hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.02.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 18 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Linijka elastyczna 20 cm (Prima Art), na drugim Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie (Jasmin Lee Cori). Kolejny produkt to Albania; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) (Izabela Nowek) oraz My rodzice dorosłych dzieci (Ewa Woydyłło).
1
Linijka elastyczna 20 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Linijka elastyczna 20 cm
Prima Art
Dostępny276 szt.

Elastyczna linijka 20 cm odporna na złamania, wykonana z kolorowej, półprzeźroczystej gumy. Linijka posiada dwie, czytelne skale: w centymetrach oraz w calach. Bardzo dokładnie wykonana, nie posiada ostrych krawędzi, rogi są pozaokrąglane. Linijkę można dowolnie wyginać bez obawy o uszkodzenie. Po upuszczeniu powraca do swoje pierwotnej postaci. Dostępna w dwóch kolorach: fioletowym oraz zielonym.

2,40 zł
2,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,36 zł

2
Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne ...
Dostępny134 szt.

Mamo, gdzie byłaś? Patrzyłaś, lecz mnie nie widziałaś. Twoje ciepło nigdy nie ogarnęło mojego dziewczęcego serca. Dlaczego się rozminęłyśmy, Mamo? Gdzie byłaś? Czy to przeze mnie? Czasem wypieramy z naszej świadomości ból i gniew, bojąc się skonfrontować z prawdą na temat niedostatków naszej matki, a to właśnie relacja z nią pozytywnie kształtuje lub deformuje nasze dorosłe życie. Być może masz problemy w relacjach z innymi ludźmi. Być może starasz się zaspokoić głód matczynej miłości i wciąż potrzebujesz troskliwej opieki z dzieciństwa. Być może masz problemy z poczuciem własnej wartości i wiarą w siebie, bo rzadko słyszałeś słowa „kocham cię, jesteś dla mnie kimś wyjątkowym, jestem przy tobie...” Jako dorosłe dziecko niedostępnej emocjonalnie matki możesz nie potrafić określić dokładnie, czego brakuje ci w życiu. Psychoterapeutka Jasmin Lee Cori pomoże ci lepiej zrozumieć zarówno postępowanie twojej matki jak i wyleczyć ukryte rany niedostatecznego dzieciństwa. W swojej książce podpowie ci m.in.: • czym jest „deficyt matki” i dlaczego twoja matka nie była w stanie dać ci w dzieciństwie miłości, • jak odnaleźć dziecko w sobie i wypełnić „matczyną lukę”, • czym jest zaniedbanie i przemoc emocjonalna i jak sobie z nimi radzić w dorosłym życiu, • jak uzdrowić „pomatczyne” rany i zadbać o szczęśliwszą przyszłość dla siebie (i być może dla swoich dzieci). Dzięki praktycznym ćwiczeniom zawartym w książce możesz uzdrowić swoje wewnętrzne niekochane dziecko i stać się silnym a jednocześnie czułym dorosłym – uwierz, że ta droga jest warta przebycia! Jasmin Lee Cori, jest licencjonowaną psychoterapeutką specjalizującą się w pracy z dorosłymi, którzy doświadczyli molestowania i zaniedbywania w dzieciństwie. Doświadczenie nabyte w trakcie praktyki klinicznej łączy z wiedzą z dziedziny neuronauki. Wykładała psychologię w szkołach wyższych i szkołach dla profesjonalnych terapeutów. Jest autorką licznych artykułów i pięciu książek, w tymHealing From Trauma.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

3
Albania; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albania; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Dostępny31 szt.

• Sielska Dolina Valbony i albański fiord • Urokliwe zaułki Beratu i Gjirokastry • Tętniące życiem kurorty Riwiery Albańskiej Dzikie zakątki Alp Albańskich, sielska Dolina Valbony, bezdroża w paśmie Korab. Szumiące strumienie i wodospady. Echa starożytności w Butrincie, Apollonii i Durrës, osmańskie twierdze, zdobione freskami cerkwie, zabytkowe meczety, wszechobecne schrony. Rejs po jeziorze Koman, spacer zaułkami urokliwych starych miast Gjirokastry i Beratu. Śródziemnomorskie słońce i plaże Adriatyku, tętniące życiem kurorty na Riwierze Albańskiej. Pyszne ryby i owoce morza, doskonała jagnięcina pod każdą postacią i oczywiście kawa, której aromat spowija uliczki każdej albańskiej miejscowości. Map&guide w nowej odsłonie – większy format i jeszcze więcej treści: • zajmujące opisy kilkudziesięciu najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia, • mapy i plany miast w dogodnych dla turysty skalach: mapa Albanii (1: 320 000), plan Szkodry i Tirany (1:16 000), Berat (1:15 000) oraz Park Archeologiczny Butrint (1:8 500). • łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, • poręczny format, wygoda składania i trwałość, • przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, • podpowiedzi, co zjeść i wypić, pomysły na pamiątki.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

4
My rodzice dorosłych dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My rodzice dorosłych dzieci
Dostępny59 szt.

Książka, która uzdrawia relacje, uczy wybaczania i daje nadzieję na pojednanie Książka ta, to drugi – po Sekretach kobiet – pisany gabinet terapeutyczny. Jest to rodzaj poradnika dla rodziców, którzy nie są zadowoleni ze swoich dorosłych dzieci. Inaczej wyobrażali sobie ich życie, zamartwiają się ich wyborami, pielęgnują poczucie winy za błędy wychowawcze i w wpadają w pułapkę gniewu depresji i zgorzknienia. Autorka radzi aby pozwolić dorosłym dzieciom odejść i zaakceptować ich samodzielność. Uczy mądrej miłości, która nie uzależnia, ale daje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Przyznaje rodzicom prawo do samorealizacji i rozwijania pasji, na które wcześniej nie było czasu. Ostrzega przed pogrążaniem się w poczuciu winy za nieudane życie swoich dzieci. Jednocześnie uświadamia, jak można unikać błędów i podpowiada sposoby ich naprawiania. Podkreśla uprzywilejowaną sytuację dziadków i doradza, jak być dobrą matką i dobrym ojcem.

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

5
Piórnik dwukomorowy XL, baletnica - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik dwukomorowy XL, baletnica
Derform
Dostępny58 szt.

