hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2020.02.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Super Zings. Mission 4. Napad na bank (Magic Box), na drugim Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz (Helena Dahlgren). Kolejny produkt to Poczuj się jak w domu. Projektowanie i stylizacja wnętrz dla każdego (Frida Ramstedt) oraz Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W remizie strażackiej, nowe wydanie (Monika Wittmann, Alexander Steffensmeier).
1
Super Zings. Mission 4. Napad na bank - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Zings. Mission 4. Napad na bank
Magic Box
Dostępny
1 szt.

Zgarnij całe złoto! Misja „Napad na bank” to wyjątkowy zestaw z 5 serii Super Zings. Rywalizujący ze sobą bohaterowie zmierzą się w banku. Czy uda Ci się ochronić skarbiec przed złodziejem? Wykorzystaj pojazdy, aby atakować lub bronić. Zestaw rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka. Walkę stoczą ze sobą 2 wyjątkowe SuperZings! Nie dostaniesz ich nigdzie indziej. Znajdziesz tu także dwa unikalne pojazdy. Ponadto w zestawie znajduje się skrytka bankowa i sztabki złota. Zawartość opakowania: • budynek banku, • 2 pojazdy, • 2 figurki, • sztabki złota. Wysokość figurek: ok. 3.0 cm Wymiary opakowania: 6.5 x 20.0 x 25.0 cm

71,00 zł
63,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,10 zł

32 osoby kupiły
2
Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz
Dostępny
885 szt.

Rudowłosa Lisa przeprowadza się na odległą wyspę Jorvik. Dawniej kochała konie, ale odkąd jej mama uległa strasznemu wypadkowi, boi się choćby zbliżyć do wierzchowca. Jej życie zmienia się, gdy poznaje Annę, Lindę i Alex. Dziewczyny odkrywają, że oprócz miłości do koni łączy je coś więcej – wszystkie mają magiczną moc! Przyjaciółki coraz wyraźniej czują, że czeka je coś niezwykłego: muszą połączyć siły, by ochronić zwierzęta i ocalić całą krainę… Star Stable to światowy fenomen wśród gier online! Pokochało ją już 15 milionów użytkowniczek ze 130 krajów, w tym ponad 50 000 graczek w Polsce. Oto pierwsza powieść osadzona w tym magicznym uniwersum. Dzięki niej odkryjesz jeszcze więcej niezwykłych historii i przeżyjesz zupełnie nowe przygody.

36,99 zł
25,89 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

22 osoby kupiły
3
Poczuj się jak w domu. Projektowanie i stylizacja wnętrz dla każdego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczuj się jak w domu. Projektowanie i stylizacja wnętrz dla każdego
Dostępny
657 szt.

W tej książce nie znajdziesz ani jednego idealnego zdjęcia, a nadal jest to najlepszy poradnik stylizacji wnętrz. Każdy, kto próbował stworzyć wnętrze jak z żurnala, wie, że nie wystarczy kopia gotowych pomysłów. Nagle okazuje się, że farba wygląda zupełnie inaczej niż na próbce, kolorowe poduszki na sofie jakoś nie współgrają z całością, a efekt końcowy rozmija się z inspiracją prosto z Pinteresta. Frida Ramstedt, szwedzka guru designu, pokazuje, co tak naprawdę sprawia, że wnętrze jest przytulne, urządzone z gustem i oddaje twoją osobowość. Z genialną prostotą wyjaśnia podstawowe reguły projektowania i stylizacji, dzięki którym samodzielnie zaaranżujesz mieszkanie, nie inwestując w remont. Bo najlepiej zaprojektowane wnętrze to takie, w którym… czujesz się jak w domu. Dzięki tej książce: • zastosujesz kluczowe reguły projektowania, niezależne od trendów, metrażu czy budżetu • nauczysz się odpowiednio wykorzystywać przestrzeń, światło, kolory, proporcje oraz bawić się elementami wystroju, które już masz • dowiesz się, jak wykreować wnętrze, które pokochasz. Zostań projektantem własnego domu i poznaj tajniki pracy stylistów.

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

16 osób kupiło
4
Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W remizie strażackiej, nowe wydanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W remizie strażackiej, nowe wydanie
Dostępny
73 szt.

Florian zwiedza ogromną miejską remizę straży pożarnej. Jest tu sporo ciekawych rzeczy – choćby wieża do suszenia węży, warsztaty i oczywiście wielkie garaże. Ale najbardziej podoba mu się dźwig strażacki.

9,70 zł
6,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 2,71 zł

12 osób kupiło
5
Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczn...
Dostępny
48 szt.

Niezastąpiona pozycja dla wszystkich osób dotkniętych złożonym zespołem stresu pourazowego chcących aktywnie i świadomie uczestniczyć w procesie terapeutycznym Nieprzepracowana trauma z dzieciństwa odbija się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym, niejednokrotnie uniemożliwiając funkcjonowanie w dorosłym życiu. I choć konfrontacja z bolesnymi wspomnieniami jest bardzo trudna, a poradzenie sobie z nimi może wydawać się skazane na porażkę, Arielle Schwartz udowadnia, że jest to osiągalne i stanowi klucz do pełnego i szczęśliwego życia. W tym przystępnie napisanym podręczniku autorka uczy, jak wypracować w sobie pozytywne strategie, które pomogą zaakceptować samego siebie i zyskać poczucie bezpieczeństwa na tyle, by móc zmierzyć się z przeszłością. Zwięźle, fachowo i w zrozumiały sposób przedstawia zagadnienia związane ze złożonym zespołem stresu pourazowego, podkreślając, że jest on normalną reakcją na bolesne sytuacje życiowe z przeszłości. Pomaga zrozumieć psychologiczne i fizjologiczne aspekty traumy, wskazuje zaburzenia współwystępujące oraz na przykładzie swoich pacjentów pokazuje, z jak różnorodnymi problemami borykają się osoby dotknięte zespołem stresu pourazowego i jak trudne zadanie stoi przed terapeutą w postawieniu właściwej diagnozy. Książka ta została napisana z myślą o osobach gotowych zmierzyć się z trauma. Szczegółowo omówiono kwestie związane z terapią złożonego zespołu stresu pourazowego, przedstawiono różne modele terapeutyczne oraz zaznaczono ewentualne przeszkody w udanej terapii. Każdy rozdział zawiera ćwiczenia, które pomogą w spokojnej analizie objawów i towarzyszących im emocji, tak by czytelnik mógł podjąć świadomą decyzję o odpowiedniej dla niego strategii terapeutycznej. Poszczególne rozdziały omawiają tematy: • Zrozumieć traumę • Terapia złożonego zespołu stresu pourazowego • Leczenie objawów unikania • Leczenie objawów inwazyjnych • Leczenie objawów depresji • Wspieranie rozwoju w dłuższej perspektywie

46,00 zł
38,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

8 osób kupiło
6
Gra w klasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w klasy
Dostępny
520 szt.

To książka szczególna: można ją czytać w nieskończoność, odkrywając coraz to inne konteksty, układając za każdym razem nowe warianty zakończenia poszczególnych wątków, zmieniając kolejność rozdziałów i stron. Gra w klasy, najsłynniejsza pozycja w dorobku Cortazara, to zabawka dla dzieci starszych, autor daje klocki, a sam staje z boku i patrzy, co też czytelnik z nich ułoży, zmuszając go tym samym do współdziałania. Gra w klasy ukazała się w Polsce w roku 1968, stając się niemal z miejsca i na długie lata biblią ówczesnej młodzieży. Czy dzisiejszy czytelnik będzie jeszcze umiał mówić po gliglińsku? Czy wzruszy się do łez, czytając list Magi do Rocamadoura? Żeby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po tę książkę.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

7 osób kupiło
7
Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji
Dostępny
867 szt.

W Europie o skórze mówi się głównie w kontekście problemów: zmarszczek i niedoskonałości cery, które trzeba tuszować grubymi warstwami makijażu. Koreanki od dawna wiedzą, że takie podejście prowadzi donikąd. Ich niezwykła metoda kompleksowej pielęgnacji gwarantuje rewelacyjne efekty. Charlotte Cho na własnym przykładzie obala mit, że idealna cera Koreanek to efekt dobrych genów i udowadnia, że wszystko zależy od właściwej pielęgnacji. W książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami i zachwycić wszystkich promienną, nieskazitelną cerą. Zapomnij o starzejących się z godnością Francuzkach i osiągnij koreańską perfekcję. Oczyszczaj, złuszczaj, nawilżaj, regeneruj i lśnij!

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

7 osób kupiło
8
Listy starego diabła do młodego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy starego diabła do młodego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.03

Na kartkach tej błyskotliwej, przewrotnej książki poznajemy zagrożenia, na jakie może być narażony człowiek, który chce żyć dobrze i sprawiedliwie. Mimo że mija właśnie siedemdziesiąt lat od pierwszego angielskiego wydania Listów starego diabła do młodego, książka nie zestarzała się ani trochę. Temat niestety jest ciągle aktualny… Oddajemy do rąk Czytelnika wydanie bogato ilustrowane – jedna z ilustracji we wnętrzu została wykonana przez samego C.S. Lewisa.

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

6 osób kupiło
9
Atelier spiczastych kapeluszy 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier spiczastych kapeluszy 4
Dostępny
33 szt.

Koko wraz z pozostałymi uczennicami Qifreya zmierza do Wężowej Groty, gdzie Agata ma podejść do drugiego testu kompetencji czarodziejskich. Młoda adeptka magii będzie zmuszona zmagać się nie tylko z wymyślnymi zadaniami testowymi, lecz również z czyhającym w mroku zagrożeniem. Co oznacza bycie czarodziejem? Czy w pogoni za marzeniami powinniśmy zatracać własną tożsamość?

27,90 zł
24,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,35 zł

5 osób kupiło
10
Emocje. Niby nic, a jednak... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emocje. Niby nic, a jednak...
Dostępny
210 szt.

Pedagogika Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie, podejście Juula – pokazywało, jak ich słuchać. A metoda Dolto – pomaga dzieciom zrozumieć siebie. Naucz dziecko samodzielnie rozpoznawać i nazywać zjawiska, które wstrząsają jego małym światem, a już nigdy nie będziesz musiał czy musiała się tego domyślać. Dzięki metodzie Dolto twoje dziecko odkryje, że: • kiedy się czegoś boi, to czasem kłamie, • kiedy kogoś bije, to wcale nie znaczy, że jest niegrzeczne, • kiedy rzuca się na podłogę, to znak, że za dużo się wokół niego dzieje. A wy będziecie mieć więcej czasu na uważne bycie razem. Tu i teraz. Rodzicielstwo uważności to odpowiedź na pędzący świat.

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

5 osób kupiło
11
Portugalia. Praktyczny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalia. Praktyczny przewodnik
Dostępny
185 szt.

• Bajeczna Sintra • Wakacje w Algarve • Lizbona – ojczyzna fado

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

4 osoby kupiły
12
Plecak Starpak Zebra Pb 1/12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
76,90 zł
73,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,84 zł

5 osób kupiło
13
Zadania dla pierwszoklasisty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania dla pierwszoklasisty
Dostępny
42 szt.

W książce uwzględniono podstawę programową kształcenia ogólnego dla klasy I szkoły podstawowej. Znalazły się tu także zagadnienia wykraczające poza program nauczania - omówiono je w sposób przystępny dla dziecka. Dzięki temu uczeń nie tylko utrwali wiedzę szkolną; po przerobieniu materiału z tej książki będzie lepiej przygotowany do kolejnych etapów nauczania. Język polski - Nauka czytania - Nauka pisania i kaligrafia - Podstawy ortografii - Podstawy gramatyki Matematyka - Poznawanie liczb - Liczenie - Logiczne myślenie - Miary i wagi Przyroda, geografia i historia - Pory roku - Zwierzęta - Klimat - Dawniej i dziś Język angielski - Zwroty grzecznościowe - Kolory - Ciało ludzkie - Emocje

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3 osoby kupiły
14
Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne, wydanie 2
Dostępny
743 szt.

Było to dawno, bo w latach 70. ubiegłego wieku, ale o mszach odprawianych przez księdza Tischnera dla przedszkolaków w kościele Świętego Marka w Krakowie krążyły i krążą legendy. Do teraz uczestnicy mszy wspominają, że były to jedyne w swoim rodzaju wydarzenia. Dziś ksiądz podchodzący z mikrofonem do dzieci nie robi już takiego wrażenia, ale wtedy była to rewolucja. A cóż dopiero ksiądz, który na mszę przychodził z własnym misiem! Prezentowana książka przywołuje klimat tamtych spotkań i pokazuje Tischnera jako mistrza kontaktu z dziećmi. Znalazł się w niej zapis pięciu kazań z kościoła Świętego Marka zachowanych w archiwum rodzinnym, zredagowanych tak, żeby były przystępne w lekturze, a jednocześnie oddawały ducha tych niezwykłych spotkań. Tischner dialoguje z dziećmi o tym, czym jest Kościół, ile razy trzeba przebaczać, co się dzieje na ołtarzu w czasie mszy. Rozmawia z nimi też o wakacjach w Bułgarii, ulubionych zabawkach i słabostkach rodziców. W ten sposób powoli – i z humorem – wprowadza je w świat wielkich tajemnic chrześcijaństwa i najważniejszych ludzkich wartości. Prócz tego w książce znalazły się trzy opowiadania dla dzieci pod wspólnym tytułem Wakacyjne odkrycia, napisane przez księdza Tischnera w 1975 roku. Całość została opracowana przez Wojciecha Bonowicza, który od lat zajmuje się spuścizną księdza. We wstępie do książki Bonowicz rekonstruuje przebieg mszy odprawianych przez Tischnera, przywołując zabawne epizody, dobrze obrazujące, z jakimi trudnościami musiał zmagać się ksiądz rewolucjonista, który postanowił, że dzieci będą mogły przynosić na msze maskotki i pytać go, o co tylko chcą.

