hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.02.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 15 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zakreślacze mini pastelowe 6 kolorów HAPPY COLOR, na drugim Życie na pełnej petardzie czyli wiara... CD (Żyłka Piotr, Kaczkowski Jan). Kolejny produkt to Nawet potwory myją zęby (Jessica Martinello, Grégoire Mabire) oraz Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czuł (Carlo Rocchetta).
1
Zakreślacze mini pastelowe 6 kolorów HAPPY COLOR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze mini pastelowe 6 kolorów HAPPY COLOR
Dostępny141 szt.

Wysokiej jakości, poręczne mini zakreślacze w kolorach pastelowych marki Happy Color. Pisaki wypełnione są trwałym tuszem, który nie blaknie przez długi czas. Zakreślacze posiadają zabawne napisy na obudowie, zaś skuwki przedstawiają różne emocje.Zestaw zawiedra 6 zakreślaczy w pastelowych kolorach.Grubość linii pisania: ok. 4mm.

15,99 zł
7 osób kupiło
2
Życie na pełnej petardzie czyli wiara... CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie na pełnej petardzie czyli wiara... CD
Dostępny147 szt.

Wielki powrót bestsellera. Niezapomniany ks. Jan Kaczkowski w rozmowie życia.W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność co do swojego powołania odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (wszystko jednak skończyło się dobrze: A pieniądze widzi?, Widzi!, To święcić!).W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradził źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O własnym życiu i polskim Kościele mówił z odwagą i dystansem osoby, której udało się pokonać strach.Miliony Polaków ceniły go za autentyzm, odwagę i szczerość. Był podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówił, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim wykryto u niego chorobę, wybudował hospicjum w Pucku.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

5 osób kupiło
3
Nawet potwory myją zęby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawet potwory myją zęby
Dostępny223 szt.

Nawet potwory myją zęby. Nie wierzysz? Otwórz tę książkę, a odkryjesz, co przydarzyło się małej dziewczynce, która nie chciała myć zębów. Lepiej uważaj, bo można spotkać przerażające potwory!

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

3 osoby kupiły
4
Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czuł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochwała kłótni małżeńskiej. O przebaczającej czuł
Dostępny59 szt.

Książka Carla Rocchetty to swoisty przewodnik dla małżonków pozwalający spojrzeć na konfliktowość małżeńską w zupełnie nowym świetle. Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w duszpasterstwie rodzin oraz badaniach socjologicznych, ukazuje konkretną drogę do tego, by kłótnia małżeńska mogła stać się konstruktywnym dialogiem, prowadzącym do autentycznego wyrażania swoich emocji i nieustannej odnowy życia małżeńskiego w duchu przebaczenia i czułości, na wzór przebaczającej czułości Boga. Carlo Rocchetta włoski kapłan, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Duszpasterz rodzin, małżeństw, narzeczonych. Autor wielu publikacji poświęconych tematyce relacji nie tylko małżeńskiej.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
5
Basquait - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basquait
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

An icon of 1980s New York, Jean-Michel Basquiat (1960-1988) first made his name under the graffiti tag "SAMO," before establishing his studio practice and catapulting to fast fame at the age of 20. Although his career lasted barely a decade, he remains a cult figure of artistic social commentary, and a trailblazer in the mediation of graffiti and gallery art. Basquiat's work drew upon diverse sources and media to create an original and urgent artistic vocabulary, biting with critique against structures of power and racism. His practice merged abstraction and figuration, poetry and painting, while his influences spanned Greek, Roman, and African art, French poetry, jazz,and the work of artistic contemporaries such as Andy Warhol and Cy Twombly. The results are vivid, visceral mixtures of words, African emblems, cartoonish figures, daubs of bold color, and beyond. This book presents Basquiat's short but prolific career, his unique style, and his profound engagement with ever-relevant issues of integration and segregation, poverty and wealth.

72,00 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
6
Bańki mydlane Jednorożec/Lama 55ml p36 My Bubble cena za 1szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,00 zł
2,99 zł

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
7
Afrodyzjak zewnętrzny albo Traktat o biczyku (wyd. 2) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afrodyzjak zewnętrzny albo Traktat o biczyku (wyd. 2)
Dostępny265 szt.

Czytelnicy szlachetni i czuli! Wy, których ucho nigdy nie posłyszało ani słowa swawolnego, ani sprośnej frazy, miejcie odwagę mię wysłuchać! Miłość przypomina Marsa, w boju potrzeba osiłków. Wdzięk, dowcip i talenty się przydają, ale tylko moc miłość spełnić zdoła. Przeto wypełniając obowiązki gorliwego medyka, ku chwale Ojczyzny i Miłości za pióro chwytam, by najbardziej odpowiednie środki dla pobudzenia miłosnych wyczynów wykazać. Nie zamierzam zachęcać do rozpusty i libertyństwa. Odsłaniam sekrety sztuki wyłącznie dla wspomożenia zmrożonych mężów i małżonek wzdychających próżno w małżeńskim łożu. Ze wszystkich środków wywołujących miłosne podniecenie najskuteczniejszym jest biczyk ? zatem skutkom jego zażywania główną część mego dzieła poświęcam.

24,90 zł
20,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,98 zł

1 osoba kupiła
8
Ozdoba dekoracyjna Kroliczek 373221 Op2szt B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,99 zł
1 osoba kupiła
9
Marginalizacja - ujęcie wielowymiarowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marginalizacja - ujęcie wielowymiarowe
Dostępny140 szt.

Termin ?marginalizacja? przyjęty w tytule pracy został zainspirowany pośrednio pracami Z. Baumana wprowadzającego kategorię ?ludzi odpadów?. Określenie to jest dość dosadne, trudne do oswojenia, ale jednocześnie staje się klamrą spinającą te sytuacje, w których może się znaleźć każda jednostka i grupa, często z przyczyn niezawinionych, wynikających z mechanizmów funkcjonowania w epoce ponowoczesnej. Patrząc z tej perspektywy, zmarginalizowanym będzie ubogi, bezrobotny, imigrant, uchodźca, kredytobiorca mający problemy ze spłatą kredytu i zagrożony zabraniem mu całego dorobku przez bank, ale i osoba niepełnosprawna czy każdy, kto z różnych przyczyn znalazł się poza nawiasem społecznym, bez względu na pochodzenie, wykształcenie czy status społeczny i ekonomiczny. Ze wstępu Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie, czym jest marginalizacja społeczna, a także jak jej przeciwdziałać. Jest wartościowa zarówno ze względu na przytoczone zagadnienia definicyjne, jak i z uwagi na dobre umiejscowienie tematyki w socjologicznej teorii problemów społecznych i kryminologicznej koncepcji profilaktyki społecznej. dr hab. Eugeniusz Moczuk, prof. PRz Autorki wykazały się erudycją, pracowitością i systematycznością w prezentacji swojej wizji zagadnienia marginalizacji (...). Praca z pewnością wzbogaci wiedzę o marginalizacji potrzebną decydentom, politykom społecznym i politykom miejskim, planistom społecznym i studentom. dr hab. Krzysztof Czekaj, prof. ndzw. UP

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

1 osoba kupiła
10
Bańki mydlane CUTE 55ml p36 My Bubble cena za 1szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,00 zł
2,99 zł

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

1 osoba kupiła
11
Tatuaż przestępcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaż przestępcy
Dostępny188 szt.

Ci spośród nas, którzy posiadają mnóstwo zboczeń, tym się różnią od człowieka uczciwego i prawego, że ozdabiają swe ciała przeróżnymi szkaradnymi malunkami. Oszuści, rabusie, podpalacze, złodzieje, próżniacy, włóczędzy, zabójcy, pederaści i prostytutki traktują tatuaże jak spis swoich przeszłych występków oraz zapowiedź zbrodni zamierzonych. Nierzadko są wśród tych zdobień rysunki lubieżne, które recydywiści każą sobie wykłuwać w miejscach nieprzyzwoitych, a także sekretne znaki, stosowane przez członków tajnych stowarzyszeń. Zwyczajem tym przestępcy niemało przypominają ludy dzikie i pierwotne, a nie bez znaczenia pozostaje fakt, że większość z nich wywodzi się z niższych stanów. Autor tego naukowego dzieła ów zwyczaj opisał, a także liczbami, przykładami i rysunkami swoje obserwacje poparł, ażeby o ich prawdziwości nikt wątpić nie mógł.