Piórnik dwukomorowy XL bez wyposażenia ozdobiony motywem baletnicy. Duży piórnik dwukomorowy dla dziewczynki z organizerem wewnątrz, zamykany na suwaki. Na przodzie piórnika urocza grafika z baletnicą oraz aplikacja, ozdobne zakończenie suwaków. Wymiary: 25.0 x 19.0 x 4.0 cm

12,90 zł
12,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,64 zł

6
Pasje utajone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasje utajone
Dostępny668 szt.

Biograficzna opowieść o życiu Zygmunta Freuda, austriackiego lekarza, neurologa, znanego powszechnie twórcy psychoanalizy. Ludzki umysł to fascynująca i mroczna zagadka. Wielu próbowało ją rozwikłać, ale ambitny lekarz z Wiednia dokonał czegoś, co do dziś budzi podziw. Stworzył własny nurt w nauce, psychoanalizę, bez której nie istniałaby nowoczesna psychiatria. Freud na długie lata, a może i na zawsze ukształtował nasze myślenie o psychice: „Myślisz, że on ma jakiś kompleks?”, „Podświadomie czuję, że…” – aż trudno uwierzyć, że tak powszechnie znane sformułowania byłyby całkiem niezrozumiałe, gdyby nie potężny wpływ Freudowskiej teorii. Irving Stone podjął wyzwanie godne wielkiego pisarza. Zabiera nas w podróż do świata umysłu skromnego geniusza, który odważył się odsłonić tajemnice ludzkiej duszy, wbrew konwenansom i pruderii.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

7
Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedwojenni. Zawsze był jakiś dwór
Dostępny669 szt.

W codziennych historiach ziemiańskich rodzin z początku XX wieku – Walewskich, Kańskich, Żółtowskich, Przyborów – przegląda się historia Polski i Europy. Ludzie, dwory, zdarzenia – istnieją w subtelnej sieci powiązań, o których warto wiedzieć… Maryńcia Małachowska uciekła z dworu w Prochorowej pod Odessą, kiedy wybuchła rewolucja w Rosji. Później handlowała w Warszawie kapeluszami, szytymi według paryskich wzorów. Maryla Walewska z Kowali nie chciała robić kariery w stolicy, jak radził dziadek, znany adwokat. Hodowała za to kurczaki i narcyzy, bo dobrze sprzedawały się w Radomiu i pozwalały rozwijać gospodarstwo. Janina Żółtowska z Bolcienik początkowo fascynowała się losem swojej prababki, Maryli Wereszczakówny, ale później bardziej interesowały ją wieści z konferencji pokojowej w Wersalu, na której znajomy męża, Roman Dmowski składał – razem z Paderewskim – podpis pod traktatem kończącym wojnę. Zygmunt Pusłowski w pałacu w Czarkowych stworzył przystań dla młodopolskiej bohemy. Kolekcjonował starodruki, a obrazy zamawiał u Malczewskiego i Boznańskiej. Zofia Dłużewska-Kańska prowadziła w wolnej Polsce pierwszy bar mleczny, a kiedy wybuchła II wojna światowa karmiła w Dłużewie setki wrześniowych uchodźców z Warszawy, wśród których znalazła się też Zofia Nałkowska. Aleksander Mazaraki z Żelaznej, ostatni prezes Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, ukrywał po Powstaniu Warszawskim schorowaną już Marię Rodziewiczównę. W Szczorsach, majątku ziemskim nad Niemnem, pracował jako korepetytor młody Jeremi Przybora… Książka Anny Mieszczanek to opowiedziana na nowo historia o polskim ziemiaństwie oraz dramatycznym wpływie powojennych zmian na losy ludzi i dworów. Anna Mieszczanek – dziennikarka, redaktorka. Po 1989 roku prywatny wydawca serii książkowych „Pamięć Europy” i „Psychologia Podręczna”. Przez ostatnie 20 lat mediatorka i family coach, a także felietonistka i autorka internetowego cyklu „Powracanie ziemian”. Za pracę w podziemnej „Karcie” oraz książkę o Marcu 1968 Krajobraz po szoku wyróżniona przez Fundację Polcul i nagrodzona odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

8
Bulimia. Moja historia choroby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bulimia. Moja historia choroby
Dostępny179 szt.

Głodziłam się. Potem jadłam bez umiaru. Wymiotowałam. Ćwiczyłam ponad siły. I coraz bardziej siebie nienawidziłam... Zachorowałam na bulimię jako młoda dziewczyna. Ta choroba długo panowała nade mną, a próby zmiany życia kończyły się przegraną. Dopiero po dziesięciu latach udało mi się wyzdrowieć. Dziś dzielę się osobistym doświadczeniem i pomagam jako terapeutka osobom z zaburzeniami odżywiania. • Jak rozpoznać pierwsze symptomy niechęci do własnego ciała? • Jak nie pozwolić, by przekształciła się w nienawiść? • Jak przestać się oszukiwać i ukrywać objawy choroby przed sobą i innymi? • Jak sobie pomóc? • Jak pracować nad wewnętrzną siłą i poczuciem własnej wartości? • Po czym poznać, że ktoś cierpi na bulimię? Ta książka to wyjątkowe połączenie szczerego, chwilami bezlitosnego dziennika bulimiczki z głęboką wiedzą na temat choroby i skutecznymi ćwiczeniami. Przeczytaj, by pomóc bliskiej osobie. Lub sobie samej. Zamień autodestrukcję na zdrowe sposoby dbania o swoją psychikę i ciało. Książka, z którą powinien się zapoznać rodzic każdej nastolatki!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

9
Malta; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malta; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Dostępny14 szt.

Valletta i Trzy Miasta: forty, kościoły, muzea. Megalityczne świątynie i ślady joannitów. Piękne, różnorodne zatoki i pyszne pastizzi. Zwiedzanie słynnych fortów, starożytnych świątyń, interesujących muzeów i zdumiewających kościołów, a do tego leniwy odpoczynek na plażach i wieczorne szaleństwo w jednym z większych miast? Przewodnik z mapą pomoże odkryć największe atrakcje wyspy. „Map&guide XL” to większy format i jeszcze więcej treści: • zajmujące opisy 46 niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia, w tym 20 punktów w ramach Valletty i Trzech Miast, • łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapach, • poręczny format, wygoda składania i trwałość, • mapy w dogodnych dla turysty skalach: Malty (1:40 000), plany Valletty (1:10 000) i Trzech Miast (1:11 000), • przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, wskazówki dotyczące transportu, • informacje o lokalnej kuchni, • kalendarium imprez cyklicznych, • ciekawostki i kolorowe fotografie.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