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

3 osoby kupiły
15
Zakładki indeksujące liście GR-206L GRAND - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki indeksujące liście GR-206L GRAND
Grand
Dostępny
175 szt.

po odklejeniu nie pozostawiają śladów,prosty sposób na oznaczenie ważnych informacji w książce czy katalogu,dają możliwość znakowania kolorem różnych kategorii informacji,foliowe, prostokąty, liście,rozmiar: 45x12mm,6 kolorów po 20 sztuk.

5,99 zł
3 osoby kupiły
16
Sztuka i nauka coachingu. Tom III. Flow. Przepływ. Sedno Coachingu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka i nauka coachingu. Tom III. Flow. Przepływ. Sedno Coachingu
Dostępny
72 szt.

W tomie III pt. Przepływ (Flow), przedstawiono coachingowe stany uskrzydlenia. Uczy on magii narzędzi i procesów coachingowych, które pomagają ludziom w budowaniu nowych znaczeń, ocenie podstawowych wartości, dokonywania jasnych wyborów i rozwoju wizji i przyszłości.

64,00 zł
44,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

3 osoby kupiły
17
Skoczkowie. Przerwany lot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skoczkowie. Przerwany lot
Dostępny
413 szt.

Tak jak polski himalaizm nie zaczął się od Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki, tak polskie sporty zimowe nie nastały wraz z Wojciechem Fortuną, Adamem Małyszem czy Justyną Kowalczyk. Jeszcze przed II wojną światową mieliśmy zawodników zaliczanych do światowej elity. Poruszająca historia trojga wybitnych przedstawicieli polskiego narciarstwa: Bronka Czecha, Staszka Marusarza i jego siostry Heleny. Bronek był pierwszym polskim zawodnikiem światowej klasy, Staszek – niedoszłym mistrzem świata w skokach narciarskich i pierwszym zawodnikiem spoza Skandynawii, który zagroził hegemonii „ojców założycieli” narciarstwa, a Helena miała tak wielki talent, że wróżono jej sukcesy na arenie międzynarodowej. Losy bohaterów diametralnie zmieniła wojna. Ruszyli na szlaki kurierskie, by służyć ojczyźnie, za co zapłacili najwyższą cenę. Bronek został aresztowany i wywieziony do Auschwitz, gdzie po czterech latach zmarł. Po trwających rok torturach i przesłuchaniach Helenę rozstrzelano. Staszek kilkakrotnie wymykał się z rąk gestapo, uciekł z celi śmierci w Krakowie, a następnie przedostał się na Węgry, gdzie doczekał końca wojny. A w tle Zakopane... W połowie lat 30. – po wybudowaniu kolejki na Kasprowy Wierch – w niczym nie ustępowało topowym europejskim kurortom, przyciągało nie tylko letników, ale też artystów, pisarzy, ludzi nauki i polityków. Bywanie pod Tatrami, szukanie weny czy dyskutowanie nad kwaśnicą o losach państwa należało do dobrego tonu. Przed wojną miasto tętniło życiem, a po jej wybuchu stało się ważnym punktem na mapie kurierskich tras i miejscem, w którym wypoczywali okupanci.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
18
Kalkulator dwuliniowy 10-pozyc. TR-2429DB-K TOOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator dwuliniowy 10-pozyc. TR-2429DB-K TOOR
TOOR
Dostępny
12 szt.

dwuliniowy wyświetlacz,10-pozycyjny,kasowanie ostatniej pozycji,klawisze przechodzenia pomiędzy cyframi,wykonywanie działań w nawiasach,obliczanie procentu,pamięć,klawisz zmiany znaku,zasilanie bateryjne i słoneczne,rozmiar: 145x105x33mm,zgodny z wymaganiami UE,dożywotnia gwarancja.

41,77 zł
35,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,27 zł

2 osoby kupiły
19
Rozdarty kontynent. Europa 1950-2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozdarty kontynent. Europa 1950-2017
Dostępny
434 szt.

Wojna dobiegła końca. Mieszkańcy Europy chcą patrzeć w przyszłość z nadzieją. Wydaje im się, że będą mogli wieść spokojne życie i zapomnieć o tragicznej przeszłości. Jednak problemy Europy się nie zakończyły. Powojenny świat jest rozdarty. USA i ZSRR stają po przeciwnych stronach barykady. Nikt nie wie, kiedy wybuchnie następny konflikt, ale wszyscy wyczuwają go w powietrzu. Niepewność i strach wdzierają się w życie codzienne Europejczyków. Z czasem blok sowiecki upada, ale na horyzoncie ukazuje się nowe zagrożenie. Definicja wojny ulega zmianie. Ludzie nie widzą teraz czołgów na ulicach, nie słyszą wystrzałów artylerii, nie chowają się w piwnicach przed bombami. Terroryści czyhają na nasze życie w samolotach, metrze i centrach handlowych. Jak pokonać nowych wrogów, gdy nie wiadomo z kim tak naprawdę walczymy? Po wstrząsających wydarzeniach z pierwszej połowy XX wieku, opisanych przez Iana Kershawa w książce Do piekła i z powrotem, brytyjski historyk z niezwykłą wnikliwością przedstawia panoramę świata, w którym żyjemy. Ta książka skłoni nas do refleksji nad tym, czym jest Europa, oraz sprawi, że jeszcze raz spróbujemy zadać sobie pytanie, co to znaczy być Europejczykiem.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

2 osoby kupiły
20
Powrót wieloryba - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót wieloryba
Dostępny
387 szt.

Kiedy nadchodzi zima, wyspa, gdzie mieszka Noi, pokrywa się śniegiem. Chłopiec wciąż nie może zapomnieć o małym wielorybie, którego uratował latem. Pewnego dnia tata wyrusza na połów. Kiedy nie wraca na noc do domu, zmartwiony Noi rusza na ratunek. W mroźną noc samotny na środku oceanu potrzebuje pomocy. Czy jego przyjaciel powróci?

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
21
Długopis Zamykany Cristal 4 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Zamykany Cristal 4 kolory
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

Prosty długopis z zatyczką. Przezroczysta obudowa z wysokiej jakości pleksi umożliwia kontrolę zużycia tuszu. W zestawie długopisy w kolorze niebieskim, czarnym,czerwonym oraz zielonym.

4,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
22
Nie ma kto pisać do pułkownika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma kto pisać do pułkownika
Dostępny
1015 szt.

W zapyziałej nadrzecznej mieścinie starzejący się pułkownik, niegdyś bohater wojny domowej, od piętnastu lat cierpliwie czeka na pismo o przyznaniu renty kombatanckiej za zasługi dla ojczyzny. Zmagając się z nędzą, chorobą żony i ludzką obojętnością, hoduje bojowego koguta, którego wygrana w najbliższej walce ma pomścić śmierć jego jedynego syna. Studium o ludzkiej samotności, godności i determinacji. Zwięzłe, oszczędne, skonstruowane lapidarnie niczym filmowy scenariusz.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
23
Wspaniałości Rzymu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspaniałości Rzymu
Dostępny
226 szt.

Pod bezlitosnym rzymskim słońcem, dla kogoś, kto potrafi je dostrzec, kamienie żyją z taką intensywnością, że zakrawa to na halucynację. Za sprawą Carceri Piranesi staje się jedynym Włochem spoglądającym w otchłań chaosu ? owego chaosu, który w coraz większym stopniu będzie wyróżnikiem świata nowoczesnego. Carceri, podobnie jak Capricci, gdzie przedmioty, tabliczki, tarcze, kartusze, muszle, kapitele, hermy, tambury kolumn, palmy, sfinksy, czaszki leżą pomieszane niczym resztki zatopionej cywilizacji na dnie morza; przypadkowe warstwy zaginionego świata. Mario Praz Le Magnificenze di Roma ? Wspaniałości Rzymu to Rzym okiem Mario Praza (1896?1982), wielkiej postaci kultury włoskiej XX wieku, eseisty, krytyka i pisarza, profesora literatury angielskiej rzymskiego uniwersytetu La Sapienza, autora klasycznej książki The Romantic Agony, protagonisty późnego filmu Luchino Viscontiego Portret rodzinny we wnętrzu.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

2 osoby kupiły
24
Łamijęzyki Poskim szlakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamijęzyki Poskim szlakiem
Dostępny
3 szt.

Zbiór lekkich, zabawnych i pełnych inwencji wierszyków. Na niektórych rzeczywiście można połamać sobie język i właśnie na tym polega cała zabawa ? zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Dowcipne wierszyki i ilustracje dostarczają mnóstwo uśmiechu i rozrywki, pobudzają wyobraźnię, a przy tym są znakomitymi ćwiczeniami logopedycznymi.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
25
Słynne ucieczki Polaków 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynne ucieczki Polaków 2
Dostępny
2 szt.

Uwięzieni a niepokonani. Potrafili pokonać każdą barierę Józef Piłsudski i jego brawurowa ucieczka z carskiej twierdzy. Bojownik PPS symuluje chorobę psychiczną i z pomocą spiskowców ucieka przed przygotowywanym procesem pokazowym. Kwiecień-sierpień 1901 r. Bez map i bez uzbrojenia, tropiony na Bałtyku dniem i nocą – przez Kriegsmarine i flotę sowiecką. Ucieczka polskiego okrętu podwodnego „Orzeł”, z internowania w Tallinie. 17 września – 14 października 1939 r. Edward Rydz-Śmigły wymyka się z internowania w Rumunii i przez trzy granice, dociera do Warszawy. 18 września 1939 – 27 października 1941 r. Trzy konspiratorki uciekają nocą z hitlerowskiego więzienia na Pawiaku. Jak zniknąć Niemcom sprzed nosa w samym centrum Warszawy? Bronisława Ewa Dreżepolska, Teofila Ull i Zofia Przybytkowska. 16 stycznia 1942 r. Kochankowie z Auschwitz, w filmowych okolicznościach, opuszczają chyłkiem największy obóz śmierci okupowanej Europy. Czy obozowa miłość wytrzyma próbę? Jerzy Bielecki i Cyla Cybulska. 21-31 lipca 1944 r. MIGiem do wolności – przez żelazną kurtynę. Ucieczki polskich pilotów za sterami odrzutowych maszyn bojowych. Pilot Franciszek Jarecki. 5 marca 1953 r. Superszpieg i jego rodzina znikają z Warszawy. Do dziś nie wiadomo w jaki sposób płk Ryszard Kukliński wymknął się depczącym mu po piętach służbom polskim i sowieckim. 7-11 listopada 1981 r. Morskie głębiny czy podniebne przestworza. Carskie twierdze, hitlerowskie kazamaty, czy KL Auschwitz. Nie ma takich więzień, z których Polacy nie potrafiliby uciec.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
26
Inni. Tom 5. Zapisane w kartach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inni. Tom 5. Zapisane w kartach
Dostępny
61 szt.

Anne Bishop - najpopularniejsza autorka według New York Timesa - powraca do świata Innych, by pokazać, w jaki sposób ludzie starają się przetrwać w świecie zmiennokształtnych i wampirów. Po tym, jak ludzkie powstanie zostało brutalnie stłumione przez Starszych - prymitywną i śmiercionośną postać Innych - miasta kontrolowane przez ludzi zostały rozrzucone po całym świecie. Ich mieszkańcy doskonale wiedzą, że powinni się bać ziemi niczyjej poza granicami ich osad i że zagraża im ciemność? Dziedziniec w Lakeside nie musi się odbudowywać z gruzów, tak jak niektóre społeczności, ale Simon Wilcz Straż i Meg Corbyn stają przed zadaniem utrzymania kruchego pokoju. Ich wysiłki spełzają jednak na niczym, gdy do miasta przybywa brat porucznika Montgomery'ego, szukający pola do łatwego zysku i szemranych interesów. Ludzie zaczynają się bronić przed przedstawicielem własnego gatunku, co zwraca uwagę Starszych, którzy są ciekawi, w jaki sposób jeden mało znaczący drapieżnik może mieć tak ogromny wpływ na całe stado. Meg, która zna wszystkie zagrożenia, wie, jak się zakończy ta historia - w swoich wizjach widzi grób? Fantastyczny wgląd w brutalną, mroczną politykę i wojnę międzygatunkową. Naprawdę absorbująca seria. – Fresh Fiction Jedna z najoryginalniejszych i najlepszych serii fantastycznych? Rewelacyjna i ekscytująca historia. – RT Book Reviews Świetnie wykreowany świat. – Smexy Books

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
27
Góry Fogaraskie, Bucegi, Piatra Craiului (Fagaras, Bucegi, Piatra Craiului); laminowana mapa trekkingowa 1:80 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Fogaraskie, Bucegi, Piatra Craiului (Fagaras, Bucegi, Piatra Crai...
Dostępny
23 szt.

Doskonała i komfortowa w użytkowaniu mapa trekkingowa Karpat Południowych w Rumunii. Została stworzona specjalnie z myślą o osobach aktywnych, wyruszających na trekking w ten region. Na mapie pokazano rejon najwyższych rumuńskich szczytów w paśmie Gór Fogaraskich, w Buczegach i skalistym paśmie Piatra Craiului. Dodatkowo na mapie znalazł się plan historycznego miasta Braszów.Publikacja wyróżnia się dokładną treścią topograficzną i turystyczną. Została wykonana w systemie comfort!map firmy ExpressMap i pokryta jest laminatem, co pozwala na dłuższe i wygodniejsze jej użytkowanie, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, panujących na szlakach. Zawiera legendę w sześciu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
28
Programista - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Programista
Dostępny
3 szt.