24,90 zł
20,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,98 zł

1 osoba kupiła
12
Whenever, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whenever, CD
Atmosphere, Warner Music Polska
Dostępny19 szt.

Przez 20 lat, Atmosphere próbowali pokazać, co znaczy, być człowiekiem napędzanym szaloną ciekawością. Mroczna produkcja Anta stanowiła idealny podkład dla wciąż rozwijających się tekstów Sluga. Podczas, gdy Slug ewoluował od rapowania o rzyganiu na tylnym siedzeniu auta, do apelu, by trzymać się za ręce podczas przechodzenia przez ulicę, Ant stał się mistrzem perkusyjnych loopów. Trzymając się z dala od mainstreamu, Atmosphere stali się jednymi z najlepszych kronikarzy Ameryki. Na „Whenever” duet wciąż zmaga się z tematem śmiertelności i potrzebą ochrony emocjonalnej energii, ale tym razem robi to z pewną dozą romantyzmu, który wynika z pozytywnego nastawiania Sluga do życia. Czy to w migoczącym „Bde Maka Ska” z brzęczącymi gitarami czy pełnym niepokoju „Lovely”, słychać, że Slug bezbłędnie dogaduje się z Antem. W wypełnionym ciepłą produkcją „Postal Lady” Slug opowiada o prostocie swego życia, podczas gdy „Romance” ze swymi zgrzytami przypomina czasy „God Loves Ugly”. Harmonia między artystami ewidentnie osiągnęła nowy poziom. To nie jest rap oldschoolowy, ani anty-establishmentowy, ani sentymentalny. Nawet w najmroczniejszych momentach („You’re Gonna Go”), „Whenever” to prawdziwa celebracja życia. Lista utworów: 1. Bde Maka Ska 2. Push Play 3. Postal Lady 4. Love Each Other 5. Romance 6. Dearly Beloved 7. The Hands Of Time 8. Whenever 9. Lovely 10. Son Of Abyss 11. You're Gonna Go 12. The Ceiling

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

13
Years, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Years, LP
John Anderson , Warner Music Polska
Dostępny21 szt.

Lista utworów: 1. I'm Still Hangin' On 2. Celebrate 3. Years 4. Tuesday I'll Be Gone 5. What's a Man Got to Do 6. Wild and Free 7. Slow Down 8. All We're Really Looking For 9. Chasing Down a Dream 10. You're Nearly Nothing

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

14
Rejoice, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rejoice, CD
Tony Allen, Hugh Masekela , Warner Music Polska
Dostępny5 szt.

Lista utworów: 1. Robbers, Thugs and Muggers (O'Galajani) 2. Agbada Bougou 3. Coconut Jam 4. Never (Lagos Never Gonna Be the Same) 5. Slow Bones 6. Jabulani (Rejoice, Here Comes Tony) 7. Obama Shuffle Strut Blues 8. We've Landed

57,90 zł
53,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

15
Ewolucjonizm a rewolucjonizm w doktrynach polityczno-prawnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucjonizm a rewolucjonizm w doktrynach polityczno-prawnych
Dostępny2 szt.

W książce przedstawiono problemy dotyczące krajowych i międzynarodowych aspektów rewolucjonizmu i ewolucjonizmu, poczynając od czasów I Rzeczypospolitej do współczesności. Poszczególne rozdziały dotyczą m.in.: ? rozważań na temat uniwersalnego i narodowego charakteru idei rewolucji, ? zagadnienia tzw. rewolucji odgórnej oraz polskiego republikanizmu, ? zagadnienia tzw. rewolucji polskiego ustroju w XX w., ? współczesnych rozważań na temat polskiej gospodarki rynkowej, ? idei populizmu jako doktryny politycznej, ? aspektów rewolucyjności libertarianizmu w Stanach Zjednoczonych. Treści zawarte w publikacji powstały na podstawie referatów wygłoszonych w ramach XVI Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Doktryn Polityczno-Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autorami są przedstawiciele polskiej nauki historii doktryn politycznych i prawnych.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

16
In a Lifetime, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In a Lifetime, 2 CD
Clannad, Warner Music Polska
Dostępny55 szt.

Zespół Clannad (w gaelickim to „rodzina”) założyło rodzeństwo Moya, Ciarán i Pól Brennanowie oraz ich stryjowie Noel i Pádraig Dugganowie. Szybko skład poszerzył się o Enyę Brennan, która później z powodzeniem prowadziła solową karierę. Łącząc elementy tradycyjnej irlandzkiej muzyki ze współczesnym folkiem, new age i rockiem, stworzyli piękne, unikatowe brzmienie pełne porywających melodii i wspaniałych głosów. Rozgłos przyniósł grupie „Theme From Harry's Game”, czyli temat przewodni do miniserialu „Harry's Game”, który później wykorzystano w filmie „Czas patriotów” i nagrodzono statuetką Ivor Novello. Kolejne sukcesy Clannad to nagrodzony BAFTA soundtrack „Legend” towarzyszący serialowi „Robin z Sherwood” (1984), Billboard Music Award za „Rí na Cruinne” (1992) czy Grammy za najlepszy album new age – „Landmarks” (1999). „In a Lifetime” to kolekcja podsumowująca składający się z 16 albumów dorobek Clannad. Na wydawnictwo złoży się 38 utworów dostępnych w formatach cyfrowym, 2CD, 2CD deluxe i 2LP deluxe. W sprzedaży pojawi się także box poszerzonej wersji z ponad setką utworów. Lista utworów: CD 1: 1. Thíos Cois Na Trá Domh 2. An Mhaighdean Mhara 3. Eleanor Plunkett 4. Coinleach Ghlas An Fhómhair 5. Dúlamán 6. Two Sisters 7. Dtigeas A Damhsa 8. The Last Rose Of Summer 9. Ar A Ghabháil 'N A 'Chuain Damh 10. Crann Úll 11. Mheall Sí Lena Glórthai Mé 12. Mhórag‘Sna Horo Gheallaidh 13. Theme From Harry's Game 14. Newgrange (2003 - Remaster) 15. Robin (The Hooded Man) 16. Strange Land 17. Closer To Your Heart 18. In A Lifetime 19. Almost Seems (Too Late To Turn) 20. White Fool 21. Something To Believe In CD 2: 1. Atlantic Realm 2. Voyager 3. A Dream In The Night (The Angel & The Soldier Boy) 4. Hourglass 5. Rí Na Cruinne 6. Poison Glen 7. Na Laethe Bhí 8. I Will Find You (Them From „The Last Of The Mohicans”) 9. Crói Cróga 10. A Bridge (That Carries Us Over) 11. A Mhuirnín Ó 12. The Bridge Of Tears 13. Vellum 14. Brave Enough 15. A Celtic Dream 16. Who Knows (Where The Time Goes)

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

17
In a Lifetime, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In a Lifetime, LP
Clannad, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

