na drodze do szczęścia. Jeśli zatęsknię to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach. Kiedy przychodzą trudne zmiany, łatwo zanurzyć się w bezdennej rozpaczy i przestać wierzyć, że nawet najboleśniejsze rany leczy czas. Jednak w największym nieszczęściu można poszukiwać szczęścia. Któregoś dnia wschodzi słońce, wiatr przegania chmury, wraca tęsknota za uczuciami. Wtedy wystarczy pamiętać, że w każdej chwili może pojawić się ktoś, dzięki komu życie nabierze znów sensu. Trzeba tylko wpuścić go do swojego świata. Powieść Anny Ficner-Ogonowskiej tętni emocjami. Pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny, daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza cię największy mrok.

44,99 zł
29,24 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

1 osoba kupiła
39
Seks w wielkich miastach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks w wielkich miastach
Dostępny14 szt.

Jedenaście metropolii pulsujących pożądaniem. Sensualny, intymny i poruszający reportaż o naszej seksualności. Aleksandra Gumowska rusza w fascynującą podróż tropem Julesa Verne’a i jego bohatera Phileasa Fogga z książki W 80 dni dookoła świata. Przemierza cały glob i odwiedza 11 wielkich miast – m.in. Paryż, Kair, Kalkutę, Tokio, San Francisco – aby sprawdzić, jak na sprawy seksu, orgazmu, partnerstwa i aranżowanych małżeństw patrzy się w różnych kulturach. Czy internet zastąpił romantyzm? Czy poligamia jest lepsza niż monogamia? Dlaczego niektórzy potrzebują orgii, aby doznać erotycznego spełnienia? Czy rodzić dzieci, biorąc udział w wyścigu szczurów? Autorka spotyka ludzi w różnym wieku i z odmiennymi doświadczeniami, których łączy jedno: życie w wielkim mieście dającym anonimowość i pozorną swobodę. Z jej opowieści wyłania się intrygujący, a niekiedy zasmucający obraz intymnego życia ludzi z różnych zakątków świata, pełen ścierających się kultur, zróżnicowanych preferencji, skrajnych doświadczeń i przebiegających w różnych miejscach granic obyczajowych i mentalnych.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
40
Sokrates i inni święci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sokrates i inni święci
Dostępny54 szt.

Pozycja Sokrates i inni święci poświęcona jest postawom starożytnych chrześcijan wobec rozumu i filozofii. Książka jest zachętą do przepracowania na nowo myśli Ojców Kościoła. Lekturze towarzyszy przekonanie, że pisarze sprzed osiemnastu wieków ciągle mają nam coś ważnego do powiedzenia. Ich sytuacja pod wieloma względami była podobna do naszej, również dlatego, że chrześcijaństwo w pierwszych wiekach nie stanowiło duchowego centrum kultury.

34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

1 osoba kupiła
41
Moje wspomnienia Tom II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje wspomnienia Tom II
Dostępny22 szt.

Zachęcony sukcesem pierwszego tomu Wspomnień Jecheskiel Kotik szybko opublikował ich drugą część, zabierając czytelników w dalszą podróż po miastach i miasteczkach XIX-wiecznej strefy osiedlenia. Tym razem jednak nie jest to podróż sielankowa i sentymentalna. Wręcz przeciwnie ? drugi tom jest przepełniony smutkiem, pesymizmem i silnym poczuciem życiowej klęski. Kotik opisuje w nim koleje swojego losu: wędrówki w poszukiwaniu godnego zajęcia i związane z tym niepowodzenia. Historyczna wiarygodność i dokładność jego przedstawień jest w tomie drugim większa niż w pierwszym, co czyni ze Wspomnień Kotika jedyny w swoim rodzaju dokument historyczny. Moje Wspomnienia można bez wątpienia uznać za jeden z ciekawszych przykładów literatury wspomnieniowej pisanej w języku jidysz. Jecheskiel Kotik opisuje swój rodzinny dom, dzieciństwo i młodość. Miasto Kamieniec Litewski, w którym się wychował, zamieszkane przez barwne postacie klanu Kotików, stanowi kanwę wspomnień i oś chronologiczną, wokół której rozwija się fabuła. Historia rodzinna jest jednak tylko pretekstem do opowieści o zachowanych w pamięci Kotika ludziach, do oddania miasteczkowego kolorytu. Autor opisuje nie tylko ważne historycznie wydarzenia, takie jak dekrety cara Mikołaja I czy polskie powstania, lecz porusza także podstawowe kwestie dotyczące życia Żydów w Europie Wschodniej w okresie nowoczesnym: zmianę ze społeczeństwa stanowego na społeczeństwo wczesnokapitalistyczne, społeczne i kulturowe spory o istotę i kształt żydowskiego życia toczące się między chasydami, misnagdami i maskilami. W Kamieńcu jak w soczewce skupiły się niemal wszystkie procesy zmieniające żydowskie życie, przebiegające podobnie w setkach innych miast i miasteczek w całej Europie Wschodniej. To wszystko czyni ze wspomnień Kotika autentyczny historyczny dokument o pierwszorzędnym znaczeniu. Dokument ten jest także unikatowym źródłem wiedzy o historii Żydów i innych grup społecznych w XIX-wiecznej strefie osiedlenia.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
42
Teczka z gumką Pap A4 Starpak Football Fol 10/10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką Pap A4 Starpak Football Fol 10/10
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