W najbliższych latach największe zapotrzebowanie na specjalistów będzie w zawodach, które jeszcze nie powstały. Dziś możemy mówić o profesjach powstałych na zajęciach, o których parę lat temu nikt jeszcze nie myślał, że mogą służyć do zarabiania. Niniejsza publikacja przybliża historię programisty jako nowego zawodu, doradza, jak nim zostać, przedstawia najważniejsze postaci, korzyści z wykonywanej pracy, a także wiążące się z tym zawodem zagrożenia.

24,99 zł
12,00 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 12,99 zł

1 osoba kupiła
29
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman. Praktyczny przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman. Praktyczny przewodnik
Dostępny
111 szt.

• Dubaj – miasto z wizją • Salalah – zielona kraina kadzidła • Spektakularne fiordy w Musandamie Jeszcze trzy dekady temu istniała tu tylko zapomniana przez świat, niewielka osada przy brzegach zatoki, na skraju rozległej pustyni. Możliwe, że niewiele uległoby zmianie, gdyby nie marzenie ówczesnego szejka, który wysłuchując opowieści cudzoziemców o wielkich aglomeracjach miejskich, zapragnął, żeby również o Dubaju usłyszał i rozmawiał cały świat. Joanna Składanek – autorka przewodnika. Rozszerzamy rzeczywistość. Dzięki aplikacji Pascal AR zobaczysz to, czego w książce pokazać się nie da! Pobierz aplikację i skieruj swój telefon lub tablet na strony oznaczone symbolem Pascal AR, żeby zobaczyć przygotowane dla ciebie filmiki. Więcej informacji znajdziesz na stronie 5. 4 kroki do udanej podróży! • Inspirator – precyzyjnie zaplanowane wycieczki, osobiste relacje. • Zwiedzanie – ciekawe miejsca, których nie znajdziesz nigdzie indziej, porady i rekomendacje. • Poznaj Emiraty i Oman – wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć te kraje. • Zaplanuj wyprawę – krok po kroku zorganizuj idealną podróż.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

1 osoba kupiła
30
Wierszyki łamijęzyki. Kalendarz świąt nietypowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki łamijęzyki. Kalendarz świąt nietypowych
Dostępny
93 szt.

Zbiór lekkich, zabawnych i pełnych inwencji wierszyków. Na niektórych rzeczywiście można połamać sobie język i właśnie na tym polega cała zabawa – zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Dowcipne wierszyki i ilustracje dostarczają mnóstwo uśmiechu i rozrywki, pobudzają wyobraźnię, a przy tym są znakomitymi ćwiczeniami logopedycznymi.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
31
Mężczyzna w czerwonym płaszczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mężczyzna w czerwonym płaszczu
Dostępny
5 szt.

„Moglibyśmy zacząć od pocisku i pistoletu, z którego został wystrzelony. To zwykle działa: solidna zasada teatru mówi, że jeśli pokażesz pistolet w pierwszym akcie, w ostatnim z pewnością padnie z niego strzał. Lecz jaki pistolet i jaki pocisk? W tamtych czasach było ich tak wiele”. „Lub też możemy zacząć, prozaicznie, od płaszcza. Czy nieuczciwym jest zaczynać od płaszcza, a nie od człowieka, który w nim jest? Lecz płaszcz, a raczej jego przedstawienie, to obraz tego, jak dzisiaj go pamiętamy, jeśli pamiętamy go w ogóle. Co czułby w tej sytuacji? Ulgę, rozbawienie, lekką urazę? To zależy od tego jak, z dystansu, odczytujemy jego postać”. Latem 1885 roku trzech Francuzów przyjechało do Londynu na kilkudniowe zakupy. Jeden z nich był księciem, jeden hrabią, a trzeci zwykłym człowiekiem o włoskim nazwisku, który cztery lata wcześniej został bohaterem jednego z najbardziej znanych portretów Johna Singera Sargenta. Zwykłym człowiekiem był Samuel Pozzi, lekarz dobrego towarzystwa, pionier ginekologii i wolnomyśliciel – racjonalny naukowiec z niezwykle skomplikowanym życiem osobistym. Życie Pozziego toczyło się na tle paryskiej Belle Epoque. Piękny wiek przepychu i przyjemności często ukazywał swoją brzydką stronę: histeryczną, narcystyczną, dekadencką i pełną przemocy, czas szerzących się uprzedzeń i ideologii krwi i ziemi, który miał w sobie więcej podobieństw do naszego wieku, niż możemy to sobie wyobrazić. Mężczyzna w czerwonym płaszczu jest świeżym, a jednocześnie oryginalnym portretem Belle Epoque – jej bohaterów i łajdaków, pisarzy, artystów i myślicieli – i życia człowieka, który wyprzedzał swój czas. Błyskotliwa, zaskakująca i poprzedzona głębokimi badaniami nowa książka Juliana Barnesa oświetla owocną i długotrwałą wymianę idei pomiędzy Wielką Brytanią i Francją oraz stanowi przekonujący argument za utrzymaniem jej przy życiu.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
32
Dwa tygodnie z polskim Poziom A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa tygodnie z polskim Poziom A1
Dostępny
10 szt.

W serii W Wieży Babel po polsku. Podręczniki Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ będą wydawane podręczniki napisane przez polonistów i nauczycieli przedmiotów zatrudnionych w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Wieża Babel to popularna nazwa łódzkiego centrum, w którym od lat 50. XX wieku prowadzona jest edukacja polonistyczna kandydatów na studia i entuzjastów języka polskiego z wielu krajów świata. Serię inicjuje przewodnik językowy Od przypadka do przypadka dwóch znakomitych polonistek: Haliny Goszczyńskiej i Mirosławy Magajewskiej.prof. UŁ dr hab. Grażyna Zarzycka (redaktor serii)Podręcznik jest przeznaczony dla słuchaczy kursów języka polskiego jako obcego na poziomie A1. Zawiera dziesięć jednostek lekcyjnych lekcja na każdy dzień. Adresowany jest przede wszystkim do studentów programu Erasmus+ i innych programów wymiany międzynarodowej, którzy uczestniczą w dwutygodniowym kursie przygotowawczym. Może być również wykorzystywany na innych intensywnych kursach na zbliżonym poziomie. Stanowi rezultat doświadczeń nauczycieli łódzkiego ośrodka, którzy zauważyli, że dostępne podręczniki są zbyt rozbudowane zarówno pod względem leksykalnym, jak i gramatycznym. Głównym celem przygotowanej publikacji jest przygotowanie studentów do posługiwania się językiem polskim w sytuacjach życia codziennego. Ten krótki intensywny kurs dla osób dorosłych znajdzie zastosowanie także wśród cudzoziemców planujących pracę w Polsce.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

1 osoba kupiła
33
Locked. Wykluczony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Locked. Wykluczony
Dostępny
27 szt.

Romantyczny wypad do Las Vegas kończy się dla Ace'a i Dylana nieprzyjemnym spotkaniem z paparazzo. Od teraz cały świat już wie, że największy gwiazdor kina akcji jest zajęty, a w dodatku związał się z przystojnym modelem. Co prawda minął już rok od chwili, gdy Ace ujawnił swoją orientację seksualną, ale jak dotąd ani razu nie pojawił się publicznie w towarzystwie jakiegokolwiek mężczyzny. Dlatego zdjęcia zrobione w hotelu Syn błyskawicznie obiegają media społecznościowe, a portale plotkarskie i brukowce codziennie zasypują czytelników nowymi szczegółami. Paparazzi podążają też za Dylanem krok w krok, próbując dowiedzieć się jak najwięcej o jego przeszłości. Tymczasem zdjęcia do "Insurekcji 2" powoli dobiegają końca, zaś atmosfera na planie z każdym dniem psuje się coraz bardziej. Agent Ace'a nieustannie dzwoni ze złymi wieściami, natomiast z Dylanem usiłuje skontaktować się ktoś, z kim mężczyzna od dawna nie chce mieć nic wspólnego.

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

1 osoba kupiła
34
Yotsuba! #10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yotsuba! #10
Dostępny
19 szt.

Cześć, to znowu ja, Yotsuba! Znacie złego robaka kłamczucha? To takie paskudztwo, co zmusza grzeczne dzieci do kłamania. I mnie też zmusił. Bo przecież jestem grzeczna, więc to nie ja kłamałam, tylko on mi kazał. Na pewno. Tatuś bardzo się tym zmartwił i poszliśmy wygonić tego okropnego robaka. I powiem Wam, że było strrrrrrrrrasznie! Kooonieeec!

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

1 osoba kupiła
35
Być może to wszystko, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być może to wszystko, CD
Piotr Bukartyk, Mystic Production
Dostępny
22 szt.

Piotr Bukartyk oraz reżyser Wojciech Smarzowski połączyli swoje siły! Efektem tej zaskakującej współpracy jest wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego teledysk do nowego utworu Piotra Bukartyka, zatytułowanego „Brudna miłość”. Utwór „Brudna miłość” pochodzi z płyty Piotra Bukartyka pt. „Być może to wszystko”. Wojciech Smarzowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych polskich reżyserów filmowych i teatralnych. Ma w swoim dorobku tak głośne filmy jak „Wesele” (2004), „Dom Zły” (2009), „Róża” (2011), „Drogówka” (2013), „Pod Mocnym Aniołem” (2014), „Wołyń” (2016), czy będący trzecim najchętniej oglądanym w polskich kinach filmem po 1989 roku, „Kler”(2018). O swojej współpracy ze Smarzowskim tak mówi Piotr Bukartyk: „Szczerze mówiąc, kiedy wysyłałem Wojtkowi Smarzowskiemu nagrania swoich radiowych występów, wcale nie byłem pewien, czy aby na pewno dobrze robię. Piosenka śpiewana przez niewyspanego „chłopca z gitarą” parę godzin po jej napisaniu, ma zwykle, oczywiście nie licząc tekstu, niewiele wspólnego z tym, co ostatecznie trafia na płytę. A jednak oddzwonił. Wybrał „Brudną miłość” ze względu na – jak stwierdził – jej oazowy wdzięk. Gdy po jakimś czasie usłyszał wersję studyjną zdziwił się, ale ostatecznie uznał, że „bluesik też jest OK”. Dopiero w trakcie pierwszego dnia zdjęć zdaliśmy sobie sprawę, że wersja studyjna jest dłuższa od tej pierwszej o ponad minutę. Z jednej strony kłopot, a z drugiej – jeśli nikt z nas tego wcześniej nie zauważył – to znaczy nie dłuży się, czyli jest dobrze!” „Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wybór tej właśnie piosenki na pierwszego singla z nowej płyty może się wydawać dyskusyjny. Trudno – jaki klimat taki przebój. Polska to również mój kraj, robię to, co uważam za słuszne również dlatego, że mam tu dzieci, nie tylko kota. Osoby, z którymi mam przyjemność współpracować, podzielają moje zdanie w tej kwestii” – podsumowuje Piotr Bukartyk.

19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
36
Inni. Tom 4. Naznaczona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inni. Tom 4. Naznaczona
Dostępny
24 szt.

Od dawien dawna ludzie żyli w zgodzie z Innymi - zmiennokształtnymi stworzeniami natury. Jednak grupa osób o radykalnych poglądach chce przejąć wszystkie tereny dla siebie. Co na to Inni? Czy dojdzie do starcia? I kto ujdzie z niego z życiem? Naznaczona to trzecia część serii, którą przeczytałam długo po poprzednich tomach. Sama poczułam, że taka przerwa nie była najlepszym pomysłem ? trochę odzwyczaiłam się nie tyle od fantastyki, ile od świata Innych, od postaci i miejsc. Ciężko było mi się odnaleźć po raz kolejny w fabule, bo nie pamiętałam w 100%, co zdarzyło się wcześniej. Oczywiście, mogłam to spokojnie nadrobić, ale nie chciałam tracić czasu. Nie jestem pewna, czy moja ocena będzie realistyczną oceną twórczości Bishop, bo od poprzednich tomów nieco zmieniły się moje literackie gusta. Obecnie czytam więcej powieści obyczajowych i kryminałów, a stronię od fantastyki. Może to dlatego, że trochę dorosłam, dojrzałam i świat fantastyki po prostu przestał być dla mnie tak fascynujący jak niegdyś. Bo Naznaczoną czytało się wcale nieźle, nie narzekam, ale... zabrakło fajerwerków. Zabrakło tego czegoś, co w poprzednich tomach sprawiło, że nie mogłam oderwać się od lektury. Że nie mogłam przenieść się z powrotem do rzeczywistości. Miło było odwiedzić jeszcze raz moich ulubionych, sympatycznych głównych bohaterów. Spodobała mi się też lekka i niezwykle delikatna zapowiedź wątku romantycznego w następnej (następnych?) częściach. Ale jednak nie skompensowało to braku dreszczyku emocji, braku zwrotów akcji. Moim zdaniem większą część książki zajmują opisy dotyczące organizacji, przygotowań do wojny czy starcia zamiast właściwego starcia. Nie wiem dlaczego, ale co najmniej kilka razy wspomniano o zapasach papieru toaletowego, co dla mnie osobiście było już trochę dziwne. Naznaczona to moim zdaniem kontynuacja serii, której jednak czegoś zabrakło. Nie wiem, czy to tylko moje uczucie, ale powieść nie wciągnęła mnie tak, jak poprzednie. Mimo to jestem pewna, że miłośnicy fantastyki dobrze odnaleźliby się w tej rzeczywistości. www.carolinelivre.pl

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
37
Nasza szkoła. Zaczynam czytać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nasza szkoła. Zaczynam czytać
Dostępny
8 szt.