In the Lifetime składa hołd legendarnemu zespołowi celtyckiemu podczas prawdziwej podróży przez obszerny katalog piosenek zespołu. W edycji Deluxe wielu fanów grupy jest bardzo wymagających. Wszystkie najlepsze utwory łączone i dystrybuowane na 4 płytach CD z 70 utworami; 2 płyty z przebojami i dwie nowe piosenki; LP z arcydziełem albumu Macalla , ponownie wydanym na winylu po raz pierwszy od 1985 roku; 7 "reedycja pierwszego 7" singla Clannada. W zestawie znajduje się także ładna książka w twardej oprawie 12 x 12 cali, cztery pocztówki i plakat. Kolekcja powstała we współpracy z pozostałymi członkami zespołu Clannad. Lista utworów: 1. Thios Cois Na Tra Domh 2. Siubhan Ni Dhuibhir 3. An Mhaighdean Mhara 4. An tOilean Úr 5. Nil Se Ina La 6. Eleanor Plunkett 7. Coinleach Ghlas An Fhomhair 8. Gaoth Barra Na dTonn 9. Teidhir Abhaile Riu 10. Dulaman 11. Two Sisters 12. Éirigh Suas, a Stoirin 13. Siuil, a Ruin 14. Dtigeas a Damhsa 15. Cruiscin Lan 16. Ar a Ghabhail 'n a 'Chuain Damh 17. The Last Rose of Summer 18. La Coimhthioch Fan dTuath (A Strange Day in the Countryside) 19. Crann Úll 20. Na Buachailli Álainn 21. Mheall si lena glorthai me 22. Ni la na gaoithe la na scoilb? 23. Mhorag'sNa Horo Gheallaidh 24. Theme from Harry's Game 25. I See Red 26. Newgrange 27. Tower Hill 28. Thios Fa'n Chosta 29. Robin (The Hooded Man) 30. Herne 31. Together We 32. Lady Marian 33. Strange Land 34. Caislean Óir 35. Closer To Your Heart 36. In A Lifetime 37. Almost Seems (Too Late To Turn) 37. Journey's End 38. Second Nature 39. White Fool 40. Something to Believe In 41. Many Roads 42. Atlantic Realm 43. Ocean of Light 44. Voyager 45. A Dream in the Night (The Angel & the Soldier Boy) 46. Hourglass 47. Ri Na Cruinne 48. In Fortune's Hand 49. Poison Glen 50. Why Worry? 51. Na Laethe Bhi 52. Mystery Game 53. I Will Find You (Theme from „The Last of the Mohicans”) 54. Sunset Dreams 55. Croi Croga 56. Seanchas 57. A Bridge (That Carries Us Over) 58. Farewell Love 59. An Gleann 60. Fado 61. A Mhuirnin Ó 62. The Bridge of Tears 63. Down By the Sally Gardens (Live At Christ Church Cathedral) 64. Vellum 65. Rhapsody na gCrann 66. Brave Enough 67. A Song in Your Heart 68. A Celtic Dream 69. Who Knows (Where The Time Goes) 70. An Mhaighdean Mhara 71. Eleanor Plunkett 72. Dulaman 73. The Last Rose of Summer 74. Crann Úll 75. Mheall si lena glorthai me 76. Theme from Harry's Game 77. Robin (The Hooded Man) 78. In A Lifetime 79. Second Nature 80. Atlantic Realm 81. A Dream in the Night (The Angel & the Soldier Boy) 82. Hourglass 83. Poison Glen 84. I Will Find You (Theme from „The Last of the Mohicans”) 85. A Bridge (That Carries Us Over) 86. A Mhuirnin Ó 87. Rhapsody na gCrann 88. A Celtic Dream 89. Who Knows (Where The Time Goes) 90. Caislean Oir 91. The Wild Cry 92. Closer to Your Heart 93. In a Lifetime – Clannad & Bono 94. Almost Seems (Too Late To Turn) 95. Indoor 96. Buachaill Ón Éirne 97. Blackstairs 98. Journey's End 99. Northern Skyline 100. Dheanainn Sugradh 101. Eleanor Plunkett

427,90 zł
393,67 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 34,23 zł

18
Ukaż mi prawdę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukaż mi prawdę
Dostępny25 szt.

Małżeństwo po stracie nastoletniej córki postanawia opuścić Warszawę. Przenoszą się do domu nad jeziorem. Okazuje się, że z domem wiąże się tajemnica. Idylliczne z pozoru miejsce przynosi pogrążonej w depresji Alicji niespodzianki - nic nie jest takie, jakie się wydaje. Dramatyczne zwroty akcji nie zapowiadają upragnionego spokoju. Co ukrywają mieszkańcy Zalesia? Czy Alicja i Kuba przetrwają kolejny kryzys? Czy uda im się pokonać traumę i rozpocząć nowe życie?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

19
Cyberprzestrzeń a prawo międzynarodowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberprzestrzeń a prawo międzynarodowe
Dostępny4 szt.

Publikacja stanowi próbę całościowego zbadania tematu prawa w cyberprzestrzeni z perspektywy prawa międzynarodowego, prawa organizacji międzynarodowych oraz prawodawstwa wybranych państw, w tym Polski. Interdyscyplinarność cyberprzestrzeni powoduje, że doktryna skupia się zazwyczaj tylko na wybranych zagadnieniach przedmiotowych. W książce omówiono m.in. następujące problemy dotyczące: ? pojęcia, genezy i ewolucji historycznej cyberprzestrzeni, ? jurysdykcji karnej i cywilnej w cyberprzestrzeni, ? analizy norm prawnych dotyczących cyberprzestrzeni ustanowionych przez powszechne i regionalne organizacje międzynarodowe, ? cyberprzestępczości, cyberterroryzmu, pieniądza wirtualnego i umów zawieranych w Internecie, ? postulatów i koncepcji zmian zarządzania cyberprzestrzenią i jej regulacji. Opracowanie zawiera obszerny przegląd poglądów doktryny, judykatury oraz analizę wielostronnych umów międzynarodowych. Publikacja będzie wsparciem dla praktyków prawa, pracowników naukowych i studentów, zainteresowanych tematyką nowych technologii.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

20
Nowa matryca stawek VAT-Towary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa matryca stawek VAT-Towary
Niedostępny
Brak

1 kwietnia 2020 r. czekają podatników dwie rewolucyjne zmiany. Według nowych zasad będziemy klasyfikować towary i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT będzie musiał prawidłowo zakwalifikować towar według nomenklatury CN, stosowanej dotychczas tylko w imporcie towarów. Po ustaleniu numeru CN będzie musiał przyporządkować właściwą stawkę VAT. Do tych zmian należy się przygotować już dziś, gdyż będą wymagały od podatników: aktualizacji systemów księgowych, magazynowych poprzez wpisanie nowych numerów CN oraz stawek VAT; wprowadzenia zmian w stosowanych stawkach VAT w przypadku ewidencjonowania towarów na kasach fiskalnych, analizy umów z kontrahentami, czy nie będziemy musieli płacić więcej za dostarczony towar oraz ile zapłacą nam nasi kontrahenci, uwzględnienia nowych stawek VAT i klasyfikacji przy zawieranych umowach, przetargach, gdy towary będą dostarczane od kwietnia 2020 r. CN będzie stosowana nie tylko przy ustalaniu stawek VAT dla dostaw krajowych. Znajomość tej klasyfikacji będzie także konieczna, aby odpowiedzieć na pytania: czy stosujemy obowiązkowy split payment; czy możemy stosować zwolnienie z VAT; kiedy powstaje obowiązek podatkowy dla niektórych towarów; czy możemy stosować zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej; Nadal CN będziemy się posługiwać przy rozliczeniu importu oraz podatku akcyzowego. Co oznacza, że zmiana klasyfikacji może wprowadzić również zmiany w dotychczasowym sposobie rozliczeń. Dlatego warto poznać nową klasyfikację wcześniej. Jak w tym pomoże nasza publikacja? Nasza książka to jedyna publikacja na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do pozycji CN są przypisane: obecny numer PKWiU 2008 według klucza powiązań GUS oraz stawka VAT po zmianach i podstawa prawna ich stosowania. Pozwoli to szybko przygotować się do zmian i uchronić przed błędnymi stawkami VAT, gdyż podatnik będzie mógł bez problemu: ustalić nowy numer CN dysponując starym numerem PKWiU, ponieważ do pozycji CN jest przypisane numer PKWiU 2008 według klucza powiązań GUS; UWAGA! Pozwoli to Czytelnikowi ustalić numer CN, gdy będzie dysponował tylko starym numerem PKWIU ustalić stawkę VAT lub zwolnienie, nawet gdy ustawa o VAT nie powołuje numeru PKWiU dla zastosowania obniżonej stawki lub zwolnienia, bo opisujemy też warunki ustawowe ich zastosowania, ATUTY PUBLIKACJI: Zawiera wykaz wszystkich towarów z CN z przypisanymi stawkami. Umożliwia ustalenie symbolu CN, jeśli znany jest stary numer PKWIU 2008.