10
Władcy czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władcy czasu
Dostępny277 szt.

Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku Cisza białego miasta. Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. Władcy czasu to spektakularne zakończenie wszystkich wątków rozpoczętych w Ciszy białego miasta. To ostatni tom przepełnionej baskijską kulturą i tradycją fenomenalnej serii. Vitoria, rok 2019 Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników. Vitoria, rok 1192 Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho Mądry. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu. Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu.: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – średniowiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją. Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat nieprzerwanie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu. Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa bardzo niebezpieczny romans. Kraken dowie się również, że powieść Władcy czasu ma wiele wspólnego z jego własną przeszłością. To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

11
Jak uspokoić swoje myśli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uspokoić swoje myśli
Dostępny456 szt.

Czy zdarza wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą? Mózg podsuwa nam milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący. Zaczynamy się stresować i coraz trudniej nam zatrzymać gonitwę myśli. Autorka bestsellerowej i uznanej serii poradników, „antyguru” Sarah Knight uczy nas rozwiązywać problemy, zamiast pogarszać sytuację. Dostarcza wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do likwidowania przyczyn, które go wywołały.

37,90 zł
27,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,23 zł

12
EMOCJE I ROZTERKI ŻABKI AMELKI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EMOCJE I ROZTERKI ŻABKI AMELKI
Dostępny177 szt.

Zbiór opowiadań zawartych w dwóch książeczkach pod tytułem „Emocje i rozterki żabki Amelki” adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich rodziców i nauczycieli. Poznając przygody bohaterek, żabki Amelki i jej przyjaciółki Moniki, dziecko uczy się radzenia sobie z trudnościami oraz nazywania i regulowania własnych emocji. Szata graficzna zawiera barwne, humorystyczne ilustracje, które ubogacają materiał zawarty w książeczkach i zachęcają do korzystania z nich.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

13
O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami czyśćcowymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O życiu pozagrobowym. Spotkania z duszami czyśćcowymi
NiedostępnyBrak

Fulla (Stefania) Horak – Sybiraczka i filozof. Cudem przetrwała sowieckie łagry. Wydobyła się z ciemności niewiary i ateizmu a za Łaską Bożą stała się mistyczką. Pan Bóg pozwolił jej zajrzeć do Czyśćca i Piekła, rozmawiać ze świętymi i błogosławionymi. Św. Magdalena Zofia Barat przekazała mistyczce wiele pouczeń , jak powinniśmy żyć, aby zasłużyć na wieczne zbawienie. Fulla Horak w swoich duchowych kontaktach uzyskiwała też wskazówki dotyczące konkretnych osób, o których losy zadawała pytania. Dana jej była także wizja przyszłości Polski. Czyściec składa się z nieprzeliczonych a najrozmaitszych kręgów. Krąg Głodu, Lęku, Grozy, Utrapień. Mówiąc o Czyśćcu, pominę udrękę tęsknoty za Bogiem, gdyż tęsknota ta jest zasadniczym stanem pokutującej duszy. Mogłoby się zdawać, że wchodząc w coraz wyższe Kręgi oczyszczania, zbliżając się coraz bardziej do Przedwiecznej Światłości – męka tęsknoty słabnie, wobec nadziei rychłego zaspokojenia. Nie! Pobliże tej Światłości właśnie wzmaga w duszy wytężone, jedyne dążenie do połączenia się z nią – rwie ją ku sobie z niepojętą siłą tak, że w ostatnim Kręgu Czyśćca, gdzie prócz czekania nie ma już innych cierpień, tęsknota za Bogiem dochodzi do najwyższego nasilenia. Zmarli mogą objawiać się żywym pomimo, że nie posiadają już fizycznego ciała. Nie podlegają prawom materii, ponieważ znajdują się poza nią. W świecie, w którym przebywają nie liczą się więc prawa fizyki znane na Ziemi. Dusze podlegają tylko Prawom Bożym i jedynie za zgodą Stwórcy wolno im komunikować się z żyjącymi. Dusza, zanim straci w pierwszym Kręgu Czyśćca świadomość całokształtu swego życia, długości czekającej ją kary i jakości wiecznej nagrody, przez cały czas od śmierci do pogrzebu wie, że będzie musiała odpokutować wszystkie winy i odrobić wszystkie zaniedbania. I jakże jest szczęśliwą, że może! Wie już teraz, jak niewspółmiernie lekkim jest najdłuższe i najbardziej przykre nawet życie w porównaniu do jednej choćby chwili spędzonej w Czyśćcu. Z jakąż radością wróciłaby na ziemię, na nędzę, na poniewierkę, na choroby, na poniżenia — i jakby je teraz umiała pożytecznie znosić! Gdybyś wiedział jak wyglądają męki czyścowe, uczyniłbyś wszystko, by nigdy do Czyśćca nie trafić!

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

14
Naklejki na roli - Morze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,00 zł
16,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,28 zł

15
Mała Zagłada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Zagłada
Dostępny46 szt.

Wojna nie umiera nigdy... „Zabrałam ci twoją historię, mamo, twoją apokalipsę. Karmiłaś mnie nią, gdy byłam mała, szczyptą, po trochu, żeby mnie tak całkiem nie otruć. Ale się uzbierało. Mam ją we krwi...” – Anna Janko, Mała Zagłada Sochy na Zamojszczyźnie, 1 czerwca 1943 roku. Wystarczyło parę godzin, by wieś przestała istnieć. Budynki zostały spalone. Mieszkańcy rozstrzelani. Pośród zgliszczy pozostał jeden dom, nieliczni dorośli i kilkoro dzieci. Wśród nich – dziewięcioletnia Terenia Ferenc, matka Anny Janko. Dziewczynka widziała, jak Niemcy mordują jej rodzinę. Nieludzki obraz towarzyszył jej przez lata spędzone w domu dziecka, by nigdy nie dać o sobie zapomnieć… Mała Zagłada Anny Janko nie jest jeszcze jedną tragiczną opowieścią rodzinną wyciągniętą z lamusa II wojny światowej. To mocna, jak najbardziej współczesna rozprawa z traumą drugiego pokolenia – naznaczonego strachem. Brutalna, naturalistycznie opisana historia pacyfikacji polskiej wsi staje się w niej punktem wyjścia do przedstawienia etycznej i egzystencjalnej bezradności. Mała Zagłada to Przejmująca książka o tym, że wojna nie umiera nigdy… Fragment książki: „Miałam przez to wszystko jakby dwie matki. Pierwszą: dorosłą kobietę, za którą tęskniłam, gdy wychodziła do sklepu, której się bałam, gdy wpadała w gniew, z której byłam dumna, bo nikt nie miał ładniejszej pani za matkę na całym podwórku. I drugą mamę miałam: małą dziewczynkę, której na wojnie zginęli rodzice, wciąż przerażoną i samotną, która kiedyś cierpiała głód i musiała pracować u złej ciotki, takiej, co biła i kazała nosić wiadra z wodą pod górę. Dla niej pójście po wojnie do domu dziecka było, o paradoksie, największym szczęściem. To właśnie ta mama-dziewczynka nieraz kładła się na tapczanie w dzień i płakała nie wiadomo dlaczego”. Opinie o książce: „Książka Anny Janko była dla mnie lekturą wyjątkową i dużym przeżyciem”. – Adam Sikorski „Wpisuje się w jeden z najważniejszych europejskich nurtów nowego przepracowania tragedii II wojny światowej w duchu zrozumienia i dialogiczności, a nie konkurencji ofiar i zbrodni”. – Robert Traba