4,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
43
BAJKI KRASNOLUDZKIE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BAJKI KRASNOLUDZKIE
Dostępny10 szt.

Zbiór opowiadań (obrazoburczych przeważnie), których bohaterami są członkowie zacnego rodu Yudherthardere! Kochasz Sodiego, wkurza Cię Yasa? Pokochasz Benerię i jej potomków! Bez kompleksów, bez kompromisów i bez namysłu dzielne krasnoludy (i krasnoludka) stawiają czoła wyzwaniom, którym nie sprostaliby najwięksi herosi Krainy. Nie straszne im duchy, pierwotni magowie, pradawne moce, wiedźmy, czy nawet królowa przedkładająca nad uciechy łożnicy łańcuchy i pejcze! Z odwagą w sercu i pieśnią (lub przekleństwem) na ustach ród Yudherthardere zapisuje się w historii Krainy!

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
44
Drewniane sery z warzywami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane sery z warzywami
Dostępny4 szt.

Smakowite kawałki żółtego sera! Najlepsze w takim serze są chyba te smakowite dziury. Nie można przejść obojętnie obok takiej przekąski, a wzbogacenie posiłków warzywami kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe. Plasterki sera wykonane są z drewna i pomalowane nietoksyczną farbą.

20,20 zł
17,99 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
45
Raport W. Opowieść rotmistrza Pileckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raport W. Opowieść rotmistrza Pileckiego
Dostępny1049 szt.

Prawdziwa historia Witolda Pileckiego i jego misji w obozie koncentracyjnym Auschwitz Gaetan Nocq – francuski rysownik, malarz i autor komiksów – zafascynowany postacią rotmistrza Pileckiego postanowił stworzyć powieść graficzną poświęconą polskiemu bohaterowi, który we wrześniu 1940 roku przeniknął do Auschwitz jako Tomasz Serafiński. Zadaniem, które wyznaczyło mu Polskie Państwo Podziemne było zorganizowanie w obozie ruchu oporu i oczekiwanie na sygnał do rozpoczęcia tam powstania. Zagrożony dekonspiracją Pilecki uciekł z obozu w kwietniu 1943 roku. Do wybuchu powstania nie doszło, ale przez cały czas spędzony w Auschwitz pisał raporty o warunkach przetrzymywania więźniów i zbrodniach tam popełnianych. Był jedną z pierwszych osób, które dały światu znać o niewyobrażalnym horrorze, jaki miał miejsce w obozach zagłady. Raport W został uznany we Francji najlepszym komiksem historycznym 2019 roku. Otrzymał również pierwsze w historii nagrody wyróżnienie specjalne im Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego (przyznaje się je wybitnym publikacjom poświęconym dziejom Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacjom z Polską).

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
46
Tak dziś jemy. Biografia jedzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak dziś jemy. Biografia jedzenia
Dostępny14 szt.

Jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu superfoods… i tylu rodzajów chipsów. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiego problemu z definicją jedzenia. Czy wiesz, że na Islandii uprawia się banany, a w Danii jeszcze 30 lat temu nie znano czosnku? Za życia dwóch pokoleń dokonała się globalna zmiana. Tradycyjne diety oparte na ograniczonej liczbie składników ustąpiły miejsca najrozmaitszym modom i trendom, w mediach roi się od samozwańczych ekspertów żywieniowych, a my czujemy się coraz bardziej zagubieni. Część z nas korzysta z bogactwa, do którego wcześniej nie mieliśmy dostępu: smakuje egzotycznych ziół, zaopatruje się na ryneczkach i wymienia przepisami na wyszukane potrawy. Innych jedzenie powoli zabija: powoduje cukrzycę i problemy z sercem na skalę dotąd niespotykaną. Zdrowa żywność jest droższa i trudniej dostępna, a otyłość – paradoksalnie – coraz częściej idzie w parze z niedożywieniem. Tak dziś jemy to pasjonujący reportaż o znikającej godzinie lunchu, sproszkowanych zamiennikach jedzenia takich jak Huel, braku czasu na gotowanie oraz rosnącej popularności weganizmu i Uber Eats. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak rewolucja żywieniowa wpływa na nasze zdrowie, relacje z ludźmi i otaczający na świat – ta książka jest dla ciebie. „Tę książkę trzeba przeczytać!” – Nigella Lawson. „Konsumujemy zbyt wiele za bardzo przetworzonych rzeczy, ulegamy spożywczym modom, lekceważymy pory roku, odrzucając przyjęte przez przodków kanony odżywiania. Niby wiemy, dlaczego tak się dzieje. Po lekturze niniejszej książki wiedzieć będziemy na pewno” – Robert Makłowicz. „Bee Wilson snuje porywającą i inspirującą opowieść, jednocześnie piękną i straszną, przeplataną zdumiewającymi danymi i intrygującymi spostrzeżeniami. Genialna lektura poświęcona kwestii, która nas wszystkich dotyczy” – Claudia Roden. „Tę książkę należy przeczytać w trybie pilnym! Bee Wilson przedstawia pogłębioną analizę problemów związanych z tym, jak dziś jemy, a przy tym ani na chwilę nie rezygnuje ze swojej wizji posiłku, jako źródła radości i siły. Lektura jej tekstów zawsze napawa mnie nadzieją i zachęca do działań na rzecz samego siebie, mojej rodziny oraz naszej planety” – Chris Ying. „W miarę wzrostu zamożności społeczeństwa dieta staje się… coraz uboższa. Żywność przetworzona, żarłoczna machina marketingowa, przelotne mody, Instagram, diety uruchamiające efekt jo-jo, siedzący tryb życia, aplikacje do zamawiania posiłków – oto liczne, codzienne zagrożenia, z którymi Wilson rozprawia się w typowy dla siebie, uporządkowany sposób” – „The Times”. „Czytelnikowi trudno oprzeć się wrażeniu, że Wilson, choć mierzy się z bardzo poważną problematyką, pragnie za wszelką cenę uchronić od zapomnienia przyjemność, która niegdyś towarzyszyła spożywaniu posiłków” – „The Spectator”. Bee Wilson – brytyjska pisarka kulinarna, dziennikarka i historyk. Autorka pięciu książek na tematy związane z jedzeniem. Współpracowała z takimi pismami, jak „The Guardian”, „The Sunday Times”, „The New Yorker”. Przewodnicząca Oxford Symposium on Food and Cookery.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
47
Piłeczka Zośka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczka Zośka, mix wzorów
ADAR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

Ta piłeczka spodoba się dzieciom. Jest bardzo kolorowa, co przykuje wzrok. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
48
Cwaniary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cwaniary
Dostępny184 szt.