298,00 zł
286,08 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 11,92 zł

21
Infografika w prasie i Internecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infografika w prasie i Internecie
Niedostępny
Brak

Publikacja dotyczy komunikacji wizualnej w mediach na przykładzie infografiki w prasie i Internecie. Na podstawie przykładów zaczerpniętych z miesięcznika ?PRESS?, dwóch gazet codziennych ? ?Faktu? i ?Gazety Wyborczej? ? oraz z wybranych realizacji internetowych (dwóch czołowych portali internetowych i serwisu specjalizującego się w dziennikarstwie danych) autor zwraca uwagę m.in. na: ruchomość infografik, ewentualne przejawy manipulacji, błędy i odchylenia konstrukcyjne, efektywność przekazu, rodzaj grafiki, użyte środki wyrazu, wiarygodność, elementy budowy, a także powiązania między blokami i informacjami. Ocenia również spójność, wypełnianie podstawowych celów infografiki oraz zaspokajanie potrzeb informacyjnych odbiorcy z uwzględnieniem jego kompetencji wizualnych. * Książka może służyć jako podręcznik dla studentów dziennikarstwa i samych dziennikarzy zajmujących się przekazem wizualnym i tworzeniem infografik. [...] Analizy przykładów dobrych i nietrafionych infografik są jednym z bardziej znaczących atutów publikacji. [...] Monografia jest bogato ilustrowana przykładami infografik, przez co stanowi bardzo dobry materiał poglądowy, m.in. dla studentów i wykładowców dziennikarstwa oraz dziennikarzy chcących wzbogacić swój warsztat. Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Adamskiego

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

22
Świadczenia złożone w VAT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadczenia złożone w VAT
Niedostępny
Brak

Jest to pierwsze opracowanie, które w sposób praktyczny i kompleksowy odnosi się do przykładów z wielu branż, w których zarówno podatnicy, jak i organy podatkowe powoływały się na koncepcję świadczeń złożonych dążąc do opodatkowania jedną stawką VAT wszystkich świadczeń wykonywanych na rzecz nabywcy. Podstawą dla zastosowania tej koncepcji dla dwóch przeciwnych stron podatkowego sporu wielokrotnie były te same orzeczenia wydane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Czytelnicy odnajdą w publikacji: - praktyczne przykłady i zasady stosowania koncepcji świadczeń złożonych, - informacje na temat podstawowych reguł zakwalifikowania danych świadczeń jako ?złożonych?, - analizę orzecznictwa TSUE, sądów administracyjnych oraz wielu interpretacji urzędowych wydawanych w sprawach objętych tematyką niniejszego opracowania.

139,00 zł
125,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

23
UNESCO. Sukcesy, porażki, wyzwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UNESCO. Sukcesy, porażki, wyzwania
Dostępny100 szt.

Książka Grażyny Michałowskiej wypełnia dotkliwą lukę w dotychczasowej literaturze przedmiotu i może liczyć na stosunkowo szeroki krąg czytelników. Zaspokaja bowiem oczekiwania studentów stosunków międzynarodowych, a ponadto wychodzi naprzeciw potrzebom wielu specjalistów z dziedziny oświaty, nauki, kultury, komunikowania i informacji, profesjonalnie zainteresowanych różnymi aspektami funkcjonowania UNESCO. Zaciekawi też osoby zajmujące się działalnością tytułowej organizacji z uwagi na realizowane w Polsce programy pod jej auspicjami, w których uczestniczą uczelnie i instytucje oraz ściśle współpracujące z nią resorty oświaty i kultury. z recenzji prof. zw. dr. hab. Janusza Symonidesa Grażyna Michałowska ? profesor doktor habilitowana w Katedrze Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w międzynarodowych stosunkach kulturalnych, prawie międzynarodowym i międzynarodowej ochronie praw człowieka. Prowadzi też dydaktykę w tych dziedzinach. Autorka licznych publikacji, takich jak: Zmienność i instytucjonalizacja międzynarodowych stosunków kulturalnych (Warszawa 1991), Ochrona praw człowieka w Radzie Europy i Unii Europejskiej (Warszawa 2007), Problemy ochrony praw człowieka w Afryce (Warszawa 2008) oraz Kultura w stosunkach międzynarodowych (współred. nauk., t. I i II ? Warszawa 2013, 2014).

52,50 zł
46,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,30 zł

24
Panienki Szesnaście opowiadań erotycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panienki Szesnaście opowiadań erotycznych
Dostępny4 szt.

Panienki. czyli szesnaście opowiadań erotycznych to tekst, którego erotyzm nie jest medycznie dosadny, ale też nie wstrzymuje się przed wstydliwym niedopowiedzeniem. Cielesność nie jest obok uczuciowości - mankament konstrukcyjny zbyt wielu polskich pisarzy; jest ona tak oczywista jak uczucia i, tak samo jak one, uskrzydlająca, a dla uważnego czytelnika - wzbogacająca. Od redakcji Dwaj bracia, pisarz i rysownik, pochylają się nad urodą i tajemnicą kobiecości. Sylwetki, opisane i narysowane, kuszące i romantyczne, otoczone podziwem dla ich powabu i uroku, mają jednak więcej niż jedno oblicze. W postaci kobiety, choć elegancko wygiętej i pełnej obietnic, jak klepsydry wypełnionej pokusami w miejsce piasku, bracia odkrywają-ukrywają niedoskonałości, które pospołu z pięknem tworzą fascynującą całość. Franciszek Maśluszczak Jak to się dzieje, że znawca i tłumacz poezji amerykańskiej, wielbiciel beatników i nauczyciel akademicki wykładający informatykę, pisze erotyczne opowiadania? Ten podtytuł wprowadza w błąd i w błąd nie wprowadza. Książka jest jakby utopią szczęśliwej zmysłowości i są w niej niemal wyłącznie momenty ? tak w pokoleniu autora i moim nazywano sceny erotyczne w filmach. Gdyby jakiś purytanin dopatrzył się w niej pornograficzności, to by przyznał, że to pornograficzność poczciwa. Żadnej tu brutalności, żadnych obscenicznych słów, sama dobra energia, a ?panienka? i ?nagusek? wzbogacają ubogie polskie nazewnictwo. Będąc hymnem sławiącym kobiecość, a trochę gawędą w duchu oświeceniowym, opowiadania te zarazem mocno zakorzenione są w patriarchalności. Feministki powinny rozszarpać Zalewskiego jak Menady Orfeusza, choć jego narratorowi (i bohaterowi) na myśl by nie przyszło wyrzekanie się kobiet. ?Panienki? albo pisane są serio i wówczas można im zarzucić naiwność i parę innych rzeczy, albo są dość przewrotnym żartem, o czym mogłyby świadczyć frazy takie jak ?precyzyjnie ułożony bukiet konwalii? czy ?butelka grolscha poprawiła mi krążenie krwi w mózgu i zacząłem myśleć?. Bohdan Zadura Janusz Zalo Zalewski ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, a w 1979 r. obronił doktorat z inżynierii komputerowej na Politechnice Warszawskiej. Pracował w Instytucie Badań Jądrowych, gdzie automatyzował eksperymenty naukowe, a od 1989 r. przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie jest profesorem informatyki na Florydzie. Od kilkunastu lat realizuje swoje hobby, tłumacząc z angielskiego poezję i prozę amerykańskich bitników oraz poetów polskiego pochodzenia. Jest autorem cyklu esejów zatytułowanych Zdarzenia nad Zatoką San Francisco, drukowanych głównie w miesięczniku ODRA oraz serii wspomnień Powroty ? ulica Nadrzeczna ? w Tygodniku Ilustrowanym. Marek Zalewski urodził się w Ciechanowie. Ukończył Liceum Plastyczne w Sędziszowie Młp. a studia odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które ukończył z wyróżnieniem rektorskim w 1980 r. Pracuje w dziedzinach rzeźby, malarstwa, grafiki i architektury wnętrz. Jest twórcą licznych pomników i rzeźb w przestrzeni publicznej wielu miast w Polsce i za granicą. Był inicjatorem powstania i długoletnim dyrektorem Biura Wystaw Artystycznych ?Galeria C? w Ciechanowie. Wystawiał swoje prace w różnych miastach Polski i za granicą, w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Syrii i Francji. Organizował i był uczestnikiem wielu sympozjów rzeźbiarskich w drewnie i ceramice, w Polsce oraz w Europie.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

25
Praktyki HRM 3 Najlepsze studia przypadku z polskiego rynku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyki HRM 3 Najlepsze studia przypadku z polskiego rynku
Dostępny10 szt.