Skuteczna metoda nauki czytania. Dla wszystkich dzieci wykazujących chęć podjęcia nauki czytania. Książka przygotowuje do rozpoczęcia nauki w szkole. Dzięki różnorodnym i ciekawym ćwiczeniom dziecko: - poznaje litery, - rozróżnia samogłoski i spółgłoski, - uczy się dzielić wyrazy na głoski i sylaby, - zaczyna samodzielnie czytać proste teksty. Nauka czytania podczas przyjemnej zabawy rozwiązywania rebusów, krzyżówek, zagadek i kolorowania obrazków daje doskonałe rezultaty. Nawet w świecie komputerów i internetu umiejętność czytania jest niezbędna! Do wykorzystania z każdym podręcznikiem dla klasy zerowej!

19,99 zł
9,60 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 10,39 zł

1 osoba kupiła
38
Filozofia filologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia filologii
Dostępny
33 szt.

Autorzy artykułów poszukują odpowiedzi na pytania: ?Czym jest, bywała lub może być filologia??, ?Kim jest filolog i czym się zajmuje??, ?Jak uzasadnia i jak legitymizuje to, co robi?? z rozmaitych dopełniających się perspektyw: historii dyscypliny i jej dziejów najnowszych, klasycznych tekstów filozofii i ostatnich praktyk literaturoznawstwa, osobistego umiłowania słów i odpowiedzialności za wspólny świat. Prowadzą namysł tyle metanaukowy, ile tożsamościowy, wynikający z potrzeby odpowiedzi na pytanie o rolę humanisty dzisiaj. Spośród wielu nazw określających jego specyficzną aktywność wybierają filologię. Zamiast rozważań o kryzysie refleksji humanistycznej czytelnik znajdzie w tej książce raczej polemiczny i krytyczny dialog z humanistyką polską i światową, rodzaj komentarza do niej, filologicznego właśnie. ****** The philosophy of philology The autors of the articles look for the answers to the questions of ?What is philology? What it used to be or could be??, ?Who is a philologist and what do they do??, ?How does a philologist justify and legitimise what they do?? from various complementary perspectives: the history of the discipline and its modern developments, classic texts of philosophy and the most recent literary studies practices, a personal love for words and a sense of responsibility for the shared world. These considerations are as much meta-scientific as they are identity-based, arising from the need to answer the question about the role of the contemporary scholar of the humanities.

47,00 zł
39,48 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,52 zł

1 osoba kupiła
39
Coaching międzykulturowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching międzykulturowy
Dostępny
50 szt.

"Coaching miedzykulturowy" to wybitna książka, prezentująca sposób na wypracowanie nowego rodzaju coachingu, niezbednego do osiągnięcia doskonałych rezultatów w dzisiejszym wielokulturowym otoczeniu.

62,00 zł
43,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,60 zł

1 osoba kupiła
40
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inni. Tom 1. Pisane szkarłatem
Dostępny
26 szt.

Nikt nie potrafi tworzyć tak sugestywnych światów jak Anne Bishop, autorka bestsellerowej sagi fantasy Czarne Kamienie. Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce pierwszy tom jej nowej serii, należącej do nurtu miejskiego fantasy. Tym razem świat Bishop zaludniają dziwne, niesamowite stworzenia nazywane Innymi - są wśród nich między innymi wampiry i zmiennokształtni. To oni władają Ziemią, a na dodatek żywią się ludźmi. Meg Corbyn jest jasnowidzącą szczególnego rodzaju - widzi przyszłość, jeśli rozetnie sobie skórę i pojawi się krew. Ten dar jest dla niej jednak przekleństwem, gdyż znajduje się w mocy Kontrolera, człowieka, który pragnie mieć stały dostęp do wizji Meg. Postanawia więc uciec, a jedynym bezpiecznym dla niej miejscem okazuje się Dziedziniec w Lakeside - dzielnica handlowa opanowana przez Innych. Simon Wolfgard, zmiennokształtny, niechętnie zatrudnia Meg na stanowisku łącznika z ludźmi. Od pierwszej chwili wyczuwa, że dziewczyna coś ukrywa, poza tym jej zapach jest inny niż zapach ludzkiej zwierzyny. Jednak instynkt nakazuje mu dać jej tę pracę. Kiedy już pozna prawdę i dowie się, że Meg jest ścigana przez rząd, będzie musiał zdecydować, czy jest warta rozpętania wojny między ludźmi a Innymi.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
41
O pięknie, wydanie 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O pięknie, wydanie 3
Dostępny
792 szt.

Profesorów Belseya i Kippsa łączy zamiłowanie do piękna i podziw dla Rembrandta. Dzieli zaś stosunek do piękna i do Rembrandta, a to wystarczy, by zostali wrogami na śmierć i życie. Gdy Kippsowie przenoszą się za ocean i osiedlają w kampusie, gdzie mieszkają Belseyowie, losy ich rodzin splatają się w nieprzewidywalny sposób, a komplikacje mnożą się jak szalone. Zadie Smith opowiada historię dwóch rodzin, a przy tym z dystansem i humorem porusza najważniejsze tematy współczesności: zagadnienia tożsamości, rasy, globalizmu i fanatyzmu religijnego.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

1 osoba kupiła
42
Kalkulator dwuliniowy 10-pozyc. TR-1223DB-B TOOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalkulator dwuliniowy 10-pozyc. TR-1223DB-B TOOR
TOOR
Dostępny
2 szt.

dwuliniowy wyświetlacz,10-pozycyjny,kasowanie ostatniej pozycji,klawisze przechodzenia pomiędzy cyframi,wykonywanie działań w nawiasach,obliczanie procentu,pamięć,klawisz zmiany znaku,zasilanie bateryjne i słoneczne,rozmiar: 148x105x20mm,zgodny z wymaganiami UE,dożywotnia gwarancja.

41,77 zł
35,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,27 zł

1 osoba kupiła
43
Świat Maryjnych Objawień, wydanie 3 poprawione - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Maryjnych Objawień, wydanie 3 poprawione
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.25

Jedyna taka książka na świecie. 100 najważniejszych objawień maryjnych w historii ludzkości zebranych w jednym tomie Ponad tysiąc stron porywającego tekstu. Wincenty Łaszewski dotarł do historycznych relacji z wydarzeń i wypowiedzi wizjonerów. Ich wizje po stuleciach spełniają się właśnie na naszych oczach. Autor, znany polski mariolog, analizuje i przystępnie wyjaśnia przesłania, z którymi na Ziemię przychodziła Główna Bohaterka Książki. Ponad 2600 zdjęć i ilustracji. Współczesne, bajecznie kolorowe zdjęcia z sanktuariów i miejsc objawień, materiały historyczne, dokumenty i reprodukcje najwspanialszych dzieł sztuki sakralnej. Nasza książka pokazuje wszystko to, co inne próbują tylko opisać. Ponad 200 map ukazujących położenie miejsc kultu i objawień, pomagających zrozumieć tło historyczne wydarzeń. Dzięki zapierającej dech w piersiach szacie graficznej książka łączy cechy leksykonu, powieści sensacyjnej i efektownego albumu. W chwili, gdy czytasz te słowa, trwa kilkadziesiąt objawień – na całym świecie. Lawina „informacji z Nieba” narasta. Jeśli chcesz wiedzieć, przed czym ostrzega Maryja i na co powinniśmy się przygotować – ta książka jest właśnie dla Ciebie. Jakość na pokolenia. Książka idealna na niepowtarzalny prezent. Luksusowe wydanie w eleganckim, kolekcjonerskim, lakierowanym pudełku zabezpieczającym książkę przed uszkodzeniem. „Do kongregacji dociera coraz więcej informacji o objawieniach Maryi.... Na pewno nie możemy przeszkadzać Bogu w mówieniu do dzisiejszego świata przez osoby prywatne i nadzwyczajne łaski”. – kard. Joseph Ratzinger, przewodniczący Doktryny Wiary, 1984 „Jezus chce, abym była bardziej znana i miłowana”. – Matka Boża, Fatima 1917

228,30 zł
166,66 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 61,64 zł

44
Wierszyki przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki przedszkolaka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.16

Wierszyki przedszkolaka to książka prezentująca dzieciom znane wiersze polskich autorów. Utwory, które wciąż uczą i bawią, zostały dobrane odpowiednio do wieku dziecka, aby nie były zbyt długie i trudne. Książka została również bogato zilustrowana, aby łatwiej było zainteresować dziecko wspólną lekturą.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

45
Polskie rymowanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie rymowanki
Dostępny
1 szt.

Deszczyk pada, słońce świeci, czarownica masło kleci. Dwa aniołki siedzą w niebie, a ta książka jest dla Ciebie! Znajdziesz w niej mnóstwo zabawnych rymowanek, wyliczanek i wierszyków ? znanych, tych nieco zapomnianych oraz całkiem nowych.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

46
Wierszyki łamijęzyki. Zwierzyniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki łamijęzyki. Zwierzyniec
Dostępny
1 szt.

Zbiór lekkich, zabawnych i pełnych inwencji wierszyków. Na niektórych rzeczywiście można połamać sobie język i właśnie na tym polega cała zabawa – zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Dowcipne wierszyki i ilustracje dostarczają mnóstwo uśmiechu i rozrywki, pobudzają wyobraźnię, a przy tym są znakomitymi ćwiczeniami logopedycznymi.

8,99 zł
6,99 zł

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

47
Baśnie wiosenne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie wiosenne
Dostępny
22 szt.

W książce znajdują się znane i lubiane baśnie, które przez lata towarzyszą kolejnym pokoleniom dzieci. Pełne uroku, magii i tajemnic opowieści zabiorą najmłodszych w podróż, gdzie dobro triumfuje nad złem, a sprawiedliwość i odwaga są nagradzane. Fascynujące baśniowe opowieści wzbogacają nastrojowe i pobudzające wyobraźnię ilustracje wybitnych autorów.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

48
Polskie piosenki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie piosenki dla dzieci
Dostępny
2 szt.

Czy znacie piosenki o starym niedźwiedziu, rolniku z doliny, misiach, którym śmieją się pysie, zającach na łące i myszce, co uciekała do dziury? W tej książce znajdziecie ich znacznie więcej. Niektóre śpiewali jeszcze wasi dziadkowie i rodzice ? najpierw, kiedy byli mali, a potem wam ? inne znacie z przedszkola i zabaw z rówieśnikami.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

49
Łamijęzyki Czesze strzyże suszy Zagadki o zawodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamijęzyki Czesze strzyże suszy Zagadki o zawodach
Dostępny
15 szt.

Zbiór lekkich, zabawnych i pełnych inwencji wierszyków. Na niektórych rzeczywiście można połamać sobie język i właśnie na tym polega cała zabawa ? zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Dowcipne wierszyki i ilustracje dostarczają mnóstwo uśmiechu i rozrywki, pobudzają wyobraźnię, a przy tym są znakomitymi ćwiczeniami logopedycznymi.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

50
Przysłowia przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przysłowia przedszkolaka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Książka zawiera wybór tradycyjnych polskich przysłów opracowanych specjalnie dla najmłodszych czytelników. Każde z przysłów wzbogacono wyjaśnieniem, a często także zabawnym przykładem, pokazującym, w jakiej sytuacji się go używa.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

51
Piosenki przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki przedszkolaka
Dostępny
5 szt.

Czy znacie piosenki o starym niedźwiedziu, rolniku z doliny, misiach, którym śmieją się pysie, zającach na łące i myszce, co uciekała do dziury? W tej książce znajdziecie ich znacznie więcej. Niektóre śpiewali jeszcze wasi dziadkowie i rodzice ? najpierw, kiedy byli mali, a potem wam ? inne znacie z przedszkola i zabaw z rówieśnikami.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

52
Polskie wyliczanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie wyliczanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.15

Entliczek, pentliczek... Siedzi baba na cmentarzu... Na wysokiej górze rosło drzewo duże... W tej książce dzieci znajdą mnóstwo zabawnych wyliczanek. Rodzice, a nawet dziadkowie będą mieli okazję powspominać, bo wiele zamieszczonych tu wierszyków towarzyszyło ich dziecięcym rozrywkom. Są i wyliczanki całkiem nowe ? dzięki nim zabawa w berka, chowanego czy ciuciubabkę stanie się jeszcze ciekawsza i weselsza

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

53
Tradycje i zwyczaje wielkanocne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycje i zwyczaje wielkanocne
Dostępny
1 szt.

Najciekawsze polskie obyczaje wielkanocne bogato zilustrowane i interesująco opisane językiem przeznaczonym dla ucznia szkoły podstawowej. Dzięki tej książce dziecko pozna polskie tradycje z okresu Wielkanocy.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

54
Supercepcja. Sekret ulicy Ciemnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supercepcja. Sekret ulicy Ciemnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

Julka, Klara, Tymon, Zosia i Janek muszą uratować Fionę, ukochaną buldożkę pana Zacharego, która zaginęła w tajemniczy sposób wraz z innymi suczkami z okolicy. Trafiają też na trop niebezpiecznego mężczyzny z blizną, a wokół ich szkół krąży podejrzana czarna furgonetka. Ekipa bezwzględnych naukowców śledzi każdy krok nastolatków i wprowadza w życie swój podły plan. Robi się naprawdę niebezpiecznie! Zwyczajne nastolatki z niezwykłymi zdolnościami: • doskonały wzrok, • perfekcyjny słuch, • superczuły dotyk, • idealny smak • niezawodny węch. Czy nadzwyczajne umiejętności wystarczą, żeby uniknąć katastrofy? Co czai się na ulicy Ciemnej? Przekonaj się, czy niezwykłym bohaterom uda się rozwiązać tajemnicę, zanim będzie za późno… A co dzieje się w twoim życiu, kiedy rodzice nie patrzą?