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

16
Samobójstwo a dusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samobójstwo a dusza
Dostępny24 szt.

Samobójstwo to wyjście z życia czy wejście w śmierć? Czym kieruje się człowiek, który za chwilę z własnej woli odejdzie z tego świata? I co dokładnie stoi za podjęciem decyzji, od której nie ma już odwrotu? Czytamy o samobójstwach indywidualnych i zbiorowych, symbolicznych i emocjonalnych. Dowiadujemy się o kolejnych przypadkach odbierania sobie życia, ale co z tego tak naprawdę rozumiemy? I czy możemy rzeczywiście cokolwiek zrozumieć? W tej książce James Hillman zgłębia doświadczenie samobójczej śmierci; podchodzi do problemu samobójstwa nie od strony życia, społeczeństwa i „zdrowia psychicznego”, lecz od strony relacji ze śmiercią i duszą. Dusza i samobójstwo to fundamentalnie ważne kwestie dla nas wszystkich, zwłaszcza teraz, w XXI wieku. Dusza, gdyż nie da jej się zredukować do genów i chromosomów; samobójstwo, ponieważ mimo kolejnego tysiąclecia nadal związane są z nim głębokie religijne, polityczne i prawne konflikty.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

17
Nie krocz za mną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie krocz za mną
Dostępny9 szt.

Podróż do Nowego Jorku jest dla RoseMary ostatnią szansą na spotkanie z ciężko chorym ojcem. Dlaczego w pięknym domu elitarnej dzielnicy Upper East Side wszyscy nieznajomi są dla niej tacy mili? Kim jest opiekująca się nią, dziwna starsza pani? I skąd się wziął czarny demon w samym środku Central Parku? Ta historia wydarzyła się naprawdę. RoseMary jest czy raczej była medium. Z dziada-pradziada odziedziczone zdolności przekazała jej mama. Grunt, to się nimi nie przejmować radzono dziewczynie. Ale czy ignorowanie duchów jest możliwe? Niniejsza historia, spisana na prośbę spowiednika, jest pierwszym na świecie tak obszernym świadectwem osoby egzorcyzmowanej z dziedzictwa okultyzmu. Znajdziesz w niej niezwykłą opowieść dziewczyny o jej rodzie do trzech pokoleń wstecz, a także komentarz eksperta, analizę kilku podobnych przypadków oraz posłowie salezjanina, który w swojej codziennej pracy spotyka się ze skutkami okultyzmu.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

18
KOLEJNE EMOCJE I ROZTERKI ŻABKI AMELKI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KOLEJNE EMOCJE I ROZTERKI ŻABKI AMELKI
Dostępny91 szt.

Zbiór opowiadań zawartych w dwóch książeczkach pod tytułem „Emocje i rozterki żabki Amelki” adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich rodziców i nauczycieli. Poznając przygody bohaterek, żabki Amelki i jej przyjaciółki Moniki, dziecko uczy się radzenia sobie z trudnościami oraz nazywania i regulowania własnych emocji. Szata graficzna zawiera barwne, humorystyczne ilustracje, które ubogacają materiał zawarty w książeczkach i zachęcają do korzystania z nich.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

19
Listy do kraju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do kraju
Dostępny26 szt.

Ten zbiór listów rumuńsko-francuskiego pisarza i filozofa Emila Ciorana (1911–1995) nosi w oryginale tytuł znaczący dosłownie „listy do tych, którzy pozostali w domu”. Tym domem dla Ciorana, który w latach czterdziestych XX wieku definitywnie osiadł we Francji, jest oczywiście Rumunia, a w niej rodzinne Raşinari, wioska-miasteczko wśród siedmiogrodzkich wzgórz. Wydawca wybrał listy pisane właśnie do osób, które pozostały w Rumunii: do rodziców, brata, tamtejszych intelektualistów. Także do Mircei Eliadego, który choć też emigrant, pozostał w Rumunii dłużej niż Cioran. Z przedstawionych tu listów, niektórych pisanych po rumuńsku, innych po francusku, wyłania się – jak to zwykle z listów wybitnych ludzi – inny obraz autora, niż sugerowałoby jego dzieło. Cioran okazuje troskę o rodzinę i mimo kiepskiej sytuacji materialnej nieznanego (zrazu) pisarza w Paryżu stara się pomagać, śle paczki pełne leków, ubrań i książek, docierające do adresatów lub nie, w zależności od morale rumuńskich listonoszy i urzędników, zajmuje się losami krewnych i próbuje doradzać. Jednocześnie opowiada o swoim życiu, swoich stanach ducha, przemyśleniach i w tym głównie tkwi walor poznawczy tej korespondencji dla czytelników zainteresowanych myślą Ciorana. Poznając go „od kuchni” powszedniego życia, uzyskują oni jakiś klucz do jego poglądów. Zebrane tu listy obejmujące okres 1931–1990 w sumie opowiadają jego historię: dramatyczną, tragiczną, a zarazem pełną groteski i ironii. Poprzez te listy Cioran opisuje swoje wykorzenienie: utratę „domu” i wątpliwy zysk z pozostawania na obczyźnie. Przejmująco brzmi w finale jego decyzja: na powrót jest już za późno…

64,00 zł
44,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

20
A-320-200, British Airways F-09, 1:125 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A-320-200, British Airways F-09, 1:125
Mistercraft
Dostępny5 szt.