Dwie pierwsze książki, zawierające zbiór studiów przypadku, okazały się dużym sukcesem wydawniczym. Czytelnicy cenią sobie bowiem konkretne rozwiązania i projekty zrealizowane w firmach. Stanowią one inspirację i motyw do działania. ?Jeśli innym się udało, to i nam musi?? W związku z tym oddajemy w Państwa ręce trzecią część Praktyk HRM. Książka jest zbiorem najnowszych studiów przypadku dotyczących wdrożeń HR-owych z naszego rynku. Zostały w niej opisane projekty z takich obszarów, jak: szkolenia i rozwój, kompetencje menedżerskie, budowanie zaangażowania, organizacja i zarządzanie, kultura organizacyjna, dobrostan pracowników, rynek pracy/rekrutacja. mentoring. Praktyki HRM 3 to lektura obowiązkowa, bez której nie może się obejść współczesny HR-owiec.

39,00 zł
37,44 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,56 zł

26
Samochód w firmie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód w firmie
Niedostępny
Brak

Przedsiębiorcy w prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystują różne środki transportu, które są dla nich niezbędnym narzędziem pracy. Wydatki związane z ich nabyciem i eksploatacją bywają znaczne i po spełnieniu określonych warunków mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów. Niezwykle istotne, a także sprawiające przedsiębiorcom wiele trudności są kwestie związane z odliczaniem VAT od pojazdów samochodowych. Publikacja w szczegółowy i usystematyzowany sposób omawia zagadnienia związane z prawidłowym rozliczaniem wydatków samochodowych. Z opracowania Czytelnik dowie się m.in.: Jakie są zasady odliczania VAT od pojazdów samochodowych Które wydatki na samochód można zaliczyć do kosztów podatkowych W jaki sposób rozliczać wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych Kiedy i na jakich warunkach można udostępnić samochód służbowy zleceniobiorcy i menedżerowi Całość jest poparta praktycznymi przykładami i najnowszymi interpretacjami podatkowymi.

29,90 zł
28,70 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,20 zł

27
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników
Niedostępny
Brak

Kompleksowe opracowanie, które przedstawia krok po kroku zasady zatrudniania pracowników oraz rozwiązywania umów o pracę. Szczególną uwagę zwrócono w nim na zmiany w zatrudnianiu pracowników wprowadzone w 2019 r. w zakresie danych osobowych. Dzięki publikacji pracodawcy dowiedzą się również, jak rozwiązać umowę o pracę, żeby nie narazić się na roszczenia pracowników. Książka wyjaśnia m.in.: jakich danych można wymagać od kandydata do pracy, a jakich od pracownika, co powinien zawierać kwestionariusz osobowy, jak sporządzić umowę o pracę, jaki rodzaj umowy o pracę dla pracownika wybrać, jak uzasadnić wypowiedzenie umowy o pracę, co powinno zawierać porozumienie stron dotyczące rozwiązania stosunku pracy, w jakich przypadkach pracownicy podlegają ochronie przed zwolnieniem z pracy, kiedy można rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę bez wypowiedzenia. Publikacja zawiera liczne przykłady, zestawienia tabelaryczne i wzory dokumentów. Jest niezbędnym narzędziem przydatnym w pracy każdego specjalisty ds. kadr. ATUTY PUBLIKACJI: Praktyczna publikacja, która w kompleksowy sposób przedstawia zasady zatrudniania i zwalniania pracowników.

69,00 zł
66,24 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,76 zł

28
Rozliczamy sprzedaż mieszkania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozliczamy sprzedaż mieszkania
Dostępny7 szt.

Publikacja jest przeznaczona dla każdego, kto sprzedaje swoje mieszkanie, dom, garaż, lokal użytkowy, działki budowlane czy rolne. Omawiamy wszelkie problemy w zakresie ustalania przychodów i kosztów. Wyjaśniamy, kiedy warto poczekać 5 lat ze sprzedażą, a kiedy już nie musimy. Doradzamy, na co wydać pieniądze, aby skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego. Ponadto wyjaśniamy, jak nie wpaść w obowiązek VAT przy sprzedaży mieszkania czy domu. Omówieniu towarzyszą praktyczne przykłady, które ułatwią zrozumienie przedstawianych zagadnień. Dodano też aktualne orzecznictwo sądów i organów podatkowych. W publikacji odpowiadamy m.in. na pytania: Czy zawsze upływ 5 lat powoduje uchylenie konieczności zapłaty podatku od sprzedaży mieszkania? Jak zmieniły się zasady opodatkowania sprzedaży nieruchomości nabytych w spadku? Kiedy skorzystamy ze zwolnienia od podatku dochodowego? Kiedy płacimy podatek od czynności cywilnoprawnych? Kiedy należy zapłacić VAT przy prywatnej sprzedaży nieruchomości?

16,99 zł
29
Gra Ekologiczna Sortowanie Śmieci Dbaj o Przyrodę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Ekologiczna Sortowanie Śmieci Dbaj o Przyrodę
Niedostępny
Brak

W dzisiejszych czasach ważnym jest coraz większy nacisk kładzie się na ekologię i dbanie o środowisko. Warto zatem zaszczepić te wartości w dziecku już od najmłodszych lat. Świetnym rozwiązaniem pomagającym w realizowaniu tego celu jest zestaw zabawy w sortowanie śmieci. Zestaw do gry w Sortowanie Śmieci składa się z 4 koszy z odpowiednimi oznaczeniami. Czerwony kosz przeznaczony jest na niebezpieczne materiały, niebieski służy do recyclingu, zielony kosz to miejsce na odpady biodegradowalne, natomiast do czarnego należy wrzucać odpady komunalne. Każdy ze śmieci przedstawiony jest na jednym z kwadracików, a zadaniem dziecka jest ustalenie do którego z koszy należy go wrzucić. W przypadku problemów z określeniem rodzaju odpadu w zestawie znajduje się instrukcja klasyfikująca wszystkie płytki. W skład zestawu wchodzą: - 4 plastikowe kosze do segregacji śmieci - 112 kart śmieci - instrukcja z klasyfikacją poszczególnych odpadów Wymiary opakowania: 27 cm x 24,5 cm x 11 cm

29,00 zł
Powiadomienie
30
Zestaw kreatywny DIY gipsowe magnesiki ogrodowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny DIY gipsowe magnesiki ogrodowe
Niedostępny
Brak

Rozwijanie kreatywności u małych dzieci jest szczególnie istotne w czasie, kiedy zaczynają się integrować z rówieśnikami. Wspólne prace plastyczne wpływają pozytywnie na relacje międzyludzkie oraz uczą dzieci kooperacji. Zestawem, który pozwoli Twojemu dziecku ujawnić swoje umiejętności zdecydowanie jest Zestaw Gipsowych Magnesów DYI. Kolorowy zestaw do tworzenia magnesów na lodówkę to idealna rozrywka zarówno dla młodszych jak i starszych. Za pomocą znajdującego się w zestawie gipsu tworzyć dowolne kształty, lub skorzystać z gotowych form w kształcie owadów i kwiatków. Gips należy rozrobić z wodą zgodnie z informacjami podanymi w instrukcji, wypełnić nim przygotowane formy, a następnie odstawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu stworzonych kształtów można usunąć je z foremek, a następnie dowolnie pomalować dołączonymi do zestawu kolorowymi farbkami. Po zakończeniu ozdabiania do kształtów przyklej odpowiedniej długości magnes. Po wykonaniu wszystkich kroków magnesiki własnej produkcji są gotowe! Elementy zestawu to: - Foremka z formami w kształcie owadów i kwiatków - Opakowanie z gipsem - Zbiorniczek do mieszania gipsu - Zestaw 6 farbek - Pędzelek - Szpatułka do mieszania gipsu - Płaski, przyklejany magnes o wymiarach 14,5 cm x 2,5 cm - Instrukcja obsługi zestawu. Wymiary opakowania: 27 cm x 23 cm x 5,5 cm

18,99 zł
Powiadomienie
31
Tor wyścigowy dla kulek Marble Race - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor wyścigowy dla kulek Marble Race
Niedostępny
Brak