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

55
Niezwykłe życie skóry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe życie skóry
Dostępny
2223 szt.

Pierwsza popularnonaukowa książka, która porusza temat naszego najbardziej niedocenionego narządu w ujęciu medycznym, psychologicznym i socjologicznym. Skóra to nasz największy narząd. Widzimy ją, dotykamy jej i żyjemy w niej każdego dnia. Jest środowiskiem fascynującego i bogatego świata mikroorganizmów. Skóra jest niezbędna dla naszego zdrowia, a wręcz nieodzowna dla przeżycia. To właśnie na nią najpierw zwracamy uwagę, gdy na kogoś patrzymy. Jest niezwykle ważna dla poczucia indywidualności. Co wiemy o skórze? Co sprawia, że skóra się starzeje? Jak dieta wpływa na naszą skórę? Dlaczego nie możemy wywołać łaskotek u samych siebie? Doktor Monty Lyman zabiera nas w podróż – naukową, socjologiczną i historyczną – po skórze, która jest najbardziej niedocenianym i najsłabiej zbadanym narządem, a także pokazuje, że jest ona znacznie bardziej wytrzymała i skomplikowana, niż to sobie wyobrażamy. „Ekscytujące wprowadzenie do mało znanego mikroskopijnego wszechświata i poznanie nowego, utalentowanego pisarza” – „Sunday Times”. Doktor Monty Lyman studiował na Uniwersytecie Oxfordzkim, w Birmingham oraz na Imperial College w Londynie. Pracował w wiodącym na świecie laboratorium dermatologicznym, był wykładowcą na studiach licencjackich. Jest laureatem wielu nagród w zakresie dermatologii oraz publikacji medycznych i był prelegentem na wielu międzynarodowych konferencjach. W 2017 roku Colin Thuborn, przewodniczący Królewskiego Towarzystwa Literackiego, przyznał mu Wilfred Thesiger Travel Writing Award za raport z wyprawy badawczej do Tanzanii poświęconej problemom dermatologicznym. Mieszka w Oxfordzie, w Anglii.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

56
Matka jej córki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka jej córki
Dostępny
5 szt.

Wstrząsający thriller psychologiczny, olśniewający literacki debiut o dwóch nieznajomych, tym, co je połączyło, oraz okrutnej cenie, jaką płacimy za obsesje. Lana Stone nigdy nie uważała siebie za stalkerkę – lecz pewnej nocy, wiedziona impulsem, podąża ulicami nowojorskiej dzielnicy Upper West Side za kobietą, której twarz wydaje jej się znajoma. Jej cel? To anonimowa dawczyni jajeczka, które zostało wybrane przez agencję; tego, dzięki któremu została matką. Żądna wiedzy Lana planuje jedynie przyjrzeć się kobiecie z bezpiecznej odległości. Lecz zbieg okoliczności stawia je twarzą w twarz i niespodziewanie rodzi się między nimi przyjaźń. Katya, studentka z Kolumbii, jest pierwiastkiem yin, dopełniającym yang Lany, impulsywnym wolnym duchem, żyjącym na krawędzi. Daje pragmatycznej Lanie oddech, świeże powietrze i pozwala jej oderwać myśli od rozstania z ojcem dziecka. Lecz nagle, tak nagle jak się pojawiła w życiu Lany, Katya znika. A Lana prawdopodobnie widziała ją ostatnia. Postanawia dowiedzieć się, co się stało z kobietą, której tak wiele zawdzięcza. W tym celu zgłębia przeszłość Katyi, lecz policja zaczyna podejrzewać, że jej motywy nie są szczere. Tymczasem odkrywane sekrety przytłaczają Lanę… Mają moc zmieniania wszystkiego, co jak sądziła wie o tych, których kocha najbardziej... „Powieść, od której nie oderwiesz oczu. Napiętnowana obsesją i sekretami. Niezwykły debiut” – Megan Miranda, autorka bestsellera Miasteczko kłamców.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

57
Tego ci nie powiedziałam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tego ci nie powiedziałam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.08

Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę ślubną. Ta decyzja zaważy na jej przyszłości, a kłamstwo leżące u jej podstaw wyjdzie na jaw dopiero w kolejnym stuleciu. Czasy współczesne, Stany Zjednoczone. Ukochana babcia Alice Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny – Polski – i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie. Gładko przeskakując pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi – okresem okupacji oraz współczesnością – Kelly Rimmer tworzy opowieść pełną emocji. Z przeplatających się losów dwóch kobiet wyłania się historia wytrwałości, lojalności, miłości i honoru. Autorka uświadamia nam, jak niszczycielskie mogą być skutki przemilczania prawdy… i że czasem musi upłynąć całe życie, zanim zdobędziemy się na odwagę, by pójść za głosem serca. Inspirująca powieść o nadziei i miłości zdolnej do pokonania wszelkich przeciwności.

43,00 zł
33,11 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

58
Ja. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja. Pierwsza i jedyna autobiografia Eltona Johna
Dostępny
55 szt.

W pierwszej i jedynej autobiografii Elton John, właściwie Reginald Dwight, ujawnia prawdę o swoim niezwykłym życiu. To szczera, zabawna, ale i wzruszająca historia charyzmatycznego artysty. Elton wraca myślami do trudnego dzieciństwa, które spędził na przedmieściach Londynu, i pierwszych porażek w branży muzycznej. Wspomina szalone trasy koncertowe, na których występował już jako supergwiazda w najbardziej odlotowych strojach. Nie unika też trudnego tematu walki ze swoimi uzależnieniami. Opowiada o przyjaźniach: z Johnem Lennonem, Georgem Michaelem i Freddiem Mercurym, a także o założeniu fundacji walczącej z AIDS i zaangażowaniu się w jej działalność. Otwarcie pisze o poszukiwaniu swojej seksualności, o ślubie z długoletnim partnerem Davidem Furnishem oraz o tym, jak został ojcem. Trzymasz w rękach barwną i pełną pokory opowieść o muzyce, związkach, pasjach i błędach. Wyrusz w intymną podróż z ikoną muzyki pop.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

59
Ewangelia według węgorza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewangelia według węgorza
Dostępny
4 szt.

Węgorz ma dla ciebie dobrą nowinę. Jeśli popatrzysz na jego żywot z odpowiedniej perspektywy, może dostrzeżesz, że i twoje życie – tak nieubłaganie podległe prawom natury – jedynie się zmienia, a nie kończy. Przynajmniej nie w taki sposób, jak myślisz… Patrik, autor tej książki, i jego ojciec wiedzieli, że każdy węgorz przybył z Morza Sargassowego i każdy węgorz prędzej czy później tam powróci. Od narodzin, których nikt nie widział, do śmierci, której nikt nie udowodnił, przebędzie dziesiątki tysięcy kilometrów. Przepłynie morza, jeziora i rzeki. Będzie pełzł lądem. W zamknięciu przeczeka nawet sto lat. A gdy wszyscy uznają go za martwego – ożyje. Nikt nie wie, dlaczego przychodzi na świat. Nikt nie wie, jaką ma misję ani jaki jest jej sens. Ty też nie, prawda? Ewangelia według węgorza to piękne i bardzo osobiste wspomnienie ojca, a jednocześnie opis zdumiewającej kulturoznawczej podróży w poszukiwaniu rozwiązania „zagadki węgorza”. Gdy zdejmiemy zasłonę oczywistości z praw natury, dowiemy się wiele o tej niezwykłej rybie, ale też o nas samych. Tym skandynawskim bestsellerem zachwycił się już prawie cały świat!

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

1 osoba kupiła
60
Kto chce jeść mięso, musi umieć zabić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto chce jeść mięso, musi umieć zabić
Dostępny
6 szt.

Poznaj tajemnice warszawskiej Wilczej Wyspy. Nie miałeś pojęcia, że ona istniała. Warszawa, początek XX wieku. Miasto nie jest stolicą, bo i kraju nie ma na mapie. Są za to nędza, przemoc i zgnilizna, także ta moralna. Wśród wiślanych mokradeł majaczy niedostępna i tajemnicza Wilcza Wyspa. Jej mieszkańcy skrywają wiele sekretów. Lepiej się do niej nie zbliżać. To niebezpieczne. Autor Czarnego charakteru udaje się w swojej najnowszej powieści na warszawskie nabrzeża. Jest onirycznie, mrocznie i niepokojąco. Ta książka, jak mgliste bagno, zaskakuje i wciąga bez reszty. Więcej niż szalona opowieść o gangsterach dziewiętnastowiecznej Warszawy. Bagniste brzegi Wisły stają się scenerią nieludzkich i nadludzkich zmagań. Miłośnicy Cormaca McCarthy'ego, Andrieja Płatonowa i Olgi Tokarczuk znajdą tu coś dla siebie – ale Łukasz Stachniak swoim własnym głosem opowiada swoje własne historie. Nie znam nikogo, kto miałby odwagę tak pisać – Tomasz Piątek. Gęsta, lepka, mroczna epopeja o najciemniejszej stronie miasta. Powiśle Wokulskiego to przy nabrzeżu Stachniaka prawdziwy kurort. Wypada się cieszyć, jeśli straci się tu tylko zęby. Tu dybuki wyciągają duszę przez przełyk. Sypią obrokiem na rany. Uciekaj stąd, póki pora. A potem przeczytaj i dopiero zacznij się bać! – Michał Wójcik.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

61
Color Recipe 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Color Recipe 2
Dostępny
37 szt.

Shoukichi to uzdolniony stylista fryzur pracujący w jednym z tokijskich salonów. Niestety przez swoją małomówność ma problemy z zaskarbieniem sobie sympatii klientów. Pewnego dnia poznaje Fukusuke, obdarzonego niezwykłą charyzmą pracownika sieci prestiżowych salonów. Choć początkowo dwóch stylistów zdaje się nie pałać do siebie sympatią, ich relacje diametralnie się zmieniają, kiedy Shoukichi zaczyna odbierać głuche telefony.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

62
Jak nie dać sobą manipulować - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie dać sobą manipulować
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.29

Kolejny poradnik autorki bestselleru Jak mniej myśleć. Każdy z nas może stać się ofiarą manipulatora, a w szczególności osoby nadwydajne mentalnie – takie jak ty. Może już dostrzegłeś, że w twoim otoczeniu jest osoba, która próbuje ci zaszkodzić? Czasem trudno jest rozróżnić pozorną życzliwość od manipulacji. Na szczęście książka Jak nie dać się zmanipulować pomoże ci rozpoznać toksyczne osoby wokół ciebie i wyswobodzić się spod ich kontroli. Manipulacja innymi jest zarówno przerażająca, jak i fascynująca. Może przybrać różne formy: od szantażu emocjonalnego w rodzinie czy w pracy, po dominację jednej osoby w związku i zbytnia uległość wobec silnego wpływu przyjaciela. Na każdym etapie naszego życia spotkamy osoby, które będą chciały nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki – jednocześnie proste i wyrafinowane – są niezwykle skuteczne, dlatego wielu ludzi żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Czujesz się niespokojny, zestresowany i zdezorientowany? Możliwe, że gdzieś obok ciebie jest manipulator, który jak wampir wysysa z ciebie pozytywną energię. Książka Jak nie dać sobą manipulować powstała na podstawie historii ofiar manipulacji, a jej zadaniem jest ochrona i zabezpieczenie twojej niezależności psychicznej. Naucz się rozpoznawać manipulatorów, rozszyfrowywać umysły psychopatyczne i opracowywać strategie, które pomogą ci poradzić sobie w konfrontacjach z nieżyczliwymi ludźmi. Pamiętaj, że twoje zdrowie i komfort psychiczny muszą być na pierwszym miejscu!

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

63
Nowy prawicowy radykalizm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy prawicowy radykalizm
Dostępny
142 szt.

Jaka jest przyszłość prawicowego radykalizmu? To źle postawione pytanie – stwierdza Adorno. Brzmi tak, jakbyśmy rozmawiali o pogodzie lub zbliżającym się tornado. Czuć w nim rezygnację. To, jaka będzie przyszłość, zależy w ostatecznej instancji od nas – to na nas spoczywa odpowiedzialność. Adorno wygłosił swój wykład 20 lat po zakończeniu II wojny światowej. Ekstremistyczna prawica zaczęła się wówczas odradzać. Okazało się, że faszyzm nie znika: zainfekował Europę w latach 30., pojawił się na horyzoncie w latach 60. i dziś znów zaczyna nam zagrażać. Można jednak stawić mu opór. Nowy prawicowy radykalizm dostarcza dawkę nadziei. Ten tekst ma 50 lat, ale przeczytasz go z zapartym tchem – jest przerażająco aktualny. To otrzeźwiająca lekcja historii!

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

64
Rejoice, LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rejoice, LP
Tony Allen, Hugh Masekela, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Lista utworów: Strona A: 1. Robbers, Thugs and Muggers (O'Galajani) 2. Agbada Bougou 3. Coconut Jam 4. Never (Lagos Never Gonna Be the Same) Strona B: 1. Slow Bones 2. Jabulani (Rejoice, Here Comes Tony) 3. Obama Shuffle Strut Blues 4. We've Landed

124,90 zł
114,91 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

65
Dzieje się je. Mała historia kuchni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje się je. Mała historia kuchni
Dostępny
157 szt.