Przedstawiamy model francuskiego samolotu pasażerskiego z czasów współczesnych. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Zawartość opakowania: • plastikowy model, • instrukcja montażu, • naklejki, • pudełko. Kalkomanii dla 2 wersji malowania. Skala: 1:125 Poziom trudności: 3 Ilość elementów: 64 Malowania: British Airways, Swiss Długość: 30.5 cm Szerokość: 28.1 cm Wymiar opakowania: 36.5 x 21.5 x 5.0 cm

54,24 zł
48,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,42 zł

21
Horse Club. SLH13906. Klacz rasy fryzyjskiej - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH13906. Klacz rasy fryzyjskiej
Schleich
Dostępny10 szt.

Koń fryzyjski z serii Schleich Horse Club zachwyca swoją majestatyczną sylwetką, typową dla dużych, pełnych wdzięku koni fryzyjskich. Konie fryzyjskie otrzymały swą nazwę od regionu, z którego pochodzą, Fryzji w Holandii, i są jedną z najstarszych ras koni w Europie. Zwierzęta te mają charakterystyczną karą maść, wspaniałą grzywę i piękny ogon. Typowe dla koni fryzyjskich są także długie włosy na kończynach. Klacz fryzyjska z serii Schleich Horse Club ma przy pęcinach misternie zaplecione warkoczyki, co czyni ją wyjątkowym okazem dla kolekcjonerów. Ciekawostka: konie fryzyjskie są duże i silne, ale mają przyjazną i bardzo łagodną naturę. Fakty naukowe: • nazwa naukowa: Equus ferus caballus, • rejon występowania: Cały świat, • status ochrony gatunku: udomowiony. Wymiary opakowania: 11.0 x 13.0 x 3.0 cm

37,07 zł
34,10 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,97 zł

22
Droga Krzyżowa ze świętymi Zelią i Ludwikiem Martin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Krzyżowa ze świętymi Zelią i Ludwikiem Martin
Dostępny44 szt.

Zelia i Ludwik Martin byli przekonani, że tutaj na ziemi niesienie krzyża jest nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każde cierpienie staje się krzyżem. Stanie się nim dopiero wtedy, gdy ze swoim bólem pójdziemy pod krzyż Zbawiciela, by tam z wiarą szukać światła, siły i ochłody. W przeciwnym razie cierpienie może być pozbawioną nadziei udręką.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

23
Idealna rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idealna rodzina
Dostępny1008 szt.

Anna Sobańska jest scenarzystką i producentką ulubionego serialu Polaków „Idealna rodzina”, który od lat jest dla widzów niedoścignionym wzorem życia rodzinnego. Za to życie samej Anny całkowicie odbiega od tego wzoru. Bez reszty zajęta pracą i karierą kobieta kompletnie nie interesuje się córką, synem i swoim mężem. Jest też powszechnie znienawidzona przez współpracowników. Nie ma to dla niej jednak żadnego znaczenia – nie szanuje ludzi, nie liczy się z nimi, dla niej ważna jest tylko skuteczność działania. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia w jej domu zjawiają się… dwie główne postacie z jej serialu. Ilona Łepkowska w swojej nowej książce uświadamia nam, jak łatwo w codziennym biegu przegapić to, co najważniejsze. Przypomina, że na zmiany nigdy nie jest za późno – często wystarczy odrobina dobrej woli, by życie znowu stało się lepsze. „Humor, lekkość, cudna autoironia. Okazuje się, że fikcja literacka może nieźle namieszać w naszym życiu, ale i pokazać, o co tak naprawdę w nim chodzi. Czytałam pół nocy i nie mogłam się oderwać! Polecam” – Magdalena Witkiewicz. „To się czyta! Byłoby to bardzo śmieszne, gdyby nie było takie niepokojące! Ilona Łepkowska jest inteligentna, ostra, dowcipna i niezwykle autoironiczna... I niech nam nawet nie próbuje wmawiać, że to tylko fantazja!” – Anna Mucha. „Totalnie wciągająca! Barwna opowieść, dzięki której można zanurzyć się nie tylko w jasnych, ale i w ciemnych stronach show-biznesu, uświadomić sobie, co jest w życiu naprawdę ważne. Niesamowita wyobraźnia autorki sprawia, że nie można się oderwać od nieco metafizycznej historii Anny. Pytania, czy to, co jej się przydarza, jest w ogóle możliwe, a jeśli tak, to w jaki sposób – nie dają nam spokoju” – Basia Kurdej-Szatan.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

24
Piórnik dwukomorowy XL, zwierzaki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik dwukomorowy XL, zwierzaki
Derform
Dostępny99 szt.

Piórnik dwukomorowy XL bez wyposażenia ozdobiony motywem słodkich zwierzaków. Duży piórnik dwukomorowy dla dziewczynki z organizerem wewnątrz, zamykany na suwaki. Wymiary: 25.0 x 19.0 x 4.0 cm

12,90 zł
12,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,64 zł

25
Barbie. Dbam o zdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Dbam o zdrowie
Dostępny59 szt.

Jak na co dzień dbać o zdrowie? Dzięki Barbie każda dziewczynka się przekona, że to bardzo proste. Owoce, warzywa, sport i... odpoczynek! Oprócz porad i pomysłów książka zawiera ciekawe zadania, które pomogą utrwalić dobre nawyki. Zabawę urozmaicą kolorowe naklejki. Dbam o zdrowie. Zadania dla bystrzaków to tytuł, który jednocześnie bawi i uczy.

11,60 zł
9,16 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,44 zł

26
F-51, Potez 540, 1:72 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
F-51, Potez 540, 1:72
Mistercraft
Dostępny2 szt.

Przedstawiamy model francuskiego samolotu bombowego z okresu II wojny światowej. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Zawartość opakowania: • plastikowy model, • instrukcja montażu, • naklejki,, • pudełko. Kalkomanii dla 4 wersji malowania. Skala: 1:72 Poziom trudności: 4 Ilość elementów: 130 Malowania: Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy Długość: 22.5 cm Szerokość: 30.7 cm Wymiary opakowania: 36.5 x 21.5 x 5.0 cm

54,24 zł
48,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,42 zł

27
Piórnik Saszetka Starpak My Style Pb 12/48 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
19,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,19 zł

28
Droga Krzyżowa ze świętą Elżbietą od Trójcy Przenajświętszej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Krzyżowa ze świętą Elżbietą od Trójcy Przenajświętszej
Dostępny41 szt.