Obserwowanie torów po których ścigają się kulki to zajęcie, które ma w sobie coś hipnotyzującego. Filmiki z olbrzymich torów i dziesiątek ścigających się kulek biją rekordy popularności w serwisach wideo, a dzięki naszemu Torowi przeszkód Twoje dziecko będzie w stanie urządzać takie wyścigi we własnym pokoju! Kolumnowy Tor Wyścigowy składa się z 4 obszarów startowych, w których należy umieścić kulkę będącą jednym z zawodników. Za pomocą pomarańczowej blokady uwalnia się kuleczkę, która rozpoczyna swój wyścig! Po wypuszczeniu kulki zaczyna się ona toczyć po pochyłym torze, przemieszczając się w kierunku podłogi. Liczne otwarte zakręty i spady pozwalają na obserwowanie całej trasy pokonywanej przez swoich zawodników. Każda z kolumn posiada swój własny tor, po którym poruszają się kule. Na torach umiejscowione są m.in wiatraki z łopatkami, a także liczne slalomy. Tor zbudowany jest z kolorowych elementów, dzięki czemu prezentuje się radośnie i ciekawie. Meta trasy znajduje się w dolnej części kolumn - tam właśnie lądują kulki. Wymiary zestawu: 60 cm x 35 cm x 30 Wymiary opakowania: 39 cm x 30 cm x 11 cm

68,00 zł
Powiadomienie
32
Zestaw do manicure lakiery pisaki kryształki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do manicure lakiery pisaki kryształki
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy zestaw piękności stanowiący doskonałe rozwiązanie dla wszystkich mam, których córeczki podbierają im kosmetyki, a przede wszystkim upodobały sobie lakiery do paznokci ? własny zestaw do manicure. Wielokolorowy komplet innowacyjnych lakierów w formie pisaków i błyskotek z suszarką do paznokci podbije serce wszystkich dziewczynek. Klasyczne, modne kolory i połyskujące naklejki pozwolą na stworzenie odlotowego manicure, który można usunąć w szybki i nieinwazyjny sposób zwykłym zmywaczem do paznokci. Lakiery dołączone do zestawu wykonane są z nieszkodliwych i nietoksycznych substancji, dzięki czemu nie wyrządzą żadnej szkody paznokciom dziewczynek. Jak ich używać? Przed rozpoczęciem malowania paznokci należy wstrząsnąć pisakiem, a następnie, trzymając go pionowo, odkręcić zatyczkę, by móc użyć pędzelka, lub tylko ściągnąć zatyczkę, by móc malować wzorki z użyciem cieniutkiej końcówki pisaka. Warto w lekki i delikatny sposób zrobić kilka kreseczek lakierem na kartce, dzięki czemu będzie gładko spływać na powierzchnię paznokcia. Jeśli przez końcówkę nie wydostaje się lakier, należy przebić ją specjalną szpilką dołączoną do zestawu. Do zestawu dołączone są naklejane, błyszczące kryształki, którymi dziecko może ozdobić swoje paznokcie. Wymiary opakowania: 27 cm x 17 cm x 5 cm

26,00 zł
Powiadomienie
33
Gra wieloosobowa piłkarze podbijanie piłki wzgórze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra wieloosobowa piłkarze podbijanie piłki wzgórze
Niedostępny
Brak

Gry wieloosobowe zdecydowanie wspomagają u dzieci współpracę, pobudzając tym samym chęć do współzawodnictwa. Gra Piłkarska Podbijanie Piłki to świetna zabawa, która z pewnością wywoła mnóstwo śmiechu i radości. Łączy ona elementy zręcznościowe z taktycznym myśleniem i planowaniem swoich ruchów. W trakcie rozgrywki gracze używają swoich małych piłkarzy do wykopywania piłek na szczyt wzgórza. Do stopy chłopca skierowana jest rynienka, do której można załadować kolejne piłki. Naciśnięcie głowy piłkarza powoduje wyprostowanie się nogi, która wykopuje piłeczkę wysoko w górę! Należy oczywiście uważać - niecelne trafienie sprawi, że kulka wyląduje po stronie przeciwnika, dając mu kolejny pocisk lub - co gorsza- darmowy punkt! Wzgórze składa się z 4 głównych części, z których każda jest torem dla jednego z graczy. U stóp konstrukcji znajdują się stacje dla graczy. Są one obrotowymi platformami, które zdecydowanie wspomagają celowanie. Każdy gracz otrzymuje na początku gry 6 śnieżynek, jednakże liczba ta może zmienić się w trakcie rozgrywki! Wymiary opakowania: 28 cm x 28 cm x 8,5 cm

39,00 zł
Powiadomienie
34
Wodny Wieloryb pryskający wodą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodny Wieloryb pryskający wodą
Dostępny2 szt.

Miły wieloryb jest zawsze chętny do zabawy, ale czasami zdarza mu się połykać różne przedmioty. Za pomocą długiej wędki spróbuj spróbuj wyciągnąć je z paszczy wieloryba, ale uważaj! Jeśli pociągniesz za jego język zacznie się poruszać i spryska Cię wodą! Jeśli zostajesz opryskany musisz ominąć swoją kolejkę. Po wyciągnięciu wszystkich przedmiotów gracze je podliczają - osoba, która zebrała ich najwięcej wygrywa. W skład zestawu wchodzą: - duża figurka Wieloryba Splash pryskającego wodą - 4 plastikowe koniki morskie - 3 plastikowe szkielety ryb - 2 plastikowe kotwice - 2 plastikowe kamizelki ratunkowe - plastikowa łódź podwodna - plastikowa wędka - instrukcja obsługi Zabawka do działania potrzebuje 3 baterii AA oraz wody w celu napełnienia zbiornika. Zabawka ze względu na niewielkie elementy nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia. Wymiary wieloryba: 21 cm x 24 cm x 15 cm Długość wędki: 23 cm Wymiary opakowania: 25 cm x 25 cm x 14 cm

76,90 zł
35
Wózek marketowy 34 elementy dziecięcy na zakupy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózek marketowy 34 elementy dziecięcy na zakupy
Niedostępny
Brak

Wózek Sklepowy z Akcesoriami Zapraszamy na zakupy! Od teraz Twoje dziecko może robić zakupy wedle swoich zasad. Co może wpaść do jego sklepowego koszyka? Same pyszności ? pieczywo, owoce, warzywa i nie tylko. Zaaranżujcie w pokoju dziecięcym alejki z rozłożonymi w różnych miejscach produktami sklepowymi, a resztę zostawcie w rękach małego klienta. Zabawie nie będzie końca! Możliwość naśladowania dorosłych podczas wykonywania obowiązku, jakim jest robienie zakupów w sklepie czy supermarkecie, pozwoli dziecku nauczyć się samodzielności, logicznego myślenia, a także zrozumieć wartość pieniądza. Komplet sklepowych zabawek ze względu na mnogość małych elementów przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia. Zestaw wykonany jest z wysokogatunkowych materiałów, które posiadają bezpieczny dla malucha certyfikat CE ? dzięki jakości tworzywa utrzymanie go w czystości jest naprawdę proste. Plastikowe i kartonowe elementy są lekkie, podnoszenie ich oraz pakowanie do wózka nie będzie sprawiać dziecku żadnego kłopotu. Artykuły spożywcze mogą posłużyć dzieciakom nie tylko do klasycznej zabawy w sklep, ale też w domową kuchnię czy restaurację, ograniczeniem jest tylko bezpieczeństwo i wyobraźnia. Zestaw małego klienta składa się z: - wózka sklepowego, -warzyw i owoców - produktów w kartonach. Wymiary koszyka: 45,5 cm x 22,5 cm x 35 cm Wymiary opakowania: 43,5 cm x 35 cm x 6,5 cm

57,00 zł
Powiadomienie
36
Zestaw lekarski w walizce na kółkach 4828 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw lekarski w walizce na kółkach 4828
Lean Toys
Dostępny3 szt.