Wydana w okazałym formacie, okraszona mnóstwem dowcipnych ilustracji Mała historia kuchni to pełna zapachów i smaków opowieść o zmieniającej się (jak epoki) kulturze stołu i gotowania. Od starożytnego Egiptu, czyli początków wielkiej kuchni, po opisywany przez pisarzy science fiction, a teraz już przygotowywany w realu soylent – jedzenie zamiast jedzenia. Od chleba, który upiekł się przypadkiem, po jedzenie z drukarek 3D. • Jaki wpływ na kuchnię miały odkrycia geograficzne, czyli skąd przypłynęła wanilia i... guma do żucia? • Jaką drogą – wraz z łączeniem dynastii – wędrowały składniki i... sztućce, czyli skąd się wziął widelec we Francji? • Czy podstępnie podsuwane biedakom ziemniaki mogły zapobiec rewolucji? • Kiedy powstała pierwsza książka kucharska? A kiedy najsłynniejsza? I co wspólnego z kuchnią ma Aleksander Dumas? • Jak zmieniały się gusty i kuchenne mody? • Gdzie mieściły się stolice smaku? • Kiedy pojawiły się słodycze? I czy Nostradamus, francuski aptekarz, któremu zawdzięczamy przepis na konfitury, to ten sam, który przepowiadał przyszłość świata? • Dlaczego to firma oponiarska przyznaje gwiazdki najlepszym restauracjom?! Oraz o tym, że modę na fitness zawdzięczamy Grekom, że wikingowie przepadali za egzotycznymi przyprawami, bóbr uchodził za rybę, zasmażka łączyła stoły bogaczy i biedaków, a ziemniaki w Europie hodowano dla ich pięknych kwiatów. Łukasz Modelski – historyk, erudyta, dziennikarz, pisarz, autor książek o gotowaniu ? o kuchni wie naprawdę wszystko, a w dodatku opowiada o niej równie dowcipnie, co smakowicie. (W radiowej Dwójce prowadzi autorski program „Droga przez mąkę”). Jego mistrzowsko przedstawioną Małą historię kuchni, wplecioną w wielką historię, czyta się jednym haustem (czyli duszkiem) albo smakuje z wyrafinowaniem. Bo dzieje się je! I to z ogromną przyjemnością! Niezależnie od tego, ile ma się lat.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

66
SINGING FOR MY SUPPER. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SINGING FOR MY SUPPER. Winyl
EARLY JAMES, Warner Music Polska
Dostępny
11 szt.

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

67
Gdyby nie ty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdyby nie ty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.20

Gdyby nie ona, moje życie wyglądałoby inaczej. Gdyby nie on, nie dałabym sobie rady. Gdyby nie ty... Gdyby nie córka, przyszłość Morgan wyglądałaby inaczej. Nie planowała ciąży w młodym wieku i szybkiego ślubu. Teraz jest zdeterminowana, żeby uchronić Clarę przed błędami, które sama popełniła. Gdyby nie matka, Clara mogłaby iść do przodu. Według niej Morgan staje się coraz bardziej zgorzkniała i zupełnie brak jej spontaniczności. Clara nie chce być taka jak ona. Gdy tragiczny wypadek dotyka ich rodzinę, życie kobiet wywraca się do góry nogami. Morgan znajduje wsparcie u ostatniego mężczyzny, po którym by się tego spodziewała. Clara zwraca się do chłopaka, z którym nie mogła się kontaktować. Dla jednej i drugiej to relacje okupione dylematami i trudnymi decyzjami. Czy zakazane uczucia zdołają przetrwać? Przejmująca powieść o miłości, rodzinie i stracie. Colleen Hoover z wielką wrażliwością i zrozumieniem opisuje relacje, które prawie przestały istnieć. I zadaje nam pytanie: czy i jak o nie walczyć?

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

68
Jeszcze będzie przepięknie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze będzie przepięknie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Daj się uwieść niespiesznemu rytmowi życia w cichym miasteczku Miłosna. Zapraszamy do pięknego dworku w stylu angielskim. Wybierz się na przechadzkę parkową alejką i zachłyśnij się zapachem wiosny. Życie w Miłosnej tylko pozornie wraca na dawne tory. W rzeczywistości pod pozorami spokoju i harmonii aż wrze od skrywanych namiętności. Ada przysięga sobie, że już nigdy nie będzie płakała przez mężczyznę. Igor usiłuje znaleźć równowagę między powinnością a uczuciem. Przyjaźń Dawida i Zuzy zostaje wystawiona na ciężką próbę. Na szczęście wszelkie napięcia łagodzi dobry duch tego miejsca – ogrodnik Antoni. Jakie sekrety skrywa pamiętnik cioci Bogny? Czy przyjaźń i szczera sympatia wystarczą, by pomóc komuś, kogo dotknęła prawdziwa tragedia? Jakie zmiany przyniesie mieszkańcom dworku ich pierwsza wiosna w Miłosnej?

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

69
Niebezpieczne piękno. Estera. Królewskie piękno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne piękno. Estera. Królewskie piękno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Opowieść o pięknie, które kruszy twarde serca tyranów. I o kobiecej sile, która musi pokonać zamieszkujące w nich demony. Beztroskie życie Hadassy kończy się, kiedy zostaje porwana do haremu króla Kserksesa. Młoda Żydówka w jednej chwili traci wszystko – wolność, rodzinę, a nawet imię. By ukryć swą prawdziwą tożsamość, nazywa siebie Esterą. Miała być jedną z wielu nałożnic władcy, jednak niespotykane piękno dziewczyny sprawia, że Kserkses oddaje jej nie tylko serce, ale i królestwo. Niestety, pałac okazuje się dla Estery złotą klatką, a serce tyrana skrywa w sobie demony, z którymi trudno wygrać. Czy niewinna dziewczyna ośmieli się przeciwstawić najpotężniejszemu władcy? Czy zaryzykuje wszystko, aby stanąć w obronie tego, co słuszne? Fascynująca opowieść o rozpalającej wyobraźnię biblijnej królowej Esterze. Dzięki wiedzy i pasji autorka mistrzowsko ożywia historię kobiety, którą znamy z kart Biblii, i zagląda w jej duszę. Pokazuje świat pełen intryg, zdrad, bogactwa i wielkich namiętności. Świat, w którym jednego dnia można zasiąść na tronie, a nazajutrz ryzykować życie w obronie ideałów. Początek serii „Niebezpieczne piękno” bestsellerowej pisarki Angeli Hunt, która sprzedała na świecie ponad 5 milionów egzemplarzy swoich książek

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

70
Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.23

Indywidualne programy, smaczne przepisy, zdrowie bez farmakologii. Przełomowy autorski program odzyskania równowagi hormonalnej. Cierpisz na PCOS, Hashimoto lub endometriozę? Zmagasz się z kandydozą, menopauzą czy PMS? A może masz problem z utrzymaniem wagi, wahaniami nastroju i zmęczeniem? W twoim ciele zachodzą nieustanne zmiany, którym często towarzyszą dolegliwości i złe samopoczucie. Ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu i zachowanie równowagi hormonalnej ma sposób życia i odpowiednie żywienie. Dbanie o zdrowie jelit, wątroby czy trzustki rzeczywiście przekłada się na jakość życia i funkcjonowanie mózgu. Magdalena Wszelaki po latach pracy z pacjentkami borykającymi się z różnymi schorzeniami, opracowała autorski plan pomagający odzyskać równowagę hormonalną. Na swojej stronie HormoneBalance.com udziela rad tysiącom kobiet. Stawiając na dobrze dobraną dietę oraz zadbanie o przestrzeń wokół siebie, pomaga im osiągnąć zdrowy balans. Nie wierzysz, że to możliwe? W łatwy i przyjemny sposób przekonaj się sama! W tej książce znajdziesz: • test sprawdzający, z jakimi problemami hormonalnymi się zmagasz, • niezbędne informacje o hormonach i ich funkcjonowaniu w twoim organizmie, • opisy czynników, które mają wpływ na twoją równowagę hormonalną, • 11 dwutygodniowych planów żywieniowych dla dwóch osób, • 125 przepisów, które stymulują właściwą pracę hormonów. Magdalena Wszelaki – farmaceutka, dietetyczka, ekspertka ds. hormonów i żywienia. Założycielka serwisu HormoneBalance.com. Mieszka w Colorado.

45,00 zł
34,65 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

71
Pakiet. Ślepiec / Grób - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Ślepiec / Grób
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Ślepiec: Cudze oczy patrzą na was. Zawsze. Ona ma takie piękne oczy. Muszę je mieć… Nowy kryminał autora, który w ciągu jednego tylko roku podbił wszystkie listy bestsellerów! W pustym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostaje znalezione makabrycznie okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Lizie Langer, która musi zmierzyć się także z własnymi problemami z przeszłości. Do zespołu śledczych dołącza Orest Rembert – młody profiler, który zdaje się bardziej zafascynowany tworzeniem portretu psychologicznego komisarz niż zabójcy. Langer i Rembert tworzą szczególny duet, razem stawiając czoła seryjnemu mordercy. Sprawa jednak stanęła w martwym punkcie do momentu, kiedy morderca znowu daje o sobie znać. Po raz kolejny ze szczególnym okrucieństwem upodobał sobie oczy swojej ofiary. Kim jest mężczyzna nazywający siebie Ślepcem? Kto będzie kolejną ofiarą? Bestialstwo zbrodni i presja opinii publicznej napędzają akcję do zawrotnego tempa, a Czornyj po raz kolejny udowadnia, że nie zdobył list bestsellerów przez przypadek. Żadnym czasom nie brakuje szaleńców. Grób: Świat wypełniła cisza. Była gotowa na śmierć. Tyle że śmierć nie była najgorsza… W lesie pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Wiele wskazuje, że to albo cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy sprzed lat, albo miejsce spoczynku pacjentów poddawanych potwornym eksperymentom przez nazistów. Zmumifikowane ciała noszą tajemnicze ślady. Śledczy muszą je rozszyfrować. Jednak nie tylko oni interesują się grobem. Tymczasem lokalny przedsiębiorca otrzymuje przerażającą przesyłkę... Komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert muszą poprowadzić jedno z najbardziej makabrycznych śledztw w swojej karierze. Okrutny sadysta również ich obrał sobie za cel. Co łączy ofiary? Jakie znaczenie mają ślady na ich ciałach? Co tak naprawdę interesuje tajemniczego psychopatę? Odpowiedzi na te pytania kryją się w grobie.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

72
Dom soli i łez - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom soli i łez
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.13

W nadmorskim pałacu mieszka dwanaście sióstr. Nie jest tajemnicą, że wszystkie są przeklęte... Kiedyś królewskie sale pałacu tętniły odgłosami przyjęć i gwarem rozmów. W całym budynku niósł się echem śmiech dwunastu pięknych sióstr, które nie wiedziały, co to ból i rozpacz. Teraz w pustych pokojach gości jedynie samotność, a ściany zamiast muzyki słyszą płacz. Z królewskiego domu uleciało wszelkie życie, a całą magię i piękno spowił mrok… Mimo żałoby w całym królestwie żyjące siostry wymykają się nocami z domu, aby tańczyć na tajemniczych balach. Annaleigh nie wie, czy powstrzymać bunt sióstr czy dać się ponieść własnym pragnieniom… Co, jeśli partnerem w tańcu okaże się zło? Czy dziewczyna złamie klątwę, czy to klątwa złamie ją? Wspaniała, przerażająca opowieść inspirowana klasyczną baśnią braci Grimm, pełna mroku i cudowności nie z tego świata. Poznaj nadmorski świat soli i łez i przekonaj się, czy dobro zawsze musi wygrywać ze złem. Na podstawie tej książki powstanie serial wyprodukowany przez twórców „Upiornych opowieści po zmroku”.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

73
Księża z Katynia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księża z Katynia
Dostępny
337 szt.

Najpierw powołał ich Bóg. Potem zrobiła to Ojczyzna. Gdy nadszedł czas próby, polscy duchowni w mundurach ruszyli na front. Nie po to, by strzelać do Niemców. Nie po to, by zabijać Sowietów. Mieli wspierać walczących Polaków. Wątpiącym dodawać otuchy, zmuszonym do zabijania wrogów odpuszczać grzechy, umierającym udzielać ostatniego namaszczenia. Kampania wrześniowa kończy się klęską. Choć sowieckie zdziczenie wobec duchownych nie jest tajemnicą, polscy kapelani idą do niewoli razem ze swoim wojskiem. Tu też będą żołnierzy podtrzymywać na duchu. Będą potajemnie odprawiać Msze Święte i w ukryciu przed strażnikami spowiadać. Do końca zachowają honor żołnierski i wiarę w Boga. Dadzą świadectwo bezprzykładnej odwagi w obliczu bestialstwa stalinowskich okupantów. Druga Rzeczpospolita to kraj wielu wyznań. W polskim wojsku służą księża katoliccy, duchowni protestanccy, prawosławni popi, żydowscy rabini i muzułmańscy mułłowie. Różne wyznania, ale cel ten sam – obrona Ojczyzny. Różne życiowe drogi, ale jeden los – kula w tył głowy w katyńskim lesie.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

74
Walentynowicz. Anna szuka raju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walentynowicz. Anna szuka raju
Dostępny
409 szt.