Boimy się cierpienia, gdyż ono ujawnia, że nie jesteśmy samowystarczalni. Sprawia, że wpadamy w rozpacz i w przepaść swojej nędzy i grzechu. Paradoksalnie na dnie tej przepaści spotkamy kochającego Boga, który na nas czeka. To właśnie tam, na dnie dokona się boskie zderzenie, kiedy to przepaść naszej nicości znajdzie się twarzą w twarz z Przepaścią miłosierdzia, niezmierzoności wszystkiego – Boga.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

29
Wieczór panieński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczór panieński
Dostępny3 szt.

Nowy Jork. Cztery licealne przyjaciółki spotykają się po latach na ślubie jednej z nich. Nieoczekiwanie Becky, to najmniej atrakcyjna spośród nich, wychodzi za mąż jako pierwsza. Skromna, przyszła panna młoda prosi swoje przyjaciółki: Regan (Kirsten Dunst), Katie (Isla Fischer) Genę (Lizzy Caplan), by zostały jej druhnami. Przed slubem jednak czeka je wieczór panieński, w czasie którego szalona zabawa wymyka się spod kontroli. Druhny mają tylko jedną noc, aby uratować ślub przed katastrofą...

6,40 zł
5,50 zł

Rabat 14,1%
oszczędzasz 0,90 zł

30
Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywództwo. Złote zasady. Czego nauczyło mnie życie lidera
Dostępny7 szt.

Mądrzy liderzy uczą się na własnych błędach. Najmądrzejsi liderzy uczą się nie tylko na błędach innych, lecz i na ich sukcesach. Przywództwo. Złote zasady to – jak do tej pory – najbardziej osobista książka Maxwella. Znalazło się w niej wiele historii opisujących porażki i sukcesy; są w niej też „złote bryłki” mądrości, które autor zdobył w ciągu swojego życia. Maxwell porusza w niej między innymi takie oto tematy: - Nie wysyłaj kaczek do szkoły dla orłów - Ludzie porzucają ludzi, a nie firmy - Wsparcie możesz wypożyczać, lecz nigdy go nie dawaj - Gdy trafi cię kopniak w tyłek, wiesz, że jesteś na przedzie - Ludzie podsumują twoje życie jednym zdaniem — zdecyduj teraz, jakie ono będzie. Na końcu każdego rozdziału znajdziesz szczegółowe ćwiczenia oraz „Czas mentoringu” – część przeznaczoną dla tych, którzy chcą pomagać innym w rozwoju z wykorzystaniem tej książki.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

31
Opowieść rozbitka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść rozbitka
Dostępny1018 szt.

28 lutego 1955 roku dowiedzieliśmy się, że ośmiu członków załogi niszczyciela „Caldas”, należącego do kolumbijskiej marynarki wojennej, wypadło za burtę i zginęło podczas sztormu na Morzu Karaibskim. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania rozbitków, przy współpracy z jednostkami amerykańskimi ze strefy Kanału Panamskiego, przeprowadzającymi kontrolę wojskową oraz inne miłosierne akcje na południu Karaibów. Po czterech dniach zaniechano poszukiwań i oficjalnie uznano marynarzy za zmarłych. A jednak w tydzień potem jeden z nich, na wpół żywy, pojawił się na jednej z bezludnych plaż północnej Kolumbii, po dziesięciu dniach dryfowania na tratwie bez jedzenia i picia. Nazywał się Luis Alejandro Velasco. Książka ta jest dziennikarskim zapisem tego, co mi opowiedział i co ogłosiłem w miesiąc po katastrofie w bogotańskim dzienniku „El Espectador”.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

32
Dziewczęta z Auschwitz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczęta z Auschwitz
Dostępny674 szt.

Przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Książka jest efektem rozmów autorki z każdą z bohaterek. Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Wspomina, jak okrutnie traktowane były kobiety oczekujące potomstwa. Ireneusz, bo takie imię nadała swojemu synkowi, stał się najmłodszą ofiarą Marszu Śmierci. Pochowała go w pudełku po makaronie. Zofia Wareluk urodziła się w Auschwitz. Swoją smutną historię opowiada na podstawie wspomnień matki. Poród Zosi odbierała Stanisława Leszczyńska. Urszula Koperska do obozu trafiła jako 8-letnie dziecko. Opowiada o głodzie, tęsknocie i strachu. Jej wspomnienia to historia każdego dziecka w Auschwitz. W baraku, w którym się znajdowała, więzień artysta, rysował dzieciom na ścianie obrazki, które przetrwały do dziś. Wiesława Gołąbek w obozie przebywała prawie trzy lata. W tym samym baraku co ona znalazła się Seweryna Szmaglewska. Pisarka wspomina 16-letnią Wiesię w swojej książce Dymy nad Birkenau. Walentyna Nikodem była w Auschwitz świadkiem wielu bestialskich poczynań esesmanek. To ona pod koniec wojny spotkała jedną z najokrutniejszych morderczyń i doprowadziła do jej egzekucji. To tylko niektóre z historii, ale każda z nich zasługuje na pamięć.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

33
Labirynt Uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt Uczuć
Dostępny18 szt.

Shima rozpoczyna nowa pracę. W windzie spotyka mocno skacowanego mężczyznę. Tak oto poznaje swojego przełożonego., Togawę. Szef, mimo rubasznego sposobu bycia, okazuje się troskliwy i czuły. Ma za sobą wiele bolesnych doświadczeń, ale nie boi się okazywać uczuć. Z Shimą jest inaczej. Traumatyczna przeszłość wywołuje w nim lęki i nie pozwala otworzyć się na nowy związek. Czy Togawa skruszy mur, który stworzył wokół siebie Shima?

22,90 zł
20,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

34
Naklejki na roli - Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,00 zł
16,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,28 zł

35
Mali kumple. Książeczka sensoryczna, gryzak - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali kumple. Książeczka sensoryczna, gryzak
Smily Play
Dostępny24 szt.