Kolorowe zestawy z akcesoriami lekarskimi, służące do zabawy w odgrywanie roli lekarza, są rewelacyjnymi zabawkami pod wieloma względami. Możliwość używania narzędzi i elementów, którymi posługują się dorośli, z pewnością zaciekawi dziecko, a także pozwoli mu poczuć się samodzielnie i odpowiedzialnie. Wplatanie takich zestawów do zabaw jest również świetną metodą pozwalającą w prosty sposób wytłumaczyć dziecku, że wizyta u lekarza to nic strasznego. Zestaw lekarski w walizce składa się z 12 elementów, między innymi z: • walizeczki, • zestawu naklejek do ozdobienia zabawek, • okularków, • termometru, • strzykawki, • nożyczek, • pęsety, • szczypczyków. Ogromną zaletą zestawu jest jego uniwersalność. Zabawka może stanowić zarówno walizkę, którą dziecko niesie w rączce jak i w pojazd na kółkach. Umieszczone w walizeczce instrumenty medyczne są imitacjami prawdziwych przyrządów lekarskich w przyjemnym, dziecięcym wydaniu. Przyciągają wzrok bezpiecznymi, opływowymi kształtami, a także rewelacyjną kolorystyką. Zestaw pozwoli na zaaranżowanie domowego ośrodka zdrowia, w którym dziecko będzie mogło leczyć swoje zabawki. Zestaw lekarski wyprodukowany jest zgodnie z normą EN 71, oznaczono go również certyfikatem CE. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu zostały wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół z najwyższej jakości tworzywa, co jest gwarancją zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania. Kolorowy zestaw przeznaczony jest dla wszystkich małych lekarzy powyżej 3. roku życia. Wymiary elementów zestawu: • walizka: 26.0 x 24.0 x 10.0 cm, • rozłożona walizeczka z półeczkami: 37.5 x 28.0 cm, • okulary: 12.0 x 4.05 cm, • strzykawka: 13.0 x 5.5 cm. Wymiary opakowania: 26.0 x 21.5 x 10.0 cm

52,21 zł
37
Pluszowy Pies na smyczy Sterowany na pilota Kość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszowy Pies na smyczy Sterowany na pilota Kość
Niedostępny
Brak

Jeśli Twoje dziecko od zawsze marzy o własnym zwierzaku ? opiece nad nim, wychodzeniu na długie spacery, a przede wszystkim wspólnej zabawie, interaktywny piesek na smyczy będzie doskonałym pomysłem. Zabawka ta pomoże Twojemu dziecku nabyć umiejętności niezbędne do posiadania własnego zwierzątka. Zabawa z pluszowym psiakiem nauczy go odpowiedzialności i sumienności w opiece, co będzie bardzo ważne w przyszłości. Zabawka posiada wiele zalet ? piesek wesoło spaceruje, rusza ogonem i wydaje urocze odgłosy, co z pewnością będzie rewelacyjną frajdą dla każdego malucha. Pies na smyczy wykonany jest z miękkiego i nietoksycznego, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Zwierzak ma duże, ciemne oczy, wystający ogonek i duży nos, który delikatnie błyszczy. Ozdobiony jest czerwoną obrożą, dodającą mu uroku. Zabawka posiada długą smycz zakończoną przełącznikiem w kształcie kostki, dzięki czemu dziecko w prosty sposób może sterować swoim pieskiem. Możliwość ta sprawia, że zabawa będzie wydawać się dziecku bardzo rzeczywista, a przede wszystkim ciekawa. Piesek posiada także kokardkę w kolorze różowym, która znacząco zwiększa urok zabawki. Zabawkowy piesek zapakowany jest w kolorowe pudełko z otwartą witrynką. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci, które ukończyły 3. rok życia. Piesek posiada certyfikat CE, co jest potwierdzeniem, że spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Jest to bardzo bezpieczna zabawka, pozbawiona ostrych elementów. Wymiary opakowania: 16 cm x 21 cm x 10 cm Wymiary pieska: 23 cm x 24 cm x 11 cm

62,00 zł
Powiadomienie
38
Gra zręcznościowa operacja psa Mały Weterynarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra zręcznościowa operacja psa Mały Weterynarz
Niedostępny
Brak

Chyba każde dziecko zna grę zręcznościową Operacja polegającą na delikatnym wyciąganiu poszczególnych organów z ciała chorego. Teraz Twój podopieczny będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w Weterynaryjnej wersji tego klasyka! Głównym elementem zwierzęcej gry Operacja jest biały stół operacyjny z leżącym na nim białym pieskiem jamnikiem. Tak jak w ludzkiej wersji gry Pies ma w swoim ciele otwory, w których należy umieścić elementy do wyciągania - kości, nerki, a także serce. Po zakręceniu strzałką wylosowana zostaje część ciała, która musi zostać wyciągnięta. Organy umieszczone są na metalowej płytce, która w momencie kontaktu z pęsetą powoduje zamknięcie obwodu. Po dotknięciu płytki piesek podskakuje symulując wiercenie się na stole. Elementy zestawu: - Stolik operacyjny z kształtem psa - Pęseta - Części ciała - kości, nerka, żołądek, jelito, serce - Naklejki na plastikowe części ciała. Wymiary stolika: 25 cm x 18 cm x 4 cm Wymiary opakowania: 28,5 cm x 26,5 cm x 5 cm

29,00 zł
Powiadomienie
39
Śmieciarka z klocków Zrób to sam 48 części 1:14 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmieciarka z klocków Zrób to sam 48 części 1:14
Dostępny6 szt.

Zarówno układanie klocków jak i zabawa dużymi pojazdami są ulubionymi aktywnościami wielu chłopców. Dzięki naszej Składanej Śmieciarce każde dziecko będzie miało możliwość stworzenia charakterystycznego pojazdu niemalże od zera. Stworzony na podstawie klocków Pojazd Wywozu Nieczystości należy samodzielnie złożyć w całość. Śrubki, którymi należy łączyć koła i ruchome części wykonane są z solidnego plastiku, który spokojnie można wkręcać dołączonym do zestawu śrubokrętem z wymiennymi końcówkami. Pojazd osadzony jest na 6 kółkach, które swobodnie się kręcą, umożliwiając jeżdżenie po płaskich powierzchniach. Samochód wyposażony jest w zbiornik z ruchomą klapą, który można spokojnie podnosić. Dzięki możliwości poruszania naczepą Twoje dziecko może napełnić ją mniejszymi zabawkami, a następnie wysypać je w innym miejscu. Zestaw złożony jest z 48 elementów. Ze względu na niewielkie elementy zestaw nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 lat. Wymiary pojazdu: 28 cm x 14 cm x 10 cm Wymiary opakowania: 30 cm x 29 cm x 10 cm.

69,90 zł
40
Domino Zestaw podróżny w walizce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino Zestaw podróżny w walizce
Niedostępny
Brak

DOMINO w skórzanej walizce Domino to gra, w której używa się płytek nazywanych kamieniami. Każda płytka podzielona jest na dwa kwadratowe pola z zaznaczonymi oczkami. Najpopularniejsza wersja składa się z 28 kamieni: wszystkie kombinacje liczb od 0 do 6. W grze biorą udział dwie, trzy lub cztery osoby (dla większej liczby graczy stosuje się zestawy o większej liczbie oczek). Kamienie odwraca się oczkami do spodu i miesza. Następnie losuje się gracza rozpoczynającego - jest nim zwykle gracz, który wyciągnie kamień o największej sumie oczek. Wylosowane kamienie zwracane są do puli po czym wszystkie są ponownie mieszane. Gracze pobierają kamienie poczynając od rozpoczynającego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, po jednym kamieniu lub od razu w odpowiedniej liczbie (zwykle nie więcej niż siedem), nie pokazując ich pozostałym graczom. Kamienie pozostające na stole to ?talon". Rozpoczynający wykłada dowolny kamień, a pozostali kolejno dokładają swoje kamienie według ustalonych zasad. Kamienie dokładane są tak, aby stykające się pola miały taką samą liczbę oczek. Jeśli kolejny gracz nie posiada kamienia, który mógłby dołożyć według podanej zasady, dobiera kamień z pozostałej na stole puli. Według umowy, jeśli dobrany kamień również nie pasuje do wyłożonych, gracz dobiera dalsze kamienie, aż do wybrania właściwego (lub wyczerpania talonu), lub ruch wykonuje gracz następny. Zestaw domino sprzedawany jest w stylowej walizeczce, dzięki czemu nadaje się do gry w trasie lub jako prezent. Wymiary jednej kostki: 4,5 cm x 2,4 cm x 0,4 cm Wymiary walizeczki i opakowania: 19 cm x 11,5 cm x 3 cm

30,00 zł
Powiadomienie
41
Na delfijskim etacie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na delfijskim etacie
Dostępny50 szt.