W polskim KILL BILLU grałyby CWANIARY Halinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz. Radzi sobie metalową pałką. Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach. Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi szpilki i służbową garsonkę. Stefa ma fioletowy siniak pod okiem i dwójkę dzieci. Mści się powoli, elegancko. Mają swoją dumę, zasady i pierwsze powiedziały DOŚĆ! Mokotowski gang kobiet pomści niewybaczalne krzywdy i nigdy się nie podda. Nie przyjmuje skarg i zażaleń. Ratuje kobiety uwięzione między odkurzaczem i pralką. Słyszy każdą wołającą o pomoc. Kiedy nie możesz już ukryć siniaków, a rozpacz wygrywa z wściekłością, superbohaterki wlatują przez otwarte okno i biorą cię w ramiona. „Egzystencjalny komediodramat o kwestiach najważniejszych: życiu, śmierci, miłości”. „Polityka” Sylwia Chutnik (ur. 1979) – jedna z najważniejszych i najbardziej utalentowanych polskich pisarek, autorka m.in. Kieszonkowego atlasu kobiet, Dzidzi, Jolanty. Laureatka Paszportu „Polityki”, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike, również za Cwaniary. Ma doktorat i pisze felietony. Laureatka Społecznego Nobla Ashoki.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
49
Whenever, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whenever, 2 LP
Atmosphere, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Przez 20 lat Atmosphere próbowali pokazać, co znaczy, być człowiekiem napędzanym szaloną ciekawością. Mroczna produkcja Anta stanowiła idealny podkład dla wciąż rozwijających się tekstów Sluga. Podczas, gdy Slug ewoluował od rapowania o rzyganiu na tylnym siedzeniu auta do apelu, by trzymać się za ręce podczas przechodzenia przez ulicę, Ant stał się mistrzem perkusyjnych loopów. Trzymając się z dala od mainstreamu, Atmosphere stali się jednymi z najlepszych kronikarzy Ameryki. Na „Whenever” duet wciąż zmaga się z tematem śmiertelności i potrzebą ochrony emocjonalnej energii, ale tym razem robi to z pewną dozą romantyzmu, który wynika z pozytywnego nastawiania Sluga do życia. Czy to w migoczącym „Bde Maka Ska” z brzęczącymi gitarami czy pełnym niepokoju „Lovely”, słychać, że Slug bezbłędnie dogaduje się z Antem. W wypełnionym ciepłą produkcją „Postal Lady” Slug opowiada o prostocie swego życia, podczas gdy „Romance” ze swymi zgrzytami przypomina czasy „God Loves Ugly”. Harmonia między artystami ewidentnie osiągnęła nowy poziom. To nie jest rap oldschoolowy, ani anty-establishmentowy, ani sentymentalny. Nawet w najmroczniejszych momentach („You’re Gonna Go”), „Whenever” to prawdziwa celebracja życia. Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Bde Maka Ska 2. Push Play 3. Postal Lady Strona B: 1. Love Each Other 2. Romance 3. Dearly Beloved (feat. Musab and Muja Messiah) LP 2: Strona C: 1. The Hands of Time 2. Whenever 3. Lovely Strona D: 1. Son Of Abyss 2. You're Gonna Go 3. The Ceiling

116,90 zł
107,55 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

50
Sekretne życie zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie zwierząt
Dostępny6 szt.

Poznaj najciekawsze tajemnice zwierzęcego świata. W życiu codziennym bardzo często posługujemy się epitetami odwołującymi się do nazw zwierząt. Czasem używamy ich, niestety, w kontekście obraźliwym. Osłem lub baranem nazywamy kogoś upartego. Określenia małpa, suka czy hiena też nie zaliczają się do komplementów. Skojarzenia zwierzęce pojawiają się jednak także w znaczeniu pieszczotliwym. Mamy więc wśród bliskich kotki, pieski, misie, żabki i myszki. Czy takie porównania są zgodne z charakterem zwierząt? Na ile zwyczaje panujące wśród zwierząt możemy odnosić do naszego życia, a zwłaszcza do relacji w rodzinie? Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego, jest nie tylko miłośnikiem oraz znawcą zwierząt i ich zwyczajów, lecz także uważnym obserwatorem swoich podopiecznych. Sekretne życie zwierząt to zbiór niezwykle interesujących historii zaczerpniętych ze świata zwierząt. Przeczytamy w nim o zwierzęcych macho, silnych samicach oraz idealnych partnerach, ale także o uwodzeniu, dozgonnej wierności, haremach, miłości macierzyńskiej, ustanawianiu hierarchii w stadzie, a nawet o tym, czy zwierzakom zdarzają się skoki w bok.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

Wróć do góry