• Ma bezpieczne elementy do gryzienia • Strony z różnorodnymi strukturami materiałów są łatwe do chwytania • Ma ukryte obrazki • Wygodne kółeczko pozwala zawiesić książeczkę w dowolnym miejscu • Ma obrotowe koraliki i szeleszczące elementy • Rozwija zmysł dotyku – strony książeczki wykonane są z mięciutkiego materiału o różnych teksturach • Rozwija zmysł wzroku – żywe, kontrastujące kolory, doszyte trójwymiarowe ruchome elementy przyciągają uwagę • Rozwija zmysł słuchu – ma szeleszczące elementy • Rozwija spostrzegawczość – strony zawierają liczne szczegóły • Podnosi sprawność manualną maluszka Sensoryczna książeczka dedykowana jest już dla niemowląt. Jest bajeczką pełną wizualnych i dotykowych atrakcji. Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzają się mięciutkie książeczki z materiału. Książeczka gryzak jest delikatna i kolorowa. Na rogu książeczki jest gryzak, który ząbkujące dziecko może sobie bezpiecznie gryźć. Jest mała, łatwa do zabrania w podróż, wygodne kółeczko pozwala zawiesić książeczkę w dowolnym miejscu. Strony z różnorodnymi strukturami materiałów są łatwe do chwytania. Ma ukryte obrazki, obrotowe koraliki i szeleszczące elementy. Dziecko chętnie pozna nowe słowa, kolory oraz pierwsze literki. Kolorowe strony ucieszą oczko malca i pobudzą wyobraźnię. Wymiary opakowania: 20.0 x 23.0 x 4.0 cm

28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

36
Siku Super: Seria 15 - Range Rover - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
37
Transformers. Cyberverse, torebka niespodzianka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers. Cyberverse, torebka niespodzianka
Hasbro
NiedostępnyBrak

Dołącz do mani kolekcjonowania z nową serią Transformers – „Torebki niespodzianki” Każda z nich zawiera unikalną figurkę Tiny Turbo Changer, która zmienia się z bota w pojazd w 3 prostych krokach! Odtwarzaj niesamowite sceny z Cyberverse! Do zebrania aż 24 boty! Uwaga. Każda torebka niespodzianka sprzedawana osobno. Dopiero po otwarciu dowiesz się, co jest w opakowaniu. Cena dotyczy 1 sztuki.

15,90 zł
14,47 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,43 zł

38
Proroctwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proroctwa
Dostępny17 szt.

Rzec by można - natura oszalała. Gdyby nie to, że dużo proroctw Leonarda da Vinci już się spełniło, właśnie spełnia się na naszych oczach i naszych organizmach, a wiele wskazuje, że inne, te najstraszniejsze, niebawem się spełnią.Porzućcie wszelką nadzieję wy, którzy wchodzicie, powtórzy za Dantem ktoś, kto ma już za sobą lekturę profecji. Ale powtórzy to z oniemiałym przejęciem, z dreszczem i zadziwieniem. Przecież siłą tego gatunku - który Leonardo uprawiał równolegle z innymi drobiazgami, jak bajki czy aforyzmy - jest to, że nasze małe i wielkie apokalipsy, które znajdziemy w tej książce (Księdze) wydają się nam spełnione lub prawdopodobne, na pewno bardziej, niż mogły wydawać się jego współczesnym. ( ) Leonardo wie, bo widzi, jakie jest przeznaczenie tego, co człowiek może pomyśleć, czego pragnąć, w czym i z czym eksperymentować. Kataklizmy, horrory, przewroty wyrastają z ciemnego ziarna tego, czym człowiek jest. Jeśli może - człowiek, sprawca rzeczy, które dzieją się w proroctwach artysty - zmienić się w Boga, ustanowić kapryśnie własne reguły, poddać świat, siebie i bliźnich szalonej próbie, dzikiemu doświadczeniu, zrobi to. I właśnie na tym, na ludzkiej perwersji, opiera Leonardo swoje wizje. Dopowiada ich skutki i kres .

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

39
Twoje wspaniałe życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje wspaniałe życie
Dostępny70 szt.

Jak przyjąć to, czego nie chcemy otrzymać. Życie we współczesnym świecie jest prawdziwym wyzwaniem. I odczuwamy to każdego dnia. Jak sobie z tym poradzić? Pema Chödrön, autorka bestsellerowych książek, w swojej najnowszej publikacji, doradza jak nauczyć się kochać życie, takim jakie jest. A także jak akceptować wszystko to, co ono ze sobą niesie iprzekuwać przeciwności losu w pozytywne dla nas zmiany. Twoje piękne życie to połączenie mądrości, głębokich refleksji z charakterystyczną dla autorki życzliwością i poczuciem humoru. Książka, która daje nadzieję. Pema Chödrön – buddyjska mniszka amerykańskiego pochodzenia, którą pokochały gwiazdy Holllywood. Po rozstaniu z mężem poszukała ukojenia w buddyzmie. Należy do najwybitniejszych uczniów Czogjama Trungpy. Otrzymałatytuł Aczarii, przeznaczony dla doświadczonych nauczycieli Szambali, którzy swoim życiem potwierdzają mądrość nauk dharmy. Autorka wielu popularnych poradników, w tym bestsellerowej książki Nigdy nie jest za późno polecanej przez wiele gwiazd, m.in.: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow oraz Jeffa Bridgesa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

40
W stolicy kwiatów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stolicy kwiatów
Dostępny33 szt.

Motoharu Tsujimura i Akira Hasumi przyjaźnią się od dziecka, każdą wolną chwilę spędzając razem. Jednak pewnego dnia Motoharu odkrywa, że to, co czuje do Akiry, wykracza poza ramy przyjaźni. Szczerze wyznaje Akirze swoją miłość, ale zostaje odrzucony. Przyjaciel odsuwa się od niego, zaś Motoharu topi smutki w alkoholu, w towarzystwie gejsz. Tymczasem obaj rozpoczynają studia na tej samej uczelni i nie ma możliwości, żeby się nie spotykali... Spin-off historii opisanej w mandze Tylko kwiaty wiedzą.

22,90 zł
20,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,75 zł

41
Droga Krzyżowa ze świętym Janem od Krzyża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Krzyżowa ze świętym Janem od Krzyża
Dostępny7 szt.

Bóg dopuszcza na nas trudy, cierpienia, oschłości, ciemności, byśmy podążając wytrwale tą drogą, mogli się z Nim spotkać. Właśnie tam On na nas czeka, pragnie nam pomóc, wlać w nasze serca otuchę i przypominać o swojej bezinteresownej miłości, którą najpełniej ukazał na drodze krzyżowej. Miłość jest światłem, które rozświetla największe ciemności, dodaje skrzydeł i sił, by iść dalej mimo upadków.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

42
Pomysły na super zabawę z przyrodą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pomysły na super zabawę z przyrodą
Dostępny1 szt.