Czy to czysta klasyka lecąca na skrzydłach orfickich strof? Nie do końca - Mieczysław Szabaga wychodząc od śródziemnomorskich motywów, ustanawia swój świat, w którym liczy się ciągła świeżość perspektywy i rześki język. Takie wersy mogłyby płynąć z ust współczesnej Pytii, która jest czułą patronką tego zbioru wierszy. "Na delfijskim etacie" to po prostu spotkanie z uniwersalną poetycką mocą.

31,00 zł
22,94 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,06 zł

42
Bańki miecz 120ml My Bubble CUTE p24 MC, cena za 1szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
43
Bańki mydlane Psi Patrol 50ml p36 My Bubble cena za 1szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,99 zł
Powiadomienie
44
Aida. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aida. CD
Price Leontyne, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

23,90 zł
23,42 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,48 zł

45
Hopper - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hopper
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.21

Edward Hopper (1882?1967) is something of an American success story, if only his success had come swifter. At the age of 40, he was a failing artist who struggled to sell a single painting. As he approached 80, Time magazine featured him on its cover. Today, half a century after his death, Hopper is considered a giant of modern expression, with an uncanny, unforgettable, and utterly distinct sense for mood and place. Much of Hopper's work excavates modern city experience. In canvas after canvas, he depicts diners, cafes, shopfronts, street lights, gas stations, rail stations, and hotel rooms. The scenes are marked by vivid color juxtapositions and stark, theatrical lighting, as well as by harshly contoured figures, who appear at once part of, and alien to, their surroundings. The ambiance throughout his repertoire is of an eerie disquiet, alienation, loneliness and psychological tension, although his rural or coastal scenes can offer a counterpoint of tranquility or optimism. This book presents key works from Hopper's ?uvre to introduce a key player not only in American art history but also in the American psyche.

72,00 zł
Powiadomienie
46
Schiele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schiele
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

With his graphic style, figural distortion, and defiance of conventional standards of beauty, Egon Schiele (1890 1918) was a pioneer of Austrian Expressionism and one of the most startling portrait painters of the twentieth century. Mentored by Gustav Klimt, Schiele dabbled in a glittering Art Nouveau style before developing his own much more gritty and confrontational aesthetic of sharp lines, lurid shades, and mannered, elongated figures. His prolific portraits and self-portraits stunned the Viennese establishment with an unprecedented psychological and sexual intensity, favoring erotic, exposing, or unsettling poses in which he or his sitters cower on the floor, languish with legs akimbo, glower at the viewer, and thrust their genitalia into the foreground. His models are at times skeletal and sickly, at others strong and sensual. Many contemporaries found Schiele s work to be not only ugly but morally objectionable, and in 1912, the artist was briefly imprisoned for obscenity. Today, his oeuvre is celebrated for its revolutionary approach to the human figure and for its direct and particularly fervent, almost furious, brand of draughtsmanship. This book presents key Schiele works to introduce his short but urgent career and his profound contribution to the development of modern art, which reaches right through to such contemporary talents as Tracey Emin and Jenny Saville.

72,00 zł
Powiadomienie
47
What Great Paintings Say Beautiful Nudes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What Great Paintings Say Beautiful Nudes
Niedostępny
Brak

It might seem like the sitters and subjects of art history's greatest nude paintings have little left to show, but don't be fooled: there is more than meets the eye in these naked masterworks. Rose-Marie and Rainer Hagen guide us into the secrets of the flesh, coupling extended discussions with crisp, enlarged details of 12 iconic works from the canon of art history. Biblical tales of morality or modern portrayals of leisure, works such as Tintoretto's Susanna and the Elders or Manet's The Luncheon on the Grass offer diverse visions of natural beauty. Each artwork is presented in reproductions of the highest quality, sourced directly from the original, located in collections of the Louvre, Musee d'Orsay, Uffizi, and many others. From works depicting ultimate feminine grace, like Velazquez's Rokeby Venus, to Hans Baldung's mesmerizing image of the body's decline in The Three Ages of Man and Death, these paintings are unified in their masterful rendering of the bare human form-both in life and beyond. Through this exploration into the covert secrets of nude works, they cease to be two-dimensional and come to full hot-blooded life

57,00 zł
Powiadomienie
48
Kate Moss by Mario Testino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kate Moss by Mario Testino
Niedostępny
Brak

Mario Testino is recognised as the ultimate fashion photographer of his generation but his pictures of Kate Moss transcend fashion. The consequence of two decades of extraordinary friendship, and phenomenal glamour, this iconic collaboration is an intimate insight into the lives and minds of two of the world?s definitive style leaders. This book catalogues the pair?s journey as one of fashion?s most creative collaborations, from early days backstage at the shows to behind-the-scenes glimpses of the groundbreaking editorials they continue to produce for the world?s most respected magazines. Of the 100-plus images, many photographs have been chosen from Testino?s private archive and are published here for the first time. In a rare glimpse into the mind of one of the industry?s most private figures, Kate Moss joins Mario in sharing personal insights into their professional and personal relationship. In her exclusive essay, she pays tribute to Testino. ?Mario took me to a new level of glamour. I don?t think anybody had seen me as any kind of sexy model before he did. He was the one that transformed me. Before him I was just a grungy girl, but he saw me differently. He was the first to say ?Oh, she?s quite sexy. I?ve seen her out! I know she?s not just that grungy girl.? He?d seen me in a pair of heels, getting glamorous ? and he was the first to start taking pictures of me in that way. He changed the way people thought about me as a model, for sure. Later other people started working with me in that way, but he was the first.?

189,00 zł
Powiadomienie
49
Movies of the 1980s - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Movies of the 1980s
Niedostępny
Brak

From Aliens to Amadeus, get your fill of ?80s nostalgia with this movie bible of all things bold, bizarre, and boisterous. We've diligently compiled a list of the most influential films of the 1980s that's sure to please popcorn gobblers and highbrow chin-strokers alike. Adventurous, excessive, and experimental, ?80s cinema saw moviegoers get their kicks from pictures as wide-ranging as Blade Runner, Gandhi, and Blue Velvet. Science fiction, horror, and action emerged as the defining genres of the decade, with non-human characters like E.T. winning the hearts of millions, and movies such as Ghostbusters and Back to the Future fused comedy and sci-fi to the delight of audiences everywhere. Inside this ?80s encyclopedia each movie masterpiece is profiled with stills, a synopsis, and cast, crew, and technical listings. With high-concept Hollywood blockbusters, early CGI, and brilliant special effects, the 1980s saw the invention of a new reality, a movie-world so convincingly real?no matter now far-fetched?that spectators could not help but immerse themselves in it.

74,00 zł
Powiadomienie
50
Movies of the 1970s - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Movies of the 1970s
Niedostępny
Brak

The 1970s: that magical era betwixt the swinging ?60s and the decadent ?80s, the epoch of leisure suits and Afros, the age of disco music and platform shoes. As war raged on in Vietnam and the Cold War continued to escalate, Hollywood began to heat up, recovering from its commercial crisis with box-office successes such as Star Wars, Jaws, The Exorcist, and The Godfather. Thanks to directors like Spielberg and Lucas, American cinema gave birth to a new phenomenon: the blockbuster. Meanwhile, across the Atlantic, while the Nouvelle Vague died out in France, its influence extended to Germany, where the New German Cinema of Fassbinder, Wenders, and Herzog had its heyday. The sexual revolution made its way to the silver screen (cautiously in the U.S., more freely in Europe) most notably in Bertolucci?s steamy, scandalous Last Tango in Paris. Amid all this came a wave of nostalgic films (The Sting, American Graffiti) and Vietnam pictures (Apocalypse Now, The Deer Hunter), the rise of the antihero (Robert De Niro, Al Pacino, Dustin Hoffman), and the prestigious short-lived genre, blaxploitation.

71,00 zł
Powiadomienie
Wróć do góry