Uparta i ambitna. Zawsze w centrum wydarzeń, w centrum polskiej historii. Tam, gdzie czuje się ważna. „Przodująca spawaczka”, „Bohaterka Sierpnia '80”, „Symbol Solidarności”. Rok 1943, na Wołyniu trwa rzeź. Urodzona w ukraińskiej rodzinie Anna ma kilkanaście lat. Jest na służbie u Polaków, gdy dociera do niej wiadomość, że wszyscy jej najbliżsi zginęli. Musi uciekać, a w nowej rzeczywistości poradzić sobie sama. Ukrywa swoją tożsamość: zdobywa fałszywą metrykę, zmienia wyznanie. Liczy, że prawdy o niej nie odkryje nikt. Rok 1950, Stocznia Gdańska szuka spawaczy. Anna zgłasza się na kurs, chce być najlepsza. Już wkrótce o jej wzorowej pracy dla Polski Ludowej napiszą gazety. Rok 1980, rodzi się „Solidarność”. Zwolnienie Anny z pracy wywołuje strajk w stoczni, do protestu przyłączają się setki zakładów pracy. Z przykładnej działaczki staje się dla partii wrogiem numer jeden. Jej upór i ambicja wkrótce dadzą się we znaki wszystkim. Życie prywatne Anny skrywa wiele tajemnic. Nie opowiada o tym, co przeżyła w czasie wojny. Ucieka od rodziny, która zabrała ją z Wołynia. Będąc w ciąży, rozstaje się z ojcem dziecka. Nikomu, nawet synowi, nie zdradzi jego tożsamości. Szczęśliwe małżeństwo z Kazimierzem kończy przedwczesna śmierć męża. Przez dużą część życia Anna toczy walkę z nowotworem. Dorota Karaś i Marek Sterlingow dotarli do nigdy nie publikowanych archiwalnych nagrań i dokumentów. Odwiedzili rodzinę Anny w Ukrainie, skłonili do zwierzeń jej syna, Janusza Walentynowicza. Rozmawiali z przyjaciółmi i przeciwnikami Anny: Lechem Wałęsą, Bogdanem Borusewiczem, Hanną Krall, Krzysztofem 2, agentem, który zaważył na relacjach Anny z Wałęsą. Przeczytali w IPN-ie teczki związane z opozycją. Walentynowicz. Anna szuka raju to nie tylko rzetelne biograficzne śledztwo, ale wciągająca opowieść o kobiecie, której życie było nierozerwalnie związane z najważniejszymi wydarzeniami w powojennej Polsce.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

75
Tajemnica mordercy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica mordercy
Dostępny
1009 szt.

Gwen Proctor przyjmuje dawno już zamkniętą sprawę, której nie przyjąłby nikt inny, i udaje się w miejsca, do których nikt inny by się nie wybrał. Choć wciąż dręczą ją koszmary z przeszłości, nieustannie próbuje iść naprzód. Nowa sprawa do rozwiązania daje jej nowy cel. Trzy lata temu zaginął młody mężczyzna, do teraz nie ma żadnych tropów. Ze sprawą łączy się jedynie postać Ruth Landry, udręczonej matki oczekującej na powrót syna. Gwen doskonale rozumie, na czym polega strach o własne dzieci. Prowadzone przez nią śledztwo prowadzi do odkrycia nowych podejrzanych... i nowych ofiar. Gwen uświadamia sobie, że tajemnica sprzed lat jest coraz bardziej niepokojąca, a niebezpieczeństwo dotyczy także jej samej. Czy Gwen jest przygotowana do strat, które w tej bitwie może ponieść ona i jej najbliżsi?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

76
Kobiety przełomu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety przełomu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

W Polsce upada komunizm. Otwiera się dla nas nowy, kolorowy świat. Pojawiają się pierwsze supermarkety, nowoczesne reklamy telewizyjne, zachodnie rozrywki. Jednak lata 90. to również czas absurdów, paradoksów i zaskakujących zwrotów. W tej rzeczywistości musi się odnaleźć wiele kobiet. Polki uczą się żyć na nowych zasadach. Praca zaczyna być dla nich szansą na samorealizację. Nie tyle muszą pracować, ile chcą to robić i odnoszą w swoich dziedzinach spore sukcesy. Iwona Guzowska jako pierwsza kobieta w Polsce rozpoczyna zawodową karierę bokserską. Katarzyna Figura zostaje gwiazdą międzynarodowego formatu i ikoną seksu. Nina Kowalewska-Motlik kieruje wydawnictwem sprzedającym książki w milionowych nakładach. To ona wprowadza w Polsce walentynki. W rytmie disco polo bawi się cała Polska, a Shazza staje się jego królową. Nieznana szerzej licealistka dostaje główną rolę w „Metrze”. Tak rozpoczyna się kariera Katarzyny Groniec. Janina Ochojska jedzie z pomocą humanitarną na ogarnięte wojną tereny byłej Jugosławii. Ilona Łepkowska zostaje okrzyknięta królową polskich seriali. Stworzone przez nią historie wzruszają miliony Polaków. Bohaterki zabierają nas w sentymentalną podróż do niezwykłych czasów, kiedy to odnosiły pierwsze sukcesy, które zmieniły ich życie. Poznajemy je z perspektywy kobiet, które wkroczyły w nowe czasy z niespotykanym dotąd impetem i odwagą.

49,99 zł
38,49 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

77
Perfect World #07 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfect World #07
Dostępny
60 szt.

Tsugumi współpracuje z Ayukawą przy budowie domu dla znajomych. W dniu, gdy ma się odbyć ceremonia z okazji zakończenia pierwszego etapu budowy, potężne trzęsienie ziemi nawiedza Matsumoto. Tsugumi próbuje dodzwonić się do niepełnosprawnego architekta, lecz bezskutecznie. W towarzystwie Keigo decyduje się pojechać do jego domu, jednak zakorkowane drogi uniemożliwiają im podróż. Czy Tsugumi dotrze na czas, zanim z Ayukawą stanie się coś złego?

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

78
Demian. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demian. Audiobook
Hermann Hesse, Media Rodzina
Dostępny
5 szt.

Hermann Hesse opublikował Demiana tuż po pierwszej wojnie światowej pod pseudonimem Emil Sinclair, co nie przeszkodziło znakomitemu przyjęciu powieści i jej ciągle rosnącej popularności. Za oddanie ducha czasu chwalił ją Tomasz Mann, a C.G. Jung podziwiał za mistrzowskie wszczepienie do treści ducha psychoanalizy. Przedmiotem fabuły jest świat wewnętrzny i rozwój duchowy bohatera. Musi się on uporać z własnym dziedzictwem, a zarazem odnaleźć w trudnym momencie historii. W wersji audio utwór znakomicie zinterpretował Jan Peszek, słynny aktor teatralny i filmowy, wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

79
Płukanie ust olejem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płukanie ust olejem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Płukanie ust olejem pozwala uniknąć poważnych dolegliwości. Olej eliminuje bakterie, grzyby i zmiany próchnicze, będące przyczyną powstawania chorób ogólnoustrojowych. Z książki nie tylko dowiesz się, jak wykorzystać jego zbawienne działanie, ale również poznasz sposoby uniknięcia zagrożeń czyhających podczas... wizyty u dentysty. Dzięki tej wywodzącej się z Ajurwedy metodzie, pozbędziesz się ze swojego ciała metali ciężkich i innych szkodliwych związków. Autor odpowiada również na najpopularniejsze pytania dotyczące tego panaceum. Korzystając z naukowych odkryć wyjaśnia, jak olej wpływa na zdrowie ust, zębów, dziąseł i całego ciała. Dzięki tej książce dokonasz detoksykacji całego organizmu i zapewnisz sobie zdrowie na lata. Piękny uśmiech – zdrowe ciało!

44,40 zł
32,41 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

80
Ustawa o Trybunale Stanu Komentarz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o Trybunale Stanu Komentarz
Niedostępny
Brak

W komentarzu szczegółowo omówiono aspekty konstytucyjne oraz karnoprocesowe odpowiedzialności konstytucyjnej w Polsce. Wyczerpująco zaprezentowano w nim zasady i procedury związane z egzekwowaniem odpowiedzialności karnej niektórych funkcjonariuszy państwowych przed Trybunałem Stanu. Publikacja przedstawia także powoływanie i funkcjonowanie tego organu. Oprócz kompleksowej analizy obowiązujących przepisów ustawy w opracowaniu uwzględniono najnowsze zmiany legislacyjne dotyczące administrowania, nadzoru i przetwarzania danych osobowych przez Trybunał Stanu. Książka została opracowana przez prawników konstytucjonalistów i karnistów, będących również praktykami.

159,00 zł
143,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

81
Wielka przygoda Jeżyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda Jeżyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pięknie ilustrowana, wzruszająca, ciepła i mądra książka.  Uczy samodzielności, zaradności i dodaje odwagi przed każdym nowym wyzwaniem. Nadszedł wielki dzień! Czas, żeby Jeżyk wyruszył na spotkanie ze swoją pierwszą wielką przygodą. Ale czy jest gotowy? Jak Jeżyk pokona wiele przeciwności? I czy znajdzie w sobie tyle wyobraźni i odwagi, by odkrywać wielki, szeroki świat?

34,80 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

82
Aktywność obywatelska mieszkańców Łodzi i Iwanowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktywność obywatelska mieszkańców Łodzi i Iwanowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.21

W publikacji omówiono poziom, strukturę oraz uwarunkowania partycypacji obywatelskiej w sferze politycznej i społecznej w dwóch postprzemysłowych miastach ? Łodzi i Iwanowie. Ramą teoretyczną monografii jest pytanie o dominujący model obywatelstwa: liberalny czy komunitarny. Książka wpisuje się w obecny w Polsce nurt rozważań socjologicznych na temat okoliczności różnorodnych form działalności obywatelskiej. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie do analizy systemu wartości proobywatelskich i wynikających zeń percepcji obowiązków obywatela wobec społeczeństwa. Zaprezentowano wiele istotnych danych statystycznych, a także wyniki badań dotyczących aktywności politycznej i społecznej. Publikacja jest skierowana do osób zainteresowanych kondycją społeczeństwa obywatelskiego zarówno w Polsce, jak i w Rosji.

44,90 zł
38,61 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

83
Ryzykowny rzut - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzykowny rzut
Dostępny
193 szt.

Zakazana miłość w wybuchowym świecie NBA Myślisz, że wiesz, co to znaczy być dziewczyną koszykarza? Uwierz mi, nie masz pojęcia. Moja bajka zamieniła się w koszmar. Szczęśliwe zakończenie nie było mi pisane. Pocałowałam księcia, a on zmienił się w oszusta, zaś jego miłość okazała się złotem głupców. W grze jednak pojawił się nowy zawodnik, August West. Jedna z najjaśniejszych gwiazd NBA. Jest wspaniały, a do tego mnie pragnie. A ja pragnę jego? Tylko co mam zrobić, by wyrwać się z objęć fałszywego księcia? Jak uwolnić się od toksycznej przeszłości?

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

84
Krasiński Świadectwo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krasiński Świadectwo
Dostępny
6 szt.

?Proponuję Czytelnikowi podróż w głąb doświadczenia Krasińskiego, które obejmuje zarówno traumę wojny, obozów, stalinowskiego więzienia, jak i ustanawianie siebie jako pisarza-świadka, który nakłada na siebie nieustanne zobowiązanie pisania i ogłaszania świadectwa?. Z rozdziału Świadectwo jako projekt literacki i egzystencjalny Literatura w opowieści Agnieszki Kramkowskiej-Dąbrowskiej o twórczości Janusza Krasińskiego to zmaganie, które dzieje się nie tylko w momencie pracy twórczej, lecz także w wyborach życiowych i pojmowaniu sensu własnej egzystencji. Autorka, prezentując ten artystyczno-egzystencjalny projekt, zanurza Czytelnika w życiorys pisarza, ogłaszany również w wypowiedziach autobiograficznych. Obok dzieła jego życia, pięciotomowego cyklu powieściowego, pokazuje próby poetyckie, dramaty, opowiadania oraz utwory niepublikowane, publikowane częściowo, zniekształcane przez cenzurę i autocenzurę, nieudane. Odkrywcza podróż proponowana Czytelnikowi przez autorkę prowadzi też w głąb epoki, w której żył Janusz Krasiński. PROJEKT: EGZYSTENCJA I LITERATURA Seria poświęcona jest wybitnym polskim pisarzom ? ich twórczości ujmowanej przez nich samych i interpretowanej przez krytyków jako projekt egzystencjalny, jako próba ustanowienia i zapisania siebie i swojego sposobu odczytywania sensów rzeczywistości, indywidualnego oglądu różnych jej sfer ? społecznej, politycznej, etycznej, kulturowej, metafizycznej. Istotnymi kategoriami wyjaśniającymi pisarskie dzieło są w tym przypadku biografia, tożsamość oraz kształtujące je szeroko rozumiane doświadczenie: cielesne i zmysłowe, psychiczne i społeczne, historyczne i polityczne, etniczne i estetyczne, religijne i duchowe... W serii ukazały się tomy: Agnieszka Katowska, Witkacy. Etyka Marzena Woźniak-Łabieniec, Rymkiewicz. Metafizyka Maciej Urbanowski, Brzozowski. Nowoczesność Anna Legeżyńska, Hartwig. Wdzięczność Tomasz Garbol, Miłosz. Los Adrian Gleń, Stasiuk. Istnienie

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

85
Digging Deep, 8 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Digging Deep, 8 LP
Robert Plant, Warner Music Polska
Dostępny
5 szt.

Po sukcesie podcastów, w których Robert Plant sięga głęboko do swego katalogu, wokalista postanowił wydać limitowany box z 7-calowymi singlami – łącznie 16 przebojów i numerów ze stron B. Niektóre z piosenek od dekad nie były dostępne na analogowych krążkach. Ponadto, po raz pierwszy zremasterowane wersje nagrań ukazują się na winylu. Zawierające 10 piosenek z top 10 rockowego notowania Billboardu, z 8 płyt Planta, wydawnictwo „Digging Deep" doskonale reprezentuje każdą z epok solowej działalności artysty. Całość dostępna będzie w stylowym, książkowym opakowaniu. Zestaw towarzyszy drugiemu sezonowi serii podcastów legendarnego rockmana. Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Burning Down One Side Strona B: 1. Like I've Never Been Gone (S1, E4 of podcast) LP 2: Strona A: 1. Big Log (S2, E6 of podcast) Strona B: 1. In The Mood LP 3: Strona A: 1. Too Loud Strona B: 1. Little By Little LP 4: Strona A: 1. Ship of Fools Strona B: 1. Tall Cool One LP 5: Strona A: 1. Hurting Kind Strona B: 1. Tie Dye on the Highway LP 6: Strona A: 1. Calling To You (S1, E1 of podcast) Strona B: 1. 29 Palms LP 7: Strona A: 1. Song To The Siren Strona B: 1. Morning Dew LP 8: Strona A: 1. Shine It All Around Strona B: 1. Tin Pan Valley (S2, E1 of podcast)

442,90 zł
407,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 35,43 zł

86
SOFT PARADE. Winyl - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SOFT PARADE. Winyl
The Doors, Warner Music Polska
Dostępny
20 szt.