Pomysły na zabawę z przyrodą, to wspaniała książka, dzięki której dzieci będą mogły wykonać piękne ozdoby z tego, co same znajdą na spacerze w parku, lesie lub ogrodzie. Z liści, kasztanów, szyszek, żołędzi, patyczków i innych materiałów będą mogły wyczarować cudeńka, które z pewnością wszystkich zachwycą. A wykonanie ich wcale nie jest trudne ani skomplikowane. Każdy opis opatrzony jest barwnymi fotografiami, na których szczegółowo pokazano, jak zrobić ozdobę. Książka ta nie tylko zapewni dziecku twórcze spędzenie czasu, ale da poczucie satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy.

24,00 zł
9,12 zł

Rabat 62,0%
oszczędzasz 14,88 zł

43
Spiderman. Figurka 30 cm Titan Hero Spiderman - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spiderman. Figurka 30 cm Titan Hero Spiderman
Hasbro
Dostępny7 szt.

Gotowy na walkę gigantów? Ta 30.0 cm figurka Spider-Mana ma ruchome ręce oraz nogi i wygląda dokładnie tak, jak na kartach komiksów. Dodatkową atrakcją jest możliwość dopięcia do tylnego portu figurki wyrzutnię Blast Gear, aby wystrzelić pociski za naciśnięciem jednego przycisku (wyrzutnia i pociski dostępna w innych zestawach). Gigantyczne figurki herosów (sprzedawane oddzielnie) to gigantyczna dawka emocji i zabawy! Figurki stanowią wspaniały prezent dla kolekcjonerów, a także dzieci, które chętnie przenoszą się w świat fantazji i rozwijając kreatywność - wymyślają nowe przygody i epickie pojedynki swych bohaterów. Cena dotyczy 1 figurki. Wysokość figurki: ok. 30.0 cm Wymiary opakowania: 31.0 x 10.0 x 5.0 cm

106,90 zł
97,28 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 9,62 zł

44
Piórnik Tuba Starpak Rainbow2 Pb 12/48 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,50 zł
18,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,05 zł

45
Mowa serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa serca
Dostępny1032 szt.

Ta książka to mieszanka delikatnych, ciepłych słów potrzebnych do lepszego życia. Cleo Wade – poetka, artystka i opowiadaczka – jest znana jako głos swojego pokolenia. Łączy pozytywne myślenie z nieubłaganą szczerością, która inspiruje czytelników w każdym wieku. W Mowie serca znajdziesz codzienną dawkę wsparcia, regenerujące wytchnienie oraz szczyptę motywacji, by dobrze zacząć dzień. Trzymaj ją przy łóżku lub noś w torebce, by czasem wykraść chwilę dla siebie. Poszczególne strony rad Cleo, z którymi może się utożsamić każda z nas, ofiarowują poczucie mocy, inspiracji i wewnętrznego spokoju.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

46
Naklejki na roli - Kosmos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,00 zł
16,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,28 zł

47
Zamień leczenie na jedzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamień leczenie na jedzenie
Dostępny323 szt.

Jak wydłużyć swoje życie – najnowsza wiedza o zdrowym odżywianiu i poście leczniczym Skuteczne terapie najczęstszych chorób przewlekłych. Nadwaga, cukrzyca, depresja, nadciśnienie, choroby skóry, reumatyzm… Choroby przewlekłe w siedemdziesięciu procentach spowodowane są niewłaściwym odżywianiem. Jedząc to, co dla nas dobre, i mądrze poszcząc, możemy uwolnić się od wielu dolegliwości, wzmocnić w organizmie procesy samonaprawcze i wydłużyć życie. Prof. dr Andreas Michalsen w najnowszej książce mówi o dobroczynnych skutkach zdrowego żywienia oraz postu leczniczego. Opiera się na faktach, najnowszej wiedzy medycznej, własnej praktyce lekarskiej oraz historiach pacjentów. Proponuje skuteczne programy terapeutyczne do leczenia najczęstszych chorób przewlekłych.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

48
Małe tablice. Wiedza o społeczeństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe tablice. Wiedza o społeczeństwie
Dostępny38 szt.

Książka jest zbiorem najważniejszych definicji, zestawień i faktów z zakresu wiedzy o społeczeństwie, przydatnym od najstarszych klas szkół podstawowych aż do matury. Seria „Małe tablice” to: • kompendium niezbędne dla każdego ucznia, • syntetyczne przedstawienie zagadnień, • porównania, zestawienia, diagramy, • przejrzysty układ tabel, • objaśnienia definicji i ważnych terminów, • minimum słów, maksimum wiedzy. Wydanie zaktualizowane w grudniu 2019 r.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

49
Bonjour et bienvenue! Podręcznik + CD A1.1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bonjour et bienvenue! Podręcznik + CD A1.1
NiedostępnyBrak

Un niveau A1. 1 pour une entrée en douceur dans la langue française - 8 courtes leçons pour entrer en douceur dans la langue française - Un travail renforcé de la phonétique avec 34 vidéos - Un lexique oralisé et multilingue (anglais, allemand, chinois, arabe) - Une apport culturel/interculturel pour se familiariser avec les habitudes et les comportements des Français et des francophones - Corrigés, bilans, transcriptions et un CD mp3 inclus

68,00 zł
63,92 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,08 zł

50
Kirchner - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kirchner
NiedostępnyBrak

Ernst Ludwig Kirchner (1880?1938) is regarded as one of the key figures in 20th-century European art. A Modernist to his bones, he sent seismic waves through the art world with his hard-edged, intensely colored paintings and disseminated his ideas through Die Brücke art movement and the MUIM-Institut school of modernist painting, both of which he cofounded. Kirchner?s work reconciled past and present through an Expressionist prism, reflecting the latest avant-garde ideas in art, while exploring traditional academic approaches and subjects. His works tackled social, moral, and emotional questions with a fierce intensity. Distorted perspectives, rough lines, and unusual colors were mainstays of his practice, as well as a recurring interest in capturing the human form, whether in frenetic city vistas such as Berlin Street Scene (1913) or in his famously decadent studio. In this introductory book, we explore the stretch of Kirchner?s career through Germany and Switzerland, including his founding of Die Brücke, and his inclusion in the Nazis? infamous ?degenerate art? exhibition in 1937. Along the way, we?ll encounter vivid landscapes, stark nudes, intense urban settings, and, above all, a persistent emphasis on the emotional experience of painter and viewer.

57,00 zł
Wróć do góry