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

87
Zasypianki z Rybką Mini Mini, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasypianki z Rybką Mini Mini, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

„Zasypianki z Rybką Mini Mini” to piękny zestaw piosenek dla dzieci do spokojnego zasypiania. Nie może ich zabraknąć w waszej kolekcji! Lista utworów: 1. Na trzy 2. Bajka Iskierki (Na Wojtusia z popielnika) 3. Aaa kotki dwa 4. Lepiej, gdy ktoś jest 5. Od kiedy cię mam (Dla Nikosia) 6. Stary niedźwiedź 7. Złotowłosa królewna 8. Kołysanka dla okruszka 9. Dorotka 10. Słoneczko już...

26,90 zł
26,36 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,54 zł

88
Królowa Ciemności Tom 3 Czarnych kamieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Ciemności Tom 3 Czarnych kamieni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.08

Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów.Jednak do walki nie może stanąć sama. Do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon, przeznaczony jej Małżonek. Jego bezgraniczna miłość cementuje Ciemny Dwór i umacnia rządy Jaenelle, jednak nawet ich wspólna siła może być niewystarczająca, by powstrzymać nadciągające zło.Tylko największa ofiara ze strony Jaenelle może ocalić tych, których kocha i królestwo, które przysięgła strzec.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

89
Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem
Dostępny
53 szt.

Wielogatunkowa książka odsłaniająca tajemnice handlu kokainą, ukazująca imponujący wymiar społeczno-ekonomiczny rozprowadzania narkotyku, który opanował cały świat. „Zdaniem autora kokaina to odpowiedź na najbardziej naglącą potrzebę naszej epoki – brak ograniczeń. Liczy się tylko tu i teraz. Z kokainą możesz być taki, jak chcesz, oczywiście do czasu zanim rozsadzi ci serce, zanim rozmiękczy ci mózg na papkę” – „Polityka”. „O narkotykach pisze się wiele i z różnych pozycji. Saviano zajmuje się aspektem społeczno-kulturowo-politycznym tego problemu i podchodzi do niego z demaskatorską pasją” – „Tygodnik Powszechny”. „(…) koka. Roślina, która idealnie łączy Amerykę Południową z Włochami. Która przemierza Atlantyk niczym guma. Guma, którą można rozciągać bez końca, a ona nigdy się nie zerwie. Korzenie tu, liście tam. Koka jest tym składnikiem, bez którego żadne ciasto nie mogłoby istnieć. Tak samo jak mąka, którą we Włoszech i w Ameryce Południowej określa się za pomocą tym większej liczby zer, im wyższy jest stopień jej czystości. Zer, przez które można oglądać świat jak przez rany. Zer niczym otchłanie, w których można się pogrążyć. Zero niczym soczewka lunety, przez którą można oglądać miraż białego złota, najlepszej koki: 000” – Fragment książki.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

90
Influencer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Influencer
Dostępny
34 szt.

W najbliższych latach największe zapotrzebowanie na specjalistów będzie w zawodach, które jeszcze nie powstały. Dziś możemy mówić o profesjach powstałych na zajęciach, o których parę lat temu nikt jeszcze nie myślał, że mogą służyć do zarabiania. Niniejsza publikacja przybliża historię influencera jako nowego zawodu, doradza, jak nim zostać, przedstawia najważniejsze postaci, korzyści z wykonywanej pracy, a także wiążące się z tym zawodem zagrożenia.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

91
Youtuber - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Youtuber
Dostępny
3 szt.

W najbliższych latach największe zapotrzebowanie na specjalistów będzie w zawodach, które jeszcze nie powstały. Dziś możemy mówić o profesjach powstałych na zajęciach, o których parę lat temu nikt jeszcze nie myślał, że mogą służyć do zarabiania. Niniejsza publikacja przybliża historię youtubera jako nowego zawodu, doradza, jak nim zostać, przedstawia najważniejsze postaci, korzyści z wykonywanej pracy, a także wiążące się z tym zawodem zagrożenia.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

92
Gamer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gamer
Dostępny
59 szt.

W najbliższych latach największe zapotrzebowanie na specjalistów będzie w zawodach, które jeszcze nie powstały. Dziś możemy mówić o profesjach powstałych na zajęciach, o których parę lat temu nikt jeszcze nie myślał, że mogą służyć do zarabiania. Niniejsza publikacja przybliża historię gamera jako nowego zawodu, doradza, jak nim zostać, przedstawia najważniejsze postaci, korzyści z wykonywanej pracy, a także wiążące się z tym zawodem zagrożenia.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

93
Ustanowienie jurysdykcji krajowej przez wdanie się w spór na podstawie rozporządzenia Bruksela I bis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustanowienie jurysdykcji krajowej przez wdanie się w spór na podstawie...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Kwestia ustanowienia jurysdykcji krajowej przez wdanie się w spór ma coraz większe znaczenie w praktyce, ponieważ coraz powszechniejsze stają się relacje prawne podmiotów polskich z partnerami z innych państw Unii Europejskiej. Na podstawie przepisów rozporządzenia Bruksela I bis z perspektywy ich stosowania w postępowaniu cywilnym autor dokonał analizy znaczenia, zakresu zastosowania i funkcjonowania wdania się w spór jako podstawy jurysdykcji krajowej. Przedstawił ustalenia teoretyczne w przedmiocie natury prawnej ustanowienia jurysdykcji krajowej przez wdanie się w spór, a także wyjaśnił praktyczne znaczenie pojęcia ?wdanie się w spór? oraz problematykę zakwestionowania jurysdykcji krajowej.

139,00 zł
125,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,90 zł

94
Struktura i zadania propagandy komunistycznej w Polsce w latach 80. XX w. Wstęp do zagadnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Struktura i zadania propagandy komunistycznej w Polsce w latach 80. XX...
Dostępny
3 szt.

Przez cały okres PRL partia próbowała zapewnić sobie kontrolę nad przekazem informacji. Stworzone w 1944 r. struktury aparatu propagandowego, choć wielokrotnie modyfikowane, zawsze miały jeden cel ? upowszechnienie informacji korzystnych dla systemu i ograniczenie informacji niepożądanych. PZPR straciła częściowo kontrolę nad tym przekazem w okresie 1980?1981. Próbowała to zmienić, podejmując się zmian w strukturze aparatu, modyfikując język przekazu czy też tworząc instytucje, które miały zwiększyć zakres legitymacji systemu. Jego kryzys zmusił władze partii do podjęcia decyzji o rozpoczęciu rozmów z opozycją. Decyzja ta musiała zostać przekazana członkom partii w odpowiedni sposób. Kampania wyborcza, a w konsekwencji porażka PZPR w wyborach czerwcowych uruchomiły szybki proces jej destrukcji.

67,20 zł
64,51 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,69 zł

95
Języki milczenia Literatura o traumie i postpamięci Zagłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Języki milczenia Literatura o traumie i postpamięci Zagłady
Dostępny
22 szt.

Tom przedstawia wielorakie aspekty literackich reprezentacji traumy postzagładowej w tekstach literatury polskiej i niemieckiej. Istotnym elementem rozważań są zjawiska transpokoleniowego przekazu pamięci czy ? jak to ujmuje Marianne Hirsch ? ?postpamięci?. ****** Languages of silence. Literature about the trauma and postmemory of the Holocaust The book presents various aspects of literary representations of post-Holocaust trauma in texts of Polish and German literature. The phenomena of transgenerational memory transmission or ? as Marianne Hirsh puts it ? "postmemory" are an important element of the author?s reflections.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

96
Ku twej wieczności 9 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ku twej wieczności 9
Dostępny
22 szt.

Książę Bon zawsze widział więcej niż inni, przez co uważał się za wszechpotężnego. Lecz jego dar okazuje się przekleństwem, kiedy trafia w ręce wyznawców Kościoła Benetta. Zostaje przez nich zmuszony do podjęcia decyzji, która zaważy na losie zarówno jego samego, jak i najbliższych mu ludzi. Tymczasem Niesio nadal nie zdaje sobie sprawy ze swego potencjału. Ale czy świadomość własnych możliwości nie przyniesie więcej złego niż dobrego? Oto opowieść o tworzeniu więzi.

26,90 zł
23,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,23 zł

97
Kraina zwana Tutaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina zwana Tutaj
Dostępny
1019 szt.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, gdzie się podziewają zgubione rzeczy? Od dnia, w którym zniknęła jej przyjaciółka ze szkoły, Jenny-May Butler, Sandy Shortt nie przestała zastanawiać się, gdzie podziewają się zagubieni ludzie i przedmioty. Znalezienie odpowiedzi na to pytanie stało się celem jej życia. Jack Ruttle za wszelką cenę pragnie odnaleźć młodszego brata, Donala, który rok wcześniej zniknął nagle, niczym sen złoty. Kiedy wpada mu w ręce ogłoszenie Sandy w biurze osób zaginionych, uznaje, że to odpowiedź na jego modły i kobieta pomoże mu odnaleźć zaginionego członka rodziny. Potem jednak Sandy również znika, lądując z dala od jedynego świata, który znała. Teraz pragnie już tylko odnaleźć drogę do domu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

98
Gra w klasy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w klasy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.27

To książka szczególna: można ją czytać w nieskończoność, odkrywając coraz to inne konteksty, układając za każdym razem nowe warianty zakończenia poszczególnych wątków, zmieniając kolejność rozdziałów i stron. Gra w klasy, najsłynniejsza pozycja w dorobku Cortazara, to zabawka dla dzieci starszych, autor daje klocki, a sam staje z boku i patrzy, co też czytelnik z nich ułoży, zmuszając go tym samym do współdziałania. Gra w klasy ukazała się w Polsce w roku 1968, stając się niemal z miejsca i na długie lata biblią ówczesnej młodzieży. Czy dzisiejszy czytelnik będzie jeszcze umiał mówić po gliglińsku? Czy wzruszy się do łez, czytając list Magi do Rocamadoura? Żeby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po tę książkę.

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

99
Psy 2.5. W imię miłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy 2.5. W imię miłości
Dostępny
5593 szt.

Franz Maurer wychodzi z więzienia po 25 latach i wkracza w zupełnie nową Polskę. Dlaczego trafił za kratki? Co zdarzyło się po zabiciu przez niego Sawczenki? Gdzie był, co robił, komu się naraził? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w powieści Psy 2.5. W imię miłości. Tego nie zobaczycie w kinie! „Wszystko, co wiem, mam poskładane z kawałków tego, co sam widziałem, w czym uczestniczyłem i co ktoś mi opowiedział. Parę rzeczy też sobie po prostu wyobrażam, ale mam wszystkie elementy, więc swoich wyobrażeń nie biorę z dupy, tylko z pamięci. Mogą mnie nazywać Nowy, ale nie jestem już żółtodziobem. Siedzę w tym szmat czasu i jedno wiem na pewno – nie ma znaczenia, co im powiesz, czy prawdę, czy gówno prawdę, bo jeśli mają cię zabić albo posadzić, to i tak to zrobią. A prawda? Prawdę i tak wszyscy mają gdzieś. Wszyscy, ale nie wy. Dlatego wam powiem prawdę. Komuś muszę. Zaczniemy w roku 1995. W Polsce, która nie jest jeszcze w NATO, ani w Unii Europejskiej. Zaczniemy, oczywiście, od Franza Maurera i – wyjątkowo – od miłości. A potem zobaczycie naprawdę wkurzonego Franza. Ale nie uprzedzajmy faktów”. – Waldemar Morawiec. (I tylko nie nazywajcie mnie już Nowy...)

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

100
Średniowiecze. Obalanie mitów. Podręcznik bojowy, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Średniowiecze. Obalanie mitów. Podręcznik bojowy, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

„To średniowiecze!” – wykrzykują wciąż lewicowi politycy i publicyści – „Nie ma powrotu do czasów, kiedy uczono, że Ziemia jest płaska!”. Widmo średniowiecza wciąż krąży po Europie jako ulubiony „chłopiec do bicia” katolickiej konserwy. A my nie chcemy wcale bronić średniowiecza. Ono broni się samo, jak róża w zimowym ogrodzie. Ma swoje kolce, ale ma też swoje piękno. Wszystkie „oświecone” mity o średniowieczu więcej mówią o naszej współczesności, niż o nim samym. I jak wszystkie zabobony dają się łatwo wyjaśnić historycznie i racjonalnie. • Ziemia jest płaska, ale tylko dla pewnej pani profesor • Nic dla ciała, wszystko dla ducha, czyli rycerz, dama i libido • Krucjaty budzą wstręt • Średniowieczna kobieta w samczej opresji • Pogarda ciała • Symbolika katedry gotyckiej • Germańska wyższość, słowiańska lepszość i inne herezje • Zabobon smutnego średniowiecza • Żyd na krucjacie czyli pułapka (nie)oczywistości. • Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i płonący stos Jana Husa • Horror i sztuka czyli zakazana sekcja Nie zamierzam podejmować dysputy na wszystkich frontach. To już zrobili inni. Zapraszam do spaceru: od mitów, drogą pogodnej gawędy, w głąb wieków średnich.

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

Wróć do góry